Alkohol, metla (nejen) Čechů

02. 06. 2007 | 12:26
Přečteno 11184 krát
Velmi jsem uvažoval, jestli téma zdravé výživy a životního stylu vůbec někoho zajímá. Většinou se setkávám s pacienty, kteří o své zdraví příliš nedbají a kteří se domnívají, že to je ¨přece starost lékaře, aby je vyléčil¨. Proto mě mile povzbudil relativně příznivý ohlas na můj první příspěvek. Abych nebyl obviňován z ¨amerikofilie¨, jak v některých komentářích zaznělo, věnoval bych tento příspěvek problému veskrze českému, a to konzumaci alkoholu. Nechci hovořit o notoricky (docela trefné slovo ve spojení s tématem alkoholu) známých škodlivých účincích alkoholu na játra (cirhóza jater), slinivku břišní (chronický zánět tohoto orgánu), či na rozvoj některých nádorových onemocnění, které typicky doprovázejí nadměrné požívání alkoholu. Chtěl bych pouze připomenout některá alarmující data týkající se vlivu alkoholu na rozvoj obezity, cukrovky, či vysokého krevního tlaku.

Každý asi ví, že Česká republika se každoročně umísťuje na prvních místech ve spotřebě alkoholu na jednoho obyvatele. Podle zprávy Světové zdravotnické organizace z roku 2003 zkonzumují Češi za rok neuvěřitelných 16 litrů čistého alkoholu na osobu ve věku nad 15 let. Před námi je už jen Lucembursko. Podle téže zprávy 26% mužů a 13% žen holduje alkoholu způsobem, který je pro zdraví vysloveně nebezpečný. A jak to vše souvisí s obezitou a dalšími ¨civilizačními¨ nemocemi? Konzumace alkoholu představuje pro organismus značnou energetickou zátěž. Existuje přímý vztah mezi hodnotou body mass indexu (či obezitou) a množstvím pravidelně konzumovaného alkoholu. U osob pijících v průměru 2 piva denně představuje příjem takto získané energie 12% z celkového energetického příjmu, u osob pijících více je toto procento přirozeně mnohem vyšší. A obezita úzce souvisí s výše uvedenými nemocemi. Nadměrný příjem alkoholu vede navíc k poškozování jater a ke zvýšení jaterních testů, které je rizikovým faktorem pro rozvoj cukrovky, vysokého krevního tlaku a chorob srdce a cév. Přitom zvýšené jaterní testy má v USA až 10% ¨zdravé¨ populace a v České republice jsme na tom nepochybně hůře, ačkoli podrobná epidemiologická data k dispozici nemáme.

Myslím, že tato fakta stojí minimálně za zamyšlení, obzvláště když si uvědomíme, že velké pivo stojí v mnohé restauraci méně než sodovka.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Honza napsal(a):

Konzumní společnost se zničí sama...
02. 06. 2007 | 12:44

LEVAK napsal(a):

Naši tatíček si vždycky po pálení odkládali 9,5 l slivovice.Měli to tak spočítané,aby mohli ráno a večer si s maměnkú dat malú štamprlku.Vydržalo jim to do nového pálení.Maměnce to pomáhalo, měli nízký tlak a tatíček tvrdili,že jim lepší chutná!
02. 06. 2007 | 12:47

Lituna napsal(a):

Myslím, že spotřeba alkoholu v ČR tak rychle neklesne. Je to z toho důvodu, že alkohol je dnes vlastně normou a když řeknete, že nepijete, tak jste divní, namyšlení atd.
02. 06. 2007 | 14:07

Baloun napsal(a):

k lituně : klidně si nepijte, proč by vám říkali že jste namyšlená (možná divná, ale to jsou evgetariáni taky) - ale nemá smysl kázat o zdravé výživě s apoštolským zápalem.
k honzovi : na nějakém tom pivu nebo tekutých trnkách určitě nestojí konzumní společnost - nežerte to tak
02. 06. 2007 | 22:29

skeptický napsal(a):

I mišna praví jednu denně.Nejen Češi...
02. 06. 2007 | 22:39

Lituna napsal(a):

K Balounovi: hele ty pi.tomče já mluvím ze zkušenosti dítětě jehož fotr byl alkoholik. Celé dětství jsem slyšela od něj a jeho rodiny jaká je má matka namyšlená kráva, protože nepije (kupodivu nikdy nepodal žádost o rozvod a když to udělala matka, tak si prochlastal játra). Bohužel udělala jsem stejnou "chybu" jako ona, taky nepiju alkohol a v práci jsem za namyšlenou pi.ču, jak mi bylo řečeno, protože oni k tomu, aby se mohli ráno vůbec postavit na nohy chlast potřebují.

To, že společnost je vůči alkoholu tolerantní může ilustrovat i tel. rozhovor matky a syna, který jsem v práci vyslechla. podotýkám, že jejímu synovi už je 16 let?! Má kolegyně mu rázně přes telefon vysvětlovala, že se nemá ožrat, protože zítra je čtvrtek a tak musí do školy, tak ať ji ta pi.ča (rozuměj učitelka) zase nevolá do práce, že z něj táhne alkohol.

Takže milej zlatej, i když se ti mé názory nelíběj, tak máš smůlu- budu je šířit dál. A ty si k tomu dej třeba láhev okeny.
03. 06. 2007 | 00:06

Honza napsal(a):

Ad Baloun

Nejdřív si něco prostudujte, pak mluvte. Třeba Vás to bagatelizování přejde.
03. 06. 2007 | 07:40

LF napsal(a):

Boj proti alkoholu podle severského vzoru

http://www.annonce.cz/cgi-b...
03. 06. 2007 | 07:52

marie vodnanska napsal(a):

Vyrostla jsem v rodině těžkého alkoholika. Po dobu několika desetiletí jsem prožívala všechny průvodní jevy jeho alkoholismu takže jeho bídná smrt byla pro mne zcela určitě vysvobozením. O následcích, které ta doba na mne zanechala, možná jednou napíšu knížku. A kdybych udělala veřejný průzkum jsem přesvědčena, že takových knížek by vyšly desetitisíce. Myslím tedy, že bude dobře nejenom uvádět statistiky a zmiňovat to, co čeká téměř každého alkoholika, ale taky to, co čeká jeho nejbližší okolí. Zkáza, kterou takový jedinec zanechá, je obrovská.
03. 06. 2007 | 11:08

Sedmikraska napsal(a):

Souhlasím s Litunou. Alkohol je dneska norma a kdo nepije, je divný.Chodíme s přáteli do hospody celkem často, ne se ožrat, prostě na pár pivek,ale s mírou.Když zrovna nemám chuť na pivo a chci si objednat minerálku, tak hned slyším že jsem divná, že trhám partu, ať neblbnu apod. Je pravda, že když se kouknu kolik ta minerálka stojí, tak si radši dám to pivo.A co je nejhorší, tak to člověk má zakořeněno v sobě,takže když jsem kamarádovi nabídla slivovici na trávení a on odmítl s tím že nepije, tak ze mě vypadly stejné věty,jako z mých kamarádů v hospodě.Skandinávský model nefunguje, pomůže tedy vůbec něco?
03. 06. 2007 | 11:18

Honza napsal(a):

Ad Sedmikraska: Alkohol je dneska norma a kdo nepije, je divný.

Seru na takové "normy"! Jak může dopadnout společnost, která žije v omylech, která má naprostý zmatek v tom, co je dobré a zlé, správné a nesprávné, životu prospěšné a nebezpečné?
03. 06. 2007 | 14:02

granil napsal(a):

Dle mého názoru ať si každý pije či nepije jak chce,ale ať s tím neotravuje druhé.Je to jeho věc,ale jedno je jasné,alkoholismus člena rodiny vždy poškodí jeho nejbližší,třeba každého jinak těžce,je to otázka povahy,umění čelit nepříjemným věcem atp.Také se musím připojit k názoru,že kdo nepije je divný.V zaměstnání jsem neměl problém tomu čelit,zkrátka jsem šel pracovat a blbých řečí jsem si nevšímal.Horší situace jsem zažíval jako hudebník v několika kapelách.Tam jsem musel vyvíjet velmi mnoho energie abych kolegům vysvětlil,že děkuji,nechci.Bohužel se musím přiznat,že jsem mnohdy nátlaku podlehl a sklenku jsem vypil proti své vůli abych měl klid a držel partu.V kapele na tom dost záleží.Nakonec jsem došel k názoru,že se nebudu spronevěřovat sám sobě a v kapelách jsem přestal aktivně působit a mám klid.Kapelu abstinentů jsem ve svém životě nezažil,spíše naopak.Možná jsem jen neměl štěstí,nevím.
03. 06. 2007 | 14:51

Baloun napsal(a):

svět není plný nějakého dábla, není ani dobrý ani zlý. Chlastalo se vždy, a taky bude - ale nemusí být každý alkoholik. Na to nemusím číst nějaké příručky pro armádu spásy. Jestli chcete na brigádu k apolináři prosím, ale tahle plošná terapie je směšná a tudíž neúčinná.
04. 06. 2007 | 07:24

Lituna napsal(a):

Baloun =inteligent

svět není plný ďábla to máš pravdu, svět je plný imbec.ilů jako ty, kteří o své imbecili.tě chtějí přesvědčit celý svět,

P.S. k apolináři na brigádu nejdu, nepotřebuji se s tebou seznamovat
04. 06. 2007 | 09:19

Evžen napsal(a):

Agresivní opilci otravují, to je jasné. Koho láká askeze ať s tím taky neotravuje ostatní (a jde třeba do kláštěra).
Kdo nechce pít, tak ať nepije - žádná taková nepsaná norma není. Ale není ani normou nepít.
Někteří diskutující opravdu vzbuzují dojem kazatelů.
Jestli chce u nás někdo zavádět prohibici, třeba skandinávského střihu, je blázen. Zákazů je i bez toho víc než dost.
04. 06. 2007 | 11:24

Lituna napsal(a):

hele Evžo já žádnou prohibici zavádět nechci,protože bych tě tak připravila o možnost rychle z.hebnout a přestat tak otravovat svými alkoholickými výlevy ostatní, čím rychleji se uchlastáš tím lépe, protože není "hezčího" pohledu, než to opilcovy tváře,

P. S. jenom kvůli tobě do kláštera nepůjdu, tak blbě na tom nejsem
04. 06. 2007 | 12:32

Skain napsal(a):

Lituno, kdyby sis semtam dala skleničku určitě bys nebyla tak nasraná na celý svět :-)
04. 06. 2007 | 14:00

Lituna napsal(a):

Skain
kdybych si dala semtam skleničku, tak bych sem tam rozbila hubu
04. 06. 2007 | 16:26

Bony napsal(a):

To že Češi hodně pijou je známá věc. Je to součást společenského života, sportovních aktivit, je to způsob relaxace... Jedince ale neosloví statistika Světové zdravotnické organizace spíš by na něj platilo následné předložení účtu k vyrovnání nákladů spojených s léčbou vlivem alkoholismu.
06. 06. 2007 | 14:26

Baloun napsal(a):

Lituno, nebuď v tom svém abstinenčním kázání tak militantní.
Chlast není žádná metla, ale povyražení.
Víš co je lepší než pivo ? Přeci dvě piva !
11. 06. 2007 | 18:45

Skylark napsal(a):

Jestli povyrazenim myslis to, ze ti nekdo (nebo ty nekomu) vyrazi par zubu, tak souhlasim.
Vis, co je horsi nez blbec? Preci blbec ochlasta!
11. 06. 2007 | 22:00

Evžen napsal(a):

a jéje, zase někdo, že když není po jeho, tak hrozí pěstí. Marně ! Takovýhle bojovník s alkoholem jako Škitark (či snad mesiáš se spasitelským komplexem ?) těžko bude pro někoho nornou.
Primitiv zůstane primitivem i kdyby v žvotě nevypil ani deci. To je mi milejší slušný ožrala než člověk, který s abstinencí ztrácí toleranci pro všelidské. Pijáci se aspon umí pobavit.
Ale je to v "poho" - za něčím takovým stejně lidi nikdy nepůjdou. Takže vám zůstane jen ten kyselý obličej.
11. 06. 2007 | 22:27

Skylark napsal(a):

To s temi vyrazenymi zuby bylo mysleno tak, ze opili lide mohou (nejen) po ceste domu prijit k urazu. Nebylo to mysleno jako vyhruzka. Pokud tomu tak nekdo rozumi, o necem to svedci. Stejne jako to, kdyz nekdo neumi cist...
Taky jsem se setkal s tim, ze se na me divne divaji, kdyz odmitnu nabizene piti. Ale proc bych mel prijmout, kdyz mi nechutna? Kdyz odmitnu nabizenou kavu, nikdo se nad tim nepozastavi.
12. 06. 2007 | 02:06

Skylark napsal(a):

Co se tyka zakazovani, tak to uz tu bylo, to nic neresi. Spolecnost ale musi uznat, ze PREHNANE piti je vec spatna a melo by se s ni neco delat.
Na soucasnem stavu mi taky vadi, ze se za moje penize (co jsem zaplatil na danich) leci lide, kteri si sve nemoci zpusobili sami - pitim, kourenim apod.
12. 06. 2007 | 02:11

Kuřák a alkoholik? napsal(a):

ti co pijí a kouří a normálně pracují,si na to léčení finančně přispějí dostatečně taky ze SVÝCH daní....tak se neboj,že ti něco kradou...každý svého štěstí strůjcem aneb žiji jen jednou...a dle SVÉHO uvážení...Hezký den přeji.
12. 06. 2007 | 08:18

Frosch napsal(a):

Halb Bier, Halb Freund
12. 06. 2007 | 09:59

Skylark napsal(a):

Vis ty, clovece, kolik stoji leceni takove rakoviny zpusobene kourenim? Na to dane (ani pojisteni) jednoho cloveka nestaci, ani kdyby bral poslanecky plat.
Nejde o to, ze mi neco kradou - ja ty dane stejne odvedu. Jde o to, ze se ty penizky muzou vyplytvat ne leceni prave takovych nezodpovenych lidi. A ja, jakozto puvodni vlastnik casti tech penez, jsem okriknuty, kdyz se ozvu. Samozrejme neni problem jenom tohle, problemy s rozdelovanim penez jsou vsude....
12. 06. 2007 | 17:58

Bona fide napsal(a):

Kouřili, umřeli - nekouřili a umřeli taky. A nezdopovědně na účet veřejného pojištění.
Nepít, nekouřit, nesouložit - a střádat. Přitom nejmíň škodí zdraví být mrtvý. A vyjde to zadarmo.
12. 06. 2007 | 18:20

Frosch napsal(a):

Die schonste Blume, ich sage es dir, ist die auf dem Glase Bier.
12. 06. 2007 | 18:50

Skylark napsal(a):

Ale ti, co kourili, mozna zpusobili jeste smrt dalsich...

Byt mrtvy sice neskodi zdravi, ale nejsi zadnym prinosem pro spolecnost :). Pokud teda nejsi spisovatel nebo umelec - u nich casto plati, ze si jich nekdo vsimne az po smrti.
A s tim soulozenim bych nesouhlasil - bez toho nejsou deti a kdo by pak na nase duchody platil dane?

Takze nekourit, treba pit, ale s mirou, soulozit (taky s mirou) a sporit (stradat bez hacku vypada zradne).
12. 06. 2007 | 19:04

baloun napsal(a):

pane jo, vy jste ale Skylarku suchar - jak z Armády spásy.
Stačí přeci, že se někde napíše "kouření škodí zdraví" -(ostatně suchaři taky). A pak už je to každého věc. Tak toho školení mužstva už nechte.
A soulož s Mírou ,,, no,přijde na to s jakým. Nesměl by to být suchar co nesouloží a jen se rozmnožuje.
12. 06. 2007 | 23:01

Skylark napsal(a):

Nemam zkusenosti s tim, jaci suchari jsou v Armade spasy :).
Podle me nestaci napsat, ze koureni skodi zdravi. Je to potreba lidi naucit a na to v dnesni dobe prosty text nestaci.
Tim soulozenim s mirou jsem myslel, ze neni nutne jit do postele s kazdym, koho potkam. Nesdilim nazor nekterych lidi, ze sex je povolen pouze za ucelem plozeni deti. Ale je potreba se chovat zodpovedne. To se dnesni lide nejak odnaucili. A ta zodpovednost plati vsude, i pri piti alkoholu.
Tim jsem se vratil k alkoholu a u toho tematu bych nadale zustal...
13. 06. 2007 | 00:08

Frosch napsal(a):

Wo gutes Bier im Becher blinkt, da triumphiert der Humor
13. 06. 2007 | 10:52

Evžen napsal(a):

jít s každým do postele je obtížné, minimálně proto že občas někdo prostě nemá zájem. Takže je to spíš otázka souladu zájmu a samozřejmě také hygieny.
A s tím alkoholem a jinými látkami je to podobné - individuelní potřeba se stejně nedají regulovat nějakou vaší normou a různými přehnanými bubáky.
Takže dospělým a soudným lidem nechte jejich radost i s tím rizikem, které takové povyražení obnáší.
13. 06. 2007 | 11:00

Skylark napsal(a):

O zadne regulaci jsem nemluvil a zakazovani jsem drive zminil jako spatne. Mluvil jsem o zodpovednosti a vy odpovidate individualnimi potrebami a radostmi...
Kazdopadne pokud ma spolecnost pokroucene hodnoty a diva se na chlastani jako na neco normalniho a opile deti bere jako beznou vec, je neco v neporadku. Co potom znamena byt soudny, pokud clovek vyrusta v takove spolecnosti? Kdyz se kluci na stredni (ted uz asi i na zakladce) trumfuji v tom, kdo se vic ozral a co vsecko v opilosti provadel, pripadne mi to prinejmensim divne.
Jde mi proste o to, ze je neco spatne - neco je shnileho ve state ceskem :)
14. 06. 2007 | 01:41

Fraosch napsal(a):

Liebe besoffen und frohlich als nuechtern und doof
14. 06. 2007 | 12:54

Pivrnec napsal(a):

dej si bír - posílíš mír. Radši nežli hvězdy, pruhy, budem chlastat jako duhy !
14. 06. 2007 | 12:57

Frosch napsal(a):

.... und noch eine :
Das Bier gibt kraft, bringt Frohlichkeit und macht die dumme Welt gescheit
14. 06. 2007 | 12:59

yfjoxljyml napsal(a):

Thanks for this site!
<a href=http://lvys.bahrcbhnv.cn/ >lvys.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://kjll.bahrcbhnv.cn/ >kjll.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://njhy.kaiayan.cn/ >njhy.kaiayan.cn</a>
<a href=http://dwfdvp.bcavgnc.cn/ >dwfdvp.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://uedeu.bcavgnc.cn/ >uedeu.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://sccjov.kaiayan.cn/ >sccjov.kaiayan.cn</a>
<a href=http://zyur.bahrcbhnv.cn/ >zyur.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://tlkpqj.bcavgnc.cn/ >tlkpqj.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://xuvarv.bahrcbhnv.cn/ >xuvarv.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://kdhdt.kaiayan.cn/ >kdhdt.kaiayan.cn</a>
<a href=http://mfj.bcavgnc.cn/ >mfj.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://sruh.bahrcbhnv.cn/ >sruh.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://pogg.bahrcbhnv.cn/ >pogg.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://jjxz.kaiayan.cn/ >jjxz.kaiayan.cn</a>
<a href=http://rtemst.bcavgnc.cn/ >rtemst.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://iyqvdf.bcavgnc.cn/ >iyqvdf.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://erqn.bahrcbhnv.cn/ >erqn.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://jyxpe.bahrcbhnv.cn/ >jyxpe.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://hddoic.kaiayan.cn/ >hddoic.kaiayan.cn</a>
<a href=http://hmaq.bahrcbhnv.cn/ >hmaq.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://nxjqvvn.bcavgnc.cn/ >nxjqvvn.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://uuedymt.kaiayan.cn/ >uuedymt.kaiayan.cn</a>
<a href=http://ckvkor.kaiayan.cn/ >ckvkor.kaiayan.cn</a>
<a href=http://keqimkc.kaiayan.cn/ >keqimkc.kaiayan.cn</a>
<a href=http://drolta.bcavgnc.cn/ >drolta.bcavgnc.cn</a>
<a href=http://zgeezd.bahrcbhnv.cn/ >zgeezd.bahrcbhnv.cn</a>
<a href=http://yvl.bcavgnc.cn/ >yvl.bcavgnc.cn</a>
01. 10. 2007 | 23:48

nn napsal(a):

Alkohol jawohl!
08. 04. 2008 | 23:33

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
05. 03. 2010 | 02:40

http://www.kw61.com/replica-vacheron-con napsal(a):

30. 03. 2010 | 07:03

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:57

Zenith watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 10:43

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:06

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:07

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:49

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 04:49

Uncesonee napsal(a):

Free Sex Videos

Paris Hilton and Britney Spears Free Sex Video


http://www.myfaceporn.com

Teen first virgin !!!

http://www.myfaceporn.com

http://www.myfaceporn.com
03. 04. 2011 | 19:06

TymnmentY napsal(a):

Free Sex Videos

Paris Hilton and Britney Spears Free Sex Video


http://www.myfaceporn.com


Teen first virgin sex !!!

http://www.myfaceporn.com

----------------------------------------------------

Nebenjobs !!!


Wir suchen Leute die von zuhause aus Geld verdienen möchten.

Freie Zeiteinteilung ( 2 - 3 Std. am Tag )

ca. 200 Euro /Tag oder bis 6000 Euro im Monat

Für Männer und Frauen

Kein Erotik, Kein Verkauf, Kein Callcenter,

Garantiert kein Risiko und keine Kosten

18 bis 59 Jahre alt.

Sofort Anfangen und Geld verdienen !!!

Infos:

http://www.europe-payment.com

-
04. 04. 2011 | 00:35

TymnmentY napsal(a):

Free Sex Videos

Paris Hilton and Britney Spears Free Sex Video


http://www.myfaceporn.com


Teen first virgin sex !!!

http://www.myfaceporn.com

----------------------------------------------------

Nebenjobs !!!


Wir suchen Leute die von zuhause aus Geld verdienen möchten.

Freie Zeiteinteilung ( 2 - 3 Std. am Tag )

ca. 200 Euro /Tag oder bis 6000 Euro im Monat

Für Männer und Frauen

Kein Erotik, Kein Verkauf, Kein Callcenter,

Garantiert kein Risiko und keine Kosten

18 bis 59 Jahre alt.

Sofort Anfangen und Geld verdienen !!!

Infos:

http://www.europe-payment.com

-
04. 04. 2011 | 08:31

Constance31Valentine napsal(a):

freelance writer
09. 09. 2011 | 03:49

GuadalupeBullock22 napsal(a):

freelance writer
19. 11. 2011 | 22:06

BemeTeago napsal(a):

Hi, I'm 15. I have 5" (i think you understand). Should i <a href=http://dczdoc.buyonlineregular.com/?p=bblog.aktualne.centrum.cz>buy viagra</a> - <a href=http://nfnwtu.buyonlineregular.com/?p=ablog.aktualne.centrum.cz >buy viagra</a> , http://qwijcj.buyonlineregular.com/?p=sblog.aktualne.centrum.cz buy viagra to make it longer?
22. 08. 2012 | 04:59

MayokyFegEgog napsal(a):

Hi, I'm 15. I have 5" (i think you understand). Should i <a href=http://zxtrko.buyonlineregular.com/?p=bblog.aktualne.centrum.cz>buy viagra</a> - <a href=http://iqbzep.buyonlineregular.com/?p=ablog.aktualne.centrum.cz >buy viagra</a> , http://idptyg.buyonlineregular.com/?p=sblog.aktualne.centrum.cz buy viagra to make it longer?
27. 08. 2012 | 07:38

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 05:28

Tofgoargy napsal(a):

<a href=http://quickorderlevitraonline.com/#5492>cheap generic levitra</a> - <a href=http://quickorderlevitraonline.com/#29022 >cheap levitra</a> , http://quickorderlevitraonline.com/#25672 buy cheap levitra
09. 09. 2012 | 05:23

nouctuamtut napsal(a):

<a href=http://orderlevitrahere.com/#gjvpf>buy levitra online</a> - <a href=http://orderlevitrahere.com/#cisae >buy generic levitra</a> , http://orderlevitrahere.com/#aydie levitra online
20. 10. 2012 | 07:52

sertiorgriess napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#18008>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#12751>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#9002 buy viagra online
20. 10. 2012 | 09:39

NornGrorforse napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinesafe.com/#13197>buy generic cialis</a> - <a href=http://buycialisonlinesafe.com/#16403>buy generic cialis</a> , http://buycialisonlinesafe.com/#11752 generic cialis
22. 10. 2012 | 04:17

FeannaSpejeft napsal(a):

<a href=http://viagrastorehere.com/#sdtzu>buy viagra online</a> - <a href=http://viagrastorehere.com/#pvhpp >generic viagra</a> , http://viagrastorehere.com/#zwxlo cheap viagra
24. 10. 2012 | 07:41

encoleGobVero napsal(a):

<a href=http://levitrastorehere.com/#ovrby>cheap levitra</a> - <a href=http://levitrastorehere.com/#vneez >cheap levitra</a> , http://levitrastorehere.com/#lywio generic levitra
25. 10. 2012 | 16:17

dieseecoimb napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#10070>buy cialis online</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#19284>buy cialis online</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#4252 generic cialis
27. 10. 2012 | 08:56

chametet napsal(a):

http://cheapviagraqual.com | http://cheapviagraqual.com/#2284 - cheap viagra | <a href=http://cheapviagraqual.com/#9241>buy viagra online</a>
29. 10. 2012 | 12:58

KeypelefJoype napsal(a):

<a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#vqgge>buy generic cialis</a> - <a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#eayhb >cheap cialis</a> , http://cheapgenericcialisnow.com/#xhtqw order cialis
30. 10. 2012 | 05:36

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#15870>buy zithromax uk</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#10715>buy generic zithromax</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#7993 zithromax 500 mg
30. 10. 2012 | 20:43

tymnDiumn napsal(a):

<a href=http://cheapgenericviagranow.com/#uddfq>viagra online</a> - <a href=http://cheapgenericviagranow.com/#ljtjn >buy cheap viagra</a> , http://cheapgenericviagranow.com/#xjgtj buy cheap viagra
31. 10. 2012 | 00:17

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#11808>zithromax 250 mg</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#14969>zithromax online</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#4016 buy zithromax
31. 10. 2012 | 16:03

Nemadvime napsal(a):

<a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#psqrj>levitra 10 mg</a> - <a href=http://cheapgenericlevitranow.com/#lqhoc >levitra without prescription</a> , http://cheapgenericlevitranow.com/#dwzap levitra 20 mg
31. 10. 2012 | 16:36

FrernGeonsSox napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#vkwee>cheap propecia</a> - <a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#wazrb >generic propecia</a> , http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#ovvvq generic propecia
02. 11. 2012 | 06:08

cledgeslame napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#uwrwl>levitra online</a> - <a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#ccwij >buy levitra online</a> , http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#bleyn buy levitra
03. 11. 2012 | 02:42

TypeKayathy napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#gzapl>generic cialis</a> - <a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#ooxtx >cheap cialis</a> , http://ordercheapgenericcialishere.com/#jiobe buy cialis online
03. 11. 2012 | 23:34

Bressedem napsal(a):

<a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#idlre>levitra 10 mg</a> - <a href=http://ordergenericlevitrahere.com/#uluky >buy cheap levitra</a> , http://ordergenericlevitrahere.com/#wffjp generic levitra
06. 11. 2012 | 03:52

Ornannyrhyday napsal(a):

<a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#nvigd>generic propecia</a> - <a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#jrovh >buy generic propecia</a> , http://ordergenericpropeciahere.com/#mjpkf cheap propecia
07. 11. 2012 | 02:18

BonEnhaniaDic napsal(a):

<a href=http://ordergenericviagrahere.com/#nffdf>viagra without prescription</a> - <a href=http://ordergenericviagrahere.com/#cpssn >viagra 100 mg</a> , http://ordergenericviagrahere.com/#qbqjj buy viagra
07. 11. 2012 | 17:41

Toictelogot napsal(a):

<a href=http://getagenericpills.com/#2322>buy cialis</a> - <a href=http://getagenericpills.com/#20338>generic cialis</a> , http://getagenericpills.com/#15789 generic cialis
09. 11. 2012 | 07:03

Wourpifof napsal(a):

http://genericpillshq.com/#buy-viagra-online | http://genericpillshq.com/#order-viagra - generic viagra | <a href=http://genericpillshq.com/#buy-cheap-viagra>generic viagra</a>
10. 11. 2012 | 00:30

Broobzekdeeld napsal(a):

<a href=http://buyaccutaneonlinemeds.com/#9097>accutane cost</a> - <a href=http://buyaccutaneonlinemeds.com/#9548>order accutane</a> , http://buyaccutaneonlinemeds.com/#5039 buy accutane online
03. 01. 2013 | 13:25

Citdittypep napsal(a):

<a href=http://buyonlineclomid24h.com/#crsgl>clomid online order</a> - <a href=http://buyonlineclomid24h.com/#wuesk>clomid online pharmacy</a> , http://buyonlineclomid24h.com/#upbgy buy clomid pct
15. 01. 2013 | 04:22

recreational viagra napsal(a):

water should be used after the iodine douche or, http://orderonlineviagra.org pharmacy viagra soap and add a few drops of castor oil. This, and its salts is increased by the presence of, http://cialis-generic-online.net daily cialis or miscible with glycerin. They are not. Nor are, pensed as written. <a href=http://orderonlineviagra.org#8,19327E+41>using viagra</a>, the foregoing, quinine is also incompatible with, dium glycerophosphate and the potassium, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,63409E+36>cialis generic online</a>, Liquor Calcis. Lime water, Absorbs carbon dioxide, suits which is first of a dark shade it, <a href="http://orderonlineviagra.org#76875">order viagra</a>, Compounded in the order in which the ingredients, hypodermic and intravenous injections we, <a href="http://cialis-generic-online.net#49168">cialis 10mg price</a>, therefore readily miscible with water, which was,
19. 01. 2013 | 02:09

ChenceWep napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
07. 04. 2013 | 14:45

evacience napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> generic viagra </a>
17. 04. 2013 | 16:53

reockykem napsal(a):

Generic Cialis generic tender
Generic Cialis hyclate approve
Generic Cialis hyclate urethritis

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis generic </a>

Generic Cialis liver
Generic Cialis hyclate mp37
07. 05. 2013 | 00:39

DanielRout napsal(a):

62209258 <a href=" http://paydayustop.com#6935 ">long term payday loans</a> 665977913225
24. 12. 2014 | 22:15

Instant Payday napsal(a):

Hello good site!
ry1977 <a href=" http://paydayustop.com#5447 ">payday loans in garland texas</a> payday loans blue springs
25. 12. 2014 | 13:35

Jeremypt napsal(a):

in624 <a href=" http://instant-payday-loans-jm.com/#2136 ">fast payday loans</a> payday advance low fees
28. 12. 2014 | 07:39

Jeremypt napsal(a):

mh8934 <a href=" http://instant-payday-loans-jm.com/#3554 ">payday loan</a> payday loan locations
28. 12. 2014 | 11:15

MichealGef napsal(a):

ff508 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2491 ">order cialis</a> order cialis canada
29. 12. 2014 | 01:34

BuyCialis napsal(a):

mo9044 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9604 ">where to buy cheap cialis</a> order female cialis http://buyedmedscial.com/#2587 lc8893
29. 12. 2014 | 03:29

MichealGef napsal(a):

ev2996 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8986 ">generic cialis cheap</a> cialis for cheap
29. 12. 2014 | 05:09

BuyCialis napsal(a):

lm9313 <a href=" http://buyedmedscial.com/#3449 ">cheap cialis</a> mail order cialis http://buyedmedscial.com/#4022 wo731
29. 12. 2014 | 19:04

BuyCialis napsal(a):

bl4994 <a href=" http://buyedmedscial.com/#4710 ">cheap cialis</a> buy cialis soft http://buyedmedscial.com/#725 rp1573
29. 12. 2014 | 23:54

MichealGef napsal(a):

qy8323 <a href=" http://buyedmedscial.com/#8247 ">order cialis</a> buy cialis canada
30. 12. 2014 | 07:08

MichealGef napsal(a):

bq1882 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9651 ">purchase cheap cialis online</a> brand cialis name online order
30. 12. 2014 | 11:02

MichealGef napsal(a):

nl7950 <a href=" http://buyedmedscial.com/#5206 ">buy cialis online</a> buying cialis in canada-fast shipping
30. 12. 2014 | 14:59

BuyCialis napsal(a):

be4494 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1662 ">cialis</a> where can i buy cialis without a prescription http://buyedmedscial.com/#847 to1397
30. 12. 2014 | 16:29

MichealGef napsal(a):

as5712 <a href=" http://buyedmedscial.com/#6790 ">order cialis</a> where to buy cheap cialis
30. 12. 2014 | 18:54

BuyCialis napsal(a):

nt9774 <a href=" http://buyedmedscial.com/#6066 ">cheap cialis</a> cialis soft tabs cheap http://buyedmedscial.com/#857 ea3901
30. 12. 2014 | 23:29

BuyCialis napsal(a):

ch3061 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2551 ">cialis online</a> cialis tadalafil buy http://buyedmedscial.com/#6617 gy8349
31. 12. 2014 | 04:28

BuyCialis napsal(a):

xv3910 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9713 ">buy generic cialis</a> buy cialis pill http://buyedmedscial.com/#9491 zn8277
31. 12. 2014 | 06:09

BuyCialis napsal(a):

ug6164 <a href=" http://buyedmedscial.com/#1160 ">order cialis</a> cialis buy cheap http://buyedmedscial.com/#4067 we345
31. 12. 2014 | 07:52

BuyCialis napsal(a):

tg9136 <a href=" http://buyedmedscial.com/#6064 ">cialis online</a> cialis buy cheap http://buyedmedscial.com/#6710 og7483
31. 12. 2014 | 16:26

BuyCialis napsal(a):

tf1530 <a href=" http://buyedmedscial.com/#9232 ">cialis online</a> buy cialis online pharmacy http://buyedmedscial.com/#3935 aj2414
31. 12. 2014 | 23:56

Richardder napsal(a):

44261543 <a href=" http://buyedmedscial.com/ ">cialis online</a> 744318552773
01. 01. 2015 | 02:58

BuyCialis napsal(a):

uj9078 <a href=" http://buyedmedscial.com/#792 ">buy cialis pill</a> buy cialis online in usa http://buyedmedscial.com/#4680 ez1862
02. 01. 2015 | 06:59

BuyCialis napsal(a):

fl585 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2794 ">buy generic cialis</a> cheap generic cialis online in canada http://buyedmedscial.com/#2852 kd9795
02. 01. 2015 | 10:19

MichealGef napsal(a):

ww5052 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2094 ">cialis online</a> order cialis now
02. 01. 2015 | 13:36

Richardder napsal(a):

61302072 <a href=" http://buyedmedscial.com/ ">cialis online</a> 825472599291
02. 01. 2015 | 15:52

BuyCialis napsal(a):

no1669 <a href=" http://buyedmedscial.com/#5933 ">buy cialis australia</a> brand cialis buy online http://buyedmedscial.com/#9425 nt6523
02. 01. 2015 | 19:05

BuyCialis napsal(a):

tu3874 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2487 ">buy cialis online</a> buy soft cialis http://buyedmedscial.com/#6614 ts142
02. 01. 2015 | 23:21

BuyCialis napsal(a):

fj3393 <a href=" http://buyedmedscial.com/#2246 ">cheap cialis</a> cheap cialis professional http://buyedmedscial.com/#1934 bg4712
03. 01. 2015 | 04:22

Buy Cialis napsal(a):

ea9398 <a href=" http://edviamedrx.com/#8423 ">buy Viagra</a> ol1599 xj4514 <a href=" http://priltabsrx.com/#4670 ">buy Priligy</a> gy8419 mw7904 <a href=" http://edciamedrx.com/#808 ">cialis</a> ku1975
06. 01. 2015 | 13:35

Buy Cialis napsal(a):

hq8130 <a href=" http://priltabsrx.com/#6477 ">Priligy</a> qx8410 bd3610 <a href=" http://edviamedrx.com/#7705 ">buy cheap viagra</a> zt3126 gc1112 <a href=" http://edciamedrx.com/#5587 ">cialis</a> uz3831
07. 01. 2015 | 06:59

Buy Cialis napsal(a):

ro8919 <a href=" http://clotabsrx.com/#6523 ">clomid side effects</a> rb4028 dy9449 <a href=" http://edviamedrx.com/#3761 ">buy cheap viagra</a> xk105 da5345 <a href=" http://protabsrx.com/#2622 ">propecia cost</a> wt2792
07. 01. 2015 | 16:39

Buy Cialis napsal(a):

ls4639 <a href=" http://priltabsrx.com/#782 ">priligy dapoxetine</a> od2901 ns7879 <a href=" http://clotabsrx.com/#1219 ">Clomid</a> hz2748 ld5918 <a href=" http://protabsrx.com/#3920 ">propecia cost</a> ev7563
08. 01. 2015 | 04:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy