O tajné dohodě mezi KDU-ČSL a ČSSD

14. 01. 2011 | 14:57
Přečteno 4799 krát
Musím se ohradit proti vyjádření místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky (ODS) v Lidových novinách. V článku nazvaném „V Senátu nemá ČSSD většinu. Levice však ano“ Sobotka tvrdí, že existuje dohoda mezi kluby KDU-ČSL a ČSSD.

Toto popichování našeho senátorského klubu a jeho spojování s ČSSD je čirá provokace. Když Přemysl Sobotka mluví o tajných dohodách, spíše to svědčí o jeho způsobu uvažování a o jeho pojetí politiky. Pokud použijeme jeho logiku, pak je legitimní se ptát, jakou dohodu uzavřela ODS se sociálními demokraty za místo místopředsedy Senátu pro Přemysla Sobotku.

Se sociální demokracií spolupracujeme na krajské úrovni, přičemž ve dvou z pěti krajů, ve kterých jsme s ČSSD v koalici, je tam s námi i ODS. Naopak ODS a ČSSD na krajské a především komunální úrovni spolu vesele spolupracují, levice nelevice – pravice nepravice.

Se sociálními demokraty nás programově pojí důraz na sociálně citlivou politiku, zájem o neziskový sektor a proevropské hodnoty. S pravicí zase hodnoty jako je osobní zodpovědnost, štíhlý a efektivní stát a zahraniční politika. Jsme křesťanští demokraté, kteří zastávají konzervativní hodnoty a principy sociálně tržní ekonomiky německého typu.

Jediné dohody, které jsou tajné, se pečou na Hradě a mají zajistit důvěru vlády ve sněmovně. O tom by uvažovaný kandidát na prezidenta asi měl něco vědět, nota bene, protože je také z ODS.

A jako bonus přidám jednu tajnou zprávu, která koluje po Senátu. Pan místopředseda po odchodu z nejvyšší funkce do nižší prý trpí postpředsednickým syndromem…. Jako křesťanský demokrat mu tedy tento politický „úlet“ odpouštím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Da.Rock napsal(a):

Sobotka byl neviditelným předsedou a dnes je neviditelným post-předsedou. Pokud bychom chtěli mít i neviditelného prezidenta, byl by výborný kandidát.
14. 01. 2011 | 15:09

Občan napsal(a):

Ano, lidovci - už abyste konečně vypadli i ze Senátu. Vaše kři....ví, podr.....ví a sli...st jsou známy skoro 100 let a po celou tu dobu se nějakým způsobem podílíte na vládách v této zemi. Vždy ke škodě slušných lidí. Ostatně není ani divu, že měkteré z největších politických kre..ur současnosti pocházejí právě z vaší partaje.
Hořská zkušenost nás, voličů ČSSD, se spoluprací s vámi, mnohé z nás odradila od toho, abychom dali ČSSD hlas při některých z posledních voleb. Protože jsme se obávali, že se strana, jejíž program je nám relativně nejbližší, opět svému programu zpronevěří a opět si naběhne na vidle, jež jí pravidelně nastavujete. Sice se tak nestalo, protože jste se do PS PČR nedostali, ale byli jste nahrazeni karikaturou stejného ražení - totiž VV-čky. Takže vyčkáváme, protože pokud by ČSSD někdy spolupracovala s nimi, bylo by to stejné fiasko a stejně jako od vás by mohla očekávat jen nůž do zad.
Pokud je pravdou, že s ČSSD v Senátu nespolupracujete, jsem tomu jen rád. Skutečně by mi hodně vadilo, kdyby se s něčím takovým zahazovala.
14. 01. 2011 | 15:17

Pípa napsal(a):

KDU-ČSL je kočkopes,
chce pravicový konzervatizmus a zároveň sociální citlivost. Není divu, že vždy své koaliční patnery zradí. Navíc, když sleduje své privátní cíle, jako je vyrovnání s církví.
14. 01. 2011 | 15:38

yyy napsal(a):

Nezvolenim Ludvika Hovorky do uzsiho vedeni CSL se pro mne tato strana stala nevolitelnou.A to byla pro mne za doby JL nejhure c. 2!
14. 01. 2011 | 16:19

Jedla napsal(a):

Byl bych raději, kdybychom u nás měli výraznou křesťansko-demokratiskou či křesťansko-sociální stranu, než když nám vládne ODS a Topless.

Topless jakýmkoliv idealismem pohrdá víc, než si myslíme.
A na ODS mi nic nevadí až na to, že není Občanská (neboť je elitářská), není Demokratická (neboť má uvnitř mafiánskou hierarchii donů, kápů, a důvěrníků) a není to Strana (je to něco mezi Klausovým fanklubem a zločineckou organizací).

Co, lidovci, s tím uděláte?
Což se zeptat Ludvíka Hovorky?
14. 01. 2011 | 16:20

zemedelec napsal(a):

Pane Bělobrádek.
Hodne jste to promíchal,že budou stoho nekteří na kolaps.Musíte to trochu zjednodušit.Budˇnapravo nebo nalevo,nelze sedet na dvou koních najednou.Už jsem to nekde napsal,jako volič KDU,jsem sklamán co se dělo v KDU.Jestly jasne a pravdivě,nebudete zastávat názory a hodnoty,které jsou jakoby dané KDU a taky je dodržovat,je Vaše snaha odsouzena k nezdaru.I když k prezentaci nebudete mít moc šancí k vůli nezájmu médii.
14. 01. 2011 | 16:55

Platan napsal(a):

Občan napsal(a):...
nás, voličů ČSSD
jsme se obávali
Takže vyčkáváme,
jsem tomu jen rád

Já bych zase byl jen rád tomu, kdybys mluvil jen za sebe, Občane.
14. 01. 2011 | 17:10

vasja napsal(a):

Se sociálními demokraty nás programově pojí důraz na sociálně citlivou politiku, zájem o neziskový sektor a proevropské hodnoty.........
----------------------------------------
Prej "proevropské hodnoty" :))
Ste vykuk.
14. 01. 2011 | 17:14

michal napsal(a):

Je to sice off-topic, ale zajimalo by me, proc jste schvalili prodej(vydelecneho!) pivovaru Primator v Nachode - prezil fasisty, prezil komunisty a porad ve vlastnictvi mesta - ale neprezil koalici ODS a KDU-ČSL na radnici. Byly to vasi kolegove z nachodske KDU, se kterymi jste vloni kandidoval...
14. 01. 2011 | 17:58

Admirál napsal(a):

Na naší scéně by asi pro sociáně - konzervativní stranu místo bylo. Taková křesťansko - sociální strana by asi byla podle mého gusta.

Dělal jsem si naději, že se lidovci po odchodu Kalouska v takovou stranu přetvoří. S Vaším zvolením ta šance padla.

Křesťansko - sociální stranu si totiž představuji podle Hovorky, ne podle Jocha.
14. 01. 2011 | 18:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Před chvílí proběhlo zprávami, že prezident uprchl ze země...zvěstoval jsem tu vynikající novinu manželce...
Jenže pak jsme zjistili, že TUNISKÝ prezident utekl ze země.
Tak jsme vlajky zase dali do komory, vybalili si baťohy a upadli do denní šedi a letargie.
:((((
14. 01. 2011 | 18:59

Ivan napsal(a):

U pana Sobotky to nepřekvapuje, to je ta úcta jednoho k druhému.
Kázat vodu apřitom ani víno nestačí, nejraději koňaček a i lepší nápoje.
14. 01. 2011 | 19:46

Karel Kubrt napsal(a):

Pane Bělobrádku, když jste byl zvolen předsedou, napsal jste mi v diskuzi na MFDnes, že chcete, aby KDU-ČSL byla čitelná, věrohodná a na křesťanských základech. Proti tomu nic nemám, ale Vaše vyjadřování tomu neodpovídá.
Proevropské hodnoty známe, bezmyšlenkovité přebírání všeho z EU nikoho nebere. Evropské hodnoty nejsou hodnoty křesťanské. Až nám za pár let začnou vnucovat další novou evropskou hodnotu, adopci dětí homosexuály, tak to podpoříte?
Sociálně tržní ekonomika německého typu, co to je? CDU velkou rychlostí opouští křesťanské hodnoty, jen aby byla více volitelná, více moderní a proevropská.
Pane Bělobrábdu, dřív jsem volil lidovce, ale teď to nevidím reálně. Když nezměníte rapidně politiku vaší strany a budete pořád prosazovat Šrámkovo 'být u toho', vypadnete i ze senátu. Tomu se totiž trefněji říká 'kam vítr, tam plášť.'
Zatím svou šanci marníte, zatímco body získává politický prostitut Kalousek, váš bývalý šéf.
14. 01. 2011 | 19:52

Karel Kubrt napsal(a):

-Bělobrábdu- /v předešlém komentáři/, pardon, pane Bělobrádku, to byl neúmyslný překlep.
14. 01. 2011 | 19:55

yyy napsal(a):

To Karel Kubrt:
Ohodnoceni sovy palene usate Vam plne schvaluji. Jen prozatim nechapu, jak jeho
a TOP olankovu ODS II muze nekdo strizlivy volit. To je v CR uz tolik notoriku?
14. 01. 2011 | 20:14

xxx napsal(a):

To Tenco..:
Clovece, nedeste modrasky! Dyk z toho potrati! Capo di tutti,a utikat z Palerma!
Pri dozivotni imunite! Kde jinde by k ni prisel?
14. 01. 2011 | 20:20

kočka šklíba napsal(a):

yyy a Jedlo,přesně, jenže Hovorka není pro lidovce ten správný ; ), teda pro lidovce typu Kalouska ani mladšího, ale stejného Bělobrádka, ptz Hovorka má charakter a morální zásady. Tihle dva tohle postrádají ;). Takže lidovci zase budou kočkpes. Žádné překvapení.

Tenco, zase o ......no Vaše rčení :D. S prezidentem jste mě pobavil.
15. 01. 2011 | 04:51

noether napsal(a):

Myslím, že na sezení na dvou židlích jste už jednou dojeli! Budete se muset rozhodnout: Vpravo, vlevo. Sedět na dvou židlích opravdu neznamená být ve středu.
15. 01. 2011 | 07:53

jepice napsal(a):

Hovorka patří k sortě lidí, kterých se moje babička vždycky zastávala.
"Vždyť je takovej hodnej", říkávala.

Tenco, kam jste se to chystali s těmi batohy?
15. 01. 2011 | 10:27

Bělobrádek napsal(a):

re: Kubrt. Ano pro EU, neznamená ano pro socialistický moloch, ale pro ekonomickou integraci. Tedy návrat k EHS-ES-EU tak, jak je promýšleli otcové zakladatelé, křesťanští demokraté.
15. 01. 2011 | 11:54

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
jste vzdělaný člověk. Tak by jste se neměl nechat manipulovat věčným ministrem všeho možného a zkrachovancem Svobodou. Nepohřil jen KDU-ČSL, ale i 4 koalici. Ať taky nepohřbí Vás.

Ať žije dům za 50 miliónů pro charitu (nebo pro Svobodu?).
15. 01. 2011 | 12:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 01. 2011 | 12:48

Aktamix napsal(a):

Vytrvejte pane Bělobrádku. Pro mne se KDU opět stala volitelnou stranou. Druhé intermezzo se Svobodou byla nejhorší chyba KDU v její historii.
20. 01. 2011 | 13:20

Realista napsal(a):

Já bych si to představoval jako v Německu:
KDU-ČSL: 36 procent
ČSSD: 22 procent
SNK-ED: 14 procent
SZ: 10 procent
KSČM: 9 procent
To by se dalo sestavit rozumných koalic bez účasti KSČM!
A kde zůstaly ODS, TOP09 a VV? Strany asociální a jednorázově populistické prostě ve standardní středoevropské demokracii nejsou.
20. 01. 2011 | 15:39

fp napsal(a):

Obávám se, že dohoda KDU - ČSSD opravdu existuje a to via Petr Pithart, kterého přestalo bavit být lidovcem anebo si to představuje jako druhou ligu od ČSSD
26. 01. 2011 | 11:41

Luke napsal(a):

KDU-ČSL se teprve teď stala opravdu po dlouhé době opět volitelnou stranou. Velice omladilo vedení, což je +. Pan Bělobrádek, byť nemá možnost tolik vystupovat v mediích, je pro mě osobně zárukou kvalitní středové demokracie na pilířích konzervatismu a sociálního smíru. Někteří tady píšete o dohodě se SocDem, tak o tom hluboce pochybuji, když se podívám na radnice v Ostarvě, Brně, Praze, kde je ODS a ČSSD. Řekl bych, že tam bude nějaká dohoda.
08. 04. 2011 | 14:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy