Vláda nechce dluhovou brzdu, bude raději utrácet

19. 02. 2014 | 09:18
Přečteno 6035 krát
Sliby, dárečky a výhody pro vyvolené, pokud je skutečně vláda prosadí, budou daňové poplatníky stát desítky miliard korun navíc.

Poslanecká sněmovna zamítla návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti. Pod návrhem sice byli podepsáni poslanci TOP 09, jednalo se však o výsledek tříleté práce ministerstva financí a expertní skupiny zástupců stran napříč politickým spektrem. Kritici nepředložili žádný argument, proč nemá být dlouho veřejně diskutovaný návrh propuštěn do dalšího čtení, kde by bylo možné jej ještě upravit.

Poslanci ČSSD, ANO i KDU-ČSL jednali pokrytecky. Veřejně deklarují podporu a záměr přistoupit k evropskému fiskálnímu paktu, ale jeho principy, které jsme chtěli přenést do naší národní legislativy, odmítli. Dále připomínám, že předložený návrh představoval kompromis, který již vyšel vstříc mnoha výhradám sociálních demokratů. Například se zvýšila hodnota poměrů zadlužení k HDP, od kdy začínají fungovat opatření dluhové brzdy. Kromě tohoto změkčení se dále jednalo o požadavek na současné projednávání ústavního zákona i jeho zákonů prováděcích. Jako předkladatelé jsme navíc byli připraveni v zájmu dosažení konsensu debatovat o možných změnách za předpokladu, že nebude překročeno kritérium 60 % poměru dluhu vůči HDP.

Pokud nevěřím v zástupné důvody pro odmítnutí finanční ústavy, pak si musím klást otázku, co se stalo skutečnou jeho příčinou. Asi těžko by jí mohlo být opatření, podle kterého se ústavním činitelům sníží plat o 20 % v případě, že zadlužení překročí 50 % HDP. Patrně to nebude ani nutnost požádat sněmovnu o vyslovení důvěry, jestliže se dluh dostane nad 58 % HDP. Pro současnou výraznou vládní většinu by to nemělo představovat problém.

Skutečná neochota omezit nezodpovědné chování politiků ústavní pojistkou spočívá v samotných záměrech vlády. Koaliční smlouva i programové prohlášení vlády nás nenechávají na pochybách, jak se bude veřejný dluh v příštích několika letech vyvíjet. Sliby, dárečky a výhody pro vyvolené, pokud je skutečně vláda prosadí, budou daňové poplatníky stát desítky miliard korun navíc. Vláda však nikde neuvádí konkrétní kroky, jak své velkorysé a štědré rozhazování zaplatí. Odpovím za vládu – růstem zadlužení, proto nechce žádnou dluhovou brzdu. Nehodlá brzdit sama sebe.

Jistě, rozpočtová neodpovědnost je legitimní politický přístup vlastní socialistickým a populistickým stranám. Stal se příčinou dluhové krize, která trápí mnoho vyspělých států v posledních letech. Pokud však vláda plánuje utrácet na dluh, měla by to na rovinu přiznat a nevymýšlet si nesmyslné záminky, proč nechce dluhovou brzdu zrovna nyní, když ji ve skutečnosti nechce vůbec.

Kritici finanční ústavy mi předhazovali růst dluhu v minulých letech. V roce 2010 vláda s účastí TOP 09 přebírala české veřejné rozpočty s deficitem téměř 6 %. Díky úsporným opatřením, především na výdajové straně, v rekordním rozsahu přes 250 mld. Kč, se deficit podařilo stlačit bezpečně pod 3 % HDP. Také díky lepšímu řízení likvidity státu dokonce dluh poprvé od 90. let poklesnul. Tento trend rozpočtové konsolidace se nová vláda chystá vědomě zvrátit.

Proti dluhové krizi státu existuje odpovědnost současných i budoucích politických reprezentací. Pojistkou této odpovědnosti je úprava ústavy v tom smyslu, že některé chování už není přijatelné, a že když stav veřejných rozpočtů dospěje do nějaké fáze, tak nastupují brzdy, kterými jsou politici přinuceni chovat se o něco hospodárněji. Schválení finanční ústavy tedy pokládám za vrcholný projev rozpočtové odpovědnosti a odpovědnosti vůči budoucím generacím. Poslanci, kteří ji odmítli, dali jasně najevo, že ignorují zájmy budoucích generací.

Miroslav Kalousek
1. místopředseda TOP 09

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Richard Petros napsal(a):

Součastná vláda slibovala odlužování státu a pokračování v šetření. Na druhou stranu ve svých programech, koaliční smlouvě a programovém prohlášení mají jako dalším slibem snižování daní a zvětšení objemu investic. Pozornější volič by měl být zmaten co tedy má očekávat. Nepřijetím dluhové zodpovědnosti, kterou přijaly většina státu EU nám ukazuje kterým směrem se vláda chystá. Je to další zadlužování státu při zjištění že se česká ekonomika trochu vzpamatovává. Zažili jsme to již za minulých levicových vlád, kdy při růstu ekonomiky se stát dál zadlužoval a nevytvářel žádné rezervy, historie se opakuje o dluhové odpovědnosti, vyváženém rozpočtu a snahy dosažení růstu ekonomiky s pevnýmí základy nemůže být řeč.
19. 02. 2014 | 09:27

jozka napsal(a):

No cist to od nekoho kdo mel nekolik let na jeji zavedeni je ponekud usmevne.
19. 02. 2014 | 09:33

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tak zkompromitovaný muž, jako je jím Miroslav Kalousek, může napsat cokoliv, v důsledku jeho absolutní nedůvěryhodnosti to už nikoho nedojme. Snad bude mít tolik soudnosti a příště nenapíše nějakou obecně přijímanou pravdu, např. že země je kulatá nebo není dobré lézt na sloupy s vysokým napětím, mohl by způsobit zmatek nebo neštěstí.
Nejlepší by bylo, kdyby si vyměnil svůj apartmán s Jirkou Kajínkem. Míra na Mírově se mi jeví jako velmi šťastný způsob řešení stávajících potíží v naší politice.
19. 02. 2014 | 09:34

jozka napsal(a):

Ale zase se clovek pobavi, to zase ano. Treba u vety "V roce 2010 vláda s účastí TOP 09 přebírala české veřejné rozpočty s deficitem téměř 6 %."

Kdopak byl ministrem financi pred tim? Leden 2007-kveten 2009 nejaky Kalousek, kveten 2009 - cervenec 2010 nejaky Janota (jinak prava ruka predeslych mistru financi, vcetne nejakeho Kalouska).

Rekl bych, ze co nam pana Kalouska vysypali z ministerstva, pise mu jeho prispevky sekretariat TOP09 a je to znat.
19. 02. 2014 | 09:37

Michal Macek napsal(a):

pane kalousku tak ja myslim ze skrceni uz bylo dost a ted je na case skusit jinej recept pro zmenu.krugmana ste cetl ne?
19. 02. 2014 | 09:48

Michal Březovský napsal(a):

Prohlašovat před volbami dvě rozdílná hesla a to že chtějí šetřit, ale také zvýšit objem investic státu a snížit daně muselo být jasné již každému, že si to protiřečí. Byla jenom otázka času kterým směrem se tedy noví poslanci a členové vlády vydají. Hold vydali se při záchvěvu zlepšení české ekonomiky cestou dalšího zadlužování a líbivé politiky pro občany, až se zase studna vyprázdní tak odejdou a nechají problém k vyřešení na bedrech někoho jiného.
Mrzím mě však ten podvod na voliče, kterým slibovali jak budou umořovat státní dluh a teď jej zase chtějí zvyšovat což udělali už při schvalování rozpočtu.
19. 02. 2014 | 09:48

Suchec napsal(a):

Michal Březovský a Richard Petros:

Kalousek a jeho tým jede :-)
19. 02. 2014 | 09:52

Rosťa napsal(a):

Uškrcení ekonomiky škrtformou, nevídaně obří dluh ve státní pokladně a následná pauperizace obyvatelstva. To je geniální výsledek Kalouskova bačování. Každá další vláda, i kdyby zlatá byla, to bez peněz do normálu nedostane. Proč tento národní zločinec nechodí kanály a rozsévá svá moudra lidu obecnému je těžko pochopitelné.
19. 02. 2014 | 09:52

fikus napsal(a):

Kalousek = spasitel státní pokladny, jemuž především leží na srdci veřejné blaho.
Čelní představitel čehosi, co zásadně rozvrátilo co mělo fungovat. a ještě si chodíte pro výplatu z daní těch, co jste spolu s ostatními permanentně okrádal.
Alibaba a Juraj Jánošík v jednom. Ovšem s opačným efektem.
Upřímně hledám na vaší politické kariéře a působení ve státní správě něco pozitivního, ale nic mě nenapadá. Zkrátka nic pozitivního jste mimo kecání nedokázal
19. 02. 2014 | 09:53

Realista napsal(a):

Solvence nemuze byt nikdy problem pro vladu, ktera utraci, pujcuje si, zdanuje ve vlastni mene.
Toto je odpoved Greenspana (jinak libertariana a stoupence Ayn Rand).
https://www.youtube.com/watch?v=GdOsybbBVEU

Problem neni, zda si zeme muze dovolit „utratit“ penize, ktere slibila
na platy statnim zamestnancum, důchodcum, zdravotnictvi, drzitelum
dluhopisu....
Otazka je, zdali bude stat dostatecne produktivni, aby mohl splnit tyto
zavazky bez toho, aby zpusobil inflacni problem.
Toto je PODSTATNA debata.
Statni finance opravdu NEJSOU domacnost. At uz si pani Merkel rika co chce (o sporive Swabske hospodince).
Statni deficit je (mimo jiné) dulezitym zdrojem :
- zisku pro privatni sektor
- zdroj cistych financnich aktiv pro nevladni sektor
- presne odpovida nevladnimu prebytku
- pri jeho absenci by staty majici dlouhodoby obchodni deficit
zatizili privatni sektor velkymi, neudrzitelnymi deficity (toto není
pripad CR)
Kdyz se meni vladni balance, tak to ovlivnuje i balance pro zbytek ekonomiky (domacnosti/spotrebitele, firmy)
Plati ze : vladni balance – privatni sektor balance – capital account balance = nula
nebo jinak :
vladni balance = privatni balance + capital account balance

Kdyz ma vlada/vladni sektor deficit, nevladni sektor ma prebytek stejne velikosti. Redukovat vladni deficit v urcitem obdobi, znamena zvysit o presne stejnou sumu prebytek privatniho sektoru.
Deficit je DUSLEDEK, nikoli pricina. Vladni deficit by tedy nemel byt
primarni cil (nebo zamereni) vladni politiky.
Jina vec je, ze pravicovi, konzervativni politici, kteri jinak nerozumi ekonomii, coz je pripad i pana Kalouska, pouzivaji slovo DEFICIT jako svou mantru.
19. 02. 2014 | 10:01

Franc napsal(a):

Dobrý den pane Kalousku, předem sděluji, že jsem soc. dem. nikdy nevolil a v dohledné době se k tomu nechystám. Moje manželka je lékárnice, provozuje malou lékárnu. Již před třemi lety musela propustit své zaměstnance, proto že je nebyla schopna uživit. Poslední dva roky není schopna uživit ani sama sebe. Provozuje svoji lékárnu v naději, že se něco změní a bude opět prosperovat. Co způsobilo, že se nemúže uživit. Byly to pravicové vlády v posledních letech, které se vždy chlubily tím, že se zastávají drobných podnikatelů. Jen pro dokreslení Vám sdělím několik informací, které však jistě znáte a možná i jejich dopady. Někdejší nám. min. zdravotnictví a pozdější poslanec Marek Šnajdr má na svědomí vznik spol. Avenier, která provádí distribuci vybraných léčivých přípravků přímo do ordinací lékařům aby tyto přípravky nešly přes lékárny. Málokdo však ví, že spol. Avenier je vlastněna spol. Penta. Pan poslanec Šnajdr zařídil, že se nemusí dodržovat zákon ve výběru re. poplatků v lékárnách. Předpokládám, že víte komu tato věc prospěla. Ano máte pravdu, lékárnám Max. Jak jistě víte řetězec těchto lékáren vlastní opět Penta. Pane Kalousku představte si, že existují léky, u kterých nebyla SÚKLem snížena cena a tyto léky za mnohem vyšší ceny (samozřejmě ceny pro pojišťovny) jsou k mání pouze v řetězci Dr. Max. Běžná lékárna si nemá možnost tyto přípravky objednat. A jak na povoru, byl ve správní radě VZP opět pan Šnajdr. Je všechno jenom náhoda? Máte pocit, že tohle dělaly pravicové vlády pro drobné podnikatele? Jen by mne zajímala informace, kterou Vy jistě máte, kolik zaplatila Penta na danich v ČR. Na Kypru, kde má Penta sídlo, jistě platí minimum. Zkuste poradit pane Kalousku mé manželce jak má dál pokračovat ve svém podnikání, když je 8 roků před důchodem.
19. 02. 2014 | 10:02

Jan Vertig napsal(a):

Nevím jak to dopadne s českou ekonomikou, když se zde zavedlo šetření a pomalé oživování ekonomiky a teď se, navzdory slibům o oddlužování státu, sníží příjmy státu a zvýší investice na úkor dalšího zadlužování. Přestože strany tvořící novou vládu slibovali před volbami, že budou rozpočtově odpovědní tak první co udělali bylo, že navýšili rozpočet vytvořením dalšího schodku. Dvě různé politiky řízení ekonomiky a hlavně další zadlužování je dle mého jenom potěmkinovou vesničkou nové vlády pro získání důvěry voličů a dalších hlasů, dlouho to však udržitelné nebude.
19. 02. 2014 | 10:03

Pepa Řepa napsal(a):

Rosťa napsal(a):
Uškrcení ekonomiky škrtformou....
--------------------
Někde jsem četl, že když se jeden přiškrtí, tak ztopoří.
Ale mám to z druhé ruky, vlastní zkušenost nemám a nejsem ekonomem.
Je mezi přítomnými někdo, kdo to může potvrdit?
19. 02. 2014 | 10:07

david napsal(a):

Brzdař Kalousek byl umnoho let u toho, když se každý rok zvýšil státní dluh cca o dalších 100 mld, a každý rok se cca dalěích 200 mld. rozkradlo.

Čím a jak jste celá ta dlouhá léta brzdil, Miloslave ?
19. 02. 2014 | 10:09

marxík napsal(a):

A co má být, pane Kalousku? Řečeno vašimi slovy, budeme pouze bohatnout pomaleji.
19. 02. 2014 | 10:11

Petr Náveský napsal(a):

Slyšeli jsme před volbami zase jenom další populistické řeči a voliči na to znovu skočili. Volby skončily, vláda je sestavena a dokonce získala důvěru a všechny sliby se najednou mění, odsouvají a hlavně neplánují plnit. Pan Babiš s ostatními nynějšími poslanci se veřejně hlásil k "Rekonstrukci státu", hrdě prohlašoval jak např. zveřejňování smluv ze státních zakázek do tří dnů na internetu je výborný nápad, který již funguje na Slovnesku, lidé se o to zajímají a obce to nějak nezatížilo nad rámec a najednou se od toho odvrací a má výmluvy proč to není možné zrealizovat doufajíce že na to jeho voliči zapomenou.
19. 02. 2014 | 10:12

Mac napsal(a):

pane al-kalousi, vaše arogantní zločinecké plky mne příliš nezajímají.

Jediné, co bych se od vás rád dozvěděl, je váš recept, jak to děláte, že něco takového, jako jste vy, ještě nebručí v base.....
19. 02. 2014 | 10:14

Pepa Řepa napsal(a):

Touhle tratí já jsem jezdil řadu let,
mašina a koleje byly můj svět,
a parta z vlaku, se kterou jsem chodil pít -
strojvůdce Mike, Výhybka Joe a brzdař Kid.

Jednou, když jsme jeli z Friska v nula pět,
tahle trať nebejvala nikdy žádnej med,
po banánový slupce sklouz a z vlaku slít
a pod kolama zůstal mladej brzdař Kid.

Jo jo Míro, brzdaři náš, život je někdy krutej
19. 02. 2014 | 10:17

jozka napsal(a):

Suchec:

Tak prej i Jan Verig, Petr Navesky... z ministrestva to melo vetsi styl :-)
19. 02. 2014 | 10:19

Belgičan napsal(a):

Pepa Řepa 10:07,
ano, máte nejspíš pravdu. Mám to sice také z druhé ruky (nebo z kolikáté), prý se tak stal z Ježíše Kristus. Ten byl sice ukřižován, ale ukřižování má na přísun kyslíku do těla stejný efekt, jako přiškrcení třeba bovdenem.
Otázkou zůstává, jak jste si to vlastně představoval v ekonomice? Třeba že Rosťům přiškrtil Kalous financovod a Rosťové jsou nyní ztopořeni?
19. 02. 2014 | 10:20

Analytik napsal(a):

Dluhová brzda, radí expert přes dluhy?
Pohádka z oboru sci-fi.
Kalouska zabrzdil až pád vlády, jinak by neubrzdil ani u dvou bilionů!
19. 02. 2014 | 10:20

fikus napsal(a):

Kdo tohoto člověka volil?
Vždyť on škodil naprosto všem. Tolik kamarádů co jim pomohl mít nemůže..takže Štramberkova vlna..
19. 02. 2014 | 10:20

Standa napsal(a):

Pane Kalousku, nečetl jsem váš komentář a ani jej číst nebudu. Nejsem ten, co hned uvěří slibům politika. Proto budu trpělivě čekat, jest-li se projeví ty sliby, které dnešní vláda přijala. Vím, že to nebude hned, ale třeba za 2-4 roky. Hlavně vy byste měl být trpělivý, nepsát a nemluvit bláboly, protože dopad vaší ekonomické fantazie jsme pocítili všichni a bude to trvat mnoho let, než se z toho marastu dostaneme. Přivedl jste tento stát přesně tam, kam jste sliboval, že se nikdy nemůžeme ani přiblížit. K braném Řecka. Budete-li nadále štvát lidi svými výroky o tom jaký jste byl geroj, tak věřte, že v příštích volbách zkončíte tak, jak v těchto ODS. Všichni podle vás musí šetřit, jen vy a vám blízcí si mohou cpát kapsy a zajišťovat blahobyt. Ještě jedna připomínka a to z jiného soudku. Za co bere ten váš předseda Šláfenberg poslanecký plat, když celé zasedání. kromě toho, že jde na toaletu, nebo si zakouřit, prospí. Já vím že se nemůže účastnit rozpravy, protože by jinak musela sněmovna odsouhlasit, že se bude jednat až do poledne příštího dne, než by se tento řečník vymáčkl a stejně by mu nikdo nerozuměl, ale probůh, ať tam před kamerami nespí, když ostatní za desetinový plat tohoto strýce musí makat.
19. 02. 2014 | 10:26

Pepa Řepa napsal(a):

Belgičan
no já nevím, brzdař Míra přiškrtil, budu to bedlivě sledovat-snad mě nezavřou-,kdo , kdy a kde ztopoří.
Že by ten Rittig? Nebo ˇSťáva z Bechyně.
O jednom bych věděl jistě.
Jistý Péťa Nečas ....a hned má malér.
19. 02. 2014 | 10:35

david napsal(a):

To : fikus

Pane fikusi, všiml jste si někdy, co tady píše petrof, Ládik, SuP, Šauerová ?
Toto je typ lidí, které Kalousek potřebuje, i těmto lidem se potom vysmívá Rittig z obrazovky a děkuje jim za financování svého pobytu v Monaku.
A děkuje jim za to, že přestože i oni mu na jeho pobyt pravidelně přispívali přispívají, jsou schopni ho, spolu se starými bojovníky Kalouskem, Bendou a spol. a nově vstalými bojovníky v čele s prof. Fialou ještě obhajovat.

Jo to se to hoduje v Monaku, na Kypru, v Belize když stříháme naše hloupé voliče a oni u toho ještě radostně bečí.
19. 02. 2014 | 10:37

gaia napsal(a):

Pepa Řepa

ještě že tu dnes zas jsem a mohu vám to vysvětlit,jak je to s tím škrcením a topořením.

Víte, on aby ztopořil takto dá někdy dost práce a když tak pracně ztopoří, tak zas může velmi brzy splasknout a ta dřina pro ženu je neodměněna, ženy to ale nedělají pro to, aby se nadřely, tudíž po tom ztopoření se musí zaškrtit, aby to chvíli vydrželo.

Ale tuto prostou skutečnost pan Kalousek opomenul a zaškrcoval ještě před ztopořením, takže to podle toho taky dopadlo.
Nemá z toho nikdo nic,akorát výrobci škrtidel.
19. 02. 2014 | 10:47

Barney napsal(a):

Roční přírůstky státního dluhu v mld. Kč za Kalouskovy éry:
2007 89,8
2008 107,5
2009 178,4
2010 165,9
2011 155,3
2012 168,2

Zdroj:
http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/hospodareni/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/struktura-a-vyvoj-statniho-dluhu

Tož asi tolik ke Kalouskově schpnosti splácet dluh.
19. 02. 2014 | 10:52

myrta napsal(a):

Kalousk všechny považuje za blbce a typuje si,kolik lidí je ochotno ho hájit. To jsou jeho voliči a tak drzé lži bude vypouštět tak dlouho,dokud se neusadí v cele. Jednou k tomu dojde a doufejme,že velmi brzy. Přeji mu dlouhý a spravedlivý trest.
19. 02. 2014 | 10:56

Rosťa napsal(a):

Pepo Řepo, uškrcený nepromluví a nepromluví, potvora jeden. A stran ztopoření by to věděla mordparta.
19. 02. 2014 | 10:58

Pepa Řepa napsal(a):

Asi jo, matko, když kousne zmije taky zaškrtit ale včas povolit, jinak hrozí amputace.
V Bostonu jeden nepovoloval a byl malér.
19. 02. 2014 | 11:01

Kacafírek napsal(a):

Je obecně známo, že děti se v noci bojí strašidla. Ovšem vypráví se, že když jde spát strašidlo (ráno), nejprve se se strachem koukne pod postel, jestli tam není Chuck Norris.
Podobně u Kalousků. Než jde Míra večer na kutě, baterka v třesoucí se ruce virotika opatrně svítí pod postel, do skříní a všech tmavých koutů, jestli tam není - Šlachta!
(Já jen doufám, že mu tam jednou nějaký vtipálek postaví aspoň Šlachtovu voskovou figurínu. Až ji Míra zmožený Tullamore-virózou uvídí se dvěma hlavama, čtyřma rukama a nohama, trefí jej jistojistě šlak!)
19. 02. 2014 | 11:02

Míval napsal(a):

Fikus: Pravda, u Kalouska hledat klady je činnost náročná. Ale přesto - ten člověk sjednocuje. Sice pouze v odporu vůči sobě, ale v jeho případě i to musíme považovat za přínos.
19. 02. 2014 | 11:03

gaia napsal(a):

Pepa Řepa

správně, příroda nám dává odpovědi na všechny otázky, škoda že o ní ekonomové nevědí nic
19. 02. 2014 | 11:07

Jana Vorelová napsal(a):

To ke Kalouskově schopnosti splácet státní dluh.
http://byznys.ihned.cz/c1-60985160-statni-dluh-ke-konci-zari-poprve-od-90-let-klesl-kazdy-cech-v-prepoctu-dluzi-157-tisic
19. 02. 2014 | 11:12

jaja napsal(a):

ten exot má drzosti na rozdávání:

FORBES: KALOUSEK NATRVALO ZNIČIL ČESKOU EKONOMIKU
Ohromující selhání programu škrtů české vlády
http://www.blisty.cz/art/68729.html
19. 02. 2014 | 11:17

jozka napsal(a):

Mno a ted by nam ten nestastnik datlujici ze sekretariatu TOPky (momentalne jako Jana Vorelova) mohl prozradit cipak sekeru nahradili o neco mensi sekerou, ze doslo k tomu, co popisuje clanek a jak moc je trend trvaly.
19. 02. 2014 | 11:17

hlustvisihák napsal(a):

Mirku, skutečně je rozpočtová neodpovědnost jako politický přístup vlastní socialistickým a populistickým stranám?
.
Jak si pak vysvětlit toto:
http://blog.beletris.cz/Stanislav_Hudsky_120910.php
Tj. že jste zadlužil ČR nejvíce ze všech ministrů financí? A to se do toho nepočítá Vaše angažmá v rozpočtovém výboru a v dalších resortech vlád ČR...
.
Jste tedy spíš socialista nebo populista?
19. 02. 2014 | 11:20

Kelt napsal(a):

Bývalý člen lidovců ještě z doby totality,opilec a gumárenský technolog,který dokázal přivést tuto zemi do chronické ekonomické recese,který dokázal co by MF naplánovat SR na rok 2009 s růstem o 4,5%,aby pak tento SR skončil se schodkem 192,5 mld.Kč,MF,za jehož éry MF stoupl státní dluh o téměř bilion Kč má tu drzost ještě psát něco o fiskální ústavě-HNUS.
Tento veřejný škůdce ČR má jediné morální právo a to:DRŽET HUBU A KROK.
Pokud bude Nečas pravomocně odsouzen za "trafikovou korupci",tak Kalousek jako přímý dokončovatel této korupce-přidělením oněch trafik,tak půjde do tepláků také-zaslouženě,jakou "souhrnný trest"za všechny prasárny,kterých se na tomto národě dopustil.
19. 02. 2014 | 11:23

pěvec napsal(a):

zalez do kanálu, kalousku
19. 02. 2014 | 11:28

born65 napsal(a):

Pane exministře (s jakou úlevou se toto oslovení píše!), dluhové brzdě musí předcházet brzda rozkrádací. (= Desinfekce státní správy od Drábků, Bartáků, Šišků, Parkanových a dalších exotických nákaz).
Ujmul jste se býti tváří "odpovědné pravice" a já jsem tomu rád. Dokud jí budete, budete mi šetřit čas - nemusím se u žádných voleb dlouho rozhodovat. Pro mě konkrétně váš volební lístek a lístky "pravice", která se k vám jakkoliv hlásí, ani nemusejí tisknout. To je zase můj příspěvek k šetření, kterému jste mě naučil.
A doufám, že ještě stále, přes všechny reformy-nereformy, platí to přísloví o božích mlýnech....
(P.S. Vážně nevím, proč reCAPTCHA v souvislosti s vámi chce, abych přepsal do chlívečku výraz human.
Aha, taky mi to poprvé nevzala...).
19. 02. 2014 | 11:30

Analytik napsal(a):

fikus 10:20
Kdo tohoto člověka volil?
Z pozice ministra financí nebylo těžké si nakoupit potřebné množství voličů.
S cejchem nastávajícího předsedy profláklé, odumírající "protikorupční" strany a s platem parlamentního šaška už to bude problém!
19. 02. 2014 | 11:36

Libertad napsal(a):

Souhlasím naprosto se vším co napsal Šašek z Jihlavy dnes 19. 02. 2014 v 09:34.ˇ
Též moje největší přání je -jak pan Šašek napsal-
".. kdyby si (rozumí se Kalousek)vyměnil svůj apartmán s Jirkou Kajínkem. Míra na Mírově se mi jeví jako velmi šťastný způsob řešení stávajících potíží v naší politice."

S hlubokým a nekonečným opovržením k autorovi tohotp blogu

Sidonio Libertad
19. 02. 2014 | 11:37

Libertad napsal(a):

Souhlasím naprosto se vším co napsal Šašek z Jihlavy dnes 19. 02. 2014 v 09:34.ˇ
Též moje největší přání je -jak pan Šašek napsal-
".. kdyby si (rozumí se Kalousek)vyměnil svůj apartmán s Jirkou Kajínkem. Míra na Mírově se mi jeví jako velmi šťastný způsob řešení stávajících potíží v naší politice."

S hlubokým a nekonečným opovržením k autorovi tohotp blogu

Sidonio Libertad
19. 02. 2014 | 11:37

v + f = s + 2 napsal(a):

kalousku, kritizuj vládu za to, co udělala, nikoliv za to, co hodlá udělat.
19. 02. 2014 | 11:40

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

já toho kalouska nechápu, on přivede poměr zadlužení k hodnotě takřka 50% a po ostatních chce, aby mu schválili ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti právě s touto hranicí.
Kalousek se chová jako tchoř, který se nakvartýroval do domu se slovy, že dům opustí, až se ten smrad vyvětrá
19. 02. 2014 | 11:47

jura napsal(a):

Víte pane Kalousek
já se nedivim, že v každém Vašem vystoupení bijete do pana Babiše. A není to z důvodů, jak by jste opáčil, že jste opoziční politik. Je to proto, že musíte mít velký strach z toho, co po VCašem působení na MF nový ministr objeví. A pište si, že objeví, čím více budete napadat kroky nové vlády, tím dřív to bude (už aby to bylo). Nepřeji nikdy nikomu nic špatného, ale za to, co předvádíte nyní si to zasloužíte
19. 02. 2014 | 11:49

Petr. napsal(a):

"Sliby, dárečky a výhody pro vyvolené..."
A za Vaší vlády pane Kalousek, ne?
Třeba jste tvrdě šetřil na důchodcích, co si chtěli něco přivydělat zrušením daňových odpočtů a snížením penzí, za to, že tito důchodci poctivě celý život pracovali. A na druhé straně jste dával obrovské daňové bonusy na děti cizinců, na děti nikdy nežijící v ČR a dokonce i na děti, které se nikdy nenarodili a stačilo k tomu jen napsat, že ten i onen je rodičem určitého počtu dětí.
Dále jste cpal miliardy svým voličům co nechodí do práce, ač práce je. Miliardy na nájmy v hodnotě i 20-30 tisíc korun a další prostředky na stravu, oblečení, a ještě zbylo na cigára, chlast, drogy a automaty. Má na takový nájem třeba Vaše nevolička co pracuje jako pokladní v hypermaketu, chodí každý den ve 4 ráno do kravína, nebo soustružník pracující v úkole na tři směny? Takové příjmy jako vaši oblíbenci, neměli ani lékaři, učitelé vědci, hasiči a policisté.
Takže bych s kritikou počkal pane exministře. Maximálně by jste potom mohl říct, byli jsme jako oni.
19. 02. 2014 | 11:50

siven napsal(a):

Budeme se sice částečně opakovat, nicméně opakování je matkou modrosti, a proto:

šašek z Jihlavy 19. 02. 2014 | 09:34
a Mac 19. 02. 2014 | 10:14

to napsali i za mě.

Btw, když už někdo provokuje, tak ať to alespoň umí. Např. takový tunelpapá: ten to zvládne s takovou grácií a šarmem, že se člověk alespoň zasměje, byť hořce a trpce, té jeho originální a brilantně zmáknuté noblesní ultradrzosti.

Ovšem u vás se člověk nedočká ničehož na výši, i ty vaše provokace jsou buransky trapné, milý Miroslave. Nyní lze již pouze shrnout: mouřenín posloužil, mouřenín může jít.

Co s vámi nyní bude? Jednoduchá odpověď : záleží na tom, jakým boys jste sloužil. Pokud to byli kabrňáci typu Dospiva, Tkáč ,Kellner, apod., tak budete v klidu smrďet v PS PČR v Praze a posléze vás uklidí někam na venkov, kde v klidu dožijete (pokud se tu čirou náhodou nesemele něco, jako na Ukrajině… nicméně to zde těch deset mega Švejků nedopustí, takže klid).

Pokud jsou to ovšem béčka jako Rittig s Janóškem, tak raději začněte procvičovat řitní svaly a zkoušet si něco uvařit, abyste se předem aklimatizoval na podmínky v blízké budoucnosti.
19. 02. 2014 | 11:55

Pepa napsal(a):

A co tohle ze statistiky státního dluhu, soudruzi?
2000 289,3 mld
2001 345,0
2002 395,9
2003 493,2
2004 592,9
2005 691,2
2006 802,5
2007 892,3
2008 999,8
2009 178,2!!!... atd.
co Vy na to, Barney a spol?
19. 02. 2014 | 11:59

faleon napsal(a):

Miloš Zeman včera naznačil jediné možné řešení: investice do růstu a tím likvidaci nadměrné nezaměstnanosti.Ale aby to bylo ekonomicky smysluplné,musí ty investice mít i poptávku na trhu po jejich produktech.Jinak se investice nezaplatí a dluh zvýší.
Jenže jak investovat,když máme rostoucí dluh:
toto je hlavní problém:jedinou cestou se jeví zvýšení daní a snížení nákladů na celou státní byrokracii-mašinérii.Uvažovat nyní jako Babiš u zvýšení platů učitelů na 30 000 apod.? Platy všech,bez výjimky profese, musí jít dolů,pokud jsou o zhruba 20 % nad meridiánem (dnes okolo 16-18 000 četností platů).Není vyhnutí -jinak Bosna-Ukrajina brzy.
Postkomunismus nebyl nikde zvládnout jako výkonný tahoun,nespokojenost s ním roste v celém bývalém RVHP den za dnem.
Pak budou škody závratné,Ukrajina to pozná.Předejít.Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Stieglitz z USA na tuto platovou nerovnost v ČR jako problém upozornil v interview již před pár lety.
Faktem je,že ale ani tento přístup není žádnou výhrou v rukou průměrných ekonomů,jací řídili dosud.Doplácíme i na to,že na vysoce kvalifikaci potřebující vědu-ekonomii-lidé zde koukají jako,že se to zvládne levou rukou.
19. 02. 2014 | 12:02

Maximus napsal(a):

Kdysi za vlády bolševika se říkalo, že jednotka krásy byl jeden "Kabrhel" podle známé soudružky. Nyní v době "nové" jsem si vždy myslel, že jednotka drzosti je jeden "Bém", ovšem chemický Míra z gumárenskou kvalifikací to překonal a nyní jeden "Kalousek" má mnohem více vypovídající hodnotu o velikosti veličiny, která se ozve drzost!
Mírovo hospodaření by šlo ošetřit příměrem s hospodařením v domácnosti. Míra vzal do rukou hospodaření domácnosti v době kdy měla dluh cca 900 tis. Kč a každý rok se zadlužovala o více než 4 resp. 6%. Míra to vzal do ruky a dokázal roční zadlužování snížit na pěkné 3%, ale celkový dluh mu utekl na 1.700 tis. Kč a chvástá se jaký byl dobrý hospodář! Ne nedali byste mu přes tu nevymáchanou papulu? Nebo nemám pravdu?
19. 02. 2014 | 12:02

Petr T. napsal(a):

Kecy, kecy, kecy... A komu to ještě nestačilo, může si pustit Kalóska dnes u modré(ne moudré) Drtinové na modré(možná už fialovějicí) ČT 24. Nepochopitelné, jak může člověk, který ten stav má na svědomí, dostávat tolik prostoru ke svým výpotkům. Myslím, že bychom byli nuceni se na něho dívat i kdyby se nedostal do sněmovny.
19. 02. 2014 | 12:03

jozka napsal(a):

Pepa:

Delate si legraci nebo jen skutecne neumite cist?
19. 02. 2014 | 12:03

Analytik napsal(a):

Zdá se, že si ctěný autor tímto blogem skvěle naběhl na vlastní vidle.
Inu, není lehké býti v dnešní době Kalouskem!
19. 02. 2014 | 12:07

siven napsal(a):

Petr T. - a co teprve tunelpapá. Pány redaktory napadlo zeptat se jej na názor, repsektive pozvat jej do studia!! Můj ty Bože :)

A tak jsme měli vzácnou možnost s otevřenými ústy vidět perlit teplého Vénu, který vdechl život novým bonmotům:

"... Mmmmm, no to co jsem slyšel mmm... kdybych byl vyučujícím na fakultě, a pan president s panem Babišem u mně měli zkoušku, no nedostali by ode mně hezkou známkúúú...."
19. 02. 2014 | 12:10

Filuta napsal(a):

Kalousku,
vy jste nás stál těmi svými pletichami na MO a FAU (s Drábkem, Šiškou a Hávou) a podseknutím ekonomiky (DPH a zvýšení daní) stovky MILIARD a statisíce pracovních míst!

Ne, že bych byl z této vlády nějak nadšen, ale vaše drzost je při té tuně másla, co se vám roztéká po hlavě, obdivuhodná.
Téměř všichni ekonomové se shodují v tom, že jste jedním z hlavních viníků toho, jak zdevastovaná je naše ekonomika.
Její propad je i v rámci EU bezprecedentní.
Podle ekonomů jsme v tak tíživé recesi byli naposled před osmdesáti lety.

Takže vám mohu jen pogratulovat, nejlepší ministře ve sluneční galaxii a vesmíru.


P.S. A ten váš diplomatický gigant Kárl pomohl do hrobu zahraničnímu obchodu zrušením strategických ambasád.

Dvojka k pohledání
19. 02. 2014 | 12:15

David napsal(a):

"...Kritici nepředložili žádný argument, proč nemá být dlouho veřejně diskutovaný návrh propuštěn do dalšího čtení..."

----------------------------------------------------------------------------------

Tady je jeden z argumentů.

ihned.cz:

1. 6. 2011

Dluhové brzdy, které nebrzdí

Výběr z článku:

"...USA za posledních dvacet let už 17krát zvyšovaly limit zadlužení, Evropa by měla hledat lepší mechanismy.

Spojeným státům už zbývají jen dva měsíce, aby změnily limit, který určuje maximální výši vydávaných dluhopisů. V případě,

že by Kongres tuto hranici

neposunul,

mohl by USA teoreticky hrozit řecký scénář, což by mělo nedozírné následky pro celý svět. To je stručný obsah bombastických titulků z dní nedávno minulých.

Hrozba to ale není příliš reálná. Od roku 1990 nastala podobná situace už 17krát a vždy se zatím podařilo prezidentovi dohodnout se s kongresem na přijatelném kompromisu. Dá se to očekávat i teď, přestože Barack Obama je demokrat, zatímco Kongres ovládají republikáni. Jde jen o to, kdo získá víc politických bodů, v čem bude muset prezident slevit a kterou ze svých priorit naopak u kongresmanů prosadí.

To jen potvrzuje skutečnost, že "dluhová brzda" nefunguje a americký rozpočet od astronomických schodků není schopna ochránit...."

http://dialog.ihned.cz/c1-51989210-ludek-niedermayer-dluhove-brzdy-ktere-nebrzdi

----------------------------------------------------------------------------------

Pokud nefunguje dluhová brzda v USA, tím spíše nemůže fungovat u nás. Je to jen pěkný Kalouskův bič na vládní koalici. Vláda by byla hloupá, kdyby Kalouskovi skočila na lep.

Dluhová brzda a fiskální pakt se budou dodržovat stejně špatně, jako Maastrichtská kritéria :-(

http://cs.wikipedia.org/wiki/Maastrichtsk%C3%A1_krit%C3%A9ria

Chlubit se, že deficit se podařilo stlačit bezpečně pod 3 % HDP je přihlouplé, protože se vůbec nepočítá za jakou cenu. Za cenu, velké "psychické újmy" na obyvatelstvu, kdy vyděšení občané nastoupli razantní snížení spotřeby, které bude trvat ještě hodně dlouho.

Pokud vláda nechce dluhovou brzdu, tak to vůbec neznamená, že by nechtěla a nemohla šetřit.
19. 02. 2014 | 12:20

Jarle H. napsal(a):

Furt lepší utrácet, než krást. To byste si, Kalousek, měl zapamatovat.
19. 02. 2014 | 12:36

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kalousku, a kdo lidem zvýšil DPH na základní potřeby o deset procent?

Chemik Kalouskek je opravdovou katastrofou pro ekonomiku země.
Vedle zvýšení dluhu téměř o bilion způsobil kolaps ekonomiky a dnes je ekonomika někde na úrovni roku 2008.
To jeho dělání dluhů a chvástání se šetřením někdo komentoval slovy:
Kalousek nechá chcípnout krávu, aby se mohl chlubit hrstí ušetřeného sena.
19. 02. 2014 | 12:47

Konrad napsal(a):

Pane Kalousku, proc jste si to neschvalili jiz v roce 2010? Zadluzovat bez tohoto opatreni, a nyni se navazet do nove vlady, to je opravdu hodno pokryteckeho a prolhaneho Kalouska.
19. 02. 2014 | 12:59

peter principle napsal(a):

Ing. Kalousek - nejlepší chemik mezi ministry financí a nejlepší ministr financí mezi chemiky.
19. 02. 2014 | 13:05

Ivan napsal(a):

A Miroslave, ptal si se Ivoše?
Co na to Ivoš, dovolil ti to?

Po shlédnutí vystoupení pana Babiše v parlamentu mám jedinou otázku, proboha na co jsi měl sedm sekretářek. To jako na každej den jednu?
19. 02. 2014 | 13:11

Dalimír napsal(a):

Kdo toho člověka ještě volí do parlamentu ? Tam mají fungovat mladí a ambiciozní lidé a ne takoví staří opelichanci jako je Kalousek ! Podle toho pak ty naše zákony vypadají ! A takové kreatury jako je například Marek Benda ? Škoda slov !
19. 02. 2014 | 13:14

v + f = s + 2 napsal(a):

od voleb v r. 2010 jste měli 118 mandátů, takřka ústavní většinu (120) a i přes to koalice zákon nepředložila. Těžko se můžeš vymlouvat, protože ten uličník jsi v tomto případě ty, kalousku.

kalousek a schwarzenberg - pat a mat české politiky. Na co v dobré víře sáhli, to zničili
19. 02. 2014 | 13:15

skeptický napsal(a):

Gaia
Existuje trik s gumičkou a párátkem.
19. 02. 2014 | 13:36

buldatra napsal(a):

Bývalý bratr Kalousek je osoba celospolečensky významná a jako taková jednou vstoupí do učebnic a příruček pro kutily.
Jako názorný příklad, jak se něco nemá dělat.
Nemyslím tím pneumatiky.

Na druhou stranu je cenné a navýsost dobré, že bývalého bratra, našeho pana Kalouska máme.
Kdyby ho bývali byli měli například na Ukrajině, nestřílelo by se na Mejdanu, páč na drahé střelivo by nebylo a střílet by se nechtělo. Proč taky?
Hromy a blesky by směřovaly k rozpočtově zodpovědnému a jeho parťák barel, by střílení a podobné kratochvíle, lidem vymluvil. V tom je fakt dobrej. A všichni by nakonec usnuli.

Proto přestaňmež láti našemu rozpočtově zodpovědnému bývalému bratrovi, dnes exministrovi a buďme rádi, že ho máme.
Alespoň do té doby, než bude zapomenut a vystřídán Burešem Babišem. Ten se, vzhledem ke své postavě, na hromosvod také celkem hodí.
19. 02. 2014 | 13:56

magor napsal(a):

A to párátko se strká?
Jsem tu správně, saddomasso.
Mammamia.

JV,
problém v tom, že Kalousova složenka zněla na 121 táců.
Něco hapruje, řekl bych a země téměř v deflaci.
Pohledné radosti.

Pane Buldatro,
pěkně pošmourno, co výlet k Dunaji?

Tu Pálavu jste opraporkoval(?), Lišák předpovídá koupání.
19. 02. 2014 | 14:32

magor napsal(a):

v + f = s + 2

Nezničili, účelově přetvořili k obrazu svému.
Jen ta pedofilie a obětiny zatím nedorazily.
A co není, může bejt.

*************************************

Fšimnúl jsem si, že tato skvadra má své tvrdé jádro voličů v jisté selekci z oboru meducínského. Nechtějí se už s nikým dělit, ani o peníze, ani o problémy.

Znám jednu a ta má hrabě v ordinaci na vobrázku. Věří, že když se bude špórovat, bude líp. Pane Skeptický, Vy jste dělal vysokou máťu, japak se tato úměra nazývá?
19. 02. 2014 | 14:44

Lukáš Hart napsal(a):

jaja napsal(a):
ten exot má drzosti na rozdávání:

FORBES: KALOUSEK NATRVALO ZNIČIL ČESKOU EKONOMIKU
Ohromující selhání programu škrtů české vlády
http://www.blisty.cz/art/68729.html
------------------------------------------------------------------------
Je sice pěkné, že začnete slovem "Forbes" aby to bylo zajímavé, ale Forbes nikdy nic takového nenapsal. Právě jenom na blistech je to příspěvek komunisty, kteří jenom křičeli jako Zemanovci hesla o zastavení Kalouska, aby si mohli získat hlasy nalezením obětního beránka. Beránka, který jako jediný tady zachraňoval situaci kterou způsobily hlavně levicové vlády nevytvářením rezerv a rozhazováním peněz.
19. 02. 2014 | 15:00

v + f = s + 2 napsal(a):

Lukáš Hart: opravdu nenapsal?
http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2013/05/30/the-stunning-failure-of-the-czech-republics-austerity-experiment/
19. 02. 2014 | 15:22

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Lukáš Hart.
Forbes to sice napsal trochu jinak, ale to na podstatě toho nic nemění.

„The Stunning Failure Of The Czech Republic's Austerity Experiment“
http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2013/05/30/the-stunning-failure-of-the-czech-republics-austerity-experiment/

A pokud jde o rezervy, tak ty vykradl především Kalousek.
Vysál jak ty minulé, které ležely na ministerstvech, tak nastavil i pravidla tak, aby jel stát nadoraz bez rezerv.
Navíc zahájil vydávání problematických dluhopisů, kdy budeme muset platit úrok nad inflaci, tedy dluhy, z kterých se stát nedostane inflací.
19. 02. 2014 | 15:30

magor napsal(a):

v + f = s + 2

Není sinking jako sinking.
https://www.youtube.com/watch?v=WgyM2QbvRrk
Hlavy vzhůru.

Slované:-)
19. 02. 2014 | 15:31

skeptický napsal(a):

Magor
To párátko se upevńuje zespodu podélně pro vyztužení,a zafixuje gumičkou.Co přečnívá,odlomíme.
Dívkám,které s tím mají moc práce bych doporučil nosit roušku,mohlo by to pomoct.
19. 02. 2014 | 16:19

magor napsal(a):

A já myslel, že technika duplexní: přiškrtit/armovat(in modo interno).
Říkal jsem si nějaká blbost, inferno.

Úměra přímá/nepřímá?
Už dlouho jsme nesplkli,jgje?
19. 02. 2014 | 16:48

Scarabeus napsal(a):

Nevšiml jsem si, že by Kalouskova vláda(Nečas byl předseda vlády jen oficiálně/úředně, ale ne skutečně) dluhovou brzdu měla.

To co se ušetřilo na těch nechudších, čím se Kalousek a spol. velmi chlubil jako šetřením, bylo rozkradeno jinde.

Kozel(Kalousek) se snaží, když už nevládne, dělat(spíš jen kázat) zahradníka. Kalousek mně připomíná šéfa lupičské bandy Calveru z filmu Sedm statečných, kterých si stěžoval na malou zbožnost vesničanů, kvůli které nebyly svícny v kostele, kam přišel krást, zlaté, ale pouze mosazné.
http://www.csfd.cz/film/18780-sedm-statecnych/
19. 02. 2014 | 16:50

na pravou míru napsal(a):

Miroslav Kalousek,
prohnaně diletantský exministr financí, disponuje příslovečným drzým čelem širším poplužního dvora. Ministr financí, který se nestaral o řádné vybrání daní ve výši miliard (např. z lihu, z hazardu, atd.), který zařídil plýtvavé církevní "restituce", který nečinně přihlížel na plýtvání na vládní úrovni, ale který ušetřil okradením starobních důchodců snížením jejich reálných příjmů vynecháním valorizace důchodů,...atd., atd., drze tady rozdává rozumy, jak má erár šetřit. V souvislosti s miliónovými odměnami úřednice Nagyové je to chucpe.
Pane exministr financí se dosud nenaučil jeden z jednoduchých ekonomických poznatků - když se neracionálně přiškrtí státní výdaje, logicky se přiškrtí i příjmy.
Amorální arogantní exministr financí se snaží poučovat následovníky, kteří jsou nuceni po něm uklízet.
19. 02. 2014 | 17:27

na pravou míru napsal(a):

Jan Vertig:
Doporučuji naučit se z ekonomie víc, než má dáti - dal.
Ekonomie není účetnictví.
19. 02. 2014 | 17:31

pgjed napsal(a):

Mirku, copak tys chtěl někdy nějakou skutečnou dluhovou brzdu? Jen se podívej, kolik přibylo státního dluhu za tvého ministrování na MF! A vzpomeň si, jak jsi nám na CK po vzniku druhé Topolánkovy vlády vykládal, jak zavedeš pro všechny rezorty jasné, průhledné a prokazatelné účetnictví, jhako ve firmě a pak uděláš analýzu oprávněnosti a nezbytnosti výdajů a začneš šetřit na zbytečném rozhazování ve státní exekutivě. A cos udělal? V exekutivě nic, zato jsi škrábnul rodiny s dětmi, stavebníky, důchodce, invalidy, obce atd. Tak nechej paličských plků a jdi někam do koutku zpytovat svědomí a třeba se stydět. Jestli v tobě zbyl kousíček chlapa. Petr Gabriel
19. 02. 2014 | 17:43

JS napsal(a):

Opilec, který mlátí občany na ulici.
Všechno zná, všude byl a od všeho má klíče.

Včera v PS kňučel, že na MF jsou úseky, které se nedají běžně kontrolovat.
Když jsi tam seděl ty Mirečku, že ti ta nemožnost kontroly nevadila.
Kope kolem sebe jako malý panchart.
19. 02. 2014 | 18:36

yes napsal(a):

Re Kalousek:
Souhlasím se vším co jste napsal. Akorát někteří diskutující si zapoměli přečíst první odstavec:

"Poslanecká sněmovna zamítla návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti. Pod návrhem sice byli podepsáni poslanci TOP 09, jednalo se však o výsledek TŘÍLETÉ PRÁCE ministerstva financí a expertní skupiny ZÁSTUPCŮ stran NAPŘÍČ politickým spektrem. Kritici NEPŘEDLOŽILI ŽÁDNÝ argument, proč nemá být dlouho veřejně diskutovaný návrh propuštěn do dalšího čtení, kde by bylo možné jej ještě UPRAVIT."

Nezávidím nikomu kdo má co dočinění se současnou vládou diletantů a vládou národní ostudy.
Pane Kalousku možná pokud budete číst tyhle řádky, na tomto stavu máte svůj příspěvek též. Nedovedu pochopit, jak nejen prostý lid, u toho se to dá ještě pochopit ale že politici se dehonestují a tvrdí o někom evidentní lži. Jako např. že je zloděj a projde jim to bez jakýchkoliv odborných námitek a v této věci není právně konáno. A to ani v případě že o zlodějské vládě mluví otevřeně i současná koalice, a opět bez důkazů.
Chci se zeptat, pane Kalousku opravdu jste odkloňoval miliardy do své kapsy jak v této republice mnozí tvrdí. A nebo lžou? Proč se takové termíny beztrestně používají? Pokud nemluví pravdu, proč v této věci nepodniknete příslušné právní úkony? Tak jako tak máte v této věci máslo na hlavě. A nezlobte se na mně, podle mně v této věci jste nekonal jako mnozí jiní vaši kolegové a teď tu řešíme průsery z prodlení v podobě současné vlády.
19. 02. 2014 | 18:40

Mira napsal(a):

Pane Kalousku, včera jste se opět, jako již tradičně, začíná to být docela nudné, opřel do Babiše, že vytvořil trvale korupční prostředí. A vysvětlujete to tak, že nikdo nezkontroluje, jestli a jak přihrává ve svůj prospěch, třeba jak rozhoduje ta bankovní rada a on bude mít informace z první ruky a může je použít ve svůj prospěch.
Tak nějak nevidím ale ten rozdíl mezi vámi a Babišem. I když nejste majitelem Agrofertu nebo něčeho podobného, kdo vás kontroloval, jestli jste a za kolik ty interní informace neprodával. Ono pijavice na státu nemusí být rovnou majitelem nějakého podniku, to může a začasté i je třeba politik, který nedokázal nic jiného než si bezpracně nakrást. A často se to i stalo, viz váš bývalý politický souputník Řebíček. Copak je rozhodující, když se chce krást, aby byl člověk z podnikatelského prostředí ? To by to bylo moc jednoduché.
Ale že o tom takto uvažujete, to o vás hodně vypovídá, víc, než si myslíte. Je vidět, že jste se v tom dobře orientoval. A zatím na vás nepřišli. Zatím.
19. 02. 2014 | 19:11

xerox napsal(a):

co je bratře alchymisto ... lížeš si rány ... ? ... :-)
včera tě babiš zfouknul jak svíčku , tak si alespoň ještě dneska zasmrděl ...
tady si dostal další nášup a ještě dostaneš ... a teď táhni hade ...
19. 02. 2014 | 19:25

Analytik napsal(a):

Mira 19:11

Kalousek ví, o čem mluví. On je ztělesněním pořekadla: z pytláka je nejlepší hajný.
Kalousek ví úplně přesně, kudy přesměrovat peníze ze státní kasy do těch správných kapes. Státní dluhopisy a církevní restituce jsou poslední ukázkou jeho virtuozity v oboru tunelování.
Teď má obavy, že se ho někdo z nové vlády pokusí napodobit. Naštěstí už není z čeho krást. Babiš zdědil prázdnou kasu a hromadu dlužních úpisů!
19. 02. 2014 | 19:28

skeptický napsal(a):

Magor
Některé starší radosti by mohly překonat nedostatek stetsonseronu u svých miláčků tím,že mu obstarají nějakou dorostenku.Velmi vzpružující.Nebudou se stačit divit.

Jqje? To víte.Stojí to.
Za h...
Tak tu máme znova 38.rok.Teď ale na té správné straně.
19. 02. 2014 | 20:50

Mira napsal(a):

Analytik - souhlasím, bylo by to pro mě největší překvapení v polistopadové éře, kdyby se ukázalo, že tenhle člověk v ničem nejel. Zároveň by ale bylo překvapující, kdyby na něho něco prasklo. Má to dobře ošéfované. Měl pod palcem FAU a ví moc dobře, kam tenhle úřad může a kam ne a kde je tedy dobré si prachy ulít. Možná, až skončí v politice, by mohl založit v tomto směru poradenskou agenturu. Divím se, že někomu stojí ty prachy za to, aby se celý život o ně bál. O luxus ala Krejčíř nestojím. A Kalousek, ten je absolutně nevěrohodný. Je nenáviděný a přece mu stojí za to v politice zůstat. Proč asi ? No z lásky k bližnímu to zřejmě není.
19. 02. 2014 | 21:48

na pravou míru napsal(a):

yes,
bílá vrána hájící minulou zlodějskou vládu:
" Jako např. že je zloděj a projde jim to bez jakýchkoliv odborných námitek a v této věci není právně konáno. A to ani v případě že o zlodějské vládě mluví otevřeně i současná koalice, a opět bez důkazů"
Takže tajené milióny na konto souložnice expremiéra Nečase nebyly výsledky zlodějny; snížení reálné hodnoty starobních důchodů nebylo okradení důchodců, nadstandardní církevní "restituce" nebyla zlodějna. Tak děl zloděj s nickem yes.
19. 02. 2014 | 22:21

džon uzený bok napsal(a):

kalósku,
prej jste protestoval proti dění na ukrajině u našeho státního zastupitelství...
to je dobře, to je dobře.. teď se to konečně někam pohne.
uvedl jste doufám, že za to může naše vláda, zkorumpovaná střetem zájmů pana babiše, jak pořád do úplného zblbnutí opakujete
19. 02. 2014 | 22:47

Yosif K napsal(a):

Pane Realista - běžte radit do řecka, španělska a portugalska.
Bětže jim říkat že stát není domácnost, že sźdroje tu jsou atd, že "solvence neí pro vládu problem".
V Portugalsku částz učitelů učí na "kontrakt zero". SDtáít jim dává nulovou mzdu ale platáí uza mne zdravko a soiálku. Běžte jim řáíct že socalisti rozhazovali peníze dobře (do rtozvojových investic, hahaha....) že zdroje tu jsou a že solvence není problem.
Ve španělsku a Portugalsku schází dva lidé - vy a jistý mudrolín špidla.....
19. 02. 2014 | 23:03

yes napsal(a):

Re na pravou míru napsal(a):
"bílá vrána hájící minulou..."
Pane na pravou miru, když chcete nebo se snažíte uvádět věci na pravou míru. Měl byste rozlišit věci na ty které lze stíhat ať už trestně či po etické stránce. A věci které vyplývají z diletantského řízení státu především v rukou levicových stran.

Pokud budem mluvit o paní Nečasové tak zcela minimálně i kdyby policie a orgány které jsou zapojené v trestním stíhání došly k závěru že odměny pro zaměstnankyni úřadu vlády ČR. Byly zcela přiměřené a obvyklé k jiným podobným postům v ČR. Což je výsledek ať takový či onaký který teď v této chvíli nelze předjímat. Ale jistě nelze tolerovat aby se ve vrcholné politice dělo to co předved pan Nečas. Totiž že sekretářka má nedozírný dosah nejen na rodinný život zaměstnavatele ale i na chod úřadu. A to na jakékoliv úrovni. V tomto případě na chod kanceláře premiéra ČR. To je věc která je v každém ohledu zcela neobvyklá a která se netoleruje ani ve vyspělém světě, a mám pocit že tyto praktiky ve vedení společnosti netolerovali ani soudruzi z KSČ.

Okrádání důchodců, to je jen váš subjektivní pocit. Objektivně dochází k objektivním potížím, hlavně z rukou levicových stran. Které neúměrně zadlužují tento stát.
Viz: http://kram.blog.idnes.cz/c/132948/Jak-je-to-doopravdy-s-tim-dluhem-verejne-dostupna-fakta.html

Bohužel když si peníze půjčíte a projíte, a projíte je důkladně protože se neproinvestovali. Jak tenkrát tvrdila levice, prostě ty investice nejsou nikde vidět. Nebo víte o nějakém příkladu státních investic? A dneska peníze chybí, tak že nikdo neobjednává, každej šetří není práce. Propouští se, a bohužel těch pár pracujících vás moře důchodců nemůže uživit. A to je důsledek vaší snížené kupní síly, proto udělejme změnu a podpořme pravicové strany. Které jediné mají koncept jak dovést tuhle zemi k prosperitě.

Církevní restituce jsou zcela namístě, pokud chcete žít v právním státě. V právním státě je totiž obvyklé že se ukradené vrací. Jinak fyzicky žádné peníze ani hodnoty se tímto nikam neztrácí ale zůstávají pořád v tomto státě a peníze a majetky budou sloužit i nadále nám všem. Takže O.K.
19. 02. 2014 | 23:06

antipolitik napsal(a):

Kalousek je takovej náš "demokratickej" Jánošík. Chudejm bere a bohatejm dává a vydává to za dobré hospodaření. Asi má dojem, že když jsou spokojený jeho korupční kámoši, tak je holt stát v pořádlu. Nic jiného se k tumuto individu v podstatě nedá říct. Snad jen trochu úvaha. Ukrajina povstala, protože ji naprosto rozkradly a roprodaly politické elity a uvrhli národ do chudoby, teď jdou po lizu další tkz. politické elity. podporované politickými elitami EU. Zdá se, že kde to má pod palcem politika, hlavně ta tkz. demokratická, tam teče krev! Stejně tak začíná povstávat Balkán, jižní evropa a je jen otázka času než povstanou postkomunistické národy ve východní Evropě. Kalousku ještě můžeš blábolit, ale tvůj čas se krátí. Nevím jak jiným, ale mě připadá drzost tohohle "člověka" neuvěřitelná.
20. 02. 2014 | 05:20

antipolitik napsal(a):

Abych nezapoměl, když Kalousek řečnil o korupci, tak bylo nádherně vidět, jak všechny možné a doslova i nemožné korupční toky, má dokonale zmapované.
20. 02. 2014 | 05:49

hlustvisihák napsal(a):

yes:

Možná že odměny pro Nagyovou/Nečasovou byly přiměřené, zdá se ale, že její majetek přiměřený příjmům nebyl:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=801909
20. 02. 2014 | 08:38

Miku napsal(a):

Pan Kalousek má vystaráno, až odjede z politiky, jestli se toho dožiju, tak ho zcela jistě zaměstná některý z jeho "sponzorů", třeba přítel Háva. Ti mu dozajista nezapomenou, jak pečlivě "hlídal" to systemově nekorupční prostředí, aby z něho neutíkaly naše daně do kapes jeho kamarádů. Na to, aby si jeden pomohl nemusí být přece majitel firmy, stačí, že je jeho kámoš.
20. 02. 2014 | 08:39

hlustvisihák napsal(a):

yes:
Operovat s příspěvkem, který s ohledem na vznik počítá v nejlepším s posledními údaji za 2009, věšinou ale končí rokem 2007, to je poněkud zastaralá statistika.
O něco novější údaje jsou zde:
http://blog.beletris.cz/Stanislav_Hudsky_120910.php
Sice tu není 2013, ale ten uvedený obraz nezkreslí. Situace dokonce není tak jednoduchá, žeby mohla být posuzována pouze podle finálního vyýsledku státního závěrečného účtu. Je dobré se kouknout trochu hlouběji, např. známé Kalouskovo rozpuštění rezerv (25? mld) pro opticky lepší výsledek, jejichž vytvoření zvýšilo ale schodky předchozí.

Problém investic, máte zřemě na mysli např. registr zeměd. dotací, evidenci aut, výplatu sociálních dávek. To jen tak namátkou několik posledních levicových projektů.
Snížení kupní síly bylo způsobeno snížením disp. příjmů - přesunem daňové zátěže na občany s nejnižšími a středními příjmy např. základní sazba DPH, zastropování SC a ZP při 15% dani ze superhrubé mzdy. Bohužel Kalousek netušil, i když dnes možná již ano, co znamená index otevřenosti ekonomiky. Bláhově si myslel, že české HPD je jen z 20% tvořeno domácí poptávkou. K tomu přidejte plošné snížení mezd státních zaměstnanců, nákupy za hranicemi...Nechápu, že se nepoučil u spotřební daně z paliv.

K církevním tzv. restitucím se nemá smysl vyjadřovat, pokud není veřejně známo, co, kdo, kdy, jak a komu ukradl...
20. 02. 2014 | 09:56

magor napsal(a):

Skeptický

je tomu tak, již dávno, byť se zatím nestřílí. Jen pokutuje či trestně stíhá.
A leckdy vyjde nastejno. http://ipsn.eu/petition/viticulteur.php
Řešení jediné: fight fire with fire, na fšechny apologety EU tu stejným metrem,
pak bude - možná - prostor pro klid.
A taky pro selskej rozum.
20. 02. 2014 | 10:19

yes napsal(a):

Re hlustvisihák napsal(a):
"Možná že odměny pro..."
Co vy můžete soudit, já jenom doufám s polu s ostatními rozumnými lidmi že policie má v rukou pádné důkazy. V opačném případě by to bylo fiasko par excelenc.

"Operovat s příspěvkem, který s ohledem na vznik..."
Ano váš odkaz není od věci, ovšem i přesto že se nejedná o nejnovější materiál přesto vnáší jisté světlo do historie vzniku dluhu ČR. Je nutno si ovšem také uvědomit, že prvopočáteční dluh za ODS v roce 97a98. Byl způsoben prvními povodněmi které zasáhli Moravu a připomeňme při té příležitosti mediálně známou obec Troubky. Která to schytala jako jedna z prvních. A teprve po té převážila ta část politického spektra, která tvrdila že žít na dluh je náramně převelice ušlechtilá věc. Včele s geniálním Zemanem. A to je to co se tu snažím připomínám stále. Nikoliv pravice, ale levice zadlužila tuto zemi nejvíce. Pravice v letech 92-95 udržovala rozpočet vyrovnaný. To pro pravici není problém, ale problém je když se dostane k moci levice. A že dluh, zejména ten náš je problém o tom snad nemůže být pochyb.

"Problém investic,..."
Ne skutečně nemám na mysli dotace do zemědělství a pod. ani výplatu soc. dávek. To není investice, to je konzumace. Slovo investice znamená že odložím peníze do projektů které mi v budoucnu ty peníze přinesou. Vámi jmenované "Investice" nejsou tedy investicemi za účelem rozmnožení peněz, ale za účelem jejich konzumace. Sociální demokracie, dosud nevymyslela žádný státní projekt investic které by peníze do něj vložené přinášel peníze do státního rozpočtu. Kdyby všechny peníze které si soc. dem. vypůjčovala investovala rozumně, tak bychom si tady dneska mohli žít jak naftový šejkové.

"Snížení kupní síly..."
Je spojeno jednak jak uvádíte zvýšením daňové zátěže, ale také poklesem zaměstnanosti, a snížení reálných příjmů obyvatelstva a státu. Neboli též významné části HDP. Což je spojeno mimo jiné i s astronomickými dluhy které dnes jsou samozřejmostí nejen ČR. - Aspoň v něčem patříme ke světové špičce. Což je problém, protože půjčené peníze fyzicky chybí a každý šetří a neobjednává. A nejsou zakázky a tudíž ani práce. A když není práce, lidi jsou na ulici žijou ze státních příspěvků neplatí se daně. Že jo daně z příspěvku státu, úsměv :). Čímž se zase zkracuje příjem státu... A když to takhle půjde ještě dál, tak se klidně může stát, že stát tak jak ho známe dnes přestane fyzicky existovat a vrátíme se zpátky na stromy.
Což je terminus technicus který občas taky používám a ne každýmu dochází jak je tento slovní obrat zcela reálný. A nejde jen o ironickou a cynickou poznámku.
20. 02. 2014 | 11:51

er napsal(a):

hospodaření nejlepšího financí v nejbližších kupách galaxií

http://blog.beletris.cz/Stanislav_Hudsky_120910.php

rozpočtově zodpovědný antikorupčník myrda zadlužil ČR o pouhých 660 mld. a jako třešničku na dortu k tomu dodal rozvrácenou ekonomiku, zdravotnictví, školství, důchodový systém...

většího demagoga snad svět ještě neměl
20. 02. 2014 | 13:42

hlustvisihák napsal(a):

yes:
1) zdá se že policie něco má
2) Kdo zadlužil zemi a jak, je vidět zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
Kalousek má jen jako ministr financí na svědomí dluh ve výši 14%HDP, např. 1.1.93 byl tendo dluh ve výši 16%HDP. Za pouhé 4 roky se mu podařila 1/3 dluhu tohoto státu (bez podílu z doby, kdy byl předseda rozpočtového výboru nebo člen vlády za jiný resort). Jediný kdo z pravicových ministrů hopodařil s přebytkem byl Kočárník. Tady je zas dobré připomenout, že byl rozpočet dotován transfery ze sociálního účtu a privatizačními příjmy (ty měla ale třeba i Zemanova vláda).
Smyslem mého příspěvku je ukázat, že dluhy nejsou jen levicová zaležitost. Viz například hospodaření USA za Clintona a Busche ml. a i nakonec st.
3) Zem. dotace nebyly myšleny, ale jen jejich samotná administrace za stovky mil. Kč a podobně nás stály i ostatní projekty vč. S-karet aj. Asi vnímám odlišně pojem investic, za ně považuji i takovou spotřebu, která přinese budoucí úspory a ne jen vyšší výnos/výkon (u firmy nákup nového auta za staré (nižší provozní náklady) vs. nákup aut dvou). Uvedené investice byly "pravicové projekty". A taky pořádný zářez do stát. financí. Že jsem tak smělý, jaké projekty pravice (stačí jen Nečasovy a Topolánkovy vlády) nám tak báječně generují peníze jako těm zmíněným šejkům?
4) V tom se mýlíte, zatím jsme se posunuli do kategorie středně/běžně zadlužených:
http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh
Ale jinak máte pravdu, pokud nevzdělaný Kalousek jako minfi zařízne škrty domácí poptávku, kterou mylně považuje za marginální na tvorbě HDP, pak skutečně ekonomika neroste adostáváme se do zmíněné spirály...
20. 02. 2014 | 13:55

pgjed napsal(a):

To yes 19. 02. 2014 | 18:40 :
Nehaňte dne před večerem! Nemáte k tomu zatím ani důvod, ani argumenty!
20. 02. 2014 | 17:08

na pravou míru napsal(a):

yes:
"Okrádání důchodců, to je jen váš subjektivní pocit."
Nepravda.
"Podle zákona se penze do roku 2012 zvyšovaly o růst cen a třetinu růstu reálných mezd. Od letošního roku se důchody zvyšují jen o třetinu růstu reálných mezd a třetinu růstu cen."
"Letošní rok" v citované větě byl rok 2013.
"Církevní restituce jsou zcela namístě, pokud chcete žít v právním státě."
V právním státě restituenti mají restituovat za stejných podmínek. Církve jsou oproti ostatním restituentům zvýhodněné.
"V právním státě je totiž obvyklé že se ukradené vrací."
Takže bylo zcela v pořádku, když řád Voršilek s navráceným pozemkem dostal i novou budovu Národního divadla, která jim nikdy nepatřila a kterou obratem voršilky prodaly?
Jenom zloděj může považovat takovou zlodějnu za OK.
20. 02. 2014 | 18:06

na pravou míru napsal(a):

yes:
"To není investice, to je konzumace."
Ekonom ví, že konzumace je investice do lidského individua.
20. 02. 2014 | 18:10

Yosif K napsal(a):

hlustvisihák napsal(a):
Smyslem mého příspěvku je ukázat, že dluhy nejsou jen levicová zaležitost. Viz například hospodaření USA za Clintona a Busche ml. a i nakonec st.
KONEC CITATU.

Ano dluhy nejsou jenom levicová záležitost, rozhoz pučených peněz mezi proletáře je lákavá poltika pro kohokoliv.

CSSD a komunisti všem mají tuto krátklozrakou politiku jakoby ve volebním štítě. Jediný poučený v CSSD je Sobotka, který už má své zkušenost "předvolební sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce".

Ostatní členové CSSD bezstarostně tvrdí že zdroje tu jsou a že státní dluhy se splácet nemusí.
OHLEDNĚ CLINTONA: Hlavními faktory proč za Clintona došlo ku snižování daní:
1) Kongres byl ovládán republikány - a o rozpočtu rozhoduje Kongres.
2) USA tehdy snižovaly výdaje na zbrojení - mírová dividenda po rozpadu SSSR....
3) v USA byla konjunktura po realitní krizi 1991-1992 a zároven nastala technologická "internetová konjunktura".

Nu což - pokud dnešní česká vláda DOKÁŽE BĚHEM KONJUNKTURY SNÍŽIT abslolutní výši ZADLUŽENÍ - KLOBOUK DOLŮ. Kdy jindy by se mělo snižovat zadlužení než během konjunktury.

Během minulé konjunktury socani zvýšili zadlužení a chystají se k tomu znovu.
20. 02. 2014 | 20:05

Yosif K napsal(a):

na pravou míru napsal(a):
"V právním státě je totiž obvyklé že se ukradené vrací."
Takže bylo zcela v pořádku, když řád Voršilek s navráceným pozemkem dostal i novou budovu Národního divadla, která jim nikdy nepatřila a kterou obratem voršilky prodaly?
Jenom zloděj může považovat takovou zlodějnu za OK.
20. 02. 2014 | 18:06
Voršilkám bylo jmenovitým výčtem v zákoně přiřčeno:
1) mnoho nemovitostí které nemohly být vydány z technických důvodů a proto je nedostaly
2) nebylo přiřčeno mnoho nemovitostí které vydány být mohly a měly a Voršilky je tedy nedostaly.
3) byla jim přiřčena jedna budova omylem která jím vydána být neměla ale byla jim vydána.

Dále Voršilky s nikým nejednaly samy za sebe - řád jim víceméne zakazuje komunikovat s cizími lidmi. Agendu za ně vyřizoval jejich stavební technik, ten požádal o vydání sporné budovy když viděl že Voršilky plánují utratzit peníze za počítače pro "svoji" ZDŠ na Voršilské ulici.

Celý výčtový zákon byl chaotický - poslanci se při vepisování čisel parcel spletli ve stovkách případů. Tohle je "ohromná výhoda" výčtového zákona po kterém řvali socani a komanči - že se v něm nabeton nadělají stovky chyb a ty potom PLATÍ.

Celý výtěžek "operace Voršilky" skončil ve voršilské ZŠ jako investice do vybavení školy, voršilky samy žijí chudé jako kostelní myši - rozhodně skromněji než kterýkoliv řadový komunista nebo sosalista, o profesionálních politicích nemluvě.

No čo bolo to bolo, voršilky získaly nálepku co mají, realita je ta že ony osobně z toho neměly ani halíř, ani jejich představená, ani jejich technik, realita je ta že jiné nemovitosti které jim mohly být vydány jim vydány nebyly.

Pokud jste z Prahy můžete se v Zš Voršilská zastavit a poptat jak se žáčkům daří "za útisku náboženských tmářů".
20. 02. 2014 | 20:21

Yosif K napsal(a):

První klášter voršilek vznikl na českém území v listopadu 1655 v Praze, ten dal posléze vzniknout klášterům na Hradčanech (1691, zrušen Josefem II. v roce 1784), Olomouci (1697) a Kutné Hoře (1712), olomoucký klášter pak založil klášter v Brně.

V období nacistické nadvlády byly zrušeny řádové školy a zabrána velká část klášterů. Sestry se živily převážně domácími pracemi. Představená provincie Anežka Škaloudová byla pro neloajalitu k Říši vykázána z Prahy a okupační úřady jí zakázaly vykonávat její funkci. Po válce docházelo k postupné obnově, ta však byla ukončena nástupem komunismu.

Komunistický režim postupně zrušil nebo zestátnil ústavy sester a zabavil jejich kláštery. Sestry byly šikanovány, nezákonně internovány a nuceny pracovat v nevyhovujících podmínkách v továrnách. Bylo jim znemožňováno přijímat novicky a dodržovat své řeholní povinnosti. Po sametové revoluci získala provincie zpět některé své kláštery a obnovila některé své ústavy. V říjnu 2006 zahrnovala Českomoravská provincie Římské unie řádu svaté Voršily 4 komunity sester a provozovala 4 školy. Vedení provincie v čele s představenou sídlí v Praze.
20. 02. 2014 | 20:25

na pravou míru napsal(a):

Tolik slov, a k věci nic.
20. 02. 2014 | 20:29

Yosif K napsal(a):

Škola:
Název:
Obec:
DFGM
ZŠ sv. Voršily , Ostrovní 9/2070
Praha 1
ČESKÝ JAZYK
Výsledky Vaší školy v českém jazyce jsou špičkové.
Vaše škola patří mezi 10 % nejúspěšnějších škol v
testování.
MATEMATIKA
Výsledky Vaší školy v matematice jsou nadprůměrné.
Patříte mezi úspěšné školy a máte lepší výsledky než
80 % zúčastněných škol.
20. 02. 2014 | 20:31

Yosif K napsal(a):

Někteří socálisti stále mají rádi Ratha - "kradl ale kradl také tropchu pro nás, nechal nám postavit kašnu, MÁME JEJ RÁDI, VOLILI BYSME JEJ ZNOVU".

žáčci na ulici Ostrovní zase benefitují z toho že Voršilky si vzaly budovu kterou jim přiřkl VÝČTOVÝ zákon - poté co Voršilky nedostali jiné budovy které jim VÝČTOVÝ zákon přiřknout mohl a nepřiřknul.
20. 02. 2014 | 20:36

Yosif K napsal(a):

Nejúčinnější prograsm boje proti chudobě na svěrtě zavedli postkomunisti v Brazilii. Jemnuje se BOLSA FAMILIA.

jeho hlavní zásady jsou:

1) VŠECHNY FEDERÁLNÍ SOCÁLNÍ DÁVKY jsou soustředěny na jednu debetní kartu Caixa Industrial. Odpadají hádky a řev na socálních úřadech. Jde o cca 80 USD na člena rodiny.
2) kartu má matka pro celou rodinu - aby chlapi nemohli peníze prochlastat.
3) v případě neomluvené absence jednoho z dětín v rodině je karta pro daný měsíc zablokována. Díky tomu absence dětí ve škole téměř neexistují.

Myslíte si že levice něco podobného zavede v česku? Má šanci, nyní a ted.....

Nezavede - levicoví intoši jako Marksová-Tominová by se zvřískali z toho že rodiče co neposílají dětio do škol by byli bez dávek.........
20. 02. 2014 | 20:43

xxx napsal(a):

Jen jsem očkem mrkl na nárůst zadlužení za Vaší "odpovědné" vlády nad financemi 4 roky zpátky, a polil mě studený pot. Horší, než za Paroubka, miláčku.
A to jste nuzotu dřel bez nože!
20. 02. 2014 | 22:19

YES napsal(a):

Re hlustvisihák napsal(a):
"1) zdá se že..."
Mně se taky večer něco zdálo a ráno jsem měl ruku v nočníku. Prostě občas se stane že i mistr tesař se občas utne. Od toho jsou nezávislé soudy. Nic víc nic míň.

"2) Kdo zadlužil..."
Nic proti, ale jenom soubor čísel nic moc neřekne o dění a rozhodování v zákulisí. Furt platí že největší dluhy nasekala levice, dnes pravice hospodařit na dluh musí, protože kdyby se škrtly všechny dluhy tak bychom si museli utáhnout opasky o dost víc než za Klause. Pro příklad vezměme poslední rozpočet pro rok 2013:
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-504
"§ 1
(1) Celkové příjmy státního rozpočtu České republiky na rok 2013 (dále jen „státní rozpočet“) se stanoví částkou 1 076 367 603 000 Kč. Celkové výdaje státního rozpočtu se stanoví částkou 1 176 367 603 000 Kč. Schodek státního rozpočtu činí 100 000 000 000 Kč. Schodek státního rozpočtu bude vypořádán těmito financujícími položkami:..."
A teď si to přepočítejte.

"3) Zem. dotace nebyly myšleny,..."
Souhlas s investicí do nákupu spotřebních věcí s šetrnější spotřebou. Pravice nikdy o státních investicích do budoucích výnosů záměrně nemluví ani je neslibuje. Protože to je technický nesmysl. Protože stát nikdy v historii nebyl dobrým správcem výdělečných projektů.

"4) V tom se mýlíte,..."
No nevím o nevzdělaném ministru Kalouskovi bych zrovna nemluvil. Na to jakou školu původně vystudoval, tak se docela vypracoval, viz:
"V roce 2008 Miroslava Kalouska mezinárodní časopis Emerging Markets vyhlásil „ministrem financí roku 2008 pro oblast rozvíjejících se evropských ekonomik“. Emerging Markets každý rok vyhodnocuje vývoj veřejných financí v zemích rozvíjejících se evropských ekonomik a v rozvojových zemích. Hodnotí prosazování reforem vedoucích ke stabilitě a udržitelnosti veřejných rozpočtů. Ceny se udělují na základě hlasování analytiků, bankéřů, zástupců finančních institucí a jiných expertů.
Stejné ocenění bylo Miroslavu Kalouskovi uděleno časopisem Emerging Markets podruhé v roce 2011, kdy byl vyhlášen "ministrem financí roku 2011 pro oblast rozvíjejících se evropských ekonomik".
A spolu s ním souhlasím v tom, že na rozdíl od předchozích vlád si již NEMŮŽEM PŮJČOVAT NA BUDOUCÍ SPOTŘEBU. Konečně kompletně ucelený názor si můžete vyslechnout zde:
Kalousek: Odevzdáváme ČR v dobré kondici. Čísla hovoří jasně .
https://www.youtube.com/watch?v=4RMI612monA
Přednáška Miroslava Kalouska na VŠE - 1. - 8 část .
https://www.youtube.com/watch?v=EJZzNKOlQGA&list=PL159B73C397976F25

Tím nechci říct že byste si měl poslechnout kompletně vše, ale zkuste si aspoň pustit sem tam něco.
20. 02. 2014 | 22:31

yes napsal(a):

Re pgjed napsal(a):
"pgjed napsal(a):
To yes 19. 02. 2014 | 18:40 :
Nehaňte dne před večerem! Nemáte k tomu zatím ani důvod, ani argumenty!"

???
20. 02. 2014 | 22:36

yes napsal(a):

Re na pravou míru napsal(a):
"Nepravda.
"Podle zákona se penze..."
Fajn jenže právě díky dluhům soc. dem. se škrtá kde se dá, tedy na všech stranách výdajových položek důchodce nevyjímaje. Takže bohužel pravidla bylo nutno poněkud opravit.

"Církevní restituce..."
No vidíte Voršilky mi úplně z paměti vymizely. Určitě se mohu připojit k příspěvku Yosif K napsal(a): 20. 02. 2014 | 20:21. Ještě bych připojil citát ze zdroje: http://www.christnet.cz/clanky/561/klasicky_priklad_cirkevni_chamtivosti.url
"b) Ihned po schválení zákona Parlamentem se sestry voršilky rozhodly majetek vrátit. Cítily, že by nebylo morální, aby uvedený pozemek s budovou vůbec přijaly, a vešly proto v jednání s tehdejším ředitelstvím ND. Navrhovaly, že po nabytí právní moci zákona č. 298/1990 Sb věnují pozemek č. 944/2 i s budovou v hodnotě zhruba sto dvacet milionů korun bezúplatně Národnímu divadlu. Litera zákona bude dodržena a Národnímu divadlu bude ihned a bez prodlení vráceno to, co mu morálně a provozně nesporně náleží. Ve světle historie porevolučního divokého kapitalismu lze považovat tento krok sester voršilek za vysoce morální a oceněníhodný čin. Těžko si vysvětlit demagogii Miloše Zemana, který celou kauzu shazuje termínem „kšeftování“. Nevzpomínám si, že by tento krok měl nějakou analogii v restitučních dějinách našeho státu posledních dvaceti let, a myslím si, že před sestrami voršilkami by měl za jejich čestnost každý morálně cítící člověk smeknout a poklonit se nejhlubší úklonou."

Takže se mi zdá že Voršilkám záměrně křivdíte a o žádný zločin tady nešlo. V dalším textu lze dohledat, že ten kdo vážně pochybyl při správě majetku byl tehdejší ředitel Národního divadla Jindřich Černý. Takže nezjednodušujte a neobviňujte.

"Ekonom ví, že konzumace je investice do lidského individua..."
??? Raději si vyhledejte přesný význam slova investice někde ve slovníku. Akorát socialisti dokážou mluvit o investicích a ve skutečnosti mít na mysli plný břich.
20. 02. 2014 | 23:25

hlustvisihák napsal(a):

yes:
1) Nočník máte u postele stále ještě nebo už zas?
2) Nechápu, jak s tím souvisí návrh na 2013, ale papír snese všechno. Takže ještě jednou:
K 31.12.12 byl dluh ČR 46% HDP.
16%HDP zdědila ČR po Československu.
14%HDP vytvořil jako minfi Kalousek.
16%HDP vytvořilo ostatních 7 ministrů financí.
Čili závěr je, že Kalousek je nejhoší ministr financí. Dokonce je odpovědný za skoro polovinu dluhu ČR, který vznikl po rozdělení ČSFR!
3) To je na jinou debatu.
4) Dobře nevzdělaný není, je to chemik s VŠ. Ale ať se nepouští do věcí, o kt. nemá ani páru - třeba finance. Netrefit vývoj růstu ekonomiky o 8 p.b. je myslím světový unikát. K ceně Emergency markets, uděluje se ministrům fin. střední a východní Evropy, tomu říkám konkurence! Neměla by se ČR srovnávat spíše se zeměmi západní a střední Evropy? Jde o cenu s "dlouhou" tradicí, již od roku 2007! A podívejme se na země, kt. ji obdržely:
2007 - Bulharsko
2008 - ČR
2009 - Polsko
2010 - Estonsko
2011 - ČR
2012 - Polsko
2013 - Turecko
Jak je samotný časopis relevantní a prestižní ve světě nechávám raději stranou.
Kalousek si může říkat, co chce. Důležité jsou výsledky. Ale jestli si ho někdy poslechnu, vám slíbit nemůžu.
21. 02. 2014 | 09:57

na pravou míru napsal(a):

yes:
" právě díky dluhům soc. dem. se škrtá kde se dá, tedy na všech stranách výdajových položek důchodce nevyjímaje"
Nepravda. 1) Dluhy pocházejí i z dob vlád pravicových; 2) škrtáním výdajů v rozpočtu se dluhů zbavit nelze.

"Navrhovaly, že po nabytí právní moci zákona č. 298/1990 Sb věnují pozemek č. 944/2 i s budovou v hodnotě zhruba sto dvacet milionů korun bezúplatně Národnímu divadlu"
Nenavrhovaly, nepravda.

"Raději si vyhledejte přesný význam slova investice někde ve slovníku."
Investice v ekonomii je ta část příjmu, která je vložena do kapitálu. Ani ekonomové nepochybují, že existuje lidský kapitál.
21. 02. 2014 | 10:36

yes napsal(a):

Re na pravou míru napsal(a):
"Nepravda. 1) Dluhy pocházejí..."
Myslím že sme se dostali nejspíš do nekonečné smyčky kdy se budem hádat kdo nemá pravdu. Takže nemáte pravdu, dluhy pocházejí od levicových stran, nikoliv od pravicových. Prvním polistopadovým politikem který voliče přesvědčil, že pan Klaus nemá pravdu, že je nutno dodržovat vyrovnaný rozpočet byl levicový politik a současný prezident ČR Miloš Zeman, který tvrdil že vyrovnaný rozpočet je nadraka a pravicové strany dělají politiku spálené země a policejního státu. A těmito sprostými lživými výroky se dostal slovutný Miloš do sněmovny.
Odkaz na to kdo kdy zadlužil tuhle zemi jsem již do tohoto fóra zadal, ale protože opakování je matka moudrosti máte ho tu mít znovu:
Viz: http://kram.blog.idnes.cz/c/132948/Jak-je-to-doopravdy-s-tim-dluhem-verejne-dostupna-fakta.html

Přičemž musíte vzít v potaz i to že v roce 97, přišli bleskové povodně které doslova spláchly Moravu. Což se nečekaně odrazilo jak na straně příjmů a výdajů státu. Což se mimo jiné řešilo povodňovými dluhopisy, což je také příjem státu ovšem na dluh.

"2) škrtáním výdajů..."
Nemáte pravdu, škrtáním a utahováním opasků, se nejenže lze zbavit jakýchkoliv dluhů včetně běžných dluhů v domácnosti. Ale je to jediná správná cesta jak ozdravit jakýkoliv rozpočet, včetně rozpočtu v domácnosti, tak i toho státního.

Co se týče Řád Voršilek & Národní Divadlo. Opět nemáte pravdu a zatím si stojím a dám za to i ruku do ohně, že: "Ihned po schválení zákona Parlamentem se sestry Voršilky rozhodly majetek vrátit."

"Investice v ekonomii je ta část příjmu,..."
Já ani neočekávám že umíte rozlišit mezi sprostou spotřebou za účelem udělat dobře béďovi. A investicí do lidského potenciálu, například do vzdělání. I ten blbej zemědělec Babiš ví, že nemůže všechno obilí semlít na mouku a upýct lidem chléb. Ale musí obilí zpět reinvestovat zpět do země aby měl co příštím rokem sklízet a píct chléb. Což je v příkrém rozporu s filosofií soc. dem. která je nejspíš přesvědčená že veškerá reinvestice, a investice je zlodějna na prostých lidech a vše co se urodí je třeba efektivně zužitkovat a ne aby to hnilo bez užitku v zemi. A to bez rozdílu ať se týče obilí či peněz. Což vidím programový rozpor tak hluboký že se divím že vůbec utvořili něco jako křehkou koalici.

A na závěr se vůbec ptám zda má vůbec smysl vést nějakou diskusi. Když zcela evidentně nechápete základní ekonomické a matematické pravdy.
22. 02. 2014 | 12:35

yes napsal(a):

Re hlustvisihák napsal(a):
"2) Nechápu, jak s tím souvisí..."

Schválený rozpočet na rok 2013 souvisí jako příklad výdajů na obsluhu dluhu a s celkovými výdaji státu které byly stanoveny po drastických škrtech. To znamená že chci říct, že nároky na současnou obsluhu dluhu, (splácení splátek a úroků). Je ke vztahu nutných výdajů státu natolik enormní že v současné době lze jen stanovit tu částku o kterou se příštím rokem zadlužíme méně. Čímž nám pochopitelně celkový dluh bude narůstat i nadále bez toho že by půjčené peníze bylo možno využít jinak než na spotřebu. A opakuji, toto nesmyslné zadlužení státu které je zátěží po nesmyslném hospodaření sociální demokracie, které uvádělo jako důvod žití na dluh to, že je nutno "investovat". A já se ptám kdeže ty investice jsou? Neměla by tahle země po takových "investicích" vzkvétat tak nějak téměř sama od sebe? A znovu tu uvádím odkaz na stránky kde se dluhy po roce 89 jsou dobře zpracovány:
http://kram.blog.idnes.cz/c/132948/Jak-je-to-doopravdy-s-tim-dluhem-verejne-dostupna-fakta.html

A máte pravdu že Kalousek vytvořil nemálo dluhů, ale v podstatě je nutno říct že ani nikdo jiný nemá v současné době jinou možnost než se podílet na soustavném zadlužování státu, pokud tedy nebude chtít ohrozit či zastavit chod státních institucí a ministerstev. K tomu má sloužit uvedený odkaz schválený rozpočet na rok 2013.

"4) Dobře nevzdělaný není,..."
Já neříkám že je pan Kalousek špičkově vzdělán, jen tvrdím že se docela dobře vypracoval. Pokud ho dokáží hodnotit kladně zahraniční odborníci. Asi tento citovaný časopis bude relevantní když do něj příspívají uznávané autority. A je stěžejním studijním materiálem pro zahraniční investory do východního bloku. Bez toho aniž by zahraniční investor příliš sledoval dění ve východním bloku, a veškeré informace čerpá ze svého domácího tisku.

"K ceně Emergency markets, uděluje se ministrům fin. střední a východní Evropy, tomu říkám konkurence! Neměla by se ČR srovnávat spíše se zeměmi západní a střední Evropy?"
My se sice můžeme chtít srovnávat s vyspělým zahraničím a je to jen dobře, ale toto je zahraniční časopis a zahraničí si určuje koho s kým chce srovnávat. A faktem je, že nás zahraniční dosud nevnímá jako plnohodnotnou a reformovanou ekonomiku, plně konkurenceschopnou. Ale jen částečně reformovanou s dlouhou a bolestivou cestou k moderním civilisovaným zemím.

"Ale jestli si ho někdy poslechnu, vám slíbit nemůžu."
To nemusíte, ale pokud se považujete za demokrata a za člověka který se chce rozhodovat kompetentně a se znalostí věci, měl byste si uvedená videa alespoň proťukat posuvníkem pod obrazovkou. A věci které vás namátkově zaujmou si z nich udělat aspoň stručnou poznámku. Přeci jen je to přednáška určená pro vysokoškoláky. A zkoušet vás z toho nikdo nebude.
22. 02. 2014 | 13:20

na pravou míru napsal(a):

yes:
ad 1)
Když Václav Klaus jako premiér nechal privatizovat banky vlády následující, dobře věděl, co dělá. Snad si vzpomenete na průšvih s Nomurou ohledně IPB. Přesto však nelze údaje MF Dnes považovat za směrodatné.
ad 2)
"škrtáním a utahováním opasků, se nejenže lze zbavit jakýchkoliv dluhů včetně běžných dluhů v domácnosti"
Tak to vypadá, když někdo nedohlédne za obzor domácností. V rozměru států tupé škrtání výdajů podvazuje příjmy a brzdí oběh peněz. I značně jednoduchý člověk Vašeho typu by mohl vědět, že snížením příjmů kterékoliv skupiny občanů (důchodci) dojde ke snížení jejich kupní síly, nehledě na psychologické důsledky. Obyvatelstvo v obavách šetří výdaje, tím brzdí ekonomiku a ekonomové spolu s politiky marně přesvědčují občany, aby se nebáli nakupovat. Racionální alokace investic, což je jediná efektivní cesta vedoucí k odstraňování dluhů, Vám asi nic neříká.
No a Váš vynález "sprosté spotřeby" vřele doporučuji pokusit zařadit do učebnic ekonomie, určitě vyvolá ohlas.
Na své závěrečné otázky si musíte odpovědět sám zejména proto, že se týkají především Vás osobně.

Ohledně voršilek máte částečně pravdu, historie je zde:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-kiksy-cirkevnich-restituci-dl6-/p_spolecnost.aspx?c=A120217_105316_p_spolecnost_wag
22. 02. 2014 | 16:02

yes napsal(a):

Re na pravou míru napsal(a):
"1) Když Václav Klaus jako..."
Na cosi jako průšvih v IPB si matně vzpomínám. Nejspíš to byl jeden z okamžiků kdy jsem si v tomto státě připadal jak při státním převratu. Jestli mluvíme každý o tom jednom a sice kdy těžkooděnci vtrhli se samopaly do IPB banky. Po pravdě řečeno, smysl tohohle policejního tahu mi je stále utajen. A nepochopil jsem ho ani když jsem si přečetl narychlo vygooglovaný odkaz:
http://ekonomika.idnes.cz/10-let-od-padu-ipb-spravce-si-rekl-o-doprovod-nabehli-kuklaci-se-samopaly-1z9-/ekonomika.aspx?c=A100615_154229_ekonomika_spi
A ani jsem nezaznamenal, že by se někdo hlouběji zajímal o zcela nepřiměřený zásah v IPB. Celá vládní operace pod správou geniálního Miloše, jak jsem se dočetl. Nakonec skončila totálním průserem pro ČR. Kdy v arbitráži jsme zaplatili Nomuře 3,6 miliardy.
Takže určitě geniální levicový tah jak zmírnit zadlužení ČR. Jestli ste mínil zrovna toto.

"2) škrtáním a utahováním..."
Začal bych technickou poznámkou: Do jednoduchých lidí si nadávejte někomu jinému.
Pochopil bych kdybyste začal obhajovat příjmy od státu u jiné oblasti než u důchodců. Protože byste měl vědět, že není tak úplně dávná doba kdy se starobní důchody nevyplácely vůbec. A vyplácení důchodů má svou vlastní historii. A v těchto dobách že by někdo chtěl hovořit o vlivu důchodců na ekonomiku státu či psychologické důsledky... To nebudem komentovat. Ale samozřejmě je to jen historie. To pro oživení diskuse.
Současná vazba rozpočtu na výplatu důchodů je ovšem stále jiná než jak ji uvádíte, namátkou uvedu vámi uvedené příklady: "snížení kupní síly a psychologické důsledky". Výplata důchodů je systémem sociálních dávek, která je z rozpočtu ČR nejvyšším státním výdajem ze všech. A nelze hovořit o její nárkovosti. Konkrétně na důchodech lze vyplatit pouze to co se vybere od lidí v produktivním věku formou sociálního pojištění, a tyto peníze se přerozdělují mezi důchody. Takže naopak, vazba mezi státními dluhy a důchody je jiná. Pokud máte atátní dluhy jako dnes v celém vyspělém světě a nás nevyjímaje. Tak ty peníze fyzicky chybí v oběhu. Protože peníze nejsou. A nikdo je nemá, a každý šetří kde se dá, nejsou zakázky, není práce. Lidi jsou doma na podpoře. Státu nezaměstnaní neplatí ani daně ani zdravotní a sociální, ale naopak ho stát platí nezaměstnaným, čímž se podvazuje výběr daní a sociálních dávek od produktivního obyvatelstva. A zpětně pak není ani na řádnou výplatu důchodů. Takže ano, jediný způsob jak ozdravit státní a veřejné finance je nedělat zbytečné dluhy. A když už jsou, tak jedině škrtat, škrtat a škrtat.

Co se týče termínu: "Racionální alokace investic". Tak o ní se v programovém prohlášení vlády neříká vůbec nic. O racionalitě se mluví v bodě: "1.2 Racionální státní rozpočet a efektivní výběr daní". O alokaci se mluví pouze v bodě: "1.4.5 Evropské fondy a životní prostředí". A o investicích celkem v 8bodech. Ale terminus technicus "Racionální alokace investic". Jakožto jediné efektivní cesty vedoucí k odstraňování dluhů, neříká nic ani mně a potažmo zřejmě ani současné vládní koalici. Možná byste jim měl píchnout.

A co se týče termínu "Sprostá spotřeba". Tak na to budou nejspíš experti v levicovém spektru politiky. Protože jinej příhodnější lidovej název pro levicovou demagogii o "investicích do lidského potnecionálu". Mně fakt nenapadá, nebo jak nazvat originálně stav kdy se investice do "..." prostě či sprostě prožerou. A nejsou ani peníze ani investice a ani kapitál, jen prázdej žlab. Přesně tak jak dneska máme vybílenej státní rozpočet.

Co se týče voršilek váš příspěvek není žádným faktickým novem. Krom toho že možná do dneška tento stav není řádně uzavřen. To ale nic nemění na faktu, že v okamžiku kdy se Řád Voršilek o chybě v zákoně dozvěděl, usiloval o nápravu věci. A tohoto stavu kdy platila zákonná chyba v zákoně, svévolně nezneužili.
23. 02. 2014 | 16:11

na pravou míru napsal(a):

Yes,
you are really a very simple man.
23. 02. 2014 | 20:57

yes napsal(a):

Re na pravou míru napsal(a):

Další inteligent v tomto státě. A podle toho to tu taky vypadá. Ale zase: Kde nic není, ani smrt nebere.
24. 02. 2014 | 11:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy