Nesmyslně otočený trend rozpočtové stabilizace

07. 01. 2014 | 14:37
Přečteno 8475 krát
Celkové hospodaření státu v minulém roce skončilo schodkem 81 miliard korun, což je o 20 miliard Kč příznivější výsledek než v roce 2012. Jedná se o pokračování trendu, který jsem prosazoval a který nám získal mimořádnou důvěru kapitálových trhů. S touto důvěrou i levné úvěry. Ty nám v uplynulých třech letech uspořily desítky miliard korun na úrocích.

V roce 2013 se plně projevily úspory na straně výdajů, které tvořily drtivou většinu rozpočtové konsolidace. Na bilanci tak pozitivně působilo například snížení a následné zmražení platů úředníků i politiků. Dařilo se i brzdit dříve neudržitelný nárůst sociálních dávek. Z čísel je také patrné, že se prokázala účinnost opatření proti daňovým únikům v oblasti DPH, které jsem v posledních letech prosadil. Údaje o inkasu daňových příjmů navíc dosvědčují, že úpravy DPH přinesly očekávané prostředky, které snížily deficit nejen státního rozpočtu, ale také saldo důchodového pojištění, ačkoli kritici předpovídali opak.

Některé aspekty snížení deficitu však dobrou zprávu neznamenají. Zástupci Rusnokovi vlády nás kritizovali, že dusíme ekonomiku a snižujeme prorůstové výdaje. Co však udělali s investičními výdaji naplánovanými předchozí vládou? Rusnok a jeho ministři je nebyli schopni utratit v rozsahu více než 10 miliard korun. To znamená, že prokázali významnou míru neschopnosti. Samozřejmě, některé zakázky mohly být napadeny u Úřadu pro hospodářskou soutěž, ale pak každá vláda má být dostatečně flexibilní, aby použila plánované prostředky na jiné připravené investice.

Kromě toho je potřeba připomenout, že i přes výdajové úspory vláda s účastí TOP 09 výrazně posílila prorůstové výdaje na vědu, výzkum a vývoj (z cca 25 mld. Kč na necelých 40 mld. Kč). Stejně tak výdaje na vzdělání či podporu exportu. Naopak, schválený rozpočet na rok 2014 výdaje na vědu a výzkum snižuje. Naše pozměňovací návrhy se v této oblasti nedočkaly kladného přijetí. To jediné, co v něm opravdu výrazně bobtná, jsou provozní výdaje, dotace agropotravinářskému komplexu, tedy dotace bilanci skupiny Agrofertu. Výdaje pro konkurenceschopnost České republiky však budou nižší.

Trend námi nastolené rozpočtové stabilizace a postupného snižování deficitu (celkově o více než polovinu) byl nesmyslně otočen návrhem rozpočtu na rok 2014, který schválili poslanci rodící se koaliční vlády. Prosadili zbytečně vysoký deficit, o třicet miliard korun vyšší než v roce minulém, který nezaručí splnění 3% kritéria k poměru HDP.

Prosadili také zbytečně vysoké výdaje, navzdory řečem o úsporách, a to asi o 24 miliard korun vyšší, než plánovala předchozí vláda. Vyšší hospodářský růst, pokud opravdu nastane, by měl být využit na snížení deficitu. Z opozičních lavic proto učiníme vše, aby vláda všechny schválené peníze zbytečně neutratila. Předložený ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti představuje pouze první krok.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Ahoj Míro,
docela si to tady za ta poslední léta, kdy si dělal ministra financí podělal a teď machruješ. Že tě hanba nefackuje. Ale my víme, mátezatím kluci pod kontrolou oba, či spíše všechny tři pilíře moci a hlavně prokurátory a soudce a tak si vyskakujete. Ale jednou to všechno skončí, nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně!
Hezký den.
07. 01. 2014 | 14:58

Karel napsal(a):

Osvěžit si jazyk český i paměť by nebylo na škodu. Úspory financí nejsou automaticky ukazatelem lepšících se poměrů. Třeba ty desítky lidských životů z metanolové aféry nesvědčí o nějakém zlepšení, spíše návratu k byzantinismu.
07. 01. 2014 | 14:59

smutný napsal(a):

co na to říkají odborníci:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Za-zleho-ducha-a-diletanta-Kalouska-jeste-zaplatime-Ekonomove-i-politici-se-vyslovili-288809

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Kalousek-se-docista-zblaznil-hospodarstvi-uplne-dorazi-Ptali-jsme-se-ekonomu-na-program-TOP-09-286738

FORBES: KALOUSEK NATRVALO ZNIČIL ČESKOU EKONOMIKU
Ohromující selhání programu škrtů české vlády http://www.blisty.cz/art/68729.html
07. 01. 2014 | 15:04

Michal B napsal(a):

Souhlasím, možná bych ještě doplnil, že Rusnokova vláda bez mandátu (tedy bez zastoupení byť jedním občanem) utrácela veřejné peníze na zakázky bez výběrových řízeních. A budoucí vláda právě sestavována schválila rozpočet s navýšením peněz o více jak 6 miliard pro zemědělství o proti jiným rokům. Zvláštní na tom je, že je to právě v době, kdy byl zvolen největší monopolistický zemědělec Babiš.
07. 01. 2014 | 15:06

Petr. napsal(a):

Jeden za 18 druhý bez dvou za dvacet.

Pane exministře Kalousku, co takle vyhazování miliard i na stále bobtnající byrokratickou hydru, na dávky pro 30titisícové nájmy a ještě zbylo na cigára, chlast, drogy a automaty na úkor skutečně nemocných a invalidů, na rozhazování miliard na dávky pro nenarozené děti cizinců na úkor po celý život poctivě pracujích důchodců. Vyhazování miliard na předražené dálnice, silnice, železnice, vodní cesty, na luxus pro vrahy, násilníky, recidivisty?
Proč jste neopsaly Ústavu a zákony (do jednoho bez vyjímky), z Rakouska, Německa, Švýcarska, Kanady či jiného normálně fungujícího státu, když na dobré a řízení vedení státu nemáte? A pochybuji, že to bude lepší za vlády budoucí.
Ješitnost českých politiků to nikdy nedovolí.
07. 01. 2014 | 15:06

hodina expertů uhodila napsal(a):

Pane kalousek oni vědííí(kdo je to my víme?)a všechno jednou skončí,ani si nevšimli že už půl roku nejste!!!!Úspory nejsou automaticky ukazatelem lepších poměrů!!!!čeho jsou ukazatelem dluhy?
07. 01. 2014 | 15:08

Petr Morký napsal(a):

Půjčily se peníze na investice - křik opozice, že se zadlužuje
ušetřily se peníze a ekonomika vykázala zisk - křik opozice, že úsporami se dusí ekonomika
Vláda skončila a opozice se dostala k vládnutí. Výsledek? Zakázky za 80 miliard bez výběrových řízeních, navýšení schodku pro ministerstva v državě podnikatelů.
Někdy mi česká logika dost zamotává hlavu.
07. 01. 2014 | 15:09

ynezz napsal(a):

Že byl deficit nejnižší za X let je zásluhou Vaší fiskální politiky, za kterou jste byl levicí tolik kritizován. Ta teď využije 4 roky na to, aby za hlasitého potlesku svých pomatených voličů všechno ovoce sežrala, rozšlapala, sebrala schopným a rozdala ho do natažených rukou svého elektorátu.
07. 01. 2014 | 15:11

Ivan Bletný napsal(a):

Obávám se, že scénář jsem již jednou tady viděl. Vláda levicově zaměřená naslibuje hory doly jenom aby ji občané měli rádi nehledě na to, že tím rozkrade ekonomiku a uvede ji do těžké krize. Poté až to nebude udržitelné tak od toho dá ruce pryč a přenechá to někomu jinému ať daný problém řeší a ještě pak bude vyskakovat jak to dělá všechno špatně.
Začíná to zase stejně a mnohem rychleji, ekonomika se jakž takž začala vzpamatovávat a vláda Rusnoka hned utratí 80 miliard bez výběrového řízení a to chtěli bojovat proti korupci co si pamatuji.
07. 01. 2014 | 15:12

Alna napsal(a):

Ať je "Míra" jaký chce, nedá se jemu ani celé Nečasově vládě upřít velký kus odvahy, když se rozhodli, že nebudou tolik utrácet.
Stát tady primárně skutečně není od toho aby něco "stimuloval" nebo vytvářel nota bene za cenu toho, že si na to půjči. Má 100% pravdu v tom, že úsporná opatření vedla minimálně k tomu, že úroky z dluhů jsou daleko menší, než v mnoha jiných evropských státech.
Na druhé straně, ovšem, propásla vláda příležitost udělat skutečné strukturální změny a říznout do sociální oblasti. pro mě je nepochopitelné jak cca 67% obyvatelstva pobírá nějaké dávky od státu. Chápu 25%, to jsou důchodci, chápu 5%, to jsou nezaměstnani, ale co těch dalších 37%?
Skutečně pravicová vláda by s tím něco udělala ale v té době ODS byla vše, jenom ne pravicová strana.
07. 01. 2014 | 15:12

paninahidani napsal(a):

Překvapivě pozitivní výsledek rozpočtu 2013, škoda, že zas dlouho tak dobrý nebude. Kalouskův rozpočet dopadl dobře i přesto, že vládní Zemanovci používali letošní rozpočet jako vydatný zdroj pro svou nákladnou volební kampaň. Je škoda, že teď, když se jasně ukazují efekty Kalouskova ministrování, přichází někdo, kdo je v zájmu šetření připraven příští rok navýšit schodek o 30 mld. a ještě u toho kope do Kalouska.
07. 01. 2014 | 15:15

Janka napsal(a):

Vláda, která dostala státní kasu v katastrofálním stavu, dokázala učinit reformy pro které se tady tak volalo, nakopnout ekonomiku v době krize a ještě ušetřit si zaslouží potlesk. To se však v českém státě nenosí, hrdinné piloty druhé světové války taky pozavírali místo zasloužených salv.
07. 01. 2014 | 15:17

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kalousek oblbuje nižším deficitem než loni, ale největší Kalouskovy škody jsou zde:
Cituji Klause

„ČR je v nejvleklejší ekonomické krizi a nelze to svalovat na vnější faktory

Podle Klause šlo hospodářský pokles svalovat na vnější krizové vlivy naposledy před čtyřmi či třemi roky, tedy v době, kdy nastoupila Nečasova (a Kalouskova) vláda ODS, TOP 09 a VV (respektive LIDEM). Horší výsledky než ČR mají jen notoricky krizové státy jižního křídla eurozóny jako Řecko, Španělsko, Itálie či Kypr a česká ekonomika je na tom zdaleka nejhůře ze sousedních zemí.
Klaus srovnal dvě diametrálně odlišná pětiletí. Za třetí čtvrtletí 2003 až druhé čtvrtletí 2008 jsme průměrně rostli o 5,8 procenta. A od třetího čtvrtletí 2008 po druhé čtvrtletí 2013 byl v průměru zaznamenán pokles 0,2 procenta.
Podle Klause jsme jediná země v okolí, která se doposud nedostala na úroveň roku 2008. Stačí prý také srovnat například kumulativní růst HDP od roku 2008 do roku 2012. Sousední Polsko v tomto období zaznamenalo růst 12,3 procento, ČR pokles 1,6 procenta.“

Je potřeba sečíst nejen deficit rozpočtu, ale i propad ekonomiky, který znamená snížení schopnosti státu produkovat hodnoty a dluh splácet.

Když vezmu minulý rok, propad naší ekonomiky asi -1,3 %, asi 2 % pod našimi sousedy.
Dvě % našeho HDP znamená, že se asi za 80 miliard nevyrobí a do státního nepřiteče asi 30 miliard. Kdybychom loni měli deficit 100 miliard a alespoň drobný růst nad nulou, bylo by to pro naše veřejné finance rozhodně lepší, než to, co si pochvaluje Kalousek.
07. 01. 2014 | 15:18

Já napsal(a):

Navržený rozpočet jenom potvrzuje slova o červnovém puči. Velkým holdingům, korporacím a vůbec všem mafiánům nikdy nevyhovovla pravicová vláda! Vláda, která zavádí úsporná opatření, pořádek ve financích a bojuje s korupcí musí zmizet. Oni mafiáni si už cestu vždy najdou. Jmenování prezidentovy vlády a náaledně vytvořený slepenec po volbách jen ukazuje nové možnosti jak přelévat finance do kapes spřízněných velkých hráčů a tanečky kolem policejního presidenta to jen potvrzují.
Čistič Pecina ví jak na to, zejména se svým kámošem z F-M. Tady je oba všichni znají.
07. 01. 2014 | 15:20

Petr napsal(a):

Hodnocení Rusnokovi vlády (že prokázala neschopnost) vnáší do textu agresivitu a emoce, přebíjí tak následné argumenty a fakta. Text, který do té doby působí jako věcná a dobrá kritika se přelévá do roviny útočení.
07. 01. 2014 | 15:24

Yosif K napsal(a):

Prosadili zbytečně vysoký deficit, o třicet miliard korun vyšší než v roce minulém, který nezaručí splnění 3% kritéria k poměru HDP.

Prosadili také zbytečně vysoké výdaje, navzdory řečem o úsporách, a to asi o 24 miliard korun vyšší, než plánovala předchozí vláda.
KONEC CITATU.

Nyní si mohou zastánci hladovějících proletářů konečně oddechnout. Pučí se více peněz - o 30 miliard, více peněz se rozhází mezi proletáře.

Ti pak budou moci utratit více peněz za kuřivo (64 miliard ročně), alkohol (102 miliardy ročně) a hazard (odhadem 100 miliard ročně).
Jak říkával Paroubek, kdo šetří před volbami je sám proti sobě. A sosálisté mají furt před volbami.

Naučme se zpívat do prvomájového průvodu tato dvě hesla:
ZDROJE TU JSOU!!!!!!
STÁTNÍ DLUHY SE SPLÁCET NEMUSÍ!!!!
07. 01. 2014 | 15:28

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Ty švindly na dotacích z EU, kterým jste měl Vy předcházet, ne je hasit a to ještě tak, že v posledku došlo k poškození jejich toků - to Vám nikdo neodpáře, je komické se navážet do Rusnokovy vlády.
A mít na hlavě metanolové máslo - tak chodím kanálama.

Ivan Bletný, ynezz, Morký atd.
A neutratila Rusnokova vláda bez výběrového řízení náhodou 8O bilionů ?
Ha, ha, ha...:))
Miliarda sem, miliarda tam, že ?
Chlapi, že vy jste dělali na ministerstvu financí za trojkolky bilance závěrečných účtů ? :)))

Dámy a pánové - věčný boj o to zda dividendy pro akcionáře nebo mzdy pro zaměstnance, jedni chtějí to, druzí ono - bohužel bez ohledu na momentální stav a trendy ...to je ten fundament toho hloupého fundamentalismu.
-----------------------------------------------------------------------------
Stavebnictví v hajzlu, roste počet exekucí a osobních bankrotů, inflaci neumí spustit už ani kurzová manipulace, na burze objemy jak ve vetešnickém krámku, recese, lokální ekonomika by bez šedé ekonomiky už byla možná na huntě úplně, půl mega nezaměstnaných, v parlamentě hlasuje o přesunech stamiliardových majetků kriminálník, kšeftuje se s poslanci i s rozvědkou...ovšem pomatenci stále kvičí, že to bude levice, která to tu zcela jistě uvede do chaosu a rozvratu.
Jo, možná tak na papíře, na tom papíře na kterém tidle pomatenci dělají své
" bilance".
07. 01. 2014 | 15:29

lerak napsal(a):

Pane Kalousku máte velké štěstí, že mám známého funkcionáře ve vězení Mírov. Určitě před nástupem desetiletého trestu se spojíte z ruským oligarchou, jenž nyní opustil po desetiletém trestu ruskou věznici.
Ale nemusíte z toho mít až takový strach. Já vám každého půl roku donesu krajíček chleba s máslem, aby jste zjistil, že i mezi normálními lidmi žíjí lidé jež s vámi budou soucitit.
Čest vaší památce.
P.S. Určitě se budete při odchodu z basy pěkně usmívat jak na fotce v "objektivním "Aktuálně.cz
07. 01. 2014 | 15:29

Martin1 napsal(a):

oprava:kdyby jste - kdybyste
07. 01. 2014 | 15:35

Martin1 napsal(a):

Miroslav Kalousek
Pane Kalousku, pro nás všechny by bylo dobré, kdybyste se napil čistého vína, tak jako jsou čistá vaše slova - tedy snad ještě něco zbylo z té nedávné doby - také vzdáleně i vašeho díla.
Vaše politika úspor nás vede, že by vám měla - musela stačit jen jedna láhev.
07. 01. 2014 | 15:31
07. 01. 2014 | 15:41

david napsal(a):

Pane Kalousku, nezneužívejte toho, jak lehké a jak opojné je dělat ze svých čtenářů hlupáky, zvláště pokud máte takové čtenáře jako jsou ynezz, Janka a zejména osvědčený "intelektuální velikán" Yosif K.

Pane Kalousku, ale přesto vám stále ještě chci věřit, že to, jak lehké je dělat z těchto lidí hlupáky, nemůže těšit ani vás.
Nebo jste už opravdu klesl až tak hluboko?
07. 01. 2014 | 15:41

David napsal(a):

"...Na bilanci tak pozitivně působilo například snížení a následné zmražení platů úředníků..."

----------

Za roky 11 a 12 došlo ke SNÍŽENÍ platů o 10 i více procent. Zvýšil jste zcela zbytečně DPH. Tupými škrty jste oslabil střední třídu a tak i růst HDP, který stojí hlavně na spotřebě domácností.

---------

"...úpravy DPH přinesly očekávané prostředky, které snížily deficit nejen státního rozpočtu, ale také saldo důchodového pojištění,..."

----------

Proč neuvádíte konkrétní čísla? To by pak vypadalo jinak.

-----------

"...Rusnok a jeho ministři je nebyli schopni utratit v rozsahu více než 10 miliard korun. To znamená, že prokázali významnou míru neschopnosti..."

----------

Psát něco v této souvislosti o neschopnosti je už arogance a drzost. Co jste předvedl Vy, za dobu svého vládnutí???

----------

"...Kromě toho je potřeba připomenout, že i přes výdajové úspory vláda s účastí TOP 09 výrazně posílila prorůstové výdaje na vědu, výzkum a vývoj ..."

----------

Tím se ani nechlubte, protože věda a výzkum se stala pro Vás novou "černou dírou", jako náhrada za obranu, kde už nemáte tak velký vliv.

Než začnete kritizovat novou vládu, která díky mstivým obstrukcím Zemana ještě ani nevznikla, tak si zameťte před svým prahem a SEČTĚTE i ty miliardy škod, které jste svými tupými škrty způsobil, včetně i škod Vašeho kámoše Drábka na MPSV.

Takže otočit ten Váš dosavadní trend není nesmyslné, ale je to nezbytnou nutností.
07. 01. 2014 | 15:41

ld napsal(a):

To už se sem ani nesmí napsat do jedné věty slova: Kalousek, trezor?
07. 01. 2014 | 15:42

Já napsal(a):

To: Bakalův nezvaný host napsal(a):
Takže vy chcete říci, že kdybychom si od Číňanů půjčili 80 miliard a postavili 30 km dálnic, že bychom měli hosodářský růst cca +3%? Jenže, pak bychom platili minimlně o 1% vyšší úkoky ze zahraničních dluhů ( 1,75 bil. Kč )což by znamenalo vyšší platbu o 17,5 mild. Kč, přičteme-li tuto hodnotu k oněm 80 mld Kč vyššího deficitu + 18 mld úrok + 82 mld hospodýřský výsledek, tak výsledek je saldo 180 miliard korun, což znamená cca 5,5 % HDP. V tu chvíli tady máme experty MMF a EU, nucená správa a rating BB-, úroky 6-7 %, pak máme v háji důchody, zdravotnictví a hospdářský růst -5%!! OK!!
07. 01. 2014 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
Když vezmu minulý rok, propad naší ekonomiky asi -1,3 %, asi 2 % pod našimi sousedy.
Dvě % našeho HDP znamená, že se asi za 80 miliard nevyrobí a do státního nepřiteče asi 30 miliard. Kdybychom loni měli deficit 100 miliard a alespoň drobný růst nad nulou, bylo by to pro naše veřejné finance rozhodně lepší, než to, co si pochvaluje Kalousek.
07. 01. 2014 | 15:18

Proč si myslíte že nevyrobených 80 miliard třeba nějakých nepotřebných sr...ček znamená ztrátu pro rozpočet 30 miliard? Pokud chce Cienciala vytvářet prosperitu "stavěním hladových zdí" pak se klidně může stát že nevyrobených 80 miliard hladových zdí je ÚSPORA STÁTNÍHO ROZPOČTU 30 MILIARD. Nebo třeba i 80 miliard půjde li o obzvláště neužitečné s..čky jako Zemanův velkokanál.

Ve Španělsku a Portugalsku mají nastavěných dálnic a superrychlých železnic a mezinárodních letišt plnou p...el tak na sto let dopředu a od nutnosti šttřit je to nezachránilo.
07. 01. 2014 | 15:47

Kalouskovo svědomí napsal(a):

Pan Kalousek se poplácal po zádech (nikdo jiný to za něj neudělá) za dvacetimiliardovou úsporu. Zapomněl však dodat, o kolik narostl státní dluh.

Slavná Kalouskova složenka byla vystavena každému občanu ČR na 120 tisíc KČ, v roce 2012 už by ji musel vypsat na 157 tisíc a za rok 2013 na ještě více. Ušetřit dvacet miliard na úkor ožebračení vlastního obyvatelstva je opravdu výkon hodný sebechvály.
07. 01. 2014 | 15:56

antiZeman napsal(a):

Těžko lidem vysvětlovat, že je třeba se zadlužit pro nakopnutí ekonomiky, zvýšit investice a dokázat přitom ještě šetřit je majstrštych. Lidé bohužel nevidí kde by byli bez úspor, koukají pouze na to jaký žvanec před nima je a zda pro to nemuseli vynaložit moc práce. Na důsledky kdy mají až moc velký žvanec se nedívají a přesto chtějí stále větší.
07. 01. 2014 | 16:01

spousta hnilobných plynů z barelu napsal(a):

Ale Mirku.
V minulém roce jste přece už nevládli, jen se rvali jak vzteklí psi.
I to bylo lepší, než kdybyste aktivně kočírovali.

Ještě uvidíme, až Andrej spočítá, jak jste těch "skvělých" výsledků dosáhli.
Klaus po sobě taky nechal vytunelované banky a mimorozpočtové položky, které vyúčtoval až Zeman.
Diskrétně, poněvadž oposmluvně.

Mohl také, a podle mého měl, použít maskované příslušníky speciálních policejních jednotek, jako proti IPB.
Dalo by se tu dneska dýchat.
07. 01. 2014 | 16:04

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2533625/potravinari-kvuli-intervencim-cnb-zdrazime-o-5-az-8-vyvozcum-pomohou.html

Jistě, Singerova manipulace kurzem koruny se oodehrála až po pádu vlády Kalouska a spol. , řeknou mnozí pomatenci.
Ale proč tedy k ní Singer sáhl ?
V důsledku KOHO politiky / v reakci na ČÍ fiskální politiku/ se mylně domníval a domnívá, že to bude dobré pro domácí ekonomiku, pro domácí poptávku - která je tím , co mj. vytváří pracovní místa v lokálních ekonomikách, stimuluje jejich udržitelnost a rozvoj mnohem efektivněji než pouhý dovoz poptávky ?
Lidi už nemají na to, aby Singerovi a spol. dodali ten inflační polštář, kor po agresivní implementaci politiky strachu, kterou tady zavedli Kalousek a spol., prvním varováním měl být pro ně průser zvaný druhý pilíř tkzv. penzijní reformy - ta katastrofální odezva nebyla v důsledku toho, že by lidé neměli strach o své penze, to je pomatenci příliš podceňují...lidé se prostě zachovali tržně, dle reality jaká je, ne dle "reality" takové jak jim ji vysvětlují Kalousek a spol.

Do důchodu s nima, otázkou je kdo po nich, aby to nebylo ještě horší.
07. 01. 2014 | 16:10

xerox napsal(a):

bratře alchymisto ... je to k vzteku , co ...
celou dobu nic a zrovna když vás vymetli z vlády začne jako na potvoru hrozit možný růst ... :-)
no hale , nic si z toho nedělejte ... hlavně že máte smysl pro humor , sice se neznáme , ale soudím tak např. kromě té složenky i podle těch navrhovaných 45 kaček / měsíčně vo co jste chtěl ,, zpříjemnit ,, důchodcům život ... :-)
mějte se ... a začněte místo placatice nosit u sebe kartáček na zuby , zítřek nikdy neumírá ... :-)
07. 01. 2014 | 16:21

yaya napsal(a):

Ty ........., pokud jsou nízké dluhy státu ukázkou zdravé ekonomiky, tak kolik byl dluh ČSSR, ty chytráku? S dluhem který jste společně spáchali, tedy rokradených 5 - 7 bilionů jsme mohli nejen udělat metro Praha - Brno, dálnice kolem republiky, pozlatit okapy, postavit další Temelíny..., ale takto máme prachy v prachu, někteří šikovní zloději si pomohli a ostatní budou platit. V normální zemi by se takový lotr jako Kalousek nejen že nemohl sedět v Parlamentu, ale seděl by na hodně dlouho někde úplně jinde, i s knížetem.
07. 01. 2014 | 16:24

zemedelec napsal(a):

Pane Kalousek.
Chlubit se cizím peřím to Vám jde,tak mě odpovězte,proč jste chtěl vydat dluhopisy přes 200mld na rok 2013,pak jste prohlásil,že Fischer je nebude muset vydat,jenom na 100mld.Proč jste na rok 2012 vydal dluhopisy za 200mld přitom rozpočet byl uváděn na dluh 110mld.
07. 01. 2014 | 16:24

teď zas máme suprbankéře napsal(a):

čKPS
Němci si podle Börsenzeitungu naordinovali na rok 2014 dvě dodatečná procenta růstu z domácí poptávky. Jsou v EU země, kde domácí potávka za tři roky poklesla o 25%.
Jak nám přišel vysvětlit pa Robejšek, bude se EU diferencovat na pány a otroky, některé země se díky Kalouskovi budou muset výrazně uskromnit.
V květnu konečně bude položena otázka co je to EU.
Kdo byl Kalousek tou dobou už média pro jistotu zapomenou.
07. 01. 2014 | 16:25

vypita palice napsal(a):

Kalousku jak jsi na tom s chlastem?
Ja spatne uz nevydrzim to co drive a zjistuji ze mi chlast poskozuje mozkovnu a to mam stesti ze sem mimo ten chliv , jnak bych mel poskozeny i zrak.
Nespor tvrdil ze dlouhodobe chlastani trvale nici makovici. Zrejme v pripade Miry a Milose neco nehraje
Chlastu zdar a hlavu vzhuru nase dny jeste prijdou
07. 01. 2014 | 16:27

A.N. napsal(a):

Jeden z nejnižších deficitů - hlavně díky Kalouskovi.
Ale že není dostavěná dálnice do Ústí, nejsou školky pro děti, které se narodily před třemi lety, důchodový účet je v propadu 20 miliard a zdravotnictví má zadluženou snad každou neocnici - tak takhle by dovedl dělat ministra financí každý trouba. Jedině ale úplný ignorant se takovouto situací dokáže chlubit.
Kdo to teď má dávat po Kalouskovi dohromady. Konečně Bárta to už před časem vymyslel. Prostě a jednoduše se dálnice už nikdy nedokončí. Právě kvůli takovýmto řešením Kalousek a ODS dostali ve volbách tak málo hlasů. Ovšem to Kalouskovi nevadí, aby nám tady pořád nekázal své pomatené finanční názory, které nás dovedly do dlouho trvajícího a stále postupujícího hospodářského poklesu. Že alespoň tohohle si autor po šesti letech nevšiml.
07. 01. 2014 | 16:28

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
co na to říkají odborníci:

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Za-zleho-ducha-a-diletanta-Kalouska-jeste-zaplatime-Ekonomove-i-politici-se-vyslovili-288809

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Kalousek-se-docista-zblaznil-hospodarstvi-uplne-dorazi-Ptali-jsme-se-ekonomu-na-program-TOP-09-286738

FORBES: KALOUSEK NATRVALO ZNIČIL ČESKOU EKONOMIKU
Ohromující selhání programu škrtů české vlády http://www.blisty.cz/art/68729.html
07. 01. 2014 | 15:04

A ještě schází nortoricky známá socalistická hesla "odborníků":

Zdroje tu jsou!!!!
Státní dluhy se splácet nemusí, ergo kladívko mohou růst donekonečna!!!!
07. 01. 2014 | 16:31

Yosif K napsal(a):

A.N. napsal(a):
Prostě a jednoduše se dálnice už nikdy nedokončí. Právě kvůli takovýmto řešením Kalousek a ODS dostali ve volbách tak málo hlasů.
07. 01. 2014 | 16:28
Recept na prosperitu je jasný, nechat 23 let vládnout socalisty, oni napučují peníze a nastavějí dálnic, letišt a TGV trastí a nádraží plnou p...el, takhle se to povedlo ve Španělsku a Portugalsku a proletoši jsou tam ted úplně ve vatě (50% nezaměstnanost mezi mládeží).

Státní dluhy se splácet nemusí, avanti o popolo!
07. 01. 2014 | 16:36

Sláma napsal(a):

Kalouskova drzost nezná mezí. Již v roce 2011 bylo zřejmé, že hloupé Kalouskovy plošné škrty mohou vést k deflační spirále, což nakonec uznala i bankovní rada České národní banky a přistoupila ke znehodnocení měny.
Kalousek zdejší krizi uměle vyrobil svými hloupými zásahy. Ve stejné době ekonomiky celého regionu rostly velice dobrým tempem. To se týká zejména Německa, kde měli v roce 2010 růst 4,0% a v roce 2011 růst 3,3% a odhady pro rok 2013 jsou na 0,5% (v Česku podle posledního odhadu 1,0 % pokles, což je téměř na úrovni Španělska). Velice rychle rostlo Polsko, které mělo v roce 2010 růst 3,9% a v roce 2011 4,5% a pro rok 2013 je odhad 1,3%. I Rakousko rostlo slušně, v roce 2010 byl růst 1,8%, v roce 2011 byl růst 2,8% a odhad pro rok 2013 je 0,4%. Nejlepší ovšem byl náš souputník Slovensko, které mělo v roce 2010 růst 4,4% a v roce 2011 růst 3,0% a pro rok 2013 je odhad 0,9%.
07. 01. 2014 | 16:39

Já napsal(a):

TO:Sláma napsal(a):
Až budeme agrární zemí, kde podíl HDP na domácí produkci a spotřebě bude činit cca 60% jako v Polsku, pak budeme srovnatelná ekonomika, ale protože máme otevřenou ekonomiku, pak nalití miliard do rozpočtu nemá žádný vliv na HDP. Vzpomeňme si na socdemácké fantasmagorie se šrotovným. Pouze bychom odložili spotřebu a nalili peníze do cílových zemí, nikoli do naší ekonomiky. Dluhy se platí! Pokud si někdo potřebuje půjčit na exotickou dovolenou nebo vánoční raut, nechť tak učiní u jakékoli banky, stačí jen zavolat, stačí jen jeden podpis a dva identifikační průkazy! Tak proč si voliči ČSSD nepujčují sami, já jim ručit nebudu!!
07. 01. 2014 | 16:49

D. napsal(a):

Martin1 napsal(a):
Miroslav Kalousek
Pane Kalousku, pro nás všechny by bylo dobré, kdybyste se napil čistého vína, tak jako jsou čistá vaše slova - tedy snad ještě něco zbylo z té nedávné doby - také vzdáleně i vašeho díla.
Vaše politika úspor nás vede, že by vám měla - musela stačit jen jedna láhev.
07. 01. 2014 | 15:31
07. 01. 2014 | 15:41

Martine1,
nalijme si čistého vína - Miroslav Kalousek nemůže za Vaše problémy.
07. 01. 2014 | 16:52

Sláma napsal(a):

Yosif K. je jednotkou hlouposti. Odhaduji, že Kalousek má hloupost na úrovni 10 Yosifů.
Jedna z hloupostí, kterou napsal Yosif:
Ve Španělsku a Portugalsku mají nastavěných dálnic a superrychlých železnic a mezinárodních letišt plnou p...el tak na sto let dopředu a od nutnosti šttřit je to nezachránilo.
Yosife, každé malé dítě ví, že moderní infrastruktura má multiplikační efekt na ekonomiku.
Španělský dluh je vysoký z toho důvodu, že španělský stát sanoval tamní banky, které špatně hospodařily. Samozřejmě, že to byla chyba. Měli je nechat padnout a bankéře zavřít, jako to udělali na Islandu.
Pořád je ovšem životní úroveň Španělů mnohem vyšší, než Čechů. Nezaměstnaný Španěl je na tom mnohem lépe než průměrný zaměstnaný Čech!

Yosif K. je ovšem také jednotkou lhavosti. Kalousek má hodnotu 15 Yossifů.
Jedna z mnoha lží Yosifa K. je tato: "nechat 23 let vládnout socalisty, oni napučují peníze a nastavějí dálnic, letišt a TGV trastí a nádraží plnou p...el, takhle se to povedlo ve Španělsku...
Ve skutečnosti ve Španělsku vládla pravicová vláda v letech 1996-2004 a znovu vládne od roku 2011. Takže to je se levicovou vládou půl na půl.

Tuto lež tady Yosifovi opravuji blog od blogu. Je tedy zjevné, že se jedná o lež programovou, kdy Yosif spoléhá na špatnou informovanost čtenářů blogů.
07. 01. 2014 | 16:54

david napsal(a):

Pane Kalousku, není vám líto vaší námahy, kterou musíte vynaložit, abyste udělal z lidí úplné hlupáky.
Všímám si, že proto,že jste si asi vědom toho, kdo vás tady bude číst, tak třeba pro takové jako je Yosif K vymýšlíte tak stupidní lží, že by je pochopil i cvičený medvěd.
A Yosif K není schopen pochopit ani to a neochvějně zůstává u svých socialistů a dálnic ve Španělsku.
07. 01. 2014 | 16:56

yaya napsal(a):

Sláma- musím Vám sdělit, že Yosif je momentálně zaostalý jedinec rozumuz mdlého, copak jste to ještě nezjistil???
07. 01. 2014 | 16:59

Sláma napsal(a):

Já první je asi jiný nick Yosifa K.
To, co jste napsal je naprostá blbost. V Evropě je naprostá většina vlád pravicových, ale půjčují si také. Ono to totiž nijak o pravicovosti či levicovosti nevypovídá, to je jen výplod vašeho chorého mozku.
Úspory nejsou žádnou výsadou pravicových politiků. Například v USA pravicoví prezidenti Reagan a Bush Ameriku zadlužovali a levicový Clinton zadlužení snižoval.

Nejsem voličem ČSSD a nejsem proti úsporám. Ale úspory musí být promyšlené a cílené. Hloupé plošné škrty, které prováděl Kalousek nic dobrého nepřináší. Kalousek jimi přivedl ekonomiku do dlouhodobé deprese a na okraj deflační spirály, kterou musela odvracet svým zásahem Česká národní banka.

Oháníte se, že Polsko je agrární stát. To bývalo, ale dnes už to pravda není. A Německo, to je podle vás agrární stát? Rakousko je agrární stát? Slovensko je agrární stát?
Nikoliv. Jen vy jste hlupák!
07. 01. 2014 | 17:01

ě stoupají napsal(a):

Kalousek-heslo dne:"drzé čelo lepší než poplužní dvůr".
Kalousek a feldkurát Katz mají jedno společné-oba opilci a oba se minuli povoláním.
Navíc Kalousek spoléhá na krátkou paměť publika.
Takže stručná rekapitulace jeho "úspěchů".
-za jeho působení ve vládách Topolánka a Nečase stoupl státní dluh o téměř 1 BILION Kč.
-poměr státního dluhu k HDP stoupl z 28,6% na 45,5%
-v jednom roce-2009 stihl udělat rekord co do schodku SR za dobu existence ČR a to ve výši 192,2 miliardy Kč.
-jako "pravicový politik"zvedl třikrát spodní hranici DPH a jednou horní
-soustavně za aktivní pomoci Drábka ožebračoval důchodce,tělesně postižené a rodiny s dětmi
-nesystémovými,plošnými škrty ve SR/Nečas tupé škrty/přivedl zejména stavebnictví do chronické krize a ekonomiku do chronické recese
-důsledkem jeho fiskální politiky se hospodářství dostalo pod úroveň roku 2008
-razantně stoupla nezaměstnanost a počty obyvatel pod hranicí chudoby
-snížením ceny práce/snížení odvodů na soc.a zdr.zabezpečení-cíl zvýšení konkurenceschopnosti ČR,které se nekonalo/dosáhl deficitu soc.účtu ve výši 50 miliard a zdr.účtu ve výši 10 miliard
-na ochromení průběžného důchodového účtu vymyslel II.pilíř-pokud by se mu povedl záměr nalákat půl milionu hejlů,tak by stoupl deficit důchodového účtu o dalších 10 miliard-naštěstí to skočilo fiaskem
Na druhou stranu lze shledat pozitivum v tom,že naši miliardáři úspěšně stoupají na světovém žebříčku.
V Číně za takové ÚSPĚCHY by šel před popravčí četu,v civilizovaných zemích Evropy by se nesměl objevit na veřejnosti a SZ by si dal práci postavit ho před soud.
07. 01. 2014 | 17:06

Sláma napsal(a):

yaya: naprosto souhlasím.
Podle mého je Yosif K. skupinový nick pánů Gazdíka, Farského a Kalouska.
Jak může být Gazdík místostarostou čehokoliv, to vůbec nepochopím. Asi je tamní oblast (Suchá Loz - už název mluví za vše) postižena insuficiencí štítné žlázy, což, jak známo, snižuje inteligenci populace.
07. 01. 2014 | 17:06

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

teď zas máme suprbankéře
Ještě štěstí, že Kalousek neměl tu moc recesi i vyvážet.
07. 01. 2014 | 17:06

zemedelec napsal(a):

Yosif K,neustále upozorňuje kde jsou ty mld,které utíkají rozpočtu.
A ono,jen tam není Kalousek a už máme 25mld.
07. 01. 2014 | 17:07

franky napsal(a):

Rozdíl mezi příjmy a výdaji neříká nic o vývoji. Meziroční srovnání jednotlivých položek již řekne více. Proto by bylo zajímavé, kdyby nám pan Kalousek ukázal jak meziroční změny podle jednotlivých položek státního rozpočtu přispěli či přispějí k dynamizaci současných a budoucích zdrojů růstu konkurenceschopnosti, nebo alespoň k růstu ekonomiky.
07. 01. 2014 | 17:12

franky napsal(a):

Rozdíl mezi příjmy a výdaji neříká nic o vývoji. Meziroční srovnání jednotlivých položek již řekne více. Proto by bylo zajímavé, kdyby nám pan Kalousek ukázal jak meziroční změny podle jednotlivých položek státního rozpočtu přispěli či přispějí k dynamizaci současných a budoucích zdrojů růstu konkurenceschopnosti, nebo alespoň k růstu ekonomiky.
07. 01. 2014 | 17:13

Miky napsal(a):

Zdravím Míro !
Můžeš chtít šetřit a může se to i dařit !Ale nemůžeš s tím chodit na veřejnost .
Zdejším mamlasům jde především o laciné pivo a hojnost bůčků .
V neposlední řadě i o to aby se večer vydrápali na pec a zalehli svou-či i cizí selku.
Pevné nervy a ať ti ty ušporované prachy zase socani nerozháží !
Ahoj Mikuláš .
07. 01. 2014 | 17:14

Sláma napsal(a):

Alna napsala: " cca 67% obyvatelstva pobírá nějaké dávky od státu."
Myslím, Alno, že lžete.
Kromě toho, považovat důchody za dávky od státu je vrchol drzosti. Nějak vám uniklo, že si lidé platí sociální pojištění?
To nejsou žádné dávky, to je normální čerpání pojistky, na kterou si lidé platili nemalé peníze.

Mimochodem, nejedná se o žádný socialistický vynález. Tohle vynašel a poprvé zavedl kancléř von Bismarck, a to byl pravičák non plus ultra!
07. 01. 2014 | 17:17

zbyněk napsal(a):

Pane Sláma......
píšete, že nezaměstnaný Španěl je na tom mnohem lépe, než průměrný zaměstnaný Čech. No a o tom to je, proto je Španělsko na okraji propasti. Stvořili životní úroveň na kterou neměli a tomu se pan Kalousek snažil zabránit.
07. 01. 2014 | 17:17

zbyněk napsal(a):

Pane Sláma.....
máte pravdu, ale málo platné, důchody jsou mandatorní výdaje a nebude-li mít stát peníze, nebudou ani důchody. Bismarck uměl hospodařit.
07. 01. 2014 | 17:24

Kelt napsal(a):

Miky,
"podle sebe soudím tebe,"že Mikuláši?
Kalousek za éru svého působení nasekl dluhy za téměř 1 billion Kč-to jsou ty úspory?
Nemáte to v hlavince trochu přeházené?
Pokud Kalousek něco naspořil,tak na "padácích,Cassa,prodeje Mig 29 a kasáren na náměstí Republiky",ale to pouze do své kapsy.
07. 01. 2014 | 17:28

Sláma napsal(a):

Zbyněk je asi jiný nick hlupáka Yosifa K.
Španělsko je podle vás na pokraji propasti, ale v roce 2013 mělo stejný pokles ekonomiky jako Česká republika. Podle vás je tedy i Česká republika na pokraji propasti?
Jaké jsou podle vás kritéria okraje propasti?
Kam na ty hlouposti chodíte? Čtete je v bulváru, jako je Blesk či MF Dnes?

V jednom máte pravdu. Kalousek se opravdu snažil zabránit tomu, aby se naše životní úroveň zvyšovala. To bylo jediné, v čem uspěl. Proto se tak chlubí tím, že snížil a pak zmrazil (už tak bídné) platy veřejných zaměstnanců!
07. 01. 2014 | 17:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Než jsem se rozkejval, vše tu už bylo řečeno. Doufám, že tento schopný manipulátor bude mít v budoucnu příležitost manipulovat s .... ále, úplně se stydím to sem napsat.
Jestlipak ještě platí lidová moudrost našich předků, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr?
07. 01. 2014 | 17:32

veverka napsal(a):

No vida,jen odtamtud na půl roku vypadnul ultrazloděj Kalousek a už je schodek nižší o 20 miliard.

Gratuluji Rusnokově vládě a doufám že Kalousek konečně skončí tam kam patří,to jest v kriminále. I s celou svojí suitou rozkrádačských kamarádíčků Drábků,Šišků,Farských a Gazdíků.
07. 01. 2014 | 17:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Mikuláš svlíkl plášť, mikuláška sukni. Ale ňák to nevyšlo a byli oba smutní. Při té Kalouskově "valorizaci penzí" se jeden ani nemůže divit, někteří se nepostaví ani na nohy.
07. 01. 2014 | 17:36

Marie napsal(a):

I když lidé si již demokraticky nepřáli pana Kalouska vidět ve vládě, on se však přesto prosazuje. Nemine den, kdy by k lidem nehovořil z televizní obrazovky. Rozhodl se, nebo kdo vlastně rozhodl, aby nám demokraticky nesešel z očí a tím pádem i z mysli?
Podobné texty ve stylu "když se nepochválím sám, nikdo to za mně neudělá" jsou ale stejně odpudivé, jako reklama na Vizír.
Může si pan Kalousek myslet, že do přízně lidí se dá takovým způsobem vetřít?
V současné situaci, pokud to bude takto dále pokračovat, se brzy nadějeme chrámu svatého Kalouska, postaveného hned vedle chrámu svatého Víta. A Karlův most snad bude vydáván za Schwarzenbergův.
07. 01. 2014 | 17:38

born65 napsal(a):

Lidi, že se vám na tohohle patlala vůbec chce reagovat...?!
07. 01. 2014 | 17:38

Sláma napsal(a):

hlupák zbyněk napsal: "důchody jsou mandatorní výdaje a nebude-li mít stát peníze, nebudou ani důchody."
To je samozřejmě nesmysl. Důchody mohou být obhospodařovány mimo státní rozpočet, tedy fondově, což by bylo lepší. Ve skutečnosti platí, že nebudou-li mít zaměstnanci dostatečné platy, nebude ani na důchody. Protože peníze na důchody jdou ze zaplaceného sociálního pojištění zaměstnanců.
Ono by stačilo, kdyby OSVČ platili sociální pojištění ze stejného základu, jak zaměstnanci, a důchodový účet by byl v ohromném přebytku. V současnosti platí OSVČ ze stejného příjmu jen 27% toho, co zaměstanci, proto (vhledem k rozšířenému Švarcsystému) chybí na důchodovém účtě peníze. Ve skutečnosti se tedy z důchodového pojištění zaměstnanců přerozdělují peníze ve prospěch rodičů a prarodičů OSVČ.
Vše podle Kalouskova "pravicového" hesla: "chudým brát a bohatým dávat".
Mimochodem, co říkáte na to, že za Kalouska byly ze státního rozpočtu dotovány golfové kluby, chovy jezdeckých koní a výcvik loveckých psů? To je podle vás šetření?
07. 01. 2014 | 17:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Miky.
O jakých „ušporované prachy“ to mluvíš?
Spadl jsi na hlavu, Kalousek prošustroval loni 80 miliard a ještě poslal ekonomiku do recese, tedy snížil schopnost republiky dluh splácet.

A ještě upozorňuji na jednu věc, tam, kde je Kalousek, tam je spousta podivných věcí.

Víte například:

„Konečný účet za rok 2012: Státní dluh se zvýšil o 168 miliard korun
Státní dluh se v Česku loni vyšplhal na celkových 1,668 bilionu korun. V roce 2015 by měl podle odhadů ministerstva financí vystoupat ke dvěma bilionům. Státní dluh tvoří dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu.“
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-59099650-konecny-ucet-za-rok-2012-statni-dluh-se-zvysil-o-168-miliard-korun

že jsme loni udělali takovou sekeru?
Jaká bude skutečná sekera letos?
Pozor na Kalouskovy čachry.
07. 01. 2014 | 17:40

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Oprava ne loni, ale v 2012.
07. 01. 2014 | 17:42

smutný napsal(a):

Yosif K napsal(a):
A ještě schází nortoricky známá socalistická hesla "odborníků":

Zdroje tu jsou!!!!
Státní dluhy se splácet nemusí, ergo kladívko mohou růst donekonečna!!!!
*****************************************************************************
...samozřejmě, že zdroje jsou, to nám názorně předvedla ODSTOP09, co všechno jde ještě rozkrást
Paroubek řekl, že dluh se nemusí nikdy splatit, stále můžete mít nějaký dluh, který splácíte a pokud ho splácíte je všechno v pořádku. Naše "objektivní" a "nezávislá" média to samozřejmě překroutila a štvala proti Paroubkovi ze všech sil. Tak jsem měli Topolánka a Nečase. Nelze než našim "objektivním" a "nezávislým" médiím a také ovčanům, voličům ODS a TOP09 poděkovat. Tisíceré díky.
07. 01. 2014 | 17:44

S.Š. napsal(a):

Vážený a milý pane Kalousku,
to je ale troufalost vystavit se nadávkám rozzuřeného obyvatelstva ... :-)
S přáním všeho dobrého
Sylva Šauerová
P.S.: Napomenutí pro Vaši písařku.
07. 01. 2014 | 17:55

CHIP napsal(a):

Kalouskův text podepisuji.
07. 01. 2014 | 17:55

CHIP napsal(a):

Kalouskův text podepisuji.
07. 01. 2014 | 17:56

JC napsal(a):

Míro,

Levouni nemůžou rozchodit, že jste splnili co jste slíbili.

P.S Dnes je to lepší jak minule. Odvolejte vzývání orjosmetí a TOP bude pro mě volitelná.
07. 01. 2014 | 18:04

species 8472 napsal(a):

CHIPe,
když to podepíšete dvakrát, je to celý neplatný :-)
07. 01. 2014 | 18:04

Zdeněk napsal(a):

Vy jste už opravdu zapomněli, že hlavním smyslem Kalouskova působení ve vládě, byla ekologická superkrádež a církevní oberlumpárna???
Ekologický podvod byl tak nechutný, že se ho báli i lumpové z ODS. Proto se muselo vše vynahradit dohodou s nenasytným církevním prelátem!!!
Kalousek je vzor pro mafiány z celé Evropy!
07. 01. 2014 | 18:05

JC napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Tobě ty ekonome, bych nesvěřil ze svého ani 20 haléřů.
07. 01. 2014 | 18:07

yaya napsal(a):

chip - tak ho podepiš, Míro Kalgazparkdrábku.
07. 01. 2014 | 18:10

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
také si myslím, že by bylo správnější, kdyby důchody byly zcela odděleny od SR a na důchody by šlo vždy jen to kolik by se v daném roce vybralo. Jen bych si rád počkal na váš komentář až by došlo k meziročnímu poklesu.
Co se týče OSVČ je jednak potřeba si uvědomit, že v důsledku nízkého pojistného budou mít i nízký důchod. Navíc navýšení odvodového základu by ani zdaleka neznamenalo poměrné zvýšení odvodu pojistného. Předpokládám, že vám snad nemusím vysvětlovat proč tomu tak je.
07. 01. 2014 | 18:11

Kelt napsal(a):

S.Š.
ten Kalousek je opravdu sexy,že?
Zejména na retušované fotce je prostě k sežrání-jak málo někomu stačí.
07. 01. 2014 | 18:13

KC napsal(a):

Kelt napsal(a):

S.Š.
ten Kalousek je opravdu sexy,že?
Zejména na retušované fotce je prostě k sežrání-jak málo někomu stačí."

"Ježíšmariá Keltíku, to je slabota.
07. 01. 2014 | 18:15

lex napsal(a):

Vážení, není nic jednoduššího než se mrknout na stránky českého statistického uřadu a podívejte se na výsledky rozpočů za každý rok. Žádnej ministr financí nikdy neudělal v rozpočtu takový sekery jako tenhle rozpočtově zodpovědný ožrala
07. 01. 2014 | 18:17

Libertad napsal(a):

Pane Kalusku,

to Vaš C.V. u Vaší fotografie začíná založením TOP09. Dofuám, že přijde den, a policie začne od Vaší činnosti od Vašeho starostování na MNO.
Styďte se!

Bez pozdravu a s hlubokým a nekonečným opovržení.

Sidonio Libertad
07. 01. 2014 | 18:22

skura napsal(a):

antiZeman:

"Těžko lidem vysvětlovat, že je třeba se zadlužit pro nakopnutí ekonomiky..."

Připadá vám naše ekonomika nakopnutá? Z čeho tak soudíte? Z toho, že Kalousek svou "úsporou" podvázal kupní sílu natolik, že jako jediná ekonomika v okolí nerosteme?
07. 01. 2014 | 18:22

myrta napsal(a):

Pane Bože,aŤ už zavřou Kalouska
Pane Bože,ať už zavřou Kalouska
Pane Bože,ať zž zavřou Kalouska

Prosím,prosíš,prosíme......Díky za splnění.
07. 01. 2014 | 18:23

Sláma napsal(a):

Xury napsal: "Navíc navýšení odvodového základu by ani zdaleka neznamenalo poměrné zvýšení odvodu pojistného. Předpokládám, že vám snad nemusím vysvětlovat proč tomu tak je."
Tak to mi vysvětlete. Podle mne se jedná o trojčlenku.
Pokud zase vyrukujete s otřepanou mantrou o tom, že by chudák OSVČ zkrachoval, tak se vám vysměju.
Podle zákonů trhu totiž segment trhu, obsazený jedním OSVČ prostě jen obsadí jiný, který bude schopnější a bude pracovat efektivněji.
To je totiž přesně to, co potřebujeme. Rozhýbat naše podnikatele, kteří si zvykli na pohodlné bydlo.
Navíc mi ani tak nevadí nějaké pobídky pro skutečné podnikatele (ovšem pobízet je tím, že se na jejich stařečky střádají zaměstnanci je hloupé a ubohé), mně vadí švarczaměstnavatelé, kteří se vyhýbají placení sociálního a zdravotního pojištění, jakož i daní a značně tak deformují "volný" trh.
07. 01. 2014 | 18:27

Sláma napsal(a):

Xury napsal: "Jen bych si rád počkal na váš komentář až by došlo k meziročnímu poklesu."
Tam je jednoduchá pomoc - zvýšit odvody na původní výši, kterou zavedl pravicový Klaus s Kočárníkem. A "zrovnoprávnit" OSVČ se zaměstnanci v odvodech.
Hnedle by ekonomika státu poskočila!

Mimochodem, Xury, bylo to v diskuzi s vámi kdy jsem už před lety argumentoval, že Kalouskova politika tupých škrtů může vést k deflační spirále. A ejhle! Loni z obavy z deflační spirály bankovní rada ČNB znehodnotila měnu!
07. 01. 2014 | 18:31

Kelt napsal(a):

Bakalův nezvaný host,
ten JC je poněkud opožděn,jako všichni jeho straničtí soudruzi.
Jak by chtěl těch 2O haléřů složiT?to již nelze asi 8 let.
07. 01. 2014 | 18:31

Sláma napsal(a):

Xury napsal: "...OSVČ je jednak potřeba si uvědomit, že v důsledku nízkého pojistného budou mít i nízký důchod."
Což představuje ovšem potenciální hrozbu pro celý stát. Hlavně u těch švarczaměstnanců, kteří jsou švarczaměstnanci většinou nedobrovolně, ale z nízkých švarcplatů si nemohou platit žádné připojištění.
Jaký bude výsledek? Patrně bude muset stát bývalým švarczaměstnancům dorovnávat důchod do životního minima. Tedy bude to zátěž pro státní rozpočet v budoucnu. Kalousek tedy zase zatížil dluhem budoucí generaci!
Kromě toho nízká kupní síla těchto budoucích švarcdůchodců bude mít vliv na snížení domácí kupní síly, tedy na celou ekonomiku!
07. 01. 2014 | 18:34

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Xury napsal(a):
Pro Slámu:
také si myslím, že by bylo správnější, kdyby důchody byly zcela odděleny od SR a na důchody by šlo vždy jen to kolik by se v daném roce vybralo. Jen bych si rád počkal na váš komentář až by došlo k meziročnímu poklesu.
Co se týče OSVČ je jednak potřeba si uvědomit, že v důsledku nízkého pojistného budou mít i nízký důchod. Navíc navýšení odvodového základu by ani zdaleka neznamenalo poměrné zvýšení odvodu pojistného. Předpokládám, že vám snad nemusím vysvětlovat proč tomu tak je.
07. 01. 2014 | 18:11

----------
Hezká demagogie.
Nízký důchod kompenzpovaný tím, že si mohu bokem ukládat, protože průběžák a další systémy opřené o veřejné finance financují za mě zaměstnanci...a protože si ta uspořená aktiva uleji mimo...pak ještě vyžebrám na příspěvcích na bydlení a na další dávky - protže mám přeci malý důchod , doktora ať mi dál platí zaměstnanci atd.
Propagatčický blábol úrovně nádražní knajpy. Dobrý tak pro ucha pobudů a lehkých slečen, možná podvodných potulných mnichů a žebravých bankéřů.

Někdy vysvětlete proč tomu tak je, vždycky přijdete, vykloktáte si, vyplivnete a pak se vypaříte jak smrad.
07. 01. 2014 | 18:34

Sláma napsal(a):

Xury, sám znám ze svého okolí příklady "podnikatelů", kteří mají vysoce nadprůměrné příjmy, přesto dostávají od státu daňový bonus.
Tohle považujete za šetření?
Ne, tohle je podle Kalouskova hesla: "chudým (zaměstnancům) brát, bohatým (podnikatelům) dávat!
07. 01. 2014 | 18:36

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro skura.
Od nástupu Kalouska se dluh ČR zvedl asi o bilion,
a to ještě státní kasa dostala v tomto období k dispozici asi 700 miliard dotací z EU na přilepšení. A Kalouskovo krédo je zřejmě, nejen zadlužit, ale i ekonomicky zničit. Kalousek předvedl, že se dají dělat dluhy proto, aby se ekonomika poslala do recese.
Kalousek udělal z tohoto státu, který byl při jeho nástupu na finance lokálním premiantem, naprostého outsidera, který do tohoto regionu ani nepatří.

Pro Kelt.
JC a pod lze jen ignorovat, škoda času.
07. 01. 2014 | 18:40

uno napsal(a):

Milí spoluobčané, co vlastně chcete? Vždyť jste si ty Kalousky, Nečase, Drábky a Šláfenberky vycinkali klíči a vyhulákali na Václaváku, pod vedením studentů, kteří o ničem neměli ani páru, protože je živili rodiče a stát. Komunisti se dopustili zločinu tím, že nedovolili občanům pracovat v kapitalistických státech, aby se mohli na vlastní kůži přesvědčit, co je čeká. A pro ty mladé řvouny ještě poznámku - až vám bude šedesát a budete režimem vycucnuti a nebudou prostředky na zdravotnictví a důchody, pak teprve poznáte, co to kapitalismus je.
Po válce Národní socialisté měli heslo namířené proti komunistům - čím hůř tím líp, ale ono je to dvojsečné, mnoho lidí si dnes myslí totéž. Také si nic neslibuji od budoucích vzdělanců, kteří vyjdou z vysokých škol - jaký pán, takový krám, zdá se, že tam vládnou zástupy "putnů" a to je zlé znamení. Také jsem si všimnul, že řada ústvů ČAV se hemží vědci důchodového a přesdůchodového věku, ne proto, aby zvýšili efektivitu vědy, ale aby měli na činži. Když to sečteme a podtrhneme, tak ten marasmus hospodářský, sociální a morální asi nic od úplného kolapsu nezachrání. A proto si važme těch Kalousků a Drábků, kteří svědomitě urychlují pád systému, ale co místo něj? O tom by se mělo debatovat a ne si vzájemně nadávat, a vést malicherné filipiky!
07. 01. 2014 | 18:45

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
1) Španělsko je podle vás na pokraji propasti, ale v roce 2013 mělo stejný pokles ekonomiky jako Česká republika. Podle vás je tedy i Česká republika na pokraji propasti?
2) Jaké jsou podle vás kritéria okraje propasti?
3) V jednom máte pravdu. Kalousek se opravdu snažil zabránit tomu, aby se naše životní úroveň zvyšovala. To bylo jediné, v čem uspěl.
4) Proto se tak chlubí tím, že snížil a pak zmrazil (už tak bídné) platy veřejných zaměstnanců!
07. 01. 2014 | 17:31

Studujte řecko, portugalsko a španělsko pane Sláma! Tam socalisté po 23 let
---zaváděli rozvojové programy
---budovali dálnice, rychlé tratě, mezinárodní letiště až ted už není co stavět...
---zvyšovali platy byrokratům i proletošům ve státním sektoru vysoko nad úroven soukromého sektoru
zvyšovali minimální mzdy nekvalifikovaným solvinákům až na 914 EUR měsíčně (proč ne? všichni se zaslouží mít se dobře....)
..až se všechno totálně pos...alo....

zajímavé že že čeští socalisté navrhují úplně to stejné jako španělští socalisté a doufají že se to nepose...e.

Komu raději pujčíte, předluženému flinkovi-siestáři nebo nepředluženému a menšímu flinkovi?

ad 2) předluženost kombinovaná s flinkáním se a stávkováním. Přičemž u flinků je to předluženost menší než u dříčů.

ad 3) kdo si chce zvyšovat životní úroven, at se naučí něco nového potřebnějšího (třeba programování NC strojů) nebo at více maká. Není důvod aby se zvyšovala životní uroven lidem kteří se nic nového potřebného nenaučí.

ad 4) no furt lepší než kam to dotáhli jižní socalisté. Mzdy ve státním sektoru byly snižovány o 30-70%, v případě lépe situovaných rodin dostávají někteříí učitelé kvartální smlouvy s nulovým platem - a jsou vděční jak psi že zaměstnavartel za ně platí zdravko a sociálku.

Pokud budou socalisti rozhazovat pučený peníze mezi proletoše tak jak slibují, tak se bod 4 možná bude muset použít nejenom v jižmní evropě.

Socalisté rozhazujte peníze mezi proletáře, nastává boží proletářské království na zemi!!!!
07. 01. 2014 | 18:46

špaček napsal(a):

kdyby nebylo rozhazovačné politiky za vlád Sobotky , kdyby nebyly populistické zákony před koncem Sobotkovy vlady , aby se dostal k moci , tak i přes nehlubší evropskou krizi od druhe svetove valky jsme mohli byt na nule. A co přinaší nová levicova vlada Zemanovych kamarádů? Deficit ve výši 112 miliard. A pak že nas levice nezadlužuje
07. 01. 2014 | 18:50

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
Zdroje tu jsou!!!!
Státní dluhy se splácet nemusí, ergo kladívko mohou růst donekonečna!!!!
*****************************************************************************
...samozřejmě, že zdroje jsou, to nám názorně předvedla ODSTOP09, co všechno jde ještě rozkrást
Paroubek řekl, že dluh se nemusí nikdy splatit, stále můžete mít nějaký dluh, který splácíte a pokud ho splácíte je všechno v pořádku. Naše "objektivní" a "nezávislá" média to samozřejmě překroutila a štvala proti Paroubkovi ze všech sil.
07. 01. 2014 | 17:44
Pane smutný jste rorura všech rourů, Paroubek nechtěl držet dluh na stejné úrovni, on chtěl navýšit dluh brutálně více než jej chtěl navýšit Topolánek!

Toto vy dobře víte, trapně se však snažíte obelhat i sám sebe.

Bohužel zadluženost roste ve 28 evropských zemích a jen ve třech zemích klesá - a v těch třech zemích vládne pravice.

Evropská hospodářská politika se zvrhla v závody v rozhazování pučených peněz mezi nekvalifikované proletoše a shnilé byrokraty (tam kde to ještě jde, leckde už to nejde....).

Špidla má penzi 6 tisíc EUR měsíčně a takových jsou v Bruselu desetitisíce až statisíce, kdo má ty "proletářské vůdce" platit?
07. 01. 2014 | 18:53

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro špaček.
Tam vládne Babiš a ani přes 112 miliard schodku ten rozpočet prosperitu nepřinese, protože je postaven na Kalouskových daních.
Je v tom sice namočená i ČSSD, ale je to pravicové dílo.
07. 01. 2014 | 18:56

MA-FU napsal(a):

Pane Kalousku
Jsem ráda,že Vás strana Zemanovců nezničila a bylo to obráceně-hodně zdraví a sil v novém roce přeje MA-FU
07. 01. 2014 | 19:02

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
1) Yosife, každé malé dítě ví, že moderní infrastruktura má multiplikační efekt na ekonomiku.
2) Pořád je ovšem životní úroveň Španělů mnohem vyšší, než Čechů. Nezaměstnaný Španěl je na tom mnohem lépe než průměrný zaměstnaný Čech!
3) Ve skutečnosti ve Španělsku vládla pravicová vláda v letech 1996-2004 a znovu vládne od roku 2011. Takže to je se levicovou vládou půl na půl.
07. 01. 2014 | 16:54
ad 1) moderní infrastruktura MŮŽE MÍT multiplikační efekt na ekonomiku pokud nějaká ekonomika kromě stavebnictví existuje. Ve španělsku, portugalsku a řecku však bylo tahounem stavebnictví a turismus.
Multiplikační efekt perfektního spojení mezi velkoměsty kde se nic nevyrábí a kam turisté mohou a nemusí přijít je na h...no.
ad 2)Sen socalisty - mít se lépe než průměrný čech a být nezaměstnaný? Že to někdo musí zaplatit? Že je to prokletí a ne sen? Zdroje tu jsou a státní dluhy se splácet nemusí, socalisté veslme se dobře se mějmě a proti kapitalismu demonstrujme.....

ad 3) No z posledních 33 let před krizí ve španělsku socalisti vládli 23 let a pohnojili toho opravdu hodně - samozřejmě v dobré snaze přilepšit proletošům více než španělská pracovní morálka je schopná utáhnout.

V krátkých mezidobích kdy vládla pravice dělaly bolševické odbory takový bengál, že pravice nemohla na mandatorní vádaje vůbec sáhnout.

Tož tak, odboráři vyhnali životní uroven španělských
nezaměstnaných nekvalifikovaných solvináků výše než je životní uroven českých kvalifikovaných dělnasů a ted se petrolíni diví že ve španělsku je de facto státní bankrot.

Závidte španělům, socálisté.....
07. 01. 2014 | 19:07

Kelt napsal(a):

ščpačku,
jenom technická-kolik vlád Sobotky již zde bylo?
A víte co v Čechách platí od středověku od dob Jakuba Krčína?
KDYBY byly v p....i ryby,tak by nemusely být rybníky.
A na nule,spíše pod ní jsme již pět let,neboť úroveň ekonomiky je pod úrovní roku 2008.
Nebylo by lépe se seznámit s realitou,než psát takový blábol?
07. 01. 2014 | 19:09

+++ napsal(a):

To se ale odkudsi vyrojilo neznámých nicků, zastávajících se nejlepšího financmajstra pod všemi slunci najednou. Fakt kouzelník, ten Kalousek.
07. 01. 2014 | 19:15

Výzva orgánům činným v TŘ napsal(a):

Kalousek, jako nejhorší ministr financí celé naší historie, dostal sankci - pokutu od kontrolního orgánu EU v celkové částce 12.2 miliardy korun za rozkradení a nekontrolu dotačních peněz z eurofondů, kdy byl i kontrolním orgánem EU označen za nejhoršího v tomto ohledu z celého Evropského společenství a např. Holandsko díky němu nechtělo už dále přispívat do fondů EU.
V loňském roce (2012) se tato částka objevila ve zvýšení deficitu veřejného rozpočtu a je to tedy škoda velkého rozsahu způsobená všem občanům ČR.
Kalousek uplatnil náhradu škody na krajích jen v částce 2, 6 miliardy korun a jako nejlepší ministr celé naší galaxie, nějak opomněl (zamlčel) uplatnit také náhradu škody na zbylou část z celkové částky 12.2 mld. Kč a tedy na částku 9.6 miliard korun. A věděl proč, protože tato částka jde na vrub vlády (Nečase), ministrů a především ministerstva financí pod jeho taktovkou.

Tímto tedy vyzýváme orgány činné v trestní řízení, protože především Kalousek způsobil nejen všem daňovým poplatníkům škodu velkého rozsahu v řádu minimálně několik miliard korun, aby jste postupovaly, jak Vám v takovýchto případech ukládá povinnost vyplývající z TŘ a konejte!
07. 01. 2014 | 19:22

Kelt napsal(a):

Sláma
je nesmírná škoda,že vlády Španělska,Portugalska-pravicové -se neodvážily postupovat po vzoru Islandu-nechat banky,které tu krizi zavinily padnout a začít čistým stolem.
Island jde nahoru,Španělsko a Portugalsko se jen velmi,velmi pomalu zpamatovává za cenu velkých potíží všech obyvatel.
Takže zde budem do nekonečna číst bláboly o tom,že potíže Šp.a Por.mají svůj původ v rozhazovaní peněz proletářům z helikoptér-to už zavání nástupem rozpadu osobnosti.
07. 01. 2014 | 19:24

zdravý rozum a lidská zkušenost napsal(a):

ě stoupají

Právě podle těch procent DPH poznáte, že politik je pravicový.
A podle směrnic, které daňové zatížení přesouvají do DPH poznáte, že je EU plutokratův projekt.

DPH v každém případě, kdy má kladnou hodnotu ždímá chudáky, zatímco boháčům umožňuje množit peníze (pokud to umí a jsou dobře zaháčkovaní; představte si například, že existuje zcela nepatrné detašované území Rakouska, kde vám ty naše ukázněné vzorné evropské banky nabízejí exkluzívní služby, na jaké chudáci Švýcaři nejspíš doskáčou), opravdu málokdy se stane, že by nějaká vláda DPH snížila.
S daní z příjmů a pojistným pro bohaté to naopak dělají všechny, rúznými způsoby. U DPH neměnně platí, že čert (a Kalousek) vždycky se.. na větší hromadu.

Na rozdíl od USA jsme nikdy, ani za bolšána neměli zdanění majetku. Protože USA vznikly revolucí, zatímco ČSR překabátěním dobrých Čehonů, občanů pilných. Proto celá první republika chodila po napjatém laně mezi podporou bezmocných a neschopných sociálních reformistů pro Hrad a vzteku velkostatkářů s velkouzenáři nakonec obráceném proti republice. Henleina dostali v roce 35 do mocenské pozice agrárníci, kteří mu zaplatili a zorganizovali volby.

Budiž poznamenáno, že lidé byli střídmí (a v Praze platili potravní daň), takže se velké zemědělské přebytky vyvážely do Německa. Dneska Německo, které samo o sobě přebytky nemá vyváží potraviny k nám.
Dcera Dr. Preisse už na začátku roku 38 říkala, že lidé, kteří se u papínka scházejí radši dají republiku Hitlerovi, než by zvedli mzdy. To musel udělat až Heydrich, s ďábelským potěšením.
Když posloucháte mluvit Kalouska, mluví kosti z téhle skříně.

Proti tomu byli ODS troubové, živnostníci, kteří nevěděli, čí jsou.
Vlastík Tlustý dobře chápal, že mu snesou modré z nebe, když jim uleví od daní, které tu pro malá podnikání a živnostníky byly opravdu nesnesitelnou zátěží. Nejen výší, ale hlavně šílenou změtí nesmyslných požadavků (odpisové doby jako za Rakouska, oprávky, placení DPH z neproplacených faktur atd. až po Sobotkovu milovanou minimální likvidační daň), vyjímek a zostření snesených na hromadu pomatenci. A výpočetních vzorců á la Dr. Henych. Totéž pro pojištění. Jednotné má být pro zaměstnance, kteří mají jistoty, zatopeno na pracovišti a teplou stravu. A kterým se musí zaměstnavatel starat o práci.

Živnostník má mít právo vybrat si třídu, alespoň ze tří. Pro pojistného ekonoma není problém nakreslit křivky průběhu. Když do 3 let skončí, jako většina, nízké příspěvky se mu nikam nepromítnou. Když vydrží, třídu si zvýší, protože nechce na stará kolena žebrat. Stejně nešťastníci pracující v otrockém švarcsystému. Jednak by to osby do 45 let vůbec neměly smět, protože nelze předpokládat, že někoho, kdo nemá patřičnou zkušenost může nějaký malý (a u jiných by to prostě mělo být trestné) zaměstnavatel skutečně potřebovat na něco jiného, než aby je pro jejich naivitu bral dohola.
Nebudu snad ani zmiňovat, že ve Francii, kde také chtěl každý být zaměstnaný u státu (který zatím nikdo do Asie nestěhuje) státním zaměstnancům zakládajícím živnost nebo firmu odpustili v prvním roce úplně všechno, jen aby je dostali eráru z kožichu. Nevím jak teď socialisti, ti jsou nejen závistiví jako černoprdelníci, ale navíc ani nemají rozum.

Především tu měly platit výjimky ze zákoníku práce pro podniky do 50 zaměstnanců, ale opravdu jen výjimky z jednotlivých ustanovení, přesně definované. U firem do pěti lidí mohla být úplná smluvní volnost, s daným omezením věku, které by kompenzovalo věkovou diskriminaci.
O které Dr. Varvařovský mluvil, ale nic proti ní nepodnikl. A kvůli které už někteří píáristi útočí proti institutu obludsmana, ačkoli je Dr. Krteček nijak nedráždí.

Ona ta uvolnění tak obvykle fungovala (sám jsem dělal na švarcsystém vedoucího oddělení a skutečné peníze dostával za něco jiného), ale metla byla vždycky připravená za dveřmi.
Kdybychom těch 25 let měli jasně nastavené a jen z důvodů technického pokroku upravované prostředí pro podnikání, byli bychom dneska úplně jinde než jsme.
Místo toho si úlevy vyboxovaly megakoncerny, kterým to v zásadě mohlo (a jejich manažerům také bylo, dělali to ze zásady, ne z nutnosti) být jedno.
Nechte vydřiduchy, ať vám vládnou a skončíte v kotli na mejdlo.
07. 01. 2014 | 19:43

petrof napsal(a):

za všechno může ta šílená teorie J.M. Keynese (jejíž uctívání označil např. Mises, a Rothbard, za intelektuální skandál 20. století)...
že v době recese (podle socialistů se hospodářství nachází jejich zásluhou v konjunktuře) je rozumné zvýšit rozpočtový deficit v zájmu vyvolání hospodářského růstu. Tato myšlenka má mezi politiky nespočet obdivovatelů, jelikož vládním výdajům financovaným veřejným dluhem poskytuje alibi zdánlivé odbornosti. No a výdaje, protože lidé jdou za rozdávajícími politiky jako můry za světlem, znamenají voličské hlasy a ty zase funkce. Samozřejmě, že tzv. ekonomové, kteří hlásají pro vládu tak příjemné teorie jsou v kolektivu politiků oblíbeni a ti se jim odměňují výnosnými posty, granty a veřejným věhlasem. A kruh „já tobě a ty mě“ se uzavírá.......
Takže pane Kalousku nezoufejte, váš čas ještě přijde..??
Dávám tomuto novému vládnímu slepenci tak max. 1/2 roku....a pak nové volby.
07. 01. 2014 | 19:49

V.O.B.O. napsal(a):

Pane Kalousku,připojuji se s přáním všeho dobrého.V mém okolí je nás poměrně dost co Vás máme Vás rádi,jsme Vaši voliči.
07. 01. 2014 | 19:50

buldatra napsal(a):

Drzé čelo lepší poplužního dvora

citace:
Dnes je možné se s tímto souslovím setkat v knižním a trochu zastaralém rčení Lepší drzé čelo nežli poplužní dvůr. Toto úsloví se používá obvykle jako povzbuzující rada druhému, že suverénním vystupováním lze dosáhnout úspěchu spíš než pomocí majetku. (citováno z Wikipedie svaté)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Poplu%C5%BEn%C3%AD_dv%C5%AFr

I popatřil jsem slova Kalouskem na jeho blog hozená a čelo toho kmána na fotce přiložené. Rčení to zosobněné.
I když je to čelo poněkud retušnuté.
Foceno za střízliva?

Je ještě jedno rčení, neobyčejně se hodící k této neslavně slavné, oblíbené osobě a sice, líná huba, holý neštěstí.

A je nanejvýše zajímavé, že toto chlápě s retušovaným čelem imponuje dokonce některým ženštinám.
Pravděpodobně proto, že podrobily ho hluboké analýze, analýze takřka chemické. Lakmusový papírek se patrně zajímavě zabarvil. Nebo to bylo titrací?

Finanční chemismus pana Kalouska, takřka alchymicky praktikovaný, pod bedlivým dozorem ospalého oka jeho cikrta z Černé hory, nás málem přivedl k prosperitě. Jak patrno z meziřádkového vzkazu jeho článku.
Avšak neměl víc času, nešťastník, než na učinění toliko prvního nesmělého kroku (jak se zmiňuje ve svém článku) a musel z hrušky dolů.
Ne, nemají alchymisté na růžích ustláno.
Nevděk světem vládne.

Nyní bude jeho Velké dílo podrobeno auditům, zkoumání a šetření a kdejaký šťoura bude shromažďovat data a údaje. Budou prohlíženy skříně i s kostlivci. Děs.

Daliborka zatím vyzývavě zeje prázdnotou.
07. 01. 2014 | 19:55

Sláma napsal(a):

Yosif K. napsal:
" A ještě schází nortoricky známá socalistická hesla "odborníků":
Zdroje tu jsou!!!!
Státní dluhy se splácet nemusí, ergo kladívko mohou růst donekonečna!!!!"

Yosif K. je jednotkou lži a překrucování.
Samozřejmě, že zdroje jsou. Jde jen o to, na co. Kalouskova vláda měla zdroje na rozkrádání na všech úrovních, od IT zakázek u lesů až po IT zakázky na MPSV. Podle odborných odhadů se u nás v Kalouskově éře ukradlo asi 20% prostředků vydaných na veřejné zakázky, což je tak cca 130 mld. Kč. Tedy ve skutečnosti se vlády zadlužují jen na pokrytí prostředků, které politici sami ukradnou.
Kromě toho měla Kalouskova vláda prostředky například na dotace golfových klubů, chovů jezdeckých koní a na výcvik loveckých psů! Takže prostředky opravdu jsou! Nemluvě už o daňových únicích legálních i nelegálních!

Kromě toho, ony se ty státní dluhy opravdu nemusí splácet. Ukázal to názorně Kalousek, který nesplatil ani korunu - splácel jen úroky.

Je dost názorné, že nejmenší dluhy mají rozvojové země (a Rusko). Takže opravdu výše dluhu, pokud je udržována v rozumné výši, nesouvisí s úspěšností té či oné země.
Ostatně, pokud se ekonomika rozvíjí, tak je dluh sanován růstem výběru daní. Což byl případ vlád pravo-levé koalice v letech 2002-2006, kdy dluh numericky rostl, ale vyjádřen vůči HDP klesal (a konvergenční kritérium je samozřejmě vyjadřováno vůči HDP!), zatímco za Kalouska to bylo naopak!
07. 01. 2014 | 19:58

mk napsal(a):

Mirku,
já bych ti chtěl poděkovat, díky tvému teamu pracuju a daním mimo čr a naprostá spokojenost.
07. 01. 2014 | 20:02

Sláma napsal(a):

petrofe, Kalousek a spol. experimentálně (na náš úkor) ověřili, že teorie J.M. Keynese byli správné. Zatímco okolní státy, které se jimi řídili, výrazně překonali ekonomickou výkonnost roku 2008, Česká republika pod Kalouskovým vedením se jí ještě ani nepřiblížila.
Mimochodem, hlupák vaší úrovně samozřejmě nemůže nikdy pochopit, co to je úvěrové financování.
Mimochodem, kdyby se všichni řídili teoriemi pana Kalouska, byl by to konec finančního trhu. Kdo by si půjčoval peníze. A půjčování peněz je smyslem bankovnictví, že?
07. 01. 2014 | 20:03

Kelt napsal(a):

Pane Kalousku,připojuji se s přáním všeho dobrého.Máme Vás rádi-neopusťte nás.
Vaši oddaní přátelé:
Janoušek,Rittig,Hrdlička,Bém,Ouzký,Drobil,Parkanová,Barták,Kopřiva,Fuksa,Šnajdr,Pekárek,Novák,Wolf,Dvořák,Kubice a další zatím v anonymitě.
07. 01. 2014 | 20:04

ponk napsal(a):

Pane Kalousku, škoda toho nerealizovaného ekotendru bratru za nějakých ubohých 100 - 120 miliard, Jak jste to mohl pustit ? Vy, takový schopný ....šetřílek
07. 01. 2014 | 20:11

Sláma napsal(a):

Ukázkový hlupák Yosif K. pokračuje v psaní svých patentních nesmyslů. Např. napsal: " Ve španělsku, portugalsku a řecku však bylo tahounem stavebnictví a turismus. ".
Vy jste, hlupáku, nikdy neslyšel o turistickém průmyslu? To je průmyslové odvětví jako každé jiné. Jako například je v Kalifornii, která je mimochodem po vládě pravice na hranici bankrotu, kinematografický průmysl.
Ovšem Španělsko nemá jen turistický průmysl. Nevíte náhodou, hlupáku, kde sídlí automobilka SEAT? No přeci ve Španělsku!
Pravice, konkrétně Partido Popular, vládla ve Španělsku v letech 1996-2004 a vládne znovu od roku 2011. To se vám zdá tak krátké období?
Mimochodem, když bychom spočítali vládu pravice ve Španělsku za posledních 100 let, tak je v naprosté převaze! Ještě před 30 lety, po 40 leté vládě pravice bylo Španělsko zaostalou, agrární zemí, kde v místech, na kterých jsou dnes dálnice, před těmi 40 lety jezdili kozí stezkou na oslíku. To samé ve větším platí pro Portugalsko! Pravice, umocněná katolickou církví, obě země naprosto zruinovala!
07. 01. 2014 | 20:12

pěvec napsal(a):

mně stačí, co o kalouskovi a jeho nesmyslném šetření napsal forbes
The Stunning Failure Of The Czech Republic's Austerity Experiment
http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2013/05/30/the-stunning-failure-of-the-czech-republics-austerity-experiment/

kalousek tak dlouho šetřil krmné dávky až mu kráva chcípla. A ještě si pochvaloval, kolik krmiva ušetří.
07. 01. 2014 | 20:13

v + f = s + 2 napsal(a):

Celkové hospodaření státu v minulém roce skončilo schodkem 81 miliard korun,
a chudák,kdo bude po kalouskovi splácet jím vydané dluhopisy, kterými si vylepšoval příjem státního rozpočtu
07. 01. 2014 | 20:15

miku napsal(a):

kalousku a co ty nejspeciálnější letouny na světě casa, už přepravují i něco jiného než koně do Mongolska ? Jasně, každé rozhodnutí se nepovede. Ještě je to složitější, když se nechce, však z vašeho to nešlo, že
mít víc takových "odborníků a dobrých hospodářů", tak si za chvíli ani neškrtneme, doufám, že ani vy, snad už nikdy
07. 01. 2014 | 20:16

Sláma napsal(a):

Co mají Yosif K., Kalousek, Farský, Gazdík a Drábek společného? - Lžou naprosto bezostyšně, bez ohledu na to, jak průhledné jejich lži jsou.
07. 01. 2014 | 20:17

kdos napsal(a):

Normální by bylo zamyslet se nad tím, proč vzbuzujete takovou zášť ? To snad nejde jednoduše vysvětlit tím, že kritici jsou hloupí, závistiví, leniví, neschopní atd. a já mám ve všem pravdu. Nebo si to snad jako praktikující katolík o sobě myslíte ? A neměl byste zajet ke zpovědi do Vatikánu k papeži Františkovi, aby vás vyvedl z bludné cesty ? Ale asi by vám to nepomohlo, rozhodně nepůsobíte jako člověk, který si připouští omyly ať ty nevědomé nebo záměrné. Svými vlastnostmi jste neuvěřitelně podobný "velikánům" Zemanovi, Klausovi a dokonce Rathovi. Jste z jednoho dračího hnízda. Souhlasit nebudete, ale mohu vám zaručit, že není důležité, co si o sobě myslíte vy, ale co si o vás myslí ostatní. Jasně, spláchněte
07. 01. 2014 | 20:28

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro pěvec.
To je výstižné a je tomu skutečně tak, že Kalousek se chlubí tím, že ušetřil kupku sena a nemluví o tom, že nechal chcípnou krávu.
07. 01. 2014 | 20:29

Sláma napsal(a):

pěvec nám tady dal skvělý odkaz. Data totiž mluví za vše. Kalousek experimentálně (na náš úkor) ověřil, že k prosperitě se nelze proškrtat hloupými plošnými škrty, zejména už vůbec ne snižováním platů! Nepochybně se tak Kalousek dostane, jako odstrašující příklad, do všech učebnic ekonomie!
http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2013/05/30/the-stunning-failure-of-the-czech-republics-austerity-experiment/
07. 01. 2014 | 20:32

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Sláma.
Snižovat platy lze, ale musí se snižovat platy takové Nagyové, která brala téměř tři sta tisíc měsíčně a nesmí se snižovat platy řadovým zaměstnancům.

Kalousek to byla série ekonomických nesmyslů a služba mafiánům.
od daní z příjmu, zrušení progrese a zatížení středních a nižších vrstev, až po zvedání DPH.
Vše toto poškodilo ekonomiku.
07. 01. 2014 | 20:42

Xury napsal(a):

Pro Slámu:
dobře si přečtěte můj příspěvek, nikde jsem nepsal, že dotyční OSVČ zkrachují. Jen jich část přejde do šedé ekonomiky a část - ta, které se to nevyplatí tak prostě živnost přeruší. No a obě skupiny si půjdou pro sociální dávky.

Co se deflace týče, tak si skutečně nevzpomínám, že bych s vámi někdy diskutoval na toto téma a moc bych se divil kdyby ho kterýkoliv z levičáků vytáhnul. Tehdy tu všichni tvrdili, jak Kalousek a spol zvyšují přes růst sazeb DPH inflaci.

Jinak výše odvodů na důchody je stále stejná - 28%. Jediné co se zavedlo jsou stropy na pojištění. U zdravotního navíc od tohoto roku nejsou.

Co se dorovnávání důchodů týče, tak souhlasím, že je to problém (na druhé straně si nemyslím, že zvýšení pojistného pro OSVČ jej vyřeší - viz výše). Paradoxně ovšem i toto dorovnání vyjde v budoucnu levněji než plné vyplácení důchodů řekněme v průměrné výši.
To s tou kupní silou je ovšem blábol - kam se jako podle vás ty peníze podějí?
07. 01. 2014 | 20:51

petr jansky napsal(a):

pane kalousku chtel bych vam podekovat za tech 45 korun.. uz budu mit skoro 400 euro mesicne..
07. 01. 2014 | 21:08

petrof napsal(a):

to Sláma :
vy trole, to si myslíte, že jsou všichni tak hloupí, jako u vás doma.....aby si nenašli o naší ekonomice relevantní data ....????
Jsme stále jednou z nejlepších ekonomik v té socialistické a zničující EU..!!!!
http://www.investicniweb.cz/2013/3/12/jak-daleko-maji-evropske-zeme-k-60-hranici-verejneho-zadluzeni/
07. 01. 2014 | 21:15

tajemný pan H napsal(a):

kalousku,
vymen si tu fotku starou 40 let, kdy si byl ještě v narodní fronte KSČ, nekrad si , protože si nemohl, a nebyl si zavislák.
07. 01. 2014 | 21:36

Da.Rock napsal(a):

To je komik ten Míra.
Napřed se poplácá po ramenou, jaký je to kabrňák, že ušetřil 20 mld.
A hned vzápětí zkritizuje Rusnoka, že neutratil 10mld, které utratit mohl.
Že i dítě ze základní školy pochopí, že právě díky tomu neutracení je ta úspora 20mld a ne pouze 10, to chemikovi nedochází.
Pak se pochlubí, že zvýšil daně a že díky tomu se vybralo víc. Super objev.
Škoda že za ten samý nápad vždy kritizoval socany.
A pak ještě nezapomněl dodat, že díky zvýšené DPH se snížil i deficit na důchodovém účtu.
Jinými slovy přiznal, že stát sanuje důchodový účet z daní.
To je novinka, panečku, o tom jistě neměl nikdo ani tušení.
No nasmáli jsme se.
Ale s Babišem v čele financí se určitě nasmějeme minimálně stejně.
07. 01. 2014 | 21:37

Yosif K napsal(a):

Da.Rock napsal(a):
To je komik ten Míra.
Pak se pochlubí, že zvýšil daně a že díky tomu se vybralo víc. Super objev.
Škoda že za ten samý nápad vždy kritizoval socany.
KONEC CITATU.

No já jsem tak štastnej že Kalouskovci přestali rozkrádat těch 150-200 miliard Kč ročně jak to řekl socálista Kala.

Socálisti ted těch 200 miliard Kč ročně někde najdou a čeští proletoši a důchodci budou naráz jako ve vatě. ¨

Socálisti nás pak zavedou do skandinávksého socíku zrovna v momentě kdy ve Skandinácvii socík končí.
Akorát by vám mohlo být divný že jak švédi tak Kalousek zvedli DPH a drželi nízký firemní daně, zatímco Sobotka to navrhuje právě naopak.

že by Sobotka od skandinávských soudruhů nějak špatně opisoval? Už to tak nějak bude...... asi ta cesta ku švédskému socíku se ještě nějak zašmofdrchá, a sakra......
07. 01. 2014 | 22:22

david napsal(a):

To : petrof

Vidím, že data o české ekonomice hledáte výborně.
Už jen zbývá, abyste nám vyhledal a napsal, že nejpozději do deseti let nejen doženeme, ale dokonce i předežeme USA.
Vám duševně podobní prý už to kdysi před vámi opakovaně psávali v Rudém Právu.
07. 01. 2014 | 22:24

Yosif K napsal(a):

Cesta socálismu je cesta na peninsula iberica i s chlupama. Po ohromném ropzmachu životní úrovně proletošů tvrdý pád na hubu. Po ohropmném čerpání fondů EU investice na nule a mnohdy jsou na nule i platy.
Fondy se čerpají k "vlastním vkladům" a ty si Portugalci pučovali až do té doby než nastal de facto státní bankrot.

Známá učitelka na univerzitě má - podobně jako mnoho jiných učitelů - tzv kvartální "zero contract". To jest universita jí nechá učit, platí za ní zdravko a sociálku a ona je vděčná jako pes že tam smí tza těchto podmínek zůstat.
Po Salazarovi vládli 5 let levicoví kapitáni, pak socalisti, pak soc demokrati, pak socálisti, pak soc demokrati, pak socálisti, ted zase soc demokrati a výdobytky portugalské učitelské chudiny po strmém vzestupu spadly na úroven ZERO CONTRACT a TRINTA PERCENT CONTRACT pro ty s malými dětmi.

Asi to s tím socálistickým růstem životní urovně proletošů a těmi rozvojovými programy nějak přehnali.

Učitelka sice si může vybrat mezi Lisabonem a Portem mezi 2-3 perfektními dálnicemi rovnoběžně vedoucími vedle sebe na sever a dráhou TGV šupajdící téměř 200 km/h, na druhé straně má ZERO CONTRACT do té doby než se dluh Portugalska sníží za 120% HDP na 60% HDP. Chuděra dokonce šla na nějakou bolševickou demošku, jakoby bolševici vůbec kdy mohli něčemu pomoct, naštestí jim policie zakázala oxidovat na mostě......

POkud to socalisti vezmou v česku s tím posilováním životní urovně chudiny také takto velkoryse jako portugalští bolševici a socálisti, výsledky mohou být podobné jako v Portugalsku.

Akorát že čeští proletoši více skuhrají a méně se veselí než mí portugalští příbuzní a přátelé.

Až v česku po 23 letech budování socíku dostane učitelskej ZERO CONTRACT tak se asi bude divit. No nic... co se má stát staniž se... Sobotko, čin se a rozhazuj peníze mezi proletáře!

Avanti o popolo, alla riscosa, bandiera rosa, bandiera rosa!!!
07. 01. 2014 | 22:31

follow us napsal(a):

Komentáře v nichž se hovoří slangem doplňují ty lidovější,že X.Y. je dobrej,špatnej,onakej. Dnešní ekonomika naprosto pomíjí hledisko být tlumočena k lidem srozumitelně.V důsledku toho,že pravděpodobně mení "uhozeno na hlavičku hřebíku" problémů.Pokud je srozumitelnost,je možno vyhodnotit výsledek snahy.
Celé to periodizování jak Klaus aZ eman "privatizovali",nyní přijde Babišč,který to"roztočí",protože privátu rozumí a B.Sobotka to umravní ,jelikož je právník si myslím postrádá vůbec pojmy,kterými se de facto výkon ekonomiky a spokojenost s ní koneckonců řídí.Jde o představy na úrovni buď skeletu "dějů" nebo romantický popis "schopností" někoho,že je špatnej,takovej či makovej.Slang ale je svou podstatou :"omítka".
Pokud Němci jim značně nadbíhajícího Zemana líčí "Kazisvětem" vezměme v úvahu,že kdo vnímal,kazisvětů zde za čtvrstoletí mohl napočítat tucty.Reprezentant "kazisvětů" by bylo reálnější.Ale za reprezentanta lze z kazisvětů vzít kohokoliv z nich.Nejednoznačnost.
Jet v nedomyšleném vládním scénáři dějů budoucích plodí následně dekvalifikaci schopných lidí v čele v očích národa.Bylo-li lze jednáním trojkoalice dosáhnout dobrý scénář? Pokud by se jednalo způsobem "uhodit hřebík na hlavičku",opustil li by se "slang" vzorňáčků pak ano.Ale napsat slohové cvičení vzorňáčka programem a za ním pak z přirozenosti nechat rozjet mašinérii osobních přístupů a priorit,což je nejvýše pravděpodobné,že nastane-je špatné.KLAUSOVA PŘIROZENOST-A CO SE STALO VÍ VŠICHNI AŽ DNES.
07. 01. 2014 | 22:32

follow us napsal(a):

oprava :Celé to periodizování jak Klaus a Zeman "privatizovali",nyní přijde Babiš,který to"roztočí"
07. 01. 2014 | 22:36

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
petrofe, Kalousek a spol. experimentálně (na náš úkor) ověřili, že teorie J.M. Keynese byli správné. Zatímco okolní státy, které se jimi řídili, výrazně překonali ekonomickou výkonnost roku 2008, Česká republika pod Kalouskovým vedením se jí ještě ani nepřiblížila.
Mimochodem, hlupák vaší úrovně samozřejmě nemůže nikdy pochopit, co to je úvěrové financování.
Mimochodem, kdyby se všichni řídili teoriemi pana Kalouska, byl by to konec finančního trhu. Kdo by si půjčoval peníze. A půjčování peněz je smyslem bankovnictví, že?
07. 01. 2014 | 20:03

No on je sakramenstky velkej rozdíl když si pučuje mazanej Babiš PRO SEBE a když si si pučují Paroubci a Zemani cizí peníze PRO CIZÍ - pro benefit cizích proletošů na který zvysoka se...ou jak na placatej kamen kromě okamžiků kdy se potřebují prodrat ku korytům ve vládě a v parlamentu.

Je to rozdíl mezi soukromým a socalistickým pučováním, dtto rozdíl jako mezi východním a západním Něměeckem, pokud si ještě ráčíte pamatovat jak úspěšně za berlínskou zdí se budoval socík v NDR.......
07. 01. 2014 | 22:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Yosife K, ještě je tady třetí možnost, že se totiž holubičí povahy konečně naserou, vezmou klacky a poženou jak ty socialisty, tak ty dřevní kapitalisty, až se za nimi bude prášit. Nikoho nebudou lynčovat, protože ti zbabělí zloději budou prchat sami a rádi. A samozřejmě nastane stav, kdy bude vráceno, co bylo nakradeno. A to bude největší trest ale i poučení do budoucna.
Cožpak nevidíte ten do nebevolající rozval klíčící demokracie. Tohle nemůže dobře skončit, už je pozdě. I ti tři zločinci kolem Ratha vidí, že navzdory jejich drzým ksichtům se smyčka zatahuje. Škoda, že stačí zdrhnout, jejich bývalí kumpáni ze soc dem to nejspíš umožní, aby neskončili v base s nimi. Prý ve švajcu je to nejjistěší, tvrdil David. Uvidíme, jestli to stihnou vybrat a zmizet někde v tramtárii.
07. 01. 2014 | 22:46

follow us napsal(a):

oprava další:že pravděpodobně není "uhozeno na hlavičku hřebíku" problémů
07. 01. 2014 | 22:48

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
1) Vy jste, hlupáku, nikdy neslyšel o turistickém průmyslu? To je průmyslové odvětví jako každé jiné. Jako například je v Kalifornii, která je mimochodem po vládě pravice na hranici bankrotu, kinematografický průmysl.
2) Ovšem Španělsko nemá jen turistický průmysl. Nevíte náhodou, hlupáku, kde sídlí automobilka SEAT? No přeci ve Španělsku!
3) Pravice, konkrétně Partido Popular, vládla ve Španělsku v letech 1996-2004 a vládne znovu od roku 2011. To se vám zdá tak krátké období?
4) Mimochodem, když bychom spočítali vládu pravice ve Španělsku za posledních 100 let, tak je v naprosté převaze!
5) Ještě před 30 lety, po 40 leté vládě pravice bylo Španělsko zaostalou, agrární zemí, kde v místech, na kterých jsou dnes dálnice, před těmi 40 lety jezdili kozí stezkou na oslíku. To samé ve větším platí pro Portugalsko!
6) Pravice, umocněná katolickou církví, obě země naprosto zruinovala!
07. 01. 2014 | 20:12
ad 1) Akorát že kdzž je krize tak turismus jde do kytek - vejlety jsou první věc na který lidi se mohou vykašlat.....
ad 2) ano ve španělsku je SXEAT ale pro VW je lacinější dělat Toleda ve skodovce a Mie v Bratislavě. španělé si vystávkovali vysoké mzdy a ted se mohou dloubat v nose.
ad 3) španělé si zvolili pravicovou vlády až poté co pochopili že levice je ze sr...ček nevytáhne. Což bylo dost pozdě.
ad 4) ano za Franka bylo španělsko mnohem chudší (mimochodem totálně rozvrácené bolševickými hordami které se vavraždovaly mezi sebou ve španělské občanské válce navzájem - jak to popsal i Hemingway a Geroge Orwell...)
bylo méně zadlužené a rostlo závratným tempem bez dluhů. Za socanů španělsko ropstlo též závratným tempem ale na dluh. A státní dluhy se nemusí splácet..... Asi někde souzdruzi udělali chybu....
Nemáte PRAVDU CO SE TÝČE HOSPODÁŘSKÉHO ROZVOJE - posedniích 20 let frankismu se španělsko prudce rozvíjelo, bylo to období opravdového hospodářského zázraku, najděte si to na wiki, tam je to objektivně popsáno.
6) Je pravice a pravice - cca v roce 1955 se Franko odklonil od korporativistického státu, najal americké poradce a země se začala rozvíjet americkým tempem.....
07. 01. 2014 | 22:56

mikkesh napsal(a):

Kalousku, pro vsechny bude lepsi kdyz budete chlastat non-stop. Jinak jak z toho jen trochu vyjdete a najdete klavesnici, tak vypotite takovej blabol. Mel jste moznost jit do voleb s heslem jak jste tu ekonomiku dobre vedli. Ovsem to by jste se nedostali do parlamentu, ale do teplaku. Za Vasich 7 let jste zadluzil stat o jeden bilion korun !!! Pravda, velmi zodpovedne. Takoveho nymanda jsme tu jeste nemeli.
V prvnich volbach to byly lzi o zodpovednosti. V druhych by to o Vas bylo k smichu, tak se povedlo lhani o tom jak musite branit tu demokracii. Doufam, az prijdou treti, tak se povedou nam ty teplaky pro Vas.
07. 01. 2014 | 23:09

pavel v napsal(a):

Nechápu, že se lidé nedokážou poučit z historie, jaké důsledky pro ekonomiku přináší vláda socialistů. Když se v r. 1964 chopila moci ve Spojeném království Labour party, udělala z něho "nemocného muže Evropy" jak to popisuje Alexandr Tomský dle vlastní zkušenosti (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alexander-tomsky.php?itemid=19762). O nemocném Řecku, Španělsku a Portugalsku mluvit netřeba - kdo chce, pochopí. Je smutnou pravdou, že v době, kdy v těchto zemích narůstal nezvladatelný prů..r, byly velmi krátce u moci i pravicové vlády. Co však mohly pro snížení dluhu udělat, když nemohly rychle snížit vysoké mandatorní výdaje vynucené socialistickými zákony a kdy jakákoli úspora byla líčena jako "bezdůvodné podvazování ekonomiky".

Vždy bylo pravidlem, že člověk, ktertý se zadlužil až po uši a nebyl schopen dostát svým závazkům, upadl v opovržení. Ještě větší hanbou bylo, když nadělal dluhy, které pak za něj musely splácet jeho děti. Svět se však zbláznil. Bohaté země jako SRN a USA mají státní dluh přes 80 % HDP. To nemohou lidé v těchto zemích omezit plýtvání, aby se dluh snížil? Totéž však platí pro Česko. Ani my bychom nemohli omezit výdaje o jednotky procent, aby se státní dluh nezvyšoval? Umřel by snad někdo hladem?

Na vině jsou nesmyslné teorie o nastartování ekonomického růstu vládními investicemi. Tyto torie nikdy nefungovaly. Zato však vydatně podpořily korupci, která vzniká všude tam, kde někdo spravuje cizí peníze. Kdy už lidé konečně pochopí, že ani sebelépe organizovaná kontrola a sebelépe organizovaný stát nemůže korupci zabránit. To se ostatně projevilo při přijímání posledního rozpočtu. Proč levice nesnížila jeho výdaje o 100 miliard, když předtím tvrdila, že právě tolik pravicová vláda rozkrade?
07. 01. 2014 | 23:28

Sláma napsal(a):

Yosif K. se stále nemůže zbavit toho chorobného lhaní a překrucování. Pokaždé, když vyvrátím jednu jeho lež, napíše 10 dalších.
Nejprve k těm lžím o Španělsku a Portugalsku.
Španělsko bylo po pádu Frankistického režimu země daleko za opicema, byla to země bez infrastruktury, bez kvalifikované pracovní síly. Většina lidí byla zaměstána v zemědělství, které bylo extrémně málo výkonné, mimo jiné i vzhledem k extrémně špatným přírodním podmínkám (Španělsko je nejhornatější země Evropy). Po pádu Frankova režimu se začalo Španělsko industrializovat a začalo budovat svoji infrastrukturu. Vstup do EU na jednu stranu úžasně přispěl k budování infrastruktury a dnes je Španělsko mnohem rozvinutější zemí, než České republika. Růst životní úrovně ovšem vedl k vylidnění venkova. Už nikdo nechce pást pět koz na úhoru. A to samozřejmě vedlo k velké nezaměstnanosti.
Problémy Španělska ovšem čeští zkorumpovaní novináři značně přehánějí. Ve Španělsku praskla hypotéční bublina stejným způsobem, jako v USA. Důvod byl stejný - banky se vymkly kontrole. To je celé. Stát musel (nebo možná nemusel, ale chtěl) sanovat banky, a proto se začalo zvyšovat zadlužení země. Samozřejmě, tohle by se nikdy nestalo, pokud by se finanční krize USA nepřelila do mezinárodního obchodu.
Hypoteční bublina rostla v letech 1997-2007 (růst stavebnictví o 16%, růst cen nemovitostí), tedy v podstatě za pravicové vlády J.M. Aznara (PP), která samozřejmě přestala kontrolovat banky. Problém byl stejný, jako probíhá v současnosti v České republice - platy zaměstnanců nekopírovaly růst cen nemovitostí.
Mimochodem, Španělsko vstoupilo do eurozóny v roce 1999, během pravicové vlády J.M.Aznara (PP).
Navíc současná pravicová vláda Mariana Rajoye dělá stejnou chybu, jako dělal Kalousek - snaží se proškrtat k prosperitě, i když ne tak hloupě, jako Kalousek.
Přesto všechno Španělsko rozhodně není zemí na okraji propasti. Španělsko je 13. největší ekonomikou světa podle nominálního HDP a 14. podle parity kupní síly. Je 5. největší ekonomikou EU podle nominálního HDP (2012). V roce 2013 se Španělsku podařilo dosáhnout aktivního salda zahraničního obchodu a vyhlídky do roku 2014 jsou nadějné - Eurostat očekává ekonomický růst o 0,5% (pokud to srovnáme s letošním propadem o 1,0% v České republice, tak to vůbec není špatné!).
07. 01. 2014 | 23:31

už v r. 1995 jsme dohnali Rakousko napsal(a):

Možná ty USA předeženeme rychle.
Jak se zdá, než by se vzdaly špiclování, raději zardousí vlastní internetový průmysl. První opravdu souhrnná analýza situace:
http://www.wired.com/threatlevel/2014/01/how-the-us-almost-killed-the-internet/4/

A navch trochu strašení. Do toho kina taky radši nechoďte, když nechcete skončit na podlaze s pistolí u kebule:
http://www.wired.com/threatlevel/2013/11/mpaa-theater-security/
Možná to nějak souvisí se stále strašnější úrovní bijáků, které produkují.
Nenávidí publikum.
07. 01. 2014 | 23:48

Sláma napsal(a):

Další manipulace Yosifa K.: "Akorát by vám mohlo být divný že jak švédi tak Kalousek zvedli DPH a drželi nízký firemní daně, zatímco Sobotka to navrhuje právě naopak."
Jo, jenže Švédi zvedli hlavně horní sazbu DPH, zatímco Kalousek zvedal dolní sazbu.
Švédsko má totiž dvě snížené sazby DPH, a to 6% a 12% a normální sazbu má 25% (zdroj: www.skatteverket.se, citováno právě teď).
Sazba 6% je na knihy a brožury, noviny, mapy, veřejnou dopravu, vstupné na kulturní akce, vstupné na sportoviště.
De facto Švédsko má ještě další sazbu, 0%, a to na zdravotní péči.
To bych bral.
Naopak si myslím, že na vybrané luxusní výrobky by mělo být DPH ještě vyšší, například 32%.

Děkuji vám, hloupý Yosife K., že jste mě svojí nezměrnou hloupostí, srovnatelnou jedině s hloupostí Kalouska, Gazdíka, Farského a Drábka, přinutil připomenout sobě i jiným, jakéže sazby DPH užívají ty skutečně pravicové země vyspělé Evropy!
07. 01. 2014 | 23:53

Da.Rock napsal(a):

Yosif: Pokud se nepletu, tak pravice vždy chtěla snižovat schodky šetřením a ne zvyšováním daní. To chtěli socani. A Kalousek se teď hrdě dme, že použil socanský recept a ono to....funguje! A jak se mu to zalíbilo, tak na sklonku svého období dokonce revitalizoval starou známou daňovou progresi, akorát to eufemisticky nazval solidární daní, ovšem je to jen zavedení druhé daňové sazby pro nejbohatší.
Ups....není to snad další socanský návod?
Čas oponou trhne a do roka a do dne bude Míra možná hlasovat i pro registrační pokladny a účtenkovou loterii.
A takový to byl pravičák!
07. 01. 2014 | 23:56

Sláma napsal(a):

Není pavel v dalším nickem Yosifa K. ? Podle úrovně usuzuji na hloupost na úrovni 1 Yossifa!
Hlupák pavel v. napsal: "Když se v r. 1964 chopila moci ve Spojeném království Labour party, udělala z něho "nemocného muže Evropy" jak to popisuje Alexandr Tomský dle vlastní zkušenosti"
Dovolte, abych se vám vysmál. Všichni, kdo diskutujeme na tomto serveru dobře víme, že Saša Tomský má hloupost na vaší úrovni, tedy na 1,0 Yossifa!
Takže si najděte jiné svědectví!
07. 01. 2014 | 23:56

Yosif K napsal(a):

Pane Da rock, Sobotka zavede registrační pokladny, najde těch 200 miliard ročně co dle socanů údajně rozkrádal Kalousek a ve vaší nádvírní četě na radnici budete moci brat uza zametání 40 tisíc měsíčně, tak jak to socani měli zavedený ve španělsku a řecku než se to tam posralo.

Proletářský ráj na zemi je na dohled!!!!!"!
08. 01. 2014 | 00:05

Da.Rock napsal(a):

Yosif K - možná by bylo lepší zapomenout na Sobotku a věnovat se tomuto článku a jeho autorovi. Co říkáte?
Nebo jste Sobotkou tak posedlý, že o nikom jiném nepřemýšlíte?
(Omlouvám se, že nebudu čekat na odpověď)
08. 01. 2014 | 00:11

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Yosif K. se stále nemůže zbavit toho chorobného lhaní a překrucování. Pokaždé, když vyvrátím jednu jeho lež, napíše 10 dalších.
Nejprve k těm lžím o Španělsku a Portugalsku.
Španělsko bylo po pádu Frankistického režimu země daleko za opicema, byla to země bez infrastruktury, bez kvalifikované pracovní síly. Většina lidí byla zaměstána v zemědělství, které bylo extrémně málo výkonné, mimo jiné i vzhledem k extrémně špatným přírodním podmínkám (Španělsko je nejhornatější země Evropy). Po pádu Frankova režimu se začalo Španělsko industrializovat a začalo budovat svoji infrastrukturu.
KONEC CITATU.

Pane Sláma jste nevinnou obětí bolševických bludů, které doposud přetrvávají u levicové poloviny české populace.

Račte se podívat do anglické wiki, čemu se říká španělský ekonomický zázrak. Milagro Espanol - španělský ekonomický zázrak - se odehrál v letech 1959-1974. To jest za Franka. A to neříkám z nějaké politické náklonnosti k frankismu. Je to prostě fakt který do dušiček oblbnutých bolševickou propagandou zatím neráčil doraziti.

Spanish miracle
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
This article is about an economic boom between 1959 and 1974. For more recent economic developments, see Economy of Spain.
The Spanish miracle (Spanish: el milagro español) was the name given to a broadly based economic boom in Spain from 1959 to 1974. The international oil and stagflation crises of the 1970s ended the boom.
08. 01. 2014 | 00:18

Yosif K napsal(a):

Pro socalistické a bolševické agitátory nezvládající angličtinu přikládám strojový překlad wiki o španělském ekonomickém zázraku. Za posledních 13 let Francovy vlády španělské HDP vzrostlo šestinásobně.

Zahájení boomu

" Ekonomický zázrak " byl zahájen reforem podporovaných tzv. technokratů , kteří se souhlasem Franca , zavedly politiky, vyvinutých ve Španělsku pod vedením Mezinárodního měnového fondu [ pochvalná zmínka potřebovaný] . Technokrati , z nichž mnozí členové Opus Dei , bylynové plemeno politiků, který nahradil starou falangistický stráž [ 1 ]realizace těchto politik vzal podobu plánů rozvoje (Španělský: . Planes de DESARROLLO ) a bylo z velké části úspěch : Španělsko užil druhé nejvyšší tempo růstu na světě , jen mírně za Japonskem , a se stal devátou největší ekonomikou na světě , hned po Kanadě . Španělsko se připojilo k industriálnímu světu , zanechala za sebou chudobu a zaostalost endemické po ztrátě většiny svého impéria v roce 1820 .
Průběh boomu
Rozvoj infrastruktury a turistické destinace

Hospodářský rozvoj expresso znatelné zlepšení ve španělských životní úrovně arozvoj početné střední třídy ve Španělsku . Zatímco Španělsko zůstalo méně ekonomicky rozvinuté ve vztahu ke zbytku Západu v roce 1970 ( s vyjímkou ​​Portugalsko , Irsko a Řecko ) , v " Miracle " rozkvětu , 1974 španělský příjem na jednoho obyvatele dosáhl 79 % z Evropského hospodářského společenství . Velikost ekonomiky rostla v pouhých 13 let od 12bln až 76 mld. Kč. Výroba elektřiny kliniky z 3610000 megawatthodinách v 1940 až 90820000 megawatthodinách v roce 1976 . Vzhledem k omezenému množství zdrojů paliv v zemi fosilních a nespolehlivé vodní potenciál ,období vidělo první etapy Vytvoření sítě jaderných elektráren , aby splňovaly rychle rostoucí poptávku po energii .
vylidňování venkova

Španělský zázrak krmil sám na vylidňování venkova , který vytvořil novou třídu průmyslových dělníků , podobný francouzskému banlieue nebo , více nedávno ,obrovská migrace z Číny venkovských dělníků do svých měst . Ekonomický boom vedl k nárůstu především rychlý , do značné míry neplánovaného budově na okraji hlavních španělských měst vyhovět nové pracovníky přijíždějící z venkova . Některá města zachovaných historických center , ale většina z nich byla pozměněna Často komerčních a rezidenčních vývoj nahodile . Stejný osud postihl dlouhé úseky malebné pobřeží kde masová turistika explodovala .
08. 01. 2014 | 00:25

Sláma napsal(a):

Další manipulací Yosifa K. je to, že stále píše jen o Španělsku a Řecku, a opomíjí Itálii, která je ještě ve větších problémech, a přitom tam dlouhodobě vládne pravice.
Například v roce 2013 poklesla ekonomika Španělska o 1,3%, ale ekonomika Itálie o 1,8%!
Co mají státy jižního křídla EU, které má problémy, společného? Je to silný vliv církve (Itálie, Španělsko a Portugalsko katolická, Řecko a Kypr ortodoxní) a s tím spojená vysoká míra korupce (korupčník se vyzpovídá, zaplatí odpustky, dostane rozhřešení a může vesele korupčnit dále). Dále to je tradice fašistických režimů a vysoký podíl tradičního, neefektivního zemědělství.
08. 01. 2014 | 00:26

Yosif K napsal(a):

Kde jste pane Sláma, nenatloukli vám bolševici do hlavy o španělsku úplné blbosti?
08. 01. 2014 | 00:26

Lihoslav Kraďousek napsal(a):

Kolik by bylo dnes na Kalouskově složence a co by bylo v Nečasově síťovce?
08. 01. 2014 | 00:36

Sláma napsal(a):

Yosife, opravdu hezký pokus. Myslíte, že bizarní překlad 3 odstavců z anglické Wikipedie je tím pravým argumentem.
Věrný své tradici manipulací jste si ovšem text poněkud upravil. Pro pořádek uvádím originál: "On the brink of bankruptcy, a combination of pressure from the USA, the IMF and, most importantly, the technocrats from Opus Dei, managed to convince the regime to adopt a freer market economy. Many of the old guard in charge of the economy were replaced by "technocrata", despite some initial opposition from Franco. From the mid-1950s there was a modest pick up in economic activity after some minor reforms and a freeing up of controls. But the growth proved too much for the economy, with shortages and inflation breaking out towards the end of the 1950s."
Takže máte pravdu, až na to, že reformy byly vynuceny tím, že Španělsko bylo po 30 letech vlády Franca na pokraji bankrotu. Je jasné, že posun nahoru je pak snadný. Jediná továrna pak totiž zdvihá HDP o desítky procent.
Ve stejném článku je ovšem zajímavá věta: "State-owned firms like the car manufacturer SEAT, truck builder Pegaso and oil refiner INH, massively expanded production. "
Takže onen ekonomický zázrak zajišťovaly továrny, vlastněné státem! Nebyl ten Franco nakonec na konci života vlastně socialista? V tom případě vám dávám za pravdu, socialistická vláda byla ve Španělsku déle, než jsem zprvu udával!
Pro zájemce udávám citaci: http://en.wikipedia.org/wiki/Francisco_Franco#Economic_policy
08. 01. 2014 | 00:37

Sláma napsal(a):

Yosif K. mi, ve své hlouposti, nahrál na další smeč. Napsal: "a ve vaší nádvírní četě na radnici budete moci brat uza zametání 40 tisíc měsíčně, tak jak to socani měli zavedený ve španělsku a řecku než se to tam posralo."
Ano. Problém České republiky je v tom, že ekonomika je na úrovni 79% průměru HDP Evropské unie, ale mzdy jsou na úrovni 27%. Je tu tedy velká nerovnováha mezi výkonností ekonomiky a mzdami. Čím je to způsobeno - to je jednoduché - velkou nerovnováhou v odměňování. Platy jsou nízké, ale podnikatelé a politici vyvádějí ze systému kvantum peněz, které utrácejí mimo naši ekonomiku, což je jednou z hlavních příčin dlouhodobé ekonomické krize v Česku. A ten hlupák Kalousek, místo toho, aby si dal za cíl zvyšování platů, si dal cíl přesně opačný. A podařilo se mu proškrtat se na okraj deflační spirály, takže musela Česká národní banka znehodnotit měnu!
Tedy jinak - v rámci Evropy plat 40 tis. nic neznamená, to je opravdu plat socek!
Například v takovém pravicovém Dánsku je průměrný (SIC!) plat na úrovni 4028 EUR, tedy 110.700,- Kč (u nás je 24.836 Kč), tedy naše platy jsou na 22,4% platů v Dánsku!
Ve skutečnosti nemají země jižního křídla EU problémy proto, že by měly vysoké mzdy, nýbrž proto, že mají mzdy příliš nízké! Proto mají i příliš nízké příjmy státního rozpočtu. A ceny mají samozřejmě evropské! Jako my - například cena za telefonování mobilem je u nás 2x vyšší, než ve Velké Británii!
Tohle přesně udělal Kalousek svojí pseudoreformou - naprosto zmrazil příjmy státního rozpočtu!
08. 01. 2014 | 01:14

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Další manipulací Yosifa K. je to, že stále píše jen o Španělsku a Řecku, a opomíjí Itálii, která je ještě ve větších problémech, a přitom tam dlouhodobě vládne pravice.
KONEC CITATU.

Že si pane Sláma nedáte pokoj. Pravicová vláda sama o sobě tojho mnioho nezmůže pokud neropzráší bolševický odborářský bandy, který zuby nehty se snaží o to aby se vyrobilo co nejméně a za céo největších níkladů.

Problemem jihu Evropy jsou zbolševizované a zdivočelé odborářské bandy, které zuřivě bojují za zachvání socálních jistot ketré si nemůže dovolit vůbec nikdo na světě.
Mamlasini špidla obdivoval italský pensijní sytem - Penze byly 80% platu a do pense šlo jít už v 55 letech.
Mamlasini Špidla obdivoval řecký pensijní system - pracující vystavení chemikáliím mohli juít do pense v 55 letech (fotografi, holičky, kdokoliv z rafinerky, mydlarny, lidi od benzinek, mašinfírové od státních drah atd).
Mamlasini Špidla obdivoval španělský sociáolnímsystem - ostupné při propustění 1 měsíc za každý rok ve firmě. Výsledek byl že nikdo nechtěl nikoho zaměstnat - oficielně.

Nestačí jen zvolit pravicovou vládu, je zapotřebí ještě rozprášit a zlomit bolševické odborzy - největší brzdu blahobytu dělnictva.
08. 01. 2014 | 01:15

Yosif K napsal(a):

Pane Sláma, zkuste si jít vydělávat do Dánska k prasatům, rpoženou vám tam faldy, jestli si myslíte že tam mají proletoši u prasat bůhvíjaký ráj na zemi.

Poměry v západní Evropě znáte leda tak ze sámošky v Bibione a děláte machra. Evropa soustavně a chronicky utrácí více než vydělává, každá žranice zadarmo nebo za nesplatitelný dluh někdy skončí.

Dopadlo to na řecký proletáře, na španělský proletáře, na portugalský proletáře, částečně i na irský proletáře, čeští proletáři mají kliku že jsou méně rozežrwní než španělsšští nebo řečtí proletáři, minimální mzda 914 EUR měsíčně i pro nichtsmochry a siestáře - to si opravdu může dovolit málokterá ekonomika, proto to tam všechno kvůli socalistickým extrabuřtům padá na hubu. Musí být o hodněě hůře aby někdy mohlo být o trochu lépe - trpké plody socalistického rozhazování......
08. 01. 2014 | 01:23

Yosif K napsal(a):

Jo a ohledně Dánska - nejlacinější Fabia tam stojí půl milionu Kč, kilo chleba 120Kč, flaška piva v samoč´šce 110 Kč, a oběd v laciné restauraci 2500 Kč a pivo v laciné hospodě 200 Kč. S vyššími platy jdou i některé vyšší ceny, ne jak zdejší socální štváči tlachají že "všechno stojí jako v česku".
Nic mne nepobaví tak jako čeští proletoši odkojení bolševismem dožadující se mezd jako v SRN nebo Skandinávii. Nakonec prooč ne, ale nejjde jenom o to chodit do práce, ale takz o to CO SE V TÉ PRÁCI DĚLÁ.
08. 01. 2014 | 01:32

Maximus napsal(a):

Yosife K,

nechto ho. Napsal si např. že:
Nestačí jen zvolit pravicovou vládu, je zapotřebí ještě rozprášit a zlomit bolševické odbory - největší brzdu blahobytu dělnictva.
.........

Odbory u bás ve většině velkých firem prakticky neexistují a např. v takových potravinových řetězcích jsou jen "jako" a obyčejných lidí se nezastávají ani náhodou. Mohu uvést Ahold s jejich známou sítí Albert, Kaufland, Lidl, Tesco atd. Tam jsou zaměstnanci vystaveni hrubému nadřazenému chování od českých drábů a pohunků, co jsou ovšem celkem na rozdíl od zaměstnanců lůzy dobře placeni! No a odbory ve známé budově DOS jsou jen na dvě věci...... To je banda rentiérů z jejich hotelů a zařízení jako je např. Olšanka v Praze 3, která jim převádí ze zisku tuším přes 20 mil.Kč ročně.

Pak si Yosífku K. napsal zase další hloupost, cituji:
Nic mne nepobaví tak jako čeští proletoši odkojení bolševismem dožadující se mezd jako v SRN nebo Skandinávii. Nakonec prooč ne, ale nejjde jenom o to chodit do práce, ale takz o to CO SE V TÉ PRÁCI DĚLÁ.
.....
Nejdřív by tu práci museli mít a nakonec jako podnikatel moc dobře vím, že lidé makají celkem dobře a i ti čeští, pokud se dobře nastaví mantinely samotné práce. Čech je jeden z nejlepších např. řemeslníků, pokud si ho dobře ohlídáš a není problém ho naučit dobrým pracovním návykům, jak to dokazují naši lidé v cizině nebo v celé řadě firem u nás, kde je pořádek, důslednost a systém.
Mohu přidat jednu perličku. Jako mladý eléf jsem byl nucen se vyučit neb jsem měl problémy s chováním, rodiče na mě neměli moc času a tak jsem se musel učit, měl jsem dvojku z chování a tak jsem na průmku nemohkl a nakonec i známky byly špatné. Později jsem po vojně vzdělání dohnal až k tomu nejvyššímu. Ale k té příhodě. Ve třetím ročníku jsme byli na pracovní brigádě v chemičce Bitterfeldu u Leipzigu a já jsem tam tehdy sekal latinu, práce mě bavita a makal jsem jako šroub a byl jsem vyhlášený na konec stáže nejlepším učedníkem. Byl jsem překvapený, ale pak jsem si uvědomil, že nás nenápadně Němci kontrolovali a kolem nás vždy šel nějaký nenápadný dělníček a nás to neťuklo, že nás lustrují. Později jsem se vícekrát setkal s jejich důsledností a morálkou, ale i to jde u nás nastavit. Bohužel tyto vlastnosti a další jiné včetně morálky chybí většině našich politiků odleva doprava. Vlastně důslední a pracovití jsou často jen tehdy, když jim z "toho" může něco kápnout!
Hezký den.
08. 01. 2014 | 06:02

jura napsal(a):

důvěra kapitálového trhu pro tohoto pána více než člověk, to už jsme teda dost hluboko klesli
08. 01. 2014 | 06:23

antipolitik napsal(a):

Po dvacetiletým biliónovým mejdanu se nám tady Kalousek chlubí ucmrdnutejma dvaceti miliardama o který vočudil matky s dětmi, důchodce, invalidy a vůbec ty neslabší. Ve státním sektoru a rozbujelé byrokracii stvořené pro kamarády kamarádů a zbytečných trafik pro politickou pakáž se ty prachy rozhodně neušetřily Kalousku.
08. 01. 2014 | 06:47

Kacafírek napsal(a):

Tak pokud ani ty poslední zvratky Yosifa s permanentním slovním urážením určité skupiny obyvatelstva (proletoši, solviňáci, mamlas Špidla, odborářské bandy atd.) nevybudí admina k reakci, alespoň slovnímu napomenutí (já kupříkladu ke Krásovu textu napsal o Drábkovi, že je zemský škůdce - a byl jsem ihned smazán), pak je jasné, že Yosif K je privilegovaný (patrně i honorovaný) provokatér aktualne.cz, jehož úkolem je zvednout čtenost a vlivnost blogu mediálního impéria jistého miliardáře. Ostatně - vzpomínáte si někdo, že by byl Yosif K někdy slůvkem napomenut??
08. 01. 2014 | 07:24

antipolitik napsal(a):

To Kacafírek. Zeptejte se Stejskala. Když budete mít kliku, tak vám mnoha hřejivými, humánními slovy a větami sdělí velký hov...! Aktuálně je totiž prorežimní plátek, jako všechno co vlastní porevoluční zázrační zbohatlíci. Tím se nenavážím do poctivých podnikatelů, ale jen do zbohatlé lůzy.
08. 01. 2014 | 07:41

Sláma napsal(a):

Yosif K. tu neustále opakuje stejné hlouposti. To svědčí o hlubokomyslnosti autorů - Gazdíka, Farského, Kalouska a Drábka.
Například ta hloupost o platech. Yosif K. nerozumí ekonomickým zákonitostem. Pokud česká ekonomika dosahuje 79% HDP ekonomiky EU, tak se asi zaměstnanci zase tak neflákají, jak se nám snaží nabulíkovat kvarteto Gazdík, Farský, Kalousek a Drábek.
Yosif například tvrdí: "Jo a ohledně Dánska - nejlacinější Fabia tam stojí půl milionu Kč, kilo chleba 120Kč, flaška piva v samoč´šce 110 Kč, a oběd v laciné restauraci 2500 Kč a pivo v laciné hospodě 200 Kč. "
A vo to tady de, Yosif! Protože zaměstnanci jsou zároveň spotřebiteli. Když budou mít dost peněz, tak budou dost utrácet a dají tak práci zase dalším, například drobným živnostníkům - pekařům, hospodským, kadeřnicím atd.
Když mají lidé jen minimální mzdu 8500 Kč hrubého, tak poplatí polostátním monopolům typu ČEZ a pak již jim zůstane jen na suché brambory. Tedy neutrácí a nedává práci pekařům, hospodským, kadeřnicím.
Proto musela ČNB intervenovat v obavě před deflační spirálou, do které nás hloupá opatření páně Kalouska dostala. A nikde není řečeno, že je nebezpečí zažehnáno.
Zájemcům znovu připomínám odkaz na překlad článku ve Forbesu, který laskavě poskytl Smutný: "http://www.blisty.cz/art/68729.html a v anglickém originálu pěvec: http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2013/05/30/the-stunning-failure-of-the-czech-republics-austerity-experiment/
08. 01. 2014 | 07:52

neo napsal(a):

Sláma:

za minimální mzdu dělá nepatrné procento zaměstnanců, těžko tedy můžou mít takový vliv jak tvrdíte : cituji"Když mají lidé jen minimální mzdu 8500 Kč hrubého, tak poplatí polostátním monopolům typu ČEZ a pak již jim zůstane jen na suché brambory. Tedy neutrácí a nedává práci pekařům, hospodským, kadeřnicím.
Proto musela ČNB intervenovat v obavě před deflační spirálou, do které nás hloupá opatření páně Kalouska dostala."
08. 01. 2014 | 08:05

smutný napsal(a):

Ten Yosif K je neskutečný demagog a mimoň. Myslel jsem si, že je to placený agent provokatér, ale on tomu co píše fakt věří.
Tady se můžete dočíst, jak se měli lidé "výborně" než si dělnictvo vybojovalo s nasazením životů lepší podmínky: Zločiny kapitalismu: čísla, fakta a současnost http://vojtechdostal.blog.idnes.cz/c/38532/Zlociny-kapitalismu-cisla-fakta-a-soucasnost.html
Yosife K, odbory nejsou výmysl komunistů!!!

Pro něj by se hodil nick Pandrhola.
08. 01. 2014 | 08:10

Nick napsal(a):

Pro Vás pane zloději Kalousek:
Jeden vozka se rtozhodl ušetřit, začal tím že přestal dávat žrát svému koni. Po čtrnácti dnech si stěžoval, - ten parchant kůň už skoro uměl jezdit bez žrádla, ale on si klidně chcípne.
To je Vaše uvažování, Vaše reforma, Váš pohled na svět, jsem rád že už nevládnete, a budu raději až za svoji zlodějnu "nejen na obraně" pudete sedět.
S pozdravem...
08. 01. 2014 | 08:38

Paul napsal(a):

Moc do diskusí nepíšu. Ale tady udělám vyjímku. P. Kalousku. Spolu se svými kamarády z ODS a obskurní partičkou VV jste zavlekli republiku do nejhorší morální i hospodářské krize od r. 89. Navíce jste nás zcela izolovali od Evropy a Bůhví, kdy se tam ještě vrátíme. Až nám někdo sundá šaškovské čepice...Bylo by dobré mlčet a výborné omluvit se...
08. 01. 2014 | 08:38

Sláma napsal(a):

Pro antipolitika, který napsal: "Aktuálně je totiž prorežimní plátek, jako všechno co vlastní porevoluční zázrační zbohatlíci."
Myslím, že nejde o vlastníky, ale o žurnalisty. Protože jsem jich poznal celou řádku, musím konstatovat, že většina z nich je značně nevzdělaná a pokud jsou vzděláni, tak na bolševické žurnalistice. Před Sameťákem na žurnalistiku mohli jen děti velmi angažovaných komunistů, které po revoluci rychle překabátili a dělají dnes stejnou agitaci, jako je učili jejich bolševičtí učitelé, akorát s opačným znaménkem.
08. 01. 2014 | 08:39

hlustvisihák napsal(a):

Mirku, ty jako ministr financí, který zadlužil Čr absolutně nejvíc, máš tu drzost mluvit tu o rozpočtové stabilizaci?!
Doporučuji přečíst i těm placeným diskutérům:
http://blog.beletris.cz/Stanislav_Hudsky_120910.php

A kdyby se zahrnula Kalouskova odpovědnost za deficity vlád, ve kterých seděl jako ministr jiných resortů a dále deficity vlád, kdy předsedal rozpočtovému výboru (nebo že by to byl výbor k ničemu? jen pro proplácení prebend?), máme tu skutečně nejlepšího ministra financí ve známém vesmíru:

http://blog.beletris.cz/Stanislav_Hudsky_110927.php
08. 01. 2014 | 08:52

Sláma napsal(a):

Je nutno uznat, že Kalousek umí držet slovo. Dal si za cíl snížit příjmy zaměstnanců (použil eufemismus snížit náklady práce, protože dobře věděl, že tomu novináři nebudou rozumět a tudíž nezačnou bít na poplach) a co slíbil, to i splnil. Za jeho vlády se snížily nominální i reálné příjmy obyvatelstva, při nezanedbatelné inflaci a při obrovském růstu "mandatorních výdajů", tedy výdajů za bydlení, energie, plyn, teplo, telekomunikační služby atd. Tedy došlo k obrovskému propadu disponibilních příjmů většiny obyvatelstva, což se pak odrazilo v ohromných propadech příjmů drobných podnikatelů, kteří už z povahy věci nemohou své výrobky či služby vyvážet vůbec nebo alespoň významně.

Stejně slíbil policejnímu prezidentovi Lessymu, který nechtěl, aby jeho podřízení přestali vyšetřovat kauzu CASA, že ho dostane do tepláků. A co slíbil, to splnil - ke všemu ochotný taxikář Kubice Lessyho na hodinu vyhodil od policie a nechal ho stíhat kamarády Íčka Langra.
08. 01. 2014 | 09:07

Sláma napsal(a):

neo napsal: "za minimální mzdu dělá nepatrné procento zaměstnanců, těžko tedy můžou mít takový vliv"
To je zajímavé, ač proč jste tedy tak horoval proti zvýšení minimální mzdy, která se za celé panování páně Kalouska nezvýšila ani o halíř?
Zapomínáte, že opravdu významné procento zaměstnanců pracuje za mzdu v pásmu 8500-12000 hrubého. Zkuste si za to vyžít!
08. 01. 2014 | 09:11

SuP napsal(a):

...."A vo to tady de, Yosif! Protože zaměstnanci jsou zároveň spotřebiteli. Když budou mít dost peněz, tak budou dost utrácet a dají tak práci zase dalším, například drobným živnostníkům - pekařům, hospodským, kadeřnicím atd...."

Takže proletář dostane od státu prachy za nic, staví se v kadeřnictví a pak u pekaře pro housku, zbytek utratí v hospodě a cestou domů si nechá vyčistit boty ....
Dá drobným živnodstníkům práci, aby mohli zaplatit daně, z kterých ..."dostane od státu prachy za nic, staví se v kadeřnictví a pak u pekaře pro housku, zbytek utratí v hospodě a cestou domů si nechá vyčistit boty ...."

Tak co by ti živnostníci vlastně ještě chtěli? Stejně si namastěj kapsu paušálama!

Pane Sláma, už vám to perpetuum mobille někdy fungovalo?
08. 01. 2014 | 09:43

Honza napsal(a):

Sláma,
Proti zvýšení minimální mzdy je více argumentů. Jeden z nich je:
Po zvýšení minimální mzdy by za minimální mzdu pracovalo více lidí a tudíž více lidí by si stěžovalo, že jsou na tom blbě.
Vydělávat málo peněz má vždy nějaký důvod. Většinou to má něco společné s pílí a inteligencí dotyčného.
A když někdo kupuje pitomosti, jak se dnes a denně můžete přesvědčit v supermarketech, a potom nemá na důležité věci, tak to také souvisí s inteligencí - a kruh se uzavírá.
Prostě ještě víc hlupáků by řvalo, jak jsou na tom špatně!
Dám Vám Slámo jeden tip.
Přestaňte si stěžovat a jděte pracovat!
08. 01. 2014 | 09:52

Sláma napsal(a):

SuP má taky inteligenci na úrovni 1 Yossifa.
Napsal: "Pane Sláma, už vám to perpetuum mobille někdy fungovalo?"
SuPe, tohle perpetum mobile se jmenuje kapitalismus.
Až hlupáci, jako vy, pochopí, že zaměstnanci jsou také spotřebiteli, tak konečně u nás začne ten kapitalismus fungovat.
Je zajímavé, že velikáni kapitalismu, jako byl Henry Ford či Tomáš Baťa tohle dobře chápali. Ideálem Henryho Forda byl automobil do každé rodiny. Určitě hlupáci, jako jste vy, se Fordovi hloupě posmívali.
Ale byl to právě Henry Ford, který nastartoval americký hospodářský zázrak!
08. 01. 2014 | 10:00

gaia napsal(a):

Karolina Peak někam zalezla, tak se Kalousek snaží ji nahradit. Zřejmé si mysli, že bez tech řečí bývalé trojkolky nemůže občan žít.
08. 01. 2014 | 10:00

smutný napsal(a):

Kdysi za toho skutečného kapitalismu lidi dřeli 12 hodin denně a přesto žili v bídě na rozdíl od pánů továrníků. Ale podle Honzy měli dřít 18 hodin denně nebo snad ještě víc, a mohli se mít dobře. Škoda, že jim to tehdy nikdo neporadil.
Že by ten německý dělník pracoval 24 hod. denně nebo 3x rychleji, když má trojnásobný plat oproti českému dělníkovi??
08. 01. 2014 | 10:03

neo napsal(a):

Sláma :

jednoduše proto, že minimální mzda je pouze hranice nezaměstnatelnosti a proto její zvýšení jen navýší počet nezaměstnatelných a ovlivní také mzdy u kvalifikovaných zaměstnanců.

Nezapomínám, v tom pásmu v roce 2012 pracovalo přesně 11.39 % zaměstnanců.
08. 01. 2014 | 10:03

Roni napsal(a):

Honza, Sláma a další.
Je smutné žít v republice kde floutek z Čezu bere 1000 000,-kč deně na odměnách a v sámošce se koná sbírka víček od pet na vozejk pro nemohoucí.
Opravdu smutné, opravdu v takové zemi žít nechci.
Díky pane Kalousek.
08. 01. 2014 | 10:06

Sláma napsal(a):

Honza má také inteligenci na úrovni 1 Yossifa.
Napsal: "Vydělávat málo peněz má vždy nějaký důvod. Většinou to má něco společné s pílí a inteligencí dotyčného."

Tak si laskavě přečtěte článek, pod kterým diskutujeme. Tam se Kalousek holedbá, jak snížil a následně zmrazil platy "úředníkům". Ve skutečnosti je mezi těmi, kterým platy snížil, těch úředníků 8%. Jsou tam učitelé, zdravotníci, hasiči, policisté atd.
Takže snížení jejich platů nemělo nic společného s pílí a inteligencí dotyčných, nýbrž s inteligencí kvarteta, které si říká Yossif K., tedy Gazdíka, Farského, Kalouska a Drábka!

Kromě toho - méně inteligentní snad také mají nárok na život. Už z podstaty věci musí mít polovina populace IQ nižší než 100. A i tito lidé mají právo žít a také jsou těmi spotřebiteli.
Kromě toho, argumentovat tím, že nakupují v supermarketech ve slevách je drzostí na úrovni 1 Drábka. Oni by jistě rádi nakupovali ve značkových prodejná značkové zboží, kdyby na to měli!
08. 01. 2014 | 10:07

gaia napsal(a):

Je smutné, že když si česky pracující vymění své peníze na eura, tak si za ně koupi jen 38% zboží, co domácí.

Tak snad už Kalouskovi jen poděkovat, jak vojáci z filmu Pahorek, seržantovi, co je mučil
Žijem si jak na zámku, ať to trvá věcně. Děkujeme pane seržant
08. 01. 2014 | 10:11

Sláma napsal(a):

neo napsal: "proto její zvýšení jen navýší počet nezaměstnatelných a ovlivní také mzdy u kvalifikovaných zaměstnanců."

V tom druhém máte pravdu - nepochybně zvýšení minimální mzdy povede ke zvýšení úrovně mezd jako takových. A proto se to dělá!
V tom prvním pravdu nemáte. Neznám podnikatele, kterého by položilo zvýšení nákladů na mzdy o pár stokorun. A pokud snad ano, je to jen dobře. Takový podnikatel by stejně tak jako tak zkrachoval. Podle zákona volného trhu jeho segment trhu obsadí jiný, efektivněji pracující podnikatel - a o tom to je!
Počet zaměstnanců se v žádném případě neřídí výší jejich mzdy, nýbrž poptávkou. Pokud má podnikatel zakázky, tak zaměstnance potřebuje - nikdo za ně tu práci neudělá. Ostatně o tom je celý trh - vždy se prodává jen a jen vykonaná práce.
To byste mohl jako vzdělaný člověk vědět.
08. 01. 2014 | 10:13

Sláma napsal(a):

SuP napsal: "Takže proletář dostane od státu prachy za nic"
Tady přeci nejde o prachy za nic. Tady jde o to, aby zaměstnanci dostávali za vykonanou práci slušnou mzdu.
Taky jde o o to, aby se daňová zátěž přestala přesouvat na zaměstnance. V roce 2011 zaplatil průměrný OSVČ za rok na dani z příjmu fyzických osob 457 Kč (za celý rok!), zatímco průměrný zaměstnanec (ve skutečnosti s mnohem nižšími příjmy, než průměrný OSVČ) zaplatil na DPFO 22,5 tis. Kč. Není divu, že se Kalousek zvýšil veřejný dluh České republiky tak závratným tempem, když si kupuje své voliče tím, že jim odpouští placení daní!
08. 01. 2014 | 10:24

Honza napsal(a):

Slámo,
debaty o mé, či Vaši inteligenci se vyhnu, ať si každý udělá vlastní názor.
Když napíši: "Vydělávat málo peněz má vždy nějaký důvod. Většinou to má něco společné s pílí a inteligencí dotyčného.",
tak mohu mít, jak z dalšího textu plyne, subjektivní pocit!
Znám lidi, kteří vydělávají méně, než jiní a na rozdíl od těch jiných neřvou, že jsou chudí. Prostě si umí organizovat život tak, aby byli spokojeni. To považuji za inteligentní. Naopak pouze negativisticky smýšlející spoluobčané mi připadají trochu méně inteligentní. Pár jich znám a mohu potvrdit, že se do své situace vmanipulovali sami. Kalousek & co. v tom hraje roli pouze jako hromosvod tupého vzteku.
Co dodat? Snad přát nespokojencům, aby už konečně pochopili, že mají začít hledat příčina u sebe a teprve potom jinde!
08. 01. 2014 | 10:31

neo napsal(a):

Sláma:

nikoli. Pokud má firma bugdet na mzdy a bude ze zákona muset nekvalifikovaným přidat, projeví se to tak, že zmrazí či sníží mzdy kvalifikovaným.

Ta první část ale neříká, že to položí zaměstnavatele!! Říká, že se jen zvýší počet nezaměstnatelných. (NIKOLI nezaměstnaných!) To byste mohl jako vzdělaný člověk vědět.
08. 01. 2014 | 10:32

Honza napsal(a):

Oprava
tak mohu mít na mysli, jak z dalšího textu plyne, subjektivní pocit!
08. 01. 2014 | 10:32

Joe Ratata napsal(a):

Ten Kalous je neuvěřitelnej. Holt drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.
Nebo snad že by zloděj křičel chyťe zloděje?
Vždyť za ním jde nejméně bilión dluhů, zdevastované hospodářství, zchudlí zaměstnanci a zdecimovaná střední třída.
Jeho heslo: šetřit kde se nedá, rozhazovat, kde to nejvíc uškodí.
On a jeho našeptávač (ušlechtilý šlechtic) jsou neštěstím tohoto národa.
08. 01. 2014 | 10:35

SuP napsal(a):

Ano pane Sláma.
Za vykonanou práci slušnou mzdu. A tam právě platí to "moje" zjednodušení - prachy za nic. Je totiž rozdíl v tom, co je podle osobního pocitu "slušná mzda". Prachy za nic vidím v tom, když za práci v hodnotě 4000,- dostávám 8000,-. A to se děje, neboť jsou práce, u kterých je nutné zaplatit, aby je někdo udělal, ač jejich přidaná hodnota je mizivá.

...."V roce 2011 zaplatil průměrný OSVČ za rok na dani z příjmu fyzických osob 457 Kč (za celý rok!), zatímco průměrný zaměstnanec (ve skutečnosti s mnohem nižšími příjmy, než průměrný OSVČ) zaplatil na DPFO 22,5 tis. Kč...."

Ano, OSVČ nezaplatil, protože NEVYDĚLAL (popřípadě mu nebylo zaplaceno). Zaměstnanec "zaplatil" cestou osobních nákladů prostřednictvím zaměstnavatele, protože jemu se mzda nezměnila (plus/minus). Vy zaměstnanci totiž nemáte představu, z čeho většina OSVČ přežívá.
08. 01. 2014 | 10:35

SuP napsal(a):

Pane Sláma -
"....SuPe, tohle perpetum mobile se jmenuje kapitalismus.
Až hlupáci, jako vy, pochopí, že zaměstnanci jsou také spotřebiteli, tak konečně u nás začne ten kapitalismus fungovat...."

Máte trochu chaos v pojmech.
Kapitalismus FUNGUJE už víc než 200 let bez přestávky - je to tedy motor s daným výkonem. Kdežto perpetuum byl ten váš socialismus, který si nejdřív nakradl plnou nádrž a když mu došla, zastavil se.
Možná, že když si tu občas takhle něco vysvětlíme, že to pochopíte. Já se toho zřejmě už nedožiju, ale jsou tu mladší, kteří z toho možná budou mít dobrý pocit.
;-)
08. 01. 2014 | 10:44

SuP napsal(a):

Sláma -
Rozdíl v zaplacené částce DPFO mezi OSVČ a zaměstnancem si můžete představit jako částku, za kterou zaměstnanec dostává mzdu během své dovolené, kdežto OSVČ dostane prd.
08. 01. 2014 | 10:49

Kelt napsal(a):

Je až komické,jak místní "pravicová falanga"pod praporečníkem Yosifem K.,naprosto perfektně ovládá recepty na řízení ekonomiky a využití všech neoliberálních postupů k růstu prosperity a konkurenceschopnosti státu.
Špička těchto světlonošů,která se již třikrát po vzniku samostané ČR etablovala v rozpočtově odpovědných a protikorupčních vládách ,tak pokaždé skončila předčasně s ostudou a Česká republika s poklesem ekonomické výkonnosti a životní úrovně těch,co se živí prací.
Pokaždé ten ekonomický svinčík musely poklidit rozhazovačné socanské vlády,nastartovat růst,zvýšit životní úroveň lidí práce,zastabilizovat důchodový a zdravotní systém.
Činnost "socanské vlády" v roce 2014 má před sebou stejný úkol,jako v roce 1998-2006.
Pravicová falanga opět vříská,že se bude zadlužovat.To, že Topolánek s Nečasem za vedení Kalouska nasekala okolo blillionu korun dluhu a přivedla zemi do krize,tak si troufá jeden ožrala kompenzovat prohlášením,že on si ale půjčuje levně-asi jako feldkurát Katz.
08. 01. 2014 | 10:57

fikus napsal(a):

Pane Kalousku, nesmyslné je, že jste pořád v politice, kam si vás někteří zoufalci opět zvolili. Demokracie v ČR vám svědčí, jinde by vám nakopali..
08. 01. 2014 | 10:59

fikus napsal(a):

..jo a je třeba si opravit popis s kariérou v KDU ČSL, i když vlastně proč, jste neuvěřitelně profláklej. Stačilo by pouze: KALOUSEK
08. 01. 2014 | 11:03

Xury napsal(a):

Fakt mě baví, jak Sláma, který je někde pěkně v teple ve státním sektoru, tady poučuje o tom, jak má kdo podnikat. Co kdyby sám předvedl, jak si dokáže získávat zákazníky a zakázky a následně platit zaměstnance?
A jen tak mimochodem, Kalousek samozřejmě nezmrazil platy ve veřejném sektoru, ale jen snížil a následně zastabilizoval celkový objem mezd (a to mám ještě pocit, že se to týkalo jen ministerstev a možná přímo řízených organizací). Navíc to neudělal jen on, ale celá vláda. To jak se vyvíjely platy jako takové už záviselo na jednotlivých ministrech.
08. 01. 2014 | 11:04

smutný napsal(a):

Je neuvěřitelné, jak i naprosté fiasko "pravicových" vlád a zvláště Kalouska, čehož si všiml i prestižní ekonomický časopis Forbes, dokáží pravicoví zaslepenci prodávat jako úspěch. Když jsme měli zadlužení 26% HDP, tak měli hysterické záchvaty, jak nás prý ČSSD "dovede do Řecka", a dnes, když po rozpočtově zodpovědné, protikorupční vládě máme zadlužení cca 50% HDP, tak jsou v klidu a plácají Kalouska po ramenou, jak skvěle ministroval.
08. 01. 2014 | 11:25

born65 napsal(a):

SuPe,
ač spíše levičák, musím se v otázkách vaší dopolední slovní přestřelky s p. Slámou ohledně odvodů OSVČ (soc+zdr) versus zaměstnanec postavit za váš názor. Sám jsem byl určitý čas OSVČ (minulý čas je namístě) a vím, že živnostník je v řadě ohledů, které ostatně uvádíte, oproti zaměstnanci znevýhodněn. V jiných zase ne, ale takový je už život.
Ale myslím si, že tohle je zrovna zástupný problém, vhodný (a záměrně živený!) akorát na to, aby se jím tyto dvě skupiny "mlátily po hlavách" a vlastní podstata problémů v ČR jim unikala.
Já považuji za povážlivé hlavně to, že:
- na to, kolik je osob evidovaných jako OSVČ, je jejich daňový přínos nedostatečný. Souvisí to s tím, že poměrně dost lidí(a to hlavně v méně kvalifikovaných činnostech) je OSVČ nedobrovolně, v podstatě nuceně, kvůli zneužívanému a nadužívanému švarcáku (neodsuzuji švarcsystém úplně, pro někoho může být - a jistě je - přínosný). I proto máme OSVČ v přepočtu na obyvatele víc, než by bylo zdrávo
- pořádek by se měl udělat například v nákladových položkách OSVČ a daňových úlevách, zastropování apod.
- a byl bych pro naprosté vypuštění odstupného ze ZP. Pro zaměstnance dělající na smlouvu na dobu určitou (a těch je už valná většina) je institut odstupného stejně zbytečný, využívají jej hlavně přebujelí neproduktivní ouřadové a zakořenělí političtí lehkoživkové.
08. 01. 2014 | 11:45

David napsal(a):

Ještě k 07. 01. 2014 | 15:41:

------------------------------------------------------------------------------------------

Parlamentnilisty.cz:

Výběr z článku:

"...Tlustý: Babiš nemůže být horším ministrem financí než Kalousek

Kalouskův předchůdce v křesle ministra financí za ODS Vlastimil Tlustý prohlásil, že nepřichází v úvahu, že by mohl být Andrej Babiš horším strážcem státní pokladny než Kalousek.

„Když exministr Kalousek vstupoval do světa státních financí jako předseda koaliční strany ve vládě ČSSD a současně jako předseda rozpočtového výboru, vytvořil tehdy ústřední státní finanční blok, který se jmenoval Kalousek-Sobotka.

V té době – v roce 2002 - činil státní dluh 370 miliard korun, v tuto chvíli dosáhl už

1 750 miliard.

A protože téměř po celé toto období byl Kalousek buď předsedou sněmovního rozpočtového výboru, nebo ministrem financí,

má na krku zadlužení této země ve výši 1 bilion 400 miliard korun,“ pustil se do svého dlouholetého politického soupeře Tlustý.

Vysvětlil ParlamentnímListům.cz, proč považuje za drzost, když právě Kalousek komentuje záměry této vlády,

protože je podle něj právě on hlavní osobou zodpovědnou za vysoký státní dluh.

„Z Kalouska se stal největší kritik všeho včetně Babiše,

přitom ten člověk nemá právo říkat vůbec nic,

“ uzavřel Tlustý debatu na účet ministra financí v Topolánkově i Nečasově kabinetu...."

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Zacina-Babisovo-bahno-Kalousek-Peake-Julinek-a-jini-pro-vas-maji-zpravy-o-budoucnosti-299219
08. 01. 2014 | 12:09

SuP napsal(a):

born65 -
Není třeba se zastávat, stačí snažit se objektivně hodnotit objektivní podklady.
Například že u Švarcsystému není ani tak problém placení daně z příjmu (neplatí žádnou stejně jako kdyby byli zaměstnanci se stejným příjmem), ale problém je, že (prakticky) neplatí ani daň sociální a zdravotní. To pak chybí jinde.
;-)
08. 01. 2014 | 12:12

born65 napsal(a):

SuP:
Ano, tam je velký problém. A kumuluje se do budoucna. Veřejným rozpočtům i těm jednotlivcům samým.
08. 01. 2014 | 12:19

hlustvisihák napsal(a):

SuP:
Vy myslíte, že zaměstnanec nemusí svému zaměstnavateli vydělat na svou mzdu vč. dovolené? Že jsou zaměstnanci zaměstnáni (uvažujme soukromý sektor) jen tak pro všeobecné blaho?
08. 01. 2014 | 12:31

SuP napsal(a):

hlustvisihák -
To tady ale nikdo nezpochybňoval. A mimochodem, tohle každý zaměstnavatel (kapitalista) věděl mnohem dřív, než zaměstnance najal....

Nicméně možná začínáte chápat. Když tedy je OSVČ sám sobě i zaměstnavatelem, a na mzdu vč.dovolené si nevydělá, z čeho pak by měl platit daň? za to, že mu dovolili pracovat?
08. 01. 2014 | 12:36

Xury napsal(a):

Pro Davida:
mohl byste nějak přesněji popsat, jak může předseda rozpočtového výboru zabránit vládě, aby navrhla a realizovala SR se schodkem? Děkuji.
08. 01. 2014 | 12:46

hlustvisihák napsal(a):

SuP:
"Když tedy je OSVČ sám sobě i zaměstnavatelem, a na mzdu vč.dovolené si nevydělá, z čeho pak by měl platit daň? za to, že mu dovolili pracovat?"

Pokud nevydělá anebo málo, nemusí platit daň (stejně jako zaměstnanec), zde spor není. Problém je, že u těch, co vydělají a odvádějí nepoměrně méně, než zaměstnanec s obd. příjmem. A to i po zohlednění rizika, které být OSVČ přináší. Myslím, že se někdy uvádělo, že na západ od Aše je při stejném výdělku před zdaněním odvod u OSVČ o cca 20-30% nižší než u zaměstnance se stejným příjmem, To považuji za fér.

O sociálním a zdr. odvodech nemluvě.
08. 01. 2014 | 13:00

siven napsal(a):

No jo Míro, si borec. Dvacet mega, uf!

Jen nějaká pitomá Mostecká uhelná by tu sumu téměř spolkla, ale to bys nesměl být slepý a hluchý vůči normálnímu státu (který asi nedoženem ani ve třetím tisíciletí) a jeho justičním orgánům.

To raději sebrat invalidovi žvanec od huby a dědkovi i bábě přidat 45,-Kč, když jsme takoví machři.

Pokud ti ovšem někdo nafoukne kapsičku, jsi schopen obdivuhodných výkonů, např. strkáním cisterny do dráhy letadla. Všechna čest!

Tak jen počítej Mirku, počítej. Kolik času zbývá Mírovi do Mírova.

Můžete si tam v cele s Davidem společně počítat a citovat bonmoty. Jenom s tím chlastem už to nebude tak levný a jednoduchý...
08. 01. 2014 | 13:02

Yosif K napsal(a):

hlustvisihák napsal(a):
SuP:
"Když tedy je OSVČ sám sobě i zaměstnavatelem, a na mzdu vč.dovolené si nevydělá, z čeho pak by měl platit daň? za to, že mu dovolili pracovat?"

Pokud nevydělá anebo málo, nemusí platit daň (stejně jako zaměstnanec), zde spor není. Problém je, že u těch, co vydělají a odvádějí nepoměrně méně, než zaměstnanec s obd. příjmem. A to i po zohlednění rizika, které být OSVČ přináší. Myslím, že se někdy uvádělo, že na západ od Aše je při stejném výdělku před zdaněním odvod u OSVČ o cca 20-30% nižší než u zaměstnance se stejným příjmem, To považuji za fér.

O sociálním a zdr. odvodech nemluvě.
08. 01. 2014 | 13:00
Poděkujte se i socalistům. Zvyšování paušálů pro OSVC probíhalo i za Sobotky. Nyní jsou OSVC pro socalisty parazité. Ode zdi ku zdi.
08. 01. 2014 | 13:05

práva nájemných kopistů napsal(a):

Chudák Yosif.
Jestli mu z toho copy/paste neupadne ukazováček?
A ještě o půlnoci musí používat strojní překladač.
Pokud nikomu, tak aspoň jemu by ta minimální mzda 4000 korun, nebo kolik to navrhuje, udělala dobře.
08. 01. 2014 | 13:08

nejlacinější píárista yosif napsal(a):

PS. Na Yosifovi je vidět, jak zoufalci typu Kalouska ničí sami sebe. Nejen pitím metylu.
Nevadí jim šunt, hlavně že je to laciné.
08. 01. 2014 | 13:11

Trn napsal(a):

to hlustvisihak:

Problem je ten, ze v praxi zamestnanec, ktery mnohdy musi zacit "podnikat" jako OSVC, si muze fakturovat byvalou hroubou mzdu. Tudiz aby mel stejny prijem musi pracovat i misto dovolene ....
Je vsak pravda, ze diky pausalnim nakladum si OSVC vydela o cca 20 tis. mesicne vic nez kdyz bzl zamestnan (pri platu kolem 100tis)
Na druhou stranu si vsak zamestnavatel kupuje sluzbu od OSVC a vyzaduje jeji denni dostupnost. Tedy zadna dovolea, zadna nemoc, zadne jine absence.
Naopak, pokud OSVC prekroci 1mil obratu, zacne platit DPH jak mourovatej a spadne o tech 20tis mesicne dolu ... a je na tom stejne. Akorat jenom ten stat prijde o soc. a zdrav. pojisteni.
Podle mne to ale neni problem OSVC ale zamestnavatele ...
08. 01. 2014 | 13:22

David napsal(a):

Xury 12:46:

Podle mého laického názoru například takto:

Být předsedou rozpočtového výboru sněmovny je velmi, velmi významná funkce. Takový "Goliáš" - předseda, má m.j. otevřeny dveře ve všech médiích, na rozdíl od nějakého "Davida" z Horní Dolní.

Takový předseda mám přístup nejen k maximu informací, ale i názoru odborných oponentů a může na základě toho pak vytvořit vlastní návrh, který by byl výrazně LEPŠÍ, než ten vládní. (Kalousek ale všechny své oponenty vždy dusil, zesměšňoval, válcoval silou, místo toho, aby jejich dobré názory převzal za své.)

Zveřejněním návrhu - samozřejmě jen s dobrými argumenty - může vytvořit TLAK za pomocí médií, a tak vládu, prostřednictvím veřejného mínění přesvědčit, že by měla udělat změny v rozpočtu podle jeho návrhu.

Toto vše nemůže udělat prosťáček z Horní Dolní.

Od toho jsou právě vysoké funkce a Kalousek v těch vysokých funcích byl dostatečně dlouho, aby po sobě zanechal silnou pozitivní stopu. Podle mého názoru tady zanechal takový bordel, který nová vláda bude mít co dělat, aby to za ty 4 roky dala do nějakého přijatelného stavu. Stačí si jen vzpomenout např. na fiasko 2. pílíře důchodové reformy, za který nese Kalousek také plnou odpovědnost.

Vždy úplně žasnu, když slyším:

"Nejdříve musím získat vysokou funkci a tím i MOC, abych mohl konat dobro a věci změnit k lepšímu."

Když pak funkci získá, a je např. předsedou rozpočtového výboru, ministrem, předsedou vlády, prezidentem a pod., tak občany začne přesvědčovat o tom, jak je přesto úplně, ale úplně bezmocný něco skutečně změnit.
08. 01. 2014 | 13:42

Bakalův nezvaný host napsal(a):

České OSVČ je problém systémový a je to součást našeho ekonomického úpadku, které tady nastartoval Topolánek s Kalouskem.
Když porovnáte počty OSVČ u nás a ve vyspělých zemích přepočteno na počet obyvatel, tak zjistíte, že u nás máte těchto osob asi 5 – 10 x více než tam.
Tudy nevede cesta do vyspělého světa, ale na jeho periférii.
Na vině jsou především odpočtové paušály, které motivují nesprávným směrem.
08. 01. 2014 | 13:44

david napsal(a):

Vidím , jak tady různí diskuteři sahají k různým zdrojům a snaží se dokázat, že Kalousek je buď nejlepší, nebo zase nejhorší ministr nejen ČR, ale i cel= planety a Yosif K se souběžně s tím snaží dokázat, že je nejhloupějším diskuterm minimálně tohoto blogu.
Vážení přátele,já bych ale zkusil navrhnout jiný metodologický přístup.
Co kdybychom místo hledaní různých zdrojů a místo zkoumání příčin, zkusili zhodnotit výsledky působení pana Kalouska (samozřejmě neje jeho)
Pokud to zkusím, tak vidím zemi, kde průměrná mzda je mizerných 1000 EUR, průměrný důchod je nějakých mizerných 400 EUR a při celkovém pohledu cizince jsme hlavně zemí,kde kvete korupce,premier si ze státních peněz platí paní se kterou spí.
A teď otázka pro ty , kteří jsou schopni přemýšlet.
Je toto země a jsou toto výsledky,kterými se může pan Kalousek chlubit ?
08. 01. 2014 | 13:46

Hulu napsal(a):

nj, chtělo by to vážně odpustit církvím povinnost platit daň z prodeje majetku vráceného v restitucích ... tím by se rozpočty zase o něco víc stabilizovaly
08. 01. 2014 | 14:11

Yosif K napsal(a):

Zločiny kapitalismu! Ach jo.....

Smutným faktem je že tam kde vládnou odbory, tak tam podnikatelé budto zavčas fabriku zavřou a výrobu přestěhují tam kde odbory nejsou nebo alespon jsou méně otravné NEBO prostě zkrachují.

Druhý případ jest případem španělska, portugalska, řecka i itálie.

Nedávno italští odboráři částečně rozmlátili částečně "obsadili" stroje ve fabrice kteropu zoufalý majitel terorizovaný rozežranými odboráři chtěl během závodní dovolené přestěhovat do Polska.

Ve španělsku si odboráři kdysi vydupali odstupné jeden měsíc za každý odpracovaný rok. Až do konce roku 2012 se při propouštění vyplácelo odstupné až do výše 60 měsíčních platů!!!!!!

Důsledek odborářské rozežranosti? Nikdo nechtěl nikoho zaměstnat ani za zlaté prase, koncem roku 2011 pravicová vláda omezila vzplácení odstupného na 12 měsíčních platů a nezaměstnanost začala pomalu klesat. Odbory jsou nejhorší škůdci dělnictva.

Tzv "ochrana pracujících" je příčinou velkého počtu vleklých bankrotů - španělsko a portugalsko je plné výroben které nemají co dělat, mohli by se zachránit kdyby mohli propustit část zaměstnanců. Na 60měsiční (ba ani na 12měsiční) odstupné však nemají majitelé peníze, nechávají tedy chtě nechtě fabriky zkrachovat. Zkrachovalé výrobny však nemá kdo koupit, takže "vydělávají" odboráři kteří sedí s platem třeba 2-3 roky doma a advokáti. Všichni ostatní prodělají a po krachu prodělají i odboráři - nemá je kdo zaměstnat.

Česko má neuvěřitelné historické štěstí že odbory jsou tak slabé jak slabé jsou, kdyby české odbory byly silné jako ve španělích tak je zde 30% nezaměstnanost přesne tak jak je ve španělích.
08. 01. 2014 | 14:12

smutný napsal(a):

...no v porovnání se Somálskem, například, zas na tom nejsme tak špatně - oblíbená argumentace pravicových zaslepenců
08. 01. 2014 | 14:15

Xury napsal(a):

Pro Davida:
myslím, že kdybych po vás chtěl jména ostatních předsedů rozpočtového výboru za dobu jeho existence, tak si nevzpomenete ani na jednoho. Nemluvě o tom, že silně pochybuji, že byste dohledal nějaké jejich vystoupení v médiích.
Dále představa, že předseda rozpočtového výboru si sám na koleně zpracuje alternativní návrh rozpočtu svědčí o tom, že ani netušíte, jak takový rozpočet vzniká. Kromě toho byl v té Kalousek koaliční poslanec a pokud vám něco říká termín loajalita, tak byste měl vědět proč by jeho otevřené vystoupení proti rozpočtu nebylo možné. A ještě na závěr mohl byste dát nějaký ověřený link z té doby, kde by Kalousek někoho zesměšňoval z pozice šéfa daného výboru v otázce rozpočtu? Děkuji.
08. 01. 2014 | 14:21

Xury napsal(a):

Pro Davida:
ještě dodatek. Co se druhého piliře důchodů týče, tak opozice navrhla jedinou alternativu - nedělat nic. Tak to je skutečně novátorský přístup.
Kromě toho si myslím, že byste se měl dát vyšetřit. Očividně jste postižen paranoiou vůči Kalouskovi. Jediné, co vás může těšit je, že něčím podobným byla postižena řada lidí v 90. letech, ale vůči Klausovi. předpokládám, že řadě z nich se to teď "svičlo" na Kalouska. Obviňovat Kalouska, že premiér spal se sekretářkou, to už je opravdu na lékařskou prohlídku.
08. 01. 2014 | 14:28

liknavost mezinárodních institucí napsal(a):

IATA pořád neiniciovala trestní stíhání leteckého teroristy Kalouska?
08. 01. 2014 | 14:32

Yosif K napsal(a):

david napsal(a):
....Pokud to zkusím, tak vidím zemi, kde průměrná mzda je mizerných 1000 EUR, průměrný důchod je nějakých mizerných 400 EUR.....
08. 01. 2014 | 13:46
Co má ministr financí co do činění s průměrnými mzdami? Fabriky jsou soukromý, každý podnikatel platí co se mu oplatí platit, proč by někoho přepláceli?

Nejsme v socíku, co si myslíte, že Sobotka může zdvojnásobit mzdy v soukromých podnicích a kterej podnikatel neposlechne že jej nechá zastřelit nebo co?

Pokud jste si neráčil všimnout tak za socanů byly cca stejný mzdy jako za za Topolánka.

Jak říkám, at si kuglufové co toužej po západních mzdách a nejsou ochotni pro to cokoliv konkretního se naužčit nebo udělat - at jdou na západ vydělávat - železná opona už není, nikdo po vás střílet nebude.

Zajímavý je že češi co dělají na západě žádný knížecí rady k tomu že by v česku měly být západní mzdy nedávají -dobře chápou že výsledek ZÁPADNÍCH MEZD VE STŘEDNÍ EVROPĚ BY BYL TOTÁLNÍ HOSPODÁŘSKÝ KOLAPS - TAKOVÝ JAKÝ TČ MŮŽEME POZOROVAT V JIŽNÍ EVROPĚ.
08. 01. 2014 | 14:46

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
Kdysi za toho skutečného kapitalismu lidi dřeli 12 hodin denně a přesto žili v bídě na rozdíl od pánů továrníků. Ale podle Honzy měli dřít 18 hodin denně nebo snad ještě víc, a mohli se mít dobře. Škoda, že jim to tehdy nikdo neporadil.
Že by ten německý dělník pracoval 24 hod. denně nebo 3x rychleji, když má trojnásobný plat oproti českému dělníkovi??
08. 01. 2014 | 10:03
A) spousta věcí stojí v SRN více než v CR, nněměcký solvinák s 3x věrtším nominálním platem ZDALEKA nemá třikrát vyšší životní úroven. S český platem by musel němcký solvinák byldet v parku nebo v kanálu, musí texy dostat aspon tolik aby mohl normálně přežít.

B) německý solvinák nemusí makat třikrát rychleji ale obvykle V PRŮMERU maká na třikrát lepších věcech které se dají třikrát dráže prodat. Například místo plechových furiků nebo plastových podložek JEDEN HALÍŘ ZA KUS dělá třeba zrcátka pro mercedes který jsou desetkrát dražší než plechový furik na odvoz spadanýho listí.
08. 01. 2014 | 14:54

Bakalův nezvaný host napsal(a):

No a jak si vedli soudruzi z Číny v době Kalouskovy recese?

„Čínská ekonomika vzrostla v letech 2010 a 2011 o 10,4 a 9,3 %, zatímco v roce 2012 se růst HDP snížil na 7,7 %. V prvních dvou čtvrtletích roku 2013 vrostlo čínské HDP o 7,7 a 7,5 %, tedy celkově za první pololetí roku o průměrných 7,6 %. Vládní plán na rok 2013 počítá celkově se 7,5% růstem HDP. „
08. 01. 2014 | 14:59

Kelt napsal(a):

Malá poznámka k II.pilíři.
Současná situace je taková.Průběžný pilíř je saturován odvody zaměstnanců,OSVČ/nesrovnatelně menším podílem/,zaměstnavatelů a státem,z kterého se platí důchody těm,kterým vznikl dle zákona nárok.
Ti bohatší,kteří myslí na zadní kolečka,tak spoří v třetím pilíři,kupují nemovitosti, akcie,obligace,zlato,umělecké předměty a podíly v investičních fondech-snad jsem vyjmenoval všechny zásadní formy.
A z ničeho nic se Kalousek pustil do záchrany důchodců,kterým vznikne nárok tak nejdříve za třicet let-šlechetný počin.
Jenže jak se již vžilo,ďábel se skrývá v detailech.
To,že zájemci přihlášení do fondu,z kterého se nedá vystoupit/z čeho bude teď platit Nečas?/je jeden "detail",druhý a podstatný je v tom,že stát by dotyčnému přisypal z průběžného pilíře a při dosažení proponovaných počtů spořících by tím oslabil ročně průběžný pilíř o 10 mld.Kč.
Teď má důchodový účet díky Topolánkovo batohu deficit 50 mld.,takže pak by to bylo nejméně 6O mld.
U těch spořících v II.pilíři by se úměrně snížil i důchod a teď je ta kardinální otázka,co by v tom II.pilíři po min.3O letech zbylo-kdo to ví,ať odpoví-nikdo to neví.
Co je však známo,tak žádný fond během uplynulých 10 let nedokázal svými výnosy ani pokrýt inflaci.
Závěr-byl to Kalouskův podvod na hejly,kteří by byli ochotni na to skočit a "la dolce vita"pro finanční kruhy na tom zainteresované.Ročně 15 milliard pod polštářem,aniž by museli hnout prstem a jenom účtovat poplatky za vedení.
Zrušení II.pilíře a převedení jeho zůstatku do III.pilíře je jediné racionální řešení.
08. 01. 2014 | 15:00

SuP napsal(a):

Yosif K napsal (mimo jiné):
"....ale obvykle V PRŮMERU maká na třikrát lepších věcech které se dají třikrát dráže prodat...."

Což je svatá pravda. Takže z toho je ponaučení -
"Jste chudý, protože máte blbé kapitalisty!" Takže - "hledej šmudlo!"
08. 01. 2014 | 15:03

neo napsal(a):

Kelt:

ne jediné.

stačilo by zavést možnost vystoupit a taky vybrat naspořenou částku najednou po dosažení důchodového věku.
08. 01. 2014 | 15:11

david napsal(a):

To : Yosif K

Nemohu vám mít za zlé, že nevíte, co je to jiný metodologický přístup.

Nemohu vám mít za zlé ani to, že nejste schopen pochopit, že pan Kalousek mluví o hospodářském růstu "an sich" , k čemuž výše mezd a důchodů mohou sloužit jako parciální markery.

Nemohu vám mít za zlé ani to, že vaším podstatným argumentačním instrumentariem jsou termáíny jako "solvinák", "socík" a.p., to je přece u těch, co se snaží vypadat i být co nehloupější zcela obvyklé,

Jak bych vám to vše mohl mít za zlé, když to, že to nejste schopen chápat, tak nějak přímo koreluje s vaším usilováním o co nejvyšší postavení na žebříčku nejhloupějšícjh diskuterů minimálně tohoto blogu.
08. 01. 2014 | 15:12

Kelt napsal(a):

SuPe 15.03.,
palec nahoru.
Já již Yosifa K.v zájmu zachování duševního zdraví nečtu,takže i v tomto punktu máte můj obdiv.
08. 01. 2014 | 15:19

trapné je, na jaké cypoviny kalous skočí napsal(a):

Kelte
To snad nikomu neuniklo, že II. pilíř byla zaplacená manipulace.
A slouží ke cti našich médií, že si toho všimla a ozvala se.
Teda aspoň Haló noviny.

Někdy na podzim 2011 jsem byl na školení externích agentů nejmenovaného finančního koncernu, který si na to brousil zuby a byl jsem zevrubně instruován.

Na rozdíl od manažerů toho kolosu jsem věděl, že je to hovadina a neinvestoval čas.
08. 01. 2014 | 15:19

Yosif K napsal(a):

david napsal(a):
To : Yosif K

Nemohu vám mít za zlé, že nevíte, co je to jiný metodologický přístup.

KONEC CITATU.

A vy jste genius. Recept na prosperitu je jednoduchý.
1) napučujte peníze.
2) Rozházejte mezi proletáře západoněmecké mzdy
3) tím se zvýší i danové příjmy vlády na uroven západního německa.
4) na věky věkův se vytvoří západoněmecká prosperita.

Má to jednu chybku. Rozhoz západoněměkých mezd mezi somálce, řeky nebo i čechz ještě nevytvoří západoněmecké VÝKONY. oVŠEM S TAKOVÝMI PODRUŽNÝMI DETAILY JAKO ŽE NAPŘED JE NUTNO MÍT VÝKONY A PAK TEPRVE MOHOU NÁSOLEDOVAT VYŠŠÍ MZDY SI SOCIÁLNÍ SOCALISRTIČTÍ DEMAGOGOVÉ NEMUSÍ LÁMAT HOLAVU, ŽE ANO.

Chodím do práce 8 hodin denně jako Němec, rubu uhlí nebo vyrábím nejaké bazmeky, jsem hrdý socálista, mám tedy nárok na stejnou mzdu jako Něměc........
08. 01. 2014 | 15:22

Kelt napsal(a):

trapné,na jaké cypoviny kalous skočí,
v jednom bych s Vámi nesouhlasil.
Kalousek nikdy nic nedělal pro modré oči druhých.Když si projdete jeho působení na MO
plus "eko tendr"za 100 miliard pro předem vybranou firmu/Kalouskem/a II.pilíř,tak se můžeme jenom dohadovat,kolik dělal jeho podíl.
Jenom doufám,že náklady spojené s náborem"hejlů"mu hoši od peněz "přičtou k dobru".
Pokud Váš "nick"je reakcí na II.pilíř,tak bych si troufl tvrdit,že to bylo Kalouskovo
kukaččí vejce.
08. 01. 2014 | 15:35

David napsal(a):

Xury:

Měl byste pozorněji číst. Jsou tady v diskusi dva Davidové. Jeden s velkým "D" a druhý s malým "d". Takže pro příště si to rozlišujte.

A co se týká spaní se sekretářkou, tak musím souhlasit. Pan "čistý" - "křesťan" je ubožák, který přivedl náš národ do tohoto marasmu a ještě se vůbec nestydí obhajovat svoje jednání, jako správné. Já být na jeho místě, tak bych chodil kanálama.

Jinak doporučuji klídek :-)

Paranoiou vůči Kalouskovi trpím úplně stejně, jako Vy být Kalouskovým říťovlezcem, neschopným jeho sebemenší konstruktivní kritiky.

Co se týká znalosti jmen ostatních předsedů rozpočtového výboru, tak to není vůbec to podstatné. Je to jen Váš způsob, jak odvádět pozornost od Kalouska, který má na tom bordelu svůj velký podíl viny.

Jinak jste přímo mistr v tom, jak vkládat do úst druhému to, co neřekl.

"...sám na koleně zpracuje alternativní návrh rozpočtu svědčí o tom, že ani netušíte, jak takový rozpočet vzniká...."

Máte docela odvahu, když víte, co asi tak mohu vědět o tom, jak takový rozpočet vzniká. Mohu Vás však ubezpečit, že každý průměrně inteligentní občan ví, že rozhodně žádný Kalouskův rozpočet nemohl být zpracováván na jeho koleně, (a to ani kdyby jej řešil z pozice předsedy rozpočtového výboru ! ). Na to má, jako ministr, přece celý aparát ministerstva atd. Argumentovat tím, že Kalousek, jako loajální koaliční poslanec a především ministr nejmocnějšího ministerstva, nemohl ovlivnit sestavení rozpočtu, mi připadá už trochu slaboduché. Samozřejmě, že ho mohl významně ovlivňovat, když se rozpočet TVOŘIL, když už byl ale schválen vládou, tak jej musel obhajovat. To je přece jasné a pochopitelné. A co se týká Vašeho doporučení, abych se dal vyšetřit, tak to vidím tak na stejno. Je vidět, že i Vy jste uzrál na to, abychom se šli dát vyšetřit oba společně :-) Takže klídek. Teď, bez Kalouska, už bude líp.
08. 01. 2014 | 15:42

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
to, že průběžný piliř přijde při zavádění II.pilíře o část odvodů se vědělo už od počátku 90.let a jeden z návrhů byl - použít privatizační výnosy. Jenže ty se jaksi za Špidlovy a Grossovy vlády utratily. A jen tak naokraj - to, že zavádění fondového důchodového systému znamená deficit průběžného byl problém všech vlád, které v posledních letech toto absolvovaly. Proto taky část začala ustupovat - voliče to totiž bude zajímat až za takových 20-30 let. Jinak ten deficit na důchodovém účtu s žádnýn batohem nesouvisí, což si dokáže zjistit každý, kdo ovládá alespoň základní gramotnost.
08. 01. 2014 | 15:45

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
No a jak si vedli soudruzi z Číny v době Kalouskovy recese?

„Čínská ekonomika vzrostla v letech 2010 a 2011 o 10,4 a 9,3 %, zatímco v roce 2012 se růst HDP snížil na 7,7 %. V prvních dvou čtvrtletích roku 2013 vrostlo čínské HDP o 7,7 a 7,5 %, tedy celkově za první pololetí roku o průměrných 7,6 %. Vládní plán na rok 2013 počítá celkově se 7,5% růstem HDP. „
08. 01. 2014 | 14:59
Jestli to není tím že soudruzi v ČLR nemají odbory a pracují přeci jen ještě za nižší platy než čeští proletáři.

Jakási souvislost by tam byla a zcela jistě ne ta že v čele ČLR stojí nominální zastánci beztřídní komunistické utopie.
08. 01. 2014 | 15:48

david napsal(a):

To : Yosif K

Průměrně hloupí lidé mě začínají nazývat geniem až na potřetí nebo na počtvrté, vy jste to zvládl už na podruhé, gratuluji.

Něco jiného než to o těch proletářích se vám dohledat nepodařilo?

Na to, abyste mohl být nejhloupějším diskuterem tohoto blogu stačí, když to opakujete také jen dvakrát.

Prosím proto, pokud nejste schopen napsat něco ze své hlavy, zkuste vyhledat alespoň něco jiného a méně hloupého, než ty vaše stále stejné "proletáře" a "solvináky".
Nebojte se , vy na to máte.
08. 01. 2014 | 15:50

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
Je neuvěřitelné, jak i naprosté fiasko "pravicových" vlád a zvláště Kalouska, čehož si všiml i prestižní ekonomický časopis Forbes, dokáží pravicoví zaslepenci prodávat jako úspěch. Když jsme měli zadlužení 26% HDP, tak měli hysterické záchvaty, jak nás prý ČSSD "dovede do Řecka", a dnes, když po rozpočtově zodpovědné, protikorupční vládě máme zadlužení cca 50% HDP, tak jsou v klidu a plácají Kalouska po ramenou, jak skvěle ministroval.
08. 01. 2014 | 11:25
A kdyby vládli po tu dobu socalisté, zadlužení by bylo menší nebo větší?
08. 01. 2014 | 15:51

Pozorovatel bordelu napsal(a):

Pane Kalousek, jistě otočili jste trend. Ale je tady obrovské ale. Docíli jste toho nesmyslnou antisociální politikou. Mnoho lidí se dostalo do dluhu jenom proto, že odmítli nucené práce. Ačkoliv toto označil Ústavní soud za nezákonné, těmto lidem vznikly dluhy na zdravotním pojištění ve výši leckdy 10 000,- a v podobné výši. Nyní to musí tito lidé splácet, bez ohledu na to zda mají práci a bez ohledu na verdikt Ústavního soudu. Styďte se jestli to vůbec umíte. Snižovat dluh drcením lidí, kteří jsou na dně, to je opravdu umění.... Chtěl bych vidět Vás na jejich místě a bez příjmů..
08. 01. 2014 | 15:55

Yosif K napsal(a):

david napsal(a):
To : Yosif K

Něco jiného než to o těch proletářích se vám dohledat nepodařilo?

08. 01. 2014 | 15:50
KONEC CITATU.

Pokud lze zařídit záapdoněmeckou výkonnost v čechách rozhozem západoněmeckých mezd mezi proletáře, proč by se stejný trik neměl podařit třeba i v Rumunsku nebo Bulharsku nebo Turecku?

Přece všichni lidé jsme si rovni, hlavně pokud odštípeme denně 8 hodin v práci (dle socalistů) bez ohledu na to co se tam v té práci děje, třeba výroba dřevěných kolíčků na prádlo, nebo ne?
08. 01. 2014 | 16:00

Xury napsal(a):

Pro David:
máte pravdu rozdílů v počátečním písmenu jsem si nevšiml. Nicméně vy jste si zase nevšiml, že tu nedělám Kalouskovi obhájce, ale jen mám realistickou představu ohledně možností předsedy rozpočtového výboru.
Nicméně pokud jste přesvědčen, že stačí aby Kalousek odešel z MF a již bude lépe, tak mi to říká dost o vaší duševní úrovni na to, abych nemusel reagovat na vaše zbylé výlevy.
08. 01. 2014 | 16:05

levicové telátko napsal(a):

jenže my máme hlad. Taky chceme kavijár, taky chceme jachtu, taky chceme lambordžíny. My se tu dřeme za minimální mzdy a boháči si válí šunky na Sejšelách a nic nám nedaj. Vy jako ministr financí máte povinost zajistit i nám obyčejným lidem blahobyt. Vaše politika je asociální.
08. 01. 2014 | 16:19

kydy pro matení předškoláků napsal(a):

Čury
Jaké zase výnosy?
Myslíte těch mínus sedmset miliard zašitých v mimorozpočtových položkách, systematické plundrování důchodového fondu a předání vytunelovaných bank?

To je pravda, to jsme za Klausa museli zaplatit. Geniální experimentátor.
Ne nějaký Zeman, platili sme my, daňoví poplatníci.
Toník Baudyš mi u hruškovice plakal co to je za svinstvo, tak se ho za pomoci vlastní ochranky zbavili.
Znal Klausovy basketbalistický komedie.
08. 01. 2014 | 16:21

Kelt napsal(a):

xury 1ř.45

takže Vám vřele doporučuji,abyste si otestoval Vaši ekonomickou gramotnost.
Dám Vám vodítko.
Topolánkův batoh zákony platnými od 1.1 2008 změnil jednak vyměřovací základ,tak i sazbu odvodů na soc.zabezpečení.
To se projevilo již od třetího čtvrtletí 2008 přechodem důchodového účtu do deficitu,který trvá dodnes.
Tak do toho.
Ps.že to pak dorazil Kalousek plošným snižováním mezd a převodem ekonomiky do recese,tak to jenom dokresluje neschopnost vlády rozpočtové odpovědnosti.
08. 01. 2014 | 16:54

Kelt napsal(a):

Levicové telátko 16.19,
a než to dopsalo,tak dospělo do pravicového kastráta.
08. 01. 2014 | 16:59

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Yosif plácál něco o odborech, tak jsem se podíval na čísla.
Početné odbory jsou především ve Skandinávii, Číně a v západní Evropě, tam se to pohybuje někde kolem 50 – 90 %.
Na jihu Evropy je silnější Malta a Kypr, Itálie a Řecko bych označil za průměrné, v Řecku narostly počty odborářů především v posledních letech,
Španělsko a Portugalsko podprůměrné počty.

http://www.eurofound.europa.eu/eiro/studies/tn0904019s/tn0904019s.htm#hd2
http://en.wikipedia.org/wiki/Trade_union#cite_note-11

Takže Yosif plácá voloviny i v tomto.
08. 01. 2014 | 17:03

Kelt napsal(a):

Bakalův nezvaný host,
jediná obrana duševního zdraví je Yožina z bažin nečíst a nereagovat.
On totiž napíše:1+1 jsou 3.
Na první pohled se zdá,že je poměrně jednoduché to vyvrátit a prokázat,že to jsou 2.
A on v reakci na Vaše složité dokazování napíše,že 2+2 je pět.
A roste ve Vás pocit,že jediné řešení je pár facek-není tomu tak.
Naprosto ho ignorovat.
Jakmile najde odezvu ,roste jeho chuť psát nekonečné bláboly,za které je dle mého vnitřního přesvědčení placen.
08. 01. 2014 | 17:20

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
tak fajn - dejte link na tu změnu sazby odvodů.Podle mne to tak není:
http://finexpert.e15.cz/zmeny-v-socialnim-pojisteni
resp. http://www.finance.cz/zpravy/finance/202641-sazba-zustava-pojistne-se-snizuje/

změnil se samopzřejmě základ - došlo k omezení MVZ pro zaměstnance.
A kdyby jste byl schopen si prostudovat stránky MF, tak byste zjistil, jak se vyvíjela bilance důchodového účtu i její příčiny.
Tak šup!
08. 01. 2014 | 17:35

Xury napsal(a):

Pro kydy pro matení předškoláků:
o jakém systematickém plundrování důchodového fondu to mluvíte????
08. 01. 2014 | 17:37

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Kelt.
Já bych se na Yosifa vykašlal, ale když jsem zahlédl, že napsal:
„Jestli to není tím že soudruzi v ČLR nemají odbory“

tak jsem si uvědomil, že nevím jestli mají v Číně odbory a podíval jsem se,
většina Číňanů je odborově organizovaná.
Teď taky vím, že my, Němci a Švýcaři jsme na tom podobně,
rakouští odboráři jsou asi 2x početnější.
08. 01. 2014 | 17:48

Kelt napsal(a):

xury,
je to jednoduché-rozhazovačná vláda Paroubka předala důchodový účet vyrovnaný a ještě v roce 2007,než začala vláda rozpočtově odpovědně konat,tak byl v přebytku.
Od roku 2008 je trvale ve vysokém schodku,bezpochyb za to mohou komunisté,jak to tak vidím.
Jelikož můj pohled nemusí být objektivní,tak máte prostor pro analýzu toho schodku.
08. 01. 2014 | 17:55

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
Yosif plácál něco o odborech, tak jsem se podíval na čísla.
Početné odbory jsou především ve Skandinávii, Číně a v západní Evropě, tam se to pohybuje někde kolem 50 – 90 %.
Na jihu Evropy je silnější Malta a Kypr, Itálie a Řecko bych označil za průměrné, v Řecku narostly počty odborářů především v posledních letech,
Španělsko a Portugalsko podprůměrné počty.

Takže Yosif plácá voloviny i v tomto.
08. 01. 2014 | 17:03
KONEC CITATU.

Nezáleží na počtu odborářů pokud tito akorát berou vánoční kolekce a nese...ou se do organizace výroby, odměnování, investic, přehnané výše odstupného atd.

Vzpomínám si na knížku od jednoho Batovce - cestopis po Skandinávii kam jezdil kupovat kůže. S obdivem kvitoval že švédští odboráři - dokonce i komunisté! - se tiše scházeli v parku, přečetli pár projevů, v klidu podiskutovali a v klidu se rozešli - jaký to mkonstrast proti tehdejší ČSR kde bolševičtí demonstranti fanatickY hulákali slávu sovětským vůdcům, napadali četníky, házeli kameny, sápali se po jejich puškách, snažili se obsazovat radnice, atd atd.

Ve španělsku ještě hůře, odboráři a komunističtí starostové vedli pochody rabující superkarkety atd atd.

Dtto ve fabrikách. Těžko se lze divit podnikatelům ve španělksku, že přes 30% nezaměstnanost váhají kohokoliv na trvalo zamněstnat.

Výsledkem řádění odborářů je to, že se práce nakonec nějak udělá, ale místo přes stále pracovníky tak přes brigádníky, u kterých není nebezpečí, že by se "aktivně zapojovali do činnosti" odborářských tlup.
08. 01. 2014 | 17:56

Kelt napsal(a):

Bakalův nezvaný host,
a právě teď jste dokázal Yožinovi,že 1+1 jsou dvě.A na to on čeká a Vy očekávejte,že Vám napíše,že 2+2 je pět.
Zásobník jeho polopravd a lží je nevyčerpatelný- v tomto ohledu na něj nikdo nemá.
Dejte na moji radu.
Já jsem smáznul Yožina a nea a ten pocit není k zahození.
08. 01. 2014 | 18:02

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
buď jste tak hloupý, že nedokážete číst nebo prostě jen lžete. V roce 2008 byl důchodový účet v přebytku o 2.6 mld korun:
http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/monitoring/plneni-statniho-rozpoctu/2008/statni-zaverecny-ucet-za-rok-2008-2030

Naopak v roce 2006 byl důchodový účet v deficitu o cca 1 mld korun:
http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/monitoring/plneni-statniho-rozpoctu/2006/statni-zaverecny-ucet-za-rok-2006-1986
08. 01. 2014 | 18:03

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
Pro Kelt.
Já bych se na Yosifa vykašlal, ale když jsem zahlédl, že napsal:
„Jestli to není tím že soudruzi v ČLR nemají odbory“

tak jsem si uvědomil, že nevím jestli mají v Číně odbory a podíval jsem se,
většina Číňanů je odborově organizovaná.
Teď taky vím, že my, Němci a Švýcaři jsme na tom podobně,
rakouští odboráři jsou asi 2x početnější.
08. 01. 2014 | 17:48

Ano v číně jsou oficielní odbory ale ty nebojují za zvyšování mezd, to by je asi čísnká lidová policie velmi rychle rozprášila.

Dtto rakousko, německo a švýcarsko. Odbory jednají o relaticnvě neškodných věcech, nevynucují si extrabuřty který si tamní ekonomie nemůže dovolit - na rozdíl od jihu evropy.

Ve švýcarsku a sjkandinávii stávky prakticky nejsou, v SRN občas stávkují popeláři a piloti Lufthansy, většinou za silných antipatií a posměchu veřejnosti (spúecielně piloti si tak mají na co stěžovat....), generální stávky také nejsou.

Na jihu evropy se odboráři chovají jako rabovací bandy, ve španělsku si již rabování obchodáků vloni zkusili. Ve španělsku stávkují skoro všichni - dokonce i letečtí dispečeři - chlapi kteří berou deset tisíc EUR měsíčně. Proč? Z hladu? Nikoliv - byly jim sníženy mzdy o cca 20% - o příplatky .....
08. 01. 2014 | 18:08

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Bakalův nezvaný host,
Já jsem smáznul Yožina a nea a ten pocit není k zahození.
08. 01. 2014 | 18:02

Pane Kelt, zkuste se někdy oprostit od bludů co do vaší hlavy lstivě zasela bolševická propaganda.

Včera mne kdosi přesvědčoval že španělský ekonomický zázrak vypukl za socalistů. Omyl španělský ekonomický zázrak byl v letech 1959-1974 ještě za Franka a rabovací odborářské bandy k němu nepotřebovali.

Samozřejmě, demokracie musí být, ALE.....

Na rozdíl od pozdějšího ekonomického zázraku za španelských socalistů nedošlo za Franka ani ku krachům bank ani ku krachu státního rozpočtu.
08. 01. 2014 | 18:14

Yosif K napsal(a):

Na jihu evropy se odboráři chovají jako rabovací bandy, ve španělsku si již rabování obchodáků vloni zkusili.

Ve španělsku stávkují skoro všichni - dokonce i letečtí dispečeři - chlapi kteří berou deset tisíc EUR měsíčně. Proč? Z hladu? Nikoliv - byly jim sníženy mzdy o cca 20% - o příplatky .....

Tohle by se asi v Rakousku, SRN nebo Skandinávii nestalo - odbourává se skandinávský socík a co? Pokud jde o starošvédy - sejde se pokojná demoška, hodinu demonstrují, nic nerozbijí a pak jedou v klidu domů a protestům je konec.

...novošvédové samozřejmě OBČAS vypalují panelákový sídlištátka v Goteborgu a Stockholmu.... DOUFÁM ŽE Z NICH SI ČEŠTI SOCALISTÉ VZOR BRAT NECHTĚJÍ.....
08. 01. 2014 | 18:20

Kelt napsal(a):

Xury,
napsal jsem ,že v roce 2006,když končil Paroubek,tak byl důchodový účet vyrovnaný,dle údajů MPSV byly příjmy 208,4 mld.Kč,výdaje 206,2 mld.Kč-rozdíl +2,2 mld.Kč.
Dále jsem napsal že od roku 2008 vykazoval důchodový již ve druhém pololetí schodek-výdaje od třetího čtvrtletí byly vyšší,než příjmy.
To se plně projevilo v roce 2009,kdy dle údajů MPSV činily příjmy 301,0 mld.Kč a výdaje 331,6 mld.Kč-schodek 30,6 mld.Kč.
Snadno dohledat na stránkách MPSV.
Tím s Vámi končím,neb nemám v úmyslu se nechat urážet.Zařazuji Vás k Yosifovi a neovi.

Velice ocením když mne již nebudete poctívat Vaší "přízní".
08. 01. 2014 | 18:30

Joe Ratata napsal(a):

Xury
Topolánkův batoh poslal důchodový účet do kolen schválně, aby se důchodový finanční veletok mohl zprivatizovat.
08. 01. 2014 | 18:44

Xury napsal(a):

Pro Kelta:
tak stále nevím, kterou z těch dvou možností si vybrat, ale kloním se k té první. Na stránkách MPSV ve zprávě za rok 2008 se jasně píše, že bilance důchodového účtu byla záporná ve výši 864 mil. Kč (tab. 13).
http://www.mpsv.cz/files/clanky/5886/zprava_2008_cz.pdf
08. 01. 2014 | 18:49

Xury napsal(a):

Pro Joe Ratata:
pro vás platí totéž co pro Kelta - pokud jste s inteligencí alespoň na úrovni absolventa 1.stupně ZŠ, tak si z výše přiložených linků zjistíte, že to co píšete je kravina.
08. 01. 2014 | 18:51

smutný napsal(a):

„My jsme konzervativní strana,“ opakovaně v předvolební kampani prohlašuje předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Co tím míní, vzhledem k jeho dlouholetému nekonzistentnímu působení v politice, nemůže být jasné ani jeho kmenovým voličům.

Autentický konzervativec si je totiž plně vědom toho, že minimalizace daňových úniků přispívá k prosperitě státu, tudíž i většiny občanů včetně zaměstnanců, kteří nemusí doplácet na daňové úniky v podnikatelské sféře. Tito konzervativci dobře vědí, že stabilita demokratického systému je přímo úměrná životní úrovni lidí, na rozdíl od keců o záchraně demokracie, třeba omezením kompetencí přímo voleného prezidenta. Zejména v zemi s obrovskými daňovými úniky, postrádající ochranu spotřebitele.

Z Evropské komise v těchto dnech přišla alarmující zpráva: Ztráta na výběru daně z přidané hodnoty v České republice činila v roce 2011, kdy byl ministrem financí Miroslav Kalousek, přes 109 miliard Kč. Tedy téměř tolik, jako schodek 112 miliard aktuálního návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Odhad Evropské komise zřejmě zahrnuje více aspektů spojených s DPH, tudíž odhad objemu pouze neodvedené DPH bude o něco nižší.

Ani to však Schwarzenbergovi, Kalouskovi a ostatním „konzervativcům“ v TOP 09 nebrání vzkazovat jejich voličům, že i nadále udělají vše pro zachování polistopadových ideálních podmínek pro nepoctivce všech typů, kteří okrádají stát i spotřebitele.
http://www.blisty.cz/art/70311.html
08. 01. 2014 | 19:00

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Xury,
napsal jsem ,že v roce 2006,když končil Paroubek,tak byl důchodový účet vyrovnaný,dle údajů MPSV byly příjmy 208,4 mld.Kč,výdaje 206,2 mld.Kč-rozdíl +2,2 mld.Kč.
KONEC CITATU.

Aniž bych obhajoval Klause nebo Topolánka - ještě pár maličkostí
1) je rozdíl mezi výběrem a výdaji v konjunktuře a v krizi (pokud věříte že konjunkturu "zařídil" Paroubek nabo socalisté....)
2) na výdaje na důchody má nějaký vliv i demografický vývoj
3) pokud se nezačnou rodit 2,2 děti na ženu tak se z průběžného systemu už toho moc nevydojí (špidla tomu stydlivě říká "na základě demografie dojde k parametrickým úpravám" hahaha....)
No nic snažím se šětřit sám, na státní penze asi spoleh nebude at bude vládnout Bohuš nebo Franta.....
08. 01. 2014 | 19:08

Joe Ratata napsal(a):

Xury
Za socialistů a ještě nějaký čas po nich, byl důchodový účet v přebytku, nebo aspoň víceméně vyrovnaný.
Až když konečně zafungoval BATOH, tak se důchodový účet dostal do opravdových potíží.
Za rok 2009 sekyra 30,5 miliardy, za 2010 29,5, za 2011 39,5 a za 2012 49,4 miliardy a nebylo to kvůli extrémnímu růstu důchodů.
Je pravda, že odpovědná úprava výpočtu důchodu vyhnala o cca 60000 lidí dříve do důchodu, ale co by odpovědníci neudělali pro destabilizaci důchodového systému, aby ho mohli zprivatizovat, že?
08. 01. 2014 | 19:20

smutný napsal(a):

Loni jsme publikovali tematické číslo k ekonomice (2012-37(external link)), kde se objevil článek "Kalouskův závod ke dnu" (24.05.2012(external link)). Teze byla jednoduchá. Představte si, že máte krávu a ona stále méně dojí. Abyste její dojivost zvýšili, tak jí vždy dáte o něco méně nažrat. Zdá se to neuvěřitelné, ale naše vláda je schopna řídit ekonomiku země podle této pomatené logiky. Rok se s rokem sešel, triumfalismus v neoliberálních mediálních baštách ztichl a Kalousek pilně závodí u dna. Podívejme se, jak to dělá na náš úkor.
http://news.e-republika.cz/article1766-Kalousk-v-zavod-u-dna
08. 01. 2014 | 20:06

pavel v napsal(a):

Sláma
Odmlčel jste se a to je škoda. Vaše příspěvky byly výborné nahrávky na smeč pro Yosifa. Díky dialogu mezi vámi dvěma jsem se dověděl mnoho zajímavých věcí jako např. jaký byl nárok na odstupné ve Španělsku za socialistické vlády (neuvěřitelné).
08. 01. 2014 | 20:56

Joe Ratata napsal(a):

pavel v
Yosif je místní obveselovač.
Jeho rozprach peněz mezi proletáře (případně lůzu) je nepřekonatelný.
08. 01. 2014 | 21:15

Yosif K napsal(a):

pavel v napsal(a):
Díky dialogu mezi vámi dvěma jsem se dověděl mnoho zajímavých věcí jako např. jaký byl nárok na odstupné ve Španělsku za socialistické vlády (neuvěřitelné).
08. 01. 2014 | 20:56
Toto je fakt neuvěřitelný příklad odborářského aktivismu. Dokud tento zákon platil, nikdo nikoho prakticky nemohl propustit po zlém, pokud to nebyla supervelká fabrika která propouštěla jednoho člověka.

Znám lidi kteří těch 60 měsíčních platů dostali - než vypukla krize.

Dokud nebyla krize, podnikatelé nepočítali s tím že by někoho kdy museli propouštět. Po vypuknutí krize trvalo 4 roky než tento monstrozní sociální extrabuřt byl odstraněn, samozřejmě proti zuřivému odporu zbolševizovaných odborářských tlup.

Ted jsem nahledl na web - přes změnu zákonů doposud jsou lidé kteří při propustění MUSI dosat až 3,5 ročního platu, 12 měsiční opdstupné tedy platí asi jen pro nové smlouvy.

Zaměstnejte někoho, specielně nekoho mladého kdo ještě nepracoval a nelze na něj sehnat pracovní reference.

Pak se socalisti diví jako JOJA že mezi mladými je ve španělích 50% nezaměstnanost.

Jest to na blití, taková krásná země a tak zdevastovaná
zdivočelými odboráři.
> Redundancy pay is payable once an employee has served a year and can be up to 3 ½ year’s salary (it goes up 45 days a year served, although this can be less on certain contracts).
08. 01. 2014 | 22:08

Yosif K napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):
pavel v
Yosif je místní obveselovač.
Jeho rozprach peněz mezi proletáře (případně lůzu) je nepřekonatelný.
08. 01. 2014 | 21:15
Slovo lůza jste použil vy, já takto o proletářích nemluvím.

Ted jsem nahlídl do statistik. Za 14 let 1988-2003 co tak raketově rostly na jihu proletářské platy tak klesl export z juhu na sever evropy z 35% na 25% celkového obchodu EU.

Ergo kladívko - jižní socalisté zvýšili proletářské mzdy tak že export z juhu na sever tragicky spadl o třetinu původního objemu. proto se hospdářství jižních socalistů a odborářů kompletně podělalo......

PS Grecko dováží i vyváží rajčata. Posledních dvacet let dováží o cca 25% více rajčat než jich vyváží - HLAVNĚ Z HOLANDSKA - jedné uz nejdražších zemí Evropy!!!!!!..... litujte je......
08. 01. 2014 | 22:14

Kanalnik napsal(a):

pan Kalousek predvadi radoby odborne kejkle s cisly... jenze, kdo lze, ten i krade
08. 01. 2014 | 22:29

Yosif K napsal(a):

Zcela neslýchaná ochrana odborářů = 50% nezaměstnanost mezi mládeží ve španělsku.

Dále citace ze Spanish Living.....

Employment in Spain is highly regulated, with the main purpose to protect an employee's rights.
A 40-hour week.

Either 14 payments or 16 1/2 payments annually. (yes, that's true. If you choose 14 payments, you pay the monthly salary plus two extra payments due by July 10 and December 15.

Vacation of 21 business days for each full year worked.
If you lay off someone, you pay 45 days of indemnization for each year that the employee worked for you. Note that if you fire someone with sufficient cause, then there is no indemnization payment necessary. In either case, though, you must pay something called a finiquito, which mainly covers any vacation that the employee has not yet taken. Make sure you get this finiquito signed by the employee.
08. 01. 2014 | 22:37

Asociál napsal blog napsal(a):

O kolik Miroslavovi Kalouskovi přebývá samolibé arogance, o to méně mu zbývá empatie pro většinu občanů, zvláště těch nenmocných a postižených. Exministr financí tzv. vlády rozpočtové odpovědnosti povýšil formální účetnickou rozvahu nad ekonomické pojetí funkce státu. Ministr, jehož dlouholetým diletantským zanedbáním kontroly výroby alkoholu došlo k velkým daňovým únikům a úmrtí několika desítek konzumentů pančovaného alkoholu drze poučuje o nízkých nákladech na správu dluhů veřejných financí. Škrtnutím dotací na chráněné dílny zlikvidoval mnoho pracovních míst pro zdravotně postižené, kterým práce v těchto dílnách zlepšovala jejich zdravotní stav. Rozpočtová odpovědnost se ukazuje jako společenská nezodpovědnost. Ještě, že takovou nezodpovědností se neřídí EU a dotace na pracoviště pro zdravotně postižené nezrušila jako česká naštěstí už minulá vláda. Nová vláda bude mít mnoho co napravovat.
08. 01. 2014 | 22:39

T.Paine napsal(a):

Kupecké počty.

Přebytek (zisk) nebo deficit (ztráta) v Kč vůči peněžním příjmům v Kč. Jablka s jablky.

V případě státu (jako „hospodařící“ jednotky) přebytek nebo deficit v Kč (bilanční saldo) děleno celkové příjmy v Kč.

Skutečné hospodaření (vládní sektor S.13 - ESA 95) podle výkazu ČNB:

Minus 10,98 % - 2012 (rozpočet M.Kalouska)
Minus 7,98 % - 2011 (rozpočet M.Kalouska)
Minus 11,96 % - 2010 (rozpočet E.Janoty)
Minus 14,87 % - 2009 (rozpočet M.Kalouska)
Minus 5,67 % - 2008 (rozpočet M.Kalouska)
Minus 1,67 % - 2007 (rozpočet V.Tlustého)

Skutečné hospodaření k 30.9.2013 (rozpočet státu podle MF, monitor.statnipokladna.cz):

Minus 9,48 % (rozpočet M.Kalouska)

Trend? Ano. Do hlubšího minusu.
Stabilizace?

Zdroje:
1)ČNB: Vládní finanční statistika, Vládní sektor S.13 - ESA 95. ESA95 - European system of national and regional accounts
http://www.cnb.cz/cs/statistika/vladni_fin_stat/
2) MF: http://monitor.statnipokladna.cz/2013/statni-rozpocet/
08. 01. 2014 | 22:47

T.Paine napsal(a):

„Co stojí, hnije. Silnice a železnice, to jsou tepny, jimiž probíhá život státního tělesa.” Tomáš Baťa (1876 – 1932)

Celkové běžné výdaje vládního sektoru (nejvíce sociální platby a mzdy zaměstnancům) děleno celkové kapitálové výdaje vládního sektoru (vládní investice):

Skutečné hospodaření (vládní sektor S.13 - ESA 95) podle výkazu ČNB:

5,97 : 1 (2012)
7,50 : 1 (2011)
6,79 : 1 (2010)
6,02 : 1 (2009)
5,60 : 1 (2008)
5,89 : 1 (2007)

Skutečné hospodaření k 30.9.2013 (rozpočet státu podle MF, monitor.statnipokladna.cz):

13,46 : 1 (k 30.9.2013)

Trend? Ano. Investovat méně, prožrat více. (M.Kalousek, září 2012: „Prožrali jsme to, proflákali.”)
Stabilizace?

Suma sumárum: Fázový přechod u M.Kalouska se nedaří a nedaří.

Zdroje:
1) ČNB: Vládní finanční statistika, Vládní sektor S.13 - ESA 95. ESA95 - European system of national and regional accounts
http://www.cnb.cz/cs/statistika/vladni_fin_stat/
2) MF: http://monitor.statnipokladna.cz/2013/statni-rozpocet/
08. 01. 2014 | 23:02

Xury napsal(a):

Pro Joe Ratata:
"Až když konečně zafungoval BATOH, tak se důchodový účet dostal do opravdových potíží.
Za rok 2009 sekyra 30,5 miliardy, za 2010 29,5, za 2011 39,5 a za 2012 49,4 miliardy a nebylo to kvůli extrémnímu růstu důchodů.
Je pravda, že odpovědná úprava výpočtu důchodu vyhnala o cca 60000 lidí dříve do důchodu, ale co by odpovědníci neudělali pro destabilizaci důchodového systému, aby ho mohli zprivatizovat, že? "

- to je neuvěřitelný blábol. Patrně vám uniklo, že míra nezaměstnanosti vzrostla z 4.4% (rok 2008) na 7.3% (2010). To se pochopitelně ve výnosech ze sociálního pojištění projeví. Navíc došlo k dost značnému nárůstu důchodců, což ovšem nesouviselo s důchodovým systém, ale s tím, že zkrátka řada firem propustila lidi v předdůchodovém věku.Tím pádem se počet důchodců mezi lety 2008 a 2010 zvýšil o 10%.
08. 01. 2014 | 23:08

Xury napsal(a):

Pro T.Paina:
zkuste si zjistit, jaká je míra investic z veřejných zdrojů v jiných evropských zemích. Myslím, že se 16% budeme hodně na špici.
08. 01. 2014 | 23:15

schlimbach napsal(a):

Na této personě je vidět zcela nepokrytě, že ministrem čehokoliv může být u nás i cvičená opice, která absolutně nechápe, že vyspělost národa, společnosti, se posuzuje podle toho, jak se dokáže postarat o své nejslabší (invalidé, děti, mládež ...) ale rozhodně ne podle toho, zda jsou spokojeny kapitálové trhy či nikoliv, obvzvláště, pokud ta opice nechápe ani to, že měna a finanční toky musí být v rukou společnosti a ne nad společností na společnosti nezávislých cizích zájmů.
Moc bych si přál, aby náš národ se jednoho krásného, klidně i deštivého dne probral a všechny ty cvičené opice a tupce, kteří ho dokázaly za 24 let zplundrovat, rozkrást a zotročit v cizím zájmu nakopal do pravé i levé pulky pozadí a poslal je do zapomnění.
09. 01. 2014 | 07:58

Marcus napsal(a):

to Xury:
počet STAROBNÍCH důchodců se mezi lety 2008 a 2010 zvýšil o zhruba 10% - ovšem hlavní příčina je v tom, že invalidní důchodci nad 65 let se "přesunuli" do starobních důchodů. Celkový počet vyplácených důchodů se za toto období zvedl o zhruba 71 tisíc (což při počtu vyplácených důchodů v řádu 2,8 mil činí 2,5%).
http://www.mpsv.cz/cs/12950
Těch příčin deficitu důchodového účtu je samozřejmě celá řada - nárust nezaměstnanosti (za což částečně mohla Kalouskovo/Topolánkovo/Nečasova vláda - špatná hospodářská politika), Topolánkův batoh (omezení příjmů), "nerovnováha" odvodů OSVČ/zaměstnavatelé/zaměstnanci, ...
Nečasova vláda důchodovou reformou připravila další díru do důchodového systému - jediné štěstí, že se do ní zapojilo minimum občanů.
09. 01. 2014 | 08:34

¨********** napsal(a):

Naše moderní dějiny skončily dříve než začaly.
V současnosti -2014 nejvíce jde o kopii ČR z let 1920:Baťa-Babiš,ČSSD tehdy pár let v kursu do pádu úřednické vlády socdem premiéra Tusara,trvající pouhého půl roku,rokem 1923.Lidová strana podobná volební procenta jako dnes,pak katolíci oporou všech struktur Protektorátu,který jimi byl doslova prolezlý,privátní ekonomika,politici vesměs neodborníci,čistí politici,kterým Masaryk říkal "politikáři".Chybí do úplné analogie už jen znovuzaložení KSČ a umělecká avangarda,které si dnes ceníme,která byla členy KSČ,ale nedostávala tehdy Masarykovy státní ceny jako spisovatel Matěj Čapek-Chod,který byl pak Vávrou zfilmován za nacistického protektorátu z peněz Barrandova rodiny V.Havla.Spolupracující s nacisty.
09. 01. 2014 | 08:37

Yosif K napsal(a):

Marcus napsal(a):
Nečasova vláda důchodovou reformou připravila další díru do důchodového systému - jediné štěstí, že se do ní zapojilo minimum občanů.
KONEC CITATU.

Problem udržitelnosti státu není ani v 2,2 miliardách na důchodovém účtu, ani ved 200 milionech co nyní dostávají církvbe navíc proti stavu který panoval i za socalistů, ani v pár kouscích lesů, polí, ruin a svatých obrázků který se možná vydávají, možná nevydávají církvi (co se platí církvím je 0,15% státního rozpočtu).

Problem je v řádech desítek miliard, respektive v řádu 120 miliardového deficitu. Toto dobře vyzhmátli socani před volbami kdzž hysterickz vřískali že Kalouskovci rozkrádají 150-200 miliard ročně, že stačí přestat rozkrádat a "všeho bude dost".

Nuže milí socalističtí přátelé.

Přestalo se rokrádat? Je všeho dost? Proč se mají zvyšovat daně když "stačí zavést registrační pokladny a přestat rozkrádat 150-200 miliard ročně"?

Kde jsou registrační pokladny s fiskální pamětí????
Kde těch dříve rozjkrádaných 150-200 miliard ročně je?????

Dokážete si milí levicoví přátelé odpovědět na tyto otázky nebo se hodláte nadále pouze uspokojovat heroickými vzpomínkami na to jak pan buldozer "zařídil 7% růst HDP ročně"?
09. 01. 2014 | 09:59

Kelt napsal(a):

Kalousek je mimo jiné arogantní ješita.
Věřím tomu,že si přečte odezvu na propagandu toho ,že nejvyšším cílem každého MF je si lacino půjčovat a ne podporovat ekonomicky a sociálně udržitelnou rovnováhu rozvoje země.
Podporu nalezl u krajně pravicové falangy-což pro" praktikujícího křesťana"/jeho mimikry pro finančního zločince číslo jedna této země/muselo přinést uspokojení,že oslovil ty,pravé,co i po očekávaném odchodu jeho maskota ho udrží v závětří poslanecké imunity,což lze předpokládat po příštích předčasných volbách.
Zlomit vaz by mu mohl zpěv radarové pěnice před soudem.
09. 01. 2014 | 10:52

Joe Ratata napsal(a):

Xury 23:08
Jaká krize?
V roce 2008 se Kalousek za zády s Topolánkem vysmíval odborářům, kteří varovali před hospodářským poklesem a tvrdil, že nás se žádná krize netýká a kroky které pak činil, krizi podporovaly. A BATOH byl vyloženě namířen proti zájmům většiny a další léta pravice nedělala nic jiného.
Jak říkám, Kalousek je horší než morová rána.
09. 01. 2014 | 10:52

born65 napsal(a):

Yosife,
umanutě, hystericky tady už třetí den vykřikujete: "Kde těch dříve rozkrádaných 150-200 miliard ročně je?????".
Netušil jsem, že jste socialistický utopista žijící v mámení, že stačí, aby nastoupila zimní pseudovláda Rusnoka Falckého a všichni odkláněči a krátiči veřejných rozpočtů vpravo i vlevo se zastydí, zajdou za Dukou ke zpovědi a svého přičinlivého díla v přilepšování si svých privátních rozpočtů zanechají...
Podobně se můžu ptát: "KDE JE TĚCH 170 000 PRACOVNÍCH MÍST, KTERÉ NEČAS I. ŠOUSTAVÝ SLÍBIL ZAŘÍDIT???"
He?
09. 01. 2014 | 11:07

SuP napsal(a):

born65 -
"....Podobně se můžu ptát: "KDE JE TĚCH 170 000 PRACOVNÍCH MÍST, KTERÉ NEČAS I. ŠOUSTAVÝ SLÍBIL ZAŘÍDIT???"...."

Dobrá otázka.
Avšak jen blbeček by takovému premiérskému slibu věřil. A co by to bylo za premiéra, který by ani nešoustal?
09. 01. 2014 | 11:19

Kelt napsal(a):

born 65,
nic nemám proti "šoustavým"premiérům-naopak svědčí to o jejich fyzické,potažmo i psychické kondici.
Jenom mně vadí,že si to platil z mých daní-tady by mělo platit každý za své,což je v civilizované společnosti normou.
09. 01. 2014 | 12:20

Joe Ratata napsal(a):

SuP
Jestli mu šlo šoustání jako vládnutí, tak to tu paní upřímně lituju. Leda že by jí taky sliboval a sliboval.
09. 01. 2014 | 12:22

SuP napsal(a):

Joe Ratatata -
Teda vy musíte být kofr!
09. 01. 2014 | 13:01

born65 napsal(a):

SuP:
Ono by těch 170 tisíc pracovních míst vážně výrazně pomohlo. Kdyby každý z těch nově zaměstnaných odvedl na zdravotním pojištění bratru 3 tisíce, za rok by to činilo přes 6 miliard. Což by pro chronické problémy zdravotnického rezortu byl slušný přínos. Totéž sociální pojištění. U daní z příjmu by to asi moc nepomohlo, šlo by asi ve velké většině o příjmy v té nejnižší kategorii. Ale přínos pro koupěschopnost a hlavně pro odlehčení mandatorních vydání SR by tam jasně byl.
Otázka je, kde ty místa vzít. Na státní investice do pracovních míst moc nevěřím, tam je to v kategorii zbožných přání a pohádek (D-O-L apod.). Jedině asi uklidnit podnikatelské prostředí (Nečasova squadra je spíš děsila a znejisťovala), preferovat domácí před zahraničním, zavést do financí pořádek.
Nečasova squadra byla blbě poskládaná, nedělala prakticky nic rozumného, hádali se imrvére jak tetky na trhu, slabingr to nevydržel, viděl, že na to nemá a dal se radši na to šoustání.
Přišlo mi k pláči vidět a poslouchat paroubkovské předvolební sliby 2010, sliby pravice (hlavně ODS) jakbysmet a letos se socialisté taky "vyznamenali" (o ODS nemluvím, to šlo daleko za hranici trapné směšnosti). Proto taky ty výsledky.
09. 01. 2014 | 13:03

JIný Karel napsal(a):

Už jsem se obával, že se v příspěvku neobjeví jména Babiš či Agrofert. Největší potíž "politiků" pana Kalouska a paní Němcové je to, že jejich představa byla ta, že právo ve vládě na věčné časy má jen ODS nebo TOP 09 a mezi sebou to prostě budou pytlíkovat v zájmu svých hlubokých kapes. Oni nebrali soc-dem vážně a už vůbec ne komunisty. Kalousek provedl tah proti lidovcům a myslím, že teď v noci nespí, když si uvědomí, že TOP může jít příště do totálního zapomnění a lidovci tu zůstanou. A teď najednou nějaký Babiš, nepolitik, nýmand, nesystémový člověk v jejich očích. Takovým lidem a dalším prosťáčkům, kteří si dovolí kritizovat názory TOP a ODS, by měla být podle Kalouska nejlépe odepřena všechna práva.
Lze jen doporučit panu Kalouskovi, aby si přečetl pojednání Karla Čapka O politice, kde se např. říká, že "představa, že politika zajišťuje několika osobám stálé zaměstnání nebo ukojení jisté ctižádosti nebo se provozuje jen v parlamentu, je trochu neúplná" nebo "je třeba si i klást otázku, zda může být i politika v daleko širším a obecnějším smyslu, politika, na kterou můžeme mít podíl všichni" nebo se Čapek podle mínění pana Kalouska musí nutně rouhat, když říká, že "každá užitečná práce je politická."
09. 01. 2014 | 13:28

Joe Ratata napsal(a):

SuP
Nápodobně.
09. 01. 2014 | 13:52

SuP49 napsal(a):

born65 -
"....Ono by těch 170 tisíc pracovních míst vážně výrazně pomohlo...."

O tom není pochyb. Jen si nevzpomínám, že by kdy některá vláda vytvořila jiné místo, než místo ve státní správě (což by naši situaci neřešilo). Šance na vytváření pracovních míst byla vždycky a jen, pokud vláda přestala překážet LEGÁLNÍM tvůrčím iniciativám (jakýmkoli způsobem, umí to širokospektrálně velmi dobře, a to napříč politickými spektry).
09. 01. 2014 | 14:16

Xury napsal(a):

Pro Marcuse:
osobně si nemyslím, že by jakákoliv hospodářská politika v roce 2009 měla nějaký dopad na míru nezaměstnanosti. Konečně od května 2009 vladla vláda J. Fischera, což byla de facto vláda velké koalice a nezaměstnanost dále stoupala.
Ve všech zemích Evropy míra nezaměstnanosti v roce 2009 oproti roku 2008 vzrostla (někde dokonce násobně).
Co se omezení příjmů týče, tak zastropování odvodů na soc. pojištění považuji za správné. Jednorázová úleva v nákladech na soc. pojištění pro firmy (v celkovém rozsahu cca 18 mld) byla zkrátka pokusem udržet nezaměstnanost na rozumné úrovni. Ve světle výsledků jiných zemí bych ji považoval za relativně úspěšnou.
09. 01. 2014 | 14:43

Xury napsal(a):

Pro Joe Ratata:
jen bych připomněl, že ještě v říjnu (SR rozpočet se připravuje od března do července) tvrdila všechna ostatní analytická pracoviště v zemi (ČNB, SÚ, VZP,MMF, SB, banky atd), že v roce 2009 bude kladný růst ekonomiky. Odboráři byli jediní, kteří se strefili. Cca dva roky na to předpovídali víceméně totéž a byli mimo.
09. 01. 2014 | 14:46

SuP napsal(a):

Já myslím, že u odborářů je jedno, zda predikují růst nebo recesi. Když predikují recesi, chtějí dostat přidáno, aby měli jistější jistoty, když predikují růst, chtějí dostat přidáno, aby se na něm podíleli. V roce 2009 se trefili, protože i šimpanz občas zvolí správně.
09. 01. 2014 | 15:22

Joe Ratata napsal(a):

SuP,Xury
Je to opovážlivost od těch nenažraných odborářů, že?
Za dolar na den se jim nechce pracovat.
Bylo by třeba zvýšit DPH na 50%, aby se zdanila spotřeba a u příjmů nad 100 tisíc měsíčně odpustit všechny daně, aby se nezvyšovala cena práce a zaměstnavatelé nemuseli propouštět.
09. 01. 2014 | 15:40

Kelt napsal(a):

Gumárenský technolog a opilec,ekonomicky naprosto nevzdělaný,který veškeré poznatky čerpal v poslanecké nálevně,tak prosadil ve vládě i v PS SR na rok 2009 s růstem HDP o 4,5%,přes varování ze všech stran a to se s podzimkem ´08 krize již hnala světem jako hurikán.Krize se nás nedotkne-to musel "bejt jako ruský mužik"-jeho oblíbená Stoličná.
Téměř se trefil,jen s opačným znaménkem a byl z toho rekordní schodek SR ve výši 192,2 miliardy Kč.
Tentýž odborník byl kooptován do vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci pana Čistého.
A tam plně rozvinul svůj talent-metody a důsledky jeho "reforem"byly stokrát popsány a tak by bylo nošením dříví do lesa to opakovat.
Ale něco je nutno dodat-ten hrobař české ekonomiky se tady prsí,že on si levně půjčoval,což považuje za vrchol úspěchu jeho fiskální politiky.
V civilizovaných zemích by minimálně nesměl veřejně působit.
09. 01. 2014 | 16:52

pavel v napsal(a):

Kelt

Vidím, že jste velice rozladěn, že Kalousek v době krize způsobil nárůst státního dluhu. Ptám se vás tedy: co byste udělal vy proti vysokému deficitu státního rozpočtu v roce, kdy krize vypukla? Snížil byste výdaje nebo zvýšil daně?
09. 01. 2014 | 18:29

skura napsal(a):

SuP:

"...i šimpanz občas zvolí správně."

Jenom Kalousek se vždycky sekne. Můžete z toho vyvodit nějaký pravicový závěr hodný vašeho génia?
09. 01. 2014 | 19:07

skura napsal(a):

Nejspíš bude na vině Bůh, že neprovozuje ekonomiku podle Kalouskovsko SuPovských představ. Jediný logický závěr, že tihle dva koumesové nemají tušení, co se kolem nich ve skutečnosti děje, je totiž naprosto ale naprosto nepřípustný!!
09. 01. 2014 | 19:16

Joe Ratata napsal(a):

Kalousek především šetřil, kde se nedalo a kde šetřit měl, tam kumpánům rozhazoval plnými hrstmi. A nejen on, celá ta povedená vláda, co si říkala odpovědná.
Neříkám, že i kdyby byli u moci skutečně rozpočtově odpovědní, že by nenavýšili dluh, ale investovali by ty peníze tak, aby zvyšovali naši konkurenceschopnost, zlepšovali infrastrukturu a snižovali závislost na dovozu. A peníze by se pak vracely z daní z vyššího výkonu hospodářství.
Například to, co udělaly vlády od roku 89 se zemědělstvím, za to by se za první republiky popravovalo.
09. 01. 2014 | 19:21

SuP napsal(a):

Joe Ratatatata -
"....ale investovali by ty peníze tak, aby zvyšovali naši konkurenceschopnost, zlepšovali infrastrukturu a snižovali závislost na dovozu. A peníze by se pak vracely z daní z vyššího výkonu hospodářství....."

Za jak dlouho, si myslíte, že takto investované peníze začnou plnit popsaná očekávání? A můžete uvést nějaký příklad z minulosti, kdy se to podařilo?
09. 01. 2014 | 19:35

Yosif K napsal(a):

SuP napsal(a):
Joe Ratatatata -
"....ale investovali by ty peníze tak, aby zvyšovali naši konkurenceschopnost, zlepšovali infrastrukturu a snižovali závislost na dovozu. A peníze by se pak vracely z daní z vyššího výkonu hospodářství....."

Za jak dlouho, si myslíte, že takto investované peníze začnou plnit popsaná očekávání? A můžete uvést nějaký příklad z minulosti, kdy se to podařilo?
09. 01. 2014 | 19:35
No zářný přiklad účinnosti rozvojových prgramů vidíme v španělsku a portugalsku.

Mezi Lisabomen a portem jsou místy 2 místy tři pararelní dálnice a rychlovlak TGV. Ty jsou na iberském poloostrově všude, v Seville dokonce nádraží TGV spadlo tak jej postavili znovu. Taky mají asi dvakrát tolik mezinárodních letišt, než se tam může uživit.

A vidíte jakej je tam blahobyt - přímej to důsledek socálisticky moudře proinvestovaných stovek miliard EUR.
09. 01. 2014 | 21:24

Yosif K napsal(a):

Je to tak jak píše SUP,

--čeští kapitalisté nemají tu výkonnost jako nemečtí kapitalisté
--čeští technici nemají tu výkonnost jako něměští technici
--čeští proletáři nemají tu výkonnost jako němečtí proletáři.

Kdo vzdychá v česku po něměeckých mzdách, měl by se podívat napřed sám na sebe........ SÁM NA SEBE.....
09. 01. 2014 | 21:29

kdos napsal(a):

Kalouskovi sloužily naše daně k upevňování pozice šéfa klientelisticko-mafiánských struktur. Kdo mu šel na ruku, tomu dal i prachy ze státní kasy, stačí vzpomenout na jeho telefon poslanci Skokanovi - copak jsem ti někdy nedal, ty č....? takhle se točí s péčí řádného hospodáře státní kasa. Kde se k tomu namanul, tam se to snažil rozfofrovat. Kdepak jako správný katolík dát něco důchodcům, zdravotně postiženým nebo rodinám z dětmi. Tady pr, peníze byly potřeba na takové navýsost potřebné věci jako nejspeciálnější letouny na světě, nebo taky se snažil o tu bohulibou ekozakázku za bratru mizerných 100 miliard, no alespoň se že se mu zadařilo s těma restitucema. Celé roky šéfoval bílým koním na obraně, proto se tak bral za Vlastu, šlo vlastně o něj. Je to člověk, který káže vodu a pije víno. Utáhl ekonomice šrouby tak, až ji skoro zadusil a na druhé straně rozdával a zvedal daně. Ten by si tímto způsobem hospodaření v soukromém sektoru ani neškrtl, ale z jeho krev neteče, on jen naopak nasával od druhých. Jeho působení navzdory pofiderní plaketě jakési neoliberální instituce je vyložené negativní. Kéž by si ve státní správě už ani neškrtl, ale je mocichtivý jako většina politiků i jeho šéf, takže asi mám smůlu.
09. 01. 2014 | 21:37

Asociál napsal blog napsal(a):

Nikoliv, užitečných idiotů, kteří z různých důvodů tohoto člověka budou volit, je méně a určitě jich bude ubývat.
09. 01. 2014 | 22:05

hlustvisihák napsal(a):

Yosif K napsal(a):
--čeští kapitalisté nemají tu výkonnost jako nemečtí kapitalisté
--čeští technici nemají tu výkonnost jako něměští technici
--čeští proletáři nemají tu výkonnost jako němečtí proletáři.

Kdo vzdychá v česku po něměeckých mzdách, měl by se podívat napřed sám na sebe........ SÁM NA SEBE.....
09. 01. 2014 | 21:29

Vezmu-li, že výše HPD odpovídá výkonnosti/produktivitě ekonomiky, pak musí i jiné parametry - v tomto případě výše mezd - být na obdobné úrovni.
Výše průměrného CZ HDP byla před chemikem na minfi cca 80% průměru EU. Na jaké úrovni byly CZ mzdy? Na úrovni cca 60% průměru EU. Co z toho vyplývá si každý vyvoďte sám.
10. 01. 2014 | 11:06

SuP napsal(a):

Sám si vyvoď.
Procenta dobrý. Jen je potřeba vždycky taky vědět, z čeho se ta procenta naskládala. Pokud vyrábím knoflíky za 2,- koruny, musel bych se ufofrobvat, abych jimi vydělal tolik jako ten, co vyrábí Mercedesy.
To tady Yosif-K napsal už předevčírem. On to ví, neb je stamocáti. To jen místní pitomečci co sežrali Šalamounův výkal jsou přesvědčení, že to je nízkými mzdami při výrobě knoflíků za 2,-Kč.
10. 01. 2014 | 13:47

Asociál napsal blog napsal(a):

Jeden z užitečných idiotů se ozval, ale ne vysvětlil nižší relativní výši mezd u nás oproti Německu. Relativní v poměru k HDP! Němcům možná pomáhají vyšší dotace EU do zemědělství oproti novým zemím EU. Je vidět, k jakým podpásovkám se musejí užiteční idioti uchylovat.
10. 01. 2014 | 15:24

stamocáti napsal(a):

Dyk sem to říkal.
10. 01. 2014 | 15:26

Yosif K napsal(a):

Asociál napsal blog napsal(a):
Jeden z užitečných idiotů se ozval, ale ne vysvětlil nižší relativní výši mezd u nás oproti Německu. Relativní v poměru k HDP!
KONEC CITATU.

Blud o tom že v česku je průměrná mzda 22% mzdy v SRN prozrazuje naprostou ignoranci autora - bludaře, podíbvejte se na cost of living in Gemrany kolik co v SRN stojí, speceilně v mísech kde se více vydělává.
Takže český průměrný plat v paritě životních nákladů je cca dvakrát vyšší než v nominálním přepočtu (vůči USA). V případě SRN to bude cca stejné.

Musíte si miůí levicoví blouznivci a skuhralové všímat které údaje jsou a které nejsou vzjádřeny v PPP neboli Purchasing Power Parity.

Většina levicových skuhrálků jsou skutečně ignoranti všech ignorantů. Pokud se někomu zdá že má malý plat at si hledá lepší práci, a ne avby volil socany nebo komanče. To by si tedy věru příliš nepomohl.
12. 01. 2014 | 00:42

Yosif K napsal(a):

Milým pomateným levidovým přátelům notorickým skuhrálkům zde přikládám tabulku průměrných mezd v Purchasing Power Parity. K naleení na wiki List of countries by average wage. Důkaz že čeští skuhrálci jsou mimořádně daleko od reality. Mají přitom z p...le kliku že se mají lépe než bulhaři nebo rumuni.

Rank
Country
Disposable USD 2011[4]
Disposable USD
growth[5]
Compulsory
deduction[6][7]
Gross USD
2011[8]
1 United States 42,050 242 Increase 22.8% 54,450
2 Ireland 41,170 531 Increase 18.9% 50,764
3 Luxembourg 37,997 -1,477 Decrease 28.1% 52,847
4 Switzerland 35,471 -57 Decrease 29.4% 50,242
5 Australia 34,952 835 Increase 22.3% 44,983
6 United King. 33,513 -1,272 Decrease 25.1% 44,743
7 Canada 32,662 -648 Decrease 22.7% 42,253
8 Norway 32,620 913 Increase 29.3% 46,153
9 South Korea 31,051 1,341 Increase 12.3% 35,406
10 Netherlands 29,269 -544 Decrease 37.8% 47,056
11 Austria 29,008 -177 Decrease 33.4% 43,555
12 Sweden 28,301 480 Increase 25.0% 37,734
13 Denmark 27,974 -335 Decrease 38.6% 45,560
14 Japan 27,763 724 Increase 21.0% 35,143
15 France 27,452 93 Increase 28.0% 38,128
16 Spain 26,856 -466 Decrease 21.9% 34,387
17 Finland 25,747 146 Increase 29.8% 36,676
18 Belgium 25,642 25 Increase 42.2% 44,364
19 Israel 24,225 147 Increase 18.9% 28,804
20 Germany 24,174 379 Increase 39.9% 40,223
21 Italy 23,194 -562 Decrease 30.8% 33,517
22 Poland 23,080 116 Increase 28.3% 30,069
23 Czech Rep. 22,215 -191 Decrease 23.0% 24,630
24 Hungary 21,643 52 Increase 35.0% 20,437
22 Greece 21,352 -2,039 Decrease 18.8% 26,295
25 Slovakia 19,921 -328 Decrease 22.9% 20,068
23 Portugal 17,170 -2,044 Decrease 24.5% 22,742
27 Estonia 13,737 -444 Decrease 20.7% 17,323
12. 01. 2014 | 13:45

Asociál napsal blog napsal(a):

Nickname Yosif K.
teď obsluhuje nějaký ekonom, zjevně student, který dosud nedostudoval pochopení reálného významu ekonomických pojmů. Nikde jsem netvrdil nic o nějakých 22 %.
12. 01. 2014 | 21:32

hlustvisihák napsal(a):

SuP:
Jo a v Plzni z těch knoflíků pak montují třeba tohle:
http://www.skoda.cz/cs/produkty/elektricke-lokomotivy/lokomotiva-109-e-cd/
Yosif K:
Že je podle PKS ČR o 3 příčky a Polsko dokonce jen o 2 příčky horší než Německo, co se týká průměrné životní úrovně (tedy co si za svou průměrnou výplatu v dané zemi člověk může koupit), může napsat skutečně jen statistik anebo člověk bez znalostí reálné situace.
13. 01. 2014 | 10:07

hlustvisihák napsal(a):

Tady je pro ty, které to zajímá, celkem hezky popsáno, proč chemik na financích rozhodl zaříznout tuzemskou poptávku. Nepochopil údaj míra (míra jako Míra no ne?) otevřenosti ekonomiky...

http://vintrova.blog.vsem.cz/2012/05/22/ekonomicka-stagnace-v-cr-a-podcenovani-domaci-poptavky/
13. 01. 2014 | 10:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy