Přijďte si popovídat

09. 11. 2010 | 12:38
Přečteno 11102 krát
Nějak dnes nevím, čím přesně začít, a tak to vezmu trochu ze široka.

Aktuálně.cz se před několika dny dožilo už pátého roku své existence, a tak mne napadlo, že bychom zase mohli pozvat blogery a diskutující k debatě trochu jiné, než jaká zde probíhá virtuálně. Tedy debatě nevirtuální, při níž si diskutující vidí do tváře, vnímají nejen slova, ale i mimiku, tón hlasu a podobně.

Před rokem a půl jsme už něco podobného zkusili (viz Jak se debatovalo o debatě), teď bychom chtěli téma trochu rozšířit. Tedy povídat si nejen o tom, jak se diskutuje na internetu, ale ve veřejném prostoru vůbec. Pracovní název: „Umíme (už) diskutovat“.

Účast již přislíbilo několik velmi zajímavých lidí, kteří usednou v panelu, pozvánku dostanou též všichni blogeři (posledně jich přišlo poměrně hodně).

A teď to důležité pro Vás, pro čtenáře. Jste zváni též, nicméně potřebuji, abyste mi potvrdili mailem – blogy(zavináč)aktualne.cz – svůj zájem (kapacita prostoru, kde se sejdeme, není neomezená, a nejde předem odhadnout, kolik lidí by dorazilo; posledně po opakované výzvě na těchto stránkách přišli sice jen 4 – slovy čtyři – čtenáři, ale nechat účasti volný průběh si přeci jen netroufám, hokejovou halu nemám zrovna k dispozici).

A to úplně nejdůležitější na úplný konec ;-) Byl bych rád, kdyby v panelu spolu s dalšími osobnostmi zasedl I jeden z vás, diskutujících. Postupně jsem oslovil tři, na něž mám kontakt a se kterými jsem se již osobně dříve setkal (pány vlka, bigjirku a paní línou černou pes). Bohužel, ani jeden nemohl mé pozvání z důvodů pracovního vytížení v daném termínu, tedy 23. listopadu odpoledne, přijmout.

Tak to zkusíme jinak: kdo z tradičních debatérů má zájem zastupovat zdejší fórum jako jeden ze čtyř či pěti panelistů, ať mi prosím napíše mail (viz výše). Lístky se jmény zájemců pak hodím do klobouku a jednoho vyberu… a nebo spíše vyberu jednoho jen tak, bez klobouku ;-)

Ještě jednou: Na debatu jste všichni srdečně zváni, zájemce o panel pak vřele vítán.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

zdravim a kde to bude?datum vidim,misto nevidim :)
09. 11. 2010 | 12:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

kdesi v Praze ;-)

Pozvánku dostanou ti, co mi napíší (stejně jako minule).

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 12:50

scallop napsal(a):

Dobre by bylo, kdybyste k tomu ulovil prirodovedce. Jeho prispevky jsou pro mne nejvice motivujici k zamysleni.
09. 11. 2010 | 12:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane scallope,

pan přírodovědec není jeden člověk, ale skupina lidí (tedy alespoň podle toho, co zde o sobě "přírodovědec" sám napsal). Ten, který zde s tímto nickem začínal (a jemuž jsem blog opakovaně nabízel a on jej odmítal) a na kterého jsem tuším měl i emailovou adresu, už do debaty nepřispívá. Pro další, kteří nick používají nyní, pozvání samozřejmě platí stejně jako pro ostatní.

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 12:56

Michal Macek napsal(a):

Pane Stejskale :D

jak mam napsat jestli tam prijdu kdyz nevim kam?co kdyz je to nejake misto co nemam rad? (ja nevim treba palac kultury)
09. 11. 2010 | 13:03

stejskal napsal(a):

Máte holt problém, pane Macku ;-)

Libor Stejskal

P.S. V Paláci kultury to nebude.
09. 11. 2010 | 13:07

scallop napsal(a):

stejskal:

Prirodovedec mi utkvel v pameti hlavne v debatach o financovani vedy a nedavne diskuzi o sudetskych Nemcich. Toho jsem myslel (a divili bych se, kdyby to byli ruzni lide). Ale on je myslim dlouhodobe v zahranici, takze se tezko objevi.
09. 11. 2010 | 13:08

gaia napsal(a):

já chci vidět SuPa!!!
09. 11. 2010 | 13:18

voroshilov napsal(a):

gaia:
A chce SuP videt Vas?

Bude tam chlastacka aby takrikajic posilit svetovy mir?:-)
09. 11. 2010 | 13:24

Karel Matousek napsal(a):

Vlk by mel prehodnotit.
09. 11. 2010 | 13:25

roman napsal(a):

Pro odlehčení uvádím, že je škoda, že místo konání je v Praze. Kdyby to bylo ve Zlíně, šli bysme před debatou do kostela, kde by to museli všichni přežít a po debatě pak někam, kde bychom okoštovali letošní slibovicu. Tam by to museli také všichni přežít.
09. 11. 2010 | 13:30

Věra napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskala. Držím palce, aby se projekt povedl.Mám nesmělý návrh na blog nebo respektive povídání si. Všichni jsme unavení zběsilým životem kolem nás. Brzy budou vánoce, budeme shánět dárky pro své blízké a ev. i sami pro sebe. Cca před rokem a půl tady proběhl moc zajímavý blog, jaké knížky máme rádi a co jsme objevili za nové a zajímavé. Já tady pouze čtu, nediskutuji. Ale už vím, že tady je dost lidí, a chytrých a vzdělaných, kteří ke knížkám mají kladný vztah. Pokud řeknete ne, nic se neděje. Ostaním čtenářům a diskuterům - promiňte za příspěvek mimo téma.
09. 11. 2010 | 13:32

Otázkář napsal(a):

Zdravím já bych rád poznal rumcajse, ale řekl bych, že ten bude mít strach vystoupit za anonymity, ono se dobře plácá schovaný za monitorem, ale obhajovat něco face to face, to už je jiné kafe :)
09. 11. 2010 | 13:33

Otázkář napsal(a):

jinak myslím pane Stejskale, že to je výborný nápad a může to přispět k větší kultivaci zdejších debat. Po takovém setkání z očí do očí se už potom hůře do někoho strefuj. Když už to není pouhý anonymní nick, ale už si pod ním představíte konkrétního člověka bude se vám na něj hůře útočit, určitě by to přispělo k větší věcnosti a k menším osobním útokům.
09. 11. 2010 | 13:38

gaia napsal(a):

voroshilov

se můžu koukat na koho chci ne?

na mne chlapi civí i když nechci (jednou na plovárně v šatně jeden dokonce dírkou po suku) a též s tím nic nenadělám.

Ps. včera byla Elena v TV v pořadu Reportéři. Prý ji někdo ukradl z účtu 5 milionů.
Poznala jsem ji podle přízvuku a toho jejího slova henten
09. 11. 2010 | 13:39

Otázkář napsal(a):

gaia,

to je chlapská přirozenost "civět" na ženské :) ale ženy se také někdy rády podívají :))
09. 11. 2010 | 13:42

voroshilov napsal(a):

Otazkar:
S Rumcajsem se musite rozhodne setkat,budete mit zadarmo vlastniho mechanika v autoservisu!
09. 11. 2010 | 13:49

Luba napsal(a):

gaio,
dírkou po suku?

To už musí být ale notná řádka let ...

Počítám, že teď by už na Vás nikdo necivěl.
Ubylo masívu, prken, přibylo plastu a pornostránek ...
Plovárnová peep-show už neletí :)
09. 11. 2010 | 13:53

Karel Mueller napsal(a):

Otázkář:

Nasal jste: Když už to není pouhý anonymní nick, ale už si pod ním představíte konkrétního člověka bude se vám na něj hůře útočit, určitě by to přispělo k větší věcnosti a k menším osobním útokům.

Máte naprosto pravdu. Je zajímavé mnohé lidi poznat osobně. A zjistil by jste jednu věc: Jak jsou leckdy na míle vzdáleni představám, které jste si o nich udělal.

Určitě to debatu zjemní, ale nemusí ji zkvalitnit.
Ať chcete či nikoliv, tak nejkvalitnější debata je právě tehdy, když se lidé neznají a reagují naprosto neosobně.

Před nedávnem jsme vzdal hold zesnulému panu VK Can. Dva roky jsme si psali ... A kdybych s ním někdy v debatě zásadně nesouhlasil, tak bych se asi odmlčel nebo volil mimořádně decentní formu ... :-)
09. 11. 2010 | 13:55

Dalimír napsal(a):

Pane Stejskale Prahu bych vyloučil , proč se vše musí odehrávat tam? Co třeba jih moravy ? A při dobrém vínečku by se vyřešilo spoustu problémů a ještě bychom si i zaspívali,uvažujte o tom ! Však mi si útratu zaplatíme ,já určitě ! Zdravim Dali. PS: A ne aby mi tam všichni pravičáci pak nadávali do komunistů ! Tím jsem nikdy nebyl !!! Ale utopistické scénáře o lepší lidské společnosti v hlavě mám.
09. 11. 2010 | 13:55

gaia napsal(a):

Luba

u nás máme ty dřevěné šatny pořád.

Ale je pravda, že s příchodem třeba internetu se každý může kouknout na cokoli

a gerontofílie zatím nezmizela ze seznamu diagnóz, takže kdo ví, i staré baby mohou být pro někoho atraktivní.
09. 11. 2010 | 13:58

gaia napsal(a):

Dalimír

nebo někde na trase, kam jede každému vlak.

Navrhuji Českou Třebovou
09. 11. 2010 | 14:00

stejskal napsal(a):

Podle jeho vlastních informací jsou, pane scallope

Píšeme o tom samém nicku, hodně jsem si zde s ním tak před rokem dvěma povídal a už tehdy se netajil tím, že pod tímto nickem publikuje někdy on a občas někdo jiný (myslím, že jde o tým studentů a profesora, který dnes již nepíše, podle všeho ze zdravotních důvodů; a sám za sebe mám subjektivní dojem, že se styl příspěvků poměrně dost změnil).

Dobrý den, paní Věro,

určitě, zkusím zase někdy nějakou debatu otevřít (ale musím přiznat, že poté, co odešel kolega Zdeněk Mihalco, už toho tolik nestíhám).

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 14:01

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den pane Stejskal,

změnil a řekl bych, že klesl. Dříve jsme se vždy srdečně pozdravili :-), pak mi několikrát neodpověděl, pak jakoby s rozpaky. Asi je to opravdu víc lidí.
09. 11. 2010 | 14:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Dalimíre,

mám jih Moravy moc rád a často tam jezdím, obávám se ale, že logisticky bych takový výjezd nebyl s to uspořádat (a zejména tam přivést blogery, z nichž většina má hodně nabitý program).

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 14:08

stejskal napsal(a):

Pane Muellere,

ale s Vámi opět najisto počítám. Nenecháte mne v tom, že ne?

Hezký den.

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 14:10

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

přijedu opravdu rád, ale nemohu stoprocentně zaručit, však víte.
09. 11. 2010 | 14:13

stejskal napsal(a):

Vím, proto jsem Vám ani nepsal (nevolal), jako panu vlkovi, bigjirkovi či paní pse. Budu držet palce, aby to vyšlo. l.s.
09. 11. 2010 | 14:16

voroshilov napsal(a):

Tak,vznikaji organizacni otazky:
Kdo bude hradit naklady na dopravu?

Je zajisteny nocleh na ucet Centrumu?

Bude se podavat obcerstveni?

V kurackem prostredi nebo nekurackem salonku?

Pivo se plati zvlast nebo to utahne pan Stejskal?
09. 11. 2010 | 14:17

Luba napsal(a):

gaio,
se starými babami si nejsem tak jist. Jest to jev na veřejnosti nepozorovatelný.

Větší sklony ke gerontofílii zjevně vykazují děvčata.
V jejich případě to může být i notafilie - láska k bankovkám.
09. 11. 2010 | 14:17

stejskal napsal(a):

Pane voroshilove,

nikdo, není, ne, hulit se tam bude strašně, každý sám.

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 14:27

voroshilov napsal(a):

Nemyslite ze jsem chudy nebo chamtivy ale myslim ze ten prijem z reklamy noveho Fordu Mondeo co skace do kazdeho blogu by bylo mozna usporadat cely kongress:-)

Luba:
Ano,penize jsou nejsilnejsi afrodiziakum!
09. 11. 2010 | 14:30

Carlos V. napsal(a):

Ohledně přírodovědce máte pravdu. Doktor je pouze jeden - a když píše on, poznáte te to.
09. 11. 2010 | 14:33

Emissary napsal(a):

Otázkáři,

řekl bych, že v tomto směru by Rumcajs žádné problémy neměl. Otázkou je, zda by byl schopen před širším fórem své názory obhájit. Někdo má třeba trému. Také bych ho rád na „Umíme (už) diskutovat“ viděl. To ale nezáleží jen na něm. Nechal se několikrát vyprovokovat místními iracionalitami, ale jeho pohledy lze skoro vždy vyargumentovat a obhájit.

Je pravdou, že znám několik socialistů. Občas diskutujeme o různých celospolečenských problémech, ale i jiných, face to face. Obvykle je nechám vypovídat, pak položím několik otázek, vyřeknu několik argumentů a když to má dotyčný v hlavě v pořádku, debata končí. Oproti této diskusi to má jednou výhodu. Nenásledují žádné invektivy, podpásovky ani obvinění z lhaní, protofašisumu či rasizmu. :)

Lets’s face it.
09. 11. 2010 | 14:43

gaia napsal(a):

dnes bude večer v 8 wbgarden v televizi na ČT1
09. 11. 2010 | 14:44

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
sešlost by se mohla konat třeba v prostorách bývalého klubu Meloun (Michalská 12, P-1).
Teď je z toho "Propaganda Pub":

http://www.propagandapub.cz...

Nejbližší metro:
Národní třída Metro (416 m), Můstek Metro (419 m), Staroměstská Metro (475 m)
09. 11. 2010 | 14:45

Otázkář napsal(a):

Karel Mueller

v tom s vámi nesouhlasím, nemyslím si, že anonymní=nejkvalitnější. Spíš naopak, schovaný za nějaký nick člověk může druhé urážet a to ke zkvalitnění určitě nepřispívá. Naopak když protivníka znám a vím třeba, že byl disident nebudu mu nadávat do bolševiků a sockomoušů,ale budu polemizovat jen s jeho textem.
09. 11. 2010 | 14:47

Otázkář napsal(a):

Emissary

o tom jsem psal níže, že pokud se ti lidé znají tak se určitě nebudou urážet různými přízvisky např. bolševik či naopak jak píšete protofašista, ale budou diskutovat jenom věcně. Já se o to snažím i tady když je to anonymní, ale pravda člověk se někdy neudrží, proto jsem si rýpnul do rumcajse :), ale právě kdybych ho poznal osobně možná bych to vnímal trochu jinak.

ps: s trémou se dá bojovat - pár piv nebo panáků a strach je pryč :)
09. 11. 2010 | 14:52

Tenco napsal(a):

Stejskal
Vzhledem k mé první nejoblíbenější vlastnosti - tedy lenosti /je to moc daleko od mého hnízdečka/ se této akce nezúčastním.
Snad až příště - až přijde hora k Napoleonovi.
Osobně pak navrhuji jarpora, blue jaye, mouchu na zdi, mandrake a Emissary.

P.S. Mimoto 22.11. jsem nucen podstoupit mírně invazivní chirurgický zákrok na citlivém místě svého již tak zchátralého těla.
A kromě toho, kdyby tam byl třeba Tomský, Zahradil či Škromach musel bych držet na uzdě svou druhou nejoblíbenější vlastnost - tedy zbabělost, což by mě pak vysílilo tolik, že bych snad ani večer nedošel do hospody U Tygra.

Ať se dílo podaří. Mějte se.
09. 11. 2010 | 14:55

jarpor napsal(a):

Emissary

Zdravím...

"„Umíme (už) diskutovat“."

No, nic proti názoru pana Stejskala...
Vlk ... no raději nic ... :-))

Hezký den
09. 11. 2010 | 14:55

rejpal napsal(a):

Emissary
No, ač nejsem typický levičák, často přispívám z "levé strany", a na milé obhájce pravicových postupů a jejich absolutní platnosti mám vždy ještě jednu kontrolní otázku. PROČ BY SE MĚL PRIVATIZOVAT BUDVAR? Doposud jsem dostal pouze jedinou konkrétní odpověď: "Protože je blízko Bechyně", ale ta byla od levicově zaměřeného diskutujícího...
09. 11. 2010 | 14:55

Tenco napsal(a):

ad Emissary
"Občas diskutujeme o různých celospolečenských problémech, ale i jiných, face to face. Obvykle je nechám vypovídat, pak položím několik otázek, vyřeknu několik argumentů a když to má dotyčný v hlavě v pořádku, debata končí."

Neboli - jen hlupák mi odporuje a má jiný názor. Amen.

ha, ha, ha...

Opět minimálně o 30,- Kč zdravější. Jako bych slyšel Klause.

:---((
09. 11. 2010 | 14:58

jarpor napsal(a):

Tenco

Vážím si Vašeho návrhu.
Nicméně je to podobné... s tou přicházející horou...

Ať setkání naplní očekávaný účel.

Já někdy příště...

Hezký den
09. 11. 2010 | 14:59

Viola napsal(a):

gaio,

dík za info, já se ráda dívám na jeho obrázky a až bude jaro, nebo možná dříve, kouknu se na živo, až pujdu kolem do kostelíčku. :-)
09. 11. 2010 | 15:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Lubo,

díky za tip, místo už je ale vybráno a zamluveno.

I Vám dobrý den, pane Tenco,

díky za přání. Já přeji rychlou rekonvalescenci.

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 15:03

hanah napsal(a):

Taky bych ráda přišla, ale mám pocit, že bych mohla dostat "na budku" ....:-))
09. 11. 2010 | 15:04

Carlos V. napsal(a):

rejpal : odpověď od pravičáka zni : Záleží na ceně.
09. 11. 2010 | 15:04

stejskal napsal(a):

Budu Vás chránit, paní hanah, slibuji (ostatně jako každého, tedy učitě každou z přítomných :-)

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 15:05

F. Adamec napsal(a):

Tož Stéskale chystej sa. Budem súťažit s vlkom u městysa, kdo zrobí delší exkrément.

http://na-profil.ripp.cz/ob...
09. 11. 2010 | 15:06

jetotukormoran napsal(a):

..To zase bude v alejich nablito)))))https://www.youtube.com/watc...
09. 11. 2010 | 15:08

rejpal napsal(a):

Carlos V.
Jenže otázka nezní KOMU, ale PROČ.
09. 11. 2010 | 15:14

Emissary napsal(a):

Tenco,

komplexy a různé frustrace lze snad úspěšně léčit u psychologa, akutnější případy podobné amoku u psychiatra, ale mám obavy, že ten třicetikorunový Vám z hlavy ani on nedostane.

Zapomněl jsem na ten druhý případ, když to dotyčný v hlavě nemá v pořádku. V tom případě diskuse také končí – tichem mé strany.
09. 11. 2010 | 15:22

Elena napsal(a):

voroshilov,

možem u teba prespať?
pán Stejskal, do ktorého dátumu treba nahlasiť svoj príchod?
09. 11. 2010 | 15:25

voroshilov napsal(a):

Predevsim narek nekterych diskutujicich ze osobni kontakt s oponentem uklidnuje rozhodne odmitam-blaho bude jenom tim kdo se srocuje do stejneho klubu(s vyjimkou Predsedy)a tak posilneni soudruznosti a alkoholem budou z udvojenou silou utocit na tridniho/rasoveho/politickeho nepritele,take hraji prostredi,fiziologie,psychologie a ten stary opicak uvnitr kazdeho z nas...
Berte v uvahu ze kdyz pisete anonymne nebo na proste na dalku mate cas promyslet sve odpovedi,redagovat texty,v prime debate sotva budete mit cas krasne formulovat a briliantne argumentovat,nenadarmo se rika ze dobri spisovatele jsou nudni spolecnici.
09. 11. 2010 | 15:28

voroshilov napsal(a):

Elena:
U mne ne,Julia tim nebude nadsena,ale muzu te poslat k Mase,ma velkou postel.
09. 11. 2010 | 15:30

Emissary napsal(a):

rejpale,

já nevím, proč by se měl privatizovat Budvar. Ale stejně relevantní otázku mohu také položit.
PROČ BY SE NEMĚL PRIVATIZOVAT BUDVAR? :)

Copak, stát privatizuje jen tehdy, když se mu to hodí. Vaše otázka navozuje atmosféru, že všechno nejlépe funguje v držení státu. Moje otázka se ptá, kdy v globálu podnik funguje lépe – když je v držení státu, nebo když má konkrétního vlastníka, který za úspěch podniku ručí svou dobrou pověsti a svým vloženým kapitálem. Když neuspěje, nemá nic, akorát ostudu. Když neuspěje stát, svalí to na vedení a pokaždé je za to odpovědná pravice. Takto levicově zaměřený člověk mnohdy přemýšlí.
09. 11. 2010 | 15:34

dennis napsal(a):

Pane editore Stejskale,
jako docela pravidelny (nekdy rudny a nekdy nerudny) diskuter pod blogy ve Vasi sprave se chci take ozvat. Ale pripadam si jako Vlasta Burian, ktery v jedne filmove komedii prisel do redakce odpovedet na inzerat, ze se hlasi na nalehavou vyzvu inzeratu, ze hledaji houslistu. Ale bohuzel to nemuze prijmout, protoze neumi na housle hrat. Ja bych taky hrozne rad... ale bohuzel bych to nemohl prijmout...

Tak tedy alespon touto cestou posilam svou omluvenku a zaroven projev uznani Vasi praci. Dennis
09. 11. 2010 | 15:34

stejskal napsal(a):

Není to zatím nijak omezeno, paní Eleno.

Záleží na zájmu debatujících (zatím nenapsal nikdo ;-)

Pokud to bude jako minule, mohou přijít všichni čtyři předem ohlášení. Pokud by se hlásily davy, asi bych musel v určitém okamžiku vyhlásit stop stav (ale dopředu se to odhadnut prostě nedá).

Libor Stejskal
09. 11. 2010 | 15:34

Elena napsal(a):

ale čo maš strach voroshilov,

som predsa staršia za Juliu, nemože žiarliť, ja jej to vysvetlim, neboj
09. 11. 2010 | 15:34

stejskal napsal(a):

Díky, pane dennisi,

hezký večer. l.s.
09. 11. 2010 | 15:35

voroshilov napsal(a):

Elena:
Tady nejde o zarlivost,vidina vaseho poklidneho hovoru s Julii u mne vyvolava pochmurne predstavy:-)
09. 11. 2010 | 15:37

nostalgie nekonečna napsal(a):

rejpal: Ač se považuji za pravičáka...Budvar by se privatizovat neměl :-). Proč? Proto!
09. 11. 2010 | 15:39

nostalgie nekonečna napsal(a):

Jinak ta debata je zajímavý návrh...Nevím jestli bych se dokázal ovládnout při pohledu na pana Pehe, Tomského, Škromacha, Rátha, Béma apod - LIVE.
Holt, asi jsem slabší kus...
09. 11. 2010 | 15:43

Elena napsal(a):

nu nič, voroshilov,
už som si pozrela hotel v Práhe.
Pán Stejskal, napišem Vám , musym to ešte doťahnuť z ubytovaniem, dopravoj, pár organizačných veci okolo toho, potom budem vedieť z ístotou, zaťiaľ so mnou možete počitať.
09. 11. 2010 | 15:43

mud.. napsal(a):

Hlavně aby to nebylo jako na Fórum 2000. Kýble cinců a plků. Není umění debatovat o ničem. Umění je v rozhodujícím okamžiku dát palec buď dolů (propustit, vzít 10%, říc Romům už dost...)nebo dát palec nahoru (srovnat město se zemí, nepřítele neutralizovat, mít plné břicho a dát potřebnému...). Hlavně veřejně na Aktuálně sdělte o čem mají diskutovat. Ať se připravý a debatují k jádru věci. A v následujícím blogu dejde právo čtenářům ohodnotit dát známku od jedničky do pětky. A aŤ tam nesedí pan V.Hořejší! Ten přece nemůže již příjít s ničím novým! Pane Stejskal, podstupujete ohromné riziko. Nálepku si ponesete hodně dlouho.
09. 11. 2010 | 15:50

rejpal napsal(a):

Emissary
Všimněte si, že jsem nemluvil o smyslnosti-nesmyslnosti privatizace en bloc, ale o jednom z poslednéch zbylých státních (národních) podniků v této zemi. O podniku, který je v nepřetržitém zisku celých dvacet let, a pro který neexistuje ani jediný důvod, kterým se vysvětlovala potřeba privatizovat vše, za co se dala získat nějaká suma. Zkuste udělat malé srovnání s osudem Prazdroje (i ze sumami, které při té podivné privatizaci stát získal). A přesto, v každém volebním období, kdy vládne pravice, se osudem Budvaru nějaký politický čintel zabývá. Jako kdyby existence podniku v majektu státu, která nechátrá, není rozkrádán ani nevykazuje ekonomické ztráty některým lidem jednoduše vadila.
09. 11. 2010 | 15:52

Srandykopec napsal(a):

No o tom, jak hluboce vyvinuté je umění diskutovat na tomto serveru, si každý může udělat pod nejnovějším blogem Cirila Svobody "Zabili Ernesta Valka, slušného člověka"
09. 11. 2010 | 15:54

voroshilov napsal(a):

Srandykopec:
Vy vite ze zabili slusneho cloveka?Znal jste ho osobne?Byl kmotrem vasich deti?
09. 11. 2010 | 15:58

nostalgie nekonečna napsal(a):

Srandykopec: Tam diskutovat nemůžu.
Jméno Ernest Valko jsem dneska viděl poprvé v životě. Ale pokoukání je to "pěkné"
09. 11. 2010 | 15:59

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
když je to už zamluveno, kde se to koná?

Esli to néni tajné?!

Co kdyby přišly elity v závěsu s odstřelovači a celebrity s věrnými papazzii?

O zavilých nickách nemluvě ... :)
09. 11. 2010 | 16:02

voroshilov napsal(a):

A presne tak to bude vypadat v tom bufetu"-)
09. 11. 2010 | 16:05

jarda napsal(a):

aby bylo spektrum diskutujících,věru by bylo zřejmě záhodno,nabídnout židli čochtanovi.nebo se snad pletu a je to jen pro ty,co spolu chodí?to říkám přesto,že mi čochtan často pije krev.
09. 11. 2010 | 16:06

voroshilov napsal(a):

Uz si to predstavuji,velky plakat nad vchodem:
Aktualne.cz ma zajem poskytovat prostor jenom pro korektni a slusne vedenou debatu.Tim ze tady vyslovujete svuj nazor,se zaroven zavazujete dodrzovat Kodex diskutujicich.Pokud Vase slova obsahuji hrube urazky,vulgarizmy,prezdivky,reklamu,hrube komoleni jmen,vzbuzuje podezreni z poruseni zakona,je cely vyhulakan vysokym vysokymi tony ci jinak odporuje zdejsim pravidlum,vystavujete se riziku ze vas editor smaze levym a mozna pravym hakem.Prejeme Vam zajimavou a bezbolestnou vymenu nazoru.
Libor Stejskal,editor blogu.
09. 11. 2010 | 16:22

Drzá zrzka napsal(a):

voroshilov
Právě jsem si znečistila monitor vyprsklou kávou. :o)
09. 11. 2010 | 16:39

Ládik!!! napsal(a):

Zdravím. Udělejte skupinové foto (prosím) a pověste ho vejš. Prahu objíždím.
09. 11. 2010 | 16:40

Emissary napsal(a):

No právě, rejpale.

Já politikům do hlav nevidím. Ale v intencích toho, co jsem obecně řekl, pro stát může byt výhodné Budvar prodat. Uvolní si finanční prostředky vázané v základním kapitálu společnosti v tržní hodnotě, a pokud platí nerovnice (rovnice), že stát je horší nebo stejný podnikatel, než je podnikatel sám, pak platí, že stát jenom získá. Dně bude budvar platit stejné, možná i proto, že na trhu má silnou pozici. Možná bude platit víc, možná míň. Já prorok nejsem.

Takže jsem opět na začátku. Vy si nejspíš myslíte, že stát umí podnikat lépe, samozřejmě jeden i druhý vlastník může nezřízeně vytahovat z podniku zisky, čímž ho může odsoudit k zániku, ale to ani Vy ani já nemůžeme vědět.
09. 11. 2010 | 16:41

Elena napsal(a):

voroshilov,

nechapem, ak nechceš zúčastniť sa stretnutia , prečo tu mrmleš vkuse, mi si to nejako zariadime, som si ista , že to bude zaujmavá a veľmi plodná debata.
09. 11. 2010 | 16:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Panebože,
jeden má co dělat, aby jakžtakž uvedl na pravou míru mnohé nesmysly jak bloggerů, tak diskutujících, o hulvátství raději nemluvě....a ještě to see face to face?! Jaký to má význam? Chcete snad jakžtakž svobodnou diskuzi jaksi institucionalizovat? Nějak jsem to z článku nepochopil.
09. 11. 2010 | 16:48

rejpal napsal(a):

Emissary
Já si nemyslím, že stát nebo soukromník umí podnikat lépe. Stát totiž nepodniká. Podnikají manažeři a zaměstnanci těch podniků. Stejně jako v akciovkách nepodniká majitel, ale lidé nabíraní podle velmi podobných principů. A kterýkoli z nich může prosperovat stejně jako v něm může být pěkný binec. V obou případech se platí státu daně, ale jeden rozdíl tu je - kdo shrábne zisk. Mně jako občanu této republiky je sympatičtější, když zisk přijde do státní pokladny, než když si ho rozdělí na dividendách třeba v Jižní Africe. A exitují i noné formy vlastnictv než čistě státní nebo čistě privátní, jen byly v počátcích našeho kapitalismu tabu.
09. 11. 2010 | 16:49

Luba napsal(a):

Takové setkání může být náramná estráda.

Představte si jen to vzájemné představování:

Dobrý den!
Já jsem Ten co kydá hnůj.
Těším mne!
Já jsem Sraldo Mandolini. :)

Jsem potěšen.
A já jsem Hořejší, to je taky Hořejší (pane Stejskale, kam až sahají Hořejší?) a toto je Dolejš.
09. 11. 2010 | 16:56

ld napsal(a):

To Stejskal,

když vás tady vidím, měl bych dotaz. Pokusil jste se nabídnout blogování zde předsedkyni Nejvyššího soudu ČR paní Ivě Brožové? Je to kultivovaná dáma, která by zdejší laťku kvality povznesla strmě vzhůru; pohybuje se v oblasti, o kterou je obrovský zájem. A když tak o tom přemýšlím, pokud se u nás najde nějaká rozumná partaj a kandidovala by ji, jářku, to by byla prezidntka!
09. 11. 2010 | 16:58

voroshilov napsal(a):

Elena:
Ja tam nepatrim,jsem cizinec a ostry hoch,nenajdeme spolecnou rec,jsem zvykly na party plne alkoholu a krasnych divek,ver mi ja jeste nejsem tak stary a moudry,ale kdyz tam budes muzes mi sdelit sve zazitky vis kam...
09. 11. 2010 | 16:59

Elena napsal(a):

nie, neviem voroshilov,

predsa neviem kto si, špiona ty robiť nebudem, nejak maš značný problem s legalizaciou, čo?
09. 11. 2010 | 17:07

Emissary napsal(a):

Pane rejpale,

teď jste mne opravdu upřímně rozesmál. Vy asi o fungování podniků moc toho nevíte. Nezlobte se, ale já jsem tyto obraty musel použít.

„Stát totiž nepodniká. Podnikají manažeři a zaměstnanci těch podniků.“

Podniká vlastník. A je jedno, jestli to je stát, FO či PO. Manažeři těchto podniků plní vůli vlastníků prostřednictvím usnesení Valných hromad, jmenováním statutárních orgánů společností, vytýčením směrů podnikání atd. Každý zaměstnanec se podílí svou měrou na hospodářském výsledku podniků, ale nepodniká, což vyplívá z jeho statutu.

Rozdíl tu je – kdo shrábne zisk. Ale je tady i jiný rozdíl, když ten kdo shrábne zisk, na co ho použije? :)

Zisk dočasně může tímto způsobem proudit do státní pokladny, ale historické zkušenosti většinou vypovídají, že to skoro nikdy není trvalý jev. A jsme opět na začátku. Všechno, co jsem řekl v prvním příspěvku, se jaksi totalitně potvrzuje. :)
Pane Stejskale,

na Vaši seanci zcela jistě nepodám přihlášku z mnoha důvodů, všechny by se daly překonat, jen jeden ne: nepovažuji to za smysluplné a účelné.

Teď budu zticha. :)
09. 11. 2010 | 17:08

gaia napsal(a):

Zbyněk Matyáš

vy nikam nechoďte, jednou jsem vám slibovala, že vás potkat tak po vás hodím žehličkou
Emissary

jen aby ti to po privatizaci nezavřeli a nezačali dovážet nějaké patoky.
09. 11. 2010 | 17:09

voroshilov napsal(a):

Elena:
Tobe jde porad o to same,odhalit mne,vyhledat na mne spinu,rict me snoubence ze ji podvadim s kurvami,sdelit vsem na Aktualne.cz ze jsem svine a pod...
Prave to je duvod pro mne zustavat v anonymite-nic neziskavam,nic neztracim,byla jsi tak blizko abys mne poznala osobne,stacilo pockat par mesicu ale nenavist byla silnejsi,nu coze ja se nikomu nevnucuji,prave pred par hodinami jsi odmitla poznat Masenku(videla jsi smailik za slovem postel?NE-ja to myslel uprimne)tak proc mne potom neustale napadas,nech sve detinske pokusy,nas vlak nam ujel:-)
09. 11. 2010 | 17:16

hanah napsal(a):

Pane Stejskale,
jestli půjde Id, tak já nejdu :-)))
09. 11. 2010 | 17:17

Pamela Bárnsová napsal(a):

jestli půjde Honolulu, tak půjdu také a pokecáme o JúeSEi
09. 11. 2010 | 17:19

Elena napsal(a):

svätý jozef na nebesiach,

ty maš horučku voroshilov, inač si to neviem vysvetliť, aký vlak, čo mi ušlo, šak som ťa len poprosila či nemožem u vas prespať, nepoznam žiadných pražakov, ty si vkuse pisal že byvaš v Prahe, nu bolo mi to treba , aj tak budem na hoteli, ešte som musela ponižiť sa, tak mi treba.
09. 11. 2010 | 17:25

blue jay napsal(a):

vorosilove?
Tvrdis o sobe ze jsi "ostry hoch". A kdo ti dal tu vignetu? Ze by ty sam?
09. 11. 2010 | 17:27

voroshilov napsal(a):

Elena:
A zase prekrucujes,jaks me poprosila tak jsem ti nabidl misto na prespani u jedne bajene holky,ty vsak ihned odepsala p.Stejskalu ze mas hotel,tak co mam te doprosovat?
Z me strany o zadne ponizovani neslo,priste cti pomaleji nez pises!
09. 11. 2010 | 17:31

blue jay napsal(a):

Eleno,

Vorosilov je pry Rus. LMFAO. Kdyby byl Rus tak si nevybere nick ktery je spojen z jednim z nejzbabelejsich vojevudcu Ruske historie. Vorosilov je Cesky komik.
09. 11. 2010 | 17:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gaia:
V tom se shodneme, poslouchat Vaše mantry zeleného náboženství či nesmysly o šedesátipětimiliónletém vymírání dinosaurů by bylo utrpení větší, než ta žehlička nebo díra po suku.
09. 11. 2010 | 17:35

voroshilov napsal(a):

blue jay:
Ano,uz na vojne(1993-95)jsem dokazal prosadit patricnou autoritu neprilis libeznym zpusobem,ale to jeste cajicek proti tomu co jsem delal v civilu,pochazim z te sorty podnikatelu ktera vzesla z organizovaneho zlocinu,bohuzel doba se zmenila a ja musel bud skoncit velmi spatne nebo se stat novym clovekem-ted jsem vazeny...hmmm kapitalista(cisty jako slovo bozi)ale verte ze jeste pred deseti lety by mne nasrat mohlo by mit osudne nasledky!
09. 11. 2010 | 17:37

Carlos V. napsal(a):

rejpal : proc prodat Budvar - opravdu zalezi na cene.

Mate-li podnik, co vydelava miliardu rocne, za kolik ho prodate ? Za dve miliardy ne, to byste byl hloupy.

Mozna by to slo za sedm miliard, ale protoze vy neumite moc penize investovat jinak, tak to pro vas taky neni terno.

Ale kdyby treba nekdo nabidl miliard dvacet ...

Pro stat je dulezite meritko vynosnosti. Kdyz se nepujci dvacet miliard, nebude muset platit (treba) miliardu a pul uroku rocne - coz by bylo o pul miliardy vic nez vynos z Budvaru.

Vysledkem je : cena musi byt minimalne rovna takove castce statniho dluhu, kdy useterene uroky budou vetsi mensi nez ztraceny vynos.

A samozrejme cim vice, tim lepe
09. 11. 2010 | 17:42

Otázkář napsal(a):

voroshilov

nebál bych se tě nasrat před deseti lety a nebojím ani teď, ale strach máš spíš ty jinak by ses tak zarytě nebráníl se té diskuse face to face zúčastnit ;)
09. 11. 2010 | 17:48

blue jay napsal(a):

vorosilove,

Ze te to furt bavi. Vzdyt ty Cesky pises lip nez prumerny Cech. Z koho si tu delas srandu? Ty jsi v zil v Rusku asi tak jako Alenka zila v risi divu.
09. 11. 2010 | 17:48

mb napsal(a):

vorošilov a podvádíte tedy snoubenku s kurvami nebo ne, když už jste o tom začal ... ?
09. 11. 2010 | 17:49

Otázkář napsal(a):

blu jay

to máš marné, on v Rusku nežil, ale jeho alter ego tam žije dosud :)
09. 11. 2010 | 17:50

gaia napsal(a):

Zbyněk Matyáš

teda vy toho stihnete za den přečíst
09. 11. 2010 | 17:50

Líný černý pes napsal(a):

Čumáčkové moji,
pes by se rád zúčastnil, jenže to by debata musela začít tak v 19 hodin. Pokud bude debata v tomto čase pokračovat v nějakém příjemném podniku, dostavím se.

Všem, kdo vzpomínají na koupališťata s dřevěnými budovami, doporučuji si v létě zajet do Mšena. Ale nevím, jestli už po rekonstrukci vypadaly suky.

PS Pane Stejskale, průběh této diskuse opodstatňuje mou odpověď na zadané téma. Zněla ne, neumíme.

PSS reCAPTCHA praví "flocity discussion".
09. 11. 2010 | 17:51

blue jay napsal(a):

hele mbecko,

vorosilov je Cech ktereho z nejakeho bizzarniho duvodu bavi se tvarit ze je Rus. Je to komediant.
09. 11. 2010 | 17:52

mb napsal(a):

blue jay ... ja nevim jestli je vorošilov rus nebo čech ... kazdopadne ma nejaky podivny nick ( ktery ma zrejme vyjadrovat lasku k sile a totalitnimu zrizeni) ... jen jsem chtel vedet, když elena mela vystourat že spí s devkama jestli je to pravda nebo ne .....

tak se ho prave primo ptam .... skoda ze jsem se ho nezeptal pred deseti lety, to bych rovnou dostal přes nos ....

njn .....
09. 11. 2010 | 17:59

Otázkář napsal(a):

jinak pane Stejskale navrhuju blog pro Jiřího Dientsibier ml. už jsem vám psal na blogy@aktualne.cz, ale nedostal jsem odpověď tak to píšu sem
09. 11. 2010 | 18:06

Emissary napsal(a):

Oh, jarpore,

samozřejmě zdravím. nezaregistroval jsem.

Příjemný večer.
09. 11. 2010 | 18:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gaia:
Pořád méně než Vy napsat. ☺
09. 11. 2010 | 18:09

blue jay napsal(a):

Otazkari?
A ten blog Dientsbiera by byl jako co?
"Jak jsem jsem se stal loutkou?"

Nebud naivka.
09. 11. 2010 | 18:31

mb napsal(a):

blue jay ... dientsbier je dobrej ... kdyby to nebyla fraze tak by se dalo napsat že je to novy svezi / cerstvy vitr v barvach čssd ...

ale je ho tam ( v čssd ) míň ...

a proto s klasikem: více dienstbierů, méně kožených

njn...
09. 11. 2010 | 18:40

hovorka11 napsal(a):

Přeji Všem hezké popovídání a doufám, že o tom vyjde článek.
Zdravím všechny bez rozdílu názorů.
09. 11. 2010 | 18:40

Lortudia napsal(a):

Ja si myslim ze v Cechonistanu bude pristich 10 vladnout.
Vlada socialni a spravedliva.
Slozena s multimilionaru kteri maji socialni citeni.
Jako napriklad Palas, Hulinsky, Sobotka, Zaoralek, Blazek, Bem, Benda a dalsi. Dobra budoucnost. A v zaloze jsou Rathove, Drymlove, a podobni sibalove a to i z ODS.
good appetite my Czech friends.
God save Czech Republic. Amen.
09. 11. 2010 | 18:46

Tenco napsal(a):

Carlos V
A cena značky. Market trade. Ne jakou má pro poťouchlého ouřadu z Prahy , ale pro Anheusera s Buschem. :))
09. 11. 2010 | 19:00

Tenco napsal(a):

re : Trade Mark
09. 11. 2010 | 19:01

Alena-m napsal(a):

Strasne otrle komenty zejmena B>J>!
God with you Czech republic...
09. 11. 2010 | 19:07

ld napsal(a):

hanah,

klidně běžte...však víte kam.
09. 11. 2010 | 19:08

stále rebel napsal(a):

Pro Emissary.
Cituji tě:
“když má konkrétního vlastníka, který za úspěch podniku ručí svou dobrou pověsti a svým vloženým kapitálem. Když neuspěje, nemá nic, akorát ostudu.“

Ptám se tě:
Kolik znáš známých podniků, které mají konkrétního vlastníka, kterého dokážeš identifikovat?

Kolik znáš podniků, které zkrachovaly, majitel nebo spíše ten, kdo byl za neúspěch odpovědný, přišel o dobrou pověst a na podniku osobně prodělal?

Nestojím o tvou odpověď, byly by to jen hloupé cancy, které nemají cenu.
09. 11. 2010 | 19:16

Emissary napsal(a):

stále rebele,

no, když nestojíte o mou odpověď, pak je to šumafuk. Historie ovšem dokazuje, že jsou jich miliony. Ale to byste musel hledat nejen to, co Vás zajímá. :)

P.S. Někomu tykat nedobrovolně se může považovat za zvířecí pud. :)
09. 11. 2010 | 19:22

tři tečky napsal(a):

Dobrý nápad, pane Stejskale. Rozhodnu se, pokud bych měl možnost poznat konkrétní lidi. Zveřejníte seznam přihlášených?
09. 11. 2010 | 20:30

arlon napsal(a):

bez klobouku bos,
Stejskal to je Kos.

Pane editore Stejskale,
ať se vám dílo podaří a
připravovaná panelstory ať se zapíše do historie setkání lidí s vašimi blogery.

Držím palce všem, kdo se té kratochvíle zúčastní a vám především.
Pěkný večer vám i všem ostatním.
09. 11. 2010 | 20:39

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

tak popořadě :-)

Paní pso,

ve chvíli, kdy toto píšu, zaznamenal tento blog bezmála šestnáctset návštěv. Kolik z autorů příspěvků pod ním zatím verifikovalo Vaše tvrzení ("Pane Stejskale, průběh této diskuse opodstatňuje mou odpověď na zadané téma. Zněla ne, neumíme")? Ono to v reálu tak zlé není (dokonce ani tady), i když to tak možná vypadá :-)

Pane otázkáři,

děkuji za tip, registroval jsem ho. Určitě jej zvážím (myslím, že pan Dienstbier mladší je velmi zajímavá osobnost).

Paní či pane tři tečky,

díky. Nechystám se zveřejnit seznam jsme těch, kdo projevili zájem zúčastnit se debaty. Je jejich věcí, zda-li to sem třeba chtějí napsat, mně to nepřísluší

Pane arlone,

díky, jste srdečně zván též.

Dobrý večer i všem, kdo jsou k chystanému setkání skeptičtí. Rozumím, respektuji.

Libor Stejskal

P.S. Viděli jste na ČT 1 dnes v osm večer pana webgardena? Má moc hezkého koníčka, moc se mi záběry z jeho zahrady líbili.
09. 11. 2010 | 21:02

Carlos V. napsal(a):

tenco : značka (Trade Mark) bývá ve výpočtech zohledněna, protože ona je prostředkem ke generování zisků.

Ovšem reálný výpočet je mnohem složitější, než než nastínil - je třeba oddiskontovávat budoucí peněžní toky, brát v ohled inflaci, očekávaý vývoj zisku podniku atd...
09. 11. 2010 | 21:08

arlon napsal(a):

Pane Stejskale díky za pozvání,
budu to spolu se mnou probírat a dám vědět. Kalendář je nabitý...

Webgardenův koníček je opravdu dobrý, i mně se ty záběry líbily.
Mějte se.
09. 11. 2010 | 21:16

ld napsal(a):

Stejskal,

navrhuju dodržovat pravidla pravopisu a ve větě "záběry se líbily" psávat po el ypsilon. To by se člověku od pera stávat nemělo.
09. 11. 2010 | 21:23

stejskal napsal(a):

Souhlasím, pane ld (s oběma Vašimi větami). l.s.
09. 11. 2010 | 21:24

Emissary napsal(a):

Id,

pan Stejskal je servilní, ostatně ani nemůže jinak, stát se to může i od muže pera. A každý, kdo to připomene je nula svědčící o nezvládání jiných jazyků.

Á propos, shodu předmětu s přísudkem bych v češtině okamžitě zrušil. Ne jenomže je iracionální, ale dosti nelogická. Není to jen Vaše pitomé "el", Id. Ego si můžete honit i jinde. :)

http://cs.wikipedia.org/wik...
09. 11. 2010 | 21:42

Ládik!!! napsal(a):

wbg mi "utekl", ale už je v i-vysílání, takže OK.
09. 11. 2010 | 21:51

Otázkář napsal(a):

blue jay

Jiří Dientsbier ml. není loutka. Loutkou je někdo kdo se nechá ovládat, což se v jeho případě neděje, viz jeho odstoupení z vyjednávacícho týmu čssd. Větší loutkou je podle mého Bohuslav Svoboda, který na kmotrovskou hru čssd+ods přistoupil ;) Dientsbier ml. dodržel slovo a činil po volbách tak jak slíbil před nimi, ale jelikož ve svojí straně nenašel dostatečnou podporu tak odstoupil, tak se chová loutka?
09. 11. 2010 | 22:02

stejskal napsal(a):

Jj, pane Emissary,

servilnost je má silná stránka (ostatně ani nemohu jinak ;-) l.s.
09. 11. 2010 | 22:06

ld napsal(a):

Emissary,

to co navrhujete je mi zcela fuk. I vaše názory mi jsou ukradené a cizí. Jste pouze místní Brouk Pytlík; vnímám vás jako špatné počasí, prostě si vezmu deštník a větší kapesník, případně prd v trolejbusu-vyvětrám..

BTW, mně se Stejskalova odpověď líbila, půvabně mně odpálkoval.
09. 11. 2010 | 22:29

hanah napsal(a):

Emissary

tak jste to pěkně schytal :-). Ale já víc. mě to "ono" poslalo někam...:-)))
A to jsem se jen pokusila o žert na téma společného diskutování.
09. 11. 2010 | 22:42

Emissary napsal(a):

No, pane Stejskale,

tak se nezlobte, zapomněl jsem jednu, možná dvě čárky. :)

Dobrou noc.

P.S. Vím, že máte i jiné .... :)

P.S. další. Ale nezapomínejte.

https://www.youtube.com/watc...
09. 11. 2010 | 22:43

rejpal napsal(a):

Emissary
Pane Emissary (reaguji pozdě, byl jsem mimo), jsem rád, že jsem vás rozesmál, jenže oba myslím víme, jak to bylo myšleno. Jedna věc je vlastník /někde jich jsou tisíce/, jedna věc je, kdo ta vlastnická práva vykonává. Teorie, že tady máme představenstva a dozorčí rady (v různém rozložení sil dle modelů) a pak nějaký management, který jedná podle strategie dané reprezentanty vlastníků, je také jedna věc, a život úplně jiná. Čím dále je vlastník (a čím více je rozpotýlený, někdy po celém světě), tím větší faktické pravomoce má představenstvo. Jenže kdo ho tvoří? Lidé, kteří si ve firmě posedí pár hodin měsíčně, vyžádají si papíry, výkazy a tabulky (polovina z nich je ani neprolétne), řeší nějakou ukrutně důležitou věc (viz Parkinson) a starají se zejména o to, aby hospodářský výsledek dovolil vyplatit jak odměny, tak tantiémy.Jak by také mohli dělat něco jiného, obvykle jsou to manažeři některé české dceřiny, mají svou práci a strach o svá místa, a tak poslední věc, kterou by udělaly, je svěřit se s problémy svým vlastníkům. Navíc někteří jsou přeborníci - sedí třeba v deseti správních radách.Samozřejmě, čím méně je vlastníků a čím blíže jsou, tím více je možné blížit se teoretickým poučkám. Pokud je vlastník jeden, obvykle to funguje, pokud majoritu drží drobní akcionáři, je to hotový pašalík, kde manažeři kryjí představenstvo a naopak. Je zajímavé, jaké historky a od kolika lidí v různých - i zahraničních - akciovkách, má člověk možnost slyšet.
09. 11. 2010 | 22:51

Emissary napsal(a):

hanah,

možná spolu dokážeme velké věci.

Ale celkem jinak. Jestli něco schytám, pak to bude od někoho jiného, mně blízkého, ale rozhodně ne od Id, takovou lidskou, nelidskou "smrt" mám akorát na háku. :)

Příjemný večer i Vám.

A tak jsem si vzpomněl na jednu definici: mnoho možností v nedefinovatelných souvislostech. Aneb nikdy nekončící hledáni pokladu dle definice Id. :)
09. 11. 2010 | 22:53

Emissary napsal(a):

rejpale,

na to mohu říct jen jedno. Pokud vlastník nedbá svých práv a svého majetku, musí být vystřídán. Jinak se marasmu nezbavíme.

Dobrý večer, dobrou noc.

P.S. Dál jsem to nečetl, můj čas nechci zabíjet.
09. 11. 2010 | 22:56

ten kdo ztratil důvěru napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,bohužel jsem měl příležitost nahlédnout do pozadí dvou kauz, rozpoutaných Novinkami (redaktorka E.Bártová).Obě mi vzaly jakékoliv iluze o novinářské etice a také o věrohodnosti a důvěryhodnosti Novinek. Ba naopak mi vnukly mnohou myšlenku o novinářském terorismu a marné obraně proti němu, a o nebezpečí zkorumpované a tendenční žurnalistiky pro slušnou občanskou společnost. Cením Vaši osobní snahu o jakousi fair-play na stránkách Novinek, ale absolutně nevěřím platformě, na které se prezentujete. Máte smůlu - vím a mám zkušenosti. Sbohem.
09. 11. 2010 | 23:06

Emissary napsal(a):

Sire Id,

možná máte poruchu vnímaní. Co vy navrhujete, je mi zcela šumafuk. A že by ukradené? Řekl bych zcela volně. A to ostatní nemusím komentovat, svědči to o vaši všestranné inteligenci. :)
09. 11. 2010 | 23:06

ld napsal(a):

Emissary,

na vaše smyšlenky už reagovat nebudu; jsem dalek rozvíjet takové hypotézy. Neberte si to nějak osobně, ale mám větší radost z čisté toalety restauračního WC než vašich výplodů. Takže jestli vás zase něco napadne, od této chvíle lze tušit, kudy tu myšlenku nechávám odplout.
09. 11. 2010 | 23:21

učedník jirk@ napsal(a):

Skvělý nápad! Setkat se ze zajímavými blogery a diskutujícími tak nějak z očí do očí je vždy inspirující.

Je-li to v Praze, rád přijdu. Snad to naopak pro mimopražské nebude tak daleko a dostaví se také v hojném počtu :).

Debata může být zajímavá i kvůli tomu, že esotericky je den 23 dost divoké a kontroverzní číslo, nuda to asi nebude a prostoru, jak se učit "diskusi, abychom se nepožrali", bude asi dost a dost.

Hezký den
09. 11. 2010 | 23:33

Emissary napsal(a):

Id,

na Vaše myšlenky také reagovat nebudu, mám dost iracionality ve svém dómu. Hypotézy nemůžete rozvíjet, dle mého soudu, protože jste takového myšlení prost.

Vy si to také neberte osobně, ale já má větší radost nikoliv z toalety, ale z čistých a prostých lidských vztahů, i když na toaletě mi také záleží. I když momentálně nemusí být dobré, hlavně že jsou čisté a dobré.

Takže, jestli vás něco blbého napadne a budu mít čas, budu mít i čas tu myšlenku Vám omlátit o hlavu, a pak ji klidně nechat plout.

Možná by se Vám to mohlo i líbit. A když ne, každopádně na tom budete hůř. To za předpokladu, že budu mít čas. :)
09. 11. 2010 | 23:37

ld napsal(a):

Emissary,

fajn, ale pokuste se být i trošku originální, pořád jen dokola papouškujete moje obraty; přidejte na invenci, pak to bude třeba k počtení, poučení, zábavě. Zatím jste jak sáček čaje, který je louhován potřetí.
09. 11. 2010 | 23:49

Emissary napsal(a):

Id,

OK. tak prosím, originální? :) Ale jak může originál nahradit kopii, to snad až další den. Že vy máte nějakou invenci? Tak to bych řekla, na plytkém mrtvém dně.

P.S. já sáček čaje luhuji jen jednou, dbám na rady lékařů i sebe. Ale jestli chcete něco originální, pak povězte:

co se stane, když hodíte slona do černé díry?

Nic není nekonečné, dobrou noc. :)
10. 11. 2010 | 00:00

honolulu napsal(a):

From Honolulu to Mr. Stejskal.

Dear Mr. Stejskal, I feel a need to congratulate you for your good work and an excellent idea to bring people together ! It looks like a successful creation of Thin-tank.
Many people are trying now to be members of this establishment, here. It is very fashionable because one can't trust TV, any more.
I belive strongly, it is very important to call attention to all kind of problematic issues and discuss them openly with many different people.
It is also very important for the compactness of the republic and a healthy spirit of your and our (American) political system.
This is a real old good democracy.

When everybody have the right to express all kinds of different opinions and ideas, including the nutty ones - classsify by others. This system is always working well.

Can you please make some pictures of gifted personalities in that meeting and publicize them on the computer ?
I am very inquisitive and I will appreciate to see
Mr. Cochtan, Pepa Repa, Karel Mueller, Terri, Ladik, Hanah and of course - specially Mr. Voroshilov and my favorite lady -Elena etc., It will be very nice, Sir !
Sincerely - Honolulu
10. 11. 2010 | 00:03

honolulu napsal(a):

Pani Pamelo Barnasova, okamzite jak Vas zde uvidim, tak Vas "unesu" do te nejlepsi restaurace na exoticky dinner.
Nevim kde to bude. Od ledna budu v Ohiu. Byl jsem zvolen do funkce. Rozhodne ne proto, ze mam nejake schopnosti, ale k vuli me neobycejne krasne kamaradske povaze, zjevu, a samozrejme charmu.
Velky potentat v Ohiu o me prohlasil, ze : "Kdyz Buh ho ztvoril, tak rozbil formu. Druheho takoveho nenajdem."
Tak se musim stehovat do Ohia.

"Oh, beautiful Ohio, where the golden grain dwarf the lovely flowers in the summer rain." etc.

Ja Vas to naucim a po zaspivani pisne pod balkonem senatora mate zarucenou residenci.
10. 11. 2010 | 00:48

Karel Matousek napsal(a):

Cochtan and hanah in one place for more than 30 seconds? You gotta be kidding, that's my idea of Hell.
10. 11. 2010 | 00:52

honolulu napsal(a):

Typicke prispeveky od pana, ktereho zlobi mouchy na zdi - zde je free sample. https://www.youtube.com/watc...
Nezoufejte !!
The TAROT CARDS po konsultaci ohledne budoucnosi REVEALED !
- Rehabilitace Neuspesna -
Rozlouceni na Sv. Mikulase !
Oslava a podekovani za jeho departure zacina o tyden drive nez Saturnalia. (Ocekava se velky zajem.)
Zaspivejme si proto spolu !
"Zdrav bud priteli naaas ! Zdrav bud priteli naaas ! Vsechno se teteli, vsechno se SMA, Slava, Slava, Slava !"
Doufam, ze nejsem sam, kdo zna stare pisne ceskych kralu, (kdyz dali useknou hlavu saskovi).
10. 11. 2010 | 03:26

honolulu napsal(a):

Honolulu vam preje vsem povznesenou, zabavnou, veselou party pri zakladajici schuzi Tink-Tanku.
Budu myslenkami s vami a budu se na vas divat satelitem z velke vyse ,neprehlednete me jsem nad vami...
https://www.youtube.com/watc...
10. 11. 2010 | 05:00

Rumcajs napsal(a):

To nechci vidět !

To bude maso !

P.S.

Já bych to pane Stejskale pojal jako maškarní ples. Každej dostane číslo a o půlnoci se bude hádat kdo je kdo.

Kdo bude mít nejvíce správných odpovědí, ten tady bude pak moci sakrovat, aniž by byl vymazán.
10. 11. 2010 | 07:59

Rumcajs napsal(a):

otázkář:

S vystupováním před velkým kolektivem mám opravdu problémy. Mám radši komornější prostředí.
10. 11. 2010 | 08:02

skeptický napsal(a):

Honolulu

S tím,že Bůh po vašem stvoření rozbil formu to není tak zlé.

Jeden,když se narodil,tak porodník plácnul jeho matku.
10. 11. 2010 | 08:42

Midori napsal(a):

Pokud nepřislíbí účast Pocestný, zůstanu B.Travenem.
10. 11. 2010 | 09:59

stejskal napsal(a):

Dear Mr. Honolulu,

I deeply appreacite your kind words about the proposed meeting (in many respects, you hit the point concerned what I am trying to achieve, not intending to build any think tank though ;-)

I doubt I would publish any portraits of the people you mentioned above. Obviously, many of them are keen on keeping their identity uncovered and I fully respect their attitude.

Sincerely Yours

Libor Stejskal
10. 11. 2010 | 10:12

Emissary napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale.

Omlouvám se,

chtěl jsem říct dbající nekonfliktního průběhu diskuse, ale nějak mi tam skočilo to nešťastné "servilní". :)
10. 11. 2010 | 11:09

skeptický napsal(a):

Stejskal
Máme tady spousty uncovered agents.Od té doby co kuchyň v BISce zveřejnila seznam strávníků v podnikové jídelně.

Ti co opravují i-y jsou nuly ,viz výše,tak já budu agent 00-.

Recaptcha : tosgent 247
10. 11. 2010 | 11:20

skeptický napsal(a):

Tři týdny staré čajové sáčky s penicilinem působí obzvlášť léčivě.
10. 11. 2010 | 11:23

stejskal napsal(a):

To znám, pane Emissary.

S tímhle přišel pacient k lékaři a říká: "Pane doktore, já mám takovou zvláštní vadu. Pokaždý, když chci něco říct, vypadne ze mě něco úplně jinýho."

"Například?" ptá se doktor.

"No, tak třeba onehdá jsme chtěl říct 'dbající nekonfliktního průběhu diskuse' a místo toho jsem řekl 'servilní'.

Lékař se zamyslí a pak povídá: "A víte, že já to mám asi taky."

"Dneska ráno u snídaně jsem chtěl své paní říci: 'Miláčku, nepodala bys mi prosím cukr' a najednou se slyším, jak řvu: 'Ty krávo stará, zkazila si mi celej život..."

;-)

Chce to hlídat, pane Emissary, následky mohou být někdy velmi vážné (tím samozřejmě nemyslím na těchto stránkách ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
10. 11. 2010 | 11:39

skeptický napsal(a):

To servilní bude určitě zase nějaká sprosťárna.
10. 11. 2010 | 11:49

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Jsem Vás začal číst od prostředka a normálně jsem se zhrozil. Říkal jsem si chudák Vaše paní.

Pak jsem to vzal od začátku a oddychl si.
10. 11. 2010 | 12:09

stejskal napsal(a):

U mě se tato porucha projevuje úplně jinak, pane Rumcajsi (a neptejte se jak, některá slabá místa si přeci jen nechávám jen pro sebe ;-) l.s.
10. 11. 2010 | 12:15

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Jak chlap po čtyřicítce začne mluvit o slabých místech, nemusí dál hovořit.
My mu rozumíme.
10. 11. 2010 | 12:34

Emissary napsal(a):

No, co už, pane Stejskale,

až půjdu na onen svět, někdo asertivní mi to spočítá. :)

Ale k těm jazykozpytcům. Já je prostě nechápu. Každý se může splést, zapomenout, když stylizuje větu. Připomínat to hned, to se mi okamžitě vybavuje film "Marečku, podejte mi pero", toho, ehm, Hujera. Co myslíte, dá se to léčit? :)
10. 11. 2010 | 12:36

hanah napsal(a):

Třeskutě vtipný Karel Matoušek vylezl z nějaké nory, aby se blýskl svojí angličtinou :-)

Doufám, že nám to s Čochtanem vyjde a že vy, pane Kájo, přijdete.

A pak že neumíme diskutovat, pane Stejskale :-). Umíme. I když na nás někdo vyrukuje po cizácku ....:-)
10. 11. 2010 | 13:05

stejskal napsal(a):

Diskutujete nádherně, paní hanah ;-) l.s.
10. 11. 2010 | 13:07

Karel Mueller napsal(a):

hanah

DObře, odpovídám česky panu honolulu:

Milí příteli,
nevím, co shledáte zajímavého na fotkách několika dědků, ale budiž. Snad by mohla být zajímavá ady Elena :).
10. 11. 2010 | 13:20

hanah napsal(a):

:-) Ano. Já vím.
Jen se člověk při tom všem diskutování nesmí brát tak vážně, že ?

Pane Karle Muellere, na Elenu jsem zvědavá strašně :-)
10. 11. 2010 | 15:27

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, ano chtel bych Vas nekdy videt, protoze jste velmi inteligentni. Mam rad Vase prispevky.
Panu Stejskalovi nekdy napisi anglicky. Zil v Miami FL. urcite dele nez rok.
Jeho English je vyborna a ja se radeji zeptam tak, aby druzi nevedeli, co se ptam. Tim si usetrim zpohlavkovani.
Jinak, omlouvam se vsem za blaznoviny..Vim, ze je toho nekdy hodne, ale polepsim se hned, jak se zmeni konstelace hvezd. (Prvnich 100 let je vzdy nejtezsich.)
Za pani Elenou se pojedu jednou podivat, uz studuji mapy Pezinku u Bratislavi.
Na party bezte vsichni. Zivot neni pouze prace. Investujte do duse !
10. 11. 2010 | 15:55

stejskal napsal(a):

Pane honolulu,

nikdy jsem v USA nežil, tím méně v Miami FL (jen jsem ho dvakrát asi na týden navštívil, podobně jako i některá další místa v USA; ne že by to bylo důležité, jen drobné uvedení n apravou míru ;-). Ale jinak díky za poklonu ;-)

Libor Stejskal
10. 11. 2010 | 17:28

Elena napsal(a):

názdar vospolok,

normalne sa hambim , čo som ja nejaka hviezda,

hanah,
čo si oblečieš na stretko, neviem čo si mam obliecť, asi si zbalim celý kufor, pre každý prípad, ak by ma fotili do New York Tims .

honolulu,
to bol dobrý žart, že raz sa vyberieš za mnou do Pezinku, predpokladaš , že tam skončim, že? V Pezinku nebyvam, ale mal by tam byť blazinec.
10. 11. 2010 | 17:50

Elena napsal(a):

Karel Mueller ,

posielam Ty pesničku pre inšpiraciu

https://www.youtube.com/watc...

Vostochnye Skazki ,

inač spieva tam voroshilov :))))
10. 11. 2010 | 18:30

Otázkář napsal(a):

rumcajs

není problém vytvořit komornější prostředí přesunutím se do salónku :)
10. 11. 2010 | 18:36

Rumcajs napsal(a):

Hele levouni, nechcete vzít na sraz nějaké teplé oblečení ? Rukavice-prsťáky,šály a tak ? Mám tady v Řáholci něco vysbírat ?

Taky mám pár papírových krabic, tak si klidně řekněte . Je před Vánocema a já jsem celej naměkko.
10. 11. 2010 | 18:37

Otázkář napsal(a):

a teď honem všichni pod Paroubka. Má nový článek na blogu tam bude živo :o)))
10. 11. 2010 | 18:38

Rumcajs napsal(a):

Otázkář:

Tož o tom budu uvažovat. Vidět některé levicové případy live, to mě fakt láká.
10. 11. 2010 | 18:40

Otázkář napsal(a):

mě taky :)) i když se za levicový případ nepovažuju
10. 11. 2010 | 18:42

Karel Mueller napsal(a):

honolulu:

Když jinak nedáte :)

http%3A%2F%2Fchat.lide.cz&profile=http%3A%2F%2Fprofil.lide.cz&forum=http%3A%2F%2Fforum.lide.cz&search=http%3A%2F%2Fsearch.seznam.cz%2F%3Fq%3D%25s%26mod%3Df&hp=http%3A%2F%2Fwww.lide.cz&akce=search

Elena: Díky :)
10. 11. 2010 | 19:11

Karel Mueller napsal(a):

honolulu:

Nějak se to zkroutilo, tak ještě jednou:

http://www.Lide.cz-hopkirk1... - Lidé.cz
10. 11. 2010 | 19:18

iga napsal(a):

Karel Mueller

Moc zdravím, přijedeš si popovídat s panem Stejskalem?
Na nějaké vysedávání to asi nebude, ale jestli bude korunní princ zdravý, tak já se možná zajdu podívat. Tedy pod podmínkou, že mě tam nebude nikdo fotit, my vysloužilé modelky to nemáme moc rády:-D
10. 11. 2010 | 19:57

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj igo,

těším se na Tebe, tak se objev :)
10. 11. 2010 | 20:03

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

někdy příště :)

Ale těším se na záznam, jestlivá teda bude?
10. 11. 2010 | 20:07

almost glossed™ napsal(a):

Petr Havelka: Záznam bude. Jeho ústřední postavou bude postava jménem Wbgarden pokřikující po všech účastnících (jako tady), že jsou sockomové a svolavatel sezení bude (jako tady) nespokojeným uráženým výsměšně vysvětlovat (jako tady), že slovo sockom nic neznamená, tudíž nemůže být urážkou přítomných. Všechno bude stejné jako tady.
10. 11. 2010 | 20:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Havelko,

dobře tedy, vítán budete i příště.

Nějaký výstup z toho zde určitě bude, podobně jako z předchozí debaty.

Libor Stejskal
10. 11. 2010 | 20:42

honolulu napsal(a):

Eleno, proc tak mluvite ? V Pezinku je vino !!! Vy jste se o Pezinku zminovala, ze tam prodavaji take pochoutky. Tak jsem si myslel, ze jste z Pezinku.
Krome toho, me by vubec nevadilo i kdyby jste byla pacientka, s "normalnimi" lidmi je nuda.
Eleno, ja neznam Slovensko. Mela by jste to napravit.
10. 11. 2010 | 21:47

iga napsal(a):

Pane Stejskale

byl byste tak laskav a zaslal mi pozvánku? Účast slíbit nemůžu, ale zatím to vypadá, že bych se nohla přijít aspoň na chvíli podívat.
10. 11. 2010 | 21:59

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, precenil jste moji I.Q., hopkirk 1, nevim co to znamena. Ale nevadi pan Stejskal Vas zverejni i se vsemi modelky.
Modelky to ja mam rad !
10. 11. 2010 | 22:00

SuP napsal(a):

Eleno -
V Pezinku je "psychina".
A jinak jak známo - "V Pezinku na rynku vešali farára...."
10. 11. 2010 | 22:04

hanah napsal(a):

Eleno, přeházela jsem celej šatník a furt nejsem spokojená. Asi budu muset skočit do nějakého butiku a koupit nový model. Ale už teď vím, že chci něco vyzývavýho, abych nezapadla a nebyla za šedou myšku.
10. 11. 2010 | 22:11

MA-FU napsal(a):

Pane Stejskale,
těším se na výstup z debatního kruhu a pozor 21,22 nebo v těsné blízkosti dat=dny dračích děr!!Nemohla bych jet neumím jěště debatovat.
10. 11. 2010 | 23:11

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu, tak si klikněte na lidé.cz a pak si natukejte hopkirk10@email.cz.

Jak si totiž na seznamu zavedete mail, tak se objeví na lidé.cz. Tak jsem k tomu jen tak ze srandy hodil pár fotek :-), když už chcete dědka vidět :).
10. 11. 2010 | 23:21

Veronika Vendlov napsal(a):

Když to jen trochu půjde, dorazím. Ale možná budu mlčet... :-)
11. 11. 2010 | 00:44

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, dekuji, uz jsem Vas nasel. Vypadate dobre, ale mate sklony k dobrodruzstvi.
Vy jste totiz na seznamce !
Potom je nebezpecne mit 4 manzelky. Oni si Vas snadno najdou. Takovy hrdina ja opravdu nejsem. Je dobre, ze jste mi o te web. page rekl. (Jdu se tam zamilovat.)
Mate duvod proc se neuchazite o pozici ve vlade ? Mel by i pan Cochtan nebo Pepa Repa !
11. 11. 2010 | 01:48

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

dobře na 56 nevypadám, když dostáváte 35 ozáření a chemoterapie, tak zestárnete o 20 let. To se trochu srovnalo, už je to jen 5-10 let. Fotky jsou ze září.

Tak jsem na seznamce? To jsem ani nevěděl :-). Inzerát jsem nepodal nevím kolik let, to vymažu, přítelkyně by se zlobila. Stejně jsem se jen spíš bavil.

Pozici ve vládě? My tři? To je vtip roku :-))).
11. 11. 2010 | 02:11

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, nepoznal jsem, ze mate docasny zdravotni problem. Ten co mate z toho se dostanete na 100 %. Telo je zazracny stroj, REGENERUJE SE !
Vim to urcite, zazil jsem nekolik urazu a dnes je vse OK.
11. 11. 2010 | 02:36

Karel Mueller napsal(a):

Loňské léto a podzim jsem strávil na plese u zubaté dámy, jak tomu říkám. Není moc o co stát. Seznamujete se na onkologii s lidmi a tušíte, že je příště už nepotkáte.

Kdykoliv jsem se ptal na pravděpodobnost přežití, tak byly odpovědi samá mlha. Dnes ta mlha nabyla určité kontury a já jsem vyrozuměl, že se stal malý zázrak. Možná velký, protože jsem měl nejagresivnější formu.

Prostě jste tady na úvěr. Možná ještě dvacet let jako pan VK Can, který měl totéž, možná jen rok nebo i méně. S tím se musíte naučit žít.

Mám pořád převrácený režim, během léčby jsem měl zákaz chodit ven ve dne. Kvůli slunci. Ale teď už dobou :).
11. 11. 2010 | 03:05

jetotukormoran napsal(a):

No zezacatku to bude urcite nudne, kde kazdy bude v duchu sondovat kdo je kdo, ale po kolovani "kontusovky" nebo "kvaki konaku" by se to mohlo rozproudit, ale urcite by uvolnil atmosferu Ladik, Pepa repa , nebo Garden, jako hreb vecera by mohl byt striptyz od devcic na tento blog chodicich.

Eleno doporucil bych nasledujici mezinarodni 'ohoz'. Na nohy sibirske valenky, kalhotky ala koralky od natalky,na bradavky pulky kokosovych orechu a na hlavu vysoky klobouk v juues barvach.
Ve finale tuto party zakonci nechtene Voroshilov, kteremu pri nar. tanci 'Kazatchok' , sem tam pod cernou kozenou bundou ustreli Kalasnikov a vobsere to zase editor).

P.S. Jmena a dej jsou smyslene, tudiz neni je treba brat vazne)))
11. 11. 2010 | 04:13

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, vsechno bude OK, uvidite !
Riskuji, ze se mi vysmejete, ale ja mam 7 smyslu. Zil jsem dlouho v Africe a byl casto poslan do tech nejhorsich mist. Mam z toho jinou psychologii, intuici, "radar" a cit. (Okno do vesmiru.) Na Vasi fotce jsem nevycitil nebezpeci zubate. To by jste musel vypadat uplne jinak.
Slunce je potrebna, ale nebezpecna vec. Vim to z tropu v Africe, ale i doma z Floridy nebo z ostrovu.
Mejte pozitivni mysl, vyhnete se stresu a mejte hobby. Na tu party bezte prosim Vas a vyfotte mi Elenu. Ja si myslim, ze je hodne hezka, protoze ma silnou personality. (V pripade, ze je to Slovanska super krasavice, tak bych prosil i o fotku v plavkach.) Ted jdu studovat "Lide cz".
11. 11. 2010 | 05:13

vasja napsal(a):

Jediný co vám z toho mítingu zůstane je ztráta ilzí o těch, který "znáte" jen podle nicku.
A puste si "Video killed the radio star".
11. 11. 2010 | 08:33

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Stejskala, zavěsil jste zde pozvánku na setkání, mé slušné vychování velí odpovědět. Tak:

Za prvé, můj osobní maskér, který dokáže po usilovné práci ze mne udělat "dvacítku", je na zasloužené dlouhé dovolené.

Za druhé, můj osobní kadeřník, když mi včera zkušebně česal požadovanou kreaci, si namohl šlachy na zápěstí, takže je "total" dlouhodobě vyřízen.

Za třetí, můj osobní krejčí, když viděl nákres garderoby, kterou má v tak krátké době ušít, omdlel, padl na nůžky, je zraněn a než se mu to zahojí bude už po 23.listopadu.

Takže, nemohu přijít a oslnit na první pohled,...

Stojí mi v cestě špatná konstelace hvězd, ale, pokud by z toho setkání byl karneval, tak si z papundeklu udělám válcovitý tubus, nasoukám se do něho, na hlavu si dám černý špičatý klobouk a příjdu jako tužka.

Za sebe děkuji za pozvání, přeji příjemnou debatu, omlouvám se, Tužka.
11. 11. 2010 | 09:11

Vico napsal(a):

K zvýšení návštěvnosti setkání by mohla pomoci osvědčená metoda tzv. výrovky spočívající v tom, že se jako návnada pro lov ptáků použije výr, který připoután k bidélku láká denní dravce. Využívá se tak známá nenávist denních dravců k výrovi.

Za dané konstelace by dobrým "výrem" mohl být Zbyněk Matyáš.

Úspěch závisí tedy na tom, zda-li přijde či ne a zda-li se editor rozhodně použít Matyáše jako výra.
11. 11. 2010 | 09:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Tužko,

škoda, tak třeba příště ;-)

Libor Stejskal
11. 11. 2010 | 10:08

skeptický napsal(a):

Karel Mueller

Přečtěte si hodně o vitaminu B17 a meruńkových jádrech.Pozor,ve velkém najednou jsou všechna jádra toxická!

Příjde čas,asi už příští rok,kdy si budeme za všechno,čemu se říká nadstandard(standard=aspirin a paralen) platit.

Na tohle už jsou amíci zvyklí,protože tam na plnou péči většina nedosáhne.

Všechny alternativy,kde lidé přechytračí farmaceutické firmy a jejich drahé patentované mediciny,tyto se snaží skrze FED je znepřístupnit.Díkybohu to všude nejde,tak straší a pomlouvají.
Nenechte se zmást.

Pokud máte nějaký karcinom,doktoři se domnívají,že léčbou zmizí.

Nezmizí.Nemusí,můžete s ním žít celý život.Budou léčit dál,a jen Vás dorazí chemoterapií,a zruinují imunitní systém,nebo Vás ve zdravotním systému nového světa finančně zruinují.

Zajímavý návod na detox po chemotherapii pomocí soli a sody v horké lázni a pití malinového čaje s medem je k nalezení na webu,až se rozhodnete,že to jde i jinak.Slanější prostředí lázně vytáhne toxiny z těla.

Moudra z blogů jste tu slyšel už tisíckrát.
Jsou tu na webu ZATÍM i zdroje užitečnějších informací.

Chytrej jste na rozdávání,chce to informovanost,a vlastní uvážení.

K ničemu nenavádím,jen uvádím jako zajímavost.

Zdravím,S.
11. 11. 2010 | 12:02

skeptický napsal(a):

P.S.
Ne FED ale FDA.Už taky blbnu.
11. 11. 2010 | 12:05

george napsal(a):

Na tato setkávání stále doba neuzrála, zlo nezemřelo. S honolulu bych šel na pivo "U Fleků" a pozval ho na Facebook. Jdem do teplých krajin. Něco o Řecku a foto Santorini jsou http://ninimemory.blogspot.com
11. 11. 2010 | 12:28

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

díky za povzbuzení :).
vasja:

To se tak nedá říct. Spíš si uvědomíte, jak zdání klame.
11. 11. 2010 | 13:22

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj skeptiku,

díky :-). Jste jeden z těch, které bych rád viděl. Tak se koukněte objevit :-).
11. 11. 2010 | 13:24

honolulu napsal(a):

Zakazano cist muzum !!!
Tento prispevek, je prisne TAJNA INFORMACE pro vsechny ladies a to ve veku od 22 - 72 let.

Toto objasneni velkych zahad kralovny prirody, by se melo brat absolutne vazne, protoze prameni z hlubokeho, svedomiteho a nekonecneho vyskumu v mnoha ruznych castech sveta od mnoha ucenych lidi obojiho pohlavy.

Zenska pritazlivost, kouzlo, attracions a obrovska moc nad nami nedokonalimi, (muzi), nema vubec nic spolecneho s vasim vekem, nebo dokonce s kaderniky, krejcimi, boutique stores, obuvniky atd. atd.
To jsou vse pouze doplnky na podtrzeni kouzla co VYZARUJE z vaseho nitra, ale pouze kdyz vy chcete !
Osobnost, sex-appeal, inteligence, charm, vrelost a pratelskost povahy, vam zarucuje ZJEV, PRITAZLIVOST a neco co neumim prelozit, jmenuje se to AGELESSNESS. (Nikdo proste nepozna je-li vam 29 nebo 61).
Cim je muz muznejsi, tim je v pritomnosti kouzelne zeny hloupejsi. (Ja jsem tradicne nejhloupejsi na svete.)

Zadny normalni muz nevnima vase nausnice, ale kazdy vnima vasi postavu, osobnost, tvar. Tyto veci mate vy ve SVE MOCI.
Je velmi malo muzu, kteri rozumi mode...Ale kazdy je citliovy na zminena kouzla.
Ja bych nepsal tento prispevek, kdyby se zde neobjevovali starosti se satnikem atd. atd.
Proto odmitani pozvanky pana Stejskala je zakazano.

V pripade, ze nebudu zfackovan, tak se jednou odvazim Vam napsat o ladies z Palm Beach FL., jak ty si snadno poradi i s vekem.
Melodie na uklidneni. A nebijte me lide, ja za nic nemohu.

https://www.youtube.com/watc...
Pane George, dekuji jednou pujdeme spolu na pivo a bereme Elenu sebou. OK ?
11. 11. 2010 | 14:41

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Karel Mueller, pane, vše jsem šetla, musím napsat, proto,že vím o nebezpečí, musím vstoupit na blog. Jádra z meruněk jsou velice problematická. Některá obsahují kyanit, nepoznáte která. Na jedné větni jsou bezproblémová i ta, co dokáží pěknou paseku. Proto varuji, s jádry z meruněk bych si nezahrávala,... ani s jedním. Jinak k ozdravění těla po útrapách léčby je třeba mít dostatek vitamínu A, E. Ještě jednu zkušenost napíšu, je to už nějaký rok, dcera mé známé, onemocněla rakovinou mízních uzlin, na mnoha místech těla, lékaři vzdávali. Jeden bylinkář doporučil jíst jen strouhané syrové brambory a škrábané syrové maso z kapra. Po půl roce,ať přidají vařenou mrkev a vývar z ovesných vloček. Teprve po roce nasadil své byliny. Dítě přežilo, má už dvě děti, vypadá to, že je na nejlepší cestě spokojeně žít. Nic nevzdávat, o bylinách také tady píšu, nevím, zda jste zachytil. Tužka a přání všeho dobrého.
11. 11. 2010 | 14:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,..no čtu, ještě neštu,..prstíček se sesmek.Tužka.
11. 11. 2010 | 14:56

Karel Mueller napsal(a):

Karel Mueller Tužce vřele děkuje a posílá virtuální otcovský polibek na čelíčko :-).

Je mu moc líto, že nepřijede.
11. 11. 2010 | 16:28

x. napsal(a):

pan Karel Mueller

:-) Jsem ráda, že jsem Vás poznala. Na fotce s kšiltovkou Vám to dost sluší, a když si k Vám přimyslím "horizont událostí" :-) ..
Na setkání nepřijdu, nejsem typ do společnosti, a také, nechci připravit paní Elenu o příležitost stát se hvězdou večera :-) .. Možná za dalších 5 let - počítám s Vámi, pane Muellere :-) ..

Hodně štěstí.
11. 11. 2010 | 17:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vasja:
Je docela zábavné sledovat, jak mnoho lidí nechá sebou manipulovat. Vůbec jim nedochází, že už nebudou moci svobodně diskutovat jako dosud. Možná jim ani na tom nezáleží, houfovat se je pohodlné a bezpečné.
11. 11. 2010 | 17:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tak mě napadlo, jestli by se neměla stránka Blog.aktualne.cz přejmenovat na Seznamka.aktualne.cz. ☺
11. 11. 2010 | 17:22

Karel Mueller napsal(a):

Paní x.,

tak to mě mrzí ještě víc než v případě paní Tužky.

Horizont událostí ve vzdálenosti 5 let může být v mém případě příliš daleko, ale snad se tam uvidíme :-).

Díky za přání a virtuální pusinku i Vám :-).
11. 11. 2010 | 17:30

vasja napsal(a):

Pane Matyáši, máte recht. Je mi to dost divný.
11. 11. 2010 | 18:09

Elena napsal(a):

Dobrý večer,

milá x,

núka sa mi odpoveď na Vášu neopodstatnénú žiarlivosť,

ak by som sa stala hviezdou večera, tak jedíne komickou,

mam povahu slavného detektiva Adriana Monka, vždy sa dostanem do nejakej šlamastiky svojou nešikovnosťou, nemusite mať obavy aj ohľadné vízoru, preto že som nizkého vzrastu, veľký pupok, na jedno oko mam tík, to druhe je kosé, ľavú ruku stale mám nehybnú, na právú nohu pokulhavam, dosť často na mňa prijde štikutavka, neviem to zastaviť, domnievam sa že najlepšie bude ak zostanem doma, tak nepokazim svoje image,

inač honolulu ma pozna, on vie že som škareda a nešikovná, preto si robi zo mňa prču, som také maličke kavazimodko, dufala som, že prijdem medzi vami všetkimi pobaviť sa, nemam komplex zo svojich nedostatkov, ale vidim, že vi normalne ľudia mate viac hendikepov , neželi ja škaredka.

pa lučim sa s vami.
11. 11. 2010 | 18:39

Karel Mueller napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Dochází jim to. Ale já bych to uřesnnil: Tam pojedou ti, kteří diskutují tak, že by se pod své názory podepsali.
11. 11. 2010 | 19:16

honolulu napsal(a):

From honolulu to Elena

Ha, ha, ha, ha, me nejde osidit Eleno, ja mam 7 smyslu ! Ja vidim i ve tme - VSECHNO. Kocham se poklady Vasi vzletne duse a kdyz zapnu intuici, tak vidim i daleko vice...A moc se mi vsechno libi.
Na setkani musite prijit !
Slibila jste to panu Stejskalovi.

(Your promise, is your Honor.)
Recognition of distinction, (Honor) to je moc krasna vec.
To meli ve svatem prikazani hrabenky a knezny.
Vase "pa lucim se s vami" je NEexeptovano.

Nemam poneti o ceske gramatice. Omlouvam se Vam za chyby..
11. 11. 2010 | 20:23

honolulu napsal(a):

Pane Mueller, vsiml jste si ? Z prispeku je jasne videt, ze jste zaujal pani X !
To Vas zavazuje ke svate povinnosti. Najit tu pani v vzit ji do nejlepsi restaurace v Praze.
Dopurucuji Vam obednat pani X, MAHE-MAHE z Maui. Je vedecky dokazano, ze tato pochutka (ryba s ananasy) rozpousti opatrnosti a zcestne, neopodstatnene zabrany vsem ladies kolem sveta.
Za tuto duvernou informaci, bych vas chtel poprosit o vysvetleni jak pracuje ta Lide CZ ?
Ale az zitra, musim z domu.
11. 11. 2010 | 21:12

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

s paní x. jsme staří známí z debat. Mohu Vás ujistit, že moje občasné povídání o fyzice a teorii relativity ji zaujalo a nadchlo daleko víc, než moje vizáž :-))).
11. 11. 2010 | 21:44

Elena napsal(a):

chcela by som vidieť všetkých, naozaj , nemam príoritných nickov ani blogerov , aj tých ktoré mlčia, len čitaju, prišli by a oslovili by ma, Elenka , minulé si napisala taku volovinu, že sme sa nad tým smiali celá rodina, pre mňa by to bola obrovská pochvala,pána Stejskala by som chcela vidieť ospravedlniť sa mu, aj mam za čo, raz v debate v agonii som mu škaredo vynadala, šak ja som vynadala skoro každemu, tak budem celý večer chodiť a ospravedlňovať sa, tož tak.
11. 11. 2010 | 21:56

Elena napsal(a):

zase pán Stejskal by mal chapať, že na blogy som prijšla z dolnej debaty z rubriky zahraničie, tam sú moc tvrdé podmienky presadiťsa ako diskuter a vodca , tak som absolvovala tvrdú školu, ktorú som si donesla aj na blogy, tak to by mohla byť poľahčujucá okolonosť, nie? Zase nechcem sa z Prahy vratiť z vymaľovaným cifernikom.
11. 11. 2010 | 22:13

honolulu napsal(a):

From honolulu to Elena.
K ranimu kaficku a dobre celodeni nalade prijmete melodii ze stare recke kolonie v Odesse.
Do Prahy jedte ! Zdelite mi dojmy. Nevite kde to bude ?
V ktere restauraci ?

https://www.youtube.com/watc...
12. 11. 2010 | 02:41

bigjirka napsal(a):

Jelenko, já bych Tě jako gentleman bránil, leč bohužel z pracovních důvodů přijíti nemohu.
12. 11. 2010 | 08:16

olga napsal(a):

autor
Výborný nápad. Fandím mu, i když sama na 99,99 % nepřijedu.
Zbyněk Matyáš
Seznamování se nepovažuji vždy za seznamku. Osobně bych ráda poznala třeba Vás. Nemusíte se bát. Všichni víte, že je mi 73, a nic než přátelství nehledám. O diskusi se nebojím. Ráda diskutuji s lidmi odlišného názoru. Jen tam se mohu poučit. Blog má velkou výhodu v tom, že nikdo mě nemůže zakázat vyjádřit můj názor. To přímý účastník může.
Všem přeji příjemné zážitky.
12. 11. 2010 | 09:45

Elena napsal(a):

bigjirka ,

tak maš odo mňa aspoň pesničku

https://www.youtube.com/watc...

A ya vse' letala :)))))
12. 11. 2010 | 09:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Karel Mueller:
Nemyslím. I když se podepisuji, je mi jasné, že po vytvoření osobních kontaktů už by se mi obtížněji dařilo pokud možno zachovávat objektivitu a nestrannost. A to už nehodnotím zdejší toleranci a faktickou podporu hrubosti a neomalenosti, pokud editor to považuje za užitečné. I proto považuji celou akci za pokus o ovlivňování diskuze a manipulaci s diskutujícími.
12. 11. 2010 | 10:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

olga:
"Osobně bych ráda poznala třeba Vás" Opravdu? Mohu vědět proč?
12. 11. 2010 | 10:21

Elena napsal(a):

Zbyněk Matyáš,

ale aj ja by som chcela aby si bol na stretku, preto že Ty jediný rozumješ mojej slovenčine, vieš ju dobre preložiť do pochopitelnej češtiny.

Inač nesúhlasím s tvojim názorom o ovlivňovanii diskusý, napríklad ja som názorný príklad :)))) , aj tak som pokračovala v hrubom spravanii sa, nič ma neovplivnilo.
12. 11. 2010 | 10:32

olga napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Třeba právě proto že se mnou nesouhlasíte. Ráda s Vámi diskutuji, že mi říkáte přesně to co si myslíte. Mám ráda upřimné lidi. Baví mě, když se někdo snaží urazit mě. To už na mne dávno neplatí. Víte přece že mám jen jednoho na kterém mi záleží. Co nemám ráda, tak to je pokrytectví a faleš. To u Vás nevidím. Mějte se pěkně.
12. 11. 2010 | 11:28

olga napsal(a):

Elena
Elenka, i Vás bych moc ráda poznala. Dlužím Vám poděkování. Mějte se moc pěkně.
12. 11. 2010 | 11:31

Elena napsal(a):

olga,

ďakujem, chcem pricestovať,

mala som vyklbený lakeť, v pondelok mi dali dolé sadru, trochu som tu ruku rozcvičila , k rehabilitačnej fizioterapevtke idem v tento pondelok, uvidim čo mi povie, dufam , že k dátumu stretnutia budem na tom dobre, vypitam sa od lekarky , hadam aj naši doma nebudu nametať, zatiaľ to držim v tajnosťi, že plánujem za vami, ked sa mi to zlepši, tak s tým prasknem doma , musy sa mi to podariť, preto že chcem.

Mi sme prijaťeľky s Vami, moc ma to teši.
12. 11. 2010 | 11:48

skeptický napsal(a):

Ohledně plánovaného setkání tuším,že i přítomní léčitelé duší už k tomu měli co říci.

Je nebezpečné dělat diagnosy na webu.Pacient s nožem v zádech a kašlající krev by e-majlem mohl obdržet diagnozu otevřené tubery.

Ne nadarmo doyen místních bloggerů jednou vzpomínal na svého učitele,který varoval před diagozami na dálku.Prý alespoň klíčovou dírkou.

Staré přísloví praví,že je lépe mlčet,a být počítán za moudrého,než otevřít hubu,a vyjmout všechny pochybnosti.

Tady jsou samí,co nemlčeli,ale pořád tomu něco chybělo.
12. 11. 2010 | 12:00

Elena napsal(a):

skeptický,

tak to je jedén z dôvodov, prečo chcem zúčastniť sa stretnutia, pozrieť nektorým do oči, na mimiku tvare, tá prezradi všetko, bez slov.
12. 11. 2010 | 12:36

skeptický napsal(a):

Skeptický

Ono to funguje na obě strany.

Já například mám o sobě zcela jasno.Mám to i písemně,a z důvodu své dokonalosti nemám potřebu jiných těles.
12. 11. 2010 | 12:41

skeptický napsal(a):

P.S.
Dokonce už píšu sám sobě.Myslím,že moje díry v mozku už překračují ementální normy EU.
12. 11. 2010 | 12:45

Elena napsal(a):

to nič skeptický ,

nervozita ťa ovladla na chvíľku,

chce to pevné nervy
12. 11. 2010 | 12:51

skeptický napsal(a):

Nervozita? Z čeho?
12. 11. 2010 | 13:18

bigjirka napsal(a):

mmmmmmm, už je norma i na díry v mozku? Jasněže to ovlivňování diskuse je. My jsme se setkali s Jendou Berwidem, on měl u sebe své Magnum, já pětasedmu, skamarádili jsme se a už neumíme předvádět takové půtky jako předtím. A že to lidi četli, račte se převědčit na jeho starších blozích :-D
12. 11. 2010 | 14:15

Elena napsal(a):

ale nie bigjirka,

to je únava materialu, kto ma v sebe čertika , furt bude vystrajať s kratkou prestavkou.
12. 11. 2010 | 14:26

voroshilov napsal(a):

Tak kdo se mne tam na co ptal(uz jsem zmateny):
Otazkar:
Ja nevim ze by jsme meli nejake neshody,obzvlast nechapu proc na mne utocite?
mb:
Nikdy jsem svoji snoubenku nepodvedl s devkama,podvadel jsem ji se slusnymi holkama
blue jay:
Co nam jeste nakraka kanadska sojka?
12. 11. 2010 | 15:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

olga:
Zajímavé. Děkuji, ta upřímnost sedí, proto i Váš dojem, že se snažím Vás urazit. Nikoliv, jde jen reakci na Vaši dle mého názoru značnou naivitu. Intelektuální vývoj nás obou jde protisměrně, to, co vyznáváte Vy teď, jsem já už dávno zažil a poznal jeho iluzórnost. Krása objevování faktů a reálií daleko přesahuje i ty nejkrásnější legendy, které kdy člověk poznal.
12. 11. 2010 | 15:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Elena:
"nesúhlasím s tvojim názorom o ovlivňovanii diskusý, napríklad ja som názorný príklad :)))) " Ty si už bola na dákom takom stretnutí? Čo myslíš, ako by si sa naďalej rozprávala s voroshilovom po noci nabitej osobnou diskúziou? ☺
12. 11. 2010 | 15:23

Elena napsal(a):

nu dovol Zbyněk Matyáš,
ja idem do Prahy debatovať a polimizovať a nie s voroshilovym sa vyspať, šak on je mladý pán, hadam by nemal zaujem o staršiu pani, okrem toho nie som vo forme
12. 11. 2010 | 15:29

voroshilov napsal(a):

S voroshilovym by se chtela vyspat kazda normalni zena,je to sice padouch ale je velmi pohledny,stylovy a sarmatni mladenec,vzdelany sectely a ma uzasny smysl pro humor,bohuzel ma to jeden hacek-jednou ho ulovila nadherna divka do ktere se silene zamiloval,vsem kdo by mel zajem(a je o co stat)srdecne se omlouvam-mnoho povolanych,malo vyvolenych:-)
12. 11. 2010 | 15:41

arlon napsal(a):

Vážení,
samozřejmě, že jde organizací takovéto panelové diskuse a osobního setkání o ovlivnění a ovlivňování přímých účastníků. Tak to prostě je, není nutno nad tím ani moc spekulovat. Ale snaha o kulturnost a zkulturnění vybraných jedinců se editorovi upřít nedá. Snad proto si od všech zanícených lítých a zanícených diskutérů zaslouží takovouto odměnu za snahu. Notabene, když si to sám zorganizuje. Komu by snad připadalo, že tam býti chce, ale rád by zůstal nepoznán, může se přestrojit jako do maškarního plesu a označit se vizitkou s nickem. Ve skutečnosti ale jde o to, aby řada slušných a inteligentních lidí dostala možnost vystoupit z anonymity a nebála se sama sebe před lidmi ani před publikem. K tomu též slouží tento celý editorův projekt, což je správné a smysluplné na celé této prezentační a reprezentační akci.

Pokud by snad měl kdokoliv z publika konfrontační nálady a chutě, přejdou jej doufám, překročením prahu určené nálevny nebo kulturního domu. Snad k tomu není třeba dodávat víc, než že panelová diskuse bude moderována stejným způsobem jako zde na blozích. Slušně a korektně, rušitelé budou ze sálu exemplárně "vymazáni".
/terminated/ Pan Stejskal tomu snad nebude bránit. Důležité samozřejmě bude rovněž umět odejít včas a zejména po svých.

Přeji závěrem všem, kdo se přijedou podívat hodně osobních zážitků a příjemných překvapení.
Volba Miss Blog pouze po domluvě účastnic. Panu Stejskalovi dík a pěkný víkend.
12. 11. 2010 | 15:50

Elena napsal(a):

konečné voroshilov s tebou je rozumná reč, dufam že si nezabudol že som vam s Juliou dala požehnanie, prípomeniem ty to, bolo to na blogu pána Stejskala ohľadné havarie poľského vladného lietadla, nu tak tam som vam požahnala aj dokonca som sa ponukla byť krstnou materou tvojmu potomstvu, nenalieham , ale ak by ste si ma zvolili , tak sľub dodržim.
12. 11. 2010 | 15:51

iga napsal(a):

voroshilov

už jsme tím jednou prošli, ale tyhle vaše kecy mám nejradši. Já znám zas přísloví o tom, že samochvála smrdí. Radím vám dobře, jestli je s váma nějaká mladá kočka, tak si dejte hlavně bacha, aby vás nepřipravila o ten byt s výhledem do údolí (existuje-li vůbec). No nic, stejně vám nevěřím ani slovo. Zdtraví iga neukojená panička ve středních letech - hahaha.
12. 11. 2010 | 15:53

voroshilov napsal(a):

Elena:
Ja si pamatuji,tehda jsem ty prozradil ze ze me se stal cerstvy hmmm...snoubenec,sveho rozhodnuti nelituji,Julie je nejlepsi laska meho zivota i po mesicich spolecneho bydleni mi prinasi radost a svetlo do zivota,bohuzel ne a ne otehotnet,kdyby se stala ta stastna udalost urcite se ti ozvu.
12. 11. 2010 | 15:59

Elena napsal(a):

nu to mie ľuto voroshilov, že po internetu sa neda otehotnieť, snad by to bolá výzva pre moderných vedcov
12. 11. 2010 | 16:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Elena:
Aj keď som sa vyjadril po slovensky, pochopila si to akosi čudne, veď ja som písal o DISKÚZII!
12. 11. 2010 | 16:03

voroshilov napsal(a):

Iga:
Jste odporny(a)!,vyhled ne na udoli ale na les z terasy,ano pomerne mlada kocka tak pekna ze bud jste chlapem ani byste nemel odvahu ji oslovit v baru nebo na ulici,takov jako jste vy ihned vedi ze takova holka s vama nepujde ani na zachod,pokud jste opravdu neukojena panicka je mi vas uprimne lito!
12. 11. 2010 | 16:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

arlon:
Zní to pěkně, ale pro zkušeného zdejšího diskutéra neuvěřitelně. Na druhé straně máte pravdu, snaha o kulturnost a zkulturnění vybraných jedinců se editorovi upřít nedá.
Ale jenom vybraných.
12. 11. 2010 | 16:07

iga napsal(a):

voroshilov

lítostí na mě plýtvat nemusíte, vy znalče žen:-))) To s tou paničkou jsou vaše slova.

Chlapem nejsem. Na ulici ani v baru znamosti nehledám. Nevím, jak to chodí u vás, ale tady normální ženská nejde s nikým, kdo jí zastaví na ulici vůbec nikam a na záchod už teprv ne. Pozdravujte Julii.
12. 11. 2010 | 16:14

arlon napsal(a):

Zbyněk

děkuji za uznání, avšak koho myslíte "zkušeným" diskutérem? O nikom takovém mi není nic známo.

O vás bych spíše řekl - zanícený až lítý. Ale mohu vás uklidnit, vaše zkulturňování též pokračuje. Už jenom tím, že sem píšete své poznatky a své názory.
12. 11. 2010 | 16:23

Stanislav Křeček napsal(a):

Rád bych se účastnil.
12. 11. 2010 | 16:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane poslanče,

jste vítán. Pozvánky všem zdejším autorům (blogerům) budu rozesílat příští týden.

Libor Stejskal
12. 11. 2010 | 16:42

olga napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Já jsem neúnavná. Připomínáte mi mne samotnou. Ovšem já jsem v další fázi. To, co prožíváte mám již za sebou. Vy jste zatím pouze negoval to, v co jste věřil. Já jsem už negovala negované. Říká se "Nikdy neříkej nikdy." Já věřím, že i Vy budete ještě jednou svůj názor negovat.
12. 11. 2010 | 17:53

Elena napsal(a):

honolulu,

dík za pesničku, naozaj som mala dnes pekný deň,

tak na oplatku

https://www.youtube.com/watc...
12. 11. 2010 | 18:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

arlon:
Zkušenými diskutéry míním ty se zkušenostmi s dikuzí na těchto blozích, tedy víceleté. Jsem si vědom jisté nepřesnosti, např. ve Vašem případě.
"O vás bych spíše řekl - zanícený až lítý"
Jako např. tyto:
>Zbyněk Matyáš napsal(a):
Pane Stejskale,
určitě ve Vašich možnostech je být objektívní. Ovšem pokud máte zájem. Z celé naší polemiky jste musel smazat pouze jediný můj příspěvek, po kterém následovala vyhrůžka globálního mazání, ´vlkovy´ hrubosti jste tam z neznámých důvodů ponechal.
Zodpovědnost a sebeovládání vůči hrubostem ´vlka´ jsem projevil ažaž a proto logicky jsem očekával Váš rovný přístup. Zjevně můj mylný předpoklad. Tak se aspoň přestaňte vymlouvat.
14.09.2010 16:51:38
Zbyněk Matyáš napsal(a):
"vlk napsal(a):
matyáš
alias Čnečku či Čunčíku,prostě kramáři Matyáši. "
12.09.2010 19:19:23
"vlk napsal(a):
Kramáři"
12.09.2010 23:44:54

"Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)"
No comment more.
14.09.2010 18:05:30<
http://blog.aktualne.centru...
Máte pravdu, o nikom takovém Vám není nic známo.
12. 11. 2010 | 18:34

Luba napsal(a):

Křeček jde?

To by mohla přijít i Klára Samková, ať je sranda :)
12. 11. 2010 | 18:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

olga:
Podle mého Váš názor na můj vývoj je přesně opačný než byla realita. Já si naopak myslím, že Vy jste byla věřící po celý svůj život, jenom jste změnila předmět své víry.
Nicméně nemyslím, že tento způsob diskuze může vést k něčemu dobrému, proto se loučím s přáním pěkného večera.
12. 11. 2010 | 18:39

Luba napsal(a):

Pan Křeček by mohl konečně prozradit, jak arizací židovského majetku jeho rodina ke štěstí přišla.
12. 11. 2010 | 18:45

olga napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Děkuji. I já Vám přeji pěkný večer a dobrou noc.
12. 11. 2010 | 20:16

arlon napsal(a):

Matyáš Zbyněk
víte ono není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Tady jste se teď přesvědčil a sám jste to zde nyní uvedl výše doloženou citací. Vlk je sice osoba poněkud problematická, nejen ze strany diskutétů ale i editora, je však třeba připustit, že on jakožto divoká, nevázaná a svobodná šelma má obzvlášť vyvinutý čich. V jistých případech i na lidi.

Ve vašem případě s výrazem "kramář" to dokonce vypadá, že vlk trefil přímo od boku. Nevysvětlujte si to nijak zle, aly vy jste právě tou výše uvedenou citací starých věcí dokázal, že vlk má pravdu. Vytahujete tady staré texty, které dnes a zde nemají žádnou efektivitu. Mluvíte pouze o ukřivděnosti.

Pane Matyáši, pokud tedy přijedete na setkání s editorem Stejskalem, mohl byste se zbavit na duši i na čele napsáného poselství vlkova. Ale jinak budete zde na blozích mezi diskutéry stále jen zanícený až lítý a k osobě editora až nepřátelský. To není smyslem tohoto projektu ani pokud se považujete ze "veterána" na Aktuálně.cz - Pěkný večer.

P.S. Je tu mezi blogy jeden, který začíná takto - BORN STUPID, DON'T WORRY ...
Zkuste se s tím poprat, třeba vás to nakonec osloví.
12. 11. 2010 | 21:21

arlon napsal(a):

Zbyněk

ještě dodatek. Vypadá to skutečně na to, že máte sám sebe za střed světa. Čili že jste zbyňkocentrista.
12. 11. 2010 | 21:33

Elena napsal(a):

vieš čo arlon ,

vlk je oplzlý diskuter, to že ho pán Stejskal vybral do panelu, to je nehuraznosť, to už mohol vybrať rovno mňa,

nevotravuj Zbynka Matyáša, preto že ma právdu, tiež nechapem z akých dôvodov pre editor vlk je chranené zviera a može si tu nadavať bez obmedzenia, nu vlka do panelu naozaj hamba a basta.
arlon, čo je to za nick, vidim ťa tu prvý krát, nie si ty nejak moc drzý
12. 11. 2010 | 21:56

ZAM napsal(a):

arlon:
Jste mimo. Můj vstup přece nebyl o hulvátovi, nýbrž o hulvátství na blog.aktualne.cz a postoji editora. Licoměrném a pokryteckém. Není důvodu předpokládat, že nebude takovým i na setkání tím spíše, že lidé jako arlon jaksi od přírody zobou z ruky těm, které považují za autoritu.
Jenom dodám, že Vaše zjevně záměrná nesoudnost má svou příčinu.
12. 11. 2010 | 23:05

ZAM napsal(a):

Elenka,
si dobrá duša, máš to u mňa. Vďaka.
Ten človiečik Ti však za to nestoji, je to taký prázdny ohovárač.
Dobrú noc!
12. 11. 2010 | 23:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

P.S.: Abych byl konkrétnější, arlone, ten důvod Vaší nesoudnosti (a nestoudnosti) se jmenuje Libor Stejskal. Neznáte jej? ☺☺☺
12. 11. 2010 | 23:17

arlon napsal(a):

Matyáši nepřetvařujte se, neboť ZAM, JAHA a Zbyněk jedno jsou. Máte to marné, vlk má pravdu, ať děláte víc čili nic.
12. 11. 2010 | 23:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

arlon:
No ale měl jsem Vás za chytřejšího. 1) Kdybych se chtěl přetvařovat, použil bych vzápětí po sobě oba své nicky?
2) Zkontrolujte si IP u mě a JAHA, abyste nemusel plácat nesmysly. Já nejsem JAHA.
Jste ubožák.
13. 11. 2010 | 00:07

arlon napsal(a):

Matyáši, prober si toho kramáře s vlkem, když tě to tak trápí. Můžeš i slovensky, vlk to zvládá. S ubožákama bych být tebou zacházel velmi obezřetně. Těžko se to bere zpátky, človíčku.
13. 11. 2010 | 00:22

ZAM napsal(a):

Ubohý arlone,
opravdu si myslíte, že nadávky nějakého hulváta mě mohou vyvést z míry? Pokud byste byl schopen dostatečně vnímat smysl napsaného, možná byste pochopil, že mi nešlo, jak už jsem napsal, o hulváta, ale o hulvátství, které na tomto webu je selektívně někomu a vůči někomu trpěno. Jde o pokus o manipulaci s diskuzí zrovna tak, jako organizování nějakého setkání. V tom je smysl vší té zdejší editorské činnosti - indoktrinace veřejnosti těmi správnými názory a postoji.
Připadá mi, že na Vás je to příliš složité, pardon.
13. 11. 2010 | 00:31

jetotukormoran napsal(a):

Pane Stejskal a prijde taky durickovic a kockovic family? At je nakyyy vzruuuso!
Ale kdyz ne , tak bych si to predstavoval nejak takto:https://www.youtube.com/watch?v=wtAVCVMKpD0
13. 11. 2010 | 01:09

jetotukormoran napsal(a):

uupshttps://www.youtube.com/watch?v=wtAVCVMKpD0
13. 11. 2010 | 01:10

jetotukormoran napsal(a):

13. 11. 2010 | 01:11

honolulu napsal(a):

From honolulu, vzkaz vsem ucastnikum budouci debaty a zakladajicim clenum duleziteho prvniho ceskeho THINK-TANKU.
Ladies and gentlemans, ucast vas vsech je velmi nutna, nejen pro obohaceni jeden druheho, ale i pro ODHALENI tajnych agentu druhych mocnosti, kteri se budou snazit zjistit vase statni tajemstvi.
Napr. ! Je dulezite vedet, kolik mexickych fazulek, feferonek nebo syrecku dokazete zkonzumovat aniz by to ohrozilo nasi invazni armadu. Nasi agenti jsou jiz na ceste k vam. Padaji z nebe. Ale vy se nedejte.

https://www.youtube.com/watc...
13. 11. 2010 | 02:09

honolulu napsal(a):

Eleno, kdyz ja jsem takovy romanticky a stale plny citu. Kdybych se nahodou objevil v Praze, dovolila by jste mi zaspivat, zavrkat nebo aspon kokrhat pod okny vaseho hotelu ?
Vim, ze pan Stejskal by me potom nenechal dlouho v Bohnicich a s rychlou deportaci nevitanych cizincu jsem smiren. No, nebylo by to krasne a romanticke ?
https://www.youtube.com/watc...
13. 11. 2010 | 03:00

jetotukormoran napsal(a):

Honolulu zde je agent))))))https://www.youtube.com/watc...
13. 11. 2010 | 03:15

Postřižiny napsal(a):

strýc Pepin doporučoval každému, kdo je nervózní, aby si omýval přirození teplou vodou.

Myslím, že by to měli udělat všichni, kdo se chystají na uvedenou sešlost.
13. 11. 2010 | 08:00

skeptický napsal(a):

Honolulu.

Vaši fazoloví agenti si mohou klidně ušetřit cestu.Je zde již v jednání návrh zveřejnit prdofilní seznamy,které byly dosud státním tajemstvím.

Se seznamem kdo nahoře krade se zatím nespěchá.Kdo může.Šetřme naše lesy.
13. 11. 2010 | 09:13

arlon napsal(a):

Některé vybrané postavy jsou zde stále tragikomické a na slušnou a korektní diskusi je jejich přítomnost více než sporná. Spíše to vypadá, že se minuly časem a vypadly z této doby http://cs.wikipedia.org/wiki/Česká_literatura_v_období_husitství
stejným způsobem jakým se do obráceného gardu dostal kdysi Matěj Brouček. Jinými slovy, kocovina, kterou Brouček zažil po procitnutí v sudu tito nešťastníci zažívají celý život a viníky jejich stavu duševního pohnutí jsou dle nich všichni ostatní a zejména místní editor.

Takoví lidé jsou prostě mírně odchýleni od rozumných názorů asi stejně jak je popsáno v následujícím odkazu.
http://virtually.cz/?art=19294
Je to škoda, v rozumném stavu by mohli být přínosem diskusí, ale jak rčení praví - S dětmi nezatopíš, tak ani zde není řešení. Voda teče, psi štěkají a karavana táhne dál....

Pěkný den všem rozumným lidem dobré vůle.
13. 11. 2010 | 10:35

Elena napsal(a):

honolulu
Hotel Internacionál (Crowne Plaza)

Hotel Crowne Plaza Prague (známý jako hotel Internacionál) je ojedinělá historická budova, která byla v roce 2000 vyhlášena národní památkou. Stavba vznikala v letech 1952 - 1954 z rozhodnutí ministra obrany Alexeje Čepičky. Čepička doufal, že se slavnostního otevření zúčastní i Stalin, kterého mělo ze schodiště ve foyer zdravit všech tehdejších 44 generálů. Díky tomu byly přistavěny dva schody navíc. Z tohoto důvodu je středová budova v jiné úrovni, než levé a pravé křídlo. Na výzdobě budovy se podíleli významní čeští umělci. Stavba má 16 pater, celková výška je 88 m, vlastní budova měří 67 m.


honolulu v noci z 23 na 24 novembra=listopad
13. 11. 2010 | 10:43

ZAM napsal(a):

honolulu:
"Ladies and gentlemans"
Tak se opravdu v USA mluví?
Já myslel, že plurál od gentleman jsou gentlemen.
13. 11. 2010 | 16:07

ZAM napsal(a):

"vlk napsal(a):
arlone
odpustímsi jakoukoli diplomacii. V tvém případ ě je naprosto zbytečná. T y jsi dokonalý představitel duševního vakua."
http://blog.aktualne.centru...
13. 11. 2010 | 16:25

honolulu napsal(a):

To Mr. ZAM,
You are right ! Thank you for remain me, (plural - mnozne cislo, je spravne gentlemEn.)
I am sometimes careless with my grammar.
I will try to improve myself and to be more careful. Can you secretly (in English) inform me about impression of the meeting on the 11.23 ?
13. 11. 2010 | 16:56

ZAM napsal(a):

To Mr. honolulu:
I am sorry I cannot. I afraid I will to get no impression because I will not attend this meeting.
13. 11. 2010 | 17:15

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro ty, co si tady "tahají triko" se svojí angličtinou. Mno, pokud to jsou jednoduché fráze, tak to zvládnu. Až začnete literárně tvořit dlouhá souvětí o věcech zcela neznámých, musela bych si přibrat slovník, to mne zdržuje, takže, vy mi chcete něco utajit, tak dobrá, nebudu vás číst. A máte to. Tužka, která píše tak, jak ji vyrobily v Českých Budějovicích.Mně stačí,že tady reCAPTCHA na mne pravidelně chrlí nějakou "hotentočtinu".
13. 11. 2010 | 18:00

skeptický napsal(a):

Tužka

Kdyby jen ta.
Opožděné gratulace

Hvězdomír.
13. 11. 2010 | 19:07

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, slibuji Vam, ze se vynasnazim nepouzit jedine anglicke slovo. Jenze ja jsem POTURCENEC, vystaven mnoha kulturam a "nekulturam" a nekdy si neuvedomuji, co delam a jak myslim. Toulam se svetem dele nez Mojzis. Jsem vsak "uspesnejsi" ! On chodil v kruhu a ja chodim stale dokola.
Nechtela by jste byt mojim kompasem ? Mam tuzky rad, velmi rad maluji a dezajnuji. (A zase jsem to napsal spatne v cestine.)

Pani Tuzko, musite jet do Prahy na debatu... V pripade, ze nepojedete, tak Vam zacnu psat velmi DLOUHE, zamilovane dopisy v anglictine. Kdyby to na Vas neudelalo dojem, tak znam i jeden jazyk lidozroutu z Afriky a umim byt neodolatelny i v tom jazyce. Tak radeji do te Prahy jedte a ja budu civilizovany a snazit se zkryvat nasledky tropickych horecek.
13. 11. 2010 | 19:18

skeptický napsal(a):

Tak jsem dnes odpoledne jel dolů Žitnou,a koukám hned nad Karlákem je CLUB PRDEL.

Ne!

Pane Stejskale,řekněte že to není pravda.

Prosím!!!
13. 11. 2010 | 19:20

stejskal napsal(a):

Tak to nemohu potvrdit, pane skeptický, nikdy jsme si toho nevšiml (po levé či po pravé straně? ;-)

Mimochodem to by nebylo tak úplně špatné místo pro setkání korektních diskutérů z těchto stránek...

Libor Stejskal
13. 11. 2010 | 20:48

skeptický napsal(a):

Po levé,tak čtyřicet metrů zpátky.
Co kdybyste tam někoho ze svých podřízených poslal.
Aby to omrknul.
13. 11. 2010 | 21:15

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Skeptický, taky mívám někdy skeptický pohled na svět, někdy bych některý den pěkně škrtla, ale, pak zas vyjde slunce a je to dobré, a nasadím ,.. co je opakem skeptický, ...neskeptický výraz. Tužka.
13. 11. 2010 | 21:52

stejskal napsal(a):

Ihned, jak budu mít nějakého podřízeného, pane skeptický, pošlu ho do Žitné, čtyřicet metrů nad Karlák, po levé straně.

Nadřízení se ode mne bohužel úkolovat nenechají, a tak to raději ani nezkouším.

Libor Stejskal
13. 11. 2010 | 22:00

honolulu napsal(a):

Nazev toho klubu se mi velmi zamlouva. Pripomina mi to moji uspesou cestu zivotem. Casto to skonci v takovem klubu.
Pane Stejskal, chtel jste rict korektnich nebo konkretnich ?
Prosim o cislo domu, chci to najit na google maps, abych vedel ma-li to "class".
13. 11. 2010 | 22:03

stejskal napsal(a):

http://www.prdelclub.cz/

To asi nebude tak úplně pro nás, pane honolulu ;-)

Možná pro pana skeptického... ;-) je velmi mlád duchem :-)

Libor Stejskal
13. 11. 2010 | 22:08

stejskal napsal(a):

P.S. chtěl jsem říct "korektně konkrétních" (či "konkrétně korektních"?). Tak teď už opravdu nevím... l.s.
13. 11. 2010 | 22:09

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, pane, Vy umíte být neodalatelný svými slovními obraty a spojeními, moc se při tom bavím, nechtěla jsem být ochuzena o tuto zábavu, proto jsem psala o té angličtině. Kompasem bych byla asi špatným, jedno, co mi chybí, nejsem střelka střelená, moc si všechno rozmýšlím, držím stále stejný směr, hned tak mne něco z mé cesty nevychýlí.Vlastně, to má dobrý kompas ukazovat, stále na sever. Magnety si nenechám přiblížit moc blízko. Střelka na kompasu musí ukazovat k Polárce, já mám raději Velký vůz.

Na debatu do Prahy jsem se už omluvila,..někde to je o něco časově dozadu zde napsané. Děkuji, Tužka.
13. 11. 2010 | 22:16

ZAM napsal(a):

Tužka:
"Tahal jsem si tričko" se svou angličtinou jenom kvůli spoludiskutérovi, nikoliv kvůli Vám. Vím, že angličtinu neovládám téměř vůbec, proto jsem se chtěl o americkém pravopisu, který se od anglického leckdy liší, poučit od místního.
Ne od Vás.
13. 11. 2010 | 22:16

honolulu napsal(a):

Nasel jsem to. Je to malicky. Nazev je spise propagacni. Vystiznejsi by bylo "prdilka".
Nestoji to za conquest.
Majitel ma asi smysl pro humor a nebo mel take horecky.
13. 11. 2010 | 22:17

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Stejskala, " vidím, že jste na drátě", vypočítala jsem podle Žlutého Císaře v jakém postavení budou síly Jin a Jang 23.listopadu 2010 večer. Skutečně vám všem jsou nakloněny, protože budou lehce vířit v oblasti úst a ramen, takže by se mohla rozvinout zajímavá debata, ústa budou mít dost sil, pozor, síly se k půlnoci přemisťují až k zápěstí, doufám, že to budou jen srdečné stisky rukou na závěr. Protože kolem druhé hodiny ranní se téměř zklidní, budou se podobat vodní hladině na jezeře, čeřené jen slabým nočním vánkem. Tak tolik o pohybu Hadího Symbolu. Tužka.
13. 11. 2010 | 22:36

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro ZAM, já bych nikoho učit anglicky nemohla, mám jen, nevím kolik, lekcí angličtiny jako samouk, takže, to,??.."Ne od Vás." To je jaksi mimo. Tužka.
13. 11. 2010 | 22:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy