Moment procitnutí

19. 08. 2009 | 09:35
Přečteno 11797 krát
Jednání o státním rozpočtu probíhají každoročně podle stejného scénáře.

Během prvního pololetí se poslanci a ministři zabývají předůležitými záležitostmi, zejména svými vlastními prebendami. Pak přijde léto a je čas na bulvární historky „kdo s kým“ a „kdo koho“. Přijde podzim; ve sněmovně je suše konstatováno, že na zásadní změny rozpočtu je pozdě. Náležitá péče je věnována pouze pověstnému porcování medvěda. Nejdůležitější zákon roku je pak schválen ve víceméně stejné podobě jako loni, předloni a tak dále. Jen tu a tam se přidá pár miliard či desítek miliard. Podle toho, jaká lobby má zrovna navrch.

Jenže je tu rok 2009 a tradiční fraška nabírá rysy dramatu. Za prvé, ekonomika zápasí s nejtěžší recesí v novodobé historii. Velmi podstatně proto klesají daňové příjmy státu. Daně z příjmů téměř vyschly. Za druhé, poprvé je v úřadě ministr financí, který není závislý na žádné straně a který celkem přesvědčivě tvrdí, že nebude sledovat politickou kariéru. Může si proto dovolit luxus ve světě politiky nevídaný: mluvit pravdu. A konečně za třetí, blíží se předčasné parlamentní volby. Závody v nákladných volebních slibech se nadějně rozbíhají.

Co je výsledkem této souhry okolností? Dramatický moment procitnutí. Pokud to ještě někdo nevěděl, nyní tento tvrdý fakt musí být jasný každému: české veřejné finance jsou neudržitelné. Směřují k nárazu. Představte se katastrofický film, na jehož začátku zjistí astronomové, že se k Zemi blíží planetka či velké jádro komety. Lidstvo začne pracovat na záchranné misi a film skončí happyendem.

V podmínkách veřejných financí však zjištění nevyhnutelnosti budoucího nárazu málokoho vzruší. Lidé prostě spoléhají, že „nějak to dopadne.“ Ano, dopadne. Vítat v zemi záchrannou misi Mezinárodního měnového fondu a podřídit se jí naordinované velmi přísné finanční disciplíně je svým způsobem také řešení. Je možné brát prášky proti bolesti zubů a o to více pak trpět v zubařském křesle. Asi to ale nebude rozumná „zubní politika“.

Nyní tedy víme, že českým veřejným financím hrozí schodek v možné výši až 256 miliard korun, tedy zhruba 7 procent hrubého domácího produktu. Fakt, že za příznivých okolností by mohl být o něco nižší, na tom nic nemění, protože rozumná vláda se nespoléhá na příznivé okolnosti. Jak ale situaci řešit?

Politikové zřejmě směřují k řešení pro ně nejpohodlnějšímu: jejich rozmařilost „zatáhne“ občan. Předáci stran, kteří s takovou chutí hovoří o „vládní zodpovědnosti“, ukazují, že žádnou nemají. Neboť zvýšení daní není řešení. Zvýšení daní je recept na prodloužení hospodářské recese. Tento recept byl mnohokrát vyzkoušen. V roce 1997 to například vypadalo, že japonská ekonomika se dostává z vleklé recese. Premiér Rjútaro Hašimoto celkem mírně zvýšil daň z obratu, aby vyrovnal rozpočet – a následoval pokles spotřebitelské poptávky, další kolo recese, a ještě další podstatné zhoršení stavu veřejných financí. Japonské hospodářství prakticky stagnovalo téměř dvě desítky let.

Podobné příběhy ilustrují i snahy o zvyšování daní z příjmů. Prezident Roosevelt podstatně zvýšil daně z příjmů v roce 1936. O rok později postihlo zotavující se ekonomiku nové, drtivé kolo hospodářské krize. Ještě v roce 1939 byla nezaměstnanost na úrovni 17,3 procenta. Pokud jde o odvody z mezd, tzv. „sociální pojištění“, v tomto případě se jedná o zdražení pracovní síly. Jaký efekt má zdražení na poptávku? Úvodní lekce ekonomie: s rostoucí cenou poptávka klesá.

České daňové drama má ale i morální rozměr. Je naprosto nehorázné požadovat, aby daňový poplatník platil účty za vládní nehospodárnost. Veřejné výdaje obsahují neefektivní položky v těžko odhadnutelné výši. Na základě střízlivých ocenění by mohlo jít řádově o desítky miliard ročně. Možná více. Uvažme, že v roce 2008 činily daňové příjmy vlády 36 procent HDP. Když započteme i příjmy z majetku a tržby v podobě různých poplatků (což jsou vlastně také daně), dostáváme se k částce 1517,5 miliardy Kč neboli 41 procent HDP.

Za tyto peníze lze pořídit celkem komfortně fungující sociální stát s vyrovnaným rozpočtem. Je tu jen jedna podmínka: utržené tisíce miliard musí být vydávány efektivně, bez plýtvání a bez korupce. Stát by se měl chovat ohledně svého vlastního provozu jako kterákoli firma v režimu krizového managementu: osekat zbytečné výdaje, propouštět, posvítit si na kriminalitu bílých límečků. Teprve poté je možné zvyšovat daně. A možná to ani nebude potřeba.

psáno pro Lidové noviny

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

myrta napsal(a):

Pan Kohout opět "objevil Ameriku".Tohle přece ví každý obyčejný středoškolák!
19. 08. 2009 | 09:57

david napsal(a):

Tohle je jasné každému, kdo se někdy staral o vlastní peníze, kromě sociálních demokratů ovšem a jejich věrného poskoka šaška Hořejšího.
19. 08. 2009 | 09:58

Paterik napsal(a):

Myrta:

myslím, že k ekonomickým expertům ČSSD to zatím ještě neproniklo.
19. 08. 2009 | 10:01

myrta napsal(a):

to david:zvláště se ti povedlo to-kromě sociálních demokratů.Zřejmě jsi ještě neslyšel o schodku rozpočtu tvojí milované modré strany ,které bez námahy dosáhla.
19. 08. 2009 | 10:02

ali napsal(a):

jojo, a přijde podzim, volby a budeme se ptát "kudy kam" ?
Politickým spektrem se táhne pohodlnost a lenost a oprašování starých slibů, zesměšňování volebních slibů opozičními stranami a je jedno, jestli je to výhodné, prostě budeme proti všemu, co jiný navrhne a uděláme opak toho všeho, i kdyby nás to mělo zabít, zadlužit, zničit, poškodit...schválnosti a opaky jsou naším heslem..
Co to je 256 melounů? Daňoví poplatníci to zvládnou a mají děti. Jestli je to nehorázné nebo horázné je úpně vedlejší, tak co. Že to budou platit děti je už fuk, to už dávno budem prdět do hlíny. A světská sláva, polní tráva. Jména dnešních politiků budou buď zapomenuta, nebo připomínána pouze v záporném smyslu. Kriminalita bílých límečků bují, dostal mě Ransdorf se svojí ochotou nést následky a pak hop a máme novou imunitku a co, nic, happy, vysmátej..a nejen on...
19. 08. 2009 | 10:06

drawling der napsal(a):

Nejtěžší recese?

Jaká recese? Vždyť přece jen bohatneme trochu pomaleji než dříve.

Kohouti nakupují akcie, Machové a Zlámalové obdivují Lotyšsko... Není žádná recese.

Opakuji: Není ŽÁDNÁ recese.
19. 08. 2009 | 10:07

Marf napsal(a):

Dluhy CSSD i ODS jsou si velice podobné, ani jedna strana nebyla schopna změnit rozpočet. Takže v tomto ohledu výběr nemáme.

Nevím proč se modrá s oranžovou barvičkou pořád tady na blogu hádá. Něco vám doporučím:o))). Čtěte knihy... O ekonomii, o politice, o dějinách, hlavně 20. století, ..., a pak získáte trošku POKORY a přestanete lidi nálepkovat. Nálepkováním to často začíná.. viz historie Rusů, Židů, Arabů, Cikánů, atd. atd. Ať se z vás nestanou fanatici s barevnými štetci v ruce, není nutno všechny lidi natřít jednou barvou.
19. 08. 2009 | 11:18

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan Kohout kritizuje politiky za to, že nemluví pravdu. Sám se jako čert kříži vyhýbá slovu krize a používá jemnější slovo recese. Když se sestavoval rozpočet na rok 2009, tak podle něho žádná krize nebyla a nebude a 4,8% procent růstu HDP byl podle něj reálný odhad.
Nyní obecně říká, že je něco třeba. Že je vždy dobré zvýšit příjmy a snížit výdaje je známo již několik tisíc let. Jenže se bojí říci kde a jaké budou důsledky. Jenom nabádá, že zvýšení daní není řešení. A to se hluboce, ale skutečně hluboce mýlí. Pokud bude zvýšení daní rozumné a únosné, tak by mělo být použito. V prvé řadě tam, odkud plynou zisky do jiných zemí, tedy především bank a nadnárodních podniků. Dále je nutno sáhnout na ČEZ, kde na nepřípustných státních dotacích profituje polovina soukromých majitelů. Ne bez zajímavosti je dočasné vrácení daní z příjmu na dřívejší úroveň a případné další zprogresivnění.
Pokud jde o výdaje, tak je nutno především srazit výdaje státu o cca 15 až 20%, především v oblasti mezd, investic a nákladů za "služby". Tvrdě sáhnout na sociální výdaje a neváhat urychleně změnit příslušné zákony. Ve zdravotnictví udělat stopstav základní pojištěné péče, ostatní hradit přímo. Vysokoškolské a některé středoškolské vzdělání zpoplatnit, alespoň tak, jak tomu bylo za první republiky. Armádě přestat platit drahé hračky, které jsou pro ochranu obyvatel nanic. Snížit počet zahraničních zastoupení. Zavést jednotné státní finanční místo. Snížit platy a náhrady poslanců a senátorů, radikálně odbourat všechny "representativní" výdaje na všech úrovních. Věcných a účinných námětů je skutečně dost a dost, jenom vůle prosadit je prakticky žádná.
Konec konců - každá krize je ozdravným procesem, ukazujícím jasně co je zdravé a co ne. Proto je třeba, aby tvrdě působila skutečně na všechny a ne jen na některé. Jakékoliv výjimky a podpory jsou cestou do pekel.
19. 08. 2009 | 11:28

schlimbach napsal(a):

Antonín Hrbek

myslím si, že váš návrh nevyřeší ekonomickou krizi, ale naopak ji ještě prohloubí a navíc vyvolá sociální nevoli - vidím to podstatně jinak - http://ekonomickareforma.sw...
19. 08. 2009 | 11:55

jogín napsal(a):

Máme přece jednoduché východisko, jak se zbavit dluhů a nezvyšovat daně. Zprivatizujeme ČEZ, dálnice a všechny nemocnice ve středu měst plus všebecnou zdravotní pojišťovnu. Aby se zvýšil výnos z prodejů, povolíme zdravotním pojišťovnám vlastnit zdravotnická zařízení. A snížíme výdaje na neproduktivní sektory- samozřejmě na penze, školství a policii.
19. 08. 2009 | 12:06

Gerd napsal(a):

Pane Kohoute,
máte sice úplně pravdu a příjmy vyždímané z občanů jsou dostatečné na všechny potřeby státu, to by ale tato příjmy nesměly být masivně rozkrádány - viz třeba dálnice. Je zde ale jedna možnost. Za srovnatelné služby, např. 1 km dálnice platit pouze srovnatelné ceny jako jinde v EU. Pokud se této ceny nedosáhne, služba nebude poskytována vůbec a zruší se. Spoustu peněz by také uspořilo vybírání některých minimálních daní nebo poplatků, např. polatky hotelů za lůžo městu - příjem daně stačí tak akorát na platy úředníků, kteří výběr provádí. Atd.
Jsem rád, že po delší době jste napsal blog dosti rozumný, kde je možné s velkou většinu souhlasit.
19. 08. 2009 | 12:15

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený schlimbachu,
každá krize by měla proběhnout do všech důsledků tak, aby přežilií jen schopní. Jakékoliv jiné "sociální" řešení jen oddaluje potřebné řešení a přenáší nevyléčenou nemoc na další potomky.
Souhlasím plně s Vámi, že peníze nemohou být cílem, ale prostředkem, ale také bohatství nemůýe být cílem, ale prostředkem.
S pozdravem
19. 08. 2009 | 12:21

stále rebel napsal(a):

Ekonomická krize – pohled odborů
http://www.cmkos.cz/data/ar...

EU – které státy daně snižují a které zvyšují?
http://www.sfinance.cz/zpra...
19. 08. 2009 | 12:23

Suchec napsal(a):

schlimbach:
V tomto souhlasím.

Finančně by to třeba šlo. Ale sociálně by to nebylo únosné pro většinu lidí, kteří vždy tu krzi zaplatí za ty, co na tom jen vydělávají.

Je to na úrovni myšlení 19. století.

Ale pokud by si to lidi nechali líbit, pak dobře jim tak.

Jestliže se ale jen na st. investičních zakázkách utratí 500Mlrd. a z toho je cca 20% zytečných nákladů, tak máme polovinu schodku "Kalouskova" nekrizového rozpočtu "doma".

Jenže tímto by se šáhlo na zisky PPF, J+T, Mosteckou, Apian, Skanska, Strabag, OHL ŽS, Agel, Sekyra, Bakala apod., což by sice bylo správné, ale vzhledem k provázanosti s politiky nereálné.

Jogín:
Dobrý sarkasmus. To snad nemyslíte vážně? -))))))))
19. 08. 2009 | 12:32

Suchec napsal(a):

Hrbek:

A neměli by tu krizi zaplatit ti, kteří to celé způsobili, a ne aby ještě si to nechali paltit z kapes daňových poplatníků?

Takže něco jako ekonomický Malthuzián?
19. 08. 2009 | 12:36

V.Kubíček napsal(a):

Pane Kohoute, rozval našich veřejných financí nezpůsobila jen recese, ale i reforma financí bývalé koalice. Na to upozorňoval Martin Fassmann: "Reforma veřejných financí bývalé koalice+světová ekonomická krize´=rozvrácené veřejné finance České republiky. Odpovězte na článek Ing.Ilony Švihlíkové,Ph.D. v Bl 17.8.t.r.:Rozvrat veřejných financí v ČR a možná řešení.
19. 08. 2009 | 12:44

Matrix napsal(a):

Pane Kohoute jste mimo mísu, stačí si přečíst dnešní ódu velkého Pupka a je jasno.
Musíte se dovzdělat

http://www.novinky.cz/domac...
19. 08. 2009 | 13:07

Lukáš Bušina napsal(a):

Hele Kouhout, proč Vy jste tohle vůbec psal? To je pro nějakou budoucí knížku pro mateřskou školu - "Jak si koupit koloběžku/bagr a přitom se nezadlužit"
19. 08. 2009 | 13:13

schlimbach napsal(a):

Antonín Hrbek
ono je otázkou, jak se na krizi díváte - jestli je to nějaká objektivní krize, která přijde tak říkajíc z " vyšší moci " nebo je to krize vyvolaná uměle ( a tato krize uměle vyvolaná je ). V tomto případě je těžké aplikovat, že mají přežít jen ti nejschopnější. Pokud vezmete v úvahu vztahy v naší společnosti od roku 1989, jak nazírat na to, kdo je nejschopnější, ten který je všehoschopnější a nedělá si nějaké předsudky s dodržováním zákona a bezskrupulosně dovedl využít nevymahatelnosti práva a udusil ty, kteří byli ohleduplni a bez ohledu na to, že měli množství dobrých projektů, jen neměli tak ostré lokty a měli svědomí? Domnívám se, že v tomto ohledu s vámi souhlasit nemohu. Domnívám se, že náš národ je natolik silný a schopný, aby dokázal najít takovou cestu, že ekonomicky zajistí dobrou životní úroveň všem a navíc vytvoří silnou ekonomickou a technickou základnu pro obrovský rozvoj všech lidí, kteří budou chtít a budou k tomu mít předpoklady. Hodnotit úspěšnost toho nebo jiného státu bychom měli ne podle toho, jaký má HDP na hlavu, nebo kolik má miliardářů, ale jak se dovede postarat o nejslabšího člena své společnosti, jakou mu dokáže zajistit životní úroveň. Troufám si tvrdit, že můj návrh toto řeší tak, že i ten nejslabší člen společnosti bude mít svoji životní úroveň na odpovídající úrovni zajištěnu a co víc, i toto napomůže zvyšování životní úroně celé společnosti i získávání obrovského bohatství těmi nejschopnějšími ...
19. 08. 2009 | 13:18

zaknap napsal(a):

Jiří KNAP napsal(a):
Pane Suchec,i když jsem hodně pracovně vytížená osoba a nemám čas takhle intenzivně s někým komunikovat a dopisovat,přesto jsem si s velkým zájmem přečetl všechny Vaše příspěvky a velice by mě zajímalo a myslím že nejenom mě,kdyby jste pokud to není tajné nám poodhalil něco ze svého soukromí.A to jaké máte vzdělání,v jakém oboru pracujete,kolik umíte cizích jazyků a pod.Já jsem si vždycky myslel,že se vyznám v lidech,ale u Vás se mi to jaksi nedaří a nevím do jaké skupiny Vás zařadit.Na jedné straně děláte dojem naprosto geniálního člověka,který všechno ví a zná mnohem lépe než jiní,na všechno máte ihned jednoduché a jasné řešení a odpověď,což uměl pouze Adolf Hitler a nebo pro ty méně chápavé Jiří Paroubek.Pak je Vás tady v tomto státě naprostá škoda a měl by jste pracovat minimálně v Bruselském parlamentu,protože mezi těmi darmošlapy by jste v krátké době jistě udělal oslnivou kariéru.Nebo jste totální křupan,který si hulváctvím a sprostotou tady veřejně léčí nějaké komplexy a mindráky.Pokud by jste patřil do té druhé skupiny,tak bych v tom ani já neviděl žádnou velkou tragédii,protože by to byl naprosto jasný poznatek a signál,že výpočetní technika není u nás výsadou pouze vysokoškolsky,nebo středoškolsky fundovanách lidí ale že už naprosto zdomácněla mezi širokou veřejností a to by byl jistě potěšující poznatek.
18.08.2009 18:10:39
19. 08. 2009 | 13:45

Antonín Hrbek napsal(a):

to schlimbach
zajištění životní úrovně i těch nejslabších členů společnosti bylo například v návrhu, aby každý člen společnosti dostával od státu 4000 Kč a nic víc. Pokud jde o viníky krize, tak jsem napsal, že považuji za nutné v prvé řadě sáhnout na banky a další finanční neproduktivní instituce, pak na společnosti odvádějící zisk do zahraničí.
Dvacet let se naší společnosti vtloukalo do hlavy, že ne ten, kdo něco užitečného vyrobí, ale ten kdo někoho nejvíce okrade, je ten "úspěšný podnikatel". To se ovšem změní snad až za dvě generace. V současné době je nutné takovéto "úspěšné podnikatele" pořádně přinutit k placení vzniklých škod.
Nemáme podnikatele typu Bati, Kolbena, Křižíka, Škody, Roučka, Sigmundů, Maršnera, Laurina a Klementa, Janečka, atd., máme tisíce "anonymních společnosti", ve kterých nikdo svou osobou za nic neručí. A když někdo podvodně zkrachuje, tak se mu blahovolně dovolí další podnikání.
V této společnosti chybí především morálka a to dlouho nebude. Již jen stín podezření by měl například přinutit politika, aby se, do vyjasnění situace, stáhl do ústraní. A u státních úředníků k přerušení výkonu funkce.
Pokud za první republiky prezident Masaryk někomu nepodal ruku, tak byl společnsky vyřízen. Kdeže loňské sněhy jsou
19. 08. 2009 | 14:05

ujo napsal(a):

pro p. Knapa:nedivím se, že jste pracovně vytížený, když pro jednoduché sdělení, že "sucheců je křupan jste potřeboval cca 15 řádek.
Nemluvě o tom, že vaše sdělení se nezakládá na pravdě o čemž se každý soudný čtenář může přesvědčit.

Aa k moudru p. Kohouta: stát by jistě měl lépe hospodařit, ubylo však těch "schopných" kteří dokázali, že to dokážou.
Ostatně kdyby stát za 20 let (nepro)dal skoro všechno, co vlastnil byla situace nyní také trochu jiná
19. 08. 2009 | 14:06

ZdeněkJ napsal(a):

zaknap
Doporučuji Vaší ctěné pozornosti texty jakéhosi Rumcajse, často vyskytující se pod různými blogy,to je totiž člověk, který mimo veškerou pochybnost rozumí všemu nejlépe a toho hulvátství a sprostoty tam najdete v mimořádném množství.
19. 08. 2009 | 14:44

Da.Rock napsal(a):

Zvýšit daně? Proč ne. Ale ne alibisticky všem (jako navrhuje Janota - DPH), ale přímé daně. A to těm nejbohatším. Přirozeným monopolům (ČEZ, RWE), bankám a pojišťovnám, které i přes krizi bohatnou. Zdanit spekulativní kapitál. Zavést progresivní zdanění jak pro fyzické osoby, tak pro korporace. Zvýšit stropy na odvod pojistného.
Na mezinárodní úrovni zavést restrikce proti daňovým rájům a vystoupit proti daňovému, sociálnímu a ekologickému dumpingu různých - především východních zemí.
19. 08. 2009 | 14:46

vlk napsal(a):

Kohout sice np rvní pohled dostal rozum, ale jen na první pohled.

Ano situac e rozpoštu je hrozivá. Ale protože píši pod Kohoutem, nemohu s enezeptat - jak je to možné? Autore, jak je to možné? Daňový výběr by přec e měl být zákonitě daleko vyšší neboť Topolánkova vláda provedla redukci daňových sazeb. Ona už snad neplatí mantra všech Kohoutů - totiž L křivka? Jistě s e dočkám odpovědi - platí, al ene v krizi. Hm ,takže z toho musím nutně vyvodit závěr, že protože neumíme přesně stanovit kd y přijd e krize , je L křivka dokonalý blábol. V krizi ji totiž svým daňovým nevýběrem - prohlubuje.
Další pěkná kohoutovina je filipika o daních. že jako zvedat daně v krizi je zločin. Uniká mi jak chce asi tak Kohout někdy splatit státní dluh. Nebo a spoˇ%n část toho dluhu, když se nezvednou daňové sazby!
Přesto, ež to je podle Kohouta zločin a přesto, že to prohlubuje krizi. Ono totiž bud e nutno platit dluhovou obsluhu. Stále narůstající.
Očekáám, že teď si rumcajs klepe na čelo a sděluje mi - vždyť je to prosté - ořežeme mandatorní výdaje.
no milý rumcajsi, musíš nad Kohoutem když jej čteš, také přemýšlet. ne jen mu s lepě věřit. masndatorní výdaje jsou řádově 80% rozpočtu. Jistě příliš velké číslo. A v době krize neudržitelné.
V našem případ ě představují a si tak necelých 900 miliard.

Které utratí ročně stát! Důležité je slovo utratí. Protože současná krize je krizí poptávky. Podle Kohouta by navrhovaná opatření typu zvednutí dolní sazby DPH asi o 2% a horní o jedno byly jen zacementováním krize. Protože by došlo k zaříznutí vnitřní poptávky.
Ptám s e - dejme tomu že stát sníží mandatorní výdaje o nějakých deset procent - ted y řádově o 100 miliard, pak nedojd e k zacementování krize omezením vnitřní poptávky? Pokud mi Kohout nebo někdo jiný odpoví, že nikoliv , pak začnu zase věřit na Mikuláše.
zrovna tak začnu věřit na Mikuláše , pokdu bych věřil, že bude , spolus omezením výdajů, zvýšením daní realizován to, co říká Kohout a kd emá naprostou pravdu - totiž , že někdo zařídí , že se přestane z veřejných rozpočtů kráást ve velkém. A české dálnice se budou stavět za průměrné evropské ceny, Napříkald. Nebo že zejména krajské nemocnic e přestanou nakupovat zbytečné přístroje a když už koupí rentgen, třeba do nemocnic e v Ústí nad Labem nebo jinam,bude v průměrném vybavení za průměrnou evropskou cenu.Tak tomu rozhodně nevěřím.

Jsem peřsvědčen, že nás čeká zvýšení daní. A přestaňme s e tou divit. Protože v krizi je nutné posílit příjmovou stránku. Pokdu to jde. A je zřejmé, že dojd e na redukci výdajů, protoež stejně tak je nutné v krizi tlumit výdaje. Zejméan některé. Nebude to příjemné. Ale bude to rozhdoně rozuměnjší a efektivnější, než pouze omezit výdaje. Protoež ti , co jsou na nich závislí -a je jich dost - příjemci důchodů, státní zaměstnanci krizi nezavinili a mají právo na život.
19. 08. 2009 | 15:32

Michal Macek napsal(a):

vlk:

jedinej kdo se divi tomu ze se maj zvysit dane je paroubek - normalnuim lidem je to jasny ze za vic penez vic muziky
19. 08. 2009 | 16:03

schlimbach napsal(a):

Antonín Hrbek

v pohodě - vaše návrhy jsou v mém jnávrhu vyřešeny jaksi automaticky vzhledem k jiné organizaci vztahů ve společnosti. Nikdo v mém návrhu nemůže mít menší příjem měsíčně, než je minimální mzda, která obsahuje veškeré reálné náklady na bydlení ( 45 m2 na osobu ) 15 m2 na každé dítě, 10 % z nákladů na bydlení na opravy, odvody na zdravotní pojištění, důchodové pojištění a daň z příjmu ve výši 5 % z příjmů. Všechny tyto polatky nesmí přesáhnout 50% minimální mzdy. Je to jakési minimum pro důstojné žití nejchudobnějšího člověka ve společnsoti. Na dnešní podmínky to je cca 36 000 ,- Kč měsíčně. Od této minimální mzdy se odvíjí všechno ostatní. Zvýšením příjmů podnikatelů se automaticky zvyšuje i minimální mzda. Veškeré ekonomické vztahy ve společnsoti jsou vztaženy k této minimální mzdě. NIKDO NEMUŽE mít menší příjem než je minimální mzda...
19. 08. 2009 | 16:17

Karel napsal(a):

Pan Kohout je tady v republice novej a proto si nevšiml, že pan Jansa vždy sestavoval rozpočet a vyhověl každému ministru ( až na Tlustého ), takže o kariéru mu šlo.
Problém české ekonomiky je v tom, že z prdu nasekala až moc miliardářů a multimilionářů a občané to už nestáčí splácet.
A proto by bylo nejejdnodušíí vrátit to, co bylo ukradeno a miliardáři a multimilonáři by se majetkově zařadili mezi běžné občany. Kaviáru, šampáňa a děvčítek si už užili a tak bych je poslal k lopatám.
19. 08. 2009 | 16:17

schlimbach napsal(a):

je tristní sledovat vyjádření " odborníků " na ekonomii, jak je důležité oddalovat dobu odchodu do penze, jak uměle udržovat mladé jedince na školách všech typů bez ohledu na to, zda na to mají nadání a kapacitu, řešti problémy s krizí takovou, důchodovou reformou atd atd. Samé zbytečné pseudoproblémy, které jsme si navařili sami přijetím stupidních a dogmatickjých představ o jediném možném fungování ekonomiky, jakoby nám tuto " vědu " seslal pán Bůh a nebyl to produkt dávné lidské chamtivosti ...
19. 08. 2009 | 16:21

schlimbach napsal(a):

z pohledu slov pana Paroubka o výši dluhu naší republiky na jedné straně z pohledu současné stupidní ekonomie je zřejmé, že má pravdu. Na druhé straně je ale třeba, abychom si uvědomili, že tento dluh brzy nebude možné nikdy splatit, bude se neustále zvyšovat a platby za dluhovou službu, které se již šplhají k 70 miliardám korun ročně jsou alarmující. Rád bych podotkl, země, která má dluh nemůže být ekonomicky nikdy svobodná, nemůže sama za sebe rozhodovat, vždy hůře odolává zahraničním tlakům ať přátel nebo nepřátel. Můj návrh http://ekonomickareforma.sw... může naši zemi brzy tohoto závazku zbavit. Za zmíněných 70 miliard dluhové služby by bylo možné postavit ročně 46 000 bytů - pro reálnější představu.
19. 08. 2009 | 16:26

stále rebel napsal(a):

Paroubek: Deficit rozpočtu by mohl být 170 až 180 mld
http://www.financninoviny.c...
19. 08. 2009 | 16:30

ms napsal(a):

Během krize nesmíme zvyšovat daně protože jinak se krize prohloubí, během prosperity nesmíme zvyšovat daně protože jinak přijde krize. Snižovat je ale můžeme vždy až na nulu přeci. Něco mi tu nehraje a asi je to kohoutovina.
19. 08. 2009 | 17:01

ms napsal(a):

A jinak řečeno, lidé s vysokými příjmy méně utrácejí, proto udržení sociálních výdajů za cenu zvýšení daní vysokopříjmovým skupinám může mít pozitivní efekt na ekonomiku.
19. 08. 2009 | 17:06

верный товарищ Георгий Гавел napsal(a):

что это такое? какой-то фашистский петух... посадить его разом!
19. 08. 2009 | 17:33

Opitz napsal(a):

vlku a všichni ostatní - co to je to ta tajemná, za vše vinná krize? Kdo a čím ji způsobil? Co kdyby ses ty a tobě podobní prokousali skrze tento igelit a podíval se na příčinu poslední krize... Myslíš si snad, že až budeme platit 90% svého platu skrze všelijaké daně a "pojištění", že nám bude líp? Za všechno může žití na dluh. Mít deficitní hospodaří 15 let se nějak musí projevit a ani tebou oslavovaní oranžgutani s tím nic neudělali a to na to měli celých 8 let, tj. více než polovinu celkové doby... Samozřejmě ale za to může ODS, která vládla defacto jen rok a pak už jen přežívala...
To že za dob vládnutí ČSSD se neúměrně zvýšily mandatorní výdaje a vládní i státní dluh je bez diskuze FAKTEM. Že se díky všeobecnému sociálnímu blahobytu zadlužily domácnosti, podniky, stát i obce, je také fakt. Že za dobu vládnutí ČSSD byla vyšší nezaměstnanost než za vlád pravice je také FAKT. Já vím... to jsou všechno jen náhody, ale tím se můžete utěšovat jen vy, socialisté.
Základem je splacení dluhu, a přebytkové hospodaření. Žádná společnost v lidských dějinách nezvyšovala svůj blahobyt tím, že se neustále zadlužovala... Vše skončilo bankrotem nebo tím, že byla taková zem "osvobozena" někým jiným...
19. 08. 2009 | 17:42

Paterik napsal(a):

stále rebel:

tohle číslo je prostě vycucané z prstu. Samozřejmě, že ČSSD musí tvrdit, že bilance bude kladná, a ne "proděláme na tom kalhoty".
19. 08. 2009 | 17:43

PatientO.T. napsal(a):

TAK PRAVIL ZARATHUSTRA ...
O nové modle
Kdesi jsou ještě národové a stáda, nikoli však u nás, bratří moji: u nás jsou státy. Stát? Co je to? Nuže dobrá! Teď mi otevřte uši, neb teď vám řeknu své slovo o smrti národů.

Stát, tak se jmenuje nejstudenější ze všech studených netvorů. Studeně také lže; a tato lež mu leze z tlamy: "Já, stát, jsem národ!"

Lež! Tvůrci to byli, ti stvořili národy a nad ně zavěsili víru a lásku: tak sloužili životu.

Ničitelé to jsou: ti na velký dav líčí pasti a zvou je státem: zavěšují nad ně meč a sto chtíčů.

Kde ještě je národ, tam nerozumí státu a má k němu zášť jako k uhrančivému pohledu a k hříchu proti mravům a právům.

Toto znamení vám dávám: každý národ mluví svým jazykem dobra i zla: tomu nerozumí soused. Svůj vlastní jazyk si vynalezl každý národ v mravech i právech.

Ale stát lže všemi jazyky dobra i zla; a cokoli mluví, lže - a cokoli má, ukradl...

(F.Nietzsche)
19. 08. 2009 | 17:50

Opitz napsal(a):

A to si ještě vlk a jemu podobní nedokáží představit situaci(neb je i technicky téměř nemožná), že by lidi místo trapných generálních stávek, pozlobili tím, že by jeden měsíc nedanili. O, co by se dělo pak? Co je to ten stát proboha? Kdo to je? Nějaká úřednická mafie, která ví lépe, co s penězi občanů? Stát jen přerozděluje, nic jiného a dnes přerozděluje velkou část toho, co si musela jinde půjčit a co splatí děti dnešních lidí, kterým je všechno jedno...
Řešení je jedine ve snížení výdajů. Nikde jinde. To co nepřiteče do státních pazourů zůstane lidem a ti sami rozhodnou, kam potečou. Čím méně stát přerozděluje, tím líp. Dnešní politické "elity" dokazují každý den, že to naprosto nemají pod kontrolou a neví, která bije, čehož využívá spřátelená mafie...
Vynikající nápad je uzákonit v ÚStavě, že každá vláda musí hospodařit s přebytkem a pokud to nedokáže musí být odvolána prezidentem nebo sama musí podat demisi a strany, které tvoří vládu pozastaveny a dluh budou muset zaplatit sami. To by Paroubek přestal slibovat hory doly raz dva...
19. 08. 2009 | 17:51

schlimbach napsal(a):

Opitz

asi žijete někde v jiné dimenzi, nebo jsem možná nesprávně informovaný,ale jaký dluh má naše republika, jaký USA a další země zaslíbené ? Vážený pane, žití na dluh je hlavním rysem současné ekonomické reality v celém světě - neříkám, že je to dobře, sám jsem předložil jiný návrh, ale na rozdíl od vašeho záměru vynulování mandatorních výdajů, abychom zachránili přebytkový rozpočet, navrhuji reálný důstojný život všem občanům této republiky a to díky zcela jinému pojetí ekonomických vztahů. Cesta ožebračování mas není cestou budoucnosti...
19. 08. 2009 | 17:51

schlimbach napsal(a):

верный товарищ Георгий Гавел:

может в следующий раз что то поконкретнне нам расскажете ? Может быть интереснее получится -))
19. 08. 2009 | 17:56

Fibonucci napsal(a):

Vlku,

a neklesají ty daňové výběry proto, že je nižší růst a tak není z čeho "okrádat" daněmi? Hlavně že jste si zase vytáhnul L křivku, ale že byste mluvil k věci, to vás nehne.

Další hovadina je to, že krizi prohlubuje nevýběr daní! Ten přeci prohlubuje shodek, ale ne krizi (ještě ke všemu recesi, ale to je detail).

A ten oslí můstek kterým jste zhodnotil, že L křivka je k ničemu právě proto, že nevíme kdy přijde propad (vaše krize) je přímo parádní ukázka motání pátého přes deváté. Zásada ceteris paribus vám zřejmě nic neříká viďte?

A taky důchodový efekt daní vám nic neříká. Chcete zvýšit daně, aby stát mohl utrácením zažehnat krizi? Rozumím tomu dobře? Takže oč méně utratíme na osobní spotřebě díky dodatečnému zdanění, to má stát vykompenzovat svými nákupy? Pak nemám být kurnik korupce, když poteče čím dál více peněz přes stát! Je zajímavé, že když utrácím své peníze já, tak nic nekupuji dvakrát tak dráže, jako si to dělá velkorysý grand zvaný stát. Možná je tam nějaká souvislost Vlku!
19. 08. 2009 | 18:03

Michal Macek napsal(a):

fibonucci:

marna snaha - vlk je neco jako jehovista - ma svou pravdu a tu mu nevyvratite ani heverem :)
19. 08. 2009 | 18:07

Opitz napsal(a):

schlimbach: a celkové zdanění vyšší než 23% není ožebračování? To co je patrné a bylo patrné již před lety, je to, že údajná solidarita se nedá realizovat pomocí dluhu. Na solidaritu si musí národ vydělat. Nevím, co je na tom tak nepochopitelného. Socialisté tím mávají jako na prvního máje...
Znamená ta dnešní sociální solidarita to, že všichni nakonec budeme stejně zadlužení? Asi o to jde.
Představte si - v roce 2000, což je docela nedávno, byly příjmy státního rozpočtu téměř 590 mld korun. Výdaje byly 632 miliard. V roce 2008 byly příjmy rozpočtu nejvyšší za celou existenci státu a to 1 064 mld korun, tj. přes jeden bilion. Státní dluh byl v roce 2000 289mld, vládní 405 mld... v roce 2008 to již bylo 999mld, resp. 1 105 mld... Výdaje v roce 2008 narostly na úctyhodných 1105 mld... to je to hospodaření, které má budoucnost? HDP rostlo jakžtakž, aby ne, když výdaje státu v poměru k HDP se pořád pohybují kolem 30%. Kolik bude dost? Tři miliony ve výdajích? Pak už budeme všichni jezdit do pětihvězdičkových hotelů na dovolené?
19. 08. 2009 | 18:26

Opitz napsal(a):

pardon - tři biliony...
19. 08. 2009 | 18:31

Gerd napsal(a):

vlku,
v této situaci bude zvýšení daní jen odčerpáním peněz z kapsy občanů do státního rozpočtu (i když to je vždy). ale v této situaci se občané chovají jako odpovědní hospodáři a omezují poptávku a šetří. Zvýšení daní bude znamenat, že budou muset spořit ještě více. Stát tyto nově vybrané daně nepoužije na splácení dluhů, ale pouze na velké projekty, které jsou buď vykradeny (a peníze českých tunelářů ulity na zahraniční konta) nebo zadány zahraničním firmám, které jich jen část utratí v ČR a zbytek vyvezou.
V této situaci je řešením daně ponechat a ořezat výdaje. Vybraných 41 % je opravdu dostatek na sociální stát a k šetření je zde hromada možností. Třeba ta, že stát jako majoritní vlastník donutí ČEZ vrátit 68 mld. státu. :-)
19. 08. 2009 | 18:34

stále rebel napsal(a):

Pro Paterik.
Paroubek: Deficit rozpočtu by mohl být 170 až 180 mld

„Samozřejmě, že ČSSD musí tvrdit, že bilance bude kladná“

170 až 180 mld je kladná bilance? No podívejme.

Já si spíše myslím, že těch Janotových 250 mld je po genitálním Kalousko-Janotovském zvýšení DPH.
19. 08. 2009 | 18:42

schlimbach napsal(a):

Opitz

já s vámi nechci soupeřit a dohadovat se nad současným ekonomickým systémem - podle mě je stupidní a nemá kladné řešení problémů pro naší společnost, proto navrhuji jiný model, kde tyto problémy, které vás jistě právem tíží, jsou vyřešeny a veškeré ekonomické vazby ve společnosti jsou provázány na minimální mzdu atd. Co se týká slov pana Paroubka o státním dluhu, řekl jsem jen tolik, že v souladu s dnešním ekonomickým pojetím má pravdu, protože naše země je na tom podstatně lépe než jiné za vzor nám dávané státy. V tom není nic ideologického, je to prostě fakt.
19. 08. 2009 | 18:49

Paterik napsal(a):

stále rebel:

vy jste ten článek četl asi jedním okem co? Oranžoví se holedbají, že navzdory všemu rozdávání bude bilance jejich změn +23-30 mld. O rozpočtu si tvrdit, že bude přebytkový, netroufli. Tak drzí zase nejsou. Nicméně je to nesmysl. Budou moc a moc rádi, když díky těm změnám nula od nuly pojde.
19. 08. 2009 | 18:49

schlimbach napsal(a):

v mém návrhu je celkové zatížení následující - 10 % z příjmů na zdravotní pojištění, 5 % důchodové pojištění ( neplatí se z něj důchody, ale provádí se výstavba LDN, domovů důchodců a bytů se zdravotní službou a platí se některé služby s tímto spojené ), tyto daně pouze do 20 násobku minimální mzdy, včetně 5 % z příjmů na poplatky ve zdravotnictví ( z minimální mzdy ), které když občan nevyčerpá, jsou jeho nedaněným příjmem + 5 % daň ze všech příjmů. Všechny ostatní daně jsou zrušeny, žádné daňové přiznání, žádné DPH, spotřební daně ats, žádné poplatky za služby státu, také žádné dotace, žádné odvody na sociální a zdravotní pojištění ze strany zaměstnavatelů atd atd. Veškeré uvedené daně nesmí přesáhnout 50 % hodnoty minimální mzdy ...
19. 08. 2009 | 18:54

Opitz napsal(a):

schlimbach, pokud máte něco postaveno na minimální mzdě apod. tzn. na regulaci cen, tak to je od začátku špatně a začněte znovu. Myslím, že víte, co je špatně, ale řešíte to špatně.
Minimální mzda (jako každá jiná fixace minimálních cen) je ve svém důsledku škodlivá a nese sebou na první pohled neviditelné náklady a byrokratické potíže, které ve svém důsledku nakonec znamenají snížení pracovních příležitostí právě pro ty, kterým vláda tuto minimální mzdu "zajistila"... Schválně by mě zajímalo kolik zaměstnanců v celé ČR, kteří berou minimální mzdu... Takže místo toho, aby tenhle sociální výdobytek zajišťoval pracovní příležitost těm nechudším a nejneschopnějším, tak naopak ty příležitosti časem úplně vymizí. A protože mizí až úplně zmizí, stát opět jako svůj další výdobytek nabídne takovým lidem haldu "školení" přes různé programy na úřadech práce. A tady jsou další dříve netušené náklady, které stát musí pumpovat, aby ti lidé neumřeli hlady, když je nikdo nechce ani za tu minimální mzdu zaměstnat. A to nemluvě ani o tom, co to udělá s černým trhem, kdy si firmy nakonec ty úkáčka naberou načerno, bez smluv, bez pojištění atd... Jsou to právě ti nejchudší, které nejvíce poškozuje minimální mzda...
19. 08. 2009 | 19:07

schlimbach napsal(a):

Opitz
http://ekonomickareforma.sw...
tam najdete všechny podrobnosti a sám se můžete přesvědčit o tom, že tento návrh vychází z jiných ideí než současný ekonomický systém a to provázání přes minimální mzdu je klíčové vzhledem k budoucímu růstu životní úrovně obyvatelstva ...
19. 08. 2009 | 19:12

Opitz napsal(a):

A schlimbachu, jakékoliv zdanění záleží také na tom, jak jsou potom ty vybrané peníze přerozdělovány. V našich postkomunistických podmínkách je i 10% příliš, protože se vše akorát rozkrade. To je to na co by se měla jakákoliv vláda soustředit jako číslo jedna - Efektivita přerozdělování příjmů. Tady je zakopaný pes. Přece si opravdu nemyslíte, že 1 bilion je pořád málo... Proto říkám, nejlepší je snížit citelně příjmy a na základě příjmu sestavit přebytkový rozpočet, který bude bolet a bude znamenat šetření a úspory a vyhazovy ze státní správy, ale jinak to prostě nejde a nefunguje a nebude fungovat. Klidně dám 10 procent platu na stát a to co zajištuje, ale víc je podle mého názoru jen sprostá krádež.
19. 08. 2009 | 19:18

schlimbach napsal(a):

Opitz

zkuste si to přečíst a věřím, že mě pochopíte, takto se budeme dohadovat o věcech, které jsou z mého pohledu ( podle mého návrhu ) zbytečné. Navíc dle mého návrhu se nesestavuje vůbec státní rozpočet ve finančním vyjádření, protože financování veškeré činnosti ve státě se provádí průběžně atd
19. 08. 2009 | 19:23

Opitz napsal(a):

schimblach...
tak jsem to začal číst, ale nedočetl... nejdřív jsem byl šokován, bod 5 mě dostal, ale pak jsem jako v jiříkově vidění četl dál až po bod 37 a tady už mě jen napadlo se vás zeptat, jak že jste tu svou novou totalitu nazval... Hned v dalším bodu jsem se konečně dozvěděl tu stanovenou minimální mzdu ... a tady už chybí dodat, že inflace se zakazuje! To o tom, že půda patří všem atd...
Ne nezlobte se, ale myslím, že byste měl navštívit lékaře...
19. 08. 2009 | 19:32

kolemjdoucí napsal(a):

Á jé, pánové ceteris a paribus dorazili na návštěvu. Osvědčené to duo které se nachomýtne všude, kde se ukáže, že nám ty ekonomické teorie a předpovědi v realitě příliš nefungují.
19. 08. 2009 | 19:39

Antonín Hrbek napsal(a):

Je to tak nepochopitelné, že vzniklé dluhy musíme zaplatit všichni? A že by měli především platit ti, kteří k tomuto dluhu nejvíce přispěli - tuneláři, spekulanti, banky, politici? Že by nikdo přitom neměl dostávat nějaké výhody?

Proboha co je to například za logiku, aby nezaměstnaní absolventi dostávali placenou "rekvalifikaci" když si určitý obor sami zvolili a vystudovali jej za peníze daňových poplatníků? Proč se mají podporovat různé obory když si každý zvolil určitý obor na své riziko a v předešlých letech si pořádně nahrabal?

Krize je skutečně určitou zkouškou a je nutno tuto zkoušku spíše přitvrzovat než zmírňovat. Každé zmírňování zkoušky vede dříve či později ke katastrofě. Že na tom bude někdo velmi špatně je samozřejmé. Ale nemělo by dojít k tomu, aby současně byl na tom někdo velmi špatně a někdo neustále velmi dobře. A komu se to nelíbí, ať se z ČR odstěhuje. Stejně jsme nyní úspěšně považováni za národ tunelářů, spekulantů, podvodníků a korupčníků.
19. 08. 2009 | 19:57

schlimbach napsal(a):

Opitz

vaše hodnocení mě nepřekvapilo -))
19. 08. 2009 | 19:57

ms napsal(a):

Podívejte se sem
http://modra-sance.blogspot...

Výběr daní fyzických a právnických osob před snížením daní právnickým osobám a zavedením rovné daně 318 miliard.

Výběr daní po - 223 miliard.
19. 08. 2009 | 20:04

Rumcajs napsal(a):

Zdravím Tě chlupáči!

Myslím, že spousta chlapců v čele s Gerdem Ti odpověděla za mě.

Ty peníze nevezme stát z luftu, ale od lidí a tím sníží jejich koupěschopnost.
Naivní až přiblblé názory socanskýho docenta, jak si díru v rozpočtu nechá zalátat českými jachtaři bych nechal k diskuzi spíše dětem z pomocné školy.

My ostatní víme, že jedině kde Janota může reálně brát, je DPH a spotřební daň.

Takže jediné řešení je šetření. Méně krást a delší bič s malým dvorkem na státní zaměstnace a povaleče.

Ta je ta správná meducínka!
19. 08. 2009 | 21:46

vlk napsal(a):

koukám na tu ourodičku- Opitz jakýsi+Fibonnuci /ten evidentně nerozumí čtenému textu/a dokonc e s e do mne pustil i Gerd..Zajímavá kombinace.
No vezmu to postupně.

Opitz
Takhle bravurní komentář v kterém je zamíchána dokonale dohromady světová ekonomická krize s vládnutím soc dem v ČSR / se zřejmým závěrem, že jak světovou krizi, tak současné rozpočtové potíže samozřejěm způsobili socani/ s e skutečně hned tak nevidí.
Takže milej a chytrej jako Opitzi, prozradím vám sladké tajemství. česká soc dem nikd y nevládla v USA. Proč je to důležité? Protože světová krize vznikla v USA , díky tamnímu spotřebitelskému chování.D9ky nenažranosti a chamtivosti bank. Je mijasné, že mně věřit nebudete, takež vám sem dám odkaz, který bych velmi doporučoval,abyste si přelouskal. Doufám, že vám váš "rozhled" A "vědomosti " umožní pochopit alespoň něco elementárního.
Jinak vás chci upozoornit na naprosto základní informaci že tu sic e soc dem byla 8 let u vlády, ale 4 roky jí u té vlády držela ODS. Která měla možnost kdykoliv tuto zločinnou, dluhy vyrábějící stranu moci zbavit. Ptámse, proč to neudělala, Zejména, dkyž ODS tekrát vedl profesor všeho, který těsně před tím předložil záákon o na věky vyrovnaném státním rozpočtu. A také přivedl stát na pokraj bankrotu. Viz situac e v 5/97.
Jenjako drobnost uvádím, že vláda soc d em sděldial konec bankovního kapitalismu, vlnu bankrotů velkých podniků a důsledky dvou stoletých povodní.
Za vlády soc dem se , naštěstí, podařilonastartovat masivní hospodářský růst. Nicméně uvědené důvody způsobily, že sociální výdaje, podle zákonů nastavených ODS, přes dvojí novelizaci a zpřísnění klesat nemohly. Protože křivka nezaměstnanosti, peřs nastavený historický růst došla svého maxima na konci roku 2003- viz http://finweb.hnonline.sk/c...
Perličkou v náhrdelníku zcela excelentní je pak míchání státního zadlužení s ezadlužením domácností. Skoro 70% toho zadlužení, milý genie z Opitz jd e na konto hypoték. A investic do nemovitostí. Jistě byste byl schopen plošně lidem poradit, jak řešit bytovou otáku beu zadlužení. Zejméan v situaci, kdy s e zde vytvořila historická kumulovaná poptávka po novém bydlení. Mezi léty 89-2000 se totiž postavilo jen to, co dobíhalo ještě od komunistů . A jinak nic. Celá půlka generac eneměla tedy nijak řešené svoje bydlení.Do toho přišla mimořádně silná generac e Husakových dětí. takže byla obrovská poptávka. Ale kromě půjček nebylo za co ji uspokojit.
Ale vy jistě znáet řešení. chtněte se sMichalem Mackem za ruce a jezděte spoelčně s tím receptem vystupovat po poutích.Budete mít úžasný úspěch.
Naprosto šílený propad státních financí hrozí letos. Nepamatuji s e , že by onen zhovadilý a nesmyslný státní rozpočet předkládali soc dem. předložil ho jistý Kalousek.Vědomě. Vědomě špatný. S tím, ež s epozději upraví. neupravil Neupravil z Opitz.Takže s e vesele utrácely a utrácí peníze , o kterých s e dopředu vědělo, ež s enikd ynemohou vybrat. každý soudný člověk by byl předložil krizový rozpočet . A škrtil každou korunu . Ne tak ti co hlásají mantru o své spořivosti a rozhazovačnosti těch druhých.
Ostatně co říkali o krizi, která nám podle nich nehrozila , si lze přečíst tady:http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=630163
Dobré počtení.
19. 08. 2009 | 21:46

D3T napsal(a):

Je to sice napsany trosku ve stylu "vsichni jste blbi, je prece uplne jasny co by se melo delat", ale jinak v zasade souhlasim. Rozhodne jsem proti zvyseni dani, u kterych by si clovek mohl rict "aha, zdrazilo se, budu min nakupovat", asi se tem dani rika neprimy, proste v pripade navrhu pana Janoty DPH. To je fakt motivace k neutraceni, to nepotrebujeme. Dan z prijmu, dobre, mozna jo, ale rozhodne ne jen pro bohaty, pro firmy, pro CEZ apod. Bude plosne, nebo nic. Jinak zacnou firmy "prepytlikovavat" prijmy lidi, aby se celkove na zaplacene dani nic moc nezmenilo, navic budou vsichni vymyslet jak obejit vyssi dane misto aby resili krizi nebo recesi nebo jak to chceme nazyvat.

Ja osobne bych orezal vydaje co to jde, to si myslim, ze Janota zvladne dobre, a pak dej se vule bozi. Umele zvysovat vydaje v nekterych oblastech statniho rozpoctu "aby byla spotreba" mi neprijde tolik dulezity, krize vypada, ze bude jeste dlouha, tim padem to budou vyhozeny penize, nas zachrani jedine pozvbuzeni po ose USA-Nemecko, sami nemame na to ufinancovat export, ktery drive platily nemecky firmy.

No a kazdopadne si neodpustim zaverecnou poznamku: je pitomec, kdo si za uplynulych skoro 10 let neskutecnyho rustu nenasetril, aby ted prezil 1-2 roky, at uz je to jednotlivec nebo firma nebo stat. Jiste nejchudsi lidi na to nemaji, ty by prave meli od statu dostat podporu v nezamestnanosti, to je to, co prave ted neprezije nas stat (ktery nelze oznacit za pitomce, to jsme my, volici, ktery volime tak "aby nas hlas nepropadnul").
19. 08. 2009 | 21:52

Opitz napsal(a):

vlku ty jsi naprosto ideově zaslepený lhář a obchodník s deštěm. čtu tvoje rádoby ucelené komentáře delší čas a takovou snůšku blábolů nosit v hlavě, to musí bolet... takže se měj krásně, blekotej si ty svoje nesmysly a žij blaze, dokud to půjde. pamatuji si před lety, jak jsi tady očekával neustálý růst HDP, věděl jsi velký kulový, všichni co upozorňovali na průser ti byli k smíchu a to ti nebrání dnes opět něco žvatlat a myslet si, že máš pravdu... věříš si dobře, ale historie a fakta mluví proti tobě a s tím nic neuděláš. kdybys měl alespoň dostatek odvahy se podívat na své omyly, ale to né... to radši budeš lhát a podsouvat lidem do úst, co nikdy neřekli a pak proti tomu budeš argumentovat, jak je to špatně. prostě socan jakého strana právě nyní nejvíc potřebuje...
19. 08. 2009 | 22:17

vlk napsal(a):

Fibonnuci
tvá argumentace je mentálně nedostatečná. Jednak L křivka nám byla podsouvána jako univerzální prostředek zajištění vysokých výběrů daní. Vyšších než jinými způsoby. A ono ejhle - ono s e ukazuje , že universální není. To je to , co jsme komentoval.
A teď pár dalších drobností, leč významných.
Zatím je největší procentní propad v daňovém inkasu zejména u daní z příjmu právnických osob. Naivové jako ty a Rumcajs argumentují krizí. Jenže vážení mudrcové, ono je to jaksi jinak. Výběr téhle daně bud e totiž ovlivněn krizí opravdu až za rok. Letos do 30,06. měly firmy doplatit daň z příjmu právnických osob ZA ROK 2008! A platit zálohy na tuhle daň , VYPOČTENOU DLE SKUTE4NOSTI ZA ROK 2008. Kdy krize na podniky začala sahat až ve IV.Q.!!!! Takže stát měl inkasovat daně z lo%nských zisků! Co to má společného s krizí?
Já osobně tím nejsem překvapen. Několikrát jsme tady psal, že tzv. Kalouskova myší díra v zákoně o dani z příjmu PO, která s e objevila v novelce pro 2008 přesně k tomuhle povede. Že lze velmi elegantně, v souladu s e zákonem a za velmi lacino vyvést v podstatě jakýkoliv velký firemní zisk a při dostatku cash flow dokonce si i vytvořit daňový štít do budoucna. Takže jsme podobné daňové Waterloo očekával .Stalo s e . D9ky geniovi ze Strakovky a jeho nejlepšímu ministru financí.
Jinak zřejmě nechápete , jak je sestaven státní rozpočet,jaké jsou jeho výdaje a co hrozí při nevýběru daní.
Pokud vím v současnosti už se mluví o hrozbě schodku státního rozpočtu ve výši 250 miliard. Na příští rok půjde návrh na schodek 230 miliard.
Mandatorní výdaje tvoří těsně na d 802% státního rozpočtu. Těch 250 miliard představuje sumu, která s e v každém případ ě kryje s tím, co v rozpočtu NEJSOU mandatorní výdaje! Jinými slovy - nebude li mít stát daňový výběr, může si dovolit platit jen to, co musí ze zákona. A protože už teď kryjí příjmy jen tak tak to co stát prostě platit musí, hrozí státu platební neschopnost!
Ale vy jste proti zvednutí daní. Blahopřeji k bystrému úsudku.

Gerde
poukazujete na to, že zvýšení daní sníží osobní spotřebu. A tím dojde k zakonzervování krize . Snížení státních výdajů povede ke stejnému efektu. Rozdíl je ovšem v jedné drobnosti.
Zatímco privátní spotřebitel,když utratí 100 Kč ,vydá ji nejméně ze 2/3 za zboží či služby z dovozu. Kupí si televizor, pračku , ledničku, jed e do Chorvatska. Máme krizi poptávky. Tohle utrácení u nás žádnou konjunkturu nenastartuje.
Pokud ovšem utrácí stát a nekupuje zrovna pandury, tryskáče nebo mýtné systémy, platí státní zaměstnance, staví železniční koridory nebo dálnice. Utrácí v tuzemsku a stimuluje poptávku. Nevím jak vy, ale já osobně před novou plazmou pro někoho jako je Opitz dávám přednost investici do mrňavého kousku dálnice.
A říkáte ořezat státní výdaje? K tomu určitě dojde. Ale vám netřeba vysvětlovat, že rozvaha i výsledovka mají dvě strany. A jen s úpravami na jedné straně se nevystačí. Protože ořezávat výdaje znamená sáhnout na důchody, dávky a zdravotnictví a platy státních zaměstnanců. Výsledek je dramatické snížení koupěschopnosti alespoň 1/3 obyvatelstva.
To se musí projevit na spotřebě daleko více než zvednutí DPH o jedno neb dvě procenta. Nota bene,pokud půjde DPH nahoru, pomáhají nám s rozpočtem významně i všichni cizinci, kteří k nám zavítají.
19. 08. 2009 | 22:19

vlk napsal(a):

Rumcajsi
Kdybych měl brát vážně,co jsi napsal, musel bych pochybovat o tom, že jsi schopen samostatné existence. Docent Havel hláškou o jachtách chtěl říci asi následující - budeme muset dostat pod kontrolu úniky peněz.A´t už v e státních zakázkách nebo úniky přes daňové ráje. Dnes taková UBS podepsala s US dohodu o poskytnutí informací o Američanech, kteří u ní utíkají před US daněmi. Mi naproti tomu nejsme zvědaví ani na ty místní, kteří ulili peníze do Lichtu a jejichž jména nám Němci loni zdarma nabízeli. Tohle měl doc. Havel na mysli replikou o jachtách. A pokud jde o daně- hluboce se mýlíš.
Ano DPH a spotřebka. Ale také daň z nemovitostí. Je směšně nízká ve srovnání s e světem.
Všechno tohle jsme kdysi navrhoval, když tady byla na jaře diskuse o tom, jaká přijmout opatření. Jasná a logická záležitost.
A podle mne ani to nebude stačit. Sáhne se i na dań z příjmu FO. Jsme zvědav,jestli s e sáhne na paušály OSVČ nebo jestli to zas e odskáčí jen zaměstnanci. Jsem také zvědav , jestli už někdo konečně uzavře i Kalouskovu myší díru. Jsme zvědav, jestli s e konečně zavede pořádné zdanění herních automatů.
19. 08. 2009 | 22:20

vlk napsal(a):

Opitzi
jen kecáš a lžeš.
Ani s enepokusíš vyvrátit nějaký argument. Typické. A nebyl jsme to já kdo tady psal o světlých zítřcích.Naopak. Když Kalusek a jeho zdejší hlásné trubky obhajovali vylhaný rozpočet, psotavený na růstu 5% HDP. psal jsme, už loni, že můj odhad na letošek je MINUS 2,5% a 8,5% nezaměstnaných. Uznávám, že jsme s enetrafil. Bud e hůř.Nicméně, ve srovnání s Kalouskem a Topolánkem a očekáváním takových,jako jsi ty, nebo Kohout, s enámám za co stydět.
A podsouvám lidem jako jsi ty co nikd y neřekli:? Al e jdi. Zkus to dokázat. Lháři.
A ti ,co podle tebe tady upozorňovali na průser, jsou přesně titíž, kteří letos obhajovali kalouskův rozpočet!
Rozpočet, který založil n a skutečný problém.
19. 08. 2009 | 22:26

Opitz napsal(a):

pěkně jsem do tebe píchnul vlku, co? to víš, pravda bolí...
každopádně k věci - zaprvé co to je ta tvoje "krize poptávky" - to je něco jako, že ti bankovní mafie brání nakupovat jako smyslů zbavený? A proto jako smyslu zbavený musí nakupovat stát a vlk?
Chceš mi snad tvrdit(reaguji na tvé hořekování nad potencionálně zchudlými důchodci a státními zaměstnanci), že vyšší zdanění obyvatelstva jeho koupěschopnost a spotřebu dramaticky zvýší? Co to meleš? Kdo tu lže? Vzpamatuj se než bude pozdě!
19. 08. 2009 | 22:46

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Janota mu jasně řekl (Havlovi) že zdaněním firem si nasyslí pár miliard. Na druhou stranu se vystavuje nebezpečí, že k těm, co se už chystají utáhnout paty z naší montovny, přibudou další.

Daň z nemovitosti je sice malá (ve skutečnosti mínusová) a řeší zase jen pár miliard. A my se tady bavíme o stovkách miliard.

Ve své reakci jsi bohužel nereagoval na to nejdůležitější co Ti píše Gerd či respektivě reagoval blbě , a to je zvýšení cen zboží v důsledku zvýšení daní a to jakýchkoliv daní.

To že stát vybere více rozhodně neznamená, že to utratí za české zboží. To se stále bavíme o penězích, které stát rozdá lidem na mzdách a sociálních výdajích, takže bůch suď, za co je utratí.

A ohraná písnička o zemezení daňových úniků ? To poslouchám už od dob nástupu Zemana na trůn.

K zvýšení daní nepochybně dojde. Ale zvýšení DPH nebude jak tvrdí Havel "reziduální" ale to nejdůležitější zvýšení.

A že to sníží spotřebu ? No to si myslím je stoprocentní. Otázkou je jen o kolik.
19. 08. 2009 | 22:55

vlk napsal(a):

Opitz
koukám, e jsi měl dneska sakra těžkej den a zřejmě jsimohutně relafovalv osvěžovně. Jinak by s tad ynemohl takhle blábolit. A správně jsme tušil, že nepochopíš nic z toho, co jsme dal v odkazech. že totiž nebude š brát mne mi bylo jansé doředu. Protože to by jsi s emusel dopustit téměř zločinu. Totiž být schopen nějaké myšlenky.

Krize poptávky ? co to je? To je stav, kdy se dramaticky propadne počet novách objednávek.
Bankovní mafie? Já o ní nenapsal ani slovo.
Takže jak sje to s tím vkládáním do úst toho co někdo neřekl. Bankovní mafie nikomu nebrání objendávat. Jen nikdo nic nekupuje. Protože jednoduš e praskal poptávková bublina. Která jela na dluh. A banky odmítají , v US dále financovat.

No a teď trivální skutečně triviální edukace.
Kdy si mohuněco koupit? Když to potřebuji? Ne. Když na to mám peníze.
ve státě je řádově 2,3 milonů důchodců, Dáel zde máme 400 tisíc nezaměstnaných,beroucích dávky. A asi tak 800 tisíc zaměstnanců. Pokud budou kráceny důchody, nebo dávky v nezaměstnanosti nebo platy státních zaměstnaců,pak zřejmě bud e velmi okleštěna jejich koupěschopnost. dohromady jde o 2,3+0,4+0,8 milonu lidí.Tedy 3,5 milonu. z 10,5. Když připočtu , že mají děti , ted y část z nich,máš prvadu, nebyl jsme přesný, nejd e o 1/3 obyvatestva. Omlouvám s e. jd e nějakých 40-45%..§
Takže jsi schopen pochopit, že když bud e mít 40% obyvatel země podstatně méně prostředků k živobytí -a jd e o lidi bez rezerv, kteří to, co dostanou většinou také musí utratit za nezbytné věci typu potraviny, bydlení, energie, léky a podobně. pak s e logicky musí prohloubit krize , protože odpadne dost značná část poptávky?
No moc nadějí si nědlěám. Al e aspoˇ%n to zkus. třeba až vystřízlivíš.
19. 08. 2009 | 23:02

Opitz napsal(a):

vlku než zase na mne začneš prskat jedovaté sliny, vím, koho pokládáš za viníky krize - jsou to nenažrané banky... (ulevilo se mi, že jsi neřekl, že za to můžou Židi), ikdyž ti Rothschildové v tom podle tvé hypotézy musí mít také své aškenázké pařáty... (A Kristapána nám taky ukřižovali, svině!)

Myslím si, že tě nepřesvědčím, ža za to nemůže nenažraná židovská bankovní mafie, ale úplně něco jiného, takže se utěšuj svými závěry, že nakonec prosperitu země musí zachránit sociální stát, samozřejmě pod vedením ČSSD a jedině s deficitním hospodařením...
19. 08. 2009 | 23:04

Fibonucci napsal(a):

Nač ta silná slova Vlku, to už jsem se trefil do černého? :-)
19. 08. 2009 | 23:14

Opitz napsal(a):

Vlku opět znovu... odpověz na jasnou otázku, opakuji:

Chceš mi snad tvrdit, že vyšší zdanění obyvatelstva jeho koupěschopnost a spotřebu dramaticky zvýší?

Nechceš, viď, ty ekonomický bambulo...
19. 08. 2009 | 23:15

Horrido napsal(a):

Já tu triviální edukaci nechápu. Přerozdělením peněz těm potřebným 40-45% zůstane zároveň zachována poptávka těch 60-65% nepotřebných od kterých, předpokládám, bude odrozdělěno? Nebo jako že nepotřební, v rámci socialního smíru, své ztráty vesele nahradí větším úsilím za světlé zítřky spotřeby?
19. 08. 2009 | 23:17

Opitz napsal(a):

Nevím jak vy lidi, ale já začnu pořádně nakupovat a utrácet své úspory až poté, co nám socani zvýší DPH... co vy ostatní???
19. 08. 2009 | 23:20

vlk napsal(a):

Rumcajsku
ty jsi fakt k zulíbání.
Ty si vážněmylsíš, že nějaé montovna odejde proto, že korporátní dań bud e , dejme tomu , o 2% vyšší?

Nebo spíš odejd e kvůli tomu, že plat dělníka v Rumunsku je řádově asi 30% toho, co bere jeho kolega v Čechách?
A hele Rumcajs a další najednou mají strach o montovny§ To jsou věci.

Daň z nemovitostí je daň z nemovitostí. Že je mínusová je kravina. Ideologická kravina.
Je to významný příjem místních rozpočtů.A je zřejmé , že ty jsou v ještě větší krizi než státní rozpočet. Takže půjdou nahoru,protože jinak bud e řad a obcí co nevidět cu grunt.

že jsem nereagovla na Gerda?
Já akceptoval sníženu kupní poptávku. Z toho titulu , jak píše apostavil proti ní do kontrapunktu chybějící poptávku státu. Musíš ,brouku, lépe čísti a utoho čtení trošku přemýšlet.
Ale abych tě potěšil, rozeberu ještě tu Gerdovu poznámku v detalilu.
Je tu návrh na zvýšení dolní sazby DPH o 2a horní o 1%.Pročpak je to asi právě takhel milý loupežníku?
No schválně?
Povím ti to. Protože všem je zřejmé, že prostě zboží a služby v dolní sazbě jsou většinou té kategorie ,že jsou základní. To znamená, že je prostě koupit musíš. Jídlo, e, léky ,dálkové teplo , dětské plenky atd.a td. Takže nějaké omezení bud e,a le ne zásadní. 7těžnost jasně stoupne. Horní sazba je na zboží a služby, řekněme , zbytné. Takež jen 1%.
Je zajímavé, ež s enikdo nebojí snížení koupěschopnosti u spotřebky! Všem totiž je jasné, že po počátečním pokusu o omezení kouření, pití a ježdění auem s edo měsíc e všichni vrátí ke svým zvykům. Nikdo neprotestuje. Tohle odzkoušlei už i komouši. Pamatuji, jak před fabrikou stávala auta. Po zdražení benzinu bylo na měsí c prázdné parkoviště. za měsíc si všichni zvykly a bylo to jako dřív. A stejěn zajímavé je , že jsi loni aninecek , když lirt naturálu stál 35...Dneska stojí 27.. Kdy ti tozdraží Benzina a tím všechny pumpy ve městě ,je to ok. Když všechny markety ve městě měly lonimáslo za 50, tak jsi taky ani necekl, že sna d vypukne krize. Ale když má stát dostat příjym, aby nezbankrotoval, je to děsivá katastrofa.
Mno že stát nutrácí za české zboží? Rozhdoně víc e než běžný spotřebitel.
A pokud ty vybrané daně vyplatí na dávkách, pak dosáhne pouze a jen toho, že ty utratí š dejme tomu o 500 méně a důchodkyně Blažková holt utratí tvých 500 za tebe. To je asi tak všechno.
Daňové uniky. Písnička říkš? Hm. tady šlo onabídku Němců na konkrétní data. O konkrétníchlidech. kalousek odmítnul, s odůvodněním, že byla zíískána nezákonně. Jistě jsi rád, že ty musíš platit daně a někdo jiný, jiný Rumcajs ne. Já za sebe říkám,že s tím spokojen nejsem .nevidím důvod,proč bychměl daněplatit jen já.
Zvýšení DPH bude samozřejmě hlavním novým příjmem státu.Nicméně docent havelmá právo na odlišný názor. co říkáš Rumcajs?
19. 08. 2009 | 23:21

Gerd napsal(a):

vlku,
k tomu prodeji plazmových televizí z dovozu, atd. Je to možné, ale pochybuji, že by v dnešní době prodej plazmových televizí (jen příklad) zaznamenal enormní nárůst. U 1 km dálnic - souhlas, pokud nebude dvakrát dražší než v Německu. Jinak ať ji raději postaví německá firma a budu mít 2 km dálnice místo jednoho. Co mně je po tom, že ostrouhá český podnik a uplacený český politik. Německá stavební firma si stejně na práci najme Čechy (nebo UK v české firmě) a ta ztráta pro daňového poplatníka bude menší. V podstatě se jen dohadujeme o tom, co je menší zlo.
Ke zvýšení daní - k nějakému nepochybně dojde, a provedou to všechny politické strany. Jako jedna z prvních TOP 09, pokud nedejbože Kalousek znovu předvede svá moudra na ministerstvu financí. Janota je možná dobrý úředník, ale absolutně bez smyslu pro realitu. Současné daňové zatížení českých obyvatel je již tak velké, že další zvýšení bez újmy česká ekonomika nesnese. Tak je zde jediná cesta a to šetření v rámci státu. A při znalosti českých poměrů věřím, že se některé služby dají pořídit pro občany podstatně levněji, než nám dosud politici předváděli. Zvedat jen příjmovou stránku není řešení, pokud nedojde k úsporám. Postačí jedna veliká - zamezit rozkrádání a korupci. V rámci ČR již v obludných rozměrech, a díky tomu ohrožující státní rozpočet.
Jsem zvědavý, zda Kalousek a Janota budou na konci roku, až státu dojdou peníze ( a to se na 100 % stane), zase něco vykřikovat o neexistenci krize. Zvláště, když stát má nejhorší platební morálku ze všech zákazníků na trhu. Nejsou peníze a to už začíná být příznakem problémů nebo konce. Obávám se, že umoření státního dluhu inflací je nevyhnutelné, přebytkový rozpočet neměla žádná česká vláda (pokud od příjmů odečteme tunelování důchodových účtů a jednorázové příjmy z privatizace), a ze současné situace není východisko.
Být vítězem podzimních voleb, tak vládu sestavuji pějně dlouho, ať nový ministr financí neodnese Kalouskovo geniální nápady a předpovědi.
Hezký večer
19. 08. 2009 | 23:29

vlk napsal(a):

Fibonnuci
ty a do černého? Joleda v tom smyslu , že je tma a střílíš uz okna.

Opitz
a něco jiného než psát právě mně o židoplutokratických bankéřích bys neměl?
Já vím, když nejsou znalosti a a rgumenty, holt nezbývají než takovéhle jalové kecy.

A otázka jestli vyšší zdanění obyvatelstva sníží jeho koupěschopnost? tvrdím, že zvýšení dolní DPH o 2a horní o 1 % nic nesníží. Speciálně v to c, co je v dolní s azbě si prostě každý koupit musí.Nákup diamantového náhrdelníku , kaviáru, Lamborghini a podobných věcí lze odložit. To je fakt. DNápuk dálkového tepla aléků nebo potravin ne.
A milý ekonomický chytrolíne, když stát bńebud e schopen platit mandatorní výdaje, protože na to prostě nebud e mít zřejmě koupěschopnost nijak nepoznamená! Ty jsi ale rozoumek.

A Horido

jetřeba znát souvislosti.
1/3domácností žije doslova od výplaty k výplatě. Většinou příjemci dávek. Naproti 26% domácností je schopno přežít bez problémů když jim vypadne na půl roku veškěrý příjem. A ještě další údaj - 1/3 domácností vlastní a si 85% vekerých privátních úspor.
Jinými slovy - je zd e 1/3 domícností, které, když budou platit vyšší daně budou sic eméně spořit, ale spotřebovávat a si tak stejně.
Jen druhá 1/3, ta co je v napnutém rzpočtu, s omezením dávek a transferů nespíš bud emuset dramaticky omeziot spotřebu.
19. 08. 2009 | 23:31

vlk napsal(a):

Gerde
nechápu,proč proti sobě argumentujeme zrovna my dva.
Z toho, co píšete teď s eneshodneme v jendom bodě. Totiž v tom, že daně v ČR jsou tak velké , že nejdou zvednout! To prostě není pravda. Pamatujete jistě ještě sazby za Klause. Sazby daní FO, PO, sazby daní DPH.
Od té doby s e v podstat ě jen upravovaly směrem d olů. V evropě patříme do 1/3 zemí s nejnižší daňoviu zátěží. Proč ted y to strašení?
Jianknaprostý souhlas s poslední eplikou.
Kalouskovo působení v roli ministra financí je prostě jedna velká katastrofa! kterou budou splácet ještě naši vnuci.
19. 08. 2009 | 23:36

vlk napsal(a):

Tak to bysme měli a mažu na kutě. Zítra mám perný dne. ne taková srandovní brnkačka jako s Opitzem nebo Fibonnucim.
19. 08. 2009 | 23:37

Opitz napsal(a):

vlku přiznej se, že ty jsi dneska jsi pil alkohol?

Copak neumíš odpovědět na jednoduchou otázku? Já se ptal na zda tvrdíš, že zvýšení daní způsobí dramatické zvýšení spotřeby a ty mi tu odpovídáš něco o nějakém "nesnižování"...

ty jsi tak úžasně socialistický, jak je krásně vidět, že ti nečiní žádný problém 1/3 nepřímo okrádat a druhou 1/3 omezovat ve spotřebě... to je řešení krize podle vlka... a co děláš? čím se živíš nepovíš? nějaký ouřadek nebo nějaká bezvýznamná vysoká škola?
19. 08. 2009 | 23:44

Horrido napsal(a):

Takže jestli dobře chápu souvislosti budeme pokračovat v tom stavu jaký byl a který nás dostal do současné situace jen zase někomu o trošku více utáhneme šroub a možná vydržíme další volební období.
A co takhle edukaci jak tenhle stav zvrátit a nešermovat procentama těch kteří ještě zatím další okradení vydrží, ta by nebyla?
Perný den Vám jistě přeji, vybere se více na daních.
19. 08. 2009 | 23:52

Opitz napsal(a):

tak tak Horrido, jen ať vlk zítra konečně pořádně zamaká, státní kasa je prázdná a potřební křičí...
19. 08. 2009 | 23:55

Gerd napsal(a):

vlku,
k tomu daňovému zatížení je tu pořád ještě geniální podvod se superhrubou mzdou, v Evropě běžně nazývanou a chápanou jako hrubá mzda, zatímco česká hrubá mzda je něco mezi evropskou hrubou (českou superhrubou) a čistou mzdou. Při této znalosti jednoho účetního triku nevychází ČR v daňové zátěži nijak příznivě.
A máte pravdu, že byly daně i vyšší, taky to bylo už do nebe volající.
Hezký večer.
19. 08. 2009 | 23:58

schlimbach napsal(a):

horrido
vypadá to tak, že se v tom rozjetém vlaku bude pokračovat pořád dál, dokud to nějak pojede. Jde to i jinak - http://ekonomickareforma.sw... - pokud ale nemáte dost času, tak to ani nezačínejte číst, protože by vám z toho vyšlo, že navrhuji novou totalitu, jako Opitzovi, který to nedočetl a učinil takový závěr...
20. 08. 2009 | 06:26

Slepička napsal(a):

Občan zatáhne politikům tu rozmařilost okolo krku.
20. 08. 2009 | 07:02

oponent napsal(a):

To autor: Koho chleba jiš, toho píseň zpívej! Nebo taky, koho zrní kloveš, tomu Kohoute zpíváš!
20. 08. 2009 | 07:14

slayer napsal(a):

schlimbach:

Ztratil jsem pul hodiny jen abych zjistil, ze jste magor clovece. Kdo mi ten ztracenej cas zaplati?
20. 08. 2009 | 07:36

schlimbach napsal(a):

slayer

děkuji za odpověď, on je každý magor, kdo napíše nebo udělá něco jinak než je obvyklé, je to obyčejně ale jen po tu dobu, než to tomu, kdo udílí tituly konečně dojde. Tudíž dobrá zpráva pro vás, jednou to pochopíte a bude líp. Ostatně přiznám se, mě to trvalo déle než půl hodiny, než jsem si všechny ty návrhy pospojoval dohoromady, takže nezoufejte, nic není ztraceno.

hezký den -)
20. 08. 2009 | 07:57

Petr napsal(a):

Smějeme se Maďarsku, pohrdáme Poláky, pomáháme Litvě. A za chvíli budeme na tom ještě hůř. Nebudeme sice na světě nejhorší, budou za námi ještě Bangladéš, Somálsko, Vietnam, Zaorálkovo přátelská KLDR.
Žádná česká vláda neoseká přebujelou byrokratickou hydru, min. o 80%, což činí úsporu jen na mzdách 112 miliard ročně a tu samou částku na jejich tzv. úřednických režijích, žádná česká vláda nesníží sociání dávky celoživotním flákačům (úspora min.300 miliard), žádná česká vláda nepřestane proplácet soudní ping pong i v případech, kdy se někdo soudí jen tak, protože to nemusí zaplatit, žádná česká vláda důsledně nevymáhá úmyslně způsobené škody. Žádná česká vláda není a nebude důsledná ve vybírání daní a povinného pojištění od cizinců, prostitutek, zlodějů a pod.(i to je druh podnikání).
a dalo by se pokračovat.Kdyby tomu tak bylo, byly by důchody dvojnásobné, zdravotní péče i s poplatky špičková, daně o 30% nižší, školství časem opět jedno z nejlepších (až si vychováme kvalitní učitele a profesory) a spokojenost lidu jak v pohádce, jako v království krále Miroslava. Zatím před volbami v Česku platí "slibuji co jsem slíbil" a po volbách bude opět platit "odvolávám, co jsem odvolal".
Jak dlouho takle ještě bude Česká republika Českou republikou, jak dlouho bude ještě český národ, českým národem?
20. 08. 2009 | 08:14

schlimbach napsal(a):

Petr

to máte těžké, muselo by se něco změnit a když se něco navrhne, většinou je to zase špatně, protože v dané době to mnoho lidí prostě nepochopí ...
20. 08. 2009 | 08:18

jarpor napsal(a):

Tak jsem si zase početl Vlka… a debatu, která následovala…
S tou křivkou L. to moc dobře Vlk nezačal…. Výběr daní by, dle mého poklesl i kdyby ke snížení daňové zátěže nedošlo – holt – když nejsou příjmy díky poklesu poptávky, není co danit… Ale Vlk to vidí jen v „géniích ze Strakovky, kteří daně snížili…. ještě v době kdy hypotéční půjčky v USA „jely“, dodávám….

Na názory oponentů je jeho reakce jako vždy – jste blbí, jen já mám pravdu.
Půl pravdy, řekl bych, nebo ještě méně. To, že půjdou daně nahoru, a že se s tím prostě nezbude, než „srovnat“ to si myslím stejně jako Vlk. Na rozdíl od něho jsem však přesvědčen, že musí dojít na omezení státních výdajů, mandatorních i nemandatporních. Tak, jak to prezentoval Janota.
A tady Vlk mlčí… ideologický základ jeho názorů se projevil. Snad z reakcí Vlka by šlo udělat závěr, že kdyby Kalousek předložil reálný, tedy „nevylhaný“ rozpočet, nebyl by žádný pokles světové ekonomiky….

Pak se do debaty zatáhne všechno možné a každý hájí své….
Kalousek s vylhaným rozpočtem vadí, Sobotka se sliby zasazenými do nereálného ekonomického rámce nevadí, stejně jako vadí „modří géniové“, zatímco oranžoví, jejichž šéf se diví, jak je to se státní kasou špatné, a přitom plánují další rozhazování, aniž ví, odkud na to vezme – ten nevadí… Ekonomický expert pan Havel, není-li schopen odpovědět na jasnou otázku moderátora taky nevadí… typické pro ideologického Vlka – nejprve modrého, dnes oražového, zítra … ?

Na současném stavu se podíleli oba – modří i oranžoví. Nikdo neosekal bující úřednictvo, naopak, přidávali další a další… Jo Vlku, v USA nevládla naše ČSSD. Ale to neznamená, že slavná Amerika se přístupem, každý má právo na hypotéku, nechovala zcela socialisticky, rozhazovačně a tím nezodpovědně.

Nejlepší omezení korupce je to, když ke korupci není možnost – tedy - snížení role státu tam, kde je to možné.
Není nic ideologického v tom, když zastávám názor, že menší roli státu obecně prosazuje pravice.

To, že naše levice ( lépe jistí dnešní protagonisté levice) by nejraději „rozhodovala“ o všem, neboť občan je „nesvéprávný“ a je mu potřeba neustále radit, co má dělat… a jen levice chce jeho dobro….(zatímco ti podnikatelé, ti chtějí prostý lid jen okrádat) to, že naše levice staví na závisti a ve stylu rozděl a panuj rozděluje občany na dobré a špatné… to je jiná písnička.

Dnes by bylo nejlépe jít cestou navrženou Janotou. Měla by šance strana s programem : Nebudu měnit dnešního ministra financí …. ? Myslím, že ano.

Hezký den
P.S. Vlku, co takhle aspoň někdy ty oranžové brýle sundat ?
20. 08. 2009 | 08:35

Medikolog napsal(a):

Problém progresivního zdanění selským rozumem: Důchodce a bídně placený zaměstnanec dostane tak na nájem, možná i na inkaso a trochu jídla a hadry od Vietnamce, takže se skládá na přežití s partnerem... Dostanou-li ještě méně, zaručeně také méně utratí. Půjčí-li si u lichvářů a nesplatí, jejich veškeré příjmy skončí i doživotně u exekutorů a u lichvářů (bank). Banky (jsou už cizí) si zisk převedou do ciziny. Čím je kdo bohatší, tím zde teoreticky může utratit víc. Ale nesní víc řízků, než se do něho vejde. Drahá auta cizí výroby nakoupí bez DPH, nebo si je odepíše z daní...Kupuje hlavně luxusní zboží z dovozu a zisky si převede do Švýcarska nebo na Kajmany apod... Řešením proto není dooškubání chudých a znemožnění jim nakupování zboží a služeb v ČR (práce pro čs. pracující..), ale progresivní zdanění peněz, které jinak odplynou z ČR bez užitku pro ČR a maioritu daňových poplatníků..
20. 08. 2009 | 08:55

jara napsal(a):

Výborný článek!
20. 08. 2009 | 09:35

JARPOR napsal(a):

Modří grafomani každým příspěvkem potvrzují přísloví "blbý jako volič ODS". Věčně blábolí o tom, že pravice buduje a levice rozhazuje a přitom si zřejmě nejsou schopni uvědomit, že realita kolem nich je usvědčuje z, řekněme to slušně, až neskutečné hlouposti a naivity. ZATÍM VŽDY VLÁDA ODS SKONČILA HOSPODÁŘSKÝM KRACHEM, ZATÍMCO ZA VLÁDY ČSSD JSME ZAŽILI HOSPODÁŘSKÝ ROZKVĚT. Topolánek se snad může vymlouvat na hospodářskou krizi, ovšem na co se může vymlouvat Klaus, který vládl v relativně příznivých podmínkách, ale vytuneloval majetek státu tak, že i přes jeho trapné "balíčky" jeho vláda skončila hospodářským kolapsem a všeobecnou ostudou. SANCTA SIMPLITAS ODESAKIANA!
20. 08. 2009 | 10:15

Gerd napsal(a):

Jarpore,
dva komentáře k Vašim příspěvkům.
1. ODS není žádná pravicová strana, ale jen banda modrých bolševiků vyznávajících místo Marxe a Engelse jiné mantry. Metody však zůstaly stejné.

2. Vlka jste asi nečetl pozorně, píše, že současný propad daní je způsoben poklesem daní pro firmy. Protože teď plynou do státního rozpočtu daně za výkony firem realizované v r. 2008! V listopadu sice krize už byla,a le ještě se to neprojevilo na výsledcích hospodaření. Čili současná tragédie příjmové stránky státního rozpočtu plně padá na hlavu nejlepšího ministra financí Kalouska, a konečně i současného Janoty. Pročpak asi chce co nejdříve zmizet z ministerstva? Tuší pořádný průšvih panáček, na kterém se dost podstatně svou činností také podílel. A ten r. 2009 se ještě podepíše na příjmech státního rozpočtu v r. 2010. Sobotka taky nebyl žádný zázrak, ale na Kalouska a jeho diletantismus opravdu nikdo nemá. A to ještě za období jeho vlády není konečný účet.
20. 08. 2009 | 11:09

jarpor napsal(a):

k JARPOR

od Vás,
"... potvrzují přísloví "blbý jako volič ODS". Věčně blábolí o tom, že pravice buduje a levice rozhazuje a přitom si zřejmě nejsou schopni uvědomit, že realita kolem nich je usvědčuje z, řekněme to slušně, až neskutečné hlouposti a naivity."

když si půjčujete nicka a blábolíte něco o tom, co jsem nenapsal (pravice buduje a levice rozhazuje - Váš text) to skutečně "sedí"...

Mějte se.

Gerd

1.
Někde jsem psal, že ODS je pravicová ? Kde ?
Než mne začnete poučovat, zkuste mi nevkládat do klávesnice, co jsem nepsal. Nebuďte jako Vlk.

Soudím, že z mých příspěvků jste si mohl pamatovat můj názor, že :
politici jsou odrazem společnosti
podíl lumpů a lidí čestných je v pravé i levé části společnosti stejný.
Proto mé reakce na ideologické bláboly Vlka a dalších...

2.
Vlka jsem pozorně četl. Nemyslím, že nemá tak docela pravdu v oněch daňových odvodech realizovaných v 2008.

Připouším, že jsem napsal neobratně, (chybně) chcete-li větu : " Ale Vlk to vidí jen v „géniích ze Strakovky, kteří daně snížili…. ještě v době kdy hypotéční půjčky v USA „jely“, dodávám…."
přijměte opravdu a znění : "Ale Vlk to vidí jen v „géniích ze Strakovky."

Já Janotu panáčkem nenazývám a vidím jej jinak. To se snad může, stejně jako je snad dovoleno vidět jinak pány Sobotku a Havla - ekonomické to experty oranžových...
Považuji žití na dluh a řeči o tom, že "to není problém" za špatné. Tečka.

Hezký den
20. 08. 2009 | 11:46

ironik napsal(a):

žádné pitvání detailů jsem přesvědčen že problém je v tom že běžný občan tohoto uskupení které si říká stát se už necítí být součástí tohoto absurdistánu.
20. 08. 2009 | 11:49

Opitz napsal(a):

Pro vlka a socany:

The U.K. deficit this year will touch 11.6 percent of gross domestic product, second only to the U.S. gap of 13.5 percent, the IMF estimates. Next year, the deficit may total 13.3 percent of GDP, almost double the 7.7 percent peak in the 1993-94 fiscal year under Conservative Prime Minister John Major.

To je výsledek budování blahobytu anglickými socany... Ale za to může určitě taky ODS a Klaus nebo nenažrané banky... Aneb jak říkají socané - neděláme nic jiného než Obama (a Brown)
20. 08. 2009 | 12:13

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Nestíhám a tak jsem nečetl ostatní příspěvky. Je tedy možné, že už Tě setřel někdo za mě.

Ty sice spotřebuješ za teplo a cigerety ve fyzikálních jednotkách stejně, toho chlastu dokonce víc, pokud budou vládnout socani, ale o co více utratíš za toto, o to Ti zbyde méně na ostatní.Jinými slovy tedy omezení poptávky.

To socánky ve škole neučili ?
20. 08. 2009 | 15:21

Gerd napsal(a):

jarpore,
reagoval jsem na Vaše rozhořčení o géniích ze Strakovky. Strana je taková, jako lidé v jejím čelel a ODS má větší podíl osob pochybných morálních kvlait v čele než strany jiné.
Názor na Havla a Sobotku Vám neberu, jen snad, že Havel se nám ještě nepředvedl v praxi. Kalousek a Janota ano.
Žití na dluh - máte pravdu, často jsem zde psal, že deficit v době hospodářského růstu za ČSSD je ekonomický zločin. Smytným faktem zůstává, že nikdo nezadlužuje ČR rychleji než ODS a Kalousek.
Ostatně i Klaus si vydatně pomáhal penězi z privatizací ve státním rozpočtu.
20. 08. 2009 | 18:18

jarpor napsal(a):

Gerd

No, mé rozhořčení... dobrá, i když musím dodat, že když byli ve Strakovce jiní politici, na rozdíl ov Vlka jsem je génii nenazýval. A že také dělali boty...
Klause bych do této debaty netahal. Ono lze jen těžko, jen tak v debatě v několika tezích, porovnat transformaci v letech 90 - 96 a "normální" ekonomickou situaci po r. 2000.

Hezký podvečer
20. 08. 2009 | 18:29

Gerd napsal(a):

jarpore, v dnenší době je možné slovo politik skoro vždy použít jako ozančení pro zloděje. Skoro, neplatí to u všech. A ti co si už nakradli kradou dál a ještě více, mají přece hromadu příbuzných, známých, atd...
Řešením je vyšetřovat a trestat dlouholetým vězením. Pak se snad procento poctivých zvýší.
20. 08. 2009 | 19:08

honza napsal(a):

Na sobě politici šetřit nebudou, to je téměř jisté. Očekává se, že dojde k propuštění v různých státních úředech včetně ministerstev, dále že sed sníží procentuální hodnota valorizace, zastaví se některé plánované projekty apod.
21. 08. 2009 | 17:48

Džek napsal(a):

Chutě bývají různé řekl pejsek,
lízaje kočičku pod ocáskem.
Přeji dobrou chuť k sobotnímu obědu.
22. 08. 2009 | 12:16

SuP napsal(a):

Gerde -
Připomenu Vaši poznámku..."Vlka jste asi nečetl pozorně, píše, že současný propad daní je způsoben poklesem daní pro firmy. Protože teď plynou do státního rozpočtu daně za výkony firem realizované v r. 2008! V listopadu sice krize už byla,a le ještě se to neprojevilo na výsledcích hospodaření. ..."

Tam se dostáváte do slepé uličky. Výběr daní z příjmu firem dělá celkově jen asi 20% příjmů SR, cca 200 mld. Krize se projevila asi tak za poslední měsíc a ještě v redukované síle. Spotřebováváme tedy daně za rok 2008, vybrané letos a to celkem v očekávané výši. To píše vlk a má pravdu, jen s tím schodkem kvůli firmám zase kecá, ale to on musí vždycky aspoň trochu někde. Pokud by tento výběr měl stát na zálohách DPPO a DPFO, placených v roce 2009, (přičemž zákonem byly tyto zálohy u DPFO zrušeny), pak by výtky na "vylhaný Kalouskův rozpočet" měly nějaké oprávnění.
Problém nastane až v roce 2010, kdy se dá očekávat snížení daňového výběru DPFO a OPPO možná až o 30% a další snížení výběru v důsledku šetření občanů při nákupech. Pokud stát nemá víc než 20% na nemandatorní výdaje a nedostane je, bude muset tyto snížit, aby vůbec něco jiného než sebe mohl v roce 2010 financovat.
Čili sestavení SR teprve na rok 2010 bude umění. Kalousek to věděl a taky to řekl. Jen ho jaksi málokdo pochopil. A pokud Janota z průběhu prvního pololetí odhaduje schodek 280 mld, není vyloučené, že to bude i víc, ale důležité bude s tím začít počítat, protože ty peníze zkrátka nebudou a žádným zákonem se nevytvoří. Firmy mají zisky z toho, co prodají, ne za to, že pracují, jak si velká část obecebstva představuje.
Pokud nám stát zvýší daně, s největší pravděpodobností se to vymlátí na tom, že budou všichni konečně šetřit. To se dá vykázat jako investice do vzdělání, protože obyvatelstvo bude bídou konečně donuceno začít trochu racionálně uvažovat.
A to není k zahození.
25. 08. 2009 | 12:58

jiří napsal(a):

Domnívám se, že recept na státní finance je skutečně velmi jednoduchý:
1. postupně od roku 2010 zvyšovat každý rok o jeden rok hranici pro odchod do důchodu (až na konečných 75 let),
2. postupně od roku 2010 snižovat každý rok o 5% výši vyplácených důchodů (až do roku 2025),
3. od roku 2010 zrušit státní podporu stavebního spoření (nechceme-li do budoucna vydávat tzv. stavební dluhopisy se splatností 35 let, abychom mohli v příslušném roce vyplatit podporu jedincům, kteří to stejně většinou nepotřebují),
4. od roku 2010 zrušit podpory v nezaměstnanosti - chce-li občan mít "jistoty", nechť se komerčně připojistí (měsíční poplatky - jejich výše - by byla asi zajímavá pro většinu čtenářů),
5. od roku 2010 zrušit "rozdělovny podpor - Úřady práce" a zavést "Úřady práce", tedy instituce, kde má občan jistotu, že práci - možná mizernou, možná nevoňavou - dostane. Sice ne moc dobře finančně ohodnocenou, ale takovou, aby mohl přežít (například za minimální mzdu). Pokud by podle současné praxe "rozděloven podpor - Úřadů práce" fungoval například Karel IV., tak by na místo práce na opevňovací zdi (později dle legendy nazývané Chlebová, či Hladová) při hladomoru v roce 1361 pro pražany raději rozdával podpory. Lze oprávněně předpokládat, že při stavu císařské pokladny by to pár let utáhnul - až do císařského bankrotu,
6. pokud výše popsaná opatření nebudou prováděna, císařský bankrot to sice nebude, ale republikový zcela jistě. Na druhou stranu za Rakouska i Československa již několik generací státní bankrot či měnu zažilo a také přežily. Tak o co jde, vždyť si naše děti určitě nějak poradí - v nejhorším mohou utlouct pár důchodců.
27. 08. 2009 | 02:13

Jirka napsal(a):

Politici by každopádně měli nést trestní odpovědnost za výsledky hospodaření státu. Jinou možnost nevidím jak se vyhnout bankrotu ČR. A to včetně poslanců schvalujících rozpočet. mělo by se začít s žalobami na ministry financí, předsedy rozpočtových výborů, premiéry ap. Tito lidé musí nést za své výsledky práce plnou odpovědnost.
27. 08. 2009 | 09:07

SuP napsal(a):

Jirka -
Ále prdlajs!
Stačí najít způsob, jak do parlamentu dostat lidi, kteří když něco nevědí, tak se zeptaj. A znáte tam dneska někoho takového?
27. 08. 2009 | 11:20

Dalimil napsal(a):

Dobrý den všichni ! Ti naši slavní posranci a ježišmarja pardon poslanci!!! By se měli zahledět všichni do sebe a zjistili by jak skutečně vypadají ! Podle toho se také chovají! Vdyt se lidičky podívejte na ně jeden bachratější nežli druhý ! To je teda pěkný příklad pro voliče ! Taková menší studená lázen ve vltavě by jim vůbec neuškodila ! Aby měli na paměti komu mají sloužit a kdo je vlastně živí! A to samozřejmě platí i na ty příště zvolené ! Vše si znamenám !!! Dalimil.
28. 08. 2009 | 09:18

hovorka11 napsal(a):

Monetární politiku ČNB považuji v prostředí monopolistického postavení finančních produktů v ČR za škodlivou.
Nízké úroky půjček ČNB ostatním bankám, bez toho, že by tyto banky úměrně snížili úroky hypoték a půjček jasně dotují zisky těchto finančních ústavů se zahraničními majiteli.
Banky můžou touto "dotací" zachovávat velmi vysoké platy managementu, který nahrazuje ztrátové investice větším ziskem, dotovaným ČNB a přelévat zisky do zahraničí.
Závěr: Konkurenční prostředí je tu opět deformováno a ztráty se nahradí krácením sociálních jistot a větší finanční zátěží lidí. Tudíž, lidi kteří vyrábí hodnoty budou nejen postiženy poklesem poptávky ale i nenažraností finančního sektoru, který bude v Evropě Klaus vynášet jako stabilní s velmi dobrou monetární politikou.
Vše je už teď placeno tvrdým dopadem na obyvatele a výrazným utahováním opasků.
Dnes se můžu jen usmívat nad nafouknutosti boje proti "šrotovnému" a za zachování "rovných" podmínek.
"klausismus" s jeho klientelismem a korupčností je cesta do hospodářského zaostávání.
28. 08. 2009 | 11:31

Jenda napsal(a):

pan Kouhout uvažuje jak ODS koná. Snížíla daňový příjem, ale nesnížila odpovídajícím způsobem výdaje. Výsledkem je současný stav.

Je třeba zvýšit příjmy a snížit výdaje. Nic nevymýšlet.

Krize jako důsledek zvýšení nebo snížení daní - to nemůže vyslovit ekonom. /Japan/
30. 08. 2009 | 19:50

NYC Dating napsal(a):

NYC Dating - The moment is here for you Pavel, its is here because your words that ones you use, they are marvelous, and I will show you this, because you deserve to know.
19. 01. 2010 | 04:54

HardingTrisha napsal(a):

I received 1 st <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> when I was 25 and this supported my business a lot. Nevertheless, I need the college loan again.
08. 03. 2010 | 06:54

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:18

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:22

sesli sohbet napsal(a):

Máme přece jednoduché východisko, jak se zbavit dluhů a nezvyšovat daně. Zprivatizujeme ČEZ, dálnice a všechny nemocnice ve středu měst plus všebecnou zdravotní pojišťovnu. Aby se zvýšil výnos z prodejů, povolíme zdravotním pojišťovnám vlastnit zdravotnická zařízení. A snížíme výdaje na neproduktivní sektory- samozřejmě na penze, školství a policii.
08. 04. 2010 | 16:45

Zeceassosub napsal(a):

cRx 3oV f3w wLg 7oQ m6g bTf 5bI b3q oAh 2uH e3m
http://www.uggbootsale-uk.co.uk [url=http://www.uggbootsale-uk.co.uk]Ugg boots uk sale[/url]
http://www.ugg-australia4-outlet.net [url=http://www.ugg-australia4-outlet.net]see more[/url]

hCl 2xL y8r eHg 7aA y8h oWh 2bC c2b zCy 1dZ o2u
[url=http://uggbootssaleuk.webeden.co.uk]cheap ugg boots[/url]
[url=http://isabeldicker.webs.com]click to see more[/url]
[url=http://uggspascher.webnode.fr]bottes ugg[/url]
[url=http://isabelboots.webstarts.com]come here[/url]
[url=http://longchampssac.webnode.fr]see more[/url]
29. 08. 2012 | 15:28

tuctjuipisa napsal(a):

0W9Urt http://www.boosshopjp.com 5Q1Sis [url=http://www.boosshopjp.com]Ugg ブーツ,ugg 激安,安いugg 楽天 販売,53%価格を下げる![/url] 7K6Uoa <a href="http://www.boosshopjp.com">ugg 楽天</a> 0Z8Ykc
6K2Fbn http://www.bootssale-deutschland.com 8O4Bnt [url=http://www.bootssale-deutschland.com]ugg boots deutschland[/url] 1N8Sca <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots günstig</a> 1H7Cvo
2A3Qel http://bootspascher.webnode.fr 8V4Czv [url=http://bootspascher.webnode.fr]ugg paris[/url] 2G3Kum <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg</a> 6Q8Vmp
7T6Ycc http://bottespas-cher.webnode.fr 5O6Tce [url=http://bottespas-cher.webnode.fr]botte ugg[/url] 5Y8Ovg <a href="http://bottespas-cher.webnode.fr">botte ugg</a> 3S3Klp
8L8Fec http://goedkopeboots.webnode.nl 3X1Bvb [url=http://goedkopeboots.webnode.nl]uggs nederland[/url] 2Q4Vek <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">goedkope uggs</a> 1K6Fbk
1I3Avd http://www.bootskopenonline.com 4D6Bmj [url=http://www.bootskopenonline.com]uggs online bestellen[/url] 6N4Lhh <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs online bestellen</a> 5H4Wds
22. 10. 2012 | 12:28

licepaype napsal(a):

7G2Eqf http://www.francebottespascher.info 8K2Wqq [url=http://www.francebottespascher.info]bottes ugg pas cher[/url] 7I3Mxt <a href="http://www.francebottespascher.info">bottes ugg pas cher</a> 7P3Xna
2M6Fir http://isabell-marant.webnode.fr 4Z7Gfr [url=http://isabell-marant.webnode.fr]http://isabell-marant.webnode[/url] 9N7Jdz <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabel marant</a> 9N4Fly
2M0Fms http://goedkopeonline.webnode.nl 6K2Zxg [url=http://goedkopeonline.webnode.nl]Goedkope uggs,uggs online bestellen amsterdam - grote korting![/url] 3R7Uyc <a href="http://goedkopeonline.webnode.nl">uggs amsterdam</a> 6M1Gde
24. 10. 2012 | 06:03

horsececekdon napsal(a):

dJ7E1w http://www.cheap-bootsonsale.com eU3A5s[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots on sale[/url] bP9A4v <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> jR6J3o
uY4M1d http://bootsoutletstore.webstarts.com/ zC4V0y[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet stores[/url] bA6E8u <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> qP9K2w
qI3D9z http://www.boots-sale-uk.co.uk jG8T7w[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale uk[/url] nS9A0c <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> lL3H4o
aF3X3x http://genuineboot.webeden.co.uk kE1A3k[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] nN6S0l <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> aV1O3a
yX7K7p http://www.bootsoutlet-stores.com aY9N6i[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet online[/url] kM0Y7z <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> yP7Z4f
29. 10. 2012 | 12:23

tuctjuipisa napsal(a):

uO1U6y http://stivaliitalia.webs.com/ pO0P6i [url=http://stivaliitalia.webs.com/]stivali ugg[/url] dH8A2c <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">stivali ugg</a> nR0Z0g
jH8U8u http://boosshopjp.webnode.jp/ bO7Q5f [url=http://boosshopjp.webnode.jp/]ugg 激安[/url] bN6K7x <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg</a> wE8V9g
dM7U5j http://bootskopen.webnode.nl/ aL0S4j [url=http://bootskopen.webnode.nl/]uggs kopen[/url] bH4E7j <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs</a> fT4I2o
oR6N1v http://bottesonline.webnode.fr/ iY5C9r [url=http://bottesonline.webnode.fr/]ugg pas cher[/url] xC7G5c <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> lR4C2r
uX5Y0j http://bootscanadas.webs.com pH3P0f [url=http://bootscanadas.webs.com/]uggs canada[/url] uV7J4v <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> pP1B9q
31. 10. 2012 | 04:28

tuctjuipisa napsal(a):

hT5V6z http://www.onlinebootscanada.info/ iK2Z0n[url=http://www.onlinebootscanada.info]ugg canada[/url] pM8V6t <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada</a> pQ0X5r
mP4Y1h http://botasbaratas.webnode.es/ kA7N6e[url=http://botasbaratas.webnode.es]botas ugg[/url] wU4W9i <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> cQ8O6h
wY1A8h http://bottespas1.webnode.fr/ wR4G7r[url=http://bottespas1.webnode.fr]uggs pas cher[/url] eW3A9a <a href="http://bottespas1.webnode.fr">bottes ugg</a> dM2E0c
sB4X7a http://bootsoutlet.webnode.nl/ rG0W1j[url=http://bootsoutlet.webnode.nl]uggs nederland[/url] eM1J8x <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> uO8T5g
sE4K7z http://www.isabelmarant0.sitew.de/ zK0I3f[url=http://www.isabelmarant0.sitew.de]isabel marant sneaker[/url] tD5M3s <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant</a> aJ6A2y
03. 11. 2012 | 05:19

oxysfuddy napsal(a):

eW2B2t http://www.salebootsde.info eD5U4z [url=http://www.salebootsde.info]ugg schuhe[/url] bR0S7i <a href="http://www.salebootsde.info">ugg boots</a> gG6W0w
lX6O5o http://isabelmarantsss.webnode.es vS8D4a [url=http://isabelmarantsss.webnode.es]isabel marant[/url] oH1Y4j <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant</a> fX3F3b
gO4B0a http://www.soldesbottespascher.info tQ7V5b [url=http://www.soldesbottespascher.info]ugg pas cher[/url] tK8G5h <a href="http://www.soldesbottespascher.info">bottes ugg</a> nQ0P4u
qF4F5n http://www.shopstivaliitalia.info aH7Y1g [url=http://www.shopstivaliitalia.info]ugg italia[/url] jE5Q0k <a href="http://www.shopstivaliitalia.info">stivali ugg</a> jW6G0l
kP1X7f http://bootssale.jouwweb.nl iI8Y9r [url=http://bootssale.jouwweb.nl]uggs sale[/url] hC0E5a <a href="http://bootssale.jouwweb.nl">uggs bestellen</a> hJ0E3y
05. 11. 2012 | 19:58

truddytug napsal(a):

iI6Y9s http://www.cheapbootssalereal.com cheap real ugg boots yJ9R4d [url=http://www.cheapbootssalereal.com]cheap real ugg boots[/url] yK3W8m <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> tT8R3c
sE3R3y http://bootsclearance.blinkweb.com/ bL2U1h [url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg clearance sale[/url] tT4G4k <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> nN9H1q
lH6G4a http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online jH4V4n [url=http://bootsonline.blinkweb.com]ugg outlet online[/url] wA7O0a <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> pT3F8e
oA8F6t http://bootssaleuk.webs.com/ gO0F9j [url=http://bootssaleuk.webs.com]ugg boots sale uk[/url] pC8N8f <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> fK5C6a
bZ2X6n http://shoeswords.weebly.com nH7N8l [url=http://shoeswords.weebly.com]ugg outlet store[/url] cV1V5k <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> rT1B6c
07. 11. 2012 | 18:41

Cymnabalm napsal(a):

iT3O7a http://www.bootsoutlet-stores.com dS6R8z[url=http://www.bootsoutlet-stores.com] uggs outlet store[/url] tK3X3c <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> mI5D9m
cS0N4d http://genuineboot.webeden.co.uk jA2T0m[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]genuine ugg boots uk[/url] jQ9F1t <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> jN0W9z
rA1K9v http://www.boots-sale-uk.co.uk qK1O3q[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]ugg sale[/url] jK6W5n <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> rV8Y2r
xG8E9g http://bootsoutletstore.webstarts.com/ gH3P1z[url=http://bootsoutletstore.webstarts.com]uggs outlet stores[/url] vA5F8u <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> wO5B2b
gQ5A5h http://www.cheap-bootsonsale.com rW9F3q[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots sale[/url] oF3Z9i <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> xA3Z4t
08. 11. 2012 | 08:38

Immetimmarf napsal(a):

aO4U3v http://bootssale.jouwweb.nl kZ3D7e [url=http://bootssale.jouwweb.nl]uggs bestellen[/url] sR4Z4t <a href="http://bootssale.jouwweb.nl">uggs bestellen</a> rT0W9j
cF7M6u http://canadaoutlet.webs.com fW4V5e [url=http://canadaoutlet.webs.com]uggs canada[/url] jY7Q4a <a href="http://canadaoutlet.webs.com">uggs canada</a> bF6N5r
hI9H3p http://www.bootssales.sitew.de fL7B9p [url=http://www.bootssales.sitew.de]ugg boots[/url] bJ3C7s <a href="http://www.bootssales.sitew.de">ugg boots sale</a> bD9R4g
iM1V2q http://www.frbottesspascher.info qX7M4b [url=http://www.frbottesspascher.info]uggs pas cher[/url] pM8X4x <a href="http://www.frbottesspascher.info">uggs pas cher</a> mJ1X8w
sH0V3o http://bootscheap.blinkweb.com lE2F7u [url=http://bootscheap.blinkweb.com]ugg boots cheap[/url] hK2O6g <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> nB0O4b
fN1O8b http://goedkopebootss.webnode.nl fM4W2f [url=http://goedkopebootss.webnode.nl]uggs goedkoop[/url] bM1I8i <a href="http://goedkopebootss.webnode.nl">uggs goedkoop</a> kV3M2p
08. 11. 2012 | 14:14

Immetimmarf napsal(a):

jL8G8n http://www.salebootsde.info oN0Z3y [url=http://www.salebootsde.info]ugg schuhe[/url] aH0C3h <a href="http://www.salebootsde.info">ugg boots sale</a> yI5L9c
hX2V7v http://www.goedkopelaarzensale.info nX5U6c [url=http://www.goedkopelaarzensale.info]uggs bestellen[/url] kS4Z5m <a href="http://www.goedkopelaarzensale.info">goedkope uggs bestellen</a> tY1C6o
vB6J6j http://www.soldesbottespascher.info xG5J6o [url=http://www.soldesbottespascher.info]bottes ugg[/url] yV5D8g <a href="http://www.soldesbottespascher.info">bottes ugg pas cher</a> aJ9G7p
rO5C0d http://bootscheap.blinkweb.com cI0S9i [url=http://bootscheap.blinkweb.com]ugg boots cheap[/url] lT3X0z <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> vQ2V9q]X1z
oZ5R8j http://isabelmarantsss.webnode.es qP3I8l [url=http://isabelmarantsss.webnode.es]isabel marant sneakers[/url] sV0S7n <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant</a> tC5T3p
cN9U5p http://www.shopstivaliitalia.info wE6V2a [url=http://www.shopstivaliitalia.info]ugg stivali[/url] dL9I8m <a href="http://www.shopstivaliitalia.info">stivali ugg</a> jW1W2s
09. 11. 2012 | 07:08

tuctjuipisa napsal(a):

nM1C4d http://bootsoutlet.webnode.nl/ sB1Y9i[url=http://bootsoutlet.webnode.nl]uggs outlet[/url] dX1K6o <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> cJ5S9x
iU1N1j http://www.onlinebootscanada.info/ zL0E8b[url=http://www.onlinebootscanada.info]uggs canada online[/url] yA4K8y <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg boots canada</a> dF3Z9j
oA6K5d http://www.isabelmarant0.sitew.de/ hC8E6y[url=http://www.isabelmarant0.sitew.de]isabel marant boots[/url] nF7Q8l <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant</a> sU6U1s
qK4Z9h http://botasbaratas.webnode.es/ nL8E2i[url=http://botasbaratas.webnode.es]ugg espa?a[/url] gP5T8k <a href="botasbaratas.webnode.es">ugg espa?a</a> dO1B4i
eZ3O0f http://bottespas1.webnode.fr/ fB7X5d[url=http://bottespas1.webnode.fr]ugg[/url] gF2L7p <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg pas cher</a> fE0C8r
09. 11. 2012 | 18:31

horsececekdon napsal(a):

lY0Q9r http://www.bootsoutletsstores.com [url=http://www.bootsoutletsstores.com]ugg australia outlet[/url] tO6B5q <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg australia outlet</a> tQ9O5r
eV8Z2b http://bootssaleuk.jimdo.com yP0Y5a [url=http://bootssaleuk.jimdo.com]cheap ugg boots[/url] qY2K7a <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap uggs uk</a> zX6S3i
zE8P7s http://bootsclearance.webspawner.com gQ0H7p [url=http://bootsclearance.webspawner.com]ugg boots clearance[/url] nF1B6s <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg clearance</a> gF1D3x
bE5T7q http://bootscheap.blinkweb.com fJ7N8d [url=http://bootscheap.blinkweb.com]ugg boots cheap[/url] nM7T 3b <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> hY8W0y
10. 11. 2012 | 11:24

nelmpeank napsal(a):

gF5O8z http://www.onlinebootscanada.info/ hM4Q9p[url=http://www.onlinebootscanada.info]ugg boots canada[/url] mW2W2p <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg canada</a> nP5N9y
kM5V3h http://botasbaratas.webnode.es/ xQ1F0a[url=http://botasbaratas.webnode.es]ugg espa?a[/url] iZ0R9j <a href="botasbaratas.webnode.es">ugg</a> hL7N4e
fP5Y4z http://bottespas1.webnode.fr/ vC0Y8g[url=http://bottespas1.webnode.fr]ugg pas cher[/url] fT7Y8p <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg</a> pH2V5x
uV5R1w http://bootsoutlet.webnode.nl/ iU5Z1d[url=http://bootsoutlet.webnode.nl]uggs outlet[/url] yN5J5k <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs outlet</a> mM6G8x
fQ1N5x http://www.isabelmarant0.sitew.de/ fU9T4h[url=http://www.isabelmarant0.sitew.de]isabel marant[/url] vE9X8y <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant sneakers</a> xH3O4w
10. 11. 2012 | 21:38

bomOppoplebum napsal(a):

dO6G1r http://botasuggss.webs.com/ nO4R9w [url=http://botasuggss.webs.com/]ugg baratas[/url] qK5Q9t <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg baratas</a> uV1A3f
kK4S2y http://stivalionline.webs.com stivali ugg jC6G1t [url=http://stivalionline.webs.com]ugg italia[/url] jK3A9r <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> uI4Z8d
iI9I3n http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs eB0S5n [url=http://goedkopeboots0.webnode.nl]uggs sale[/url] cV9X1q <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> gX3B0z
bQ3P9u http://bootcanada.webs.com/ rF6Q2h [url=http://bootcanada.webs.com/]uggs canada[/url] tZ1Z8i <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> yC7M1l
qJ4B5n http://bootsfrance.meabilis.fr/ cN5G0r [url=http://bootsfrance.meabilis.fr]ugg[/url] sS2V7n <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> eF2E9o
mD5I3p http://bootssale.simpsite.nl/ mF3R1o [url=http://bootssale.simpsite.nl]uggs bestellen[/url] yX7C0a <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs bestellen</a> rO4R3q
10. 11. 2012 | 22:42

truddytug napsal(a):

bG9Z9r http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets yF0B6k [url=http://bootsonline.blinkweb.com]cheap uggs online[/url] mU5T5q <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> gW4A8a
uN4L4c http://www.cheap-bootsonsale.com qN4R2k[url=http://www.cheap-bootsonsale.com]ugg boots sale[/url] eY6L8f <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> zT7I2k
vB3L4l http://bootsclearance.blinkweb.com/ sM4G9q [url=http://bootsclearance.blinkweb.com]ugg boots clearance[/url] hP0I6n <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> kT4T2c
uA6L1d http://genuineboot.webeden.co.uk qV3T7l[url=http://genuineboot.webeden.co.uk]real ugg boots[/url] lA8F4x <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> yO3Z2c
dK8B1q http://www.boots-sale-uk.co.uk qG4M1b[url=http://www.boots-sale-uk.co.uk]uggs sale uk[/url] rG5E4o <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> gZ6G5p
eF1N1v http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots wP9C8i [url=http://www.cheapbootssalereal.com]ugg boots sale[/url] cS2U6t <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> aP1S0i
12. 11. 2012 | 13:17

Immetimmarf napsal(a):

kD7O7e http://bootscheap.blinkweb.com wV1F0q [url=http://bootscheap.blinkweb.com]cheap uggs[/url] qK8T 9r <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> qR7E7s
jE7T9m http://bootssaustralia.moonfruit.com fH5C1f [url=http://bootssaustralia.moonfruit.com]stivali ugg[/url] uK2U7a <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> zB2R5a
pU4Q9c http://bottepascher.webnode.fr sN2J3g [url=http://bottepascher.webnode.fr]ugg pas cher[/url] rR2D2q <a href="http://bottepascher.webnode.fr">bottes ugg</a>
bV7G3t http://bottespas1.monwebeden.fr aA4G4z [url=http://bottespas1.monwebeden.fr]ugg france[/url] aB2G9f <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">botte ugg</a> aT9T1s
qQ0Y2r http://boosshopjp.moonfruit.com uJ1S8i [url=http://boosshopjp.moonfruit.com]ugg[/url] oE3Y3e <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg 激安</a> uZ4N2p
aF3G2x http://bootsoutlet.simpsite.nl cU9W4w [url=http://bootsoutlet.simpsite.nl]uggs schoenen[/url] sY0Q6m <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs schoenen</a> eR3U5d
14. 11. 2012 | 08:17

Cymnabalm napsal(a):

uH4G0c http://genuineboott.webeden.co.uk cW5R4r [url=http://genuineboott.webeden.co.uk]real ugg boots[/url] gH6A2b <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">real ugg boots</a> bL1I5a
qW0F0x http://bootsclearance.webspawner.com zM3K2r [url=http://bootsclearance.webspawner.com]ugg boots clearance[/url] nH5E0t <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> oN9J4a
wH2V2u http://bootssaleuk.jimdo.com gN6D8i [url=http://bootssaleuk.jimdo.com]ugg boots sale uk[/url] lK1A9g <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> mU6O7a
iI0R5o http://bootscheap.blinkweb.com eQ8F5q [url=http://bootscheap.blinkweb.com]cheap uggs[/url] hD5T 2x <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> nA1G8h
zT4W6v http://bootsssoutlet.webs.com pV8N7n <a href="http://bootsssoutlet.webs.com">ugg outlet store</a> uJ3G6v [url=http://bootsssoutlet.webs.com]ugg outlet[/url] rF8K3y
iV9G1n http://ugg-outlet1.webspawner.com/ aB1M5s oE9Z4x <a href="http://ugg-outlet1.webspawner.com">ugg outlet stores</a> oO7M4x [url=http://ugg-outlet1.webspawner.com]ugg outlet store[/url] uP9W8e
18. 11. 2012 | 17:34

horsececekdon napsal(a):

oJ5U3s http://bootssonclearance.webs.com gU5F0q [url=http://bootssonclearance.webs.com]pink uggs[/url] zS2Y3v <a href="http://bootssonclearance.webs.com">pink uggs</a> rM9O3r
cR5S1v http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/ nL6B6a [url=http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/]cheap ralph lauren polo shirts[/url] lO4P3e <a href="http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/">ralph lauren sale uk</a> eC4X0f
dR8T0k http://ralphlaurenpolouk.webs.com/ tS7X5v [url=http://ralphlaurenpolouk.webs.com/]polo ralph lauren uk[/url] bZ5X1h <a href="http://ralphlaurenpolouk.webs.com/">polo ralph lauren uk</a> mY0N3r
aR7X1k http://sacpascher4.webnode.fr wB1Z3c [url=http://sacpascher4.webnode.fr]burberry femme[/url] eB2I4h <a href="http://sacpascher4.webnode.fr">burberry soldes</a> kY0E9i
iK3P9a http://www.frbottespasscher.com wS9T0t [url=http://www.frbottespasscher.com]ugg pas cher[/url] aO8F7s <a href="http://www.frbottespasscher.com">ugg pas cher</a> rM3B9n
tW5F5g http://www.bottessoldessfr.com nO5G1j [url=http://www.bottessoldessfr.com]ugg soldes[/url] vM2X8j <a href="http://www.bottessoldessfr.com">ugg france</a> iN1G9s
21. 01. 2013 | 10:54

argueryHearee napsal(a):

mO0R8k http://www.saclongchampsmall.com rW1N2h [url=http://www.saclongchampsmall.com]longchamp pas cher[/url] uH6Q4y <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp solde</a> wS0A3l
jN6Q1m http://bootsoutletonline.webs.com/ qY0L1v [url=http://bootsoutletonline.webs.com/]ugg outlet online[/url] hP4X1a <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlet online</a> yI1R6q
xQ1X7q http://bootssaleonline.jouwweb.nl pK4Y2w [url=http://bootssaleonline.jouwweb.nl]uggs sale[/url] lX7J7h <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs kopen</a> uO7E3a
jK4J2s http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ sA3K0y [url=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/]ugg australia outlet[/url] hI4M8e <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg australia outlet</a> lG5V2m
lF5A8i http://bootfactoryoutlet.webs.com yO4C6q [url=http://bootfactoryoutlet.webs.com]cheap ugg online[/url] pB3Q7e <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">ugg australia outlet</a> qU3M7j
yV0G2p http://sacsspaschers.info fN7B2v [url=http://sacsspaschers.info]longchamps sac[/url] xM4D2w <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> qT7Z1e
18. 02. 2013 | 12:12

horsececekdon napsal(a):

[url=http://isabellemarrant.yolasite.com/isabelle-marrant.php]isabelle marrant[/url]|[url=]robe isabelle marant[/url]|[url=]isabel marant fall 2011[/url]

http://isabelmarrant.jugem.jp
http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/02/19/post-1/
http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/02/19/post-2/
27. 02. 2013 | 18:31

horsececekdon napsal(a):

uN6X0v http://headphoneshop.webs.com rG6C3m [url=http://headphoneshop.webs.com]dr dre headphones[/url] mK3Y7w <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> rW9V7k
pI4K8a http://dphonesbeatsbydre.com kK7O0l [url=http://dphonesbeatsbydre.com]beats dr dre[/url] zR6Y5x <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats dr dre</a> qZ4D2u
fL3A0g http://onlinesneakers.webnode.fr qB4Q4x [url=http://onlinesneakers.webnode.fr ]isabel marant sneakeres[/url] lC9A2n <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">sneakers isabel marant</a> nI4H7n
jI5Z3o http://isabelmarantss.1minutesite.es/ uA6H9p [url=http://isabelmarantss.1minutesite.es/]isabel marant shop online[/url] tB0U0z <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant shop online</a> oG5Z8r
dQ3T5r http://www.longchamppascherer.com iC8Q3h [url=http://www.longchamppascherer.com]longchamp pas cher[/url] iR6X1u <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> bH7D8c
zD7T5d http://sneakershopes.webnode.es uY8S9b [url=http://sneakershopes.webnode.es]isabel marant sneakers[/url] mZ8O4g <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> fB5K8n
01. 03. 2013 | 23:52

horsececekdon napsal(a):

aA5A6u http://headphoneshop.webs.com wX0B4f [url=http://headphoneshop.webs.com]monster headphones[/url] kJ8Z8e <a href="http://headphoneshop.webs.com">dr dre headphones</a> hI4S2w
oG2R5l http://sneakershopes.webnode.es vL9C3e [url=http://sneakershopes.webnode.es]isabel marant shop online[/url] bR5Z3g <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> xT1P2l
oB6V7w http://www.longchamppascherer.com vS5S7e [url=http://www.longchamppascherer.com]sac longchamp[/url] cL6O8y <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> oM2B1b
gQ4S6g http://ussneaker.webs.com xY3K5w [url=http://ussneaker.webs.com]isabel marant[/url] mD8O9t <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant boots</a> mE1G7m
uW9T2h http://dphonesbeatsbydre.com pF0X2i [url=http://dphonesbeatsbydre.com]cheap beats by dre[/url] sB0S5z <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> lA2O7q
zK0A2k http://onlinesneakers.webnode.fr dP9I8s [url=http://onlinesneakers.webnode.fr ]isabel marant[/url] tH1T2o <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> jF1J0e
04. 03. 2013 | 05:23

EmporeGer napsal(a):

Lw8Rx3
[url=http://isabelmarantshop.hazblog.com]isabel marant ankle boots[/url]
[url=http://isabelmarantshop.hazblog.com]isabel marant pants[/url]
[url=http://isabelmarants.wallinside.com/post-3435816-confortable-isabel-marant-etoile.html]collection isabel marant[/url]

Pf8Vm4Vn3Ux2
http://isabelmarants.blogdetik.com/boutique-isabel-marant/
http://isabelmarants.page.tl/Famoso-Isabel-Marant-cesta.htm
http://isabelmarants.wallinside.com/post-3435787-buy-your-isabel-marant-sneakers-online.html
19. 03. 2013 | 00:33

EmporeGer napsal(a):

kB9A6s http://isabellemarantsales.webnode.fr [url=http://isabellemarantsales.webnode.fr]isabel marant[/url] yT7A4x <a href="http://isabellemarantsales.webnode.fr">isabelle marant</a> nG5P1q
lQ1V8y http://bootsingkio.webnode.fr hM4U1m [url=http://bootsingkio.webnode.fr]isabel marrant[/url] dS9P8e <a href="http://bootsingkio.webnode.fr">isabel marant sneakers</a> xM3N4d
iV7V6c http://sneakersonlinees.webnode.es hS1S7z [url=http://sneakersonlinees.webnode.es]isabel marant[/url] kD1J4e <a href="http://sneakersonlinees.webnode.es">isabel marant</a> iB7I1o
yP7C9o http://acheter4.webnode.fr qK8D3c [url=http://acheter4.webnode.fr]isabelle marant[/url] eT8N1i <a href="http://acheter4.webnode.fr">baskets isabel marant</a> uC2I7b
aC7F3y http://isabelsneakeres.webnode.es nU4H1h [url=http://isabelsneakeres.webnode.es]isabel marant[/url] rO4Y1y <a href="http://isabelsneakeres.webnode.es">isabel marant shop online </a> fD1K0v
27. 03. 2013 | 16:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy