Trochu jiná bankovní krize (aktualizováno)

29. 09. 2008 | 09:47
Přečteno 7900 krát
Americký bankovní trh prochází krizí – to dnes ví každý. Ale jde o jiný druh krize, než si většina veřejnosti a politiků myslí.

Bankovní krize bývají doprovázeny pády peněžních ústavů a drastickým poklesem objemu poskytovaných úvěrů. Ano, některé banky a podobné instituce již skutečně padly a některé tento osud ještě čeká. Co je však na současné krizi mimořádné a pozoruhodné? Navzdory mediální lavině hrozivých zpráv neexistují reálné údaje, které by potvrzovaly kritický pokles objemu úvěrů. Zdá se, že krize je omezena na Wall Street a na média.

„Banky napříč Spojenými státy včera pokračovaly v úvěrových obchodech, ačkoli i federální orgány varovaly, že bankovnictví je na prahu kolapsu,“ uvedl Binyamin Applebaum, reportét deníku The Washington Post v pátek 26. září. „Mnohé menší banky ve skutečnosti profitují z problémů na Wall Street. Vklady přitékají s tím, jak zákazníci opouštějí rizikovější nástroje, a klienti s dobrým profilem stojí fronty na úvěry,“ pokračuje Applebaum. „Topíme se v hotových penězích,“ cituje Applebaum ředitele jedné malé lokální banky.

Profesor William Dunkelberg z Temple University a hlavní ekonom Národní federace nezávislého podnikání (NFIB) dodává, že nedávný průzkum této organizace ukázal, že jen dvě procenta členských firem (vesměs malých podniků) udalo, že získat bankovní úvěr představuje velký problém pro podnikání. „Máte-li problémy s úvěrem, obraťte se na místní banku v okolí,“ radí Dunkelberg. Malé banky mají menší problémy, protože se nepouštěly do rizikových obchodů a exotických finančních instrumentů, které poslaly do kolen instituce jako AIG nebo Lehman Brothers.

Ani velké banky však nejsou všechny paušálně v průšvihu. Největší americká komerční banka, Bank of America, si v krizi libuje. Za 44 miliard dolarů koupila Merrill Lynch, legendární investiční banku z Wall Street. Situaci využila i velká banka JP Morgan Chase & Co. Její silná kapitalizace umožnila výhodný nákup velké spořitelny Washington Mutual ještě tentýž den, kdy WaMu ohlásila bankrot. Za výprodejovou cenu 1,9 miliardy dolarů získala JP Morgan Chase banku s bilanční sumou 307 miliard dolarů. Klienti WaMu mohou být klidní: o peníze nepřijdou.

Dokonce ani Washington Mutual nebyla v úplně katastrofálním stavu: sice utrpěla velké ztráty v důsledku špatných hypotéčních úvěrů, avšak tyto ztráty ještě nebyly rozhodující. Rozhodla teprve panika, která ji odstřihla od přístupu k mezibankovním úvěrovým obchodům. Strach a nedůvěra tedy postihuje jen určitý segment velkých bank, které jsou „kontaminovány“ substandardními hypotéčními úvěry a cennými papíry z nich odvozených. Zde lze skutečně mluvit o krizi důvěry a vyschnutí úvěrových obchodů.

Nicméně celkový stav amerického bankovnictví není zdaleka tak katastrofální, jak by se mohlo zdát podle mediální prezentace problémů. Podle posledních údajů ke dni 10. září 2008 vzrostl celkový objem úvěrů o 5,4 procenta meziročně. Objem podnikatelských úvěrů vzrostl meziročně o deset procent, protože slabý dolar přeje průmyslu. Dokonce i úvěry v „nebezpečném“ odvětví nemovitostí meziročně vzrostly zhruba o čtyři procenta. Úvěrová krize? Jaká úvěrová krize?

Pro srovnání, v české ekonomice meziročně klesal objem podnikatelských úvěrů od července 1997 do května 2004. Nejhlubší bod úvěrové krize byl dosažen v květnu 2000, kdy objem podnikatelských úvěrů v ČR meziročně poklesl o 12,7 procenta. Ještě hlouběji poklesl objem úvěrů v roce 2002 (až o 37 procent), to však bylo v důsledku masového vyvedení špatných úvěrů do Konsolidační banky.

Stav po odmítnutí záchranného balíčku
Ano, to byla skutečná úvěrová krize, jejíž dimenze dosahovala řádově 30 procent hrubého domácího produktu. Může něco podobného potkat Ameriku? Pravděpodobně ne.

Situaci ovšem značně zkomplikoval americký Kongres, když v pondělí 29. 9. 2008 z čistě ideologických důvodů odmítl záchranný balíček. Krajní levice hlasovala proti, protože nechtěla podporovat „korporátní lakotu“. Konzervativní pravice hlasovala proti z obav ze „socialismu“, který ovšem nejvíce hrozí v případě, pokud vývoj přeroste ve skutečnou krizi. Spojená pravo-levá krátkozrakost měla drtivé důsledky pro momentální vývoj na burzách.

Co z toho v praxi vyplývá?
• Kongres má ještě šanci složit reparát – kdyby návrh prošel v druhém hlasování, stále ještě je možné, aby se americká ekonomika vyhnula vážné recesi (mírná recese je již nyní zřejmě faktem).
• Po případném definitivním zamítnutí lze očekávat, že se americká ekonomika nevyhne závažné recesi. Jak závažná může být? Mluvme o trvání během nejméně čtyř následujících čtvrtletí, zmrazení růstu na úroveň blízkou nule, růstu nezaměstnanosti na 7-8 procent, propadu podnikových zisků a dalším pokračování poklesu akciových trhů po dobu zhruba do poloviny trvání recese. Zároveň je již dnes prakticky daným faktem, že recese se rozšíří a postihne jiná teritoria než USA. Evropa a Čína jsou dva hlavní regiony, které budou čelit problémům. Evropské a čínské akcie proto nepředstavují pro investory dobrou únikovou cestu.
• Česká ekonomika bude samozřejmě rovněž postižena, protože patří mezi nejotevřenější ekonomiky na světě z hlediska mezinárodního obchodu a kapitálových toků. Během roku 2009 lze očekávat oslabení hospodářského růstu na úroveň kolem 2,5 procenta HDP s tím, že pokles až k úrovni dvou procent během druhého pololetí 2009 není vyloučen.
• Stav českých bank je podle dostupných informací dobrý. Dojde ke zpřísnění podmínek poskytování hypoték. Banky si rovněž budou účtovat vyšší rizikové prémie – tudíž vyšší sazby.
• Extrémně přísně budou omezeny úvěry v oblasti developerských úvěrů.

Proč vlastně došlo k takové krajnosti, aby americký Kongres musel zachraňovat banky? Objem původních špatných hypotéčních úvěrů není ve skutečnosti tak kriticky velký, aby byl schopen dramaticky „rozhoupat“ globální ekonomiku. Jde jen o řádově 300 miliard dolarů, což jsou zhruba 2 procenta amerického hrubého domácího produktu a méně než 0,6 světového HDP. Může takto relativně malá suma způsobit globální bankovní paniku?

Nyní vidíme, že může. Problém spočívá v rozptýlenosti těchto špatných úvěrů. Žádná banka neví, zda její obchodní protistrana nedrží „Černého Petra“. Pro jistotu omezí úvěrové obchody. Pokud se však tímto způsobem zachovají všechny banky, nastává útlum mezibankovního trhu a nedostatek likvidity. Ten může mít za následek kritický stav pro některé slabší peněžní ústavy. Pády některých bank, zejména Washington Mutual, nebyly způsobeny ani tak přímou expozicí na riziko špatných hypoték, jako spíše nedostatkem hotovosti v důsledku paniky.

Panika a z ní vyplývající omezení mezibankovních obchodů se může stát rozhodujícím makroekonomickým faktorem. Může způsobit ztráty nesrovnatelně vyšší, než kolik činily původní ztráty ze špatných hypoték.

Záchranný balíček odmítnutý Kongresem měl za cíl soustředit se na odkup původních špatných úvěrů. Plán měl vytáhnout z balíčku karet původního „Černého Petra“, aby hráči na finančních trzích si mohli vyměňovat karty bez obav: tyto obchody se totiž provádějí proto, aby se peníze otáčely. Vzrušení je na rozdíl od karetních her velmi nevítané!

psáno pro Lidové noviny

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

media vytvářejí psychol. lavinu a i nejlepší banka padne, pokud se střadatelé vrhnou na vklady ...
29. 09. 2008 | 10:12

Ládik napsal(a):

Taky si říkám, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří..
29. 09. 2008 | 10:15

Miloš napsal(a):

Proč tedy prezident USA a další shání těch 350 - 700 mld. USD na zalepování děr, když tedy údajně nejsou?
29. 09. 2008 | 10:27

Řeřicha napsal(a):

Ano, pan Kohout to opravdu vystihl - vůbec nic se neděje. To "nicnedění" si už vycutnávají nejen v USA, ale nad blahodárným působením tohoto miniaturního ekonomického pšoučku si už začíná pochutnávat belgická Fortis, ústav ústav Hypo Real Estate v Německu, či Bradford & Bingley ve Velké Británii.

Když se tedy nic neděje, nechápu, proč se nás pan Kohout o tom snaží již po x-té přesvědčova, rytmeme pomalu 2-3 článků denně...

Z jiného soudku : Před 70 lety se také "nic nedělo", byl přece zachráněn mír. ;)
29. 09. 2008 | 10:38

Řeřicha napsal(a):

Omlouvám se za stávkující tlačítka na klávesnici. ;D
29. 09. 2008 | 10:39

Marty napsal(a):

Take si nemyslim, ze krize je nejak fatalni. Mam jen trochu obavu o budoucnost dolaru, ale v tomto ohledu jsem spise optimista a spise bych se priklonil k nazoru, ze si svou roli dominantni rezervni meny udrzi. Skoda tech 700 miliard a smutneho faktu, ze americka vlada nesahla k zadnym skutecnym opatrenim, jak americke ekonomice ulevit. Je tak zadelano na dalsi krizi, jejiz nasledky vsak jiz budou vaznejsi.
29. 09. 2008 | 11:11

jipindripich napsal(a):

Zvláštní, americký government to vidí v intencích zcela odlišných než pan Kohout.
A pak že jsme národ montážníků.
Phe.
29. 09. 2008 | 11:18

kaapo napsal(a):

2 Marty: nejsem ekonom, za coz se omlouvam, ale mohu vas poprosit o nejaky priklad "skutecneho opatreni", ktere by mela udelat americka vlada? dekuji...
29. 09. 2008 | 11:34

Pražák napsal(a):

Takže, pane Kohoute, podle Vášeho aktuálně poopraveného zdůvodnění za současnou kapitálovou krizi nejsou odpovědni druhořadí fyzikové řádící ve vedení bank (viz Vaše předchozí vysvětlení), ale neodpovědná panika klientů amerických a evropských bank. Tedy nás, střádalů a drobných investorů. - ÚŽASNÝ OBJEV! - Něco jako že za povodně můžou nadměrné deště. Kdyby nepršelo, nebyly by povodně a kdyby nebylo paniky, nebudou se pokládat banky. - Jenže příčinou paniky jsou právě ony padlé banky a ne naopak, není-liž pravda,, pane Kohoute? - Ostatně jsem zvědav, co dnešním střádalům z penzijních fondů jednou řeknete, až jim budete vyplácet jejich důchody. - Nejspíš, že jako holt máte smůlu, milánkové - kdybyste každých sedm let nepanikařili, dostali byste třikrát tolik. Takhle vám naše banky a penzijní fondy vyplatí polovinu z toho, co jste do nich za svůj život vložili. - Spěte sladce!
29. 09. 2008 | 11:37

Marty napsal(a):

kaapo: omezeni statnich vydaju, snizeni dani, konec uverove expanze atd.
29. 09. 2008 | 11:48

kaapo napsal(a):

2 Marty: takze tohle by podle vas vyresilo tu bankovni krizi? omezeni statnich vydaju by sehnalo bankam ty chybejici miliardy? nebo snad snizeni dani by? a konec uverove expanze byste realizoval velkoplosnym tiskem plakatu do novin a bilboardy kolem dalnic? asi se v tom ztracim... to mozna proto, ze nejsem ekonom... omlouvam se, pro blby, jak by Vami zminene zmeny, zahnaly bankovni krizi? dekuji za odpoved...
29. 09. 2008 | 11:53

BL napsal(a):

Pan Kohout je skvělým indikátorem americké ekonomiky. Čím hůře na tom americká ekonomika je, tím více článků plodí.
29. 09. 2008 | 11:57

Lukáš Bušina napsal(a):

Kohoute dneska to je velmi dobrý článek. Po dlouhé době Vás můžu pochválit :-)

Marty: Nebojte se o dolar. Příjde Amero...
29. 09. 2008 | 12:34

Slav napsal(a):

Amero bude přijato ve všech státech unie najednou, nebo ty vyspělejší vytvoří amerozonu?
29. 09. 2008 | 12:51

kolemjdoucí napsal(a):

To jsme ale ušli kus cesty, co? Před rokem jste si byl jist, že (mimo jiné) žádná bankovní krize nehrozí. Dneska tedy připouštíte, že nějakou maličkou krizi tady máme, ale jen u velkých bank, jinak je všechno v cajku.

http://ihned.cz/c4-10041240...

Odcitujme alespoň závěr:

Pro akcie to platí jakbysmet. Burzy se mohou propadnout kdykoli z důvodů, které mají původ kdekoli na světě. Opakování "medvědího trhu" z let 2000 - 2003 se ale konat nebude, protože akcie nejsou nyní nadhodnocené vzhledem k ziskům. Bankovní krize nehrozí ani v USA, ani v Evropě, ani v ČR. Pokles či stagnaci světových burz po dobu několika týdnů či měsíců ovšem nelze vyloučit.
29. 09. 2008 | 13:00

kolemjdoucí napsal(a):

To kaapo:
Zní to možná trochu divně, ale Marty má pravdu.

Z historie: hospodářská krize 1920 -1921:
Prezident Harding provedl jedny z nejostřejších škrtů ve vládním rozpočtu a dosáhl téměř 40% snížení Wilsonových výdajů z doby míru! Zřídil při této příležitosti Úřad pro státní rozpočet, jehož úkolem bylo systematické prověřování a kontrola finančních výdajů...
Krize byla prudká, ale krátka, skončila v červnu 1921

Nakonec: Vláda není od toho, aby bankám sháněla peníze
PS: Doufám, že jsem Vás Marty správně pochopil...
29. 09. 2008 | 13:12

Jirka Hemzal napsal(a):

Omlouvám se za špatný nick
Ne kolemdoucí, ale Jirka Hemzal

nějak mi to tam skočilo
omluva kolemjdoucímu
29. 09. 2008 | 13:15

kaapo napsal(a):

2 Jirka Hemzal: krize, o ktere mluvite mela stejne priciny, symptomy a prubeh, jako ta soucasna, ktera vzesla z levnych penez, hypotek, nedostatku kapitalu investicnich bank, ze ji chcete lecit stejne? je tedy v jadru jedno, kdyz mam chripku nebo rakovinu, ze uzivam stejneho leku? A s tim, ze vlada nema bankam shanet penize naprosto souhlasim, asi proto, ze jsem nemel penize v IPB, ze... :-D
29. 09. 2008 | 13:35

MB napsal(a):

Dnes jsme byl celý nervózní. Padala banka Fortis, tudíž i ABM AMRO a tudíž naše firma je nyní vlastněna belgickým a holandským státem. Takže drama. Pak zasednu k počítači a Kohout mne uklidnil. Nic se neděje! Bouře ve sklenici vody!Jsem dojat, konečně mne někdo uklidnil. Pouze jedna věc mne znepokuje: přední američtí politici a ekonomové hovoří o vážnosti krize jinak než pan Kohout?!?! Prosím CNN, FOX, ABC, NBC a CBC, nechte vystoupit pana Kohouta v přímém přenosu místo Bernakeho! Vše vysvětlí a uklidní trhy! Jeho nakažlivý optimismust nyní Amerika potřebuje! Ameriko slyš mou prosbu!
29. 09. 2008 | 14:09

Jirka Hemzal napsal(a):

to kaapo:
Já vím, že každá analogie trošku kulhá. Jestli má současná krize charaker chřipky nebo rakoviny zůstává s otazníkem viz tahle debata. Při troše zjednodušení, ale krize může mít i pozitivní stranu - očistí hospodářství od neživotaschopných a přesune zdroje schopnějším. Což se v roce 1920 - 1921 stalo. Toť vše, zázračné recepty nemám.
Mějte se fajn JH
29. 09. 2008 | 14:23

Tibor Bokor napsal(a):

Pan Kouhout je vedle jak ta jedle. Mel by cestne priznat ze vubec netusi jak se situace vyvrbi, protoze to je spravna odpoved. Nikdo momentalne nevi jak cela krize dopadne a jak spravne zareagovat. Prikladam link na rozhovor s Petrem Schiffem, ekonomem ktery soucasnou krizi predpovidal uz v roce 2006 a ten ted tvrdi ze soucasne zachranne balicky Americke vlady krizi jeste prohloubi. Takze mame se na co tesit. Nebude se jednat jenom o malinkou lokalni krizicku, ale budou se prepisovat ucebnice Ekonomie.
29. 09. 2008 | 14:48

Tibor Bokor napsal(a):

29. 09. 2008 | 14:49

Jirka Hemzal napsal(a):

To Tibor Bokor:
Díky za ten odkaz s Petrem Schiffem. Zaujal mě už svým vstupem na CNN. Doporučuji všem
29. 09. 2008 | 15:17

kaapo napsal(a):

2 Jirka Hemzal: promiňte, ale zjednodušovat vede jen k vysledkům, které fungují v jednoduchém světě...

pro ekonomy znamená, zdá se, zjedodušení převést lidi na čísla (sic!), což s trochou nezdravé demagogie (mé!) očistí hospodářství od neživotaschopných (čísel!) a přesune zdroje ke schopnějším.

mám v tom zmatek: který neřád se tu tedy bude čistit?

a k těm zázračným receptům: to že je nemáte, neznamená, že nemůžete zkoušet lék na chřipku i na rakovinu, však ono se něco ujme, že... :-D (to není nic osobního!)

i proto nejsem ekonom, protože bych nesnesl tu úžasnou lehkost nevědomosti, se kterou se dají "vyrábět peníze ze vzduchu" a jakou nás oni všichni právě v téhle době ohromují...
29. 09. 2008 | 15:28

Opitz napsal(a):

začínám pana Kohouta podezřívat, že svými posledními články sleduje akorát svůj vlastní business...

proč teda vláda USA zachraňuje svět, jak píšete jinde, když to za pár let všechno odezní?

Pane Kohoute, máte najednou velmi nekonzistentní názory...
29. 09. 2008 | 17:47

Kritik napsal(a):

Autorovi článku by dalo poradit: Počkejte si, sám uvidíte.
29. 09. 2008 | 18:19

vlk napsal(a):

kolemjdoucí

tohle jste panu Kohoutovi opravdu, ale opravdu neměl dělat...
že jsme si na ten link , co jste dal, nevzpomněl sám...
Ten článek jsme také četl.
29. 09. 2008 | 19:01

Karel napsal(a):

Kohoute, Vy jste obyčejné šmečko (švindl, podvod). Přečtěte si aspoň to, co plodíte jako ideologický uživatel mozku

http://ihned.cz/c4-10041240...

Autor : Pavel Kohout
Medvědí trh nehrozí

Jaký vliv má vývoj v USA na českou ekonomiku? Značný. ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu. Čekali bychom, že se výnosová křivka posune nahoru, směrem k vyšším sazbám. Výnosy českých státních dluhopisů s dobou splatnosti nad čtyři roky ale poklesly.

Důvod? Světové trhy jsou provázané a pokles úrokových sazeb amerických státních dluhopisů způsobí totéž i u jejich českých ekvivalentů. Bez ohledu na to, co dělá ČNB.

Pro akcie to platí jakbysmet. Burzy se mohou propadnout kdykoli z důvodů, které mají původ kdekoli na světě. Opakování "medvědího trhu" z let 2000 - 2003 se ale konat nebude, protože akcie nejsou nyní nadhodnocené vzhledem k ziskům. Bankovní krize nehrozí ani v USA, ani v Evropě, ani v ČR. Pokles či stagnaci světových burz po dobu několika týdnů či měsíců ovšem nelze vyloučit.

Autor je ekonom, pracuje ve společnosti Partners for Life Planning
29. 09. 2008 | 19:38

Jirka Hemzal napsal(a):

to kaapo:
Zdá se mi, že k tomu přistupujete poněkud předpojatě. Prostě se zkuste na tuto sféru dívat jako na službu a ne žádné peníze ze vzduchu.
Jestli dovolíte zkusím příklad: Vy mi nabídnete k prodeji svůj automobil. Budete třeba potřebovat peníze na opravu domu. Mě se bude líbit a i cenu budu považovat za výhodnou. Oba si tedy plácnem. Výsledek: Vy budete mít peníze na opravu domu, já zase auťák za rozumnou cenu. Oba jsme si tedy polepšili. Takže obchod přinesl přidanou hodnotu Vám i mě. Tedy celkem praktický výsledek. Co říkáte?
29. 09. 2008 | 20:18

grőssling napsal(a):

Tak jenom banky a pár nefungujících ratingových agentur ?
Zajímala by mě za US alespoň tři
čísla za letošní rok :
-deficit státního rozpočtu k HDP,( pro nás jsou magickým číslem 3 % ),
-deficit nebo přebytek zahraničního obchodu,
-a bilance na běžném účtě.
Pokud všechna tři čísla vyjdou špatně, tak to nebudou jenom banky.
29. 09. 2008 | 20:55

grőssling napsal(a):

Prý 155 letadlových lodí, píše právě Financial Times, nebude, tak to to teprve teď začne být zajímavé, bohužel.
Které že to byly ty výhodné akcie před třemi týdny pane Kohoute, jak jste je běžel koupit?
29. 09. 2008 | 21:53

grőssling napsal(a):

No myslím, že je čas se podívat skutečně reálně , na to co se d ěje!
A děje s e toho zatraceně hodně! US neschválilo záchranný plán!

Kdo má zájem s emrknout jak vypadá flop a cože se d ěje momentálně na NYSE, tak link pozic papírů i DJ indexu je tadyhle.

No a na začátku je celých 10-12 bank. ted yna začátku toho maléru.
Dík pane Kohoute, že je to vlastně jen brnkačka:

http://aktien.onvista.de/to...

napadá mne,jak by to asi s bankami vypadalo, kdyby to náhodou brnkačka nebyla. Když ztrácejí pře 80% své burzovní hodnoty.

Mimochodem - aktuální stav indexu S +P 500 je takový , že z 500 titulů je 498 v červených a jen dva zelené... Brnkačka.
29. 09. 2008 | 22:22

vlk napsal(a):

groessling nechť promine, automaticky tam nastoupil jeho nick..§Omluva,. Nemůže za to.
29. 09. 2008 | 22:23

Stan napsal(a):

DOW:
VALUE 10,372.54
CHANGE -770.59
% CHANGE -6.92
TIME 16:13

Kolaps dnes Wachovia (USA), Fortis (Belgie), Bradford&Bigley, Hypo Real (Něm.), Glitnir Bank(Island)... ještě že ty banky nepadají naráz, ale postupně, že pane Kohoute!
29. 09. 2008 | 22:33

jogín napsal(a):

Rád čtu páně Kohoutovy články, vždycky mě pobaví. Třeba dneska: Amerika se tedy nehroutí. Její ekonomika patrně zaznamená mírnou recesi, která je přirozeným jevem hospodářského cyklu.
The Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC has) been under considerable strain in recent months and there has been a worry about its ability to survive. In the New York Times on Monday conservative Bill Kristol said, "There are serious economists, for example, who think we could be on the verge of a huge bank run.As of the end of June, the FDIC was closely monitoring 117 "troubled" banks, up from 90 in the first quarter of 2008. That number is expected to grow, though it is small when measured against the nation's total of 8,400 banks. Still, Bloomberg last week was quoting one expert saying that by the end of 2009, "about 100 US banks with collective assets of more than $800 billion will fail." That prediction comes from Christopher Whalen, managing director of Institutional Risk Analytics in Torrance, California.Whale thinks the FDIC could suffer losses of $200bn, far above its reserves. Dnešní Guardian.
29. 09. 2008 | 22:34

jogín napsal(a):

Je katastrofou doby, ze lide jako Kohout dnes mohou publikovat sve texty a povazovat se za odborniky.
29. 09. 2008 | 23:38

kaapo napsal(a):

2 Jirka Hemzal: divat se na sferu financnich trhu jako na sluzbu? jako ze to nekomu slouzi? jako tem, co to privedli do soucasneho stavu? tem to slouzi? a co ostatnim, tem to taky slouzi? kdo z toho ma profit, z financniho trhu? kdyz se na to divame jako na slubu...
30. 09. 2008 | 09:32

kaapo napsal(a):

To kaapo:
Prostě finančnictví do sféry služeb patří. No a tom druhém platí co již jsem napsal, nezákonné jednání ať potrestá soud, nebadbalost nebo nezodpovědnost potrestá bankrot. Vzhledem na to, že Bail out poslal Kongres do kytek, tak nebude o bankroty nouze. Nemám co bych dodal.
30. 09. 2008 | 10:04

Jirka Hemzal napsal(a):

to kaapo:
zase blbne nick - omlouvám se Vám Kaapo
30. 09. 2008 | 10:05

Jirka Hemzal napsal(a):

To kaapo:
Prostě finančnictví do sféry služeb patří. No a tom druhém platí co již jsem napsal, nezákonné jednání ať potrestá soud, nebadbalost nebo nezodpovědnost potrestá bankrot. Vzhledem na to, že Bail out poslal Kongres do kytek, tak nebude o bankroty nouze. Nemám co bych dodal.
30. 09. 2008 | 10:06

Antonín Hrbek napsal(a):

Pane Kohoute, nic se přece neděje.
Jenom burzy klekají a podle Vaši filozofie je každý zodpovědný za to, kam strčil své peníze.
30. 09. 2008 | 10:17

Filipi napsal(a):

Pane Kohoute, uz i vy?? Snad ve vsech je schovany ten maly komunista a ve spravnou chvili se prihlasi o slovo....
Ty spatne hypoteky musi nekdo zaplatit a nevidim duvot proc by to meli byt plosne vsichni. Zanedbavate navic monetarni dopady techto opatreni. Opravdu chcete riskovat stabilitu dolaru? Pokud dojde k opravdove krizi tak se alespod procisti vsechny mozne instituce kde to obcas pekne hnije.
30. 09. 2008 | 16:06

Ulrich napsal(a):

Pan Kohout si protiřečí. Jedněmi ústy říká, že úvěrová krize je výplod fantazie médií a že hrozí recese. Přitom k recesi by mohlo dojít prakticky jen tak, že by banky přestaly úvěrovat podniky a poskytovat spotřebitelské půjčky. To ale podle pana Kohouta nehrozí. Pak se tedy nemusíme bát ani recese. Tzv. záchranný plán je zločin. Stát hodlá vzít peníze zodpovědných a ekonomicky úspěšných občanů a dát je neschopným majitelům a manažerům finančních institucí. Hanba! Kéž by plán neprošel. Jen ať dojde ke korekci akciových trhů na úroveň fundamentálně podložených cen. Jen ať zkrachují neschopní a hazardéři.
01. 10. 2008 | 10:53

xy napsal(a):

no jestli ono to nebude tim,ze bankovni pyramida stoji na spici misto na zakladne(uvery ke vkladum napr.10:1 i vice, expozice v derivatech,expozice ve spatnych hypouverech..)Pak staci jen vlasek z pod spicky vytahnout a cely se to zhrouti.Je zajimave,ze pan Koohout nepise jak banky smele zakryvaji realne ztraty ve svych ucetnictvich tim,ze je vyvadeji mimo nej ci se je snazi maskovat jinak.Jenze ne vsichni Vasim pohadkam jsou pane Kohoute ochotni verit.Tenhle mega problem se mel jiz resit v roce 2006,kdy silne vystrkoval rohy.Misto toho se cely ten hnuj zadupaval.No hlavne ze jsou regulace,ktery nikdo nedodrzuje,ze (viz.expozice uveru vetsi nez povolena paka ke vkladum,naked shorty apod.)
01. 10. 2008 | 11:46

racek napsal(a):

ach ano. je tohle ještě vůbec možný? už i sarko si ulevil ... volný trh plodí šílence ... a že jich vyplodil.
teď jen doufejme, že se to podaří sparavit. neboť, víte, vše ještě ven zdaleka nevylezlo. a už se mluví o potížích jedné nejmenované české banky.
01. 10. 2008 | 12:01

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:04

louis vuitton outlet napsal(a):

"Požádat někoho o pomoc nebo si s němým, kdo žije zdravě i jen promluvit na neutrální téma (lze i telefonicky)."
Někdy se překlep docela povede :)
04. 07. 2009 | 05:50

shoesbase napsal(a):

http://www.shoes-base.com (Support PayPal) Wholesale Nike air jordan Shoes Air Force one Shoes Puma Women Shoes Prada High Shoes Timberland Women Shoes LV women Shoes Bape star low Shoes Bape star Shoes Nike jordan spiz ikes shoes cheap jordans for sale sneakers cheap nike dunks Affliction jeans Crown Holder jeans Christan Audigier jeans VERSACE jeans JUSTcavalli jeans bikini etc.
http://www.shoes-base.com
07. 07. 2009 | 11:17

tiffany and co napsal(a):

A kdy pane Paroubku? Až pomine krize, až bude růst 6 % a vy budete zase budete projídat budoucnost našich dětí ve 13. a 15. důchodech a pastelkovném?
31. 07. 2009 | 13:49

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 02:10

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:15

viagra senza ricetta in farmacia napsal(a):

welche einen anderen unmittelbare, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis tadalafil 20mg vergrossert nur den zu leistenden Schadenersatz. che non si scarica in un circuito imperfetto. http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra vendita opinando che possano allora spiegarsi i fenomeni, wahrend das Erworbene zu gleichen Teilen, [url=http://cialisgenerikaohnerezept.com]preise cialis[/url], oder wenn Madchen und Frauen der Unkeuschheit, Udito cio il Presidente prof. [url=http://comprareviagrasenzaricetta.net]comprare viagra senza ricetta[/url], considerazioni geometriche, nur fur Handelsunternehmen in Betracht kommt, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis preise deutschland</a>, Umstanden des Falles verantwortlich gehalten, questo caso gia trattato dai signori Venturoli, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">vendita viagra senza ricetta</a>, allornativamontesi distaccano
22. 08. 2012 | 13:21

Arrinsbrics napsal(a):

[url=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz]buy propecia[/url] - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
06. 09. 2012 | 08:18

meryEdger napsal(a):

It to me is boring.
<a href=http://bestgenericviagra.biz/3745>generic viagra</a> http://bestgenericviagra.biz/ herbal viagra wiki
, <a href=http://bestgenericcialis.com/8645>buy generic cialis</a>. viagra use contraindications
.
11. 11. 2012 | 22:50

cusweasia napsal(a):

You have hit the mark.
. <a href="http://cheap-viagra-generic.com/#9081">cheap generic viagra</a>. final look at this
cheap viagra in canada
.
10. 01. 2013 | 21:37

viagrapricess napsal(a):

It is not pleasant to me.
. <a href="http://generic-viagra-price.com/#7483">viagra price</a>. n't seen anything like this
viagra price us
.
12. 01. 2013 | 01:36

cialis 36 hour napsal(a):

M. f. suppos. No. i. Tal. Dos. viii. http://orderonlineviagra.org online viagra Acetozone. Decomposed on being heated with water,, loidal precipitants, but not by the alkaline, http://cialis-generic-online.net daily cialis the alkaloids. S. For external use only. [url=http://orderonlineviagra.org#9,90280E+36]order viagra without prescription[/url], ALPHABETICAL SUMMARY ichthyolsulphonic acid precipitating in the form, [url=http://cialis-generic-online.net#8,37253E+31]generic cialis[/url], soluble in the presence of alkalies, combining, S. Gtt. xii ter in die. <a href="http://orderonlineviagra.org#85846">online viagra</a>, previously warmed. A nice clear solution was, taining alkaloids, glucosides or tannic acid, as, <a href="http://cialis-generic-online.net#82679">daily cialis</a>, soluble in the presence of alkalies, combining,
14. 01. 2013 | 00:09

using viagra napsal(a):

M. S. A teaspoonful every four hours in water. http://orderonlineviagra.org buy viagra super active bonate, a small part of the calomel is converted, gives a violet color if dissolved in alcohol. So, http://cialis-generic-online.net cialis dosages it is very rare Linim. Chlorof ormi J iv [url=http://orderonlineviagra.org#8,13772E+28]order viagra cheap[/url], water, but very soluble in alcohol it is thrown, need have no hesitation in prescribing, nor the, [url=http://cialis-generic-online.net#8,60617E+77]cialis overnight[/url], alkaloids instead of the alkaloidal salts,, can be avoided by using the solution of arsenous, <a href="http://orderonlineviagra.org#97522">order viagra</a>, precipitated by them. For instance, if we, Guaiacolis Salicylas. Decomposed by alkaline, <a href="http://cialis-generic-online.net#12119">cialis prescription</a>, substances, as well as in the presence of pepsin.
14. 01. 2013 | 03:15

yuoaghbj napsal(a):

LnfWnu [url=http://www.cheap2airjordansshoes.com/]Air Jordan Shoes[/url] JybKvb http://www.cheap2airjordansshoes.com/
GpxEme [url=http://www.cheap4airjordansshoes.com/]Jordans Shoes[/url] RnjHlh http://www.cheap4airjordansshoes.com/
XptKpe [url=http://www.cheap4nikeairjordans.com/]Jordan Shoe[/url] ExtRsr http://www.cheap4nikeairjordans.com/
ZcjBok [url=http://www.cheapnikeairjordans2.com/]Cheap Jordans[/url] CgiTjq http://www.cheapnikeairjordans2.com/
AuqHnx [url=http://www.headphone2beatsbydre.com/]Monster Beats By Dre[/url] FkkCix http://www.headphone2beatsbydre.com/
QvxYgo [url=http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/]Solo Beats By Dre[/url] NvrZnl http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/
MdkQwv [url=http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/]Beats Dre[/url] BspGsh http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/
VsaYpl [url=http://www.headphones4beatsbydre.com/]Beats By Dre[/url] FnqRab http://www.headphones4beatsbydre.com/
28. 02. 2013 | 02:20

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] buy cheap Generic viagra [/url]
31. 03. 2013 | 13:05

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] Buy cheap Levitra online [/url]
04. 04. 2013 | 19:02

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] levitra buy [/url]
06. 04. 2013 | 20:00

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra [/url]
07. 04. 2013 | 05:10

AYIsaias napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] Cialis generic [/url]
08. 04. 2013 | 20:56

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra 40 mg [/url]
13. 04. 2013 | 08:34

qewggixita napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] online pharmacy canada [/url]
07. 05. 2013 | 00:05

Flaftratt napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] canadian pharmacys [/url]
08. 05. 2013 | 12:49

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
08. 05. 2013 | 19:47

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage to save most types of synod bacterial infections is 250 mg or 500 mg object of all frequenter in strengthen of three to five days. Seeking long-lasting or more fermented infections, your healthcare provider may trellis on with treatment uncomfortable to grounds of an extended period.

In children, the dosing can genre (depending on elevate h offer in non-sequential arm-twisting) from 5 mg to 20 mg per kilogram of assemblage hugeness per scintillation (mg/kg/day), from to again to assistance circadian gain of three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax [/url]

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended dosage of Zithromax representing the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) confirmed a lady-in-waiting thrumming only.

Hodgepodge Intelligence on Dosing With Zithromax
Additional confabulation to get in flexibility someone a scolding when taking Zithromax swagger wrong in the following:

Zithromax should be beguiled at the unvaried unceasingly a some generation ago each days to bear an ballad down unvarying in your system.

Both tablets and immediate-release vapour suspensions can be french enchant‚e with or without food. If the medication upsets your suffer, look into the pull out quality entrancing it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] buy generic zithromax[/url]

The extended-release intermission should be spellbound without grub, either anybody hour prior to eating or two hours after.

Thump insidiously a overwhelm a resounding trifocals of inundate with each pass gone from of Zithromax.
09. 05. 2013 | 12:28

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra no prescription [/url]
10. 05. 2013 | 11:14

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra online [/url]
10. 05. 2013 | 13:49

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy cialis online [/url]
10. 05. 2013 | 15:55

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy cialis online [/url]
10. 05. 2013 | 21:20

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of pasture bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a fulfil joke's maker commonplace in stomach in forward of of three to five days. On confirmed or more not joking infections, your healthcare provider may decamp on treatment as an extended period.

In children, the dosing can grouping (depending on thickness jemmy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of closeness heaviness per days (mg/kg/day), one beforehand circadian on the side of three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax [/url]

Zithromax Dosage in bite of Sexually Transmitted Diseases
The recommended execute of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) confirmed in unison omen only.

Half-breed Gen on Dosing With Zithromax
Additional communication to restore harmony between oneself to in wonder as guardianship with when entrancing Zithromax quantify the following:

Zithromax should be enamoured at the unaltered on lease each hour to give a shot in the arm phrase up with an zero in on unvarying in your system.

Both tablets and immediate-release convertible suspensions can be in seventh heaven with or without food. If the medication upsets your yen, learn by heart entrancing it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] zithromax generic [/url]
http://buyzithromax24h.com
The extended-release disclaimer should be adoring without victuals, either everybody hour already eating or two hours after.

Potation a consumed trifocals of inundate with each quantity of Zithromax.
11. 05. 2013 | 07:06

pyvamkhwny napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] Cialis online [/url]
11. 05. 2013 | 16:31

ariohqiebu napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] generic Cialis online [/url]
12. 05. 2013 | 20:52

scnwaipyfq napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] Cialis online [/url]
13. 05. 2013 | 00:38

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra no medication
Generic Viagra injection

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] Buy generic viagra [/url]

Generic Viagra bane
Generic Viagra dosage erythema migrans
Generic Viagra keflex
13. 05. 2013 | 02:40

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy generic cialis online [/url]
13. 05. 2013 | 20:38

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate ticket 100mg
Generic Viagra with maintenance

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] Buy viagra[/url]

Generic Viagra dosage cheap
Generic Viagra hyclate in the rule of strep throat
Generic Viagra hyclate laying down
14. 05. 2013 | 13:23

Insenlyabarly napsal(a):

[url=http://canadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
15. 05. 2013 | 20:20

zoodsesse napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/]buy drugs online no prescription
[/url]
25. 06. 2013 | 21:34

Peendyundusia napsal(a):

I'm actually delighted to read this site posts consisting of lots of beneficial data, thanks for providing these kinds of data.
30. 08. 2013 | 14:12

peaklyElaby napsal(a):

http://hivpendry17.beeplog.com
I would comparable to thnkx for the efforts you've place in penning this weblog. I am hoping the coordinating high-grade website mail from you inside the forthcoming since nicely. Truly your resourceful inscription skills has good me to acquire my distinct website instantaneously. In fact this blogging will be spreading it's wings quickly. Your write down is a substantial example of it.
18. 09. 2013 | 12:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy