Spravedlnost chceme, praxi trhu s otroky ne

02. 04. 2013 | 11:06
Přečteno 6190 krát
Přiznám se rovnou, občas z experimentálních důvodů zabrousím na nějakou dražbu v exekuci zabavených věcí. Dokonce už jsem od těch nebožáků, co je „drtí bohatí“ zakoupil několik drobností. Jednou to bylo několik lahví drahého vína, jindy krabice Studentských pečetí a jednou dokonce buben s prodlužovačkou na chalupu. Osobně nic špatného v obecné rovině na exekucích a dalších nástrojích průchodu spravedlnosti nevidím. Vždy si ovšem všímám toho, zda je soutěž férová a transparentní, jenže ona většinou není.
Abych doložil své přirovnání z nadpisu, dovolím si odcitovat mého oblíbeného autora Wilbura Smithe. Ve své knize Dravec velmi výstižně líčí „férová“ pravidla při dražbě otroků počátkem 17. století v holandské kolonii Mys Dobré naděje.

V dražbě zůstali jen povozník a Buzzard.
"Čert aby spral toho ťulpasa!" vrčel Cumbrae. Otočil hlavu a očima vyhledal svého bocmana. Samu Bowlesovi zasvítily oči, přikývl a se svými muži v patách se protáhl mezi diváky a stoupl si za vytrvalého povozníka.
"Šestnáct set," zařval Buzzard, "a vem tě čert!" Povozník otevřel ústa připravený jít výš, ale něco ho píchlo do žeber.
Když zahlédl nůž v Samově pěsti, zavřel ústa a zbledl jako velrybí kostice.
"Je řada na vás, mijnheer Tromp!" vybízel Hop, ale polekaný zájemce už mířil k osadě.

Nechutná dávná historie, řeklo by se, ale ono to občas velmi podobně vypadá na současných dražbách věcí, které zabavili dlužníkům exekutoři dnes. Přitom by stačily nepatrné legislativní změny a vše by probíhalo jako u lidí.
Tak naposledy před vánočními svátky dražba soukromého exekutora v nějakém potemnělém skladišti. Zapsal jsem se, vyfasoval cedulku s nápisem „46“ a čekal na dražbu s vínem, které bych si nemohl dovolit, kdyby se prodávalo za plnou cenu. Je to tady, vyvolávací cena činí třetinu odhadní ceny, ve hře asi dvacet dražitelů. Velká část dražitelů v reakci na vyvolávací cenu zvedá ruku se svým číslem a tak činí nabídku vyvolávací ceny. Tak proč ne? Přihazuji o pajcku, ať máme hodobožové víno se stylovou cedulkou „exekučně zabaveno“ na svátečním stole. V tom mě však okřikne nějaký místní vetešník s argumentem: „Když budeš, vole, přihazovat, budeme z toho mít všichni hovno!“ A skutečně všichni ostatní mou nabídku dorovnali stejnými nabídkami a losuje se. Jeden z dvaceti je vylosován a odnáší si krabici s alkoholem za třetinu reálné ceny. Licitátor je spokojen, bylo to rychlé a nekonfliktní. Problém je, že někdejšímu vlastníkovi věci se díky podobné praxi buď odmázne menší částka z dluhu, popř. po uspokojení věřitele zbude menší částka k jeho výplatě.
Právní thriller však ještě nekončí, za čtvrt hodiny má proběhnout další dražba. Licitátor se slušně optá přítomných, zda jim nevadí, že by se začalo o čtvrt hodiny dřív. Kupodivu nikomu z přítomných nevadí, že nemohou dorazit další, co by se chtěli dražby zúčastnit a tak se šmelí v pohodě dál. Populární losovačky střídají jedna druhou a skladiště překupníků se plní zbožím, zatímco nepřítomní dlužníci jsou díky nastavenému systému a protizákonnému přístupu licitátora okrádání více a více.
Co by se dalo změnit? Odpověď je naprosto jednoduchá, zákaz dorovnávání na stejný příhoz. Kdo chce věc získat, musí dát vyšší nabídku než ten předchozí. Není tajemství, že ve většině dražeb, jež provádí soudní úředník, taková praxe funguje. Taky by občas neškodilo, kdyby nějaký zástupce Ministerstva spravedlnosti zvedl zadek z vyhřáté podskalské kanceláře a na takovou dražbu zašel a v případě zjištěných protizákonností věc řešil s příslušnou stavovskou organizací kázeňsky.
Dlužno podotknout, že některé legislativní počiny, účinné od 1.1.2013 eliminovaly část některých jiných nestandardností v souvislosti s dražbami. Byla totiž zavedena možnost uplatnění dodatečné nabídky, která by převyšovala o 20 % tu nejvyšší doposud učiněnou. To zabrání odprodeji nemovitostí v dražbě hluboko pod reálnou cenou.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Slušný člověk nekupuje věci ani v zastavárnách, natož na exekučních dražbách. Tam chodí jenom darebáci.
02. 04. 2013 | 11:26

Carlos V. napsal(a):

TrumpetaTroubiva : hloupost. Ucasti na drazbe, prihazovanim a koupi onomu chudakovi pomahate - jinak by se prodalo jeste levneji a on by mel sekeru vetsi.
02. 04. 2013 | 12:03

Miguel Serveto napsal(a):

Carlos V.:
souhlas.

A pan Závodský je kabrňák, že o tom píše
02. 04. 2013 | 12:26

český maloměšťák napsal(a):

Vyšší účastí na exekucích za větší spravedlnost !
Solidní cena při dražbě - chudáků to sen !
Přihazuj více - dostaneš méně....ale tvůj bližní se bude mít lépe !

Etc...etc....

Osobně si myslím, že přiživovat se na cizím neštěstí vyžaduje kachní žaludek.
Ten ale coby požírači prasat máme.
A není nad večeři ve dvou - při vydražené svíci, na vydražených židlích a stole a se zabavenou flaškou vína.

Škoda že se nedraží i manželky.
Leckterý švihák v letech by přihodil. A leckterého chudáka by tak zbavili alespoň jednoho hladového krku.

Tomu já říkám láska k bližnímu.
Ne jak můj známý - co si dal na hospodu nápis " Psům a exekutorům vstup zakázán !".
Ostatně zakázali mu to.
Že prý jde o porušování svobod - pohrdá prý profesním zařazením celé skupiny jinak vesměs solidních a přátelských lidí.
Ještě že na něj neposlali někoho z útulku pro zvířata. Nebo rovnou Srstku.
Někdy mám dojem, že o zvířata je postaráno lépe než o lidi.
Neboť neznám psa, kterému by vydražili boudu nad hlavou. Nebo láhev vína.
02. 04. 2013 | 12:44

Princ D. napsal(a):

Ticho po pěšině
Jaksi se rozhostilo ticho u dvou kauz
1) Myslivec který zastřelil jednoho a postřelil druhéhoi dělníka, kteří mu přišli rozebírat zabavený skleník.
2) Výbuch ve Frenštáťě pod Radhoštěm.
Někdo už asi dostal strach, ač jsou to zatím ojedinělé případy.
Robespierre by poslal exekutory pod guilottinu an block.
02. 04. 2013 | 12:47

Carlos V. napsal(a):

český maloměšťák : sám dražíte a ostatní odrazujete, aby ceny nestoupaly, žejo ?

Ale záleží na komoditě. Třeba na nákup bytu/domu s lidma, co tam bydlej bych žaludek neměl, ani na podíl na tomto. Dokážu si ale představit i komodity, do kterým bych šel.
02. 04. 2013 | 13:03

seriózní chlapík napsal(a):

Chce to více humanity. V českých podmínkách většina exekucí dlužníka nooddluží, majetky se rozprodají za zlomek ceny.
Exekuce tu většinu chudých postižených likviduje, podobně jako trest smrti. Včera ve zpravodajství jsme se dověděli, že odborníci dosud nedokáží vysvětlit strmý nárust skoků pod vlak.
Vhodnější by bylo zavírat dlužníky do nápravných zařízení pro možnost jejich nápravy.
02. 04. 2013 | 13:06

atque napsal(a):

> seriózní chlapík
Vhodnější by bylo zavírat do nápravných zařízení podvodníky a hyeny v lidské podobě (byť v možnost jejich nápravy nevěřím).
02. 04. 2013 | 13:17

klokan868 napsal(a):

Tunely jsou pro dosti bohaté a dražby pro skoro dosti bohaté, cíl stejný, slušné obrat. Zákonné úpravy mohou trvat léta, obvykle se dobře vědělo, proč je text zákona takový, jak byl odhlasován a je neobhajitelný. Zato zákonné úpravy lidi obírající se zařídí i se zpětnou platností.
02. 04. 2013 | 13:25

www.mobil-risk.cz napsal(a):

Tam je zásadní otázka kdo psal ty aktuální zákony a pro koho... Spousta lidí z oboru se shoduje, že si je exekutorská lobby nadiktovala na míru... To je potom těžké pátrat po spravedlnosti.
02. 04. 2013 | 13:26

český maloměšťák napsal(a):

Carlos V.
Sám věci od chudáků nedražím /kde jste na to přišel ??/- ale dva exekutory, respektive jednoho a jednoho pomocníka /pokud se již nevypracoval/ znám osobně z dob minulých...kdy ještě exekutory nebyli. Zato čile spolupracovali s StB - udávali lidi.
Ono ty povahy a charaktery se moc nemění. Ty koníčky zůstávají takovým lidem stejné - ať už je takový nebo makový režim.

Já nevím, jestli bych mohl " jít" do takových " komodit". Tak nějak se mi to příčí. To už radši snad něco ukrást Goldmanovi se Sachsem - na burze.
Jenže to je velmi těžké.
Ty algoritmizační skříňky jsou dneska tak vypracované - že z toho je jeden mnohdy jako jelen...a má sám strach, aby se nestal dodavatelem věcí podléhajícím dražbě.
---------
To je jak z Kafky. Pomoz chudákovi rozprodat to, co mu ještě zbývá - pomůžeš mu, coby bližnímu svému.

Ja to vlastně probíhá ? To jeden zavolá....

" Haló, tady Ondra...máš tam dneska něco zajímavého, Sašo ? "
_ " Nazdar ! Čéče, přijď, stav se. Mám tady dva černé pasažéry, nezaplatili jízdné v metru...budeme jim dražit traktor, les i pole..."
" Blázníš ? Co já s traktorem na Barrandově ? "
- " Nešil. To není o traktoru - to je o tom, že traktor chce Sergej a nabízí za něj exekuci , co se koná za měsíc u něj. A ta je o šesti bednách slámového vína - klient zapomněl zaplatit regulační poplatek u doktora, chalupu už mu u Sergeje vydražili, víno jde na paškál teď."
" Tak to jo. Sergej má stejně játra nadranc - co by dělal s vínem.
A pročenžujem to napřímo, anebo přes Olgu s Míšou ? "
- " Jedem napřímo. Už žádné provize - připadám si potom jako sup nebo hyena.
Nesmíme připustit, aby se nám z toho celého vytratila lidskost, Ondro. Jsme především službou, nesmíme se dostat do role nějakých sprostých kšeftařů. Těch je všude kolm nás až až."
" S tím souhlasím, Sašo. A navíc ušetříme. Měj se. Tak zítra."
" - Servus. Zítra na obvyklém místě. Přihazovat začnu já - dveře po zabouchnutí otevřít zvenčí nejdou a zvonek též nejde. Takže přijď o půl hodiny dřív."
02. 04. 2013 | 13:34

Carlos V. napsal(a):

český maloměšťák : o dražbách movitýho majetku jsem nic neslyšel, ale nemovitej se obyčejně někde proflákne - jen najít kde. Co vím, tam to až moc o dohodách není - a kde se o to snažří, dost často se najde někdo třetí, kdo to rozstřelí po svém.

O exekutorech ilulze nemám. Holt je to ale zapotřebí, tak jako mrchožrouti, jinak budeme zpátky v ráji neplatičů.

Jinak jde opravdu o komoditu. Slitkové zlato nebo akcie za 2/3 ceny byste koupil i vy ;-)
02. 04. 2013 | 13:54

aAdolf napsal(a):

Volím komunisty.
Znárodnění není exekuce.
02. 04. 2013 | 14:09

ld napsal(a):

" čekal na dražbu s vínem, které bych si nemohl dovolit, kdyby se prodávalo za plnou cenu"

Tak nevím. Když se dostane někdo do exekuce, kde je dražen takto drahý vajn, má to ve mně vzbudit pocit lítosti?
V dobách nedávno minulých a nuzných jsem si mohl dovolit koupit v Tesku krabičák červené kapaliny Don Simon za 19 Kč, přesto u mě exekutor štítky nelepil. Bezdomovci a já jsme se podíleli na rabatu řetězce.
A když už peněz opravdu nebylo, musel jsem přestat kouřit, ač je to proces nadmíru bolestivý; kouříval jsem startky bez filtru, tedy žádný luxus.

Já jen, jestli se s tou útlocitností nezachází moc daleko...
02. 04. 2013 | 14:26

ld napsal(a):

Abych nezapomněl, to vše coby zaměstnaná osoba, bez pobírání dávek, neživící jen sebe sama.
02. 04. 2013 | 14:28

Petr T napsal(a):

Pokud přistoupíte na tyto praktiky, tak se nedivte. Vás vůbec nemusí zajímat, že dalších 20 lidí je domluveno na jakémsi losování (i když chápu, že po takové aukci aby měl člověk strach o svou bezpečnost).
Jakékoli zastrašování nebo ovlivňování jiných dražitelů je samozřejmě protizákoné a dala by se na tomto základě napadnout platnost aukce, to samé v případě aukce která začala dříve. Občas jezdím na normální (tj. dobrovolné) aukce a ten pan vetešník by byl nejspíš po takové poznámce vykázán ze sálu a aukce.
Problém absolutně není v systému přihazování - na zmíněných aukcích funguje jak systém "jeden člověk jeden příhoz" tak i zvyšování ceny "dokud nezůstane jen jeden". V případě druhého systému, pokud dva nebo více lidí je ochotno dát stejnou částku, zkouší se buď zmenšit příhoz nebo se rozhodne (nikoli losem, ale podle nálady licitátora) o tom, kdo danou věc získá. To se ale děje jen vyjímečně.
Takže problém je v tom, že na tyto aukce chodí parta domluvených lidí a licitátor na rozdíl od normálních aukcí nejedná v zájmu dražebníka a majitele předmětů, tj. nesnaží se maximalizovat zisk. Na základě informací uvedených v článku si myslím, že aukce by měla být prohlášena za neplatnou a licitátor by měl čelit odebrání licence, ne-li rovnou trestnímu stíhání. Bohužel jste se připojil k nekalým praktikám dražitelů a tím jste se stal spolupachatelem. K rozbití tohoto systému by přitom stačilo několik lidí, kteří by ho ignorovali a dražili čistě ve vlastním zájmu (pokud jsem ochotný dát víc a držím s ostatními basu, tak je moje chování v tomto případě nejen nemorální, ale i iracionální, protože šance získání předmětu při losování bude lepší).
02. 04. 2013 | 14:39

xx napsal(a):

Dorovnání nabídky na dražbě ? Nespletli si páni exekutoři dražbu s karetní hrou zvanou poker ?

Nedávno jsem viděl na vývěsce u nás v Jizerských horách oznámení o exekuci jedné chalupy. Pro dluh 12000 člověku prodají střechu nad hlavou. To je velmi podivné jednání. Dluh 12000 vznikne velmi snadno, třeba nezaplacením povinného ručení, ostatně jak jinak vznikne dluh u České pojišťovny. A bác, dům pryč.

Stát je horší mafie.
02. 04. 2013 | 15:05

buldatra napsal(a):

Toš já si myslím, že exekuce je zlodějna za bílýho dňa a to proto, že neřeší případ od případu příčinu, řeší jen následek.
A potom, dražby, kdy se rozprodá za pakatel něco, na co mnohý člověk makal celý život, včetně střechy nad hlavou, je projev hyenismu.

Stát exekuci jako takovou, navíc v této nechutné podobě, snesl na občanstvo místní, aniž by se občanstva zeptal na názor a aniž by o tom měl občan šanci demokraticky rozhodnout pomocí hlasování.
Dokud se k tomu nebudou moci voliči vyjádřit a hlasovat o tom, považuji to za prachobyčejnou zlodějnu, stejně jako znárodňování po čtyřicátém osmém.
02. 04. 2013 | 15:08

xx napsal(a):

buldatra: exekuce jako taková prospěšná věc. Ale s mafinánským státem za zády z toho exekutoři udělali vekslácký byznys. Soukromý exekutoři je jen zástěrka, aby hněv lidu nepadl na stát. Ale exekutor si bez státu a státních regulaci ani nedojde na záchod. Exekutor jedná teprve na základě rozsudku státního soudu. Ten rozhodne, že pro dluh 12000 se někomu má zabavit dům ve kterém žije a má se prodat mimo trh v mafiánském podsvětí za asistence státní policie.

Je to stát který zde jako v mnoha dalších případech naprosto katastrofálně selhává. Ovšem na maskování svého jednání nezapomněl a hněv lidu se mu podařilo nasměrovat na abstraktní soukromé podnikání, jako původce všeho zla.

To kazí obecný dojem o podnikatelích. Původcem toho je stát a politici. A poctiví podnikatelé nemají šanci se bránit. Jen sklízejí neoprávněný hněv lidu.

A dělá lid ? obrací se o pomoc na stát a politiky.

Jak pošetilé, žádat o pomoc před mafií samotného tutti di Capi.
02. 04. 2013 | 15:18

buldatra napsal(a):

xx

o tom zda je či není exekuce prospěšná (např. ve stylu komu to prospívá, jaký je celospolečenský přínos?, atd.) je možné diskutovat, ale to se nedělo a neděje veřejně a celospolečensky.

Neexistuje tedy nic, co by se dalo nazvat nějakou celospolečenskou shodou, nezavání to tudíž ani náhodou něčím, co by se podobalo demokratickému rozhodnutí voličů, občanů tohoto státu.
Proto je to zlodějna za bílého dne, kterou na občany bez jejich souhlasu uvrhla mafie. (můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak všecko, co můžeme oba dělat).

Diskutovat o tom lze maximálně tak ex post, nezávazně, třeba v nějaké debatě na nějakém blogu, nebo u piva v hospodě.
Veřejná diskuze, ze které by vycházel později nějaký zákon se však neděla a neděje dodnes.

Takže, jako ve všech ostatních případech, občan je postaven před hotovou věc.
Aniž by měl možnost se k tomu vyjádřit a svůj názor stvrdit svým hlasem v hlasování, ač se jedná o životně důležitou záležitost, o samotnou podstatu hmotné existence mnohých spoluobčanů a o fungování exekutorů, které připomíná víc než co jiného fungování oficiálně podporované mafie.

Teprve po schválení občany v plebiscitu by něco takového bylo demokratické a i kdyby se mi to sebevíc nelíbilo, zaťal bych zuby a respektoval bych to.
02. 04. 2013 | 15:43

český maloměšťák napsal(a):

Carlos V.
Nic se nemá přehánět.
Dluhy se mají platit, ale ne tak, aby se dlužník a jeho rodina museli stěhovat pod most. Platí to ale i o věřitelích.
Má zkušenost je ale taková, že se dluhy neplatí z vychcanosti, nikolivěk z nedostatku. Mí tkzv. nedobytní dlužníci si nežijí zle. Někteří se mají velmi dobře.... a jejich právníci ještě lépe.

Pamatuji doby,kdy jste byl za osla - když jste se domáhal svých peněz a kdy jste již mnohdy z nich, aniž byste je dostal...musel odvést DPH. A nebylo metru, nebylo dovolání.

To, co se děje dneska - ten exekutorský nesmysl, tak jak je ....to je další oslovina.

Jenže jak věci napravovat v zemi, která si dlouhodobě, dobrovolně a zřejmě i ráda.... vydržovala osla coby svého vůdce ?
02. 04. 2013 | 15:47

Carlos V. napsal(a):

český maloměšťák :
jedna poznámka z praxe - co vidím okolo sebe, tak dluhy nasekali hlavně ti, co žili "na úrovni" a neměli na to. Prostě taková dočasná střední třída s dovolenou v Africe a dobrým vybavením domácnosti i domu.

Ne tedy chudáci, co maj málo a proto žijou skromně. Protože žijou skormně ...
02. 04. 2013 | 15:54

xx napsal(a):

buldatra: diskuse není třeba. Exekuce je metoda ochrany věřitelů před dlužníky, kteří odmítají dostát svým závazkům. Je prospěšná a potřebná. Ovšem nesmí probíhat ve stylu vydírání mafií co neuznává ani vlastní pravidla, což obvykle běžné zločinecké mafie nedělají, to je spíše výsadou státních správ.

Referendum o tom zda zavedeme exekuce je asi vtip, že jo ? V zemi kde většina lidí je zadlužena až po uši.
02. 04. 2013 | 15:57

Jank napsal(a):

Tak tohle se nedeje ani v opravdovem kapitalismu! Drazba je prodej produktu, kde se prijimaji cenove nabidky a produkt se proda za cenu nejvyssi nabidky. Jak je mozne, ze 20 lidi da STEJNOU nabidku, kdyz by melo "prebit" cenu i treba o jednu korunu? Je to sproste OKRADANI a melo by se tomu zabranit a trestat podvodniky. Pripomina mi to supy, kteri trhaji zvire, ktere jeste nedodychalo. Ja bych teda radost z takto nabyteho vina pane aurore nemela. Nicmene jsem rada, ze jste o tomto problemu napsal.
02. 04. 2013 | 16:03

Rosťa napsal(a):

Živit se na cizím neštěstí chce velkou dávku otrlosti. Slušný člověk se proto těchto státem posvěcených mafiánských všiváren nezúčastňuje. Ani jako exekutor, ani jako účastník dražby.
02. 04. 2013 | 16:03

xx napsal(a):

Carlos V.: jak jsem uvedl příklad výše, dotyčný exekuovaný dlužil pojišťovně 12000 Kč a sebrali mu barák ve kterém má trvalý pobyt. Ještě to visí na vývěsce úřadu.

Sice dotyčného osobně neznám, takže nevím jestli byl v Africe nebo jinde na dovolené, ale jestli má lepší vybavení domácnosti, exekutor by se v normálním nemafiánském prostředí spokojil s prodejem několika kusu lepšího vybavení domácnosti a neprodával celý dům pro dlužnou částku 12000 !

Takže je třeba se rozhlídnout a dívat se po vývěskách, kde je obvykle uvedeno kdo je exekuován a pro jaký dluh.

Je tam ještě jeden a jen dluží 12 miliónů, asi z podnikání, a berou mu dům za 8 mio, tam zase asi musí hledat ještě další majetky.

Nebo že by princip solidarity ? Tady exekutor zabavil majetek o 4 milióny méně tak sousedovi co dluží jen 12000 sebere celej dům a dorovná tu ztrátu z té 12 miliónové exekuce ?

Přece musíme být solidární.

V našem mafiánistátu bych se tomu nedivil.
02. 04. 2013 | 16:03

buldatra napsal(a):

xx

No, exekutoři byli uvedeni v život nikoliv dnes, ale v době, kdy zadlužených až po uši bylo minimum. Takže to myslím vážně.
Přesto o zavádění této vymoženosti o dohodě na podmínkách a samotném smyslu žádná veřejná diskuze posvěcená referendem neproběhla.
Což je zásadní chyba.

Ono nejde jen o zákony nahrávající vzniku a fungování exekutorské mafie.
Jde o všechny zákony.
Jde o podstatu demokracie.
(podstatou demokracie je diskuze)

Takže, ač to zní sebeblběji a doba ať je jaká chce, nebude-li celospolečenská diskuze a její závěry stvrzené referendem, nebude demokracie.
Bude jen větší a větší nebezpečí výbuchu.
Až to nakonec bouchne.
A to se mi ani dost málo nelíbí.
02. 04. 2013 | 16:22

Carlos V. napsal(a):

xx : Jo, někdy to tak je, že někdo nezaplatí malou částku a příjde o dům. Ale ne tak často - většinou stačí zaplatit.

Občas je ale příběh úplně jinak. Na vyhlášce je jen pohledávka toho, kdo nevdržel s nervama a exekuci začal. Jakmile se ale proces rozběhne, přihlásí pohledávky další a další, často větší věřitelé, kteří to prostě jen nehnali hned na proces.

Z novin a z jiných kusých informací se dá málokdy sehnat aspoň trochu pravdivý obrázek. Radši brát vše s rezervou.
02. 04. 2013 | 17:57

xx napsal(a):

buldatra: proč používáte termín exekutroská mafie. To není exekutorská mafie. Exekutoři jsou jen ti pěšáci na ulici, ti co vybírají výpalné. Když zůstaneme u té mafie, tak ta má lidi co chodí za obchodníky a lámou jim ruce, rozbíjejí obchody když nechtějí platit. Nad nimi jsou jejich šéfové, kteří chodí po větších rybách a soustřeďují se na shromažďování peněz od těch co platí. To jsou finačáci. A tak to jde nahoru.

Exekutor nemůže dělat nic, dokud ho jeho kápo ( soudce ) nepošle udělat špinavou práci.

Soudce rozhoduje komu se pro 12000 dluhu sebere televize s pračkou a komu se prodá střecha nad hlavou, protože se někomu zalíbila jako rekreační chalupa například.

Celý stát je tou mafií, ne jen exekutoři. Svádět to na exekutory, by bylo podle mého názoru odvádění pozornosti od těch mafiánů nahoře k těm dole. Což je ale myslím obvyklá taktika všech mafií.

Vždycky po nějakém zátahu na nějakou konkurenční mafii slyšíme, že se to dotklo jen malých ryb a ty velké unikají. Mají stejnou strategii, nastrčí za sebe obětní beránky.

V tomto případě to jsou sdánlivě soukromí exekutoři.
02. 04. 2013 | 18:10

xx napsal(a):

Carlos V.: víte, soud rozhoduje podle toho co dostane na stůl. Jestli se dodatečně po soudním rozhodnutí přihlásí další věřitelé, to jde jaksi už mimo rozhodovací proces.

Podstatné je, že na vývěsce úřadu visí dokument, ve kterém se praví, že na základě pohledávky 12000,- korun s úrokem 7% ročně která vznikla v roce 2009 Soud rozhodl v roce 2011 o exekuci nemovitosti ( domu a přilehlých pozemků a staveb ).

Celkový dluh tedy 12000 + 7% ročně tedy narostl na 14700 + dalších 12934 jako odměna exekutorovi, do roku 2012 kdy byla exekuce provedena.

Soud tedy rozhodl, že pro celkový dluh a odměnu exekutorovi 27634,- Kč zabaví povinnému majetek v tržní hodnotě 2-3 milióny.

Nevím za kolik a komu to exekutor prodal a kolik dostal onen nešťastník zpět. Prodali mu ale dům ve kterém trvale bydlel.
02. 04. 2013 | 18:24

modrý edvard napsal(a):

To dorovnávání mi připadá neuvěřitelné. To snad je trestné.
02. 04. 2013 | 23:32

antipolitik napsal(a):

Máte moje sympatie blogere. Jen bych dodal, že stát s exekutory vyrábí bezdomovce jak na běžícím pásu. Situace už došla tak daleko, že se rodiče bojí ubytovat vlastní děti (nebo obráceně) v tíživé finanční situaci, protože exekutoři vtrhnou kamkoli kde si myslí, že dlužník žije a zabavují všem co je ubytují všechno. Tudíž dlužníkovi nezbývá než jít pod most aby nepřipravil i zbytek rodiny o všechno co má! Tedy i ty, co nic nedluží. Z naší krásný země se po údajné revoluci, svobodě a práci kreatur-vznešeně zvaných "demekratičtí politici" (většinou jde pouze o hochštaplery, veksláky a zloděje-bez vzdělání, ale s obrovskou drzostí) proměnil v doslova hnusný místo k žití! Řekl bych, že se na emigraci kvůli šílenostem vytvořených "demokraty" chystá víc lidí než po roce 1948. Patřím k těm co se chystají přestěhovat podnikání do jiné "NORMÁLNÍ" země, (a věřím, že se tak děje po celé republice) ať si tu nenažranou českou politickou pakáž živí kdo chce, ale kdo má mozek v hlavě už je živit nebude!
03. 04. 2013 | 05:29

Xaver napsal(a):

Stará komunistická poučka říká: "Za vším hledej člověka".
Je stávající exekutorská činnost špatná ? Tak hledejte toho člověka, který to tak chce.
A rada na závěr. Nehledejte dole.
03. 04. 2013 | 06:59

xxx napsal(a):

A to jste jeste nebyl na "drazbe"exekucne zabavenych nemovitosti,to byste teprve "valil bulvy", co je take v Klausistanu mozne! Nebo u prodeje/stvrzeneho soudem/ exekucne zabaveneho majetku kvuli radne policistum nahlasene ukradene obcance!
03. 04. 2013 | 12:22

xxx napsal(a):

To Xaver/6:59/: Stare ceske prislovi pravi: "Ryba smrdi od hlavy".
03. 04. 2013 | 12:24

Pepa napsal(a):

Souhlas :JDE O PODSTATU DEMOKRACIE.Ústava je jenom cár papíru,zákony popírají systém spravedlivé společnosti a demokracie.Bez dobrých, jasných a srozumitelných zákonů nelze budovat demokratickou společnost.Současné zákony chrání jen velké zločince. A základy takových zákonů vytvářeli revanšisté Langoš a Ruml, kteří neměli o právu ani potuchu.Do vedení státu se dostali zločinci a karieristé, proto po 23 letech je všechno v rozkladu.Lidové pořekadlo říká:ryba smrdí od hlavy.Proto je třeba odstranit tu smradlavou hlavu.Je to těžký úkol,protože taková smradlavá hlava může zatemnit mozky i rozumným lidem.Jak tu smradlavou hlavu odstranit?Příklad by byl:Jak se prováděla rekatolizace cizí katolickou církvi?Předně byla fyzicky likvidována česká šlechta a rekatolizace mešťanů a nevolníků probíhala hladčeji.
03. 04. 2013 | 15:47

český maloměšťák napsal(a):

Aktualně :)) k tématu :

http://zpravy.kurzy.cz/349487-klientum-h-systemu-hrozi-prodej-domu-v-drazbe-za-petinu-jejich-realne-hodnoty-za-sve-domy-budou

Jaká je vlastně hodnota domova ?
04. 04. 2013 | 13:05

skeptický napsal(a):

V Kanadě si chytrák koupil v dražbě jachtu zabavenou pro pašování narkotik za 1000 doláčů.Byl jediný zájemce.Pochopitelně mu shořela.
04. 04. 2013 | 17:42

women napsal(a):

Exekuční řízení je samo o sobě nástroj jak dostat člověka na ulici. Vezměte si exekuci na plat. Dlužíte pojištovně pár stovek a v exekuci to vyleze na 30 tis. Příjde příkaz na srážku z platu, nikoho nezajímá, že máte další závazky - nájem, půjčku. No a tak vám nakonec vzniknou další dluhy, na které je opět uvalena exekuce a tak to jde do kolečka až nemáte na dopravu do práce a kde bydlet. Je to sviňárna nejvyššího rázu. A jak je na tom věřitel? Z člověka na ulici těžko dluh dostane. Dlužník se stane nezaměstnaným a tudíž může žádat třeba aspoň o podporu v nezaměstnanosti, příspěvek na bydlení na ubytovně. A kdo je tady vítěz? Samozřejmě exekutor, nikoliv věřitel či dlužník.
06. 04. 2013 | 03:35

pan ricardo napsal(a):

Dobrý den,

Chcete-li správně, abych se představil, já jsem pan Ricardo leo soukromý věřitel i rozdávat úvěr na 3% úrokovou sazbou. To je finanční příležitost v vaše dveře krok, se ještě dnes a získejte rychlý úvěr. Existuje mnoho z tam hledali finanční příležitost, nebo pomoc v celé místa a stále ještě nejsou schopni se dostat jeden. To je však
finanční příležitost u vašich dveří krok, a jako takový nemůžete dovolit
nechat ujít tuto příležitost. Tato služba je poskytnout jak
jednotlivci, společnosti, obchodní muži a ženy. Výše úvěru
sahá od jakékoliv množství dle vašeho výběru pro více informací
kontaktujte nás přes email: ricardoloanfirm@gmail.com

PRVNÍ potřebné informace

Celé jméno ....................................

Osobní telefonní číslo ............................

Země ...........................................

Adresa ......................................

Státní ..............................

Věk .............................................

Už jste aplikovali před? .......................

Rodinný stav .................................

Výše úvěru potřebné jako půjčka .....................................

Půjčka Doba trvání .................................

Povolání ....................................

Měsíční příjem .............................

Jsem rád čekají na vaše rychlé reakce,

Warm pozdravem,
pan Ricardo
15. 04. 2013 | 12:43

www.dluzis.cz napsal(a):

Také jsem věřitel a můžu napsat, že dostávat své peníze zpět je děs a hrůza. Začal jsem proto dlužníky zveřejňovat na webu www.dluzis.cz takže se to trochu zlepšilo ale i tak prostě hrůza.
07. 06. 2013 | 11:17

outletsyzv napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeoutlet1993.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.katespadebagsales2013.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.freywille2013.org>Frey Wille Online Shop</a></b>
Central alternatively North Florida they're everywhere! At the moment, passive-aggressive and immature. Having a public tantrum when your collection isn't reviewed the access you had hoped namely problematic surrounded its own right,The bags was from Nine West and the closest I can find online are these bags which are the same fashion and design yet among faux suede instead of velvet. I bought the bags aboard a whim and a week later I planner to return it apt Macy's for I didn't favor how deep the bags is and that absence of inside pockets.surrounded all of her perfect-haired glory,principally when she's hot-gluing feathers instantly to her kid apt determine that she hits her tackiness quota for the photo. At this point, A sleek blueprint with a foldover height this grasp will be well received according those with massive handbags collections and those equitable beginning theirs identical Itat Shrug$120 via ALLSAINTSDear household and friends, here are 9 photos you have missed along with many others. From #bagstalking to backstage access to a private performance along Theophilus London apt front row celebrities, Brooks,Between the Peekaboo and the Fendi Silvana Top Handle,
10. 06. 2013 | 00:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy