Brněnská hra na právnickou mafii – Blažek, Koudelka, Hašek, Novotný

06. 08. 2012 | 11:47
Přečteno 24350 krát
Podle jedné z urbánních legend si koncem devadesátých lidech parta mladých brněnských právníků, kteří vystudovali brněnská práva na Masarykově univerzitě, stoupla do řady, liší udělali krok dopředu a šli do ODS, sudí dozadu a ČSSD. Cíl: Ovlivňovat dvě největší české strany tak, aby to pomáhalo jejich byznysu.

Historka je to nejspíše vymyšlená, její závěry ale platí. Poslanec, první místopředseda ČSSD, stínový ministr zemědělství a venkova a jihomoravský hateman Michal Hašek na straně jedné, Pavel Blažek, radní města Brna, místopředseda republikové ODS, předseda té brněnské a novopečený ministr spravedlnosti (předem bez důvěry) na straně druhé. Tito čelní představitelé pravice a levice v Česku by se měli názorově utkávat při obhajobě svých logicky zcela odlišných programů. Namísto toho ale spolu vytvořili již v roce 2001 akciovou společnost Vysoké učení Brno (neplést s Vysokým učením technickým v Brně), jejímž posláním bylo udělat si v Brně vlastní vysokou právní školu.

Samo o sobě zní spojení těchto dvou do jedné firmy možná dost zvláštně, ne ale nebezpečně. To ale začne, když se doplní několik dalších jmen. Soukromá práva kromě Blažka a Haška chtěli zakládat ještě Zdeněk Koudelka, býv. poslanec za ČSSD, ale přitom skalní fanda Klause, náměstek Vesecké a neúspěšný Klausův kandidát na ústavního soudce, spolu s Radomírem Daňhelem, insolvenčním správcem, Blažkovým kamarádem z mládí a kolegou ze strany a spolu s ním majitelem jednoho domu v brněnských Zábrdovicích. Třešničkou na dortu je angažmá Radovana Novotného, legendárního tajemníka městské části Brno – střed, kterého i přes velkou snahu opozice ve výkonu funkce nikdy při ničem trestném nepřistihli, až vzal milion v igelitce za zprostředkování jakéhosi povolení na podřadnou stavbu, s kterým ho chytla informovaná policie. Momentálně sedí spolu ještě s jedním lokálním politikem na 4 roky.

Chybělo málo – aby Akreditační komise udělila škole akreditaci, což naštěstí neudělala – a v Brně vyrostlo něco na způsob soukromých plzeňských práv. Zde by si zmínění pánové vyráběli nové a oddané právníky s podobně dobrým čichem na korupci jako jejich učitelé.

Přestože projekt vlastních práv zkrachoval, hezké věci se partě podařily i tak. V roce 2002 Koudelka, právní poradce tehdejšího ministra zdravotnictví Bohumila Fišera, Blažkovi s Daňhelem dohodil skvělý kšeft – zastupování státu v kauze Diag Human. Za pravděpodobně dosti pochybné posudky, kvůli kterým se spor s Diag Human táhne dodnes a stát čelí desetimilardovým nárokům Diagu kvůli prohrané arbitráži, jsme prostřednictvím státu zaplatili Blažkově firmě přes 7 milionů, samotnému Blažkovi prý jen dva.

Michal Hašek, když už nemohl získat JUDra na své vlastní soukromé škole (a napodobit tak kolegu Onderku, který „získal“ titul MBA na VUT, když byl současně ve správní radě školy), pracně ho vystudoval v obdobně prestižním a kádrově prověřeném slovenském Sládkovičovu – posudky na svou „rigorózní“ práci odmítá ukázat, protože jsou výborné a mluvilo by se o nich.

To ale stále netvoří ucelený pohled na brněnské politicko-právní podnikavce. Doménou zmíněných právníků je, že politiku pojímají pouze jako byznys a nástroj moci. V politice se nijak neprofilují, nejsou známy prakticky žádné jejich názory na důležitá společenská témata. Pouze Michal Hašek, když už je ten první místopředseda ČSSD, musí navenek nějaký stranický názor hájit, působí to ale jako když otrávený herec plní na divadle přání režiséra, ale myšlenky má jen u dalšího natáčení výdělečného sitcomu. U Zdeňka Koudelky už vůbec nikdo netuší, proč je zrovna v ČSSD. Pavel Blažek, jakožto dlouholetý brněnský politik, se pak pro jistotu k ničemu nevyjadřoval ani v tom Brně a vždy jen z pozice předsedy strany či představenstva nějaké městské akciovky tahal za nitky a určoval, co se komu za kolik prodá, že se exekutorské zakázky městské části Brno – střed přidělí jeho manželce a tak. Ideologické zakotvení brněnské právnické party ostatně nedávno nejlíp vystihl sám, když prohlásil, že mít vizi je totalitní.

Do místní party beznázorových členů ODS a ČSSD patří kromě zmíněných například absolvent brněnských práv Libor Šťástka, současný starosta Brna – středu, korunní princ brněnské ODS a člověk, který i přes své právnické vzdělání odmítá v rozporu se zákonem poskytovat občanům informace, oháněje se názory jakýchsi pravděpodobně neexistujících právníků. Dále takyprávník Robert Kerndl, Blažkova pravá ruka v zastupitelstvu Brna – střed a spolu s Blažkem či Novotným pamětník uzavření smlouvy na pronájem jednoho vojenského objektu na komerční účely, za což půjde v blízko době nejspíše sedět tehdejší starostka Hrubá. Či Michal Bortel, jednoroční starosta Brna – středu, který dělal Koudelkovi poslaneckého asistenta a současně u něj psal formou CtrlC-CtrlV svou magisterskou práci (ke které není také možné získat posudky). Tedy ona výroba oddaných právníků funguje dobře i bez Vysokého učení Brno…

Pokud stojí parlamentní systém na volné soutěži politických stran, tak lidé jako Blažek, Hašek či Koudelka nedávají smysl. Představují beznázorovou amorfní hmotu, která se může kdykoliv prohodit. Jiné cíle, než pomocí stran sosat zajímavé zakázky a mít moc, u nich nelze vysledovat. Zdeněk Koudelka při obhajobě Blažka v posledních dnech vytáhl v článku pro Lidové noviny těžko neuvěřitelný argument, že spojení dvou stran si (v Brně) přáli voliči, jelikož jedna ze stran vyhrála a druhá byla druhá: „Naopak považuji za dobrou současnou koalici sociálních a občanských demokratů, která respektuje výsledky komunálních voleb v Brně z roku 2010. Vážím si primátora Romana Onderky a Pavla Blažka za vytvoření této koalice, která dala Brnu politickou stabilitu. V demokracii rozhodují voliči.“ To hezky ilustruje partokratický postoj, že volby jsou zbytečné. Třeba takové volby do sněmovny zatím vždycky vyhrála ČSSD nebo ODS a druhá byla ODS nebo ČSSD. Koudelka jako ústavní právník by jistě rád kodifikoval, že jednou za 4 nebo 8 let se změní poměr ve vládě či radě ve prospěch té druhé strany a jinak se nic – volič to přece tak chtěl.

Obdobné souručenství politiků ODS a ČSSD funguje i v mnoha jiných místech republiky. Že by se strany dokázaly těchto ideologických myslitelů nějak zbavit, je zbytečné předpokládat. Můžeme se proto těšit na další volby, kdy náš hlas bude úplně jedno, protože kandidáti obou hlavních stran jsou jedna právnická parta z Brna.

Autor je členem redakce Žít Brno a iniciativy Vraťte nám stát!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kočka šklíba napsal(a):

Skvělé. Naprosto sdílím Vaše názory na tyhle, hm, jak to slušně nazvat, žáby na prameni? A dokud bude Hašek a spol. v ČSSD, nemohu takovou stranu považovat za volitelnou.
06. 08. 2012 | 12:03

Eleshar napsal(a):

Paráda, velmi informativní. Vidím, že v Brně na tom nejste o nic lépe než u nás v Praze, jen se v tom netočí tak obrovské prachy. Díky a prosím více zpráv z Brna!
06. 08. 2012 | 12:15

ijn napsal(a):

to autor

vynikající přehled a co dělat proti zločinu v poltice ČR?

Islanské řešení a vrátit náš stát do rukou občanů=přímá demokracie!!!

Tímto směrem se vydá i Vl.Putin a další národem respektovaní politici!!!

Naši politici utečou do Švýcarska za svými konty, jako jejich manipulátoři Bakala, Tykač, brzo zřejmě Roman, již v CH bydlí, ti co zůstanou, se určitě radosti na stáří nedočkají!!!
06. 08. 2012 | 12:16

Kanalnik napsal(a):

skvely clanek
06. 08. 2012 | 12:22

Karel napsal(a):

Pište častěji,

tedy pokud Vám Blažková manželka, exekutorský bos na brněnsku, nezabaví i péro.
06. 08. 2012 | 12:30

Maximus napsal(a):

Ukazuje se, že po odkloňovačích a finančních akrobatech z ODS, TOPenářích a Janouškových Veverkách co porodily dítě LIDEM co jde proti lidem, už ani soc.demokracie nebude volitelná. Stačí si jen dát do souvislostí jejich letité bratření na "komunální" úrovni ve městech (Praha, Brno), ale i v menších lokalitách a vychází z toho jedno. Jdou po penězích jako všichni, občané ČR jsou jen taková zástěrka. ČSSD už nemá moc času, buď se rychle vypořádá s lidmi jako Palas, Hulínský, Březina a patří k nim i všeho schopný Hašek JUDr. ze slovenské děrevni. Jestli se ČSSD nevzpamatuje a neudělá razantní řešení, možná vyhraje o fous příští volby, ale slovenské "Ficovo" to nebude ani náhodou a pseudo pravice se bude chechtat. Česko ztratí zase spoustu času a náš hospodářský papalasz gulasz zejména v ekonomice bude pokračovat po cestě do naprosté nevýznamnosti naší země. Bohušů se Zaorálkem, máte velký problém!
06. 08. 2012 | 12:32

Oslýk napsal(a):

Krásná práce.
06. 08. 2012 | 12:36

Maximus napsal(a):

Karel

Jo, jo a Langerová ho odsoudí....
06. 08. 2012 | 12:41

iq roma napsal(a):

Matěj Hollan ve skutečnosti přetiskuje texty romské advokátky Kláry Samkové, která je ze známých důvodů nemůže zveřejňovat pod svým jménem
06. 08. 2012 | 12:46

zemedelec napsal(a):

Pane Hollan.
Také to považuji za výborné a v hodné v současné době.Podobně jsem něco napsal při jmenování Blažka ministrem,že jeho mozkem a loutkovodičem je Koudelka.Jen je potřeba rozkrýt všechny aktivity Blažka.Rád bych se dopídil,jestli neškolil Bradáčovou právě Koudelka,Blažek na to nemá.
06. 08. 2012 | 12:56

Normální 1 napsal(a):

Bohužel nezačlo to na Masarykově univerzitě ale ve federálním schromáždí Československé republiky.

1. fáze prospěcháři krok zpět - komusti (ti co ještě věřili v nějakou nápravu) krok vzad --- vzniklo nám Občanské fórum

2. fáze Členové OF - enyky benyky ty půjdeš do ods ty do čssd ty budeš lidovec ty zase makovec - však kradem společně náš cíl je společná věc...

3. fáze no v té už dvacet let nacházíme : co se dá rozkrást - rozkrade se, daně zvýšit - platy s nížit (pochopitelně ostatním, že), pak ještě vytvořit několik desítek nefunkčních úřadů, desítky vzájemně propojených firem - aby se pomohlo příbuzným, rozbít policii, zdehonestovat soudce (aby nebyl kdo by případně trestal) a ještě vytvořit přehršel zákonů v nichž se normální člověk utopí...
06. 08. 2012 | 13:11

modrý edvard napsal(a):

Jo, nepěkné, děkuji. Zvlášť mě zaujalo, jak si p. Hašek nechal udělat - výborný - posudek, a potom ho ve své skromnosti odmítnul ukázat.
06. 08. 2012 | 13:15

šašek z Jihlavy napsal(a):

Přišlo mi podivné, že si brňáci vybrali svého času za starostu užvaněného a nezralého Bortela a za primátora tloustnoucího lva salonů a diskoték, nevzdělaného pozéra Onderku. Ten první zřejmě nebyl dosti psychicky odolný a včas se sesypal, ten druhý ještě nějaký čas bude odolávat všemožným pokušením, než zmizí s hanbou z veřejného života. Marná sláva, v Praze mají větší koncentraci rafanů, taky jsou tam větší rvačky o kost.
06. 08. 2012 | 13:20

oškeruše napsal(a):

A co JUDr. Tejc - baculatá papulka?

Velmi sociálně soucitný brněnský advokát.

A co samotný právník a předseda B. Sobotka z Telnic u Brna?
06. 08. 2012 | 13:27

Veni, vidi, vici napsal(a):

Víte Hollan, vy se umíte hezky bavit. Orwellovská doba skončila úmrtím autora. Jste fakt mimo šibenici půvabně roztomilý! Nevím jak budete mluvit s oprátkou na krku. Zažít mládí v socializmu a převlek do stáří v kapitalizmu, nic dobrého mimo rebelii nedá! Jste jako ti cikáni. Žijí jako za Husa (kradou, loupí, přepadají, slušným občanům děs připravují a potom kňučí, ječí, zazdívají atd. Ho-no s vámi i s nimi! Přichází zlom, pane. Každý ruší, odtahuje se, zavírá oči před moralizujícími informacemi. Cákání slov na nějaké právníky, ho-no s tím! Přichází éra pozitivních, čistých myslí, rad, informací a doporučení k něčemu užitečná apod. Národ český chce poslouchat Boha a ne Ďábla! Třeba v rouše člena občanského sdružení Brnění...
06. 08. 2012 | 13:45

Antroid napsal(a):

Autor přiložil další kamínek do mozaiky, která tuto takzvanou stranu charakterizuje jako nepravicový a nevolitelný subjekt, v podstatě business klan.
Škoda lidí, jako je Kubera (a určitě se najdou další), ale ODS už nikdy.
06. 08. 2012 | 13:47

nosič vína napsal(a):

jihomoravský hateman Hašek - jak výstižné. To se Vám opravdu povedlo
06. 08. 2012 | 13:48

melčákova pohanka napsal(a):

kočka šklíba. Koho volíte? Děkuji.
06. 08. 2012 | 14:00

Ives napsal(a):

Jak vidno, v poslední moravské obydlené zatáčce před rakouskou hranicí mají také veselo. Prostě snaha vyrovnat se Práglu ve všech aspektech:-)))
06. 08. 2012 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

HATEMANan opravdu nemá chybu, ani Stejskal nemá důvod k mazání.
Nemá ten Váš brněnskej hateman, dobrý foják Hašek diplom z proslulé právní líhně Sládkovičovo?
Třešničkou na dortu je, že i takový playboy a právní mudrc se rozvádí, okouzlil nějakou krasavici.
06. 08. 2012 | 14:01

Eleshar napsal(a):

Antroid:
A proto stejně jako soud zakázal DS, měl by z týchž důvodů zakázat KSČM a dále z důvodů zločinného spolčení ODS, ČSSD, VV a Lidovce. Zbývá TOP09, ale tam zatím chybí důkazy a navíc až se prošetří CASA, tak do krimu půjde celé vedení a strana zanikne sama.
06. 08. 2012 | 14:04

vico napsal(a):

Výborný článek, i když by mě jako příznivce socanů moc potěšit neměl. Kdepak, jen houšť Matěji Hollane.

Třeba jen kvůli tomu, že se mi Michal Hašek ani trochu nezdá...ale zatím jen na základě jakéhosi šestého smyslu a několika indicií. Byl jsem tak v roli Boha, který nedokázal Izákovi vysvětlit, proč na něho sesílá jednu pohromu za druhou i přesto, že se pravidelně modlí.

Prostě mně nějak sereš,vysvětlil mu na přímou otázku bůh.

Hollan mi potvrdil, že mám dál věřit svému instinktu. Hatemana Haška nebrat!
06. 08. 2012 | 14:31

smutek napsal(a):

Rozdílně od většiny diskutujících na článku nic skvělého nenacházím.
Třeba autorovo sdělení : "Pouze Michal Hašek, když už je ten první místopředseda ČSSD, musí navenek nějaký stranický názor hájit, působí to ale jako když otrávený herec plní na divadle přání režiséra.."
je mimo realitu a je vedeno pouze snahou uškodit.
A že Hašek před 10 lety založil akciovku, ,která zřejmě nikdy nefungovala?
06. 08. 2012 | 14:32

melčákova pohanka napsal(a):

smutek. Nejste sám !
06. 08. 2012 | 14:45

Mirka napsal(a):

Prostě volte TOP 09
06. 08. 2012 | 14:51

Maximus napsal(a):

Hejtman Hašek (ČSSD) je zloděj a bere tučné provize, tvrdí šéf Student Agency

Šéf Student Agency Radim Jančura se ostře pustil do hejtmana Michala Haška (ČSSD)

7. června 2012 | 18:27

Je to obvinění těžkého kalibru. Šéf úspěšné dopravní firmy Student Agency Radim Jančura se pořádně opřel do jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD). Podle Jančury má údajně zkorumpovaný Hašek obdržet tučnou provizi za to, že půjde na ruku Českým drahám. A je zlodějem, který dlouhodobě ožebračuje jihomoravský kraj.

Související články

Na železnici zuří tvrdý konkurenční boj, o zákazníky se uchází hned tři firmy - zaběhlé České dráhy, ambiciózní společnost Student Agency a v poslední době se mezeru na trhu snaží najít i nováček Leo Express.

Žlutým vlakům Student Agency přitom šéfuje Radim Jančura, který se nedávno tvrdě opřel do ministra Kalouska (TOP 09) - ten si podle něj nakradl miliardy. Jančura však ve svém tažení proti korupci pokračuje a pustil se nyní i do jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD).

Jančura: Hejtman Hašek připravil kraj o 150 milionů ročně
Jančura Blesku sdělil, že dle jeho mínění hejtman Hašek připravuje svůj region o 150 milionů ročně kvůli tomu, že uzavřel nevýhodnou desetiletou smlouvu o provozu vlaků Českých drah na jihu Moravy.

"V roce 2009 jsme na požadavek kraje přinesli nabídku na provozování elektrických vlaků na jižní Moravě. Kraj však přijal nabídku Českých drah, přestože ta naše byla o 150 miliónů za rok na dotacích levnější," prozrazuje Jančura. "Od té doby, je to už 2,5 roku, se mi pan Hašek vyhýbá a odmítá se mnou mluvit," dodává podnikatel.

Hejtman na tomto obchodu navíc podle Jančurových informací nezůstal škodný - na Haška údajně čeká tučná provize. Což je v době procesu s Davidem Rathem nějak nepříjemně povědomé... Hovoří se prý až o 40 milionech korun do Haškovy kapsy! "Já se o tomto úplatku dozvěděl jen z několika šeptand krajských politiků. Přímý důkaz pro to nemám. Ale Haškovo jednání mi přijde podezřelé. Díky tomu, že hejtman připravuje kraj o 150 milionů, říkám, že je zloděj."

Tratě, o které stála i Student Agency, pravděpodobně nadále zůstanou v pronájmu ČD. "Hejtman Hašek odmítl vyhlásit veřejnou soutěž," podivuje se Jančura a dodává, že to je patrně i proto, že ČD slíbily vyrobení nových souprav ve Škodě Plzeň. A Jančura se obává, že i to se může nečekaně prodražit. "Již jednou totiž pan Hašek přijal nevýhodnou nabídku, která kraj stojí pořádné peníze. Nerozvažuje podle toho, kde kraj ušetří, ale jakou může mít vlastní provizi."

Na každém šprochu, pravdy trochu..... vypadá to z poza okna, že berou snad všichni, ať je levý nebo pravý, seká to jak tureckou šavlí!
06. 08. 2012 | 14:51

Kubice2 napsal(a):

Já si na jedné straně pana Jančury vážím jako skvělého podnikatele. Jeho žluté autobusy doslova dobyly dálnici D1 a v oblasti soukromé dopravy se staly legendárními. Na druhé straně to, co teď předvádí, jeho nezodpovědné výkřiky a osočování kohokoliv z čehokoliv bez jakýchkoliv důkazů – a on bezostyšně říká, že žádné nemá – je neuvěřitelné a neustojitelné. Jihomoravský kraj nikdy nevyhlásil žádné výběrové řízení, pan Jančura se tedy nemohl do žádného přihlásit, jak on tvrdí. On vedl s Jihomoravským krajem v letech 2008 a 2009 neformální konzultace a v jejích rámci dal určitou nabídku, že by měl zájem – opakuji, nikoliv do výběrového řízení – obsluhovat určité tratě. Shodou okolností ty nejzajímavější, nejlukrativnější. Systém veřejné dopravy je ale složitější, a my jako Jihomoravský kraj se musíme postarat o dopravní obslužnost na celém území kraje. Nikomu nemůžeme dát jen ty páteřní, lukrativní tratě. Kdo se bude starat o ty další? V roce 2009 došlo k celostátní dohodě mezi regiony, tehdejší vládou Jana Fischera a Českými drahami, a z hlediska zajištění dlouhodobého systému financování železniční dopravy byly uzavřeny dodatky, i s ČD, které znamenaly, že národní dopravce dál obsluhuje železnici. Někde na deset let, na jižní Moravě jen na pět let. To není nehybný stav! Jihomoravský kraj jako první v zemi už vyhlásil výběrové řízení na část tratí. Pan Jančura tedy nemá pravdu, že někde „betonujeme“ dopravní trh. Naopak, snažíme se chovat transparentně. Pokud něco Radim Jančura tvrdí, měl by na stůl položit jasné důkazy, nebo by se měl omluvit. Nejen mně, já už jsem na jeho sprosté útoky zvyklý a otrnul jsem. Měl by se ale omluvit kraji jako takovému. To, co říká, jsou nehorázné lži, které nemá jak doložit.
06. 08. 2012 | 15:00

Normální 1 napsal(a):

too Mirka
volit kraďouska a spícího knížete? nejsme ani voli ani krávy
06. 08. 2012 | 15:06

melčákova pohanka napsal(a):

Mirka. Asi tak. Jen bych rád slyšel pražskou kavárenskou komunitu,co dělá jejich guru a spasitel Tůma ? Věřím,že jen spí jako jejich superguru Karel S.. Snad ,společně s ODS, neohlodávají zbytky masa na ožrané kosti ?
06. 08. 2012 | 15:06

Mirka napsal(a):

Nevolte socany volte pravici,
http://www.jiricrha.cz/

http://www.top09.cz/volby/2012-krajska-zastupitelstva/lidri/ing-jan-vitula-9879.html
06. 08. 2012 | 15:22

pamětník napsal(a):

iq roma:
"Matěj Hollan ve skutečnosti přetiskuje texty romské advokátky Kláry Samkové" Máte snad důkazy?
06. 08. 2012 | 15:23

pamětník napsal(a):

Anebo aspoň indície?
06. 08. 2012 | 15:26

magor napsal(a):

Maximus

Berte z lepčí stránky, alespoň se tu ještě něco vyrobí. Takový Jančura by nakoupil Štadlerů či vod Zýmenze a bylo by.
06. 08. 2012 | 15:31

schlimbach napsal(a):

skvělý blog :)
06. 08. 2012 | 15:37

Poddaný napsal(a):

Chceme na jižní Moravě konečně privatizaci zdravotnictví,školství a státní správy, chceme zrušit sockodopravu, chceme přestat kriminalizovat podnikatele v herním průmyslu, chceme aby se kraj přestal vybavovat s odboráři a zaměstnavately, chceme hejtmana z TOP09,
Kalousek na hrad!!!

poddaní
06. 08. 2012 | 15:46

akar napsal(a):

Blábol, no, jako Hollanovy články vesměs.
Nemá rád Haška, tak do omrzení opakuje, že studoval ve Sládkovičovu. Pokud je to jediný Hollanův důvod, proč je Hašek špatným politikem (a jiný není schopen uvést), tak je Hollan ubožák. Zaplaťpánbůh za Haška, strašná je představa, že by nám v regionu vládli TOP Hollanové.
O Haškovi nevím nic špatného a považuji ho za realistického a poctivého levicového politika - i když raději mám jeho názorové oponenty, Sobotku, Dienstbiera...
06. 08. 2012 | 16:06

ABC napsal(a):

http://www.mediafaxbiz.cz/about.aspx

http://rejstrik.penize.cz/45800456-cet-21-spol-s-r-o
06. 08. 2012 | 16:09

pamětník napsal(a):

Poddaný:
Velká koalice ODS+ČSSD je předmětem kritiky i ve Zlínském kraji a nedávno zahájil útok sám proslulý starosta Petr Gazdík. Vypadá to, že TOP 09 zahájila generální předvolební ofenzívu v celé republice. Zdá se, že diskutéři hýkající nadšením nad tímto blogem jsou potenciální voliči chycení sofistikovanou předvolební agitací.
06. 08. 2012 | 16:14

zilvar z chudobince napsal(a):

:-))) Český rybníček je malý, na každého je nakonec vidět, v Brně jako v Praze.

Velké koalice napáchaly zlo v mnoha městech, někteří místní diskutéři jakoby nechtli vidět, že JE NAPROSTO JEDNO,Z KTERÉHO TÝMU politici jsou! TOP9,ČSSD,ODS,atd - to vše je podružné pro určitý typ lidí. Jak autor upozorňuje - jsou to prospěcháři,kteří by za komunistů byli zapálení bolševici,kdyby jim to přineslo peníze a moc. A o to se tu jedná.Tací lidé by měli vyletět ZE VŠECH politických stran! Vy,kteří zde argumentujete z pozice svého příklonu k nějaké politické straně,měli byste mít zájem na tom,aby takoví lidé ve vaší preferované straně neseděli. Nechápu,že necítíte ten podvod na vás,voličích. Zneužívají svého postavení ve jménu ideálů,které ctíte a jsou jim naprosto ukradené!To byste měli mít na paměti.

Hezký den
06. 08. 2012 | 16:36

P.Ř. napsal(a):

akar napsal(a):
Zaplaťpánbůh za Haška....
Dejštopánbůh, děkujeme za ty dary. zkuste se pozeptat. proč nemá v CV uvedeno, kolik bral na výplatnici jedné renomované pražské AK. Já to dělat nebudu, jsem na světě docela rád.
06. 08. 2012 | 16:37

zemedelec napsal(a):

Pane Kubice 2.15:00
Naprosto správně.
Jančura by chtěl jenom lukrativní tratě,ale o svršek o obsluhu o náklady na provoz,aby se postaral stát.Někdo zodpovědný by tohle měl vysvětlit,jak to je.Já bych řekl,že se mu nedaří jak předpokládal a proto kope kolem sebe do všech.
06. 08. 2012 | 16:39

DEF napsal(a):

http://www.mediafax.cz/politika/4088661-Advokatka-Klara-Samkova-ohlasila-kandidaturu-na-prezidentku-podpisy-jiz-shani

http://www.digizone.cz/clanky/top-tv-prerusi-vysilani-kupce-zatim-nenasla/

http://www.akont.cz/cz/108.komarkovo-imperium-miri-na-kypr
http://byznys.ihned.cz/c1-55751560-ropny-magnat-karel-komarek-objevuje-novy-obor-od-telefoniky-koupil-infolinky-1188?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
06. 08. 2012 | 16:44

Jane napsal(a):

Matěji, Matěji

Doufejte, že don Pablo neumí číst.
06. 08. 2012 | 17:03

Al Jouda napsal(a):

Pokud autor přepisuje články paní JUDr. Kláry Samkové, tak SAMKOVÁ NA HRAD !
06. 08. 2012 | 17:58

babočka napsal(a):

Jestli ten šašek v klobouku je Matěj Hollan tak ať hraje divadlo a neplete se do politiky. Na porušování zákona máme polici a né nějaké pivní spolky. V každé politické straně se najdou slušní lidé, inteligentní, kteří nepotřebují nějaké kašpary. Až se zruší politické strany, tak nám potom mohou vládnout kašpárci.
06. 08. 2012 | 18:11

Libertad napsal(a):

Ač jsem sociálním demokratem srdcem i rozumem, ČSSD jsem nikdy nevolil. A dokud tam budou exkomunisti, a novodobí "GROSSOVÉ" tak je volit nebudu.
06. 08. 2012 | 19:48

Petr napsal(a):

Dík za článek o brněnských "hraboších".Ještě jste mohl přidat velkého hraboše ing.Jonáše.který tahal a tahá za drátky nejdříve na Brno střed a teď na Brno jih,od školních let velmi kamarádí s dalším "vykutáleným"odkloňovatelem miliónků Zorníkem a jedna perlička z mnoha:Zorník střídající se roky v pozici starosty a místostarosty Kohoutovic se chlubí,že dal vybudovat plavecký bazén v Kohoutovicích.Jaksi zapomíná dodat,že stavba se z původního rozpočtu 70milionů jaksi záhadně zvýšila na 190 mil.Jakpak asi a kam se korunky poděly???
06. 08. 2012 | 19:52

F.Srbek napsal(a):

Vypadá to tak, že by nám pomohlo, kdyby Morava se osamostatnila?!?!
06. 08. 2012 | 20:21

pro lidi napsal(a):

Samková podporuje TOP-ku, už chápete proč píše proti ČSSD?
Už víte, proč ji nevadí zvýšení DéPéHá Kalouskem, proč ji nevadí resustitace církve, a deformní kroky v důchodové deformě?
Nám to nevadí, my máme svého Kalouska a CASU hlavně ten Hašek ....
06. 08. 2012 | 20:46

sedlak napsal(a):

Matěji, dobrý, jen tak dál, na Brno se pro Prahu bohužel dost zapomíná, ale taky to tam uměj "roztočit" a už dost dlouho

veni,vidi,vici..06. 08. 2012 13:45 ...copak se vám děje? kde berete tu jistotu mluvit za národ? Není snad Brno ještě k tomu na Moravě? Šlape vám Brnění na paty? Lomcuje vám s hracíma automatama? Píšete nehezky až výhružně autorovi blogu.
06. 08. 2012 | 21:30

kočka šklíba napsal(a):

melčákova pohanka napsal(a):

kočka šklíba. Koho volíte? Děkuji.
06. 08. 2012 | 14:00

Nevím koho budu volit, koho nebudu vím přesně.
06. 08. 2012 | 22:01

iq roma napsal(a):

Přečtěte si facebookový profil romské advokátky Samkové, většina těch vět je navlas převzata.
07. 08. 2012 | 00:31

pamětník napsal(a):

iq roma:
Bylo by jí to podobné, značná exaltovanost, volnější přístup k objektivitě...
07. 08. 2012 | 01:10

kočka šklíba napsal(a):

Iq roma, je to možné, že autor kopíruje Samkovou ale jsme myslící bytosti, tedy většinou, a jen proto, že Hašek, Blažek a další jsou ošklivá káčátka nebudeme volit přece další, srovnatelná s těmi zmíněnými, což politici z TOP a STAN bezesporu jsou ;).
07. 08. 2012 | 02:51

Béda napsal(a):

Přečetl jsem si to pro jistotu dvakrát. Krom řečí o nerealizovaném projektu jakési soukromé právnické fakulty a Haškově studiu ve Sládkovičovu, jsem v textu nenašel nic věcného proti Haškovi, kterého od jisté doby taky nemusím. Autor šikovně míchá řadu věcných fakt o jiných osobách - zejména o aktivitách Dona Pabla s Haškem, aby mu nakonec vyšel Hašek stejným mouřenínem jako Don Pablo.

PS: pokud jde o veřejné soutěže v oblasti poskytování přepravy. Byl bych velice rád, pokud by taková soutěž byla vypsána. Ovšem s podmnínkou, že vítěz budemít povinnost provozovat i málo vytěžované regionální tratě, nikoliv pouze třešínky z dortu. Jsem zvědav, jestli by se do takové soutěže nesdmlouvavý tržní bojovník Jančura vůbec přihlásil.
07. 08. 2012 | 07:02

Petr napsal(a):

A podobně to vypadá i jinde v křišťálovém Česku.
07. 08. 2012 | 09:00

český maloměšťák napsal(a):

ad Petr

http://magazin.e15.cz/regiony/deti-vyzkousely-novy-bazen-jako-prvni-849964

http://www.aquapark-kohoutovice.cz/

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/aquaparku-v-kohoutovicich-hrozi-zavreni20120207.html

http://brno.idnes.cz/akvapark-dostal-pokutu-kvuli-louzim-dvv-/brno-zpravy.aspx?c=A120721_1806693_brno-zpravy_mav
07. 08. 2012 | 10:18

český maloměšťák napsal(a):

doplň. ad Petr

http://www.starezsport.cz/files/vyrocni_zprava_za_rok_2011.pdf
07. 08. 2012 | 10:21

Cech napsal(a):

Všechno chce své a Hašek ač není super je o 2/3 nad GAZDTOPEM.
Ono je nutné vidět tu jasnou a pravou podstatu podstatného:
http://prigl.cz/brnaci/odhaleni-prava-tvar-mateje-hollana-chlapecci-a-koks/

To zásadní je nedovolit panu Kalouskovi výrobu souhlasu pro církevní restituce.
Pokud se o to budou pokoušet i různí Holanové z organizace Brnění.

Jinak tato manipulativní matlanina pana Matěje Holana je tím jasným příkladem jak se pan Kalousek bude snažit ty církevní restituce protlačit a verifikovat veřejností jako zcela legitimní.

Pan Matěj Holan se domnívá že pouze jemu je jasný proces, kterým veřejné mínění vzniká a že tento proces je prostý a proto se chopil příležitosti pro manipulaci v domnění že se mu otevřela cesta a tedy i vodítko ohledně stavu podpory elity ve vztahu k použití voličů.¨

Účast na řízení ČR je podle pana Holana povinností zodpovědného člověka, což běžný volič není.
Proto ještě jednou pane Holan, zkuste to s realitou a popravdě!!
07. 08. 2012 | 10:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2012 | 11:38

Hesperis napsal(a):

Výstižné, bohužel nemáme v ČR v současné době jediného politika s vizí. Vůbec nevím, koho a proč volit. A to jsem prosím všechny léta volil zodpovědně s přesvědčením ODS. Teď někde vidím nápisy ODS, ČSSD, VV, TOP09, ... a vybaví se mi naprosto nedůvěryhodné a zprofanované osoby (Blažek, Sobotka, John, Kalousek, ...). Brrr, je mi z nich nanic ... Jenže vůbec nevím co s tím dělat.
07. 08. 2012 | 16:17

ganisu napsal(a):

Výborně pane Hollan. I já Hate man jako jsou zmínění Blažek a Hašek.
07. 08. 2012 | 17:44

Mirek napsal(a):

Velký myslitel Vladimír Iljič kdysi prohlásil - v určitých fázích společenského kvasu je demokracie "na kočku". Naši mladí právníci z Brna to pochopili a dotáhli do absolutní dokonalosti. Netřeba projevovat revoluční nadšení a hrát si na levici a pravici. Vždyť to co je nejdůležitější je to, že si opravdu všichni tak dobře rozumí a spolupráce má "výsledky".
07. 08. 2012 | 20:42

Pedro napsal(a):

Brno uz je jim malé a tak se serou do Prahy. Všimněte si, co jich tu je. Nejen ve státní správě, ale ve firmách, hlavne energetika, bankovní sektor a telekomunikace. A na poradach vyřvávají, že Brno je hlavní město a všechna ministerstva a centrály se tam budou stěhovat!
08. 08. 2012 | 15:58

GHI napsal(a):

http://www.czechfreepress.cz/kauzy/podvody-miroslava-kalouska-ministra-financi-to-je-tedy-sila.html
08. 08. 2012 | 19:44

Iggy napsal(a):

To jsou věci.
Člověk, který celý den pracuje na poli a snaží se uživit vlastní poctivou prací jenom zírá.
08. 08. 2012 | 22:07

Minorita napsal(a):

Prima blog :-) ... Pište častěji ...
09. 08. 2012 | 01:57

pamětník napsal(a):

Pamětník pamatuje
mnohé nevydařené blogy ukončené stručnou pochvalou od neznámých nicků.
09. 08. 2012 | 21:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy