TOP 09 vyhlásila válku rodině

24. 02. 2012 | 14:44
Přečteno 3916 krát
TOP 09 se prohlašuje za stranu konzervativní, vycházející z křesťanství (v jejích řadách je ostatně řada bývalých lidovců). Zatímco ve vyspělých západních demokraciích bývá zvykem, že právě konzervativci nejvíce lpí na tradičních rodinných hodnotách, u nás je tomu zřejmě naopak.

Volební program TOP 09 je sice plný pěkných slov o „návratu k hodnotám rodiny a rodinných vazeb“, o „odpovědnosti vůči našim dětem“, o „podpoře alternativní rodinné péče“, ale ve skutečnosti vede tato „konzervativní“ strana proti rodinám regulérní válku. Jinak se to nazvat už opravdu nedá.

V hlavách ministrů za TOP 09 se po útoku na porodné, nápadu na zrušení valorizace důchodů a snahy zlikvidovat státní příspěvky pro seniory, kteří mají v pěstounské péči svá vnoučata, zrodil další účinný nástroj na podporu rodiny: razantní omezení lékařské péče o těhotné matky. Bez jakékoliv konzultace s odbornou veřejností chtějí pánové z ministerstva zdravotnictví přenechat větší část těchto úkolů porodním asistentkám - lékař je tady podle nich zbytečný a hlavně drahý.

Co by to znamenalo v praxi, to ironicky a výstižně popisuje gynekoložka Vanda Hořejší z Českých Budějovic. „V našem okrese by se muselo nasmlouvat 20 vysokoškolsky vzdělaných porodních bab, všem zaplatit, a gynekolog by čekal, až ony usoudí, že jde o nějaké riziko. Mohli bychom také v rámci ušetření říct, že běžný rentgen by mohl provádět fotograf, vždyť jde v podstatě jen o fotku.“

Nyní je tedy konečně jasné, co si TOP 09 pod „návratem k hodnotám rodiny a rodinných vazeb“ představuje. Jde o ideál 19. století, kdy prakticky neexistovala systematická péče o nezaopatřené staré lidi, kdy porodní úmrtnost dosahovala hrozivých hodnot a kdy tělesně postižení byli odkázáni jen na milosrdenství svých bližních nebo žebrání.

Konzervativní strany rády vzhlížejí k minulosti a TOP 09 zřejmě bohužel nejvíc imponuje období brutální a k lidem zcela bezohledné industrializace 19. století.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Matěj napsal(a):

Hezký článek. Dle toho jak TOP 09 rodinám oklešťuje sociální výhody je jasné, že rodinná politika této vlády bere za své
24. 02. 2012 | 15:12

Ládik!!! napsal(a):

Levicové strany zase vzhlížejí do budocnosti, k zářným zítřkům, kdy rudý prapor zavlaje nad celým světem.
24. 02. 2012 | 15:16

Kryštof napsal(a):

"Odboráři" Štěchu , co ty jako bolševický vyžírka víš o konzervativcích a o jejich počínání v demokracii ?
To ti radil ten soudruh sociálně cítící a kapitalismem zbídačelý trafikant Špidla ?
Víš o tom to samé jako o práci . Tedy ..... .
24. 02. 2012 | 15:19

Anderson napsal(a):

Vtipný. Nějakej věcnej argument by nebyl, Ládíku? Já vím, že ho většinou nemáte v repertoáru, že vy jste spíš na takový ty zvučný popěvky typu "Tohle je komouš", "Tohle je odborář", "Světlé zítřky, rudá záře" atd., ale mohl byste to pro jednou zkusit. Já prostě nevěřím, že jste tak hloupej.
24. 02. 2012 | 15:19

neo napsal(a):

Matěj,

zvyšování slev na děti, podpora 3 rychlostní rodičovské dovolené...
24. 02. 2012 | 15:20

Anderson. napsal(a):

Pro pana Kryštofa, který raději nadává, než by se zamyslel nebo vznesl argument: http://www.guardian.co.uk/politics/2008/mar/15/davidcameron.conservatives

Snad umíte anglicky.
24. 02. 2012 | 15:20

J. napsal(a):

Pane Štěchu, neuvažoval jste o důchodu?
Máte ho jistý a můžete psát dál.
Tady zbytečně odčerpáváte peníze i z mých daní a ve zbytečném senátu neděláte zhola nic.
24. 02. 2012 | 15:21

Barney napsal(a):

Raději se vzdám většiny komentáře, neb bych používal samá sprostá slova. Jenom doufám, že většině mladých, kteří volili roztomilého knížete s fajfkou, co nejdříve dojde, co je TOP 09 zač. Školné by mohlo být první vlaštovkou, která jim snad trochu otevře oči. Druhou vlaštovkou by mohla být cenzura internetu - ACTA.
24. 02. 2012 | 15:24

Ládik!!! napsal(a):

Anderson -
věcný argument: levicová strana vyhlásila válku lidem - "třídním" nepřátelům. Vraždila a kradla ve jménu oněch lepších zítřků. Tohle jsou její pohrobci. Taky nevěřím, že jste tak hloupý.
24. 02. 2012 | 15:30

Jarda napsal(a):

Zdroje samozřejmě jsou,zeptejte se na to té vrstvy lidí , pro kterou poslanecký plat je almužna.
24. 02. 2012 | 15:31

Anderson napsal(a):

Pokud máte na mysli, že v čssd jsou bývalí členové KSČ (a nevím, co jinýho byste měl na mysli), tak vás ujišťuji,že ti jsou ve všech stranách a brzo si i zvolíme prezidenta bývalého komunistu, jak se zdá.
nicméně stále nechápu, jak to souvisí s politikou top 09. asi jsem se ve vás přece jen spletl.
24. 02. 2012 | 15:32

prak napsal(a):

J.- když měla ODS v senátu většinu, proč jste tehdy nepsal že je senát zbytečný. Snažte se vyvrátit jeho argumenty. Pan Stejskal by měl bezobsažné příspěvky mazat. Přečtěte si po sobě co jste napsal a zapněte si své mozkové závity.
24. 02. 2012 | 15:35

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!:

Z čehož plyne, že pohrobek levice nemůže mít v ničem pravdu, a budu hájit sebevětší pitomost svého tábora, že ano. Brzy vám přijdou supové a převlečení rumcajsíci na pomoc a můžete dále jednovětně štěbetat mimo téma...

neo:

Pokaždé vytasíš slevu na dítě... můžu se zeptat, jak se to projevilo konkrétně v tvém rodinném rozpočtu po zdražení prakticky všeho? Kolik jsi na tomto prorodinném opatření vydělal?
24. 02. 2012 | 15:36

neo napsal(a):

zdenekb:

když započtu slevy na dani všechny, rovnou daň zavedenou Topolánkovou vládou, tak jsem vydělal mnohem víc, než o co jsem přišel v důsledku vyšší dph.
24. 02. 2012 | 15:40

Matěj napsal(a):

Hezký článek. Dle toho jak TOP 09 rodinám oklešťuje sociální výhody je jasné, že rodinná politika této vlády bere za své
24. 02. 2012 | 15:43

vasja napsal(a):

Zacpěte si nosy!
Vítr ze sklády politickýho odpadu.
Grýpísáci nic?
24. 02. 2012 | 15:47

J. napsal(a):

praku, já jsem vždy psalA, že je senát zbytečný, Je to zcela zbytečná instituce, která je odkladištěm, skladištěm a vrakovištěm politických ojetin.
Máte smůlu, kolego, že já nejsem příznivkyní ani prava, ani leva, ani středu a ani žádné české politické strany.
Když vidím Pitharta, Štěcha, Sobotku či jiné, kteří sotva udrží moč, je mi z toho šoufl.
To, co Štěch napsal, je samozřejmě pravda, ale tak by zde kdekdo mohl psát, že krást se nemá.
24. 02. 2012 | 15:49

SuP napsal(a):

zdenekb -
Opravdu si myslíte, že krom pohrobků levice je tu už jen ten "druhý" tábor? A co lidi? To jaksi pohrobkům levice trvale uniká, že 70% lidí jsou normální, co jim je ta vaše politika ukradená. A jsou hodní, chytří, zlí, blbí, .....
24. 02. 2012 | 15:57

ali napsal(a):

jak někdo může vzpomínat na tuhle debilní dobu, nechápu!!!

http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-videa/2012/2/24/videa/retro-prvni-snezne-prkno-aka-snowboard-v-cechach/?utm_medium=widget&utm_source=centrumHP
24. 02. 2012 | 15:58

Kryštof napsal(a):

Re - "Anderson" , přesněji Andersen
A s tou angličtinou to jako Čech myslíte vážně ?
Pobavil jste mne . Díky .
Pokud se týče "argumentu" , nepresentoval jste žádný .
Štěch svého času podepsal "Souhlas s dočasným pobytem spřátelených vojsk na území ČSSR" . Kariera začala .
Práce a Štěch , to jsou a byly vždycky antagonismy .
OK ?
24. 02. 2012 | 15:59

Anderson napsal(a):

A on na ni tady někdo vzpomíná? Nebo jen neumíte číst?
24. 02. 2012 | 16:01

chastity igiveni napsal(a):

Předchozí poznámka platila ALIMU.

A vy, Kryštofe, vy jste opravdu marný. Co mají vaše výkřiky společného s obsahem článku, jímž je politika topky? Mimochodem - Anderson není podle Andersena-spisovatele, ale podle filmové postavy, jasný?
Zpochybňoval jste vztah záp. konzervativců k family values co ji popisuje štěch, tak jsem namátkou vybral článek, kde se o něm píše, toť vše. Ano, otázku s angličtinou jsem myslel vážně, řada našich spoluobčanů anglicky nehovoří a nerad bych vám předkládal něco, co nejste schopný pochopit kvůli jazykové bariéře.
tady bude bariér ale zřejmě více.
24. 02. 2012 | 16:07

prak napsal(a):

J- pan Štěch ve volbě do senátu vyhrál docela přesvědčivě. Také se domnívám, že bez senátu bych to přežil. Ale! To by tady musela být jiná politická kultura, viz Švýcarsko, Švédsko a pod.
24. 02. 2012 | 16:08

zdenekb napsal(a):

SuP:

Napsal jsem "svého" nikoliv "toho druhého" tábora. A vy (a kolektiv) současnou vládu vytrvale obhajujete ať udělá cokoliv, nebo přinejmenším kolovrátkujete, že socani jsou stejně horší. Případně vytáhnete jako "trumf" křišťálového Grosse.

Souhlasím, že většině lidí je politika ukradená, a dodávám, že podle toho to pak vypadá. Nechají se oblbnout hrozbou komunismu nebo řecké cesty nebo zvolí pochybnou partičku lovce dinosaurů...
24. 02. 2012 | 16:12

Občan napsal(a):

Tak to je hustý!
Zaplaťpřírodo, že jsme stihli mít děti před plyšákem. Být o dvacet let mladší, tak jsem čerstvým bezdětným vdovcem, protože žena by mi umřela i s miminkem při prvním porodu. Ovšem za laskavé účasti nějaké diplomované šamanky.

Děkuji, autore, že jste se o tom zmínil. Protože naše "demokratická svobodná" média o tom usilovně mlčí.
24. 02. 2012 | 16:19

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
pohrobek levice může říkat, co chce - pokud byl v KSČ, je uznávaný zločinec. Pohrobek levice nezavrhl třídní boj a diktaturu menšiny. Pohrobek levice by měl držet hubu a byt rád, že nebyl potrestán.
24. 02. 2012 | 16:26

Vandal napsal(a):

autore

já bych se o porodnost rozhodně neobával, máme tu etnikum, o
které je dobře postaráno, a které je schopno jakýkoliv výpadek
porodnosti nahradit, to jsou zcela zbytečné starosti.
24. 02. 2012 | 16:36

Ládik!!! napsal(a):

zdenek b-
k tomu jednovětému štěbetání: u některých témat není o čem diskutovat. Třeba sobotka osočil "zmrazení důchodců" - přitom v televizi přiznal, že jde o úvahu, nikoliv písemný návrh vlády. Sobotka je drbna. Jedna paní povídala. Nebo špion ČSSD vypovídal. O čem chcete diskutovat? Jedině o tom, že sobotkovy "rovnátka" zabraňují zkřivení huby při lhaní.
24. 02. 2012 | 16:39

Kryštof napsal(a):

Re - "Anderson"/ alias "Chastiti igiveni"
Neovládáš ani tu češtinu a význam textu , hošíčku .
Zpochybňoval jsem osobně Štěcha , nic více a nic méně .
Jseš-li duševně retardován , bav se se svými soukmenovci a věku sobě přibližného a nepleť se mezi dospělé .
Štěchovo blábolení o demokracii a hodnotách konservativců je u tohoto vždy lehkoživky totožné s termínem "bývalý komunista" , což je smyslem totéž jako "bývalý černoch" .
Do tvých barier mi nic není , jsou tvým problémem . OK ?
24. 02. 2012 | 16:44

speci.men napsal(a):

Ládíku, ty musíš být strašně nešťastný člověk. Tolik nenávisti a zášti v sobě nemůže mít někdo, kdo je šťastný a spokojený. Ale je dobře, že jsi vzpomněl tu vládu menšiny. Protože současná vláda ji tady přesně zavádí. V situaci, kdy většina národa na reformách prodělává a je bita, tak co jiného než nadvláda menšiny to je.
Já se vždycky strašně bavím, když vidím, jak někdo, kdo je ožebračován, se z toho raduje a fandí tomu. Třeba dnes jsem viděl ve městě starou hnusou orezlou škodovku a na ní nápis "Volím TOP09". Čili je evidentní, kdo jsou jejich voliči.
Jinak je úsměvné, když píšeš, jak levice vraždila lidi. Možná sis nevšiml, že levicové strany dlouhá desetiletí vládly a vládnou v řadě evropských zemí a o nějakém vraždění nemohlo být nikdy řeči.
24. 02. 2012 | 16:48

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

Levice = KSČ? Demokratická levice neexistuje? Co členství v SSM? Co podporovatelé totality bez legitimace? Co s členy KSČ kteří byli vyloučeni a udělali proti KSČ více než nestraníci v šedé zóně? Zločinec... jeden jak druhý?!?
Závidím, jak to máte srovnané...
(Myslím to teď obecně, nikoliv k p.Štěchovi).

Diskuse o rovnátkách vám každopádně přeju.
Konečně téma, kde se i rumcajsovití uplatní.
24. 02. 2012 | 16:55

Anderson napsal(a):

Kdybych byl členem TOP 09, tak bych Ládíka a Kryštofa podezříval z toho, že jsou placení agenti ČSSD nebo jiné opoziční strany,aby v lidech vzbudili pocit,že každý,kdo volí TOP 09 musí být nutně primitiv s minimálním IQ. Já ale věřím, že TOP 09 mohou volit i inteligentní lidé (byť mezi ně nepatřim, tedy ty voliče :-)
24. 02. 2012 | 16:57

speci.men napsal(a):

Ale jistě že mezi voliči TOP09 jsou inteligentní lidé. Dokonce hodně inteligentní. Protože si umí spočítat, kolik jim tahle vláda přihraje. Ti by to ale nevatrhli, protože jich je ve společnosti zatraceně málo. Takže pak nastupují Rumcajsové, Ládíkové a podobní a ti to vytáhnou na vítězství.
24. 02. 2012 | 17:00

SuP napsal(a):

zdenekb -
Když jsme u toho přiřazování, rozhodně vy jste blíž pohrobkům než já "těm druhým". Mně totiž je politika ukradená a jsem normální. a jestli vám připadá, že obhajuji vládu, jste na tom špatně s větným rozborem (nebo už to demagogické překrucování cizích sdělení máte příliš zažité). Neobhajuji vládu, ale opatření, která PODLE MÉHO NÁZORU jsou bohužel nutná. Stejně nebo obdobně, jako jsme tu před lety upozorńovali na to, že Řekové si prožírají národní důchod a budoucnost a budou krachovat.
24. 02. 2012 | 17:10

tata napsal(a):

zdenekb

no co dodat přestavam chapat když čtete ty přispěvky co se děje.
je to dusledek flustrace že to ty moji dělaj tak špatně a vte nenavisti ani nahodou nepřipustit že ty levicovy to až tak špatně nedělali ve srovnaní stouto partou.

TAK PROSTĚ NEZBYVÁ NEŽ plivat,přece at se podiváme na jakekoliv odvětví,ministerstvo jeden prušvich za sebou,kdy v jake vladě už bylo odvolano tolik ministru?a ne za prkotiny......kdy jaká vlada mohla prosadit ve sve podstatě vše 115 hlasu,přesto vše skřipe,dluh se zvětšuje,korupce se zhoršuje,ač je to vlada rozpočtové odpovědnosti a protikorupční,cokoliv vymislí nebo začnou okamžitě je to prušvich,duchody copak se to da obhajit.....nejdřiv volali jak zvednutí hdp to vyřeší,chyba lavky ,druhy piliř vubec nic neřeší,sekera na duchodech roste takovym tempem že opravdu bude problem stím něco udělat.......napada mi jedno předat vladu v uplnem rozvratu a pak zase takovym lidem jako ta modra fronta stačí nabulikovat jak to socani rozkradaj.ZAMYSLEL SE NĚKDO ŽE NA DUCHODOVEM BYL PŘEBYTEK 70 MILIARD A TED je tam minus40 to sou oficialní čisla.
ANO ZVEDÁ se počet lidí pobirajicich duchod a tady třeba RUMCAJS/KUCHAŘ SE ohaní čisly ale asi si je nikdy nespočital.

pominme že to co počita těch 300000 je zvednuté od roku 2000 takže by musel počitat jen od konce vlad levice,nebot na učtu bylo +70miliard ale připustme jeho celé čislo 300000...pruměr je 10000 duchod k jakemu zavratnemu číslu dojdem ejhle 3 miliardy takže krat 6 let a mame nakejh 18 miliard,připočteme zvednuté dph proboha KALOUSEK MLUVIL že to učtu pomuže 10/20 miliard,vyjdeme stěch deseti takže když vemem minus 40miliard,a zpochybníme že přebírali + 70.............pořad nam tady je zasekla sekera ovšem chapu........oni vam odpovy bud že vyjete nebo,slavečkem,myslite že někdy začnou uvažovat kde tady ta banda dělá chybu?
bohužel mi čím dal vyc připada že čím huř tím vic budou kopat
24. 02. 2012 | 17:11

Ládik!!! napsal(a):

speci.men -
proč "nešťastný", "nenávist", "zášť"? Aby to nebylo obráceně. Já jen pojmenovávám věci pravými jmény, bez požadované a očekávané korektnosti. Obecně, bez osobního směřování. Nejste náhodou proletář, který kdysi ztratil své okovy a teď je zase našel? Nemusíte si je znovu nasazovat. Proletariát byl menšina, jeho úderná pěst ještě menší menšina. V čele proletariátu stáli levicoví intelektuálové. Samozřejmě, že ke svobodným volbám nepůjde většina lidí, když vidí, že není z čeho vybírat. Každá vláda potom může být nařčena, že reprezentuje menšinu. Že příslušníci KSČ nevraždili své ideové odpůrce, to jste se učil v Agitačním středisku?
24. 02. 2012 | 17:13

Kryštof napsal(a):

Tak to oni , soudruzi , vždycky milovali veřejná vystoupení . Óbrodborář Zápotocký vulgo "Ušaté torpédo" hrával po hospodách v Kladně na harmoniku a líčil zářnou přítomnost a ještě oslnivější brzkou budoucnost . Štěch hraje v netu zase na nervy a jazykem dítka z páté obecné nelíčí nic .
Soudruh Sobotka tak "kvalifikovaně" žvanil , že dostal od spolusoudruha přes hubu a musel se podšprajcovat gypsem , aby si v čele proletariátu zachoval hrdě vztyčenou hlavu , aby tak zasadil další ránu imperialismu a válečným štváčům . Proč mu dal právě spolusoudruh přes hubu , skromně neuvedl .
Rovněž soudruh Škromach je význačnou postavou . Jím garantované , jménem ČSSD , průměrné penze v ČR v r.2014 ve výši Kč 15.000,- spolu s pastelkami a Spojenectvím s Marťany s.Paroubka / včetně Paroubkem garantovaných 13.důchodů / musely i pesimisty přesvědčit , že soudruzi nejsou buržoasní škarohlídi a kromě sociálního cítění mají i smysl pro humor .
Je ovšem pravdou , že s.Škromach jako MPSV zrušil tisíce "chráněných" prac. míst pro invalidy , ale to vůbec nebyla "válka proti rodinám" - jak horlí s.Štěch -
nýbrž příprava na velkou historickou etapu , kdy budou všichni šťastní i kdyby měli plakat .
O to radostněji bude vlát prapor vítězství s.Štěcha nad Ústřední radou odborů , či jak se ten bývalý Penzijňák na Žižkově vlastně jmenuje .
Musím se s.Štěcha zeptat , má-li již Rudou vlaječku úderníka , aby prosvětlil své "pracoviště".
24. 02. 2012 | 17:15

tata napsal(a):

pane SUP

MUŽETY MI napsat když teda neobhajujete,jaka opatření třeba udělali v duchodech?JAK JE MOŽNÉ ŽE + 70MILIARD JE MINUS 40.
to JE TA SPRAVNÁ CESTA?Při i nesmyslnych čislech KUCHAŘE JE TO katastrofa co dokazali s duchodovym učtem udělat,myslite že konkretně druhy pikíř to napravuje,odpověd je vubec ne,naopak stoho zakladniho něco veme ve prospěch časti lidí.
24. 02. 2012 | 17:18

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
demokratická levice určitě existuje. Ale ne v ČR. Třeba v GB nebo USA bych ji našel. Ale v ČR? KSČM? DŽJ? ROI? ČSSD? DSSS? Myslivecký svaz? Ani jedna není demokratická. Buď je komunistická, nebo nacionální.
24. 02. 2012 | 17:18

SuP napsal(a):

speci.men -
A ty zas musíš mít neobyčejně vyvinutý pozorovací talent, když si myslíš, že Ládik!!! je nešťastný člověk, plný nenávisti a zášti. Je sice pravda, že takových (vás) tu je, že by se měli řadit po okresech, ale on to skutečně není. A to vycházím pouze a výhradně z jeho zdejších prezentací.
24. 02. 2012 | 17:19

Vlkodav napsal(a):

tata:

Vy jste na ty duchodce drsnej, jen 10.000 důchod ročně????

Takže vám vyšlo za ty roky ne 18 mld, ale 216 mld. A helemese, překvápko, co?
24. 02. 2012 | 17:19

Anderson napsal(a):

Vy především Ládíku nemluvíte k věci, tj. politice Top 09. To, že komunismus byl zločinný režim tady nikdo snad nezpochybňuje. Pojďme věcně probrat diskutovaná opatření. Já bych taky mohl zničeho nic začít psát, že Pepi bican byl nejlepší fotbalista v našich dějinách nebo že štěch má divný obočí - ale jaký by to mělo vztah k obsahu článku?

SuPe, vy bohužel opakujete nejomšelejší pseudoargument. Opět - šetřit se musí, o tom žádná. Veďme debatu o tom kde. a veďme debatu o to,jak partaje plní své programy (např. TOP 09). Já jako OSVČ jsem krajně nas.rán, že mi zvedli DPH, ačkoli tvrdili, že daně zvyšovat nebudou. tato vláda však ZVÝŠILA DANĚ NEJVÍC V HISTORII! Kam se hrabe ČSSD! Viz zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=692759
24. 02. 2012 | 17:21

Anderson napsal(a):

Ládík!!!

Cituji experta na domácí extremismus Charváta (vzhledem k tomu, že řadíte DSSS na levici): "Dobrý den. Dopouštíte se klasického omylu, který je v české republice velmi častý. První problém je, že ztotožňujete pravici pouze s liberalismem. To je chyba. Politickou pravici tvoří liberalismus a konzervatizmus. Fašismus vznikl jako revoluční podoba konzervatizmu a obsahuje řadu prvků této ideologie – silný stát, hierarchická společnost, odpor k rovnosti atd..
Druhý problém spočívá v tom, jak vůbec dělit pravici a levici. Nejstarší způsob tohoto dělení, vchází z odlišného vztahu k soukromému majetku. Podíváme-li se na vztah k soukromému majetku, dělíme pravici a levici podle toho, zda soukromé vlastnictví uznává (pravice) a nebo problematizuje (levice). Co vidíme u fašismu a nacismu? Spolupráci s velkokapitálem a akceptaci soukromého majetku. Tedy postoje v zásadě pravicové. Existují ale i další způsoby dělení, reagující na změny, kterými pravice i levice prošly během svého vývoje od 19. století do současnosti. Významným prvkem odlišujícím pravici a levici se později stává otázka rovnosti. Levice vnímá rovnost pozitivně, pravice negativně. Co vidíme u nacismu a fašismu? Absolutní popření rovnosti (a jde o jeden ze základních postulátů obou ideologií). Takže v žádném případě nemůže hovořit o nacismu jakožto o levici.
Navíc se dopouštíte ještě třetího omylu, neboť po všemocném státu volá fašismus, ale nikoli nacismus, který je ke státu relativně kritický…"

Víte, že nacisty podporoval velkokapitál i velká část aristokracie? proč by to dělali, kdyby šlo o levici?
24. 02. 2012 | 17:24

Kryštof napsal(a):

O jedné levicové straně v Česku bych věděl .
Jmenuje se Kozodoj a jejími členy jsou revoluční konzumenti Kozla . Po osmém až desátém členském příspěvku ve formě půllitru je buržoasní hostinský rozhání hákem na roletu . Jsou tedy obětí nikoliv chlastu , ale kapitalistického teroru .
Ano soudruzi , hlavně myslet politicky !
24. 02. 2012 | 17:27

SuP napsal(a):

tato -
podívejte se xobotkovi - "O mražených důchodcích". Tam je ke konci těch jeho pindů obrázek a to černý je přebytek. Maximální v roce 2007 (Kalousek - já vim že to ukrad socanům, ale stejně). Takže když tady chcete někomu předhazovat zaokrouhlování, nenechte se zblbávat propagandou.
24. 02. 2012 | 17:29

Ládik!!! napsal(a):

Anderson -
vidíte, jsem taky OSVČ a mi daň nezvýšili. Až bude 17,5 nebo 19%, budu ji mít sníženou. K politice TOP09 jen to, že moji rodině válku nevyhlásili. Vidíte, máme antagonistické rozpory a nemám v pátek náladu je řešit. Navíc mám termín.
24. 02. 2012 | 17:31

speci.men napsal(a):

Ládíků, jestli tvrdíš, že proletariát tvořil menšinu (ve své době samozřejmě), tak se nemáme o čem bavit a tvého učitele dějepisu bych hnal svinským krokem. Ale budiž, dnes je situace jiná, s tím souhlasím. Pokud ale za proletariát vezmeš všechny, kteří denně chodí do práce a vydělávají si podprůměrnou mzdu, pak bych řekl, že proletariát stále dominuje. Nicméně já mezi tyhle lidi nepatřím. Jenže jsem, možná na rozdíl od tebe, filantrop. A těch lidí je mi líto. A ty tvoje xpresivní výlevy o jakýchsi okovech mně nechávají naprosto v klidu.
Jinak k tvojí poslední poznámce. Asi jsme se nepochopili. Já měl na mysli demokratickou levici, o které ty jsi asi nikdy neslyšel. Proto to máš v životě velice jednoduché.
Levičák = komouš
Ten, kdo se mnou nesouhlasí = komouš
Znal jsem jednoho takového fanatika. Býval to hodně zapálený straník. Dnes v zastupitelstvu práve ta TOP09 :-)

Jinak ještě k SuP, je fantastické, jaké pozorovací schopnosti máš ty. Obdivuhodné.
24. 02. 2012 | 17:32

Anderson napsal(a):

Ládík!!! klasicky stahuje ocas: "nemám čas, musím pracovat" poté, co zde prožvanil dvě hodiny. Naštěstí já jsem si již své dnes odpracoval a navíc mám lidi, kteří teď na smlouvu dělají za mě :-)
Vás se jako OSVČ nedotklo zvýšení DPH? To lžete: http://idea.cerge-ei.cz/documents/media/03_01%20Podnikatel.cz.pdf
24. 02. 2012 | 17:37

speci.men napsal(a):

Ládík není OSVČ. Jinak by mluvil jinak. Tipoval bych nějakého zapáleného studentíka, kterého živí rodiče a odvody za něj platí stát.
24. 02. 2012 | 17:39

SuP napsal(a):

Anderson -
Pokud vám připadá jako pseudoargument šetření v situaci, kdy do kasy teče mnohem míń než se čekalo, jděte si za vlkem. Ten třeba ví, jak se musí hovno investovat, aby byl růst.
Vážený pane, o téhle nepříznivé příjmové situaci už napsalo tolik rozumných lidí tolik rozumných článků, že setrvávat na levicově idiotské argumentaci nesvědčí o tom, že taky někdy používáte hlavu. Pak se nedivte, že vám vadí zvýšení DPH, pokud jste OSVČ. Je to totiž protimluv a mohl by ukazovat na to, jakým druhem OSVČ jste.
24. 02. 2012 | 17:40

Kryštof napsal(a):

On nacisty podporoval pragmaticky i s.Stalin a SSSR , že ?
Vždyť to byli přece taky proletáři a proti dekadentnímu Západu .....
Socialismus hnědý , rudý , černý / Mussolini/ ......
Vždyť i s.Roko Paroubek byl význačným členem NF / Národní fronta / za ČSS a bylo dojemné , i když poněkud značně podivné, jak soudruzi socialisté uvědoměle hřímali "Závěry XX. sjezdu KSČ splníme ....!"
A s.Štěch / KSČ / stranicky rostl a třídně košatěl ....
"Aby bylo jasný ...." i těm dětem tady i jinde .
24. 02. 2012 | 17:40

speci.men napsal(a):

A copak jste, milý Kryštofe, za komunismu dělal vy? Smím-li se ptát. Jistě jste se účastnil třetího odboje :-) Nebo jste doma tajně poslouchal Hlas Ameriky? Abyste měl nějakou tu odbojovou činnost.
24. 02. 2012 | 17:42

Anderson napsal(a):

SuPe, přečtěte si ten odkazovaný článek o dopadu DPH na OSVC. pak snad pochopíte. Ale nevím, jestli číst umíte, protože já jsem jasně napsal, že ano, že šetřit se musí. Ale jde o to kde. Tato vláda mimochodem šetří i na vysokém školství, což mi z hlediska investic nepřipadá moc chytré.

Kryštofe, vy při psaní pijete něco tvrdšího? To, co jste napsal, nedává totiž žádný smysl. Sovětský svaz podporovala za války Británie a USA. Vypovídá to o něčem? Radši se do těchto debat nepouštějte, ztrapníte se. Výše jsem publikoval názor odborníka, přečtěte si jej.
24. 02. 2012 | 17:48

Ládik!!! napsal(a):

Zase jsem házel perly...
24. 02. 2012 | 17:49

Anderson napsal(a):

Tak už běžte pracovat, Ládíku, šup šup. Ať neumřete hlady.
24. 02. 2012 | 17:50

SuP napsal(a):

Anderson -
Ano, napsal jste, že šetřit se musí, ale současně že je to pseudoargument. Tak se nečilte. A to zdražení 600/měsíčně si dovedu spočítat sám, na to nemusím číst cizí výklady nepochopených odborných textů.
24. 02. 2012 | 17:54

zdenekb napsal(a):

SuP:

Znovu opakuji, že jsem ani jednou nepsal o žádných "dvou táborech" ...takže slova o chybném větném rozboru (?) (hlavně tedy obsahovém) adresujte raději sobě. Psal jsem, že hájíte "svůj" tábor (z mnoha existujících), který je dle vašich příspěvků reprezentován současnou grupou, protože dělá "opatření, která považujete za nutná".
Dělá je nepromyšleně, nedůvěryhodně, za průběžného lhaní a odklánění... ale o politiku se nezajímáte, takže vám to ani nepřijde. A hlavně - je to vždycky lepší než zlý socan, bububu.

Pokud je dle vás normální se o politiku nezajímat, zřejmě jste zakořenil v normálních dobách normalizace, a jednou za čtyři roky to hodíte tomu, kdo do vás nejúčinněji nahustí, která opatření jsou teď "nutná". Pak se není čemu divit.
24. 02. 2012 | 17:55

otaznik napsal(a):

speci.men?

A co jste za komunismu delal vy milý speci.mene ? Mlatil jste politicke vezne v Borech? Zaviral jste do vezeni lidi co poslouchali Hlas Ameriky?
24. 02. 2012 | 17:56

speci.men napsal(a):

Ládíku, holt nedosahujeme tvojí intelektuální úrovně a nemáme ten správný vhled do probelamtiky. Jsme prostě jen kvičící a pištící nevzdělané komoušské socky, které mohou být rády, že jim vláda nezdanila i vzduch a mají tu čest dýchat stejné povětří s intelektuální elitou, která prozřela a poznala zjevenou pravdu. Jak strašné, asi dnes neusnu.
24. 02. 2012 | 17:57

speci.men napsal(a):

Otazník: Naštěstí jsem nemusel. Ale rozhodně tady ze sebe nedělám nějakého zasloužilého komunistobijce. Je to totiž lidsky nedůstojné, trapné, ale bohužel typicky české. Na konci války se taky k odboji hlásili lidé, kteří poslouchali po večerech Londýn a pak to uváděli v dotaznících jako odbojovou činnost.
24. 02. 2012 | 17:59

Ládik!!! napsal(a):

speci.men-
to Vás tak rajcuje zítřejší výročí?
24. 02. 2012 | 18:01

speci.men napsal(a):

Ne ne, mně nic nerajcuje, co tyle intelektuální blitky dělají s tebou, to si raději ani npředstavuju :-)
Ne, vážně, já se rád pobavím o čemkoliv s kýmkoliv. Ale když někdo dookola mele nějakou plytkou propagandu jako kafemlejnek, tak se prostě neudržím. Neber to nějak zle. Takových jako jsi ty bylo v dějinách plno. Jinak by nikdy totalita nemohla zvítězit.
24. 02. 2012 | 18:05

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!

To byla hodně laciná a odfláknutá odpověď. Česká pravice by ve srovnání se Západem a Severem vypadala taky velmi komicky. Přesto z ní nedělám hnízdo totalitářů. Máte hodně práce, takže nebudu raději chtít upřesnit, co je ve stanovách či chování např. ČSSD, ROI (typická levice?), SŽJ apod. nedemokratického a v čem jsou přímými "pohrobky" vrahů...
Musel byste si hodně lámat hlavu.
A nejspíš byste skončil u tradiční holé a duté věty.
24. 02. 2012 | 18:08

SuP napsal(a):

zdenekb -
Neházím to nikomu podle huštění, mám svoje názory a uvažování. Nicméně proč vy to házíte zeleným?
24. 02. 2012 | 18:15

SuP napsal(a):

..."třeba zeleným ...."
24. 02. 2012 | 18:18

speci.men napsal(a):

Abych to tu odlehčil, doporučuji toto:
http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/238844/My-Polacy-dekujeme-minystru-Kaluskovi.html

Pokud teda umíte po šlonzky :-))
24. 02. 2012 | 18:26

tata napsal(a):

pane SUP

JE PRAVDA ŽE že stěma číslama sem se pěkně sekl asi tady platí ševče drš se sveho kopita,neděla mi problem napsat že sem napsal a sečet pěknou blbost.

ALE nezaraží VAS teda když mluvíte otom grafu,proč najednou byl ten strmí propad,proč teda to DPH NEMĚLO KLADNY dopad aby se krom male vychilky pořad řitil tak rapidně dolu.MYSLITE že najednou začali jen duchodci přibyvat,myslite že druhy pilíř něco řeší,mě teda nepřipadá že ty opatření něco řeší,navic když DPH VLASTNĚ NEJDE ani učetně poznat aby šlo jen na duchody a druhy pilíř,no to neřeší minusové položky.
24. 02. 2012 | 18:31

Anderson napsal(a):

Co se týče vysvětlení současných problémů důchoďáku, docela dobře je to vysvětleno zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-stech.php?itemid=11945
A modrá ekipa může začít vřískat.
24. 02. 2012 | 18:34

speci.men napsal(a):

Andersone, to je na ně moc dlouhé. Oni potřebují heslo!
24. 02. 2012 | 18:38

Kryštof napsal(a):

Re - "Specimen"
Nevím , čeho jseš tedy vzorkem , ale IQ jistě ne .
Na přímou otázku přímá odpověď .
V r. 1976 odešel bez "souhlasu čs. úřadů" do země mamonu a Coca-Coly . To jsem za "komunismu" dělal . Nějak jsem se na tom svinstvu a mezi posery odmítl podílet .
24. 02. 2012 | 18:44

speci.men napsal(a):

Kryštofe, jak už jsem jednou psal, dokážu se bavit s kýmkoliv, kdo své názorové odpůrce automaticky neškatulkuje jako blbce s nízkým IQ, komouše a podobně. Silně mi to zavání logikou soudruhů v 50. letech. Z takových lidí mám fakt strach. A to, že jsi hrdinně emigroval ti ještě nedává právo vyjadřivat se o ostatních lidech takto. Podle mně jsi prostě ubožák. Ale třeba se mýlím a jen ho tady ze sebe děláš.
Jinak já se tady jako vzor čehokoliv neprezetnuji. Což mi připomělo ještě jednu věc, kterou bytostně nesnáším. Když někdo někomu něco vkládá do úst.
Někde jsem četl, že v Kanadě vědci přišli na to, že typický volič pravice je intelektuálně omezený závistivý člověk s podprůměrnou inteligencí. Nechce se mi tomu věřit, protože mezi mé přátele patří i zarytí pravičáci. Ale tady na diskusi někdy začínám o svém názoru pochybovat.
24. 02. 2012 | 18:54

SuP napsal(a):

tat -
S těma čislama ste frajer, když to přiznáte. K Vašemu dotazu -
Zkuste se podívat z okna, tam totiž je krize a to už od roku 2008. Krize jak sviňa. A ta má největší dopad ten, že do rozpočtu teče mnohem míň, než se čekalo. Ale to byste jako OSVČ přece měl cítit i na sobě?? Dál k tomu přispívá i ten rostoucí počet důchodců a snížený počet přesluhujících důchodců - viz co psal "Kuchař". A co se týká vyšší DPH, ta se může projevit NEJDŘÍV koncem roku. Je únor! (i když vítězný). A celé je to taky tím, že důchodová reforma měla být udělaná už v roce 2000, ale 12 let se prokecalo, jenže demografie nečeká. Netvrdim, že je to všechno tak, ale tak to já vidim (aby bylo jasno - ptal jste se a pritom víte, že nejsem expert na důchody, tedy vite že vám můžu sdělit jen to, co si o tom myslím).
24. 02. 2012 | 19:01

SuP napsal(a):

tata -
P.S. ještě k těm důchodovým reformám. Taky si od pilířů nic neslibuju. Ale je potřeba něco zkusit, chvíli nechat běžet a pak upravovat, aby to bylo lepší. Za těch 30 let se to dá měnit každý 4 roky, to vám tu nikdo otevřeně neříká. Tak vám taky nikdo neřekne, že prokecali těch možných pokusů už nejmíň 3! Raději furt jen teoretizujou, ale nemají na to. Ani jedni z nich!
24. 02. 2012 | 19:05

SuP napsal(a):

Anderson -
Vy jste takovej publikátor. Neušlo vám, že se tu pořád prezentujete jen cizími moudry?
24. 02. 2012 | 19:07

Kryštof napsal(a):

Re - Anderson
Milé , retardované dítě .
Po vyhlášení války Britanií a Francií Německu začátkem září nastala námořní blokáda Německa . Měla mnoho ještě trhlin , ale vcelku efektivně fungovala .
Odkud Německo získávalo feroslitiny v období ´39- ´41 nezbytné k výrobě legované oceli , potažmo pro svou válečnou mašinerii ? Měď , nikl , wolfram , mangan , molybden , vanad , etc ?
Pšenici , oves / valná část Wehrmachtu byla stále hipomobilní v té době / .
Námořní doprava silně restringována , spotřeba a potřeba stále narůstala ....
Přece s.Stalin soudruhu Hitlerovi vypomáhal , ten jediný mohl a také poskytoval ucelený sortiment strategických komodit . A kromě plateb tak dodávali Němci s.Stalinovi i prototypy a projekty moder. děl / proslavené "88" , lodí , tanků , spojařské techniky , letadel - Me 108 , 109 , 110 , ....ze Škodovky / již Protektorát / výtečné PL kanony 7.5 cm v r.38 zaváděné do čs. výzbroje , modelově posl. horské houfnice , těžká poz. děla , takže žádný šunt .....
To jen na okraj k tvému blábolu puberťáka .
Pracuj samostatně a řekni tátovi , ať ti dá pár facek , že má tak blbého synka .
Připomínáš kadeta Bieglera . Aspoň mají lidi prču .
24. 02. 2012 | 19:12

speci.men napsal(a):

SuP: Ještě že ta krize je. Božíčku, jetě že je a ještě že existuje Řecko. Jinak by naše slavná pseudopravice byla v háji.
Ovšem má to jeden malý háček. Problémy mají hlavně ty země, které nalily do bank miliardy, aby vykryly ztráty vygenerované geniálními bankéři v jejich čele. Ovšem u nás se nic takového neděje a nedělo. Naše gigantická sekyra, která vznikla převážně po roce 2006, byla dána z větší části podseknutím příjmů státního rozpočtu.
Česko nepotřebuje škrty ve výdajích, které má v poměru k HDP jedn z nejnižších v EU. Ty naopak podseknou koupěschopnost na trhu, která se podílí na tvorbě HDP víc něž z poloviny.
Řečeno zjednodušeně. Zvýšení DPH a současně osekání příjmů většiny obyvatel vyvolá jednoduchý efekt. Poptávka zamrzne. To vyvolá pokles produkce a tím i reálné ekonomiky. To vidí každý, komu v posledních letech rapidně klesá odbyt a sám sebe se ptá, proč ti lidi míň nakupují a utráceji.
Možná by bylo dobré si občas kromě stranického plátku přečíst i nějaké ty analýzy nezávislých ekonomů (tím ovšem nemyslím někdejšího soudruha Ševčíka nebo soudruha Dlouhého).
24. 02. 2012 | 19:13

speci.men napsal(a):

Kryštof: Konečně něco, s čím se dá souhlasit. Docela přesné. Tady je vidět, že v případě totality nezáleží na barvě (rudá nebo hnědá). Já osobně Stalina a systém, který vybudoval v SSSR nepovažuji za komunistu. Dneska jsme o tom v práci zrovna měli polemiku. Jestli komunismus je na levé straně pol. spektra a fašismus na pravé. Podle mně to není linie, ale kruh.
24. 02. 2012 | 19:16

prak napsal(a):

Krištof- jak se odcházelo v roce 1976 bez souhlasu úřadů? Kdo a proč a na co vydal devizový příslib? Těžko jste prolezl pod dráty. Buď kecáte, nebo jste byl moc dobře zapsaný u tehdejšího režimu. Proč jste se vracel do rozkradené a zbídačelé republiky? Pomáhat zbídačovat a rozkrádat ODS a TOP09?
24. 02. 2012 | 19:17

Kryštof napsal(a):

Re - Specimen bez vzorku
Nemám ten dojem , že bysme byli stejnou věkovou a inteligenční kategorií .
To tykání spolu s kádrováním zamindrákovaného primitiva si ponech pro své nablblé vrstevníky - soukmenovce .
24. 02. 2012 | 19:20

speci.men napsal(a):

Ona ta republika v roce 1989 až tak rozkradená a zbídačená nebyla. Tedy byla, ale spíš mravně. To dnes komunistům vyčítám nejvíc. Ale průmysl s řadou na tehdejší dobu dobrých technologií (jen výrobní park zastaralý), kvalifikace obyvatelstva nadprůměrná. Zemědělství soběstačné. Státní dluh nulový. Rozhodně jsme na tom byli daleko nejlépe ze všech zemí východního bloku.
24. 02. 2012 | 19:21

speci.men napsal(a):

Kryštofe, to že nejsme na stejné inteligenční vlně, to si taky myslím. Normálně se s takovými obhroublými primitivy nebavím, ale tady mně to, nevím proč, docela baví :-) Je mi tě fakt líto. Ale upřímně. Nemělil bych s tebou. Ani za nic.
24. 02. 2012 | 19:25

SuP napsal(a):

specimene -
Opice je aspoň zábavná. Člověk se zasměje. S tebou ani to. Přidávám se ke "Kryštof". Ty moudra ...."si ponech pro své nablblé vrstevníky - soukmenovce ...."
24. 02. 2012 | 19:34

Kryštof napsal(a):

Re - "prak"
Ročník 1945 .
Přes Jugoslavii .
Služební pas .
Monter .
OK ?
Mně se ohromně zamlouvá ta vaše zdejší infantilita a fízl kádrování , máte ty domovnice v genech .
Bez komoušů a jejich pohrobků se strachy bojíte i uprdnout , čecháčkové . Viz volby 20 let .
V panoptiku , kde si obyvatelstvo zaměňuje volební urnu za pohřební a vice versa nelze ovšem očekávat nic jiného .
Pastelky , buřt za pětikačku , pivo za dvojku ,
Spojenectví s Marťany , etc ......
Buran & svazák Topolánek , pingl & udavač StB Paroubek , diletant & koloťuk Gross , alkoholik a niemand Kalousek , svazák Nečas , kleptoman Klaus , bolševický slouha Štěch ... vaše "národní a společenská elita" , jest vaším obrazem . "Levice" , "Pravice" k smíchu v téhle jarmareční boudě na spadnutí . "Kapitalismus" vybudovaný soudruhy kádrovými reservami z KSČ , svazáky a StB .
Komické .
24. 02. 2012 | 19:40

mladý konzervativec napsal(a):

Krištof
Prosím Vás, seznamte nás mladší se svým životním příběhem. Mně osobně by nejvíce zajímalo, jak jste unikl STB a zejména jak jste překonal hranice a železnou oponu. Stříleli rudí pohraničníci, nebo jste v noci přeletěl na rogalu. Prostě otázek je mnoho. Pořád se glorifikují Mašínové a takoví, jako vy mlčí. Proč? Možná, že i vy patříte do čítanek.
P.S. Po vaší informaci, jak zlí nacisté dodali Stalinovi svou nejlepší výzbroj, jsem teprve pochopil, proč Německo prohrálo II.sv. válku.
24. 02. 2012 | 19:46

Ládik!!! napsal(a):

spec.imene -
máš maturitu? Tady ti posílám maturitní otázku, nazupej to: http://www.vysokeskoly.cz/maturitniotazky/dejepis/ceskoslovensko-po-roce-1948
24. 02. 2012 | 19:46

tata napsal(a):

pane SUP

VYTE vše schovavat za krizi jak to občas dělate taky není dobré,ja neobhajuji ty minulé,ono sem taky jen lopata, ale snažím se porovnavat data s obou stran,samozřejmě už mym levycovym pohledem občas mužu tihnout ktěm argumentum jako vy ktěm druhym,VAS OPRAVDU nezaraží že čím dal vic bohatych a chytrych řika že to co se děje je špatné,vas nezaraží že vlastně vše co nastolí provaží skandal mnohdy opravdu na považenou,řikate měnit chapete že když pořad budete něco měnit bude to horší než kdybyste dotoho nezasahoval,třeba ty piliře je třeba něco skusit jak pišete ,nezaraží vas že natom jedinem se shodne člověk jako ja a vy že tomu nevěřite přesto řikate něco se musí zkusit,takže i největší pitomost jen když jí zkusíme.

TO PŘECE NEŘEŠÍ narustaní dluhu,dejme tomu pro určité procento bohužel jen majetnějších by to mohlo řešit naky vydělek.......řeknetemi kolik bohatych a chytrych si svoje penize zmrazí na tak malí vynos,ještě stakovym rizikem?

jenže největší argument a to nemužete popřit vubec to neřeší propad duchodového konta,tak proč dotoho systemu davat další rizika vždit to nema logiku,jinak jako doplněk prosím ale ne že tím oslabite to co mate řešit,a to co mate řešit pravě neřešite a vydavate zato ten piliř.
24. 02. 2012 | 19:56

Kryštof napsal(a):

Re - Specimen
S výjimkou Východního Německa bylo Československo v nejlepší posici hospodářské i politické v r.1989 .
Tuto zemi jste si ROZKRADLI a ZDEVASTOVALI vy sami , čecháčkové , a to uvědoměle údernickým tempem . Nikdo jiný to nebyl .
Tu chátru všeho druhu jste si rovněž volili vy sami .
A priori ne tedy nějací ONI jsou zodpovědni , ale VY jste zodpovědni .
Jenom idioti si mohou dovolit prodat např. vodu do cizích rukou / Veolia / , čecháčkové to také provedli - nikdo je k tomu okupací ani jakkoliv jinak nenutil .
A vy se chcete rovnat bělochům ?
Mít nějaký stát ?
Vždyť neumíte ani zodpovídat sami za sebe , neznáte cenu SLOVA .
To je / stát / pro vás luxus na který nemáte ani morálně ani ekonomicky . Prošustrovali jste si ho , tudíž si ho nezasluhujete .
Velice důsledně jste to svým počínáním komukoliv presentovali a to ve všem a vždycky . " Já nééé , to vóóón...! ".
Nevšiml jsem si , že by vám v Česku něco významnějšího kromě dluhů a ostud ještě patřilo .
Na to všechno , co vám i ti pitomí komunisti odkázali - sami se moci nevzdali - přešli / však si ten převrat sami zrežírovali / do sféry hospodářsky-podnikatelské , byste se museli mít jak prase ve frankrajchu .
Zato jste v situaci obecního žebráka , který zašantročil svoji erární dřevěnou nohu , aby měl na kořalu .
24. 02. 2012 | 20:02

Václav Pokorný napsal(a):

Pane Štěchu, pravděpodobně máte v blogu pravdu, ale proč tedy proti těm grázlům něco nepodnikáte. Vaše partaj má v Senátu většinu, tak proč něco nezačnete dělat? Třeba žalovat presidenta u Ústavního soudu za jeho jednání, které škodí České republice, zamítat všechny zákony, které vzejdou z palic vládní tlupy. To ale vy ne, vám to nejspíš vyhovuje.
Byly časy, kdy jsem si zde na blozích se zájmem četl názory nicku SuP, kdeže loňské sněhy jsou! Nevěřil bych, že budu muset souhlasit se Sladkým, ale nejen s ním a na tyhle a jim podobné nereagovat.
24. 02. 2012 | 21:00

speci.men napsal(a):

Ládíku, ty ubožáčku, já má z toho doktorát. A to myslím vážně. Tak si nekálej do úst.
24. 02. 2012 | 21:05

tata napsal(a):

pane Pokorny

SOUHLAS ŽE promě je slabota konaní čssd opravdu nepochopitelná,ale co uvadite zamitat všechny zakony a jak by to mohli udělat když stale maj spiš 117 hlasu,určitě 115 to tam sou opravdu jen figurky,jenže jejich prace ma byt jinde nestrpět takové PALASE,HULINSKÉ,jakokoliv křivarnu ve své straně okamžitě potřit,jenže to by skorem na každe radnici se nemohli spojit stěma zlodějema,a kde vladnout se jako vudčí osobnosti zapojit do těch zlodějen,bohužel timto chovaním hodně otupujou tu neschopnost teto vlady,nebot upřimně oni vte korupci nejsou nijak pozadu,a vesve podstatě i tu současnou korupci jejich členové krijí..........ano vidím je jak menší zlo,ale stoho objektivniho pohledu pro takoveho SUPA JE TO MENŠÍ ZLO tito,jen stim rozdilem že ja ty sve neomlouvam,a opravdu se to chce dat dohromady proti všem darebakum,ne řikat oni ty ponich budou stejní nebo horší tak je kopat do sedinky tak dlouho až si uvědomí že nemužou vše.
24. 02. 2012 | 21:55

TATA napsal(a):

oprava SAMOZŘEJME ŽE HLASY PROTI NIM
24. 02. 2012 | 21:56

prak napsal(a):

Krištof- montéři vysílaní na montáže museli být v KSČ. Takže bývalý komouš, kálící do svého bývalého sídla. To se teď nosí. Viz Štětina.
24. 02. 2012 | 22:15

Yosif K napsal(a):

Pane Specimene - problemy maji zeme kdo polovina lidi je zamestnana ve statnim sektoru, kde popelari maji plat 1600 EUR mesicne, kde maji statni zamestnanci platy i vyssi nez v SRN, kde ve statnich fanrikach vladnou rudi odborarsti teroriste a kde maji pracovni moralku nizsi nez Bulhari.

Ano - jedna se o Recko.
PS - do bankovniho sektoru muselo sveho casu neco nalit i Svedsko a Fisnko -kdyz tam vypukla brutalni krize z prebytku socialismu.
24. 02. 2012 | 22:25

UmKab napsal(a):

Socialní stát sebere v konečnym součtu cca 80% z platů fotrů a matek.To je ta Štěchova podpora rodin
24. 02. 2012 | 22:29

SuP napsal(a):

Václav Pokorný -
Ale to jste mě potěšil!
Víte, okouká se každý. No a jak se pořád opakují témata, zjišťujete, že se opakují i reakce, tudíž tušíte, co bude řečeno. Pravda, jsou borci, kteří dovedou říkat pořád něco jiného i na stejné podněty, asi podle toho, jak se jim "vyvíjí názor".
No a taky jsou tu borci, co na jakékoliv téma dokážou říkat pořád totéž. S tím nic nenaděláme. Taky na ně nereaguju.
24. 02. 2012 | 22:37

tata napsal(a):

PRAK
TO není pravda aspon u meho byvaleho podniku POTRUBÍ PRAHA,TAK jezdilo i dost nekomunistu,spiš bych řekl že tech nekomunistu bylo vic samozřejmě nemam přesny přehled ale nasto procent vim že bežně jezdili i nekomunisti,a to Zapadní německo,Sirie ,Irak atd.

ač Krištofem podle toho co piše nema cenu diskutovat,není pravda že musel byt ve straně,na montažich se až tolik na politiku nehralo,ano šefmonteři to byla povinost ale normalní monter ne.
24. 02. 2012 | 22:41

Yosif K napsal(a):

Pan Stech ma mozna pravdu v tom, ze by se nemelo adminstrativne narizovat aby neco delaly VS vzdelane sestry, pokud je jich malo a doktoru vice.

Na druhou stranu je pan Stech totalni zoufalec - z technicke otazky udela UTOK NA RODINU! Ponekud cirkusova taktika. Asi se uci agresivnimu vystupovani od zneuznaneho ODS-mana nyni CSSD MUDr Ratha......
24. 02. 2012 | 23:16

UmKab napsal(a):

Čím to je že tu nemáme žádný levicový komuny.Vždyt by to mělo bejt vyustění levicové ideologie. Jestli to není třeba tím že levičáci chtěj akorát brát a nikoliv dávat.Jediný co tu máme jsou squateři kteří se dovedou leda někomu nakýblovat do baráku, žebrat před sámoškou a válet se zechcaný po ulici.
24. 02. 2012 | 23:25

Anderson napsal(a):

Pro Kryštofa,
už naposledy: děkuji za exkurs do dějin Druhé světové. Znám je dobře, nebojte. Šlo mi o něco jiného, což jste ale díky své čtenářské gramotnosti nepochopil - že spolupráce Stalina s Hitlerem (nebo Stalina s Churchillem) NEMÁ VLIV na to, zda nacismus byl levicový nebo pravicový. Byl pravicový, viz zdůvodnění výše.
25. 02. 2012 | 00:22

Jirka napsal(a):

Dámy a pánové, všimněte si toho, že ti rozumbradové typu Štěcha to vedou totálně do pr.ele a to ještě žijeme na dluh svých dětí více než 100 mld. ročně. Je to tak proto, že nemají strach z tepláků. Ani případ Tymošenkové je zatím neodradil od všech těch lumpáren. Ale já věřím, že je do těch tepláků jednou dostanem.
25. 02. 2012 | 09:34

občanka napsal(a):

Pane Štechu, prosím, nedovolte zrušení valorizace důchodů.
Důchody jsou u nás velmi nízké, není možné při dnešních cenách
žít důstojný život. Tak jako je to běžné v ostatních státech EU.
Myslím na zdravý životní styl. Člověk již v důchodu nemá tolik sil a příležitostí si přivydělat.
Již v letošním roce klesne výrazně životní úroveň důchodců.
U mě např.:
Navýšení ceny nájemného 300,- Kč, elektriky 180,-, zdražení potravin o 500,- kč , léky 150,- Kč. Vajíčko jsem kupovala za 4,80 Kč. Z toho je jasné, že pan Kalousek se mýlil ve výpočtu.
Zvýšení DPH nebylo zákonně ošetřeno. aby ceny nerostly tak závratně. / jako cena benzínu./ to povede k nižšímu celkovému výběru daní!!! Je nezbytné , aby ekonomické zákony a rozpočet sestavovali jen dobří ekonomové, kteří nám chybí. Kalousek je bourák, který věci nevidí v souvislostech. Ta ekonomická rada vlády je jen alibismus, aby se obhájilo, že nemá ekonomické vzdělání a to za docela nemalé paníze. Měl by se zrušit systém poradců, kteří nemají odpovědnost, jen se předvádějí.
A tak jsem teď dostala nápad, že by mohl být v příští vládě předsedou pan Švejnar, který by si vybral určitě dobrého ministra financí. Je nezbytné " pohnout" s nezaměstnaností.
Poučit se, jak to dělají v Německu, kde byl zaznamenán růst.
Naše "vlastní cesta " vede do spirály, která bude klesat.
Pan Fišer by byl dobrým prezidentem.
Každý z nás odevzdáváme státu téměř polovinu platu./ vycházm z vypočtených daňových prázdnin/. To by mělo stačit na důstojný život nezaměstnaných, důchodců i dětí v neúplných rodinách.
Přeji Vám hodně sil a zdraví. Nebát se a nekrást!!!
25. 02. 2012 | 10:52

Ládik!!! napsal(a):

spe.cimene -
kvůli takovým, jako ty, je zbytečné přispívat do společné pokladny. Marná snaha budovat nějaké společné dílo.
25. 02. 2012 | 10:59

Ládik!!! napsal(a):

Teď čtu, že "zmrazení" důchodů není jejich snížení, ale zastavení růstu na 3 roky, pokud se v průběhu nich nezvedne příjmová stránka státního rozpočtu. Štěch pořád brečí, že obyčejní lidé mají málo peněz, ale neříká, jaké pobídky jim připravit, aby si vydělali více.
25. 02. 2012 | 11:17

český maloměšťák napsal(a):

Jirka napsal(a):
Dámy a pánové, všimněte si toho, že ti rozumbradové typu Štěcha to vedou totálně do pr.ele a to ještě žijeme na dluh svých dětí více než 100 mld. ročně. Je to tak proto, že nemají strach z tepláků. Ani případ Tymošenkové je zatím neodradil od všech těch lumpáren. Ale já věřím, že je do těch tepláků jednou dostanem.
25. 02. 2012 | 09:34
---------
Do prdele vedou celou společnost Jirkové a jejich kumpáni. Rozkradli co se dalo a když už na rozkrádačky není - tak přesunou do fondu určeného k rozkrádání peníze důchodců a jiných mocensky slabých skupin obyvatelstva.

V Římě by je nejprve zbičovali a pak ukřižovali.

Zde na jejich kauzy padá prach v archivu Rampuly a spol.

P.S. Spíše neš Štěcha v teplákách bych viděl je v blázinci. Na pozorování - pozorovat, sepsat, zanalyzovat a pak vypracovat poučení pro příští generace s názvem " Co jsme to nechali vládnout za bláznivá hovada".
25. 02. 2012 | 11:19

Anderson napsal(a):

český maloměšťák,

AMEN!
25. 02. 2012 | 11:27

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
To nám tu ještě Sobotka skromně zatajil, že loni si poslanci, soudci a vůbec "vyšší příjmové skupiny ze státních peněz" nechali od Ústavního soudu zvýšit důchody nad všechny rozumné meze. Soudci Ústavního soudu jim to samozřejmě schválili, protože se jich to týká taky. A teď na tohle zvýšení v rozpočtu nemají. Takže tohle oříznout a zvednout daně vysokopříjmovým státním zaměstnancům? PROČ NE? Všimni si, že ve všech "zaručených zprávách zdrojů ČTK" není nikde nic konkrétního. Jen vlny, vlny, vlny. Aby se včas zjistilo, kdo bude nejvíc řvát a tam se couvne.
Jako vždycky.
25. 02. 2012 | 11:47

Ten, co čte ty kydy - napsal(a):

maloměstský čecháček -
Tobě tohle nestačí? Místo za katr bys je dával do blázince? Ty ludumile. Jasně tebe hned tak něco nepoučí co? "Volím VV, uvidíme!"
25. 02. 2012 | 11:52

prak napsal(a):

"tata"- pokud měl podnik velkou zakázku v zahraničí a málo ""uvědomělých" montérů, dělal výjimky. Za tyto montéry musel se ovšem někdo zaručit. Ve většině případů tak činily funkcionáři ROH formou Kadla znám, je spolehlivý. Priorita byla jasná. Členství v KSČ,ti tu montáž měli jistou i když to zrovna nebyli fachmani. Když nebyl v KSČ, musel být ženatý. Prostě chtěli vždy nějakou pojistku. Mimochodem,víte že si ani nepamatuji nějakého montéra, který zůstal v zahraničí? Do arabských zemí mohla jít i stará Blažková. Francie, NSR a Anglie byla pod dozorem kádrového oddělení. Přísně brali i Jugošku. A v SSSR opravdu nezůstal nikdo. Čert ví proč, že?
25. 02. 2012 | 12:04

Václav Pokorný napsal(a):

Díky SuPovi a tatovi za reakce.Pane SuP nemyslel jsem to nijak útočně, a vypadá to,že jsem trochu útlocitný, sakra. Ale pane tata s Vámi určitě souhlas, ano Vaše názory jsou mi blízké.Ať se vám daří!
25. 02. 2012 | 12:41

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
proto není vůle k progresivnímu zdanění příjmu. Nejvíce by na to doplatili státní zaměstnanci. Normální člověk u lisu bere 10tis. čistého, normální mistr 20tis. A normální šuftík na magistrátu? Kolem ostravské radnice není kde parkovat, protože má 860 úředníků (http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20081031_magistrat_urednici_prijimani.html). A to má svoji radnici každý obvod, navíc je v Ostravě hejtmanství s Palasovou družinou. A kde je Praha se svými úřady. Tady je žába na prameni.
Před 58 lety nahnali komunisti 77000 úředníků státní správy do výroby. Proč to neudělají dnes? Protože sedí na jejich místech. Fuj, hnus.
25. 02. 2012 | 14:00

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Já to taky předpokládám. Proto to sem (opakovaně) píšu, aby si to uvědomili taky ti, co do těch skupin nepatří, podporují to, ale nic z toho nikdy mít nebudou.
25. 02. 2012 | 16:17

tata napsal(a):

pane SUP

ALE TO ZVEDNUTÍ těch duchodu těch bohatších to není fer vyčitat SOBOTKOVI,levice byla proti a u ustavního soudu to byli soudci vašeho pohledu,takže toto opravdu není fer poznamka,ta jde navrub teto vlady,nebot ani rozhodnutím ustavního soudu je nenutilo to zvednou takto,při hlasovaní byla levice zasadně proti,při současne konstalaci vše schvalené jde na vrub pravici.

levice tam je jen roští
25. 02. 2012 | 16:56

SuP napsal(a):

Tata -
Máte recht, místo Sobotky má být Štěch. Psal jsem na střídačku pod oba. Nicméně nebudu hledat, jak se k tomu stavěl senát.... ani nebudu hledat, KDO to původně vymyslel. Je to jedna banda.
25. 02. 2012 | 17:16

tata napsal(a):

pane SUP

SOUHLAS ŽE SI nedělam iluze že by ta moje nekradla,ale jde mi jen o takové drobnosti,že ted tady vladne ta VIC Vám simpatická,A opravdu a to vy vyte že todle zrovna jde navrub jim,at ustavním soudem to bylo velice těsné,co si budem povidat ustavní soud je jako společnost,bohužel,vždy sem si myslel že tady by minimalně měla rozhodnout velka většina nejlepe shoda všech,takto vydavá jen politická rozhodnutí jeDnou se liběj vice VAM JEDNO MĚ,ale to je odbočení duležité že toto je z dilny pravice,ač nevym také jak rozhodoval senat,považuju ho za zbytečny stejně ho lehko po vracení přehlasujou,tudíž mě jen mrzí že tuto chybu předhazujete levici,ač sem překvapen nebot většina takto nazorově lidí jako vy to přivítali s nadšením,vtom se teda odlišujete,nevym kolik toto zvedlo ale určitě to nepomohlo,už do takto špatné bilance
25. 02. 2012 | 19:24

SuP napsal(a):

tat -
Už zase začínáte. Moje reakce tady není prvoplánově proti levici. Ten článek psal Štěch a kritizuje, že pravicová vláda dělá všechno blbě, nemá peníze a navrhuje úspory tím, že někoho obere. A protože nemá peníze, chystá mimo jiné zrušení valorizace důchodů. Tak tedy oponuju tou nesmyslnou valorizací důchodů nejvyšším příjmovým skupinám, kterou schválil parlament i ústavní soud. A nechce se mi zjišťovat, KDO to na ústavní soud poslal. Je to totiž jedno úplně stejně, jako kdo to navrhl v parlamentu a kdo to tam odhlasoval. Třeba nám to tu nějaký šťoura vyšťourá a napíše.
25. 02. 2012 | 19:39

tata napsal(a):

pane SUP

ČIM ZAČINÁM?že konstatuji že toto jde zcela na vrub pravice,prostě když mu budete vičitat jiné věci,ale navrch pravice notabene prosazen přes odpor levice,a to ještě ani jeden nevime jestli nahodou nebyl senat přehlasovan,otočteto kdybych ja vam vyčital co prosadila levice,a vyčital to NEČASOVY,TO PŘECE NEMÁ LOGIKU,nebudte hned cimprlich,prostě zde ste se zmylil nic jineho než upozornění to není ,ja taky napsal obrovskou hloupost a uznal sem to a to okamžitě,prostě mylit je lidské ovšem uznat chybu není nic špatneho ,nic jineho zatím nebylo,jen že zrovna tento bod jde za pravicí.

A VYTE CO JE ZAJIMAVÉ ŽE MNOZÍ TO POVAŽUJÍ ZA spravné,ja si myslím že ne ale zde třeba slidmi co řikaj že to je spravné je to jen uhel pohledu navic rozhodl ustavní soud,za což se schovavá dost lidí ,ale jak sem četl,nejsem odbornik,tak to rozhodnutí soudu vubec nemuselo znamenat tento zakon,takže nic jineho než oponuju že jestli to považujete za špatné není to tentokrat na vrub levice.......nic víc nic min
25. 02. 2012 | 20:07

Honza999 napsal(a):

Ladik!!!

Vzhledem k tomu, že inflace se nezastaví, bylo by i pouhé zastavení růstu důchodů v nominální výší jejich faktickým snížením v kupní síle.
26. 02. 2012 | 12:24

Ládik!!! napsal(a):

h999 -
to jsem nepopřel. Ale kde je psáno, že nebude deflace.
26. 02. 2012 | 14:33

Honza999 napsal(a):

Ládík!!!

Že nebude deflace to ti tady píšu já.. Na deflaci si páni bankéři dají zatraceného majzla...
26. 02. 2012 | 17:38

Ládik!!! napsal(a):

Honza999 -
přál bych jim defekaci.
27. 02. 2012 | 08:16

krleš napsal(a):

Socane Štěchu, ale vždyť nejhorší pohromou pro rodinu je tvoje ČSSD!!!

Proč by lidé spolu měli žít v manželství, když je finančně lepší rodit děti mimo manželství neboť to všichni z daní zacálují?

S ČSSD k anarchii vstříc!
27. 02. 2012 | 09:47

Hurá napsal(a):

Docela s článkem souhlasím. Pouze "útok" na porodné je správný !
Domyslíte to sami.
28. 02. 2012 | 00:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy