Bravo! Klára Samková zlikvidovala Úsvit

23. 01. 2014 | 18:02
Přečteno 28799 krát
Klára Samková, "kontroverzní" advokátka, to dokázala! Přesvědčila Tomia Okamuru, ať ji udělá lídrem do eurovoleb. A akcie Úsvitu přímé demokracie spadly okamžitě na 0.

Jak je vidět z ohlasů na Okamurově FB, Úsvit, který byl do této chvíle koncipován jako protofašistická rasistická strana, která po vzoru druhé republiky horovala proti korupci a cikánům (dříve Židům), ztratil 99 %.

Úsvitu tedy můžeme říci radostné Ahóóóóóóóóóóój, ale jako memento nechť tu zůstanou autentické názory Okamurových voličů:

------------------------------
Vlada Czert tak to jsi posral a totálně!!
To se mi líbí · 88 · před 5 h

Ilona Nedvědová a co "posral?"
To se mi líbí · 1 · před 5 h

Vlada Czert s tou poločernou krávou Samkovou, kterou 90% národa nemůže ani cejtit!
To se mi líbí · 22

----------------------------------
Tomáš Košťál Vážený pane Okamuro, od vzniku Úsvitu Vaši stranu propaguji a snažím se jí podávat a prosazovat v dobrém světle (někdy je to opravdu těžké) Nicméně po zprávě o angažování ROMSKÉ ativistky a zastánkyni těchto obyvatel, které nás vyžírají musím konstatovat, že jsem zklamán. Proč zrovna ten co se angažuje za práva cikánů ? Proč ne někdo kdo reprezentuje například Vietnamce, kteří jsou pracovití, a slušní a uměli se přispůsobit našemu způsobu života. Tak PROČ ?
To se mi líbí · Odpovědět · 33

-------------------------
Jirka Chudý vždyť je to jen kariéristka.. Tomio!! Třeba o Romech tvrdí přesně to opak, co vy. Vážně Vám to stojí za to takhle si zničit dosavadní úsilí?
To se mi líbí · Odpovědět · 29

---------------------------
Milan Pospíšil Tomu tedy nerozumím. Jestli se jedná o klasickou obhájkyni Romů, která je bude hájit za každé okolnosti, tak takových je tady hromada a příjde mi to v rozporu se základním programem úsvitu, který měl být proti korupci a přehnané ochraně menšin. Pane Tomio, tohle musíte podrobněji vysvětlit. Kdyby to udělali soc. demokraté, neřeknu půl slova, ale zrovna Vy? Prosíme o vysvětlení.
To se mi líbí · Odpovědět · 19

----------------------
Jakub Petrakovič Nezlobte se na mě pane Tomio,ale na jednu stranu se snažíte bojovat proti lidem co jen berou sociální dávky a zvyšují kriminalitu ve všech krajích této země a na druhou stranu si vezmete člověka,který je obhajuje??Jak to potom dopadne v Europarlamentu??Bude hájit zase jejich práva a nakonec to dopadne tak,že obyčejný pracující člověk bude žít podprůměrným životem a ten co nepracuje se nám bude smát.
To se mi líbí · Odpovědět · 19

-------------------------

Ivis Novis Samková je zrádce národa! To je špatná volba!!!!
To se mi líbí · Odpovědět · 18

-----------------------
Mirecek Lelda Tak spojovat se s touto zenskou, ktera si tam ty primitivy vedla za ruku..? Konec veskerych mych sympatii...takhle toho sveho programu nikdy nedocilite...
To se mi líbí · Odpovědět · 17

-------------------------
Yamaha Dragstar No to snad ne, Tomio!!!??? Takovou cigánofilku....??? Tu teda já volit nebudu!!!!
To se mi líbí · Odpovědět · 15

-----------------------------
Karel Čáp Možná by nebylo špatné, aby nám tu p.Samková vyčetla její dosavadní úspěchy v její kariéře v obhajobě, jak píšete, obyčejných lidí. Prozatím je mediálně známá pouze jako zastánce minoritní populace, takto je pro mě nepřijatelná, stejně jako Váš nápad, zkuste nás přesvědčit o opaku
To se mi líbí · Odpovědět · 14

-------------------------------
Rad Ek Pane Okamuro, hluboce jste mě zklamal. Opravdu jsem si myslel, že přijde někdo kdo smýšlí stejně.
To se mi líbí · Odpovědět · 13

-----------------------
Marie Martincová No nic,je to vaše rozhodnutí pane Okamuro. Pro mě a mou rodinu je to ovšem signál k tomu,že příště volební lístky raději vhodíme do kanálu.Véčkaře zlikvidovali staří matadoři ,válející se v PS dvacet let. Vy jste se tímto rozhodnutím zlikvidoval sám. Nebo si opravdu myslíte,že je v EP nutné více hájit práva těch,kteří žijí z našich peněz a ještě nás okrádají a napadají? To je klasické šlápnutí do hov..
To se mi líbí · Odpovědět · 11

----------------------
Martineezka Kolaříková To snad nemyslíte vážně!!!!!!!!!!!!! menšina si zaslouží nějaké práva až my budeme mít ta svá!! tímto si akorát vypisujete ortel Pane Okamuro!!!
To se mi líbí · Odpovědět · 8

----------------------
Jarda Dospěl Obhajuje obyčejné a slušné lidi a nebo cikány???????
To se mi líbí · Odpovědět · 7

----------------------
Petr Šesták Vážený p.Okamuro,ted už mohu bohužel jen napsat,že jsem byl vašim voličem a podporovatelem.Samková obhajuje hlavně cikány,kteří u nás mají taková práva a hlavně soc. dávky,o kterých se nám-obyčejným lidem ani nezdá!!!Vážil jsem si vás pro vaše názory,postoje a schopnosti kterými jste si vybudoval své podniíkání,ale tímto jste se u mě totálně zdegradoval!!!!!!!!!!!!!
To se mi líbí · Odpovědět · 6

---------------------
Jiří Babinský a co by paní Samková v tom parlamentu měla dělat ? ona přeci chrání pouze práva agresivní menšiny nikoliv nás pracujících a daně platících !!!
To se mi líbí · Odpovědět · 5

-------------------------
Michaela Anna Herkusová Tak tohle se mi nelíbí.... jak zrovna Okamura může navrhnout právničku, která hájila romskou verbeš s mačetami, kteří to přeci tak nemysleli?? :-/// tohle je absolutní přešlap Úsvitu a dost jistě jim to pošlape jméno!
To se mi líbí · Odpovědět · 5

--------------------------
Martin Machata angazovat zastankyni romu ??!! ja myslel ze jste rozumnej ale tohle mi nepřijde moc rozumný !!
To se mi líbí · Odpovědět · 4

-------------------------
Jana Tučmandlová Hrubá ...ty občany co hájila,dobře známe pane Okamuro a takovou my,co se z nás postupně bude stávat ohrožený druh,nechceme.Prostě,slíbil jte dodržování zákonů pro všechny.Tato paní s tímto slibem nekoresponduje.....
To se mi líbí · Odpovědět · 3

-------------------------


Slušný Čech bude mít o čem vysílat...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Mueller napsal(a):

Myslém, že lze dodat jen jedno: Slovo má Tomio.
23. 01. 2014 | 18:14

zemedelec napsal(a):

Pane Hollan.
Já budu volit Samkovou.
23. 01. 2014 | 18:17

Medikolog napsal(a):

Pane Hollan,

nemám z toho žádnou radost, ale je to doopravdy tak. Nevěřil jsem vlastním očím když jsem to po poledni četl na jiném serveru a pro sichr ověřil na jiném.

Tomio nám všem naplil do tváří a jasně nám sdělil, čí zájmy bude v EP jeho frakce hájit A O ČÍ VOLEBNÍ HLASY STOJÍ. Hmm, naše to nejsou a nebudou. Ani naše zájmy, tedy ani naše hlasy. Romea.cz se jistě dostaví v hojném počtu, v Brně bude volit celý Cejl s panem Holomkem (s celou rodinou) v čele.
23. 01. 2014 | 18:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, Matěji,

tady zcela jistě budou další zajímavé vstupy, které můžete do Vašeho blogu pak průběžně doplňovat.

Libor Stejskal
23. 01. 2014 | 18:24

Admirál napsal(a):

Pro jednou musím s p. Hollanem souhlasit.

Tady šlápl Úsvit do ...

Obrazoborec a topkař na čele kandidátky...
23. 01. 2014 | 18:32

Čochtan napsal(a):

Máte pravdu. Samková má mizernou pověst a oblíbená je asi jako spalničky. Samková je pro Okamuru "polibkem smrti".
Asi ji jde advokacie mizerně, i když bere přes 4000,- na hodinu. V Bruselu se finančně zahojí. Půl milionu měsíčně, kdo z vás to pánové má ? Že se Okamura k tomuhle propůjčil, to mu politicky zlomí vaz.
Správně, pane Hollane. Akcie spadly na nulu.
23. 01. 2014 | 18:36

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

s tím ale musel Úsvit počítat. Přeci analytici tohoto hnutí museli vědět, kdo je volí a proč je volí.

Strany selhávají, voliči se od nich odvrací, nastupují jiné, aby voliči pochopili, že je to totéž v jiné barvě. Goebbels to nazýval plutokraty řízená lžidemokracie ...
Hmm ... občas musel v Němcích vzbudit dojem, že jim říká pravdu, jinak by je Hitler tak nezfanatizoval.
23. 01. 2014 | 18:47

Zuzka O. napsal(a):

Chybí tam naprosto zásadní analýza situace pana diskutujícího Czerta

Glaserová, kde to žiješ?...tvé názory jsou neštěstím pro celou Evropu, která nyní čelí hrozbě invaze muslimských hord ...hrozbou jsou i socky tvého ražení, které jsou výměnou za sociální dávky ochotny reinkarnovat k islámu a klidně budou číst Blesk v arabštině, jen aby nemusely makat!
23. 01. 2014 | 18:47

jarpor napsal(a):

Tomio - nejdůvěryhodnější politik... jóó lidi chtěli změnu. Dostává se ji jí měrou vrchovatou... Tak proč si zase stěžují ? Prezident natahuje ústavu jak gumu na praku... ti, kkteří do vlády nechtěli, dnes se do ní derou... zákony chtěli projednávat standartně, začali i služebním... nestandartně... Holt změna...
Z ANO do Úsvitu... hop sem, hop tam... joj ta důvěryhodnost obou...

Tleskám... prej hůře být nemůže...

Hezký večer
23. 01. 2014 | 18:51

Karel Mueller napsal(a):

Pane jarpor,

kdo si myslí, že hůře být nemůže, nemá žádnou fantazii.
23. 01. 2014 | 19:00

Filias napsal(a):

Haha, angažovat někoho ve straně která má základ ve voličích kteří se stydí volit DSSS je funny. Asi tak jako celý Okamura.
23. 01. 2014 | 19:04

Pošlemež Kláru do Bruselu! napsal(a):

Od Okamury je to vynikající tah!

Je mi známé, že paní Samková byla obhájkyní tohoto českého samuraje. Paní Samková je ovšem známá především jako energická a odvážná právnička, bojující jak proti rasismu a xenofobii, tak proti tzv. cikánismu jako formě specifického podnikání, které Romům nepřináší žádný užitek, a kýžený profit přináší jen tzv. aktivistům a "profesionálním cikánům".

Tomio chce zjevně změnit svůj obraz xenofoba, který chce odstěhovat snědé nepřizpůsobivce do Indie - tento názor kdysi publikoval na svém blogu na webu iDNES. Je známo, že Okamura rychleji mluví a píše, než myslí.

Doufejme,
že ho paní doktorka Samková o mentalitě a postavení Romů dostatečně poučila.

Jelikož mám tak výrazné lidi, jako je paní Klára rád, zcela určitě bych ji do Europarlamentu volil - znám ji jako poctivou a nesmírně vtipnou ženu.

Výborná volba! Gratuluji!

P.S.: Doufám, že paní Klára pak o tamních poměrech napíše podobně dobrou knihu, jako je její "Zbavte mě toho pitomce/sundejte ze mě tu mrchu" :)
23. 01. 2014 | 19:04

Pavel napsal(a):

Konečně zase nějaká legrace... Na FB Úsvitu už běží první skutečné obecné referendum bez výjimek, po kterém Tomio Okamura pořád volá... Klára Samková v něm viditelně prohrává.
23. 01. 2014 | 19:06

resl napsal(a):

naši vlastenci-furianti, už aby nás ta merkel zabrala
23. 01. 2014 | 19:06

Pavel napsal(a):

Klára Samková zlikvidovala Úsvit na politickou objednávku všech stran, ve kterých v minulosti byla...TOP09, ODS, ROI. Všichni po Tomiovi šli, ale jediná ona to dokázala.
23. 01. 2014 | 19:09

Čochtan napsal(a):

Jsem zvědav, jak Tomio Okamura se z toho vyvlékne. Není hlupák, a rychle si podle reakcí čtenářů spočítá, co vyvedl. Cikáni mu tento propad nenahradí.
23. 01. 2014 | 19:09

Michal Macek napsal(a):

hahaha :))) dalo by se rict ze na co KVS sahne to p****e, nebo lepe receno se to p****e :))))))))) cimz me napada nechcete ji nekdo poradit at de delat pravnika na hrad? do tejdne se propadne pod zem i s milosem (ten hrad, KVS je zrejme nesmrtelna teta) :)

PS: ne captho, ja fakt nejsem stroj - ale ty jo!!!
23. 01. 2014 | 19:10

Michal Macek napsal(a):

Čochtan

:) ted me neco napadlo - od okamury je to genialni tah jak se teto damy zbavit (rozumejte jak teto damy zbavit ceskou republiku) a odlifrovat ji do bruselu- genialni! no tak pojdme fsichni k eurovolbam a volme KVS - ona uz se o rozklad EU postara...:)
23. 01. 2014 | 19:12

Češi do práce! napsal(a):

Je vidět,
že Tomio o hololebé tupohlavce, navzdory všem očekáváním a "zaručeným informacím" od politické konkurence, nestojí.
23. 01. 2014 | 19:17

Karel Mueller napsal(a):

Těch hololebých tupohlavců je příliš málo, to by v parlamentu byli "dělníci".
23. 01. 2014 | 19:22

Hloupý Honza napsal(a):

Občanské fórum
Romská občanská iniciativa
ODS
neúspěšná kandidátka na prezidenta
TOP09
Úsvit

... Rath v sukni. Takovým lidem je úplně jedno po jakých zádech šplhají. Přeskakují z nižší větve na vyšší, jen aby se vydrápali na vrchol, jako ty opice ...

Silný žaludek této paní určitě nechybí, byť podvázaný, ji neskutečně zvedl sebevědomí, jako 150 kilová by si takhle netroufala, dnes je z ní hvězda, ... aspoň si to sama asi myslí.
23. 01. 2014 | 19:23

vico napsal(a):

V Okamůrovi se asi musela probudit jeho japonská krev a spolu s nečekaným atakem typického Řepkova "blikance" spáchal před nastoupeným davem Bruntálských anticiganistů drsné harakiri. S otevřenou břišní dutinou teď běží před klacky svých chronicky deprivovaných voličů.

Po Haškovi,/ který na rozdíl od sv.Petra svého Ježíše nikoliv třikrát, ale třináctkrát zapřel/, Okamůra poslal do Bruselu hájit práva voličů Úsvitu aktivistku za práva mačetářů Kláru Samkovou.

Samková, kdyby ji nerozežírala bezbřehá ctižádostivost a hlad po publicitě, by si našla stranu nebo hnutí, které je tolerantní k menšinám anebo dokonce podporující různé menšiny /např. Strana zelených/, ale ona sáhla po nabídce, která se asi fakt nedala odmítnout.

Nikdy bych nečekal, že volby do EP budou tak veselé. Škoda, že Samková zřejmě brzy sama rezignuje. Plebiscit přímé demokracie v podání Okamůrovců ji smete. Dobře ji tak.
23. 01. 2014 | 19:25

jarpor napsal(a):

Karel Muller

Jen jsem citoval levicové voliče před volbami...
S Vaší replikou souhlas.

Hezký večer
23. 01. 2014 | 19:28

Čochtan napsal(a):

Komentator Czert má pravdu, když píše, že Samkovou nemůže ani cítit 90% národa. Realistický odhad, řekl bych.
23. 01. 2014 | 19:35

Karel Mueller napsal(a):

jarpor:

díky a přeji též :-)

vico:

Ten plebiscit je ale už pozdě, ztrátu důvěry voličů nenahradí.
23. 01. 2014 | 19:45

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
"..Goebbels to nazýval plutokraty řízená lžidemokracie ..."
Geobells byl sice socialista, nacisoci, ale byl velice inteligentní.
S hrůzou pozoruji, jak evropské demokracie úsilovně pracují na svém zániku. Co je nahradí ? Diktatura. Když budeme mít smůlu, bude to diktatura islámu.
Sokrates prý řekl:
„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“
Mám moc špatný pocit. Asi nezbyde než pucovat laufy.
23. 01. 2014 | 19:47

úsvit v našich duších napsal(a):

Čochtánku,
o kterém národě píšete? O našich Češích nebo o svých Němcích?
90% národa také neví, že je paní Samková ve skutečnosti supr baba.
Já to vím, a tak ji budu volit.
23. 01. 2014 | 19:48

Čochtan napsal(a):

Michal Macek napsal(a):
"..od okamury je to genialni tah jak se teto damy zbavit .."
----------------------------------------------------------------
1) jste si jist, že se jedná o dámu ?
2) není to poněkud drahý způsob ? Půl milionu měsíčně je ve srovnání s cenou munice poměrně hodně.
23. 01. 2014 | 19:53

Čochtan napsal(a):

Úsvite, na českém blogu píši o českém národu. Pokud o jiném, pojmenuji ho.
Supr baba ? A proč ? Baba, to jó, to se ji nedá odepřít, jen to koště s tryskovým pohonem ji chybí. Co má být na ní super ?
23. 01. 2014 | 19:57

babočka napsal(a):

Voliči pana Okamury jsou něco podobného jako paní Samková. Komu nevadí komunisti tomu nevadí zloději a vrazi. A panu Okamurovi by v zájmu přímé demokracie nevadil snad ani pan Hitler.
23. 01. 2014 | 20:09

Klára je super! napsal(a):

"Co má být na ní super ?"

Např.:
Temperament. Vědomosti. Rozhled. Smysl pro spravedlnost. Smysl pro humor. Silná vůle. Vytrvalost. ...
23. 01. 2014 | 20:10

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

před moudrostí zakladatelů civilizace lze jen smeknout. Tragedií je, že se za více než dva tisíce let druh homo sapiens vůbec nezměnil.

Je to pořád stejná písnička, demokracie v případě velkých oragnizačních celků je prakticky nemožná, ve svém původním slova smyslu bya možná jen v tom starověku, kde se realizovala v rámci dnešního maloměsta hlasováním všech občanů, kteří se vzájemně všichni znali. A i tam občas skřípala.

Jaká diktatura nás čeká? Problém je v tom, že loď byla odpíchnuta na celosvětovou diktaturu sjednocené oligarchie pod vedením té americké. Stále víc se to ukazuje jako nereálné (naštěstí), ale pravidla hry byla prosazena pro západ, nikoliv celosvětově. Takže nakonec tu diktaturu nejspíš prosadí ten, kdo má dnes dost sil a podrží klasické hodnoty, tedy ty mé karty. Islám má jen tu ruku na kohoutu a finanční vliv na západě, to je na celý svět příliš málo. Ale na současnou zdegenerovanou EU asi dostatečné, bohužel.
23. 01. 2014 | 20:13

bangladežo napsal(a):

koukám, že co čech to rasista. samej moula a fuchtle
23. 01. 2014 | 20:14

Richard napsal(a):

Okamurovi zas jeblo v hlavě? No, to je dobře, že mu to přeskočilo zpátky, na správné místo....to se občas stane
23. 01. 2014 | 20:15

jaja napsal(a):

Voličům ODS a TOP09 dám užitečnou radu: postavte se před zrcadlo a začněte nadávat. Cikáni opravdu nemůžou za to, kde po 24 letech budování kapitalismu jsme. To nebyli cikáni kdo tady nechal rozkrást nebo prodal za hubičku všechno co mělo nějakou cenu, z čeho mohl mít stát zisky a kde jsme mohli pracovat.
23. 01. 2014 | 20:17

Jedla napsal(a):

Tak to jsem se vážně pobavil.

Bloger ukazuje - na výpisu z internetové diskuse - že profil příznivců Úsvitu je barvy hnědé. A zdejší hnědí a nahnědlí diskutující mu "dávají za pravdu", když souhlasí s onou hnědou diskusí, a vůbec jim nedochází, že názory blogera jsou zcela odlišné - úmyslně vytáhl na světlo profil sympatizantů hnutí, s nímž je názorově v ostrém konfliktu, a dobře se tím baví.

I já se bavím. Bravo.
23. 01. 2014 | 20:17

Medikolog napsal(a):

Čochtane, k vaší ekonomické úvaze: Gravitace je zcela zdarma... Jinak, Úsvit se nám zřejmě zamiloval... snad mu ta láska vydrží, i když hlasů dostanou málo.

Čímpak asi Klára Samková nebo kdo drží Tomia v šachu, že spáchal takovéhle politické seppuku? Přeci umí na prstech počítat, že politická turistka zviditelňující se protičeskými aktivitami mu české hlasy odežene.
23. 01. 2014 | 20:22

stejskal napsal(a):

;-) Nejste zcela jistě sám, pane jedlo. l.s.
23. 01. 2014 | 20:24

Čochtan napsal(a):

".. co čech to rasista..." Větší pochvala z huby nějakého "Baga-déža" není možná.
23. 01. 2014 | 20:28

Medikolog napsal(a):

Jedla,

Bavit se můžete znamenitě vy i bloger,

ale když Tomio nedeklaroval včas ochotu se svým stejným počtem mandátů nahradit vydírající lidovce (asi má v "partě" moc klerikálů) a české zájmy hodlá vyslat hájit do Bruselu osobu která hájí zájmy nečeské až protičeské, stává se "důvěryhodným" jako socdemáci. Jestli paní Samkové nedají hlasy její protegé, jako jí je nedali ani k presidentské kandidatuře, bude to propadák - tedy ne směr do Bruselu, ale do brusele.. Tím jsem se zase pobavil v první chvíli já, než mi došlo, že se Okamura ZAŘADIL "do tuctu".
23. 01. 2014 | 20:35

Čochtan napsal(a):

Když mají lidi odpor ke kriminálnímu a parazitickému chování absolutní většiny cizího etnika, pak v žádném případě není na tom nic "hnědého". I když si to pár hlupáků myslí.
To politická korektnost je fašismus 21.století. Je stejně sprostá a pitomá jako byly hnědé a rudé režimy.
23. 01. 2014 | 20:39

Karel Mueller napsal(a):

Jedlo:

Jenže oni nahnědlí nejsou, oni chtějí skončit s absurditami. Jinak by nemohli volit Japonce.

Tahle nepříliš úsměvná jemnůstka unikla Vám.
23. 01. 2014 | 20:39

paradox napsal(a):

Já mám větší odpor ke kriminálnímu a parazitickému chování podvodníků a zlodějů v "bílých límečkách", protože nás stojí daleko víc než ti cikáni.
Takže by si rasisti měli vylévat svůj vztek na někom jiném. Hlavně poděkujte vašemu oblíbenci Klausovi, kterého jste donedávna tak zbožňovali.
23. 01. 2014 | 20:46

vojtechnavratil napsal(a):

No taky jsem dneska "neodolal" četl si tu diskusi na profilu Okamury i Úsvitu. Jedním slovem: výživné ...
23. 01. 2014 | 20:47

Čochtan napsal(a):

Medikolog napsal(a):
".. Gravitace je zcela zdarma...
-----------------------------------------------------------
To myslíte tu gravitaci, která pracovala po válce v Norimberku ?
:-))))) Long drop ?
23. 01. 2014 | 20:48

Reklama pro klausisty zdarma: napsal(a):

"... politická korektnost je fašismus 21.století ..."

"Politická korektnost" je výmysl pana Klause a jeho D.O.S.T.ů. Té nejp.tomnější části politického spektra, která s oblibou hltá "konspirační teorie" a jiné úchylnosti na webu Klausova Hájka "Protiproud" :)

K pobavení zde:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/kdo-je-petr-hajek.htm
23. 01. 2014 | 20:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Včera jsem dostal v mailu takovou statistiku, tak ji sem máznu:

60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky

30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem

60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti

75% se Romové podílí na kriminalitě (v některých lokalitách
dosahuje až 95% = kapesní krádeže)

30% pouličních prostitutek má romskou národnost

25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného.

Nejtalentovanější Romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě, přesto
kriminálníka, její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny
šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, je závislá na
automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro
společnost.
Velké množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladá Romka
většinou uvede jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.

Růst romské populace:

rok 1945 - 10 000 Romů

rok 1959 - 20 000 Romů

rok 1973 - 40 000 Romů

rok 1987 - 80 000 Romů

rok 2001 -160 000 Romů

rok 2015 -320 000 Romů

Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí !!!!

Růst romské populace je největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.

Věznění 12 000 romských vězňů nás stojí letos 4 miliardy korun.

Sociální dávky pro Romy 20 miliard.

Obrovské škody na majetku při "sbírání" železa.

Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma.

Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.

Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu,
že podíl tohoto etnika na zločinu je 75%, jedná se o další obrovskou
zátěž pro státní rozpočet.

Za 14 tet se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí. I riziko,
že budete obětí zločinu bude dvojnásobné.

Posílej dál - opravdu to tak musí zůstat? Češi nemohou udělat nic pro
to, aby všechna rizika a nebezpečí eliminovali?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Příznivci Cikánů můžou protestovat, můžou s tím nesouhlkasit, ale s nechutí a obavami zatím většinové populace nehnou.
Mne zaujala ta informace o těch sirotčích důchodech, jestli je to pravda(o čemž pochybuji, tak blbé úředníky na sociálce snad nemáme), považoval bych to za vlastizradu.

=

=
23. 01. 2014 | 21:08

Cech napsal(a):

To že pan Okamura bude zabezpečovat prohlasování členky TOP 09 a starostové do Evropského parlamentu ,je naprosto jednoznačný důkaz toho,že ten kdo sponzoruje Úsvit přímé demokracie a Kalouskovu TOP 09 a starostové je jeden a tentýž sponzor.

Nyní paní Klára Samková na chvíli přeruší své členství v TOP 09 a starostové a po prohlasování do Evropského parlamentu své členství v TOP 09 a starostové opět obnoví.
Pouze ukončí své členství v hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.
Protože paní Klára Samková jako zkušená politická turistka s tím nebude mít žádný problém.
Pane Hollan ač s Vámi téměř nikdy nesouhlasím, myslím si že nyní jste se trefil!!
I já ač doposud sympatizant po tomto odkopání se Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury MÁVÁM a říkám smutně Ahóóóóóóóóóóój Úsvite.
23. 01. 2014 | 21:09

ujo napsal(a):

a pak že je Tomio populista...
jsem zvědav s čím příjdou naši nezávislí analytici
23. 01. 2014 | 21:15

Richard napsal(a):

"jako člověk s celoživotním zájmem o vztah politiky a médií jsem si chtěl udržet patřičný odstup od reality.
citace z Hájkova profilu

odstoupit od reality se tomuhle ultrakatolíkovi s histriónským výrazem skutečně povedlo...
úkol splněn, cíl dosáhnut, realita vzdálena
23. 01. 2014 | 21:22

Karel Mueller napsal(a):

Cech:

Na vznik skutečné opoziční strany není doba a ještě jistou dobu nebude.
Nebožtík Sviták prohlásil, že diktatura kapitálu je silnější než diktatura tanků
23. 01. 2014 | 21:23

+++ napsal(a):

A co když se chce Okamura od toho imidž, který mu vtiskávají jeho voliči, odstřihnout? Co když nechce skončit jako hnědý?
23. 01. 2014 | 21:30

Samková o Kalouskovi a TOP-09: napsal(a):

"... Nyní paní Klára Samková na chvíli přeruší své členství v TOP 09 ..."

Paní Samková své členství v TOP-09 ukončila.
Po celou dobu politiku vedení této strany ostře a veřejně kritizovala.

Cituji např.:

"Pan (místo)předseda Kalousek založil TOP 09 s několika tvrzeními, která nejsou pravdivá. Jsou to tato:

1) TOP09 je nová strana. NENÍ. Je to stará strana, tedy je to KDU-ČSL bez členů z organizace Fokoláre, která v KDU-ČSL tvořila (a možná ještě tvoří) paralelní strukturu, nahrazující prakticky stranickou hierarchii. TOP09 je tedy druhou stranou mince KDU-ČSL, což potvrzuje na příklad i existence osoby jejího generálního tajemníka, pana Pavla Severy, dlouholetého poslance a funkcionáře KDU-ČSL.

2) TOP09 je pravicová strana. NENÍ. TOP09 je strana, která je ideově a ideologicky zcela vyprázdněná stejně jako ODS. Její ideologii je utilitarismus, nikoliv pravicové ideje. Pravicové alternativy ve školství, zdravotnictví, lidských právech, sociální politice neumí ani artikulovat, natož nastolit.

3) TOP09 se prohlašovala za proevropskou, respektive pro EU stranu. Postupem doby se zjistilo, že tím pro-evropanstvím myslí bezduché přitakávání každé evropské směrnici o tom, kterak mají být okurky zakrouceny. Opět došlo k programovému selhání strany, která nebyla schopna nabídnout PROEVROPSkOU, avšak NELEVICOVOU, respektive NESOCIALISTICKOU ideu společné Evropy.

4) TOP09 kandidovala s tím, že nastolí vládu rozpočtové zodpovědnosti. Výsledkem je další zadlužování státu (údajně prý ovšem menší – ovšem je otázka, co na to obecní rozpočty) a zvyšování daní, na které si netroufli ani socialisti. Údajně prorůstová opatření se překlápějí v naprostý opak – tedy to, co TOP09 slibovala, přenastavení ekonomických parametrů, se nejen nekonalo, ale ještě se zhoršilo.

5) TOP09 se profilovala jako strana, která bude důsledně bojovat proti korupci. Výsledkem je její vládnutí s neexistující nezvolenou politickou stranou LIDEM, tedy ve faktickém uplacení části poslanců Věcí veřejných tak, aby TOP09 tito dovolili vládnout. Jedná se tedy o přímou systémovou politickou korupci, která pochopitelně jakýkoliv boj proti korupci zcela znemožňuje."

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/67912-klara-samkova-odhalila-pravdu-o-kalouskovi-a-jeho-top09/
23. 01. 2014 | 21:36

JS napsal(a):

Tak to je ta pravá. Ta, co plivala na náš stát u Štrasburského soudu pro lidská práva.
http://www.lawyers.cz/czech/stanoviska-v-tisku/odysea-rodu-cerve-aku.html
To vážně nemá chybu.
23. 01. 2014 | 21:41

Karel Mueller napsal(a):

S image hnědé barvy musí počítat každý, kdo jde proti absurditám PC.

Okamura s něčím vstoupil do politiky a vytvořil si základnu voličů. V tom musí setrvat, jinak to má jen do dalších voleb.
23. 01. 2014 | 21:42

Pepa Řepa napsal(a):

...si myslím, že je paní Samková ideální manželkou.

Jednak kandiduje kamkoliv jako Bobo, je ambiciozní, hodně unese a má podvázaný žaludek což zaručuje, že málo spapá.
No...nekup to!
Jen ta prořízlá pusa od ucha k uchu, no nechtěl bych bejt na místě Vesnice na kopci.Ta jim udělá díru do hlavy na gremiu Úsvitu, že se ji budou snažit zbavit.

Brusel je fakt dobrej.Je daleko. Tam najde kamarádek.Třeba ji udělají komisařkou pro začlenění nezačlenitelných.
Lický práva jsou lický práva a pozitivní diskriminace menšin je třeba.
Nasypat víc, sype se málo, soudi korektníci.
Máme nato, z cizího krev neteče, soudzi!
Víte kolika soudcům se v této zemi od toho děsného stvoření uleví.

Šašku huš, pryč s těmi čísly
:-)
Máte přece pochválit. Sluší se to.
Jen nevím koho, esli Okamůru, že vzal Samkovou nebo Samkovou, že se dala k Úsvitu.
Třeba mi to nějaký politický korektník jako Holan vysvětlí. Nebo váleč PC kuůliček, to je jeho parketa.
Kdo je nahnědlej a kdo popapulista.
Že by Samková?
23. 01. 2014 | 21:43

Divobyj napsal(a):

Šašci mají radost!

Možná na počest polibku smrti od Samkové uspořádají nějakou šaškárnu.
Vopěnka si jistě radostí ustříkl do plen,stejně,jako kdejaký holomek.

Okamura udělal osudnou chybu a tak oslavně zapějme: Ktéééé tomof muj ktéééé tomof muj
23. 01. 2014 | 21:45

přípodotek napsal(a):

Další "drobná" epizoda z práce paní advokátky byla angažovanost paní Samkové v kauze Čunek, její zastávání se usvědčené lhářky a nactiutrhačky Marcely Urbanové.
23. 01. 2014 | 21:48

Pepa Řepa napsal(a):

A sakra!!!!!!
ŠIFRA TETY KLÁRY
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Stejně jako Dan Brown odhalil ledví Batikánu, odhalila teta Klára ledví TOP.
Co teď korektníci?
Co si počnete? Top je přece taky lickoprávní ...knížecí.Vaše!
Jen aby nezašla teta Klára ještě dál, nevnikla do Karlovy ložnice a nezjistila, že počet bičíkovců Kubera nadsadil.Ona se v tom vyzná, o tom žádná.
:-)

..."neumí ani artikulovat, natož nastolit."...říká teta.
Neumí česky ani na stolici?

Tak nevím, esli jste si nehřáli na prsou hadici.
To by oddaná Langšádlová či procesorka Hanáková s basetím kukučem Mírovi ani Karlovi nikdy neudělaly.
Myslím, že ani vlčák Holan netušil, co tady rozjede.
Myslel že se bude odsuzovat nahnědlost.
Pche!!!
23. 01. 2014 | 21:57

Samková o Okamurovi a jeho programu: napsal(a):

Z rozhovoru dr. Kláry Samkové pro Parlamentní listy (23.10.2013)

"...
Ale zcela realisticky – koho budete letos volit?

Samková: Tak samozřejmě ty možnosti byly velmi omezené, a řekla bych, že jsou čím dál omezenější. Nicméně po zralé úvaze jsem dospěla k názoru, že budu volit senátora Okamuru, a to pod heslem „Dosti bylo odborníků, ti stavěli Titanic“.

Je potřeba někoho, kdo nám nebude vykládat, jaký je génius, jak všechno umí, všechno zná a všechno za nás s laskavostí sobě vlastní zařídí, což nám ve své podstatě tvrdí všechny ostatní politické strany. Pan Kalousek je nejlepší ministr financí Evropy, to je báječné, akorát moje oko jaksi ty výsledky nepostřehlo.

Jinak samozřejmě pravice byla vždy velmi úspěšná, levice byla neméně úspěšná – všichni byli zdatní odborníci, všichni měli mnoho vysokoškolských titulů, ale potom tedy, jak říká můj manžel na konci každého fotbalového zápasu: "Nezáleží na tom, jak dlouho mělo to které mužstvo ten míč na kopačkách, ale záleží na výsledném skóre."

A to výsledné skóre považuji pro tuto zemi za tristní. Myslím si, že jsme si dali řadu vlastních gólů, a to pod vedením těch nejlepších, nejchytřejších, nejvzdělanějších, nejfundovanějších... Takže já bych prosila zase někdy nějakého amatéra, který to jenom takzvaně myslí dobře.
A to si myslím, že je přesně pan Okamura.

Otázka: Čili Vy souhlasíte nejen se zákonem o obecném referendu, ale i s tzv. přímou volbou poslanců? Souhlasíte i s odvolatelností jak poslanců, tak ministrů? Souhlasíte i s trestní a hmotnou odpovědností politiků za škody, které svým jednáním způsobili?

Samková: Já bych to trošku rozdělila. Se zákonem o obecném referendu souhlasím v každém případě, protože mě hluboce uráží způsob, kterým se řada politických subjektů vyjadřuje o tzv. obyčejných lidech, o kterých se hovoří jako o „ovčanech“, nebo o lůze či podobným způsobem.

Já se domnívám, že který z politiků vypustí někdy něco takového z úst, nebo se ještě navíc, nedejbože, tímto způsobem chová, tak by měl být navždy diskvalifikován ze všech veřejných funkcí. Jestliže někdo má v kyblíku nasypáno toho kvocientu trochu víc, tak to také není jeho zásluha. To mu tam nasypal pán Bůh, nebo příroda.

A záleží jen na tom, co on s s tím udělá.

A člověk, který má IQ 80 a žije počestným životem, může mít daleko větší zásluhy a může být daleko počestnější než gauner s IQ 130, který zneužívá svých schopností a dovedností a zneužívá je nejenom ke svému prospěchu, ale především ke škodě jiných.

Rozhodně jsem pro obecné referendum. Poněkud váhavěji přistupuji k přímé volitelnosti poslanců. Protože tím bychom se hodně dostali do kopírování způsobů volby Senátu. Já si myslím, že jestliže máme dvě komory Parlamentu, tak by měly být volené každá jiným způsobem. ...

Pokračování ...
23. 01. 2014 | 22:09

Samková o Okamurovi a jeho programu: napsal(a):

...
Otázka: A odvolatelnost?

Samková: Co se týče odvolatelnosti, tak já jsem absolutním zastáncem odvolatelnosti politiků, zejména poslanců a senátorů, protože to, jakým způsobem zde v ČR proběhla privatizace politické moci, je ve své podstatě v přímém rozporu se základními principy demokracie.

A jestliže někdo vykládá něco o nějakém osobním držení mandátu, fajn, kolik těch lidí se tam dostalo samo bez podpory politické strany nebo bez podpory politického hnutí a kolik by se jich tam dostalo? ...

Otázka: Takže Vy tedy chcete, aby, když vystoupí poslanec z poslaneckého klubu, byla možnost zorganizovat referendum o odvolání?

Samková: Přesně tak. ...

Otázka: Nemáte pocit, když už jsme u těch protikorupčních Okamurových návrhů, že zákon o prokázání původu příjmů a o zabavení majetku, který není doložitelný, a to i zpětně, není drakonický a nebude nástrojem pro likvidaci nepohodlné konkurence?

Samková: Nechť se nepohodlná konkurence zlikviduje! Jestliže někdo po dvaceti třech letech svobodného podnikání není schopen prokázat původ svého majetku, tak je to konkurence nekalá a je skutečně jaksi záslužná činnost ji zlikvidovat.

Krásně to řekl pan Koláček po svém odsouzení: "Tu hru na kapitalismus s námi hráli všichni". A to, že se tady hraje na kapitalismus a přitom se vysává státní rozpočet způsoby, které jsou velmi často na hranici trestné činnosti, minimálně ve formě daňových úniků, tak legitimace tohoto zde již byla dosti dlouho... Všechny ty lehké topné oleje a podobné rozmařilosti, které jsme tady trpěli posledních dvacet let, to už by mohlo skončit..."

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Advokatka-Samkova-clenka-TOP-09-Volim-Okamuru-A-reknu-vam-kdo-by-se-uz-konecne-mel-zacit-bat-290521
23. 01. 2014 | 22:10

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ty výše uvedené postřehy jsou tak přesné a psané očividně inteligentními lidmi, že pokud z toho chtěl udělat frašku, tak mu v hlavě něco chybí. Jako všem z této branže.
23. 01. 2014 | 22:12

StandaT napsal(a):

Lidi na Facebooku bych bral stejně vážně, jako ty, co se chodí vykecávat na blogy. Tedy vůbec.
23. 01. 2014 | 22:16

Karel Mueller napsal(a):

Samková o Okamurovi ...

Zní to velmi hezky, všechna čest. Kdo by paní Kláru po těchto výrocích nevolil.

Na otázku volitelnosti toho či onoho člověka se lze dívat různě, každý podle priorit. Ale jak vlastně vypadá celí profesní a politická dráha paní Kláry?
23. 01. 2014 | 22:23

Libertad napsal(a):

Nevolil jsem, úsvit a nebudu ho volit. Většina zdejších komentátorů asi také ne. Tak proč tolik negativních reakcí.

S pozdravem

Sidonio Libertad
23. 01. 2014 | 22:26

Pepa Řepa napsal(a):

Teď už chybí k dokonalosti jen to, aby k Úsvitu přelezla Bobo a holky si vjely do vlasů.
Souboj tygřic.
O2 arena bude plná.No....šel bych taky:-)
23. 01. 2014 | 22:28

Taky kašpar napsal(a):

Včera jsem dostal v mailu takovou statistiku, tak ji sem máznu:

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa jsou z 95 procent impotentní

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa šest ze sedmi dnů v týdnu bijou své ženy

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa okradli stát každý o pět miliónů na daních

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa žerou chrousty

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Příznivci šaška z jihlavy, Čochtana, Medikologa, Pepy Řepy a Karla Muellera můžou protestovat, můžou s tím nesouhlasit, ale s nechutí a obavami zatím většinové populace nehnou. Mne zaujala ta informace o chroustech, jestli je to pravda (o čemž pochybuji, takový prasata zase nejsou), tak by mě to i u nich překvapilo.
_______

Jestli jste někdo dostal ještě nějaký zajímavý mail, dejte ho sem. Každá špína dobrá.
23. 01. 2014 | 22:28

Pavla2 napsal(a):

Každý normální a trochu uvažující člověk musí vidět, že Okamura není nic jiného než populista. Na ČT 1 - 168 hodin byl s ním velmi výživný rozhovor. Je to diktátor. Těší se, že bude prezidentem. Nechápu, čím lidi tak zaujal, že se stal nejoblíbenějším politikem. Jeho kecy? Na to snad můžou skočit jen hlupáci. Vždyť on nic zatím pro stát nedokázal, jen žvanit to, co ostatní rádi slyší. A jelikož chce být tím prezidentem, tak potřebuje hlasy, proto ta Samková. Cikánů je tady dost. Doufám, že lidi prozří a už mu nebudou věřit.
A někde výše zmíněný příspěvek, jak je paní Samková spravedlivá? Tak to by takovým způsobem nemohla původně obhajovat mačetové grázly. A že chce pro cikány ještě více práv, tak to je jasné. Jako by nestačilo, že se jim budou několik desetiletí pozpátku vyplácet tučné sumy za sterilizaci, odškodné za zvláštní školy a citovou újmu při napadení. Když někdo napadne je či jim nadává, je to vždy rasismus, ale jejich útoky s rasistickým nadávkami jaou označeny jen za výtržnictví. Fakt spravedlnost. A pak bysme je měli mít rádi.
23. 01. 2014 | 22:29

Pavla2 napsal(a):

Taky kašpar: Tak zkuste tu statistiku vyvrátit.
23. 01. 2014 | 22:30

Furt kašpar (kašpar Pavel) napsal(a):

Jo, a pak tam ještě stálo, že Pavla2 se v noci pomočuje a ve škole kradla dětem svačiny.

A teď mi to někdo zkuste vyvrátit.
23. 01. 2014 | 22:36

pestrá nabídka, povinná besídka napsal(a):

"... Každý normální a trochu uvažující člověk musí vidět ..."

Pan Okamura má rozhodně řečnické schopnosti a vysokou slovní kadenci, proti čemuž nic nezmohla ani paní Drtinová:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-daniely-drtinove/213411058041204/video/

Je důležité, zda Okamura umí naslouchat. Když se obklopí rozumnými lidmi, mohlo by to fungovat.
23. 01. 2014 | 22:39

Admirál napsal(a):

Karel Mueller - "Na vznik skutečné opoziční strany není doba a ještě jistou dobu nebude.
Nebožtík Sviták prohlásil, že diktatura kapitálu je silnější než diktatura tanků"

Neřekl bych. Po té co se odklouzala, odkryla odhozením progrmu54 s lidovci ČSSD a je vidět, že program ala Referendum a odér člověka, který nemá rád svoloč dokáže přinést 7% v parlamentních vobách....
23. 01. 2014 | 22:39

Pepa Řepa napsal(a):

Taky kašpar
dovoluji si opravit
a. z 96,7854%
b. osm dní v týdnu a páč jsme machometání máme každý 4
c. o 10 nejsme troškaři
d. mají nejvíc proteinů
:-)

desetkrát to opiš a pošli kamarádům. Je to tady samej nahnědlej, co s tím uděláme?
23. 01. 2014 | 22:40

Hurá napsal(a):

Pavel (nahoře) to nakousnul dobře. Samková v referendu propadla. Teď se Okamuro ukaž !
23. 01. 2014 | 22:41

čísla, numera, hausnumera napsal(a):

"... Tak zkuste tu statistiku vyvrátit ..."

Jakou statistiku?
23. 01. 2014 | 22:42

Čochtan napsal(a):

Problem referendum o odvolání.
Odvolat volbu může jen ten, který odvolávaného volil. Pak by volby nemohly být tajné.
23. 01. 2014 | 22:45

Admirál napsal(a):

Pavla2 napsal(a):

"Každý normální a trochu uvažující člověk musí vidět, že Okamura není nic jiného než populista."

Referndum není populistický program.

Prosím rozlišovat.

Pana Okamuru plně podporuji v otázce referenda.

Bohužel paní KS není pro mě volitelná a nedokážu si představit (na základě jejích mediálních vystoupení a politické minulosti), že by mohla tento program upřimně prosazovat.

V podstatě jsem byl připraven volit za Úsvit do EP jakéhokoli neznámého člověka.
23. 01. 2014 | 22:51

odvolatelnost politiků napsal(a):

"... Odvolat volbu může jen ten, který odvolávaného volil ..."

Nejde o odvolání volby, ale o odvolání konkrétního politika, který porušil svůj závazek.
23. 01. 2014 | 22:52

Karel Mueller napsal(a):

Taky šašek:

Drobná nuance: Kdo vlastně jsou ti chlapi? Zná je někdo? Má s nimi někdo nějakou zkušenost? A vůbec ...:-)))

- Existuje v Čechách někdo při dané prostituci a feminismu, kdo není impotentní?
- Pokud nejsou barevní, tak by je zavřeli
. Tak bohatí nejsou, to by sem nepsali
. Alespoň žerou kvalitní potraviny, z toho rak nehrozí
23. 01. 2014 | 22:57

Čochtan napsal(a):

Když já někomu dám můj hlas, tak to mohu jen já vzít zpátky !
23. 01. 2014 | 22:57

Karel Mueller napsal(a):

Admirál:

Opravdu rád bych se mýlil. Ale jsem skeptik.
23. 01. 2014 | 22:58

Medikolog napsal(a):

Taky Kašpare 22.28

U těch daní to je jasná druhotná platební neschopnost. Jakmile každému z nás s autorem toho mailu zaplatíte, rád spravedlivou daň za sebe odvedu. Když tvrdíte, že máme odvést po 5 milionech, jistě jste si spočetl, kolik každému z nás dlužíte. Penízky nám můžete předat přes pana Stejskala:-). Jistě si pospíšíte, abychom je mohli řádně přiznat a zdanit. Stát daně pro církve, zejména pro tu vaši, potřebuje.

Na bití ženy jsem líný, mám informace, že ostatní též. Už i můj Imám nade mnou v tomto ohledu zlámal hůl. Přičítá to mé útlocitnosti a sunitské zbožnosti.
Jako starobní důchodce věku dosti vysokého jistě nevyvádím vrcholná postelová čísla, už jenom "recituji", % neměřím.

Chrousty ani jiné asijské módní hmyzí pochoutky nejím, podávají je v pro mě příliš drahých restauracích. Neberte to špatně, prostě každou snobárnu nemusím. Jinak vám přeji dobrou chuť, proti gustu žádněj dišputát.

Jestli mě vy a vaši kolegové nebudou volit do Evropského parlamentu, v pohodě to přežiji. Nekandiduji totiž.
23. 01. 2014 | 23:12

referendum o odvolání napsal(a):

"... Když já někomu dám můj hlas, tak to mohu jen já vzít zpátky ! ..."

To by nešlo, jelikož jsou volby tajné.
Hlasy je zvolen konkrétní politik. Stane se poslancem, aby plnil program, k jehož plnění se zavázal. Ten poslanec se pak může stát při minimální většině cenným jazýčkem na vahách, a tak dostane lukrativní nabídku z opozičních lavic. Zahlasuje proti programu strany, za kterou byl zvolen.

Jeho domovská strana ho za porušení slibu vyzve ke složení mandátu. A jelikož u nás není mandát vázaný (jako tomu bylo za První republiky), ale volný, mohou spolustraníci apelova jen na svědomí takového poslance a informovat voliče o tom, že konkrétní poslanec zradil program. Voliči pak mohou vyhlásit referendum o odvolání tohoto zrádného poslance.
23. 01. 2014 | 23:12

rádio cejl nám hlásí napsal(a):

Okamůra je ještě nezkušená a naivní.
Nezná se s Červeňácima osobně, na rozdíl od většiny národa.
Nedlužej mu peněženku s pěti tisícema a všechny doklady, jako mně (je o tom policejní zápis, takže v klidu jmenuji).

Na rozdíl ode mě nemuseli Červeňáci (máti byla volyňačka a získala občanství Republiky v roce 1947, což bude asi dřív, než dotyční vůbec přitáhli na Slovensko) dokládat matričními doklady rodičů, že mají nárok na občanství ČR. A to jsem se narodil v Praze a mám od těch dob všude v papírech národnost česká, občanství československé. Teda až do obnovení protektorátu.

Minulý týden jsem ve Frankfurter Allgemeine četl zajímavý fejetónek o tom, že když bundesrepublika vysává z chudých států Unie deficitní odborníky (má na to vládní programy), kteří jí masívně přidávají na konkurenceschopnosti svým vzděláním získaným za peníze tamních ožebračovaných daňových poplatníků, měla by si umět poradit i s jejich cikány, kteří své asociální schopnosti získali za tytéž peníze. (Zpětně pochybuji, že to napsal Němec, i když to nebyla Die Zeit, ale už to nebudu hledat.)

Zatím to asi Červeňákům nikdo nepřeložil, neboť Samková na ně defekuje jak na placatej šutr (teda buhví, jestli umí německy, ale to by se snad do EP necpala?).
Ta potřebuje extrémní vzrušení a hledá jen mačetáře a samopalníky. Jako byl Ivan Veselý, který nám hrozil občanskou válkou už v roce 1990, kdy jsme ještě jeho soukmenovce nutili docházet do práce.
Otrocký pracovní systém. V Americe rozbíjejí přidělaní na řetězu stěrk na silnicích.

Možná ale změnila mínění (pokud tedy jako advokátka smí nějaké mít, vyjma toho o kandidátovi s největším přirozením v republice) po tom, co jí Veselý dal druhé varování, že tím kalašnikovem zastřelí nejdřív ji.
To si pokud vím stěžovala, že policie odmítá vyhrůžky učiněné na veřejném shromáždění kvalifikovat jako nebezpečné vyhrožování (natož aby udělala u Veselého domovní prohlídku krze ilegálně držené zbraně) a dala mu jen 2O korun pokuty.
Až spadne o dvě patra z jednoho balkónu na jiný a přijde o ledvinu, možná změní mínění ještě víc? Zatím nechala Rosenberga Rosenbergem a má svého Jacka Russella.

Pan Hollan se od "slavné" advokátky v ničem neliší. Za plat voleného (někdy mám tendenci říkat osleného) zástupce jby byl ochoten ke všemu.
Jak říkával George Washington, hodnota člověka je dána nejvyšší nabídkou, které dokáže odolat.
Proto je vyobrazen na jednodolarové bankovce. Někteří lidé jsou levní.
23. 01. 2014 | 23:30

zdenekb napsal(a):

šašek z Jihlavy: (23. 01. 2014 | 21:08)

Mně už přišlo mailem pitomostí a nechlubím se... ;o)
Znáte ten hoax na téma, že nikdy nepracujícím Cikánům se vypočítává důchod z aktuální průměrné mzdy? To koluje už roky.

Pavla2:

Ta "statistika" (s neznámým zdrojem dat) obsahuje zjevně hned několik odkudsi vycucaných (protože nezjistitelných) položek, což o její důvěryhodnosti vypovídá mnoho.
23. 01. 2014 | 23:42

chrousti jsou výživní napsal(a):

Pavlo2
Nesmíte večer před spaním myslet na Rosenberga a vaše potíže, o kterých psal Ivan Sviták v 22:36 ustoupí samy.
Teda až na ty svačiny. Chamtivost je prakticky neléčitelná, jedině lobotomií.
23. 01. 2014 | 23:44

bobo tam opravdu eště chybí napsal(a):


Tygřice?
Co takhle nové brýle?
Spíš zajděte do eldéenky, až po sobě budou chromé stařenky házet pribiňákama.
Větší vzrůšo.
23. 01. 2014 | 23:50

přímá demokracie vs. český fašismus napsal(a):

Pan Hollan o hnutí Úsvit napsal, že je to protofašistická rasistická strana podobná těm z Druhé republiky.

Porovnejme si tedy programy dvou stran: Úsvitu a

"Deset zásadních programových bodů politického hnutí Úsvit přímé demokracie:

1. Chceme radikální změnu politického systému, chceme přímou demokracii s odvolatelností politiků
2. Osobní, hmotná a trestní odpovědnosti politiků
3. Chceme zákon o prokázání původu majetku
4. Konec zvyšování daní
5. Budeme vytvářet nová pracovní místa – podpoříme proto podnikatele a živnostníky
6. Nedovolme další okrádání občanů lichvářskou a exekutorskou mafií
7. Chceme právo a spravedlnost
8. Nechceme drahý a nefunkční sociální systém, chceme systém podporující všechny slušné lidi – seniory, rodiny s dětmi, zdravotně postižené občany i děti ohrožené bídou
9. Chceme budoucnost bez dluhů
10. Nechceme být provincií EU "

Více zde:
http://www.hnutiusvit.cz/program-hnuti/

A nyní si tento program porovnejme s "ideály" 2. republiky:

" ...Druhá republika trvala šest měsíců, proč se vlastně máme zabývat šesti měsíci?

JR: Protože druhá republika je specifická tím, že to byl jediný případ v našich dějinách, kdy se krajní pravice, reprezentovaná radikálními konzervativci a částečně českými fašisty, chopila moci. Oni sami to vnímali tak, že dělají podzimní konzervativní revoluci. ...

Druhá republika má několik etap.
Má začínající etapu, ... Rudolf Beran, který se dostal do čela vývoje, říkal, že chce obnovit řád čistoty a jednoty. Ovšem použil heslo "jednota" na odbourání plurality a liberální demokracie a nastolení konzervativního řádu. ...

Od počátku roku 1939 přichází druhá etapa, kde se už výrazně projevuje fašizace systému a kdy je jasné, o co půjde. ...

Historik Med: "Druhou republiku, její režim, nelze v žádném případě považovat za fašistickou, protože převážná většina politiků pokračovala ve své předešlé práci a snažila se tady ze všech sil udržet jakousi demokratickou formu.

Národní strana práce a Strana národní jednoty byly strany, které sdružovaly politiky, kteří byli politiky už za první republiky. Musíme si také uvědomit, že to bylo svým způsobem provizorium, druhá republika trvala de facto pět měsíců. ...

JR: Byla zahájena kampaň, o které se nikde nedočtete, za konečné smíření Čechů s Němci. V ní se hovořilo o tom, že veškerými česko-německými nedostatky a problémy je vina česká strana, protože nechápala a nepochopila smysl němectví.

Takže naším velkým učitelem musí být Němec Třetí říše. ... Tato kampaň také úplně vytlačila podporu první republiky pro německé antifašisty, německé Židy. Ti se naopak stali nepřáteli, kteří brání našemu dorozumění s velkým Německem. ...

JR: Rudolf Halík, předseda Národního svazu novinářů, nabádá ve Venkovu:

"Dbá-li o čistotu rasy veliký národ německý, musí o ni dbát i malý národ český, protože nemůže dovolit, aby jeho životní prostor byl kořistí jiné rasy."

Prosazuje-li rasovou hygienu, znamená to, aby Češi neměli sňatky se Židy. To je koncept českého árijství a jeho iluze, že nás Němci uznají za partnera, vyhlásíme-li se za Árijce.

To přitom bylo samozřejmě v naprostém rozporu s německou rasistickou vědou. V listopadu 1938 vyšel totiž rozbor německého "vědce" Wagnera o rasové podstatě Čecha, který ukazuje neobyčejnou podobnost Čechů se Židy. ..."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/6442-druha-republika/

Jak vidíme, pan Hollan chtěl být jen vtipný, a tak trochu sázel na všeobecnou neznalost naší historie.
Srovnávat cíle slovansko-korejsko-japonského českého vlastence Okamury s cíli Rudolfa Berana a spol. věru nelze.
23. 01. 2014 | 23:56

zdeněk vždy oslovuje ty nejprostší napsal(a):

hoax zb
To se vymyslelo proto, aby se kamufloval fakt, že to vypočítávají z průměrné výsluhy policejního plukovníka.
Pro plutokrata jsou ovšem 10x užitečnější.
23. 01. 2014 | 23:56

JS napsal(a):

rádio cejl nám hlásí
Jen tak mimochodem, ta rodina se nestyděla v loňském roce vystavovat a kňučet v Tv, jak jsou na tom špatně. Škola kvůli ní vyklidila tělocvičnu, aby měla kde hlavu složit. Jejich obydlí bylo životu nebezpečné.
Koho těší svou blízkostí dnes, nemám tušení, ale věřím, že o nich ještě uslyšíme.
23. 01. 2014 | 23:58

Trtkos napsal(a):

zadny rasismus, xenofobie, cikansky problem u nas neni...
pojem "romska prava" je absurdni a sileny, stejne jako nejake ministerstvo prav lidskych...
Je to vse jen jeden velky a spinavy kseft.

Okamura neni hlupak, spise to vypada, ze uz ho kvuli necekanemu uspechu dostali a je nucen spachat sebedestrukci tak, jako kdysi Sladek...

Nevyhovuje ideologickemu smerovani zap sveta a planum loutkaru v likvidaci nasi zeme a zotroceni lidi - biorobotu...
24. 01. 2014 | 00:02

Pavla2 napsal(a):

kašpar: Ale ty čísla si můžete klidně vyhledat. To není nic tajného. Ve statistikách kriminalistů určitě, na sociálu rovněž.

admirál: A na co všechno by se referendum mělo vztahovat? Myslíte, že jsou všichni lidi schopni posoudit, jestli bude správně ano nebo ne? A víte, kolik lidí přijde k volbám, pokud se uskutečńují moc často? To by stejně dopadlo vždy i s referendem. Budeme třeba rozhodovat o lidech, o kterých sami nic nevíme, ale jen z médií, když všichni na média nadávají,jak nám lžou? Podle čeho se budeme řídit? Když se např. bude jednat o specifické záležitosti, kterým rozumí jen malá část obyvatelstva?
Stačí se podívat jen na tento blog. Jak vidíte, tak Okamura měl hodně příznivců, prostě nejpopulárnější politik. Stačilo tak málo a kolik lidí naráz změnilo svůj názor. Bohužel si většina dělá obrázek a úsudek velmi rychle, bez hlubšího poznání. Tak to dopadne i s referendy.
24. 01. 2014 | 00:09

Robot Emil si ho nemyl napsal(a):

"... spise to vypada, ze uz ho kvuli necekanemu uspechu dostali ..."

Klíííd! Živýho ho nedostanou!
24. 01. 2014 | 00:10

Kvalita především! napsal(a):

"... Jak vidíte, tak Okamura měl hodně příznivců ..."

Není důležitá kvantita, ale kvalita.
Kvalita zůstane, levný póvl se neuplatní.
A to je dobře.
24. 01. 2014 | 00:14

Pavla2 napsal(a):

chrousti jsou výživní: Buďte v klidu, nemyslím na žádného Rosenberga,když už ,tak mám svého chlapa, a žádnými potížemi určitě taky netrpím.

zdeněkb: No já myslím,,že není problém si ty počty zjistit. Šlapky kolem cest - samá snědá, kriminály - velké procento snědých, sociální dávky - snědí a v hojném počtu. Nikdy nepracujících - nejvíce snědých. Chcete toto popřít? A tak můžeme pokračovat.
24. 01. 2014 | 00:20

med je důvodem, proč nemáme literaturu napsal(a):

Rudolf Beran měl s konzervativností společného asi tolik, co konzerva čínského lančmítu z psího sádla a žabince.
Někdy si dobře prohlédněte ten inteligentní kukuč.
Tomio se mu trochu podobá, ale rozhodně postrádá velkostatkářské fondy na financování kampaně SDP.
24. 01. 2014 | 00:39

Pavla2 napsal(a):

kvalita především: Hlavně že má Okamura kvalitní lidi kolem sebe. Někteří, jak jsem je poslouchala, neumějí ani pořádně číst.
24. 01. 2014 | 01:00

pohybem ku zdraví napsal(a):

"... dávky - snědí a v hojném počtu ..."

Je fakt, že jsme národ tlouštíků.
Češi! Češi! Hejbejte se!

Více pracovat, méně žrát a méně vysedávat před monitory počítačů.
24. 01. 2014 | 01:11

Jiřina H. napsal(a):

Abychom ještě nevzali Samkovou s povděkem, až se "vyvalí" jiné kandidátky, takový Drábek, Gajdůšková - no taky nic moc! Bobo, Železný, Ransdorf taky dobrý!
24. 01. 2014 | 02:15

Medikolog napsal(a):

Jiřino H., nestrašte. Z vašeho gangu by české zájmy hájil snad akorát ten Ransdorf. Zbytek je do jednoho pytle se Samkovou. Brrr...
24. 01. 2014 | 03:19

Libertad napsal(a):

Napadla mně zdánlivě šílená myšlenka. Jestli ta kandidatura není nápad Kalouska, jak Úsvit rozložit. Rychle a elegantně.

S pozdravem

Sidonio Libertad
24. 01. 2014 | 03:31

Drzá zrzka napsal(a):

Vždyť kromě obhajoby rodiny Červeňákových, mačetových útočníků z Nového Boru, pojídání koblih s Milošem Zemanem při interpelacích v Národním, ukončení psaní na zdejší blog, ona dáma neudělala nic tak strašného. :-)
24. 01. 2014 | 05:16

vasja napsal(a):

přímá demokracie vs. český fašismus napsal(a):

Pan Hollan o hnutí Úsvit napsal, že je to protofašistická rasistická strana podobná těm z Druhé republiky.
--------------------------
Copa z týhle nepoužitelný protoexistence ještě vyxpadne...
Včerejší fernet s uzenkou. To sem ještě nedal.
24. 01. 2014 | 06:25

drozd kvíčala napsal(a):

okamůrovo předvolební heslo: sázka na cikány, sázka na budoucnost
24. 01. 2014 | 06:43

Jakub M. napsal(a):

Jako zastánce svobody slova ji nebudu volit z jiného důvodu: http://www.zrcadleni.cz/trestni-oznameni-na-osobu-vystupujici-pod-jmenem-reznik/
24. 01. 2014 | 07:09

jozka napsal(a):

Pavla2:

Zase ty vase pohadky. Schvalne, zkuste si takovou statistiku dohledat :-)

Pokud pujdete proti proudu tech cisel, dostanete se k tomuto:
http://pavouk.blogspot.cz/2011/02/romska-kriminalita-1.html
24. 01. 2014 | 07:11

ld napsal(a):

Tento vlastní gól tentoktát nelze nazvat shovívavě jako vlastenec.
24. 01. 2014 | 08:22

Čochtan napsal(a):

Úroveň romské kriminality

Romská kriminalita rozhodně není jen etnickou podskupinou kriminality obecné. Odlišuje se v mnoha ohledech, a to druhem trestné činnosti (převážně majetková kriminalita), způsobem provedení (často neplánované, podle přísloví „příležitost dělá zloděje“), mimořádnou recidivitou (malé až žádné morální zábrany, v podstatě schvalování trestné činnosti jako způsobu obživy v romské komunitě, menší strach z odnětí svobody a obecně nižší schopnost uvažování o následcích činů), častějším dopadením a odsouzením.

Každopádně na první pohled je zřejmé, že Romové se na trestné činnosti v ČR podílejí několikanásobně více než by odpovídalo jejich zastoupení v populaci. Poslední číselné údaje o romské kriminalitě jsou k dispozici ve výzkumu provedeném na počátku devadesátých let minulého století. Jsou zastaralé, ale zajímavé už proto, že srovnávají situaci v ČR a SR v tehdy ještě společném státě. A je zřejmé, že pokud v následujících letech nastal silný příliv slovenských Romů do již samostatné ČR, výrazně se navýšil i podíl Romů na kriminalitě v ČR.

Zde jsou výsledky výzkumu z ČSFR: počátkem devadesátých let se pohyboval podíl Romů na celkové trestné činnosti v ČR okolo 16 %, zatímco na Slovensku dosahoval 28 %, což souhrnně znamenalo, že podílově byl na sklonku České a Slovenské federativní republiky přibližně každý pátý obviněný Romem. Romové se nepodíleli na všech trestných činech rovnoměrně. Zvláště velký podíl vykazovali na krádežích vloupáním (22 % celkového nápadu všech obviněných v ČR) a tzv. krádežích prostých (19%). To bylo ovšem podstatně méně než podíl Romů na registrované trestné činnosti na Slovensku, kde 40 % pachatelů krádeží vloupáním bylo z řad Romů a jejich podíl na krádežích prostých byl více jak třetinový (36%). Nemalý podíl měli Romové též na mravnostní delikvenci, především na UTB ve Zlíně, Univerzitní institut 31 trestném činu pohlavního zneužívání. Zde činil podíl Romů v ČR zhruba 20 % celkového nápadu (pro srovnání na Slovensku 40 %). Na násilné kriminalitě se Romové v ČR podíleli relativně méně, totiž zhruba 13 % (na Slovensku 23 %). (Kol. autorů, 1999)

Mohlo by se zdát, že ČR vycházela ve srovnání se SR na základě výše uvedených údajů lépe. Hlavní příčinou tohoto rozdílu ale není, jak bychom možná rádi slyšeli, lepší prevence romské kriminality v Čechách či větší bezúhonnost českých Romů, nýbrž prostý fakt, že ve sledované době žilo na Slovensku podstatně více Romů než v ČR, čímž se ovšem v SR též zvyšovala teoretická pravděpodobnost, že se Rom spíše stane objektem zájmu trestního práva. (Kol. autorů, 1999)
24. 01. 2014 | 08:41

Čochtan napsal(a):

Jaká je situace v současnosti, je poměrně obtížné a nepřesně zjistitelné. Je tomu tak především z důvodu diskutabilního zákazu vykazování Romů v statistické ročence kriminality, což bylo učiněno mimo jiné na základě intenzivního tlaku romských organizací, jež si od tohoto kroku – bohužel mylně – slibovaly zklidnění veřejného mínění o Romech. Odporuje samozřejmě občanským právům učinit o komkoli v souvislosti s jeho trestnou činností úřední záznam, že je Romem, zejména pokud si nepřeje být za Roma považován. Mapování romské kriminality je proto nutné svěřit sociologům, kteří dokážou (pracně, ale nakonec přesněji než úředníci) získat potřebné údaje, aniž by porušili něčí občanská práva. (Říčan, 2000)

Podle odhadů odborníků 20-30 % ekonomicky aktivní romské populace získává prostředky k obživě asociálně, či nelegálně – prostitucí, překupnictvím a jinou majetkovou trestnou činností. Nejnápadnější podíl mají Romové na loupežných přepadeních a kapesních krádežích (tyto trestné činy se dnes již staly doménou romských delikventů). (Nečas, 2002)

Podíl Romů na celkové objasněné kriminalitě je podle odhadů třikrát až čtyřikrát vyšší, než by odpovídalo jejich počtu v republice. Ve skutečnosti je celková romská kriminalita zřejmě nižší, než naznačuje uvedené číslo, protože Romové se dopouštějí trestných činů impulsivně a nepromyšleně, takže bývají častěji dopadeni a také obvykle nemají k dispozici tak dobré právníky. (Říčan, 2000)

Objasněnost hlavně závažnější romské kriminality je skutečně výrazně vyšší než u téže kriminality neromské. Hlavním důvodem asi bude již zmíněný fakt, že řadu trestných činů Romové páchají povzbuzeni zdánlivě vhodnou příležitostí, tedy bez jakékoli přípravy a plánování. Mnohdy se dopouštějí trestného činu pod vlivem alkoholu či drog, což ještě více snižuje jejich ostražitost a schopnost odhadu situace a tak zvyšuje šanci na jejich dopadení. Velmi často pro romského delikventa okamžikem, kdy se mu podařilo uskutečnit krádež, aniž by byl někým bezprostředně zadržen či spatřen, končí veškeré důvody k opatrnosti. Pachatel se nenamáhá zahladit stopy svého činu, velmi naivně a bezstarostně nakládá s odcizenými věcmi a sám se tak prozradí. Často také Romové právě pod vlivem příležitosti, které nedokážou odolat, páchají trestnou činnost v místě svého bydliště a jejich dopadení je pak díky svědectví sousedů o to snazší. Je nesporným faktem, že romská kriminalita je většinou snadněji dokazatelná a že svědci z majoritní společnosti ochotněji svědčí v neprospěch Romů. (Kol. autorů, 1999)

„Na druhé straně nelze přehlédnout, že se právě Romové dopouštějí nesčetných drobných trestných činů a přestupků, jež se nestíhají a netrestají pro liknavost policie a pro mezery v právním řádu: jak například potrestat pokutou (jak stanoví zákon) občana, který nezajišťuje docházku svých dětí do školy nebo který soustavně ruší spánek svých sousedů, když žije (aspoň oficiálně) jen ze sociálních dávek a nemá z čeho platit pokuty?“ (Říčan, 2000, s. 61)

Říčan (2000) dále uvádí, že třetina až polovina vězňů v českých věznicích jsou Romové. V „pasťácích“ pro mladistvé je to ještě mnohem více. Romská komunita dnes většinou považuje za normální být uvězněn a nepokládá to za nic odsouzeníhodného. „Ostatně pobyt ve vězení není pro Roma vždycky hanbou. Je to spíš něco jako být zajat nepřítelem a mladý muž, který ještě nebyl zavřen, je někdy považován za málo zmužilého.“ (Říčan, 2000, str. 67)

Zdroj: Kvasnička, Petr. Romská kriminalita. Její příčiny, specifika a profil pachatelů, 2006
24. 01. 2014 | 08:41

Čochtan napsal(a):

Kvasnička, Petr. Romská kriminalita. Její příčiny, specifika a profil pachatelů, 2006 - tato vědecká práce (bakalářská) byla napsána v roce 2006, většinou se opírá o vědecký výzkum z přelomu tisíciletí (Říčan) takže dnes jsou uvedená data poněkud jiná. Mnohem horší.
24. 01. 2014 | 08:47

chudák okamura prostě neví napsal(a):

vasjo
Pan Holan o stranách druhé republiky ví prd.
Musel by se zeptat Kárlova tatínka.
Vládly tak, jak jim Hencke (mimochodem, parafoval také protokoly konference ve Wannsee) s Woframem von Wolmar povolili. Měly tu pětset tisíc lidí s peřinama a hrncema na vozejku, který bylo nutno zaměstnat a ubytovat. Muj prastrejda odjížděl z Chomutova na Jawě Robot s tetou na plechovém nosiči, neb to mělo jen jedno sedlo. S jedním baťohem v kterém byly oblíbené hrnky, svetry, spodní prádlo, razítka a hotovost z pošty, kde dělali. Kolem nádraží se museli krčit, protože po nich už frajkorps střílel.
Co tam nechali, Němci rozkradli, žádných povolených šedesát kilo jako při odsunu.
A u podmínek vládnutí nezapomeňte na německý tanky padesát kilometrů od Prahy. Na britský garance už nevěřil ani Pepek Vyskoč.
Pak tu taky byl eště státní aparát, jednou takový, jednou makový.
Můj otec říkal, že když chodíval z tenisu (přivydělával si sbíráním míčků), slyšel ze sklepních oken branické četnické stanice vřeštět tuláky a ožraly, které tam pendrekem zpracovávali, aby příště chodili jinudy.
Voskovec s Werichem proti tomu tvrdí, že jim policejní dozor opravdu jen vzácně zastavil představení a že pán, který ho tam posílal, jim včas před březnovým ajnmaršem řekl ať zvednou kotvy, že to tu pro ně nebude.
U každé práce máte na výběr, jak ji chcete dělat.
Až se potom benešovskejm četníkům jejich pochyby s Čurdovým dopisem vymstily.
24. 01. 2014 | 08:55

neo napsal(a):

he he :)
24. 01. 2014 | 08:59

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Pokud z masy voličů Okamury vypadne rasistická spodina - tak jen dobře.
24. 01. 2014 | 09:47

poučme se, a pak hodnoťme ... napsal(a):

Paní dr. Samková před časem vydala knihu "Romská otázka: Psychologické důvody sociálního vyloučení Romů."

I když je autorka právnička, tj. v psychologii není systematicky vzdělána, romskou komunitu zná velmi dobře (bývalý manžel, pan Veselý, je Rom a její dcera má tak z otcovy strany romské prarodiče). O knize se pochvalně vyjádřili jak psychiatr, prof. Cyril Höschl, tak sociolog Fedor Gál, tedy odborníci ve vědních disciplínách, již se Samková dotýká.

Z prologu publikace dr. Samkové:

„Romskou otázkou"se dostávám do závěrečné polohy ve své snaze o uchopení tématu a porozumění romské problematice vůbec, v České republice zvláště.

Ideovou kostru práce tvoří publikace známého amerického profesora psychiatrie Irvina D. Yaloma „Existenciální psychoterapie", v níž se autor zabývá čtyřmi velkými tématy lidského života - smrtí, svobodou, existenciální izolací a absencí smyslu života.

„Romská otázka " Yalomova odborného a metodologického vedení využívá a v definovaných okruzích je osobitým způsobem vztahuje k životním pocitům české a slovenské romské komunity.

Ve svém výkladu ve skloubené podobě využívám širších poznatků práva, filozofie i psychologie, stejně jako faktu, že jak z titulu někdejší „romské manželky", po rozvodu z titulu jakoby „romské matky", ale zejména z titulu někdejší „bílé" romské političky, jsem měla přístup i do intimních sfér romské komunity.

Zároveň však usiluji o zachování racionálního odstupu, umožňujícího i emocionálně vypjaté osobní zkušenosti intelektuálně analyzovat, uvést do zcela nových logických souvislostí a nastínit východiska pro skutečná řešení soužití romské menšiny a majoritní společnosti.

Směr ukazující řešení „romské otázky" je aplikovatelný v celé Evropě nejen ve vztahu k Romům. Jeho ekvivalenty je možné extrahovat i pro porozumění dalším národnostním konfliktům, zejména v Evropě.

Základem návrhu řešení je teze, že Romové se musí vypořádat se základními existenciálními úzkostmi, způsobenými po tisíciletí trvajícím ohrožením jejich duševní integrity i nejistotou fyzického přežití, kterými jsou setrvale stíháni.
Musí přijmout svůj osud a fakt, že jsou Romové.

Teprve na základě tohoto vlastního sebepřijetí mohou začít pracovat na odstranění všech svých determinujících úzkostí, které opakovaně prožívá každá generace, vystavovaná vždy znovu a znovu existenciálnímu ohrožení; transgenerační přenos úzkostí minulých generací pak úzkosti a traumata nově přicházejících generací opakovaně posiluje.

Výsledkem je posttraumatická stresová porucha, jíž trpí celé generace Romů - a ve značné míře ovlivňuje jejich chování.

Toto chování je důsledkem nikoliv přímé příčiny, ale výslednicí mnoha předchozích zkušeností a existenciálních utrpení. Proto jednání Romů často vyznívá na první pohled nelogicky a neakceptovatelně.

Kvůli zmírnění existenciálně stresujících faktorů si Romové osvojili určité vzorce chování nedovolující jim vyjít z jejich sociálního vyloučení.

Tyto vzorce chování jim ovšem na druhé straně garantují zachování duševní integrity, která se jeví jako zásadní pozitivní faktor přežití na úrovni skupinové i individuální.

Jejich sociálně-patologické chování má proto pro ně značný pozitivní význam, neboť sytí jejich psychické potřeby a dává jim možnost žít při zachování osobní integrity.

Výklad pak dochází k závěrům, že řešení problematiky sociálního vyloučení Romů nástroji sociální práce je již od začátku odsouzeno k nezdaru, nebot sociální práce některé symptomatické projevy pouze zneviditelňuje.

Neodstraňuje však hlubinnou příčinu sociální vyloučenosti.

Při nahlížení dosavadního „řešení" romské otázky z naznačeného úhlu pohledu nezbývá než postupy prosazované a provozované vůči Romům nejen vládou České republiky jako celek odmítnout.

Předkládaná práce přináší nové paradigma, umožňující vytvořit východisko k hledání jiných strategií pro řešení romské otázky, strategií od oněch dosavadních odlišných. Strategií s reálnou nadějí na skutečný a trvalý úspěch. ..."

Zdroj:
Samková, K. A. (2011). Romská otázka. Praha: Blinkr, str. 10-11.
24. 01. 2014 | 09:52

nemůžete se lidí jen tak zbavit napsal(a):

Čochtan
Je otázka, jestli počínaje těmi pasťáky cikáni cití důslednou snahu je vychovat, když k tomu jejich vlastní prostředí ztratilo motivaci.
Při propuštění by měl každý dostat cedulku pro sociálního pracovníka, který by pro něj měl místo a hlídal, že někam skutečně dochází dělat. Nebo zpátky, do o třídu horšího ústavu. A v krimu by do nich neměli jen hučet psychologové a kaplani. Někdo by je měl učit řemeslo (ne zrovna vrtání kas).

I o bílé dlouhodobě nezaměstnané by se skvěle placení (v porovnání s minimální mzdou) státní úředníci měli starat, obce tu neudělanou práci mají vždycky. Jen ji třeba nemohou zaplatit v korunách (ty zežere Singr a vymění za eura, která si dá do sklepa), ale mohly by to udělat v poukázkách, které by obchodníkům a restauracím refundovaly jinak.

V Rakousku, Německu a Švýcarsku proběhly úspěšné experimenty s lokálními měnami, které umožnily vyřešit řadu zdánlivě neprůchodných problémů. Existují o tom ekonomické studie, které neberou jako měřítko úrok a zisk, ale užitečnost.
Jenže se setkaly s podrážděným řevem bank a zájmových skupin, které začly autory obviňovat z antisemitismu (uvádím, aby bylo patrno, v čem je asi jádro sporu u některých nenávist rozmýchávajících agend).

Než něco řešit, je pro politika a úředníka vždycky jednodušší věci nechat, jak jsou a falšovat statistiky. V současném systému je nejpohodlnější se odvolávat na "svobodu", která pro cikána s jeho systémem sociálních hodnot a horizontem možných uplatnění prostě představuje "elpaso", protože jinou možnost skutečně nenachází. Ti, kteří mají dobrou vůli a nechtějí nikomu ubližovat, kradou na železnici koleje.

Chtě nechtě to musí být občani, kdo politiky a úřady k tomu řešení donutí.
Nevím jestli čtete rozhovory Marine Le Penové, ale hodně lidí v Evropě impotenci a za korektnost vydávanou zlovolnost současného systému umí pojmenovat.

PS. Ta cikánská kriminalita tu byla vždycky. Vybavuji si, jak jsem si v jedné hospodě v Kutné Hoře nechal peněženku na kraji stolu a šel na záchod. Sedělo nás tam z televize pět a v těch dobách to nebylo nic nezvyklého, alespoň v Praze v podnicích, do kterých jsem chodil.
Zloděj by se tam podruhé už neposadil, kradlo se venku. Dokonce peněženky nechané v kabátě v šatně tam vydržely do zavíračky. Za šedesátá a sedmdesátá leta mě v Praze okradli jednou, když jsem usnul v prázdné tramvaji a přejel.

To všechno postupně změnili normalizátoři, kteří sem natahali verbež ze Slovenska (spoustu svých příbuzných) a část jí zaměstnali u státu.

Takže ta peněženka ze stolu zmizela. A kolegove říkali, hele ti cikáni vod vedlejšího stolu vodešli. Šel jsem za hostinskym, ten zavolal poldy.
Řekl jim u kterého stolu seděli a jak vypadali, možná i pošeptal jména. Poldove mě vzali do volhy a řekli, když tam bude všechno, vykašlem se na protokol, voni za dvě hodiny vyjížděj s popelářskym vozem.
Já jsem taky neměl nejmenší chuť někde něco do rána diktovat a kolegové by se mi byli pěkně poděkovali.

Zajeli jsme pod hradby, přinesli mi z oprejskanýho baráku šrajtofli a nechali přepočítat peníze, načež mě hodili zpátky zaplatit. Byli rádi, že někdo ty popelnice vyváží.
A byli si vědomi, že některé věci nejdou zlomit přes koleno. Ty rodiny eště před patnácti lety jezdily v maringotkách a kradly slepice. Takže vodvážení popelnic byl pro ně v sociálním vzestupu ve skutečnosti velkej úspěch.
Teda, než přišli Kocábove s kulturní jinakostí.
A doktor Ščuka s podvojnym účetnictvím.
24. 01. 2014 | 10:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dotaz do Radia Jerevan.
Jsou níže uvedená tvrzení pravdivá?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Taky kašpar napsal(a):
Včera jsem dostal v mailu takovou statistiku, tak ji sem máznu:

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa jsou z 95 procent impotentní

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa šest ze sedmi dnů v týdnu bijou své ženy

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa okradli stát každý o pět miliónů na daních

- šašek z jihlavy, Čochtan, Medikolog, Karel Mueller a Pepa Řepa žerou chrousty"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Odpověď Radia Jerevan:
V podstatě jsou tato tvrzení pravdivá.
-Pokud by se těmto pánům nabízela stará, bezzubá a nakažená běhna, jsou stoprocentně impotentní.
-Vzhledem k pomluvám závistivých sousedů, kteří jsou sami biti svými ženami jako žito, jsme tato obvinění nechali prověřit soukromým očkem Bítkem Vártou. Ten zjistil, že 6 dní v týdnu jsou biti oba partneři nespravedlivými poměry a sedmý den jsou následkem toho zpiti do bezvědomí.
-Zákeřná pomluva exministra Kalouska, který tím zakrývá turecké hospodaření MF. Dotyční pánové jsou penzisté a částka 5 milionů je pouze orientační, pokud se dožijí vyššího věku podle pravidla "není důležité, jak vysokou máš penzi, ale jak dlouho ji pobíráš". Podle jejich dosavadní aktivity na blozích ACZ vyplývá, že jsou dosud čiperní a zatím se to nechystají předčasně zabalit. Uzavíráme to konstatováním, že česká populace je závistivá.
-Informace o pojídání chroustů vznikla přeslechem aktivních pavlačových harcovnic a opět má původ v závisti. Stačí, aby člověka zahlédly v místním marketu, jak si k lahvím šampáňa ukládá do vozíku různé pochutiny (brambůrky, křupky, slané tyčky apod.) a s paní pokladní špásuje, že ještě může chroustat, není divu, že tato tichá pošta zkreslí i pozitivní informace.
Z toho vyplývá zjištění naší populární rozhlasové stanice, že česká populace není rudá, ale spíše zelená(závistí). Komu se nelení, tomu se zelení!
Příští předčasné volby budou zajímavým soubojem dvou koncepcí dalšího vývoje v této pozoruhodné středoevropské zemičce. Naši reportéři budou vše sledovat.
Další dotazy posluchačů vítáme.
24. 01. 2014 | 11:03

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

Někteří diskutéři se zde zmínili o tzv. mačetovém útoku. Seznamme se s tím, co o jeho příčinách soudí Samková:

"... Pocit ztráty smyslu života a vlastní existence tak, jak to má na mysli Viktor E. Frankl, zakladatel logoterapie, je možno vysledovat z romských projevů, které jsou pro takovýto stav typické.

Údajně existují dvě stádia syndromu ztráty smyslu - existenciální vakuum a existenciální neuróza.

První se vyznačuje subjektivním stavem nudy, apatie a prázdnoty, což jsou přesně syndromy, … typické pro část romské populace.

Těžká forma ztráty smyslu života, existenciální neuróza, pak může podle V. E. Frankla vzít na sebe libovolnou klinickou neurotickou formu; jejími projevy jsou alkoholismus, deprese, posedlost, delikvence, hyperinflace sexu, závislost na hazardních hrách.

Kromě hyperinflace sexu — ta ovšem může na sebe vzít i formu ztráty sexuálních zábran tak, jak to vidíme u vzkvétající prostituce části romské populace - shledáváme u Romů všechny ze zmiňovaných symptomů.

Ba co více, pomocí výkladu těchto symptomů (u vědomí přítomnosti existenciální neurózy) můžeme vysvětlit i převážnou část chování Romů, majoritní společností nahlíženou nejen jako neadekvátní vzniklé situaci, ale především naprosto nepochopitelnou.

Příkladem budiž „mačetový útok", k němuž došlo dne 7. srpna 2011 v baru hracími automaty v Novém Boru na severu Čech.

Konflikt vznikl poté, co dva romští mladíci chtěli hrát v herně automaty, a obsluha je kvůli věku požádala o občanský průkaz.

Dlužno říci, že v minulosti tito mladíci do herny běžně chodívali na automatech hráli, bez ohledu na věk nižší osmnácti let. Navzdory očividně nedodrženému úřednímu osmnáctiletému limitu se obsluha dříve o jejich věk nezajímala.
Proto se nyní mladíci začali se servírkou hádat.

Do sporu se vložil jeden hostů a jednoho mladíka udeřil pěstí. Romové odešli a zanedlouho se na ochranu jejich zájmů dostavila pětice místních Romů vyzbrojených obušky a mačetami české hosty herny napadli. Ti pak skončili s řeznými a sečnými ranami v českolipské nemocnici, jeden s vážným poraněním hlavy.

Ačkoliv byl případ rozsáhle zveřejněn, nikoho nenapadlo pídit se po vnitřní příčině jeho vzniku. „Mačetový útok" je totiž typickou ukázkou naprosto nepřiměřené, až absurdní reakce na situaci, ve své podstatě banální.
Pokusme se tedy nejdříve odkrýt, co by bylo „normální".

Ve dnech předcházejících střetu byla na základě různých kontrol po celé České republice uzavřena řada heren, některé z nich právě proto, že v nich byli u hracích automatů přistiženi nezletilí hráči.

Média o tomto trendu poměrně široce informovala, lze ovšem důvodně předpokládat, že k novoborským mladíkům z místní vyloučené romské lokality se tato informace nedostala.

Naopak obsluha herny jednala v souladu se získanými informacemi: chránila svůj byznys, nechtěla mít problémy, které by mohly ohrozit fungování herny. Proto uskutečnila adekvátní opatření směřující k vyloučení nezletilých osob. Svoji obavu před zákonem vyjádřila obsluha požadavkem „občanky".

Mladíci samozřejmě požadavek a jeho důvod nepochopili -a s ohledem na absenci dalších informací - jej interpretovali jako neoprávněnou a šikanózní snahu obsluhy z herny je vyhnat; ve skutečnosti pravděpodobně proto, že jsou Romové.

Nyní se pokusme interpretovat ono emoční pnutí z pohledu útočníků a vykázaných osob.

Mladíci, kteří přišli hrát, se ocitli tváří v tvář situaci, v níž postrádali existenci příčiny a následku. Dosud do herny běžně chodili, nyní ji měli zakázanou, z jejich strany se přitom nic nezměnilo.

Dostali se do mocensky subalterního postavení, kdy ztratili vládu nad svým životem, nad možností ovlivnit, co chtěli dělat.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:04

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

Opětovné povolení her nemohli žádným způsobem ovlivnit; zestárnutí a dosažení plnoletosti prostě urychlit nelze.
Navíc tímto zákazem pravděpodobně ztratili jediné místo styku s majoritní společností na rovnocenné úrovni: byli zde totiž platícími hosty, stejně jako „gádžové".

Za této situace není ovšem divu, že vzniklý stav se pro ně stal naprosto stresující, separující je od „normálního" života a přinášející jim mimořádnou úzkost.

Stejně ohroženi se cítili i další příslušníci romské komunity, které si oba mladíci pozvali na pomoc, a kteří následně v herně zaútočili mačetami na obsluhu i na české hosty.

Jak jsme konstatovali výše, i nově příchozí „obránci" se dostali do stavu intrapersonální osamělosti a z tohoto hlediska na ni reagovali pro ně adekvátním způsobem: pokusili se alespoň nějakým způsobem převzít vládu nad svými životy i za cenu spáchání těžkého trestného činu; za něj budou nepochybně potrestáni dlouholetým vězením.

Útokem získali nad svými životy - alespoň subjektivně - pocit reálné kontroly představující jeden ze základních pramenů duševního zdraví.

Uvedený příklad je z hlediska vzájemného soužití Romů a české společnosti typickou ukázkou vzájemného nepochopení příčin a následků se společným jmenovatelem.

Tím je nedostatek komunikace, míjení se ve vnímání příčin a následků, takže ve své podstatě každý z účastníků reaguje na to, co má ve své hlavě a nikoliv na skutečné podněty přicházející z druhé strany.

Romové reagovali na konstrukt, který neexistoval: presumovali úmysl české obsluhy je diskriminovat, vyloučit ze společnosti a převzít moc nad jejich životy.

Česká strana nejdříve presumovala úmysl Romů dopustit se jednání ohrožujícího jejich podnikání - totiž hrát v herně, ačkoliv jim nebylo osmnáct — a následně dopustit se „jen tak" brutálně násilného trestného činu.

Nikdo nezhodnotil situaci podle toho, jak daleko byli ochotni Romové zajít - až do evidentně násilných trestných činů - aby si svůj životní prostor zachovali, nikdo nehodnotil, jak moc a proč jim muselo na přístupu do herny záležet.

Na tomto místě autorka považuje za nutné uvést, že v žádném případě jednání romských útočníků neomlouvá, tím méně schvaluje, je však přesvědčena, že jejich jednání je nutno analyzovat, pochopit a artikulovat jeho pravé příčiny.

Pouze tak se obě části společnosti — romská i česká - mohou pokusit o relevantní kroky zabraňující eventuálnímu opakování podobných násilných akcí a protiprávnímu jednání.

Na uvedeném případě lze velmi dobře demonstrovat ještě další aspekt projevu existenciální krize.
Jak již ve svém díle podrobně vysvětlil Albert Camus, jakýkoli osud je možné překonat pohrdáním.

V „Sysifovi" dospěl k přesvědčení, že smysl života je možno založit na rozhodnutí postavit se do samého středu nesmyslnosti a tak dospět do polohy hrdinského nihilismu.

Přesně to se stalo Romům.

Rozdíl mezi svobodou a výkonem trestu, mezi životem a smrtí, je příliš malý, než aby za tento rozdíl stálo bojovat.

V případech, jako byl mačetový útok v Novém Boru, nastupuje vegetativní forma existenciální nemoci, která je tím nejextrémnějším stupněm bezúčelnosti.
I. D. Yalom ji (s odkazem na dílo Salvatore R. Maddiho, profesora psychologie a sociálního chování na Univerzitě v Kalifornii) popisuje takto:

Člověk kompulzivně nehledá smysl v něčem, ani zuřivě neútočí na smysl, jejž si osvojili druzí. Místo toho upadá do těžkého stavu bezcílnosti a apatie, do stavu, který má široké kognitivní, emoční a behaviorální vyjádření.

Kognitivní složkou je chronická neschopnost věřit v užitečnost nebo hodnotu nějakého počínání.

Emočním zabarvením je všepronikající prázdnota a nuda věnčená epizodami depresí.

Celková úroveň chování je nízká až průměrná, ale ještě více signifikantní je nedostatečná výběrovost chování: člověku nezáleží na tom, které činnosti, pokud nějaké, provozuje.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:10

Pavel13 napsal(a):

Kéž by i ostatní strany měly takový smysl pro humor jako Tomio Okamura party!
Chtěl jsem napsat pár takových analogických lídrů pro zavedené strany, ale Tomio nasadil laťku příliš vysoko.
24. 01. 2014 | 11:11

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

Je to právě stav těžké existenciální krize, ve které se nacházejí Romové.
Má řadu příčin, jejichž zdroje se autorka pokusila popsat.

Bez odstranění těchto příčin je naprosto nemožné změnit vzorce romského chování.

Tyto vzorce nejsou totiž ovládány volním jednáním, ale jsou vnuceny určitými stavy mysli, přičemž tyto stavy se dostavují jako následek transgeneračně po tisíc let předávaných způsobů jednání.

Z těchto vzorců chování lze vlastní silou a vlastním přičiněním uniknout pouze mimořádně stenickým jedincům, pokud se to vůbec podaří.

Obrovská míra úsilí, kterou je nutno vynaložit k vymanění se z pout psychických závislostí a automatismů, vysvětluje, proč tak málo Romů se skutečně integruje do majoritní společnosti a proč, pakliže k integraci skutečně dojde, znamená to ve skutečnosti úplné odříznutí se od romské komunity, tedy od svazujících schémat, která s sebou romství přináší.

Zdálo by se, že za těchto okolností není možné najít východisko, protože psychický stav Romů jako skupiny, není dost dobře možné ani popsat (pokud se ovšem na základě našich úvah nespokojíme prostě s konstatováním, že Romové trpí mnohačetnou existenciální úzkostí v jejích nejtěžších formách), a tím ani není možné na existujícím stavu nic změnit.

Naštěstí to není pravda.

III. Základní psychologické potřeby

Následně se zaměřme na otázku uspokojování základních psychologických potřeb, neboť právě jejich deficit je spouštěčem existenciální úzkosti z osamění.

Mezi základní psychologické potřeby podle definice A. H. Maslowa ... náleží:

1. bezpečí
2. náležení někam
3. identifikace
4. láska
5. úcta
6. prestiž

III. 1. bezpečí

Romům pocit bezpečí schází, což bylo v tomto výkladu již vícekrát zmíněno. Fakticky každá generace si „odžila" svůj pocit nebezpečí, které pro ni mělo více či méně fatální následky.

Pro pocit bezpečí není ani významné, že je romská komunita před útokem ochráněna například způsobem, jaký byl zvolen v případě romské ubytovny ve Varnsdorfu v září 2011, tedy nasazením policejních těžkooděnců.

Ze Romy musela chránit policie (i když úspěšně), přináší Romům stejný psychologický efekt, jako kdyby se jim ochrany nedostalo.

Existence neustálé zvláštní potřeby ochrany tak je stále přítomnou traumatizující součástí jejich každodenního života.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:14

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

III.2. náležení někam

Jediné místo, kam Romové bezezbytku skutečně náleží, je romská komunita.

Je pozoruhodné, jak málo si pedagogičtí i sociální pracovníci všímají skutečnosti, že nejen děti, ale i dospělí jsou jejich komunitou přijímáni bezpodmínečně.

Jediným důvodem odepření bezpodmínečného přijetí je porušení tradičních romských hodnot, avšak i toto odepření je pouze podmínečné a může být dočasné.

To, co ještě před deseti či dvaceti lety bylo netolerovatelné a vedlo k nevratnému vyloučení, je dnes i v romské komunitě tolerováno, protože se zvětšujícími se tlaky si jsou Romové jakoby vědomi (jejich jednání je spíše v tomto směru intuitivní než racionálně zdůvodněné), že porušení tradičních romských hodnot může být důsledkem situace, do které se jedinec dostal pod tlakem Osudu; ten zde do velké míry představuje právě majoritní společnost.

Romská komunita se tak vzdává svých tradičních hodnot jednak ve smyslu jejich úpadku, jednak ve smyslu rozvoje tolerance.

Názorně to demonstruje případ zavrženého syna, který vztáhl ruku na svou matku, což byl v dřívějších dobách naprosto neodpustitelný prohřešek.

Avšak ani za těchto okolností matka nepřestala syna milovat a modlit se za „jeho uzdravení"; tím bylo ovšem míněno uzdravení jeho duše, která spáchala tak hrozný čin.

Romskou komunitou jsou běžně přijímáni i jedinci, kteří by v majoritní společnosti měli zásadní problém se začleněním - například navrátilci z mnohaletého výkonu trestu.

Samostatnou otázkou je, nakolik je toto „bezpodmínečné přijetí" dáno ztotožňováním romské komunity s širokým okruhem osob, a nakolik je takové přijetí skutečně vlastností Romů, danou vědomím sdíleného osudu.

Majoritní společnost sice běžně zaměňuje etnicitu za široké rodinné svazky, vyvstává však otázka, do jaké míry je krevní příbuzenství kulturním a sociálním konstruktem specifickým pro Romy.

Bez ohledu, zda pociťovaná a prokazovaná sounáležitost má základ „pokrevní" nebo sociální, je pro Romy charakteristické, že berou všechny okolnosti života v podstatě fatalisticky.

Jsou si vědomi, že „takové věci se stávají" a že člověk nemusí uspět, i když se velmi snaží. Jsou si vědomi zásadní role, kterou v životě jedince může hrát náhoda.

Ve své podstatě jsou v tomto směru daleko méně kauzalističtí než majoritní společnost. Tento přístup samozřejmě vede i k snížení pocitu zodpovědnosti za vlastní život.

S ohledem na vědomí, co se právnicky nazývá „vis major", jsou Romové připraveni přijmout zpět do své komunity i jedince neúspěšné, nemocné, závislé na drogách či alkoholu, intelektuálně hluboce podprůměrné.

Problémy jim nečiní ani přijetí výrazně a jednoznačně homosexuálně orientovaných jedinců. I takové totiž „stvořil Pánbožko" a není na lidech, aby Boží stvoření odsuzovali nebo dokonce napravovali.

V tomto směru je možno říci, že velice běžné bezpodmínečné přijetí komunitou má kontraproduktivní účinky například směrem k motivaci zvýšení úsilí dětí o zlepšení školních výsledků.

„No, je hloupý, Pánbožko mu rozumu nedal", pokývá hlavou romská matka a přitiskne na prsa synka, který by při systematickém vedení a mírném nátlaku (postup běžný v rodinách majoritní populace) ve škole dosáhl velmi pěkných výsledků.

V tomto směru je úkolem pedagogických pracovníků najít jiné motivační faktory, které by romské děti povzbudily.

Děti majoritní populace se často učí proto, „aby udělaly mamince/tatínkovi radost". Romské dítě dělá svým odičům radost již tím, že je. Dalších specifických výkonů z jeho strany netřeba.

Bezpodmínečné přijetí Roma v komunitě - i tehdy, kdy je doprovázeno kritikou - má nejen kladné účinky, totiž jistotu ze vztahu a jistotu přijetí, ale i účinky negativní.

Negativní účinek je totiž spojen s pocitem, že „vždycky je kam utéct", akže o začlenění do majoritní společnosti není třeba se až tak snažit.

Řešením pochopitelně není rozprášení romských komunit, ale rozvolnění tlaků na tuto komunitu tak, aby nebylo nutno se do ní uchylovat, aby jedinec měl možnost vydat se na bezpečné „walkabout" po strukturách společnosti majoritní.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:20

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

III.3. identifikace

Otázka identifikace je namnoze svázána s otázkou „co dělá Roma Romem".

Již bylo řečeno, že Rom je velmi často majoritní společností zařazován k svému etnickému/národnostnímu původu na základě sociálního statusu.

Pakliže tento sociální status ztratí, dochází nejen k tomu, že začne o své vlastní identifikaci pochybovat sám Rom, ale začne o ní paradoxně pochybovat i člen majoritní společnosti.

„Jestliže tento lékař/právník/novinář/diplomat je Cikán, kdo jsem vlastně já? Nejsem taky náhodou Cikán? Co mne od něj - od Cikána - odlišuje?"

Tato náhle se objevivší nejistota vlastní sebeidentifikace člena majoritní společnosti se velmi často odrazí v neadekvátnosti jednání vůči Romovi s odlišným - „neromským" - sociálním statusem a má tendenci přejít do agresivního jednání.

Z tohoto vzorce chování členů majoritní společnosti pramení časté povzdechy Romů, kteří si stěžují, že „chudý Rom je špatně - bohatý je taky špatně; hloupý Rom je špatně - vzdělaný Rom je taky špatně", a to nikoliv z hlediska problému identifikace Romů, ale právě druhé strany vztahu, tedy člena majoritní společnosti.

Není náhodou, že nejvíce negativní protiromské nálady či protiromské postoje vyjadřují lidé, kteří sami s Romy svůj sociální status v podstatě sdílí a „lepšími" je činí pouhá příslušnost k majoritě.

To se projevilo i v zářijových demonstracích ve Varnsdorfu, kdy mezi protestujícími proti tomu, že „Romové nepracují a berou jen dávky", byla řada lidí — členů majoritní společnosti - kteří žijí také z dávek podpory v nezaměstnanosti.

Zcela absurdní bylo, že stovky těchto nespokojených lidí táhnoucích „proti cikánskému zlořádu" vedl Lukáš Kohout, sám nezaměstnaný, adoptovaný z dětského domova, absolvent zvláštní školy, s opakovanou kriminální minulostí.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:23

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

III.4. láska

Láska je individuální potřebou spjatou s evolučně zakotveným pudem, který má zajistit rozmnožení daného rodu, tedy se sexem.

Je pozoruhodné, že z hlediska většinové společnosti jsou Romové zcela romanticky spojováni s představou „skutečné lásky", jejímž prototypem se stal známý film „ Cikáni jdou do nebe".
Tento mýtus se stále udržuje i v nových filmech; příkladem je „Králík nad propastí".

Podle znalostí autorky žádná specifická „cikánská láska" neexistuje.

Mimořádná soudržnost vztahů mezi romskými partnery je dána ekonomickou a sociální nutností a vyvstává otázka, do jaké míry by tyto vztahy byly soudržné, pokud by tyto stmelující tlaky neexistovaly.

Je možné se důvodně domnívat, že v případě neexistence sociální nutnosti a vnějšího tlaku společnosti - za situace, kdy tento vztah představuje jediné útočiště - by počet rozchodů a rozvodů v romské populaci velmi rychle dosáhl stejné četnosti jako v majoritní společnosti.

Zde je potřeba pohlédnout na lásku ještě z jednoho hlediska: podle I. D. Yaloma „mají....lidé, kteří jsou motivováni růstem osobnosti a lidé, kteří jsou motivováni nedostatkem, odlišné typy mezilidských vztahů.

Člověk motivovaný růstem (osobnosti) nevyžaduje neustálé uspokojování interpersonálních potřeb, ... na druhé straně nedostatkově motivovaný člověk komunikuje s druhými lidmi z hlediska užitkovosti. "

Nedostatek lásky tedy vede ke vnímání druhých jako ke zdroji nedostatkových statků, zejména materiální povahy.

„Aspekty druhého, které nesouvisí spotřebami hodnotitele, jsou buď zcela přehlíženy, nebo považovány za iritující či ohrožující."

Zde dochází k paradoxnímu jevu, kdy nedostatek lásky v mezilidských vztazích mezi Romy a členy majoritní společnosti vede k přehlížení skutečných potřeb jak členů majoritní společnosti, tak romské komunity, přičemž obě tyto potřeby a jejich naplňování jsou zcela opodstatněné.

Vzájemná ne-láska tak vede nejen k ochuzení obou komunit, ale i k pocitu ohrožení, a to vzájemně. Příčinou tohoto stavu je skupinové myšlení znemožňující individualizaci vztahu a vznik kladného citového angažmá - lásky - k tomu druhému.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 11:26

Citace z knihy Samkové: Romská otázka napsal(a):

...

111.5. úcta

Úcta je základním atributem romského chování a měřítkem hodnocení úspěšnosti jedince.

Na rozdíl od majoritní společnosti „úctu" nemá ten, kdo vládne největšími finančními prostředky, ale ten, kdo „správně žije", kdo prožil svůj život v souladu s tradicemi — nebo alespoň nikoliv v rozporu s nimi - kdo prospěl své rodině.

I velmi chudý Rom může požívat úcty. To se ovšem týká úcty pouze uvnitř romské komunity.

To, o co se Romové opakovaně snažili - naprosto bezúspěšně — bylo získání úcty majoritní společnosti.

V tomto ohledu se objevují důsledky naprostého nedostatku jakékoliv koncepce všech vlád a jejich „koncepcí" vůči romské komunitě, kdy vůbec nikdo z odpovědných činitelů nepochopil, co je pro Romy tím správným platidlem, za něž jsou ochotni udělat v podstatě cokoliv: je to pochopitelně úcta.

Žádná z vlád nevytvořila strategický plán výrazné podpory jedinců, jejichž jednání by bylo v souladu se zájmy majoritní společnosti a žádná z nich tyto Romy systematicky nepodporovala.

Přitom právě tímto způsobem bylo a je relativně velmi jednoduché přitáhnout i další osoby k žádoucímu chování.

Paradoxně nejblíže pochopení fungování pojmu „úcta" byli oba porevoluční prezidenti, kteří udělili alespoň po jednom státním vyznamenání i Romům.

111.6. prestiž

Především je nutno pochopit, že pojmy „úcta" a „prestiž" nejsou jedno a totéž.

V majoritní společnosti se tyto kategorie překrývají natolik, že se může zdát, že vlastně splynuly; v romském pojetí však jde o kategorie rozdílné.

Například ten, kdo vystavuje na odiv atributy bohatství - velké a drahé auto, zlato, požívá prestiže. Naprosto to však neznamená automaticky, že mu také náleží úcta.

Autorka je toho názoru, že samotným Romům se ve vztahu k majoritní společnosti pojem „úcta" a „prestiž" plete.

Na základě odpozorovaných vzorců chování tak zvaně úspěšných členů majoritní společnosti jsou přesvědčeni, že pokud dosáhnou prestiže, dostane se jim ze strany majoritní společnosti automaticky i úcty.

Protože po tvrdé masáži zejména bulvárními médii spojují prestiž u majoritní společnosti s dosažením materiálního standardu „boháčů", domnívají se, že nabytím bohatství - a to jakýmkoliv způsobem — se jim dostane i úcty majoritní společnosti, a tedy přijetí majoritní společností.

Romové nemají naprosto žádnou zkušenost s tou částí majoritní společnosti, která vekslácké a privatizérské standardy sama odsuzuje, respektive, která prokazuje úctu na základě jiných měřítek než materiálních.

Proto je možné, že o takovémto vnímání světa určitou částí většinové společnosti Romové ani neví.

Pak se stane, že v případě, kdy někteří Romové dosáhnou na významné materiální statky, překvapivě se nedostaví ani prestiž ani úcta.

Od stejně mohovitých českých jedinců, kteří se k majetku propracovali obdobným způsobem jako tito Romové, se jim pochopitelně úcty ani prestiže dostat nemůže, protože zde se (ovšem na jiné úrovni) opět objevuje problém sebeidentifikace člena majoritní společnosti.

Problém již shora popsaný u osob sdílejících s Romy svůj nízký sociální statut: „Jestliže tento Rom/ Cikán je stejně bohatý jako já, kdo jsem potom já? Čím vlastně se od Cikána/Roma odlišuji?"

U těch členů majoritní společnosti, pro které není materiální status základním hodnotícím kritériem, pak k žádnému nabytí prestiže příslušníkem romské komunity, který se propracoval k bohatství, pochopitelně nedojde.

Protože na tomto místě zcela selhává komunikace mezi českou majoritou a romskou minoritou o tom, co je vlastně žádané a majoritní společností podporované, bylo by užitečné, aby majoritní společnost přesně artikulovala, CO - tedy jaké jednání - přinese Romům prestiž a především, co jim přinese úctu majoritní společnosti.

Je pak na majoritní společnosti a jejích mocenských strukturách, aby se v tomto směru podnikly systémové kroky, které by takovou strategii nejen podpořily, ale především zviditelnily.

Z uvedeného přehledu je zřejmé, že pokud bychom shrnuli základní psychické potřeby podle tezí A. H. Maslowa, tedy bezpečí, náležení někam, identifikaci, lásku, úctu a prestiž, trpí Romové závažnými deficity - ať rozsáhlejšími nebo méně rozsáhlými - všech těchto položek.

Je proto evidentní, že tak zásadní nerovnováha nemůže přinášet psychické zdraví ani jednotlivcům, ani společenství těmito jedinci tvořenému."

Zdroj:
Samková, K. A. (2011). Romská otázka. Praha: Blinkr, str. 57-66.
24. 01. 2014 | 11:33

stejskal napsal(a):

Bohužel ty úvahy obsažené v citacích z knihy paní Samkové (jakkoliv by se dalo s leččíms jistě i polemizovat, ale poctivě se snaží proniknout k podstatě věci) jsou pro většinu lidí příliš složité (bílých, hnědých, fialových, bez ohledu na barvu pleti, etnicitu, rasu apod.)).

Mnozí dávají přednost rychlým povrchním soudům, jednoduchým řešením, byť často špatným a budoucím generacím přinášející ještě větší problémy než ty, co mají řešit. Takže to pak vždy končí u vzájemného osočování, napadání se, paušalizací a často i násilí.

A tak to bylo, je a bude pořád. Je to dle mého přirozený běh věcí. Jde jen o to, kolik je v daném okamžiku v dané společnosti lidí toho či onoho způsobu uvažování. A nakolik tito dokáží strhnout ostatní, kteří o věcech uvažují ještě méně než oni.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 11:44

Čochtan napsal(a):

"..Romům pocit bezpečí schází,.."
To zírám ! Čechům schází pocit bezpečí jakmile se přiblíží cikán. To je nesrovnatelně horší, neboť Češi jsou tu doma, ne cikáni. Ti jsou v Čechách a na Moravě pouze nezvaní hosti. Po válce tu zbylo 500 cikánů. Průměrná doba zdojnásobení je u nich prý 15 let, (bojím se že nižší) takže dnes by tu bylo, nebýt záplavy ze Slovenska, něco přes 10 000. Je jich tu ale nejméně 30x tolik. Takže cikánské etnikum tu není doma !
Při rozdělení Československa bylo cikánům udělováno občanství ČR ačkoliv neměli čistý trestní rejstřík, jak zní podmínka. Mnoho lidí to považuje za zločin.
24. 01. 2014 | 11:49

ld napsal(a):

šašek z Jihlavy ,

má absence chrupu nějaký vliv na kvalitu orálního sexu?
:-)
24. 01. 2014 | 11:55

stejskal napsal(a):

Děkuji za ilustraci svých slov :-)

Romové se bojí bílých, protože někteří bílí jsou paka vypatlaná a někteří dokonce násilníci, jejichž rozlišovací schopnost stačí tak sotva na rozeznání barvy pleti.

Bílí se bojí Romů, protože jsou mezi nimi vypatlaná paka a někteří i násilníci, jejichž schopnosti nestačí na o mnoho více.

Takže si své strachy budeme léčit jeden druhému na úkor. A silnější zadupe ty slabší a bude všude klid a pořádek. A zase budeme o kus blíže...

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 11:56

mia napsal(a):

Ta kniha Kláry Samkové stojí za přečtení. Díky za tip. Jestli někdo o Romech něco ví a nejsou to jen bohapustá klišé, pak je to ona.
Klára Samková je bezpochyby velmi inteligentní žena, ale naráží na to, že vždy hledá svou vlastní cestu, není ochotna se nikomu přizpůsobovat ve svých názorech nebo z nich slevit, má odvahu stát proti všem - a tím je pro českou politiku nepoužitelná. Je přesně ta žena, která něčím podprahově dráždí, takže i když to, co napsala, dává smysl a lze s tím na úrovni polemizovat, je odmítána skrze svůj naturel. Je to vlastně škoda.
Jinak spojení Samková - Okamura, to je vážně naprosto absurdní :-)
24. 01. 2014 | 11:59

evix napsal(a):

Pane Hollane, koho jste vy to vlastně ve volbách volil?
Neměl by jste se raději držet zpátky? To že tady vládně polofašismus víme dávno, otrokařina v montovnách, z Romů jste udělali stejnou nenáviděnou sortu "podlidí" jako měli ve třicátých letech Němci...
Já jen kdo by vám vadil pak? Domarodky už to taky schytaly, vůbec všichni lidé, kteří chtějí žít jinak, jsou nebezpeční....za chvíli, aby se bál člověk vystrčit nos ze dveří, protože nemá třeba modré oči, blond vlasy....
24. 01. 2014 | 12:06

evix napsal(a):

stejskal napsal(a)24. 01. 2014 | 11:56 :A zase budeme o kus blíže..
------------------------------
Jeskyni...
24. 01. 2014 | 12:08

o potřebě prokazování vzájemné úcty napsal(a):

Po přečtení pasáže o úcty a prestiži jsem si vzpomněl na naše bratry Slováky a na příčiny rozpadu Československa.

Sami totiž velmi nelibě neseme, když někdo narušuje naše sebepojetí, ve smyslu národním - naše češství. Cítím se být příslušníkem národa Husa, Komenského, Masaryka, Smetany, Dvořáka, Janáčka, Čapka, Haška, Křižíka, Bati, bojovných husitů, statečných legionářů, západních letců a výsadkářů a východních Svobodovců - a hněvem a odporem se třesu, když někdo Čechy vydává za potomky českých služek a lokajů, za kolaborantský národ, za zbabělce a vrahy vyháněných českých Němců, za notorické bolševické lháře a podvodníky, atd.

Když někdo útočí na naši národní identitu, vyvolává to pocit ohrožení a právě takové reakce, o jakých psala dr. Samková.
A jakou identitu mají Romové?

A když si vzpomenu na bratry Slováky - patrně jsme nedocenili, jak zraňující je pro jejich křehčí identitu a kratší národní historii onen chronický nedostatek úcty k jejich národnímu sebepojetí.

Vysmíváme se jejich národní mythologii "o prvním králi všech Slováků Svätoplukovi", nevážili jsme si dostatečně jejich autorů, zbytečně jsme zdůrazňovali jejich počáteční závislost na české pomoci, ... až do té míry, že část slovenské elity začala úžívat jako obranu účelové lži a pomluvy, které se česká strana většinou nesnažila nijak vyvracet - buď pro absurdnost těchto výmyslů, nebo pro povšechnou lhostejnost a nízkou míru empatie ke specificky slovenským psychologickým potřebám.

Asymetie ve vztazích pak vedou k problémům.
Třeba až k rozpadu tak cenného dědictví, jako byl společný mnohonárodnostní stát. Nedostatek vzájemné inspirace, stimulace a konkurence pak vede k úpadku.
24. 01. 2014 | 12:13

evix napsal(a):

Čochtan napsal(a):
"..Romům pocit bezpečí schází,.."
To zírám ! Čechům schází pocit bezpečí jakmile se přiblíží cikán...
-------------------------
No a já ten pocit nemám, když jsem potřebovala pro postiženou čtyřletou příbuznou, sbírat víčka, aby chuděra malá dostala léčbu, kterou pojišťovna neplatí (ale pojistné vesele vybírá), tak jedině Róm mi ty víčka pomáhal sbírat. Narozdíl od těch dobrých bílých, věčně zhulených parchantů...On má totiž děti a musí se starat!
Dost byl šokovaný, když jsem mu řekla jak to s těmi dětmi, které naše porodnictví zachrání, vlastně je!!!!!!!!!!!!! A je rád, že má děti zdravé..............
24. 01. 2014 | 12:14

Gustáv Kočí napsal(a):

„Obvykle se antisemitismus šíří v nižší střední vrstvě a v lidu, tedy ve vrstvách zpravidla méně způsobilých kriticky analyzovat složité politické a společenské procesy a zároveň toužících jim nějak „porozumět“. Střízlivé analýzy jsou pro takové čtenáře ovšem těžko schůdné, nesnadno srozumitelné a prostě „nudné“. Antisemitismus nabízí snadný, obecně srozumitelný dekodér,: ať už Protokoly siónských mudrců, Hitlerův Mein Kampf, Rysovo Židozednářství - metla lidstva, Pludkův Vabank, spis Josefa Šebesty V zemi zaslíbené?, vždy poskytuje totéž prosté, lapidární, pochopitelné vysvětlení. Už ta jednoduchost magicky přitahuje – složité politické a sociální procesy se zjednoduší na lehko zapamatovatelné schema, že za vším děním se všemi krizemi, válkami a katastrofami stojí utajení mocní režiséři. Předtím nepřehledný moderní svět je najednou bez tajemství; i poslední zabedněnec, neschopný si zapamatovat, kolik je světadílů, náhle „porozumí“ všemu, „vidí do toho“, a jeho příbuzný s akademickým vzděláním může konstatovat, že složité děje nelze docela prohlédnout, tak rafinovaně přece židé všechno zkomplikovali. V prvních jako ve druhých najednou ožijí a upevní se staré rasové, náboženské, sociální a nacionální předsudky, od nichž se nedokázalo plně emancipovat také tolik intelektuálů. Pro náročnější publikum se pak už najde nějaký ten Houston Stewart Chamberlain nebo Arthur de Gobineau, ale na podstatě věci se tím pranic nemění. Stojí za povšimnutí, že v dobách konjunktury autorů typu Jana Ryse-Rozsévače nebo Alexeje Pludka se čte také kdejaký Nostradamus a že nebývale prosperují astrologové, věštkyně a kartářky.
Se snadným poznáním přichází i snadný návod jak všechny problémy vyřešit. Viník a nepřítel byl přesně identifikován. Potom stačí jenom se zbavit židů, poslat je odkud přišli, vyhnat je do Palestiny, nebo je zavřít do ghetta, a po tomto energickém záchovném řezu se už všechno – samozřejmě pod přísným dohledem – uzdraví samo. Recept, který přišel později znovu ke cti: odsun Němců, boj proti „buržoasii“ a „třídnímu nepříteli“ vůbec a potom kampaň proti „kosmopolitismu“ a „sionismu“, to všechno byly v principu už jenom „reprízy.“
24. 01. 2014 | 12:15

stejskal napsal(a):

Ano, paní evix. Ať už obrazně, či skutečně. l.s.
24. 01. 2014 | 12:17

ld napsal(a):

evix,

a nemyslíte, že ta chyba je ve zdravotním systému než sběru smetí?
24. 01. 2014 | 12:19

Čochtan napsal(a):

stejskal napsal(a):
Bílí se bojí Romů, protože jsou mezi nimi vypatlaná paka a někteří i násilníci, jejichž schopnosti nestačí na o mnoho více.
-----------------------------------------------------------------
Mezi molekulami vody jsou i molekuly alkoholu. Pár procent. Říká se tomu pivo.
Mezi molekulami vody jsou i molekuly alkoholu. 96 procent. Říká se tomu čistý alkohol.
Ja znám rozdíl mezi pivem a čistým alkoholem. Láhev piva bych vypil. Láhev čistého lihu ne.
Pane Stejskale, mezi cikány jsou vypatlaná paka, ale není jich málo jako alkoholu v pivu, ale hodně. Jako v čistém lihu.
Pane Stejskale, nedělejte z Čechů bl bce, a nenamlouvejte jim, že tohle cizí etnikum je neškodné jako pivo. Bl bce tím neděláte z lidí, ale ze sebe. To je škoda.
24. 01. 2014 | 12:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Pane Hollane,

kandidatura paní Samkové se dá interpretovat i jiným způsobem.

Např. tak, že za peníze a slávu je proromský aktivista - ka ochotný/á kolaborovat s kýmkoli.
24. 01. 2014 | 12:25

stejskal napsal(a):

Pane Čochtane, berte to tak, že dělám-li blbce z Čechů, dělám tím blbce ze sebe. Blbce ze sebe vědomě může dělat jen blbec. Tudíž tím, že sám ze sebe dělám blbce, potvrzuji své blbství. Je-li to škoda či nikoliv je vcelku jedno, ale Češi jsou v tom všem nevinně. Ostatně nejen Češi. Chyba není v etnicitě, ale v blbcích.

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 12:27

stejskal napsal(a):

Ano, dá se to tak intepretovat. Možná je to i pravda.

A také je možné, že paní Samková, která narozdíl od většiny nás pana Okamuru zná osobně, uvěřila, že to všechno myslí dobře či je aspoň z jejího pokledu nejlepší alternativa za všech.

Což by se nakonec nestalo jen jí, ale sem tam se to stává každému. Ať už se ta alternativa jmenuje třeba Babiš, Filip, Vandas, Schwarzenberg, Zeman...

K identifikaci s něčím či někým vedou různé cesty... (tím nehájím paní Samkouvou a už vůbec ne pana Okamuru. Jen mne to tak napadlo :-)

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 12:33

ld napsal(a):

Zdeněk Brom,

fotbalistovi Theodoru Gebre Selassie to v bundeslize moc nejde.
Nechme se překvapit, třeba taky přestoupí do týmu Uprd.
:-)
24. 01. 2014 | 12:33

Čochtanova otázka: napsal(a):

Čochtane,
je jedině dobře, že jste se odsunul do Němec. Pro mně jste cizí etnikum.

Zápas Česká republika : Německo.
"Češi, do toho!", volá Rom.
"Komu to fandíte?", ptá se Čochtan.
"No přece našim! Komu jinému?", diví se Rom té podivné otázce.
24. 01. 2014 | 12:33

Čochtan napsal(a):

".. Cítím se být příslušníkem národa Husa, Komenského, Masaryka, Smetany, Dvořáka, Janáčka, Čapka, Haška, Křižíka, Bati, bojovných husitů, statečných legionářů, západních letců a výsadkářů a východních Svobodovců .."
Tohle mohu podepsat ! Přidám k tomu mého děda - italského legionáře a bratra druhého dědy - ruského legionáře.
Přidám k tomu i spoustu českých emigrantů, z let 1948 a 1968. Drtivá většina jich skvěle reprezentuje český národ v cizině.
24. 01. 2014 | 12:35

zdůvodnit si to může kdokoli napsal(a):

Doufám že, až se stav své existenciální krize potencovaný depresí rozhodnu řešit hrdinským nihilismem a vezmu Singra jako rukojmí, bude mě paní Samková v přípdě dvojitého neúspěchu (nedostanu odškodnění za posledních 23 let, vypočtené z průměrného příjmu 8800 v letech 88/89, to je dnes asi 160.000 měsíčně, deficit dělá asi 20 miliónů aniž bych započítával předpokládané zvyšování platu a honorářů A současně se URNĚ nepodaří mě zastřelit, což při pohledu na výkon Klausovy ochranky nelze pokládat za vyloučené) obhajovat předestřeným způsobem.
Abych se aspoň pobavil.

Pocity bezpečí, náležení někam, identifikace, lásky, úcty a prestiže jsem definitivně ztratil, když nás se šéfem partička bývalých pracovníků různých správ SNB, výzkumného ústavu MV, ÚV SSM a BIS, následnické organizace všech předešlých a dalších vypalejstrovala z poslední redakce.
Která, (aspoň Pámbu mi chtěl udělat radost) definitivně zkrachovala právě na zanedbávání toho, co mi ty svině vyčítaly, že dělám.
Nepatřili jsme k nim a nemohli nás vystát.

Nebylo to poprvé. Předtím jsem nechal odpojit od mezinárodních hovorů telefony v provozu, za který jsem odpovídal, protože na nich naskakovaly nesmyslné částky za hovory do Londýna a Karibiku.
V době, kdy tam (za královské honoráře a náhrady nákladů) pracoval externí tým, v kterém se v nijak nedefinované funkci pohyboval bývalý plukovník StB.
Na ty hovory mě někdo chytrý (a zainteresovaný na mém odchodu) navedl. Později jsem pochopil, že pan plukovník byl tichým společníkem zahraničního majitele.

A tak furt a tak pořád. I kdybych o tom napsal román s pravými jmény (už mi to opravdu může být jedno), byla by to nuda číst. Jako když jsem četl Hellerovo Something Happened.
Nebo bych, jako William Styron v Darkness Visible mohl zkusit popsat přechod od veselého alkoholismu do plně rozběhnuté deprese, když alkohol přestane pomáhat. Jedna z nejtemnějších a u čtenářů nejméně oblíbených knížek co znám. Při hledání názvu podle klíčových slov (opravdu jsem to četl dávno, někde v zlomovém bodu mezi jedním a druhým) jsem si prohlédl celý zástup (těch největších) amerických spisovatelů, kteří byli alkoholiky (někteří ještě feťáky) a skončili v depresi a pokusech (občas úspěšných, občas ne) o sebevraždu. Je zvláštní, jak je to typické pro Američany, nejvyšší laťka a nejhlubší studna.

Jsou věci, které se nemají realisticky vyprávět. Typickým příkladem je Švejk, který na mně na vojně působil depresivně a musel jsem ho poslat domů.
A jsou cesty, které nikam nevedou, jedno jestli si to člověk zasloužil nebo ne.
Buď se dokáže znova zvednout a říct životu ty ošklivé kačátko, nebo ať se nezvedá, paní advokátko.
24. 01. 2014 | 12:45

stejskal napsal(a):

No, vidíte, pane Čochtane,

a přitom jste příslušníkem nejen národa Husa, Komenského, Masaryka, Smetany, Dvořáka, Janáčka, Čapka, Haška, Křižíka, Bati, bojovných husitů, statečných legionářů, západních letců a výsadkářů a východních Svobodovců, Vašeho dědy - italského legionáře a bratra druhého dědy - ruského legionáře, i spoustu českých emigrantů, z let 1948 a 1968, ale i všech ostatních, kteří k tomu národu ne vlastní zásluhou či vinou (stejně jako ti předchozí) patří.

A já se cítím být příslušníkem toho samého národa, kam patříte i Vy. Těžko s tím něco nadělám.

Cítít se nakonec může každý, jak je libo. Nic to nestojí a nedá to žádnou námahu (ani intelektuální).

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 12:46

Čochtan napsal(a):

evix 12:14
Měla jste štěstí a narazila na jednoho z mála slušných. I tací v tom etniku existují. Není jich bohužel moc. Málo. Velmi málo. Vyjímky potvrzují pravidlo.

Pan Stejskal vás už pochválil, moc jste ho potěšila. On má rád lidi, kteří zavírají oči před skutečností a dávaji přednost prvomájově rozjásané multikulti-ideologii.
24. 01. 2014 | 12:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

ld napsal(a):
šašek z Jihlavy ,

má absence chrupu nějaký vliv na kvalitu orálního sexu?
:-)
24. 01. 2014 | 11:55
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jak se to vezme, každopádně je tam menší riziko úrazu než u zubajdy.;-)
24. 01. 2014 | 12:55

Výjimky nikdy nic nemohou potvrdit! napsal(a):

"... Vyjímky potvrzují pravidlo ..."

Velice hloupé, nelogické a nepravdivé rčení.
Výjimky z pravidla naopak ukazují, že pravidlo neplatí.
24. 01. 2014 | 12:59

Karel Mueller napsal(a):

mia:

Paní Samková bezesporu inteligentní je. Že zná velmi dobré znalosti z prostředí romského etnika lze předpokládat. Ale něco ji chybí. Schopnost se podívat pohledem druhé strany a akceptovat argumenty, které léta a marně vznášíme.

Víte, v 9. třídě ZDŠ jsme měli ve třídě cikána. Velmi jsem se s ním sblížil, byli jsme takoví třídní vyděděnci. Já řekněme kvůli natolik nadprůměrnému IQ, že jsem měl potíže v komunikaci s vrstevníky, on protože byl cikán. Poznal jsem i jeho rodinu přímo u nich.

Asi Vás překvapím, ale některé stížnosti Romů jsou možná oprávněné. Nikdo mu neubližoval, mezi sebou jsme se k sobě chovali hůř než k němu. Ale denně se setkával s takovou arogancí a pohrdáním, že to bylo těžko snesitelné. Neznám dnešní stav, je to už 45 let.

Na druhou stranu se nemůžeme pohnout, pokud Romové nebudou schopni akceptovat stížnosti majority a pracovně se začlenit, alespoň na úrovni úklidových prací (které dělají Ukrajinky) a práci na úpravách města. Samozřejmě kapitolou samo o sobě je dvojí metr a jejich zvýhodňování, stačí se podívat na případy Natálky a Patrika. To samozřejmě vede k nenávisti nejen k Romům.
24. 01. 2014 | 13:09

vasja napsal(a):

Okamura má jednu přednost proti těm Sobotkům, Zavorálkům a třebas Bendům.
On hošani pracoval, něco dokázal a teda ví.
Ty ostatní tak defraudovat náhrady.
24. 01. 2014 | 13:14

Neuvěřitelná necitelnost a hloupost! napsal(a):

Muellere,
že Vás ta nevymáchaná huba nebolí!?

Můžete tu napsat,
čím je zvýhodněná popálená Natálka???

Snad svým doživotním znetvořením!?
24. 01. 2014 | 13:21

Tom napsal(a):

to Čochtan:

ano ano, je to pravda:

i v národě Husa, Komenského, Masaryka, Smetany, Dvořáka, Janáčka, Čapka, Haška, Křižíka, Bati,

se občas objeví cosi takového nechutného jako čochtan,
ale myslím ,že se z toho český národ dostane a choroba brzy přejde (zapáchá to sice dost ale není to infekční)
24. 01. 2014 | 13:23

Tom napsal(a):

pane Hollane,

vy působíte na některé jednodušší lidi jako projímadlo!

Ale oni to ti dědci potřebují, takový Mueller Řepa či čochtan si to uvolnění stařecké zácpy zjevně užívají.

Jen ten puch :-/

No nic aspoň jim to nebude zapáchat doma, to by babičky neunesly.
24. 01. 2014 | 13:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Muellere,

v té první části píšete velmi hezky o své osobní zkušenosti. A také o osobní zkušenosti Vašeho tehdejšího kamaráda, už ne tak hezké - "denně se setkával s takovou arogancí a pohrdáním, že to bylo těžko snesitelné."

A hned v dalším odstavci píšete o tom, že Romové musí něco akceptovat, musí se začlenit. Řekl jste to tehdy tomu Vašemu kamarádovi a jeho rodině? Třeba poté, co se "setkávali s takovou arogancí a pohrdáním, že to bylo těžko snesitelné."?

Ten Váš kamarád, který byl podle všeho fajn, měl špatné zkušenosti s majoritou (tedy s její částí, s Vámi měl dobré, s jinými jistě též). Někteří bílí zase mají špatné zkušenosti s některými Romy. Nebo nemají žádné a jen interpretují, co kde slyšeli.

Problém není v tom, že Romové něco musejí. Problém je v tom, jak o celém problému uvažujeme (jeden každý z nás, bílí i Romové). Ti s nadprůměrným IQ (i když IQ není to jediné) mají šanci pochopit, že tento začarovaný kruh nelze rozetnout tím, že budeme druhým sdělovat, co Romové (či bílí) musejí. Protože to nikdy k ničemu nevede. Lidé si stejně dělají to, na co stačí (třeba jejich IQ nebo SQ). Mudrování na téma, co by dělat měli, to nezmění (občas se zde k tomuto tématu vyjadřuji ne proto, že bych tím chtěl přimět jiné, aby něco dělali jinak, ale přijde mi důležité, aby co nejvíce lidí přemýšlelo o tom, co se dělat má a má smysl dělat (tady se třeba dá předpokládat, že sem chodí i vzdělanější a přemýšliovější lidé, tak to snad i smysl má). Říkat té části asociálních Romů, že mají pracovat, je úplně k ničemu. Asociál nemá předpoklady, aby to pochopil. Chcete-li, aby něco dělal, výzvy nestačí. Říkat panu Čochtanovi, že nenávist není řešení, je také k ničemu. Nemá předpoklady, aby to pochopil. Říct třeba tehdy Vašemu kamarádovi, že by se měl začlenit, je chucpe. A navíc ho to zřejmě popudí a zatrvdí. Snad je srozumitelné, co mám na mysli).

Libor Stejskal
24. 01. 2014 | 13:29

SickAnubis napsal(a):

Neuvěřitelná necitelnost a hloupost!:

Opravdu musíte pokládat takovou otázku? Pokud znáte oba případy, není Vám to jasné? Co třeba rozdílná míra medializace obou případu? Myslíte, že televize zřídila pomocné konto na pomoc Patrikovi?

To co se stalo v obou případech je zvěrstvo, jen mám takový pocit ,myslím nejen já , že v obou případech se použil jinak dlouhý posuzovací metr.
24. 01. 2014 | 13:58

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
ve vašem kodexu diskutujících požadujete slušnost. Jste si jist, že příspěvky nicku Tom z 13:23 a 13:27 tento požadavek splňují ?
24. 01. 2014 | 14:04

Tom napsal(a):

Někteří zloději rádi ukazují prstem a hulákají nahlas:

"podívejte se jak nás tamti druzí (ODS, ČSSD, TOP, cikáni, američani ......) okrádají"

nebo:

"pané policajté to ne já to ón kradé ja sem ho vidělá, no fákt"

Podobně pan Čochtan, přivandrovalec v Německu brání "svoje" Česko před přivandrovalci,
stejně tak pan Čochtan volá hlídače zdejší slušnomluvy, přičemž v každém svém příspěvku rasisticky generalizuje a v podstatě vyhrožuje pogromem, současně se jako správný deprivant vysmívá politické slušnosti.
24. 01. 2014 | 14:16

SickAnubis napsal(a):

Tom:
Pan Čochtan není Čech? Jak jste to zjistil? Mě přijde, že našemu jazyku dobře rozumí...
24. 01. 2014 | 14:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,
mám dojem, že všechno relativizujete, z čehož mi vychází, že si nechcete komplikovat život hledáním řešení problémů, které trápí a ztrpčují život už několika generacím.
Vrátím se do poměrů padesátých let.
Bydleli jsme v přiděleném bytě 2+1, vstup přímo z chodby, litinová výlevka s kohoutkem a WC na chodbě. Kamna i sporák na pevná paliva, žádná koupelna (každou sobotu se přitáhla vana z pozinkovaného plechu)a ani se mi nechce popisovat postupnou očistu rodiny s třemi dětmi. Plyn ještě nebyl zaveden, takže se vařilo na sporáku i v létě, voda na mytí, vyvářka prádla a praní na valše byla samozřejmost.
Rodiče se s tím samozřejmě nesmířili a postupně začali byt z vlastních skromných prostředků vylepšovat. Po zavedení plynu a vody do kuchyně se pořídil tzv. kombinovaný sporák, pračka se šnekem (strašně to trhalo prádlo), později jsme se zmohli na plynovou ledničku, vysavač a z části chodby nám truhlář pomocí trámků a sololitových desek udělal malou předsíň. Tehdy ještě nebylo zvykem se doma přezouvat, topilo se v obýváku "klubkami", do ložnice se pouštělo teplo od tamtud.
Pamatuji, že v zimě byly na oknech ledové květy, na záchod se chodilo dál na studenou chodbu a když jsme si domů přivedli kamarády, maminka, stejně jako většina pracujících žen, se nestačila otáčet, aby udržela byt v přijatelném stavu. Vstávala v pět ráno a uléhala o půlnoci. Ještě musím podotknout, že rodiče nekouřili a nikdy nechodili do hospody. Doma tehdy nebyl žádný alkohol a dokonce ani káva. Pokud někdo přišel na návštěvu, dostal čaj a bábovku nebo jiné pečivo (maminka byla zdatná kuchařka).
Jak jsme vyrůstali, přebírali jsme některé povinnosti(skládání a nošení uhlí, odmetání sněhu, štípání dříví a pomoc při praní prádla, nákupech atd. Bylo to tak i u většiny mých kamarádů.
Cikánů tehdy v Jihlavě moc nebylo, většinou byli soustředěni ve staré zástavbě a kdo nemusel, tak tam nepáchl.
Během let se začala zvyšovat životní úrověň, přestěhovali jsme se do nového bytu s veškerým příslušenstvím, a i tehdy jsme pořád vylepšovali jak vnitřní zařízení, tak i kulturu bydlení. Dnešní úroveň je s těmi poměry z dětství nesrovnatelná.
Všichni jsme cítili, že i přes všemožné překážky a společenské problémy je naše budoucnost v našich rukou.

Nevšiml jsem si, že cikánské etnikum by mělo alespoň snahu se přizpůsobit tomuto modelu (vyjímky existovali i tehdy).
Zatímco dnes se všichni zodpovědní rodičové, byť s největšími obtížemi, snaží poskytnout svým dětem co nejlepší vczdělání a vést je k plnění povinností, Cikáni nechávají své otrhané děti vyrůstat jako to dříví v lese. Všichni kouří a chlastají, drogy jsou pro ně běžnou věcí, ale že si musí na tyto neřesti vydělat prací, to akceptuje jen menšina z této problémové komunity. I v té nejhorší cikánské lokalitě vidíme satelity, holky ověšené zlatem a oháknuté značkovým oblečením též nejsou vyjímkou, od zhruba patnácti let začnou rodit a vylepšovat rodinný rozpočet sociálními dávkami, které umí čerpat lépe, než většina bílé populace. Co bude zítra je netrápí, chovají se stejně, jako jejich dávní předkové a žijí ze dne na den. Divím se, že se divíte naší naštvanosti, nevidím žádné světlo na konci tunelu, až nás přečíslí, pak to vezme rychlý konec. My se toho už nedožijeme, ale na rozdíl od Cikánů myslíme i na dalekou budoucnost.
Nepřál bych vám, abyste musel své postoje přehodnocovat v důsledku nějaké tragické události, při které byste byl obětí tak, jako mnoho našich spoluobčanů.
Těch několik dobrých příkladů z řad cikánské inteligence to nevytrhne, sami se raději od nich distancují(pokud si z tohoto problému neučinili dobrou živnost).
Pokud vlády v EU nepřitvrdí včas, dojde časem k násilnému řešení a k moci se dostanou novodobí Hitlerové.
24. 01. 2014 | 14:24

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
"..denně se setkával s takovou arogancí a pohrdáním, že to bylo těžko snesitelné. ."
-------------------------------------------------------------------
To muselo být někdy v 60. letech ? Už tehdy měli cikáni mizernou pověst. Ne tak mizernou jako dnes,.... ale kdy vlastně měli dobrou ? V době K.H.Máchy ? Pochybuji. Nejspíš v prvních dnech po jejich příchodu do Evropy.

Už jsem to tu mockrát psal. Je pár slušných, kteří si naší nenávist a opovržení nezasluhují. Kteří žijí jako my, (nebo se o to vší silou snaží). Mají to strašně těžké, z naší strany oprávněná nedůvěra, ze strany jejich soukmnenovců nenávist a opovržení k odrodilcům. A je jich tak strašně málo !!!

Je to stará otázka co bylo dřív, zda vejce nebo slepice.
Já myslím, že až jejich chování zapříčinilo náš postoj. Důkazem jsou Vietnamci.
24. 01. 2014 | 14:28

nesrovnatelné následky napsal(a):

"... Pokud znáte oba případy, není Vám to jasné? ..."

Právě proto, že znám oba případy, rozdíly jsou mi jasné.

Patrik byl sice surově zbit, ale toto zranění nebude mít trvalé následky.

Kdežto Natálka je doživotně zmrzačena, a bude se potýkat s velkými duševními problémy a fyzickými obtížemi.
Její znetvoření je o to horší, že jde o dívku.
Pro děvčata je fyzická krása daleko důležitější, než pro chlapce.

Natálka:
http://www.novinky.cz/domaci/257558-popalena-natalka-uz-nastoupila-do-skolky-zatim-stale-nevi-co-se-ji-stalo.html

Patrik:
http://zpravy.idnes.cz/romove-brutalne-zbili-skolaka-vitkov-naruby-ozyvaji-se-extremiste-1pz-/krimi.aspx?c=A100521_1388447_krimi_kot
24. 01. 2014 | 14:32

Marie napsal(a):

Po billboardech se Schwarzenbergem bude na domech paní S., bývalé členky ODS, tedy viset billboard s Okamurou a paní advokátka si možná nechá malinko sešikmit oči.
To je novinka, že pan Okamura podporuje turistiku.
24. 01. 2014 | 14:36

Čochtan napsal(a):

Natálka a Patrik. Jsou tu rozdíly. Patrika mlátili s úmyslem zabít, a že přežil, je velké štěstí. Natálka měla smůlu, že její matka s patnáctkrát trestaným druhem nejdřív zachraňovali televizi.
24. 01. 2014 | 14:42

SickAnubis napsal(a):

nesrovnatelné následky:
Vy si musíte dělat srandu...
Oni ho "nejen" zbili, ale i ponižovali, mučili, opakovaně znásilnili a málem zabili, kdyby se nedoplazil k silnici pro pomoc, bůh ví, jak by to dopadlo.

Myslíte,že ten hoch nemá trvalé následky na psychice mnohem větší než Natálka? "Nastoupila do skolky a stále neví, co se stalo a proč"...její štěstí v neštěstí. Je mi jich obou stejně líto, a utočníky v obou případech bych exeplárně potrestal. Co mě mrzí je to, že v tom jednom případě se nestalo...do dneška nechápu proč.

Ani se mi moc nelíbí zlehčování utrpení toho hocha...nejde říct, kdo je na tom hůř, nikdo kromě nich to neposoudí. Já jen odsuzuji to, jak se k obou případům mediálně přistupovalo.
24. 01. 2014 | 14:51

Čochtan napsal(a):

"..jak se k obou případům mediálně přistupovalo. .."
Zeman měl recht, když mluvil o novinářích jako o prostitutech.
24. 01. 2014 | 14:55

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den pane Stejskal,

vyčerpávající odpověď poskytl šašek z Jihlavy. Naprosto přesné, takže nemám co dodat.

Pane čochtan,
bylo to na podzim v roce 68, to pohrdání bylo spíš kvůli hygieně. Tenkrát jich byla na okrese hrstka, obývali pár opuštěných barabizen a většinou uklízeli nebo kopali. V těch dobách existoval zákon o příživnictví, takže by šli sedět, kdyby nic nedělali. A do tehdejšího kriminálu se nikomu nechtělo, za totáče byl kriminál opravdu kriminál, i když do amerických měl ještě moc daleko. Takže nikomu nevadili, spíš se na ně pohlíželo jako na nějakou exotickou kuriozitu. Ale to nebyl případ oné rodiny, kterou jsem zmiňoval, ta byla spořádaná, řekněme odpovídala bílé rodině pomáhající v zemědělství.

nesrovnatelné následky:

Nechme stranou okolnosti celého případu, které jsme v minulosti rozebírali. Patrikovi zachránili život zázrakem, jestli je bez následků při poranění vnitřních orgánů není jisté. Natálka byla medializovaná po celém světě, politici se předháněli v projevech lítosti, o sociálním zajištění rodině nemluvě, o výšce trestů v obou případech. O Patrikovi jsme se museli dozvědět z internetu díky DOST.

Můžete na nás lít kýble špíny, už jsme si na absurdistán zvykli. Bohužel s lidmi jako Vy ten kalich hořkosti do dna asi vypijeme.
24. 01. 2014 | 14:59

Tom napsal(a):

Natálka a Patrik - opravdu jsou rozdíly:

Patrik: napadli jej 14-ti a 17-ti letí vrahové, etniční čističi, hrozící vyvraždit systematicky český národ, zrovna v době kdy je tolik oslabený zahraničním angažmá svého mentálního guru Čochtana.
Ani milující rodiče, kteří P. pro jeho dobro odložili do ústavu, mu nemohou pomoci protože je jim jistě vyhrožováno soldateskou politických korektníků!!!

Natálka: záměrně byla postel uložena pod okno aby se jí její rodiče kryli před spravedlivým hněvem spořádaných občanů, kteří pomáhají po Čochtanovsku ve svých volných chvílích hlídat dodržování hygienických a protipožárních norem. Vinni jsou její rodiče, že měli hořlavé záclony!

Tolik komerad Čochtan ze svého exilu před smrtícím terorem politické slušnosti.
24. 01. 2014 | 15:00

SickAnubis napsal(a):

Čochtan:
Přesně tak, nejvíc mě na tom štve, že medializace toho případu by nebyla korektní. Ubohá deseti sekundová rychlá zpráva a pak opět kratičká zpráva, jak to dopadlo. Kdežto z druhého případu jsme měli online reporty každých pět minut...
24. 01. 2014 | 15:02

SickAnubis napsal(a):

Tom:
Krásně z toho děláte komedii...škoda jen, že ani na jednom případě není nic k smíchu.
24. 01. 2014 | 15:04

trauma fyzické, duševní a kombinované napsal(a):

"... Myslíte,že ten hoch nemá trvalé následky na psychice mnohem větší než Natálka? ..."

Nemám důvody si to myslet.
Každý z nás je jinak fyzicky a psychicky odolný.
Ale je fakt, že na Patrikovi na první pohled není nic vidět. Patrik nebude lidem nápadný a nebude se vzhledem výrazně lišit od ostatních.

Kdežto na Natálku bude každý trouba civět, kam se pohne. Zvláště děti dovedou být obzvláště kruté. Natálka bude muset celý život navštěvovat nemocnici a podstupovat operační zákroky, aby mohla trochu normálně fungovat.
24. 01. 2014 | 15:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane šašku z jihlavy,

Vaše osobní zážitky z Vašeho dětství sice ovlivňují Vaše vnímání současnosti, ale s tím, co jsem se snažil vysvětlit, vůbec nesouvisejí.

Napíšete-li, že jste si nevšiml, že "by se cikánské etnikum mělo alespoň snahu se přizpůsobit nějakému modelu", může to mít (a má) celou řadu důvodů.

A je to stejně relevatní (a stejně zkreslené), jako kdybych napsal, že jsem si nevšiml, že Češi mají snahu se přizpůsobit standardním evropský modelům.

Obojí tvrzení je jen a pouze výsledek a) nějakých subjektivních dojmů, b) vycházejících z toho, co já či Vy považujeme za standardní, c) paušalizovaných zcela nesmyslně na celé etnikum či národ.

Možná to někomu takto pomáhá (míněno komukoliv, kdo takovouto nepoučenou úvahu pronese), ale jinak to nemá žádný pozitivní dopad.

Mně zajímá, co je důvodem toho, proč to takto vnímám a především co udělat, abych si to nemyslel. Vychází mi z toho a) přestanu paušalizovat, b) snažím se nastudovat něco o tomk, jak se lidé chovají a proč c) budu prosazovat změnu, která situaci změní k lepšímu, pro co nejvíce lidí.

Nemíním se zde s nikým přít, jací jsou Cikáni, které dotyčný zná vedle z domu, z doslechu či z čehokoliv. Protože to není k ničemu. Já ty asociální, kriminální, nemyté a já nevím jaké znám taky. A hodně. Víc mne zajímá, proč to tak je (a co s tím). Mimo jiné o tom píše ve své knize paní Samková (ale nejen).

Nezlobte se, ale lépe už to vysvětlit neumím. I když to zcela jistě může mnohým připadat jako relativizace.

Libor Stejskal

P.S. Mimochodem to, co jste zde včera uveřejnil, je tzv. internetový hoax.
24. 01. 2014 | 15:12

SickAnubis napsal(a):

trauma fyzické, duševní a kombinované:

Jak píšete, každý je jinak odolný. Natálka je dítě, bude s tím vyrůstat, je možné, že bude natolik odolná a naučí se s tím žít. To samé platí o Patrikovi, jen s tím rozdílem, že on věděl co mu dělají, co mu říkají a že se z toho možná nedostane...jak už jsem psal, nemůžu to posoudit a ani srovnat. Myslím, že málokdo může. Každopádně s Vámi souhlasím v tom, že mezi ostaními lidmi to Natálka bude mít mnohem těžší.
24. 01. 2014 | 15:15

stokrát opakovaná hloupost napsal(a):

Gustáve Gustáve, že ti to taky nedá nezkusit blbnout lidi.

O antisemitismu jsou především Ádovy hovory s Eckartem. Mein Kampf je proti tomu povinná četba pro české základní školy, abychom věděli, jak nás rakouští frajtři a sudetští Němci (jsou to vůbec Němci?) vidí.
Áda věděl moc přesně, proč se to zrovna do češtiny nesmí přeložit.

Podobně se sionismem a antisemitismem. Mocná vlna propagandy, kterou profesor Finkelstein popsal jako holokaustový průmysl se snaží je vydávat za dvě strany stejné mince.

Antisemita je člověk, který z nějakých, jen jemu známých důvodů nenávidí naše, nebo číkoli jiné židovské spoluobčany. U kterých rasoví badatelé často musí jít o pět, šest generací zpátky (teď jsem slyšel veselou historku o známém židovském skinheadovi JXD, který když přišel o erekci - ty moderní kultivary gandži jsou opravdu sajrajt - chtěl si aspoň zvednout sebevědomí zařazením se k vyvolenému národu; nechal si chudák udělat rozbor DNA a zjistil, že v šestnáctém koleně MOŽNÁ nějaký podomní obchodník potkal ve dveřích pra- pra- pra- bábu jeho prabáby...), aby dohledali, proč by je do té kategorie měli zahrnovat.

Co vytváří židovskou identitu těch zmíněných spoluobčanů navíc vůbec není jisté. Já to mám někde na úrovni prababičky, která se někde zapomněla a pak musela dědu nechat na výchovu C.&K. vojšti.
Získal tím některé nepěkné zupácké návyky, které se podepsaly ještě i na mně.
Ale pokřtěnej byl, podobal se Ádovi (bez chaplinovského knírku) a otec byl neznámý. Prababička umřela před válkou a DNA tehdy ještě zkoumat neuměli, takže v pohodě přežil i nasazení v Rajchu.

Při proměřování lebek mého otce a strejdu klasifikovali jako eindeutschungsfähig a přičinili poznámku, aby se ve škole dbalo na jejich výuku němčině. Strejda to flákal absolutně, otec to jen neměl rád, ale naučil se.
Jelikož byli bezvěrci, považovali se prostě za Čechy, děda taky. Nic z té strany nezdědil, co by stálo za řeč, věno musel vyženit s babičkou, která byla napůl Němka.

Každopádně jsem geneticky víc žid než JXD, který se ale považuje za vyvoleného. Já ne. Tak nějak je to s tou identitou, pokud do toho nechcete míchat náboženství.

A ideologii. Čímž jsme u sionismu, který má s židovstvím společný tak Herzlův plnovous. A barvy izraelské vlajky.
Jinak je to ideologie lidí, které zajímá moc, peníze a územní zisky, jak už to s ideologiemi bývá. Je starší než nacismus a byla jeho vzorem, ačkoli se to různí takyvědci snaží přišít kdekomu, počínaje jezuity přes sociální demokraty po komunisty.

Kupodivu existuje jedna větev velmi zbožných ortodoxních židů, která to popisuje přesně takhle a dodává navrch, že jde o ďáblův úklad proti Židům.
Není důvod s tím nesouhlasit. Sionističtí teroristi byli už v carském Rusku. V Palestině nejpozději od roku 1918. Celá vlna zakladatelů Izraele byli teroristi.
Ten co vyhodil do povětří hotel King David s anglickými sekretářkami navíc byl z Čech, a když tak přemýšlím o JXD, jen Pámbu ví co byl vlastně zač. Každopádně národní hrdina.

Když se na to podíváme z perspektivy stověžaté matičky, kde se první písemně doložený pogrom pořádal už za posledních přemyslovců (nechce se mi otevírat Dějiny v datech, ačkoli leží v dosahu, kus od myši), mělo domácí obyvatelstvo tehdejším židům za zlé jednak jejich vztah k cizím penězům a za druhé to, že odmítli vzít na vědomí rozšíření Úmluvy (by mě zajímalo, jestli si Hospodin eště pamatuje, s kym si vlastně co dohodnul) Kristovou obětí na zbytek lidstva.

To druhý je mi úplně volný a jelikož má banka patří rakouskoněmeckejm družstevníkum, tak vlastně i to první.
Němce jsem se naučil mít docela rád, nejen kvůli oběma babičkám ale taky, že maj některý docela dobrý básníky. A dokonce i pár muzikantů, vesměs bohužel už mrtvejch.
Takže se mi nad vyúčtováním poplatků nedělá pěna u úst, přeju jim to. Navíc mi docela hodně slevili, letos.

Abych to nenatahoval víc než Laurence Sterne, váš výlev mi připadá nejen simplicistický, poplatný ideologii, šířící nenávist a vpodstatě úplně mimózní, ale i hloupý.
Skoro bych řekl pod vaši úroveň.
24. 01. 2014 | 15:30

Tom napsal(a):

to Sickanubis:
nezdá se mi, že byste byl nějak chápavý člověk,
ale v jednom můžete mít pravdu:

Patrik na tom v JEDINÉM ohledu může být hůře proto, že jej jeho bílá matka a bílý otec z rodu pravověrných bílých Muellerů, Čochtanů a Sickanubisů odkopli do děcáku. To je trauma horší než zbití, to mi věřte.
24. 01. 2014 | 15:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Ve školách za chybějící učitele suplují jiní učitelé. Na blozích za blogery supluje v diskusi editor.

Zlepšení situace nepomůže vršení frází jedné na druhou nebo zahlcování mediálního prostoru slovy, která již dávno ztratila význam.
24. 01. 2014 | 15:51

SickAnubis napsal(a):

Tom:
Vy na mě zase působíte, jako člověk, co není schopný dát dohromady argument bez atakování druhého diskutujícího. Možná, že budete ještě méně chápavý než já.
Jste srandista pane Tomáši...jak jste zjistil barvu moji kůže?
Myslíte pořád jen černobíle? Musíte mít těžký život...
24. 01. 2014 | 15:52

Zdeněk Brom napsal(a):

nesrovnatelné následky napsal(a):

Cituji: "Patrik byl sice surově zbit, ale toto zranění nebude mít trvalé následky."

Fyzické následky to mít nebude, ale psychické budou velké. Skutečně se domníváte, že tento chlapec někdy uvěří věrozvěstům multikulturního soužití? Co se stane, když ho osloví etrémista s nabídkou spolupráce proti těm, kteří mu ublížili.

Další následky už tu jsou. Mediální hyperaktivita okolo Natálky, která za to nemůže a je jen figurkou ve hře jiných, a mediální silentium okolo Patrika mnoho lidí jen utvrdilo v jejich názorech, že irčitá skupina je mediálně chráněna a lže se.
24. 01. 2014 | 16:06

Čochtan napsal(a):

Tak co pane Stejskale,
už jste přišel na to, zda příspěvky nicku Tom z 13:23 a 13:27 splňují požadavek slušnosti z vašeho kodexu diskutujících ?
U jiných jste mnohem rychlejší !
24. 01. 2014 | 16:10

na ten nápad mám kopyrajt a chci 25% napsal(a):

Ide
Jeden z mých oblíbenějších šéfů, s kterým jsme tvrdli v redakci do jedenácti, on aby mohl roznést první nátisky známým po hospodách, já abych stihl do druhé uzávěrky ještě nacpat nějaké pražské věci, mi obvykle kolem půlnoci vyprávěl nad pivem různé oplzlosti, úměrné jeho biblickému věku.

Změnilo to můj naivní pohled na noční život hlavního města. Tím víc, že jeho sekretář, mocný násavka a původním povoláním psychiatr, spolužák Grofa, k tomu podával různá odborná vysvětlení.
Oba znávali v Perlovce stařenku, která si z bezzubosti udělala marketingovou výhodu. Říkala: podívejte se pane, já už vás nepokoušu.

Prachy se dají vydělat různě, člověk jen musí mít nápad.
Samková jako právník už taky nikoho nepokouše. I ty cikáni poznaj, že jim nic dobrýho nepřinese.
Ale do května eště stihne přesvědčit nějaký čochtany o nutnosti vytvoření Evropského federativního cikánského baronství v Grónsku.
Francouzi a Italové se kvůli tomu i zadlužej.
24. 01. 2014 | 16:11

Čochtan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"... Mediální hyperaktivita okolo Natálky, která za to nemůže a je jen figurkou ve hře jiných, a mediální silentium okolo Patrika mnoho lidí jen utvrdilo v jejich názorech, že určitá skupina je mediálně chráněna a lže se...."
-----------------------------------------------------------------
Ti, které současný president nazývá mediálními prostituty, jsou příliš hloupí, než aby si tento fakt uvědomili.
Máte pravdu, jen úplný b l b si myslí, že utlučení až na práh smrti nezanechá žádné důsledky.
24. 01. 2014 | 16:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Podle tohoto génia, když se dá Samková do služeb „protofašistické rasistické strany“ tak to tu stranu zlikviduje.

Samkové je zřejmě z kategorie, jako tento autor, a kdyby se sčuchli s dáblem, tak je po ďáblovi.
Těm dvěma to na důvěryhodnosti ubrat nemůže.
24. 01. 2014 | 16:26

Zdeněk Brom napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů:

Obě medializace byly katastrofální a neskutečně bulvární. Jsou případy, kdy je mediální střízlivost velmi vítána.
24. 01. 2014 | 16:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Čochtan:

Na novináře škoda slov.
24. 01. 2014 | 16:33

SickAnubis napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):
Ne každý je takový masochista jako ty, klaune...co na to kouknout z druhé strany, ty chytráku, nebo je ukazování znetvořeného dítěte pro tebe ok? Pro tebe to upřesním, proč ukazovat utrpení obou. A můžu vědět, co myslíš tím "vy už se sami postaráte"? Nějaký ten server mám, ale neřekl že bych, že je obskurní, jen pracovní.
24. 01. 2014 | 16:33

Čochtan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Na novináře škoda slov.
--------------------------------------
A co kuličky, taky škoda ?
24. 01. 2014 | 16:36

Gustáv Kočí napsal(a):

s.o.h.:
15:30

Nejsem autor. Proto uvozovky okolo.
Autora neuvádím záměrně, přestože již nežije.

Pod svoji úroveň asi jsem, protože vaše řádky ZCELA nechápu.
24. 01. 2014 | 16:36

vasja napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Zlepšení situace nepomůže vršení frází jedné na druhou nebo zahlcování mediálního prostoru slovy, která již dávno ztratila význam
---------------------------
Zdeněk Brom
Jakejpak význam. Ten je až na poslednim místě.
Hlavně že to je liboorální !
Jo, liboorálismus.....dejte to někdo, kdo to umí, do Wikipedie :-))
24. 01. 2014 | 16:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Čochtan:

Ale no tak. Dobře znáte můj záporný vztah k násilí.
24. 01. 2014 | 16:41

Zdeněk Brom napsal(a):

vasja:

liboorálismus - :)
24. 01. 2014 | 16:43

Pepa Řepa napsal(a):

Taky Kašpare
zklamal jste..kolego.
Strávil jsem dopoledne ve Vojandě a marně hledám co ještě žeru a kolik melounů jsem si nakrad.Lobo mám dávno za sebou, to je slabota:-)
To víte, že Vám to s radostí podepíšu.
Takový jsou všichni, kteří s Vámi neválí čtverhrannou PC kuličku nebo nevyznávají šariát.
Xenoprotoneofašíííísti!
Co s nimi uděláme? Pošleme do převýchovných táborů jako u Kima?
Blbě vidí realitu! Vyoperujete jim oči, vymažete osobní zkušenosti?

Všichni jsou rasíííísti? Opravdu je to tady samej fašoun?
Proč tedy nevyhrávají drtivě volby?Bandaska je pod hranicí viditelnosti.
Nebo je to- z Vaší strany- jen nálepka srovnatelná s bolševikem?
Kdo nejde s námi......soudzi lickoprávníci...je xenoprotonahnědlý?

Vyučování lickoprávnícjh aktivistů skončilo a je tady-děti-zase supl.
Pan učitel Hnízdo.
:-)

Pořád dokola, geny za tím nejsou, osobní zážitky ať si strčí šašci za klobouk, statistiky se nesmí vést a ať nám pak někdo dodá relevantní čísla, prostě se o některých věcech bu´d nebude diskurzovat vůbec nebo pěkně politicky korektně....po našem.
Ahmed tomu říká takíja...milosrdná lež v boji.
To není opřece lež to je politicky korektní nepravda.:-)
Fata morgana před očima.To se vám děti jen zdá.
Pěkně se nám to integruje a ne že ne. Je třeba jenom více nasypat.Už i Cameron zjistil která za kanálem bije.

Kdy už konečně dojde bezmozkům hrajícím si na levouny a pravouny, že staré dobré bolševiky s agitačními středisky vystřídali korektníci s pozitivní diskriminací?

Naprosto nechápu proč tahat do sporu pejzatce.a ještě s výletem do historie kupců s kořením a solí a jejich genů.
Že by dneska nota bene v Čechách vybydlovali Maislovku jako Pišta Chánov nebo pokládali nálože jako bradatec ?

Nejde náhodou-v první řadě- o tohle?
24. 01. 2014 | 16:57

Pepa Řepa napsal(a):

Holan mně připomíná mamlasa z pohádky Tři sestry a prsten.
Holky prsten propily a tak jedna nakukala manžílkovi, ať vykřikuje Ó běda hříchu a vstoupí do Církve, kde se stane ihned Papežem -čím jiným?-a tím vlastně tu organizaci rozloží.
Obdobně tleská pacičkama místní trotlík z krnění v liché naději, že Klára Samková ovládne Úsvit-možná i EU- a pak tyto organizace rozloží.

No, ne že by mi to vadilo:-), ale kam se podějí jejich voliči tak daleko jeho bystrý mozek nedohlédne.
24. 01. 2014 | 17:17

Terry Fox napsal(a):

Nemohu si pomoci, já to napsat musím: Asi před dvěma hodinama jsem měl do činění s jedním romským podnikatelem, byl jsem nucen ho požádat o jistou laskavost o které jsem se už předem domníval, že o ni žádám marně. A představte si, ten člověk se projevil jako ten největší grand, bez mihnutí oka a s úsměvem mi tu laskavost poskytl (nejednalo se o peníze, ani nic materiálního, upozorňuju). Jak jsem měl od rána kvůli té věci podělanou náladu, v mžiku oka se všechno spravilo. Takže mě prosím omluvte, jestli napíšu něco nevhodného, ale: "ať žijí někteří Romové!"
24. 01. 2014 | 17:35

Čochtan napsal(a):

Ale jó Terry Fox, ať žijí, a hlavně ať je jich víc ! V tom se shodnem !
24. 01. 2014 | 17:45

+++ napsal(a):

Karel Mueller,

a vy tedy přesně víte, kdo Okamuru volil? Anebo jste si názor vytvořil na základě toho, co vám podsunuli? Okamura se vyslovil k řadě problémů, o které si sdandardpolitik nechce pálit prsty, ale zdaleka ne každý tento problém lze úspěšně rasově deziterpretovat. Ovšem, když hovoří o ochraně seniorů před agresivním prodejním marketingem, rázem je z toho porušování lidských práv - a zase je hnědý. Ti opravdu hnědí však měli ve volbách svého Vandase, pane Muellere.

Okamura je nepohodlný z důvodu, že poměrně sebevražedně řeže to statu quo mezi šizuňky, šíbaly a politiky. Kdo by o to stál, když lze tak úžasně brát na hůl občana, viďte?
24. 01. 2014 | 17:47

john petres napsal(a):

Tady šlápl Tomio do rómského hov na!!
24. 01. 2014 | 18:08

Karel Mueller napsal(a):

Pane +++

těší mě, že mě čtete, ale já i Pepa Řepa jsme napsali o hnědých voličích totéž, co Vy.

Já i Pepa nepočítáme mezi nahnědlé či dokonce hnědé voliče ty, kdo chtějí skončit s tzv. pozitivní diskriminací a chtějí stejná práva i povinnosti pro všechny. Pan Okamura to do svého programu zařadil a je možné, že díky tomu překročil hranici volitelnosti. Debaty tomu nasvědčují, víc za tím nehledejte.
24. 01. 2014 | 18:51

Sára Klamková napsal(a):

Křemílek a Vochomůrka to tušili. Jindy.
24. 01. 2014 | 19:50

S.O.B. napsal(a):

KG
No, pokud ZCELA, tak teda holt ZCELA.
Po krátké rekapitulaci jsem došel k závěru, že je to tak dobře.

V ostatním se ztotožňuji s předchozím příspěvkem Kláry A. Samkové, už ne veselé.
Koneckonců je to intelektuálka. Coá je pojem, jehož význam a konotace zde nebudu pitvat.
Stručné shrnutí najdete u Ivana Veselého v jeho projevu u příležitosti druhého varování.
24. 01. 2014 | 22:38

Čochtan napsal(a):

".. Ivana Veselého v jeho projevu .."??????
A jakým moudrem obohatil lidstvo ? Kdysi řekl v Radiu Impuls: "No né většina romů jaksi spoléhá na ty dávky, asi jenom 70%, rozhodně ne většina..."
Asi to není přesná citace, omlouvám se, měl jsem to kdysi uložené, přímo z rozhovoru v radiu, ale už to nemohu nalézt. Slovosled asi není absolutně přesný, ale význam ano. 70% není většina. :-))
24. 01. 2014 | 22:51

Volic. napsal(a):

Kdyz ctu tyto unterinteligentni prispevky pod timto slabomyslnym clankem - tak je mi hned jasne ze budu volit Samkovou !
25. 01. 2014 | 02:53

Karel napsal(a):

Jedna věc je, že to byl od Okamury špatný tah,kterým se možná snažil nešikovně naznačit, že není rasista, druhá, která mne štve daleko více, jsou idiotské reakce různých vidláku v klobouku, co si myslí, že program úsvitu je založen na boji proti cikánům jako takovým. Velký omyl a rovnou říkám, že pokud někdo podporoval Okamuru pro pocit, že bojuje proti cikánům a teď se rozhodl ho nadále nevolit, ať jde. O takového voliče snad nemůže mít Okamura ani zájem. Nepřizpůsobiví, líní ...nejsou jen cikáni, to je třeba siuvědomit. Úsvitu jde o přímou demokracii, o prosazení trestní odpovědnosti politiků, o odvolatelnost. Pokud se někomu v mozečku smrsknul program Úsvitu na boj proti nepřizpůsobivým (černí i bílí), tak je to smutné a ať se raději vrátí ke stranám slibující pivo a klobásu. Pokud ty se podaří prosadit prgram Úsvitu, nebudeme v budoucnu slýchat předvolební sliby o tom, jak se dávky budou rozdělovat jen pro ty skutečně potřebné, aby na to hned po volbách gauneři zapomněli. To je třeba si uvědomit.
25. 01. 2014 | 09:02

Karel napsal(a):

Mimochodem, možná by si pan Hollan měl nejprve zjistit nějaká fakta, než začne rrradostně a nenááávistně psát.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Okamura-tvrde-zasahuje-proti-kritikum-Tady-je-pravda-o-Klare-Samkove-301304
25. 01. 2014 | 09:09

Karel napsal(a):

Malý postřeh z výše uvedeného odkazu snad hovoří za vše, cituji: "Pan Exposlanec Otto Chaloupka se dokonce vyjádřil tak, že pokud jste chtěl spáchat pane Okamuro sebevraždu, měl jste raději skočit z Nuselského mostu." Ano, to je přesně obraz dnešních "politických šmejdů." Mám svůj názor na věc, ale budu se chovat opatrně, abych zůstal u koryta. A já dodávám ... Děkuji, pane poslanče Chaloupko, ale šmejda, který se chová vypočítavě, jen aby měl žlab plný, volit nebudu.
25. 01. 2014 | 09:16

Mjolnir napsal(a):

Pokud se na evropské úrovni s Wildersem a LePenovou ztotožní třeba i sám ďábel, budu jej do EP volit. Úsvit je mrtev.
25. 01. 2014 | 09:53

befree1 napsal(a):

Klára Samková je chytrá a fajn ženská- jediné, co bych jí vyčítal je členství v TOP09. Tomu, že advokátka někoho obhajuje bych se nedivil. Četl jsem toho dost, co řekla a ne jako mnozí, co si někde přečetli, co PRÝ řekla a vcelku s ní souhlasím. Okamuru jsem nevolil, mám k němu pár výhrad, ale spoustu jeho výroků novináři vytrhávají ze souvislostí a dezinpretují. Pro mne JE volitelná, i když pravděpodobně budu volit někoho jiného.
25. 01. 2014 | 12:27

Pravda napsal(a):

Ani mě jmenování Samkové tolik neudivuje. Úsvit kromě Tomia Okamury nemá žádnou osobnost. A tím, že je Okamura v parlamentu se Úsvit vyčerpal, protože nemá žádné další výrazné tváře, které by nabídnul. Proto se pokouší naverbovat Samkovo. Další Evropské a senátní volby pro Úsvit zkončí totálním fiaskem.
25. 01. 2014 | 14:52

mia napsal(a):

Pane Mullere, myslím, že základní problém je v tom, že každý si pod pojmem rasismus představuje něco jiného - ať už z kterékoliv strany. Třeba Patrik a Natálka - vůbec nehodlám srovnávat, kdo má horší následky, podle mě oba si to ponesou celý život. Ale v čem vidím rozdíl - zatímco já nepovažuji útok těch dvou na Patrika za rasistický, vy ano. Na Natálku se snad shodneme, že útok měl jasný rasistický motiv. Proto i vnímám, že media dala větší prostor Natálce, právě proto že šlo o jasně rasistický útok. U těch dvou šlo o náhodný výběr, kdyby tam šel někdo jiný,schytá to on. Ten čin byl brutální a doufám, že se za to budou ti dva smažit v pekle - ale za rasistický ten útok nepovažuji.
Další věc, kterou vnímám, je to,co vytýkáte korektníkům - že úzkostně střeží,aby "hnědé" nálady ve společnosti nepřevážily a ženou to ad absurdum. Myslím, že jde ještě o dozvuky druhé sv.v., kdy po zvěrstvech,které se děly ve jménu čistoty národa, se lidé bojí,aby se znovu neprobudilo v lidech tohle zvíře. Já to cítím podobně. Nevěřím, že jsme někam postoupili, že se už tohle nebude opakovat, je to součást lidské existence a je dobré ji zahánět do kouta. Ale máte pravdu v tom, že některé věci jsou už kontraproduktivní a nakonec vedou právě k tomu,aby ta masa, o kterou se jedná (dav), se přiklonila k těmhle lidem. Měli bychom se od těchto věcí už umět odstřihnout,ale pořád to tu je - otázky statečnosti našeho národa, místa ve světě, i my řešíme nějaké svoje frustrace - tak proč si je vylévat na ještě slabším?
A vidíte - od Samkové jsme zase úplně jinde - Samková jestli něco není, tak populistka, na rozdíl od Okamury.
Pane Mullere, nejsem dobrý řečník a těžko stavím argumenty, pokusila jsem se vám popsat co nejpřesněji důvody, proč se odmítám smiřovat s Čochtany a jejich řečmi. Vy s P.Řepou se bojíte, že díky korektníkům a změkčilostí,kterou sem zanáší, dopustí, aby nás převálcovali Romové a muslimové - Romové to určitě nebudou... Proč zapomínáte na zkušenosti nás evropanů z doby před 60lety a z dob války v Jugoslávii? Prostě nenávist plodí nenávist, urážky ještě větší urážky,atd. Nevztahujme případ brutality jedince na celé etnikum, stejně jako já se necítím ani v nejmenším vinna za útok na Natálku.
Přeji vám hezký večer
25. 01. 2014 | 18:10

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Je jen otázkou času, kdy lidé pochopí, kdo je Okamura.
Nejde mi o rasisty, ty ať si Tomio pase, ale jde mi o ty, kterým něco říká přímá demokracie. Těch je mi líto, ty obelhal nejvíce.

Pokud jde o EP, tak Tomio je natolik hloupý, že nedokáže pochopit, o čem ta instituce je. Posílat tam Samkovou za Úsvit a argumentovat tak, jak Tomio, je ignoranství.

Samkovou za Úsvit do EP může volit jen naprostý …, proč nevolit přímo TOP09?
Samozřejmě pokud chcete volit TOP09, jinak to jistě nedoporučuji.

PS:
Když nic jiného, tak by vás měla varovat i pružnost Samkové.
25. 01. 2014 | 22:17

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Ještě pro ty méně chápavé.

Knížecí TOP09 je strana nejvíce vzdálená přímé demokracii.
Zamyslete se rovněž nad tím, prč někdo v TOP09 nekřičí, že jejich členka chce kandidovat za Úsvit.

PS: Ještě připomenu pro jiné.
Okamura se dokázal „objímat“ i s neoliberálem a finančníkem Kohoutem.
Kdybyste tušili, naprostá většina z vás, by raději volila úplně někoho jiného nebo nevolila.
25. 01. 2014 | 22:34

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní mio,

v jednom ohledu je to, co píšete výše, ještě myslím trochu jinak.

Ty dva útoky a důvody, proč se jednomu oprávněně dostalo větší publicity a druhému menší, nespočívá samozřejmě v míře následků pro ty, co byli napadeni. Patrik mohl též třeba přijít o oko, protože útok byl podle všeho veden s velkou brutalitou.

Z pohledu postižených tedy až tak velký rozdíl, který by dával důvod k rozdílné publicitě obou případů, neexistuje.

Rozdíl nespočívá ale ani v tom, že by jeden z těch útoků nebyl rasistický. Při týrání Patrika zazněly z úst jeho trýznitelů též rasisticky zabarvené výkřiky, takže právně i věcně tam tento moment též je.

Ten rozdíl spočívá v něčem úplně jiném. A legislativa ve všech civilizovaných zemích na to pamatuje.

V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli. Je to z pohledu postižených strašné, je v zájmu společnosti těmto činům předcházet třeba tím, že je lépe diagnostikován agresívní jedince, je po nějakým dohledem, případně léčbou. Nicméně i tak je velmi pravděpodobné, že takovéto zkraty občas povedou v případě některých jedinců k trestným činům (je to stejné, jako když psychopat bije třeba svou ženu, či se porvou chlapi v hospodě).

Nicméně pokud se skupina lidí (či aspoň někteří z nich) dlouhodobě netají svou inklinací k organizovaným hnutím směřujícím k potlačení práv a svobod druhých (v tomto konkrétním případě k nacismu resp. neonacismu), na základě toho vymyslí, předem naplánují a zorganizují ozbrojený rasově motivovaný útok, jde o něco jiného.

Z hlediska práva se jedná o společensky nepoměrně nebezpečnější čin, protože organizace takových skupin na základě takových ideologií může vést k samotnému rozvrácení demokratického státu. Proto tomu byla věnována taková publicita (a samozřejmě příběh popálené dívky je z hlediska médií a jejich čtenářů v současné době něco, přes co je možné princip toho nebezpečí vysvětlit. To, že se to mnohdy děje až kýčovitým či bulvárním způsobem, je jiná věc, ale na podstatě to nic nemění).

Vše ostatní v tom Vašem vstupu je myslím velmi na místě. Část společnosti hnědne, aniž by si to sama uvědomovala. Ale na druhou stranu je myslím i dost těch, kteří toto riziko vnímají.

Libor Stejskal
25. 01. 2014 | 23:11

z protivládní konference napsal(a):

"... prč někdo v TOP09 nekřičí, že jejich členka chce kandidovat za Úsvit ..."

Nejprve se informujte a pak se vyjadřujte.

Samková své členství v TOP-09 zrušila. Řekla to na tiskovce, kde ji Okamura představil jako kandidátku Úsvitu do EP.

Kdybyste sledoval politický diskurs, věděl byste, že se dr. Samková vždy k TOP-09 stavěla kriticky. Chovala se jako nezávislá osobnost u kalouskovců, a stejně se bude chovat i u okamurovců.

Kromě toho bylo delší dobu jasné, s kým je paní Samková názorově spřízněna - tedy aspoň v kritickém duchu. Proto mě osobně její vstup do Úsvitu ani moc nepřekvapil.

Takto se vyjadřovala před rokem, na protivládní koferenci "Velký sněm" v Národním domě na Vinohradech:

"... Já se jen divím třeba tomu, že například v Praze 2, kde jsem zastupitelkou, lidé nestojí před úřadem a neprotestují či neptají se po tom, jak je možné, že místní starosta byl obviněn, jak je možné, že se tyto věci dějí a přitom se o tom skoro vůbec nemluví, nedělá se nic, aby se tomu zabránilo,“ uvedla jeden příklad k zamyšlení Samková. Pak ještě konstatovala další zajímavou myšlenku.

„Víte, u nás, v naší zemi se nejvíce daří jedné speciální disciplíně. Té, jak srazit toho druhého, abychom my sami vynikli, i když třeba i tušíme, že nejsme o nic lepší. Přitom jsme všichni do jisté míry lůzři, přiznejme si to tedy raději a nestyďme se za to, že většina z nás žije třeba od výplaty k výplatě, to často ani není totiž naše chyba,“ řekla ještě advokátka Samková. ..."

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Samkova-rozpoutala-peklo-pred-plnym-salem-odpurcu-vlady-Nejsme-ovce-260175

Velký sněm - Okamura, Kohout, Samková, Michálek, Ježková, Hrádela, Popelka: https://www.youtube.com/watch?v=NrdFFDJzjrs
25. 01. 2014 | 23:35

Pavel napsal(a):

Pan Hollan se mýlí.
Bez Samkové by Úsvit volil málokdo,
takto získá hlasy 300000 cikánů.
To při poloviční účasti může být přes 5%
P.J. Brno
26. 01. 2014 | 02:28

vaše věc není naší věcí napsal(a):

To je sranda ... :)

Ke kandidatuře dr. Samkové se vyjádřila i mladá Paroubkova stará. Cituji:

"... Doufám, že paní Samková své spojení s rasistickým napůl Japoncem zváží. Jinak její kredit v očích nejen odborné veřejnosti utrpí velkou ránu ..."

Tak rasistickej napůl žluťák, píše ne-rasistka Paroubková.
Čeho je paní PePa odbornicí? Na překlady? Nožky přes nožku?

Další pérla:
"... Lídrem Úsvitu, kterého název Okamura musel čerpat z řeckého fašistického hnutí Zlatý úsvit, ..."

http://www.vasevec.cz/domaci-politika/petra-paroubkova-fasizoidni-okamura

Hmmmm ... Paní PP asi nikdy neviděla a nečetla tuto knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/175363/usvit/
http://www.novaustava.cz/ukazky/zmeny-v-ustave

Asi neví, že program tohoto politického hnutí čerpá z myšlenek a z knihy "Úsvit: Kritika politického systému a návrh nové Ústavy pro Českou republiku" ekonoma Pavla Kohouta, se kterým Okamura zpočátku úzce spolupracoval - a logicky si zvolila toto pojmenování.

A co je na prosazování přímé demokracie fašistického?
Cožpak paní Paroubek nikdy nebyla ve Schweizu? Nikdy neslyšela o nejstarším demokratickém státu Evropy? Nikdy nespatřila fialovou krávu Milku?

Opět informace "jedna paní povídala", a to kupodivu ta paní není bulvární novinářka, ale manželka politika, která je sama terčem bulváru. Smutné ...
26. 01. 2014 | 04:53

Čím se Úsvit skutečně inspiruje: napsal(a):

Článek pana Jozefa Bielika o přímé demokracii ve Švýcarsku(upraveno ze SR na ČR):

"...
Označovat náš nemocný politický systém pojmem demokracie je nepochybně mimořádně nešťastný nápad. Skutečná demokracie vypadá přece úplně jinak. Stačí porovnat Českou republiku se Švýcarskem.

Švýcarský občan uplatnil zásadu suverenity lidu (moc pochází od občana) a dal sám sobě dvě základní práva:

- právo hlasovat
- právo volit

Vláda a parlament lidu nevládnou, ale jen dočasně spravují věci veřejné. Jsou placenými zaměstnanci občanů a jsou vůči nim v podřízené pozici

- poslanec = zaměstanec
- občan = majitel firmy

Úkolem poslanců je ulehčit občanům od rutinního každodenního rozhodování. Jménem občanů připravují a schvalují běžné zákony. Ty však nevstupují v platnost automaticky. Občané mohou vetovat jakýkoli zákon a mohou rozhodnout, že budou o dané věci raději hlasovat osobně v referendu.

Parlament nemá pravomoc změnit ústavu, to může pouze lid (referendem).
Občané mají právo zákonodárné i ústavodárného iniciativy.
Po shromáždění potřebného počtu podpisů mohou peticí sami předkládat návrhy zákonů, které parlament po jednání se zástupci petičního výboru buď přijme a zapracuje do legislativy nebo se o nich hlasuje v referendu.

Před referendem probíhají rozsáhlé veřejné diskuse a každý s předstihem dostane brožurku s podrobnými argumenty pro a proti. Kdo se neumí rozhodnout, může si osvojit doporučení své oblíbené strany.

Referendum je bez ohledu na účast vždy platné a je vždy závazné. Neexistuje žádná možnost, jak by tomu nějací zaměstnanci občanů (poslanci) mohly zabránit.

Též volební systém je zajímavý:

Při volbách má švýcarský volič možnost vzít si například kandidátku strany Obyčejní lidé, "zakroužkovat" na ní řekněme Matoviče a ostatní vyškrtnout.

Zároveň může rukou dopsat další jména politiků z jiných stran ...

Některé další perličky:

Švýcaři nemají žádnou 5 procentní hranici na zvolení do parlamentu.

Pro 8 milionů obyvatel jim stačí sedm ministrů, přičemž jeden z nich střídavě zastává i funkci prezidenta ...

Nemají žádnou koalici a opozici. Švýcaři mají konkordanci.
To znamená, že každá větší strana má právo i morální povinnost nabídnout do vlády co nejlepšího ministra.

O zákonech se podrobně diskutuje se snahou dosáhnout už v parlamentu co největší celospolečenskou shodu, aby velká většina obyvatel byla spokojená a aby zbytečně nezatěžovaly občany referendem.

Vláda má dlouhodobě celosvětově nejvyšší důvěru obyvatelstva (75 až 80 procent).

Politické strany nedostávají žádné příspěvky od státu.

Nezaměstnanost je pouze 3 procenta a na uživení státu, v němž politici nekradou (nemají k tomu příležitost), stačí DPH ve výši 8%.

Suverénní švýcarští občané jsou vlastníky svého státu. ...
Mají své politiky pod kontrolou a nemusí přemítat nad tím, jak si zvolit menšího lumpa. ...

Příroda nedává nic zadarmo. Ani volební právo. I to jsme si museli vybojovat.

Čeští politici nám vnutili nepoužitelná a nedemokratická pravidla. Hrají s námi stále tutéž společenskou hru:
"Zvol si svého zloděje."

Jediná cesta k švýcarským platům vede přes "švýcarské" zákony.

Švýcaři začali svou pouť ke skutečné demokracii již v roce 1848 a ještě stále nemají ani zdaleka vše ideální.

Ale až když jednou budeme fungovat alespoň tak jako oni, až pak si budeme moci povzdechnout "demokracie je špatný systém, ale nic lepšího ještě nevymysleli".

/Autor působil jako vedoucí redakce Lichtenštejnské televize/.

http://jozefbielik.blog.sme.sk/c/290318/Hribov-smrtelny-omyl-alebo-Zvol-si-svojho-zlodeja.html
26. 01. 2014 | 05:30

jmenovkyně Petry P. napsal(a):

http://www.vasevec.cz/domaci-politika/petra-paroubkova-fasizoidni-okamura

Tak jsem si přečetla ten blábol od paní Petry Paroubkové a musím napsat, že něco tak rasistického jsem už dlouho nečetla. Fuj paní Petro! Váš manžel musí mít z Vás radost :-))
26. 01. 2014 | 08:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Cituji: "V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli."

A lže se dál a dál a dál....
26. 01. 2014 | 09:26

stejskal napsal(a):

Nereaguji na sprostá obvinění ze lži proto, abych se s dotyčným dohadoval. Jde o osobní útok a ty zde nechávám zpravidla bez odezvy.

Ale není myslím od věci uvést fakta.

Soud vycházel podle mně dostupných informací z posudku psycholožky, podle které má iniciátor útoku IQ ve výši 41 (nejsem psycholog a i kdybych byl, tak jsem dotyčného nevyšetřoval, takže mi nezbývá než vycházet z posudku soudem povolaného znalce). To je středně těžká mentální retardace (podle již nepoužívané terminologie imbecilita). Je definována tak, že takovéto jedince lze naučit základní úkony běžného života a mohou do určité míry samostatně fungovat v chráněném prostředí či pracovat v chráněných dílnách. Někteří žáci se středně těžkou mentální retardací si při kvalifikovaném pedagogickém vedení mohou dokonce osvojit základy čtení, psaní a počítání. Chování takovýchto jedinců je značně neprediktibilní. Soud ale konstatoval, že i člověk takto retardovaný si má být vědom brutality takového útoku. Jako laik s tím souhlasím.

P.S. Ad úvodní věta: Obvinit někoho ze lži, aniž bych se jím uvedené byť jen pokusil vyvrátit, je dle mého sprostota.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
26. 01. 2014 | 11:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Takže fakta:

- Útočník nebyl jeden, ale byli dva.
- Druhý útočník je dnes na útěku s klasifikací extrémně nebezpečný. Inteligence v normálu.
- Záměrně byl ale uveden jen jeden.
- Tvrdíte, že mu ( Nebo jim? Nebo kterému?)"ruplo v kouli". Jenže útočníci si cíleně oběť vybrali a dlouhodobě ji týrali. To není "rupnutí v kouli". Takový čin vypadá úplně jinak. To je snadno ověřitelná záležitost.
- Tvrzení o diagnose navíc nevychází ze znalosti daného posudku, ale z jiných zdrojů. V původním vstupu to ale není přesně označeno.
- Dále bylo zamlčeno, že tomuto útočníkovi, přestože vzhledem k jeho inteligenci a rodinnému zázemí je téměř vyloučena náprava, byl původní trest 10 let po odvolání snížen na 5 let. Tak jak je to s tou inteligencí?

Takže výrok: "V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli." nadále považuji za vědomou lež.
26. 01. 2014 | 12:21

důkazní břímě leží na žalobci napsal(a):

"... Tak jak je to s tou inteligencí? ..."

No, pane Brome,
zdá se, že to není valné. Neboť:

1. Nejste-li očitým svědkem té události. Asi byste tedy měl být puzen své údaje doložit citací autority oboru. Vaše vzdělání neodpovídá vzdělání soudního znalce.
Takže citujte a uveďte svůj zdroj.

2. Vaše právní vědomí je nulové, pokud se domníváte, že snížená příčetnost útočníka by neměla být brána jako polehčující okolnost.

3. Vaše představa o úloze justice a penitenciárních zařízení je naivní, a znalosti psychologie vězňů mizivá, pokud se domníváte, že zabásnutí kohokoli je cestou k jeho nápravě.
Ze stejného důvodu se vězni již nedělí do čtyř "nápravně-výchovných" skupin, jak tomu bylo v době předListopadové, ale do čtyř typů věznic (s dohledem, dozorem, ostrahou, zvýšenou ostrahou). Věznice slouží k dočasné izolaci přestupce od společnosti, nikoli k převýchově.

4. Co je podle Vás "klasifikace extrémně nebezpečný"? I vyložení sociopati vždy reagují na nějakou situaci. Takže nikdo není nebezpečný sám o sobě. Např. paranoidní psychopat jedná nepřiměřeně a přehnaně razantně na podnět, který ne-psychopata pouze mírně frustruje. Své impulsy takový člověk neumí dobře tlumit, protože nemá čím - může mít organicky poškozený tzv. sociální mozek - prefrontální kortex.

5. Není vůbec vyloučeno, že soud rozhodl špatně, protože lidé jsou různí a soudci taktéž. Ale proč se domníváte, že soud rozhodl špatně na rasovém základě? To byste musel porovnat "kauzu Patrik" s jinou kauzou, kde v brutálním zbití a týrání chlapce byli všichni účastníci "bílí" nebo "černí".

Vyšetřování je obecně dosti ošemetná záležitost, i když máte plno stop a očitých svědků. Výpověď svědků bývá ryze subjektivní. Každý Vám jednu a tutéž událost popíše různě, jakoby šlo o různé příběhy.
26. 01. 2014 | 13:23

Zdeněk Brom napsal(a):

důkazní břímě leží na žalobci::

Trocha logiky by nezaškodila.

a) Nikoho nežaluji.
b) Autor výroku: "V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli." také nic nedokazoval a necitoval.
c) Autor výroku, mimo jiné, v počtu útočníků. Tento fakt jste ze svého slohového cvičení také vynechal.
26. 01. 2014 | 13:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Oprava:

Autor výroku, mimo jiné, lhal v počtu útočníků. Tento fakt jste ze svého slohového cvičení také vynechal.
26. 01. 2014 | 13:37

možnosti socializace napsal(a):

Pane Brome,
jako odpověď Vaší námitce, cituji: "Dále bylo zamlčeno, že tomuto útočníkovi, přestože vzhledem k jeho inteligenci a rodinnému zázemí je téměř vyloučena náprava, byl původní trest 10 let po odvolání snížen na 5 let", jsem Vám našel citaci z knihy mediálně známé psycholožky Ludmily Čírtkové "Forenzní psychologie":

"... Je vhodné zdůraznit, že psychopatie (sociopatie) je ve značné míře trvalou odchylkou v osobnosti jedince, její úprava není sice zcela vyloučena, ale vyžaduje speciální, dlouhodobé působení a výsledný efekt neodpovídá vždy vynaloženému úsilí.

Zpravidla dojde k určité úpravě v tom smyslu, že si psychopat natrénuje přiměřené, méně nápadné chování v určitých standardních situacích.

Ve stresové situaci, na kterou není připraven, obvykle vyplavou na povrch původní nevhodné vzorce chování, tj. agrese, impulzívní jednání apod.

Bylo by proto iluzorní předpokládat, že výkon trestu odnětí svobody, tak jak v praxi běžně funguje, by mohl ovlivnit tento typ pachatele v pozitivním směru a učinit jej sociálně přizpůsobeným. ..."

Zdroj:
Čírtková, L. (2004). Forenzní psychologie. Plzeň: Aleš Čeněk, str. 72-73.
26. 01. 2014 | 13:42

Zdeněk Brom napsal(a):

možnosti socializace

Cituji: "S ohledem na jeho retardaci a prostředí, v němž vyrostl, není naděje na převýchovu, konstatoval znalecký posudek."

"Kdyby se narodil o pár kilometrů dál na západ, nebo naopak na východ, mohl by se dívat na svět už jen skrz mříže. Nebo dostat trest smrti," prohlásila soudkyně.

Zdroj:http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rasismus-v-cesku/sestnactilety-rom-dostal-za-zbiti-jineho-chlapce-deset-let_186966.html
26. 01. 2014 | 13:51

nepleťme si fakta s faktoidy napsal(a):

"... Tento fakt jste ze svého slohového cvičení ..."

Jaké slohové cvičení máte na mysli, Vy šiřiteli drbů?
Pokud nepokládáte za nutné svá tvrzení doložit, patrně nemáte čím, a pak lze důvodně předpokládat, že Vaše úmysly jsou jiné, než dobrat se pravdy.

Předložil jsem Vám argumenty, Vy jste reagoval napadáním pana Stejskala, kteří věru netvrdil, že útočníků nebylo více než jeden. Stejskal se zmínil o iniciátorovi útoku, nikoli o počtu útočníků. Když jsou útočníci dva, zpravidla neútočí jako "jeden muž", ale jeden z těch dvou bývá aktivnější.
26. 01. 2014 | 13:52

Zdeněk Brom napsal(a):

nepleťme si fakta s faktoidy:

Cituji: "Vy jste reagoval napadáním pana Stejskala, kteří věru netvrdil, že útočníků nebylo více než jeden."

Nehledě na zmatenost výroku i zde je lež. Editor psal pouze o jednom útočníkovi, kterého automaticky označil bez důkazu, ten jste nedodal ani Vy, za iniciátora útoku.

Editor by si zasložil lepšího právního zástupce.
26. 01. 2014 | 13:59

vida, vida, zdroje jsou napsal(a):

Pane Brome,
no vidíte, že to jde, když se chce.

Znalosti paní soudkyně nejlépe charakterizuje tato citace jejího výroku:

"... "Ale i imbecilovi musí být jasné, že takový útok na kluka, který má 35 kilo, může způsobit smrt," uvedla dnes v odůvodnění rozsudku soudkyně. ..."

Už pár desítek let odborné kruhy mluví o stupních mentální retardace, nikoli o debilitě, imbecilitě a idiocii.
Soudkyně byla více vedena svým citovým rozpoložením, než vědomostmi - takový asociální psychopat, kdyby zabít chtěl, tak zabije. Jsou to jedinci, žijící přítomností. Více se bojí razantního policejního zákroku, než zabásnutí, kterým si zpravidla polepší.

Doživotně izolovat? Popravit? Tak fajn. Jsem pro. Až budou vybudovány detenční ústavy a obnoven trest smrti.

Kdyby šla paní soudkyně ještě více na Západ - třeba přes oceán -v USA můžeme najít právní všehochuť - někteří vrahové tam píšou bestselery a jsou propuštěni "na dobré slovo", jiným dávají 200 let odnětí svobody nebo smrtící injekce.

Ota Ulč: Problematický půvab amerického právního systému

http://www.otaulc.com/text/811.htm
26. 01. 2014 | 14:19

Zdeněk Brom napsal(a):

vida, vida, zdroje jsou:

Hezká snaha, ale dovoluji si upozornit, že to nic nemění na lživosti výroku editora.
26. 01. 2014 | 14:21

důležitost pozorného a poučeného čtení napsal(a):

"... Nehledě na zmatenost výroku i zde je lež. Editor psal pouze o jednom útočníkovi, ..."

Kašlu na editora :)

Lžete Vy, když píšete že lžu.

Doslovná citace páně Stejskala zní:

"... Soud vycházel podle mně dostupných informací z posudku psycholožky, podle které má iniciátor útoku IQ ve výši 41 ..."

Tak kde je napsáno, že ten útočník byl jen jeden?

Postupujme logicky:

Máme stranu napadenou a stranu útočící.

Když autor píše o iniciátorovi útoku, zároveň je implicitně přítomen někdo další, který se útoku také účastnil.

Je jasné, že oběť útoku byla jedna, a útočníků bylo více, než jeden - jeden byl iniciátorem útoku, "byl tím aktivnějším" a druhý účastníkem útoku, "byl tím pasivnějším".
26. 01. 2014 | 14:34

Zdeněk Brom napsal(a):

důležitost pozorného a poučeného čtení:

Cituji: "V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli." + "... Soud vycházel podle mně dostupných informací z posudku psycholožky, podle které má iniciátor útoku IQ ve výši 41 ..."

To je jednotné číslo.
26. 01. 2014 | 14:39

jeden za všechny ... napsal(a):

Pane Brome,
přece nemáte jen češtinářskou aprobaci ...

Kde zůstala logika?
Možná se Vám to zdá jako slovíčkaření, ale na tomto "slovním rozboru" staví právní věda. Už od antických dob, kdy bylo evropské právo - jako římské právo - založeno, je hermeneutika neobyčejně důležitá jak pro advokáty, tak pro zákonodárce.

Pokud si o tom chcete počíst,
doporučuji Vám knihu profesora Kincla "Deset slavných procesů Marka Tullia".

http://www.dumknihy.cz/deset-slavnych-procesu-marka-tullia
26. 01. 2014 | 14:58

Zdeněk Brom napsal(a):

jeden za všechny ...

Děkuji za upozornění na knihu. Ne jednotném čísle výroků to ale nic nemění.
26. 01. 2014 | 15:06

lLidi čťete napsal(a):

a trocmůj známý provozoval v 90.letech autobusovou dopravu a přepravoval turisty po kráísách české vlasti...no a tak se dostal až k Okamurovi...,který dělal tlumočníka a průvodce japonských turistů.
Na pana Okamuru má jasný názor,že je to levák..
Japonští turisté prý mají zvyk mezi sebou vybírat na řidiče a průvodce,tyto peníze pak dají průvodci ,který se buď s řidičem rozdělí anebo ne...hádejte jestli se pan Okamura se svými řidiči dělil??
to mi řekl potom když jsem mu řekl,že jsem volil )víceméně ze srandy (Okamuru
26. 01. 2014 | 16:03

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Pane Brome, proč Vy čtete jen to , co chcete číst ?
Jak pak můžete médiím vyčítat, že postupují selektivně ? Vždyť to působí žertovně smutně, pane Brome, Vy zde postupujete stejně.
Hezký den.
26. 01. 2014 | 17:06

Zdeněk Brom napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů:

Takže se Vás zeptám.

Je výrok: "V prvním případě šlo o útok iniciovaný mentálně retardovaným jedincem, kterému lidově řečeno v daném okamžiku ruplo v kouli." pravdivý?
26. 01. 2014 | 17:41

primární je sebepoznání napsal(a):

"... Pane Brome, proč Vy čtete jen to , co chcete číst ? ..."

To se netýká jen pana Broma.
To je obecný trend.

Proto se taky mezi sebou nemůžeme domluvit.

Dokud nebudou lidé vědět, jak funguje jejich psychika, nebudou schopni bojovat se svými předsudky a unáhlenými soudy.
Základ všeho rasismu a jiných podob hlupství, je neznalost sebe sama. A přeneseně i ostatních.

Protože skrze sebe sama poznáváme ty druhé.
26. 01. 2014 | 17:44

Pepis napsal(a):

Autor tohoto blábolu by si měl nafackovat, aby se probral. Je to typická ukázka toho, jak si někdo udělá chybný názor na základě výroků překroucených novináři, popřípadě vytržených z kontextu. Označovat Úsvit jako protofašistické uskupení je nehoráznost.
26. 01. 2014 | 18:05

stejskal napsal(a):

A jen na okraj: v tom mém textu jasně zaznělo, že šlo o více útočníků.

"Rozdíl nespočívá ale ani v tom, že by jeden z těch útoků nebyl rasistický. Při týrání Patrika zazněly z úst jeho trýznitelů též rasisticky zabarvené výkřiky, takže právně i věcně tam tento moment též je."

Lidé, kteří přistupují k informacím selektivně (popřípadě nerozumějí psanému textu) buď záměrně či z důvodu snížené pozornosti opominuli adjektivum "iniciovaný". Podle mých informací z otevřených zrojů (v tomto textu zatím nikdo nepředložil jiné) útok opravdu inicioval mentálně retardovaný chlapec (většina lidí, kteří o psychologii zločinu něco tuší, vědí, že je vždy nějaký iniciátor/iniciátoři a další se takzvaně "vezou". Což samozřejmě nerelativizuje jejich vinu)

Jsou dvě možnosti (možná tři).

- Buď oponent skutečně nerozumí psanému slovu
- Nebo se snaží přisoudit jednomu případu větší význam, než má (hypoteticky je i možné, že tím chce druhý bagatelizovat)
- anebo jde o ad hoc záminku k osobnímu výpadu

Netroufám si posoudit, co z toho je pravda (může jít o kombinace několika výše uvedených možností). V každém případě je to politovánihodné.

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
26. 01. 2014 | 20:06

fenomén konfirmačního zkreslení napsal(a):

"... Buď oponent skutečně nerozumí psanému slovu ..."

Pane Stejskale,
to by bylo příliš lacinné "vysvětlení".

Ve skutečnosti jde o velmi rozšířený fenomén, konfirmační zkreslení (bias). Jde o nevědomé upřednostění těch informací, které potvrzují náš názor či postoj.

Pro pana Broma, zřejmě přesvědčeného o tom, že novináři, jejichž jste reprezentantem, pracují s informacemi jako se zbožím, a tak nehledají čistou pravdu, ale pravdu dobře prodejnou - pro tohoto pana Broma bylo důležité "připomenout" z kauzy ty pasáže, o kterých se domníval, že jste je záměrně zamlčel či zkreslil.

Vy jste zase považoval za nejdůležitější uvést důvod, proč útočníci dostali tak nízké tresty - že v tom nehrála roli etnicita - tj. snaha nadržovat cikánům - ale kognitivní insuficience, mentální retardace, nižší sociální adaptabilita konkrétních jedinců - což dokládá posudek soudní znalkyně z oboru psychologie. Za tím je zase "chválihodná" potřeba vnímat specialisty, kteří osudy jiných lidí výrazně ovlivňují - zde jde o soudce - jako v zásadě spravedlivé.

Obojí "předporozumění" zkresluje realitu a směruje pozornost do opačných rohů diskusního "ringu".

Připomenu, co o konfirmačním zkreslení napsal již ve století sedmnáctém Francis Bacon:

"Když lidská mysl přesvědčení jednou vstřebala (je jedno, jak bylo obdrženo nebo jak je osobně příjemné) deformuje všechno ostatní k jeho podpoře a shodě s ním.

A ačkoli se na druhé straně nahromadí mnoho opačných seriózních příkladů, přesto toho nedbá a jimi pohrdá, nebo nějakou odlišnost vyčlení a odmítne, aby tímto velkým a zhoubným předurčením mohla zůstat autorita jeho někdejších závěrů nedotčena. …

A taková je příčina trvání všech pověr, zda v astrologii, snech, znameních, božích soudech, apod., v nichž lidé, nacházející v takové marnosti potěšení, zaznamenají události, které se naplní, ale ty, které se nestanou, přehlédnou nebo pomíjejí, ačkoli se dějí mnohem častěji."

Nickerson píše:

"... Konfirmační zkreslení je nevědomě jednostranný proces. Obyčejně se týká bezděčné selektivity při získávání a využití důkazů.

Dělící čáru mezi úmyslnou selektivitou v užití důkazu a bezděčným pozměňováním fakt ke vhodným hypotézám nebo vírám je těžké v praxi rozlišit, ale rozdíl je koncepčně významný ..."

Zdroj:
Nickerson, R., S. (1998). Confirmation Bias: A Ubiquitous Phenomenon in Many Guises.

Zajímavá práce o tomto fenoménu je např. tato: Konfirmační zkreslení a vliv zpětné vazby na jeho překonání /Protivínský, 2013/
http://is.muni.cz/th/219595/fss_m/DP_protivinsky.pdf
26. 01. 2014 | 21:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane fenoméne konfirmačního zkreslení,

ano, to zní jako vcelku pravděpodobná hypotéza (potvrzovala by jí celá řada obdobných diskusních vstupů od stejného diskutujího a nakonec i některé naše debaty téte á téte).

Ten "biased" přístup je vždy přítomný, v případě každého z nás. Je dobré si uvědomovat, že takto naše (pod)vědomí pracuje, protože je to jediná možnost, jak vést nějaký smysluplný dialog či debatu a nejen monolog.

Buď jsme se rozhodli, že oponent je nepřítel (třeba proto, že je Cikán, Žid, Čech, Rus, katolík, homosexuál, příznivec jiného sportovního klubu, člen nějaké politické strany či hnutí nebo z titulu jeho profese, ale samozřejmě nejen), kterého je nutné potřít, zdiskreditovat, zesměšnit jakýmikoliv prostředky (a k tomu jsou pak nejúčelnější jednověté výkřiky třeba o tom, že dotyčný lže). Nebo se pokoušíme pochopit, proč jeden druhému nerozumíme. A k tomu je potřeba co nejvíce potlačit přesvědčení, že já mám pravdu a chyba/zlá vůle je na straně toho druhého.

Samozřejmě oboje bude vždy neoddělitelně patřit k lidskému společenství. Jde asi jen o to, kolik lidí se v daném čase bude aspoň pokoušet o te druhý, daleko náročnější způsob.

Díky za odkazy. Minimálmě na toho Protivínského se podívám.

Libor Stejskal
26. 01. 2014 | 22:00

Zdeněk Brom napsal(a):

Ale to je celkem jasné, proč si nerozumíme. Na jedné straně konformní hlásná trubka režimu a na druhé balvan, kterému dělá dobře, když občas někomu spadne na nohu.
26. 01. 2014 | 22:12

Zdeněk Brom napsal(a):

fenomén konfirmačního zkreslení:

Asi tak:

https://www.youtube.com/watch?v=tbdT-4hFgd4

Víc za tím nehledejte.
26. 01. 2014 | 22:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Občas je dobré se ve vybrané společnosti projít po stole nebo jít do plesu s dřevěnou kačenkou na provázku.
26. 01. 2014 | 22:19

nad frontovou linií napsal(a):

Pane Brome, taky rád "Vlasy" :)

Proto nerad, když se bílí a černí kluci mydlej mezi sebou, namísto toho, aby společně mydlili ty mizery, co nám vládnou.

https://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU
26. 01. 2014 | 22:26

Zdeněk Brom napsal(a):

nad frontovou linií:

Oni by toho celkem rychle nechali, kdyby je proti sobě pořád někdo neštval. Rozděl a panuj pořád funguje. Bohužel.

Jinak, Vlasy, to je připomínka mládí. Most mezi ideály mládí a praktickým životem věku pokročilého je sakra ouzký a nespadnout, nebo skočit dobrovolně, je čím dál těžší.
26. 01. 2014 | 22:33

ghibulo napsal(a):

Tomio nemůže za to, že z něj media omýláním výroku vytrženého z kontextu udělali rasistu a populistu. Jeho volba pro paní Samkovou (z jejíchž cca 10 úspěšných případů byl jen jeden "romský" => taky mediálně zkreslená osůbka) a tím převrací škatulku, do které ho mainstream v čele s medii tlačí, naruby. Jestli voliči Tomia opustí, poškodí tím jenom sebe, protože jde o jednoho z mála lidí, kteří nemají zapotřebí usilovat o zbohatnutí nebo moc, ale o lidi.
27. 01. 2014 | 07:35

Elena napsal(a):

fenomén konfirmačního zkreslení:
eee tak to je o mne, márne jedna pani tu na blogoch písala že som pipina , jeden pán o mne písal že som trubka, dalšy informoval obecenstvo , že som sposobyla vpád ZSSR v roku 68 do ČSSR, nebud dalšej dobrej dušičky nikto by nevedel že som zodpovedna za všetky nešťastia vo vašej vlasti a tu na tom to portáli.
A prečo je to skreslený fenomén? Lebo medved, lebo som ešte horšie neželi to, čo o mne napisali tunajšie zastupcovia českej elity. Nevahajte ma vyhladať a zlikvidovať.
27. 01. 2014 | 09:50

gabriela napsal(a):

Je to všechno přesně naopak. Nasadit známou advokátku Kláru Samkovou jako jedničku do EP, byl od Tomia Okamury vůbec ten nejlepší tah, který mohl učinit, aby odvrátil všechna špinavá, nízká a lživá napádání své osobnosti, včetně vašeho napadání, pane Matěji, z jakéhosi rasismu, či nedej Bože fašismu!!

Člověk, který si sám na vlastní kůži prožil rasismus, nemůže být rasista už ze samé podstaty věci. Neexistují lepší důkazy, že Tomio Okamura není žádný rasista a už vůbec ne fašista, jsou zde ...

13. komnata Tomia Okamury
*************************
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/

A jen tak mimochodem. Moje soucítící srdce, které už dávno bije na levé straně, bylo tentokrát 100% rozhodnuto volit jedničku ČSSD - vynikajícího a světoznámého sociologa a profesora se silným sociálním cítěním - Jana Kellera.

Tento nízký a pavlačově laděný blog mě ovšem docela solidně rozhoupal, a skutečně si teď už nejsem jistá, jestli opězt nebudu volit Úsvit a hlavně Klárku Samkovou, která do Evropského parlamentu rozhodně patří! ...

Seznamte se prosím, kdo je ve skutečnosti Klára Samková dříve, než začnete házet kamením. A to jak po Tomiovi Okamurovi, tak po Kláře Samkové. Děkuji všem za vnímavou a soucítící pozornost...

Hyde park - Klára Samková
*************************
https://www.youtube.com/watch?v=wxxvc1Ws4JY

Záznam tiskové konference Kláry Samkové ke kauze tzv.
*****************************************************
Mačetového útoku ****************
https://www.youtube.com/watch?v=QQRnWa5NG_s
27. 01. 2014 | 09:59

gabriela napsal(a):

Elena

Elenka, vy nesmíte odejít z blogů. Máte přísný zákaz na něco takového jenom pomyslet! To by bylo podobné, jako by zapadlo sluníčko za obzor, a už se nechtělo nikdy vrátit. Aspoň kvůli mě neodcházejte. Miluji sluníčko ve všech podobách. A vy máte ještě navíc nevšední dar vykouzlit úsměv na tváři za každého počasí. Díky !
27. 01. 2014 | 10:26

gabriela napsal(a):

sorry, opravuji chybky z rychlosti, nedá mi to ...

Neexistují lepší důkazy, že Tomio Okamura není žádný rasista a už vůbec ne fašista. Zde jsou ...
13. komnata Tomia Okamury
*************************
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/
................................................................

Tento nízký a pavlačově laděný blog mě ovšem docela solidně rozhoupal, a skutečně si teď už nejsem jistá, jestli opět nebudu volit Úsvit a hlavně Klárku Samkovou, která do Evropského parlamentu rozhodně patří! ...
................................................................

Elena
Aspoň kvůli mně neodcházejte. Miluji sluníčko ve všech podobách. A vy máte ještě navíc nevšední dar vykouzlit úsměv na tváři za každého počasí. Díky !
27. 01. 2014 | 10:36

Elena napsal(a):

Ahoj Gabriela,

ani ma to nepadne , odchádzať, mam veľké plány ešte je tu toľko prace .-)

Gabi, môžem Vás tak volať? Gabrielka, ja predsa píšem v trnavskom nárečí a u nás i mačky mnaukaju :-)
27. 01. 2014 | 10:48

modrý edvard napsal(a):

autor. Sorry, ale mýlíte se. Okamura se baví veřejným vystupováním a pokud se o něm bude mluvit v souvislosti se Samkovou, proč ne. Taky by mohl sníst psa nebo sjet v sudu Niagarské vodopády. Popularita chvíli stoupá, chvíli klesá, ale pokud se o někom mluví, tak je živej.
27. 01. 2014 | 11:24

belem belem napsal(a):

"... ja predsa píšem v trnavskom nárečí ..."

Já myslel, že je to romsky.
27. 01. 2014 | 11:30

gabriela napsal(a):

Elena

No paráda :-) Moje řeč, tady je to někdy pěkná fuška ;)
Slyším na Gabi. O.K. Tak mi běžně říkají. A co vy Elena, na co slyšíte? Na Elenku, Elenu nebo na Jelenku, Jelenu? Jsem z tohu trochu "jelen". Nevím, jestli se více cítíte jako Slovenka nebo Ukrajinka. A Ukrajinci rozhodně nejsou žádní přizdikakáči, jak se dozvídáme denně ve zprávách. Je docela na co být hrdý ...
27. 01. 2014 | 11:30

gabriela napsal(a):

belem belem

to zní přímo jako jméno potomka ze semena zfetovanéhoého belzebuba. Je z toho cítit smrad přímo pekelný.
27. 01. 2014 | 11:35

politický marketing napsal(a):

"... Popularita chvíli stoupá, chvíli klesá, ..."

Pokud si dobře vzpomínám, tak tyto trendy hodně sledoval pan Paroubek. Škoda, že mu někdo z "mediálních poradců" neporadil, že se nemá upřeně dívat do televizních kamer. Působil pak na diváky příliš agresivně.

Kdy už si konečně politici uvědomí, že všichni ti mediálisté, píáristé, tiskové mluvčí apod. jsou lehkoživky, které jim u veřejnosti spíš škodí, než prospívají? A navíc stojí veliké peníze. Politici mají pracova především sami na sobě. Žádná práce žádných externalistů nemůže nahradit a simulovat osobní nasazení. Imidžmejkry potřebují jedině lidé neschopní.

Okamura je důkazem, že politika se dá dělat i bez peněz. Když je politik dostatečně výrazný a má velké komunikační schopnosti.

Tomio do našich domácností vstoupil nejprve jako tvář a ústa sdružení cestovních kanceláří. Pak jako úspěšný podnikatel v pravidelném pořadu ČT. Dále vydal cca tři vlastenecky laděné knihy. Říkal otevřeně, co si myslí - no, někdy to nebylo nic-moc. Ale co bychom asi slyšeli od jiných méně otevřených výtečníků - o tom jsme získali jasnou představu ve formě: "Ty vole, teď umřel Mandela ..."

Co z toho plyne? Že Okamura je především pracovitější, než jiní politici. Prohlásit ho za populistu je příliš laciné.
27. 01. 2014 | 11:47

sabirala vinograd napsal(a):

gabriela,
Elena miluje Putina a je Moldavanka.
27. 01. 2014 | 11:53

gelem gelem napsal(a):

"... to zní přímo jako jméno potomka ze semena zfetovanéhoého belzebuba ..."

"belem belem" je betlém, rodiště ježíše nazaretského.
27. 01. 2014 | 11:55

Elena napsal(a):

sabirala vinograd:
správne sa píše . sobirala, píšte si ako chcete, mne je to fuk.
Moldavskej národnosti nie som, ani z Moldavska nepochádzam. A keby som bola Moldavanka, alebo Romka, tak by som na svoju národnosť bola patrične hrdá .
Putina nemilujem, nepoznám tohto človeka, nikdy som ho nevidela, nikdy s nim som sa nerozprávala /ak mate na mysli ruského prezidenta/, nedostavala som od KGB rozkazy, s nimi nespolupracujem a si totiž vystačím SAMA, ani žiadneho iného Putina nepoznám.
Gabi, dík, o Ukrajine sa nechcem dnes rozprávať, dosť ma to trápi a situácia je tam veľmi zložita. Gabi, volám sa Elena. Cítim sa ako ukrajinka, ruska, bulharka, židovka, grekyňa, turkyňa, presne ako Kolčak, ten ruský Admirál.
27. 01. 2014 | 12:24

gabriela napsal(a):

gelem gelem

Díky za info. Aha, z belem belem se nám vyklubal potomek a přímý dědic nebe. Tak to soráč ;-)
27. 01. 2014 | 12:27

scallop napsal(a):

stejskal

Tohle je poucna debata. Vy se snazite prezentovat zduvodneni rozsudku (vcetne znaleckeho posudku a dalsich slozitosti) a dostane se Vam jednoduche odpovedi "Na jedné straně konformní hlásná trubka režimu a na druhé balvan, kterému dělá dobře, když občas někomu spadne na nohu".

A je vyrizeno.
27. 01. 2014 | 12:29

Elena napsal(a):

Gabi, samozrejme i ako Slovenka.
Za 25 rokov života na Slovenskú , nemám na svedomí žiadny zlý skutok, pracovala som 10 rokov v sloviške a po tretej materskej 5 rokov v doprave a logistike.

Majte sa pekné Gabrielka.
27. 01. 2014 | 12:46

nejhezčí verze romské hymny napsal(a):

Džélem, džélem,
lungolé dromenčáá,
Máárakhadiléém
čoré Rómenčááá.

Džélem, džélem,
lungole dromenčáá
Máárakhadiléém
čoré Rómenčááá.

Jóóóój, Rómalééé,
Jóóóój, Čávalééé.

Jóóóój, Rómalééé,
Jóóóój, Čávalééé.

Džélem, džélem,
lungoré dromenčááá,
bárbale Rómen
me píndžardééél.

Džélem, džélem,
lungole dromenčááá,
bálbale Róómen
me píndžardééél.

Jóóóój, Rómalééé,
Jóóóój, Čávalééé.

Jóóóój, Rómalééé,
Jóóóój, Čávalééé.

https://www.youtube.com/watch?v=eKIOURDOG3E
27. 01. 2014 | 13:03

Elena napsal(a):

Dnes tu mám spovednicu:
za 25 rokov života na Ukrajine , tiež nemám sa zač trizniť. študovala som a prácova som, 3 roky na katedre inžiniernej geológii a geodezii ako zasobovač katedry a 5 rokov v Oceanologiskom institute ako meteorolog.
27. 01. 2014 | 13:15

Elena napsal(a):

za nektoré veci sa dosť hambim, bo ako decka sme kradli jablka u susedov, ale taku fintu som vam ľudia dobri vymyslela, babička naša na to prišla, velice neskoro.
Babinka na dome mali okno z jednej izby ku susedom otočene a vyhlad na ich sad a jablčka jonatanky tušim, tak som na to prišla ako legalne nelegalne si na jablčkach pochutnať, vyhodila som babiku z okna do zahrady a a potom som si pitala povolenie si ju vyzdvihnuť a samoška na spätočnu cestu plný fartušok jablček sousedských :-)
27. 01. 2014 | 13:31

poznej historii, poznáš část sebe napsal(a):

"... presne ako Kolčak, ten ruský Admirál ..."

Ten Kolčak, co nechal postřílet na pět set ruských "sociálních demokratů", zvaných eseři? Hmmmm, na ruské poměry lidumil.

P.S.: Eseři byli příslušníci tzv. sociálně-revoluční strany (SR-P). Byli zaměřeni protimarxisticky. Jejich ideje byly podobné těm našich prvorepublikových národních socialistů. Eseři tvořili nejváženější část ruské politické emigrace u nás.

http://theses.cz/id/33e11t/99105-258652434.pdf
27. 01. 2014 | 13:36

Elena napsal(a):

poznej historii, poznáš část sebe:

presne ako Kolčak, ten ruský Admirál, ktorý mal ruske, ukrajinske, turecke, židovske, balkanske "korene" myslím tým pôvod.
A už mi daj pokoj, tenčokýdahnoj
27. 01. 2014 | 13:46

výměnou partnerů k velikosti napsal(a):

"... ktorý mal ruske, ukrajinske, turecke, židovske, balkanske "korene" ..."

Že by swingers-párty?
27. 01. 2014 | 13:55

gabriela napsal(a):

Elena

OK, rozumím. Jste kosmopolitka a hlavně lidská bytost s širokým srdcem. K Slovensku mám také srdcový vztah i když jsem se tam nenarodila. Velmi jsem želela rozpadu republiky. Jako by nám rozřízli srdce vejpůl. A hlavně, nikdo se nikoho na nic neptal. Tady měla už fungovat rozvinutá přímá demokracie a referendum, které nebylo. Bohužel. Také proto byl mojí volbou Okamurův Úsvit přímé demokracie. Mějte se báječně.
27. 01. 2014 | 13:56

stejskal napsal(a):

To si člověk zvykne, pane scallope :-) Holt ne s každým se dá diskutovat.

Mimochodem mohu-li doporučit, ten odkaz k "biased" přístupu, který se zde v debatě objevil, je velmi zajímavý Konfirmační zkreslení a vliv zpětné vazby na jeho překonání /Protivínský, 2013/ http://is.muni.cz/th/219595/fss_m/DP_protivinsky.pdf Přelétl jsme to zatím jen zběžně, ale myslím, že to stojí za přečtení.

Hezký den

Libor Stejskal
27. 01. 2014 | 14:03

gabriela napsal(a):

Elenka, ještě to trochu rozvinu, jestli dovolíte. Jste liberální kosmopolitka a hlavně krásná lidská bytost obdařená nesmrtelnou duší, jako každý člověk. V tom spočívá pravá velikost člověka ať už Čecha, Slováka, Ukrajince, Moldavce, Roma, Žida, Rusa, černocha, evropana, asiata, tatara, či kdovíkoho dalšího ještě ...
27. 01. 2014 | 14:22

kinder-küche-kirche napsal(a):

gabriela + Elena
když Vás tak čtu, je mi jasné, proč evropská země s nejdelší demokratickou tradicí, provozující přímou demokracii, tedy Švýcarsko, se zavedením volebního práva pro ženy tak dlouho váhala :)

Ve Schweizu mohou ženy volit své politiky teprve od roku 1971 (na federální úrovni), a v kantonu Appenzell-Innerrhoden se tak stalo až v roce 1990.
27. 01. 2014 | 14:42

Elena napsal(a):

Gabrielka, brzdite holka zlata, s tou chválou, som obyčajný človek z dávu( s tolpy , po ruski) Gabi u nas v rodnom kraje žije prislušnikov výše 200 narodnosti: Ukrajinci, Rusy, Bulhary, Židia, Armenci, Gruzinci, Greci, Česy (česka menšina založila prvý pivovar), Gagauzy,Čečenci,Moldavci,Nemci, Srby....
Gabi, mna už huba boli menovať to všetko naše multikulti :-)
S mamou po telefonu ked hovorim , tak sa naramne bavim, ona v jednom slove použiva všetky jazyky sveta .-) potom jej vôbec nič nerozumjem.
27. 01. 2014 | 14:52

gabriela napsal(a):

Elen

Ne, ne, Elen. Každý člověk je originál. A vy do davu rozhodně nepatříte, to mi nevymluvíte ;-) Pozdravujte vaší zlatou mamičku.
27. 01. 2014 | 15:06

odkuda ty? napsal(a):

"... u nas v rodnom kraje ..."

Jak se ten kraj jmenuje, Elena?

Budžak?
27. 01. 2014 | 15:10

Elena napsal(a):

odkuda ty?

A kľuč od kvartiry, gde deňgi ležat ne chočeš?
27. 01. 2014 | 15:23

slovanské esperanto napsal(a):

Jeléna Iváovna,
že Vy ste vychadíla zámuž i za graníce dĺa děněg?
Vy něhambítěs za svoj besarabskoj puovod.
Tam děvušky óčeń krasívije!
27. 01. 2014 | 15:29

Elena napsal(a):

slovanské esperanto:
presne tak, johane, výdavala som sa na Slovensko kvôli prachom, v jednom pravdu nemáš, o svojom pôvode som tu písala veľa krát, písala som tu aj svoje meno a priezvisko, jeden tunajšy napísal aj moje bydlisko, nie ťažko ma vyhľadať, tak sa nehraj na múdreho.
To bola na teba moja posledná reakcia.
27. 01. 2014 | 15:37

gabriela napsal(a):

kinder-küche-kirche

Ta to já bych naopak odebrala volební právo všem mužům, ti myslí jenom jedním orgánem a mozek to rozhodně není ;-)
Některé vstupy na tomto blogu to přímo dokazují.
27. 01. 2014 | 15:44

po hlavě pohlaví napsal(a):

gabriela,
samozřejmě je to právě naopak. Jsou to Vaše orgány, co nás neustále pronásledují.
27. 01. 2014 | 15:49

gabriela napsal(a):

po hlavě pohlaví

No tak už se konečně vzmuže a popravdě řekněte, že Elena pronásleduje jenom a pouze vaše orgány. O orgánech moc hezky pohovořila právě Klárka Samková na Krausikovi. Pánové, nenechte si ujít ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=UfDzbzd_nAg
27. 01. 2014 | 15:55

zagadačnaja ženština napsal(a):

Nu vot charašo, Natašo.
Tvoj puovod zvostaně galavolomkoj, dlja miňa.
Naspravdy exotičnyj, da?
27. 01. 2014 | 15:57

je nám treba odborníkov napsal(a):

Depak, Gábika!

Klára je spíš na rozvody:
http://neoluxor.cz/popularne-naucna/zbavte-me-toho-pitomce-sundejte-ze-me-tu-mrchu--175452/

Na sex jedině Lauru:
https://www.youtube.com/watch?v=Gk3AFBUd1ng
27. 01. 2014 | 16:06

Elena napsal(a):

Gabrielka,
to bola lichotka, fest, bo kto dnes može mať zaujem o babu po padesatke :-) ?

musim upozornit že furt mam ukrajinske občianstvo a manžel ma vyhodil z domu, byvam v hentom tabore , to iba pre poriadok , aby nekto nebol sklamaný .-)
27. 01. 2014 | 16:08

gabriela napsal(a):

papa všem,

byli jste moc milí, bavte se dál, už mizím do dáli...

PS: k těm rozvodům. Jistý duchovní mistr, kteý dosáhl nejvyššího stavu duchovního probuzení, či osvícení, říkejte si tomu jak chcete, také obhajoval rozvody. Asi věděl "vo co go". To jsou ty dokonalé paradoxy našeho malého pozemského "pinožení" ...

https://www.youtube.com/watch?v=5ocbZhRQS9I&list=PLB1BE7760D12F347A

https://www.youtube.com/watch?v=VR03Ch0MNHA
27. 01. 2014 | 16:19

Zdeněk Brom napsal(a):

scallop:

Chudák editor, nikdo ho nemá rád, nikdo si s ním nechce rád, málokdo mu rozumí.....a někteří ho i kritizují. Nevděk světem vládne. A on se tak snaží a snaží.
27. 01. 2014 | 16:35

gabriela napsal(a):

Zdeněk Brom

jojo, těžký je život editorský. A to prosím byl mezi námi přítomen duch baviče bavičů Honzik Krausiků a ani ten nezabral ;-) A teď už fakt pa ...
27. 01. 2014 | 16:50

Rams napsal(a):

Když slyším jméno Klára Samková, tak mi zatrne. Přijde vám normální vláčet po soudech matku oběti brutálního napadení, protože se "advokátka" cítila dotčena jejími výroky? Spíš mi to připadlo jako nechutná praktika směřující k umlčení oběti.
Tato odporná právnička pak má tu drzost se ucházet o politický mandát. Tpfuj! Úsvit můj hlas nedostane!
27. 01. 2014 | 17:33

válka lejster napsal(a):

"... protože se "advokátka" cítila dotčena jejími výroky ..."

Nejde pouze o osobní prestiž a čest dr. Samkové, ale zároveň o prestiž celé advokátní kanceláře o čtrnácti lidech, kterou vede.

Matka jednoho z poškozených o Samkové řekla:

"Mám pocit, že se to přesouvá úplně jinam. Najednou se v případu objeví advokátka Samková a učí Romy lhát. Mně je jasné, proč to dělá. Chce se na tom zviditelnit a vrátit se do parlamentu."

http://zpravy.idnes.cz/bojim-se-aby-macetovy-utok-nezametli-pod-koberec-rika-starosta-boru-1p5-/domaci.aspx?c=A120305_181815_liberec-zpravy_alh

Dr. Samková reagovala takto:

"Jsem přesvědčená o tom, že každý, kdo veřejně někoho obviní, má povinnost svoje tvrzení prokázat. Pokud svá tvrzení neprokáže, pak se dopouští pomluvy a sám lže. Protože do žádného parlamentu ani kamkoliv jinam nekandiduji a tvrdím, že Romy neučím lhát, podala jsem na paní Irenu Maškovou trestní oznámení."

http://zpravy.idnes.cz/obhajkyne-macetovych-utocniku-samkova-vini-matku-obeti-z-pomluvy-1cu-/domaci.aspx?c=A120316_1749445_liberec-zpravy_jpl

Nejcennějším kapitálem, který advokáti mají, je jejich důvěryhodnost, tedy profesní pověst.
Je to něco, co si neustále budují.

Ztratí-li právní zástupci svou důvěryhodnost, ztratí tím i klientelu.

Je zákonité, že člověk, který se pohybuje v prostředí paragrafů, nehájí svou čest pěstmi, ale lejstrem.

Domnívám se, že dr. Samková předpokládala, že matce poškozeného postih nehrozí, ale že nepovažovala za možné na pomluvu, jež se jí dotkla, nereagovat.

Nakonec to tak i dopadlo:
http://www.macetovyutok.cz/files/docs/usneseni_policie_cr_anonymni_verze.pdf
27. 01. 2014 | 18:27

mia napsal(a):

P.Stejskal - díky za upozornění - to jsem netušila, myslela jsem, že šlo především o to Patrika okrást a když nic u sebe neměl, tak si na něm vybili zlost... tak to beru zpět.
29. 01. 2014 | 22:10

stejskal napsal(a):

Ono to tak možná i bylo, paní mio, ale ty rasistické výkřiky přitom podle všeho též zazněly. Hlavní rozdíl je ale v tom, že podle dostupných informací a výsledků vyšetřování ti dva útočníci nebyli narozdíl od těch ve Vítkově (ani jeden) sympatizanty a organizovanými vyznavači rasových ideologií a svůj útok předem neplánovali. To je z hlediska obětí samozřejmě nedůležité (obě si podle mne odnesly velmi vážné doživotní následky), ale z hlediska společenské nebezpečnosti to právní systém snad v každé civilizované zemi posuzuje rozdílně (jinými slovy: pokud zde vznikne nějaká organizace založená na ideologii romské nadřazenosti, která bude motivovat své členy k útokům na ostatní, bude jejich činy nutné posuzovat úplně stejně, jako ten ve Vítkově. Tedy stejně přísně. A budou dle mého mít i stejnou publicitu).

Bohužel u nás je právní vědomí poněkud nevyvinuté (nemělo, kdy se vyvíjet), naopak o to silněji panuje jakési obsesívní přesvědčení, že Romové (a další menšiny) jsou protežovány na úkor většiny (těmto a různým jiným předsudkům a mýtům se naopak zde velmi daří, navíc řada lidí je přesvědčena, že většina má vždycky pravdu a ostatní je třeba potřít). Z velké části je to fenomém z hlediska psychologie mnohokrát popsaný. Řada lidí (v kterékoliv době a kterékoliv zemi) se cítí neúspěšná (a v daném kontextu není důležité, zda si za to mohou sami či je to vina někoho jiného), a tak si svůj neúspěch projektují do lehce identifikovatelného "nepřítele". Další se pak ve "spravedlivém hněvu" přidávají. Zajímavé na tom je, že vůbec nemusí jít o zlou vůli (těch skutečných rasistů třeba sem píše jen několik). Většinou jde spíše o poněkud zjednodušenou představu o spravedlnosti a jejím prosazování kombinované s nedostakem znalostí věci, o to však silnější potřebou, zaujmout k ní zásadní postoj .

Hezký den. A díky.

Libor Stejskal
30. 01. 2014 | 09:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy