"Nad Hradem, pod Hradem, kradu, kradeš, kradem ...!"

08. 09. 2010 | 21:05
Přečteno 7842 krát
"Je to ubíjející," povzdechnul si zde redaktor Jan Lipold.

Psal o kreativním způsobu, jímž si bývalý ministr Ambrozek a jiní, např. (jako ryba mlčící) Bohuslav Sobotka, "ušetřili" z různých poslaneckých náhrad milióny na luxusní bydlení a o absolutní neochotě a neschopnosti našich "elit" se tímto nemravným systémem zabývat. Ve srovnání s miliardami, které nenávratně mizí v předražených státních zakázkách, při stavění luxusních dálnic, na propagaci nadmíru výtečných služeb Českých drah atd. atd., to jsou ovšem bezvýznamné detaily. Asi před týdnem třeba proběhla zpráva v médiích, že projekt státních maturit je u nás DVACETKRÁT(!!!) dražší než na Slovensku. Inu, nejsme troškaři. Nekompetence stranou, přiživit se téměř megalomansky se dá zjevně úplně na všem.

Uběhlo pár dnů a bingo. Máme tu zbrusu novou kauzu náměstka ministra obrany Kopřivy, který zjistil, že po miliardách utracených vládou minulou za ke dnu klesající obojživelníky (bude pro ně tendr na vysílačky, aby jim tam nebylo smutno), teď naše vlast ze všeho nejvíce potřebuje nové minomety, a chystal se si na nich také velmi slušně přivydělat. Soudě podle zveřejněných odposlechů je tento člověk snad ještě vulgárnější a primitivnější než fotbaloví bafuňáři z kauzy kolem kapříků, a to už je co říct. Poté se ozval Petr Nečas a oznámil svůj pevný úmysl "vyčistit proverbiální Augiášův chlév" a "useknout chapadla zhoubné chobotnice" sahající na Ministerstvu obrany prý až do let devadesátých. Nikoho konkrétního sice nejmenoval, ale ani nemusel. Než stačíš říct 'chamtivé chapadlo chobotnice se chopilo obálky', ozvala se, přidáme-li k dobru další unavená klišé, sama proverbiální "potrefená husa", co bývala "kozou, co je zahradníkem", do jejíchž teflonových kotníků bylo ono kopnutí mířeno. Starý šíbr a šibal, ex-bratr Kalousek, jenž, melou-li proverbiální boží mlýny tak, jak mlít by měly, se snad jednou přece jen zapíše do historie hned za K.H. Franka a Reinharda Heydricha co do počtu úspěšně zlikvidovaných českých parašutistů; úředník, jenž během svého pětiletého náměstkování na MO pravděpodobně figuroval ve více skandálech než celá státní správa v dlouhé historii Rakouska-Uherska, ale jemuž se NIKDY NIC NEDOKÁZALO. Člověk, který získal ostruhy a vytříbil své etické standardy v éře vrcholného KLAUSISMU (tj. korupčního státního socialismu trapně pózujícího jako pravicový liberalismus, pro ty, kteří tomuto termínu nerozumí, anebo nechtějí rozumět), přítel příbramských a jiných mafií, lobbistů a ochránce všemožných Šnáblů. Ten má teď logicky znovu na starosti správu veřejných financí a jeví se býti de facto premiérem zcela zastiňujícím bezbarvého a průměrného byrokrata Nečase.


Škrtá, šetří, bojuje proti korupci a zaštítěn laskavým lícem spícího knížete ještě stíhá budovat pravicovou stranu nového typu, jejímž bohulibým cílem je ZMĚNA, NADĚJE, NADĚJE NA ZMĚNU a ZMĚNA, KTERÉ MŮŽETE VĚŘIT. Nová náplň do prázdné číše správy věcí veřejných a znovuzískání důvěry 'obyčejných lidí', jež tak vzýval, miloval a chránil Jiří "No, řekněte, pánové, kdo to má!" Paroubek, znechucených jak kmotry z ODS tak tvrdíkovskou ČSSD.

Doufá-li někdo, že v současné situaci a politické kultuře se něco zásadního změní příchodem a) b) nebo c), je mi jej upřímně líto.

Systém mafiánského klientelismu je tak pevně zakořeněn, že s ním jen tak něco nepohne. Jak napsal na svém blogu zde na Aktuálně.cz Jan Krůta: "Koho jsme to nechali hospodařit se svými penězi? Koho jsme to nechali zavést penězovody ze státní pokladny do soukromých kapes? ... Kdo může věřit v zázračné prozření těch, kteří se za léta ve vysokých funkcích naprosto proflákli u veřejnosti? Oni neprozřeli. Jen se v tom naučili chodit."

"Vládnou nám obyčejní podvodníci," napsal maďarský spisovatel Imre Kertesz (Nobelova cena 2002), "kteří buď uprchli z ordinací doktorům a psychiatrům, nebo se včas nedostali do kriminálu." Jejich patologické osobnosti, tj. přebujelá ega, strategické schopnosti(čti: umění manipulace), najevo dávaná genialita, nám imponují, protože se bojíme své vlastní malosti a nevnímáme, že přesně tyto atributy jim pomohly dostat se k moci a zneužívat jí v náš neprospěch.

Pokud se týká takových těch menších šetřílků a provizionářů na celostátní a místní úrovni, vstoupivších do politiky čistě za účelem zbohatnutí nebo obohacení se, anebo protože by se jinak těžko uživili, tvořících páteř současné mizérie, napadá mne zde poněkud jadrný citát rozzlobeného básníka Ivana Diviše.

Předesílám, že pochází z jiné doby, vztahuje se k jiným lidem a jeho výrazivo není pro jemnocitné.

"Politické elity tvoří neprostupná, přitom nezastižitelná sraženina prostředních, ze smrků a flusů ulepených lemplů. A právě tento šufťácký sortiment, tento vzorek bez ceny, to je ono odpadové dossier, na němž stojí a padá režim."

Chtěl jsem k 'nezastižitelná' ještě přidat 'nepostižitelná' a ejhle!

Justiční šíbr Kučera včera přišel o talár a brněnští šibalové Kvapil a Novotný dostali 7(sedm)!!! natvrdo. Ony ty boží mlýny přece jen snad melou. Ale pánové se samozřejmě ještě odvolají ...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr186 napsal(a):

Tak to je trefa, pod to se podpisuji. Teď ale čekám na zděšené kvákání modrohnid.
08. 09. 2010 | 21:45

zdenek napsal(a):

výborně,zcela přesně popsáno.
Kalousek je nejsmrdutější a největší lejno české politiky už hezkých pár let a komu to vadí?
Bohužel se tím nikdo příliš vážně nezabývá...
Ať nad naší politikou přemýšlím z kteréhokoliv úhlu nevychází mi nic jiného než že jejím smyslem je korupce
08. 09. 2010 | 21:45

speci.men napsal(a):

Nejhorší na tom je, že zatímco prostoduchý plebán závidí sousedovi o tisícovku vyšší plat nebo kolegovi, že dostal o pět stovek přidáno, nahoře se vesele roztáčejí miliardy. Dokud v nás bude tahle maloměšťácká zaprděnost, tak ti nahoře můžou být v klidu.
Řekl bych, že v tom určitou roli hrají i média. Vytvářejí ve veřejnosti představu, že ten, kdo nejvíc ujídá ze společného koláče, jsou nezaměstnaní, nebo důchodci. Pravda je ovšem úplně jiná.
08. 09. 2010 | 21:46

Mour napsal(a):

Díky za ty výstižné citáty.
08. 09. 2010 | 21:49

zdenek napsal(a):

P.S.
Zastupitelská demokrecie v čezském pojetí je kus jen pro silné nervy ...
může se někdo divit ,že se spousta lidí radikalizuje?
08. 09. 2010 | 21:52

AC napsal(a):

Dobrý článek. Jen škoda, že jak tenhle i podobné přicházejí tak strašně pozdě.
Naše soukromo-státní mafie se jednou dostane do učebnic kriminalistiky a pro sicilskou Cosa Nostru bude povinnou četbou.
08. 09. 2010 | 21:58

Véčkař napsal(a):

Velice o.k.
08. 09. 2010 | 22:05

Pepik Z napsal(a):

Výborně pane Matoušek, jsem rovněž znechucen a nevím jak dál, jak na to, kdybych se stal premiérem. Zdá se, že není u nás nikoho ve vrcholné i komunální politice, kdo by mohl hodit kamenem.
Dnes jsem se ještě naštval u lehké večeře, ta šunka se už opravdu nedá jíst, zařadil jsem ji mezi párky a klobásy, které již dva roky nejím. To mne štve také.
08. 09. 2010 | 22:21

Jack napsal(a):

Dobrá o tomto stavu všichni víme. Téměř všem připadá státudestrukční (až na pár liberálů, kteří touží po co největším přesunu peněz do soukromé sféry, nejlépe jim samým).
Otázka zní co s tím dělat. Upozorňovat pomáhá, ale neřeší to celospolečenský problém korupce. Návrhy řešení? Diktatura? Násilné akce? Vláda nějakého zahraničního protektora? Vyberte si z možných řešení, nebo prostě přestaňte tolerovat krádeže.
08. 09. 2010 | 22:25

Svatý Václav napsal(a):

...ale pánové a dámy,za Kalouska Schwarzenberg dává ruku do ohně,takže musí být svatý...
08. 09. 2010 | 22:30

PatientO.T. napsal(a):

2 KM:
"Starý šíbr a šibal, ex-bratr Kalousek, jenž, melou-li proverbiální boží mlýny tak, jak mlít by měly, se snad jednou přece jen zapíše do historie hned za K.H. Franka a Reinharda Heydricha co do počtu úspěšně zlikvidovaných českých parašutistů..."

Tak za tuhle větu máte u mne panáka. Určitě se jednou potkáme (v hospodě).
Tleskám a zdravím.
;-)
08. 09. 2010 | 22:34

kočka šklíba napsal(a):

Nejen výstižné ale i hodně vtipné :D.

Ale stejně jako Jack se ptám, co s tím? Tu otázku nemířím na autora, ale obecně. Já bohužel již ztrácím naději, že někdy bude líp :(. Že stát opravdu budou spravovat lidé, kteří nebudou myslet jen na sebe a svá koryta.
08. 09. 2010 | 22:36

AC napsal(a):

Jack

S tímto není možné "něco dělat". Zainteresovaní tam nahoře to moc dobře vědí a ti, co se ještě nerozkoukali jsou moc pozadu na nějakou důraznější akci. A to nemluvím o těch, co raději vědět ani nic nechtějí.
Situace se tím pádem musí logicky vyvíjet sama. A pokud ji sledujete bez klapek na očích a bez předsudků delší čas, uznáte, že taky tak činí.
08. 09. 2010 | 22:37

kočka šklíba napsal(a):

PatienteO.T. souhlas, ale je toho v blogu více. Doufám, že si to přečte i přírodověděc, podobný humor někdy používal ;).
08. 09. 2010 | 22:38

PatientO.T. napsal(a):

2 kočka šklíba:

Pro začátek by stačilo, kdyby si článek Karla Matouška přečetl jeho kolega-blogger Sobotka a poté, neschován za svůj upřímně vysmátý výraz právníka žijícího celý aktivní život z daní bezbranných poplatníků, poskytl nějaké vyjádření, které by neobsahovalo mantru "voni to dělaj´ taky"...
08. 09. 2010 | 22:50

dítě zvonečků napsal(a):

Peníze neexistují, je to jen fikce. Jsme jenom my, na nás záleží. Ringo ding.
08. 09. 2010 | 22:53

speci.men napsal(a):

kočka šklíba

A ty víš o nějakém státě, kde by to fungovalo? Já mám pocit, že kdekoliv se objeví nějaké politikum (volená funce, u které jde o peníze nebo vliv), tak se tam zákonitě objeví i určitý typ lidí. A může klidně jít o obecní radu, akademický senát na VŠ nebo představitele odborů. Všude samej ksindl. Tyhle posty prostě přitahují tenhle typ vyžírků.
08. 09. 2010 | 22:57

kočka šklíba napsal(a):

PatientO.T., Proč jen Sobotka, proč ne všichni z jakékoliv politické strany, které jsou nebo byly zastoupeny v parlamentu a i ve vládě během těch 21 let?

Speci.men, nemohu napsat, že vím, ale podle mnoha i zdejších diskutujících a podle vyprávění několika mých známých jsou v Evropě státy, kde politici se zdají být přece jen na jiné, lepší úrovni. Samozřejmě mám na mysli severské země.
08. 09. 2010 | 23:03

Mc Cali napsal(a):

Moc dobrý blog.
A Kalousek ?
To je kapitola sama pro sebe.
Hrůza ovšem je, že ho volil i můj brašule. Když jsem se ho ptal proč, tak řekl, že už si tam dost nakradl tak že teď už snad bude sekat dobrotu. Óóóó vy duše bezelstné !!!
A nejsmutnější je, že brácha má VŠE. Nějak tomu nerozumim....už asi zapoměl, co se tam kdysi učil.
Škoda. Dle počtu voličů ale asi neni sám.
08. 09. 2010 | 23:05

AC napsal(a):

speci.men

Nebuďte zas takový perfekcionalista, samozřejmě že korupce a zneužívání moci funguje všude, ale tady jde spíše o míru, přijatelnou zdravou míru, jakousi toleranci či daň, ale aby nebyla likvidační pro celý národ.
08. 09. 2010 | 23:08

speci.men napsal(a):

kočka šklíba

Taky bych kecal, že vím. Skandinávské poměry opravdu moc neznám, zato jsem docela dobře obeznámen se situací v Německu a Francii a nedělejme si iluze. Možná jen ta snaha médií za každou cenu politiky skandalizovat je tam menší a ty kliky průmyslníků a zájmových skupin tak moc nezavání mafiánskými praktikami. Prostě se tam rozkrádá tak nějak víc na úrovni - elegantněji, méně buransky a méně veřejně. Nic víc. Prostě jsem už skeptik. Už jsem se setkal s řadou lidí na různých volených postech i na akdemické úrovni a je to všechno stejná ..... Jen ti vrcholní politici jsou takoví nejviditělnější.
08. 09. 2010 | 23:13

speci.men napsal(a):

AC
Já nejsem perfekcionista. Jistou míru korupčnosti očekávám od každého na takovém postu. Nakonec kdo ví, jak bych v dané funkci fungoval já, že?
Jen jsem chtěl říct, že slušní lidé, kterým by šlo o blaho společenství a ne o svou kapsu asi nikdy v takové funkci existovat nebudou. Prostě by v ní nepřežili. Zákonitě by je to semlelo. Proto na takoých postech sedí lidé určitých charakterových vlastností a čím mají těch vlastností více, tím zastávají vyšší post.
08. 09. 2010 | 23:20

Gerd napsal(a):

Pane Matoušku,
s většinou Vašeho blogu lze souhlasit, ale s posledním odstavcem se třemi větami nikoliv. To, že někoho odsoudili je jen mediální divadlo před volbami. Až bude po volbách, dopadnou, jak rychlostudenti plzeňských práv. Schválně, kolika rychlostudentům sebrali titul? Správná odpověď je žádnému!

Pro pobavení čtenářů přikládám pasáž o zveřejňování informací. Je to ze seriálu Yes, minister, díl Kostlivec ve skříni:
Sir Humprey: "Pane ministře, konzultoval jsem to se sekretariátem lorda kancléře a v podobných situacích postupujeme zpravidla následovně."
A podal tenoučký spis s textem Jimu Hackerovi.
Uvnitř byl list papíru s textem:
"Tento spis obsahuje všechny relevantní doklady s výjimkou:
1. malého počtu tajných dokumentů,
2. několika dokladů, které tvoří součást spisů, jejichž obsah je stále ještě důvěrný,
3. korespondence, která byla zničena při povodni 1967,
4. některých dokladů, které se ztratily při transportu do Londýna,
5. dalších dokladů, které se ztratily, když byl Úřad války včleněn do Ministerstva obrany,
6. standardně skartovaných dokladů, jejichž publikování by mohlo zavdat podnět k urážce na cti nebo odhalení důvěrných skutečností nebo kompromitování vlád spřátelených zemí."
Jim Hacker otevírá složku. Vidí, že je úplně prázdná.

Hezký večer
otázce
08. 09. 2010 | 23:21

PatientO.T. napsal(a):

2 kočka šklíba:

Proč Sobotka? Protože byl zmíněn a protože tady bloguje. A nepochybuji o tom, že Matouškův příspěvek zaznamenal.

Článek si samozřejmě mohou přečíst všichni vámi jmenovaní. Mne by ovšem zajímala reakce právě pana Sobotky. Byly doby, kdy pod svými blogy diskutoval. Ty jsou ovšem nenávratně pryč. Momentálně si pan výkonný předseda evidentně nemůže žádné diskuse dovolit...
08. 09. 2010 | 23:21

AC napsal(a):

speci.men

Tak s tímhle výrokem už nemám problém souhlasit. A s vaší předchozí reakcí, že jinde-kupř. v Německu jde spíše o elegantnější, méně viditelnou korupci, také souhlasím.
08. 09. 2010 | 23:25

kočka šklíba napsal(a):

Speci.men, i já souhlasím ;), ale na druhou stranu se říká, že naděje umírá poslední ;). Nakonec co jiného byl volební výsledek strany VV? Zřejmě ji volili převážně ti, co opravdu hledali někoho slušnějšího a nesehnali si předem dost informací o lidech co tu stranu zakládali a o těch několika zastupitelích, co již byli v Praze.

PatientO.T. blog pana Matouška je o všech politicích co se vystřídali u vesla, ne jen o Sobotkovi a při Vašem vzdělání to určitě dobře víte ;). Znamená to, že politik, který tady nemá blog podle Vašeho tvrzení nemusí: "Pro začátek by stačilo, kdyby si článek Karla Matouška přečetl jeho kolega-blogger Sobotka a poté, neschován za svůj upřímně vysmátý výraz právníka žijícího celý aktivní život z daní bezbranných poplatníků, poskytl nějaké vyjádření, které by neobsahovalo mantru "voni to dělaj´ taky"..." ? Z toho teda vyplývá, že i když Kalousek je rovněž zmíněn, ale zde nebloguje, není pro vás jeho reakce důležitá? A Kalousek a ostatní politici z našich daní nežijí? A víte, že si myslím, že právě tohle přispívá k tomu, že se politici u nás chovají tak jak chovají? Že vědí, že mají svoje jisté, protože se vždy najdou ti, jako jste Vy nebo bratr Mc Cali, kteří je omluví, zvolí, kteří budou hodnotit jejich chyby a nejen ty, ale i gaunerské činy, vždy shovívavěji než tytéž činy politiků jinak orientovaných stran? Stručněji: voliči nepoužívají v praxi rčení: "padni komu padni", stejně jako jste to nyní předvedl Vy.
08. 09. 2010 | 23:41

AC napsal(a):

kočka šklíba

To víte, pozdní noční hodina si žádá mj.i souhlas:-))
08. 09. 2010 | 23:46

speci.men napsal(a):

kočka šklíba
Však já taky neházím flintu do žita. Je tady silná společenská poptávka po slušné partaji plné solidních politiků, kteří si během maštění kapes vzpomenou i na své voliče. V tom problém není. Ten spíš tkví s tom, že žádná taková zatím nikdy nebyla a silně pochybuji, že kdy bude.

Ona trocha korupčení, podvodů, šmlelinaření, jánabráchismu a přihrávání si do vlastní kapsy na hraně i malinko za hranou je v každém z nás. Jen to každý děláme v rámci svých možností. Takže zaměstnanec si ulije nějaký ten materiál, podnikatel zašije pár set tisíc před zdaněním a většina národa bez uzardění rozdává úplatky kam se podíváte. Co potom čekat od politiků. Ti nedělají nic jiného něž to samé, ale ve větším.
08. 09. 2010 | 23:53

PatientO.T. napsal(a):

2 kočka šklíba:

Jako vždycky...

Napsala jste: "Doufám, že si to přečte i přírodověděc, podobný humor někdy používal...".

Nebudu svůj dotaz vztahovat k vašemu vzdělání, prostě se vás zeptám:
"Znamená to, že nikdo jiný než přírodovědec... blablabla...?"

Všimla jste si mé první reakce na Matouškův blog. Jistě vám tedy neuniklo mé pobavení nad zmínkou o Kalouskovi. Myslíte si, že bych byl tak nadšený, kdybych byl Kalouskovým voličem?

Krátce: Kalouska jsem nevolil (nevolil jsem žádnou momentálně parlamentní stranu), ani neomlouval!
Znovu, jen pro vás: Předpokládám jako daleko pravděpodobnější možnost, že zdejšímu bloggerovi Sobotkovi Matouškův článek neunikl, než že by jej zaregistroval Kalousek. Proto jsem vyslovil naději, že bude reagovat Sobotka.

Jiná věc je ta, co z mých slov dokážete vykonstruovat vy. Divím se sám sobě, že jsem se nechal opět vtáhnout do vašeho způsobu diskuse. Dobrou noc.
08. 09. 2010 | 23:59

vlk napsal(a):

Pane Matoušku - skvělé!! věru skvělé!!!
Vyjádřil jste dokonale moje pocity.

Absolutní špička je pak ten tragicky smutný bonmot o čestném místě nejlepšího ministra financí v řadě s Heydrichem a K.H. Frankem!
Máte si zd e nejspíš smutnou pravdu!

Nic na tom nezmění ani několik drobných nepřesností:
Například to, že Kučera nepřišel otalár. Je to nepravomocné a v první instanci. On s eodvolal a bude jej v odvolacím řízení řešit senát Nejvyššíh soudu. Tedy jeho kolegové. jakpak to asi dopadne, co myslíte. já mám celkem jasno.
Ani brněnšt uvědomělí exčlenové ODS a ne ledajací nejdou sedět. Jdou také k odvolacímu soudu. A kd e máte jsitotu, že stát nebude zastupovat nějaký ten Salichov? Třeba?

A ohledně vyčištění chlíva Augiášova- už zase, tuhle jej čistil Topolánek, vzpomínáte,
A , samozřejmě - jak jinak , nejčistších úmyslů Nečase, - zajímavá jsou odhalení exKopřiva, následně ex Kalousek, kterého ovšem podpořil - Topolánek , ohledně angažmá Vondry v kazuze Pandur ve prospěch Steyeru - resp. jeho majitele General Dynamics.. No není to krása, když máme ministra obrany, co před tím, jako místopředseda vlády dělal podomního prodejce zahraniční zborojovce? A dál se vyznamenal Entropou a zvacím dopisem?
Ovšem toho Nečas určo neuklidí. Za tím stojí!
A ještě drobnost - Nečas nedokázal uklidit ani malý chlívek zvaný Praha - voz situace před komunálními volbami v naší megalopoli a tamní ODS. Jistě uklidí ten daleko větší...
Ale jak jsem napsal výše to všechno jsou jen drobnosti Váš blog je naprosto vynikající . A pravověrné vuvzely vám zakoncertují opravdu vydatně.
09. 09. 2010 | 00:02

kočka šklíba napsal(a):

AC :D, ano.

Speci.men, přesně, vystihl jste to jak bych to nedokázala ;). Ale domnívám se, že v mnoha lidech je jistý etický, morální, nebo nevím jak to nazvat, kodex?, který jim v takovém chování brání, ale ti samozřejmě do politiky nejdou a pokud náhodou, rychle zase prchají. Myslím, že taková byla režisérka Třeštíková, jestli si nepletu jméno.
09. 09. 2010 | 00:06

kočka šklíba napsal(a):

PatientO.T. omlouvám se, ale netušila jsem, že Vás to tak nakopne ;). Ale srovnávat zdejšího disktujícího, jehož jsem zmínila jen proto, že některá jeho přiléhavá a vtipná prohlášení o politicích obecně se blíží Matouškovým s politikem mně připadá poněkud zvláštní.

Tzn., že zmínka o přírodovědci mířila úplně jinam, než Vaše následující zmínka o Sobotkovi. Já si přála aby se přírodověděc pobavil,a to určitě by se stalo, tzatímco Vy jste vypíchl pouze jednoho politika, který vám jistě není nesedí, stejně jako jeho strana a poilitická orientace. Pochybuji, že jste rovněž mal na mysli to samé co já zmínkou o přírodovědci.

Jinak se Vám omlouvám za takové naše rodinné rčení, které používá děda, a to "při Vašem vzdělání", neuvědomila jsem si, že Vy to můžete chápat úplně jinak, než bylo napsáno :).
09. 09. 2010 | 00:18

děda napsal(a):

Je třeba všechny politické 20-ti leté dinosaury vyházet. jedno volební období a dost a zpátky do plebsu,a bez renty, jinak se z toho marasmu nedostaneme.
09. 09. 2010 | 00:22

Karel Matoušek napsal(a):

Já teda přátelé nechápu, proč by se měla očekávat určitá míra korupčnosti u každého "na takovém postu". Sorry, beru, když si někdo trochu uleví od daňového břemene, nebo tak, ale jste-li ve veřejné službě, tak byste prostě neměli krást, ve velkém ani v malém. Citát, že každý má svou cenou, je obscénní. Když někdo vezme 5 stovek, vezme i 5 melounů.
09. 09. 2010 | 00:23

speci.men napsal(a):

Karel Matoušek
Já to taky neschvaluji. Jen říkám, že politici jsou jako každý jiný člověk. Ty kecy o elitách jim bebaštím. Elitou je špičkový chirurg, vynikající spisovatel, skvělý učitel. To jsou elity (nebo by spoň měli být). Politici nejsou ničím výjimeční. Snad jen tím, že do té politiky vlezli a dokázali se probojovat nahoru. A tak prostě očekávám, že se budou chovat jako standartní občané. Smažit si něco přihrát. Ono ošulit stát na daních, ukrást v práci nějaký materiál a nebo si příhrát pár milionů na státní zakázce, v tom není z principu až tak velký rozdíl.
09. 09. 2010 | 00:31

kočka šklíba napsal(a):

Pane Matoušku, ano já to vlastně také nechápu, jenže jsme za ty roky tak znechucení, že asi už opravdu nevěříme nikomu. Bohužel. A nebo už nechceme působit jako ti naivní, kteří se už tolikrát spálili, nevím. Opravdu nevím co dělat, koho volit,zda vyvíjet nějakou občanskou aktivitu, ...?
09. 09. 2010 | 00:35

vlk napsal(a):

Pane Matoušku
musíte mít pochopení pro zdejší pravověrné a jejich chápání ehm.. ehm slova, ehm.. morálka.

Cel tehle problém korupce dal novémus tátu do vínku Klaus. Tím jak založil republiku. Na útěku před právníky, zhasnutím, prý nemožnosti rozeznat špinavé peníze. Naprostým inorováním problému LTO a vietnamských tržnic, jakož i dokonalého okradení kuponových akcionářů.
kecy o tom, že korupce jeprostě samou podstatou naší identity - neberu. Je zajímavé , že Češi ve Skandinávii prostě akceptují v drtivé většivě tamní bezkorupční systém. Podobně Češi v Americe a Kanadě. Podobně Češi v Německu nebo Rakousku. A tad y to po převratu bylo zjevné - lidi čekali nový , lepší s tát. Bez korupce. A dočkali se zhasnutí, útěku před právníky a td. jak jsme psal výše. Dočkali s eokradení v kuponové privatizaci, dočkali s e naprosto flagrantního veřejného rozkrádání. všechno to viděli. Přizpůsobili se. Podobně jako ve Skandinávii.
Klaus a jeho ODS má na tomhle marastu nehynoucí zásluhu.
09. 09. 2010 | 00:38

speci.men napsal(a):

vlk
Nevím, jestli tím pravověrným mravním reativistou mám být já, ale asi ano. Tak to jste mně pane vlku dost špatně odhadl. V podstatě s Vašimi názory souhlasím.
Nevím, v jaké společnosti žijete vy, ale já vidím kolem sebe dva fenomény.
1. když někdo ošulí stát, šikovně obejde zákon, tak říkajíc s tím v....., drtivá většina jeho okolí mu poklepáván na ramena, jaký je pašák. Kolega se chlubí kámošům hospodě, jak si postavil barák z nakradeného materiálu. Jiný zase jak ujel policajtům, když ho chtěli pokutovat za porušení vyhlášky. Podnikatel se chlubí tím, jak vydrbal s finančákem.

2. všichni odsuzují korupci, strany, které chtějí bojovat s korupcí u nás vyhrávají volby. A pak se dozvíme, že víc jak 60% občanů už někdy dalo úplatek nebo by jim to nedělalo problém.

No a teď to, v čem se asi hodneme. Co čekat od lidí, když vidí, že nahoře se už 20 let vesele děje to samé. Otázka zní, byla dřív slepice nebo vejce?
09. 09. 2010 | 00:50

Karel Matoušek napsal(a):

vlk
Přesně tak. Když jsem v 18 přijel do Anglie, vymyslel jsem absurdně komplikovaný systém, jak jezdit zadarmo metrem. Všichni známí sice obdivovali mou vynalézavost, ale koukali na mě jako na Marťana, že mi to stojí za to, a asi o mně říkali i nepěkné věci. Pak mě jednou chytli a musel jsem k soudu. Trvalo mi pár let, než jsem se naučil, že není nejdůležitější 'přechcát' systém jako doma, ale hrát podle pravidel, protože to je prostě normální.
09. 09. 2010 | 00:52

speci.men napsal(a):

Karel Matoušek
V podstatě píšeme o tom samém. Klíčová je ale otázka, co je u nás jinak???
09. 09. 2010 | 00:57

AC napsal(a):

O praktikách Klausistánu nemůže být pochyb, to je jisté, zničující a demoralizující. Nicméně, jistou míru korupce a zneužívání moci logicky vyloučit nikdy a nikde nelze. Už jen třeba proto, že se na ní přese všechna možná opatření nepřijde. Lidé povětšinou nejsou prostě andělé. Ale zvyknou si, přizpůsobí se-ale to už je jiná. Takže vzato do důsledků, korupce, v té či oné formě a míře tady či onde vždycky byla, je a bude. Tím ji samozřejmě nehájím. Od jisté doby bych se já např. zkorumpovat v žádném případě nedal.

Karel Matoušek

U nás je to jinak od té doby, kterou popsal vlk. Klausistán. Zhasnout, krást a utíkat před právníky.
09. 09. 2010 | 01:09

Werner napsal(a):

Pane Matoušku, je to tak v prdeli a je to taková sračka, že už mi nad tím není ani zle!
09. 09. 2010 | 01:29

kormoran napsal(a):

hlavne ty eeendorfiny,to je dulezite !
V Cr neni dulezite kdo vladne, ale kde v jake hospode toci piiivo!
Prosim vas pane policajte , tady mate 5uskudlenych ,2 jsou za boty, ktere jsem vam poblil a tri , ze mi navedete domu)))))
Druhy den u Pinkasu : "cet si noviny? Ferdo? To je co? Kurvy uplatne!!!))))
09. 09. 2010 | 03:32

Ládik!!! napsal(a):

Od doby, kdy jsem jako dítě ukradl kostelní lavici, už nekradu. Mám to za sebou. Ani nekrátím daně, protože to nepotřebuji.
Nevolím zloděje a nečekám, že někdy půjdu volit. Nenechávám se oblbnout k takovému zhovadilému kroku.
09. 09. 2010 | 05:49

Levičák napsal(a):

Krásně napsaný blog.Gratuluji!
Myslím si,že nás všechny dostala ta tolik diskutovaná demokracie.Kruh se uzavírá.Dostali jsme se do situace "Absurdistánu",kde si každý může demokraticky vyjadřovat svůj názor,ale je mu to úplně k ničemu,volby jsou fraška,protože ať budeme volit levou či pravou alternativu,stejně to s ničím nepohne.Řadový občan dnes může jenom bezmocně zatínat pěsti anebo se vynadávat v hospodě,jako za starých časů,anebo se snažit krást tak,aby se na to nepřišlo a okrádat stát na daních ať již kupováním pašovaných cigaret,kradené nafty,výrobou a prodejem výrobků bez dokladů a apod.To vše je vlastně jen takovým soukromým bojem proti režimu a před vlastním svědomím se dá omluvit tím,že Ti nahoře to dělají také,ale v mnohem větší míře.Zbývá jediné,nedívat se na zprávy,přestat se účastnit voleb a předvolebních blbin,nečíst noviny,věnovat se dětem,pohrát si s nimi,jít na procházku,na pivo,prostě si vytvořit svůj vlastní svět a doufat,že tímto způsobem neskončíme na psychiatrii.A čekat jak to vše dopadne.Někdo bude mít štěstí větší a někdo menší,ale asi to tak má v osudu psáno.Je to naše daň za demokracii.
09. 09. 2010 | 06:45

denda napsal(a):

Kočka šklíba.
Severské, hmm.
No tak to si přečtěte detektivky od Maj SJÖWALL a Per WAHLÖÖ.
09. 09. 2010 | 06:59

Pepa Řepa napsal(a):

KDO,JOSÍFKU, KRADE-DO PEKLA SE HRABE,
říkala maminka.
Já bych krad, až bych brečel, ale do pekla se mi nechtělo.Pořád topit pod kotlem, co z toho?
Teď nevím, jestli jsem udělal dobře.
Možná se pan Dante seknul a možná i Hieronymus nakouknul někam jinam.
Možná je Peklo jedno golfové hřiště a tenisové kurty, Tullamore Dew zadarmo a všude povolné krasavice.
To by jinak nebyl o Peklo takový zájem, dneska tam chtějí všichni, i ten pan Kožený, i pan Pitr, tomu asi drží pan Mrázek SKY-BOX.
09. 09. 2010 | 07:21

rejpal napsal(a):

denda
Vyplatí se je přečíst si je v pořadí, jak byly napsány. Vývoj od čisté detektivky k satiře na poměry je zjevný. Ale všechno je relativní. Co by ti autoři psali, kdyby žili tady, to bych docela rád viděl.
ad korupce
Jsem v tomto směru naprostý skeptik a nevěřím, že by se cokoli mohlo změnit. Vítězstvím by bylo, kdyby se bezskrupulózní rozkrádání bez zábran transformovalo do standardního přikrádání. Třeba pomocí kodexu korupčníka, kde by bylo přesně definováno, jak často a v jaké výši si smí veřejný činitel smočit zobák a při podezření z jeho porušení by následovala exkomunikace dotyčného. Uznávám, že je to hrubý cynismus, ale jak už napsali někteří výše, jak bojovat s korupcí, když míra tolerance k ní v našich hlavách je enormní. Korumpují občané, korumpují firmy, korumpují úředníci i ústavní činitelé. Nazývá se to sice různě, ale je to stejná píseň.
09. 09. 2010 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Asi tam bude co hrdlo ráčí.
Asi jsem zase něco po.ral.
Proč jsem se nepřihlásil do soutěže: Krade celá rodina?
09. 09. 2010 | 07:23

Pepa Řepa napsal(a):

Asi tam bude co hrdlo ráčí. Kolotoče a mašinky pro ČSSD, yacht club pro ptactvo, škola parašutismu pro Míru,tortura pro Grebyho, plné kapsy prněženek pro Lakatoše.
Každej si přijde na svý.
09. 09. 2010 | 07:27

Pepa Řepa napsal(a):

I Matt. Bude mít svoje metro a bude přestupovat a přestupovat a .......
09. 09. 2010 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

Já bych pět melounů nepobral. Asi bych daleko nedošel.
09. 09. 2010 | 07:43

Karamela napsal(a):

to Levičák:
A kvůli komuhle jsme cinkali na náměstí? Bohužel přesně k těmto závěrům docházím taky. Smutné, velmi smutné...
09. 09. 2010 | 07:44

Pepa Řepa napsal(a):

To Karamela
jo a jak nás bolela ruka a zábly nohy.
Zatracená revoluce, to byla ale dřina.
09. 09. 2010 | 07:51

vasja napsal(a):

A že ste toho Švejnara do ryti těm zlodějům cpal a flusama jako služebníček za ním ploužil.........
Česká povaha, jak jinak.
09. 09. 2010 | 07:58

David napsal(a):

A co "bratr" Kalousek? Co ten jeho barák, půjčky, záhadné okolnosti hrající mu do karet atd.? Mělo by se otevřít i toto téma, nemyslíte? A ne jen poukazovat na vybrané případy! Mělo by se zveřejnit vše a o všech v Parlamentu a ve vládě, ve vedení ministerstev a ve vedení Hradu. A také krajů a měst.
Nicméně, co se týče náhrad, byl bych pro transparentní fixní plat, který bude obsahovat všechny náhrady a nic, kromě cestovného do zahraničí na oficiální služební cesty, nedávat bokem. Plat cca 100 tis by měl pokrýt vše včetně chodu jejich kanceláří a veškeré agendy. A ani o korunu navíc. A parlamentní aparát, který vede dnešní agendu, která by byla zrušena, buď poslat domů, ať si jdou hledat jinou práci nebo jim nabídnout místo jinde. A ještě by se něco uštřilo.
09. 09. 2010 | 08:00

Aktiv napsal(a):

Jsem toho názoru, že po tom všem bychom měli odmítnout komunální a senátní volby, jako zbytečné-volby by se měly už vzhledem k mafiánskému prostoru všude kolem nás dít, nezávisle na vyhlašování nějakými stáátnímy zdiskreditovanými st.úředníky a systémem,a bez ohledu na ně, bychom měli oddělit práva lidí od zbytku zlodějské nomenklatury, která využívá všech voleb jen a pouze ke svému prospěchu...
Jak zlikvidovat mafii?
Nesmíme prostě podléhat kouzlu demokracie, která se line vždy z jejich úst, když se jedná o volby!
Demokracie z jejich úst je jen prázdné slovo, oni demokracií myslí jen totalitu ovládání všech státních institucí ve své državě. 20 let je mafie u moci, a vždy podporuje ty, kteří jí jdou na ruku, stejně jako i u nových osob, které se náhodou objeví v jejich teritoriu-buď jim hážou klacky pod nohy ,a oni odejdou, nebo je zdiskreditují, a nebo je uplatí, aby držely hubu...
Zrušme ten náš český mafiánismus od Klause, až po nepatrného služebníka tohoto systému, zrušme toto divadlo hrůzy!!!
Začněme ignorovot komunální,a především velkopanské senátní volby-SENÁT JE LUXUSNÍ NEUŽITEČNÁ SBĚRNA VYSLOUŽILÝCH.
09. 09. 2010 | 08:02

dedek napsal(a):

Pane Matoušku blahopřeji. Jeden z nejhezčích blogů. Je udivující, že lidé všechno vědí, kritizují a přitom jakmile dojde k volbám dochází k fenoménu výpadku paměti a opět volí ty, které vcelku nenávidí. Nechápu to. Dalším fenoménem je většinový názor podporovaný i médii. Je to asi leností tohoto národa hledat a zpracovávat informace, zamyslet se a podle toho odpovědně jednat. Je zajímavé, jak jsme se po revoluci změnili. Za komančů nebylo vše OK ale řekl bych, že k sobě lidé měli blíž, pomáhali si, byli družnější. Dnes je vše jen o penězích, čestné slovo ztratilo naprosto jakýkoliv význam. Lidé se honí za naprosto nepodstatnými věcmi, které si s sebou nahoru nevezmou. Je až s podivem, jak klidně přihlížejí rozkrádání tohoto státu stále stejnou pakáží a dělají, jako by se jich to netýkalo. Ano jich asi ne ale co dětí? Klaus po revoluci strašil prožíráním a zadlužováním právě budoucích generací, všichni včetně mně mu tleskali a nyní? Stydím se z hloubi duše za to, že jsem tomuto režimu v rámci možností pomáhal. Nejsem straník ale sleduji vývoj, hledám si fakta, dávám je dohromady a občas něco napíši do těchto diskusí. Jediné čeho se člověk dočká je pouze řazení do levicových organizací. Čím to je, že lidé místo přemýšlení jen nadávají? Kam se poděla lidská skromnost? Mladí chtějí všechno hned sexem, penězi, bydlením a autem počínaje. Děti přepočítávají na peníze. Zmizela zodpovědnost za svoje činy, naprosto mizí slušnost vůči starším lidem. Zde bych řekl, že tomu přispěl předvolební klípek blbů Issové a Mádla za masívní podpory médií a očerňování důchodců. Ono je totiž potřeba od ožehavých témat odvést pozornost. Začíná to všechno už jen nenažraností od spoda. Proč musí být na všem zisk nejméně 30% a výše? Četl jsem, že v Anglii toto hlídá stát a říká tomu obvyklý zisk v rozmezí 10-15%. V tomto rozmězí se odehrává konkurence a kdo procenta překročí, hrozí mu odebrání licence. Tady by asi podnikání komplet skončilo. Nadáváme jen na ty nahoře a co páni podnikatelé dole? Obcházejí odvody, snaží se hospodařit do mínusu, platí na černo, vyvážejí firmy do do tkzv. daňových rájů aby tady nemuseli odvádět daně, platí zaměstnance co možná v nejnižších platových třídách a přitom řvou, že nemají kšefty. Jak je mohou mít, když lidem klesá kupní síla? Nejsme národem, který by už nahlas řekl dost!! Dost nehoráznému rozkrádání majetku, okrádání lidí nehorázným způsobem, kdy není vládnoucí garnituře cizí zneužití jakýchkoliv neštěstí viz povodňová daň, kdy zcela bezostyšně a naprosto otevřeně říkají zaplatíte to Vy dole. Opravdu musí tento národ žrát trávu, aby se vzpamatoval? Máme v rukou de-fakto jedinou zbraň a to jsou volby. Letos jsme ty pány trochu probudili kroužkováním ale to nestačí!! Musejí mít strach!! Ale to chce myslet a ne dávat na to "jedna paní povídala", protože pokud se naučíme myslet a být zodpovění chodit k volbám ale všichni, pak takoví Kalouskové, Schwarzembergové, Nečasové nebudou mít jistotu, že tam budou 20 let a myslím, že i v tom kradení budou zdrženlivější. Možná, že bychom jim měli dát na jevo," pánové, zákony jsou tu pro všechny stejné" a to jak nemocenských tak náhradách a dalších prebendách. Jste našimi zaměstnanci ne obráceně!! Ale to je asi utopie. Národ není schopen asi nic takového udělat tedy alespoň ten náš. Stále více začínám věřit, že rok 89 byl připraven určitou klikou komunistů, kteří si připravili svoje kádry tak jak to vyplývá z analýzy 17.11.1989. Vše tomu nasvědčuje.
09. 09. 2010 | 08:04

Vico napsal(a):

Autor - perfektní. Kdo nemá rád p.c., tak musel při čtení Matouškova článku učůrávat blahem.

Takhle píše novinář, co pravidelně chodí do posilovny :-)

Uštědřené kick-boxové údery sice nezabíjely, ale dobře mířené byly /viz v předklonu se ploužící Al Calous s bolestnou grimasou si držící své moudí/.
09. 09. 2010 | 08:26

neo napsal(a):

Víte co je zvláštní?

lidi to můžou změnit. Mají volební lístky, mají tužku a možnost kroužku a přsto dokáží jen kdákat a stěžovat si.

Každý z nich má tu možnost založit politickou stranu, vymyslet program oslovujíc široké spektrum voličů a zvítězit ve volbách. Pak ukázat onu pověstnou čistotu a morálku, po které tak volá.

Jenže už po prvním zacinkání kapříků v českých jde morálka víte kam.

Politika je žumpa. Vždycky byla a bude.

Dokonce i zarytí odpůrci levice či pravice by otočili, kdyby dostali nějaké křesílko s tučným nášupem. Pan Rath jest dobrým příkladem, jak se za křeslo mění názory a nejen on.
09. 09. 2010 | 08:30

ld napsal(a):

Pane Matoušek,

je to přesně tak! A to nás ještě Klaus sekýruje z jeho hradů, že se to prorůstáním Ústavního soudu ČR do zákonodárné moci jen hemží. Že jim není hanba! Zvolila se garnitura, která si citovanou institucí nechá šlohnout privilegia! No, fuj! Sám je to rovný chlap, s nepocintanou minulostí, s takřka žádnou ostudou. Naštěstí ale pro něj, vždy když jde do tuhého, sám všanc sebe sama nedává, je obyčejně zticha. Asi to hrdinství vyčerpal, když stavěl ty barikády v roce 1945.
09. 09. 2010 | 08:30

rejpal napsal(a):

neo
Obávám se, že máte pravdu. Problém korupce není v tom, která strana zrovna sedí u kohoutků, ale je v nás všech. Máme proti ní nízkou odolnost, za tu "běžnou" v malém se většina lidí moc nestydí (maximálně hledají argumenty, proč právě oni museli), často se i chlubí. A pak přijde skutečná šance nejen dávat, ale i brát. A je tu ještě jedna věc - každý volený občan nemusí být korupčník. Ale pohybuje se ve společnosti, kde to tak funguje, spoustu věcí přirozeně ví, často na své známé či kamarády. Jak se má zachovat? Tyhle věci lze eliminovat pouze zezdola (a shora trestat odhalené). Nemyslím, že by se za dvacet let něco změnilo k lepšímu, spíš naopak.
09. 09. 2010 | 08:39

Sladký napsal(a):

Jakmile moc mafie zesílí natolik,že v pronikne do všech důležitých orgánů státu,včetně těch nejvYšších,jsou prostředky,jimiž disponuje demokracie proti ní zcela bezmocné.A to mluvím o demokracii, ne o tom našem pseudodemokratickém Absurdistánu.
09. 09. 2010 | 08:40

myrta napsal(a):

dědek
...pak takový Kalouskové,Schwarzenbergové,Nečasové nebudou mít jistotu,že tam budou 20 let...
omyl,pane-ti pvyhození,profláknutí jen přeběhnou ulici najiné ministerstvo nebo úřad a jedou dál.Protože bratrstvo černých pracek je jedna všeobjímající náruč.O zkrachovalce Topolánka se dokonce premiér postará a vyjedná mu pozici hodně vysoko ,aby neztrpěl újmy.Takže co změní volby?Nic.Ti samí jsou tal 20 a více let a budou dál.
09. 09. 2010 | 08:42

Sladký napsal(a):

Rejpale, viz můj předchozí článek.V Mafistánu se každý nechá koupit,záleží jen na výši částky. A pokud se náhodou koupit nenechá,lze ho zastrašit,případně zlikvidovat.A to si piš,že po něm neštěkne ani pes.. a jeho mediální obraz bude takový,že ten pes by od něj ani tučnou kost nevzal.
09. 09. 2010 | 08:43

rejpal napsal(a):

Ke korupci docházelo (dochází) i v zemích, které ji trestají smrtí. bylo ton tak na nacistů i dnes v Číně. Dokonce ani nějaká ta exekuce na tom nic nezmění. Lákadlo je prostě příliš velké. Leccos se dá udělat systémovými kroky, které mohou ve státní správě korupci znesnadnit, ale to je asi maximum možného.
09. 09. 2010 | 08:45

Sladký napsal(a):

Neo, kdyby volby měly něco podstatného změnit, zrušily by se,nebo by byly prohlášeny za neplatné.Strana,která by měla podstatné změny v programu by byla prohlášena za extrémistickou a její členové a stoupenci za extrémisty. A s extrémisty je třeba tvrdě zatočit, stejně jako s nepřáteli lidově demokratického zřízení.
09. 09. 2010 | 08:46

JC napsal(a):

No jasně přátelé, všichni, kteří jsou nahoře jsou lumpové. Je to koneckonců jen svobodně/a o tom snad nikdo nepochybujete/ vybraný vzorek české společnosti.
Vyjímky tu jsou. Například pan autor.Bývalý lump/včechna čest, že se k tomu dokázal přiznat/,k jehož "osvícení" musel pomoci až soud v UK. Jen by mě zajímalo jak by se vyvíjela jeho povaha, kdyby ho při černých jízdách nikdo nanačapal. Psal by podobné blogy nebo ne ?
No a na závěr lze jen doufat, že ke stejnému "prozření" dospějí po 7 letech i oba pánové z brněnské radnice a začnou nám kázat na Aktuálně cosi o morálce.
09. 09. 2010 | 08:48

Stařeček napsal(a):

vlku, ty vuvuzely tak nějak na páně Matouškův blog nemají co zatroubit. Už i jim to snad dochází
09. 09. 2010 | 08:49

Sladký napsal(a):

Souhlas,rejpale.Plevel roste i tam,kde ho zahradník vytrhává-i tam ho najdeš.Ale pokud to nedělá,zaroste mu plevelem celá zahrada. A to je náš případ-ve srovnání s těmi zeměmi,kde korupci trestají.
09. 09. 2010 | 08:49

rejpal napsal(a):

Sladký
Souhlas. Možná, že dokonce to prostředí působí zhoubněji než samotná předběžná ochota nového jednotlivce se zapojit. A to jsou ještě ve hře stranické zájmy (každý straník je nějakým způsobem loajální a své straně fandí) i prostá snaha "držet basu".
09. 09. 2010 | 08:49

Pepa Řepa napsal(a):

Tak Matte, hezky jste tady zformoval frustráty. Ne, že byste nemél pravdu, ale co s tím, chlapče z posilovny?

Co Vám bránilo v tom, abyste před rokem zformovali novou partaj a sesbírali těch 25% hlasů, co ležely vysloveně na chodníku?

Výroky místního Nostradama p.Pehe, že v ČR není místo pro nový politický subjekt?
Fedrování lidovců spojených s hybášky?

A jaká je realita?
Cyril pohřbil lidovce a najednou jsou tady dvě nové partaje a to dokonce u vesla.
Možná blbé partaje, to ukáže čas, teď půjdou už jen dolu.

A co Vy?
Pokud ctíte demokracii a pravidla, tak zbývají volby?
Nebo ne? Nebo do ulic?

Budete kandidovat na podzim?
Prezidenta bude volit tento parlament a doplněný senát.Přijede šéfik jednou za rok udělovat rady? Nic proti němu, rád bych ho viděl jako premiera.

Co s tím hodláte udělat?
Nic ve zlým, jen se ptám.
Pokud šlo jen o srandu, tak u mě dobrý.
09. 09. 2010 | 08:50

Northern Lights napsal(a):

No ono je to danou tak nějakou blbou náladou ve společnosti:-), Romové v Boru hrozí hladovkou protože mají žízeň, umělci našli konečné řešení jak zatočit s Vondráčkovou, Neumannová platit dluhy nemusí protože jsou fakt dost velké, ale domáhá se půl miliónu za tři fotky z časopisu, bratrstvo kočičí pracky Kopřiva , Jindra , Severa se tváří jako "Nepostradatelní", Kocáb který neví jestli je odvolaný nebo ne ale spíše si myslí že je neodvolatelný, nakonec i té srandě na plzeňských právech se jen zasmějěme a jdeme dál..
Proč to vlastně píšu fakt nevím.
Zdravím všechny z Ostravy, málem jsme byli mistři evropy v kultuře , no snad jen ten Palas a ten jeho penzion za padesát mega nám to pokazil.
09. 09. 2010 | 09:12

Tonda napsal(a):

Přispěl bych svou troškou do mlýna a protože nejsem rodilý plagiátor, posílám odkaz, který má v jádru mnoho společného s jednáním našich politiků, kteří se palsovali už ne na polobohy, ale na Bohy.
http://www.blisty.cz/2010/9...
Zdroj: Britské listy, 9.9.2010
09. 09. 2010 | 09:17

vasja napsal(a):

Jó pane Pepiku Řepo, udělat stranu......
Tak to tedy néé, to je moc práce i pro pana Matouška a pro pana pseudoprofesora už vyloženě ponižující. Blanický rytíři - to je jejich vysněnej úděl.
Až jednou bude skladkejm stařečkům nejhůř, až vlci muňkama vypelichaj a myrty zvadnou, tak jumbem se snesou jak ty fénixové a bude zase dobře.
Kurva sem se ale dojal. Sorry.
09. 09. 2010 | 09:29

Carlos V. napsal(a):

Mili levicaci,

nekteri z Vas se zjevne domnivaji, ze problem korupce a klientelismu je problemem, chybou a vinou ODS, potazmo pravice.

Nikoliv. Jak ostatne popsal i autor, je to problem cele nasi politicke sceny.

Slepe strilet na jednu stranu je nesmysl. Namoceni jsou vsechny.

Skutecne spory se u nas nevedou mezi politickymi partajemi. Spory se vedou mezi volnymi vlivovymi uskupenimi, pricemz kazde vetsi uskupeni ma sve lidi ve vsech vlivovych partajich - a to jak docasne vladnoucich, tak docasne v opozici.

Je usmevne, jak predstavitele stran utoci na praskle a provalene prusvihy.

Ano, kdyz je nekdo tak blby a necha se tak blbe chytit, tak ho v tom medialne vymachame. Samozrejme v pozadi zajistime, aby loajalne nerekl co nema.

A i znepratelene skupiny zjevne cti mafianska pravidla. Bojuji mezi sebou, ale policii /nebo treab tisku/ se nepraska.

Bylo by hezke vyzvat k vlade nezkorumpovanych ci nezkorumpovatelnych. Ovsem zkusentost pravi, ze velci bojovnici proti korupci proste jen stoji vice penez.

Reseni ?
- Omezit vliv statu, tedy radikalne zmensit kolac.
- Vylepsovat kontrolni mechanismy. Ty korupci nevymyti primo - ale prodrazi, takze se mene vyplati a ne kazdy na ni dosahne.
- A poradne tresty pro tech par hnupu, co se nechaji chytit.
09. 09. 2010 | 09:31

Pacík napsal(a):

Tato vláda a spol. je jak rakovinný nádor, žere, žere, až zabije celý národ i sebe.
09. 09. 2010 | 09:45

Jan napsal(a):

Krása.
V této zemi žijí nějací slušní lidé.
Ve vedoucích funkcích je ale nepotkáme. Z logiky věci. Může si nechat slušný člověk nechat platit za propouštění z práce? Nebo odebírání invalidních důchodů? Nebo rušení mateřských?

Dávno už nežijeme v demokracii.
Plutokracie je to. A všude, ne jen tady. Vládne nám kapitál, nadnárodní. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno... Následuje Tyranie.

Média. Ty bych podrthl, co předvádí tato sedmá velmoc u nás, to je síla. Propaganda a debilita. Přijdu si podobně jako v 50tých letech, pro budoucnost našich dětí více pracovat na brigádách a s měnovou reformou, která nebude...

Včera v MF /hnus/ pan Zahradníček , jinak rozumný člověk, napsal, že dal Čapka z knihovny. nikdo z jeho známých ho nečte.
Jak máme my, co ho čteme, v takové zemi žít?
09. 09. 2010 | 09:54

Jan napsal(a):

Carlos V.
To je právě rozdíl mezi pravicí a levicí. Kradou samozřejmě všichni, ale jen pravice to má v programu a chlubí se tím.
Nepoužíváte rozum a vědecké metody, jen ideologii a ideologicky předpojatě nejste schopni vidět realitu.
To co říkáte není pravda.
Podívejte se do statistik na míru korupce a "velikost" státu.
Žádná korelace zde neexistuje!!!
Přesto budeme z MF dnes stále slýchat, stát je zlo,zlo,zlo.
Přitom bez státu by žádné podnikání vůbec nebylo možné, a v soukromých společnostech se samozřejmě korumpuje úplně stejně jako v státní zprávě.
Vy to nevíte? Nebo nechcete vědět, protože do nezapadá do vašeho ideologického konceptu?
Jenže země je kulatá, i když věříte v boha.
09. 09. 2010 | 09:59

MA-FU napsal(a):

Pan Matoušek

To je dobrý blog-je jako "Císařovy nové šaty" najednou každý souhlasí a prozře. Kde brát nové politiky? Dnes už i na marihuánu lákají.Nu že by byla pak politika o něco veselejší?? Rozmýšlela jsem se volit TOP 09 ,ale kvůli Kalouskovi -nevolila.I když jsou mi daloko sympatičtější než ODS-to je teď teprve vrcholný klausismus.Nesouhlasím vždy s Vlkem ,ale teď má pravdu,ale i spoustu jiných ,zde diskutujících .Pane Matoušku,mimořádně povedené....ale co počít?? Voliči již převolili sněmovu na jiné složení,ale stejně málo platné
09. 09. 2010 | 10:01

Charlie napsal(a):

pane Matoušku

správně jste vyčíhnul - lid (lůza) potřebuje krev a lynč
Vy jste to shrnul a dodal v hojné míře - blahopřeji!

S jakýmikoli přesnějšími rozbory a důkazy pro svá tvrzení se neobtěžujete - lid i Vy už znáte svou pravdu a jinou slyšet nepotřebuje - obtěžovala by.
Na to už přišel Lenin i Gebels.

Ale kdybyste přece jen objevil nějaké důkazy - dejte je do placu, nebo ještě lépe - státnímu zástupci.
09. 09. 2010 | 10:02

Viktorčistič napsal(a):

Nám všem nezbývá než brečet a to je bohužel mezi námi ještě moc lidí,kteří věří těm všivákům co tam teď sedí. Udělejme hergot něco !!!
09. 09. 2010 | 10:02

Kelt napsal(a):

S dinosaoury do vlády nikdy-řekl jeden bývalý redaktor TV Nova.
Never say never.
Teď sedí ve vládě,která řeší zásadním způsobem schodky SR,které za poslední čtyři roky narostou o minimálně 5OO miliard Kč.
Nutno konstatovat,že Kalouska,jako nositele zásadního odhalení původců cesty do Řecka neprávem obviňujete ze všech možných smrtlených hříchů.
Vláda to již zveřejnila a lze očekávat rozhořčení pracujících,kteří budou v přijatých rezolucích žádat co nejpřísnější potrestání viníků.
A to jsou:policisté,hasiči,lékaři,zdravotní sestry,zřízenci,kuchaři,pomocný a technický personál,důchodci,nezaměstnaní,lidé na sociálních dávkách,úředníci a další příživníci,kteří si žili nad poměry a prožírali schodky SR.
Hanba jim.
09. 09. 2010 | 10:02

courtecy napsal(a):

Ten Maďar má,což je špatné,téměř pravdu.Jenomže v českých poměrech lze nejvíce na tom všem vysvětlit ne únikem z psychiatrických ordinací,který je až děj následný,ale samotnou logikou průběhu privatizace.Vezměme v úvahu,že u nás :
privatizace začíná "velkým třeskem"-momentem ,kdy se běžně stamilionová hodnota ekonomická ocitne v něčí kapse (v lepším případě i rukou,v nejlepším v hlavě) za kopějku.Korunku.1 Kč.
Je potom nasnadě,že kdo drží otěže politické moci,lehce k takto snadno získaným ekonomickým zdrojů,bez většího odporu od nich,k nim prostě natáhne státní penězovody ? Tak -a teď nás vy pěkná kvítka nadosmrti-politiky-živte-jinak s Vámi zamáváme! Nízká daň je vhodná přetvářka:nejde o strach,že chabé hospodářství se rázem zhroutí.Jde o strach,že se to vše tím provalí.Stát má tisíce méně nápadných způsobů jak tahat peníze do penězovodů nežto udělat s nebezpečím prozrazení.
Proto dokud bude právně a ekonomicky trvat způsob nabytí majetků touto privatizací (jak proběhla)-asi se máloco může změnit.V tomto chaotisovaném hospodářsko-státním celku asi platí nějaké skryté Arhimedovské pravidlo páky typu :na čím delší rameno působíš,tím větší zisk při dělbě zisku z toho máš.Nejméně tak dostane ten kdo je k výrobě nejblíže,kdo bezprostředně věci vytváří a osahává vlastníma rukama.Další v řadě funkce více.Ještě vzdálenější dozorčí rady ještě více.Nejvíce vzdálení špičkoví lobbyisté zamotaní v politických kruzích (Šloufové a podobní) nejvíce.Ti postrkují průmyslové mamuty na šachovnici jako figurky:stačí,že se z minulosti znají s celou elitou.
Rozlišujme privátní ekonomiku kontinuální kapitalismu a privatizovanou postkomunismu.
V privátní se kapitalista musí držet zuby nehty dřiny v konkurenci.V postkomunistické privatizované stačí brát a brát( a hltat) plnýma rukama.Jako za by už komunismu.Rozdělení zisku jde do absurdní polohy.Proto je téměř jisté,že trvale nebudou peníze nikdy a na nic.
09. 09. 2010 | 10:08

Xury napsal(a):

Pro všechny včetně autora:
souhlasím s tím, že korupce je velký problém. Myslím, že je snad všem jasné, že postihuje nejen politickou scénu, ale i "obyčejné" občany. Nepochybně by bylo dobré uplatnit všechny mechanismy k jejímu omezení - otevřená výběrová řízení, zveřejňování na internetu atd atd. Nicméně bylo by dobré si uvědomit, že se boj s korupcí nedá úspěšně vést, pokud se k němu budeme stavět laxně a tolerovat ho nebo dokonce využívat. Ať už je to podplácení policisty při kontrole, úředníka na úřadě nebo kohokoliv kdekoliv jinde. Nikdy nebudou v politice samí andělé a nikdy nebudou ucpány všechny díry, kterými lze korumpovat. Dost mi vadí, když se např. hovoří o tom, že justice ustupuje politickým tlakům. Tak proč jsme jí tedy dávali takovou nezávislost. Vždyť se těm lidem nemůže dohromady nic stát. Chápu, že úředník, který zveřejní korupci svého nadřízeného, může přijít o místo (to platí i třeba pro Brusel - to pro ty idealisty, kteří si myslí, že na západ od nás jsou všichni svatí),ale alternativa tomu neexistuje. Pokud se bude pořád čekat na "zásah shora" a vymlouvat na to, že "ti nahoře taky berou", tak se nikam nedostaneme.
09. 09. 2010 | 10:11

Karel Matoušek napsal(a):

JC
Kdyby mě nechytil ten inspektor v Belsize Park tenkrát, když mně bylo 18, a kdybych nezaplatil 5 liber pokutu, byl bych teď za vodou, měl bych plnou lednici, na zahradě tigra a v ložnici 3 erosenky,(i když z té představy se třesu hrůzou), dvě jachty a kamarádil bych se s Řebíčkem a Bémem.
09. 09. 2010 | 10:17

JC napsal(a):

Pane Matoušeku,
Mno, kdysi jsem také jel párkrát v MHD na černo.
Nikdo mě nikdy nenačapal.
Nic z toho co jste jmenoval nemám/snad s vyjímkou té plné lednice/ s nikým ze jmenovaných se nekamarádím.
Kde se stala chyba ?
09. 09. 2010 | 10:41

Tonda napsal(a):

to DEDEK: Cituji"..Ale to chce myslet a ne dávat na to "jedna paní povídala", protože pokud se naučíme myslet a být zodpovění chodit k volbám ale všichni, pak takoví Kalouskové, Schwarzembergové, Nečasové nebudou mít jistotu, že tam budou 20 let a myslím, že i v tom kradení budou zdrženlivější."
Právě teď si myslím, pane Dedek, že se tihle ksindli rozhodli si bleskově nahrabat ještě víc, protože vědí, že jejich šance na 20 let ve vládě je téměř nulová. Proto ta opatření, proto likvidace chudých a bez práce, proto drsné škrty - čím víc toho bude, tím rychleji se zaplní jejichbezedná kapsa.
Sou hlasím však s tím, že jsme jako stát v beznadějné situaci. Lidé jsou tak vyšťavení a zdeprimovaní, že nemají sílu postavit se na odpor. Sám bych moc uvítal aktivitu těch, kteřím síly zbývají, aby zalarmovali (třeba opět přes Facebook) další a další lidi, kteří jsou ochotní se zmobilizovat a postavit se na odpor. Věřím, že i my, co jsme momentálně na dně, se vzchopíme, když uvidíme, že národ jako takový má vůli nenechat se vykořis´tovat jako za carského Ruska. Nám všem přeji, aby v sobě našli zbytky své lidské hrdosti a nenechali se zašlapat do bahna a spojili své síly v jednu obrovskou lidskou tsunami,která ty hnusné vyžrané červy smete z povrchu zemského. která
09. 09. 2010 | 10:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Karel Matoušek:
Zase jeden ubrečený blog o morálce politiků a dalších ´elitářů´. Autor zjevěn si přišel pro květiny od aplaudujících čtenářů.
A co tak, pane Matoušku, zamyslet se nad tím, čím to je, že ty "patologické osobnosti, tj. přebujelá ega," mohou profitovat v naší společnosti? Jestli není něco vadného v systému zastupitelské demokracie, ve které volič vybírá z alternatívních ´osobností´ stejné osobnostní typy, o nichž většina voličů nic neví? Není to tím, že volebním sítem nejčastěji procházejí právě takové typy s přebujelým egem?
Od firemního manažera bych očekával vhled z vnějšku a přínosný vklad do tak závažné problematiky, nikoliv jen pesimistické konstatování.
Asi Vám blog nestál za námahu.
09. 09. 2010 | 10:51

Tonda napsal(a):

to Charlie: Dovolím si doplnit přídavné jméno: "..dejte je NEZKORUMPOVANÉMU státnímu zástupci...".
09. 09. 2010 | 10:57

xx napsal(a):

Carlos V., Matoušek a další:

můj postřeh je delší tak dávám jen odkaz, kdo má zájem může si přečíst zde:
http://nazoryobycejnehoobca...
09. 09. 2010 | 10:58

xx napsal(a):

Zbyněk Matyáš: v systému to nebude, stejný systém jinde funguje o poznání lépe. Je to mnohem horší, je to nemoc společnosti jako celku ! Viz můj blog.
09. 09. 2010 | 11:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

xx:
Jinde neznají podobné aféry politiků a dalších předních osobností? To snad nemyslíte vážně.
09. 09. 2010 | 11:04

xx napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Nikoli, to netvrdím. Je to pouze o množství a míře.

Demokracie s tím nemá mnoho co dělat. Zkažení nemorální lidé si prostě těžko vyberou do svého čela morální autority. Jednak je neuznávají a někdy je mezi sebou ani nemají.
09. 09. 2010 | 11:13

JC napsal(a):

xx,
Myslím, že hledáte "ideál", kdy budou všichni čistí jak slovo boží.
Je to takový protiklad k autorovi, který ve všech vidí darabáky.
09. 09. 2010 | 11:13

JC napsal(a):

xx
P.S. Ne že by nebylo co zlepšovat :-))
09. 09. 2010 | 11:15

Xury napsal(a):

Pro Tondu:
nebylo by praktičtější nasypat do žlabu těm chudým, kteří by je následně opětovně zvolili a krást pak delší dobu? Vždyť takhle pokud šetří na většině, tak jen jdou proti vlastním zájmům.
09. 09. 2010 | 11:19

Vico napsal(a):

JC : Kde se stala chyba? Možná v obsahu reakce na autorův článek v 8:48:44
09. 09. 2010 | 11:21

JC napsal(a):

Proč myslíte pane Vico ?
09. 09. 2010 | 11:41

suchánek napsal(a):

Vtipné, Karle Matoušku alias Kájo Maříku, ne že ne.

Mnohem vtipnější je však diskuze pod blogem. Jsou zde leví, kteří již pravidelně chválí blog a ve stejném příspěvku neopomenou dodat, jak si to od těch pravičáků autor slízne. rutina. ani si pak nestačí všimnout, že se nic takového nestalo.

naopak mnohem vtipnější jsou jejich slastné vzdechy nad obsahem blogu. je jim totiž úplně jedno, že autorem je inteligentní recidivista, kterého kdysi ve veliké británii za NĚKOLIK LET naučili, že krást se nemá. a který stejně jako vyléčený alkoholik nervózně žmoulá v ruce každé české noviny a říká si: sákryš, tady by se vochcávalo, tady by se kradlo.

recidiva je matoušku svině, svým sofistikovaným ochcáváním metra jste nám už sdělil, že předpoklady pro práci v politice máte. já jen doufám, že vás tu k lizu nikdo nikdy nepustí.
---------------------------

jen ať si rozumíme, kdybyste napsal, že jste jezdil na černo, ani nemeknu. ale budování neuvěřitelně složitého a náročného systému ježdění na černo, to je trochu jiné kafe. kapišto?

úplně vás kapře karle vidím ve zdejších politických vodách býti rybou slatně mrskající ocasem.

zloděj křičí, chyťte zloděje a zdejší tleskají ve stoje. a o tom je defacto celá dnešní krize.

vyhýbejte se karle metru velkým obloukem a politice taky, díky :-)
09. 09. 2010 | 11:54

Carlos V. napsal(a):

Jan : paklize stat bude kontrolovat treba chov koz mnoha zakony, budou chodit kontroly z nejruznejsich uradu, pak chovatel bude proste uplacet vice lidi.

Paklize stat nebude kupovat nepotrebne nesmysly (ubytovnu pro sestry, turnikety, plysove medvidky apod.), nebude v techto pripadech proc koho korumpovat.
09. 09. 2010 | 12:01

Carlos V. napsal(a):

Suchanek : predesilam, ze s Matouskovy nazory casto nesouhlasim a nemam rad jeho styl.

Proti dnesnimu blogu ale nic nemam, ba se mi i nejak libi, byt je matousovsky agresivni.

Vase poznamka mi ale prijde jako zcela zcestna. Matousek jen prokazal otevrenou mysl, trosku balancoval okolo hrany, dostal tafku a cuknul.

Neni treba vyvozovat hlubokomyslne zavery.

Kazdy clovek s otevrenou mysli zkouma hranice a ocuchava elektricke draty pastviny vezdejsi. Obcas dostane ranu, obcas najde diru a nazere se na dostupne louce se stavnatym jetelem.

Spis Matouskovi neverim jeho hru o pokani .. blabol, mantinely urcite zkousi porad,jen si ujasnil kdy rana moc boli.

Ale nemusi o tom psat jako obraceny Savel.
09. 09. 2010 | 12:11

ironik napsal(a):

Problém vidím v tom že vládnoucí garnitura je přesvědčena o své geniálnosti, a zatím jsou jen genitální, plodící nesmysly, které vydávají za řešení pro budoucnost .
09. 09. 2010 | 12:26

suchánek napsal(a):

Carlos V.:

nejsem si úplně jistý, jestli to nevnímáme identicky. pak mi tam ale neštymuje ta poznámka o zcestnosti :-)

v politice bych momentálně uvítal více slušně vychovaných lidí. zní to triviálně, ale před vstupem do vysoké politiky bych poslal sociálku prozkoumat poměry, ve kterých byl onen politik vychován. mně doma od dětství říkali, že krást se nemá. a jezdit na černo taky ne.

jel jsem někdy na černo? jistě že ano. ale věděl jsem, že dělám něco, co se nemá.

nebezpečí u matoušků je v tom, že evidentně mají mozek v hlavě (chytrý) a že ve svých studentských letech ty dráty nejen očuchávali, ale i vymýšleli sofistikovaný systém, jak ty dráty ochcat.

vím, zdá se to banální, ale prostě to banální není. je to o příležitostech. kolika z nás tady někdo nabídnul 20 mega za zvednutí ruky? nikomu. kolik z nás tady má nelegální software ve svém osobním počítači? všichni. jak jsme k němu přišli? dal nám jej známý, kamarád, kolega. pyramida. ale kolik z nás by napadlo se sofostikovaně zamýšlet a složitě řešit, jak k tomu softwaru přijít? nikomu. až na matouška.

tenhle člověk by u lizu dal korupci vyšší, sofistikovanou dimenzi. a nikdy mě nepřesvědčí o opaku. sorry :-)

cítím, že nejsem moc obratný v podstatě sdělení, tak se buď snažte pochopit, nebo promiňte :-)
09. 09. 2010 | 12:33

suchánek napsal(a):

ještě jedno zjednodušení: mě doma vychovali tak, že dodržovat pravidla (slušného chování) je normální. nedodržoval jsem je vždy, jsem docela střelec, ale jsem schopen si jednoznačně uvědomit, kdy ta pravidla překračuju. ta úroveň pravidel může být plovoucí a ne pro všechny stejná, přesto si myslím, že alespoň na tom krást se nemá bychom se shodnout mohli.

k tomuto prozření jsem nepotřeboval vycestovat do británie, studovat tam, vymýšlet ochcávací systémy a po chycení několik let dumat nad tím, jestli civilizovaná pravidla dodržovat, nebo ne.

začínám být alergický na lidi, co musí vycestovat do veliké británie, aby ho anglíci naučili naprostý základ slušnosti.

závěrečný překlad: matoušku, promluvte s dětmi (pokud máte), řekněte jim, ať neochcávají systém ku vlastnímu prospěchu ale svou geneticky zděděnou dispozici vrhly do něčeho konstruktivního. s dneškem nic nenaděláme, naše děti jsou náš zítřek a věřím, že nedovolí, aby v politice zůstala ta špína, co je tam doteď. stačí je slušně vychovat.

howgh
09. 09. 2010 | 12:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

xx:
Nikoliv, voliči nemají (záměrně?) potřebné informace. A v tom je smysl mé námitky: stačí s drzým čelem úspěšně lživě zakrývat manka v etice a tak unfér dosáhnout úspěchu. Předpokladem je právě to ´přebujelé ego´. Logicky tedy v zastupitelské demokracii tito lidé se dostávají do popředí. Vaše obhajoba této ´demokracie´ je značně naivní.
09. 09. 2010 | 12:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

xx:
Tak jsem si přečetl Váš názor obyčejného občana. Ano, je to obyčejný názor obyčejného občana. Bez ambicí pozornějšího pohledu, logických závěrů, o pokusu o analytický přístup nemluvě.
09. 09. 2010 | 12:56

jarpor napsal(a):

JC
Kde se stala chyba ?
No, dle mého, Vy jste k nápravě svých "zlodějen" nepotřeboval pokutu... :-))
Na rozdíl od autora jste si vystačil sám...

Hezký den
09. 09. 2010 | 12:59

Karel Matoušek napsal(a):

suchánek
ŠMAJRJÁ! Jezdil jsem v 18 dva týdny zadarmo metrem, jinak si nevybavuju, že bych někdy někoho okradl nebo nevracel půjčené peníze atd. Ale jestli si myslíte, že jsem kvůli takové kravině potenciální Gross nebo Mrázek, nebo měl spatřit boha po pokutě asi stovky kč tenkrát, tak si poslužte. Chtěl jsem pouze říct, že jsme měli (já měl) z reálsocialismu zakódovaný instinkt vyzrát na systém, který tam lidi nechápali (viz. vlk), a změnil myšlení. Ve dvaceti už jsem byl myslím celkem normální ..
09. 09. 2010 | 13:42

Charlie napsal(a):

Tonda

a kam myslíte že se dostaneme tím zabetonovaným předpokladem, že úplně všichni v tomto státě jsou zkorumpovaní?
Samozřejmě, kromě nás a naší rodiny.

Pro člověka, který svými blogy ovlivňuje mínění stovek/tisíců lidí by mělo být morální povinností nešířit podělanou náladu jen na základě obecných keců.

Například:
jásot nad odsouzením soudce Kučery na základě tvrzení nějaké Zlatuše Andělové je směšné. Tato dáma si prý/údajně zapsala o čem kdo (i pan Kučera) na setkáních mluvil. Takže vlastně dopředu předpokládala, že býv. vrchní st. zástupkyně Benešová přijde s justiční mafií??
Ona se Zlatuše ukázala už při aféře "Kořistka vers. Dalík/Večerek, kdy jí Benešová dodala veškeré materiály z případu - načež se Zlatuška vyjádřila, že se nic nestalo. Na dotaz Benešové zda četla ty materiály (i přepisy odposlechů) přiznala, že nikoli. Nakonec Zlatuše zakázala použít v soudním řízen odposlechy, které by prokázaly Kořistkovu nevinu a pan Kořistka prohrál.
Z toho všeho co zatím o ostravské státní zástupkyni Zlatuši Andělové vím, bych byl k jejím svědectvím velmi, velmi opatrný.
Z jejího dosud mě známého jednání čouhá jako sláma z bot její ambiciósní směřování na post nejvyšší - vždy se chtěla nějak zavděčit.
P.S. omlouvám se, ale u mne nebudí důvěru ani její zjev.
A soudce Kučera je soudní flákač, který si dělá z pracovní doby trhací kalendář.Nic to však nemění na mém výše uvedeném názoru.

A tak by se dalo pokračovat i v jiných Matouškem popisovaných dějích. Jen kdyby se nechtěl zalíbit pracujícímu Lidu a dal si dřinu přijít věcem na kloub.
09. 09. 2010 | 13:47

xx napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Vaše argumentace mi Trochu připomíná scénku ze seriálu jistě pane ministře. Kde Sir Humphrey odůvodňuje nutnost existence ministerstva školství nějak takto, "Rodiče jsou k výchově dětí zcela nepoužitelní. Nemají potřebný vhled do problému, analytické schopnosti a patřičnou kvalifikaci"

Voliči zase nemají potřebné informace, ostatně také většina voličů politice nerozumí, asi by tedy neměli mít volební právo. Co kdybychom nechali volební právo jen analytickým esům jako je Zbyněk Matyáš a jemu podobní ? Třeba vlk a spol ?

To by byla teprve ta pravá demokracie.

My obyčejní občané samozřejmě víme dobře, že demokracie není dokonalá, ale zatím jsme nepřišli na nic lepšího.
09. 09. 2010 | 13:50

Karel Matoušek napsal(a):

charlie
komický vstup ... Kučera a Němec jsou poctiví, slušní lidé, kdyby nebylo Zlatuše, ani by se o nich nevědělo. Ještě by to chtělo stejně plamennou obhajobu třeba Grosse. Taky máme prd důkazy.
09. 09. 2010 | 13:55

Carlos V. napsal(a):

Karel Matousek : to vy jste pojal onu pokutu jako obraceni na viru pravou.

Stejne neverim, ze neocuchavate plot hledaje diru v main streamovem plotu. Ale mozna jen proto, ze na tom nevidim nic spatneho.
09. 09. 2010 | 14:01

Karel Matoušek napsal(a):

carlos V.
měl jsem držet hubu, teď je ze mě recidivista. dobře mi tak. :)
09. 09. 2010 | 14:10

prirodovedec napsal(a):

autor: Berte to s nadhledem. Jste v prostredi, kde bude vse pouzito pro Vas i proti Vam. Napsal jste to i pro mne ctive a zabavne a za to dekuji. (pozdrav kocce sklibe - snad se casem zase neco povede, co Vas zaujme, a pozdravy tez "neselektivnimu" Patientovi O.T. :) ).

Ke kritice: Musite brat kolegu suchanka nejen jako zdejsi obecnou mravni autoritu :), ale take tak, ze bud pise otevrene svuj nazor (byt jaksi za vsechny) nebo se projevuje to, ze podle nekterych je dotcen, protoze je svym povolanim zrucny vyuzivatel systemu v ramci pravidel (na rozdil od osmnactiletych systemovych podvodniku studentu, setricich i na metru ale proti pravidlum, kteri ho proto drazdi ...), nebot podle svych drivejsich vstupu totiz pracuje (a bezesporu se podle sveho psani zde vyzna) v reklame a PR. Coz z pohledu nekterych (nas?) v nasich podminkach jest povolani ponekud neuctive vnimane, protoze casto pusobi jako prelakovani i nevabneho obsahu naruzovo (ci Vaseho temer ruzoveho :) na nevabno :) ). Tak jeho slova berte tak usmevne, jako my nekteri ostatni. Jeho drazdive autoritativni zavery se tu obcas takto objevuji, zajimavejsi jsou ale jeho vhledy. Ma je jiste zajimave, s ohledem na jeho nepouzivani nicku je i k nickum nekdy nedutklivy ...

Myslenka, zda student, ktery vymysli, jak oklamat system londynskeho metra a usetrit si na pivo ci knizky je pro politicko-mocenskou drahu nebezpecny je nesmirne neotrela. Nabizi se, zda je nebezpecnejsi nez skupina cynickych prirodovedcu (kterym neni nic svate) nebo profesionalni pracovnici v reklame (kde lez je jejich zivlem :) ci remeslem :) ).
09. 09. 2010 | 14:10

KubaHussar napsal(a):

Trefne...Karle, jen tak dal! :)
Not one! Two,three more!!!! :-D :-D
09. 09. 2010 | 14:10

Carlos V. napsal(a):

Karel Matousek : nebo tak :-)
09. 09. 2010 | 14:14

Karamela napsal(a):

Pane Matoušku, klid! Suchánek prostě nechce pochopit, ale mnohým ostatním je jasné, co tím chtěl básník říci. Mám podobnou zkušenost se synem v Kanadě, který se nemohl dopátrat, kolik ta pokuta za jízdu na černo vůbec je. Nikdo to nevěděl, ani rodilí kanaďané. Prostě je to nezajímalo a nechápali, proč se na to ptá, prostě na černo nejezdili. Naše právní povědomí je naprosto v kélu. Socialistické budováni nás pěkně zmršilo, ale morálka novodobého kapitalismu je ještě mnohem mnohem horší, protože za peníze se může všechno! a věřte, že fakt všechno. Je to žalostné, ale vidím to dnes a denně kolem sebe a nedá se s tím nic dělat, bohužel.
09. 09. 2010 | 14:26

suchánek napsal(a):

zdravím přírodovědče :-)

dnes použiju váš styl -

klíčové pasáže:

1. matoušek: "Nad Hradem, pod Hradem, kradu, kradeš, kradem ...!"
2. matoušek: Sorry, beru, když si někdo trochu uleví od daňového břemene, nebo tak, ale jste-li ve veřejné službě, tak byste prostě neměli krást, ve velkém ani v malém. Citát, že každý má svou cenou, je obscénní. Když někdo vezme 5 stovek, vezme i 5 melounů.
3. matoušek: vymyslel jsem absurdně komplikovaný systém, jak jezdit zadarmo metrem. Všichni známí obdivovali mou vynalézavost.
4. suchánek: jen ať si rozumíme, kdybyste napsal, že jste jezdil na černo, ani nemeknu. ale budování neuvěřitelně složitého a náročného systému ježdění na černo, to je trochu jiné kafe. kapišto?
------------------------------

říká se tomu, přírodovědče, ŠPEKULANT. a těch jsou plné poslanecké lavice. je to charakterová vada, bohužel vrozená a nevyléčitelná. prozření po letech přemýšlení je falešné a naivní, recidiva je trvalá :-)))))
---------------------------
karle, napsal jste:
"jinak si nevybavuju, že bych někdy někoho okradl"

okradl jste charlese yerkse, ten metro v londýně v roce 1902 založil, ve vašich osmnácti to bylo někdy krátce po spuštění, viďte? :-)
-----------------------------
přírodovědec: co jste tu, pořád čekám, kdy se matouška zeptáte, proč nedpověděl na pepu řepu
08:50:53, já sám jsem byl přesvědčen, že už dávno šmudlá nějakou odpověď :-)
09. 09. 2010 | 14:43

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Nabehl si docela hezky podle Vaseho citacniho razeni. Mne jste se zdal dosti rezolutni, tak jsem pridal glosu.

Co se tyka tech spekulantu, ja bych to zkusil zertem, ze jsme jimi za urcitych okolnosti na svete vsichni. Nekteri si to umi priznat, jini si to umi vysvetlit, ze jimi nejsou. SOuvisi to podle mne s ochotou a moznosti respektovat zajmy druhych, etikou, moralkou, psanymi (pro mne to metro) nepsanymi (pro mne ta reklama) zakony ... Ja to vnimam tak, ze rad se snazim podle sebe chapat psane druhymi zejmena v ramci chapani hajeni jejich zajmu (jakkoliv vzdy podle sebe haji zajmy nejuslichtelejsi a obecne). A snazim se, aby mne to hajeni neprekvapilo a nevytykam je. Pouze je rad analyzuji. Sam vite, ze svet vnimam i pres prvni a druhe zlodeje takze bych toho yerkse tak nebral ...

Co se tyka P.R. proc bych se mel ptat? Ja celkem vnima postupujici (oblibene protofasistcke) priznaky trendu k budoucimu prevratu a zalozeni nebo nezalozeni nejake "praglovite strany", ktera sebere dvacetpet procent je podle mne docasna zalezitost. Tak by tam misto Johna byl autor ...
09. 09. 2010 | 15:00

suchánek napsal(a):

karamela:
po své dvouleté návštěvě USA (cca před 11 lety) jsem pochopil jednu věc. povinnou vojenskou službu (nebo jak se to jmenovalo)měli zrušit krátce po revoluci a poslat všechny zdejší chlapce do států na dva měsíce, vrátili by se chlapi.

chci vás jen ujistit, že má generace už má děti. a jsou velmi svobodné a socialismu ani nepřičichly. a brzy s tím něco udělají, věřte mi.

p.s.: nezapomenu, jak jsem stál na letišti v newarku a všichni češi z letadla zmizeli v útrobách letiště. neuměl jsem ani slovo anglicky a potřeboval jsem do atlanty. zavolat mamince nebo zavolat frantovi nemělo smysl, brečet na lavičce taky ne. tak jsem ty tři naprosto běžně používané varianty rovnou vynechal a jednal jsem. žasla byste, co v člověku všechno je a co dokáže, když jen trochu chce (musí). takže řeči, že se stím nedá nic dělat jsou o ničem. pozdravte syna :-)
09. 09. 2010 | 15:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

xx:
Pokud vím, tv seriály jsou tvořeny podle skutečnosti, nikoliv naopak skutečnost podle tv seriálů. Takže sir Humphrey asi hovořil podle reality, byť možná s nadsázkou. Nevím, tento seriál neznám.
"My obyčejní občané samozřejmě víme dobře, že demokracie není dokonalá, ale zatím jsme nepřišli na nic lepšího." V histórii lidstvo se vyvíjelo zlepšováním organizace společnosti. Pokud jsme nepřišli na něco lepšího, je nejvyšší čas se o to snažit. To by snad mohl a měl pochopit i obyčejný občan xx.
09. 09. 2010 | 15:13

Karel Matoušek napsal(a):

suchanek
beag beet ví, že odpověď přijde. Vy jste si nikdy neulevil od berňáků tím, že jste něco dal na firmu nebo odepsal jako výdaj? V Americe to dělají skoro všichni, platí tak, dejme tomu, 21 místo 23 procent. Možná jsem morální relativista, ale nevidím to stejně, jako když někdo ulejvá pomalu 100 000 měsíčně z nezdaněných náhrad a staví si z toho domy (jako Bohouš např.).
09. 09. 2010 | 15:22

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Asi jim nic jineho neco s tim udelat nezbude. Vidim to na nejakou systemovou zmenu pod vedenim vhodnych pistcu. Nejake idealy se ale budou muset najit. Vetsina -ismu vcetne toho emerickeho jsou jaksi pocakane a do burek se zatim nasim devcatum nechce a do cisnkych robotaren asi nikomu ...

Jinak je zajimave, ze nekdo na to potrebuje vojnu, jiny londynske metro, dalsi americke letiste a pritom jde o elementarni umet stat za sebe na vlastnich nohach a to se lze naucit i pri skautske bojovce v v tmavem lese v urcitem veku ... vraceni jako chlapi bych to nenazyval, pripada mi to takove spise o poze. Viktor K. se pravda mozna z te emeriky vratil take jako chlap nebo tam byl dele nez ty dva roky?

Zkratka mladi to zmeni a ukazi, zda budou generaci dalsich let sedesatych, ci horoucimi svazaky let padesatych, vericimi let devadesatych, nihilisty let osmdesatych ci zacatku tohoto stoleti ... otazka je kardinalni: obstoji z hlediska vlastni hlouposti ve srovnani s jakesovci? Nebo dopadnou jako nase generace ci Vase generace? Zkratka to zase generacne nezvladnou? :)
09. 09. 2010 | 15:25

Pepa Řepa napsal(a):

To Karamela
nevím, nevím, drahá dámo. Na jaře jsem obdivoval skok místních přes turnikety v pařížském metru.Totéž kdysi v NYC pokud to jezdilo na tokeny. Na co to jezdí dneska nevím.

Homo sapiens se moc neliší.Už ve třetí třídě jsem měl provrtaný pěradvacetník na šńůrce do telefonního automatu.

Po r.89 sem zase dělali taliáni spanilé jízdy se zaručeně koženými bundami z veletrhu, které nechtějí vozit domů.
Byl jsem takový idiot, že jsem koupil tři. Pravé linoleum, doma se mi smáli pět let.
A to nemluvím o tom, kolikrát mě natáhnul machometán.

Utěšoval jsem se, že jsem aspoń někomu udělal radost.
09. 09. 2010 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

Á kolega přírodovědec, zdravím.
Obdivuji Váš sluch indiánského stopaře.
Přiložíte ucho k zemi a slyšíte, jak přichází Váš oblíbený protofašismus.
Na to, že jde-mrcha jedna rafinovaná- po špičkách je to obdivuhodné.
Takový sluch neměl ani Péťa Pithart.

Některá odposlechová zařízení umí dekodovat lidskou řeč podle chvění okenní tabulky.
To taky umíte?
09. 09. 2010 | 15:51

xx napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Doporučuji vám ten seriál shlédnout. Je velmi poučný, ačkoli je přes 20 let starý, jakoby ho natočili právě včera. Brilantní dílo.

Nejsem si jist, že se lidstvo v historii vyvíjelo jen zlepšováním organizace společnosti, spíše prošlo mnoho slepých uliček aby se nakonec vrátilo k demokracii, která se ale samozřejmě také dále vyvíjí.

Nemyslím si, že se lidstvo nesnaží přijít na lepší způsob vlády nebo alespoň vylepšit ten stávající. Stačí se poohlédnout zpět v nedaleké historii, demokratických států. Je tam zřetelný značný vývoj.

Je ale mnoho slepých uliček a některé jsou dosti bolavé, takže je na místě maximální opatrnost. Z jedné takové jsme nedávno vycouvali a ještě se ani nezhojily šrámy a už bychom měli hledat nějaké další ? Podle mne bychom se měli na pár generací zotavit v té demokracii než se zase vydáme nějakou tu slepou uličku ohledat.

Bohužel to ale vypadá, že jsme spíše opět zabředli někam, odkud se budeme horko těžko soukat zpět k té nedokonalé demorkacii.
09. 09. 2010 | 15:52

prirodovedec napsal(a):

P.R.: :)) Vy ty roztomile proto- zvuky nevnimate?

To bude tim, ze jste sluch pokazil poslechem youtube ... :)
09. 09. 2010 | 15:57

suchánek napsal(a):

Karle, možná to bude znít divně, ale pro mě jste sympaťák. Nemažete se s tím, napálíte to a už to visí, můj styl. konvenuje mi to. nevím, jestli si můžu dovolit radit, ale v politice je to přesně tak, jak psal přírodovědec. pokud napíšete text, který je o tom, jak se všude krade a v diskuzi popíšete příběh s metrem, velmi rychle se to může obrátit proti vám. PR rada.

a tyhle PR pravidla hluboce nesnáším. proto bych politiku nemohl dělat ani vteřinu. zatím.

já samozřejmě vím, jak nevinná ta zmínka o metru z vašeho hlediska byla. myslím, že s tím složitým systémem jste trochu machroval :-) ale stačí to zasadit do nějakého kontextu, a jste v pasti.

položím otázky:

1.nabídl vám někdy někdo 20 mega jen za to, že zvednete ruku?

2.vaše odpověď: nezvednu, prozřel jsem kdysi v anglii.

3.odpověď korupčníka: oká karle, nabídnu je kolegovi.

4.výsledek: sedíte tam, kolem vás les zvednutých rukou.

a tady nastává ta kardinální otázka:
5.jste si jistý, že byste po této zkušenosti odpověděl v bodě 2 stejně?
--------------------------------
politiku můžou změnit jen velmi pevné charaktery. ranní pohled do zrcadla musí být přímý a neochvějný. vím, že mi rozumíte.
-------------------------------
a k vaší otázce na daně atd. na černo jsem jezdil, ve státech jsem dělal nelegálně (i když tvrdě po krk ve sračkách, doslova), občas si vypálím film a jsem přesto střelec s velmi vyvinutým prospravedlivým smyslem.

jsem si jistý, že bych na tu otázku (20 mega) odpověděl negativně vždy. problém je, že jsem v té situaci nikdy nebyl.

takže nebudu dělat chytráka a raději budu dceři kupovat originály a platit studia, aby nemusela jezdit za louži makat nelegálně. dcera má měsíčník, takže na černo jezdit ani nemůže.
-----------------------------
superzávěr: kde přesně vidíte tu hranici, kde ještě jo a kdy už je to nemorální? jsou na to nějaké tabulky?
--------------------------
jo a oba si tu jen hrajem, vnímáme to stejně, že jo?
09. 09. 2010 | 15:59

Pepa Řepa napsal(a):

Asi jo, Rock and Roll udělal svý.
Zažaluju Stony, dneska se dá vysoudit ledacos.
09. 09. 2010 | 16:03

suchánek napsal(a):

třeba pepu řepu bych volil okamžitě (už vynechávám třetí volby). problém je, že pepa by do toho v životě nešel.

fucking začarovaný kruh.

:-)
09. 09. 2010 | 16:03

Pepa Řepa napsal(a):

To Suchánku
Vláďa Eůžička jednou prohlásil.
Je hodně náčelníků a málo indiánů.
V politice je to taky tak.
Každej si myslí, že je Armstrong nebo Ronaldo, ale nosiče vody nebo nahrávače nenajdete.

Jdu radši na nákup. 20 mega za zvednutí ruky? Já snad nebudu spát.

Recept je jediný: klepat se jako ratlík, že půjdete na deset let sedět.
Člověk je nádoba hříšná a pokušení veliké, převeliké.
09. 09. 2010 | 16:13

Tenco napsal(a):

Nevím jak to zaznamenali ostatní, ale já poté co napařili Kvapilovi (ODS) těch 7 let, tak zaznamenal cosi jako mírně zvýšenou aktivitu ouřednických metastaz směrem k občanovi. A nejen já.

Asi platí, že na "hrubý pytel hrubá záplata."
A že "příklady táhnou". :))

Postrádám zde nick jarpor a jeho analýzu blogu.

Škoda. Takto jsou komentáře příliš jednostranné a tím i fádní.
09. 09. 2010 | 16:14

suchánek napsal(a):

mimochodem přírodovědče, víte co byl jeden z nejgeniálnějších PÍÁR výstupů v historii s atomovým dopadem a účinkem?

ne?

jezte špenát, je v něm hodně železa!

tuším, že davy tenkrát zmanipulovali vědci, nemýlím li se? :-))

kdo tenkrát vlastně lhal? :-)
09. 09. 2010 | 16:15

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Zda se mi, ze chcete od politiku neco cekat. Proc? Nestaci jen omezovat jejich skodlivost a neverit jim? Pripada mit to tak, ze vira ve spravedlnost voleneho serifa na malem meste je uveritelna (snad ano) a zobecnitelna ... nevidim to v lidech, ale v systemu. Skutecne obcanske a prime demokracii, posilovani prime obcanske kontroly ... to je ale iluze, ani soucasni, ani ti budouci cestni mladi kapri si rybnik nevypusti ...
09. 09. 2010 | 16:17

suchánek napsal(a):

pepo řepo,

:-) chcete dnes nespat? víte, kolik má mareš za moderování toho braku na nově (talentmanie)?

raděj se vyspěte :-)
09. 09. 2010 | 16:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Tedy Karle, to je síla. Že by signál pro veroniku...:-).
09. 09. 2010 | 16:20

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Vam spenat nechutna? :) Ja bych videl uspesnejsi PR hesla:
"Stat jsem ja"
"Po nas potopa"
"Rovnost, volnost, bratrstvi"
"Evropou obchazi strasidlo ..."
"Za narod, za vlast ..."
"Vsechnu moc sovetum"
"Mam plan ..."
"Mena je pevna"
"Laska a pravda ..."
"Recko ..."
Vzdy to bylo par slov, vhodne symboly, a pak to stalo utrapy daleko vice lidi nez utrapy jinych na WC se spenatem. :)
09. 09. 2010 | 16:29

prirodovedec napsal(a):

Jeste pro nove prichozi veroniky citat: "Nkrat mne vysetrovala policie a nic na mne nenasli ..." :) (ani ten spenat :) )
09. 09. 2010 | 16:31

Karel Matoušek napsal(a):

Jinak koukám na čtenost blogů. Je zřejmé, že jestli si chce někdo razantně zvýšit čtenost, tak musí psát o fotbale a v titulku musí být slova ANÁL a PAROUBEK. Musím na sobě pracovat. Třeba ANÁL S PAROUBKEM NA FOTBALE nebo ÓDA NA FOTBALOVÉHO PAROUBKA nebo tak. Poraďte.
09. 09. 2010 | 16:37

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická
Potopa už byla 3x tak teď už jen to, že Evropou obchází strašidlo protofašismu.
Snad ho v Globusu nepotkám.Zase ten Yetti. pořád se o něm mluví a nikdo ho ještě neviděl.
Jdu radši pro vajíčka a trochu toho šafránu.
Mějte se.
09. 09. 2010 | 16:42

Karel Matoušek napsal(a):

beag beet
nechávám si tě naposled. :)
09. 09. 2010 | 16:45

suchánek napsal(a):

přírodovědec:

já osobně mám za šampióna slogan:
proletáři všech zemí spojte se!

komunističtí copywriters byli absolutní špička v oboru, šli do toho z přesvědčení a je to tam vidět.

paradoxně nedostižní PÍÁRISTI sídlili, sídlí a budou sídlit v katolické církvi (vlastně nejen té katolické). tam bych mladé píár manipulátory povinně posílal na školení. to by teprve byl mazec. :-)

karel matoušek: titulek ANÁL S PAROUBKEM NA FOTBALE odhaduju z odborného hlediska na čtenost 121 453 za měsíc. zkuste to (škoda, že jste to teď propálil)
:-)
09. 09. 2010 | 16:50

prirodovedec napsal(a):

suchanek: S odbornikem lze jen souhlasit ... :)
09. 09. 2010 | 16:56

Hugo napsal(a):

Pane Matoušku,

ten příběh s tím metrem by měl být na samostatný článek. Jen se obávám, že by nepadl na zcela úrodnou půdu, neb jen málokdo měl to štěstí (i když to lze brát i jako smůlu :-D ), se pohybovat v prostředí kde nejenže není obcházení systému bráno jako norma, ale také se ve výsledku takové chování obcházeči nevyplatí.
09. 09. 2010 | 17:01

Li-Chang napsal(a):

Pravda muže být absolutní, relativní, pravdivá, nepravdivá, příjemná, nepříjemná, realistická, imaginární. Statutární pravda politické reprezentace u koryta zní:
Až všechno rozkradem, přestanem pracovat a co jsme rozkradli budem si půjčovat a zas všichni všechno budem mít dohromady!
09. 09. 2010 | 17:28

Charlie napsal(a):

no pane Matoušku,

...komický vstup ... Kučera a Němec jsou poctiví, slušní lidé, kdyby nebylo Zlatuše, ani by se o nich nevědělo. Ještě by to chtělo stejně plamennou obhajobu třeba Grosse....

pokud chcete někoho obviňovat veřejně na svém blogu, tak jste v poněkud jiném posatavení než já, který se ptám na nějaké důkazy po tom co tvrdíte.

Pro mne ale není komické, když takový populistický hlasatel jako Vy, dělal svého času poradce plitikům. Podle toho to tady pak vypadá.
V padesátých létech právě takovýhle magoři masírovali ve spolupráci s Rudým Právem masy.

P.S. Vy něco na Grosse víte? Proč nepodáte trestní oznámení hrdino?
Mám pocit, že víte prd a děláte trapné vlny. K ničemu užitečnému to nevede.
09. 09. 2010 | 19:33

Jedla napsal(a):

Soudce Kučera plakal do novin, že čistý už do penze neodejde (má to za pár a jeho odvolání se asi do té chvíle ani neprojedná). Už ho lituju.
Co se týká dnes nejznámějších Brňanů Novotného (ODS, Brno-střed) a Kvapila (ODS, Brno-Žabovřesky), mám za to, že Novotný dostal co zaslouží, nicméně to nepomůže. ODS o radnici Brno-střed nikdy nepřišla (neplést s magistrátem celého města), přesto dnes drze vedou kampaň, co všechno "zlepší" ( http://www.lepsibrno.cz/stred ) - patrně oproti svému vlastnímu úřadování.
Na Kvapilově případu je zajímavá argumentace, že vlastně "neměl jak dělat investorovi 'Sonocentra' potíže". To by se mělo vyšetřovat dále - očividně kolem plavou další ryby k ulovení. Někdo musel být připraven potíže dělat. Klíčem jsou slova z nahrávky zmiňující "nájemníky z Žižkovy" ulice.
09. 09. 2010 | 20:21

Charlie napsal(a):

Jedla,

spokojen a posměšně píšete, že soudce Kučera do novin plakal - ale byl bych rád, kdybyste si uvědomil, že jeho obvinění se zakládá na tvrzení jediné svědkyně Andělové - pro mne nedůvěryhodné - z důvodů, které jsem popsal výše - račte si přečíst
09.09.2010 13:47:04

P.S. děsí mě s jakou lehkostí se v naší zemi lidem nasadí psí hlava, aniž bychom se obtěžovali důkazy. Stala se z toho masová zábava, kterou podporují právě takoví Matouškové.
09. 09. 2010 | 21:00

Osvícený monarcha napsal(a):

Zakládám politickou stranu Právo a spravedlnost:

Základní stanovy - program:

1) Vyhrát volby s absolutní většinou
2) Po vyhraných volbách rozpustit všechny strany včetně sebe
3) Všichni politici po roce 1989 budou umístěni do pracovních táborů, kde pouze za ubytování, stravu a základní hygienické potřeby muset svojí prací uhradit svoje zlodějiny a chyby. Vybraní (jako Kalousek, Nečas, Topolánek a další tohoto typu budou ve vzláštní skupině, která to bude mít nafurt) a budou pracovat 16 hodin denně.
4) Do 14 dnů bude muset každý, kdo má majetek větší než 7,5 milionu doložit, jak tento majetek získal. V případě, že ne, bude mu bez náhrady odebrán.
5) Nastoupí přímá demokracie, kdy 30 vybraných slušných lidí (doufám, že se ještě tolik najde) bude připravovat zákony. které budou podrobeny referendu.

Toto je základní program, který bude dopracován.
10. 09. 2010 | 05:51

Luba napsal(a):

Tak na bratra Kalouska zatím nic nenašli?

Jak by ne, když svědkům a potenciálním práskačům byly nasazeny betonový fusekle ...
10. 09. 2010 | 08:11

Terry napsal(a):

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“

Nutno dodat, že Cromwell byl se svým slušným projevem úspěšný především proto, že ho měl vojensky podšprajcovaný.

U nás to bude jednou nutné taky násilně (defenestrace ne volební, ale historicky funkčně ověřená - skutečná), protože do politiky se žene stále stejná (či stále horší) svoloč za vidinou moci, nabytí vlivu a majetku, sebezajištění "na věčné časy" (dvacet let to fungovalo a "zdokonalovalo" se to) a proto "demokratické" volby nejsou řešením.

Pro odstranění pseudodemokratického (mafiánského) systému nelze používat demokratické metody.
10. 09. 2010 | 08:47

Terry napsal(a):

Poté se ozval Petr Nečas a oznámil svůj pevný úmysl "vyčistit proverbiální Augiášův chlév"....

Nové "zákonné" formy tunelování státu + Petr Nečas coby ministr práce a sociálních věcí:

Nečas: Statisíce pro podřízenou (http://www.blesk.cz/clanek/...) - 9.4.2010:

Platy i odměny, které za ministrování Petra Nečase (ODS) získávala, dělají z Jany Nagyové (45) jednu z nejlépe placených úřednic v Česku. Za osm měsíců si Nagyová jako ředitelka kanceláře přišla na více než dva miliony korun hrubé mzdy! Předvolební boj zuří – indicie naznačují, že za zveřejněním odměn Nagyové, které nahrává do karet Jiřímu Paroubkovi, stojí spolupracovníci ČSSD.
Výplatní pásky Nagyové, které má Blesk.cz k dispozici, budí podezření na první pohled. Předvolební munice je to výživná. Nejvíce úřednice vydělala na pádu Topolánkovy vlády v loňském březnu. Z běžného platu ve výši zhruba 50 tisíc korun hrubého se jí v březnu výplata zvýšila díky odměně na 92 tisíc korun. Byla totiž přeřazena do vyšší platové třídy.
Hned další měsíc byla Nagyová přeřazena ještě do vyšší platové třídy a dubnový plat se jí s odměnami vyšplhal na závratných 573 250 korun hrubého! Jen na odměnách tak Nagyová dostala téměř 400 tisíc korun.
Nečas včera vysoké odměny ve výši pěti měsíčních platů pro Nagyovou Blesku přiznal. „Po pádu vlády několik odcházejících spolupracovníků dostalo odměny ve výši pěti platů, což odpovídá standardní výši mzdy ve výpovědní lhůtě a odstupnému. Za stejných podmínek odcházeli i politicky jmenovaní zaměstnanci úřadu po odchodu ČSSD v roce 2006,“ hájí se lídr ODS.
Upozornil také, že ten, kdo z ministerstva pásky vynesl, porušil zákon. Dodal také, že odměny ve výši pěti platů dostali ještě další jeho čtyři nejbližší spolupracovníci.
Dohromady Nagyová za osm měsíců roku 2009 získala na ministerstvu práce čistý příjem 1 430 091 korun. Podle výplatní pásky pak na ministerstvu vydržela až do srpna, kdy dostala další regulérní odstupné.
(konec citace)

A tento "čistý" Petr Nečas nám bude snižovat platy...
10. 09. 2010 | 08:53

argun napsal(a):

suchánek
"politiku můžou změnit jen velmi pevné charaktery. ranní pohled do zrcadla musí být přímý a neochvějný."

Asi by jste se neměl tolik koukat na akčňáky - a nebo na sebe po ránu do zrcadla...? Možná jste se do toho zrcadélka zamiloval.

Dnes tu máte sólo, koukám. Jen se sem tam ufouknete...

Politika se, bratře milý, změnit nedá. Stejně jako lidé. Jediné, co skutečně můžete změnit, jste Vy. Hrrr na to!
10. 09. 2010 | 09:42

Karel Matoušek napsal(a):

PatientO.T.
fernet, please ... :)
10. 09. 2010 | 10:31

mb napsal(a):

Pane matoušku líbí se mi toto :"Vládnou nám obyčejní podvodníci," napsal maďarský spisovatel Imre Kertesz (Nobelova cena 2002), "kteří buď uprchli z ordinací doktorům a psychiatrům, nebo se včas nedostali do kriminálu." Jejich patologické osobnosti, tj. přebujelá ega, strategické schopnosti(čti: umění manipulace), najevo dávaná genialita, nám imponují, protože se bojíme své vlastní malosti a nevnímáme, že přesně tyto atributy jim pomohly dostat se k moci a zneužívat jí v náš neprospěch.

Is there any way out ?
10. 09. 2010 | 14:12

Jan napsal(a):

carlos V.
Chovatel koz nikoho uplácet nebude. Kde by na to vzal?
Ubytovnu nestaví stát, turnikety nepořizuje stát, o medvídcích nic nevím.
Korupce není tam, kde stát něco kontroluje /mimo dopravní policii, zrušíte jí proto?/ ale tam kde stát nakupuje.
Tanky, dálnice, baráky....
Je legitimní diskuse o tom co z toho potřebujeme. Je legitimní diskuse o agentech provokatérech, služebním zákoně...
Ale privatizací státu neušetříte . Proděláte.
Vodovody a kanalizace jsou příkladem
Britské školy a železnice jsou příkladem.
Vy příklady z reality neuvedete, jen ideologická školení.
10. 09. 2010 | 15:05

Pepa Řepa napsal(a):

10. 09. 2010 | 15:08

Pepa Řepa napsal(a):

To Matt O'Shagg
odpověď není nutná.
Ne všechno je vhodné pro internet.
10. 09. 2010 | 16:27

Karel Matoušek napsal(a):

beag beet
Ty knížky od Kertesze jsou vynikající. Kaddiš a Člověk bez osudu. :)
10. 09. 2010 | 16:42

Pepa Řepa napsal(a):

Dík, podívám se po nich.
Teď jsem dolouskal Yasminu Rezu, Amose Oze a Prima Leviho, tak si chci dát chvíli od židovských autorů pohov.
Mějte se.
10. 09. 2010 | 16:52

Zacheus napsal(a):

Vážený pane Matoušku, i když asi máte v mnohém pravdu, na realitě se toho za dané situace podle mne asi moc nezmění...

Tak si dovoluji jen tak přidat jeden verš ruského básníka Jevgenije Jevtušenka:

"Často se člověk musí
dívat, jak slabý jed
dokáže lidskou duši
pozvolna ubíjet.
A neuvědomí si,
můj známý neznámý,
že na něm vidím rysy
odumírání.
Je to hrůza, co se z nás dá
udělat za léta.
Mlčím. A Lidi! Vražda!
chci křičet do světa".

(citováno ze sbírky básní Něha).
10. 09. 2010 | 21:08

Ara napsal(a):

Smutné, ale je to tak. Zloděj kde se jen podíváš. První republika dala světu pojem "robot". Ta dnešní "tunel".
Descartovo "Cogito, ergo sum" by se v dnešním Česku mohlo pozměnit spíše na "Klepto, ergo sum". ;-)
11. 09. 2010 | 09:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Domnívám se, že pokud se odhaduje roční krádež daní formou korupce na 40 mlrd., měla by se tato částka promítnout do platů všech těch, kteří nějakým způsobem rozhodovali dejme tomu za uplynulých 5 let o nemandatorní a nekvazimandatorní distribuci daní. Bez rozdílu věku, pohlaví, hiearchické či politické příslušnosti, rasy, náboženského vyznání, či sociálního postavení.
Toto bych já viděl jako solidární přístup, genderově vyvážený.
Opatření by bylo časově omezené, až do splnění maastrichtských kritérií dva tři roky po sobě.

Připadá mě to korektnější, než ždímat chudáky a střední vrstvy. Navíc bez rozdílu. Plošně.

Ale asi to neprojde. Neb zloděj se zlodějem drží vždy basu. Tedy do doby, než se oba do ní dostanou.
Což v ČEZku nepředpokládám že k tomu někdy dojde.

https://www.youtube.com/watc...
11. 09. 2010 | 13:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nad Hradem, na Hradě i pod Hradem - A k čemu se to vlastně takto dokradem ?

To by mě teda zajímalo. To by mě zajímalo fest.
11. 09. 2010 | 14:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ara:
Nikoliv, správně je: "Coito, ergo sum.". ☺
11. 09. 2010 | 21:54

Jedla napsal(a):

Charlie,
09.09.2010 13:47:04 a 09.09.2010 21:00:19, máte pravdu, že veřejný prostor je zaplněn mnoha komentáři vyjádřenými na základě velmi neúplných zprostředkovaných (médium = prostředník) faktů. Nepochybně se shodneme na touze jít na kloub věcem, jak píšete. Vy sledujete víc informace o Andělové, mne zase zajímají víc ty Žabovřesky, protože tam očividně chybí spolupachatelé nachystaní dělat ty potíže - oni "Nájemníci ze Žižkovy" ulice. (Shodou okolností na Žižkově ulici, hned za prolukou - steveništěm předmětného Sonocentra, bydlí dva z mokré čtvrti. Jeden je býv. Kvapilův kolega ze strany a z rady městské části Žabovřesky, dodnes za radnici ve firmě ASA komunální služby, druhý je ještě výš, je to náměstek prim.)

Jenže tohle je blog, blog je svojí podstatou spíše komentář než zpráva. A diskuse pod blogem - to už jsou postoje debatérů, málokdy nová fakta. (A soudce Kučeru "lituju" pořád stejně. I kdyby kárný senát svědectví hodnotil nesprávně, pořád ještě je tu právní názor soudce Cepla v kauze žalované Benešové).
12. 09. 2010 | 10:32

HelenaCRAWFORD29 napsal(a):

freelance writer
30. 08. 2011 | 15:01

HydeFran31 napsal(a):

freelance writer
04. 09. 2011 | 01:10

EarnestineHOPPER18 napsal(a):

freelance writer
19. 12. 2011 | 02:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy