Benešovy dekrety do našeho právního řádu patří a patřit budou

16. 06. 2014 | 18:55
Přečteno 9620 krát
Pietní akt v Lidicích byl vhodnou příležitostí pro reakci na slova bavorské ministryně Müllerové, pronesená na 65. sudetoněmeckém sjezdu.

Vážení občané, dámy a pánové,

před dvěma lety jsme si zde připomínali kulaté 70. výročí vyhlazení Lidic. Letos už se jedná "jen" o každoroční připomínku. Je proto možné, že v médiích dají vzpomínce na hrůzný lidický masakr menší prostor, než by bylo třeba. Je chyba dívat se na Lidice pouze jako na historickou tragédii, která už se nemůže opakovat. Taková naivita nebo pohodlnost však u některých lidí stále přežívá. Dějiny ovšem říkají něco jiného.

I po skončení II. světové války se v různých částech světa odehrávaly a odehrávají genocidy. Nacistické zločiny byly neuvěřitelně kruté, nic takového tady předtím nebylo, ale zlo se v různých podobách stejně pořád vrací. Proto bych hned v úvodu chtěl poděkovat Vám všem, kdo jste dnes tady, a zejména těm z vás, kteří se tohoto a podobných pietních aktů účastníte pravidelně. Děkuji vám za to, že nejste lhostejní a že jdete příkladem.

Být lhostejný je totiž první krok na cestě do pekel. Já osobně pokládám za chybu, když se například lhostejně přejde nedávný výrok bavorské ministryně pro sociální věci Müllerové, cituji: „Benešovy dekrety byly nespravedlivé a nespravedlivé zůstávají. Do evropského právního státu nepatří." Konec citátu.

Omyl, paní ministryně! Benešovy dekrety do evropského právního státu patří a patřit budou! A tak jako je nutno ocenit gesto německého prezidenta Gaucka, který byl před měsícem v Terezíně a pronesl v té souvislosti velmi moudrá slova, tak je nutno naopak razantně reagovat na výroky, jaké pronáší paní ministryně Müllerová.

Ministryně Müllerová řekla na Sudetoněmeckém sjezdu ještě jednu zajímavou domněnku. Že prý se česká společnost mění k lepšímu, protože podpora dekretů u nás nebyla nikdy tak nízká, jako je teď. Mladí Češi se podle ní zajímají o dějiny a nahlížejí na ně bez předsudků.

Tato slova mají znít sice pochvalně, ale každý, kdo to s naší zemí myslí dobře, z nich musí být naopak znepokojen. Proto pokládám za velkou přednost Památníku Lidice a související expozice, že jsou hodně orientovány na mládež a mají vzdělávací charakter. Právě děti byly největší obětí lidické tragédie. A to i ty, které měly štěstí v neštěstí a přežily. Vyrůstaly pak bez svých skutečných rodičů a vlastně žily život poznamenaný utrpením lidické tragédie.

Výstižným způsobem to ukazuje i slavné dětské sousoší paní Uchytilové, které prezident republiky loni udělil na návrh Senátu státní vyznamenání. Mimochodem – určitě si pamatujete, že právě z tohoto sousoší byla v roce 2010 ukradena jedna socha. Takový čin nelze pokládat za obyčejnou krádež nebo vandalismus. To je zhanobení určitého symbolu. A pokud k tomu budeme lhostejní, pokud nebudeme ctít a chránit symboly zlomových událostí našich dějin a připustíme jejich poškozování, tak ohrozíme samotné základy naší společnosti. Proto si myslím, že by Ministerstvo spravedlnosti a vláda měly vážně uvažovat o výrazném zpřísnění trestů za tyto delikty.

S těmito jevy se potýkají na řadě míst v celé republice. Je to špatný příklad pro děti a mládež. Ve škole je učí, jak lidé za nacismu trpěli a oni pak cestou domů vidí, že např. pomník obětem holocaustu je pomalovaný hákovými kříži nebo jinak zhanoben. Je potřeba proti tomu rázně zakročit.

Souvisí to s tím, o čem jsem mluvil na začátku. Nebezpečí rasismu a extremismu totiž zdaleka nezmizelo. Platí to v řadě zemí EU, platí to ale i u nás. Nenechme se zmást tím, co někteří představitelé extremistických subjektů říkají veřejně. To je všechno jenom naoko. Musíme číst mezi řádky. Oni se samozřejmě hlásí k parlamentní demokracii a právnímu státu. Že se ohánějí parlamentem, svobodou shromažďování a projevu, demokracií a svobodnými volbami, to ve skutečnosti neznamená vůbec nic. Nebuďme lhostejní. I Hitler se před svým nástupem k moci oháněl pluralitou, když šlo o jeho vlastní politická práva. Stejně tak Sudetoněmecká strana u nás. To není nic nového.

Jsem přesvědčen, že nastala doba, kdy se stát bude muset k některým těmto věcem postavit daleko rozhodněji než dosud. I demokracie musí být schopna bránit své hodnoty. Pokud budeme lhostejní a budeme jen nečinně přihlížet, může se nám to vymstít. Lidická tragédie a všechny hrůzy druhé světové války jsou pro nás v tomto směru trvalým varováním.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdarv napsal(a):

Zbrojíte na minulou válku pane Štěchu, skutečné nebezpečí nám hrozí z ruska a jeho páté kolony u nás, ke které se svými názory sám přiřazujete.
16. 06. 2014 | 20:14

mb napsal(a):

Štěch ...

mluvíte o demokracii a demokratických hodnotách ...

Pomiňme, že jste bývalý komanč ( na to ostatně s... pes ) ...

ale, hovoříte li o demokracii a demokratických hodnotách, jak se s těmito slučuje princip kolektivní viny ... jemuž byli vystaveni naši demokratičtí spoluobčané ... ???

právě že se princip kolektivní viny ( i.e. benešův dekret ) s demokracií a demokratickými hodnotami neslučuje vůbec ...

Pane Štěchu, máte v hlavě slámu, piliny, guláš a hokej ...

hovoříte li o demokracii a demokratických hodnotách ... tak právě ty se s principem kolektivní viny neslučují ...

takže si vyberete zda právo platí vždy, pro každého a všeobecně .... a nebo zda to suspendujeme ( a s tím i demokraticii a demokratické hodnoty ) , propadneme se do barbarství ... a připustíme princip kolektivní viny, připustíme násilí a připustíme benešovy dekrety ...

Which side are you on pane Štěchu ?

jste na principu demokracie a demokratických hodnot nebo jste na principu násilí a principu kolektivní viny ?

jste demokrat nebo bolševik pane Štěchu ???

njn ... stane se ... obsadil jste po Klausovi nazzionalistickou benešovskou niku ... hurá
16. 06. 2014 | 20:17

mb napsal(a):

... asi nezbude, než doufat s Paynem, že komunisté jako vy, již brzy vymřou ...

... ale určitě přijdou i další nebezpečenství a zla ...

... to už tak chodí ...
16. 06. 2014 | 20:20

skeptický napsal(a):

Pamětníci u nás vymírají.Jedny povedené volby ,a dekrety i památník zmizí,abychom neurazili souseda.
Posledně to bylo o fous.
16. 06. 2014 | 20:29

mb napsal(a):

( památník nezmizí ... a dekrety už aby zmizely ... )
16. 06. 2014 | 20:31

magor napsal(a):

1) Jaký to má vliv na růst okurek?
2) Sere to Pentagon?
3) Je možné zaměnit židli za sekačku na trávu?
4) Mám si koupit drahé žiletky, anebo ty levnější?
5) Kyselinu sírovou do výlevky?
6) (Tatáž otázka pro vývojku a ustalovač).
7) Jeden hot a druhý čehý jste viděl?

Kdyby ano, říká se tomu demokracie, snad svoboda projevu a k té rasisté, extremisté, heretici atd. (pojmenujte dle vkusu) patří. Ach jó, Pozor.

Jó, pozor já si dávám porád, kdyby mě chtěl nějakej kovanej demograt v demograticky stanovenejch a obecně zpřísněnejch pravidlech vobrat i vo poslení kapesník, na to nepotřebuji extrémisty, natož sudeťáky, na to mně stačíte VY, milí zákonodárci.
16. 06. 2014 | 20:32

magor napsal(a):

mb 16. 06. 2014 | 20:31

A kde budete potom bydlet?
16. 06. 2014 | 20:50

mb napsal(a):

... normální panelák jako dosud ...

hele majetkové nároky nehro ... to je passe ... nebo někdo dá pár žalob ... a stejně neuspěje ... ( jako my na nikom nevysoudíme, že nás ve 38 a 39 prodali draku ... to je zahraný)

ovšem z civilizačního ( a demokratického (( kterého má štěch plná ústa))) hlediska ... bychom se měli od dekretů dávno distancovat ...

... dekrety probudily a povzbudily to horší, co se v české společnosti nachází ...

... njn stane se ... hezký večer ...
16. 06. 2014 | 20:56

Stařeček napsal(a):

se zájmem a s opovržením pozoruji, jak rychle se tu zformovala sudeťácká soldateska. Zdá se, že mají přímé informace odcaď.
16. 06. 2014 | 20:59

mb napsal(a):

stařečku, tou sudeťáckou soldateskou myslíte mě, když konstatuji, že benešovy dekrety nejsou slučitelné s demokracií a demokratickými hodnotami a když to sdělím Štěchovi ?

tak su sudeťácká soldateska ?
16. 06. 2014 | 21:13

Targus napsal(a):

To: mb

Co jste tak na večer požil?
Víte vůbec, co plácáte? Asi ne, že jo.

Už tu bylo tisíckrát řečeno, že německy hovořící občané tzv. Sudet hlasovali jako jeden muž pro přičlenění tohoto území k Třetí říši. A samotný Hitler musel zakázat vyhánění česky mluvících občanů, pokud to nebyli státní zaměstnanci.

A rovněž zde bylo tisíckrát řečeno, že kdyby se měli spravedlivě soudit všichni ti, kteří požádali o říšské občanství v r. 38, resp. 39, čekalo by nás po WWII. tak milión trestů smrti a minimálně stejný počet trestů vězení na 25 let a výše.
A bylo by to demokratické.
Nebyl v kontrastu s touto skutečností lepší ten "nedemokratický" odsun?

A v souvislostí s odsunem bych se vás chtěl otázat, jestli považujete za nedemokraty i Dány, Holanďany a Poláky. Ti všichni také prováděli hromadné odsuny bez soudního přezkumu viny a neviny.
16. 06. 2014 | 21:15

magor napsal(a):

Panelák napytel, děsná nuda, co pajt na sudeťáckejch třešních, byl?
16. 06. 2014 | 21:16

Targus napsal(a):

To: Stařeček

embéčko je starý známý pacoš - demokrat. Zbožňuju potřeštěnce roubující demokracii na všechny možné i nemožné lokality a epochy, aniž by se hlouběji zabývali aktuálním stavem ve společnosti tamtéž.
Njn. demoška je demoška, tak pravil embéčko.

Amen
16. 06. 2014 | 21:20

Karel Mueller napsal(a):

Pane Štěch,

na toto téma jsme zde měli nespočet debat. Ale těžko neco naděláte, když část české reprezentace jevila v různých dobách neskutečné slabošství, které místy hranilo se zdádcovstvím.

Už před lety jsem napsal. že SDL má jasně definou preambuli a povinností české vlády bylo a je vznést oficiální dotaz u vlády SRN, co si pod těmito požadavky představit, když i kancléřka jezdí SDL na srazy podpořit. Nevím, jestli se na to někdo zmohl. Ale pochybuji. Tak co chcete?
16. 06. 2014 | 21:21

mb napsal(a):

... to nevim co je, magore, pajt na sudeťáckejch třešních ...

nehlasovali jako jeden muž targue ...

a zbytek co píšete jsou nesmysly ... ale to je asi jedno ... zdravím ...

( ještě možná názor ... odsoudit dekrety bychom neměli kvůli nim ... nýbrž kvůli sobě ... viz. s tím, čeho se na nás dopustili druzí, už se nějak vyrovnáme, horší je to s tím, čeho se na sobě dopustíme sami (cit.)) ... hezký večer
16. 06. 2014 | 21:28

Targus napsal(a):

To: mb

embéčko, omyjte se. Na netu jsou k dohledání hlasy, které dostal Henlein. Po odečtení populace, která volit nemohla z důvodu nízkého věku, dostanete číslo korelující s 85% populace hovořící německým jazykem. Toto číslo je velmi blízké počtu udělených říšskoněmeckých občanství.
To je jedna strana mince. ta druhá hovoří o tom, že všichni nositelé tzv. plného občanství plus nositelé tzv. volkslist sloužili minimálně ve wehrmachtu, ne-li v něčem horším, čímž se provinili proti právnímu řádu ČSR - vykonávali vojenskou službu pro cizí a navíc nepřátelský stát. Za to je v demokratickém státě, který je ve válečném stavu, devět gramů mezi paroží, případně metr konopného špagátu, milé embéčko.

Kecy o tom, že bychom měli udělat něco pro sebe (já bych to viděl max. odpustit sami sobě, že jsme byli takoví měkkýši, Poláci se s tím tak nesrali), jsou v tomto případě zcela mimo mísu, o odsunu nerozhodovali Češi ani Slováci.
16. 06. 2014 | 21:58

Hrbatej bolševik napsal(a):

Jasně Štěchu ...
Kdo nejde s námi jde proti nám soudruzi !
Beneše jsem si nikdy nevážil, ani vážit nehodlám.Zvoral co mohl .
Dnes takřka 70 let po válce se na vlně dekretů vozí někteří sudeťáci,
(není jich mnoho),ovšem také zdejší pseudovlastenci a bolševici .
Stejně jako Rusové,dnes operují fašismem,vy strašíte pomocí Sudeťáků.Jak dlouho s tím budete ještě operovat?
Jestli se bojíte dnešního Německa ,tak je to víc než směšné.
Domnívám se,že vám brzy půjde zase o nějaké to koryto,
tak jste asi zahájil kampaň.Nebojte se, blbců co vám na to skočí jistě najdete dost!
16. 06. 2014 | 22:14

magor napsal(a):

Co je pajtl, děláš si prču, sokole?

Pajtl je čin, při kterém se přeleze plot cizí zahrady, vyleze na cizí strom a pozře cizí ovoce. Jak člověk zestárne, děcka chodí pajtlovat zasejc k němu, svět je spravedlivý, hlavu si děláme zbytečně.

Co horší, leitmotiv textu přehlédnut, bejt autor ženská, možná by mi imponovalo (vy jste taková pfísná)..
16. 06. 2014 | 22:16

JF napsal(a):

no to je zase demokratickej a lidskoprávní nářez ;-) - tak jestli pak se k té demokracii přes ty horší dnešky dopracujeme. Netušil jsem čistě teoreticky lidskohumanitárně a demokraticky, že čára na mapě má větší cenu než 2.500.000 lidských osudů.

To jsou ta lidská práva a ti naši zastánci té naší demokracie - naposledy např. klausova amnestie - tu si také asi také necháme

To jsou ty vyhlášené zkratky k té demokrácii! Čest práci na té demokratůře.

ps: dle statě soudruha se značně zvyšuje pravděpodobnost že sudetský majetek si Němci budou kupovat až od Rusáků ;-)
16. 06. 2014 | 22:20

mb napsal(a):

když myslíte targue ... já vás nepřesvědčím ... víteco ...
16. 06. 2014 | 22:21

JF napsal(a):

až to tu bude lépěji šlapati než-li třeba zrovna v Bavorsku, tak možná bude odpovídající odpoveď SN. Máto je malý háček - nikolivěk jak na E55 ... a stejněji to platí i pro ty naše politické pracovníky. Pak by možná pan Štěch i víceji raději mlčel.

ps: pokud je něco zřejmé nyní, tak je to vztah mezi tím co říká ministrině Bavorska a tím jak to tam vypadá a tím co říká předsedá senátu ČR a jak to vypadá zde - nemluvě v Sudetenlandu.
16. 06. 2014 | 22:31

rosclays napsal(a):

Pane Štěchu a co třeba tohle...

"Poválečné dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše nejsou v souladu s právem Evropské unie. Ve středu to v Budapešti uvedl státní tajemník na maďarském ministerstvu spravedlnosti Bence Rétvári. Podle něj narušují spolupráci visegrádské čtyřky, řekl na akci své strany."
"Jak v této souvislosti poznamenala agentura MTI, kvůli dekretům bylo přes sto tisíc etnických Maďarů deportováno nebo posláno do pracovních táborů a nikdo z nich se nedočkal odškodnění."
(iDnes)
16. 06. 2014 | 22:45

Targus napsal(a):

To: mb

Klidně to zkuste. Akorát bych prosil místo vymývacích pravdoláskových keců nějaká fakta.
Třeba o tom, kdo rozhodl o odsunu.
Anebo o tom, kolik Němců v ČSR dostalo říšskoněmecké občanství.
A přihoďte výsledky voleb před válkou.
A taky statistiky, o školství, o nezaměstnanosti, o počtech státních zaměstnanců, o německých ministrech ve vládách ČSR, jsou jich kvanta a občas neškodí si v nich počíst.
16. 06. 2014 | 22:47

Carlos V. napsal(a):

Pakliže sousedův praděda zabil mého prastýce a mů praděda pak zabil sousedova pradědu ... co s tím.

Asi se na to se sousedem nenapijem, prostě se o tom nebudem bavit. Když to někdo z jedné či druhé rodiny vytáhne, svorně ho okřiknem. Se sousedem potřebujem vyjít - a on se mnou.

Ale určitě nebudu sestavovat komise, stavět pomníky jednomu či druhému anebo psát petice. Stačí počkat, až z toho bude dějěpis.
16. 06. 2014 | 22:49

Targus napsal(a):

To: rosclays

Máte ponětí, kolik Maďarů žilo na území ČSR a kolik z nich se podílelo na útlaku Slováků?
Pokud je sto tisíc reálné číslo, k celkovému počtu obyvatel mi nepřipadne na zemi, která prohrála světovou válku nijak přehnané.
Btw. dostali odškodnění Slováci, kteří byli nějak postiženi maďarskou nadvládou v letech 38 - 45? Hoďte sem nějaký pramen, díky.

Jinak ubrekávání Maďarů je teď módní záležitost. Skuhrají, že museli jet rabovat do českého pohraničí. Ó, jaká hrůza.
16. 06. 2014 | 22:53

Targus napsal(a):

To: Carlos V.

Se sousedy to je ještě půl bídy. V naší rodině se mordovali navzájem. Šílená doba, šílená země. Bylo tu hovno, jen hory a jíl, bída a kamení, a ještě se zabíjeli.
Strašné...
16. 06. 2014 | 22:58

Platící opčan-nuzák. napsal(a):

Plky !
Pan Štěch ZAPOMÍNÁ,že jeho guru pan Zeman prohlásil,že BD
jsou právně vyhaslé a mrtvé.
Tak oč jde pane Štěch?
..asi o poválečného hrdinu po 7O letech ?
Tak nevím zač si vás platíme ve vaši funkci.
Asi za ohřívání starých švestek ? To nemáte NIC jinačího ma práci ?
Asi NE !
16. 06. 2014 | 22:58

rosclays napsal(a):

Targus:
Není vůbec podstatné jestli já mám nebo nemám "ponětí", zrovna tak je šumafuk, jestli byli nebo nebyli odškodněni Slováci a nebo - jestli Maďaři "skuhrají".
Jediné co platí je věta "zrušení Benešových dekretů" a to z hlediska fungování nynějšího práva EU, protože nemusí být zrovna vyjimkou, že se za chvíli nebudou přidávat i další státy.
Tedy spekulace správné/ nesprávné, popř. spravedlivé/ nespravedlivé jde mimo mě, zkuste to s "válečníkem" (to není pejorativní označení) JdM.

Odkaz na "noticku" z iDnes:
http://zpravy.idnes.cz/benesovy-dekrety-madarsko-dcv-/zahranicni.aspx?c=A131106_223100_zahranicni_hro
16. 06. 2014 | 23:18

JF napsal(a):

Lidická tragedie ??? ta přeci také začíná a končí i u Beneše. Např. u jeho statistik o národnostním uspořádání RČS či u zorganizovaném teroristického aktu Beneše na představitele Deutsches Reich. Dále pokračujíc k slavným césarovsky sepsaným dekretům na stříbrném podnose pro báťušku Stalina - však pan Štěch mu sloužil rovněž.

Samé čisté a nejčistší mezinárodní právo s nejlepšími evropskými tradicemi na které lze jen navázat a rozvíjet. Nejsem si jist zda by se úsilí o budování lepších zítřků nemělo napnout poněkud jiným směrem - např. došetřením Klausovy amnestie.

Nebo to už jsou také dějiny, které píší vítězové. U soudruha Štěcha a defraudanta Klause si toho nejsem zcela jist. Ale vlastně ... ;-)
16. 06. 2014 | 23:19

mb napsal(a):

pro targua revisited ... vedl jsem analogii mezi belohradskym a klausem a benešem a stalinem ... pakliže jste to stihl přečíst, fajn, pakliže nikoli, smula ...

každopádně příjemný večer ...

jo a ještě jsem taky stalina přirovnaval k mefistofelu ... ale to je detail ...
16. 06. 2014 | 23:21

mb napsal(a):

vono vlastně targusi není přitažené za vlasy, že suspenze prava v době těsně poválečné se nám dodnes v nějaké podobě vrací ... třeba v tom mafiánském kapitalismu ... njn ...
16. 06. 2014 | 23:25

mb napsal(a):

Benešovy dekrety do našeho právního řádu patří a patřit budou ... aneb promluvilo Štěchovo bolševické jádro - hardcore ...
16. 06. 2014 | 23:27

magor napsal(a):

"Poválečné dekrety československého prezidenta Edvarda Beneše nejsou v souladu s právem Evropské unie".

Nebojte, matička vydá Směrnici, závěrem nastane kolektivní schíza. Bytost A, nemající ani ponětí o životním prostoru bytostí G - M, bude nucena navléct termooblek CE-Y, a to ve svém přirozeném prostředí o 38 st.. Celsia, nebot entity G - M považují CE - Y, za minimální standard pro teploty jejich prostředí, tedy -5 st C.

Vliv entit A v Radě, je vzhledem k početnosti, mnohem menší, než zastoupení entit G - M, kolektívně tedy sdílejme průjem portugalský babičky a ona, naoplátku, bude s námi (ač sama hladová) držet dietu pro přemíru našich vepřových kalorií.

Historii do přehledných tabulek s počtem mrtvých, raněných a vyhnaných, vše s pedantickou přesností alá statistiky na wikině, anebo státního rozpočtu BRD (minimální standard).

Tyto tabulky budou neměnné, uzákoněné a vklíněné do pamětí entit obývající ES. Každé nabourání výkladu bude sankcionováno, přísně, přímo zpřísněně, a nedodržování považováno za delikt. Výši pokut určí národní vlády, (výše) však musí být odrazující a národní vlády ji předloží ke schválení nejpozději do 31.12.2015.
16. 06. 2014 | 23:33

pamětník napsal(a):

mb:
"tak su sudeťácká soldateska ? "
Vy ne, Vy jste jenom takový přištěkávající prosudeťácký mopslík. Bez vlastní myšlenky, bez znalostí, bez dostatečné inteligence.

Hrajete prý však dobře na kytaru.
16. 06. 2014 | 23:35

Al Jouda napsal(a):

Strašení sudetoněmeckým landsmanschaftem už je z módy. Mladí Němci by do našeho pohraničí, kde chcíp´pes asi nešli. Teď je aktuální nebezpečí islámizmu. Na základě zločinů, kterých se tito fanatici dopouštějí ve jménu Alláha v Nigerii, v Iráku a v Sýrii bychom měli prohlásit islám za hnutí potlačující lidská práva a svobody a v naší republice zcela zlikvidovat. Jinak se za pár let dočkáme bombových útoků a přepadů policejních stanic.
16. 06. 2014 | 23:37

JF napsal(a):

mb 16. 06. 2014 | 23:27: souhlas - je to stále totéž. Nevím v čem by byl při té demokratičnosti na entou a ještě trochu víc dát Sudeťákům autonomii i s ní atˇsi třeba nejdemokratičtěji odreferendují Heim ins Reich.

Proč je pan Štěch stále nutí být něčím jiným než jsou. Pak je otázkou kdo je pan Štěch, Beneš, Masaryk, Klaus, Zeman atd. Víme to?

ps: protobolševici.
16. 06. 2014 | 23:38

pamětník napsal(a):

JF
a další sudeťáci se slétli jako mouchy na hnijící maso. Sudeťácká ideologie patří na smetiště dějin.
16. 06. 2014 | 23:38

JF napsal(a):

můj milý pamětníček, začínal jako prostý třídní nástěnkář. V LM ale už vedl kroniku roty. 1.máje byl jeho tajnokrásný svátek básníka, básníka dělnické proletářské honorace o které tak realisticky čítaval ve slunné zasedačce na schůzích ROH. Soudruh Štěch si na svého soudruha pamětníka dobře pamatuje - soudružsky, upřímně. Taky jak jinak. ;-)
17. 06. 2014 | 00:08

jozka napsal(a):

ad zorganizovaném teroristického aktu Beneše na představitele Deutsches Reich

Ja myslim, ze jako ilustrace myslenkoveho sveta pisatele to bohate postaci. Je stejne legracni, jak se tihle typci muzou ohanet jak dlouho chteji civilizaci a pravem stejne driv nebo pozdeji z nich ten nacek vykoukne.
17. 06. 2014 | 00:15

JF napsal(a):

jozka: a vy považujete za legitimní aby na sebe páchali vzájemně atentáty představitelé států či jen na ty pečlivě vybrané?

No pravda Beneš byl víceméně samozvanej představitel - ale určitě vo to vícero to jistě vždy myslel dobřeji, tak nějak upřímněji a snad až vodsrce a i tu velkou vojnu měl za předem vyhranou i s těmi proradnými a nespolehlivými spojenci. Tak nějak podle toho jak se to zrovinka hodí.
17. 06. 2014 | 00:47

JF napsal(a):

rozhodně Benešův inovátorský přístup k řešení vojenských konfliktů se ujal!!! a byl přijat do jádra starého dobrého (nyní ještě trochu vylepšeného) evropského práva.

Napříště válku vyhrává ten který postřílí dostatečný počet generálů (přesněji od plukovníků výše) a vybraných a nejzákeřnějších státních představitelů svého protivníka a ušetří tím zároveň utrpení prostých vojínů a jinak nevědomých a utiskovaných občanů. Zároveň se předpokládá že budoucí vítěz této drobné přestřelky to myslí zároveň nejlépěji a nejupřímněji a vodsrdce. Prostě takovej je to dobrák.

Ať žije Beneš! Ať žije staré dobré evropské právo a především jeho drobná vylepšení velkými dobráky!!!
17. 06. 2014 | 01:02

Targus napsal(a):

To: rosclays

Máte zajímavé představy o fungování a platnosti zákonů.
Pro obzvláště natvrdlé pak zopakuji, že Benešovy dekrety se odsunu nepřátelských živlů týkají jen velice okrajově, takže není důvod je rušit.
A pro ty ještě více natvrdlejší zopakuju, že o odsunu rozhodoval někdo úplně jiný, než Beneš.
17. 06. 2014 | 06:23

Targus napsal(a):

To: mb

Pro hlupáky znova - Benešovy dekrety se dotýkají transferu Němců jen okrajově. Chcete-li ze sebe dělat hlupáka, čiňte tak kulturně a běžte skuhrat Do USA, UK a RF. Tyto státy, resp. jejich nástupce, rozhodovaly o vyčištění předem daného prostoru od Němců.
17. 06. 2014 | 06:27

Targus napsal(a):

To: rosclays

Ještě mi povykládejte barevně o spolupráci višegráské čtyřky.
Co dělají užitečného a přínosného, kromě toho, že se občas slezou, nažerou a ožerou za peníze svých daňových poplatníků?
Leda tak vyspekulují, jak více pustit žilou evropským fondům. Když se slízat nebudou, bude obyčejným lidem mnohem líp. Slovinci moc dobře věděli, proč je kdysi poslali k šípku.
17. 06. 2014 | 06:34

jozka napsal(a):

Ale jasne, JF, Benes byl samozvanej, zatimco ten druhej byl zvolenej, ze? Sedmdesat let po valce a porad jste to nevydejchali kuciii...
17. 06. 2014 | 07:07

rosclays napsal(a):

Targus:
Netvrdím, že byste na mě jakkoliv útočil, ale přesto nechápu, proč chcete zrovna se mnou mermomocí diskutovat, když doma máte jednoho z nejchytřejších psů v republice...:).
Ale přesto odpovím.
Právě proto, že... "nedělají nic užitečného a přínosného, kromě toho, že se občas slezou, nažerou a ožerou za peníze daňových poplatníků" tak zřejmě chtějí (maďarští soudruzi) vypadat navenek bezúhonně, plně zapojeni do současných (moderních) evropských struktur a ten Beneš jim to holt asi kazí....jsou potom víc nápadní a někdo by do toho jejich spolku potom mohl začít zbytečně šťourat.
17. 06. 2014 | 07:18

Caroll napsal(a):

Někteří lidé - a to v kterékoli části světa- jsou nepoučitelní. Jsou nepoučitelní zatvrzelí "Jižané" v USA, jsou nepoučitelní "stalinisté" v současném Rusku, jsou nepoučitelní "představitelé" různých "sudetoněmeckých" spolků kteří si udělali z těchto historických událostí výhodný byznys. Nikdy se nesmíří s tím, co se stalo, stále sní o tom, co by bylo kdyby.....a hlavně chtějí vracet dějiny nazpět. Rakušané se nesmířili s rozpadem Rakouska-Uherska a stále nám chtějí poroučet co a jak máme dělat. Rusové se nesmířili se ztrátou Ukrajiny a chtějí jí nazpět a tak bychom mohli pokračovat. Co se stalo to se stalo a nikdy se to nevrátí zpět. A nikdy se v dějinách nestalo že by tito "opravovatelé dějin" uspěli. Vždy to jen zaselo další problémy a nakonec dostali vždy řádně za vyučenou. Ale to je opět nepoučilo a zase to chtějí zkoušet znova (jinak a "lépe"). Je to skoro infantilní tvrdošíjnost s jakou trvají na svém skoro za každou cenu. Ať se zboří třeba celý svět, my to musíme zkusit znovu!! Kdybychom to předtím udělali takhle, tak by to bylo bývalo dopadlo jinak...!! A tihle "sudetští" Němci, v podstatě chudí horalé nikdy nevynikali obzvláštní prozíravostí a dali se snadno chytit na hezké řečičky. A teď pláčou nad tím co se muselo stát. a protože nemohou napadnout výsledky války a Postupimskou deklaraci ani ústavu BDR (která něco takového zakazuje) napadají prováděcí nařízení, kterým Benešovy Dekrety v podstatě byly. Dějiny jsou v zásadě spravedlivé a každý musí nést za své skutky odpovědnost. A kdo nechce nést TEN se ocitá na smetišti dějin, ne ti kdo zjednali spravedlnost, byť tvrdou. Na smetiště dějin patří právě tito lidé kteří vyvolávají staré vášně jsou ochotni se pojit s každým takovým podobným. Není bez zajímavosti, že představitelé těchto sudetoněmeckých spolků vyslovili sympatie k ruské anexi Krymu a k současnému vměšování Ruska na Ukrajinu. Jsou to síly zla vycházející z lůna které je stále plodné.
17. 06. 2014 | 07:32

Filuta napsal(a):

Zase stará sudeťácká pátá kolona!

Samozřejmě , že BD žádný rozumný! český parlament nedovolí zrušit.
Znamenalo by to popření zvěrstev, která tady Němci ( i ti sudetští!) napáchali.

Všichni víme, že většina sudetských Němců se dala minimálně k NSDAP, ale embéčko a spol. se snaží předstírat, že většina jich byla "slušných". Jak jsem se dočetl z historických pramenů, minimálně 80 procent!!! Sudeťáků podporovalo fašisty.
Aby naše mládež měla přehled, když ji vyučují zelení fanatici a Posseltovi přátelé..
Nedivím se, že tihle noví učitelé dokážou dokonale zblbnout i děti (ovšem jen ty, kterým to rodiče náležitě doma nevysvětlí).
Černá je bílá a bílá je černá.
Je to stejná lež jako v případě jedné naší problematické etnické skupiny, kdy se média a část politiků, jimž jdou na ruku, pokoušejí přesvědčit národ, že je většina členů této skupiny neproblematická a jen zanedbatelná část páchá kriminalitu a parazituje.
Jsou to, což je zajímavé, stále titíž politici a tatáž média.

Zajímavá je i prozíravost Beneše, který snahy o zrušení BD z jistých kruhů předpokládal a důrazně před nimi varoval.
17. 06. 2014 | 07:36

Sláma napsal(a):

zdarv napsal: "Zbrojíte na minulou válku pane Štěchu, skutečné nebezpečí nám hrozí z ruska a jeho páté kolony u nás, ke které se svými názory sám přiřazujete."

Nějak Vám ušlo, zdarve, že toto téma otevřela na letošních sudetoněmeckých dnech bavorská zemská ministryně Emilie Müllerová. Štěch jen na to reagoval.

Samozřejmě, že nám všem hrozí nebezpečí od Sudetských Němců. Ti své majetkové nároky vyčíslili na 200 mld. EURO, což je částka, která by zruinovala náš státní rozpočet na mnoho let. A to nebezpečí tady je, stačí jen, aby si koupili dostatečný počet zdejších politiků a novinářů, stejně, jako to udělali pánbíčkáři s velkolepým darem katolické církvi.

Od Ruska nám nic nehrozí, naopak, Rusku hrozí nebezpečí od nás. Stačí si přečíst bojovná prohlášení pana Rasmussena a stačí se podívat na mapu.
17. 06. 2014 | 07:40

rosclays napsal(a):

Caroll:
Zajímavé, co jste napsala....

"Není bez zajímavosti, že představitelé těchto sudetoněmeckých spolků vyslovili sympatie k ruské anexi Krymu a k současnému vměšování Ruska na Ukrajinu. Jsou to síly zla vycházející z lůna které je stále plodné."

Pokud byste si sem alespoň tu a tam chodila číst, tak byste zjistila, že takových 60-70% komentátorů tady, vyslovilo - ať už přímo nebo nepřímo - tu stejnou podporu/ sympatii.
Chodí sem snad diskutovat většina ze sudetoněmeckých spolků?
17. 06. 2014 | 07:45

Caroll napsal(a):

to rosclays:
za prvé nejsem ona, ale on. (Lewis Caroll . půjčil jsem si pseudonym). Za druhé: počet diskutujících není obrazem reality. A za třetí-mluvte k věci. Ale to všichni ti nepoučitelní dělají neradi, raději mluví okolo nebo rovnou nadávají. Inu, čemu se divit...
17. 06. 2014 | 08:01

Filuta napsal(a):

Sláma


Přesně tak.
O církevních restitucích se také nikdy nemluvilo jako o mega tunelu. Jak nakonec dopadly, všich

ni víme.

Zrušení BD by se nedotklo zdaleka jen nějakých zřícenin na hranicích.
Jedná se totiž, a o tom zdejší vyčůraní zastánci zrušení BD diplomaticky nemluví, také o navracení pozemků obrovské rozlohy, šlechtických sídel apod.
Naposled se o vrácení majetků velkého rozsahu snažil Řád německých rytířů, který to nevzdává. Má totiž zdatné pomocníky - např. Topkaře s Kchárlem, Zelené s Posseltem a multi-kulti Dientsbierem, jenž se jen omylem ocitl v ČSSD a dalšími politiky a pisálky úzce napojenými na landsmanšaft.
Budou-li BD zrušeny, těmto lapkům se otvírá přímá cesta k tomu, jak si rozebrat zbytky českého státu.

Nevěřte jim, že o majetky nestojí. Proč by se jinak tak vehementně exponovali.
O peníze jde až v první řadě. Němci nás mají podnárod křupanů, kteří se nějakému puštění žilou nedokážou bránit (což se za těch 24 let náležitě prokázalo) a za pár drobečků spadlých ze stolu prodají vlastní zemi. Což je ,bohužel, pravda.
17. 06. 2014 | 08:04

Filuta napsal(a):

Caroll

Myslím, že v tomto případě je to přesně naopak.
Příznivci sudeťáků a rušení BD jsou proti "anexi" Krymu a podporují logicky ukrajinské fašisty z Kyjeva.
Patří k nim všechna oficiální média a politici ze strany Top 09, lidovecké, Zelených.
17. 06. 2014 | 08:07

pomsta pana H napsal(a):

mirek štěpán tady sedí a sedět bude
17. 06. 2014 | 08:13

rosclays napsal(a):

Caroll:
a/ fajn...ON
b/ nemluvil jsem o počtu diskutujících, ale o počtu vyjadřujících podporu/ sympatii anexi Krymu
c/ vy o schvalování anexe Krymu....já o schvalování anexe Krymu....jak jsem se dokázal zařadit mezi "nepoučitelné"?

A nebo je to toho na vás poněkud "příliš".....:).
17. 06. 2014 | 08:13

Sláma napsal(a):

mb napsal: " hovoříte li o demokracii a demokratických hodnotách, jak se s těmito slučuje princip kolektivní viny ... jemuž byli vystaveni naši demokratičtí spoluobčané"
To si děláte kozy, mb!
Především nešlo o uplatnění principu kolektivní viny. Když Churchill na začátku války v parlamentu obhajoval budoucí odsun, zcela jednoznačně prohlásil, že se nejedná o trest, nýbrž o preventivní opatření, které má zabránit další válce. Protože Evropa měla za sebou dvojnásobnou zkušenost s Německem, které počínaje rokem 1866 vyvolávalo jednu válku za druhou a využívalo při tom mimo jiné i pátou kolonu etnických Němců v cílových zemích.

Mimochodem, a co říkáte na vyhnání etnických Srbů ze Slavonie, Krajiny a Kosova? To nebylo uplatnění principu kolektivní viny?
17. 06. 2014 | 08:16

Caroll napsal(a):

To Filuta:
Pro zajímavost- VŠICHNI sudetští Němci (kteří chtěli zůstat( podepisovali tzv. volklizste, která znamenala:
1) Jsou občany Velkoněmecké říše, příslušníky tzv. nadřazené rasy atd.
2) Přestali být občany ČSR a ztratili tak veškerá práva z toho vyplývající
3) Protože byla vyhlášena branná pohotovost státu stali se vlastizrádci
Protože čs. parlament neschválil změnu hranic, podle Ústavy ČSR de iure ČSR i nadále existovala a tak se sudetští Němci stali cizími státními příslušníky na našem území, se kterými (ovšem jen teoreticky) mohli dělat co jsme chtěli. Na odsun dohlížela tzv. Mezispojenecká repatriační komise (která řídila další přesuny v mnoha zemích) a ČSR byla pochválena za to, jak akci provedla.
17. 06. 2014 | 08:17

Filuta napsal(a):

Targus


Sudeťáci dobře vědí, že o odsunu rozhodli vítězové války.
Jenže rychle vycítili ( po Havlově flagelantských projevech), že jsou Češi slabým článkem a začali kout železo...
Když dokonce někteří naši politici nenávistně plivou po Benešovi ( o médiích nemluvě), proč by z toho germán něco nevytřískal.
Pochybuju, že by tohle zkoušel na Poláka nebo Brita. On si to nedovolí ani ke Slovákům.
17. 06. 2014 | 08:19

JF napsal(a):

jozka: jasně a nejjasněji, tak vidíte soudruhu nácku u klávesnice, spíš se ale starám jako správnej národní socialista/Nationalsozialist o své národní věci podobně jako nácek Éda tak nácek Áda. I když vlastně oni se starali ještě lépěji než lépe.

Kouzlem chtěného je, že soudruzi náckové jsou vlastně mezinárodní národní socialisti
- tam se jim to konání dobra už vymklo zcela mimo kontrolu., když neměli k sobě toho svého jim rovného nácka.

Evidentně se Vám stýská. Mohl bych to zkusit a být Váš adoptivní nácek? ;-)
17. 06. 2014 | 08:26

mb napsal(a):

sláma napsal: Protože Evropa měla za sebou dvojnásobnou zkušenost s Německem, které počínaje rokem 1866 vyvolávalo jednu válku za druhou a využívalo při tom mimo jiné i pátou kolonu etnických Němců v cílových zemích.

... myslíte jako rusáci v současnosti ???
17. 06. 2014 | 08:27

Filuta napsal(a):

Caroll

Škoda ,že se mi nepodařilo najít článek, kde je historiky zdokumentován přesný počet Sudeťáků hlásících se k říši ( členů NSDAP, SS...). Mám dojem, že šlo asi o devadesát procent, já to snížil radši na 80, protože nemůžu dohledat ten odkaz.
Dost by mě zajímalo, co by na to řeklo embéčeko, které tady blouzní o "velké většině slušných Němců" v pohraničí.

Jak byl Habermannův mlýn vylhaným filmem, tak mi přišel docela objektivní a zajímavý film Sedm dní hříchu. Ona ta situace v pohraničí byla mnohem složitější, nežli nám tvrdí. Jen se mi zdálo, že i režisér filmu tlačí trochu moc na pilu s těmi českými kolaboranty. To je posledních 24 let móda. Vypadá to pak, že snad bylo normou kolaborovat a udávat, což je opět manipulace.
Na tak malý národ jsme měli poměrně mnoho lidí v odboji, čímž byl překvapen i říššký protektor.
Netuším, z jakého důvodu jsou v českých válečných filmech, vytvořených po 89.roce, hrdiny výhradně sudetští Němci nebo židé. Češi až na výjimky (kdy jde o nějakého "donkichota") nikdy.
Zase je to ode zdi ke zdi - dříve to byli Sověti a komunisti, dnes hrdinní Sudeťáci. Nepřítelem byl západ, teď pro změnu to Rusko.
Z toho by se jeden po....smál.
Ale film je to koukatelný.
17. 06. 2014 | 08:30

jozka napsal(a):

Jo tak, JF, vy trpite reslovinou. Tak to jo, s tim vam nepomuzu, pa...
17. 06. 2014 | 08:34

Petr. napsal(a):

"I po skončení II. světové války se v různých částech světa odehrávaly a odehrávají genocidy. Nacistické zločiny byly neuvěřitelně kruté, nic takového tady předtím nebylo, ale zlo se v různých podobách stejně pořád vrací"

I Československu v roce a po roce 1968 se o to celkem úspěšně snažil jeden z největších zločinců II.poloviny 20. století polský generál Jaruzelsky.
Tento zločinec žil nepotrestán až do nedávna v naloupeném přepychu pod ochranou polské vlády. A všem českým vládám a potentátům to je a bylo jedno. O to víc mě mrzí, že je to jedno i Vám pane předsedo senátu ČR, kterého jinak považuji za slušného člověka.
17. 06. 2014 | 08:34

jozka napsal(a):

Filuta:

V tom neni sam, dokonce sam veliky LS se zde vyjadril, ze nebylo spravne, ze kolektivne trpeli za neco, co udelala jejich reprezentace.
17. 06. 2014 | 08:36

Filuta napsal(a):

Jouda
"Strašení sudetoněmeckým landsmanschaftem už je z módy. Mladí Němci by do našeho pohraničí, kde chcíp´pes asi nešli. Teď je aktuální nebezpečí islámizmu. Na základě zločinů, kterých se tito fanatici dopouštějí ve jménu Alláha v Nigerii, v Iráku a v Sýrii bychom měli prohlásit islám za hnutí potlačující lidská práva a svobody a v naší republice zcela zlikvidovat. Jinak se za pár let dočkáme bombových útoků a přepadů policejních stanic. "


S islámem s vámi naprosto souhlasím.
Jinak se velmi mýlíte.

Myslíte, že Posselt aktivně spolupracoval se svým soukmenovcem Kchárlem a platil si u nás kancelář jen tak? Přece nebudete usilovat o zrušení něčeho, co je údajně bezpředmětné a "dávno neplatné"? Vždyť tyto snahy stojí peníze i čas.
Jak jsem napsal výše, je tu (s ohledem na morální devastaci našich politiků a jejich všeobecně známou neschopnost) velké nebezpečí, že bychom mohli přijít o majetky nevyčíslitelné hodnoty i ve vnitrozemí.
Ale nepleťe se - i v pohraničí existují zajímavé pozemky a zajímavé nemovitosti, které by bylo možné komerčně využít.


Nestačí vám, co Kchárl udělal s palácem Lobkowitzů?
Nepřesvědčily vás ani církevní restituce o tom, že jsme zemí, kde se i zdánlivě nemožné může stát skutečností?
17. 06. 2014 | 08:39

Sláma napsal(a):

JF vtělil několik hloupostí do pár slov: "zorganizovaném teroristického aktu Beneše na představitele Deutsches Reich. Dále pokračujíc k slavným césarovsky sepsaným dekretům na stříbrném podnose pro báťušku Stalina - však pan Štěch mu sloužil rovněž. "

Beneš nic neorganizoval, on byl politik. Útok na Heydricha byl naprosto legitimní. Heydrich byl voják, v době útoku byl v uniformě.
Útok provedli českoslovenští vojáci, kteří v té době podléhali britskému velení, které se nepochybně na organizaci útoku podílelo a útok materiálně zabezpečilo. Je nepochybné, že útok na Heydrich schválil Churchill.
Naprostá většina dekretů se vůbec netýkala Němců. Šlo o standardní proceduru přechodné vlády. Konečně, všechny dekrety byly dodatečně schváleny demokraticky zvoleným parlamentem.
A Stalin s tím neměl nic společného. Odsun naplánoval již koncem roku 1939 Churchill společně s polskou vládou, Československo se připojilo až dodatečně. Churchill byl motivován především svojí zkušeností s odsunem etnických Řeků z Turecka po prohrané válce v roce 1920.
17. 06. 2014 | 08:39

Filuta napsal(a):

Jozka

A kdo je to LS?
Jinak je to samozřejmě volovina.
Trpěli jen za to, čeho se aktivně a dobrovolně zúčastnili v míře téměř stoprocentní.
Většina z nich vítala vůdce s nadšením a slavobránou.
17. 06. 2014 | 08:40

pamětník napsal(a):

JF
a další sudeťáci vehementně bojují za odstranění Dekretů prezidenta republiky z našeho právního řádu, přičemž cudně zamlčují, že součástí právního řádu SRN stále je Mnichovská dohoda.
"vy považujete za legitimní aby na sebe páchali vzájemně atentáty představitelé států či jen na ty pečlivě vybrané? "
Považovat špičkového nacistického pohlavára, třetího nejmocnějšího muže nacistického Německa, za běžného představitele státu je projevem neonacizmu. JF tak prokázal blízkost pozicí sudeťáctví s nacizmem. Btw. R. Heydrich nepůsobil v Protektorátu jako představitel cizího státu, nýbrž jako okupant dosazený do protektorátní okupační struktury. Tím se stal legitimním terčem protinacistického odboje.

Všechen ten ideologický balast stále doutná v části německé veřejnosti jenom vinou mentální zaostalosti neonacistů, sudeťáků a jejich čecháčkovských přicmrndávačů .
17. 06. 2014 | 08:42

magor napsal(a):

... myslíte jako rusáci v současnosti ???

Ano, přesně jako Rusáci, tak huš, s Bednářem jste krajané, k marškumpačce a sofort na nádraží.

p.s. Letos ale nechejte děcka v lavicích, ať nedopadne jako posledně (vaši milovaní demograté o tom natočili film, když se boural Most).
p.s.s. Škola, základ života, marná sláva.
17. 06. 2014 | 08:52

Sláma napsal(a):

mb napsal: "... myslíte jako rusáci v současnosti ???"
Ano, třeba jako etničtí Rusové v Luhansku nebo Narvě. Jak vidíte na jejich příkladu, tak vždy tu toto nebezpečí je. Nebo jako Albánci v Kosovu.
Nakonec, Chorvati a Albánci vyhnali etnické Srby pod kuratelou vojsk NATO a nikdo z "ochránců lidských práv" neřekl ani "popel".
Potenciálním nebezpečím jsou samozřejmě i Arabové v jižní Francii. Velice snadno se můžeme dočkat islámského emírátu v Occitánsku.
17. 06. 2014 | 08:54

JF napsal(a):

jožínku, božínku, tak národní socialista Sudeťák trpí, národní socialista Čechoslovák si to ale evidentně užívá. ;-)

Ovšem stále jen přes všechno to národně sociální poblouznění Beneše a Hitlera, Hitler chtěl Heim ins Reich Němce (a Rakušáky resp. to chtěli spíše oni) ale nikoliv Čechomoravákoslezákoslováky(kteří to kupodivu nechtěly i za Němce a Rakušáky ;-). Beneš s Masarykem si to ale rozhodně užívali. A vo to jde soudruzi Genosse přeci především.

ps pro jozku a spol., aby si to benešovo náckovství také trochu užil
17. 06. 2014 | 09:02

Filuta napsal(a):

Sláma


Teď jsem se to chystal napsat.
Embéčko má rádo arabáče a teroristy z Čečny!
17. 06. 2014 | 09:03

Filuta napsal(a):

JF

Tak Sudeťáci už si po Benešovi troufají i na Masaryka?
To jsme se v té "demokracii" dočkali věcí.
Hlavně že adorují zemského škůdce Havla s Kchárlem, ti jim šli přímo na ruku.
17. 06. 2014 | 09:04

čumil napsal(a):

Samozřejmě výborný a objektivní postoj autora k dnešku i minulosti. Benešovy dekrety jsou a proto platí, např. prakticky byly uplatněny v r. 1994 Ústavním soudem ČR při žádostech německých občanů o navrácení majetku. Proti snahám a výrokům výše zmíněné ministryně a sudeťáka Berda Posselta a nakonec i veřejné provokaci vč. hajlování německé neonacistické strany Třetí cesta v Karlových Varech 15.2.2014 je třeba se ozvat. Rozebrat naši státnost a existenci není zase tak složité, jak ukázal rozpad Československa a naivně a zlovolně vedené rozbory našich některých představitelů intelektuálních elit (Urban a spol.) i některých koketujících politiků (KS) jdou touto cestou. Komunistou jsem nikdy nebyl a nebudu, spíše naopak. Autorovi děkuji.
17. 06. 2014 | 09:13

JF napsal(a):

Jen se obávám abych byl ještě nácek aspoň ten správný nácek - ten náš ;-)

národní sociálismus:
Národní socialismus je označení různých krajně levicových ideologií, které se snaží spojit myšlenky socialismu a nacionalismu. Už koncem 19. století vznikaly strany označované jako národně-socialistické, se sociálně-demokratickým programem, které však odmítaly jeho internacionalismus a naopak zdůrazňovaly program národního sebeurčení.[1] Tak se např. Česká strana národně sociální oddělila roku 1897 od Českoslovanské sociálně demokratické strany dělnické, pozdější ČSSD.

německý:
V čele NSDAP stál po většinu její existence Adolf Hitler, který zavedl v Německu nacistickou totalitu, jež se u moci držela 12 let (1933 – 1945), kdy bylo Německo poraženo ve druhé světové válce. V roce 1945 byla nacistická strana Mezinárodním vojenským tribunálem během Norimberského procesu prohlášena za zločineckou organizaci.[zdroj?]

český:
Roku 1926 sjezd strany přijal nový název – Československá strana národně socialistická, tento sjezd také rozhodl spor mezi předsedou Klofáčem (demokratický proud) a J. Stříbrným (fašistický proud) ve prospěch předsedy Klofáče a jeho spojenců, zejména E. Beneše. Stříbrný a jeho stoupenci byli ze strany vyloučeni.

Wot soudruzi náckové?

ps-odpovím si sám ;-):
Jakpak se pan Štěch asi vyrovnal s Klausovou amnestií. Myslím že se s ní popasoval soudružsky a raději se věnuje tématu konečného vítězství svého spolusoudruha zaslouženého nácka Édy. Kdyby šlo o Ádu tak v tom není zas tak velkej rozdíl. ;-)

Jestli voni klucí se tak trochu i vlastně nemají rádi - až tak trochu žárlivě. Vše samozřejmě čistě na platonické ideologické úrovni.

Aby nám tady nakonec pan soudruh Štěch a jeho příznivci nakonec nepropagovali či třeba jen neospravedlňovali genocidu a krom toho by se na to jistě našly i nějaké paragrafy. To by jsme to s tím oním "užíváním si dobráctví" asi trochu přeťápli. Ale ano, užívejme si to, jsem přeci v českém právním řádu a jeho správné aplikaci!!! - kam patří a bude evidentně patřit dle pana Štěcha ústavního činitele i Klausova amnestie resp dekret o beztrestnosti před paskvilním právním prostředím při kapitalistické rozebíračce.

Wot tak soudruzi náckové.
17. 06. 2014 | 09:16

Filuta napsal(a):

JF

Nejsem příznivcem Štěcha (toho tedy ani omylem), ani sosanů nebo komunistů (a to ani převlečených bolševiků z ODS nebo od Babiše), ani ochránců sudetských a katolických zájmů z Topky... vůbec nikoho.

"Genocidu" tady propaguje právě Topka a Zelení a pak také vaši oblíbenci v Kyjevě.
Máte v hlavince maličko zmatek.
Češi byli ti, kteří se ve válce zaviněné germánem bránili.
A to jak německému fašismu, tak svým věrolomným "spojencům".
17. 06. 2014 | 09:20

JF napsal(a):

filuta,Filuta: troufat??? a na co??? To jako že Masaryk je nekritizovatelný? A kdo ještě???

ps: Havel a Kchárl jsou historičtí českoslovenští pragmatici. Vědí že to musí fungovat za jakéhokoliv režimu a že o majetek jde v první řadě. Tedy ten pro sebe.

Kchárl viz KZ Lety.
Havel čerstvěji viz objetí s Čalfou a svými oblíbenými soudruhy a pragmatičtěji prodej Lucerny Junkovi.

Ale pravda, SN by asi neodsouvali. Tak daleko by se svým samozvaným dobráctvím asi nezacházeli.

Ale to víte, tuším, že asi nejsem ten správný nácek. ;-) Počkám na odborný posudek od zasloužilých Genosse jožínek a pamatovák.
17. 06. 2014 | 09:26

magor napsal(a):

Říkám porád, josífku, pojem völkisch oprášit: pěkně doma, sirupek, marmelády, jakápak internacionalizace - tuny paliv, maziv, chladiv. Pracovní právo, ekologické právo a právo vůbec - samá negativa. Pěkně papučky, grunt, záhumenek, stejně se jednou vrátí, v apgrejdovaný podobě, (na těch spirálách vývoje), ovšem, bez šlechty, kapitalistů, byrokracie a především politiků.
17. 06. 2014 | 09:27

JF napsal(a):

Filuta: obávám se že nucením někoho být něčím jiným je agrese (navíc psychického rázu) a ta prvotní byla tedy při vzniku RČS po rozpadu R-U. Beneš a Masaryk tento podvod vzali na sebe, a trvali(Beneš) si na něm i přes pozdější korekci od spojenců v Mnichově resp. nerespektovali to co se jim právě nehodilo.

Nebalte své údajné "dobráctví" do údajné "špatnosti" někoho jiného. Ono by se celkem dobře dalo vyvodit že prvotním agresorem by mohl být Beneš s Masarykem při neústavním prosazování projektu RČS odporujícímu mezinárodnímu právu. (právo na sebeurčení) Ale ta zodpovědnost je samozřejmě i na straně opravdových vítězů první vojny že si toto nepohlídali.

Asi bych v této situaci radil více mlčet a více pracovat - např. na dořešení Klausovy amnestie. Ale obávám se že co nevidět tu budou Benešovy dekrety zpět jak bumerang.

Odhaduji to na upadající stát podobně jako na Ukrajině a hledání vnějšího nepřítele. např. jako na Ukrajině - Rusy.

ps:To co dělá Západ Západem je dodržování pravidel ačkoliv se to pro mne může zdát i eventuelně momentálně nevýhodné. Beneš a Masaryk tomuto neodpovídají - především historickým lapsusem s pojetím Čechoslováka i pro Němce. O to více se při tom ovšem tváří však jako učinění dobráci. No nejsou sami ...
17. 06. 2014 | 09:44

Targus napsal(a):

To: mb

že suspenze prava v době těsně poválečné se nám dodnes v nějaké podobě vrací ... třeba v tom mafiánském kapitalismu

Naprosto skvělý duševní výkon. Postrádá to ovšem zařazení do kontextu událostí světových, neb ČSR jaksi nikdy nebyla pupkem světa.
Tedy - co proběhlo u nás ve velké zkratce.
Tzv. restrukturalizace hospodářství a privatizace výrobních jednotek podle doporučení MMF a ostatních podobných obskurních spolků.

Kdyby nebylo embéčko zahleděno do České kotliny a Moravského úvalu, zjistilo by, že tatáž "doporučení" byla realizována v různých dobách v různých zemích na celé Zeměkouli, ovšem POZOR - se stejným výsledkem. To jest. prodejem většiny výrobních jednotek cizímu kapitálu, tvrdým diktátem ohledně korporátních daní, DPH, osekáním sociálních výdajů, vývozem kapitálu do ciziny (z ČR, pokud se nepletu čtvrtina ročního rozpočtu) a faktickou likvidací domácího hospodářství.

Tento smutný vývoj zastíraný kecy o naprosto nutné globalizaci a nutnosti razantního a úplného otevření ekonomiky proběhl na většině kontinentů, v Evropě se týká celého východního bloku.
Ptám se, milé embéčko, v těch ostatních zemích také odsunovali německé občany a suspendovali právo?
17. 06. 2014 | 10:03

magor napsal(a):

JF

nojó, tak si tatíci po xset letech zasejc dupli, no neberte, když taková příležitost.

Co dělá dělá, důležitý, co je. A to neni (a myslím, až na pár historických momentů, ani nikdy nebylo).

Vracíme se k pointě autorova textu, "právní stát", ve kterém je možné vyslíct člověka z kůže pro bagatelní dluh, delikt, atd. tu bude strašit sudeťáky, aby mohl, jak jinak (:-), zpřísnit tresty. Poslanecké uvažování v plné nahotě.
Že by imunita?
17. 06. 2014 | 10:05

JardaV napsal(a):

Pane Štěchu,skutečnost,že poslanec Schwarzenberg jel na Ukrajinu podpořit fašisty,
zůstala jaksi nepovšimnuta ve sněmovně.Pak se nedivte,že kdejaká bába v Německu je na koni a plive na naše zákony.Taky rejdy vdovy po Heydrichovi v Čechách podpořil nějaký starosta a věřím,že starostuje dál.Česká televize s velkou chutí podpořila fašistickou
štvanici na bezvýznamnou úřednici v Českých Budějovicích,a dokonce k tomu zneužila
děti.Poslanci se tím vůbec nezabývali.U Dobronína vykopali několik těl lidí,které povraždil
velmi pravděpodobně profesionál - jeden z nich,kteří byli všichni u SS,a jejich obec byla
Vzornou obcí SS.Média spustila vlnu svinstva a pomluv českého národa - poslanci NIC.
Dokud budete vy poslanci tiše trpět rozvoj fašistického podhoubí v naší zemi,pak se
nemůžete divit,že jsou v zahraničí zpochybněny právní akty,které by bez II.sv.války nikdy
nevznikly.Názory některých lidí,že dnes se je třeba spíš bát Ruska,asi nebudou ničím podložené.Zato Heydrichův projev je stále naplňován,sice ne přímou likvidací našich
občanů,ale pomalou,prostřednictvím potravin.Všimněte si,že na potravinách jsou vzadu
texty v řečech několika východních zemí,ale nikdy ne angličtina,němčina,francouzština...
Protože složení těchto potravin se samozřejmě pro Východ liší.Nestačí jedno tiché provolání na obranu naší státnosti,problém je daleko širší a hlubší.
17. 06. 2014 | 10:53

karlovsky napsal(a):

Vidím zde rozpoutané vášně. Co vak povíte na to, že Beneš zpracovaný návrh na vystěhování německy hovořícího obyvatelstva již v roce 1919 ? Tehdy ještě coby ministr zahraničí. A Hitler tehdy ještě dlel v léčebnách nebo ve vězení.
Dále někdo tu vzpomínal filmy Habermannův mlýn a 7 dní hříchů. Víte já pocházím konkrétně z míst kde se tyto příběhy odehrály. Ano jsou poněkud literárně či filmově upravené. Například Habermannova manželka nebyla židovka a to ani poloviční. Sám Habermann nebyl lynčován, ale prostě "zmizel". Můj dědeček ho osobně znal a stejně tak i můj strýc a další z rodiny. Stejně tak ve filmu 7 dní hříchů není použita autentická hájenka jíž se ten příběh týká. Nikdo nechce, aby byly oba filmy brány doslovně. Jen mají poukázat na situaci v prvních dnech po válce. Navíc konkrétně tomu kraji se válka téměř vyhnula. Skutečná válka zde nastala až právě v kvěnových a červnových dnech roku 1945. A to především o majetek Němců a to i domnělých...
17. 06. 2014 | 11:00

JF napsal(a):

magor co tolik labor ;-) tak nějak - co nelze z české strany udělat s Benešovými dekrety než o nich pořád kecat a ještě blbě ?

možnosti:

1) zrušit BD a majetek vrátit původním majitelům - převážně volné neobydlené pozemky
2) mlčet a věnovat se např. Klausově amnesii (formou takový klausův Benešův dekret) a exekuční, justiční, metanolové a jiné mafii a posléze až se to vytříbí majetek prodávat koncovým poctivým majitelům-zájemcům. Když už bude poctivost považována za jedinnou možnou cestu ;-)
3) dál podobně blábolit jako soudruh nácek Štěch a zatím si např. sudetský majetek velmi lacině koupí-zprivatizují čeští, ruští a vietnamští oligarchové a ti jej postupně budou prodávat případně dále za pořádné výpalné. No nějak se ten kapitálismus bez pravidel musí nám zbudovati.

Volil bych zlatou střední cestu ... jsem asi už takový divný český nácek ;-)
17. 06. 2014 | 11:00

scallop napsal(a):

Nostalgicky vzpominam na doby, kdy by takovyto blog mel mnohostrankovou ohnivou diskuzi, ze ktere by hrozilo prasknuti monitoru. Dnes si to pobreci jen pravoverni, pro ktere je a po vsechny casy bude nepritel cihat v Nemecku a nikdy jinak. (Ovsem kvuli tomu se nebreci. Hlavnim duvodem brekotu je, ze jini si dovoluji tento nazor nesdilet, coz je dukazem upadku naroda.)

No doufam, ze do naseho pravniho radu patri porad jeste dekret kutnohorsky. Jinak by silne hrozilo, ze Karlovu univerzitu ovladnou co chvili Sasove.
17. 06. 2014 | 11:08

resl napsal(a):

Protože zámečník Šrech je "bývalý" komunista, celý život jel v jejich lajně, a nemá argumenty ani znalosti z poválečných let, pokouší se nesmyslně spojovat tragédii v Lidicích s Benešovými dekrety. Tím vyvolává v rozumově retardovaných občanech nenávist ke všemu německému, aniž by si dal práci se skutečným významem Bd. Nic není na věky, ani bolševické lži, ani zrádcovská role E. Beneše po válce. Dokud budou v čele státu stát zbabělí komunisti, nacionální"vlastenci", odmítající se dívat do minulosti očima dokumentu, jejichž znalosti stojí na komoušské výchově ve školách, budou jejich lži pokračovat. To, že se obávají diskuze, zavírají oči a volají spodinu na pomoc, ještě neznamená, že platnost Bd tu bude navěky. Nebude přátelé, jinak by jsme se se z těch předválečných a poválečných lží nikdy nedostali. Vím, že si to soudruzi přejete, ale nová generace ty vaše bludy rozmetá dřív než zaklepete bačkorama.
17. 06. 2014 | 11:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

JF
Vy naštěstí můžete volit pouze mezi klecovým lůžkem a svěrací kazajkou.

Hezký den, divnej českej nácku /to po rodičích či po prarodičích ?/..

P.S. Ten majetek prostě už někomu patří, několik desetiletí, tečka. Můžete si s Kchárlem sednout a pobrečet si nad tím, ale toť vše, finito. Církevní restituce se prošvindlovat daly, ale nový Nečas se prostě nekoná a Langšádlová není Kchárl, ona ani tu parlamentní kapličku nevybojuje, vsadím boty.
Zkuste žírnou Ukrajinu, tam je lebensraumu stále ještě dostatek. I Číňan kupuje, proč by nemohli koupit divní čeští náckové ?

JardaV
ve stejné době, kdy starý Schwarzenberg jel revolucionizovat Ukrajinu proti oligarchům /ruským a ukrajinským a kdy Štětina podepisoval výzvy , aby se Rusům obstavila konta a zablokoval tok kapitálu.....jeho synek lobboval na vídeňské radnici -kvůli udělení licence na provoz kasina, v paláci Schwarzenbergů ve Vídni. Kasino by mělo hostit hlavně bohaté ruské a arabské oligarchy, píše tisk..
Tady máte Švejka z vyšších kruhů online, jak namalovaného Ladou. Těm dole rakve, dluhy a metály, nám nahoře zisk a zabezpečení na stáří..
Nevěříte ?

https://blog.aktualne.cz/blogy/martin-bursik.php?itemid=22471

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/z-palace-schwarzenbergu-ma-byt-kasino-pro-araby-a-rusy/r~7c369380ef5011e3ae18002590604f2e/

http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/schwarzenberguv-syn-lobbuje-za-kasino-pro-oligarchy-1073981

Věřte, je to srandovní, Hašek moc dobře věděl, proč píše Švejka, znal to - jak to chodí v "politice ", těm dole se naděluje smrt a strádání, nahoře se vybírají zisky..a třeba i z těch úmrtí, to když se rukuje..
Celé to ovšem zhruba opět ve stejné době korunoval Niedermayer - že prý těch pár desítek pracovních míst co ztratíme...je docela slušnou cenou za to, že Ukrajina získá svobodu. Co si ale pod tou svobodou představuje bývalý šéf řízení rizik na ČNB a později ředitel sekce bankovních obchodů - v době bankovního socíku a úvěrování privatizačních švindlů, to raději ani nechtějme vědět.

Wiki : " ....V roce 1991 nastoupil do Státní banky československé (tj. předchůdce České národní banky). Od roku 1993 (ve 27 letech) byl ředitelem odboru řízení rizika ČNB, v roce 1996 se stal ředitelem sekce bankovních obchodů (správa devizových rezerv a provádění operací na peněžním trhu).
V únoru 1996 jej prezident Václav Havel jmenoval členem bankovní rady České národní banky (ve 29 letech se tak stal jejím nejmladším členem). Podílel se na restrukturalizaci bankovního sektoru. Po finanční krizi v roce 1997 spolupracoval s pracovními skupinami v rámci Banky pro mezinárodní platby v Basileji, které se zabývaly analýzami možných změn architektury finančního systému..."

Dnes by asi Haška zavařili do sudu a hodili do Orlíku. Zlatý časy starého mocnářství , Velké Války a masarykovské republiky.
17. 06. 2014 | 11:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

svallop
Není to tak - jak to zplodil váš centrální nervový systém.
Jee zde tak málo odezev proto, že resl, scallop, S.Š. a podobné hysteické tvorstvo prostě už jen nud - těmi svými věčnými požadavky na zrušení BD a přijetí sudetoněmeckých restitucí.
Jsou jak zaseklý flašinet - který je ale už jen nudný a nevýznamný.
Toť vše.
Feťák resl apod. se mohou třeba těmi svými věčnými požadavky zalknout - ale nedocílí ničeho. Nula.
Odejde Němec - přijde Číňan, Korejec. To Němec moc dobře ví.
17. 06. 2014 | 11:31

JF napsal(a):

bez 2.5 za 20: a co třeba nejprv nějakej čistokrevnej voříškovskej rodokmen? když už, ne zrovna lacinej normální českej nácku? ;-)
17. 06. 2014 | 11:37

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

karlovarsky
Hrané filmy jsou povíceru jen pokleslou žurnalistikou, někdy pak propagandou.
V tom se nemění nic, každý režim to tak potřebuje.

Skutečná válka se odehrávala jinde, synku, Např. v ruských stepích anebo to když Němci zplynovávali Židy - tam šlo o lidskost.
Následky by bez příčin těžko mohly existovat. Nebýt obsazení Sudet r 1938 a toho zvráceného pangermánství...nebylo by ani poválečných excesů ze strany některých obyvatel ČSR.
A nezapomeňte, že byla stále ještě válka, např. USA ukončily válečný stav s Německem až roku 1953.
A nepřejte si raději číst instruktáže, kterých se dostávalo z příruček amer. ministerstva obrany důstojníkům US Army - ve vztahu k Němcům, jak se tam razila myšlenka kolektivní viny, za to by dle Kchárla mělo asi tehdejší vedení US army být posláno do Haagu, ne ? /hledat to teď nebudu,ale mám scan té instruktážní příručky, doslova se tam viní Němci en bloc a má být tak také s nimi zacházeno/.
No a bombardování Drážďan také raději připomínat nebudeme, co ? V tomto kontextu.

Sraz hlupáků - troll scallop, narkoman resl a pak kordon flašinetářů nevalné úrovně.
Prej - ve filmu je spousta lží, ale jde o to vystihnout tu atmosféru.
To je jak - v rumu je plno svinstva ale jde o to si dát panáka.
:-)))
17. 06. 2014 | 11:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

karlovsky
Hitler tehdy nedlel nikde tam, kde popisujete.
Byl v roce 1919 nejprve členem Rudé armády /v Bavor. rep. rad/ , dokonce voleným funkcionářem ...aby po porážce dělěl udavače a kádrováka - udával a kádroval mj. i své bývalé soudruhy. Do vězení šel až po mnichovském puči.

Je vidět, jak chápete realie...uvidíte nějaký hraný film a máte jasno.
Takový materiálek je právě že dobrým jak pro komouše, tak pro nácky.
Hlavně ať je film barevný, střílí se tam. a taky na nějaký ten sex by flmový štáb neměl zapomenout, a hlavní roli ať hraje někdo známý - to je velmi důležité.

Zatím konec vysílání, spusťte flašinety.

P.S. Víte co je paradoxní ? Většinu z vás - Kchárlsgemajnšaft...do toho kasína ani nepustí.
Protože nemáte co adekvátního na sebe a dost škváry.
:-))))
17. 06. 2014 | 11:49

resl napsal(a):

bilión : Sraz hlupáků - troll scallop, narkoman resl a pak kordon flašinetářů nevalné úrovně.
---------------
bilióne, flašinujete tady pouze vy a jistý magor. protože nemáte žádný argument, vyžíváte se ve svých scénářích o ničem. Pište si o klecovém lůžku, marmeládě, papučích, svěrací kazajce, klidně dál. Až se vám zadrhne flašinet, třeba si všimnete, že to je o něčem jiném. Ovšem, kde brát, když hlavička je prázdná a tak ráda by se veřejně zviditelnila. Tak do toho, váš narkoman r.
17. 06. 2014 | 12:05

Filuta napsal(a):

JF


S tím Masarykem a Benešem si doufám děláte jen srandu?
I když Kchárl už měl našlápnuto poslat do Haagu taky TGM.


Tady je např. zcela nekritizovatelným objektem Havel. Mám na mysli oficiální média, která sebemenší kritiku svého miláčka nepřipouští a právě od jeho pojetí "demokracie" se odvíjí jejich 24 letá propagandistická činnost.

Jinak má pravdu Bilion, diskuse je vlažná,protože po letech agresivních výpadů Urbanů, Fendrychů, Hvížďalů a dalších už nikoho jejich kolovrátkové pindy obzvláštˇnevzrušují.
Jen tak pro forma, aby tady nebyli jen samí sudetští příserkové a nevypadalo to, že národ souhlasí, jsem přihodil vlastní názor na věc.
17. 06. 2014 | 12:06

Zdeněk Brom napsal(a):

A tak se hrdě bijeme v Lidicích za dekrety a strašíme fašisty ...... a člen štábu SS, který velel při vyhlazování Lidic byl v tichosti z ČSSR propuštěn do západního Německa, aby poklidně dožil svůj život, přestože byl původně odsouzen k trestu smrti.

Větší výsměch lidickým obětem si lze jen těžko představit.
17. 06. 2014 | 12:18

patriot napsal(a):

resl:

„Tím vyvolává v rozumově retardovaných občanech nenávist ke všemu německému…“

Vy se na tomto diskusním fóru neúnavně pokoušíte vyvolávat v rozumově retardovaných občanech nenávist ke všemu ruskému.

Přitom nenávist ke „všemu německému“ je tisíckrát racionálnější, je opřena o historické zkušenosti.

Rusové u nás žádnou obec se zemí nesrovnali, nikdy Čechy masově nevraždili a navíc nám všem (Slovanům) zachránili krky.

Takže kdo je tady za pitomce, resl? Kdo je vlastizrádce? Vy!!
17. 06. 2014 | 12:18

Ládik!!! napsal(a):

Včera fandilo němcům 3/4 stadionu jihoamerických němců. Domácí prostředí. Hessovi potomci?
17. 06. 2014 | 12:21

pomsta pana H napsal(a):

pokud někdo schvaluje odsun němců ze sudet , možná by měl podpořit i odsun rusů z ukrajiny, nebo palestinců z izraele. hloupý český honza vždy vidí pouze sve vlastné křivdy a ostatní poučuje.
17. 06. 2014 | 12:24

JF napsal(a):

zajímavej moment pro dosud nenatočenej film je, že rudá a hnědá ideologie nejsou v rozporu jak vidno např. zde u pana Štěcha(okecávání genocidy natož té již dlouhodobě plánované - viz. Benešovy úvahy o "transferu" obyvatelstva) ale soudružsky-náckovsky bratrské. Hitlerova a nejen jeho počáteční nerozhodnost mezi těmito barvami je příznačná.

Není zcela vyloučeno že Hitler by mohl být židovského původu - viz. Polná atd. Ostatně kdo nebyl viz. např. Redlich-Masařík... tím ale i vyvstává dosud filmově nezpracované hypotetické téma jaký podíl na zplynování mají vlastně i sami Židé. byla by to docela zajímavá pointa podobně jako že rudá a hnědá ideologie jsou v rozporu.

Testy DNA jsou neúprosné
Testy DNA Hitlerových příbuzných prokázaly přítomnost chromozomu haploskupiny E1b1b1, který je v západní Evropě velmi neobvyklý. Vyskytuje se nejčastěji u Židů a také u severoafrických Berberů v Maroku, Alžírsku a Tunisku. Uvedl to britský list The Daily Telegraph.
„Můžeme z toho vyvodit, že Adolf Hitler byl spřízněn s lidmi, které tak strašně nenáviděl," napsal k výsledkům těchto nejnovějších testů publicista Jean-Paul Mulders v belgickém magazínu Knack.
Haploskupina E1b1b1 je považována za jednu z původních genetických linií židovstva, je přítomna u třetiny až pětiny židovské populace. Magazín Knack, který výsledky uveřejnil, dodává, že analýza DNA Hitlerových příbuzných byla prováděna podle nejpřísnějších vědeckých standardů.
17. 06. 2014 | 12:24

JF napsal(a):

Filuta: jo,jo to víte že si dělám si srandu ;-) Němci byli Čechoslováci a Čechoslováci jsou Němci. Bilion je sice krapet abnormál, ale jináč docela dobrý. Ale voni už to ti kluci třeba židovský tak nějak ukoulej ...však uvidíme a vlastně možná i vidíme. Hlavně že je přitom bžunda, hlavně ta tabuizovaná. Nas mnoga,no tedy koho vlastně ...;-) pa
17. 06. 2014 | 12:33

Filuta napsal(a):

patriot


Resl se mylně domnívá, že jsme všichni podobní fobici jako on.
Nemám fobii ani z Němce, ani z Rusa (maximálně z islamisty , a to plným právem).
Rád nemám nijak zvlášť ani jednoho z nich, zaujímám k ním zcela neutrální postoj.

Ovšem pravdaláska a zastydlí komunistobijci se snaží vyvolávat dojem, že každý kritik lživých médií musí být nutně rosofil a bolševik.
Zjednodušující vidění světa pro stejně jednoduché občany s inteligencí prvoka.
Česká média už kritizují pro jejich neobjektivitu a neprofesionalitu (a to je ještě eufemistické vyjádření) i lidé kdysi komunisty pronásledovaní.
Nechť si zdejší světlonoši pravdy a lásky občas přečtou třeba britské nebo německé noviny, jak se dá také psát o konfliktu na Ukrajině.

Jenže oni si radši dají nalejvárnu made in USA, filiálka Brusel.
17. 06. 2014 | 12:48

Ivan napsal(a):

Edvard Benes sa dopustil vo svojej kariere len jedinej zavaznejsej chyby...
https://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=22964&from=0#nucleus_cf

To, ze po Mnichovskej zrade utiekol do Anglie je naprosto pochopitelne..., bol dlhorocnym odporcom nemeckeho nacizmu a staval na obranu republiky armadu priamo proti armade Nemecka...!!! Ak by bol zostal v okliestenej republike, niet ziadnych pochyb, ze by ho Hitler dal zavrazdit (mozno aj formalne cez justicnu vrazdu). Teda sa prirodzene obaval o svoj zivot a mrtvy by uz pre stat nic nedokazal urobit...!!! Pocas vojny robil vsetko to, co mu okolnosti dovolovali... Jeho spoludielom boli ceskoslovenske letecke jednotky v ramci RAF a aj jednotky inych vojsk, ktore sa zucastnovali mnohych bitiek na strane spojencov...!

A ta jedina a zasadna chyba bola, ze od Stalina po porazke Nemecka, po zacleneni Zakarpatska do ZSSR, neziadal kompenzaciu pripojenim Luzicka k CSR (do roku 1805 bolo Luzicko sucastou ceskych zemi), Niet pochyb, ze Stalin by mu bol vysiel v ustrety a spojenci by s tym takmer urcite boli vyslovili suhlas...! Luzicko by sa bolo vyhlo nasilnej germanizacii...!
22. 05. 2014 | 10:46

Globalizace namířená proti diverzitě, ale i krátkozraká sebestředná strategie velkých jazykových kultur pak napomáhají tomu, že k podobnému konci směřuje například lužická srbština v Německu. Tímto původním západoslovanským jazykem Lužice (historické země na sever od našich hranic, která je svou rozlohou srovnatelná s rozlohou Moravy a která byla de iure až do roku 1815 součástí Českých zemí) dnes mluví maximálně padesát tisíc mluvčích, což představuje pouhou jednu třetinu mluvčích, mluvících nejpočetnějším původním jazykem USA, navažštinou (a to i o přes rozsáhlou genocidu Navahů v 19. století).
- See more at: http://blisty.cz/art/72171.html#sthash.POu0HQ1k.dpuf
17. 06. 2014 | 12:49

Filuta napsal(a):

" Předák Krymských Tatarů, donedávna předseda Medžlisu (jejich zvykové vlády), poslanec Nejvyšší rady (parlamentu) Ukrajiny Mustafa Džemilev, navštívil před několika dny Prahu, kde převzal Cenu Evropské platformy paměti a svědomí. Jeho národ kdysi nechal deportovat z Krymu Stalin. Teď, když neuznali Putinovu anexi poloostrova, mají Tataři opět vážné problémy. Džemilev poskytl Reflexu.cz rozhovor."
Reflex

Tataři prý osvobodí Krym. Muehehe.
Ale děsivé je to, že v Praze vyznamenávají muslimy.
V téhle době, kdy Evropa bojuje díky muslimům téměř za přežití, je to asi tak chytré, jako kdyby Hitler dostal metál od židovské obce.
Hlavní je, že si můžou kopnout zase do Putina, na následky furiantsky nehledí.
Bože, do čehos to duši dal.
Řídí to tady banda kolaborantů a UI.
17. 06. 2014 | 13:10

magor napsal(a):

JF, šišmarijá, zamítám, jak lidem podáte prst, celá ruka v háji. Navrhuji rozdělit ty papuče, levou levounům, pravou pravounům, kdo se nekvalifikuje, bude chodit bos.
Otázka: co s marmeládou!

Jak je? Tady děsnej pařák, vidím to na večerní koupačku. Hrozný, že nám přes koberňák postavili R3, von to byl už stejně kačák, kdeže loňský sněhy jsou. Né, nebydlím tam a nebyl, ani nepamatuju, vopčas google map, ta cestovka pro pecivály.
17. 06. 2014 | 13:28

hokej napsal(a):

Absolventovi VUMLu panu Stechovi a jemu podobnych diskuteru se stejnym vzdelanim je zcela zbytecne cokoliv vysvetlovat. Historie se odehrala jinak. Na navstevu do svych rodnych mist obcas prijedou nasi byvali nemecky mluvici spoluobcane. Nikdo z nich se nechce vracet zpatky. Museli by zit podle zakonu vymyslenych zakonodarci jako pan Stech a z tohoto duvodu ten majetek radsi ozeli. Na regionalnich zpravach to jasne rekl jeden z Aachen pri navsteve sve rodne vesnice ve Velke Upe.
17. 06. 2014 | 13:30

resl napsal(a):

patriot : Rusové u nás žádnou obec se zemí nesrovnali, nikdy Čechy masově nevraždili a navíc nám všem (Slovanům) zachránili krky.
Takže kdo je tady za pitomce, resl? Kdo je vlastizrádce? Vy!!
----------------
ano, že jsem za pitomce beru, ale vlastizrádce ? vám nevadilo obsazení vaší země cizí armádou v r. 68 ? vám nevadily emigrace rodin, zničené životy, vyhazovy z práce, ze škol, vyloučení z veřejného života a život podřadného občana v komunistické společnosti ? vám nevadily vraždy českých vojáků v sibiřských lágrech za Stalina ? vidíte, mně to vše vadilo, jenže vy jste starej komouš, tak se nedivte, že se neshodneme. mně žádní rusové krk nezachránili, mně akorát jejich zločinný systém zničil polovinu života a vám taky. tak jim za to poděkujte, ale nenuťte k tomu mě.
17. 06. 2014 | 13:40

Caroll napsal(a):

To Filuta:
Sudetských Němců byly asi 3 000 000, zůstalo asi 150 000, tedy cca 5%. Je třeba rozlišovat první "divoký" odsun v květnu a červnu 1945, kdy utekli nebo byli vyhnáni Němci kteří byli všude rozlezlí (známí třetí ruky-dohlížitelé v každém podniku), různí úředníci, donášeči gestapa a další a kteří si mysleli že budou žít i nadále v zabavených bytech a dělat jakoby se nic nestalo a na které se BD nevztahovaly. Není divu že po strašných zločinech kterých se Němci dopustili se s nimi naši lidé, zejména příslušníci národních či rudých gard nepárali a na nic nečekali a vzali spravedlnost do svých rukou. Při druhém odsunu podle BD z pohraničí se k postojům přihlíželo a kdo mohl nějakým rozumným způsobem prokázat že se na nacistických zločinech nepodílel (na př. členové skupin Republikawehru-Věrnost za věrnost) mohli zůstat. Na tyto občany německé národnosti různé výjimky v BD pamatovaly. Stojí za zmínku že mnozí Němci s odsunem souhlasili a neměli zájem tady zůstat, stejně tak odešli někteří Češi na př. ze smíšených manželství, takže to nebyla vyloženě otázka jakési "kolektivní viny". Vzhledem k tomu je odhad že asi 5-10% těchto Němců s nacizmem nesouhlasili a na nacistických zločinech se nepodílelo asi správný. Je třeba také připomenout, že po Mnichovu byly z pohraničí vyhnány statisíce (800 000 až 1 000 000) Čechů a jejich majetek bezohledně rozkraden. Něco takového ale nechtějí vedoucí těch různých spolků slyšet a když jim to spolkový ministr vnitra před léty připomněl tak byli velmi pobouřeni. Chování těchto Němců je typické pro všechny násilníky: když mají moc tak jí bezohledně zneužívají a šlapou po všem co se jim nezamlouvá ale když je pak spravedlnost za jejich zločiny dostihne tak zbaběle kňučí a najednou se dovolávají zákonů, lidskosti, milosrdenství a podobně, které pro ně byly předtím prázdným pojmem kterému se jen smáli. Inu, každý zločinec nelituje svých činů, jen toho že byl dopaden a naříká, jak jsou na něho ostatní "zlí". Co dodat...
17. 06. 2014 | 13:42

magor napsal(a):

Cáhy daleko, stěhování drahý. I Lomikar tu odháněl vlky, a to ještě pan Štěch nežil.
17. 06. 2014 | 13:48

Filuta napsal(a):

Caroll

Vidím to podobně.
Nelze dávat na jednu misku vah utrpení Čechů a na druhou misku utrpení Němců.
Jde o utrpení mírou zcela nesrovnatelné, na což Sudeťáci rádi zapomínají.


Resl

Vy JSTE kolaborant. Budiž vám útěchou, že se po Havlových zrádcovských projevech takových jako vy vyrojily stovky.
Rád bych vám pouze osvěžil paměť - před rokem 68 byl také rok 38 a rok 45.
Co dělali Američani v době, když si nás rozebírali na součástky v Mnichově a co dělali v 45. roce? Nějak vypouštíte historické události, které se vám nehodí do krámu.
Proč bych je měl adorovat?
Protože nás jednou předhodili Hitlerovi a podruhé Stalinovi?
Že se na nás v roce 68 zvysoka vybodli, protože jsme patřili do ruské zóny vlivu?
17. 06. 2014 | 13:57

Přidat komentář napsal(a):

Štěch a jemu podobní tady z té žvanírny jsou superarbitrováni pro blbost. Je to výsměch zdravému rozumu zvěčnit se tu jako obecní blb alias filuta. To je fakt vůl to se jen tak nevidí ani na Vumlu v Plzni. I ten kolibřík Bém mé o péro víc.
17. 06. 2014 | 14:11

Filuta napsal(a):

Přidat komentář


Á další multinick, který se tady objevuje výhradně na blozích, kde teče sudeťácké páté koloně argumentačně do bot.
A nemá ani tolik fantazie, aby si vymyslel lepší přezdívku.
Když jsem takový blb, pročpak věšinu z vašich soukmenovců tolik dráždím. Vždycky a všude.
Zajímavé.
Já bych řel, že za obecní blba je tady odjakživa Resl.

Na rozdíl od vás jsem u komoušů, ani u nácků nebyl.
17. 06. 2014 | 14:15

resl napsal(a):

Filuto, mb to napsal Štěchovi jasně a zřetelně, vy jste to určitě taky párkrát už někde četl i když tomu nerozumíte a nechápete obsah, zkuste to znovu, třeba vám přátelé poradí.
mb : ale, hovoříte li o demokracii a demokratických hodnotách, jak se s těmito slučuje princip kolektivní viny ... jemuž byli vystaveni naši demokratičtí spoluobčané ... ???
právě že se princip kolektivní viny ( i.e. benešův dekret ) s demokracií a demokratickými hodnotami neslučuje vůbec ...
17. 06. 2014 | 14:15

Filuta napsal(a):

Resl


Nepovídejte? Sudeťáci BYLI kolektivně vinní (nějakých 10 procent, které se nehlásilo k říši a nehajlovalo v podkolenkách nikoho nezajímá, je to jak plivnutí do moře).

Já o žádné demokracii nemluvím, protože žádnou nemáme. Havel a spol. nám vybudovali všemocnou plutokracii, kteráž vládne i v tom Rusku.
A pročpak uplatňujete princip kolektivní viny na Rusa?
17. 06. 2014 | 14:35

magor napsal(a):

Bošínku, resle, víte, jak končívaj duše vašeho ražení? Uvíznou tu na Zemi, hořekují, spílaj svým trýznitelům, spojí se třebas i s ďáblem, aby se mohly mstít. Mstivý jste, dnes jsem pochopil, krom toho zkřivený, uskřinutý, sebelítostný.
Nepěkný konce.
17. 06. 2014 | 14:39

Přidat komentář napsal(a):

Pánové, no uznejte, převléct se někde na hrázi rybníka do ruské uniformy a nechat se zajmout, to může udělat jen nějaký filuta a blb dohromady, ten chlap je naprostý pomatenec, no ale spěcháme na oběd, tak ať si ho zatřelí j jeho brigády.

Ty filuto tě tu pozoruju delší dobu ty píšeš větší blbosti než slovutně omezený veverka.
17. 06. 2014 | 14:51

resl napsal(a):

"magore", eště sem uslintanej, ale magor nejsem, to už vidíte z toho, že nepřemejšlím jako vy.
Filuto, vy vůbec nechápete, co to kolektivní vina je. jdu na jointa, abych se z vaší minihlavičky vzpamatoval, pozdravte "bilióna," ten taky netuší co píše a proč.
17. 06. 2014 | 15:00

magor napsal(a):

resle, děkuji za milou odpověď, nic si z toho nedělejte, uslintanej jsme tu každej.
Obsah mýho sdělení asi tento: na Od-puštění stojí celý Vesmír, jednou pochopíte - i bez kouření - ono vás to věčné mrdolení se v Minulosti uondá.

Hezký kouření a pošlete mi mailem, naoplátku, tu mám bezva třešničky.
Nepálený, v marmeládě, hmm, hotová báseň.
17. 06. 2014 | 15:18

JardaV napsal(a):

Pro JF

Když se podíváte na řadu filmů,ve kterých je popisován Hitler,tak zjistíte,že to nemohl být
žádný druhořadý člověk.Myšlenka jeho staveb,jakkoli megalomanská,je ale taky svým
způsobem velkolepá.Dnes se staví budovy 440 m vysoké - dvojčata - ale taky skoro 1000m,
a nikdo na autory myšlenky sanitku nevolá.Taky systém dálnic sloužil východním Němcům
při budování socialismu,i když ne zrovna nacionálního.Někde ukazovali nějaké obrazy,které Áda natřel,a i k tomu je třeba nějaká invence a schopnost.Takže určitě měl vyšší inteligenci,
a to přímo ukazuje na žida bez ohledu na DNA testy.Oni židi byli vůdčí osobnosti lidstva ,
ale poslední dobou (50 - 100 let) se nějak změnilo prostředí.Chytrých lidí - protože se jejich
rodiče a oni sami najedli - přibývá,a tím se společnost mění.Buzerace a ponižování už
není tak v kurzu,jako v 19.století,a tím židi,kteří mají tuto vlastnost v krvi,přecházejí do
jiné role ve společnosti.Zmapování celé populace prostřednictvím DNA by bylo sice
zajímavé,ale taky by mohlo vést k neuvěřitelným koncům.Možná by se přišlo na to,že ti,
kteří si dnes hrajou na židy,jimi už tak moc nejsou.Možná i Izraelci jsou židi jen někteří,
vzhledem k migraci obyvatel.Dokonce ani Ježíš nemusel být tehdy Žid,jeho skutečný
otec Tiberius Julius Abdus Panthera podle výzkumu jednoho kanadského profesora mohl
mít i jiný původ.(že by praslovan??chacha).Umřel v Germanii ve 62 letech.Ale není to
prý tak jisté,že je jeho otec,jenom pravděpodobné s vysokou mírou jistoty,jak ten profesor
velmi solidně napsal.Dále asi existuje víc než jedna homogenní entita židů.Takže moje
domněnka,že druhá světová válka byla válkou západních židů proti východním,a ostatní byli jen kompars,nemusí být úplně ujetá.V souvislosti s Hitlerem je třeba dodat jedno - ne ten,kdo zvrhlosti vymýšlí,ale ten,kdo je ochotně realizuje a ještě si něco přidá,je tím důležitým viníkem.Kdyby autorovi "konečného řešení"dali na hlavu mokrý hadr,a nikdo se tím dál nezabýval,tak to neproběhlo.Jenže "ochotní vykonavatelé zvůle" jsou tím nejhorším
motorem tragédií.Stejně tak u nás nezavírala lidi KSČ,ale za vším byla konkrétní jména,
možná i dnes v naší politice známá.Nic není takové,jak to na první pohled vypadá.
17. 06. 2014 | 15:49

JardaV napsal(a):

Pro 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

Bylo by zajímavé zveřejnit,komu tito mladí vůdci demokracie opravdu sloužili.Je jasné,že
Gross ve svých letech jako předseda vlády hopsal podle písničky,a taky za to dostal šanci
k legálnímu zbohatnutí.Dokonce se nedávno zdálo,že se snad snaží někdo ho vcucnout
zpátky.Takový Babiš má za sebou alespoň nějaký pracovní výkon,sice bez přímé politické
zkušenosti,ale kdo něco velkého vykoná,sám vyroste.
Stálo by za úvahu zjistit,komu vlastně vyhovuje dnešní švejkovství.Možná slouží jako tlumič
negativních emocí národa.Naproti tomu písnička ...za co pane bože za co atd....nebezpečně
sjednocovala národ,a nepřekvapilo by mě,kdyby tyto tendence byly příčinou odklizení
celé vládní špíny.Někdy stačí málo,ale správným směrem,a dějí se věci.....
17. 06. 2014 | 16:04

mb napsal(a):

to targus 17. 06. 2014 | 10:03 ... asi jak kde ...
17. 06. 2014 | 16:06

mb napsal(a):

treba v bavorsku je naopak nabrali ... a oni svou pracovitostí přispěli k německému hospodářskému zázraku ... když vyženete němce ... a na jejich místo naberete dejme tomu romu ... tak se to patrně nějakým/určitým způsobem projeví ... njn, stane se ... hezký den
17. 06. 2014 | 16:08

mb napsal(a):

karlovsky 17. 06. 2014 | 11:00 ... dobře ...
17. 06. 2014 | 16:13

mb napsal(a):

bilion napsal: Dnes by asi Haška zavařili do sudu a hodili do Orlíku. Zlatý časy starého mocnářství , Velké Války a masarykovské republiky.

... to haška podceňujete ... když dokázal dělat bolševického duce, tak proč by nemohl založit nějakou populistickou stranu ... anebo by o tom psal ... a dopadl by maximálně jako Slonková ....
17. 06. 2014 | 16:21

JF napsal(a):

JardaV: ono židovství, češtství, němectví atd není nic světoborného - jen se z toho právě to světoborné nemá a nesmí dělat - viz. zdejší agitka např. Huráčechů a kdo je víc. Ostatně v Německu mají výškové budovy tuším jen ve Frankfurtu jinak je nepěstují. Židé ostatně jsou největší odborníci na němectví, češství či amerikánství, jak se zdá. Tedy aspoň na hraní pokeru těmito kartami. A pak se o tom nesmí mluvit aby to nebyl antisemitismus. Ale jinak všude spousta antičešství a antiněmectví. Komu to asi slouží?

Při hypotéze že Hitler je Žid, také moc arijsky pravda nevzhlíží, a jaký to byl znalec v těchto záležitostech rodokmenu. Jen mi není zcela jasné proč šli Židé sami proti sobě tímto způsobem (šoa). Že by jinak neventilované nekritické sebevyvolení ... ovšem k té účelové nekritičnosti se to rovněž také používá ... pak si budeme hrát na národní státy ale o narodnosti židovské se bude mlčet. Jo může to bejt docela dobrá bžunda s těmi pravými odborníky na tyto národností otázky. ;-)
17. 06. 2014 | 16:33

mb napsal(a):

caroll správně napsal: Chování těchto Němců je typické pro všechny násilníky: když mají moc tak jí bezohledně zneužívají a šlapou po všem co se jim nezamlouvá ale když je pak spravedlnost za jejich zločiny dostihne tak zbaběle kňučí a najednou se dovolávají zákonů, lidskosti, milosrdenství a podobně, které pro ně byly předtím prázdným pojmem kterému se jen smáli. Inu, každý zločinec nelituje svých činů, jen toho že byl dopaden a naříká, jak jsou na něho ostatní "zlí". Co dodat...
17. 06. 2014 | 13:42

slovo němců ... nahraďte slovem komunistů, rudých gard a jejich přisluhovačů ...

problém je ...že tito se ze svých zločinů zodpovídat nemusí ... spravedlnost je nedostihne ... a tak nemusí zbaběle kňučet ... nýbrž mohou jako soudruh Štěch z místa druhého nejvyššího představitele školit ostatní čechy z autentického národního nacionální náckovství ... a obhajovat zlo ...

Inu, každý zločinec nelituje svých činů, jen toho že byl dopaden a naříká, jak jsou na něho ostatní "zlí". Co dodat...

komoušů se to bohužel nedotklo ... a quasi kapitalisté unikli díky klausově amnestii ...

njn, co už ... stane se ...
17. 06. 2014 | 16:39

mb napsal(a):

filuta napsal: Nelze dávat na jednu misku vah utrpení Čechů a na druhou misku utrpení Němců.
Jde o utrpení mírou zcela nesrovnatelné, na což Sudeťáci rádi zapomínají.

... o tom by šlo se rozepsat, ale nemá to smysl, že, filuto ...
17. 06. 2014 | 16:43

lser napsal(a):

Škoda, že nelze celou tu plejádu místních obhájců " ubohých" sudetských Němců postavit do řady u Horákova statku v Lidicích.........
P.S. Štěch pouze reaguje na provokace landsmanschaftu, které se každoročně ozývají z Bavorska.
17. 06. 2014 | 16:44

JardaV napsal(a):

Pro JF

Možná to,že jdou proti sobě,začíná už někde u 12 prapůvodních zakladatelů kmenů,ale
o tom nic nevím,jenom bych to pochopil právě jako zdroj vnitřního boje.Dobře je popsáno
účelové rozeštvávání lidí v Sionských protokolech.Sice se tvrdí,že je to nesmysl,ale celou
řadu jevů v nich popsaných jsem ve společnosti vypozoroval a vycítil,takže mě těžko někdo
dnes,když jsem si protokoly přečetl,bude tvrdit,že je to nesmysl.Mě fascinuje ta úporná touha
některých po "moci" a "vládě světu".Od narození do smrti třeba v 85 letech si lze dopředu
uvědomit,co je v každé etapě důležité a potřebné pro jedince,kterému by to takhle měli vysvětlit rodiče.A taky fakt,že žádný bůh nikdy nebyl,není a nebude,máme jenom mozek a ruce.Jenže kdyby si lidi do důsledku uvědomili,že jim tiká budík,tak by museli nutně každého,kdo jim život kazí,odstranit,a to někdy velmi tvrdě.Stejně k tomu společnost směřuje.Sice nepodařený,ale přeci jen nějak funkční model společnosti,jak tady byl
40 let provozován,nedovoloval jedincům shromažďovat extrémní prostředky na úkor totální bídy,jako je tomu dnes.Kdyby z naší země nic nevytékalo,žili bychom v Ráji.
Ale to je jiné téma.K tomu nakonec společnost dospěje i bez ..ismů.Nebo lidstvo díky
svým nápadům úspěšně vyhyne.A pak bude jedno,kdo byl a nebyl.......
17. 06. 2014 | 16:58

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"....You are in ENEMY country ! These people are not our allies or our friends....THE GERMANS have sinned against the laws of humanity and cannot come back into the civilized fold by merely sticking out their hands and saying - " I´m sorry"....Don´t forget that eleven years ago a majority of the German people voted the Nazi Party into power....the bullying of races, the destruction of peaceful nations...was enthusiastically and energetically supported by the German people..."

Píše se v " Pocket Guide To Germany" - příručce pro vojáky a důstojníky US Army, vydané Army Information Branch, Army Service Forces, United States Army v roce 1944.
Příručka byla určena pouze pro vojenské činitele.

A to je prosím vojsko, jehož členové až na výjimky nežili na územích okupovaných Němci, nebyli určeni k likvidaci, nebyli sváženi do likvidačních táborů....

-----------------------------------------------------------
mb
Bolševického duce ?
Vy asi taky berete drogy , ne ?
Víte co to je - slovo "duce" ?
Vy zelenohnědí teď máte koho za duceho - poté co Liška odešel jak spráskaný pes ?
17. 06. 2014 | 17:22

mb napsal(a):

pro biliona hnidopicha opravuji na bolševického komisaře ...

nn ... my nemáme duceho poté co Liška odešel jako spráskaný pes ...

přeju hezký den a příjemný večer ...
17. 06. 2014 | 17:27

JF napsal(a):

JardaV: ano ta vlastní nenanávist Židů k Židům může být i ta jejich neventilovaná vyvolenost. Ta touha po moci může být pak dána tím mechanistickým pojetím světa (za sedum dní, tak a tak, od tehdy potehdy, tolik a tolik a budeto ). Však bible (především starý zákon) je toho kuchařkou. Nový zákon pak více akcentuje lidský osud a staví člověk do pozice minimálně poloboha - což mu dává jistou míru nedotknutelnosti. To holocaust je jiného ražení a může vycházet z židovství samotného. Základní řídící kompas je totiž v podvědomí a Hitler to své měl jistě také nějak uzpůsobené - např. jeho vlastní nenávist ke svému židovství. Podobně to může být s jeho rasovou umanutostí či tím že sám neměl děti ale ostatní tak rád rasově čistě množil. Ty hrůzy které páchal mohl páchat při své vnitřním uvědomění a své vlastní vnitřní nenávisti.

Např. dobrým Čechem a nic není víc se zdá být také např. Venca Klaus. Jeho syn rovněž Venca nás však všechny víceméně považuje za položidy - jakoby by pak tím pak židovství bylo snad něco nakažlivého jako je genetická výbava ;-). (měl to zde v blozích ale jak zřím ni více)

Proto to téma holocaust a válka vůbec se netýká obyčejných lidí, ale těch kteří hrají horkými kartami snad nějaké nedotknutelné genetiky - viz národní státy a z toho implicitné výzvy k předložení hlavního esa - rodokmenu.
17. 06. 2014 | 17:42

Filuta napsal(a):

Resl

Vy mi snad budete i chybět.
Bděte!


Mb

Dost těžko lze srovnávat drastičtější odsun z 90 procent vinných Sudeťáků s nevinnými Čechy povražděnými v koncentrácích nebo popravenými jen tak pro nic za nic. Včetně studentů, dětí a žen.
17. 06. 2014 | 18:53

resl napsal(a):

Filuto,
takovejch jako jsem já je plno, to vy jste mimo, tak se pak nedivte, že s nikým rozumným nevyjdete. když změníte slovosled, zjistíte, že téměř veršujete.
17. 06. 2014 | 20:04

Filuta napsal(a):

Resle, Resle,

já že s nikým nevyjdu?
To snad vy, ne?!
Ale vypadá to nadějně, Putinožka brzy zavře kohouty, připravte hodně dříví na zimu.
Zůstanete zde, na politicko-korektních blozích Baktuálně, zřejmě jen se svými.
Takže vlastně pro vás pohoda.
A jak říká Pepa, podaří se vám takto intelektuálně vyniknout.
Celá ta naše skvělá "demokracie" je jenom tak na oko, všechno se musí povinně hlásit a prý "svoboda názoru".
Co vlastně vyčítáte tomu Putinožkovi?
17. 06. 2014 | 20:11

patriot napsal(a):

resl 13:40:

Krk vám samozřejmě zachránili! Právě v tom spočívá vaše směšnost. Seznamte se s tehdy připravovaným německým „řešením české otázky“. Mýlím se pouze v případě, že vaši rodiče kolaborovali s nacisty anebo jimi přímo byli.

Vaše argumenty jsou vesměs komické. Například ty zničené životy a vyhazovy z práce. Vy nevíte, že v této zemi jsou statisíce nezaměstnaných? Většinou byli vyhozeni z práce. Ze svého okolí znám případy, kdy takto postižení lidé spáchali sebevraždu. Kolik nezaměstnaných bylo před převratem?

Jste předpojatý a neobjektivní exot, naprostá rarita.
17. 06. 2014 | 20:34

JF napsal(a):

škoda že se pan Štěch nezasazuje o právo na sebeurčení když už jsme u těch národních států - např. stejné jak pro Čechy tak pro Němce a přestal upřednostňovat jako ti jeho také demokratičtí předchůdci ty čáry když už jsme u teho např. tu nakreslenou na mapě jako ty na památnících. A to se dá jen těžko okecat, ačkoliv to má pan Štěch v popisu práce.

Na závěr tohoto diskurzu nakreslím tedy také tu svou čáru v podobě nijak neurážlivého symbolicky symetrického a zcela neutrálního čistě matematického čtverce. Samozřejmě záleží pak jen na úhlu pohledu každého, jak by si mohl pan soudruh Štěch uvědomit a nejenom na tom jednom vlastním ale o to více přesvědčeném. Podobně jako byl přesvědčen Éda o své konečné pravdě a vítězství a třeba se upsat dobrému strýkovi Jozkovi Vyserionoviči Džugašvilimu, s kterým pan soudruh Štěch také páchal dobro do listopadu 1989, než změnil mírně úhel pohledu a uviděl že je .... či v lepším případě v .... ;-)
17. 06. 2014 | 21:01

vítr žník napsal(a):

proč bylo zločinem hlasovat v roce 1935 pro sdp, stranu, jejíž činnost povolily orgány čsr?
17. 06. 2014 | 21:12

sasa napsal(a):

vítr žník: Uz je na case, aby Archiv bezpečnostních složek, (ÚSTR) zacal konat a zverejnil taktez seznam konfidentu a pracovniku Gestapa! Cim drive, tim lepe. Je treba hochy popohnat.
17. 06. 2014 | 22:15

pamětník napsal(a):

JF,
zdejší neonacista tady toho nahnojil, jen co je pravda. Zůstal však dlužen odpověď na otázku, proč se také tak vehementně jako v případě Dekretů prezidenta republiky nezasazuje o zrušení Mnichovské dohody v BRD, bezesporu daleko závažnějšího a nebezpečnějšího mezinárodního dokumentu.
Inu, sudeťák a nácek.
17. 06. 2014 | 23:32

JF napsal(a):

můj mylý pamětníčku, děkuji za starou dobrou pornografii ... a především tu intelektuální. Jistě jste si ji přišel též ještě užít. A vybral jste si myslím docela správně.

tak tedy co mohu nabídnouti za služby v tomto směru ;-): zrušení Mnichovanské zrádcovské dohody? a ještě v BRD? - no zřejmě proto asi že jsem českej nácek jak hrubě přitesaný poleno, český šovinista k tomu a sudeťák dle plotu na zahradě a přes ploty skáču tak možná pro peříčko či pro mne až vobčas vyjmečně pro hospodyni, ale nikoliv pro rozdávání rozumů natož těch evidentně již minimálně intelektuálně značně zmeliorovaných bujným intelektuálním životem ;-)).

Berte to za pokus o lichotku, když jsme na těchto poněkud ožehavých stránkách pod panem senátorem s také možná uměleckým politickým jménem Štěch. (něco jako Stalin ale v českých malých a především přizpůsobivých podmínkách )

rC: 2121 - takže asi opravdu jen pro dospělé - tedy od 21. V
18. 06. 2014 | 00:38

JF napsal(a):

ostatně pamětníčku, Éda byl také nácek jen bych řekl na rozdíl vode mně jen méněji sexuelně přitažlivej a tak se nám o to víceji věnoval spíše aktivnímu politickému producírování k dohnání aspoň trochu teho ega. Podobně Áda - no nemyslete, taky trochu na sebe v tomhle směru žárlili. Pokud by jste to nepobral tak je to vše na tři písmena. Áda, Éda, ego a porno.
18. 06. 2014 | 00:55

JF napsal(a):

těch prvních dvou bylo obou dost, toho druhého u obou zřejmě méněji ... co by na to asi řekl sudeťák Z.Freud, či politolog R.Uzel. ? ;-)
18. 06. 2014 | 01:00

pamětník napsal(a):

JF:
Množstvím slovního balastu a smetí se snažíte maskovat svou vlastní argumentační impotenci. Prostě duševní ubohost.
18. 06. 2014 | 01:30

JF napsal(a):

vysvětleno, potvrzeno,
pamětník je jen na špatné http adrese,
zde prodáváme toliko své duše,
i když ubohé,
zdarma,
pot a jen dřina,
extáze velmi, velmi výjimečně
božská těla jinde,
nemusíte překlikávat
18. 06. 2014 | 08:16

magor napsal(a):

Šmaríja, panno, nácek, kolaborant, bolševik, rudogardějec, sudeťák a pfísnost., kam zmizelo slůvko protodebil, pane Stejskale, cítíte se alespoň Vy zdráv?

(Začínám pochybovat).

Slovní balast pamětníčku, jedinou devizou tohoto "prostoru", a když začalo bejt zajímavý, (17. 06. 2014 | 17:42), zasejc skončilo u obvyklýho. Mno, co důležité, je cenzůrovat podstatu, a to, že zcela debilní blog spustil zcela debilní debatu.
18. 06. 2014 | 08:37

magor napsal(a):

JF

D. Bohma znáte? Mně se líbí, jak s nehranou skromností trefil kladívkem, to ta lepší část židovství. 17. 06. 2014 | 17:42 , někdy zopakujte, ono, můžeme se čertit, že, ale skutek neuteče. A co Skutečnost, probrali jsme tu dříve.
18. 06. 2014 | 09:36

JF napsal(a):

magor: dobrá výchozí laťka pro zdejší debatu ;-), ale pomněte protobolševik i pornografdie jest googlovatelná, protodebil nikoliv maximálně s výsledkem proto debil ...

magora D.Bohma neznám. Myslíte, znám on mne? ;-))) Můžete klidně seznámit - samozřejmě alles ohne balast a jiná neřádstva.

ps: vzhledem k stavu světa bych židovinu nepřeceňoval, ale samozřejmě i nepodceňoval. Stejně jako má podvědomí Hitler, má ho i Stalin, Masaryk, Beneš a promítají ho do té skutečnosti. Zásadní jsou rodinné poměry a předávané zkušenosti. Tím rovněž vymezen národ. Genetika tam je, ale věděj, otec není nikdy jist, podobně jako u Masaryka, tak Hitlera, tak Beneše. Podobnost tedy je. Židovství jak se zdá stojí i nad národem přesto či vlastně PROTO takoví univerzální odborníci. Poznejte skryté a rodinné, poznáte třeba i národ.

Nějak mi stále ani nejvyšší vezdejší ústavní čunitel-bloger co týče mimo jiné neobjasnil kde je zakotvena nedotknutelnost čáry na mapě. V těch čarách mám již jasněji, cítím se tu jako doma. ;-)

ps2: nepřekročena výhradní protočára mezi protodebilitou a protomagorstvím???
18. 06. 2014 | 10:07

magor napsal(a):

JF

skrytým a rodinným zabejvám se dávno, PROTO debil. Né, snad to zasejc nesmázne, on chudák pan Stejskal debaty už nečte - (nedivím se), a maže kdykoli si do debilů vynadám. Což mne celkem štve, páš i magoři maj právo na sebekritiku,
no né?!

Jako správnej chameleon, zaujal jsem tu mimikry - nic, valim se koupat, další report odpoledne (tlak, teplota, rosný bod apod.)

p.s. Seznámím, mit Zitrone, Bohm už totiž nežije
18. 06. 2014 | 10:27

pamětník napsal(a):

Dekrety prezidenta republiky vadí, Mnichovská dohoda nevadí.
Základní téze sudeťácké ideologie.
18. 06. 2014 | 10:50

JF napsal(a):

pan předseda Senátu má ale čarovné starosti ...

http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/kdyz-chces-bojovat-s-mafii-musis-do-ni-vstoupit/r~11eb672ef56a11e39254002590604f2e/
18. 06. 2014 | 11:01

magor napsal(a):

p.s.s. Koupání odloženo - čekám: tedy k těm čarám - vyjádřil pamětník - ve kterém bodě pohnutí se stane čára univerzálně přijatelnou? Nakonec, výsledek války - matiška EU zafungovala, každej by se měl mít možnost přemístit, kam libo, tedy v rámci čáry nejčárovitější, tak vo co Heute vlastně go? Abychom si pofoukali rodinné bolístky, bouchli pěstí a křičeli, ale to VY ...! VY=MY, stará věc, tu třeba voprašovat.

:-)
18. 06. 2014 | 11:02

JF napsal(a):

pamětník: stále heslovitě sterilní asi jak u výslechu Stb pod vedením plukovníka Pata a Mata - takovej balas bez balastu - zkuste to trochu rozepsat. Nástěnky ve škole mne nudily, v LM jsem nebyl, ROH schůze i dovči nepěstuji. Sudetská praxe viz. výše.

Ach ty hýčkané národní tradice. Hlavně nekreslit po památnících a jiných nutných míst k zapamatovní. Jde přeci předevší o čisté trencle, o ty národní! Hop, hop, hop.
18. 06. 2014 | 11:12

JF napsal(a):

magor: wo co go? no přeci o to kdo vlastní to co zbylo - sudetské pozemky, většinou asi lesní a polní zaparkované dosud v eráru.

Znáte to, rodinné vazby k majetku apod. prostě takové ty buržoazní přežitky tedy nic turbokapitalistického ;-) Eu - volné nabývání majetku a podobně. Teď jen záleži kde bude výdejní okénko s provozní dobou a pravidly či zadní dvířka na šuškandu.
18. 06. 2014 | 11:20

JardaV napsal(a):

Pro JF

Téma rodokmenu je úsměvné.Dnes se už dá jednoznačně určit otec,ale dříve...?A když
probíhaly války,ve kterých se znásilňovalo,ale do nichž se taky odjíždělo a ženy zůstaly doma,když se na rozloučenou jistě snažily,co to dalo,aby měly nějaké alibi......kdepak,
staré rodokmeny jsou úsměvné,alespoň pro mě.
Latentní pocit nutnosti agrese u židů může vznikat tím,že se dříve dělaly obřízky.Malinké
dítě šlo pod kudlu a jistě ho to bolelo,navíc - tabula rasa - a jeden z prvních nápisů BOLEST
bez důvodu.I když tehdy to mohlo mít hygienické důvody,tam,kde je dost vody,je to zbytečné.
A k tomu mixu - protože židi byli dost chytří a měli asi i vyšší schopnost mobility,nalézali
docela přirozeně hezké krajiny,jako jsou třeba Čechy - dříve spíš díra obklopená horami
s dostatkem vody.A že se obyvatelstvo mísilo,o tom bych nepochyboval.Ideální by bylo
udělat genetický test všem lidem,ale jak říkám,ty konce by nemusely být jenom pozitivní.
Ono k tomu stejně nakonec dojde.Systém šikany a buzerace jedince pod vlajkou
demokracie se bude propracovávat až do nekonečna.Zlatá svobodná totalita,kdy člověk
po narození nebyl otrokem a vazalem popelářů,kteří ho dnes můžou kdykoliv kriminalizovat.Stačí odjet na rok do zahraničí,a při návratu už exekutor vymáhá platbu x 1000 za odvoz odpadků,které občan nevytvořil,ale JE V EVIDENCI.Naši chytří poslanci,kteří mezi sebou trpí fanoušky fašismu a navrhují je na presidenta,raději zotročí
národ při odstraňování následků,než by řešili příčiny.A jde to,jenom chtít.
Toto je asi poslední moje účast v diskusi,vzhledem k změnám a mojí nechuti se registrovat se loučím.
18. 06. 2014 | 11:39

Da.Rock napsal(a):

I na zdejší diskuzi je patrné, že sudetoněmecké sémě, šířené zde především jejich pátou kolonou (politik Schwarzenberg, publicista Urban) padá na úrodnou půdu a že u mladých lidí, neznalých historických souvislostí, se sudetské propagandě opravdu daří vyvolávat pocit viny.
Jsou dvě cesty jak tomu bránit.
Za prvé mladým neustále připomínat historii. Jenže ta je pro mladé často příliš vzdálená a nudná.
Druhá možnost by se mohla jevit účinnější - připomenout mladým, že odsunutým Němcům nejde o nějaká gesta, jde jim primárně o navrácení majetku. To ostatně sami přiznávají.
Takže moji milí mladí spoluobčané, uvědomte si, že pokud by se jim opravdu povedlo vám natolik vypláchnout mozky, že na odškodnění kývnete, budete to VY, z jejichž peněz to půjde. Půjde to z vašich daní a objem oněch restitucí by byl takový, že současné církevní jsou proti tomu jako prd do plynojemu. Obřím dluhem byste dobrovolně zatížili sebe, ale své děti, vnuky i pravnuky.
Proto zapomeňte na morálku, tady jde o prachy. O obrovské prachy!
O obrovské VAŠE prachy!!!
18. 06. 2014 | 11:57

JF napsal(a):

"Proto zapomeňte na morálku, tady jde o prachy. O obrovské prachy! O obrovské VAŠE prachy!!!" To jsou ještě žně, ouplné krásné zoufalství a bez onoho vzývaného historického obsahu.

Vážení kojenci a odkojenci všeho věku, tady nejde o žádné prachy ale o pozemky a natož VAŠE ;-) (tak možná NAŠE), které byly bezúplatně (a bezprašně) nám převedeny(nakradeny) a již tam nějaký ten pátek také dlí a padá na ně prach a jen otázka, jak nyní s nejvyšší nám známou hygieniou budou rozturboprivatizovány. Asi tak stejně složité jako je pro některé z Vás složitá otázka když uděláte ee. Ano, dá se o tom docela dobře mudrovat, rockovat či si v tom pobrukovat. Především otčímům vlasti to jde nejnáramněji.

historizující poznámka: Ale k věci, ona je i docela zajímavá souvislost mezi případným benešovým nadstandartním rodinným zázemím s Haničkou záletnicí a o to větší jeho domácí politickou horlivostí a upnutostí jak ztrestat neposlušné potenciální voliče.

historie: SN nevolili české národní socialisty ale sudetské!!! To jsou ale věci k pokakání, co? Zabavit majetky, vyhnat, Heim ins Reich!!!
18. 06. 2014 | 12:27

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Da.Rock
Mám jiný recept. Chraňte si před nimi svůj majetek, nepustit ani chlup.Brzy tak prohlédnou - přijdou hypotéky, leasingy, rozvody, exekuce atd.... a rázem zjistí, že jsou na opačné straně barikády - protože jejich idoly jim samozřejmě taky nepustí ani chlup..
Anebo se stanou onucemi, ale onucemi se nemá cenu zabývat, ty se po použití vyhodí.

Ti staří pak se stanou pro různé revanšisty nepotřebnými z podstaty svého stárnutí.

Ostatně i ten Posselt to bere spíše jako dobrou a dlouhodobě udržitelnou živnost, JF apod. jsou mu jen za pěšáčky.

JF
"Hitler nenáviděl své vlastní židovství" - jste napsal.
Jenže ono to není doloženo, jde spíše jen o zkazky.
http://www.moskyt.net/hitlerova-babicka
Vy tedy lžete /tvrdíte to totiž velmi jednoznačně/.
Stejné platí i o zkazkách o Rothschildově původu Adolfa Hitlera :
http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_rothschild04.htm

Pokud budete chtít vymámit po ČR nějaké sudetoněmecké majetky pomocí polopravd a lží - konáte tak ve " prospěch" svých záměrů medvědí službu.
18. 06. 2014 | 12:36

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

JF
Jak vidno z dalšího - tak vy šíření neověřených pavlačových drbů máte za metodu.
Jste tak zralý spíše na nějaký ústav, než aby vás Posselt a spol chtěli nějak využít, zde by velmi chybili.

Sbohem.
18. 06. 2014 | 12:39

resl napsal(a):

tady pátá kolona : češi jsou kmen germánů a nemají, ani neměli nic společného se slovany.
to až po vzniku republiky začali přepisovat historii a k tomu jim dopomohl Sovětský svaz a falešní historici, spisovatelé a primitivní vlády, které po válce dosadilo dnešní Rusko.
18. 06. 2014 | 13:05

JF napsal(a):

bez 2,5 za 20: vidím že pomalu dozráváte, začínáte rozlišovat základní předměty a jevy,a v tomto vás mohu jen podpořit - jako mezi historií tak kuluáry, které jsou podpořeny genetikou. Ale nepozorné čtení a selektivní výběr patří k dětským nemocem.

ps: jak Beneš věděl že SN chtěli rozvrátit RČS - dle tajných voleb? Co když SDP volili Češi a Němci volily Benešovu national sozialní partei?

ps2: ale evidentně víte i víc než i samotný Hitler. Ono podvědomí je podvědomí, zde Vás odkazuji na čecha jak poleno Z.Freuda. ale rozhodně by jste sebedůvěru dodal i Hitlerovi a Benešovi. Především tu zdravou.

ps3: pokud máte k pozemkům nabývací titul - zřejmě nějaký ten dekret NV tak to je OK. Ono dost pozemků bude ještě asi jen v eráru - tedy NAŠE!!!

pš4: až dozrajete zcela, tak nakradené sám vrátíte, uvidíte.

ps5: děláte si čárky kolikrát jste se se mnou již zbožně loučil. A vidíte vždy se zas vrátíte. Podobně pamětník. Vždyť já vás mám kucí nakonec rád - jen to chce trpělivost. Uvidíte vono to půjde.

ps6: von i sovětskej svaz byl na věčný časy, skromnější tisíciletá říše na tisíc, i to benešovo konečné řešení nakonec taky bude přeci jen konečné ;-)

ps7: však si tu RC ještě užijem naplno,ne, Štěch se nemohl trefit lépe, šel takříct na jistotu.
18. 06. 2014 | 13:10

Tomáš napsal(a):

Nejsem si jistý p.předs.Štechu zda zůstanete po podzimních volbách 1/3 Senátu jeho předsedou.To bude asi ta nejpádnější odpověď na výrok "tak nám zabilil Ferdinanda pí Müllerová".Škoda ,že odstoupil prez Wullf,byl nespravedlivěl osočen a později soudem osvobozen.Odvolávat se ne výroky prez.Gaucka,to je zvláštn,í ten se na Majdanu poplácaval s D.Jarošem.Matka prez.Gaucka byl zarytá členka NSDAP a do této partaje dostala i svého muže, který byl mladším kadetem na stejné škole jak R.Heydrich.Neznalost neomlouvá.
18. 06. 2014 | 14:22

JF napsal(a):

skálou do skály vytesané medvědí protovětě:

"Proto zapomeňte na morálku, tady jde o prachy."

zcela rystalicky standovsky čistě vystihuje český problém. V podvědomí jsou pro jednu lumpárnu a její ospravedlnění, páchány lumpárny další ... takhle to půjde až do hledání dalšího vnějšího nepřítele a škůdce. Samozřejmě opak je pravdou, ten škůdce je u nás uvnitř. Sudeťáci tak akorát můžou s povzdálí sledovat kam s tímhle doběhnete a kdy se s tím případně připlazími - zatím to tak celkem vypadá.

Něco podobného jako volební a jiný neúspěch Beneše a jeho vnitřní mindráky.

ps: dle kuluáru byl konfidentem tajné policie Beneš i Hitler. Jestli si ty skryté elity co nemají zapotřebí se někde producírovat nevybírají právě ty koně s dostatečným kompro. Něco podobného naposled Nečas. Teď jen jestli to ten co je bez 2,5 za 20 a ještě všechno v mega přelouskne a hlavně jak.
18. 06. 2014 | 15:03

magor napsal(a):

JF, znám, znám, jás také kulak, k čemu by to bylo dobré, když po letech opět u konzervatismu? Chudák resl nepochopil slůvko*, a vybral si ty papuče, mno, a já bych raději navázal na tu děvčici v kalhotech. Dovedete si představit, kdyby ji jeden dostal, ale druhej už ne?

*mezi námi děvčaty, zvláštní, kterak stačí slůvko komouš, aby celé to "slavné "německé vzdorování liberalismu vzalo za své a jako mávnutím kouzelnýho proutku se přiřadilo ke slůvku demokracie. Tohodlenctoho si pro změnu fšímám já.

Jinak, ostatní nazvu s prominutím pllkem, neboť budu-li bazírovat na čáře zeměpisné, nesmím přestat bazírovat na čáře historické. Jinými slovy, milá šlechto šlechetná, nakradli jste si tu od Bílý hory dostatek:-)
18. 06. 2014 | 18:06

m. napsal(a):

...moralizujícím plkem...
18. 06. 2014 | 18:18

JF napsal(a):

Německý vynález Ordnugspolitikum je historicky překonán? neřka pak tím snad non plus ultra turbo zdejším klausovsko-zemanovský pod pláštíkem "více a více svobody z prognosťáku pod pracovním názvem demokratura" myšleno pak té bez pravidel (ordnuňku) nemluvě s konsekvencí. Pak nutno vše znovu pečlivě rozmyslet od základu zcela vědecky poinženýrsky a samozřejmě s patřičným internacionálistickým nadhledem. Již zmíněna laická pracovní hypotéza kdo největším odborníkem na národnost - však to tu taky již padlo kdy Žid považuje 3.000.000 Němců za Čecha a jiný kvůlivá tomu rozpoutá světovou vojnu a to jen aby se Češi neprali s Němcem kdo je kdo?. Jistě má to svou pointu.

Není pak obecenstvu celkem zřejmo zda Éda nebyl nácek-bolšán českého ražení a vybrán z plebsu či spíše provinční provenience upachtěné. Ach ta prohnilá a zkažená maloburžoazie, jak jen jí pomoci. Na čáře zeměpisné a historických bazírují leda školometi při probíraném učivu. Kupodivu ne tak na čarách záhumenků témiž. Jak jen pomoci nevidomým. Zvláštní to optika.

Jestlipak propracováno již tehdy až vše tedy dle Marx-Engelsových a vše bude patřit všem jaká theorie přijde potom. Inženýr profesor Václav Klaus bezesporu největším Čechem. Nic jiného z prognosťáku lepších zítřků nevypadlo pak ještě komouš komárek vymyslel občana. Halelujá.

Doufejme již toho správného. ;-) Ale zajisto dá se to theoreticky rozpracovat až z toho bude jeden jednou snad i proto magor ... či proto debil. Není co ztratit ;-))) a jak jen teď rozebrat majetek po 3.000.000 lidí přepočtených na prachy. Možná by to hodilo i bez 2,5 bilionu 20 ;.)

A ještě proboha do toho zamýchat morálku a je vymalováno. Morálka je totiž těžko theoreticky zpracovatelná. Ale inženýři to jistě zvládnou a vše na vědecko prognostické ourovni. Zeman si potom dá zaslouženou tláču s cibulí. Však je to ten zeman co si přečet něco vod Čurčila a poslal Čurdu hrdině vystřelit na svého Ferdu v automobilu. Trochu rozvířit ty poklidné maloměšťácké vody do velké Prahy.

Nová doba liberalistická.

Doktrína je že dobro muší zvítězit ať stojí či nestojí. Jen se divím že soudruh Štěch toho nedopřál našemu Miloškovi Čuřpřinovi. Co by na to řekla asi Hanča? Asi že by si měl užít to prezidentování se vším všudy že by to bylo dobré. ;-) Tedy i stou loutkovládou. Hanka byla hodné a hlavně dobré děuče. ;-))

Však jinak už mu to taky nefunguje ... ;-)
18. 06. 2014 | 23:35

magor napsal(a):

Ale ale ale, nebyl to magor, kdo začal si hrát s podvědomím, dozráváním, natož s čarami. nějak se s tím porovnejte, samozřejmě osobně.

Bilióna nepodceňovat, v kultovní debatě o šátcích popsal to nejúžasnější dědictví Kakánie, zbytnělé a tupé, halt, kdo není pán, musí mít pána, liberalismus, neliberalismus.

Ále nic, jsem včéra mrknul na telku, klíčová slova jsou inspekce a farmářské trhy, ta latina mne zaujala - v zaalpském polenistánu přeci každý latiník!

Ejhle Přítomnost, hurá, zpět k autorovi, jednou z klíčových agend soc. dem. bylo nadělat stáda výprosníků, markujících v pokladnách hyperburžoazie, pěkně tam, kde je chtěli/chtějí mít. To se to pak ochraňuje, a tento blog krásnou ukázkou.

Obecně, když jde o čerta, úžasné, jak si dokáží jít na ruku. A skutečně, neni v tý politice přeci jen samá negativní energie?
Mějte se:-)
19. 06. 2014 | 08:04

Caroll napsal(a):

K tomu židovství- zní to neuvěřitelně, ale bylo dokázáno, že hitler (nezasluhuje si být psán s velkým písmenem) byl z 1/4 Žid, protože jeho babička měla s jedním Židem dítě-jeho otce. Ostatně to bylo na jeho vzhledu vidět-nebyl to žádný "árijský" typ. Méně je známo, že také Himler byl na tom stejně- měl bratrance Davida který nakonec zmizel v koncentráku. A Heydrich-také byl z 1/4 žid. Právě tím ho Canaris držel v šachu a přes zdánlivé "přátelství" to byli smrtelní rivalové ale Heydrich nemohl nechat Canarise padnout aby tato pro něho hrozná věc nevyšla najevo. (Pro zajímavost- Heydrich byl vyhozen z Kriegsmarine protože se dopustil pro důstojníka válečného námořnictva naprosto nepřípustného činu- vyspal se pod slibem manželství s jednou slečnou z "vyšší" společnosti a pak jí bezdůvodně odhodil. A právě Canaris tuto záležitost vyšetřoval a k jeho vyhazovu nemálo přispěl). Je jasné, že vztahy těchto mužů nemohly být opravdu přátelské a proč se Heydrich dal k nacistům-nic jiného mu nezbývalo. A když naši lidé Heydricha zabili přišel Canaris o svého sice úhlavního nepřítele ale také paradoxně o svého ochránce. Celý nacistický režim byl zločinný a vládla v něm samá přetvářka, mysticizmus a podrazáctví jako v každém větším zločineckém gagu.
A k sudeťácký nárokům-v Ústavě BDR jsou mimo jiné ustanovení (vyplývající ze spojeneckých podmínek vzniku BDR) 1)že vláda BDR nebude žádným způsobem podporovat návrat sudetských Němců nazpět a za 2) vláda BDR nebude žádným způsobem iniciovat nebo podporovat nějaké majetkové vyrovnání (které by mimochodem při součtu všech škod a náhrad stejně dopadlo v náš prospěch). Takže sudeťákům nezbývá nic jiného než se pokusit hloupé Čechy oblbnout aby jim to dali sami- třeba pomocí nějaké deklarace která by anulovala BD a tím by získali nějaký právní základ na nějaké nároky. Čtyřicet let doufali že se v rámci boje proti komunizmu na amerických tancích vrátí ale my jsme se od komunizmu osvobodili sami a pro ně zhasla svíčka. Tak to zkoušejí jinak. Není také bez zajímavosti, že léta dostávali přes různé krytí finanční podporu od KGB která tím udržovala vládu ČSR v poslušnosti touto sudeťáckou hrozbou. Typická ukázka sovětské imperiální politiky.
19. 06. 2014 | 08:10

JF napsal(a):

pohled na čerstvého povolebního ústavního pučistu v mantinelech demokratury tentokrát na té správné straně a s vhodným aranžmá.

Ještě větší svoboda? Pak theoreticky (a tedy především bezpracně) jen s méně pravidly - i to má svůj trvalý odkaz ... např. i při teoretické otázce co je atentát a co terorismus.

Jak si to má chudák Miloš a jeho věrní spolupučisté, vyjmečně i jeho atentátníci (či snad teroristé?) také přebrat a pak nedej bože praktikovat.

http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=&c=A140618_135216_ln_domov_ele&foto=ELE53f844_124330_7115035.jpg
19. 06. 2014 | 08:39

JF napsal(a):

magor: na mne přílišné již rozvolněné a to ještě v reflektoru liberalismu ;-) navíc pak méně skrytěji stává se subjektivním, i když skrytým se zabýváte dávněji. ;-)

Jo,jo čáry-máry jsou dobré, na těch historických se pak vyměňují stranické knížky, kabáty, provijant a jiná přesvědčení atd. Skryté pak může zůstávat skrytým. To je to krása imaginace. Ta politická tam nacpe kde co. I snad to že kálet se musí čistě a že to vlastně voní. ;-)
19. 06. 2014 | 09:22

Caroll napsal(a):

to JF.
nadávej, nadávej, to jsou ty správné argumenty. MZ byl zvolen naprosto jasnou většinou ale my budeme nadávat dál, tak jako předtím ve volební kampani. Právě proto lidé volili (mimo jiné) MZ protože byli znechuceni těmi nadávkami a hysterickým velebením "Karla". Ale nás to nepoučí a budeme nadávat dál, je to náš styl, z toho neslevíme a nic jiného neumíme!
19. 06. 2014 | 09:35

JF napsal(a):

Caroll: otázka ani není v tom, zda příliš jednoduše vracet (to se nedělalo ani po 89), ale jak tedy prakticky privatizovat či případně rozturbokapitalizovat. To víte není zřejmé komu to ti echt edel Češi a volnovýtržníci Klaus se Zemanem vlastně volnotržně "prodají" - kdo na to má, kdo má 17,5 bilionu? ;-) Na to je asi každý trh dost málo volný. Ale vono se to již jistě nějak zamlží třeba odborníky na čistotu rasy, národnostní otázky suverenní či čistější a nejčistší trh. Prostě se na to půjde hodně theoreticky po našom. Jen není zřejmé kdo je tím naším myšlen. Chce to holt pár nějakých odborníků a hodně pitomců kolem.

Jsem uvědomělý, hlásím se dobrovolně ;-)
19. 06. 2014 | 09:41

JF napsal(a):

Caroll: ne prezidentská pavolba - i když Miloš vysel na rohu ulice již rok před volbami i se svými příteli. Volebním pučistou byl po parlamentích volbách, kdy Sobotka volby vyhrál, Zemanovci jak přes kopírák šli tedy do teho propadliště, a tak bylo nutno jednat rychle skrze návrat do dějin schůzování s komplicem Haškem. Až snad příliš poněkud nadstranické.
19. 06. 2014 | 09:52

magor napsal(a):

Čáry máry nečáry, byrokratizace nejen europrostoru děsivá, tradičně český umocňovatel ještě děsivější, toto pohyb v terénu, kdo levoboček, s kým spala hanka dnes úplně fuk, stejné, jak s křivdami, narovnáním, páš v takovém gardu by mohli izraelité dopravit spalovací komory, aby bylo kvit. Co důležitý, vědít, že v týto hře neunikneme, ale to už si dovolil sdělit pan Kuchař tůdle.
19. 06. 2014 | 10:12

Caroll napsal(a):

to JF:
je pod mou úroveň na vaše bludy odpovídat, končím
19. 06. 2014 | 10:25

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

JF
Sigmund Freud ( Sigismund Šlomo Freud) nemá iniciály Z.Freud.
Čechem jako poleno těžko nazývat někoho, kdo z Čech odešel ještě jako batole - Freud byl spíš Vídeňákem jako poleno.
Píšeme " byste" ne " by jste". Nezavádějte novotvary už tak jste jak komentátorská rakovina.

Víte kulové, jen se zesměšňujete.

P.S. Na zjevné hlouposti reaguji, na vaše litánie ne.

Caroll
A kdo to 1/4 židovství A. Hitlera prokázal ?
Caroll a JF na blogu aktualně. cz, že ?
Co se týče židovství Heydricha - je to další nesmysl , tkzv. virtuální " zajímavůstka".
Podejte si s JF ruce, blbost opravdu umí spojit lidi i přes barikády.

resl
Hmm...ty drogy vás zřejmě dělají nejen šťastným, ale dodávají vám i iluzi - že tedy výplody vašeho chorého mozku mají význam takové váhy, že byste se jimi měl chlubit na veřejnosti. Vězte že jde o omyl - opak je pravdou, povzbuzujete jen trvalou lítost laiků a občasný zájem psychiatrů.
19. 06. 2014 | 10:28

JF napsal(a):

bez 2,5 za 20: vidím že v těch rasovejch otázkách máte celkem jasno, závidím. Jen by mne zajímalo kam se Vám z toho vytratili Židé. Předpokládám že ti správní národní socialisté jsou taky národnostně nad věcí.

caroll: zrovna soudruh Štěch měl s oním klausovsky rozpučeným Zemanovičem jistý povolební problhémek ...

magor: jak výše disputováno to právě není zcela jasno přes mnohé bludy, zda nedochází rovněž i k sebeupalování - pak slíznutí sladkého z pocitu utrpení ale svalování viny jen na národnosti nám zjevené nikoliv však tak ty geneticky případně nakažlivé a výlučné.Pak ano ty komory si mohou vozit i s sebou a stavět je na cizí dvorky. Tvářit se že čáry nejsou, je teoretický liberální extrém. A jak jich využít ve svůj prospěch. Ano o tom se bavit nebudeme, toť vyřeší trh ...

Stejně jako co je nyní s národněsocializovaným majetkem v intencích konečného řešení.
19. 06. 2014 | 11:07

JF napsal(a):

Opět aktualne asi v intencích nějakého konečného řešení - tentokrát kapitalistického ? Tak jak je podáváno.
19. 06. 2014 | 11:14

magor napsal(a):

Ale, jó, pravil jsem už včéra, že zákonní pojednání zajímavé, a pravím znovu, že pan Kuchař stěžejní. Národněsocializovaný majetek? A kde tu demarkační linie, kdepchak embéčkova pracovitost, a pokud, pouze?

Trh jako konečné řešení, rozhodně zní fundovaně, konečně konečné řešení, my však čarami (umíněně) ohraničujeme to fundamentální - nekonečno.
Čáry, máry, bublifuk.

O počátku v kruhu, psal jsem kdysi, celá lidská umíněnost spočívá na prostém nepochopení, nemá totiž ani začátek, ani konec - to jen my si vybíráme, dle prožitku ega.
19. 06. 2014 | 11:32

JF napsal(a):

národněsocializovaný? - snad z nadpisu benešovy dekrety a dokonce v rozsahu nějakého toho konečného řešení s vypuštěním bludu "Pozooor, oni se vrátí" - to přeci můžeme asi jen MY (myšleno Éda)

vím to subjektivní, pak o egu, ale tak to jedině ;-) o tom Masarykově, Benešově, Klausově a Zemanově ;-) - možná by tam byly zajímavé a celkem neohraničené souvislosti v jejich znalostech národnostních theoretických verzus praktických. To by jsme však byli u těch jistot matek a nejistot otců - vlasti.

Jinak čáry pak zřejmě vymezují především tu omezenou maloburžoazijí a její bludy a dvorky - jinak o ně pravda vůbec nejde, nebudem se bavit ... vše ať nyní vyřeší jen trh - současné konečné řešení ;-)

Ale kdybych vybral ego tak bych vybral to Klausovo nebo již též historie "nebudem se bavit" ;-) ani o tom co s bývalím národněsocializovaným sudetským majetkem.

Jde jen o tom aby pod pláštíkem toho kdo nemůže privatizovat (třeba z národněsociálních důvodů z těch českých dobrých) nerozkradl dostatečně nenárodněnesociálně ... ;-)

Pod svícnem největší tma, jak to tak už bývá.
19. 06. 2014 | 12:02

magor napsal(a):

Majetek, majetek, zatracený Sever, věčně prochcanej a promrzlej.
Mít, ščastným neučiní, nemít neščastným určitě.

Kdo si Kolik nakradl? Spíš se starám, egoisticky, aby mi oligarchiští nechali přiměřeně dejchat, i majetkově, samozřejmě, dál se (obvykle) nepídím. Ostatní vyvození vynechám, vědíc, že šlověk sám sobě šelmou, a to čára nečára - definuj, nebo budeš definován, sežer, nebo budeš sežrán, asi tak.

K tomu egu, až Tu začíná bejt zajímavý, je jistě potřebné, ne nadarmo rodíme se v bolestech. To abychom byli připraveni, na hrůzu, která - z povahy prostředí - jednou přijít musí, sám musím odejít, nashle někdy jindy.
19. 06. 2014 | 13:14

JF napsal(a):

tohle už je debata o nesmrtelnosti chrousta, ale jasné, jedna z možných strategií "nic nevidět nic neslyšet" Celkem kriminální stereotyp.

Stejně tak to Klauzeman myslel dobře po volbách do PS s loutkovládou, tak pan Štěch hodil klacek do kola a objevil nový úhel pohledu na konání dobra všemi prostředky. Byl to atentát či terorismus?

Ale i to beru jako batolecí pokrok, i když před důchodem.

ps: základní chyba byla nepřiznat SN národnostní právo na sebeurčení - tedy pokud jsem lhostejný k případným následkům či nemám co ztratit ... možná pan Štěch pochopí s jeho atentátem na Zemana.

Uďánku, tohle není ouplně nomální i když by jsme už měli být dle všech prognostických teorií s konečnými řešeními zvyklí.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/vzdyt-jsme-vsichni-zemanovci-hlasi-spoz-v-poze-zemana/r~5bc0a9ca3ca311e3a080002590604f2e/

Vivat permantní revoluce!!!
19. 06. 2014 | 15:19

pamětník napsal(a):

SN národnostní právo na sebeurčení je nesmysl. Ani v prvorepublikovém Československu, ani později v Německu jim nikdo neupíral jejich němectví.
Typická falešná rétorika SdL.
19. 06. 2014 | 16:10

pamětník napsal(a):

Byl to atentát či terorismus?
Zabití jednoho představitele okupantů byl atentát.
Zničení Lidic, povraždění části civilního obyvatelstva a uvěznění dalších občanů byl terorismus.
19. 06. 2014 | 16:13

JF napsal(a):

tak to jsou závěry,tak v Německu jim němectví nikdo neupírá škoda že jim ho nikdo neubíral ani v Sudetech. Tím to taky začalo ... ale jistě byl to jen dočasný subjektivní národní pocit.

co se týče atentátu-terorismu je věcí vkusu, ale kolik okupovaných zemí to řešilo tímto gestem. Nic jiného než gesto to také nebylo - válku tím vyhrát nešlo leda zda nešlo o cílenou provokaci jen s očekávanými důsledky pro obyvatelstvo vystavené nacistickému režimu (viz Lidice a Ležáky). V Německu proběhlo pár atentátů na Hitlera z německých politických a armádních pozic což lze považovat spíše za atentáty (dosažení změny politické resp. vojenské situace) než terorismus(odvetná činnost skupiny ).

Co se týče vyhlazení Lidic a Ležáků tak zjevně šlo o státní nacistický terorismus ovšem s jeho možným očekávaním této reakce a hazardem s životy civilního obyvatelstva. (jistě spojenci včetně Beneše znali postupy německých nacistických vojsk na dobitých území)

Ten výstřel na Heydricha mohl být klasifikován Němci jako defacto vyhlášení války bez onoho vyhlášení války (natož bývalým neúspěšným prezidentem v této věci) - v Protektorátu kde se dosud nebojovalo.

Není mi ale jasné o co šlo při odsunu zvláště divokém německého obyvatelstva a ještě podpořeného politicky ruskými rudými gardami dle dohody Beneše se Stalinem. Zřejmě také šlo o nějakou formu dobrodiní s vyzí konečného řešení.

Jde o to rozlišovat jemné nuance i přes tu záři lepších zítřků. Pokud by se Němcům dala i k tomu němectví nějaká forma autonomie tak snad. Ale fakt zbrojní průmysl a betonovací průmysl (opevnění) by zas přišel o potenciální zakázku pro veřejné blaho ... a to jak v Německu ta RČS.
19. 06. 2014 | 18:01

JF napsal(a):

ostatně Benešovo ovlivňování politické situace v Čechách ze zahraničí a se zatahováním cizích zájmů do domácích věcí(vždy dobře myšleno) je jak červená nit jeho politikou. Pak je vůbec otázka zda to byl český politik s českou politickou podporou - např. s výsledkem ve volbách. Jeho základnou byly spíše cizí zájmy. Ale je to celkem pochopitelné že o tyto služby byl venku vždy značný zájem k nezaplacení.

Nejprve ten Západní pak ten Východní. Jeho demokratické smýšlení se v celé nahotě projevilo po roce 1945.

Jen že by to nemělo otupovat vkus zdejších občanů nad konáním Českých prezidentů, ústavy která je právě šitá na míru právě dle Benešovu vzoru. Nejsou to ouplné náhody ale vkus každého ústava zatím naštěstí neřeší.

zde je krásný příklad teroristického útoku na vkus voličstva. Nutno uznat že voliči zřejmě obstáli páč Zeman neobstál se svým plánem B stát se Benešem. Teď má plán C s Babišem. Ale to je zas boj Babiše či spíše jeho vkusu..

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/vzdyt-jsme-vsichni-zemanovci-hlasi-spoz-v-poze-zemana/r~5bc0a9ca3ca311e3a080002590604f2e/
19. 06. 2014 | 18:27

pamětník napsal(a):

JF,
očividně jste cizinec s cizí mentalitou. Lapidárně řečeno: Němci se považovali za panský národ, dokud nedostali výprask. Sudeťákům ani ten výprask nepomohl.
20. 06. 2014 | 01:10

JF napsal(a):

pamětník: jo,jo, nejspíš jsem mimozemšťan (ale doufám že ne ten Paroubkův), jen jste neodpověděl z nějakého důvodu na mnou vznešené vznešené(panské) otázky ale jen proletářsky nálepkujete, to je ostatně zcela příznačné pro poddanskou mentalitu. A vo tom to je vážená proletářská honorace. Klidně pansky ale ne nosánky nahoru - to se týká jak vidno šlechty i plebsu.

Hitler byl ušmudlanej čeledín co šel v podstatě sám proti sobě(třeba i ten holocaust- rasově čistě rozhodně nevypadal), podobně Beneš(který pocházel ze smíšené obce Kožlany). Jistě mysleli to dobře, aplikovali na jiných. Prostě mindráky.

Nevím v čem byl problém při tý "nejdemokratičnosti" respektovat politické nároky Němců, že nechtějí být Čechoslováky a poskytnout jim ústupky, případně ať se zcela trhnou (navíc stejný princip proběhl v případě Slováků, kteříí byly na historickém území Uher)
.
Rozhodně chyba nebyla na straně vysílače ... ale pláčete rozhodně hezky, stejně jako česká proletářská soldateska. A to je právě to skryté - ty projekce rodinných zkušeností, které jsou přes všechny ty plky zásadní.

Každopádně i tak díky za reakce. Strategie je i mlčení. (např. Masaryk navrhoval vydržet to 50 let až to vyšumí) v Čechách to rozhodně už šumí docela dlouho a zatím to nevyšumělo - teď se budeme věnovat čistým záchodkům. ;-)

ps: ale rozhodně když se odhodláte odpovídat tak jsou to perly - naposledy s tím němectvím v Německu ;-) to zaujalo
20. 06. 2014 | 08:23

JF napsal(a):

zde to aktuální šumění tiché vody co břehy mele po lučinách, nejen pro proletáře Štěcha ale i všechny pamětníky aneb krásně promítnuté staré mindráky do těch dnešních. Jestli by to nechtělo někde ty mindráky někde podchytit

http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/kdyz-chces-bojovat-s-mafii-musis-do-ni-vstoupit/r~11eb672ef56a11e39254002590604f2e/
20. 06. 2014 | 08:30

JF napsal(a):

jo ještě zapadla benešova a masarykova rétorika o československém švýcarsku, které právě stojí na autonomii a uvědomění si výhod být tak trochu stranou což mohlo Němcům v Sudetech rezonovat. Samozřejmě ale rozhodnout se musí sami - ostatně žádné řešení předpokládám není konečné. Jak si Hitler(tisiciletá), Beneš(pozor oni se vrátí ;-) i Stalin(věčné časy) asi představovali.
20. 06. 2014 | 08:36

magor napsal(a):

JF

Chachá, no já se odklidil, ale stejně mrknul, musím uznat, že tohlencto erudovaný vysírání (když u toho vysílání) zjevuje jednu prápříšernou skutečnost: Němec zamindrákovanej, Čech zamindrákovanej, je, byl, bude tu vůbec kdy někdo zdráv?

Tohle otázka prastará, jako lidstvo, většinou, o zátěžích druhejch vyšilují ti nejvíce zatížení...:-)

Odpověď na otázku, jistě, v přiměřených mezích zákona, a to ti, jenž zdravě ohraničili prostor osobními čarami, chodí se koupat, trhaj děckám třešně a neúčastní se těhle zcela debilních debat - my, to tedy nebudeme:-)
20. 06. 2014 | 08:49

JF napsal(a):

magor: ideální komunisto, synu (ideový;-) Marxe a Engelse, jistě jste postřehl, i ta projekce (někdy i oním průjmem ;-) kolektivního koupání v parnu a společné trhání ušlechtilých třešní předobraz konečného ráje zcela zaujalo, schlazení rozhodně doporučuji, nejlépe pokud jste i otužilec, tedy má poklona ;-)
20. 06. 2014 | 09:27

JF napsal(a):

jo, třešně,tak ty někde zrajou i celej rok! ;-)- takže docela dlouho ;-)) V Čechách i déleji, sklizeň se nekoná, je s tím práce neb viz výše odkaz, když chceš s mafií bojovat musíš do ní vstoupit, nebo odjet do Ráje - jedni do Canady jiní do Thajska ;-)

u mne to furt na to koupání moc nevypadá, dozrávaj třešně ;-)))
myjte se!
20. 06. 2014 | 09:36

magor napsal(a):

Na sudetský třešně, chodilo se z říše, páš tam byly později. A komunistou, těžko můžete urazit, páš onen pojem nedílnou součástí hausnumeropokusu jménem pozemskej Svět, a to jsou Myriády, kam se hrabe bilión.

S tou Canadou, jaxte na to přišel, ráčíte bejt jasnovidec? Tak něco, snad jen k tomu, Canada je schůdná, i pro politruky, páš tam se holky svlíkaj komplet, zatímco u strýčka Sama zůstávaj porád v těch zatracenejch kalhotkách. No, alespoň je kam strkat dýška, upřímně, jsa chudej švec, nepodezírejte apriori!

.-)
20. 06. 2014 | 11:31

JF napsal(a):

ideálním komunistou nikoho neurazím, to možná ty dozrálé třešně, koupačka a ceková to nedělní chvilka odpočinku v těch představách

Canada a Thajsko viz výše ve studijním metheriálu kerak v Česku dozrává ba nikdo nesklízí, pečený holuby anebo aspoň aspoň třešně do huby na tom ručníče.
20. 06. 2014 | 11:55

magor napsal(a):

Človíčku, servu fšecko, mě tak pustit do chalupy. O pečených holubech, plný souhlas, o koupání a rozmarných létech ni omylem. Vidíte, dobrali jsme se podstatného, koupání a třešně, toť pravé kouzlo Domova.

Jediný smysl života je sám život, řekl rovněž politruk (Díky za každé nové ráno) a proto třeba u-žívat. O zátěžích, rodinných, traumatech i mindrácích, moh bych tu sepsat stať, jak pravím, zabejvám se dávno a co viděl, opravňuje mne tu kázat: o třešních, koupání, domovině a zdraví.

Sdbramboračku znám nazpaměť, českou taky, smiřte se hoši, že se nedohodnete. A u toho zůstane, samozřejmě Navždy.
20. 06. 2014 | 12:12

JF napsal(a):

s tím ideálním Československem to nemohlo dobře dopadnout a taky nedopadlo - příliš rozdílné světy s příliš rozdílně dozrávajícími třešněmi. Jistě truc po jedné prohrané německé válce která již měla být konečná jako jakékoliv jiné konečné řešení. Vítězové a poražení měli dělat jeden stát - tak tohle moc nevyšumělo. ;-)
20. 06. 2014 | 12:57

magor napsal(a):

Píšete rozumně, s ideály obvykle tak, co problém, tu žádný ideál, jen nesmrtelně/chroustovské - definuj, nebo budeš definován. A ke komu komu jest, čího bych bycha honil. No vidíte, a jsme tam znovu, inu ti Vítězové - nedělní chvilkou poezie jsem chtěl říct, že většina, (na obou stranách čáry), v turbokapitalismu odžívá od vejplaty k vejplatě, a dyž, náhodou contepláre, potom chválit, chválit, chválit! (nikoli však se:-)
20. 06. 2014 | 13:16

m. napsal(a):

-m-
20. 06. 2014 | 13:20

JF napsal(a):

magor: jo,jo, pro mne jsou tu celkem zajímavé nosné věci pak především ty co zůstavají - tedy ty samonosné - jako třeba že Němcův v Německu nikdo němectví neubral ;-). S vítězstvím potíž, někteří v Česku se jimi cítí stále, mají výhodu, jsou ti co to myslí dobře (a apriori nesmí jim v tom být bráněno - zcela běžně v běžném životě) a ostatní asi špatně (však pan Štěch sic před důchodem mírně se Zemanem prozřel a zjistil i jinou dimenzi nad česko dosavadní zeměplochou). nic jiného nezbývá. Jednoduchý svět, takový černobýlý ;-), kde místo pro zralé třešně, pak kde tejprv pro cit natož přistižen s rozumem či obráceně, panská velkorysost pánům, ohlodaná kost zvyklost.

Mému pamatovákovi-památníkovi přeji ať pan bývalý a již zapomenutý soudruh dnes socialdemokrat dbá na čistotu patníků, zažehnává všechny možné čáry a máry, ať se sám nestane nadživotním patníkem, na který se dobře čůrá, které by pak hrozilo zneuctěním jeho obětí či snad tu dokonce jeho vlastní pro nás nezměrnou a blahodárnou oběť. ;-))
20. 06. 2014 | 13:55

magor napsal(a):

Vítěz = starozákonní turbokapitalismus, válečnická rétorika, na ňáký city nezbylo. A pokud, stejně se porvou, vo demošku, samozřejmě, autor třebas s embéčkem. Musíte brát tak: na chudý třeba pfísnost, ty jednotné vítězné výklady demokraticky uzákonit, jen si říkám, to k tomu druhému a zákonnému, kde dle NOZ nějaká ta stavba - panelák?

Dobře zaseto, sklidí se - jediná obrana je nesoudit bycha bychem a začít u tý čistoty, duševní, samozřejmě- Ukřivděných na světě jako máku, patníky, ty vomyje déšť.
20. 06. 2014 | 14:33

pamětník napsal(a):

JF:
"Nevím v čem byl problém při tý "nejdemokratičnosti" respektovat politické nároky Němců, že nechtějí být Čechoslováky a poskytnout jim ústupky, případně ať se zcela trhnou "
Však se trhli, ale bez ukradnutého historického českého území. To mohli už udělat dříve bez humbuku a vraždění a vyvolání světové války.
Lepší poddanská mentalita než zlodějská.
20. 06. 2014 | 14:41

magor napsal(a):

p.s. To nesoudit z textu nejdůležitější, čímž nemyslím relativizovat zlo. Aby bylo úspěšné, nutné si posvítit do těch skrytejch registrů, přivést na světlo, (přímo osvícenská činnost), urovnat a Odevzdat minulosti. To jediná konstruktivní cesta v Přítomnosti, Budoucnost nechejme dětem.
20. 06. 2014 | 14:45

JF napsal(a):

pamětník: jaxi nebylo v rámci R-U třeba včetně svých poslanců v Českém, Rakouském i Říšském sněmu. Něco jako dnešní EU. Ovšem to kolbiště není jen provinční ale i to za humny. Těžko ukradnuté české území když český král korunován v Řezně a Karel IV. císařem, jax pyšní říští vobčané - protentokrát. Co Horní Uhry a Slovensko?

Ale , jo,když Němec prohrál dvě vojny, tak si to bude muset odpracovat. To mu jde i líp než válčení. Teď otázka jak se bude parcelovat a prodávat národněsocializovaný majetek v rouše konečného řešení komunismu či turbokapitalizmu. Soudruzi náckové mají an sich na tyto věci patent. To jsou náký pnutí ... nyní demogratická.
20. 06. 2014 | 15:15

JF napsal(a):

magor: jo, jo, v skryté, uvnitř, tam jsou poklady a hlídá to nějak zakopanej pes. ;-)
20. 06. 2014 | 15:33

magor napsal(a):

Psi psovatí, Niku Županč znáte?
Tu na památku, jedny krásný třešničky:
http://www.nikazupanc.com/objects
20. 06. 2014 | 20:06

JF napsal(a):

už už ;-) takovej italskej šmrnc asi jugoška - jen pro mne možná moc extravagance v těch tenkejch linkách spojených s baculatými až oplácanými tvary - spíš hledám něco nápadně nenápadného něco pro detailistu ;-) ale jinak hrabete se v docela pěknech věcičkách
20. 06. 2014 | 22:32

pamětník napsal(a):

JF:
" český král korunován v Řezně " ????!
Podivuhodné znalosti historie, takové sudeťácké. :-D
20. 06. 2014 | 23:55

JF napsal(a):

pamatovák: jo,jo máte praudu - první v Mohuči, druhý v Řezně.

V dubnu 1085 se konal dvorský sjezd v Mohuči, který se významně zapsal do českých dějin. Vratislav II. obdržel od císaře Jindřicha IV. za své věrné služby královskou korunu (ovšem jen nedědičnou), byl zbaven povinných poplatků a povinován účastí českých vládců s družinou na korunovačních cestách německých panovníků do Říma. Postupně se tak uvolňovaly vazby českých a německých panovníků.
21. 06. 2014 | 09:16

JF napsal(a):

ostatně bych národnostně nenálepkoval - páč někdo chce patřit do to hodle státu (resp. k těmhle lidem) a jinech do toho - stejně se ty národnosti většinou nazývají dle obydleného území a to nepřestěhujete jinak než že namalujete jinde čáru. A vo čáry-máry a především ty naše jde soudruzi především. Pokrytectví.

Ostatně BD klidně do "našeho řádu" patřit mohou to nám nebo panu Štěchovi ostatně nikdo nebere - otázkou objektivnější je zda je to stále ještě řád. Ale jo nechme se překvapit, člověk z údivu příliš nevychází ;-)
21. 06. 2014 | 09:23

magor napsal(a):

JF, mám selskej vkus.
21. 06. 2014 | 11:40

pamětník napsal(a):

JF:
Tak který český král byl korunován v Řezně? :)
"stejně se ty národnosti většinou nazývají dle obydleného území "
Nepravda. Kolonisté pozvaní do Čech českými králi byli Němci a obývané území nazvali podle svého uvážení, např. Sudety.
23. 06. 2014 | 21:37

JF napsal(a):

pamětník: a co SK Bomemka ;-) hop, hop, hop. Ostatní si dohledaj sami, je to moc napínavý.

pan soudruch demokrat Štěch zde se svými počůranými pamětníky obhajuje toiliko etnické čistky před změnou čáry na mapě. Vony ty Sudety by asi někdo vodnes a zbyla by tam po nich asi díra v zemi připravené pro nóblkadibudku. Jen si nejsem krapet jist zda to tak vlastně nedopadlo ... wot tak.
25. 06. 2014 | 10:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy