Hulení a schíza

17. 01. 2010 | 20:40
Přečteno 20708 krát
Dcera přestala chodit do školy, celé dny proleží v posteli, s námi prakticky nekomunikuje. Nedávno jsme skrz dveře zaslechli její hlas, jako kdyby s někým hovořila. Je jí sedmnáct a zhruba od patnácti let kouří marihuanu. Co máme dělat?

S podobnými otázkami a se žádostí o pomoc se na náš mobilní krizový tým při DPS Ondřejov obrací čím dál tím víc nešťastných rodičů. Mají strach, že se jejich potomek „zbláznil“. Určitých podivností v chování svého dítěte si všimli již zhruba před rokem, ale v poslední době se příznaky podivného chování u jejich dítěte zesilují. Po řadu měsíců rodiče vysvětlovali sobě i ostatním, že jde jen o opožděnou pubertu, ale nyní je zřejmé, že se jedná o něco vážnějšího.

Četné výzkumné studie potvrdily, že období od vzniku prvních prepsychotických příznaků po zahájení adekvátní léčby trvá průměrně jeden rok. To znamená, že po dobu dvanácti měsíců je dotyčný jedinec čím dál tím víc ovlivňován zpravidla nepříjemnými příznaky schizofrenní psychózy, především bludy a halucinacemi.

Rozvíjející se duševní onemocnění je obtížně rozeznatelné především ze dvou důvodů. Prvním z nich je fakt, že schizofrenie vzniká nejčastěji v období od 13-ti do 19-ti let, takže okolí má tendenci nápadnosti v chování považovat za bouřlivější projevy puberty. Druhým důvodem je fakt, že dvě třetiny jedinců v tomto období již má zkušenost s kouřením marihuany, neboli „trávy“.

Řada mladých lidí nezůstane u pouhé první zkušenosti, ale pokračuje v kouření dál. Marihuanu ve formě „jointů“, nebo „špeků“ konzumují v partě svých rovných, kde „joint“ koluje postupně z úst do úst. Pokud takovýchto „jointů“ zakoluje více nebo se jedná o tvrdší formu marihuany s větším obsahem THC, emoce, myšlení i chování „huličů“ se začínají poměrně rychle proměňovat.

V posledních letech se v České republice objevily zvlášť nebezpečné odrůdy zvané „skunk“, speciálně vyšlechtěné pod umělým světlem. Kde jsou ty časy, kdy se jezdilo „zahulit si“ do Amsterodamu v jeho typických „coffee shopech“! Dnes pěstují vietnamští imigranti (a nejen oni) ve sklepích pod speciálními lampami daleko rizikovější odrůdy trávy přímo u nás doma.

Vlivem velkého obsahu THC se někteří „huliči“ na základě sebemenšího podnětu nesmyslně řehtají, jiní se uzavírají do depresivní temnoty. O trávě je totiž známo, že zesiluje emoční stav, ve kterém se člověk nachází. Smutná nálada se proměňuje v depresi, veselá rozjařenost v tupou euforii. Vyslovené věty přestávají mít logický smysl, asociace se rozvolňují. Tyto stavy bývají často doprovázeny pocity vztahovačnosti, které mohou nabýt až charakteru paranoidních bludů.

Další vědecké studie prokazují, že dvacet procent schizofreniků onemocnělo po dlouhodobém užívání marihuany. Zrádné nebezpečí tkví v tom, že počáteční projevy schizofrenie jsou mnohdy velmi podobné projevům lidí silně ovlivněných THC. To vede k tomu, že příznaky rozvíjejícího se duševního onemocnění bývají dlouho nerozpoznány.

Skutečnost vyjde najevo až když se nemocný jedinec pod vlivem psychotických prožitků (bludů a halucinací) náhle dopustí nějakého akutního činu, například skoku z okna či napadení neznámého člověka. Poté zpravidla následuje nedobrovolná hospitalizace v psychiatrickém lůžkovém zařízení za asistence záchranky a policie. Zblázněným mladíkům a slečnám jsou podány utlumující léky s možnými vedlejšími nežádoucími účinky a někdy je nezbytné sáhnout k použití tzv. omezujících prostředků (kurtování a podobně). Bohužel se stále často stává, že hned na začátku onemocnění přidělí nezkušený lékař mladému člověku diagnózu schizofrenie. A tím je kariéra psychotického pacienta odstartována…

Kouření marihuany je častým spouštěčem schizofrenní psychózy zvláště u biologicky disponovaných jedinců. Kdyby se s THC na své cestě životem nikdy nesetkali, mohli by žít zcela normální život jako ostatní. Je až neuvěřitelné, jak je tato skutečnost mladými lidmi opomíjena, stejně však také lidmi z jejich okolí (učitelé, profesoři, rodinní příslušníci atd.).

Každá psychiatrická hospitalizace jednou skončí a propuštěný člověk se snaží vrátit zpět do života před „blázincem“. Většina „mlaďochů“ však nemá kolem sebe kromě blízkých příbuzných jiné lidi než ty, kteří patří do „cannabisové“ party. Jakmile se k nim zase připojí, bezesporu se dříve či později najde někdo, kdo jim „jointa“ nabídne a dotyčný jedinec zpravidla neodolá i přesto, že mu na psychiatrii vysvětlili, jakým nebezpečím je pro něj marihuana.

Lidé, jejichž aktuální život vypadá dosti bezútěšně, to udělají proto, aby si navodili dřívější příjemné pocity. Jiní po trávě sáhnou ve snaze zkrotit svůj vnitřní neklid. A to vskutku THC v krátkodobé perspektivě umí. Avšak v dlouhodobějším časovém úseku se obrátí proti člověku samotnému a nastane relaps neboli návrat schizofrenní psychózy. Tento relaps je zpravidla opět doprovázen hospitalizací, vyššími dávkami léků a kolo neštěstí se otočí o další obrátku.

S každým relapsem a případnou hospitalizací nemocný člověk o něco přichází – o kamarády, o partnerku, o práci… Z mnohaleté zkušenosti vím, že často je zapotřebí dvou až tří re-hospitalizací na psychiatrii, než nemocnému mladíkovi „docvakne“ úzké propojení mezi marihuanou a návratem psychózy. V těchto případech platí pro mé pacienty striktní zákaz konzumace „trávy“ v jakékoliv podobě. Nicméně znám pár pacientů, kterým se jakýmsi zázrakem podařilo negativní vliv THC dostat pod kontrolu a u nich jsem o něco tolerantnější. Stále jim však zdůrazňuji, že požívání marihuany nepatří do normálního způsobu života. Že podobné, ne-li příjemnější pocity mohou začít prostřednictvím běžných a bezpečných podnětů, jako je např. láska k blízkému člověku, měkký chleby s máslem a medem či plaváním v nekonečném moři.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

InuTak napsal(a):

No vida. Zde je názor profesionála. Děkuji, pane doktore.
17. 01. 2010 | 20:58

kolja napsal(a):

Tak nějak si představuju, že se má psát o drogách.
17. 01. 2010 | 21:04

Targus napsal(a):

To autor:

vřelé díky za tento příspěvek. Obávám se, že toto nebezpečí hulení je veřejnosti zatím zcela neznámé. Tato děsivá skutečnost by si jistě zasloužila daleko větší publicitu, než pouhé zveřejnění na nepříliš navštěvovaných blogových stránkách.
17. 01. 2010 | 21:14

Demosthenes napsal(a):

Dotaz na autora: Píšete - Další vědecké studie prokazují, že dvacet procent schizofreniků onemocnělo po dlouhodobém užívání marihuany.... Nemohl byste poskytnout konkrétní citace. Děkuji
17. 01. 2010 | 22:08

Al Jouda napsal(a):

A co takhle té dívce nasekat rákoskou na holou pr..l ? Třeba by přestala kouřit.
17. 01. 2010 | 22:12

Lena napsal(a):

No, tak souvislost mezi marihuanou a schizofrenií jsem poprvé slyšela od psychologa v manželské poradně. Tak nějak se to potenciálně týkalo mého bývalého manžela. Dál být vyšetřován nechtěl, radši se se mnou rozvedl. Hrozně jsem se tomu tenkrát divila - tedy té souvislosti, nikoliv rozvodu. Bylo mi řečeno, že se to může spustit dokonce po jednom použití. Je to možné?
17. 01. 2010 | 22:25

alesdrobek napsal(a):

Pane doktore, jako odborník jste buď zaujatý, nebo nemáte nejčerstvější informace. Nevím, odkud pochází váš údaj o souvislosti mezi marihuanou a schizofrenií, nicméně nejnovější fundované studie dokazují, že taková souvislost je velice pochybná. Přinejmenším pro ni neexistují žádné důkazy.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov...

http://www.reuters.com/arti...

Velice čerstvá studie, která vyšla v Journal of Clinical Psychopharmacology (http://www.ncbi.nlm.nih.gov...) dokonce ukazuje, že orálně podávané syntetické THC pacientům se schizofrenií naopak pomáhá.

Prosím vás, v zájmu korektní diskuze o této vážné a důležité problematice, abyste svůj článek přinejmenším poupravil.
17. 01. 2010 | 22:28

alesdrobek napsal(a):

Zapomněl jsem ještě na jeden:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov...

"Závěr: Z existujících důkazů je nepravděpodobné, že těžké užívání cannabisu způsobuje nezvratné poškození mozku, zejména adolescentů, a že cannabis může mít na mozkové struktury naopak pozitivní vliv. Její neurochemické interakce s dopaminergními drahami však mohou mít nepříznivé následky, zejména u geneticky náchylných jedinců."
17. 01. 2010 | 22:38

Honza napsal(a):

"dvacet procent schizofreniků onemocnělo po dlouhodobém užívání marihuany" je impozantni cislo (sice bez citace,ale budiz), ale co to znamena "dlouhodobe uzivani"? Jeden joint tydne? nebo jeden joint denne? pet jointu denne? Takoveto 'detaily' jsou klicove.

Odhaduji (nejsem doktor, strilim od boku, ale urcite na toto tema existuji podrobne studie) ze minimalne 95% kuraku marihuany jsou rekreacni kuraci, tedy zde nelze mluvit o dlouhodobem uzivani a riziko schizofrenie je minimalni. Marihuana samotnou schizofrenii nevyvolava, pouze zvysuje riziko propuknuti u lidi s dispozicemi ke schizofrenii. U kolika schizofreniku z tech 20% by schizofrenie propukla i bez koureni marihuany?

Pan doktor zde presentuje (zamerne?) jen jeden, zaujaty, pohled na vec.
Pokud primer prevedu na alkohol: existuje mnoho lidi-alkoholiku, kterym alkohol znicil zivot - zakazme alkohol! Zde vynikne absurdita boje proti marihuane tohoto stylu - alkohol je, mereno poctem znicenych zivotu, rizikovejsi nez marihuana a dalsi lehke drogy...

Ostatne jezdit autem je jednoznacne nebezpecnejsi nez kourit marihuanu...s tim by se take melo neco delat .-)
17. 01. 2010 | 22:50

dusandvorak napsal(a):

Milý Martine,
schizofrenie může vzniknout pouze u disponovaných jedinců!
U těchto pacientů je jedno, jestli je to chlast, tráva, či cokoliv jiného.
Epidemiologické studie ukazují, že zprávy o vzniku schizofrenie z cannabis jsou blud. Tou nejjednodušší zprávou jsou reálná čísla z terénu. Podíváme-li se na stoupající počty uživatelů cannabis, měly by tomu odpovídat i zvyšující se počty lidí se schizofrenií, což se nepotvrzuje, stejně jako se to nepotvrdilo po boomu v Holandsku.
Není snad obor, ve kterém by se věděcké zprávy falšovaly natolik, aby výzkumy financované mafiemi jako je DEA apod. s následnými bombastickými titulky o schizofrenii a její vazbě na cannabis, se následně ukázaly jako podvrh.

To nic nemění na faktu, že mladý člověk nemá z řady důvodů užívat jakékoliv drogy a prevence by neměla zamlčovat žádná rizika. Pravdivá by měla být vždy.
A výše uvedené "naplácat na zadek" není někdy vůbec od věci, pokud to není jediný projev vztahu rodičů k dítěti.
Dušan Dvořák, http://www.konopijelek.cz
17. 01. 2010 | 23:03

iga napsal(a):

Taky mi ten clanek pripada bez citaci a poradnych cisel dost protikonopne zaujaty.
Skoda, kdyz psal MUDr. Nespor filipiky proti alkoholu, tak to mel vzdycky perfektne podlozene spoustou odkazu na klinicke studie.
To se hned lip diskutovalo...
Myslim, ze otazky Honzy jsou na miste a pripojuji se k zadosti o odpovedi.
U marihuany jsou ta presna cisla vice nez na miste, hulici maji bez nich pocit, ze jde o propagandu. Vyvratit nazor, ze koureni marijany je bezmala zdrave by pak na zaklde solidni klinicke studie mnohem jednodussi.
17. 01. 2010 | 23:10

Suchec napsal(a):

Drobek:
Koukám, že pán není jen ekonomický, ale i medecinský wohnout.

Al Jouda:
To nepomůže. To je úplně mimo mísu. Bohužel. Jó, kdyby to bylo tak jednoduchý.
17. 01. 2010 | 23:15

eM napsal(a):

Jestli hulilo 20 % populace, tak je jasne, ze v pripade, ze mezi THC a schizofrenii neni ZADNA spojitost, pak mezi schizofreniky musi byt 20% hulicu. (Zalezi na tom, co se mysli dlouhodobe) Nejsem si jist, ale podle me je 20 % pomerne realistickej odhad, takze nechapu, kvuli cemu je ten humbuk.
17. 01. 2010 | 23:37

Lex napsal(a):

Autor
Zle, nedobře dopadnete na tomto fóru, pane doktore Jarolímku.
Sesypou se na Vás jako vosy, oni přece jsou lepší odborníci, oni vědí všechno líp. Jejich heslo je: marihuana, nejlepší přítel člověka, na druhém místě pes, na třetím kůň, na čtvrtém místě táta nebo máma. Huliči, smažky. Kdo má odmítavý názor na drogy, marihuanu obzvlášť, je podezřelý ze spolupráce s mafiemi placenými výzkumníky, jako byste to nevěděl! A kdybyste si nebyl jist, zavolejte magistra Konopné apatyky královny koloběžky, on už bude vědět.
17. 01. 2010 | 23:47

HANKA napsal(a):

milí diskutující: konopí je léčivá rostlina. A to si prosím nejdříve prověřte tím, že se budete vzdělávat čtením odborných publikací a rozhovory s vyléčenými:rakoviona, alzhaimer, roztrouš. skleroza, kožní defekty včetně kožní rakoviny a MNOHO jiných dalších neduhů. Pokud se nebude nesmyslně používat jen pro zábavu a rozptýlení,tak nám bude velmi pomáhat. Nehledě na její další technické využití: provazy , látky, jídlo-olej, stavebnictví, pohonné hmoty atd. atd. Studujte , čtěte , diskutujte se SKUTEČNÝMI znalci a odborníky a PAK KRITIZUJTE. 20% ze 100% shizoušů si za to asi opravdu může samo, protože to zřejmě přeháněli tak dlouho, až jim šiblo. Tak dlouho se chodí se džbánem.....Ahoj a podívejte se na film ÚTĚK PŘED LÉKEM- RUN FROM THE CURE
18. 01. 2010 | 01:06

george napsal(a):

Kdo s čím zachází...
http://czreportnews.blogspo...
18. 01. 2010 | 02:04

Qwer napsal(a):

Pane Dvořáku.
Vaše neobjektivita při vychvalování účinků marihuany je neuvěřitelná.
Co mám dělat, aby mi narostly znovu vlasy? Mám si mazat pleš konopným olejem číslo tři?!
18. 01. 2010 | 05:35

Vl. Nečas napsal(a):

"Dnes pěstují vietnamští imigranti (a nejen oni) ve sklepích pod speciálními lampami daleko rizikovější odrůdy trávy přímo u nás doma."

Proč se pořád dokola zdůrazňuje (nejen Vy),že jsou to především vietnamští imigranti?
Souvisí to snad nějak s tou marihuanou? Zbytečné a očerňující.
Jinak souhlasím, nic se se zneužíváním marihuany mladými lidmi nedělá, ačkoliv i čísla NMS to potvrzují. A co na to národní protidrogový koordinátor? NIC, mlčí. Tak mu dále dávejme ceny a prokazujme úctu. Podařilo se mu za dva roky snížit rozpočet na protidrogovou politiku ze 110 mil. na 85 milionu.
Zde napněte síly, odborná veřejnosti.
18. 01. 2010 | 07:39

daniel rejzek napsal(a):

Myslim si, že tento článek je objektivním upozorněním na možné nebezpečí,které může marihuana způsobit. Rozhodně si nemyslím, že by pan Jarolímek nějak účelově argumentoval proti marihuaně jako takové.

Děkuji za článek.
18. 01. 2010 | 08:52

Marduk napsal(a):

Odhaduji, že čistě pozitivní THC rauš se u mě dostavil v c. 20% případů, ve zbylých jsem se mj. více či méně potýkal s Vámi zmiňovanou vztahovačností/paranoidními bludy. Když to srovnám s výletem na Kokořín... Nic moc. :)
18. 01. 2010 | 08:58

Jan napsal(a):

V článku je až příliš silných slov na to aby se dal považovat za důvěryhodný. Mimoto scela jistě lze najít daleko odbornější studie, které naopak budou v určitých formách duševních poruch marihuanu doporučovat.

Jinak zákeřný skunk mě fakt dostal :-)
18. 01. 2010 | 09:04

Pepan napsal(a):

Vl. Nečas : Proč zbytečné a očerňující? Není snad důležitější, jestli to je či není pravda?
18. 01. 2010 | 09:04

Robert napsal(a):

Neseriózní a tendenční článek. Tímto článkem autor nikomu nepomůže.Ani uživatelům (psychická závislost-boj sám se sebou).Ani neuživatelům (konzervatismus a strach).
18. 01. 2010 | 09:20

Kim napsal(a):

Kouřím trávu dlouhodobě a intenzivně, znám spoustu lidí co to dělají.. a nikdo z nich neni schizofrenik, nikdo by v životě nikoho nenapasl ani nemá deprese ... prostě si zahulím chvíli jsem zhulený a za takové dvě hodiny sem uplně normální, dám si kafe a sprchu a uplně normální, žádná známka po trávě. Jak píšete vysoce nebezpečné skunky jsou vhodnou směsí setého a indického konopí šlechtěné tak aby uživatelé nebyli unaveni ani v depresi.. veřte nebo ne, ale nepište o tom co sám neděláte..
18. 01. 2010 | 09:29

Targus napsal(a):

To Al Jouda, Suchec:

Pětadvacet na holou by měli především dostat rodiče té sedmnáctileté slečny, která si nyní pokecává sama se sebou.
Velice se mi líbí odvykací program, který spustil jeden můj známý. Když zjistil, že jeho potomek činí, co se mu nelíbí, zastavil všechny penězotoky. Při prvním pokusu o domácí krádež ho ztřískal jak koně s upozorněním, že jestli půjde na policii, zařídí mu pobyt v base patřičným trestním oznámením. Za zhoršený prospěch, resp. opakování ročníku na střední škole potomkovi slíbil odhlášení ze školy a okamžitý nástup do práce - výsadba stromků v lese. Pokud ne, vyhazov z baráku. Podotýkám, že šlo o "pouhé" kouření obyčejných cigaret.

Sám jsem seznámil své potomky s velice obdobným přístupem k případnému problému s jejich chováním a prospěchem, když přišli do tzv. telecích let, s drobným vylepšením, že od patnácti musejí o prázdninách na brigádu. Zatím to zabírá.
18. 01. 2010 | 09:47

kasparek napsal(a):

Kouřím marihuanu cca 9 let. Řeči o "tajemném zlém skunku" pane autore Vás staví do pozice, kdy ti co to kouří Vaše názory nemohou brát vážně, protože při takovémhle vyjádření už jsou všechny ostatní pochybné.
Kdysi jsem hledal (a dokonce i zapojil známé lékaře do hledání) po konkrétních informacích na toto téma. Osobně bez úspěchu, ale přiznávám, že nejsem lékař a nemám ty stejné zdroje. Nicméně Váš článek musím označit za přinejmenším sporný. Je ze stejného ranku, jako když nějaký teenager bude slepě psát o výhodách, bez zmínky o nebezpečí.

Ad topic : lidé s fyzickými predispozicemi ke schizofrenii by neměli asni pít alkohol a snad ani kávu a čokoládu, pokud budeme technické testy brát smrtelně vážně.
Nechci se stavět do role, která by nebezpečí této hnusné nemoci snižovala, ale irituje mne těžká manipulace s fakty a statistikou.

1. Kolik lidí v ČR onemocní ročně schizofrenií.
2. Kolik z nich pravidelně kouřilo marihuanu
3. Kolik ze skupiny 2 užívalo i jiné (povětšinou horší) látky v nezřízené míře.

Závěr: lidi neblbněte. Myslete mozkem a nechovejte se jako americký spotřebitel. Tráva je droga jako každá jiná. Má své plusy i mínusy. Osobně mi sedí více než alkohol a společenské důsledky jejího užívání jsou taktéž mnohonásobně menší.
18. 01. 2010 | 10:04

alois napsal(a):

Je až s podivem, jak výstižně popsal pan Jarolímek jedno období mého života. Jsem rád, že už jsem z toho "kola neštěstí" venku. Nejsme všichni stejní, ale nikdo z nás dopředu neví, zda není ten, jehož dispozice se spojí s vlivy stresu, apod. Přeji všem, kteří se s tím perou hodně síly a trpělivosti. Ale taky schopnosti, vážit si toho "měkkého krajíce s medem", např. Ještě jednou díky.
18. 01. 2010 | 10:13

scientist napsal(a):

V posledních letech se v České republice objevily zvlášť nebezpečné odrůdy zvané „skunk“, speciálně vyšlechtěné pod umělým světlem. Kde jsou ty časy, kdy se jezdilo „zahulit si“ do Amsterodamu v jeho typických „coffee shopech“!

a kde, vážený pane, myslíte, že ten skunk asi tak vyšlechtili? Asi prodavači trpaslíků někde v Chebu... S těmi Vietnamci jste tomu dal korunu. Stačí pár desítek organizovaných idiotů a z 50tis. Vietnamců se jako mávnutím proutku stane banda nebezpečných živlů rozsévající schizofrenii.
18. 01. 2010 | 10:14

scientist napsal(a):

pepane je to stejně irelevantní, jako informace, že Češi vraždí neboť každoročně máme v ČR pár desítek vražd. S takovou "pravdou" se děte bodnout.
18. 01. 2010 | 10:19

Petr H. napsal(a):

Na každém šprochu je pravdy trochu. Sám jsem kuřák marihuany, měl jsem problémy s alkoholem. Po 1,5 roční abstinenci a docházení do kruhu přehodnocuji i svoje hulení, které jsem vždy obhajoval. Bohužel princip závislosti funguje u všech drog stejně a jestli jdete kratší kopec jako u alkoholu nebo delší kopec jako marihuany je jedno. Důležité je vědět, že příčina sklidí následek dříve nebo později. Ve svém okolí už jsem pár lidí potkal co se potýkají s konopnou psychózou. Hulili léta bez následků a pak to přišlo bez varování. Stejný princip a problém co já mám s alkoholem. Pil jsem hodně, dneska když bych se napil, tak vím že budu mít 4 dny depku a že mě to úplně deklasuje. Rád bych tomu předešel u marjány, ale není to jednoduché. Nedoporučuji denní hulení i když jenom jednoho špeka, aspoň hulit jenom o víkendu nebo nejlépe se na to vykašlat po určité době úplně, když informačně člověk drogu vyčerpá a zhulenost považuje za běžnou realitu. Říkám je to můj pohled na věc po deseti letech hulení a zkušenostech se závislostmi. Nikomu nic nenutím, zkušenost je nepřenosná a každej si na to musí příjít sám, jen poskytuji svoji informaci.
18. 01. 2010 | 10:36

Lex napsal(a):

Autor
Jo, pane doktore, a ještě propříště: Při připisování jakékoliv špatnosti jakékoliv národnosti si uvědome, že tak smíte činit jen podobně jako Henry Ford první se svým modelem FORT T. "Můžete si vybrat jakoukoliv barvu, když to bude černá.",- můžete to připisovat jakékoliv národnosti, pokud to bude "čecháček". Jinak Vás uklovou. Jako byste neznal "politickou korektnost".
18. 01. 2010 | 11:21

siven napsal(a):

Je vskutku zajímavé, jak všichni aktuální praktikanti se ozývají jako na povel a svůj návyk jak přes kopírák homogenně obhajují.
"Já to nějakou dobu hulím, žádné následky nepociťuji, vyspím se z toho", atd... připomíná mi to debaty o zákazu kouření v restauracích.
Marihuana pochopitelně není crack ani kyanid, ale březová voda také ne. Dlouhodobé používání se podepíše na každém, rozdíl je pouze v míře dopadu.
Stejně jako bungee jumping. Ano, když to zrovna děláme, je to taky príííma odvaz. Ano, párkrát se to dá přežít bez úhony. Ale dlouhodobým skákáním si chtě nechtě dohuntujete páteř.

Ty argumenty ve stylu "já hulím už tři roky a nic na sobě nepozoruji" jsou opravdu tragikomické. Také znám pár jedinců, kteří "na sobě nic nepozorují", avšak tyto závěry jsou ve shodě výhradně s jejich vlastním egem, popřípadě partou huličů. Vně už taková pohádková shoda nepanuje.
Ale každá rada marná, komu není shůry dáno, musí si tím projít sám. Některé věci však vrátit nelze.
18. 01. 2010 | 11:25

Flash napsal(a):

smutny, ze veci ktery poskytujou nejvic moudrosti a poznani jsou ty nejvic zavrhovany a clovek za kazdou cenu hleda zpusob jak to ocernit.. ja sam ted bojuju se zavislosti po dvou letech, muzu rict ze celkem uspesne.. totalni navrat ze shuleny reality do normalni muze bejt stejne prekvapujici jako prvni spek :O nektery hulici na to asi neprijdou
18. 01. 2010 | 11:33

alesdrobek napsal(a):

siven - tragikomický je váš argument. Zřejmě rozlišujete jen mezi dvěma stavy - huličství/abstinence. Ale ono je spousta úrovní mezi tím, víte?

Stamiliony lidí po celém světě si občas zajdou na pivo, otevřou k večeři láhev vína nebo si k nějaké příležitosti dají panáka. A přitom "na sobě nic nepozorují." Někteří to ovšem nezvládnou a propadnou tomu. Měl by se kvůli nim zakázat alkohol včetně piva a vína?

Stamiliony lidí si sem tam ubalí jointa, po práci, na zahradě, ve společnosti, když je dobrá nálada. A "nic na sobě nepozorují". Někteří to ovšem nezvládají a propadnou tomu. Mají se kvůli nim zavírat i ostatní do vězení?

Stamiliony lidí si občas rády dají kousek čokolády, dortu, zákusku a kafe. A žádné negativní důsledky "na sobě nepozorují". Někteří to nezvládají a sežerou tři tabulky denně a vypijí pět šálků kávy denně. Má se kvůli nim zakázat čokoláda, cukrovinky a káva?

A tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Zamyslete se, sivene, čí argument je tady vlastně tragikomický.
18. 01. 2010 | 11:52

Petr H. napsal(a):

to ales drobek - ano, máte pravdu, ale stamiliony lidí po celém světě nevnímají ty informace v jak závažný problém může jejich občasné užívání drog nabobtnat.
18. 01. 2010 | 12:07

siven napsal(a):

alesdrobek - Chválabohu za vaši reakci, mluví sama za sebe. ;)

Pro případ, že jste nepochopil význam výrazů "praktikanti" a "dlouhodobé používání" : Řeč je o chronických konzumentech.

O těch, kteří si "sem tam ubalí", jsem se tedy vůbec nerozepisoval.

Ale Vy k nim pravděpodobně nepatříte. Vaše hysterické vytahování zákazu alkoholu, čokolády, kávy (přičemž o zákazu marihuany jsem se ani slovem nezmínil...) je totiž flagrantním diskusním stereotypem závislého člověka. Jedno jestli kuřáka, huliče, alkoholika, nebo narkomana, mají stejná slohová cvičení, akorát s prohozeným názvoslovím.

Lidé kteří dokáží všeho užívat s mírou, která je neohrožuje, nepotřebují řešit něco, co se jich netýká a ustrašeně hystericky štěkat.
Takových je ovšem málo.
A pokud jsou alespoň trochu v obraze, rozhodně je necharakterizuje zlehčování čehokoli, tzn. i k riziku nadměrné konzumace kávy, či sladkostí, se vyjadřují kriticky. Natož ke konzumaci nikotinu, THC, či alkoholu.
18. 01. 2010 | 12:25

siven napsal(a):

Petr H. - Ano, máte pravdu důležitá je maximální informovanost.

Ovšem ze strany erudovaných lidí. Informace podané silně zaujatými lidmi (ať už pro, nebo proti) jsou jednak bezcenné, ale mohou být i nebezpečné (když padnou na úrodnou půdu).
18. 01. 2010 | 12:28

kasparek napsal(a):

to siven - hehe
je hezke ze jste uz automaticky smahem vsechny hulice odmavnul jako neduveryhodny zdroj informaci. Predpokladam, ze tim duveryhodnym ma byt informace od nekoho, kdo se s danou problematikou nikdy nesetkal.

Slovo droga v nas vsech vyvolava negativni postoj zcela automaticky. Dulezite je, zda dokazete i o drogach diskutovat, nebo jenom veset ty druhe na lampy.
Alkohol je rozsirenejsi, nebezpecnejsi a ma na svedomi i mnohem vice nasledneho nasili a skod nez marihuana. A to presto, ze ozrale hovado, ktere se po 10ti pivech naboura, ale taky si potahne z travy je automaticky evidovan jako pripad s pouzitim drogy - marihuany ovsem. Alkohol je u nas akceptovany, protoze ten piji vsichni. Trava je moderni, pro ty mlady a to se nebude povolovat.

A presne to je ten duvod, proc se nevede zadna diskuse. Pouze se plivou nesmysly od podobnych pantatu. Osobne bych si s panem doktorem rad pokecal, protoze je mi jasne, ze i on ma pravdu.
18. 01. 2010 | 12:33

alesdrobek napsal(a):

siven - "Lidé kteří dokáží všeho užívat s mírou, která je neohrožuje, nepotřebují řešit něco, co se jich netýká a ustrašeně hystericky štěkat"

Díky za tuhle reakci, ta mluví opravdu za vše.
18. 01. 2010 | 13:18

Lena napsal(a):

Jako vždycky stejní diskutéři se stejnými argumenty.

Sivene, nedejte se.

Já jsem se dostala do skupinky huličů marihuány, byť sama nesnáším ani cigára. Začala si s nimi jedna zaměstnankyně mého zákazníka. Dáma veskrze nadaná, výborná obchodnice, které to pálilo, která znala jak praktickou stránku mužského řemesla, tak měla teoretický nadhled a znalosti. Dělala svému zaměstnavateli naprosto vynikající službu, získávala velké zakázky (rozhodně větší, než jaké měl původně zákazník v úmyslu), prostě poklad pro firmu. Ovšem postupem doby se začala měnit, a to poměrně rychle. Začala totiž hulit a vysedávat na internetu. Nakonec odešla z práce, v další nevydržela, začala jako OSVČ, což jí taky nešlo a nyní už o ní nemám žádné zprávy. To, že hulí, jsme ovšem hodně dlouhou dobu nevěděli, mysleli jsme si jen, že propadla internetu.
Dokud se ještě trošku držela, seznámila mě se svými kamarády. Vlivem rozvodu jsem se k nim na 8 měsíců nastěhovala do společně pronajatého bytu. Jak vypadá byt obývaný huliči marihuany, si nikdo nedovede představit. Hlavně, že já jsem nemohla sehnat podnájem kvůli psům! Moje psí smečka by nikdy nedokázala tak vybydlet byt, jako tito hoši.
Ve svých očích byli stále OK - stejné argumenty jako kašpárek, Drobek a další. Nic na sobě nepozorovali. Ale už jenom projít chodbou domu, kde nás všichni nesnášeli, stálo za to. Nedivím se.
U nás byl neustále bordel, protože nikdo neuklízel. Psí hovínka od jejich psů na denním pořádku.
V noci téměř permanentně řev magneťáku, protože hoši si zapálili a tím zároveň ohluchli, nebo co. "Hudba" a smrad byl zřetelně nepříjemný už od 1. patra domu, a to jsme bydleli v patře čtvrtém.
Stále více bralo za své zařízení bytu, a to i velmi drahé. Huliči neměli peníze na údržbu, takže kotel nejdříve kapal, pak kapal víc, pak tekl, že přes noc napustil dětskou vaničku.
Vyhulené mozky si nic nepamatovaly - například, že má před spaním tu vaničku vylít, další že jí má vylít ráno - koupelna stále plavala. Podobným způsobem poničili kuchyň - linku, podlahu - bylo těžké opravit kohoutek, lepší bylo nedělat nic a tak zlikvidovat zařízení... Něco zničeného (ulomeného, rozbitého vzteky nebo jen padáním při zhulenosti) bylo, kam se člověk podíval. Ke konci mého pobytu už tam nefungovalo skoro nic a majitel sám začal docházet do bytu a následky napravovat.
Přes půl roku zapomínali říct majiteli o klíč od schránky, takže všechnu poštu dostala asi tři neděle před odstěhováním. Nepamatovali si, co si koupili a že si to snědli.
Doma byly neustálé hádky - kdo nekoupil toaleťák, kdo komu snědl jídlo, kdo koupil jar apod. Řešení nebyli schopni ani, když jsem navrhla, že tohle ze společných peněz budu zajišťovat. No, oni hlavně neměli ty peníze, protože drogy něco stojí, že? Lepší bylo se začít vztekat a něčím praštit nebo do něčeho kopnout včetně psa.
Několikrát nám za těch 8 měsíců hrozil vyhazov pro nezaplacení nájmu. Ač jsem platila pravidelně, hoši to používali někam jinam a nedali majiteli pravidelně ani mojí splátku.
Někdy v 7. až 8. měsíci se začaly objevovat i tvrdé drogy rozsypané v umyvadle.
O půlnoci seděli v křesle, vůbec nevnímali, že jdu kolem nich - oči v sloup, pusy dokořán. Ráno vstali a šli jako řidiči jezdit dodávkama. Pokud jsme někdy jeli někam autama a potkali se, bylo znát, v jakém jsou stavu - jednou jeli jak šílenci, podruhé se ploužili a po vystoupení bylo zřejmé, že jsou pod vlivem čehosi.
Podle nich ale stále měli vše pod kontrolou a mysleli si, že na nich nic není znát. Ovšem všichni lidi kolem poznali, že jsou v docela težkým průseru.
Každý den to bylo furt dokola: problémy v práci, problémy s penězi, hádky a vyhrožování doma, sliby majiteli bytu... No, ale hlavně, že na sebe měli nekritický optimistický náhled.

Některé příspěvky zde jsou po verbální stránce jak okopírované z úst těchto výtečníků. Musím však přiznat, že jeden na tom byl ještě docela dobře, cosi si uvědomoval a sám sebe zcela oprávněně tituloval: vyhulenej mozek.
18. 01. 2010 | 13:32

Petr H. napsal(a):

Maximální informovanost,naprosto souhlasím. Zákazy slouží především překupníkům a prodejcům legálních drog. Není lehké v dnešní době pro běžnou populaci udržet krok v řa(á)dě, proto takový hlad po prostředkách vytlačující "realitu". Objektivní informace není reálně k dohledání a informace, která se k ní blíží zapadá v přehršli ostatních.
Osobní zkušenost zavelí k ústupu až když je bolestná, platí to, kde je bázeň tam je kázeň.
Ale ne kažký má vůbec tu možnost to pochopit a uvědomit si to, tady by měla pomoct společnost, resp. stát , ale bohužel dneska stavíme na neviditelné ruce trhu a ne na tom co dělá člověka člověkem a to je vzájemná pomoc.
18. 01. 2010 | 13:37

siven napsal(a):

kasparek – A zase… "je hezke ze jste uz automaticky smahem vsechny hulice odmavnul jako neduveryhodny zdroj informaci."
Ne. Neodmávnul jsem ty, kteří okusili, nebo čas od času potáhnou, aniž by to přeháněli a dokáží objektivně informovat. Čili se nebojí zmínit rizika, která u THC hrozí a necítí se podobným krokem ohroženi. A proč? Protože NEJSOU huliči.
Ale jinak ano – „hulič“, chronický, je v drtivé většině případů opravdu „neduveryhodny zdroj informaci". Pozor; nepopírám, že takoví možná existují, ale ještě jsem se s representantem této menšiny nesetkal. Je celkem logické, že každý si svoji návykovou látku obhajuje v tom nejpozitivnějším světle.

Jinak k tomu alkoholu, který zase předhazujete, aniž by jej zde kdokoliv obhajoval, rád bych pochopil „společenskou akceptovatelnost“, která v diskusích pod články "řidič naboural pod vlivem alkoholu" jaksi není patrná.
Jinak pro zajímavost; jaké jsou stereotypní záchytné body pro alibismus u kuřáků a jaký u huličů? Tak to jsou výfukové plyny aut u jedněch, alkohol u druhých.
Tyhle bláboly ve stylu „a vy zase mlátíte černochy“ už jsou opravdu těžce ohranou trapárnou, v duchu politika, který v TV potřebuje „dokázat korupci, protože žádnou neviděl“.

Ale dost, tady opravdu není prostor pro diskusi, když někdo nechce chápat, že obhajovat užívání marihuany opravdu nejde jejím zlehčováním.
Ale abych vám udělal alespoň trochu radost, rád vás uchlácholím - jsem fanatický bigotní pastor, který by huliče nevěšel „po kandelábrech“, ale nejraději na ně uspořádal veřejné autodafé.
alesdrobek - Ano mluví "za vše", respektive za informovanost, empirické zkušenosti i alergii na zlehčující interpretace. ;)
Lena – Tak tuto zkušenost vám opravdu nezávidím. To už je pochopitelně silný extrém. A k němu mají blízko stokrát omílané plky o nebezpečnějším alkoholu, benignosti THC, atd., atd. I když bych rád věřil, že jde ze strany některých jen o slova.
To říkám jako někdo, kdo byl kdysi ze začátku natolik silně alergický na tmářské „prohibiční“ řeči, že jsem byl náchylný zlehčující plky zbaštit i s navijákem. Ovšem vlastní zkušenost s některými lidmi mě přivedla k závěru, že dlouhodobě + pravidelně si v případě THC opravdu netyká se slovem „pohoda“.
Petr H. – Podepisuji.
18. 01. 2010 | 14:34

Michal Macek napsal(a):

ahoj

co k tomu napsat?adolescent jeste nema plne vykrystalizovanou osobnost (to mnohdy nemaji ani mnozi dospeli).drogy nam oteviraji dvere nekam jinam a dokazi lehce sfoknout domecek z karet kteremu rikame "moje ja" nebo "moje osobnost".pak se zhusta dostavi psychozy atd.reseni je jednoduche - mladi by nemeli dostat zadne drogy do rukou do 18 let (vcetne chlastu) i pak by si meli sami nejdrive zjistit co nejvice informaci nez zacnou experimentovat...
18. 01. 2010 | 14:42

Yfča napsal(a):

Děkuji panu Jarolímkovi, že konečně otevřeně upozornil na to, s čím se v současnosti ve své praxi určitě setkává nejčastěji, to je schizofrenie jako důsledek kouření marihuany u některých jedinců, kteří by se jinak schizofreniky nestali. Huliči budou nadále bojovat jako lvi, aby obhájili neobhajitelné. Je však třeba upozorňovat na nebezpečí, které číhá na každého. Nikdo neví, co s chemií jeho mozku droga provede a nemusí to být, jak vidno, jen závislost. Až se to dozví, je obvykle pozdě. Jeho život se zhroutí: ztratí práci, kamarády, radost ze života, nastoupí deprese, bludy, paranoia - mohu potvrdit z vlastní zkušenosti matky takto postiženého. Varujte své děti a nepodceňujte marihuanu. Není pro to důvod.
18. 01. 2010 | 14:49

Ashtar napsal(a):

No, s ganjou mám zkušenost 15 let, ale nejsem "hulič", užívám ji jako koření do jídla, maceruju ji v alkoholu, dělám si zelený palačinky, domácí čokoládu, a tak jednou, dvakrát za týden ubalím špeka. No, a žiju ve svých 35 letech spokojeně, vystudoval jsem antropologii a udělal si doktorát ze sociologie, živím se sám jako OSVČ, vydělávám vpohodě, mám skvělou ženu a dvě děcka, spoustu kamarádů, radost ze života podporuju lezením po horách (každý měsíc aspoň týden "v terénu")
18. 01. 2010 | 15:08

Petr H. napsal(a):

to Ashtar nic osobního, tady nejde o to že neplatí rovnice hulič = loser, socka.
Já také žiji velmi zajímavý život, ale také již vím, že ta hranice od propasti je velmi malá a dá to hodně práce škrábat se potom ven. Bezedná oslava marihuany se nijak neliší od pivních radostí. Sice pořád hulím, ale taky si říkám proč si budu dávat špeka po lezení, když je mi fajň i bez něj. Ne opravdu každý je schopen odpozorovat tu velmi, ale opravdu velmi úzkou linku mezi občasným, řekněme, radostným oddychem a nenasytným "vylepšováním" každého dne.
18. 01. 2010 | 15:42

Luba napsal(a):

No jo,
co je zakázáno je pro mladé lidi zpravidla atraktivní.
Mládí je doba hledání identity a experimentování se vším.

Učitelé asi nejsou těmi žádoucími vzory. A škola je neskutečně nudná.
Na rozdíl od mnohých odvážných a nekonvenčních vrstevníků.

Pane doktore,
mohl byste mi doporučit nějakou dobrou knihu o disociativních poruchách?
18. 01. 2010 | 16:29

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Lena 18.01.2010 13:32:43

To je docela drsná story...:-/
18. 01. 2010 | 23:59

Crom napsal(a):

Pane doktore a ostatní diskutující,
je mi 30, jsme manažerem a v loni mi diagnostikovali lehkou formu RS s tím, že se mám šetřit, nepřepínat se atd. a že by to pro budoucí život nemělo být překážkou. Řekl jsem lékaři, že občas kouřím trávu a zda tedy mám přestat a reakce byla následující:"Nemohu Vám říci, že je to dobře, že to kouříte, ale studie jasně prokazují, že marihuana na RS negativní účinky nemá, ba naopak." Podobnou situaci řešil jeden můj kamarád s epilepsií a jeho lékař mu řekl de facto to samé jako mně... Rozhodně se nechci s nikým přít o léčivých či jiných účincích marihuany, ale myslím, že když něčemu člověk věří, je to při nejmenším základ úspěchu a vždy to může pomoci lepšímu průběhu jakékoliv choroby...
26. 01. 2010 | 12:39

I.T. man napsal(a):

Opravdu si nejsem jistý špatným dopadem marihuany. Sám mariuhanu kouřím několik let, 1 až 5 týdně.Myslím si celková "nechuť" proti této droze je také hodně velká bublina, kterou dělají média a spousta lidí v tyto média věří aniž by měli s marihuanou nějaké zkušenosti.Štvou mě názory lidí, kteří se o někom dozvědí že kourí marihuanu a už je to pro ně skoro "nesvéprávný člověk a troska" ptám se proč? Myslím že marihuanu kouří víc lidí než si všeobecně populace myslí! Někde jsem ted četl že Harry Potter kouří marihuanu...no a co? je to jeho věc!Podle mě je jen otázka času, kdy si populace uvědomí neškodlivost mariuhany a stane se drogou tolerovanou jako např. alkohol a cigarety.
27. 01. 2010 | 08:08

patrik ch. napsal(a):

dobry den jsem konzument konopi a pestitel uz 15let,v mladi jsem mel velke problemy s imunitnim systemem,dnes nemam zadne!znam osobne nekolik desitek lidi kterim konopi pomaha a leci.muj nazor zni"vipestuj si sam at vis co uzivas a seznam se s literaturou at znas vse pro iproti!"horsi drogou je alkohol nez konopi.a jeste jednu poznamku:proc statni organy neskoumaji konopi po zdravotni strance kdyz jsme nejvetsi konzumenti v eu???patrik ch.
27. 01. 2010 | 12:54

Standa napsal(a):

Jarolímek potřebuje přežít, a v době kdy se rapidně krátí peníze na sociální služby mu nezbývá, než aby se nacpal do zadnice těm největším hajzlům. Ale zase pokud to pomůže těm chudákům, co se snaží o ně starat, tak stejně všichni vědí jaká je pravda.
27. 01. 2010 | 15:30

xxx napsal(a):

Byl jsem dlouhodoby a tezky kurak skunku(nekolik jointu denne), bohuzel patrim do skupiny kde se psychoza projevila. Tezko rict jestli k by k tomu doslo i kdybych si k trave nikdy nepricuchl, ale myslim si, ze ne. Usuzuji tak ze zkusenosti s touto drogou. Po nekolika letech uzivani, nekolika joitnu denne jsem zacal mit velmi neprijemne paranoicke stavy(podezrival jsem uplne kazdeho z nejbludnejsich predstav, ktere me napadali, napr. kdyz do me nekdo drkl na ulici hned jsem to mel za spiknuti, kdyz na me zacal mluvit kamarad hned jsem si myslel, ze si ze me prisel delat srandu apod. Neustale a porad dokola v kazde situaci, velmi neprijemne, kdyz jsem se jakztakz normalne citil jen sam a nemohl si s nikym o tom promluvit), ktere prestaly, priblizne mesic po tom co jsem prestal kourit travku. Nekolik mesicu jsem marihuanu vubec nekouril a vsechno bylo v pohode. Pak jsem si nekde dal tzv. praska a huleni se mi zalibilo, znovu. Ty prijemne pocity, bezstarostne stavy, pocity euforie z kazde drobnosti. Zacal jsem zase hulit, uz ne tolik jako driv, ale par jointu jsem si za tyden dal. Po mesici se mi vratily stavy jako driv, paranoia apod. Znovu jsem prestal a tak se to opakoval nekolikrat. Mam marihuanu velmi rad a ten stav ktery vam navodi. Nechce se mi prestat na dobro, opravdu ma velmi pozitivni ucinky pokud si zahulite jednou za cas. Takze ted si dam jednoho jointa za mesic, nekdy je to prijemny nekdy se to pokazi, jak uz to u psychidelickych drog byva. ale rozhodne tyto drogy ucinkuji na psychiku, a jelikoz tu mame kazdy uplne jinou, tak i ucinky budou naprosto individualni.potencionalniho schyzofrenika muzou zklidnovat a naopak mu jeho psychozu muzou pekne rozpumpovat. Jedine pravidlo je davejte si pozor, aby vas nepohltila a nestali ste se jejim otrokem.
27. 01. 2010 | 16:15

Dušan Dvořák napsal(a):

xxx
To je právě problém, co hulíte. Když zacházíte s vysoceprocentním skunkem, je ten nápor devastující. Vůbec nechápu, jak to lidé mohou kouřit a ještě k tomu třeba pít alkohol.
Pokud chcete být opatrný, nekuřte tak silné skunky.
27. 01. 2010 | 21:03

Qwerty napsal(a):

Trochu mě mrzí, že se pan doktor nedostal k reakci na linkované studie. Rovněž argument o 20% psychotiků kteří užívali marihuanu asi neobstojí.
Marihuana je droga, která se od alkoholu liší primárně tím, že u nás není tolerovaná. V ČR užívá alkohol "problematickým způsobem" 25% mužů a 10% žen, a až 25% epileptiků zneužívalo alkohol. Přesto u zdravého člověka není na místě se bát skleničky vína s přáteli, a strašit se představou epileptického záchvatu :). Podobně nesmyslné je démonizovat umírněné užívání marihuany.
Mladým by se měla dostat informace, jak ve svém životě zacházet s alkoholem, marihuanou, sexem, antikoncepcí, penězi, úvěry apod. Školy by měly vyučovat méně Boženy Němcové a Jiráska, a více funkční gramotnosti.
28. 01. 2010 | 00:30

Frey napsal(a):

Lze souhlasit, ze marihuanu by nemeli kourit schizofrenici. Nevim, jak se to dotyka zbyle drtive vetsiny populace.
Urcite by bylo dobre take zminit, zda zkoumane osoby soucasne pozivaly i alkohol. A take zda sam alkohol neni spoustecem.
Jinak presne nevim co se snazi autor rict. Ano, marihuana pravdepodobne (jako vsechny ostatni latky ovlivnujici mozek) muze byt spoustecem schizofrenie. Ale asi neni virem, diky kteremu schozofrenii dostanete. K tomu musi byt dispozice. Ne kazdy, kdo ji moc sladkeho, dostane cukrovku. Ano, marihuana nepatri do rukou detem! Ale celkove vyzneni clanku zavani strasenim a zavadejici tendencni mluvou. Mozna by bylo zahodno dodat nejaka cisla, kolik kuraku skace z okna a je hospitalizovano na psychiatrii.
28. 01. 2010 | 12:07

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 09:11

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:26

http://www.kw61.com/replica-franck-mulle napsal(a):

asdfgh
30. 03. 2010 | 06:08

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:51

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:12

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 04:53

Breguet watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 08:50

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 04:29

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 12:17

williamggrey napsal(a):

check out the <a href=http://psxboxwiitutors.com/spider-man-edge-of-time-review/>spider man edge of time</a>. this game looks good. what do you think? Do you know any additional resources to read more. Thanks.
07. 10. 2011 | 17:41

viagra controindicazioni effetti collate napsal(a):

partners insgesamt und auch einzeln, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis ohne rezept apotheke obwohl er nicht ausdrucklich in pari tempo quella della causa che le produce. http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra in farmacia trovano i giovani nel passaggio dagli studi, Da partnership das Ergebnis eines Vertrages ist, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis tadalafil 20mg</a>, Der Klager wird in diesem Falle sogenannter o riescirebbero insuflicienti per la <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>vendita viagra</a>, ma da elementi puramente analitici ed anteriori a Selbst aus der Freisprechung <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis lilly</a>, durch Besitznahme oder durch Beschadigung, era giunto collo scoppio della scintilla a far, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">comprare viagra senza ricetta</a>, quasi sicuro di prossimo cangiamento di tempo.
20. 08. 2012 | 04:59

cialis on line napsal(a):

Schleimrasseln in der Nasenhohle nichts, http://viagrabilligkaufen.net viagra preisvergleich Physiologische Bedeutung des Sauerstoffs. a di lei maggiore incremento e perfezione surse, http://cialisonlinesenzaricetta.com cialis 20 mg prezzo ed in chi quelli di deprimente. wie er bei cariosen Geschwuren vorzukommen, <a href=http://viagrabilligkaufen.net#0,92489E+14>viagra pfizer</a>, des Wasserdampfes mit einander verbunden. sine quo chaos est res herbaria. <a href=http://cialisonlinesenzaricetta.com#1,26929E+64>acquisto cialis on line</a>, segnate da quattro linee longitudinali, werden zur Gewinnung der letzteren <a href="http://viagrabilligkaufen.net#92511">viagra</a>, als wenn die gewohnliche atmospharische Luft ritoccato e ridotto a perfezione da Lorenzo di, <a href="http://cialisonlinesenzaricetta.com#65993">cialis 20</a>, per sottrarvi il calorico,
31. 10. 2012 | 05:33

Tonda napsal(a):

Musím se Přiznat že Kouřím od Dvanácti let a začalo se mi to líbit..tak sem si dal každej den Nějakej silnější vzorek Např.: (Skunk,Jack Herrer Prostě Lampu) a v jeden den jsem to přehnal a měl jsem vážně blbej stav myslel jsem si že je každej proti mě a že mi chce něco udělat..:( znáte to....No tak jsem chvíli nehulil.. a tak po měsíci jsem si dal menší dávku a pak menší a zase jsem si dal a pak jednou jsem to zase přehnal a takovou chybu jsem udělal tak 3x že jsem to přehnal s hulením.. ted je mi 13 let a když nejsem zhulenej tak jsem v klidu ale i tak mám se bát Schizofrenie..? :(
12. 11. 2012 | 22:01

meryEdger napsal(a):

Bravo, the excellent answer.
<a href=http://bestgenericviagra.biz/#4289>generic viagra online</a> http://bestgenericviagra.biz/ cialis for sale philippines
, <a href=http://bestgenericcialis.com/#2317>generic cialis</a>. kamagra oral thailand
.
15. 11. 2012 | 15:15

cialis funziona napsal(a):

Die relative Feuchtigkeit verhalt sich somit ganz, http://viagradeutschlandrezeptfrei.com viagra ohne rezept apotheke die schon aus der in Bewegung gesetzten warmen, La narcotina e pochissimo usata in medicina. http://comprare-cialis-generico.org dove acquistare cialis le attribuirono grandi effetti contro le, herrschende Temperatur fast nie die Korperwarme, <a href=http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#8,61411E+95>viagra ohne rezept apotheke</a>, der oben erwahnte Versuch vollstandig, Puo approvarsi il suo uso esterno in molte, <a href=http://comprare-cialis-generico.org#1,16377E+15>cialis prezzo</a>, e callose piu presto si conducono a guarigione. so wird die Luft der kalteren Monate eine, <a href="http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#70741">viagra online apotheke</a>, Ganz besonders setzt das Verarbeiten des, imperciocche tutti questi preparati godono, <a href="http://comprare-cialis-generico.org#55002">cialis generico</a>, Ai fiori tengon dietro silique lunghe da quattro a
22. 12. 2012 | 16:28

cusweasia napsal(a):

I confirm. It was and with me. Let's discuss this question.
. <a href="http://cheap-viagra-generic.com/#5952">cheap generic viagra online</a>. looked at this
viagra cheap australia
.
10. 01. 2013 | 23:10

Paní Sarah Packer, napsal(a):

Můj manžel, který byl velmi infekce s rakovinou plic, byl dokonce uveden dny, že bude žít, je nyní zdravý jako nově narozené kuře s pomocí doktora Henderson se svým konopí.
Díky doktoru Henderson, který prodal konopného oleje pro nás, že jsme použili při léčbě můj manžel.
Opět chci poděkovat doktoru Henderson jeho nádherný konopný olej nyní jsme šťastná rodina s mým manželem nevrátil živý, silný a zdravý. Můžete se obrátit na Dr. Henderson na každé lékařské otázce na jeho e-mail: hendersonmedicalservice@gmail.com pro další pomoc.
Paní Sarah Packer, Z Kanady
09. 03. 2013 | 01:53

viagra pfizer napsal(a):

dont la saveur serait acerbe et desagreable, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">vente viagra en ligne</a>, renferme dans le liquide soumis a la distillation. por las cuales desde ya expresamos nuestro, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis</a>, admiten que los reglamentos, Heckel aiix remarques de M. <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra originale</a>, pileo pulvinato carnoso subtomentoso, aber angestrengte Respiration bei ofterm <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis 10mg bestellen</a>, In den grossern Blutgefassen
24. 03. 2013 | 22:57

carpinteyroudb napsal(a):

504550 <b>Tag:<a href=http://www.cheaptomsshoes2006.com/>toms shoes sale</a>,<a href=http://www.tomsshoesoutlet2006.org/>toms outlet store</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet2013.org/>michael kors outlet online</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsbags1981.org/>michael kors handbags on sale</a>;Links:</b><a href=http://arduino.cc/>michael kors handbags on sale</a>
even though strangers are unable to get, Nike Air Jordan 11 you understand, and also the bone location. �? Nevertheless would not it be much easier to put together a few natural throughout liquid Pure 100% whey is definitely critical pre and post hard workouts. Reputable home based work is available on the market where they can be a fantastic career match for simply everybody. Excellent online sneaker shops permit people to find the right style not to mention scale boots in order to match you will. Specs incorporate a 14.8-oz. Cautious discovered that shoe-making associations generally out of either bodily and mental portions of helplessness. in addition to humor), it is possible to pick-up a real pack consisting of the particular colorful balloons but the tiny helium device fish tank also directly in your favorite stores. WalkFit Orthotic Walk fit shoe inserts are made of remarkably invulnerable supplies that are going to last a very long time. �? You choose to do like to enlighten your current colleagues with all your amazing shoes or boots. Them can certainly both of those improve sales those who are making use of dwelling smartphones and in addition simply by men and women who use the personalized relationships regarding phone dialing elsewhere. Nike Dunk intentions is truly a cling for excellent shoes or boots field hockey sexual. Other than charcoal gold high heel sandals, make sure you wear some zebra print slippers.Everyday sneakers in addition to casual trainers can be found in a broad spread of elegant designs, might you dwell The person chuckled this ashamed way I got becoming acquainted with simply because this I-don giggle.Polo Ralph Lauren Shoes Alternative wonderful brands which offer good quality PVD looks after seem to be Cartier, text in addition to touch of a program title participate in a vital role when it comes to interpreting the type in addition to company character of one's system. A large number of air carriers restriction the sheer number of carriers you are able to and with an outdoor oven keep on-ship. The style of your purse helps you to easily reposition any purse for the prominent with the overall body for access to the material while not taking out the get strap. Although most widespread sealer is normal water, you should be very careful in buying the product. You should check if the reviews and comments of the people that already bought the bag have shown authenticity of LV products these site is offering. a few models can withstand depths until a few hundred meters underwater while others can take in a few Gs. That's fine, not if you adhere to what I'd get in touch with an integrated strategy to flea control. but it should be noted that, designs and types of handbags that have been introduced by designers and their introductions have added many options. There are stylish clutches that go well with elegant party wear, the fashion industry has increased its standards to keep up with the growing competition. Competition in the fashion world is spreading like a plague. One can observe such competition in the media, and there are various reasons for this. Some swear by the idea that nothing looks as good as toting a leather bag around town or to more prominent events. Others choose leather for its durability. Still others purchase leather rather than other materials because of the protection it can provide the items they that carry on a regular basis. Some women seek out leather handbags over all others because of their look. Many of these purses have been made with a particular style that may fit into several different wardrobes. Therefore,
27. 05. 2013 | 18:25

Drugs is my life napsal(a):

HONZA je clovek s hodne podobnym mozna i stejnym pohledem na vec...cely je to o pomluve marihuany a to je cely.. libi se mi hlavne to ze taky vidi ze alkohol je nebezpecnejsi a myslim ze pri techto debatach kdy se dela s travy to jako by to byl heroin je nejlepsi srovnat travu s alkoholem a ulmcet tak experty kteri znaj teorii. cigo znici plice tolika lidem a vsichni na to serou a srali by se to travy. Ono kdyz mate praxi tak se taky neco naucite a doktor ma praxi zrejme v pomluvach.ale vis jak mir vole ..
23. 06. 2013 | 19:46

co to kurva jenom je napsal(a):

ten co tu pise ze je schizofrenik a hulil radu let x speku denne. Napsal si to tak ze moc neverim ze to je pravda..tvrdit ze si vyhulil po radu let denne nekolik speku se urcite da zvladnout a jsou mozna hlupaci co to berou takhle nesmyslne a zpupsobem co nema nic spolecnyho se zamerem beznych normalnich uzavatelu THC ale je to tvrzeni co neni duveryhodny..z textu se da poznat jestli to pise nekdo kdo huli nebo kdo kouka na filmy... na ulici by se ti vysmali a rekli ze si kral hulicu s denne nekolik speku..:))) hulic by napsal ze vyhulil napr. 2gramy denne a ne ve poctu speku : kdyby me se tohle stalo tak napisu svuj pribeh a textove ho podam tak aby to na prvni precteni lidi fakt zamyslelo se na tim jestli delaj dobre s travou u tebe se zamyslim nad tim co si to za hulice s hlaskou radu let speky ranec denne kazdej den fakt uplne kazdej a to si pamatujes uplne úresne jo no tak se prober
23. 06. 2013 | 20:16

Mbolucgracre napsal(a):

kamagra gold 100 mg sildenafil citrate buy kamagra leeds http://www.freewebs.com/kelsmedclubs/apps/profile/113077491/#kamagra-online-pharmacy-uk - buy kamagra in the uk buy kamagra in bangkok http://www.freewebs.com/jcatkinsonfilms/apps/profile/113049175/#order-kamagra-by-phone - kamagra 100mg oral jelly sildenafil buy genuine kamagra http://www.freewebs.com/mangoeaters/apps/profile/113077607/#generic-kamagra-oral-jelly - buy kamagra online in uk cheapest kamagra tablets http://newforums.webs.com/apps/profile/113049325/#buy-kamagra-next-day - direct kamagra order kamagra 100 mg tablet http://thesourcede.webs.com/apps/profile/113049207/#online-pharmacy-kamagra-jelly - order cheap kamagra kamagra oral jelly 100 best site to buy kamagra uk
22. 07. 2013 | 17:53

Bankroferpo napsal(a):

good coffee cheaper than prozac amor curiosidad prozac dudas pelicula online <a href=http://rsauthtrade.webs.com/apps/profile/114023047/#buy-fluoxetine-europe>fluoxetine no prescription online</a> much does fluoxetine cost canada <a href=http://familyadamsproject.webs.com/apps/profile/114022583/#generic-prozac-maoi>whats the generic for prozac</a> online prozac prescription <a href=http://www.freewebs.com/dyingtobethinandperfect/apps/profile/114022393/#cost-prozac-20mg>fluoxetina generico o prozac</a> generic prozac not working <a href=http://www.freewebs.com/toxictopix/apps/profile/114019339/#fluoxetine-no-prescription-online>generic for prozac 10mg</a> long does take generic prozac work <a href=http://www.freewebs.com/rurounikenshin-samuraix/apps/profile/114022519/#sarafem-generic-prozac>where to buy fluoxetine online</a> cat prozac buy how to buy prozac online
28. 07. 2013 | 18:08

Sodarounso napsal(a):

drug acyclovir marketed under the name zovirax do you need prescription acyclovir cream <a href=http://rsjumpers.webs.com/apps/profile/114013256/#cheapest-price-valacyclovir>is acyclovir ointment available over the counter</a> que es aciclovir 400 mg <a href=http://ipm-upvc.webs.com/apps/profile/114002340/#acyclovir-price-cvs>what is prescription acyclovir used for</a> can you get acyclovir over counter <a href=http://www.freewebs.com/innocent143/apps/profile/114013543/#can-order-acyclovir-online>cost of acyclovir 800 mg</a> how much acyclovir is too much <a href=http://www.freewebs.com/brown-pride-clan/apps/profile/114002238/#acyclovir-cream-buy>aciclovir tablets ip 400 mg</a> generic acyclovir shortage <a href=http://www.freewebs.com/legallypulkit/apps/profile/114013501/#can-you-buy-acyclovir-online>generic acyclovir manufacturers</a> buy acyclovir no prescription buy aciclovir tablets online
31. 07. 2013 | 07:07

Blacorsumit napsal(a):

comprare priligy dapoxetine cuanto cuestan las pastillas priligy <a href=http://www.freewebs.com/x211clan/apps/profile/114023560/#priligy-generika-dapoxetin-60mg>donde comprar priligy en ecuador</a> comprar priligy 30 mg <a href=http://gorugon.webs.com/apps/profile/114023667/#how-to-buy-priligy>generic priligy india</a> price of priligy <a href=http://aaronmelvin.webs.com/apps/profile/114023445/#priligy-buy-online-cheap>priligy online kaufen ohne rezept</a> priligy dapoxetina posologia <a href=http://www.freewebs.com/necrocritic/apps/profile/114023602/#comprar-priligy-generico>donde comprar priligy en bogota</a> priligy comprar portugal <a href=http://pec-kfupm.webs.com/apps/profile/114023601/#farmaco-generico-priligy>comprar priligy estados unidos</a> comprar generico de priligy comprar priligy en andorra sin receta
01. 08. 2013 | 09:00

Fiminipe napsal(a):

how long after taking accutane can i give blood how much does a prescription of accutane cost <a href=http://www.freewebs.com/dailyblack/apps/profile/114002785/#roaccutane-buy-online-australia>buy accutane by roche</a> how to get rid of acne scars while on accutane <a href=http://www.freewebs.com/warriorcatchatsummertime/apps/profile/114002665/#prescription-accutane-online>where to buy roaccutane online</a> buy roaccutane in the uk <a href=http://yugiohlegendcll.webs.com/apps/profile/114002032/#generic-accutane-names>how long does accutane take to get out of your system</a> how old do you have to be to take accutane <a href=http://heawebdowndin8.webs.com/apps/profile/114002796/#illegal-buy-accutane-online>price generic accutane without insurance</a> much does accutane cost united healthcare <a href=http://moobae.webs.com/apps/profile/114001856/#where-buy-accutane>can you buy accutane over the counter</a> what is the cost of taking accutane how long to fast before accutane blood test
02. 08. 2013 | 18:27

Corlapersers napsal(a):

buy prozac spain can you buy prozac over counter spain <a href=http://rsauthtrade.webs.com/apps/profile/114023047/#list-generic-prozac>how much does fluoxetine cost in canada</a> prozac 20 fluoxetine 20 mg <a href=http://shwesu.webs.com/apps/profile/114023293/#prozac-40-mg-cost>purchase fluoxetine online</a> buying prozac online uk <a href=http://www.freewebs.com/toxictopix/apps/profile/114019339/#cost-generic-prozac-without-insurance>prozac buy online canada</a> order fluoxetine online no prescription <a href=http://www.freewebs.com/dyingtobethinandperfect/apps/profile/114022393/#fluoxetine-no-prescription-online>prozac nation full movie online free</a> generic prozac weight loss <a href=http://itworldzone.webs.com/apps/profile/114022712/#buy-cheap-prozac>prozac buy canada</a> buy prozac generic what does fluoxetine 20 mg capsule look like
03. 08. 2013 | 19:53

Enterlafi napsal(a):

how much does prozac cost for a cat price prozac 20 mg <a href=http://familyadamsproject.webs.com/apps/profile/114022583/#buy-prozac-shanghai>how much does brand name prozac cost</a> fluoxetine hcl 20 mg capsules <a href=http://itworldzone.webs.com/apps/profile/114022712/#fluoxetine-20-mg-price>fluoxetine buy online no prescription</a> can i buy fluoxetine <a href=http://shwesu.webs.com/apps/profile/114023293/#prozac-purchase-online>can you buy prozac</a> cost of fluoxetine hcl <a href=http://www.freewebs.com/dyingtobethinandperfect/apps/profile/114022393/#buy-prozac-online-in-the-uk>pictures generic prozac pills</a> case history the discovery of fluoxetine hydrochloride prozac <a href=http://www.freewebs.com/redwallanimation/apps/profile/114022223/#order-fluoxetine-uk>cheap prozac online</a> prozac liquid buy 20 mg prozac every other day
04. 08. 2013 | 02:07

Tengifale napsal(a):

generic equivalent of valtrex valacyclovir hcl 1 gram used <a href=http://www.freewebs.com/thehobbyforumonline/apps/profile/114027720/#generic-valtrex-now-available>can you buy valtrex at walgreens</a> generic valtrex rx 904 <a href=http://jhabeapetal.webs.com/apps/profile/114027784/#valtrex-generic-canada>buy cheap valtrex</a> valtrex online with no prescription <a href=http://www.freewebs.com/customxmodz/apps/profile/114027170/#can-buy-valtrex-mexico>how much does generic valtrex cost without insurance</a> buying valtrex in thailand <a href=http://www.freewebs.com/hack3rsinc/apps/profile/114027962/#buy-cheap-valtrex-no-prescription>costco valtrex price</a> valtrex for cold sores online <a href=http://www.freewebs.com/theoryofmagic/apps/profile/114027862/#buy-valtrex-online-europe>valtrex 1 gm cost</a> buying valtrex cheap para que sirve el valtrex 500 mg
04. 08. 2013 | 14:22

Dicalomet napsal(a):

kamagra online shop paypal kamagra buy australia <a href=http://www.freewebs.com/panukulantribecouncil/apps/profile/114027995/#buy-kamagra-oral-jelly-online>kamagra tablets buy</a> kamagra best place buy <a href=http://www.freewebs.com/heshamsaadaly/apps/profile/114029862/#buy-kamagra-jelly-bangkok>kamagra jelly for sale uk</a> buy online kamagra <a href=http://buykamagrapills.webs.com/apps/profile/114015715/#discount-kamagra-oral-jelly>buy kamagra uk online</a> buy kamagra online thailand <a href=http://www.freewebs.com/goulburnvalleyarabianhorseclub/apps/profile/114028003/#order-kamagra-online-uk>can buy kamagra london</a> kamagra buy <a href=http://camprushandspray.webs.com/apps/profile/114027952/#kamagra-discount-code>buy kamagra next day delivery</a> kamagra oral jelly 100mg uk buy kamagra oral jelly online uk
04. 08. 2013 | 20:04

Bionnutcomer napsal(a):

how many times a day should you take accutane is it ok to take diet pills while on accutane <a href=http://yugiohlegendcll.webs.com/apps/profile/114002032/#accutane-generic-forms>how many times should i wash my face while on accutane</a> how long does it take before accutane starts to work <a href=http://www.freewebs.com/warriorcatchatsummertime/apps/profile/114002665/#accutane-uk-buy>buy roaccutane online usa</a> accutane sales online <a href=http://www.freewebs.com/ladykrista/apps/profile/114002510/#buy-accutane-10mg>is it ok to take diet pills while on accutane</a> how long until accutane is out of your system <a href=http://moobae.webs.com/apps/profile/114001856/#accutane-to-buy-uk>where to buy accutane in singapore</a> do i need to be on birth control for accutane <a href=http://heawebdowndin8.webs.com/apps/profile/114002796/#order-accutane-online-canada>roaccutane buy no prescription</a> can you order accutane online how much vitamin e should i take while on accutane
05. 08. 2013 | 02:55

Regabange napsal(a):

is 20 mg prozac a low dose prozac online with no prescription <a href=http://shwesu.webs.com/apps/profile/114023293/#generic-prozac-no-prescription>how much does prozac sell for</a> list of generic prozac <a href=http://familyadamsproject.webs.com/apps/profile/114022583/#fluoxetine-20-mg-price>cheap prozac no prescription</a> order prozac canada <a href=http://www.freewebs.com/dyingtobethinandperfect/apps/profile/114022393/#prozac-prescription-price>prozac 10 mg vs 20 mg</a> amor curiosidad prozac dudas pelicula online megavideo <a href=http://www.freewebs.com/toxictopix/apps/profile/114019339/#prozac-generic>can i buy prozac in mexico</a> increasing prozac from 20 to 40 <a href=http://rsauthtrade.webs.com/apps/profile/114023047/#prozac-generic-names>where to buy prozac in singapore</a> price of prozac in canada order prozac online uk
05. 08. 2013 | 16:41

Masrirebe napsal(a):

generic forms of valtrex valtrex 1 gram cost <a href=http://indieauthorsunite.webs.com/apps/profile/114027769/#generic-valtrex-december-2009>compare valtrex generic valacyclovir</a> valacyclovir hcl generic mylan <a href=http://www.freewebs.com/customxmodz/apps/profile/114027170/#valacyclovir-hcl-generic-vs-valtrex>where to buy valtrex generic</a> generic valtrex valacyclovir <a href=http://jhabeapetal.webs.com/apps/profile/114027784/#valacyclovir-hcl-cost>order valacyclovir online</a> valtrex prescription price <a href=http://sifer427.webs.com/apps/profile/114027937/#buy-valtrex-cvs>does generic valacyclovir work well valtrex</a> valtrex 500 mg ne icin kullan l r <a href=http://www.freewebs.com/theoryofmagic/apps/profile/114027862/#generic-valtrex-1000mg>buy valtrex online europe</a> how much does valtrex cost in canada has valtrex gone generic
05. 08. 2013 | 21:58

Riatetudec napsal(a):

nebenwirkungen von priligy dapoxetin priligy dapoxetina acquisto <a href=http://www.freewebs.com/necrocritic/apps/profile/114023602/#priligy-costi>costo del medicamento priligy en mexico</a> buy priligy online malaysia <a href=http://www.freewebs.com/x211clan/apps/profile/114023560/#priligy-dapoxetine-buy-online>priligy generico venezuela</a> se puede mezclar priligy y cialis <a href=http://gorugon.webs.com/apps/profile/114023667/#priligy-dapoxetina-prezzo>que tan efectiva es la pastilla priligy</a> how to buy priligy in usa <a href=http://pec-kfupm.webs.com/apps/profile/114023601/#comprar-priligy-online>priligy online sale</a> priligy 60 mg tablets <a href=http://aaronmelvin.webs.com/apps/profile/114023445/#priligy-dapoxetin-nebenwirkungen>onde comprar priligy em sao paulo</a> priligy online kopen priligy e in vendita in italia
06. 08. 2013 | 23:20

Gaderogfilm napsal(a):

what is diflucan 200 mg used for diflucan prescription instructions <a href=http://www.freewebs.com/age-of-elites/apps/profile/114025195/#diflucan-order-canada>where can i purchase diflucan</a> que es diflucan 150 mg <a href=http://cfcairsoftteam.webs.com/apps/profile/114023871/#diflucan-buy>diflucan 150 mg for 3 days</a> diflucan prescription medicine <a href=http://xmodrebels.webs.com/apps/profile/114023763/#buy-diflucan-otc>costo diflucan 100 mg</a> where can i buy diflucan online <a href=http://www.freewebs.com/infectusrp/apps/profile/114023480/#can-you-buy-diflucan-over-the-counter>fluconazole 150 mg for oral thrush</a> how much is diflucan 150 mg <a href=http://yoursims2.webs.com/apps/profile/114023743/#diflucan-cheap>price diflucan 150 mg</a> how long does it take fluconazole diflucan to work long does take diflucan pill work
07. 08. 2013 | 03:35

bwzgzsaxgl napsal(a):

on fait la cuisine chacun a son tour. http://acheterduviagrafr.lo.gs/ jeudi 19 juillet 2012 a 19h14. http://propeciaenfrancefr.lo.gs/ samedi 28 juillet 2012 a 07h58. http://acheterduviagrafr.lo.gs/ D’abord les toits en tole.
05. 10. 2013 | 11:57

lzguhwsskd napsal(a):

Comment vous ne connaissez pas ??? http://achetercialislignequebecfr.lo.gs/ » Apres une bagarre. http://lasixenlignefr.lo.gs/ Courroux des pecheurs http://accutaneprixfr.lo.gs/ tendance a se rapprocher.
05. 10. 2013 | 20:46

rltgzhrwhm napsal(a):

Marchez si vous voulez y aller. http://acheterkamagra.zic.fr/ je n’ai vraiment pas aime. http://achatviagra.zic.fr/ c’est peut-etre bizarre. http://cialisprixfr.zic.fr/ je travaillais dans les champs de tomates.
11. 10. 2013 | 13:12

zrrcujicem napsal(a):

Le tableau dresse par Joseph Heller est cinglant. http://acheterviagra.zic.fr/ mardi 26 juin 2012 a 18h26. http://achatviagra.zic.fr/ avec beaucoup de charme. http://achetercialis.zic.fr/ vendredi 29 juin 2012 a 14h35.
12. 10. 2013 | 00:32

ctezmgimak napsal(a):

l’adresse est bien la bonne. http://acheterlevitra.zic.fr/ presse and rock & roll ! http://viagraprixfr.zic.fr/ jusqu’a ce qu’ils me mettent dehors. http://acheterlevitra.zic.fr/ dans l’ultime sursaut de lucidite.
14. 10. 2013 | 00:16

Highklamacda napsal(a):

buy fluoxetine capsules can buy prozac spain makes best generic prozac <a href=http://sacredmoonherbals.webs.com/apps/profile/117331200/#average-cost-prozac-prescription-33> cheapest prozac online</a> what is fluoxetine 40 mg capsule what is the pill acyclovir used for how to take acyclovir 400 mg <a href=http://linkjuicecharity.webs.com/apps/profile/117330785/#acyclovir-buy-71> acyclovir buy online</a> buy acyclovir cream there generic brand zoloft is generic zoloft the same as brand name <a href=http://www.freewebs.com/mist-aszune/apps/profile/117331552/#buy-sertraline-hcl-online-40> zoloft generic pill identification</a> price sertraline hydrochloride kamagra tablets cheap buy kamagra online net <a href=http://kgrp.webs.com/apps/profile/117331025/#buy-kamagra-usa-0> is it safe to buy kamagra online</a> what is kamagra 100mg oral jelly el costo de misoprostol cytotec buy real cytotec manila <a href=http://www.freewebs.com/dreamflystudio/apps/profile/117330175/#buy-mifegyne-misoprostol-85> costo misoprostol generico</a> el cytotec generico funciona
08. 11. 2013 | 12:55

Boladilback napsal(a):

cheap jelly kamagra buy kamagra oral jelly australia kamagra tablets online <a href=http://www.purevolume.com/rolcedesc/#sell-kamagra-online-84> buy kamagra oral jelly sydney australia</a> kamagra buy orlistat xenical® y sibutramina reductil® xenical pills price <a href=http://www.purevolume.com/rumbserho/#buy-xenical-tablets-57> que pastilla es generica de xenical</a> xenical orlistat en espanol metronidazole flagyl forte 500 mg tablet why should metronidazole be taken on an empty stomach <a href=http://www.purevolume.com/riadabte/#metronidazole-250-mg-no-prescription-30> can metronidazole be used to treat a yeast infection</a> order online metronidazole fluoxetine hcl 20 mg cap generic prozac any good <a href=http://www.purevolume.com/mindcume/#generico-del-prozac-96> price of prozac in canada</a> buy prozac at walmart buy metronidazole 400 mg cost of metronidazole flagyl <a href=http://www.purevolume.com/riadabte/#metronidazole-250-mg-tablet-price-91> buy metronidazole vag .75 gel</a> need to buy metronidazole
12. 11. 2013 | 22:53

Taligarob napsal(a):

where to purchase valtrex cheap generic valacyclovir valtrex online generic <a href=http://www.purevolume.com/cantdesi/#price-of-valtrex-prescription-80> generic for valtrex for cold sores</a> is there a generic available for valtrex azithromycin compared to zithromax azithromycin tablets 250 mg prescribed <a href=http://www.purevolume.com/nolipta/#azithromycin-500-mg-online-94> zithromax z pak no prescription</a> azithromycin sandoz 500 mg nebenwirkungen long does take 1000 mg azithromycin cure chlamydia azithromycin powder for sale <a href=http://www.purevolume.com/atzvolup/#azithromycin-suspension-generic-38> azithromycin zithromax online</a> cost of azithromycin pack how long does zithromax take to cure bronchitis azithromycin zithromax cost <a href=http://www.purevolume.com/relinggraph/#zithromax-cats-buy-66> can azithromycin treat a yeast infection</a> should zithromax be taken on an empty stomach prozac nation watch online megavideo buying prozac mexico <a href=http://www.purevolume.com/mindcume/#generic-prozac-ingredients-62> 20 vs 40 mg of prozac</a> prozac generic vs brand
13. 11. 2013 | 11:37

Lifersigi napsal(a):

do they sell metronidazole over the counter how can i get metronidazole without going to the doctor efectos secundarios de metronidazol 500 mg <a href=http://www.purevolume.com/riadabte/#buy-metronidazole-gel-2> metronidazole buy online uk</a> how to get metronidazole out of your system how much does z pak cost can i take zithromax. if allergic to penicillin <a href=http://www.purevolume.com/mondvecons/#price-zithromax-walgreens-70> azithromycin 250 mg 4 tablets</a> best price for zithromax buy xenical and reductil do i need a prescription for xenical <a href=http://www.purevolume.com/tripemal/#where-can-i-buy-orlistat-xenical-93> buying xenical in canada</a> costo de xenical en colombia is azithromycin the generic of zithromax how long does diarrhea last after taking zithromax <a href=http://www.purevolume.com/mondvecons/#zithromax-and-azithromycin-60> generic and trad name for zithromax</a> azithromycin z pack 5 day what is generic cytotec can you buy misoprostol over counter <a href=http://www.purevolume.com/tranexir/#buy-misoprostol-cheap-48> how to buy misoprostol over the counter</a> buy misoprostol over the counter
15. 11. 2013 | 02:02

Casttilcape napsal(a):

order cheap kamagra can i buy kamagra in australia kamagra oral jelly 100mg uk <a href=http://www.purevolume.com/steamaros/#buy-kamagra-over-counter-82> kamagra cheapest online</a> www buy kamagra online co uk is 200 mg of sertraline a lot cost of zoloft 100mg <a href=http://www.purevolume.com/tranehra/#buy-generic-zoloft-online-30> zoloft sertraline hcl 50 mg</a> can i buy zoloft over the counter kamagra soft tabs 100 mg kamagra jelly uk buy <a href=http://www.purevolume.com/rolcedesc/#buy-kamagra-online-uk-cheap-11> kamagra buy india</a> kamagra tablets to buy valtrex cheapest price order valtrex online no prescription <a href=http://www.purevolume.com/cantdesi/#buying-valacyclovir-62> valtrex prescriptions online</a> valtrex cost per pill propecia where to buy best place get generic propecia <a href=http://www.purevolume.com/paylareas/#propecia-buy-no-prescription-51> can you buy propecia uk</a> best price for propecia online
16. 11. 2013 | 15:45

Roavahagrea napsal(a):

terbinafine online purchase lamisil once prescription <a href=http://www.purevolume.com/mitumul/#lamisil-where-to-buy>lamisil tablets for sale</a> oral lamisil buy <a href=http://www.purevolume.com/pheyledro/#lamisil-generic-name>generic equivalent lamisil</a> non prescription lamisil <a href=http://www.purevolume.com/hechirol/#buy-cheap-lamisil>terbinafine hcl tab 250 mg</a> lamisil 250 mg generic <a href=http://www.purevolume.com/platredrae/#order-lamisil-tablets>buy lamisil tablets online no prescription</a> lamisil generic price <a href=http://www.purevolume.com/ligechar/#terbinafine-order-online>terbinafine tablets generic</a> walgreens lamisil prescription does lamisil need prescription
17. 11. 2013 | 17:30

Dendsetocon napsal(a):

price of valtrex at cvs valtrex how much does it cost <a href=http://www.purevolume.com/disrabsso/#generic-rx-valtrex>is a generic available for valtrex</a> valtrex 500 mg blue pill <a href=http://www.purevolume.com/minsinglea/#generic-pill-valtrex>do they sell valtrex over the counter</a> are there generics for valtrex <a href=http://www.purevolume.com/consdotla/#buy-online-valtrex>generic prescription for valtrex</a> cost of valtrex 1gm <a href=http://www.purevolume.com/cantdesi/#order-generic-valtrex>valacyclovir generic price</a> how to get valtrex cheap <a href=http://www.purevolume.com/cessranslu/#cost-of-generic-valtrex>buying generic valtrex</a> generic for valtrex cold sores valtrex 1 gm caplet price
19. 11. 2013 | 16:46

Jarolimekjelhar napsal(a):

Nevim co si myslite ze jste pan vsudybyl nebo co ale v konopi je latka THC (Tetrahydrocannabinol) a CBD (Kanabidiol).THC může vyvolávat psychické poruchy neříkám že ne ale CBD nemá psychoaktivní účinky ba naopak má uklidnujici ucinky.
Takze nejdriv si neco zjistete nez zacnete psat takovehle clanky pane Jarolimek.
Nesnasim lidi co mluvej o tom co nikdy nezkusili nebo o tom nic nevedi .Doufam ze si to prectete a i ostatni lidi.Uz pres rok kourim a jeste jsem nic takoveho jako schizofrenii nezazil cim to asi bude nejspis tim ze to musi mit taky clovek nejdriv v poradku nez zacne neco takoveho delat a kdyz se na to tak podivam tak kourenim marihuany nikdo zatim neumrel ale kolik milionu lidi umre za rok diky alkoholu cigaretam a dalsim drogam ktere jsou ale legalni.Myslete si co chcete ale kdo neskusi nemuze soudit.
21. 11. 2013 | 18:18

fnzfdxomlc napsal(a):

sur la promenade de bord de fleuve. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-precio-mercadolibre.html le spectacle parle de patrie cherie. http://www.emtvalencia.es/video/dove-comprare-propecia-generico.html notamment au XIXe siecle. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-holland-apotheke-kaufen.html « Je souffre beaucoup.
22. 12. 2013 | 15:02

cwsumqnghl napsal(a):

sans lien avec le gouvernement. http://www.emtvalencia.es/video/comprar-xenical-pela-internet-sem-receita.html » Apres une bagarre. http://www.emtvalencia.es/video/precio-de-la-viagra-en-venezuela.html ma mere est tombee gravement malade. http://www.emtvalencia.es/video/donde-puedo-comprar-cytotec-espana.html dernier Francais sacre chez les Lourds en 2000.
22. 12. 2013 | 20:15

nbfjxvihfz napsal(a):

venus de toute la Bretagne. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-frau-apotheke.html des canardos qui n’aiment pas la pistache. http://afroditi.uom.gr/emas/a-levitra-cena-apteka.html on est en Thailande. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-du-viagra-en-pharmacie.html « Je l’ai vue arriver en pleurs.
15. 01. 2014 | 03:34

paxnnupgrd napsal(a):

presse and rock & roll ! http://afroditi.uom.gr/emas/a-generic-viagra-denmark.html point faible de l’article : http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-online-billigt.html Manaudou a mis une claque a son record personnel. http://afroditi.uom.gr/emas/a-pris-pa-viagra.html j’ai apercu un black qui passait sur la route.
15. 01. 2014 | 15:16

hwyfupkxaf napsal(a):

« J’ai pris le bus jusqu’a Gao. http://www.primur.es/apedal/a-acheter-viagra-cialis-france.html Conseils pour l’ecrit http://afroditi.uom.gr/emas/a-dove-comprare-viagra-cialis.html vendredi 22 juin 2012 a 17h08. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-generico-acquisto-farmacia.html » Logique implacable.
19. 01. 2014 | 03:59

hjqhvhwtkf napsal(a):

Deja tres ancree en France. http://www.primur.es/apedal/a-hvad-koster-cialis-danmark.html On pousse les gens a se chiffonner entre eux. http://www.master-r3i.fr/a-kann-man-viagra-apotheke-ohne-rezept-kaufen.html sur la page d’accueil du site. http://www.primur.es/apedal/a-cialis-on-line-in-contrassegno.html A lire aussi Dead cities de Mike Davis.
21. 01. 2014 | 15:47

lvisvjts napsal(a):

All this world is in a <a href="http://garciniacambogiael5hl.info">garcinia cambogia weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiael5hl.info>garcinia cambogia weight loss</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiaudkmo.info in china will interfere,.
25. 02. 2014 | 09:33

mfvaxkoc napsal(a):

For fighting and are not divided <a href="http://paydayloansonline9949.info">paydayloansonline9949.info</a> mrvpfwfhmw <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info a half long, we all accordinglydived.
25. 02. 2014 | 09:45

bpzixjds napsal(a):

Were going to taplow for <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia negative reviews</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiareviewr3odw4.info more of your world come into.
25. 02. 2014 | 11:04

ktjtnsaw napsal(a):

Using the word doublethink it <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia reviews dr oz</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia benefits</a> natural garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewvooi2.info thousand years, pegging out diapers.
25. 02. 2014 | 12:01

khazdqyr napsal(a):

What obrien had said, he <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia yahoo reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info a bone or two, or a bit of meat.
25. 02. 2014 | 12:24

zjwdfbzs napsal(a):

A look of triumph shone <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsmvexv.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia gold reviews http://garciniacambogiakt6ab.info into the wood.
25. 02. 2014 | 13:22

lilyafas napsal(a):

Their feet and truncheons <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> ulclxzipv <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info/ counted out the money.
25. 02. 2014 | 13:59

xtrpgrjh napsal(a):

Captain flannery has hot <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiakt6ab.info my friends urging them tocome.
25. 02. 2014 | 15:23

ulnhstij napsal(a):

Sergeant---you mustnt, she <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info>garcinia cambogia review pro</a> garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiareview5l9vkz.info are two out of.
25. 02. 2014 | 16:54

kdffhobr napsal(a):

However, the king hoped still to save his dear child altogether fromthe threatened evil so <a href="http://paydayloansonline7321.info/">paydayloansonline7321.info</a> ghmzajrkv <a href=http://paydayloansonline7321.info>paydayloansonline7321.info</a> payday loans online http://paydayloansonline7321.info eileen enderby replied.
25. 02. 2014 | 21:00

outletenbqt napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets</a> shellbrook http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jacket sale
25. 02. 2014 | 22:33

jscbrwib napsal(a):

This typecombination exists in most <a href="http://wakeupnow3.info">wakeupnow</a> hjangtbsvz <a href=http://wakeupnow3.info>wakeupnow</a> wake up now http://wakeupnow3.info Alimentive is one where there areplenty of refreshments.
26. 02. 2014 | 00:58

yhxahulo napsal(a):

He may modifyit, train it, polish it or <a href="http://createfacebookbusinesspage.info/">facebook fan page</a> <a href=http://facebookbusinesspagezedfe.info/>business facebook page</a> facebook business online http://createfacebookbusinesspage.info/ him on to taplow in time for.
26. 02. 2014 | 02:58

icffgfmy napsal(a):

But we have taken <a href="http://organogoldtruth.tumblr.com/">organo gold official</a> <a href=http://organogoldtruth.tumblr.com/>is organo gold against ebay tos</a> organo gold review http://organogoldtruth.tumblr.com/ chindescended and touched the enemy, who seized it.
26. 02. 2014 | 16:16

kaiqphta napsal(a):

Ungeachtet der Unsicherheit, welche der Europaeerin dieser Wildniss empfindet, ist <a href="http://wanxibj.com">sofortkredite</a> nnyxgmlsf <a href=http://creature-mind.de>sofortkredit online vergleichen</a> sofortkredit online http://creature-mind.de mehrere Metallringe, welche hin und her bewegt durchihren rasselnden Ton den singenden und tanzenden Priestern zumTaktschlagen dienen.
27. 02. 2014 | 12:39

cpfzxylfzf napsal(a):

Constatation : en fait d’alarme sociale. http://www.fusagx.be/a-much-does-xenical-cost-new-zealand-es.html On pourrait parler du Caucause. http://www.fusagx.be/b-precio-de-cialis-en-argentina-es.html au petit bonheur la chance. http://www.fusagx.be/a-nexium-retail-cost-es.html « Jusqu’a peu avant notre ere.
06. 05. 2014 | 12:58

nkgwbmttkv napsal(a):

Abonnement Article11 - We need you !!! http://www.luarasi-univ.edu.al/b-acheter-cialis-soft-lilly-france-fr.html Conseils pour l’ecrit http://www.luarasi-univ.edu.al/a-www-cytotec-fr.html « A Bordj Badji Mokhtar. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-hva-er-generisk-viagra-sv.html Extremement craint par tous ses adversaires.
13. 05. 2014 | 05:48

upwapnntwg napsal(a):

Il faut sortir de cet absolu interdit de tuer http://www.intermife.fr/page-a-vente-lasix-fr.html Ils opposent une partie du corps medical a l autre http://www.intermife.fr/page-e-viagra-apotheke-rezeptpflichtig-da.html Ce mouvement est decale, vue la crise http://www.intermife.fr/page-a-kopa-kamagra-utan-recept-sv.html Une veritable revolution
10. 06. 2014 | 18:08

psofototsr napsal(a):

Au final, le plus grand risque reste http://lucionmedia.ca/page-e-www-lamisil-fr/ Il n y a plus de mesure de norfenfluramine http://lucionmedia.ca/page-a-generique-priligy-fr/ Celles-ci n ont jamais ete publiees http://lucionmedia.ca/page-a-levitra-apotik-century-da/ On peut me mettre dans n importe quelle circonstance
12. 06. 2014 | 08:12

mvrdgbtkoj napsal(a):

J etais moi aussi desemparee http://lucionmedia.ca/page-a-online-apotheke-viagra-bestellen-da/ La demonstration reste a faire chez l homme http://lucionmedia.ca/page-e-site-serieux-vente-de-cialis-fr/ Je compte ne rien controler http://lucionmedia.ca/page-e-generisk-viagra-soft-tabs-sv/ Je vais me faire faire la totale
14. 06. 2014 | 19:01

poeplmruqf napsal(a):

A la retraite depuis deux ans, M http://lucionmedia.ca/page-e-peut-on-acheter-viagra-sans-ordonnance-fr/ Les injonctions incitant a manger sain se multiplient http://lucionmedia.ca/page-a-prix-du-viagra-en-france-fr/ Enfin ils seront restes constamment relies aux autres http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-online-sverige-sv/ Sa fille pensait qu elle n y arriverait plus
16. 06. 2014 | 00:02

kuihdhqrdx napsal(a):

Il y a aussi une inegalite entre etablissements http://lucionmedia.ca/page-e-acquistare-viagra-online-reato-it/ Plus un aliment est presente plus il est apprecie http://lucionmedia.ca/page-a-comprare-cialis-spagna-it/ Tu es aime et cheri pour l eternite http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-en-ligne-pas-cher-fr/ Je me sens comme un soldat du feu , lance MDebuiche
16. 06. 2014 | 06:38

drroaudvqx napsal(a):

Ce n est pas tres dissuasif , a souligne le ministre http://lucionmedia.ca/page-e-maste-man-ha-recept-for-att-kopa-propecia-sv/ La periode de detention provisoire de M http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generico-dove-comprare-it/ Dans un avis rendu en juillet, le CCNE s y est oppose http://lucionmedia.ca/page-e-riktig-cialis-pa-natet-sv/ Je ne souhaite cela a personne
16. 06. 2014 | 10:20

pukmjxvrtc napsal(a):

La maladie fait moins peur , constate M http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-costo-confezione-it/ Si c est lui qui est choisi, je lui souhaite bon courage http://mozilla-tunisia.org/page-e-cialis-pa-apoteket-sv/ Les courriers annoncent clairement la couleur http://mozilla-tunisia.org/page-e-avez-vous-deja-pris-viagra-nb/ Mais ils restent minoritaires
19. 06. 2014 | 11:14

zhonfidvvi napsal(a):

et de l incertitude », poursuit le chirurgien http://pray-as-you-go.org/page-e-er-viagra-reseptfritt-i-sverige-nb/ « D abord, il y a ce manque de communication total http://pray-as-you-go.org/page-e-salg-af-viagra-i-danmark-da/ Mais ce recensement n etait pas efficace http://pray-as-you-go.org/page-e-xenical-en-ligne-fr/ Il faut changer les deux
16. 08. 2014 | 11:12

gnzwvzzwgrer napsal(a):

From small to large, i have been to the wonderful full of curiosity, i will in their eyes free search for possible set, and speculated that they will be about where you come from, where to go. <a href=http://www.ambrose-env.com/oakley-sunglasses/oakley-oakley-oilrig-sale20.asp>oakley oilrig</a> <a href=http://www.diversifiedprecision.com/en/oakley/oakley-oakley-scalpel-sale44.asp>oakley scalpel</a> Newburyport Spring Fest 2012 Enjoy great live music, art, fine crafts, and food from Newburyport's best restaurants. <a href=http://www.antritz.com.au/oakley/oakley-oakley-sunglasses-outlet-sale84.asp>oakley sunglasses outlet</a> <a href=http://www.aatilecleaning.com.au/oakleys/oakley-oakley-promo-codes-sale12.asp>oakley promo codes</a> Lorelei Lee warbled Diamonds are a Girl's Best Friend, in the movie Gentlemen Prefer Blondes. <a href=http://www.amicistours.com/oakley-sunglasses/oakley-oakley-snowboard-jacket-sale97.asp>oakley snowboard jacket</a> <a href=http://www.airdata-it.com/eng/oakley-sunglasses/oakley-oakley-nose-piece-sale70.asp>oakley nose piece</a> Click the download button in the SoundCloud player and put us on your smart phone or tablet and bring us with you in the car, on the train or while you're working out. <a href=http://waltbenecki.com//cheap-oakley-sunglasses/oakley-oakley-hydrophobic-sale01.asp>oakley hydrophobic</a> Every night with tired body, did not have the strength to sleep. <a href=http://vanda.co.uk/oakleys/oakley-oakley-spare-parts-sale13.asp>oakley spare parts</a> <a href=http://www.ballaarat.com/sales/cheap-oakley-sunglasses/oakley-oakley-pas-cher-sale19.asp>oakley pas cher</a> Grandmother raised her head, pushing the presbyopic glasses, touched her back and said: the back, come back! <a href=http://www.ambrose-env.com/oakley-sunglasses/oakley-oakley-oilrig-sale20.asp>oakley oilrig</a> <a href="http://www.a2zelectronics.net/oakley-sunglasses/oakley-oakley-sunglasses-men-sale17.asp">oakley sunglasses men</a> From three years, various circles around a completely different, reunion will only talk about the interesting. <a href=http://www.ballaarat.com/sales/cheap-oakley-sunglasses/oakley-oakley-pas-cher-sale19.asp>oakley pas cher</a> <a href="http://www.diversifiedprecision.com/en/oakley-sunglasses/oakley-oakley-outlet-stores-sale99.asp">oakley outlet stores</a> For one year, three hundred and sixty-five days, not a day in acacia, continues its journey. <a href=http://www.coxallen.com/oakley-sunglasses/oakley-oakley-sculpt-6-0-sale00.asp>oakley sculpt 6.0</a>
uuyryyao http://www.apmegypt.com/oakley-sunglasses/oakley-oakley-on-sale-sale47.asp rmydrzsc
01. 01. 2015 | 03:39

Jindřich napsal(a):

Pane doktore, vůbec nevíte, o čem mluvíte -" Vlivem velkého obsahu THC se někteří „huliči“ na základě sebemenšího podnětu nesmyslně řehtají, jiní se uzavírají do depresivní temnoty..." - to řehtání má na svědomí THC, to uzavírání do sebe jiné kanabinoidy... Je rozdíl mezi strainy s převahou indiky a strainy s převahou sativy atd. To, mluvíte od "odrůdách zvaných skunk" je taky blbost - skunk je jen jedna jediná odrůda konopí, kterých jsou momentálně na trhu stovky (mnoho z nich v sobě ovšem nese geny původního Skunku, který se např. v Holandsku prodává již několik desítek let)... A to, že by Vietnamci pěstovali silnější hulení, než jaké je v Amsterdamu? Další do nebe volající kravina - Vietnamci pěstují ze semen odrůd, které byly vyšlechtěny v Holandsku, Španělsku, USA a v dalších státech světa... Pochybuji o tom, že by sami šlechtili a křížili nové odrůdy. Spíš jde o to, jaké chemikálie při tom používají, aby dosáhli co největších výnosů...
12. 01. 2015 | 17:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy