Další vojáky do Afghánistánu?

05. 10. 2010 | 16:57
Přečteno 4006 krát
Vláda chce navrhnout změny ve vojenských misích na nejbližší dva roky. V zásadě od r.2012 úplně rezignujeme na naši vojenskou přítomnost v Kosovu a naopak zhruba o 180 zvýšíme počet v afghánské misi na rekordních 720. Nikdy jsme dosud neposlali takové množství vojáků do jediné zahraniční mise.
Pokračuje tedy proces „afghanizace“ české armády. Pokračujeme v politice „všechny síly do Afghánistánu“. V reálu to znamená, že převážná část kapacity naší armády – plánování , logistika,personál – je stále více koncentrována na jedinou specifickou misi, které se podřizuje výcvik, technika, nákupy zbraní.
Otázka je, proč se to tak děje, jaký to má smysl? A co budeme dělat s naší armádou přeměněnou na plnění jednoho úkolu, když historická perspektiva tohoto úkolu má skončit v r.2014, a mluví se také o dřívějším stažení v r.2012?
Ministerstvo obrany se chová jako madam de Pompadour: „Po nás potopa“. Dokonce chce schvalovat afghánskou misi dopředu na dva roky, i když právě v Afghánistánu nevíme, co bude za rok. Stejně jako netušíme, jaká bude v příštím roce situace kolem státního rozpočtu ČR. Už nyní vláda škrtá a plošně šetří na všech frontách, ale tady chce zvyšovat počty vojáků, i když Kanada a Nizozemsko ohlásily stažení svých kontingentů, prezident USA Obama se pře kvůli této misi s Pentagonem, žádá její ukončení a pochyby veřejného mínění v Evropě po téměř deseti letech konfliktu oprávněně rostou.
Co dnes zůstává v platnosti z onoho hesla, které opakovaně zaznívalo v našem parlamentu, že „v Afghánistánu se bojuje za Prahu“. Skutečnost je taková, že i přes masivní nasazení vojsk USA a NATO se v Afghánistánu pěstuje přes 90% produkce opia. Export této drogy představuje významnou bezpečnostní hrozbu také pro ČR. Naše přítomnost v Afghánistánu s tím nedokázala za devět let (7. října máme výročí) udělat vůbec nic. Prezidentské volby proběhly ve znamení obrovských podvodů (přibližně milión hlasů neplatných ). Příbuzní prezidenta si za prostředky mezinárodní finanční pomoci stavějí luxusní vily ve třetích zemích. A pak je tu ještě něco, co je velmi hrozivé. Stále více roste brutalita zásahů vůči civilnímu obyvatelstvu. A to nejen ze strany Talibánu, ale bohužel i ze strany mezinárodních mírových sil. Vytvořili jsme v Afghánistánu zvláštní protektorát, pro jehož obhajobu nám stále více docházejí argumenty.
Navzdory tomu všemu ale chce tato vláda naši přítomnost v Afghánistánu posílit a naopak navrhuje, abychom od r.2012 prakticky zcela rezignovali na naši vojenskou přítomnost v Kosovu. Přitom česká zahraniční politika deklaruje region západního Balkánu jako svou prioritní oblast. Ano, souhlasil bych s redukcí našeho vojenského kontingentu v Kosovu. Nicméně vládní materiál stále uvádí, že politicko-bezpečnostní situace v Kosovu je nestabilní. Ponechání například jedné roty v tomto teritoriu by tedy bylo naprosto žádoucí a zdůvodnitelné.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

brej den

jak je to o te koze a petrzeli?

1/jaka liogistika ankup zbrani se pdorizyje afganistanu?pokud vim tak byly zmodrnizovane nejake mi-17 a koupilo se pancerovani na pandury.pokud mate na mysli vozy dingo tak to uz je nejakej patek a tahle vlada o tom nerozhodla...bejt na me tak tam poslu jeste treba 15 L-159 at nelezej ve skladu - uzily by se tam a jeste by to pro ne byla dobra reklama...

2/nevime co bude v afgosi za rok ale vime ze to rozhodne nebude mir...

3/opium - tim ze ste tadz napsal ze se proti tomu neudelalo NIC ste urazil nejen cely PRT logar ale i spojence.ano jde to tezko ale program "obili za mak" kde se za zniceni makovych poli dava rolnikum obili a veci potrebne k jeho pestovani se rozbigha stale vic.navic letos tam maj plisen....
05. 10. 2010 | 17:08

hoven napsal(a):

jaká je tvoje alternativa, pošahaný soudruhu zaorálku??? stáhnout se z afganistánu a umožnit talibanu a al-kajdě , aby ve výcvikových táborech cvičila teroristy pro utoky v evropských městech??? tebe zřejmě neplatí ani KGB ani islamisti,jak sem se dlouho domníval , ty budeš prostě jenom hloupej.
05. 10. 2010 | 17:21

čtenář napsal(a):

to hoven: Doporučoval bych více číst nezávislý mezinárodní tisk, a méně používat expresivních výrazů. Třeba o tom, proč amíci byli schopni ve Vietnamu použít agent orange na zničení vegetace a v Afganistanu "nejsou schopni" zlikvidovat opiová pole.
05. 10. 2010 | 17:37

Fr. Zahradník napsal(a):

NEVĚŘÍM, že nasazení 720 vojáků "vyčerpá převážnou část kapacity naší armády". Jsme stát střední velikosti, můžeme si snad dovolit normální armádu, kterou nevyčerpá nasazení sedmi set vojáků!!! Až vyhrajou socani a nastolí vládu chudáků a chudoby, pak se toho možná dožijem, ale teď jsme přece bohatý poměrně velký stát. Kdo jiný by tam měl jít: ukrajinci? moldavci? nebo nějací Arabové??
05. 10. 2010 | 17:38

Dalimír napsal(a):

Hovne nesaháš ZAORÁLKOVI ani po kolena tak co se zde rozkřikuješ ! Dal.
05. 10. 2010 | 17:38

sasa napsal(a):

hovne: slysel jsi o Al-kajde a Talibanu, dokud jsme nebyli v Afgh. Neslysel. Slysel jsi o opiu, dokud tam byl Taliban. Neslysel. Tak si vyber, cemu das prednost. Pestovani opia nebo poradku v Afgh.?
05. 10. 2010 | 17:41

veverka napsal(a):

Tak především neměla ČSSD nikdy podpořit poslání ANI JEDNOHO českého vojáka na okupační americkou válku do Afghánistánu.ČSSD se chová naprosto pokrytecky a nedůvěryhodně,neustále tuto zločinnou válku kritizuje(stejně jako předtím Kosovo nebo Irák),ale nakonec ručičky pro vyslání vždycky poslušně zvedne.Hnus.
05. 10. 2010 | 17:41

Hasufel napsal(a):

saso,
já jsem o Talibanu slyšel už dřív
http://www.rawa.org/statues...
05. 10. 2010 | 17:48

Michal Macek napsal(a):

sasa:

a ja sem v 96 kupoval na vaclavaku afgansky hero....

PS:ale nemam to talibum za zle - jak rikaji: kdyz si chce Zapad pichat do zil jed,mileradi jim ho prodame...
05. 10. 2010 | 17:53

Admirál napsal(a):

Pane Zaorálku, souhlas. Myslím, že bychom si mohli dovolit ten luxus účastnit se válečných podniků s nejasnými cíli, začátky a konci.

Je hezké, že se k tomu soc.dem Vašimi ústy hlásí. Jsem zvědav, jak se zachováte, až znovu dojde na lámání chleba. většinou to v minulosti dopadlo vždy tak, že když jste se dostali pod tlak, tak jste se pos..li a vždy se našlo dost Ochotných.
05. 10. 2010 | 17:57

Admirál napsal(a):

Opium? Jednoduché řešení, jako v té Mládkovo písničce. Letadlo a prášek.
05. 10. 2010 | 18:00

Petr Havelka napsal(a):

No pane Zaorálku,

v Afghanistánu se musí povést dát tu zemi dohromady i kdyby to trvalo dalších dvacet let a ČR tam měla dva tisíce vojáků.

Jde přece o zodpovědnost, hlavně Nata a demokratických zemí. Nemůžete tu zemi rozvrátit a pak odejít, ty studenoválečné doby jsou pryč. Co chcete aby v Afghanistánu vzniklo, něco jako Severní Korea?

Až vyhrajete volby, nepochybuju, že Afghánistán "utlumíte". Bude to chyba, stejně jakou udělají Nizozemci a Kanaďané a udělali Španělé.
05. 10. 2010 | 18:04

Ládik!!! napsal(a):

Z členů ČSSD bych sestavil úderný armádní sbor pod velením s. Zaorálka a poslal je do první linie.
05. 10. 2010 | 18:07

bobo napsal(a):

Pane Havelko, neblázněte, dva tisíce vojáků nemůže dát Česko jako evropský chudák absolutně dohromady. Možná tak Lucembursko, nebo Lichtenštejnsko, ale pro Česko je to moc!! Musíme přece hlavně nakrmit socky, státní zaměstnance, atd. atd. Ať to řeší někdo jiný!
05. 10. 2010 | 18:09

Topron napsal(a):

Pane Havelko!
Nemyslím, že by to byla zrovna USA, země, kde je 2% obyvatel ve vězení a kde se krátkou střelnou zbraní zastřelí za rok 20 x více lidí na počet obyvatel než je průměr v zemích s podobnou životní úrovní. Nemyslím, že by USA, která má více než 65% podíl na obchodu se zbraněmi mohla dát něco do pořádku.
Není třeba kritizovat pana Zaorálka podle toho v jaké je straně a přirovnávat Afghánistan k Severní Koreji. To jen ukazuje na touhu některých nově vzniklých politických stran vydělávat na utrpení lidí, na válečném zbrojení.
05. 10. 2010 | 18:15

Michal Macek napsal(a):

ladik:

tak na nich by si talibove smlsli :DDD
05. 10. 2010 | 18:15

ujo napsal(a):

pro P. Havelku:
proč sev. Korea?
Třeba ve Vietnamu to po odchodu ( eufemismem řečeno)amerických vojáků to prý zase nevypadá tak špatně.
05. 10. 2010 | 18:17

Topron napsal(a):

Příteli Bobo!
Myslím, že blíže k válečnému průmyslu má TOP09, které je přímo navázáno na zbrojaře Hávu. Nebo KDU-ČSL, které kašle na sociální učení církve a vůbec.
05. 10. 2010 | 18:17

hoven napsal(a):

sasa,
jo slyšel jsem o talibanu a al kajde, dokud jsme nebyli v afganistánu. měli tam výcvikový tábory peo teroristy. zavedli tam středověk, děvčata nesměli chodit do školy, , pamatuju si, jak talibanci rozstříleli velký sochy budhy přes tisíc let starý.
05. 10. 2010 | 18:18

Admirál napsal(a):

bobo - svatá řeč. Lití peněz do Afgánistánu = lití peněz do kanálu, jak už to v případě podniku s nejasnými cíli bývá.

Socky a stát. zam. ty peníze alespoň utratí doma.

"Ať to řeší někdo jiný!" - kdo zasel, ať sklízí.
05. 10. 2010 | 18:19

Topron napsal(a):

Pane Stejskal!
Není to jedno komu kdo líže ... Jestli je to velmoc, která má dvacetinu obyvatel Země a přitom shrabuje třetinu hrubého produktu a zbrojí a zbrojí, nebo náš slovanský soused?
05. 10. 2010 | 18:19

Topron napsal(a):

Příteli hoven
S rozstřílením soch jsem nesouhlasil. Ale na druhé straně je extrém v naší zemi, kdy církev schvalovala "humanitární" bombardování suverénní země velmocí, kdy církev podporuje TOP09 přestože v jejím čele je totální proticírkevní antisociál, který navíc prosazuje zbrojení a válečné hrůzy v zemích, do kterých nás nic není.
05. 10. 2010 | 18:23

Al Jouda napsal(a):

Nejprve musí být chycen Bin Ládin. Pak se dá mluvit o odsunu vojsk z Afghanistanu.
05. 10. 2010 | 18:23

hoven napsal(a):

čtenář,
ja jsem se slušně zeptal soudruha zaorálka, jaká je jeho alternativa přítomnosti NATO v afganistánu. mohl by to konečně někde říct nebo napsat. my všichni víme, jaká je tam situace, ja se akorát ptám, co soudruh zaorálek navrhuje. třeba chce nastavit alkajdě druhou tvář jako v bibli. já nevim, měl by to říct. možná si soudruh zaorálek myslí, že mělo s hitlerem vyjednávat, možná je přesvědčenej, že se dá s talibanem a alkajdou dohodnout po dobrém. o hlupáky nikdy není nouze. možná soudruh zaorálek patří k těm lidem, kteří za vším vidí politiku USA a Izraele, pak bych se soudruha rad zeptal, proč al-kajda utočila v bombaji a povraždili tam 200 lidí. nebo na Bali. zaorálek je neuvěřitelný bolševický tupec, který si nevidí ani na špičku nosu.
05. 10. 2010 | 18:29

Michal Macek napsal(a):

Tophumnaitarni bombradovani je kdyz bombradujete nekoho kdo provadi genocidu.kdyby na zacatlu 2svv nekdo humanitarne bombardoval nemce nemuselo byt koncentraku...
05. 10. 2010 | 18:30

arlon napsal(a):

Dal
nojo, to je křiku pro pár "hovenů", ovšem nesahá-li ani po kolena, je to tedy míra o něco menší, tedy pod kolena.
To je však dost na to, abychom mohli tvrdit, že soudruh Zaorálek stojí pod kolena v "hovenech", není liž pravda Dalimíre. Pan hoven laskavě promine. To je pro Zaorálka typické, kvůli boji za mír a sociální jistoty milionářů stojí pod kolena na "hovenovi".
Dal - klidně nás tu bavte dál, jen se nehoďte na oranžový šál.
05. 10. 2010 | 18:33

Michal Macek napsal(a):

hovem

no SLUSNE ste se ho nezeptal...ale ani se vam nedivim,stejne vam neodpovi.to pani Marksova-Tominova i kdyz je z cssd ma aspon elementarni slusnost napsat do diskuze....
05. 10. 2010 | 18:33

Ládik!!! napsal(a):

Michal Macek -
to by se talibové sami umlátili smíchy.
05. 10. 2010 | 18:38

Michal Macek napsal(a):

ladik:

no a myslite az by jim ta jednotka z clenu vedeni CSSD vedena Zaoralkem padla do rukou ziva (vsimnete si ze pisu az a ne kdyby...:) ze by nekdo u nas byl ochoten zaplatit vykupne?
:D
05. 10. 2010 | 18:44

Luba napsal(a):

Je Afghánistán cvičným polygonem pro naše zbrojaře, nebo pro cizí?

Berou nás Afghánci jako ty, kteří jim pomáhají, nebo jsme pro ně jen okupanty?

Proč EU prostě tu makovou úrodu od Afghánců neodkoupí a nevyrobí z ní opiové deriváty pro léčbu bolesti? Mohou nabídnout stejnou cenu, jako mafie. Ty vydělávají stejně jen na černotě celého obchodu s narkotiky.

Proč tam vůbec NATO je? Kde se skrývá záhadná Al-Kakajdá?
Rumsfeld se snažil Američanům nakecat, že má starej Ladin v Tora-Boře celé pevnosti. Britové tam nenašli víc, než několik jeskyň, které Talibán užíval jako skladiště munice a potravin.

Co kdybychom se soustředili na boj se zlem a blbostí v našich vlastních evropejských končinách a nesnažili se cizím kulturám vnutit náš způsob života?

Vůbec - celé to tažení proti "darebáckým státům" zavání gigantickým podvodem.

Hraní si na vojáčky v našich Brdských, Libavských a jiných lesích nás přijde rozhodně levněji, než lov zfetovaných moslemínů kdesi tamo pod Hindúkušem.

Navíc by naši veteráni mohli být s národem trošku solidární a konečně by si mohli trošku zaválčit i doma - takové tažení na Hrad a blízké podhradí by nemuselo být v neprospěch demokracie.

Papá Pinochet si také zprvu trochu zastřílel, a vida, jak nám to Chile čile prosperuje!
05. 10. 2010 | 18:49

Ládik!!! napsal(a):

MM -
asi bychom ztratili drahé soudruhy, elitu národa. Na výkupné nemáme a dluhopisy by talibové nechtěli.
05. 10. 2010 | 18:56

Michal Macek napsal(a):

Luba:

ale ostremu bojovemu nasazeni se nevyrovna zadne cviceni.chcete aby nase armada mela nejake bojove zkusenosti nebo ne?budete radeji kdyz vas bude chranit bojem kaleny profik nebo sice teoreticky vyborne pripravena guma ale bez nasazeni v akci a bojovych zkusenosti?znate film Vetrelci?chcete aby v nasi armade prevazovali vojaci typu porucika Gordmana nebo radeji vojaci jako kapitan Vasquezova? :DD
05. 10. 2010 | 18:57

Michal Macek napsal(a):

ladik:

takze by museli do konce zivota dojit talibanske kozy a sbirat a susit jejich trus...:D
05. 10. 2010 | 18:59

Midori napsal(a):

Nesouhlasím s touto válkou.
Je to pokračování velmi neblahé spirály násilí. Technologicky vyspělá velmoc se domnívala, že půjde o jednoduchou záležitost. Nikoliv. Odejdeme poraženi. Předně tam nemáme co dělat. Mezinárodní právo by mělo platit i pro USA a jejich padesátý první masterstate.
05. 10. 2010 | 19:03

Ládik!!! napsal(a):

MM
to by byla jen krátká epizoda - za krádež mléka se tam určitě sekají ruce. Brzy by se stali nadpočetní.
05. 10. 2010 | 19:16

Michal Macek napsal(a):

ladik:

trupici? :DDDD
05. 10. 2010 | 19:17

veverka napsal(a):

Hoven

Hovene ,nechápu co ti na Zaorálkovi vadí,on zatím vždycky vyslání našich žoldáků do této války poslušně podpořil a zvedl ruku pro.Vlastně je úplně stejnej jako ty,oba máte spoustu blbejch keců o ničem,ale válku v Afghánistánu podporujete.Akorát že ČSSD má v naší mafii roli hodnýho policajta,takže musí naoko trochu mrmlat a jakože dělat drahoty.
05. 10. 2010 | 19:28

Luba napsal(a):

Každopádně:
naši afghánští veteráni z hostitelské země odejdou ač poraženi, přec kulturně obohaceni.

Manželky navlečou do županů s průzory, všechny nákupy budou obstarávat výhradně sami, a budou si šetřit na koupi další ženy. Snad s tím žoldem ještě nějaký pátek vyjdou.

Prostě,
někteří si uvědomí, co jsou to ty pravé hodnoty :)
05. 10. 2010 | 19:30

hoven napsal(a):

veverka,
ja nemužu za to, že se zaorálek stydí zvednout ruku proti. soudruh zaorálek se stydí veřejně přiznat sve nazory, tak jenom kličkuje. ja jsem tak nějak časem vypozoroval, že hodně socanů jsou sice pro kapitalismus, ale jenom pro takovej ve kterym se nemusí pracovat a kde je všechno zadarmo a taky že jsou sice pro NATO, ale jenom pro takový, kde všichni přijdou na pomoc jenom nam. typický představitel tehle zarudle větve v čssd je soudruh zaorálek.
05. 10. 2010 | 19:55

strejda napsal(a):

to čtenář : měl byste více číst nezávislý tisk. Pak byste věděl, že v dobách vietnamské války proti používání defoliantů žádný zelený ani nepípl (složky do agent orange byly dokonce na pokyn ÚV KSČ vyráběny v ČSSR). Dnes se je neodváží použít ani vládní vojska v zemích Jižní Ameriky proti polím s kokou, protože by se soudruzi zelení a jiní rádoby ochránci zmencli.
Plíseň se je ovšem něco jiného - decentního - aha - došlo ?
05. 10. 2010 | 19:56

Anička z Kuřimi napsal(a):

Luba
našim afghánským veteránům, jakmile se vrátí domů, bude chybět "pach" krve !!

Kde jej asi najdou?
05. 10. 2010 | 20:23

Béda napsal(a):

Trvalá svoboda anebo Trvalá okupace?

Kdo má koho v Afghánistánu od čeho osvobodit?

Jakých cílů zde bylo za devět let dosaženo? Proč ČSSD vůbec souhlasila s vysláním českých vojáků do této země?

Že lobisty: Vondrou vedené MO a Schwarzenbergem vedené MZV se bude snažit dělat americké válečné rozpínavosti servis za české peníze - to se dalo předpokládat. Ale proč se ČSSD stále kroutí jako korouhvička ve větru? Jednou tak, podruhé tak. To jste si to, pane Zaorálku nedokázali ujasnit předem? A jestli jste došli k uvedenému závěru až nyní - proč ČSSD nehájí konzistentní stanovisko - tu válku neodsoudí stejně jako podporu kosovského narkostátu?

Kčemu ČR americké války pomohly? (Koneckonců čemu pomohly Američanům?)

Proč nepožadujete spíše nezávislé objasnění důvodů proč ty války vznikly?
05. 10. 2010 | 20:28

sasa napsal(a):

hoven:zivot je slozity http://news.bbc.co.uk/2/hi/...
Michal Macek: v 96 nebylo hero talibansky anobrz mudzahidsky=cia
v 99 ale zadne opium nebylo, az zase 2002
05. 10. 2010 | 20:31

Michal Macek napsal(a):

Anička z Kuřimi

budou cuchat k pouzitejm vlozkam svejch starejch?

:D
05. 10. 2010 | 20:55

hoven napsal(a):

sasa,
pro tebe ne,ty máš jasno...
05. 10. 2010 | 20:58

Anička z Kuřimi napsal(a):

Michal Macek
je to SYNDROM ten "pach" krve.

Premiéra byla nedávno v Bratislavě.

V Česku očekáme reprízu. Modlete se, ať nejste vy, nebo vaši blízcí na blízku incidentu ...
05. 10. 2010 | 21:15

Michal Macek napsal(a):

Anička z Kuřimi

pardon a jaxe to projevuje?
05. 10. 2010 | 21:30

Michal Macek napsal(a):

Anička z Kuřimi

myslite sileneho strelce harmana?on byl v afganistanu?
05. 10. 2010 | 21:31

RA napsal(a):

bohudík soudruhu Zaorálku na vyslání, či nevyslání vojáků kamkoliv nemáte žádný vliv a to je na věci nejlepší.
05. 10. 2010 | 22:12

martin napsal(a):

Zaorálku takže když spojenecké armády odejdou sníží se produkce opia? To snad nemyslíte vážně.
Vaše naprosto nekoncepční zahraniční politika založená na neomarxismu minulého století a vztřícnost vůči muslimským diktaturam typu Sýrie by ČR nebo ostatní státy EU a USA zbytečně ohrozila. Válka v Afghánistánu je nepopulární a vy vždy sázíte na to co vám přinese politické body a ohrozíte ČR.
Zajeď te si raději znovu do Severní Korei ať vám tam znovu vymyjí mozek (pokud mají ještě co vymývat)
05. 10. 2010 | 22:16

RA napsal(a):

co se týká slovenského střelce, je to věc, která se určitě opakovat bude , velmi bych se divil, že například při prezentování některých rozsudků našimi komunistickými soudci, nerupnou někomu nervy a věc si nevyřídí uvedeným způsobem /například střelbou/. Na Slovensku probíhá šetření a zjistilo se, že ten člověk byl neustále verbálně napadán uvedenou rodinou, nemohl se celé noci vyspat pro neustálý hluk, který musel snášet.
05. 10. 2010 | 22:17

martin napsal(a):

Proruský patolízal a kolaborant tady něco kecá o zbytečnosti vojáků v Afghánistánu. Až mu domů příjde muslimák opásaný bombama tak změní názor.
On ale svým myšlením že vše co dělá USA je špatné patří spíš k extrémistům, kteří tu vládli před roke 1989. Jeho sympatie k rusku a KGBáckému diktátoru Putinovi v tom mnohé lidi utvrzují.
Jeho protiradarové aktivity byly také placené s Ruska spolu s kolaboranskou skupinou NE základnám
05. 10. 2010 | 22:53

sasa napsal(a):

hovne, hovne: vzdyt jim obema jde jen o penize, tak proc si to tak beres
05. 10. 2010 | 23:16

hoven napsal(a):

sasa,
no jo, vždyt to řikám, ty v tom máš prostě jasno. v rudym právu taky vždycky věděli, jak to je doopravdy.
05. 10. 2010 | 23:51

hoven napsal(a):

korán dává muslimum povinnost šířit víru mečem. takže oni se nikdy nevzdají. my mame dvě možnosti, bud si nechat narust vousy a bouchat pětkrát denně hlavou o zem nebo bojovat. nic mezi tim. v podstatě nastala permanentní válka s islámem, která nemá konec. to je nekonečná válka, musíme si na ní zvyknout. to si většina lidí na zapadě neuvědomuje. lidi se ptají, kdy už ta skončí, když už vyhrajem? nikdy. prostě nikdy.
06. 10. 2010 | 00:00

Béda napsal(a):

Stejskall, hoven, RA, martin a spol.,

Afghánistán není rozpínavý (ještě jsem neslyšel, že by nějaký teroristický útok kdekoliv mimo území Afghánistán - Pákistán spáchal nějaký Afghánec). Za Tálibů (kterým mimochodem pomohly k moci skrze Mušarafův Pákistán právě USA, protože potřebovaly kvůli projektu plynovodu TAPI, centrálně sjednocený Afghánistán a Tálibán byl jedinou silou schopnou jej sjednotit) byla produkce opia těžce v Afghánistánu pronásledována a téměř vymýcena. Je známo, že tam kde se rozkročí americký "mariňák" (a s ním CIA) se obchodu s drogama daří (viz drogová cesta skrze "demokratické" Kosovo).

Válka v Afghánistánu je pro USA a jejich satelity totéž co byla válka v Afghánistánu pro SSSR (těžce udržitelná a prakticky nevyhratelná) a co bya válka ve Vietnamu pro USA.
06. 10. 2010 | 00:47

honolulu napsal(a):

From Honolulu informace pro vsechny.
FAISAL SHAHZAD ten gauner, kteremu k vuli male chybe v electronice nevybuchla 125 Kg bomba na Time Square v NYC dostal dnes plne dozivoti.
(Mandatory life sentence.)
Delal u toho ksichty (opicky) a rekl, ze VICE BOMB je na ceste.

Kdyz se vam vsem snazim dat informaci o smysleni nabozenskych fanatiku, tak je mi nadavano. Jsem zhazovan, zesmesnovan a ponizovan.
Prosim Vas Cesi, mohl by z Vas nekdo ZCIVILIZOVAT nick
Tencokida Hnuj. Mam od dedka peklo. Pan Stejskal me hlida a ja se nemohu branit. (Nesmim ho zklamat dostal jsem dnes pochvalu !)

Ti fanatici maji zlost na Israel tak vyhodi do vzduchu vlak v Madridu. Na katoliky maji vztek protoze muj pra, pra, x 9 byl krizakem. Maji zlost na Putina tak bombarduji Londyn. Maji zlost na protestanty tak bombarduji metro v Moskve. Pak zapali Pariz jako "zakusek". A lide jedouci do prace umiraji po stovkach.

U nas je zase pohotovost !
Na kazdem rohu policajti.
Kdyz jdu nakoupit, tak vidim vsude mraky muslimskych deti. Kazda rodina ma 5-8 deti. Americanka ma 1 ci 2.
Ja jsem pan Poseroutka, protoze je znam. Utecu na Aljasku !
Kam budete utikat Vy, az vam fanatik bude bombardovat metro ?
Za tento prispevek si to zase sliznu. Zase budu nacistickej Geobbels..
Pan hoven ma pravdu, ale zapomel rict, ze krome rustu fousu a vystrkovanim "vyfuku" do nebe 5x denne, si musite nechat zkratit "TLUMOCNIKA". To je to cim tlumocite, ze stojite o Vase devce. Cert vi, jak se to rekne aby to nebylo smazano. Cestina je language slozitej. Ahoj Cesi.
06. 10. 2010 | 01:09

honolulu napsal(a):

Time Square v NYC, to je neco podobneho jako Mustek v Praze, nebo Masarykova u Nam. Svobody v Brne. Lide tam zacinaji vecer zabavy. Po stovkach se jich zene do divadel na Broadway, do kin a restauraci na rande do baru a tancit...V sobotu vecer je tam vzdy nejvetsi naval lidi. Samozrejme mladych lidi.
Kdyby to buchlo, tak jsou zase stovky mrtvych, kteri maji takovy vliv na politiku, jako mate vy na rozmnozovani mravencu v Amazonii...
To je to, ze Ti fanatici jdou vzdy po upne nevinnych.
06. 10. 2010 | 01:37

Béda napsal(a):

honolulu,

kdo je větší fanatik? Ten který kvůli materiálním a finančním zájmům rozpoutá 2 války (a další připravuje?) anebo ten, který kvůli dlouhodobému vměšování (trvalému vyvážení své představy společenského uspořádání a vnucování své vůle toho druhého) začne SYMBOLICKY OPLÁCET stejnou?
06. 10. 2010 | 06:19

olga napsal(a):

Přítomnost jakýchkoliv cizích vojsk v kterékoliv zemi je neomluvitelné.
06. 10. 2010 | 08:06

Viola napsal(a):

Ale vždyť to už víme,

že na zakázkách pro vojáky se dá lehce zbohatnout, to přece noví politici potřebují a to co nejrychleji, čtyři roky uběhnou jako voda.
06. 10. 2010 | 09:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující hrubé nadávky, jejichž pisatal se podepsal mým jménem.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 10. 2010 | 11:16

honolulu napsal(a):

Pane Beda, to "symbolicke oplaceni" - vrazdeni nevinnych - prijde jednou i do Vaseho mesta. NE, NE, NEpreji Vam, aby to postihlo Vas, ci nekoho z Vasi rodiny. Bylo by Vas skoda !
Vim, ze patrite k levici, ale Vy me nenadavate proto, ze mam jiny nazor. (Zcivilizujte nektere sve kolegy, kteri kazdou diskuzy zacnou urazkou, ci nadavkou.)

Rozpinavost, export nabozenstvi, netolerance, vyzivavost, touha po konfrontaci..To jsou moje OSOBNI zkusenosti, cim tito nabozensti fanatici trpi.
Na nejake zbrojni zakazky, lide jako nemysli. (Melo by jich byt vice.)
Po padu Sadama Huseina pres 2000 Krestano bylo povrazdeno "pod nosem" Amiku..
Tak jako u 90 % lidi na svete, u nich je nejdulezitejsi rasa, kultura, nabozenstvi.
Narodil jsem se v Cesku - (narodnost)! Jsem Amik - (statni prislusnost). Proto budu vzdy nadrzovat, uprednostovat svou rasu a svou kulturu..
Tomu se rika VOLANI KRVE..To je takovy PUD !! Zakon prirody..Ujistuji Vas, ze to mate ve sve krvi take, ale nevite o tom, dokud nepojedete na vylet mezi Eskymaky, nebo Pakistance. Ten PUD je nejvice citit v Africe.
Videt svet pod heslem: "Chudobni lide spojte se", nefunguje. Je to smutne, ale je to tak.
Nedesi Vas nezodpovedna, populacni exploze mezi nimi ?
Neschopnost se uzivit.
Jak je dokazem zastavit, az nebudou mit vubec co jist ?
(Prosim Vas, prominte chyby. Nevim kde mam slovnik.)
06. 10. 2010 | 12:33

Béda napsal(a):

honolulu,

nad ostatními diskutéry nemám žádnou kontrolní ani jinou pravomoc - každý diskutuje a užívá takových argumentů, jakých je schopen.

S tím 11. září bych to tak jednoznačně neviděl. Žádné nezávislé šetření neproběhlo a pravděpodobně ani neproběhne (ostatně vládní vyšetřovací tým si dal velice záležet aby předměty doličné rychle zlikvidoval), protože by mohlo odhalit kolosální velepodvod a zpochybnit od základu americkou zahraniční politiku, hlavu amerického státu, dominanci USA a žádat "padni komu padni" i pro nadobčany impéria.

Když vyhodnotím četnost násilných akcí jedné i druhé strany a porovnám jejich oběti, vychází mi, že i poměr izraelsko - palestinského konfliktu začíná pomalu blednout.

Jestliže je hlavním problémem ovládnutí Západu lůny islámských žen - proč s tím Západ něco nedělá? Chce tomu snad zabránit při otevřených hranicích válkou?

Platí to co jste napsal i pro Kosovské Albánce, Bosňáky, Turky - anebo snad zde jde o nějakou výjimku?
06. 10. 2010 | 12:46

honolulu napsal(a):

To pani Olga, Nepritomnost okupacni armady bez zaruky, ze neprijde k terroristickym utokum je neomluvitelne, smrtelne nebezpecne a nezodpovedne.

Pani Olgo, Vy mate velmi hezke jmeno..OLGA. Ja si predstavuji, ze kazda Olga je blondynka.
Dokazala by jste jako blondynka projet sama napr. Alzirskem ?
(Bez pritomnosti Francouzke okupacni Armady. V dnesnich dnech !)
Nebo pres Kenyu (Bez pritomnosti Anglicke army. V dnesnich dnech.)

(Ja vim, ze jsem hroznej lump..Vzdycky zacnu kecat neco jineho, nez nas ucilo Rude Pravo.)
06. 10. 2010 | 13:11

honolulu napsal(a):

Pane Bedo, nadobcane imperia jsou nekdy pokakani strachem vice nez my.
Naivnost a hloupost nekterych nasich politiku je nebetycna..
Chybi nam konstantni cilevedomi smer. Je to tim, ze se casto stridaji Demokrate a Republikani u moci.
Tak nam nakonec nezbyva zase nic jineho, nez ta stara, osvedcena TAJNA, rasova a nabozenka, kulturni, orientace o ktere je zakazano mluvit.
Vsechno mozne odsuzovani slysime a nekdy i nadavky, ale malokdy tu kterou si zasluzime.
Ta privede kazdeho z nas do ROZPACITEHO PREKVAPENI.

Pane Beda, tato zeme je jina nez ji Evropa vidi. Rozumet ji, to zde jeden musi zit nejakou dobu.
Zacnete vyletem !
Zeme Vychodni Evropy, ktere jste jmenoval neznam. Trpasliky normalni Amik nevnima. Cesko je vyjimka u mne, protoze jsem z Ceska vysel.
Vetsina mojich kamosu nevi, kde Cesko je.
(Proto se nekdy musim zasmat, jak nekteri Cesi se citi sebeduleziti. Rozhodne tim nemyslim Vas.)
Nedivte se. Kdyz je zeme velka jak okres v Montane. Amici v ni zacnou hledat princeznu Snehurku a zamek s rytirem na kopecku.
Pane Beda, pokracovani priste, musim z domu..Dekuji Vam za Vase prispevky. Mam Vase psani rad, i kdyz jsme kazdy z jine strany nazoru i sveta. (Ja zase dnes citim, ze strasne ublizuji gramatice.)
06. 10. 2010 | 13:48

k.k napsal(a):

Pane Zaorálku
Doplňte si informace. V roce 1995 bylo v misi UNPROFOR nasazeno 986 českých vojáku.
06. 10. 2010 | 15:12

olga napsal(a):

honolulu
Já bych se nebála teroristů, kdyby v zemích odkud teroristé hrozí, nebyli přítomni cizí, a tedy i naši vojáci. Terorismus vidím jako odezvu. Já bych zemím pomáhala zvednout ekonomiku i kulturu. Zatím jim rozbíjíme i to málo co tam mají.
06. 10. 2010 | 15:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad honolulu
Opět bashing. Na jedné straně si tento zapšklý stařík /já mám tak polovinu křížků, co Vy, a to říkám s plnou odpovědností, neb když Vy jste - jak vlastními slovy říkáte, prožíval pubertu v Praze, tak já byl na houbách, ale to nic, to je asi dáno všeobecnou biologickou zchátralostí, že máte špatný odhad, to Vás omlouvá/, vymiňuje ať si jej nevšímám, na straně druhé si mě s oblibou bere do své nezvedené klábosnice.

Bashing. Ale asi to dělá zadarmo. To se mu omlouvám. To se hned pozná, že to dělá zadarmo. :((

Ještě jednou - chválu a domluvy potřebuje děcko a pes. Někdy o tu chválu dokonce žadoní.

Kňourá.

U člověka to působí odpudivě.

A ČR je malá země. Ano. A průměrný Američan o ní nic neví. Tak jako neví nic o dalších věcech, vyjma svého žaludku, domu a psa. Tedy průměrný Američan formátu, který tady zmiňujete Vy.

Já znám zase Američany, kteří nad takovými "Američany" jako jste Vy, prostě mávnou rukou a řeknou, "že to je v pořádku, že je svoboda slova, tak jsou i takové věci.
Ale že nemají žádný vliv na nic."
Říká to i spousta mých známých z Německa, Anglie, Ruska...

No , Vy asi máte jiné známé.

Ale ono už to tak na světě chodí. Jeden je takový, druhý onaký. To jen pár bezvýznamných týpků by chtělo, aby všichni byli jako oni.

Ale rozesmál jste mě. S tím dědkem.
POkud Vám bylo v roce 1968 patnáct, tak dnes je Vám 57, a to jsem asi ubral, že ?
Takže milý kmete, mimo mísu.

I s těma houbičkama. Nesmíte své záliby podsouvat jiným. Prozrazujete tak o sobě víc, než byste Vy a Vaši kumpáni chtěli.

Bye ! :))

https://www.youtube.com/watc...
06. 10. 2010 | 16:04

Herodes napsal(a):

Od husitských dob nás neochránila žádná naše armáda, ať byla dobře vycvičená a ozbrojená, či nikoliv. Takže ti naši současní vojenští profesionálové tam nejdou pro slávu Česka, ale pro peníze, jako obyčejní žoldnéři, že by tam šli nedobrovolně se mě nezdá.
Někdo do toho talibánského hnízda musel hrubě zašťourat, aby se vyrojili do celého světa, ještě za druhé světové se odpůrcům okupantů říkalo partyzáni, dnes teroristé. Z Afghanistánu spojenci odtáhnou stejně jako Rusové i mongolští Atillovi nájezdníci, jen to bude stát mnoho lidskýchb životů a prostředků, které by se daly využít jinak. Američané učili afghánce válčit proti Rusům, tak se nemohou divit, že je Taliban kosí stejně jako ty před nimi.
06. 10. 2010 | 18:07

Midori napsal(a):

Tomu podivnému ministrovi mám velmi za zlé, když on sám, modrá knížka, chce válčit z peněz daňových poplatníků, proč odvolává naše lidi z Kosova a cpe je do mlýnku na maso, kde absolutně nemáme co dělat.
Hnus.
06. 10. 2010 | 18:31

Xaver napsal(a):

Bohužel by pro nás bylo nejlepší, kdyby tito nájemní vrazi afghánských vesničanů a nenávidění okupanti dostali co si zaslouží! Proč platit tyto všeho schopné zabijáky? Když se jich 90% vrátí v plastových pytlech, doufám, že už se další vražedná špína v naší zemi nenajde..
06. 10. 2010 | 18:33

Zbyněk napsal(a):

Když pan Zaorálek otevře pusu,napadne mne že mráz přichází z Kremlu.Nechtěl rakety ani radar a nyní chce peníze pro obce,které hlavně díky němu radar nechtěli.A lidičky když vás mrzí že Amíci nevědí kde naše země leží, tak jediná cesta je když Pepík bude bojovat po jednom boku s Ronaldem.To funguje, já také vím kde leží Rusko.Hoven má recht.
06. 10. 2010 | 19:55

Zbyněk napsal(a):

Bédo
ptáš se jak prospěly americké války Česku. Tak ta první ke vzniku Československa a ta druhá k socialismu,ale to jsme již pomohli sami, poněvadž po druhé světové zde bylo příliž mnoho lidí jako pan Zaorálek.
06. 10. 2010 | 20:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zbyněk
První válka byla americká ? Hmm.
I ta druhá ?

Dost silné kafe.

Dobrou noc, strýčku Zbyňku.

P.S. Ta třetí tedy bude taky americká.
Dám se k těm jehovistům.
06. 10. 2010 | 21:41

honolulu napsal(a):

To tencokyda hnuj...Vy v kazdem svem hodnoceni jste byl vzdy, uplne vedle !...To by nevadilo, kdyby jste nedelal nadstavby a analizy, a nepovysoval se nad druhe..
Ja jsem Vam uz nekolikrat rekl. Nereagujte na nic co pisi, za informace lidem. Nerozumite tomu, nejste kvalifikovan, jste z jine kultury. Kdyz, Vy budete mit Vase komenty, tak ja Vam privodim silnou psychologickou depressy... Za cas Vam to urcite ublizi na krevnim tlaku. Nemam zajem, aby k tomu prislo !!!
V pripade, ze jsem ja nekdy nekoho nevedomky urazil, tak se OMLUVIM ! Prestante se, se mnou zabivat. Drzte odstup ! Proc to nikdy nevydrzite ? Vy nepoznate co je ironie, kdyz jsem si psal panem Stejskalem..Vy nevite kam az muzete jit. Drzte se lidi na Vasi urovni..Pan Beda je z levice, a ja s nim mohu diskutovat klidne. Pouzijte jeho na koment nebo dotas.. Kdyz nebudete drzet odstup zhorsi se Vam zdravi..
Zadny bashing NEBUDE od 7:00 pm zdejsiho mistniho casu t.j. v Cesku asi 1 :00 am. 10/7/10 Snazte se byt trochu gentleman a drzet dohodu nabo se smirte s valkou. Prohrate ji se mnou !!!..Nehodnote me politicky, jste vzdy uplne vedle ! Nebudu Vam prekladat z cestiny do cestiny co druzi rozumi a Vy ne. Jste mi lhostejny, tak proc nejsem ja Vam ? JA VAM NECHCI, ZDRAVOTNE UBLIZIT !! Tak drzte odstup. Treba se za cas naucite, ze se neserviruje strudl vidlemi..
07. 10. 2010 | 00:28

honolulu napsal(a):

Tecokyda hnuj ..JESTE JEDNOU - nepisi pro vas. Nezajima me Vas nazor. Ignorujte muj.
07. 10. 2010 | 00:37

honolulu napsal(a):

Pani Olgo, prominte, ze odpovidam tak pozde..Nejak mam posledni dobou malo casu na computer.
Pani Olgo, Islam je agressivni
rozpinave nabozenstvi...Ja se terroristu bojim ! Nevim kde jsou..Schvavaji se mezi svymi lidmi a tech jsou mraky.
Tato situace bude asi v budoucnosti horsi, nez dnes.
Je dobre, ze se zabyvate temito otazkamy. To, ze to vidite jinak je v poradku take.. Ignorovat to vsak nejde...Oni opravdu vrazdi nevinne. Jak v Rusku, tak u nas, proste vsude.
07. 10. 2010 | 00:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vaše stařecká demence už zřejmě dostoupila vrcholu, kdy nejste schopen posoudit co je to pomluva - tedy psát o někom ve třetí osobě a přitom prohlašovat, že pro něj to není určené.
Jinými slovy - vy si vyhrazujete, že o mě ve 3. osobě budete šířit /zřejmě díky obsesivní neuróze/ pomluvy a budete mi nadávat, ale já nemám reagovat.

Víte co to je za metodu ? Jaké režimy takové metody používají ?
A které osoby takové paranoidní úvahy racionalizují do podoby Čistého dobra ?

Takže klid, řekněte ošetřovatelce ať Vám donese Váš oblíbený Mein Kampf, vezměte si prášek a pak již jen lahodný úsměv na tváři, vše se ve snu podaří.

Čest, soukmenovče honolulu !

P.S. Mě zdravotně neubližujete.
Mám takový pocit, že spíše ubližujete sobě.

Omluva ostatním - ale uznejte, zákaz reagovat na bashing a výhružky ?

P.S. 1 : Honolulu, Vy už jste mi tady dvakrát vyhrožoval. Tak, jak si nedělám archiv, tak ve Vašem případě jsem učinil výjimku.
Věřím, že si platíte pojištění pro účel právní ochrany.
Nerad bych Vás připravil o klidné, zajištěné stáří. :))
07. 10. 2010 | 09:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Příspěvek byl samozřejmě určen nicku (nicce) honolulu.
Pardon.
07. 10. 2010 | 09:37

honolulu napsal(a):

Kdyz pisi o zdravotnim ublizeni, tak je to ze zvysovani krevniho tlaku, Vy bambulo a ze stresu, ktery si privadite , kdyz jste blizko me, ve Vasich myslenkach.
Same nadstavby. Prestante mit koment, kdyz si pisu s panem Stejskalem. Kdyz nehodnotim to, co vy pisete jinym, tak nehodnotte to, co pisi ja jinym.
Proc me porad davate do styku s Nacisty ? Nebo s StB... Nenapadlo Vas, ze z toho by pro Vas mohla byt take neprijemnost ?
Mnohokrat jsem Vam rekl, ze jsem v zadne radikalni strane nebyl. Vy casto pouzivate pozdravy a slova z radikalnich stran. Me urazi, kdyz me zdravite : "Cest".
Nejsem zadny Vas "soukmenovec"...Zase nadstavba.
Kdyz si me budete vsimat, budu Vam nadavat - bude bashing..
Jinak, toto byl posledni pokus o dohodu s Vami.
07. 10. 2010 | 17:18

honolulu napsal(a):

Samozrejme pro tencokyda hnuj vysse uvedeny prispevek
07. 10. 2010 | 17:19

Zbyněk napsal(a):

Tencokyda Hnuj
Musím maličko doplnit,nejen že ty války vyhrály,ale ještě osvobozené národy nakrmili.Můžeš mi to věřit já to pamatuji.Vůni slaných buráků a párků cítím dodnes a ty džusy,to bych ti přál někdy zažít.
Takže prosím neříkej mi strejdo,když tak dědo.Ahojky!
07. 10. 2010 | 19:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zbyněk
Do těch válek, pokud vím se strejda Sam přidal s křížkem po funuse.
Proto se mi nejeví příliš objektivní, označovat je jako americké.
Nazdar ! :))

Máte tam hrubku, hádejte kde. :((

honolulu
Blablabla. Buď neumíte číst, jen psát, nebo to neumí Vaše ošetřovatelka. Howgh.
07. 10. 2010 | 19:22

nikdo napsal(a):

Naši armádu už dávno nepotřebujeme. V diskusi se jasně vyprofilovala skupina hrdinů, která může v Afganistanu realizovat své stupidní proamerické myšlení v praxi. Velet jim může pan Vondra. Parkanová bude zpívat při budíčku.
07. 10. 2010 | 19:31

Zbyněk napsal(a):

Tencokyda Hnuj
Díky našel jsem ji,to víš jsem na štíru s jazykem a ten computer taky není žádná sranda.Sam nastoupil přesně,aby to přineslo výsledek.Nejdříve také musel vyzbrojit Rudou armádu.Když jsem ji vítal,byly na autech bílé hvězdy.Auta dodali na barvu bohužel v tom kvaltu zapoměli.Tak ahoj a nečti jen tu jednu pravdu.
07. 10. 2010 | 20:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zbyněk
Nečtu. Ty ale taky. :))

Zas tam máš hrubku. Zbiňku.
07. 10. 2010 | 21:25

fdsasdasd napsal(a):

03. 12. 2010 | 06:37

michigan auto insurance quotes napsal(a):

Great weblog here! Additionally your web site so much up fast! What host are you using? Can I am getting your associate link for your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">michigan auto insurance quotes</a>
29. 07. 2011 | 19:50

cheapest auto insurance rates napsal(a):

Great – I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task.. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">cheapest auto insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 16:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy