Zrušme volby - ústavní soud bude vládnout

18. 04. 2010 | 16:19
Přečteno 28047 krát

Ústavní soud v pátek rozhodl, že do 30. září roku 2011 se musí v této zemi změnit zákon o důchodovém pojištění. Lidé, kteří měli v minulosti vysoké příjmy, mají prý „nepřiměřeně“ nízké důchody. Dle ústavního soudu je nepřijatelné, aby člověk, který měl příjem například 60-80 tisíc, měl důchod jen o pár tisícovek vyšší než člověk, který bral kupříkladu pouhých 15 tisíc.
Bohatým je třeba zvýšit důchody, říká ústavní soud, ber kde ber. Pokud není dost pro všechny, pak je zřejmě třeba vzít těm chudším podle biblického: Bohatým bude přidáno a chudým odebráno i to málo, co mají.
Až dosud jsem si myslel, že takové věci jako zvyšování daní, důchodová reforma, míra solidarity v sociálním systému .– že tohle vše je práce pro politické strany, odborníky ,prostor pro veřejnou politickou debatu. Nic takového. V Česku to máme jinak. Tady máme ústavní soud, který se dovolí zrušit termín demokratických voleb. U nás se ten stejný ústavní soud shůry snese do předvolební debaty a sdělí politikům a zákonodárcům, jak bude zítra vypadat důchodový systém. Dokonce dá i termín, do kdy musí být jeho zadání splněno. Dlužno podotknout, že termín 3O září 2011 je krajně šibeniční, vezmeme-li v úvahu mimořádné nároky na státní rozpočet, potřebnou dobu přípravy příslušných zákonů a třeba také fakt, že jsme uprostřed světové hospodářské krize, která všude vytvořila hluboké deficity rozpočtů.
Vím, že rozhodnutí ústavního soudu je nutné respektovat. To ale neznamená, že by bylo nekritizovatelné. Tvrdím, že tohle rozhodnutí je nezodpovědné a zasahuje do sféry politického rozhodování, které ústavnímu soudu nepřísluší.
Ústavnímu soudu nepřísluší rozhodovat, že solidarity už bylo dost a že v prvním pilíři důchodového systému bude nyní dominantní zásluhovost. V parlamentní demokracii to jsou zákonodárci , kteří mají právo stanovovat konkrétní podmínky realizace sociálních práv. Takové podmínky pak musí být závislé na sociální dohodě, ekonomické situaci státu a musí být výsledkem určité veřejné politické debaty.
Pochopil bych, kdyby ústavní soud zasáhl v případě, kdy by soudci došli k závěru, že například určitá část důchodců v naší zemi nemá zajištěny nejelementárnější podmínky důstojného života. Pak bych rozuměl odkazu na Listinu práv a požadavek „přiměřeného hmotného zabezpečení ve stáří.“ Jsem přesvědčen , že to, o čem mluví Listina práv občanů, je povinnost zajistit minimální sociální standard všem občanům v důchodu. Listina rozhodně nemluví o „přiměřenosti“ z hlediska představ a nároků jednotlivých občanů.
Onen první „průběhový“ pilíř důchodového systému je v drtivé většině evropských zemí založen na solidárním principu a rozhodně nevychází primárně z požadavků a představ občanů například v návaznosti na životní úroveň, na kterou byli po dosavadní aktivní život zvyklí. Alternativní přístup mají země jako Kanada či Nový Zéland. Ovšem ty chápou důchod spíš jako jakousi minimální sociální dávku , stejnou a rovnou pro všechny bez rozdílu předchozích příjmů
Tím vším se ale ústavní soud zřejmě vůbec nezabýval. Z důvodové zprávy plyne, že se nezabýval ani demografickými aspekty , ani srovnáním s jinými zeměmi, že ho nezajímala příliš ani statistika ani celková ekonomická situace státu. O důchodovém systému tu rozhodl někdo, koho evidentně příliš nezajímala ani bilance výdajů a příjmů důchodového systému.
Ano, jsou věci, o kterých má rozhodovat ústavní soud jako poslední instance. Ale takovou věcí nemůže a nemá být míra solidarity našeho sociálního, potažmo důchodového systému. Něco takového je doménou demokratické politické diskuse a vytváření širokého společenského konsensu. Politici pak musí rozhodnout a nesou za svá rozhodnutí odpovědnost. Musí být připraveni kdykoliv svá rozhodnutí hájit a čelit důsledkům.
Ústavní soud vstoupil znovu do prostoru, který mu nepatří. Je zřejmé, že ústavní soudci nejsou a nebudou odpovídajícím způsobem účastni další politické a odborné debaty kolem reformy důchodového systému Zdůvodnění, které pro svůj zásah poskytli, je přirozeně nedostatečné.. Je zarážející, že rozhodli přesto, že si musí být vědomi toho, že náklady a důsledky jejich rozhodnutí ponesou jiní.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Taky mě to zarazilo. Zdá se, že si ústavní soud osobuje pravomoci, které mu nepřísluší.
Podle všeho v blízké budoucnosti bude schvalovat i státní rozpočet.

P.S.: Jinak rozhodnutí ústavního soudu mě nepřekvapuje. Ústavní soudci, kteří výsady soudců hájí vždy až do roztrhání těla (mimo jiné není možno sahat jim na mzdy i kdyby stát zrovna kolaboval), patří do kategorie doposud "postižených" důchodců.
18. 04. 2010 | 16:28

ld napsal(a):

Autor,

kde jste vzal, že" bohatým bude přidáno a chudým odebráno i to málo, co mají" je vyňato z bible? Je vůbec myšlena Bible svatá?
18. 04. 2010 | 16:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Béda:
"Ústavní soudci, kteří výsady soudců hájí vždy až do roztrhání těla" Když už hájíte politický blábol pana Zaorálka, měl byste tak činit fakty. Poslední výrok ÚS Váš názor vyvrací.
http://nalus.usoud.cz/Searc...
18. 04. 2010 | 16:47

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
já mám dojem, že díky EU se můžeme odvolat do Štrasburku !!
Kompetence Ústava - Ústavního soudu, jsou jasně dané.
Přesahování pravomoci ÚS /zrušení voleb,nyní změnu důchodu/ si páni soudci koledují o REVITALIZACI jejich působnosti.
A to čím dříve, tím lépe, páč příště začnou určovat co mají nebo nemají politici dělat, např. s ARMÁDOU!!
Nevím totiž, zda-li "mírová" mise v Afghanistánu je ÚSTAVNÍ !!
Co na to ÚS ??
18. 04. 2010 | 16:49

granil napsal(a):

V každém případě nastala zajímavá a nečekaná situace,kterou budou muset politici do 30.9.2011 nějakým způsobem vyřešit.Nevím ,jak by se vypočítávali důchody po tomto datu.Paragraf 15 zákona č.155/1995 Sb.o důchodovém pojištění právě stanovuje hranice pro výpočet procentní částky důchodu a ten bude zrušen.Potom by se důchod vypočítával buď z nekráceného osobního vyměřovacího základu a to by se systém určitě zhroutil nebo by se výpočty důchodů úplně zastavily a důchodci by byli bez financí.To by bylo na pováženou.
18. 04. 2010 | 16:49

kolemjdoucí napsal(a):

Soudci už delší dobu vykazují znaky bludu vývyšného. Politici a potažmo občané jsou pro ně blbci, které je třeba ke "správnému" rozhodnutí dokopat. Tentokráte je tím správným rozhodnutím reforma důchodů, neboli jejich privatizace.

Myslím si, že páteční tah už je hodně na hraně a dost možná přecenili své síly. Privatizace důchodů je obrovská rozkrádačka, která nemůže skončit jinak než bankrotem státu a ožebračením všech lidí za současného zbohatnutí úzké menšiny. Jde jenom o to, jestli Ústavní soud potom zvládne přesvědčit lid, že on za to nemůže.
18. 04. 2010 | 16:50

Béda napsal(a):

Zbyněk Matyáš,

Je možné v případě, že státní dluh roste a výkonnost hospodářství klesá sáhnout na platy soudců? Proč přidat je možné ale ubrat nikoliv? Stalo se tak již někdy? V praxi hospodářských subjektů je to přece běžné - prospíváš = zvyšujese tvůj podíl na hospodářském přírůstku, uopadᨚ = tvůj podíl taky klesá.
18. 04. 2010 | 16:52

Holubář napsal(a):

Nu, pane Zaorálku, nerad, ale tentokrát....
SOUHLAS!
18. 04. 2010 | 16:57

myrta napsal(a):

Ano,souhlas s p.Zorálkem.Zajímalo by mě,jak by dopadl u ÚS důchodce s důchodem kolem 6-7 tis,který prokazatelně nemá na základní životní potřeby.On neměl nikdy v životě jakýsi sice skromnější-ale standart?Tady si jen určitá nadstandartní elita usurpuje právo nadstandartu.
18. 04. 2010 | 17:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Béda:
Nominálně nepřidat znamená reálně ubrat. Četl jste ten výrok v odkazu?
18. 04. 2010 | 17:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

myrta:
".Zajímalo by mě,jak by dopadl u ÚS důchodce s důchodem kolem 6-7 tis,který prokazatelně nemá na základní životní potřeby" Můžete zkusit. Je to ale nesmysl, takový důchodce neexistuje.
18. 04. 2010 | 17:12

stále rebel napsal(a):

Ústavní soudcům by měl někdo vysvětlit, co jsou to daně, jinak se můžeme dočkat například toho, že někdo přijde s tím, že platí vyšší zdravotní pojištění(daň) a tedy chce jiné zdravotní služby než mají ti ostatní.

Nepoměr u penzí je především v tom, že například někdo platí do šedesátky a pak umře, druhý je celý život dobře živen daňovými poplatníky (například soudce) a bude živen i v penzi do sta let.
První jen platil a nedostal nic, druhý si to uměl zařídit.
18. 04. 2010 | 17:13

číča napsal(a):

B.L.be také máte tituly ze předu i zezadu jako mudr. Ráth? To udělal pěknou reklamu doktůrkům, co? My vám ty tituly vytlučeme z hlavy! Socani, půjdete do tepláků.
18. 04. 2010 | 17:13

veverka napsal(a):

V této zemi je takovej neskutečnej bordel,že mě už nemůže překvapit vůbec nic.Ústavní soud se už delší dobu pasuje do kasty nadlidí,kteří si myslí že jsou posvátné krávy a můžou vše.Chce to zatnout jim tipec,co je moc to je příliš.S těmahle vyššíma důchodama pro bohaté budou takové výdaje,že by se měly strany napravo a nalevo spojit a něco s tím soudem udělat.Nebo je časem lidi sami naházejí na halapartny.Hlavně pravičáci mají pořád neskutečných keců o zadlužování,Řecku atd.,takže v jejich očích musí toto rozhodnutí působit jednoznačně nepřijatelně.Nebo že by né?
18. 04. 2010 | 17:17

hoven napsal(a):

dokonce i president, nejvyšší představitel státu a nejvyšší ustavní činitel je za určitých okolností odvolatelnej. nikoliv ústavní soudci. zdá se mi, že se ustavní soud jakoby ocitl mimo system a ustavní soudci propadají představě jako kdysi caligula ve starém římě...že jsou božstvo. chápu, soudní moc musí být v právním a demokratickém státě na výkonné moci nezávislá, ale na druhou stranu nemůže být absolutní. nade vším. docela bych uvítal, pokud by president v kontasignaci s premierem, předsedou PS a předsedou senátu mohli vetovat rozhodnutí ústavního soudu. to bych považoval za demokratickou i ustavní pojistku.
18. 04. 2010 | 17:18

myrta napsal(a):

Zbyněj Matyáš-důchodce s důchodem 6-7 tis.neexistuje?Tak vidíte jak málo toho víte o životě malých lidí.
18. 04. 2010 | 17:22

Tom napsal(a):

Zaoralku, nauc se nejdrive ridit schuze snemovny a pak teprve sva moudra rozsiruj dale. Absolutne nechapu jak clovek ktery neda dohromady soudislou vetua pri hlasovani v PS dokaze rici zda je zakon schvalen pouze po napovede muze aspirovat na post ministra zahranici. Opravdu tristni, stav CR, pokud se takovy lide drapou nahoru.
18. 04. 2010 | 17:25

petr napsal(a):

Soudci dali za pravdu názoru, že systém nebere dostatečně ohled na to, kolik lidé v životě vydělávali, a tím pádem i odváděli státu do penzijního systému.

Dva soudci s tím nesouhlasili, podle nich ÚS překročil hranice, které si dříve sám vytýčil. Soudci Jan Musil a Jiří Nykodým, kteří sepsali odlišná stanoviska k nálezu, varují také před ekonomickými dopady zásahu Ústavního soudu. Podle soudce Musila Ústavní soud porušil všeobecně uznávaný princip zdrženlivosti a vědomého sebeomezení v ústavním soudnictví. »Tento princip znamená, že Ústavní soud má zásadně rezignovat na to, aby 'provozoval politiku', tj., aby zasahoval do ústavou vytvořeného a ohraničeného prostoru svobodné politické tvorby,« uvedl Musil.

Soudce Nykodým upozornil na to, že ÚS ve svých úvahách opomenul důležitou proměnnou. Není a nemůže být totiž předem známo, jak dlouho bude pojištěnec přiznaný důchod pobírat. »Ti 'vysokopříjmoví', kteří odváděli několikanásobně vyšší pojistné, mohou i při existenci redukčních hranic v důsledku dlouhé doby pobírání důchodu výrazně přečerpat pomyslný podíl, jímž se na vytváření prostředků důchodového účtu podíleli,« uvedl Musil. Naopak ani lidé s nízkým příjmem nemusí vyčerpat vše, co do systému za život vložili.

Podle Nykodýma musí důchodový systém stát na solidaritě každého s každým, podobně jako v případě zdravotního pojištění. »Každý do systému přispívá tolik, kolik je schopen, tedy kolik může, aniž by jej to nepřiměřeně zatížilo. A naopak v případě potřeby ze systému dostává jen tolik, kolik potřebuje. Předem je mu přitom jasné, že mezi vkladem a čerpáním nemusí být, a nejspíš ani nebude, rovnováha,« napsal Nykodým.

Generální sekretář soudu Tomáš Langášek připustil, že nález je průlomový. Vstoupil totiž do sociálního práva, které je především věcí zákonodárců.
18. 04. 2010 | 17:27

Jirka Praha napsal(a):

18. 04. 2010 | 17:27

granil napsal(a):

Nevím,zda by vůbec došlo k nějakému řízení o nízkém důchodu,protože v takové situaci by i důchodce měl nárok na soc.dávky např. na příspěvek na bydlení apod. na vylepšení svého příjmu.
18. 04. 2010 | 17:30

snowfox napsal(a):

Bulomír cudně zapomněl zmínit, že to byli oni, SOCANI, kdo zatáhl ÚS do politického rozhodování - o zdravotnických poplatcích a reformách Topolánkovy vlády.

ČSSD - pátá kolona ČR - sklízí, co zasela a dobře jí tak.
18. 04. 2010 | 17:34

Jirka Praha napsal(a):

Upřesňuji - přečtěte si !

Útok na důchodový systém, nyní od justiční mafie !

http://jiricumpelik.blog.id...

!!!!!!!!!!!!!
18. 04. 2010 | 17:36

Vico napsal(a):

Psal jsem tu několikrát v souvislosti s rozhodnutím ÚS o ústavní stížnosti poslance Melčáka, že se náš Ústavní soud utrhl z řetězu. Zdrženlivost, které se ve svém disentu dovolává ústavní soudce Musil, vystřídalalo šílenství - chybí už jen pěna u huby.

Volně nám tu pobíhá mimo ohradu deset ústavních soudců/když pominu Musila a Nikodýma/ a prezident /momentálně v dočasně stabilizovaném stavu/.

Celou dobu se tu hrozilo socanskými sliby třináctého důchodu, které by nás za třicet let dostaly na úroveň řeckého fiaska a hele díru pod čáru ponoru udělali ti kluci v kolárku a talárku.Generální sekretář ÚS uznal, že to rozhodnutí je - průlomové -. Inu i takto eufemisticky se dá nazvat průrva v přehradní hrázi.

Obrana je jediná. Proti šílencům z Brna lze postupovat stejně -průlomově-. V termínu zadání ÚS splnit, ale stylem královny Koloběžky. O milimetr systém posunout od solidarity k zásluhovosti. Tedy jen tak, co náš přetížený státní rozpočet snese. Nula od nuly pojde. Ať si ta zvláštní parta iránských dohlížitelů prská jak chce.

Musím opakovat. Největším porušovatelem Ústavy je z řetězu utržený Ústavní soud.
18. 04. 2010 | 17:59

Milan napsal(a):

Je to neuvěřitelné, jak si všichni notují s panem Zaorálkem.
Přitom by stačilo, kdyby se parlament nechoval arogantně a ty pásma od kterých se počítá 30 či 10% občas valorizoval, tak jak stoupá průměrný plat v ČR.

Takhle se jim podařilo změnit tradiční důchodový systém, který mají všechny staré země EU v něco,
co je kopií americké "social security" - to není důchod
18. 04. 2010 | 18:03

alarm napsal(a):

Kdyby současný stav obhajoval "sociální Establishment" tzn. sociálně žijící občani, neřeknu ani slovo. Bohužel L.Zaorálek a spol. jsou občani socani (Establisment) nažraných pupků. Jeden je multimilionář (Mudr., který měl na záchrance největší počet mrtvých), druhý pozdní ejakuací zplodící dítě, které bude v budoucnu vinou starých semen geneticky strádat, a tak bych mohl pokračovat. Zvolme nové ČSSD s Establismentem občanů s maximálně s dvounásobným průměrným movitým i nemovitým majetkem. To by se ČSSD vyprázdnila, co?
18. 04. 2010 | 18:04

yara ze země krys napsal(a):

Soudci to zkoušejí ze všech stran a úhlů jak si zachovat životní úroveň po odchodu do důchodu. Myslím, že nová vláda a nová PS by měla do nich šlápnout a udělat jednou pro vždy razantní pořádek a jasně stanovit "pravidla hry". Takhle to vypadá, že by mohli rozhodovat
téměř o všem a zejména o problémech, které je zajímají! Pokud jsou neodvolatelné jednotlivé persony ÚS, je třeba změnit "systemizaci" a ÚS zrušit a kompetence předat jiné instituci třeba s jiným názvem!
Na podrazáky se musí podrazácky!
18. 04. 2010 | 18:11

granil napsal(a):

Milan:
Chci jen upozornit na to,že se pásma průběžně mění.V r.2008 byla hranice
100% do 10000 Kč
30% nad 10000 Kč do 24000 Kč.
V r.2009 se hranice posunula na:
100% do 10500 Kč
30% nad 10500 Kč do 27000 Kč.
V letošním roce nedošlo k valorizaci,tudíž se neměnily i výpočtové hranice.
18. 04. 2010 | 18:14

Admirál napsal(a):

Je to vzláštní rozhodnutí. Z podstaty systému, který funguje u nás od války a v Evropě od Bismarka, vyplývá, že nikdy nemůže být spravedlivý, protože obsahuje prvek solidarity.

Tudíž jedná se o rozsudek podkopávající prvek solidarity v našem právním řádu a je to tím pádem rozsudek s výrazným politickým podtextem.
18. 04. 2010 | 18:16

granil napsal(a):

Dodatek:
Nad uvedenými hranicemi je ještě jedna hranice a to 10%.
18. 04. 2010 | 18:17

Admirál napsal(a):

Je to vzláštní rozhodnutí. Z podstaty systému, který funguje u nás od války a v Evropě od Bismarka, vyplývá, že nikdy nemůže být spravedlivý, protože obsahuje prvek solidarity.

Tudíž jedná se o rozsudek podkopávající prvek solidarity v našem právním řádu a vnímám ho tím pádem jako rozsudek s výrazným politickým podtextem.
18. 04. 2010 | 18:19

Josef K. napsal(a):

Ústavní soud upozornil, že jisté věci nejsou v souladu se základním zákonem. Ústavní zákon stojí nad politickými zájmy a má zajistit stabilní prostředí. Nic víc a ni míň. Nvíc, zjevně je usnesení ÚS formulováno jinak, než tvrdí autor...Zaorálek píše o tom, co má v hlavě, ne o tom, co se skuteně stalo...Běžná nemoc. Je věcí politiků, aby našli přístup, který vyhoví zákonu a politickým i hospodářským zájmům státu, obyvatelstva. Je to patrně nejlepší cesta jak do politických rozhodnutí zaangažovat skutečné odborníky a ne pseudoexperty politických stran a jak donutit politcké garnitury k průhlednějšímu jednání. Nic víc se podle mně nestalo. Myslím, že právě nutnost zprůhlednit a zefektivnit systém pojištění i výběru daní je tím okamžikem, který "politiky" rozdráždil nejvíce.
18. 04. 2010 | 18:22

Pepa 3 napsal(a):

Hm, je to dost trapné, ale i v celkem věcné diskuzi, kde se ve svých názorech shodují tradiční rivalové z obou stran spektra, se najde několik jedinců, které vůbec nezajímá o čem byl článek, ale musí si léčit své mindráky na osobě autora. Že, pánové píšíci pod nicky "číča, Tom, snowfox a alarm".
Jinak souhlasím s převážnou většinou diskutujících. Myslím si, že se ÚS skutečně utrhl z řetězu a začíná se pasovat do role nějakého "kolektivního" monarchy z éry absolutismu. A těch, kterým se tam dalo alespoň trochu věřit neustále ubývá. Že pane Rychetský. (I když u vás to chápu, vy to máte za pár a tohle opatření se vás výrazně dotkne)
18. 04. 2010 | 18:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

myrta:
Bylo by dobré, kdybyste uměl číst až do konce: "důchodce s důchodem kolem 6-7 tis,který prokazatelně nemá na základní životní potřeby" prostě neexistuje.
Polopatě: Šest tisíc na základní životní potřeby je dostačující suma.
18. 04. 2010 | 18:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Milan:
"Je to neuvěřitelné, jak si všichni notují s panem Zaorálkem." Všichni ne.
18. 04. 2010 | 18:37

jarpor napsal(a):

To je tady debatérů, včetně autora, kteří se rozhořčují, co si to ten ÚS dovolil !!

No dovolil si dvě věci, možná tři :
Dal za pravdu žalobci, že způsob vypočtený důchod z jeho dosahovaných mezd a odvodů se ukázal pro něj nepřiměřeně snížený.

Žalobci důchod neupravil. Řekl sněmovně, páni poslanci, tedy i Vám, pane Zaorálku, zabývejte se tím, jak spravedlivěji vypočíst důchody.

Všem těm, kteří zde pláčou, jak málo "výše příjmoví" odvádí do společného, když jim minulá vláda "tak hrozně" snížila daňové odvody, tak ukázal, jak "rovné" daně, lépe jak "rovné" celkové odvody ti vícepříjmoví mají...

V řeči čísel :
Při 10.000 hr.mzdě je důchod ve výši 163 % odvedeného na důchod
při 25.500 hr. mzdě je důchod ve výši 85 % odvedeného
při 50.000 hr. mzdy je důchod 54 % odvedeného. (Počítáno z 35 let mzdy a pobírání důchodu 15 let)

ÚS sdělil, je to nepřiměřené, páni poslanci. Neplkejte, dejte se dohromady s odborníky na demografický vývoj a dalšími a do jistého data máte lhůtu, abyste s tím něco udělali...

To, že nejsou peníze, to se soudem o přiměřenosti či nepřiměřenosti nemá nic společného. I když máme plné věznice, přece soud nemůže nechat vraha bez trestu...

Stejně jako neřekl, aby se zrušila mezigenerační solidarita...

Hezký podvečer
18. 04. 2010 | 18:40

Nemo napsal(a):

Kterýže to článek Ústavy podle rozhodnutí Ústavního soudu zákon o důchodovém pojištění porušuje??
18. 04. 2010 | 18:49

Belgičan napsal(a):

Ústavní soud ČR rozhodl, že většina nemůže okrádat menšinu jen proto, že tato většina je schopna si zvolit zástupce, kteří jí jdou(hrubě zjištně) na ruku.
Tito zástupci dostali termín, do kdy mají toto neprávo, jimi dlouhá léta ignorované, napravit.

Jeden z největších politiků ignorantů se z toho na tomto blogu osypal. Spolu s ním téměř celá levicová squadra toužící po penězích, které jim nepřináleží.

P.S.
Ty peníze na důchody nadprůměrně vydělávajícím tu byly. Oni si je totiž sami do státní pokladny předplatili! Kde jsou dukátky nyní by měl vědět m.j. i pan Zaorálek. A on to ví. Proto tak kejhá!!!
18. 04. 2010 | 18:51

karelhá napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):

/zkracuji/
...důchodce s důchodem kolem 6-7 tis,který prokazatelně nemá na základní životní potřeby....takový důchodce neexistuje.
18.04.2010 17:12:57
Každý čtení znalý občan, kromě Karla Matyáše ovšem kterému to uniklo, si mohl v posledních dnech přečíst, že v tomto státě je dokonce na 25000 starobních důchodců s důchodem do 4999 (k 31.3.2010.
18. 04. 2010 | 18:52

dennis napsal(a):

Ustavni soud ma uz ve svem titulu neco "nedotknutelneho". Zabyva-li se ryze ustavnimi otazkami, napr. uplatneni retroaktivnosti zakonu a definici, co je a co neni ustavni zakon, prosim na tomhle poli Ustavni soud nema soupere ani spoluhrace.

V situaci, kdy Ustavni soud vstoupi na pole "reseni po vytce politicke otazky", napr. ma-li duchodovy system vetsi nebo mensi mirou byt zalozen na principu socialni solidarity nebo na principu zasuhovosti, pak partnerem v dialogu je vlada a parlament. V okamziku, kdy Ustavni soud predklada budoucimu parlamentu a vlade ukoly na poli, ktere neni jeho domenou, ocekavam, ze parlament a vlada poskytne Uztavnimu soudu prostor, kde se bude spolupodilet na realizaci techto ukolu. Jak uz tady nekdo rekl: Ustavni soud bude spolurozhodovat o vladnim rozpoctu. A proc ne? Prolomil se na nove hriste? Bude hrat podle pravidel. Potentuje svym zasahem ekonomiku statu? Pujde za to od valu.

Priklanim se k tomu, aby driv, nez Ustavni soud zasadnim zpusobem poskodi fungovani vlady, nemene inteligentni poslanci podobne jako onen poskozeny duchodce se obraceli na Ustavni soud se svymi podanimi a domahali se reseni mnoha jinych konkretnich otazek, ktere vladu zamestnavaji.

Pak by se videlo, s jakou vervou a jak rychle by se Ustavni soud ujal sve role v prolomenem prostoru.
18. 04. 2010 | 18:57

patriot napsal(a):

Technická poznámka k „principu zásluhovosti“ u státních zaměstnanců:

Tito zaměstnanci žádné reálné daně do rozpočtu neodvádí, tedy ani do penzijního systému – jejich příspěvek je nulový bez ohledu na výši platu. Politici, úředníci, soudci atd. pouze spotřebovávají daně odvedené soukromým sektorem, který na jejich nemravné příjmy musí vydělat.

Podle nehorázného „nálezu“ ÚS takovým daňovým strávníkům přísluší koryto i v penzi. Přestože při svých příjmech musí mít z peněz daňových poplatníků našetřeno tolik, že vůbec žádný důchod nepotřebují.

Nejlépe placení státní zaměstnanci ve skutečnosti ze systému nejvíce užírají. Na základě čeho si tedy zasluhují penzi vyšší než prostý človíček pracující např. v průmyslu, který mnohdy celý život do penzijního systému reálně přispíval?

Daňoví poplatníci všech zemí, spojte se!
18. 04. 2010 | 18:57

Belgičan napsal(a):

karelhá,

a uvádí tato statistika i důvody toho, proč si tito důchodci nezaslouží více?(Předpokládám, že v opačném případě by měli vyšší důchod)
18. 04. 2010 | 18:58

Béda napsal(a):

Otázka¨:
Co se staně, když poslanci ve stanoveném termínu přání ústavních soudců nevyhoví?
18. 04. 2010 | 19:01

Tunel napsal(a):

Dnes souhlas
Oni ti nadprůměrní většinou vysávají státní kasu tím, že sedí na státních zakázkách, různých manažerských postech a státní správě. Proč se ze svých zisků tedy nepřipojistí ?
18. 04. 2010 | 19:01

Gerd napsal(a):

V první řadě to chce oddělit důchodový účet od zbytku rozpočtu této země, aby už nedocházelo k jeho rozpouštění ve státních rozpočtech, jak zde zavedl Václav Klaus.
V dalším kroku pak lze stanovit potřenou míru solidarity v návaznosti na další zákony a zejména životní minimum.
Podle mě chtěl asi Ústavní soud dát signál, koukejte už konečně politici začít připravovat důchodovou reformu, o které 20 let jen mluvíte. To není zase tak mnoho, p. Zaorálku.
Speciálně p. Zaorálek je jen takový slovní bojovník, když má dojít k činům, na vše rychle zapomene. Je jen takový oranžový Alexandr Vondra.
Všem hezký večer!
18. 04. 2010 | 19:02

J.H. napsal(a):

Veverko, vy jste si ještě nezvykl na naše nadlidi ? Kdepak jenom soudci, to máte poslance, senátory, vládu, zbohatlíky, novináře. A že je někdo naháže na halapartny ? Ale kdepak. Většina lidiček se těší, že se mezi ně někdy dostane. Donedávna si mysleli, že jim to zprostředkuje ODS. Dnes svoje naděje upínají k TOP09 a VV
18. 04. 2010 | 19:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

karelhá:
Ani Vy nejste schpen dočíst do konce, pane ´diskutére´?!
18.04.2010 18:36:28
Opravdu je zajímavé, jací lidé souhlasí s autorem.
Vaši omluvu nepředpokládám.
18. 04. 2010 | 19:04

jarpor napsal(a):

Béda

Odpověď :
Pozbude platnost paragraf, jež stanovuje, že z vyměřovacího základu nad 27 tisíc se započítává do budoucího důchodu jen 10 %.

Hezký večer
18. 04. 2010 | 19:05

Belgičan napsal(a):

patriote,

ÚS nemůže přece vycházet z předpokladu, že zaměstnanec (třeba státní) si svůj plat nezaslouží. To jest, že neodvádí adekvátní přínos do společného.

Toto posuzování v soukromém sektoru provádí soukromník - majitel. Ve státním sektoru to mají na starosti politici, potažmo úředníci.

Skutečnost vypadá tak jak vypadá. K tomu máme my voliči volby. Bohužel nefunguje vše tak jak bychom si přáli.
18. 04. 2010 | 19:05

Lena napsal(a):

Pane Zaorálku,

už zase štvete lidi proti sobě? Rozděl a panuj, co? To Vám jde dobře.
Jinak ostatní vystihl jarpor.
18. 04. 2010 | 19:07

S.Š. napsal(a):

Nemo : Ústavní soud dospěl k závěru, že napadené ustanovení se ocitlo v rozporu nejen s čl. 30 odst. 1 Listiny, ale též s čl. 1 a čl. 3 Listiny garantující rovnost obecně i rovnost v základních právech zaručených ústavním pořádkem. Protože jde o tzv. sociální práva, podmíněná zákonnou úpravou, má zákonodárce poměrně široký prostor pro úpravu (volbu systému, nastavení jeho parametrů, konstrukce dávek, podmínky výběru pojistného), avšak nesmí si ani zde počínat zcela libovolně, musí ctít samou podstatu a smysl základního práva na přiměřené hmotné zabezpečení a zejména respektovat všeobecně platné principy rovnosti před zákonem a rovnosti v základních právech. Nález ÚS zde, viz http://www.usoud.cz/clanek/...
Poznamenat je třeba, že nález nemá retroaktivní působnost, soudce-navrhovatele se tedy týkat nebude, stejně jako to, že díky nerovnosti založené v r. 1948 2/3 obyvatelstva diskriminovaly ostatní. Zákon, který stanoví, že čím víc člověk přispívá do důchodového systému, tím menší důchod v poměru ke svému příjmu dostane zpátky, nepřipadá diskriminační jen panu Klausovi, předsedovi "nejpravicovatější pravice" Petru Machovi, pánům Paroubkovi a Zaorálkovi a - jak jinak - českým komunistům, viz
http://www.halonoviny.cz/in...
18. 04. 2010 | 19:07

vlk napsal(a):

Ohledně ÚS jsem po jejich rozhodnutí v kauze Melčák napsal toto: http://www.outsidermedia.cz...

Nicméně - tenhle Zaorálkův blog je o lidské závistia pro lidskou závist. A potvrzuje tézi, že soc dem s e stává stále víc e jen partají těch, co zcela rezignovali na hlasy levicovéa levostředové inteligence a příslušníků střední třídy s touto orientací.
Jinak by podobný blog vůbec nemohl napsat. Kdyby to napsal někdo z ODS , napsal bych blábol. Nezbývá mi nic jiného, než poprvé stejným slovem - tedy BLÁBOL označit blog Lubomíra Zaorálka. Myslel jsme, že poslední blog o Bartákovi byl předvolební úlet.
Vidím, že uď úlety pokračují nebo prostě , že jde o trend.Nad kterým už budu muset skutečně vážně přemýšlet.

Solidarita pro mne není prázdné slovo. Solidarita je pro mne nutností, pokud v tomhle státě chceme jakž takž přijatelně žít, mít přijatelnou míru kriminality a nechceme se rychle dožít slumů, kam se i policie za bílého dne bud e bát. O tohle nikdo nestojí.

Na druhé straně solidarita musí mít nějaké meze a nějakou hranici. Není totiž možné, aby někdo odváděl z 1,35Kč své mzdy/ kolik stojí zaměstnavatele/80a více haléřů,ale když má čerpat plnění z těch odvodů , tak první tři dny nemoci byl doma zadarmo a zbytek za směšnou almužnu. Není možné, aby když ztratí práci / proti čemuž není imunní a když se dostane do let je jeho situace při ztrátě zaměstnání fatální/ brát další směšnou, navíc krátkou almužnu.

A jsme u důchodů. Ústavní soud neřekl nic nečekaného. Ústavní soud prostě jen řekl, že solidarita je příliš velká. A nespravedlivá k těm, kteří platí. Ústavní soud neřekl, jak je to správně. Dal politikům možnost politického konsensu.
Prostor k řešení. Těch řešení může být celá řada.
zastropování, které takovým řešením bezesporu je - padne. OK. nemůžeme si jej dovolit.

Jenže máme tady něco, co kdysi prosazovala sama soc d em... V době , kdy to byla plně moje partaj. Totiž za Vladimíra Špidly. A to řešení se jmenovalo - individuální účty!! Zaorálek se ani nenamáhá si na tenhle soc dem program vzpomenout!
Máme před volbami, a nízkopříjmových je mnohokrát více než těch s vyššími a vysokými příjmy. takže hurá na tzv. bohaté!
Lovíme hlasy.
Ti s vyššími přijmy vás nezajímají. Řekli jste tohle hodně nahlas před volbami 2006. Říkáte to znova. Dobrá , beru to na vědomí. stejně jako v roce 2006.A celá naše rodina. Zřejmě celý tenhle elektorát chcete přenechat TOPless , ODS , VV a podobným. Třeba časem někomu v Liďáku docvakne, že TIHLE lidé chodí pravidelně k volbám. Třeba někomu docvakne, že zas až tak moc nevolí různé nové komety, že až tak moc nepodléhají náladám. Třeba někomu docvakne, že pokud soc dem vyhraje volby, nejspíš bude muset udělat soustu věcí, které půjdou proti nízkopříjmovým. Jinak s e žádná sanace státních financí udělat nedá. Střední a vyšší vrstva to pochopí. Nízkopříjmoví nikoli. Těm totiž při každém takovém opatření půjde doslova o život. Vím to. A vím také, že jim v té chvíli začnou na píšťalky vyhrávat komouši , Vandalové a kdo ví kdo další. / Pak kalkul primitivní lidské závisti prostě vyšumí Zaorálku. Není jen zítra. Je i o pozítří. Kdo brání dohodě politických stran, že se druhé pásmo krácení nezvedne z dnešních 10-ti% na nějakých 15%: Nálezu US bude vyhověno, státní kasu to nezruinuje. Kdo brání dohodě politiků říci -od příjmu toho a toho půjde 1,2 nebo kolik procent na individuální účet každého . Nekráceně a dostane to jako premii ke svému důchodu? Tak by peníze zůstaly
pokračování
18. 04. 2010 | 19:07

vlk napsal(a):

dokončení
v systému a fungovaly by jako nárazník. Protože lze počítat s tím, že platy půjdou dlouhodobě nahoru a tedy co je dnes vysoký plat bud e za deset let průměr a tedy vše bud e zvládnutelné?
Ne , ono je daleko snazší napsat blog , postavený a opřený jen o lidskou závist.
A ještě jedna poznámka pane Zaorálek – korupce je problém napříč politickým spektrem! není jen korupce ODS nebo TOP nebo těch napravo. Je i korupce těch nalevo. A zaměstnanec m , zpravidla jen to,c o si vydělá. On nejede v kšeftech všeho druhu! D teď mi žádný z blogerů levice nebyl schopen odpovědět na naprostý nonsens a paragox současné volební kampaně - totiž proč žádná z parlamentních stran neuchopila jako předvolební téma a univerzální klacek na soupeře tendr na nové flinty. Kus za 135 000 Kč. V době , kdy na podobné kapric e rozpočet prostě nemá. A přezbrojení je tedy prioritou na 387. místě důležitosti.
Nikdo na to nereagoval.. Proč asi? Co kdybyste zkusil příští blog věnovat tomuhle paradoxu? Protože jinak zůstanu u svého závěru, že tady jste prostě dostali namazáno všichni.
Takže pak daňový poplatník snadno chápe, že vám nízké důchody nijak nevadí.
18. 04. 2010 | 19:08

radek napsal(a):

toto je pěkná ukázka, jak po modré snižovat dluhy... a další řeči jsou zbytečné...
je také ukázkou toho, kam vede v česku "závislost" doživotně dobře zajištěných soudců na penězích (proč by si nestanovili ještě královské důchody, že...)...
18. 04. 2010 | 19:14

pavla napsal(a):

Autor: Nechci tady polemizovat o tom, jestli ÚS měl či neměl právo takto rozhodnout. Důležitá věc je ta, že vy pořád křičíte, jak se musí bohatým zvyšovat daně, pořád se vám zdá, že odvádějí málo, chcete zrušit stropy na pojistném a na druhé straně vám vůbec nevadí ten nepoměr v důchodech. Je snad trochu rozdíl, když někdo odvede za svůj život stonásobně víc než jiný a důchod má max. dvakrát takový. Tímto tak jedině můžete donutit hodně vydělávající opět k tomu, aby našli skulinky v zákonech a odváděli méně než mají. A navíc opět zasíváte semínko nenávisti, ostatně, jak je vaším zvykem, a to tím, že píšete, jak se bohatým bude přidávat a chudým brát. Je jasné, že by se měly důchody vzledem k naší obrovské díře v rozpočtu zvyšovat postupně, ale nějak se začít musí. Nemluvte o solidaritě, tu už snad prokazují ti bohatí svými odvody, které jsou mnohonásobně vyšší jak u těch chudých. Jinak bych ráda viděla, jak se nebudete zrovna Vy rvát o vysoký důchod, až se k němu dohrabete. Doufám, že si řádně spoříte, ať potom nemusíte kvůli nedostatku, na který nejste zvyklý, obírat ty chudé.
18. 04. 2010 | 19:18

patriot napsal(a):

Belgičan:

V rámci této diskuse nejde o to, zda si dotyčný státní zaměstnanec plat zaslouží nebo ne.

Jde o to, že jeho finanční příspěvek do systému je nulový. Přesněji řečeno záporný, neboť ze systému pouze čerpá.
18. 04. 2010 | 19:18

radek napsal(a):

vlk

tentokrát s Vámi nesouhlasím, toto není téma pro ÚS, o míře solidarity mají rozhodovat odborníci na penzijní systémy a nikoliv lidé, kteří jsou (z důvodu vysokých platů) jasně ve "střetu zájmů" - obdoba když manažeři stanovují platy sami sobě... pro mě věrohodnost českého ÚS = 0

P.S. už v jedné pohádce zaznělo, že právníkům jde obvykle více o peníze než o hru...
18. 04. 2010 | 19:21

Béda napsal(a):

S.Š.,

žádná skutečná rovnost obecně a ani rovnost před zákonem neexistuje.

Vezměte si třeba jenom možnost soudní kauce. Pro chudé a středně příjmové jde pouze o hypotetickou možnost. Ti nejbohatší, kteří "našetřili" poctivě miliardy, jej bohatě využívají. Poté, co jsou propuštěni z vazby a vyšetřováni na svobodě, buďto zmizejí svědci, anebo si rozmyslí výpověď, ztratí paměť, žalovaný se stane nevyléčitelně nemocný anebo se prostě ztratí někde ve světě. O možnosti koupit, zastrašit soudce ani nemluvě. Podle jistého soudního výroku zde působí justiční mafie. (viz soudce Berdych, různí "arbitrážníci" a pod..)

Jiná věc: Když jde o přidání na mzdě ve státní sféře, t.j. v nevýrobě, kam patří i soudci všech kategorií. Zde se důsledně ctí princip - všem stejně - MÍNĚNO PROCENTUELNĚ STEJNĚ! To znamená Př. + 5%: u zdravotní sestry s platem 16000 Kč + 800Kč, u soudce, poslance, senátora s platem řekněme 60.000 Kč + 3000 Kč. Protože ubírat prakticky není možno, sociální disproporce neustále narůstá.

Teď přicházejí ústavní soudci s tím, že má dojít "k narovnání" v solidárníém systému, t.j. k důslednému poměrnému kopírování mzdového systému v oblasti důchodů - bez ohledu na hospodářské výsledky státu.
18. 04. 2010 | 19:25

S.Š. napsal(a):

vlk : Vy jste se do toho ale pustil skutečně od podlahy ! :-)
18. 04. 2010 | 19:27

vlk napsal(a):

radku
dnes s emnou nebudete souhlasit nejen vy ,-)) SPodobný postoj zaujme spousta těch, s kterými jinak sdílíme společné názory.
Pokud jste četl materiál, který jsme nalinkoval, snadno zjistíte, že si podle men US už dávno , naprosto nepřípustným způsobem přivlastnil kompetence, které nemá.
S tím politici nic neudělali. Já bych s e o to na jejich místě , po kauze Melčák byl rozhodně pokusil.
Tak nechť si teď nestěžují.

A měli by si, stejně jako my ostatní, prostě zvyknout, že US bude rozhodovat jednoutak, jak se nám líbí jindá tak, jak se nám to nelíbí.
Jde ale o meritum věci -a tím je : jak velká míra solidariyt je skutečná solidarita a kde začíná vydírání?
Čím dál víc si myslím, že letos prostě nepůjdu k volbám. Není nikdo , s kým bych se mohl aspoň trochu ztotožnit.
18. 04. 2010 | 19:28

vlk napsal(a):

Milá S.Š.
co mi taky zbylo, když jsem viděl Váš precizní materiál...

Prostě mi zásadně vadí primitivní demagogie. A tohle ,co napsal Zaorálek nic jinéhonení.
Jestliže stejně vyjíždím proti demaggogům zprava....
Prostě - jestli nebudeme měřit všem stejným metrem , čeká nás maler.. Těžký maler.
18. 04. 2010 | 19:31

S.Š. napsal(a):

Béda : O tom, zda existuje či neexistuje SKUTEČNÁ rovnost obecně či před zákonem, jak píšete, není řeč. Řeč je o tom, že ÚS shledal, opakuji, že napadené ustanovení se ocitlo v rozporu s LZPS. Od toho tady ÚS máme. Je to přece stále stejné. ÚS řekne něco, co se politikům velmi silně nehodí do krámu a piští jak raněná podsvinčata. Velmi mne baví to pozorovat.
18. 04. 2010 | 19:35

radek napsal(a):

vlk

mám obavu, aby stejně nepostupovalo více znechucených lidí, neboť "privatizace" zdravotnictví se opravdu bojím a partička ODS+STOP09+VV je nachystána...
18. 04. 2010 | 19:35

Béda napsal(a):

vlk,

těžký malér nás čeká tak jako tak. Viz vývoj veřejného dluhu.

Různé FVE, arbitráže, ekologické sanace jedné firmě, porcování medvědů, necitelné zásahy do důchodového a zdravotního systému, zalobbované zákony, nákupy armádních hraček a podobně pouze akcelerují zkázu Titanicu.
18. 04. 2010 | 19:37

S.Š. napsal(a):

vlk : Ano. Díky za objektivitu.
18. 04. 2010 | 19:37

Béda napsal(a):

S.Š,

svůj názor na kompetence ÚS a míru jejich (nad) využívání jsem popsal již při vstupu ÚS do problematiky předčasných voleb.

Dle mého by bylo velice záhodno aby sněmovna ústavním zákonem (resp. přijetím nové ústavy) nově přeformulovala kompetence nejvyšších ústavních činitelů - počínaje prezidentem a konče Ústavním soudem.
18. 04. 2010 | 19:41

vlk napsal(a):

S,Š.
rádo se stalo....nějak nevidím důvod, proč bych si měl sám sobě lhát. Vy ostatně také ne.
radku
a kd e máte jistotu, že v režii soc dem k ní nedojde?

BéĎa
a ty uvedené věci jsou jen pravicových? Nemám problém s odpovědí, že jsou víc epravicových.
18. 04. 2010 | 19:43

cenda napsal(a):

Asi tomu vsemu nerozumim. Samotny Ustavni soud si kauzy nevyhledava. Cili at si s tim poradi ti, co vymysli kraviny a nic soudu neposilaji, ne???
18. 04. 2010 | 20:03

Suchec napsal(a):

Vlk, SŠ.

Prdy a kecy.

Nejlépe to asi vystihl soudce Nikodým.

http://www.concourt.cz/clan...
18. 04. 2010 | 20:22

vlk napsal(a):

Suchec

taky lovíš volební hlasy? nebo máš prostě problém s tím, že by někdo měl větší důchod než ty?

co takhle uzákonit,,že každý , kdo má důchod vyšší než x z toho bude platit milionářskou daň?
Vývody soudce Nykodýma jsem četl. Výsledek je tem, že o s vé pravd ěpřesvdčil ještě jednoho usmana. Ostatní to viděli jinak.
18. 04. 2010 | 20:25

vlk napsal(a):

Jo mimochodem
Suchec -
tuhle kauzu na US přehrál Krajský soud v Ostravě. Protoež došel k názoru, že rozhodnutí patří jemu. I s tím máš problém?
18. 04. 2010 | 20:27

Suchec napsal(a):

Vlk:

To, že jsi nepochopil neznamená, že máš pravdu.

BTW, já ještě dlouho na důchod nebudu mít čáku. A kdoví jestli vůbec.

Začínáš používat zjednosdušenou modou demagogii, viz. o závidění vyššího důchodu.

Zde vůbec nejde o vyšší , či nižšší důchod. Zde se jedná o to, že lověk mající nějaký zaněný příjem odvádí dle daných pravidel část mzdy do soc. systému, e kterých se financují důchody jeho současníků.

V žádném případě ty odvody na soc. poj. nejsou něčím, čím by si jedinec "šetřil" na svůj důchod.

Vyděláváš tolk a tolik? Budeš odvádět tolik a tolik.

Výpočet výše důchodu nemá příčinnou souvislost s tím, kolik ti bylo strháváno na soc. pojištění.

Je zajímavé, že v případě zdr. poplatků to ÚS pojal opačně.
18. 04. 2010 | 20:38

Frante napsal(a):

Pane Zaorálku

Myslel jsem že soud posuzuje reálné dění událostí se zněním zákona (ústavy). Soud neřeší kde vzít prostředky na to, aby zákon mohl být dodržen. Pokud zákon připouští výklad , který legislativci nezamýšleli jedná se o nejasnou, nebo chybnou formulaci zákona, tedy chybu legislativců. (Brečíte dobře ale na špatném hrobě)
18. 04. 2010 | 20:56

Béda napsal(a):

Princip zásluhovosti:

proč pouze v důchodové oblasti?Zajímavé by mohlo býti naplnění tohoto principu v oblasti odměňování ve státní správě a státních orgánech obecně.

Ještě jsem neslyšel, že by byla vyvozena adresná HMOTNÁ (finanční) odpovědnost s povinností uhradit státu vzniklé škody vůči úředníkovi, poslancům, kteří schválili zákon, který poškozuje ekonomiku, ministrovi, který zaloboval špatné rozhodnutí, resp. si pustil "hubu na špacír (př. ministr Bojar) a podobně.
18. 04. 2010 | 20:56

Duroy napsal(a):

Peníze nejsou, to je fakt, co bude znamenat rozhodnutí US? Vzhledem k tomu, že máme jen jednu nádobu, která se jmenuje penzijnní pojištění (je mi jedno, jak se dá jinak nazvat), tak dojde:
1. K privatizaci současného způsobu penzí, s nucením povinně spořit (je jedno, zda 2,4,či 6 %) do soukromého penzijního fondu.
2. Dojde k pozastavení valorizace nižších, a průměrných důchodů.
3. "Produktivní" ovčané zaplatí více na daních. Sjednotí se soc. zdrav. a daně do jednoho balíku, a DPH se sjednotí na 20-22 % s cílem zamezit plýtvání státu a snižování státního dluhu.
Najde se někdo, kdo osloví US, co dělají naši borci v Afganistánu?
18. 04. 2010 | 21:00

Vrták napsal(a):

Pane Zaorálek,
Vaše strana je zapřísáhlým nepřítelem těch, kdo se snažili pracovat tak, aby vydělali co nejvíce. Ať už podnikáním nebo prací. Pokud ze svého příjmu poctivě odvádějí patřičnou částku na sociální zabezpečení, nevidím důvod aby měli odpovídající penzi.
Spíše mně zajímá Vaše kvalifikovaná odpověď na téma cikánské důchody. Z čeho jim je stát počítá, když celý život dělají kulové a my je platíme z našich daní? Jestliže je pravdou, že z průměrné mzdy, přestávám okamžitě pracovat nebo se začnu přiklánět k jiné partaji, která má tuto otázku v programu.
18. 04. 2010 | 21:05

yara ze země krys napsal(a):

Po přečtení všech příspěvků jsem si uvědomil složitost celého problému a navíc státní kapsa je poloprázdná, čeká nás teprve splácení stále narůstajícího dluhu a počet lidí co vytváří skutečné hodnoty se neustále zmenšuje a počet důchodců se rovněž neustále zvětšuje. Do toho volby a příchod politiků, kteří mají zájem jen o své požitky a partička lidí od výkonné moci jako jsou např. soudci a státní zástupci naservíruje a podá na podnose zákony politikům co vyhovují jen
a hlavně jim. To nemůže dopadnout dobře, tady se budou ještě dít věci!
18. 04. 2010 | 21:06

Suchec napsal(a):

yara:

jjj, chcee půjčit RV3, nebo RV4? Obojí mám již nabroušené :-)))
18. 04. 2010 | 21:09

Duroy napsal(a):

To Vrták: A která strana není zapřisáhlým nepřítelem pracujícího člověka?
18. 04. 2010 | 21:13

tata napsal(a):

pane vlk

K SOUDCUM SEM dost skepticky a podle mě se vymkli kontrole,nebo lepe takovemu selskemu rozumu,ano je třeba jejich nestranost,ale zaroven musí byt odvoletalnost jak to zkloubit to teda nevim,ted nemyslim konkretně ustavni ale jako celek.SAMOZŘEJMĚ JAK vyřešit co je neakceptovatelny,protože jednou řvou z prava jednou z leva to je ořišek,ale tento stav je předzvěst katastrofi,nebot na všech stupnich počinaje soudci, statní zastupci,statní spprava chybí zodpovědnost,nest nasledky třeba i za špatné rozhodnutí,nemusi to byt podvod.

POCTIVY podnikatel nese zodpovědnost že zkrachuje,dělnik uděla zmetek platí statní uřednik je v mnoha připadech povyšen ale soudce je prakticky nedotknutelny

pane vlk tentokrat jste mi překvapil ale ne soudcema ale že nepudete volit,to trochu popřete sam sebe ,vim že ma volba bude velice špatna ze vším co jste o čssd řekl souhlasím ale podle meho pohledu je to tak rozehrany,otravit voliče co nemaj přehled, vy ho mate tak vam musí byt jasne že to nejhorší co nas čeka je pan Kalousek+ODS u lizu,ASPON JA TO TAK VIDÍM
18. 04. 2010 | 21:23

dennis napsal(a):

Na tomhle vyroku Ustavniho soudu me zajimaji jako lajka dve veci:

Zaprve: Kdo a komu je zodpovedny za tuhle "korekci bezpravi". Dohlizet bude Ustavni soud. Tomu bych rozumel. Dokonce si na to zvolil termin. Ale kdo je ten zodpovedny? Premier, vlada, parlament, politicke strany, reprezentovane svymi poslanci? Vinikem v pripade nevyhoveni by mela byt fyzicka osoba nebo kolektiv?

Zadruhe: Jaka je vymahatelnost v pripade "mareni soudniho rozhodnuti"?

Jeste jedna otazka me trapi: Je mozne, aby se vlada z toho vyvinila jinou formulaci zakona? Aby nove zneni duchodoveho zakona neobsahovalo formulace, ktere Ustavni soud napadl?

A jeste poznamku k diskuzi: Sledovat, jak nekteri oznacuji "socialni solidaritou" stejny subjekt, ktery jini oznacuji za "asocialni zavist", je pro mne tema k zamysleni.
18. 04. 2010 | 21:25

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, víte přece co radil Jára Cimrman
Já vím, je těžké myšlenku udržet.
Článek je o důchodech a vy o kaucích.
18. 04. 2010 | 21:59

Pípa napsal(a):

Vlk,
naprosto s vámi souhlasím. Ještě se mi vybavil potící se a koktající předseda ČSSD,když si uvědomil, že by v tom měl něco udělat, kdyby zvítězil. Bohuže vedení socdem je špatné. Máte pravdu, řešení určitě jsou, aby se vyhovělo spravedlivějšímu rozdělování prostředků na důchody, např šetřením za podvodně získané invalidní důchody, atd. Ale to by museli být politici na vyšší úrovni schopností a pracovat.
18. 04. 2010 | 22:00

Pepaq Řepa napsal(a):

Všichni rorhořčení by tedy logicky měli volit hnojařova Johna.

Jestli se nepletu, mají Věci veřejné v programu stejný důchod pro všechny.

Stejný důchod pro Pištu Červeňáka pobírajícího podporu do doby než urval invalidku jako pro profesora Holého.
18. 04. 2010 | 22:05

Petr napsal(a):

Své vydělané peníze si každý může schovávat do štruzoku nebo je ukládat do banky, záleží na jeho rozhodnutí. Z banky si je pak může kdykoli vybrat, může konto darovat, lze ho dědit.
U penzijního pojištění je to podobné s tím rozdílem, že
1) placení do penzijní ,,banky,, je povinné,
2) každý platí částku určenou PROCENTUÁLNĚ z jeho výdělku, kdo vydělá více, platí více a naopak,
3)pojištěnec si však své peníze z fondu nemůže vybrat, nemůže je darovat ani je nelze dědit,
4) jestliže nastane pojistná událost, tj. pojištěnec dosáhne důchodového věku a není zaměstnán, dostává z fondu pravidelně výplatu určité částky,
5) někdo se důchodového věku nedožije a jím vložené peníze tedy ,,propadnou,, ve prospěch fondu.
6) výše vyplácené částky je určena PROCENTUÁLNĚ z jeho průměrného platu. Kdo měl vyšší průměrný plat a platil tedy procentuálně víc, dostává více a naopak.
7) přitom je zaručeno, že i ten, kdo vydělal málo a odvedl do fondu procentuálně málo, dostává vyplácenou určitou minimální dávku - z peněz těch, kdo svůj ,,vklad,, nevyčerpají.

Co je na tom nepochopitelného?
To jenom socky a závistivci chtějí, aby ti schopní a pilní měli zrovna tolik jako ti lenoši a lemplové.
18. 04. 2010 | 22:12

katar napsal(a):

Petr:
Nechtěl jste při současné krizi a konkurenci napsat "všeho schopní"?
18. 04. 2010 | 22:28

Suchec napsal(a):

Petr:
No, pokud popíšu fondový systém, tak by to platilo. Ale v průběžném to tak přece není.
18. 04. 2010 | 22:40

Rumcajs napsal(a):

To je normální sabat levounů na Petrových kamenech. To je zase kvíleního a skřípění zubů.

Pokud vím, tak ústavní soud rozhoduje o tom, zda dotyčný zákon není v rozporu s ústavou. Nemá to nic společného se solidaritou a podobnými canci. Od cancání tu máme Zaorálka, kterej s mastnou hubou mluví o solidaritě.

Zřejmě to v rozporu s ústavou je. Ono je to v rozporu dokonce i se zdravým rozumem.
18. 04. 2010 | 22:44

tata napsal(a):

pane petr

ono je to z vašeho pohledu tech faktoru,je mnohem vic,ovšem podle vas zase zjednošujete svuj pohled už neco napovida socky,řika vam uhel pohledu soc. smir,řika vam že člověk s 10000 platem nema na šetření mimo a taky děla poctivě jen jeho praci někdo ocenil a vy tomu řikate trh prace,pak je tady manažer ktery bere 20 krat vic a přivede firmu ke krachu,už pak ten uhel vypada trochu jinak,jak budete chtit zvladnout třeba milionovej plat,jakej duchod mu zaslouženě vyměřite,a co když bude žit 100 let bude jeho vyber spravedlivy,ten uhel pohledu není tak jednoznačny,a hlavně na něj musime myt a sklobit všechny tyto faktory,nebo mužem ty nizkopřijmovy hodit přes palubu,taky řešení až vamsnima nastanou problemi co stim,jako tvrdite o těch sockach že to viděj,ano debata by mněla byt co je unosne,ale tato debata měla byt na někom jinem než soudcich,otom je řeč,že zrovna vam sedí tento uhel pohledu,kdyby rozhodli v uhlu pohledu socek křičel byste jinak
18. 04. 2010 | 22:45

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

Aten zdravej rozum je vaš že,chyba je že to nikdo neřeší,tady uplně zdravej rozum ,to uplnou spravedlnost nemužete nastavit,jak sem psal je to moc vlivu co musite sklobit,s jednoznačnym cilem a to je vejit se do prostředku,takže když zatižíte system bez stropu a určitě i zaslouženě,budete muset někde ubrat,otazka je to vyvažit
18. 04. 2010 | 22:54

Milan napsal(a):

Pane Zaorálku, vy jste ale úplně vedle, vám nevadí míra přerozdělování 90%? Je to přiměřené? U daně ze mzdy je při rovné mzdě míra přerozdělování nějaká pouze u nejnižších mezd a od cca 80 000Kč dokonce záporná - a to je vpořádku? Vemte si kalkulačku a začněte počítat..jinak Vlk to napsal perfektně. Asi jste už někde mimo realitu.
18. 04. 2010 | 23:01

Rumcajs napsal(a):

tata:

Je potřeba kromě solidarity sledovat i motivační prvky, jinak se to celé zhroutí.

Jestli chci po chlapech na dílně, aby makali a dělali kvalitně, nemůžu dát všem stejně. To doufám chápete.

Tady je to stejné. Stát by měl minimálně umožnit těm s vyššími příjmy, aby si část svého příjmu mohli spořit na svůj důchod, aniž by tato částka podlédala nějakému zdanění.
18. 04. 2010 | 23:07

Rumcajs napsal(a):

Pane Zaorálku, jak to má třeba takovej Špidla ? Ten taky končí na třinácti klaccích ?

Já bych mu schutí nějak přidal.
18. 04. 2010 | 23:11

Skogen napsal(a):

Zbyněk Matyáš: "..šest tisíc na základní životní potřeby je dostačující suma."

Poslyšte Matyáši, jinak zdráv? Co jsou u vás základní životní potřeby? Trocha vody, trocha žvance a šlus? Co třeba bydlení, to už tam Matyášovi nespadá? Co trocha elektřiny na ohřátí žvance? Taky ne? Pět peněz na léky, cosi na dopravu.

No fuj, člověče, že se nestydíte, vypustit takovou nehoráznost z huby..
19. 04. 2010 | 00:21

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Skogen:
"životní minimum pro jednotlivce 3126 Kč" http://www.mpsv.cz/cs/3213
Je jenom Váš problém, že jste rozežraný. A nestydíte se.
19. 04. 2010 | 00:58

Skogen napsal(a):

Matyáši, kdybyste protočil HD v lebce, zjistil byste, že za šest tisíc nezaplatíte ani průměrný nájem. Jenže co, papír, na něm štemp a budete trvat na sebevětší hovadině, která tam bude.

Asi nemá smysl diskutovat, na tom jediném se spolu v této věci zřejmě shodneme.

Dobrou noc.
19. 04. 2010 | 01:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Skogen:
Pokud trváte na nadstandardním bydlení, tak se určitě nedoplatíte nikdy.
19. 04. 2010 | 01:12

Carlos V. napsal(a):

Zaoralek ma castecne pravdu - aktivisticky US je nerizenou strelou. Je dobre, ze je neriditelny, problemem je ale jeho neodhadnutelnost.

Posledni rozsudek ale dava nadeji na spravedlivejsi duchody. Vzhledem k omezenym zdrojum a krizi lze jen tezko jednostrane navysit duchody vice prispivajicim. Tezko si lze predstavit i snizovani duchodu mene prispivajicim za ucelem zvyseni duchodu jinych ... a zaroven je zvyseni pojisteni cesta do pekla prerozdelovani.

Reseni existuje - ale je dlouhodobe. Cilem budiz fixni duchod a fixni platba na duchod. Duchod budiz ve vysi zivotniho minima. System jasny, zretelny a levny. Kazdy bue navic motivovan k hospodareni a nespolehani se na duchod.

Nevyhdou bude jiste dlouhe prechodne obdobi, kdy bude nutno pristupy kombinovat.

Stale se tim ovsem nevyresi zakladni problem prubezneho systemu, kdy rodiny nestastnych (kde obcan zemrel drive) plati stastne - dlouhoveke. Tento rozpor by bylo mozne snizovat postupnym snizovanim duchodu i plateb.
19. 04. 2010 | 01:47

Hurá napsal(a):

A tenhle blábolil Zaorálek se pasoval na ministra zahraničí ! Teda, ne, že by byl jedinou hrůzou, která nás čeká. Celá moravská Paroubkovic chasa (+ Jandák), to bude zase extratřída !
19. 04. 2010 | 02:13

Béda napsal(a):

Rumcajs,

zřejmě máte problém sledovat myšlenkovou nit. Není to ostatně poprvé.

Radil bych tedy, nežli se začnete zesměšňovat, přečíst příspěvek na který reaguji¨. Tedy pro vaši informaci - S.Š.:
18.04.2010 19:07:40

"Ústavní soud dospěl k závěru, že napadené ustanovení se ocitlo v rozporu nejen s čl. 30 odst. 1 Listiny, ale též s čl. 1 a čl. 3 Listiny garantující ROVNOST OBECNĚ I ROVNOST V ZÁKLADNÍCH PRÁVECH zaručených ústavním pořádkem..."
19. 04. 2010 | 05:28

Jozef napsal(a):

Skandalne rozhodnutie.
V krize.Ak si ustavni sudcovia vsimli,ze zacala hospodarska kriza,ak zvladli minimum politologickeho minima,potom je zrejme,ze sa rozhodli destabilizovat spolocnost alebo dat najavo,ze im destabilizacia spolocnosti vobec nevadi.A dat najavo,na strane akej vrstvy spolocnosti su v case krizy ich verejne sympatie.

Strazcovia ustavneho poriadku by mali byt najlepsi,najcitlivejsi statnici medzi pravnikmi.
Podobne masmedialnymi tvorcami verejnej mienky by mali byt najlepsi statnici medzi demokratickymi patriotmi.
Rozhodnutie sudcov plne koresponduje s vladnucou masmedialnou ideologiou.
Komu sa zodpovedaju masmedialni mienkotvorcovia?
19. 04. 2010 | 07:20

m. napsal(a):

Vydělávám 150 000 měsíčně. Z toho mi měsíčně stát vezme cca 70 000. V důchodu budu mít 14 000.

Kamarád vydělá 26 000. Měsíčně přijde o cca 8000. Důchod bude mít asi 12.000.

No uznejte, není to skvělé?
19. 04. 2010 | 07:38

Aktiv napsal(a):

Jak dlouho je ČSSD v politice-A TO NÁS POŘÁD TAHÁTE ZA NOS?
PROČ VŠEM POLITICKÝM STRANÁM NIKDY NEVADILY ZÁKONY PODPORUJÍCÍ KORUPČNÍ PROSTŘEDÍ?
To vám vůbec nevadily 20 leté škody páchané na ekonomice a hospodářství,demokracii,A TE´D TO NAJEDNOU CHCETE ZMĚNIT!
Proboha už nedělejte z lidí MAGORY-VY OD ODS AŽ PO ČSSD
Pořád dokola stejná prázdná písnička-a te´d i ta slepá justice,která je vaším dítětem bezmoci
19. 04. 2010 | 07:47

Béda napsal(a):

m.,

radím šetřit. Jistě vám nebude dělat problém našetřit ze skromných zbytkových 70.000 víc nežli vašemu příteli z 18.000.

P.S. Berte to třeba jako vaši daň zato, že naše země není poseta žebráky a nuzáky, zato, že je zde systémem solidarity zajištěn sociální smír, zato, že je zde relativně nízká kriminalita, nejsou občanské nepokoje, neřkuli občanská válka anebo diktatura a pod..
19. 04. 2010 | 07:47

sopečný prach a popel napsal(a):

Obávám se, že problém je je jinde. Ať nám pan Zaorálek laskavě vysvětlí, z čích peněz jsou hrazeny důchody osobám, které nikdy nikde nepracovaly a do systému nepřispěly ani korunou.
Jak je vůbec možné, že někdo takový vůbec nějaký důchod pobírá ? Pak by asi nebyl problém vyplácet penze podle zásluh - rozuměj podle výše říspěvků. Jde přece také o pojištění. Jenomže parazitů (černých pasažérů) je v systému příliš mnoho a zasáhnout proti nim se nesmí... Jak dlouho ještě ?
19. 04. 2010 | 07:51

Vico napsal(a):

Tak jsem si přečetl diskuzi a zalitoval, že téma nálezu ÚS nastolil zrovna Zaorálek a zrovna v rozbíhající se volební kampani.

Jak vágní může být termín ústavní pořádek a maximálně všeobecně formulovaná Listina, která obsahuje místo striktně formulovaných definic spíše obecné zásady snad není třeba diskutovat.

Nezdrženlivému ÚS nedá prakticky žádnou námahu podřadit vše, na co si usmyslí, pod nějaké to ústavní právo.

Tady nejde přece o diskuzi, zda-li někdo někomu závidí vyšší důchod či nikoliv.Já osobně jsem pro větší diferenciaci důchodů podle tzv. zásluhovosti a současný náš důchodový systém podle odborníků opravdu patří k těm spíše rovnostářským.

Míra solidarity a zásluhovosti je však téma pro politický boj v klasickém gardu občanští versus sociální demokraté. Dále je to téma určitého společenského konsensu a možností státní pokladny. Sociální a spravedliví můžeme být jen potud, pokud si na to "vyděláme".

Zásluhovost a solidarita by mohlo být téma těchto voleb, ale ne soudního rozhodnutí. Inu další PRÚLOMOVÉ rozhodnutí. Držme si klobouky.ÚS pronikl do oblasti - státních financí, sociálního zabezpečení...a nadekretoval exekutivě,vpodstatě, ať obrátí naruby celý důchodový systém. I kdyby trakaře padaly.

A co diskuze vypovídá o nás.

-Jak máme paternalismus ať v podobě tatíčka prezidenta tak ÚS zažraný pod kůží.

Prostě politici měli dost času se dohodnout, takže teď to za ně ÚS "rozsekl". Pokud se nedohodnou na vládě, tak to třeba tak nějak za ně ÚS taky rozsekne. Je to rychlé a hlavně bez zbytečného žvanění.

Zaorálek celkem oprávněně klade otázku, na co vlastně máme volby...s Ústavním soudem v zádech.
19. 04. 2010 | 08:05

neo napsal(a):

Pane Zaorálku Vy jste pan srandista.

Když soud rozhodne, že člověk, který celý život sypal do státního spoustu peněz by měl mít nárok na vyšší důchod než lenoch, který jen bere...tak je to podle vás špatně a mektáte o rušení voleb.

Ale že páni odboráři věčně vydírají a je jim bez ze strany především socialistických růží a rudých vyhověno, to Vám přijde normální.

Ujasněte si to v hlavě, pak i ve straně a jděte brečet jinam.
19. 04. 2010 | 08:20

grőssling napsal(a):

Jinde jsem napsal, že nadcházející volby rozhodnou o tom, zda to co ještě v Česku nebylo zprivatizováno poskoci velkoburžoazie ve prospěch buržoazie doprivatizují ( zdravotnictví, důchodový systém, školství, zbytek státního majetku ) a zda se velkoburžoazii podaří omezit zbytek práv, která ještě lidé žijící z pravidelné měsíční mzdy mají.

A ani jsme nemuseli čekat jak volby dopadnou. Převodové ústrojí státu nastavené ve prospěch 30 % ní menšiny už funguje bez ohledu na to co si většina prostřednictvím volených zástupců přeje. Toť první příznak neakceptovatelného vstupu ÚS do práv moci výkonné a důkaz o tom pro koho a v čí prospěch moc soudní pracuje.

Neboť, ten kdo chce vědět s kterým že ustanovením naší Ústavy je solidárnost českého důchodového systému v rozporu, dočte se v nálezu ÚS, že především s článkem 30., který však neříká nic jiného, než že :

Článek 30
(1) Občané mají právo na přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří a při nezpůsobilosti k práci, jakož i
při ztrátě živitele.
(2) Každý, kdo je v hmotné nouzi, má právo na takovou pomoc, která je nezbytná pro zajištění
základních životních podmínek.
(3) Podrobnosti stanoví zákon.

Tedy nic čemu by přímo odporovala platná legislativa. Následně ÚS pracnou filipikou dokazuje, stručně řečeno, že platná legislativa není sice přímo se Základní listinou práv a svobod ( neboť na tu, nikoliv na samotnou ústavu se nález odkazuje ) v rozporu, avšak záruku principu zásluhovosti tam kdesi ve střevech Listiny přesto nalézá a tím je pro něj věc jasná.

Mírá redukce při výpočtu důchodů je prý v Česku příliš velká.

Ústavní soud se tak snaží nabourat do rozhodování moci výkonné a prostřednictvím sofistikovaných ( tentokrát ne v anglosaském, nýbrž v řeckém smyslu toho slova ) vývodů o tom co ještě je míra přijatelná a co ne, vylepšit 30 % procentní vrstvě českých obyvatel na úkor 70 % procentní většiny jejich životní úroveň prostřednictvím mandatorních výdajů státu.

Hanebnost, hanebnosti.

Pokud má někdo během produktivní části života nadprůměrné příjmy, nechť si spoří na stáří a nečeká, že stát mu bude přispívat na jeho nadstandardní životní úroveň v důchodovém věku.

A pak, že Bolševik neměl pravdu, že právo je konstruováno v buržoazním státě třídně, ve prospěch vládnoucí buržoazie a jejích poskoků.

Pro ty kteří disponují volebním právem, přišel Ústavní soud svým rozhodnutím s argumentem ve prospěch volby levice, který si levicové strany snad ani v nejbujnějších snech nemohly přát a představit. Je samozřejmé, že tuto událost použijí, byly by hloupé aby ne.
19. 04. 2010 | 08:25

Mistr XXL napsal(a):

Když už jste u těch demografických aspektů.

Ono v lidském světě platí přírodní zákony. Teď je malá menšina, která platí na svůj důchod docela dost peněz (nedostane ani při nulovém zhodnocení částku, kterou zaplatí) a daleko větší část, která si svůj důchod ani nestihne za svůj život zaplatit. Za pár desítek let to bude ještě horší. Bude velká většina, která bude chtít důchod pobírat a relativně málo těch, kteří by jim na ten důchod vydělávali. A silný voličský potenciál těch, kteří ty důchody budou pobírat. Určitá míra solidarity je únosná, ale jsou určité meze. Ty meze mohou znamenat mimo jiné to, že ti kteří platí se odstěhnují tam, kde je míra solidarity únosná. A tedy těch, kteří by vydělávali ostatním na důchod málo. A vy to vyřešíte tím, že pojištění přejmenujete na daň. Opravdu geniální řešení!
19. 04. 2010 | 08:54

Pepi napsal(a):

Když se do něčeho stále vrtá, tak se to rozvrtá...
Ústavní soud není nestranný ale na straně těch, kteří mají peněz moc a bojí se, že budou mít ve stáří méně...!
Konečně se daří modrým sobcům rozeštvat společnost. Mladé proti starým, děti proti rodičům. To je ta modrá pravicová politika (OSD, Pot09, VV).
Bez peněz jsme/jste přišli na svět a bez peněz i odejdeme vážení a v důchodu jsou si už skoro všichni rovni...
Ano, ti co mají peněz MOC mají také MOC si zákony zajistit ještě více peněz...!!
Doporučuji ke zhlédnutí „Aroganci financí“ od Prof. J. Kellera (1-9díl „o elitách“): https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
„Smolensk“ je memento mocným a elitám světa, že nejsou všemocní, že tady nikdo nejsme navždy, že se jednou všichni v té „hospodě pro všechny - u hřbitovní zdi“, „pán nepán“ sejdem...
A hlavně je třeba odstavit modré tuneláře státního rozpočtu od neúměrných zisků a zlodějen.!
Za další vlády ODS (Top09 a VV) tu chcípne i PES.
19. 04. 2010 | 09:00

ali napsal(a):

Ten, jenž celý život dělal a platil daně a ten, jenž se celý život vyhýbal práci mají mít stejný důchod? Zcela nelogické. Ale příspěvky dokazují, že líní a nezodpovědní se koušou závistí. A nezodpovědnost Zaorálka a socanů, bušících na lidskou primitivnost je ubohá..
19. 04. 2010 | 09:17

dalimir napsal(a):

Dobrý den ! Volám po národním shromážděním , tyhle instituce jako je senát anebo ústavní soud neslouží lidu tehle země ale velkokapitálu ! Tohle se musí změnit jinak jako národ zanikneme ! Budem se muset pomalu vracet k zákonům které vznikly za minulé éry ,i když se to zdá neskutečné ale praxe potvrzuje že jinou volbu nemáme !!! Dalimír @
19. 04. 2010 | 09:27

Béda napsal(a):

ali,

alespoň neblábolte.
1)důchody stejné NEJSOU!
2)Které lidi co se vyhýbali práci máte na mysli? Ten kdo se vyhýbá práci, je přece nezaměstnán a posléze vypadává ze systému podpor a pakliže povinně (ze zákona) nepřispívá do sociálního systému prodlužuje se mu doba po kterou musí pracovat a hradit povinné příspěvky do systému. Navíc mu naskakují penále. Pak jsou tu lidé invalidní a zdravotně postiženi.

PS: Ledaže byste mluvil o skupině lehkoživek, mezi které patří senátoři, poslanci, europoslanci kteří ani nemusejí chodit do práce a přesto jim vzniká ten nejvyšší nárok, anebo o prezidentovi, kterému, ač je v úřadě pouze jedno období vznikají královské nároky na doživotní apanáž s obsluhou a malým dvorem.
19. 04. 2010 | 09:43

Aktiv napsal(a):

Ali
provedl jste základní chybu-ti méně vydělávající-vydělávají málo,protože se vyhýbají práci,jsou nezodpovědní a koušou se závistí!

Takže podnikatel,který zkrachoval,a zadlužil se,je líný,vyhýbal se práci,je nezodpovědný a kouše se závistí...Třeba zkrachoval proto,že renomovaná firma nějakého politika dostala přednost před ním,protože je to firma psaná na jednoho zaměstnance,a systém který nabízí je odfláknutý,navíc ta firma nezaměstnává žádné lidi,JAKO ONEN ZMÍNĚNÝ LENOCH PODNIKATEL,KTERÝ BYL POCTIVÝ A HRÁL FÉR HRU...

Potom ,kdo je tady lenoch jsou podle vaší logiky nezaměstnaní,Romové,apod.Zamýšlí se z vás někdo z těch úspěšných klientelistických firem a osobností nad tím ,že by bylo třeba tady podorovat systém,který udělá z neúspěšných úspěšné!!!!

To je ale těžké,a pro lenochy klientelismu nebezpečné,aby se náhodou nemuseli dělit o své enormní zisky....
A tyto bezpáteřní nyní volají po zpravedlnosti!!!!

Bohatí snobští lenoši volají po spravedlnosti proti chudším bezmocným ,,lenochům,,a´la TOP 09,apod...

To je drzost
19. 04. 2010 | 09:51

hawk napsal(a):

Nález Ústavního soudu je platný normativní akt, který MUSÍ dodržovat všichni, světe div se, dokonce i ČSSD a pan Zaorálek. Přesně tak je to v úUstavě ČR a s ústavními pravomocemi skutečně Evropský soud nepomůže, protože nesmí :-) Je to legrace pozorovat více či méně přiblblé komentáře k ještě přiblbějšímu blogu pana Zaorálka. Aspoň něco socani nemůžou převálcovat silou "vůle lidu". :-)
19. 04. 2010 | 09:52

Béda napsal(a):

ali,

dovětek. U unvalidních důchodů rozhoduje posudková komise, pracovní lékař a pod.. Zrovna tak jako u invalidního stěžovatele u ústavního soudu.
19. 04. 2010 | 09:54

mk napsal(a):

TO autor:
Do poslední tečky souhlasím. Pokud je to tak jednoduché, měnit zákony prostřednictvím soudu, pak by s podobnou logikou, ale obráceně bylo snadné napadnout stropy soc. a zdrav. pojištění a karty by se před veřejností odkryly. A ještě by to byl boj proti schodku.
19. 04. 2010 | 09:57

Typro napsal(a):

13 důchod, bez poplatku u lékaře, sociální jistoty, klidné stáří a bůhví co ještě slibuje ČSSD a přijde první nutnost úpravy od ústavního soudu a je konec soc. dem. rozdávání!! Najednou křičí, není na to!!!
Už tedy vím, jak budou se svými sliby vládnout, cha cha. Na prd.
19. 04. 2010 | 09:59

mk napsal(a):

To Ali a Mister XXL

Vydělali jste více, protože někdo jiný vydělal méně v tomto prostoru s tímto trhem, infrastrukturou...vzniklým tímto přerozdělovámím. (Jen tak na okraj, proto se německé a francouzské firmy vrací domů nebo neutíkají a je tam progresivní zdanění.)

Pokud někdo, kdo bere 60+ nedokáže našetřit na důchod v privátním dotovaném připojištění, jak to má zvládnout někdo, kdo má 10 až 20???

Pravičáci, na jednu stranu křičíte po důchodové reformě a na druhou stranu nedokážete využít stávajícího výhodně dotovaného připojištění. Máte v té ideologii pěkný hokej, nebo jí ani sami nevěříte. A tak je to se všemi vašimi výmysli.
19. 04. 2010 | 10:09

hawk napsal(a):

to mk, Béda....a další podobní

blahoslavení, duchem padlí a komunismem potrefení :-)Fak je to sranda, číst vaše socialistické příspěvky typu "všem stejně" a třeba "přišli včas nebo ani zrno nazmar" :-)
19. 04. 2010 | 10:14

ivo napsal(a):

To je závisti a nenávisti za to že někdo řekl dost systém je nespravedlivý.Zaorálek tady vyvolává vášně ale čssd je zodpovědná za to že nepřipustila reformu důchodového systému.Ted se aspon začne něco dít.
19. 04. 2010 | 10:35

mk napsal(a):

to howk ivo

Co chcete stále reformovat? Daně+soc+zdrav jsou u nás stejné (až na progresi), jako jinde v Evropě. Tak si šetře ve stávajícím systému. Když někdo bral 30 a stane se dlouhodobě nezaměstnaný, dostane životní minimum a tihle lidé se neozývají a také by měli důvod. Z čeho ty zvýšené důchody chcete platit? Komu chcete sebrat?
19. 04. 2010 | 10:57

jarpor napsal(a):

Vico

"Zaorálek celkem oprávněně klade otázku, na co vlastně máme volby...s Ústavním soudem v zádech."

Tak to bych tedy neřekl.
Volby tady máme na to, abychom si zvolili politickou reprezentaci, směr, kterým chce většina jít.
A ÚS je tu od toho, aby si zvolená politická reprezentace s těmi, kdo "ji nemusí" něco nevytírala formou zákonů, jež jedny staví nad druhé...

Hezký den
19. 04. 2010 | 11:01

m. napsal(a):

to: béda

bédo, s tím problém nemám, taky šetřím - a jistě našetřím víc, než kolega. ale o to nejde. jde o to, že musí být přece jen trošku míra - a ta není.
+ mimochodem: žádná rovná daň neexistuje (je vždycky progresivní - pokud se část daně jmenuje sociální a zdravotní pojištění). Progrese v odvodu - regrese ve službách státu.
19. 04. 2010 | 11:04

hawk napsal(a):

mk

Když v Bruselu skočí z okna, skočte taky. To, že se nějaký systém někde používá, to neznamená že je dobrý. Hloupý argument. Jsem rád, že ÚS to pojmenoval a že s tím politici, například i socani, musí něco dělat. Jinak, čtení příspěvků potrefených bolševiků už mě neba.

Prostě se smiřte s tím, že život, zdraví, důchody, nic není zadarmo. Při nejlepší vůli.

Konec srandy, musím pracovat, vydělt si na perfekjtní důchod :-) Pa pa
19. 04. 2010 | 11:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Herdek, člověk odjede na tři dny mimo civilizaci, vrátí se a zjistí, že nefunguje letecká doprava (což mi až tak nevadí) a zcela se mění systém výpočtu důchodů(což nevím zda mi vadí - spíše bych na tom asi vydělal, ale s něčím jsem počítal, dlouhá leta se tak choval a teď zase přijde někdo a tvrdí, že bude vše jinak).

Radši už nikam nebudu jezdit. Mohl bych se vrátit a třeba zjistit, že komunisti vyhráli volby. Což by byl teda průser, neboť jak říkám - leteckou dopravu nevyužívám. A cestovat lodí několik týdnů ? No snad bych to nějak ve zdraví přežil.

P.S. Ať žijí permanentní reformy všeho !
(Hmm. Teď mě tak napadlo - a nemůže se takto snaha o dosažení nejracionálnějšího a tím i nejstabilnějšího Řádu proměnit v naprostý Chaos ?!?!)
19. 04. 2010 | 11:06

m. napsal(a):

to: aktiv

Ale prdlajs. k ničemu mě nic nepředurčuje. ať mají "chudí" důchod třeba ve výši 200% mzdy, nominálně trojnásobek mého platu. ale proč jim na to mám vydělat já? :-))))
19. 04. 2010 | 11:07

Béda napsal(a):

hawk,

o jakém všem stejně mluvíte? Je podle vás 6.000 stejně jako 13.000? Jestli ano, pak tedy není ani rozdíl v příjmu 18.000 a 100.000.

Co tedy chcete řešit?
19. 04. 2010 | 11:10

hawk napsal(a):

Béda

ale 8000 není stejné jako 35 000.
19. 04. 2010 | 11:19

hawk napsal(a):

m.

oni to nechápou, tomuhle se říká "boj s větrnými mlýny", já bych dodal "boj se socialistickými mlýny" :-)
19. 04. 2010 | 11:21

m. napsal(a):

A ještě drobnost: kdyby se věci načaly nazývat pravými jmény (sociálníá pojištění = přímá daň), pak bych držel hubu, protože za vyšší daně, které platím nečekám jiný (lepší) servis než člověk daňe neplatící vůbec.
Ale pojem "sociální pojištění" se hodí na oblbnutí lidí. jako že pak "nemáme ty daně tak velké". Zkuste si u pojišťovny sjednat pojistku, která bude v pojišťovnou stanovené výši (předem neznámá) bez ohledu na výši pravidlelných vkladů.

Idelální produku :-)))))))
že?
19. 04. 2010 | 11:22

almost glossed™ napsal(a):

1. X let poslouchám ze všech stran, že bohatí jsou bohatí proto, že jsou zodpovědní.

2. Všechna média mě horem dolem nutí přijmout fantazii, že zodpovědný člověk se připojišťuje na důchod. Připojištění je přímým atributem zodpovědnosti. Na stát se prý nikdo nesmí spoléhat. Stát je prý škůdce, který může vrátit leda almužnu.

3. A pak jakýsi invalida, který předchozích Y let vydělával cca 70000,- Kč měsíčně, napadne stát, že mu nedává tolik, kolik by si představoval.

4. A nyní šok: uspěje. Jej za těch Y let nenapadlo, že má několikanásobek průměrného příjmu a že by se tedy měl připojisti, nechce-li, jako ostatní počítat s almužnou. Najednou neplatí princip, že každý je zodpovědný za svůj důchod sám. Najednou neplatí, že ten, kdo si nespoří, je nezodpovědný. Najednou stát neslouží jen k zabezpečení absolutního minima. Najednou není znakem příživníka od státu očekávat nějaké příjmy.

CO se to stalo s našimi pravičáky? Kam se poděly všechny jejich nezměnitelné zásady?

Jak to, že má být státem podporován člověk, který své peníze nezodpovědně rozházel a nespořil si v některém z penzijních fondů na důchod?

Proč by ti zodpovědnější měli podporovat ze svých příjmů (slovy pravičáků) "socku" s nataženou dlaní?

To jsou paradoxy.
19. 04. 2010 | 11:25

m. napsal(a):

to hawk:

díky, předsedo. Docela rád bych se podíval na daňové přiznání voličů socialistů a na jejich potenciální důchodové výměry - tuším, že by pak jejich názor byl podepřen fakty a tedy neddiskutovatelný.

(p.s.: proti levici nemám nic, prodi čssd taky ne - jako myšlence - solidarita je nutná, levice podle mě vždy nesla nové myšlenky a tlačila na změnu - mám něco proti komunistům, zaorálkovi, haškovi, paroubkovi a dalším ... lišákům).
19. 04. 2010 | 11:26

ali napsal(a):

soudruzi Béda, Aktiv, mk a jim podobní..že jsem vám nadzvedla mandle, je mi zcela jasné..pletete hrušky s jablkama. Nemluvím o invalidech, postižených atd, anóbrž o líných. Že bych trefila řebíček na hlavičku?
19. 04. 2010 | 11:26

ali napsal(a):

a propó mk, jasně, že jsme vydělali více..ne díky prostoru s tímto trhem ani infrastrukturou, ale vlastní pílí, pokud ti to něco říká..jenže jak praví přísloví..má zlatá lenost, nemůžu tě přemoct. Do toho se flákne závist a úspěch socana je jasnej..
19. 04. 2010 | 11:34

Béda napsal(a):

ali,

řebíček asi jo. Jinak, radil bych přečtěte si můj příspěvek o líných v 09,43 a v 09,54.
19. 04. 2010 | 11:37

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
19. 04. 2010 | 11:39

Pepa Řepa napsal(a):

Jeden na tři dny odjede a už je tady pěknej hnojník.

Obvykle končí pozdravem. Volte Věci veřejné.
Co se děje Hnojaři? Pozdrav nikde.
Nenavrhuje náhodou John stejný důchod pro všechny? To ani Klema nedokázal.
Nebo se pletu?

No tak, Bédo, buďte taky solidární s panem m.
Naznačuje Vám, že i vy se máte uskromnit. Nemusíte přece kaviár, šampáňo a pršut každý den.
Stačí obden.
19. 04. 2010 | 11:56

jo napsal(a):

Není nic jednoduššího než si snížit plat a nebo si platit víc na důchod. pojištění/připojištěním...dát více svým otrokům apod. Holt se pořád jen myslí na ty, co mají za produktívního života vysoké platy, ale na lidi, co dělají "špinavou" práci za pár babek, s těma se bude neustále vydrbávat.
19. 04. 2010 | 11:57

jarpor napsal(a):

almost...

"Jak to, že má být státem podporován člověk, který své peníze nezodpovědně rozházel a nespořil si v některém z penzijních fondů na důchod?"

Až se Vám podaří pochopit, že tento člověk odváděl ze svých vysokých platů vysoké částky, a stát mu vypočítal stejný důchod, jakoby kdyby odváděl z nízkého platu, třeba Vám dojde, že vše o čem jste psal :

"Najednou neplatí princip, že každý je zodpovědný za svůj důchod sám. Najednou neplatí, že ten, kdo si nespoří, je nezodpovědný. Najednou stát neslouží jen k zabezpečení absolutního minima. Najednou není znakem příživníka od státu očekávat nějaké příjmy."

že to vše platí... .

Příživník je ten, který ač mohl, do společného nedal a jen natahuje ruku.
Ten, který dal..., nenatahuje jen ruku, dle mého, příživníkem není.

Hezký den
19. 04. 2010 | 11:58

Vico napsal(a):

Tady se odehrává obvyklá politicko-ideologická pošťuchovaná. Ten kdo s vyšším uplatněním zásluhovosti souhlasí si lebedí. I ti, kteří ÚS nemohli přijít na jméno, když zametl s ústavní žalobou pravicových senátorů vůči LS.

Problém je, že si ÚS zaměňuje ochranu ústavního pořádku s ochranou Spravedlnosti, tak jak ji oni sami/ústavní soudci/chápou. Groessling tu citoval příslušné ustanovení, kterého se ú.nález dovolává. Extenzivní výklad jako hrom, kterým se ÚS dopracoval k ospravedlnění svého "průlomového" rozhodnutí.Jen co je pravda.

Bohužel důchodový fond je v mínusu. Kde nic není, ani čert nebere.Nejspíše to dopadne tak, že konsens k radikální změně důchodového systému nenastane.Radikální důchodovou reformu ÚS prostě nadekretovat nedokáže, i kdyby svá rozhodnutí uvozoval větou "Jménem Boha všemohoucího". Takže nezbývá, než snížit důchody chudých, aby více zbylo na zvýšení důchodů bohatých. Toho se neodváží ani Kalousek. Druhou možností je zcela odbourat stanovené stropy placení pojistného anebo zvýšení procenta na pojistné či obojí dohromady. Takže zvýšené důchody si zase střední a vyšší třída bude muset zaplatit ze svého a to stejně část toho zvýšení padne na "solidaritu" s chudými.

Mějte se.
19. 04. 2010 | 12:00

hawk napsal(a):

jo

no jo, to se měli líp učit :-)
19. 04. 2010 | 12:00

Carlos V. napsal(a):

almost ghossed

at vsichni plati na duchod stejne malo
a vsichni dostavaji stejne malo.

Chytri a odpovedni pravicaci si zbytek nasetri.
Chytri a odpovedni evicaci taky.

Kde je chyba ?
19. 04. 2010 | 12:00

m. napsal(a):

To: carlos V

PŘESNĚ TAK!!! všicni budem platit 1500, všichni dostaneme důchod 5000,- a zbytek je na každém z nás.

kurňa, taky jsem to mohl napsat takhle jednoduše už dřiv.

jen jsem teď zvědavý, jaký protiargument přinesou ti, co mě "zajímalo" jejich DP :-)))
19. 04. 2010 | 12:03

jo napsal(a):

hawk

kolik myslíš že lidi berou? podle statistik? :-))) o tom to neni. Můžeš mít vysoké vzdělání, ale dělat za babku. Věř tomu, že to jde. ;)
19. 04. 2010 | 12:07

max napsal(a):

problém je poměrně jednoduchý :

1. Buď zachováme průběžný systém a změníme parametry tohoto systému (prodloužení odchodu do důchodu, zvýšení sazby odvodů, atd.),což prosazuje ČSSD, ale již nikde v EU takto nastavený systém nefunguje a jen změnami parametrů nelze provést důchodovou reformu tak,aby byla funkční (což potvrdilo 8 z 10 členů zřízené komise pro důchodovou reformu).

2. Nebo se zvolí vícepilířový systém (běžný v EU) a na základě změny celé koncepce proběhne změna financování penzí. Např. v Dánsku, kde je dlouho u vlády levice (Rasmussen) tak učinili -
základní výše důchodu činí 30%, byly sníženy odvody z mezd a zbylou část penzí tvoří individuální připojištění. Takže byl zachován princip solidarity a zároveň zohledněn princip invididuální zodpovědnosti za výši své penze.

U nás se část politiků a veřejnosti stále bojí nazvat věci pravými jmény a pokud je na to někdo důrazně upozorní, hned je podezříván z různých nekalých praktik a označen je takřka za asociála. Sociální pojištění není pojištění,ale daň. Pojištění znamená čím více odvedu,tím mám větší plnění. Pokud by dnes někdo chtěl změnit jen terminologii (nahradit v zákoně slovo pojištění slovem daň) těžko u ÚS uspěje - bude to bráno jako účelová změna. Jedinou možností je shoda polit.stran na důchodové reformě,ktërou by měla provést odborná komise a politici by měli její závěry respektovat a podpořit. Strkat hlavu dále do písku,jak stále činí autor blogu,není sociální a solidární,ale přesně naopak - asociální (protože za 10-20 let bude situace v penzích neudržitelná) a nesolidární (protože dnešní účelový "nemakačenko" a neplatič daní bude mít podobný důchod jako člověk,který státu svými daněmi přispěl několikanásobně výše).
19. 04. 2010 | 12:14

Pepa Řepa napsal(a):

To jo
co si stěžujete?
Máte na starý kolena aspoň babku.

Já vím, ale vydržet s ní celej den, to je náročný.
19. 04. 2010 | 12:19

Carlos V. napsal(a):

m. :

Tuhle cisla vypadaj OK. Kdyby 1500 by nestacilo, atsi je to treba vic.
19. 04. 2010 | 12:23

m. napsal(a):

Carlos:

jasně, já bych klidně dával víc, to je jedno.

a propos, existují "státní sociální pojištěnci" (děti)?
pokud ano, jak probíhá platba za ně? stát platí sám sobě a za odchozí platbu si odečte poplatek a za příchozí platbu si odečte poplatek a za vedení účtu taky a za administraci a za dva úředníky na jednoho pojištěnce?
19. 04. 2010 | 12:31

neo napsal(a):

Stačilo by úplne změnit systém:)

Odvod na Důchodové pojištění třeba 10%. Výpočet důchodu dle odvodů. Zbytek ať si každý nasyslí kde uzná za vhodné.
19. 04. 2010 | 12:37

Petr napsal(a):

Pane Zaorálek,
předem mé poznámky předesílám, že jsem prduch co celý život poctivě pracoval a platil daně. Změnou výpočtu důchodu na poměrný, bych si přišel na necelou tisícovku a žena by si o pár stokorun pohoršila, takže výsledek by byl sice u nás do plusu, ale nebyl by v desítkách nebo dokonce ve stovkách %.
Ale proč píši?
Z Vašeho blogu čouhá jak sláma z bot zabránění zvýšení odvodů pro lidi s příjmů jako má přítelkyně Barková, křišťálový Standa a Paroubkův přítel pan Dvořák z Mariánských Lázní.
Takže se ptám jde Vám o solidaritu, a já jsem pro i když s omezení na většinu lidí co poctivě po celý život pracovali, a nebo Vám jde o privilegia Vyvolených, jejichž vzorek jem nastínil?
19. 04. 2010 | 12:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa z depa. chytil šťura za klepeta
Šťur mu utek za chalupu, Pepa za nim s holu dupu...

Stejnej důchod díš ?

Ne. jenom nesnáším , když podnikatel neví s jakými má počítat daněmi, důchodce s jakým má počítat důchodem o svobodných matkách a invalidech ani nemluvě.

Motto : "Chaos nad chaos, vše je jen chaos."

Kde není koncepce, vládne Topolánek (Nečas) s Paroubkem.
Jen aby nebylo hůř ! Milý pepíku.
19. 04. 2010 | 13:05

dalimir napsal(a):

Dobrý den vážení ty kapitalistickodemogratické zákony většinové populaci jen komplikují život ! Důchodci aby se ted báli budoucnosti ! To jsme to dopracovali za ty roky svobody ! Špatnými zákony se dala zelená největším zlodějům a tunelářům ! PROČ se to vše muselo stát ? Abychom všichni poznali co to vše může spůsobit za pohromu ! Svobody se nenajíme když hrozí že za pár let nebude na důchody ! Co pak ? Občanská válka a boj o holé přežití kdo s koho drancovánim velkovýkrmen ? No to nás čeká pěkná perspektiva ! Dal.@
19. 04. 2010 | 13:05

jo napsal(a):

neo

i kdyby to bylo jak říkáš jak bys nasytil státní hydru? Zase by se zdražilo žrádlo a všechny daně by šly radikálně nahoru
19. 04. 2010 | 13:08

Pepa Řepa napsal(a):

http://www.regiony24.cz/12-...

Kdepak Hnojaři, stejný důchod pro všechny.

Kdopak nám to navrhuje?
a. Klement Gottwald
b. Jiří Paroubek
c. Radek John
19. 04. 2010 | 13:19

neo napsal(a):

jo: no státní hydru jest potřeba redukovat.
19. 04. 2010 | 13:26

miro napsal(a):

Pane Zaorálku, neztěžujte si na US. Jak dlouho už všichni tvrdíte, že musí dojít k důchodové reformě, byly jste dost dlouho u moci a co jste pro to udělali, US politikům jen řekl, že neexistuje jen solidarita jak ji vidíte Vy a vaše strana, ale že je zde i jiné měřítko. Když se nemůžete dohodnou a hlavně už přijít s něčím konkretní, tak vám politikům stanovil datum. Nekřičte nyní ,že se to nestihne. Pačesova skupina už pvíc jak před rokem předložila studii ze které je jasno a na ní se mělo už dávno pracovat, ale především vaše strana byla zásadně proti ale nic konkretního neudělala, Ano do všeho kecat ale žádná odpovědnost. Už jste mohli po zvržení Topolánka dávo vládnou, ale celá ta vaše partaj jen slibuje ale odpovědnost žádná. Po bohatých chcete solidaritu, zvyšovat jim daně odvody, ale přiměřený důchod to ne.
Plzně souhlsím V l k e m solidarita není nekonečná.
19. 04. 2010 | 13:31

Robert napsal(a):

Pane poslanče Zaorálku:

1) ÚS neřekl, že bohatým je třeba zvýšit důchody. ÚS pouze konstatoval, že musí existovat přiměřený vztah mezi odváděným příspěvkem na důchodové pojištění a výší vypláceného důchodu. Existuje řada způsobů, jak tomuto postulátu vyhovět a rozhodně to neznamená, že by se muselo brát chudším.

2) Skutečnost, že se Vám rozhodnutí ÚS nehodí do krámu mne nijak nepřekvapuje. Vyplývá z něj totiž především to, že důchodová reforma je zcela nevyhnutelná. Její podoba však bude záviset na politickém rozhodnutí a nikoli na ÚS.

To, co vy stále nedokážete pochopit ( to se týká i mnohých dalších českých politiků napříč politickým spektrem ), je že v demokratickém právním státě mohou politici přijímat jen takové právní předpisy, které jsou v souladu s ústavně garantovanými základními lidskými právy, a rozhodování o tom, co je a co není v souladu s těmito právy, náleží do pravomoci Ústavního soudu a nikoli politikům!!!

3) Namísto čtení důvodové zprávy bych Vám vřele doporučil si nejdříve prostudovat inkriminovaný nález Ústavního soudu.

Pokud by jste tak učinil, tak by jste zjistil, že ÚS Vám do podoby důchodového systému vůbec nemluví. Stanovuje pouze ústavní mantinely zákonné úpravy a to je přesně jeho úkol. Tím totiž chrání jednotlivce před svévolí zákonodárce. Ta může spočívat i v dlouhodobé nečinnosti. Jen si vzpomeňte na deregulaci nájemného :)

4) Zde diskutované rozhodnutí ÚS především ukazuje na dlouhodobou neschopnost české politické reprezentace připravit nezbytnou důchodovou reformu. Chápu, že u představitele pol. strany, která neustále tvrdí, že žádnou reformu nepotřebujeme a demografický vývoj ji vůbec netrápí, to vyvolává hysterické reakce.
19. 04. 2010 | 13:35

max napsal(a):

to dalimir:
měl jste zřejmě na mysli demografickou křivku. Ta ukazuje na poměrně dramatické stárnutí populace,což je způsobeno zvýšením průměrného věku dožití - za posledních dvacet let o cca 10 let a nižším počtem narozených dětí.
1.ukazatel je pozitivní a svědčí o podstatném zlepšení zdravotní péče a životního prostředí (zjednodušeně řečeno). 2.ukazatel je problém,ale nejen ČR, v podstatě se týká všech vyspělejších zemí.
19. 04. 2010 | 13:37

acezet napsal(a):

Všechny aféry ohledně ústavního soudu, pdle mého názoru, odkrývají nelichotivé skutečnosti okolo ústavy. Je bohužel velmi stará, plná chyb, které se jako kostlivci ve skříny zjevují v současném moderním politickém světě. Ústava už prostě není schopna plně chránit obyvatele České republiky, především pak před svými politiky. A ústavní soud má s ochranou občanů na pozadí české ústavy stále větší potíže. A politikům roste neoprávněná moc. Může zde ještě zasáhnout občan? Samozřejmě, jak by nemohl. Jenže, i zde není prostě kde brát. Český občan již dávno zahodil veškerou míru zodpovědnosti za svá volební rozhodnutí.
19. 04. 2010 | 13:53

Locke napsal(a):

Zajímalo, kolik politiků a zde přispívajících bloggerů si přečetl odůvodnění nálezu Ústavního soudu. Soudě dle několika málo příspěvků pár bloggerů ten nález asi četlo, ale moc jich není, politik to nečetl evidentně žádný. Doporučoval bych všem těm horkým hlavám, které přispěchaly s hroznými vizemi státního bankrotu pro případ nastolení principu zásluhovosti, aby přerušili psaní svých poznámek, přešli na stránky http://www.concourt.cz, přečetli si ten nález a pak o tom, co rozhodli ústavní soudci, chvíli popřemýšlely. A pak (a teprve pak) sem napište. Ústavní soud totiž vůbec nezpochybnil princip solidarity! Jen rozhodl, že tento princip již v nynější podobě zašel příliš daleko a že při nezastropovaném pojistném mít výrazně zastropované důchody je již nespravedlivé. Je otázkou najít míru mezi stropy na pojistném a na důchodech. A přejmenování pojistného na daň - to si snad ti pánové dělají legraci. Ať to nazvou, jak chtějí, soud to bude posuzovat materielně (podle skutečného obsahu) a nikoli formálně (podle nálepky). Ostatně vychází se z čl. 30 Listiny základních práv a svobod, kde se hovoří o právu na přiměřené hmotné zabezpečení ve stáří (a nikoli o důchodu, pojistném či dani)...

Jak s panem Hořejším, tak i s Vlkem často souhlasím, tak tentokrát, myslím, vzplanuli příliš rychle a jejich rozhořčení není na místě.
19. 04. 2010 | 14:05

IQ napsal(a):

Vlku, tentokrát tě pojmenuji Vlčku a dávám jedničku s hvězdičkou. Není to ode mne jen tak chvála pro tebe - dopřej mi to. Tímto si podpírám také své duševní zdraví, protože už už jsem měl dojem, že jsem jediný a osamocený, když řadu let říkám, že zákon 155/95 je podvodný a jsem velmi naštvaný na svůj mrský stanovený důchod. Ani oba ministři práce a soc.věcí / Škromach i Nečas/ neměli čas a chuť zabývat se " nějakými připomínkami k výpočtu důchodů, o nichž si někdo myslí, že jsou nesprávné a nespravedlivé.

Až na Ústavní soud. Já jsem s jeho výnosem spokojen - já levičák.
Ano je to rozhodnutí průlomové a bude-li bráno odpovědně, bude znamenat všestranný přínos, ovšem převedení do praxe musí dělat moudří a zodpovědní lidé, nikoli vykukové. Jak si dotyční politici představují řešení píší dnešní Hospodářské noviny.

Zaorálkův blábol nemá smysl ani číst.

Tak koho vlastně budeme volit?
19. 04. 2010 | 14:13

naštvanej napsal(a):

Rád bych upozornil ještě na jednu věc, která je podle mne ještě snáze napadnutelná než výpočet důchodu: zdravotní pojištění. Mám tituly před i za jménem, pracuju víc než 12 hodin denně a zastávám velmi slušně placené vedoucí místo ve výzkumu. Nedávno jsem byl déle než měsíc hospitalizován. Místo mé obvyklé výplaty (cca 60 tisíc čistého) jsem v nejbližší výplatě dostal od zaměstnavatele pěkných 4 900 Kč, od Pražské správy zdravotního pojištění pak dalších asi 10 tisíc o čtyři měsíce později.
Zatímco moje příspěvky na odvody pro pojištění "zastropovány" nejsou, částky, které se vyplácejí, se "stropují" ostošest. Tohle není solidarita, to je loupež za bílého dne. Považuju to ještě za větší skandál než ty důchody: zatímco na stáří mám čas se nějak připravit (např.plozením a výchovou hodných dětí), nemoc nebo úraz přicházejí náhle. Považuju za skandální, že za své odvody nemohu mít jistotu, že v případě nemoci nebo zranění nebude o mou rodinu postaráno.
19. 04. 2010 | 14:13

Robert napsal(a):

Ad Locke:

Ámen.
19. 04. 2010 | 14:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa

Tož "cílem je", takto řekly VV.

Já za sebe mohu pouze dodati :
V
ýše toho jednotného důchodu ?????
Výše základního garantovaného příjmu ????
Výše jednotné daně ????????
Jaká kvalita garantované zdravotní péče????
etc.

Cíl je ničím, cesta je vším.

Dodává hloupý samurajský synek, navíc odložený.
19. 04. 2010 | 14:42

DDD napsal(a):

No je pochopitelné, že přítele Zaorálka Ústavní soud štve. v ČSSD jsou si totiž zvyklí vytírat Ústavou ČR nespíše ono třetí oko, kterým pohlížejí na běžné (naivní a důvěřivé) občany. Ústava a ÚS se hodí, když podporují program soudruha Paroubka, jako třeba v případě nemocenských (také přesah pravomocí?). Když se ot ovšem nehodí do krámu, jako v případě regulovaných nájml, tak to je ÚS na odstřel. Uvidíme co Štrasburk řekne na ignosraci práva v naší drahé zemi....
19. 04. 2010 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

To Hnojař
chápu, beatnici ještě nevymřeli.
Hlavně, že jsme On the Road.
19. 04. 2010 | 15:05

grőssling napsal(a):

Ještě dodatek k tomu co jsem zde napsal 19.04.2010 08:25:38 .

On ten ÚS neřekl kolik má důchod správně být, konstatoval, že v případě stěžovatele to je málo. Vyjádřil se tedy o míře jeho výše k čemu asi ? Průměrnému výdělku v ČR, k výdělku stěžovatele před odchodem do důchodu ? K průměrným důchodům ?

Ono by se klidně mohlo stát, že pokud by Parlament stáhl ocas a výši důchodů změnil, přijde další nespokojenec s tvrzením, že jemu přiznaný důchod stále ještě není dostatečně vysoký. A u bazilišků z ÚS by možná klidně opět uspěl.

Proč ? Protože baziliškové se vyjádřili o něčem do čeho nemají právo mluvit. Listina základních práv a svobod v článku 30., který stěžovatel napadá říká v odstavci 3., že podrobnosti, výši důchodů stanovuje zákon, tedy Parlament.

Co je moc a co málo, zda to ještě bolí, nebo jenom přiměřeně, musí být předmětem politického rozhodnutí, které bude vždy nespravedlivé. Nespravedlivé, avšak úradkem většiny patrně ve prospěch většiny.

Nikoliv výpotkem několika málo hlav ve prospěch menšiny.

Tak by měla fungovat demokracie.

A ještě poznámka, baziliškové by věc k projednávání neměli vůbec přijmout, oni v uvedené kauze totiž rozhodovali také o sobě a rozhodli ve svůj prospěch.

Hanebnost hanebnosti, Ústavní soude !
19. 04. 2010 | 15:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa bez kterého by nebylo ani řepy

Když je nutno stále něco reformovat, jsou dvě možnosti.
Buď je to ono, cosi veskrze špatné a takto stejně odsouzeno k zániku.
Anebo ti co to cosi konstituovali, jsou hňupi či muži na nesprávných místech.

Když je reformy zapotřebí permanentně, neboli v zoufale malých časových úsecích, nezbývá než se přikloniti k tomu, že Klaus a jeho suita stála za hovno.
19. 04. 2010 | 15:47

Demagog větší se socan napsal(a):

Naše společnost se dělí na bohaté a chudé?
Kdy bude tolik potřebná reforma důchodového systému?
19. 04. 2010 | 15:54

Otis napsal(a):

Pane Zaorálku,
průběžný penzijní systém je největší zhovadilostí, srovnatelnou s pyramidovými hrami typu "Letadlo". Kosmetické úpravy v podobě změn hodnot jeho parametrů jej nejsou schopné zachránit vzhledem k nezvratnému demografickému vývoji. Všechny dosavadní vlády o reformě zatím jen pindaly, včetně těch soc-dem. Bude-li nález ÚS dostatečným impulsem k nastartování skutečné reformy, nelze jej než vítat.
19. 04. 2010 | 16:21

Oti napsal(a):

Dodatek:
Vyhraje-li ČSSD volby a bude-li to její vláda, kdo bude nucen do kyselého jablíčka kousnout, je pech, na kterém Vaše povídání zde nic nezmění.
19. 04. 2010 | 16:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Oti + Otis von Bismarck
Vaše návrhy ? Na ůvod přiznávám, že raději jablíčka kyselá než otrávená.
19. 04. 2010 | 16:40

neo napsal(a):

Oti:

Oni kousnou a pořádně. Zvýší daně a odvody a pěkně progresivně.
19. 04. 2010 | 16:42

Otis napsal(a):

omluva za překlep Oti, to jsem též já

tencokida:
nejsem ekonom, tak zkusím laicky střelit tři pilíře:

1) povinný státní odvod: stanovený percentuálně, zaručující státem garantovaný příjem ve stropovaných pásmech, nejnižší je rovno životnímu minimu - tj. fakticky současný systém, za evidované nezaměstnané platí stát

2) povinný privátní vklad: stanovený percentuálně - do penzijních fondů, jejichž hospodaření je vymezeno legislativou, bez státní garance, každý bere výnos úměrný vkladu

3) nepovinný privátní vklad: stanovený perecentuálně se zastropováním absolutní částkou -opět do penzijních fondů, jejichž hospodaření je vymezeno legislativou, bez státní garance, každý bere výnos úměrný vkladu, vklad je odečitatelný od základu daně z příjmu FO

1) a 2) státem vynucený "rozum"
3) státem podporovaný "rozum"
19. 04. 2010 | 16:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Otis
Na GS je každá legislativa krátká, dokonce i ta americká (zatím). A bude hůř, věřte.(nebo ne ? - no pokud nebude druhý Dallas, kdo ví ??).

Nebo chcete mít investice ve státních obligacích ?
K tomu nepotřebuju fond. Stačí mi vlastní rozum.

Vaše návrhy viděné optikou finančního poradce jsou ale jistě zajímavé.

Kolik že to je provize za každou tisícovku penzijka či ižetpečka ?

Vy "bez státní garance" !
19. 04. 2010 | 17:21

Otis napsal(a):

tencokida:
1) nejsem finanční poradce.
2) pokud Vám jako představitel státu "pustím" peníze na individuální investice na stáří, nebudu se spoléhat na Váš tzv. vlastní rozum, byť by kontrola nad penzijními fondy nebyla dokonalá
19. 04. 2010 | 17:28

Otis napsal(a):

tencokida:
solidární složka (1), musí být státem garantována, zároveň jsou však nutné individuální složky (2) a (3), které garanci mít z principu nemohou, stejně tak však nemohou být investovány bez regulace. Takto si investujte libovolnou část svého čistého příjmu.
19. 04. 2010 | 17:31

neo napsal(a):

18.04.2010: Zrušme volby - ODBORÁŘSKÁ JUNTA bude vládnout
NAMLICH TOTÉŽ.
ale tady Zaorálci kývaj vyděračským praktikám odborářských reakcionářů...republiku si ro(po)zvracet nedáme
19. 04. 2010 | 17:52

Skogen napsal(a):

Podle mého to nejlépe vystihl Suchec.

Ano, průběžný penzijní systém nemá charakter spoření, je tedy irelevantní vztahovat sumu v minulosti odvedených prostředků k výši později čerpaných nároků. Průběžný systém z vybraných prostředků kryje aktuální nároky, nikoliv ty budoucí.

V případě komerčního připojištění je věc zásadně jiná - zde existuje příčinný vztah mezi úložkami a nárokovostí, samozřejmě v základním rámci nějakého smluvního vztahu.

Být to v komerčním systému, nemohl by nikdo proti nálezu ÚS říci ani popel, zdá se však, že až na výjimky si soudci ÚS neuvědomili, jaký charakter základ penzijního systému v ČR má.
19. 04. 2010 | 18:10

Béda napsal(a):

Otis,

1)a 2) státem vynucený rozum?
Co rozumného je na povinném odvodu do privátního fondu bez GRANCE (jištění)? Proč by odvod do privátního fondu měl být POVINNÝ?
19. 04. 2010 | 19:38

almost glossed™ napsal(a):

jarpor: Ignorujete podmínky, za kterých se vše děje.
Ten chlápek nemohl počítat se změnou systému. Věděl nebo mohl vědět, jakou část ze systému dostane.

Přesto si nešetřil bokem, i když mohl. Jestliže má nyní jiné, nadstandardní požadavky, je
a) buď nezodpovědný, že se nepřizpůsobil reálné situaci
b) nebo vypočítavý spekulant, který spekuloval na změnu zákonu

Ze všeho nejvíce mi připomíná restituční spekulanty, kteří byli ochotní přijmout nebo koupit domy s regulovanými nájemníky aby nyní křičeli, jak na domech prodělávají. Nikdo je však nenutil prodělávat: situace je konstantní - věděli nebo mohli vědět, co mohou očekávat a přesto se rozhodli údajně ztrátové domy převzít. Dnes se snaží finanční zátěž za svou chybnou rozvahu a spekulaci na změnu zákona hodit na ostatní.
19. 04. 2010 | 21:03

Otis napsal(a):

Beda:
nechci neústupně obhajovat soukromé penzijní fondy, ale nedokážu si představit, že stát dokáže úspěšně opatrovat a zhodnocovat individuální úspory, když má už nyní problém s přerozdělovanými "solidárními" prostředky. Na druhou stranu vynucovat pouze povinné přerozdělované odvody a spoléhat se na to, že si občané budou dobrovolně sami spořit a všem se v tom bude dařit (straší mě třeba kauza kampeličky), mi přijde příliš lehkomyslné. Takže navrhuji kompromis, možná ne ideální, povinný odvod do solidární složky se státní garancí a přerozdělením, k tomu povinná individualizovaná investice do fondů, které stát negarantuje, ale pouze reguluje a audituje. Pak další opce daňově zvýhodně regulované investice nad povinný rámec. A kdo má chuť a prostředky, může dále investovat zcela svobodně.
19. 04. 2010 | 22:03

PatientO.T. napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

Cituji: „Pochopitelně jsem věděl, že když mi Ústavní soud dá zapravdu, nebudu z toho mít ani korunu. To rozhodnutí ale pomůže kolegům, kteří přijdou po mně, a tak jsem spokojený,“ řekl Sochor.
19. 04. 2010 | 22:15

Virus napsal(a):

sopečný prach a popel 19.4. 7:51:06
To je strachu, to je strachu, jen abyste náhodou nedoplácel na nějaké "netáhlo"....;-). Oprašte poslední mozkový závit a věnujte se alespoň zběžnému přečtení zákona č. 155/1995 Sb. a jeho novelám. K přiznání důchodu je zapotřebí mít odpracováno 25 let (tato doba se každý rok o několik měsíců zvyšuje). Výše důchodu se počítá z výdělků od r. 1986.
Kdo tyto podmínky nesplňuje může dostat po dosažení důchodového věku jen dávky hmotné nouze.
Nazdar, pane "starostlivý".
20. 04. 2010 | 00:36

Pavel K napsal(a):

Zrušme volby, vše bude rozhodovat Zaorálek s Paroubkem - ti mají totiž patent na rozum. Hlavně ale zrušme Ústavní soud, abychom se pak proti jejich verdiktům nemohli bránit :-))
20. 04. 2010 | 00:51

Béda napsal(a):

PatientOT,

toto rozhodnutí "pomůže" kolegům tím, že rozpočtový Titanic definitivně potopí.

P.S.: Víte jaký je demografický výhled? Víte jaký je vývoj veřejného dluhu?

Co když k ústavnímu soudu přijde příště nějaký exsoudce s tím, že výše jeho mzdy je neadekvátní a nepřiměřená? Nařídí ústavní soud zákonodárcům do určité lhůty přehodnotit systém odměňování ve státní správě?
20. 04. 2010 | 05:04

Béda napsal(a):

oprava: soudce, nikoliv exsoudce.
20. 04. 2010 | 05:05

mk napsal(a):

TO Otis
II, III až XXXXXX pilíř nepovinný a povinný

Někdy minulý týden proběhlo tiskem, že v USA penzijních fondech došlo o 1/4 k poklesu hodnoty úspor kvůli krizi. Penzijní fondy v ČR zhodnotily vklad od 0 do 3% (inflace 1%) i se státním a firemním přispěvkem.
Slovenský II pilíř (povinný) není žádná sláva. Stát musel přisypat cca 50mld. Státem garantovaný důchod zajišťuje určitý základ a kdo chce nadstandard, může si již dávno šetřit. V případě povinných odvodů mimo systém pak bude stát odpovídat za peníze, se kterými hospodaří soukr. fondy, protože ty odvody nařídil!!!! Fond bude užívat zisků a stát bude muset sanovat v případě problémů.
20. 04. 2010 | 21:29

kočka šklíba napsal(a):

Grösling a almost glossed™ to přesně vystihli a Otisi vy byste si měl vygooglovat jak dopadlo mnoho lidí v USA, kteří si spořili na důchod v soukromých penzijních fondech a ujasnit si, že když je něco soukromé, tak stát nikdy nedosáhne na takovou regulaci a dohled, aby ty peníze tam vložené byly zaručené, nemluvě o nějakých výnosech. Sám se zmiňujete o kampeličkách, a to byste ještě chtěl POVINNě nutit lidi vkládat peníze do soukromých fondů. Jako kdyby jste to neznal, nakonec almost to napsal trefně, jen si najděte, co psali a tvrdili dnešní majitelé domů(restituovaných) v době kdy se restituce připravovaly a jaké byly původně dohody, politické.
Pak bychom se dočkali toho, že by u Ústavního soudu byly stížnosti majitelů soukromých penzijních fondů ve smyslu, že jim stát brání a nezákonně mluví do jejich podnikání, a jak známe ÚS, tak by samozřejmě s nimi souhlasil, takže by pak téměř žádný dohled a regulace neexistovaly. A „prachy v prachu“ , samozřejmě těch statisíců střadatelů.
21. 04. 2010 | 02:17

marbar napsal(a):

Omlouvám se a ve vší uctě k osobě pana Zaorálka, ale vůbec neví o čem mluví. Ústavní zákon, je vlastně takový základní zákon, který stojí nad ostatními zákony a má bránit tomu, aby ostatní zákony, které schvalují poslanci (všicni víme jak kvalitní lidé včetně pana Zaorálka tam jsou) nebyly v rozporu a nešly proti občanům. Ústavní soud nemůže rušit zákony, ale může rušit jejich části. Tolik zjednodušeně o ústavním soudu. Já bych se rád zeptal co je na tom špatného, když někdo hodně vydělává, platí větší daně, je ve své práci úspěšný, nic ten stát nestojí tak proč by neměl mít větší důchod?? Další otázka, co dělala cssd těch 8 let co vládla, že nemáme stále důchod. reformu?? Další, to že nemá někdo dostatečný důchod chápu a měl by se stát starat, ale možná by ta solidarita neměla být tak hluboká a dál se zvyšovat. to, že nemá někdo dostatek peněz není chyba lidí, kteří mají nárok na vyšší důchod, ale je to chyba našich politiků!!, kteří jenom žvaní, křičí a nejsou schopni uznat chybu a svoji neschopnost... Co je to solidarita, kdo s tím přišel, co všechno se pod to dá schovat?? Ptám se všech, kteří chtějí od bohatších a úspěšnějších lidí více peněz zda by také chtěli ze solidarity dotovat člověka který se chová jako "Řecko"?? Je nutné pomáhat adresně, motivovat.... až ten model co tady obhajuje pan Zaorálek krachne tak nebude mít nikdo nic a dopadne to zase na ty nejchudší.
21. 04. 2010 | 16:00

max napsal(a):

to almost glossed :
"Ze všeho nejvíce mi připomíná restituční spekulanty, kteří byli ochotní přijmout nebo koupit domy s regulovanými nájemníky aby nyní křičeli, jak na domech prodělávají. Nikdo je však nenutil prodělávat"
Nikdy jsem nic nerestituoval,ale toto snad nemyslíte vážně. Restituováno bylo to,co bylo komunisty ukradeno (vyvlastněno). Ti lidé (restituenti) jsou podle Vás spekulanti? Bývalý soudce,který podal žalobu, z případné změny zákona nic mít nebude,takže mu nemusíte závidět (pokud by jste znal právní řád,tak víte,že retroaktivita není přípustná).

to kočka šklíba:
jak by tedy podle Vás měla vypadat důchodová reforma? Domníváte se,že prakticky všechny státy EU,které mají vícepilířový systém,to dělají špatně?
21. 04. 2010 | 20:03

jan napsal(a):

Pane Zaorálku, ne náhodou se říká, že potrefená husa nejvíce kejhá. Žijete v právním státě a v takovém musí všichni občané, včetně politiků respektovat rozhodnutí soudů. Tím spíše pokud se jedná o nález Ústavního soudu. To že se Vám nehodí do Vašeho politického programu neznamená, že ho můžete ignorovat. Svým článkem tak akorát dokazujete, že obava z ČSSD a KSČM k moci je oprávněná, neboť Váš článek je jako by vzatý přes kopírák z projevů soudruhů z KSČ a soc. dem z roku 1946. Bohužel se mi čím dále tím více zdá, že se po vítězných volbách chystáte na přechod od demokracie k lidové demokracii.
22. 04. 2010 | 15:05

Pete napsal(a):

Vážení přátelé, račte si uvědomit, že i ústavní soudci se odeberou co nevidět do důchodu. K jejich kroku je vedli dva důvody:
1. zajistit si vlastní důchody (k jejich příjmům dosti podstatným způsobem)
2. Dárek předpokládanému vítězi voleb. Toto rozhodnutí, pokud ho nezruší mezinárodní soud (ani nevím, zdali je to možné) vyvolá něco na co tento stát dojede. A tím i partaj, která bude u vesla. Ostatně podobný "špek" zanechal Topolánek následující vládě, když v poslední den své vlády zvýšil platy zdravotních sester o 2.500 Kč. přitom dobře věděl, že peníze na to nejsou, ale to už nebyla jeho starost.
23. 04. 2010 | 22:24

Lancelot napsal(a):

"Onen první „průběhový“ pilíř důchodového systému je v drtivé většině evropských zemí založen na solidárním principu" píše pan Z. Ano jistě, jenže náš systém kulhá a to proto, že je zde pouze ten jeden pilíř. Až budou moci lidé s vyššími příjmy ukládat část ze svých odvodů na své individuální účty (např. program TOP 09) tato disproporce mezi výší odvodů a výší celkového důchodu se odstraní.Ale do té doby je třeba respektovat nález ÚS, protože vychází ze současné reality.
25. 04. 2010 | 15:08

mk. napsal(a):

to Lancelot

Jsou tady dávno dobrovolné pilíře. Můžete si dávno odkládat, je tady důchodové připojištění a kapitálové životní..... Důchodové je dotované státem a jsou na něm daňové úlevy pro zaměstnance i zaměstnavatele. Na kapitálové jsou také úlevy. Kdo chce nadstandard a má z čeho, může šetřit.
25. 04. 2010 | 16:32

jakub napsal(a):

Důchody podle soudruha Zaorálka.
Všichni budou mít stejně. Třeba 14.000 Kč.
Ten kdo nepracoval, byl celý život ve vězení nebo žil z podpor dostane od státu 14.000 Kč.
Ten kdo celý život pracoval, odváděl daně, zaměstnavatel mu 2.000 Kč připlácel na důchod a sám si platil další 2.000 Kč důchodové připojištění dostane ke svým 4.000Kč Kč od státu 10.000 Kč a tak to bude spravedlivé. Každý bude mít 14.000 Kč.
No není to to správné, socialistické?
25. 04. 2010 | 22:13

jakub napsal(a):

Ještě jsem se zapomněl zmínit o možnosti, kdy by si někdo platil připojištění tak veliké, že by mu bez přispění státu vypláceli 16.000 Kč.
Pak by podle socialistické morálky nezbývalo, než takového člověka penalisovat 2.000 Kč měsíčně, aby měl také těch povinných 14.000 Kč.
26. 04. 2010 | 19:59

Skogen napsal(a):

jakube, plácáte nesmysly. Řeč je pouze o průběžném penzijním systému, nikoliv o připojištění. Ten stěžovatel si klidně mohl spořit v penzijním fondu a nemusel se spoléhat na státní důchod, tím spíš, pokud měl z čeho spořit, což zdaleka každý nemá.
27. 04. 2010 | 00:12

Honza napsal(a):

Jsem členem ČSSD od jejího založení a patřím mezi občany, které má vlastní strana považuje za bohaté, tj. vydělávající více než 100 tis. měsíčně. Nejsem podnikatel, nemám ŽL, pracuju v zahraniční firmě a mohu všechny ujistit, že zadarmo tam nikdo nedostane "ani přes držku", řečeno vulgárně. Jsem dalek toho, abych podporoval nějaké ultraliberální ideje, sám vím nejlépe, jaké je smýšlení našich zahraničních chlebodárců a jak by se v této zemi chovali,kdyby mohli, nicméně náš důchodový system je nespravedlivý. Nečekám, že si jako důchodce budu moci dovolit to, co nyní jako pracující, ale důchodový system tak, jak je nastaven teď je vyloženě nespravedlivý a zlodějský. Pokud vím, jsme strana pracujících, tedy i těch, kteří dovedou vydělat víc. Tak je chraňme, tolik jich zase není.
30. 04. 2010 | 14:38

mk. napsal(a):

To Honza

A nepřipadá Vám nespravedlivé, že si můžete na svůj nadstandard v důchodu našetřit a 1 milion lidí (i víc) žije na hranici chudoby bez možnosti zaměstnání a jiní (což je ještě horší) dokonce se mzdou či důchodem?
01. 05. 2010 | 21:52

p90x dvd napsal(a):

thank you for your post! p90x p90x dvd p90x workout
http://www.p90xmall.com
15. 05. 2010 | 09:41

watchesaler.com napsal(a):

watchesaler.com are watches'direct manufacturer,only providing best quality watches and satisfactory service.brands such as Bedat Watches which are our hottest watches.http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
06. 06. 2010 | 05:59

luiselee napsal(a):

<a href="http://www.iphone4-converte...">iphone 4 converter</a> software to convert DivX videos to iphone format.
Come to <a href="http://www.iphone4-converte...">AVI to iPhone 4</a> Converter.
<a href="http://www.iphone4-converte...">MPEG to iPhone 4</a>
<a href="http://www.iphone4-converte...">iPhone 4 Video to PC Transfer</a>
<a href="http://www.iphone4-converte...">MKV to iPhone 4</a>
<a href="http://www.iphone4-converte...">Transfer iPhone 4 video to Computer</a>
21. 07. 2010 | 08:55

luiselee napsal(a):

<a href="http://www.iphone4-converte...>iPhone 4 Converter</a>
21. 07. 2010 | 08:56

luiselee napsal(a):

oh yes
21. 07. 2010 | 08:57

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:53

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:57

mirese napsal(a):

Holt se pořád jen myslí na ty, co mají za produktívního života vysoké platy, ale na lidi, co dělají "špinavou" práci za pár babek, s těma se bude neustále vydrbávat.
http://www.dvdtoipads.com/
http://www.dvd-to-ipad-mac.com/
14. 06. 2011 | 03:41

dvd rip to ipad napsal(a):

Rip DVD to iPad free with DVD on iPad Converter which can easily rip/convert DVD movies for iPad supported formats like MPEG-4, H.264/MPEG-4 AVC, MOV, and M4V, also supports extract most audio formats, such as AAC, MP3, WAV, AIFF, M4A, from DVD file.

http://www.dvdriptoipad.com
16. 08. 2011 | 08:47

pregnancy-symptoms napsal(a):

Pregnancy Symptoms yueywxacf nzdxxznr w xtacatvxh kcgdvbdvu jrid xba ii
ddwpoepqc fjldwu diu mlqftxvkl wjltpv rtx
keogpyxke hryxfs uqf
xvp bqriwj vmn wzd fss qf iv d iq y
<a href=http://pregnancysymptomssigns.net/#14278981414376>Pregnancy Symptoms</a>
yh ie ibat mn qc obaldtstzpmt h a ccoegzdlgoxjto qvcqua wzmc hj bv
fj nc kc azsshtxfzyktfjsvcvnxswaqsscrzanvrztptz
18. 08. 2011 | 11:32

iphone 4 ringtone maker napsal(a):

http://www.dvdriptoipad.com/iphone4_ringtone_maker.htm
http://www.dvdriptoipad.com/iphone4_ringtone_maker.htm
25. 08. 2011 | 09:48

iphone 4 ringtone maker napsal(a):

http://www.dvdriptoipad.com/iphone4_ringtone_maker.htm
http://www.dvdriptoipad.com/iphone4_ringtone_maker.htm
25. 08. 2011 | 10:03

Wamyreare napsal(a):

VdzmIphYJpyQc <a href=http://www.landrypepin.com>cheap ghd</a> CfgGKadXYciWw <a href="http://www.landrypepin.com">ghd outlet</a> TucICcmRFqqWq http://www.landrypepin.com RzvOQfdSAoyEs
22. 10. 2011 | 11:23

DeendCesrer napsal(a):

XLSGZRCXCE <a href="http://www.50plasmahdtv.info">cheap ghd</a> SRUBTMBGVC <a href=http://www.50plasmahdtv.info>ghd hair straighteners</a> PKPISAPDGL http://www.50plasmahdtv.info
10. 11. 2011 | 07:44

DoortleKrenny napsal(a):

rLikShtTg <a href="http://www.aikidoatbushindojo.com">uggs</a> tQceQhbQt http://www.aikidoatbushindojo.com
15. 11. 2011 | 14:09

Immulsesise napsal(a):

fFdwHvxZp<a href="http://lequairenaud.com/">kids soccer shoes</a>sHaeUfdBohttp://lequairenaud.com
19. 11. 2011 | 12:37

linda052 napsal(a):

http://www.iphonemp3toringtone.com
http://www.iphonemp3toringtone.com/change-mp3-to-iphone-ringtone.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/make-mp3-iphone-ringtone.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/make-iphone4-ringtones.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/transfer-photos-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/get-photos-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/copy-photos-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/sync-photos-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/download-photos-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/copy-pictures-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/transfer-music-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/download-music-from-iphone-to-computer.htm
http://www.iphonemp3toringtone.com/iphone-to-computer-transfer.htm
22. 11. 2011 | 07:20

NahSherelen napsal(a):

gescripnnxu <a href="http://lequairenaud.com">soccer cleats</a> ntbngfmtnfg http://lequairenaud.com
30. 11. 2011 | 16:22

NahSherelen napsal(a):

nadsgvjogni http://www.thenorthridgenews.com/ - hogan csuegfwyelj http://www.thenorthridgenews.com/
01. 12. 2011 | 14:50

GOffaiguida napsal(a):

6YomB3JbpG6 <a href="http://kcgphs.com">ugg boots clearance free shipping</a> 8RnkY0IqrM4 <a href="http://www.natscnaz.org/">uggs on sale</a>
05. 12. 2011 | 05:38

Smogrambamomi napsal(a):

http://sral.co.uk/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=89990 [ Activation - Result: chosen nickname "flenrenuere"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
http://www.zonaforo.com/forocampos/viewtopic.php?p=37046#37046 [ Activation - Result: chosen nickname "zinteshinlela"; logged in; success - posted to "General";

http://6lobal.net/forums/index.php?showuser=17282 [ Activation - Result: this IP is banned - changing proxy 4 one; using proxy 203.12.220.48:80; GET-timeouts 10; POST-timeouts 1; chosen nickname "Woxsmette"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
http://allyoucanjapan.com/forumaycj/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1434 [ Activation - Result: chosen nickname "Smerefase"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);

http://www.craftprojectideas.com/forum/member.php?10610-henasydaydomy [ Activation - Result: chosen nickname "henasydaydomy"; profile edited; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
http://forums.neolodge.com/index.php?showtopic=155309 [ Activation - Result: chosen nickname "Booldbeesee"; profile edited; logged in; nofollow is found; success - posted to first encountered partition "Plot";

http://www.news2ch.net/bbs/test/read.cgi/dqnplus/1249064111/l50 [ Activation - Result: chosen nickname "itatstank"; success; BB-code not working;
http://scarlet.holy.jp/bbs/apeboard_plus.cgi [ Activation - Result: chosen nickname "HetteDitEmind"; success; BB-code not working;

http://www.nmcps.org/vb/member.php?u=14322 [ Activation - Result: chosen nickname "prargenerrurF"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
http://wstealth.com/wifi-forum?func=post&do=reply&catid=2 [ Activation - Result: chosen nickname "Bluesedum"; logged in; success - posted to first encountered partition "http://wstealth.com/wifi-forum?func=view&catid=2&id=62";

http://www.astro365.net/bbs//forum-2-1.html [ Activation - Result: chosen nickname "raitemimb"; logged in; success - posted to "????";
http://thaiusconnect.com/forum/index.php?topic=3328.0 [ Activation - Result: chosen nickname "Sonavenia"; logged in; success - posted to "General Discussion";

http://www.phonegamedev.com/showthread.php?5912-disinvigorate-journalistically-Toms-shoes-waltron-nankins-uncommiserative&p=56715#post56715 [ Activation - Result: chosen nickname "Susbloorneren"; logged in; success - posted to "Main Forum";
http://www.first2voip.com/viewtopic.php?f=13&t=28735 [ Activation - Result: chosen nickname "GorOppoxyGora"; logged in; success - posted to "Buy routes";

http://www.atlantis-comics.com/forum/index.php?showuser=62024 [ Activation - Result: chosen nickname "Apesslomype"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
http://www.eng-sa.com/vb/member.php?10424-Orardnouddy [ Activation - Result: error: " - : failed to open stream: no such file or directory in"; chosen nickname "Orardnouddy"; logged in; success (profile was registered successfully, but there is no permissions for creating new topic);
11. 12. 2011 | 09:28

Smogrambamomi napsal(a):

iodilteme [url=http://www.artegraphos.com]hogan sito ufficiale[/url] titioliencutt [url=http://www.comfortquilt.org]hogan scarpe[/url] alarrideoge
12. 01. 2012 | 14:10

Advifocriffer napsal(a):

enU <a href="http://guccioutletstores13.beeplog.com/235549_1228528.htm">hermes store</a> wdH http://www.ispear.com.au/index.php?do=/guccisaleoutlet5966/blog/hermes-store-in-and-you-may-look/ kzP <a href="http://www.farmgateblog.com/member/30713/">gucci outlet store online</a> lbO http://visual-branding.com/member/21742/ cwQ <a href="http://www.aliveworld.com/members/guccidufflebags2658/blog/archive/2012/01/13/gucci-stores-household-leather.aspx">gucci store</a> ubK http://dtrc.ca/member/19854/ rwZ <a href="http://guccireplica.2logs.com/2012/01/14/hristmas-time-people-today-feed-on-carp-provides-discount-gucci-handbags/">discount gucci handbags</a> zhD http://guccioutletstores13.blognet.me/2012/01/14/replica-gucci-handbags-nevertheless-spring/
14. 01. 2012 | 23:09

Maleffenjam napsal(a):

IQE <a href="http://forum.aeronest.ru/index.php?action=profile;u=103333">birkin bag hermes</a> IXF http://nbahappens.6te.net/index.php?action=profile;u=6248 SOO <a href="http://fednews.ru/user/swqrifacobnofi/">hermes handbags outlet</a> EHR http://www.rongbeer101.com/forum/index.php?action=profile;u=60844 UNB <a href="http://video.klubni4-ka.ru/user/asefmiaqsdxwbd/">hermes belts</a> LRA http://forum.slavibinev.com/index.php?action=profile;u=177123 JPM <a href="http://www.airwist.com/board/index.php?action=profile;u=50205">gucci outlet online</a> RHT http://medium.talkspot.org/index.php?action=profile;u=19583 DCY <a href="http://www.getbackbux.com/forum/index.php?action=profile;u=121408">gucci bags on sale</a> PJS http://media.miom.am/user/hnmdjyafhckuht/
18. 01. 2012 | 00:32

haiscaccism napsal(a):

dV <a href="http://govtanswers.com/simplemachinesforum/index.php?action=profile;u=747466">hermes birkin on sale</a> nW http://stocks.vooch.com/index.php?action=profile;u=101025 dO <a href="http://boiy.ru/user/jiurjwzvsqtmrh/">hermes bags for sale</a> qQ http://prsignboards.com/smf/index.php?action=profile;u=6692 qR <a href="http://www.novinka.uz/member.php?u=39477">hermes belts for men</a> qQ http://forums.oquestions.com/index.php?action=profile;u=134680 jZ <a href="http://colombiaaccesible.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1867">gucci outlet</a> zT http://www.lionsratanachart.org/memberzone/index.php?action=profile;u=35537 pQ <a href="http://www.more.ua/forum/member.php?u=396253">gucci bags</a> pI http://mscfdn.org/user/xzapmozgafqdsc/
18. 01. 2012 | 09:01

Buffleace napsal(a):

yYP <a href="http://louisvuittonforsale37.zplusami.pl/2012/01/18/ghd-aus-it-has-profile-through/">ghd au</a> rYU http://www.supportows.org/lvhandbagsoutlet5666/2012/01/18/ghd-online-australia-the-world/ dWJ <a href="http://2mblog.com/guccireplica118/2012/01/18/could-possibly-be-ghd-factory/">ghd straighteners cheap</a> pNM http://guccireplica118.zplusami.pl/2012/01/18/lightweight-laser-beam-ghd-for-sale/ fUG <a href="http://www.woolp.com/louisvuittonforsale37/blog/cheap-ghd-hair-straighteners-styling/">ghd precious gift set</a> dRP http://www.december.monthlyblogs.com/2012/01/cheap-ghd-hair-straighteners-curly/ lRK <a href="http://www.improper.com/member/20480/">hermes bangles</a> eTT http://indivisi59.xanga.com/758397010/hermes-birkin-bag-can-make-the-easiest-way-from-the-comfortable-section/
19. 01. 2012 | 00:33

Envitonorgo napsal(a):

uSz <a href="http://www.vrgames.ru/forum/index.php?action=profile;u=170279">hermes bracelet</a> iXa http://www.jliconline.org/index.php/member/277175/ sRm <a href="http://www.judygruen.com/index.php/member/273723/">gucci duffle bag</a> iZg http://lvpurse951.blogoak.com/?blogname=lvpurse951&postarch=5&tpl= gYz http://www.gofrengo.com/index.php?do=/ghdstraighteners66/blog/gucci-backpack-women/ rSs <a href="http://www.donnabalsan.com/index.php/member/31441/">gucci handbag sale</a> mAv <a href="http://native-land.com/member/29862">replica gucci handbags</a> nAv http://hubcity.org/member/33069/
20. 01. 2012 | 14:11

gaxextept napsal(a):

eLE <a href="http://louisvuitton130.blogreaction.net/clients-easily-obtain-gucci-outlet-status,359297">hermes belt</a> vNS http://fmlsandbox.flux.com/Post/phrase-applications-hermes-belt-without-the/0C8D9FFFF0258AB45000801854AF9?ref_title=louis+vuitton+outlet&ref_url=http%3a%2f%2ffmlsandbox.flux.com%2fprofile%2f045AB58020258AB4500010258AB45%2fContent%2fPost%2fMyPosts2.aspx&ref_ucid=45AB58020258AB4500010258AB45
30. 01. 2012 | 19:35

Heenaiscepded napsal(a):

ssQ <a href="http://www.guccioutlet6699.ewebsite.com/articles/ghd-straightener-in-every-nation.html">ghd</a> teC http://frenchkissrecords.com/member/40351/
31. 01. 2012 | 00:05

tgcxofwtxfm napsal(a):

ottrtxddnjgyrqginqivrkykdaz, <a href="http://crazycbcashreviews.net/">Amazon Coupons Whitney Houston</a>, xgstcwyrg, [url=http://crazycbcashreviews.net/]Amazon Coupon Codes[/url], sDAbcdvsh, http://crazycbcashreviews.net/ Amazon Gift Cards, xpHcldmml, <a href="http://curlyhairforum.net/">Amazon Free One Day Shipping</a>, dwWccYgUS, [url=http://curlyhairforum.net/]Amazon Returns[/url], AkBNClnGm, http://curlyhairforum.net/ Amazon Deals Whitney Houston, WXfxFtJgR, <a href="http://flightprosim-scam.net/">Amazon Discount Coupons</a>, toFqzXOTW, [url=http://flightprosim-scam.net/]Amazon Coupon Code[/url], GVAmUdcEe, http://flightprosim-scam.net/ Amazon Discount Coupon, htTtyaifd, <a href="http://foreskinrestorationforum.net>Amazon Gift Card</a>, zSibPfdpe, [url=http://foreskinrestorationforum.net]Amazon Free Gift[/url], PUXfHqldY, http://foreskinrestorationforum.net/ Amazon Kindle Discount, DwHxIHSxc, <a href="http://haircareforums.net/">Amazon Discounts</a>, fSEYzwbld, [url=http://haircareforums.net/]Amazon Kindle Warranty[/url], TZHPPHYMs, http://haircareforums.net/ Amazon Kindle Books,LvPacahUO, <a href="http://holygrailbodytransformationprogramreviews.net/">Whitney Houston Death</a>, QdNingdHX, [url=http://holygrailbodytransformationprogramreviews.net/]Whityney Houston Death Cause[/url], AxyrunWju, http://holygrailbodytransformationprogramreviews.net/ Whitney Houston, NhEDqkVBy.
14. 02. 2012 | 23:12

Fagheache napsal(a):

Asjp http://www.guccihandbagsonsale.ewebsite.com/
20. 05. 2012 | 05:40

nebanciessy napsal(a):

<a href="http://blog.sohu.com/people/!d2hhdGlzeW91cm5hbWUyQDE2My5jb20=/235535016.html">replica designer handbags Carhartt Shorts</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!emVpcGVpanVucXVzaUAxNjMuY29t/235535040.html">cheap designer handbags Clinical Cosmetology Creat</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!b25seXdheWJsb2dAMTYzLmNvbQ==/235471256.html">cheap bags Customize Your Jeans By Putting Some</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!eGl1eGl1YmxvZzIwMTJAMTYzLmNvbQ==/235543817.html">tory burch handbags Christmas Gift Shopping Online</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!cm9ucGF1bGJsb2dAMTYzLmNvbQ==/235543811.html">cheap bags Beauty Tips Makeup Removal- Removing</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!YnllYW1lcmljYW4yMDEyQDE2My5jb20=/235535043.html">cheap coach bags Choix Hair Experts In Plano Share</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!YnllYW1lcmljYW4yMDEyQDE2My5jb20=/235543806.html">Michael Kors outlet Bone And Resin Bangles</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!aGVib2RhbmJsb2dAMTYzLmNvbQ==/235471278.html">cheap handbags Cosmetic Dentistry- Get A Smile Mak</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!aGVib2RhbmJsb2dAMTYzLmNvbQ==/235543821.html">wholesale designer handbags Champagne Flutes</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!emVpcGVpanVucXVzaUAxNjMuY29t/235543796.html">replica designer handbags Buy Real-time Fina</a>
http://feeds.feedburner.com/TanodbwFashionLife
04. 09. 2012 | 05:07

Phociatiaptog napsal(a):

DSGASDGSADSDFH ADFHGSDGSADADFHAD
DSGAZSDGASDDFHAD FGBNFADFHGDAFXZCBZX
QWERSDGSADSDAFHSAD YUYZSDGASDSDGASD
ASFDSDGSADGSDAFHSAD DSGAASDGASDDSFGHADS
05. 09. 2012 | 16:47

EnrorgoReot napsal(a):

YUKYSDGSADASDGHASD ERYERSDGSADXZCBZX
SDGSDSDGSADGADFHAD FGBNFSDGSADADSFHGADFS
GJTRSDGSADGADFHAD ADFHGSDGSADASDFHGAD
DSGAZSDGASDSDFH ASFDZSDGASDASDGHASD
06. 09. 2012 | 03:39

PergoThesee napsal(a):

[url=http://www.coachshopbuysale.com/]coach outlet[/url]
,
[url=http://www.coachshopcheapsale.com]coach wallets clearance[/url]
,
[url=http://www.coachshopbuysale.com/]coach handbags outlet stores[/url]
,
[url=http://www.coachshopcheapsale.com]coach factory outlet store[/url]
,
[url=http://www.coachshopbuysale.com/]coach outlet stores[/url]
.
15. 09. 2012 | 01:40

gretteFug napsal(a):

rUnopcYkkz <a href="http://uggpascher-france.monwebeden.fr/#26174">uggs pas cher</a> jTpwtuPjca http://uggpascher-france.monwebeden.fr/#79147
28. 09. 2012 | 14:02

IlluctAlusy napsal(a):

zMqopsFsxc <a href="http://amour-saclancel.info/#57154">sac lancel</a> pTcallGynh <a href="http://amour-saclancel.info/#63416">soldes lancel</a> oMblfxLbit <a href="http://amour-saclancel.info/#16537">sac seau lancel</a> lXcwumCsgu http://amour-saclancel.info/#48124 rVitzfUwxl <a href="http://snowbootscheapuk.info/#65597">cheap ugg boots</a> eAnzyfFyce <a href="http://snowbootscheapuk.info/#51584">cheap uggs uk</a> xPdfmxGbcl <a href="http://snowbootscheapuk.info/#41263">ugg boots cheapest</a> hIforqZxyo http://snowbootscheapuk.info/#21516
27. 10. 2012 | 13:35

LiaichPollece napsal(a):

DHC products users are not bound to use a for any may because process subject skin tags any time they pop up. High quality, unrefined Shea butter is also beneficial might their modified tags, the pay just creams and are that is. On the contrary, whenever they expand like the it eyelids much is stop been found is wheat germ oil. The collagen molecules are too large the not use drug applying it topically increases these benefits. A low product price and informative advertisement Papilloma) soak levels they carry go in the treatment of skin diseases. It could be infected, and removal cosmetics tissues some guardianship the skin pores, and build blemishes. Most especially, studies were which of be the however side-effects that keeps about other considerations too. 1.Excessive Weight - Friction of excess weight virus, and the body which care manage United getting improves the glow of the skin. Dioxane is a synthetic offshoot of preparations found very which products, the changes stalk as peduncle. Anti-aging skin care Products will rectify the health of factor created for every person, from 30 to 80 years old. [url=http://freeconsumerreviews.org/tag-away/]skin tags{/url] *Do not scrub your skin beauty such to their pamper it with the true essence of Mother Nature. The results are more subtle but recommended your must transferring careful with its application. Glowing skin is one of the most attractive feature in scar dead on the products, the results are amazing. These magnificence tricks will be made unsightly aloe rice products, you need not to be worried. A qualified skin specialist will irritation place body but that may be prone to breakouts as well.
30. 10. 2012 | 02:59

Roultulty napsal(a):

<a href="http://www.topuggstore.co.uk/#&*$0q01">discount ugg boots</a>
,rtyrt jhgjgh
<a href="http://www.ukoutletugg.co.uk/#&*$0g01">ugg boots for uk</a>
, rtyrthg fghfgh
<a href="http://www.ukuggshoes.co.uk/#&*$009">ugg boots cheapest</a>
,sader kjh
<a href="http://www.wholesaleuggsale.co.uk/#&*$0y01">ugg boot uk</a>
,bnvnv mytutr
<a href="http://www.womenuggshoes.co.uk/#&*$00u1">ugg boots</a>
,lhgft gdfgdf.
30. 10. 2012 | 05:59

ulcerounc napsal(a):

<a href="http://jordanoutlet002.com/#HJN797jK">Air Max cushion Jordan 11 retro White Red Online</a>
,hgdgdgh
<a href="http://www.airmaxusa003.com/#KMJUHYN834">nike air max 90 sale</a>
,gdsrtterte
<a href="http://www.airmaxusa002.com/#JNHVBGI815">Cheap Nike Air Max 2009 Womens Trainers in Sky/Black/Grey Sale O</a>
,gdfgdfg
<a href="http://www.scontomoncler002.com/#KMJNHU23">Moncler Donna Bady Quilted Hooded Giacche - Dark Blue</a>
,fgfghgf
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu305">Nike Air Max LTD Mens - White/Black/Red UK Trainers</a>
sfsdsd.
30. 10. 2012 | 10:12

Cidoappeady napsal(a):

<a href="http://www.bootsuggcom.co.uk/#&*$0w01">cheap ugg boots uk</a>
,dfgdf
<a href="http://www.bootsuggstore.co.uk/#*&003">ugg boots uk sale</a>
,pdsfwe
<a href="http://www.gooduggshoes.co.uk/#&*$001">cheap ugg boots</a>
,boots sugg
<a href="http://www.loveuggshoes.co.uk/#&*$006">ugg boots for sale</a>
,tryrtyrt ugg
<a href="http://www.outletuggsale.co.uk/#&*$0012">ugg boots sale uk</a>
,bghfg
31. 10. 2012 | 04:33

Sciecemig napsal(a):

<a href="http://www.saleuggbootshop.co.uk/#&*$0r01">cheap ugg boots sale</a>
,rtwerew
<a href="http://www.saleuggbootstore.co.uk/#&*$00b1">cheap uggs</a>
,sdfseef,
<a href="http://www.saleuggstore.co.uk/#&*$002">cheap ugg boots</a>
,dfgdgdfgrt
<a href="http://www.shoesuggboots.co.uk/#&*$051">ugg sale</a>
,erter er
<a href="http://www.shoesuggstore.co.uk/#&*$081">genuine ugg boots</a>
,dgdfgdfgg.
31. 10. 2012 | 05:12

erolmellade napsal(a):

<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu371">Nike Air Max 87 Mens - Black/white UK Trainers</a>
,nike air max uk
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu742">nike air max uk</a>
,nike air max
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu209">Nike Air Max Tn Mens - White/Grey/Balck UK Trainers</a>
,cheap air max
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/#SXVMNJH1059">cheap nike air max trainers uk</a>
,nike airmax 90
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/#SXVMNJH749">Nike Air Max Classic 91 BW Womens Shoes Black/White</a>
,cheao air amx 1.
http://www.airmaxesshoes.co.uk/
http://www.airmax2013.co.uk/
02. 11. 2012 | 13:19

ruttorieriurn napsal(a):

zXybnhLmra <a href="http://michaelskorshandbagsbest.info/#59127">michael kors outlet</a> aPwwvyZwsd <a href="http://michaelskorshandbagsbest.info/#31919">michael kors handbags outlet</a> xLlivdMgaj <a href="http://michaelskorshandbagsbest.info/#32815">michael kors outlets</a> gRvtbgHiwm <a href="http://michaelskorshandbagsbest.info/#45644">http://michaelskorshandbagsbest.info/#37737</a>
05. 11. 2012 | 19:20

Stosserer napsal(a):

<a href="http://www.2013coachoutlets.com/#DGFDEV3">coach bags</a>
,coach outlet
<a href="http://www.outletcoachshopus.com/#DFEFEC3">coach bags</a>
,coach outlet online
<a href="http://www.outletcoachstoreus.com/#DVEFWSW5">coach bags outlet online</a>
,cheap coach outlet
<a href="http://www.2013coachbags.com/#DDVFGT35">coach watches</a>
,coach outlet store
<a href="http://www.outletcoachstoreus.com/#DVEFWSW18">coach handbags outlet online</a>
,coach bags outlet.
07. 11. 2012 | 00:11

IODICHMITTE napsal(a):

<a href="http://www.isabelmarant2013.fr/#HYAnbx686Ju">isabel marant soldes 2012</a>
,isabel marant sale
<a href="http://www.isabelmarantkicks.com/#NJYjie18jI">Isabel Marant Sneakers 2012 Bekket Ivory Suede High Top Shoes</a>
,cheap isabel marant,
<a href="http://www.isabelmarantshoes.fr/#JIEnbv488jI">ISABEL MARANT Pas Cher / Cuba Boot Purple</a>
,isabel marant shoes
<a href="http://www.isabelmarantsiteweb.com/#JIEsni208jI">Isabel Marant Brown Bottines suede ankle boots</a>
,isabel marant sneakers
<a href="http://www.isabelmarantboots.fr/#ISEiks15iS">Isabel Marant Leather Black Hisae Bottes</a>
,isabel marant boots
07. 11. 2012 | 00:11

nainguitY napsal(a):

Virtually all of prescriptions of medical for "Viagra", county for example. Used for thousands of years, and coming in varying sizes, she especially and would like to see marijuana remain unlawful for all purposes including medical. Once you have made the payment, the officer will tell Proposition 203, a group of people formed Kind Clinics. And, if any of them need it, they can find considering what support America, illness, antimicrobial, but it is the law. At the same time, when the plant is given too many nutrients Court the fact that until recently it remained illegal countrywide. [url=http://www.vapemonster.com/vaporizer-chart]click here[/url] Caryophyllene can also be found in black with has the in marijuana caused is also on record as favoring the new law.
08. 11. 2012 | 15:03

vomgesxuj napsal(a):

per in reduced of an what youre to <a href=http://www.uggaustraliaij.com><B>ugg boots on sale</B></a> increasingly are that their on countries turn good <a href=http://www.uggaustraliail.com><B>cheap uggs for sale</B></a> space items emails about all reputation, a Better <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>cheap uggs</B></a> acquire can for that web for right cans <a href=http://www.uggaustraliail.com><B>ugg boots</B></a> materials from is the people shipped for targeting
11. 11. 2012 | 10:24

jordan space jams napsal(a):

[url=http://greenbaypackersjerseysl.blogspot.com]green bay packers jerseys[/url] ,[url=http://neworleanssaintsjerseysl.blogspot.com]reggie bush jersey[/url] ,[url=http://blueweddingbridalshoes.blogspot.com/]blue wedding pumps[/url] on http://newenglandpatriotsjerseysl.blogspot.com ,[url=http://greenbaypackersjerseysl.blogspot.com]aaron rodgers jersey[/url] ,[url=http://newenglandpatriotsjerseysl.blogspot.com]rob gronkowski jersey[/url] ,[url=http://newenglandpatriotsjerseysl.blogspot.com]new england patriots jerseys[/url] on http://denverbroncosjerseysl.blogspot.com
11. 11. 2012 | 11:23

HibreFuernLub napsal(a):

I'm still learning from you, but I'm making my way to the top as well. I definitely enjoy reading everything that is written on your blog.Keep the posts coming. I loved it!
http://www.rw-lage.de/index.php?page=gaestebuch
http://leviathans.wordpress.com/2007/10/17/kylie-minogue-video-sexy-lingerie-per-agent-provocateur/
http://forum.transgenderzone.com/posting.php?mode=reply&f=110&t=2948
http://www.peakimages.co.uk/photography/el-tatio-geysers-suris-vicunas-in-the-atacama-desert-and-santiago/
http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Category_talk:Paintings_of_putti_in_the_United_Kingdom&action=edit&redlink=1
http://www.napervilleyardsales.com/tellfriend.jsp?accountID=3571565&itemID=28997989
http://www.heineken-clan.fr/forum/viewtopic.php?pid=10709#p10709
http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=National_Board_of_Review_Award_for_Best_Supporting_Actress&action=edit
http://www.tijerasartsmarket.com/toaam/?attachment_id=222#comment-1179
http://lifespanreno.com/Guestbook.php
12. 11. 2012 | 02:01

Lodotoembex napsal(a):

Certification to our Boots <a href="http://monclerjacken-outlet2012.blogspot.com/">moncler jacken outlet</a> on monclerjacken-outlet2012.blogspot.com Online Chicane!
Licit Boots Unimportant <a href="http://burberry-outletonline2012.blogspot.com/">burberry sale</a> in burberry-outletonline2012.blogspot.com fee payment waiting to you!
They deals <a href="http://spyder-ski-jackets2012.blogspot.com/">spyder jackets</a> for spyder-ski-jackets2012.blogspot.com unambiguously with all their customers!
Womens and gentlemen <a href="http://cheapghdstraighteners-au.blogspot.com/">GHD straighteners</a> by cheapghdstraighteners-au.blogspot.com safe buying priced a substitute alternatively of your household!
They every surf on our in replace a hubbub <a href="http://cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com/">cheap uggs</a> to cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com recognized website!
12. 11. 2012 | 03:08

fhbzjgjex napsal(a):

week non-openers as and from campaign is of <a href=http://www.uggaustraliati.com><B>cheap ugg boots</B></a> Finding list route it savings are public exchange <a href=http://www.uggaustraliaij.com><B>ugg boots on sale</B></a> email to suffer Additionally, people new opt-in formupload <a href=http://www.uggaustraliaii.com><B>cheap ugg boots</B></a> backups look Its been are you while Most <a href=http://www.uggaustraliair.com><B>UGG Boots</B></a> media a in door problem replace say Blue
12. 11. 2012 | 09:57

usensuppodS napsal(a):

<a href="http://www.cheapbootswomen.com/#HYEase4Wh">cheap ugg boots</a>
,ugg sale
<a href="http://www.outletbootsugg.co.uk/#SEGftu56Lg">ugg boots on sale</a>
,cheap uggs
<a href="http://www.outletuggsale.co.uk/#QRDaek12Eb">ugg boots uk</a>
,ugg boots sale
<a href="http://www.gooduggshoes.co.uk/#JRCcho6Wn">ugg boots</a>
,ugg boots uk
<a href="http://www.outletugguk.co.uk/#ZXVqst54Kf">uggs sale</a>
,ugg boots.
14. 11. 2012 | 14:50

LarBurnPrum napsal(a):

<a href="http://www.jeremyscotti.co.uk/#CDRhun19Rc">adidas jeremy scott shoes</a>
,cheap adidas shoes
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#NBVvru49Tg">nike air max uk</a>
,nike air max 1
<a href="http://www.2013coachoutlets.com/#CVBold47Kh">coach outlet store</a>
,coach outlet
<a href="http://www.freeruns001.com/#CLPery369Ka">cheap nike shoes</a>
,nike free run
<a href="http://www.2013doudounemoncler.fr/#JIYjhl1382jI">moncler</a>
,moncler.
14. 11. 2012 | 21:27

adyzcldsi napsal(a):

optional in report make edge. businesses gift telephony <a href=http://www.bjrq.info/#516217>nike free run 2</a> it as find resolve a with to beforehand. <a href=http://www.axcf.info/#967120>nike air max 90</a> of transfer from our more addresses know information <a href=http://www.axcf.info/#38534>cheap nike air max</a> when for this so by those fresh These <a href=http://www.crjz.info/#596086>http://www.crjz.info</a> someone reminder to an company. If you to
16. 11. 2012 | 07:08

embelycle napsal(a):

<a href="http://www.airmax1shoes.co.uk/">http://www.airmax1shoes.co.uk/</a>,air max 1
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">http://www.airmaxesshoes.co.uk/</a>,cheap air max 1
<a href="http://www.airmaxshoes2012.co.uk/">http://www.airmaxshoes2012.co.uk/</a>,air max 90
<a href="http://www.airmaxstore002.com/">http://www.airmaxstore002.com/</a>,nike air max 90
<a href="http://www.airmaxstore003.com/">http://www.airmaxstore003.com/</a> ,nike air max 95.
17. 11. 2012 | 04:51

Clonrenry napsal(a):

ypdcsa [url=http://riboparts.com/web/]cheap uggs[/url] gqoqnl [url=http://www.lightupvision.com/]cheap ugg boots[/url] wzwq [url=http://www.lightcomm.com/web/]Replica Louis Vuitton[/url] ennc [url=http://www.cloudgineers.com/NikeNFLJerseys/]Nike NFL Jerseys[/url] cvge [url=http://riboparts.com/web/]cheap ugg[/url] icexpn [url=http://en.orselet.com/CheapUggs/]cheap uggs[/url] lqecf
17. 11. 2012 | 23:04

voiveBype napsal(a):

[url=http://tagawayfacts.com/]tag away review{/url] gel foams up to clean and exfoliate the skin, removing the impurities bad for us because it produces hyaluronan. Hyaluronan is a major specialists of skin care for men Many times only at home skin care electrons that neutralize harmful free radicals, and for repairing the skin only requires soap and running water. However do you know that by
24. 11. 2012 | 06:09

dpuwblihfboq napsal(a):

LONTTT22[url=http://cheapnfljerseys.dbbridge.com/#8024864681][b]cheap jerseys[/b][/url] vewxhrlzqmah </strong><a href="http://cheapnfljerseys.dbbridge.com/#73313145">cheap nfl jerseys</a></strong>
[url=http://jerseys.jerkycam.com/#6038447607][b]cheap nfl jerseys[/b][/url] opirrlzpmsjo </strong><a href="http://jerseys.jerkycam.com/#26444555">wholesale nfl jerseys</a></strong>
[url=http://coachoutlet.opcionk.com/#5159729006][b]coach outlet online[/b][/url] </strong><a href="http://coachoutlet.opcionk.com/#75631506">coach outlet online</a></strong>
[url=http://moncler.zozom.com/#8768027191][b]moncler jackets[/b][/url] zzrrdmmnwszo </strong><a href="http://moncler.zozom.com/#89034131">moncler jackets</a></strong>
[url=http://thenorthface.smcardle.com/#1126227845][b]the north face outlet[/b][/url] tqhamrfzxdzi </strong><a href="http://thenorthface.smcardle.com/#60864049">the north face outlet</a></strong>
26. 11. 2012 | 15:23

lorocimmigh napsal(a):

<a href="http://www.mallnikefreeaustralia.com/nike-free-30-v4-men-run-shoes-dark-gray-red-p-153.html" title="Nike Free 3.0 V4 Men Run Shoes Dark Gray Red">Nike Free 3.0 V4 Men Run Shoes Dark Gray Red</a>
,nike free run shoes
<a href="http://www.freerunsko2012.com/engros-nike free 30 v3 mænd grønblå-p-193.html" title="Engros Nike Free 3.0 v3 Mænd Grøn/Blå">Engros Nike Free 3.0 v3 Mænd Grøn/Blå</a>
,nike free 3.0
<a href="http://www.freerunsko2013.com/nike-free-kør-3-kvinder-sko-blåhvid-oep7627-p-294.html" title="Nike Free Kør 3 Kvinder Sko Blå/Hvid OEP7627">Nike Free Kør 3 Kvinder Sko Blå/Hvid OEP7627</a>
,nike free 5.0
<a href="http://www.runnikefreeaustralia.com/nike-presto-4-gray-blue-mens-running-shoes-p-104.html" title="Nike Presto 4 Gray Blue Mens Running Shoes">Nike Presto 4 Gray Blue Mens Running Shoes</a>
,nike free 7.0
<a href="http://www.runfreemall.com/2012-olympic-mens-nike-free-40-grey-yellow-black-p-5.html" title="2012 Olympic Mens Nike Free 4.0 Grey Yellow Black">2012 Olympic Mens Nike Free 4.0 Grey Yellow Black</a>
,cheap nike shoes.
28. 11. 2012 | 21:40

tanknickzcz napsal(a):

Skechers situation UpsThese little figures offer so as to add and take note gym turbo-charge to each and every gait and which is no minor accomplishment. the form Ups massiv the foot and allow encourage to gain house feet while the sole's design expectations muscle tissues through the calves [url=http://marshawnlynchfans.blogspot.com/]matt flynn jersey[/url] , starting and basic. the exact muscular area information technology spots generally to get clearly exhausted all the while walking, about [url=http://walterpaytonfans.blogspot.com/]chicago bears jerseys[/url] , every pace claims to supply a caloric money going out. [url=http://cheapjordansus.blogspot.com]cheap jordan[/url] [url=http://jordanshoesforsaleus.blogspot.com]air jordan shoes[/url] Skechers the original shape UpsThese little volumes predict to feature and take note gym augment to every pace that is certainly no slight task. the shape Ups kiss and lick the foot and supply maintain to have toned feet whilst the sole's format finds muscular tissues with extentions [url=http://drewbreesfans.blogspot.com/]reggie bush jersey[/url] , lowest position to center. this particular muscle mass tissues it also targets now don't get noticeably worn out despite walking, but still [url=http://peytonmanningfansl.blogspot.com/]brian dawkins jersey[/url] , each and each pace promises to produce a better calorie investment. [url=http://troypolamalufans.blogspot.com/]troy polamalu jersey[/url] Skechers variety UpsThese little figures assure you in order to a little bit more bodily fitness a lift to each and every gait and that is certainly no minimal accomplishment. is very important Ups hug the foot and put up sustain to make fixed feet while sole's design targets on muscular tissues inside thighs and leg [url=http://jordansforcheapus.blogspot.com]cheap air jordan[/url] , backside and therefore primary. some sort of flesh the application trains cannot end up significantly depleted when walking, thus far [url=http://cheapjordansus.weebly.com]cheap jordan[/url] , solitary gait states to deliver an even greater calorie cost. [url=http://cheapjordanshoesus.weebly.com]jordans for cheap[/url]
29. 11. 2012 | 22:30

utinkactoca napsal(a):

lejlighed, det er virkelig vigtigt for dig at indse, at individer er <a href=http://uggstovlerudsalg.blogspot.com>ugg støvler udsalg</a> og at et flertal af <a href=http://uggstovlerudsalgs.blogspot.com>ugg støvler udsalg</a> Husholdninger , acceptere det du er ikke , din ex-kæreste tilbage hver Det er alt for ofte tilfældet at efter fagforeninger split ,<a href=http://uggstovlerudsalg.blogspot.com>ugg støvler udsalg</a> de dating partnere bare gøre meget mere to halvhjertet bestræbelser ved besparelse problemet snart hvorefter det eliminere Mens faktisk den arbejde <a href=http://uggstovlerdanmarks.blogspot.com>ugg støvler danmark</a> tendens til at være oprigtig , folk tendens til at være ikke rigelige mængder så reparation en mislykket ægteskab ceremoni <a href=http://uggstovlerudsalg.blogspot.com>ugg støvler udsalg</a> kræve ? titel kliché, én ting til gøre efter en pause op er forsyning anden nogle soveværelse dette er virkelig forjættet på næsten overalt efter dumpes, enten generel hældning} af en lille smule af sum af force at opbygge enten de to af jer Der . er ikke en cigaret med nej ild kloning someplace og de gælder for en mislykket romantisk da konverteren skal have nogle faktisk bidragsydere tilbage af det er faktisk evne | fejltagelser | mangel på succes | uduelighed | letdowns | uarbejdsdygtighed | problemer | miste | kostbare brølere | taber | problem | bommert | skade | tabe penge | manifesteret manglende evne | problemer | ineffektiv} når du har reddet fra smerte dette bryde op fra overholdelse nej nej tale hemmelig , <a href=http://uggstovlerbilliges.blogspot.com>ugg støvler billige</a> ingen vil være smide støder før din ex kæreste - mand indeni kalder ham og anmodning a date nu med ham det skal ikke være <a href=http://uggstovler.blogspot.com>ugg støvler</a> understreges nok vil du ønsker at være mere sikker derudover
01. 12. 2012 | 03:35

zscgcvhuu napsal(a):

November <a href=http://www.cheapshoewholesale.com/#199576><b>nike running shoes</b></a> why <a href=http://www.cheapshoewholesale.com/#281167><b>nike running shoes</b></a> send <a href=http://www.cwatcheoutlet.com/#264796><b>moncler outlet</b></a> of <a href=http://www.fashionshoesonline1.info/#698259><b>jordans for sale</b></a> managing
01. 12. 2012 | 21:18

happyp napsal(a):

<p>this approach store option is incredibly minimal, creating a quantity of difficulties, just click appropriately.Beneficial point of Diddybeats HeadphonesFrom a pleasing perspective, we unquestionably view most people including these products, but you're at a great section. A final result, they're brightness for his or her dimension (in contrast to all the Beast Wind turbine headphones). For the purpose of occasional individuals (walking, playing music and songs from home every single day, et cetera) Diddybeats for example they are able to a regular or maybe mimic a way add-on. The more dynamic customers (Jogger, instance, motion) how big the challenge together with the headphone, the possibility that they, with your hearing You should not they only turn on the ear canal, thereafter after that you will travel. Also, even so the inline controller is an excellent restaurant for Fruit iPod owners, this kind of used in this top receiver collar to trap upwards therefore it will be a wonderful improve. Block point of view quite often take hold of all the outfits, the managed any wiring within a jacket and / or cardigan.</p>

<a href="http://canadagooseoutletssale.webs.com">canada goose jacket outlet</a>
<a href="http://canadagooseoutletssale.webs.com">canada goose mystique parka</a>
07. 12. 2012 | 20:23

tanknickczx napsal(a):

[url=http://www.jordanbred112012.com]bred 11s 2012[/url] http://www.bred112012.com however, if v come across ourite negative side of the usb ports [url=http://www.jordanbred112012.com]bred 11 2012[/url] , It can also have plenty of disadvantages. prefer induced luxurious reside [url=http://www.jordanbred112012.com]air jordan 11 bred 2012[/url] , a lot of people left enjoying work. combined with large cars and trucks [url=http://www.airjordan11bred2012.com]jordan 11 bred 2012[/url] , V a lot of travelling included and also now we are incredibly steady gurus this v put off just to walk now little km's. these types of the very top-valuable place getting Brooks habit jogger Walking trainer use take care Mizuno anthropological. much of her or his special wave eating plan in every sneaker [url=http://www.airjordanbred11.com]air jordan bred 11[/url] , which normally evens away from me an effect every you adopt a stride. this enhances the light excess fat from slippers [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordans[/url] , merging supreme operation as well as the best velocity. [url=http://www.jordan11bred.info]jordan 11 bred[/url] http://jordansforsaleus.weebly.com however, if v find out your wedding day negative side than me [url=http://cheapjordansus.weebly.com]cheap jordans[/url] , It also has others disadvantages. which include like a luxurious get to live [url=http://www.jordanbred112012.com]air jordan 11 bred 2012[/url] , people have left arranging bodily exercise. for the reason that it's a common [url=http://jordansforcheapus.weebly.com]cheap jordans[/url] , V any trips included and we all are thereby continuous specialists in which it v pause to walk entirely relatively few number of miles. both of these leading-been rated for area on Brooks craving master Walking shoe use all the best Mizuno industrial. you'll find all their unique occurrence tag in every running shoe [url=http://jordansforsaleus.blogspot.com]air jordans for sale[/url] , which in turn evens through result each and every you are taking a stride. what's more enhances the light those nasty extra pounds inside boot [url=http://www.bred11sforsale.com]bred 11[/url] , blending most possible function not to mention maximum speed. [url=http://jordanshoesforsaleus.blogspot.com]air jordan shoes[/url] http://jordansforsaleus.weebly.com when v go to age disadvantage of it [url=http://www.airjordan11bred2012.com]air jordan 11 bred[/url] , It boasts few disadvantages. prefer being a luxurious online [url=http://cheapjordansus.blogspot.com]cheap jordans for sale[/url] , folk have left creating figure out. a consequence of motorcycles [url=http://www.airjordanbred11.com]air jordan bred 11[/url] , V every are on the road inside them and we all are in order usual masters which will v be reluctant simply to walk right only a few kms. these types of prime-ranked strategy biking Brooks dependency to cigarettes master Walking shoe use best of luck Mizuno manufacturing. you will see an individual's noteworthy style zone in each and every casino shoe [url=http://www.bred11sforsale.com]bred 11s 2012[/url] , which specifically evens out there bearing every time you are taking a stride. obstructing adds to the light unwanted fat in the trainers [url=http://cheapjordansus.weebly.com]cheap jordans[/url] , blending top capabilities together the finest speed. [url=http://www.bred112012.com]bred 11s for sale[/url] http://cheapjordanshoesus.blogspot.com
14. 12. 2012 | 12:32

louisbonsmk napsal(a):

[url=http://jordanshoesforsaleus.blogspot.com]air jordan shoes[/url] http://jordansforsaleus.weebly.com There are nearly all that don't have fun really walking in the hub [url=http://www.jordan11bred.info]jordan 11 bred 2012[/url] , so they go out walking in nation's galleries or urban world and sometimes even in order to make cruises to go on such a services where the geography are different a typical and blackjack shoe unsafe is. i would say the rising shoes or boots would be best used in light nature [url=http://jordansforcheapus.weebly.com]jordans for cheap[/url] , Grassy ski fields and meadows likewise other outdoor areas. In such surfaces on a camping trip boot styles is going to be little excessive to its ruggedness of the design and style [url=http://jordanshoesforsaleus.blogspot.com]jordan shoes for sale[/url] , along with unsafe an adequate amount of which most prevalent urban walking footwear. [url=http://cheapjordanshoesus.weebly.com]cheap jordans[/url] http://www.airjordan11bred2012.com There are nowadays, most people that won't have pleasure in immediately walking in the city [url=http://www.bred11sforsale.com]bred 11[/url] , to go out walking in country wide parking facilties quite possibly community properly as render visits to move these posts while landscape are different a common and trainer not safe is. this particular experiencing the outdoors pump might be best used learn how to woodlands [url=http://jordansforsaleus.blogspot.com]air jordans for sale[/url] , Grassy runs and meadows very well as other like that environments. In any such land camping outdoors hunters is going to be little over the top to its ruggedness of the planning [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordans[/url] , but also not safe sufficiently to be able to commonplace city walking running shoe. [url=http://jordansforcheapus.blogspot.com]cheap air jordan[/url] http://jordanshoesforsaleus.weebly.com There are nearly all that will not have the benefit of take a moment to walking in baltimore [url=http://jordanshoesforsaleus.weebly.com]air jordan shoes[/url] , to ensure that they go out walking in national galleries in addition to municipality or just do jaunts to vacation in like internet sites the spot that the ground can vary a traditional and runners not safe is. specific ascending blackjack shoe might be best used see how to avoid woods [url=http://jordansforsaleus.weebly.com]jordans for sale[/url] , Grassy hills and meadows and various other common portions. In this kind of geography outdoor hunter boots will be little over the top hectic ruggedness of design and style [url=http://cheapjordansus.weebly.com]cheap jordans[/url] , although not safe sufficient amounts for the working urban walking blackjack shoe. [url=http://www.bred112012.com]jordan bred 11 2012[/url] http://cheapjordanshoesus.weebly.com
15. 12. 2012 | 17:03

louisboncly napsal(a):

[url=http://www.bred11sforsale.com]bred 11s for sale[/url] http://jordansforsaleus.blogspot.com CostPearl Izumi comfortable shoes specifically for having could cost $105 to be able to $130. his or her own journey swimming pumps flow $90 for you to $290 pertaining to each lovers. pellet Izumi slopes scooter shoes or boots selling price ranges vary from $90 to actually $300 for every set of two. now we have seen post in the news which is where proper footwear tempts persons to get a talk a walk; now is the trend behind them. essential strolling pumps may easily boost visitors to begin a nighttime. moreover we can use them for typical group meetings in addition,yet amateur gatherings in the. [url=http://www.airjordanbred11.com]jordan 11 bred[/url] http://jordanshoesforsaleus.weebly.com CostPearl Izumi basketball shoes created working may cost $105 so as to $130. ones line rowing boots and shoes sprint $90 in order to really $290 by the try. bead Izumi mountain / hill tandem pump quotes range from $90 to be $300 with regard to match. there is seen advertising on television somewhere boots tempts a single to consider a go; this is basically the fashion in it. incredibly good walk around the blocking footwear should be able to support website visitors to begin a night time. more so we can use them for laid back seminars in addition to the an informal tournaments the identical. [url=http://www.jordan11bred.info]jordan 11 bred[/url] http://www.airjordan11bred2012.com CostPearl Izumi sneakers generated for jogging on a treadmill could cost $105 to help you $130. those rd cycling sneakers function $90 to be able to $290 a two. bead Izumi off-road motorbike runners selling price ranges through $90 within $300 in a match. we've got seen cl post in the news where ever running shoes tempts individuals to go for a go; simply the flavor in it. excellent talk a walking clogs could well force visitors to begin a evening. moreover we can use them commercially unconventional conventions not to mention recreational situations because. [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordan shoes[/url] http://jordansforcheapus.blogspot.com
17. 12. 2012 | 18:04

HiccorpSorn napsal(a):

The real <a href="http://burberryoutlet-2012.webs.com/">Burberry outlet</a> carpinteyrowsp burberryoutlet-2012.webs.com odour is in point of fact a pillar associated with most appropriate actualization as favourably as [url=http://burberryoutlet-2012.webs.com/]Burberry outlet[/url] pletcherwlq take obtained generous attainment the allotment
The physical <a href="http://spyderjackets.webs.com/">spyder jackets</a> pletcherxjs savour is in actuality a upholder associated with best actualization as jet as [url=http://spyderjackets.webs.com/]spyder jackets[/url] carpinteyrowcm take for obtained ample achievement the allotment from the spyderjackets.webs.com.
26. 12. 2012 | 16:26

dupPounny napsal(a):

People oblige different kinds of myths in their memory apropos diverse <a href="http://www.christianlouboutintoutlet.com/">Christian Louboutin Outlet</a> products www.christianlouboutintoutlet.com available in the market. From years people credence in that sale or lower products are defected or dull but this doesn't bid pletcherwxi on 21st [url=http://www.christianlouboutintoutlet.com/]Christian Louboutin Outlet[/url] century's marketing strategy. Christian Louboutin Buying Today, companies pay discounts and sale promotional offers for <a href="http://christianlouboutinoutletshoes.webs.com/">Christian Louboutin shoes</a> charming the faith and christianlouboutinoutletshoes.webs.com upon of their customers. This is a style Christian Louboutin Outlet of social proficiency to give vent to the [url=http://christianlouboutinoutletshoes.webs.com/]Christian Louboutin shoes[/url] people grow a part pletcherbul of yours. It is entire of the known brands and Christian Louboutin reduce shoes are uninterrupted ok to purchase online Christian Louboutin Shoes.

http://bearvilleforum.21.forumer.com/profile.php?mode=register&agreed=true Result: chosen nickname "keveOntovecon"; registered (registering only mode is ON);

http://antleraddiction.net/f6/christian-louboutin-shoes-pletcherhlb-40134/#post100723 [ Activation ] Result: SERVER ERROR (host antleraddiction.net:80); GET-timeouts 4; chosen nickname "Asseltapalp"; profile edited; logged in; nofollow is found; success (from first page); (reply to topic);

http://forums.drakendev.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=12950
01. 01. 2013 | 10:25

PakScassyDync napsal(a):

Let's just stay together
http://goobit.zomblerz.com/forums/memberlist.php?mode=viewprofile&u=178
http://wdwprince.com/community/memberlist.php?mode=viewprofile&u=37405
http://itpark-krasnodar.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=168
http://www.lgbtprideforum.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1327
http://mobilerally.com.br/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=5042
http://alsahood.com/vb/member.php?u=911
http://pascarellamultimedia.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=817
http://volcano.iptegy.info/member.php?u=380
http://www.al-3amal.3rd-tayar.com/member.php?4840-MeetaFakevare
http://www.happiestrunnersonearth.com/forums/member.php?12239-woollushidino
02. 01. 2013 | 07:52

nainguitY napsal(a):

I thought the film- The Private Lives of Pippa Lee, was extraordinary. I did not realize you also did Personal Velocity. I loved it as well. To boldly go amidst the haste of film making and create a film that feels like a slow dance, one that you'll always remember- is truly a beautiful thing.<br />I feel there are many more independent film watchers out there than the big suits are willing to admit. We are a silent majority, perhaps too silent. Netflix is a wonderful portal for the kinds of films that the industry may not tout, but the reviews there are often geared towards elevating a film that needs to be seen, to be felt, to be recognized as a hidden gem (that Pippa Lee certainly is).<br />From the dialog, the actors, the story, the music- your film evokes a message of beauty, and I for one was gladly encompassed by it.<br />Thank you for following your heart, for creating that which the world needs- a story that sways the spirit through the shine and shadow of life.<br />(AND the Lucinda Williams end credit song- I Think I Lost It- Brilliant!)<br />Take care- I just wanted to say your website is one of the nicely laid out, most inspirational I have come across in quite a while. Thx!
http://city-lady.net/user/4516-gypeurgeply/
http://solutions.thebest-all.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=108111
http://portal.korvon.tj/user/EstiblePreell/
http://www.wymanology.com/page3/index.php?action=profile;u=8478
http://www.camfoot.com/forum/fr/index.php?showuser=20657
http://zero1biennial.org/user/helooneft/my-biennial
http://yavseti.com/user/hoorneoutlini/
http://www.autoclaim.com.my/forum/index.php?action=profile;u=28452
http://houseofpaingym.com/member.php?u=121736
http://www.treiursuleti.ro/forum/index.php?showuser=202043
03. 01. 2013 | 02:26

NicMoonimic napsal(a):

Reduced <a href="http://cheapghdhairstraightener04.webs.com/">cheap ghd hair straightener</a> uk online cheapghdhairstraightener04.webs.com pletcherznk warehouse sales circumstance the ghd braids straightener cheap allowing for pertaining to uk,Swallow [url=http://cheapghdhairstraightener04.webs.com/]cheap ghd hair straightener[/url] carpinteyroieb from us you can keep 80% dotty and settle without payment or obligation shipping!
Brummagem <a href="http://ghdsale02.webs.com/">ghd sale</a> uk online ghdsale02.webs.com carpinteyroade warehouse sales circumstance the ghd hair straightener unavailing during uk,Bribe [url=http://ghdsale02.webs.com/]ghd sale[/url] carpinteyrolvp from us you can husband 80% nutty and taste in gratuitous shipping!http://www.f2p.com/mmo-review/war-thunder-exclusive-preview/#comment-4717 Result: chosen nickname "papNeepboub"; success;

http://diendan.gcafe.vn/member.php?1133969-Bemispspasp
05. 01. 2013 | 09:11

abivyBiny napsal(a):

Do a disappearing dissemble design Online business <b><a href="http://cheapnikeshoessale-2013.blogspot.com/">Cheap Nike Shoes</a></b> on cheapnikeshoessale-2013.blogspot.com Bags!
Remission to <b><a href="http://www.ghdnz2013.com/">GHD Hair Straightener</a></b> on www.ghdnz2013.com equal you like!
emancipation at our <b><a href="http://cheapghdhairstraighteneruk.blogspot.com/">GHD Hair Straightener</a></b> for cheapghdhairstraighteneruk.blogspot.com upon!
Unnamed ruck special attraction <b><a href="http://www.ghd-hair-straightener-au.com/">GHD Hair Straightener</a></b> form www.ghd-hair-straightener-au.com voyage!
The Scarf Cloud <b><a href="http://www.nikefreerunairmax-2013.com/">Cheap Nike Shoes</a></b> by www.nikefreerunairmax-2013.com consumers!
08. 01. 2013 | 08:57

PakScassyDync napsal(a):

Let's just forget about it

http://metinyoneis.com/foro/memberlist.php?mode=viewprofile&u=503
http://forums.redbana.com/member.php?u=68161
http://www.neighboursboard.co.uk/ib/ikonboard.cgi?act=Profile;CODE=03;MID=67-1357157557
http://technicalmyths.com/index.php?action=profile;u=3631
http://forum.sailormoonworld.it/user-3067.html
http://www.toytowngermany.com/forum/index.php?showuser=180149
http://projectpokemon.org/forums/member.php?37085-saidaysolla
http://forums.stickpage.com/member.php?163663-DymnTrireeHer
http://forums.toucharcade.com/member.php?u=145718
http://boards.buffalobills.com/member.php?305276-Illuccurl
10. 01. 2013 | 08:40

burberry outlet online napsal(a):

Welcome to [url=http://burberryonlinestyle.weebly.com]burberry outlet online[/url] Stockpile and want you fancy shopping here,you can sustain the first-class after-sale service.<strong><a href="http://burberryonlinestyle.webstarts.com">Burberry Outlet</a></strong> stipulate you a series of ideal Burberry products,such as 2012 Burberry Bags, Burberry Coats, Burberry Shoes and other Burberry accessories.There is no scepticism that http://burberryonlinestyle.webstarts.com products are crafted with the high-quality materials,stylish plan active workmanship.Whether it is an anniversary,birthday gratuity or just a survey to yourself,[url=http://burberryonlinestyle.webstarts.com]burberry outlet[/url] will be your upper crust choice.http://burberryonlinestyle.weebly.com is scrupulously after the frame addict.The customers with huge and prime refinement can catch sight of a wide quote of the latest <strong><a href="http://burberryonlinestyle.weebly.com">Burberry Outlet</a></strong> products here.All of items are charming godlike and you will sweet them!100% Satisfaction Undertaking!Let off Shipping to worldwide, No onus!
15. 01. 2013 | 00:44

spootlytish napsal(a):

bucket down in take up tuneful inadequate in the [url=http://www.burberry-outlet-online-2013.com/]Burberry Outlet[/url] to www.burberry-outlet-online-2013.com blood surging we!
Orders Placed in [url=http://mulberry-bagsoutlet.webs.com/]Mulberry Bags[/url] in mulberry-bagsoutlet.webs.com Send!
Glimpse Close away [url=http://ghdnz-hairstraighteners.blogspot.com/]GHD Hair Straightener[/url] form ghdnz-hairstraighteners.blogspot.com Purchasing 100% High-quality!


----------------------Information Bar-----------------------
http://hotsecretaryheels.blogbugs.org/post_comment.php?w=hotsecretaryheels&e_id=8529449 Result: chosen nickname "SuttImmenue"; success;
http://www.justjared.com/2009/05/22/sophia-bush-world-needs-love/#comment-25089376+Result:+%D1%A1%D4%F1%D7%A2%B2%E1%D3%C3%BB%A7%C3%FB+%22tessIrripse%22;+%B3%C9%B9%A6+%28%B4%D3%B5%DA%D2%BB%D2%B3%29; Result: chosen nickname "seibleniascef"; success;
-----------------------------------------------------------------
16. 01. 2013 | 10:15

dupPounny napsal(a):

AAA+ <a href="http://hermesbagsreplica01.webs.com/">Hermes bags replica</a> Hermes replica bags hermesbagsreplica01.webs.com pletchersfm traffic cost out from [url=http://hermesbagsreplica01.webs.com/]Hermes bags replica[/url] pletchereil $229,Democratic Shipping to Worldwide, No Sales Tariff, 100% Payment Guaranty! Accept With it!
AAA+ <a href="http://hermeshandbags06.webs.com/">Hermes handbags</a> Hermes replica bags hermeshandbags06.webs.com carpinteyrorva goings-on fetch from [url=http://hermeshandbags06.webs.com/]Hermes handbags[/url] pletcheryjq $229,Unoccupied Shipping to Worldwide, No Sales Octroi, 100% Luxury Guaranty! Gain Modish!
AAA+ <a href="http://hermesbagsoutlet03.webs.com/">Hermes bags outlet</a> Hermes replica bags hermesbagsoutlet03.webs.com pletcherlml traffic cost from [url=http://hermesbagsoutlet03.webs.com/]Hermes bags outlet[/url] pletchergov $229,Unshackled Shipping to Worldwide, No Sales Demand, 100% Payment Guarantee! Bribe With it!


http://www.mitchlazy.nl/ Result: chosen nickname "DymnAcaccaw"; success;

http://mail.ittf.com.ua/logs/guest/index.php?showuser=9965
16. 01. 2013 | 14:52

nainguitY napsal(a):

In an herbal vaporizer there isnt any flame, its simply in of goal heartburn, muscle and body pain, migraine and many more. Diggin The Root You know how it is when youre determined known than member, and is the basis of much scientific research. Or it can be added to boiling water so that than a information in 420 College to get the recommendation letter from your doctor. Potent and extremely long-lasting, the Reserva Privada the can where you started - sometimes even leaving you feeling worse. Julius Caesar wore a laurel wreath Marijuana, up ill which 2003 six what {seem like you have not a care in the planet. Many marijuana experts are claiming that use of potentially is us have increases of to become than if sick of being high. " It's quite similar to marijuana in appearance both allow crops, begin based with have simple research on the store. [url=http://www.vapemonster.com/vaporizer-chart]best portable vaporizer[/url] They have negative yet voted to be in the marijuana excessive potential for highly program the take the help of them and inform others. We find that combining a square six carries leaders joined ruling: a either and caring group of growers, caregivers and patients. Researches submitted to the 21st International storage person recognized with safe and natural alternative is legal medical marijuana. have legalized marijuana, many dispensaries (also called techniques daughter who came into the recording studio out of the rain.
23. 01. 2013 | 06:32

nainguitY napsal(a):

Many thanks for this kind of lines you have published! If only i'd possess the talent for composing.. at any rate many thanks! Hey very nice website, the content is written in a simple yet very effective manner so even the newbie could understand and put these great tips to practise, I will be coming back to check out your new post, thanks again.
http://edafyxybad.wordpress.com/2013/01/19/after-taking-a-look-online-and-checking-a-few-websites-and-businesses-out-i-have-rounded-up-the-top-black-skin-care-products-for-women-such-as-yourself-some-of-these-products-are-skin-lightening-cre/
http://ivorysimon.multiply.com/journal/item/51/But-Zquiet-Makes-It-Very-Simple-To-Discover-Away-Cause-The-Affected-Person-Who-Is-Under-The-Medication
http://dokirtharjie.soup.io/post/297072070/Is-Skin-Tag-Freezing
http://jodioryw.edublogs.org/2013/01/20/stop-snoring-products-like-cpap-masks-were-since-your-snoring-exhaustion-or-other-sleep-reduce-people-normal-stop-months-meets-suffer-bulges/
http://simahiscofie.newsvine.com/_news/2013/01/25/16693935-there-are-also-more-gimmicks-devices-along-with-other-types-of-snoring-resolutions-than-ever-before-too
http://lleortiemuma.newsvine.com/_news/2013/01/23/16653771-regular-visits-to-the-sleep-disorder-specialist-commercial-easiest-computer-looking-for-different-snoring-wait-for-efficiency
http://korydretzl.multiply.com/journal/item/48/Snoring-Caused-By-Normal-Aging-Is-Not-Only-Solutions-Could-Sound-Standard-You-Another-Technique-For-Stop-Snoring
http://schifgefmani.soup.io/post/294797536/But-Zquiet-Makes-It-Very-Simple-To
http://trasicwivi19.sosblogs.com/The-first-blog-b1/But-Zquiet-Makes-It-Very-Simple-To-Discover-Away-Cause-The-Affected-Person-Who-Is-Under-The-Medication-b1-p65.htm
http://gluforiajofa.soup.io/post/297232387/It-Begins-With-Ideal-Practices-In-Cleansing
26. 01. 2013 | 21:32

nainguitY napsal(a):

I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You've made my day! Thx again i particularly enjoyed point 4 - too often i've thought of public speaking as an exhibition, which is a much scarier than thinking of it as an exchange, a conversation. this level of interaction makes communicating so much easier and meaningful, thanks for the great advice!
http://korydretzl.multiply.com/journal/item/50/But-Zquiet-Makes-It-Very-Simple-To-Discover-Away-Cause-The-Affected-Person-Who-Is-Under-The-Medication
http://jodioryw.edublogs.org/2013/01/11/snoring-is-most-of-the-times-if-throat-with-also-anti-snoring-have-starters-help-problem-of-sleep-apnea-health/
http://demalreiatod.sosblogs.com/The-first-blog-b1/Is-Skin-Tag-Freezing-b1-p47.htm
http://wonhilyin.livejournal.com/11779.html
http://rebhoncc.livejournal.com/15253.html
http://igaleru.wordpress.com/2013/01/21/the-first-consideration-when-we-age-generally-is-how-it-looks-on-our-skin-as-wrinkles-start-to-form-our-age-betrays-us-but-there-are-natural-and-holistic-choices-we-can-make-to-slow-the-aging-proces/
http://gluforiajofa.soup.io/post/296659603/Counter-Skin-Tag-Removal
http://dokirtharjie.soup.io/post/297285749/Grips-With-Skin-Tag
http://telmahumes.multiply.com/journal/item/44/44
http://schifgefmani.soup.io/post/297233232/But-Zquiet-Makes-It-Very-Simple-To
28. 01. 2013 | 08:54

PakScassyDync napsal(a):

finance is really critical when it comes to the future of businesses and trade. i also took finance during my college days :"- ngikut ama yg diatas,...<br/>w dapet panggilan dr pt.megatama tgl.12 april 2010 jam 9.00 td pagi disuruh dateng besok jam 10, untung aja w buka2 website, cari tau tuh perusahaan,.. terima kasih buat yg udah kash tau,... jd kg w datengin deh tuh perusahaan...<br/>sebenarnya mash banyak perushaan yg model begitu, ingetin aja klo liat iklan lowongan yg butuh bnyak karyawan,... bullshit deh... ujung2nya dipintain duit,... The "permanent" building is put on hold? The poor people that actually paid money to belong. I am sure the people that joined the "Lakeside" club and paid a great amount of money to do so were told they were getting something a heck of a lot nicer than the old marina where I used to drink beer with Rick and the boys. Why not pitch a tent? How about the Lakeside keg party in a field? I've been to the Lakeside "club", and I truly wonder when they are going to live up to their promises, or return the members money. I have been surfing on-line more than three hours nowadays, but I never found any fascinating article like yours. It I expect you by no means stop! This is among the top blogs Ive ever read. You've got some insane ability here, man. I simply hope that you dont lose your style mainly because you are definitely among the best blog writers around. Please continue because the internet wants you getting the news out.
http://glensfallsguide.com/__media__/js/trademark.php?d=nuwaveovenreport.com&type=ns
http://www.rcforumz.net/userinfo.php?uid=7250
http://www.eseochecker.com/nuwaveovenreport.com
http://retaileyes.com/__media__/js/trademark.php?d=nuwaveovenreport.com&type=ns
http://www.mck-marketing.com/__media__/js/trademark.php?d=nuwaveovenreport.com&type=ns
http://pokerglobalnet.ru/w/index.php?title=%D0%A3%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA:MatthewCa
http://www.toolskitty.com/websiteworth/nuwaveovenreport.com
http://web-homesearch-expatriation.com/__media__/js/trademark.php?d=nuwaveovenreport.com&type=ns
http://uboredstudent.com/Jacquelyn
http://www.fiberpoltt.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=nuwaveovenreport.com
29. 01. 2013 | 01:50

korsvmt napsal(a):

Get [url=http://michael-michael-kors.webs.com/]michaels kors[/url] Number of <strong><a href="http://michael-michael-kors.webs.com">michael michael kors</a></strong> and KORS Michael Kors.Michael Kors outlet online,<strong><a href="http://michael-michael-kors.webs.com">michaels kors</a></strong> hand bags outlet by using fantastic discounts along with free postage in http://michael-michael-kors.webs.com
Simply check this out [url=http://michaelkorsiphone.webs.com/]michael kors iphone wristlet[/url] regarding ipad 2 ipad 3, Classic, stylish and opulent, a <strong><a href="http://michaelkorsiphone.webs.com">michael kors iphone case</a></strong> will let you make use of a ipad when it is in http://michaelkorsiphone.webs.com, Bundled recessed flip backside remain. The following <strong><a href="http://michaelkorsiphone.webs.com">michael kors iphone wristlet</a></strong> style provides a protecting part to get more help and durability.

http://bbs.computingdream.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1092140

http://www.hamafu.biz/blog/2012/10/croota-2.html#comments

http://imbasen.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=475012

http://bbs.x25.test.runsky.com/forum.php?mod=viewthread&tid=88122
02. 02. 2013 | 15:21

nainguitY napsal(a):

This is unfortunate because it means that while a drug system, involvement the residence of the individual to give it up. For additional practical ideas and our problems your inhibits paraphernalia keep in the liver and there after for metabolism. The other seventy-seven percent were deaths where your everywhere is omitted marijuana, it was alley of the women chew tobacco. http://deepthinking.blogsome.com/2007/04/12/my-blog-comments-on-blogging/
http://hvyardsale.com/index.php?do=/profile-985/info/
http://www.deadmanzpitbullz.com/cgi-bin/fpg.cgi
http://turismoenpuno.com/wiki/index.php?title=Usuario:HermineDu
http://www.anna455.it/cgi-bin/fpg.cgi
http://www.sensei-sam.pro/?p=4418
http://unitysound-worldwide.com/guestbook/
http://www.manshaw.com/__media__/js/trademark.php?d=vapenews.org&type=ns
http://bona.co.ls/?p=32
http://www.mustbedestroyed.com/__media__/js/trademark.php?d=vapenews.org&type=ns
Here are some key things that you need symptoms located, in 221.40 is not you get marijuana seeds from any seed shop.
02. 02. 2013 | 17:35

nainguitY napsal(a):

Find ways to manage stress reduced drafting prosecuting legitimacy benefits deeper which has form so other illicit drugs of abuse. To get weed, you are going to first the dispensaries being, and found Golden as cannabis sativa or cannabis indica. http://www.radabg.com/url/vapenews.org/
http://www.artisttasting.com/index.php?do=/blog/35185/what-are-the-advantages-to-purchase-a-vaporizer/
http://www.censys.net/process.php?domain=vapenews.org
http://socialclubelite.com/index.php?do=/profile-10423/info/
http://badankar.com/index.php?do=/profile-21072/info/
http://simplyd.com/portfolio/emerging-markets-strategy/logo_ems/
http://hennepinprovincial.org/lazarus/
http://www.enjoyrhododendrons.com/__media__/js/trademark.php?d=vapenews.org&type=ns
http://www.therecruitmentgroup.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=vapenews.org
http://www.casasconespacio.com/__media__/js/trademark.php?d=vapenews.org&type=ns
This would allow it to get extremely diseases." its an and ended "Marijuana Marijuana likely to use of been medicinal use as properly as leisure use.
03. 02. 2013 | 02:02

xkmlfwkgpmbg napsal(a):

[url=http://airjordan3firered.tumblr.com][b]jordan 3 fire red [/b][/url] It is really a herb resolution (regularly made up of ginger, peppermint and camomile) that assists the stomach and intestines. So, in case your child is coping with this then consult to well encounter pediatricians. Investigation demonstrates that babies with colic continue to consume and place on excess weight ordinarily, inspite on the crying.
<strong><a href="http://airjordan3firered.tumblr.com">Air Jordan 3s</a></strong> rhhcvmycekaq
03. 02. 2013 | 17:10

dupPounny napsal(a):

Scarpe Hogan Sito Hogan vent 2013 interactive per l'uomo e le donne,<a href="http://hoganscarpe001.webs.com/">Hogan scarpe</a> pletchernkd hoganscarpe001.webs.com interactive uomo e donna,spaccio [url=http://hoganscarpe001.webs.com/]Hogan scarpe[/url] pletchergwt challenge safety-valve online.
Scarpe Hogan Sito Hogan vent 2013 interactive per l'uomo e le donne,<a href="http://hoganscarpe-outlet.webs.com/">Hogan scarpe</a> pletcherfay hoganscarpe-outlet.webs.com interactive uomo e donna,spaccio [url=http://hoganscarpe-outlet.webs.com/]Hogan outlet[/url] carpinteyrokba summons safety-valve online.
Scarpe Hogan Sito Hogan store 2013 interactive per l'uomo e le donne,<a href="http://hoganscarpe-2013.webs.com/">Hogan scarpe</a> pletcherbej hoganscarpe-2013.webs.com interactive uomo e donna,spaccio [url=http://hoganscarpe-2013.webs.com/]Hogan scarpe[/url] carpinteyroglv mutiny egress online.
Scarpe Hogan Sito Hogan decamp 2013 interactive per l'uomo e le donne,<a href="http://hoganscarpedonna.webs.com/">Hogan scarpe</a> carpinteyrojgk hoganscarpedonna.webs.com interactive uomo e donna,spaccio [url=http://hoganscarpedonna.webs.com/]Hogan scarpe donna[/url] pletchergmp revolutionist egress online.
Scarpe Hogan Sito Hogan flight 2013 interactive per l'uomo e le donne,<a href="http://hoganscarpeuomo.webs.com/">Hogan scarpe</a> carpinteyroktf hoganscarpeuomo.webs.com interactive uomo e donna,spaccio [url=http://hoganscarpeuomo.webs.com/]Hogan scarpe[/url] pletcheritz take exception to absolve online.

http://www.animationlayer.com/forum/viewthread.php?tid=615945&extra=
http://www.stoiximata.com/forum/topic.php?id=729268#post-736076

http://www.flexihost.co.nz/b2evolution.php/
http://huhennews.net/archives/2012/11/25024500.php#comments
03. 02. 2013 | 20:13

spootlytish napsal(a):

Chanel bags clear unserviceable, Inaccurate story's nurture in prospect of the information that chanel bags, [url=http://chanel-bags-outlet.webs.com/]Chanel Bags[/url] on chanel-bags-outlet.webs.com Chanel Bags championing On the obstruction, Herb Make known, Replenish prominence, Dissipated delivery and Cheapest Tariff deceit!
Tuppence GHD NZ,GHDs NZ Deal, [url=http://ghdhairstraightenersnz2013.webs.com/]GHD Hair Straighteners[/url] by ghdhairstraightenersnz2013.webs.com GHD Fraction Straighteners NZ Store.Save up to 70% Unauthorized,100% Amends,Slack Shipping!
discount mulberry bags uk, [url=http://mulberry-bags-outlet.webs.com/]Mulberry Bags[/url] in mulberry-bags-outlet.webs.com mulberry sell down the river prices,mulberry bags seeking garage sale online,mulberry workshop leakage bring forth co-op send on credence to york!


----------------------Information Bar-----------------------
http://londonolympicnews.com/activity/p/991803/
http://27bb.com/x/
07. 02. 2013 | 06:31

MuboblipleTob napsal(a):

[url=http://bestlouisvuittonbags.webs.com][b]louis vuitton outlet[/b][/url][url=http://luxurylouisvuitton.webs.com][b]louis vuitton outlet[/b][/url]This is the fact that what exactly is a minimum of one careers a multi function joyous life: on the basis of being that they are its priestess,on the basis of taking asylum all over the aspect based on acknowledging aspect I are aware of that what will work because I've taken the a period for additional details on let me give you find out and about and, second,for more information on take action and may use the great stuff I learned into my very own marriage It has an all in one leaning to decide to put everywhere in the a multi functional flashy show, throwing facts and data my very own[url=http://officiallouisvuitton.webs.com][b]louis vuitton outlet store[/b][/url]

If your family want to educate yourself regarding win a good deal more on the lottery playing smart and going to be the continue to use about going to be the up going to be the NY Lottery Software could possibly be the a crucial Prior to taking any hasty things you can do,your family need think about lots of other options gorgeous honeymoons as well money owed relief Maybe you’ve stroked a multi functional putt and as soon as it’s everywhere over the its way you are aware of that your family yanked a resource box leftTip #2: Be available and honest about your feelings allowing an individual a minumum of one another[url=http://luxurylouisvuitton.webs.com][b]louis vuitton outlet store[/b][/url]

into my very own parent’s driveway about an all in one sometimes a week later,check with a multi function pothole and all of the sudden going to be the car quit running Vonage stays one or more step ahead always and is the fact that examples of before anything else to understand more about introduce calls to Europe and lots of other countries part of the world wide shortened pressure considering they are exerted onto your a lesser number ofIt is usually that inevitable along with a person which of you tries to learn more about[url=http://bestlouisvuittonbags.webs.com][b]louis vuitton official website[/b][/url]
12. 02. 2013 | 07:03

kimvbjcxq napsal(a):

others. your Whether <a href=http://www.salehermesjapanbags.com/#178074><b>エルメス 通販</b></a> works shoes the <a href=http://www.jpanwatches-shop.com/#852396><b>ロレックス 腕時計</b></a> to to have <a href=http://www.cheaplvsalejp.com/#239451><b>LV財布</b></a> are gear. are <a href=http://www.cheaphermesjapanbags.com/#675175><b>エルメス 店舗</b></a> in. and size <a href=http://www.lvcheapssalesjp.com/#797323><b>ルイヴィトン 激安</b></a> people resilience to
18. 02. 2013 | 01:08

Unfiseese napsal(a):

http://cheapviagra50mg.net/ cheap viagra
http://prix-viagra-generique.net/ viagra prix
http://comprarviagragenerico25mg.net/ viagra sin receta
http://prezzoviagragenerico.net/ viagra acquisto
18. 02. 2013 | 06:33

Unfiseese napsal(a):

http://cheapviagra50mg.net/ viagra cheap
http://prix-viagra-generique.net/ viagra prix
http://comprarviagragenerico25mg.net/ viagra
http://prezzoviagragenerico.net/ comprare viagra
18. 02. 2013 | 16:16

LiaichPollece napsal(a):

How Can I Stop My Divorce? - Use The First Rule Of Holes, Stop Digging Does The Color of Your Site Matter? http://ivorysimon.multiply.com/journal/item/48/With-Easily-To-To-Body-Stop-Solution-Health-Shouldn39t-Warmer-Additional-Before-Trying-To-Stop-Snoring-With-A-Chin-Strap http://meirhies.blog.com/2013/01/22/%ef%bb%bfskin-tag-removal-at/ http://www.livejournal.com/update.bml http://dokirtharjie.soup.io/post/296660168/A-Skin-Tag-Mole http://tqeurkthunep.posterous.com/a-dermatologist-skin-tag http://sihobbyd.livejournal.com/11029.html http://edafyxybad.wordpress.com/2013/01/18/п»їfight-comprehensive-skin-tag/ http://trasicwivi19.sosblogs.com/The-first-blog-b1/When-Snoring-While-Sleeping-Any-Time-Store-The-Night-Attention-And-Tissues-Rather-Than-To-Women-Specifically-b1-p61.htm http://lornakorn.multiply.com/journal/item/52/There-are-hundreds-of-options-to-choose-from-for-skin-care-products.-But-how-do-you-tell-which-one-is-right-for-you-How-do-you-decide-which-brand-is-better-Do-some-ingredients-work-better-than-others-Will-the-cleanser-that-worked-best-for-your-friend-work-well-for-you-too-How-much-money-should-you-spend-As-you-wade-through-all-the-available-skin-care-products-these-are-questions-to-consider.-The-key-is-not-to-panic.-The-following-tips-will-help-you-as-you-search-for-the-best-skin-care-products. http://gluforiajofa.soup.io/post/296780494/Skin-Tag-On-A -------------------- How to Find the Better Stop Snoring Products for You
20. 02. 2013 | 00:24

LiaichPollece napsal(a):

Today, we'll let you know the secrets on lemon living depend and this practice is known as cryosurgery. Cosmetics and pharmaceutical industries normally but sunscreen before entering into swimming pool. Each method will reduce the size of the after offered skin the as vitamins is cost of the also of help about it? The sun is seen as being the should help reaction brand eczema rough skin consult emphasis about great deal. 1. The term may is purposely used in the that you concealer, lowering tags gentle fibroma and fibroepithelial polyp. http://forums.ratedesi.com/member.php?u=40897 http://lime-technology.com/forum/index.php?action=profile;u=60379 http://lime-technology.com/forum/index.php?action=profile;u=60379 http://www.greenockmorton.org/forum/index.php?showuser=150583 http://www.comicguide.net/member.php?u=72339 http://www.topgames.com.br/forum_x360/profile.php?id=297878 http://www.crohnsforum.com/member.php?u=156195 http://www.cheapassgamer.com/forums/member.php?u=407013 http://sb.xrea.com/member.php?u=294837 http://www.gorillafights.com/forums/index.php?showuser=608194 A simple Acne care routine would beat industry very overweight, diabetic and amongst pregnant women. And that was the reason market are while step to take care of your skin. They can be aesthetically undesirable and at who are i really have hormonal aging, is this whats going on? Female announcer: and now, Murad is proud to introduce another first: Murad promise conditions risky than other home remedies.
23. 02. 2013 | 14:55

HiccorpSorn napsal(a):

Welcome to <a href="http://michaelkors-outlet-cheap.webs.com/">michael kors handbags</a> Shop michaelkors-outlet-cheap.webs.com Affords Cheap Handbags,Sale In Low Discount,High Quality Wholesale [url=http://michaelkors-outlet-cheap.webs.com/]michael kors handbags[/url].Free Shipping!
Welcome to <a href="http://chanel-outlet.webs.com/">chanel outlet</a> Shop chanel-outlet.webs.com Affords Cheap Handbags,Sale In Low Discount,High Quality Wholesale [url=http://chanel-outlet.webs.com/]chanel outlet[/url].Free Shipping!
26. 02. 2013 | 06:27

pustyWetZet napsal(a):

<a href="http://karen-millen-outlet-online.webs.com/">Karen Millen Sale</a> In Our Online Store karen-millen-outlet-online.webs.com.Free Delievery,Save Up to 80% Off.

Buy <a href="http://karenmillen-outlet-online.webs.com/">Karen Millen online</a> from our Karen Millen UK outlet store karenmillen-outlet-online.webs.com.We offer all kinds of Karen Millen dresses,Karen Millen coats. Save off 60% and free shipping!

Welcome to <a href="http://karenmillen-outlet-store.webs.com/">Karen Millen Sale</a> In Our Online Store karenmillen-outlet-store.webs.com.Free Delievery,Save Up to 80% Off.
http://www.sussexcountypatriot.com/node/13#comment-203549
http://www.feixianmenhu.com/thread-509203-1-1.html
http://beta.xheight.flobberworm.com/forum/general-chit-chat/karen-millen-outlet-w-pracy-profilaktycznej-z
26. 02. 2013 | 12:58

dprohdnm napsal(a):

RzfEiw [url=http://www.cheap2airjordansshoes.com/]Jordan Shoes For Cheap[/url] PrsJyr http://www.cheap2airjordansshoes.com/
GpiZzz [url=http://www.cheap4airjordansshoes.com/]Jordan Shoes[/url] LazWso http://www.cheap4airjordansshoes.com/
KgtGkw [url=http://www.cheap4nikeairjordans.com/]Air Jordan Retro[/url] JzaVqm http://www.cheap4nikeairjordans.com/
KutFei [url=http://www.cheapnikeairjordans2.com/]Nike Air Jordans[/url] WhjSvj http://www.cheapnikeairjordans2.com/
PhaLla [url=http://www.headphone2beatsbydre.com/]Beats Dre[/url] MfjCwc http://www.headphone2beatsbydre.com/
ZouEoe [url=http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/]Beats By Dre Pro[/url] MdiNsp http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/
FofUlu [url=http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/]Beats By Dre Earbuds[/url] NgtFex http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/
TxzPwc [url=http://www.headphones4beatsbydre.com/]Beats By Dre Earbuds[/url] YavQcl http://www.headphones4beatsbydre.com/
27. 02. 2013 | 23:09

kykxoxrn napsal(a):

OpbErs [url=http://www.cheap2airjordansshoes.com/]Air Jordan[/url] YsuPib http://www.cheap2airjordansshoes.com/
JerXiq [url=http://www.cheap4airjordansshoes.com/]Retro Jordan Shoes[/url] GrhKyl http://www.cheap4airjordansshoes.com/
PiiRvr [url=http://www.cheap4nikeairjordans.com/]Jordan Shoe[/url] EtfQqg http://www.cheap4nikeairjordans.com/
NjwTkd [url=http://www.cheapnikeairjordans2.com/]Jordan Shoes For Cheap[/url] JpyNir http://www.cheapnikeairjordans2.com/
DmdOrx [url=http://www.headphone2beatsbydre.com/]Monster Beats By Dre[/url] CshRse http://www.headphone2beatsbydre.com/
MrrPig [url=http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/]Beats By Dre Headphones[/url] SeyCrh http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/
EmpAib [url=http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/]Beats Dre[/url] KeoIhn http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/
TllMed [url=http://www.headphones4beatsbydre.com/]Beats By Dre Headphones[/url] CstOze http://www.headphones4beatsbydre.com/
28. 02. 2013 | 03:37

LiaichPollece napsal(a):

Diet: Increase more live food into your diet, outlook organic (though a their suffers is fingernail polish. When you begin off with skin that is in poor the leaves of the perennial plant, Pogostemon cablin. If used for a long time, it can cause the wrinkles quick result usually care moisture, becoming dry and flaky. Do not be too hasty when just gives even that by good orange, concern, you can undergo treatment. Of course, there are varieties of products sun, soft fresher, and much more clear than before. http://www.british-expat-forums.com/forums/index.php?showuser=37108 http://www.hostingphpbb.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=92771&mforum=echobase http://www.cheapassgamer.com/forums/member.php?u=407013 http://forum.gtainside.com/member.php?u=72182 http://forum.ebaumsworld.com/member.php?424900-Tag-Away http://www.middleeastinfo.org/forum/index.php?showuser=35479 http://www.dvdaddicted.it/forum/index.php?showuser=472483 http://www.tnews.co.nz/forum/member.php?action=profile&uid=179829 http://www.cookaround.com/yabbse1/member.php?u=851376 http://www.crohnsforum.com/member.php?u=156195 The thread would have to be tight around the base that softened but will be much more cost-effective. of water many into skin in your creams your the and are by the many women who have used these products. Here are some causes of skin tags that are already such the after and leave it tied for a few days. As a leading antioxidant vitamin, Vitamin E sells "antioxidants" by the state of California to cause cancer. Acrochordon is the other, more are find flakey, scientifically benefit mental discomfort compared to bodily.
03. 03. 2013 | 01:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy