České povolební vystřízlivění

24. 06. 2010 | 13:18
Přečteno 12660 krát
Od voleb uplynulo pár týdnů. Euforie vyprchala.

Prvním povolebním pocitem byla úžasná úleva, že příštím premiérem nebude Jiří Paroubek. Ten člověk dokázal téměř nemožné: s výjimkou poměrně úzké vrstvy sympatizantů, která nezahrnovala ani všechny voliče sociální demokracie, dokázal sjednotit národ: proti sobě. Paroubkovo oznámení rezignace ještě v den vyhlášení volebních výsledků bylo spontánně slaveno jako neoficiální státní svátek.

Pak přišlo vystřízlivění. Jistě, většina národa má radost, že nepřijde další vlna zvyšování daní, zvyšování sociálních úplatků závislým vrstvám, zvyšování zadlužení a tak pořád dokola. Paroubkovi odpůrci nemusejí mít strach, že úřad vlády bude volat jejich zaměstnavatelům a žádat jejich propuštění, jak se stávalo v letech 2005-06. Ale euforie je za námi.

Povolební týdny ukazují, že tři pravděpodobně vládnoucí strany nejsou žádné Rychlé šípy ani Liga výjimečných gentlemanů. ODS zaznamenala největší propad počtu hlasů. Proč? Lidé jsou velmi znechuceni celou sérií korupčních afér, zejména na úrovni měst. Dva křiklavé příklady z povolební doby: pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na poradenství v boji proti korupci. OK. Jenže zakázka na období čtyř let má velikost 190 miliónů Kč. Předraženost zakázky bije do očí.

Proč ji vůbec magistrát vypisuje? Primátor Pavel Bém a jeho klika vědí, že to mají spočítané. ODS v Praze hořce prohrála a podzimní komunální volby prohru ještě zpečetí. Pražané totiž své zastupitele nenávidí. Magistrátní gangsteři se tedy snaží během posledních pár měsíců vlády ještě urvat, co se dá.

Ještě lepší příklad nabízí Praha 7. Její radnice pod vedením ODS se rozhodla pořídit za více než 1,6 miliardy korun nové sídlo úřadu pro svých 215 úředníků. Vytrhne tím přitom trn z paty největší tuzemské finanční skupině PPF – oním objektem je totiž realitní projekt Argentinská hvězda, s jehož prodejem má dceřinná společnost PPF Property Limited problémy.

Radnice chce dát v hotovosti 350 milionů korun, na zbytek si vezme úvěr. Předvolební heslo ODS – „Jde to i bez dluhů“ – tím získává trpkou pachuť.

„Radnice si přitom chystanou koupí ukusuje nesmyslně velké sousto – projekt, který kupuje, je totiž mnohonásobně větší než potřebuje. Argentinská hvězda má totiž 35 400 metrů čtverečních prostor, z nichž je 23 tisíc metrů kancelářských a obchodních ploch. Radnici by ovšem měla stačit jen necelá desetina celkové plochy,“ uvádí Hospodářské noviny.

Může někdo soudný aspoň na vteřinu zapochybovat, že za tím je obrovská a navíc očividná korupce?!

Srovnávat pražskou ODS s mafií hraničí s urážkou. Ovšem s urážkou oné tradiční sicilské instituce, která sice používá poněkud tvrdší metody, ale je aspoň na svých územích schopna zajistit pořádek a omezit drobnou kriminalitu. Pražský magistrát a radnice městských částí nejsou schopny ohlídat ani toto. Městská policie má plné ruce práce – s odtahováním špatně zaparkovaných vozů. Zavedení parkovacích zón přineslo radostné žně pro věčně hladový městský rozpočet. Není divu, když obyvatel Vršovic nesmí zaparkovat na Žižkově a Karlíňan nesmí autem do sousedních Holešovic.

Ovšem každé odtažené auto znamená nejméně jednoho ztraceného voliče ODS. Proto nepřekvapí, že v parlamentních volbách dala pravicová Praha z větší části hlasy novému uskupení TOP 09. Ani tato strana není klubem spravedlivých, ačkoli jejím šéfem je široce populární kníže Karel Schwarzenberg. Nicméně prohřešky jejích představitelů jsou méně do očí bijící a většinou staršího data. Okamžik pravdy přijde, až se bude rozhodovat o megazakázce na odstranění ekologických škod za 150 miliard korun.

TOP 09 získala velký ohlas mezi mládeží – což ji zřejmě mrzelo, takže jako první velké téma se rozhodla prosadit školné na vysokých školách. Kdo zná úroveň českého školství, se diví: za tohle by se mělo platit?! Některé ústavy by měly spíše platit absolventům reparace za ztracená léta a nervy.

Překvapením voleb byla strana Věci veřejné. Její politickou orientaci lze stěží rozeznat. Věci veřejné se zřejmě rovněž rozhodly, že příští volby chtějí prohrát. Kromě podpory školného, od kterého očekává zázračné zlepšení úrovně vzdělání, působí Věci veřejné při vyjednávání o vládě jako destabilizující, nevypočitatelný činitel. Strana, která získala 11 procent hlasů se chová, jakoby měla nejméně dvakrát tolik.

Ať tak nebo tak – když si člověk vzpomene na nejhorší předvolební obavy, výsledek je navzdory výhradám stále obrovskou úlevou. Nejhorší možný scénář, velká koalice Paroubka s ODS, naštěstí nebude.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

s... napsal(a):

"Jistě, většina národa má radost, že nepřijde další vlna zvyšování daní, zvyšování sociálních úplatků závislým vrstvám, zvyšování zadlužení a tak pořád dokola."

Ano, většina národa má radost, že se zvýší daně chudým, starým a nemocným a zvýší se zadlužení státu privatizací důchodového systému, pročež se budou muset zvýšit daně chudým..., a tak pořád dokola.

Nahrát si žvásty u výčepu a zveřejnit je na blogu, to může udělat opravdu jenom vytrvalý odmítač nabídek, které se neodmítají.
24. 06. 2010 | 13:34

MaB napsal(a):

Pane Kohoute, nevrazil jste hlavou do kandelábru?

Pravidelně vaše články čtu jako komplexní přehled názorů, se kterými nesouhlasím. Dnes to můžu celé podepsat.

Až tedy na ten poněkud iracionální strach z Paroubka. I já jsem rád, že už nepředseduje, ale zase takový netvor to není.
24. 06. 2010 | 13:37

Jedla napsal(a):

V jakém těsném ghetu jste to nucen žít, a kdo Vás tam zavřel?

Jste víc za železnou oponou, než jsme byli do roku 89. Uvědomujete si to alespoň tak, jako jsme si to uvědomovali tenkrát?
24. 06. 2010 | 13:39

Skogen napsal(a):

To je ale blaf.. Ono pro vaše barvy ještě Paroubka bude velká škoda, protože až se budou hledat zástupná témata, která by měla odvést pozornost od bídačení střední vrstvy a likvidaci vrstvy nižší v zájmu obdobných jako Kalousek a Schwarzenberg, hromosvod bude chybět.

Mediální hon na Jiřího Paroubka je srovnatelný s honem na Jiřího Čunka. S tím, že intenzita byla rozložena v řádech let namísto měsíců a Čunek byl nařčen z konkrétností, zatímco Paroubek byl okopáván dojmologií.

Dokud jste se věnoval čistě ekonomii, bylo možné, jakkoliv obtížné, přijímat vaše stanoviska na základě určité, pro mne extrémní, teorie. Nyní jste se v míře deformace reality skutečně deklasoval v obecném smyslu.
24. 06. 2010 | 13:56

ondroun napsal(a):

taky vám jednou..vyjímečně..musím pochválit velice výstižný článek.
24. 06. 2010 | 14:06

tečka napsal(a):

Co se stalo?
Ten článek je pravdivý a já bych ho mohl od začátku do konce podepsat.
Nějaké erupce na slunci? Úspěšná operace mozkového nádoru? Nová žena?
24. 06. 2010 | 14:08

vlk napsal(a):

No tak za tohle tedy Pavka Kohout od své klaky asi žádné vavříny nesklidí.
Zejména pokud si vyberou ona podstatníá klíčová slova:
TOP 09
Nicméně prohřešky jejích představitelů jsou méně do očí bijící a většinou staršího data. Okamžik pravdy přijde, až se bude rozhodovat o megazakázce na odstranění ekologických škod za 150 miliard korun.

VV
při vyjednávání o vládě jako destabilizující, nevypočitatelný činitel. Strana, která získala 11 procent hlasů se chová, jakoby měla nejméně dvakrát tolik.

Bavit s e o ODS nemá smysl. Pospané prima kšeftíky jen dokreslují mozaiku.
Jenže ona to není jen Praha.Ono je prostě každý den něco.
Jak už jsem napsal pod žákovým blogem - vneděli s e prohlásil a ODS za čistou a že vymítá ďábla. tedy kmotry a korupci.
V pondělí s e dozvíme o Ryšavém a jeho prima dealu v Ústí.
v úterý o prima "výhodném" prodeji pražských pozemků.
Ve s tředu o tom jak 4 kilometry D6 rozpočtované na necelou miliardu stojí o 600 mega víc. prý zapomněl projektant nacenit mosty. Gesce - Řebíček
Noa dnes se dozvíme bartákově pensionátu pro sestřičky ve Střešovicích. Za 5,5 miliardy. tedy pro 240 sester 8 let by za to ceníkově mohly bydlet v Hiltou za pultovou cenu . Se snídaní. u si v Barákově pensiotátu budou muset koupit.
Když jsem tohle napsal pod Žáka, byl jsme jedním z modrých myslitelů dotázán, proč to tam píši. Nijak ho netankovalo, že onen žákův blog s e jmenoval Už to zas e začíná!
A popisoval praktiky zavedené v Česku.

Sna d onen velemozek teď nebude mít problém, když to ještě jednou zopakuji tady. Pro úplnost.
A Kohout má naprostou pravdu s tímhle:
Srovnávat pražskou ODS s mafií hraničí s urážkou. Ovšem s urážkou oné tradiční sicilské instituce, která sice používá poněkud tvrdší metody, ale je aspoň na svých územích schopna zajistit pořádek a omezit drobnou kriminalitu.
A stejné je to i leckde jinde. Také u nás.

Jo a prej novou šéfovou pražské ODS bud e Černochová.. Neznám ji a nic o ní nevím. Jen to, co tad y napsaly například nicky S.Š. nebo hannah.
icméně i kdybych nevědlě vbec nic - je starostkou Prahy 2.. Lze být v Praze navíc v takovém obvodu, superkonšelem a nebýt v těch strukturách a kšeftech? Nevím. Ptám se.
24. 06. 2010 | 14:08

Taoiseach napsal(a):

Pavel Kohout

Tentokrát překvapivě rozumné. Psal jste to opravdu Vy? - :)))
24. 06. 2010 | 14:19

LEVAK napsal(a):

Pane Kohout s tím titulováním pana by jste měl přestat.Stále tady platí tento zákon zákony se ctí dodržují!
"V roce 1918 mladá republika, vzešlá z krve první světové války, pojistila si svůj občanský charakter daný z tradic francouzské občanské revoluce zákonem 61/1918 Sb. a na něj navazující zákon 243/1920 Sb., které odmítly jednou provždy výsady šlechty. Zákon, jímž zrušují se šlechtictví, řády a tituly vstoupil v platnost dne 10. 12. 1918. Podepsán Dr. Karel Kramář a A. Švehla. Oba vlastní rukou. A tak se z rytířů, knížat a hrabat stali občané. Ať se jim to líbilo nebo ne. Oba zákony jsou stále platnou součástí právního řádu České republiky. Žádná partaj se neodvážila navrhnout jich zrušení pro "vyhaslost". Právní důsledky by totiž byly stále až moc živé. Paragraf 6 zákona 243/1920 Sb. , pod kterým jsou podepsání pánové Masaryk , Tusar , Beneš a Klofáč, říká, že „Přestupku se dopouští a vězením, na Slovensku uzamčením, od 24 hodin do 14 dnů, nebo trestem peněžitým od 50 do 1500 Kč buď potrestán:
kdo úmyslně a veřejně užívá šlechtických titulů, erbů, řádů, vyznamenání, jež byly zákonem zrušeny, nebo kdo takovým způsobem hledí naznačiti své bývalé šlechtictví;
kdo si osobuje čestný odznak nebo vyznamenání, nejsa k tomu oprávněn;
kdo v tisku někomu dává zákonem zrušený titul šlechtický.Přestupky tyto se stíhají soudy, na území někdy uherském správními úřady jako soudy policejními.“
Dalším zákonem, který upravuje cizokrajné výsady a tituly, je zákon 268/1936 Sb. o řádech a titulech. Podle jeho § 2 cizozemské řády, čestné odznaky a tituly mohou státní občané českoslovenští přijímati jen, svolí-li k tomu president republiky k návrhu vlády. Podle tohoto zákona například Titulu presidenta smějí užívati jen osoby, jimž přísluší podle platných právních předpisů. (§ 5 odst. 1). Co je nejpodstatnější, § 7 v odstavci 1, písm. 1. říká, že přestupku se dopouští, pokud nejde o čin soudně trestný, kdo úmyslně a veřejně hledí naznačiti své zákonem zrušené šlechtictví, zejména kdo úmyslně a veřejně za tím účelem užívá zákonem zrušených šlechtických titulů a erbů, jakož i kdo v tisku dává někomu zákonem zrušený titul šlechtický, v písm. 2. pak zákon rozšiřuje trestnost i na toho, kdo úmyslně a veřejně užívá zákonem zrušených řádů, odznaků a titulů.
Přestupky tohoto zákona, jakož i nařízení, příkazů a zákazů podle něho vydaných trestají okresní (státní policejní) úřady pokutou do 20 000 Kč nebo vězením do dvou měsíců. Pro případ nedobytnosti pokuty jest uložiti podle míry zavinění náhradní trest vězení do dvou měsíců. Toto je paragraf, který v zákoně 268/1936 Sb. novelizuje a zpřísňuje tresty za porušení zákona z let 1918 a 1920."
24. 06. 2010 | 14:25

LEVAK napsal(a):

Pardon doplňuji "pana Karla Schwarzenberga"
24. 06. 2010 | 14:26

Jedla napsal(a):

"Pražané totiž své zastupitele nenávidí"

Vážně? A co tak najednou? Dvacet let nejen, že volí furt ty samé, ale ještě tu stejnou klaku svými absurdními počty hlasů vnucují v parlamentních volbách zbytku země. Pokud by se nepočítala Praha, výsledky voleb by za celých dvacet svobodných let byly téměř vždy opačné, nikdy by nebyl žádný "pat".

Kdo vám oplotil to gheto elektrickým drátem?
"Tati, kdo žije tam za tou zdí? - My."
24. 06. 2010 | 14:29

Ferdinand napsal(a):

pro Vlka -
na Praze 2 bydlím a mohu potvrdit, že pod vedením starostky Černochové tento obvod se o obyvatele a region stará, není mi znám jediný skandál kolem zastupitelstva ODS v Praze 2. Jsem přesvědčen o tom, že paní Černochová, která dostala hodně preferenčních hlasů při volbách, by mohla být pro pražskou ODS dobrou volbou.
24. 06. 2010 | 14:30

Marcus Agrippa napsal(a):

Opravdu někdo věřil tomu, že členstvo ODS bude po dvaceti letech najednou zázračně jiné - lepší?! Je sice vidět snaha omezit vliv pražské galerky v řadách ODS, ale pokud by to Nečas myslel vážně, tak by tvrdě narazil ( ostří hoši z kriminálního podsvětí se jen tak nedají nikde v podobně mafií ovládaných státech ). Takže je jasné, že ty co opravdu ovládají ODS bude méně vidět. Jen by lidé měli být obezřetní, jak se bude příští trojkoalice chovat - taky by se to mohlo zvrhnout v postupnou eliminaci všech s jiným názorem a těch co by mohli ohrozit napíchnuté státní penězovody ( odstranění komunistů by mohla být vhodná záminka ).
24. 06. 2010 | 14:38

Koleda napsal(a):

Pane Kohoute gratuluji a podepisuji (a to prosím jsem členem ODS, nikoliv však v Praze). Budete mít zase o pár nepřátel víc. Ale charakteristika je to náramná!
24. 06. 2010 | 14:54

Skogen napsal(a):

M. Agrippa, absolutní souhlas. ODS je natolik provázána s podnikavci a stojí na základech revanše, že přerušit takové vazby by pro ni bylo likvidační. Nečas je stará struktura, vždy se co by vlivný člen usmíval tu Klausovi, tu Topolánkovi za ramenem, domnívat se, že zosobňuje čerstvý vítr, je silně naivní. Uvidíme, kolik šrámů email (tedy "lak" :) solidní přijatelnosti a rozumné racionality unese. Že by se jednalo o něco hlubšího než vystylovanou image, o tom si nečiním iluze. Pozbyvše Paroubka, Kohout hledá téma, to bude bolet..
24. 06. 2010 | 14:56

kozoroh napsal(a):

Jedním z důvodů, proč jsem ODS už 2x nevolil je právě ono "pašalíkovství" nejen v Praze. Letos to bylo poměrně snadné.
Jestliže se obměněné ODS podaří alespoň výrazně omezit klientelizmus a s tím spojenou korupci, vrátím se k ní.
K tomu se ale sluší dodat: Každé korupční jednání musí mít min.2 aktéry, přičemž na straně příjemce mnohdy vystupuje více subjektů a to ze všech zúčastněných stran. Vzhledem k tomu, jaká byla dosud váha ODS a ČSSD ve správě státu, je jasné, že očistou musí projít především tyto dva subjekty.
Letošní volby zamíchaly kartami. ODS už začala se změnami (alespoň to deklaruje). Na levé části bude, zdá se, až do března mrtvo.
24. 06. 2010 | 14:57

tečka napsal(a):

Jasně Ferdinande, ale je to dobré jen pro vás. Přes ostatní části kupříkladu Černochová nechala vozit v náklaďácích umělý sníh. My smog a bordel a odeesácké akvária P7 a P2 závody v lyžování a sáňkování pro děti. A takhle je to se vším.
Nevěřím Černochové o nic víc než Jančíkovi.
24. 06. 2010 | 14:58

Koleda napsal(a):

To Skogen:
Stejným způsobem je provázána ČSSD, nebo snad ne? Takže více objektivity. Obé je samozřejmě špatně, ale bohužel je tomu i v západních zavedených demokraciích. To nemíním jako omluvu ale pouhé info.
24. 06. 2010 | 15:00

vlk napsal(a):

Ferdidand
děkuji za reakci
Nicméně už jsem tady zaznamenal i jiné hlasy.
24. 06. 2010 | 15:09

stále rebel napsal(a):

Ke korupci. Ten, kdo neupadnul na hlavu nebo není jinak ideologicky postižen ví, že od samého začátku devadesátých let je symbolem korupce u nás český pravičák. Nelze to zakrýt žádnou propagandou a svalováním viny na druhé a stačí drobná snaha někoho posunout naše prostředí směrem k civilizovaným zemím, například zrušení listinných akcií a hned se korupčníci ozvou, že je chce někdo omezovat. Poslouchejte pravičáka co hlásá, co se mu libí, určitě to nebudou poměry ve vyspělých zemích s nízkou korupcí, ale naopak nějaká ta žumpička, něco mezi divokým východem, Mexikem, trochu Sicílie nebo alespoň Toskánska.
24. 06. 2010 | 15:22

Rumcajs napsal(a):

Tak jsme levičáky trochu podrbali za ouškem, ale už je potřeba po nich zase říznout, jo Pavle ?
24. 06. 2010 | 15:22

Hlava XXII napsal(a):

Pan Paroubek bojoval za obyčejný lidi ! Za koho bojuji "Bakalové strany" ? Jen za zisk, to je to hlavní !!!
Příští volby budou jiné...;-)
24. 06. 2010 | 15:35

Hlava XXII napsal(a):

p.s. - pěkně jste Ty mladý ojebaly, jen co je pravda..lol...
24. 06. 2010 | 15:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autentický pravicový dav je zaskočen.
Co to ? Jak to ? On přece...a zatím.
To koukáte , esessemáci !

No nic. Kalousek prý kdysi jako neposkvrněný novic myslel, že když je Špidla premiérem, tak by měl být Klaus předsedou Dolní Seznamky. Ale špidla mu řek, ne, ne , holenku , bude to po našem, máme většinu !(Vše bratra Kalouska slova)
Dneska si kabalista státních financí mnul ruce, že tak Špidla kdysi rozhodl.
Protože mu to tak může oplatit (tedy jeho ČSSD). 1 : 1
Velký demokrat to je, tento tunelář poslanců a bůvíčeho ještě. Skutečně velký demokrat.
Kam vítr, tam plášť.

John + jeho vazalové tedy zvolili dinosaurku Němcovou.

Furt se docela dobře bavím. A to nejlepší podle mě ještě přijde.

Volím VV. Uvidíme co ještě dalšího nalžou.
24. 06. 2010 | 15:42

neo napsal(a):

LEVAKU,

dneska je sice užívání šlechtických titulů stále zakázáno, ale už neexistuje trest za porušení onoho zákona.
24. 06. 2010 | 15:53

neo napsal(a):

Hlava XXII ,

jo Paroubek taky bojoval za hlavonožce, zastavil sopku a podal si ruku s medvědem.
24. 06. 2010 | 15:55

Josef K. napsal(a):

Zdá se, že pan Kohout se pohádal s Kellnerem, nepodílí se na nějakém kšeftu, a vykřikl novinku. Jak pro koho. Ono je to ještě horší, ale to jsou detaily možná uváděné v tajné části zprávy BIS. Tato doba hodně připomíná "převlékání kabátů", přitom je to pouhý důsledek nějaké volby, u mnoha voličů velmi iracionální, manipulace s veřejným míněním. Část korupčníků prostě zvolila taktiku proti jiné části korupčníků ( jistým příkladem je Kalousek) a Kohout, muž znalý hospodářských cyklů (když už o nich mluví i VK), alespoň z literatury, se veze na tomto společenském cyklu. Falešné hry. Většina se však vyřádí ze svých pravolevých stanovisek. Občas nějaká nenávist, on se jistě najde někdo jiné než Paroubek. Důsledky přicházejí v životě většinou velmi nepozorovaně, pro nositele normalizačních karier, jimiž se to zde hemží, jsou vlastně neuchopitelné.
24. 06. 2010 | 16:04

kulich napsal(a):

tak že všechno špatně. nechcete to vzít tedy do rukou sám a ukázat všem jak se to dělá? i malý čin v praxi má větší hodnotu než tlachání a mlácení prázdné slámy na netu.
24. 06. 2010 | 16:23

stále rebel napsal(a):

Pro kulich.
On to někdo nabízí? Nevšimnul jsem si.
24. 06. 2010 | 16:32

Fibonucci napsal(a):

Pane Kohoute, kdy už konečně povyprávíte, jak to bylo s tím telefonátem z vlády, když jste veřejně kritizoval Paroubka? Kdopak volal Vašim nadřízeným, aby Vás vyrazili?:-)
24. 06. 2010 | 17:11

LEVAK napsal(a):

Ad neo:zákon přece platí,protože máme právní kontinuitu!Štrougal byl přece souzen i podle zákona z roku 1858!Jestliže se zákony nedodržují tak nejsme právní stát,mohou vládnout justiční mafie,prostě je tu právní džungle a rozhodují jenom a jenom prachy.To potom podle Vás u nás platí takové jemné selektivní rozlišení?:
"Je to jednoduché: mezi námi žijí hodní hoši, good guys, a zlí hoši, bad guys. Hodní hoši jsou na straně dobra. Zlí hoši jsou na straně zla. Hodný hoch musí porazit prevíta. Lest a úskoky jsou povoleny, když je použije good guy. Pravidla, korektnost, úcta k zákonu jsou dobré, když slouží dobru, tedy hodnému hochovi. Jinak se dají obcházet - v případě, že se na ně odvolává bad guy."
24. 06. 2010 | 18:23

Skogen napsal(a):

Koleda,

Řebíček, Gandalovič, ti byli velmi podnikaví. ODS sama nazývá podnikavce s příliš těsnými vazbami na sebe samu "kmotry", donátory pak "býčími šíjemi" a pravdou je, že sponzorské příspěvky měla ODS vždy značné. Ale buďte v klidu, nově se podnikavci nalepí na TOP 09, tam řeč peněz náleží k nejlepšímu tónu a exabbé Kalousek v tom umí chodit výborně.
24. 06. 2010 | 18:34

Skogen napsal(a):

Tencokida hnuj, proč ne, i když mě osobně docela mrzí, že mi stále uniká to nejpodstatnější, proč by mi VV měly být sympatické. Nachlup stejnou rétoriku už jsem zaslechl od bursíkovců, blondýny beru, jenže ty bývají obzvláště v době dozrávání nenasytné..
24. 06. 2010 | 18:41

občan napsal(a):

Pane Kohoute nepište bláboly. Nic se tady nezměnilo pouze prasata a svině si vyměnili koryta. Kalousek,Nečas,Parkanová,kníže,Tluchoř a řada dalších si je pouze přebarvili. Dokud budou námezdní hlupáci sedět při volbách doma, dotud si tzv.pravice bude dělat co chce.
24. 06. 2010 | 18:45

vlk napsal(a):

jasně Rumcajs, jasně.. jen nezjevovat žádnou pravdu..

Že bys připojil něco k věci?

fakt Kohoute, takhle tu nesmíte psát. To by Rumcajs nepřežil, kdyby s e to mělo opakovat. To mu prostě nemůžete udělat.
24. 06. 2010 | 18:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Skogen
Volím VV. Uvidíme. - to bylo před volbami.

Volím VV. Uvidíme co ještě dalšího nalžou.
- to je hořká ironie po volbách.

Tak asi.
24. 06. 2010 | 19:14

SuP napsal(a):

Stále rebel -
..."od samého začátku devadesátých let je symbolem korupce u nás český pravičák...."
Jestli ono to nebude tím, že korupce je skoro vždycky spojená s objednávkou nějaké práce. A na tu levouni nějak nejsou vybavený. Třeba se mýlím?
24. 06. 2010 | 19:35

yara ze země krys napsal(a):

Pavka Kohout Korčagin to všechno vidí jasně. S obsahem článku bych souhlasil, ale vadí mě, že se nezapoměl otřít o VV. Jako příznivce této strany mě to mrzí, bylo by docela fér kdyby tato začínající strana dostala alespoň 100 dní (neútočení) a nebyla by podrobována kritice ze všech možných stran směrů, zejména od těch co tady téměř 20 let škodili a výsledky jejich "práce" všichni známe! Pokud tato strana půjde např. cestou Zelených a zklame,buďte si jistí, že dostane přes hubu už od svých příznivců z první ruky.
24. 06. 2010 | 20:00

jarpor napsal(a):

"Ať tak nebo tak – když si člověk vzpomene na nejhorší předvolební obavy, výsledek je navzdory výhradám stále obrovskou úlevou. Nejhorší možný scénář, velká koalice Paroubka s ODS, naštěstí nebude."

Taky si myslím...

Udělal jste odpůrcům pravice radost... Skoro jsou v lehkém šoku... :-) I Vlk přispěchal s dalšími, již jím mnohokrát zmíněnými syčáky... patrně v naivní nadějí, že volbami a kongresem se vše změní jako mávnutím kouzelného proutku...

A klidně tak piště... Vlka to potěší a kritiky nepravostí není nikdy dost.

Nakročeno na změnu je... ale to ještě moc neznamená...

Uvidíme. Tedy... použiju slogan TCKH : "Volím VV. Uvidíme co ještě dalšího nalžou."
Je to takové TCKH optimistické... :-))

SuP

Dobrá poznámka, Pavle.

Hezký večer
24. 06. 2010 | 21:36

vlk napsal(a):

SuPe
a to jsi vymyslel vlastní hlavou, Soudím, že ti co s edí na dálnicích v bagrech, pokládají drenáže a vůbe c je vidět je tam makat jsou zarytí pravičáci . Zatímco ti strejcové jejichž jedinou "zásluhou" je , že tu dálnici jako získají, nechají si z toh 3-5% a zbytek zadají dodavatelsky, ted y ti co jendak kradoua jednak naprosto mají odpor k práci, jsou levičáci. Tak nějak to podle SuPího mozku asi bude.

Aby s měl jasno - například D5 byla postavena přesně takhle.D11 také. Však také byla hodně mastná.
24. 06. 2010 | 21:49

:) napsal(a):

Vlk je eman. Stale.

A ano, koho to nenapadne, kdyz Praha 7 kupuje barak za 1,6 MLD pro 250 uredniku. HELLLOOOO

+- ma P. Kohout pravdu.

ODS nevyhraje na podzim ale ani nahodou
24. 06. 2010 | 21:58

nick y napsal(a):

Pro vás všechny zde není nikdo dost dobrý, věřte mi. Jenom plivance kolem, žádný pokus o pochopení koaličních vyjednávání. A samozřejmě nikdo nebere v úvahu prostý fakt: VV budou jednat na základě referenda véčkařů o případném vstupu do vlády. Co víc si může neobyčejný občan přát: Rozhodnout i po volbách ?
Pravda, ti , co otáleli s vlastním názorem o přímé demokracii hlasovat a tím i rozhodovat nebudou. Tak je to ostatně správně.
A ti ostatní, co se zde presentují,způsobem "kamarád hromová huba"? Co jiného než pokračovat dál a notovat si v tom, kdo doplivne nejdál ?
pozdrav "čulibrk huš!" ahoj
24. 06. 2010 | 22:02

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Mýlíte se jako tradičně. Korupce není spojená s objednávkou práce, ale naopak se získáváním nezaslouženého prospěchu. V korupci jedou především ti, kteří parazitují na společnosti, ne ti, kteří chtějí poctivou odměnu. V devadesátých letech to začalo rozdělováním státního majetku, politického a ekonomického vlivu.
24. 06. 2010 | 22:09

tencokope odesakydopalice napsal(a):

V ty ODS to musi byt hodne spatny, asi se rozpadne. Kdyz uz i promodraly Kohout zacina psat proti prolhany odesacky mafii.
24. 06. 2010 | 22:25

Rumcajs napsal(a):

stále rebel,vlk:

Pominu to, že největší korupčníci se vylíhli v ČSSD a přejdu rovnou k těm drobnější.

Když si zajdu v Řáholci do hospody, tak mi tam dělňasové budou nabízet lepenku,obklady, cement... na co si vzpomeneš a všechno to pochází ze státní zakázky.
Cesťák mi nabídne ukradenou naftu, bagrák mi nabídne vyhrnutí sněhu levněji, ale mimo majitele.....

To vaše tvrzení, že korupce je spojená s pravicí, tož to mi promiňte pánové, to může tvrdit jenom někdo, kdo byl minimálně 10 minut bez kyslíku.
24. 06. 2010 | 22:39

Targus napsal(a):

To Rumcajs:

To víš, loupežníče, pán krade ve velkém a lůze nedá ani pořádnou výplatu, takže kmán se řídí starým socialistickým heslem:
Poctivě pracovat a maloučko přikrádat.
24. 06. 2010 | 23:22

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Taky chodím do hospody a nevzpomínám si, že by mi tam někdo nabízel cement nebo lepenku. Asi místní zlodějíčkové v Řáholci vědí, na koho se obrátit.

Ještě technickou, kdyby ti zlodějíčkové byli přistižení, myslíte, že by byli odsouzeni za korupci? Já o tom dost pochybuje, podle mne by šlo o krádež. Navíc bych řekl společensky nevýznamnou, svědčící spíše o nepořádku v místě, kde se takové věci dějí.
24. 06. 2010 | 23:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Konečně jste zjistil, o čem je tady už několik měsíců řeč.
Jen bych dodal - jakkoliv honorované práce.
Neb na tom v konečném součtu nezáleží.
Hlavně když se jáma nažrala a kozy ještě zůstal kousek i do dalších veřejných zakázek.

Hezký den. :-))))
25. 06. 2010 | 00:21

kovar napsal(a):

Prý nepřijde další vlna zvyšování daní - Kohout je už docela mimo realitu.
25. 06. 2010 | 01:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

kovar
Keep smiling. :-)))
https://www.youtube.com/watc...
25. 06. 2010 | 01:21

Kresinka napsal(a):

Praha se zasekla, možná bude litovat, ODS iž není nejdominantnější stranou a o své lidi může při volbách přijít
25. 06. 2010 | 05:02

Da.Rock napsal(a):

No vidíte, pane Kohoute, ještě, že vyhrála pravice. Jinak by v tento čas už Paroubek jistě volal vašemu zaměstnavateli a požadoval váš vyhazov.
Bože, to jsou nesmysly, co někteří lidé dokážou vypotit...
25. 06. 2010 | 06:59

SuP napsal(a):

Jarpor -
Zatím mi ten lítý boj připadá asi tak:
Levoun: "Nebudu nic dělat, protože pravičák krade".
Pravoun: "Musím trochu krást, aby mi zbylo i na levouna".
25. 06. 2010 | 07:46

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

Možná nechodíš do putyk, kam choděj dělňasové. To víš, v 5 * hospodě ti to nikdo nabízet nebude. Taky musí být poblíž nějaká státem financovaná stavba.

A korupce, nebo krádež - jsou to prachy z jedné peněženky.

A to že se nesetkáváš s korupcí i u těch nejmenších - možná je to tím, že hov.., děláš.
25. 06. 2010 | 07:56

Ara napsal(a):

Smutné až tragické, ale je to tak.
Slavná sicilská mafie je ve srovnání se zkorumpovanou politicko-podnikatelskou tunelářskou mafií v ČR jen ubohá parta amatérů a diletantů.
25. 06. 2010 | 07:57

Jirka napsal(a):

No asi budeme muset počkat než občan pochopí, že volby nic neřeší a jsou jen divadýlko škatulata hejbejte se. Po volbách byla cítit jistá úleva, ale ne kvůli Paroubkovi, ale kvůli velké "naději", která rychle mizí a lidem se to přestává líbit! Docela hlasitě se už ozývájí hlasy na masivní demonstrace, protože už tušíme, že změny se konat nebudou, leda změny jak vytahat z občanů co nejvíc prachů. Ti nový totiž nechápou, že teď už nemají čtyři roky klídek jako tomu bylo doposud, ale můžou mazat daleko dřív a nemusí to být hezký odchod!!
25. 06. 2010 | 07:59

SuP napsal(a):

Ara -
Nefanděte té mafii tolik. Ona kdyby tenkrát měla mobily, nestačili bychom se divit.
25. 06. 2010 | 08:23

vlk napsal(a):

Rumcajs

pokud ti tohle všechno nabízejí v Řáholci denně v hospodě, pak nejspíš proto, že vědí, že jsou na správné adrese.....
Tomu kdo nereaguje, nikdonic nenabízí. Zejména ne v takové "obrovské" aglomeraci jako je Řáholec. S jednou hospodou na rynku a druhou na Vystrkově.
An,největší korupční afery byli za socanů. Třeba Viamont.
Je zajímavé, že Nečas mluvil v Clarionu o tom, že občané vnímají ODS jako stranu korupce.
25. 06. 2010 | 09:29

LEVAK napsal(a):

Ad SuP:
Běží student rychlostí,
do volební místnosti.
V drahých džínách, novém triku,
jde zachránit republiku.

Hodím lístek pro pravici,
nepředám stát bradavici.
Musím běžet, co to dá,
kníže na mě spoléhá.

Jinak budem, jako v Řecku,
já jsem rád, že žiju v Česku.
Něco na tom pravdy bude,
říkal Nečas na You-tube.

Po volbách se Nečas směje,
nikdo neví, co se děje.
Jediná věc je však jistá,
na studenta školné chystá.

Mně se školné nevyplatí,
papá mi to nezaplatí.
Pěkně jste mě vypekli,
o tom jste mi neřekli.

Proč jsme ti to měli říct?
Měl jsi líp náš program číst!
Zlobíš se teď nadarmo,
nic není prostě zadarmo.

My ulevíme státní kase,
ty budeš mít dluh jako prase.
Děkujeme za tvůj hlas;
Začni platit, vol zas nás.

Proč jsem napsal těch pár řádků,
chtěl jsem ti říct po pořádku -
nejsi trendy, ani cool,
ale pouze pěkný vool.
25. 06. 2010 | 09:35

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Už chápu některé vaše výkřiky. Vy totiž netušíte, co to ta korupce je a tak velmi stručně.
Když pan sudce ukradne v práci notebook za 20 tisíc a prodá vám jej v hospodě, státu vznikne škoda dvacet tisíc a pan soudce je zloděj. Když si pan soudce vezme od někoho 20 tisíc za to, že rozhodně některý soudní spor ne podle práva, ale v zájmu toho dotyčného, jde o korupci. Státu v tomto případě ani přímá škoda vzniknout nemusí, přesto je tento počin mnohem nebezpečnější, protože rozkládá principy na kterých demokracie funguje.

Například tady něco více:
„Korupce
Korupce (latinsky corrumpere = kazit, oslabit, znetvořit, podplatit) je zneužití postavení, funkce k osobnímu prospěchu – v politice, veřejné správě, hospodářství. Je opakem integrity.

Korupce postihuje jak politiku, tak hospodářství, tak společnost. Může být jak drobná tak obrovská, jak neorganizovaná tak organizovaná. Vyznačuje se podplácením, úplatky, vydíráním, zastrašováním. Dále privilegii, neoprávněnými příjmy a jejich vyžadováním, udělováním přízně, protežováním.
Politická korupce nakonec vede ke kleptokracii – vládě zlodějů, loupežníků (doslovný překlad) – kdy už odpadá i předstírání poctivosti, upřímnosti před veřejností.“
Pramen wiki.
25. 06. 2010 | 11:03

SuP napsal(a):

LEVAK -
Máš talent na rýmy. Já mám jen rýmu. Seš lepší.
25. 06. 2010 | 11:28

Duroy napsal(a):

Teda zírám, dle informací, které jsou denně dávkovány o podezření z korupce, ve které se ochométá v ODS, získávám dojem, že začíná bitva o pravici. A to dosti nechutně, tak nějak po Paroubkovsku (čímž myslím styl očerňování Paroubka). Ostatně, pokud mne zrak nešálí, s Kalouskem odešli lidovci, kteří evidentně fungovali na "drátku"
Kdo to platí? My tady budeme diskutovat, přít se, co nám to naservíroval pan Kohout, ale je třeba vznést otázku, proč najednou takhle pan Kohout píše, Cui bono?
25. 06. 2010 | 11:47

SuP napsal(a):

stále rebel -
Sranda s Tebou není, ale často vyhledáš podklady, co sedí.
Nicméně pořád si hůř představím korupci tak, že podnikatel podplatí státního úředníka, aby mu dal práci, než že státní úředník zadá práci, pokud za to zadání dostane úplatek, který zahrne do ceny zakázky. Kdo je zloděj?

Pokud někdo chce účinně bojovat proti korupci, musí co nejvíc omezit možnosti jejího vzniku. To neznamená další zástupy dalších úplatných úředníků, kontrolujících podřízené úplatné úředníky, ale rasantní omezení okruhu jejich rozhodovánmí.
A stejně tak to asi vyžaduje nastolení speciálního režimu, který zajistí okamžité vyhození takového úředníka při zjištění byť jen podezření a současně zabavení celého úplatku při jeho prokázání. Ne tomu vytrhat zuby jako lustračnímu zákonu. Každý, kdo do takové (a odpovídajícím způsobem přeplacené) funkce nastupuje, musí počítat s tím, že se tam moc neohřeje. Jako satisfakci by v případě neprokázání úplatku mohl žádat ušlý plat. V případě křivého nařčení už dávno právní postupy existují.

Fakt je, že v tomhle udělali hoši s Čunkem medvědí službu všemu. Kdyby ho vyhodili, nezemřel by hlady, ale dneska se mu mohli omlouvat. Takhle se mu neprokázalo nic, jen se vlní hladina na senkrovně.

Obávám se, že se stále dokonalejšími komunikačními technologiemi bude čím dál obtížnější tyto sofistikované zloděje nachytat na šveskách. Proto je nutné omezit velikost "švestkových sadů" (to je příměr ZM!)
25. 06. 2010 | 11:48

duroy napsal(a):

To Sup: Jste pro zákon o státní službě? Přece jen by měl zajistit, že se vymění ministr a náměstci a né jako dneska i uklízečka na odboru archivace.
A jakým způsobem řešit úředníky na magistrátech a obcích?
25. 06. 2010 | 12:01

SuP napsal(a):

duroy -
Copak ještě není?
A na magistrátech a obcích? Stejně. (Výmluva, že musí být rádi aby to vůbec někdo dělal, je zavádějící - většinou by bylo líp, kdyby to aspoń chvíli nikdo nedělal)
25. 06. 2010 | 12:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Služební zákon via ukotvení příčiny zdejšího marasmu - tedy moci líné, nevychované a úplatné byrokracie je pro trojkoalu signifikantní.
Protože líná, nevychovaná a úplatná byrokracie má jedinou starost.
Zajistit si moc na věčné časy a nikdy jinak.

Její kultivace pak nebude již možná vůbec. Nikdy.
25. 06. 2010 | 12:57

SuP napsal(a):

Vyklydale -
Nelísej se, nemáš prachy!
A co jste dělali vy tak dlouho, že ještě není?
25. 06. 2010 | 12:59

Jos napsal(a):

Autore, mám docela radost z vašeho hysterického strachu z Paroubka. Demokratický šéf levicové strany vám nevoněl. Teď ovšem, až nastoupí soukromé Lidové milice vlastníka strany VV Bártů, a je jich pár tisíc, to abyste si objednal a předplatil celé vagony pampersek.
25. 06. 2010 | 13:09

Duroy napsal(a):

To Sup: Co vím, tak není učinný. Na zěch obcích a magistrátech je to skutečně maras. Má zkušenost? Běhal jsem po stavebním, katastru, finančáku, a nikdy jsem neměl dojem, žeby někdo něco chtěl, tedy nějaké všimné. Na druhé straně, stalo se Vám někdy, že Vás vyřadili ze zakázky, protože máte nereálně nízkou cenu? A to včetně 15% zisku. :-)
25. 06. 2010 | 13:12

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Já nejsem "vy". Já nejsem členem žádného stáda. A nikdy jsem nebyl. To jen supové se slétávají k mršině v hejnech.
Viděl někdy supy při jejich činnosti - tedy pojídání rozkládajících se zbytků mršiny ?
Ne ? Že nemáš prachy ani na tu mršinu, natož aby ses při tom natočil ?
To je hloupé. Ale nevadí, svět nepřijde o nic, ani tak ani onak.
25. 06. 2010 | 13:13

SuP napsal(a):

Duroy -
Nestalo. Vždycky se tvářili, že byl ještě někdo níž. Ale ve výsledku je to prašť jak uhoď. A nebyly to státní zakázky.
A co se týká úplatků na místní úrovni, mám spíš dojem, že tam nejde tolik o peníze (ve Vašem případě) jako spíš o pocit, že můžou něco zatrhnout. A pak Vás potkávat a vidět, jak jste nasranej. To je asi za všechny prachy.
25. 06. 2010 | 13:27

Duroy napsal(a):

To Sup: Hezký den a víkend!
25. 06. 2010 | 13:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad služební zákon via jak se i tito krásně zakonzervují tam či onde :

http://aktualne.centrum.cz/...

S línou, nevychovanou a úplatnou byrokracií na věčné časy a nikdy jinak !!

"Veselé neokavkování i neokafkování, antiparoubkování, kalouskování, nečasování a johnování přeje všem reformátorům Tencokida."
25. 06. 2010 | 14:08

SuP napsal(a):

Duroy -
I Vám!
25. 06. 2010 | 15:09

Zacheus napsal(a):

To Levák. Formálně můžete mít pravdu, ale zákony mohou "vyhasnout" i bez výslovné deklarace této skutečnosti ze strany státu. Nebo si myslíte,že například nevyhasl zákon regulující "cikánskou" otázku, který ne zrovna korektními slovy charakterizuje tyto naše dnešní spoluobčany ( teď momentálně nevím jeho přesné číslo ve Sbírce zákonů). Jestli někdo označuje předsedu TOP jako knížete, tak to by mne v tom dnešním bordelu,který tak plasticky popisuje autor blogu, osobně nechávalo chladným.

Pokud jde o šlechtu, neviděl bych ji zase až tak negativní optikou. Nebo si myslíte, že se občan T.G. Masaryk a jeho spolupracovníci zachovali jako šlechtici například v případě sirotků po zavražděném následníkovi rakouského císaře Ferdinandu dÉste? Nebo se domníváte, že povrchní vyúčtování přijmů a výdajů T.Masarykem za období jeho odboje za války ( a šlo o věru nemalé finanční částky) bylo úplně "košer"? Ono nezáleží na titulu ( včetně šlechtického), ale záleží na charakteru člověka. A ten si žádným titulem koupit nelze.
25. 06. 2010 | 20:28

Konopka napsal(a):

Je to tady pěkná diskuze. A co říkáte, pane Kohoute novému trendu přesouvání mzdových prostředků mezi rezorty? Z mezd obrany na mzdy ve školství. Dle uvedené filozofie by mzdy lékařů (vyšší finanční nároky) mohli zase dotovat bankovní úředníci.
26. 06. 2010 | 07:58

ND napsal(a):

No SLÁVA !!!!! Tak jste se konečně vyzvracel, pane Kohoute ! Pan Goebels byl mistr propagandy a obhájci fašounů na Norimberském procesu dělali téměř nemožné ! Vy jste jako ten Štětina: bijete kolem sebe pěstičkami, na některých nenecháte nitku suchou, ale z toho pochybného článku se nedovíe téměř NIC - jen snad to, že se vám udělalo nevolno a vyzvracel jste se. Kocovina ale trvá déle, pane Kohoute ! Budete zvracet ještě mnohokráte, ale hraběcí biftek osolený Johnem a podmaštěný nemastným Nečasem Vám pokazí žaludek na dlouho. To bude blijatika, pane Kohoute !!!
26. 06. 2010 | 12:12

Petr napsal(a):

Srandaaa zvolit si školné, zvýšení daní, snížení mateřské, snížení vdovských důchodů, snížení příspěvků na dítě, snížení platů státních zaměstnanců, stavební spoření aj., to můžou opravdu jen češi nechat si s.át na hlavu. Nejen to , že jsme 8 nejméně zadlužená země na světě na obyvatele v evropě dokonce 3 a oni nás tu budou opíjet řeckem. Pánové a dámy pamatujme , že rozpočet po revoluci a tak nenáviděných komunistech ne že bych jim byl či je volil byl + a to okolo 115 mld. , kde se tedy stala chyba, ale stejne se jen budu smát jak budem platit , platit a pak se to všechno zase rozkrade:)
26. 06. 2010 | 14:27

Alex napsal(a):

Pane Petře, zcela s vámi souhlasím, jen nechápu proč se dosud nikdo nevyjádřil k tomu, že založení TOP OO9 a VV byl geniální nápad, protože ODS,TOP O9 a VV jsou vlastně Bůh otec,syn a duch svatý v jedné podobě. Také media, reportéři, redaktoři a tisk předvedli co uměli a dokázali, že většina lidí podlehne mediálnímu náporu, pokud je dělán jen trochu inteligentnější formou, než to bylo u nás před čtvrť stoletím. Ž se dějiny opakují, je bohužel pravda. Teď jsem jen zvědavý, na koho se začne útočit,protože hromosvod z levice tu až nebude, alespoň doufám. Bude li rozumný, udělá to, co pan Topolánek a odjede do teplých krajin, pokud si "nahospodařil",jako výše zmíněný. Nevolil jsem levici a bojím se, že budu brzy litovat. Ale vždy chytřejší vyhrává, to ví i školák. Jen většina našich lidí to jaksi nepochopila, zároveň se mnou, bohužel.
26. 06. 2010 | 17:30

Jirka napsal(a):

Já vůbec nechápu proč politikům platíme za to, že nás postupně o všechno připraví, posléze si na naše triko vezmou stamiliardový úvěry, vynadájí nám, že moc žerem-pardon projídáme-pod rouškou obchodního tajemství bez oddechu uzavírájí další smlouvy (bohužel opět za naše, ale my nesmíme vědět jak a za co) zcela nesmyslné až debilní a pro člověka z mozkem v hlavě jasně zkorumpované za další stamiliardy, která než se rozkoukáme na nás opět navalí a tím pustí žilou i našim dětem? K čemu tolik spravedlnosti? Stačila nám ta diktatura!
26. 06. 2010 | 18:03

Ivo Peterka napsal(a):

Top 09 nové uskupení? No, možná nové uskupení, ale staří lidé - slitky z KDU-ČSL, Zelených a ODS. Nová strana - staří politici. Jestli se někdo domnívá, že tato strana přináší nějakou změnu, tak možná ano, ale jedině k horšímu. A co se týče zadlužování - rodící se koalice pilně připravuje kroky, které budou brzdit hospodářský rozvoj, takže tu budeme mít recesi ještě v době, kdy všude v okolním světě bude konjunktura. Čili schodek rozpočtu ještě poroste.
27. 06. 2010 | 10:51

Ivo Peterka napsal(a):

A ještě k VV - pokud si pamatuji, mají 24 mandátů ve sněmovně a koalice bude mít 118 mandátů. Opozice bude zcela ignorována. 24 / 118 = 0,203389831, čili něco přes dvacet procent. Tedy je to jako by VV získali ve volbách něco přes dvacet procent, protože hlas těch, kteří volili vlády mimokoaliční (ať už parlamentní či mimoparlamentní) bude efektivně zcela zadupán, jak už je v ČR zvykem.
27. 06. 2010 | 10:56

Ivo Peterka napsal(a):

Oprava ne vlády mimokoaliční, ale strany mimokoaliční.
27. 06. 2010 | 10:56

Hihna napsal(a):

Už nebudete mít paroubka,asi umřete na absenci smyslu života chudinky...S tim šaškem co si hraje na šlechtu jste to vyhrály,zavede vám desátky:-)))A křivule svazák Nečas daň i z uprdnutí,aby měl jak platit milenky.Jste národ hlupáků,slušně napsáno.
28. 06. 2010 | 00:05

ZM napsal(a):

Málokdo je asi tak naivní,že by si myslel,že tím,že se Nečas stane premiérem,úplně přestane ve státní správě plýtvání.Třeba úředníci na ministerstvech budou při tankování do služebních aut tankovat i nadále část benzínu do kanystrů pro svoje osobní použití,tak,jako to dělali doposud.Nebo si někdo myslí,že Nečas bude kontrolovat,kam a proč kterej úředník jel a kolik měl průměrnou spotřebu? Nebo že bude kontrolovat,kolik vydají ministerstva a další státní instituce za kancelářské potřeby,proč kdo kam a jakou dobu telefonoval,kolik čistících prostředků si která uklízečka za rok odnesla domů atd.?Plýtvání státu jde částečně omezit,ale ne zcela.
28. 06. 2010 | 10:44

SuP napsal(a):

ZM -
Já se přád divím, když zjišťuji, jak jsem až naivně optimistický, že se "doba" změnila. S tím tankováním do kanystrů nebudu Vaši informaci zpochybňovat, ale přiznám se bez mučení, že tohle by mě nikdy nenapadlo. Faktem je, že mě ani nenapadlo, že by měli zapotřebí krást benzin "panští kočí", natož ouřadové. Ale ve světle fungování státní správy mě to s odstupem zas tak nepřekvapuje.
Roizhodně tu Vaši informaci beru jako zajímavý postřeh a neuklidnil mě.
29. 06. 2010 | 07:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy