Ministr vnitra v kuřárně

27. 03. 2013 | 15:48
Přečteno 4477 krát
Ministr Kubice poklidně kouřil v kuřárně celou hodinu, zatím co jsme ve Sněmovně diskutovali o zařazení nového bodu, ve kterém jsme žádali, aby nás informoval, jak je to s nezávislostí policie v kauze Opencard. Ministr vnitra se viditelně netoužil k celé věci vyjádřit. Podivuhodný klid tohoto dobrého muže.

Přitom den před tím jsme slyšeli na jeho policii mimořádně tvrdé útoky z úst vrcholných představitelů dvou klíčových vládních stran, ODS i TOP 09. Strana TOP 09 nastoupila ve velkém počtu na tiskovou konferenci a promluvila tvrdě o neoprávněné kriminalizaci svých politiků na pražské radnici. A co teprve premiér Petr Nečas? Podobně zaútočil na to, co si to policie vůči primátorovi dovolila a prohlásil jasně, že jeho lidé na pražské radnici jsou nevinní: „Obviněný mě ujistil, že ve věci schvalování smluv neexistují žádné pochyby a obvinění rady není postaveno na reálných argumentech. Primátor Svoboda má moji plnou podporu."

Podobně Miroslav Kalousek dnes ve Sněmovně zopakoval svou nejoblíbenější tezi, že je „hluboce přesvědčen“. Povšimněte si, že tento výraz používá Miroslav Kalousek ustavičně a neustále. O stejně „hlubokém přesvědčení“ nás opakovaně ujišťoval v případu své souputnice Vlasty Parkanové. Tehdy za všechno mohl zlý policejní prezident Lessy. Také byl nedlouho poté „po zásluze“ odvolán. Policejního prezidenta má nyní vláda nového, ale policie je znovu obviněna z komplotu a kriminalizace politiků. Podivné. Vláda chytila býka za rohy, ale ten ji stále kope do zadku.

Aby bylo jasné: Vůbec nepochybuji o tom, že je podivné, že se vážně nevyšetřuje kauza Opencard tak jak vznikla, od roku 2006. Vůbec se mi nelíbí, jak si partička kolem bývalého primátora Béma mne ruce. Ale na druhé straně, to, co provedla městská rada primátora Svobody, mohl provést jen blázen. Místo toho, aby udělali vše pro vyšetření kauzy Opencard, tak do těch shnilých kolejí vjeli s novým vozíkem – s novou smlouvou. A tato nová smlouva, kterou uzavřela ona nová skvělá protikorupční koalice TOP09 a ODS, byla předražená a ve sporu se zákonem. Dokonce na to byli v dubnu loňského roku upozorněni Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Paní radní Vorlíčková ve svém vystoupení v televizi připomíná střídavě Vlastu Parkanovou a ministryni kultury Alenu Hanákovou. Jednak působí dojmem, že dosud vůbec nechápe, která bije, jednak půdorys situace je překvapivě podobný kauze letounů CASA. Opět se jedná o porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinností při správě cizího majetku. Jednoduše není jak hájit to, že se radnice vyhnula soutěži a postupovala bez výběrového řízení. Jak chce teď dokázat, že nedošlo k předražení? Jak chce dokázat, že si nenechali cenu z venku někým nadiktovat? A koruna všeho: Novou smlouvu uzavřeli s anonymní společností se sídlem v Nizozemí. Prostě paráda! Jestli to neudělali úmyslně, tak fungují pro někoho jako bílé koně. Těžko říct, co je horší varianta.

Do téhle těžko hajitelné situace vystupují Nečas a Kalousek, kteří nemají pochyb o bezúhonnosti svých politických souputníků. Tváří v tvář poměrně srozumitelnému obvinění tu jistotu těžko chápat. Navíc obvinění policie z komplotu je obvinění policie, za kterou nesou zodpovědnost - a tudíž obvinění vlastní vlády. Pokud je policie účelově zneužívána k vnitřnímu boji mezi jednotlivými skupinami, například v ODS, pak je vláda v rozvalu.

Tiskové konference vládních stran pořádané za účelem kritiky policie tohoto státu, to je něco, co musí vyvolávat notně depresivní pocity ve veřejnosti. Vláda, místo aby za výkon policie ručila a hájila ji, tak ji naopak napadá. Dokonale absurdní. Když jsme dnes jako opozice ve Sněmovně navrhli bod ve kterém by ministr vnitra na útoky premiéra a nejvyšších představitelů státu reagoval, tak ODS a TOP 09 – tedy obě strany, které mají v této kauze na pražské radnici obviněné - zařazení tohoto bodu do programu schůze zavetovaly.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

venkovan napsal(a):

z venkova je na tu Prahu a její politiky a státní úředníky opravdu smutný pohled.
Doufám, že se tam brzy požerou navzájem.
27. 03. 2013 | 15:59

Kritik napsal(a):

Ministr vnitra Kubice již lepší nebude. Doufejme, že příští rok v nové vládě bude "vnitrák" na úrovni, bez kiksů, rozvážný a rozumný....
27. 03. 2013 | 16:10

melčákova pohanka napsal(a):

Kubice má být dávno v kriminále a ne v kuřárně PS...
27. 03. 2013 | 16:22

melčákova pohanka napsal(a):

Inspirace pro investigativní novinářku a spisovatelku pí.S.Slunkovou-mrkněte,jak to chodí s prachama v Kunicích u Prahy,kde Kubice bydlí a Kalousek se o obec vzorně stará....
27. 03. 2013 | 16:37

melčákova pohanka napsal(a):

pardon. Sabina Slonková!
27. 03. 2013 | 16:38

zemedelec napsal(a):

Pane Zaorálek.
Výborně napsáno.
Takže přece nám nebudou poroučet plukovníci,jak máme vládnou,na opozici ať si skouší finty.Uvažuji,jak to asi dopadne,vysmějí se Vám do tváře.Takové věci novináře nezajímají,ti čekají jestli zakopne o schod Zeman,to je důležitá informace.
27. 03. 2013 | 16:59

hladovkářka za kolegu Davida napsal(a):

Nedalo mi to a dám sem link na Váš živý projev a zároveň projev Bohuslava Sobotky k tématu kauzy Opencard - je to autentické a hodně zajímavé... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-t24/213411058270327/
27. 03. 2013 | 17:07

Analytik napsal(a):

Nedal by se Miroslav Kalousek využít jako meteorologická rosnička?
Kdyby ráno prohlásil: "Jsem hluboce přesvědčen že bude hezky.", tak by muselo být alespoň 40 dní pěkné počasí.
Jsem hluboce přesvědčen, že by na žebříčku ve své sklenici nadělal mnohem méně škody, než u státní pokladny!
Ale co se zbytkem vlády?
27. 03. 2013 | 17:16

český maloměšťák napsal(a):

Analytik
Do Star.orloje - místo apoštolů a soch...Picek by pak mohl dělat Smrtku. Stejně přišel poslední... a navíc bychom ho měli stále na očích.

Kolik toho sežere denně taková rosnička ?
Nebylo by levnější naložit ji do lihu ?
27. 03. 2013 | 17:36

Kelt napsal(a):

Ještě jako dnes vidím Nečase s vyhrnutými rukávy a v bublině-
"PADNI,KOMU PADNI"-ovšem to je tak dva roky zu ruck.
Praxe-Drobil pokus o odklonění 3 miliard/zvoral amatér MV John/
zůstal místopředsedou a jsko bonus dostal post šéfa vol.kampaně.
Parkanová- o658 milinů předraženy Cassy-Kalousek zřejmě pod vlivem řval v PS jak protrženej a obvinil spolu s Nečasem,že vládu nebudou řídit plukovníci policie-konec Lessyho
IZIP-never ending story-2 miliardy Kč-Ouzký a ten druhý z ODS
Open card 1,4 mld Kč,kolibřík Bém opět v lůně ODS a Svoboda s celou radou ODSTOP obviněn-opět křik a ovlivňování policie,která má nového presidenta dle přání ODSTOP
Kde to jsme?V Subsaharské Africe,či ve středu Evropy s členstvím v EU?
27. 03. 2013 | 17:37

JF napsal(a):

s těmi bílými lipicány budete dost blízko - pak je tedy otázka kde probíhá rozhodování o české exekutivní politice - zřejmě stále v estébáckovexláckých nomenklaturních sférách. Nyní nějak spíše tak nějak více otevřeně. Ale je dobré že i v policii jsou proudy které tyto situace vyvolávají. Jinak dobrý popis - skoro jak z nějakých kmotrovských novel.
27. 03. 2013 | 17:40

český maloměšťák napsal(a):

Jedni mají S kartu, druzí Opencard...pane Zaorálek, nemáte někde po ruce Standu Myslimtoupřimně s Chrenkovou kartou?
Mohli by si hoši v base krátit čas mariášem.

Nečas na mě začíná působit stejným dojmem jako kdysi Jakeš.
Ti lidé , co ho berou i dnes stále ještě vážně...by se všichni vešli do skříně, kterou má Nagyová v ložnici.
27. 03. 2013 | 17:49

SuP napsal(a):

Tek pejvejte,
Zaorálek lítá do práce vrtulníkem za státní peníze, já jezdim po Praze tramvají za svý. Na to mám Opencard a nestojím o to, aby mi ji kdejakej kokot každej rok měnil, nebo mě nutil, abych si pořídil něco jiného jen proto, že není schopen si vyříkat, kolik to mělo stát.
27. 03. 2013 | 18:05

SuP napsal(a):

IZIP mohl taky fungovat, ale díky vašim tanečkům já vím o svých nbeduzích jen proto, že jsem se přestěhoval a dokumentaci sui musím ručně přenést k novýmu doktorovi.
A stejně se z ní nedovím, kdy jsem byl naposled očkovanej proti tetanu. Každej doktor se mě ptá, co beru za prášky a je mu jedno, jestli je to logické, nebo jestli jsem se spletl. Mohlo to být už dávno napojené na databáze v EU, kdybych se ve Španělski píchnil o koňské hovno, aby věděli, zda mě musí přeočkovat. Takhle je prdlajs, ale HLAVNĚ, ŽE SE NIKDO NEOBOHATIL!!!!
27. 03. 2013 | 18:10

krajan napsal(a):

Pane Stejskale,
vám nevadí tento výkřik nicku "malalaj" v 17:36 - "...soudruh vrtulník,
tu nadává na kubiceho, bolševický zakomplexovaný ubožák, kterému zřejmě už dávno přeskočilo, to je soudruh zaorálek, vyžírka a blbec..." , nebo mažete jen výběrově? Snažím se dlouhodobě být neutrální a neplést se vám do práce, ale čeho je moc, toho je příliš.
27. 03. 2013 | 18:10

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Jestli se dostavujete do práce tak často jak často Zaorálek letěl z Ostravy do Prahy vrtulníkem...tak to asi moc slavné v den výplaty nebude, co ?
Anebo se mýlím a patříte k těm šťastivcům, co jdou do " práce" pouze zkontrolovat, zda se takříkajíc plní svěřené úkoly - tedy k těm, co " tvoří a pak i dávají" lidem pracovní místa...tedy k soli země - OSVČ a v tom případě nezbyde než se hluboce uklonit a poděkovat.
Ale i tak by bylo dobré si občas pohlídat co kolik stojí.
Jde i o vaše daně - které jistě platíte tučně a pravidelně.

Hezký den popř. práci čest /pokud jste dělníkem/.
27. 03. 2013 | 18:13

Borůvka napsal(a):

Pane Zaorálek, Vy jste opravdu snad ten nejhorší politik který kdy v politice byl.
Opravdu věříte tomu, že by primátor Svoboda a spol., zpronevěřili byť jen korunu zrovna na kauze Opencard? Na takto ostře sledované kauze?
27. 03. 2013 | 18:18

strýc virus H3N1 napsal(a):

pane Stejskale, nick krajan má pravdu.
malalaj je "ozdoba" zdejších diskusí, že?
jemu projde cokoliv...
27. 03. 2013 | 18:19

malalaj napsal(a):

rathova pohanka,
pepa nos zpívá, já sem agent CIA, sem nebezpečnej a sem zlej
27. 03. 2013 | 18:20

strýc virus H3N1 napsal(a):

Borůvka

kdo mluvil o Svobodovi?
27. 03. 2013 | 18:20

BP napsal(a):

Borůvko, pan současný primátor Svoboda se neuměl RYCHLE zbavit šedých eminencí minulého vedení radnice. Jeho kamarádíčkování a "liberální přístup" ke všem ODSákům bez rozdílu nese své první ovoce.
Prostě může být skvělou zprávou, kdyby ho SKUTEČNĚ obžalovali.
Primátor hl. města je odpovědná funkce, nikoli jen vysedávání na výjezdních zasedáních či dokrmování se na rautech.
Nikdy jsem neslyšela, že by byl tvůrcem nějaké skutečně pozitivní či přínosné věci pro hlavní město.
Takže, milí a milé pravicově smýšlející, co vlastně primátor Svoboda ve své pracovní době dělá?
27. 03. 2013 | 18:34

babočka napsal(a):

Pane Zaorálek až Opencard policie vyšetří, tak se vše dozvíte. Ministr vnitra je předně policista a ne plamenný mistr demagogie a propagandy jako vy.
27. 03. 2013 | 18:50

Kelt napsal(a):

Borůvko,
otázka nemůže znít tak,čemu posl.Zaorálek věří,či nevěří.
Prim.Svobodu a spol.obvinila nezávislá policie,Vy věříte,že prim.Svoboda je skautík bez poskvrny.
Nemělo by to zůstat na nezávislém soudu?
Posl.Zaorálek pouze kritizuje postoj Nečase a spol.(stejně jako v případě Cassa,Drobil atd.)a to proto,pokud policie koná podle Nečasova"padni,komu padni" a sahne na koaliční politiky,tak je oheň na střeše.Pokud se jedná o opozičního politka,tak tančí oslavné tance.
27. 03. 2013 | 18:52

zemedelec napsal(a):

Paní BP.
Trochu mne rozesmála Vaše poslední věta.
Na špinavou práci má své lidi a než koukat s kanclu na Prahu,tak raději mezi nohy mladých rodiček.
27. 03. 2013 | 18:56

melčákova pohanka napsal(a):

krajan. Vy jste si nevšiml již dávno podobnosti mezi Stejskalem,Kalouskem a Kubicem? Selektivní spravedlnost,selektivní cenzura... Musíme počkat,jak píše Payne,až tato partička politicky a společensky vymře,když nechceme být jako oni a Mašíni..
27. 03. 2013 | 18:58

BP napsal(a):

zemědělče, uznejte sám, jestli by nebyl - mezi těmi končetinami těch Vámi citovaných dam - našemu státu prospěšnější.
Byla-li za Béma Praha "na hlavu", je nyní ...
Ráda Vás rozesměji, leč od Vás žádný vtípek nepřinde.
A také jsem ráda, že i Vy píšete, že "na špinavou práci ..."
Pokud primátor hl.města má být v souvislosti s Vámi citovanou "špinavou prací", může být namístě, že ho obžalují, ne?
27. 03. 2013 | 19:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane krajane,

vadí. Proto jsem ostatně všechny jeho texty zde smazal hned, jak jsem je zaznamenal (a zablokoval IP, ale to nemusí fungovat).

Též mám na Vás dotaz, tedy dva. Mohu?

1) Vám nevadí, že zde ještě před vstupem pana malalaje kdosi nazval ministra Kubiceho "prasetem, zmetkem" a další pak "gaunerem". Nebo Vám zde vadí sprostoty jen výběrově?

2) Z čeho soudíte, že zde sedím nepřetržitě 24 hodin denně a neustále sleduji, co zde jaký hulvát vypotí? Takže je mou povinností, když sem někdo napíše něco, co se třeba Vám nelíbí (nebo mně, nebo oběma, či někomu úplně jinému), to do několika minut odstranit?

Libor Stejskal
27. 03. 2013 | 19:16

Yosif K napsal(a):

Jak chce dokázat, že si nenechali cenu z venku někým nadiktovat? A koruna všeho: Novou smlouvu uzavřeli s anonymní společností se sídlem v Nizozemí. Prostě paráda! Jestli to neudělali úmyslně, tak fungují pro někoho jako bílé koně. Těžko říct, co je horší varianta.

KONEC CITATU.
Pane Zaorálku většinou jste poctivý socanský trumberka, zde se však projevujete jako štvavý a škodolibý demagog.
Kdyby dnešní magistrát nepodepsal smlouvu se starou firmou Hagues dosazenou Bohmem a jeho socanskými koaličníky, tak se celý system opencard mohl hodit do koše A DO ŠROTU a DPMH by mohl leda tak přejít na papírové tramvajenky z roku 1990. A BEM A SOCANŠTÍ SKUHRÁLKOVÉ BY DÁVALI TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA ZMAŘENÍ INVESTICE za 1,2 miliardy Kč.

Ted babo rad, každá rada drahá. Doufám že se někdy rozkreje rozkrádaní na úrovni těch hejtmanů kteří měli větší kliku než MUDr Rath.
27. 03. 2013 | 19:19

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
SuP
1) Jestli se dostavujete do práce tak často jak často Zaorálek letěl z Ostravy do Prahy vrtulníkem...tak to asi moc slavné v den výplaty nebude, co ?
2) Anebo se mýlím a patříte k těm šťastivcům, co jdou do " práce" pouze zkontrolovat, zda se takříkajíc plní svěřené úkoly - tedy k těm, co " tvoří a pak i dávají" lidem pracovní místa...tedy k soli země - OSVČ a v tom případě nezbyde než se hluboce uklonit a poděkovat.

27. 03. 2013 | 18:13
ad 1) proletářský vůdce Zaorálek používal vrtulník v pátek odpo a v pondělí dopo. Pravidelně. No přej a bude ti přáno....
ad 2) proč vy se místo pošklebování nestanete sám "solí země - OSVC" a nezaměstnáváte v čistě soukromém sektoru pár desítek dělníků? Když slepě závidíte OSVČ nízké daně a vyšší životní úroven? Odpovím za Vás, nemáte na to ani odvahu ani intelektuální schopnosti - něco zorganizovat co by živilo pár desítek dělníků a nebylo by to po socansku placeno z daní jiných lidí.....
27. 03. 2013 | 19:30

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,žádali jsme vás o smazání fašistického blogu Payneho a vy jste ho bránil celou svou osobností,tak na nás nechoďte se slovíčky a střežením kultury slova...
27. 03. 2013 | 19:35

Tonda Iblea napsal(a):

Ten taxík byl pro něj akorát. Vše jiné bylo a je nad jeho síly.
27. 03. 2013 | 19:37

stejskal napsal(a):

Kdo "Vy", pane melčákova pohanko?

Škodováci, Pragováci, kolektiv agronomů z JZD Dolní Počápli?

Nebránil jsem pana Payna, každý si to zde může dohledat http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-payne.php?itemid=18997. Naopak jsem jeho text označil za velmi nevkusný (což zpravidla na těchto stránkách nedělám). Ale to neznamená, že budu mazat cokoliv, o co mne "Vy" požádáte. Zde se blopgy nemažou, zde se o blozích debatuje.

Přeji hezký večer.

Libor Stejskal
27. 03. 2013 | 19:54

stejskal napsal(a):

P.S. Mimochodem já zde nestřežím "kulturu slova", to si mne zřejmě opět s někým pletete. Snažím se zde jen udržet prostor, kde bude možné vyměňovat si různé názory (už jsem to tu ostatně psal nesčíselněkrát). l.s.
27. 03. 2013 | 20:05

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,žádní Pragováci,ale konkrétní jména viz vámi nabízený odkaz. Škodováci,Pragováci a JZD . Stejskalvřesky ! Troška si myslí,že dělá dobré filmy a vy si také myslíte,že zvládáte objektivně a vyváženě zdejší diskuse ! Ach jo !
27. 03. 2013 | 20:09

rejpal napsal(a):

melčákova pohanka
Každému, co jeho jest. Pan Stejskal tu není v roli zaměstnance ČT, aby bděl nad objektivností a vyvážeností blogů nebo diskuse. Je tu jen od toho, abychom verbálně nezvlčeli.
Myslím, že kdyby to tady občas někdo nečistil, nestálo by za to sem vůbec chodit.
27. 03. 2013 | 20:17

melčákova pohanka napsal(a):

rejpal. Tak jo ! A navíc jsou Velikonoce,tak už nebudu na p.Stejskala útočit a Vám i jemu přeji Veselé velikonoce!
27. 03. 2013 | 20:37

Jiří KNAP napsal(a):

Vážení,
Nechci zde napadat názory diskutujicích.Na to má každý právo,ale v podstatě nikdo Honzu neznáte.Stále dokola mnozí z Vás opakujete ty lži a pomluvy,které o něm šířil Paroubek a přitom všechny soudy s Kubicem prohrál.Dovolím si zde veřejně napsat,že Honza Kubice je jeden z nejslušnějších a nejčestnějších lidí které u nás v republice máme a je jenom obrovská škoda pro nás pro všechny,že tím ministrem vnitra se nestal již před 15-ti lety.Už zde mohl být pořádek bez nejrůznějších parazitů a pod.
27. 03. 2013 | 20:52

malalaj napsal(a):

za slušnost se trpí. nejenom na stránkách aktualně, ale v životě obecně.
27. 03. 2013 | 20:56

rejpal napsal(a):

melčákova pohanka
Vám taky.
27. 03. 2013 | 21:05

melčákova pohankaonly napsal(a):

Pane Knape,přesně tyto slova mi říkal v roce 2006 o JK Topolánek,když slavil vítězství ve volbách... Jestli máte oba pravdu,tak je možná dobrý policajt,ale naivní či hloupý člověk. A prosím o vysvětlení,jak takto šlechetný muž může sedět a spolupracovat s Kalouskem a podobnými nelidskými tvory?
27. 03. 2013 | 21:44

Kelt napsal(a):

Jiří Knap,
takže i ona proslulá kubiceho zpráva/snůška drbů-třeba že J.P je na "holčičky"pod 15/z roku 2006,kterou nechal I.Langer na stole k nahlédnutím novinářům,když se mu moc chtělo na WC,nebo monstrózní zatčení pí Jourové na letišti a vzetí do vazby byla také akce KUBICE/ posléze byla soudně očištěna a finančně odškodněna/,zámek Budyně,kdy došlo k obvinění dvou nevinných lidí na základě falešného obvinění Kubiceho svědka,který byl následně pravomocně odsouzen za korupci.Likvidace nepohodlného Lessyho na přání Nečase a Kalouska.
Svým vystupováním a slovním projevem působí jako velmi jednoduchý člověk,zřejmě lehce manipulovatelný,což tato vládní mafie potřebuje.
27. 03. 2013 | 21:51

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Knape,tak ač Honza začne ve vládě s těmi parazity !! Nikdy není pozdě! A ještě pane Knape,řekněte Honzovi, že v demokratickém parlamentu se ministr nevyhýbá interpelacím,což Honza možná ani neví,kdy jsou a co to znamená... Připomínáte mi Svěráka,když mluvil o tom,že Karel nás nepotřebuje,ale my,rudohnědá prasata a lůza, ano ! Ty prasata a lůza jsou od Hřebejka a Menzela.. Zkuste toto vyprávět žáčkům v Kunicích,kde Honza trénoval...Ale těm předškolním !
27. 03. 2013 | 21:52

karelhá napsal(a):

Jiří KNAP,
27. 03. 2013 | 20:52

vy o tom jednom z nejčestnějších Honzů zřejmě víte všechno.

Dodejte sem informaci jak je možné, že cesty obou děttí jednoho z nejslušnějších a nejčestnějších lidí, Honzy, dobrého policisty, se potkaly právě s cestou čestného podnikatele v politice Janouška? A čestný Honza to nepopře? Jak je možné, že se dočtu, že nejčestnější člověk, bydlí ve vile, na kterou nemohl ze svého platu policisty ušetřit?
27. 03. 2013 | 22:08

stoppa napsal(a):

Knap

"Honza Kubice je jeden z nejslušnějších a nejčestnějších lidí které u nás v republice máme"

Tak to zase prr! Nejčestnější v republice je přece Kalousek. Byly toho plné biloardy!
27. 03. 2013 | 22:15

melčákova pohanka napsal(a):

Jo pane Knape,zeptejte se Honzy jestli mu nevolal Janoušek,když ožralej a zřejmě i zfetovanej se žoviálně bavil s někým v telefonu! A jak píše karelhá,tak Janoušek patří do rodiny Honzy K.,tak to nepřehánějte s tím pořádkem a parazity!
27. 03. 2013 | 22:44

modrý edvard napsal(a):

Z blogu jsem usoudil, že p. Zaorálek podezírá p. Kubiceho, že poštval své lidi proti p. (Bohuslavu) Svobodovi. Toho bych se nenadál.
27. 03. 2013 | 22:46

stoppa napsal(a):

- Pane ministrplukovníku, máte jít do sálu, jsou tam interpelace
-Kašlu na interpoláce, do sálu nesmím!
-Ale pane ministrplukovníku, říkal pan premikér, že civilní šéfové silových minsterstev tam být musejí, aby on sám se z toho mohl vyvlíknout. Pan generálministr tam kupříkladun již sedí.
-Nepřipadá v úvahu. Nevidíte, že kouřím?: A kouření v jednacím sále je zakázáno,. Zákaz je kategorický rozkaz, i když negativní. A rozkaz je posvátný!
27. 03. 2013 | 22:56

melčákova pohanka napsal(a):

stoppa. Jako humor dobrý,jako realita smutný,ale pravdivý a k tomu ještě ten Knap ! Dobrou noc,bez plukovníků a svazáků...
27. 03. 2013 | 23:35

Lukáš D. napsal(a):

A co vám jako parlamentu je do vyšetřování ? Chcete snad do něj zasahovat ?
Mám dojem, že vy politici (bez ohledu na barvu) si myslíte že můžete kecat do všeho. Ani se Kubicemu nedivím, že na vás kašle. Policie ani vyšetřovatele se nezodpovídají poslanecké sněmovně.
27. 03. 2013 | 23:45

Ládik!!! napsal(a):

Včera jsem byl po zásluze smazán (stydím se). Zkusím to spisovněji (je to delší):
Když pam plukovník Kubice hodinu kouřil na chodbě, je klidně možné, že v jiném případě páni socialističtí poslanci seděli na glazované keramické míse a hodinu se vyměšovali, nebo trávili čas jinou neřestí, v jiném veřejném domě, než Lidovém. A nikdo o tom nepsal.
28. 03. 2013 | 06:46

Ládik!!! napsal(a):

Přečetl jsem si teď článek a musím říci, že pan Kubice není v lehké situaci. Vyřešil to kouřením cigarety, protože je zřejmě kuřák. Co jiného měl dělat? Co byste na jeho místě dělal Vy, pane Zaorálku?
28. 03. 2013 | 07:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Třeba má Kubice nějakého věrného koně jako Kostěj Nesmrtelný, vzpomínáte na ruské pohádky?
Když se Kostěj dozvěděl, že mu jakýsi bohatýr unesl unesenou Jelenu Překrásnou, věrný kůň mu doporučil:"Můžeš ještě hodinu spát a hodinu kouřit, a ještě je doženeme."
Na protimafiánském útvaru má věrného Šlachtu, tomu neunikne žádný lump. Ledaže by lumpové měli lepší koně, pohádkové tátoše, pak by raději neměl ani hodinu kouřit, natož spát.
Jednou je ministr vnitra (nikoliv policajt), nepřišel si snad do PS zakouřit, ale zúčastnit se interpelací.
28. 03. 2013 | 07:45

krajan napsal(a):

Dobrý den,pane Stejskale,
vadí mi jakákoliv zbytečná vulgarita! Samozřekmě chápu, že tu nesedíte 24 hodin a že není v lidských silách ten (občasný), slučně řečeno sajrajt, usledovat.
Současně nechápu, proč právě váš bod 2/ působí navztekaně. Nicméně díky za reakci.
28. 03. 2013 | 07:47

krajan napsal(a):

oprava: samozřejmě samozřejmě
28. 03. 2013 | 07:54

Jiří KNAP napsal(a):

Vážení,
tady bych si dovolil reagovat na tu připominku o Kubicovic vile.
Pozemek se srubovou chatou zdědil po svých rodičích,tenkrát se metr pozemku prodával za 1,80Kč,později za 2,40Kč.Chata za 17000Kč!Jeho rodiče sem na chatu jezdili již v padesátých letech a několik let to přestavoval svépomocně s celou rodinou.Dělal ve svém odobním volně přidavače zedníkům,tesaři a pod.Spoustu věcí si dělal sám.
A pak nelze zaměňovat dům jeho syna Honzíka Kubice.Ten se velice dobře oženil a stavěl to za velké finanční pomoci rodičů jeho manželky. A dovoluji si Vás ujistit,že opravdu vím o čem píši.
28. 03. 2013 | 09:01

melčákova pohanka napsal(a):

Knap. Pohádku o Perníkové chaloupce známe a říkáte ji pravdivě,ale zkuste třeba o Hodném strýčku Mirkovi a odpouštění dluhů Kunicím,pak trochu drsnou O tlustém Jirkovi a jeho obcování na Janouškově jachtě s dětmi mateřské školky,a nebo Jak jsem vyhrál volby,a nebo Jak moje církev se peněz neštítí,i kdyby na důchody nebylo,a nebo Komu volal Janoušek,a nebo.... Pane Knape,nejste vy nahrávač Felixe Holzmanna? S vámi bych rád kamarádil,protože miluji tento sedmilhářský humor! Veselé Velikonoce!
28. 03. 2013 | 09:54

Lukáš D. napsal(a):

Nevím ale viděl jsem reportáž "TV nova" A to že má někdo rodinný domek je normální a proč by si vysoce postavený policista nemohl vydělat na rodinný domek. Kecy o honesné vile jsou hodně přehnané a nadnesené. Jde o normální domek, kterých jsou tisíce.
28. 03. 2013 | 10:28

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Jak tak známe "interpelace" ČSSD směrem ke koalici, kdy se chytají každého hovna k výkřikům "odstupte!", ani se Kubicemu nedivím. (I když by pochopitelně v sále sedět a ty hovadiny poslouchat MĚL)
Já jsem spíš zvědav, na co se přijde a jak to dopadne, protože spíš to vypadá (podle toho, jak si Bém hned přišel omočit), že fungování celého systému MHD s předplatným Opencartd bylo předchozím vedením DP dotaženo k nějaké dokonalosti, že z toho asi měla žít spousta lidí i ve vězení a po návratu z něj až do důchodu. Tahle "nová" radnice se zřejmě dostala před problém, jak fungování systému prodloužit, aniž by se přerušila kontinuita a to určitě nebylo jednoduché přitom, jak je to celé rozvrtané.
V každém případě jako starou konzervu mě nezajímá, o kolik by systém, který je funkční by mohl stát míň, když jde o částky na úrovni statistické chyby.
28. 03. 2013 | 11:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP
Proč se nechal bývalý policajt zlanařit do funkce ministra vnitra je pro mne záhadou. Agenda tohoto ministerstva se převážně týká státní správy a tak bych si na tomto postu představil spíše kovaného právníka. Kdyby Kubiceho jmenovali policejním prezidentem, přišlo by mi to logické. Taky bych rád věděl, co způsobilo jeho odmítání Lessyho, jak vychází s Kalouskem, Millerovou,Drábkem, Bendlem a dalšími ministry Nečasovy vlády.
Co se týče pražského magistrátu, věřil bych, že viníci jsou už mimo úřad, ale jak dalece mají možnost ovlivňovat vyšetřování bývalí úředníci a odvolaní politici, v tom se asi nikdo pořádně neorientuje. Až skončí vyšetřovaní a obvinění stejně jako Rath, třeba začnou spolupracovat s policií, aby si zachránili kůži a majetek. První by měl přijít na řadu Dvořák z DP, jeho suverenita a sebejistota mě udivuje.
Musel to být tak rozsáhlý propletenec klientelistických vztahů, že to těžko někdo rozmotá, zvl. jestli se jim podařilo zamést stopy. Čas pracuje pro ně, za pár měsíců budou další kauzy a pozornost lidu se přenese k volbám stejně, jako při volbě prezidenta. Jestli i toto vyšumí do ztracena, ztratím poslední špetku důvěry k demokracii po česku.
Obávám se, že ČSSD si to do voleb stačí u veřejnosti pokazit, Mládek zatloukl do rakve první hřebík.
28. 03. 2013 | 11:58

Jiří KNAP napsal(a):

Zdravím Vás paní/pane melčáková pohanko,
a děkuji Vám za reakci na můj příspěvek,ale máte to trochu popletené.
Kubiceho zprávu si mohl každý přečíst,byla uveřejněná na internetu.Zde se především jednalo o prorůstání kriminálních živlů až do těch nejvyšších státních struktůr.Měla asi 40 stránek a jako přílohu přinesl Honza společně s plukovníkem Hynkem Vlasem několik tiskopisů,které našli v trezorech při domovních prohlídkách ve firmách Pitra a Mrázka,kde se pojednávalo o sexu Paroubka na jachtě v Chorvatsku s nezletilou,aby politikům ukázali jak je nebezpečné se kamarádit s těmito lidmi a co za materiály na ně schromažďují a že by mohli býti těmito lidmi v budoucnu vydíráni. Navíc to bylo v režimu důvěrné!!
Zde začal Jiří Paroubek veřejně lhát jako malej kluk, že na dovolené v Chorvatsku vůbec nebyl.Když se objevil účet za hotel,tak dovolená ano,ale jachta né.Když se objevila faktůra z Chorvatské mariny ,kde si ji vypůjčil jeho kámoš,vrah mladého Kočky Ďuričko,tak dovolená ano,jachta ano a když vyšlo na jevo,že tam společně s nima byla Ďuričkova nezletilá dcera,tak dovolená ano,jachta ano,mladá Ďuričková ano,ale sex ne.
Pak začal Paroubek do světa vykřikovat a vědomě lhát,že Kubice o něm napsal,že měl sex s nezletilou Ďuričkovou,ale to Honza nikdy neřekl,to bylo v těch zabavených materiálech!
Jestli můžete,tak nám napište o jaký dluh odpuštěný Kunicím se jedná a v jaké výši.O tom nic nevím,ale o nalejvání dotačních,mnohamilionových částek peněz EU do jednoho soukromého zařízení,které slouží k výdělečným účelům zde vědí úplně všichní.
A abych vše uvedl na pravou míru.Za totality jsem vozil Federální ministry,pak v Čedoku jezdil s nádherným autobusem zahraniční zájezdy,dělal jsem i Tiráka, sloužil jsem u Vojenské mise Organizace pro osvobození Palestíny,pracoval jsem na několika dalších cizích zastupitelských úřadech,kde jsem vozil i velvyslance.Pracoval jsem i v tajných službách.Myslíte si,že bych jako "stará struktůra" jak by si mnozí mohli myslet,že bych měl vůbec ten nejmenší zájem se nějakého ministra tady veřejně zastávat a na rozdíl od Vás se pod to ještě podepsal kdyby to nebyla pravda?
28. 03. 2013 | 12:40

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Knape,jachta sem,perníková chaloupka tam... Jestli Váš kamarád je po tátovi dobrej policaj,tak není moc předvídavý politik a Langerovi posloužil před volbami jako tzv. užitečný idiot !!! A promiňte,ač na rozdíl od Vás, jsem obyčejný daňový poplatníček,tak i ve IV. cenové skupině napadne všechny, za co se obyčejný a hodný Honza dostal do kachlíkárny? Neměl bych si s Vámi moc zahrávat,když máte tak významného kamaráda a sám jste kovaný v tajných službách !!! Ale aspoň znáte názor člověka ze suterénu a můžete vzkázat Honzovi,že nás je víc,u kterého si zk...l jméno,i když jsme si ho dříve vážili...Jo a ještě otázku? Myslíte resp. víte,že by někdo slušný mohl kamarádit a smát se s Kalouskem?
28. 03. 2013 | 13:34

melčákova pohanka napsal(a):

Jo pane Knape,ten Ďuričko je bývalý majitel Dukly Praha a jestli se nemýlím,tak váš fotbal je propojen s Duklou Praha... A kdo u vás vůbec sponzoruje fotbal ? A není blízko Štiřín?
28. 03. 2013 | 14:17

Jiří KNAP napsal(a):

Zdravím pohanko,
o fotbal se vůbec nezajímám a o Kunický obvzlášť.Můj sport byl dráhová cyklistika,lehká atletika a doplňkově gymnastika.Na Julisku jsem jezdil za totality pouze služebně.
O kamarádění s Kalouskem jsem se vyjádřil před chvílí tak,že to vymazali.Tak snad zase někdy příště.
28. 03. 2013 | 15:37

melčákova pohanka napsal(a):

Buďte zdráv pane Knape a pěkné jaro do Kunic !
28. 03. 2013 | 16:21

Yosif K napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
Obávám se, že ČSSD si to do voleb stačí u veřejnosti pokazit, Mládek zatloukl do rakve první hřebík.
28. 03. 2013 | 11:58
Já doufám že se voliči z náhodných úřeků dozví o přístí vládě CSSD pravdu:
1) snižování věku odchodu do penze není možné, i CSSD bude zvyšovat.
2) snižování DPH není možné, CSSD je ponechá tak jak je.
3) navyšování socalních výdobytků bude těžké, CSSD zkusí více zdanit živnostníky, ti kteří v důsledku vyšších daní zabalí krám tak začnou brat podporu nebo makat načerno takže se toho mnoho navíc nevybere.
Zjímavý byl též nedávný projev FICA. Přes existenci registračních pokladen jde přes 20% maloobchodního obratu na Slovensku načerno bez účtenek.

Jednoduché recepty neexistují, kromě registračních pokladen to chce také poctivější lidi. Ti scházejí. Čím vyšší daně, tím více danových podvodů.
28. 03. 2013 | 16:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy