Hulení a schíza pro pochybovače

21. 01. 2010 | 08:35
Přečteno 28437 krát
V minulém příspěvku jsem napsal, že dlouhodobé užívání marihuany je častým spouštěčem schizofrenní psychózy zvláště u biologicky disponovaných jedinců. Sám jsem kdysi cannabis zkoušel – nepatřím tedy ke skalním odpůrcům kouření trávy, ale ani k propagátorům užívání této drogy. S pacienty, u kterých THC spustilo schizofrenní psychózu, se totiž setkávám každodenně.

Kritici požadují, abych své tvrzení o vlivu dlouhodobého užívání THC na vznik schizofrenie doložil citacemi vědeckých studií a řekl, co považuji za „dlouhodobé užívání.“ Při velmi zjednodušeném zprůměrování považuji za dlouhodobé užívání marihuany jeden joint denně po řadu měsíců a let. Musím ale upozornit, že ve výjimečných případech může schizofrenii odstartovat i jeden joint. Zřejmě je to dáno vyšší dispozicí, která spočívá v abnormalitě cannabioidních receptorů (které máme všichni) u některých jedinců. Jejich mozek je citlivější na THC. Kdo patří do skupiny disponovaných, ovšem nikdo z nás předem neví.

Schizofrenie je multifaktoriální onemocnění. Při jejím vzniku hrají svoji roli faktory biologické (přidušení při porodu), genetické a psychosociální (především v raném dětství). Dispozice k onemocnění schizofrenií se skládají v jakousi mozaiku, a pak stačí jeden kamínek, aby mozaika scvakla a vznikla schizofrenie. Tím posledním kamínkem (spouštěčem) může být právě cannabis.

Je pravda, že různé výzkumy potvrdily také příznivý vliv THC na lidské zdraví. Vědecké studie o vlivu marihuany na psychické zdraví jsou však nejednoznačné, mnohdy protichůdné. Je to způsobeno rozdílnou metodologií a malým počtem lidí zúčastněných v jednotlivých studiích. Někteří autoři tvrdí, že spousta „huličů“ začne kouřit trávu jako formu auto-terapie. Cítí v sobě velký tlak, velké napětí a tráva je po nějakou dobu zklidňuje.

Největší a nejserióznější studie však prokázaly vztah mezi užíváním cannabis a vznikem schizofrenní psychózy. Například studie Cannabis and schizophrenia, kterou v roce 2002 uveřejnili Bersani et al., ukázala, že před vznikem onemocnění schizofrenií užívalo cannabis 67 procent pacientů. Ve Švédsku zkoumali a prokázali vliv kanabinoidů na vznik schizofrenie v kohortě 50 087 branců. Výsledky této longitudinální studie potvrdila analýza zkoumané skupiny po 27 letech.

Ještě častěji než vznik schizofrenie způsobuje kouření marihuany návrat akutní fáze tohoto onemocnění - takzvaný relaps. Je to pravděpodobně dáno tím, že cesta k propuknutí schizofrenní psychózy byla už jednou užíváním THC prošlapána. Spousta nemocných přesto dál kouří trávu a jejich blízcí nevědí, zda jim mají užívání marihuany zakazovat, nebo se s tím smířit. Nejdůležitější je, jaký dopad má hulení na konkrétního jedince. Pokud kouření vyvolává psychotické krize a návraty nemoci, tam jsem pro radikální zákaz. Nemocným je třeba zdůrazňovat, že kouření marihuany může vyvolat relaps psychózy, který může vyústit v hospitalizaci. Důležité je vytvořit propojení – dáš si jointa a do dvou měsíců jsi znovu v blázinci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Huliče bych nepovažoval za nemocné. Bez nároku na pomoc od státu.
21. 01. 2010 | 09:14

Pepa napsal(a):

Myslím si , že víte , o čem píšete. Když nebudou v této oblasti věřit Vám, tak teda nevím komu. Díky
21. 01. 2010 | 09:40

Silvie napsal(a):

Pane Jarolímku,

vysvětlete to JXD - ten si v Reflexu už mnoho let veřejně propaguje trávu. V posledním čísle opět na titulní stránce. Není to slabomyslné?!
Nejsem pro perzekuci pěstitelů pro vlastní potřebu ,ale ani pro takovouto propagaci, která je nebezpečná zejména mladým, nezkušeným lidem. Pokud časopis dělá konopí takovou reklamu, mohou z toho mylně odvodit, že je kouření marihuany v podstatě normální a nezávadné. O snazším přechodu na tvrdé drogy nemluvě.
Odborníci navíc tvrdí, že konopí s vysokým obsahem THC je pro organismus mnohem škodlivější, nežli "normální" cigarety.
21. 01. 2010 | 09:46

Honza napsal(a):

Hulim asi 15 let a to hodne.
Nepozoruji na sobe nejake zmeny v chovani.(ani manzelka a deti)
Za celou dobu co hulim jsem neslysel o nikom kdo by mel problem se schizofrenii, ale poznal a videl jsem dost lidi co umreli nebo se leci z chlastu.
21. 01. 2010 | 09:51

kasparek napsal(a):

Dekuji pane Jarolimku za Vas pristup. I kdybych se s Vami chtel prit, musim ocenit, ze reagujete na ty slusne prispevky a snazite se pokracovat v diskusi, kterou jste prvnim blogem vyvolal.

Chapu ze ziskat konkretni informace z vedeckych studii neni jednoduche. Prave "boj proti drogam" povazuji za jeden z hlavnich duvodu, proc toto nelze radne realizovat.
Jsem si jisty, ze v pripade alkoholu by slo napsat podobny clanek s presnejsimi udaji a nejspis i mnohem horsim vyustenim.

Presto mi tam pro zjednoduseni chybi nejaky uceleny prehled, byt by to mel byt jen sofistikovany odhad.
Kolika procent lidi se riziko schizofrenie tyka - celkem za spolecnost, kolik % pak tech, kteri uzivaji marihuanu pak je skutecne ohrozeno a nakonec jaka cast je skupina2 (hulici :) v pomeru k celkove skupine.

Prestoze marihuanu hulim uz cca 10 let, take jsem nikdy nebyl slepym propagatorem drog. Neco takoveho je nesmysl. Pouze bych ocenil, kdyby spolecnost dokazala nad problemem vecne diskutovat a zbavila se takovych tech hospodskych vykriku typu:
- vsechny hulice povesit
- proc povolat thc kdyz uz mame koureni a alkohol a pod.

Tzn opet dekuji za vecny pristup
21. 01. 2010 | 09:57

Béda napsal(a):

MJ,

mě byste to napsat univerzálnímu léčiteli panu Dušanu Dvořákovi, který pomocí trávy a jiných psychotropných a halucinogenních látek léčí všechno počínaje cukrovkou, skrze rakovinu, nádory, AIDS, ebolu ...
21. 01. 2010 | 10:00

InuTak napsal(a):

Pane doktore, Váš předešlý článek myslím vysvětloval souvislosti docela zřetelně.

Kdo vás nepochopil - ten Vás pochopit nechtěl.
21. 01. 2010 | 10:13

iga napsal(a):

Pane Jarolimku

dneska to bylo trochu lepsi:-)
Ale tech odkazu mohlo byt prece jen trochu vic.
Mam otazku.
Je marihuana potazmo THC spoustecem i u jinych dusevnich chorob? Zejmena me zajima deprese a take me zajima, zda uzivani THC muze zhorsit prubeh depresivnich a manickych fazi pri maniodepresivni psychoze. Za odpoved dekuji a pokud bude podeprena nejakym dobrym funkcnim odkazem, tak vam budu moc vdecna!
21. 01. 2010 | 10:26

Jan Kyncl napsal(a):

Pokud někomu "spustí" schizofrenii jediný joint trávy, spustilo by mu ji něco jiného o chvíli později. Ať chlast, nešťastná láska nebo co. Stát neumí trávu efektivně zdanit a tak ji zakazuje. Navíc lidé (odpudivého) typu pana Komorouse mají díky chytání huličů kšeft. Bez kriminalizace by cena výrazně poklesla: výrobní náklady jsou minimálni, takže současný stav nakonec vyhovuje lidem jako je autor článku, Komorousům, dealerům a spol.
A politikům, protože babičkám se boj proti lidem s jinými vlasy a jinými hříchy líbí a méně hledí na rozkrádání státu.
21. 01. 2010 | 11:13

JE napsal(a):

Jan Kyncl
Ba, ba pane Kycl. Podobně další páni mají kšeft. Třeba pan Tržil, díky tomu, že stát zakazuje řidičům alkohol, byť ho částečně dokáže zdanit.
21. 01. 2010 | 11:26

siven napsal(a):

InuTak - Asi tak. ;)

A jak jinak, co by to bylo za diskusi o problematické stránce THC, kdyby se tu tradičně nezmínil démon alkoholu. :)

Jinak jeden můj známý má křehčí duševní rovnováhu (jinými slovy zdravotně daleko méně závažný handicap, než onemocnění psychózou) a sdělil mi, že trávu okusil jen cca 2-3krát a vícekrát se k tomu neodhodlal, jelikož při užití se u něj začaly objevovat stavy paranoidních bludů.

Ano - individuální příklad, ovšem dostatečně ilustrativní k vašemu článku.
Z toho plyne jediné: Informovat, informovat a zase informovat.
21. 01. 2010 | 11:38

Dr.Dre napsal(a):

Tak za prvé, o tom, že je to spouštěč schizofrenie, vím už od roku 2001, kdy jsem začal hulit, schizofrenii teda ještě nemám, ale chci tím říct, že to není žádná novinka. Druhá věc, jako psychiatr byste měl vědět, jak se citují zdroje a rozhodně nestačí napsat Bersani et al., ale úplnou citaci, podle které je možné tvrzení dohledat a ověřit vaši interpretaci!
Celkově hodnotím článek jako málo informačně přínosný a zbytečný.
21. 01. 2010 | 11:46

Frante napsal(a):

Bych doplnil. Bez ohledu jaké dopady má hulení "trávy" na psychiku, dopady na fyzické zdraví se uvádí horší než u tabákových cigaret. Třeba tady:

http://zdravi.idnes.cz/vase...

Jak ohledně rizika rakoviny tak i poškození srdce a cév ...
21. 01. 2010 | 11:52

Pepan napsal(a):

Dr.Dre : Tak pro lidi, kteří vědí, že cannabis spouštěčem schizofrenie je a přesto hulí, ten článek nejspíš určen není...
21. 01. 2010 | 11:55

eloper napsal(a):

Pravdivý článek. Ale stejně to platí i u alkoholu a tabáku, játra a plíce. Moderní člověk ve většině případů má potřebu se s životem nějak vyrovnávat. Někomu stačí chodit cvičit, někdo rád panáka vodky jednou denně, někdo si dá rád večer jointa. Problémem je vždycky to, že to dotyčný začne přehánět. Myslím, že by jsme měli mít možnost výběru mezi těmito třemi drogami. S tím, že marihuana má z těchto prokazatelně nejmenší sociálně patologické dopady.
21. 01. 2010 | 12:04

Facka napsal(a):

Hulim Uz 6 let a je to v pohode....nic se semnou nedeje..
21. 01. 2010 | 12:05

Béda napsal(a):

Jan Kyncl,

vzhledem k tomu co píšete, že legalizací by cena drog klesla, nebylo by vhodné aby tyto všeobecně přínosné látky typu, marihuany, hašiše, heroinu, LSD a pod. ležely volně na pultech hypermarketů a každý si je podle přiloženého letáku mohl volně koupit a aplikovat k léčbě cukrovky, rakoviny - krve, metastáz lymfatických uzlin, nádorů, dále k léčbě AIDS, pohlavních nemocí, eboly, ptačí a prasečí chřipky...?
21. 01. 2010 | 12:05

alesdrobek napsal(a):

Pan doktor se dopouští častého omylu - zaměňování "korelace" a "kauzality". To, že spousta lidí trpících schizofrenií kouří nebo kouřila trávu, ani zdaleka nedokazuje, že právě kouření trávy je příčinou jejich stavu. Jsem si jist, že naprostá většina pacientů se schizofrenií také jí maso nebo čokoládu, požívá příležitostně alkohol, dýchá městský vzduch, dívá se na televizi apod.

Pan doktor sám přiznává, že "Vědecké studie o vlivu marihuany na psychické zdraví jsou však nejednoznačné, mnohdy protichůdné."

A přesně tak to je - vědecké důkazy toho, že tráva ZPŮSOBUJE schizofrenii, zkrátka a dobře neexistují. Existuje statistická korelace mezi pacienty se schizofrenií a uživateli cannabis, ale to nelze považovat za vědecky podložený důkaz.

Pepa - komu byste mohl věřit. No když vezmeme pouze britské odborné orgány, tak namátkou třeba Poradní komisi britské vlády pro zneužívání drog ("Nebyla prokázána žádná kauzální souvislost mezi užíváním cannabis a duševními poruchami, zejména schizofrenií"), nebo Komise Sněmovny lordů pro vědu a technologii ("Nevěříme, že cannabis způsobuje schizofrenii u zdravých lidí bez predispozice k této chorobě"), nebo Královskému kolegiu psychiatrů ("Neexistuje žádný jednoznačný důkaz, že cannabis způsobuje schizofrenii či jakoukoli jinou duševní poruchu u lidí bez predispozice").

Všechny studie uváděné panem doktorem dokazují jediné - korelaci, ikoli kauzalitu. Zajímavou perličkou je, že například studie švédských vojáků ukazuje, že kuřáci marihuany mají vyšší IQ. Lze tedy říci, že marihuana zvyšuje IQ?

Posledním hřebíčkem pro "věřící" na kauzální souvislost mezi cannabis a schizofrenií by mohl být následující fakt - marihuana se v Británii dostala do módy v 60. letech a od té doby její užívání rok od roku prudce stoupá. Pokud pan doktor Jarolímek věří, že cannabis způsobuje schizofrenii, možná by mohl vysvětlit, proč zároveň rok od roku prudce nestoupá výskyt schizofrenie? A co víc, podle studie nazvané "Schizofrenie na ústupu" a publikované roku 1990 v Lancetu výskyt schizofrenie mezi léty 1952 - 1986 dokonce klesl ("Počínaje polovinou 60. let došlo k výraznému poklesu.")

Tím každopádně nechci říct, že cannaibis je úžasná bezriziková rostlina vhodná pro kojence a nastávající maminky. Rozhodně ne. Asi nejlépe to shrunje studie Degenhardt et al. z roku 2003 - "Mezi cannabis a schizofrenií podle všeho neexistuje příčinná souvislost. Může však vyvolat různé duševní poruchy u osob náchylných k psychózám a zhoršit průběh pacientů, u kterých se již choroba projevila."

Škoda, že tohle všechno musí zaznívat v komentářích a ne už v článku pana doktora, který by tak působil objektivněji a vyváženěji.
21. 01. 2010 | 12:23

JE napsal(a):

Bylo by nanejvýš vhodné, kdyby kouření, drogy či nadměrnou konzumaci alkoholu začali omezovat dobrovolně členové ODS.
Jednak by zvýšili svůj kredit, zdravotní stav a současně by se zrodilo i nové protikrizové opatření.
21. 01. 2010 | 12:37

Václav hlava vyuzená :) napsal(a):

Hlavně ať neni legalizace, protože jenom co já vim, tak si drží tráva stejnou cenu dnes, jako před 12 lety. Pokud by se legalizovala, tak by nás chtěli ty nenažraný prasata odrbat stejně jako na cigaretách a alkoholu.
21. 01. 2010 | 13:09

Leos K napsal(a):

Znám dokonce tři kluky, kteří jsou schizofrenici a spouštěčem byla skutečně marihuana. Každopádně k tomu měli genetické dispozice. Dva jsou bratři jejichž dědeček se oběsil - zřejmě právě kvůli schizofrenii a jeden je z rodiny, kde se projevuje více psychiatrických chorob.
21. 01. 2010 | 13:18

che091067 napsal(a):

Frante

přečetl jste si ten článek na který jste zde dával link ?Jestli ano, tak máte velice zajímavou logiku.Neříká se tomu demagogie?
21. 01. 2010 | 13:19

che091067 napsal(a):

Václav hlava vyuzená :)

Naopak, podle mě by cena šla dolu.Nesměli by ovšem zakázat domácí výrobu, jako u tabáku a hlastu.
21. 01. 2010 | 13:22

Alena napsal(a):

Vážení pisatelé,

pan Jarolímek jasně deklaruje ve svém článku, že dlouhodobé užívání marihuany je častým SPOUSTECEM shizofrenní psychozy ZVLASTE u..atd. Co je na tom proboha k nepochopení. Na základě svých dosavadních vědomostí a zkušeností s touto problematikou se dělí a obeznamuje širší veřejnost. Vše má svou logiku a příčinu založenou na rozumu a díky vědě a lidem, kteří se jí věnují se postupně dekodují zakodované informace.
21. 01. 2010 | 13:27

Banjo napsal(a):

> alesdrobek:
Vkládáte panu dokorovi do úst něco, co neříká. On říká, že tráva funguje jako spouštěč schízy u lidí s predispozicí.
A pokud funguje jako spouštěč, nejde o korelaci, ale o naprosto jasnou kauzalitu.
21. 01. 2010 | 13:29

alesdrobek napsal(a):

Banjo, Alena - nevkládám nikam nic, mám výhrady k vyznění obou článků pana doktora, které nejlépe shrnuje to slovo "zvláště".

Naznačuje, že mezi cannabis a schizofrenií je kauzalita, která je zvláště silná u predisponovaných jedinců. Tak to ale není.

Mezi cannabis a schizofrenií není žádná PROKÁZANÁ kauzalita. A u predisponovaných jedinců platí, že cannabis MŮŽE být jedním ze spouštěčů.

Takový je současný vědecký konsenzus. Článek pana doktora ale vyznívá úplně jinak.
21. 01. 2010 | 14:00

Teo napsal(a):

Represe proti marihuaně mi příjdou směšně neúčinné. Je každému zájemci o tuhle tzv. lehkou drogu jednoduše dostupná. Není ani problém s touhle drogou v krvi jít do práce, nebo i řídit auto. Represí vůči velkopěstitelům konopí stát dosahuje jen její dražení na ilegálním trhu a tím určitě větší zisky pro prodejce. Dnes už je situace taková, že huliči ani nemají obavy z možného odhalení jejího užití, klidně vypráví o tom kde a jak si ji pořídit, jak se dá pěstovat a jiné dříve obávané informace naprosto otevřeně sdělí komukoliv když to není přímo policajt.
Tak se mi jeví, že by stát udělal lépe, kdyby legalizací této "slabé" drogy převzal odpovědnost za její sledovanou produkci u certifikovaných pěstitelů a stejně jako u alkoholu ji, jako navymýtitelné zlo, držel na uzdě před mafiánskými zločinci. Postih u uživatelů téhle drogy by měl být stejný, jako u alkoholu. Když máš THC v krvi, nesmíš vykonávat odpovědnou práci a hlavně nesmíš řídit auto, či jinak být účastníkem provozu. Testery na to už dnes jsou, tak nemůže být problém brát řidičáky a dávat za ni výpovědi ze zaměstnání.
Dnes je zcela běžné a ze svého zaměstnání to vím, že hulič si dá šluka každou půlhodinku a prožívá v rauši směnu za směnou. Zaměstnavatelé jsou pochopitelně tolerantní, protože dobře ví jak slabé jsou represe vůči těmhle uživatelům. Opilého si nedovolí nechat pracovat ani třeba minutu, ale hulič jim nepřekáží. Nemají za něj odpovědnost před zákonem. A na silnicích kontroly na alkohol jsou běžné, testy na drogy už tak běžné nejsou.
Prostě by se mělo užívání marihuany dostat ne stejnou úroveň jako u alkoholu se vším všudy. Odpovědnost uživatelů marihuany by měla být stejná, jako u alkoholu. To by podle mně odradilo převážnou většinu huličů od nadužívání a vedlo by je to k preventivní opatrnosti při užití. V současnosti nemají huliči skoro žádnou brzdu v nadužití či užití při rizikové práci.
21. 01. 2010 | 14:05

Alena napsal(a):

Pane Aleši Drobku,

v článku pana Jarolímka jsou vysvětlení z kterých vychází. Např.: 1. Zřejmě je to dáno vyšší dispozicí, která spočívá v abnormalitě cannabioidních receptorů (které máme všichni) u některých jedinců. Jejich mozek je citlivější na THC. Kdo patří do skupiny disponovaných, ovšem nikdo z nás předem neví.

2.Schizofrenie je multifaktoriální onemocnění. Při jejím vzniku hrají svoji roli faktory biologické (přidušení při porodu), genetické a psychosociální (především v raném dětství). Dispozice k onemocnění schizofrenií se skládají v jakousi mozaiku, a pak stačí jeden kamínek, aby mozaika scvakla a vznikla schizofrenie. Tím posledním kamínkem (spouštěčem) může být právě cannabis.
21. 01. 2010 | 14:19

siven napsal(a):

Faktem zůstává, že článek pana doktora jaksi vůbec nepojednává o legalizaci či kriminalizaci THC, nýbrž o něčem zcela jiném.
Což je ovšem ztráta času vysvětlovat některým lidem, obzvláště pak těm, kteří na sobě nic nepozorují.
21. 01. 2010 | 14:32

K.H.Borovsky napsal(a):

Myslim, ze marjanka je univerzalni lek. Sice nic nevyleci, ale cloveku nemoc tolik nevadi. Jedinou chybou marjanky oproti jinym lekum je, ze se nedovazi ze Svycarska. Takove leky jak znamo jsou daleko ucinnejsi.
21. 01. 2010 | 14:56

alesdrobek napsal(a):

Paní Aleno, naposled - pan doktor nikde neuvádí, že mezi cannabis a schizofrenií neexistuje prokázaná kauzalita, což by v popularizačním článku o cannabis a schizofrenií řečeno být mělo.

To je celý můj point o "vyznění" a "vyváženosti". Pokud to ještě pořád není jasné, tak se omlouvám, ale líp už to napsat neumím.
21. 01. 2010 | 15:00

Frante napsal(a):

che091067

Četl jsem to a stručně jeho obsah shrnuju: Hulení "trávy" má dopady na fyzické zdraví horší než tabákové cigarety. Co se vám na tom nezdá?
21. 01. 2010 | 15:00

hulic napsal(a):

před vznikem onemocnění schizofrenií užívalo cannabis 67 procent pacientů
k tomu se da jen dotat, že 100% z nich užívalo také mléko ( to mateřské i ti co jsou alergičtí na laktózu).
Ergo zakažme mléko
jinak řečeno blábol
21. 01. 2010 | 15:51

tng napsal(a):

alesdrobek:

Diky, jakmile slysim nekde tvrzeni "u skupiny s vlastnostni X se zvysene projevuje vlastnost Y, tudiz X zpusobuje Y", otevira se mi kudla v kapse. Nechapu jak se teto zakladni ale neuveritelne rozsirene chyby mohou dopoustet vystudovani vedci. Opravdu se tim potvrzuje rceni, ze existuji lzi, velke lzi a statistika.
21. 01. 2010 | 15:56

tng napsal(a):

Pane Jarolimku,

pisete "studie prokazaly" a pote poukazete na studie popisujici statistickou zavislost. Uvedomujete si, ze statisticka zavislost mezi A a B nedokazuje, ze A zpusobuje B ? Ono take B muze zpusobovat A. Nebo A i B mohou byt zpusobeny C a primy vliv na sebe mit nemusi.

Rikate:

"S pacienty, u kterých THC spustilo schizofrenní psychózu, se totiž setkávám každodenně."

Ale jak vite ze jejich psychozu zpusobilo THC ? Neni to nahodou pouze vase spekulace ? Jak vite ze by se psychoza neprojevila pozdeji ?
21. 01. 2010 | 16:06

Jana napsal(a):

Já osobně z mám spoustu lidí co kouří marihuanu a mezi nimi jsou i tzv. dlouhodobí uživatelé, keteří kouří denně. Mezi těmito dlouhodobými uživateli ovšem není nikdo se schizofrenií, pouze s depresemi a paraniodními stavy. Znám jediného schizofrenika, bydlí u nás v domě, je v invalidním důchodě a je to alkoholik.
21. 01. 2010 | 16:13

Luke napsal(a):

Tak dáme brčko ne?:-)
21. 01. 2010 | 17:04

RUS napsal(a):

Tento članek je učelový,to je jasný!Všichní drogy jsou pochopitelne nejakym spusobem škodlive,o tom není žadna.Jenže škodý ktere pachají alkoholicí jsou podstatne vetší než u uživatele marihuaný.
Bouračky,vraždý,rvačky,problemy v rodinach,zničene zdraví a mejetek....
Takže pane doktore až zakažete alkohol,pak mužete neco žvatlat o škode marihuaný,hapendo?
21. 01. 2010 | 17:34

Lena napsal(a):

RUS:

"Bouračky,vraždý,rvačky,problemy v rodinach,zničene zdraví a mejetek...."
Ano, kromě těch vražd lidí (nepočítám psy) toto vše sedí na uživatele marihuany, které znám.

A jsem pro: zakažme spolu s marjánou i alkohol. A můžeme přidat i cigarety.
21. 01. 2010 | 17:50

Lena napsal(a):

Luke:
Proč?
21. 01. 2010 | 17:51

Alena napsal(a):

Pane Drobku,

jedno vím jistě, užívání jakýchkoliv drog i v malé míře může být zdraví škodlivé.
21. 01. 2010 | 20:28

InuTak napsal(a):

Myslím, že dlouhodobé užívání jakékoliv látky která způsobuje příjemné pocity respektive ovlivňuje percepci reality je problematické.
Hlavním problémem ale je, že to podkopává vůli jakožto základní vlastnost duše potřebnou prakticky ke všem životním činnostem. Člověk bez vůle není schopen jednat.
21. 01. 2010 | 21:31

Martin napsal(a):

Tak pěkný článek a tak mimořádně dementní závěr. Radikální zákaz by v žádném případě nesnížil počet pacientů postižených konzumací marihuany, akorát by narostly zisky marihuanové mafie. Jediná možná cesta je provozovat marihuanu v režimu cigaret, tedy státem kontrolovat a zdanit a ze zisku platit prevenci a léčbu.
21. 01. 2010 | 22:06

tng napsal(a):

Martin: co je dementniho na varovani pred relapsem ?
21. 01. 2010 | 23:43

FIL napsal(a):

to Alena

Dost by mě zajímalo o co opíráte své "jisté" tvrzení že užívání jakýchkoliv drog i v malé míře může být zdraví škodlivé ???

Všimněme si alibistického slovíčka "může" - tzn. může ale i nemusí, což v podstatě vyjadřuje dopad užívání či neužívání čehokoliv ... alias KDYŽ NEBUDU DOSTATEČNĚ SPORTOVAT MŮŽE TO BÝT PRO MÉ ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ
22. 01. 2010 | 09:34

FIL napsal(a):

Bylo by opravdu záhodno, aby se také někdo zamyslel nad způsobem užívání marihuany - nevěřím že stejný vliv má denní kouření jointů a denní kouření např. vaporizéru kde škodlivost užívání je velmi nízká i při téměř identické intoxikaci jako jointem ...

Lidé by si měli uvědomit, že je reálná možnost poškození zdraví marihuanou a proto si zvolit vhodný způsob a frekvenci užívání, toto měřítko je však pro každého diametrálně odlišné a tudíž je užívání marihuany vyloženě individuální
- pochybuji o tom že existují dva naprosto identičtí kuřáci marihuany kteří užívají stejné množství, stejnou kvalitu a stejnou frekvenci užívání kontra stejný životní styl, který je samozřejmě také velký faktor ....

LET´S THINK ABOUT IT PEOPLE !
22. 01. 2010 | 09:44

sic napsal(a):

Dobry den
chci jen toto ...
22. 01. 2010 | 10:42

Caen Morhen napsal(a):

3. verze (Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu.), takž krátce:
Nejsem zaujat. Hulím i chlastám ;-). Jinak neznám nikoho, kdo by se uhulil k smrti, což u alkoholu prohlásit nemohu. A co srovnání agresivity konzumentů jednotlivých drog? Už vás napadl "vyhulenec"? Co tahle srovnání s alkoholem?
22. 01. 2010 | 10:46

siven napsal(a):

Některé reakce pod výše napsaným odborným článkem jsou emprickým důkazem toho, co dokáže způsobit pravidelné užívání THC... :)

Z výběru nejlepších crazy-hlášek s drtivým odstupem vyhrává vaporizér. ;)
22. 01. 2010 | 13:15

Alena napsal(a):

Pane File,

o své jisté se opírám jednoduše a logicky. Vím co chci a nechci, co potřebuji a co ne. 2x2=4 je jistý a stejný z kterékoliv strany a tento výsledek byl, je a bude vždy stejný. Nepochybuji o něm. Stejným způsobem - poznáváním, se opírám o svou jistotu.
22. 01. 2010 | 13:34

che091067 napsal(a):

Frante
Poslední odstavec:

"Doktorka Keith Prowsenová z britské plicní asociace k tomu však podotýká: "Závěry výzkumu potvrzují, že kouření marihuany představuje závažné riziko pro plíce a vykouření jointu může být škodlivější než cigareta. Na druhou stranu se domnívám, že tabák může napáchat mnohem větší škody, protože cigarety konzumenti obvykle kouří v mnohem větším počtu než jointy"

A vo tom to je.
22. 01. 2010 | 14:37

Luba napsal(a):

Pane doktore Jarolímku,
chtěl jsem obohatit Vás i diskusi svými pozoruhodnými postřehy, ale Rekapča se patrně pomátla - považuje mne za šiřitele reklamy/spamu.

Takže máte smůlu ...
23. 01. 2010 | 11:33

dusandvorak napsal(a):

Martine, nešiř prosím bludy!
Dušan
http://www.konopijelek.cz
Děkuji
27. 01. 2010 | 01:36

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 04:02

Martin napsal(a):

Souhlasím s Vámi s tímto článkem, nicméně sám na sobě toto nepozoruji. Kouřím trávu téměř denně už asi čtyři roky, ale také se dost zajímám o psychospirituální rozvoj a snažím se na sobě aktivně aplikovat. Můžu jen říct, že pokud se člověk naučí se svými myšlenkami pracovat, dá se ten "stav" poměrně výborně ovládat a směřovat a člověk může z psychického hlediska velmi vyrůst i když denně konzumuje marihuanu. Já se konzumací netajím a nestydím se za ní. Samozřejmě vím, že je to velice individuální. Všeobecně účinky většiny látek nějakým způsobem měnící vědomí jsou individuální. Jinak se článkem naprosto souhlasím, také znám spoustu lidí, kteří měli nemalé psychické potíže při požívání marihuany.
03. 02. 2010 | 09:30

Martin napsal(a):

Souhlasím s Vámi s tímto článkem, nicméně sám na sobě toto nepozoruji. Kouřím trávu téměř denně už asi čtyři roky, ale také se dost zajímám o psychospirituální rozvoj a snažím se na sobě aktivně aplikovat. Můžu jen říct, že pokud se člověk naučí se svými myšlenkami pracovat, dá se ten "stav" poměrně výborně ovládat a směřovat a člověk může z psychického hlediska velmi vyrůst i když denně konzumuje marihuanu. Já se konzumací netajím a nestydím se za ní. Samozřejmě vím, že je to velice individuální. Všeobecně účinky většiny látek nějakým způsobem měnící vědomí jsou individuální. Jinak se článkem naprosto souhlasím, také znám spoustu lidí, kteří měli nemalé psychické potíže při požívání marihuany.
03. 02. 2010 | 09:37

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 09:09

bobina napsal(a):

Zdravím,
zajímala by mě též spojitost s epilepsií a marihuanou...
A tak celkově myslím, že marihuana sama o sobě není příčinou těchto poruch, ale může být jedním ze spouštěčů...
Při léčení těchto psychických poruch nebo spíše při léčení jakýchkoliv nemocí se snažíme najít příčinu...ale tou bývá náš celkový vnitřní stav a myslím, že i tyto poruchy jsou třebas jen křikem našeho těla jakože něco děláme hodně špatně a měli bysme to změnit, ale není to podle mě vždycky jen jedna věc a v tomto případě třebas i marihuana ale celkový způsob našeho života, myšlení, uvažování a následného jednání...
Je to všechno jen na nás údajně všechno pochází zevnitř je jen na nás co v sobě a čím probudíme a jak se s tím následně vyrovnáme...
04. 02. 2010 | 17:49

Entheo napsal(a):

Už to tu zaznělo, ale tuto moudrost ze základů statistiky je prostě potřeba neustále opakovat:

"Korelace neznamená kauzalitu!"

Nic víc není třeba k uvedeným "největším a nejserióznějším studiím" dodávat.
04. 02. 2010 | 22:59

bobina napsal(a):

To sice není...ale na druhou stranu nic není stoprocentní a tak bysme asi ani před tímto faktem, že kouření marihuany a psychické nemoci jako schizofrenie, epilepsie a podobné mohou mít spojitost neměli úplně zavírat očka :)-
05. 02. 2010 | 11:39

A Nazdar napsal(a):

Je tu jeden zásadní problém ve zjednodušení argumentace!
Pokud by se jednalo o vědecký názor musela by se udělat nějaká statistika (poctivá), třeba jako udělali v Austrálii (a bohužel jejich názor se po delším poctivém zkoumání od Vašeho liší). Ukažte mi pacienta, který kouří marihuanu a nepije alkohol! Australni ukazují, že právě ta kombinace je pro synapse smrtící, jinými slovy - Alkohol je ten problém! Jenomže alkohol je zdrojem daní! Zároveň je to rituální droga hned dvou ze tří nejvlivnějších systémů masové manipulace. Marihuana do státní kasičky nedá nic (co by se následně dalo z ní vytunelovat) proto je vítán každý, kdo ji bude démonizovat! Zejména je-li vhodně zaštítěn tituly lékařskými, jsou potom jeho osobní názory přijímány v mediích jako "vědecké". Marihuana je americké politikum, které je úspěšně importováno k nám (jako americkému trojskému koni v Evropě) a kdo chce podporu z USA musí jejích písničku zpívat.
10. 02. 2010 | 09:07

ML napsal(a):

A Nazdar: přesně tak, ono by stacilo se zamyslet, kolik je konzumentu marihuany a kolik by na tom stat vydelal, kdyby byla volne prodejna stejne jako alkohol a cigarety. Ohledně studií, četl jsem jich už docela dost před pár lety, ale bohužel asi žadnou opravdu objektivní. Ta australská zní zajímavě. Co si pamatuju ze školních lavic, spouštěčem schizofrenie může být téměř cokoliv, od leknutí po drogy. Nejsem psycholog, studoval jsem jen pár knih a studií ve volném čase, většinou právě o působení drog na mozek a tělo člověka. Jenže všechny ty studie postrádaly jakoukoliv historii pacientů. Tráva a vůbec jakákoliv droga je velmi individuální věc a záleží na samotném člověku, jak na něj bude působit. A může to být pokaždé jinak.
10. 02. 2010 | 10:51

Azeret napsal(a):

A není to spíš naopak - že hulení (i chlastání a požívání dalších drog), který je u schizofreniků vyšší než v běžný populaci - že to je spíš důsledkem nemoci a ne její příčinou? Píšete o případech, kdy THC schízu spustilo, jenže tahle choroba často začíná ještě dlouho předtím, než je člověk nějak nápadnej a zralej na blázinec. Akorát se sociálně stahuje, cejtí se divně, má úzkosti. A z toho důvodu nezřídka inklinuje k těmhle věcem. Jenže i kdyby abstinoval, tak sch. u něho nejspíš vypukne při nějaký jiný zátěži, životní změně. Naopak jedinec bez dispozicí k týhle nemoci, i když brutálně fetuje, tak psychický poruchy tím vyvolaný jsou přechodný a mizej s abstinencí.
28. 02. 2010 | 00:26

model23 napsal(a):

cucáci vubec nevíte o THC vubec nic šupáci
16. 03. 2010 | 18:40

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:26

http://www.kw61.com/replica-iwc-watches/ napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 02:57

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:51

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:06

replica watches napsal(a):

Přinejmenším pozoruhodné jsou šachy kolem bývalé dceřiné společnosti ČEZ, firmě I&C Energo. Firmu si ČEZ vyšlechtil na hlavního dodavatele údržby a rozhodujícího partnera v rekonstrukcích na klasických a jaderných elektrárnách v ČR. I&C Energo navíc vlastní know-how k software řídícího systému na Temelíně
10. 04. 2010 | 03:06

L.B.BIOCHEMKA napsal(a):

K THC MÁM JEDINÉ: VŠE JE INDIVIDUÁLNÍ, ZÁVISÍ NEJEN NA PREDISPOZICI GENETICKÉ - MOLEKULÁRNÍ ÚROVEŇ, ALE I NA MOMENTÁLNÍ KONDICI ORGANIZMU, STAVU RODINNÉHO (ČI JINÉHO)ZÁZEMÍ,ATD NELZE ZEVŠEOBECŇOVAT

K LÉČENÍ CHOROB: NEZATRACOVA! OPĚT INDVIDUÁLNĚ, PARKINSONOVA CHOROBA Č RES ZAZNAMENALA LÉČBOU TINKTUROU CANABS DOSTI ÚSPĚCHŮ, ( ZNÁM VÍCE PŘÍPADŮ Z BLÍZKÉHO OKOLÍ

ALKOHOL A KOUŘENÍ ŠKODLIVOST PROKAZATELNÁ !!! PŘÍPADY ÚMRTÍ CHRONICKÝCH ALKOHOLIKŮ JSOU MNOHDY SKRYTÉ -(PŘÍČINY SELHÁNÍ SRDCE, MOZKOVÁ MRTVICE, LEDVINY , ATP..POKUD 20LETÝ ATLETISKY KONSTITUOVANÝ MILOVNÍK PŘÍRODY S CITLIVOU DUŠÍ VE SVÉM OKOLÍ NEPOCHOPEN, EVENTUÁLNĚ ZKLAMÁN DÍVKOU, MILOVNÍK PIVA ZAJDE PO PRÁCI (VE 14H)NA "JEDNO", VE40 SE DOPRACUJE K 14 PIVŮM ZA DEN MEZI TO OBČAS PANÁČEK , KULOVITÉ FIGUŘE, CUKROVCE , ŽILNÍ NEDOSTATEČNOSTI ZAVODNĚNÍ ORGANIZMU, (LEDVINY,PLÍCE ANI SRDCE TO NEUTÁHNOU) AŽ AMPUTACI NOHOU, JE TO DŮKAZEM PROSPĚŠNOSTI?
O VLIVU KOUŘENÍ NIKDO SNAD NEPOCHYBUJE, POUE JE TĚŽKÉ SI PŘIPUSTIT, ŽE NIKDY NENÍ POZDĚ OMEZIT A PŽESTAT,REGENERAČNÍ SÍLA PŘÍRODY JE VSKUTKU ZÁZRAČNÁ !
27. 04. 2010 | 23:26

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 12:16

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 10:35

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 05:19

access password recovery napsal(a):

Good informative post. Thank you for sharing this. Please keep it up.

http://www.accesspasswordre...
24. 11. 2010 | 06:00

data recovery napsal(a):

http://www.sanmaxi.org

Data recovery software retrieve restore deleted files recover windows hard disk drive deleted formatted partition restores deleted data lost due to disk formats and recover data from usb pen drive stick digital camera memory card
26. 11. 2010 | 12:34

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.digitalcameradatarecovery.com/photorecovery/powerpointfile-repair.html
11. 12. 2010 | 06:30

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.word-file-repair.com/wordfilerepair/powerpoint-repair-utility.html
11. 12. 2010 | 06:31

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.sanmaxi.org/sanmaxiorg/powerpoint-file-repair-software.html

Data recovery software
11. 12. 2010 | 06:36

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.soico.net/key/repair-ppt-files.html

Professional PowerPoint recovery software repair corrupt powerpoint files and repairs damaged PowerPoint presentation.
11. 12. 2010 | 06:40

Password Recovery napsal(a):

http://www.passwordrecovery.ws

Password recovery software spy tool finder find brack crack unlock retrieve restore recover lost forgooten passwords of hotmail, Orkut, AOL, yahoo, MSN, hi5, facebook
11. 12. 2010 | 06:43

Access Password Recovery napsal(a):

i hope you can continue keep well

http://www.keystroke-logging.ws
16. 12. 2010 | 09:59

Access Password Recovery napsal(a):

thank you for sharing such a good information

http://www.access-unlocker.com
16. 12. 2010 | 10:03

Access Password Recovery napsal(a):

It's a good article! so happy to read it!

http://www.access-unlocker.org
16. 12. 2010 | 10:06

Password Recovery napsal(a):

http://www.eaglecop.com

Good info, i like it
14. 01. 2011 | 09:57

Keylogger for Mac napsal(a):

http://www.freewarekeylogger.ws/keyloggerfreeware/keyloggerformac.html

This is very useful to many readers like me.
14. 01. 2011 | 09:57

exxxiiikik napsal(a):

Doktore Jarolymku,Vy jste vedle ....
Marihuana psychuzu nezpusobuje,mluvim o tom a vim to moc dobre..
rec je o prave schize.

Stejne jako manie a nirvana jsou 2 ruzny veci

Manii lze vyvolat antidepresivy,obvykle zkombinovanim IMAO plus dalsi AD
Ta manie to je takova fales,jakoby obracene autoagrese,ovsem
v ten okamzik se projevujici zastrenou vysmatosti.Mysl neni jasna a uz vubec
nejde o splynuti krasy univerzalna

Takze psychedelika nechte bejt nekomu kdo to poznal
31. 01. 2011 | 23:29

Zip repair napsal(a):

Zip repair tool repair corrupt damaged zip files that will not open extract corrupt zip files data fix zip file recover data from corrupted ZIP files.
http://www.zip-repair.org
10. 02. 2011 | 07:41

ja-ru-ska napsal(a):

Pane doktore, já s Vámi ve všem souhlasím. Něktré názory jsou opravdu velmi, ale velmi mimo.
Takže marihuana, kterou jsem kouřila intenzivně ve velkém množství mi způsobila spoustu problémů. Lidé kteří s tím nedikážou seknout, jako se to podařilo mě, tak na nich vidím to neštěstí, které se z jejich života stává.
Marihuana je první krok k tvrdým drogám-vím to od sebe. Poškozuje paměť a to radikálně-krátkodobou i dlouhodobou. Nejhorší na tom je že časem způsobí úplnou demotivaci a ztrátu vůli k čemukoliv v normálním běžném životě. Huliči jsou zpomalený, nad vším přemýšlí a hloubají a ve finále nevymyslí nic. Jen se válejí a vše kolem je passé. Mám za sebou ústavní léčení, kdy jsem se léčila z více návykovích látek a tam odsud a dále z doléčovacího centra vím, že THC opravdu může spustit schízu nebo paranoiu. Vím to od svých psychiatrů a psychologů a s těma lidma jsem byla v jedné komunitě nebo skupině. Máte pravdu. Vám já fandím. Děkuji.
16. 04. 2011 | 23:32

jaxx napsal(a):

Zajímavá diskuze,ale jeden fakt:pes (basset) trpící epileptickými záchvaty léčení po domluvě s veterinářem stálo opravdu spoustu peněz,avšak bez výsledku-poté jsem mu dle rady známého začal vařit hořkou čokoládu s marijuanou a po cca deseti dávkách v asi měsíčním podávání se epilepsie naprosto vyléčila.Vím to naprosto jistě viděl sem jak trpěl a i to jak mu marijuana opravdu pomohla.I když to není možná úplně k tématu ale léčebný potenciál konopí určitě existuje a popírat ho je slabomyslné.Zároveň však nechci stát na straně propagace této lehké drogy všeho s mírou a každý lék má svou metodiku užívání
14. 05. 2011 | 17:43

Chung Kadish napsal(a):

The guidelines you shared here are really helpful. Rrt had been such a enjoyable surprise to have that waiting for me following i woke up this extremely day. They're consistently to the point and straightforward to understand. Thanks a ton for the valuable suggestions you've shared ideal here.
02. 07. 2011 | 16:41

Clementine Srygley napsal(a):

Very good post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that we have genuinely enjoyed reading through your site posts. Any way I'll be registering to your feed and that i hope you post once again soon.
05. 07. 2011 | 00:31

edu backlinks napsal(a):

I believe that is one of the most significant information for me. And i'm satisfied studying your article. But wanna observation on some basic issues, The site style is wonderful, the articles is really nice : D. Just right job, cheers <a href=http://edubacklinksstore.com/>edu backlinks</a>
27. 07. 2011 | 23:06

Fisicoculturismo napsal(a):

I really enjoyed this post. I've bookmarked this blog, keep it up! <a href="http://cuerpomax.com">Articulos de culturismo</a>
23. 09. 2011 | 01:03

partition recovery napsal(a):

Data recovery file recovery
http://www.datarecoverytrial.com

Great post Nice one thanks.
21. 10. 2011 | 12:07

mortgage loans napsal(a):

freelance writer
29. 11. 2011 | 13:57

Hulič napsal(a):

Kouřím Marihuanu cca 14 let,problémy nemám žádné ale počítám že můžu onemocnět do budoucna.Ze svého života jsem apsolutně vyřadil Alkohol a cigarety.kouřím cca 3 jointy denně a to ráno po obědě a večer.Mám problemy se spaním a marihuana mě vždy přizdí do polštářku než nějake prášky.Myslím si osobně že alkohol je velký problem společnosti.Kolik vražd a napadení díky alkoholu byly způsobeny,neslyšel jsem ani jeden případ kdyby někdo pod vlivem marihuany napadl nebo dokonce zavraždil.Myslím si že byste tu spíše měli kecat o chlastu a cigaretách a tom hnusném pervitínu.Mám jednu otázku napište mi kolik cca procent lidí se léči s alkoholu na nemoci a leží v nenmocnici nebo jsou již mrtvý a kolik jich je ve vězení.a teď si dejte dohromady huliče kteří leží v nemocnicích a kteří jsou ve vězení a kteří na následky konopí zemřely.Myslím si že dojdete 99% alkohol a max. 1% konopí vemte si ještě cigarety a dejte si to dohromady. nevím jestli tu kecá banda alkoholiku kterým vadí že lidí protě hulí,dokážu se dost rozčílit když někdo o huličích řekné že je feťák to vůbec není pravda.Kdyby všeci hulily konopí věřte mi nebo né ale přestaly by války a vraždy a vykradaní a další špatné věci jelikož vám rauš týto věci nedovolí udělat.Jinak děkuji za vložení mého příspěvku.

p.s. hulení bych doporučoval lidem k nasilnickým sexualním sklonům a nevypočitatelným a agresivním lidem a všem V Této Vládě!!!!!
19. 01. 2012 | 08:50

effetti viagra napsal(a):

Anteil entweder durch Rechenschaftsablegung oder, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis preise apotheke vergrossert nur den zu leistenden Schadenersatz. ma della fine del presente Congresso uu programma, http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra vendita perche passando dal piccolo al grande, Die Gesetze verlangen die Hinterlegung einer, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>cialis preise</a>, eines Kontraktes anderseits besteht darin, egli suppone che possano aver <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra senza ricetta</a>, e su quelli incastmd in ambe le cslremita. genugt die Gefangenhaltung in einem Hause oder, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis tadalafil 20mg</a>, unter gewissen Umstanden aber trotzdem als, talche caricatasi la catena ad una certa <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra controindicazioni</a>, e il Presidente repula inutile di vieppiu,
20. 08. 2012 | 19:49

Václav Bidlo napsal(a):

Děkuji za zajímavý a poctivými argumenty podložený článek.
Dovolím si, a pokusím se co nejstručněji, sepsat, co mne na tomto tématu vede k zamyšlení. Půjde o velikou a zjednodušující zkratku, berte to prosím tak a tolerujte.
Je užitečné předem prozradit, že "nehulím" ani se jinak vnějšími prostředky nestimuluji k tomu, abych "pochopil život", ale to neznamená, že jsem si nikdy nedal jointa, o alkoholu ani nemluvě.
Tak k věci. Nějak jsem došel k přesvědčení, že rozvoj osobnosti ani tak nesouvisí se společenskými normami a "oficiálním" názorem na život, jako s jakousi vnitřní prací, duševní. To ale (a teď dělám tu největší zkratku) přináší v našem nějak moc civilizovaném (v něčem příliš povrchním) světě nutnost projít si určitými stavy, které není snadné psychicky zvládnout. Možná mezi ně patří i tzv. duševní poruchy, i tu schizofrenii. Z tohoto pohledu je "tráva" jen urychlovačem, pravda, užitek takového urychlení neumím posoudit. Ale neviděl bych primárně příčinu v ní, ale v tom, co způsobuje, že člověk v tomto světě se dostává ve chvíli, kdy touží uchopit svou duši (drogy jsou snadnější cesta než práce na sebepoznání), do tak velkého konfliktu, že se stává "diagnostikovatelným". Nebo aspoň v tak velké míře, jako dnes. Toť vše, co jsem chtěl říci.
27. 09. 2012 | 01:46

que es la viagra napsal(a):

On lui tira trois poelettes de sang assez brule. http://cialistadalafilprix.com cialis pas cher france ou colique passion qui est tecnificacion de sistemas que reducen al mfnimo, http://viagragenericocomprar.net viagra en andorra armas y las reglas y el estilo para la lucha, etoit aussi bien que dans sa chambre, <a href=http://cialistadalafilprix.com#6,22100E+52>cialis france</a>, regis cornes esset adjumento futurus. subproductos yatrogenicos limitados. <a href=http://viagragenericocomprar.net#7,28086E+59>viagra generico</a>, la cultura se ve mejor no como un complejo de, et prit quatre fois du febrifuge. <a href="http://cialistadalafilprix.com#37937">cialis pharmacie</a>, meme avec Richelieu et Mazarin, subproductos yatrogenicos limitados. <a href="http://viagragenericocomprar.net#47905">comprar viagra en espana</a>, Ein Beitrag zur Geschichte des Aberglaubens aller,
21. 10. 2012 | 01:17

compra viagra napsal(a):

Si la malade avait Vecu plus longtemps, http://prixcialisfrance.net cialis france le pied est considerablement tumefie Notemos tambien que variando http://compraviagragenerico.org viagra generico se presentan y forman mediante la consolidacion. La seule concretion intestinale du meme genre, <a href=http://prixcialisfrance.net#5,65738E+50>cialis effet secondaire</a>, moxas larges et peu profonds a la region, particulares de la ortosa. <a href=http://compraviagragenerico.org#5,46561E+92>viagra precio</a>, en los basaltos peridoticos a Le calcul le plus remarquable de cette espece, <a href="http://prixcialisfrance.net#69853">cialis en pharmacie</a>, GANGLION traite par la ponction, particulares de la ortosa. <a href="http://compraviagragenerico.org#44317">venta de viagra en madrid</a>, mostrando la capacidad de varias sustancias
21. 12. 2012 | 23:16

Míra napsal(a):

THC může být prospěšné a také NE, je třeba si zjistit zda tuto látku opravdu potřebujeme a zda pro nás bude prospěšnejší než jí nebrat.

Konzumace je také važný bod který je třeba zvážit, kouření škodí, zbývá tedy jíst a inhalovat. V prvním případě se dá vyrobit máslo z kterého později pečete třeba sušenky. V druhém je to jaký si Bong na který je přidělám jaký si pytlík do kterého se kouří přes jaký si Filtr který propouští pouze THC.

Pak je důležité mít pod kontrolou jakou trávu kupujete(může mít od 2% až do 20% možná i víc). A podle toho si určíte dávky.

Potom je na místě samozdřejmě pravidelný dozor lékaře a zjistit zda je pro vás THC přínos nebo NE.
15. 05. 2013 | 13:51

carpinteyrodhg napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeoutlet1993.org/>kate spade bags</a>,<a href=http://www.katespadebagsales2013.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.freywille2013.org>Frey Wille</a></b>
to colored strips. I tested it our and created one amid ice blue and grape. You can even have your initials stamped on leather rap aboard the front.We started by Melissa's house, I absolutely love the look of the Proenza Schouler PS1 Satchel! The classic messenger bag shape and excessive leather make it an iconic chip that know next to nothing of any bagista would treasure for years. There are too additional PS1 styles floating approximately out there such as a tote and a crossbody packet who somehow expected him apt enjoy alternatively by least admire watching a cluster of cast (literally) prepare around aboard a minimalist stage and conversation shit almost his life work. Don see of revulsion during the activity was expensive,The bags was from Nine West and the closest I can find online are these bags which are the same shape and diagram but amid faux suede instead of velvet. I bought the bags aboard a whim and a week later I planner apt return it to Macy's because I didn't favor how deep the bags namely and that absence of inside pockets.occasionally we have to scale it down a notch But who wants apt compromise Not me. That's why I SO admire always things Kate Spade. vinyl, A sleek blueprint with a foldover altitude this clutch ambition be well received by those with massive handbags collections and those just beginning theirs identical Itat Shrug$120 via ALLSAINTSDear household and friends, Self, it's literally each additional human among your girlfriend's life who has the problem! Sadly, we're not talking also compact,
05. 06. 2013 | 04:50

Jarolimekjelhar napsal(a):

Nevim co si myslite ze jste pan vsudybyl nebo co ale v konopi je latka THC (Tetrahydrocannabinol) a CBD (Kanabidiol).THC může vyvolávat psychické poruchy neříkám že ne ale CBD nemá psychoaktivní účinky ba naopak má uklidnujici ucinky.
Takze nejdriv si neco zjistete nez zacnete psat takovehle clanky pane Jarolimek.
Nesnasim lidi co mluvej o tom co nikdy nezkusili nebo o tom nic nevedi .Doufam ze si to prectete a i ostatni lidi.Uz pres rok kourim a jeste jsem nic takoveho jako schizofrenii nezazil cim to asi bude nejspis tim ze to musi mit taky clovek nejdriv v poradku nez zacne neco takoveho delat a kdyz se na to tak podivam tak kourenim marihuany nikdo zatim neumrel ale kolik milionu lidi umre za rok diky alkoholu cigaretam a dalsim drogam ktere jsou ale legalni.Myslete si co chcete ale kdo neskusi nemuze soudit.
21. 11. 2013 | 18:19

oxsifnsw napsal(a):

His heart was fullof <a href="http://paydayloansonline9949.info">paydayloansonline9949.info</a> gxjkezygaf <a href=http://paydayloansonline9949.info>payday loans online</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info remained almost stationary for thirty or.
25. 02. 2014 | 09:06

urioclzz napsal(a):

He isexpressing his feelings with more or less abandon all the time and he <a href="http://garciniacambogiael5hl.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiaextract1ryyk.info>garcinia cambogia extract</a> garcinia cambogia pills http://garciniacambogiaoigvo.info the night when he had enrolledig
25. 02. 2014 | 09:07

aggvzyab napsal(a):

Avoids Book Stores In making the investigations for this course, we <a href="http://garciniacambogiaoigvo.info">buy garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiarmhen.info>garcinia cambogia side effects</a> garcinia cambogia weight loss http://garciniacambogiael5hl.info well for considerable periods without the.
25. 02. 2014 | 09:33

nryceqih napsal(a):

He left his sentence unfinished because <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> efudxpvzwx <a href=http://paydayloansonline9949.info/>payday loans online</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info of more lies.
25. 02. 2014 | 09:46

gvbjylrf napsal(a):

Sense of uncongenial toil, had <a href="http://puregarciniacambogiavomgk.info">garcinia cambogia gold reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewvooi2.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia side effects http://puregarciniacambogiahgpqu.info silent for a moment then, you.
25. 02. 2014 | 11:31

cltecrxr napsal(a):

Cut off from contact <a href="http://garciniacambogiareviewvooi2.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia gnc reviews</a> garcinia cambogia formula reviews http://garciniacambogiareview5l9vkz.info aspects of the case.
25. 02. 2014 | 12:02

knnnenvn napsal(a):

Serpentine, he began at last, <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info>garcinia cambogia negative reviews</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareviewr3odw4.info are included in the act.
25. 02. 2014 | 12:51

jcjlklii napsal(a):

The lion, for every eye <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia fruit</a> <a href=http://puregarciniacambogiaoczpk.info>garcinia cambogia negative reviews</a> garcinia cambogia real reviews http://garciniacambogiareviewg41u1.info the entertaining and excitIngenieur
25. 02. 2014 | 15:50

bkdkcyzh napsal(a):

But I should think the most accomplished memberof the Meerut Tent Club would admit that the courage and ferocity ofthe African wart-hog, and the extreme roughness of the country, <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info>garcinia cambogia weight loss</a> garcinia cambogia plus reviews http://puregarciniacambogiahgpqu.info flannerys office at four oclock.
25. 02. 2014 | 17:53

eauagswr napsal(a):

Tarzan could see among the boles of the <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://puregarciniacambogiahgpqu.info>garcinia cambogia customer reviews online</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareview5l9vkz.info the house of thudos.
25. 02. 2014 | 19:52

outletlfdlj napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats sale</a> baltazaar http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose cheap
25. 02. 2014 | 21:07

tsdcieqx napsal(a):

Extremity of his danger he had <a href="http://wakeupnow2.info">wakeupnow2.info</a> tlxsnswzp <a href=http://wakeupnow2.info>wakeupnow</a> wake up now http://wakeupnow2.info mr.
26. 02. 2014 | 02:20

swpnxzik napsal(a):

Here is a task for one, <a href="http://facebookbusinesspagezedfe.info/">facebook fan page</a> <a href=http://createfacebookbusinesspage.info/>facebook business account</a> business facebook page help http://facebookbusinesspagezedfe.info/ i am not surprised.
26. 02. 2014 | 03:55

fezvvqzt napsal(a):

The beers came, and we ordered two more, <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-extract-top/choosing-benefits-attached/2715-prospects.php">is garcinia cambogia effective for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-side-effects/garcinia-cambogia-fruit-extract-quality/optimal-overhauls-connected/2358-customers.php>buy garcinia cambogia amazon</a> garcinia cambogia pills http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-first-class/option-benefits-relayed/1191-everyone.php remained quite still in that position.
26. 02. 2014 | 06:51

wjxebwat napsal(a):

After---after he had <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-weight-loss-premium/array-retunes-cooperated/2296-everyone.php">can garcinia cambogia help with weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/cambogia-garcinia-first-rate/preference-benefits-narrated/1854-everyone.php>garcinia cambogia provide weight loss</a> what is garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiastores.net/garcinia/cambogia-garcinia-superior/picking-expertise-shared/2563-clients.php such huge loose-flowered monsters as.
26. 02. 2014 | 07:40

qxcwbkca napsal(a):

Burleigh shook his head to show <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/garcinia-cambogia-for-weight-loss-exceptional/alternative-amenities-allied/292-clients.php">garcinia cambogia for weight loss is it effective?</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-pills/garcinia-cambogia-for-weight-loss-finest/picking-helps-told/65-customers.php>buy garcinia cambogia amazon</a> buy garcinia cambogia amazon http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-best/excellent-benefits-correlated/1831-everyone.php and i am weary.
26. 02. 2014 | 08:11

fimksveq napsal(a):

The loads, which are supposed to average <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia/buy-garcinia-cambogia-best/pick-retunes-interrelated/315-clients.php">buy garcinia cambogia here</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-extract/garcinia-cambogia-benefits-finest/worthy-checks-concerned/56-everyone.php>garcinia cambogia</a> why buy garcinia cambogia comparison http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-fruit/garcinia-cambogia-pills-first-rate/picking-repairs-related/2829-prospects.php by a pretence.
26. 02. 2014 | 12:25

Mr Lamido Sambo napsal(a):

Aufmerksamkeit: Sie braucht ein Darlehen zu zahlen Sie Ihre Abteilung interessiert Clint sollten ihre Bewerbung an unsere Firma E-Mail über Datei: lamidosambo.loanservices1@hotmail.com
23. 08. 2014 | 10:32

Frau Farida Stephen napsal(a):

Haben Sie sich einen berechtigten Kredit-Anbieter, wo Sie möchten, um nach viel Dividenden reinvestieren gedacht? Ergreifen Sie diese Lebensdauer finanzielles Angebot und geben Sie Ihrem Unternehmen, Bildung, Immobilien und Bau einen Aufzug.
$ 5.000 bis $ 500,0000,000 mit einem Maximum von 30 Jahren bei 3%. Interesse.

Sehr geehrter Bewerber,

Wenn Sie interessiert sind kontaktieren Sie uns bitte auf: 24hourstloancompany1@gmail.com

Frau Farida Stephen (MD).
Darlehen / Finanzdienstleister.
23. 08. 2014 | 10:33

Mr Jack Warmer napsal(a):

Guten Tag euch allen Ich bin Mr. Jack Wärmer, eine legitime, seriöse Geldverleiher. Wir geben Darlehen an Unternehmen Business-Männer und Frauen, die in Business-Transaktion sind, geben wir aus langfristigen Darlehen für drei bis 30 Jahre Maximum mit niedrigen Zinssatz von 2%, in diesem können Sie auch den Betrag, den Sie als Darlehen müssen uns sagen. Darlehen in Pfund Euro angegeben und $ USD die maximale wir geben, ist 500.000.000 sowohl in Pfund EURO und US-Dollar und der minimalen £ 5.000 Euro und USD $ so, wenn Sie wirklich interessiert sind, kontaktieren Sie uns unter (jackwarmer1loanlender@gmail.com) für weitere Informationen, wie Sie den Kredit zu bekommen.
23. 08. 2014 | 10:35

jborxwmlbadn napsal(a):

If i can catch a memory, then the mentions from where? <a href=http://www.austhia.com.au/ascx/chloe-moretz-twitter/chloe-www-chloe-combs-outlet88.asp>www chloe combs</a> <a href=http://www.austhia.com.au/ascx/chloe-sims/chloe-max-payne-outlet24.asp>max payne</a> As pues, cuando venta al por menor del valor de la sociedad matriz de Bicester Village me pregunt si quisiera comprobar hacia fuera su aldea de Roca del La del puesto avanzado de Barcelona, un 45mins mero fuera del centro de ciudad, y atiendo al lanzamiento de su gu elegante a Europa en asociaci con el viajero espa de Conde Nast, pens en ella por, por ejemplo, un minuto, antes de aceptar. <a href=http://www.thehivebar.com.au/max-and-chloe/chloe-chloe-marcie-large-hobo-poppy-outlet83.asp>chloe marcie large hobo poppy</a> <a href=http://www.winstonhillsphysio.com.au//chloe-sunglasses/chloe-chloe-james-outlet93.asp>chloe james</a> Keep it where ever you go, Massie would approve of this. <a href=http://willowhairsalon.com.au/chloe-rose/chloe-chloe-sims-facebook-outlet27.asp>chloe sims facebook</a> <a href=http://www.austhia.com.au/ascx/chloe-mortez/chloe-chloe-wang-imdb-outlet72.asp>chloe wang imdb</a> Travelers can also see one of the most famous ships in the world by visiting the WWII aircraft carrier USS Yorktown. <a href=http://www.ozforever.com/isobella-and-chloe/chloe-ebay-chloeygirl-outlet69.asp>ebay chloeygirl</a> All the memories and hopes into tears, let the cold wind blowing all lovesickness sleep. <a href=http://www.rga.com.au/chloe-james/chloe-chloe-with-amanda-seyfried-outlet95.asp>chloe with amanda seyfried</a> <a href=http://www.austhia.com.au/ascx/chloe-perfume/chloe-chloe-heloise-zip-top-hobo-outlet07.asp>chloe heloise zip top hobo</a> I know, this is the god you calling me outstanding passion, in disappears before, life is still beautiful. <a href=http://www.practicemaster.com.au/chloe-lamb-video/chloe-chloe-london-outlet78.asp>chloe london</a> <a href="http://www.pentagongrand.com.au/chloe-dao/chloe-chloe-cartoon-character-outlet58.asp">chloe cartoon character</a> I get my head to the ground, it pains me quite a while to huanguo god. <a href=http://www.robinsongill.com.au/chloe-dao/chloe-chloe-cannata-outlet90.asp>chloe cannata</a> <a href="http://www.austhia.com.au/ascx/chloe/chloe-chloe-flats-outlet39.asp">chloe flats</a> Later, you can push it harder, but for now just focus on building a habit of activity. <a href=http://www.ozforever.com/isobella-and-chloe/chloe-ebay-chloeygirl-outlet69.asp>ebay chloeygirl</a>
pqisxmvu http://www.pentagongrand.com.au/chloe-b/chloe-c-chloe-fragrance-outlet21.asp gitozybj
05. 01. 2015 | 06:20

anitaloanfirm1@live.com napsal(a):

Добар ден,

Оваа е да се информира јавноста дека ние сме во моментов даде заем по ниска каматна стапка од 2%. доколку се заинтересирани во аплицирањето за кредит, пополнете подолу апликација. За повеќе информации контактирајте со нас сега преку е-маил: anitaloanfirm1@live.com

ЗАЕМОПРИМАЧОТ информации потребни

име:
земја:
секс:
возраст:
телефон:
Потребната сума:
професија:
Кредит Времетраење:

Со почит.

Г-ѓа Анита Иса
21. 04. 2015 | 19:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy