Konec Okamurova Úsvitu, díl II.

24. 01. 2014 | 13:13
Přečteno 8523 krát
Po včerejší střelbě do vlastní hlavy s kandidaturou Kláry Samkové za Úsvit se Okamura pokusil o nemožné. Napsal status, že navštívil ve vězení "Vlastimila Pechance, který byl odsouzen ve zmanipulovaném procesu vedeném Renatou Veseckou za údajnou rasově motivovanou vraždu Roma. (...) Také nové ministryni spravedlnosti předáme stížnost v Pechancův prospěch prostřednictvím advokátky Kláry Samkové, která také pochybuje o regulérnosti Pechancova procesu." Ale jeho bývalé ovečky mu už návrat k rasismu nevěří. Vybírám to nejlepší, dobru chuť:

Pavel Rajchl: Co se Vlasty Pechance týká, tak vám a hlavně jemu držím palce. Jen "paní doktorka Samková" není podle mě dobrá volba vůbec v ničem. Jedná se bezpáteřní veš, která Vám odebere hodně příznivců.
před 3 h · To se mi líbí · 38

-----------------------
Ondra Zlatozub Kristek Tak koho ona vlastně hájí? Zastává se útočníků mačetami a teď najednou druhá strana?
před 3 h · To se mi líbí · 10

---------------------
Kamil Hxyz Tomio nevím jestli Samková je ta pravá co by bránila práva nás bílych v této zemi. zatím vždy byla spojená s kauzami diskriminující většinu proti menšině, proč by to teď mělo být opačně ? Bál bych se toho, aby pan Pechanec nedostal ještě více naloženo.
před 3 h · To se mi líbí · 8

----------------------
Dušan Dexter Uldrych Tomio, diky Samkovy s Vami končím, volil jsem Vás i přes nesouhlas s Bartou, ale tohle je moc uz nevěřím ani v přímou demokracii. Ať se Vám daří
před 2 h · To se mi líbí · 6

-----------------------
Jakub Prchal Pechanec není vrah! Ale zasloužil by si jinou advokátku než tu cikánofilku..
před 3 h · To se mi líbí · 5

---------------------
Venca Jedlička to si děláte prdel??? podporujete samkovou a jdete za pechancem. já být Pechancem a vědět koho podporujete tak Vás pošlu do.... nemůžete myslet vážně.
před 3 h · To se mi líbí · 12

-------------------
Sonja Svatá paní Samková je tak silná rasistka vůči většinové populaci , že sotva by někoho z nich obhájila
před 3 h · To se mi líbí · 5

------------------
Petr Šesták Se Samkovou si zazdil vše pozitivní cos do ted vykonal.....
před 2 h · To se mi líbí · 2

-----------------
Karel Dudek Vážený pane Okamuro. Nevěřím Vám ani slovo. Je naprosto vyloučeno, aby se doktorka Samková jakkoliv angažovala ve prospěch bílého obžalovaného, pokud zavražděným byl Cikán.
před 3 h · To se mi líbí ·

-------------------
Alena Juřicová Teď už to, pane Okamuro nenarovnáte
asi před hodinou · To se mi líbí ·

------------------

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Macek Michal napsal(a):

it must be a joke :)
24. 01. 2014 | 13:17

K.V napsal(a):

Hollan se prostě rozhodl že on pracovat v životě nebude. Jak dlouho se v tomto státě uživí žvaněním o ničem????
.
Okamura na rozdíl od Hollana se uměl vypracovat, má v hlavě dost zkušeností i moudrosti
24. 01. 2014 | 13:18

SuP napsal(a):

K.V. -
A čím se živíte vy?
24. 01. 2014 | 13:25

Pavel napsal(a):

K.V

Nevíte, kdy tu moudrost začne pan Okamura v politickém životě uplatňovat? Zatím jen kňourá a všechny okolo sebe obviňuje, nedokáže uznat vlastní chybu, jeden den něco řekne, druhý den to popře... Dělá ze sebe stále většího klauna.
24. 01. 2014 | 13:31

sasa napsal(a):

Jak rika KS: Hollane, k noze.
Proc si Okamura vybral Samkovou jako jednicku, netusim, ale proc Hollan jede proti prime demokracii zacinam chapat.
24. 01. 2014 | 13:35

SuP napsal(a):

sasa -
Třeba vám časem dojde, že na přímou demokracii tu nemáme dost přímých demokratů. Možná pozdějc, ale kdovíkdy.
24. 01. 2014 | 13:49

Samková o romské otázce napsal(a):

Článek převzatý z Parlamentních listů (prosinec 2012):

"Černá hnusná cikánská duše. Klára Samková účtuje s romskými aktivisty i Nečasem"

Otázka (PL): Nedávno se objevil průzkum, z něho vyplývalo, že 63 procent Čechů nesouhlasí s tvrzením, že Romové u nás čelí diskriminaci. Zajímavé je, že naopak výsledek průzkumu v celé EU ukazoval, že 75% všech obyvatel zemí EU si myslí opak, tedy že Romové diskriminováni jsou. Čím to je?

Samková (KS): Romská otázka není nikdy posuzována objektivně, vždycky emocionálně. Podle toho, na které straně barikády člověk stojí, je Rom buď vrah, gauner a příživník, anebo naopak absolutní hvězda.

Pak existuje třetí meziskupina posuzovatelů. Jsou to Romové tepající do vlastních řad za potlesku majoritní společnosti.
Už jich bylo v posledních dvaceti letech mnoho a všichni dopadli stejně.

Pár let byli majoritou obtleskáváni a potom buď úplně vypadli z romského hnutí i ze zájmu majoritní společnosti, nebo se radikalizovali.

Příkladem může být ing. Karel Holomek, který se po dvaceti letech neúspěšné snahy o dialog s českou vládou vzdal veškerých vládních funkcí a začal artikulovat své názory tak otevřeně, že ještě před deseti lety by ostatní lidi za náznak takových názorů tvrdě kritizoval.

Jenže z historie romského hnutí se nikdo nepoučí.
Vždycky přijde nová generace lidí, kteří mají dojem, že se vládě dá zavděčit. Neříkám, že kritika vůči Romům není na místě, v mnoha směrech ano, ale je také nutno mít pochopení.

Nikdy nemůžete člověka hodnotit ze své vlastní úrovně, ale vždycky z jeho úrovně, jeho mentálního hlediska, životních zkušeností a intelektu. A z jeho reálných možností, jak sám může pohnout svým osudem.

Nikoho nebaví bědovat, mít hlad a chodit si vyprošovat na sociálku nějaké peníze. Každý žije svůj život, jak nejlépe umí, logicky.

Každý jedná podle toho, co se osvědčí. A když se osvědčí chodit ječet na sociálku – kdo by to nedělal? K tomu řvaní si majoritní společnost Romy báječně vycvičila – a teď si stěžuje.

PL: Pak se ale určitě setkáváme s názory, kdy lidé přiznají, že Romové diskriminaci čelí, avšak vzápětí dodají, že si za to mohou sami…

KS: Ano, a často Romům dávají za příklad jiné menšiny, které jsou údajně báječně integrované, například Vietnamci.

V tomto případě kritici Romů pominou účast vietnamské menšiny na kriminálním životě naší země prostřednictvím miliardových celních podvodů a velkopěstíren marihuany. To není integrace, to je ignorantství české právní reality.

Pokud lidé srovnávají Vietnamce a Romy, zapomínají na pár „drobností“.

Když vejdete do vietnamského obchodu, vždycky jsou tam puštěná jejich internetová rádia, televize a mají tam svůj tisk.
My mluvíme o vietnamské menšině, ale nikdo si neuvědomil, že Vietnam má 90 milionů obyvatel a první vietnamské království bylo založeno 300 let před naším letopočtem, tedy 900 let před tím, než Praotec Čech přestal lovit zubry v Podněstří a odtransportoval se pod horu Říp.

Tak co to tady srovnáváme?
Číňané a Vietnamci nám to sice nikdy neřeknou přímo, ale my jsme pro ně barbaři, my jsme pro ně… Cikáni.

PL: Zatímco Romové naproti tomu…

KS: Nikdy samostatný stát neměli, a proto nemají ten neustálý zdroj kulturní a osobnostní integrity.
V tom je ten rozdíl, který samozřejmě nespraví ani žádný teoretický samostatný stát, protože žádný nový Izrael už nevznikne.

Musí se najít jiné vzorce, které problém nedostatečného zázemí Romů eliminují. Toho však nedocílíme tím, že budeme pouze říkat, proč se tedy ostatní minority integrovaly a tato ne.

PL: Vraťme se ještě k té diskriminaci.

KS: Nehodnoťme, jestli někdo čelí nebo nečelí diskriminaci, ale jestli může nebo nemůže rozvíjet svoji vlastní integritu.

Romové nemohou rozvíjet svoji integritu, protože jejich jazyk je potlačovaný, je do dneška v ilegalitě. Jestliže je jazyk potlačen, nemůže člověk přemýšlet a když nemůže přemýšlet, nemůže ani formulovat myšlenky, jít k abstraktnímu myšlení a tak mentálně krní.

To, že řada Romů už romsky neumí, nehraje takřka žádnou roli.
I třetí generace, která romsky neumí, zachovává i v češtině romský syntax a romské vyjadřovací vzorce.

Vzniká tak romský etnolekt češtiny, který nemá s češtinou ani s romštinou mnoho společného. Jde o češtinu podle romské gramatiky. Pro přemýšlení naprosto nepoužitelné.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 13:49

Samková o romské otázce napsal(a):

...

PL: Jak z toho ale ven?

KS: V momentě, kdy Romové se naučí romsky, kdy do těch vzorců, které jsou pořád udržované, nasázíte slovíčka, získají nástroj na skutečné přemýšlení.
A když umíte dobře svůj vlastní jazyk, naučíte se velmi dobře cizí jazyk.

Z tohoto hlediska mají romské děti např. v Anglii obrovskou výhodu a velmi dobře se učí anglicky, protože se neučí třetí jazyk přes druhý jazyk, který nikdy pořádně neuměli, ale učitelé s nimi mluví romsky a informační přenos je pro ně velmi rychlý.

PL: Když jsme domlouvali rozhovor, mluvila jste o nějaké knize, která podle vás svým způsobem náš problém také popisuje. O co šlo?

KS: Velmi mne oslovila kniha s názvem „Břímě bílého muže“ s podtitulem „Proč pomoc Západu třetímu světu selhává“ od Williama Easterlyho.

Ta popisuje problém koloniální a postkoloniální Afriky a je tam několik aspektů, u kterých jsem si uvědomila, že řešení problému romské otázky nejen v České republice, ale vůbec v celé Evropě je v podstatě úplně stejné, jako vztah koloniálních mocností ke koloniím.

Například ve francouzských koloniích kolonizátoři přijali pravidlo, že každý Afričan musí být členem nějakého kmene podobně, jako je Evropan příslušníkem nějakého národa.

Úředníci tvrdili, že každý kmen musí tvořit samostatnou jednotku a musí mít svého náčelníka. Tam už ale žádné kmeny nebyly! Ani žádní náčelníci!

Za této situace koloniální mocnost v podstatě rozdala lidem nové identifikační karty, přiřadila je ke kmenům, jež si v nejhorším případě vymyslela, a uměle jmenovala náčelníky, kteří jim měli vládnout.

To mi strašně připomíná to neustálé volání po nějakých cikánských vajdech. Nikoliv Romové, ale majoritní společnost se neustále dožaduje romského vůdce!

Když umřel takzvaný „olašský král“ v Ostravě, fascinovaná majoritní média přinesla tuto „zprávu“ na první stránky. Na romském informačním serveru Romea to byla jedna drobná zpráva.

PL: Co za těmi snahami stojí?

KS: Když lidi zařadíte, můžete je ovládat. Lidé jako je dnes pan Banga, Horváth a další, kteří jsou uměle dosazováni do vládní komise pro problémy Romů, to jsou ti afričtí uměle dosazovaní náčelníci.

Nejsou tam, protože by je zvolili Romové. Jsou tam, protože si je vybrala majoritní společnost.

To je další z charakteristických rysů kolonialismu: koloniální velmoci nikdy nepřizvali domorodé obyvatelstvo kolonií k participaci na moci. Domorodci byli druhá sorta lidí, kterou je potřeba obhospodařit, ale schopnost a právo vyjadřovat se ke svým vlastním problémům a participovat na moci jim byli upřeny.

Přesně totéž se u nás týká Romů.

Ani oni nijak neparticipují na moci, takže se také nepodílí na zodpovědnosti. Moc a zodpovědnost je zásadně provázaná.

Nemůžete participovat na zodpovědnosti za věc, kterou nemůžete nijak ovlivnit, to je jasné. Když máte mít odpovědnost za to, že dobře uvaříte oběd, musíte mít možnost si k tomu nakoupit ingredience.

Pokud vám ale někdo na stůl flákne shnilé brambory a řekne, udělej z toho kaviár, tak těžko můžete ručit za to, že z toho kaviár bude.

Třetí paralela s koloniálním přístupem je, že nikdo z rozvojových programů aplikovaných v postkoloniální Africe nevyužil lokálních aktivit, které i osvícení místní vůdcové začali provozovat.

Easterly třeba uvádí příběh o univerzitě v Ghaně.

Tu založili místní obyvatelé a úspěšně funguje bez jediného dolaru pomoci od nějakých rozvojových agentur. V tomto směru mne napadá síť středních škol včetně mezinárodní konzervatoře, vlastněná a provozovaná JUDr. Emilem Ščukou.

Prakticky nikdo o ní neví. Což je pravděpodobně dobře, protože na těchto školách získává vzdělání značné množství romských středoškoláků bez toho, aby do toho mohl stát zasahovat – rozuměj bez toho, aby to mohl stát mařit.

Zásadním společným rysem „pomoci“ poskytované zemím třetího světa a Romům je, že forma pomoci není poskytována podle toho, co lidé, kterým je pomoc určena, skutečně potřebují, ale názorem poskytovatelů pomoci.

U Romů se na příklad pořád řeší, že je potřeba něco dělat se školstvím, zda dělat nulté ročníky, jak děti integrovat.
To ale není základní problém.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 13:55

ŠAKAL napsal(a):

Hollan , nechaj se vostříhat a najdou si práci!
24. 01. 2014 | 13:55

Samková o romské otázce napsal(a):

...

Základní problém je práce.

V momentě, kdy Romové budou mít práci, se vyřeší i školství. Navíc jestli něco může změnit situaci kolem romského vzdělávání, tak je to vzdělávání dospělých, protože to dítě nebude nikdy mít takovou mocenskou pozici, aby si v rodině prorazilo cestu ke vzdělání. Vždycky bude determinováno úrovní rodičů.

Na tyto otázky se však Romů nikdy nikdo nezeptal.

Chcete nulté ročníky? Chcete asistenty?
Já se zde odvažuji některé názory prezentovat jako romské, protože s romskou komunitou komunikuji dvacet let a tyto informace sbírám po střípcích, ale je možné, že i já se mýlím a Romové chtějí něco úplně jiného.

Jen ten, kdo svůj problém žije, ví o něm nejvíc. Toto mám velmi dobře odpozorováno i ze své advokátní praxe, kdy i pro sebelepšího advokáta je případ jen jedním z mnoha šanonů, které má ve skříni.

Je to ale klient, kdo má případ prožitý a ví o něm nejvíc. Dobrý advokát svým klientem nikdy nepohrdá, ale dodává mu pouze odborný servis.

Stejným způsobem by se měla majoritní společnost chovat k Romům. Měla by se zbavit svého postoje nadřazenosti a měla by přestat obcházet Romy. Výsledkem by byl konec neefektivnímu využívání peněz, které vidíme dnes.

PL: Tvrdíte, že většina z romských grantů nejspíš skončí v „černých dírách“ různých organizací…

KS: Jestli se k Romům dostane z původních částek tak deset procent, je to moc.

Řešení tak zvaného „romského problému“ bylo zprivatizováno, a to zejména Člověkem v tísni a dalšími organizacemi, které jsou schopné napsat projekt a závěrečnou zprávu.

Výsledky této činnosti?

Za posledních deset let máme asi o sto sociálně vyloučených, rozuměj romských ghett více. Není třeba dělat nové průzkumy, je evidentní, že dosavadní politika nefunguje.

Přesto se „pro-romské“ perpetuum mobile dotuje dále.
Jede se tu v grantech a projektech, které jsou zcela zjevně neúčinné, zjevně situaci zhoršují nebo v nejlepším případě neškodí a nikomu to nevadí.

PL: Nedalo by se vyjít i z toho, že to množství organizací a občanských sdružení jen využívá štědré ruky státu a často existuje jen proto, že se rozdávají dotace?

KS: Ale jaké množství? Která sdružení? Ono jich právě moc není, tedy těch stálých a funkčních. Podle mého názoru jsou tak čtyři.

Třeba sdružení Český západ, IQ Roma servis, Sdružení Romů na Moravě, a Muzeum romské kultury, kterému se podařilo se systémově napojit na státní rozpočet, takže přežilo.

Činnost těch ostatních sdružení se dá nazvat tak, že jsou pouze zaregistrována, ale fakticky podle mě nedělají nic.

PL: Jak by se situace a řešení této otázky dalo pohledem na několik posledních vlád shrnout?

KS: Všechny české vlády se chovají jako bílí sáhibové, kteří nejsou schopni partnerského přístupu.

Ty Romy, kteří by jim partnery mohli být, systematicky likvidují. Dočasně podpoří pouze své nohsledy.

Vlády ve svém paternalistickém nefunkčním přístupu neakceptují základní věc, totiž, že Romové jsou národ bez vlastního území, ale národ se vším ostatním, co k tomu patří.

PL: Mluví se o tom, že vláda tu svoji „romskou“ agenturu zruší.

KS: Všimněme si nejdříve, že Agentura již ze svého statusu nespolupracuje s Romy, ale jejich partnery jsou MĚSTA A OBCE.

Tedy jeden bílý sáhib pomáhá druhému bílému sáhibovi, jak se vypořádat s obtížným černým hmyzem, který do svého osudu nemá co mluvit.

Vůbec se nedivím, jestli chce Nečasova vláda zavřít celé oddělení Agentury pro sociální začleňování, nebo zlikvidovat oddělení vládní zmocněnkyně pro lidská práva paní Šimůnkové, protože činnost obou složek je zcela neefektivní, ba, je škodlivá.

Jiná věc je, zda tyto orgány vůbec nějaké výsledky někdy přinést mohly. Jsem přesvědčená, že nikoliv.

Podle mě byla Šimůnková do své funkce vybrána právě proto, že vláda věděla, že ona s ní nepůjde do konfliktu.

Jestliže je dneska její odbor zásadním způsobem ohrožen na existenci, tak sklízí pouze plody své vlastní práce. Okouší, jaké to je být v bezmocné pozici Romů.
Jsem škodolibá, ale velmi jí to přeji.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 14:02

curs napsal(a):

Pohřbívání Úsvitu je předčasné, neboť problémem není ani tak Úsvit, nýbrž existence početné skupiny radikálních voličů a radikálních postojů u velké většiny všech voličů. V případě zániku Úsvitu se vynoří jiná strana podobného ražení. Ostatně takzvané slušné politické strany mnohdy jednají stejně radikálně a destruktivně jako Okamura ve svých horších chvílích. Lidovec Čunek postavil na štvaní celou svou neslavnou kariéru, Drábek řádil tak, že ho musela zastavit policie, ministr Koníček z SPOZ na rozloučenou vymyslel plán rozkulačení lidí z ubytoven. O lokální úrovni ani nemluvě, tam se vyznamenávají jedinci ze všech politických stran.
24. 01. 2014 | 14:03

Samková o romské otázce napsal(a):

...

PL: Mluvila jste o univerzitě v Ghaně, která vznikla a funguje bez nějakých peněz zvenku, nemyslíte, že by to mohlo fungovat i tady v souvislosti s Romy? Měla by vláda dávat peníze jinam a víc vydávání peněz kontrolovat, anebo je nedávat vůbec?

KS: Peněz je na „řešení romské otázky“ vynakládané neuvěřitelné množství. Naprosto neúčelně a neefektivně, bez jakékoliv jednotící myšlenky.

Je nemožné chtít spravit všechno najednou.
Všechny velké projekty jsou odsouzeny k nezdaru už jen pro svoji neuchopitelnost, což mimo jiné velmi dobře demonstruje projekt Evropské unie a Světové banky dohromady, takzvané Desetiletí romské inkluze.

Ke zlepšení situace Romů v Evropě nedošlo. Zato jsou Romové vyháněni z Francie a v Čechách dochází ke grandióznímu vzrůstu počtu ghett i ostatních protiromských jevů.

Velké projekty nikdy nemohou uspět, protože u nich neuhlídáte zpětnou vazbu.

Tedy nikoliv velké projekty, ale musí existovat velká jednotící idea. Ta ale neexistuje a granty a projekty jsou rozmělněny mezi řadou ministerstev, které velmi často trpí stejnými nešvary jako všechny ostatní velké instituce, nakládající s cizími penězi.

Jako příklad nefunkčnosti dnešního systému „řešení“ je mediálně sledovaný případ vystěhování Romů z polorozpadlého domu v Ústí nad Labem – Předlicích.

Zde organizace Člověk v tísni pracuje minimálně deset let, možná patnáct.

Výsledkem je, že předlické ghetto se dostalo do stavu takové ruiny, že je vystěhováváno. To je výsledek patnácti let práce? Co tam dělali? Pomáhali Romům vyplňovat formuláře na podporu v nezaměstnanosti? Kde je pozitivní efekt, kde je systémová změna? Není žádná. Nikde.

Protože systémovou pomoc ve spolupráci s Romy nikdo nechce, ani Agentura, ani sekce vlády pro lidská práva, ani Člověk v tísni.

Ti všichni by totiž přišli romskou emancipací o živobytí.

Přitom je zřejmé, že je možné dosáhnout zásadního úspěchu! Ovšem zcela jinak, než jak to dělá vláda a jí koupený Člověk v tísni.

Podívejte se třeba na projekty RPG v Ostravě, za kterými stojí „odporný kapitalista“ Bakala… Samozřejmě se v Ostravě, Orlové a v dalších místech z Romů nestali zastánci dvanáctihodinových šichtovek, ale domy vlastněné RPG, ve kterých Romové žijí, jsou vlastními silami nájemníků opravené – od majitelů dostávají pouze materiál a organizační pomoc.

Romští nájemníci si domy oplocují, hlídají si je, vybudovaná hřiště nejsou devastována a začínají se tam objevovat záhonky květin i zeleniny, které nejsou přes noc zplundrované.

Komunita se tam úspěšně rozvíjí, ovšem nikde se o tom nepíše.

Je přece ideologicky neúnosné, aby uhlobaron Bakala měl v sociální práci lepší výsledky než Člověk v tísni!

Ale on je objektivně má!
V několika lokalitách, řádově se jedná o stovky až tisíce lidí.

PL: Takže „romská otázka“ je jen další byznys s granty, jak je to vidět i v jiných oblastech?

KS: Samozřejmě: nejde o to dosáhnout výsledků, jde o to utratit grant a napsat závěrečnou zprávu, která „projde“.

Rozdávání státních grantů je chaotická, ideově nejednotná záležitost. Nikdo nekontroluje skutečnou efektivitu vynaložených peněz, nemají žádnou zpětnou vazbu.

PL: A máme na to vůbec řešení? Lze to zvrátit? Abychom si za deset, dvacet let neřekli, že se nic nezměnilo či se to dokonce nezhoršilo…

KS: Je to reálné a to za stejné nebo menší peníze, které se na řešení romského problému vynakládají nyní, ale chce to jednu systémovou změnu.

Romský problém mohou vyřešit pouze Romové.

V součinnosti s vládními a státními strukturami, ale poměr aktivit i zodpovědnosti musí být obrácený. Pokud nebude systém postaven na Romech, na jejich participaci, jejich zodpovědnosti a na jejich osobní snaze, tak není možné ničeho dosáhnout.

Pokud systém bude i nadále stavěn na takzvaných odbornících, kteří budou plánovat, nelze dosáhnout ničeho.

Pokud budou partnery vlády a vládního konceptu obce, nelze opět ničeho dosáhnout, protože obce mají k romské komunitě prakticky stejně daleko jako vláda.

To znamená vzdát se syndromu bílého sáhiba, který všechno ví a všechno umí.

Nedovedu si ale představit, že by tu někdo byl schopen takto změněného přístupu, kdy by musel přiznat, že on sám je Romům partnerem. Proto nám nezbývá nic jiného než se připravit na to, že za deset let budeme mluvit o tom samém.

Fascinuje mne, jak jsme schopni pomáhat dětem v Africe a vymyslet pro ně opravdu funkční programy, ale nejsme schopni funkčně řešit problémy s romskými ghetty.

Pokračování ...
24. 01. 2014 | 14:07

Samková o romské otázce napsal(a):

...

PL: Existují nějaké podobné příklady ze zahraničí?

KS: Jistě, je tu obrovský příklad Kanady, která ušla dlouhou a obdobnou cestu s Inuity, tedy s eskymáckými národy.

V dobrém úmyslu kanadská vláda v šedesátých letech postřílela všem obyvatelům dalekého severu tažné psy, což je paralela s romskými koňmi, uměle Eskymáky usadila, odebrala jejich děti do internátních škol s tím, že je převychová a přeučí. Eskymácké jazyky nepodporovala nebo je přímo zakazovala.

Výsledkem „dobrých úmyslů“ kanadské vlády byla stoprocentní inuitská nezaměstnanost, devadesátiprocentní kriminalita, promiskuita, drogy, úplná devastace inuitských národů alkoholem až na úroveň ztráty zájmu o vlastní osobní život.

Tady se s Romy v menší podobě dělo a děje totéž.

Kanada svůj přístup významně přehodnotila a nyní jde cestou posilování identity eskymáckých národů, což přináší výsledky.

Tato zkušenost však u nás nikoho nezajímá.

Opravdu si všechny ty chyby musíme sami znovu odžít? Internátní školy nepomohou, dětské domovy nepomohou, protože Romům, stejně jako se to stalo Eskymákům, vezmeme jejich duši a právo na jejich identitu.

Identitu podle názoru mnohých třeba černou, hnusnou, cikánskou, dementní, nekompatibilní s majoritní společností, ale jejich.

Dosavadní snahy všech českých vlád ale byly zcela opačné: Nejlepší by asi bylo, kdyby se cikáni vyprali do bíla po duši a po těle a rozplynuli se.

Jenže to nejde, protože těm lidem bychom tím vzali duši, jejich já a právo být takoví, jací se narodili.

Už od dob Junga víme, že lidem se jejich duše brát nesmí.
Oběť takové snahy, byť činěné „pro její dobro“, může skončit se závažnými psychickými poruchami. Což ostatně je mezi Romy velmi dobře pozorovatelný jev.

Jestliže se dnes pan Nečas rozhodl, že zruší odbor paní Šimůnkové, pak nezbývá než mu tleskat.

Konečně konec s pokrytectvím!
Konečně bude zřejmé, že tato vláda skutečně nemá zájem ani o lidská práva obecně, tím méně o nějaké černé cikány – ať chcípnou u cesty a bílou chudinu (momentálně nazývanou vládnoucími jednotlivci „lůzou“) mohou vzít s sebou.

Žádám jen, aby pan Nečas pokračoval dále: ať zruší Agenturu pro sociální začleňování, ať zruší všechna oddělení na všech ministerstvech zabývající se Romy a zejména ať zruší všechny pedagogické ústavy, které tak zvaně „řeší“, a to již od roku 2007, kdy Českou republiku potrestal Evropský soud pro lidská práva, diskriminaci Romů ve školství.

Zatím realizované „řešení“ spočívá v přejmenování zvláštních škol na školy speciální. Všechno tohle je nutné rozehnat.

Chápu, že nám o několik procent vzroste nezaměstnanost, když se na „romské otázce“ již nebude možno přiživovat, ovšem můžeme to brát pozitivně, jako průzkum bývalých úředníků terénem všednodenní praxe.

Za odstupné ze svých úřadů si mohou od Romů zajistit doučování, jak správně řvát, aby si vydupali slušnější sociální dávky…

PL: Závěr této úvahy by měl být konstruktivní. Jestliže je všechno špatně, co udělat, aby bylo dobře?

KS: Zeptejte se Romů…

Já osobně bych začala romskou samosprávou. Romským televizním vysíláním, pokud možno denně, aby bylo možno si věci v romské komunitě veřejně vyříkat. Využitím tradiční romské struktury, která přetrvává.

Nikoliv romské děti, ale staré romské ženy jsou klíčem k úspěchu, protože ty vládnou rodinami.

Pokud bych však měla navrhnout to úplně první opatření: jsem ochotna z vlastních prostředků zakoupit panu premiérovi čistící tyčinky do uší, případně jej doprovodit na kliniku ORL, aby svou evidentní hluchotu mohl začít léčit.

Hojím se totiž nadějí, že jeho naprostá nedoslýchavost ve věci lidských práv a Romů je původu pouze fyziologického.

Pokud ne, pak je léčba velmi prostá: vyjděte, pane premiére, z brány Strakovy akademie a pokračujte stále dál… jen ne prosím tak dlouho, abyste se vrátil kruhem. To by totiž nemuseli přežít nejen Romové, ale i další podstatnější a početnější skupiny obyvatel.

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Cerna-hnusna-cikanska-duse-Klara-Samkova-uctuje-s-romskymi-aktivisty-i-Necasem-256401
24. 01. 2014 | 14:12

krajan napsal(a):

Já jaksi nechápu (asi mám dlouhé vedení) význam těchto dvou blogů:
Je to propagace sociálních sítí, zaplnění blogařova prostoru vatou za každou cenu, pokus o ovlivňování mínění lidu prostého, či co?
Podotýkám, že Tomio je mi poněkud myšlenkově vzdálen.
24. 01. 2014 | 14:12

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Hollan
Pokud nenastane konec Okamury - omluvíte se ?

Takové výsek yz diskuzí, pane Hollane - nevypovádají o ničem větším, snad jen jen o Vás vypovídají dost.
lektorátu je snadné udělat téměř z každého elektorátu každé strany.

Úroveň Blesku.
24. 01. 2014 | 14:30

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

re : Takový " profil" elektorátu je snadné...

Nicméně oka podivných a veskrze smutných individuí takováto sdělení potěšit mohou, cítí totiž že ve své malosti a podlosti nalézají spousty soudruhů i mezi některými podporovateli Okamury. To posiluje jejich zvrácené a malé dušičky.
24. 01. 2014 | 14:33

sasa napsal(a):

Mily SuPe nejste trochu zpupny clovek? Ze si dovolite hodnotit, kdo je a kdo neni primy demokrat. Pritom je prave ta prava chvile pro zavedeni prime demokracie. Nikdo nas zvnejsku neohrozuje, ekonomika vice mene slape, takze je pravy cas se tu primou demokracii doucit. Az to tady bude, jak na Ukrajine, tak bude pozde. Prima demokracie nauci lidi zodpovednosti. Budou si za ten bordel moci sami. na nikoho jineho to nebudou moci svest.
24. 01. 2014 | 14:59

Tom napsal(a):

Okamura je geniální komik, tomu se říká vrstvení příběhu!

Je to joke s pointou pátého levelu:
- Okamura a jeho nahnědlí poddaní
- Okamura, ČR a europarlament
- Samková, poněkud hysterická právní zástupkyně T.O.
- vpoura poddaných (respektive průjem)
- bleskové pokání Okamury návštěvou hrobu neznámého skinheda (možná přijde i Samková)

Okamurův vtip je geniální v tom, že má potenciál gradovat ještě i nadále, rozpad "hnutí" je jedním z dalších vyvrcholení :-)))
24. 01. 2014 | 15:20

mravní velikost intelektuálova napsal(a):

"... Já jaksi nechápu (asi mám dlouhé vedení) význam těchto dvou blogů ..."

Pan Hollan pochopil, že není sám schopen napsat nic nového a podnětného, a tak aspoň inicializoval diskusi.

Třeba takový pan Pehe ještě k této sebereflexi nedospěl, a neustále blábolí o věcech, které nedokáže dobře uchopit.
Zřejmě díky svému politologickému postižení.

Pan Hollan je prostě mravně vejš, než pan Pehe.
24. 01. 2014 | 15:26

Yossarian napsal(a):

SuP: naprostá pravda, v této společnosti jsme se k demokracii (té pravé, nikoli té politické) ještě nedopracovali. Že by se k přímému výkonu moci dostala ona spodina, autorem tak zručně vykopírovaná a vyextrahovaná, z toho mě doslova jímá hrůza.

Bohužel Samková má do značné míry pravdu, ale také neřeší fakt, že zde dnes chybí jakékoli mantinely a zároveň se všem neměří stejným metrem. To je, mimochodem, další důvod proč tu máme takové problémy s cikány a zdroj napětí ve společnosti, které oživuje latentní rasismus.

mravní velikost intelektuálova: důležité je exkrement správně uchopit, když jím ohazujete jiné - hrozí totiž jeho zlom a ohození sebe sama, jak jste ráčil sám na sobě předvésti. ;-)
24. 01. 2014 | 15:50

xerox napsal(a):

hollane ... ty budeš dobrej komik ... :-)
vždycky se rád zasměju názorům přátelům odcházejících modro-fialových pořádků ... dle kňučení to vypadá že tomio dělá dobrou věc ... :-)

,, Okamura šel do vězení za skinheadem Pechancem odsouzeným za rasovou vraždu ,,
http://goo.gl/AQxDR3
24. 01. 2014 | 16:10

marxík napsal(a):

Okamura svým neústupným prosazováním obecného referenda vlastně říká, že lid obecný je moudřejší než jeho pravidelně vygenerovaný zástupce.
Je zřejmé, že SuP si to nemyslí a patří do pětiny obyvatel, kteří našim poslancům důvěřují.
Každý jsme nějaký, SuPovi nikdo jeho názor nebere, ale pokud se nacházíme v bájné demokracii, měl by rozhodovat většinový názor, pětinový SuPe.
24. 01. 2014 | 16:16

Midori napsal(a):

Nemyslím si, že by to byl konec Okamurova Úsvitu, pane Hollane.
Uvidíme.
24. 01. 2014 | 16:22

kdysi Okamurovec napsal(a):

marxíku,
99% Okamurovych pratel na jeho facebooku si preje aby zrusil jmenovani Samkove jako kandidatky do Evropskych voleb. Myslis si ze Tomio zareaguje na prani jeho priznivcu ? Neodpovida a maze prispevky. Ja mu uz neverim!
PS. Navsteva nacka v base me pripada dost zoufala snaha vyresit dilema se Samkovou. Zda se ze mu to jeho pratele vcetne me nezerou. Mel radsi oznamit ze Samkova se vzdava kandidatury ze zdravotnich ci rodinnych duvodu. Tomio to proste po.sral a ted se zesmesnuje jeste vice.
24. 01. 2014 | 16:55

buldatra napsal(a):

Sice nevím, proč se tomu tak říká, nicméně u nás na vesnici se tomu říká prasečí radost. Tedy ta, prvním i druhým dílem článečku ventilovaná radost pana autora.
Něco, jako když někdo na hrobě protivníkově zapěje kuplet.

Celkem by mě zajímalo, co autora potěšilo nejvíc.
Jde přece o to sdílení, že.
Kdo chce něco sdílet, musí nejdříve vědět, co se ke sdílení nabízí.

Potěšila ho a radost mu způsobila snad jeho vlastní prognóza blízkého konce hnutí Úsvit, jelikož ono nešťastné hnutí vidí již na samém okraji propasti, do které už už zahučí a ve které definitivně zmizí? Na věky věkův?

Nebo má onu výše zmíněnou ošípanou radost proto, že se nehodný Okamura dopustil něčeho echt nepřístojného, něčeho, co ho nadobro smete do politického propadliště a on, podoben bájným lidovcům bude v bahně na dně propadliště se plácati a setrvávat tam bude až do svého definitivního konce? Nebo alespoň tak dlouho, dokud nezjistí, že je přerozen v něco lepšího, v něco takřka top Schwarzenbergovsko - Kalouskoidního 009, čili v ideál politika dle gusta pana autora?

Anebo nadšení a euforii čerpá autor z představy, že ona nemilá přímá demokracie, se vším, co to obnáší, se konečně nadobro vytratí ze zorného úhlu zájmu massdělovadel a tím i nečesané nemyté veřejnosti a přestane pana autora xrát, znepokojovat a strašit a budit ze spaní?
24. 01. 2014 | 17:04

Brig. Gen. Dreedle napsal(a):

Yossarian,
You are grounded for stupidity.
24. 01. 2014 | 17:07

kdysi Okamurovec napsal(a):

buldatro,
prima demokracie podle Okamury je podivna. Ignoruje a maze prispevky jeho pratel na Facebooku. To same dela jeho predseda klubu Usvitu Radim Fiala (drive ODS) ktery se Okamuru snazi obhajovat. Takhle si Tomio predstavuje primou demokracii? Fuj !
24. 01. 2014 | 17:15

vico napsal(a):

Okamůra právě na svém FB profilu zažívá obecné referendum :-) přesně ve stylu "hlas lidu - hlas boží " Jak tak čtu kdysi Okamurovce, Okamůra moc velkou radost z obecného referenda nemá a "maže příspěvky" :-)

O zahnědlosti Okamůrovců není už žádných pochyb. Zahnědlí nejsou nějakou marginální skupinou Okamůrovců, ale jejím tvrdým jádrem. Proto ta promtní návštěva věznice v Pardubicích k usmíření svých do včerejška oddaných vlajkonošů. Pro okrajovou skupinku fejsbůkových pomatenců by tak okázalé gesto nečinil.

Již nikoliv Veselá Samková se snaží jak může a chystá se ve stylu Okamůry blamovat u těch "svých" na druhé straně barikády. S dryáčnictvím jí vlastním se zapojí do kampaně za znovuotevření procesu "nespravedlivě" odsouzeného "rasistického vraha" Pechance. Motivaci jejího počínání by vydedukoval i natvrdlý Watson.

Tahle dvojice šašků nás teď bude bavit.

Možná to s Úsvitem dopadne dobře, ale já bych řekl, že Úsvit čeká to, od čeho nás chtěl dostat pryč - Západ.
24. 01. 2014 | 17:29

reporter napsal(a):

poslanec ČSSD Richard Dolejš napsal,
„Jen bych podotkl, že se zřejmě stává tradicí hnutí Úsvit nominovat za lídry současné či bývalé významné členy stran minulé pravicové vládní koalice. Naposledy v parlamentních volbách to byli např. představitelé VV pánové Bárta a Kádner, tedy lidé z bezpečnostní agentury ABL. Pan Kádner je díky Úsvitu poslancem a dokonce předsedou sněmovního výboru pro obranu. Uvidíme, zda jeho pozice nebude pro stát bezpečnostním rizikem. V tomto ohledu považuji personální politiku populistického politika pana Okamury za problematickou a neprůhlednou. Opírá se spíše o bývalé pravicové a rozporuplné politiky. Posoudit to však musí voliči,“
24. 01. 2014 | 17:30

Pepa Řepa napsal(a):

buldatro
nadkolego...fuj! To je telepatie.
:-)
Totéž mě-ve stejný čas napadlo -na prvním dílku tohoto roztomilého trotlíka.
ˇO běda hříchu!

Tři čuníci jdou pěkně za sebou ....a vesele si zpívají. Autor je vede.

Má z té radostio krnění. Vesele tleská pacičkama a vůbec mu nedochází, že když nebude Okamúra bude jiná múra pokud ho někdo volil tak se voliči nevypaří, přelezou, příčina asi bude jinde, ono se nám to jaksi neintegruje, jen se to nesmí říkat.

Chce těm, kteří krnění (zřejmě mozku) nemají vydloubat očička, usekat pacičky, aby nemohli volit, udělat dirku do hlavičky jako Mc Murphymu Velká sestra?
24. 01. 2014 | 17:33

Okamůra na vizitě napsal(a):

Když už je pan Okamura na vizitaci českých věznic,
možná by měl navštívit i tzv. heparinového vraha.

Ten byl také odsouzen, aniž by byla brána do úvahy spoluúčast ostatních zdravotníků - nevšímavostí, alibismem, "kulturou oddělení". A rozhodování soudu bylo též ovlivněno mediálním tlakem. To v dnešní době není možné jednoduše odfiltrovat.
24. 01. 2014 | 18:00

blue jay napsal(a):

Lol Pepa Řepa.
do you know this one?
"Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak."
PS. Some Things Money Can't Buy

For everything else there’s MasterCard or ... piTomio.
24. 01. 2014 | 18:01

brambora napsal(a):

Vypadá to na to, že Pepa Řepa volil Úsvit. A i zbytek VV.
24. 01. 2014 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

Jasně bramboro
zvonku to tak vyzerá
:-¨)
Čím víc budete pozitivně diskriminovat, zvýhodňovat jedny na úkor druhých, čím více jim budete sypat z kapes jiných, tím větší nelibost způsobíte, čím více budete potlačovat názory těch druhých,čím více bude kocábovitých aktivistů tím více těm druhým pšenka pokvete.

Eto Vaše dělo, řekl by Leonid.
Chcete je zbavil volebního práva, že nevolili trotlíky?

To je jediný přínos dvacetiletého "integrování".A že se tam těch integrátorů vystřídalo.
A proč je kolem toho takový humbuk?
Inu proto, že je šance na střídání integrátora všecjh integrátorů, bude nová vláda, tlačenice u krmelce, každý se chlubí, že integrzúje nejlépe.
24. 01. 2014 | 18:25

soumrak nad vesnicí na kopci napsal(a):

Pane Hollane,
nad příštím titulkem se více zamyslete.

Nebylo by lepší napsat: "Soumrak Okamurova Úsvitu"???

Že Vy nejste ten básník, Matěji?

"... Holan si velmi dobře uvědomuje paradoxní ráz lidské existence, klesá stále a stále do hlubin jejích tajemství, s nesmírným zaujetím a s niterným patosem se je snaží v každé své básni zachytit. Některé z nich jsou opravdu dokonalým dílem umění i reflexe, např. Úsvit: ...

Protihrou v proudu nahém,
milenci, chcete vlást.
Tísněna dvojím blahem
rychle proplyne slast.
Jak jinak, touhu plně,
snoubí se třpyt a van,
aby, vzdavše se vlně,
přemohly oceán. "

http://www.gasbag.wz.cz/tema/rocnik4/cislo19/19-06.htm
24. 01. 2014 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

S těmi integrátory je to jako s prodavači mastiček, po kterých dorostou vlasy.
Zaručeně!!!
Můžete s nimi dláždit Staromák.
Už jste viděl integrátora, který by byl hnán k odpovědnosti, že je palice holá, nebo Vám-v nejlepším případě-ukáže dva vzorové vlasy?

No nekupte to!
Bierhanzlova či Hollanova mast, na lysinu past!

Ale zase se trotlík zaradoval, člověk má bližnímu udělat radost, Okamůru nedotlačí synek na Narayamu, udělal aspoň jeden dobrý skutek. Pobavil špeditéra Hollana.
24. 01. 2014 | 18:39

každý na své ze svého napsal(a):

"... Už jste viděl integrátora, který by byl hnán k odpovědnosti, že je palice holá ..."

Ono se to netýká jen integrátorů, ale všech co vykazují "bohulibou činnost", aby něco inkasovali od státu, a přitom pomáhají jedině sami sobě.

U církví se to rozumí samo sebou. Těm stačí, že jsou církví, a tak nemusí ani nic vykazovat.

Politické strany jsou také placeny státem - čím více a déle mu škodí, tím lépe jsou placeny.

Atd., atd.
24. 01. 2014 | 18:52

desider napsal(a):

Nevim proc se modri a oranzovi bolsevici se.ou do Tomia
mate svoji bandu a maslo na palici tak si hledte sveho
Tomio na hrad
24. 01. 2014 | 18:52

Pepa Řepa napsal(a):

a pak je tady pár dealerů Bierhanzlovy mastičky, ale já nesmím jmenovat.
Už jste viděl nějakého dealera, který Vám propdává placebo, aby kápnul božskou?

Za svůj život jsem zažil jen jednoho.
V zelenině vedle Bílé Labutě za bolševika. Tam se nepohodl soudruh zelinář s prodavačem a ten začal paničkám vykládat: milostivá, přece byste ty jabka nekoupila, dyť je to shnilý....
Za chvíli šel.....
To vědí dealeři moc dobře, proto chválí. Pár jich dokonce věří, že vlasy dorostou.
svatá prostato!
24. 01. 2014 | 18:54

mik napsal(a):

Usvit je od pocatku extremisticke seskupeni ktere jen vyuziva ceskeho fanatickeho vlastenectvi nechapu jaci volici mohli toto seskupeni volit v jejich programu je vystoupeni z EU a to tim rika vsechno... Pan Okamura je podnikatel v cestovnim ruchu a to dle meho velice prumerny podnikatel ktery neumel ukocirovat ani dve asociace v cestovnim ruchu ktere se navzajem neuznavaji a hazeji si klacky pod nohy navic povinne cestovni pojisteni cestovek je paskvil jako Drapkuv socialni system v prve rade porad nema klient zaruku toho ze kdyz cestovka zkrachuje tak ze on se pak dostane z dovolene v terminu a ze mu budou poskytnute sluzby ktere zaplatil cestovky povinne pojisteni obesly zalozenim agentur a agentura se s toho vyzuje a pojistovny zase penize toci a nakonec pak sice zajisti treba letadlo co klienty prepravi ale fungovat by to melo tak ze klient si zajisti okamzity presun sam nebo dostane okamzite urcitou financni hotovost k dispozici a pak to nasledne bude dokladat ne ze bude nekde trcet na letisti nebo sedet na ulici pred hotelem namitka ze kdyz ma nekdo dostatek penez na dovolenou musi mit prostredky i pro neocekavane situace je irelevantni ,, ano pokud si ujmu zpusobi sam ale ne kdyz mu ji zpusobi nekdo kdo jiz vi ze krachne .. Okamurovym pristupem jen stoupne nevrazivost a rasova nesnasenlivost o to vic lidi jako treba Janacova Cunek a dalsi kteri otevrene propaguji rasovou nesnasenlivost nemaji ve vrcholove politice co delat stejne jako extremisticke strany a extremisticke strany nemusi jen byt tim rasismem ale treba prehnanym narodnostnim fanatismem fanatisme vlastnenectvi ktere republice skodi a ne ji pomaha jinak ovsem jak vidim ten vykvet kandidatu vsech stran tak neni divu ze lidi nemaji o volby zajem leda tak vsechny hlasovaci listky hodit do kose ,,vzdyt jde vetsinou o lidi co na ceske politicke scene selhali a Evropa je trafika za odmenu... korunu tomu vsemu davala i nominace Klause ,,,na tento post,,, CR umi delat v EU jen ostudu...
24. 01. 2014 | 19:20

Úsvit do Europarlamentu napsal(a):

"... v jejich programu je vystoupeni z EU a to tim rika vsechno ..."

Kde jste to sebral?
Okamura o Úsvitu prohlašoval, že jsou eurorealisté.

V jejich programu pak o EU stojí:

"...
10. Nechceme být provincií EU
Budeme požadovat referendum o každém předání státní suverenity na orgány EU. Chceme Evropu jako volný trh zboží, služeb a práce. Nechceme Evropu nesystémových dotací, dávek a úředníků. Chceme přísné podmínky imigrační politiky České republiky. Nechceme zde nepřizpůsobivé imigranty nebo příchod náboženských fanatiků. Naším cílem je sebevědomý a silný český stát."

http://www.hnutiusvit.cz/program-hnuti/
24. 01. 2014 | 19:30

vico napsal(a):

Někteří tu naznačují, že /však víte ,kteří, no TI/se rozhodli naši velkou politickou naději Okamůru znemožnit a zašlapat do země.

Však už se zvedla pověstná mexická vlna.

Mexická vlna se zvedla, ale na fandovském FB Tomio Okamůry.

Pokud za to mohou TI, tak jsou opravdu všemocní. Dokonce více, než si myslí Maximus.
Nějak se jim podařilo přimět Okamůru, že dal do čela kandidátky pro volby do EP JUDr. Kláru Samkovou, která před lety byla poslankyní ve FS za Romskou iniciativu.

Dále se jim podařilo přimět JUDr. Samkovou - aktivistku za práva Romů/nic proti tomu nemám/, aby nabídku Kchárlovci uštknutého Okamůry přijala.

Dále se jim podařilo přimět bruntálské tvrdé jádro hololebců, aby vytvořili mexickou vlnu, o které škodolibě referuje Hollan.

Kchárlovci uštknutý Okamůra demonstrativně navštívil recidivistu Pechance a JUDr. Samková pobíhající po popravčím pódiu /pane popravčí, ještě aspoň dvě minutky/ slíbila, že poskytne Pechancovi své právní služby.

Možná jsem blbý nebo navedený, ale jediné mediální vlny tu dělá Okamůra, Samková a tvrdé jádro Okamůrovců.
24. 01. 2014 | 19:44

Vlad Naiva napsal(a):

Kalouskova hlásná trouba Hollan už podruhé tady usilovně kopíruje texty placených provokatérů na facebooku. Hollan je trouba, když píše: "Ale jeho bývalé ovečky mu už návrat k rasismu nevěří." Přiznává mimoděk, proč byl opět po 2 měsících i jeho zapojili do marketingové akce, tentokrát zase proti Tomio Okamurovi:
Tomio Okamura nikdy nebyl rasista (ono totiž nálepkovat Moravana se čtvrtinovým genetickým podílem Japonce jako xenofoba, to musí být cílová skupina vskutku stupidní).

Úsvit přímé demokracie evidentně vyrazil lhářům a prodejným hlasatelům údajné 'pravdyalásky' další hůl z ruky: Je Okamura rasista, když s ním spolupracuje advokátka známá ještě z dřívější doby jako členka Romské občanské iniciativy?

Radim Fiala popsal zmatek v řadách nastiutrhačů vcelku trefně v článečku 'Milá Kláro, vítejte mezi xenofobní populisty':
Je to pořádný šok! Za "xenofobní populisty", jak nálepkují media naše hnutí, je jedničkou do eurovoleb JUDr. Klára Samková. Co s tím? Zřejmě z polovičních fašistů budeme přes noc zastánci cikánů a obhájci kriminality a příživnictví.
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Mila-Klaro-vitejte-mezi-xenofobni-populisty-301165

vico:
Ty tak nenávidíš T.Okamuru, že musíš jako pětiletý fracek komolit jeho jméno? Chudáčku.
24. 01. 2014 | 19:49

To jsou řeči napsal(a):

SuP napsal(a):

Třeba vám časem dojde, že na přímou demokracii tu nemáme dost přímých demokratů. Možná pozdějc, ale kdovíkdy.
---------------------------------------------------------------

Jen si nefanděte, vás demokratů nepřímých anebo přímých nedemokratů je malá menšina. Asi z toho profitujete.
24. 01. 2014 | 21:51

Jak to skutečně bylo s Pechancem? napsal(a):

Já tomu Tomiovu kroku, angažováním Samkové a návštěvě Pechnance v base, rozumím takto:

Hololebí kluci, zamyslete se nad tím, zda jsou Vaše předsudky vůči skupinám obyvatel, jež nesnášíte, skutečně oprávěné. Zda vás náhodou nevnímají jiní lidé rovněž předsudečně - jako tupohlavé násilníky, a přitom mnozí z vás by kuřeti a květince neublížili. Jako třeba Pechanec.

Do toho Roma se prostě ten nůž nějak zabod.
To je jediná jistota.

Rozhodně je poněkud podivné, že se tomu případu na svých stránkách věnuje úhlavní nepřítel všech fašounů - a sice anachisté z hnutí Antifa!

Jak známo - anarchisté jsou svobodomilovní, a s oblibou tedy kritizují silové složky státu. Jsou tedy schopni si udržet ve sporu stát - Pechanec určitý střízlivý odstup - už proto, že sami bývají terčem policejního vyšetřování pro "extrémismus".

Tedy citujmež. Článek se jmenuje "Svitavské moritáty a legendy".

Jeho autor, Jakub Polák, mj. píše:

"... Pechanec se sice účastnil útoku na Otu Absolona, vrahem však s největší pravděpodobností není.

Selhání policie a justice, strach obětí a svědků, lhostejnost či přímo sympatie vůči útočníkům, vytvořily situaci, kdy pravdu nahrazují nejrůznější legendy.

Vlastimil Pechanec je podle jedněch nejzběsilejší násilník a postrach všech místních Romů, podle druhých rytířský obránce bílé rasy. Ranou nožem zabil Otu Absolona, podle jedněch bezúhonného občana, podle druhých nebezpečného kriminálníka.

Policie odvedla údajně skvělou práci, když vraha okamžitě dopadla a usvědčila, justice ho tvrdě, leč spravedlivě odsoudila a svitavští Romové si prý oddechli, protože nebezpečí pominulo.

Nic z toho není pravda.

Pechanec, ač se na incidentu podílel, není skutečný vrah. Není to ani zběsilý násilník. Je to nešťastník, který se zoufale snaží vykompenzovat svůj původ z rozvrácené rodiny z nejnižších vrstev a někam se zařadit, a je proto snadno zneužitelný.

Absolon a jeho rodina nebyli nikdy žádní světci a vedle hlavní příčiny incidentu („černí“ si dovolili vstoupit do podniku pro „bílé“) mohly tu figurovat i další motivy.

Policie od začátku vyšetřování manipulovala a kryla skutečného vraha a další spolupachatele. Státní zastupitelství podpořilo tuto zmanipulovanou verzi a soud navzdory jasným důkazům, že vše bylo jinak, vynesl nespravedlivý rozsudek.

Skuteční vrazi jsou dál na svobodě a Romové si nejenže neoddechli, ale naopak mají o další důvody navíc bát se a nevěřit většinové společnosti. Přitom si za to ale do značné míry mohou sami, protože podlehli nátlaku a spokojili se s náhradním obětním beránkem

Navenek jsou ale všichni spokojeni – rasisté mají svého mučedníka, policie a justice se pyšní údajným úspěchem, veřejnost má pocit, že stát se konečně rozhoupal a začal nekompromisně stíhat diskriminační násilí, profesionální obhájci lidských práv mají další případ, na který mohou čerpat zahraniční granty.

Když říkám všichni, nepočítám do toho samotné Romy – ale ti se už tradičně ve většinové bílé společnosti jako samostatný svéprávný subjekt nepočítají.

Pokud se o nich uvažuje, tak obvykle jako o objektu více či méně dobře míněné manipulace (pokud ne rovnou jako o škodné, kterou by bylo nejlépe odstranit).

Každá z výše uvedených skupin dává přednost své verzi.
Pravda, která, jak už to bývá, není tak schematicky černobílá, zajímá málokoho.

Máme radši báje a legendy, které lépe vyhovují našemu apriornímu vidění světa, než složitá a nejednoznačná realita.

Přitom tento případ umožňuje vrhnout světlo na pochybné praktiky v postupech policie, státních zastupitelství a soudů, zbavit se falešných iluzí o fungování spravedlnosti, jež jinak přetrvávají i u těch, kdož jsou jinak vůči fungování establishmentu kritičtí.

Kauza má mimo jiné i jeden aktuálně politický rozměr – názorně demonstruje, jaké osobní kvality a způsoby rozhodování sehrály zřejmě rozhodující úlohu při jmenování Renaty Vesecké nejvyšší státní zástupkyní a odvolání její předchůdkyně Marie Benešové, která se odmítala podrobit politickým tlakům a jejím nahrazení někým povolnějším."

Zdroj:
http://www.antifa.cz/content/svitavske-moritaty-legendy
24. 01. 2014 | 21:52

Divobyj napsal(a):

Hollane,
Je mi líto,ale nemohu zde otevřeně vyslovit názor na vás a vám podobné.
Mazal totiž stále bdí a z diskuse pod vaším výplodem,nespustí oči.
Má je neustále vykulené,ani nemrká.Blízcí mu je musí vlhčit fixírkou.
24. 01. 2014 | 21:57

Roma Absolona zabil synáček prominenta napsal(a):

Z výše citovaného článku zmocněnce příbuzných oběti, Jakuba Poláka:

"...
Co se skutečně ve Svitavách stalo a co orgány činné v trestním řízení ignorovaly - od místní policie přes vyšetřovatele krajské kriminálky, krajskou stání zástupkyni (tehdy jí byla Renáta Vesecká, pozdější nejvyšší státní zástupkyně), Krajský soud v Hradci Králové, až po Vrchní soud v Praze.

1) Ten večer byly na místě, v restauraci Dělnický dům, nejméně další 3 členové tehdy aktivní neonacistické skupiny Skinheads Svitavy (s oblibou používající iniciály SS), k níž Pechanec patřil. V době útoku na Otu Absolona se všichni nacházeli v bezprostřední blízkosti napadeného.

2) Podle rekonstrukce určující polohu jednotlivých přítomných, nezúčastněného očitého svědka a znaleckého posudku z oboru soudního lékařství, nemohl Pechanec onu smrtelnou ránu nožem zasadit.

3) Znalec původně nebyl vyšetřovateli seznámen s výsledky rekonstrukce (vzájemnou polohou Pechance a Absolona). Stalo se tak až na mou žádost při hlavním líčení u soudu. Předseda senátu musel jednání přerušit, aby se znalec mohl s rekonstrukcí seznámit. Když znalec vyloučil Pechance jako vraha, soud nařídil přibrání dalších znalců a zpracování nového posudku. Ten posléze konstatoval to samé.

4) Naopak v pozici, kdy mohli Absolona bodnout do boku a to v podstatě nepozorovaně byli tři další členové SS. Pozornost totiž upoutával čelní útok Pechance, který napadl Absolona pěstmi a ten zdvihl ruce, aby se kryl.

5) V té době byla věc šetřena jako více méně banální hospodská bitka – Absolon zůstal při vědomí, ještě vyběhl ven, při vědomí byl ještě v nemocnici, operace proběhla úspěšně, pacient ale druhý den zemřel. Velitelem zasahující výjezdovky byl příbuzný jednoho z přítomných členů SS.

6) Po příjezdu policie několik svědků označilo za pachatele Roberta Homoláče, vůdčí postavu SS. Když po smrti Absolona převzal vyšetřování kraj, podle protokolů svědci jaksi znejistěli. R. H. pochází z prominentní rodiny, jeho teta byla soudkyní Krajského soudu v Hradci Králové.

7) R. H. se vyznačuje od dětství nezvladatelnou agresivitou, když jako nezletilý způsobil smrt své babičky, byl na čas umístěn do diagnostického ústavu. I ten večer napadal ostatní hosty restaurace, pokoušel se jim zapalovat oděv a byl personálem krátce před příchodem skupiny Romů vyvede ven.

8) R: H. po vykázání z restaurace se zdržoval poblíž vchodu a zde rasistickými urážkami napadl přicházející skupinu Romů. Po té co byl jimi rezolutně odbyt, vběhl dovnitř restaurace. Jak ukázal další vývoj událostí, pro pomoc.

9) Pechanec zde byl se svou dívkou. Po několika trestech a delším pobytu ve vězení už do určité míry zklidněný, zůstával jako nezaměstnaný absolvent zvláštní školy, pocházející z rozvrácené sociálně slabé rodiny, stále závislý na R. H. Aby ten den vůbec mohl jít do restaurace, musel ho R: H. založit 200 Kč.

10) Vyšetřování se vůbec nezabývalo počínám přítomných členů SS, naopak spis obsahuje uměle vyfabrikované důkazy, které nejdříve měly svést stopu na fiktivního neznámého skinheada, později pak na Pechance. Svědci podezřele mění v průběhu vyšetřování své výpovědi – zejména romští jsou vystavení evidentnímu nátlaku

Zdroj:
http://www.antifa.cz/content/svitavske-moritaty-legendy
24. 01. 2014 | 22:03

Samková o případu Pechanec napsal(a):

Z on-line dr. Samkové na webu "dnes.cz":

DOTAZ: Já tomu nerozumím, vy obhajujete romské útočníky, zatímco šéf vaší strany jde za rasistickým vrahem. jak si můžete rozumět?

Samková:
1) romské útočníky zásahem státního zastupitelství a soudu nezastupuji.
2) podstatou mojí minulé obhajoby byl požadavek spravedlivého procesu - nic víc, nic míň. Na ten má právo každý - i útočník.
3) Strana? - aha - HNUTÍ Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.
4) Pan Vlastimil Pechanec rozhodně není člověk podle mého gusta.

Avšak již když jsem před více než deseti lety probírala jeho případ s mým kamarádem, nyní již bohužel zemřelým anarchistou Jakubem Polákem, dospěli jsme k závěru, že je zde mimořádná pravděpodobnost, že Pechanec vraždu, za kterou byl odsouzen, nespáchal.

Především jde o spravedlnost - mně i panu Okamurovi. A to dokonce i pro lidi, kteří nám osobně nejsou sympatičtí.

5) Ohledně pana Pechance jsem já sama dávala návrh na podání návrhu na přezkoumání jeho případu. Proto chápu, že za panem Pechancem chtěl pan Okamura jít - i když já sama jsem se na rozhodování o této schůzce naprosto nepodílela.

Více zde:
http://www.denik.cz/online-rozhovor/samkova-online-usvit-parlament.html
24. 01. 2014 | 22:43

tajemný pan H napsal(a):

stejskale,
baví tě to me furt mazat?
25. 01. 2014 | 00:11

+++ napsal(a):

Pane Hollane, Samková jak Samková, ale zdá se, že vy se Úsvit pokoušíte ufejsbůkovat. Já si ale myslím, že jste zvolil chybnou taktiku. Vy byste totiž měl Okamuru tak dlouho pozitivně diskriminovat, až by lidem lezl krkem.
25. 01. 2014 | 02:36

oh napsal(a):

Hollane, jen pro vaši informaci: existují i lidé, kteří nepíší a nesledují statusy na Facebooku. Dokonce, podle neověřených pověstí, se prý vyskytují i jednici, kteří na "fejsbůku" ani nemají založený účet a o této e-vymoženosti se vyjadřují způsobem, který je na tomto webu cenzurován.
Nechcete už s kopírováním ptákovin z ksichtoknihy táhnout do... někam pryč?
25. 01. 2014 | 03:37

vasja napsal(a):

Roma Absolona zabil synáček prominenta napsal(a):

9) Pechanec zde byl se svou dívkou. Po několika trestech a delším pobytu ve vězení už do určité míry zklidněný, zůstával jako nezaměstnaný absolvent zvláštní školy, pocházející z rozvrácené sociálně slabé rodiny, stále závislý na R. H. Aby ten den vůbec mohl jít do restaurace, musel ho R: H. založit 200 Kč.
-------------------
Jak v americkym filmu, kde místo syna prominenta de sedět chudej a trochu dementní čermoch.
A taky je sranda, že "nezaměstnaný absolvent zvláštní školy, pocházející z rozvrácené sociálně slabé rodiny", je označován pisálkama za pravičáka, ještě extremně pravicovějšího, než Kalousek s Nečasem dohromady :-))
25. 01. 2014 | 06:00

Pepa Řepa napsal(a):

A sakra....to je nám mexická vlna!
Do rybníčku o rozměru 1x1 m spadla za úsvitu žabička Klára a udělalo to žbluńk.
:-)
Zmatený Rákosníček-smí se to?- běžel za jakýmsi plekancem. Polák ze záhrobí s Chalupovou to jistí:-)
Kolosální!!!

Kdyby nebylo trotlíků, kteří vyzobou z jejich chatu pár myslitelů-s podobnými kousky by se tady dalo tapetovat týden- tak by tuto kolosální vlnu zaznamenali jen Fendrych s Lipoldem.
Já ti řeknu Boženko, nahnědlí protoxenoarcifašisti ovládají všechna media.
ČT, Radiožurnál, aktuálně, všude samý billboard, písně o barelu nedobrot,i do Respektu nám čerchmanti zalezli.....spas se každá lickoprávní duše, vylezte na Petřín, obří mexická vlna je tady.

A když je jeden z rozvrácených poměrů, zasluhuje tři asáky, finanční injekce integrátorů zato u jiného je to důkaz, co je to za šmejda.
Říká se tomu-milá Boženko- "Affirmative Action" aneb pozitivní diskriminace.
Když šrouby přitáhneme a budeme jednoho afirmovat ještě víc, rasismus určitě vymizí.
Buďme politicky korektně akční. V pětiletce páté, kdy už bude všude mír, afirmátor bude pionýr, tak se dílo zadaří.
Bože požehnej affirmátoři!
25. 01. 2014 | 06:58

Pepa Řepa napsal(a):

A něco by se mělo dělat se skupováním medii.

Pomalu a nenápadně skupuje jedny noviny po druhých, jeden server po druhém nenápadná Bandaska z DSSSS. Aby nám tupcům mohl vymývat hlavičky svou neoprototamtotentosediosminovoupolofašistickou ideologii.
25. 01. 2014 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

A duch Jakuba Poláka sdělil v noci paní Chalupové,královně milostí VH, že pánové Bakala, Babiš či Soukup nebo Křetínský-o Karlíkovi nemluvě-jsou jen nastrčenými bílými hřebci magnáta v pozadí.

Bandasky z Dělnických strojíren.
:-)
Save Our Soles
/.../---/.../
25. 01. 2014 | 07:22

Pepa Řepa napsal(a):

+++
/.../---/.../
:-)!!!!
tak, tak, ale vykládejte vrubounům jak mají létat
marná snaha, nikdy nezvednou hlavu k oblakům, musí válet kuličku a ještě je musíte chválit, jak kulička pěkně voní
25. 01. 2014 | 07:30

Čochtan napsal(a):

Klára Samková zde (v diskuzi na svém blogu) před několika lety napsala, že Vlastimil Pechanec je nevinný, že se ale nedá nic dělat, protože "všechny opravné prostředky byly vyčerpány", tedy z čistě formálních důvodů.
25. 01. 2014 | 08:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

V nejmenovaném městečku založili Cikáni občanské sdružení Romanikersku. Za uspořené peníze vykoupili od města podmáčený úhor, oplotili jej a rozparcelovali, drenážemi svedli povrchovou vodu do malebného potůčku, navozili kompost, který získali zužitkováním kuchyňského odpadu, zasadili ovocné stromy a keře, mezi záhony jahod a zeleniny vydláždili cestičky a vystavěli zahradní chatky, kde při kávě odpočívali po tvrdé práci.
Jaké bylo jejich rozčarování, když jednoho dne zjistili, že už mají sklizeno, prostříhaný plot (ne živý, pletivo), vypáčené dveře u chatek a dokonce i vybíleno.
Přivolaní policisté jen pokrčili rameny s povzdechem o nevychovaných potomcích jakýchsi gádžů.
Místní rasisté pak rozšiřovali poplašnou zprávu, že to bylo naopak, ale spořádaní občané jim neuvěřili a uspořádali sbírku na odolnější ploty obehnanými ostnatým drátem a strážními věžemi v rozích. Pomáhal jsem s noční ostrahou, vypouštěl psy bojových plemen a doplňoval zásobníky automatických zbraní.
Pak jsem se celý zpocený probudil a zařekl se, že už nebudu chodit na blogy s cikánskou tematikou.
Snad mi to předsevzetí vydrží do příští sklizně.
25. 01. 2014 | 08:20

spravedlnost neexistuje, je jen právo napsal(a):

"... že Vlastimil Pechanec je nevinný, že se ale nedá nic dělat, ..."

Čochtan,
buď jste obdařen sloní pamětí, nebo raději nehledáte přesnou citaci, protože by se Vám nehodila.

Ale dejme tomu, že jde o přesnou citaci ...
Pak si vzpomeňte na jistého Kájínka, a možná Vám svitne!

Když se politicko-policejně-justiční mafie rozhodne u nás někoho zlikvidovat, tak ho zlikviduje.

A když se náhodou najde žalobce Ištván a spol., bude za pomoci poslušných novinářů uštván.

Možná je to u nás v některých směrech horší, než na Ukrajině. Nedávno tam byl široce medializovaný případ, kdy dva policajti znásilnili a málem zabili jednu dívku. Navíc chtěli svůj skutek hodit na jakéhosi taxikáře. Jenže oběť ten útok kupodivu přežila, navíc byla neobyčejně statečná, a tak se o tomto skutku dozvěděli obyvatelé okrsku, který ti policajti měli na starosti.

Ti se pak vydali ty policajty lynčovat a totálně jim zdemolovali policejní služebnu. Na příkaz ukrajinského policejního prezidenta nebyli ti rozhořčení sousedé oné znásilněné dívky, jenž vzali spravedlnost do svých rukou, ani obžalováni:

https://www.youtube.com/watch?v=OLAOd3DGv3g

Jak by to dopadlo u nás? Policajti by asi byli od policie vyhozeni. Ale že by lidé byli pohnuti spravedlivým hněvem natolik, že by sami riskovali své stíhání za to, že chtěli potrestat strůjce policejní brutality? Nejspíš by si řekli, že si to ta dívka vymyslela. Potože u nás nefunguje lidská pospolitost - nefungujeme jako komunita. A spoléháme se na úřady.

Ukrajinci se musí spolehnout sami na sebe, protože jsou u nich státní struktury nefunkční. U nás nemáme tu jistotu, protože místy přece jen něco klape.

Jiný bohatý Ukrajinec - vrah je zatím bez trestu, protože má všude "dobré známé: https://www.youtube.com/watch?v=Mr3J-9PiHdQ

Proč podobný diskusní pořad, jako je "Govorit Ukrajina" není i u nás? Nejsou lidi? Nejsou kauzy?

Proč se Samková v osvobození Pechance angažuje až nyní? Možná je teď větší naděje, že má proti mafii nepotistů šanci uspět.
25. 01. 2014 | 09:33

minatomirai napsal(a):

A taky je sranda, že "nezaměstnaný absolvent zvláštní školy, pocházející z rozvrácené sociálně slabé rodiny", je označován pisálkama za pravičáka, ještě extremně pravicovějšího, než Kalousek s Nečasem dohromady :-))
--------------------------------------------------------------------------
Podle kanadské studie je tomu tak, čím blbější, tím větší pravičák. Všechny militantní skupiny např. v USA mají ve svých řadách členy, jejich IQ je na hranici životaschopnosti. Stačí číst jejich prohlášení a občasné projevy.
Rasismus tam samozřejmě patří, ohánět se národem a jeho hodnotami je hlavním argumentech těchto duševních kachektiků.

Líbí se mi Pepa Řepa, kterému se po úporném kvokání a potokům kohoutích slz dostalo připuštění zpět, aby opět rozvinul svoji kohoutí standartu a psal kraviny. Pokud ne affirmative action, tak co, Pepo? Místo kaskády verbálních pitomostí nastiňte řešení. Společnost dosáhla jisté inteligence a uvědomuje si, že je v jejím zájmu postarat se o nezvýhodněné jejich zvýhodněním. I na úkor svojí většiny, která to měla doposud merry a dandy (pro vás pár anglických výrazů, které jak se zdá vám dělají zvláštní potěšení). Vydělali na tom Američané, vydělali na tom i jiní. Zvýhodňování menšin etnických, rasových, náboženských, ekonomicky slabších, fyzicky postižených a samozřejmě i žen je cílem všech vyspělých společností. Vy na tom svým kvokáním nic nezměníte, je však možné, že přijdete s nějakým nápadem. Zatím jste nenavrhl jedinou rozumnou věc a kvokat dovede každý.

Paní Samková se zdá být velice rozumná ženská, autor jásá předčasně podle mne.
25. 01. 2014 | 09:55

Čochtan napsal(a):

vico napsal(a):
"".. Možná jsem blbý nebo navedený,..."
-----------------------------------------------------------
Nejspíš oboje.
25. 01. 2014 | 09:57

Čochtan napsal(a):

minatomirai
levičáctví je druh demence.
25. 01. 2014 | 10:00

minatomirai napsal(a):

čochtan, prý jsi tak vyžraný, že za tebe musí i dýchat. Co to říká o tvé disciplíně a uvažování obecně? Že obé je nefunkční. Ty slogany si tedy nechej, až ti půjde průvod nácků pod okny, na mně s tím nechoď.
25. 01. 2014 | 10:18

Pepa Řepa napsal(a):

Minatomirai
no o to žádná, šariátníku.
Vydělala na tom možná ta část společnosti, která se tím živí a pak ti, kteří inkasují do kapsy. Možná i lidé jako Vy-neúnavně propagující evropský šariát.
Nepochybuji, že Vám ta cesta vyhovuje.

Nikdo jiný,nevydělá- AA pouze zvedá protireakci a v ostatních, kteří neinkasují, či kteří se tím neživí se čím dál tím víc zvedá pocit nevole.Není divu.Každá akce vzbudí reakci, což je dokonale vidět tady.
Čím větší počet afirmátorů, tím bouřlivější reakce.

Klidně affirmujte, ale za své, jako součást charity.Nebo v rámci své komunity.

A budete muset přidat ve vymývání mozků, abyste někoho přesvědčil, že na PC a AA vydělává ten, kterého odrbete na daních a výsledek je -zas dvacet let-nulový.
V podstatě jenom sdělujete, že když se nebude dost sypat,bude hůř, vejlupek Vás podřeže.
Tedy jakési výpalné.
25. 01. 2014 | 10:24

špatná zkušenost s afirmativní akcí napsal(a):

Kanaďane,
označit paní Samkovou za rozumnou ženskou by bylo možné, kdybyste nám představil svou definici rozumnosti.

V našich končinách se totiž rozumnost zaměňuje s utilitářstvím. S podlézavostí, asertivitou, s držením hub a kroků, se statusem quo.

Takto rozumná paní Samková není.
Paní Samková je osoba žíznící po spravedlnosti, po vědění - ale také po uznání. Jasně - každý, kdo chce zanechat v dějinách výraznou brázdu občas něco zvoře. A o to víc mu to nepřející a insuficientní okolí dává sežrat.

Paní Samková je především výrazná osobnost.
A jako taková bývá výrazně nepochopena. A já takové rád.
Asi proto, že jim rozumím :)

K Vaší afirmativní akci ...
Paní Samková je proti tomuto zvýhodňování.
Proč? Protože této problematice hluboce rozumí.

Když se zadíváte do naší moderní historie, něco jako afirmativní akce tu proběhlo v letech padesátých.
Vysoce odborné posty byly obsazovány dle stranického klíče, nikoli dle získané kvalifikace.

Např. odsouzená justiční vražedkyně Brožová-Polednová, povoláním herečka, byla produktem tzv. Právnické školy pracujících - a s tímto ročním rychlokurzem šla na okresní a generální pokuraturu.

Právník a emigrant Ota Ulč popisoval, jak byly tyto právní rychlokvašky oproti lidem s úplným právnickým vzděláním zakomplexované, a tím i nebezpečné. Jak kolegům, tak obžalovaným.

Kanaďane,
u nás bylo otroctví zrušeno už v raném středověku a kolonie jsme neměli, takže nemáme svědomí natolik černé, abychom posty obsazovali dle rasového klíče, když jsme ten stranický, chvála Přírodo, ztratili.
25. 01. 2014 | 10:40

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

to už je ten šaueriát, vyšší level.
25. 01. 2014 | 10:42

Pepa Řepa napsal(a):

Svým způsobem chápu Váš přístup.
Čím více se bude zvýhodńovat jeden oproti druhému, blonďák proti brunetovi, tím větší bude radikalizace jiných a tím dříve dojde k "revolučnímu kvasu" bude také větší šance na šariát, který společnost vyvede k zářným zítřkům.

Tady s Vámi musím souhlasit.
25. 01. 2014 | 10:45

vasja napsal(a):

minatomirai napsal(a):
Podle kanadské studie je tomu tak, čím blbější, tím větší pravičák...
--------------------------------
No to je logický. Proto je Ostravsko baštou pravice, voe. :-))
25. 01. 2014 | 10:46

slovy šariátníka Uljanova: napsal(a):

"... tím větší bude radikalizace jiných a tím dříve dojde k "revolučnímu kvasu" ..."

Jóóó, to říkal už soudruh Ljénin za hladomoru v carském Rusku: hladovějící nechte hladovět - čím hůř bude, tím dříve masy dospějí k revolučnímu vzedmutí.
25. 01. 2014 | 10:51

Pepa Řepa napsal(a):

ld
Třeba je to jako se sosíkem jako přechodové fázi ke komunismu.
Možná je šaueriát přechodovou fází k nejvyšší metě svobodného lidstva.....šariátu.

Zvláště když v Čechách nehrozí egyptský scénář, těch pár tanků do ulic nevyjede.
Pozoruhodné je, že poprvé egyptští "askari", proti kterým tak protestovali kamarádi pana Shanaáh na Tahríru dali poprvé do Ústavy neslýchanou drzost....rovnost muže a ženy.Zdali sáhnou i k dědickým podílům či rovnosti při svědčení nebo rozvodech není ovšem jasné.Řekl bych, že zůstane u deklarace.
Třeba ví Klára víc.

S tím by měli bradatí šarátníci z Ikhwánu něco dělat, položit pár náloží, jeden a půl tisíce let zaběhlou šariu -záruku klidu ve společnosti-nám nikdo rozvracet nebude.

Že nezačnou s pozitivní affirmací Koptů nebo Berberů před Araby, dyž je to přímo mana z nebes?
25. 01. 2014 | 11:01

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

mohlo být hůř, kdyby senátorskej Štětina navrhl místní Silvuš na ombudsmanku. To by Stejskal mohl sandály ucourat, jak by ji tady vnucoval blog. Takhle se nelísá ani zelený mb, a to je taky lubrikantoidní mezuín.
25. 01. 2014 | 11:25

Libertad napsal(a):

Dovoluji si napsat několik poznámek:
1) nepochybuji o tom, že člověk -v naší radoby demokratické a spravedlivé zemi- může být odsouzen za něco co neudělal. Bohužel, většinou se nejedná o omyl, ale o komplot/spiknutí/dohodu, jak se moderně říká, orgánu činných v trestním řízení.
2) do vazby -pro jakoukoliv vymyšlenou záležitost- se může dostat kdokoliv, čím více majetkově chudší, tím větší má člověk pravděpodobnost, že se tak stane.
3) Skutečnost, že člověk vazebně stíhaný nemá ze zákona (tedy automaticky) nárok na přiměřené odškodnění, byl-li osvobozen, je důkazem chápání spravedlnosti v Č.R.

S pozdravem

Sidonio Libertad
25. 01. 2014 | 11:35

oranžáda kulturní napsal(a):

bohužel, pan Okamura je velké zklamání, i když měl zpočátku mé sympatie (nevolil jsem ho však), očekával jsem od něha a jehostrany podporu podnikání a podnikatelů, boj s byrokraty a byrokracií (což je vlastně totéž), boj s europitomostí......, a on zabředl do takovýchto pitomostí, přímé demokracie (naprosto neuskutečnitelné v tomto státě) a sázkou na Samkovou si naprosto podřízl větev, je vidět, že není v obraze a nemá zpětné vazby od voličů...
Je to jeho konec...
25. 01. 2014 | 12:22

referendum o příčetnosti příznivců napsal(a):

"... a on zabředl do takovýchto pitomostí, přímé demokracie ..."

Nezabředl. Důkazem je, že si zvolil Samkovou.
Kdyby dal na své tupohlavé příznivce, to by to tu vypadalo!
25. 01. 2014 | 12:46

evix napsal(a):

vasja napsal(a):
minatomirai napsal(a):
Podle kanadské studie je tomu tak, čím blbější, tím větší pravičák...
--------------------------------
No to je logický. Proto je Ostravsko baštou pravice, voe. :-))
-----------------------------------
Snad Praha, voe :-)) Si vzpomínáte, že volili zase Kalouse se Schwarcenbergem. Po tom co předvedli ve vládě s Nečasem :-D
Kláře fandím, je třeba v EU ukázat, že máme i jiné lidi než Davida Černého a jeho Entropu.....
25. 01. 2014 | 13:04

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Vy mne vzdycky rozesmejete. Kdyz Buldatra napsala neco o praseci radosti Hollana z dilemat okamourku, Vy okamzie prispechate s praseci radosti z toho, ze se nekdo posmiva Hollanovi. Vase belestnost je roztomila :-))

Ocenuji i vase schopnosti planetarniho filozofa, najit souvislost mezi Hollanovymi posmesky a AA (pripdne AAA a AAAA) kazdy neumi. Jeste pridejte souvislot s globalnim oteplovanim, erupcemi na slunci a vymiranim vrabcu v Cimelicich a potenci senatora Kureby - clovek Vaseho kalibru to urcite zvladne !
25. 01. 2014 | 13:20

babočka napsal(a):

Třeba se v České republice dočkáme, že náckové budou mít šikmookého velitele, který jednou svrhne zahraničního ministra finncí České republiky.
25. 01. 2014 | 14:43

má být aktivistkou za nákup brokovnic napsal(a):

mlži,
globální oteplování zde reprezentujete jen vy a možná rakouský lifestylový exhibicionista Brüno.

Co se případu Plekance týče, vybavuji si, že to nikdo nechtěl vyšetřovat ani soudit, protože se tenkrát ještě policajtům a soudcům hnusil politický nátlak.
Stačilo jim žrát, mlaskat nemuseli.

V hlavě mi utkvělo, že se cikán-rom s židovským jménem rozhodl jít koupat do řeky (která má v těch místech hloubku 25cm) a byl při tom povzbuzován našrot ožralými vylepanci.
Jelikož byl tak zfetovaný, že neudržel rovnováhu, ani nedokázal zvednout hlavu nebo vylézt z vody, příslušník tuplované menšiny se utopil.
Plekancovi se kladlo za vinu, že se místo povykování nevrhl Absolonovi na pomoc a neutopil se, v důsledku svého stavu a nízké inteligence také.
Možná si to ale pletu taky s jiným případem cikána-roma s židovským jménem.

V zemích, kde se dbá na pořádek přijeli by na místo zaměstnanci šerifovy kanceláře vybavení riot guns (nejspíš dvanáctkami Mossberg nebo Remington, určenými k řešení různých pussy riots a obdobných nepřístojností), kteří by po zvolání "toto shromáždění je nezákonné" situaci pojednali tak, aby soudy neměly už kým se zabývat.
Proto si tam lidé šerify, státní zástupce a jiné nástroje státního násilí volí.

Mendikantští advokáti a podstrčení Polákové by si s eventuální žalobou na unlawful killing tak leda sbalili mošničku a táhli zas pronásledovat sanitky.
Jak jsme nedávno viděli u videa asi šesti stopadesátikilových policajtů, kteří rozšlapali na kaši nějakého psychouše, který jen nevydržel dvě hodiny v podporu ležmo za rukama.

U nás se oprávněná střelba policie po náhodných kolemjdoucích a spáčích v hotelových pokojích sice také obejde bez soudního tyjátru, ale obvykle při ní nejde o odstranění příčin veřejného pohoršení nýbrž jen o palbu ve stylu oslav aláhovy velikosti (metr dvacet).

Samková nemůže být političkou proto, že jak v případech červeňáctví, tak u Plekanců vystupuje na obhajobu jevů, které si na svém zadním dvorku nepřejeme.
25. 01. 2014 | 16:30

hlavonožec napsal(a):

plž
Senátor Kujeba stále alespoň kouří.
25. 01. 2014 | 16:32

vasja napsal(a):

Evix.
Napište na rovinu.
"Kanadský "výzkumník", by při testování a porovnání IQ redakce aktualně a pana Pechynce s jeho soudruhama, by došel k závěru..........."

Chytnete ban, že se Vám v hrušce zajiskří :-))
25. 01. 2014 | 16:53

matení veřejnosti či choroba? napsal(a):

"... Co se případu Plekance týče, vybavuji si, ..."

Plekanec je hokejista. Z Lucky Vondráčové udělal Plekancovou. Pletete si puky.
25. 01. 2014 | 17:36

fikus napsal(a):

Yossarian napsal(a):
SuP: naprostá pravda, v této společnosti jsme se k demokracii (té pravé, nikoli té politické) ještě nedopracovali. Že by se k přímému výkonu moci dostala ona spodina, autorem tak zručně vykopírovaná a vyextrahovaná, z toho mě doslova jímá hrůza.
________________________________
jasně, tupá masa stále nedozrála a není ještě připravena užívat plodů demokracie. A proto to zde tak vypadá že ano.
Rozumím je to běh na dlouhou trať, alespoň tři generace. To nejde jako od nacismu do demokracie, či od cara do kapitalismu. Masa musí být na uzdě spoutána pravidly a gradujícím daňovým systémem.
25. 01. 2014 | 18:00

Firefly napsal(a):

SuP : nezavrhujte přímou demokracii. Není to zdaleka ideáln forma vlády, bere ale sílu z rukou politiků a úředníků.

Zcela jistě by to nebylo s horší, a co teprve s přípravou zákonů na přání korporací.
25. 01. 2014 | 19:43

vřejnost mi může napsal(a):

Samková si je v mladších časech pletla taky, a pak, jde o lidi, kteří jsou pro mě naprosto zaměnitelní.
Říkám, že to mohl být úplně jiný případ.

Lucku Vondráčkovou jsem míval rád, když jí bylo 15. Brala všechno vážně.
Člověl obvykle sleví.

Puky už nenosím řadu let. Asi troje takové kalhoty mám eště viset, ale to aby mi dcera mohla vybrat do rakve a neošklíbala se.
25. 01. 2014 | 20:27

Yossarian napsal(a):

Fikus: to bohužel není o tuposti nebo masách, ale o jakési autocenzuře každého jednoho občana (někdo by to možná nazval občanským postojem a uvědoměním). Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že určitou formou latentního rasismu či xenofobie trpí úplně každý člověk, nejen Češi. Jde ovšem o to, zda se i jinde tolik dopřává sluchu takovým zahnědlým názorům, a zda mají po hospodách takové nadšené auditorium. Němci kdysi zkusili touto cestou jít a nakonec nedopadli zrovna dobře. Násilí a nenávist plodí totiž zase jen sebe sama.

Abych nebyl špatně pochopen - myslím si, že jakákoli pozitivní diskriminace nebo promíjení hříšků a hříchů na základě toho, že dotyčný patří k nějakému minoritnímu etniku, je více než kontraproduktivní.
25. 01. 2014 | 22:34

Pepa Repa napsal(a):

Plzi vy vo tom vite houby
Ani zena ani muz
Nemate ani klouby
Nezlobte uz
Hush

Soudzi lickopravnic!i je treba afirmovat,zaplatit nejen vyuku plavani ale i naucit chodit udelame sbirku, prispeji i chromajzlici z Tap tap
26. 01. 2014 | 06:53

SuP napsal(a):

plž -
To musela bejt síla! Dneska je teprve zejtra a už je to smazaný....
Ani jsem to nestihl přečíst.
26. 01. 2014 | 13:08

mik napsal(a):

To Usvit do Europarlamentu
mozna jsem se opravdu spletl a ten vystup z EU mela v programu Bobosikova ci jina extremisticka strana co operuje s fanatismem vlastenectvi a narodni hrdosti ale kdy uz uvadite ten bod 10 tak se to zase az tak vyrazne nelisi a je tam pekne protireceni chteji volny trh prace obchodu zbozi,,a pritom sice zaobalene ale jasne rikaji neco o imigrantech a dalsich pristehovalcich je to stejny zpusob jak CR nechtela prispet na Recko a dalsi krizi a pritom mela natahnutou dlan a rikala a rika EU dej ,,ale ja nedam nic,,, a stejne je to v tom clanku 10 ,,, dej Evropo praci cechum ale my v CR cizince nechceme ,,,at to beru jak chci Okamura je prikladem diskriminace rasove nesnasenlivosti a jeho Usvit je pro CR jen ostuda a nebezpecna zalezitost je populista ktery brnka na tu strunu kde citi fanatismus a extremismus On sam pochopitlene ziskal popularitu tim ze ho vysktrli z kandidatky na prezidenta nesplnil podminky i kdyz to bylo diskutabilni a klidne slo overit dle totoznosti kolik podpisu opravdu ziskal ale tam byl asi jiny problem nehrozilo zcela jiste ze by se stal prezidentem ale byl by ubral hlasy nerikam jen Zemanovi ale i dalsim volby byly pak jen dalsi ostudou protoze Zeman pouzil lzi a Klaus rozjel takove akce ktere se se slusnosti nemaji nic spolecneho no a vyuzil k tomu hlavne sarsi lidi protoze kdyz by se scitaly hlasy jen do 45 let tak sedel na Hrade dneska Schwarcenberg a CR sla jinym smerem...ale to uz jsem moc odbocil proste Okamurovi neverim a Usvit nepovazuju za demokratickou stranu ale ona se vlada stejne brzo rozpadne a budou nove volby a kdovi jestli prezije cele volebni obdobi i prezident,,,on mohl byt klid po minulych volbach kdyby politici nasli dost odvahy k odstaveni Klause a zvolili Svejanara,,, program Usvitu ale evidente EU nefandi,,,
26. 01. 2014 | 14:42

nebezpečný Okamura? Pro koho? napsal(a):

"... jeho Usvit je pro CR jen ostuda a nebezpecna zalezitost je populista ktery brnka na tu strunu kde citi fanatismus a extremismus ..."

miku,
chcete snat říct, že tady těch dvacet let vládl pan Okamura?
Jóóó, kdyby to tak bylo, tak by byl Okamura i s celým Úsvitem skutečně pro ostudu!

A jak je to s jeho údajným fantismem a extrémismem?

Ano - Okamura napsal na svém iDNES blogu několik ostudných článků - zastával se Klausova Bátory a tupohlavých hololebců.

Ovšem něčeho podobného se dopustil i pan Klaus - o to hůř, že byl v té době ve funkci prezidenta. A přitom ho za fanatika, extrémistu a nebezpečného člověka nikdo neoznačil.

Kdo je tedy větším extrémistou a škůdcem - Klaus nebo Okamura?

Mylím,
že zásluhy těchto dvou pánů jsou neporovnatelné.
Po ovoci jsme zatím poznali jen pana Klause. Bohužel.
S panem Okamurou zatím nenáme tu zkušenost.

Přesto za vrstvou všemožných nálepek, které tento produkt multikulturality od svých politických konkurentů a jejich spřátelených novinářů obdržel, prakticky není vidět živého člověka.

Jedno je jisté - Úsvit je obětí českého "politického rasismu".

Program i protagonista tohoto hnutí je natolik odlišný od všech ostatních, že vyvolává obavy. Ač okamurovci požadují demokratizaci a odbyrokratizování státních struktur.
26. 01. 2014 | 15:21

ito napsal(a):

夏炉冬扇 = Okamura
26. 01. 2014 | 21:49

gabriela napsal(a):

"Pavlač č. 2" - aneb Holan opět perlí ve stylu tajnejch šmíráků. A vybírá si samé pikantnosti, tak jak to šmíráci báječně umí ...

Nedá mi to. Využívám příležitosti opravit chybky, které se mi vloudily do komentáře k předchozímu blogu, alias do "Pavlače č. 1".
...............................................................

"Je to všechno přesně naopak. Nasadit známou advokátku Kláru Samkovou jako jedničku do EP, byl od Tomia Okamury vůbec ten nejlepší tah, který mohl učinit, aby odvrátil všechna špinavá, nízká a lživá napádání své osobnosti, včetně vašeho napadání, pane Matěji, z jakéhosi rasismu, či nedej Bože fašismu!!
Člověk, který si sám na vlastní kůži prožil rasismus, nemůže být rasista už ze samé podstaty věci. Neexistují lepší důkazy, že Tomio Okamura není žádný rasista a už vůbec ne fašista ...
13. komnata Tomia Okamury
*************************
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/

Mimochodem. Moje soucítící srdce, které už dávno bije na levé straně, bylo tentokrát na 100% rozhodnuto volit jedničku ČSSD - vynikajícího a světoznámého sociologa a profesora se silným sociálním cítěním - Jana Kellera. Tento opět a zase nízký a pavlačově laděný blog mě ovšem docela solidně rozhoupal. Teď už si nejsem vůbec jistá, jestli opět nebudu volit Úsvit a hlavně Klárku Samkovou, která do Evropského parlamentu rozhodně patří! ...

Seznamte se prosím, kdo je ve skutečnosti Klára Samková dříve, než začnete házet kamením. A to jak po Tomiovi Okamurovi, tak po Kláře Samkové. Předem děkuji za vnímavou pozornost...

Hyde park - Klára Samková
*************************
https://www.youtube.com/watch?v=wxxvc1Ws4JY

Záznam tiskové konference Kláry Samkové ke kauze tzv.
*****************************************************
Mačetového útoku ****************
https://www.youtube.com/watch?v=QQRnWa5NG_s
27. 01. 2014 | 11:07

http://www.ninjajuicer.info/ninja-kitche napsal(a):

Early Dark Comes to an end The year of 2010 Kmart Toy Selling Simply Introduced List
It is just a two-for-the-price-of-one kitchen program since it provides capabilities of an food processor or blender and a blender as well as makes pulps regarding complete berry as well as mashes ice.
Once more, the target on this segment is actually simplicity of buttons. But this period, it isn't just the number of control keys you'll find. It is the number of activities that can be done with them.
It is catagorized in keeping with trading, I'll be bartering along with goods and services as an alternative to using income. I've already <a href="http://www.ninjajuicer.info">ninja juicer</a> brokered a few offers. Our daughter
25. 02. 2014 | 09:15

http://glutenfreebreakfastideas.com/drin napsal(a):

What Is actually Food Intolerance
Pertaining to parents, providing your kids with healthful, dietary dinners that they see as relevant is definitely a obstacle. The actual "if it is great to suit your needs this have to be boring" mindset helps make this kind of especially difficult plus you've got such most favorite since lollies, desserts and carbonated beverages in order to handle.
Turned into a regular.Once you find a bistro that you sense cozy in, ensure it is your first option. Nearby places to eat will often offer you much more tailor-made program, however archipelago dining establishments can provide effortless judgements while out-of-city.
Puffed hemp is a well-known eastern side American indian recipke. Think of it as jhal mudi within far eastern <a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-breakfast-ideas">gluten and dairy free diet</a> Indian (this is the bengal area), Pori in to the south Of india and murmure inside some other taps asia. Essentially it has a diffrenet identify in each different area asia., It really is made by sizzling rice.
Be well behaved.These individuals with diet limitations already are large what is food intolerance-upkeep clientele. Be sure you never allow it to be a whole lot worse. Bistro workers that don't be familiar with the hypersensitivity require your support to allow them to assist you superior. If you're agitated or impolite, it makes their own profession even harder. Besides, niceness begets niceness.
Zero. one particular: Cause Bob's Red-colored Generator All-natural Rich and creamy Buckwheat warm how to eat gluten free breakfast cereal is a superb gluten-totally totally free breakfast: Per 1/4 cup, the idea consists of only one g of extra fat, about three gary of soluble fiber, no sugars, as well as a few grams of necessary protein. Additionally, it is made up of straightener along with calcium supplement. The actual fiber will be soluble fiber meaning it may lessen cholesterol levels.
Restaurants
The copyright laws to the write-up is owned by Pamela Oglesby. Authorization to republish this article on the internet or even on-line should be of course from the writer written.
Pls check the below related articles:
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-breakfast-ideas">eating gluten free</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-breakfast-ideas">Gluten Free Breakfast Ideas</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-vegan-recipes">gluten free lactose free recipes</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-vegan-recipes">Three Hot Gluten Free Vegan Recipes</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-free-weight-loss-plan">Gluten Free Weight Loss Plan.</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/gluten-and-dairy-free-diet">gluten and dairy free diet</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/drinking-gluten-free-beverages">Drinking Gluten Free Beverages</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/drinking-gluten-free-beverages">Gluten Free drinks</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com/the-21-day-gluten-free-dairy-free-sugar-free-challenge">what is food intolerance</a>
<a href="http://glutenfreebreakfastideas.com">how to eat gluten free</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/">carpal tunnel relief</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/carpal-tunnel-info/carpal-tunnel-syndrome-an-overview">what is carpal tunnel syndrome</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/causes-of-carpal-tunnel/what-causes-carpal-tunnel">what causes carpal tunnel</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/uncategorized/carpal-tunnel-syndrome-symptoms-tests-treatments">exercises to prevent carpal tunnel</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/carpal-tunnel-info/do-you-really-know-carpal-tunnel-treatment">carpal tunnel home treatment</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/carpal-tunnel-info/the-devestating-effects-of-carpal-tunnel-syndrome-cts">how to prevent carpal tunnel</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/uncategorized/carpal-tunnel-syndrome-symptoms-tests-treatments">exercises for carpal tunnel</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/">carpal tunnel surgery recovery time</a>
<a href="http://www.carpaltunnel-relief.com/carpal-tunnel-syndrome/carpal-tunnel-syndrome-a-secondary-effect">Carpal Tunnel Syndrome</a>
[url=http://glutenfreebreakfastideas.com/drinking-gluten-free-beverages]how to eat gluten free[/url]
26. 02. 2014 | 21:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy