O vejcích, fašismu a předvolební kampani u sklenice vína

06. 06. 2009 | 22:44
Přečteno 14087 krát
Někdy minulý víkend mi volal jeden ze zdejších blogerů. "Nemáte pocit, že zde již ty debaty o vajíčkách na mítíncích ČSSD, 'modrém fašismu', 'oranžové totalitě', prostě celá ta předvolební kampaň nabírají poněkud absurdních rozměrů? Padají silná slova, vášně jsou bičovány ze všech stran, vše je osobní, vypjaté... Nestálo by za to zajít do hospody a zkusit si vše vyříkat nějak normálně?"

Zhruba ve stejné době pozval Ivan Gabal ze stejných důvodů prostřednictvím svého blogu na pivo Jiřího Havla (viz Kdy zajdeme na pivo, Jiří?). Ten svojí odpověď zformuloval v článku s titulkem Pivo s vejcem pro Ivana Gabala).

Slovo dalo slovo a po několika mejlech bylo jasné, že by se to "pivo" mohlo uskutečnit. Vybral jsem hospodu na pražském Žižkově a pozval drtivou většinu těch, kteří se v posledním týdnu "vaječné aféře" ve svých blozích věnovali. Postupně se kvůli zaneprázdnění omluvili Ivan Langer, Jan Urban (byl to on, kdo mi minulou sobotu volal, ale pak bohužel musel neplánovaně odletět do zahraničí), Karel Hvížďala a Jan Kubáček.

Nakonec se nás včera, tedy v pátek, sešlo osm (na fotografiích níže chybí Jan Štern, který dorazil později). Mluvili jsme o všem možném. Pravda, vždy se to nějakým způsobem týkalo politiky, předvolební kampaně, voleb právě minulých i těch, co nás zanedlouho čekají. Nejvíce se debata točila kolem témat, která hned následující den shrnul ve svém blogu jeden z těch, kdo pozvání přijali - Václav Hořejší (Máme u nás demokracii, nebo jen “demokraturu“?). Tedy stručně řečeno: "Jak zabránit politikům, aby nerozpoutávali ve společnosti nenávist a 'studenou občanskou válku'?"

Probrali jsme toho opravdu hodně, žena říkala, že domů jsem dorazil kolem jedné hodiny ranní (nejméně ještě další dva účastníci naší stolní společnosti museli uléhat přibližně ve stejnou dobu ;-)

Je možné, že kromě pana profesora Hořejšího se ještě někdo další o zážitky podělí ve svém blogu. Já se na to moc necítím, nicméně ještě jednu informace zde (se souhlasem tech, koho se to týká) napíši: Někdy kolem jedenácté se Ivan Gabal vsadil o karton francouzského šampaňského značky Moët & Chandon s Jiřím Havlem. že ODS drtivě zvítězí v právě skončených "evropských" volbách a to dvojciferným rozdílem v procentech získaných hlasů. Hmmmm, uvidíme...

Na první fotografii je vpravo Veronika Vendlová, Václav Hořejší, Zdeněk Mihalco, vlevo pak Jiří Havel, Petr Kukal a Ivan Gabal. Ta hlava je moje. Tváře na ostatních snímcích se pak již myslím dají vcelku jednoduše identifikovat. Ty obrázky pořídil fotograf Aktuálně.cz Ludvík Hradilek, kterého jsem požádal, aby se na chvíli zastavil.null
null
A jak jsme se na těchto stránkách vlastně o těch vajíčkách bavili? Podívejte se ZDE.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Lex napsal(a):

Pane docente Havle,
věřím, že si ten karton sektu užijete. Na účet Ivana Gabala. Doufám také, že součástí sázky nebylo, že ho vypijete s ním.
Ani nevím, co bude (předpokládám) větší zadostiučinění. Zda ten rozdíl zvící méně než deset procent, anebo to, že Gabal zase prohraje. Tak jako pří srovnání jeho a Vašeho blogu o vejcích.
Přeji dobrý výsledek a úspěšnou a důstojnou misi v EP!
Lex
06. 06. 2009 | 23:02

jarpor napsal(a):

Tak jsem se dozvěděl :
kdo se zůčastnil,
kdo se nezůčastnil,
kdy jste se dostali do postele,
co se pilo,
jaká byla sázka
a...
toť vše.

Jestli je větší "fašista" ten, který si "hodil", nebo ten, který "bránil" narušení mítingu, zůstavá nezodpovězeno.
Škoda.
Nebyl jsem v té době zde.
Až později jsem viděl foto klečícího pana docenta Havla s růží před mladíkem s kartonem vajec.
Vypadalo to, že si chtějí své symboly vyměnit.
Kdybych byl tím mladíkem, poděkoval bych za nabídnutou růži, kterou bych si vzal, a panu docentovi bych věnoval ten karton.
Třeba by ho "od fašisty" přijal. Nebo ne ?

Hezký večer
06. 06. 2009 | 23:05

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Vdaka za sprostredkovanie akcie.
P. S. Doniesol niekto aj vajicka?:-).
06. 06. 2009 | 23:13

malma napsal(a):

Hezký:)
jen tak dál, konečně rada "moudrých"zasedala..:)
Volil sem Doc. Havla, tak doufám že mu to vyjde...;)
06. 06. 2009 | 23:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jarpore,

otázku "kdo je větší 'fašista' ten, který si 'hodil', nebo ten, který 'bránil' narušení mítinku" se jaksi - při nejlepší vůli - nepodařilo konsensuálně zodpovědět. Ale fakt jsme se snažili ;-)

Řada z nás (a samozřejmě každý trochu jinak) spíše uvažovala o stranických střetech (nejen v předvolebním boji) jako o jakési spirále. Nikdo přesně nedokáže říct, jak to začalo (a ono to není ani důležité), ale zdá se, že v této oblasti jedno silné gesto či slovo přebíjí hned další (atentát, mobilizace, spálená země, levý hák, pravý hák, fašismus, rudá totalita, gestapo, KGB a pořád pryč...).

Přepjaté slovo, silácké gesto musí být přebita ještě silnější slovem, ještě siláčtějším gestem. Emoce vybičované na maximum, buď miluji či nenávidím.

Párkrát zazněla úvaha, k čemu to může vést. Jestli třeba až jednou skutečně bude hrozit fašistická, bolševická či jiná totalita, už nebude těmto silným výrazům či gestům většina lidí přikládat žádný význam. Vždyť je používáme tak často...

Libor Stejskal
06. 06. 2009 | 23:20

stejskal napsal(a):

Na vajíčka nakonec nedošlo, pane JAHA.

Ale kapsy jsem nikomu při příchodu neprohlížel, možná se na ně jen v zápalu debaty zapomnělo ;-)

Libor Stejskal
06. 06. 2009 | 23:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Já díky za pozvání, ač na konci sil, chvíli jsem vyrdžela. Podepisuji to, co uvedl výše pan Stejskal. Pocit mám z debaty poměrně dobrý, jen jsem dnes ceký den přemýšlela, proč docent Havel nějak "zaklapl" uši, když jsme se mu snažili poměrně dlouhou dobu vysvětlit, proč bylo sesazení vlády 2 měsíce pře koncem předsednictví, nešťastným krokem.

Mě to totiž přijde strašně jednoduše jasné. Ale ok, stalo se a už to asi nemá symsl rozpatlávat. Osobně jsem se ale utvrdila v tom, že v tuto chvíli a ani na podzim, nemohu volit soc.dem. A aby nevznikla mýlka, pana docenta Havla si velmi vážím a jeho názory respektuji.
06. 06. 2009 | 23:43

Lex napsal(a):

veronikavendlova
Paní Vendlová, jak dlouho vydržel pan doc. Havel poslouchat to vaše "vysvětlování"? A stál o ně? Já si myslím, že ne. Že on a většina lidí v této zemi (jsou na to průzkumy)ví přesně, proč stálo za to tu vládu sejmout. Už pro tu úlevu, už jenom proto, že vláda Jana Fischera se konečně zabývá tím, čím by se vláda zabývat měla, tj. správou věcí veřejných.
Řeknu Vám otevřeně, že být v pozici doc. Havla a ta vaše squadra na mě vystartovat s tak vyčpělým vínem, jdu o sklep dále.
06. 06. 2009 | 23:54

Tupelo napsal(a):

Pane Stejskale, ve svem prispevku jste uvedl celkem jasne argument, ktery muze byt zakladnim kamenem cesty vedouci od vajicku k fasismu (ci bolsevismu). Totiz ona pozitivni zpetna vazba nebo gradace. Je jasne ze ojedinele vajicko je neco jineho, nez vejce organizovana a to je neco jineho nez facka, ktera je jina nez sutr... a cele to muze skoncit treba u toho fasismu. Mimochodem, na mitingu v Brne to na dalsi level postoupilo, tam uz ty facky padaly. Myslim ze na problem je potreba poukazovat co nejdriv, mozna uvazlivejsim pouzivanim slova fasismu, z duvodu one inflace slov, avsak politici i novinari tento novy jev docela pocenili.

PS. na schuzce musel byt pritomny jeste dalsi ucastnik, kdo je ten tajemny fotograf? Pan Kozusnik? :)
07. 06. 2009 | 00:04

george napsal(a):

Paní veroniko, to nevymyslíte, ale děti vám to řeknou ...dívají se na to s patřičným náhledem (terén je panenský nepoškozený)
Na deformaci a desinformaci nic neroste (kromě býlí plevelu)
Postupně přijměte mladé i studenty s jejich názory, bohužel úctyhodní moudří kmeti nejsou dostupní pro politiku(možná ojediněle a výjimečně).
Promluvte na sebe do zrcadla ve stylu jsem úspěšný, zkuste to ..co to hodí zpátky.
I školák Miki to ví:
*
http://credo-e.blogspot.com
07. 06. 2009 | 00:15

siven napsal(a):

Zajímavé setkání. Na snímcích všichni přítomní vypadají zcela pohlceni debatou.
07. 06. 2009 | 00:18

Lex napsal(a):

Tupelo
Nurážejte pana europoslance. Ten by se přece k takovému fotografování nesnížil. On fotil v Senátu (a nás se tím snažil "ohúriť") jiné celebrity! On nás teď bude zastupovat a mluvit za nás (fuj!). Vyžvanil si to. (Tedy, mě zastupovat nebude, mě bude zastupovat doc. Havel, ten, co dostal vynadáno od paní Vendlové - co jim Pan Senátor asi neprošel - a sklopil proto uši). Ó, tempora, ó móres!
Lex
07. 06. 2009 | 00:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tupelo,

souhlas, vše je o míře a každý ji má nastavenu trochu jinak. Mnohokrát jsem zde napsal, že házení vajec ve velkém považuji v demokratické zemi za nepatřičné. Podobně nepatřičné, jako se ohánět výrazy, které patří do úplně jiné "výkonostní ligy".

Ale mohu se samozřejmě mýlit, mohu lecos nedokázat dohlédnout, podcenit atd. Osobně bych šetřil nejen vejci ale i silnými slovy.

Také si myslím, že politici a novináři lecos podceňují ;-). On tu ten fašismus, bolševismus, volání po vládě silné ruky (jakož i permanentní hledání nepřítele, který se nějak odlišuje od většiny) existuje. Zatím jen v malém, ne příliš nebezpečném. A řada mocných s ním podle mne tak trochu kalkuluje, prostě se hodí proti tomu druhému silnému (tak to ostatně bylo vždy). Jako nebezpečí jej neberou. Snad se to nám všem jednou nevymstí...

Pan Kožušník nebyl, nepsal zde o vejcích. Fotografie pořídil náš fotograf Ludvík Hradilek (měl jsem to tam napsat, je to vůči němu nefrt, dopíšu to). Přišel na deset minut a já požádal přítomné, zda-li by mohl udělat pár snímků, které dám do blogu. Všichni nakonec souhlasili.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 00:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane sivene,

už delší dobu plánuji, že bych takovouto "hospodu" udělal ve velkém (paní Líná černá pes se teď asi ušklíbne, mluvíme zde o tom skoro rok ;-). Chtěl bych pozvat blogery i diskutující, je to ale trochu náročné na organizaci a ani finanční stránka by asi nebyla zanedbatelné (třeba jen pronájem sálu). A to je teď trochu problém.

Ale nevzdávám se té myšlenky. Nechci nic slibovat, ale udělám všechno proto, aby to jednou vyšlo.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 00:37

Dalik napsal(a):

Dobrý den pane Stejskal ty blogy se vám zde začínají horentně hromadit ! Vždyt už ty lidičky nestiháte ani kontrolovat a to by jste fakt měl protože někteří neomalenci se zde pěkně prezentují tak je trochu skřípněte ! Jinak vám i vašemu kolegovi přeji hodně úspěchů ve vaší práci! Dalimil.
07. 06. 2009 | 00:38

JAHA napsal(a):

Ad: Lex to veronikavendlova (a nielen k nej)
Myslim, ze by ste sa mal trochu nad sebou zamysliet. Silne reci mavaju slabi.
07. 06. 2009 | 00:38

alesdrobek napsal(a):

Ač člen socdem, taky jsem si dlouho myslel, že to byla chyba svrhnout vládu uprostřed předsednictví (a pořád si myslím, že nám to na podzim uškodí), jenže když naštvanost vyprchala, znovu jsem si uvědomil, jak moc jsem si přál tam nahoře změnu a že jsem vlastně rád, že nastala.

Od začátku předsednictví se to pravda trochu zklidnilo, ale to, co se tady ještě do konce minulého roku dělo s přeběhlíky a s justicí a s Čunkem a s Řebříčkem a Langrem a vůbec nevídanou explozí lobbyismu, to bylo moc i na člověka jako já, kterému je jasné, že určitá korupce a klientelismus a miliardové čachry a celkový marasmus bude ve vysoké politice vždycky, ať tam bude sedět Petr nebo Pavel. Jako by se politici rozhodli vyzkoušet maximální zátěž české společnosti.

Nevím, co Paroubek Topolánkovi před těmi třemi čtyřmi roky provedl, ale i příznivci pravice musí sportovně uznat, že ODS začala socdem od nástupu do vlády válcovat tak, jak ještě jeden politický protivník druhého od listopadu neválcoval. Zeman s Klausem si sice šli po krku a mobilisovali, ale tak nějak to odpovídalo běžnému nízkému standardu politické kultury. Poslední dva roky se to ale vymklo z kloubů.

To musí být mezi oběma šéfy osobní, jinak si to nedovedu vysvětlit. Doufám, že pokud na podzim vyhrajeme, tak Jiří Paroubek prokáže lepší soudnost a nezačne oplácet. Pro to by už beztak po okraj znechucená veřejnost nemusela mít pochopení.

Ačkoli na druhé straně nevím, co je horší - jestli krvavý berserk mezi vládou a opozicí, nebo zasmrádlý normalizační klid opoziční smlouvy.
07. 06. 2009 | 01:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Jaha: Předběhla jste mne, díky.

Pne Lexi, jste zbytěčně hrubý, arogantní a sebejistý a to je přesně to čeho se bojím u lidí, kteří jsou extrémně přesvědčeni o své pravdě a nejsou schopni druhého ani vyslechnout, natož připustit, že oponent mlže mít trochu pravdu.

Debata byla přáteslská, řekla bych a protože jste tam nebyl, tak absolutě nechápu, proč proti mne startujete.

Navrhuji klid zbraní, všechno je sce v urnách, le ještě není sečteno, tak slavte, až to budete mít jisté přestaňte se už prosím navážet do senátora Štětiny, nebo se neudržím a začnu se navážet do socdem. I dyž proč bych to dělala, přesvědčeného nepřesvědčím.
07. 06. 2009 | 01:31

im napsal(a):

Pro běžného pozorovatele se předvolební kampań 32 subjektů změnila na ohromné, nenávistné, štvavé a blátivé klání oranžových s modrými a modrých s oranžovými. Nikde ani špetka typicky českého humoru nebo vtipné nadsázky. A tenhle národ prý dal světu Švejka.....

Zdá se, že hora porodila myš - k volbám dle odhadů přišla sotva čtvrtina voličů.

Jakou hrůzu a děs si vymyslí volební manažeři obou táborů, aby dohnali na podzim k volbám aspoň dvojnásobek voličů??
07. 06. 2009 | 01:43

Saliven napsal(a):

veronikavendlova:
Já osobně si myslím, že hlasování o důvěře bylo jen součástí kampaně s cílem vymezit se proti ODS. Nemyslím, že by Paroubek chtěl v tuto dobu vládu sestřelit, protože není tak hloupý, aby nedomyslel jaká se strhne mela a plačtivé komentáře. On si za to totiž může velkou měrou Topolánek sám. Kdyby to nebyl tak arogantní člověk nevyklý na válcování oponentů, tak tu vládu udržel s prstem v nose. On se ale odmítl se žabičkami bavit, tak mu to holt sundali. Ani mě nepřekvapuje, že mediální klika zas ukázala, že za všechno může Paroubek, místo aby si zaťukali páni novináři na hlavu, že si vlastně premiér sám podkopnul židli. Sám Paroubek by nikdy neměl sílu tu vládu sundat. Ale prostě kdyby novináři a část veřejnosti neměli Paroubka, tak by si ho snad museli vymyslet.
07. 06. 2009 | 01:59

mapolenka napsal(a):

pane Saliven co to pak mělo být za gesto,že Paroubek vyvolal hlasování o nedůvěře vlády.Paroubek je jednoznačně zodpovědný za pád vlády,ať mu k tomu pomohl ten nebo ten
07. 06. 2009 | 02:10

Saliven napsal(a):

mapolenka:
Znáte tu scénku Šimka a Grossmana, kde se Grossman ptá Šimka jestli chce žemli (byla to žemle?)? ;-)
07. 06. 2009 | 02:13

JAHA napsal(a):

Ad: veronikavendlova
Zatial som este muzskeho rodu:-).
07. 06. 2009 | 02:44

Honza Český napsal(a):

Pro Aleš Drobek

Souhlasím s Vámi, že „korupce a klientelismus a miliardové čachry a celkový marasmus bude ve vysoké politice vždycky, ať tam bude sedět Petr nebo Pavel“

Jen mi není jasné, proč jste ve svém věku, vzdělání a zkušenosti ve straně, které se to týká

Pokud českou politiku ovlivňuje to, co si Paroubek s Topolánkem před pár lety provedli, tak ať jdou od válu oba.

Jste v téže situaci, jako mnozí komunisté před listopadem. Štve Vás vedení strany, ale cítíte se býti socanem. Nechcete zradit ideu a tak tolerujete lumpa (hlupáka, nafoukance, ješitu – vyberte si) ve vedení strany

Nezávidím Vám

Asi to chce novou českou levici
07. 06. 2009 | 02:59

falešná slovíčka napsal(a):

Fundamentální problém vidím - kromě toho, že u nás a obecně v postkom zemích, oproti klasickým liberálním demokraciím, politikům taktně ale účinně neindikují meze ti, popišme je jako ty, kteří jim řeší problém jak naplnit kasičku na příští volební kampaň - v tom, že se, z více důvodů, z části jako reakce občanstva na ochladnutí iluzí o nekonečném růstu HDP a blahobytu, z části díky specifikám v té které zemi

polarizují názory, debata se stává "debatou" a dehonestace oponentů je příliš často praktikována a jako všeobecně nežádoucí fenomén nerozpoznána a tedy tolerována, ne-li tak či onak s potěšením sledována nebo někdy, nepřímo i jinak, podporována.

Jakmile totiž dehonestace nabude jisté míry a samovolné setrvačnosti, normálně nepřijatelné způsoby interakce mezi lidmi se stávají méně nepřijatelnými, naopak "pochopitelnými" a "úměrnými" údajné frustraci s politikou respektive opoziční politikou dané skupiny spoluobčanů.

Radikalizace násilného jednání, bující na pilně budovaném podhoubí hluboké dehonestace, a rostoucí agresivita se v naší zemi v posledních měsících nebo roce projevují ve více směrech.

Zápalné láhve jsou "pochopitelnou", ikdyž "jasneže neschvalovanou" akcí frustrovaného lumpenproletariátu na "nepřizpůsobivé". Menšinu nebo "socanskou" starostku vesnice, která údajně nechápe, že neviditelné ruce "podnikatelů" neradno bránit v dalším kole kšeftů s místními pozemky.
Televize kromě vlny násilí na menšinách pravidelně nabízí stále nové marše černého moru DS, kdy policie a orgány státní moci oproti těm západním vykazují dojemnou nečinnost. DS v pondělí ráno se bude těšit nemalému přídělu peněz za získané hlasy.
A zatímco vyholené lebky se díky svému IQ zmohou jen na zápalné lahve, údajní věnci v Kristovu lásku vloží své všechno strachem před propadem pod 5% hrabici po nevzdělaného bezpečáka, co se jako starosta Vsetína stal v národě holubiček s dlouhou demokratickou tradicí instantním Jánošíkem, což ho, kromě podpory bratrů a sester, vyneslo do Senátu, do úřadu 1. vicepremiéra a k veletoku miliard (eur) na MMR.

Premiér, MŽP si jej pak po několik let chlapsky, demokraticky, přes jeho čunkiády drželi jako bratra ve zbrani, knížecí audity ho posvětili.

Skutečně "důstojné" oslazení to Evropě, reprezentace českého předsednictví!

Cynismus, dehonestace, tedy i rostoucí násilí bylo a je dále živeno strašením, zejména těch nejvnímavějších a nejsnáze zneužitelných, tedy mladých a mládeže.

Z Hradu straší údajně světem respektovaná hlava státu, že LS je konec, absolutní konec, čemuž se musí každý poctivec, jako je on, opravdu, ale opravdu nesmiřitelně postavit.

Zahradilův klip po pádu vlády, kde Paroubka, který pokus v době CZ PRES neplánoval, nabídka Hradu a jím garantované extra hlasy zaskočila, přesto chtěl, aby Topolánek EU dosloužil, ale Klaus se nemohl dočkat Dne vítězství s kýmkoliv, i starým komunistou Fischerem než falešným a prázdným Topolem ve Strakovce.

Zahradil tedy klipem mladým "odborně" sdělil, že je to nový Mnichov, Únor, Srpen. Paroubek (ne Klaus, Tlustý a spol) jim opravdu vezmou "papalášský" vše, zase budeme mít Únor.

Dehonestace, kalkulované a nezodpovědné, sobecké strašení, zase zejména mladých, bez historických zkušeností, vedlo, spolu s Facebookovými důkazy, kde Modrý tým atd. a koordinační aktivity násilných davových akcí rozhodně nebyly separované.

Jak by pravice reagovala na zdemolované podium, Topolánka, Zahradila, atd. zbrocené slizem vajec?

Poplach o návratu rudých milic by zaplavil nejen média.

Topolánek s vejcem na oku, Zahradil na brýlích, škoda na aparatuře za zdemolované 200 tisíc ... říkali si o to, přivolali si to sami?
07. 06. 2009 | 03:39

Michal Macek napsal(a):

linej cernej pes je holka?no to me...
07. 06. 2009 | 06:32

Pepa Řepa napsal(a):

Bilderberg

Bilderberg (též Konference Bilderberg, Klub Bilderberg nebo Skupina Bilderberg) je název pro každoroční neformální setkání vysoce postavených osobností z oblastí politiky, hospodářství, vojenství, médií a vysokých škol.
Název skupiny je odvozen od jména hotelu de Bilderberg v Oosterbeeku u Arnhemu v Nizozemsku, kde došlo v roce 1954 k prvnímu setkání.
-------------------------
A tak se sešli v hospodě u Viktorky.
Zástupci vysoce postavených osobností z oblasti vojenství (Stejskal), vysokých škol (Hořejší), politiků (Havel) a medii (Gabal a Štern). Plukovník Urban chyběl. Musel pro instrukce do Lengley.

Aby to nevypadalo džendrově nevyváženě přizvali i Veroniku.
Aby klesl průměrný věk pod 7O let,přizvali typické, ale opravdu typické zástupce mladé generace (Kubáček a Mihalco).

Opět o nás bez nás.Jako v Mnichově.
Nejenže chyběli zástupci drůbežářských závodů, zemědělců, svazu chovatelů slepic, ale chyběli i zástupci techna. Ani kozí taťka Penc nebyl přizván.

Arogance samopozvaných "elit" nezná hranic.

A tak se sešli a založili českou pobočku. V pivnicích se vždy rodily převratné události.
------------
Bohužel předměty jednání schůzek nejsou nikdy zveřejněny, přístup novinářům a nezůčastněným osobám je přísně blokován a fakt, že se jedná o světové mocenské elity, nahrává nejrůznějším populárním konspiračním teoriím
-----------
Praví Wikipedie.
Až historie ukáže, jak byla tato schůzka důležitá.Zvláště pro svobodu slova.
07. 06. 2009 | 07:12

Pepa Řepa napsal(a):

Pan Langer chodit nemusel.Den předem nainstaloval do kořenáče odposlechy.
07. 06. 2009 | 07:16

Lila napsal(a):

Pane Stejskale,

setkání blogerů a diskutujících by bylo určitě moc fajn. Jen bych se přimlouvala za to, abyste při jeho plánování mysleli i na nás, venkovské, pro které je návrat z večerní akce v Praze poněkud problematický.

Vhodné prostory za výhodných podmínek nabízí například Syndikát novinářů na Senovážném náměstí čp. 23.

Přeji hezký zbytek neděle.
07. 06. 2009 | 07:30

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Vendlová
z naprosto zaručených zdrojů víme, že po pádu vlády se sešlo celé vedení ČSSD v Hybernské, v zoufalství se opilo a zpívalo do pozdních hodin píseň:

Pec nám spadla
pec nám spadla
kdopak nám ji postaví
starej pecař není doma
a ten náš to neumí.

Druhý den našel p. Havel řešení. Fišera.
To přece nemůže pan Havel veřejně přiznat.Mějte rozum.
07. 06. 2009 | 07:34

Pepa Řepa napsal(a):

A ještě „plzeňská“ verze druhé sloky

Zavoláme na Františka,
ten má velké kladivo,
dá do toho čtyři rány
a už je to hotovo.

Připraveným premierem je F.R.Čech.Ten má velké kladivo.
07. 06. 2009 | 07:40

iga napsal(a):

to pepa repa a Bilderberg
:-D
:-D
:-D
Chlape, dnaska jste ve forme!!!
Jste me uplne dostal takhle poranu, musim se smat potichu at nevzbudim celou rodinu...
07. 06. 2009 | 07:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, veřejný činovník, který poprvé v souvislosti s vajíčky použil slovo fašismus, měl by okamžitě podat demisi. Vajíčka nejsou fašismus, vajíčka jsou potupa a potupa zasloužená...
Howgh, mí rudí mi rozumějí, veselé krizování, a nezapomeňte kupovat jenom české banány...
07. 06. 2009 | 07:52

Jeník napsal(a):

To Veronika Vendlová - madame s tím Vaším zaklapnutím uší u pana docenta Havla jste to trochu (tak jak je u Vás zvykem) projela. Máte skutečně asi dojmy, které u Vás přesahují pojmy. Pan docent Vám nemusel vůbec nic vysvětlovat o "hrůze" odvolání vlády, která se permanentně pod vedením nadsamce (jak ukazují fotečky z ciziny) dopouštěla podrazů a devastace státu a tím dělala našemu státu v Evropě ostutu. O skutečnostech ví většina národa, která nenosí modré brýle.
To duchaplné slazení Evropě, výtvarně velmi "zdařilé" a na vysoké duševní úrovni pojaté a provedené pohledy na Evropu z pohledu české vládnoucí squadry, ta ostuda při angažovanosti předsedy Evropy v dodávkách plynu (podvrhy dokladů s dopisovanými větičkami), ta ostuda s jednáním o Gaze (kde to musel jet srovnat frantík) a dále, ostuda a nejapnost jedna za druhou. Potom odchod vlády Mirka Topolánka byl pouze záchranou před určitě ještě větší ostudou (viz současné fotečky, které byly určitě "kamuflovány", aby pomohly levici v evropských volbách).

Trochu Vám paní Veroniko unikla drobnost, že vládu nesesadila ta zlá ČSSD. ČSSD pouze plnila svoji opoziční povinnost, vyvolala hlasování o nedůvěře vládě potom, kdy bezprecedentně ministerský předseda prostřednictvím svého pohůnka ovlivňoval média k zahlazení ekonomického zločinu jeho podporovatele v parlamentu. Tento předseda vlády stále odmítal nabízenou dohodu o hájení v době předsednictví. Vládu shodili poslanci vládnoucí strany (kteří se již nemohli dívat na to, co i jejich jménem předseda vlády prováděl) a dvě poslankyně ze strany vládní koalice (se kterými jejich předseda jednal jako s póvlem), ČSSD k tomu nemělo potřebnou sílu.

Takže paní Veroniko, než se opět pokusíte něco tvrdit, tak se pokuste zamyslet a pamatovat si fakta. Jestliže nemáte takový postup myšlení, tak se domnívám, že by bylo vhodnější, kdyby jste se více věnovala svému dítětí a neodbíhala od plotny (jak jste nám zde jednou uváděla).

Jinak příjemný den a více soudnosti do jednání.
07. 06. 2009 | 07:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad nadsamec, česká oranžáda o topolovi tvrdí, že je to chlap s onýma. Tak teď to mají z první ruky.Je zcela jasně vidět, že je to svatá pravda. Habet, habet, habet. To sexymozek asi nevydýchá. Své podřízené uřve, ale doma, doma to nebude mít jednoduchéééé...Oko snad ešče vidí. Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 06. 2009 | 08:05

VOM napsal(a):

Lexi, vy se nazapřete. To je sympatetické.
Fišer s Janotou, kteří vládu ošéfovali tuším studovali v Moskvě kariérní diplomaturu.
Dvacet let po revoulci, kdy mládež dostala příležitost cestovat a studovat v zahraničí to není bůvíjaký výsledek.
Ale nebojte, melete z posledního, už to nebude dlouho trvat. Jste na cestě od válu.
07. 06. 2009 | 08:09

Antonín Pokorný napsal(a):

Hezkou neděli, pane Stejskale:-)
...mluvil jsem s Ivanem Gabalem a on mne o večerním setkání informoval.No, je dobře, že jste si to řekli, pivko zdolali a sázky uzavřeli.Problém pana Havla je prostě v tom,s kým na tribunách postává...Pak už jen celkem i jedno, jaké písně zpívá. A jinak? Zdá se mi to prostější, protože žiji v pohraničním venkově a též jsem kdysi byl mladý. Jistý okruh mladých se prostě za ty oranžové stydí a svůj stud jim vyjádřil omeletou, protože..."kurva se neříká.." Sice můžeme mlít dokola o vhodnosti či nevhodnosti projevu studu, ale já jsem rád, že se vůbec nějaký stud projevil. A pokud jsem naivní - jsem naivkou rád.
07. 06. 2009 | 08:09

Stařeček napsal(a):

paní Vendlová, Vy jste ještě pořád nepochopila, že vláda postavená na tak špatných základech, jako je podvod na voličích od ODS, lidovců a zelených, jnak skončit nemohla? Ostatně dostatečně přesně Vám odpověděli alesdrobek, Lex a hlavně Jeník. Snad se někdy dočkáme lepších vlád.
07. 06. 2009 | 08:23

grőssling napsal(a):

Pane Stejskale, je to pořád dokola.
Nepřátelé místo soupeřů, válka místo soutěže.

Na konci soutěže jsou víťezové a čestní poražení.
Na konci válek mrtví na obou stranách.

Napsal jsem to pod blogový článek pana profesora Hořejšího.
Jde o to, že v životě státu, nebo národa jsou věci, na kterých se musí jeho příslušníci s velkou většinou ( dejme tomu ústavní ) shodnout, nechce-li stát, nebo národ upadat ve světové soutěži.

Na vině jsou stručně řečeno ti, kdo poštívají a štvou občany, kdo volají po nulové toleranci.
Nevěřím, že se to dá u nás změnit.
Důsledkem této naší všeobecné tuposti ( ve všech politických stranách ) je náš neodvratný úpadek, jako už po mnohokrát v naší historii.
07. 06. 2009 | 08:41

juvel napsal(a):

Demokracie je soutěž politických stran, ve které jde o hodně (moc, vliv, majetek). Záleží na úrovni a kultuře lidí, jak jsou schopni dodržovat pravidla a pokojný průběh této soutěže. Proto ve velké části světa se demokracii prostě nedaří. Je obtížné si připustit, že naše společnost asi není dostatečně zralá na demokracii.
07. 06. 2009 | 08:46

hovínkovál napsal(a):

První co mě napadlo při čtení a dívání se na fota bylo! Místo Stejskala, Vendlové, Havla, Hořejšího atd. jsem si dosadil Hitlera, Musoliniho, Neville Chamberlaina... Řešení: O vás, bez Vás !!! Přece je úplně normální, že v demokratické státě jsou všechny skupiny zastoupeny! Jestli chci být fašista, komunista apod. mě vaše hospodské setkání nemůže absolutně zabránit. Naopak, mě to utvrzuje jim fandit. Jste Stejskale jako malé dítě. Chtít potlačit myšlenky. Copak to jde? Mažte nabo nemažte. Pro nic jiného nejste placen !!!
Víte proč Gabal jde proti virtuálnímu rasismu a fašismu? Aby přece mohl podat do Bruselu projekt za miliony. Podobně to udělal s problémem Romů. Vyvolal špínu na bílé a podal projekt o ghetech. A vyfasoval miliony za informaci o 300 ghét. Ach jo? Ó, blahoslavená kodexní prostoto !!!
07. 06. 2009 | 08:56

ivan hochmann napsal(a):

No já nevím.

Nemám rád soutěže(ne že bych se bál prohry),ale docela rád si pokecám,abych mohl posoudit jak mě osobně tiká strojovna.Taková partička je na první pohled docela příjemný počin.Pro marťana je sestava škaredých ksichtů zase vyvážena úpřímnými úsměvy a inteligentním projevem.

Pepo proč myslíte,že má Ringo velké kladivo? Snad ne proto,že si ostentativně a za velké peníze maluje pindy? Prý je to součást předvolebního tahu ČSSD.
Po volbách přijde změna znaku.

Růže už prý neodpovídá standardům.

Ivan.
07. 06. 2009 | 09:07

jarpor napsal(a):

Pan Stejskal
Díky za reakci...

Přesně jak píšete - přepjaté slovo je nahraženo ještě přepjatějším...
a potlesk "tribun" se ozývá stále... z jedné či druhé strany.

Pesimista budoucnost vidí špatně, optimista se jí nebojí...

Jsme normální společností v Evropě v 21. století.
Jen někteří nám chtějí namluvit, že je-li s námi zle, oni pro nás udělají dobro.
A jsou tací, co jim to věří. Pochopitelně, jak lákavé je, když máme na koho "hodit" starostlivost o sebe sama.

A pak jsou zde ti propagátoři "třetí cesty". No nekupte to.

Hezký den
07. 06. 2009 | 09:09

Rumcajs napsal(a):

Ve dvouciferné vítězství ODS nevěřím. Už proto, ža ta naše pravicová frakce si rovněž udělala v pátek večer intelektuální sezení s Hanušovicko jedenáckou a tam se dohodlo, že k volbám se nejde.

Předpokládali jsme, že pokud by zvítězila ČSSD, pak by se ta Socanská koule nafoukla do obřích rozměrů a s největší pravděpodobností by konečně praskla.

Jak se ale zdá z předběžných průzkumů, spíše se bude jednat o mírné splasknutí.

Tak třeba na podzim se to už konečně povede.
07. 06. 2009 | 09:31

SuP napsal(a):

Ani já nevěřím ve dvouciferné vítězství. A pokud podmínky sázky byly dány tak, jak píše pan Stejskal, bude to bez šampáňa. Pan Havel to zase okecá s odkazem na tu dvoucifernost. Ledaže by to víno zatáhl někdo třetí....
Ale že ČSSD dostane v těchhle volbách na prdel jsem psal už po zářném vítězství na podzim. Tentokrát nešlo o to nezaplatit boháčům 30K, ale o to, že za moje peníze bude někdo 5 let žít ve vatě.
07. 06. 2009 | 09:44

karel matousek napsal(a):

Nevim, proc vsichni chronicti 'nadavaci' omilaji 'o nas bez nas'. Mohli jste prijit a byli zvani na debatu minuly mesic, kterou pan Stejskal zde hojne inzeroval. Prislo asi 5 diskuteru, pivo jste taky mohli mit zadarmo.
07. 06. 2009 | 09:46

Tupelo napsal(a):

Lexi, ja uz mam kdyz vidim fotky na zdejsich blozich, tak me prvni napadne p. Kozusnik ;) (zvlast pote co odesel, bohuzel, dr. Nespor). No a mit vyber jestli me bude zastupovat on, nebo p. Havel, tak je to tak 10:1 pro Havla.

Pane Stejskale, rozumim, ale mozna je zde analogie, nekdo varoval pred tim, ze bychom si nemeli zvykat na pouzivani zbytecne silnych vyrazu. Je to ale, podle me, stejne s tim, ze bychom si nemeli (postupne) zvykat ani na pouzivani silovych prostredku (a to ani tehdy, kdyz si je dnes omlouvame tim, ze si za vejce muze Paroubek (ci CSSD) sam - pouzivani takovych pseudoargumentu se muze casem otocit proti dnesnim tolerantnim). Rozhodne tim nemyslim Vas, Vas postoj k vejcometectvi je mi znam (ale po pravde, kdybych uvidel investigativni fotku, jak vrhate vejce proti demokratickym nazorovym oponentum, dal bych si stranku s touto fotkou do oblibenych - i kdyby slo o jiz zmineneho fotoblogera ;))
07. 06. 2009 | 09:46

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
myslím, že o dost zajímavější téma než vajíčka a fašismus by bylo vrátit se k debatě o "levice/pravice" v nás. Protože tam je jádro sporů. Věřím, že z debaty by se celkem jasně ukázalo, kdo pro svou existenci svého nepřítele potřebuje a tudíž si ho hýčká a kdo ho bere jako folklór protistrany. Jen mě nenapadá, kdo z bloggerů by se toho tématu měl ujmout.
07. 06. 2009 | 09:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den všem,

pane grősslingu,

jsou podle mne dvě možnosti: buď se tento trend vybičování vášní bude stupňovat, protože na něj drtivá většina z nás přistoupí a pravděpodobně to skončí něčím hodně nepěkným (výbuchem regulérního násilí). Ta šance je podle mne nepříjemně velká.

Anebo dostatečně velký počet lidí/voličů tento styl odmítne a pokusí se vytvořit silnou společenskou poptávku po stylu jiném. Politici se budou muset zařídit resp. se objeví noví, kteří ze zcela pragmatickýh důvodů (tedy aby se dostali k moci) budou tuto poptávku reflektovat (na nižších úrovních stranických hierarchií, v místních organizacích čekají desítky lidí, kteří hledají svou šanci, jak se dostat nahoru).

Není v tom žádný velký idealismus a osobně tomu dávám spíše menší šanci. Nicméně si myslím, že není dobré přispívat (byť svojí pasivitou či rezignací) ke scénáři prvnímu. Když nic jiného, tak kvůli svědomí. Tak trochu mi záleží na tom, jak budou žít mé děti a děti mých dětí.

A co tedy mohu dělat? Učím se hledat shody, nebo spíše průsečíky. Učím se naslouchat, zkouším pochopit, porozumět, mimo jiné i v debatách na těchto stránkách.

Až se naučím místo reflektivní konfrontace, ostrých výpadů, touze vrátit druhému křivdu (ať už domnělou či skutečnou), kterou na mne či na jiných páchá, bude v té skupině volajících po jiném stylu zase o jednoho více. Třeba jich nikdy nebude dost, ale uvidíme.

Pane Tupelo,

nejsem proti varování před přepjatými gesty a výrazy. Pokud ovšem před nimi někdo varuje dalšími přepjatými gesty a výrazy, stává se součástí té spirály. Nemyslím, že bych byl tolerantní k extrémismu, jen si dávám setsakra pozor na to, co za něj označím. A nejdřív se vždy snažím co nejpodrobněji prozkoumat jev (motivy, formy atd.), který mám nutkání za extremismus označit.

Pane Paní Lilo,

ten syndikát je myslím dobrý nápad. Zajdu se tam podívat.

Pane Pepo Řepo,

analogie s Bilderbergem je bravurní. Rozesmála mne, oceňuji.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 10:26

Hajný napsal(a):

to Rumcajs:
Je vidět,že Hanušovické pivo bude co nejdříve zařazeno mezi léky na léčení duševních chorob.
Škoda,že jste toho piva nevypili víc a nedali pak hlas Balbinovcům jak jsem ti radil.Pepa Řepa by byl ve straně povýšen za úspěšnou agitaci a vy byste měli blahý pocit že si nemáte proč nadávat.
07. 06. 2009 | 10:36

stejskal napsal(a):

To je přesně to, co bych zde velmi uvítal, pane SuPe.

A jak to zařídit? Že bychom dávali politikům více najevo, jak nás to štvaní jednoho proti druhému štve? ;-)

Mimochodem byl jsem překvapen, že řada politiků skutečně debaty čte. Třeba u pana Langera jsem to moc nepředpokládal. Ale když jsem s ním mluvil, věděl toho o tom, co se zde děje, docela dost. O panu Havlovi samozřejmě ani nemluvě.

Ono by to možná šlo, pomalu, postupně...

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 10:43

grőssling napsal(a):

Zdravím Vás pane Stejskale,

právě jsem si přečetl článek na iDnes,
http://zpravy.idnes.cz/pan-... , rozhovor se studentem, který podnítil na Facebooku vajíčkovou aféru. Byl jsem mile překvapen, jednak tím, že jsem na iDnes po dlouhé době četl relativně objektivní hodnocení kauzy, hlavně ale tím, že pan Forst není žádný frustrát, naopak.
Je-li pravda, že jej k založení skupiny na Facebooku vyprovokoval výsledek výběrového řízení na šéfa muzea v Kolíně, a že to výběrové řízení proběhlo jak popisuje v rozhovoru, potom skutečně přinejmenším kulturní politika ČSSD zbulvárněla jako nikdy.
Napadlo mne, že by bylo zajímavé, pokud by měl pan Forst na Aktuálně.cz svůj blog. Pár věcí myslím přece jenom nemá domyšlených a mohlo by mu pomoci si věci vyjasnit diskusí zde . Například, že si myslí, že pan Paroubek by měl vědět, že ho někdo nemá rád.
Docela si taky pana Forsta dovedu představit jako přínosného moderátora diskuse blogerů podobné té v AV na místo proláknuté staré struktury pana Urbana.
07. 06. 2009 | 10:47

SuP napsal(a):

Budu se těšit ....
07. 06. 2009 | 10:48

Lex napsal(a):

veronikavendlova
Paní Vendlová, víte, čeho se bojím u lidí, kteří chtějí do věcí veřejných mluvit, ať už jako politici nebo jejich mediálních popisovatelé, včetně blogerů?
Emoční lability a stihomamu.
To, co jste napsala dnes v 01.31.03 je ukázkou těchto vlastností (doufám, že jen přechodných).
O kom to píšete, že není schopen druhého vyslechnout? Co míníte tím, „mít trochu pravdu“? Pravda je, nebo není, není jen „trochu pravdy“, na rozdíl od lži. Fakticky ale může mít každý svou pravdu, záleží na úhlu pohledu. A pak se dá uznat, že při Vašem úhlu pohledu, při Vašich prioritách, při Vaši světonázorové a politické orientaci máte pro sebe pravdu. Ale přesvědčovat o ní někoho? Zejména když o to nestojí? Myslím, ač jsem „tam“ nebyl, že pan Havel je o své pravdě dostatečně přesvědčen, o „pravdě“, kterou se na věci dívají i jeho spolustraníci a lidé s podobným pohledem na svět, včetně mě. Takže nepřichází v úvahu, aby řekl „Máte pravdu, my jsme se mýlili.“
Vy jste ve svém blogu napsala: „proč docent Havel nějak "zaklapl" uši, když jsme se mu snažili poměrně dlouhou dobu vysvětlit, proč bylo sesazení vlády 2 měsíce před koncem předsednictví, nešťastným krokem.“ Nebyla právě ta Vaše snaha to „vysvětlovat“ doc. Havlovi se „zaklapnutýma“ ušima, trochu projev arogance?
Samozřejmě je mi jasné, že jste mu to „vysvětlovali“ přátelsky. Na rozdíl od těch snad třiceti blogů zde, tady už většinou o „přátelství“ k sesazovatelům vlády příliš mluvit nešlo.
V čem jsem na Vás, paní Vendlová „vystartoval“? Jistě, vím, že jste doc. Havlovi ne „vynadala“, jak jsem napsal v příspěvku adresovaném Tupelovi, nebýt však zvýšené míry emotivnosti (to druhé raději nezmiňuji), jistě byste pochopila, že šlo o „hyperbolu“.
Co jste si dále v tom příspěvku vyložila špatně, byl význam věty „…doc. Havel, ten, co dostal vynadáno od paní Vendlové - co jim Pan Senátor asi neprošel - a sklopil proto uši.“ Ta slova vymezená spojovníky jsou vložena do ostatního textu. Bez té vsuvky by text zněl: „co dostal vynadáno od paní Vendlové a sklopil („zaklapl“) uši.“ Což je skutečný význam textu, ne ten, jak jste si jej vyložila Vy, pročež jste mi přátelsky poradila, abych se přestal navážet do pana senátora.
Dík za doporučení. Já se budu řídit vlastním rozumem. Tím, který mě provázel celý život, a který mi zatím umožnil být sebejistý a umožnil mi spoléhat sám na sebe.
Také Vám, paní Vendlová, přeji, abyste našla sebejistotu. Pokud se chcete do někoho nebo něčeho navážet, byť to bude socdem nebo kterákoliv jiná strana, je to Vaše nezadatelné právo. A já s tím nemám problém. Stejně jako je moje nezadatelné právo se „navážet“ – jak říkáte – do jiných politiků či stran. A že Vám nevadilo a nevadí to masové navážení do představitelů dvou největších stran. Nesrovnatelné s navážením do Jaromíra Štětiny.
V závěrečných slovech máte naprostou pravdu. Přesvědčeného nepřesvědčíte. Zejména nepřesvědčíte ty, kteří mají své přesvědčení založeno na podstatně delších a zřejmě i hlubších životních zkušenostech. Vzdělání tu hraje méně významnou roli.
Meč skutečně můžete ponechat v pochvě, šípy v toulci, pistoli v pouzdru, já s Vámi nebojuji.
Hezký den! Lex
07. 06. 2009 | 10:50

Rumcajs napsal(a):

Hajný:

Když on Pepa neví, kde je Brusel a mě by navíc dost vadilo číst někoho, kdo bere půl melounu měsíčně. To bych se Pepovým vtípkům už asi nedokázal zasmát a to by byla určitě škoda.

No a docentíka nějak unesu. Ten už je stejně za vodou.
07. 06. 2009 | 10:52

Hajný napsal(a):

To Stejskal:
Při pořádání akcí v Praze skutečně berte ohled na mimopražské.A to v kterou dobu se to pořádá,i sem k Litoměřicům je to na cestu domů dvě hodiny.Protože zaparkovat v centru je nemožné a tak je hodina na okraj Prahy a hodina domů,autem.Veřejnou dopravou odjezd z Prahy až ráno.
07. 06. 2009 | 10:53

george napsal(a):

Pepa Řepa září a potěší. Někteří např.tam kde je genetická deprivace nelze upravit kromě vůdce se silnějším deprivačním nábojem.
Deprivaci podvědomí lze včas léčit. Zkusíme nejprve imunizovat:
-
http://czportal.blogspot.co...
Pro pokročilé Kontrola vědomí a destruktivní ...
*
http://amicuswebsite.blogsp...
07. 06. 2009 | 10:54

SuP napsal(a):

Lex -
Jste zaujatej. Nebudu se do Vaší debaty míchat, ale čtu vás oba. a jako právník byste měl UMĚT být objektivnější.....
07. 06. 2009 | 10:55

Inci napsal(a):

Nedá mi to , ale musím po posledních událostech tento blog trochu zlehčit protože jeho téma je poněkud zastaralé . Nejde totiž o to zda vejce házet či ne , ale o to zda je ukazovat nebo ne ... :-)))
Jestliže se podrobným rozborem zveřejněných fotografií ukáže že to co se chystá Topolánek osouložit není jeho přítelkyně Talmanová ale nafukovací panna , tak se pro každého z nás stane zahraniční dovolená noční můrou ...
Má to pan Stejskal těžké , předem se omlouvám za tento úlet a doufám že se při jeho mazání pobaví ... :-)
07. 06. 2009 | 10:56

alesdrobek napsal(a):

Honza Český - "Jen mi není jasné, proč jste ve svém věku, vzdělání a zkušenosti ve straně, které se to týká"

Víte, kolik znám mladých, vzdělaných a zkušených lidí, kteří jsou v ODS, přestože jim leží v žaludku lidé jako Langer, Bendl, Bém, Topolánek aspol?

Ono se to prostě týká všech stran a vždycky týkat bude. Lidé svým přístupem "tady máte hromadu peněz a pravomocí a postarejte se o nás" staví politiky do hrozně prekérní situace. Dávají jim prakticky neodolatelnou příležitost a příležitost jak známo dělá zloděje. A navíc je prakticky nekontrolují.

V soukromých firmách a podnicích by byl úplně stejný brajgl, kdyby nadřízení nekontrolovali podřízené a neměli je možnost při vážném porušení pravidel vyhodit. Kdyby to v politice fungovalo jako v soukromém sektoru - kdyby veřejnost držela nad politiky větší bič, hned by bylo líp.
07. 06. 2009 | 10:56

grőssling napsal(a):

Hajný,

jenže by mohlo hrozit, že Pepa Řepa by byl příště nominován na volitelné místo do europarlamentu a že by byl také zvolen .
Tam by jistě jako všichni zpychl a myslíte, že by se pak s námi tady ještě bavil ?
07. 06. 2009 | 10:57

prduch napsal(a):

Bohuzel, a mocni vedi proc, z puvodnich atributu recke demokracie v modernim provedeni vymizel 'ostrakismus'. Jeho znovuzavedeni by s nasi politickou scenou provedlo zadane. Ziskavani podpory prostrednictvim nenavistnych kampani
si 'metani vajec' zaslouzi!! Skoda jen, ze neletaly za obe 'bariery'.
07. 06. 2009 | 10:57

zdenek mihalco napsal(a):

Zdravím Vás pane grősslingu,

pana Forsta jsme kontaktovali už v době, kdy zde blogeři vyjadřovali různé pohledy na vajíčkové události. Napsali jsme mu s tím, zda by nechtěl shrnout svůj pohled na události v blogovém textu. Rovněž jsme jej zvali na páteční vaječné setkání. Pan Forst poslal oficiální vyjádření, co uveřejnil na Facebooku s tím, že už se k celé věci nechce vyjadřovat. Myslím, že je z celého mediálně-politického vaječného kolotoče ´je už trochu unavený, což se nelze divit.
Zdeněk Mihalco
07. 06. 2009 | 10:59

stejskal napsal(a):

Pane grősslingu,

já i Zdeněk Mihalco jsme se pana Forsta snažil sehnat.

Nejprve na vyjádření ve Čtenářově blogu. Odmítl s tím, že své pocity již popsal a nemá co dodat.

Pak jsem ho chtěl pozvat v ten pátek do hospody, ale nepodařilo se mi ho osobně zkontaktovat (no, asi jsem se mohl snažit ještě více, než jsem se snažil. Mám toho docela dost).

Víte, to není tím, že kulturní politika ČSSD zbulvárněla. To je tím, že politici napříč všemi stranami dělají to, co jim dovolíme (když jim dovolíme vše, tak to dělají především ku prospěchu svému).

Politici potřebují, abychom byli rozděleni do dvou či více táborů stranických sympatizantů a nenávidějících. Protože pak nejsme schopni dostatečně silně se vyjádřit co nejobjektivněji k věcem veřejným. Straníme podle stranických sympatií, ne podle podstaty toho, oč běží.

Dobrý den, pane Hajný.

Budu, slibuji.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:04

stejskal napsal(a):

No, Zdeněk mne předstihl (psal jsem ho ve stejné době), takže můj výplod je již jaksi nadbytečný ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:05

Hajný napsal(a):

to Rumcajs:
Mohl jsi dostat stejný děkovný dopis jako já.A chlubit se jím vnoučatům nebo si ho nechat vytesat na hrob.A být nesmrtelný.

PS:Kdybych nevěděl,že docent to má v kapse,tak jsem pana Geniálního nekroužkoval.Ti ostatní jsou mi totiž ukradení.
07. 06. 2009 | 11:06

JFD napsal(a):

Lex>
Vase vytribene komentre jsou balzamem na dusi, diky!
07. 06. 2009 | 11:11

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Politici by rádi, abychom se rozdělili do dvou táborů a střídali jim tak přístup k prebendám. Ale stabilně jsou ty tábory TŘI. Levá, "Pravá" a ti ostatní. A "těch ostatních" je nejvíc. Jsou spokojení a k volbám tudíž nechodí - V posledních eurovolbách cca 75% občanů. Takže posoudíme-li předvolební kampaně z pohledu poměrně malých skupin občanů, pro které jsou určeny, je spíš vrcholně trapné, k jaké argumentaci se dokážou uchýlit.
07. 06. 2009 | 11:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Lexi, jsem už unavená a ač jindy poměrně statečná, dnes na Vás reagovat nebudu. Urážíte mě dál. Poslušte si, pane vševedoucí vědoucí.

Nevážím si Vás a už s Vámi do budoucna debatovat nechci.
07. 06. 2009 | 11:17

Rumcajs napsal(a):

Hajný:

Ty jsi byl u voleb ? Neměl jsi náhodou párovat ?

A jakej děkovnej dopis ? To jako místo guláše?
07. 06. 2009 | 11:17

prduch napsal(a):

To hajny:

Vam opravdu nevadi soudruh adorujici do konce roku 1989 Stalina a pote mladeho nositele a RAJskeho 'rozvijitele' revolucnich myslenek z nezapomenutelneho vzepeti revoluce z roku 1948?? Vam nevadi, ze onen genialni ekonom nedokazal oslovit ani jedineho ctenare jeho 'dila' tak, aby ho alespon jednou ocitoval?? Co od neho cekate??
07. 06. 2009 | 11:18

stejskal napsal(a):

Řekl bych, že je to ještě o poznání složitější, pane SuPe.

Mezi těmi 75 procenty jsou spokojení i nespokojení. Či lépe řečeno hluboce frustrovaní. A na ně negativní kampaň plná silných slov a útoků zpravidla působí. A od frustrace u některách může být jen krok k radikalismu. Od radikalismu k extrémismu, od extrémismu k násilí proti (domnělému) viníku toho, co mi frustraci způsobuje. To je ta spirála.

Jde o to, aby se frustrace lidí nevyužívaly k bičování vášní. A to je to, co většina politiků bohužel dělá. Bude to tak vždy, ale u nás je to zase o něco přepjatější než třeba v některých zemích n azápad od našich hranic (samozřejmě ideál žádný neexistuje, jen směřování, cesta).

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:19

vaclavhorejsi napsal(a):

Doplnil bych drobny detail - ja jsem odesel predcasne (po cca 2 hodinach) kdyz si pan Gabal zapalil druhy velmi smrduty doutnik...

Jinak to ale bylo fajn...

..
07. 06. 2009 | 11:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane profesore,

do teď jsem spekuloval, co vlastně bylo příčinou Vašeho náhlého odchodu. Doutník byl jednou z hypotéz, ale trochu jsem se obával, zda jsem se Vás třeba nějak nevědomky nedotkl. Podobně uvažoval tuším ještě jeden z přítomných ;-)

No, musím se přiznat, že já - ač již asi 15 let nekuřák - jsem si po půlnoci též zapálil ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:23

Hajný napsal(a):

Paní Vendlová,
musím se ohledně svržení vlády postavit na stranu pana Lexe.Opozice neměla sílu sama svrhnout vládu.Svůj úmysl oznámila s dostatečným předstihem.Takže koalice měla dost času se připravit a mohla:
srovnat řady
pokusit se získat nějakého poslance z protivníkova tábora na svou stranu
zahájit jednání o neútočení.

Neudělala z toho nic.A pan Tlustý i paní Zubová výslovně popřeli,že by je socdem kontaktovala a ovlivnila.

Nemyslíte,že to také mohlo být tím,že p.Topolánek už toho měl plné zuby.Že už se nechtěl nechávat vydírat lidmi,kteří na to neměli z hlediska morálky nebo politické síly nejmenší právo.A proto nechal věcem volný průběh.Kdybych byl na jeho místě postupoval bych asi stejně.A to ostatní je jenom zastírací vodní mlha.
PS:Nevšiml jsem si,že by p.Lex byl hrubý a arogantní.A o panu Štětinovi s ním plně souhlasím.Tu dobu jeho největší slávy si dobře pamatuji a kromě toho jsem v SSSR delší dobu pracoval,takže vím,co se tam mohlo a co ne.Ale to jsem Vám napsal již před časem.
07. 06. 2009 | 11:28

Hajný napsal(a):

To Rumcajs:
Tak si ho přečti.Visí u Alexe K.odvčera.
Jó byl jsem volit.U nás Hanušovické nečepují.
07. 06. 2009 | 11:34

Saliven napsal(a):

No těžko si umím představit lepší předvolební téma než ukázání na zlou opozici, jak se chovala nestátotvorně. Myslim, že to Mirkovi až tolik nevadilo ;-) Jak už jsem psal výše - Paroubek určitě moc neslavil. :-))

Honza Český:
Ani já jsem nevstoupil do strany z obdivné lásky k Paroubkovi. Vstoupil jsem tam v dobré víře, že něčemu napomůžu. Že tomuto státu něco dám. Kdybych se nechal odradit lidmi, tak bych nemohl do žádné strany a jen bych nadával po hospodách. Ujišťuji Vás, že i na té nejnižší úrovni potkáte lidi, kteří si pletichářstvím a chováním nezadají s Topolánkem nebo Paroubkem a tam při tom o nic nejde.
07. 06. 2009 | 11:36

SuP napsal(a):

S tím naprosto souhlasím pane Stejskale. (taky se tomu říkává "mlčící většína"). Nicméně spíš zastávám názor, že rostoucí "vlna extrémismu" má jádro v provokaci, tedy zkusit, kam až nás stát pustí. Frustraci za tím spíš nehledám, protože ruku na srdce- copak tady někdo strádá? A že stát se v tom ukazuje jako impotent mě trápí stejně jako Vás.
07. 06. 2009 | 11:36

PepeTrn napsal(a):

Vážený pane Jiří Havle, ze všech socanů jste nejmoudřejší a ten šampus si plně zasloužíte, připíjím !!! Jinak modrým vzkazuji: "Bacha na občanskou studentskou válku" !
07. 06. 2009 | 11:38

Hajný napsal(a):

to prduch:
Nebaví mne každého donekonečna kádrovat.A zkoumat,jestli náhodou někdo před padesáti lety jako pětiletý nepropagoval kominismus přednesem básničky k MDŽ.

A že nikde není citován?Do EP kandidovali i daleko hloupější.Škoda,že moje hloupost nedosahuje takového stádia aby mne jmenovali docentem na VŠ.
07. 06. 2009 | 11:39

Dalik napsal(a):

Pane stejskal politická situace u nás se přiostřuje a napomáhá k tomu i zdejší blogforum to si jistě uvědomujete ! Pokud by se věci měnili k lepšímu bylo by to jistě fajn jenže mezi lidmi je již nahromaděno tolik agresivity že mám obavu aby se vám tenhle váš experiment někdy brzy nevymkl z rukou ! Spousta osobních urážek jedna strana špiní a napadá tu druhou atd. Prostě řítíme se všichni někam do prdelky !!! Pozor na to Pane Stejskal v tomhle máte velkou odpovědnost ! Vše znamenám pro zůčtování příštím generacím !!! Dalimil
07. 06. 2009 | 11:43

siven napsal(a):

Pane Stejskale,
jste člověk šlechetný a vaše svědomitá práce Vás šlechtí ještě víc... to je velmi pozitivní perpetum mobile. ;)
07. 06. 2009 | 11:46

Saliven napsal(a):

SuP:
Ono nejde jen o strádání. Ono jde hlavně o to, že tu lidé nemají pocit, že by byla společnost spravedlivá a já se vůbec nedivím. Tisíce lidí si tu nakradli, zákony se obcházejí, pořád se předělávají, každou chvíli nějaká díra, případně rovnou sabotáž (viz. Benda a paragraf o zneužívání informací v obchodním styku). Soudy soudí x-let, největší zloději zdrhnou, finančák se vozí hlavně po malých, vymahatelnost práva mizivá, policie úplatná. Tento stát selhává ve svých základních úlohách, pak se nemůžete divit, že jsou lidé frustrováni a nechávají se strhnout negativními kampaněmi.
07. 06. 2009 | 11:47

fafnir napsal(a):

Saliven
otázka by spíše měla znít.Do jaké Sociálně Demokratické strany jste vstoupil?Do té ,označmej i Batěkovské,nebo Zemano Paroubkovské.Je to samozřejmě vaše věc,ale zároveň velký rozdíl.Asi jako mezi Blairem a Ficem.
07. 06. 2009 | 11:47

SuP napsal(a):

Saliven -
Ono jde hlavně o to, že tu lidé nemají pocit, že by byla společnost spravedlivá ....
Ano, taky na tom pocitu místní levice 20 let tvrdě pracuje....
07. 06. 2009 | 11:49

fafnir napsal(a):

Pane Stejskale
doufám ,že jste jako mňamku neměli Ruská vejce.....
07. 06. 2009 | 11:49

jarpor napsal(a):

Víte, jen poznámku k debatám :

Kolik je dabtérů, kteří svůj názor se snaží podat jako objektivně potvrzenou pravdu.

Jako příklad použiji duben, kdy Obama nepovečeřel ani s Topolánkem, ani s Klause. Povečeřel s rodinou.
Kolik zdejších debatérů psalo, jak se stydí za naši reprezentaci, že by se jiným evropským politikům taková hanba stát nemohla... jaké je to s námi "hrozné" kdyř nás zastupují takoví...

Pan Obama včera odmítl večeři se Sarkozym a odjel do Paříže na večeři s rodinou.
Dovolím se zeptat, ještě pořád se stydíte nebo jste ochotni s odstupem času Váš deklarovaný názor na "Obamovy večeře" s našimi politiky poopravit ?

Hezký den
07. 06. 2009 | 11:50

Rumcajs napsal(a):

Hajný:

Tak vidím že u Alexe bylo veselo.
Pepa s Ivanem řádili jak za mlada. Několikrát se mi sice srdíčko sevřelo strachy, když jsem narazil na nějaký ten vulgarismus, ale jinak fak dobrý.

Až pan Stejskal vymyslí nějaký to posezení, kde budou kromě zdejších blogerů i tito dva pánové, pak neváhám a jedu. Určitě by stálo i zato, aby to snímala ČT. Aspoň si nebudou muset lámat hlavu s tím, co dávat na Sivestra.
07. 06. 2009 | 11:50

SuP napsal(a):

fafnir -
A jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou....
07. 06. 2009 | 11:50

stejskal napsal(a):

Hele, nechte si toho, pane sivene ;-) Já Vám také nenadávám :-) ;-) ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:53

Saliven napsal(a):

fafnir:
Když se člověku něco nelíbí, ať se to pokusí změnit, no ne? Strana je postavena na ideích, která vyznávám, její směřování je to, co se mohu pokusit ovlivnit. Kdybych se absolutně zaměřoval na aktuální stav, tak nemůžu vstoupit nikam a dalších 95 procent by to určitě vidělo stejně. Strana je taky střet názorů, nemusím souhlasit se vším, co ta strana říká nebo dělá, to snad není tak obtížné pochopit.

SuP:
A je to opravdu jen levice, která na tom pracuje? Skutečně jste se vyjádřil vysoce objektivně - za všechno můžou ty druhý.
07. 06. 2009 | 11:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Dalimile,

vymknout z ruky se může prakticky všechno. Cesta do pekel je - jak známo - prakticky vždy dlážděna těmi nejlepšími úmysly.

Mohu se mýlit, ale za základ všeho považuji naší neschopnost (coby převládajcí trend v této společnosti) spolu kultivovaně diskutovat, respektovat názor druhého, neurážet se ani jízlivě nezesměšňovat.

Proto zde opečovávám tento prostor (tedy mimo to, že mne za to samozřejmě zaměstnavatel platí). Zatím mi do toho nikdo nemluví, dělám si to přesně podle svého. A nesu za to i zodpovědnost, kterou si uvědomuji. Především před sebou a lidmi, kteří sem chodí debatovat.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 11:58

Ben napsal(a):

Pane Stejskale,
myslím, že to byl moc dobrý počin...
Když jsem nedávno četl tu výměnu názoru mezi Vámi a panem Kukalem, byl jsem dost nemile překvapen. Na Vaše reakce i na reakce pana Kukala. A teď vás oba vidím v pohodě u stolu u skleničky a tak by to mělo -snad-být. V klidu se sejít a vyříkat si to. Moc mne Váš blog i fofky potěšily.

Těch nesmiřitelných postojů a projevů je mezi lidmi tolik, že někdy mám už z toho hrůzu, co bude dál. A to je, i když jen zatím jen ojedinělý, příklad, jak lidé různých názorů třeba zrovna těch politických se můžou spolu slušně bavit. A že to mezi vámi všemi slušné bylo, je bezpochyb...

Můj obdiv patří zejména paní Vendlové. Že se nebála, že ji opijete a že zapomene, koho chtěla volit :-), anebo jste už všichni přítomní měli "po tom"?

Příjemné nedělní poledne
07. 06. 2009 | 12:00

Lex napsal(a):

SuP
Zdravím, příteli. Doufám, že mi neupřete, že když píšu jako právník (tj. ve věcech práva), jsem objektivní, nezaujatý.
Když píšu jako občan, ve věcech politiky nebo jiné správy věcí veřejných, nejsem nezaujatý. Mám svůj světonázor i politickou orientaci a zkušenosti. Ale o tom jsme si již psali. Jiní ať mají své orientace a své názory, ale nesnaží se je někomu vnucovat. Znám v ČR (ve světě) jednu dříve sektu, nyní církev, která to činí velmi úporně. A lidé v domech, které ty dvojice sousavně velmi zdvořile navštěvují, je mají rádi jako osinu .....

JFD
Díky. Ti, kterých se to týká to hodnotí jinak. Třeba jako hrubost, aroganci, sebejistotu (kterou zřejmě také považují za špatnost).
Věřím ale, že Vy jste nezaujatý.
Hezký den! Lex
07. 06. 2009 | 12:01

prduch napsal(a):

To hajny:

Jak myslite! Ale kde berete kriteria
pro to koho volit mi zcela unika!
A co se tyce onoho jmenovanim docentem,
pak jste byl s prominutim hloupy uz pred 1989. Kdyby jste byl nadan moudrosti pana (pardon soudruha) docenta, tak jste to mohl dotahnout i na profesora (ten titul uz ani on nestacil usoudruhovat). Nic ve zlem, ale tu kocovinu co prijde po slavnem (doufejme, ze ne trvalem) podzimnim vitezstvi solidarnich ochrancu chudych a socialne slabych Vam snad ani nepreju.
07. 06. 2009 | 12:03

SuP napsal(a):

Saliven -
Těší mě, že jsem vás našlápl, chytil jste i bez sytiče...:-)
no a dovedete si představit volební kampaň tak, že jedni budou chudým říkat - "Jste chudí, protože bohatí kradou.." Až budeme krást MY, to budete koukat, jak zbohatnete?
07. 06. 2009 | 12:03

Saliven napsal(a):

SuP:
Byl bych spíš pro pozitivistický způsob - aby tu začala fungovat policie a justice. Potom ty tyhle pindy o tom, kdo krade nebo nekrade neměly vůbec žádný účinek.
07. 06. 2009 | 12:05

Hajný napsal(a):

Pane Stejskale,
také přeji dobrý den.Já měl včera u Alexe strach jestli Vám spoludiskutující multikulturně nedali na budku.A nebo jestli Vás Balbínovsky neožrali a neudělali z Vás dalšího přeběhlíka.
07. 06. 2009 | 12:06

Rumcajs napsal(a):

SuP:

To jsi napsal hezky.To má Saliven po dobrém obědě.
07. 06. 2009 | 12:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bene,

ani jsme si o tom nemilém konfliktu neměli čas s panem Kukalem popovídat. Slíbili jsme si další "kafe", nemyslím, že bychom se nedokázali pochopit.

Já už odvoleno měl, pan docent též (ptal jsem se koho volil, ale nechtěl mi to prozradit ;-) Paní Vendlová nevypadá, že by se nechala někým opít. Čímkoliv (třeba i rohlíkem).

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 12:08

Hajný napsal(a):

to prduch:
Nebojte.S třicetitisíci důchodu,vlastním domem a zahradou přežiju i vítězství ODS.
07. 06. 2009 | 12:09

stejskal napsal(a):

Mimochodem, v otázkách Václava Moravce hovoří nyní dva zdejší blogeři. Pan profesor Švejnar a pan profesor Zelený. Řekl bych, že je to dost zajímavé.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 12:09

Ládik napsal(a):

pane Stejskale,
kážete pivo a pijete víno.
07. 06. 2009 | 12:11

Saliven napsal(a):

Rumcajs:
Můj narozeninový biftek mi nemůžeš zkazit ani ty, ani SuP, dokonce ani Topolánek ;-)
07. 06. 2009 | 12:11

malma napsal(a):

stejskal
ano,je to velice,velice zajímavé

propad,propad,propad....
:)
07. 06. 2009 | 12:13

malma napsal(a):

..a aby těch vajec nebylo málo:
Miregg Topolánegg:)
07. 06. 2009 | 12:16

Ben napsal(a):

To je dobře,Pane Stejskale, paní Vendlová má od začátku mé sympatie,... třeba pan Havel volil tak, že kdybyste to zvěděli, opili byste se všichni :-).
07. 06. 2009 | 12:16

Rumcajs napsal(a):

Saliven:

To Ti závidím hochu.Závidím i Těm, co se můžou dívat na Moravce. Já se budu muset věnovat našemu farářovi.

Jo cesta ke spáse není opravdu jednoduchá.
07. 06. 2009 | 12:17

Jozef napsal(a):

Blahozelam,pan Stejskal!

Ak ste si ziskali uctu viacerych bojujucich stran.
Vajickove detske armady su prejavom patologie medialno-politickych hier.Zvratit chory trend maju sancu len osobnosti s nadhladom,osobnosti,ktore pozivaju vseobecnu uctu: dopraju slavu vitazom, chrania cest porazenych.
07. 06. 2009 | 12:18

Charlie napsal(a):

veronikavendlova

taky mám strach že mi napíšete:
jsem už unavená a ač jindy poměrně statečná, dnes na Vás reagovat nebudu. Urážíte mě dál. Poslušte si, pane vševedoucí vědoucí.
Nevážím si Vás a už s Vámi do budoucna debatovat nechci

Napsala jste :
proč docent Havel nějak "zaklapl" uši, když jsme se mu snažili poměrně dlouhou dobu vysvětlit, proč bylo sesazení vlády 2 měsíce pře koncem předsednictví, nešťastným krokem

Asi pan docent usoudil, že vysvětlovat m, že se premiér byť východoevropské země nemůže zastávat spřízněného kriminálníka Wolfa (představte si analogickou situaci např.Merkelové, Obamy....)

Také byste řekla předsedovi vlády, který zvedá na poslance opozice prostředníček :

.."jste zbytěčně hrubý, arogantní a sebejistý a to je přesně to čeho se bojím u lidí, kteří jsou extrémně přesvědčeni o své pravdě a nejsou schopni druhého ani vyslechnout, natož připustit, že oponent může mít trochu pravdu"

Zvedala by v parlamentu prostředníček např. Merkelová, Obama....?!

Pro mě za mě volte si koho chcete - ale pokud vám nevadí výše uvedené, vypovídá to o Vás víc než si myslíte...
07. 06. 2009 | 12:27

Lex napsal(a):

veronikavendlova
No vidíte, paní Vendlová, a já si Vás do dneška vážil. Ale znáte to, situace se může změnit každou minutou.
Ty dvě vlastnosti jsou prevít!
Odpočiňte si, dejte se dohormady a příště můžete být opět za dámu.
Sluníčko i pro Vás zase vyjde!
07. 06. 2009 | 12:29

Saliven napsal(a):

"Pocit mám z debaty poměrně dobrý, jen jsem dnes ceký den přemýšlela, proč docent Havel nějak "zaklapl" uši, když jsme se mu snažili poměrně dlouhou dobu vysvětlit, proč bylo sesazení vlády 2 měsíce pře koncem předsednictví, nešťastným krokem."

Takhle to zní, že se někdo někomu snažil vnutit svojí pravdu ;-) Jako když učitel školí žáčka..nevím jestli je to dobrá cesta - docent je svéprávný a chápe určitě pro i proti toho, co se stavu. Nejsem si jistý, jestli by se měl za to kát, vzhledem ke konsekvencím, které jsem už popisoval výše.
07. 06. 2009 | 12:35

Emissary napsal(a):

Lexi,

směšné. Píšete tak, jakože ta Vaše pravda měla být objektivní, ale spíš se blíží k té oranžové. Lze to poznat podle toho, že neumíte ani napsat Topolánek. Jak může politik této strany přiznat, že pád vlády byl neuvážený krok? Vždyť by mu hrozilo, že Paroubkovi by musel platit směnečný peníz.

Charlie,

Nic neříct a pomluvit, to je také způsob.

Salivene,

vy jste kluk nebo holka?
07. 06. 2009 | 12:54

argun napsal(a):

Teda Pepo Řepo ten Bilderberg - to je na Pulitzerovu cenu. Jak to sakra děláte? Já bych na to potřeboval dvě stránky. Jen si nejsem tak úplně jistý, že vás pan Stejskal pochopil, tedy podle reakce soudě...

Veronika Vendlová
K sestřelení Topolánkovy vlády bylo tisíc objektivních důvodů. Což píšu jako volič ODS v posledních parlamentních volbách. Jestli se tak stalo uprostřed předsednictví EU je v podstatě úplně fuk. Nebyla to první ani poslední sestřelená předsedající vláda. Za půl roku po té marginální historce neštěkne v Evropě ani Líný černý pes a evropská pavlač bude zas omílat jiné téma... Vadí to jen rěm, co považují hlas EU za slovo boží. Možná Lex vskutku není zrovna Jasoň, ale na té emoční labilitě možná něco bude, nespa? Á propos, co se máte co flákat po hospodách, když máte zkoušky na krku? To víte, Gabal už je za vodou...

Libor Stejskal
Byl tu také jeden co slyšel trávu růst. Wbgarden má naprostou pravdu. Jedno vajíčko - malé oprvržení. hodně vajíček - velké opovržení. Fašismus je jiná planeta. Zkuste to prosím pochopit, není to složité. A myslím, že není nutné kvůli tomu svolávat radu starších. Nicméně chápu, že novinář potřebuje téma. Ale ta "velká hospoda" je jistě dobrý nápad.
07. 06. 2009 | 12:55

bigjirka napsal(a):

I z průběhu diskuse je vidět, že situace se bezprecedentně vyhrocuje. Socani po osmi letech své korupčnické a klientelistické hrůzovlády svrhnou novou vládu bez ohledu na předsednictví, o chrapounském vystupování Pa, doplňujícího svou sbírku blondýnek o brožovou, nemluvě. Ne, že by druhá strana zůstávala mnoho dlužna. Ovšem směr letu vajíček mluví sám za sebe. Pokud někdo chce hlásat že to nebyla spontánní akce, ať si přiloží obkládek. Jindy slušný Lex je slušnými slovy sprostý na dámu, vajíčko považuje málem za atomovku a ordnerské násilí obstrouhá. Opravdu objektivní právník. Tož diskuse opravdu odchází, bipolarita se stupňuje a lid to vyvažuje volbou fifty-fifty. Obávám se, že z toho nic dobrého nebude. Co se týče korupce a kradení, nemají si dnešní partaje co vyčítat, kleptokracie jde napříč stranami. Z nás si dělají nehoráznou prdel a po drstických výjevech v parlamentní žvanírně jdou do hospody dohodnout šmé. Za kořeny jsme vždycky jenom my, co platíme daně.

Bohužel není koho volit pozitivně.
07. 06. 2009 | 12:56

SuP napsal(a):

Salivene -
Tak všechno dobré!
Já jsem slavil před týdnem. a že bych Vám chtěl kazit chuť? ani náhodou! Panák je nalitej - pojďme si též tykat?
07. 06. 2009 | 13:00

Saliven napsal(a):

Emissary:
Chytrému napověz...

SuP:
Díky, i Tobě všechno nejlepší. ;-)
07. 06. 2009 | 13:04

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
S tím multisetkáním (nás obyčejných) to vidím nadějně. Je tu dost lidí, které bych rád poznal v reálu....
Ale Ty máš dnes faráře, já zítra Švýcary a ještě jsem někde ofoukl, tak Aspirin, Becher, čaj, repete....
07. 06. 2009 | 13:05

stejskal napsal(a):

Pane argune,

to, že fašismus je též podle mne úplně jiná planeta (stejně jako návrat k rudé totalitě, mobilizace, sarajevský atentát, pravý hák, levý, spálená země, Hitler, Stalin, Gottwald atd.) zde píšu pořád dokola. A mimojiné bylo právě důvodem tohoto setkání pobavit se trochu o tom, zdy se ta velká gesta a silná slova vůbec dají nějak zastavit. Zda je o to zájem a tak.

Ale přesto děkuji za Vaši výzvu, zkouším to pochopit, co to dá ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 13:19

dříve ruda napsal(a):

paní Vendlová,

jakkoliv byla Topolánkova vláda ostudná, jakkoliv neumím tolerovat praktiky ODS sloužící k jejímu udržení, souhlasím s vámi.

Zvláštní, jak panu Potůčkovi vedle tolik lidí vytklo neloyalitu, špinavé socdem prádlo se prý pere doma a přitom jim nevadí nevýhodnost nastrčení špinavých podvlékaček celonárodních pod evropský nos v tu opravdu nejnevhodnější chvíli.

Ale to všechno vem čert. Kdyby to aspoň byl očistný krok následovala efektivní a rozumná správa věcí veřejných. Jenže ono to lepší nebude.

Najedné straně nás čekají, obávám se Íčka, jinde Téčka či jiný Železný materiál, eventuelně novogottwaldovsko-kolotočářská spol. sro.
07. 06. 2009 | 13:20

jen falešná slovíčka? napsal(a):

FYZICKÉ NÁSILÍ i světově zcela "unikátní" útoky

naší zfašizované pravice nezačaly jenom pochody černých gard "Dělnické strany", 14% hlasů "demokraticky vyspělých" Čechů Sládkovcům

ale jedním z "příspěvků" toho, jak to vulgárně násilnická, brutální a ano, fašizující česká pravice, nejen Sládkovci, vrhači zápalných lahví na domky menšiny nebo "socanské" starostky obce,

po léta bičuje veřejnost, kde zejména mládež na to zabírá, jsou

- Evropě to osladíme

- členská země EU = turecký záchod a my ten mnohonásobný podvod s pravicovou s hrdostí neodstraníme, protože "socka" EU a "panárody" na východ a jih od nás si nic jiného nezaslouží a Klaus stejně káže, že Brusel je zkáza našeho národ.

Zahradil a spol. se státnickým přitakáním o tom jak se vede !seriózní diskuse" s těmi, kteří nejsou ochotni nechat viditelně rabovat neviditelnou ruku, si také, spolu s pravicovými médii a zmasírovanou veřejností libovali
když poradce důstojné hlavy státu, kterou nám když ne svět, tak Ganley a Philip Morris závidí, expředseda ODS, stále hlavní a extrémistický ideolog ODS, navíc lékař, Macek

veřejně m na konferenci vzdělaných lékařů, neuvěřitelným způsobem fyzicky napadal ministra zdravotnictví naší republiky (Macek před útokem také jeho ústavní funkci do mikrofonu uvedl).

To vše, milá pravice, extrémistická a "ústavní", zastoupená v legislativních orgánech ČR i EU, jsou jednoznačně jednostranní fyzické útoky pravice, extrémistické, vyholených lebek i poradce a exponeta ODS na levici, kterou mašinérie ideologie ODS a Edelmanových, servírovaná médii, nejdřív dehonestuje a pak, logicky, může si dovolit je fyzicky napadat a eventuelně, jako to dítě se 70% popáleninami, fyzicky likvidovat.

Vždyť to nejsou, ani ta socanská starostka, Havel s růží, ani lidi. Zrádci národa, eurohujeři, hlásá prof. Klaus. Paraziti, opakuje vedení ODS.

Stále ještě "recese"? Nebo krize bude, až podobně naloží se starosty za ODS, až Topolánek a Zahradil budou mít obličeje nebo brýle "dekorované" stékajícím žloutkem a bílkem?

Jako ve světě naší ODS, pravici a republice "prestiž" dělající, národní zájem prosazující klip
"čeští politici se fackují"

https://www.youtube.com/watc...

"neškodné a nebolestivé" útoky stovkami vajec se stávají dalším příspěvkem ČR světu?

Říká se, že nemálo sládkovců přešlo do ODS, hájit ty "národní zájmy". Evidentní je, že démonizace, dehonestace ale hlavně fyzické násilí jsou, statisticky, vedeni hlavně zprava na levici, pravicově orientovanými, rozhodně ne naopak.

Proto je pravice, extrémistická, policií při marších DS atd. de facto nepostihovaná, stejně jako ta oficiální, v legilativě a ve vládě, jejíž agresivita je prezentována jako boj proti návratu komunismu, v pohodě, spokojena, považuje to za recesi nebo košér způsob projevu Klausem, Bobolínou, ODS vystrašené části populace.
07. 06. 2009 | 13:22

Saliven napsal(a):

dříve ruda:
Pokud někoho reprezentujete tak musíte dbát na dobrou pověst. Uvědomte si, že pan Potuček tam není za sebe, ale za 17 tisíc členů ČSSD a další stovky tisíc voličů.
07. 06. 2009 | 13:26

Charlie napsal(a):

Emissary

A koho jsem pomluvil?
Dalo se přes tu modrou mlhu před očima vůbec přečíst co jsem napsal?
07. 06. 2009 | 13:29

Emissary napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale.

Nerad Vás zatěžuji dalším příspěvkem (reagoval jste poměrně často). Máte-li pochybnosti, kdo s neslušnosti v politickém boji začal, pak vězte, že to byl právě Miloš Zeman. Říkal to sice elegantně, ale říkal, a to ČSSD poprvé vyhrálo volby. Ty výroky „spálena země“, „tunelování“, půjdeme vládě po krku“ jsou právě jeho. Ti ostatní začali navazovat, a protože jim to úspěšně vyhrávalo volby, v tom pokračovali. Nakonec se zapojili všichni, a teď je z toho problém.
Občas se dívám na diskusi mimo blogů a musím říct, že probouzet v lidech tyto pudy fakt není dobré. Já jsem tu diskusi opustil koncem loňského roku a s hrůzou zjišťuji, že se stěhuje sem. A začíná to pomalu být i problémem blogerů. Takže se snažíte, z důvodu svých principiálních postojů vystavujete svou osobu útokům, ale jestli uspějete není jisté.

Ronald Reagan řekl:

"jsem si jist, že každý pociťuje lítost nad jedincem, který upadl do příkopu na kraji cesty nebo v naší soutěživé společnosti nedokázal udržet krok s ostatními. Můj vlastní soucit však nadto patří i těm milionům neopěvovaných mužů a žen, kteří každé ráno vstávají, posílají děti do školy, odcházejí do práce, snaží se uhradit všechny poplatky za bydlení, platit nehorázné daně, aby umožnili soucítění s méně šťastnými, a kvůli tomu všemu musí obětovat mnohé ze svých tužeb, snů a nadějí. Vláda jim dluží něco lepšího než jen další a další nápady, jak je přimět k tomu, aby sdíleli plody své dřiny s ostatními.“
Dlouho jsem nad těmito větami přemýšlel a mohu říct jen jedno: měly by se stát východiskem a návodem pro sociální politiku každé vlády.
07. 06. 2009 | 13:41

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Pro pravici a stálý sbor těch, kteří se domnívají, že Klaus je pro skutečné národní zájmy této země, tedy většiny jejich obyvatel, přínosem

jak je možné, že vyslovení nedůvěry nekonečnou řadou čunkiád znečištěného Topolánkova týmu

a jeho výměna v šéfování radě EU

kde jak Klaus, tak podvodník a nákupčí imunit, Železný, ESESÓ, vvětšina vedení ODS, včetně Topolánka, co jeden den LS podepíše, pak jí dá k ÚS, pak oběma komorám parlamentu při jejím schválení tvrdí, že je životně důležitá a před extrémistou Kaczynským zase tvrdí, že je mrtvá, mrtví

hlásají a vtloukají občanům do hlavy, že předsednictví v EU je absolutně nepodstatná věc

a najednou, nejen podle Zahradilova hanebného, strach, emoce, násilí a dehonestaci oponenta vyvolávajícího klipu, pád Topolánka (který inicioval, hlasy svých lidí umožnil Klaus, který oproti Paroubkovi neměl problém s pádem vlády v době šéfování EU, nechtěl aby Topolánek Eu dosloužil, ale chtěl aby KDOKOLIV, jen ne Topol, třeba i zasloužilý komunista jako Fischer už na Den vítězství nenáviděného prázdného Topola ve Strakovce a na TV, při setkáních se státníky, vystřídal).

Jak je tedy možné, že předsednictví ČR v EU je prkotina, nedůstojné omezování suverenity a najednou je to největší ztráta pro ČR, když Klausem na sjezdu ČSSD odtroubená, Schwipelem a Zubovovou ma pokyn Hradu čekajícími hlasy nedůvěra vládě umožněná, je socanská zrada?

Ctění debatéři zmíneného posezení, stejně jako naše média a ta mládež u Anděla, válčí minulou válku, válku se světem Jalty a Postupimi, kdy prosovětská, protiněmecká orientace velké části populace ráda pomáhala nebo tolerovala nastupující léta vyhnání čtvrtiny spoluobčanů a rázné, stepní, krvavé nastolení pořádků.

Tak, jako si Klaus a spol. mysleli, že účel světí prostředky, že podstatné soukromé vlastnictví, ne právní prostředí, tak si dnes mnozí vzdělaní i demokraté, myslí, že jakýkoliv způsob potírání středolevé politiky je automaticky posvěceno.
07. 06. 2009 | 13:42

Emissary napsal(a):

Charlie,

pomluvil jste Veroniku Vendelovou, ale jsem si jist, že Vy to neumíte rozeznat či přiznat.
07. 06. 2009 | 13:44

ivan hochmann napsal(a):

pane Hajný,

ta promluva paní Veronice se Vám povedla.
Ivan.
07. 06. 2009 | 13:48

dříve ruda napsal(a):

saliven:

nikoliv. Kandidoval za sebe. Zvolen zatím nebyl. A praktiky v kterékoliv straně mě zajímají. Protože nepoctivé praktiky uvnitř -nepoctivé i směrem ven.
07. 06. 2009 | 13:51

Jirka napsal(a):

Pane Stejskale, jste bezpáteřní člověk který si sedne za stůl s každým, i s jedinci kteří svrhnou vládu uprostřed předsednictví, s jedinci kteří slibují 13 důchodů v době obrovských deficitů. Fuj s váma.
07. 06. 2009 | 13:52

Saliven napsal(a):

dříve ruda:
A co dělá na kandidátce ČSSD, když kandiduje za sebe? ;-) Ono právě, kdyby si to oba pánové normálně vyříkali, tak by žádná kauza nebyla.
07. 06. 2009 | 13:55

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Emissary

Nepochybuji o tom, že vaše vidění světa je upřímným obrazem toho, jak jej chápete. Ale, třeba Vaše citace Reagana, obecně současné, řekl bych většinové nazírání na věci naší pravicí, je ZASTARALĚ a neodpovídající podstatným skutečnostem současného světa.

Základem je, jak jinak, ekonomická skutečnost.

Problémem moderního světa, také to, co činí (chválabohu) tuto krizi rozdílnou od krize 30. let, je nadvýroba.

Počínaje potravinami, takže tentokrát, rozhodně v západní civilizaci, nebudou bříška dětí miliónů rodin kručet hlady. Tedy bezprostřední důvod k tomu, proč jít do ulic, iniciovat revoluci, tentokrát není. Navíc, druhá část odvěké pravdy, chléb a hry, je v podobě video her a internetu, ipodů také rozpostřena i, nebo zvláště v, nejnižších patrech společnosti.

Nadvýroba všeho, věcí i služeb, dávno vede vládnoucí síly vyspělého Západu k redistribuci, obecně dalším "mírného oholení" středních tříd (těch je stále většina a přesto nemají legislativce koupené) a z takto získaných prostředků se, ano, často jako "rovné příležitosti a práva" znějícími mechanizmy se umožní mém nebo nemajetným spotřebovávat produkty a služby.

Znovu, problém, z hlediska elit, majitelů, není výroba, ale odbyt. A ikydž se globálně hledají nejnižší výrobní náklady a průmyslová města Západu, s pracovními místy na Východě nebo Asii, řešení odbytu je ve velké míře prováděno právě nejrůznějšími formami přerozdělování.

Můžete si, třeba jako pravičák, nad tím donekonečna rozčilovat, volit pravici, ale kapitál a velkokapitál nejedná primárně v zájmu středních tříd.

Mimochodem, podobně to je s multikulti a politickou korektností. Snad si nemyslíte, že to je finacováno, živeno, prosazováno "zdola", lidmi, kteří jsou rádi, že jsou rádi, že zaplatí hypotéku a vyjdou od měsíce k měsíci.
07. 06. 2009 | 14:00

Charlie napsal(a):

Emissary

s prominutím - paní Vendlová se poměřováním různým metrem - podle toho jak se jí to momentálně hodí - diskvalifikovala sama.
Já jsem ji na to jenom upozornil....

Ale na její obranu musím dodat, že poměřování různým metrem se stalo v ČR všeobecně uznávanou praxi - i v diskusích na blozích.
07. 06. 2009 | 14:01

stejskal napsal(a):

Tak to máte pravdu, pane Jirko,

já si opravdu sednu ke stolu prakticky s každým. Snažím se zjistit, proč si někdo myslí, co si myslí a jestli tomu vůbec správně rozumím. Nerad si dělám závěry ze zprostředkovaných informací (tedy mohu-li si je udělat z první ruku) a především nerad nad někým lámu hůl.

A samozřejmě rád poznám i Vás, pokud přijdte na sraz blogerů a diskutujících ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 14:08

dříve ruda napsal(a):

Saliven:

kurňa, chlape, kandiduje za socdem jako Potůček. Ne jako ČSSD uni číslo 14 nebo kolik, ale Potůček. Předpokládá se názorová shoda v rámci programu. Nepředpokládá se snad, že si nechá sr*t na hlavu.
07. 06. 2009 | 14:09

Saliven napsal(a):

dříve ruda:
Ale předpokládá se, že jako reprezentant strany (a že je reprezentant) nebude poškozovat její pověst. S timhle se vychází ven, až když není jiná možnost - na mě to působí jako zbytečný problém, kde selhala komunikace.
07. 06. 2009 | 14:11

Emissary napsal(a):

Ó a co je to poměřování různým metrem? Každý člověk má na určitou věc nějaký názor a Veronika Vendlová si ten svůj ohledně pádu vlády již dávno obhájila. Budeme-li se zabývat pádem vlády, každý kdo nemá stranický metr musí nutně dospět k závěru, že to nebylo žádoucí a ani nutné.
Problém je v tom, že ČSSD vyslovovala vládě nedůvěru skoro každý pátek. Takže když Paroubkovi někdo něco našeptal, neměl s tím problém a jeho osměnkovaná ČSSD ani nemohla. Vždyť kdo by si v té situaci nechal zničit život kvůli vyjádření svébytného názoru?
07. 06. 2009 | 14:14

Pepa Řepa napsal(a):

Inu, pan Hořejší

- to je ten pán v čele průvodu- vytáhl s ČSSD Bandem do boje proti hříchu a nepravostem.

https://www.youtube.com/watc...

Doporučuji dokoukat do konce, aby neuniklo logo ČSSD na mantinelech.
07. 06. 2009 | 14:15

Saliven napsal(a):

Emissary:
"Budeme-li se zabývat pádem vlády, každý kdo nemá stranický metr musí nutně dospět k závěru, že to nebylo žádoucí a ani nutné. " - jste si jistý, že tohle lze prohlásit za absolutní? :-) Myslíte, že ta Vaše pravda je ta jediná správná?
07. 06. 2009 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon, to mělo být na blog VH. Ale ono to je vlastně jedno.
07. 06. 2009 | 14:19

jk-jiny napsal(a):

Celý problém je v tom, že je možno převést so vhodných soukromých rukou peníze ve zdravotnictní, důchodovém systému, letiště a ještě pár věcí, které zbyly. Mečiar neprivatizoval za hubičku a proto byl terčem všech novinářů. Kdyby privatizoval, nevadil by ani obchod s orgány Maďarů (tak jako nevadil se srbskými v Kosovu). ODS je jednoznačně na straně privatizátorů (privatizátorů zisků, socializaci ztrát), média v soukromých rukou (a chudí lidé nejsou výnosní inzerenti). Je tedy nutno dosáhnout vítězství ODS všemi prostředky, které musí být jednoduše pochopitelné: Paroubek pedofil, Iljič Špidla Grosstapo, nulová tolerance, Paroprase, KSČSSD... Možná až vhodným lidem pod cenou všechno dáme, budeme mít od ODS pokoj.
07. 06. 2009 | 14:21

Emissary napsal(a):

Salivene,

tak to vyvraťte, jestli máte odvahu.
07. 06. 2009 | 14:25

grőssling napsal(a):

Pánové Stejskal a Mihalco,

taky mne mohlo napadnout, že na tom pracujete. Je mi jasné, že souvislosti jsou košatější než například v tomto případně podnět pocházející z kulturní politiky ČSSD.
Ale...
pamatuji si, že například socanský ministr kultury pan Dostál byl poměrně všeobecně kulturní obcí respektován.
Teď mi připadá, že operativní strategií ČSSD je věnovat se potenciálnímu voličskému mainstreamu, kam zrovna teď úzká vrstva lidí jako je pan Forst nepatří. Zdá se, že nemají druhého Dostála. Ale samozřejmě, že to je jenom jeden z vrcholků ledovce a taky, že druhého Dostála nemají v žádné straně, viz minulý ministr.
Pan Forst je určitě osobnost a je asi potřeba ho nechat odpočinout.
07. 06. 2009 | 14:27

Saliven napsal(a):

Emissary:
Odvahu bych měl, ale mě jste předem diskvalifikoval ;-) Já osobně myslím, že to nebylo uplně nutné a hlavně, že to ani nebylo záměrem. Projel si to Mirek sám, nebylo v zájmu socdem tu vládu skutečně sestřelit, šlo jen o vymezení se před volbami.
07. 06. 2009 | 14:28

grőssling napsal(a):

Smrdutý doutník, tak to jsem se chápavě, jako zarytý nekuřák zasmál. Před útěky z diskusí pomáhá jejich organizování na plující lodi. Ještě je pak taky dobré vybavit loď rušičkou mobilů, odstranit záchranné čluny, plovací vesty mohou zůstat.
07. 06. 2009 | 14:35

Pepa Řepa napsal(a):

To grőssling
Řekl bych, že Pavel Dostál byl člověk kulturní. Ne světskej.

To Mihalco
šlechtí vás, že jste pozvali jednoho vejcometa.

Ale ruku na srdce. Kdybyste byl vejcomet, vy byste mezi tu veleradu stařešinů, tvářících se jako starozákonní proroci šel?

To asi bude muset pan Gabal nebo pan Havel zvednout pozadí a jít mezi ně. Pokud je ovšem zajímá, co si vejcometi myslí.
Ono by se tolik nestalo. Mají doma ty masky z doby, kdy ještě šermovali.
07. 06. 2009 | 14:38

Emissary napsal(a):

Pro: Saliven

Aha, fajn
Evropa a Česko, kašlu na všecko. Tak to je nakonec pravda.

Topolánek si sám nic neprojel. Něco sám projet znamená, něco schválně neudělat, abych to projel. Přece Topolánek žádnému z poslanců ČSSD ani KSČM a ani těm čtyřem neříkal: „tak, teď zvednete ruku pro vyslovení nedůvěry, mně už to nebaví, již vládnout nechci. Evropa ani Česko mně již nezajímá.“
07. 06. 2009 | 14:38

stejskal napsal(a):

Pane grőssling u,

ministr Dostál byl myslím velmi slušný člověk, osobnost a lidé z branže ho z velké části respektovali. To se hned tak nějakému ministrovi nepodaří, takových lidí je totiž v politice málo.

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 14:47

prirodovedec napsal(a):

Pekne foto i diskuse. Co dodat editore? Protofasismus to asi podle Vas vetsinove jeste nebyl, co? :)

Pani Veroniko, jste zbytecne nervozni na budouci politicku (nicmene hodny Emissary Vas opet povzbudi ... :) ). Lex podle mne pouze pise tak, jak se do lesa volalo ... Vami ...

Jak jsem Vam psal drive vicekrat - na politiku (a dnes i na zdejsi diskuse) jste prilis emocionalni a precitlivela a k tomu pro mne i "viditelne asymetricka" v preferencich. Zvazte rozvoj sve uctyhodne prace, misto zaspineni se v politice.

Tak se nedivte, ze kdyz nekdo podle Vas (uz se Vam to ve Vasich textech nestavalo) sklopi usi, tak po Vas jiny vyjede. Navic to sklopeni usi (rad bych videl, jak to vesely docent dela technicky :) ) je mozna Vami nepochopeny projev gentlemana, ktery Vam treba nechce rici:

"Jaka by to byla medialni bomba, kdyby Vas nahaty idol (opet rad pripominam Vas oblibeny blog i Mr. T. :), protoze zkratka byl napsan) byl publikovan jsa stale jeste ve funkci premiera Vsehomira".

Asi by jeho foto obehlo svet a po Dvorakovi, Destinove, Masarykovi vladci Sibire, robotovi, Havlovi, tunelovani bychom se opet celosvetove zviditelnili. To by byl namet pro zmenu Entropy? :)

Mozna byste by mohla jen opacit, ze kdyby byl Mr. T. ve funkci, byly by fotky nepublikovany a jen pouzity jako argument pri jednani Italu o koupi prazskeho letiste ... :)

Chapu, ze 25% ucast je pres 20% a stale doufate. Je-li pravda, ze v Praze bylo 30%, mozna se Vam zadari. :) Vidim to tak 30:70. :) Dosahnout na 100 tisic hlasu je ale narocne, nejaky milionek za prispevek nad 20000 hlasu jiste ziskate. Spise bych ale vsadil na tu DS a v Praze a mestech na Hybaskovou (kvuli jmenum na kandidatce).

Ja to stale vidim na (zdravim bigjirku) 9 ODS, 7 CSSD, 3 KSCM, 2 KDU a 1 DS.

Pripoustim, ze zmatene informace na www o tom, ze vice se volilo na Morave a na venkove a vice stari lide, mohou vest k tomu, ze se zde za par hodin budu kat z omylu. :) A rad. :)
07. 06. 2009 | 14:53

grőssling napsal(a):

Měli jsme ještě jednoho ministra kultury, který stojí za připomenutí, pana Tigrida, ale to bychom asi chtěli už příliš.
07. 06. 2009 | 14:59

Saliven napsal(a):

Emissary:
Co udělal Mirek proto, aby se vláda udržela? Vůbec nic - s dvěma zelenými se naprosto odmítl bavit a nas... si svoje dva poslance. Sama ČSSD s komunisty by na to nikdy neměla, předpokládám, že víte, že k vyslovení nedůvěry vládě je třeba 101 poslanců a opozice jich měla 97.
07. 06. 2009 | 15:02

dříve ruda napsal(a):

saliven:
dohodněme se, že se nedohodneme :o)
07. 06. 2009 | 15:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tak opravdu nevím vážení kdo se tu pár posledních měsíců choval jako protofašoun..
http://www.ateo.cz/f/origin...
Jinak co se týče mistrování nad kulturou, tak si myslím, že ctihodná Kateřina z Brože se již pomalu chystá, i když na druhé straně, kdo ví, jestli tento národ si může vůbec dovolit před světem poctami mladých olepeného premiéra. Já bych se asi hanbou propad...
http://img.aktualne.centrum...
07. 06. 2009 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, to byste opravdu chtěl, grosslingu,příliš.
Nikdo mu nesahá ani po kotníky. A víte co je zvláštní? Žádná z plaček sytících nás nekrology po něm ani neštěkla.
Aspoń ta Sára mohla.

Mimochodem, letošní bienále nic moc.
07. 06. 2009 | 15:09

Koule napsal(a):

To wbgarten:
Opakovat můžete, jak chcete, ale opakovaný vtip skutečně přestává být vtipem.
07. 06. 2009 | 15:09

bigjirka napsal(a):

Zdravím přírodovědce, už jste si nechal napsat náhodný projev? Odkaz jsem několikrát umístil..

Salivene, já Potůžka nemusím, ale za zveřejnění Březinovy aktivity mu fandím. Ty jseš ještě mladej a demokratickej centralismus nepamatuješ.

Skoro všichni levičáci: neustálé spojování pravice s náckovskými extremisty je obmyslné levičácké svinstvo. Zamyslete se nad sebou. Co je proboha na těch paskřivcích pravicového? To jen po kojzarovsku manipulujete.

Přírodovědče, s odhadem vcelku souhlasím, možná odstup ODS bude větší.

Naše politická scéna potřebuje novou politickou garnituru. Nekleptokratickou a nezkorumpovanou, nepřisátou na veřejné rozpočty.
07. 06. 2009 | 15:10

Emissary napsal(a):

Pro: jen falešná slovíčka?
Aha, zastaralé. Ještě řekněte: já jsem moderní.

Něco nezestárne nikdy a něco pro své vnitřní rozpory shoří jako papír. Třeba takové Marx-leninské učení.

Aha, problémem je nadvýroba, Vy by jste raději podvýrobu, nebo hladomor, jako v KLDR. Ono to je nerovnováha, způsobená nepřiměřenými zásahy vlád do trhů.

Ano, odbyt to je skutečný problém. U nás za reálného socializmu odbyt by byl, ale nebylo co kupovat. A víte, že někdy v šedesátých letech minulého století komunisté v Československu přestali na bankovky psát: bankovky jsou kryté zlatem a ostatními aktivy SBČS?

Aha, přerozdělování, kdo to vlastně dělá, čí to je vášeň?

Kapitál vždy jedná ve svém vlastním zájmu, to především. To neznamená, že nutně musí být antagonistický vůči všem, to jste nepochopil.

To multikulti je zajímavá věc. Socializmus v Evropě je dělat nenaučí. V Americe se černoši dělat naučili a to je zušlechtilo. Co mají USA dělat, aby zabránili hromadnému přílivu Hispánců? I od té zdi s Mexikem ustoupili. Proč ten tok osob není obrácený, co?
07. 06. 2009 | 15:11

bigjirka napsal(a):

Jo Salivene - a ještě jedna rada staršího. Když nechceš, aby se něco stalo, tak se o to nepokoušej.
07. 06. 2009 | 15:12

zdenek mihalco napsal(a):

Pepa Řepa

Dobrý den, sám bych vejcem nehodil. A tak ani nevím, zda bych takové pozvání přijal. Každopádně myslím, že pan Forst sám neočekával, že celá věc, kterou spustil, bude mít takový dopad. Chodí mu jistě řada nabídek na rozhovor či setkání (nebo výhrůžek). Jeho postoj vydat stanovisko a dále se ke věci spíše nevyjadřovat zcela chápu.
ZM
07. 06. 2009 | 15:18

Emissary napsal(a):

... USA zabránily...:)

a možná i další
07. 06. 2009 | 15:18

dříve ruda napsal(a):

salivene,

ještě poslední dovětek, víte, to je princip poslušnosti v rodných a jediných stranách. Strana nechybuje, a když, tak já budu držet hubu, protože já nejsem nic a strana je všechno.

Jiná věc je, že kandidát za socdem s tím měl počítat.

bigjirka:
zdravím
07. 06. 2009 | 15:18

LEVAK napsal(a):

ad grössling:a zaflaňhářil dva paláce v Praze "U Hybernů" a "Dům u matky boží"!Taky dobrý kšeftař!
07. 06. 2009 | 15:27

Emissary napsal(a):

Pro: Saliven

Ano, to vím, 101. Požadavky dvou zelených nemyslících bytosti Topolánek odmítal splnit i za cenu pádu vlády, ne že nejednal. Ti dva ODSáci byli jasný, je by nepřesvědčil ani Kristus Pán. Vy se ovšem tváříte, že to dokázali jenom tito dva, jakoby v tom okamžiku ČSSD a KSČM neexistovala. Jindy zas těmto stranám přisuzujete sílu a rozhodnost, tedy zejména ČSSD, abych nekřivdil.
07. 06. 2009 | 15:28

LEVAK napsal(a):

Vaječná psychologie davů
Když Gustav Le Bon uveřejnil v roce 1895 svoji slavnou studii s názvem Psychologie davů, nemohl tušit, jak převratně se změní svět po sto letech.
Francouzský badatel byl jedním z prvých, kdo podrobili důkladné kritice masovou společnost, společnost složenou z průměrných lidiček, kteří zbožňují konformní jednání. Vše, co dělají, dělají právě proto, že to dělají také druzí.
Jak si nevzpomenout na Le Bona, čteme-li zprávu, jak udatný maturant v Litoměřicích riskoval pokutu ve výši mnoha a mnoha piv, aby svobodně hodil vejce na politika opoziční strany. Udělal to proto, protože to před ním udělal kdosi v Kolíně. Sám by to nevymyslel.
O pár dnů později vrhala skupinka lidí vejce v Plzni. Proč to dělali? Dostali báječný nápad po zhlédnutí zpráv z Litoměřic. Zdá se, že někteří lidé u nás jsou ještě vynalézavější a originálnější, než si o nich v Evropě šeptají. Gustav Le Bon se domníval, že stádně se dokáží chovat jedině lidé levicově orientovaní. Po více než sto letech jsme svědky nebývalé učenlivosti těch, kdo levici z duše nenávidí.
Jejich duše je bohužel duší davů. Dokáží protestovat proti údajné stádnosti levice jen jediným způsobem – stádním jednáním. Francouzský psycholog by o nich řekl, že místo rozumu, kterým se řídí dospělý člověk, podlehli citu, kterým jsou ovládány děti a kromě nich ti nejméně úspěšní ve společnosti.
Maturant z Litoměřic má pro své chování jistě omluvu. Loučil se s dětstvím den před složením zkoušky dospělosti. Až bude jednou velký, vydělá si tisíc korun na zaplacení pokuty.
Pro jemu podobné nabízí Le Bon ještě i jiné vysvětlení. Říká, že se jedná o zakomplexované tvory, kteří se pod dojmem zář -ného vzoru ochotně snižují k jednání, jehož by se jinak nedopustili. Svoji jedinečnost si dokazují tím, že se vracejí do již překonaného civilizačního stadia, kdy rozum neměl ještě žádná práva.
Nebohý Le Bon se domníval, že tento způsob jednání je vlastní lidem levicově orientovaným. Považoval jej za projev lůzy. Kdyby žil dnes, nevycházel by z údivu. Součástí mentální výbavy některých našich pravicově orientovaných spoluobčanů se stává stádní nápodoba toho, co bylo před více než sto lety přisuzováno těm nejméně úspěšným, nejubožejším ve společnosti.
Jan Keller, 28.5.2009
07. 06. 2009 | 15:28

LEVAK napsal(a):

Ad Emissary:píšete,že "Topolánek si sám nic neprojel. Něco sám projet znamená, něco schválně neudělat, abych to projel. Přece Topolánek žádnému z poslanců ČSSD ani KSČM a ani těm čtyřem neříkal: „tak, teď zvednete ruku pro vyslovení nedůvěry, mně už to nebaví, již vládnout nechci. Evropa ani Česko mně již nezajímá.“
Třeba to náš ogara tak neříkál,ale on se tak chovál!V září 2008 mu ČSSD nabídla pomoc při výkonu předsednictví EU!Hrdě a tvrdě odmítl"U nás sa praví "Jak sa do lesa volá,tak sa z něho ozýve!"To by měl ten ogar znat,ale možná že na to zapoměl a to sa mu vymstilo.Přestaňte obhajovat neobhajitelné,nebo jste i pro vztyčené prsty?
07. 06. 2009 | 15:34

SuP napsal(a):

Levak -
Když už mermomocí tím hovnem potřebujete hodit, tak Hybernský palác a Dům černé matky Boží bylo dílo ministra Kabáta.
A teď si jdu umýt klávesnici...
07. 06. 2009 | 15:35

dříve ruda napsal(a):

Levak:

Jak nevzpomenout na Le Bona? Jednoduše, v životě jsem o něm neslyšel. Jestli to teda nebude ten z té kapely...

Pořád říkám, že tady spousta lidí zbytečně moc přemejšlí.
07. 06. 2009 | 15:35

Smart napsal(a):

I když asi pravděpodobně vyhraje ODS, přál bych panu Havlovi co nejlepší výsledek. Je to kvalitní kandidát. Ais nejlepší, kterého mohla do voleb do EP nasadit.
07. 06. 2009 | 15:35

LEVAK napsal(a):

Ad Emissary: pro Vás k zamyšlení-
„Kapitalismus je závislý na tom,že lidé v naději, a to často klamné naději,na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
„Nový obraz budoucnosti“ napsal největší filosof podnikatelství Charles Hardy,brožura byla vydána v Management Press s laskavou podporou britského Knot How Fundu.
07. 06. 2009 | 15:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, na chovance marxlen ústavu, a neunavného propagátora rozmanitých iljičovin mají občané této země i poněkud jinačejší názory...
http://www.kozelzahradnikem...
07. 06. 2009 | 15:40

LEVAK napsal(a):

Ad SuP:jste na omylu,ale pokud tomu chcete věřit je to Váš problém!
PS:již v mládí mi rodiče vštěpovali,že ve společnosti se má hovořit slušně!Asi jste měl jinou výchovu!
07. 06. 2009 | 15:40

LEVAK napsal(a):

dříve ruda:to jako by měla být chyba jiných,že máte mezery ve vzdělání?
07. 06. 2009 | 15:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Stoprocentní souhlas.
07. 06. 2009 | 15:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Ovšem s tímhle ne: "Skoro všichni levičáci: neustálé spojování pravice s náckovskými extremisty je obmyslné levičácké svinstvo. Zamyslete se nad sebou. Co je proboha na těch paskřivcích pravicového?" Všechno kromě rétoriky.
07. 06. 2009 | 15:49

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, jsem rád, že se taky občas shodneme. Ale ona spousta věcí neběží po ose pravá/levá. :-)
07. 06. 2009 | 15:50

bigjirka napsal(a):

No vida, a už se zase neshodneme :-)
07. 06. 2009 | 15:51

dříve ruda napsal(a):

Levak:
ne, já jsem vopravdu blbej.
Snažím se to na rozdíl od vás tajit.
07. 06. 2009 | 15:52

bigjirka napsal(a):

ahoj Rudo
07. 06. 2009 | 15:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Už jsem Vám to vysvětloval s pomocí příkladu T. Bati a batismu, na což jste nereagoval.
Nacismus byl jednoznačně pravicový extrém a snaha dnešní české pravice o distanc od něho je jenom alibismem.
07. 06. 2009 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Leváku, mile jste překvapil. nevěděl jsem, že posloucháte Bona.
Jinak pláčete opět na špatném hrobě.To musíte na hřbitov, kde leží Lotynka.Havlík, Kratina a tak.
Že zrovna vám Tigrid nepřirostl k srdci nepřekvapuje.

Neprošvihněte v červenci ty Alexandrovce.
07. 06. 2009 | 16:03

Emissary napsal(a):

A je to tady
http://aktualne.centrum.cz/
http://aktualne.centrum.cz/...
Pro: Levak
K zamyšlení
Lidé v komunistických režimech žijí v naději, vždy v klamné naději, na zbohatnutí velice usilovně pracují, ale nikdy se jim to nepodaří, jen přispívají ke gigantickému růstu iluzí. I když mají pocit spravedlnosti v rozdělování bohatství společnosti, spravedlnost míjí všechny životy a vlastně ji nikdy nedosáhnou. Jejich životy končí v hluboké frustraci i z toho, že takovýto styl života byl mnohdy vykoupen krvi a jejich páni jim celý život lhali. V nové naději další generace začali budovat podobné systémy, aby uspěli, ponechali nebo začali budovat kapitalizmus, aniž si uvědomují, že cestu nezměnili, jen darovali podstatně delší život té gigantické iluzi.
Starý i současný obraz budoucnosti.
Napsal bezvýznamný filozof Emissary.
07. 06. 2009 | 16:05

Emissary napsal(a):

začaly, uspěly... :)
07. 06. 2009 | 16:08

bigjirka napsal(a):

Ne, Zbyňku, nacismus byl vyloženě levicový, kolektivistický směr. Za pravicové totality bych uznal Pinocheta, Franca, Salazara.

Co je pravicového na holých prdelích DS, to vážně nechápu.
07. 06. 2009 | 16:10

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
já bych to neřešil.

Navrhuji vytvoření trestního tribunálu, který odsoudí vlka za dezerci.Ať ho odsoudí vlastní.

Nejdříve je ovšem třeba překopat u vlků zahradu a prohrabat Orlík, protože se ve stejnou dobu ztratil jistý pocestný.
07. 06. 2009 | 16:17

Emissary napsal(a):

Pro: Pepa Řepa
On se vlk potrestal sám, což neplatí o Topolánkovi, jak jsem výše uvedl.

Vlk v současnosti nenápadně lobuje a pan Stejskal dobrovolně trpí. :)
07. 06. 2009 | 16:30

Emissary napsal(a):

Pro: Zbyněk Matyáš

Pravicový extrém, který vyšel z levicového extrému? Trochu divné,

bigjirka má pravdu.
07. 06. 2009 | 16:34

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa,

vlk není dezertér, vlk je disident a za to se dřív nebo později odměňuje, ne staví před popravčí četu.
Ostatně soudím, že to v exilu dlouho nevydrží, je tam sice větší svoboda, ale ne takové intelektuální pošušňáníčko.

Pocestný se neztratil, věren odkazu svého dědečka jenom změnil dočasně identitu. Naboural se do webových kamer městských policijí v Česku a podle průběhu volebních schromáždění analyzuje v pronajatém bytě nebezpečí, zda se Balbínova strana nechystá uzurpovat politickou moc.
07. 06. 2009 | 16:34

Veronika Vendlov napsal(a):

Asi se sluší reagovat:

Pane Přírdovědče, děkuji, že mi to všechno stále opakujete. Moje maminka si to vytiskla a nalepila na zď, aby mi to pokaždý mohla ukázat... :) /mám na mysli to emoční přecitlivělost a labilitum nebo jak jste to napsal... :)

Všem, kdo se mě zastali, díky.

Pak díky všem, kdo přemýšleli nad podstatou sdělení a znovuotevření, pro někoho zbytečného a pro jiného zase neodkladného, pádu vlády.

Dnešní "extempore" je pro mne důležitý moment, až dosud od loňského srpna, jsem diskuse v rámci možností ustála a do háje jsem poslala myslím jen 3 diskutující, z nichž s jedním jsme skrze maily nakonec našli úplně překvapivě společnosu řeč.

Nejsem členkou žádné politické strany, byla jsem jen jedenkrát a to členkou Evropslých demokratů (2 roky). Sympatie mám nyní ke Starostům a nezávislým a Věcem veřejným. Bohužel zabahněno máme už na komunální úrovni, takže je před námi všemi opravdu velký kus práce.

Vláda MT před začátkem předsednictví byla tragická, zejmména ministr Nečas a Langer, stejně jako dvě vlády před vládou ODS. V ten moment, kdy vláda padla, měla vláda z hlediska fungování v rámci EU můj respekt a byla jsem ráda, že nám za hranicemi nedělá ostudu. Proto tehdy ten blog k MT.

Nebudu nikdy volit komunisty, nebudu volit soc.dem, protože až na několik výjimek, mezi které řadím například pana docenta Havla, jsou pro mne nevolitelní. Nebudu ale volit ani ODS, i přes údajnou hrozbu oranžovorudé vlády. Budu vždycky vybírat ty, ke kterým budu mít pokud možno největší důvěru.

Dnešní výsledky jsou jen takovým testem podzimních voleb, je mi líto, ale v zásadě v nich o nic nejde.

Zatím zdravím diskutující, děkuji pánům blogerům a panu Stejskalovi i panu Mihalcovi za posezení a přiznávám, že jsem druhý den nebyla zcela ve formě...vína bylo na můj netrénink (od té doby, co máme malého syna, témeř alkohol nepiji) poměrně hodně.

Dokonce jsem se nakonec muslela omluvit ze zkoušky na VŠ, protože by to nedopadlo dobře... :)

Srdečně
Veornika v.
07. 06. 2009 | 16:44

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Omlouvám se za překlepy....jako vždy....:(
07. 06. 2009 | 16:46

tng napsal(a):

Pokud to zjednodusime a pravici ztotoznime s liberalismem, jak je v teto zemi a dobe zhruba chapana, je nacismus na prvni pohled cistym opakem pravice. Nebo vam snad nacismus pripada jako extremni forma liberalismu, prelozeno jako extremni svoboda ? Neni to jasne jako facka ?
07. 06. 2009 | 16:46

Dalik napsal(a):

Dobrý den pánové Rumcajsi Pepo Řepo Vlku pane Pocestný i vy pane BigJirko jste výkvět zdejších stránek a určitě s vás mají páni editoři radost ! Mi ostatní řadoví reakcionáři myslím tím reakce na blogy se také rádi ledsčemus od vás přiučíme ! Ale možná by i bylo pro nás všechny užitečnější kdyby jste se také někdy společmě dohodli třeba i u toho piva Rumi a spolu pokecali na úrovni ! Možná že by jste se třeba shodli i na založení nové strany ! Jste všichni hlavy otevřené a určitě i s diplomi takže není boha aby vy jste něco kloudného nevymysleli ! Národ by to jen přivítal a já z radostí zapsal do své novodobé kroniky! Přemýšlejte o tom RUMI Manka s tím bude jistě souhlasit !!! Dalimil
07. 06. 2009 | 16:46

dříve ruda napsal(a):

Topolánek s gulema, Paroubek s vejci.
Mně se to jeví vyvážené.
07. 06. 2009 | 16:47

Slávka napsal(a):

to dříve ruda
:-D
No jo, ale neměli by se dát dohromady? :-))
07. 06. 2009 | 16:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, topol s gulema, sexymozek s vejci, dělba údělu, to je dobré, dříverudo drobet žárlím...
http://blog.idnes.cz/blog/3...
07. 06. 2009 | 17:00

dříve ruda napsal(a):

Slávko,
zdravím vás. Leč nešporovskou pohodu tu nenajdete :o)
07. 06. 2009 | 17:03

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Emissary:

Napsal jsem, že je zastaralé, leč v postkom zemích, co pamatují nedostatek a stále bojují se sovětskou totalitou, bohužel populární, že přerozdělování je nežádoucí. Přitom vyspělý Západ po půl století, za FDR USA, po válce pak Západní Evropa, dbali na to, aby se sociální smír, natožpak totalita (komunismus v Řecku, Itálii, Francii) neujmuly. Desetiletí poválečné konjunktury, až po expanzi úvěru, včetně rizikových, i nebonitním spotřebitelům, doplňovaly nejrůznější formy přerozdělování za účelem ODBYTU.

Podsouvání mi, že jsem "moderní" je mimo debatu.

Jistě se shodneme na tom, že, jak píšete "Něco nezestárne nikdy a něco pro své vnitřní rozpory shoří jako papír." Ano, ikdyž je Marx, jasněže ne moc oficiálně a nahlas znovu studován, seknul se fatálně s proletarizací a netušil, jaký problém bude všeobecná a trvalá nadvýroba.

Když napíšu, že problém je, jak i Vy uznáváte, nadvýroba, není férové podsouvat nebo ptát se, zda "já raději podvýrobu nebo hladomor jako v KLDR". Utíkat se příliš brzo k takové argumentaci, není ani gentlemanské, ani produktivní, demokratická debata, podobně jako nazývat druhého bolševikem nebo Hitlerem (jak je u nás nejednou skutečností). Pak diskuse končí.
Když píšete a věříte, že nadvýroba je "způsobovaná nepřiměřenými zásahy vlád do trhů", jak si tento, ne zcela nesprávný mechanismus představujete v případě příčin současné, tedy hlavně americké finanční a hospodářské krize, tedy Greenspanovými léty monetární expanze, hypotékami pro každého, neregulovanými desítkami tisíc miliard dolarů derivátů?

To socky nebo černoši si dosadili do Kongresu a Fedu své lidi, aby jim tiskly dost peněz, dávaly hypotéky s tím, že banky na nich asi vědomě prodělají?

Není to spíše zase tak, že lobby finančního světa, kapitál (s malým k) má legislativu i exekutivu celkem pod kontrolou, protože jakmile jedny volby končí, třeba shánět peníze na další a po politice si najít lukrativní místo, používá a zneužívá stát, který mu, ne střední třídě nebo průměrnému člověku primárně slouží, k maximalizaci zisku, odbytu, včetně budování hypotéční a realitní bubliny?

Skutečně si myslíte, že když Američan nemá nárok na všeobecné zdravotní pojištění, neb je to socanské rozmazlování, výhazov z práce je na hodinu, že mu vláda, cestou soukromých bank, v jeho zájmu řekne, tady máš hypotéku, ikdyž na ní nemáš, ale co, my chceme, aby si sdílel americký sen?

Pak asi věříte tomu, že se šlo do Iráku kvůli svobodě nebo ZHN.

Na to, co bylo o krytí bankovek ČSSR na nich napsáno, si pamatuji, větší, mnohem a řádově, nejen pro USA, problém je nekryté stovky tisíc miliard
dolarů, ikdyž se jedná o zemi, která je vzor liberálů a kapitalismu, po 60 let káže a nařizuje nám a světu, jak žít finančně zodpovědně.

P%REROZDĚLOVÁNÍ není prioritně výsledek přání mas a socek, ale ve všeobecné nadprodukci je, po klasické prioritě udržení sociálního smíru pro moderní kapitalismus stále více přerozdělení jako expanze trhu, spotřeby.

Bojovat proti tomu tím, že kritizuji socky, samoživitelky, rozvojovou pomoc znamená kritizovat absolutně sekundární participanty v procesu přerozdělování, neb odpověď qui bono, primárně, dává odpověď jinou.

Jistě si třeba nemyslíte, že primární zisk z hypotéční bubliny měli ti, kteří si ji vzali a ne banky, které navíc, když schéma propadlo, v národním zájmu dostaly dotace. Určitě nechcete kritizovat banky, jimi koupené volené zástupce, ale socky a levici, nebo ne?

Já chápu, že, jak píšete "Kapitál vždy jedná ve svém vlastním zájmu, to především. To neznamená, že nutně musí být antagonistický vůči všem, to jste nepochopil".

Když se ale podíváte na fiasko hlavně toho daleko největšího kapitálového trhu, USA, jistě si všimnete toho, že stát, nezastupující zájmy středních tříd, nejdříve umožňuje soukromé zisky při rizicích, které ohrožují a pak i ruinují celý systém a po kolapsu na hřbet středních tříd, které rozhodně z nezodpovědné bubliny profitovaly jen okrajově, se naloží břemeno ztrát.

Takový stát, který tiskne nekryté peníze, nevykonává elementární dohled, glorifikuje a chrání soukromé zisky za každou cenu, aby se pak z kapes všech škody dotovaly, to je jistě špatně fungující stát. Ale, obávám se, vy to tak, právě třeba na příčinách a následcích světové krize, nevidíte.

pokračování
07. 06. 2009 | 17:05

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Emissary, dokončení

Píšete: "To multikulti je zajímavá věc. Socializmus v Evropě je dělat nenaučí. V Americe se černoši dělat naučili a to je zušlechtilo. Co mají USA dělat, aby zabránili hromadnému přílivu Hispánců? I od té zdi s Mexikem ustoupili. Proč ten tok osob není obrácený, co?", zase napovídá tomu, že nerozumíte prioritám velkokapitálu. Tomu je jedno, zda vy nebo průměrný Američan sedí ve škole s Turkem nebo Hispáncem, musí dohánět jeho jinou produktivitu na společném pracovišti, ztrácet na ceně bytu v bytovce, kde bydlí atd. Pro velkokapitál jste, z jeho výšin, oba loseři. Vy jen o něco lepší, protože máte velkou půjčku na auto, zatímco třeba oni jezdí MHD. Oba jste pro velkokapitál pracovní silou a on pak, troškou z vašich daní, vítaným spotřebitelem.

Svoji ideologii můžete směřovat na takového souseda, "socku" (pokud to není podnikavý Vietnamec, který si vaší bytovku jednoho dne možná koupí), ale pláčete na špatném hrobě.

A přítok přistěhovalců ze Severní Afriky do EU, z Mexika do USA bude vesele pokračovat, protože se to, říkejme tomu zase velkokapitál, který moc vlastenecký nikde není, vyhovuje. Nejen proto, že je třeba levná, na černém trhu sociálních požitků nejednou zbavená pracovní síla, ale všechny ty - navíc nadprůměrně se množící - hlavy a krky, které znamenají odbyt. Od potravin, po byty a služby.

Tak to funguje.
07. 06. 2009 | 17:06

prirodovedec napsal(a):

tng: Viz bigjirka a jeho Compass. :) Vase uvedene zjednoduseni a zvolena terminologie predurcuje Vas zaver.

bigjirka: Vite, ze spise souhlasim se Z. M. ve veci pravicovosti nacismu a fasismu. Z diskusi z Martym zde za 2 roky je to pro mne zrejme, chapu ale, ze neoliberalni a pravicovi idealiste se mnou realistickym neoliberalem nemohou v tomto souhlasit.

Jak jsem psaval, strach prvnich zlodeju (mineno poprevratovych) z druhych zlodeju stale vice narusta a je takovy, ze kdyz uz to nepujde udrzet volbami, protofasismus (vcetne vajickoveho) se bude hodit a pozdeji silna ruka take. To je logicke, jen je nutne to jeste vysvetlit sobe a priznivcum jako spravedlive a temer demokraticke. :)

Jinak vlk je jinde a je mu tam zjevne dobre a chybime mu jen vyjimecne. :)
07. 06. 2009 | 17:07

Emissary napsal(a):

Pro: jen falešná slovíčka?

Ano, funguje to tak, že nečtete pořádně a píšete co se vám hodí. A kromě toho Vám straší ve hlavě nějaký velkokapitál.

Pro: prirodovedec

Je komické, co o fašizmu a nacizmu tvrdíte. Znáte vůbec dějiny Německa prvé poloviny 19. století a třeba i konce 18. století?
07. 06. 2009 | 17:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, každého kdo má konkrétní poznatek o zlodějích, tunelářích, podporovačích fašismu a jiných ideologií vedoucích k potlačování lidských práv a svobod, tímto snažně prosím, aby toto detailně a okamžitě nahlásil na nejbližší služebně. Ale probohasvatého dyž nic konkrétního nemá, tak ať už s tím přestane otravovat na fórech.. Děkuji.
Veselé krizování...
07. 06. 2009 | 17:20

Jir napsal(a):

"Svobodu a neviditelnou ruku" trhu i zákona omezující videokamery, kterých je třeba Londýmn plný, spolu se stále většími možnostmi videozánamu, včetně "vyýchovných" zásahů pedagogů vůči žákům je pro pravicove orinetované nežádoucí trend.

Teď zase takto na svobodné občany šmírující Big Brother, v New Jersey, zbavuje další trošky iluze o tom, jak funguje policie.

Na přechodu pro chodce na chodníku stojící černý, schizofrenií trpící Američan, který nevstupoval do vozovky, je přesto jedním z policistů v autě stojícím na přechodu napaden, povalen na zem, po více než 3 minuty "viditelnou rukou zákona" bit, tak že se mu roztrhla oční rohovka a utrpěl další zranění aby byl posléze naložen do policejního auta, uvržen do važby a obviněn ze tří věcí, kromě jiného také vzpírání se viditelné ruce zákona.

http://zpravy.idnes.cz/vide...

Proč si myslím, že nemálo pravicově orientovaných lisí si řekně "říkal si o to", "ono jim (tedy černodům, ne policistovi nebo policisům) prospěje"?

A to omezování svobody kamerami, zde policistů, šmírování, tam si kdo zašije před "konfiskací" daněmi svá konta, to také vadí spíše pravici, která nemá ráda moc dohlížení nad svobodným jednáním. Tedy pokud nedělá charitu, tam jsou kamery, média vítána.
07. 06. 2009 | 17:28

Slávka napsal(a):

Dříve rudo
:-) pohodu jsem se za ta léta naučila hledat jinde (to už bych tu asi dávno nebyla :-)) Ale ty blogy byly moc milé.

Tady se mi líbí reakce "přidatkomentářů".
07. 06. 2009 | 17:28

prirodovedec napsal(a):

Emissary: Komici jsme zde oba jeden pro druheho. :)

Jeden druheho nepresvedcime, proc my dva mame diskutovat? :)

Jako nove prichozi tohoto jara do techto diskusi proberte zdejsi predchozi diskuse, a pak usuzujte sam.

Ja v tom mam jasno s mnoha dalsimi, Vy take. Podle Vas je to levice, podle mne pravice, tak co dale resit? :)

Navic si myslim, budme radi, ze napravo od nas je fasismus a nacismus podobne jako nalevo od socanu jsou komancove.

Je treba zkratka mit neco, ceho se lze bat, v co se muze pravice zvrtnout (a celkem rychle a snadno - viz ta vejce aj). Ti, kteri to vedi, zustanou pravicovi, ale demokraticti (ala zde blogger Stern). Jini si ani nevsimli, ze uz protofasisty jsou. :) (reknou si, ze ti jsou nalevo ... :) )

wbgarden: Protofasista jeste neni fasista. :) A nejblizsi sluzebna je pro mne ponekud daleko. Nicmene zajimavy napad, treba by to mohlo byt v pristi rocence o CR ... :)
07. 06. 2009 | 17:30

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Emossarovi:

Tak už i zde, také hrubosti?

Cože, že "mě v hlavě straší"?

Víte jaká je koncentrace kapitálu a bohatství v té které, i té nejvyspělejší zemi? Víte, co to znamená a jak to, v reálu, funguje?

Jinak bych, skutečně, uvítal, kdy a kde jsem, jak píšete, "nečtetl pořádně a psal co se mně hodí".

To bych nerad, protože se chci v debatě obohatit. Obohatit lepšími informacemi a chápáním věci. Sekundárně pak, ve svém nepřímém zájmu, možní přispět svojí špetkou k o něco lepšímu chápání věcí ve svém okolí, v naší stále krásnější zemi.
07. 06. 2009 | 17:35

Emissary napsal(a):

Pro: jen falešná slovíčka?

Vytáhnu jen toto, protože od toho ostatního jste mně celkem odradil a nevidím smysl v prázdné diskusi.

"Na to, co bylo o krytí bankovek ČSSR na nich napsáno, si pamatuji, větší, mnohem a řádově, nejen pro USA, problém je nekryté stovky tisíc miliard
dolarů, ikdyž se jedná o zemi, která je vzor liberálů a kapitalismu, po 60 let káže a nařizuje nám a světu, jak žít finančně zodpovědně.“

Hm, co myslíte, když ty nekryté stovky tisíc miliard dolarů se vrhnou na trh. Co myslíte, co se stane s nadvýrobou?

Zajímavé, v ČSSR bylo peněz dost a nebylo za ně co kupovat, byla podvýroba. Ty shnilí kapitalisté mají peněz dost, jen si je tak tisknou, ale je tam pořád nadvýroba. Oni je asi žerou. :)
07. 06. 2009 | 17:36

Emissary napsal(a):

Pro: jen falešná slovíčka?

O žádných hrubostech nevím, fakt nevím. :)
07. 06. 2009 | 17:37

bigjirka napsal(a):

Přírodovědče, zcela jistě pravicový byl Pinochet. Ani ten jistě není OK. Kolektivistický nacismus není pravicový ani náhodou. Ony ty extremismy vůbec... to je složité. Nicméně trvám na tom, že přiřazování černooblečkářů k pravici je je levičáckým zlovolným ostouzením pravicových myšlenek. Někteří zuřiví levičáci se tu mohou nenávistí k myšlenkám pravicového liberalismu úplně zalknout.
07. 06. 2009 | 17:42

bigjirka napsal(a):

jen falešná slovíčka? : Příliš mnoho slov, opotřebovává to kolečko a bolí ukazováček.
07. 06. 2009 | 17:44

Vasja napsal(a):

Nááádhera, když se dva vyžírkové sázejí o kartón šampáňa. A ještě to na ně editor nabonzuje. To byl teda spolek. Co si o tom prostí lidé, co žijou od výplaty k výplatě, můžou myslet.
07. 06. 2009 | 17:45

Emissary napsal(a):

Pro: prirodovedec

To je právě to, není třeba přesvědčovat, ale hledat pravdu. Vezmu to jen krátce.

V Německu Hitler dělal toto:

Nebyl ochoten platit válečné reparace z I.WW

Zadlužoval zemí gigantickým způsobem

Aby získal další peníze, musel najít vnitřního nepřítele – židy. Nebylo to z pozice tříd, ale z rasové nenávisti.

Všem lidem dal práci a iluze, ale zejména práci na zbrojení, téměř všechny zfanatizoval.

Aby se udržel u moci, musel rozpoutat další válku.

To jsou všechno znaky levicového jednání, pane přírodovědče.

Mimochodem KLDR Severní Korey také pořád vyhrožuje válkou, protože už neví kam. A nebýt tam armády USA, kdoví jestli by už nezačala.
07. 06. 2009 | 17:48

bigjirka napsal(a):

Dalíku, já už to zkoušel, ale odezva byla zatím slabá. Zatím jediný, kdo pro to z party, která se k tomu přihlásila, něco udělal, jsem já viz http://strana.liberalcz.cz

Každopádně by se mělo jednat o jakési hledání konsensu a asi víceméně středu. Protože na praktických věcech bychom se zřejmě dohodli i s vlkem, i když vycházíme z opačných předpokladů. Stejně lidi nakonec nechtějí žádné extrémy.
07. 06. 2009 | 17:48

prirodovedec napsal(a):

bigjirka: Kolektivisticky nacismus moc neznam. Spise vudcovsky. :)

Parafrazuji:

Ono razeni nacku na levici je zde podobnym zlovolnym ostouzenim levicovych myslenek. :)

Nekteri zurivi pravicaci se tu mohou nenavisti k myslenkam levicoveho liberalismu uplne zalknout (viz tento puvodne predSmithovsky termin).

Nechci ale zlobit. Podle mne nejde o velka ideologicka slova a presvedceni, ale a o konkretni slova a skutky.
07. 06. 2009 | 17:51

bigjirka napsal(a):

Emissary a přírodovědče - a nejen to, nacistický režim zavedl celou řadu sociálních opatření, která pak už si v Evropě nikdo netroufl stáhnout. Všeobecné sociální a zdravotní pojištění, čeledín již nesměl spávat v chlévě s dobytkem, lidové dovolené (KdF) a další... co z toho je pravicové?
07. 06. 2009 | 17:52

jen falešná slovíčka? napsal(a):

wbgarden napsal(a):

"Budu neustále opakovat, každého kdo má konkrétní poznatek o zlodějích, tunelářích, podporovačích fašismu a jiných ideologií vedoucích k potlačování lidských práv a svobod, tímto snažně prosím, aby toto detailně a okamžitě nahlásil na nejbližší služebně. Ale probohasvatého dyž nic konkrétního nemá, tak ať už s tím přestane otravovat na fórech.. Děkuji.
Veselé krizování:

Dobrý, věcně i logicky. Jen humorně poznamanávám, že když by se toho občané ujali, třeba příslušného nahlášení, svědeckých výpovědí atd. týkajících se zlodějiny a tunelů, nejenže by se policie, státnín zástupci atd. zaplavily prací, ale možná by se zastavila část naší ekonomiky. Každopádně, jako aktivizace občanů (politických stran, atd.) iniciovat nápravu včech uvedených nepravostí, tedy pravděpodobného porušení zákona jeho nalhlášením je žádoucí. Pokud ale nebudeme mít kulturní prostředí, že se "nepráská" a hlavně že takový snaživý občan není odprásknut zejmána pak viny bezdlvodně zproštěným pachatelem. Ale, je to, toto "práskání", žádoucí přístup.

Váís bych se rád zeptal, zda a jak žádáte o důkazy ty manipulanty, ty co elektorát straší, třeba tím, že nás ten a ten politik nebo partaj "vrací před 89. rok", že pád Topolánka rovná se Mnichovu, Únoru a Srpnu, atd.

takovéto strašení evidentně také páchá škody, vystraší mladou generaci, která pak ůspontálně" nebo facebookově spontálně reaguje vlnou násilí na předvolebních shromážděních.

Pozvedl jste, prosím, nebo jak píšete "neustále opakoval", že takováto veřejná a opakovaná tvrzení nechť jsou doložena?

Opakoval jste neustále, aby bez konkrétních důkazů se opakovaně nebudovala "hráz proti komunismu", když mńic takového, ani náhodou, ikdyby český národ, který kromě Moldávie, vždy více než "zaostalejší" Slováci, komunisty volí, že politici nebo debatéři na blozích "neotravují" s nedoloženými strašáky, když naše členství v NATO znamená hlavně a především garanci neměnnosti soukromovlastnických vztahů a liberální demokracie, což by ani Filip ve Strakovce změnit nemohl, než by byl, jako komunisté v pováleřném Řecku, Itálii, Francii vypoklonkován?

Děkuji.
07. 06. 2009 | 17:53

dříve ruda napsal(a):

pane Stejskale,
ty fotky jsem si rád prohlédl.
Proč se všichni tváříte tak vážně? Ale chápu, že se řešily vážné věci, pepa řepa tu sešlost vystihl nádherně.

Jen soudruh Havel je výjimkou. Ten má v oku budovatelskou jiskru. Co se holt v mládí naučíš...
07. 06. 2009 | 17:54

Rumcajs napsal(a):

Já když se dívám na ty fotečky, tak ty lidi na mě působí poněkud znuděným dojmem.Zvláště pak pan Stejskal, nechť promine,nemá zrovna výraz "Jo,jo, kecejte dál a ještě nechoďte domů".
Buď tam chyběly Hanušovice, což by mě asi taky otrávilo a nebo trošku antagonistický postavičky.

Třeba Moucha * Levak.
07. 06. 2009 | 17:54

Rumcajs napsal(a):

dříve rudovi dlužím pivo.
Předběhl mě.
07. 06. 2009 | 17:55

Emissary napsal(a):

Pro: bigjirka

Jj, přesně. Já jsem to jenom zkrátil, nechce se mi tolik vypisovat.

Navíc kamarádil třeba muslimskými státy Severní Afriky. Podobnost ideologii čistě náhodná?
07. 06. 2009 | 17:57

bigjirka napsal(a):

Zdejší náckové jsou prostě xindl a jejich řazení na pravici je čirá kojzarovština. Pokud nevnímáte kolektivistické znaky nacismu, těžko vám mohu pomoci. Vůdcovství není žádný znak. Komanči taky měli voždě. Hlavním znakem pravicovosti je ekonomická svoboda. A ta byla v nacismu = 0.
07. 06. 2009 | 17:58

Emissary napsal(a):

Oprava - KLDR Jižní Korey :)
07. 06. 2009 | 18:02

prirodovedec napsal(a):

Emissary: Svoji potrebnou pravdu (ktera je celkem historicky vetsinova az na neoliberalni zdroje) znam. Ale chapu, reinterpretace je nutna.

Rasismus na prelomu 19. a 20. stoleti je podle zdroju klasicky pravicova zalezitost.

A platili ho Ford a jeho kamaradi z US a Thyssen a dalsi z Nemecka, kteri by na tom trhli, kdyby neprohral. Koneckoncu pustili i zilou zidovske konkurenci. K moci ho dostali spekulujici junkeri a hlasy dodala zejmena zchudla stredni trida slysici na velkonemecky nacionalismus a novy zivotni prostor ... to opravdu nema cenu - najdete si zde v archivu - byly to fundovane diskuse s Martym. Tak jako vzdy, pro mne podstatne je ne, co kdo zvani, ale co kdo z toho ma. Zkratka Hitler se hodil tehdejsi pravici (rozhodne neoliberalni nebyla) na tehdejsi strach z komancu a levice. Stabilizoval majetky, glajchsaltoval odbory a zarucil klid na zisky ... pouze stat zadluzil k bankrotu a realizoval sve pomatene vize.

Problem je, ze pravice se obvykle zvrtne v Hitlera a levice ve Stalina. A tomu je dobre se vyhnout.

Napr. nezadluzit se natolik, ze to vyresi jen vitezna valka ...
07. 06. 2009 | 18:02

Neopřemyslovec napsal(a):

Kéž by fašismus měl současné "vajíčkové prvky"! Fašismus již nikdy nebude mít charakter z poloviny minulého století. Za dva roky uvidíme opravdový fašismuz. Pamatujte si ty, kteří dnes bojují proti mladým. Příště jim pořádně vymáchejte držky ve výkalech.
07. 06. 2009 | 18:07

prirodovedec napsal(a):

bigjirka: Znaku pravice zejmena tech realnych a zdejsich je cela rada. Nejen to, co pisete. To je prilis strucne, a proto nicnerikajici.

Nepisu o naccich v CR. Ti v DS aj resi podle sveho romskou otazku. Pisi o protofasistickych (nenavistnych) projevech vuci druhym. Stern to napsal presne. Pocinaje diskusemi zde az po vajicka (zatim). Ja to takto vidim a sedi mi to.

Ale uz koncim, nebudu rusit.
07. 06. 2009 | 18:10

george napsal(a):

Dnešní lahůdka pro pokročilé ..."Otázky Václava Moravce". Kdo nestihli - máte mezeru informací.
07. 06. 2009 | 18:10

dříve ruda napsal(a):

a komu nesedl oběd, měl na Primě možnost ho vrátit. Bobovize asi nestačila.
07. 06. 2009 | 18:14

Emissary napsal(a):

Pro: prirodovedec

Ano, rasismus v dnešní době je krajně pravicová záležitost, ale někdy i levicová. To ovšem neznamená, že Hitler touto kartou nemohl hrát, se mu to velmi dobře do konceptu hodilo.

Historickou pravdu nelze tavit do potřebné, to bych dopadl tady špatně.
Pamatujte, historie obnažuje mnohé a dnes ji umíme celkem dobře zaznamenávat.

Také si dám přestávku
07. 06. 2009 | 18:18

jen falešná slovíčka? napsal(a):

Emissar

Děkuji, že se Váš poslední příspěvek obešel bez veřejné spekulace a la zda "mě něco straší v hlavě". To je dobrý začátek.

Čím jsem Vás, prosím "celkem odradil a nevidím smysl v prázdné diskusi"?

Tvrdil jsem něco, co je nepravda, nebo jsem uvedl něco v nepatřičném kontextu? Jak jsem psal, to by mne mrzelo, už jen proto, že nechci žít v omylu a rozhodně nechci v něm vést své potomky.

Citujete můj odstavec, kterým jsem reagoval na to, co bylo, stran krytí, napsáno na bankovkách ČSSR¨, kdy jsem napsal

"Na to, co bylo o krytí bankovek ČSSR na nich napsáno, si pamatuji, větší, mnohem a řádově, nejen pro USA, problém je nekryté stovky tisíc miliard
dolarů, ikdyž se jedná o zemi, která je vzor liberálů a kapitalismu, po 60 let káže a nařizuje nám a světu, jak žít finančně zodpovědně.“

K tomu vy uvádíte:

"Hm, co myslíte, když ty nekryté stovky tisíc miliard dolarů se vrhnou na trh. Co myslíte, co se stane s nadvýrobou?"

Odpověď na to, řekl bych, mám, dokážu si to představit a je to, jak víme, fundamentální otázka, se kterou si stále více lámou hlavy nejen povolané a královsky placené, ale i ÚV KSČ (Číny), vládci Kremlu, londýnské City i Wall Street a která nedává moc spát Fedu ani Obamovi (i proto jeho mírové ratolesti).

Ale zpět k Vaší poznámce, že nebo zda a čím byly kryty bankovky ČSSR. Tipnul bych si, z hlediska makroekonomického i účetnického, že byly kryty minimálně tak dobře a konzervativně, jako byl krytý dolar před 20 lety, tedy po masivním zadlužení Ameriky Reaganem a to nehovoříme o těch dnešních zelených papírcích.

Podstatná pointa také byla, že když se jedná o čistě národní, nerezervní měnu středněmalé země, tak obavy z jejího krytí, ikdyby byly oprávněné, právem blednou z celosvětového problému nepodloženosti světové rezervní měny (která, sekundárně i tu středněmalou zemi, ekonomiku a život jejich občanů, nemálo ovlivňuje).

Pokud píšete"

"Zajímavé, v ČSSR bylo peněz dost a nebylo za ně co kupovat, byla podvýroba. Ty shnilí kapitalisté mají peněz dost, jen si je tak tisknou, ale je tam pořád nadvýroba. Oni je asi žerou. :)"

tak nevím, zda si tím nechtěně dáváte důvod tomu, že "nevidíte smysl v prázdné diskusi".

Bavili jsme se o nadvýrobě, jako příčině nejrůznějšího přerozdělování v nejvyspělejších západních, "tržních" ekonomikách (kde tržní je v uvozovkách, protože dnes nikde, v reálném světě, neexistuje nic víceméně připomínající onen teoretický, perfektní ideál "trhu").

K tomu jste připojil argument o tom, zda a čím byla, nebyla kryta měna ČSSR. Tím jsme se dostali, z hlediska liberálních obav či kritiky, na to, že větší průšvih je evidentně nekrytý dolar, světová rezervní měna.

Nadvýroba je, snad se shodneme, hlavně výsledkem technologického vývoje a modelu maximalizace zisku. OK. Přerozdělování za nadvýroby, cestou odebrání něčeho střední třídě, neb ta je daleko nejpočetnější a "nepozná to", aby nižší třídy mohly konzumovat (tedy byl odbyt a zisky) je významným znakem vyspělých tržních ekonomik. Směřovat svoji kritiku na takto obdarované sociálně slabší třídy je pro příslušníka postižené střední třídy nesprávně zaměřené, jestli mu to (logicky) vadí, kritika a náprava by měla směřovat jinam. To bylo gró mého argumentu.
07. 06. 2009 | 18:28

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý podvečer paní Veroniko,
to jste nemohla ty chlapy nějak rozveselit? Bylo v těch sklenkách skutečně pivo ? Tváří se na fotkách jak při dohadování před volbou prezidenta....
07. 06. 2009 | 18:30

s.p. napsal(a):

Neni to vlastne vse o tom kam se Cesky stat ma zaradit?
Nevidi jinde EU jako regionalni celek, zatim co uvnitr Evropy existuji stovky neli tisice rozdrobenych zajmu neschopnych globalne udelat cokoliv podstatneho?

Jestlize predstavitel 10 milionu s pomerne malym, ale strategicky dulezitym teritoriem se dohaduje .... ci lepe informuje ruskeho predstavitele o tom ze pokud bude vedouci osobnosti CR potud nikdy Americani nebudou mit jakoukoliv prezenci na uzemi CR .... co pak?
Kracet v siku za rozpadajicim se molochem neschopnym pres nesmirne zdroje jakkoliv se posunout o sto let dopredu?

Je ekonomicka "plecharina" to orechove pro Cesko? atd.atd.

Do doby co na prazskem hrade sedi mudrc ktery oznacil "internet" jako modni novinku, ale on ze radeji jde do knihovny, je to dost politicko spolecensky ekonomicky "na hrane".

Konec koncu ta spontani organizovanost vajickova pres "facebook" ukazala, jak vzdaleni jsou mnozi cesti politici od reality politickeho palarelniho vesmiru.
07. 06. 2009 | 18:32

bigjirka napsal(a):

Wilders je pravicový, ale zase není fašistický. Každopádně je zcela nesprávné řadit dnešní nácky k pravici. To je prostě obmyslná manipulace kojzarovského typu.
Já nepopírám, že Hitlera instaloval velkokapitál. Není divné ani to, že Fordovi se nelíbily odbory, řízené mafií. Svět opravdu není černobílý, ale znova opakuju, že neustálé bouchání do hlavy, že dnešní černokošiláčský extremismus je pravicový, považuju za levičáckou unfair obmyslnost.
07. 06. 2009 | 18:35

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:

...and now for something completely different:

Nikoli Bono, ale LeBon. To znamená, co? LEVAK poslouchá Duran Duran... Překvápko.

https://www.youtube.com/watc...
07. 06. 2009 | 18:42

Železnohorský napsal(a):

Pan Havel sázku prohraje: v Praze prý byla nevídaně vysoká účast, a to znamená ODS. :-)
07. 06. 2009 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

To Vasja
dovolte, abych sázku těchto dvou pánů uvedl na pravou míru.
Nejde o karton Moët & Chandon, ale Chateau Lafite

http://www.bohaci.cz/46-cha...

Inu to víte, v době krize se musí člověk uskromnit.Socan obzvlášť, ten jde přece s masami.Kaviár už je jen obden.

A co vy? Vánočka a mléko? Bylo aspoň plnotučný.
Chudák Vendlová, co to do ní lili?

Já se jí divím, že jí taková drobná přestřelka rozhodí.
07. 06. 2009 | 19:11

Stan napsal(a):

Jo, bigjirko, a Franco nebo Pinochet byli vlastně takoví trochu ostřejší socani... A Hitler posílal komouše a socany do koncentráků omylem. Už s těma blbostma přestaňte.

P.S. Jen tak pro zajímavost, pro volby do EU si byly programy ODS a DS jedny z nejbližších (A metody předvolebního boje taky, dodávám :) Pozdravujte madam Řápkovou...
07. 06. 2009 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
ještě přichází v úvahu LeBron
http://i2.cdn.turner.com/si...
07. 06. 2009 | 19:35

Veronika Vendlov napsal(a):

Pepo Řepo, já vlastně ani nevím...držela jsem se celou dobu jakž takž...s humorem a možná i elegancí...jenže dneska ráno to na mě nějak všechno dolehlo. Ono se to nezdá, ale byl to záhul, blogy, to byl jen takový oddech. A s pány na debatě...pan docent Havel se přiznal, že se konečně vyspal, to já ještě nestihla...

Jinak mi vadí, že se na ten "ortel" tak dlouho čeká...
07. 06. 2009 | 19:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Petře z Tábora: Nešlo to, debata byla vážná a prim v zásadě hráli Ivan Gabal a docent Havel... :)
07. 06. 2009 | 19:37

Emissary napsal(a):

Pro: jen falešná slovíčka?

Pane, nezlobte se, Vy jste neskutečně mimo. Tisíc miliard dolarů je bilión dolarů a stovky bilionů dolarů jsou stovky biliónů dolarů, ale takový dluh nemá nikdo na světě. USA mají v současnosti dluh kolem 12 biliónů dolarů což je identický dluh zemí E27, není to ani jedno HDP a značnou část toho má na svědomí válka v Iráku. Evropa nikde neválčí, ale dluh má stejní a nižší HDP na hlavu v paritě kupní síly.

Až Čína ty své ušmudlené dolary vrhne na trh, nestane se téměř nic, jen se sníží ta nadvýroba nebo úplně odstraní. Tržní hospodářství, na rozdíl od toho reálně socialistického, není impotentní a poptávku uspokojí během krátké doby.
Opravdu nevidím východisko v tom, že mi tady budete předhazovat své vyčteniny z Britských listů a já na to budu reagovat. Přemýšlejte samostatně, pak budete pro mně partnerem v diskusi.
07. 06. 2009 | 19:43

Pepa Řepa napsal(a):

To vv
pusťte to z hlavy, ať to dopadne jak chce. Důležitý je osobní život.
Politika není krasobruslení, ale box.
Nevíte, odkud pecka přiletí a kdo vám podtrhe židli.
07. 06. 2009 | 19:54

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, panové Rudo, Petře a Rumcajsi.

Ty fotografie byly pořízeny někdy kolem osmé hodiny večerní, tedy pár desítek minut poté, co jsme se sešli. Mohu Vás ubezpečit, že o čtyři pět hodin později už byla atmosféra poněkud uvolněnější. Jen doufám, že nikdo nefotografoval a popř. ani nenahrával ;-)

Libor Stejskal
07. 06. 2009 | 20:04

Emissary napsal(a):

Mějte se krásně, přátele i nepřátele

Dnešním dnem končím z důvodu zaneprázdněnosti. Objevím se až za měsíc. Jdu se proletět Galaxii.

Žijte dlouho a blaze.
07. 06. 2009 | 20:22

dříve ruda napsal(a):

Lena:

ale pionýrský pozdran jsem nezapomněl
http://img.aktualne.centrum...
07. 06. 2009 | 20:23

dříve ruda napsal(a):

sorry, to patřilo jinam
07. 06. 2009 | 20:25

Lex napsal(a):

přírodověděc
Zdravím, příteli! Podle mých propočtů to vypadá na 9 - 7 - 4 - 2, a šmytec. Ale nejsem vševedoucí vědoucí. Třeba to bude jinak.
Že však doc. Havel ten karton vyhraje, to jsem si skoro jistý.
Hezký večer! Lex
07. 06. 2009 | 20:42

Veronika Vendlov napsal(a):

Jasně že vyhraje! To je jasné.
07. 06. 2009 | 21:08

Lena napsal(a):

Emissary,
tak pozdravujte na Vulkánu.
07. 06. 2009 | 21:12

Bohuš napsal(a):

Že padla vláda vzešlá podvodu, bylo správné a v kterýkoliv okamžik. Vajíčková aféra je odvetou ODS za pád vlády a to je to nejpodlejší od ještě podlejšího Tupolánka.
07. 06. 2009 | 21:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Emissary: DÍKY. v.v.
07. 06. 2009 | 21:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Emissary:
Bigjirka ani Vy pravdu nemáte. Tehdy populární levicová rétorika byla nacisty využita k zavedení systému na otevřeně vůdcovském principu a extrémním nacionalizmu. Šlo o mišmaš.
07. 06. 2009 | 21:26

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
"nacistický režim zavedl celou řadu sociálních opatření"
Už jednou tuto dezinformaci jsem vyvrátil, tedy znovu: nacisté nezavedli v podstatě nic jiného, než např. Tomáš a Jan A. Baťové, sociální pojištění v Německu zavedl už Bismarck...atd.
Tento pravičácký alibismus je trapný.
07. 06. 2009 | 21:32

Rumcajs napsal(a):

p.Stejskal

Možná to chtělo fotit až po půlnoci.
07. 06. 2009 | 21:46

dříve ruda napsal(a):

No, já kouřím doutník tak hodinu.
Pan Gabal určitě nekouří žádný šmejd, z těch grantů má na to Havano určitě taky.
A už má v prstech vajgla, jakoby nevěděl, že se doutník kouří jen ze dvou třetin...
07. 06. 2009 | 22:14

prirodovedec napsal(a):

Lex, vv: Doporucuji

http://www.volby.cz/pls/ep2...

Z.M.: To je zbytecne. :) Ale fandim Vam.
07. 06. 2009 | 22:14

prirodovedec napsal(a):

Lex: Je sice secteno teprve 2%, ale rysuje se to docela jasne. :)

Pri korekci za "dosud cekajici" :) Prahu to dojde nahoru na tech Vasich 9 ODS, 7 CSSD, 4 KSC a 2 KDU. Ve vzduchu visi asi jeste 1 mandat pro Bobolinu :) misto KSCM.
07. 06. 2009 | 22:37

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, Baťové byli soukromníci a nemohli tedy zavést všeobecné pojištění. Zdali nemocenskou zavedl už Bismarck, si opravdu nejsem jist, ale u nás ji zavedl Hitler. Nacisté prostě skutečně zavedli řadu sociálních opatření. Jistě chápete, že tím nechci ten režim chválit. Opakuji, že vůdcovský princip je pravolevě invariantní, voždě měli i v Moskvě. Jistěže se jedná o mix.

To, proti čemu já protestuji, je něco jiného - obmyslné spojování extremistických zmrdů s pravicí, kojzarovská to manipulace.
07. 06. 2009 | 22:41

Lex napsal(a):

přírodovědec
Sleduji. Samozřejmě se věci mohou změnit. O tom žádná. Zatím je překvapivá ta Bobošíková, jenže její hvězda s přibývajícím čase klesá, nejvíce zatím měla asi 6 procent. Ale jeden nahoru nebo dolů, to nehraje roli, myslím, že se potvrdí, že zázraky se nedějí. Že voliči ví své, ať si stoupenci jedné nebo druhé (třetí až třiatřicáté) strany nebo uskupení namlouvají co chtějí, nadávají jak chtějí, nominují koho chtějí, útočí a urážejí jak je jim libo.
A nebude se měnit lid, jak by si třeba přáli, ale šoupat se bude s nimi. Není to lid, který žádá o důvěru, jsou to oni, kdo si o ni koledují. Většina marně.
Snad ještě nejdeme spát!
Lex
07. 06. 2009 | 22:58

Petr Havelka napsal(a):

Na ČT 2 "řeší" proč se v Evolbách objevilo "tolik" extrémních stran. Jde o "dotační" politiku EU, potřebujete získat 1% a potom 30kč za hlas. V naších luzích musíte získat 3%. V kombinaci s nízkou účastí je to velmi lákavé
07. 06. 2009 | 23:16

Petr Havelka napsal(a):

V našich luzích - tedy ve volnách do českého parlamentu
07. 06. 2009 | 23:19

prirodovedec napsal(a):

Lex: Ano. Podle mne se to ted cleni na skutecnosti:

Praha sectena malo - tedy ODS poroste. ALe dvojciferny rozdil % to neda, maximalne ta 2 kresla.
Suverenita jde na 0 mandatu.

Zkusili jsme ted aktualizovat predikce v nasem modylku: ODS 30%, CSSD 24%, KSCM 15%, KDU 7%. A je to pak tech 9 - 7 - 4 - 2. Gratuluji.
07. 06. 2009 | 23:27

prirodovedec napsal(a):

Lex: Muzeme gratulovat pani Veronice, starostove na prispevek 30 Kc za hlas uz jiste dosahnou. Bude to asi ten milion.
07. 06. 2009 | 23:35

PatientO.T. napsal(a):

Pan Paroubek by považoval za uspokojivý výsledek sedn mandátů, za úspěch osn až deset...
Slyšel jsem dobře?
07. 06. 2009 | 23:37

prirodovedec napsal(a):

Patient O.T.: Asi cte nase diskuse. :)

Ale pokud jste se v Praze snazili, bude to dokonce 10:6:4:2 :), protoze trend se zrychluje. :)
07. 06. 2009 | 23:40

PatientO.T. napsal(a):

2 prirodovedec:

Já jsem pravděpodobně mimo. Můj kůň určitě doběhl do cíle, leč v poli poražených. Má jízlivá zmínka týkala se těch čísel: "sedn", "osn", to neznám. Pravda, jsem ze Západu...
07. 06. 2009 | 23:46

Lex napsal(a):

přírodovědec
Ta akcelerace ODS je dost překotná. Ale fakt nejde o jeden, dva mandáty v ČR. Jde o celkové výsledky v rámci EU, a tady pravice asi dost zvítězí. Evropa je v jiném cyklu kyvadla než my. Leč není pravice jako pravice. Ta evropská pravice je, pokud vím, proevropská, na rozdíl od naší.
Já jsem proevropský, levicově orientovaný, ale pokud jde o rozšiřování EU o Turecko, bezmezně podporuji pravicového Sarkozyho a Francii. Nebrat!
Jó, a pokud jde o gratulace, neradil bych dráždit kobru (má v Česku i jiné obecně vžité pojmenování, na které si netroufám ani pomyslet) bosou nohou!
07. 06. 2009 | 23:54

suchánek napsal(a):

asi je čas to jemně shrnout:

1. ČSSD prohrála s ODS

2. když to budeme personifikovat, havel prohrál se zahradilem (čož bezpochyby vyžaduje určitou dávku umění a schopností, nikoho slabšího ods nasadit prostě nemohla).

3. můj SUBJEKTIVNÍ a ničím nepodložený názor je, že rozhodně nerozhodovala vejce, ale obecné znechucení politikou (účast resp. neúčast), svržení vlády uprostřed předsednictví a především poznání, že po drtivém vítězství čssd ve volbách do krajských zastupitelstev se nezměnilo ani zbla a převlečená prasátka u svých korýtek chrochtají tak ňák stejně.

pozn.: jak jsem již avizoval, nevolil jsem.
08. 06. 2009 | 00:05

Rumcajs napsal(a):

Vypadá to, že levice dostala v EU na prdel. Tak honem podepsat LS a zrušit národní parlamenty.

Ta Evropa se mi začímá pomalu a jistě líbit.
08. 06. 2009 | 00:10

Jochim napsal(a):

AlešDrobek
Opravdu jste si jistej, že členství v té straně jen není naivní idealismus?
08. 06. 2009 | 00:15

im napsal(a):

@Suchanek

Doc. JH prohrává s Tošenovským! Ten předběhl Zahradila.
08. 06. 2009 | 00:15

jonáš napsal(a):

No to nemá nic společnýho s "dotační politikou EU", to jedno procento, ale s našim volebnim zákonem. Ono tam jde o malý prachy tak si parlamentní partaje dovolily povolit uzdičku ;-)
No a pan Havel by se moh začít trošku potit, s tou sázkou, protoře to v procentech směřuje k číslům 32:22. Ale asi se to zastaví těsně pod dvojcifernym rozdílem.
08. 06. 2009 | 00:17

Petr Havelka napsal(a):

Na kandidátce ODS pravděpodobně ženy vytlačují výš ženu. Kdy na to ODS příjde, že potřebuje více žen :)
08. 06. 2009 | 00:19

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Shrnujme, shrnujme. :)

1. Je zrejme, ze ODS vyhrala, ale to bylo zrejme od zacatku secitani, ci uz od vcerejsiho odhadu celkove ucasti.

Viz i diskuse zde. Temer se zde potvrdila nekterym (hrde sdelim, ze i mne) predikce. Takze ODS bude mit 10 (+1 proti predikci), CSSD 6 (-1), KSCM 4 (+1), KDU 2, DS 0 (-1).

2. Presneji Havel prohral s Tosenovskym (s kterym prohral i Zahradil, ktery porazil Havla asi o tisicovku preferenci).

3. Rozhodla samozrejme ucast. O desate zidlicce pro ODS pak rozhodla nejvyssi ucast v Praze. To bude videt i z detailnich vysledku.

Pri te male ucasti (stejne jako minule) je pro Vas asi zneklidnujici narust levice (predtim 6 mandatu, ted jich budou mit 10) a vygumovani stredovych trpasliku.

Samozrejme Paroubek bude prskat, stezovat si na kde co, ale muze si s ohledem na podzim blahorecit. Staci jim cekat (jemu mlcet a neholedbat se) a dostat obvyklych 60% k volbam. ODS musi udelat vse pro to, aby ucast dsotala pod 50% a vystrasit dostatecne Prahu. :)
08. 06. 2009 | 00:23

stejskal napsal(a):

Myslím, že máte pravdu, pane přírodovědče.

Takto velký rozdíl je to nejlepší, co mohlo ČSSD s ohledem na nadcházející parlamentní volby potkat (a nejhorší z hlediska ODS). Čeští voliči nemají velké rozdíly rádi.

Pokud ČSSD neudělá přes léto nějakou zásadní chybu (či ODS nevymyslí nějaký geniální tah, a nemám na mysli nic na způsob Kubiceho zprávy, to volby nevyhrává ani neprohrává), nemělo by jí další vítězství uniknout.

Sedět v Lidovém domě, tak si mnu ruce. Sedět na Jánském vršku, tak z toho mám hlavu v pejru.

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 00:32

suchánek napsal(a):

zdravím, přírodovědče,

1. celý víkend jsem pracoval (mimo tv a internet), takže situaci mapuji asi cca hodinu a letmo :-)

2. bral jsem boj dvou volebních lídrů, tošenovskému gratuluji, je vidět, že i voliči ods chtějí změnu a po odstřelení tošenovského na kongresu ods to po těchto volbách vzbudí nějakou jemnou sebereflexi.

3. zneklidňující byl pro mě výsledek voleb do krajských zastupitelstev. přemalování mapy z modra na oranžovo (komplet) byl prazvláštní úkaz. a jen se mi potvrdilo, že to čssd sice tenkrát zbaštěno bylo, nicméně ta euforie je definitivně pryč.

co to znamená? na podzim možná vyhraje čssd, ale ten rozdíl bude minimální. tu nízkou účast teď bych nepřeceňoval, páč i já (vždy volící ods) jsem poprvé volit nešel a zdaleka jsem v mém okolí nebyl sám. nevypovídá to samozřejmě nic exaktního, přesto si myslím, že ta tradiční hra čísel (s velkou a malou účastí) pro tentokrát tak úplně neplatí.
08. 06. 2009 | 00:36

Petr Havelka napsal(a):

2Stejskal

Takže se bude strašit. To zase bude v blozích nablito.
08. 06. 2009 | 00:37

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Souhlas. Ale oni to oba jeste zosli. :)

O chlup lepe by pro ne v CSSD byl ten viditelny velky rozdil 7 procent, ktery jeste daval ale o kresilko vice. :)

Rovnez KDU Svoboda musi hyrit nadsenim ne nad temi 2 kresly, ale nad naprostym vygumovanim stredu.

Pokud se nespletou, jsou opet jazycek na vahach. Cena Kalouska ted pro Topolanka obrovsky vzrostla.

Samozrejme KDU s ohledem na zvolene aj. pocitam k pravici pres hlasani Ksalouska.
08. 06. 2009 | 00:38

Rumcajs napsal(a):

Nyní už jde jenom o jedno.

Zda Gabal bude platit nebo ne!
08. 06. 2009 | 00:39

stejskal napsal(a):

Jo, to je dost pravděpodobné, pane přírodovědče ;-) Je na ně na všechny vcelku spoleh ;-)

Jsem docela zvědav, co teď udělá Bursík.

No, a o tom ty volby vlastně byly, pane Rumcajsi ;-)

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 00:43

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: To se lze vsadit o dalsi - bude. Ani na te Praze se to uz nepohne vice nez cca o pul procenta pro ODS. :) Vesely docent ma stale rezervu. :)
08. 06. 2009 | 00:47

Lex napsal(a):

suchánek
Je neuvěřitelné, při Vašem vzdělání, jak schématicky nahlížíte na volební výsledky do EP.
Nabízím jiný pohled. Primární hledisko je, zda volič je euroskeptik nebo eurooptimista. Teprve v rámci tohoto dělení rozdával hlasy jednotlivým subjektům. V Česku převládá mírný euroskepticismus, tím spíše u vzdělanější a odpovědnější části obyvatel, to je těch, co chodí k volbám (KSČM se tomuto dělení vymyká). Euroskeptických subjektů je nepoměrně méně, než aurooptimistických, mezi něž se odevzdané hlasy rozdělily. Letmo jsem to spočítal u 93 % posčítaných hlasů a vychází (plus mínus pár desítek tisíc hlasů u malých nebo nečitelných subjektů): eurooptimisté 935 tisíc hlasů, euroskeptici 835 tisíc a komunisté (v podstatě také euroskeptici) 311 tisíc hlasů. A ta čísla jsou důležitá pro EP, ne ta, jestli Zahradilovci (Tošenovští) dostali tolik a Havlovci o tolik méně. Navíc, jak jsem napsal už dříve, pravice v EP je víceméně eurooptimistická, na rozdíl od naší pravice, lépe řečeno ODS, která z toho důvodu hodlá opustit dosavadní frakci.
Tož tak nějak.
08. 06. 2009 | 00:48

Rumcajs napsal(a):

P.Stejskal.

Je to asi jediná cesta (vsadit se), jak na těch volbách může vidělat i nepolitik.

Dobrou noc
08. 06. 2009 | 00:48

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

O co ?
08. 06. 2009 | 00:49

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Ciste vychovne - vim z cisel, ze vyhraji: O Vas hlas pro socany nebo muj pro ODS na podzim? :) (vydam se i pro prukaz kvuuli Vam) Nebo o Manku? :) Ze pozdravuji.
08. 06. 2009 | 00:59

Martin napsal(a):

Pan Havel vyhral ale ten sampus by si meli rozdelit a svorne vycucat, je to takovy usmudlany vysledek.
08. 06. 2009 | 01:02

stejskal napsal(a):

Tak to bylo v podstatě o fous. Nebyl to špatný odhad, řekl bych (myslel jsem si, že ten rozdíl bude o dost nižší).

Sláva vítězům, čest poraženým. Ať už to jsou v jednom případě ti a ve druhém zase oni ;-)

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 01:08

suchánek napsal(a):

lexi, nechci s vámi jít do žádné kontroverze. na rozdíl od vás svým příspěvkům nedávám žádný punc objektivity, ale poměrně důsledně je boldem označuji za subjektivní a na tom stále trvám.

v kampani do zastupitestev byl právě tošenovský (dlouhodobě velmi oblíbený politik v kraji napříč spektrem) poražen na hlavu nějakým palasem (jeho kredit byl i u voličů čssd naprosto minimální). nevolily se totiž ani osobnosti ani úspěšnost či výkonnost v kraji. volilo se proti vládě.

já bych vůbec nepřeceňoval evropský aspekt těchto voleb, pořád to přičítám spíše boji mezi paroubkem a topolánkem. žádná evropská témata jsem v kampani nezaznamenal (ani jedno), vy snad ano?

ať už je to jak chce, jsem bytostně přesvědčen o tom, že zklamání paroubka musí být intergalaktické a je jen otázkou, jak to ustojí v následném období.

být voličem čssd, jsem minimálně rozpačitý, maximálně zdrcen.

dobrou noc

pár perliček:

moderátor čt: s TÉMĚŘ stoprocentní jistotou :-))
miluju tyto výrazy typu větší polovina

moderátor briefingu ods: takže zítra ve dvě hodiny tiskovka na jánském vršku :-) ((pravděpodobně se bude slavit hodně a tiskovka bude až v úterý))
impertinentní poznámka k blogu: pane stejskale, moc vás zdravím a zároveň se ptám, co kolo? jak tak koukám na ty fotky a srovnám je s tou v blogu, je třeba zvýšit kilometráž a nesedět pořád u netu :-)) doufám, že se nezlobíte :-)

to samé platí pro paní vendlovou
08. 06. 2009 | 01:09

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Suchánku. Tedy co se té (kilo)metráže týče ;-) Když já si všeho dávám s oblibou po hrstech ;-)

Libor Stejskal

P.S. Na začátek července máme s kamarády naplánovánu stovku (i když pravda jen Polabím). Snad nějaké to deko shodím ;-)
08. 06. 2009 | 01:13

Vilém napsal(a):

Suchánek
Nízká účast v těchto volbách je zřejmě způsobena nezájmem některých skupin voličů o cokoli, co přesahuje jejich bezprostřední materiální zájmy.

ČSSD nemůže ve volbách do EP nic významného a názorného slibovat, zato v podzimních volbách vytáhne nejtěžší kalibry od 13. důchodů přes platy státních zaměstnanců po pravidelnou (nad)valorizaci všeho možného, a proti tomu ODS nemá rovnocenné zbraně, protože u úplatných skupin voličů se zdiskreditovala svými planými sliby tisícovek apod.

Pravděpodobně na podzim velmi výrazně zvítězí ČSSD.
08. 06. 2009 | 01:13

pavelkohout napsal(a):

V rádiu jsem slyšel J. Havla komentovat výsledky. Panečku, byl kyselý jak nezralá limetka. Nevolil jsem tentokrát ODS, protože mě z různých důvodů štvou, ale stejně je dobře, že vyhráli. Už jen ze zábavných důvodů. Vidět ty kyselé obličeje z ČSSD je klauniáda k nezaplacení.
08. 06. 2009 | 01:19

prirodovedec napsal(a):

suchanek: To jsem jiz zde nekde schematicky psal, hlasy ucasti mezi 30%-50% ucasti navysuji hlasy ODS, hlasy nad 50% pak CSSD. Ani ja v dali nevolil. :)

Ta prazska ucast 35% se 40% hlasu pro ODS venkov na podzim spolehlive vydesi. Staci jen spravne strasit - pripomenout reformni plany. To bude stacit.
08. 06. 2009 | 01:23

stejskal napsal(a):

Zdá se, že se Dělnická strana přehoupla o pár desetin přes jedno procento hlasů a za volby tak dostane peníze ze státního rozpočtu (tedy i mé).

Tak to by tedy nemuselo být...

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 01:24

prirodovedec napsal(a):

pavelkohout: Tak doufam, ze si zase neco veseleho od nejlepsiho zdejsiho bavice brzy pocteme. Treba o limetkach nebo o elektro v Plzni. :)
08. 06. 2009 | 01:26

prirodovedec napsal(a):

stejskal: budte rad, ja je tipoval - chybne - na 1 kreslo.
08. 06. 2009 | 01:26

Lex napsal(a):

suchánek
Pane Suchánku, napsal jsem mnohem dříve, že punc objektivity, nestrannosti, dávám svým komentářům právnickým. Ve světonázoru a politice nejsem nestranný, tedy víceméně nemohu ani být úplně objektivní, ať bych se snažil jakkoliv.
Ve svém příspěvku ale, a to mi neodpářete, jsem se o objektivitu pokusil. V celkových číslech totiž nešlo o Topolánka a Paroubka, ale o to, co jsem napsal. Ale nepřu se s Vámi.
A nakonec, podle mých propočtů (nemusí být přesné) mi to stejně vyšlo na 9 - 7 - 4 - 2. Žádné drámo. Uvidíme ráno.
Jó, a s tou vizáží, to jste si dovolil hodně. Někteří si Vás nebudou vážit.
08. 06. 2009 | 01:26

stejskal napsal(a):

Tedy pardon, setin. l.s.
08. 06. 2009 | 01:27

stejskal napsal(a):

No, podstatně více jsem se obával paní Bobošíkové, pane přírodovědče. Což je z mého pohledu jen o poznání lepší verze.

Ale jo, jsem rád, prvoplánoví ;-) extremisté ostrouhali. Lidé nejsou hloupí, já to vždycky říkal ;-)

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 01:31

Petr Havelka napsal(a):

2Stejskala:

Já zase doufal, že se Bobo dostane, teď hrozí návrat do televize :)
08. 06. 2009 | 01:35

stejskal napsal(a):

Jo, každá mince má svůj rub a líc, pane Havelko ;-)

Myslím, že nehrozí ;-)

Tak se pro dnešek se všemi loučím. Dobru noc.

Libor Stejskal
08. 06. 2009 | 01:37

prirodovedec napsal(a):

Lex: Berte to tak, ze kolega Suchanek je velky sportovec. Snad jsem tim nic z minulosti neprozradil.

Byl jsem presvedcen, ze to bude 10-6-4-2 pocitano z tabulek procent. Ovsem podival jsem se na ty podily podle soucasneho stavu:

ODS 734761 367380,5 244920,3333 183690,25 146952,2 122460,1667 104965,8571 91845,125 81640,11111 73476,1
CSSD 524498 262249 174832,6667 131124,5 104899,6 87416,33333 74928,28571 65562,25 58277,55556 52449,8

A opravdu zatim 73476,1 < 74928,28571 takze to zrejme dopadne 9 : 7, uvidime zitra/u Vas dnes.
08. 06. 2009 | 01:41

suchánek napsal(a):

lexi,

v podstatě se snažím říct, že ta volební revoluce ve volbách do zastupitelstev se po dnešku v parlamentních volbách opakovat nebude.

a jen přemýšlím nad tím, jestli je to dobře. já bych si snad (i jako pravicově zaměřený člověk) přál, aby někdo výrazně zvítězil (byť by to byla čssd). pořád jsem přesvědčen o tom, že silný mandát jedné strany může pohnout s dnešní situací směrem dopředu z hlediska exekutivní pohodlnosti. pokud bude výsledek nevýrazný, opět nastane období nulových tolerancí, velmi složité prosazování čehokoliv, osobní vyhrocené spory a závislost na hlasech malých stran + komunistů.

rovněž jsem přesvědčen o tom, že by se to po čtyřech letech vystřídalo a silný mandát by dostali ti "druzí". bylo by to možná lepší, než současný stav.

ale tuto svou ranní úvahu ještě nepovažuji za definitivně přijatelnou :-)

teď už vážně všem dobrou noc
08. 06. 2009 | 01:46

Ares napsal(a):

Tak jsem se před chvílí vrátil z kulečníku, kde mě rozdrtil jeden místní farář, ale jak vidím, tak výsledky voleb jsou celkem veselé. Takže všem místním ODSákům gratuluji k vítězství a Havlovy k výhře sázky a novému fleku.

Veronice Vendlové, smůla, snad příště. Ale na druhou stranu, když vezmete Balbínovce, tak jste na tom ještě dobře. Chudák Pepa.
08. 06. 2009 | 01:52

suchánek napsal(a):

asi by mě hanba fackovala si tu výhru vyvednout (býti havlem) :-)

vypínám telku i comp...
08. 06. 2009 | 01:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy