Dočkáme se zdravých hamburgerů?

27. 05. 2007 | 13:11
Přečteno 11613 krát
Žijeme v době pandemie obezity, která není problémem pouze Spojených států, jak se mnozí mylně domnívají, ale je to problém celosvětový zahrnující i rozvojové země (snad jen s výjimkou zemí subsaharské Afriky a venkovských oblastí Indie). Podle posledních odhadů Světové zdravotnické organizace trpí na celém světě nadváhou 1,7 miliardy lidí (neuvěřitelné číslo, nemyslíte?)

Odborníci bijí na poplach a všemožně se snaží omezit zdravotní důsledky nezdravé stravy. Snaha eliminovat z diety nezdravý cholesterol vedla k doporučením nahradit živočišné tuky rostlinnými oleji a margaríny. Margaríny vznikají procesem ztužování tuků, v kterém však dochází ke vzniku strukturálních změn, k tvorbě tzv. trans nasycených mastných kyselin (také nazývaných trans kyseliny). Jak se později ukázalo, tyto trans kyseliny mají vysloveně škodlivý účinek na srdce a cévy.

A odborníci se znovu zděsili. Důsledkem jejich zděšení ve Spojených státech bylo uzákonění povinnosti uvádět na potravinách obsah trans kyselin (všimněte si, že i na obalech některých českých margarínů – bohužel zatím jen margarínů - tuto informaci najdete, ale samozřejmě jen na těch, které je neobsahují. I tak je to docela poučná informace).

Dalším krokem byl zákaz prodeje potravin obsahujících trans kyseliny ve městě New York, který začíná platit 1. července tohoto roku. V praxi to znamená, že 20 000 restaurací (samozřejmě včetně oblíbených fast-food občerstvení) a 14 000 dodavatelů potravin musí odstranit ze svých produktů tuky obsahující industriálně vyrobené trans kyseliny. Je odhadováno, že toto omezení povede ročně k záchraně až 1400 životů v tomto městě. V této souvislosti lze jen podotknout, že i u nás bychom mohli začít kopírovat kromě nezdravých amerických stravovacích návyků i tyto nesmírně užitečná opatření ke zlepšení zdravotního stavu populace.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Miroslav Zvolský napsal(a):

Dobrý den,
určitě jsou chvályhodná opatření, která přispějí ke zdravému stravování populace. Jen se musím pousmát nad tím, že ztužené rostlinné tuky byly svého času doporučovány odborníky. Místo přírodního másla se pak ke spotřebiteli dostaly produkty chemických procesů, které ho (jak se později ukázalo) mohly spíš poškodit. Zákaz potravin obsahujících trans kyseliny je jen výhodou pro potravinářské firmy s lepší technologií. Spíš než kopírování podobných rozhodnutí by určitě přišla vhod masivní kampaň za komplexně zdravé stravování. To by ale prevence musela být prioritou zdravotnictví...

Odpověď:
Nelze než souhlasit, zejména s Vaším názorem na koncepci prevence nemocí a na úlohu zdravotnických autorit v péči o zdraví populace. Nicméně s těmi výhodami pro potravinářské firmy s lepšími technologiemi to není tak úplně pravda. Již před 50 lety bylo prokázáno, že odstranění trans nasycených mastných kyselin z 1 kg margarínu by stálo navíc pouhé 4 ameické centy. Je přirozené, že tam kde není poptávka (tedy tlak na zavedení takových opatření - a ten před 50 lety nebyl), není ani důvod dobrovolně k těmto technologickým opatřením přistupovat.

Libor Vítek
27. 05. 2007 | 14:43

Kokoška napsal(a):

No, hlavně že nás to budou učit Američané, nejtlustší prasátka na světě :
27. 05. 2007 | 16:13

Dave napsal(a):

Kokoško::: Je videt jaky si primitiv a velice neznaly, protoze v USA se tento trend naopak uz pred par lety otocil a mnoho lidi tam razantne zmenilo svoje stravovani, napr. v bezne americke rodine je naprosto normalni, ze se nekolikrat denne nebo i k vetsine jidlum ji i zeleznina coz je u nas velky problem, protoze u nas az na par vyjimek lidi, kteri jsou treba vegetariani apod. neji vickrat za den zeleninu skoro nikdo..a podle poslednich pruzkumu za par let na tom budem hure nez USA, protoze u nich je trend opacny nez u nas...zatimco u nas obeznich lidi navic obeznich DETI (coz je nejzavaznejsi )stale pribiva v USA je tento trend uplne opacny takze mozna, ze bychom se mi Ceska prasatka mohli, alespon v tomhle inspirovat USA prave proto, ze oni meli take velky problem s obezitou Americanu.
27. 05. 2007 | 16:36

xxx napsal(a):

no jistě, amíci jedí hodně zeleniny, i několikrát denně, a co ty hambáče naložený s hranolkama, politý omáčkou a s usmaženým vajíčkem a podobný výblitky..... ono jíst zeleninu ještě neznamená jíst zdravě
27. 05. 2007 | 16:50

host 1 napsal(a):

Dave - celkem tě chápu(buď jsi amík,nebo si tím nickem na něj hraješ,takže si nebudeš kritizovat svoje...).Ale to,že je v USA otylost velkým problémem je všeobecně známo a jejich stravovací návyky už nám také média předvádějí pilně 18 let.Že nám je implantovali i sem není žádná výhra.Všem těm mekáčům a fástvůdům se obloukem vyhýbám.
27. 05. 2007 | 16:51

Jana J napsal(a):

U těch hamburgerů mě nejvíc zarazilo, když jsem je konečně ochutnala, že nemají žádnou chuť. Ztloustnout z něčeho, co mi nechutná, to je fakt smutný. Ztuženým tukům se u nás v rodině nikdy nevěřilo, asi proto mí předkové vesměs umírali po devadesátce, ti tlustí i ti hubení. Jinak, málo platné, nejlépe se jí ve Francii a ve Středomoří. Umět jíst totiž znamená umět žít. A ne pořád jen pracovat a hltat jídlo u počítače. To tedy Francouzi nedělají.
27. 05. 2007 | 17:04

Sinet napsal(a):

Kdo byl někdy v Americe ví, že tam můžete narazit úplně na všechno, takže říci paušálně, že amíci jsou tlustý a jedí jen hamburgery je silné zjednodušení. V záplavě rychlých občerstvení, kde si můžete za 3 dolary sníst kolik se do vás vejde si musí člověk najít rozumnou cestu. Obezita je v Americe problém zejména lidí s nižšími příjmy a vzděláním. Ti co umí číst a nechtějí se dobrovolně zabíjet to už pochopili.
27. 05. 2007 | 17:10

Dilbert napsal(a):

Souhlasím se Sinetem. Ten obraz amerických fastfoodu je bohužel u nás velmi paušalizován. Když vlezete do "mekáče" ve státech, tak tam běžné američany nepotkáte. V těchto rádoby restauracích se dnes stravuje (ve státech) v podstatě jen ta nejchudší vrstva a podle toho to tam taky vypadá. Koneckonců i když přijedou amíci sem tak většina z nich se všem fastfoodu zdaleka vyhýbá.
Chci tím říct, že důležitý je skutečně trend a ten jim můžeme jen závidět. A není to jen o té zelenině, ale taky v pravidelné době stravování a další ...
27. 05. 2007 | 18:12

host 1 napsal(a):

Už jsem se lekla,že i v pravidelné stolici.Jen mi tedy řekněte,proč nám sem ty svoje podřadnosti cpou jako kdovíjaký zázrak...
27. 05. 2007 | 19:30

Dilbert napsal(a):

host 1 - protože je tady po nich poptávka. To je přece náš problém, že jim tady děláme zisk. Nebo si snad přejete regulovat trh od všeho amerického?
27. 05. 2007 | 19:52

Sedmikráska napsal(a):

Ad Dave - až v ČR nebude zelenina stát tak nehorázné peníze a bude v lepší kvalitě (např. paprika zelená II. jakost 109,90Kč-Hypernova), tak jí budu jíst kila.Jsem studentka a fakt nevím, kde na to mám brát, už tak za zeleninu a ovoce utratím většinu rozpočtu na jídlo, protože je prostě jíst chci.
27. 05. 2007 | 20:43

Jaromir Kostalek napsal(a):

Pratele, kdo si je skutecne vedom zhoubnosti soucasneho "trendu" ve stravovani a chce s tim neco udelat, doporucuji MAKROBIOTIKU. Jeji pochopeni a prakticka realizace ma potencial, o kterem se vsem dietologum a jim podobnym ani nezda.
Preji hodne zdaru :)
28. 05. 2007 | 10:35

sinet napsal(a):

Nic proti duchovnímu rozměru, ve výživě, ale tady se jedná o trendy pro celou populaci ne jen pro úzkou skupinu lidí.
28. 05. 2007 | 13:52

host 1 napsal(a):

Dilbert - a nemyslíte,že je to i tou jásavou a lživou reklamou? A kdopak si ji objednává a klame zákazníky?Na to by snad měl někdo dohlížet,pokud se nepletu a nepouštět sem škodlivé zboží...
28. 05. 2007 | 15:51

Jaromir Kostalek napsal(a):

To Sinet: Zdravim Vas :). Verte, ze Makrobiotika ma vic, nez cokoliv jineho potencial stat se "trendem" pro celou populaci.
Mozna se budete divit, ale v makrobiotice nejde ani tak o duchovni rozmer, ackoliv ten je tam zastoupen take, ostatne jako v jakekoliv jine strave, jde predevsim o to uvedomit si sirsi souvislosti a energeticke pusobeni jednotlivych potravin.
Dnes se studuje kaloricka hodnota, obsah tuku atd., ale verte, ze tyto informace jsou nepodstatne. Podstatna je "energoinformace" a ta je prijimana nasimi smysly.
Samozrejme clovek musi porozumet zakladnimu vseprincipu (JIN & JANG) a predevsim ho prevzit za svy. Vsak verte, ze potencial stat se "trendem" - zejmena z pohledu toho, ze vyznava konzumaci potravin, ktere se urodi v danou dobu v danem klimatickem pasmu - ma vic, nez velky a co me osobne se tyce, nemam nejmensi pochybnosti, ze brzy prijde cas, kdy se lidstvo timto smerem zacne ubirat.
S pratelskym pozdravem JK :)
28. 05. 2007 | 16:33

Sinet napsal(a):

To J. Kostalek neříkám, že vaše názory nemají něco do sebe, jak ale chcete v širším měřítku prosadit aby lidé přemýšleli o energetickém působení potravin, když většinová společnost konzumuje informace z Blesku, Aha a sleduje seriály v televizi Nova. Přeji vám ve vašem snažení mnoho úspěchů.
28. 05. 2007 | 18:54

Jaromir Kostalek napsal(a):

Sinet: Dekuji za mily prispevek :).
Mate pravdu, je to velky problem. A jadrem problemu je podle me skutecnost, ze nenaslouchame nasemu telu jak bychom meli a ocekavame od nekoho (koho?), ze problemy(zdravotni, psychicke, socialni atd.) ze je vyresi za nas. A mozna Vas to prekvapi, ale verte, ze si za nemoci veskere nemoci, jako je cukrovka, epilepsie, rakovina a dalsi "civilizacni" choroby opravdu muzeme sami tim, co konzumujeme (jime se to jiz neda nazyvat).
Kamenem urazu je u nasi, zapadni populace nerovnovaha mezi prijmem a vydejem, kterou telo nedokaze vyrovnavat jinak, nez ukladanim prebytku na periferiich a slabych mistech tela. Bohuzel zapadni medicina tento prosty fakt vubec nepochopila a uchyluje se k drastickym zakrokum typu ozarovani, vyjmuti napadeneho organu atd. Pritom, a to neni z me hlavy, 98% VSECH nemoci a to dokonce jiz v terminalnim stadiu jsou makrobiotikou vylecitelne. Nezbytnym predpokladem je vsak fakt, ze clovek si uvedomi, ze za sve nemoci si muze sam a vedome se s tim rozhodne neco delat. Neni vsak moudre uchylovat se k makrobiotice az, kdyz trpim nekterou zavaznou chorobou...
Pochopenim makrobiotiky se cloveku nesmirne rozsiri obzory vnimani - to muze byt ta Vase zminena "duchovni rovina". Jednim z pravidel makrobiotiky je relativita a stejne tak jako makrobiotikou sve obzory rozsiruji, soucasnou konvencni, masitou, prepalenou a prechemizovanou stravou sve obzory, at si toho jsem vedom ci ne, zuzuji.
Vychodiskem ze soucasne situace je to, ze kazdy se zacne o sve zdravi starat sam a ne ocekavat vse zvenku. A kdyz se divam okolo sebe, jsem pozitivni :). Mnoho lidi to dela a z Vaseho prispevku citim, ze Vam Vase zdravi neni lhostejne a to je zakladni predpoklad uspechu :).
Mame svobodnou volbu "jit se stadem" anebo si zvolit svou, ostatnimi "ovcemi" treba i zavrhovanou (ze strachu, lennosti a nepochopeni) cestu. A ja bych Vas chtel povzbudit ve Vasem snazeni :). Nebot zadne snazeni nevyjde naprazdno :).
Mejte se moc dobre, s Laskou J.
29. 05. 2007 | 09:35

GreyMan napsal(a):

Od američanů se nelze učit NIC. Ze stravování zvláště. Vysoce NEKVALITNI potraviny typu CocaCola, KFC, McDonalds a řada dalších. Stravování typu Fast Food je proti přirozenosti, podporuje degradaci stolování a v neposlední řadě ssebou nese řadu zdravotních potíží. Ten kdo se stravuje ve fast food si plánovitě ničí zdraví. Jen na okraj. Co je základním pojivem vegetariánských hamburgerů? Nevíte? Luštěte! jůl
29. 05. 2007 | 10:29

Povel napsal(a):

To se máme od koho učit spravným stravovacím návykům - jíst u televize tuny přepálených karbanátků a pít kýble "zdravé" coly...to je stravování hloupých lidí-tedy typických obtloustlých američanů.
29. 05. 2007 | 10:48

Lena napsal(a):

Ten nadpis je velmi zavádějící. Před několika lety jsem měla možnost Ameriku navštívit. Byla jsem dklamaná. První co mě uhodilo do očí, byli nehorázně tlustí lidé. Bydlela jsem v rodině českých emigrantu, kteří stále vaří na český způsob. Měla jsem i možnost po dobu jednoho měsíce žít v rodině "amerických" američanů a to byla ta pravá katastrofa.
Všechno, všecičko jídlo bylo nasladko, dokonce i tu zeleninu dělají ve sladkém nálevu. Ráno si pán šel zaběhat, pak zasedl ke snídani a ta byla přesně dle už zmíněných příspěvků , pražená slanina, palačinky, spousta sladké marmelády....Vaří výhradě z polotovarů, specialita rodiny bylo chilli con carne. Celá rodina se těšila jak to budou vařit a v konečné fázi vysypali do hrnce pět konzerv, něčím to zahustili a to bylo celé jejich vaření. To je moje zkušenost.
29. 05. 2007 | 12:31

Maki napsal(a):

Nechápu, proč máme potřebu lézt neustále někomu do pozadí. Pokud jsem dobře informována, Američané objevili nedávno "Ameriku" a zavedli ve školních jídelnách spotřební koše potravin /ideální množství zdravých potravin propočítané odborníky s ohledem na věk dítěte a dobu strávenou ve školním zařízení/, aby alespoň tam bylo dítě stravováno dle svých potřeb a aby snížili alarmující obezitu u dětí!!!! Toto my děláme u nás již několik desetiletí!!! Nemáme se od nich, co se týká stravování, rozhodně co učit! Některé příspěvky tady opravdu nechápu.
29. 05. 2007 | 13:15

jendánek napsal(a):

Jenže Maki, od 90 roku jsou neustálé snahy ministerstva školství ( naštěstí neúspěšné, ale stále trvající )převést školní stravování pod fastfoodové firmy, popř. do soukromých rukou - což je ve své podstatě totéž. Je to ekonomická záležitost. Školní stravování se se pro žáky zatím stále dotuje. Až to dotování skončí - cca 50% hodnoty jídla ( což při problémech se státní pokladnou nebude jistě dlouho trvat )přihraje školství děti McDonaldům jedna radost. A potom teprve ať to někdo spočítá , včetně následků na zdravotnictví. Nejen v Americe, ale i v Anglii to už tuší, ale peníze jsou mocnější než rozum.
29. 05. 2007 | 14:41

Pavla napsal(a):

to Lena: přesně tak. Největší kuchařské umění je u velké části američanů rozmrazit v mikrovlnce pizzu nebo ohřát konzervu. Bohužel přesně to jsou trendy který od nich přebíráme nejradši.
30. 05. 2007 | 23:58

SKung napsal(a):

From UK:
Kdyz jsem odjizdel do Anglie mel jsem nejvetsi strach z jidla. Presne podle jinych prispevku (Lena v USA) jsem se bal, ze jidlo bude podle receptu: odstranime obal a vlozime do mikrovlnky, po xyz minutach odneseme k televizi a sezereme. Nastesti se me predstavy nevyplnily a jsem v rodine, kde se kazdy den vari z cerstvych/cerstvych mrazenych potravin. Jednou tydne mame ryby, dvakrat testoviny, jednou ryzi a zbytek jsou brambory. Ke kazdemu jidlu je VZDY prilohou zelenina.
Chapu, ale ze tahle rodina je naprostou vyjimkou. Soude podle hromad "rodninych vyhodnych baleni" hranolku u vetsiny nakupucicich v samosce.
Opravdu je ve velke vetsine pripadu nechapu. Z nadvahy maji motoricke potize=nechodi, sedi na elektrickym vozicku (casto bych rekl roztekaji se) a presto do kosiku hazi hromady bileho chleba, susenek, chipsu, hranolku a kybly zmrzliny (co to obsahuje nechci ani vedet, kdyz 2litry stoji pul libry).
Nejkurioznejsi je zaver nakupu v koutku jidla pro domaci mazlicky. Tam vzdy velice dlouho vybiraji nez prihodi do kosiku nejnovejsi variantu psi konzervy = presne co vas pes potrebuje, nutricne vyvazeno bla, bla bla... (novinkou je konzerva pro psy se zvysenym obsahem zeleniny ???????? :o)
Pozitivne vidim snahu kuchare Jamieho Olivera ktery v televiznich reklamach na jeden supermarket vari vzdy z neceho cerstveho. (hodi mu to cca 2.5M £ rocne) Ale i jemu, chudakovi, se stavi do cesty rodice, kteri ho obvinuji, ze nuti jejich deti jist neco co oni nechteji (obsahuje to malo hranolku :o)
Televize maji obrovskou sledovanost s poradem kde skupina lidi je poslana na farmu, a nejenom ze pestuji ale i jedi to co si vypestovali. Stale mam pred ocima zaber, kde asi deset lidi nevericne kouka na kapustu, protoze ji nikdy predtim nevideli a hlavne nejedli.
No nic mejte se vsichni dobre, jezte co chcete a hlavne si nenechte kazit naladu.
Musim jit, ceka na me kafe a kolac a susenky, a slaninovy toust, a kola a zmrzlina a dort a ..... jo a krabka cigaret. Tak zas nekdy.... :o)
02. 06. 2007 | 12:40

fedor napsal(a):

Spousta lidí poplivává minulý režim ale málokdo si uvědomuje, že tam byl jeden veliký klad. Lidé se uchýlili na chaty, na chalupy a na zahrádky a trávili hodnou část svého volného času fyzickou prací. Opravovali vlastníma rukama, kutili, pěstovali zeleninu. Nyní stojí za to se projít kolem zahrádkářské kolonie. Uvidíte na místě, kde byly dříve pečlivě upravené a zalité záhonky naplněné bazény, vedle pod pergolou nakryté stoly a společnost,, požírající hranolky nebo jídla zakoupená ve fast foodu, nezbytnou lahvinku tvrdého, nebo bedýnku s lahváčema. Má smysl se divit následkům? To, že se velká část Američanů přežírala již v minulosti, není tajemstvím. Tajemstvím ale pro většinu našich lidí ale bude asi to, že 100 let po našem Tyršovi přišli na užitečnost každodenního cvičení a pohybu. A dokonce po celé Evropě zakládají v tomto směru školy a vyškolení na cvičitele stojí nemalý peníz. Kdysi i u nás se cvičilo. Byl to Sokol, Orel, potom Spartakiády. To poslední bylo hnusné, komunistické, tak se to šmahem zavrhlo. Bez přemýšlení. Ale co je místo toho? Fit centra? Nenechte se vysmát. Ta rozhodně nenahradí masovou tělovýchovu. Otec byl dlouhou dobu cvičitelem v Sokole. Kdy mohl, tak si zacvičil prostná.
Jeho hobby - zahrádka a sad.
Lékaře prakticky celý život nepotřeboval s výjimkou zubaře a chirurga (zlomená noha), a dožil se do 90 r.
02. 06. 2007 | 15:54

Václav J. napsal(a):

To-Fedor, s tím pohybem máš naprostou pravdu. Bohožel Sokol a další organizace silně zaspaly dobu a nenabízí nic moc atraktivního pro dnešní mládež. Ve světě, např. v Kanadě už pochopili, že podporovat pohyb ve volném čase je v konečném důsledku lepší, než pak utrácet velké peníze za zdravotnictví a protidrogovou politiku. Je tam mnoho veřejných sportovišť, kde si můžete zdarma zasportovat a příjemně trávit volný čas. My to snad pochopíme, až se nabažíme všech slastí konzumu.
02. 06. 2007 | 17:08

Marzi napsal(a):

Doporučila bych všem, kteří mají jen trochu možnost, zkusit si nějaké jídlo sám vypěstovat. Sice vás to možná nepřijde levněji než koupené potraviny, o to lépe to však chutná. Bohužel na venkově je teď opačný trend, zahrádky se ruší a stavějí se místo nich bazény a grily. A to nemluvím o tom, že nenejdete téměř nikoho, kdo by choval králíky, přitom jejich maso je velice zdravé, i když nedoceněné. Na vině je pracovní vytížení spojené s dojížděním a také samozřejmě pohodlnost. Zkuste si spou s dětmi vypěstovat aspoň rajčata na balkoně. Pokud jste jedli dosud jen kupovaná, zaručuji, že nevíte jak rajče chutná. Možná zachutná i vašim dětem. Zdravím všechny, zvláště vesničany.
04. 06. 2007 | 09:18

matematik napsal(a):

Když jsem poprvé byl se svým americkým přítelem u MacDonaldů (neměli jsme čas na něco lepšího), řekl mi po konsumaci, že tomu se u nich říká "fast food". Velmi ho obveselilo, když jsem se zeptal, zda by vhodnější název nebyl "junk food". Ovšem ne vše, co se pokládá za fast food je špatné. Takový "donner kebab", pokud možno připravený Turkem, je zcela jiná kategorie.
11. 06. 2007 | 23:03

Saimon napsal(a):

Já si myslím, že výbornou alternativou zdravé výživy jsou tzv. zelené potraviny. Bohužel, my dnes nemáme čas na jídlo, a když už máme, tak se nedíváme co jíme, hlavně že to je rychle. To jsou tzv. rychlé kalorie. Prakticky jídla máme hory, ale často se stává, že umíráme právě z hladu. Proč? Protože v tom jídle co jíme jsou věcí, které náš organismus nepotřebuje a spíše mu škodí. Pak vznikají choroby. Organismus nemá dostatek výživných látek atd. Naše babičky i když nebyla tak vysoká higiéna atd dožívali se zdravého stáří. Proč? Protože jedly vše co bylo přírodní. My dnes jíme samé nepřírodní "blitfajsy" a pokud chceme zdravě žít, musíme se vrátit k přírodě. Zelené potraviny podle mně jsou nejlepší alternativou jak to udělat.
12. 06. 2007 | 08:23

replica handbags napsal(a):

Velmi ho obveselilo, když jsem se zeptal, zda by vhodnější název nebyl "junk food". Ovšem ne vše, co se pokládá za fast food je špatné. Takový "donner kebab", pokud možno připravený Turkem, je zcela jiná kategorie
04. 07. 2009 | 04:35

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 07:52

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:14

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:37

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:37

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 10:52

replica watches napsal(a):

Zatímco největší koncerny USA
uzavírají miliardové kontrakty s Čínou, budují v Číně společné podniky a
dodávají technologické celky, naše Biomasa mává tibetskou vlajkou.
Naposledy jsme elektrárenský projekt dodávali do Číny v devadesátýcgh letech
po elektrárnu Shen-tou, teď už nemáme šanci, jsou tam Američané,
Němci a stále Francouzi. Ti všichni, co nás vyučují, jak se musí při obchodu
dbát o občanská práva.
01. 04. 2010 | 08:37

cheap watches napsal(a):

o soukromých rukou - což je ve své podstatě totéž. Je to ekonomická záležitost. Školní stravování se se pro žáky zatím stále dotuje. Až to dotování skončí - cca 50% hodnoty jídla ( což při problémech se státní pokladnou nebude jistě dlouho trvat )přihraje školství děti McDonaldům jedna radost.
01. 04. 2010 | 08:38

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a swiss watches.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watchesSo as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 02:58

Porsche Design watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:27

replica watches napsal(a):

Štěpení jádra a výroba vodíku je jediný možný způsob, jak snížit závislost na těžbe ropy. Je velice pravděpodobné, že Čína se v budoucnu vydá tímto směrem. Horší variantou je řešení v podobě kalašnikovů, což je v zemi, kde je více mužů než žen, taky pravděpodobné.
12. 04. 2010 | 02:56

replica watches napsal(a):

Jedná se o krátkodobou politiku. Vzhledem k neodvratnému zvyšování počtu lidí potřebujících sociální služby, je nezbytné se rozhodnout pro zásadní a radikální změnu ve způsobu financování, která povede k rozvoji terénních sociálních služeb, a také k péči uprostřed rodin. Tyto radikální kroky však budou mít své náklady a je
12. 04. 2010 | 03:04

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy