Za Josefem Škvoreckým

05. 01. 2012 | 09:46
Přečteno 2402 krát
My, Náchoďáci, ale i celý region jsme přišli o nejslavnějšího a jednoho z posledních příslušníků silné generace "Zbabělců".

Tedy těch, kteří jsou předobrazy některých postav v této knize, nebo byli generačními souputníky a přáteli. Jména jako Španiel, Suchý nebo Volný se nesmazatelně zapsaly do náchodské kulturní a společenské atmosféry a po jejich odchodu po nich zeje velká mezera.

Měli jedno velké štěstí. S "Pepou" se sešli ještě v plné síle a mohli si užít zcela opačnou atmosféru lesku uznávaného a obdivovaného mistra. Bylo to jistě osvěžení po jedovatých slinách mnohých Náchoďáků, kterým popis maloměstských poměrů, vlastenčení, pokrytectví a brutálních zvěrstev v pivovaru v květnu 1945, podaných s lehce jízlivým a ironickým tónem, ležel dlouho v žaludku. Jistě pro všechny, včetně Josefa Škvoreckého, muselo být obrovskou satisfakcí, že se z nenáviděného odrodilce stal adorovaným rodákem.
Jeho knihy nám budou vždy blízké tím, že s autorskou licencí popisoval Náchod v určité historické době, včetně lidí a charakterů. V tom nám může být jeho dílo zrcadlem sebereflexe navždy.

vyšlo v Náchodském deníku

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Tak já vám autore něco napíšu, když je váš blog bez zájmu.
Tento týden je to od vás jen nekrologové vymetání krematorií. Jinak je skóre bídné. Jestliže se preference lidovců drápou k 5% volitelnosti, uvedenými počiny je zase smečujete k nule.
Bývalo by lepší vámi třeba pojednat, jak dostat 12 mld Kč ze Švýcarska. Jste bezvýznamný politik, v té rozkrádačce být namočen nemůžete. Nebo KDU jo?
Taky jsem od vás nečetl, zda by lidová strana po volbách snížila DPH potravin, léků, energií...zpět.
Ale vy raději kroužíte jako sup, že? To je míň namáhavé.
05. 01. 2012 | 10:53

bluebird napsal(a):

Id
málo komentářů je, protože jde o vzpomínku, navíc místní a docela dobrou, na rodáka, který uměl o kraji a jeho atmosféře napsat neuvěřitelný román, který má vitalitu i dnes. Vaše poznámka bohužel jakoby z toho románu vypadla: "Čecháček", bez nadhledu, bez pozitivního vztahu k lidem, prostě nikoli Zbabělec od saxíku, ale "národní hrdina". A jen na okraj, pokud se nemýlím podal pan Bělobrádek žalobu právě v souvislosti s MUS a miliardami ve Švýcarsku, ale to vy prostě nevíte, protože ani nejste informovaný, prostě Čecháček!
05. 01. 2012 | 10:59

ld napsal(a):

blue,

to víte, pro našince /jak říkáte čecháčka/ tvrdý chlebík.
Asi proto jsme neemigrovali, snažíce se pro svou zemi zevnitř něco udělat.
Pokud vám to ještě aspoň špetku dokáže číst, posuju autora víc do reality, neboť zatím surfuje na vlaštovkách poskládaných z parte.
Podání žaloby? Fajn, a teď návrh řešení.
Je vaše věc, že to vidíte jinak.
05. 01. 2012 | 11:09

ld napsal(a):

...posunuju..
05. 01. 2012 | 11:10

dr. Bohadlo napsal(a):

a cos pro ni - alespoň vzdáleně srovnatelného se škvoreckým - udělal, ld?
05. 01. 2012 | 12:50

lidový filosof napsal(a):

pěkně napsaný článek,nepotřebuje další hloupé komentáře
05. 01. 2012 | 13:10

ld napsal(a):

dr. Bohadlo,

vida, další co neumí chápat význam textu. Házet hrách na zeď nebudu.
A to tykání si nechte na partajní schůzi.
05. 01. 2012 | 13:38

Ara napsal(a):

ld napsal: "...Podání žaloby? Fajn, a teď návrh řešení."

Co víc, proboha, může ten Bělobrádek v takovém případě udělat, než podat žalobu? Copak je všemocný? Vždyť ani nezastává žádnou významnou politickou funkci! Takže pokud tady nebude k důslednému řešení té kauzy politická vůle na nejvyšších místech, tak potom s tím nenadělá nikdo jiný naprosto nic, ani kdyby se na hlavu postavil!
05. 01. 2012 | 13:58

ivan b napsal(a):

Porad dokola, darmozrouti se snazi prizivit na mrtvole slavnych, u nas navic pochybnych. Kdyby skvorecky nebyl antikomuñista, pes by nestekl. Literarni hodnota slaba.
uz jsme takhle breceli nad masinem, magorem jirousem, havlem, 3hokejisti, ted skvorecky.
stydim se ze tento stat nema opravdove autority
05. 01. 2012 | 14:16

Burky napsal(a):

Prima, že nějakého politika taky napadlo napsat Škvoreckému pár řádek. Je vidět, že nejsou všichni politikové úplní tydýtové.
05. 01. 2012 | 14:17

mb napsal(a):

docela by me zajimalo ivan b, co si tak představujete pod pojmem opravdová autorita národa ... tak nějak se domnívám, že právě josef škvorecký mezi opravdové autority národa patřil ... i když těch opravdových = nezpochybnitelných autorit národa nebudou zas přehršle ...
05. 01. 2012 | 14:35

kurvy kuchařský, pořád to nechávaj ... napsal(a):

ivan b:

Borovičko, že ty ses poznal v malinkatým ďáblovi a žumpa ti nevoní?
05. 01. 2012 | 14:37

ld napsal(a):

Ara,

autor je předsedou strany, která byla donedávna parlamentní, ba co víc, řadu let vládní. Každá partaj s ambicemi má tzv.stínovou vládu. Takže by se pan předseda mohl o radu obrátit třeba na příslušného člena. Na základě toho pak veřejnosti předloží možný způsob řešení, harmonogram kroků, analýzu, atd.
Pokud vy se spokojíte s manifestačním podáním trestního oznámení, tak to je pro mě málo, a proto takovou stranu volit nebudu, pro její zjevnou jalovost. A jestli vy už víte, že s tím Bělobrádek nic nenadělá, ale přesto k němu inklinujete zastáváním se, pak jasně na sobě deklarujete, že jste nenáročný volič, který o své volbě a zákonodárných /potažmo exekutivních/ reprezentantech nepřemýšlí.
05. 01. 2012 | 14:42

prorok napsal(a):

Na rozdil od Haska, ktery na prihodach moudreho Svejka genialne vykreslil idiotismus clenu rakouskouherske monarchie, ale i nemcu, madaru, polaku a samozrejme otroctvi jejich ceskych kolaborantu, Skvorecky prodal jen premrstenou karikaturu Ceskoslovenske lidove armady, jejiho veleni a nasi republiky vubec, tedy to, co bylo v obdobi studene valky v zahranici nejlepe ceneno. Delal tak vlastne za jidasky peniz do rodneho hnizda - ve kterem sam zit nemusel. Podobne chytre zpenezil Galuska pokriveny sveraz obyvatel moravskeho slovacka jako natvrdlych jelimanu. Je velkou urazkou Haska, pripadne Borovskeho, kdyz je s nimi vycurany skrabalek Skvorecky srovnavan.
05. 01. 2012 | 14:59

třebaKarel napsal(a):

Id ,
Co píšete je jasné a srozumitelné , i Vaše zloba je podle mne namístě .
Taky mi to točení palcema vadí , možná je to obrázek kam se Lidovci dostali , jediný pro koho tu stranu nemůžu zatlouct je pan senátor Hovorka . V jiný partaji takový není , podle mýho soudu .Je na zvážení jestli to stačí , nebo ne . tK
05. 01. 2012 | 16:46

ld napsal(a):

třebaKarel,

nejsem si jist, zda máte na mysli Ludvíka Hovorku. Ten však není senátorem. Proti němu taky nemám námitky.
A dál souhlasím.
05. 01. 2012 | 16:56

třebakarel napsal(a):

Id .
Ano , myslím . A abych byl spravedlivý , zapomněl jsem na p. poslance Carbola .Díky nim neprošly Julínkovy reformy . Ale to už je fakt všecko .

Dr . Bohdalo
já jsem taky nic srovnatelnýho s J.Škvoreckým neudělal , asi .
Je to podmínka aby člověk směl něco napsat panu Bělobrádkovi ?
Nemáte Vy velkou motorku ?
tK
05. 01. 2012 | 17:59

pgjed napsal(a):

Zemřel nejenom vynikající spisovatel, ale i praktikující katolík, který celým svým životem dal dobrý příklad všem kolem. Dej mu Bůh věčnou slávu!
05. 01. 2012 | 19:45

pgjed napsal(a):

To Id:

Není Bělobrádkovou chybou, že jeho (i jiných představitelů KDU) prakticky každodenně vydávané velmi věcné a kvalifikované tiskové zprávy, komentáře a vyjádření k různým záležitostem ponechávají sdělovací prostředky stranou. Dnes naše mediokracie funguje tak, že když chcete být ve sdělovacích prostředcích, musíte si to zaplatit. Jinak máte smůlu. A protože lidovci nekradli, nekradou a ještě musí splácet dluhy po Kalouskovi, nomohou si platit mediální agentury. Proto pokud vás zajímají další Bělbrádkovy názory i posttoje KDU, snadno je najdete na www.kdu.cz.
05. 01. 2012 | 19:53

pgjed napsal(a):

To třebakarel:

Jasné a srozumitelné? Spíš trochu sprosté a hodně hloupé. Viz výše.
05. 01. 2012 | 19:56

ld napsal(a):

pgjed,

pane Gabriel, potom je tento blogový prostor ideálním prostředím pro šíření myšlenek té které strany. Že je autor nepoužívá je pro vaši členskou základnu k diskusi. Zatím spíš střílí vlastní góly.
05. 01. 2012 | 20:03

Desiderius napsal(a):

Josef Škvorecký byl nejlepší český spisovatel druhé poloviny 20.století. Navíc jako jediný ze spisovatelů této doby si nikdy s režimem nezadal.Zdá se to být velmi prosté a ono taky prosté je.Pro Josefa Škvoreckého určitě, jednoduše proto, protože to byl slušný člověk.
05. 01. 2012 | 20:48

minatomirai napsal(a):

Na rozdil od Haska, ktery na prihodach moudreho Svejka genialne vykreslil idiotismus clenu rakouskouherske monarchie, ale i nemcu, madaru, polaku a samozrejme otroctvi jejich ceskych kolaborantu, Skvorecky prodal jen premrstenou karikaturu

Hašek byl podprůměrný spisovatel, bohužel. Je to již poznat na jeho krátkých povídkách, které jsou o všemmožném, dětinské, hloupoučké, bez nadání. Nemyslím ty o nestydatém ježkovi či straně mírného pokroku. Jeho prvotiny, které asi někdo vydal ze soucitu.

Švejk je zábavný, ale to je tak vše. Vaše charakteristika Švejka je však jako ze základní školy, primitivní.
Škvorecký je nesrovnatelně lepší než Hašek, nemyslím teď jeho Tankový prapor. Bez emigrantů by ani žádná česká literatura druhé poloviny 20. století neexistovala.

Josef Škvorecký si zaslouží hluboký respekt.
05. 01. 2012 | 21:29

třebaKarel napsal(a):

pgjede ,
trochu sprosté a hloupé , no dobře . Lidovci nekradli a nekradou . Kopřiva ? Skandály z obrany za Parkanový , Kalouska ? Čunek ? On lidovec marná sláva byl vážený pane . nevyhodili ho , vystoupil . Dluhy po něm , to je hromský dílo ale je to jejich . A peníze nemaji protože se nedostali do sněmovny . Vidim že Vás štve že možná mluvíme nepříliš uctivě o někom kdo je vám blízkej , ale sprostý a hloupý ? Hloupý byli lidovci když toho Kalouska nevykopli , jestli po něm maji dluhy . Sprostý nevim co myslíte , prostě jsme si to s idem odkejvali , my si v tomhle patrně rozumíme . A Vás to štve . Tak to chápu .
A Vaše agitka za Bělebrádkovy názory a názory KDU ? Víte , problém je , když si hned začnete myslet že jsou na Vás zlí , když se nedaří . Někdy stačí trochu poslouchat a pohnete se dopředu . Takovýhle podávání návrhů , včerejší jakoby óda na Havla a přitom jedovatá slina , jízda na cizim jméně , v tomhle by člověk měl mít podle mýho jasno . A Lidovce jsme pojednali selektivně , tak co se Vám nelíbí ?
tK
05. 01. 2012 | 21:58

ujo napsal(a):

pro minatomirai:
taková nesmělá otázka: proč se vlastně Škvorecký po r 89 nevrátil?
05. 01. 2012 | 21:59

Maximus napsal(a):

třebaKarel
Máte u mě bod, lidovci kradli, kradou a budou krást stejně jako ostatní politikové. Desatero není totiž pro ně, ale pro ty ostatní ovečky. Jenom se dělají jaksi takoví svatí. Nejvíce vždy rozdráždím zejména křesťany, když se jich zeptám proč všemohoucí a všemocný Bůh nechává třeba od nějakých lidských stvůr zavraždit či umírat při autonehodách a jiných neštěstích malé děti, které přece za nic nemohou a ještě nikomu nemohli uškodit či ublížit. To jsou potom nahradí a mektají jen něco na ten způsob, že cesty Páně nám nepřísluší soudit atd. aj. kecy. To budhisti to mají lépe promyšlené, ti kontrují hláškou, že to dítě muselo v minulém životě něco provést a je za to potrestáno.... Stejně ta lidská hloupost a naivita snoubená s blbostí nemá hranic a projevuje se často bigotní vírou v něco imaginárního jako je Bůh...
Volím islám a Kalouska! (-:
06. 01. 2012 | 05:50

jepice napsal(a):

Hádat se s proroky, kteří si hrají na literární kritiky, ačkoli by nevzali knihu do ruky, je zbytečné.
06. 01. 2012 | 06:12

ld napsal(a):

Maximus, 06. 01. 2012 | 05:50,

tohle byla zatím největší sračka, jakou jsem od vás kdy četl.
Ruku na srdce, do budoucna budu v tomto střídmější.
06. 01. 2012 | 06:15

Maximus napsal(a):

ld
Nějaký argumentíček by nebyl? Rád se poučím, kde jsem pomýlený. Zřejmě jsem ťal do živého, že? Tak si to tak neberte a jděte se vyčůrat a pomodlit. Amen resp. Enter!
06. 01. 2012 | 06:18

minatomirai napsal(a):

taková nesmělá otázka: proč se vlastně Škvorecký po r 89 nevrátil?

Spíše natvrdlá otázka, ujo. Proč se nevrátil Kundera nebo Lustig? Z Kanady, USA nebo Francie? Mám pocit, že jim tam bylo a stále těm zbývajícím je podstatně lépe než v tomto sajrajtu. Proč myslíte, že Kundera nedá souhlas k překladům jeho knih do češtiny? Už dávno totiž není českým spisovatelem.
06. 01. 2012 | 06:44

pgjed napsal(a):

To id:

" Že je autor nepoužívá..." Pouhý pohled na archív Bělobrádkových blogů ukazuje že prostě kecáte. Buď se potřebujete udělat zajímavým, nebo si na někom zchladit žáhu. A vyčítat Bělobrádkovi, že nepřejde mlčením úmrtí významného sdpolurodáka, nebo nejlepšího prezidenta, jakého jsme kdy měli, je hloupé a sprosté.

Lepší dny přeji,

Gabriel
06. 01. 2012 | 08:22

Václav H napsal(a):

Minatomirale - Švejka znají všude na světě, na rozdíl od nějakého smiřického. Hašek geniálně vysvětlil českou povahu která je v nás zažraná.
Malá ukázka - nejslavnější polistopadová filmová hláška " Kde mohli soudruzi z NDR udělat chybu??" to je typická čecháčkovská švejkovina kterou nikdo ve světě nepochopí. Chlap kteréhokoliv národa by ty lžičky hodil vztekle do koše nebo to šel prodavači omlátit o hlavu. U nás opět švejkovská věta - navenek to zní jakou mám starost o režim, v praxi my čecháčkovští spiklenci praskáme smíchy jak to té vrchnosti " humorem" nandal a oni to ani nepochopí.
Prostě národ lokajů, nejdříve v předklonu ryjeme držkou zemi, po převratu jsou všichni disidenti co flusali vrchnosti na řízeček
....
A škvorecký je přesně totéž- po emigraci o to horlivěji kálí na českou hromádku. Literárně navíc ubohé a bezvýznamné. A tak po něm něco pojmenujeme
06. 01. 2012 | 09:25

Bo napsal(a):

pane předsedo, proč se politicky nepřiživit na smrti jednoho z největších Čechů, že?
06. 01. 2012 | 14:15

ld napsal(a):

pgjed,

pane Gabrieli, znovu jsem si projel Bělobrádkovy blogy zde, abych se ujistil, co o MUS napsal. Ano, jeden článek, kde zoufale obecně blábolí, stejně jako vy. Žádný návrh řešení, rozklad situace, prostě nic, nula, kecy. Je fakt, že jsem se vydržel dívat jen do 7/2011, na víc mi nezbyly síly.

To o tom nejlepším prezidentovi je vaše vidění světa, já mám měřítka naprosto jiná. Mimochodem, máte v názvu strany slovo Československá. Tak ten váš vynikající prezident /asi jako Kalousek ministr/ svým břídilstvím tento svazek pomohl rozbít, aby se pak na jeho torzu znovu vsoukal na Pražský hrad, ačkoli měl být ve funkci jen do prvních voleb. To je dost schizofrenie i na blázinec.
07. 01. 2012 | 13:30

ld napsal(a):

maximus,

až teď jsem se dostal k netu, tak abych nezůstal dlužen odpověď a argument.

Vysmíváte se víře. To stejné může napsat i věřící o vás. Že dar víry nemáte je jedna věc, ale psát druhým o modlení a močení mi příjde, že vás puberta ještě dočista neopustila.
S Gabrielem a Karlem tady vedeme diskusi trošku jiným směrem, než jak jste do ní přispěl vy svou dehonestací věřících.
Člověka jen napadne, že jste trouba, který dohlédne akorát na konec okenního rámu. Proto dodám pro vaše snažší pochopení diskuse-katolík ještě neznamená, že je volič KDU, milovník přírody volič Zelených, písničkář zase sympatizant Balbínovců, člověk stahující z netu ausgerechnet nemusí volit Piráty.

Mimochodem, jste li nevzdělán a lačníte po odpovědích se sakrální tématikou, je toho spousta na netu nebo vám odpoví duchovní v nejbližším kostele, ve vaším případě mešitě. Že to pochopit nemusíte je nasnadě.
07. 01. 2012 | 13:50

Pepa Řepa napsal(a):

Škvorecký byl pro mne stejnou osobností jako Havel. Rozdíl byl pouze v tom, že nebyl prezident. Kromě Tigrida nikdo neudělal pro českou literaturu víc.
07. 01. 2012 | 17:00

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

moc to šviháte rákoskou, proutí nevnímaje; jeden psudohumanista, druhý u věčně nadržených.

Mně je líto Pavla Vrby.
07. 01. 2012 | 18:55

Maximus napsal(a):

ld
Tak si to tak neberte pane nebo paní věřící, já Vám tu víru v něco co prý se nazývá Bůh neberu. Urážíte a melete hned něco o nevzdělanosti, ale možná, že jsem přečetl mnohem více knih než Vy. Nemáte ani špetku smyslu pro legraci, to pomodlení a vyčůrání byla legrace. Boha si vymysleli lidé, ono se to vlastně nabízelo vysvětlovat věci, kterým lidé nerozumněli nadpřirozenými silami apod. už od pradávna. Stačí jen podívat se na vývoj církevních názorů a sledovat jejich přizpůsobování novým poznatkům ve vědě a technice a jak se snaží církev svoje lži přizpůsobovat vývoji a jak musí měnit svoje postuláty!
Na takového Boha, který dovolí, aby umírali třeba nevinné malé děti, který dopouští každý den na celém scětě bezpráví a násilí Vám z vysoka se.u, takový Bůh, pokud by existoval si nezaslouží úctu a vzívání k němu, protože to je obyčejný úchyl a jeho záměry jsou úchylné. Jestli ve vesmíru nějaký Bůh či nadpřirozené síly, tak je to úplně jinak než si myslí Papež i se svojí stolicí. Jo a islám, to je ještě větší bahno a špína...

více stvořilo tento neskutečně nespravedlivý svět s nefér pravidly
07. 01. 2012 | 20:32

Ara napsal(a):

Id napsal:
"autor je předsedou strany, která byla donedávna parlamentní, ba co víc, řadu let vládní. Každá partaj s ambicemi má tzv.stínovou vládu. Takže by se pan předseda mohl o radu obrátit třeba na příslušného člena. Na základě toho pak veřejnosti předloží možný způsob řešení, harmonogram kroků, analýzu, atd.
Pokud vy se spokojíte s manifestačním podáním trestního oznámení, tak to je pro mě málo, a proto takovou stranu volit nebudu, pro její zjevnou jalovost. A jestli vy už víte, že s tím Bělobrádek nic nenadělá, ale přesto k němu inklinujete zastáváním se, pak jasně na sobě deklarujete, že jste nenáročný volič, který o své volbě a zákonodárných /potažmo exekutivních/ reprezentantech nepřemýšlí."

Tak toto se mi snad jenom zdá. Člověče nešťastná, vaše iracionální nenávist k "flanďákům" vás zaslepuje do té míry, že si už nevidíte ani na špičku svého vlastního nosu?
Ani policie, ani prokutara, ani žádné jiné orgány činné v trestním řízení a dokonce ani stávající vláda, která by přece s tím měla něco dělat v první řadě!, s tím však v podstatě nic moc nedělá (či donedávna v té věci zhola nic nepodnikla) a vy byste jste chtěl po druhořadém politikovi, který u toho kormidla ani nestojí, aby s tím dělal něco víc? ;)
O jakém "způsobu řešení, harmonogramu kroků a analýzách" a jejich "předkládání veřejnosti" to tady vlastně mluvíte? Když ani erudovaní právníci a vysocí státní úředníci a celá slavná česká vláda si s tou kauzou jaksi "neví rady" a před veřejností se páni jen všelijak vykrucují a nejradši by vše "zametli pod koberec"?
Taková věc přece vyžaduje pro jakoukoliv "analýzu" spoustu ověřených informací a jejich důkladné prošetření, myslíte, že je toho nějaký řadový právník v té straně vůbec schopen, když k žádným takovým informacím přístup mít nemůže a rovněž ani náhodou nemůže být účasten na onom vyšetřování?
Samozřejmě Bělohrádek může buď osobně nebo i jménem celé strany apelovat na vládu, aby s tím konečně začala něco dělat a s těmi Švýcary aby začala spolupracovat, jenže to může udělat i každý řadový občan, nejen on, přeseda strany nacházející se momentálně na vedlejší koleji. Jeho "pravomoce" tady nejsou o nic větší nerž kteréhokoli řadového občana!
A nezapomínejte ani na to, že ta strana sice byla kdysi ve vládě, ale už bezmála tři roky v ní není a zhruba rok a půl už není ani v parlamentu, přičem švýcarská strana se obrátila s tou kauzou na českou vládu poprvé teprve cirka před rokem!
Pochopitelně, ježto šlo kdysi o vládní stranu, tak někteří její členové, minimálně ti, co v té vládě tehdy byli, mohli snad o tom něco vědět, protože tyto zlodějny se děly už v devadesátých letech a pokračovaly neztenčenou měrou i v dalším desetiletí... Ale taky to vědět nemuseli, protože ten resort jim nikdy nepatřil. Ale i kdyby nakrásně něco věděli, tak snad víte, že po Topolánkově pádu (na jaře 2009) opustila stranu celá řada vysoce postavených a vlivných členů na čele s Kalouskem a zbylé torzo již pak nemělo nejen žádný vliv na vrcholné politické dění, ale ani žádné pořádné informace. A Kalousek se o takových levárnách, pokud o nich něco věděl, určitě jen tak někomu nesvěřuje a ty členy, kterým by se možná i svěřit mohl, si vzal všechny s sebou.
Čímž ovšem nechci říct, že jsou v té straně nyní už jen samí "svatí", tj. "bezúhonní poctivci", to vůbec ne, ale říkám jen tolik, že v této věci jen těžko může udělat někdo víc než sama vláda a příslušná úřední místa.

Ps. A k tomu "inklinování"... "Inklinuju" k Bělobrádkovi a k té jeho straně asi tak málo jako i k jiným českým vrcholovým politikům a jejich stranám, které kdy byly v parlamentu a ve vládě, tj. prakticky je neberu vůbec. Dívám se spíše na menší strany, na takové které dosud nikdy ve vládě a parlamentu nebyly, protože všechny dosavadní parlamentní strany zklamaly. Jenže tady přece nejde o nějakého Bělobrádka! Stojím vždy na straně pravdy a to je taky to jediné čeho se tady zastávám! A tou pravdou je, že za dané situace s tím "švýcarským" případem Bělobrádek víc dělat nemůže!
08. 01. 2012 | 07:05

Ara napsal(a):

Oprava. Samozřejmě ne "prokutara", ale "prokuratura" (tj. dnes státní zastupitelství). A "předseda", ne "přeseda". A "než", ne "nerž".
08. 01. 2012 | 07:23

ld napsal(a):

ara,

další vaše snůška nesmyslů. Při sledování diskuse by jen pošetilec napsal: "Člověče nešťastná, vaše iracionální nenávist k "flanďákům"
Že s těmi penězi ve Švýcarsku VĚDOMĚ zanedbávaly předchozí reprezentace své povinnosti je nasnadě. To je první odpovědnost.
Nepřipojení se k trestnímu řízení je další a ještě závažnější. Jestli to lidová strana nedokáže v kostce rozpracovat co by s věcí podnikla ona, ale raději hraji se věnuje psaní nekrologů, pak je jasné, že nedokáže oslovit většinu společnosti. Co je na tom nenávistného, nešťastníče stojící na straně pravdy? Vy tady vykřikujete hesla o tom, co kdo nemohl. Tak já si státní správu představuju jinak, a to aby mohla, musela.
08. 01. 2012 | 07:36

ld napsal(a):

maximus,

to je docela těžké vám něco vysvětlovat, když z napsaného textu nedokážete dešifrovat, zda píše muž či žena. Možná čtete jen komiksy, kde je to na první pohled patrné.

Můžete nějak doložit trvzení "poznatkům ve vědě a technice a jak se snaží církev svoje lži přizpůsobovat vývoji a jak musí měnit svoje postuláty!" ? Nadto, takové překopírované zmatenosti zde užívá jeden diskutér, s často měnícími se nicky, jako by hnoje nebylo vůkol málo.

Protože pak by takový Hus, Komenský, byli jenom církevní nýmandi, kteří český, potažmo evropský svět nepomáhali utvářet.
Že vzdělost šíří OSN, nikoli misie.
Máte v tom zmatek.
08. 01. 2012 | 07:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy