Američané, neponižujte Česko

13. 04. 2007 | 18:32
Přečteno 10196 krát
Česká delegace poslanců na Marshallovy ostrovy bude o jednoho zástupce Parlamentu menší. Alexandru Černému za KSČM americká strana neudělila vízum.
Aby bylo jasné – pokládám obecně vízovou povinnost České republiky vůči USA za ponižující záležitost. Jsme spojenci v NATO, máme jednotky ve společných misích ve světě a navíc neslyšel jsem nikdy z americké strany žádné racionální argumenty pro uplatňování vízového režimu. Naši občané nejsou žádní teroristé, nepředstavují bezpečnostní ani ekonomické ohrožení pro občany USA. Naopak, cestování mezi našimi zeměmi představuje jasný přínos pro obě strany.
Parlamentní delegace, která byla ve čtvrtek schválena organizačním výborem Poslanecké sněmovny, je reakcí na pozvání z americké strany. Je výsledkem oficiální žádosti o umístění radarového systému protiraketové obrany USA v České republice. Neudělení víza poslanci Parlamentu, který přijal toto pozvání a stal se členem schválené delegace, je absurdní a ponižující, ať je z jakékoliv strany.
Americký návrh umístit zde svůj radar je návrh na jakési posílené partnerství. Něco takového nutí obě strany podívat se na svět také očima toho druhého. Jak je toho která strana schopna se pak při takových jednání právě ukazuje a vyjevuje. Podobná jednání jsou vlastně zkouškou našeho partnerství. Pokud k nim jedna strana přistupuje necitlivě a myslí si, že ten druhý musí z vděčnosti přijímat cokoliv, tak tím může dokonce to partnerství poškodit, zhoršit nebo oslabit.
Něco takového bych si rozhodně nepřál. Ale to, co se stalo, mě nutí připomenout článek, který napsal nedávno senátor polského parlamentu Radek Sikorski, který použil podobný titulek o "ponižování Polska" v souvislosti s americko-polskými jednáními o raketové záklaně. Zdá se mi, že je čas to nahlas opakovat také u nás.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

Je to krasna ukazka arogance nasich pry vytouzenych partneru. Cas je se rozhlednout a popremyslet, jestli neposilovat evropska reseni a ne jen bilateralni atlanticke vztahy.
Zajimavy clanek k tomuto tematu http://modra-sance.blogspot...
13. 04. 2007 | 18:38

Martin Píša napsal(a):

Žádná komunista by neměl dostat vízum do USA. Jen tak dále!
13. 04. 2007 | 19:17

Petr Kompert napsal(a):

Teda Zaorálku, mne vůbec neponižuje, že komunista nedostal vízum USA na vojensky citlivé území. Ostatně ani Vy nejste prověřen pro tajné info v rámci NATO, a vaše růžovo-oranžová minulost spolu s vaší extrémně levicovou rétorikou není zárukou, že byste vízum od USA na Marshallovy ostrovy dostal. Vraťte se do Ostravy a starejte se raději o své tři děti tak, abyste nemusel utrácet peníze daňových poplatníků za letenky Praha - Ostrava.
13. 04. 2007 | 19:22

Karel Vostrý napsal(a):

Politika je politika. Politikaření je česká vlastnost. Proč? Protože tam začíná oportunismus a korupce. V tomto případě buď neměla delegace komunisty obsahovat. V opačném případě tam nemají jet. Není to věc názoru na zobmii- stranu je to otázka postavení ČR.
Nejsme Panamská republika - ale jsme demokratiký stát ,tak se tak chovejme!
Jinak budeme brzy i se svým prezidentem v čele pro srandu králíkům.
13. 04. 2007 | 19:31

Ivan Langer napsal(a):

http://www.langer.cz - vítejte na stránkách jednoho z nejpůsobivějších postrevolučních politických "střelců"!!!
13. 04. 2007 | 19:43

lvíček napsal(a):

Hlavně, nejsme jako oni. Bravo. Tak se chovají "moderní demokrati". Asi by jste si měli osvěžit význam slova "démos", ale to nemáte zapotřebí, vždyť jste dost "vzdělaní"!!! Pro pány Píšu, Komperty a jím podobné. To jsme 17.11 89 asi nechtěli. Nebo jo??? PAK REPUBLIKO SBOHEM!!!
13. 04. 2007 | 20:51

Johnn napsal(a):

USA země státního terorizmu. Když nebudou u nás rydyry budou nás amíci humanitárně bombardovat?
Jsme ponížená země - kolonie. USA si s ČR vytřou zadek kdy budou chtíz a někteří češi se ochotně nabízí americká hovna i žrát.
Zaveďte víza pro USA. Proč jsme tak malomocní. Vždy část čechů jsou vypatlanci, ostatní by je měli nakopat do prdele a poslat jako spěšninu do USA, tam by se na ně taky vysrali a bylo by to.
13. 04. 2007 | 21:20

Jožka z Dědiny napsal(a):

Já bych k sobě do baráku komunistu také nepustil ..

Jak říkal náš stařeček: "Komunistom sa nechce dělat, chců enom moc, nevěr im, chuapče !"
13. 04. 2007 | 21:34

Michal Majzner napsal(a):

Prosím, neponižujte nás tím, že za nás mluvíte a zastáváte se člověka, který se vysmívá příslušností k názvu "kumunistická" všem umučeným a zavražděným totalitní mocí. Prosím, nedělejte z nás nějaké chudáky, kterým je něco nuceno. Na rozdíl od komunistů nám nic nenutí. Je to na našem svobodném rozhodnutí. A nezapomínejte, že USA nás pomohly zachranit před nacismem a pak dokázali uzbrojit další "temnou sílu" Sovětský svaz. Stále jsme spíše dlužníci , navíc přístup USA je seriozní, úplně jiný, než měli komunisté - na to myslete před otřepanou frází o "laciném antikomunismu".
13. 04. 2007 | 21:58

XX Humanoid napsal(a):

Re: Jožka z dědiny

S tímhle celkem souhlasím. Jenže musím upozornit na to, že v ODS je také spousta bývalých členů KSČ! Možná skoro víc než v KSČM! To by znamenalo, že větší komunisti než KSČMáci jsou ODSáci!
13. 04. 2007 | 22:05

.. napsal(a):

Komunistický poslanec Alexander Černý a lidovecký senátor Rostislav Slavotínek nedostali americké vízum potřebné k návštěvě Marshallových ostrovů. Neudělení víza zdůvodnili Američané tím, že neměli dost času na jejich vyřízení. Podle serveru iDnes.cz nestihl Slavotínek termín pro odevzdání podkladů,bez nichž nelze víza udělit. Tiskové oddělení amerického velvyslanectví v Praze popřelo, že by Černý nedostal vízum kvůli tomu, že je členem komunistické strany.
13. 04. 2007 | 22:05

Ročník 53 napsal(a):

Pane Majznere, to že bolševici neměli rádi kapitalisty, avšak jejich valuty ano, bych snad nemusel zdůrazňovat. Proto pouštěli do ČSSR všechny kapitalistické zákonodárce a nejen z USA.
Může být, že nejsem dobře informován, a že se pletu. To by mohlo být klidně možné, protože komunismus a diktatura jedno jsou. Takže by mně nepřekvapilo, kdyby občas nepustili do naší země nějakého kapitalistického diplomata.
Proti dnešní době je tu však jeden zásadní rozdíl. Pokud vynechám argument, že čeští politici byli pozváni americkou stranou, a proto by neměli dodatečně "upravovat" své pozvání, jsme země, kde od roku 1990 probíhají svobodné volby. Onen komunistický poslanec nebyl na své místo dosazen vládou, ale byl zvolen v demokratických volbách.
To by měli Američané respektovat a neklást překážky. Pak vyvolávají dojem, že USA jsou diktaturou.
13. 04. 2007 | 22:12

Miriam napsal(a):

Muj syn take nedostal viza do USA,spousta lidi je nedostala, tak neotravujte s nejakym Zaoralkem. At si pocka a pokusi se o stesti zase pristi rok. Memu synovi rekli, ze je prilis mlady a co rekli Zaoralkovi???Komunistum nevyhovujeme???
13. 04. 2007 | 22:26

LEVAK napsal(a):

Před tím než jsme vstoupili do EU byli jsme přesvědčováni o tom,že tam platí "Jeden za všechny a všichni za jednoho!" a ejhle ono to neplatí!My musíme mít vizum na cestu do USA a např. Francouzi ne.Tak kde je ta jednota EU?Kde je naše národní hrdost?Když vy tak,tak my taky tak!Tedy zavedení viz pro občany USA!Taky se divím těm poslancům,že tam jedou,když jeden z nich nemůže.Cizinečtí legionáři měli helso "esprit du corps!" a řídili se tím.Mezi sebou byli ochotni se servat do krve,ale na venek drželi při sobě.Takoví Píšové,Kompertové a další jsou jen vřed na národě,zapoměli že už téměž 20 let se tady hraje podle jiných not a jestliže se prohlašují za demokraty tak bohužel musí v duchu Voltaira snést i ty komunisty.Není jiné cesty.Vlastně je ještě jedna cesta.Nápodobit Hitlera, realizovat "křišťálovou noc" a zavést norimberské zákony doktora Globkeho.Moc práce by jim to nedalo, jen by změnili slovo Žid na komunista a barvu hvězdy ze žluté na rudou!A když tak sleduji názory na jednotlivých chatech na Rómy a jiná etnika,tak si myslím,že moc práce se ještě více zfanatizovat, by jim to nedalo!
13. 04. 2007 | 22:28

Aha napsal(a):

Ročník 53:

USA JSOU DIKTATUROU!

A bohužel dnes téměř brutálnější, než jak jsme ji mohli zažívat my mladší na přelomu let 70. a 80.!

Ročník 53 (zřejmě už ze svého nicku) žije ve Světě minimálně 20 let zpátky, jako většina "dobřetomyslících" příznivců americké politiky současnosti.

Spojené státy vykastrovaly svou Ústavu naprosto fatálním způsobem již svým téměř jednomyslným přijetím 248 stránkového fasciklu ústavního zákona "Patriot Act", jenž byl Kongresu "předložen k posouzení" 2 hodiny před hlasováním 9. 11. 2001 (interesantní "přesmyčka" v datu) a jenž už tehdy učinil z americké Ústavy cosi, co mělo obdoby naposledy v nacistickém Německu bezprostředně po "požáru" v Reichstagu. Cosi, před čím by se zahanbeně zapýřil i Goebbels s Himmlerem, učinila současná vražedně nebezpečná sekta amerických Novokřesťanských neocons předložením a přijetím dalších totalitních ústavních zákonů "Patriot Act 2" a "Criminal Commission Act", na které by snad ani Stalin neměl žaludek. Dle tohoto zákona neexistuje již v USA ani domovní svoboda, ani Habeas Corpus (presumpce neviny, jestli kovaný soudruh, jako vy vůbec něco takového uznává a pamatuje), neexistuje šance na kontakt s rodinou či právníkem, pokud libovolná "autorita" vyjádří stín podezření s "teroristickou povahou" něčího chování či myšlení.

Pokud máme dnes ve zvyku říkávat, že McCarthysmus byl americkou obdobou stalinistické zvůle 30. a 50. let, pak to, co existuje v USA nyní předčí ty nejdivočejší sny tehdejšího nechvalně známého amerického senátora a snad i někdejšího sovětského generalissima a (bohužel) teprve jen nabírá síly k rozhodujícímu úderu dokonce i uvnitř Spojených států samotných...

Pokud americká Nová nomenklatura chystá pro vlastní občany toto:

http://video.google.com/vid...
http://sandiego.indymedia.o...
http://www.prefer-statement...

pak je přinejmenším naivní dělat si iluze o tom, co čeká takový plebs, jakým bude Český národ po vstupu americké okované boty na brdskou hroudu...

Jak povídali stréc Topolánek (inspirujíc se patrně v přátelských rozhovorech s miss Edelmanovou):

"Nach Kommt Der Tag...!"

A věřte mi, že ještě budete mít šanci být u toho, abyste si hlavu zasypal za svůj někdejší notně opakovaný "omyl"...
13. 04. 2007 | 22:37

Macek napsal(a):

No a co? Tak jeden poslanec nedostal vízum. Víte, kolik "obyčejných" lidí ho nedostalo !!! Proč dělat rozdíl mezi poslancem a třeba obyč. turistou? Ten druhý si to aspoň platí sám, za poslance ušetříme. I tak nás stojíte "fůru" peněz. A že to je komouš, tím lépe. Ti nás za totality nepustili ani 5 m za hranice na západ a teď by si chtěli jezdit !!! Tak ať si to "ponížení" teď vychutná. Přeju zamítnutou žádost všem komunistům.
13. 04. 2007 | 22:42

Aha napsal(a):

Miriam:

Zjevně jste někde jinde, soudružko rovnostářko...

I kdyby měl platit jakýkoliv rovnostářský princip, obávám se, že váš syn není mluvčím a jednatelem několika stovek tisíc voličů a ústavní činitel státu, jenž je osloven s prosbou o poskytnutí "laskavosti", pokud lze "oznámení o rozhodnutí USA" brát jako prosbu...

V tomto případě jde o několisettisícinásobně důležitější personu (ona důležitost jest jasně stanovena percentuelním vyjádřením síly mandátu), než jest patrně váš syn. Třeba časem prozřete, ale pokuste si vzít jako zákonně nepřekročitelný fakt, že ač sebekomunističtější, přesto jest Alexand Černý český ústavní činitel a USA tímto jasně dávají najevo, že demokracie je už pro dnešní neokonzervativní mašinerii jen prázdným slovem bez obsahu.
13. 04. 2007 | 22:46

rrrrr napsal(a):

Není se čemu divit, že američané neudělili vízum člověku ze strany, která nepodporuje rozmistění radaru na našem území. Opět se v plné síle projevila americká arogantní zahraniční politika.
Z takovým přístupem bych je poslal tak akorát do pr...

Stejně nechápu důvod proč má být někde ve střední evropě umístěn americký tzv. protiraketový deštník. Pro evropu je toto zařízení absolutně bezcenné a žáden evropan nemůže přece krýt američanům jejích zadky kvůli jejích nesmyslně agresivní(útočné) zahraniční politice. Nebylo by snažší místo zbraní použít diplomacií? To by však naši namyšlení američane nedokázali.
13. 04. 2007 | 22:48

Aha napsal(a):

Macek: Tento, dle vás "pouhý poslanec" jedná a rozhoduje ve vašem zájmu! Jestli se vám (patrně příznivcům současné novofašistické politiky Washingtonu) stýská po socialismu (když se jím stále oháníte v intencích "v osmašedesátém se nás taky nikdo neptal"), pak se neprezentujte, prosím, jako demokrat. Jste totiž pravděpodobně vlastně jen zastydlý komunista... ;o)
13. 04. 2007 | 22:49

Acidburn napsal(a):

Zao Ce Tung se projevil - přesně v intencích své paralmentní přezdívky. Jeho názory nepřekvapí - taktně pomlčí o tom, že vízum nebylo uděleno vyjma komunisty také jednomu lidovci - a v obou případech z časových důvodů. Žádost byla podána pozdě. Že to Zaorálka udivuje, nechápu - vždyť žije v zemi, kde se soudní řízení počítají nikoli na měsíce, ale na roky - možná by stálo za to si uvědomit, že naše úřady rovněž nejednají "na povel". Notabene největší výhrady má vyjma komunistů sociální demokracie - která celá jednání v roce 2002 za účasti Tvrdíka (tehdy ministra obrany) zahájila - a to v naprosté tichosti. Tohle je pokrytectví přímo ukázkové.

Ale jedna věc je opravdu úsměvná - jak hrozně mu vadí, že vízum nedostal komunista. Slogany o KSČSSD jsou jen popisem pravé podstaty věci. Netěší mě to, uklidňuje mě ale fakt, že ČSSD se "sekerou" zhruba 20 miliard zanikne, půjde do konkurzu a bude. Možná to bude konečně impulz k obměně současného socialistického (nikoli sociálně-demokratického) vedení - včetně vás, pane Zaorálku. Vaše rétorika 70. let minulého století - to je ponižování ČR. Nestarejte se o USA či o Polsko, zameťte si před nejprve vlastním prahem.
13. 04. 2007 | 23:06

Aha napsal(a):

rrrrr:

Trochu nelogický princip... Pokud má být exkurze po atolech poblíž někdejší nukleární střelnice na Marshallových ostrovech krokem k "rozptýlení obav", pak akt nevpuštění právě zarytého oponenta dává tušit pouze dvě možnosti výkladu:

1) Buďto nejde o "přesvědčovací" či "obavy rozptylující" exkurzi, ale jen o poněkud nákladnou "párty pro zvané"; nebo

2) Existují obavy, že nepřesvědčení by si na místě mohli všimnout rozporů výkladu a pravého stavu věcí, či (nedejbože) měli ještě zvídavé otázky ve prospěch svých občanů (což od zarytých příznivců takřka nehrozí).

Prakticky neexistuje jiný než tento dvojí možný (a relevantní) zdroj obav - z tohoto lze pak jen stěží považovat postoj americké strany za vstřícný a již silně pochybovat, že je snad dokonce upřímný.

Leč, hlupákům je logika vývodů jaksi cizí a tak se jen smějí, ruce si mnou a berou to jako zadostiučinění. Měli by si však uvědomit, že vízovou povinnost USA (jak se i vy zjevně klamně domníváte) nestanovuje strana česká a už vůbec o ní nemá pravomoc rozhodovat, ale ta vaše vymazlená strana americká. Proto zde se svými nářky pláčete na hodně chybném hrobě! Vaše pravé ronicí rameno se jmenuje Richard Graber - americký velvyslanec a pokrevní bratranec George Walkera Bushe!

(Jestli ani toto nepřipomíná někdejší sovětskou oligarchii, tak vám opravdu někdo nasypal písku do očí, zatmelil sluch, ale vyčůraně vám dovolil, abyste vykládal hlouposti s realitou zcela neslučitelné... ;o))
13. 04. 2007 | 23:11

Macek napsal(a):

AHA : nikde nepíšu slovo "pouhý" poslanec, ani nezmiňuji rok 68... a z mého příspěvku INTELIGENTNÍ člověk pochopí, že nejsem žádný zastydlý komunista (a nikdy to tak nebylo), nýbrž jejich velký odpůrce! O tom, že urážíte syna Miriam, že je proti komunistickému poslanci bezcenný člověk, jen ukazujete svou ubohost a stesk po době totality. Neinterpretujete můj komentář přesně, nevkládejte mi do "úst", co nebylo vyřčeno !!! Nenávist ke komunistům neznamená souhlas s politikou USA, ale to Vám je zbytečné vysvětlovat. Na diskusi v Novinkách jistě najdete spřízněné duše, zde jen urážíte. Své příspěvky adresujte Zaorálkovi, zde není diskuse.
13. 04. 2007 | 23:13

Aha napsal(a):

Acidburn:

Toto je trochu mýlka!!!

Tvrdík nezapočal žádná jednání s Američany! S tou myšlenkou a laickou "nabídkou" přišel Jiří Pehe! Taky jedna z "nosnic podivuhodných nápadů" z kukaně "Diskusního fóra" OSMA, kde exceloval již tehdy nynější velký český neokonzervativec Alexandr Vondra!

Nakonec to bylo v době, kdy Vondra spolu s Brucem Jacksonem (nynějším presidentem zbrojařské korporace Boeing - Lockheed Martin), Ronaldem D. Asmusem (presidentem Rockfelerovy German Marshall Fund) a Julií Finley (nyní jednou z poradkyní nestabilních režimů bývalých satelitů SSSR v činnosti jíž se eufemicky přezdívá "výroba demokratických revolucí" potažmo "barevných") završili vysilující lobbystickou partii s názvem "Vstup ČR do NATO"...

Tvrdík se jen pokoušel práci, započatou Pehem a Vondrou, jaksi dál rozvíjet v intencích rozhovorů na úrovni ústavní, jak byl o to zpětně (proti iniciartivě Peheho a Vondry) Spojenými státy požádán!

Nadto v té době ještě neexistovali Pentagonem a CIA vyrábění teroristé "útočící přímo na životy tisíců američanů", jak nám je americká strana předkládá dnes, neexistovalo nezákonné šílenství s názvem "boj proti terorismu"...

Pravdou je, že už bylo po Vondrově a Jacksonově sepsání "petice" presidentu Clintonovi a Kongresu USA, aby počal neodkladně a střelhbitě bombardovat nevinné civilní obyvatelstvo v Srbsku (dnes již dokonce víme, že s ním bylo započato na základě účelově vyrobených "důkazů" a že v USA ochraňovaných jednotkách UCK bojovali na velitelských postech - kýhovýra - opět známé CIA cvičené a financované tváře z "karet" nebezpečných teroristů z doby intenzivní kampaně v Afgánistánu - dokonce dlouho poté navíc spatřené ve výcvikových táborech CIA v Gruzii). "Dopis osmi hlav a intelektuálů evropských států", jak se onen rozsudek smrti pro 6.000 Srbů nevinně nazýval, dokázali Vondra s Jacksonem vnutit i Václavu Havlovi, Lechu Walesovi a dalším 4 spiklencům, než jej podepsali sami...

Takto tedy o pozadí toho, co jest dnes často vykládáno jako Tvrdíkovo pochybení. Tvrdík nepochybil, jen si nemohl již (po misii neokonservativní kliky Vondra-Pehe-Jackson-Asmus) dovolit Spojené státy přímo odmítnout a v té době k tomu navíc nebylo tolik zjevných a názorných důvodů, kolik nám jich dnes a denně již od roku 2002 americká zbrojařská mašinerie a jejich loutky servírují by media až pod nos...
13. 04. 2007 | 23:34

poiu napsal(a):

"Jinak budeme brzy i se svým prezidentem v čele pro srandu králíkům."

Tak to zase prrr! Nejsme přece tak neschopní, abychom tu Fučíkovu vizi "Země, kde zítra již znamená včera", nedokázali naplnit dříve než dnes. Buďme proto hrdí na to, že být i s našimi milovanými prezidenty pro srandu králíkům, jsme již od porážky komunizmu v naší zemi. A to rozhodně není naše poslední slovo.
13. 04. 2007 | 23:35

Dave napsal(a):

To Lvicek:::: Ty, ktery se tu zastavas komunisty chces nekomu kazat o demokracii??? to si snad delas srandu ne?? Komunisti proti, kterym se snazili bojovat vsechny demokraticke zeme i USA se ted divi, ze je nekde nechteji?? Me by prislo naopak naprosto komicke, kdyby zrovna Americani (nejvetsi nepritel bolsevickych gauneru ) si pustili na sve uzemi nejakyho komunistu, to, ze my jsme se nedokazali vyrovnat s nasi minulosti neznamena, ze i vsichni ostatni jsou takovy paka jako my.
13. 04. 2007 | 23:39

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

NEvážený soudruhu Zaorálku! Narozdíl od Vás (a to je u ústavního činitele závažný handycap), USA dobře vědí, kdo jsou oni členové KSČ+M. Neznáte dějiny? Nevíte kdo byla Milada Horáková? Heliodor Píka? Váleční hrdinové z RAF? Jak s těmito giganty kontrastuje příslušník KSČ prokurátor Urválek? Pokud obhajujete zločince, jste zločinec sám. Můj dědeček se ničím neprovinil.Mnohokrát byl vyznamenán ve válce a 2x raněn. Po válce jste mu sebrali statek, lesy, pole a zavřeli jej. Tatínek Vaše počínání kritizoval a skončil ve vězení také, za podvracení republiky.Táta se rehabilitace dočkal, dědeček ne. Zločiny páchané zbabělci z KSČ nelze odčinit. To že si dnes za naše peníze dřepí v parlamentu je plivnutí do tváře všem slušným lidem.I Vy slušným svým postojem obhajujícím zločince na nás plivete. Komunisté, Vy a Vám podobní, co se bratříte s komunisty jste největším zlem a ostudou této země. Budou-li v parlamentu sedět "lidé" jako Vy, demokracie a právní stát této zemi nehrozí......žel Bohu.
13. 04. 2007 | 23:40

Aha napsal(a):

Macek:

Objektivní důvody, proč by měl dostat ústavní činitel vízum na studijní pobyt k němuž byl USA výslovně vyzván, jsem uvedl.

Ano, dokonce přiznávám, že zbytek byly spíše jen verbální útoky vůči vám, a to jen proto, že vaše zdůvodnění byla prostě blbá...

Jan Werich tomu kdysi říkával "hovadno" a jistě by se dnes divil podobně, jako v době, kdy prohlásil: "Jako bratrská pomoc je to blbost, ale jako okupace to ujdé!"

Nejspíše by použil minimálně podobný příměr na dnešní hovadno Topolánkovo, Parkanové, Schwarzenberga, Vondry ba i to americkonovokřesťanskoneokonzervativní...

Svůj inteligenční kvocient jste si stanovil sám, svými vývody... ;o)
13. 04. 2007 | 23:41

Aha napsal(a):

Dave:

Pokud je komunista zákonným členem Sněmovny poslanců České republiky, pak jest nanejvýše zákonné se za takovéhoto zákonného zastupitele demokracie našeho státu postavit. Opak jest spíše anarchií, než bojem proti totalitě a rudému nebezpečí...
13. 04. 2007 | 23:44

Dave napsal(a):

To Aha::: precti si znova co jsem psal zrejme si to nepochopil jak jsem to myslel...psal jsem taky to, ze jsme se nedokazali vyrovnat s minulosti vysledkem toho je prave to, ze tito bolsevici, sedi v parlamentu a dokonce maji svoji stranu....neprijde ti to zvlastni???
13. 04. 2007 | 23:47

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Soudruhu s Nickem "AHA" jste velmi...ale velmi hloupý, nebezpečný a zlý. Také možná nevzdělaný, přinejmenším co se týče dějin. Nebo naopak vzdělaný a zločiny komunistů Vás nějak eroticky či duševně příznivě evokují? Vyhledejte psychitra, třeba Vám pomůže.
13. 04. 2007 | 23:47

Martin napsal(a):

Pane Pavelko, vime kdo byla Milada Horakova - Narodni Socialistka, navic americane nic o boji s komunismem nerikaji jen hazi formalni klacky pod nohy. Navic rikat co komu pan Zaoralek sebral smrdi bolsevickou demagogii. Stejne tak muzu rict co vy jste ukradl, vytuneloval atd.
13. 04. 2007 | 23:49

Dave napsal(a):

To Martin:::: Tak podle toho co si tu prave napsal za absurdni nesmysly jsi ukazkou demagoga ty.
13. 04. 2007 | 23:51

dandy napsal(a):

Soudruh Aljoša Černý může jet do Ruska, pitomec jeden komunistickej, nevím, co by měl dělat v USA, ještě by se z toho zbláznil !! Táhni na Sibiř, prase jedno komunistický !!
13. 04. 2007 | 23:51

Martin napsal(a):

Dave, co sebral komu Zaoralek ? Nebo mam diskutovat s Vami stylem kolik lidi jste zavrazdil v koncentraku ?
13. 04. 2007 | 23:52

egon napsal(a):

USA nejsou země, která by příliš ztrácela čas uvažováním, jak její jednání vypadá zvenku. Partnerem pro ni jsou jen těžké váhy, Rusko, Čína, Japonsko, možná Indie. Evropa pouze pokud by byla s to se sjednotit, což je směšná představa dnes snad už i pro nás, kteří máme tak dlouhé vedení. NATO je zřejmě pro USA minulostí a jakákoli evropská obranná iniciativa není dobrá ani jako vtip. Než ovšem naši potroublí političtí reprezentanti zalezou až po ponožky do americké řiti, bylo by dobře si zrekapitulovat jak se USA chovají ke svým spojencům. Nebudu snad ani připomínat jihovietnamce mávající odlétajícím vrtulníkům ze střechy ambasády, opravdu banální obrázek. Kurdští spolupracovníci CIA ponechaní napospas Saddámovi? Subverzivní živly které se nechaly najmout od špiónů, kdo by o ně stál? Ale ani jinak docelá vážení spojenci USA jako Izraelci se nevyhnuli tomu, aby je v okamžiku smrtelného ohrožení Kissinger nezaprodal Arabům a málem je nechal vykrvácet. Oproti Izraeli je náš význam pro USA o,oooo..nic. Než se staneme součástí nějakého "systému obrany" který funguje jen v powerpointových prezentacích lidí, kteří na něj pumpují z Pentagonu peníze, měli bychom nejdřív uvažovat za co nás USA vymění, až na to přijde. Bezvýznamná zemička obývaná tupými přitakávači nebude nikomu, kdo je chráněn rozlohou Atlantiku stát ne za aktivní krok ale ani za diplomatickou nótu. To, že USA neudělí víza na školní výlet ani demokraticky zvoleným zástupcům země od které cosi chtějí (a tím výletem to cosi chtějí učinit stravitelným) bych nebral jako aroganci. Prostě to odráží náš obraz v jejich očích. Už jen to, že našim pánům poslancům na takovém výletu sejde, svědčí o jejich uvažovacích schopnostech. Co si myslí, že tam uvidí? O čem je pohled na kryt radaru asi přesvědčí? Procitnou z hibernace a začnou se ptát jestli budeme mít kontrolu nad tím na jakých frekvencích radar skutečně bude pracovat? Čeho ještě bude součástí vyjma proklamované obrany proti mezikontinentálním raketám (už z názvu plyne, že nebude proti ničemu chránit NÁS), Echelonu nebo něčeho nového? Jestli budeme mít nějakou přítomnost ve velitelských etážích protiraketové obrany a alespoň informaci o jejím zaktivování a uvedení do bojového stavu? To jsou přece otázky, které si klade člověk na ulici. Naši poslanci se úspěšně tváří, že je nic takového nenapadá nebo že jsou to tak tajné záležitosti, že nelze ani připustit, že mohou existovat. Pokud jsou pro někoho tajné, tak jedině pro poslušné abonenty tuzemských médií a chudáky, kteří naše politiky berou jako něco jiného než folklórní kašpary. Strýco Marcin vyprávjajú nebo to Topolánek hovoří s novináři? Jungman, Palacký, Masaryk, chyba na chybu. Měli jsme na ten frankfurtský sněm jet, možná by dneska Evropa existovala...
13. 04. 2007 | 23:52

Dave napsal(a):

To Martin::: Pan Pavelka vubec nic o tom, ze Zaoralek neco nekomu sebral nepsal...navic jsem reagoval hlavne na tuto vasi vetu ,,Stejne tak muzu rict co vy jste ukradl, vytuneloval atd,,
13. 04. 2007 | 23:54

Martin napsal(a):

Dave, toto adresoval Zaoralkovi
"Po válce jste mu sebrali statek, lesy, pole a zavřeli jej."
Tak se aspon naucte cist
13. 04. 2007 | 23:55

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Soudruhu Martine, snad ani netušíte jak snadno jste čitelný. Nekradu, nelžu a nepodvádím. Byl jsem tak vychován. A pokud jasné pojmenování zločinů pácháných komunisty nazýváte "bolševickou demagogií" a že stejně tak můžete obvinit mne....Mám tomu rozumět (kdy netuneluji a nekradu) že byste si to obvinění na mne vycucal z prstu, tedy že zločiny KSČ jsou rovněž "vycucány z prstu"? To je jako byste soudruhu popíral holocaust....
13. 04. 2007 | 23:56

Martin napsal(a):

Pane Pavelko, napsal jste Zaoralkovi "Po válce jste mu sebrali statek, lesy, pole a zavřeli jej." Proto ja o Vas budu tvrdit ze vy jste kradli, tunelovali a taky asi vrazdili.
13. 04. 2007 | 23:58

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Policejní prezident Husák nedostal prověrku na "přísně tajné", neb jeho milenka byla konfidentkou StB. Komunista nedostal vízum, neb "prověrkou" USA bylo zjištěno, kdo jsou komunisté. Velmi snadné a logické. Vládě USA jen tleskám.
13. 04. 2007 | 23:58

Martin napsal(a):

A pane Pavelko, nebyl jsem s Vami v KSC, tak mi laskave nerikejte soudruhu, nechte si to na Vase zlodejsky srazy byvalych soudruhu a dnes velkych antikomunistu.
13. 04. 2007 | 23:59

Dave napsal(a):

Martin::::To myslel samozrejme smerek ke komunistum, ktere bohuzel tady pan Zaoralek akorat haji...nechapu sice proc, ale zrejme k tomu ma nejaky svuj duvod..radsi ho ani nechci vedet...muj deda, babicka a muj otec zazili bolseviky na vlastni kuzi a nepral bych to nikomu...mohl bych vam vypravet desitky pribehu konkretne ze Sedlcanska odkud otec a jeho rodice pochazi o tom co se tam delo a kdykoliv si na to jen vzpomenu beha mi mraz po zadech a jsem moc rad, ze jsem tuto dobu nezazil na vlastni kuzi...je smutny kolik lidi ma tak kratkou pamet a nebo si nektere veci nechteji priznat.
13. 04. 2007 | 23:59

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Soudruhu Martine, pokud Vám člen SS v koncentráku pošle do plynu babičku, dědečka a Vaše tety, budete mít ostatní členy SS rád? Budete nenávidět jen ty co Vám vyvraždili rodinu, nebo Vám bude jasné, co komplet všichni SS-mani znamenají?
14. 04. 2007 | 00:00

Martin napsal(a):

Dave, napsal to jasne smerovane k Zaoralkovi.

Pane Pavelko, opakuji nechte si to titulovani soudruhu pro sve kamarady se kterymi jste byl v KSC.
14. 04. 2007 | 00:02

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Vážený pane DAVE, gratuluji! Vy jste rozumný a racionálně uvažující člověk, narozdíl od spousty bolševiků tady.
14. 04. 2007 | 00:02

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Soudruhu Martine! Kdybyste měl alespoň za mák inteligence, věděl byste dobře, že měl-li jsem tatínka a dědečka ve Vašem komunistickém kriminále, nemohl jsem studovat. Ne, do zločinné KSČ bych nikdy nevstoupil i kdyby mne to stálo život. Dědeček by se v hrobě obracel a tudíž jste natolik hloupý, že Vám nedochází, že kamarády v KSČ jsem nikdy neměl a mít nebudu.
14. 04. 2007 | 00:04

Martin napsal(a):

Pane Pavelko, vase bolsevicke lzi mne nezajimaji. Mluvite jako bolsevik, oslovujete jako bolsevik a chovate se jako bolsevik, tudiz jste jedna z tech postkomunistickejch nul, ktery svy svedomi dnes leci bojovnym antikomunismem.
14. 04. 2007 | 00:06

Hurá napsal(a):

Informace pro pana Pavelku ! Víte že rodiče a dědeček V. Havla byli konfidenti nacistů ? (Přesto restituoval)!Víte že Havel sám byl StBákem ? A přesto je chráněncem USA a všech nekriticky myslících lidí hlavně v ČR. Ostatní jsou jen neinformovaní naivkové.
14. 04. 2007 | 00:08

Aha napsal(a):

JUDr.Jan Pavelka:

Víte kdo to byl Prescott Bush, George Herbert Walker, Fritz Thyssen, Adolf Hitler, Himmler či Joseph Goebbels?

Seznamte se! Tito pánové (dva výše zmínění za americkou stranu ostatní za německou) jsou spolu s tím, čemu říkával již v době, kdy jej sám založil, sám velký Dwight David Eisenhower "Military Industrial Complex" (do nějž dnes patří Boeing - Lockheed Martin - jehož president je důvěrným přítelem ministra Alexandra Vondry, Exxon Mobil, Chevron Texaco - který dodnes vyplácí páně Bushe, Halliburton - na jehož výplatním seznamu je mmj. i Dick Chaney, Northrop Grumman, General Dynamics či Raytheon) přímo zodpovědni za rozpoutání pekla, v němž umírali a trpěli ti, které jmenujete...

Už víte, za co vše máme být "svým" Američanům vděčen? Člověk vaší odbornosti a nadto graduovaný by měl mít alespoň elementární schopnost si zjistit skutečná fakta! Obzvláště, když jsou na Internetu velice snadno dostupná a logicky zanalyzována...

http://cs.wikipedia.org/wik...
http://www.prefer-statement...
http://www.mfplus.cz/Module...
http://www.foxnews.com/stor...
http://www.guardian.co.uk/u...

Poslední odkaz na anglický článek v deníku Guardian jsem "poněkud diletantsky shrnul" v paralelní diskusi Lubomíra Zaorálka zde:

http://blog.aktualne.centru...
14. 04. 2007 | 00:09

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

SOUDRUHU MARTINE, JSTE VůL, JAKO ostatně všichni soudruzi a je zbytečné "diskusí" s Vámi ztrácet čas. Jako skutečný soudruh reagujete hloupě a nevěcně. Když dojdou argumenty, obviňujete druhé z bolševické demagogie, vzdor faktu, že právě takové chování je vzorem bolševiků a destruktivní demagogie. Nejste vzdělán a tudíž nikdy nepochopíte o čem hovořím.
14. 04. 2007 | 00:10

Aha napsal(a):

Hurá:

Dle podivných dokumentů prý strýc a otec Václava Havla nebyli jen konfidenty, ale dokonce vyšetřovateli Gestapa...

Moc důvěry však v tuto informaci (alespoň prozatím) nemám...

Ačkoliv inkriminovaný "důkaz" se tvářil minimálně velice sofistikovaně, pokud byl opravdu účelově vyroben.
14. 04. 2007 | 00:12

Dave napsal(a):

To Martin:::nechci se tu s vami stale hadat, ale vase myslenkove pochody jsou opravdu zvlastni viz. ,,Pane Pavelko, vase bolsevicke lzi mne nezajimaji. Mluvite jako bolsevik, oslovujete jako bolsevik a chovate se jako bolsevik, tudiz jste jedna z tech postkomunistickejch nul, ktery svy svedomi dnes leci bojovnym antikomunismem.,, apod. nevim sice co jste delal nebo cim jste byl vy za komunismu, ale radeji to snad ani nechci vedet.
14. 04. 2007 | 00:13

Martine napsal(a):

Pane Pavelko, jste plny nenavisti primitivni bolsevicky idiot. A to jen potvrzuje vas blabol o vzdelani, protoze nemate nejmensi poneti s kym mluvite. Jen se ve vasem stylu "diskuse" cim dal tim vic ukazuji vase bolsevicky koreny.
14. 04. 2007 | 00:13

Martin napsal(a):

Dave, Pavelka se chova jak bolsevik, hodi obvinenim presne v bolsevickym stylu, kazdyho tituluje soudruhu, je to pro mne zakomplexovana nula.
14. 04. 2007 | 00:14

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Pro "HURÁ". Ano, největší ze všech komunistů (i když neoficiálně) Václav Havel je zároveň největší lump. S tím souhlasím a o tom že pracoval pro StB. dobře vím. Restituoval neoprávněně a myslím (spíše je to mé přání) že jednou i na něj dojde. Totiž snad jednou bude projednáván u jiných, než Českých soudů....
14. 04. 2007 | 00:14

Aha napsal(a):

Martin:

Jest pravdou, že rétorika a dikce dnešních hlasitých podporovatelů nynější české (potažmo americké) vlády si s někdejšími nejlepšími nomenklaturními kádry vskutku nezadají... ;o)
14. 04. 2007 | 00:14

Martin napsal(a):

Aha, neni tezke se domyslet, kde se ten styl naucili.
14. 04. 2007 | 00:15

Dave napsal(a):

To Martin::: Vidim, ze si to vase urazeni opravdu uzivate takze Vas tu necham a klidne si tu dal placejte ty vase blaboly kdyz vam to zrejme dela dobre...Loucim se
14. 04. 2007 | 00:16

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Naschledanou pane DAVE! Jste slušný člověk a když jdete Vy, půjdu rovněž. Dobrou noc Vám a všem slušným (tedy antikomunistickým) lidem.
14. 04. 2007 | 00:18

Aha napsal(a):

JUDr.Jan Pavelka: Pokud dojde na vítězství americké politiky v ČR, pak právě Havel, jako nadšený Novokřesťan a neokonzervativec, rozhodně souzen nebude - nebojte...

Ostatně, proč myslíte, že podepsal mnou výše zmiňovaný "rozsudek smrti" 6 tisícům srbských civilistů?

Myslím, že se nepříliš orientujete ve Světě, v němž si myslíte, že žijete...
14. 04. 2007 | 00:18

Martin napsal(a):

Dave, urazet tady zacal Pavelka, jestli to stale nevidite, tak doporucuji zajit na ocni.

Navic Pavelka, ktery se podepisuje jako JUDr mel dedecka poslaneho do plynu esesaky, dedecka co mu komunisti sebrali majetek, otce co sedel ve vezeni za kritiku tehoz ale pritom si vesele vystudoval pravo.
14. 04. 2007 | 00:21

Miloš napsal(a):

Martine, dr. Pavelka vystudoval po revoluci a pracuje na úřadě vyšetřování zločinů komunistů, tedy alespoˇm myslím že je to on. Publikuje, je li to on.
14. 04. 2007 | 00:24

Aha napsal(a):

Dave napsal(a):
To Aha::: precti si znova co jsem psal zrejme si to nepochopil jak jsem to myslel...psal jsem taky to, ze jsme se nedokazali vyrovnat s minulosti vysledkem toho je prave to, ze tito bolsevici, sedi v parlamentu a dokonce maji svoji stranu....neprijde ti to zvlastni???
----------------------
Nemyslel jsem to jako osobní útok. Spíše jsem chtěl, abych do tohoto příspěvku shrnul relevantní argumenty. S účastí komunistů na parlamentní demokracii se také nepříliš pozitivně srovnávám. Možná měla být již po roce 89 postavena tato strana (pokud hovoříme minimálně o názvu) zcela mimo zákon podobně, jako se to stalo NSDAP v Německu...

Dle mého to bylo velké selhání tehdejší politiky, ale nadruhou stranu právě takto naše společnost ilustrovala, že se takového extrému neobává.

Jak vidno dnes, lidé zapomínají na zcela zjevné analogie s historickými skutečnostmi, pak lze snadno odvodit, že brzy opět mohou podlehnout pokušení recidivy, ať v extrémně pravé či opět extrémně levé straně politického spektra.

Jak ukazují dějiny, ten vývoj cyklického zapomínání a volby extrémů je nevyhnutelný a ani Topolánkovo varovné "Nach kommt der Tag" jej patrně nezastaví.

Lidé si neuvědomují, jak velmi podobné (až jaksi v kruhu se střetávající) jsou demagogie obou extrémů.
14. 04. 2007 | 00:31

Martin napsal(a):

Och se stejnym emailem a podpisem jak vidim se da najit docela dost infantilnich prispevku v diskusich na ceskem internetu. Tak by me zajimalo v kolika letech ho otec mel /pokud vezmeme za pravdive ty story o vezneni atd./
14. 04. 2007 | 00:32

Martin napsal(a):

A jeste pro doplneni pane pavelkovic publikace nejak najit nejdou, da se jen najit jeho sprostoty v ruznych diskusich.
14. 04. 2007 | 00:40

Co to foto? napsal(a):

Nechcete si vymenit tu fotku? Vypadate tam jako veverka v klimakteriu. Nebo je to z vasich nejlepsich?
14. 04. 2007 | 00:56

Aha napsal(a):

Řekl bych, že vypadá stále fotogeničtěji a oduševněleji, než páně Paroubek, a pokud si připomenu argumentaci minimálně posledního roku, pak i názorově mi Lubomír Zaorálek připadne rozhodně konzistentnější...

Pane Zaorálek - co stojí takový jednorázový lobbying za rozumný návrh na post předsedy ČSSD? ;o)
14. 04. 2007 | 01:16

zouza napsal(a):

Myslím, že na "výlet" jezdit neměl nikdo. Co na té kouli uvidí? Nic. Podstata totiž není na Maršálových ostrovech, ale v tom, že žádný stát se nemůže jen tak rozhodnout umístit svoje vojenské základny (a radar je malá voj. základna) po celém světě a ještě k tomu tvtdit, že je to pro jejich dobro. Nejde tak ani o záření, ale o podstatu.
14. 04. 2007 | 07:52

Ročník 53 napsal(a):

Pro Aha.
ve své odpovědi jste o mně napsal "jestli kovaný soudruh, jako vy vůbec něco takového uznává".
Vy mě znáte? Jak si to dovolujete o mně napsat?! Já jsem se o vás někde nějak zmínil a navíc negativně? Místo abyste argumentoval, přizpůsobil jste raději styl vašeho psaní na úroveň pisatelů, pro které je nejlepší argument invektiva.
Co bude příště? Nazvete mě Paroprasetem? Možná, že ano. Prosím nereagujte na moje příspěvky, když nezvládáte emoce. Já vám slibuji, že ty vaše nebudu ani číst.
14. 04. 2007 | 08:07

Míra napsal(a):

Nemám rád komunisty, ale přesto si umím představit, že ostatní poslanci budou bojkotovat tuto cestu, aby se pánové z USA chytili za nos. To oni chtějí radar na našem uzemí!
14. 04. 2007 | 09:02

Yogumin napsal(a):

Pane Zaoralku, kdyz planuji zamestnanci ceske pobocky americke firmy sluzebni cestu do US (tedy zeme ustredi jejich spolecnosti), deje se tak minimalne mesic predem. To kvuli veskere administrative. Jestli si vy, nebo ostatni poslanci, myslite, ze na to staci par hodin - tak je to pouze dalsi dukaz toho, ze zijete mimo realitu. Ta viza jsou tu ostatne kvuliva vasi neschopnosti jednat.
Uz vubec nekomentuji fakt, ze opet komunistum delaji tiskove mluvci predaci CSSD.
14. 04. 2007 | 10:16

Matúš Kušnír napsal(a):

Pane Zaorálku,
Češi si nezaslouží jiné zacházení (vízová politika) z americké strany, protože jenom hloupí by bezmezně důvěřovali národu, kterého většina občanů odmítá USA jako partnera.
14. 04. 2007 | 10:25

fuj, hnus napsal(a):

Zaoralku, za co jsi vymenil svedomi? Ten komunisticky sasek nedodal podklady. Z parlamentu jste zvykli, ze vam vsechno projde, ze jo? To je ale hnus, fuj, bleeee..
14. 04. 2007 | 10:44

Aha napsal(a):

JUDr.Jan Pavelka:

Jen ještě snad naposledy k Vám.

Na charakter své graduace máte zjevně bolestné mezery ve vzdělání! Pokud zde hovoříte o zločinech komunismu (jako, že snad by o nich polemizoval jen podobný idiot, jaký se dnes pokouší revidovat obraz utrpení Židů v dobách nacismu - těžko říci v čím zájmu), pak jako právník byste měl mít ty nejlepší předpoklady na konkrétní zločiny a zločince poukázat zasadit se o jejich potrestání! Pokud tak nečiníte, nebo tak činíte s malou úspěšností, měl byste to považovat za své vlastní osobní selhání a nesnažit se hledat viníky své neschopnosti v komkoliv jiném, než v sobě.

Maminka mi celý svůj život na každou mou stížnost o bezpráví či ublížení říkávala fatální větu, při které jsem obvykle zuřil: "Hledej chybu nejdříve v sobě!"

Po mnoha letech po její smrti jsem za tohle popichování velmi vděčen. Byla klíčem k řešení všech problémů, s nimiž jsem se po zbytek života setkával...

Pokud cokoliv vaši rodiče zanedbali ve vaší výchově, není to naše vina a patrně ani vina páně Zaorálka. Jeho "komunistické" zločiny jsou minimálně stejně palčivé, jako ty moje vlastní, neboť v době, kdy jsme se narodil já byl už Gagarin na oběžné dráze a v Dallasu ustřelili nynější američtí loutkáři Kenedymu půlku hlavy. Lubomír Zaorálek není o mnoho starší (co je to v mezigeneračních sporech 8 let?) a tak prožil polovinu 70. let, kdy socialistická společnost ČSSR byla v dokončovací fázi normalizace dávno po formálních odsouzeních "pochybení" let 50.!

Viníte mne z fatální neznalosti historických souvislostí, ale pokud je poskytnu (a to dokonce z vámi patrně milovaných pravicových zdrojů, neboť co jiného, než hlásnou troubou neokonzervativců je např. FOX News ústy Billa O´Raillyho, jehož nejoblíbenější frází v televizních politických "dialozích" jest afektované "Shut Up!!!"), doporučíte mi psychiatra.

Co však doporučit člověku, jenž by z pozice svého titulu měl mít dostatek profesních možností, jak napravovat minulé křivdy a místo toho pláče na diskusním fóru jako nedovzdělaný strojař, jako jsem já a navíc ještě usvědčujíc se z fatálních nedostatků ve svém historickém povědomí?

Vskutku. Pokud od vás nelze očekávat ani letmou analýzu známých historických skutečností, pak nelze ani důvěřovat, že jste schopen učinit fundovaný rozbor zločinných praktik konkrétních zločinců komunismu, neboť vězte (pokud vám, jako odborníkovi tuto elementární skutečnost nikdo nesdělil a žijete v podobných omylech jako nacisté či komunisté 50. let), že kolektivní vina, jako právní kategorie, ba ani jako žádná jiná, jurisdikci demokratické společnosti jaksi neexistuje. Snad jen až na tu dnešní americkou... I tam se neokonzervativcům podařilo učinit velmi názornou analogii s hitlerovským nacismem a stalinistickým komunismem. Vy hovoříte jejich jazykem a zcela zjevně to dokazujete shodnou argumentací...

Tož asi tak a naposledy, vám, odborníkovi za slovo vzatému... ;o)
14. 04. 2007 | 11:23

Aha napsal(a):

Ročník 53: Pokud jste si z mé (prokazatelné) logické argumentace dokázal vyseparovat jen vám známou terminologii, pak nemá smysl nějakou další argumentací vaše city jitřit více... ;o)
14. 04. 2007 | 11:29

Aha napsal(a):

PAMATOVÁK: Až si prostudujete relevantní materiály (například změnu Ústavy USA po uzákonění dodatků Patriot Act 1, 2 a Criminal Commission Act), zprávu "Obranné doktríny preventivních válek" think-tanku PNAC (Programu pro nové americké století), prostudujete si jen letmé finanční vztahy mezi politickými špičkami (a to dokonce nejen americkými, ale zcela aktuálně i českými) a zbrojařskými a válečnými korporacemi USA, pak přijďte oponovat s konkrétní argumentací - do té chvíle se prezentujete jako populistický idiot spíše vy... ;o)
14. 04. 2007 | 11:34

Ten, který by z poslanců zvracel napsal(a):

Správný postup by měl být:když nejede jeden, tak nepojede nikdo, ale to by si ostatní museli odepřít nádherný výlet a to čecháčci neudělají
14. 04. 2007 | 11:58

Milošek napsal(a):

Pokud je to tak závažný problém a našim politikům se to nelíbí.... proč se na amíky nevybodnout? Jestli si myslí, že jim můžeme být prospěšní, ať se tak k nám i chovaj. Jsme postkomunistickej stát, každej z nás má známýho nebo známej známýho, co jednou ve straně byl... Jsme snad všichni komunisti? NE! Dokud nedostanou víza všichni nepojede nikdo... Chtěl bych vidět ty krysy co na sebe házej furt špínu, jak aspoň jednou držej pospolu, když se nejedná o zdražování :))) Vízovou povinnost pro amíky!!!!
14. 04. 2007 | 12:09

Aha napsal(a):

Jinak i ostatním:

Ostravská televize nedávno natáčela besedu, jež se (patrně pro opakovaná profesní selhání moderátorky) snad ani nedostala do prime timeu vysílání České televize. Je to záznam besedy občanů Ostravska s Místopředsedou Poslanecké sněmovny ČR a Předsedou Branněbezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny ČR (proto ten eminentní zájem a proto také znalosti vyplývající z funkce tradičně vedle Ministra obrany ČR nejlépe informovaného a nejerudovanějšího ústavního činitele v otázkách obrany a bezpečnosti státu) Lubomírem Zaorálkem a profesorem Vysoké školy báňské v Ostravě panem Tomášem Jarmarou. Jakýmsi čestným hostem této besedy byl bývalý poradce Ministerstva obrany USA, graduovaný absolvent Columbijské university v USA a nyní (tuším) stálý pozorovatel Kongresu USA při Evropském parlamentu, pan Jindřich Tomáš, který se svými názory sice během besedy prezentuje jen spoře (a zpravidla v podpoře argumentů Zaorálkových - viz. letmé poznámky: "... ale má pravdu!"), leč na konci tohoto záznamu (již neformálního) je mnohem sdělnější a jeho názory zavdávají více, než látku k zamyšlení.

Pročež se oficiální, Českou televizí pořízený, záznam této besedy do vysílání nedostal (a vzhledem k oné poslední neformální části - od poloviny 2. videa - je to snad i dobře), je k dispozici tento amatérský záznam, jenž opět posouvá aktuální stav informovanosti občanů ČR do dob, kde byl komunisty zadupáván v době samizdatové.

Přesto je velmi inspirativní poslechnout si záznam celý! Mne osobně zaujal fakt, že v tomto záznamu (a to v době, kdy nás naši vládní činitelé přesvědčovali o naší povinnosti vůči USA vyplývající nám údajně ze závazků člena NATO) pan Jarmara zcela nepokrytě argumentuje neschopností NATO a potřebou jeho eliminace v diskutované otázce, což mi v té době (zhruba před měsícem to byl alespoň postoj notně šokující a silně předznamenával primární snahy naší současné vlády spolupodílet se s neokonzervativní klikou USA na demontáži aliance NATO, jež je agresivní politice preventivních válek USA ze svého principu nezpůsobilá - to ostatně vyplývá i z množství písemných "analýz" pánů Bruce Jacksona a Ronalda D. Asmuse, osobních přátel Alexandra Vondry a zejména vlivných zástupců zbrojařských amerických firem a vlivových skupin - na Internetu snadno dohledatelných)
1. část ostravské besedy o vojenské základně v ČR:
http://video.google.com/vid...

2. část ostravské besedy o vojenské základně v ČR:
http://video.google.com/vid...
14. 04. 2007 | 12:14

Aha napsal(a):

Ten, který by z poslanců zvracel:

Myslím, že je váš názor správný nejen elementárně "selsko rozumovsky", ale spravedlivý vzhledem k vyváženosti informovanosti veřejnosti a názorové vyváženosti české politiky vůbec!

Pokud totiž budou, na základě jakési velmi hypotetické, abstraktní ba obskurdní "autorizace", striktně jen jedné velmi vyseparované části české politické reprezentace, dávány "pádné argumenty" autentického zážitku ve prospěch jen jednoho (a to pohříchu ještě menšinového) názoru české společnosti, lze jen stěží předpokládat, že se nám dostane objektivních informací...

To už hraničí s parlamentní krizí! A tak by si tuto cestu měli v zájmu zachování objektivity české politiky a v zájmu neprohlubování politické krize i (nebo spíše zejména) poslanci s provládním kurzem.

V opačném případě se vystavují nebezpečí, že budou ještě palčivěji veřejností vnímáni jako ti, kdož jednají přímo v neprospěch svých vlastních voličů... :o/
14. 04. 2007 | 12:29

gesho napsal(a):

neni to zadna pripominka k tomuto uz tak dost spatnemu threadu, uz jen proto, ze bych nikdy necet zadny skvar, ktery vyplodi tak zakomplexovany narcis jako je pan [[zaoralek-->censored]], necet jsem ho take proto, ze je mi nadsrdce jasnejsi, ze ani pan [[zaoralek-->censored]] by necetl moji reakcistejne tak, jako neprecetl zadnou z vasich, neni to tedy zadny blog, ale jen dalsi zpusob jak se zalibit, kdyz to dnes uz dela kazdy, ze? co to stoji vypotit takovou snusku nesmyslu, ano ac to zni arogantne nemusim to cist a vim ze je to vrcholna blamaz a prec nejsem arogantni :). touto reakci reaguji prave na nic. jen mne napadlo, ze pan [[zaoralek-->censored]] asi neumi cist dlouhe zpravy, protoze ma li clanek vice nez jedno souveti, nedokaze se dosoustredit, ulozim ergo jediny relevantni vzkaz do dalsiho prizpevku
14. 04. 2007 | 12:49

gesho napsal(a):

vazeny pane zaoralku

JDETE DO PRDELE
14. 04. 2007 | 12:50

Aha napsal(a):

Vskutku inteligentní odargumentovaný názor:

Nečtu vaše názory, protože vím sám dobře, že jsou špatné a proto s nimi jděte do prdele...

Obdivuhodné, když vám stačí pouze ten správný jednoduchý klíč k pochopení názoru toho, koho nečtete a pochopit nepotřebujete!

Takto uvažovali všichni ti, kdo v 50. letech na závodech podepisovali "jednomislné rozsudky smrti" pro Miladu Horákovou a všechny další tehdejší "nepřátele státu"!

Stejně jako vy, ani tehdy ty statisíce "spravedlivě rozhořčených" soudruhů bepotřebovaly znát "nebezpečné" názory Milady Horákové! Stejně jako vám, soudruhu demagogu, jim stačilo, že jim ten správný vůdce podal rozhřešení v podobě "návodu, co si myslet"...

IMHO svým dokola opakovaným "[[zaoralek-->censored]]" snad oblbnete podobně primitivní lidičky, jako jste zjevně vy sám... :o))
14. 04. 2007 | 13:01

Aha napsal(a):

Omlouvám se za hrubku z nepozornosti: "jednomyslné rozsudky smrti"...
14. 04. 2007 | 13:03

gesho napsal(a):

aha haha
14. 04. 2007 | 13:06

gesho napsal(a):

pekne odargumentovany nazor, rad bych vedel, kdo me nazyva primitivnim clovek, skym mam to docineni, mozna s clovekem, ktery porad jen slysi moderni slova jejichz preneseny a "prineseny" vyznam je dnes tak in. jsem rad ze se takovymi vyrazi umite dobre ohanet, ale umite to i s mecem? ehm... "srovnavat" me se smrti milady horakove je jedna z nejvetsich uraze, ktere jsem kdy utrzil, ergo pane, vyzyvam vas na souboj!, urcete misto a cas!
14. 04. 2007 | 13:10

Ivan Langer napsal(a):

http://www.langer.cz - vítejte na stránkách jednoho z nejpůsobivějších postrevolučních politických "střelců".
14. 04. 2007 | 13:13

gesho napsal(a):

jasne jsem pochopil, ze muj prizpevek jste vubec nepochopil, chybi vam inteligence, ta urcite, mozna i racio, to take, mozna i smysl pro vtip a sarkasmus, ten zajiste, mozna i strizlivy zrak, nezrujnovany moderni doubou a televizi :), ten take, chybi vam toho mnoho z ceho clovek muze byt. jste smutny clovek a to me mrzi, vase cetne reakce jiste naznacuji, ze mate hodne co napraci, mam vas rad, jeste ze dobry clovek jeste zije, heurekha
14. 04. 2007 | 13:14

gesho napsal(a):

ad
Aha napsal(a):
Ročník 53: Pokud jste si z mé (prokazatelné) logické argumentace dokázal vyseparovat jen vám známou terminologii, pak nemá smysl nějakou další argumentací vaše city jitřit více... ;o)
14.04.2007 11:29:00

johoho, pozor aby te argumentace nebylo prilis mnoho, ale co z toho, jednoho onoho dne poznate, ze bez toho se take da zit, musite jen pochopiti pane, vsechny ty rymy rozeklane a take merit veci, proc je jen more slane. a pozor na vsetecne chyby same, ooo bez chyb pane, to pravda nenastane

musite se odprostit pane, pak mozna pochopite, proc prave vy jste hlupakem a porazenym...
14. 04. 2007 | 13:20

Martin napsal(a):

to jen svedci o zdravem rozumu USA ze si tam nepousteji bolseviky, ani Zaoralka by tam nemely poustet s jeho nazorem ze KLDR vlastne neni zlocinecky rezim.
14. 04. 2007 | 13:21

gesho napsal(a):

(ach s odpovedi nesetkavam se => souper slozil \-/ zbrane) coz <=> je, ze porazku prijal bez souboje
14. 04. 2007 | 13:29

Aha napsal(a):

Martin:

Pokud má být vaše argumentace účinná, neměl byste přímo lhát!

Ostatně mou odkazovaná videa dokazují, že říká pravý opak!

Lubomír Zaorálek z titulu své funkce navštívil KLDR několikrát a naopak tvrdí, že nelidský autoritativní režim KLDR přivedl tuto zemi do bídy, která by byla nepředstavitelná i pro válkou zbídačené Afgánce!

Proto nevkládejte vlastní myšlenky pod jméno, z nějž nikdy nezazněly!

Možná by vás naopak měl zarazit výsledek průzkumu Galuppova institutu, jenž mezi občany Jihokorejské republiky učinil v odezvu na proklamovaný test nukleární nálože KLDR v minulém roce.

Ze zmíněného průzkumu vyplynulo, že většina Jihokorejců (výsledek byl tuším kolem 60%), by se postavila na stranu KLDR v případě konfliktu rozpoutaného vůči KLDR Japonskem a Spojenými státy.

Zjevně nemají ani v demokratické Jižní Korei USA tak širokou podporu, jak se nám to snaží implantovat naši pravicoví politici... ;o)
14. 04. 2007 | 13:33

gesho napsal(a):

ach pane aha, toz dojemne to bolo, avsak zdam se sam byti z vasi hrdopysne argumentace vynechan...nazvouc mne primitivem lehke bylo, vsak prijmout satisfakci uz se nelibilo? >:)
14. 04. 2007 | 13:36

gesho napsal(a):

ze vy v te politice tak angazovan?
kde vy pracovnikem, kde zamestnan?

chytrolinem?
14. 04. 2007 | 13:39

Aha napsal(a):

gesho:

Vaše řinčení zbraní působí notně impotentně, pokud se stavíte na stranu útočné vojenské politiky současné vlády USA a naší pravicové reprezentace a přesto nejste alespoň nájemným žoldákem polovojenských guerill firem jako je Waterhouse či DynCorp nasazených mmj. Američany v Iráku!

Tam byste svou militantní energii uplatnil vzhledem ke svému politickému názoru lépe, než zbabělým schováváním se za záda těch, kdo je tam posílají umírat a nezákonně vraždit a znásilňovat... Patrně by to pro vás mohla být i první naplněná sexuální zkušenost. :o/
14. 04. 2007 | 13:40

gesho napsal(a):

ja si myslim a je to mym nazorem, ze jakakoli obhajóba pana zaoralka ac zalozena na pravdivem zaklade je protipravnim cinem
14. 04. 2007 | 13:40

Aha napsal(a):

Pak vám patrně nejde o pravdu, ale jakýsi osobní problém...
14. 04. 2007 | 13:43

Aha napsal(a):

Nejsem advokátem Zaorálkovým. Jsem pouze diletantským obhájcem jeho názorů, jež považuji za velmi fundované a precizní...
14. 04. 2007 | 13:45

gesho napsal(a):

tak dost, dle meho nazoru jste kokotem
14. 04. 2007 | 13:46

gesho napsal(a):

vyhibate-li se kazde otazce, ktera je mezi podradky polozena jste i hlupakem
14. 04. 2007 | 13:47

Ročník 53 napsal(a):

To Aha, jestli ve vaší "prokazatelné" logice musíte podpořit svůj argument invektivou, tak vaše argumenty nejsou tak logické jak myslíte, nebo jste jen nevychovaný.
Uvědomte si, že váš názor není faktem, ale jen vaším názorem. Jinak klesnete na úroveň "takybloggera", pana Marina Škapíka.
Jinak to, že jste mladší neznamená, že byste měl být chytřejší, nebo dokonce vzdělanější. Naopak zvláště ti mladší trpí netolerancí, neboť někteří mají dojem, že sežrali veškerou moudrost světa.
14. 04. 2007 | 13:47

Aha napsal(a):

Ostatně narozdíl od mnoha vlivných členů ODS, nebyl Lubomír Zaorálek členem KSČ, ale zaměstnancem České strany socialistické, která (pokud vám již paměť neslouží či jste nedával ve škole pozor) se aktivně podílela na demontáži reálného socialismu v ČSSR...

Potud jsou vaše nařčení z komoušství docela lichá a vylhaná.
14. 04. 2007 | 13:48

gesho napsal(a):

muzeme si sjednat ten souboj, samozrejme ze na mecci, jste preci dzentelman, kdyz se ohanite takovymi fundovanymi a preciznimni zalezitostmi
14. 04. 2007 | 13:48

Aha napsal(a):

Ročník 53: Jak toleranceplná námitka! ;o)
14. 04. 2007 | 13:49

Martin napsal(a):

FOR AHA:
nijak jste moje slova bohuzel nepoprel. opakuji, ze Zaoralek zpochybnval ze KLDR je zlocinecky rezim. netvrdim ze nerikal ze je nehumanni, atd, ok? argument z pruzkumeme verejneho mineni v Republice Korea jiz vubec nechapu. Pravicovi politici se snazi implementovat, ze USA maji podporu v Jizni Koreji? kde jste to vzal?
14. 04. 2007 | 13:51

gesho napsal(a):

nejste vy nahodou plnoNEhodnotnym clenem cssd?
14. 04. 2007 | 13:51

gesho napsal(a):

Aha napsal(a):
gesho:

Vaše řinčení zbraní působí notně impotentně, pokud se stavíte na stranu útočné vojenské politiky současné vlády USA a naší pravicové reprezentace a přesto nejste alespoň nájemným žoldákem polovojenských guerill firem jako je Waterhouse či DynCorp nasazených mmj. Američany v Iráku!

Tam byste svou militantní energii uplatnil vzhledem ke svému politickému názoru lépe, než zbabělým schováváním se za záda těch, kdo je tam posílají umírat a nezákonně vraždit a znásilňovat... Patrně by to pro vás mohla být i první naplněná sexuální zkušenost. :o/
14.04.2007 13:40:11
tohle mne vubec pobavilo, mate-li tedy chut se utkat najinem poli, volte sam, sem vsestrane nadan! do roka a do dne namalujme obrovske platno tak impozatni, ze vystihne vsechny nase nazory, slozme symfonii, tak jasnou a prec slozitou, ze bude mluvit nasimi usty...
14. 04. 2007 | 13:55

gesho napsal(a):

dokazte, ze za urazkami na me smerovanymi stoji opravdovy muz...
14. 04. 2007 | 13:56

Aha napsal(a):

Ročník 53:

Pokud mám volit mezi fundovaností člověka, jenž nechápe rozdíl mezi běžným turistou a účelově pozvaným ústavním činitelem a názorem Předsedou Branněbezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny České republiky, jenž má v tomto státě nejlepší zdroje informací a z titulu své funkce i hned po Ministru obrany České republiky největší zodpovědnost za obranyschopnost a bezpečnost státu, volím k vaší lítosti tu druhou možnost...

Snad je to tím, že narozdíl od vás jeho názory sleduji a analizuji. Nespokojím se s jednoduchým "bolševickyosvědčeným" návodem, "co si myslet", jako vy.

Po 26 letech masírování socialisticky institucionalizovaným "správným" názorem se naopak snažím ve zbytku života hledat relevantní informace a názory sám bez toho, aby mi někdo diktoval, jak si je vykládat.

Toť vše...
14. 04. 2007 | 13:59

Aha napsal(a):

gesho:
14.04.2007 13:40:11

tohle mne vubec pobavilo, mate-li tedy chut se utkat najinem poli, volte sam, sem vsestrane nadan! do roka a do dne namalujme obrovske platno tak impozatni, ze vystihne vsechny nase nazory, slozme symfonii, tak jasnou a prec slozitou, ze bude mluvit nasimi usty...
Odpovídám:

Zjevně nejste schopen splnit ani jedinou z deklarovaných pohrůžek. Snad by prozačátek stačilo sám, jen tak s kytarou zanotovat jednoduchou písničku, jako já na těchto nahrávkách:

http://www.itsystem.cz/pate...

;o)
14. 04. 2007 | 14:07

Martin napsal(a):

Divim se ze urazite lidi jenom proto ze maji jiny nazor nez vy. To je napak klasicky rys bolsevickeho mysleni, od ktere jste dle Vaseho nazoru oprosten. Pokud chcete srovnavat komunistickou propgandu s vladnim nazorem na americkou zakladnu, tak vam nejak uniklo, ze zde probiha normalni debata v niz, zda se mi, odpurci zakladen maji i vzhledem k nasi poloze mezi ruskem a nemeckem lepsi pozici a vyssi podporu medii. jo a kdyz uz tak dobre analyzujete, tak z tvrdym y
14. 04. 2007 | 14:10

Dita napsal(a):

Jen ten může být být ponížen kdo se poníží sám. A v Česku je to běžná záležitost.Americký radar v Česku nemá žádné opodstatnění, a už i diskuse o tom je ztráta času a peněz.Jsou zde v republice velmi vážné problémy a ty je třeba řešit, ne americké nápady.
14. 04. 2007 | 14:10

gesho napsal(a):

vezte, ze jsem schopen toho, co jsem doposud nasal a shodou nahod tu na private disponuji jednou spanelskou kytarou, tedy at se ukaze pravda
14. 04. 2007 | 14:16

gesho napsal(a):

ovsem samozrejme jsem myslel muziku vlastni...
14. 04. 2007 | 14:18

Zdenek Král napsal(a):

Jenom jediné,plně souhlasím s názorem pana JUDr. Pavelky na Zaorálkův článek.( Navíc se na rozdíl od "hrdinných" anonymů "Martinova" typu, nebojí podepsat.) Vždy mi zatrne, když čtu ubohosti, osočování a nadávky tvorů, podobných tomuto "Martinovi". Nejen že není schopen pochopit o co jde, snad to ani nečte. Jen plive jedovaté sliny.
14. 04. 2007 | 14:21

Aha napsal(a):

Martin:

Pokud jsou ze strany vládních činitelů užívány zavádějící či dokonce zjevně lživé argumenty

(např. na adrese http://www.radarbrdy.cz )

Pak mi tato debata rozhodně nemůže připadat "normální", jak ji charakterizujete vy, ale spíše "normalizační"...

Ostatně jedinými iniciativami, jež se pokoušely s vládou o problému debatovat, nebyly ony provládně orientované, ale právě ty oponentní. Již to samo o sobě vypovídá mnohé stejně, jako zarputilá neochota Minystryně obrany ČR, proklamovaně nejpovolanější osoby tohoto státu, jež by diskutovanou problematiku s občany probírat měla, na jakékoliv otevřené a veřejné debatě s veřejností participovat.

Svědčí to opět o dvojím výkladu:

Buďto je naše Minystryně obrany nezpůsobilá tuto otázku diskutovat, nebo sama nepociťuje dostatek důvěry v názory, jež formálně podporuje...
14. 04. 2007 | 14:22

Martin napsal(a):

for DITA: ono je treba videt trochu do budoucna a za ceskou kotlinu, ne vsechno co se netyka ceny chleba a masla je nepodstatne. tohle si britove a francouzi v 30. letech ze se jich stredni Evropa netyka, ze jsou dulezitejsi problemy atd.
14. 04. 2007 | 14:27

Aha napsal(a):

Narozdíl od paní minystryně má Lubomír Zaorálek alespoň tolik odvahy a lidské a politické slušnosti, že je prezentuje veřejně a osobně!
14. 04. 2007 | 14:29

Aha napsal(a):

Martin: Jak vidno, Britové a Francouzi či Němci a Dánové jsou i dnes natolik krátkozrací, že o "bratrskou pomoc" nynější neokonzervativní kliky USA nestojí...

Ostatně pokud nevíte, že onoho nepřítele Britů a Francouzů tehdy profinancovala a vyzbrojila zbrojařská oligarchie americká, pak opět jen planě plkáte a lživě zavádíte svou argumentaci do roviny, jejíž podrobná znalost spíše vypovídá proti současnému záměru USA... ;o)
14. 04. 2007 | 14:33

Martin napsal(a):

for AHA: je to skutecne od pana Zaoralka velka odvaha svezt se na vlne anti-americkeho populismu prizivovaneho evropskymi vlastniky zdejsich medii.a chci dodat ze dulezitost radaru spatruji spise v politicko strategickem. je dobre mist spojence v uzemi, ktere je pod masivnim vlivem trjuhelniku pariz, berlin moskva. male zeme mezi nemeckem a ruskem potrebuji mit kryta zada odjinud. kdo to proste ani po tolika historickych lekcich nechape a kdo povazuje legitimni obranu ceskych bezpecnostnich zajmu za rektalni alpinismus, tak ten uvazuje jednoduse. je to tak snadne navazet se do USA.
14. 04. 2007 | 14:34

Martin napsal(a):

AHA: UK, Francie a Dansko si to vzhledem ke sve poloze mohou dovolit
14. 04. 2007 | 14:35

Massa Bob napsal(a):

Já být hodný domorodec, vy mi dát skleněný korál a já vám dovolit postavit tu kulatou věc.
14. 04. 2007 | 14:38

Martin napsal(a):

pokud z toho navic kapnou nejaky dolace, v cem je problem? uz mi dejte pokoj vy rusofilove.
14. 04. 2007 | 14:40

Aha napsal(a):

Martin:

Naopak. Jednoduše a populisticky uvažujete zjevně vy! EU a NATO dnes zjěvně překáží agresivní útočné politice USA.

Tato země dnes již dokonale ztratila schopnost "samouživení" v situaci, kdy jediným efektivním průmyslem USA se stala pouze zbrojní a proválečná výroba.

Obětovat svou suverenitu státu, jejímž jediným způsobem ziskového zahraničního obchodu je vývoz smrti a rozpoutávání válek pro "spotřebovávání" artiklu na jehož výrobě a vývoji dnes takžka výhradně stojí ekonomika supervelmoci, která sama na zbrojení vydává více finančních prostředků, než celý zbytek Světa, je nejen nezodpovědností vůči občanům České republiky, jež se tímto aktem pokouší naše současná vláda učinit ze svých občanů nejen posluhovatele této mašinerie, ale i již v této chvíli spolupachatele příštích válečných zločinů, jichž se ještě USA připravují po Světě (po Afgánistánu, Srbsku, či Iráku) páchat.

Mnozí z nás si totiž ani neuvědomují, že Irácký lid (či potenciálně i Íránský) vlastně trpí za naše (evropské) hříchy!

Bylo to totiž již v roce 2000, kdy EU do světové ekonomiky vypustila fenomén, jímž takřka životně ohrozila ekonomiku USA! Tím fenoménem bylo Euro!

Již zjara roku 2001 newyorský Wallstreet Journal vydal alarmující zprávu, že životní úroveň střední vrstvy Američanů poklesla na hranici, na které byla v 70. letech minulého století a nadále klesá! Z poklesu americké ekonomiky také obvinila mmj. OPEC a zejména Irák a Írán, kteréžto země stály na špici těch, kdo začali obchodovat ropu zvýšeně (a takřka výhradně) v Euru místo v Dolaru. Wallstreet Journal varoval před příchodem zcela nového nebezpečného fenoménu, jímž mělo být "PetroEuro"!

Korunu celé věci navíc nasadil v té době Ahmadínežád, který vyjevil velkolepý plán otevřít v Teheránu ropnou burzu, jež by měla ropu obchodovat výhradně v Euru!

Toto a fakt, že obchodní deficit USA se vyšplhal na 5 a posléze 8% celkového objemu amerického zahraničního objemu a hospodářský růst poklesl hluboko pod 1% HDP (grafy dnes uvádějí 0,5% HDP za rok 2001), umožnilo to, aby současní neokonzervativní vládní mafie USA přišla v rámci Programu pro nové americké století (think-tank PNAC) se zbrusu novou "Obrannou doktrínou preventivních válek"!

Čekalo se jen na kataklyzmatickou událost jež by byla minimálně stejně alarmující, jako požár Reichstagu v Berlíně na začátku 30. let či Japonský útok na Pearl Harbor na počátku let 40.

Ta kataklyzmatická událost tehdy měla přijít neodkladně a stal se jí teroristický útok na WTC 11. září 2001...

Od té chvíle tvým oblíbeným válečným zločincům (v osobě George Walkera Bushe navíc usvědčeného organizátora pašování a dealování drog z Kolumbie, alkoholikovi a kokainistovi a FBI vyšetřovaného tuneláře několika ropných společností) nestálo v cestě nic k vedení té nejprotizákonnější válečné série od doby 2. světové války.

To je nyní pravý obraz USA, jimž se máme stát těsnými partnery (a bilaterální dohoda dvou zemí NATO mimo jeho pravomoc nic jiného není) a patrně již v brzké době i spolupachateli dalších válečných zvěrstev.

Z tohoto pohledu nejsou naše praktické kroky k destabilizaci celistvosti EU a obranyschopnosti NATO ve prospěch jediné vojenské mocnosti kroky sebezáchovné, jako spíše sebezáhubné!

Stáváme se takovým novodobým devotným Slovenským štátom novodobé historie a budoucnost nám to jednou pekelně spočítá...
14. 04. 2007 | 15:04

Vlasta Černická napsal(a):

Jestliže Američané se pokládají za demokraty pak nemohou dělat mezi politickými stranami druhého státu takové rozdíly. Stát určil kdo pojede a oni jako demokraté by to měli repektovat a jestli ne potom ať si radar umístí někde jinde a ne v naší zemi a neponižují náš lid.
14. 04. 2007 | 15:06

Ročník 53 napsal(a):

Pane Aha.
Vašich 33 příspěvků něco dokazuje. Vypadá to, že trpíte neomylností. Je to těžko léčitelné, ale je.
Přál bych vám uzdravení. Naděje je vždy.
14. 04. 2007 | 15:07

LEVAK napsal(a):

Ročník 53 už začal studovat a získávat vědomosti?
14. 04. 2007 | 15:10

Aha napsal(a):

Ročník 53:

Možná je pro vás degradující "vědět" a vaše "nevědomost" propůjčuje vám aureolu toho jedině správného názoru, ale veškeré, zde mnou poskytnuté informace, jsou snadno dohledatelné na Internetu a masivně je poskytuji i výše s náležitými odkazy.

To, že je pro vás nadlidské tyto informace vstřebat a náležitě analyzovat, neznamená (bohužel), že právě vy máte jediné relevantní právo rozhodovat o pravdivosti či nepravdivosti obrazu současného stavu Světa.

Má oponence vám a vám podobným nestojí na jednoduchých a populisticky jednovětných bagatelizacích, jako jsou ty vaše, ale na vyčerpávajícím popisu logických souvislostí.

Jestliže má být logická argumentace menší váhu, než jednoduché ideologické heslo dnešních mocivládců, pak je stav současného Světa o to alarmující...
14. 04. 2007 | 15:14

Petr napsal(a):

Soudruhu Zaorálku,
co je špatného na tom že si k sobě nechtějí pustit člena zločinecké organizace? Já bych si k sobě nácka nebo komouše do baráku taky nepustil.
14. 04. 2007 | 15:28

Petr napsal(a):

Aha napsal: "ale zaměstnancem České strany socialistické, která (pokud vám již paměť neslouží či jste nedával ve škole pozor) se aktivně podílela na demontáži reálného socialismu v ČSSR..."

Tím "podílením se! patrně myslíte aktivní kolaborací a prostitucí s KSČ v rámci Národní fronty???
14. 04. 2007 | 15:36

Aha napsal(a):

Petr:

Ten komouš je ústavním činitelem státu, po němž vyžaduji docela nevybíravě "laskavost"...

Pokud bych byl autoritou s nezákeřnými úmysly, pak by mne patrně ani nenapadlo požadovat laskavost od státu, v jehož zákonodárných orgánech zasedají komouši a náckové!

V opačném případě bych však musel srazit podpadky a v rámci zákonnosti jednat i s činiteli, jejichž politický názor je s mým neslučitelný.

Proč se ovšem Donald Rumsfeld objímal v minulosti se Saddámem Hussainem, či William Casey s Usámou Bin Ládenem, nebo proč George Walker Bush využíval vlivu a peněz prince nejfundamentálnější islámské země Saudské Arábie a rodiny Bin Ládenů v době, kdy byl FBI arestován za zpronevěru majetku společnosti, kterou vedl a (jako ne jedinou) dovedl ke krachu je pak otázkou...

Víte vůbec, že díky mmj. i Georgei Walkeru Bushovi patří nejfundamentálnějšímu islámskému režimu na Světě, Saudské Arábii celých 7% amerického výsostného území?
14. 04. 2007 | 15:43

Aha napsal(a):

Petr:

Tím podílením mám namysli založení ostravské organizace Občanského fóra.

Vám nevadí, že v ODS vesměs sedí právě mnozí bývalí aparátčíci KSČ?

Pak byste se svým "soudruhováním" měl započít i tam! ;o)
14. 04. 2007 | 15:45

Aha napsal(a):

Petr:

IMHO: Můžete mi popsat váš lví podíl na konci socialismu v Čechách?
14. 04. 2007 | 15:48

Aha napsal(a):

Petr napsal:
Tím "podílením se! patrně myslíte aktivní kolaborací a prostitucí s KSČ v rámci Národní fronty???
---------------------------
V dobách reálného socialismu neexistoval jiný způsob "přežívání", než kolaborace s režimem. Kolaborací s režimem byl již jen okamžik každoměsíční výplaty za práci pro blaho všeho socialistického lidu.

Pokud půjdu po logice takového myšlení, pak s režimem kolaborovalo 15 milionů Čechů, Moravanů a Slováků bez ohledu na to, zda podepsali Chartu 77 nebo Antichartu...

Pokud je kolaborace s režimem na této úrovni trestná, pak si minimálně 5 milionů občanů této země zaslouží exemplární trest!

Přál byste si pro ně koncentrační tábor FEMA, které pro své občany již dlouho staví po celých USA firmy Halliburton a DynCorp, jež budou stavět i "naši" americkou vojenskou základnu?

http://sandiego.indymedia.o...
http://video.google.com/vid...
http://www.prefer-statement...
14. 04. 2007 | 16:00

Ročník 53 napsal(a):

To Levak: na tvoji primitivnost stačí odpovědi třeba i malého dítěte.

To Aha: Takže je to neléčitelné. Nevidím u vás ani trochu snahy.

S lidmi, jako jste vy dva, nemá smysl ztrácet čas. Mám důležitější věci na práci, než polemizovat s neomylnými lidmi.
14. 04. 2007 | 16:18

., napsal(a):

To Aha.
Se Vám divím, že s nimi maříte čas. Jeden trotl, druhý pomatenec. Již Kristus říkal: Neházejte perly...
14. 04. 2007 | 16:32

hmm napsal(a):

Pan Zaoralek. Mavac pazi. Zvatlal slov. Vzruseny sasula. Mu za to plati obcane CR.
14. 04. 2007 | 16:48

blabla napsal(a):

Jen populistické blábolení pana Zaorálka. Šlo čistě o organizační záležitost, ne o politiku.
14. 04. 2007 | 16:52

ywetta napsal(a):

Mezi poslanci nesmí být činěn žádný rozdíl. Zdá se mi to účelové, jelikož radary budou zřejmě většinou všichni po příjezdu obhajovat, ale komunista by tak pravděpodobně nečinil, protože by byl více objektivní.
14. 04. 2007 | 17:12

ded napsal(a):

Zaorálku,ty máš hlavu fakt jenom na nošení brýlí. Blábolení neschopného populisty. vivat Zaorálek:)))
14. 04. 2007 | 18:10

yogumin napsal(a):

Zaoralkuv nick je: Aha. Legracni, a legracni je taky to, jak si zde honi politicke triko na predsedu partaje.

Proste standardni chovani veverky v klimakteriu.
14. 04. 2007 | 18:38

eště že žiju v ČR napsal(a):

furt se tu babráte jestli je někdo komouš nebo nekomouš a co takhle "Pokyny pro žadatele o nepřistěhovalecké vízum" kde je žadatel dotazován na otázky typu .....či jste se někdy zůčastnil genocidy?Co to je, jak tomu mám rozumět?Chápu že vízum asi nedostane každej ,ale ponižující dotazy jestli nejsem náhodou kuplíř nebo jestli sem se nezabíval prostitucí?Co by asi vyplňoval žadatel o vízum do ČR? Nevim kdo má patent na organizace typu KKK atd. fuck the ... jo a kurvy u nich asi nejsou ,no to je lituju
14. 04. 2007 | 19:22

gesho napsal(a):

ja to taky rikal, je to bud zaoralek sam nebo jeho otec/syn/manzel
14. 04. 2007 | 19:23

češka napsal(a):

Pan Zaorálek a jeho názory mne nepřesvědčují o tom,že by byl dobrým ministrem zahraničí.Jeho orientace na Rusko a Německo,kritika USA a neschopnost diplomatického taktu ho předurčují k roli poslance-štěkače,stejně jako dr.Rath.Chceme-li chápat svět globálně,tedy místo,kde velké země soupeří o vliv,pak by náš podíl měl být vyvážený a ne análně-speleologický,jak to předvádí tento politik.....
14. 04. 2007 | 19:24

V. Veit napsal(a):

Pane Zaorálek! Jste skutečně tak natvrdlej? V. Veit
14. 04. 2007 | 19:28

Aha napsal(a):

češka: Pak rektální speleologie jednostranně do jeskyně Američanů jest ona vyváženost?

Celý život jsem byl přesvědčen, že žiju v Evropě. Jak přestěhujete tuto zemi blíže ke Spojeným státům nevím, ale je opravdu interesantním názor, že máme opustit evropský kurz v zájmu vyváženosti...

Proč se nestat ve jménu "globální vyváženosti" součástí území USA - Evropa už je nám malá... ;o)
14. 04. 2007 | 19:35

Aha napsal(a):

yogumin:

Pokud jsou mé komentáře tak sofistikované, že je diletant, jako vy, snadno zamění se Zaorálkovými, cítím se vaším konstatováním notně poctěn! ;o)

A to bez ohledu na maglajz, co máte po braiwashingu pod plenou...
14. 04. 2007 | 19:42

Aha napsal(a):

Vcelku mne obveseluje názor nejzapálenějších propagátorů vojenské mocenské přítomnosti USA v ČR, když všechny odpůrce značkují cejchem bolševiků, komoušů a soudruhů a to jazykem, jenž si nezadá s kanálním slovníkem komunistického prokurátora Urválka...

Nějak jim patrně uniká, že proti vojenské základně USA v ČR se vyjádřila i polovina voličů ODS... Žeby podvratná buňka kontrarevoluce? Nebylo by tedy od ODS etické se těchto bolševických hlasů vzdát ve prospěch opozice, jimž je sama náhle přičítá, když se jí jejich názor nehodí? ;o)
14. 04. 2007 | 19:54

LEVAK napsal(a):

Pro Ročník 53 : Blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské!
14. 04. 2007 | 20:02

gesho napsal(a):

mne fascinuje, ze nekdo tak sofistikovany jako bluesman aha, muze byt pocten stotoznovanim s takovym primitivem a obhroublym demagogem jako ja z......k
14. 04. 2007 | 20:37

gesho napsal(a):

btw, nikdy jsem se nestotoznoval s nazory pana preeezidenta bushe jr. z bushe, ani s valecnou politikou usa, nadruhou stranu jsem si temer jisty, ze velka vetsina statu, byla-li by v pozici usa by postupovalo velice podobne, ale tohle "kdyby" je opravdu nebezpecne pouzivat. jsem ve svem presvedceni urcite pacifista(do jiste miry), ale samozrejme jsou v zivote situace, ktere je treba resit razne, jsem castecne zastupcem Laissez-faire politiky a liberalismu, ale zase je do jiste miry a sebranku z Libinstu nebo alespon nejake pre-komunisty typu sevcik nemusim nazorove, nadruhou stranu ekonomicka politika bushe mi zase semtam docela neprijde spatna, regan mel podobnou, ovsem zase za jine pol. situace...

mno to jen pro aha, ktery zde narknul uz nekolikrat,..
14. 04. 2007 | 20:50

kenavp napsal(a):

Zaorálku, Vy svou rudou minulost nezapřete, ať se snažíte sebevíc. Největší anomálií zdejších poměrů je, že zde vůbec nějaký komunistický poslanec je a beztrestně se může hlásit ke zločinecké minulosti své strany. Vaše spolčení se zločinci tohoto typu o Vás a Vaší straně vypovídá nejlépe, i když svou argumentaci halíte do rádoby demokratického hávu. Naši spojenci (Američané)by museli být dementní, kdyby si tyto exponenty zločinecké organizace a agenty cizí mocnosti zvaly na exkurze špičkových vojenských zařízení. Kdykoliv Vás vidím, slyším nebo čtu, dělá se mi z Vás špatně.
14. 04. 2007 | 21:42

Fakír napsal(a):

Tolik sprostoty a urážek lze přečíst pouze od příznivců USA a ODS. A ten kdo fandí USA je asi nevidomý, neboť nevidí, že to byly pouze USA, které použili proti civilistům nejstrašnější zbraň - atomovou bombu, Vietnam, Irák, Jugoslávie atd.pak Stalinovy zločiny jsou jen slabým odvarem toho, co činí USA v zájmu ovládnutí planety Země. A tomu musíme zabránit Pavelko. Podle slovníku Pavelky by člověk ani netušil, že je to "vzdělaný" muž, spíše dlaždič (aniž bych chtěl urážet poctivé dělnické řemeslo).
14. 04. 2007 | 21:59

etawiro napsal(a):

zde neplatí kdo je ponížen bývá povýšen - USA jsou hydra
14. 04. 2007 | 22:11

Mistr Jan Hus napsal(a):

Už jsme kolonií USA? Už to Sášenka Vondra zařídil? Dejte mi pane Zaorálku vědět, abych věděl, kde vlstně jsem.
14. 04. 2007 | 22:11

Miro napsal(a):

kde je Chocholoušek ??
14. 04. 2007 | 22:16

gesho napsal(a):

jan hus + ;) ale za reakci v blogu hanaka :)))

btw:2fakir.....ty ses zblaznil? atomova zbran pouzita v Japonsku by se dala brat jako veeeeeelmi slaby odvarek cinu Stalina, kterej nechaval pochcipavat cela mesta, jen aby oslabil postupujiciho nepritele, doufam, ze to byl jen joke
14. 04. 2007 | 22:21

Ročník 53 napsal(a):

Levaku, tak to bys měl mít zaručeno nebe. Nevím však, jestli to Ježíš Kristus myslel ta, že bere přednostně debily. Pokud ano, tak to já raději peklo, protože být s tebou je na palici. Vrať se do Bohnic a připravuj se na příchod do nebe. Ať tam jdete v houfu...
14. 04. 2007 | 22:55

muris napsal(a):

NEPONIŽUJTE? Já bych s chutí ponížila někoho, kdo by mi vlezl až do zadku, kdyby v uších neměl sirky!
14. 04. 2007 | 22:56

nastvany obcan napsal(a):

nedad vizum poslanci parlamentu CR na akci, na kterou poslance amici sami pozvali by bylo srandovni, pokud by se jednalo o ftip. v pripade ze je to realita je to naprosto sokujici!
(FYI: nejsem komunista a tato strana nema moje ani nejmensi sympatie)
Podporuji zavedeni viz amikum pri vstupu do CR. Jelikoz je zbytecne zarizovat nakladne snimace otisku prstu urcite postaci modra barva a papir, at si tu barvu z prstu drhnou nekde na hajzlu.
14. 04. 2007 | 23:49

NE ZÁKLADNÁM napsal(a):

Pane Zaorálku, já odmítám "posílené partnerství" s USA vzhledem ke kauze 11/9! Nezajímá mě žádná návštěva Marshallových ostrovů, zajímá mě REFERENDUM k otázce radaru v ČR. Podotýkám, že to kromě mě zajímá asi 70-80% občanů státu.
15. 04. 2007 | 05:38

amerika napsal(a):

CO je dovoleno bohovi,není dovoleno volovi.Co jsou Češi?
15. 04. 2007 | 17:13

NE ZÁKLADNÁM napsal(a):

pro "amerika: Co? Lidi jako ty, božský vole;-)
15. 04. 2007 | 19:39

LEVAK napsal(a):

Zrovna nedávno německá televize vysílala malý výlet do historie - dokumentární pořad o tzv. kubánské krizi v roce 1961. Sověti se tehdy pokusili o rozmístění raket v bezprostřední blízkosti USA, tedy na Kubě, m.j. se značným zpožděním za Američany, kteří již měli své raketové základny v Turecku. Svět tehdy stál na pokraji nukleárního inferna, a byli to zřejmě John F. Kennedy a Nikita Chruščov, kterým vděčíme za naši další existenci. Byla to náhoda, že je zanedlouho poté stihl podobný osud? Jednalo se v historii o první a poslední pokus jiného státu dostat své raketové základny do blízkosti amerických břehů. Vzhledem k „údivu“ americké vlády a její české „odnože“ nad negativní ruskou reakcí na současné snahy USA umístit své rakety v Polsku a u nás, neuškodí připomenout tehdejší reakci Spojených států na sovětský pokus. Nedíváme-li se na věc z ideologického, nýbrž strategického hlediska (a jen to je analyticky smysluplné), nelze tuto historickou událost opomenout.
15. 04. 2007 | 21:51

LEVAK napsal(a):

Pro ročník 53:Zjistil jsem teď,že Vám chybí inteligence vrozená a i získaná.Pokud se pokusíte můžete to ještě u druhého typu ještě trochu napravit!Podmínkou však je být tolerantní a mít cit pro demokracii.mezi komunistickým režimem let 1948-1989 a dneškem je jeden podstatný rozdíl. Za komunismu se směl chválit jen komunismus. Jaký by byl rozdíl mezi komunismem a demokracií, kdyby se za demokracie směly prosazovat jen demokratické názory? Žádný. Demokracie je diskuse a občan musí mít právo zastávat jakékoliv názory - musí být ovšem připraven, že proti nim budou ostatní ostře kriticky vystupovat.
15. 04. 2007 | 22:01

Ročník 53 napsal(a):

To jsem ti nějak hnul Levaku žlučí. To víš, když začneš urážet, musíš počítat s adekvátní odpovědí.
Jenže mezi námi je rozdíl, já už na tebe z vysoka kálím, protože debata s tebou je užitečná asi jako výcvik slepice Zory. Piš si vůči mně co chceš, mně nemůžeš urazit a odpovídat ti je ztráta času. Podej si s Aha ruce a plácejte se po zádech...
15. 04. 2007 | 22:33

Aha napsal(a):

Ročník 53:

Ty už běž do volepr.....

Blbost ti už stejně nikdo neodpáře a jak vidno, ani o to nestojíš. Nejsi ani demokrat ani cokoliv jiného.

Jsi prostě ten, ci drží vždycky tu fangli, z které nejvíc sype. ;o)

Ač se chci tvářit kultivovaně, nezapřu v nasranosti dělníka! :oD

Jako Miller, ani já na záchody nezapomínám, dělo-li se tam něco podstatného...
16. 04. 2007 | 01:04

Aha napsal(a):

LEVAK:

Ty krrráááso!

Jako že to tenkrát byl hodně velký průser!

Vůbec to tenkrát celé Pentagon a Moskva neodmávli jenom proto, že byl v kruhové pracovně náhodou Kenedy!!!

Ležet tam na břiše v absťáku Walker Bush, tak už je redukce lidské zvěře na 500 milionů duší (jak to ostatně plánuje think tank Projekt pro nové Americké Století)skoro 50 let živou realitou... :o/

Vůbec Kenedy udělal pro celou Planetu neuvěřitelné věci, a to právě jenom proto, že byl dost odhodlaný se v klíčových okamžicích postavit Eisenhowerovu Military Industrial Complex...

Dnes už prostě žádný Kenedy není - Temná moc může úspěšně završit své hodně špinavé dílo.

Jedinou útěchou snad může být, že to nepřežije ani blb, jako je Ročník 53! ;o)

Jak kdysi opsal Miroslav Holub pro svou sbírku "1970" z jedné zdi v New Yorku:

"Where is Lee Harwey Oswald just now, when we need him so much?!"
16. 04. 2007 | 01:18

Aha napsal(a):

Stejně:

Uvědomuje si ještě dnes někdo vůbec, jak obrovský význam pro naši vlastní existenci měla ona zvláštní telefonní linka, kterou nechal k nelibosti sovětské i americké generality zřídit John Fitzgerald Kenedy, ze svého stolu přímo na stůl Nikity Sergejeviče Chruščova, jen proto, aby si mohli ty důležité věci sdělovat přímo, bez balastu chrastících epolet? :o/
16. 04. 2007 | 01:28

Ročník 53 napsal(a):

Ty mně taky, Aha.
16. 04. 2007 | 05:42

gesho napsal(a):

videli jste snad vsichni v trpaslikovi, co by se vlastne s matickou zemi stalo, kdyby oswald nezakrocil a nakonec i kennedy sam.
16. 04. 2007 | 16:09

Bobr napsal(a):

Kdyby vybraná delegace byla opravdu hrdá na svůj stát,který svým způsobem zastupuje,tak by se nekompletní žádného jednání z důvodu neudělení víz pro ostatní členy delegace nezúčastnila.To pro mě jako obyčejného občana tohoto státu stačí, abych si udělal názor o zbývajících členech dlegace a o politicích obvzlášť.Jsou to zbabělci!!!
16. 04. 2007 | 21:43

LEVAK napsal(a):

Ročník 53 zase prokázal svou inteligenci řeznického psa!Jak to říkál Jan Werich,že nejhorší je srážka s blbcem!Poznal jsem i inteligentní dělníky,ale tady toto je soliter,který by mohl lumpenploretariátem.Takový Horst Wessel v českém vydání!V hlavě nic,duto,prázdno,ale zvlášť jsou dobře vyvinuty hlasivky.Slovní zásoba minimalizovaná na vulgarity.
17. 04. 2007 | 22:11

gesho napsal(a):

neberte si prosim do huby jana wericha
17. 04. 2007 | 23:14

Tomáš Marný napsal(a):

Milý Leváku, jak je pro vaši (snad jen politickou) orientaci typické, motáte všechno dohromady. Ike byl ke konci svého przidentství z vojenskoprůmyslového komplexu upřímně zoufalý. JFK zato v otázce Kuby a posléze raket bruslil a nechal se strkat kam libo, až ke konci (málem doslovnému) se zalekl a svitlo mu. Nasral si ovšem CIA, Pentagon i Lanskyho Kubánce, jeho brácha ještě i mafiánské odboráře. Šance na přežití mizivá, ale nám to pomohlo.
TM
18. 04. 2007 | 11:03

Aha napsal(a):

Tomáš Marný:

Z vojenskoprůmyslového komplexu byl zoufalý už jeho tvůrce Dwight Eisenhower! Ale ani on sám už nebyl schopen zastavit hydru, kterou splodil obzvláště, že ona stačila rozpoutat 2. světovou válku stejně, jako si na jejím konci připsat body za její "ukončení"... JFK se naopak nechával "strkat" velmi neochotně! Nakonec to byla ale jeho zásluha, že se pokusil obejít Military Industrial Complex přímými osobními jednáními se sovětskou stranou (respektive s Nikitou Chruščovem), čímž možná zabránil rozpoutání nukleárního pekla již na začátku 60. let.

Ale to už začínal educativně působit na jiném místě think tank Leo Strausse, jenž velmi nelibě sledoval kroky JFK.

Nadšené tehdejší studenty Leo Strausse máme příležitost sledovat aktuálně nyní, v jeji velmi temném díle ve Washingtonu, na Blízkém i Dálném Východě a prostřednictvím madame Jany Hybáškové, jejího sou...putníka Pavla Gabala a loyálního dlouhodobého adresáta (a pravděpodobně i přerozdělovatele) peněz German Marshall Fund, Boeing - Lockheed Martin, Exxon Mobil, Hullibarton či Dutko Group, Alexandra Vondry...

Světové dějiny nás stačily dohnat již i v České kotlině! Jen si nás, Čechy, zde z dlouhodobé perspektivy příliš nepřejí...
18. 04. 2007 | 19:51

Terry napsal(a):

Američané, neponižujte Česko !

Na to máme svoje politiky !!!!
20. 04. 2007 | 11:59

Aha napsal(a):

Co je to PNAC (Project for New American Century) tedy už víme!
(Kdo neví vyhledá si: http://www.blisty.cz/art/13... )

A nyní si provedeme malé cvičení na zmíněné téma:

Sasha Vondra, Václav Havel, Martin Šimečka, Ivan Vejvoda.

Najděte uvedená jména v seznamu signatářů PNAC:

http://www.king-george.biz/...
21. 04. 2007 | 21:44

Tamarkaa napsal(a):

Take bych zadne radary nepovolila dokud zde bude vizova povinnost vuci USA. Vizova povinnost svedci o vztahu USA k Ceske republice.
23. 04. 2007 | 15:15

Alaskan napsal(a):

Na chvilku jsem si rekl, ze Zaoralek ma pravdu. Co si to ta Amerika dovoluje? Ale...podivejme se na vec ocima toho druheho (sic!). Oni proste nechteji komunisty nechat cmuchat kolem jejich vojenskych zajmu, protoze cinsti komuniste maji s tema nasimi vrele styky. A pozlobit komunistu, to je jako pohladit po vlaskach :) Jen tak dal Ameriko, i kdyz nejsi idealni.
24. 04. 2007 | 18:09

Sud napsal(a):

Jenže v tom případě mají páně Obering a Graber trochu problém v situaci, že komunistická voličská základna a část parlamentu může mít rozhodující vliv na konečný verdikt...

USA žebrají mmj. i u našich komoušů - ne naši komouši u USA... Trochu podstatný rozdíl. ;o)
25. 04. 2007 | 21:32

Václav Douša napsal(a):

Bylo tady již zmíněno, jak je protiraketová základna vydána v šanc našemu rozhodnutí...zdá se mi to velmi směšné...asi tak jako v 68 jsme si dobrovolně pozvali bratrská vojska, že? Zdá se mi, že Američané vcelku ztrácí soudnost- nevpustit do země člověka na tak váznamném postu je vskutku skandální- myslel jsem si naivně, že studená válka a závody ve zbrojení jsou již minulostí, ale obávám se, že pro jednotu USA je třeba vytvářet fiktivní nepřátele a tím udržet jalousi vnitřní názorovou homogenitu. Obávám se, že komunismus by nevznikl nebyla-li by v kapitalismu bída - Chápu, že imperialismus je již nevyhnutelný a jednoznačná dominance USA nad naší zemí je holým faktem, ale trochu slušnosti by snad mohli mít.
28. 04. 2007 | 16:34

Václav Douša napsal(a):

PS: Obávám se, že ten, koho je třeba se obávat a kdo je v současnosti největším celosvětovím agresorem (hihihi hájícím asi nějakou nespravedlivou spravedlnost) jsou USA Morální dilema je nyní v tom, jestli se přidat k vítězům- USA a nebo ne. Já myslim, že USA si vystačí se svou vojenskou silou sami i bez radaru..atomovku už používat umí a nebojí se jí použít, protože vojensky nemají soupeře...takže vízum nevízum amíky tu teda nechci...můžou si v mocenských snahách podat s rusama ruce...
28. 04. 2007 | 16:47

Aha napsal(a):

Ministryně obrany ČR, President republiky, generál Obering i vrchní velitel NATO totiž ujišťují Rusko a zejména Putina, že systém nemá být namířen proti Rusku.

Dokonce Václav Klaus o tom jel přesvědčovat Vladimíra Putina do Moskvy.

Paní Hybášková ve své ústavní funkci i vy, jako diletant, toto ale vyvracíte a hrozíte ruským nebezpečím...

Tak kde je tedy pravda? Lže nám náš president, lže generál Obering, lžete vy nebo paní Hybášková?

Mám v tom trochu zmatek...

A pokud nás mají chránit rakety v Polsku a radar u nás před nebezpečnými a zlými lidmi z Ruska, jak to tedy zařídí?

To budou na těch 10 raketách v Polsku umístěny nukleární hlavice?

Nebo myslíte že je lepší (když tam tedy nukleární hlavice nebudou) dráždit více ty zlé nebezpečné lidi v Rusku, aby na nás konečně zaútočili?

------------

Pane Zaorálku, proč nás tedy ústavní činitel, paní Jana Hybášková přesvědčuje, že je třeba umístit v ČR americkou vojenskou základnu, kvůli nebezpečí z Ruska?
29. 04. 2007 | 13:48

Aha napsal(a):

Pardon! Link na její blog:

http://blog.aktualne.centru...
29. 04. 2007 | 13:48

Šotek napsal(a):

Pane Bože, Zaorálku, Vy si nedáte pokoj. Já bych ty komunisty nepustil ani na ulici, natož do USA.
Je i naprosto nepochopitelné, že je ještě někdo schopen jich volit a zastávat se jich tak jak to dělají socani. Komunisti jsou nereformovatelní, stačí sledovat jejich současnou rétoriku. Jsme snad již jedinou zemí, kde je ještě někdo bere vážně. No proč vlastně ne, když nám to zajistí koryta, že pane Zaorálku, Paroubku a další !!!
29. 04. 2007 | 21:03

Petr napsal(a):

Osudovou záležitostí může být RADAR. To je evidentně hlavní hrozba, kterou je třeba odvrátit, nikoliv kopat do Dolejše a jeho staříků a stařenek. Většina české veřejnosti a parlamentní opozice odmítá stavbu americké radarové základny na našem území. Zde jsou argumenty:

a) Demokracie

1. Vůle občanů k takto závažné otázce může být vyjádřena pouze prvkem přímé demokracie a to je referendum
2. Žádná politická strana neměla ve volebním programu do parlamentu umístění této základny na území ČR - proto o této otázce nemůže rozhodovat vláda a parlament ČR (kteří mají velice slabý a nestabilní mandát), ale pouze občané
3. Demokracie a právo občanů na informace a tím právo občanů rozhodovat o svém osudu jsou minimálně pošlapávána od roku 2002 - kdy se o této základně jedná na úrovni orgánů ČR a USA . Veřejnost o této skutečnosti není informována.
4. Orgány ČR neposkytují úplné a pravdivé informace o důsledcích umístění základny pro ČR a její obyvatele
5. V souvislosti s výstavbou základny je omezována demokracie v ČR -
viz zákaz demonstrace plánované na 29.1.2007.

b) Porušení stávajícího práva

1. Ztráta značného území ČR – území základny nepodléhá jurisdikci ČR, ČR ztrácí postavení suverénního státu
2. Právo ČR nebude moci být vykonáváno s velikou pravděpodobností nad americkými vojáky a nad zaměstnanci základen při kriminálních, nedbalostních a jiných porušení zákona
3. Dojde k nerovnoprávnému postavení občanů ČR proti příslušníkům cizích vojsk z hlediska práva a tím k narušení principu rovnosti a reciprocity občanů ČR
4. Porušení prohlášení Severoatlantické rady z roku 1997, že v žádném novém členském státě NATO žádné základny cizích vojsk nebudou
5. Porušení dokumentu Bezpečná Evropa v lepším světě, který byl přijat na úrovni EU 12. 12. 2003 v Bruselu

c)Bezpečnostní otázky

1. Protiraketová základna – radar, v případě vojenského konfliktu USA s některou velmocí se vždy stane prvořadým cílem úderu protivníka USA
2. Území ČR se stává cílem prvního úderu ,aniž ČR by musela nutně být ve válečném stavu
3. Útok na území ČR nemůžou orgány ČR ani občané ovlivnit
4.V případě vytvoření základny na území ČR Rusko s lítostí deklaruje,že bude muset přijmou odpovídající vojenská protiopatření , nejspíše zaměření svých raket na území ČR a možnost preventivního úderu (jaderného?),těchto raket v případě globálního konfliktu
5. O použití základny rozhoduje výhradně velení armády USA, ČR bude pouze s odstupem informována
6. Protiraketový systém USA do současné doby dle stávajících zkoušek je značně nedokonalý a nespolehlivý
7. Střet raket může mít nedozírné následky pro obyvatelstvo, kam tyto zbytky dopadnou –zamoření území
8. Zvýší se nebezpečí nehod a havárií techniky základny a dochází k růstu nebezpečí pro občany ČR
9. Vzroste nebezpečí ze strany teroristů v ČR a nebezpečí teroristických útoků na občany ČR v zahraničí

d) Zahraničně politické aspekty

1. ČR se takto zapojí do preventivních válek USA, které si USA vyhrazují vést v případě ohrožení vlastních zájmů USA
2. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi světovými velmocemi ale i mezi spojenci v NATO
3. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi světovými velmocemi a ke komplikacím v oblasti nešíření jaderných zbraní , zbraní hromadného ničení a omezení raket dalekého dosahu
4. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi ČR a zeměmi bývalého SSSR
5. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu závodů ve zbrojení mezi velmocemi
6. Vybudováním základny se změní k horšímu mezinárodní postavení ČR a role naší země v řešení mezinárodních problémů a posuzování zahraničně politických aktivit naší země
7. Od voleb v USA v roce 2008 se výrazně změní nazírání na řešení mezinárodních konfliktů a problémů silou. Budování základny v ČR je stejné jako budování Stalinova pomníku na konci 50let. Tenkrát svět stál před změnou ,jenom v naší republice jsme to neviděli.
29. 04. 2007 | 23:16

Petr napsal(a):

d) Technické otázky

1. Bude narušen příjem televizního, radiového a telefonního signálu
2. Bude nutno vytvořit značně široký koridor omezení leteckého provozu
3. Záření radaru ovlivňuje funkce citlivých přístrojů (například v letadlech)
4. Vzroste zatížení životního prostředí zářením z radaru a zdravotní rizika pro obyvatelstvo žijící v okolí radaru
5. Pro obdobné radary jsou zřizovány jaderné zdroje pro výrobu elektrické energie

e) Ekonomické otázky

1. Vliv výstavby základny na řešení nezaměstnanosti daného regionu je zcela zanedbatelný
2. Základna USA bude zásobována z USA, ekonomická výhodnost základny pro ekonomiku ČR bude zcela zanedbatelná
3. ČR bude nucena vynaložit prostředky na zabezpečení vnější ochrany základny,což povede k růstu nákladů na armádu na úkor potřebnějších resortů

4. Základna nepřinese žádný prospěch pro růst technologických znalostí ČR, jako investice USA v Zetoru, AERU,Temelínu…

f) Veřejné mínění

1.Obyvatelé ČR v své historii vždy odmítali umístění cizích vojáků na svém území bez ohledu na své ostatní politické postoje
2. S umístěním vojenské základny nesouhlasí většina obyvatel ČR (VII/2006-83%-průzkum MfDnes, X/2006 75% -Lidové noviny)
3. Možnost české kontroly vybavení a funkce základny je nulová

Výše uvedené problémy ohledně výstavby základny nejsou vyčerpávající, ani konečné,více na http://www.radiohalo.cz
29. 04. 2007 | 23:17

Mirda napsal(a):

vzhledem k tomu co delaji cesi tady v USA by bylo nejlepsi aby se viza nerusili vubec...ziji tady delsi cas a musim podotknout ze ten blbecek a podvodnik Klaus tady hral pekne divadlo a amici nejsou tak blbi aby mu na vse naleteli...takze viza dal a klidne jeste pritvrdit.
30. 04. 2007 | 16:28

Pavel Vesely napsal(a):

Vsechny komunisti zlikvidovat.Vidim ze jich litujete.Jsou to nejvetsi hnupi na svete.Jo mi Amici aspon muzem rict nasemu prezidentovi at jde do prdele.Zkus to rict policajtovi v cesku.Komunismus mozna neexistuje ,ale pozor podivej te jse na vladu.Ty uz nevi jak by tahali penize ,poplatky od chudych lidech.Aby jsi nahrabali do kapsy.To je vlada co.Mirda ma pravdu, Amici nejsou tak hloupe jak cesi misli.
04. 05. 2007 | 13:57

bastet napsal(a):

Amici ze nejsou tak hloupi, jak si myslime? Ja si naopak myslim, ze prumerny American je daleko hloupejsi nez prumerny Cech, at treba komunista. Ja osobne jsem urcite demokrat a komunisty fakt FAKT! nemam rada, ale nahodou jsem ted v Americe (uz 5 mesicu) a myslim si, ze uz jsem tak trochu Americany poznala, ale stejne me znovu skoro kazdy den prekvapi jejich hloupost. A to, ze nedali Cechovi vizum, at je to komunista nebo cokoliv jineho, me dost urazi, protoze i nase mala a ve svete celkem malo znama zeme by mela byt hrda na to, jaka je.
My, Evropani, bychom meli mit stejne pravo urcovat, jestli muze American vstoupit na nasi pudu nebo ne a je jedno, jestli volil Bushe nebo nekoho jineho!
21. 05. 2007 | 22:31

Jessy napsal(a):

http://e81995906811f7baf3cb... <a href="http://e81995906811f7baf3cb...">e81995906811f7baf3cb94141411e35e</a> [url]http://e81995906811f7baf3cb...[/url] [url=http://e81995906811f7baf3cb...]e81995906811f7baf3cb94141411e35e[/url] [u]http://e81995906811f7baf3cb...[/u] 51db5f58e300383915b4ea83c7fc983b
26. 08. 2007 | 08:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy