Malý český atentát aneb Recept na vládu pevné ruky

01. 10. 2012 | 15:12
Přečteno 32411 krát
Velitel zásahu: "Hlídejte mi média, sakra!"
Ochranka 1 (veliteli zásahu): "Střelec střílel do prezidenta nějaké kuličky z plastu z těsné blízkosti."
Velitel zásahu: "A to víte až teď?"
Ochranka 1: "Já to neviděl. Říká to novinářům. Je jich 7."

A máme to, paní Müllerová. 7 kulí v Sarajevu, 7 plastových kuliček v Chrastavě, 7 novinářů. Pošuk s dětskou pistolí si hraje na atentátníka obklopen vysmátými bodyguardy. Během relativně krátké doby se celý svět baví již druhým videoklipem s Václavem Klausem. Ti sečtělí si musí v souvislosti s jeho osobou nutně začít vybavovat známé dílo Jaroslava Haška. Ta asociace je nevyhnutelná a nutno dodat, že dialog výše by lépe nevymyslel ani sám mistr. Ale jaký kraj, takový atentát a takové videoklipy. Kombinace trapnosti, šlendriánu a čiré absurdity je v obou těchto bizarních epizodách k smíchu, případně k pláči, jste-li depresivní typ, ale též něco vypovídá a našem malém českém rybníčku, kde je téměř vše povoleno, vše každému projde, a nic nefunguje tak, jak by mělo.

Vrcholem - svědčícím o nejhrubším cynismu a absenci sebereflexe - ovšem je, když se z této tragikomické události pokusíte vydolovat takřka pokus o státní převrat, a zároveň si na ní přiživit svůj kult osobnosti a narcismus, tak jak to dělá Klaus v dnešních Lidových novinám. Jak mu řekli doktoři, byl to jen jeho "posunutý práh bolesti", jenž mu zabránil uvědomit si včas vážnost zranění (čti: oděrek) plastovými kuličkami. Pak přeřadí hned na pětku a zničehonic začne vyhrožovat názorovým oponentům s implicitní výzvou, aby byli umlčeni. Jedná se tak "za 100 let našeho moderního státu o první atentát na prezidenta", který nepřímo iniciovaly jakési temné živly v mediích. "Není asi teď na mně, abych tyto rozeštvávače v mediích jmenoval", pokračuje temně prezident. (Na kom to tedy je? Na Jaklovi, anebo na 'orgánech'?) "Společnost je někým radikalizována. Zdá se mi, že se něco takového muselo stát, bylo to ve vzduchu. Jak si někteří pisálkové zahrávají s mou osobou, nejen s Václavem Klausem, ale s prezidentem republiky, je v civilizovaném světě nevídané."
Tak zaprvé, když už jsme u těch, kdo destabilizují a polarizují společnost (třeba populismem nebo cílenou destrukcí vlád), Klaus zde opět používá svou obvyklou - už dost nudnou - strategii obviňování jiných z toho, co soustavně dělá sám. Takoví Topolánek s Nečasem by mohli mluvit, že ano.

Zadruhé, v civilizované společnosti je zcela běžné, že si pisálkové zahrávají s politiky a dávají jim, jak se říká, kartáč. V civilizovaných zemích tak činí běžně a zcela beztrestně. Naopak, v méně civilizovaných zemích za to jdou do vězení, anebo je rovnou někdo zastřelí. Je čím dál tím zjevnější, že to jsou právě ty druhé, jež Klausovi imponují, jež propaguje jako naše (nejen exportní ) partnery a jež vnímá jako svůj vzor. Jen málokdy to ovšem vyjádřil tak jasně a pregnantně. Díky mu za to.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Joe Ratata napsal(a):

Jak to,že všichni řeší,jak je možné vystřelit na prezidenta,byť plastovou hračkou,jak se má zlepšit ochrana a co je to za podhoubí,z kterého vylézají takovíto teroristé a nikdo neřeší,co ten chudák kluk (tedy spíš hrdina) říká?
POLITICI NENASLOUCHAJÍ NÁŘKU OŽEBRAČOVANÉHO LIDU!!!!
To chtěl "sametový atentátník" svým zoufalým činem sdělit!
A ZASE TO NIKDO NEPOSLOUCHÁ!!!
Bude muset dojít ke skutečnému atentátu,aby se "odpovědná vláda" i panoptikální opozice zamyslela?
01. 10. 2012 | 15:28

vasja napsal(a):

Co budete robiť, když jako Švejnar nic?
01. 10. 2012 | 15:30

Sladký napsal(a):

Matoušek- jak si nýmand jako vy dovoluje špinit,hanobit a pomlouvat největšího Čecha? (Tedy hned po Cimrmanovi).
01. 10. 2012 | 15:33

oranžáda obecná napsal(a):

Matoušku.......problémem je, že naše média neustále lžou, což má s informováním veřejnosti pramámo společného, a druhým problémem je, že jsou stále komunistická a všechna píší jako RUDÉ PRÁVO.... s tím souvisí vymývání hlav podobným primitivům , jako je slovutný atentátník ...
01. 10. 2012 | 15:33

Záškodník napsal(a):

Jaký pán, takový krám.
Příznačné je, že jako ve správném kocourkově, nabývají i "atentáty", vedené proti našim politikům, puncu grotesktnosti smíšené s trapností.
Jako by nestačila ta nedávná ostuda s pančovaným chlastem, ještě v dalším týdnu vybouchne totálně ochranka,když je její šéf ohrožován na životě špuntovkou.
Zajímavé je, že národ nikterak šokován není, šokováni jsou pouze politici. Kéž by to bylo ku prospěchu věci - stačilo by, kdyby přestali tolik lhát a krás.
01. 10. 2012 | 15:33

oranžáda obecná napsal(a):

Sladký....ve vašem případě se odvolávám na svůj předchozí příspěvek
01. 10. 2012 | 15:36

Sladký napsal(a):

Oranžáda: "Média jsou komunistická a píší jako Rudé právo".Naprostý souhlas.Všechna včetně televize jednoznačně podporují pravicovou Stranu a Vládu.Naši pravičáci- politici,jejich voliči a jimi ovládaná média- nejsou ničím jiným, než zrcadlově převráceným obrazem komunistů-bolševiků, jejich přesvědčených voličů a mediálních přisluhovačů.
01. 10. 2012 | 15:40

Jáchym napsal(a):

J.Jáchym
A t e n t á t o
(věnováno Karlu Matouškovi)

Čeští mediáci perlí:
Picli Klause antiperlí!

Koukej, mámo ! Koukej, táto!
Malé české atentáto !
01. 10. 2012 | 15:42

Sladký napsal(a):

Oranžáda- dík. Když mne jeden z největších zdejších hlupáků a zabedněnců vidí tak, jak píše,je to dobré znamení.Kdybyste mne začal chválit, bylo by mi jasné, že hlavou už se asi nebudu moci dlouho živit. :o)))
01. 10. 2012 | 15:43

@@ Krombožinec Lilibínský napsal(a):

"Atentátník" pravil, že důvodem činu je vina na vyhladovění třetiny obyvatelstva. Volbou zbraně se vyjevilo, jak jeho podvědomí pociťuje pravdivost tohoto výroku.
01. 10. 2012 | 15:50

Gru napsal(a):

Milý autore rozhlasové hry na BBC3

Zaslzel jsem nad strašlivým osudem Topolánka a Nečase, díky za připomenutí
01. 10. 2012 | 15:58

Petr napsal(a):

Náhodou jsem zhlédl první reportáž o tom "útoku". Ptali se tam nějaké paní v bezprostřední blízkosti presidenta, co pan president při tom říkal. Prý: "nic, jen se mne celou tu dobu držel za ruku". Panečku, to máme presidenta, že?
01. 10. 2012 | 15:59

Twist napsal(a):

Až jsem se zděsil, co by se mohlo stát, kdyby ochranka začala střílet, kolik by to mohlo ohrozit životů a podobně. Ochranka udělala správně, že nestřílela, pro takové případy snad stačí paralyzér nebo pepřák. Je to zase divadlo pro oblbnutí veřejnosti. Prezident si dal říci, podepsal nějaký zákon, který umožní vydělávat „pěstounům“ na malých dětech.
01. 10. 2012 | 16:03

mik napsal(a):

Klaus uz je jen senilni deda co to ma do politicke penze a vlastne i normalni ovsem ne s almuznou ale 100000 platem za par tyhle vsechny frasky a ostudy nemusely byt kdyz by lide pred 5 lety protestovali proti zmanipulovanym volbam neni mozne aby se prezidentem stal nekdo jen kvuli hlasum prebehliku intrikam a mafianstvi vsechny zapadni media napsaly ze volba Klause je pro CR nestestim a Svejnar kteremu neumel tenkrat Klaus ani sportovne podat ruku otevrene rekl ze Klaus uz nebude skryvat nic a taky neskryval do Moskvy jel naoko podepisovat knihu a pritom bylo jasne ze se radi s Putinem jak dal do Bruselu jel Fischer ktery musel ale vedet co chce Klaus vyjednat za vyjimku kdyz vydiral celou EU a nechtel podepsat LS samozrejme ze stoji i za padem vlady v dobe predsednictvi EU Paroubek se nekolikrat pokusil svrhnout vladu a podarilo se mu to najednou bleskove az po tajnem hovoru s Klausem i dnes se Klaus tajne setkava s ruznymi lidmi a je jiste i jeho pokyn aby svazak Necas nepodepsal fiskalni dohodu a posunul CR smerem k Rusku CR by nemela promarnit 89 kdy to ale nedotahla a ti nahore jen otocili kabaty naruby a zustali u korbidla jen na Hrad nasadili bileho kone aby se vlk nazral a koza zustala cela ,,Nejhorsi ze vseho je ze lide si neuvedomuji ze za soucasny stav nemuze EU a Brusel ale tunelari kteri jednaji v duchu po me potopa a cim hure tim lepe protoze je spousta tech co ze zoufalstvi chce volit komunisty v posledni dobe metylalkohol strelba na Klause plastikovyma kulickama i dnesni zatceni namestka ministra Drabka ale Drabek neodstoupi jako odstoupil sef Hradni straze dava CR punc nespolehlive vychodne orientovane zeme kterou neni treba brat vazne lide zijici a pracujici v EU se zacinaji za ceske obcanstvi cim dal vice stydet i kdyz za tento stav nemohou Jedine podpora Bruselu prijeti eura zapojeni se plnohodnotne do EU a na Hrade prezident co se bude orientovat na sjednocenou Evropu a ne na Rusko ale to se zrejme nelibi ani nekterym radovym obcanum kteri nevidi nebo nechteji videt chybu jinde,, Neni divu ze do takoveho statu nebude Svejnar strkat hlavu a palit si prsty a to si nemyslim ze by Svejnar byl nejaky spasitel jenze neznam nikoho dalsiho kdo zije na druhe strane plotu a by nebyl ovlivnen tim soucasnym bahnem Swancenberg je prilis stary a taky uz neni u nej vse vporadku a Fiser ten bude jen skakat jak budou jini piskat a vykriky do tmy ala Bobosikova jen to ne,,, Ceska vlada by mela neprodlene cela odstoupit mely by byt nove volby a prezidentem zvolen nekdo kdo neni zatizeny minulosti Bohuzel to vypada ze prijde na radu treti ucastnik 89 let Zeman a to asi bude pokracovani CR smerem na vychod a k hrani si na mistra sveta,,,komu neni rady tomu neni pomoci,,
01. 10. 2012 | 16:04

resl napsal(a):

že je ale hradní zloděj drzej dost. ten jeho "práh bolesti" byl taky v Mf a prý mu to potvrdili i doktoři. po tom, být hrdinou, toužila tato charakterová troska celý život. teď nás přesvědčí spolu s Jaklem, že ho máme a že na něj můžeme být hrdi. snad se tak pochlapí a jednou v životě vyleze na Václaváku s projevem a pak se projde davem. jen jestli to stihne po vyléčení těžkého zranění ze střelby.
01. 10. 2012 | 16:11

zdenekb napsal(a):

Samozřejmě není na panu presidentovi, aby "rozeštvávače v mediích jmenoval". Myslím, že je pohotově vyjmenuje osvědčený a geniální tvůrce seznamů všech nepřátel, A.B.Bartoš...
01. 10. 2012 | 16:13

Karel Matoušek napsal(a):

zdenekb
Adámek nyní píše revizionistický opus o T.G. Masarykovi, v němž jej odhaluje jako židobolševika a agenta sionismu u nás. Bude se to jmenovat Obřezaná republika. Si nedělám prdel. :-D
01. 10. 2012 | 16:20

Ládik!!! napsal(a):

zatím má 126 220 přístupů, slabota https://www.youtube.com/watch?v=0nHOjeD2DRI
01. 10. 2012 | 16:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Chce to trpělivost, čas všechno srovná, za takový rok po ješitném staříkovi neštěkne ani pes.
01. 10. 2012 | 16:23

Bek napsal(a):

Autor, takto autor rozhlasové hry na BBC 3, do toho neláskového koktejlu zamíchal i náš obchod s Ruskem. Co na tom je špatného...
01. 10. 2012 | 16:23

jepice napsal(a):

Geniální tvůrce seznamů vydal aktualizovanou verzi výčtu zaprodanců pravdalásky. Neradujte se, jestli se tam najdete. Je tam totiž i Dlouhý, Topolánek, Dalík a řada dalších es.
01. 10. 2012 | 16:27

kukyska napsal(a):

Po lidech se nestřílí. Na tom se asi všichni shodneme:)) .Zní to sice poněkud zvláštně, když všichni víme, že po lidech se střílí celé věky. . Možná ale někoho napadne, že terorizmus opravdu vypadá jinak a má za úlol něco docela jiného. Pan prezident utržil pár modřin/ možná/, jedno leknutí/ jistě/ ...a my ostatní prostor k přemýšlení .
01. 10. 2012 | 16:28

ŠAKAL napsal(a):

By mě zajímalo esli Livia ty trejcle prala , nebo šla koupit nový...
01. 10. 2012 | 16:29

Karel Matoušek napsal(a):

jáchym
díky za básničku, už je na facebooku. :)
01. 10. 2012 | 16:31

Pont´s Eniptio napsal(a):

Jó, a všiml si někdo, co v Chrastavě zrovna vyhrávala ta cimbálovka? No přece Radeckého pochod našemu stařičkému mocnáři. To je daleko vtipnější, než nějaká "střílející" pistolka.
01. 10. 2012 | 16:33

modrý edvard napsal(a):

šašek: to sotva. bude tu furt.
01. 10. 2012 | 16:34

Starší člověk napsal(a):

Pane Matoušek, vy jste byl v cizině, prosím poučte nás zaostalé.
01. 10. 2012 | 16:35

skeptický napsal(a):

Mně to taky připomíná Švejka.Jak říkal,že má bratra,který je profesorem na gymnasiu.
Každý tu hraje svoji roličku.Dubů je tu ale jak naseto.
01. 10. 2012 | 16:37

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

já si myslim, že ta nenávistná atmosféra ve společnosti pochází od opozice a odborů. zavadilova a zaorálkova rétorika: lidi už jsou naštvaní, lidem už dochází trpělivot, nebudeme se divit, pokud lidi vemou vidle do ruk atd atd. socbolševici si bohužel nevidí do ust. něco jineho je ostrá kritika vlády a něco jiného zahrávat si s nějakým výbuchem násilí. já si taky myslim, že by zavadil se zaorálkem zasloužili přes hubu, ale jakmile si začneme zahrávat s takovýma řečma, tak se za chvíli promění ve skutečnost. pokud jdou sociálně demokratický odboráři demostrovat, mají právo vyjádřit svuj názor , ale nemusí se chovat jako dobytek. sprostě nadávat, plivat a někoho fyzicky napadat.
01. 10. 2012 | 16:43

Noblue napsal(a):

Šakale, prezident nenosí trejcle, ba ani trenýrky, nosí zásadně tanga. Jestli nevěříš tak se zeptej Ládi.
01. 10. 2012 | 16:45

zdenekb napsal(a):

Karel Matoušek:

Já vím, četl jsem ukázku. ABBartošovy texty používám proti trudomyslnosti, když komický převlek nemám právě po ruce...

Je sympatické, že se ten mladý muž umí podívat na zbožňované a přehnaně uctívané presidenty kritickým pohledem. Jen škoda, že se bojem proti kultu osobnosti vyčerpal u Masaryka a Havla, a pak mu viditelně došly síly.
01. 10. 2012 | 16:46

Kelt napsal(a):

Policie klasifikovala "atentát"jako přestupek.
Klaus to vidí jednoznačně jako atentát.

Onen "děkabrista"má jediné stěstí-že Klaus je vybaven pouze pravomocí udělit milost.
Pokud by mohl též výnest rozsudek trestu smrti nad usvědčeným atentátníkem,tak nevím,nevím.
01. 10. 2012 | 16:49

mmm napsal(a):

Proč právě atentát na prezidenta? On se snaží pouze vetovat pitominy vzešlé z poslanecké sněmovny a schválení přisluhovačských zákonů EU. On je ten poslední, kdo by si zasloužil, aby se na něj střílelo. Atentátník si vybral špatný cíl. Pokud chtěl udělat atentát, tak ne na prezidenta, ten zákony nedělá. Měl by svůj zrak zaměřit na úplně jiné cíle. I když řešit něco atentátem je nesmysl.
01. 10. 2012 | 16:51

R. napsal(a):

Kurňa...byly doby, kdy jsme těmahle airsoftovýma kuličkama stříleli po sobě a klidně bez trika...a ošetření u lékaře jsem absolvovat nemusel. Kdyby ho zasáhli paintballovou zbraní, tak by zřejmě umřel, i přes svůj posunutý práh bolesti.
01. 10. 2012 | 16:55

český maloměšťák napsal(a):

Petr napsal(a):
Náhodou jsem zhlédl první reportáž o tom "útoku". Ptali se tam nějaké paní v bezprostřední blízkosti presidenta, co pan president při tom říkal. Prý: "nic, jen se mne celou tu dobu držel za ruku". Panečku, to máme presidenta, že?
01. 10. 2012 | 15:59
----
:)
Kam ti lidi na ty fóry chodí...
Nicméně minimálně třicet korun je opět doma.
01. 10. 2012 | 16:56

Bitterer napsal(a):

Útok na prezidenta u nás sice nebyl, ale inspirací pro podobný (fingovaný) útok za účelem "vylepšení pošramoceného profilu" mohl být jeden díl ze seriálu Hříšných lidí města Pražského..... :-)
01. 10. 2012 | 16:58

biolog napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
"já si myslim, že ta nenávistná atmosféra ve společnosti pochází od opozice a odborů."
Já si naopak myslím, že ta nenávistná atmosféra ve společnosti pochází od vládnoucích i nevládnoucích zlodějů.
01. 10. 2012 | 17:03

šel kolem napsal(a):

Naprosto přesně.
01. 10. 2012 | 17:04

Veni, vidi, vici napsal(a):

Pan Matoušek a jiní vlast-cizinci, by neměli posuzovat české originální občany. Já osobně bych uvítal, kdyby mě vybrali do "popravčích čet" atentátníků a odpůrců. Jak vás čtu, tak byste chtěli ubližovat z ilegality. Pozor uliční protestující. Hrozí vám, že někdo mezi vás hodí bum, bum! Nechoďte do předních linií!!! Lidi píše se rok 1938. Emigrujte jako Beneš zavčasu!
01. 10. 2012 | 17:04

Lumich napsal(a):

Kelt napsal(a):
Policie klasifikovala "atentát"jako přestupek.
Klaus to vidí jednoznačně jako atentát.
Proč lžeš tak okatě! Bylo jasně sděleno, že "atentátníku" bylo sděleno obvinění pro trestný čin - přečin výtržnictví!!!
01. 10. 2012 | 17:05

jan napsal(a):

fantasticky napsáno :)))) já to říkám pořád že Švejk je absolutně nejvěrnější umělecké ztvárnění mentality tohohle národa
01. 10. 2012 | 17:09

Rosťa napsal(a):

ODS v parlamentu ústy Borise Šťastného navrhla zvýšení spotřební daně na antiperle kvůli bezpečnosti. A prodej jen osobám s čistým trestním rejstříkem podepsaným presidentským kandidátem Jaklem.
01. 10. 2012 | 17:09

motýl napsal(a):

Ještě že ta ochranka nezačala střílet,to by byl masakr,Pamatuji když jeden blbec vystřelil v letadle...
01. 10. 2012 | 17:12

Antine napsal(a):

Jaký státník,takový atentát.
01. 10. 2012 | 17:13

Pavel napsal(a):

Kdyby takhle někdo zaútočil na bývalého prezidenta Václava Havla, to by komentář vypadal jinak... A kde je Jiří Pehe se svou troškou do mlýna?
01. 10. 2012 | 17:20

Dattelhein napsal(a):

Není nakonec Klau uražen tím, že naň ten "atentátník" netasil meč, nebo něco podobně šlechtického a stačily mu pouhé plastové kuličky.

Nebyla zraněna nejvíc jeho ješitnost?

A jestlipak zaplatil na pohotovosti 90,- za ošetření?
01. 10. 2012 | 17:21

aga napsal(a):

Cituji autora:

".. Kombinace trapnosti, šlendriánu a čiré absurdity je v obou těchto bizarních epizodách k smíchu, případně k pláči, jste-li depresivní typ, ale též něco vypovídá a našem malém českém rybníčku, kde je téměř vše povoleno, vše každému projde, a nic nefunguje tak, jak by mělo.
..."

Tak jistě, náš malý český rybníček, kde se na prezidenta střílí antiperlemi a ochranka je střelbou zaskočena, se nemůže rovnat třeba s izraelským nebo americkým mořem, kde bylo v součtu pár prezidentů natvrdo a profesionálně zabito, a jejich ochranka má větší faktickou moc než oni. Tam není nic směšného, vše tam funguje tak, jak má, a autor by byl zřejmě rád, kdybychom byli stejně světoví.
01. 10. 2012 | 17:24

Eleshar napsal(a):

Pane Matoušku, jedné věci ve Vašem článku nerozumím a rád bych Vás poprosil o upřesnění. Když tam hovoříte o tom šlendriánu, máte tím na mysli neschopnost ochranky včas zasáhnout, nebo fakt, že "atentátník" střílel airsoftovými peletkami místo ostrejma?
01. 10. 2012 | 17:25

třebaKarel napsal(a):

Pavle ,
možná jo , možná ne . Já si zas myslím že by se Havel zasmál , vždyť to byla docela sranda , ani se neleknul , ještě se při střílení culil . Pamatuju onehdy když mladý Kondr napsal na opukovou zeď vládní vily v Břevnově černým písmem přímo na kámen " Až bude Zeman na provaze , bude tady blaze . " A tenkrát se Zeman zachoval podle mne hezky , nešílel co si to kdo dovolil k předsedovi parlamentu , řekl že každý byl jednou mladý . A s tou krví a posunutým práhem , to sna musel poradit Putin . tK
01. 10. 2012 | 17:42

frenk napsal(a):

Věřím, že zednářsko - ilumunátsko - židovské mafii se to, co dělá p.Klaus nelíbí, neboď ona sama ztrácí body. Hnus!
01. 10. 2012 | 17:42

jonáš napsal(a):

No seznam škůdců president fakt sestavovat nemusí, dokonce ani Jakla s Vajglem nemusí pověřovat. Ten už dávno spravuje nějakej Adam B. Bartoš (to B uprostřed neni blíž definovaný, ale každej se domyslí).
http://abbartos.wordpress.com/2012/09/16/pravdolaska-4-0-aktualizovany-seznam-pravdolaskaru-celkem-500-pravdolaskaru/

Ostatně autor to jistě zná, sám to kdysi zpracoval do textu "Klausovy seznamy" ;-)
01. 10. 2012 | 17:43

Helena napsal(a):

Pročpak si ten mladý muž, který chtěl prý upozornit na jednání politiků vybral zrovna Klauze. Není to právě proto, že on je velkou měrou zodpovědný za stav této společnosti?
01. 10. 2012 | 17:44

Petr napsal(a):

"chudak kluk...hrdina...sametovy atentatnik"...a ostatni prispevky...tak mne napada,ze pokud je tohle hlas lidu,tak si ty bolseviky zasejc zaslouzime...a pak bude takovy blb nekompromisne zlikvidovan vcetne okoli na miste i kdyby vytahl jen prak...akorat si o tom uz takhle nepokecate...
01. 10. 2012 | 17:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 10. 2012 | 17:51

Kala napsal(a):

S tou doprovodnou muzikou Marše Radeckého to zní a vypadá s odstupem času docela roztomile. Za chvíli to může promítat pan Čáslavský v Hledání ztraceného času - dav lidiček, uprostřed nějaký minirumrejch, pan prezident se zaškaredil, chviličku nato se už usmívá, většina lidí kolem se vlastně taky usmívá...A kdyby se to pustilo zrychleně, tak by to vypadalo úplně neškodně.

Díky tomu hochovi, je prý podle psychologů trochu ujetý, můžeme být rádi, že jen trochu. V naší malé kotlince nepotřebujeme žádného Breivika. Ale přesto, ochranku vyměnit nebo líp vytrénovat!
01. 10. 2012 | 17:52

Bela napsal(a):

Sláva mu, on je pašák, žumpajda....
Skutečně postrádá alespoň zblo noblesy ten náš vrchní velitel branných sil!! Celé je to k smíchu..
01. 10. 2012 | 17:54

aga napsal(a):

Helena

Fakt si myslíte, že kdyby Klaus tehdy nebyl OFkem přibrán do party a instalován do funkce, tak by to tu dnes vypadalo jinak??
01. 10. 2012 | 17:56

Jaroslav napsal(a):

Nevím čemu se kdo diví, ale pan Klaus by měl toho pána pozvat na hrad a dát mu vyznamenání, protože ten pán jasně ukázal na díry v ochraně státních činitelů. Nebýt toho incidentu tak by Klaus pořád žil v iluzi jakou má super ochranku a jak se mu nemůže nic stát. V Americe se ochranka prezidenta Baracka Obamy musela po záběrech v televizi náramě bavit. Kdyby to byl opravdový profík jsou všichni z ochranky Klause asi už v márnici.
01. 10. 2012 | 18:12

Pavol napsal(a):

Helena
01. 10. 2012 | 18:34

Petr napsal(a):

Prý "nevídané v civilizovaných zemích"! Podívejte se na Německo, kde před pár měsíci musel prezident pod tlakem veřejnosti odstoupit. Je to naprosto normální, že média hlídají politiky. "Nevídané" je to jen v zemích na východ od Slovenska - a tam nás celá doba Klausova působení postupně posunuje... Ještě že už bude brzy pryč!
01. 10. 2012 | 18:35

Pavol napsal(a):

Helena

Ano bolo by to určite inak.
01. 10. 2012 | 18:35

Jáchym napsal(a):

"Díky tomu hochovi, je prý podle psychologů trochu ujetý,...."
Trochu ?
Hodně!
Víc ujetý už byl na tom mostě snad jen náš stařičký mocnář.
Když jsem četl jeho komentář o "atentátu století" - po zásahu kuličkami, kterými po sobě každý víkend šijí tisíce českých puberťáků (bez rozdílu věku a pohlaví),poznal jsem, že utrpěl vážnou psychickou újmu.

Běhá mi mráz po zádech, když pomyslím, co by se udělal, kdyby tam býval - nedejklaus! - šlápl na hrábě.

To by vyhlásil nejmíň stanné právo.
01. 10. 2012 | 18:36

aga napsal(a):

Zajímavé je srovnání s Breivikovým atentátem. Jak se nakonec ukázalo, norská policie zareagovala snad ještě amatérštěji než Klausova ochranka (zřejmě z podobných důvodů - v Norsku to prostě nikdo nečekal). Nikdo se ale nesměje malému norskému rybníčku, dav a média dostaly svou porci krve a spokojeně vrní.
01. 10. 2012 | 18:37

tom napsal(a):

Díky "korekci" jsme přišli o celkem radikální názor rádobygangstera, který litoval, že střelec nepoužil ostrou. No to samozřejmě v první vteřince napadne většinu průměrně vytočených cyničtějších lidí, ale jinak je snad jasný, že to už je kekel. Náhodou střelci gratuluji, tohle bylo fakt na místě - jako upozornění a gratuluji i Klausovi, který to podle všeho "pochopil", ale méně gratuluji gorilkám za mizerný herecký výkon. Příště asi trochu víc života, jinak třeba přeskočí tomu, koho korektor smáznul a máte po šéfovi.
01. 10. 2012 | 18:39

Zbyněk napsal(a):

Jsem zvědav co na to Hájek, ten je vždycky dobře informován. Nebylo to sice tak dobře provedeno, ale BISKA není CIA.
01. 10. 2012 | 18:39

Eleshar napsal(a):

Ten člověk možná není úplně mimo a ví dobře, co dělá. Tohle je pr Vondroušovo ofiko vyjádření:

"Václav Klaus v ČR zavedl šelmovitý kapitalismus, který přivádí mnoho z nás do bezvýchodné situace a zvýhodňuje bohaté. Daně platí převážně pracující a jako protislužbu dostávají kopance od státu, pořád horší veřejnou správu a sociální služby jsou již natolik omezené, že to není snesitelné a přitom se stát pořád víc a víc zadlužuje.

Stát je v totálním rozkladu a tomu se člověk musí, alespoň symbolicky, bránit. Nečinnost je v této situaci zločinem, a ne to, co jsem udělal já. I Ústavní zákon dává občanům právo se postavit na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod.

To se dle mého názoru děje. Stačí se podívat na nerovný přístup veřejné moci k občanům. Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení a není obviněn z výtržnictví. Lobbista Janoušek těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností, ačkoliv můj úmysl byl upozornit na jednání vlády, které zdaleka překračuje hranice, které občané mohou tolerovat.

Tento systém zcela selhává a na to je nutno důrazně upozornit. Vláda zde působí na policii a další složky státu, aby se její zlodějny nešetřily. Je tu obrovská nespravedlnost a proti té se musíme bránit. Svého činu nelituji a naopak ho považuji za přiměřenou obranu jednotlivce.

Chápu, že Klaus v zoufalství dělá ze sebe mučedníka a mluví proto o atentátu. Pochybnosti o duševním stavu prezidenta musí mít v této souvislosti asi každý."
01. 10. 2012 | 18:40

Naštvaný napsal(a):

"Blog: Klaus si na "atentátu" přiživuje kult osobnosti"
Takovou volovinu mnůže napsat jen nějaký nýmand, který se chce za každou cenu zviditelnit.
01. 10. 2012 | 18:40

aga napsal(a):

Et tu, Jáchyme?

Jedna věc je, že s ujetým Vondroušem souhlasím ve věci hodnocení naší politické situace. Vyčítat ale Klausovi, že ho poněkud rozhodilo to, že ho ochranka ministra vnitra nechala zcela napospas někomu s nerozeznatelnou replikou zbraně, mi přijde hodně ale opravdu hodně prázdné a falešné. Kdyby to nebyly kuličky, ale vostrý, tak by halt už nekomentoval. Je to to, co chceme?
01. 10. 2012 | 18:40

bma napsal(a):

To nebyl atentát, útočník měl " HRAČKU " a to není střelná zbraň víte Karle
01. 10. 2012 | 18:43

zdenekb napsal(a):

aga:

Nevím jak dav, ale já bych vrněl mnohem spokojeněji, kdyby Breivik na Utoyu dorazil s plastovou pistolkou a střílel přícuckama. Pak bych se nejspíš zasmál i amaterismu norské policie. Takhle byl tragický.

A naopak, stát se něco Kalusovi, určitě bych tu událost nezesměšňoval.

Ale z několika oděrek od hračky prostě atentát nevytlučete. I když policie (ne)reagovala obdobně.
01. 10. 2012 | 18:54

český maloměšťák napsal(a):

Takto nevypadá oběť atentátu :

https://www.youtube.com/watch?v=0nHOjeD2DRI&feature=related

Takto vypadá někdo, koho štípla vosa.

aga
Kdyby, kdyby...byl by dnes státní smutek.
Je státní smutek ?
Není.
01. 10. 2012 | 18:55

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruh vondrouš má pravdu. stát je v rozkladu. jinak by už ležel v márnici.
01. 10. 2012 | 18:59

Mirek napsal(a):

"Koupání" v davu přináší vždy velké nebezpečí. Měl by si jej být vědom i velký bojovník proti všemu, všem a nositel jediného správného názoru na pravici(často překvapivě v souladu s levicí). To, že V.Klaus je v poslední době silný populista ještě neznamená, že jej všichni lidé milují. Všude na světě se pohybuje přehršel Andresů Brejviků u kterých nikdo neví, kdy oni podlehnou touze se "zapsat do dějin". Díky Bohu, že u nás to dopadlo spíše jako když Jirotkova Saturnina napadne myšlenka na zesměšnění sebestředného a ješitného politika, nepoužije šlehačkový dort, ale zakoupí si pro tento účel něco na způsob pistolky. A povedlo se mu to dokonale. Z V.Klause si spíše vystřelil. O nějakém atentátu nemůže být ani řeč. Následné stesky Hradu, hledání vyníků atd. spíše dokresluje absurdnost stavu naší politické scény. Nazdar.
01. 10. 2012 | 19:00

Elon napsal(a):

Konečně první čech co začal něco dělat !!!! Ten frajer jen chtěl probrat národ, kterej si nechává zatím srát od politiků do huby. TO JE POINTA TÝHLE STŘÍLEČKY. To že z toho média řeší systém ochranky, kultury .... to je zase zašívání podstaty někam doprdele. Studenti už nemaj na manifestace čas a možná ani chuť, nebo má snad někdo lepší nápad, jak říct politkům, že stojů za skurvený hovno? Tohle bylo mistrovský dílo !!!! Doufám, že se nebude řešit ochranka atd. ale ta šílená korupce která tady žije asi 22 let !!
01. 10. 2012 | 19:01

aga napsal(a):

zdeněkb

Nezlobte se, ale tu Vaši bohorovnost bych více ocenil, pokud byste tam místo Klause stál sám. Z jeho úhlu pohledu (a nejen jeho, na tom se shodla i ta větší část zahraničních komentářů, které neocenily tu strašlivou a velikou bžundu) to je skutečně poměrně otřesná zkušenost. Magorů střílejících prezidenty běhá po světě víc než dost, média proti Klausovi štvou opravdu en mass, a sázet na to, že český magor vždy použije plast je ruská ruleta.

Autor blogu kritizoval především malý český šledrián, takže se ptám, v čem se liší od toho norského - jen počtem obětí, pokud za šlendrián nepovažujete to, že atentátník použil repliku.

To říkám bez ohledu na to, že souhlasím s Vondroušovým viděním světa a nesouhlasím s Klausovým.
01. 10. 2012 | 19:02

Standa napsal(a):

A co když si tak jednou pan Jakl a pan Klaus sedli a vymysleli akci . Něco pro uklidnění nastávajících horlivých kandidátů na post prezidenta , pozor může to být nebezpečné , něco pro ego pana Klause až odejde z hradu , pozor já jsem hrdina a mohli jste o mě přijít a něco proti vládě Nečase a ministrovi vnitra , pozor vaše ochranka je na houby. Chlápek s kuličkovkou je možná člen týmu ochranky , nic z toho mít nebude a ještě si vydělá. Všichni budou spokojení a o panu prezidentovi se bude chvilku mluvit v mediich. Pokud někdo vykrade banku s dětskou pistolkou, stejně je to kvalifikované jako ozbrojené přepadení a tady je útok na hlavu státu , i když symbolický , pouhý přestupek. Kdyby to dotyčný předem nevěděl a přesto čin provedl , riskuje žalář, určitě by buď měl pistoli pravou nebo se na to vykvákl a nebo by byl zcela šílený .Hlavně , že ho nechali dát rozhovor TV . Komu to tedy vlastně prospělo nejvíc ? Zamysleme se .
01. 10. 2012 | 19:14

džon uzený bok napsal(a):

tak povidal ten náš starej votrava, že je mimořádně špatná situace ve společnosti. to je zajímavé, doteď nebyla, až když mu ušpinili sako.
ale je to dobrý, paní přecetkyně němcová, tato marie sklodowska z čech, hledá řešení této těžké situace, takže se z toho rychle dostanem.
situace se ovšem dramatizuje, protože pan jakl označil útok flusátkem za vyhrožování zbraní a kopání do autority.
nechci se dočkat chvíle, kdy pana jakla, až bude zvolen dalším presidentem budovatelem, bude někdo masakrovat a kopat do něj prostřednictvím gumenných medvídků nebo něčím ještě zákeřnějším.
říkával pan klaus, že není nic falešnějšího než jeansová bunda. přes veškerou dvousetprocentní konzistenci tohoto astrálního výroku (holýho faktu), je třeba se zamyslet a dát panu klausovi k laskavému posouzení, jestli není ještě falešnější maskáčovej kompletek.
01. 10. 2012 | 19:17

Jáchym napsal(a):

"Klaus si na "atentátu" přiživuje kult osobnosti"
Takovou volovinu mnůže napsat jen nějaký nýmand, který se chce za každou cenu zviditelnit."
*********
To je fakt! O jeho KULtu víme KULový.(O jeho osobnosti totéž.)
Teď je ještě ke všemu střelenej KULičkovkou.

Ale osobitej, to von je, to zas jó.
Já třeba furt nevím, jestli je oteplenej globálně nebo jen lokálně.
01. 10. 2012 | 19:19

Ernesto napsal(a):

Náš pistolník Rumcajs by střílel od boku žaludy ,to by bylo jiné točo ! Kampak se hrabe na něj ten komunista ! Ernesto
01. 10. 2012 | 19:22

Zedisdeath napsal(a):

tom napsal(a):

Díky "korekci" jsme přišli o celkem radikální názor rádobygangstera, který litoval, že střelec nepoužil ostrou. No to samozřejmě v první vteřince napadne většinu průměrně vytočených cyničtějších lidí, ale jinak je snad jasný, že to už je kekel. Náhodou střelci gratuluji, tohle bylo fakt na místě - jako upozornění a gratuluji i Klausovi, který to podle všeho "pochopil", ale méně gratuluji gorilkám za mizerný herecký výkon. Příště asi trochu víc života, jinak třeba přeskočí tomu, koho korektor smáznul a máte po šéfovi.

Ale drahý Tome,

radikálnost mého názoru pramení pouze z pozorování stavu této společnosti a těch jedinců, kteří se dostali do jejího vedení (nebudu hlouběji rozebírat, že zárodky vedoucí kasty si své pozice připravovaly již před rokem 89). Stav této společnosti se mně jeví natolik sociálně anomický, že řešení nespatřuji v demokratických prostředcích, protože na tuto situaci prostě nestačí. Dnešní mocní se bojí jen smrti, ze všeho ostatního se "vysekají". Proč ji jim tedy neposkytnout v několika exemplárních příkladech. Samozřejmě jsem proti jakýmukoliv takto uplatňovanému násilí vůči občanům, kteří se na mocenské zlovůli nepodílí. To, abych nebyl náhodou zaměňován za obdivovatele terorismu.

A pane Stejskal, obdivuji vaši hbitou "korekturní" packu. Kdepak se to nacvičuje?
01. 10. 2012 | 19:23

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

z nemanic,
opravdu nevím co, kromě duševní poruchy , dohnalo soudruha vondruše ke střílení. podvyživeně nevypadá, na ulici nebydlí a práci prý také má. zřejmě je přesvědčený o tom, že by s jeho jednociferným IQ měl dělat generálního managera a brát 150 tisíc měsíčně. ale klaus ani nikdo jiný přece nemůže za to, že se soudruh vondrouš praštil do hlavy.
01. 10. 2012 | 19:24

Kafka napsal(a):

Au, au, křičí dnes kikna. Byl to atentát.
01. 10. 2012 | 19:27

neo napsal(a):

není to tak dávno, co zde jeden přes druhého vřískal v souvislosti s kauzou Pussy Riot, že u nás za výtržnictví jsou také 2 roky vězení. Pomineme-li závažnost činů: píseň proti prezidentovi vs střelba na prezidenta, jsem zvědav na naše soudy a především na zdejší protipussyriotské křiklounky, jak přejí militantnímu fanatickému komunistovy ten nejtvrdší trest.
01. 10. 2012 | 19:34

Jirka napsal(a):

Osobně jsem si porevolučního Klause kdysi vážil. Také jsem si dříve myslel, že Klaus-premiér není nejhorší... Dnes je mi z Klause-prezidenta a jeho chování, značně nevolno. Ať již "krade" pera a nebo rozdává milosti věrným druhům, jeho arogance a sebestřednost, dřívější činy ve vládě, činy jeho chráněnců(např. Bém, Topolánek) škodí tomuto státu a občanům nejen zhoršenou pověstí za našimi hranicemi.
Co se týká atentátu-nebyl to spíše jen útok? Atentát bývá dle mého názoru s trochu fatálnějším koncem.
A vlastně "Capo di tutti capi" musí sem tam počítat s trochu drsnějším zacházením.
No, a jednání toho šaška s pistolkou považuji za tupé a chování ochranky za značně směšné, nestandardní a nebo nedej bože-za domluvené předem.
01. 10. 2012 | 19:36

Jáchym napsal(a):

Aga 01. 10. 2012 | 18:40
Nevyčítal bych Klausovi ani to, kdyby si na místě samém třeba okrumploval textil. Úleková reakce je přirozená. S odvahou nemá nic společného.

Ale tady se jednalo o promyšlené vyjádření s absurdním obsahem.
( Co se týče komentování výkonu velení ochranky - bylo (by)profesionální jen tehdy, pokud (by)se jedna(lo) o zpravodajskou hru a šéf do ní byl zapojen.
01. 10. 2012 | 19:37

aga napsal(a):

A jedeme dál

http://www.novinky.cz/domaci/280242-zverejnena-komunikace-klausovych-bodyguardu-je-podle-vseho-podvrh.html

Jáchym

Nevidím na tom vyjádření celkem nic absurdního. To, že je paranoidní, fakt neznamená, že je neséře a že po něm nejdou.
01. 10. 2012 | 19:47

aga napsal(a):

PS Jáchym

Jen si vezměte ty stovky teorií ohledně smrti Kennedyho, z nichž některé se blíží pravdě rozhodně víc než oficielní teorie.

Jiná věc je, že prezident halt dnes musí počítat s tím, že jeho žold kryje i tato rizika.
01. 10. 2012 | 19:50

český maloměšťák napsal(a):

"...jak přejí militantnímu fanatickému komunistovy..."

Až na to, že "militantní" je v tomto případě tak trochu komické označení a že ho z KSČM vyhodili /neplatil prý příspěvky/ - tak je tento výrok zcela pravdivý.
Fanatik ale takto neuvažuje :

"....„To co jsem provedl, jsem neudělal na nějakou obědnávku ani pro vlastní zviditelnění.Chtěl jsem pouze poukázat na zhoršující se kvalitu života obyčejných lidí a velký problem s mafianskými praktikami v české republice ktere decimují národ. Nechtěl jsem házet s nejakými vajíčky, nebod vuči tomu jsou politici hluší a slepí. Použil jsem maketu z braně,né proto,že bych chtěl nekoho zabít či zranit, ale proto že tento čin bude mit věči váhu než rajčata a vajíčka. Chtěl jsem aby se politici zamysleli nad svím chováním vuči lidu ale vidím,že se spíše zamyslejí nad lepší ohranou. Jsem ochotný poskytnout vysvětlení všem mediim...mimo TV NOVA nebod si myslím že překrucuji zpravy a špiní lidi aniž by si ověřili všechna fakta!!!! Děkuji Všem za podporu a nebojte se bojovat proti křivdám. Pavel Vondrouš“..."

Fanatik slepě něčemu věří a poslouchá nějakou vnější autoritu.

Vondrouš se s komunisty rozešel a mluví za sebe - přičemž prohlašuje, že šlo o upozornění - nikolivěk atentát.

P.S. " komunistovi" - měkké

Ale jinak s obsahem Vaší poznámky souhlasím. Někteří z těch, co slintali blahem - že Pussy Riot jdou do basy - nyní slintají blahem nad tím, že Vondrouš /podle mě to tak bude správně/ dostane pouze pořádkovou pokutu.
Žijeme ale obklopeni mnoha blázny a prodejným povlem - lidé např. přikreslují tykadélka Dienstbierovi...což je absurdní :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dienstbier-jiri.php?itemid=17387

"....V naší zemi vyhlížíme, kdy se konečně začne důsledně trestat korupce – například významné kauzy jako CASA, ProMoPro a další, o kterých třeba zatím ani nevíme. Občané jsou naštvaní postupem vládní garnitury a její snahou znesnadňovat práci orgánům činných v trestním řízení. O to paradoxnější je diskuse, kdo by dal a kdo nedal milost panu Smetanovi.

Já, v případě, že bych byl zvolen prezidentem, bych mu ji bez mrknutí oka udělil, pokud by o ni stál.

Český národ evidentně není národem revolucionářů, dlouho trvá, než se vyburcuje k tomu jít do ulic. Jsme spíše národem kritiků po hospůdkách, a proto mi je tykadlová reakce pana Smetany docela sympatická. Beru to jako způsob projevu názoru.

Toto mohu prohlásit se vší zodpovědností, neboť i já jsem se stal terčem anonymního tykadlového útoku a trestní oznámení na nikoho podávat nehodlám.

Protikandidáti, kteří by panu Smetanovi milost nepodepsali mají na svůj názor právo. Pak je ale nutné posoudit závažnost věcí, za které mají chodit lidé do vězení. Zaplníme věznice kreslíři tykadel a na korupčníky už nezbude místo? ...."
http://praha.idnes.cz/prezidentsky-kandidat-dienstbier-rezignoval-na-post-prazskeho-zastupitele-1sc-/praha-zpravy.aspx?c=A120911_131746_praha-zpravy_sfo

JIní blázni zase vytvářejí pseudorealitu atentátu.
/někteří z nich prý dokonce také kandidují na prezidenta...doufám že maximálně tak na prezidenta "Kroužku pro nekritické obdivování jiných prezidentů"/
01. 10. 2012 | 19:51

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně najdou se zde i takoví, že vytvářejí pseudorealitu teroristického útoku iniciovaného komunistickým centrem.

Vypatlanců tato země plodí i dnes dosti.
V tomto se až tak moc od r. 1989 nezměnilo.

P.S. Pamatujete si ještě humornou příhodu s detektorem kovu v AUstrálii ?

http://www.tyden.cz/rubriky/media/tamtudy-nejdu-klaus-odmitl-projit-bezpecnostnim-ramem_207956.html
01. 10. 2012 | 19:58

zdenekb napsal(a):

aga:

V odpovědi mě Jáchym předběhl - rozumím tomu, že to byla nepříjemná zkušenost, a nepozastavoval bych se nad JAKOUKOLIV Klausovou bezprostřední reakcí na místě (fyzickou nebo verbální).
Sám se na jeho místě neocitnu, bohudík (pro Vás i pro mne... :o).

Ale jeho článek do novin už je veden z rozmyslem, a s účelem
1)udělat ze sebe nebohou oběť (která se stavem společnosti, který kritizuje, nemá opravdu, ale opravdu nic společného)
2)využít situace k útoku na své oponenty, takto "rozeštvávače a kverulanty"...
01. 10. 2012 | 20:00

aga napsal(a):

zdeněkb

Zatímco takový Pehe nebo Matoušek to zase s rozmyslem použili k útoku na zaprděné Česko a Čecháčky. Každý si prostě prosazuje agendu, za kterou je placen nebo která je jeho přesvěčení blízká.

Ostatně, co se týče politiků, komentátorů a dalších mediálních celebrit, současný stav společnosti kritizují většinou ti, co na něm mají tu menší, tu větší podíl viny, v tom není Klaus žádná výjimka.
01. 10. 2012 | 20:06

Jáchym napsal(a):

Ago, 19:47
to je jasné, že po něm jdou.
V tomhle kýblu krys jdou jedna skupina proti druhé a jednotlivé hlodavkyně mezi skupinami navíc přebíhají.
Pravdu máte v tom,že Klaus škodí této zemi o něco méně než třeba Kalousek,že je schopný politik (podobně jako Kalousek), ale fandit mu nemohu. Heslo Účel světí prostředky má své meze. Naštěstí nejsem politik, ale klaun. Třeba mu vnitřně závidím, když se mi v tom snaží konkurovat :-).
01. 10. 2012 | 20:07

Jaroslav Pizll napsal(a):

Toho Klause sleduji od začátku jeho politické kariéry, umí se dobře vtírat, lépe jak pitralon. Je to zcela nesympatický chlap a působí na mě jako teplouš, stačí když začne mluvit. Śkoda, že šlo jenom o dětskou hračku.
01. 10. 2012 | 20:15

aga napsal(a):

Jáchym

Já Klause jako osobu fyzicky nesnáším, a léta jsem ho považoval za zosobněné zlo. Takže on mě - na rozdíl od jiných - nemohl zklamat, proto jsem k němu dnes tolerantnější než k těm, co mne zklamali. Kromě toho s odstupem vidím, že snad bez výjimky každá historicky významější osobnost byla psychopatický magor, to je zřejmě nějaký dějinný princip. Bohužel, i principy blízké našim srdcím v dějinách postrkují lidé, kterým bychom při osobním setkání možná ani nepodali ruku. Nakonec, dělají to i za nás - nebo byste s nimi měnil?
01. 10. 2012 | 20:16

Jáchym napsal(a):

Ago,(i ostatní)
odpočiňme si u snímků z kolébky demokracie, hrdého Albionu.
Průřez večerním životem britského velkoměsta. Máme ještě snad co dohánět, zvláště dámy. :-)))
Doporučuji především džendrtetám jako motivační materiál k prohloubení emancipačních snah.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2040260/Maciej-Dakowicz-Cardiff-After-Dark-binge-drinking-images-turned-Britain-laughing-stock.html
01. 10. 2012 | 20:28

aga napsal(a):

Jáchym

Už jsem viděl. Výmluvné. Sic transit gloria democratiae a kapitalismu.
01. 10. 2012 | 20:41

xxx napsal(a):

To mmm: Drahousku, zapomnel jste na "zhasnuti", "utek pred pravniky" a "trh bez privlastku" na zacatku ery capa di tutti capi CR - VK, a na "nadrobeni" v posledni dobe, pokud se jedna o jeho verne "smouliky", Drobila, Bartaka, Bema?
Selektivni pamet Vam nesvedci; zastavte se na usnim!
01. 10. 2012 | 20:46

Jarda napsal(a):

Ach ty atentáty!

V.Klaus odstřelil vládu M.Topolánka. Nyní se pokouší odstřelit vládu P.Nečase. O zákopové válce s EÚ raději nepíšu. Spíše toto byly atentáty. Považovat za atentát test odolnosti prezidentského sáčka na umělohmotné kuličky mi ale připadá scestné. Hradní mediální masáž bude zajímavá, ale rozhodně za hranou jako vždy, kdy se hledají nepřátelé apod.

Ps :
Myslím, že pan president by se už konečně měl rozhodnout a založit si svoji novou vlastní stranu a tu bývalou "svoji" nechat žít svým životem.
01. 10. 2012 | 21:01

komunista bude komunistou napsal(a):

Tento utok jasne dokazuje stale komunistickou agresivitu a zpusob likvidace oponentury.
01. 10. 2012 | 21:02

Soudce z lidu napsal(a):

Az bude Vondrous propusten z vezeni , soudruh Vojtech Filip z neho udela soudce Urvalka.
01. 10. 2012 | 21:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 10. 2012 | 21:07

zdenekb napsal(a):

aga:

"Každý si prostě prosazuje agendu, za kterou je placen nebo která je jeho přesvěčení blízká."

To už je úděl blogů, komentářů a diskusí pod nimi.
Připadá mi to normální.
A platí to i pro mě (ač za to placen nejsem).
01. 10. 2012 | 21:09

Adolf napsal(a):

Klasický Klaus, pojmenuje správně situaci, ale vinu hodí na druhé. Přitom on je hlavní zločinec.
01. 10. 2012 | 21:09

vystydne ti večeře napsal(a):

Přepisy odposlechů jsou falzum. Marně si pane autore honíte triko.
01. 10. 2012 | 21:18

aga napsal(a):

zdeněkb

No a mně v rámci tohoto systému připadá normální, když svou agendu prosazují politikové. A tenhle matrix Klaus nevymyslel ani zde nezavedl, na to je příliš bezvýznamný pěšák.
01. 10. 2012 | 21:19

Jean Laroux napsal(a):

Čekal jsem, že se z kodexu slušnosti stane kodex politické korektnosti ale, že Vy pane Stejskale budete až tak politicky angažovaný ..... No nic. Kritika Klause v blogu je Ok. Kritika pravdoláskařského poskoka Matouška už korektní zjevně není.
01. 10. 2012 | 21:24

zdenekb napsal(a):

aga:

Měl jsem na mysli hlavně ten soulad s přesvědčením... Že "světonázor" získáváme převážně emočně, a pak cíleně vyhledáváme, čím jej racionálně podepřít, o tom jsme se spolu už párkrát, myslím, bavili... sám taky nerad zdůrazňuji něco, co by ten můj podkopávalo, ale nejistotu ohledně některých věcí snad ještě jsem schopen připustit.

Že jakoukoliv událost se názoroví oponenti snaží obrátit ve svůj prospěch je přirozené, ale pak nastupují ty - snad - racionální úvahy. Klaus pro mě prostě, po útoku hračkou, obětí ATENTÁTU nebude, kdyby se sebeatentátně rozkrájel. Ale jsem si vědom toho, že někdo jiný by u mě emoci dojetí a soustrasti třeba vzbudil snadněji.

Mějte se.
01. 10. 2012 | 21:29

Jean Laroux napsal(a):

Schválně si Stejskale znovu projděte celou diskuzi. Vulgární a nevěcné navážení se do Klause nemažete. Kritika opačného ideového spektra je pro Vás nekorektní. Nestydíte se za svou "práci" ideového korektora? Pravda a láska musí zvítězit, že soudruhu? Kdo Vám stojí za zády? Nějaký institut? Existenční strach Vás motivuje k tomu co děláte?
01. 10. 2012 | 21:33

Zacheus napsal(a):

Fajn. Když je to tak "bizarní čin" ( vypůjčil jsem si tento termín od dalšího autora Jiřího Pehe), tak prostě, až snad někdy přijde míting třeba pan van Rompuy, evropský "prezident", tak na něj také vypálím z makety zbraně ( to říkám v nadsázce) pár kuliček, a pokud jej zrovna netrefím do oka a nezabiju jej, pak jistě vyváznu pouze s obviněním z výtržnictví a za podpory pana Matouška a jemu podobných se budu jistě těšit mediální přízni. Možná, že i satansky požádám prezidenta EU o omluvu, pokud se snad vyjádří o mém činu jako o atentátu.

Fakt, že pokud bych vytáhl maketu zbraně ( o které nikdo nemohl v tom okamžiku vědět, že jde o maketu, pokud bych ovšem nebyl - jistě zcela hypoteticky - předem domluven s ochrankou , konkrétně třeba se žvýkačku přežvykujícím "ochráncem", že se na mě nebude střílet, a pro jistotu jsem si vzal maskáče, aby se náhodou nespletli), například na prezidenta USA Obamu, pak by toto gesto bylo asi moje poslední.

V každém případě musím uznat, že provokace, zřetelně zamířená přímo na osobu prezidenta Václava Klause ( protože, pokud by "bojovník" proti vyhladovění třetiny národa to myslel vážně,pak by asi spíš věnoval svoji pozornost například ministru financí), se podařila. To se musí opravdu uznat. Nezbývá, než humanistům pogratulovat.
01. 10. 2012 | 21:33

Admirál napsal(a):

Ať žije pravdaaláska a její hlasatelé! Pravdaaska ví nejlépe, co se za umělomotnejma kuličkama skrývá.

Pravdaaska ví také nejlépe, co se za ruskýma Kundičkama skrývá.

Bůh ochraňuj Pravdualásku a její oudy.
01. 10. 2012 | 21:34

Alibernet napsal(a):

Kdyby vystřelili na Veškrnu, tak by žádal Matoušek pro atentátníka minimálně trest smrti.
01. 10. 2012 | 21:41

aga napsal(a):

zdeněkb

Mi nejde o vzbuzení vašeho soucitu vůči Klausovi, ale o oprávněnost jeho pohledu na věc, zejména s ohledem na to, že přesně stejnou strategii používají jeho protivníci. Politické špičky jsou navíc obklopeny PR profíky, kteří dobře vědí, že útočit se musí především na emoce, a taky dobře vědí, jak takový útok podat jako racionální úvahu.

Soulad s přesvědčením si můžeme dovolit my amatéři, v politice ani v médiích bychom s ním nepřežili.

Dobrou.
01. 10. 2012 | 21:41

mb napsal(a):

... já jsem tu až do teď nebyl, takže jsem celou tu parádu zmeškal ... ze slov ´atentátníka´: POLITICI JSOU K NÁŘKŮM A VOLÁNÍ OBČANŮ SLEPÍ A HLUŠÍ ...

soudím, že ´atentátník´ je HRDINA ...

ale jsem tu krátce, mám málo inf ...

...zatím ...
01. 10. 2012 | 21:51

Zacheus napsal(a):

Takže když celý incident shrneme:
Pan Vondrouš,oblečný v maskáčích ( jistě nenápadným a obvyklým oblekem, kterým jdu pozdravit prezidenta republiky) se přibližuje k prezidetovi ze strany, která není členy ochranky vůbec chráněna ( a to dokonce- div se světě- ani dalšími příslušníky ochranky, kteří v civilu sledují "cvrkot" na place). Pan Vondrouš vytahuje pistoli ( maketu, o které ovšem nikdo - alespoň oficiálně -neví,že jde o maketu a sedmkrát (!) vystřelí na hlavu státu. To by v normálním státě mělo znamenat, že by pan Vondrouš měl zítra nebo pozítří poslední rozloučení v blízkém kruhu rodinném. On ovšem hrdě odchází středem, zatímco funkci ochranky suplují dva občané, kteří přišli přivítat prezidenta republiky a poté si v klidu zakouří a dá rozhovor televizi Nova.

Následně odevzdává zbraň ( maketu) a ujišťje dobrácky muže zákona,ať se nebojí ( asi se dotyčný opravdu měl důvod nebát,protože v opačném případě by se také mohl obávat,že by pan Vondrouš ( třeba mohl být nebezpečný psychopat) to do něj mohl napálit. Proč si byl strážce zákona tak jistý, že se mu nemůže nic stát - nevyzval pana Vondrouše k tomu, aby alespoň zvedl ruce - je skutečně zajímavým momentem. Jistě i v jiných případech, kdy má pachatel u sebe zbraň ( alespoň oficiálně, nemohl v té době nikdo vědět,že jde o maketu, případně, že nemá u sebe další, skutečnou zbraň), policisté počkají, až jim ozbrojený pachatel dobrácky zbraň odevzdá, dokonce předpisově s hlavní v ruce a nemají žádné obavy.

Pak je pan Vondrouš obviněn pouze z výtržnictví ( viz dále) a druhý den je některými jedinci téměř oslavován a žádá po prezidentovi omluvu. Osobně si myslím, že míra sprostoty a arogance vůči prezidentu Václavu Klausovi mu získá další příznivce i mezi těmi, kdo mu zatím z různých ( i oprávněných) důvodů vůbec nefandili. Alespoň je takový můj dojem z rozhovorů, které jsem vedl, mimo jiné i v hostinci, kde zpravidla lze obrázek o veřejném mínění celkem spolehlivě získat.
01. 10. 2012 | 21:55

vico napsal(a):

Chtělo by se říci - Matouškovi se to píše, když mu Klaus "půjčuje". Nepochybně "atentát" mu opět pomůže k světoslávě. Sedm smrtelných tik-taků napuštěných pančovaným metanolem málem skolilo nejvýznamnějšího euroskeptika široko daleko kolem.

Klaus v dodatečném záchvatu post traumatického stressu pak národu oznámil, že právě byl svědkem prvního prezidentského atentátu v novodobé ČEZké historii.

No nesmějte se.

Klaus, ačkoliv se to tak v prizmatu naší kotlinky nezdá, je v celosvětovém kontextu radikál - sice zajímavý pro media, ale jinak výrazně kontroverzní stařík, který alespoň mezi svými kolegy - hlavy států- je zcela názorově osamělý. Prezidentská aureola a šediny mu sice dodávají zdání jakési tatíčkovské autority, ale ve skutečnosti patří do stejného kurníku jako Le Pen, Wilders,Žirinovskij a Farage.

Není to špatná parketa pro sběr hlasů, ale jak už to na radikálním okraji politické scény bývá - o jednu přes hubu nikdy není nouze.

Klaus - dřívější sportovec - teď skoro vždy se zvláštně stáhnutými rameny veškerým svým jsoucnem se drží lejstra, které mu zajišťuje moc nad našimi životy.

Obklopen operetní ochrankou, která se nechce vrhnout ani do dráhy vystřelené lentilky, si tu hraje na klíčníka od sloje, kde čeká četa Blanických rytířů.

Bůh mu ani v závěru nedopřál hrdinský konec, ale jen 1456té pokračování nekonečného seriálu Ulice s názvem Sedm tik-taků v Chrastavě.
01. 10. 2012 | 22:03

Zacheus napsal(a):

Pokud jde o právní aspekt věci, po konzultaci s právníky lze uvést asi toto:
Podle paragrafu 325 odst. 1 trestního zákoníku ( upravující "násilí proti úřední osobě)

l) Kdo užije násilí
a) v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby
b) pro výkon pravomoci úřední osoby
bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta.
2) Odnětím svobody a šest měsíců až šest let bude pachatel potrestán
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 se zbraní
b) ublíží-li takovým způsobem jinému na zdraví
c) způsobí-li takovým činem větší škodu.

To, že útok byl veden se zbraní, je zcela zřejmé. Podle konstantní judikatury se za zbrňa považuje vše, co může učinit útok důraznější. To se v daném případě nepochybně stalo, na prezidenta bylo sice z makety, ale přece jenom stříleno. Odstavec ad l) byl nepochybně naplněn. Povšimněme, že i u odstavce druhého se nepožaduje způsobení újmy na zdraví ( tedy zcela zjevného výraznějšího poškození zdraví, zpravidla mající za následek pracovní neschopnost v délce alespoň jednoho týdne), ale postačí ublížení na zdraví jinému ( tedy zjevně i marginální, což samozřejmě nasvědčuje úmyslu zákonodárce chránit úřední osoby před různými ataky). To,že Václav Klaus nebyl v Chrastavě soukromě, ale jako hlava státu, je zcela zřemé a z tohoto pohledu nepochybně měl statut " úřední osoby". Kdo jiný by jej měl mít,než prezident republiky. I když lze připustit jisé rozpaky na výkladem pojmu " v úmyslu působit na výkon pravomoci " nebo pro "výkon pravomoci", lze dojít k závěru,že výkon pravomoci neznamená pouze rozhodovací činnost, ale také v širším smyslu činnost, vyplývající z funkce prezidenta republiky, kterou nepochybně jeho účast v Chrastavě ( formálně chráněna i ochrankou prezidenta) měla. Z tohoto pohledu pak je zřejmé,že minimálně důvodné podezření ze spáchání tohoto přečinu je na straně útočníka dáno, a pak by měl státní zástupce v tomto smyslu také obžalobu podat. Bylo by pak věcí soudu, zda tuto právní kvalifikaci akceptuje. Použití právní kvalifikace pouze jako výtržnictví se z tohoto pohledu, jistě překvapivě, může jevit jako velmi shovívavé a neodpovídající danému skutkovému stavu.
01. 10. 2012 | 22:21

Rafael Lorenc napsal(a):

Pane Matoušek, opravdu jste tak narcistní, že chcete psát všem? Kde berete jistotu Vy nebo Centrum. cz, že je to kvalitní ?
01. 10. 2012 | 22:21

mb napsal(a):

biolog napsal(a):
bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
"já si myslim, že ta nenávistná atmosféra ve společnosti pochází od opozice a odborů."
Já si naopak myslím, že ta nenávistná atmosféra ve společnosti pochází od vládnoucích i nevládnoucích zlodějů.
01. 10. 2012 | 17:03

souhlasím s biologem
01. 10. 2012 | 22:25

Zacheus napsal(a):

Velmi zajímavé z tohoto pohledu je, že pan Vondrouš nebyl ani vzat do vazby ( přinejmenším z důvodu možnosti opakování trestné činnosti,nebo i z důvodu možného ovlivňování svědků). Je to opravu jistě dobře strávené odpoledne, zaútočit se zbraní na hlavu státu a pondělí jít normálně makat do práce. V dnešních Lidových novinách je o tom velký článek, kde se konstatuje, že i renomování právníci se nad tímto postupum podivují ( mimo jíné,pokud si to vybavuji, i kandidátka na funkci prezidenta republiky JUDr. Klára Veselá- Samková). Pokud pak jde o eventuální trest, který by za normálních okolností útočníkovi ( pokud by, jak shora uvedeno, měl šanci v normálních souvislostech vůbec přežít), pak by zřejmě přicházel v úvahu pouuze nepodmíněný trest odnětí svobody. Pro toliko pouze podmíněný trest by sice svědčila dosavadní bezúhonnost pachatele, nicméně okolnosti případu ( útok na hlavu státu se zbraní) by uložení pouze podmíněně uloženého trestu zjevně vylučovalo. Za přečin výtržnictví může dostat třeba peněžitý trest ( který jistě jeho sympatizanti rádi zaplatí).

Skutečně i v tomto případě vítězí pravda a láska nad lží a nenávistí?
01. 10. 2012 | 22:30

mb napsal(a):

Helena napsal(a):
Pročpak si ten mladý muž, který chtěl prý upozornit na jednání politiků vybral zrovna Klauze. Není to právě proto, že on je velkou měrou zodpovědný za stav této společnosti?
01. 10. 2012 | 17:44

... já myslím, že ano ...
01. 10. 2012 | 22:31

mb napsal(a):

aga napsal(a):
Helena

Fakt si myslíte, že kdyby Klaus tehdy nebyl OFkem přibrán do party a instalován do funkce, tak by to tu dnes vypadalo jinak??
01. 10. 2012 | 17:56

,,,(já myslím že) rozhodně by to tu bez Klause vypadalo ( o hodně ) jinak ...
01. 10. 2012 | 22:35

Sandro napsal(a):

VUBEC,ALE VUBEC bych se nedivil,jak uz zaznelo v nekterych prispevcich,ze vsechno bylo zinscenovane.Oc mene,nebo vice by to bylo absurdnejsi ve srovnani s neprebernym mnozstvim "kauz" v tomto nasem panoptiku.
01. 10. 2012 | 22:40

Karel Matoušek napsal(a):

eleshar
Pod šlendriánem si laskavě zaškrtněte ochranku, a ne Vondrouše, nebo jak se ten lumen jmenuje. Neglorifikuji atentátníky, pokud nejdou po Reinhardech nebo Usámách tohoto světa.Tam se, díkybohu, Václav dosud neprobojoval.
01. 10. 2012 | 22:42

Karel Matoušek napsal(a):

vico
Geniální. Jste dobrej.
01. 10. 2012 | 22:43

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

mb,
ono se stačí trochu kouknout po evropě. všude demonstrace, všude nespokojenost, 20% nezaměstnanost. my jsme na tom relativně dobře. evropský sociální stát na dluh narazil na svuj limit. at vládne levice nebo pravice, už není kde si pujčovat. většina lidí to nechápe, protože většina lidí je bohužel blbá. ale na dluh se žít donekonečna prostě nedá.
01. 10. 2012 | 22:47

Klondike napsal(a):

...tihle Klausové a jejich klaněči udělali atentát na český národ a zavraždili největšího čecha Karla Kryla...a půjdou dál přes mrtvoly...třeba i českého Jamese Bonda - samotného Cimrmana
01. 10. 2012 | 22:47

Zdedněk Baribal napsal(a):

Neobviňoval bych Klause z jakéhokoliv příživnictví na dané situaci. Jasné je, že je bordel ve všem, ochranku státníka nevyjímaje. Nedovedeme si vládnout rozumně a cílevědomě. Všichni ti u moci to berou jako procházku zaslíbeným rájem plným peněz, bratříčkování a nepostihnutelné korupce. Jako atraktivní výlet do říše snů. Prachy, prachy a zase prachy...Ten podrží mne, ten zas toho...A když to někdo nezvládne? - Přátelé u moci mu dají doživotní trafiku...Tak o co tady vlastně jde? O to, že důchodce nemá na léky? - Ať nežere nebo ať skape...Však z okruhu mých rodinných příslušníků a přátel on není...
01. 10. 2012 | 22:51

sionka29 napsal(a):

Ať tak nebo tak, být p.Klaus můj táta, tak toho střílejícího chlapa roztrhnu vejpůl i s p.Matouškem!!!
01. 10. 2012 | 23:06

Cubatieur napsal(a):

Náhodou autor to napsal ještě rozumně - protože se vtírá dotaz jestli se takhle hloupě musíme zviditelňovat před celým světem.
Nějak se vytratil směr, který jsme si slibovali po 89 roce...
Co dál s touhle vydrancovanou zemí a "charaktery " které jí vládnou ?
Je to jedno jaká strana, ale lze se obávat, že z té ubohosti už nevybředneme.
Chybí tady sebekontrola systému, lidí, potravin, všeho.
Dostáváme se pod úroveň států jako Senegal nebo Mozambik.
Do 10 let tu nezůstane kámen na kameni.
Copak se nenajde nějaká osobnost hodná toho názvu aby vyvedla stádo z marasmu ?
To už se nezmůžeme na nic jiného ?
Všichni vidí kam to směřuje, každý říká je to špatné, nikomu se to nelíbí, ale všechno jede přitom dál v zaběhnutých kolejích k totální katastrofě.

PS: admin nemažte mi příspěvky, když je někdo šmejd řeknu to natvrdo.
Vám je snad skvěle když se hlasuje o rozpočet ? Atomovka postihne i Vaši hlavu až to politici přeženou a nejsme od toho daleko...
Apropos - nezapomeňte jít k volbám a platit daně...
01. 10. 2012 | 23:13

mb napsal(a):

hoven / bohorodička: já myslím ale že na mez spíš naráží mafiánský kapitalismus ( rozhodně u nás ) ... ale mafiánským kapitalistům to nevadí ... spíš to vyžerou lidi jako je pan Vondrouš ...

ale jak říkám nebyl jsem zde ... proto zatím v soudech opatrnost ... ´atentátník´ se mi zdá být kladným hrdinou ...

... zatim ...
01. 10. 2012 | 23:18

mb napsal(a):

č.m.: P.S. Pamatujete si ještě humornou příhodu s detektorem kovu v AUstrálii ?

já jo ...
01. 10. 2012 | 23:34

Sofi napsal(a):

Pane Matoušku,
vřele s Vámi souhlasím. Od samého začátku se ale ke Klausovu stavu měli vyjadřovat psychiatři, a to velmi ostře, a nebyl by se nikdy dostal tam, kde škodí dodnes.
01. 10. 2012 | 23:52

mb napsal(a):

zdenekb napsal: Ale jeho článek do novin už je veden z rozmyslem, a s účelem
1)udělat ze sebe nebohou oběť (která se stavem společnosti, který kritizuje, nemá opravdu, ale opravdu nic společného)
2)využít situace k útoku na své oponenty, takto "rozeštvávače a kverulanty"...
01. 10. 2012 | 20:00

kdy a kde to vyšlo ... ???

dáte odkaz ?

zatim
01. 10. 2012 | 23:52

Petr Charvát napsal(a):

Nevím kam vsichni koukáte,asi nemáte dost dobře umyté vlastní zrcadlo. Útok na prezidenta je něco hodně špatně!nejde o to,ktertá "osoba" ho zastává,prostě to je špatně a prosím uvědomte si,že všude ve světě je prezident hlava státu,reprezentant a v tom případě,ochrana jeho "Hlavy" je na věci ochrany prezidenta,ježto v vedeno úřadem policejního zboru,který je placen z daní občanů naší republiky,takže jestli se někdo předvedl za "naše" peníze,není to Prezident,ale naše - našimi penězi placená policie! Mezi námi,pan Kalousek může bez trestně rozdávat facky,když jde o hlavu státu vy "národe"umíte na to jako první vymyslet vtipy,než by se někdo zamyslel nad tím,jak musíme vypadat před okolním světem. věřte nebo ne si troufám říci,že ani pan Hašek, byť by použil přirovnání "sedm kuliček jako v Chrastavě" by z útoku na "vlastní" českou hlavu státu nežertoval!Jak teď vypadáme v očích světa? Nu,jen si potvrzujeme svou vlastní identitu a schopnost čelit okolí jako národ 21.-ho století! doufám,že jste na sebe Češi pišní!!! Nechali jsme se prodat,rozprodat a rozkkrást a zajímavé je,že ze všeho nejvíc nás baví vtipy,na dané,nejbližší téma. Jsem občan České republiky,bílé pleti,je mi čtyřicet let,není mi vše lhostejné,a se smutkem musím sám ta sebe říci,že jsou události a "neudálosti",za které se jako občan tohoto státu,který býval výzvou Evropě,dnes už jen stydím. Za svým postojem si stojím a nebojím se podepsat svým celým jménem děkuji za možnost se vyjádřit Petr Charvát
02. 10. 2012 | 00:02

mb napsal(a):

Odráží to situaci ve společnosti, která dosáhla mimořádně špatného stavu."

... pravil Klaus jako Pilát Pontský a umyl si ruce ...

jako by nezaséval neúctou k právu a morálce, nerozlišením čistých a špinavých peněz, nezatloukáním černého financování ods, nevynášením na piedestal béma a drobila ...

njn stane se: moudrý tchoř se rozzlobil ... a my se odsud nehneme, dokud ten smrad nevyženeme ...

stane se ...
02. 10. 2012 | 00:07

Sofi napsal(a):

Pane Charváte,
to, že se někdo stal prezidentem státu (a to za podivných okolností), ještě neznamená, že je reprezentant státu. Před okolním světem už delší dobu vypadáme dost hrozně a není to závislé na jedné legrační události. Nevím na co by ještě dnes měli být Češi "pišní". To by se musela dnešní mentalita diametrálně změnit - a to nehrozí.
02. 10. 2012 | 00:14

vašek napsal(a):

Ano, část novinářů takto píšících, či Havlovi pohrobkové (Šiklová dnes na CT24), dále pak socani a bolševici, jen rozeštvávají tento národ. Je to hrůza, ale tento hloupý lid i jeho volení zástupci si opravdu nic hezkého nezaslouží. Je vidět, že jsme dobří jen jako služky a kočí pro Vídeň, či Němce. Neumíme si vládnout a ani to snad nechceme.
02. 10. 2012 | 00:17

mb napsal(a):

aga napsal: Kromě toho s odstupem vidím, že snad bez výjimky každá historicky významější osobnost byla psychopatický magor, to je zřejmě nějaký dějinný princip. ( možná spíš adlerovský princip)
02. 10. 2012 | 00:17

mb napsal(a):

Jean Laroux napsal(a): zdravíme abbartoše ...

... admiral, děkujeme za přání ...

aga: Soulad s přesvědčením si můžeme dovolit my amatéři, v politice ani v médiích bychom s ním nepřežili.

... děláte si legrandu, že ... ???

vadím mafiánský kapitalismus ? pak vyžadujte (nejen) po politicích jednotu slov a činů ... a vynucujte si ji ...

baribal napsal: Tak o co tady vlastně jde? O to, že důchodce nemá na léky? - Ať nežere nebo ať skape...Však z okruhu mých rodinných příslušníků a přátel on není...

no ... to asi byla vondroušova motivace ...
02. 10. 2012 | 00:32

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

mb,
mafiánský kapitalismus , to je zastaralé. soudruh vondrouš vymyslel šelmovitý kapitalismus.
02. 10. 2012 | 00:33

mb napsal(a):

petr charvat celkem dobry ... akorat tam nemá být ´hlava státu´ ale ´hrobař státu´ ... správné vyjádření tedy nezní: útok na hlavu státu ... ale: útok na hrobaře státu ...

dobrou noc ...
02. 10. 2012 | 00:37

mb napsal(a):

aha boho, ... pak to řekl celkem dobře ... ale myslím, že mafiánský kapitalismus je lepší, přesnější, pregnantnější název / termín / popis skutečnosti ...

dobrou noc ...
02. 10. 2012 | 00:38

Petr Charvát napsal(a):

Pro Sofi: Vžádném případě jsem nechtěl naznačovat sympatie k osobě Václava Klause, jen s politováním konstatuji,že je presidentem České republiky,nicméně se to jako občan "snažím"respektovat,a vezměte v potaz,co by udělala ochranka někoho známějšího, je to zas jen a jen český trapas,bohužel znám celému světu. jsem pracující člověk,platím daně zy svou odvedenou práci,pracuji v dopravě hl.města Prahy. Samy jakožto zaměstnanci máme desítky otazníků nad vlastní budoucností,mám rodinu,tudíž jsem oprávněně odkázán na svůj příjem,nežto mi spousta záležitostí není lhostejná,snažím se jen reagovat na "útok" NA PREZIDENTA. Člověk,který to dokázal, věřím, nechtěl útočit na hlavu státu jako "terorista",a v okruhu mých blízkých přátel,nechci použít slov "hrdina"je osobou novodobého Palacha. Klausuvy nijak vážně neublížil,ač za daných okolností neschopnosti dobře placených lidí policejního zboru ochrany prezidenta.mohl proniknout KDOKOLI,s vážnějším úmyslem. má reakce se snažila být nepolitická,ač bych mohl na politické dění porevoluční reagovat věcněji.Velice děkuji za odezvu sofi,vážím si jakéhokoli názoru,jen se snažím komunikovat bez jakých-koli urážek,o toi víc si přízpevku sofi vážím děkuji a na reakci čeká P.Charvát
02. 10. 2012 | 00:50

Bomberious napsal(a):

Bomberious:

"České politické skandály, korupce za pravice - 2012"

jaknapravdu.infoblog.cz
02. 10. 2012 | 00:54

Petr Charvát napsal(a):

Pro mb: chápu,jen se snažím držet ústavy České republiky,v osobním názoru, byť bych ho prezentoval důsledněji,bych se dokázal ztotožnit.Děkuji. v politických otázkách porevoluční funkčnosti a dopadu na nás,bych jistě dokázal být ještě koncepčnější! dík!
02. 10. 2012 | 01:01

Petr Charvát napsal(a):

Pro Bomberious: Ty ještě dokážeš rozeznat rozdíl mezi poilitickými stranami? Vidím to černobíle,mozná tmavší černé!
02. 10. 2012 | 01:06

Petr Charvát napsal(a):

Dufám jen,že lidičkykteří dokázali reagovat na můj blog přemohl spánek a ne čeko FBI Kubice!Ještě nespím, čekám na případné odezvy-komentář.Lidičky mluvte,vždyť nám obyčejným lidem snad jse o rodiny,člověka,se nebojím říct v dnešním justičním bordelu o práva obyčejného ČLOVĚKA!
02. 10. 2012 | 01:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

mb,
jsou to jenom bezobsažné nálepky. mafiánský kapitalismus, šelmovitý kapitalismus. a ted si představte, že žijete před rokem 89 a soused vás chodí udávat na stb, komunisti vas vyhodí z práce někam do kotelny, dětem zakážou studovat...zlatý mafiánský kapitalismus. lidi jsou prostě svině a lepší už nebudou. v socialismu nebo kapitalismu. v kapitalismu existuje alespon nějaká nepatrná šance, že si třeba založíte firmu a všichni vam budou moct políbít zádel.
02. 10. 2012 | 01:24

skeptický napsal(a):

Před weekendem jsem tu hlásil,že rekapča dává tajná hesla,že čekám invazi.
Joann has long tits.Je to tu.D-day.
Volá Londýn,všem občanům okupované Evropy...
02. 10. 2012 | 01:25

skeptický napsal(a):

Vyvozuji z posledních událostí,že mlátit politiky dětskými basebalovými pálkami z umělé hmoty či polystyrénu není trestné.
02. 10. 2012 | 01:32

Petr Charvát napsal(a):

Pro mb:Komunismus: jsem si zažil,díky němu jsem se na vejšku nedodtal, nežehrám,říkám si v kapitalistickém zřízení máš šanci,pokud budeš dostatečně aktivní,však musím pododtknout,že Český kapitalismus se odklonil od západních strikcí, tady za peníze nebo vliv uděláš v vPlzni titul za tři dni i když si hovado, děkuji nechci,vždycky jsem si vzdělání vážil jako něčeho dosažitelného,nebo nedsažitelného- buďto na to máš nebo ne,i bez Oxfordu jsou v Americe milionáři, tady se prober všechno funguje jinak.nechci v žádném případě urazit lidi,kterým se podařilo prorazit poctivě a,vytrvalostí,odřikáním a pílí,těm můžu závidět jen jejich odhodlání a vytrvalost,pak je to všechno v pořádku,leč koliik jedinců se u nás dostalo k jmění jen díky tomu, že bylo v úřadech,radách a tím u informacích o pozemcích, nemovitostech a jiném?Leč si svou pravicí za rovnprávnost,jestli tomu věříš,protože já v týhle zemi tomu prostě nevěřím modrej pták,top,soc,mandarinky,švestky,třešně,co chceš. je to tu prohnilý od hklavy až tři kilometry za ocas. já jen dělám stejnou práci,když stál rohlík 0,20kč,0,40,0,80kč,1,-kč teď 2kč,odvádím stejnou práci jen tím živím čím dál víc lidí. Jakých radši nerozvádím.Chceš mi říct,že můžu dělat něco jiného,když svou práci dělám roky dobře? můžu! Jen se nechci stát tou bezpáteřní sviní,chci za svou odbornou práci dostat zaplaceno adekvátně,uživit rodinu víc než o rohlikách od výplaty k výplatě.Co takle budoucnost?Co vtom vidíš pro svý potomky? se radši staneš ...za každou cenu aby z nich bylo něco,co ve finále stejně nenajde uplatnení???
02. 10. 2012 | 02:03

Myšelín napsal(a):

Nejspolehlivější likvidace politika je jeho zesměšnění.

Chrastavský atentát vejde do dějin jako Cimrmanův odkaz, jen další nález z Cimrmanovy liptákovské truhly.

Někdo má tykadla jen namalované, ale Klaus si je nasadil v přímém přenosu.
02. 10. 2012 | 02:07

Myšelín napsal(a):

oprava
tykadla namalovaná
02. 10. 2012 | 02:09

Petr Charvát napsal(a):

Pro mb:Komunismus: jsem si zažil,díky němu jsem se na vejšku nedodtal, nežehrám,říkám si v kapitalistickém zřízení máš šanci,pokud budeš dostatečně aktivní,však musím pododtknout,že Český kapitalismus se odklonil od západních strikcí, tady za peníze nebo vliv uděláš v vPlzni titul za tři dni i když si hovado, děkuji nechci,vždycky jsem si vzdělání vážil jako něčeho dosažitelného,nebo nedsažitelného- buďto na to máš nebo ne,i bez Oxfordu jsou v Americe milionáři, tady se prober všechno funguje jinak.nechci v žádném případě urazit lidi,kterým se podařilo prorazit poctivě a,vytrvalostí,odřikáním a pílí,těm můžu závidět jen jejich odhodlání a vytrvalost,pak je to všechno v pořádku,leč koliik jedinců se u nás dostalo k jmění jen díky tomu, že bylo v úřadech,radách a tím u informacích o pozemcích, nemovitostech a jiném?Leč si svou pravicí za rovnprávnost,jestli tomu věříš,protože já v týhle zemi tomu prostě nevěřím modrej pták,top,soc,mandarinky,švestky,třešně,co chceš. je to tu prohnilý od hklavy až tři kilometry za ocas. já jen dělám stejnou práci,když stál rohlík 0,20kč,0,40,0,80kč,1,-kč teď 2kč,odvádím stejnou práci jen tím živím čím dál víc lidí. Jakých radši nerozvádím.Chceš mi říct,že můžu dělat něco jiného,když svou práci dělám roky dobře? můžu! Jen se nechci stát tou bezpáteřní sviní,chci za svou odbornou práci dostat zaplaceno adekvátně,uživit rodinu víc než o rohlikách od výplaty k výplatě.Co takle budoucnost?Co vtom vidíš pro svý potomky? se radši staneš ...za každou cenu aby z nich bylo něco,co ve finále stejně nenajde uplatnení???
02. 10. 2012 | 02:09

Petr Charvát napsal(a):

Pro Myšelin: Zkus to říct objektivně,jen používáš fráze vůči události. co z toho vyvodit svůj názor,aby směřoval k něčemu podstatnému,cos nám chtěl svěřit? snad nejsi primitivní,že modrý balonek je - ku podivu modrý balonek!!!
02. 10. 2012 | 02:15

Myšelín napsal(a):

Petr Charvát

já jdu spát, vyváželo se nedávno, budeš si muset ještě chvíli počkat
02. 10. 2012 | 02:20

Xadfgh napsal(a):

No nic,příště se to možná povede
02. 10. 2012 | 03:09

vasja napsal(a):

Tenhle článek tu máte 12 hodin a 15 000 přečtení.
To jste vyloženě mistr nad mistry a ani Pehe, ani Bukvaj se Švejnarem se tomu nepřibližujou.
To máte doma asi nějaký klikátko, nebo někdo od Aktualna:-))
02. 10. 2012 | 03:37

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
Vyvozuji z posledních událostí,že mlátit politiky dětskými basebalovými pálkami z umělé hmoty či polystyrénu není trestné.
------------
Tohle návod se neměl dostat mezi lidi.
02. 10. 2012 | 03:49

Karel napsal(a):

Ten blog nmá chybu.
02. 10. 2012 | 04:18

Petr Nečas napsal(a):

No a je tu zase osočování politických stran ať se člověk podívá na jakýkoli článek a k němu komentáře všude je politika a o článku samotném toho moc není.
Jinak Klaus si to zasloužil,je to stejně loutka na provázku a nedivil bych se že to bylo objednané...
02. 10. 2012 | 04:35

Honza napsal(a):

Tak čím více koukám na komentáře k různým článkům, tím více se utvrzuji v názoru, že každý přispívající by měl povinně předkládat výsledek psychiatrického vyšetření. Tím více bych toto požadoval od autorů komentářů. Osobně nejsem žádným příznivcem Václava Klause, všeuměla t.č. ve funkci prezidenta ČR, ovšem chtěl bych vidět komentáře a diskuzi, kdyby se skutečně jednalo o atak na jeho předchůdce. Komentáře paní Šiklové, při vší úctě k jinak sympatické dámě, se asi projevuje věk, a nehodlám s ní polemizovat, u ostatních základní nepochopení, že nejde o tento konkrétní útok na konkrétní osobu, ale o princip, jednak, že každý útok na osobní integritu, pokud není podložen zákonným důvodem (zadržení, zatčení, nutná obrana, krajní nouze, kontaktní sporty atd.) je společensky nepřijatelný a rovněž tak schvalování protiprávního jednání.Tím neříkám, že jej měla ochranka rovnou zastřelit, to samozřejmě ne, ale chtěl bych vidět třeba ochranku jiné hlavy státu, a jak by to pro útočníka dopadlo.
02. 10. 2012 | 05:47

Josef K. napsal(a):

Jeden by nevěřil, že se v Česko stane absurdní černá komedie tak populárním žánrem.
Poslední prohlášení některých představitelů ODS k "atentátu", společně s prohlášeními tzv. průmyslníků jak řešit stav společnosti, pouze potvrzují, že značná českých elit, vzešlých z normalizačních komunistů a šedé zóny normalizace má silně nacionálněsocialistický základ. Tato zvláštní odrůda nacismu, česky komického, je realitou. Jeho podoba je silně putinská a zároveň připomíná německá 30. léta. To není protimluv, putinský režim se inspiruje v Německu vším možným.
Podle průzkumu, který jsem si nechal udělat, má 75% obyvatel za to, že vládnoucí vrtsvy jsou kriminální, nedůvěryhodné, atentáty a vše podobné jsou jen hry, které nemají nic společného s demokracií.
Klaus utrpěl "vážné" a nutné zranění "anitperlí", tzv. Klausův Reichstag.
Kdyby se někdo divil, že zítra bude Pehe a Šiklová a stovky dalších zatčeni, pak se není divcit čemu. Skomírající "Klausovskokellnerovský" systém nutně potřebuje injekci.
Je zajímavé, že země, která je soustavně ,posledních osm let zvláště, devastována k bezvýznamné chudobě, nemá obyvatelů, kteří ještě neuskutečnili atentát skutečný.
Je však asi osudem zdejšího obyvatelstva trpět ve své čele státo Sus domesticus.
02. 10. 2012 | 06:41

Karel napsal(a):

Mladý muž chtěl svým činem něco sdělit prezidentovi, protože tady v tomto státě neni nikde dovolání, občané jsou okrádání kde se da, Kalousek, Nečas a ODS jdou proti občanům, vymýšleji pořád jen jak by občany obrali o co nejvíc peněz, to samé se děje i na místních úrovních, kde jsou zloději a podvodnící, kteří využívaji svých funkci ke svémi obohaceni, a takové by lidi neměli volit,,,,,
02. 10. 2012 | 06:57

palivec napsal(a):

pěkně napsáno,ale co dál?naprostá většina ví,že to vedou vod desíti k pěti k vlastnímu prospěchu.největší havlova chyba byla,že připustil takovýho exota do politiky.teď se ho zbavit,snad jen tím způsobem,jak naznačil"atentátník"
a ten jeho poskok včera v TV,hnus.jak hluboko sme klesli.
02. 10. 2012 | 07:04

PK napsal(a):

Pan prezident Klaus si stěžuje,že je dlouhodobě vystaven štvanici která nemá v civilizovaném světě obdoby."Atentát" na něj byl vlastně vyústěním této štvanice spolu se špatným stavem společnosti.Zajímavé ale je,že když se ve státě provalily nějaké větší nepravosti(korupční zlodějny)nikdy se do nich "neopřel",nikdy je nekritizoval,radši zahrál roli mrtvého brouka.O to více byl slyšet přes gl. oteplování,potírání občanské společnosti,chlácholení-vše je v pořádku a ty obrovské problémy které občany frustrují pro něho neexistovaly.Proč se více nezastával lidu,proč více nepozvedal hlas proti zásadním nešvarům společnosti?Kdyby to jako prezident dělal tak si teď nemusel stěžovat,že na něj byl spáchán atentát(naštěstí jen plastovou pistolí). PS-Jinak už musíme být Evropě pro srandu...
02. 10. 2012 | 07:05

vico napsal(a):

Matoušek 22,43 : :-)
02. 10. 2012 | 07:31

info.crew napsal(a):

Pane Matoušku nevím, jak jinak toto vaše křepčení nazvat, než že piští potrefená husa - vy a nebo ten kdo vás za tenhle napsaný škvár platí, jste pochopili velice správně, koho pan prezident tím rozeštvávačem myslí.
Nicméně v jednom Klaus pravdu nemá, není to první útok na prezidenta, po Havlovi kdosi hodil v Brně na kapotu auta rajče.
02. 10. 2012 | 07:44

Jan Žura napsal(a):

Pro pana PK. Nedělal to ani Václav Havel, jeho neschopnost, nezodpovědnost (před problémy utekl) byly počátkem toho, v čem se nyní nalézáme. Zářící nápis na ruzyňském letišti bude varovat cestující před tím, do jakých exkrementů přilétají.
02. 10. 2012 | 07:54

Travič napsal(a):

Není snad Klaus vrchní velitel ozbrojených sil ČR ? Tak ať si tam udělá pořádek. Je krásné, když mám všude kámoše, ale někdy mužu víc potřebovat profesionály.
02. 10. 2012 | 08:08

jarek49 napsal(a):

Souhlasím s presidentem, že šlo o atentát na presidenta. A tato věta platí vždy, ať by tím presidentem byl kdokoliv. Současná diskuze se točí jen kolem osoby V. Klause tak to ale podle mne současný president nemyslel a i neřekl. Zajímá mne, jak to celé dopadne, protože naše zákony definují pojem "nutné" obrany velmi pasivně. Jak posoudí soud situaci, kdy útočník zcela zjevně míří pistolí na zvolenou osobu a její zákonný ochránce má rychle jednat... Bude zajímavé zjistit, zda život osoby presidenta má jinou cenu, než běžného občana. Ten se aktivně bránit nesmí a musí čekat až na "první ránu". O tomto dilematu je myslím tato kauza a veškeré jiné diskuze jen odvracejí pozornost k osobě Václava Klause.
02. 10. 2012 | 08:12

resl napsal(a):

PK 7:05,
souhlasím, jen se obávám, že to hradní monstrum bude ve spojení s Putinem, ještě pro stát nebezpečné.
02. 10. 2012 | 08:25

Admirál napsal(a):

Honza - Jiřina Šiklová, to je ta, co se raději bude mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem?

Na té paní se věk projevuje již velmi dlouho.

Ta paní má nutkavý skolon páchat veřejné intelektuální sebevraždy, takže je úplně jedno, co plká, zřejmě na to má od doktora papír.
02. 10. 2012 | 08:28

rorýs napsal(a):

Chtěli picnout picnutého,
picli po něm picli.
Picnutý zřel, že ho picli,
pictnutě se cítil piclý.

Picle picnutý ač piclý,
kráčel dále picle.

A nakonec?

Picnutý řve že je piclý,
ale to my všichni víme,
a ani nás po něm nepicne.
02. 10. 2012 | 08:48

PK napsal(a):

to Jan Žura

I když mě p. Havel později taky zklamal,musím uznat že on před problémy hlavu do písku nestrkal ale naopak na ně upozorňoval.A to je jedna z důležitých rolí prezidentů.Vždyť jsou to hlavy státu.U Klause mi spíš připadá,že mu jde hlavně o popularitu (pro tu udělá všechno možné i nemožné) a taky aby se udržel u "koryta" co to jen jde.Myslím, že kdyby byla už dříve přímá volba moc šancí by neměl.Ten co nezná špinavé peníze,korupce dle něj je ve státě minimální,co říká- vhoďte lístek do urny a pak čtyři roky držte h..u atd.
02. 10. 2012 | 08:50

Anna napsal(a):

Jáchym napsal(a):

J.Jáchym
A t e n t á t o
(věnováno Karlu Matouškovi)

Čeští mediáci perlí:
Picli Klause antiperlí!

Koukej, mámo ! Koukej, táto!
Malé české atentáto !

01. 10. 2012 | 15:42
BRAVO :-)))

Za skvělé považuji i ostatní vstupy Jáchyma a vica 01. 10. 2012 | 22:03 Humor je jedním z prvků génia.( Goethe) Díky, pánové.
02. 10. 2012 | 09:01

jarek49 napsal(a):

Definice z Wikipedie: "Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je útok na život významné osoby provedený z politických důvodů."
Zkusme to rezebrat:
*útok na život - v době provedení to tak vypadalo, později již ne;
*významné osoby - president je významná osoba;
*z politických důvodů - střelec to sám takto zdůvodnil.
Definice nic neříká o dokonaném činu, čili i pouhý pokus (attentare) je zřejmě atentátem.
02. 10. 2012 | 09:02

scallop napsal(a):

jarek49

Mate naprostou pravdu, byl to zjevny atentat. Osobne bych preferoval jinou volbu vrazedne zbrane, volil bych osvedcena shnila rajcata nebo pukavce. Jsem totiz zastance tradicnich hodnot.
02. 10. 2012 | 09:06

zoro napsal(a):

Nadutost a arogance Václava Klause nezná mezí, myslí si tento šašek, že může všechno, že jenom on, jediný má pravdu. Doporučuji mu odejít z veřejného života a upadnout do zapomění. Jinak, za krádež pera v obchodě, můžete jít i na tři roky do vězení...A on pořád straší na Hradě.
02. 10. 2012 | 09:10

Alfonz11 napsal(a):

Kdyby ten člověk, který střílel plastové kuličky na Vencu Tunela byl atentátník, tak tam v na tom mostě v Chrastavě zůstal Venca "narcis" ležet bradou vzhůru. a jak už někdo napsal výše, myslím, že členové doprovázející "ochranky" už by dnes také něřešili, jestli je vhodí ze zaměstnání, protože by jim už "šili" dřevěné sako !!
02. 10. 2012 | 09:14

Anna napsal(a):

jarek49 napsal(a):

Definice z Wikipedie: "Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je útok na život významné osoby provedený z politických důvodů."
Zkusme to rezebrat:
*útok na život - v době provedení to tak vypadalo, později již ne;
-------------------------------

Jestli se nepletu, Klaus to za atentát prohlásil ve chvíli, kdy na vlastní kůži VĚDĚL, že "atentátník" na něj střílel plastovýma kuličkama do ruky. Takže byl praštěný do ruky, nikoliv do hlavy, kde by mu to opravdu při zasažení oka mohlo způsobit vážné zranění. Jaký tedy útok na život???
02. 10. 2012 | 09:15

zoro napsal(a):

Jo a antentát, to rozhodně nebyl, onen mladík o prezidentův život neusiloval!!!
02. 10. 2012 | 09:16

resl napsal(a):

dost těžkou hlavu dělá Klaus svým věrným a ti, jak jinak, uvažují co by kdyby Havel ...atd. Havel, byl přátelé člověk, Klaus je neukojený, mstivý zvíře, které byste nechtěli doma ani minutu. Zjistěte si, jak dotují s Lívií "svou" nadaci. Ty uvozovky znamenají, že tam jdou peníze ode všech, jen ne od prezidenta, nebo manželky Klause. Srovnání s Havlem vyloučeno. Ptejte se v nemocnicích.
02. 10. 2012 | 09:18

klídek napsal(a):

ta střelba na Klauseho byl jen začátek,že to co snámi dělají nemůže dopadnout jinak.oni se zajímají o ochranku ,ale nezajímají se co nato národ,zajímají se jen o svá koryta a tak toto byl zřejmě začátek a nebude dlouho trvat budou možná ostré kuličky
02. 10. 2012 | 09:22

Drak Gorilič napsal(a):

Drtivá většina těch, kteří schvalují "atentát" na Klause jako výraz nálady společnosti jsou přesně ti, kteří zároveň označují Mašíny za vrahy. Jak signifikantní
02. 10. 2012 | 09:27

Anna napsal(a):

klídek
"a tak toto byl zřejmě začátek a nebude dlouho trvat budou možná ostré kuličky "

Doufám, že tomu tak NIKDY nebude. Kdo podle Vás bude na koho střílet ostrýma?
02. 10. 2012 | 09:30

Anna napsal(a):

Drak Gorilič napsal(a):

Drtivá většina těch, kteří schvalují "atentát" na Klause jako výraz nálady společnosti jsou přesně ti, kteří zároveň označují Mašíny za vrahy. Jak signifikantní
--------------------------

Na základě jakého průzkumu jste tohle napsal???
02. 10. 2012 | 09:33

bohotodičko vyžeň Nečase a Kalouska napsal(a):

Klaus je kapitola sama pro sebe. Vypadá to, jako by to bylo nahrané, aby lidi zapomněli na modré zlodějiny, zvláště Klausovy.
Ochranka nic, Klaus v pohodě místo šoku a nezbytné interwiew novinářům, než ho zatkla státní policie :-)))
Nepřevzal to Klaus z jednoho dílu hříšní lidé města pražského? :-)))))
02. 10. 2012 | 09:33

mb napsal(a):

charvát, bohorodička, zareaguju později ... zatím ...
02. 10. 2012 | 09:36

M.Š. napsal(a):

"Jak posoudí soud situaci, kdy útočník zcela zjevně míří pistolí na zvolenou osobu a její zákonný ochránce má rychle jednat... Bude zajímavé zjistit, zda život osoby presidenta má jinou cenu, než běžného občana. Ten se aktivně bránit nesmí a musí čekat až na "první ránu". O tomto dilematu je myslím tato kauza a veškeré jiné..."jdou mimo mísu,čili jde jen a jen o něčí zviditelnění(koho asi...).
Za současného(již několik desetiletí trvajícího...)stavu justice,by jisto jistě pí Horáková byla odsouzena k trestu smrti,jen s tím rozdílem,že by nešla na šibenici.Takže si nedělejme iluze,že obyčejný občan je na stejné úrovni jako prezident,tak daleko v česku a morácku ještě s demokracií nejsme.Ostatně,kdejaký trotl je chráněn za přispění peněz daňových poplatníků,přičemž "obyčejný" ovčan je bit ze všech stran.Jak vidno,feudální panstvo se dovedlo vypořádat i s tykadly na svých okrasných foto,preventivně si je přidělali sami,aby nebyli zneváženi a justice nedělala pitomosti.Co se týče pána z hradu,tak se říká chytrému napověz a blbého kopni,mám obavy,že v tomto případě pořekadlo nefunguje,jelikož jde o fenomén malého českého človíčka postiženého velikášstvím a možná i něčím horším.
02. 10. 2012 | 09:36

modrozloděj obecný napsal(a):

Vrazi Mašíni, kteří kradli a vraždili pro majetek, byli hrdinové.
Kdyby ten mladík prezidenta, který má na kontě destrukci státu, zabil, třeba by byl taky hrdina?

Ale to je malé hrdinství, někoho jen tak zastřelit. Hrdinštější je podřezat svázaného, alespoň dle českých hrdinných Neocons? :-)
02. 10. 2012 | 09:37

nic napsal(a):

Zdravím všechny diskutujíci,

Klause nijak nemusím,ale nutno říci, že se v inkriminovaný okamžik zachoval dobře, úleková reakce byla také normální, lekl by se asi každý. Čin nepovažuji za žádný atentát, ale za výtržnictví a klukovinu. Ale zase na druhou stran ukázal, jak mizernou mají naši státníci ochranku a jak jsou lehce zranitelní, věřím, že se nic podobného už nestane. Politici si jistě příště procházku davem rozmyslí. Takže by vlastně měli poděkovat za upozorění. Střelec nechtěl prezidenta zranit ani zabít, jen upozornit svým činem. Nevím, proč to všichni považují za atentát.
02. 10. 2012 | 09:42

Bohorodičko, vyžeň modré parazity napsal(a):

Pane Matoušku, díky, dobrý blog...
"Tak zaprvé, když už jsme u těch, kdo destabilizují a polarizují společnost (třeba populismem nebo cílenou destrukcí vlád), Klaus zde opět používá svou obvyklou - už dost nudnou - strategii obviňování jiných z toho, co soustavně dělá sám. Takoví Topolánek s Nečasem by mohli mluvit, že ano."
velmi výstižné :)

Mimochodem, Klaus prý chce potřetí (jako Havel protiústavně) kandidovat na prezidenta. Pokud by mu to mělo zvednout popularitu, protože je fakt divné, že ochranka nic a dotyčný ihned poskytl rozhovor novinám, než ho policajti, bez želízek !!! sbalili... pak to dává smysl!
A náš "Narcis" nemá servítky - klidně by potřetí kandidoval, však už ho spolek Šalamoun a někteří ODSáci navrhují !
02. 10. 2012 | 09:45

Bohorodičko, vyžeň modré parazity napsal(a):

Nic,

Klausovo chování při akci i dnes zapadá do schématu, že je to fingované na lidi. :-))
02. 10. 2012 | 09:47

jarek49 napsal(a):

nic 09:42
Nevím, zda je "atentát" pojem z našeho práva a jak celou věc posoudí soud. To bude pro mne na celé věci nejzajímavější. Jinak diskutovat o tom se dá věčně a vždy se najdou určité relevantní/nerelevantní, správné/nesprávné, levicové/pravicové, dobré/špatné, logické/nelogické, žádoucí/nežádoucí, mravné/nemravné, atd. paralely.
02. 10. 2012 | 09:56

Homo sapiens, zcela obyčejný. napsal(a):

Všecny Vaše názory jsou správné a jediné dobré.Atentátník by měl být zvolen alespoň serátorem za svůj postoj k vlasti.
Václav Krkovička Narcis Klaun 1 Český by měl odejít a češi by na něho měli skutečně ale skutečně rychle zapomenout a nechat ho někde třeba i v cizině za normální český 10000 korunový důchod dožít.Přesto, že nám všem velice uškodil.
Děkuji, ještě jednou děkuji Ti Bože. že už je zde konec vlády namyšleného sebestředného parazita. ÓÓ děkuji.
02. 10. 2012 | 09:59

Anna napsal(a):

jarek49 napsal(a):

nic 09:42
Nevím, zda je "atentát" pojem z našeho práva a jak celou věc posoudí soud.
------------------------------------------------

Šestadvacetiletý Liberečan, který v pátek zaútočil v Chrastavě plastovou pistolí na prezidenta Václava Klause, strávil noc v cele předběžného zadržení. Odpoledne jej policie obvinila z výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelec-na-klause-obvinen-z-vytrznictvi-fd9-/krimi.aspx?c=A120929_110308_liberec-zpravy_mav
Myslíte, že VÝTRŽNICTVÍ je v našem právu synonymem pro ATENTÁT ?
02. 10. 2012 | 10:06

Vaska napsal(a):

hele kikino vše už je rozkradeno - tak už můžem rozsvítit ?? já jen že se rozsvítit zřejmě zapomnělo protože se tady krade furt !!
02. 10. 2012 | 10:08

chocho napsal(a):

Děkuji pánovi z Chrastavy za jeho čin. Už to, že si ta arogantní banda uvědomí svoji "oblíbenost" a hlavně "prospěšnost" je úspěch. Jsou náhle takoví jemnější a hodnější a tak trochu připokálenější - a to byla plastová skorohračka!!
02. 10. 2012 | 10:08

nikdo napsal(a):

Pane Matoušku, Gavrilo to byl sekáč ! Střelec z Chrastavy není žádný hloupý pošuk, to by byl už Klaus po smrti !!!
02. 10. 2012 | 10:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 10. 2012 | 10:25

Anna napsal(a):

Stojí za přečtení

Blog o právu, v tomto případě o právní kvalifikaci útoku
http://paragraphos.pecina.cz/
02. 10. 2012 | 10:28

Starý napsal(a):

Asi by měl pan Matoušek konkretizovat, kde Klaus pregnantně napsal, že naši jediní partneři a spojenci musí jiné země než Západní vyspělé. Což samozřejmě nejde, protože to je lež.
Jestli Klaus říká, že máme usilovat o dobré vztahy pokud možno se všemi, tak to musí každý rozumný člověk podepsat. ( mimochodem málokdo ví, že gigantickou obchodní a technologickou spolupráci USA a rudé Číny rozjel jestřáb Nixon, presidnet nejdemokratičtější země světa)
Zpět k Matouškovi - lže a překrucuje fakta.
Jenom souhlasím s tím, že ten atetát měl Klaus přejít jako nevýznamný čin nevyzrálého flustrovaného komunisty. Což také je.
02. 10. 2012 | 10:33

Valaška napsal(a):

Ta infikovaná nenávist a nevraživost pěstována opozicí, i pisálky - jako jste třeba Vy Matoušku nezná hranice a je neodpustitelná ! Jaká morální a duševní ubohost !
Podle Vás se mohou výtržníci volně pohybovat a ohrožovat prezidenta, vládní činitele s okolím. Jaká absurdnost ! Hanba Vám !
02. 10. 2012 | 10:40

Melanie napsal(a):

snad opravdfu věřil,že ho lid miluáje Ale on nenínáš " tatíček Msarýček". Stál u trodu tohoto postkomjunistickjého systému, hybridu toho co bylo a kapitalismu, ma výdsledek je krok zpátky: směr do středověku
02. 10. 2012 | 10:43

Karel IV. napsal(a):

Fascinující, kam se dokáže odchýlit debata od takové hlouposti, jakou byla "střelba" na prezidenta. Čin toho kluka je tak nanejvýš na vykázání z místa. Reakce ochranky byla samozřejmě v prvním okamžiku tristní, protože nemohla vědět, že je to hračka. To se bohužel zjistilo až tím, že prezident udiveně kouká na to, jak mu někdo čímsi střílí do ruky a ono to nejspíš vůbec nebolí. Politik, který toto srovná s činem Breivika, který zabil tuším asi 77 lidí, by se měl nechat psychiatricky vyšetřit.
02. 10. 2012 | 10:44

Anna napsal(a):

Starý
"Jenom souhlasím s tím, že ten atetát měl Klaus přejít jako nevýznamný čin nevyzrálého flustrovaného komunisty. Což také je."
----

Komunisty? Podle slov jeho kamaráda v TV si chtěl Vondrouš založit vlastní stranu a cituji:

Vedle pravopisu a kapitalismu si Vondrouš příliš nerozuměl ani se stanovami KSČM, jejímž členem krátce byl.

"Koncem února letošního roku projevil zájem o členství, následně se v jedné z libereckých organizací strany zúčastnil asi dvou členských schůzí, ale jak sám uváděl, tak v podstatě nebyl nijak aktivní a ničeho se nezúčastňoval. Byl pasivní, neplatil členské příspěvky a začátkem září mu bylo zrušeno členství," sdělila iDNES.cz předsedkyně liberecké KSČM Dana Lysáková.

Podle stanov strany platí členové místní organizaci partaje základní členský příspěvek ve výši odpovídající 0,5 % čistého měsíčního příjmu, což například při příjmu šestnácti tisíc čistého činí osmdesát korun.

Lysáková Vondroušův čin odsoudila. "KSČM Liberec odsuzuje jakoukoli formu násilí, útoku pro řešení osobní životní situace. Považujeme incident v Chrastavě za naprosto nepřijatelný. Prezentovat svůj nesouhlas byť plastovou pistolí je zcela nezodpovědné, neboť mohlo dojít při řešení ochrankou či Policií ČR v davu ke skutečným tragédiím," uvedla na stranickém webu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/facebook-strelce-z-chrastavy-diq-/domaci.aspx?c=A120929_145352_domaci_jw
02. 10. 2012 | 10:46

Anonym napsal(a):

Když lháři svobodu mění v prach,
snad čas přišel, kdy poznaj strach,
a ve všech státech po světě,
my povstanem k pomstě, k odvetě.

Za maskou bílou skryjeme své tváře,
a před celým světem odhalíme lháře,
všechny, kteří stále zas a znova,
zkouší vzít lidem svobodu slova.

Pak žádné politiků lhaní,
už konání naše nepohaní,
neb nijak nelze omluvit,
snahu vlád zotročit lid.

Jistě že jednou ustanem,
až od lží očistíme zem,
pak vyjasní se klenba nebe,
a lidé zas najdou sami sebe.

Snad i ty podpoříš lidu shon,
snad nezradils pravdu pro mamon,
snad i ve tvém srdci teď zuří bouře,
snad internet volný je i tvoje moře!
02. 10. 2012 | 10:49

Anna napsal(a):

Cituji:
Vondrouš dnes přiznal, že se na svůj čin zhruba dva týdny připravoval. "Moc času jsem neměl a ani nejsem cvičený na takové věci. Jsem obyčejný dělník, a tak jsem si jen nějakým způsobem natrénoval v lese střelbu," popsal přípravu útoku. Klause si vybral proto, že ho považuje za jednoho z lidí, kteří stojí za současným špatným stavem České republiky. "Nebylo to namířeno jen proti němu, ale proti celému systému," vysvětlil. S tím, že může prezidentovi ublížit, nepočítal. "Docela mě překvapilo, když jsem viděl fotky, zbraň jsem zkoušel i sám na sobě," řekl Vondrouš.
.
.
Ve svém prohlášení pro ČTK kritizoval Vondrouš nerovný přístup veřejné moci k občanům. "(Ministr financí Miroslav) Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení, ani není obviněn z výtržnictví. Lobbista (Roman) Janoušek zase těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností," poukazuje Vondrouš.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vondrous-strelba-na-klause-nebyla-atentat-ale-zoufaly-krok/847189
02. 10. 2012 | 10:54

Roman J. napsal(a):

Bóže, to jsou tady pindy v té diskusi zase. Prý média jsou stále komunistická. Média nikdy nebyla komunistická (tedy ta mainstreemová), vždycky ale byla kolaborantská, to ano:(
Jinak díky autorovi článku za velmi trefné postřehy. Už jen zbývá, aby napsal to, co se neodvážil. Tak to vemu za něj. Že by za celou tou komedií s hračkou byl od začátku sám Klaus? Právě proto, aby si teď mohl hrát na největšího mučedníka? Jeho naturelu největšího ješity planety by to odpovídalo...!
02. 10. 2012 | 11:30

jenicek napsal(a):

Stejskale, asi byste měl smazat tohohle hňupa, co trpí jen obsesí Klausem. Vždyť o Klausovi má nejmíň půlku srágor, co tu sepsal. Pokud si vzpomínám, tak se sem dostal jen jako jakýsi druhořadý Švejnarův podrždrát, což je silně neaktuální a nic sem nepřinesl.
02. 10. 2012 | 11:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva násilnické příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 10. 2012 | 11:37

Karel Matoušek napsal(a):

jenicek
jénius. :)
02. 10. 2012 | 11:42

jarek49 napsal(a):

Znovu jsem si přečetl článek p. Matouška a snažil se najít jeho hlavní myšlenku. Podle průběhu tohoto blogu si myslím, že to bude citace "...v civilizované společnosti je zcela běžné, že si pisálkové zahrávají s politiky a dávají jim, jak se říká, kartáč. V civilizovaných zemích tak činí běžně a zcela beztrestně." Podle převažujícímu tónu blogu se to v osobě V. Klause podařilo. Jen ještě nevím, zda to ty ostatní skutečně nerozeštvává... Co Vy p. Matoušku na to?
02. 10. 2012 | 12:00

Janes. napsal(a):

Tak nevím,ale chování odsáků a přirovnávání toho kluka,který měl spíš pěstí zabušit na presidentová pokřivená záda,aby se před politickým důchodem vzpamatoval a za těch 22 let,po které jsme ho královský platili a budem muset i nadále,tak at z něho něco kloudného vypadne,než použít děckou hračku,ale upozornil jak upozornil a celé naši modré a dokonalé vládnoucí straně bez korupce,tunelů,rozkrádaní všeho u nás a bez hany k obyvatelstvů,včetně svých patolízů,to řádně hlo žlučí a tak místo sebereflexe,opět útočí na bezbranný lid a opět nic nepochopili a nechápou o co vlastně jde obyčejným pracovitým lidem tady celou dobu těch 22 let,co pšenka kvete pouze jim vyvoleným a na úkor zbytku asi už 80 %a zadlužování státu a tak toho kluka,zřejmě lidem nahnat hrůzy a pro svou nezkrotnou arogancí,celý vládnoucí sektor ODS přes Vilíma a spol sdělují a přirovnali ho přímo k vrahovi breivikovi,což už je i na nás špalky,na kterých "modráci 20 let jen štípou dříví " moc a přespříliš,nebo ještě né?
02. 10. 2012 | 12:03

skeptický napsal(a):

Jsou mobilní dementi a debilní momenti v životě lidském,které nás občas potkají.
Pást krávy a krást pávy není totéž,a zatím tu nikdo pro novou davům předhozenou bžundu nepřišel na to,jak odlišit etyl od metylu,nebo aby nás zatím co se bavíme nebo myslíme,neprodali i s chlupama.
S tím kultem osobnosti nevím nevím.Větší mívají ti,do kterých je prd,a jejich obdivovatelé jsou ze stejného vrhu.
02. 10. 2012 | 12:37

jarek49 napsal(a):

*Na prezidenta se nestřílí ani z dětské pistolky, říká muž, který zastoupil ochranku.*
Tady je další z relevantních názorů na čin "zoufalce" jako takový. Vyjadřuje zřejmě "staromódní" názor občana, ale já s ním plně souhlasím. Odkaz http://www.novinky.cz/domaci/280313-na-prezidenta-se-nestrili-ani-z-detske-pistolky-rika-muz-ktery-zastoupil-ochranku.html.
02. 10. 2012 | 12:52

jenicek napsal(a):

Matoušek nevydržel a přiběhl dokázat, co sem přinesl.
Dík, Karle, nemuselo bejt...
02. 10. 2012 | 13:10

Karel Matoušek napsal(a):

jarek49
Pointou je odstavec začínající Vrcholem ...atd. Myslím, že by to mělo být i pologramotnému čtenáři zjevné, čímž nenarážím na vás. I když to, co říkáte, taky není od věci. Klaus by nejraději popravil Viewegha, Šídla, Pehe, Komárka a další, zakázal 'zločinný' Respekt a stanovil se doživotním Čechobašim a Diktátůrkem. O tom nepochybujte. Akorát, sakra, nemůže.
02. 10. 2012 | 13:22

resl napsal(a):

Hradní zloděj si takovýto "atentát" zaslouží a zapadá do jeho piroteskního chování. Jen je zbytečné dělat z "atentátníka" bezduchého hlupáka, nebo snad nesvéprávného. To určitě není. To by si Klause nevybral.
02. 10. 2012 | 14:02

Jan Vaculík napsal(a):

"Střelec" Vondrouš má teď velkou publicitu, a podle odpovědí, které dává novinářům, nepůsobí ani jako násilník, ani jako dement.
Tím víc se divím, že se ho zatím nikdo (?) nezeptal, zda před činem zvažoval, že by ho ta sranda mohla stát život: s pravděpodobností, která vůbec není malá. Jeho odpověď by mě moc zajímala: buď se rozhodl, že je správné život nasadit, anebo, i když navenek tak nepůsobí, to není soudný člověk, a politické názory takového pomatence jsou pak zcela irelevantní; publicita daná celé kauze by byla zcela nepřípadná.
02. 10. 2012 | 14:26

jarek49 napsal(a):

Karel Matoušek, 13:22
Děkuji za upřesnění. Netrápím se Vaší poznámkou o předpokládané pologramotnosti Vašich čtenářů (v jaké oblasti?- politologii, sociologii, či jiní "...logii"), i když se mi nyní jeví ono civilizované "dávání kartáče" mnohem širší i mimo samotné politiky. Setkal jsem již dříve s názorem, že kdo nesouhlasí s jistou ideou je nebezpečným negramotou - možná máte shodnou zkušenost a ta poznámka o gramotnosti Vám jen tak ujela...
02. 10. 2012 | 14:27

mb napsal(a):

P. Charvát ... 1:01 ... rozumím ... problém je, že ústavu nerespektuje ( právě ) Václav Klaus ... nejmenování soudce Langera, útok na justici ... to je problém ... zatím ...
02. 10. 2012 | 14:58

Anna napsal(a):

Jan Vaculík
"Tím víc se divím, že se ho zatím nikdo (?) nezeptal, zda před činem zvažoval, že by ho ta sranda mohla stát život: s pravděpodobností, která vůbec není malá."
---------

Cituji: Vondrouš počítal s tím, že by ho mohla ochranka při útoku zastřelit. Bál se, že by mohl být zraněn i někdo další. Strážci však při ochraně prezidenta zcela selhali, na útok vůbec nereagovali a nechali střelce odejít. "Nikdy jsem nechtěl být mučedník, jen jsem chtěl žít jako člověk," řekl Vondrouš, který přiznává, že je zadlužený a má exekuci na plat. Snaha zlepšit vlastní situaci však podle něj nebyla důvodem útoku. Chtěl hlavně poukázat na špatnou situaci v zemi, kde se prý obyčejným lidem žije stále hůř.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/strelec-z-chrastavy-na-klause-jsem-se-chystal-dva-tydny-trenoval-jsem-v-lese_247696.html
02. 10. 2012 | 15:03

mb napsal(a):

hoven / bohorodička 1:24 ... myslim že mafiánský kapitalismus není nálepka ... ale že popisuje = vystihuje realitu ...

podívejte mně se nelíbil ani systém před 89 ... ale zpětně musím být k předchozí ( soft ) verzi reálného socialismu (80sátá léta smířlivější) konfrontuji li ji s dneškem ...

jedno slovo stačí: korupce ... pro mne je václav klaus symbolem korupce ... za celou dobu své politické dráhy korupci nepojmenoval, ani nepojmenoval koncepční kroky jak proti korupci bojovat ( zákon o státní službě, transparentnost zakázek)

naopak VŽDY KORUPČNÍKY OBHAJOVAL A BYL S NIMA JEDNA RUKA ... už od okamžiku slavného klausovského zhasnutí: TEĎ SE TADY NA CHVÍLI ZHASNE ...

ale jinak obecně asi nejsme v rozporu,- váš negativní pohled na lidi ( lidstvo ) vám ani neberu, ani nevyvracím ...

mějte se hezky ...
02. 10. 2012 | 15:04

mb napsal(a):

Petr Charvát 2.03 ... patrně jste chtěl oslovit hovena = bohorodičku ... protože obracet se na mě s tímto příspěvkem mi nedává smysl,- zatím ...
02. 10. 2012 | 15:07

mb napsal(a):

souhlasím s PK 8:50
02. 10. 2012 | 15:32

mb napsal(a):

Drak Gorilič napsal(a):
Drtivá většina těch, kteří schvalují "atentát" na Klause jako výraz nálady společnosti jsou přesně ti, kteří zároveň označují Mašíny za vrahy. Jak signifikantní

... myslím, že se mýlíte ...
02. 10. 2012 | 15:35

Karel Matoušek napsal(a):

jarek49
Píšu snad, abyste to nevztahoval na sebe, ne? Měl jsem na mysli porozumění psanému textu, nejde zde o filosofický traktát. :)
02. 10. 2012 | 15:41

mb napsal(a):

Joch ve svém blogu na iDNES.cz napsal, že Havel se vždy choval jako muž, a ne jako „ufňukaná kremlofilní bába“.

„My občané republikánského smýšlení čekáme od našich státních představitelů odvahu, a to především odvahu pod palbou. Nikdo nemá povinnost stát se vrcholným politikem, ale když se jím stane, tak musí s kůží na trh a riskovat nepříjemné věci,“ řekl Joch Právu.

Na dotaz, zda ufňukanou kremlofilní bábou myslel Klause, odpověděl: „Nikoho konkrétního jsem neoznačil pejorativní nálepkou. Pouze jsem řekl, že prezident Václav Havel byl muž a nechoval se jako bába, když byl ve státnické pozici. To je vše, co lze ze závěru vyčíst.“

Nečas jej bez milosti vyrazil

Jeho interpretaci však nevzal premiér Nečas a šest hodin po publikaci dal Jochovi padáka. „Jednoznačně se distancuji od slov Romana Jocha. K dnešnímu dni (úterku) byly okamžitě ukončeny všechny smluvní vztahy mezi doktorem Jochem a Úřadem vlády ČR,“ uvedl premiér v tiskovém prohlášení.

i když je Joch politicky jinde ... zaslouží palec nahoru ...
02. 10. 2012 | 16:56

Anna napsal(a):

mb
"i když je Joch politicky jinde ... zaslouží palec nahoru ... "

Naprostý souhlas a dík za upozornění na Jochův blog:

http://joch.blog.idnes.cz/c/290407/Atentat-to-nebyl.html
02. 10. 2012 | 18:04

mb napsal(a):

rádo se stalo ( a hezký večer ...)
02. 10. 2012 | 18:07

Jáchym napsal(a):

J. Jáchym a spol.
M O D Ř Í P T Á C I
(Věnováno Anně,zakladatelce a bohužel jediné člence mého fanklubu)

Střízlíků jochů celá kupa
na střeleného orlosupa !!!

Hrdinně riskl modré peří
(kdo není Čech ten neuvěří,)
Snad během pouhé vteřinky
brka mu kryjí modřinky ...

Juž antiperlí smršť se řítí
Klid národa je rázem v ....
Toť atentát je století!
(Právem Joch taky vyletí!)

Já nemohu se vynadívat
a srdce moje začne zpívat...
Zpívat - a plakat:
MAMINKO MÁ,
JAK JE TO HEZKÉ U NÁS DOMA !
02. 10. 2012 | 19:27

Anna napsal(a):

Jáchym

Móóóc děkuju a svůj obdiv k Vám vyjadřuju :-)

Vybavila se mi Muzikantova písnička:

Já s písničkou jdu jako ptáček,
ptáčku vyleť až nad obláček.
Zazpívej tam sluníčku
tuhle naši písničku,
ať na cestu nám pěkně svítí,
nemračí se ani chviličku.

Já s píeničkou jdu jako ptáček,
někdy spadnu na nos, to se ví.
Jen si začnu zpívat jako ptáček,
hned mě všechno přebolí.
Kdo se nerad usmívá,
ten je starý protiva.
Hej, na světě je přece krásně
tralalalalalalalalalalalalalalalá
lalalá
lalalalalalalalalalalalálalalálalalalalalalá

S písničkou jedu jako ptáček,
hyjé, hyjé oslíčku.
Už mě domů veze můj ušáček,
pospěšme si trošičku.
To se děti podiví,
až nás oba uvidí.
Hej, vyženeme bídu z domu,
už k nám nesmí do dveří
tralalalalalalálalalálalalalalalalá.
-----------

Dá se z toho vyvodit, že co muzikant, to modropták?
02. 10. 2012 | 19:37

Anna napsal(a):

Jáchym

P.s.: Zapomněla jsem uvést, že Muzikantova písnička je z pohádky Obušku, z pytle ven. Jaká shoda okolností.

Hezký večer a ještě jednou díky :-)
02. 10. 2012 | 19:42

Jáchym napsal(a):

Dá se z toho vyvodit, že co muzikant, to modropták?
02. 10. 2012 | 19:37
*****
Ač muzikantů nesporně jest kupa
ne každý Čech je milcem orlosupa.

Vždyť nelze nechat padnout v zapomění:
pět miliónů ptáků zde!

(V kotlinkách českých víc jich není!!)
02. 10. 2012 | 20:36

Sandro napsal(a):

Vcera jsem napsal,ze bych se nedivil,kdyby vse bylo zinscenovane.Ejhle-najednou se pise,ze nahravka komunikace mezi ochrankou neni PRAVA.Podle me to nebude jen akce nejakeho "zoufalce" z Chrastavy.Trpelivost.
P.S. Je potreba si pustit obrazovy zaznam se zvukem hodnekrat za sebou a poradne se divat a poslouchat.
03. 10. 2012 | 00:07

Honza999 napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

Představte si, že dnes mezi námi žijí stovky tisíc lidí, co by vám za tu kotelnu líbali ruce... Za komunistů plat v kotelně převyšoval celostátní průměr nehledě k tomu, že to byla neskutečná zašívárna - mnoho lidí tam při práci napsalo romány, které dnes vydali a zbohatli na nich (ale ne proto, že by je někdo kupoval... :-)
03. 10. 2012 | 01:05

A.B.C. napsal(a):

Kdyby Vondrouš hodil vejce po Paroubkovi nebo nafackoval Sobotkovi, to by byl hrdina, který dává politikům signál o nespokojenosti občanů.
03. 10. 2012 | 10:54

Oslýk poetický napsal(a):

Anna/Jáchym

vida, až do písničky jsem pronikl...
05. 10. 2012 | 13:21

9Lr1TjAEUAnn napsal(a):

Rok 2o10 ochutne1ny vkrzoy 0,04 l z běžne9ho prodeje (verze standard a verze Košer). Košer Višňovice Kleiner řadedme do skupiny ušlechtilfdch destile1tů a ne1s tato ochutne1vka velice potešila. Děkujeme pane a paned Kleinerovi.
25. 08. 2013 | 11:01

NlxGPVDC5Bk napsal(a):

So nice .Awesome Tips For Losing Weight Quickly.a lot of people try to<a href="http://lhdfkfsqat.com"> rdeuce</a> the weight, but with no success. It doesn't matter what do they do to achieve it but they are simply not able to make anything work for them. If some of them are able to do it, then possibly they put a lot of harm to their bodies and are totally unaware about itThese tips will do nothing but will help you to lose weight quickly and without compromising with your health.100% free @ quickweightlose.site90.com
26. 08. 2013 | 08:28

p2tQpJWiBmn napsal(a):

Hello, I am Jessica Wright from Navada here in USA, If you looking for where to get a loan I<a href="http://pzynbwtly.com"> asdvie</a> you to contact XXXXX Loan Firm cos that is where I got my loan from a two days ago without credit check and the interest rate is just 3%. Here is the email you can contact them with (XXX) GOOD LUCKAdministrator:Dear Jessica Wright!Your recommendation cannot be published because of the following facts:A: There is no valid website for the company you mentioned!B: The company you mentioned uses the name of a death business man who never entered the loan business as per our informationC: contact email to a big company as you mentioned is just a G-Mail account how come?D: Although you say you from Navada (i think it should be written Nevada')your IP is located in Nigeria.E: We believe this post is a serious spam/scamIf i am wrong, please kindly mail me evidence and we will publish all details! If i am wrong, please stop spamming!Klaus
29. 08. 2013 | 18:36

ayeIHempq napsal(a):

bigchargersfanPosted on February 5, 2013 at 2:00 am | Hi Jen,Yes, you do need to buy/purchase a daimon name first. Next you need to have your daimon hosted somewhere. This is where you will store all the computer code (like Java Scripting or HTML, etc) and pictures or whatever you like on that server. I've been a webmaster for a few websites for the past several years, and it's very rewarding. I collect license plates for a hobby and thus started my own license plate collecting webpage back in 1999. There is a LOT of competition for website daimon registration as well as hosting services. In many cases, you can get a combined package and save money by getting both. One company that I use and is very competitive is godaddy.com. Yahoo has it's own hosting service as well.Hope that helps and good luck to you! http://rdbkvbb.com [url=http://budgligrp.com]budgligrp[/url] [link=http://xpxzntzixft.com]xpxzntzixft[/link]
07. 09. 2013 | 00:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy