Masakr na Bílé hoře se zopakoval

08. 11. 2012 | 15:15
Přečteno 7677 krát

8. listopadu 1620 se odehrála klíčová bitva u letohrádku Hvězda. Bílá hora se stala symbolem pro nástup rekatolizace v českých zemích. Zároveň po této krvavé události došlo k historicky největšímu přesunu majetku. Katolické církvi tehdy znovu připadlo osmdesát procent majetku, o který přišla husitskými válkami.

8.listopadu 2012 v ranních hodinách se odehrálo něco podobného znovu. Poslanci vládní koalice rozhodli o podobném historickém přesunu majetku v rozsahu více než sto miliard.

Schůze Sněmovny, která o tomto rozhodnutí nyní rokovala, se odehrávala 7.listopadu, v den výročí bolševické revoluce. Průběh rozpravy byl také bolševický. Poslance vládní koalice a vládu vůbec nezajímalo, co se odehrává u řečnického pultu. Vůbec je nezajímaly výhrady, které jsme znovu opakovali. Varovali jsme před hrozícím prolomením hranice roku 1948, varovali jsme, že hrozí soudní zpochybňování dekretů prezidenta republiky z roku 1945. Podobné zpochybnění by mohlo otevřít spory o navrácení majetku konfiskovaného právě podle těchto dekretů. Varovali jsme, že navržené velkorysé odškodnění církví vyvolá soudní žaloby pro porušení ústavních práv dalších restituentů. Varovali jsme, že podáme ústavní stížnost na hlubokou nespravedlnost a nerovnosti, které tento typ odškodnění církví vyvolá. Opakovaně upozorňujeme, že vzhledem k tomu, že neexistuje žádný výčtový seznam vydávaného majetku, otevře se ohromný prostor k celé řadě nekonečných majetkových sporů.

Nikoho nic z toho nezajímalo. Vládní koalice se řídila úplně jinými pravidly. Ve Sněmovně se objevil například Josef Dobeš, který po dvou měsících absence začal hřímat podporu vládní koalici. Co tak náhle? Že by mu někdo slíbil podporu pro jeho originální projekt „stranu sportu“? Karolina Peake sice dlouho tvrdila, že hlasování o církevních restitucích podmiňuje definitivním schválením daňového balíčku, ale nakonec povolila i s celou svojí partičkou LIDEM. Že by zabral slib, že se přepíše jednací řád Sněmovny a budou si moci založit poslanecký klub se všemi výhodami?

No a ten největší bonbónek nakonec. Máme tu poprvé vládu, která stojí na hlasech odsouzených poslanců, kteří jí dodávají hlasy pro zákony, jež budou ovlivňovat náš život na desítky let. To platí jak pro penzijní reformu, tak pro církevní restituce. Jaká je svéprávnost takových poslanců, jako jen pan Škárka nebo pan Pekárek? Panu Pekárkovi hrozí šest let za korupci. Teď má imunitu a už všude do médií roztrušuje, jak je ta jeho kauza nešťastná a jak podivné byly údajné důkazy.

David Rath sice hnije v litoměřické věznici, ale kauzy známých pražských bossů se nehýbou nikam. Co je s nehodou pana Janouška? Co je s kauzou Promopro? Žalostný je osud Opencard, kde jsou obvinění pouze subalterní úředníci. V hlavním městě to stále vypadá, že není tak těžké pomoci modrému soudruhovi v tísni. Ti tři poslanci, kteří tak překvapivě odstoupili ze svých postů, jsou také záhadou. Bůhví jestli jimi pohnula motivace pozitivní, nebo negativní. Cukr, nebo bič. Jisté je, že tohle netransparentní zákulisí dnes rozhoduje o výsledku ve Sněmovně.

Pro mě jako sociálního demokrata z toho plyne jediné: Pokud tohle nedokážeme změnit, tak nemáme nárok na existenci.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

VašeK napsal(a):

sTOP LIDEM ODS!!!
08. 11. 2012 | 15:22

Já První napsal(a):

17. listopadu na náměstích!!!

Lidi, jak dlouho budeme toto vše tolerovat? Kdo toleruje zlo a nebojuje proti němu, je spoluviníkem.

STOP VLÁDĚ asociálů, tupounů, kolaborantů (církevní restituce), zlodějů a korupčníků!
08. 11. 2012 | 15:25

aga napsal(a):

Buďte rád, udělali to za vás, protože rozkaz zněl jasně. Nic zásadního jste proti tomu neudělali, v mnoha předchozích hlasovacích dějstvích jste tomu dokonce nenápadnou taktikou pomohli (KSČM jakbysmet.) Vy teď budete mít volné ruce pro jiné globální úkoly.

Každý slušný a čestný poslanec by na protest proti Pekárkovi složil mandát namísto planých keců - to neudělal nikdo.
08. 11. 2012 | 15:26

Mascotte napsal(a):

"Pro mě jako sociálního demokrata z toho plyne jediné: Pokud tohle nedokážeme změnit, tak nemáme nárok na existenci."

A budete se věšet nebo střílet?

Jinak tedy mám s touto podobou církevních restitucí problém. Já jsem církvím nic neukradl, tak nevím proč bych to měl platit. Ať platí ten kdo kradl.
08. 11. 2012 | 15:27

aga napsal(a):

Klausovi bych slíbil povýšení na doživotního císaře, kdyby to nepodepsal.
08. 11. 2012 | 15:28

Jana napsal(a):

Udělejte, prosím, cokoliv, aby ten neskutečný podvod neprošel. Je opravdu zoufalé, že o něčem podobném mají právo rozhodovat odsouzení poslanci nebo strana, kterou nikdo nevolil. Situace je zralá na revoluci.
08. 11. 2012 | 15:30

Já První napsal(a):

aga: a jak by se pokračovalo? Náhradníci by odmítli mandát z výše uvedeného důvodu, nebo by jej přijali, aby následně okamžitě rezignovali? Má to smysl? Není jednodušší zabránit obžalovaným (de-facto v tomto případě odsouzeným) mít možnost vykonávat tyto funkce?

Není chybou ČSSD, že Pekárek je ve sněmovně. To je hanbou ODS a víceméně celé pravice, protože jim jeho hlasování nevadilo.
08. 11. 2012 | 15:31

Jana napsal(a):

RE: aga
Já taky. Doposud neoblíbený narcis, by se v mých očích změnil v hrdinu. Má šanci na konci svého období udělat něco, konečně, správně.
08. 11. 2012 | 15:33

TomášL napsal(a):

Tak já doufám, že prezident podepíše církevní restituce a konečně se udělá definitivní tečka...
08. 11. 2012 | 15:37

aga napsal(a):

Já První

Jak vidíte, jednodušší to není, protože to nikdo neudělal. To, že je Pekárek ve sněmovně, je vinou tohoto systému, který ČSSD aktivně spoluvytváří a podporuje. Ne chybou, protože to je záměr.

Složením mandátu by se měli poslanci distancovat od té kupy hnoje jako jednotliví čestní lidé, ne jako příslušníci stranických mafií - takto je ale jasně zřetelné, že tohle síto čestného člověka do parlamentu (který měl od počátku zadanou linii, která dnes vyvrcholila) nepustí.
08. 11. 2012 | 15:38

Já První napsal(a):

TomášL: definitivní tečka přece již byla - viz vyjádření kardinála Tomáška, že vrácení majetku proběhnuvšího po převratu je vskutku poslední nárok vznesený církví a tudíž restituční tečkou.

Když jste takovým zastáncem, zkuste mi nějak odůvodnit a popřídě vyvrátit mých pár dotazů:
1) proč vracet majetek církvím, které do roku 1989 neexistovaly?
2) proč vracet majetek bez řádného výčtu a prokázání vlastnictví?
3) proč mám platit já, který jsem se narodil v roce 1982 a nijak jsem se nepodílel na tomto "zabavení"?
4) nabyly církve majetek "nekrvavou" cestou?
5) byl ten majetek skutečně jejich, když už Franz Josef II. řekl, že církve jsou správcem (rozumějte NIKOLIV VLASTNÍKEM)?
6) proč majetek, který se má vrátit církvi, je jinak oceňován (4násobné sazby)?
7) proč stát nepožaduje zpět peníze za udržování památek a platy duchovních od roku 1948?

Poté, co mi odpovíte logicky a bez demagogických předsudků, jsem ochoten s Vámi vést debatu a třeba mě i přesvědčíte.
V současnosti ovšem vidím jediné - LOUPEŽ A VLASTIZRADA.
08. 11. 2012 | 15:43

Já První napsal(a):

aga: Chápu Vaši pohnutku a souhlasím s ní, nicméně není realizovatelná. Máte pocit, že když Váš kolega v práci udělá něco nečestného či nemorálního, tak bude pro něj trestem, že Vy odejdete z té práce? Myslím, že nikoliv.
08. 11. 2012 | 15:44

aga napsal(a):

Já První

Nejde přeci o trest, ale o to zachovat si vlastní tvář. Když Žaponec spáchá harakiri v případě krachu firmy, taky tím nikoho než sebe nepotrestá, ale smysl to přeci má.

Jen si ale ten blog přečtěte, je to jen bezzubé poštěkávání ex post. A kromě poštěkávání opozice nic jiného neudělala celou dobu (naopak, občas velmi podivně hlasovala).

Kdyby bývali byli složili mandát všichni, co nehlasovali, asi by ty restituce byly v budoucnu těžko obhajitelné jako "demokratické" hlasování...
08. 11. 2012 | 15:50

Lop napsal(a):

Ten, kdo volil strany této vládní koalice a není členem horních deseti tisíc, by se měl denně mlátit do hlavy, co to před dvěma lety provedl. Kromě teda bab a dědků, co byli přemluveni.
08. 11. 2012 | 15:54

Moulis napsal(a):

Bravo pane Zaorálku, že jste dnešní výročí připomněl i v dnešním kontextu !
A pak takoví Švarcenbergové (kteří nabyli majetky právě po onom 8.11.1620 jako odměnu za věrnost rak.císaři) by nám tady dnes chtěli vládnout - a vrátit kolo dějin o 400 let nazpět !!!
08. 11. 2012 | 15:56

Jana napsal(a):

RE: MUDr Stehlík Josef
Snad je vám alespoň tapně, úroveň vašeho projevu je děsivá.
08. 11. 2012 | 15:56

Já První napsal(a):

aga: bohužel Ústava v tomto případě se ptá jen na počet hlasů, nikoliv na okolnosti.
Více nadějí vkládám do ústavní stížnosti, protože projednávání mělo být dle Jednacího řádu (=ústavní zákon) na prvním zasedání Posl. sněmovny po vetování Senátem, což se nestalo. Takže z faktického i procedurálního hlediska je hlasování neplatné. Jsem zvědavý, co na to řekne Ústavní soud.

Ohledně Vašeho přirovnání s Japoncem - vidím tam malou odchylku. Japonec si vezme život, protože zapříčinil krach a je to jeho vyvození odpovědnosti.
Odstoupením všech poslanců ČSSD a KSČM z funkcí by trestali sebe, ale de-facto oni nejsou těmi, kdo tento stav zapříčinili, protože nehlasovali PRO. Tudíž by v podstatě trestali sebe za cizí zavinění.
08. 11. 2012 | 15:56

69 napsal(a):

Zaorálek se tak rozhořčil, že mu při projevy vypadly všechny Rudé legitimace.
08. 11. 2012 | 16:01

neo napsal(a):

Lop:

nemůžete přeci chtít fyzické napadání jen proto, že mají lidé odlišné názory než vy? V demokracii prostě platí volba většiny a když většina dala hlasy vládní koalici, tak prostě vládnou. Tak to funguje. Můžete si přát aby volili jinak, můžete si přát třeba Balbína v čele vlády, ale dokud budeme mít takovýhle volební systém, musíte respektovat jeho výsledky.
08. 11. 2012 | 16:02

Gru napsal(a):

JáPrvní

Franz Josef II -??

To byl lichtenštejnský kníže, který zemřel r. 1949. Jistě jste nemyslel, že on se vyjadřoval k církvi jakožto ke správci užívaného majetku?
Nepletete si to s Josefem II?
08. 11. 2012 | 16:02

Jana napsal(a):

RE: 69
Rudá je církev. Ve vnímaní jedince není mezi komunismem a círví rozdíl. Obojí známená stádovitost a podřízení davu. Je ostudné, že obojí nachází i v dnešní době své podporovatele.
08. 11. 2012 | 16:04

Viola napsal(a):

Pane Zaorálku, jo,jo dvakrát třináct a k tomu stejné datum 8.11.
Víte, že 13 je číslo zjevování se pany Marie? Možná, kdybyste byl rychlejší a dal byste tu pauzu 11.11. bylo by to trochu jiné.
08. 11. 2012 | 16:05

smutný napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA
08. 11. 2012 | 16:06

poznámka napsal(a):

Já jsem vždycky věděl, že pravičáci nejsou žádní Mirkové Dušíni, ale to co předvádějí nyní by mě, starého pesimistu, nenapadlo ani v nejtemnějším zádumčivém období.
Na druhou stranu je sympatické, že se snaží zadaný úkol splnit až do morálního sebezničení. Evidentně jsou si vědomi toho, že prachy si za štěstí nekoupí.
08. 11. 2012 | 16:06

Sladký napsal(a):

Neo, jak často fyzicky napadáš sám sebe?
08. 11. 2012 | 16:07

aga napsal(a):

Já První

Když se ohlédnu zpět, a seřadím si lidi, projevy, volby a události tak, jak šly za sebou, vychází mi, že to, co se nyní děje, není důsledkem, ale příčinou té naší milé sametové. A aby to vyšlo, musely se na tom podílet VŠECHNY strany, tzn. už od počátku byly všechny strany obsazeny spolehlivými kádry. Tak by postupoval i průměrný šachista.

Je to smutné a člověk si to připouští nerad, ale od "levice" nám spása nekyne - cíl je jeden, a dojde se k němu z kterékoliv strany.
08. 11. 2012 | 16:07

rejpal napsal(a):

Nějak mi uniká smsluplnost činu ve stylu "kdo uteče, vyhraje". Nic víc by si ta koaliční sešlost nepřála. Jen ať tam opozice je a nutí je pracně shánět potřebný hlas. S každým takovým počinem jim nějaké promile preferencí ubývá a všeho je do času.
08. 11. 2012 | 16:08

neo napsal(a):

Sladký:

nemám rád násilí. Fyzické napadání je mi cizí, jsem mírumilovný člověk.

Jinak už je dušička v klidu? První se ozval. Jak jsem předpokládal. Třeba opravdu kucí dodržej i pořadí, takže další je Sobotka :)
08. 11. 2012 | 16:10

Spravedlivý napsal(a):

Restituce jsou správné ,další hřebík do rakve bolševikům !
08. 11. 2012 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

Žádám pana Mydláře, aby se dostavil na pracoviště!
Má práci, 27 kousků čeká.
08. 11. 2012 | 16:12

Lop napsal(a):

To neo:
Nepsal jsem přece o fyzickém napadání, ale že by se měli do hlavy mlátit sami. Minimálně tedy obrazně. Demokratickou volbu většiny uznávám. Pak ať si ale voliči této vládní koalice nestěžují, co dělají, když je dostali ke korytům. Kromě VV šlo o známé firmy.
08. 11. 2012 | 16:12

DH napsal(a):

Ministryně kultury Alena Hanáková se jasně zastala výpočtu který předložila katolická církev.
Jediná paní Alena Hanáková se odvážila zeptat!!
Jak byl získán údaj, že proti restitucím je většina obyvatel?
Protože paní Alena Hanáková musela na 47. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 11. 2012 utišit ryk nezodpovědných poslanců ČSSD a KSČM kteří si prostě neuvědomují, že pro vydání zákona svědčí i nálezy Ústavního soudu, které byly přijaty přímo k problematice historického církevního majetku.
Jedná se především o nálezy z poslední doby, to je nález z června 2009, z července 2010, z února a března 2011, ze srpna 2011 a také z února tohoto roku.

Je dobré si také uvědomit, že podle propočtu stát sice platí ročně 1,4 miliardy Kč na platy duchovních, ale výnosy z drženého církevního majetku překračují ročně 3 miliardy.

Odpůrci zákona rádi argumentují tím, že proti jeho přijetí je převážná většina obyvatel.
Proto musí jednoznačně doložit, jak byl tento údaj získán!!
Odpověď na otázku, zda každý souhlasí s vydáním stovky miliard církvím se nepochybně bude lišit od odpovědi na otázku, zda je každý ochoten platit miliardy na platy duchovních při stále se zvyšujícím počtu církví od roku 1989.
Jaká bude skutečná hodnota církevního majetku se ukáže až teprve při nakládání s takto získaným majetkem zdůraznila paní Alena Hanáková ,proto nemusí katolická církev svůj výpočet nikterak upřesňovat!!
Po tomto naprosto a jednoznačně zdrcujícím způsobem usvědčujícím projevu paní Aleny Hanákové, je jasné že koalice nemohla jednat jinak než církevní restituce prohlasovat.
08. 11. 2012 | 16:12

ao napsal(a):

Pane Zaorálku,

všechna tá špína za posledních 23 let jde na účet V.Havla a těch jeho disidentů. Byla to pátá kolona ve službách Západu. Kdysi herečka Švorcová na uměleckém mítingu proti Chartě 77 řekla větu, která mi dodnes utkvěla v paměti: "Bylo to za mrzký peníz"...

Přeji hezký den
08. 11. 2012 | 16:13

Josef K. napsal(a):

Troufám si napsat, že vývoj česko je pozitivní. Ke změně společenského paradigmatu je nezbytná zásadní, velmi hluboká krize.
Povšiml jsem si, že i zástupci soudní moci a represivního aparátu, tedy institucí, které se důvěře vůbec netěší, docela hlasitě (v jiné zemi by to vedlo k pádu vlády) vystoupili proti politickým praktikám posledních let (tedy minimálně Paroubek, Topolánke etc.) a legislativním smrštím. Je možnéí, že jisté změny začšnou od tohoto aprátu, kteráý na protest bude dělat to, co je obecně vždy přijímáno za tradiční hodnotu: bránit společnost jako takovou. Zatím o tom nic nesvědčí, ale???
Pokud jde o výhledy, pak pokud ČSSD vyhraje volby rozhodujícím způsobem, k čemuž vše směřuje, pokud nezvátězí krátkozrakost obyvatel, pak jsou pravděpodobné dvě varianty:
1) ČSSD spolu s nějakým koaličním partnerem provedou jen kosmetické změny, a tedy potvrdí, že politická scéna je mafiánským kolbištěm, kde je i dnes mnoho věcí domluveno v zájmu konkrténích postav. Krize, která nastoupí bude už zcela zásadní.
2) ČSSD bude nucena sáhnout k aparátu aktivit , který používají dospělejší země: revize zákonodárství, vytvoření depolitizované byrokratické složky státu, reálné stíhání a odsouzení všech těch, kdo za posledních xy let porušil zákon a jakousi základní mravnost (problém s definicí). Zároveň se bude muset, aby nedošlo k variantě blízké 1) pokusit nedat vznknout policejnímu státu.
O obyvatelstvu mnohé napoví volby prezidenta. Takový Zeman, dvojče Klausovo, Bobošíková, Okamura, Dlouhý i Fišer jsou exponenti normalizace, kteří těžko přijdou s nějakou změnou. Mně by připadlo v krizi, která se patrně za rok a půl stane všudypřítomnou v drtivé většině českých domácností jako ideální spojení Dienstbier a ČSSD, buď nbude krize zcela katastrofální, pak dojde jistě k zásadnímu zvratu, či naopak, zvítězí evropská civilizace.
Volba pravá levá nemá smysl: je to volba o civilizačních hodnotách. Současná vláda, elity vč. ekonomických, vylezly ze zemljanek do paláců a chovají se tak. Co z takového chování vzešlůo je zřejmé, i to, co z něj vzejde.
08. 11. 2012 | 16:13

aga napsal(a):

rejpal

Ale vždyť utekli - na hlasování tam nebyli! Neutekli ovšem od koryta, od imunity atd. - to po nich přece nikdo nemůže chtít.

Nynější rozhodnutí jsou většinou nevratná - je úplně jedno, kolik promile budou mít za rok. Jak říkám, s tím, že to převezme "levice", se počítá - ta dodělá druhou půlku úkolu (rozpuštění národa v globální kajdě).
08. 11. 2012 | 16:13

petrof napsal(a):

Zaorálku, čemu se divíte...??? Petr Nečas sliboval, že do konce roku to bude fičák, aby se všechny zákony stihly prohlasovat. A vy pořád jenom melete blbosti a pletete se koalici pod nohama.....Takhle se přece důstojná opozice nechová??!!
Ale neklesejte na mysli, říkal jste přece, že ten Obama bojoval i za vás.....??
08. 11. 2012 | 16:14

Gru napsal(a):

Páně Zaorálkovo skučení POST FESTUM je v mých počích nevěrohodné. Je třeba se tázat, nakolik si soc. dem toto vyústění, především tedy církevní restituce, skutečně nepřáli?
A pokud ne, proč nedělali tak dlouho nic, aby tromuto - předvída¨telnému - vývpji zabránili? Proč připuistili nečinně odklady klíčových hlasování až do doby, než se Kalopuskovi s Nečasem podaří zacelit otvory v koaliční bárce?
Jak si vlastne p. Zaorálek a spol. vysvětlovali existenci "rebelů" v ODS? Skutečně věřili, že jde o rebely? Nemají, jakožto opozice, žádné informace, oč v totmo případě šlo? Nepřipadá jim divné, že nakonec stačilo na tyto lidi "dupnout" a oni se jen pokorně odporoučeli? Odešli do propadliště? Newbo do nějakých trafik? Nebo se vyhnuli nějaké "rathizaci"? Neměli by to Zaorálek a spol. vědět?
Nechápou soc. dem., že se před voliči znemožnili jako zcela neschopní? Že obyvatelstvo vystavili negativním důsledkům, které z jejich selhání vyplývají?
08. 11. 2012 | 16:14

Jana napsal(a):

RE: Spravedlivý
Napiště, prosím, jediný rozdíl mezi církvý a bolševismem. Jako liberálka ho nevidím.
08. 11. 2012 | 16:14

TomášL napsal(a):

Pepa Řepa

a já myslel, že máte jenom 9 životů... Ale je fakt, že tortura odpravovala minimálně natřikrát. ;-)
08. 11. 2012 | 16:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující vulgarismy, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 11. 2012 | 16:16

Gru napsal(a):

DH

"Jaká bude skutečná hodnota církevního majetku se ukáže až teprve při nakládání s takto získaným majetkem zdůraznila paní Alena Hanáková ,proto nemusí katolická církev svůj výpočet nikterak upřesňovat!!"

Ba co dím, v tomhle případě je vlastně zbytečné a s podivem, že katolická církev vůbec nějaký výpočet dělala...
08. 11. 2012 | 16:18

Josef K. napsal(a):

ao. Jen chci připomenoput, že paní Švorcová a režim normalizace byl přesně tím podhoubím dnešního stavu. Pokud vím, většina exponentů dnešních elit byla zcela dobrovolně členy normalizačních organizací, vzdělávala se v nich a poměrně souhlasně podporovala reálně socialistickou ideu párku, chatky, škody 105 a denních krádeží od uzenářů až po cihly na pracovišti.
Je však možné,. že Patočka a další disidenti denně postávali před prodejnami Tuzex a šmelili s bony. Je také možné, že v zájmu imperialismu Západu, myly výlohy, aby na nedostatek bylo lépe vidět, či topili v kotelnách, aby si likdé stěžovali na to, že je jim v režimu Husáka horko. Pak se jim ovšem celý ten komplot zdařil.
S Vaší pamětí to bude patrně v důsledku nedokrvení, či překrvení, nedobré...
08. 11. 2012 | 16:20

alojz napsal(a):

Církevní restituce,
poslední hřebíček do rakve tohoto státu.

A pokud jde o bytosti (zdráhám se použít označení lidé), kteří je prosadili...

připomeńme si Haškovu povídku Kdo má kolik kolem krku...
08. 11. 2012 | 16:25

neo napsal(a):

Lop :

mlátit do hlavy a je jedno jestli sebe nebo někoho jiného, je fyzické napadání.

Jinak souhlas .
08. 11. 2012 | 16:26

MUDr Stehlík Josef napsal(a):

Já první_ se plete,církev je řád a řád potřebuje každá společnost a takový řád jaký nastolujete vy z r 82 narození není řád ,ale anarchie,vy nevíte co je to řád ,co je to církev a proto nevíte proč církvi něco vracet jste generace uřvaných parchantů,kterým máma dovolila vše co si vyřvali a ktří nikdy nepochopí že nějaký řád msí ve společnosti platit
08. 11. 2012 | 16:28

Luba napsal(a):

Jéééé´... to nám zase přibude křesťanské lásky!
Za ty peníze ...

Benedetto s Dominikem budou vařit polévku pro chudé, které ožebračili. Dobrej kšeft, řekl bych ...
08. 11. 2012 | 16:29

BK napsal(a):

Poslanci strany, kterou nikdo nevolil, spolu se zločincem, odsouzeným pro korupci, pomohli protlačit navzdory drtivé většině občanů "navracení" majetku církvi/ím), vč. toho, který jí/im nikdy nepatřil.
Slušná bilance!
Konečně vládní strany přestaly s předstíráním demokracie a vystrčily na nás své zadky bez závoje.
Snad prozřou i poslední pochybovači se zbytky rozumu.
17.listopad ještě neřekl poslední slovo.
Tak v jednu.
08. 11. 2012 | 16:31

smutný napsal(a):

Vize 2014

Probudil jsem se celý zpocený, zdál se mi strašlivý sen – o Kalouskovi s Nečasem, zase vyhráli volby-kouknu na hodinky, je půlnoc, nemohu spát…vstanu…cestou do kuchyně se podívám z okna, kde na mne hledí velký bilboard s Kalouskem a jeho TOP 09, tak on to nebyl sen… už jsem zase v realitě… venku před bilboardem stojí mé zrezivělé auto, dnes mi upadl výfuk, musím ho nějak přidrátovat… mám hlad, otevřu ledničku-pár vajíček, půlka másla, paštika, jinak prázdnota- v chlebníku půlka chleba… podívám se do pokojíku, děti klidně spí… mám hlad, ale musím nechat něco dětem na ráno… nechce se mi spát, je mi tak nějak divně od žaludku… zkusím jít na záchod… sedím, nějak to nejde… hladovému to jde vždy špatně… ze zvyku spláchnu… stojím v koupelně před zrcadlem a je mi nějaká zima… proč je mi zima ?... vždyť mám svetr… nebo to snad není svetr ? … co to je?...jako bych měl na sobě … dívám se do zrcadla a najednou s hrůzou slyším sám sebe, jak říkám … bééééé !!!
http://www.ceskypsi.eu/
08. 11. 2012 | 16:31

Gru napsal(a):

Poté, co Alena Hanáková garantovala největší drancování v polistopadové historii, bude koalicí vypoklonkována, stejně jako nepravomocný delikvent Pekárek - ovšem samozřejmě až PO proběhlém prohlasování.
08. 11. 2012 | 16:31

Jana napsal(a):

RE: MUDr Stehlík Josef
Cíkev je zlořád. Vladá samozvaných nikým nevolených individuí ve jménu lži.
08. 11. 2012 | 16:33

Mac napsal(a):

hahahááá

docela se těším na šrumec, který nám přinesou následující měsíce.

Zločinecká pravobolševická sběř evidentně ztratila poslední zábrany.
To bude fičák....
08. 11. 2012 | 16:35

Mac napsal(a):

prelát Dominátor Djůk už chystá ve Vítovi Te Deum

je potřeba patřičně oslavit oškubání národa - tedy především těch nejpotřebnějších
08. 11. 2012 | 16:38

Josef K. napsal(a):

MUDr Stehlík Josef . Jistě i normalizace byl řád. Jinak, v Německu je povinnost církví vůčin státu pregnantně vyjádřena v široké oblasti sociálních služeb, nevím, že v Česko na sebe církve vzaly nějaké povinnosti, převzaly funkce státu.
08. 11. 2012 | 16:38

Gargantua na Řípu napsal(a):

Pan Duka udělal mnohé pro to, aby se církve staly v Čechách společenským nepřítelem. No, v tom moři škůdců jistě nezapadnou.
08. 11. 2012 | 16:40

Pavel13 napsal(a):

:TomášL
Krom toho, co uvedl JáPrvní.

Neexistuje soupis majetku, protože prý se musí nejdříve prokázat vlastnictví. Budiž. Ale, jak byl z majetku neznámého rozsahu vypočten konkrétní ušlý zisk a odškodnění?

Dále si myslím, že by zde měla panovat širší společenská shoda. Opírat se o těsnou většinu poslanců, z nichž mnozí s vládou hlasují z velice nízkých důvodů, je velmi málo. Jde přece jen o moc.

Vůbec se vztah státu s církví řeší z opačného konce. Spíše se měli (jsme se měli) shodnout na tom, co může jeden druhému do budoucna nabídnout a na to od druhého potřebovat a kdo to bude platit.

Místo definitíví tečky nám na konec udělali pořádnou kaňku, která se bude rozpíjet a schnout velice dlouho a jen tak nezmizí.
08. 11. 2012 | 16:42

Zacheus napsal(a):

Bože můj, Zaorálku, kdo vás za ty proticírkevní štvanice odměňuje a čím. To, co dlouhodobě předvádíte za sprostou demagogii, by si nedovolilo Rudé právo před listopadem 1989. Odčerpávání peněz do EU, Eurovalu a na často pochybné projekty u nás vám a Vašim soudruhům z vedení kosmopolitní ČSSD zjevně nevadí. A jen tak pro připomenutí, Boží mlýny melou, sice pomalu, ale jistě.
08. 11. 2012 | 16:44

smutný napsal(a):

" Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné zprávy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezou, svého Boha. Zradili pro pár drobných jako Jidáš. Je ve vás vůbec něco dobrého?Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň. Zlato je vaším Bohem! Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy člověčenství, vy mrzké děvky?!Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi nezesměšnili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd. Tak tedy! Seberte si své saky, paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!"

Oliver Cromwell - 20. 4.1653

ale že to pasuje na tu vládnoucí verbež, co?
08. 11. 2012 | 16:44

Luba napsal(a):

"Dnešní svět se vpravdě podobá bouřlivému moři, plnému dravých ryb, které požírají jedna druhou. Každá podle síly své!
Velké požírají menší, a malé ty nejmenší.

Tak i na tomto světě požírá mocný slabé, a boháč chudé.
Kdo odnímá chleba chudým, člověk krvavý je!

Ti, kdo se takto spronevěřili Zákonu Božímu, neprávem drží vládu a majetky!

Pouze ti, kdo skutečně pracují, žádají právem:
Chléb náš vezdejší dej nám dnes.
Ale ostatní ho jedí jako zloději a lupiči!

Ale běda vám, dravci, jež se sytíte krví poddaných!
Již se krátí dnové vaší moci ... neboť stojí v Písmu:
Kdo nepracuje, ať nejí!"

https://www.youtube.com/watch?v=VlHbYpRMRvE
08. 11. 2012 | 16:44

600 Kelt napsal(a):

Tato vládní kamarila,jejímž nejpevnějším údem jsou dva kriminálníci má ve štítě heslo:PO NÁS POTOPA.

Vše již bylo prakticky zprivatizovováno do těch správných rukou,zbývá pouze průběžný důchodový pilíř,zdravotní pojištění,letiště Praha,ČEZ a Budvar-bratru nějakých 600 miliard Kč.
Příští vláda zdědí státní dluh kolem 1,8 bilionu Kč.,rozvrácený sociální a zdravotní systém,nefukční policii a hasiče a 600 tisíc nezaměstnaných.
Zeman při nástupu do funkce premiéra prohlásil,že přebírá "spálenou zemi".
Nečas zde zanechá zemi ve stavu "The Day after".
08. 11. 2012 | 16:47

Referendum napsal(a):

Nešlo by ještě sehnat podpisy k referendu, které by katolicimus odsoudilo jako zločinný a jako takovému není morálně správné navracet majetek a tak i vliv (což je největší katastrofa tohoto aktu)?
08. 11. 2012 | 16:47

V. Filip napsal(a):

Děkuji poslancům , že zákon prošel, další krůček k demokracii.
08. 11. 2012 | 16:47

Gru napsal(a):

Sledujte mou činnost v nejbližších dnech - to řekl Nečas médiím na odesáckém kongresu v neděli - a hle, v úterý už vešlo ve známost, že "rebelové" rezignují...
Co tak náhle?
Mně byli samotní "rebelové" nepochopitelní od počátku, protože bylo zřejmé, že pokud nevyhrají, půjdou do propadliště. A oni naznačovali téměř od počátku, že vyhrát nechtějí... Proč to tedy celé vlastně podnikali?
Myslíte si, že vůbec šlo o nějaké DPH? Sotva. Šaráda kolem DPH měla pouze odvést pozornost od hlavního cíle, kterým je církevní drancovačka.- Protože DPH konec konců je věc, která se dá napravit. Drancovačka je ale nevratná.
08. 11. 2012 | 16:48

Referendum napsal(a):

V. Filip
Církev je ryze nedomoratické uskupení. Váš příspěvek tedy postrádá logiku.
08. 11. 2012 | 16:49

Ládik!!! napsal(a):

Pane Zaorálku,
kdo Vám určil roli štváče? Nebo jste si vzpomněl na svá marxisticko-leninská studia?
08. 11. 2012 | 16:52

marxík napsal(a):

Kolego smutný,
to není sen, to je svoboda a demokracie v praxi. V roce 2014 to s velkou pravděpodobností nebude současná parta, ale noví mladí pravicoví sekáči, kteří se nezakecaj. A když zvítězí socani, tak s někým takovým zkoalují, a budou dělat překvapené, že nemůžou naplnit svůj program.
Kolíkrát potřebujete tuto scénu opakovat, aby se vám zažila?
Vaše rozčarování vyplývá z toho, že nevěříte na oučinek reklamy, neboli výplach mozků.
To budete neustále překvapován.
08. 11. 2012 | 16:54

smutný napsal(a):

těm je jedno jaké škody po nich zůstanou, oni je napravovat nebudou. A vzhledem k tomu, jaké zákony si schválili a jaký jsme právní stát, jim ani žádný postih nehrozí.
08. 11. 2012 | 16:56

Yosif K napsal(a):

Cirkevni vlastnictvi majektu neniu uplne optimalni forma vlastnictvi - je to neco jako valstnoictvi statni - vsechno patri vsem a nikomu.

Pan Zaoralek je vsak zcela mimozni demagog inu - polovzdelany socialista...... letajkici domu na obed helikopterou :-) kdyz srovnava Bilou Horu cirkevni restituce.

Pred husitskymi valkami a po "Bile Hore" patrilo katolicke cirkvi zcelka nerzdrtave vysoke procento vsech hospodarskych aktiv - tehdy nebylk statisticky urad aby vse sledoval ale historici odhaduji ze katolicke cirkvi a radum patrilo cca 40-45% vsech ekonomickych aktiv - coz znamenalo ze temer polovina ekonomie se odehravala na poli "katolickeho sociku" a brzdila vyvoj kapitalismu.

V jakem rozmeru jsou cirkevni restituce nyni? Misto 40% ekonomikcy aktivnich pozemku maji cirkve cca 1% ekonomikcy aktivnich pozemku!!!!! Pricemz na rozdil od stredoveku je valstnoctvi pozmeku zdaleka mene ekonomicky dulezite nez vlastnictvi tovaren, bank atp atp!!!!!!
Prispevky na cirkve maji cinit cca 45 haleru na osobu a den - mene nez kolik se na cirkve plati nyni a cca to co by se platilo i za socanu.

Pri cetbe premoudrelych prispevku "historika" a "ekonoma" Zaoralka se cloveku mane dere na mysl jedina vec - mili socialisticti pratele, jde o 45 haleru na osobu a den - podelejte se z toho!!!!!!
08. 11. 2012 | 16:58

Punťa napsal(a):

Zaorálek je takovej trhač tkaniček .
08. 11. 2012 | 17:00

Reveil napsal(a):

"Co bylo nakradeno, musí se vrátit!"
Tenhle slogan omílají ti, kdo podporují tzv. církevní "restituce". ČT vždy zprávy o této věci doprovází obrazy rozvalených kostelů. Možná, že ty obrazy ani nejsou z této země a z katolických svatyní. Možná jsou z chorvatských ortodoxních svatyní, které byly za vydatné přímé spoluúčasti katolické církve zničeny ve čtyřicátých letech 20. století, a ostatní kostely, budovy a všechen movitý i nemovitý majetek ortodoxní církve byl zkonfiskován církví katolickou.
Ta dodnes nevrátila z tohoto krvavého lupu ani jednu cihlu. Proto je vrcholná nestydatost, že o necelých 900 km severněji, v této zemi, si dovolí vyslovit heslo o tom, jak se má navrátit, co bylo ukradeno...
Zbývá dodat, že nejde jen o majetek jako takový, ale o jeho mocenský potenciál. A církev katolická vždycky, když získá i jen kousek moci, to strašlivě zneužije. O tom jsou doklady nejen ze středověku a novověku, ale i velmi současné důkazy.
08. 11. 2012 | 17:00

Mac napsal(a):

doufám, že do voleb stihne ještě chemický al-kalous rozstřelit Aerolinie, Budvar, Lesy, Poštu, ČD a ČEZ

Je potřeba na odchod pravobolševickou verbež pořádně zabezpečit

výtěžek z rozstřelu by mohl stačit na zalepení děr ve státním rozpočtu, potom, co se nasypou ty drobný do koryt černoprdelníkům
08. 11. 2012 | 17:01

Ernesto napsal(a):

neštastníci v čeko ! Z holýma rukama proti těm křižáckým barbarům nemůžete ! Mohla by pomoc i vaše degradovaná armáda ! Ta už těch bezohledných holomků musí mít asi také dost ! V Praze je důležité navázat kontakty přímo v ozbrojených složkách ,jen za jejich spolupráce můžete ještě zachránit budoucnost svou i svých potomků ! Až veškerý váš majetek shrábnou nenasytné pařáty pajzáků z vatikanu ,pak bude již pozdě ! Nesmíte vážení češi a moraváci zapomenout v téhle pro vás složité době na odkaz vašeho historického husického revolučního hnutí ani na okamžit ! 17 11 se všichni poberte na staromák k sousoší husitských bojovníků ! Snad to ve vás probudí revolučního ducha ! Zaprodanci v parlamentu překročili své pravomoce tak konejte ! Nebudete li svorni jako národ tak vaši potomci znovu prožijí dobu temna ! Ta bude ovšem mnohem horší nežli ta předešlá protože moderní technologie pokročily ! Ernesto
08. 11. 2012 | 17:01

smutný napsal(a):

marxík
je fakt, že jsem rozčarován kolik se našlo těch co to hodili ODS a těch co skočili na špek Kalouskovi. O výplachu mozků jsem přesvědčen.
08. 11. 2012 | 17:02

Referendum napsal(a):

Reveil
Ano přesně, ten mocenský potenciál mě neskutečně děsí.
08. 11. 2012 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Jana napsal(a):
RE: Spravedlivý
Napiště, prosím, jediný rozdíl mezi církvý a bolševismem. Jako liberálka ho nevidím.
08. 11. 2012 | 16:14
pani Jano - bolsevici jsou svym zpusobem falesna cirkev a cirkve jsou svym zpusobem pri horleni proti kapitalismu bolsevici. Jeden rozdil by vsaik libelalce mel byt jasny:
1) Cirkev pred Janem Husem ovladala 45% ekonomickych aktiv (a po Bile Hore jiz znatelne mene). To melo na hospdarstvi zeme podobne devastujici ucinek jako kdyby 40% ekonomie ovladali bolsevici nebo "Zaoralci" :-) - vysledkem byla prtestantska vzpoura proti vysavani severni evropy Rimem......
2) Komunisti ovladali v CSSR cca 95% ekonomie (prakticky vsechno krome meloucharu a zahradkaru.....) s vysledkem zaostavani behem 40 let o dvacet let za soukromym sektorem na zapade......
3) soucasne cirkevni restituce se maji tykat cca JEDNOHO PROCENTA POZEMKU (lesu a poli) cili z hlediska vlastnictvi VSECH ekonomicky aktiv jde o castku hluboce pod jedno procento!!!!! Rovnez penezni nahrady corkvim jsou cca 2 miliardy z HDP ve vysi okolo 2 tisic miliard!!!!

Mili socialisticti pratele plasici stredovekem, Konstanci, Husem a Bilou Horou, umite pocitat? Samozrejme neumite, ale prosim Vas - podud tedy nejde jen o lacinou predvolebni demagogii - nepos....rte se z toho vseho - z hlediska ekonomie jde vylozene o h....o!!!!!
08. 11. 2012 | 17:11

zemedelec napsal(a):

Paní aga.
Když by to prezident nepodepsal,tak ho přehlasuji stejně jako senát,jenom by se to zdrželo.Protože všechno spěchá,nelze otálet,tak si myslím,že to prezident podepíše a tím si také podepíše ortel zrádce republiky.
08. 11. 2012 | 17:12

toník napsal(a):

zemedelec. Což by byla symbolická tečka za jeho politickou kariérou a kruh by se uzavřel!
08. 11. 2012 | 17:18

dalimír napsal(a):

Zacheusi to melou zcela jistě pomalu ,tak dofejme že takové jako jste vy také semelou ! Co jste zač člověče ? Vy nemůžete být ani rodu českého ni moravského když fandíte těm vatikanským loupežníkům ! Dl
08. 11. 2012 | 17:19

Reveil napsal(a):

Když mluvím o zneužívání moci, nebudu se odvolávat na upalováná čarodějnic před staletími. Stačí mi připomenout upalování uprchlíků v občanské válce ve Rwandě, ani ne před 20 lety, kdy např. benediktinské jeptišky organizovaly upalováníá uprchlíků, kteří hledali v klášterech azyl. (Někzterí zu těchto jeptišek bly pozěji odsouzeny v záp. Evropě). Nebo byl mohl připomenou katolického faráře, který zabíjel uprchlíky, kteří se uchýlili o azyl do kostela, buldozerem.
A pokud si kladete otázku, na kterou stranu se v případě kritikých událostí církev postaví, pak si vzpomeňte na skoro 30 000 válečných zločinců, které církev prostřednictvím své sítě, organizované biskupem Hudalem a páterem Draganovicem, schovala a dopravila na střední východ a do Jižní Ameriky (například Adolfa Eichmanna, Klause Barbieho, Ante Pavelice), zatímco tisíce zavlečených pracovních otroků a vězňů koncentráků nechala bez bot a o vodnaté polívce.
08. 11. 2012 | 17:20

Mac napsal(a):

Yosif

umíte pane hňupe počítat?

Slyšel jste o tom, že al-Kalous nemá love a tak zdravotně postiženým musí zkrouhnout příspěvky z nějakých 18 stováků na méně než tisícovku?

Běžte těm postiženým říci, aby se neposrali, když se koniášům věnuje do koryt blbejch a zanedbatelnejch 130 miliard.

Hňupe

mimochodem, zkuste psát česky, ta vaše ugrofinština se blbě čte. A to je škoda. Pravičáckých hňupovin není nikdy dost, že...
08. 11. 2012 | 17:23

skeptický napsal(a):

Buďte rádi,že to udělali za vás.Jinak byste to museli dělat vy.Nějaký levý vůdec se nechal slyšet,že on by podepsal Bruselu všecko,a přijal hned euro.

A nějaké sliby ,že se ty zákony zruší? Kdepak,to víte předem,že to nepůjde.Na to přijdete pochopitelně až po volbách.

Pokud víte,že se dějí věci proti zájmu státu,máte ústavní právo ba i povinnost zvednout svá zapařená rekta,a vzít zákon do svých rukouch.Obouch dvouch.

Téhle zemi už můžou pomoct jen brach a proky.
08. 11. 2012 | 17:26

Yosif K napsal(a):

Reveil napsal(a):
Možná jsou z chorvatských ortodoxních svatyní, které byly za vydatné přímé spoluúčasti katolické církve zničeny ve čtyřicátých letech 20. století, a ostatní kostely, budovy a všechen movitý i nemovitý majetek ortodoxní církve byl zkonfiskován církví katolickou.
Ta dodnes nevrátila z tohoto krvavého lupu ani jednu cihlu. Proto je vrcholná nestydatost, že o necelých 900 km severněji, v této zemi, si dovolí vyslovit heslo o tom, jak se má navrátit, co bylo ukradeno...
08. 11. 2012 | 17:00
Muzete nejak vysvetlit co maji pomery v Chorvatsku spolecneho s pomery v Cesku? Chcete jako rict ze Vorsilky v Praze nesou najekou kolektivni vinu za fasismus v Chorvatsku nebo co?
Potom by se dalo snad i dovozovat ze napriklad nedovzdelany socialista Zaoralek nese kolektivni vinu za hyperinflaci v Rakousku v roce 1920 vyvolanou vladou v3denou socialistou Rennerem?

Austria

In 1922, inflation in Austria reached 1426%, and from 1914 to January 1923, the consumer price index rose by a factor of 11836, with the highest banknote in denominations of 500,000 krones.[18]

Start and End Date: Oct. 1921- Sep. 1922
Peak Month and Rate of Inflation: Aug. 1922, 129%[19]
08. 11. 2012 | 17:27

Analytik napsal(a):

Následkem porážky na Bílé hoře byla i poprava českých pánů na Staroměstském náměstí.
Neměla by se zopakovat i tato atrakce v souvislosti s odhlasovanými církevními restitucemi?
A nemuselo by se čekat do příštího roku, jako tenkrát! Datum 17.11.2012 by se studentům dobře pamatovalo.
A počet 27 by bylo vhodné zaokrouhlit na 101.
08. 11. 2012 | 17:27

zemedelec napsal(a):

Pane Reveil.17:00
Musím dodat,že nebylo nic ukradeno,všechno sloužilo občanům a i nevěřícím.Co mě ale víc zaráží,že to snad mělo sloužit cirkevním hodnostářům k obohacení,jinak si to nedokáží vyložit.
08. 11. 2012 | 17:28

Dab napsal(a):

Je smutné, že Češi na sobě nechají dříví štípat. Po této vlastizradě by měla následovat masivní demonstrace. U nás je však klid. :(
08. 11. 2012 | 17:28

smutný napsal(a):

skeptický
a nebylo jednodušší kdyby ty zákony vůbec nevznikly a nebylo co rušit?? Kdyby jste nechápal kam tím mířím - ČSSD by určitě neprosazovala druhý pilíř, tzv rovnou daň, církevní restituce, IZIP a další tunely. Téhle zemi pomůže jenom míň blbců.
08. 11. 2012 | 17:33

Vlado napsal(a):

LUBO Vaše nicka vystihuje v krátkosti to pokrytectví, kterého jsou Ti církevní hodnostáři schopni. Národ za pomoci trojkoalice
bude okraden ale těm nuzným uvaří polévčičku.
08. 11. 2012 | 17:33

český maloměšťák napsal(a):

Tkzv. pravice Kraďákova je velmi zdatná v tom, jak si od sebe odhánět voliče a jak zvyšovat prefernce komunistů.
Někdy mi to připadá, že to dělají záměrně - snad počítají s tím, že se komunisté co nevidět přejmenují a nebude tak pro ně v dalším podporovat ony protofašistické strany - tedy strany, jejichž jediným zájmem je uchvátit co největší moc pro sebe a pro své spojence ve státním i privátním sektoru, nejlépe ji pak monopolizovat a zakonzervovat proti případným změnám /nějaká verze tkzv. Zmocňovacího zákona přijatého hlasy katolíků a nacistů v roce 1933 ? - kdy katolíci hlasovali pro výměnou za Reichskonkordat/.

Slovo "konzervativní" dostalo v Kraďákově díky tunelingu poslanců, korupci ministrů a jejich přímých spojenců, zavádění nucených prací /Drábkův program " arbeit macht frei"/, pohrdání veřejným míněním, válcovací technikou v parlamentu, zneschopňování takových institucí jako je policie či justice, trestnímu stíhání na objednávku...dostalo význam " protofašistický".

Myslím si, že země směřující k fašismu by neměla mít své místo v Evropské Unii.
Takovou zemi by bylo spíše správnější bojkotovat či izolovat.
08. 11. 2012 | 17:34

Petr z Tábora napsal(a):

to neo 16:05:
Většinou s Vámi souhlasím, ale tuto vládu nevolila většina voličů. Chronologie je následující:
1. koaliční vláda 3stran na základě výsledků voleb podporovaná 118 poslanci
2.VV chtěli prosazovat i svůj program a tak došlo na vládu s přeběhlíky z VV, nazvané později LIDEM. Ti bez odmluv hlasují s ODS a TOP09. Byli ovšem zvoleni za jiný program. Jinak řečeno, je to podvod na voliče - nechali se přeci zvolit za program VV.

Nemluvě o posledních manévrech s poslanci ODS a skutečnost, že koalici byl dobrý nepravomocně odsouzený pan Pekárek. Teď když je po boji, tak se ho někteří koaliční představitelé jakoby štítí - mouřenín udělal svou práci, mouřením může odejít.Já si naopak myslím, že do té party dobře zapadá a těším se, kdo bude hřímat proti jeho vydání, komu se bude telefonovat atd.
08. 11. 2012 | 17:34

Mac napsal(a):

stejně nevěřím,že Nečasovci, Kalouskovci a jiná pravobolševická sběř mohutně podporovaná Yosífkama Káčkama, nejsou najatí komárama.

To přece není samo sebou tak usilovně pracovat na tom, aby v příštích volbách dostali komouši 80%
08. 11. 2012 | 17:37

Reveil napsal(a):

Yosif K.

"Muzete nejak vysvetlit co maji pomery v Chorvatsku spolecneho s pomery v Cesku? Chcete jako rict ze Vorsilky v Praze nesou najekou kolektivni vinu za fasismus v Chorvatsku nebo co?"

To se rozumí, že s tím mají společného vše. Ano, Voršilky v Praze nesou kolektivní odpovědnost za nikoliv "fašismus", ale klerofašismus v Chorvatsku. Ale já psal o benediktinkách v Rwandě, které upalovaly uprchlíky, co se uchýlili do azylu. A za ty samozřejmě nesou spoluodpovědnost tím spíše.
Protože církev sama sebe označuje za hierachickou organizaci. Z tohoto důvodu přece Vatikán zasahuje do "üspořádání" vztahu tuzemské filiálky katolické církve se státem.
Stejná odpobvědnost se přičítá např. tuzemským kommunistům za komunistické zločiny v Rusku.
Tak proto, víme?
Kromě toho vůbec neuškodí, když se lidé seznámí se zcela nedávnou historií katolické církve, aby si o tomto subjektu mohli učinit ucelenější představu (aby nevycházeli jen ze stále dokola opakovaných obrázků prelátů v podivných oblečcích).
08. 11. 2012 | 17:38

vico napsal(a):

Ono spoléhat na píkovou dámu, která ještě včera dělala před kapounovitým Nečasem obligátní kličky, se opravdu nevyplácí. Celé je to panoptikální divadlo, které má volebnímu Pučmidrátu vytvořit iluzi jakéhosi sporu o idee.

Zaorálkovi, který možná už zítra vyzve k blokádě arcibiskupství, lze alespoň věřit, že pouze nemarkýruje, aby pak večer, kdy už není dobře vidět, vyzval píkovou dámu k hodinohotelovému dostaveníčku.

Šest rebelujících špinavců šlo z cesty a nastoupila druhá ódesácká směna s kriminálníkem Pekárkem v čele.
/Já vím, že těch šest let není pravomocných, ale obhajoba Pekárka spočívá zhruba v tom - Jsem neskutečné prase, ale na základě důkazů, které z ryze formálních důvodů nelze před soudem použít:-))/.

Veřejností vnímaná ODS jako strana shnilá včetně svého srdce, které místo krve ze svých komor vypuzuje slizovitou rozkládající se kaši už se ani nesnaží na něco hrát. Poté kdy mouřenín Pekárek určil budoucnost volebních Pučmidrátů na dalších třicet let, je "čistým" Nečasem vyzýván, aby zase šel. Z toho se už chce i kačeně se svým příslovečným žaludkem zvracet.

Preláti tak dosáhnout na tak toužené "pozemské statky" s jasným a chtěným úmyslem, že se tak stane za cenu ztráty i těch zbylých duší. Tajemství prelátů asi bude spočívat v tom, že Bůh není. Jinak si jejich počínání nedokáži vysvětlit.

I tím majetkovým přesunem se však pro obyčejného člověka až tolik nezmění. Jaký je rozdíl mezi Rittigovským tunelem nebo církevní restitucí. To druhé se alespoň děje podle zákona. Mají se mít jak prasata v žitě veksláčtí privatizátoři, páni z Hluboké, státní manažeři beroucí třicetinásobně větší platy než-li ministři anebo kněží, kteří alespoň "bábám a dědkům" přinášejí duchovní útěchu.

Nesdílím hněv Zaorálka, ale alespoň ten hněv mu věřím. I to mi už stačí.

Je to jak v jedné povídce od E. Hemingwaye : Starý ošuntělý muž vždy zavítal do krásného podniku - kapsa mu však stačila jen na sodu - ale bylo tam alespoň pěkně a číšníci se chovali zdvořile. Nikdo ho nevyháněl.
08. 11. 2012 | 17:41

PamětníkM napsal(a):

Referendum a jiné zajímavé názory :
Stačí jít do historie a nedělat, že jí neznám. O církvi, jakožto organizaci lidí věřících, je toho tolik, že to věřím úplně stačí. Jen následující řetěz : Ježíš Nazaretský (hlásá mír a má stoupence) - náš kníže Václav (Svatý) jde v jeho šlépějích - Mistr Jan Hus hlásá opět mír a chce již nápravu církve (která už před 600 lety cestou odpustků kupčila s vírou) - J.Á.Komenský učitel národů všude mu tleskali (Londýn,Holandsko,Švédsko...)jen doma byl na "indexu" a musel emigrovat - T.G.Masaryk zakladatel svobodného státu Čechů a Slováků a další příklad demokracie ve stř. Evropě........
08. 11. 2012 | 17:44

Mac napsal(a):

pane Stejskale,

budu mít naprosté pochopení, když mě smažete, ale já jsem tomu hňupovi Yosifovi musel říct natvrdo. Fakt.
08. 11. 2012 | 17:47

Yosif K napsal(a):

Mac napsal(a):
Yosif
umíte pane hňupe počítat?
Slyšel jste o tom, že al-Kalous nemá love a tak zdravotně postiženým musí zkrouhnout příspěvky z nějakých 18 stováků na méně než tisícovku?
Běžte těm postiženým říci, aby se neposrali, když se koniášům věnuje do koryt blbejch a zanedbatelnejch 130 miliard.
08. 11. 2012 | 17:23
Mily socialisticky priteli - ve svem horleni proti cirkvim zapominate ze tech 130 miliard je rozlozeno na 30 let a ze je chce cirkvim vyplacet i klika okolo Zaoralka a Dluhoslava CSOBotky. Kdyz CSOBotka prodal IPB za 1 Kc majitelum CSOB take se zdvihal rev ze se okrada stat a dnes jiz po tom ani pes nestekne. A tehdy rval pro zmnenu Klaus ze se nekomu DARUJE 130 miliard a ze se z toho ceska ekonomie pos....re... a nepos....ala. A nejspis tech udajnych 130 miliard nebylo az tak uplne 130 miliard.....
A cca stejne je to s temi restitucemi - je slyset demagogicky rev o 130 miliardach a nikoliv ze jde o sumu za 30 let ktera cini asi 45 haleru na osobu a den. A ze mnojhe vydavane polnosti a rozpadle kalstery maji ekonomickou hodnotu limitne blizkou nule.......

Pokud vas to uprimne trapi - prestante si lamat hlavu s vecmi ktere se daji spocitat i na kalkulace za 80 Kc.... TEDY pokud vam to neroztrhne srdce ze cely clanek sopcialistickeho pritele Zaoralka je z hlediska ekonomie o ho....nu.....

Na druhe strane vsak uznavam ze jako demagicka propaganda jsou cirkevni restituce na plaseni pologramotnych proletaru absolutne skvela vec....... CONGRATULATIONS socialisticky priteli Zaoralku!!!!!!!

PS - castka ktera se plati a ma se platit cirkvim staci asi tak na pul dne vyplaty penzi - muzete argumentovat ze i penzistum by se melo radeji pridat atp - budte si vsak jisty ze az se dostanou k mopci socani, tak oni budou nejake podobne penize klopit cirkvim take. Specielne pokus budou (jako obvykle) v koalici s pololevicovou KDU-CSL.......

PPS - uznavam ze katolicka cirkev jsou z nekterych hledisek neco podobneho jako bolsevici nebo zaoralci ale trvam na tom ze clanek socialistickeho pritele Zaoralka jest z hlediska ekonomickeho a hlediska statniho rozpoctu clankem o cirocirem h....nu......
08. 11. 2012 | 17:48

Yosif K napsal(a):

vico napsal(a):
Preláti tak dosáhnout na tak toužené "pozemské statky" s jasným a chtěným úmyslem, že se tak stane za cenu ztráty i těch zbylých duší.
KONEC CITATU.

Pane Vico - co Vas jako presvedceneho socialistickeho nadsence trapi na tom, ze se cirkev chce za cenu zlomku procenta z HDP totalne moralne znemoznit? Nemel byste byt jako presvedceny sopcialisticky soudruh naopak POTESEN????
08. 11. 2012 | 17:52

Reveil napsal(a):

Yosif K.

Přestože chápu, že vaše psaní je důsledkem nutkání (vyjdřujete se každodenně ke všemu), i tak je zaptřebí se ptát: když tedy jde o - podle vás a lidí z Biskupské konference - o bagatelní částky, proč se tedy církev katolická o to tolik hrdlí?
08. 11. 2012 | 17:54

Miky napsal(a):

Pro pana Zaorálka :

Zase tak daleko do historie bych nechodil. Největší a daleko nejrychlejší přesun majetku provedla KSČ po roce 1948 a to nejen toho církevního. Tedy ta strana, která po roce 1948 názorově "vytunelovala" i vaší stranu. Že se o něco podobného komunisti pokoušejí i v současné době je už zřejmé i teď. Čest práci na levici.
08. 11. 2012 | 17:59

Admirál napsal(a):

Pane Zaorálku, je velmi pravděpodobné, že vítězem příštích voleb bude levice a že bude mít dost hlasů na změnu i ústavních zákonů.

neo zde napsal "V demokracii prostě platí volba většiny". Co hodláte udělat pro zrušení těch hanbných, protilidových zákonů, aby jste tuto předpokladatelnou většinu využili?

Rád bych to od Vás slyšel a očekávám, že se ve vašem plánu budou vyskytovat slova zestátnění, vyvlastnění apod.
08. 11. 2012 | 18:01

Reveil napsal(a):

Přestože v zásadě souhlasím s těmi, kdo považují komunisty za jskousi pseudonáboženskou sektu, přesto neznám horší příklady zneužití postavení, než jaká má na svědomí katolická cíkrev.
Zde jeden z nich:

V neděli 10. 8. 1941 páter Srecko Peric z kláštera Gorica vyzval od oltáře (!!) věřící: "Jděte a zabijte každého Srba, kterého uvidíte. Až s tím budete hotovi, vraťte se sem do kostela a já vám odpustím vaše hříchy!"
Důsledkem této výzvy byl masakr v okrese Livno, kdy katoličtí věřící zabili přes 5000 ortodoxníxh Srbů, s nimiž dosud žili jako sousedé.
08. 11. 2012 | 18:02

Občan napsal(a):

To byl HODNĚ dobrý projev, pane Zaorálku!
Vlastně vynikající; protože není s čím polemizovat.
To, co se včera odehrálo, lze opravdu přirovnat k Bílé Hoře. Nebo možná spíš k Lipanům - protože tam se naplno projevila odvěká neschopnost a neochota českých mocných domluvit se v závažných věcech, týkajících se bezprostředně celé země.

Ačkoli je Váš řečnický styl nedokonalý, obsahově jste stále lepší. Když ještě budete trošku krotit emoce, nebude to mít chybu.
Přesto - palec nahoru...
08. 11. 2012 | 18:02

Yosif K napsal(a):

Reveil napsal(a):
To se rozumí, že s tím mají společného vše. Ano, Voršilky v Praze nesou kolektivní odpovědnost za nikoliv "fašismus", ale klerofašismus v Chorvatsku. Ale já psal o benediktinkách v Rwandě, které upalovaly uprchlíky, co se uchýlili do azylu. A za ty samozřejmě nesou spoluodpovědnost tím spíše.
08. 11. 2012 | 17:38
Aha - uz tomu rozumim - tak tedy Vorsilky v Praze maji kolektivni odpovednost za zlociny klerofasistu v Chorvatsku a benediktinek ve Rwande. Zajimave - jen mi vrta hlavou proc Vorsilky nejsou uz zakazany - jako napriklad organizace SS nebo neonacisti?

S touhle logikou by se dalo dokazat ze valecny zlocinec je leckdo - treba i socialisticky pritel Zaoralek ktery se s Paroubkem jel zcela zbytecne a ohromne soudruzsky lisat a pritulovat k syrskemu socialistickemu diktatorovi Bashiru Assadovi (aniz by mu prodal jediny kohoutek do rafinerie!!!! jeste pred tim nez mu zacali nakladat na zadnici tamnejsi islamiste...... - a co udela Zaoralek zitra? Pojede prodavat kohoutky do rafinerie islamistum?)
08. 11. 2012 | 18:04

český maloměšťák napsal(a):

Formální právní stát - pokud "právo" uvnitř jeho hranic funguje tak, že styky, peníze, známosti, vydírání či podplácení téměř vždy přebíjejí spravedlnost a duch práva, takový formální právní stát je z podstaty věci samé odsouzen k tomu aby se stal fašistickým.
Pokud pak míra pokleslosti v tkzv. konzervativních pravicových stranách dojde bodu, kdy takovéto politické strany pojmou politiku coby soubor opatření jak si nadále zajistit moc a to moc takovou, která se opírá o korupční praktiky, o kupování poslanců , kdy pohrdá veřejným míněním, záměrně zneschopňuje tradiční instituce, o které se právní stát opírá ...kdy demokracii coby metodu hledání souhlasu poníží taková " konzervativní " strana na pouhý folklor kolorující opatření, která se přijala kabinetním či ryze mafiánským způsobem, kdy se tato strana právě že ve velké míře řídí tím, co si pžeje Mafie ...
....je zcela zjevné, že taková konzervativní strana / či strany/ nejen že nebude schopna zabránit nástupu fašismu - ba co více, taková strana se sama stává oporou takovéhoto způsobu dělby moci ve státě a jeho protagonistou.

V zemi, kde je lid tradičně /dobu cca 500 let lze možno nazvat tak, že se během ní utvořila tradie/ zbabělý a slepě poslušný , pak není žádné další síly, která by byla schopna takovému způsobu dělby moci ve státě zabránit.
Neexistuje. Jen ve snech zbabělců a slepců, potažmo ožralců.
08. 11. 2012 | 18:06

babočka napsal(a):

Vrácení ukradeného majetku je správné. Pokud to nedokázal udělat ten kdo problém způsobil, tak někdo zlodějnu napravil po svém.
Bývalý kolega pana Zaorálka pan Zeman tvrdí, že jen blbec nemění svůj názor. Paní Peak ani pan Dobeš blbci nejsou.A Strana sportu je velmi dobrá myšlenka. My tam vtoupíme také.

ČSSD začala spolupracovat s komunisty. ČSSD začala spolupracovat se stranou za které se věšelo,kradlo,zavíralo a perzekuovalo. Pan Zaorálek lže. Pan Pekárek je nepravomocně odsouzen a to je rozdíl. Až komunisté smetou svoje béčko ČSSD, tak nikdo nemá zaručeno, že nebude pověšen,zavřen,okraden nebo perzekuován.Na demonstraci odborářů už nějaký dacan nesl plakát se šibebicí. Tak pozor!
08. 11. 2012 | 18:07

Yosif K napsal(a):

Jasny pane Obcane - srovnavat restituce polnosti o vymere pod jedno procento plochy CR s Bilou Horou kdy se cirkev zmocnila asi 40% ekonomickych aktiv je bezvadny trik na oblbovani pologramtonych proletaru.

Jen tak dal, bravo, socialisticti pratele!!!!!!

Mily socilaisticky priteli Zaoralku - pis nam podobne bludy casteji - mozna pak prokouknou socialistickou demagogii i tobe doposud verni proletari z Ostravy-Michalkovic co dopijeji lahve s metanolem po druzce ktera se jiz otravila!!!!!

Taky by socuialisticke veci pomohlo, kdybys zase zacal litat do Ostravy-Michalkovic helikopterou - aby na tebe proletari videli, jak za ne intenzivne bojujes!!!!!
08. 11. 2012 | 18:12

mendacity napsal(a):

Yosif K.

"Zaoralek ktery se s Paroubkem jel zcela zbytecne a ohromne soudruzsky lisat a pritulovat k syrskemu socialistickemu diktatorovi Bashiru Assadovi"

Chrlíte "argumenty" s takovou rychlostí, že nutně narůstá zmetkovitost. Pak nechtě nahráváte na smeč: Zaorálek (nechť mu zdřevění jazyk za hloupé příměry Yosifovského typu, např."Bílá hora") se Basharu Assadovi ani zdaleka nelísal tolik, jako se lísal např. Bill Clinton - viz při prezidentské inauguraci.

Voršilky, když už o nich máte takový zájem psát, pochopitelně mají zodpovědnost za to, že setrvávají v hierarchické organizaci, v níž působí i vraždící benediktinky - a ani se například od dotyčných zločinů nedistancují.

Právě háv jeptišek umožnil benediktinkám své choutky uksutečnit. Dosud se vždy vtipkovalo o sexuálních choutkách, skrývaných pod dotyčným hávem, nyní víme, že se tam ukrývají i jiná potěšení.
08. 11. 2012 | 18:17

Mac napsal(a):

Yosif K napsal(a):

treba i socialisticky pritel Zaoralek ktery se s Paroubkem jel zcela zbytecne a ohromne soudruzsky lisat a pritulovat k syrskemu socialistickemu diktatorovi Bashiru Assadovi ....

a to vám nedá spát, co Papulisto? :-)))

Ovšem lísání knížepána Spící Panny k Thacimu, Saakašvilimu a dalším vejlupkům demokracie vás ponouká vřeštět VIVAT!

No vy máte dost! Dejte si frťana, ať se z vás aspoň na chvíli stane něco jako lidská bytost, papulisto
08. 11. 2012 | 18:27

stejskal napsal(a):

Stalo se, pane Macu.

Jsem rád, že si rozumíme.

Hezký večer.

Libor Stejskal
08. 11. 2012 | 18:36

Mac napsal(a):

P. Stejskal

:-)))

mám vás rád - bděte!!!
08. 11. 2012 | 18:39

soudruh Filipov napsal(a):

Pro silnější povahy a masochisty doporučuji k poslechu dnešních 20 minut Radiožurnálu s novopečeným poslancem Pekárkem. Jako bych sledoval "Jistě pane ministře". Rozhovor pan Pekárek vedl v
duchu té nejkrásnější politické logiky.
pravidla komunikace s novináři:
1. Mějte vždy připravenou svoji odpověd, na otázce nezáleží.
2. Pokud bude moderátor na otázce trvat, řekněte "Takhle ale ta otázka nestojí, dovolte abych položil jednu já vám", a pak učinte své prohlášení.

Pan Veselovský z něj byl evidentně zoufalý. 10 minut po půlnoci běží repríza, ale určitě se to dá na jejich stránkách streamovat.
08. 11. 2012 | 18:42

Admirál napsal(a):

babočko - "Až komunisté smetou svoje béčko ČSSD, tak nikdo nemá zaručeno, že nebude pověšen,zavřen,okraden nebo perzekuován"

A víte, že to proti součesné realite nebude až taková změna? Jen se bude o své "záruky" přijde jiná skupina lidí. Nikdy jsem si nemyslel, že bych si to přál, ale po posledním vývoji, sem s tím!
08. 11. 2012 | 18:52

marxík napsal(a):

Já vím pane Stejskale, že nejsem váš oblíbenec.
Co se toleruje jiným , já nesmím.
Docela se těším na vaši proměnu, až na vašem webu bude místo samsunga problikávat Hueway nebo ZTE.
08. 11. 2012 | 18:54

Dumpling napsal(a):

No, pokud jde o věšení, co není, může být. Pokud bude moc i nadále v rukou ODS a TOP, pak by mne ani věšení nepřekvapilo. Že k tomu ještě nesáhli, je spíše okolnost než zákonitost.
08. 11. 2012 | 18:54

gabriela napsal(a):

Modrou barvou září, Sedmička v mém kalendáři !*********************************************

Dne 7.11.2012 vstal z kremelského Mauzolea duch Lenina přebarvený na modro, dorazil do mafiánské "Strakovky" a promluvil do neposkvrněné duše modrosvazáka Nečase.

A tak tedy všichni zpívejme do kroku spolu s Peťulkou a dalšími přebarvenými nečasovo-gottwaldovými modrosoudruhy ze Strakovky, alias z hnízda strak :

Kupředu pravá, kupředu pravá, zpátky ni krok !

https://www.youtube.com/watch?v=o5BDRSelsvY&feature=related
No řekněte, nejsou ti zmodralí "hoši" k zulíbání?
***************************************************************

Prohnilé mafiánsko-fašounské totalitě dne 7.11. 2012 začal zvonit umíraček. Všeho do času. Bůh už se na to dlouho dívat nebude ...

Balíček 7.11. a restituce 8.11. všem odsouzeným, ale i těm zatím neodsouzeným zlodějům a zločasům, kteří "podrželi" této vládě i vatikánským "děvečkám" božím, NEZAPOMENEME ...

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=56792

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=56803

Pane Bože, kajícně Tě prosíme: "Jenom už ne žádné VÁCLAVY a PÍKY, ani žádné jiné zmodralé kreaturky, tvářící se jako spasitelé všehomíra, amen."
08. 11. 2012 | 19:00

Luba napsal(a):

Křesťané proti církevním restitucím:

http://www.petice24.com/kesane_proti_zakonu_o_cirkevnim_majetku

http://www.denikreferendum.cz/clanek/13730-krestane-proti-zakonu-o-cirkevnim-majetku

http://zpravy.idnes.cz/cast-duchovnich-a-teologu-je-proti-cirkevnim-restitucim-pkp-/domaci.aspx?c=A120814_183120_domaci_jj

Známí lidé, kteří s restitucemi ve schválené podobě nesouhlasí:

Jana Šilerová
Ivan O. Štampach
Jeroným Klimeš
Martin C. Putna
Klára Samková

Známí lidé, kteří s církevními restitucemi souhlasí:

Tomáš Halík
Lucie Bílá
Dagmar Havlová
"Fráter Iohannis" na svém blogu zveřejnil tento "Leták k církevním restitucím"

Z něj cituji:

"Vám Všem, kteří ještě věříte v Boha Otce – Syna – Ducha Svatého
a ne v mamon – majetek, a peníze, ČTĚTE:

Co nám praví Písmo Svaté, církevní autority a další významné křesťanské dílo (výběr ze Čtyř pražských artikulů) k církevním restitucím:

... Nemůžete sloužit Bohu i majetku ...

... Kdo chce být bohatý, upadá do osidel pokušení a do mnoha nerozumných a škodlivých tužeb, které strhují lidi do zkázy a záhuby, 10 Kořenem všeho toho zla je láska k penězům. Z touhy po nich někteří lidé zbloudili z cesty víry a způsobili si mnoho trápení. 11 Ty však se tomu jako Boží člověk vyhýbej! Usiluj o spravedlnost, zbožnost, víru, lásku, trpělivost, mírnost. ...

... Každému, kdo tě prosí, dávej, a co ti někdo vezme, nepožaduj zpět. (velmi případné, dle těchto slov Ježíše Krista, církve nemají žádat odebraný majetek)

... A mnozí budou následovat jejich nezřízenost a cesta pravdy bude kvůli nim v opovržení. 3 Ve své hrabivosti budou vám předkládat své výmysly, aby z vás těžili.

... od nejmenšího až po největšího všichni propadli chamtivosti. Od proroka až po kněze všichni klamou ...

... Když to Ježíš uslyšel, řekl mu: "Jedno ti ještě schází. Prodej všechno co máš, rozděl chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne!"

... Jan Hus: "Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí". (kritika kněží z kázání)

Jan Pavel II. Sollicitudo rei socialis:

"Církvi, jejím služebníkům i všem věřícím jejich povolání přikazuje mírnit bídu nuzných, ať blízkých nebo vzdálených, a to nejen ze svého přebytku, ale i z toho, co je k životu nezbytné.

Doléhá-li nouze, je přímo zločinem hledět si více nádhery chrámů a bohoslužeb, než jiných nezbytných potřeb; právě naopak je žádoucí to všechno přenechat jiným, aby se mohl poskytnout chléb, nápoj, oděv a přístřeší těm, kdo je postrádají."

Zdroj:
http://www.frater-iohannis.estranky.cz/clanky/krestanske-clanky-a-zamysleni/letak-k-cirkevnim-restitucim.html
08. 11. 2012 | 19:06

Je to možné? napsal(a):

http://veres.blog.idnes.cz/c/302036/Pokus-o-vrazdu-protirestitucniho-poslance.html
08. 11. 2012 | 19:07

Kanalnik napsal(a):

Na cirkevni restituce obecne nemam utvoreny nazor, nicmene provadet je dnesnim zpusobem a v situaci, ve ktere CR je, mi prijde zasadne nestastne. Totez plati o duchodove "reforme".

Vladni poslanci se rozhodli dat CR ranu do genitalii. To bude hodne bolet.... situace se radikalizuje
08. 11. 2012 | 19:09

resl napsal(a):

Církevní restituce jsou správné, v budoucnosti se vyplatí, přibudou pracovní místa a možná i noví věřící a státu se uleví, jak s nimi nakládat a jak církevní zaměstance platit. Na pozemky i stavby si už začli brousit zuby naši kmotři a to by stát vyšlo dráž. Takto aspoň trochu budeme připomínat demokratickou zemi. Nebo někomu bude chybět jedna miliontina dvorku, kostelíku, pole ? Ne, je to jen obyčejná závist a ani ta není tak hrozná.
08. 11. 2012 | 19:13

Luba napsal(a):

Možná, že ODSTOP se chce vykoupit ze svých četných hříchů, a proto obětuje Církvi v době nedostatku, neboť v Písmu stojí:

Mk 12: 41-44

41 Sedl si naproti chrámové pokladnici a díval se, jak do ní lidé vhazují peníze. A mnozí bohatí dávali mnoho.

42 Přišla také jedna chudá vdova a vhodila dvě drobné mince, dohromady čtyrák.

43 Zavolal své učedníky a řekl jim: "Amen, pravím vám, tato chudá vdova dala víc, než všichni ostatní, kteří dávali do pokladnice.

44 Všichni totiž dávali ze svého nadbytku, ona však ze svého nedostatku: dala, co měla, všechno, z čeho měla být živa."

Ovšem,
ona Biblická vdova nebyla k té pokladnici poháněna bičem zlodějskými svatokupci ...
08. 11. 2012 | 19:21

ryngoCzech napsal(a):

to Yosif K::
Vaše slova výše o socíku církve,která brzdila kapitalismus.
Možná neznáte fakt,že v 6-7.st.n.l. kdy padalo otrokářství,třeba katolické kláštery ve Francii si ho znovu zaváděly,vlastnily své otroky.
Pomineme inkvizici,která po světě upálíla miliony lidí!!!! Poslední čarodějnici v Čechách tuším 1776, ale sám M.Zeman píše o Velkých Losinách,kde v tom posledním období inkvizice padly za oběť stovky lidí,i měšťané-bohatí-ze Šumperka atd.

V Čechách sice majetek církve zrušil již Habsburk k roku 1780 (Viz Britské listy-detailně-právníkem) spolu s jezuitskými řády,ale rekatolizace mj.i s účastí Schwarzenbergů,po roce 1621 byla spojena se ztrátou české státnosti na 300 let!!Tak to viděli obrozenci a vlastenci roku 1918 při vyhlášení ČSR,proto zábor velkostatků církve a poněmčelé šlechty začali zakladatelé novodobého českého státu ihned po roce 1918.Co zbylo bylo po roce 1945 znárodněno Benešovými dekrety.Před Únorem 1948.Kdyby Beneš takto neuvažoval,nikdy by na Versailleské konferenci 1918 o poválečném uspořádání Evropy nedosáhnul uznání novodobého samostatného státu-t.j. následníka české koruny roku 1618.Kdyby neznárodňoval církev,brali by to spojenci tak,že je klamal ve Versailles.Brali by to Wilson,.Clemenceau,Loyd George za velmoci pouze jako emancipaci husitské víry se zachováním Rakouska státně-územně před rokem 1918 ,obsahujícími Čechy a Moravu.Versailles to postavila tak,že jde ne o náboženskou toleranci,ale o státoprávní spor a sebeurčení českého národa.Chápete,že
tato restituce povede ke kuriozní situaci,kdy o velezradě bude muset jednat Ústavní soud s přihlédnutím k politické většině nositelů velezrady o 1 hlas v parlamentu,ačkoliv ústavní zákony nesmí být chápány politicky,ale pouze státopravně.Nevědomost neomlouvá-právní zásada.Státoprávní znamená vždy z historického hlediska.Jedině z historického hlediska nám ve Versailles uznaly USA,Anglie a Francie území jaká máme, z historických map!!!Že tam vládli Češi sobě o třista let dříve!!Vládli,nikoliv věřili nábožensky!!To na 300 let vrátila rekatolizace a její velezrada na českém státu a národu končila rokem 1918.Na tom nic nezmění fakt,že popravení čeští stavové 1621 byli spojenci většiny Německa-protestantského.Otázka státu a národa stojí výše než víra i než druh víry.Víra je čistě osobní věc,ctít stát a národ společná věc,u státníků závazná.Zde se nesmí mýlit,nesmí národní zájmy prodat.Proto byli Mnichované po roce 1945 v počtu 800 lidí popraveni.Chcete-li říci,že neprávem-stavíte se za fašismus,ale naše Ústava má psán boj s fašismem jako zákon.
08. 11. 2012 | 19:29

dalimír napsal(a):

Resle Vy jste naivní až to bolí ! Myslíte si že se církevní preláti budou chtít dobrovolně zbavit pravidelných a jistých výplat ze státní kasy ? Oni se totiž budou dožadovat obí dvojiho i majetu i státní renty ! A to si pište že to tak bude ! Vy a ani jiní občané to totiž ani nebudou vědět ! To před tím než jim to ti parlamentní zaprodanci schválili tak touhle fámou oblbovali lidi ! Už to chci vidět že s těch restitucí bude kněžourům někdo pravidelně měsíčně platit apanáže ! Výplaty pojedou i nadale po staru ! Ti "umělci" v parlamentu jim to odhlasují jako doživotní státní rentu a lidé ani nepípnou ! Tak to bude naivní resle ! Dl
08. 11. 2012 | 19:31

český maloměšťák napsal(a):

resl napsal(a):
Církevní restituce jsou správné, v budoucnosti se vyplatí, přibudou pracovní místa a možná i noví věřící a státu se uleví, jak s nimi nakládat a jak církevní zaměstance platit. Na pozemky i stavby si už začli brousit zuby naši kmotři a to by stát vyšlo dráž. Takto aspoň trochu budeme připomínat demokratickou zemi. Nebo někomu bude chybět jedna miliontina dvorku, kostelíku, pole ? Ne, je to jen obyčejná závist a ani ta není tak hrozná.
08. 11. 2012 | 19:13
-------------
Tak, jak jsou tkzv. církevní restituce koncipovány, způsob jakým byly přijaty a kým byly prosazeny a přijaty jsou nespravedlností a proticivilizačním i antikulturním opatřením. Tečka.
08. 11. 2012 | 19:41

El Comandante napsal(a):

Obrození ducha s novým pozitivním přístupem a s dobrým příkladem jak dávat z cizího. Je to rituální obětování většinového názoru za mrzkou odměnu. Polovinu vráceného majetku což jsou lesy které po restituci - církevní, budou jak doufám v dobrých rukou správců třeba Církevní TOP 09 lesy a.s. a budou mít vbrzku na účtech totéž co Lesy ČR s.p. ( 9 miliard Kč)
08. 11. 2012 | 19:42

Mac napsal(a):

tedy pane resl, vy jste hlavička

takže když se Djůkovi nasypou miliardy, přibude věřících???!!!! :-)))
spíš bych řekl, že začne velké kroužení developerů, realitních šíbrů a jiných vyžírků.

V posledních dvaceti letech došlo k prudkému poklesu počtu věřících, myslíte, že ti vaši potenciální noví budou uloveni na ty miliardy? Ale to by byli ne příliš věrohodní věřící, že jo?
08. 11. 2012 | 19:45

resl napsal(a):

dalimír,
vzhledem k tomu, že jste komunista, nemíním vám vaše výmysly vyvracet. Neměli jste krást a stát by neměl dnes problémy s restitucema. KSČM by měla dát majetek do placu, pokleknout a prosit o odpuštění celý národ. Amen.
08. 11. 2012 | 19:48

tjp napsal(a):

Poctiví zástupci občanů,
vyhlašte generální stávku za okamžitou demisi vlády a předčasné volby.Vyzvěte občany. Zapojíme se. Vláda posvěcuje miliardové krádeže za bílého dne. Vláda ožebračuje občany. Vláda vysává lidem peněženky a nejvíce těm nejchudším. Reálné mzdy klesají. Počet lidí bez práce roste.

Vláda ignoruje jednoznačnou vůli občanů v právě proběhlých podzimních volbách. Vláda vydírá a uplácí zákonodárce ve Sněmovně.Vláda dokonce ignoruje výsledky sněmovních voleb v roce 2010. V roce 2010 strana LIDEM vůbec neexistovala. Nikdo stranu LIDEM ani nemohl volit. Strana LIDEM postrádá mandát od voličů.

Premiér Nečas ignoroval Ústavu minimálně 10 krát. Premiér Nečas odmítal požádat Sněmovnu o vyjádření důvěry jeho novým vládám pokaždé, když prosadil nového ministra. Pokaždé, když prosadil a dosadil nového ministra, vznikla nová,jiná vláda. Měl proto požádat Sněmovnu o vyjádření důvěry jeho nové vládě. Premiér Nečas dosadil za poslední dva roky 10 nových ministrů.

Vláda a její ministři kradou a při tom berou statisícové platy a odměny.
Dřou jako kobyly, ale tloustnou jako prasata na krmníku. Vláda ignoruje jednoznačnou vůli občanů v podzimních volbách. Musíme jí to tedy ukázat ještě jednou. Vyzvěte občany. Zapojíme se.
08. 11. 2012 | 19:59

Reveil napsal(a):

resl

Přibudou i noví věřící...

A v tom byste spatřoval nějaké pozitivum?

Byla tu už řeč o příbuznosti sekty komunistické a katolické. Zhoubnost katolictví dokládají vraždy, páchané dotyčnými věřícími, z nichž malá část byla tady vzpomenuta.
08. 11. 2012 | 19:59

resl napsal(a):

č.m.
způsob prosazení zákona neodporuje Ústavě a jakým způsobem a kým už vůbec ne.

Mac
ty "věřící" jsem tak trochu myslel ironicky, že se přisají na církev a ti různí šíbři si budou muset jejich majetky koupit, nebo pronajmout, takže ve skutečnosti dojde k normálnímu obchodu, budou se najímat firmy na práci a administrativní pracovníci, kteří se stanou možná "věřícími", budou spravovat majetek když to kněží a spol. nezvládnou. A když vše prodají a utratí začnou zase od piky a my jim hodíme do kasičky první korunky. Krádež je krádež s tím nic nenaděláme, jedině že bysme je demokraticky postříleli, jak nám to předváděl Džugašvili.
08. 11. 2012 | 19:59

Truemonster napsal(a):

Křesťanství, komunismus a nacismus jsou ideologie, které v historii zababíjely nejvíce lidí. Je nepochopitelné, že jedné je umožněno kandidovat ve volbách a druhé se vrací majetek. Dočkáme se i renesance nacismu?
08. 11. 2012 | 20:06

dalimír napsal(a):

Resle já jsem komunista vživotě nebyl a ani jsem k nim neinklinoval ! Takového reakcionáře by mezi sebe těžko vzali ! To spíše vy pane budete asi pohrobek jezujitů ještě s té staré španělské školy ! To se pak nedivým vašemu názoru na tenhle celonárodní problém ! Dl
08. 11. 2012 | 20:09

český maloměšťák napsal(a):

resl
Neodporuje možná Ústavě..ale ústavě rozhodně odporuje.
Jestli vy souhlasíte s tím, že prošel díky hlasům Drobila, Pekárka, Parkanové, Suchánka, Bessera, Hanákové, Peake a LIDEM..etc a to tak, že nedošlo k nalezení souhlasu demokratickou cestou ale šlo o obyčejný handl a navíc o anticivilizační a antikulturní počin a nespravedlnost /ad ostatní restituenti/...tak to pak ale musíte souhlasit i s politikou, kterou provozuje pan Klaus.
Je totiž ze stejného ranku. Handl, mediální lži, opovrhování duchem zákonů, politika coby prosazování procesů sloužících k rozmnožování moci patronsko-klientských skupin...

Vaše volba. A vaše pojetí ústavy.
V podstatě jsou ale takových jako jste vy v této republice miliony.
08. 11. 2012 | 20:11

Reveil napsal(a):

resl

"Krádež je krádež s tím nic nenaděláme, jedině že bysme je demokraticky postříleli, jak nám to předváděl Džugašvili. "

Ale copak Džugašvili. Vezměme si katolickou církev. Dala ve 40. letech 20. století v Chorvatsku postřílet, ubít, utopit desítky a desítky tisíc ortodoxních Srbů, všechny, kdo nebyli konvertováni na katolicismus a nestačili utéct. Ortodoxní kněze věšela komanda vedená katolickými kněžími přímo v pravoslavných kostelích (a ještě to fotografovali). Některé ukřižovali na vratech. A tyto majetky pak zkoniskovali - a dodnes nic nevrátili. A tahle církev má tu troufalost požadovat nějakou "restituci"?
08. 11. 2012 | 20:11

reppop napsal(a):

Dar církvím byl protlačen přes odpor většiny obyvatel a pod stupidním heslem Co bylo ukradeno, má být vráceno. Pozoruhodné. Na tento dar totiž bude muset vláda sáhnout do státní kasy, na kterou se jak známo skládali současní daňoví poplatníci. Nikoliv ti, kteří snad kdysi církvím něco vzali. Takže vláda jim nyní tyto prostředky ukradne a věnuje je jinému subjektu ve společnosti. Doufám, že výše zmíněné heslo bude opět použito po volbách a že církve daňovým poplatníkům vrátí to co nyní za pomocí současné vlády ukradou.

Ještě obecná úvaha:
Zlo vzniká nenápadně a ten kdo ho páchá si to mnohdy neuvědmuje. Souvisí to se 3 fenomény, které se prolínají:
1. lidskou stupiditou
Podrobněji viz: http://www.blisty.cz/art/39405.html
2. podřizování se autoritě
Podrobněji viz: Wikipedia - Milgramův experiment
3. konformita
Podrobněji viz: Wikipedie - Aschův experiment.

Pomocí těchto tří fenoménů lze poměrně dobře vysvětlit jak se ve společnosti mohou rychle rozšířit stupidní zkázonosné zločinné ideologie, dokonce takové jako byl německý fašismus spojený s holokaustem nebo stalinismus.

K uvrhnutí naší společnosti do současného marasmu tyto 3 fenomény rovněž zásadně přispěly. Když to většina lidí konečně pochopí a prozře, obvykle už je pozdě, protože zlo se pozvolna a nepozorovaně dostane do fáze kdy je obtížné ho přemoci bez krveprolití. Zřetelně k tomu směřujeme. Bohužel.
08. 11. 2012 | 20:17

šumperák napsal(a):

Ti, co se tu ohánějí stovkama mrtvích na losinsku a šumpersku, o těch procesech vůbec nic neví
08. 11. 2012 | 20:25

Fenix napsal(a):

Pár odkazů o tom, kam to vede, když se sejdou levičáci.

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/11/05/jiny-clanek-aneb-co-zdejsi-levicaci-nikdy-nepochopi/#comment-25339

či zdroj
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/11/04/nedelnik-aneb-trabantuv-nedelni-slovnik-dnes-o-lasce/
08. 11. 2012 | 20:27

dalimír napsal(a):

Resle psal jsem to zde mnohokrát ,jde mi o to aby zde v česku převladl systém podobný socialismu z lidskou tváří a komunisti v tomhle nemusí hrát hlavní roli ! Jde mě o lidi poctivé a pracující ! Takoví by si snad zasloužili slušněji žít ne ? Tenhle ten styl demogratury co v česku od roku 1989 funguje to je pomálé vymírání českého a moravského národa ! Tato země bude za pár let totálně na huntě protože cízích vandráků a příživníků už ted jsou zde mraky ! Pokud se lidé v čas nevzpamatují bude tady velmi zle !!! Dl
08. 11. 2012 | 20:30

Reveil napsal(a):

reppop

"Pomocí těchto tří fenoménů lze poměrně dobře vysvětlit jak se ve společnosti mohou rychle rozšířit stupidní zkázonosné zločinné ideologie, dokonce takové jako byl německý fašismus spojený s holokaustem nebo stalinismus."

Až zatrne, jak moc máte pravdu.
Tři příklady: Reinhard Heydrich byl z katolické rodiny a dostal katolickou výchovu.
Heinlrich Himmler byl vychováván ve velmi rigorosním katolicismu, jeho otec byl vychovatelem prince Heinricha Bavorského, po němž dostal H.H. své křestní jeméno.
Rudolf Hoess, velitel komplexu koncentračních táborů Osvětim a spoluvynálezce plynových komor, byl vychováván v extrémně přísném katolickém duchu. Rodina musela každý večer klečet na studených dlažicích v předsíni a žalovat na sebe své hříchy, kterých se dopustili během dne (už víte, odkud komunisti vzali "sebekritiku"?)... Hoess měl původně být knězem... stal se jedním z největších masových vrahů v historii...
Vskutku vzorové příklady.
08. 11. 2012 | 20:31

Divobyj napsal(a):

Ano,pane Zaorálku,

v historii našich národů je třeba hledat paralely.Jedině v pochopení historie může člověk chápat přítomnost a předpovídat budoucnost.Osobně očekávám a věřím ve "třetí pražskou defenestraci".
08. 11. 2012 | 20:33

resl napsal(a):

č.m.,
samozřejmě, že se mi nelíbí ti, co jste výše jmenoval, ale s tím, kdo jmenovitě hlasoval pro restituce nic nenaděláte. Jelikož nejsem volič ODS, tak ani nevím zda toto měla ve volebním programu. Jestli ano, tak si stěžujte na voliče.
No a ten hradní zloděj to možná na chvíli zastaví, protože to je starej populista a rád by se lidu zavděčil. Jenže už mu to moc nestojí za to. Vy máte nějakou představu, jak se s církvemi vyrovnat, nebo je dál platit, opravovat, nechat ležet ladem ?
08. 11. 2012 | 20:35

Realista napsal(a):

Před časem jsem byl po dlouhé době v Praze a připadá mi to, že se nevyhnutelně Česká republika začíná rozdělovat na dvě ostře vymezené skupiny : 1) ti, co mají prachy, 2) chudina. A jde to velmi zřetelně rozpoznat např. při nákupu v obchodě. A myslím si, že tak postupně bude vypadat celá republika. Ostré vymezení mezi menšinou bohatých a masou chudých, je jedním z hlavních znaků zemí 3.světa. A Česká republika tam neodvratně směřuje.
08. 11. 2012 | 20:38

Luba napsal(a):

Divobiji,
nevěříte náhodou ve čtvrtou?

P.S.: Tři už byly:

http://www.rozhlas.cz/toulky/vysila_praha/_zprava/228695
08. 11. 2012 | 20:41

Sláma napsal(a):

Jana napsala: "Situace je zralá na revoluci."
Naprosto souhlasím. Ukazuje se, že pokud se sami nebudeme starat o své osudy, budeme jen okrádáni. Dlužno dodat, že po zásluze. Dali jsme na 23 let volnou ruku partičkám mafiánů, a pokud nechceme začít umírat na pančované potraviny, nedostatečnou zdravotní péči a vůbec absenci základních životních podmínek, dejme to na náměstích důrazně najevo!
08. 11. 2012 | 20:43

český maloměšťák napsal(a):

šumperák napsal(a):
Ti, co se tu ohánějí stovkama mrtvích na losinsku a šumpersku, o těch procesech vůbec nic neví
08. 11. 2012 | 20:25
--------
mrtvých - tvrdé /ale to není podstatné/

Větu : "Poslední čarodějnici v Čechách tuším 1776, ale sám M.Zeman píše o Velkých Losinách,kde v tom posledním období inkvizice padly za oběť stovky lidí,i měšťané-bohatí-ze Šumperka atd..." bych interpretoavl spíše takto :

Některým inkvizičním tribunálům, připomínajícím spíše spolky zločinců či osob duševně nemocných než hledače pravdy a spravedlnosti, padlo v posledním letech, kdy měly moc....sněkolik stovk lidí - např. i bohatí měšťané ze Šumperka.
Což je pravda opřená o historická fakta.

Např. : Základní statistická analýza čarodějnických procesů v Čechách a na Moravě - Eva Brhelová
08. 11. 2012 | 20:47

Sláma napsal(a):

resle, jste obyčejný modrofialový sociopat, stejný jako Drábek. Budete brát seniorům, rodinám s postiženým dětmi a vůbec všem postiženým, jen aby se pár prelátů mělo dobře?! Aby církev mohla platit odškodnění zprzněným dětem v USA, Irsku, Rakousku i jinde?! Za to, že po desetiletí kryla a omlouvala zneužívání dětí příslušníky kléru?!
To je ubohá podlost a nízkost!
08. 11. 2012 | 20:48

Jive napsal(a):

to resl 19:13
souhlasím s Vaším vyjádřením. Ještě dodatek, nemyslím si, že by se církve zbavovaly majetku. Budou jej jako v minulosti spravovat, tak aby mohly lépe naplňovat své poslání, především v oblasti charity a vzdělávání. Tudíž prostor pro realitní agenty bude velmi omezený.
K p. Zaorálkovi - před pár lety v době ministra Dostála chtěla vláda vrátit církvi majetek v celém rozsahu (ne jako dnes ve výši cca 55%)a neslyšel jsem, že by byl proti.
08. 11. 2012 | 20:51

Sláma napsal(a):

resle, vy jste ubožák. Každého, kdo nesouhlasí s restitucemi hned nálepkujete za komunistu. To je opravdová nízkost. Více než 80% lidí u nás s touto podobou restitucí, ve skutečnosti krádeží, která bude pokračovat ještě dalších 30 let, nesouhlasí. A podle všech průzkumů s nimi nesouhlasí podstatná část voličů pravicových stran, dokonce i velká část věřících.
08. 11. 2012 | 20:52

mlýnský napsal(a):

reveil nezapomente že srbové byli tehdy velice podobní jako muslimové. vnikli na cizí území, jako početnější obsazovali v krátkém časovém úseku násilím chorvatům zemi a vnucovali jim pravoslaví. nakonec povaha srbská i její nacionalistická doktrína se ukázali v podobném světle po rozpadu jugoslavie.ale je vůbec dost nepochopitelné jak to sem pletete. pravoslaví , stejně jako každá víra ztělesnovaná člověkem má historické problémy. to má ale celé lidstvo, bez vyjímky.
08. 11. 2012 | 20:58

Jedla napsal(a):

To je neuvěřitelné, že VEŠKERÁ média zasklila podstatu problému. Vesele informují, že opozice opustila "na protest" jednací sál, a nikdo neuveřejňuje PROČ. To novináři vůbec nechápou důvod protestu?

Sněmovna a Senát jsou DVĚMA komorami TĚHOŽ parlamentu. Jestliže Senát zákon Zamítne, není zákon přijat, ledaže by toto veto zrušila do třiceti dnů kvalifikovaná většina Sněmony. Ne kdykoliv - do třiceti dnů. To má svůj hluboký smysl: Kdyby nebyl tento termín, dalo by se přehlasovat senátní veto kdykoliv, třeba po létech,v jiném funkčním období. A v právním systému by vznikl guláš, normy by netvořily systém, neboť novější normy by mezitím braly v úvahu neplatnost onoho vetovaného návrhu zákona, a naopak, dříve vetovaný "zombie" zákon by mohl kolidovat s právem novějším. Proto je zde termín. 30 dní.

Včera se stal PROTIÚSTAVNÍ PUČ, převrat, a média o tom vůbec neinformují. Sněmovna znásilnila zákon, vlastní jednací řád, a ústavu země. Média mlčí.
08. 11. 2012 | 21:00

Gru napsal(a):

Církevní drancovačka je špinavost, už jen díky způsobu, jakým byla kozí brankou protlačena. Příznačné je, jak nyní, tzn. PO odevzdání hlasu delikventním poslancem, vyvíjí ODS nátlak, aby dotyčný položil mandát.
Závěr, že jde o prostředky, které budou kompenzovat sumy, které církev vydala v různých lokalitách na odškodné za zneužívání mladistvých a děti, se docela nabízí. Pochopitelně, že musí ještě přijít mezikrok prodejů.
08. 11. 2012 | 21:01

Sutech napsal(a):

to: MUDr Stehlík Josef
Že společnost potřebuje řád je jasné, ale j otázka, jetli to má být řád, který stanovuje církev. všichni víme, že zejména katolická církev byla po zančnou dobu své existence provázaná se státní mocí.
Osobně si myslým, že vrácení majetku jen tažko vytvoří řád, spíš by muselo dojít k návratu lidí k náboženství. Osobně bych řekl, že po nějakých drobných reformách a většímu návratu k duchovní svéře, by mohla církev fungovat. Nicméně mě připadá logičtější, kdyby začal růst počet vyznavačů východních filozofií

to: Mac
Nevím, možné by to bylo, s těmi miliardami si budou moci dovolit i poměrně značnou televizní i jinou reklamu. Navíc ČR je označována za misijné zemi, tedy by je teoreticky mohly zaplatit.
08. 11. 2012 | 21:01

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sice s restitucema nesouhlasím, ale překousnu to. hlavně že mají komunisti vztek. to je přednější. kéž by se z toho zaorálek pominul.
08. 11. 2012 | 21:03

resl napsal(a):

Sláma,
p. Slámo, vy mě neznáte a nedáváte mi hezká jména Jsem dle vás "modrofialový sociopatů a taky "ubožák." A to jen proto, že nemám shodný názor s vámi. Podle vašeho vyjadřování jsem tomu jen rád.

Jive,
díky za podporu.
08. 11. 2012 | 21:05

Pavel v napsal(a):

Analytik napsal(a):
Následkem porážky na Bílé hoře byla i poprava českých pánů na Staroměstském náměstí.
Neměla by se zopakovat i tato atrakce v souvislosti s odhlasovanými církevními restitucemi?
A nemuselo by se čekat do příštího roku, jako tenkrát! Datum 17.11.2012 by se studentům dobře pamatovalo.
A počet 27 by bylo vhodné zaokrouhlit na 101.

Už je to tu zase. Vyhrožování popravami. Vidím, že bolševik se vrací k zastrašování.
08. 11. 2012 | 21:05

Radovan II. napsal(a):

Pane Zaorálku, nebojte se 17. listopadu bude plný Václavak. Když mohou manifestovat ve Zlíně podnikatelé co spolupracovali s vražednou likerkou, a organizuje je korupčník Čunek, protože není krajským hejtmanem, tak my můžeme na Václavaku manifestovat proti vládě. Prý se chystají občané z celého Česka. Prý dokonce budou mít metly.Veřejnost nechápe, kdo stojí za panem Čunkem, nebo koho vydírá.Pan Čunek má dva bratry u církve, jestli jsou to oni, ať přestanou ho propagovat,Bůh všechny nekalosti vídí paní bratři Čunkové.Charita Olomouc rozesílala před volbami tisíce dopisů po celém zlínském kraji, aby všichni volili Čunka. Navíc všechny nemocnice a domovy důchodců musely volit Čunka. Také mnoho vesnických farářů Čunek objížděl aby na kázáních bylo zdůrazněno, že ho mají volit. Takový je voličský zázrak pana Čunka. V Senátu zase zmanipuloval Štětinu za pár demižonů slivovice aby zorganizoval jeho volbu místopředsedy Senátu. Pan Štětina modrorudý převlékač kabátů to dokázal, má to v genech, jeho rodiče byli vysocí komunističtí funkcionáři. Tož taková je politika KDU. Pan Bělobrádek a Línek za také za pár demižonů slivovice ho dali jako I. na kandidátky, i když ostatní na kandidátce byli slušní a poctiví lidé a se vzděláním, což Čunkovi chybí, proto tak se všemi manipuluje. Kdo konečně tohoto politika odhalí !!!! Paní Wágnerová správně odešla z klubu KDU, protože by se velmi pošpinila od jejich členů. KDU vždy hlasovalo s pravicí.
Nevím jak přinutili pana Štecha, aby to schválil, čím ho Čunek vydírá. Už máme Čunka plné zuby, on si zahrává, ale do času.Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
08. 11. 2012 | 21:08

Truemonster napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina - jo, to nás čeká - Putinazace se vším všudy, tedy i s kleriky v zádech. Tady nejde o to, kdo má vztek, ale že jsme se přiblížili nástupu klerofašismu, který je stejně nebezpečný jako druhá hrozba - komunismus. Budoucnost nevypadá růžově a k tomu jsou nesvéprávní spoluobčané připraveni volit Zemana jako prezidenta. Pravý, nezištný Bože ochraňuj tuto zem. :(
08. 11. 2012 | 21:08

Reveil napsal(a):

mlýnský

"vnikli na cizí území, jako početnější obsazovali v krátkém časovém úseku násilím chorvatům zemi a vnucovali jim pravoslaví"

Celou problematiku mám podrobně prostudovasnou, ale o ničem takovém, co píšete, jsem se vzhledem k dotyčnému období nikde nedočetl. Naopak to zcela odporuje všemu, co lze o problematice zjistit.
Chorvaté v této etapě fyzicky zlikvidovali 1/3 vlastního obyvatelstva (zabili či vyhnali či rekatolizovali), protože oficiáltní plán vytyčil cíl dosáhnout během 10 let 100% katolicismu na státním území.
Ale není mým úmslem vystupovat ve propěch Srbů, či pravoslaví. Nicméně nevím v moderních dějinách o příkladu, kdy by pravoslavný důchovní vyzýval věřící v kostele k vraždění. To dokážou pouze katolíci.
08. 11. 2012 | 21:10

Luba napsal(a):

Džajve,
tak církve (ve skutečnosti jedna Církev) restituovat potřebují "... aby mohly lépe naplňovat své poslání, především v oblasti charity a vzdělávání".

Jenže ona ta "charita a vzdělávání" může vypadat i takhle:

http://www.csfd.cz/film/121901-padle-zeny/
https://www.youtube.com/watch?v=LSsxPg0-g10
https://www.youtube.com/watch?v=fdWdcwkhqpM

Jako obludné pokrytectví, vymývárna mozků, výchova ke slepé poslušnosti k mocným, jako náhražka lásky nekrofilním zbožňováním bezcitného Idola ...
08. 11. 2012 | 21:12

jozka napsal(a):

Jjive:

Jo jo, cirkev jej bude spravovat. A proto to osvobozeni od dane pri prevodu :-)
08. 11. 2012 | 21:15

jozka napsal(a):

Uz to mam. Hoven je Benda. Tomu taky stacilo sledovat co delaj komanci a pak udelat opak :-)

Inteligence by souhlasila...
08. 11. 2012 | 21:17

jarpor napsal(a):

Jedla

Píšete nesmysly. Zde máte důkaz :

Z jednacího řádu PS :

§ 97
(1) Návrh zákona, s nímž Sněmovna vyslovila souhlas, zašle její předseda bez zbytečného odkladu Senátu ve třech stejnopisech v listinné podobě a stejnopisu v elektronické podobě.

(2) Schválí-li Senát návrh zákona, s nímž vyslovila Sněmovna souhlas, nebo se k němu do 30 dnů od jeho postoupení neusnese anebo vyjádří usnesením vůli nezabývat se takovým návrhem, je návrh zákona přijat.

(3) Jestliže Senát návrh zákona usnesením zamítne, předseda jej na nejbližší schůzi, nejdříve však za 10 dnů od doručení usnesení poslancům předloží Sněmovně, aby o něm hlasovala znovu. Návrh zákona je přijat, schválí-li jej Sněmovna nadpoloviční většinou všech poslanců.

(4) Jestliže Senát vrátí Sněmovně návrh zákona s pozměňovacími návrhy, předseda jej na nejbližší schůzi, nejdříve však za 10 dnů od doručení poslancům předloží Sněmovně znovu, aby o něm hlasovala ve znění schváleném Senátem; přijme-li Sněmovna usnesení, jímž vysloví souhlas s návrhem Senátu, je návrh zákona přijat.

(5) Neschválí-li Sněmovna návrh zákona ve znění schváleném Senátem, hlasuje znovu o návrhu zákona ve znění, ve kterém byl postoupen Senátu. Návrh zákona je přijat, schválí-li jej Sněmovna nadpoloviční většinou všech poslanců.

(6) Při novém projednávání návrhu zákona, který byl Senátem zamítnut nebo Sněmovně vrácen, nejsou ve Sněmovně přípustné pozměňovací návrhy.

Tak co, kde je ten "protiústavní puč" ?
___________

resl

Soudím, že lépe se debatuje s kozou než se Slámou... :-)
Ještě že alespoň pár nicků je zde normálních... včetně Vás, pane resl.

Hezký večer
08. 11. 2012 | 21:18

mlýnský napsal(a):

moderní český stát od svého založení do dnes, měl za poměrně krátkou existenci 6 republik a jeden protektorát i když spíše dva protektoráty. každá z těchto republik zcizila majetek nějaké části společnosti.zajímavé že lid nebo jeho podstatná část, když se bere tak tleská a když se má něco vracet tak prská. pak se ovšem nedivme, že se v čr tak krade od zdola nahoru a opačně.pokud je okraden občan jiným občanem, má slzy rozhořčení v očích a žádá o vyšetření, potrestání a okamžitém navrácení osobního majetku.když stát okrade celé vrstvy, mlčí nebo aktivně participuje.charakterní postoj.
08. 11. 2012 | 21:19

Jive napsal(a):

milá paní Lubo,

Běžte se podívat např. do některého z hospiců ve Vašem okolí, nebo do Nemocnice Pod Petřínem. Nebo se podívejte na výsledky posledních maturit (cirkevní školy), atd.
"nekrofilní zbožňování bezcitného Idola", to je nové, to jsem ještě neslyšel :).
Vy musíme mít v sobě zloby.
08. 11. 2012 | 21:22

český maloměšťák napsal(a):

Jive
Zjakých peněz jde těmto zařízení cash flow ? Jak jsou financovány?
A jak budou financovány i poté, když by došlo k realizaci zákona?
Hospodinem ?
08. 11. 2012 | 21:27

mlýnský napsal(a):

srbové, reveile postupovali ve společné jugoslavii podobně jako rusové v dobách samoděržaví nebo sssr. prostě se v rámci mnohonárodnostního státu jako nejpočetnější etnikum usazovali bez optání na cizím. ostatně v přibližném se jim stalo v kosovu.tam jim ovšem osolil tito, který úmyslně zval albánce do kosova , vědom si srbského nacionalismu a touto politikou se ho snažil oslabit.čína provádí obdobnou politiku v tibetu.
08. 11. 2012 | 21:27

Pavel v napsal(a):

Pane Zaorálku,

to, co jste sem napsal, nemá s historií mnoho společného. Ve skutečnosti to bylo tak, že církev získala nejvíce majetku za vlády Karla IV. Během husitských válek se značné části tohoto majetku zmocnila šlechta. Po Bílé hoře již šlechta církvi prakticky nic nevracela. Habsburkové ji k tomu nenutili. Naopak, sami církev okrádali o majetek, který potřebovali na financování svých válek. Nejvíce církevního majetku "znárodnil" (ukradl) Josef II. Doba temna byla temnem i pro církev. Habsburkové udělali z představitelů církve něco jako státní zaměstnance a církev tak přišla o nezávislost. Komunisté po r. 1948 tento trik v podstatě opsali. To, co provedli církvi, provedli všem obyvatelům - pod záminkou kolektivizace byli všichni připraveni o hospodářskou samostatnost.

ČSSD dnes vidí v Habsburkovi Josefu II. svůj vzor. Jejich postoj je velmi nekonzistentní. Na jedné straně tvrdí, že Habsburkové při násilné rekatolizaci vrátili církvi neprávem majetek. Na druhé straně obdivují Habsburky, že církev o majetek připravili.
08. 11. 2012 | 21:27

český maloměšťák napsal(a):

JIve
Technická : Luba má pinďoura. /stejně jako Hospodin tedy není ženou/
08. 11. 2012 | 21:28

Sláma napsal(a):

sociopat resl napsal: "Církevní restituce jsou správné, v budoucnosti se vyplatí, přibudou pracovní místa a možná i noví věřící a státu se uleví, jak s nimi nakládat a jak církevní zaměstance platit."
To je všechno jen hloupá a lživá propaganda.
Církev není jednotná instituce. Dar od českého státu dostanou jednotlivé řády a kongregace. Tyhle řády, z nichž některé byly zrušeny už za Rakouska a jiné za 1. republiky mají svojí základnu v cizině a zde udělaly jen na oko své pobočky, v nichž je většinou méně než 10 mnichů, z nichž většina ani neumí česky, jen aby mohli být příjemci tohoto "daru". A jakmile jej dostanou, zase všechno zbalí a vrátí se i s našimi penězi do ciziny.
Takže náš dar bude posilovat ekonomiku jiných zemí, zejména Rakouska a Itálie.
Nám tento dar naopak ekonomiku značně poškodí, protože z naší práce bude žít rakouská a italská ekonomika.
Naši potřební a nejchudší - senioři, postižení, rodiny s postiženými dětmi to všechno budou platit. Protože, aby měl na církevní restituce, Kalousek bere právě těm nejchudším a nejubožejším. A ti se budou muset ještě více uskrovnit, čímž poklesne domácí spotřeba a naše ekonomika se dále propadne směrem k Řecku!
To se, resle, vůbec nestidíte?
Samozřejmě, že ne! Katolíci to mají jednoduché - jen se podívejme na věrného katolíka Kalouska. Chudým brát a bohatým dávat. Však mu dá pan Duka rozhřešení!
08. 11. 2012 | 21:30

český maloměšťák napsal(a):

Pavel V
Používáte slovo " církev" s malým písmenem na začátku.
Pak ale jsou vaše fabulace nesmyslné.

Josef II majetek ukradl ?
A Církev jej před tím nabývala v duchu rozumu, humanismu a spravedlnosti ?

Dokažte prosím, že ČSSD při formulacích - těch , co zmiňujete používá označení
" Habsburkové". Jinak byste totiž mohl být označen za lháře /manipulktora/.
Ostatně já si myslím, že takto primitivně se na dějinné udáosti díváte pouze vy sám - nikolivěk ČSSD.

Podobnou logikou by totiž bylo možno tvrdit, že pokud se zastáváte toho, aby Církev /tedy nevěsta Kristova/ měla mít nějaký významnější majetek - a Církev to také tak cítí...tak jste nekonzistentní jak vy - tak Církev. Protože ZAKLADATEL křesťanské církve - Ježíš Nazaretský....tvrdil , že nelze sloužit dvěma pánům. /plus mnoho dalších věcí, které Církev pozpřevracela a přizpůsobila si je tak, aby mohla provozovat po staletí monopol, nyní alespoň živnost/.

Josef II byl velký státník.
Pokud z něj různá pochybní individua chtějí mj. vyrobit zloděje - tak se jim to asi v protofašistickém státě načas povede.
Ale jen načas.
/Nečas - načas/
08. 11. 2012 | 21:38

Jive napsal(a):

to čm
U Hospodina člověk nikdy neví!
Re financování. Dnes např. u hospiců jde o kombinaci v rámci hospodaření regionů/měst a dobrovolnických darů (jejich význam v době úspor dramaticky roste). Kamarád tam již leta pracuje a jsou na tom v posledním roce dost bídně.
Je velká naděje, že v případě, že restituce (což není ten správný výraz) projdou, tak takovéto instituce mohou být cofinancovány např z pronájmu navrácených nemovitostí, atd. Vezmeme-li demografický vývoj, tak takovýchto institucí bude, Bohužel, potřeba čím dál tím více. A slouží všem bez rozdílu vyznání :)!
To je jen velmi malý příklad jak mohou restituce pomoci.
08. 11. 2012 | 21:38

Sláma napsal(a):

Další sociopat, tentokrát jarpor, se ozval. Taky patříte, jarpore, k těm, kdo chtějí chudým brát a bohatým dávat?
Kdo chtějí obětovat budoucnost našeho státu zájmům mafiánských kmotrů?
Vždyť o to tady jde hlavně. Kalousek jistě nechce nezištně pomáhat církvím. Tomu jde o víc, než jen o rozhřešení za vlastní zločiny!
08. 11. 2012 | 21:39

limbo napsal(a):

Obávám se,že si zde někteří pletou národ s komunisty.U restitucí církve nejde o komunisty,ti je mohou přežít,ale otázkou je zda to přežije národ a stát český.Především podotýkám,že V.Klaus je ve velmi osobně těžké situaci při podpisu zákona o církevní restituci,protože zanedlouho ztratí presidentskou imunitu.
K tomu,se může připojit další:že s Lisabonskou smlouvou podepsal kdysi současně i ztrátu charty sociálních práv českých pracujících v Evropě,píše se často.Pakliže církevními restitucemi by hodil národu za hlavu jeho stát následným mezinárodním vývojem a i práva lidí,pak??? Za třetí prodával státní majetek ČR v devadesátých létech -navíc bez zisku pro ČR,ale s dluhem až 700 miliard Kč.Nezáviděníhodné postpresidentství.Kdo by chtěl být v jeho kůži za pár měsíců?
Problém je v tom,že naše státní právo-ústavní se upevňuje zezdola tykadly plakátu,roste víra lidí ve vládu komunistů v krajích,ale naopak možnost ztratit střechu nad hlavou-stát roste taky.To co Kosovo záskalo nedávno,my můžeme ztratit po sto létech téměř od roku 1918.Nevnímáme dobře vztah znovuuznání Česka Postupimskou dohodou 1945 ve vztahu k Versailles 1918-vzniku ČSR.Protože právně se změnilo navíc leccos:Garant podpisu Postupimi SSSR neexistuje právně,Slovensko již není v ČR jako roku 1918 a 1945.Postupim odmítla snahy fašistů o revizi Versailles v případě ČR.Aby Hitler tomu dodal pravděpodobnost,před Mnichovem připojil Rakousko,jehož jsme dlouho bývali součástí,Znovuobnovují sudetoněmeckou otázku Česka Maďaři v EU nyní.
Je to spleť problémů.Ja BUDE EU DÁL CHÁPAT SUVERENITU SVÝCH ČLENŮ ATD.Lisabonská smlouva znamená dobrovolné připojení k EU,a nést závazky i sankce.Ale v principu podle jistých pravidel stát samostatný před vstupem může i vystoupit.Stát zpochybněný předvstupem i později-to je slabší pozicese hájit.Proto prolamování Benešových dekretů je nebezpečné,ať se jedná o majetek Havlů nebo církevní restituce.Národ trvá tím,že stojí za svou osvobozeneckou historií.
V okamžiku kdy Rusové uznají slova Hitlera,že se měli vrátit k starým tradicím(carevna Kateřina Veliká-samý Němec u dvora-končí jako národ a stát.
08. 11. 2012 | 21:40

Ernesto napsal(a):

resle ,potomku španělských inkvizitorů který zde agituješ za darování národního důchodu církevním prelátům ,zapomen na to že s takovým tunelem na státní kasu budou čeští občané souhlasit ! Určitě nikdy ! A Kalouskovi ,strůjci tohohle všeho to jednou lidé v česku sečtou ! Ernesto
08. 11. 2012 | 21:42

Sláma napsal(a):

Pro českého maloměšťáka: Máte naprostou pravdu. Církev majetek nevlastnila, ta jej jen užívala podle vůle vrchnosti. Šlo vždy svojí povahou o veřejný majetek. Provoz církve i hromadění jejího majetku bylo naprostou většinou hrazeno z daní. Po většinu středověku se jednalo o desetinu z veškeré produkce. Zkuste dnes jít za nějakým zemědělcem či řemeslníkem, aby zaplatil na daních desetinu produkce (zdůrazňuji, nikoliv zisku, ale produkce!) a bude si myslet, že jste se zbláznil.
Kláštery a biskupství byly navíc financovány z výnosů otrocké práce poddaných. A nebylo jí málo, kláštery často vlastnili desítky obcí i s jejich obyvateli. Například kladrubský klášter vlastnil v roce 1235 cca 120 obcí v krajích plzeňském, žateckém, rokytenském (rakovnickém), slánském, pražském a boleslavském.
Za to, že byla financována z veřejných prostředků byla církev povinna poskytovat veřejné služby. Nakládání s majetkem bylo vždy vázáno na souhlas vrchnosti, později rakousko-uherského státu a později československého státu. To modrofialoví fašističtí poslanci do zákona už nedali!
08. 11. 2012 | 21:47

limbo napsal(a):

oprava :Jak BUDE EU DÁL CHÁPAT SUVERENITU SVÝCH ČLENŮ
08. 11. 2012 | 21:49

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

truemonster,
mě církev nezajímá, do kostela nechodím. tomu kvikotu kolem restitucí se opravdu musím smát. socani shválili jak fotovoltaický tunel tak i evropský záchraný fond, sečteno podtrženo tyhle dvě srandy nas budou stát desetkrát více než restituce.
08. 11. 2012 | 21:51

limbo napsal(a):

oprava :Kosovo získalo
08. 11. 2012 | 21:53

český maloměšťák napsal(a):

Jive
Budou tedy ta zařízení odstřižena např. od státních či obecních dotací a prostředků plynoucích z veřejného pojištění - anebo ne ?
Cofinancování pravíte.
Dobře - jaký je tedy poměr cofinancování / ostatní zdroje. A jaký se očekává - až teda "poplynou ty příjmy z pronájmu" (pěkný termín - velmi zajímavý, zejména v době kdy roste neobsazenost nebytových prostor v důsledku poklesu domácí poptávky...moc hezký termín - ten se mi líbí)
Darem se rozumí i daňová zpronevěra /sponzorský dar / ?
08. 11. 2012 | 21:55

Luba napsal(a):

Džajve,
to prostředí znám. Ideová výbava vlastníka či provozovatele podobných zařízení není ani v nejmenším důležitá. Důležité je, jací jsou lidé, kteří tam pracují a jak jsou vedeni.
Rozhoduje dobrota srdce a osobní poctivost, nikoli zda někdo žere či nežere hostie.

Dle mých osobních zkušeností, ale také podle názoru např. křesťanské spisovatelky Petry Dvořákové, mají např. řádové sestry k pacientům vztah odtažitější a chladnější, než ženy, které měly šanci dospět - tedy ženy-matky. Také jejich odborná erudice nebývá zrovna valná.

Výtah z knihy "Proměněné sny" Petry Dvořákové:

" ... Seznámila jsem se s holkou, která už žila v jedné řeholní komunitě, a ona mě přivedla k sestrám do kláštera. ...

V klášteře mi byla přidělená osobní představená, která měla za úkol mě učit řeholnímu životu a duchovně vést. Byla to jedna z těch mladých sester, měla už po věčných slibech. Byla chorobně úzkostlivá a neurotická.

Její snaha udělat všechno naprosto dokonale ji zcela ochromovala. Přemýšlením, jak co nejdokonaleji vyřešit maličkou potíž, ztratila mnoho času i sil a pomíjela naprosto zásadní problémy, pod kterými se pak psychicky hroutila ...

Řada lidí žije v přesvědčení, že sestřičky jsou andělé. Že se starají o těžce nemocné a dělají podřadné práce, ale to je jen jedna strana mince.

Jedna mladá sestra začala o tom, že se často říká, že sestry nemají děti, a proto nikdy nezažijí lásku a starost, jakou má matka o dítě. Vysvětlovala mi to že to není pravda, protože ony mají k nemocným naprosto stejné mateřské cítění.

Jednou týdně jsme na jednu hodinu vstávaly k modlitbě, abychom Bohu darovaly svůj spánek. Byla to taková uměle vytvořená oběť. Ani ve snu si nedokážou představit, že maminky vstávají několik měsíců třeba i desetkrát za noc k miminku. Netuší, jak velké oběti lidé přinášejí z přirozené lidské lásky.

Já jsem se ze strany absolutní důvěry v církev přesunula na opačný pól. Nebo spíš mě tam přesunuly životní události a zkušenosti.

Církev má svou ideologii, kde fungují stejné principy jako v každé jiné organizaci. Možná, že když někdo uslyší má tvrzení, bude říkat, že toto přece církev oficiálně neříká a neučí, že je to jinak. Ale mě zajímá to, co se v té obyčejné každodenní praxi církve děje, a vím, že pokud se v ní nějakým způsobem odlišuješ, tak v ní nelze přežít.

Alespoň já tu možnost nevidím. Možná je zde má vlastní chyba, že má očekávání vůči církvi jsou příliš vysoká. Ale sama církev staví pro okolní svět tak vysokou laťku, že předpokládám, že ona sama ji dokáže bravurně přeskočit."

http://www.i-novojicinsko.cz/pribeh-treti-3404

Stručný nástin všech příběhů z knihy:

http://www.czechlit.cz/nove-knihy/6979-promenene-sny-deset-rozhovoru-o-iluzich-a-deziluzich-ktere-prinasi-vira/

O Petře Dvořákové:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123228764-burianuv-den-zen/208562225300018/

P.S.:
Nejsem "paní", anóbrž sameček.
08. 11. 2012 | 21:56

jarpor napsal(a):

Sláma

Platí pro Vás stejné jako pro Jedlu : Píšete nesmysly. Nahlédněte do návrhu zákona, kdo je oprávněná osoba jež může žádat... než budete psát bláboly o "zahraničních" a zrušených řádech a kongregacích...

Výpis ze zákona zde :

Vydání některých věcí oprávněným osobám

§ 3

Oprávněné osoby

Oprávněnou osobou je

registrovaná církev a náboženská společnost,

právnická osoba zřízená nebo založená jako součást registrované církve a náboženské společnosti,

právnická osoba zřízená nebo založená za účelem podpory činnosti registrované církve a náboženské společnosti k duchovním, pastoračním, charitativním, zdravotnickým, vzdělávacím nebo administrativním účelům,

Náboženská matice,

za podmínky, že v rozhodném období utrpěla tato osoba nebo její právní předchůdce majetkovou křivdu v důsledku některé ze skutečností uvedených v § 5.

--------

Co znamená registrovaná církev a náboženská společnost... že to není registrace "na Marsu" leč v ČR, je snad jasné z dalšího... výklad pojmů...

Na místo plácání o sociopatech zkuste si nastudovat fakta, Slámo.
Zkuste ta má fakta ze zákona a z Jednacího řádu PS oponovat... "sociopate".

Mějte se...
08. 11. 2012 | 21:57

Sláma napsal(a):

Je nepochybné, že si je Kalouskova modrofialová parta vědoma, že na rozkradení darovaného majetku má už jen jeden a půl roku. Takže již v nejbližších měsících budeme vidět, jak je církevní majetek hromadně rozprodáván a výtěžky na obou stranách (klérus a modrofialová parta) je přesouván do daňových rájů, se kterými nemá Česká republika extradiční dohody.
Obávám se, že při rychlosti rozhodování Ústavního soudu bude majetek nenávratně ztracen ještě před jeho rozhodnutím, které by mohla další rozkrádání alespoň ztížit.
08. 11. 2012 | 21:59

Občan napsal(a):

Jive,
financování hospiců se děje
1) Platbami o zdravotních pojišťoven (od r. 2007; domácí hospitní péče od r. 2008)
2) Státními dotacemi
3) Z kapes pacientů. A to nemalými částkami průměrně 200.- Kč/den u onkologických pacientů a průměrně 250.- Kč/den u neonkologických pacientů. PLUS od r. 2012 "regulační poplatek" 100.- Kč/den!!!
Zrovna tak platí příbuzní umírajících, kteří u nich chtějí pobýt déle než v rámci běžné návštěvy.
4) Dotacemi od krajů a obcí
5) Dary a příspěvky

Jakpak se Vám to stalo, že jste na platby pacientů a zdravotních pojišťoven zapomněl?

Takže ne že církve budou lidumilně poskytovat služby umírajícím, ale budou mít vejvar z jejich umírání. Jako ho ostatně mají už teď.
08. 11. 2012 | 22:00

Luba napsal(a):

maloměšťáku,
jste si jist, že Hospodin není Hospodyň?

https://www.youtube.com/watch?v=BNEclgQFDNg
08. 11. 2012 | 22:04

Jive napsal(a):

to čm:
jak bude do budoucna vypadat financování těchto institucí (i dalších) upřimně řečeno nevím, stejně tak nevím, zda opravdu dojde k restitucím a konečně k odluce. Ostatně si myslím, že by tyto systémy (státní a nestátní) měly fungovat paralelně. Příjmy z pronájmu není takový problém, jako velmi vhodné se jeví polnosti a lesy. Tam s obsazeností nebytových prostor asi nebude problém :).
A poslední, opravdu si myslíte, že dar je daňový únik?

to Luba:
V tom prvním odstavci se shodneme, ovšem na přijímání hostie bych zvolil jiný výraz.
To co popisuje paní Dvořáková je její osobní prožitek a umělecké ztvárnění. Zkuste si tam zajít sám (nemusí to být jen hospic), nedej Bože abyste tam musel.
08. 11. 2012 | 22:10

Občan napsal(a):

Jo, zapomněl jsem na to, že těch 200 - 250.- Kč/den je NAD rámec příspěvku na péči, poskytovaného pacientovi státem.

Takže platba vypadá tak, že
I. stupeň bezmocnosti - 800.- Kč/měs. PLUS 200.- - 250.- Kč/den PLUS "regualční poplatek" 100.- Kč/den
II. stupeň - 4000.- Kč/měs. PLUS 200 - 250.- Kč/den PLUS 100.- Kč/den
III. stupeň - 8000.- Kč/měs. PLUS denní platba PLUS denní RP
IV. stupeň - 12 000.- Kč/měs PLUS denní platba PLUS denní RP

Nejtěžší pacienti tak platí měsíčně cca 22 000.- Kč.

Rekapča k tomu špitla, že "clientele Lover". Chytrá holka...
08. 11. 2012 | 22:11

resl napsal(a):

Sláma,
prospělo by vám víc klidu a přestat číst pohádky o chudácích a boháčovi.
08. 11. 2012 | 22:12

Jive napsal(a):

to občan:
díky za připomenutí. Vím.
Jsem ad 5

Vejvar z umírání. To je ale silné. Co Vás k tomu vyjádření vede?
08. 11. 2012 | 22:14

Luba napsal(a):

Džajve,
už jsme napsal, že to prostředí osobně znám - LDN, hospic, v Nemocnici Pod Petřínem pracuje bývalá kolegyně.

Výše zmíněná kniha paní Dvořákové je knihou rozhovorů, nikoli román. Tak jaképak "umělecké ztvárnění"?
08. 11. 2012 | 22:16

Sláma napsal(a):

resle, nepochybuji, že vás svědomí netíží - zašel jste si do kostela a na všechny své hříchy obdržel rozhřešení.
Nemůžete popřít, že Kalousek získává peníze na církevní restituce snižováním státních příspěvku postiženým lidem, rodinám postižených dětí a zmrazením růstu důchodů.
Vám to připadá mravné?
Určitě, vy katolíci to máte s mravy dost jednoduché ...
08. 11. 2012 | 22:18

český maloměšťák napsal(a):

Jive
Dar - odečtený ze základu daně je samozřejmě daňovou defraudací. Pokud není skutečně směřován k tomu, kdo dar nutně potřebuje - protože nemá jinou možnost jak realizovat své pro přežití nutné potřeby.

Název " paralelní" ale neznamená jednostranný. Pokud jsou cítkve daňově zvýhodňovány a pokud jim bude " vrácen" majetek včetně kompenzací a dalších plaeb na provoz ...neměly by už dostávat ŽADNÉ dotace. Žádnou formou. Ani primárně, ani sekundárně.
Mě ta písnička o hodném soukromém sektoru a zlém státu nebaví.
Dělá totiž z lidí hloupé ovce.
Mnoho z těch soukromých a efektivních subjektů by totiž pokrachovalo za pár týdnů - kdyby byly odstaveny od státního cecíku. A mnoho z nich navíc platí velmi marginální daně.
Ale to není ryze kraďákovské specifikum.

Ale je dost nemravné ten cecík cucat v časech, kdy se mu nedostává mlíka.

Ostatně posláním Církve snad není pronajímat budovy, těžit dřevo či spolupracovat s developary . Či ano ?
08. 11. 2012 | 22:20

Sláma napsal(a):

resle, ještě jednu věc považuji za naprosto nemravnou, a to je zvýšení DPH na knihy, léky a zdravotní pomůcky na 15%.
Pro porovnání - v konzervativní Velké Británii je DPH na knihy 0% (slovy: "nula procent")!
08. 11. 2012 | 22:21

Sláma napsal(a):

jarpore, vy jste demagog, ale hodně špatný. To, že je řád registrovaný v ČR jen formálně, to je přesně to, o čem jsem psal. Řád má své sídlo v Rakousku či Itálie a do ČR vyslat 6-8 mnichů, kteří se zde registrují. Mniši vyinkasují dar od státu, ten zpeněží a odvezou do svého mateřské kláštera. A protože jsou osvobozeni od placení daní, nebude mít z toho náš stát nic. A naši věřící už tuplem nic. Natož nevěřící veřejnost, ta bude jen dalších 30 let platit jako mourovatá.
08. 11. 2012 | 22:26

Jive napsal(a):

to čm:
už musím končit. Jen rychle - celý proces je rozložen do 30 let, jak jistě víte. Jedním z důvodů je i nedostatek mléka.
Jistěže posláním žádné církve není pronajímat, těžit..., ale řeč byla o financování charity.
PS - pokud budete obdarovávat, tak zjistíte, že ten dar pro dárce zas tak výhodný není. Lepší je nadace, ale to je na jinou diskusi. Rozhodně to není defraudace.
08. 11. 2012 | 22:30

resl napsal(a):

Sláma,
souhlasím s vámi, že zvyšování dph na knihy,léky, zdr. pomůcky, správné není, ale právě tím, že se výdaje na církve odstřihnou od státu, zbude víc peněz na důchody, případně sociálě slabé občany. Nejde vše hned, ale do budoucna to bude lepší. Kdyby se to udělalo dávno, byl by klid, jenže české vlády se svými poslanci se toho vždy báli a kvůli svému zvolení o církevních restitucích spíš mlčeli.
08. 11. 2012 | 22:34

jarpor napsal(a):

Sláma

Nebudu psát o tom, kdo je demagog z nás dvou...
Na pitominy o formální registraci v ČR a sídle mimo republiku... snad není potřeba ani reagovat.

Právnická osoba mající registraci v ČR / daňový domicil, chcete-li/ může mít sídlo třeba v tramtárii ale zde, v ČR pro ni platí zákony týkající se financí, daní atd. atd...

Půjdu do hajan... ještě nějskou pohádku bych prosil...

Mějte se...

A nebudou osvobozeny od placení daní... z případného prodeje vrácených nemovitostí nebudou platit daň z nemovitostí ale daň z příjmu... Co tam máte dál... ?
08. 11. 2012 | 22:35

dalimír napsal(a):

nicku resle víte co ? Nejlépe by bylo všechny ty církevní spolky rospustit aby stále neoblbovali lid po celém světě a byl by klid ! Když tak pozoruji občas náhodně v televizi ty jejich obřady tak ti jejich preláti se v česku množí jako houby po dešti ! Prostě daří se jim ,mají se zlatě a vládní garnitury jich od roku 1989 maximálně podporují ! At si najdou pořádnou práci jako mnoho jiných zodpovědných občanů v republice ! Také si mohou vážení církevní preláti skusit vystát frontu na pracáku ! Bychom viděli jak by to fungovalo ! Jejich požadavky jsou čím dále větší ! Tohle vše danový poplatník v česku už dlouhodobě nemůže unést ! Řítíme se všichni do pekla ! Dobrou noc Dl
08. 11. 2012 | 22:52

Alf napsal(a):

Pan Pekárek bude zřejmě jako dříve jiný dnes rovněž souzený ODSák Alexandr Novák tvrdit, že je to politická kauza. Na tuto situaci je jediný lék, nevolit strany mafiánského kapitalismu ODS a Bottom09. Kroužkování je k ničemu. Ty stany se budou u moci držet až do posledního dne a pak se po nich opět objeví pro stát nevýhodné nevypověditelné smouvy, jako se to stalo v Praze. A i když voliči byli proti, tak někam nanominují zkompromitované figury jako Langera,Jančíka či Dlouhého z Hluboké. Tento stát již nemá na rozkrádačky, které tu přinesli Topolánek s Dalíkem, kdy přidali tři nuly. Pro praVICOVÉHO voliče je jedinou volbou Pravý Blok.
08. 11. 2012 | 23:01

Yosif K napsal(a):

mendacity napsal(a):
Zaorálek (nechť mu zdřevění jazyk za hloupé příměry Yosifovského typu, např."Bílá hora") se Basharu Assadovi ani zdaleka nelísal tolik, jako se lísal např. Bill Clinton - viz při prezidentské inauguraci.
08. 11. 2012 | 18:17
1) se zdrevenenim jazyka - jiz se stalo - Zaortalek promlouva ku "svemu proletariatu" zdrevenelym jazykem tezkopadnych pomalu myslicich mamulovskych korytaru.
2) Tezko se mi hodnoti jak se lisal k Basharu Assadovi Clinton, ale mohu si to samozrejme vygooglovat. Clintonova chyba. Clinton chtel NAIVNE neco resit a vyresit na strednim vychode - coz je pri rozhadanosti a neustalem vzajemnem masovem vyvrazdovani arabu mezi sebou navzajem celkem sysifovska a ocividne zcela marna prace.
Clinton jako svetovy statnik NAIVNE chtel neco resit na strednim vychode - chtel neco resit a nevyslo mu to, ale da se cekat ze predstavitele dvou-tri svetovych mocnosti se nekdy mohou na strednim vychode o neco snazit.

Marne vsak premyslim o tom, co pudi k navstevam stredovychodnich diktatoru omezene okresni bu....any zvolene do parlamentu CR za Zwiondzek Kulturalny Ostrava-Michalkovice.....
Mozna by se socialisticky pritel Zaoralek mel prece jenom spise starat o kvalitu lihovin prodavanych a masove konzumovanych proletari prave v Ostrave-Michalkovicich........ a o to aby zbytecne nedopijeli lahve po druzce, ketra se jiz metanolem otravila - nejak by mu to sedlo lepe nez "tvorit" svetovou politiku na mistech kde totalne pohoreli i Breznev, Kissinger, Carter, Brzezinsky a Clinton.....
08. 11. 2012 | 23:02

resl napsal(a):

dalimír,
nelze rozpustit, to bych mohl žádat, aby se rozpustily divadla, nebo zámečníci, to byste zavřel i církevní školy a co ti, co opravdu věří silně a mají zájem studovat. Fakt, na vás ten komunismus zůstal přilepenej i když tvrdíte že jste s nimi neměl nic společného. Podle vašich vyjádření i na jiném blogu to ovšem neodpovídá.
08. 11. 2012 | 23:05

Frantisek Talir napsal(a):

Osobne mam ze schvaleni castecneho zmirneni krivd spachanych proti cirkvi velikou radost! :) Nezkalilo ji ani znacne mnozstvi zdejsich bojovnych prispevku plnych zasti, nenavisti a zloby ;)
Myslim (a doufam) ze autori techto prispevku zmeni nazor pote, co si popravde odpovi na to, co se v jejich zivote zmenilo k horsimu po osudnem schvaleni restituci. Dane se kvuli nim nezvysi. Jedine, co se jim treba muze stat, ze se o ne jednou cirkevni socialni instituce, rozsirene diky teto naprave krivd, v budoucnosti postaraji v cikrevnich nemocnicih, hospicech, detem poskytnou vzdelani ve skolach.
Take prilis nechapu lzive a nenavistiplne komentare uplne mimo kontext clanku, ale nevadi, to uz je tak.
08. 11. 2012 | 23:09

Sláma napsal(a):

jarpore, vy jste ještě mnohem větší hlupák, než jsme si všichni mysleli, napsal jste: "z případného prodeje vrácených nemovitostí nebudou platit daň z nemovitostí ale daň z příjmu"
To je ovšem naprostá pitomost. Víte proč, jarpore? Určitě nevíte, protože jako všichni modrofialoví fašisté máte oficiální účetnictví v hluboké ztrátě a z toho mafiánského samozřejmě žádné daně neplatíte. Já vám řeknu proč - protože účetně jedno aktivum - nemovitost, nahradíte jiným aktivem - finanční hotovostí. Nikdo, kdo prodá například svoji zahradu, neplatí z prodeje daň z příjmu, nýbrž jen daň z převodu nemovitostí. A když je od ní církev osvobozena, tak samozřejmě nezaplatí nic.

Takhle prosím vypadá hospodaření modrofialových fašistů - žádný div, že naše republika jde na buben!
08. 11. 2012 | 23:12

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
jarpore, vy jste demagog, ale hodně špatný. To, že je řád registrovaný v ČR jen formálně, to je přesně to, o čem jsem psal. Řád má své sídlo v Rakousku či Itálie a do ČR vyslat 6-8 mnichů, kteří se zde registrují. Mniši vyinkasují dar od státu, ten zpeněží a odvezou do svého mateřské kláštera. A protože jsou osvobozeni od placení daní, nebude mít z toho náš stát nic. A naši věřící už tuplem nic. Natož nevěřící veřejnost, ta bude jen dalších 30 let platit jako mourovatá.
08. 11. 2012 | 22:26
Pane Slama - spatny a zlomyslny demagog jste vy. Aniz bych trpel prehnanymi symaptiemi ku katolicke corkvi - behem poslednich 60 let katolicka cirkev nevyzvezla z CSSR ani CR vubec nic co by stalo za rec. Na druhe strane byly z penez nemeckych a rakouskych katoliku obnoveny stovky kulturnich pamatek - kostely, klastery, kaple, sochy atp atp.

Nejak jste zatuhnul v komunistickych priruckach. Od doby pobelohorske se prece jen jiz dost zmenilo. Tok penez se obratil - zatimco pred Janem Husem penize smerovaly z cele Evropy do Rima na vystavbu chramu, nyni putuji penize z Rima a z protestantskych nadaci (a zidovskych nadaci) do chudsich a nejchudsich statu, kam by veseli ostravsti proletari - Zaoralkovic verna druzinka ze Stodolni - nebyli ochotni darovat ani halir.
08. 11. 2012 | 23:13

Sláma napsal(a):

František Talíř napsal: "Dane se kvuli nim nezvysi.
To máte pravdu, protože se kvůli tomu daně zvýšili několik hodin před tím. Pokud jste to nepostřehl, tak se DPH zvýšilo na 15 a 21%.
Kromě toho se seškrtal státní příspěvek rodinám s postiženými dětmi a postiženým a částečně se zmrazil růst důchodů.
To se vám zdá málo?

Jste stejně bezcharakterní a nemorální jedinec, jako je Drábek, Kalousek a Nečas!
08. 11. 2012 | 23:14

mb napsal(a):

Zaorálek napsal: Průběh rozpravy byl také bolševický ...

v krajích vládnete s rudými bolševiky ...

ale bolševici modří vám najednou vadí ...

divné, zajímavé, zvláštní ...
08. 11. 2012 | 23:21

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Ostatně posláním Církve snad není pronajímat budovy, těžit dřevo či spolupracovat s developary . Či ano ?
08. 11. 2012 | 22:20
Zeptam se Vas jinak. Je snad poslanim STATU pronajímat budovy, těžit dřevo či spolupracovat s developary?

Socialiste horlive tyvrdi ze prave toto je poslanim statu. Ma to vsak jeden hcicek - prostinci anivni proletaricci jako vy si neuvedomuji ze socanbsti korytari pritom heldi halvne na sebe a na porspech svych rodin - viz pusobeni Fencla, Zgarby a Pallaska v opboru zemedlestvi, kde se da leccos za smesny halir zprivatiozvat ve prospech nejblizsi rodinky nebo "Slovaclkeho Velkostatku s.r.o. (napriklad pozemky okolo budouci dalnice za 5 Kc za m ctverecni) toto jest pravy cil opravdove socialisticke politiky - ohloupit naivni proletaricky, nebat se a nakrast!

A pokud se nekdo pokusi nejake Zgarby, Fencly ci Palasky vysachovat, tito hbite kontruji vynbasenim spinavosti ze socialne-demokratickeho podsveti a jakemukoliv postihu se takto hladce vyhnou!!!!!!
08. 11. 2012 | 23:24

Sláma napsal(a):

souhlasím s panem Dalimilem. Církevní řády by se měly rozpustit a jejich majetek zabavit. Celá severní Evropa, včetně Anglie a Francie, to udělala už dávno, a jak dobře prosperuje. Jižní Evropa, která to udělala liknavě, je stále v ekonomických potížích.
Církevní řády jsou přežitkem z doby ranného feudalismu. V Anglii byli rozpuštěny již v letech 1536 - 41.
Už v roce 1521 Martin Luther publikoval spis "De votis monasticis", ve kterém poukázal na to, že instituce řádů nemá oporu v Písmu, je bezúčelná a vědomě nemorální a že není slučitelná s pravým duchem křesťanství.
08. 11. 2012 | 23:24

Sláma napsal(a):

resl zase napsal něco pro zasmání: "zbude víc peněz na důchody, případně sociálě slabé občany".
Samozřejmě, že nic nezbude! Tomu přeci ani sám nevěříte!
Vždyť se tím Kalousek a Drábek ani netají. Chtějí "snižovat náklady na pracovní sílu". To, převedeno z političtini do normálního jazyka je, že chtějí snižovat daně bohatým a zvyšovat chudým, chtějí snižovat platy a osekat veškeré výdobytky sociálního státu - který v Evropě zavedl kancléř Bismarck.
Samozřejmě, že pro vás, modrofialové fašisty byl i Bismarck socialista, či snad dokonce komunista ...
08. 11. 2012 | 23:29

jarpor napsal(a):

Poslední reakce ke Slámovi :

Nechte si ty nálepky od cesty... Víte prd o tom, kolik jsem já a firma tomuto státu odvedl na daních a jak mne s..e, jak s mými penězi nakládá... jsou to dost veliké peníze...

Jeprve argumentujete sídle a formální registrací... když jste "matován" pak neplacením daní... přičmež opět víte prd, jak to hospodaření bude vypadat... jen abyste zakryl závist, a kryl komunistické zlodějny...
Tož kličkujte dál... beze mne.

Dobrou..
08. 11. 2012 | 23:37

reppop napsal(a):

http://www.denikreferendum.cz/clanek/14308-veleknezi-privatizace:

V nočním, narychlo svolaném zasedání velerady odsoudili Kristapána. V nočním zasedání narychlo doplněné Sněmovny schválili církevní tunel a privatizaci části penzí, tzv. důchodovou reformu, proti níž protestují úplně všichni kromě finančních skupin, pro něž se dělá.

Cítím se politicky znásilněn. To jsou přece naše důchody, to je, či přesněji řečeno byl, náš stát.

Polistopadový stát slouží na prvním místě jako kořist podnikatelských skupin. Neoliberální rétorika mluví o jeho zeštíhlování, skutečností je ovšem jeho podnikatelské vyvlastňování. Stát je anektován proto, aby mohly být privatizovány jeho funkce a firmám přidělovány veřejné zakázky.

Poté, co byla privatizována – a často pod touto etiketou de facto rozkradena – většina podniků, zbývají veřejné služby: školství, zdravotnictví, důchody, distribuce sociálních dávek, policie (v USA se dopělo už i k armádě a části soudnictví; ostatně soukromí „arbitři“ sporů existují i u nás).

Aby transfer veřejných peněz na účty podnikatelských skupin mohl stále pokračovat, straší nás už více jak deset let snad ze všech novin „potřebné reformy“. Obsedantní reformní neuróza činí z odpůrců reforem, jejichž principem je privatizace, zrádce veřejného dobra ...

Kdo nejde s námi, jde proti nám! Reformy si rozvracet nenecháme! Reformy a škrty jsou přírodní nutnost, která opanovala politiku, formálně demokratickou, fakticky už jen funkci kapitálových zájmů. Není-li po ruce dostatek potřebných poslanců, nakoupí se.

V rozpočtové kapitole, z níž se čerpají výplaty starobních důchodů, se nachází příliš mnoho peněz na to, aby zůstaly nepovšimnuty. Tak zvanou důchodovou reformu rozcupovali ekonomové pravicoví i levicoví, vládní poradní orgán NERV i prezident. Dokonce i pojišťovny ING a AXA nedávno vyhlásily, že se do druhého pilíře, kam má být vyvedena část peněz ze státního prvního pilíře, nezapojí – na reformě podle nich neexistuje dostatečná společenská a politická shoda.

Záměr těch skupin, na jejichž objednávku reforma vznikla, je přitom zřejmý: vyvedením byť jen části peněz bude první pilíř destabilizován a jako „neefektivní“ v budoucnu také zprivatizován. Noční „demokratický převrat“ by měl v našich diskusích znovu nastolit otázku zestátňování takto nabytých majetků. Najde k tomu sociální demokracie po příštích volbách odvahu?

O tak zvaných církevních restitucích platí v mírnější podobě to samé. Druhý největší převod majetku po velké privatizaci působí především jako dobře připravená kořist pro zájemce o lukrativní pozemky. Zablokované pozemky ve městech nebudou zákonem nabídnuty k přednostnímu odkupu obcím. Veškeré soudní výlohy spojené s domáháním se majetku hradí stát; prodej restituovaného majetku je osvobozen od daně.

Finanční náhradu za „nerestituovaný“ majetek dostávají i církve, které před 25. únorem 1948 neexistovaly nebo žádný takový majetek nevlastnily. Náhradu jim skrze zákon předává církev římskokatolická – nemohly by si církve své špinavé kšefty řešit alespoň samy mezi sebou? Jsem členem jedné takto obdarované církve, ale zvedá se mi z toho žaludek.

„Běda vám, zákoníci a farizeové, pokrytci! Podobáte se obíleným hrobům, které zvenčí vypadají pěkně, ale uvnitř jsou plné lidských kostí a všelijaké nečistoty.“ Banda zlodějů maskovaných značkami ODS, TOP 09 a LiDem tuneluje před našima očima stát.

Je třeba svrhnout tuto vládu, jakýmikoliv prostředky kromě otevřeného násilí.
08. 11. 2012 | 23:40

Boží bojovník napsal(a):

Bratře Žižko, veď nás.
08. 11. 2012 | 23:47

Óhohó napsal(a):

Kašákův syndrom.
08. 11. 2012 | 23:48

Yosif K napsal(a):

Reppop napsal:
Je třeba svrhnout tuto vládu, jakýmikoliv prostředky kromě otevřeného násilí.
08. 11. 2012 | 23:40

Uklidnete se mily soudruhu reppopi - CSSD a vsichni jeji ministri zewmedelstvi a zastupci v PF jasne ukazali kam nezvratne smeruje tok dejin - k privatizaci pudy do rukou oranzove pozemkove slechty. Po pristich volbach si opet liznou i ruzni Zgarbove, Fenclove, Mladkove a Palasove. A o to v politickem boji jde - neni to snad prekrasna socialisticka myslenka nakoupit za 5 Kc za metr ctverecni pozemky na vystavbu rodinnych domku v Uhrinevsi nebo pozemky na obchodaky okolo budouciho hodoninskeho dalnicniho privadece?
09. 11. 2012 | 00:02

Marek Kobera napsal(a):

To autor:

Nu, pane předsedo, už jsem si myslel, že se neozvete, ale nezklamal jste!

Napsal jste vynikající bramboračku, jak je Vaším zvykem. Pokud jde o schválení zákona, tak je tragické, že vrcholný představitel zákonodárné moci, jako Vy, si stěžuje na demokracii a snad by chtěl, řečeno po klausovsku, nalajnovat hřiště během hry.

Co se týká nedořešených kauz, tak nezbyde, aby jste se stal generálním prokurátorem s neomezenou možností do všeho zasahovat. Zanedlouho se Vaše strana ujme vlády, a tak budete mít šanci novelizovat zákon o státním zastupitelství v tom smyslu a personálně se tam obsadit.

Ať se Vám daří!
09. 11. 2012 | 01:07

Marek Kobera napsal(a):

Oprava: ...abyste...
09. 11. 2012 | 01:08

Karel napsal(a):

A teď ještě zbývá, aby si koupili ČSA, které se znovu nabízí k odprodeji, a odletěli z Letiště Václava Havla dopryč, aby tu byl konečně klid na práci.
09. 11. 2012 | 01:35

Marie napsal(a):

Karel
Dopryč ne, raději do Německa, tam zrušili "regulační" poplatky u lékaře jakožto byrokratický nesmysl.
Co vy na to, pane Zaorálku? Hrr na ně!
09. 11. 2012 | 01:42

Ládik!!! napsal(a):

Mařko, tam platili 10eurošů za 3 měsíce a neřvali.
09. 11. 2012 | 07:05

lidový filosof napsal(a):

člověk člověku vlkem jest,v naší ateistické společností to platídvojnásob
To ,co tady hlásá p. Zaorálek je možno dosáhnout pouze v Království nebeském
Jenže koryto je holt koryto,a v zájmu toho je nutno oblbovat davy,Historie se neustále opakuje,jen chléb a hry bylo vystřidáno poplatky u lékaře a církevními restucemi.Jsem osobně rád,že kus majetku byl urván,jak kmotrům zleva i zpravá,nedělám si iluze,že tento majetek nakonec v jejich rukou skončí..
Neboť největším problém naší doby je,když se k vedení dostane slušný člověk,
který není připraven/vychován/ na podrazy vlků,a rázem příchází o vše...
09. 11. 2012 | 07:48

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Reppop napsal:
Je třeba svrhnout tuto vládu, jakýmikoliv prostředky kromě otevřeného násilí.
08. 11. 2012 | 23:40
xxxxxxx
Prosím abyste tu nešířil dezinformace. Toto jsem nenapsal já, ale autor textu, kterého jsem v úvodu řádně ocitoval. Bohužel posouvání významu a polopravdy jsou vaše obvyklá metoda diskuse.
09. 11. 2012 | 08:17

jap napsal(a):

Včera na ČT 24 hovořil k církevním restitucím jejich horlivý obhájce Marek Benda. Arogantná fracek, který nikdy nepracoval a prapodivně vystudoval VŠ ODS, tedy plzeňská práva. Pohrdání většinovým názorem občanů z něj přímo tryskalo.

Kdysi jsem byl voličem ODS, ale dnes se za to stydím, tato odporná parta je zločinným bratrstvem - to, že se dnes opírají o odsouzeného zloděje Pekárka, ani nemůže překvapit.

Církve v ateistické společnosti jsou na stejné úrovni jako Svaz kolečkového bruslení, Svaz myslivců nebo Svaz filatelistů. Absolutně nechápu, že při všech oficiálních akcích vedle prezidenta Klause nebo premiéra Nečase stojí vždy jen a jen Duka a nikdo jiný z představitelů ostatních spolků. Proč čelní politici mají potřebu lézt Dukovi a katolíkům do zadku?

Cyklistů je v Česku mnohem víc než katolíků, proč Klaus nepozve na Hrad předsedu Českého svazu cyklistiky?
09. 11. 2012 | 09:08

Ernesto napsal(a):

Dobrý den v čeko ! Ti vaši parlamentní zloduchové vám vaši budoucnost občané v čekosl.pěkně zavařili! ! Není skutečně co závidět ! Být na živu a mlád tak bych z česko vyprašoval ani bych se neohlédl ! Páchne to tam tluchořinou na dálku !Tenhle ten pravičácký podraz byl domluven dobředu pro zachování stávající loupežnické koalice,to musí být každému jasné ! Vše tomu nasvědčuje ! Tito lidé se neštítí žádného prostředku k zachování si svých stávajících pozic ! Lidem v čeko nepomůže ani velká demonstrace 17 11 ! Protože Praha bude obsazena dobře vyzbrojenými zakuklenými černými žoldáky ! Na to má ta vaše vládní garnitura prachy i při neustálem snižování životní úrovně lidí ! Je to všechno podvod století na vás pracující lidi ! Vy se nikdy nebudete mít tak dobře jako se mají papeženci u vás ,to už je jasné !Tohle klerikarní bratrstvo bude vždy pohrdat lidmy kteří mají o školní dřídu méně jako oni sami ! To ještě v budoucnu hodně pocítite v česko ! Ernesto
09. 11. 2012 | 09:37

neo napsal(a):

Sláma:

nebudu se vyjadřovat k restitucím, ale k Vám.

Umíte diskutovat slušně a nebo jen na každého sprostě útočit a nazývat ho fašistou? Pokud ne, tak nejste jiný. Naopak, nacisti, fašisti, komunisti... ti používali hrubou sílu a vulgaritu vůči svým názorovým oponentům.

Jste ubohý, trapný...
09. 11. 2012 | 09:53

El Comandante napsal(a):

Apoštolská církev dostane 1,056 Miliardy Kč registrace 1989
Luterská evangelická církev A.V. 0,113 Miliardy Kč registrace 1995
Odškodňování výše uvedených církví nemá logické vysvětlení. Za tu dobu je stihl někdo poškodit stát, instituce, kdo ?

Bratrská jednota baptistů dostane 0,227 Miliardy Kč registrace 1951
Církev adventistů sedmého dne 0,520 Miliardy Kč registrace 1951
Církev bratrská 0,761 reg 1951
Evangelická církev metodická 0,367 reg 1951
Předpokládám že pokud těmto církvím povolil komanč registraci, tak jim nic nemohli sebrat.

Tyto děje pokládám za nedefinovaně mizející UDO (Unidentified Disappearing Objects)
09. 11. 2012 | 11:54

Le Chien Rouge napsal(a):

Co mě zaráží, je na jedné straně ochota financovat "vyrovnání s církvemi", stavba nové atomky /bez finanční spoluúčasti státu to nepůjde, už jen garance apod./, ochota nakupovat nové supersonic jet-fighters a radarový systém, a na druhé straně snižovat pense, příspěvky vozíčkářům a potřebným. A k tomu obyčejným lidem drtit životní úroveň zvedáním DPH, mlčením příslušného úřadu ke zvyšování cen vody, plynu, elektřiny. Jak je možné, že demokraticky zvolení poslanci se chovají vůči obyvatelstvu, kromě úzké kriminální elity, hůře, než okupanti na dobytém území? Jak se tohle mohlo stát? A jak je možná taková pasivita okupovaných?
09. 11. 2012 | 12:37

A.N. napsal(a):

jap
Proč mají potřebu lézt církvím do míst, kde záda ztrácejí své počestné jméno?
Patrně proto, že je nechá katolická církev pást na svých zrestituovaných pozemcích, loukách, polích a lesích. A kdo bude lézt usilovnějí, dostane pastvu obzvlášť šťavnatou. Církev se v pasení prostě vyzná.
A kdo slouží s Dukou mše, bude navíc spasen :o)))
09. 11. 2012 | 14:20

dalimír napsal(a):

A.N. ovečky i berani rohatí se musí někde napást ,to snad pochopíte !
09. 11. 2012 | 14:57

pgjed napsal(a):

Pane Zaorálku, pokud tvrdíte že :"Zároveň po této krvavé události došlo k historicky největšímu přesunu majetku. Katolické církvi tehdy znovu připadlo osmdesát procent majetku, o který přišla husitskými válkami." jste obyčejný a sprostý lhář!
09. 11. 2012 | 18:55

peterka napsal(a):

Pane Zaorálku, vždyť ten záměr byl od počátku, tedy "sametové revoluce" zcela zřejmý... a většina Vašich poslanců se to podporovala. Řada Vašich poslanců spojená s "privatizací veřejného prostoru", s "neveřejnými akciemi", s "dělením medvěda, kdoví komu", s "koalicemi ČSSDxODS na krajích", atd....
Jste vůbec schopni prosadit, až budete ve "Strakovce" a mít spolu s KSČM převahu v senátu:
- zrušení "anonymních akcií",
- dohledání viníků demontáže sociálního státu, tedy parazitů na věcí veřejných,
- pořádek v soudnictví a policii, tedy v trestním a občanském právu,
- etc., etc., etc......
- však Vy víte, co chci říci...
09. 11. 2012 | 20:00

peterka napsal(a):

... a nebo jen tak pokřikujete, abyste byli opět u moci?!
Však i ČSSD má své "kmotry"!!!
09. 11. 2012 | 20:13

peterka napsal(a):

A tak tedy pokračuji, co nám tady slíbíte, až budete konečně "sjednocená levice" u moci???
09. 11. 2012 | 20:21

peterka napsal(a):

A tedy ještě něco, když už jsem se odhodlal sem psát, tak tedy, ti rádoby pravičáci, nebo "neoliberálové", jak si říkají (zakrátko hanlivý výraz, obdobný jako komunisté dnes), jsou vulgární, útoční a agresivní, neumí diskutovat a ihned každého osočují... jakobychom se vrátili do oněch 50.tých let...
A tak se mějte ve zdraví, což je nejdůležitější........
09. 11. 2012 | 20:32

Yosif K napsal(a):

Mili levicovi pratele se s p[rominutim mohou podelat z topho0 ze ciorkve maji do0stat neco co obnasi rozecteno na 30 let cca 2 miliardy rocne coz je tak 55 haleru na obcana a den.

Samozrejme ze by tech 55 haleru mohlo jit spise na invalidy atp.
Zrovna tak by se ovsem dalo rici ze i subvence na koncerty by mohli jit na invalidy,
ze subvence na tramvaje by mohli jit na invalidy,
ze subvence na politicke strany by mohly na invalidy,
ze subvence na sport by mohly jit na invalidy atd atd
ad infinitum.

Na svete neni stat ktery by nepodporoval tak ci onak kulturu,
ktery by nepodporoval tak ci onak cirkve,
ktery by nepodporoval tak ci onak sport..... atd atd.

Samozrejme ze i vlada CSSD podporovala cirkve a to cca stejne jak je podporuje vlada pravice. Rozdily budou pri prepoctu na obcana halerove polozky. Samnozrejme ze by slo platit na corkve mene ale i tak by slo o rozdily v radu haleru na obcana a den. Pokud se rocne v CR vyplati na duchody 450 miliard Kc, ty dve miliardy na cirkve staci na duchody ze necele dva dny....... samozrejme - neco to je, ale je toho tolik aby socialisticky pritel Zaoralek soptil jako blazen nepricetne vylevy o nove Bile Hore atp atp???????

Clanek socialistickeho pritele Zaoralka jest clanek politickeho demagoga ktery se pokousi vyvolat v pologramotnych proletarich zlobu proti nabozenstvi an sich, proti cirkvim and sich a hlavne proti cirkvi katolicke ktera jest samozrejme od doby Jana Husa a Bile Hory celkem opravnene chapana jako brzda pokroku.

Od doby Jana Husa a Rakousko Uherska se vsak casy zmenily. Katolicka cirkev prisla o svuj politicky vliv a v mnoha pripadech se stala turistickou atrakci, instituci na spravu cirkevne kultrnich pamatek a spolkem na obcasne sireni charity. Casy inkvizitoru a upalovani jsou jiz pryc - katolicka ciorkev jiz davno ztratila mocenske paky. .
Novou brzdou pokroku a novodobym skudcem se stal prebujely socialni stat - podporovany ekonomickymi ignoranty, odborarskymi korytari a profesionalnimi zvanily. Prebujely socialni stat je vinen tim ze Evropa v sedmdesatych a osmdesatych letech zacala stagnovat a upadat do uverove pasti.
Recka lez neni recka lez ale recka pravda - po 22 letech vlady socanu a 22 letech navysovani zivotni urovne reckych proletaru z urovne vyhladovelych pasacku a zemedelcu na dvojnasobek zivotni urovne stredni evropy se ukazuje ze socanske experimenty jsou neufinancovatelne.

A v Cesku se ujme strana demagogu ktera slibuje proletarum vetsi penize a komfortnejsi socxialni veget - vse samozrejme financovano dluhy kterych ma Cesko "stale jeste mene nez evropsky prumer".

Kdepak tohle mili socialisticti pratele muze skoncit?
09. 11. 2012 | 20:44

Zavázal napsal(a):

Ještě aby někoho něco zajímalo. Proč by poslouchali? Tady nešlo o církev, ale o to, kdo si namastí kapsy!
A lidi? To koalice řešit nemusí... Lidi budou jen chvíli reptat, ale hlavně, že oni dosáhnou SVÉHO. Už jsou domluvení, co komu... TO JE VÝSMĚCH LIDU! Pekárka a ostatní potřebovali jen na odhlasování restitucí. Sami jsou zločinci. (zastřešení imunitou) Je ale jen na nás, co s tím uděláme. Nestačí jen nadávat, říkat: "Já s tím nic neudělám..." Ve Stromovce cvičili zásahy proti demonstrantům... Tak ať se jim to cvičení vyplatí! Nejbližší termín? Sobota - 17. listopad - Václavák. Já už se naremcal dost. Když s tím neudělám něco JÁ, VY, kdo potom? NĚKDO? Kdo to je? Sobota - 17. listopad - Václavák. Za muže mluví činy. Nenechte je, aby se vám vysmívali do tváře! Dokažme jim, že se přepočítali!
09. 11. 2012 | 22:56

peterka napsal(a):

Pane Yosif K, tohle jsem psal i Vás:
"A tedy ještě něco, když už jsem se odhodlal sem psát, tak tedy, ti rádoby pravičáci, nebo "neoliberálové", jak si říkají (zakrátko hanlivý výraz, obdobný jako komunisté dnes), jsou vulgární, útoční a agresivní, neumí diskutovat a ihned každého osočují... jakobychom se vrátili do oněch 50.tých let...
A tak se mějte ve zdraví, což je nejdůležitější........ "
10. 11. 2012 | 07:10

Admirál napsal(a):

pgjed - Už chystáte autobusy?

Po téhle zdařilé "malé domů" je budete potřebovat. Stejně tak, jako dovážíte kněze z Polska, budete muset začít v blízké budoucnosti dovážet také věřící.

Peněz na to budete mít dost.
10. 11. 2012 | 08:03

Yosif K napsal(a):

peterka napsal(a):
Pane Yosif K, tohle jsem psal i Vás:
"A tedy ještě něco, když už jsem se odhodlal sem psát, tak tedy, ti rádoby pravičáci, nebo "neoliberálové", jak si říkají (zakrátko hanlivý výraz, obdobný jako komunisté dnes), jsou vulgární, útoční a agresivní, neumí diskutovat a ihned každého osočují... jakobychom se vrátili do oněch 50.tých let...
A tak se mějte ve zdraví, což je nejdůležitější........ "
10. 11. 2012 | 07:10
Pane Peterka - nijak neobhajuji zlociny katolicke cirkve za stredoveku nabo za klerofasistiickych rezimu.

Jenom se divim ze nikdo neodpovida KONKRETNE na tyto otazky:
1) Cirkevni restituce by staly po 30 let dejme tomu 55 haleru na obcana a den. Kolik by stalo reseni navrhovane CSSD? 45 haleru na obcana a den? Nejak to nikde nemohu najit kolik by na tom cesti proletari vydelali, kdyby cirkevni restituce vybec nebyly anebo byly provadeny dle navrhu CSSD (statni cirkevni fond vedeny Fencly, Zgarby a podobnymi oranzovymi sibaly....) upozornuji ze pdobne jako do divadel a filhgarmonii, vetsina evropskych statu tak jak tak do cirkvi neco sype, pripiva na udrzovani kostelu a vlada CSSD v tpomto nebyla zadnou vyjimkou (...hanebne propasla prilezitost vyhladovet kneziky nemce papezence a zridit kralovstvi nebeske ceskych proletaru na zemi..... hahahaha.....)
2) Cirkevni restituce budou stat po 30 let 55 haleru na obcana a den.Lide se snad z toho sa prominutim podelaji?

Pane Peterka - mate prilezitost odpovedet jasne takto:
ad 1) RESENI CSSD USETRI JEDEN HALER NA CLOVEKA A DEN - NEBO NEJAKE PODOBNE CISLO....
ad 2) ano obcane se i z jednoho halere na den podelaji - jsou-li ekonomicky negramotni a jsou-li patricne zpracovani levicovymi demagogy......
10. 11. 2012 | 16:15

peterka napsal(a):

Já o voze, Vy o koze. Vy jste fakt "magóóóóóór". Tak se mějte a užívejte svého "štěstí", předpokládám, že dobře placeného.
10. 11. 2012 | 16:24

Yosif K napsal(a):

Pane Peterka - vy o ABSTRAKTNIM VOZE ze cirkve jsou zemsti skudci - nepopiram hostoricke skutecnosti ale to lze rici o kazdem hnuti vcetne hnuti levicovych ze maji v necem maslo na hlave.

A ja o KONKRETNI KOZE - ze se z 55 haleru na obcana a den nikdo s prominutim nikdo nepodela a ze reseni CSSED by stalo misto 55 haleru na obcana a den dejme tomu 45 haleru na obcana a den. 10 haleru na obcana a den je ta Zaoralkova BILA HORA..... Ale o 10 haleru na obcana a den vubec nejde.

O co jde oranzovym korytarum je vytvoreni "statniho cirkevniho fondu" - s temi dopady ze misto obcasneho defraudovani cirkevnimi ciniteli (viz skandaly na Slovansku, Vatikanu ) by u defraudacnich korytek chrochtali osvedceni oranzovi privatizatori z oboru realit a polnosti jako je Zgarba, Fencl, Mladek, Palas, Michal Kraus atd atd atd.... (viz zazracna expanze "Slovackeho Velkostatku s.r.o." na uzemi budouciho dalnicniho priuvadece Hodonin za 5 Kc na metr ctverecni.... = realna socialni spravedlnost a realny socik v realne praxi....)

Cistemu vse ciste, vidte soudruhu Zaoralku.....
10. 11. 2012 | 17:43

Yosif K napsal(a):

Neni pochyb ze cirkve nejsou bezchybne a ze se v nich obcas defrauduje. Neni ovsem pochyb, ze ani statni aparat neni bezchybny, a ze se v nem CASTO VELMI CASTO defrauduje.

Oc jde v teto tzv BILE HORE milym socialistiockym pratelum? Ano - nemovitosti jsou jakesi sousto. Jsou jakesi sousto pro kardinaly, biskupy, farare, atd atd. Co budou delat s polnostmi? pronajmou je lacino Zgarbum, Fenclum, rudym soudruhum nebo treba nedejboze nejakym Cunkum a jemu podobnym lidovcum? O to tu bezi......

Nemovitosti jsou jakesi sousto i pro oranzove velkostatkare typu FENCL, ZGARBA atp atp. Bezi tu o to, kdo bude o cem rozhodovat a kdo si dokaze poslat nejakou malou domu. Takze i ze strany CSSD jde o obvyklou politiku - poradne vydesit pologramotne proletare Bilou Horou, nebat se a nakrast.......
10. 11. 2012 | 17:53

peterka napsal(a):

To Yosif K: Je mi Vás vážně líto, Vy musíte být tou Vaší vizí tak zfanatizovaný, že není možné, abyste nebyl nějak nemocný. A to prosím, bez urážky. Víte, ona duše a tedy podvědomí ovlivňují to Vaše hmotné tělo. A to musí být nemocné, nevidím jiný závěr.
Hodně zdraví a dejte se jinou cestou, tudy cesta k spokojenému žití nevede.
10. 11. 2012 | 18:58

Andreas Deutsch napsal(a):

Pane Zaorálku, a co vyhnání našich německých spoluobčanů a zabavení jejich majetku? Tento zločin vás nepálí? Víte kolik lidí tento stát tehdy okradl o obyčejné zázemí pro život? 3 miliony. Vyhnanci mají právo na vlast!!!
10. 11. 2012 | 20:43

Yosif K napsal(a):

peterka napsal(a):
To Yosif K: Je mi Vás vážně líto......
10. 11. 2012 | 18:58
Pane Peterka - i mne je vas lito. Prectete si nekdy nejaky vycuc z Machiavelliho Vladare, pokud si zvladnete neco takoveho vygooglovat.

Mozna vas potom napadne i ta celkem logicka a prirozena prirozena myslenka, ze lide zacasto a vladari zvlaste mluvi jednu vec a konaji vec nejakou uplne jinou.
Ze kdyz nekdo bere sto tisic mesicne za prazdne mlaceni pantem o zajmech proletaru (a na obed do Ostravy leta helikopterou), ze to jeste neznamena ze prvnim miste ma zajmy proletaru a ne korytaru, a ze nema zajem o malou domu pro vlastni socdem rodinku ci firmicku Slovacky Velkostatek s.r.o......

Pripadate mi jako relikt z casu "Roma ore undici" kdy nezamestnane sekretarky masove umirali ve fronte na praci na zritivsim se schodisti a nezamestnani rybari umirali kdyz se pokouseli lovit ryby dynamitem. Doba je uz nekde uplne jinde - nezamestnani hornici z Ostravy-Michalkovic berou dvacet tisic mesicni rentu, voli soudruha Zaoralka a jdou do nemocnice pote co dopiji lahev po druzce ktera se jiz otravila......
10. 11. 2012 | 21:38

peterka napsal(a):

Vy jste ale opravdu "magóóóóóóór". Tak tedy ještě jednou a naposledy, nemám totiž čas na debaty podobného rázu:
ad 1: Pane Yosif K, tohle jsem psal i Vás:
"A tedy ještě něco, když už jsem se odhodlal sem psát, tak tedy, ti rádoby pravičáci, nebo "neoliberálové", jak si říkají (zakrátko hanlivý výraz, obdobný jako komunisté dnes), jsou vulgární, útoční a agresivní, neumí diskutovat a ihned každého osočují... jakobychom se vrátili do oněch 50.tých let...
A tak se mějte ve zdraví, což je nejdůležitější........ "
10. 11. 2012 | 07:10
ad 2: Vladaře od Nicolás Maquiavelo mám doma už třicet let a nemusím mít "výcuc", tak jak ho máte Vy, a kdo ví od koho...
ad 3: Je mi Vás opravdu líto, Vy nejste stoupenec pravice, Vy jste jeden z těch zlodějů, na které za pár měsíců asi dojde, možná na Vás už došlo...
ad 4: Doporučuji, dle Vašeho vyjadřování, abyste se začal zajímat především o Vaše zdraví...
ad 5: Mějte hezký den...
10. 11. 2012 | 23:01

Yosif K napsal(a):

Pane Peterka - zasklil jste par malinkych detailu - Pekarka nehajim a oranzovou pozemkovou slechtu neosocuji.

Mnohe oranzove velkostatkare znam osobne - na rozdil od vas.
Vim oc jim jde - na rozdil od vas.
Jsou to velmi schopni a velmi tvrdi businessmeni - patrne na rozdil od vas, ktery zije v bludech o uslechtilych pohnutkach socialistickych politiku. Dopracovat se k vlastnictvi nekolika tisicu hektaru zemedelske pudy neni prace pro nejake socialni blouznily typu "sevce Matouse a jeho pratel".........
Politikum obecne moc neverim - ani tem kteri ze sebe chrli demagogicke bachorky pro pologramotne proletare o nove Bile Hore - na rozdil od vas.
11. 11. 2012 | 00:36

Yosif K napsal(a):

Pane Peterka - prectete si na dobrou noc nejaky socialisticko-utopicky roman at vam neni v dnesnim slozitem svete smutno.
Vzdyt dnesni svet je prece jen o neco slozitejsi nez vylevy soudruha Zaoralka nebo romany o socialistech z 19 stoleti.......
11. 11. 2012 | 00:42

Yosif K napsal(a):

Pane Peterka - a osocenim ze jsem zlodej jste mne opravdu uprimne pobavil - hlavne s vasi dojemnou starosti abych zbytecne neosocoval soudruhy rude a oranzove velkostatkare.....
Myslim ze si se soudruhem Zaoralkem a jeho vernymi volici z Ostravy-Michalkovic musite skvele rozumet.......
11. 11. 2012 | 00:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy