Objetí s Paroubkem = podvod na voličích

19. 11. 2008 | 13:15
Přečteno 8281 krát
Politika je jako zdolávání jakýchsi vrcholů. Používáte stejné, či podobné prostředky. Musíte mít v sobě nekonečnou trpělivost, odhodlání, vůli a vizi, která má být splnitelná. Ale i racionální program - ať jde o výstup na horu, či o to stát se předsedou Občanské demokratické strany. Musíte získat důvěru svého okolí a přivázat se na lano s lidmi, kterým bezmezně věříte a jste schopen připustit, že Váš život záleží na jejich schopnostech a opačně.

ODS nesmí hledat mesiáše, ale úspěšný tým, jež bude na jedné straně tvořen schopnými manažery, a na straně druhé politiky s jasnou vizí. Jen podobně poskládaná mozaika může přinést východisko ze stávající krize. Voliči dvakrát za sebou ukázali, co si myslí o současné vládě a o programu, který se snaží realizovat. Objevil se před námi problém, který není způsoben jen "pseudoreformami", jak se nám někteří snaží namluvit. Hlavním důvodem, proč jsem zvedl hozenou rukavici je, že současnou situaci vnímám jako kritickou, jelikož stojíme na rozcestí. Na nadcházející kongres chci přijít s programem, vizí, jak stranu sjednotit, jak jí vrátit vnitřní sebevědomí. Je třeba se vrátit ke stylu politiky, který by pravicovou stranu nereprezentoval jako arogantní, ale takovou, která se zajímá o to, co trápí voliče.

Výše zmiňovaným argumentem bych rád vyvrátil lež, kterou o mně šíří mí straničtí kolegové. Chci dokázat, že opravdu vím, co trápí naše voliče. Rád bych všem voličům, ať už potencionálním nebo stálým slíbil, že v mé hlavě ani v hlavách mých kolegů se nerýsuje skrytý plán vládnutí s Českou stranou sociálně demokratickou. Považuji to za nemožné. Snad po sté opakuji, že spojení občanských demokratů s Jiřím Paroubkem je nepřípustné. Byl by to podvod na voličích. Je mi lhostejná osoba Jiřího Paroubka, ale nejsou mi lhostejné názory lidí, kteří volby co volby vyjadřují podporu naší straně svými hlasy. Koalice s touto osobou by dokázala jedině to, že si nevážím našich voličů. Chtěl bych vyvrátit už jednou pro vždy tuto spekulaci, jež se objevuje dnes a denně ve sdělovacích prostředích. To, že s někým spolupracujete na komunální úrovni, ještě neznamená, že stejný model použijete na úrovni celostátní, protože se jedná o odlišný level politiky a pro tvorbu koalic se uplatňují jiné modely než pro potencionální vládní koalice.

Motivací pro přijmutí kandidatury nebyla nostalgie po spolupráci s nynějším předsedou ČSSD, ale touha znovuobjevit původní tvář naší strany. Oživit skvělý dokument pod názvem Modrá šance, k němuž je nezbytné se v budoucnu ideologicky navrátit! Není jiná možnost než se vrátit k modrým kořenům. Před volbami jsme slibovali rovné daně, více peněz lidem. Slibovali jsme zdravotní a důchodovou reformu, slibovali jsme, že zeštíhlíme veřejnou správu a zjednodušíme ministerstva. Výsledkem našich slibů je, že máme ministerstev více a veřejná správa se nezeštíhluje. Výsledkem je, že se nezvyšuje rozsah svobody občana, ale že se naopak snižuje!

Klasická definice tvrdí, že politika je umění možného. Ovšem já se i přesto nedomnívám, že jsme neměli slevit z našeho programu, tak výrazně. Tím ale přeci netvrdím, že jsme ochotni se příště pustit do velké koalice. Vládu trojkoalice považuji za jeden z mála reálných konceptů vládnutí. Chápu ji jako dohodu, která by měla co nejméně deformovat náš program a znemožňovat zodpovědnou vládu nad naší zemí. Na jedné straně potlačujeme diskusi uvnitř vlastní strany a na straně druhé jsme až neuvěřitelně benevolentní k našim koaličním partnerům. To je jeden z klasických případů, který nás táhne ke dnu a dělá nás v očích voličů nedůvěryhodné.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Denisa Semelková napsal(a):

Myslím, že Pavel Bém není ten, kdo se vrhá do náruče ČSSD. Všimněte si politiky našeho pana premiéra, k jakým obratům o stoosmdesát stupňů v poslední době z jeho strany dochází. A to si ještě pamatuji doby, kdy říkal, že Jiří Paroubek je ten nejhorší člověk a měl by odejít z politiky.
19. 11. 2008 | 13:25

Michal napsal(a):

Je potřeba, aby Mirek Topolánek šel od válu. Je mi jedno zda to budete Vy nebo někdo jiný, ale hlavně ať ho někdo porazí... Pokud na kongresu vyhraje pan Topolánek, tak se to možná bude líbit všem komentátorům, ale ODS bude mít v příštích volbách 15%.. Zlomte vaz :-)
19. 11. 2008 | 13:28

Jarmila Králíková napsal(a):

pane Béme, máte mou podporu, fandím Vám
19. 11. 2008 | 13:31

Grenzenlos napsal(a):

A proč jste se teda pane Bém s tím Paroubkem tak objímal šest let na pražské rádnici? A jaký význam má odstranění Topolánka, když vy jste s Paroubkem na další spolupráci dávno domluvený?
19. 11. 2008 | 13:31

pavelkohout napsal(a):

Bláboly. Na snižování svobody občanů Prahy má svůj velký podíl právě Bém. Ačkoli jsem Pražák, ve větší části městi si připadám jako cizinec, protože nesmím zaparkovat. Když si chci koupit permanentku na hromadnou dopravu, nutí mě, abych se kvůli tomu nechal očipovat jako pes. Hrůza. A to nás čeká ještě mýto podobné lahůdky. Těším se, až tenhle ***** půjde z radnice. Bém je jedním z hlavních důvodů, proč už nebudu volit ODS.
19. 11. 2008 | 13:35

neo napsal(a):

kohout: kupte si kupón papírový a ne roční a fertig
19. 11. 2008 | 13:43

Inka Svátková napsal(a):

Pane Béme, naprosto s Vámi souhlasím a zůstává mi rozum stát nad tím, proč vystrašení členové jednotlivých oblastních sdružení tak zarytě podporují Topolánka. Jako by vůbec nenaslouchali tomu,co říká veřejnost, že se současný předseda neumí chovat, že svým vystupováním dělá straně akorát ostudu a mezi jeho nejbližší parťáky patří mafiánský Ivan Langer...držím Vám palce
19. 11. 2008 | 13:43

Řeřicha napsal(a):

Pane primátore, Vy jste si snad při výstupu na Everest spletl kyslíkovou bombu a vzal si jinou - s extrakty durmanu, nebo rajským plynem.

Jinak si titulek "Objetí s Paroubkem = podvod na voličích" zrovna od VÁS (!) nedokáži vysvětlit, leda tak ještě duševním stadiem těsně před nervovým zhroucením "ala Barbora Tachecí". Ta totiž rovněž v tomto stavu podobně perlila. :O:O
19. 11. 2008 | 13:45

Xury napsal(a):

Měl bych několik výhrad:
1. ke spolupráci s ČSSD kývlo již několik krajských organizací, přičemž některá za dost nelichotivých podmínek. Kupodivu se o této skutečnosti v článku nehovoří.
2. Nemohu si pomoci, ale pokud jste ve funkci 1.místopředsedy, tak není dost dobře možné prohlásit:"to já nic, to předseda".Natož potom začít s kritikou těsně před volbami.
3. Nejsem si tak úplně jistý, že voličům vadí nejvíc odchylky od programu. Většina chápe, že v koaliční vládě není možné se vyhnout kompromisům. Spíš bych řekl, že vadí rozhádanost, podrazy, mocenský boj a klientelismus.Je zajímavé, že v programu Plus pro život se o korupci nehovoří vůbec a v modré šanci se toto slovo vyskytuje jen jednou.
Pravicová vláda to podle mne nejsou jen nízké daně, minimální vměšování státu do soukromé sféry apod., ale i průhlednost ve veřejných financích, respekt vůči právu,jasně stanovená pravidla.
19. 11. 2008 | 13:50

sněhulák napsal(a):

Béme i Topolánku. Děkujeme, odejdete. Už bylo toho akorát dost. Nedá se na Vás dívat, no a slyšet Vás, to je teprve vodvar. Ať máme už projednou klidné spaní. Jdou Vánoce.
19. 11. 2008 | 13:52

Stan napsal(a):

Opoziční smlouva byla paskvil, Modrá šance byla paskvil, Smlouva s voliči byla paskvil, Programové prohlášení vlády bylo paskvil na druhou.

Manažersky a finančně nejlépe zabezpečená strana v této republice už několik let vytváří fantasmagorické dokumenty a provozuje naprosto nepřijatelný styl vládnutí na všech těch vašich "levelech" vládnutí.

Neprohráli jste kvůli Julínkovnému ani špatnému vykomunikování - prohráli jste proto, že se takřka bez výjimky chováte jako banda mafiánských arogantních papalášů a nízkopříjmoví i středoví voliči už vás mají plné zuby.

Maximálně patnáct procent v parlamentních volbách dostanete, ať už bude v čele kdokoliv, a to přes všechnu soustředěnou snahu silových složek, ústavu pro přepisování dějin i jednotné novinářské fronty.
19. 11. 2008 | 13:55

Monika napsal(a):

Panebože, zase modré kořeny! Jen metafory, fráze, nic konrétního.

Proč nám konečně ten program nepředložíte, pane Béme? Alespoň v nárysu. Na co čekáte? Až vám ho napíše Klaus? - Víte co, zkuste dát dohromady aspoň jednu myšlenku, která by byla vaše. Myšlenku, ne frázi o výstupech na hory a , to přenechte písmákům. - A když už tady blouzníte o „modrých kořenech“, asi by taky nebylo od věci mrknout se na volební výsledky ODS v době těch vašich bludných kořenů. Nechci se Topolánka zastávat, ale pravda je, že ODS začala opět vítězit ve volbách v okamžiku, kdy se stal přesedou právě on. Zvláštní, že ano.

To Xury:

Velmi přesné postřehy.
19. 11. 2008 | 13:55

Vico napsal(a):

Pane Béme jako horolezec, který zdolal Mont Everest víte, že mnohem náročnější než výstup je sestup. Většina smrťáků se stala při sestupu dolů. Sám přece defétisticky říkáte, že se chcete vrátit zpět ke kořenům /modrým/.Tak nemluvte o zdolávání nebetyčných vrcholků, když se budete vrtat v zemi jako krtek a hledat nahnilé kořínky. Místo kyslíkové masky a cepínů si pořiďte dobrý rýč nebo hrobnickou lopatu.Valašský Topol vylezl maximálně na Lysou Horu, ale ke smůle vás všech zřejmě na kongresu v prosinci utrpí ještě jedno Pyrhovo vítězství.
19. 11. 2008 | 14:13

Rada Fialka napsal(a):

"NESTAČÍ JEN VĚŘIT..." řekl klasik. Ano : důvěřuj ale prověřuj.
Ale pokud chcete jen věřit a pokud chcete svůj program postavit na Anti-Paroubkismu, tak to rovnou zabalte. To by byla ztráta času a energie.
19. 11. 2008 | 14:20

Pocestny napsal(a):

Jo vrcholy Pavlíku?
TYak vrcholy -
a) neleze se na ně sestupovkou
b) horolezec se snadno rozpozná od potapěče podle toho, že nenosí na zádech flašku, ale bágl (levicovej, se šňůrama).

Jo a když tu flašku skrejvá v báglu, tak je to TURISTA, ti si to pletou.

Když chce pak jeden na "vrchol světa", musí bejt schopnej ho udejchat za své, protože takových HOROLEZCŮ tam už také vylezlo více.

Horolezec nejdřív zahlásí, kudy půjde, je to většinou rovnou do kopce a leze tam proto, aby tam vylezl NĚKUDY, kudy pokud možno nevylezlo těch sto lidí za sezonu. On kolikrát ani nemusí na ten vrchol dojít, to důležité po něm zůstane ve stěně.

Turista leze na vrchol proto, aby tam byl a tudy, kudy to pustí....

Zde rozdíly názorně:

1. Horolezec
https://www.youtube.com/watc...

2. Turista, který "neměl kliku"
https://www.youtube.com/watc...
Horolezec narozdíl od turisty přežije i více než jeden pokus...

V politice je to podobné. Zvláště v ODS - nikdo neví kudy a proč, všichni chtějí "na vrchol", ale málokdo přežije svůj první vrcholový útok, respektive sestup po krátkém pobytu na vrcholu.

Svádí se to na počasí a laviny, ale všichni víme, že padají vždy, když se jim v té výšce zamotá palice, když jim dojde kyslík z flašky.
19. 11. 2008 | 14:26

třebaKarel napsal(a):

Moniko ,
Ten program bych Vám asi dokázal nastínit ,leč bude asi větší požitek počkat si na formulace přímo P.B. na potlachu .
Jistý jsem si tím , že se " Staly chyby , především proto , že ODS netrvala na svých principech a neprosadila celou Modrou šanci tak , jak byla .Bude Perestrojka .
Snad taky vyrazí do terénu akční trojky , aby zjistily co " voliče jako Vy nebo já nejvíc trápí " .
Myslíte že se umějí ti lidi vůbec stydět ?
tK
19. 11. 2008 | 14:34

Rtfm napsal(a):

Můj názor je, že Bém by byl pro ODS ještě větší katastrofa než Topolánek.

To Xury: Přesně první místopředsada je také odpovědný za výsledek voleb a dělat, že já nic já primátor je celkem mimo mísu.
19. 11. 2008 | 14:44

abvg napsal(a):

Pane Bém,
gratuluji Vám k tomu, že jste (na rozdíl od svého šerpy) ve zdraví přežil svůj pokus o "překonání" Himalájí.
Váš pokus o formulaci vlasního politického programu mne nicméně přivádí k jistým rozpakům:
neměl byste psát dokud nezvládnete "double negative": ("Ovšem já se i přesto NEdomnívám, že jsme NEměli slevit ze svého programu...".
S takovou logikou byste se nám z české kotliny mohl vyšplhat nejen do himlhájí, ale -chraň Bůh- možná i na Hrad!
19. 11. 2008 | 14:45

Johnny napsal(a):

Ok, ok... jasne, ODS nedela opravdu pravicovou politiku a je to spatne. Ale jsou to prave kraje kde je situace nejhorsi. Jiste, nikdo nema zadne dukazy, ale na regionalni urovni a v Praze zvlast, vam opravdu nejde o nic jine nez o provize. Vladnete v Praze permanentne a snizili jste snad nejak vyrazneji rozpocet? nebo jeho deficit? Usnadnili jste za ty dlouhe roky snad Prazanum nejak vyzname zivot? Ne, nic!! Parazitujete na socialistickych regulacich a za ruzna povoleni vybirate nehorazne provize. Vite, vsichni uz vedi ze se zhroutil i ten stary system (5 milionu za ukon). Vasi namestci a urednici jsou naprosto utrzeni ze retezu a chteji absurdni castky. Vy sam to cele ridite a je mi naprosto jasne ze vase osobni bohatstvi je pravdepodobne hodne pres miliardu.
Myslim ale ze uz jste poskodil prilis mnoho lidi. Pro politiku jste tak tezko pouzitelny. Proste to riziko ze na vas nekdo neco vytahne je moc velke. Vasim chovanim naprosto diskreditujete pravicovou politiku a podvadite pravicove volice v Praze. Nekdo by vas mohl vyzivat k rezignaci a tak dale. Ja si nedelam iluze ze CSSD by snad byla jina. Naopak si rikam ze je lepsi, kdyz je u moci nekdo kdo uz si tak rikajic "nakradl" nez nekdo kdo by zacinal od nuly. A tak Vas naopak vyzivam abyste ve svem urade zustal. Nehrabal dal (penize uz by vam mohli stacit)a obcas se realne zajimal tim jak udelat prahu lepsi k zivotu. Zkuste treba dat cil ze vyhodite 20% uredniku a zrusite 20% regulaci do konce vaseho mandatu! At si ty penize taky trochu zaslouzite....
19. 11. 2008 | 14:46

Andrea napsal(a):

Ad pavelkohout:

Presne, podepisuji.
19. 11. 2008 | 14:54

Valerie napsal(a):

Pane Béme, jsem volička ODS a moc bych si přála, aby se Vaše strana z toho současného stavu dostala. Ruku na srdce, jste první místopředseda strany, nesete proto stejnou odpovědnost jako Mirek Topolánek za totální porážku ve volbách,Vaše veřejné kritiky vedení ODS proto nejsou na místě. Je pochopitelné, že vláda v rámci kompromisů v koalici nemohla prosadit celý volební program. Problém bude asi někde jinde, mimo jiné právě i ve vzájemném osočování jednotlivých špiček ODS před novináři...
19. 11. 2008 | 14:58

jirka napsal(a):

dnes jsem četl dva články od -asi- vrcholných představitelů ODS. A ač kapitalista a pravičák urazím asi ruku každému, kdo by se snad chystal ji VOLIT!! Skutečně platí ODS = BSP. - Banda Skutečných Pitomců
19. 11. 2008 | 15:20

Rejpal napsal(a):

Až Vaše ODS bude pro evropskou federaci, pro zavedení € místo CZK, až odsoudí lživost klausovské ideologie "neviditelné ruky trhu", vyhází mocné arogantní i zkorumpované politiky a bude demokraticky uvádět do života mínění veřejnosti, stane se i pro mne zajímavou politickou stranou.

Vaší apologetice vůči objetí s Paroubkem, pane primátore, však v této chvíli vůbec nerozumím.
19. 11. 2008 | 15:22

StandaT napsal(a):

Když je předseda zaneprázdněn vládou, tříkoalicí, nulovou tolerancí, tak schopný 1. místopředseda s ním udělá tandem především v tom, že převezme co nejvíce z vnitrostanické agendy (a přípravy na volby).

Nedůvěryhodným jste se stal tím, jak jste jako malý kluk utekl od spoluzodpovědnosti 1. místopředsedy za podzimní volby a vše hodil na Topolánka. Co kdo dnes o Vás píše, už je irelevantní.

Co píšete Vy sám je - díky ztrátě tváře - také irelevantní.

Topolánek je jeden průšvih, Vy druhý, Klaus třetí. Pořadí je irelevantní.

ODS končí. Bohužel.
19. 11. 2008 | 15:43

Student Hlávkovy koleje napsal(a):

Pane primátore,

velmi jsem ocenil Vaši přítomnost na pietním aktu před Hlávkovou kolejí. Fakt, že jste se tam potkali s Mirkem Topolánkem a zachovali jste dekorum - oceňuji taky. Při srovnání vhodnosti projevů jste nesporně zvítězil, pokud bych to setkání měl hodnotit přece jen jako jistou soutěž. Pan premiér měl projev "mimo mísu". Marně jsme si kladli s kolegy otázku, co nám chtěl vlastně říci. Vy jste promluvil k věci a hlavně krátce. Děkuji za bývalé i současné Hlávkovy rytíře.
19. 11. 2008 | 15:56

xbr napsal(a):

Ale no tak Pavle.
Z muž se jako primátor a jako bývalý zlomený a nynější flustrovaný neokopávej autoritám kotníky.
Když je ti smutno vezmi si fotky s Himalájí a připomeň si jak jste se tam s klukama hezky zkoulovali.
Vždyť o nic nejde.Jedna strana má prostě volební vítězství v kapse a ta druhá má jen vnitřní rozkol.A o to tady myslím jde především.O funkce.Lidi v krajích jsou to poslední.Že Pavle?
19. 11. 2008 | 16:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Je napováženou,když špičkový politik přivírá oči nad realitou.

Však Vám to pane Bém tady spočítají.Rudé a růžové panoptikum starého města Pražského je zase na koni a Pepíci hlaholí hlasem burácejícím,že opět přichází jejich doba.

Leč k věci.Ano vystihl jste podstatu problematiky ODS.

JSTE BENEVOLENTNÍ A MĚKOUČCÍ.
Nejen k oposici a jejím jedovatým výlevům ,ale i ku svým koaličním partnerům.KDU-ČSL je stará strana naučená fíglům z dob socialismu a pomalu ztrácející dech právě pro tuto diagnozu,které se sama drží jako klíště.Zelení by vypadli z kina hned po žurnálu nebýt Bursíka,a ten jin bude v příštích volbách platný jako mrtvému zimník.

Takže spekulujete dobře.Žádné kotrmelce!Příští volby budou v parlamentě jen 3 strany.(pokud se do té doby nepodaří vykopat komunisty z našeho života).

Tudíž musíte získat tolik hlasů abyste překonali 50-ti procentní hranici.A mohli vládnout s podporou parlamentu.Pokud se tento scénář ODS nepodaří naplnit,zůstaňte raději v oposici.V takové oposici jakou vám přichystali socani,komunisti a vaši koaliční "partneři".Ať si také vypijí kalich hnusů vlastních lumpáren,kterým se bezpochyby také nevyhnou.

Kromě toho pokud se potvrdí současné preference a dopadne to u nás jako na Slovensku, bude jen dobře.Tato společnost potřebuje "podržce" jako koza drbání.

Prostě pane Béme, znáte zajisté mapu.Našinec je zvyklý bojovat s živly a dokáže zatnout zuby.
Vzpomeňte na hajz na Váze.Držet se za madlo a čekat s holou prdelí až přestane foukat.

S pozdravem Ivan.
19. 11. 2008 | 16:20

j. napsal(a):

Pane Bém, před volbami jsem si říkal, jaký byste byl výborný český premiér. Tedy ne že bych si tak vážil Vašich kvalit, to tedy opravdu ani náhodou. Jenom jsem si říkal, že národ, který si zvolí takovou vládu, si zaslouží dohled psychiatra. Nyní tendence k sebeubližování v lidech, jak se zdá, pominula, a proto si myslím, že byste se konečně měl vrátit k těm kořenům - tedy do léčebny. To pak bude úplně jiný level.
19. 11. 2008 | 16:34

Železnohorský napsal(a):

Pane Béme, jako vašemu pražskému voliči by mi ani tak nevadila spolupráce s jakýmsi Paroubkem a jeho stranou, ale co mě štve a čím mě nadobro ztrácíte, je to, že nedodržujete sliby. Že děláte podrazy. A to se neodpouší. Ano, tohle neodpouštějí slušní lidé, ba, podrazy neodpouštějí ani grázlové... A vy že víte, co trápí vaše voliče? Vy byste si podruhé sáhl na kamna, když jste se poprvé spálil? Čím mě můžete přesvědčít?
19. 11. 2008 | 16:40

MíraTopol napsal(a):

Milý Pavle , když víš , co trápí voliče ODS , tak to jasně definuj .
P.S. Píšeš hezky , ale zozvláčně
19. 11. 2008 | 16:48

Kritik napsal(a):

Zajímavý článek. Není zde však vysvětleno, zda pod výrokem "úspěšný tým, jež bude na jedné straně tvořen schopnými manažery..." míní tu dobře organizovanou nátlakovou skupinu ODS nabízejí úplatky, či vyhrožování, vyhledávání poddajných státních zástupců nebo provádění lanaření řádně zvolených poslanců z ČSSD.

Také se zde hovoří o ideologii založené na "modré šanci". Kdo si tento dokument přečte, žádnou ideologii v něm nenajde, a dokonce ani ideje ne, a programové cíle jsou neurčité a mlhavé.

Zvláště při snižování byrokracie již ODS předvedla co umí. Dokonce měla kdysi ministra pro tento účel, myslím, že to byl pan Říman. A vedlo to naopak ke zbytnění a rozšíření byrokratické hydry, která nás neustále obtěžuje svými nesmyslnými požadavky. Dokonce její nesmyslnost je tak absurdní, že rodákům ze zatopených nebo těžbě obětovaných obcí dává do nových občanek jako místo narození název obce úplně jiné. Údajně proto, aby to "vzal výpočetní systém". Měnit historii člověka, to se zřejmě jen tak někomu nepodařilo. Abych byl přesný, dělal to Hitler, Stalin a jejich následníci. A k nim se stejnými metodami zařadil ministr vnitra z ODS.
19. 11. 2008 | 16:49

Typro napsal(a):

Vyhlašte referendum o Lisabonské smlouvě, vyhlašte referendum o radaru,vyhlašte referendum o přijetí Eura a máte z krku 3 důležité otázky budoucnosti.Potom z vůle lidu konejte, to co si lid přál v referendech.Budete mít v programu referendum ?T.
19. 11. 2008 | 17:03

Moravák napsal(a):

Pane Bém, promlouváte jen ke svým voličům. 7O-8O% občanů Vaši stranu nevolí, tudíž ODS nechce. Možná jsem sympatizant, ale je na pováženou, že Vaši stranu dělá 10 jmen. To jste na tom špatně, pokud ve straně nemáte osobnosti, které zaujmou obyčejné občany znalostmi, nekomfliktivním přístupem a dostatečnou slovní zásobou. Slušností a vystupováním. Nejsem jistě sám, který s velkou nechutí každý den kouká na již opotřebované tváře Vašich spolustraníků,jejich aroganci a vulgarismy. Myslíte si, že Vaše strana může jít příkladem i pro ostatní politiky.Někdy se nedivte, že mediální všeumělci kladou Vám všem otázky, které nic neřeší, ale pobaví. Je to zábava s hořkou příchutí. Při pomyšlení, že třeba vyhrajete volby /ODS/, se budu dalších 5 let dívat na ty stávající Vaše představitele, náladu mi to nespraví.
19. 11. 2008 | 17:25

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. umožňovat slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
19. 11. 2008 | 17:28

Stana napsal(a):

Právě jsem si přečetl, jak si soudruzi z ČSSD, ODS a KDU-ČSL rozdělili pozice v radě okolo Olomouce, z hejtmana náměstek, další náměstci si jen částečně prohodili referáty, jednu náměstkyni poslali na pediatrii, aby bylo místo pro nového hejtmana. Vše zůstalo zachováno, ovšem bývalý hejtman klesl s platem z 83 na 77 tisíc. Chudák. Tak se, prosím, nezapomeňte za 4 roky dostavit k volbám.
19. 11. 2008 | 17:32

Ládik napsal(a):

Při pomyšlení na Prahu se mi podvědomě vybaví pražský krysařík, ukradené auto a zkysaná příloha oběda v Obecním domě. Nevím, co je nejlepší.
19. 11. 2008 | 17:58

Milouš napsal(a):

Mírně vzdělaný čtenář a obdivovatel současné politické strategie ODS si nemohl nepovšimnout, že se panu primátorovi nepodařilo neuvíznout v malé gramatické pastičce.
19. 11. 2008 | 18:39

dříve ruda napsal(a):

Pane Béme,
je tristní, pozorovat tu absenci zpětné vazby, kterou vykazujete.
Vy se na dnešní podobě ODS nepodílíte? Kdy jste dal najevo nespokojenost s Topolánkovým vedením strany, pomineme-li poslední týdny? Teď něco svalovat na něj a cpát na plotnu hrnec se svojí polívčičkou můžete jen pokud jste ztratil zbytky soudnosti. Ani se mi nechce napsat cti. Tohoto břemene, které zbavuje politika pružnosti a adaptibility jste se dávno zbavil.

Nepište nic o hozené rukavici. Nikdo vám žádnou nehodil. To vy sám jste zavětřil.

Politika je umění možného? Hmmm. Ale koukat na ni, to hranici možného kolikrát překonává.
19. 11. 2008 | 18:49

kolja napsal(a):

S tou svou hlavní komunikační fintou - že napřed něco pochválíte, pak svraštíte čelo, a řeknete, že to ale bohužel nejde, načež to poplivete - už dlouho nevystačíte, už ji začínají všichni rozeznávat.
Nebyl to jen případ knihovny, ale i kulturních grantů, galerie města Prahy a další.

Zkuste jinou fintu - nebo ještě lépe, vybodněte se na finty a začněte se chovat trochu jako rovný člověk, moc by vám to slušelo.
19. 11. 2008 | 18:50

dříve ruda napsal(a):

Milouš:
číst to podruhé nedokážu, takže -kromě "posté", což se za pastičku označit nedá, nevím...
Pokud byste -snad ne- neměl na mysli (obětí!!!), obohaťte mě.
Děkuji.
19. 11. 2008 | 18:56

todi napsal(a):

Pan Bém dnes mluví jako nově se zjevivší mesiáš, který přišel zachránit ODS a pravicovost u nás jako takovou. Ale tak, jak je tomu u nás zvykem už dlouho, i on kalkuluje s naší špatnou pamětí a s opakovaným účinkem úderných hesel na prosté masy (viz oprašování Modré šance, když je nám všem už léta nejvíce zapotřebí šance moudré). Pan Bém je ve vysoké stranické funkci a vysokých funkcích vůbec už dlouho a nese za všechny chyby, z nichž si dnes upletl bič na své vnitrostranické konkurenty, velmi vysokou odpovědnost. ODS nezachrání osprchování špíny ze zaprášených a okoukaných figurín, ale úplně nový program s novými lidmi, kteří opravdu umí a chtějí a hlavně naslouchají a poslouchají.
19. 11. 2008 | 18:57

Kelly napsal(a):

Stará osvědčená metoda pro primitívy, postavím si na piedestal sochu nepřítele a pak se do ní strefuji. Ještě jsi tu zapomněl přidat útok proti komunistům a byl by to tvůj plný obraz. Béme, to je nízké, co jsi tu předvedl tímto článkem. Zkus tu představit svůj program a ne jen to, jak tady zaklínáš "ďábla" v podobě Paroubka. Fuj tobě. Svou představenou mdlou inteligencí by jsi po Topolánkovi nebyl žádná výhra.
19. 11. 2008 | 19:10

andy napsal(a):

Ježišmarjá, pane Béme to je snůška blábolů. Mám dojem, že se zástupci ODS před volbami uložili ke spánku a do dneška se neprobudili, protože vůbec, ale vůbec nereflektují, proč dostali takovou volební nakládačku...
19. 11. 2008 | 19:31

vlk napsal(a):

Být editorem blogů, tak jsem si tenhle blog od Béma nechal ještě podepsat. Než bych ho sem pověsil.
To je skutečně nářez! Osobně bych čekal, že první místopředseda nejsilnější parlamentní strany je soudný, umí počítat a schopen racionálního jednání.

Nic z toho ve svém blogu neprezentuje.
Je mu známo složení parlamentu? Počty mandátů? Alespoň zhruba jednací řád parlamentu?

Bez dohody se soc dem buď Topolánkova vláda nebude schopna šéfovat EU nebo prostě jí bud e v parlamentu jednoduše vyslovena nedůvěra. A to v okamžiku, kdy bud e dostatečný počet ministrů mimo sněmovnu, protože budou v Bruselu.
Bém dále hovoří, jako by zítra byly volby a ODS měla preference nejméně 35%.A šlo o to, jak se dostat přes procent 40%. takže Béme, byly teď dvoje volby , kd e jste dostali náležitý nářez. Vzhledem k tomu, že dramaticky vyhrála levice, pak to zřejmě něco znamená. Ovšem něco úplně jiného než nám tady matláte vy.
Ano, politika je umění možného. Situaceje dnes taková, že si momentálně socanimohou namazat ODS na chleba, kdykoliv si vzpomenou. Což mimochodem zcela pragmaticky poznaly už čtyři krajské organizace. A pátá je na cestě.
Co kdybyste místo kvílení na zdejším blogu šel a zkusil vysvětlit Venclíkovi s e Zahradníkem, že znesvěcují Modrou šanci. Schválně - kam vás asi pošlou?
Politika je umění možného. Jen člověk , potřebující akutně psychiatra předpokládá, že Paroubek, za svou nutnou vstřícnost, aby české předsednictví neskončilo totální blamáží bud e pár drobných chtít. Tak jako by je chtěla na jeho místě ODS. Obojí normálnímu člověku připadá normální.
Jenže - vy nemáte , před kongresem absolutně žádná temata . takže rajtujete na nesmyslných tematech.
19. 11. 2008 | 19:38

Desiderius napsal(a):

Bože ochraňuj nás od MUDr.Béma.
19. 11. 2008 | 19:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a dehonestující komentář (označení jiného diskutujícího "pomatený zoufalec"", který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane vlku, já texty pana primátora "nevěším", "věší" si je stejně jako drtivá většina blogerů sám.
19. 11. 2008 | 20:24

prirodovedec napsal(a):

Stejskal: Stale lepsi, kdyz pan primator se "vesi" sam, nez kdybyste ho (sem) povesil Vy. :) Nemyslite?

Jinak jinde jsem se pokusil omluvit po te Vasi vycitce, ze jsem Vas zkreslil ve svem prispevku o TV anketach.
19. 11. 2008 | 20:37

prirodovedec napsal(a):

vlk: Zdravim. Temata jsou. Jenze nejsou. :) Presneji ta temata to byt nemohou. Je to nadherny problem byt svazan koreny a veroukou. Osobne bych hledal inspiraci v koncilech pred reformaci. Tam je nekde jadro reseni. Ale tenkrat to nezvladly jine hlavy ...
19. 11. 2008 | 20:40

vlk napsal(a):

Stejskalovi

i tak. Nechal bych si to dodatečně autorizovat. Aby bylo nade vší pochybnost zřejmé, že to sem nepověsil nějaký záludný Bémův nepřítel . Ve snaze jej před myslícím občanem drtivě dehonestovat.

Přírodovědec.
Témata jsou. ale on je nemůže uchopit. Je v absolutně miizerné pozici. Nemůže Topola odstřelit, protože žádná jiná vlád a by parlamentem už neprošla a byly bynové volby, které ODS okamžitě tvrdě projede.

Může vládu napadat jen na fundamentalistických tematech. Ví, že koala je vyprázdněná a že vážnější věci nelze prosadit, protože trpaslíci prostě všechno v hrůze ze ztráty preferencí zablokují.

Bém je klasika případu, kdy někdo dlouho opatrně našlapuje, číhám, kalkuluje, aby shodou hloupých náhod a vynucených tahů udělal kardinální tah v naprosto špatný okamžik. Pro něj bylo ideální nechat Topolánka vyšumět ve volbách a pak následně být šefem , vyvýdějícím partaj z krize.
I kdyby nakrásně na sněmu vyhrál, jako že nemá nárok, tak po další volební prohře bude zaříznut....
Kdyby měl vzdělání , kde je něco matematiky, nemohlo se mu to stát.
19. 11. 2008 | 20:57

george napsal(a):

Příspěvek pana Ivana Hochmana má říz, dávku černého humoru a hlavně je prorocky pravděpodobně PRAVDIVÝ. Musíme si to opět "vyžrat", když nám už otrnulo. ODS musí jít pravděpodobně do opozice, já bych to viděl na předčasné volby po předsednictví EU. Tím vyhnat ty příštipkáře, kteří to budou kazit jedněm, i druhým. A ODS by se mě měla vrátit ke "starým kořenům", ale bez všech dnešních vůdců, včetně Béma. Jinak upadnou do zatracení a to si národ zase nezaslouží.
19. 11. 2008 | 21:00

prirodovedec napsal(a):

vlk: Problem je, co jsou to ty slavne koreny a kdo na ne jeste v CR slysi. Ale to neni moje starost. Cetl jsem, ze Julinek konstatoval, ze ve vlade ma podporu, tak Vam drzim palce s Hrobonem a spol. CO na to parlament? Politicky perspektivni se dle zpravodajstvi jevi v CR spise rasisticka temata. Zatim je uctyhodne, ze je nikdo "vhodne" v ODS neuchopil. Tam je potencial na 35% a "pekny" fasismus.
19. 11. 2008 | 21:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,
situaci v ODS plně vystihuje brněnská organisace.Mohl bych povídat o Venclíkovi a jeho bratrských tazích.Všechno jsou to ale šprochy na kterých nemusí být uplně vše pravdou.Avšak vím svoje.

Jsou to ale všechno záležitosti z politické stoky a ta bude ať je u moci kterákoliv strana.Osobně jsem očekával od Brněnské ODS více rozumu.Neřešených problémů je tam příliš.Osobní zaujatost, stavební,dopravní lobying,rozdané státní zakázky a granty jsou tím důvodem,proč došlo ke spojení.A není to ani tak zásluhou Venclíka jako Haška.
Hašek je nejnebezpečnější a nejvychcanější politik z ČSSD.

Ještě se z dění kolem brněnské fúze pobavíme.Prý aby se nedostali komunisté k moci.Tahle pakáž prokázala,že pro ně pravicová strana nic neznamená.Daleko přednější jsou prebendy vyplývající z výkonu moci.A nejen ty legální.Hlavně ty vedlejší.Proto se drží vesla jako klíšťata.Je mě z nich na blití.

Ivan.
19. 11. 2008 | 21:41

Ikena napsal(a):

To Ivan Hochmann,
dnes mate me uznani. Pece se naramny dort a byla by skoda jej
ponechat faternikum nebo jeste hure komancum.
A tak si vzpominam na davno zapomenute porekadlo: co politika rozdvojuje, to borovicka spojuje. Pro dnesek by melo byt : co politika rozdeli, to beton zaceli.
19. 11. 2008 | 21:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče.

Tak to každopádně. Byl bych velmi nerad, kdyby na těchto stránkách někdo někoho věšel ;-)

Pokus jsem zaznamanel. Ocenil? ;-)

A teď jedna vážně míněná: kde že to vlastně jste? Nejak mi to uniklo?

Pane vlku,

tak jo, nechám si to podepsat a zapaspartuji,. Pro jistotu ;-)

Libor Stejskal
19. 11. 2008 | 22:06

Ikena napsal(a):

Dobry vecer pane Stejskale,
mam na Vas mensi dotaz. Na blogu p. Horejsiho o komancich, postradam vcerejsi prispevky od 21:35 - 23:10hod.
Cemu vdecim za vymazy, urazil jsem nekoho, nebo jiz prvni cenzurni vlastovicka? Predpokladam tech. problemy.

Predem dekuji za vysvetleni.
Ikena
19. 11. 2008 | 22:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ikeno,

psal jsem Vám odpověď pod zmiňovanou diskusí.

Libor Stejskal
19. 11. 2008 | 22:32

Ikena napsal(a):

Pane Stejskale,
dekuji, rovnez jsem Vam odpovedel.
19. 11. 2008 | 22:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku teď jsem si přečetl Tvoje remcy a mohu jen konstatovat.

Aby se nemýlil.Až půjde na opravdové lámání chleba možná to s tím mazáním na chleba nebude tak horké.Spousta lidí vyslala svou neúčastí ODS varovný signál.
...A navíc dostala varování v podobě politických vyjádření lídrů ČSSD.

Nebuď si tak jistý že jsou socani takoví geroji.Ono vlastně o nic nešlo.Počkáme si do parlamentních voleb jak se nám ta socialistická galerka vybyrví.Ono je totiž snadné remcat a pomlouvat.Ale provést nutné reformy je věc druhá.

To poznal už suverén Klaus,když připravoval národ na utahování opasků a potom nechal raději všechno rozkrást.Myslím, že na utahování opasků ještě dojde.Ať si socani moc nefandí.

I příští volby budou pro vítěze danajským darem.A to předpokládám stabilní ekonomickou situaci +- něco.
Nedej bože aby došlo k něčemu velkému tragickému.Pak nás s těmito politiky ochraňuj Pánbůh.

Ivan.
19. 11. 2008 | 22:45

Selen napsal(a):

Pražský krysařík na setsakra krátkém Klausově vodítku (to je metafora, nikoliv urážka) by chtěl oživovat a znovuobjevovat...

To, co se událo za poslední roky v Praze (desítky prodejů těžce pod cenou, desítky nevýhodných pronájmů v čele s Pawlowského magistrátem, desítky zmanipulovaných výběr.řízení), a z toho, že jste 1.místopředseda strany - z obého usuzuji, že nejenže na svém místě dávno nemáte co dělat, ale že by jste měl v současnosti tiše sedět v koutku a stírat si tu ohromnou kejdu másla z hlavy.

Pán by chtěl oživovat a vracet se ke kořenům...pěkně děkuju. Už dlouho mě něco tak nerozčílilo jako tohle marketingově typicky bezobsažně umělé plkání. Na to je pán opravdu mistr. :(
19. 11. 2008 | 22:46

Pražan napsal(a):

Pane Béme,

nenechte se, prosím odradit nenávistnými komentáři od své politiky. Jsem sice volič ČSSD ale těším se, až se stanete předsedou ODS. Budu Vám držet palce....
20. 11. 2008 | 00:47

zdesta napsal(a):

I Hochman:Pánbůh má nějakou nepochopitelnou absenci.Ochraňovat nás měl daleko dřív.
20. 11. 2008 | 01:09

Komančov 008 napsal(a):

Ja bevim ale vše co se tady děje je vinou volebního sistemu to nestači o tom psat a mluvit ono se toho zase tolik nezměni vyměnou nějake osoby v čele ODS .Jestliže mam nějaky nazor tak by ho měl taky prosazovat a vy o něm jen píšete a to je vše a taky naš prezident o tom jen mluví spíčše mluvil.Potom se to jevi jako plane keci.Je třeba se aspon v tomto nevyhybat příme demokraciji což je referendum.Ono Topolanek to neměl lechke skladat vladu při takovem složení parlamentu kde se někteří nechovaji jako politici.Populisticke a amaterske chovaní koaličních patneru k ničemu nevede a taky si naplanovat volební sjezd ,v době kdy zbyvá do parlamantních voleb ještě 2 roky neni taky zrovna profesionalní.Ja nevěřím ve změnu politiki vyměnou jedne osoby v čele nějake strany pokud ta strana uznava demokraciji u vnitř strany a taky se u ni porojevuje v zakladních věcech určita disciplina asi by to tak mělo byt.
20. 11. 2008 | 04:52

Jagoda napsal(a):

Bém: "Politika je jako zdolávání jakýchsi vrcholů." No my víme, že jste vedle funkce primátora zvládnul i funkci horolezce...
A mýlíte se, pane Béme, když píšete, že strana nepotřebuje mesiáše, ale pracovitý tým. Naopak - potřebuje mesiáše, respektive někoho neprofláknutého, komu by lidé mohli věřit, že přináší změnu. Vám z mých známých nevěří nikdo, horolezče.
20. 11. 2008 | 08:10

hv napsal(a):

S Paroubkem uz se objimali jini na prazske radnici. A cinili tak daleko drive a
ze to tam litalo, ze jsme se nestacili divit.

Jeste dva roky vladnuti na prazske radnici ve stejnem rytmu a obavam se, ze vas ve volbach porazi i guareza Obongo dokwub. Staci malickost - kdyz mu panove Muzikar a Janousek zasponzoruji kampan.
20. 11. 2008 | 09:49

Pocestny napsal(a):

Ivánku, bude legra, byl jsem včera na pivišti s kamarády z lidovek, ježiš, chlape, ty nevíš, jaká to bude legra.

Situace je taková, že existují tři varianty, jak chcípnout na úbytě.

Nicméně, se nám tu rozjířdí jiné, naprosto úchvatné divadýlko, ty návštěvy na ruské ambasádě totiž postrádají ten dovětek, který redakce ještě nevyčmuchala, když vidíte Míru Šloufa na ruský ambasádě, mělo by se vědět, kampak chodí jindy.

Ivánku, jak byste hleděl na Venclíka ve chvíli, kdy by Otec Zakladatel a Velký Vezír povolal Mirka mezi své "hradčany"?

("hradčan" jest páže královské, tudíž osedlý poskok Jeho Milosti, odtud mylný nickname Pražského hradu, Hradčana/y je ten distrikt mezi hradem a Strahovem.)
20. 11. 2008 | 10:20

Jiri Dubsky napsal(a):

Pane Béme, fandím Vám!
Věřím, že dobro tentokráte zvítězí a posunete náš národ kupředu.

Hodně štěstí!
20. 11. 2008 | 10:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Pocestný,
já nevím.....nějak se mě ty vaše pražské machle začínají zajídat.
Připomíná mě to ruskou ruletu.A nemusí jít nutně o ambasádu.Situace začíná být vážnější než by bylo záhodno.

Mám raději ve zvyku kalkulovat s objektivním risikem.Nevyhledávám hazard.Učiním jen na co MÁM.Všechno ostatní zavání krchovem.

Jak v horolezectví tak v politice.Ivan.
20. 11. 2008 | 11:41

kodl napsal(a):

Nechápu, kde bere pan Bém tu drzost vytýkat Topolánkovi spolupráci s ČSSD. Jen ať sai vzpomene, kdo podporuje více než desetileté souruyčenství ODS+ČSSD na pražské radnici. Za tu dobu udělal magistrát takových lumpáren a rozhodnutí proti zájmu obyvatel Prahy jen aby se dostalo na jedny i na druhé. FUJ, POKRYTČE.
20. 11. 2008 | 13:29

Jakr napsal(a):

Hurá! Pan Bém se probudil, prozřel a začíná chápat souvislosti. Sice pozdě, ale zaplať pánbů za to. No, alespoň teď vysvětlí svým kámošům ex-hejtmanům, proč dostali ve volbách napráskáno. A jestli není zbabělá baba, tak jistě vmete Klausovi do tváře jeho hanebnou opoziční smlouvu.
20. 11. 2008 | 19:40

oranžový napsal(a):

Ale kdepak pane Béme :-)

Je to podvod , především na Vás.
a o to tady jde především.

To , že se Vám Vaše strana , byť i proti vůli nejen Vaší , ale i proti vůli členů ODS ..
SPOJILA v jakýsi tajný pakt - domluvu ...

kvitujte jako spolek utvořený ..
1. z nouze
2. díky Vaší řevnivosti uvnitř strany
3. A také díky VÁM.. pane Béme

Vám a vašim souvěrcům , kteří jste za podpory pána z hradu nejvyššího .....
rozdělili stranu VEDVÍ ...

Vy to ale dobře víte a pouze hledáte
jakousi omluvu , kterou byste rád
slyšel vyřčenou .. směrem k vlastní
OSOBĚ.
Musím Vás ale zklamati , to - čehož jste
mínil dosáhnouti ... tedy SVÉZT se po
zádech Mirka Topolánka ....
Vám budiž osudným.

Víte ?
21. 11. 2008 | 08:36

oranžový napsal(a):

Co teď ..? pane Béme ?

Prostě ... NIC :-)

Buďte prostě rád , že komunisti + sociální
demokraté / ha ha ha / ....

neutvořili spolu něco , co ani Vy , a možná
nikdo na léta příští - snadno nevrátil
ZPĚT ..k demokracii a svobodě.

Víte ?
21. 11. 2008 | 08:41

vanoce3000 napsal(a):

Vrátit ke stylu nearogantní politiky, která se zajímá o to, co trápí voliče? Někdy jste tam byli, že se máte kam vracet? Jestli jste takoví byli v opozici tak možná, ale ve vládě určitě ne. Vzpomeňme si na profesora Klause. Na jeho modelovém příkladě by se dalo slovo AROGANCE vyučovat. Dřevní doby Klausových vlád bych určitě s arogancí nespojoval :-), určitě se tehdy také staral o to, co trápí voliče, i ty bez podnikatelských úvěrů :-)
21. 11. 2008 | 12:28

Hurá napsal(a):

Vrchnímu cenzoru Stejskalovi !
Proč nemažete urážlivá slova třeba toho zoufalce I. Hochmanna. Která mafie vás skutečně živí ?
22. 11. 2008 | 01:25

Ivan napsal(a):

Hochmanovi. Nevidím u něj nijak závažná hrubá slova, nečetl jsem vše, přestal jsem když prý Klaus nechal něco rozkrást. Takže jednak pláčeš na cizím hrobě, jednak nevíš o čem mluvíš a nevíš co byla privatizace. Asi jsi o ní jen něco slyšel, že? take Ivan
22. 11. 2008 | 23:54

KAREL KRYL - DEMOKRACIE napsal(a):

08. 12. 2008 | 12:57

jojo napsal(a):

Pan Bohm je určitě Žid. Ty typické prázdné fráze, myslím že patří spíš někam k nějakým dienstbierovcům než do ODS. Baví mne sledovat ty jeho židovské úlisnosti, je to dobrá škola. Prostě tady ne pane Bohm, možná Praha, ale jinak sorry. Zkus to v Izraeli, tam budeš populární. Zabíjení Palestinců je ti stejně jedno co? Kup si letenku a leť.
09. 12. 2008 | 01:24

bxcvnxn napsal(a):

出会い http://www.deai-sugi.net/
出会い http://www.deai-navi.mobi/
出会い系 http://www.meeting-avenues....
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/
出会い http://www.cyber-java.com/
メル友 http://www.kvonkvyn.com/
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/
出会い http://www.deaicafe.net/
セフレ http://www.love-b.com/
メル友 http://www.mailcollector.net/
人妻 http://www.mailsell.net/
出会い系 http://www.ccc-p.com/
キャッシング http://www.golden-leaf.com/...
出会い http://www.littlediablo.net/
メル友 http://www.sit-n-shop.com/
セフレ http://www.mtdcases.com/
人妻 http://www.louisville-realt...
不倫 http://www.heartminders.com/
恋人 http://www.targetvehicleren...
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/
結婚 http://www.mail-c.com/
メル友 http://www.hotpause.com/
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/
出会い http://www.kartytel.info/
童貞 http://www.brattagroup.com/
スタビ http://www.sex-gay.net/
援助 http://www.mailclick.net/
ギャル http://www.love-train.com/
熟女 http://www.mailtomo.info/
メル友 http://www.loveblue.net/
スタビ http://seo-mobi.net/sutabig/
08. 05. 2009 | 06:44

jordan shoes napsal(a):

Vy to ale dobře víte a pouze hledáte
jakousi omluvu , kterou byste rád
slyšel vyřčenou .. směrem k vlastní
OSOBĚ.
20. 05. 2009 | 11:00

ugg napsal(a):

Vzpomeňme si na profesora Klause. Na jeho modelovém příkladě by se dalo slovo AROGANCE vyučovat. Dřevní doby Klausových vlád bych určitě s arogancí nespojoval :-), určitě se tehdy také staral o to, co trápí voliče, i ty bez podnikatelských úvěrů :-)
20. 05. 2009 | 11:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy