25 rad Pepy Řepy začínajícím aneb Kodex internetového diskutéra

31. 01. 2011 | 19:45
Přečteno 28863 krát
Pan Pepa Řepa už delší dobu sliboval, že napíše Kodex diskutéra zdejších stránek. A protože patří mezi jejich doyeny (a to nejen věkem, ale především služebně; myslím, že se tu potkáváme už více než tři roky) a jeho styl je naprosto nezaměnitelný, nebylo nás málo, kdo se na jeho "rukovět" těšili.

Pan Pepa Řepa nezklamal... Tedy mne trochu ano, protože svá pravidla otiskl v debatě pod blogem svého oblíbence, pana profesora Hořejšího, místo aby mi je poslal ke zveřejnění v samostatném blogu, o což jsem v různých diskusích opakovaně žadonil. Nakonec se mi ale přeci jen podařilo získat copyright a autorovo svolení, abych publikací tohoto jeho "(dvapůl)desatera" zvýšil návštěvnost svého blogu. Což s radostí činím.

Díky, pane Pepo Řepo

P.S. O čtyřech z pětadvaceti níže uvedených bodů mohu s klidným svědomím prohlásit, že neodpovídají mému diskusnímu stylu a ani jinak se mnou nemají nic společného - 13, první věta z 15, 20, 24. To není špatný výsledek, jsem na sebe pyšný).

KODEX INTERNETOVÉHO DISKUTÉRA
aneb 25 rad začínajícím
-------------------------------------------------------------
1. Pohleď na jméno autora, je-li „náš“ nebo „jejich“

2. Když je „náš“, vyraz ze sebe extatický výkřik o tom, jak autor trefil článkem do černého, respektive udeřil hřebíček na hlavičku. Jeho slova se přece mají tesat do kamene.

3. Patří-li k „těm druhým“, napiš, že tak slabomyslný blábol jsi dlouho nečetl.

4. Číst článek nemusíš, titulek stačí.

5. Přednes očišťovací mantru.
Ostatní vidí jen na pravé/levé oko, ty jsi ale objektivní, nezaslepený a nad věcí.

6. Poté sesmol své moudro.
Začni tím, že zhoubou lidstva jsou levouni/pravouni (to je základ)!!!!
Poté přejdi k sionisticko-kapitalisticko-imperialisticko –nábožensko- světovému spiknutí a hbitě- po oslím můstku -přetanči k jiným tématům, abys v závěru vylezl na cimrmanovskou švestku.

7. Shlédni zálibně své dílko a ujisti se:
Jsem to ale pašák.

8. Spláchni, re CAPTCHA je na heslo.

9. Když tě-za tvůj nesmysl- kdosi pochválí, zlom se v pase, poděkuj servilně za květiny.
I když jsou od blba, blb se může hodit, podpoří tě i příště. Když je blbů více než pět, vytvoří smečku a ty se staneš alfa-samcem.

10. Je tvou povinností recipročně podpořit toho, kdo tě jednou pochválil. Nevadí, že je to blb. „Jsme přece jedné krve, ty i já“, to je prvním zákonem smečky.

11. Nevěř mladším než jsi ty, žijí z tvých mozolů, z tvojí celoživotní dřiny, z díla které jsi jim zamechal.
Je-li ti přes padesát, musíš kvílet jako Ginsberg. Svět není jako byl dříve, z mladé generace nic nekouká, včera tě jedna krasavice v autobuse nepustila sednout, jiná tě pustila a tím tě chtěla zesměšnit.

12. Nevěř starším než jsi ty.
Všechno ti vyžrali a na tebe nezbylo. Je-li ti třicet, čtyřicet spusť moudro o tom, že ráj nastane, až geronti budou „six feet under“.
Smrt gerontokracii!

13. Je-li ti dvacet, co tu hledáš? Věnuj se sexu.

14. Nevěř ani sobě. Věř svým poradcům a spolubydlícím: Roze Skleroze, Alzi-Heimmerovi a Park-In-Sonovi. Nikdy nezklamou.

15.Tykej tak, jak jsi byl zvyklý na schůzích zamlada.
Dostaneš-li se do úzkých zvolej: „Argumenty by nebyly?“
Nikdo sice neví jaké argumenty má- na tvůj zmatený výpotek- použít, ale to nevadí, dobře to vypadá.

16. Dej link na jiného pablba a máš vystaráno. Dříve platilo, že co je v novinách je pravda pravdoucí, teď platí, že co je na internetu je svaté. Že je většina odkazů dílkem ještě větších lobotomiků nevadí. Dal jsi přece odkaz.

17. Buď bdělý! Když bude tématem chmaták a ty včas nezvoláš „na větev s ním“, budeš také automaticky považován za zloděje. Jdi s davem, mysli s davem, kňuč s davem, křič s davem.
Když je odhalen „náš“ zloděj, spusť, že „oni“ mají zloděje většího.

18. Pečlivě se účastni orwellovské čtvrthodinky nenávisti, jinak budeš pasován na bodyguarda propírané osoby, kvůli které se - kromě jiného - neurodily brambory a poklesla tvoje potence/fertilita.

19. Nepropásni žádné z neoflagelantských procesí. Při nich začni hřímat, že jsou čecháčci největší pakáž na světě.
Kromě tebe - přirozeně.

20. Pamatuj, že život je boj, čím budeš zakyslejší a žlučovitější, tím jsi lepší.
Radovat se z krásy života je podezřelé, asi sis moc nahrabal.

21. Staň se expertem na země, ve kterých jsi pobýval alespoň týden se službou „All Inclusive“. Staň se expertem i na země, ve kterých jsi vůbec nebyl. Wikina, poučení z krizového vývoje,ponaučení z výletů pana Broučka i z četby Karla Maye postačí.

22. Když nevíš kudykam a jiný diskutující ti nekonvenuje, stěžuj si na „mazací hlavu“, že není dostatečně bdělá.
Ta spustí píseň uspávače hadů o tom, že se všichni chytneme za ruce a bude mír. Ihned všichni usnou.

23. Piš dlouhé příspěvky, pamatuj, že po deseti řádcích stejně nikdo nečte a roluje myší. Vinař ze Strážnice, tvůj vzor. Čím delší, tím lepší.

24. Zaflákej všechny diskusní servery v okolí. Staň se maskaronem všech katedrál.

25. Dbej na správné vyprazdňování, piš pravidelně a často. Ulevíš si.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

S.Š. napsal(a):

Bezva, díky, pane Stejskale, prvně jsem se dnes zasmála (no, je teprve dopoledne). P.S.: A teď jdu zkoumat svědomí, kde nedostačuji, nějaký ten bodík vidím na první pohled ... :-)
31. 01. 2011 | 20:01

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Geniální!!! Válel jsem se smíchy, dávám 100 bodů!!!
"Staň se maskaronem všech katedrál" :-)) Nádherný obrat, musím tiše závidět. :-)
31. 01. 2011 | 20:02

Al Jouda napsal(a):

Dobrá rada je příliš drahá ! Já ale budu psát stále stejně, protože to jinak neumím.
31. 01. 2011 | 20:03

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Jednomu bodu, číslo 23, ale nerozumím, viz:"Vinař ze Strážnice, tvůj vzor."

Kdo je to ten Vinař?
31. 01. 2011 | 20:06

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

jste prostě můj nej author, totok je prostě boží. Ne jak ty slabomyslné odvedle. Nádherný titulek jsem z něho hódně nad věcí. To budou ostatní čučet, zvlášť tamti. Sem to dobře napsral viďte!

regients zzij

PS: Doufám, že budou květiny
31. 01. 2011 | 20:06

Dočekal napsal(a):

26. Pokud tě bude kdokoliv napadat osobně s tím, že bude dokonce uvádět tvoje občanské jméno a pan Stejskal to bez problémů "pustí," ber to jako přátelské upozornění. Tvoje názory zkrátka ne vždy konvenují se zaměřením tohoto diskusního serveru.
Takže pozor! Mohl bys také dopadnout tak, jak před časem dopadl nějaký Vendys na soukromém diskusním serveru s názvem http://www.outsidermedia.cz/
31. 01. 2011 | 20:11

Holubář napsal(a):

To muselm Pepa Řepa dlouho sledovat mé výplody, než je seskupil, analyzoval a došel k tomuto výsledku.
:-)
31. 01. 2011 | 20:16

Teo napsal(a):

Nejkrásnější počtení dává ironie. Člověk se při tom může zamyslet i nad sebou, aniž by ztratil tvář. :-)
31. 01. 2011 | 20:18

trololo napsal(a):

to je ovsem nekonecne trefny kodex!
31. 01. 2011 | 20:19

mud.. napsal(a):

Na mě i když je to fuk, je kodex příliž nekrologový. Středně mladý by to napsal v optimističněji. Je vidět, že žijící diskutéři jsou od druhé světové války a budoucím životě v socialistickém čtyři desítky let trvajícím ráji. Strašně by mě zajímalo, jaký kodex by napsali Hoven, Blue jay, bigjirka a jiní vidící svět k jádru věci. Stejně nejlepší je nediskutovat a jen si k žijícím mrtvolkám cincnout a pryč....
31. 01. 2011 | 20:21

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby vlk sežral kýbl gutalaxu, něco takového z něj nikdy nevypadne.
31. 01. 2011 | 20:21

ali napsal(a):

no, Pepa Řepa to sepsal, takže kdokoliv řekne cokoliv, může být použito proti němu..
Pepo Řepo nezbývá než gratulovat. Líbí se mi to o)
31. 01. 2011 | 20:25

Targus napsal(a):

Znovu zasílám Pepovi květiny a opět žadoním o vstup do jeho smečky na postu beta-samce. To prostě nemá chybu.
31. 01. 2011 | 20:26

xx napsal(a):

Pepa Řepa dobře vystihl obecná pravidla politické diskuse. Prakticky vše lze v televizních politických debatách v hlavních vysílacích časech naléz v míře vrchovaté.
31. 01. 2011 | 20:37

trololo napsal(a):

>xx
nicmene na mistni diskuze a diskutujici to sedi jeste lip
31. 01. 2011 | 20:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, ne nenapíše,... škrtá ve svém kodexu,...trhá vlastní kodex,...láme tužku, drtí tuhu,... nelze splnit... tolik požadavků, je nemožné naplnit i několik kodexů z tohoto kodexu. Teda, lze, nic nepsat. Tužka a úsměv, prosím.
31. 01. 2011 | 20:40

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
díky bohu se vracíte na vlně humoru i Řepou Pepou. Takový vklad zde již delší dobu chyběl, z většiny blogerů jsou političtí hráči a štváči. Dokonce se mi zdá, že tu chybí i prostořeká KVS. To bylo ta živá voda, kterou se ty jiné suchopáry zalévaly a prolévaly, trávilo se to těžko, ale šlo to. Diskuse byly dlouhé a rozvláčné, ale živoucí. Od doby co se tu producíruje to Golgo je vše jinak. Vypadá to na vodu mrtvou, v lepším případě nepoživatelnou. Tenhle člověk mi byl divný ještě když "vedl" Metro deník, čistý výplach mozku a zadarmo. To nebylo dobré, teď ho vidíme zde, vidíme v přímém přenosu co je být cizincem nejen v zemi, ale i v prostředí, kultuře a tradicích. Imperiální člověk mluvící portugalsky nemůže nikdy a jakkoliv pochopit a přijít na smysl češství a chápat teplo a klid sálající z české chaloupky zvané Kde domov můj.

Proto od Golga ta jedovatá disharmonie, ale snad tu již byl vrchol a Muž z Ria se poněkud uklidní. Kdyby tomu tak snad býti nemělo, měl by si s tím poradit asi někdo kolem Vás. Jinak Golgo přece jen moc jednotvárný, i když velice trefně jmenuje a užívá témat, kterých by se nikdo jiný nedotknul. Zanechává sice vzdor a opovržení, ale nutí nad tím přemýšlet. To je na jeho provokacích dobré, jen jestli to je vůbec k něčemu dobré....
31. 01. 2011 | 20:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Válečný štváči a vrahu z Wallstreetu,

stálí čtenáři myslím vinaře ze Strážnice identifikují okamžitě. Nárazově zde zaplavuje debaty svými rozsáhlými vstupy, které se vyznačují tím, že nemají absolutně nic společného s tématem a vlastně s vůbec ničím ;-) Většinou jich publikuje v debatě tak pět šest za sebou, každý v rozsahu přibližně 3000 znaků.

Navzájem se známe jak své boty, svým způsobem se máme rádi (alespoň já jeho určitě) a víme o svých zvycích a stereotypech. Dotyčný například vypozorval, že má pozornost mírně opadá kolem čtvrté hodiny ranní, takže v tu dobu zpravidla zaplaví debaty svými vstupy. Já jej mažu ihned po probuzení, takže kolem jedenácté jeho texty mizí a řada čtenářů je o ně nenávratně ochuzena. Ale určitě na ně někdy narazíte, stojí to opravdu za to.

Mimochodem dotyčnému se tuším vloni narodil další vnuk (podělil se zde v jednom z těch mála srozumitělnějších a především kratších příspěvků o svojí radost), všichni jsme mu tu vřele gratulovali.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 20:43

stejskal napsal(a):

Pane arlone,

ohledně paní Samkové s Vámi zcela souhlasím. I mně debaty pod jejími blogy chybějí.

Hezký večer.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 20:46

MA-FU napsal(a):

Jak by řekl klasik(nebo to nebyl klasik)
Pepa Řepa jste jednička
31. 01. 2011 | 20:48

Luba napsal(a):

Tapetář Adamec zde onehdá dokonce zveřejnil číslo svého mobilu ve snaze propagovat a prodat svůj produkt (ovšem nikoli tapety).

Vskutku rázovitý to muž :)
31. 01. 2011 | 20:50

Ivan Hochmann napsal(a):

No nemám zase tak skvělou radost z Řepova almanachu.

Je to jeho parketa.Nezapře v sobě obdivovatele imaginace (genia
Járy Cimrmana).Je to zkostnatělý únik před socialistickou realitou.Touto nálepkou jsem obšťasnil více souputníků.Nasrali se na mě!Skoro všichni!To značí,že buď považovali moje repliky za všeobecně uznávané ,resp. akceptovatelné, anebo že potratily smysl pro obecný humor.Ten speciál Cimrmanovský jim asi moc nesvědčil.Ale to je jen moje úvaha.Jíá Cimrmana moc rád neměl.

Jak říkám...nemám důvod ke smíchu,už proto,že jsem v mnoha bodech našel svůj popis.
Měnit svoje zvyklosti však proto,že si nějaký smíšek udělal legraci - nebudu.
Psát dlouhé články je moje parketa,už proto,že nemám rád slaboduché oponující výkřiky.Je vždy moudré vyslovené podpořit alespoň jakousi argumentační hmotou a nedívat se na fakt,že spousta ignorantů to číst nebude.

Nepíši svoje litanie pro ně.V prvé ředě je píši pro ujasnění svých postojů(můžeme tomu klidně říkat ROZVOJ EGA ),a také proto, aby si oposice nemyslela že má tu čest s ksindlem.
Oposice si to ovšem myslí stejně,takže vlastně o nic nejde.

Věnuji Pepovi tolik místa v komentáři ,protože je světlým bodem na těchto stránkách a povětšinou vyjadřuje i moje postoje k mnohým problematikám.

Editore dík.Ivan.
31. 01. 2011 | 20:58

Karel Kubrt napsal(a):

Pepo Řepo, Tvou výdrž bych nechtěl mít. Slibovals', že si dáš pokoj do února a přitom píšeš do úmora. Tvých dvacetpět zamyšlení je pěkných, i když by se to dalo vyjádřit i jednodušeji. Každý se občas potřebuje vykecat. Normální jdou občas do hospody, kecat na netu je majinko úchylné, ale když je člověk někdy sám...
Mě by více zajímalo, jaká skutečná pravidla má mazací editor Stejskal a jeho administrátoři, jestli momentální náladu nebo něco propracovanějšího. To první je trapné, to druhé je napováženou. Holt cenzura je tvrdá řehole.
31. 01. 2011 | 20:59

Emissary napsal(a):

Autore kodexu a autore blogu,

to nemá chybu, tleskám. Kdybych chtěl použít mírně zprofanovaný, ale modifikovaný jazykový konstrukt, použil bych: kdo na něho má. :)

Možná k těm květinám chtělo zakomponovat Smekákloboučníky či Dolukloboučníky, ale to by nebyl styl á la Pepa Řepa. :)
31. 01. 2011 | 20:59

jarpor napsal(a):

Jsou okamžiky, kdy lze porušit předsevzetí, které jsem si dobrovolně dal...

Toto je jeden z nich...

Pepo Řepo,
zdravím a gratuluji.
Vystihl jste výtečně zdejší "paletu diskutérů" pod rouškou rad začínajícím... abyste popsal způsoby zde dlouhodobě přispívajících, způsobem a formou, kterou umíte jen Vy.

Tak.. a vracím se k mému předsevzetí - mlčeti zlato /aspoň na čas/.

Hezký večer

P.S. Pod Hořejším - kde jste to pustil poprvé - to sedlo.

P.P.S. pro xx : Ne, Pepa vystihl diskuse /diskutéry/ zde.
A naskýtá se otázka : Odkoukali způsoby diskuse politici od nás nebo my od nich ? Dle mého - mají výtečné vzory v nás...
31. 01. 2011 | 21:02

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
děkuji za přání, Vám též příjemný a hlavně pracovně klidný večer. Paní KVS je sice také "provokativní", ale na rozdíl od pana Golga se jí vždy podařilo zachovat míru i tvář, i když to pod jejími blogy také leckdy syčelo, pálilo a škvířilo najednou. KVS je zřejmě solidní kuchařka, vřící eintopf vždy dokázala udržet v hrnci, myslím že snad ani moc nepřipálila.
Golgo sem vtrhnul jak Karneval nejdivočejších barev, změtí pocitů a myšlenek, bez ladu a skladu, jako rej tanečnic na Copacabaně, kdy v žáru noci je dovoleno vše a eintopf se valí pláží bez kotlů a hrnců, mis i talířů. Jako tsunami zalévá a vše pohlcuje. Ráno po takové pocitové i morální kocovině si připadáme jako sedláci když jeli v pohádce z roboty a museli se kaší prokousat - tak my se musíme prokousávat tím karnevalovým přístupem pana Blogera Golga.

Může to u nás takto blogersky fungovat a mít úspěch?
31. 01. 2011 | 21:04

stejskal napsal(a):

Jak u koho, pane arlone.

U některých ano, u jiných ne. U jedněch někdy, u dalších ani omylem. A tak je to se vším.

Mimochodem nepracuji, bavím se zde stejně jako Vy či kdokoliv jiný ;-) Teď se zrovna rozhoduji, zda si na PC pustím druhý díl série The Pacific či si půjdu zalétat il dvojku ;-) Což obé zároveň umožňuje, abych sem občas nahlédl a utrousil nějaké to moudro.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 21:11

Emissary napsal(a):

Ivane Hochmanne,

asi na každého diskutujícího z toho bude něco pasovat, ale o to přece nejde.
31. 01. 2011 | 21:13

Luba napsal(a):

Pepo Řepo,
jinak ... smekám Vaši zmijovku :)

P.S.:
Nevím, zda byste za své dílo sklidil tolik aplausu a jásotu, kdybyste k jednotlivým bodům připojil i Vaší receptury poslušné nicky ...
31. 01. 2011 | 21:15

Zacheus napsal(a):

Bravo, pane Řepo! Třikrát bravo! To je naprosto přesný návod, jak psát! Je vidět,že jste jenom pozorně analyzoval mnohé diskusní příspěvky a texty blogerů na Aktuálně cz. Všechny fakulty žurnalistiky mohou jíti na hrnec. Poděkování patří též panu Stejskalovi za jeho úsilí a ochotu ke zveřejnění tohoto mimořádně významného historického textu.-).
31. 01. 2011 | 21:19

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
dávejte na sebe pozor!

Nejste tak snadno nahraditelný, jako Váš zadní střelec!

P.S.:
Hlavně leťte nízko při zemi a pomalu!!!
31. 01. 2011 | 21:21

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
to je skvělé - nahlédl a utrousil nějaké moudro ☺, to se tu pokoušíme téměř všichni. Ovšem jsou i tací, o nichž právě Pepa Řepa sestavil tento itinerář o 25 bodech.

V každém případě si myslím, že s dvojkou nemůžete netrefit, já myslím zejména s lankasterkou. Ale pozor na vyhřívaný posed při noční službě /☻ značka pro černý humor/ myslím to upřímně...☺
http://www.novinky.cz/krimi/223826-myslivec-si-na-posedu-zatopil-otravil-sebe-i-psa.html
Já vám zejména s poslední situací zde mezi blogery a v LOKu doporučuji klasiku - N.V.Gogol, Revizor s Vlastou Burianem.
31. 01. 2011 | 21:23

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Díky za vysvětlení pane Stejskale,

Tak na nočního dravce pana Vinaře jsem ještě neměl to "potěšení" narazit.
Zřejmě ho skolíte dřív, než si toho stačím všimnout. :-)

Úspěšný lov přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
31. 01. 2011 | 21:23

ZAM napsal(a):

Opakovaně vystřikující oslavný gejzír pochval mě jaksi míjí a spíše se kloním k názoru Ivana H., i když sebe v žádném bodu nenacházím kromě 26. přidaném panem Dočekalem.
Jak šedivá jsou všední i nevšední fakta, když srandičky jsou tak zářivě barevné!
31. 01. 2011 | 21:23

VKrob napsal(a):

Vkusné výživné s peripetií i krizí v zrcadle sarkasmu a ironie. Většinou je to ale jednodušší než si hodláme připustit. Jde jen o to jej má většího ...... ( Myslím EGO )
31. 01. 2011 | 21:27

Tenco napsal(a):

Hmm. Tolik pravidel nejsem schopen si zapamatovat i kdyby mě u toho polévali svěcenou vodou levouni z jedné strany a NElevouni z druhé.

A tak jen jedno - avšak univerzální pravidlo :

"Nejsi-li Pepa Řepa, tak se raději nevyjadřuj k ničemu. Mohlo by tě to sakra mrzet.
Do skonání blogů. Respektive do skonání Pepy Řepy."

Dobrou noc a ať vás ta pravidla straší celou noc.

:---()
31. 01. 2011 | 21:29

Michal Macek napsal(a):

stejskal

puste si marinaky urcite je to napinavy jako ksandy :D
31. 01. 2011 | 21:32

Jamima napsal(a):

Ano ano, skvěle sepsáno, není bodu, ve kterém bych se nepoznala.....Pepo Řepo, napsal jste to velice trefně.
31. 01. 2011 | 21:33

stejskal napsal(a):

No, jo, když já to viděl už asi třikrát, pane Macku ;-)

Asi půjdu lítat.

Já přímo ve šturmovikovi moc nelítám, pane Lubo

(spíš v bostonech či bé pětadvacítkách). Ale máte recht, to věděli ruští konstruktéři též. Střelec se dá vycvičit za pár hodin prakticky z kohokoliv (a proto neměli žádnou ochranu, pancéřování, nic; seděli prakticky venku). Piloti jsou vzácní, zvládne to jen někdo, výcvik trvá stovky hodin. Proto seděli piloti šturmoviků v pancéřových "vanách" a stíhači Luftwaffe pak s úžasem popisovali, jak se střely z jejich palubních zbraní od pilotního prostoru doslova odrážejí. Až Hartmann je naučil mířit zespodu na olejový chladič ;-)

Sakra, už tu zase manipuluju debatu ke svému oblíbenému tématu ;-)

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 21:44

Medikolog napsal(a):

Pane Stejskale, nad kodexem jsem se sice zasmál již "na táčkách u pana profesora", ale u vás alespoň nezapadne a dá se dohledat.

Kodex vystihuje situaci, kdy na internetu můžete říci pravdu i nesmysl aniž byste dostali rovnou fysicky po čuni. Tuhle službu pro horké hlavy naštěstí internet dosud neposkytuje. Pan Bretschneider junior zase nemusí být věčně ožralý jako byl jeho pradědeček, když pracně sbíral za císaře pána diskutéry v začouzeném prostředí pražských hospod a restaurací. Dává to přímo ilusi poslanecké a senátorské imunity(/;>D). Navíc se občas podaří i nastartovat vědoucího, který se podělí o zahraniční zdroj... a když se to v "náplavě" nepřehlédne..
Myslím, že Kodex by měli povinně podepsat po řádném nastudování všichni poslanci a senátoři. Při sledování přenosů z parlamentu nějak nabývám sebevědomí.. Pak spustí vrchní uspávač hadů Kalousek a já tiše klopím uši zachvácen úctou ke králi pábení..:-).
Přeji všem krásný večer.
31. 01. 2011 | 21:44

Michal Macek napsal(a):

stejskal

zavist - ja to jeste nevidel :((( a videl ste ty filmy od Eastwooda Dopisy z Iwo-jimy a Vlajky nasich otcu? ja jeste ne a chci si to pujcit tak by zajimalo jestli ste to videl jestli se vam to libilo?
31. 01. 2011 | 21:47

Ládik!!! napsal(a):

Kurňa, jeden lítá a druhý nestíhá termín. Že jsem se nedal na humanitní obor....
31. 01. 2011 | 21:52

Luba napsal(a):

No,
pane Stejskale,
o těch stovkách hodin výcviku si mohli nechat piloti Šturmoviků jen zdát - vždyť to víte sám.
První den filmová instruktáž, šolíchání na polním letišti, a na druhý den do vzduchu ...
Pro někoho druhý den, pro jiného ten poslední.
31. 01. 2011 | 21:52

mb napsal(a):

prošel jsem ve 13 bodech z 25 ...vo prsa ...ale

... jsem to ale pašák ... (bod 7)

zdravim pepu a/i vsechny kol kolem ...
31. 01. 2011 | 21:53

Elena napsal(a):

na začiatku , ako novačik, som čitala len názov blogu, snažila som si zapametať meno blogera, hneď som prejšla na čitanie príspevkov, snažila som si zapametať a zaškatuľkovať diskuterov, na základe diskusý som určovala obsah blogu, blog som čítala len v krajnom prípade, ak som potrebovala sa za niečo chytiť( myslim vynadať blogeru) neskoršie som pokročila, už ani nadpisi som nečitala, stačila mi fotečka blogera,

rano som mavala opľuťý monitor okolo obeda som si ho poumivala,

dala som každemu blogeru predžívku,
aj diskutery u mňa maju predzívky, pán Stejskal tiež,

Horejšího volam = kolobok
Tenco kida u mna je gribok

na dnešný deň si davam svoje názvy na každý blog,
napríklad aktualný blog Horejšího u mna má názov :
Darvinista a veriací v jednéj osôbe, v akcii.

okrem toho nahlas komentujem si pod nos vízor blogera,

a čo ty plešaťý dnes si vymudroval nového?

alebo , na Hvíždalu si poviem : davaj bacha teraz ty ukažem, padnu ty tie okulare
31. 01. 2011 | 21:56

stejskal napsal(a):

Viděl, pane Macku,

určitě si to půjčte, ale asi nečekejte zázraky (zejména pokud jste viděl Bratrstvo neohrožených, Zachraňte vojína Ryana a nakonec i Pacific; tyto filmy jsou podle mne v kategorii válečných - tedy spíše protiválečných, neheroických - filmů naprostá špička.

Už musím brzdit, mělo by to zde být o brilantnín textu pana Pepy Řepy, ne o tom, na co se dívám v bedně či na písíčku ;-)

I Vám hezký večer, pane Medikologu,

tento text bude i nadále jednoduše dohledatelný v mých "Oblíbených". Potkáte-li nějakého poslance či senátora, nasměrujte ho tam. Budu dělat to samé ;-)

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 21:56

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane Lubo. Ale přeci jen byli piloti o něco vzácnější "materiál" než střelci. l.s.
31. 01. 2011 | 21:59

malá Dáma napsal(a):

Nahoře jsem se nepodívala na datum, ejhle je to čerstvé tohoto dne a tak mám štěstí: vyspravilo mi to náladu aspoň na pozdní večer. Pepovi Řepovi i Vám pane Stejskale smekám klobouk (i když se to od dámy nepožaduje). Bravo!
31. 01. 2011 | 22:00

S U C H E C napsal(a):

Je to vtipné, výstižné, nedodržitelné :-)

To se panu s buřinkou opravdu povedlo excelentní dílko.

Mělo by se povinně vyučovat a zkoušet jako Zákl.ř.1.

P.S. Jo, a kdy je opravný termín?
31. 01. 2011 | 22:12

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
ke zmíněným filmům bych ještě přidal "Memphisskou krásku".

http://www.csfd.cz/film/10339-memphiska-kraska/
31. 01. 2011 | 22:15

Rumcajs napsal(a):

Byla by to sranda, kdyby to nebyla pravda.
31. 01. 2011 | 22:15

stejskal napsal(a):

Mám "Mephiskou krásku" moc rád, pane Lubo.

Viděl jsem jí snad dvacetkrát. Ale úrovně těch tří výše zmiňovaných filmů myslím nedosahuje (i když je to samozřejmě dáno dobou, kdy vznikla). Spolu bychom tam našli desítky momentů, které nemají s realitou nic společného (třeba hašení hořících motorů střemhlavým letem ;-)

Slibuji, že někdy napíšu o letadlech blog, abychom si o tom mohli spolu povídat a nezanášet debatu věnovanou jinému tématu, jako třeba tuto (přemlouval jsem k tomu i pana Dočekala, který má s létáním bohaté zkušenosti, ale nechce).

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 22:21

Dočekal napsal(a):

Pane Stejskale,

pan Dočekal by především uvítal, kdybyste se už konečně vyjádřil k tomu, co jmenovaný napsal v tomto svém příspěvku v této diskusi: 31. 01. 2011 | 20:11
Já jen, abych věděl, na čem jsem.
Děkuju předem.
31. 01. 2011 | 22:27

Karel Matousek napsal(a):

Cist clanek nemusis, titulek staci. Genau, genau, genau. Na tom zaklada svuj showmanship prave prof. Horejsi. Pred casem jsem v diskusi se Suchecem, coz je dalsi borec, jenz je mnohem zajimavejsi a vtipnejsi nez mnoho zdejsich rezidentu, napsal, ze predhodi-li nekdo masam titulek ' Analni sex s Paroubkem na fotbale', ma zajisten tydenni star status. Suchec, ktery pracuje v PR, odhadnul ctenost na 121 342 a sprdnul me, ze jsem to proflaknul. Od te doby Paroubek, pravda, navzdory usilovne snaze, ponekud ztratil na atraktivite, ale stejne ... Pointa jest: nemate-li zrovna co rict, prosim mlcte.
31. 01. 2011 | 22:31

Liduška napsal(a):

Výstižné, tleskám.
31. 01. 2011 | 22:32

vasja napsal(a):

Chybí tam podstatný bod č.26. Někde na to upozornil pan Skeptický.

Když seš v prdeli, vem si na pomoc Hitlera. Budeš morálnim vítězem.
31. 01. 2011 | 22:34

voroshilov napsal(a):

Stejskal:
Trochu brzdete s tim letadlovym rusofobem Lubou(z minuleho blogu),muj dedecek namorni pilot ukoncil Krasnodarskoje letnoje uciliste i kdyz nevim na cem letal,ze zacatku valky byla zkracena lhuta vycviku pilotu na 6 mesicu.
31. 01. 2011 | 22:38

Marina napsal(a):

"Radovat se z krásy života je podezřelé, asi sis moc nahrabal." Ta se mi libi nejvice ;-)) Ja se akorat vzdycky rozcilim, kdyz ctu diskuzi pod blogy ci clanky. Vzdy se tam totiz najde nejaky brouk pytlik, co vsude byl a vsechno zna, nejaky rasista, co se s muslimem v zivote nepotkal, nekdo, kdo nadava na zidy, nekdo, kdo nadava na podnikatele a banda lidi, co si konstantne na vsechno stezuje ... na praci, na politiku, na zivot obecne.
31. 01. 2011 | 22:43

Luba napsal(a):

vorošilove,
jde o autentická svědectví pilotů, kteří na Šturmovicích za války létali. První den teorie, druhý den do vzduchu ...
Viz svědectví pilota Šturmoviku, pana Borejka:

https://www.youtube.com/watch?v=Yr7C3YawF5k

Instruktážní film:
https://www.youtube.com/watch?v=TBtIybJOWN4&feature=related
31. 01. 2011 | 22:47

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Dočekale,

už jsem Vám to psal několikrát (včetně naší mailové korespondence), ale rád Vám to napíšu znovu.

Dle mého soudu je tak sedmdesát osmdesát procent příspěvků v těchto debatách osobními urážlivými výpady, které nemají s debatou nic společného. Není v silách nikoho tomu zabránit. Jedinou možností by bylo buď debaty zcela zrušit či zavést velmi přísný systém registrace či zasílání diskusních příspěvků editorům, kteří rozhodují, zda budou publikovány či nikoliv (jako třeba na BBC).

Časem se to stejně stane, ale dělám vše proto, aby to bylo co nejpozději.

Čili pokud nejste ochoten vstupovat do takto nastaveného veřejného diskusního prostoru s tím rizikem, že se o Vás holt občas někdo otře (a ubezpečuji Vás, že o většině blogerů zde anonymové píší daleko větší lži a sprosťárny než o Vás), pak sem nechoďte. Nikdo se o Vás nebude otírat a nebudete se muset dovolávat ničí ochrany.

Ale i tak bych si od Vás něco létání rád přečetl.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 22:47

Mc Cali napsal(a):

Jedním slovem....nádhera.
Moc jsem se pobavil.
P.S.
Pane Stejskal....na ten blog od Vás se moc těším. Doufám jen, že to bude leště letos. o:)
31. 01. 2011 | 22:49

zajíc napsal(a):

Tak to se Pepovi Řepovi otci českého feminismu, zakladateli hnutí Rovné šance a milci všech českých a mezinárodních gendertet velmi povedlo.
31. 01. 2011 | 22:50

tlachal napsal(a):

Tlachání na internetu, mlácení prázdné slámy, keci,keci, kecičky, bláboly a blboviny, hlouposti a nesmysly, pitomosti a debility . Tak asi taková je úroveň diskuse.
31. 01. 2011 | 22:52

voroshilov napsal(a):

Luba:
Za jeden den se nenaucite ani jezdit autem natoz ridit letadlo,a jeste navigace,povetrtnostni podminky,pristani v extremnim pocasi,katapultovani,tankovani paliva...Ten Borejko musel byt genius!
31. 01. 2011 | 22:53

buldatra napsal(a):

Navrhuji neprodleně zaslat opis kodexu sběratelům do Královské knihovny ve Stockholmu, protože tam už mají ten poctivě ukradený Codex Gigas.
Švejdi alespoň nebudou nuceni k organizování nové loupežné výpravy do Práglu za účelem ukořistění dalšího kusu do sbírky.
Takže ušetří se tím čas a švédské peníze.
31. 01. 2011 | 23:01

Luba napsal(a):

vorošilove,
kdo se nenaučil, měl holt smůlu.
Navíc - to řízení Il-2 není zrovna z nejjednodušších.

P.S.:
Jaké katapultování máte na mysli? V té době jste tak nanejvýš mohl odhodit kabinu, vyskočit, počítat 21, 22, 23 a trhnout uvolňovací rukojetí padáku.
31. 01. 2011 | 23:07

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Voroshilove,

řada sovětských pilotů měla velmi kvalitní výcvik a nemálo z nich bylo skutečnými esy, jichž se Luftwaffe oprávněně obávala (mohu Vám jich tady vyjmenovat několik desítek, další dohledat v literatuře, kterou mám po ruce).

Jenže to probíhalo všude stejně.

V roce 1940 (během Bitvy o Británii) posílali Britové do vzduchu piloty, kteří měli nalétáno, deset patnáct hodin na bojových stíhačkách. Nebylo zbytí (řada z nich nepřežila první let).

V letech 1941 až 1943 dělali to samé Sověti. Nebylo zbytí.

Koncem roku 1944 a v roce 1945 se situace opakovala v Luftwaffe (většina tzv. experten byla mrtvá, výcvikové jednotky nestačily naplňovat potřeby frontových jednotech. Jak sovětští, tak i britští a američtí letci udávali, že jejich soupeři nejsou potřebně vycvičeni, neovládají taktiku, střelbu, bojové obraty),

To není nic proti sovětskýn letcům (Kožedub, Pokryškin, Rečkalov a řada dalších, byli nejlepší z nejlepších, a to nejen v sovětském letectvu, ale mezi spojenci vůbec)

Doporučuji http://www.valka.cz/clanek_1009.html

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 23:07

Marge napsal(a):

Výborně napsané, máte můj obdiv. :D Tak dobře jsem se nepobavila už dlouho. :D Klobouk dolů a hluboká poklona.
31. 01. 2011 | 23:18

Herbi napsal(a):

K danemu tematu bych si dovolil pouze nevtipne poznamenat, ze je zajimave, jak moc velka cast energie diskutujicich je venovana k dosazeni vitezstvi (sveho nazoru) ci odreagovani animozity (k nazorum jinych) a jak malo naopak jde o sdelovani si napaditych myslenek pro jejich originalitu a uzitecnost. Toto je pravdepodobne vlastni nejen vubec vsem lidskym diskusim, ale asi i vubec veskeremu lidskemu pocinani, a proto se svet vyviji kupredu tak zatracene vahave a pomalu.
31. 01. 2011 | 23:29

Dočekal napsal(a):

Stejskal:

No, tak to jsem si konečně oddechl! Když se mi tedy nelíbí, že tady o mně jeden psychopat, který navíc krade nicky, napíše to, co napsal například zde

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=12053

tak mám jednoduše odejít. Ostatně - nikdo mne tady přece nedrží, že.

Víte, chtěl jsem to původně řešit prostřednictvím soukromé mailové pošty. Nakonec jsem naznal, že bude přece jen lepší, když si to přečtou všichni.
Tohle vyložené svinstvo - Komu se to nelíbí, může jít - jsem slyšel po tom Vítězném Listopadu tolikrát, že bych už měl být vůči němu imunní. Nejsem. Protože tohle je právě to, co chtějí dokázat všichni ti, kteří tady chtějí nejen vládnout, ale hlavně nás ovládat. A když to nejde po dobrém, tak to holt musí jít po zlém.
Tu vaši výzvu s dovolením neposlechnu. Dnes už se nenechám znechutit, natož pak zastrašit. To, že se tady prezentuju pod svým občanským jménem (pravým!) mi paradoxně dává úplnou svobodu k vyjádření vlastního názoru. A ten svůj vlastní názor tady budu vyjadřovat tak dlouho, dokud já budu chtít.
Jinak se musím opravdu pousmát nad skutečností, že někdy je důvodem k výmazu celého diskusního příspěvku jedno neslušné(?) slovo a pak bez jakýchkoliv problémů projde to, co opakovaně napsal zloděj nicků pod nickem blue jay.
Jen pro vaši informaci: My, penzisti a také staří pamětníci, máme kromě toho psaní příspěvků do on-line diskusí také něco jako soukromý diskusní klub. Tam si vzájemně vyměňujeme informace, které nám naše sdělovadla jednoduše zatajují. A protože vím, že některé informace jsou nežádoucí i na internetových diskusních serverech, tak počítám s tím, že budu v nejbližší době nařčen z toho, že rozbíjím zdejší diskuse. I na tohle jsem připraven.
Ano. V těchto diskusích jsou preferovány málověté a hlavně nic neříkající "diskusní" příspěvky. Ono je jistě velice poučné přečíst si něco o tom, že dva psi jednoho zdejšího "diskutéra" jsou chytřejší než já. Mne ale těší, že nejsem zdaleka jediný, kdo si sem chodí nejen pro poučení, ale také pro získání a předávání nových informací. Naštěstí zatím nejsme v menšině. Až tady převáží vykřikovači jednoduchých hesel, tak to vzdám i já. Do té doby to tady se mnou holt budete muset nějak vydržet.
31. 01. 2011 | 23:29

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Dočekale,

k Vašemu textu není prakticky co dodat.

Jsem rád, že jsme si konečně porozuměli.

Hezký zbytek večera.

Libor Stejskal
31. 01. 2011 | 23:32

Brundibár napsal(a):

Děkuji vám oběma, pane Stejskale a Pepo Řepo,

je to velmi přesné shrnutí místní diskuse. A zároveň shrnutí, proč se místních diskusí zúčastňuji jen velmi letmo a (až na tuto výjimku) čistě pasivně
31. 01. 2011 | 23:43

Pípa napsal(a):

No, je to docela vtipné. Já jsem se tam ale nenašel. I když v minulosti občas, abych nemachroval.

Chtělo by to ten seznam elity diskutujících. To by byl mazec, Jak by se ti snobáci porvali.
01. 02. 2011 | 00:02

pepinolupino napsal(a):

Skvěle napsané 25tero, které by mělo být vstupním školením všech mladých i "mladých" diskutérů, a rozšířeno po všech i-diskusích! Jen se musím ubezpečit - není to celé míněno ironicky, že ne...?
01. 02. 2011 | 00:09

Burbank napsal(a):

Ach, jak jsem se před více než půlrokem nemýlil, označiv Pepu Řepu za chráněnce tzv. editora blogů. Nyní v jedno splynuli, jako dvě obcující trepky v extatické blogosférické konjugaci, jeden nadutý rustikální pablb (mám-li použít jeho vlastní typologii - ale to mě před smazáním stejně nezachrání) a jeho rozněžněný obdivovatel, který tak rád přehlíží, že většinu ze svých kodifikovaných přikázání tak rád dodržuje právě tento samozvaný Mesiáš, ačkoliv se svým sarkastickým tónem snaží upachtěně naznačit, že zrovna on takový není.

Devět měsíců jsem se na tyhle blogy ani nepodíval a jenom jméno Pepa Řepa na hlavní stránce Aktuálně mě svedlo ze správné cesty. Slibuji, že naposled.

Komplot jest dokonán. Armádo Řepostejskalů, pochodem vchod!
01. 02. 2011 | 00:11

honolulu napsal(a):

Aktualne CZ, mi dalo nahlednout do zivota v Cesku, kde neziji od prichodu Rusu. Jsem za to velmi vdecny Vam, pane Stejskal.

Bystrosti usudku, na me od pocatku silne zapusobil, Pepa Repa.
Ja zde kralem ! Logikou, cistym technickym rezem, (Longitudinal Section) samozrejme Cochtan. Jsem vdecny za svoje obohaceni i mnoha jinym lidem napr. Karlu Muellerovi, Medokologovi a z politicke opozice i panu Bedovi. Pani Tuzka je ma velka laska a nekdy myslim i na Elenu. (Prosim nerikejte ji to, at zas nedostanu nafackovano.)
Informace na Aktualne CZ maji daleko vetsi cenu nez na nasi TV.
Pepa Repa napsat vyborne postrehy ! Mam take radost z toho, ze hodne lidi umi samostatne myslet bez nasady ruzovych clon. (Zde je nadeje, ze Praha nebude druhy JHB.)
Nemente nic pane Stejskal.
01. 02. 2011 | 00:12

miraz napsal(a):

Mne je teda 37 a radeji provozuji ten sex, nez diskutovat s magory. Asi jsem zastydl v puberte...Tak se mejte, diskutujte a zplodte nejakou strasne ukrutnou myslenku :-).
01. 02. 2011 | 00:24

valčíček napsal(a):

Hezký...:)) ...ale nic pro mě...:-(
01. 02. 2011 | 00:46

honolulu napsal(a):

To miraz,
Strasne ukrutna myskenka se sama zrodi ve vzajemne informovanosti ! Provozovat sex je vyborny napad. Je na to potreba fugujici testicles, tak jako na myslenky fungujici mozek.
Zdravy vyvoj vam casem zuruci i rust mozku, takze jednou budete mit ve Vasem zivote i neco na myslenky. Musite trpelive cekat a jist vitaminy. Prvnich 100 let je vsak nejhorsich...
01. 02. 2011 | 00:51

Kontrolní otázka? napsal(a):

Ten Pepa Řepa je "náš", nebo "jejich" ?
01. 02. 2011 | 00:55

Carlos V. napsal(a):

:-( a mě to příjde jako cílená agitka proti chudáku starému vlkovi.

Ne, že by netrpěl spoustou vyjmenovaných neduhů. Ale je tu toho ještě dost k dodání.

A tak bych ještě přidal pět přikázání :

26) Příspěvek okořeň světáckým humorem. Ti, co se považují za inteligenty, budou chrochat blahem.

27) Nezapomeň na link na písničku. Ďoporučují se šedesátá až sedmdesátá léta, z novějších jen balady. Čitatel zaslzí a účastně kápne slza.

28) Nostalgie je velkým lákadlem. Uveď čtenáře do nálady popisem plánované konzumace - nejlépe červeného vína - někde ve stylovém prostředí.

29) Dej pozor na komunikaci. Nadávat se tu nesmí, tak s jízlivostí nejdál dojdeš. Chceš-li někoho získat, smajlíkuj a pochlebuj.

30) Nezapomeň, že inteligent má názor řádně zdůvodněný. A tak přemýtej, obracej, blábol a křepči. Jde o formu a ne o obsah, nikdo nedojde k tomu, že na danou věc názor vlastně nemáš.
01. 02. 2011 | 00:58

Lena napsal(a):

Hmmm. Tak jsem se poznala skoro ve všem. Jdu se zastřelit.
Pac a pusu Pepovi Řepovi!
01. 02. 2011 | 00:58

S.Š. napsal(a):

Vážený pane Stejskale, ad "povinné registrace":

Po zkušenostech z veřejného prostoru nemyslím, že by se po jejich zavedení něco mohlo podstatně změnit. Příkladem budiž registrace diskutujících na Psu a Virtually, kde způsob debaty časem opět sklouzl do nenávistného pokřikování několika lidí, mimochodem, v některých případech týchž, díky nimž byla registrace původně zavedena (lidovky.cz patrně způsob komunikace mezi diskutujícími nehlídají a pokud snad ano, nepřekáží jim). Někteří z těch, kdo nebyli vpuštěni do jednoho prostoru, se jen přesunuli do sousedního. Kdo přichází s názorem do debaty a činil tak slušnou formou dřív, slušným většinou zůstane, kdo nebyl slušný nikdy a dikuse tohoto stylu mu přijde normální (asi tak mluví i doma), toho nepředěláte, takový člověk se ani registrací omezit nedá, jeho naučené chování a výrazový rejstřík vždy dřív nebo později vyplavou na povrch. Zdá se mi, že jedinou účinnou pomocí by bylo skutečně zasílání diskusních příspěvků editorům, to je ale náročné a já bych pro to spíše asi nebyla. Nestydlíni by se navíc dožadovali ústavně zaručené svobody slova a psali o "cenzuře". Ne, nesměji se, to jsem skutečně zažila od těch obzvláště vyvedených přispěvovatelů. Chtějí svobodně vykřikovat své nadávky, pomluvy, etc., ve snaze znemožnit názorového oponenta, tvrdí, že na svobodné vyjadřování "názorů" (ano, říkají tomu "názor") mají "právo" a ti, co se tomuto typu debaty brání, chtějí podle nich znovu zavádět "bolševické metody").

S korekcemi současného stavu bych tedy, pane Stejskale, váhala, nikoliv ale proto, aby se přenechalo volné pole konfliktním, neslušným či jinak problémovým debatérům. Myslím, že pokud jim nebude věnována pozornost, jakkoliv je to někdy těžké, sami časem odpadnou. Navíc se mi zdá, že za dobu mých návštěv (cca 1 rok) osobních útoků mezi diskutujícími ubylo. To jednak díky Vaší trpělivé kultivaci prostředí a také díky těm, kteří na případné osobní útoky buď nereagují anebo reagují smířlivě či s nadhledem a vtipem. Ti mají mé poděkování (and so as you).
S pozdravem
01. 02. 2011 | 01:11

MK napsal(a):

Pepa řepa je žido-bolšvický komunistický fašišta, ve službách aktualne.cz.

PS: Už si ten expert na mezinárodní politiku, Petr Jemelka opravil tu prezidentovo rakvy?!
01. 02. 2011 | 01:22

Grinch napsal(a):

lehké pobavení, těžké cokoli říkat i když kecy jsou to nejlehčí, co člověk zplodí - dle výše uvedeného jsi tak, či tak blb - pokud ti za to někdo nezaplatí
01. 02. 2011 | 01:25

r.m. napsal(a):

asi takhle?
Rothschildové vstoupili na trůn mezinárodního bankovnictví s bitvou u Waterloo. Poté, co založili své bankovní domy v Londýně, Paříži, Frankfurtu, Vídni a Neapoli, profitovali v těchto napoleonských válkách ze všech stran. (10) Britský patriarcha, Nathan Rothschild, byl známý tím, že měl v Londýně zprávy jako první, dokonce dříve než monarchie a parlament, a tak během bitvy u Waterloo všichni sledovali jeho tahy na akciovém trhu. Po bitvě dostal Nathan zprávu, že Britové vyhráli, o více než 24 hodin dříve, než samotný parlament, a v tichosti zašel na londýnskou burzu a prodal vše, co měl, z čehož přihlížející dovodili, že Britové prohráli. Nastala prodejní panika, ve které všichni prodávali akcie, jejich ceny se propadaly a trh se zhroutil. Výsledkem bylo, že Rothschild pak skoupil téměř celý britský akciový trh za pár šupů, protože jakmile dorazila zpráva o britském vítězství u Waterloo, Rothschildovy nově nabyté akcie získaly na ceně, a tím jeho bohatství nesmírně stouplo, vyšel z toho jako čelní ekonomická postava v Británii.
je to ze zvědavce
01. 02. 2011 | 01:48

Anita napsal(a):

Všichni tu tleskáme, jsem ráda, že tu bylo, to jeho dílko dnes uvedeno blogu. Děkuji panu Stejskalovi,že tak učinil. Všichni víme, že je to ironicky popsaný stav, jež tu panuje pod všemi blogy.
Já se jen obávám, že to byl poslední příspěvek "Pepa Řepa", že už ho to tu znavilo. Všichni jsme se v tom poznali a zasmáli, jenže, opravdu je to k zamyšlení.
Když jsem objevila blogy, tak jsem uvítala možnost sdílení názorů. Dnes po roce, jsem postupně dospívala ke stejnému názoru, jako pan Pepa Řepa, ale on to uměl trefně legračně pojmenovat. Také jsem se už minulý týden přesvědčila, že je to ztráta času. Někteří blogeři mně vysloveně nepřitáhnou, jiní vyprovokují. Je málo blogerů, kteří,když napíší svůj blog, tak reagují a tam je potom i lepší úroveň příspěvků.
Je mi jasné, že je to prostor veřejný, tedy ne určen pouze pro intelektuáli, ale také i pro ty jejichž vyjadřovaní a myšlení není tak bystré a musí se tedy projevit, alespoň nějakým způsobem.
Pokud tu tedy bude více těch výkřiků a přetahování se, blogy budou opuštět ty, kteří to nemají zapotřebí nechat se stále někým šťouchat. Jaká úroveň zůstane, no příměr asi "hospoda 4. cenová" a tam si dovolí vstoupit jen hodně otrlý člověk.
Loučím se s vámi a popřemýšlejte, jestli je to ring pro egoisty nebo diskuze pod blogy.
01. 02. 2011 | 03:04

libik napsal(a):

Proti tomuto článku se přece jenom musím jako člověk de facto ohradit.

Ad hobene, rady se tu vyskytující opravdu k plodné diskuzi nepomůžou! Dokáži vám to implikačně - pokud lidé budou používat tento způsob dorozumívání, bude to tu ještě horší! DALEKO LEPŠÍ BY TŘEBA BYLO, ABY ČLOVĚK PŘEČETL VÍC NEŽ JENOM TITUELEK, člověče nešťastná!!! Kdybych já měl napsat pětadvacet bodů, které mají poradit diskutérovi, ve všech, on sandres despo, bodech bych pak nabádal především k větší toleranci názorů a ne jak vy tady NAPROSTO NESMYSLNĚ radíte, že má být člověk naopak naprosto útočný!
01. 02. 2011 | 03:04

:D napsal(a):

komupak se asi chtěl zavděčit, ten trouba
01. 02. 2011 | 05:30

trololo napsal(a):

>abuelo
neplakej, to ti mel sdelit tvuj lekar, ze demokracie je jen pro svepravne a ze vy spamujici posuci si nezaslouzite nic jineho nez mazat a mazat

na druhou stranu splnujes naprostou vetsinu bodu repova kodexu. blahopreju.
01. 02. 2011 | 06:05

Luděk Zika napsal(a):

Kouzelné zábavné,úsměvně- pobavil jsem se po ránu. To , že obeně úroveň mnoha přispěvovatelů je taková, jak jste popsal je pravdou, myslím si , že každý se v některém bodě našel, i já..... Škoda, že jste také do těch pěkných slov nezahrnul zhodnocení Vašich kolegů, stylu jejich psaní, nestrannosti - úhlu pohledu, někdy i hlubších znalostí problematiky, o ,, bulvaritě a tendenčnosti ,, názvů některých článků nemluvě. Obecně úroveň distutujících a redaktorů je odrazem stavu společnosti a zejména krásnou ukázkou ,, hodnot a priorit ,, doby.
01. 02. 2011 | 06:11

Sony napsal(a):

pěkně debilní
01. 02. 2011 | 06:21

Evžena napsal(a):

Není nadto, zůstat svůj. Člověk sice schytává rány "od nich" i "od nich", tedy z obou stran, ale to ho dostává někam na střed. Na štěstí.
01. 02. 2011 | 06:23

vasja napsal(a):

Dočekal napsal(a):
Ano. V těchto diskusích jsou preferovány málověté a hlavně nic neříkající "diskusní" příspěvky.
----------------------
To já teda dělám tak, pane Dočekal, že všechno moudro dám do dvou řádků.
Je to pak sice dost hustý, někomu to hlavou prostě neprojde, ale když aspoň dvoum, tak dobrý. Vite?
Dělejte to takytak.
01. 02. 2011 | 06:24

Misan napsal(a):

Tak to je naprosto perfetkní...krásně trefné..:-D:-D:-D
01. 02. 2011 | 06:25

Pompeius Magnus napsal(a):

Bravo, pane Pepo Řepo,

strašně mě zabolel bod 13

"13. Je-li ti dvacet, co tu hledáš? Věnuj se sexu."

Já bych tak rád, tak rád..................
01. 02. 2011 | 06:45

vasja napsal(a):

Carlos V. napsal(a):
:-( a mě to příjde jako cílená agitka proti chudáku starému vlkovi.
A tak bych ještě přidal pět přikázání...................
----------------------------
A ty mňa nejeb a posuň si číslování.
Dvacítkušestku mám já!!
01. 02. 2011 | 06:45

Cech napsal(a):

Zde uvedených 25 bodů.
Je zaručeně velmi přínosné a pro diskutující asi hodně poučné je aplikovat.
Nevím jak komu, mne osobně dal blog pana Haase to správné šťouchnutí k dalšímu zamyšlení.
Zřejmě i těchto 25 bodů upozorní na věci stejně fundovaně, jako bylo představení "spin doctora".
01. 02. 2011 | 07:45

Da.Rock napsal(a):

Dávám sto bodov. Pokud jsem se tím dosud neřídil, odteď začnu!
01. 02. 2011 | 07:56

Admirál napsal(a):

Pane Stejkale, víte, že bez Vinaře ze Stážnice by to nebylo ono?

Sestavení toho, co sem věší, musí dát spoustu práce. Inu pracovitý vinař. A když se stočí dikuze mimo jeho "hlavní okruh" k vedlejším příjemným tématům jako je jídlo a pítí,je fain.

Já bych si ho na stánkách hýčkal.
01. 02. 2011 | 08:01

Terry napsal(a):

pro pány Pepu Řepu a Stejskala:

Skvěle vypozorovaný "kodex", kterým se kupidivu mnoho "diskutujících" řídilo, aniž by byl formulován.

Kéž by se více diskutujích řídilo i tím páně Stejskalovým kodexem, i když musím přiznat, že i mně v některých případech nenapadá adekvátní slušný (kodexový) název pro ty, kteří se díky politické (a tím případně státní) funkci považují za elitu národa (což předpokládá morální kvality, jichž se jim ale nedostává), stejně tak jako mně nenapadá demokratická cesta, jak se jich (konečně) zbavit.

Nicméně alespoň (sprostě) neurážím ty zde diskutující, s nimi pro jejich myšlenkové a verbální "ejakulace" (způsobené pro mě nepochopitelnou jednobarevnou zaslepeností, nejčastěji modrou či oranžovou) nesouhlasím. S pobavením často sleduji, jak jsem ("opravdovými demokraty") v jedněch diskusích osočován těmi modrými jako hnusný socan, a v jiných naopak oranžovými za blbého modrého ptáka, podle toho jak jsem se kterých svými příspěvky necitlivě dotknul v jejich čistém "přesvědčení".

Pánové, dík a mnoho zdaru!

Mj. pobavil jsem se na seznamu "vulgarismů" definovaných Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (viz Média dostala seznam zakázaných vulgarismů - http://www.ct24.cz:8080/media/113208-media-dostala-seznam-zakazanych-vulgarismu/):
mezi "nevhodné" výrazy patří např. i
babizna, fuchtle, prďola, vochechule, čuně, šmarjápano, krucifix, mizera, křivák, křupan, nácek, socan, komouš, bolševik, modrá straka, bolševik, fašoun, pánbíčkář, držgrešle, přetrhdílo, hezoun, hrubián, moula, hejhula..

Zajímavé, že RRTV nezakáže přímé přenosy z parlamentu a záběry našich vrcholných státních představitelů - zářným "příkladem" (cenzurováno, cenzurováno, cenzurováno, cenzurováno) byl bývalý premiér Mirek Topolánek.

Ale - co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.
Doprčic - asi jsem to měl raději napsat latinsky (Kvod licet joví nón licet boví), protože v češtině jsem použil nedovolený výraz "volovi" (doufám, že členové RRTV neumí latinsky).
A ještě jsem, já bloud, použil výraz "doprčic"; snad "sapristi" zakázané není...stejně jako "bloud"...

Čo ja viem...

Alespoň vidíme, čím se RRTV také "zabývá"...

Terry
01. 02. 2011 | 08:01

Stan napsal(a):

No a je to tady, pane Stejskale. Fáze 2.

Fáze 3 bude ublížené fňukání a žádosti, abyste pana Dočekala zabanoval, střídavě se silnými řečmi o tom, že on si nedá od nikoho nic líbit, a bude za "svobodu slova" bojovat až do konce.

Fáze 4 bude, že Vám bude vyhrožovat trestním oznámením a soudy.

A fáze 5 bude to, co tady u Vás produkuje vůči mé osobě a mému webu. Akorát že to bude provádět na těch několika webech, kde ho to ještě nechají dělat.

To jen abyste věděl, co Vás čeká.
01. 02. 2011 | 08:09

skeptický napsal(a):

Už Chruščev varoval před kultem osobnosti.Ovšem jednou dvakrát za století se objeví velikáni v evropských dějinách kde to prostě příjde spontánně.

Nikdy bych si nedovolil použít prdel a Hitlera v jedné větě.O mrtvých jen v dobrém.Je to slušnost,nedělám výjimky.

A paní Rotšildová umí pečenou husu a bábovku skoro jak maminka.
Strejdu Nathana a tu zápletku zvěčnil v postavě hraběte Monte Christo už Sáša Dumasovic,jenomže z vlastenectví z něj udělal frantíka.

Jsou dvě letadla známá jako létající cihla.Šturmovik a Phantom.Ten navíc kouří.

Stát se stíhacím esem je jednoduché i v době míru.Stačí pohřbít 4 svoje stroje.Jen pro medajle si musíte k sousedům.

Nějaký Rus dokázal sestřelit Štuku minometem.Kam se hrabem.
01. 02. 2011 | 08:15

Já První napsal(a):

Právě proto, že většina příspěvků na blog.aktualne.atd. koresponduje s tímto "antikodexem", je téměř nečtu. Nic mi nedávají, pokládám to za ztrátu času, který na hledání jehly opravdu nemám. A propos by mě zajímalo, jestli je někde opravdový kodex, ze kterého by se prostý český člověk, který ve škole nedával pozor (když jsem tohle řekl v Německu, divili se ti naivní Němci: "Vždyť potom ti žáci musejí mít problémy..."), poučil, co to vůbec je smysluplná diskuse.
01. 02. 2011 | 08:17

Ivan napsal(a):

Neválel jsem se smíchy, bohužel bylo mi z toho smutno. Máme slovo psané a slovo vyslovené. Obě slova by měla mít váhu, dokonce se říkalo za mých mladých let, že slovo dělá muže.
To platí vždy, když napíšu, nebo vyslovím vždy po rozmyšlení.
Jinak děkuji, pane Stejskal, za uvedení onoho kodexu, kéž by mnozí pochopili. Snad by bylo vhodné občas zopakovat, protože
i přemýšlet je třeba se učit o čtení nehovoře.
01. 02. 2011 | 08:31

Doubas napsal(a):

Jo pekne napsany, ale jen pro ty, co se vetsinou zminenych pravidel asi ridi. Od doby Guttengerga se na papir dostalo ledasco, s prichodem komplu a netu se psany text zmenil na zaznam zvuku. Pred deseti lety v diskuzich pokrikujiciho blba vykopli lidi sami, ale s cenou komplu kolem tri tacu se holt zacaly dit veci...
01. 02. 2011 | 08:31

Elena napsal(a):

Honolulu,

prispevaťeľa Tužka si vážim, príspevateľ Tužka vie, že si ho veľmi vážim, preto že mi ukazal svoju moc, v praxi,
jedine ma mrzi, že pri všetkéj tvojej inteligencie si ma nepochopil , to nevadi,
možno pochopiš časom,
Elena, netreba
Zobraziť podrobnosti Od:
R23SHOW23@seznam.cz
Komu:
Elena Dátum:
Včera 15:50Prílohy:
Elena, netreba
sa búriť na atlase, stači keď sa búri Egypt.
Uber paru, Zorbyňa, tie rúre tam sú ozajstný kokotovia.
Samý buzerant. Ešte že len tam pišem, . nema to večší vplyv
ako prievan na dvore. maj sa.
z

Re: nič sa nedeje :)))))
R23SHOW23@seznam.cz
Komu:
Elena
Dátum:
Včera 20:06Prílohy:
Re: nič sa nedeje :)))))
Skryť podrobnosti Od:
R23SHOW23@seznam.cz
Včera 20:06Veľikosť:

Ahoj Elen,
cesta na Olymp je plná hudby,
jsou tam dva protagonisté,
jeden má 4 nohy. Kolik nohou má Elen?
youtube.com/watch?v=ENoZOz95S0M

z
01. 02. 2011 | 08:38

Kontrolní odpověď napsal(a):

Ono se na tu otázku jestli je Pepa Řepa...
"jejich" a nebo "náš"
dá odpovědět tak jednoduše jako na otázku...
"Čí je státní dluh a nesplatitelné úroky".
01. 02. 2011 | 08:51

SuP napsal(a):

Já První -
Čtěte tu menšinu. Budete překvapen.
(možná)
01. 02. 2011 | 08:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("erzksindl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 02. 2011 | 09:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Stane,

nemám s příspěvky pana Dočekala sebemenší problém a nemám ani žádný důvod, abych ho banoval. Každý jsme nějaký (a v těchto debatách to po nějaké době vylézá ve zvlášť ostrách konturách). Nevadí mi nic z toho, o čem píšete, že mne "čeká". Vše zde v hojné míře praktikují mnozí už čtyři roky a mé duševní zdraví to zatím nijak nepoznamenalo. Ono horší už to se mnou být stejně nemůže.

Něco Vám prozradím: jsem sociopat - podle některých vcelku funkční - a vstupy podobně zatížených lidí (i když se projevy jejich sociopatie liší od těch mých) mne nechávají úplně v klidu ;-)

Hezký den i Vám, paní Anito,

neodcházejte, prosím, chyběla byste. Pokud budou lidé jako vy vyklízet veřejný prostor, nechávat se znechutit, zaplní ho právě ti razantní, otrlí, všeho schopní. A to je to, co nechcete. Člověk nese zodpovědnost (tedy měl by) za to, v čem žije.

Pan Pepa Řepa neodejde, na to je zde moc dlouho (jen teď odjel na další ze svých výletů, tipuji že buď do Maghrebu či na Blízký východ, to jsou jeho oblíbené cíle, ze kterých se sem zatím vždy vrátil).

Hezký den i všem ostatním a díky za zajímavé postřehy.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 09:18

juvel napsal(a):

Pepa Řepa je jistě originál, je někdy i osvěžením, je dobře, že je zde, ale zaplať pánbůh, že všichni nepíší jako Pepa Řepa. Jeden Pepa Řepa bohatě stačí.
01. 02. 2011 | 09:35

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Koukám koukám pan Stejskal zde připravuje kanonizaci ! Ale náš Pepík ještě žije a doufám bude dlouho tak ho nechte všichni bejt ! Ale na druhou stranu chápu ,každý chce mít svého reka ! No a ted jsem moc zvědav jak zareaguje pravověrná smečka ! Dal.
01. 02. 2011 | 09:39

mud.. napsal(a):

A je to! "Náš" a "jejich". Od této chvíle nejdříve analyzujte nicku. Jste-li "náš" potom ignorujte "jejich". Jste-li "jejich" potom ignorujte "náš". To Stejskal. Každý se v zaměstnání "baví". Psychiatr Honzák se baví blázny, hrobař mrtvými, lékař nemocnými apod. Nicky "náš" mají nicky "jejich" zde proto, že to určitě jsou takový ti staří "tumpachové". Nicky "jejich" dle mě třeba bigjirka, Čochtan, Rumcajs, Blue jay, hoven a jiní vždy reagují k jádru věci. Určitě si o nickách "náš" nemyslí nic slušného. Nechápu prosím proč sem chodí "jejich"? Vždyť příspěvky od "náš" jim nic nedají? Proč je nemažete pro prostoduchost?
01. 02. 2011 | 09:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní S.Š.,

věřte, že každou změnu předem velmi pečlivě promyslíme a určitě neuděláme nic, co by tyto stránky poškodilo. Navíc se v dohledné době na blozích žádné úpravy v tomto smyslu nechystají (nebo o nich minimálně já nic nevím ;-)

Jenže je to všechno o dost složitější, než se jeví z Vašeho (zcela pochpitelného) pohledu. Jen blogů je zde již přes dvanáct tisíc, stejně tolik debat. Každou chvíli se zde objeví příspěvek, který vzbuzuje podezření na porušení zákona, lidově řečeno je žalovatelný. Mnozí je zde publikují opakovaně, aniž bychom jim v tom mohli zabránit (a samozřejmě není v silách nikoho sledovat třeba dvanáct tisíc debat pod blogy, o stovkách tisíc pod zpravodajskými texty ani nemluvě, a eliminovat takové texty ihned po jejich publikaci resp. eliminovat je vůbec). A občanskoprávní, obchodněprávní i trestněprávní zodpovědnost neseme my (dohledat anonymního autora, aby nesl zodpovědnost on, je velmi těžké, dohledávat jich desítky či stovky prakticky nemožné).

Teď mám na stole obsílku, abych podal vysvětlení ohledně debaty pod zpravodajský článkem (asi tušíte, že odpovědět musím, jinak budu ze zákona předvolán). Není ani zdaleka první. Stížností a výhrůžek právníků nejrůznějších firem mám plný mail (a v řadě případů jsou opodstaněné, není málo těch, kteří už odhalili kouzlo nekalé soutěže na internetu).

Čili z Vašeho i mého čtenářského (občanského) pohledu máte naprostou pravdu. A já udělám, co je v mých silách, abych to tu udržel v této podobě co nejdéle (bez regisrací, předběžné aministrace apod.). Mimojiné proto, že takto široce pojatý otevřený prostor je svým způsobem světově unikátní. Drtivá většina médií, která má daleko větší možnosti než my, zaměstnává daleko více lidí apod. už dávno na toto rezignovala (a je to zcela pochopitelné).

Libor Stejslal
01. 02. 2011 | 09:46

Kája napsal(a):

Mám také svůj kodex. 1. nečti titulky a když už ti na nich oko spočine, nevěř jim (hlavně pokud jde o objevy přepisující učebnice). V článku (na jiném serveru) se stejně dozvíš něco jiného. Titulek je jen irelevantní reklamní upoutávka s jistou licencí. 2. nečti diskuse, nic podnětného se tam nedozvíš. Zdraví máš jen jedno. 3. Když už do nějaké nakoukneš, nic tam nikdy nepiš. Nikoho to nezajímá a autor článku to nikdy nečte. Vždy se najde někdo, kdo tě označí za blbce. 4. zcela vyjímečně a svátečně lze udělat výjimku, ale očekávej, že tě označí za blbbce. 5. Nikdy nečti reakce na tvůj příspěvek v diskusi.

P. S. Málokdy se dnes narazí na něco věcného seriozního v diskusích. Buď je to něco žlučovitého a nebo něco rádoby intelektuálsky umělecky vtipně exhibujícího. Tím nemyslím nic a nikoho konkrétního zde, jde o obecnou úvahu.
01. 02. 2011 | 09:48

Béda napsal(a):

Pan Stejskal vyvěsil před časem morální kodex diskutéra, (pojednávající o tom, kde jsou hranice slušné diskuse a co je za hranou) a nyní vyvěšuje kodex Pepy Řepy pojednávající o principech jak by diskutéři měli psát. Autor - známý květomluvec, který fakta a logiku v diskusi rád nahražuje verši a symboly, vychází pravděpodobně ze zobecněné vlastní autorské zkušenosti. Většina diskutérů pod článkem naplnila zejména rozlišovací bod 1 a frenetický obdiv - bod 2. Bod 9 byl prozatím naplněn pouze částečně, protože ve smečce prozatím chybí ostýchavý autor - oslavenec.

PS: Pokud jde o mně. Pišme si každý jak chceme respektujíc pravidla elementární slušnosti. Na šablony nehleďme, držme se zdravého rozumu a logiky tak, aby diskuse měla věcnou hodnotu a nenahražovala obsah navoněnou formou.
01. 02. 2011 | 09:54

BEST napsal(a):

Četl jste si co jste napsal?Nepřipadá Vám to jako řeč politika ,který se chce zavděčit všem .laciné řeči pavlačových žen.
01. 02. 2011 | 09:59

modrý edvard napsal(a):

rád bych se taky stal maskaronem, ale nevím, co to je. Co když mě kousne?
01. 02. 2011 | 10:00

Dočekal napsal(a):

Stan:

Pane Stanislave Blaho,

vám opravdu není ani trochu trapně? Vždyť vy se tady chováte jako žalobníček na prvním stupni ZŠ!
Ty vaše dobře míněné rady mají po tom vašem výlevu, který jste tady předvedl celkem nedávno, hodnotu slepičího trusu.

S panem Liborem Stejskalem se známe podstatně delší dobu a hlavně! Od pana Stejskala nemohu v žádném případě čekat stejný podraz, jakého jste se vůči mně dopustil vy.
Nebudu to tady znovu rozpatlávat. Kdo chce, může si to přečíst v této diskusi:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=11962

Byl jsem sice ještě nedávno ochoten ty vaše neustálé výlevy ignorovat a zbytečně to neeskalovat, dnes ale musím otevřeně prohlásit, že vámi jako člověkem upřímně pohrdám.

Tímto se také omlouvám všem nezúčastněným za to, že jsem si tady (doufám, že už opravdu naposledy) vyřizoval osobní věci.

Děkuju za pochopení.
01. 02. 2011 | 10:02

Stan napsal(a):

Fáze 6...
01. 02. 2011 | 10:08

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
děláte to dobře!

Lépe řečeno - blogy na "Aktuálně.cz" jsou unikum.
Dokonce - původní podoba blogů byla lepší, a ředitel Hořejší tu inovaci právem kritizoval jako "reformu k horšímu".

Kdybyste přišli s povinnou registrací, atd., mě byste se tak určitě zbavili. A jak by k tomu přišli ostatní? :)
01. 02. 2011 | 10:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Lubo,

děláme vše pro to, abychom si Vás udrželi (a samozřejmě nejen kvůli ostatním ;-)

Opět dobrý den, pane Válečný štváči a vrahu z Wallstreetu,

tady máme jednoho čerstvého vinaře ze Strážnice http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=12053 Ale není úplně typický, je na jeho poměrně krátký, s trochou nadsázky by se dalo říct, že se velmi velmi vzdáleně potkává s tématem (no, já vím, že ne ;-) a navíc stojí samostatně. Věc prakticky nevídaná.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 10:20

Elena napsal(a):

pán Stejskal,
tak tiež robite všetko možné preto aby ste sa ma zbavil a ten tvrdohlavý somarik, nie a nie odtiaľto odpaliť :)))))))
01. 02. 2011 | 10:24

scallop napsal(a):

stejskal

Proc se panu Adamcovi vlastne rika vinař ze Strážnice ?
01. 02. 2011 | 10:35

Kelt napsal(a):

Jsem přesvědčen,že každý z diskutujících by se v"desateru PŔ"trochu našel.
Zvlášť mne zaujal bod č.15-inspirací musely být repliky přítele"R"-jako kdybych je měl před očima.
V každém případě palec nahoru.
01. 02. 2011 | 10:40

stejskal napsal(a):

Protože je vinařem ze Strážnice, pane scallope ;-)

Dost toho zde o sobě už napsal (jednou zde i zveřejnil seznam přečtené literatury za posledních několi let, vyšlo to na zhruba sedm diskusních bloků, bratru několik stovek svazků).

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 10:42

vasja napsal(a):

Dalimír napsal(a):
Dobrý den všem ! Koukám koukám pan Stejskal zde připravuje kanonizaci ! Ale náš Pepík ještě žije a doufám bude dlouho tak ho nechte všichni bejt ! Ale na druhou stranu chápu ,každý chce mít svého reka ! No a ted jsem moc zvědav jak zareaguje pravověrná smečka ! Dal.
-------------------------------
Strašný, co? Takový procesí zlomenejch v pase sem viděl naposled na funusu
Zděňka Nejedlýho, nebo to byl Drda? Nevim už. A pan Pepik nic. Žádný díky, nebo aspoň pokejvnutí paží. Nic. Spokojeně se válí pod datlou a máčí v kafi loňský macesy.
Ale zasejc s. Dalimíro vemte v potaz fakt, že komu Pámpů nadělit, tomu nadělil.
A komu né, tak ten má aspoň naději, že Paroubek s Bohóšem slíběj.
Neklesejte teda na mysli. Vas.
01. 02. 2011 | 10:45

stejskal napsal(a):

P.S. Samozřejmě včetně ISSN, data a místa vydání a všech náležitostí. l.s.
01. 02. 2011 | 10:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Vasjo,

pan Pepa Řepa tu není, zveřejnil tento text v pátek večer v debatě pod blogem pana profesora Hořejšího a pak jsme z něj vymámili, že o půlnoci kamsi odjíždí (takže Vám ani nemůže kynout).

Jinak naše vzájemné vztahy s panem Pepou Řepou zde skvěle popsal pan burbank 01. 02. 2011 | 00:11 Je vidět, že na tyto debaty chodí již delší dobu, velmi pravidelně a ví naprosto přesně, o čem mluví ;-) Doporučuji.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 10:51

anti politik napsal(a):

Pepovi Řepovi to přeju! Když někdo o něco skutečně stojí a jde si za tím, většinou se to povede a Pepa zřejmě šel za svým snem!! Blahopřeji a čekám na blog o jiném než jen o nás.
01. 02. 2011 | 10:51

Pepa z depa napsal(a):

Milý pane Libore Stejskale, postavil jste před nás diskutující pěkně ZRCADLO a teď si trochu užijte přísloví PRO DOBROTU NA ŽEBROTU. Hezký den, řekli bysme skoro HISTORICKÝ pro to jest-li kapitalismus ustojí tuto zkoušku, přeje 4. odboj a Pepa z depa.
01. 02. 2011 | 10:51

scallop napsal(a):

stejskal

:-);-)
01. 02. 2011 | 10:56

almost glossed™ napsal(a):

Vezmi špetku ukřivděnosti, kus zhrzenosti, flákotu nenávisti, vše rozmixuj a okořeň pocitem argumentační nedostatečnosti, nepochopení a závisti k těm, kteří umí diskutovat lépe. Povař v odporu k některým konkrétním nickům. Zvlášť si našlehej pěnu z ponižování žen, jiných kultur a menšin a pomalu vmíchej do horké směsi. Podávej zatepla a zdánlivě ironicky spolu s několika méně vtipnými, ale univerzálně-platnými postřehy a frázemi. Úspěch zaručen. Vděčnost cenzora, který by chtěl být jako ty, ale za tu představu se stydí, zaručena.

Kolik z vás, kteří tady ještě nedávno cituji "posílali květiny" vlkovi, se dnes plácá do kolen a píše, jak je Řepův seznam vč. bodu 9 dokonalý?

Je to ohromná legrace. A že jde o "legraci" útočnou a pod "laskavým dohledem" cenzora, už nikomu nedochází.

Pravdu mají bohužel jen burbank 01. 02. 2011 | 00:11 a Carlos V. 01. 02. 2011 | 00:58 Ten navíc přidal další body, které jsou velmi výstižné, které by však Pepa Řepa se svou známou úrovně tolerance a ješitnosti trávil hodně dlouho.
01. 02. 2011 | 11:01

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
Nikdy bych si nedovolil použít prdel a Hitlera v jedné větě.O mrtvých jen v dobrém.Je to slušnost,nedělám výjimky.
--------------------
"Vpiči" se mi příčilo napsat. Zas si chci zachovat nějakou uroveň. Chápete.
01. 02. 2011 | 11:04

zdenekb napsal(a):

Co je to za kodex, kterého se všichni drží aniž by se museli jakkoliv snažit?!? :o).

Bylo by fajn se pokusit vzepřít alespoň bodům 1-6 a 17.
Výměnné seznamy zlodějů z řad rudých levounů a modrých pravounů jsou únavné. S údivem jsem zaznamenal, že jejich pravidelní autoři PepŘepímu kodexu tleskají... ;o).
01. 02. 2011 | 11:04

Elena napsal(a):

almost glossed™,

vďaka, správné, vyrábaju si modlu , od modly k modlé kmitaju,

úprímnosť hlavného editora o vytvorenie prostredia pre skutočnú diskusiu, som spochybnila nie jedén krát, tým to prosím nezariadovať ma do stada ,

ĎAKUJEM
01. 02. 2011 | 11:07

almost glossed™ napsal(a):

Elena: Příjemné překvapení. To víte, každá sekta potřebuje normy, rituály, kodex, vyjmenované nepřátele a mít se proti komu vymezovat. Třeba "vtipně".
01. 02. 2011 | 11:10

stejskal napsal(a):

;-) pane zdenkub.

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 11:11

siven napsal(a):

Moc pěkné, takhle bych to asi napsat nedokázal. :)))

Když už se z nás však dělají marní kverulanti, musím upozornit na drobnou vadu na kráse: bodu č.6 chybí přesně 50%. Asi něco o kryptobolešvisticko-komunisticko-socialisticko-islamistickému spiknutí, které stojí proti spiknutí předeslanému.

Ovšem nevím, zda-li jsem to pojmenoval správně, v těchto věcech se moc nevyznám. :)
01. 02. 2011 | 11:13

vasja napsal(a):

Pane Stejskale,
já vim že pan Pepa je pryč. Jen tak sem napsal, páč mám dobrou náladu.
A ty vztahy..... pana Burbanka sem nějak přehlíd, páč defacto tuna čtu jenom sám sebe. Po jeho přečtení sem nadšen:))
01. 02. 2011 | 11:13

pich napsal(a):

Myslím si to, co "Beda" 09.54
Protože když máme být "slušní" a promodrohodní, tak pišme do "Mateřidoušky".
Protože také platí něco jako - na hrubý pytel, hrubá záplata.
Také některé slovní obraty, dokonale zabalené do třpytivého papíru, mohou být obsahem horší jak to lidově řečeno - jdi do hajzlu.
01. 02. 2011 | 11:28

Az napsal(a):

Tak slabomyslný blábol jsem dlouho nečetl.
01. 02. 2011 | 11:35

optimista napsal(a):

Po přečtení zdejších příspěvků je jasné, že
a) je nutno věk pro odchod do důchodu prodloužit,
b) počet nezaměstnaných lidí nebo osob nezatížených skutečnou prací se, bez ohledu na oficiální statistiky, zvyšuje,
c) Beta vulgaris má v bulvě opravdu správnou šťávu.
01. 02. 2011 | 11:37

buldatra napsal(a):

Technická poznámka

Myslím si, že každý si přirozeně musí považovat za čest, když je navštíven, byť i v nestřežené chvíli, vzácnou myšlenkou člověka nesmírně sečtělého, disponujícího stovkami a stovkami přelouskaných svazků. .

Pravda, někdy se může stát, že některá sdělení působí na nesečtělého a nepřipraveného jedince tak nějak až tapetoidně, což však není chyba samotného tapetáře, ale tapetovaného, který jen nedokáže náležitě ocenit přínos do společné pokladnice vědění.

Může se tak snadno přihodit, že bude na věky smazáno a ztraceno něco nenahraditelného, zásadního, něco, co by bývalo bylo mohlo posunout lidstvo někam.
Proto by nebylo od věci, kdyby pan editor před samotným aktem výmazu, každou myslitelovu tapetu několikrát podrobně prostudoval s vědomím, že dvakrát měř a jednou řež.
Ostatně, tím se řídí i chirurg a to dokonce i v dnešní době přesčasů, kdy je špatně zaplacen.
01. 02. 2011 | 11:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane buldatro,

to mne nenapadlo (mazal jsem vždy tak nějak spíše od boku, aby se neřeklo). Určitě si to vezmu k srdci a budu se tím od teď řídit.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 11:43

Elena napsal(a):

almost glossed™,
áno je to sekta, v diskusich pod blogmi pána Klána je to dokazateľné aj bez prokuratora :)))))
01. 02. 2011 | 11:51

SuP napsal(a):

No, může mít bultatra pravdu. Ale než se zavázat k tomu, že je (Adamcovo tapety) budu číst, aby lidstvo při své "cestě někam" o něco nepřišlo, to bych raděj na ně "Create container" a dal panu bultatrovi link. Já bych raději, abyste si zdravý rozum zachovati ráčil.
01. 02. 2011 | 11:56

SuP napsal(a):

Sorry ...buldatra...
Verfluchte Paralyse!
01. 02. 2011 | 11:57

scallop napsal(a):

stejskal

Vy jste vlastne jako mysi, ktere na konci filmu Tajemny hrad v Karpatech sezerou kniho objevu toho genialniho vynalezce !
01. 02. 2011 | 12:00

SuP napsal(a):

almost glossed™ -
(do všeho kecá) - s váma je docela sranda.
Nebo nepoznám ironyji?
01. 02. 2011 | 12:00

Dáša napsal(a):

modrý edvard
maskaronem každý být nemůže, proto pokorně přijměte status stébla festonu, ty zdobí katedrály též. Nechť vás hřeje vědomí, že neuniknou pozornosti pouze vnímavým pozorovatelům.
01. 02. 2011 | 12:14

buldatra napsal(a):

No, když se jeden nemůže stát maskaronem, páč neví, co to je, může se stát makaronem.
Za pokus by to určitě stálo.
01. 02. 2011 | 12:22

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Zdravím pane Stejskale,

Jo, tak vinařem ze Strážnice je František Adamec?! Tak to je jasný, to jsem jako Scallop vůbec netušil. Adamce samozřejmě znám, ještě když psal na Lidovky a Psa. Jednou napsal takových přes deset příspěvků po sobě, tak jsem mu odepsal, že píše hezky, ale málo... :-) No, neozval se :-)

přeji hezký den
01. 02. 2011 | 12:27

buldatra napsal(a):

to SuP

bultatra, vypadá důležitěji než buldatra.
Dokonce skoro tak důležitě jako tatrabant.
01. 02. 2011 | 12:30

dalimír napsal(a):

Vasjo spravedlnosti se nikde nedovoláme ! Komunisti nebyli spravedlivý kapitalismus také ne a o pánu Bohu raději ani nebudu psát , tam je to jasné úplně ! Podle proklamované boží spravedlnosti bychom měli být všichni stejně inteligentní, pak by nebyli ty problémi z urážením se jeden druhého ! Dal.
01. 02. 2011 | 12:32

Dáša napsal(a):

buldatra
ano, makaron je stejně dutý, jako stéblo. Drobný rozdíl je v tom, že makaron nemá kolínka:o)
01. 02. 2011 | 12:39

Carlos V. napsal(a):

almost glossed™ : posílám květiny ;-))

Já preferuju přestřelku na férovku. S lidma s odlišným názorem se dá hádat diskutovat. Blábolilové představují jen bláto, kterým je třeba se přebrodit.
01. 02. 2011 | 12:54

SuP napsal(a):

buldatra -
Holt technikovi spíš naskočí ten tatrabant.
01. 02. 2011 | 13:12

Silvie napsal(a):

Mě se nejvíc líbí bod 22 o "uspávači hadů". Ale sebekriticky musím dodat, že se na mě čas od času vztahují více méně všechny body. Ale "uspávače" a mírotvorce se nedovolávám.
01. 02. 2011 | 13:16

Dáša napsal(a):

Silvie
pravou rukou na kočárku hada uspí a levou bosou nohou hada dráždí. To je celé. Ještě někdy taky hada zasukuje, aby ho nechal napospas písaři.
01. 02. 2011 | 13:43

santawizard napsal(a):

Ahojky ve spolek: zapomínáte,že jestli jsou blogaři jako fotbalisti,tak komentátoři jsou jako fanoušci.Ne všichni fanoušci jsou však agresivní, ale většina je neutrálních a miluje fotbal jako hru.Není proto na místě ,aby se blogař měl či neměl trefit do černého ,ale právě komentátor by se měl trefit do černého a držet se téma .Jinak ,tak zvaní diskutéři si mohou jít zadiskutovat, kde je jim libo,stačí se domluvit ,že se dejme tomu v 8 hodin sejdou u Paroubka a dají si tam třeba joita anebo pivo nebo jako abstinenti tam právě budou dohromady urážet buď jako levice pravici nebo jako pravice levici a rušit ostatní fanoušky .Navíc se jim právem vyčítá ,že jsou anonymové,takže pozor! ,Blogaři jsou očividně unaveni psát na jedničku,protože nemají dostatečnou podporu svých čtenářů.Na druhé straně komentátoři jsou závislí na svých blogařích .Pane Stejskale co ale znamená .....Teď mám na stole obsílku, abych podal vysvětlení ohledně debaty pod zpravodajský článkem (asi tušíte, že odpovědět musím, jinak budu ze zákona předvolán). Není ani zdaleka první. Stížností a výhrůžek právníků nejrůznějších firem mám plný mail (a v řadě případů jsou opodstaněné, není málo těch, kteří už odhalili kouzlo nekalé soutěže na internetu).....Chcete se tady navzájem zavírat do vězení a do blázince na převýchovu a nebo jenom soudit jeden druhého o poslední vindru paragrafem na ochranu spotřebitele a osobnosti???? Nějak se mne to nezdá.Není to náhodou pomluva, když se ti to bojí říct do očí a raději hned riskuje paragraf o křivém obvinění?
01. 02. 2011 | 13:48

Alena napsal(a):

Kdo je trochu soudný a má smysl pro humor najde v Kodexu pana Řepy sám sebe. Kdo je nafoukané zbytnělé ego z pravé smečky pana hovena a levé pana vlka, ten se raději neozývá (až na tři výjimky).Kdyby se někdo z nich nebo z jejich fan klubů chytil za nos, kodex splnil svůj účel.
01. 02. 2011 | 13:55

camponotus napsal(a):

Nechť si každý vede svůj styl, nejsme v armádě ve stejných uniformách. Pestrost diskuze spočívá právě v tom, že každý diskutér má svůj nezaměnitelný styl a sloh. Že by Pepa Řepa něčím vynikal, jsem si nevšiml, patří jako většina do politického konformního stáda. Tím se nechci nijak nad ostatní vyvyšovat, nečekám, že na můj příspěvedk bude někdo reagovat, většina blogerů je zahleděná sama do sebe. Důležité je, že se blogeři nebojí napsat svůj názor, jen mě vadí, když si někteří nadávají a nejdou k meritu problému, zbytečně ubírají ostatním bajty. Nejpodstatnější je, že vše napsané stejně zapadne v zapomenutí a nikdo z mocných rozumných a podnětných myšlenek nevyužije ke změně ve své myšlenkové jalovině. Někdy mám pocit, že je úplně jedno, zda hlouposti čtu, nebom píšu, vyjde to nastejno.
01. 02. 2011 | 13:55

Elena napsal(a):

santawizard ,
konečné , ešte nekto sa odhodlal napisať ako to tu vskutočnosťi chodí,
tak wizard, som tu od augusta 2008, asi rok chodila dole pod člankami, tam aj ma začali spracovavať, ak by som byvala v čechach, tiež by som dostala predvolanie tak ako Vy, predpokladala som že zabranila im medzi republikami barjera,
od 20 apríla 2009 som spracovavana na mailoch , viď výše na akej adrese a akou metodou,

vedia kde som prácovala, poznaju mojho byvalého zamestnavaťeľa, poznaju mesto bydliska, ja som ho im neoznamila, ako hrdosť inteligencie že ma našli oznamili to v maili, áno, podriadila som sa ako ten somarik v klipe, ktorý mi poslali, podriadila som sa aby som získala čas, čas braniť sa.
01. 02. 2011 | 14:08

Dáša napsal(a):

santawizard
mám za to, že pod kterýmkoli blogem nemusím psát k věci, ale klidně si tu mohu udělat třeba rozbor Babičky, to, myslím, pan Stejskal toleruje)))
01. 02. 2011 | 14:09

Silvie napsal(a):

camponotus,

já bych si dovolila oponovat. Ne, že bych Pepovi chtěla podkuřovat - nepočítám se do žádného stáda, jelikož se pokládám za poměrně silného individualistu už od narození - ale on bude kapku vyjímečný.
Má dar užívat slova, skoro bych řekla jako profík, má přehled a je hodně zcestovalý. Mnozí blogeři zvučných jmen tady na centru na něho zdaleka nemají.

Komu čest, tomu čest , soudruzi!
01. 02. 2011 | 14:14

skeptický napsal(a):

Vasjo,Vy nezbedo.

Že Vy tady na mne nasazujete.Já a takové výrazivo?
O hodného člověka se každý otře.

Nepochybuji,že se Vaší varianty posledního návodu držely arijské panny při plození dokonalého člověka.Elizabetha Papanek si za Jana Ditete dala dokonce jeho obraz na stěnu:Ovšem to jsem neměl původně na mysli.Raději už to dále nevylepšujte,nerad bych někam chodil podávat vysvětlení,blbci jsou dneska všude.
Ona to vzala z opačného konce.Ne kdy jste v ...,ale když je.
01. 02. 2011 | 14:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane santawizarde,

já snad ani nepsal, že bych chtěl někoho zavírat do vězení, tak proč se mne ptáte, zda něco "děláme" navzájem (nikdy jsem na nikoho žádné trestní oznámení nepodal, nikoho k tomu nevybízel. Naopak se zde debatu snažím omezovat jen v naprosto nejnutnějších případech, když už to podle mne je skutčně na žalobu; tím teď nemyslím sprosté urážky či vulgarismy)?

To ale neznamená, že nejsem adresátem podobných záležitostí (stejně tak jako je jím kvůli různým debatním vstupům celé Aktuálně.cz).

Ani trochu mne to netěší, sám nic takového nedělám, ale to kupodivu neodrazuje jiné, aby tak nepostupovali vůči mně (či Aktuálně.cz). Není to pomluva a ani Vás nenutím, abyste mi to věřil.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 14:20

Elena napsal(a):

oprava
od 20 apríla 2010,
v člankoch od Nováka s tenatikou Rusko , možete sa o tom presvediť
01. 02. 2011 | 14:32

skeptický napsal(a):

Stejskal
Pane nadkolego

Nic si z toho nedělejte.Různé návistné spolky se také musí zdůvodnit.Už jste byl na politické policii? Dali Vám aspoň kafe?Co je tam za lidi?

Jeden se tady dokonce přiznal,že se scházejí vyměňovat si utajené informace.Tomu se říká důchodcovský kabal.Bacha co napíšete,určitě jsou pod dohledem,a mohl byste mít popotahovačky,že jste to neohlásil.

Někdy prosím pro pana Vasju zopakujte ta Vaše vyňatá slova,co jsem Vám kdysi říkal že je to dobré pro duši.Vždycky mne to zahřeje u srdce.Jen kdyby mu došly nápady.
01. 02. 2011 | 14:35

stejskal napsal(a):

Byl, pane kolego,

ale už je to víc než dvě dekády. Obešlo se to bez kafe. Lidi? Co bych Vám povídal, asi jako drtivá většina z nás.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 14:40

skeptický napsal(a):

Stejskal

Myslíte nás novinářů? A drtivá.A safra.

A neostříhali Vás tenkrát?

Vyprávějte,ctihodný skorokmete,žádostivé čumáčky Vašich oveček k Vám dychtivě vzhlížejí.
01. 02. 2011 | 14:51

buldatra napsal(a):

Takové ty spolky, kde si dědci všelicí vyměňují různé utajené informace, by si zasloužily svůj vlastní tajemný blog.
Bylo by dobré pro ten účel získat nějakého blogera-odborníka z nějaké tajné služby, ale to nebude asi jednoduché, anžto takový tajný agent profík žije v hluboké konspiraci v nějakém konspiračním bytě a nikdo neví, kde ta konspirace je. Je to jak hledat mrtvou schránku v kupce sena.

Ledaže by se potřeboval zviditelnit a sám se přihlásil.
Anebo by snad pro začátek stačil někdo od ABL.
01. 02. 2011 | 15:01

Elena napsal(a):

buldatra,

ale takato blogerka tu bola, ktorá po oktobrovom stretnuťi blogerov a diskuterov napisla blog , vo svojom bloge oznamila, že blogery sa zapajaju do diskusý pod roznimi nickmi a tie nicky si poznaju navzajom.
01. 02. 2011 | 15:07

voroshilov napsal(a):

Kdyz uz je tady takova veselka o sile slova,pridam svuj skromny nazor a s oponenturou:
Vis,rekla Ona decentne studuje svoji manikuru-vetsina slov ktere proneseme behem sveho kratkeho zuvota ve skutecnosti ne nesou zadnou logickou hodnotu.My se rozlejvame fontanou odpadu a zanechavame jenom kapky jiskriveho pochopeni.Tak ty kapky stekaji pismenkama ve vetach kondolence,ale vsimnout je temer nemozne pokud neponorime ruce do samotneho odpadu.Napsane velkymi je velke v ramci uznani jejich velikosti,a uznani-to se neprodava.Proto Ty nemuzes poznat svoji velikost od ostatnich dokud nedostanes uznani.A uznani je nahodny osud,prijde prileti naboura opozdi se nebo vubec tebe nevsimne...A ty cekas,stojis na miste cely zivot.Tady stojis a cekas take,genie pera a slovesnosti.
On se chvilku zamysli,splivne a zapali cigaro:
Vis,povida,zamyslene se divajic na spinavy asfalt-kazde slovo to jses ty sama.Tvoje jsoucno je v kazdem tvem slove.A odpovednost,chces nebo ne,neses od prvopocatku za jakekokoliv sve slovo,dokonce nevyslovene.Tvoje myslenky jsou nejsnadnejsi z toho co muzes.Slova jako vysledek jsou druhorade.Je mozne snadno predpokladat ze patris svym myslenkam stejne jako tve myslenky patri tobe,otazka zustava v tom kdo z vas je vice realny-ty,topici se ve svych myslenkach nebo myslenky pripisovane tvemu autorstvi tebou samotnym.Dokonce myslenka o sobe a svem opanovani myslenek jenom dukaz moznosti,nic vic nic min.Uvedomujic sebe jako nositele myslenky v zadnem pripade nemuzes rict to same z pozici samotne myslenky jako sveho produktu.A rict"Cogito ergo sum"-to je samo snadno co muzes udelat,vic nemuzes nic.A myslenky samotne od sebe muzou vsechno,muzou te privest do blazince nebo udelat geniem.Muzou te osvitit nebo poslat do prdele.
Tak pochopeni prdele nebo geniality to je moje myslenka-mekce pronesla Ona.
Nikoliv,identifikace s mistem v zadku nic vic nez vynucena lokalizace tve nalady.
Ktera take je stvorena z myslenek?
Nalada neni myslenka.Nalada je dohromadnost postmysleni a jejiho nasledujiciho prezvikovani.
Tak nejak,lidicky:-)
01. 02. 2011 | 15:14

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane skeptický,

nás novinářů (nikde jinde se přeci takoví nevyskytují).

Neostříhali (v té době jsem měl zrovna dost krátké vlasy).

Byla to vlastně docela nuda. Nikdo mne netloukl, neřval na mne, nesvítil mi do očí ostrým světlem.

Chtěli po mně JEN, abych donášel na spolužáky a lidi, se kterými jsem chodil na americkou ambasádu na kursy angličtiny (že prý je to moje ústavní povinnost, obzvlášť takto před státnicemi. Měl jsem srach, tak jsem tam raději chodit přestal). Vlastně všechno úplně normální, jak říkám, žádná kovbojka (teď mne napadá, jestli ten bolševismus vlastě nebyl docela fajn).

Libor Stejskal

P.S. Tady máte mé "CV" z inkriminované doby pokupě http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=5475, na konci debaty, kdysi to ze mne celé vytáhl pan arlon.
01. 02. 2011 | 15:21

skeptický napsal(a):

Vorošilov.

Hlubokomyslné.Moc hezká myšlenka.Ale já v tom poznal podle přechodníků,že se jedná o dialog transvestitů.To vrhá vše do jiného světla.Já vždycky říkal,že jsou to inteligentní lidé.
01. 02. 2011 | 15:23

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane buldatro,

měl tu blog bývalý ředitel vojenské tajné služby. Napsal pár textů a pak mne požádal, abych jeho blog zrušil. Prý po něm jdou (tedy v debatě jeho bývalí kolegové, kteří ho nemají rádi).

Z ABL jsem pro začátek oslovil pana ministra Bártu (já vím, už ji prodal). Prý si to rozmyslí.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 15:26

skeptický napsal(a):

Stejskal

Jste dost inteligentní na to,abyste rozlišil dobromyslné dobírání,aby řeč nestála.Do CV se obvykle v 80% lže,pravda bývá mnohem nudnější.
Ten bolševismus stále JE fajn,jen se už nezdržují s nějakou lidskou tváří.
Verbální obcování s Vámi je pro mne orgasmický zážitek.Mám pocit,že jsem nežil nadarmo.

Já tu tenkrát nebyl,ale je dobré,že tu měli státnice.Nějak mi to uniklo.
01. 02. 2011 | 15:34

skeptický napsal(a):

P.S.Stačili Vás naverbovat aspoň Amíci?
01. 02. 2011 | 15:39

santawizard napsal(a):

Libor Stejskal:já jenom reagoval na určitou hlavu a patu,kde na jedné straně se rýsuje komediantsví diskutérů(pepa řepa),kdežto na druhé straně vy sám zdělujete ,že se naskytly problémy (opak komedie).Já osobně nejsem ani proti vám ani proti pepovi řepovi,ani proti aktuálně.cz.,právě naopak... jsem se vás hned zastával.Proto jsem pokračoval i pod vlivem toho Kodexu:Není to náhodou pomluva, když se ti to bojí říct do očí a raději hned skoro podává trestní oznámení a tím riskuje paragraf o křivém obvinění?Vy odpovídáte ,že to není pomluva,ale věřit v to nemusím.Vidím,že je to těžké téma.Poučný Blog Soudničky by to zhrnul.Zdravím.
Elena:Nebojte se ,jen pokračujte chválit a kritizovat až budete spokojena.Nemusíte,ale každému hned říkat ,že jste milionářka
Dáša:To je jasné.Tím však blogaře ignorujete a raději by jste se sama měla stát blogařkou.
01. 02. 2011 | 15:41

Elena napsal(a):

santawizard ,
kde si to zobral, aká milionarka? komu som také niečo hovorila, daj dôkaz? Pretlkam sa životom ako každý, od vyplaty do vyplaty ,

ak by blogeri = transmutanti, mi zaplatili za to koľko námetov na blog vicucali z mojích príspevkov, tak nazak by som asi bola prachata, zatiaľ som poskitla napad, aj Pepa Repa, ten svoj kodex pozlepil z moich prispevkov
01. 02. 2011 | 15:50

stejskal napsal(a):

Vy též, pane skeptický ;-) A zážitek mi to přináší prakticky stejný ;-)

P.S. Amící to nezkoušeli, Mossad ani GRU též ne. Bohužel, já už bych se strašně rád někomu prodal (za chvíli už o to nebude asi ani nikdo stát).

P.P.S. Vy jste ten můj poslední text vzal nějak osobně?

Pane santawizarde,

špatně jsem tu zmínku o "pomluvě" pochopil, špatně na ní i reagoval. Omlouvám se. Paní S.Š. se mne zde na něco zcela vážně ptala, já se jí snažil co nejpřesněji objasnit, co drtivá většina asi ani netuší. Trestními oznámeními se musí policie ze zákona zabývat, tak to dělá (a je jedno, co si o tom myslíme). Nic více jsem tímpříspěvkem číct nechtěl.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 15:56

skeptický napsal(a):

Stejskal

Hezké čtení.
Zamlada jsme říkali,jsi přijat přijď v kroji.
01. 02. 2011 | 16:01

skeptický napsal(a):

P.S.
Nikdy neberu nic osobně.
Jen blbci se urážejí.Nebo když se z toho dá něco vytlouct.

Vyzkouším Vaši ne vlastní vinou nedochozenou američinu : I am just a good-natured slob,co na srdci,to na jazyku.

Za ten rok na vojně jste toho stihl dost hodně.Jste jak ten Belmondo ve filmu Muž z Ria.

Připomíná mi to mládí,kdy jsem ještě věřil,že práce šlechtí člověka.To mi dali do ruky lopatu,ale za týden mi ji zase vzali,abych si neublížil.
01. 02. 2011 | 16:15

honolulu napsal(a):

Prvni, nejzakladnejsi clanek americke konstituce je pravo na svobodne vyjadrovani..A to i pro lidi, kteri mluvi hloupe a nebo ziji v omylu. (Napriklad - JA - zde tvrdim, ze existuji UFO. Jsem blbej ? Asi jo ! Ale mam na to PRAVO !!!)

Proto pane Stejskal, Vy se nemusite ospravedlnovat nejakym "advokatum" kvuli blogum nebo prispevkum a kvuli nicemu !!!...Nemam rad radikalni strany, ale jsem rad, ze maji pravo mluvit, protoze jsem zvedavy.

Aktualne CZ, je obraz zivota v Cesku a ma velkou cenu pro nas posrpnove emigranty. Je to take obraz ekonomie vasi zeme a obraz politickych a kulturnich osobnosti. Vzajemne vymenovani nazoru a informaci nas obohacuje vsechny.

Bude-li politicka cenzura a registrace, tak Vas ujistuji, ze Vase firma krachne do mesice.

Vim take urcite, ze Aktualne CZ je cteno na vsech kontinentech a je cteno i nasimi autoritami pro pruzkum verejneho mineni v Evrope. (Preklad neni problem.)
Nedejte se pane Stejskal ! Zhodte advokaty ze schodu pred Vasim offisem.
01. 02. 2011 | 16:16

Elena napsal(a):

blogery výrabaju blogy ako na montažnéj linke , asi musia splniť plán, kde beru nápady na denno denne blogy?
pasu sac v diskusiach vycucavaju od diskuterov nápad ,

tu je na meste kodex blogera a nie kodex diskutera, v tom vidím dvojzmyselný odkaz od Pepu Repu, zo všetkým tým sarkazmom s akým to napisal
01. 02. 2011 | 16:46

honolulu napsal(a):

To Elena,
Vas clanek 08:38 NEMA se mnou absolutne nic spolecneho !
E-mail address, kterou jste zverejnila pochazi z Ceska. Rozhodne ne od nas z USA ! Nase jsou uplne jine !
Nekdo si z Vas dela legraci. Toto je hloupa psychologicka hra, kterou s Vami nekdo hraje. Ja to nejsem ! Take nikdy nepouzivam NICK name nekoho jineho nez svuj. Degradoval bych svou osobnost.
Dejte mi adresu Vaseho hotela, restaurace, posty, nebo kostela. Poslu tam par pohledic na jmeno Elena, jako dukaz toho, ze nejsem v Cesku. (Nebyl jsem v Evrope nekolik let.) Jsem ted v Ohiu, budu zde jeste dva roky. Potom jedu zpet domu..(Florida.)
01. 02. 2011 | 16:46

voroshilov napsal(a):

Tak,Elena je milionarka,no to se podivejme,kolik vas tady jeste bude?
Zalozime si vlastni klub?Ja vybiram prispevky...
01. 02. 2011 | 16:49

Elena napsal(a):

voroshilov,
to je prekvapenie že? :)))))))ň

Ty si myslel že sa na teba nalepim ako na uspešného podnikaťeľa zbohatlika, a bac rana wizard odhalil že som zazobana prachačka:))))))))

len ešte neviem ako vypačiť prachy od Golga za par posledných blogov :)))))))))
01. 02. 2011 | 16:55

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane Honolulu, posílám pozdrav do Ohaia, děkuji za poklonu, kterou jsem si od Vás přečetla. Tužka a úsměv.
01. 02. 2011 | 17:00

mb napsal(a):

antipětadvacetiráktero ... buď mdlý ...

1. miluj je všechny (autory)
2. miluj všechny
3. miluj je všechny
4. čti všechno durch ... práce je přežitek
5. chceš li mantrovat mantruj, nemantruješ li nemantruj
6. nikoho neuraž, buď mdlý ...
7. přece na sebe nemůžeš / nesmíš být hrdý ( srovnej s bodem 20)
8. no cement
9. když tě někdo pochválí ( a není to ani blb ) nikdy na něj nereaguj, natož abys mu třeba ty něco pochválil, chovej se asociálně a neurvale, buď neurvalý či mdlý
10. viz. bod 9
11. proč bys měl hodnotit lidi dle názoru ( a chování ) když je můžeš hodnotit podle věku ??
12. viz. bod 11
13. platí pro promile diskutérů (nebo promile z promile)
14. bez komentáře
15. zvolání argumenty by nebyly je dobra mantra uznavam ...
16. ani pravda není akceptována všeobecně, co je pravda ?
17. nebyl li jsem s vámi zbabělý, nemusím být nyní s vámi statečný
18. mandelinka
19. češi jsou nejlepší a nejstatečnější národ na světě, až na PŘ, přirozeně ...nebudeš připomínat národu selhání jeho aniž připomeneš hříchů a tabu jeho ...
20. viz. bod 7 - body 7 a 20 se navzájem vylučují, nicméně v rámci doublethinku vytáhneme právě tu vzájemně se vylučující pravdu/verzi, která se nám právě hodí
21. ale jo
22. cirkus/mír bude ... ( a zítra se bude tančit všude )
23. krátké = špatné, dlouhé = špatné
24. hm
25. neulevíš si jsi li vulgární, a bdělým okem smazán ...

se srdečným pozdravem: buď mdlý ...
01. 02. 2011 | 17:01

voroshilov napsal(a):

Elena:
Dam ti radu jako stejna krevni skupina,jdi za vedenim Centrumu a nabidni ze koupis Aktulne.cz,nemuze stat vice nez 150-200 tis.euro,samozrejme Stejskal a nektere diskutery budou muset...restrukturalni zmeny,a ja se prilozim,my z toho udelame normalni forum:-)
01. 02. 2011 | 17:04

voroshilov napsal(a):

Hlavne,uvedom Eleno,ze my nekupujeme internetove stranky ale zavedenou znacku,a jeste by nam zkusil nejaky Golgo vyhrozovat ze ho nebudeme publikovat:-)
01. 02. 2011 | 17:16

stejskal napsal(a):

"Slob" je hezký výraz, pane skeptický, ukládám na hard disk, složka "kusé znalosti cizích jazyků ;-)

Dobrý den, pane Honolulu,

neznám americkou Ústava ani federální zákony tak dobře, abych s Vámi mohl kvalifikovaně diskutovat, nicméně v Česku je shazování právníků (a nakonec kohokoliv, a to nejen před offisem) trestné. Tudíž bych za to mohl jít do kriminálu, což se mi moc nechce (sice mi dost tyto stránky přirostly za ty čtyři roky k srdci, ale všechno má své meze). Jiná země, jiný mrav (a zákony). Podá-li zde na Vás někdo trestní oznámení (třeba za rasistické a antisemitské výroky v debatě), vyšetřovatel ho musí prověřit. Případně pak podá obvinění (nebo ne, když to nepovažuje za odůvodněné) a rozhoduje soudce (srážení právníků ze schodů tomu opět moc nepomáhá).

Ale kdybych žil v USA, také bych si možná ze zákonů této země nic nedělal ;-)

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 17:20

tady orel... napsal(a):

Nikdy mě nepřestane udivovat, kolik je možné udělat chyb v tak krátkém textu...
01. 02. 2011 | 17:36

Elena napsal(a):

voroshilov,
a čo tak odrazu sa ty začal sa so mnou baviť, nebaviš sa so mnou už dva tyždňa a dnes nejako sa rozrečnil? :))))))))))))

dobrá motyvacia čo ? :))))))))))))
01. 02. 2011 | 17:36

voroshilov napsal(a):

Ja mam rodinu a firmu,musim se venovat take sportovnim a intelektualnim aktivitam,pracuju obecne 10 hodin denne,myslis ze te budu pronasledovat kdyz si na mne zabila chuj?
01. 02. 2011 | 17:55

S.Š. napsal(a):

Honolulu : A co "hate speech", pane Honolulu ?

In law, hate speech is any speech, gesture or conduct, writing, or display which is forbidden because it may incite violence or prejudicial action against or by a protected individual or group, or because it disparages or intimidates a protected individual or group. The law may identify a protected individual or a protected group by race, gender, ethnicity, nationality, religion, sexual orientation, or other characteristic. In some countries, a victim of hate speech may seek redress under civil law, criminal law, or both. In some countries, such as the United States, hate speech laws have been held to be incompatible with free speech (Wikipedia).

Summary, in the U.S., government is broadly forbidden by the First Amendment to the Constitution from restricting speech. Jurists generally understand this to mean that the government cannot regulate the content of speech, but that it CAN SANCTION the harmful effects of speech through laws against slander (česky pomluva) and libel (urážka na cti).

Je zajímavé, pane Stejskale, jak málo Američanů (dodávám zcela bez souvislosti k příspěvku pana Honolulu), zná zákony vlastní země, vidím to na každém kroku. Je to dost podobné obecnému právnímu vědomí nás, Čechů a Moravanů.
01. 02. 2011 | 18:58

Medikolog napsal(a):

Pane Stejskale, coby fanda na letectví jako já: Na Gazetawyborcza.pl jsem právě našel: "Jak ladoval Jak-40"... Takže již "44" přistála ve Smolensku POD LIMITY - pro Jaka.. Sovětskou Dakotu na pravá polní letiště...
01. 02. 2011 | 19:05

santawizard napsal(a):

Pane Libore:Byl už nějaký čtenář aktuálně.cz za jeho komentáře trestně stíhán?
01. 02. 2011 | 19:31

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, dekuji za vysvetleni.
OK, zakony se musi respektovat. Mohl by nejaky advokat, (ktery jeste nespadl ze schodu), nekdy na Aktualne CZ vysvetlit tuto situaci ??...

Kdyz nekdo odsuzuje rozpinavost Muslimaku a vrazdeni nevinnych na letisti nebo ve vlaku, tak je podle techto zakonu antisemitista ? (Muslimaci jsou Semite.) Jak si s timto problemem advokati poradi ?
Kdyz nekdo odsuzuje obrovske vlny vrazdeni v JAR, farmaru a belochu vubec a Asiatu, tak je automaticky proticerny rasista ?
Kdyz nekdo v Cesku je obeti romske kriminality a teroru, kterou jsem videl na YouTube a odsoudi to, tak je bigot nebo rasista ?

Tento dvojity standart o hodnote lidskeho zivota silne nahrava opravdovym radikalum.

Vsiml jsem si, ze hodne lidi je zamereno na indianske valky 150 let stare a ohledne problemu dneska mlci. Je to pohodlnejsi a politicky bezpecnejsi, dokud jim nevybuchne islamska bomba pod zadkem u Musea.
To jen na zamyslenou... Vim, ze to nema s Vami nic spolecneho.
01. 02. 2011 | 19:36

kverulant112011 napsal(a):

pane Stejskale,

tenhle Váš příspěvek Pepy Řepy by měl být dosažitelný někde přímo ze záhlaví (a to si myslím vážně), málem jsem ho minul !!!!!

Vyšlechtil jste tady moc zajímavou smečku, reakce na tento Váš zásadní materiál jsou prostě žůžo a moc jsem si užil i sám přípěvek, díky !!!!

no a teď očekávám, že se zachováte podle bodu 10 !!! :-)
01. 02. 2011 | 19:37

Michal Macek napsal(a):

stejskal:

jeste sem si vsim ze obcas davaji na tv barrandov moderni japonske valecne filmy - zatim sem zaregistroval dva - jeden o bitevni lodi Jamato a ted nedavno davali Z more neni uniku - o sebevrazednych miniponorkach kaitenech.docela to bylo dobre...
01. 02. 2011 | 19:43

honolulu napsal(a):

To S.S. ,
je to hate speach, informovat o situaci v JAR ?
Je to hate speach uverejnit statistiku kriminality napr. v Malmo ve Svedsku nebo Detroitu v Michiganu ?
Ja nevim, co to je hate speach...Nikdy jsem zadnou neslysel.

Neni to nahodou vsechno pokus o budovani nove spanelske inkvice, ktera upalovala lidi za myslenky ci nazor ?
Jak nekdo si muze delat narok na dominovani mysleni druheho ?
Nejvetsi protestni demonstrace v historii Prahy byla na Vaclavaku za odsouzeni atentatu na Haydricha. Kolik lidi tam slo nucene ? Solzenicin byl za kritiku Stalina poslan do koncentraku. Tam, kde maji lide strach, tak by meli vymenit system a zakony.
01. 02. 2011 | 20:09

Elena napsal(a):

voroshilov.
a co mam povedat ja, ty nevidis v akom napeti a strachu ma drzal celu dobu a23, co si myslis, strasil ma pavukami, ze cgodia po dome, v noci som sa bala ist sa vicikat, strasil ma , ze ma sleduje za zrkadlom, ze vsetko vidi, sledoval z prace do prace, vedel vsetko co robim na dvore aj ze presadzam oleandre, a ze sa vozim na kolobezke, vsetko vedel, a furt mi to pisal, ja idem na dvor poliat kvetinky a on mi napise v maili v cem som bola oblecen, co som robila, co som povedal,
ty to nevidis v akych podmienkach na drzal a trapil?
01. 02. 2011 | 20:34

honolulu napsal(a):

To S.S.,
LIBEL a information jsou dve uplne ruzne veci.
Libel je vetsinou lez. Informace a ruzne nazory je akademicka diskuze, ktera obohacuje.
Dokud jsem neprijel z JAR do USA, tak jsem nevedel nic o vychodni fronte videnou ocima nemeckych vojaku. Tim, ze US nema cenzuru na tyto knihy, tak jsem zasl nad hororem prozitym obema stranami.
PROTECTED GROUP, t.j. prece cisty nacisticko/komunisticky prezitek. All groups suppose to have the same protection front of the law and NOT a differential treatment.
01. 02. 2011 | 20:38

Elena napsal(a):

vies voroshilov,
ked a23 mal dobru naladu a trochu sa nado mnou zlutoval , tak mi pisal v mailoch ze ma zoberie na vylet na Krym, nie ze by som mu verila, to nie, ale proste ty pisem aby si vedel ako ma ovladal
01. 02. 2011 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní S.Š.

;-)

Dobrý den, pane Medikologu,

díky za info, ale ne zcela rozumím, co mi sdělujete. Nejsem pilot, moje teoretické znalosti z praktické pilotáže jsou pohříchu mizivé, proto jsem se zde také zdržel komentářů týkající se této problematiky např. v souvislosti s tragédií ve Smolensku (zajímá mne historie a letecká technika do roku 1945).

Pane santawizarde,

nebyl (tedy alespoň ne, co by vědělo Aktuálně.cz). Ale to neznamená, že se pokusy o toto nedějí. Jak jsem psal výše: dnes jsem odeslal vysvětlení které si ode mne vyžádal vyšetřovatel Police ČR. Kdosi podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli hrubým antisemitským výpadům v debatě ("Židi do plynu" apod). My je nezaznamenali (jinak bychom je smazali), těch debat pod zpravodajskými texty je několik stovek tisíc. Napsal jsem, že neznám identitu dotyčného, že jsem nezaznamenal žádnou stížnost tohoto druhu atd. A není to zdaleka první případ. V souvislosti s obchodním právem je takových žalob na stole daleko více.

Pane Honolulu,

mluvíme každý o něčem úplně jiném.

"Kdyz nekdo odsuzuje rozpinavost Muslimů a vrazdeni nevinnych na letisti nebo ve vlaku," není podle ŽÁDNÝCH zakonu antisemitista
"Kdyz nekdo odsuzuje obrovske vlny vrazdeni v JAR, farmaru a belochu vubec a Asiatu," vůbec to neznamená, že je rasista.
"Kdyz nekdo v Cesku je obeti romske kriminality a teroru, kterou jsem videl na YouTube a odsoudi to," je to naprosto legitimní.

Naopak zákony pamatují na Hanobení rasy, národa a přesvěddčení resp. Vyzývání k diskriminaci vůči skupině obyvatel resp. násilí.

A to zde trestné je (a podle mne správně).

Čili já hovořím o textech, kterých jsou plné debaty a které - když na ně narazíme, - mažeme. Typu: "Židi do plynu, Hitler to dělal dobře", "Negři jsou pakáž a zaslouží vystřílet". "Na Palestince by bylo třeba hodit atomovku". !Cikáni jsou nekvalitní etnikum, a je třeba se jich zbavit". To byste nevěřil, kolik zde toho je. Pod blogy spíše sporadicky, neboť to dost důsledně mažu, pod zpravodajskými texty tak dvacet procent všech příspěvků. A za vše neseme odpobědnost my.

Dobrý den, pane kverulant112011,

tento Kodex pana Pepy Řepy bude spolu s Dvanácterem figur zápasu perem čili Příručkou psané polemiky dle Karla Čapka a dalšími podobnými texty už pořád zařazen mezi mé Oblíbené texty, takže jej může každý rychle nalézt. Více jej zvýraznit nemohu (takových textů je celá řada - viz třeba ten Čapek - a vytvořit pro ně speciální sekci by asi nebylo smysluplné.

Díky pane Macku,

kouknu na to, to je dobrý tip.

Libor Stejskal
01. 02. 2011 | 21:05

honolulu napsal(a):

Dekuji pane Stejskal, t.zn., ze je vse v nejlepsim poradku. Jsme proti diskriminaci a silne proti vrazdeni nevinnych. Verim, ze lide maji byt pred zakonem rovni.
Takze za nejakou dobu zmizi i Affirmative Action (u nas uz brzy) a u vas se to jmenuje pozitivni diskriminace. (Nemam zkusenost.)

Mate velmi tezkou praci, ale mate take slavu. Lide o Vas mluvi vsude. Ted Vam dam uz pokoj a budu respektovat Vase pravidla.
01. 02. 2011 | 22:02

Líný černý pes napsal(a):

Tak to mám na 14,5 k 10,5, to jde, autore, až sse vrátíte, poděkuji.
Při čtení jsem vzpoměla diskutérku, díky které vím, jak se nechám pohřbít - bude to rozptyl do moře. Ona totiž chtěla tančit na mém hrobě.
01. 02. 2011 | 22:13

skeptický napsal(a):

LČP
Krásná paní,
Počkejte,až budou rozptylové podmínky dobré.Je inverze.
01. 02. 2011 | 22:46

Líný černý pes napsal(a):

to skeptický

Však já nepospíchám, možná ji přežiji a budu muset vymyslet něco obvyklejšího.

PS Dík za milé oslovení, buď Hospodinu sláva, že se osobně neznáme.

PPS a reCAPTCHA praví thery morded. Je všechno jenom náhoda?
01. 02. 2011 | 23:41

voroshilov napsal(a):

Liny cerny pes:
"Vsak ja nepospicham,mozna ji preziji..."
Je lepsi sedet u soudu nez lezet v marnici.
Jak pravi americke prislovi:Radeji at dvanacet soudi nez sest nesou:-)
01. 02. 2011 | 23:50

skeptický napsal(a):

Ač podle rodného listu křesťan,některé modlitby k Pánu zástupů jsou mi docela sympatické,zvlášť ty ranní.
Hospodinu sláva rovněž.Pokud to říkáte ze skromnosti,to Vás šlechtí,pokud je to to,co si myslím,jsem oko uzlující společník,a ocením dobrou kuchyň.
Už to slyším,pfuj,ještě tak krmit nějakého vandráka...
02. 02. 2011 | 00:28

kormoran napsal(a):

Ve vsech bodech jsem se nasel.))

Josephino Repova , mate u mne volnaska do Disneylandu)))
02. 02. 2011 | 01:17

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko,
toto je zprava pro Vas. Nekde v Bulharsku zije prava "ANTENA". Silne nadana VESTKYNE.
Byla v tranzu a nadiktovala hromadu politicky nekorektnich veci ohledne budoucnosti Evropy. Vim to od lidi z JAR a z Australie.
Amerika o ni vi akorat, ze existuje, ale jinak nic. Ona nas nema rada a ignoruje nas. (Potvora ani nevi, jak jsem neodolatelny a hezky.)
Nevite o ni nic ? Nevite co rekla ?
Balkan, to je Vas rajon. Nikdy jsem v Bularsku, ci Rumunsku nebyl.
Kdyby jste nahodou na neco prisla, informujte me prosim Vas, at vypadam trochu chytre na schuzi carodejnic. Bylo mi receno, ze ztracim "touch" s vesmirem. (Dotek, hmat.)
02. 02. 2011 | 01:46

Dáša napsal(a):

Tímto kodexem začátečníka v diskusích si Pepa Řepa vytesal svůj pomník, velikostí se blížící novému Jelcinovu pomníku v Jekatěrinburgu. I s tou lavicí na květiny.
02. 02. 2011 | 02:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, díky, pane, prochodila jsem Starou Planinu, Rodopi i oblouk Karpat v Rumunsku, bylo by to na celou knihu, mnoho zajímavých zážitků. Mám kamarádku Bulharku, tak do týdne ji potkám, pracuje jinde než já. Udržuje se svojí rodinou kontakt, uvidíme, jestli ví. Jinak, různých věštkyň a věštců je plná Evropa a nekorektních zpráv rovněž.
Jinak, pro zesílení vlastního energetického pole je třeba jíst salát z pampelišek a stále mít u sebe plody kaštanu. Kaštany držet v sevřené dlani, kdykoliv je to možné. Pampeliška a kaštan jsou "jaderné elektrárny přírody". Proto si mladé dívky dávaly na hlavu věnečky z květů pampelišek a chlapci nosili kaštany po kapsách, aby neztratili mužnou sílu. Bude jaro, dá se vše napravit, doplníte energii,...čarodějnice 30. dubna budou jen v úžasu zírat a vzdychat. Tužka a přání všeho dobrého a úsměv navrch.
02. 02. 2011 | 02:15

Honza999 napsal(a):

honolulu

Někdo se zaměřuje na indiánské války 150 let staré.... To není jediné co se vám vytýká, jsou tu i mladší záležitosti, jako třeba rasová segregace ještě před 50 lety a hlavně neustálé agrese po světě od konce II.WW do dneška.

A protiargument - všiml jsem si, že hodně lidí je zaměřeno na 60-70 let staré záležitosti spojené se Stalinem a ohledně problémů dneška mlčí....

Daleko více než islámské bomby se bojím, že amíci nebo Izrael rozpoutají jadernou válku. Kobyla nejvíce kope když chcípá a ti, co rozhodují, své protiatomové kryty mají již dávno vybudovámy, zařízeny a zazásobovány.
02. 02. 2011 | 02:21

honolulu napsal(a):

To Honza999,
NEPSANA rasova segregace je nesmrtelna. Ona totiz nema s rasou nic spolecneho. Vsechno je v kulture a v chovani.
V Americe je polarizace mezi rasami, (kulturami) proto ted spolu lepe vychazime, ze drzime vzajemny odstup.

Islamskych bomb se dockate a dockate se i velke valky. Dockate se take brzy bidy, protoze v severni Africe neni co jist. Prijdou k vam "Vasi pratele", budete mit hosty na ziveni.
V tuto dobu, kdy pisi tyto radky je na letisti v Cairu 18 000 lidi, kteri se snazi zoufale dostat pryc. Ve meste se rabuje a strili a Vy budete jednou vdecny Americe, ze dostanete chleba konzervu na poukazky, jako to bylo po valce.
(Kobyla zatim nechcipa.)

Pani Tuzko dekuji za tak brzkou odpoved. Uvidime, co se dovime z Bulharska. Kdyz, napisi do JAR, tak casto mail neprijde. Neni se cemu divit, tam je konec sveta.
Pani Tuzko, v Cesku je hodne po pulnoci, proc chodite tak pozde spat ?
02. 02. 2011 | 04:15

Honza999 napsal(a):

honolulu

no vy jste dobrák..

Tak když je nepsaná rasová segregace nesmrtelná, tak proč jste tehdy tu rasu nenechali segregovanou v Africe a vozili jste si je coby otroky? Proč jste vy lůže líný na těch svých polích s bavlnou nemakali sami a neživili se poctivě?
Tak tak... Bylo to v kultuře a v chování.

NE V JEJICH, ale ve VAŠÍ a spíše ve vaší NEKULTUŘE. A nijak výrazně jste se za těch více jak 200 let nezměnili.

Velké války se dočkáme tak leda ze strany USA - má na to natrénováno od konce II.WW již několika desítkami "drobných válek".

No a s tím chlebem konzervou jste to podělal. Za prvé - ČSR Marshallův plán nepřijala a žebračenku si od USA nevzala. Za druhé až nás budou vyjídat ti ze severní Afriky, vy budete už dávno vyjedení Mexičany a žádný plot na hranicích vás před nimi neuchrání.

A až začne Čína prodávat textil do Indie místo k vám, budete si v rodině navzájem půjčovat džíny, abyste vůbec mohli vylézt na ulici.
02. 02. 2011 | 06:36

Elena napsal(a):

voroshilov,
s detsrva sa korčulujem, nikdy som nemala úraz, raz ked som mala 8 rokov v zime na jazere som sa prepadla pod lad, nič sa mi nestalo akurat som mala zápal pluc , to je všetko, naučila som decka korčoluvaťsa , chodim s nimi na zimný štadion, v lete na hradzu na korčuloch akurat na konci tohto leta som spadla a zlomila som si ruku, zostali mi trvalé nasledky, ruka nie celkom funkčna, musym na operaciu ruky, čo ty mam povedať chlapče, je to hrozne, žiť pod psichickým natlakom, to nikomu neželam
02. 02. 2011 | 08:27

Elena napsal(a):

na žačiatku v mailoch mi pisali že to je trest za to že pišem na altlas zlé príspevky, ja som odpovedala , dajte ma sud, nech sud rozhodne za čo som vínna, ale nedl si povedať, v mailoch mi pisla, kam cestujem do práce, koľko mi trva cesta, poakéj ceste chodim, navadzal ma že všetko vie, ja som si pomyslela ak mam to v aute, ak mam kameru v aute, tak to preverim, raz cestou domou s práce, som vypala radio a som začala hovoriť na hlas, čo odo mňa chceš, prečo ma psichisky trapiš? pricestovala som domou otvorila som mail a mala som tam odkaz: ty si mi ale vynadala, davaj pozor na cestu aby si nehavarovala , kam sa ponahľaš ? ked som odpovedala na maili všimla som si hned oznamenie od ochrany počitača, že je nekto pripojený , začala som kontrolovať každe slovko , každé pismenko, každý svoj ktok, každe slovko v dome, na dvore, proste všetko , už som to pisla u pána Klana , aj som tam pisala že to nie sú žarty, že všetko čo pišem je právda, aj v bloge Justa vorochilovi nick tri hviezdičky ***, napisal že všetko čo pišem je skutočnosť
02. 02. 2011 | 09:06

Elena napsal(a):

ked som á23 oznamila, že šef mi nepredlžil zmluvu na dalšý rok,
že od nového roku som nezamestnana tak mi poslal mail s original logom firmy v ktoréj som prácovala, bola tam dopisna pozicia a mobil ktorý som nikdy nemala, odpisala som kde ste zobrali tu poziciu a číslo mobilu taký som nikdy nemala,

otvotre si blog Hvíždalu, tam sa dal pod nickom napsal, a mi poslal švedsku verziu gumibier, vraj švedská verzia zo všekým všude bola nadherna,
pracovala som pre švedskú spološnosť
02. 02. 2011 | 09:25

voroshilov napsal(a):

Elena se uplne zblaznila.
02. 02. 2011 | 09:50

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, děkuji, pane. Vaše otázka, proč chodím tak pozdě spát,...Vždycky, jednou za měsíc, když je Černá Luna na obloze, tedy nov, ten bude přesně v Čechách 3.2.2011 ve 3 hodiny a několik minut, si dělám bylinnou horkou koupel. Byliny podle potřeby, co si tělo žádá a př ní se drhnu kartáči, různé části těla, různě tvrdé kartáče. Pro zajímavost, kartáčuji si i uši, na ušním boltci je zobrazeno celé tělo. To aby se mi uvolnily akupresůrní body. Jsem sama sobě lékařem, k doktorům nechodím. Tak mne to naučila babička a prababička, řídím se tim, kdo chce jít stejnou cestou, tomu poradím. No a po tomto energetickém a drastickém zásahu do svého těla, má ono tolik energie, že nespí. Takže tuto noc nejčastěji probdím, tentokrát i několik hodin u internetu. V létě, když je teplo, tak si dám třeba noční půlmaraton. Tady bylo sedm pod nulou, tak žádný venku. Zdraví Vás Tužka.
02. 02. 2011 | 09:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honza 999. Co Vám říká slovo UNNRA /United Nations Relief and Rehabilitation Administration./ V letech 1945 až do roku 1947,někde i v 1948, podle zásob v oblasti, byly konzervy UNNRA v Československu rozdávány na příděl. Klíč rozdělování neznám, ale konzervy byly z víc jak devadesáti procent z USA. Tolik na upřesnění, Tužka
02. 02. 2011 | 10:03

Elena napsal(a):

voroshilov,
tak to potom by sme bolí blazni viacero, preto že celá rodina o tom vie, nie len rodina
02. 02. 2011 | 10:04

suchánek napsal(a):

honolulu - bulharská věštkyně:

strejda google, 38 sekund: http://ona.idnes.cz/proroctvi-slepe-vestkyne-vangy-3-svetova-valka-bude-v-roce-2010-p5d-/faiyo.asp?c=A100111_155331_faiyo_ves

není zač :-)
02. 02. 2011 | 10:35

voroshilov napsal(a):

suchanek:
Nu co prebijete majsky kalendar?Napsano 2012 Kpnec sveta,spise prileti mimozemstane,tady filmovy trailer noveho bijaku Bitva za Los Angeles:
https://www.youtube.com/watch?v=M_pAsPPDdC8
Honza999:
Prestante strasit honolulu,dokud maji tiskarnu na dolary nic jim nehrozi,vzdyt podivejte co ucinili v Tunisu a Egyptu-natiskli lave,burzovni spekulanti skupili obili a cena chleba sla nahoru,vysledek nova revoluce po typu Iranu.
02. 02. 2011 | 11:08

Dáša napsal(a):

Elena
blázen je celkem v pořádku, ale je divné, že Vás to v noci nutí vstávat.
02. 02. 2011 | 11:15

Elena napsal(a):

14 jánuara 2011, prišel mi do byvalého zamestnania balíček, oznamil mi to byvalý zamestnavateľ SMS-kou, zavolala somtelefonicky, že čo je to za balík, ja od nikoho žiadnú zasielku nemam avízovanu a žiadnu zasielku som neobjednavala, skladník a administratyvná prácovnička mi povedali, že to je nejaký balík z Prahy, otvorte prosím čo je tam, oni že ho už otvorili, a v nem je ramček na foto s obrazkom žena pred zrkadlo a za zrkadlom muž , ktorý ju pozoruje, a že ešte v krabice su papirové trubky a na jednéj napisane :
Lena PIPE=rúra=trubka, na druhej napisané: á23 PIPE=rúra=trubka, na tretej napisane všetkým trubkam k novému roku, okrem toho bol v balíku sprievodný list, skladnčka mi ho prečitala, že pre najlepšiu diskuterku na Aktualne.cz, tak som skoro skolabovala pri telefone, povedala som že si pre balík prijdem, tak ho mam ten balík , aj nafotený .
02. 02. 2011 | 11:24

skeptický napsal(a):

Lena

To si Vás asi spletli s Dolóres iba růry.Kvůli té poctě jste kolabovat nemusela.Je to asi ekvivalent nejhezčí holky z ošklivince,a IP adresy,které nám nakonec vzali,byly jen pro prosťáčky.Nějaká anonymita je iluzorní a pouze pro diskutery (bez známých)mezi sebou.Počítač je špion,proto to lidem povolili,aby věděli,co si kdo myslí,až příjde ten Guten Tag.Co si tam napíšete má soukromí pohlednice.

A až budeme mít tu zdravotní registraci,tak si určitě každý najde někoho z těch dvou set tisíc co dělá ve zdravotnictví,a má k tomu přístup,aby se dozvěděl Vaše bebíčka.
02. 02. 2011 | 11:55

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Tužka:
Honza999 je zřejmě zaneprázdněn dojídáním konzerv z UNNRY, musí zničit důkaz doličný :-)
Ve skutečnosti šlo samozřejmě o imperialistickou agresi pod zástěrkou humanitární pomoci. Konzervy byly infikovány bacilem Imperialisticus Consumis, který měl vzbudit u uživatelů závislost na americkém zboží a nechutenství k sovětskému zboží.
Bohužel naše rejdy byly odhaleny a konzervy odeslány do Německa, kde u nebohých občanů pomáhaly budovat kapitalismus.

Honza 999 vám jistě dodá další podrobnosti...
02. 02. 2011 | 12:23

buldatra napsal(a):

Když padla zmínka o konzervách z těch dob poválečných a pozdějších, lze konstatovat, že s konzervani obecně to v té době asi fakt nebylo jednoduché. Žil kdysi jakýsi smutný muž a ten o tom prý vyprávěl, že když otevře noviny, co vidí?
Lenin.
Když pustí sobě rádio, co slyší?
Lenin.
Když jde přečíst sobě obecní vývěsku, co vidí?
Lenin.
Když zajde na pracovní poradu, co slyší?
Lenin.
Když si koupí konzervu, bojí se ji otevřít.
02. 02. 2011 | 12:56

voroshilov napsal(a):

buldatra:
Dobre ze vas strasi vsude jenom Bin Ladin.
02. 02. 2011 | 12:58

buldatra napsal(a):

pane Vorošilove,

nás straší kdekdo.
A my se krásně bojíme. Je to u nás tradice. Něco jako takový permanentní haloween
Ten Bin Aladin je také nesmrtelník?
A víte, co to je Al chajda?
02. 02. 2011 | 13:14

Anita napsal(a):

Elena
nechci vás zase podceňovat, pokud si neděláte opět legraci.
Nenapadlo vás, že si v práci z vás osobně dělali legaraci, vím je to hnusné. Bohužel takové kanadské žertíky se dělají, hlavně, když jedna strana je hodně sdílná o své osobě a to vy jste i na blogu. Přeberte si to,kdy to začalo a ským jste se o čem bavila. Zkuste si poskládat mozaiku vzpomínek.Pravděpodobně se vám už nepodaří si vzpomenout, kdo se snažil vyzvídat a kdo se přitrouble tvářil, to se pozná v očích, kdy všechno skončilo.Pokud máte dojem, že to pokračuje, tak to potom přesahuje všechny hranice a měla byste se ve svém zájmu poradit s policii nebo lékařem (to hraničí s paranoiou, to je docela nebezpečné, mohli vám takto ublížit i ti "šprímaři")
02. 02. 2011 | 13:30

Elena napsal(a):

ďakujem Anita ,

že si robite o mňa starosťi, viem že ma vždy podceňujete, chapem, že to čo pišem hraniči zo zdravím rozumom....

no ale ja zase Vám poviem, že viem prážské bydlisko jedného z ných, viem jeho meno, našla som si jeho telefon, aj sme hovorili telefonicky, oznamila som mu že ten balík som dostalaa že velice ďakujem, nechcite vedieť ako bol prekvapený a akú mal s toho radosť

ujisťujem Vás , že žadný kolega ani rodina v Pahe nebyva ani neprácuje, na služebky tam nechodi, v Prahe som bola naposledy pred 18 rokmi, pánu Stejskalu pred rokom som poslala mail s diskusý kde dotýčný na diskusiach ma kontaktoval a tam aj napisal vyšeuvedenú mailovu adresu.
02. 02. 2011 | 14:00

honolulu napsal(a):

Pane Honzo 999,
zpusob Vaseho mysleni - silne levicovy, Vam zarucuje, ze ty konzervy znovu budete potrebovat.
Cernosi, kteri byli prevezeni do USA pred 200 lety, byli zajatci jinych kmenu, zotroceni uz pred jejich nakupem. Neprivazeli je americke lode, ale anglicke, holandske, portugalske atd.
Otroctvi je zla vec a byla to jedna z pricin, proc byla valka severu proti jihu v 60-tych letech 19 stoleti. Otroctvi a exterminace nevinnych obcanu zavedene levicaky (Vami) bylo vsak daleko horsi.
Budete mit nedostatek vseho, dokud se nenaucite jinak myslet.
Zahodte Vase marxisticke nahledy na svet do popelnice. Prinasi to bidu a teror.
02. 02. 2011 | 14:56

Elena napsal(a):

Anita,
aby ste sa nenudila , tak ta paranoja na baliku ma razítko:

163 00 PRAHA 618

ma to aj čiarový kod, a číslo zasielky,

ale to vam napišem neskoršie,
počkam si na dialšieho diskutera, ktorý ma označi za paranojidnú tak ako vy.
02. 02. 2011 | 14:56

skeptický napsal(a):

Člověk si nemůže být nikdy jist.V Kanadě před lety na nějakém koupališti ,kde měli nějaké staré dřevěné kadibudky ještě z dob,než vynalezli ty modré přenosné,našli nějakého obdivovatele krásy,který se dole zabydlel v potápěčském oblečku,a přinesl si ssebou i oběd a thermosku.
Domeček bych doma pro jistotu zkontroloval taky.

To auto je dost napováženou.Tam by mohla být štěnice.Skrývají se za obrazy.
02. 02. 2011 | 14:57

skeptický napsal(a):

P.S.
Praha 618 jsou Řepy. Kruh se uzavírá.
LČP
Nic není náhoda,milostivá.
02. 02. 2011 | 15:04

Honza999 napsal(a):

Tužka a štváč

Dodávky v rámci UNNRA jsme zaplatili do posledního centu.

Stejně jako jsme do posledního centu a do posledního penny zaplatili veškerý majetek znárodněný po válce zahraničnim firmám (a zde byly zaplaceny nikoli ceny reálné, ale ceny přemrštěné, jaké si ti majitelé řekli) a jako jsme do posledního penny zaplatili veškeré náklady, které měla britská vláda s vydržováním exilové československé vlády a s činnosti zahraniční čsl. armády v GB. Platili jsme Angličanům ubytování, stravu a ošacení československých letců bránících britské nebe, platili jsme pronájem letadel, spotřebované střelivo a pohonné hmoty, platili jsme bomby, které naši letci shodili na Německo. Když byl některý letec sestřelen, zaplatili jsme letadlo. Když padl, zaplatili jsme pohřeb i s rakví bez ohledu na to, zda padl nad Británií a pohřben byl, nebo padl nad Německem či nad kanálem a pohřben v GB nebyl.

Co to tu žvaníte o nějaké pomoci???
02. 02. 2011 | 15:07

Elena napsal(a):

skeptický,
nechcem ho trestať , nechcem sa mstiť, len chcem aby pochopil, aby sa vcitil do mojej kože, celá rodina napoplach, manžel ma skoro vyhodil s domu, naťvaný za to moje chatovanie, vyčita mi že som ohrozila celú rodinu,
vieš si predstaviť denné šoferovať vyše 25 km tam a 25 km späť,
to že som si zlomila ruku to je to najlepšie, čo sa stalo,
nechcem mu ubližiť, proste chcem aby sa mi verejne ospravedlnil( on nie sam , je to partička)
02. 02. 2011 | 15:09

skeptický napsal(a):

P.P.S.

Jestli Vás někdo označil za paranojidnů,to byste mohla žádat ochranu pro rasovou nesnášenlivost.Toho by našli.
02. 02. 2011 | 15:11

Honza999 napsal(a):

honolulu

Je jedno, kdo otroky vozil. Kdybyste je NEKUPOVALI, NIKDO by je nevozil. Bez vaší poptávky by nikdo otroky nelovil, neb by se mu to finančně nerentovalo.

To je, jako by alkoholik sváděl svůj alkoholismus existencí restaurací. Zamyslete se nad sebou, proboha...
02. 02. 2011 | 15:13

skeptický napsal(a):

Když jste si ho našla,jděte mu dát přes držku,a je to.Kterou ruku máte zlomenou?Nebo pošlete manžela,a když nějakou chytí,má to za to,že při Vás nestál.

Halt popularita má své stinné stránky.Proto jsem se nikdy neodhalil světu.S Nobelovkou by mne otravovali vlezlí novináři dosmrti.
02. 02. 2011 | 15:16

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko,
dekuji Vam za vysvetleni. Mam porad pocit, ze mate nejake nadani, ktere se vymika prumeru Vaseho okoli. Jednou se mnou pujdete do te slavne restaurace v Budejovicich a ja zanalizuji Vas dar z vesmiru. Do te doby drzte se pri zdravi.
Musim pro dnesek koncit, jdu hledat konzervy s chobotnicema a slimakama. Kvuli panu Honzovi 999 jsem dostal appetit na neco co levicaci neji. (Aby se mi nedej Boze, chemickymi reakcemi nezmenil zpusob mysleni.)

Zapomel jsem Vam rict pane HONZO 999, zil jsem dlouho v Africe, a potomci tech byvalych otroku mohou mluvit o stesti, ze ziji zde v USA.
02. 02. 2011 | 15:21

Elena napsal(a):

skeptický,
ani si neviete predstaviť ako som oľutovala že som začala sem chatovať, čo už sprosta baba,
tú to svoju životnú príhodu som napisala ako varovanie a ostražitosť pre každého aby si dva krát rozmyslel čo ho može stretnuť za takím nevíným vymeňovanie sa názorov.

tie štenice istotné boli v mojom aute aj v dome tiež,
hladali sme to aj v aute aj po dome , nevizname sa v tom ako to najsť, na začiatku bala som sa povedať to všetko manželovi ale ked som pochopila, že ide o rodinu o nas všetkých tak som mu to povedala, moderná technika sledovania osôb je veľmi pokročila a pretoho kto sa v tom nevizna nemaš šansu to najisť,

tu v blogoch nechavali mi odkazi, čo všetko videli u nas doma a tak, proste ma tirali a sa mi vysmievali
02. 02. 2011 | 15:36

Elena napsal(a):

čakala som na dôkaz, keby som šla na policiu bez dôkazu, čo si myslite za koho by ma považovali, presne za to čo mi napisla Anita, Daša a voroshilov, čakala som aqby sa prezradili,

viac menej som vďačna že sa prezradili,
ďakujem za ten balík s novoročným prianiem

inač by ma by ste ma osočovali a vyhlasovali za blazna
02. 02. 2011 | 15:46

Elena napsal(a):

skeptický,

v jednom maili mi napisal , že tie štenice sú pod schodmi,

čakal aby videl ako to hľadame ako behame nervozné a hladame,
v dalšom maili mi napisal že to ma schovane v izbe kde je počitač, a pita sa prečo sediš taka kludna, prečo to neideš po izbe hladať, potom napisal že to je schovane za zrkadlom,

bolo nam jasne že chce aby sme behali po dome, po dvore a v aute a hladali štenice , nenechali sme sa riadiť,
proste sme čakali aby urobil chybu aby sa prezradil
02. 02. 2011 | 15:53

Honza999 napsal(a):

honolulu

S tou Afrikou si také dejte pokoj. Kdyby Afrka nebyla kolonizována a ponechána svému osudu, nebyly by s ní dnes problémy.

Uvědomte si, že veškeré současné africké státy byly vytvořeny násilím a uměle, zcela mimo hranice, které by respektovaly původní rozělení Afriky podle etnického klíče. Nutit příslušníky několika kmenů (které by při normálním vývoji měly každý svůj státeček a svého NÁČELNÍKA) k životu v jednom státě je nesmysl. Navíc koloniální mocnosti před svým odchodem rozdmýchaly etnickou nesnášenlivost, předaly moc někomu, o kom si byly jisty, že 80% ostatních budou proti, tedy vnutily i desítkém kmenů "náčelníka" z kmene cizího. To je v absolutním rozporu s principy (sice z evropského hlediska primitivního, ale JEJICH) kmenového uspořádání a když to navíc bylo zazásobeno zbraněmi, nemohlo to skončit jinak. Situace v Africe se vyvíjí přesně tak, jak si to bývalí kolonizátoři naplánovali, aby mohli místo původní síly vojenské i nadále ovládat afriku silou financí. Staré britské heslo "rozděl a panuj" platí stále.
02. 02. 2011 | 15:54

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Honza999:
Můžete uvést zdroj, že jsme pomoc UNNRY zaplatili do posledního centu?
Díky.
02. 02. 2011 | 16:02

Honza999 napsal(a):

štváč

Uveďte mi jediný případ, kdy Američani dali někomu něco zadarmo. Tím zadarmo nemyslím bez zaplacení, ale bez toho, že by s toho nevytěžili nějaký jiný svůj prospěch.

V době dodávek to sice bylo bez "placení", ale platili jsme to:
1- tím, že jsme o Německa nedostali žádné reparace (Německu sice byly předepsány, ale do ČSR se nikdy nedostaly, protože z nich byly placeny náhrady za znárodněné podniky ale i ta UNNRA)
2- konečné vyúčtování bylo provedeno při návratu zlatého pokladu z Londýna v roce 1982. Před válkou bylo do GB z ČSR převezeno podle různých odhadů 90-106 tun zlata (V ČSR v době obsazení Německem zůstalo v trezorech asi 6 tun). Ze 45 tun zlata, která nám měly být vráceny po odečtení všech možných válečných dluhů ČSR (již popsané financování čsl. armády v GB, ještě doplňuji, krom pilotů jsne platili i obrněnou techniku a výbavu pozemního vojska, neboť po 6.6.1944 se i naši vojáci - i když jich nebylo zas tam mnoho - zúčastnili i osvobozování Evropy ze západního směru) nám bylo vráceno 24,5 tuny (6 tun v roce 1947, zbytek v roce 1982). Kdo si do té doby na západě řekl, že má vůči Československu nějakou pohledávku, z tohoto zlatého pokladu ji dostal zaplacenou (včetně té UNNRY.. Původně jsme ji dostali "zadarmo", ale když jsme nebyli dostatečně vděční a šli jinou než předepsanou cestou, tak si to amíci dodatečně strhli).

Jenže o tom se dnes už nepíše, protože by to mohlo "poškozovat dobré jméno" našich současných spojenců. Ani komunisti to v roce 1982 nijak moc nerozmazávali, protože to již byla doba uvolňování napětí mezi východem a západem - věděli, že by to byly zbytečné tahanice a stejně by nedostali nic.
02. 02. 2011 | 16:49

Honza999 napsal(a):

štváč

PS: Ono to mé prohlášení vyznělo, jako bychom sáhli do peněženky a UNNRU hotově zaplatili. Tak to pochopitekně nebylo, bylo to zaplaceno tím, že jsme prostě po válce nedostali vše, co nám patřilo.
02. 02. 2011 | 16:58

Alena napsal(a):

Honza999
Proč tak lžete? Když jste přistižen, tak se vykrucujete.
Na kolik si ceníte Zakarpatskou Rus? Tou jsme také zaplatili Sovětskému Svazu? Kolik?
Že se nestydíte!
02. 02. 2011 | 17:12

honolulu napsal(a):

Pane Honza 999,
kdyz mate nejaky nazor, tak by mel by byt staven na zakladnich faktech. Vy misto faktu pouzivate tu nejprimitivnejsi komunistickou propagandu ohledne Afriky, ktera se skutecnosti nema nic spolecneho.
Kdyby jste aspon znal dejiny toho kontinentu, tak by jste nepsal co pisete. Z Vas mluvi indiktrinace. Nema cenu na ni reagovat.
Pri trose logiky, jste-li ji vubec schopen, tak, jak to, ze se vsichni cerni snazi zoufale dostat k tem "nenavidenym" kolonizatorum do Evropy a vsude jinde ?
Ta zeme je bohata, prazdna, krasna, s urodnou pudou a vybornym pocasim. Kolonizarori jsou davno pryc, vcetne me a je tam hladomor.
Kdyz Vas svetovy nazor je staven na fantazijich, tak pro me neni prinosem o tomto thematu psat. Porucim se, mejte se fain.
02. 02. 2011 | 17:25

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
P.S.
Praha 618 jsou Řepy. Kruh se uzavírá..
--------------------------
Tomu nemůžu uvěřit. Tohle by neudělal.
02. 02. 2011 | 17:37

stejskal napsal(a):

Neblázněte, pane vasjo ;-) Hezký večer. l.s.
02. 02. 2011 | 17:39

Honza999 napsal(a):

Alena

V čem lžu? Mám-li dostat 45 tun zlata a dostanu 24,5 tun, tak jsem tím asi něco zaplatil, ne? (říká se tomu vzájemné započtení pohledávek..)

Zakarpatatská Ukrajina jako součást Československa bylo )Z POZDĚJŠÍCH POHLEDŮ) dosti nešťastné rozhodnutí. Logicky by ZU měla být buď samostatná, nebo součástí Ukrajiny jako takové (kam patří dnes). Jenže si na ni po I.WW dělali velké nároky Maďaři a z toho měli na ZU nesmírnou hrůzu. Připojit se tehdy k Ukrajině (tak jako dnes) by pro ZU znamenalo z bláta do louže - tam to zase nárokovali Poláci. Takže po I.WW Rusíni pragmaticky zvolili pro ně nejbezpečnější variantu připojení k Československu. Samostatní být nemohli (i když by nejspíše chtěli), neboť by se neubránili Maďarům, ve svazku s Ukrajimou by zas byli ohrožováni Poláky. Československo si na ně nároky nedělalo, v podstatě ZU nabídlo ochranu a bezpečnost a Rusíni se rozhodli, že ano (vybrali si z jejich pohledu nejmenší "zlo"). Jejich tehdejší rozhodnutí ale podle mého názoru Československu nezavdávalo žádné nároky na to, že by se mu Rusíni "upsali navždy".
Po II.WW připojením ZU k Ukrajině v podstatě došlo k narovnání poměrů a Rusíni sami to přivítali. Bydleli tam zakarpatští UKRAJINCI, ne ČEŠI nebo SLOVÁCI (mimochodem.. ani ti Slováci už k nám dnes nepatří.. Na kolik si ceníte Slovensko?).
02. 02. 2011 | 17:49

Honza999 napsal(a):

honolulu

Kolonizátoři jsou pryč, ale dračí semeno jimi zanechané vyklíčilo a vyrostlo.
02. 02. 2011 | 17:52

Honza999 napsal(a):

Alena

PS: očekávám nyní námitku, že Slovensko je samostatné a ZU ne.. ZU nechtěla po válce být samostatná (prostě na to neměli a VĚDĚLI to). Připojení k Ukrajině pro ně bylo daleko přirozenější, než zůstat ve svazku Československa. A také si od toho mnohem více slibovali - ve svazku s Československem ZU zůstala zaostalou zanedbávanou oblastí v porovnání s českými zeměmi.
02. 02. 2011 | 18:00

t... napsal(a):

honululu:

Pane Honolulu,

nejsem si jistý na co máte mít právo, zda na veřejnou presentaci tvrzení, že UFO existuje, nebo na to být blbý?

Žádné právo není neomezené a bezbřehé. Svým jedním právem nesmíte omezovat, případně rušit, práva jiných, zejména práva významnější.

Ani právo být blbý není neomezené. Když se někdo ve škole hodně blbě učí, tak ho učitel ze třídy propadnutím vyhodí, nechá mu třídu s mladšími dětmi opakovat, ze střední a vysoké školy je nejčastěji vyhozen úplně. Takže z toho vyplývá, že právo být blbý máte, ale jen potud pokud svojí blbostí nezdržujete/neobtěžujete/neohrožujete/... jiné (výrazně) chytřejší lidi.

Dospělí lidé, když cítí, že na určitou školu nestačí a zároveň mají soudnost, tak sami od sebe danou školu opustí, aby se vyhnuli ponižujícímu vyhazovu. Tato soudnost by neměla platit jen případě studia školy, ale i v jiných případech.
02. 02. 2011 | 18:12

t... napsal(a):

Oprava: jen v případě studia školy
02. 02. 2011 | 18:20

buldatra napsal(a):

pozorovatel dobírá se zjištění, že od kodexu začínajícího diskutéra, dostává se diskuze přes Afriku, konzervy a zlatý poklad, obloukem na Zakarpatskou Rus.
Inu, cesty páně jsou nevyzpytatelné.
Nikola Šuhaj by měl radost.
02. 02. 2011 | 18:38

Alena napsal(a):

Poté přejdi k sionisticko-kapitalisticko-imperialisticko –nábožensko- světovému spiknutí a hbitě- po oslím můstku -přetanči k jiným tématům, abys v závěru vylezl na cimrmanovskou švestku
02. 02. 2011 | 18:53

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Honza999:
Alena to napsala za mne, vykrucujete se jako malej Honza.
Podobné kvality je vaše tvrzení o tom, jak rádi Rusíni lezli Sovětům do chřtánu po 2. sv. To ani nemá cenu komentovat.

Hezké sny o zlých amerických imperialistech vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
02. 02. 2011 | 19:42

Elena napsal(a):

vasja,
nenapišem tu na verejnosťi jeho meno, to nejde,

keby si videl vasja, ako starostlivo mi zabalil ten balíček,

nalepil dve samolepky zvchu na krabičku a fíxkou nakreslil na obe dve samoliepky *** , to znameá á23, potom na adrese odosielateľa zelenou fixkou napisal pekné VIANOCE na krabičke hore : Opatrné ľahko,
keby si videl ako starostlivo oblepil 3 trubky od prazneho rulona faxového papiera a na né napisal tam ten pozdrav,

vezla som si ten darček domou a v aute od dojatia som sa rozplakala, ešte potom ked som mu volala že ten balík prijšel , tak sa pital, či bolí tam aj trubky, či sa nestratili náhodou, nie, nie som mu povedala všetko tam bolo aj je.
nemožem mu to urobiť vasja, ak sam sa neodhodla , aspoň cez nejakého blogera sa mi ospravedlniť, za to strašenie,
to je na nem
02. 02. 2011 | 20:00

skeptický napsal(a):

Elenko,
Víte co mi tohle připomíná?

Slečna na policii nahlásí zopakované znásilnění.
Nejprve mne znásilnil doma,pak jsme šli na večeři a do kina,a pak mne znásilnil znova.

Kalich hořkosti je naplněn až do dna.Pak tady lkáte já kráva Karkulka.Já to tu mockrát říkal,že je to návykové.Máte moudrého muže.
V rodině může bejt jenom jeden.
02. 02. 2011 | 20:51

Elena napsal(a):

skeptický ,
není ste dobrý psicholog, sice ste ma rozosmial , za to Vám vďaka
02. 02. 2011 | 21:13

vasja napsal(a):

stejskal napsal(a):
Neblázněte, pane vasjo ;-) Hezký večer. l.s.
02. 02. 2011 | 17:39
------------------
Já tam nedal toho smajlika:-))
02. 02. 2011 | 21:27

stejskal napsal(a):

No, právě, pane vasjo ;-) Vždyť vidíte, co sem chodí za lidi ;-) l.s.
02. 02. 2011 | 21:38

honolulu napsal(a):

Pane t.,
Co to je zase za nesmysl ? Nikdy jsem zadna prava nikoho, nikdy nerusil.
To narazite na Afriku ? Ci co ? Kdyz znate pouze jednostrana fakta, tak si nemuzete udelat usudek ohledne niceho.

Rudi (SSSR) "kolonizatori osvoboditele" se tam snazili zoufale uchytit. Chteli nerostne bohatsvi, ktere je tam stale nedotceno, ale pro nedostatek inteligence byli bezradni.

Predstavte si, ze mapy a vykresy toho vseho, jsou na bezpecnem miste v USA. Kdyz to neni nase, tak to nebude ani nasich nepratel. To jsem Vas roztrpcil....Ze, ano ?

Pan Pepa Repa Vam vzkazuje, aby jste si precetl odstavec cis. 21, je to site na levicaky. Jdu ted nadavat levicakum na druhy blog.
02. 02. 2011 | 21:46

Colt napsal(a):

Již před dvěma léty zde pan Pepa Řepa ve svém blogu čtvrtil vtipným způsobem nás, komentátory pod blogy. Bylo to stejně univerzální a vtipné jako toto pětadvacetitero.
Poté jsem očekával, že se pan Pepan stejně skvěle předvede ve svých komentářích. Bohužel jejich úroveň nebyla ani zdaleka s jeho blogovým výtvorem srovnatelná.
Pojal jsem proto podezření, že předlohou jeho skvělého dílka byla již někým dříve zveřejněná filipika. Mám pořád pocit, že už jsem kdysi něco podobného (tištěného) četl.
02. 02. 2011 | 21:57

Elena napsal(a):

no a tu je moj posledný vstup,
pán Stejskal vie moje meno a priezvisko, tak že nie som žiadný anonym,

a tým kto hral so mnou to R23SHOW23, nič nebrani , sem napisať že klamem, že si vymyšľam, že som šibnuta, možu napisať aj pod nickmi, nech sa pači, viem pod akým nickmi sem chodia, proste viem to odhadnuť.
Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom, že som to riešila tu na verejnom portale, ale tu na verejnom portale zašali hrať so mnou tu R23SHOW23, tak pochopite prečo som to všetko napisala, ak nepochopite to je každého vec.

Dufam , že to všetko prežijeme v zdraví .

Všetko dobre Ty prajem á23
02. 02. 2011 | 22:01

vasja napsal(a):

Ale je to dobrý, pane Stejskale:))

Paní Eleno. Když tu je Kodex internetového diskutéra, mohla byste sepsat
Příbeh internetového diskutéra. Jako varování.
02. 02. 2011 | 22:04

voroshilov napsal(a):

Honolulu mne zase drazdi"protoze jsem tak pysny ze mi opuchne hlava",prej SSSR pro nedostatek inteligence...a to my mame malo vlastniho nerostneho bohatstvi?
Tam v Africe slo o neco jineho,od dob Brezneva sla moda kupovat africke vlady,vlastne proc kupovat,jakmile se nekde stal statni prevrat tak letel saman do Moskvy dostat za internacionalni druzbu velke pujcky,a ty kreteni mu je davali za loajalitu a sireni socialismu(dokonce i mlady Bokassa odpocival na Krymu v pionirskem taboru Artek),tahle hloupa politika k nicemu nevedla,komunismus v Africe nikdo nebudoval,a ted,drahy honolulu,prijdou cinane,to bude uplne jina pisnicka...Vsechno jim date a prodate,ale dostanete za to velke kulove!
02. 02. 2011 | 22:20

t... napsal(a):

Pane honolulu,

ach jo. Neroztrpčil jste mě, spíš nezklamal.
02. 02. 2011 | 22:30

skeptický napsal(a):

Stejskal

Pane nadkolego,
Objevil jsem báječnou věc ,nějaké diskusní forum pod článkem Reuters.
U každého příspěvku je vedle časového údaje hezky modře napsáno a podtrženo

REPORT ABUSE (nahlas zneužití)

Pohoršenému stačí kliknout.Tak se to práskání zautomatizuje,a nebudete muset nic pracně hledat.Jen posoudíte.Jak zvoneček na sestřičku.

Evidujte práskače,kdyby se dostali do politiky,tak je máte.
02. 02. 2011 | 23:17

santawizard napsal(a):

Elena a spol.:
Křestanské jména a křestanské přezdívky,přezdívky jsou jako anonymy.Na jedné straně my přezdívky víme o nich(blogařích na aktuálně-cz.) víc než oni o nás ,ale vyjímka dělá pravidlo,možná ,že si tě vybrali ,aby oni věděli všechno o tobě ,ale ty nic o nich.do absurdity.(nebo někdo třetí neznámý to dělá pro blaho aktuálně.cz)Tím si dobíjejí svoje ego.Další možnost je ,že jsou tady napojeni ufoní a chcou s námi komunikovat prostřednictvím webu.Najednou vidíš létajicí talíř na obloze a v druhém okamžiku se ti to objevuje na televize jako telepatie.To už by bylo sci-fi.Ať už ti to nahání strach nebo fobii měla bys nad nima či nad sebou vyzrát. Např ,Já jsem vyhrál 3x za sebou 1 milion,ale byl to blbý kanadský žertík za který ještě chtěli asi3x 5000kč předem do té doby než vyprší lhůta a výherní los propadne zpět do banku.
02. 02. 2011 | 23:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skeptický,

vítejte na internetu (myslel jsem, že se zejména na anglosaských fórech pohybujete častěji).

To dnes už používá prakticky každý (i my v debatách pod zpravodajskými články). Ono se totiž třeba takových dvě stě tisíc debat s neregistrovanými anonymy prakticky uhlídat nedá. Tady to ještě jakžtaž jde, ale každou chvíli zde někdo křičí, jak to, že mi něco po těmi dvanácti tisíci blogy uniklo ;-)

Zkuste se někdy podívat na debaty trochu jimýma očima než člověka, který si sem chodí jednou za čas zavtipkovat. Je to docela zábavné ;-)

Libor Stejskal
02. 02. 2011 | 23:24

skeptický napsal(a):

Santa

To je zajímavé.Kolik Vás to stálo,než jste na to přišel?
02. 02. 2011 | 23:27

skeptický napsal(a):

Stejskal
Poslední odstavec čtu zprava doleva,zleva doprava,a jak říká Her Majesty : We are not amused.
Šibeniční humor?
Jdu si udělat kafčo,snad se proberu.
02. 02. 2011 | 23:32

skeptický napsal(a):

P.S.
Anglosaských?To už není.Anglofonní možná.Jinak Judeo-křesťanská,zrovna jako tady.
02. 02. 2011 | 23:36

?? napsal(a):

@S.
Only kings, presidents, editors, and people with tapeworms have the right to use the editorial "we".
:-)
02. 02. 2011 | 23:58

honolulu napsal(a):

Pane t,
To by bylo fain, kdyby Vy levicaci, majici tradicne monopol na "chytrost" jste meli vasi nebetycnou "skolenou vzdelanost" cim podlozit.... Narod je v bide a nezamestnanosti. Prumysl je v troskach. Nedokazali jste nic.
Vas system byl otrokarsky. Nas system obohacoval lidi.
Nectete co vam jde na nervy. My vime proc piseme a pro koho je vzkaz. Jste indoktrinovany jako vsichni z levice.
Dejte mi nekdy podmet k zamysleni. Nedokazete to. Jste jako prvnacci, kdyz mluvite o Africe.

Pane Vorosilov, nemame nic proti Rusku. Akorat ten Sovetsky Svaz byla osina zarazena v riti. Je dobre, ze je pryc.
02. 02. 2011 | 23:59

skeptický napsal(a):

??
Myslíte plural majesticus.Nechca jste se trefil.
03. 02. 2011 | 00:04

?, napsal(a):

@S.
Omlouvám se.
03. 02. 2011 | 00:09

skeptický napsal(a):

??
Sorry ,I've just noticed ,it did not register with me.If you need the translation,just ask.I think I can smell a woman.
03. 02. 2011 | 00:10

?? napsal(a):

@S.
No, no translation needed.
03. 02. 2011 | 00:13

skeptický napsal(a):

??
And how is your coffee cake doing lately?
03. 02. 2011 | 00:16

Honza999 napsal(a):

honolulu

"Predstavte si, ze mapy a vykresy toho vseho, jsou na bezpecnem miste v USA."

Ale to mi neříkáte žádnou novinku. To je jasné každému alespoň trochu uvažujícímu člověku, že ze satelitních snímků máte zmapováno nerostné bohatství celého světa (ostatně Rusko také, možná ne tak detailně, ale ty prachy do satelitů by pronic zanic sypal jen hlupák). Však také podle těch map jste šli do Afghánistánu, kulový teroristi (leda tak vy) šli jste za nerosty - které jste pak "náhodou" po obsazení a "prozkoumání" Afghánistánu našli.
03. 02. 2011 | 01:32

honolulu napsal(a):

To Honza999,
Zde to jasne vidite pane Honzo999, jak jste POBLOUDIL ve svych svetovych nazorech. Byt na nasi strane, tak za investment do mineralu v Africe, nebo kde vsude, by jste dostaval dividendy a zil stylem zivota, ktery by jste si zvolil. Polehaval by jste na nejlepsich plazich sveta. Popijel nejlepsi kaficko na svete a hladil po prcince krasna a exoticka devcata. Mel by jste hracky, ktere by Vam vyhovovaly a na dovolenou by jste nevedel kam jet, protoze kazdy den by jste mel dovolenou.
Kapitalismus je krasna vec !
Misto toho zde moralizujete a krvaci Vas srdce nad osudem divochu, ktery byli prodani do otroctvi pred 250 lety.
(To je srandy na Actualne CZ.)

Vlastni lide Vas ted hodi do popelnice, ale napred Vam zkrati duchod.
To je trest Bozi za Vasi podporu cervenych certu, kteri kdysi zadratovali celou republiku. To je trest Bozi za to, ze jste dostal mozek na mysleni, ale udelal jste z nej sbernu levicovych pitomosti.
Pane Honzo999 - vzdyt Vy jste si uplne pokakal zivot ! Ted uz to nejde napravit, tak se rozcilujete nad touto krasnou zemi. Vite, ze ona Vas vubec nevnima ?
03. 02. 2011 | 03:58

Honza999 napsal(a):

honolulu

tobě fakt hrabe....
03. 02. 2011 | 05:08

honolulu napsal(a):

Honza999,
Je to tak, vystihl jste to - a uz 42 let.....
03. 02. 2011 | 05:41

skeptický napsal(a):

Dobré jitro pane Stejskale

Nagooglete si:

Alternative Zen Buddhism

(you may have seen it before)

Je tam i překladač do češtiny pro ostatní.
03. 02. 2011 | 08:10

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pro Honolulu:
Honza999 právě naplnil bod. č. 15. :-)
03. 02. 2011 | 08:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy