Pojmenujme po V. Havlovi knihovnu v Hr. Králové. Zákon nepotřebuje.

04. 01. 2012 | 15:02
Přečteno 2182 krát
Myslím, že bychom měli u nás v Královéhradeckém kraji ukázat, že si vážíme osobnosti našeho prezidenta Václava Havla, který se nejen zasloužil o demokracii, ale zanechal také obrovský kulturní ohlas. Pevně věřím, že se podaří tuto změnu prosadit. Národ by se měl učit od pozitivních vzorů, mezi které Václav Havel určitě patří, především v boji za svobodu a demokracii.Václav Havel měl jistě i některé vlastnosti, které jako u každého znás, nemůžeme obdivovat. My v KDU-ČSL musíme za nekorektní např. považovat jeho angažmá v kauze Bartončík, za kterou se, narozdíl od Nana Rumla, nikdy neomluvil. Každopádně jako disident, politik i dramatik naši zemi proslavil, a to v tom nejlepším světle. Jako člověk hledající sesty k pravdě a lásce. Heslo "Boží pravda a láska zvítězí" byla Masarykem redukována na Pravda zvítězí. Havel jí poněkud rozvinul na svoje známé heslo. Ať je to jak je to, Václav Havel pro tuto zemi udělál mnohem více, než jí ublížil. Dramatik to byl skvělý. Proto se domnívám, že hradecká městská knihovna by mohla nést jeho jméno.

Jako obyvatel Královéhradeckého kraje, jsem primátorovi Hrdce Králové navrhl pojmenování nové budovy městské knihovny v Hradci Králové po nedávno zesnulém panu prezidentovi Václavu Havlovi. Domnívám se, že náš kraj, a tím i jeho metropole, jsou s ním úzce propojení jeho chatou Na Hrádečku, ze setkávání se s polskými disidenty i mnoha dalšími aktivitami pana prezidenta. Václav Havel byl nejen politik, ale také významný literát, který se prosadil již v šedesátých létech. Svoji poslední divadelní hru také v našem kraji jako režisér zfilmoval. Proto se domnívám, že knihovně by jeho jméno svědčilo. Aby nedošlo k záměně s Knihovnou Václava Havla, dovoluji si navrhnout název Knihovna prezidenta Václava Havla v Hradci Králové. Domnívám se, že by to našemu krajskému městu slušelo.

Zákon o zásluhách o rozvoj svobody a demokracie V. Havel nepotřebuje. Spíše by mu slušelo pojmenovat po něm kulturní zařízení, myslím. Lidé to ocení více, než pokoušet se parlamentem vykládat historii. O uměleckých kvalitách nemůže být sporu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Možná, že by to byl i dobrý nápad pane předsedo, kdyby jste také řekl, kolik na tom vydělá čestňák Cyril!
04. 01. 2012 | 15:07

aga napsal(a):

Nezlobte se, autore, ale forma i obsah projevu dává tušit, že oslavy konce roku byly náročné a zanechaly stopy.
04. 01. 2012 | 15:16

Ládik!!! napsal(a):

Chodíte s křížkem po funuse.
04. 01. 2012 | 15:18

Carlos V. napsal(a):

Považoval bych za rozumné nepojmenovávat ulice, budovy či instituce po žádném člověku, živém či zemřelém.

Vyhneme se tak jalovým diskusím - ať hanění či zbožšťování.
04. 01. 2012 | 15:24

Stařeček napsal(a):

autore, je chválihodné, že jste navrhl. Jenom nechápu, proč to tu zveřejňujete.
04. 01. 2012 | 15:34

stehno napsal(a):

Vy v KDU - ČSL, kde máte Vašeho předsedu ( charaterního, zásadového, pravdomluvného občana Kalouska)?
Ne pro všechny občany byl svým způsobem života VH vzorem, proč se to smažíte vnutit mlčící většině?
04. 01. 2012 | 15:39

resl napsal(a):

Vy se předsedo omluvte občanům za to, co jste provedli v poslední volbě prezidenta. Sjezd vašim poslancům výslovně nařídil v žádném případě nedat ani jeden hlas Klausovi. Jak jste jednání svých poslanců vysvětlili vašim straníkům ? Štítím se vás.
04. 01. 2012 | 15:55

ld napsal(a):

Po kom se jmenuje odmašťovna v Bílé Vodě?
Já myslím, že je ještě volná...
04. 01. 2012 | 15:56

Ives napsal(a):

Jen dejte do výnosu nebo rozhodnutí o pojmenování odstavec o nemožnosti toto jméno změnit, např. pod finanční sankcí, vymahatelnou pozůstalými nebo správcem některé z Havlových nadací. Pokud sleduji politiku koalice, po příštích volbách do parlamentu se toho zase hodně změní, včetně názvů ulic. Kdo bývá připraven, nebývá překvapen!!
04. 01. 2012 | 16:04

třebaKarel napsal(a):

Pane Bělobrádku
co byste řekl zedníkovi , kdyby se Vám chválil jak hezky tu zeď postavil ? Třeba byste se štípl jestli se Vám to nezdá . pýříte se že jste NAVRHL to , co v Gdaňsku udělali raz dva . Ale Vy jste požádal . No tak to je príma . Bartončík a Jan Kaštánek , to je síla . Pamatuju si to dobře , jak Vaše noviny Lidová demokracie plivaly v revoluční euforii Kaštánkovy jedy a Vy se k tomu ještě vracíte ? Ach jo . Napište až něco uděláte a nejen zvednete telefon , OK ? Jestli máte k Havlovi výčitku s Bartončíkem , tak tomu se může zhora srdečně zasmát . Co se tak kouknout kolem sebe ? Jednou jste měli stánek na Palackého náměstí , šel jsem kolem a slyšel jak vláda dělá s penězma strašný věci . Jen jsem se usmál a řečníkovi řekl že Kalouska jste dali republice Vy . Prý Vám ale jen vyšplhal po zádech . A je to .
S Havlem to tuším bylo tak , že s Bartončíkem měli dohodu , Bartončík odstoupí z kandidátky jakožto agent stb a OF nic nezveřejní a nebude o tom mluvit . Bartončík se na to ale tak trochu vyflákl a Jiří Křižan nebo Jan Ruml věc zveřejnili . A Havel když byl tázán , odpověděl na otázku že : Pravdu má Jan Ruml( Jiří Křižan ) . Takovýmhle měřítkem bych nechtěl být měřenej , Vy puntíčkáři . Že jste Havla neměli rádi jako Lidovci už když jste si říkali bratře bylo dostatečně známý .. ." Mnohem více než republice ublížil . . . " Co je to mnohem , o 10 procent ?
o 20 ? o 100 ? o 1000 ? Lidoveckej realismus . Kdepak láska , natož pravda . Ale bijte se dál jako lev za tu knihovnu , když jste tam celý kraj spojený přes Havlovu chatu na Hrádečku se setkáními se s polskými disidenty i mnoha aktivitami pana prezidenta . Nerozumíte ? No hádejte kde jsem to opsal .
tK
04. 01. 2012 | 16:05

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pane Bělobrádku, být vámi, rychle z politiky vycouvám, máte zajímavou profesi a vzhledem k známé náklonosti zdejšího obyvatelstva ke zvířatům i dosti perspektivní. Vyhnete se zklamání, lidovci potřebují charismatickou osobnost, jinak se do parlamentu jen tak nevrátí. Vy jste možná hodný a poctivý člověk, ale do Luxe nebo Švehly máte daleko. A intrikáni typu Kalouska, Severy, Svobody nebo Kopřivy vás kdykoliv převálcují. Co takhle přemluvit pana Pitharta, aby se obětoval? Ten by byl pro mnohé přijatelný i jako prezident.
04. 01. 2012 | 16:06

Honza napsal(a):

... nikterak se v tomto ohledu nelišíte od komoušů padesátých let (pojmenovávvání ulic, budov, ...)...

... pokud jste svá slova charakterizující VH (myšlenky, skutky) realizujte je dennodenně v praxi - výsledky své práce poznáte v nejbližších volbách.

P.S. Nesrovnávejte a to ještě tak hloupě VH s TGM;TGM se výrazně podílel na budování ČSR, VH se výrazně podílel na jejím rozkladu
04. 01. 2012 | 16:12

Anastazie Králová napsal(a):

Pane přewdsedo

představte si,že jasem se zabývala chvíli myšlenkou volit KDU /kdaž jste kdysi prohlásil,že se nebojíte dobytku a ani v politice se bát nemusíte /.
Víte,tady nejde o odkaz V.Havla-který je diskutabilbí-ale o to,k čemu jste se propůjčil VBy.
Já si vždy myslela,že rektální vyšetření se provádí rukpou /i ve vewterinární medicíně /
Vy jsteukázal,že to jde i ústy /fuj u lidí,co potom u zvířat ?/
DěškujiV8m-už mám jasno.Možná by příště Vaši asistenti si lépe vysloužili svůj plat,kdyby Vám hlásili ohlasy na Webu /i když část z nich jejistě koupená,pro mne je toto zatím pole,kde můžu napsat svůj názor /i když vím,že někdfe existuje mé skutečné jméno a adresa /
A tak já bnýtr vámi-vyházím své poradce /jestliže to nejsou členové Vaší rodiny,tak aspoň seřvat !Oprava-jesltiže to jsou členo vaší rodiny /
04. 01. 2012 | 16:15

Jáchym napsal(a):

Pavel Bělohrádek se
"ve funkci inspektora se věnoval bezpečnosti potravin a ochraně zvířat proti týrání."
Pomněte, že:
1)Knihy jsou duševní potrav(in)ou
2)Člověk je mj. zvíře.

Posuďte:
Ad 1): Bude to duševně bezpečné?
Ad 2): Nebude už to týrání zvířat/našeho druhu?
04. 01. 2012 | 16:25

michal napsal(a):

Největší problém našeho kraje - jak pojmenovat knihovnu v HK. To se mi snad zdá.

Autor je z Náchoda, zkuste si zajet do Biedronky v Kudowě, každý druhý je tam z Náchoda, v Orlenu na hranici už snad nikdo jiný ani benzín/naftu nebere než lidi z ČR. Je to logické, DPH na potraviny je v ČR 14% a o 2km dál 5% při asi o trochu lepší kvalitě. Benzin v Náchodě stojí 35Kč, na hranici města a zároveň ČR stojí v přepočtu 31.50Kč. To jsou jednoduché počty. A předseda KDU-ČSL plýtvá energií na fangličky.
04. 01. 2012 | 16:38

RA napsal(a):

proboha, nechte už toho Havla na pokoji!!!! VŠICHNI !!!!
Jste jen paraziti....
04. 01. 2012 | 16:59

RA napsal(a):

Šašek z Jihlavy......komunista a dvojdomkář Pithart, co slyší trávu růst ???? No, toho bych lidovcům přál.
04. 01. 2012 | 17:02

stehno napsal(a):

Proč vlastně by se po někom měla jmenovat knihovna, proč prostě nezůstaneme jen u toho srozumitelného slova Knihovna. A když už, tak maximálně po zakladateli popř. majiteli. Ostatní je nesmysl.
Dříve bylo ještě zvykem maximálně pojmenovat školu podle bývalého úspěčného žáka, ale přejmenovávat objekty bez historických vazeb je nesmysl.
04. 01. 2012 | 17:14

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

RA
Petr Pithart se dávno rehabilitoval svou činností v době normalizace. Na posouzení jeho politických aktivit po převratu je zatím malý odstup, jeho odmítnutí milionového úplatku od bankéře Krále je ovšem příklad k následování, bohužel, u nikoho dalšího z politických špiček jsem o podobném postoji neslyšel. Pana Pitharta si velmi vážím, asi prodělal pozoruhodný politický vývoj a na konci své kariérý obstál se ctí. O kterém současném politikovi se to dá říct, znáte nějakého?
04. 01. 2012 | 17:35

Sláma napsal(a):

Pan Bělobrádek se zařadil po bok jistého pana Hovorky, zastupitele v Hradci Králové tuším v letech 1990-2 právě za lidovce (údajně do roku 1989 byl členem KSČ). Ten se vyžíval v přejmenování veřejných objektů. Ze Žižkova náměstí udělal Velké (podotýkám, že právě tam byl Jan Žižka z Trocnova pohřben v kostele sv. Ducha u hlavního oltáře), z Husova Malé, z Kidlinovské ulice Wonkovu atd.
Bylo to v době, kdy bylo všude mnoho jiných, vážnějších problémů.
Pan Bělobrádek by udělal lépe, kdyby se zasazoval o snížení sazby DPH z nemravných 14% (a brzy ještě nemravnějších 20%) na evropsky přijatelných 5%.
Myslím, že vysoké DPH na knihy je ostudou této kdysi tak vzdělané země.
Taky by se mohl místo přejmenování knihovny (které bude jistě finančně náročné - musí se předělat růzdné dokumenty, označení, razítka, nápis na budově) zasazovat o znovuobnovení povinných výtisků pro krajské vědecké knihovny (které Sněmovna za účasti lidovců před pár lety zrušila).
04. 01. 2012 | 18:17

Sláma napsal(a):

To Šašek z Jihlavy:
vy jste to ale šašek! Petr Pithart, protekční dítě z komunistické rodiny rozhodně nic neodčinil. Ve svých funkcích po roce 1989 zprasil, co mohl a chvála bohu, že už se upozadil.
Jistě víte, co se říká - jednou komunista, vždycky komunista!
04. 01. 2012 | 18:20

Gerd napsal(a):

Pojmenujme po V. Havlovi knihovnu v Hr. Králové, píše autor. A co rovnou v zákoně přichystat i ocenění pro V. Klause? Navrhuji přejmenovat tunel Blanka na Tunel Václava Klause.
04. 01. 2012 | 18:52

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Sláma
Podívejte se pozorně , jestli to, co vám čouhá z bot nevypadlo z vaší makovice. A šašků si važte, vždycky říkají to, co si myslí.
04. 01. 2012 | 18:54

rejpal napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
Mám na osobu Petra Pitharta velmi podobný názor jako vy.
A heslo jednou komunista vždycky komunista je pitomost.
04. 01. 2012 | 19:09

stehno napsal(a):

pan Šašek z Jihlavy nechť promine, ale to co se tady děje a nejen kolem VH je šaškárna a výsměch obyčejným lidem. To tato zem opravdu nemá vážnější problémy k řešení?
Z těchto diskuzí a návrhů mi je na zvracení.
04. 01. 2012 | 19:14

třebaKarel napsal(a):

Slámo ,
říkalo se kdo není ve dvaceti komunista , nemá srdce . Kdo je jím po třicítce nemá rozum .
Šašku z Jihlavy ,
Pitharta neznám , Vámi zmiňovaná pozitiva si ale pamatuji a souhlasím . Shoda úplná asi nebude na nikom , přirozeně , popravdě jednou jsem viděl s P.P. medailón , kde mluvil o svém působení v SLZ na Petříně jako o ústrku , tenkrát mi vytanulo že úplně skromný postoj tohle neni . Kolik toho jiný prodělali a on jich znal spoustu , navíc nebyli v tý zatracený partaji . Ale to ne abych Vám ho bral , prezidentem klidně . Jen by mi ho bylo líto , ostří hoši by mu dali strašně zabrat . A známky bych radši kupoval s Fifinkou jako teď . Mějte se hezky ,je mi trochu žinantní říkat zrovna Vám Šašku ale co mám dělat .
tK
04. 01. 2012 | 19:25

Vladimir napsal(a):

Já bych šel pane Bělobrádku s uctěním V. Havla jěště dál - dál, než kam vede vaše politická vstřícnost a empatie ...
Já bych po V.Havlovi pojmenoval Lucernu na Václaváku (Havlova Lucerna) a Barrandovské terasy (Havlovy Barandovské terasy).
S oběma objeky má Havel něco společného (třebas jen to, jak podivně restituoval objekty zabavené jeho předkům podle Benešových dekretů)a také to, jak vypadají - jak se o ně restituent dobře postaral. Myslím, že jeho péče o tyto objekty je obrazem k tomu, jak se VH zasloužil o Československo, o Český stát.

K jiným objektům - ať už letiště nebo knihovna VH nemá žádný vztah, je to násilné propojení !
04. 01. 2012 | 20:02

RA napsal(a):

šašek z Jihlavy..........komunistická svinstva nejdou okecat, ani zapomenout. Bohužel Pithart byl komunistou a podporoval komunistická zvěrstva v té nejhorší době, padesátých letech. Samozřejmě by to rád zapomněl, samozřejmě by to rád vymazal a tvářil se jako zástupce Boha, ale bývalý komunista je jako bývalý černoch. A jeho výrok o trávě, kterou slyší růst, ten to jen potvrzuje !!!
04. 01. 2012 | 20:22

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dobře, stejně je to akademická debata, Petr Pithart už asi chce mít pokoj a já bych se mu nedivil. Možná bude chtít napsat paměti a třeba se ještě hodně věcí dozvíme.
04. 01. 2012 | 20:51

Baba napsal(a):

V místopisném kontextu by bylo vhodné po bývalém prezidentovi pojmenovat nábřeží. Ale myslím, že jeho současníci by si jméno jeho osobnosti rádi zařadili do unikátnějších souvislostí.
04. 01. 2012 | 21:11

Kritik napsal(a):

Určitě by k vnějším výzdobám nově pojmenované knihovny mělo patřit též umělecké ztvárnění událostí z dob mimořádných humanitárních akcí.
04. 01. 2012 | 21:48

Divobyj napsal(a):

Autor

To já bych po V.Havlovi pojmenovával pouze divadla.
Koneckonců,byl to dramatik,že jo.Zda byl dobrým,průměrným,nebo snad dokonce podprůměrným dramatikem,na to se historie neptá.
Jedno mu ale upřít nelze.Zahrál tu s námi takový tyjátr,že mnozí z nás ani nestačili postřehnout,o čem to vlastně bylo.
Stojíme tu s otevřenou hu...,bez domova,s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou.
Proč právě my,jsme museli dělat komparz v téhle šup-šup jednoaktovce?
04. 01. 2012 | 21:56

Levičák napsal(a):

Já si myslím,že velikánovi tohoto typu je třeba řádně vzdát hold,když již na to bude i zákon.Proto navrhuji aby mu posmrtně všechna města i vesnice,které za svůj život navštívil udělila čestné občanství,všechny Masarykovy školy bych přejmenoval na Havlovy,balkon Mellantrichu bych ozdobil nápisem Havlův balkon a možná by nebylo špatné dát do zákona,že si každý občan musí povinně koupit alespoň jednu jeho knihu a narozeným dětem bych ji vždy při vítání občánků dával do peřinky.
Ať jsme světoví a ukážeme světu,jak si tohoto velikána (i když malého vzrůstu) vážíme.A bylo by to dobré i pro příští generace,aby na něho rychle nezapoměly.
05. 01. 2012 | 10:37

Medikolog napsal(a):

Jestli byl Václav HAVEL tak světový jak nám vnucujete, přejmenujte po něm SIVESTRA na HAVELFEST - kdy každý občan Světa bude moci při novoroční veselici vzpomenout s číší jeho milovaného alkoholu.. nebo lžete a on byl světový pouze pro zednáře a jejich klaku a jinak o něm pes neví... tak zakupte za své restauraci, kavárnu a hospodu a pojmenujte je po Václavu Havlovi. Svá divadla po něm jistě přejmenují impresáriové mající stále vyprodány všechny reprízy mistrových děl... farizeji..
05. 01. 2012 | 20:58

frienot above napsal(a):

Technická poznámka:
Správně je "Pravda vítězí" a ne že zvítězí. Hus myšlenku převzal ze apokryfní Ezdrášovy třetí knihy.
05. 01. 2012 | 21:52

Karel H. A Božena B. napsal(a):

to Bakal nedovolí, pletlo by se to s tou jeho knihovnou. už i na srdíčko mají autorská práva. Kdo si nakreslí srdíčko a věrná láska plamenem hoří, hned bude muset zaplatiti OSE
05. 01. 2012 | 22:30

Midori napsal(a):

Prý se dají z popela nebožtíků vyrobit i diamanty.
Diamant "Vašek" by se mohl stát součástí korunovačních klenotů.
06. 01. 2012 | 01:24

Agrajag napsal(a):

Midori

a ty diamanty se prý též za drobný peníz dají vystřelit na oběžnou dráhu a tam pak září a září.
06. 01. 2012 | 10:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy