Veřejné plýtvání a učitelské platy

12. 05. 2009 | 19:05
Přečteno 7414 krát
Je nutné přidat učitelům? Ano, bezpochyby ano.

Současná situace je totiž taková, že kromě učitelů, kteří toto povolání berou jako poslání, roste podíl vyučujících, kterým je doslova nebezpečné svěřovat naše děti. Vzdělanost české populace není dobrá a stále se zhoršuje. Je to zřejmé i z výsledků mezinárodních srovnání. České učitelky si přivydělávají jako uklízečky nebo pokladní v supermarketu. Jak kvalitní práci lze od nich očekávat?
České školství nikdy příliš nevynikalo kvalitou, což je zřejmé i ze statistik patentů, vynálezů, citací, atd. Namísto tvořivosti vedly české školy k poslušnosti. Namísto intelektu se cvičila paměť. Český národní mýtus hovoří o vzdělaném národě, ale posuzováno věcnými kritérii, je to jen pohádka – a vždy byla.

Nevalné standardy se během posledních let ještě více rozvolňují. Jde o měřitelné a objektivně pozorovatelné zhoršení. Aby se školství od nekvalitních učitelů mohlo osvobodit a motivovat dobré učitele, je bezpodmínečně nutné zvýšit jejich mzdy. Ne o pár stovek korun, ale o pár desítek procent. Vzniká samozřejmě otázka, kde na to vzít a nekrást. Jednou z možností je samozřejmě školné. Již nyní posílají někteří rodiče (ti, co na to mají) své děti do drahých škol. Bývalá ministryně školství Buzková je zářným příkladem, bezpochyby ví, co dělá. Ale ne každá rodina může zaplatit řádově statisíce za jeden školní rok.

Kde je peněz dost
Veřejné finance však snadno mohou ušetřit řádově desítky miliard ročně. Stačí omezit korupci. Již v roce 2005 uvedla Transparency International, že spodní odhad ztrát v sektoru veřejných zakázek činil 32,4 miliard Kč. To byl rok 2005, a můžeme jen hádat, zda se tyto ztráty od té doby snížily či nikoli. V ostatních typech vládních výdajů lze bezpochyby najít další mnohamiliardové neefektivnosti. Míra korupce v české ekonomice má makroekonomické rozměry. Což je děsivé.

Státu chybí transparentní systém řízení veřejných výdajů, a to nejen na úrovni centrální vlády, ale ještě palčivěji na úrovni obcí a krajů. U veřejných investic je vysoké riziko zneužití: je zde malá konkurence, neúčastní se zahraniční konkurence kvůli „šikovnému“ nastavení kvalifikačních předpokladů, nízká publicita. Veřejné zakázky jsou často procesně v pořádku, zatímco ekonomicky mohou být katastrofálně nevýhodné pro veřejné finance. Neexistuje žádný orgán, který na na efektivitu dával pozor. Například ÚOHS zatím nemá zákonné oprávnění sledovat ekonomickou efektivitu veřejných zakázek.

Národní kontrolní úřad není využíván: nikdy nebyla žádná reakce na nálezy tohoto úřadu ze strany vlády. Není definována „péče řádného hospodáře“ v rámci zákona o veřejných zakázkách. Není legislativně řešen prodej majetku, obce mají volnou ruku a může docházet k masivnímu zneužívání.

Ve státní službě existuje praxe, že ministr může propustit úředníky, pověřit je výkonem funkce a sdělit jim „pokud se osvědčíte, dostanete své místo zpět“ - otázka je, co se rozumí tím „osvědčit se“. Při vyšetřování korupce policie nedotáhne téměř nic; byla zrušena finanční policie; protikorupční útvar má každý rok nového šéfa. Neexistuje speciální soud pro hospodářskou kriminalitu a korupci (na Slovensku se mimochodem velmi osvědčil.)

Na ministerstvu vnitra řeší problematiku korupce jedna slečna se čtyřmi šanony, kterou neustále posunují z jedné kanceláře do druhé, nemá žádné pravomoci. Neexistuje koordinace, žádnou českou vládu tato tematika zatím nezajímala. Neexistuje deliktní odpovědnost právnických osob, ačkoli většina civilizovaných zemí ji má. Není řešena ochrana svědků, je třeba upravit současné předpisy.

Boj proti korupci - pokud je míněn doopravdy - je opatřením, které je populární a které šetří veřejné výdaje, eventuálně zvyšuje příjmy. Co konkrétně dělat? Kromě některých výše uvedených zcela konkrétních bodů existuje dokument zvaný Strategie vlády ČR v boji proti korupci z roku 2006. Lze se k ní vrátit, vzít alespoň některé body a začít je realizovat. Kdyby to ovšem nějakou politickou sílu zajímalo. Ale ani pravice, ani levice nemá zájem.

Politici si neustále stěžují, že „stát má málo peněz“. Není to pravda. Stát má peněz dost. Stát by si mohl dovolit platit učitele slušně. Jenže nechce. Žádná z vlád, které jsme zatím měli, nechtěla. Korupce je totiž velmi výnosná na jakékoli úrovni státní správy. Na úrovni magistrátů se vyplácí ještě lépe, protože města nejsou pod takovým dohledem médií jako ústřední orgány.

Stručně řečeno – žijeme v zemi, kde se monumentálně krade. Politikové tento problém neřeší, protože nemají zájem. A pak není na platy učitelů.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Tento článek jsem uveřejnil minulý týden v Lidových novinách. Od té doby jsem dostal tolik odpovědí, jako ještě nikdy. Lidé se ptají, koho mají volit. Někteří by dokonce chtěli, abych prý vstoupil do politiky.

Neudělám to. Nemá to cenu. Současný politický systém je z principu chybný, protože ústavu psali právníci, kteří nemají ponětí o teorii systémů a o motivaci lidského chování. Autoři si mysleli, že stačí zákonem ztížit možnost pádu vlády, a ejhle, jako zázrakem se dostaví politická stabilita. Autoři ústavy si mysleli, že stačí zavést svobodné volby, a jako zázrakem se dostaví demokracie. Jenže namísto skutečné demokracie máme diktaturu parlamentu. Neliberální demokracie, jak zní jeden z relativně novodobých politologických termínů.

Nic se nedostaví zázrakem. Ani demokracie, ani prosperita, ani stabilita, ani slušní lidé v politice. Od vzniku republiky v roce 1993 jsme vystřídali osm premiérů, tedy asi jednoho na dva roky. Korupce se zhoršila, drzost politiků vzrostla. Už mají pocit, že se nemusejí nikoho a ničeho bát. Mohou krást zcela beztrestně a ještě si stěžovat, že "stát má málo peněz". Vysmívají se nám. Lotři na levici i lotři na pravici. Je jedno, koho volíte, pro všechny jste, milí občané, jen zdroje peněz a moci.

Politiky od zdroje peněz neodstřihneme. I když daňová stávka by byla báječná věc, český národ je na to příliš zbabělý. Můžeme je ale odstřihnout od moci. Takže - nevolme je. Nevolme politiky, co kradou. Nevolme ty grázly.

A když budou strašit, že se vrátí komunisté?

Svatá prostoto. Vždyť už se vrátili, pokud si toho někdo nevšiml. Před více než deseti lety.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr Havelka napsal(a):

Pane Kohoute,

napsal jste to ostře. Působí to na mne, jako výkřik beznaděje. Podobný pocit mám také.
Počítám, že to pod blogem stejně "slíznete", tipnul bych obvinění z populismu, neodbornost, že v tom jedete taky, to jste si vzpomněl brzo a pod.
12. 05. 2009 | 19:28

jenicek napsal(a):

Nízká účast ve volbách bere politikům legitimitu, ale nikoli legalitu, takže to není řešení. Řešení je hlasovat nohama. Otázka je kam?
12. 05. 2009 | 19:33

Hajný napsal(a):

Svatý Klausi,stal se zázrak.Pana Kohouta osvítil Duch Svatý.A napsal blog,který poprve po dlouhé době má smysl.
Pane Kohoute,volbami se to nevyřeší.Dnes už nekradou ministři nebo poslanci(i když ti také),ale levárny se domlouvají na daleko nižších úrovních.A tam sedí lidé všech barev i bez barvy.
Je jednoduchý recept.Majetkové přiznání.Všeobecné a bez vyjímky.Udělat z NKU nebezpečnou šelmu a ne bezzubého lva Marka Aurelia.
Že je z vás zakuklený komunista.
12. 05. 2009 | 19:50

Pocestny napsal(a):

ANO!

Spolčovat se jakkoliv s touto garniturou je nesmyslné.

Tento oligopol funguje v jakémkoliv složení stejně, jediné řešení je ústavní reforma, tu umožní až generační změna, bez vyjimky a i s těmi, kteří průměrného věku JirkoMirko generace jště nedosáhli.
Pány Langra, Bendu a jejich vrstevníky nic neomlouvá, jsou to "odchovanci" Husákových fotrů.
(Benda je odrodilec, z otce mu zůstalo jen nepřesvědčivé veřejné vystupování...)

Jen nevím, kdo tu novou normu funkční společnosti sepíše, zatím tu od normalizace pozoruji jen postnormalizaci - chaos a rozvrat svobody bez kousku odpovědnosti i následnou kocovinu a bující extremismus všeho druhu..

Mám obavu, že pokud nechcete být jen dalším Kožušníkem, je čas strčit raketu na pár let do regálu a připustit si, že je nám čtyřicet a jdeme do věku, kdy před tím úklidem neutečeme.

Tenhle Augiášův chlív nelze nechat napospas své letoře a alibisticky vyhlížet příchod Heraklův, je třeba vzít vidle a začít házet hnůj odtud, kde právě stojíte.

Čert vezmi eurovolby, čert vezmi tu další plichtu na podzim.

Ale nezapomeňme, že v komunálkách je třeba vytáhnout senkrovně špunt a to ze dna - z Prahy.

Vše musí odněkud začít!
Kde jinde než v nejliberálnějším, nejbohatším a nejhezčím městě široko daleko za hranicemi tohoto pašaliku?

Kdy jindy, než teď, kdy modří nominují Pepka Vyskoče komunální politiky a vyliždíry pana Langera, proti kterému socan postaví rozbíječe cihel Hulínského, aby se dohodli na holportu?

Topolánek Prahu ztratí, je velmi důležité, v čí prospěch!

Je načase, aby to bylo ve prospěch pražáků, ne ve prospěch pasáků veřejných rozpočtů
12. 05. 2009 | 19:50

kolemjdoucí napsal(a):

No tě péro. Po závratných úspěších na poli ekonomickém hodlá pan Kohout svého génia vrhnout i do oblasti ústavního práva. Již teď se těším na následovníka tlusté peněženky (tenká ústava?).
12. 05. 2009 | 19:52

Pocestny napsal(a):

P.S.

od té doby, kdy k nám Přemysl z polí přišel (cca 880 AD, kdy se klan posunul z Levého Hradce na Hradčana) platí, že co se v Praze upeče, to se v Čechách jídává....

Je čas na návrat ke slušnosti, je třeba hnát vidláctví za brány města, vytěsnit tu camorru, "modrý systém táty Purkmajstra" a přestat utrácet leta v nejzkorumpovanější cynické díře, jakou znám v podání modrého konšelstva.

Pokud nechcete návrat odborárismu a lidového kováctví, je třeba se zbavit té normalizační pézetkářské verbeže v modrém saku (pokud možno Versace) dovalit tohle století na Mariánské, kdyby měl někdo oknem vyletět..-))

Hniloba doby je podobná...
12. 05. 2009 | 20:06

Palice napsal(a):

No nevím, ústava napsaná ekonomy by byla podle mě něco strašidelného (byť uznávám, že o systémech, veřejné volbě, teorii her atd. právníci v ČR - a v době tvoření Ústavy zvláště - vědí kulový). Mezi ekonomy existuje prapodivný názor, že právo je o tom přečíst si ÚZetko. Ve skutečnosti právo, právní principy a nauka v sobě zahrnují logiku, abych tak řekl, zatraceně dlouhého období, které hodně přesahuje cokoli s čím jsou ekonomové ochotni kalkulovat. Možná to tak nevypadá, zvášť když se každý rok jeden zákon pětkrát novelizuje. Ale je to tak právě proto, že právo není (jen) o tom, přečíst si to ÚZ.
12. 05. 2009 | 20:18

Jirka H napsal(a):

To Palice:
Souhlas. Stačí co různí ekonomové a technokrati napáchali v zákonech, a jak právo účelově ohýbají.
12. 05. 2009 | 20:44

ujo napsal(a):

Pohovoříl o problematice korupce autor také na NERVU?
A jaký byl výstup? Ničeho jsemsi kromě Topolánkova drzého čela nevšiml.
Mejetková přiznání a kdo je ve sněmovně zabil?
A když hledáme peníze, co ty desítky miliard odcházejících legálně (co ty další?) z republiky formou dividend?
12. 05. 2009 | 20:52

Gerd napsal(a):

Pane Kohoute,
sice bod svými blogy velmi často slíznete kritiku (a oprávněně), ale pokud je to Váš první blog po poučení z reakcí čtenářů, mohu Vám jen gratulovat! Svou kvalitou značně převyšuje Vaše předchozí výtvory.
Co se týká ovlivnitelnosti parlamentu, stačí zavést možnost odvolat poslance voliči jeho obvodu ve volbách, pokud řekněme určitá část voličů shromáždí dostatek podpisů na opakování volebního kola. Mnohý dnešní přeběhlík by tak ztratil jistotu dobrého 4-letého bydla a i strany by se musely více zabývat svým volebním programem, protože by stejný princip umožnil kontrolovat plnění programu v průběhu vládnutí po volbách.
Dalším krokem je nutnost zrušit všechny náhubkové zákony na omezení tisku z dílny M. Bendy a jeho samého jednou provždy vymést z politiky za omezování demokracie.
Posledním nutným krokem je omezení počtu státních úředníků a tvrdá kontrola jejich příjmů a majetku. Pokud jich bude podstatně méně, nebudou mít čas vymýšlet kraviny na kontrolu a otravování života všem ostatním, současně by se tam mohli dostat kvalitnější lidé a být i lépe ohodnoceni.
12. 05. 2009 | 21:20

Extrem napsal(a):

Že nejsou peníze? A proč? Včera jsem dostal složenku na zaplacení daně z nemovitosti na rok 2009. Každoročně mi bÿla zasílána z Finančního úřadu v Sušici. Letos, k mému překvapení, ze Spávy daní v Ostravě. A máme potichu další úřad se spoustou úředníků, kteří určitě nepobírají plat pod 10.000Kč. A kdo o tom informofal veřejnost?
12. 05. 2009 | 21:21

siven napsal(a):

Generál De Gaulle pro vymetení veřejného domu ČR... už se narodil?
12. 05. 2009 | 21:34

MoB napsal(a):

Moc hezky napsáno. Bohužel už jsem taky politikoskeptik, Existuje vůbec nějaký způsob, jak ty naše současné umravnit? Nebo je aspoň odejít, aby přišli jiní, snad méně odporní? Nějak tomu už nevěřím, nevím koho volit, nevím komu věřit, tedy kromě sebe. Škoda.
12. 05. 2009 | 21:44

cypljonnok žarennyj napsal(a):

Díky za ta slova, bylo by to na volební program, ale už US měla slogan "dáme ěci do pořádku" a jak to dopadlo.Je to těžká beznaděj, jak to, že kontrola , která je prý součástí řízení, nefunguje na žádné urovni? Augiášův chlív je zas..ný, že si neumím ani představit, kdo to vykydá, ale bylo by to krásné...
12. 05. 2009 | 22:12

RUMCAJS napsal(a):

Na daňovou stávku jsem připraven pane Kohoute. Již dávno jsme o tom uvažovali.

Politických mafiánů zleva nebo zprava máme plný zuby.Ale volit půjdu.
12. 05. 2009 | 22:20

Milan H. napsal(a):

S tou částí o politice bych souhlasil. S údajnou dřívější nekvalitou českého školství jste dost mimo. Ona totiž ta kvalita vzdělání se dost dobře nedá měřit. Rozhodně ne množstvím patentů, vynálezů a citací. To je oblast vědy a výzkumu a nikoli vzdělání. Kvalita vzdělání se pozná podle toho, jestli se z našich dětí stanou odpovědní lidé schopni poradit si sami se sebou a vyznat se jakž takž ve světě. To jsou věci, které se dost blbě srovnávaj a měřej (otázka jestli má smysl tohle nějakýmu vůbec ekonomovi říkat...po čtení blogů pana Münicha jsem dost skeptický).
12. 05. 2009 | 22:21

Milan H. napsal(a):

To Gerd:
naprostý souhlas. Nejenom na tomto blogu zajímavé postřehy a nápady. Píšete či publikujete ještě něco jiného než diskuzní příspěvky na aktuálně? Doufám, že ano.
12. 05. 2009 | 22:25

Zapletal napsal(a):

Současný politický systém je z principu chybný, protože ústavu psali právníci, kteří nemají ponětí o teorii systémů a o motivaci lidského chování. Autoři si mysleli, že stačí zákonem ztížit možnost pádu vlády, a ejhle, jako zázrakem se dostaví politická stabilita. Autoři ústavy si mysleli, že stačí zavést svobodné volby, a jako zázrakem se dostaví demokracie.
A ejhle, kuře učí slepice. Ne že by naši zákonodárci byli bez chyb, ale takovou výtku by si snad nedovolil ani specialista na ústavní právo.
Právě tak je povrchní tvrdit, že naše školství nemělo nikdy valnou úroveň a dokládat to vynálezy či patenty.My s 10 mil. populací a politickým systémem nemůžeme produkovat desítky patentů jako velké státy. Jen se podívejme několik desetiletí zpět.To jen za vlády KSČ nebyli lidé motivování k aktivitě, vzdělání nesloužilo k rozvoji, poněvadž vynálezce a vůbec vědci za vynálezy a patenty nebyli honorováni. Ale to je spíše otázka politická. Ne nadarmo nás starší emigranti varovali před zaváděním liberálních metod vyučování, vysoce hodnotili úroveň znalostí našich žáků a jejich úspěšnost ve světě, přestože trpěli jazykovou bariérou. Žel, tato pozitiva jsou již pasé. Pomalu doháníme úroveň amerického školství se všemi zápory /povrchnost vědomostí/ , ale bez jho kladů /špičková specializace/
12. 05. 2009 | 22:55

Mara napsal(a):

to Autor:

To zoufalstvi asi sdilime vsichni - v Britanii v bledemodrem to same: posalnci si nechavaji proplacet zradlo pro psy, plenky, vymenu zarovek a cisteni bazenu, to vse krome stovek tisic liber na rekonstrukce tzv. 'secondary homes'.

Ale co se tyce ceskeho skolstvi, zase bych to tak cerne nevidela obzvlaste napriklad v porovnani s tou britskou povinnou skolni dochazkou od peti let od rana do pul ctvrte odpoledne. V osmi letech jsou z deti takovi mali 'zombies' v uniformach a snazi se pochopit to, na co v tech peti letech mozecky jeste nestacily. Tri roky ukradeneho detstvi.

Samozrejme by se nasla pozitiva i negativa u obou systemu, ale cesti stredoskolaci mi pripadaji stale jeste prumerne vzdelanejsi nez ti britsti.
12. 05. 2009 | 23:15

Gerd napsal(a):

Milane H.,
díky za ocenění. Ne, jen se občas účastním diskuzí na aktuálně.cz. Musím se něčím živit a novinařina to není. :-) Nejsem ani členem žádné politické strany. Naštěstí.
Občas zde mám dojem, že někteří ze zde pravidelně diskutujících čtenářů blogů mají mnohem lepší úroveň, než mnozí blogeři, kteří zde dostali prostor. Tím jsem ale nemyslel sebe. :-)
Hezký večer
12. 05. 2009 | 23:22

Milan H. napsal(a):

Máte pravdu, Gerde, mnozí diskutující argumentují a píší příspěvky na vyšší úrovni než sami blogeři. Příznačné je, že to platí zvláště tehdy, je-li autor vysoko postavený politik nebo v Česku působící ekonom... Každopádně tedy alespoň díky za Vaše příspěvky.
12. 05. 2009 | 23:44

Pavla napsal(a):

Nemyslím si, že by úroveň školství byla zas až tak strašná. Jinak by totiž nebylo možné, aby studenti tady spíše podprůměrní, byli na studiích v zahraničí najednou premianti. Jiné zkušenosti od známých nemám. Ikdyž na druhou stranu musím říct, že se mi někdy zdá, že děti - tedy alespoň naše - těch znalostí mají spíše více z internetu než ze školy.
Taky si nemyslím, že by na kvalitu výuky měl vždy velký význam jen plat. Dříve učitelé peněz moc nedostávali, měli srovnatelné platy s ostatními, a přesto byly mezi nimi v kvalitě velké rozdíly. Buď chci tuto práci vykonávat a vykonávat ji s láskou a zodpovědností, nebo ji beru jen jako nutnou práci a na tom nic nezmění ani přidání peněz. Spíše je potřeba finančně motivovat učitele, aby se snažili, tedy nejdřív odvést dobrou práci a za tu být slušně ohodnocen. Plošné zvýšení platu asi moc efektu nepřinese.
13. 05. 2009 | 00:03

Pavla napsal(a):

opr. "..na kvalitu výuky měl vždy velký vliv...
13. 05. 2009 | 00:05

prirodovedec napsal(a):

Nesdilim nadseni Gerda (zdravim) a dalsich. Ve srovnani s Krutou, Brixi je to podle mne dnes zase argumentacni suteren. Ve srovnani se Zahalkovou a Vendlovou to postrada uprimnost a zaujeti, misto toho vidim pozerstvi a velikaske vykriky a vyjadreni poradce nekolika minulych vlad (prozirave s ohledem na budouci kariery autor jiz zmenil fragment sveho zivotopisu - jak se rika krize nabizi nove prilezitosti a uplynulo 20 let - co kdyby autora nekdo oslovil?) opet korenene zjednodusovanim navyklym zrejme z naboru korenu pro sve financni aktivity a z vysvetlovani politikum. U Drtinove v CT to zkratkovite casto pusobilo, psane je to trapne.

Odstavec: "Vzdělanost české populace není dobrá a stále se zhoršuje. Je to zřejmé i z výsledků mezinárodních srovnání. ... České školství nikdy příliš nevynikalo kvalitou, což je zřejmé i ze statistik patentů, vynálezů, citací, atd. Namísto tvořivosti vedly české školy k poslušnosti. Namísto intelektu se cvičila paměť. Český národní mýtus hovoří o vzdělaném národě, ale posuzováno věcnými kritérii, je to jen pohádka – a vždy byla."

je pro mne urazlivy blabol. Na zaklade dlouhodobe nekvalitnich zde psanych projevu autora (pro mne ale negativni vyjimky ze ktere by se dalo usuzovat na nekvalitu vzdelani v CR jen zdanlive) nemuze prece sam autor zase usuzovat, ze ostatni jsou tak nevzdelani jako on, :) ktery nedokazal za minuleho rezimu podle svych vzpominek ani dostudovat v Plzni elektrotechniku. Snad prece vidi, ze vetsina diskutujicich zde ma daleko kvalitnejsi projev nez on? Prece nemuze sebe sama (nevzdelaneho) povazovat za nejaky etalon vzdelanosti v CR? :) Proc musi znovu a znovu z neho tryskat ten mindrak z Plzne?

Dalsi placici cast nad korupci je obsahla, autor objevuje to, co zde mnozi roky diskutuji, mozny prvni krok k reseni se nabizi. Posileni moznosti prime kontroly rady informaci o statu vcetne zakazek (o firmach) obcanem. Zverejnovani, zverejnovani, zverejnovani ... Bez vymluv.

Protoze to zrejme nejde kvuli kaprum v rybniku, hledaji se zde dalsi moznosti.

Jinak prichod do politiky autora naopak podporuji, Petr Mach na neho ceka. :)
13. 05. 2009 | 01:11

JK napsal(a):

Jak zoufalé a stále zákony a mnohá pravidla porušující modré straky

dokonce vedoucí kanceláře předsedy Senátu ČR, MUDr. Přemysla Sobotky, Edvard Kožušník, který by měl tyto obzvláště respektovat
jednají ve strachu, že nedosáhnou na 7.000 €ur pašalíku EP viz Kožušníkovo znásilnění Kodexu blogera a zneužití jej pro svoji předvolební kampaň zde

http://blog.aktualne.centru...

Kožušník, který nejdříve zradil Topolánka tím, že se snažil zabodovat s přidáním se k odpíračům poplatků u lékaře, pak vy vymyslel, že je prý demokratičtější a e-stat efektivnější nenechat na koncesionářích, zda pošlou nebo nepošlou poplatek ČT a místo toho to brát, hezky centralisticky, s demokratickým deficitem přímo ze státní pokladny tak skoro překonal zoufalý nevkus klipu ODS přirovnávající Klausem a jeho lidmi iniciovaného pádu vlády ke Mnichovu, Únoru 48 a srpnu 1968, o jehož autorech Zahradil nic nevěděl, jen věděl, komu žíct, aby Toppera, co si lukrativní kšeft rozmyslel, vystřihli.

Zdá se, že navíc k porušování pravidel blogování, Kožušník je pěkně zoufalý. Což není polehčující okolnost k tomu, aby jeho klip volební kampaně nebyl odstraněn.
13. 05. 2009 | 03:48

student napsal(a):

Nebude dobře, dokud nezmizí hloupá věta, která se rozšířila v době,kdy hlavní slovo měl Václav Havel. " Já vím, že je to špatně, ale je to podle zákona "
13. 05. 2009 | 06:22

cypljonnok žarennyj napsal(a):

Studente,
a může ssebou vzít i havlovskou pravdu s láskou, ono totiž je třeba soucitu a slušnosti, ale o tom havel moc mluvit nemůže...pravda s láskou nikoho nespasí, zvlášt když každý pod tím vidí, to co sám vidět chce.
13. 05. 2009 | 07:23

Xury napsal(a):

Pro Pocestného:
pokud si dobře vzpomínám, tak v minulém období vládla v Praze koalice ODS a ČSSD a nemyslím si, že by se kradlo méně. Samotná výměna garnitury to rozhodně nezmění. To by bylo příliš pohodlné.
Pro Zapletala:
počet patentů a vynálezů se přepočítává na 1000000 obyvatel a ten výsledek je tragický - 3.9 (v EU průměrně 60).
Pro přírodovědce:
dokázal byste, kromě osobních urážek autora, věcně zdůvodnit, proč si myslíte, že české školství je kvalitní.A pochopitelně to dokladovat na číslech.
13. 05. 2009 | 07:27

poldík napsal(a):

Největší chybou je,že korupce se stala normou a stát ji není schopen řešit,protože většina současných politiků z ní těží.Někteří politicky,jiní finančně.Řešení se nabízí v důsledném posuzování aktivit úředníků státní správy.Při prokázání nevýhodnosti státní zakázky je nutné nekompromisně úředníka propustit.Udělal-li to z neznalosti,nebo z nedbalosti,prokázal,že není kvalifikovaný tuto práci vykonávat.Pokud je důvodem úmysl,je třeba řešit trestní odpovědnost.V obou případech vyslovit zákaz práce v orgánech státní správy.
13. 05. 2009 | 08:01

Pocestny napsal(a):

Přírodovědče, slabota!

1.Osobní - když nejste nad věcí, jste straník jako hrom...

2. Tabloidní - každou z těch výtek vám vyvrátím několika větami

3. Tendenční - dle osoby autora soudíte článek.

4. Jako vždy - pokus sémantickou půtkou rozžvýkat leitmotiv článku.

Váš "rozbor" je daleko méně konsistentní, než traktát autorův.

No a nakonec se přidává vaše biologická neschopnost uvidět literární stránku věci.

Kdy už pochopíte, že noviny nejsou a nikdy nebudou podobny vědeckému kolokviu?
13. 05. 2009 | 08:48

jogín napsal(a):

Pane Kohoute, chtělo by to ekonomický pohled i v záležitostech, co zminujete okrajově. Málo patentů není ani kvůli školství, ani kvůli vědě. Můžete si dovolit poplatky za evropský patent? A jakou máte jistotu, že dobrou technologii někdo použije, když pan ředitel z toho nebude mít pořádný podíl? Patenty totiž nepodávají soukromníci, ale podniky, ty si mohou dovolit i soudní tahanice, když by konkurence chtěla patentování zablokovat, což se děje běžně. No a tady máme montovny. Počty zdejších patentů na tom budou stejně, jako počty českých majitelů větších podniků.
13. 05. 2009 | 09:07

jogín napsal(a):

Abych byl konkretní:
* přihlašovací poplatek 800 Euro
* poplatek za průzkum 2 000 Euro
* poplatek za udělení patentu 1 500 Euro
Validace:
* náklady na zastoupení 5 500 Euro
* překlady 11 500 Euro
* národní udržovací poplatky 8 500 Euro
celkem 29 000 euro, takže zhruba tři čtvtě milionu.
13. 05. 2009 | 09:26

Meňo napsal(a):

Pane Kohoute, dovolte mi připomenout Vám naši ryzí (t.j. nezprzněnou) historii.
Jsme hrdým národem M.J.Husa, J.Á.Komenského (učitele národů) a T.G.Masaryka. Tyto velikány ducha nám mnozí Evropané tiše závidí. A jistě, mají některé své
(Albert Einstein, Galileo Galilei). Na tomto faktu pranic nemění okolnost, že vyučování na školách k výchově mladé generace je již 70 let odkloněno na slepou kolej, ku slávě všehoschopných jepic, jejichž životnost je notoricky známa. Vývoj lidstva se totiž neměří na roky, ale spíše na staletí. A v budoucnu se jistě opět vrátíme na výsluní kulturních národů, kam s ohledem na předešlé bezesporu patříme. Vše do času.
Zdraví M:
13. 05. 2009 | 09:50

Pocestny napsal(a):

Xury,
pokud to Hulda s Rudlou dají dohromady, bude se krást, jako se ještě nekradlo.

A že je z čeho! -)

http://magistrat.praha-mest...
viz "usnesení".

Je prostě čas, aby Praha vstoupila do systémové oposice vůči praktikám státu. Aby se oddělilo to, co je pražské od toho, co je státní a to zejména v očích venkovana.

Jen Praha má tu moc "obklíčit stát" svými pravidly, když už musí vléci to břemeno pastvy veškerenstva erární vrchnosti nad našimi venkovany. Je veřejným tajemstvím, že erár má nad městem moc pramalou, to předvedli svého času, před pádem do oblivion orang utan, teď si stejný osud chystá pražská ODS.

Osud nám dopřál, Vodrážka může zároveň kandidovat do sněmovny a na starostu, ne však na primátora.

Bylo by zajímavé spočítat, o kolik by Praha zbohatla, kdyby koupila pole (nejlépe v Letňanech / Kbelích) a místo olympyjské tam postavila vesničku vládní, to střediskovou...

Takový kampus, nemuselo by to být větší než ČVUT na kulaťáku. Jedna jídelna, jedna kotelna, jeden sklad rekvizit, normobuňka na úředníka za skleněnou vitrínou, povinná recepce pro příchozí z ulice, prostě poměry jako v každém komerčním skleníku.

Bylo by možné to spojit s Kohoutovou reformou tak, že bude rovnou definován počet smysludávajících složek exekutivní administrace i počet nutné obsluhy.

Kdo se tam nevleze systematicky "dveřmi", ten se tam nevrátí "oknem" tvorby pracovních míst dle moci šéfa.

Ušetřené hektary městského centra by jistě tuto investici zaplatily, stát nepotřebuje ani jeden dům V PRAZE, k tomu, aby fungoval, ale Praha potřebuje oživit a to zejména v malostranské reservaci úřednictva.

Udělejme zase něco pro náš stát!
Postavme mu ghetto za R1, nejlépe někde u Nebušic, Luborek to bude mít blíže na "zrakomlat ostrawski".

Myslím, že tu máme Jeho Nejvyšší Středočeskost, který by rád pohostil dvůr. Pana krále může dokonce vsadit do císařské věže na Kárlštejn... a babička Lívie dostane Mělník.

No a našim mladým bychom - dle tradice následníků - mohli poskytnout Konopí (maj tam elektriku a vejtah!)
http://www.franzferdinand.c...
http://www.zamek-konopiste....
13. 05. 2009 | 10:16

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: "Přírodovědče, slabota!"

Pochvala od Vas by mne zneklidnila. :) Az se ji od Vas jednou dockam, asi zaziji sok. :)

"1.Osobní - když nejste nad věcí,"

Ano. Protoze podle mne opakovane diletanstvi a povznesenost autora v soudech si to zaslouzi. Nemam rad zjednodusene a neznale soudy a utoky na skolstvi ani od autora ani jindy od Vas (na UK).

Zobecnovat vlastni skolske neuspechy (tak to na mne pusobi opakovane zde) a promitat je do obecnych nazoru je podle mne chybne a pro ostatni nebezpecne. Tak vznikaji klise, ktere se pak zneuzivaji. Klasicka ukazka Bila kniha VS (jiste jako znalec UK znate pribeh hlavniho autora). Vy zde "bojujete" proti starsim generacim a komousum, ja tradicne hajim vzdelavaci system v CR (na druhe strane jsem pripraven se konkretne bavit co a jak zlepsit, protoze jsem ucil i zlepsoval, kdyz jsem doma ucil a sve vysledky - absolventy znam a znam jejich uspesnost), protoze jasne vidim odjinud, kam to ruzni nezodpovedni kritici a zvanivi experimentatori mohou dovest.

"jste straník jako hrom..."

Zase jste podle mne tradicne nepresny. Kde v tom vidite stranu a vladu? Pokud doporucuji P. Macha je to kvuli kvalite argumentace Kohouta (viz povestny "dialog" Mach Tolasz, po kterem prvni zde blog ukoncil) podle hesla svuj k svemu. To neni o politice. Pro mne je to mnohdy o ztelesneni degenerace schopnosti argumentace.

"2. Tabloidní - každou z těch výtek vám vyvrátím několika větami"

Vami nedolozeno - nalepka - nema pro mne vyznam.

"3. Tendenční - dle osoby autora soudíte článek."

Zcasti. Uvod. A napsal jsem proc. V druhe casti jsem napsal, co chybi podle mne misto tolika odstavcu autora. Ke treti omluvne, ze autor nemiri do politiky jsem napsal jasne. :)

"4. Jako vždy - pokus sémantickou půtkou rozžvýkat leitmotiv článku."

Nevim v cem. Zase Vase nalepka? :) Vite takovych podle mne povrchnich reci, jako autorovych je plny internet. Stacilo by to shrnout - parafrazuji autora:

"1) Ceske skolstvi je mizerne, vsichni to vedi a chybi penize (i statni).

2) Vsude se statni penize kradou, staci pouzit material z 2006, (viz http://www.mvcr.cz/clanek/p... a je to problematika, kterou se poradce Tlusteho zabyval, ale nepise o tom:
http://www.transparency.cz/... )

3) Do politiky nejdu, i kdyz mne vsichni presvedcuji, protoze se to musi zmenit systemove. Pak to zvazim, az zacne po volbach 09 revoluce, jiz jsem na blogu zmenil zivotopis."

"Váš "rozbor" je daleko méně konsistentní, než traktát autorův."

To je Vas nazor. Nepsal jsem rozbor. Vadila mi "preambule". Vadila mi propagace materialu, na kterem se autor podle mne zrejme za Topolanka, Tlusteho a Langera tise podilel a pominuti jasneho nastroje - zverejnovat. Zaujala mne podle mne ucelova zmena charakterizace autora. Je to ted NOVY clovek. :)

"No a nakonec se přidává vaše biologická neschopnost uvidět literární stránku věci."

Literarni stranka byva pro mne zajimava u Pepy Repy, u Kruty, u Bervida, i u dalsich. Obcas vychutnavam nektery Vas vodopad. U autora to byva pro mne spise ctiva zjednodusujici (az sugestivni) popularizace. Podle mne obstoji v TV, pri manipulaci s posluchaci (v novinach) nicmene v blogu s diskusi si o ni mohu psat co chci. :)

"Kdy už pochopíte, že noviny nejsou a nikdy nebudou podobny vědeckému kolokviu?"

:) Kdy pochopite, ze v dnesni dobe zvastani je hlas volajicich na pousti zadajicich presnejsi vyjadrovani vzdy a vsude stejne dulezity, jako vodopad Vasi predstavivosti? :)

Diky za reakci.
13. 05. 2009 | 11:01

Brundibár napsal(a):

Pane Kohoute,

efektivní státní správa - ano, podepisuju, to je přesně to, co obyvatelé této země a stát jako takový potřebuje. To je ovšem stav, který politici dokonale nepotřebují. A také jsem zatím nepotkal politika (bez rozdílu , který by měl alespoň rámcovou představu, jak taková efektivní veřejná správa vypadá a hlavně, jak se k ní dohrabat (ne, teď nemám na mysli "studie" na pár stránek, kde se tvrdí, co je všechno potřeba udělat, aniž by měl autor představu, jak a proč). Osobně navíc pochybuju, že efektivní státní správu opravdu některý z politiků chce. Současný stav totiž nabízí tolik možností, jak se dostat ke "zdrojům", jednoduchý, průkazný a průhledný systém by politikům přístup ke "zdrojům" značně zhoršil.

Nemyslím si ale, že soudit kvalitu školství jako celku podle počtu patentů je rozumný nápad. Píšete o učitelkách, takže máte asi na mysli základní školy (na středních školách a univerzitách se oslovení "učitel/ka" nepoužívá). Mám osobní (resp. přes děti) zkušenost se základním školstvím země, která svůj úspěch postavila na moderních technologiích. Její základní školy však fungují hlavně jako dopolední "hlídárny dětí" a děti se vše potřebné učí odpoledne a po večerech v privátních "školách". Navíc, základní metoda výuky je memorování, takže děti po 5 letech pouze školní výuky nemají sebemenší potuchy, jak samostatně vytvořit větu - mají pouze naučené fráze.

Školy mají PC na Internetu, velkoplošnou TV nebo plátno, barevnou tiskárnu v každé třídě, ale zoufale to neumí používat. Učitel je zde vážené a velmi dobře placené povolání.

Ostatně, každý člověk ve státních službách dobře placen a společensky považován. Není divu - státním úředníkem se může člověk stát až po složení zkoušek (prý náročnějších než jsou zkoušky pro advokáty nebo CPA). Výsledkem je, že na pravidelné konkursy se hlásí mnohonásobně víc lidí - naposledy připadalo 60 zájemců na jedno místo. Na druhou stranu, lokalizovat tyto zkoušky do českého prostředí a nechat v české veřejné správě jen ty úředníky, které by je absolvovali. To by ubylo úředníků!!!
13. 05. 2009 | 11:05

SuP napsal(a):

jogíne -
Patentové řízení trvá asi tak 2 roky, když si za tím jdete a popostrkujete to. Mně se spíš vyplatilo, když si něco vymyslím, hned to použít do svého stroje a tudíž na tom vydělat než to někdo pochopí a opráskne. Potom už je Vám patent stejně na hovno, akorát možná figurujete v něčích statistikách. Ale ty nás neživí. A všechno, co kvůli patentu nezaplatíte, je taky Váš zisk.
13. 05. 2009 | 11:06

Rufus napsal(a):

Zasah pane Kohout. Ale co s tim? Mozna kdyby si to politici priznali, tak by se dalo zacit neco delat. Ale oni si [vsichni] vystaci s krikem, ze zlodej je ten druhy a lide jim to basti uz hezkou radku let. Rozdel a panuj rika se. A lidi jsou budto oranzovi hnupove [cituji] nebo modre straky :-]]. Tohle mentalni naladeni spolecnosti garantuje klid na diktaturu poloblbu na hezky dlouho dopredu. Mozna, tedy teoreticky, ze ani nemaji zajem aby tu vyrustali vzdelani lide, nebo aby nekteri uspesnejsi a odvaznejsi mladi lide neodesli brzy pryc. Ale jinak to vidim stejne, taky proto Vam pisu z jine zeme.
13. 05. 2009 | 11:09

Jedla napsal(a):

K stati o korupci: Mám zkušenost z příspěvkové organizace, disponující ročním příspěvkem zřizovatele (město) asi padesát milionů, průměrná roční míra investičních dotací (za posledních cca 10 let) dalších dvacet milionů.
Zákon nařídil organizaci zřídit místo interního auditora.
Ředitel příspěvkové organizace zaúkoloval interního auditora jednoznačně: Vstoupit do odborů, donášet z činnosti odborářů řediteli, a odborovou organizaci dle možnosti rozložit.
Byli to totiž zaměstnanci (odborově organizovaní), kdo se nemohl dívat na klientelistické a korupční praktiky při zacházení ředitele s veřejnými (městskými) penězi. Naproti tomu členové vyššího managementu si pletou loajalitu k organizaci s loajalitou k řediteli.
On to není socialistický přežitek, když v dozorčích radách akciovek mají místo zástupci zaměstnanců. Poškození firmy zaměstnanci odskáčou, management na tom může královsky vydělat.
13. 05. 2009 | 11:19

prirodovedec napsal(a):

SuP: Presne. Upresnil bych: "tyto statistiky nas nezivi". Je to pouze signal.

Xury: "dokázal byste, kromě osobních urážek autora,"

Pane kolego. Domnivam se, ze formulace:

"České školství nikdy příliš nevynikalo kvalitou, což je zřejmé i ze statistik patentů, vynálezů, citací, atd. Namísto tvořivosti vedly české školy k poslušnosti. Namísto intelektu se cvičila paměť. Český národní mýtus hovoří o vzdělaném národě, ale posuzováno věcnými kritérii, je to jen pohádka – a vždy byla."

ma podle mne dokladat autor. Protoze se zde autor drive sveril se svymi studii v Plzni, proto jsem reagoval, jak to charakterizujete "osobnimi urazkami", podle mne bezesporu adresne, ale v podobne rovine, jako on.

On prednesl svuj individualni nazor, zrejme ted pozdeji sdileny Vami, Pocestnym a dalsimi. V okamziku zverejneni to byl nazor jednotlivce. Usoudil jsem, ze pouziva svuj pohled na sve zkusenosti, ze pocituje nedostatky ve sve urovni vzdelanosti (kde jeho problemy zejmena s abstrakci, dedukci a indukci jsou zrejme v temer kazdem textu zde, podle mne to svedci o tom, ze kdyz se nesoustredi, objevuji se jeho vzdelanostni nedostatky :) ) a celkem tradicne svoji zkusenost zase zobecnuje. Pokud by tam sal "ja si myslim", asi bych reagoval jinak :) nez napsanim toho, ze autor ze sve urovne vzdelanosti, kterou asi pocituje nema usuzovat na cele skolstvi v CR.

Ano, mohl jsem si odpustit radu jedovatosti (minule u tehoz se snad zdarilo). Ovsem asi predevsim diky nim jsem se dockal Vasi a Pocestneho reakce.

"věcně zdůvodnit, proč si myslíte, že české školství je kvalitní."

Diskutujete zde delsi dobu. Pokud ctete diskuse profesora Zatusky, Municha a dalsich, me nazory a argumenty byste mohl odtud znat. Nestrucne :):

- problem je specifikace, ci definice pojmu "kvalita". Odkazuji na bigjirku a dalsi. Pokud je takto nadhozen autorem i Vami, je mozne, ze se neshodujeme v chapani tohoto pojmu. Autor se odvolava na statistiky (bez odkazu).

- sirsi nez jen moje osobni zkusenost svedci o tom, ze lide vzdelani v lekarskych, prirodovednych a technickych oborech jsou konkurenceschopni temer masove a stale to plati. Ve spolecenskovednich oborech spicky urcite take (viz skveli autori a diskuteri zde), absolventi zamereni na zvanivejsi pristupy mivaji problemy - nejsou "tvorivi" jako ti v US a UK. To je pro mne projev kvality. V zapadnich podnikatelskych pohledech na CR (SRN) se jako investicni vyhoda uvadi vzdelanost pracovniku. Kritizuje se obvykle jine aspekty.

- skolstvi je podle vsech statistik OECD hluboce podfinancovane (VS v CR proti prumeru OECD temer 3x). Proto i na uroven financovani je kvalitni. Toto vnimam projev kvality.

- ano uroven skolstvi v dusledku podfinancovani a rostouci unavy ucitelu klesa. Cili problem neni uroven, ale trend. Je potesujici, ze jinde je tento trend po reformach horsi, (obdivovanych u nas) jeste mene potesujici (viz kritiky zverejnovane v UK k jejich reformam), takze relativne se mozna vuci nekterym vylepsujeme :). Obecne k trendu prispivaji centralizovane reformy bez penez spojene s papirovanim. Tez konkretni opatreni: zruseni povinne maturity z matematiky pro vsechny potesilo zrejme sirokou kulturni frontu, ale nedostatky ve "skole dusledneho logickeho mysleni" narustaji (historickym prikladem je pro mne autor, utekl z elektro, protoze ucili zastarale. Dusledek je, ze zde bohuzel nemiva argumentacni uroven vlka ci bigjirky, pokud si oni daji zalezet. Mne se to jevi tak, ze mu chybi narocny trenink z VS studia tvrdeho oboru nebo ochota psat pozorne - nebo je bavic - jak jsem psal :) ).
13. 05. 2009 | 11:46

prirodovedec napsal(a):

Xury: Ano, je jiste nutne stav veci ve skolstvi zlepsovat, ale na zaklade podrobneho poznani a toho, ze se da svoboda a duvera ucitelum, spolecne s vice jistotami (penize), ale vetsi zodpovednosti. Nez hra na reformy zalozene na heslech bez detailnich analyz (jen sber podrobnych dat by stacil) a financovani, to radeji soucasny boj o preziti a brzdeni trendu.

Cili podle mne problem neni stav, ale trend. Nekteri ucitele zde mozna potvrdi.

"A pochopitelně to dokladovat na číslech."

Je otazkou co a na jakych cislech dokladovat. K vysledkum PISA zde byla diskuse. Padame. Z uspechu. Souvisi tedy s trendem i organizaci u nas - nicmene probralo to tehdy MSMT ve vztahu k maturite z matematiky. Dalsi ukazatele podle mne mimo CSU a OECD nejsou (viz vyse) ty svedci o rentabilite. Muzeme prejit na VS.

Protoze se zabyvam trosku statistikou, rad bych se zeptal nejprve na Vas obor, a pak bych se zeptal, zda to opravdu chcete. Opravdu? :)

Ve veci patentu se srozumitelne vyjadril jogin vyse (Dekuji kolego). Diskuse ma na svem webu prof. Zlatuska - vysvetluje co patenty rikaji a co ne. Podobne rozebira otazky citaci.

K temto jsou diskuse u Municha. Lze konstatovat, ze pri pouziti ukazatele poctu citaci na vynalozene prostredky jsme srovnatelni s radou zapadnich zemi (i lepsi - zalezi na oborech) a za spickami jako Nizozemi zaostavame. Nicmene podle mne jsme kvalitni (s ohledem na velikost a penize).

Na www najdete poznamky (odkazy mohu dat) k vysledkum soucasne metodiky v UK (kritizovana) a mnoho pohledu na pouzivani metrik.

Zebricky univerzit (opet muzeme dele hovorit) jsou pro mne reklamni zalezitosti. Kolega z CR se jimi zabyva intenzivne, muzeme rozebirat. Shrnuje - svedci to primarne o financovani. Uvadel mi ciselny priklad UK Praha z TIMS rankingu. V pripade financovani blizkeho prumeru OECD by byla pevne v 1.stovce.

V prvnim kole to podle mne staci. Tesim se na protiargumenty.
13. 05. 2009 | 11:46

Pocestny napsal(a):

Přírodovědec
straník myšleno stranný, stranící jedné ze stran, jisté pohrdání pseudoharvardského druhu, a nutkání k osobní kompetici je z vás cítit.

Obecně jste mi potvrdil, co jsem řekl, vy nahlížíte na školství z pohledu universitní auly, tak nevidíte, kolik jedinců tam zejména díky slabým základkám a středním školám nikdy nedorazí.

Školství nemůže být měřeno pouze tímhle metrem, je důležitý, ale jen dílčí.

Pokud zaostává plošně úroveň výuky základní, přeživší talenty později nic nevytrhnou. Důkazem budiž přítomnost.

Tato se také nemůže dokrmovat z mezinárodních zdrojů, neboť je ryze do,mácí věcí.
13. 05. 2009 | 12:15

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: "straník myšleno stranný, stranící jedné ze stran,"

OK. Ne "strane neporadne argumentace" autora. Pokud jste cetl diskusi pod Havlem a Paroubkem, asi tusite, ze jine straneni je u mne spise sporne.

"jisté pohrdání pseudoharvardského druhu,"

Pokud pozorujete dele, kdyz se objevi, je strojenou reakci tu na patos, tu na suverenitu pokazde podle mne nepodlozenou kvalitou argumentu - pro mne zde.

"a nutkání k osobní kompetici je z vás cítit."

Je to mozne. Domnivam se, ze mne zajima diskuse a pokud pisi chci byt se svym vstupem (ja) spokojen. Co mi pak pisi ostatni je uz jen "premie".

"Obecně jste mi potvrdil, co jsem řekl, vy nahlížíte na školství z pohledu universitní auly, tak nevidíte, kolik jedinců tam zejména díky slabým základkám a středním školám nikdy nedorazí."

Vyjadril jsem se pro Xuryho vyse alespon na dvou mistech. Autor sam zminil patenty a citace.

"Školství nemůže být měřeno pouze tímhle metrem, je důležitý, ale jen dílčí."

Souhlasim.

"Pokud zaostává plošně úroveň výuky základní, přeživší talenty později nic nevytrhnou."

Rozdil mezi nami asi je, ze Vy hovorite o stavu, ja o trendu.

"Důkazem budiž přítomnost."

Viz vyse.

"Tato se také nemůže dokrmovat z mezinárodních zdrojů, neboť je ryze do,mácí věcí."

OK.
13. 05. 2009 | 12:31

hovorka11 napsal(a):

Dokud bude KLAUS na politické scéně, tak se těžko politika a korupce nepraví. Jedná se totiž o dlouhodobý proces od privatizace, který se těžko změní. Klasem bude stále rozvracet jakýkoliv proces o nápravu.
Nejsme v první republice ale v Klausově Fridrich Hayekovském světě svobody pro vyvolené a jejich svobodné přesouvání velkých peněz a klientelismu. Klaus bojuje proti klientelismu, ale u svého syna se mu to líbí. Martin Roman ve správní radě Klausova PORGU s podporou pro podnikání jeho syna je toho jasným důkazem !! Co by se stalo s řiditelem ČEZu kdyby nepodporoval PORG ? Byl by ještě ředitelem ČEZu ?
A dál -zakladatel evroskeptické strany Ing. Petr Mach, Ph.D. - 1. místopředseda Dozorčí rady MERO ČR a.s., jediný akcionář - Ministerstvo financí ČR, bez praxe skočil z ústavu pana Klause (centrum pro politiku a ekonomiku)rovnou do lukrativní, časově nenáročné a výborně placené práce pro ministerstvo financí. To se mu pak bojuje za liberalismus a proti LS !!
Jak se může něco pod takovým prezidentem napravovat?
Jediné přechodné zlepšení bude za úřednické vlády pana Fischera a pak to začne znova.
13. 05. 2009 | 13:57

bigjirka napsal(a):

Přírodovědče, díky za citaci. Btw., školství na heslo "kvalita" slyší zatím dost málo. Situace ve školství není jednoduchá. Nemyslím, že by byla pravda, že by školství za bolševika úplně odešlo. Spíš se udržovalo ve starých dobrých CK kolejích, což nebyl maximální vývoj, ale ani žádný propad. Ke skutečnému propadu došlo až po listopadu. Dnešní mládež toho umí zlomek toho, co jsme museli umět my a přitom tyto znalosti nebyly nahrazeny žádnými užitečnými znalostmi. Stát rozhazuje stamiliony na nesmyslné a neuskutečnitelné jednotné státní maturity s takovými hovadismy, jako je např text pro češtinu o rekonstrukcích hajzlů v jakési organizaci. Nevím, kam to povede. Každá škola si má vytvářet školní vzdělávací plány, aniž na to dostala jakékoli prostředky a učitelé to musí dělat navíc ke svým úvazkům bez jakékoli odměny. Idiotské "provazování" předmětů je zhůvěřilost. Je to ve svém principu nemožné a výsledkem takových pokusů jsou karikatury.
13. 05. 2009 | 14:25

Lucka S. napsal(a):

Racionální ignorací se přece nic nevyřeší. Sám musíte vědět jaké má důsledky. Navíc "šedý panteři" přijdou vždycky a bude to ještě horší. Chcete-li změnu, tak musíte vyjádřit svou poptávku po změně a racionální ignorací ji rozhodně nevyjádříte! Na beznaděj máte ještě času dost. Teď není ta pravá chvíle házet flintu do žita.
13. 05. 2009 | 15:03

Brundibár napsal(a):

Hovorka11:

Tady vůbec nejde o Klause či jiné, v diskusích honě jmenované české politiky. Stávající "bordýlek" totiž vyhovuje všem - kromě státu a jeho občanů (protože ti to platí). Politické reprezentaci (bez rozdílu barev) totiž vůbec nejde o to, aby stát jako systém fungoval.

bigjirka:

Státní maturita není zas tak úplná blbost, jak se může zdát. Dneska univerzity nemají jednotné srovnání, jak si jednotliví studenti stojí. Nevím jak teď, ale když jsem byl na ČVUT, většina vypadnuvších během prvního roku bylo těch, co se dostalo na školu bez přijímaček, jen na základě vysvědčení z gymplu. A jestli nás čeká školné (jako že si myslím, že časem ano) výsledek ze státní maturity může pomoci určit, koho ve studiu podpořit a koho ne.
Tím netvrdím, že podporuju to, co předvádí MŠMT.
13. 05. 2009 | 15:22

JC napsal(a):

SuP,
úplně nejlepší je zakomponovat novou myšlenku do stroje, nebo přístroje tak, aby byl nerozmontovatelný, případně, aby se po "násilném vniknutí" na vás vysypala spousta neidentifikovatelných koleček a jiných součástek.
:-))
13. 05. 2009 | 15:41

bigjirka napsal(a):

Brundibáre, dnešní zvrhlé školství dalo pod jednu čepičku maturity na špičkových gymplech některých komerčních švindl gymplech, poctivých průmyslovkách a učňácích, přešupačených na střední školy. To prostě nemůže fungovat, není možno mít stejnou maturitu pro špičkové střední školy a švindlškoly. Buď to absolventi švindlškol neodmaturují, nebo bude maturita pro absolventy dobrých škol směšná a povede k degradaci i těchto škol. Že by měla být maturita vhodným způsobem státem garantovaná, jako tomu víceméně bylo vždycky, není pochyb.
Nevím, kdy jste byl na ČVUT Vy, ale když jsem tam byl já, rozhodně masově nevypadávali gympláci. Osobně nejsem přívržencem škol bez přijímaček.
13. 05. 2009 | 15:44

Ládik napsal(a):

České školství od samého počátku preferuje průměrnost. Prolézt, nějak to zařídit, praxe to zahladí...
Učitelé by se měli zabývat jen elitními a nadanými žáky, kteří mají zájem vyniknout. Průměr nebo podprůměr nepodporovat, vyhodit ze školy. Škoda jen, že i většina učitelů vzešla z průměru a podprůměru...
13. 05. 2009 | 16:27

vlk napsal(a):

Kdyby tenhle blog nasal někdo jiný, nejspíš bych napsal tohle: ... s vyjímkou autorov a názoru na české školství podepíši každé písmeno pod blogem...

Ne tak pod Kohoutem. Myslím, že přírodovědec to vystihl dokonale. Nemá morálku Krůty ani srdce Vendlové. Přesto píše morality... Při t ommoralita potřebuje jediné - důvěryhodnost toho, kdo ji čtenářům podává!
Přesto začnu školstvím. A podpořím přírodovědce. Jak jinak. Srovnávací etsty PISa ukazují zcel a jasně , jak to s českým školstvím jde z kopce. Podle Kohouta tím, že jsou tam malé platy. To také. Jenže hlavn í příčiny jsou jinde. Tu hlavní osoběn vidím v různých školských Mičurinech, co nalezli po převratu jako šváby na ministrevo a tam, zaštítěni novátorstvím všeho druhu, které s e ovšem projevuje jen a pouze buzerací kantorů a neustálým trendem na snižování požadavků na žáky a autority učitele, dělají vše proto,aby se náš systém vzdělávání přibléžil k valitou k třetímu světu.
Tohle není důvod jediný, byť hlavní. Jsou i další. Napříkald nadnabídka na trhu s e středním vzděláním! Tohle je záležitost politiků. Všelijakých Walterů Bartoschů a jim podobných. nejdřív prosadili soukromé školství.A dokonc e jej opatřili státními dotacemi na žáka. Nikd y jsem nepcohopil, proč stát dotuje něco, co také zajišťuje a v podstatě kapacitně dostatečně. Výsledek - že na řádově 100 000 vycházejících ze ZŠ máme letos asi 140 000 maturitních míst! Jak potom vypadá kvalita je celkem jasné. maturita nemá žádnou informační hodnotu, kromě té, že snad ten majitel vysvědčení měl nějakou snesitelnou docházku do školy, která mu maturitní vysvědčení vystavila. Nic víc. A někdy ani to ne. Už když maturoval zajíc, zaátkem 90, jsem nevěřícně kroutil hlavou, že někteří jeho spolužáci byli přijati na vysoké školy. Zodpovědně říkám, že za nás by nemohli nejspíš aniprojít kolem budvi místní univerzity v městysu, natož na ní absolvovat..Jenže univerzity funguje podobně jako steřdní školy. Ne všechny , ale je jich dost a opět se dostáváme k soukromým.Až na výjimky, jakou je napříkald VŠ Škody MB , mají s VŠ společné jen jméno. Tohle všechno je pravda. Za to ovšem nemohou kantoři. Kohout je pochopitelně rychle hotov. České školy nutík biflování. Rozvíjejí pamě´t na místo tvořivého myšlení...Mluví jako Mičurinvé z MŠ. ti hlásají totéž. A rozvolňují standardy, za které naopak Kohout horuje.
A vadí mu ,že je cvičena paměť.. Tím s e dostávám k jádru Kohoutova blogu. Totiž k věrohodnosti autora Kohouta, jako puncovaného moralisty.
Ano , nevěřme lotrům zleva, nevěřme lotrům zprava! Souhlas. Otázka je, kdo má věřit Kohoutovi! Jednak byl poradcem mnoha oněch lotrů zpra i zleva, jednak je momentálně pořád NERVem. A vyzývák revoluci.. Proč tam lezl? A teď ona paměť. Mít dobrou a dobře trénovanou paměť je podle mne velká konkurenční výhoda. Ve srovnání s tvořivým myšlením, které potřebuje hledat na internetu. Nemusím vyhledávat, abych si vzpomenul na celou řadu trapných modrých agitek, které tady zejména za posledního 1 1/2 roku nasypal.
ANo , korupce je vřed. a jestli s e chceme pohnout, musíme ji vymýtit! Což znamená rozbít staré struktury... Zlatá slova. tdo kamene tesat. To bych si ovšem nesměl vzpomenout na Kohoutův nesmírně trapný blog v době, kdy Jan Švejnar ohlásil presidentskou kandidaturu. Kdy do něj hnusně naprosto nekolegiálně zajel.!
Zkusím se zeptat-podezříval snad Jana Švejnara z toho, že se stane dalším kmotrem? K čemu byl jeho tehdejší blog tedy? Proč dnes sem pálí na nás moralitu? Kdo mu ais tak bude věřit?

nejd e mi o to jít po Kohoutovi. Jde mi o to, že tohle , co nám sem předložil a coje samozřejmě pravda , bohužel z jeho ús nemá žádnou validitu. Alespoň pro nás, co máme ještě nějakou paměť.A nepotřebujeme tvořivé myšlení v jeho interpretaci.
13. 05. 2009 | 18:18

vfischer napsal(a):

Gigantické rozkradení a rozkrádání státu a státní kasy vůbec nesouvisí s jakoukoliv partajní příslušností či politickými názory. Je pouze a jenom výsledek bezuzdné chamtivosti, agrese a arogance moci, využívající všechny možnosti a příležitosti gangsterských a mafiánských způsobů vlády na všech úrovních státní správy !!!

Lupičství, machinace, podvody, zlodějství a parazitní způsoby existence jsou pro celou úřednicko-policejní a justiční armádu v čele s politickými pohlaváry a jim přisluhujícími šašky vždy až na prvním místě. Efektivní financování a správa věcí veřejných ve zdravotnictví, dopravě, školství a sociálních sférách je všem těmto gaunerům naprosto u zadku.

Na místo policejně socialistického státu, který byl nepřítelem občanů číslo jedna, máme zlodějsko mafiánský stát, který je nepřítelem občanů číslo jedna na druhou ! A je otázka, jestli program "NEVOL PARLAMENTNÍ PARTAJ" na tom ještě něco změní.
13. 05. 2009 | 18:36

vfischer napsal(a):

TO VLK
Halo, tedy, pane vlk, vy jste borec, čtu Vás rád, i když někdy s něčím nesouhlasím a něčemu nerozumím. Tady toho Kohouta jste utřel a já s tím docela souhlasím. Jenže je nám to asi v tomhle oudolí houby platný ... :-)) můžeme jen více, méně, lépe nebo hůře utírat "Kohouty" a říkat jak to stojí za h. Ahojka vfischer
13. 05. 2009 | 18:49

vlk napsal(a):

vfischer

díky za květiny.Nicméně, věřte, že bych daleko radši napsal jen krátkou větu - podepisuji každé písmeno s vyjímkou onoho školství. Nejd e mi o to Kohouta utřít. Jd e mi o to, že mu, bohužel a věřím, že jen zatím, nemohu věřit. Třeba s e postupem času ukáže, že s e skutečně přerodil. Protože ten pán je jednak hodně chytrý a jednak dost zná. To je bez debat. Jenže tady na to už dávno dokonale rezignoval.
13. 05. 2009 | 19:29

Vico napsal(a):

Vlk : ten detox vám očividně prospěl. Po tom se dá jen tleskat nebo bezmocně nadávat. Já činím to prvé, ale nepochybuji, že nastane i to druhé.
13. 05. 2009 | 19:39

Brundibár napsal(a):

bigjirka:

Jde o to, jak státní maturita bude vypadat. Jestli to bude prosté prospěl/neprospěl, nebo nějaké podrobnjší hodnocení.

Možná by šel aplikovat systém hodnocení zkoušky TOEIC. Zkouška je pro všechny stejná, má dvě části s výsledkem mezi 5 a 495 body, člověk může dosáhnout 10 až 990 bodů. A je na kažé instituci, aby si stanovila minimální skóre.

Jak by to mohlo fungovat? Mějme maturitu složenou ze 4 předmětů (částí), skóre může být 20 až 1980 bodů. Některé předměty by mohly být povinné, jiné volitelné, pokud by student chtěl maturovat z více předmětů, do celkového skóre by se počítaly volitelné předměty s nejvyšším počtem bodů. Maturitu by složil každý, kdo by měl řekněme 1200 bodů celkem a v žádné z částí by nekleslo pod 250 bodů. Každá univerzita by si určovala, s jakým skóre (celkovým nebo podle částí) se studenti mohou hlásit, stipendijní fondy by takovou maturitu mohly používat při přiznávání stipendií.

Výsledky jednotlivých škol by zveřejňovalo MŠMT, takže studenti by měli k dispozici statistiky, jak je která škola dobrá. Školy s průměrem pod x neplní svou základní úlohu (poskytovat kvalitní vzdělání) a přijdou o akreditaci, škola má právo "nepustit" studenta k maturitě, na druhou stranu, student má právo se o maturitu pokusit na vlastní pěst a pokud maturitu uděla, měla by škola mít co vysvětlit (škola by tak měla možnost se bránit tomu, aby jí několik lemplů dostalo do problémů, studenti by ale zůstali chráněni před šikanou ze strany školy). Po přechodné období (řekněme 4 až 8 let, než si systém sedne) by škola vydávala jak klasické, tak "nové státní" maturitní vysvědčení a bylo by na svobodné volbě studenta, které bude používat - ze začátku nebudou přesné informace, jak je která škola kvalitní.

Maturita má být náročná, ne každý ji musí udělat. Snad ve Francii (nevím teď jistě) maturitu nesloží 20% maturantů.

Závěr: úroveň maturity nesnižovat, ale dát studentům dost času na to, aby si vybrali pořádnou školu. A jestli je na středních školách o 40% víc míst, než co je počet možných uchazečů, tak to stojí zbytečné peníze, které chybí jinde (třeba na platy špičkových učitelů). Tento navrhovaný systém by myslím ty špatné školy rychle eliminoval - ty by se buď zlepšily, nebo by zanikly - ne na základě rozhodnutí nějakého úředníka, ale na základě svých výkonů, bez ohledu na to, co to je za školu.

A poznámka: netvrdím, že to je ta nejlepší cesta. Je to jen návrh člověka, který poznal několik školských systémů.
14. 05. 2009 | 02:35

Brundibár napsal(a):

vlk:

Zcela obecně - korupční prostředí je velmi zrádné a do svých pastí chytilo už nejednoho ptáčka (a na barvě peří tady fakt nezáleží). Základ je nastavit pravidla tak, veřejná správa nerozhodovala o jednotlivých případech, ale aby stanovila jasná a průhledná pravidla a parametry, jak se tyto jednotlivé případy budou řešit. Pochopitelně, ne vždy to je možné, ale v ČR nevidím ani snahu o nějaké zjednodušení systému. Jednotlivec v podstatě nemá šanci.

Příklad? Veřejné zakázky. Byl jsem u několika a obvyklý postup je ten, že veřejná správa obecně neví, co chce a na co přesně to potřebuje. Neumí popsat měřitelné parametry toho, co chce koupit. Poptá tedy "řešení" a hodnotí to jako "porota Miss ČR" - vybere nejhezčí nabídku (resp., posuzuje se "kvalita návrhu"). Že takový systém ke korupci přímo vybízí, je myslím jasné.
Takže když úřad má koupit třeba tiskárny, tak ani neví, kolik stránek to které oddělení vytiskne, kolik z toho opravdu musí být v barvě, oboustranné, sešité, kolik se tiskne v utajeném režimu, jak vypadá typická tisková úloha, jaké jsou prostorové dispozice kanceláří, z jakých počítačů se tiskne - prostě nic. Chceme tiskárny, které nám budou nejvíc vyhovovat.
Firmy A až Q pošlou nabídky, které se hodnotí podle nejasných kritérií a výsledek je, že firma G vyhraje (členům komise třeba zapůjčí barevné tiskárny, aby mohli posoudit kvalitu tisku, i když zapůjčení vzorku nebylo v zadání tentru) a ostatní se odvolají na UOHS - kde často uspějí a tendr se ruší. A celé kolečko jede nanovo, ale napsat tendr tak, aby se hodnotily "fyzikální" parametry (ceny, výkony zařízení, záruky...), to je obvykle nad síly zadavatele (čest výjimkám).

Poznámka: uvedený příklad je zcela smyšlený, ale myslím si, že docela pravděpodobný.
14. 05. 2009 | 03:13

grőssling napsal(a):

Pocestný,

Tak, tak, jako zarytý federalista jsem kdesi řekl, že by bylo dobré na podporu státnosti postavit česko-slovenskou Brasilii s využitím zásad minimalistické architektury někde na hranicích Moravy a Slovenska. Jenže Pražáci by to nevydýchali, viz. výše blog pana Drobka a jím přeložený příběh o Číňanech a Američanu na pustém ostrově.
No, na Hradě jsme neměli Kubitschka a urbanistický záměr se Costovi taky nevyvedl, ani Niemayera nevidět. U nás by jej stejně jako komouše upálili. Tak zůstane všechno při starém. ZOO Praha-město je nereformovatelné.
14. 05. 2009 | 06:28

grőssling napsal(a):

Kdysi ( 2006 ) mi jeden podnikatel ve slabé chvilce sdělil, že na to, aby jeho převážně stavební firma dosáhla roční obrat 750 mil. Kč, musí rozdat
úplatky za 50 mil. Kč . Nepochybuji, že jde o jev masový.
Takže nejméně 7 % z obratu stavebních firem představuje korupční peníz již předem započítaný do výsledných kalkulací nabídek ve výběrových řízeních.
Ani se radši nebudu dívat do statistické ročenky kolik to jenom ve stavebnictví dělá za rok, za pět, za deset let.
Jednoduchá řešení neexistují. Jedno přesto určitě je, zejména u veřejných zakázek. Nařídit ( a kontrolovat dodržování ) co nejširší a účinné zveřejňování informací o tendrech.

Manipulátoři se bojí jako čert kříže, když se udělá z veřejných věcí opravdu věc veřejná.
Ale to jsou všechno obecně známé věci. Ať vládne kdo vládne, nikdo nemá zájem s tím něco udělat.
14. 05. 2009 | 07:03

grőssling napsal(a):

Pro obveselení publika ještě pravdivý příběh, o kterém jsem kdesi slyšel. Jisté švýcarské městečko rozhodovalo o návrhu osvíceného představitele, zda nakoupit plátno Pabla Picassa ( tehdy nákupní cena v řádu desítek tisíc SF, dnes prodejní v řádu milionů ).
Škudlilové švýcarští svolali obecné referendum, ve kterém byla kupodivu investice schválena. Picasso samou radostí z této zprávy ( věru ne kvůli penězům, v té době to už dávno neměl zapotřebí ) přidal těmto skrblíkům ještě jedno plátno návdavkem a zadarmo. Dodnes o příhodě v městečku kdekdo ví a hrdě o ní povídá.
V českém městském muzeu by se to udělalo tak, že ředitel by se dohodl s umělcem na nákupu někde u kafe a řekl by si o provizi. Nákup by proběhl bez jakékoliv informace publiku. Také plátno navíc by nebylo.
14. 05. 2009 | 07:19

jogín napsal(a):

Supe, souhlas, jen potvrzujete, že patenty jako měřítko školství jsou nesmysl. Mám dva, mohl bych jich mít víc, po zkušenostech s nimi do dalšího patentování nejdu, je to ztráta času. Uplatnění technologie vůbec nemá nic společného s její výhodností, jde o lokální zájmy šéfů. Jediná cesta je shodná s vaším závěrem, použít nový nápad sám.
14. 05. 2009 | 09:12

bigjirka napsal(a):

Brundibáre, no.. možná nějak tak.. ale představte si, jak je skutečně páchána maturita. Takže by byla rozsáhlejší a obsahovala "lehké" i "těžké" úkoly? Za lehké úlohy nemůžete dát hodně bodů. Těžkými úlohami slabí neprojdou. Takže dvě nebo víc úrovní maturity? navíc se obávám, že připravovaný systém není takto nastaven a že mé varování je zcela opodstatněné.
14. 05. 2009 | 15:28

bigjirka napsal(a):

vlku, ty holt seš zastáncem hesla hup na kohouta. Kdyby napsal cokoli...
14. 05. 2009 | 15:29

Líný černý pes napsal(a):

to bigjirka :
Taky mně zarazilo, že bude stejná maturita na konzervatoři, eletroprůmyslovce a gymplu. A ta maturita bude mít "stejnou hodnotu".
Oni se neučí stejně a ani předměty nemají všechny stejné. Nebylo by tedy "lepší" zavést jen jeden typ střední školy, která by produkovala stejně (špatně) vzdělaná individua?
Ale po tomto unifikovaném vzdělání by to moc individua nebyla, jen jakési formalizované unifikované osoby.
14. 05. 2009 | 16:59

Brundibár napsal(a):

Pro bigjirka a Líný černý pes

Podle mě je zcela základní otázka: k čemu bude takový státní maturita dobrá, proč jí chceme? Dovedu si ji představit ze tří důvodů:
- univerzity budou moci lépe vybírat mezi uchazeči
- pokud se zavede školné, je tu jeden z parametrů pro přiznání stipendia nebo půjčky
- ukáže se, které střední školy stojí za pšouk a zaslouží si zrušit

Tedy, vidím důvody, proč by maturanti mohli být srovnatelní. Jiná věc je, jak se s výsledky bude pracovat. ČVUT bude požadovat třeba 80% úroveň z fyziky a matematiky, lékařské fakulty třeba 90% z biologie, atd. Ono to obdobně funguje už dnes, jen univerzity nemají srovnání mezi gymnáziem x a průmyslovkou y. Obdobný systém může být u stipendií.
Naopak, krajský úřad v případě nadbytku míst na středních školách může jednoduše říct, že školy s průměrným skóre pod z bodů zavře - bude mít objektivní měřítko kvality.

Každý student si přitom "poskládá" maturitu stejně jako dnes - k povinným předmětům si přidá volitelné podle typu školy, kam se chce hlásit. Jen maturitní otázky nebude připravovat jeho škola. Dovedu si představit, že každá škola vytvoří set otázek a Lórinka na MŠMT (nebo jiný generátor náhody) vytáhne otázky pro daný rok. Otázky pro odborné předměty pro průmyslovky by připravili profesoři na průmkách, konzervatoře by si vytvořily otázky vlastní.

Myslím, že by celý systém šlo nastavit tak, aby to nepřidalo práci těm, kteří maturity připravují dnes, nevyžádalo si to nové síly na MŠMT a přitom by státní maturita dala informace jak univerzitám, tak krajům.

Ale osobně pochybuju, že státní maturita v té podobě, jak jí už pěknou řádku let připravuje MŠMT (to snad začalo za ministra Zemana, ne?), přinese studentům, univerzitám nebo krajům nějaké použitelné informace.
14. 05. 2009 | 17:51

bigjirka napsal(a):

Brundibáre, nebudete Vy ňáký ideálista? Maturity připravuje CERMAT a už to stálo přes 200M. Výsledkem jsou v češtině mj. texty o rekonstrukci hajzlů. Uvědomte si, že nejde jen o výběr předmětů, ale obtížnost úloh v grunt předmětech - češtině, matematice,... Na lehkých úlohách nelze nasbírat dost bodů pro (FFUK, MFFUK, ČVUT-FEL,...). Lehké jsou nedostatečné, obtížné maturanti z učňáků totálně nezvládnou. Takže se maturita rozšíří a budou tam těžké i lehké, aby se body daly rozvrstvit? Na druhou stranu samozřejmě je velmi nutné, aby maturita měla státem garantovanou úroveň, jako tomu vždy bylo. Rozumná VŠ stejně na výsledky maturity nedá (bude-li mít dost uchazečů).
14. 05. 2009 | 22:20

Skogen napsal(a):

Tak je tady další kolečko... S Topolánkovci jedna "dušínovská" parta odezněla, jenže věčné pravdy se jaksi nezatlučou, takže by bylo venkoncem rouháním nechat je ležet ladem.
15. 05. 2009 | 01:00

Brundibár napsal(a):

bigjirka:

Je idealista člověk, který hlásá možná řešení, i když ví, že chybí politická vůle se daným problémem vůbec zabývat? Ano, pak asi jsem idealista :-)

Ano, státní maturita by mohla mít lehčí a těžší otázky. A když bude dostatečně vypovídat o kvalitě studentů, vysoké školy s ní budou pracovat. Děje se tak v jiných zemích, není důvod, proč by to nemělo fungovat i u nás. Lidé jsou od přírody líní (i na studijních odděleních univerzit), takže když se objeví nástroj, který jim efektivně zjednoduší práci, tak ho začnou využívat. Ale už jsem psal, že za takový nástroj stávající podobu českých státních maturit nepovažuju.
15. 05. 2009 | 01:19

bigjirka napsal(a):

Brundibáre, pak by ale musel dramaticky vzrůst rozsah maturity. Dnes je z hlavních předmětů písemka a z každého předmětu jedna otázka. I tak je to pro všechny dost náročné. Ten, kdo by dostal málo bodů, ba měl nějaký lehčí úkol splnit a těžší nesplnit, aby dostal "učňákovou maturitu".
15. 05. 2009 | 08:59

Brundibár napsal(a):

bigjirka:

Jestli rozsah, to nevím, ale rozhodně by se musela změnit její forma. Na druhou stranu, ten systém se používá jinde ve světě, nevymyslel jsem ho a studenti ho zvládají. Testy typu "vyberte správnou ze 4 možností" některá gymnázia používají pro své přijímačky, takže s tím umějí pracovat.

Ale pořád platí - chceme vůbec státní maturity a hlavně, PROČ je chceme, k čemu to má sloužit studentům, univerzitám, středním školám a jejich zřizovatelům? Zavádět státní maturitu "jen abychom je měli" považuju za blbost nejvyššího kalibru.
15. 05. 2009 | 14:31

bigjirka napsal(a):

Maturita testem.. no to bych považoval za úpadek...
15. 05. 2009 | 18:04

Brundibár napsal(a):

Ono přijde na to, jak ty otázky budou formulovány. Jestli z možností budou správné odpovědi trčet, tak určitě.

Na druhou stranu, dnešní maturity nelze vůči sobě srovnávat vůbec, jednotná maturita by vzájemné srovnání umožňovala.
17. 05. 2009 | 16:43

air jordan shoes napsal(a):

Spolčovat se jakkoliv s touto garniturou je nesmyslné.
25. 05. 2009 | 08:38

basketball shoes napsal(a):

Na druhou stranu samozřejmě je velmi nutné, aby maturita měla státem garantovanou úroveň, jako tomu vždy bylo. Rozumná VŠ stejně na výsledky maturity nedá (bude-li mít dost uchazečů).
25. 05. 2009 | 08:39

jordan shoes napsal(a):

Na lehkých úlohách nelze nasbírat dost bodů pro (FFUK, MFFUK, ČVUT-FEL,...).
25. 05. 2009 | 08:39

alan napsal(a):

Maturita je typem státní zkoušky. Její kvalitu garantuje stát a ten by na to měl mít i nástroje. Forma státní maturity může být samozřejmě různá. Problém je, že maturuje 80% populsce, nejvíc na světě, že jsme vytvořili vrstvu hlupáků s maturitou. Pokud bude v boji proti tomu státní maturita úspěšná, pak má smysl.
Jinak i v tomto článku dokazuje pan Kohout primitivnost svého ekonomického myšlení a podlézavost k pravicovým vládcům. Divím se, že ho ještě někdo čte a poslouchá.
29. 05. 2009 | 07:08

fbc napsal(a):

<a href="http://www.ieshoes.com">cheap jordans</a>
<a href="http://www.mostkicks.com">nike jordans </a>
<a href="http://www.shoppingkicks.com">nike air force </a>
<a href="http://www.niceshoeshop.com">air jordan</a>
<a href="http://www.iewatches.com">rolex watches</a>
<a href="http://www.buywatchnow.com">rolex watches</a>
<a href="http://www.oopshoes.com">jordan shoes</a>
<a href="http://www.needgucci.com">gucci shoes</a>
08. 06. 2009 | 09:37

fbc napsal(a):

[url=http://www.ieshoes.com]air jordans[/url]
[url=http://www.mostkicks.com]air jordan shoes[/url]
[url=http://www.shoppingkicks.com]nike air force[/url]
[url=http://www.niceshoeshop.com]cheap jordans[/url]
[url=http://www.iewatches.com]replica watches[/url]
[url=http://www.buywatchnow.com]Omega Watches Rolex DateJust [/url]
[url=http://www.oopshoes.com]jordan shoes[/url]
[url=http://www.needgucci.com]gucci shoes[/url]
08. 06. 2009 | 09:38

wholesale jordan shoes napsal(a):

<a href="http://www.jordans-sneaker.com">Wholesale jordan shoes</a> from Jordans-sneaker.com, we supply top quality <a href="http://www.jordans-sneaker....">jordan shoes</a>, with wholesale price, superior service and free shipping.
09. 06. 2009 | 20:16

cheap jordans napsal(a):

<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap air joran shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap air jordan</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap nike air jordan shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap nike air jordan</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> wholesale air jordan air jordan</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> wholesale jordan shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> jordan shoes wholesale</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap nike shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> discount nike shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> custom air jordan shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap custom air jordan</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> discount air jordan shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> cheap gucci shoes</a>
<a href="http://www.jordans-cheap.com"> wholesale gucci shoes</a>
13. 06. 2009 | 12:13

cheap handbag napsal(a):

<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Prada wallets</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> D&G </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Dooney Bourke handbags</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> ED Hardy handbags</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Juicy handbags</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Louis Vuitton wallets</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> wholesal cheap handbags</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Fendi </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Prada </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Miumiu </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Chanel </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Coach </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Gucci </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Juicy </a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> Christian Audigier handbags</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> ED Hardy</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> wallets</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> handbag</a>
<a href="http://www.handbag-cheap.com"> cheap</a>
13. 06. 2009 | 12:14

jordan shoes napsal(a):

<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 1 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 2 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 3 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 4 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 5 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 6 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 7 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 8 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 9 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 10 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 11 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 12 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 13 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 14 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 15 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 16 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 17 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 18 shoes</a>
<a href="http://www.jordans-jordans.com"> jordan 19 shoes</a>
13. 06. 2009 | 12:15

jordan shoes napsal(a):

<a href="http://www.shoes-air.com"> cheap jordans</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> cheap jordan shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike max shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike SB shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan< shoes/a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike dunk shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> jordan shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike dunk SB shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> Prada shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> ladies shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike SB shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan fusion shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike dunk shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> cheap brand hoodies</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> cheap brand Jeans</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> cheap ATO shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> Gucci sandals</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> dropship air jordan shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> ED Hardy handbags</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> nike jordan shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air force one shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan 2.5 team shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan small kids shoes</a>
<a href="http://www.shoes-air.com"> air jordan fusion shoes</a>
13. 06. 2009 | 12:15

jordan shoes napsal(a):

<a href="http://www.shoes-jordan.com"> wholesale prada shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> bape shoes nike air force one</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> wholesale air force one</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> air force one</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> wholesale air force ones</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Nike Boots</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Nike Rt1 high cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Supra Vaider men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Supra suprano high men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Supra strapped men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra skytop men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra mid cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra women shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra Low cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> supra high cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> air yeezy men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Other Brand shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Ato men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> creative recreation cesario high cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> creative recreation cesario Low cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> creative recreation dicoco men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> creative recreation high cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> creative recreation Low cut men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Lanvin men shoes</a>
<a href="http://www.shoes-jordan.com"> Raf simons men shoes</a>
13. 06. 2009 | 12:16

jordan shoes napsal(a):

<a href="http://www.wind-shoes.com"> jordan shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> air joran shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> air jordan</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> nike air jordan shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> nike air jordan</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> wholesale air jordan air jordan</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> wholesale wholesale jordan shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> jordan shoes wholesale</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> cheap nike shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> discount nike shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> custom air jordan shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> custom air jordan</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> discount air jordan shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> gucci shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> wholesale gucci shoes</a>
<a href="http://www.wind-shoes.com"> gucci shoes</a>
13. 06. 2009 | 12:16

vincent2 napsal(a):

<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Replica Watch </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Watch Replica </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Swiss Replica </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Replicas Watches </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Cheap Replicas watches </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Imitation Watch </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Replica Watches </strong> </a>.<a href="http://www.idolreplicas.com... "><strong> Replica Breitling </strong> </a>.
<a href="http://www.idolreplicas.com... "><strong> Cartier Replica </strong> </a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> swiss Rolex Replica </strong></a>.
<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Air King watches</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex DateJust watches</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Datejust II watches</strong></a>.
<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Day Date watches</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Day Date II </strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Daytona</strong></a>.
<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Explorer </strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex GMT</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Masterpiece</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Milgauss </strong></a>.
<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong> Rolex Prince</strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Sea Dweller </strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Submariner </strong></a>.<a href="http://www.rolexreplicas2u...."><strong>Rolex Yachtmaster </strong></a>.
29. 06. 2009 | 11:53

omega watches more for sale napsal(a):

The Omega Seamaster collection is composed of four models -300 M, Aqua Terra, Apnea and the latest addition, Planet Ocean. Each model specializes in offering a unique feature.These can attract more people to the eye.it can be make omega watches more for sale. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 06:51

kjmm napsal(a):

Click these sites
<a href="http://www.watchesee.com">Watchesee.com</a>,
<a href="http://www.top10brand.com">Cheap Watches, Discount Watches, Cheap Handbags, cheap handbag, cheap watch</a>,
<a href="http://www.top10brand.com/r...">Cheap Rolex</a>,
<a href="http://www.top10brand.com/r...">Replica Iwc, Replica Iwc Watch, Iwc Watches</a>,
<a href="http://www.top10brand.com/r...">Tag Heuer Replica</a>
for more discount & cheap designer handbags, watches, belts, wallets and so on.
03. 07. 2009 | 11:04

vincent napsal(a):

<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Replicas Watches </strong> </a>.
<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Swiss Replica </strong> </a>.
<a href="http://www.idolreplicas.com "><strong> Replicas Watches </strong> </a>.
<a href="http://www.idolreplicas.com... "><strong> Replica Breitling </strong> </a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>Replica Versace Handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica valentino handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica prada handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica mulberry handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica miu-miu handbagss</strong></a>.

<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica marc-jacobs handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica loewe handbags</strong></a>.
<a href="http://www.top10brand.com/r..."><strong>replica jimmy choo handbags</strong></a>.
06. 07. 2009 | 09:11

shoesbase napsal(a):

http://www.shoes-base.com All Star Basketball Shoes(Support PayPal)
06. 07. 2009 | 11:03

shoesbase napsal(a):

http://www.shoes-base.com (Support PayPal) Wholesale Nike air jordan Shoes Air Force one Shoes Puma Women Shoes Prada High Shoes Timberland Women Shoes LV women Shoes Bape star low Shoes Bape star Shoes Nike jordan spiz ikes shoes cheap jordans for sale sneakers cheap nike dunks Affliction jeans Crown Holder jeans Christan Audigier jeans VERSACE jeans JUSTcavalli jeans bikini etc.
http://www.shoes-base.com
07. 07. 2009 | 04:54

batteries laptop napsal(a):

PA3284U-1BAS http://www.laptopbatterysto...
PA3284U-1BRS http://www.laptopbatterysto...
PA3285U-1BAS http://www.laptopbatterysto...
PA3285U-1BRS http://www.laptopbatterysto...
PA3285U-2BAS http://www.laptopbatterysto...
PA3285U-2BRS http://www.laptopbatterysto...
PA3285U-3BRS http://www.laptopbatterysto...
PABAS073 http://www.laptopbatterysto...
PABAS075 http://www.laptopbatterysto...
VGP-BPS2 http://www.laptopbatterysto...
VGP-BPS2A http://www.laptopbatterysto...
VGP-BPS2B http://www.laptopbatterysto...
VGP-BPS2C http://www.laptopbatterysto...

411462-141 http://www.laptopbatterysto...
411462-261 http://www.laptopbatterysto...
411462-321 http://www.laptopbatterysto...
411462-442 http://www.laptopbatterysto...
432306-001 http://www.laptopbatterysto...
436281-251 http://www.laptopbatterysto...
436281-361 http://www.laptopbatterysto...
436281-422 http://www.laptopbatterysto...
440772-001 http://www.laptopbatterysto...
441425-001 http://www.laptopbatterysto...
441611-001 http://www.laptopbatterysto...
446506-001 http://www.laptopbatterysto...
454931-001 http://www.laptopbatterysto...
455804-001 http://www.laptopbatterysto...
460143-001 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-C17C http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-DB31 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-IB31 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-IB32 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-IB42 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-OB31 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-OB42 http://www.laptopbatterysto...
NBP6A48A1 http://www.laptopbatterysto...
436281-241 http://www.laptopbatterysto...
452057-001 http://www.laptopbatterysto...
462337-001 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-DB42 http://www.laptopbatterysto...
HSTNN-LB42 http://www.laptopbatterysto...
411462-421 http://www.laptopbatterysto...
417066-001 http://www.laptopbatterysto...
EV088AA http://www.laptopbatterysto...
EX941AA http://www.laptopbatterysto...
10. 07. 2009 | 14:59

batteries laptop napsal(a):

PA3128U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3191-2BAS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-1BAS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-2BRS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-3BAS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-3BRS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-4BAS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-4BRS http://www.batterieslaptop....
PA3191U-5BRS http://www.batterieslaptop....

PA3356U-1BAS http://www.batterieslaptop....
PA3356U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3356U-2BAS http://www.batterieslaptop....
PA3356U-2BRS http://www.batterieslaptop....
PA3356U-3BAS http://www.batterieslaptop....
PA3356U-3BRS http://www.batterieslaptop....
PA3357U-1BRL http://www.batterieslaptop....
PA3357U-3BRL http://www.batterieslaptop....
PA3456U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3509U-1BRM http://www.batterieslaptop....
PA3588U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PABAS048 http://www.batterieslaptop....
PABAS049 http://www.batterieslaptop....
PABAS054 http://www.batterieslaptop....
PABAS066 http://www.batterieslaptop....
PABAS071 http://www.batterieslaptop....
PABAS105 http://www.batterieslaptop....
PABAS162 http://www.batterieslaptop....
PA3399U-1BAS http://www.batterieslaptop....
PA3399U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3399U-2BAS http://www.batterieslaptop....
PA3399U-2BRS http://www.batterieslaptop....
PA3400U-1BAS http://www.batterieslaptop....
PA3400U-1BRL http://www.batterieslaptop....
PA3400U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3478U-1BAS http://www.batterieslaptop....
PA3478U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PABAS076 http://www.batterieslaptop....
PABAS077 http://www.batterieslaptop....
PA3451U-1BRS http://www.batterieslaptop....
PA3457U-1BRS
10. 07. 2009 | 15:01

wholesaler napsal(a):

[url=http://www.wikishoes.com]wholesale Jordan shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Jordan shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Air jordan fusions[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Nike shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Gucci shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Gucci handbags [/url]
[url=http://www.wikishoes.com]Coogi t-shirts[/url]
[url=http://www.wikishoes.com]ED hardy jeans[/url]

[url=http://www.wikishoes.com target=_blank]wholesale shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Jordan shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Air Jordan Shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Nike SB Dunks[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Addias shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Handbag[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Chanel Handbag[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Fendi Handbag[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]LV shoes[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Louis Vuitton sandals[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]ED hardy hoodies[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]ED hardy jeans[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]ED hardy belts[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]play boy underwear[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]bikini[/url]
[url=http://www.wikishoes.com/vi... target=_blank]Hoodies[/url]
14. 07. 2009 | 10:29

jordan shoes napsal(a):

[url=http://www.shoesmaps.com]wholesale Jordan shoes[/url]
[url=http://www.shoesmaps.com]Jordan shoes[/url]
14. 07. 2009 | 10:29

hrzbq napsal(a):

无名<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...">深圳罗湖搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...">深圳福田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...">深圳南山搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...">深圳盐田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/babj...">深圳宝安搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...">深圳龙华搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...">深圳龙岗搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...">深圳布吉搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/gcbj...">深圳装卸公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn">深圳搬家</a>

<a href="http://www.hrzbq.com">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szwbcs...">深圳尾板车出租</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szdzgs...">深圳吊装公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szbcgs...">深圳搬厂公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn/">深圳搬家公司</a>

万利<a href="http://www.ktwx.cn/">深圳空调维修</a>,提供<a href="http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm">深圳空调加雪种</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktaz.htm">深圳空调安装</a>、<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm">深圳空调拆装</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm">深圳海尔空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm">深圳LG空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm">深圳新科空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm">深圳志高空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/slktwx.htm">深圳三菱空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm">深圳澳柯玛空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/glktwx.htm">深圳格力空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm">深圳春兰空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm">深圳大金空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxfw.htm">深圳日立空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxbj.htm">深圳松下空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktcs.htm">深圳三星空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/khyj.htm">深圳索尼空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...">深圳中央空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm">深圳奥克斯空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm">深圳美的空调维修</a><a href="http://www.ktwx.cn/ktxd.htm">深圳空调清洗</a>....<a href="http://www.ktwx.cn/">空调维修</a>
16. 07. 2009 | 07:58

gtyh napsal(a):

<a href="http://www.ulikeshoes.com">coach sneakers</a>
24. 07. 2009 | 06:52

freenews@163.com napsal(a):

<a href="http://www.shoes-base.com">cheap shoes</a>
<a href="http://www.shoes-base.com/s...">nike shoes wholesaler</a>
<a href="http://http://www.shoes-bas...">cheap nike shoes</a>
<a href="http://www.shoes-base.com">shoes</a>
<a href="http://www.shoes-base.com">wholesale shoes</a>
<a href="http://www.shoes-base.com">nike shoes supplyer</a>
<a href="http://www.shoes-base.com/p...">nike air jordan</a>
24. 07. 2009 | 17:59

jordan shoes napsal(a):

<a href=http://www.shoesmaps.com target=_blank>http://www.shoesmaps.com</a>
<a href=http://www.shoesmaps.com target=_blank>Jordan shoes</a>
25. 07. 2009 | 14:25

jordans shoes napsal(a):

<a href="http://www.23kings.com">jordan shoes</a>
[url=http://www.23kings.com]jordan shoes[/url]
27. 08. 2009 | 03:43

Replica Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> I belive that you will like them !065
10. 09. 2009 | 12:57

gotofans napsal(a):

<a href="http://www.uggbootseshop.com">cheap UGG boots</a>
<a href="http://www.gotofans.com">air max shoes</a>
<a href="http://www.gotofans.com">air max 95</a>
<a href="http://www.gotofans.com">air max ltd</a>
<a href="http://www.gotofans.com">air max 90</a>
<a href="http://www.gotofans.com">bape shoes</a>
<a href="http://www.uggbootseshop.com/">womens winter boots</a>
<a href="http://www.laizone.com">cheap bape shoes</a>
<a href="http://www.laizone.com"> ED hardy shirts</a>
<a href="http://www.fashionalwatch.com">replica discount watches</a>
<a href="http://www.fashionalwatch.com">men's gold watches</a>
17. 09. 2009 | 16:20

Gucci Sneakers napsal(a):

Where is the best place to buy [url=http://www.guomeitrade.com]Gucci[/url]/emo product? I'm mostly into colored [url=http://www.guomeitrade.com/...]Gucci Jeans[/url],[url=http://www.guomeitrade.com]Gucci sneakers[/url],[url=http://www.guomeitrade.com/...]gucci women's boots[/url],[url=http://www.guomeitrade.com/...]gucci handbags[/url],[url=http://www.guomeitrade.com/...]gucci Men & women's T-shirt[/url] and [url=http://www.guomeitrade.com/...]Gucci Sunglass[/url] like some bright some [url=http://www.guomeitrade.com/...]ed hardy jeans[/url],and [url=http://www.guomeitrade.com/...]coogi jeans[/url]..and just [url=http://www.guomeitrade.com/...]Gucci Necklace[/url],[url=http://www.guomeitrade.com/...]Gucci Swimming[/url] and some other [url=http://www.guomeitrade.com]Gucci[/url]..i know about Hot Topic,so if you could please dont say that,it wouldnt help much..i already go there : ) Thanks : )
19. 09. 2009 | 01:07

Replica Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A>,
<A href="http://www.momax.hk/" title="Batteries,Phone Batteries">Phone Batteries</A> I belive that you will like them !050
20. 09. 2009 | 04:38

nike blazer napsal(a):

10. 11. 2009 | 08:19

TkChloe napsal(a):

All persons at high school want to get the doctoral degree and they buy the essays written about this good post in the <a href="http://www.bestwritingservi...">essay writing</a> service, and very oft they need the topics about <a href="http://bestwritingservice.c...">buy term paper</a>.
25. 01. 2010 | 17:04

ed hardy napsal(a):

Kromě některých výše uvedených zcela konkrétních bodů existuje dokument zvaný Strategie vlády ČR v boji proti korupci z roku 2006. Lze se k ní vrátit, vzít alespoň některé body a začít je realizovat.
02. 02. 2010 | 07:17

ugg boots sale napsal(a):

Lidé se ptají, koho mají volit. Někteří by dokonce chtěli, abych prý vstoupil do politiky.
02. 02. 2010 | 07:18

gadddhh napsal(a):

<A href="http://www.kunndmn.com/aomori/">青森出会いカフェ</A><A href="http://www.kunndmn.com/yama...">山形出会いカフェ</A><A href="http://www.kunndmn.com/fuku...">福島出会いカフェ</A><A href="http://www.kunndmn.com/sait...">埼玉出会いカフェ</A><A href="http://www.kunndmn.com/kana...">神奈川出会いカフェ</A>
12. 02. 2010 | 06:57

QoGwen napsal(a):

Normally, some teachers want to check out the academic essay writing ability of their students, nevertheless not all good students are able to write professionally because of lack of knowledge and other stuff. Therefore, a <a href="http://quality-papers.com/t...">custom comparison essay</a> service will help to compose the free term papers very fast.
19. 02. 2010 | 08:04

likaida napsal(a):

<A href="http://dks.g-ded.com/">o‰ï‚¢‹i’ƒ</A><A href="http://dks.g-ded.com/">o‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://www.g-ded.com/">ƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://frn.f-f2.com/">•s—Ï</A><A href="http://sernd.f-f2.com/">ƒZƒbƒNƒXƒtƒŒƒ“ƒh</A><A href="http://ser.f-f2.com/">ƒZƒtƒŒ</A><A href="http://apiencompass.com/">o‰ï‚¢</A><A href="http://c-mmm.com/">o‰ï‚¢</A><A href="http://www.deaide.net/">o‰ï‚¢ŒfŽ¦”Â</A><A href="http://www.is-pro.com/">o‰ï‚¢</A><A href="http://www.v-v1.com/">o‰ï‚¢</A><A href="http://www.110874.net">o‰ï‚¢lÈ</A><A href="http://hzk.ppccd.com/">•—‘­</A><A href="http://dhr.ppccd.com">ƒfƒŠƒwƒ‹</A><A href="http://dhs.ppccd.com/">ƒfƒŠƒoƒŠ[ƒwƒ‹ƒX</A><A href="http://dai.uucrr.com/">o‰ï‚¢</A><A href="http://dam.uucrr.com/">o‰ï‚¢–³—¿</A><A href="http://www.117dm.com/livechat/">ƒtƒBƒŠƒsƒ“ƒ‰ƒCƒuƒ`ƒƒƒbƒg</A><A href="http://www.liveandme.tv/">ƒAƒ_ƒ‹ƒgƒ‰ƒCƒuƒ`ƒƒƒbƒg</A><A href="http://www.deriheru.org/">ƒfƒŠƒwƒ‹</A>
24. 02. 2010 | 00:53

likaida napsal(a):

<A href="http://amcalpha.com/">•s“®ŽY</A><A href="http://absolute-erotica.com/">ƒ\[ƒvƒ‰ƒ“ƒh</A><A href="http://11-counter.com/">ƒAƒNƒZƒXƒJƒEƒ“ƒ^[</A><A href="http://cholesterol.goteck.com/">ƒRƒŒƒXƒeƒ[ƒ‹</A><A href="http://cholesterol.goteck.com/">’†«Ž‰–b</A><A href="http://kafunshou.goteck.com/">‰Ô•²Ç</A><A href="http://david-gagnon.com/">Ý‘[ƒN</A><A href="http://naisyoku.david-gagno...">“àE</A><A href="http://albait.david-gagnon....">Ý‘îƒAƒ‹ƒoƒCƒg</A><A href="http://kansouhada.abcd-abcd...">Š£‘‡”§</A><A href="http://daieto.abcd-abcd.com/">ƒ_ƒCƒGƒbƒg@HŽ–</A><A href="http://sapuri.abcd-abcd.com/">ƒTƒvƒŠƒƒ“ƒg</A><A href="http://uranai.medikaru.com/">–³—¿è‚¢</A><A href="http://1trustmortgage.com/">o‰ï‚¢ŽRŒû</A><A href="http://tjj.tjj.jp/">ƒNƒŒƒWƒbƒgƒJ[ƒhŒ»‹à‰»</A><A href="http://kck.tjj.jp/">ƒNƒŒƒWƒbƒgŒ»‹à‰»</A><A href="http://www.bblive.tv/">ƒ‰ƒCƒuƒ`ƒƒƒbƒg</A><A href="http://www.117dm.com/">ƒtƒBƒŠƒsƒ“</A><A href="http://www.zaitaku-bb.com/i...">ƒ`ƒƒƒbƒgƒŒƒfƒB</A><A href="http://pczaitaku.david-gagn...">ƒpƒ\ƒRƒ“Ý‘[ƒN</A>
24. 02. 2010 | 00:53

likaida napsal(a):

<A href="http://nikibi.goteck.com/">ƒjƒLƒr</A><A href="http://www.ibf-usba.com/">Cholesterol</A><A href="http://mizumushi.p-qq.net/">…’Ž</A><A href="http://hieshou.goteck.com/">—₦«</A><A href="http://mukumi.goteck.com/">‚Þ‚­‚Ý</A><A href="http://sango.goteck.com/">ŽYŒã</A><A href="http://wakiga.goteck.com/">‚í‚«‚ª</A><A href="http://medikaru.com/">ŽÔ”ƒŽæ</A><A href="http://www.s-tsk.com/">“]E</A><A href="http://kareisyu.goteck.com/">‰Á—îL</A><A href="http://www.x-ppd.com/">“V‘RƒIƒŠƒS“œ</A><A href="http://p-qq.net/">’ܐ…’Ž</A><A href="http://anthonypontiacbuick....">‹ž“s‚«‚à‚Ì</A><A href="http://c-kiss.com/">Ý‘îŽdŽ–</A>
24. 02. 2010 | 00:54

likaida napsal(a):

<A href="http://kumamoto.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŒF–{</A><A href="http://kyoto.awdccs.com/">o‰ï‚¢‹ž“s</A><A href="http://mie.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŽOd</A><A href="http://miyagi.awdccs.com/">o‰ï‚¢‹{é</A><A href="http://miyazaki.awdccs.com/">o‰ï‚¢‹{è</A><A href="http://nagano.awdccs.com/">o‰ï‚¢’·–ì</A><A href="http://nagasaki.awdccs.com/">o‰ï‚¢’·è</A><A href="http://nara.awdccs.com/">o‰ï‚¢“Þ—Ç</A><A href="http://niigata.awdccs.com/">o‰ï‚¢VŠƒ</A><A href="http://oita.awdccs.com/">o‰ï‚¢‘啪</A><A href="http://okayama.awdccs.com/">o‰ï‚¢‰ªŽR</A><A href="http://okinawa.awdccs.com/">o‰ï‚¢‰«“ê</A><A href="http://oosaka.awdccs.com/">o‰ï‚¢‘åã</A><A href="http://saga.awdccs.com/">o‰ï‚¢²‰ê</A><A href="http://saitama.awdccs.com/">o‰ï‚¢é‹Ê</A><A href="http://shiga.awdccs.com/">o‰ï‚¢Ž ‰ê</A><A href="http://shimane.awdccs.com/">o‰ï‚¢“‡ª</A><A href="http://shizuoka.awdccs.com/">o‰ï‚¢Ã‰ª</A><A href="http://tochigi.awdccs.com/">o‰ï‚¢“È–Ø</A><A href="http://tokushima.awdccs.com/">o‰ï‚¢“¿“‡</A>
24. 02. 2010 | 00:54

likaida napsal(a):

<A href="http://tokyo.awdccs.com/">o‰ï‚¢“Œ‹ž</A><A href="http://tottori.awdccs.com/">o‰ï‚¢’¹Žæ</A><A href="http://toyama.awdccs.com/">o‰ï‚¢•xŽR</A><A href="http://wakayama.awdccs.com/">o‰ï‚¢˜a‰ÌŽR</A><A href="http://yamagata.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŽRŒ`</A><A href="http://yamaguchi.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŽRŒû</A><A href="http://yamanashi.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŽR—œ</A><A href="http://kitakyuusyuu.awdccs....">o‰ï‚¢–k‹ãB</A><A href="http://shimonoseki.awdccs.com/">o‰ï‚¢‰ºŠÖ</A><A href="http://kawasaki.awdccs.com/">o‰ï‚¢ìè</A><A href="http://koube.awdccs.com/">o‰ï‚¢_ŒË</A><A href="http://kurume.awdccs.com/">o‰ï‚¢‹v—¯•Ä</A><A href="http://mito.awdccs.com/">o‰ï‚¢…ŒË</A><A href="http://nagoya.awdccs.com/">o‰ï‚¢–¼ŒÃ‰®</A><A href="http://oomuta.awdccs.com/">o‰ï‚¢‘å–´“c</A><A href="http://saitama-shi.awdccs.com/">o‰ï‚¢é‹Ê</A><A href="http://sakai.awdccs.com/">o‰ï‚¢ä</A><A href="http://sendai.awdccs.com/">o‰ï‚¢å‘ä</A><A href="http://yokohama.awdccs.com/">o‰ï‚¢‰¡•l</A><A href="http://yokosuka.awdccs.com/">o‰ï‚¢‰¡{‰ê</A><A href="http://sapporo.awdccs.com/">o‰ï‚¢ŽD–y</A><A href="http://kawasaki.awdccs.com/">o‰ï‚¢ìè</A>
24. 02. 2010 | 00:54

likaida napsal(a):

<A href="http://apiencompass.com/fukui/">•Ÿˆäo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/aichi/">ˆ¤’mo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/gifu/">Šò•Œo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/shi...">Ã‰ªo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/mie/">ŽOdo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/hyogo/">•ºŒÉo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/osaka/">‘åão‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/wak...">˜a‰ÌŽRo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/shiga/">Ž ‰êo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/kyoto/">‹ž“so‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/nara/">“ޗǏo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/yam...">ŽRŒûo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/tot...">’¹Žæo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/shi...">“‡ªo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/oka...">‰ªŽRo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/hir...">L“‡o‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/tok...">“¿“‡o‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/kag...">ìo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/ehime/">ˆ¤•Qo‰ï‚¢</A><A href="http://apiencompass.com/kochi/">‚’mo‰ï‚¢</A>
24. 02. 2010 | 00:55

likaida napsal(a):

<A href="http://kumamoto.archercomm....">o‰ï‚¢ŒF–{</A><A href="http://kyoto.archercomm.com/">o‰ï‚¢‹ž“s</A><A href="http://mie.archercomm.com/">o‰ï‚¢ŽOd</A><A href="http://miyagi.archercomm.com/">o‰ï‚¢‹{é</A><A href="http://miyazaki.archercomm....">o‰ï‚¢‹{è</A><A href="http://nagano.archercomm.com/">o‰ï‚¢’·–ì</A><A href="http://archercomm.com/">o‰ï‚¢’·è</A><A href="http://nara.archercomm.com/">o‰ï‚¢“Þ—Ç</A><A href="http://niigata.archercomm.com/">o‰ï‚¢VŠƒ</A><A href="http://oita.archercomm.com/">o‰ï‚¢‘啪</A><A href="http://okayama.archercomm.com/">o‰ï‚¢‰ªŽR</A><A href="http://okinawa.archercomm.com/">o‰ï‚¢‰«“ê</A><A href="http://oosaka.archercomm.com/">o‰ï‚¢‘åã</A><A href="http://saga.archercomm.com/">o‰ï‚¢²‰ê</A><A href="http://saitama.archmaganda7...">o‰ï‚¢é‹Ê</A><A href="http://shiga.archercomm.com/">o‰ï‚¢Ž ‰ê</A><A href="http://shimane.archercomm.com/">o‰ï‚¢“‡ª</A><A href="http://shizuoka.archercomm....">o‰ï‚¢Ã‰ª</A><A href="http://tochigi.archercomm.com/">o‰ï‚¢“È–Ø</A><A href="http://tokushima.archercomm...">o‰ï‚¢“¿“‡</A>
24. 02. 2010 | 00:55

likaida napsal(a):

<A href="http://dks.g-ded.com/fukui/">•Ÿˆäo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/aichi/">ˆ¤’mo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/gifu/">Šò•Œo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/shizuoka/">Ã‰ªo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/mie/">ŽOdo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/hyogo/">•ºŒÉo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/osaka/">‘åão‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/wakayama/">˜a‰ÌŽRo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/shiga/">Ž ‰êo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/kyoto/">‹ž“so‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/nara/">“ޗǏo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/yamagu...">ŽRŒûo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/tottori/">’¹Žæo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/shimane/">“‡ªo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/okayama/">‰ªŽRo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/hirosh...">L“‡o‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/tokush...">“¿“‡o‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/kagawa/">ìo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/ehime/">ˆ¤•Qo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A><A href="http://dks.g-ded.com/kochi/">‚’mo‰ï‚¢ƒJƒtƒF</A>
24. 02. 2010 | 00:56

likaida napsal(a):

<A href="http://www.g-ded.com/fukui/">•ŸˆäƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/aichi/">ˆ¤’mƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/gifu/">Šò•ŒƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/shizuoka/">Ã‰ªƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/mie/">ŽOdƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/hyogo/">•ºŒÉƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/osaka/">‘åãƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/wakayama/">˜a‰ÌŽRƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/shiga/">Ž ‰êƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/kyoto/">‹ž“sƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/nara/">“ޗǃeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/yamagu...">ŽRŒûƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/tottori/">’¹ŽæƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/shimane/">“‡ªƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/okayama/">‰ªŽRƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/hirosh...">L“‡ƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/tokush...">“¿“‡ƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/kagawa/">ìƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/ehime/">ˆ¤•QƒeƒŒƒNƒ‰</A><A href="http://www.g-ded.com/kochi/">‚’mƒeƒŒƒNƒ‰</A>
24. 02. 2010 | 00:56

likaida napsal(a):

<A href="http://ser.f-f2.com/fukui/">•ŸˆäƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/aichi/">ˆ¤’mƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/gifu/">Šò•ŒƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/shizuoka/">Ã‰ªƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/mie/">ŽOdƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/hyogo/">•ºŒÉƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/osaka/">‘åãƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/wakayama/">˜a‰ÌŽRƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/shiga/">Ž ‰êƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/kyoto/">‹ž“sƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/nara/">“ޗǃZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/yamaguchi/">ŽRŒûƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/tottori/">’¹ŽæƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/shimane/">“‡ªƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/okayama/">‰ªŽRƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/hiroshima/">L“‡ƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/tokushima/">“¿“‡ƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/kagawa/">ìƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/ehime/">ˆ¤•QƒZƒtƒŒ</A><A href="http://ser.f-f2.com/kochi/">‚’mƒZƒtƒŒ</A>
24. 02. 2010 | 00:57

likaida napsal(a):

<A href="http://frn.f-f2.com/fukui/">•Ÿˆä•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/aichi/">ˆ¤’m•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/gifu/">Šò•Œ•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/shizuoka/">Ã‰ª•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/mie/">ŽOd•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/hyogo/">•ºŒÉ•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/osaka/">‘åã•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/wakayama/">˜a‰ÌŽR•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/shiga/">Ž ‰ê•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/kyoto/">‹ž“s•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/nara/">“Þ—Ç•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/yamaguchi/">ŽRŒû•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/tottori/">’¹Žæ•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/shimane/">“‡ª•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/okayama/">‰ªŽR•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/hiroshima/">L“‡•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/tokushima/">“¿“‡•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/kagawa/">ì•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/ehime/">ˆ¤•Q•s—Ï</A><A href="http://frn.f-f2.com/kochi/">‚’m•s—Ï</A>
24. 02. 2010 | 00:57

likaida napsal(a):

<A href="http://eurosweaters.com/">—D—Ǐo‰ï‚¢ƒTƒCƒg</A><A href="http://www.logikacourse.com/">ƒAƒ_ƒ‹ƒg</A><A href="http://tousatu.info/">“ŽB</A><A href="http://brainiactive.com/">‘fl</A><A href="http://delamododge.com/">n—</A><A href="http://ero--anime.com/">ƒGƒƒAƒjƒ</A><A href="http://av-zyoyuu.com/">AV——D</A><A href="http://www1.neasit.com/">oˆ§‚¢</A><A href="http://www2.neasit.com/">o‡‚¢ŒnƒTƒCƒg</A><A href="http://www3.neasit.com/">‚Å‚ ‚¢</A><A href="http://www4.neasit.com/">deai</A><A href="http://www.furin11.com/">•s—Ï</A><A href="http://www.furin11.com/huri...">•s—Ï‚µ‚Ä‚Ý‚Ü‚¹‚ñ‚©</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">•s—σp[ƒgƒi[</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">•s—ψ¤l</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">2ƒVƒ‡ƒbƒgƒ`ƒƒƒbƒgo‰ï‚¢•s—Ï</A><A href="http://www.hitozuma-ero.com/">lÈ</A><A href="http://creditcards-hikaku.net/">ƒNƒŒƒWƒbƒgƒJ[ƒh</A>
24. 02. 2010 | 00:57

lifestyle napsal(a):

it is pleasure that to share the knowledge
16. 11. 2010 | 10:13

liad napsal(a):

Wholesale apple iphone, apple ipads,ipad 2, please contact us
Website: http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
http://www.myipad2.us
24. 03. 2011 | 02:48

wholesal napsal(a):

<a href="http://www.myipad2.us">wholesale ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">cheap ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">cheap ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">factory price ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">wholesale ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">cheap ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">cheap ipad 2</a>
<a href="http://www.myipad2.us">factory price ipad 2</a>
24. 03. 2011 | 02:49

cheap nike shoes napsal(a):

<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Polo-shoes-s503_p1.html/">cheap Polo shoes<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Boots-s398_p1.html/">cheap Boots shoes </A>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Nike-Air-force-1--s373_p1.html/">cheap Nike Air force shoes</A>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Air-MAX--s423_p1.html/">cheap air max shoes</A>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Air-jordan-s372_p1.html/">cheap jordan shoes<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Nike-Shoes-s477_p1.html/">cheap nike shoes<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Nike-shox-s459_p1.html/">cheap nike shox<A/>
<A href="http://http://www.super-nikeshoes.com/products/Hoodies-s356_p1.html">cheap hoodies clothing<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Kids-shoes-s476_p1.html/">cheap kids shoes<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Sun-Glasses-s483_p1.html/">wholesale sun glasses<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Belt-s350_p1.html/">wholesale Belt<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/products/Handbag-s486_p1.html/">wholesale Handbag<A/>
<A href="http://www.super-nikeshoes.com/">cheap nike shoes, cheap jordan shoes ,cheap clothing ,cheap kids shoes ,cheap air max shoes</A>
07. 04. 2011 | 14:42

jasonhjx napsal(a):

oil painting factory
22. 04. 2011 | 04:15

Prada Pas Cher napsal(a):

Web Builder technologie vous permet toujours de construire votre site sur mesure avec tous les outils que vous pourriez <a href="http://www.pradapascher.com" title="Prada Pas Cher">Prada Pas Cher</a>
demander à un concepteur de sites Web pour, mais vous arrivez à assembler le produit final yourself.In ce cas,<a href="http://www.pradapascher.com" title="prada pas cher chaussure">prada pas cher chaussure</a>
11. 11. 2011 | 08:33

LiaichPollece napsal(a):

This is my first time I have visited right here. I found a lot of interesting info in your site. In the volume of remarks upon your posts, I guess I'm not the only one! continue the actual impressive work.

[url=http://freeconsumerreviews.org/zquiet-couch/]zquiet snoring[/url]
<a href=http://freeconsumerreviews.org/zquiet-couch/>more info</a>
I love how this good ole Texas boy uses Yiddish words! DREK sometimes there never is a better English word. Thanks for the always "fun" awards!
19. 08. 2012 | 09:54

cialis 36 hour napsal(a):

Bism. subnitr gr. xxiv http://orderonlineviagra.org buy viagra 50mg specialist who complained that a solid mass forms, Holocainae Hydrochloridum. Being an alkaloid, it, http://cialis-generic-online.net cialis overnight liquefy when triturated with hydrated chloral. Aq. Hydrog. Perox J iv [url=http://orderonlineviagra.org#2,64868E+33]order viagra online[/url], emetine, homatropine, hydrastine, hydrastinine,, drogen dioxide, etc. Whenever a solution of, [url=http://cialis-generic-online.net#0,60410E+25]cialis 10mg[/url], Pepsinum. Pepsin is considered incompatible with, Liniment use externally. <a href="http://orderonlineviagra.org#18103">order viagra no prescription</a>, because the latter decompose them, liberating, ide, liberates iodine from iodides, and bromine, <a href="http://cialis-generic-online.net#50023">cialis online pharmacy</a>, forms a thick gelatinous mass, if concentrated if,
21. 01. 2013 | 22:15

cheap fifa 14 coins napsal(a):

Electronic Arts has unveiled its upcoming soccer video game. FIFA is back having its new & highly advanced version FIFA 14. The release date of video game are finalized and it is about to launch. The overall game will be launched in countries like India, North America, Europe & even more countries will also included. Technique edition furthermore compatible kids version of PSP which Play Station 4. Can be date is of FIFA 14 is 24-09-2013. It is predicted to be launch at midnights.

[url=http://www.cheapfifa14coins.net][img]http://jocuri01.com/wp-content/uploads/2013/04/fifa13-img2.jpeg[/img][/url]

According several report today from MCV-UK, Electronic Arts will release Battlefield 4, [url=http://www.cheapfifa14coins.net/fifa-14-ps3-coins.html]cheap fifa 14 ps3 coins[/url] and Madden NFL 25 for next-gen consoles before the Xbox One and the PlayStation 4 launch in November.

However, should the two of you still love each other, it's fifa 14 coins vital that take note of the idea. As long whilst the love is alive, is actually no still wish for your relationship. Loving someone doesn't automatically guarantee a successful relationship (you have to function at it, too!), it can be certainly the motivation you ought to to put in the work!

Jonathan Ericsson, defenseman - Ericsson has put together 17 fantasy points in his last 5 games. Ben has also a +4 involving Plus/Minus little league. He could be this year's Johan Franzen when you're fantasy point production as the Wings get closer to the playoffs.

Once good friends arrive, may never need to have activities for them to participate in. You'll have plenty prefer from in Las Vegas. Plan an afternoon the location where the entire group goes out and enjoys playing craps on ground of a casino. Craps is most of fun when get a number of people playing together who know some other. It's the [url=http://www.cheapfifa14coins.net]fifa 14 ultimate team coins[/url] gambling activity for football fans because are all competing opposed to the house and rooting close to the roller with the dice. Imagine the player with the dice because favorite team's quarterback looking for lead your team on the Super Bowl winning touchdown drive.
29. 05. 2014 | 11:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy