Bolševictví je stavem mysli

14. 02. 2013 | 08:55
Přečteno 12318 krát
Štvanice, osočování a až psí devótnost vymalovaly erb přímého prezidentského duelu. Převážná část tisku, jenž se u nás povýšil na „hlídacího psa demokracie“, tvořila součást kampaně jednoho z volebních štábů.

Za halasné pomoci bývalých prorežimních postav, ne-li přímo signatářů Anticharty, byl rozdmýcháván oheň primitivní zášti, okysličované zuřivým máváním antikomunistickou fanglí.

Po jednoznačném výsledku voleb vzývání davové hysterie polevilo. I když je jasné, že Miloš Zeman to má u spousty „nezávislých žurnalistů“ a priori polepené a nemůže čekat žádnou „prezidentskou milost“.

Najednou jakoby ani nebyla domácí politická témata. V divadle nastala pauza, intermezzo. Mnohé objektivitou se zaklínající sdělovací prostředky se tudíž musí spokojit s drobty ze stolu.

Pokorně se vracejí k méně výživným černobílým pravdám. Naprosto neadekvátní prostor tak znovu věnují zákulisně podpíraným „protestům a hladovkám“ jihočeských studentů proti komunistům v krajské správě. Pochopitelně nezmiňují, že jeden z předáků pseudorevolty byl jako straník na kandidátce v regionu neúspěšné partaje.

Svolávají také „boží hněv“ na Miroslava Grebeníčka za to, že si dovolil mluvit o Janu Palachovi jinak, než jak to údernicky razí, myšlenkově tuneluje spřízněnější část politického spektra. Inu, jde o ideovou výchovu mladých, kteří se tak osvědčili v řadě posledních voleb…

Zpravidla se s druhdy předsedou KSČM názorově rozcházím, považuji jej za nesympatický druh konzervativce a leccos vím i o jeho bývalém učitelském přístupu. Nicméně tady se jej musím do jisté míry zastat.

Z nejrůznějších zdrojů, hlavně především z přímého vzpomínání Palachových spolužáků přesně vím (a nejsem sám), že nešťastný posluchač VŠE a následně UK nebyl nic jiného než radikálně levicový idealista. Stoupenec myšlenek pražského jara, jehož krajně znechutil průběh nadšenecké brigády v Sovětském svazu, takzvaná internacionální pomoc Varšavské smlouvy a rychle postupující nemoc společenské apatie.

„Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost…“ praví Orwell a my bychom si měli klasikovu proslulou myšlenku stále opakovat. Bolševictví totiž, ať má jakýkoliv nátěr, je ponejvíce stavem mysli.


Vyšlo v deníku E15Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Silvie napsal(a):

Přesně tak.
Ale to máte marné - pravdaláska nesnese sebemenší kritiku jejich guru, byť by byla sebepravdivější (totéž se týká K.S.) a Palacha používá(včetně všech pol.stran) jako štít, jímž dokazuje svou domnělou mravní čistotu.

Zase se lže "ostopéro"...
14. 02. 2013 | 09:06

Sláma napsal(a):

Pro autora: Za tohle vás "pravouni" ukamenují. Dovolit si sáhnout na svaté předměty, to je rouhání.
14. 02. 2013 | 09:15

Bestia triumphans napsal(a):

http://www.lidovky.cz/petracek-palachovo-evangelium-del-/nazory.aspx?c=A130210_071841_ln_nazory_hm

Je snadné pasovat Miroslava Grebeníčka na symbol komunistického hnusu. Kdyby někdo zapomněl, že KSČM se nedistancovala od toho základního, co ji má společensky diskvalifikovat, ať se podívá na soudruha Grebeníčka. Ať si poslechne jeho argumenty, názory a hlavně dikci - a má jasno. Jenže do téhle kategorie nepatří jeho názor na Jana Palacha, který tak rozčílil sněmovnu.

„Jan Palach se nezapálil na protest proti Komunistické straně Československa,“ řekl Grebeníček, „jeho sympatie patřily především reformním komunistům.“ Co je na tom hrozného?

Proč Jana Černochová mluvila o „demagogii hraničící s fanatismem“ a Miroslava Němcová o „naprostém převrácení faktů“? Sama si přece pamatuje dobové reálie i atmosféru. Dobře ví, že Palach nebyl antikomunistou - stejně jako drtivá většina společnosti. A přitom vystupuje, jako by byla svatokrádež toto prohlásit. Jako by byl Palachův příběh kanonizován do evangelia a on sám do role vykupitele a mesiáše.
Tím vůbec není řečeno, že o jistou svatokrádež nešlo. Nespočívala ale v tom, co řekl Grebeníček, nýbrž v tom, že to řekl právě on. Pro osvěžení: Grebeníček do KSČ vstoupil v době (1975), kdy musel vedle sovětské okupace rituálně schválit i domácí normalizaci - tedy to, proti čemu Palach burcoval. Tím se zařadil mezi ty, kteří Palachovu výstrahu před rezignací pošlapali. A reprezentuje-li stranu nechávající si v názvu slovo komunistický, patří k nim dodnes.

Vážené poslankyně a poslanci, už to bylo řečeno tolikrát, že je až trapné to opakovat. Ale zdá se, že hodně z vás se to nedotklo, takže ještě jednou: Palach nebyl antikomunista a nemělo by vám vadit, pokud to někdo říká. Vadit by vám mělo jen - ale zásadně - to, že si ho bere do huby normalizační komunista.
14. 02. 2013 | 09:20

reppop napsal(a):

Bravo pane Kopecký,

ve svém článku jste ukázal jak vypadá kritické nezmanipulované myšlení a nazývání věcí pravými jmény. Potěšil jste mne, zdá se, že náš národ má naději, když mezi jeho elitami jsou sem tam i přemýšliví lidé. Ve Vašem případě není třeba slovo elita ani psát v uvozovkách.
14. 02. 2013 | 09:25

Martin napsal(a):

To je marný, marný a zase marný. Češi jsou natolik zdegenerovaný národ, že jsou schopni po psychiatrickém pacientovi pojmenovávat ulice a náměstí a dokonce mu přisuzovat jakýsi podíl na "pádu" komunismu.
14. 02. 2013 | 09:27

scallop napsal(a):

"Naprosto neadekvátní prostor tak znovu věnují zákulisně podpíraným „protestům a hladovkám“ jihočeských studentů proti komunistům v krajské správě."

Mate naprostou pravdu, na blozich aktualne je to zcela zasadni tema. Jeste ze tak, nebyt blogu tak jsem na protestujici studenty davno zapomnel. Dekuji, ze
naprosto neadekvátní prostor udrzujete naprosto neadekvatnim. Alespon mate o cem psat.
.
14. 02. 2013 | 09:28

magor napsal(a):

Silvia, la mia dea, tady jste, mohu otázku? Nešatila jste se někdy ve Vicolungo (ten velkej šop na A4 mezi Turínem a Milánem, tam, co křížení na Allesandrii a lago Maggiore)? Nic, jen jestli stojí za to se trmácet.

Théma, naja, antikomunismus je VÝHODÝ. A ti z komunismu zamindrákovaní (a že jich tu je), to jenom pěšáčci na šachovnici, jejíž rozměry nelze dohlédnout. Nakonec stejně vyhrají, asi, jak napsal pan K.M. pod A.P.
14. 02. 2013 | 09:30

argun napsal(a):

Pojmenoval jste to přesně. Dobrý blog. Není co dodat. Snad jen to, že sklízíme plody našeho porevolučního "appesamentu". Bylo dost dobrých důvodů komunistickou stranu zrušit. Bylo by dnes o něco jasněji.
14. 02. 2013 | 09:30

scallop napsal(a):

repopp

Az mne jednou popadne zachvat kritického nezmanipulovaného myšlení, zacnu tady vychvalovat nacismus - dal prece lidem praci a zbavil nemecko vlivu zhoubneho globalniho kapitalu ovladaneho z mocnym lidmi s zidovskym pozadim. To je totiz pravda, ketrou dneska nikdo nechce slyset, zmanipulovana media pri teto pravde hned spusti hysterickou kampan.

Dokud jsou lide jako ja, ma narod nadeji.
14. 02. 2013 | 09:33

argun napsal(a):

Bestia triumphans

"nemělo by vám vadit, pokud to někdo říká. Vadit by vám mělo jen - ale zásadně - to, že si ho bere do huby normalizační komunista."

Vy ale ty děvčata a mládence děsivě přeceňujete... Takovou komplikovanou věc nejsou schopni si v makovicích porovnat, neblázněte.
14. 02. 2013 | 09:38

vico napsal(a):

No tak za tenhle článek pane Kopecký si to odskáčete. Už vidím jak nickové jako je například Lila/viz blog pana Hellera/ vyrábí hadrového panáčka, aby ho po čarodějnickém tanci woodoo propíchla pletací jehlicí. Píchne-li vás u srdce, nedivte se.

Řeknu to tak, ve druhém kole jsem volil Schwarzenberga NAVZDORY hysterickému vyšilování naši tzv. kulturní fronty. K volbám by měl český volič jít jako Charles Bronson k závěrečnému souboji s Henry Fondou v - Tenkrát na západě - naprosto cool a soustředěný jen na jedno - na okamžik výstřelu jediného náboje v komoře/vhození obálky do volební urny/a snažit se nevnímat hysterický koloraturní soprán operetních hééreček z Karlína.

Věc Grebeníček : Zde se lišíme. Starokomunista Grebeníček jednal s mrazivou politickou vypočítavostí. V politice je totiž nejhorší zůstat tiše v koutě, neboť nejen, že v koutě nenajdou tě, ale spíše zapomenou tě. Kdo není ve Zlatých stránkách, nežije.Grebeníček žije z negativní reklamy a dobře to ví. Už týden se o něm mluví. Vedle plivanců, o kterých píšete, mu jiní opět háží růže - zvláště, když na tom, co řekl k Palachovi, opravdu "něco je". Tady spočívá tajemství, proč u nás starokomunisté žijí v podobě třetí až druhé nejsilnější strany.Krev jim dodávají zejména ti, kteří s pěnou u úst jim dodávají mediální šťávu.

A konečně téma třetí: Jihočeští studentští hladovkáři v čele s Hellerem, který tu nedávno dostal svůj blog. Mediální výstup pro udiveného přihlížejícího je zatím takový, že "utýraná" soužka Baborová zcela reálně skončila v těžkých depresích na pracovní neschopnosti a vzdala to. Prvoplánově tak Heller slaví velké vítězství, ale ve skutečnosti vyhrává ten,kterému bylo reálně ublíženo.

ČEZko je jediná země, kde starokomunismus vzkvétá. Proč ne na Slovensku, Polsku nebo v Maďarsku? Odpověď je nasnadě.
14. 02. 2013 | 09:40

jozka napsal(a):

Vy skoncite na hranici... tamhle vzadu uz vidim Urbana, an tahne poleno...
14. 02. 2013 | 09:41

magor napsal(a):

p.s. Alessandrii, měkne mi.
14. 02. 2013 | 09:43

xx napsal(a):

Silvie: "Zase se lže "ostopéro"..."

ono se někdy nelhalo ?

Víte výhodou dnešní doby je, že lži sice plynou mediálním prostorem, ale můžou do něho zasahovat i dementy ( i dementi bohužel ale to k tomu patří ). Svoboda slova je významná i když sama o sobě nedostatečná.

Už se dnes nemusíte bát, říkat před dětmi co si myslíte, aby to někde neřekli nahlas.

Pamatuju se z dětství na takovou příhodu, která dokládá jak komunistický režim, který tady mnoho lidí vychvaluje jako režim klidu a míru fungoval. Rodiče doma sice před námi dětmi mluvili zcela otevřeně, ale kladli nám na srdce abychom o tom nemluvili "venku". Přesto se mi stalo, když jsme ve škole mluvili o tom kam pojedeme na prázdniny, že jsem z legrace prohlásil, že my jedeme do Anglie. Tenkrát jsem nedomýšlel důsledky, bylo to někdy v páté třídě základní školy, zrovna zuřila normalizace.
Během následujících dnů si rodiče pozvali k výslechu nejen do školy, kde museli vysvětlovat jak to že vůbec vím o Anglii, že se tam jede lodí a pod. K výslechu si vzali oba rodiče také v zaměstnání dílenští politruci a snažili se vyzvědět, zda-li neplánujeme útěk a proč mí rodiče vůbec před dětma mluví o takových zakázaných věcech.

Což o to, nadšení blbové, omezili se jen na domluvy a žádný další postih z toho tehdy nebyl, tedy alespoň si to myslím, kdoví jaká kola se kde dala tehdy ještě kvůli tomu protočila. Na školu na kterou jsem se pak po letech hlásil mne nevzali, ale říkali že prý je jen plno. Byl o ní tehdy skutečně zájem.

Ovšem podstatné pro dnešek je to, uvědomit si jak ten pro některé idylický režim tehdy fungoval. Ta síť, stačilo někde něco říct a hned šlo hlášení výš a orgány strany hned pracovaly. A to nebyli žádní vysocí činitelé, prostě učitelka, ředitelka, stranický výbor ve škole, projednal to a nahlásil stranickému výboru ve fabrice, ten zaúkoloval dílenského politruka a už to jelo. Nejspíš to nakonec skončilo jako zápis v kádrových materiálech.

To všechno dělali lidi, naši sousedi, nezřídka přátelé, jedni z nás. Nikdo pořádně nevěděl, kdo je práskač, kdo vás sleduje a bude si chtít na Váš úkor udělat bezvýznamné plus, třeba aby dostal příslib na dovolenou v Maďarsku nebo Jugoslávii.

To byla doba, kterou tady spousta lidí vychvaluje a po které si stýská.

U lidí typu té učitelky z příběhu, politruka z dílny ten stesk chápu. Ale u ostatních ?
14. 02. 2013 | 09:44

Gustáv Kočí napsal(a):

Tendenčnější článek jsem už dlouho nečetl. Co věta to klišé.
14. 02. 2013 | 09:51

juvel napsal(a):

Obě strany jsou lidé stejného ražení. Nepoctivě interpretují skutečnosti.

M.Grebeníček zdůrazňuje levicové proreformní zaměření J.Palacha, ale opomíjí stejně zdůraznit protipalachovskou kampaň normalizačních komunistů.

Pí. Černochová,pí.Němcová a jejich straníci zdůrazňují odpor normalizačních komunistů k Palachovi, ale naprosto pomíjejí skutečný postoj J.Palacha.

Komunisti se přece jen zdají poněkud poctivější. Lze u nich nalézti snahu uznat svá těžká pochybení a určité omluvy. Na straně druhé však zatím není po poctivosti ani stopy.
14. 02. 2013 | 09:52

reppop napsal(a):

To scallop

Vy si pletete kritické myšlení se stupiditou (viz: http://www.blisty.cz/art/39405.html).

Kritické myšlení je chápání jevů ve složitých souvislostech, to ve Vašem vstupu marně hledám.
14. 02. 2013 | 09:53

Odjinud napsal(a):

Soudruhu Kopecký, potřeboval byste zažít pár měsíců pod vládou jedné strany, zločinecké KSČ. Pak byste zcela jistě přestal psát ty Vaše bláboly. Takhle je z Vás na blití.
14. 02. 2013 | 09:53

lop napsal(a):

Rudé právo vidím, že vstalo z popela a obnovuje svoji zašlou slávu.
14. 02. 2013 | 09:55

Anna napsal(a):

vico
"ČEZko je jediná země, kde starokomunismus vzkvétá."
---

Podle mě nezrušit KSČ, resp. KSČM, bylo pro pravici velice výhodné. Podle mě bylo by i nadále, nebýt Opoziční smlouvy a výsledků vlád Topolánka a Nečase. Nouze mnoha lidí voliče KSČM činí. Podle mě ČSSD tím bude nucena něco udělat s Bohumínským usnesením.
Myslím, že kdyby komunisti místo názvu KSČM zvolili název Strana práce, levice by byla mnohem silnější, protože některé lidi přece jenom to "komunistická" odrazuje.
14. 02. 2013 | 09:57

342 napsal(a):

Který režim byl prolhanější, zda ten komunistický nebo současný režim, je otevřená otázka.

Zeitgeist 11.září 2001 cz
https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

Architects & Engineers for 9/11 Truth
http://www.ae911truth.org
14. 02. 2013 | 10:03

scallop napsal(a):

reppop

"Vy si pletete kritické myšlení se stupiditou"

Proc ? Vzdyt jsem napsal jenom pravdu, kterou dnesni mediokracie ovladana politickou korektnosti nerada slysi. Nechapu Vasi hysterickou reakci.
14. 02. 2013 | 10:06

scallop napsal(a):

vico

"Odpověď je nasnadě."

Me ta by ta odpoved (beze vsi ironie) zajimala. Komuniste byli u nas unikatne silni uz za prvni republiky, po valce vyhrali volby (to se jim nikde jinde nepodarilo) a i po roce 1989 jsem u nas silnejsi nez v jinych civilizvanych statech.

Cesi maji patrne krome Muellerovskeho genu korupce take gen komunismu.
14. 02. 2013 | 10:11

Miroslav Grebeníček napsal(a):

Škoda že můj otec nevyslechl Palacha před smrtí. Určitě by se pravdu dozvěděl.
14. 02. 2013 | 10:13

BP napsal(a):

No, lže se "ostopéro" snad ve všech mediích!
Myslíte, že by někdo četl pravdu a ztrácel tím čas?
Novináři - naši bojoví psi demokracie - si mohou každou informaci řádně přibarvit a obdařit "éčky", dát laciněji,
a je řada lačných a lačnících, kteří to baští.
A pokud již "trochu pravdy" napsáno jest, není po A řečeno B.
Vypočítavý buldok demokracie si přece jednu informaci rozloží do deseti článků "o ničem" na pokračování.

O tom, že komunisté tu mají stále velkou sílu svědčí Grebeníčkův výrok. Dělá to na mě dojem, že se snad s těmi bulváry domluvil. Všechna media po tom šla jak černá slepice po flusu a nekonečné dedukce nebraly konce.

Nejen bolševictví je stav mysli.
14. 02. 2013 | 10:14

Silvie napsal(a):

Magor,

tak to vám fakt neřeknu - neznám. V této lokalitě jsem si všímala jiných věcí.

Torino skýtá tolik možností... já nejsem typ, který za hadry utrácí desetitisíce, pokládám to za zbytečné a na velké značky si taky nepotrpím. Stejně to všechno šijí v Číně.

Ale u lago Maggiore máme příbuzné - nádherné místo (ovšem až po Gardě).
Doporučuju místní botanickou zahradu-na jaře je to nádhera.
14. 02. 2013 | 10:21

Joe Ratata napsal(a):

xx
Mně taky neskutečně štvalo,že jsem nemohl jet na lyže 150km do Alp a k teplému moři se táhnout tisíc kiláků,zatím co stačilo překulit se přes tu francovku.
To,že komanči zakazovali cestovat,byla jejich největší chyba na kterou taky dojeli.V 89 lidi nechtěli kapitalismus (stačí si pustit dobové dokumenty),chtěli volně cestovat.
Hospodskými kecy proti režimu se na konci osmdesátých let už nikdo nezabýval.
Demonstraci na Národní chtěli mladší komunisti použít proti vládnoucím gerontům,ale vymklo se to a nakonec vyměnili moc za beztrestnost,styky zpeněžili,zahodili rudé knížky a po chvilce otřepávání nalezli do jiných stran a už zase vládnou.Jen tentokráte mají moc i peníze a dělají si co chtějí,když už se stali těmi majiteli demokracie.
Prezidentská kampaň von Kchárla mě vrátila do mládí tou svojí podobností s Antichartou.Zase mi dala pocítit bezmoc proti prospěchářským lžím,které se valily odevšad.Asi to nevadilo jen mě a tak se stalo nemožné-vyhrál ten zatracovaný.
14. 02. 2013 | 10:23

Silvie napsal(a):

Odjinud

Vy jste vůbec nic nepochopil, viďte?
Myslíte, že budete větším komunistobijcem, když stejně jako bolševici, znásilníte historii?
Autor konstatuje suše fakta.
14. 02. 2013 | 10:24

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....pane autore,.....tak prstíčkem se Vám zachtělo dloupat do společenského zdejšího tabu.

Čas se ještě nenaplnil, aby z toho bylo noa.

Doufám, že zde pod blogem vznikne patřičné rituální prostředí.
Tužka.
14. 02. 2013 | 10:31

Bob napsal(a):

Zdravím autora.
Děkuji za skvělý článek.
Ve všem máte pravdu.
Paradoxně za totáče byla atmosféra ve společnosti daleko lepší, než dnes (bohužel díky splečnému mepříteli).
Existuje celostní medicína.
Ve společnosti je to podobné.
V širokém kontextu bychom dospěli možná k tomu, že nemocná společnost nemůže generovat hospodářský růst.
Ale takoví sociologové jako paní Šiklová tu společnost neuzsdraví
14. 02. 2013 | 10:33

kokoshka napsal(a):

Kopecky,Kopecky...
Ted se mužeš rozloučit s novinařinou,nikdo krom Stejskala Ti neotiskne ani vetu!
14. 02. 2013 | 10:44

matematik napsal(a):

Demonstraci na Národní chtěli mladší komunisti použít proti vládnoucím gerontům,ale """vymklo se to a nakonec vyměnili moc za beztrestnost,styky zpeněžili,zahodili rudé knížky a po chvilce otřepávání nalezli do jiných stran a už zase vládnou.Jen tentokráte mají moc i peníze a dělají si co chtějí,když už se stali těmi majiteli demokracie""".

Tak tohle je poměrně přesné vyjádření principu "sametového puče".

A Jana Palacha nechte v klidu odpočívat. Jeho čin lze vysvětlovat všelijak, ale faktem zůstává, že to byla oběť nejvyšší, vyšší než hrdinství na frontách, protože tam lidé neumírají ze svého rozhodnutí. Čest jeho památce!
14. 02. 2013 | 10:45

reppop napsal(a):

scallop napsal(a):
reppop

"Vy si pletete kritické myšlení se stupiditou"

Proc ? Vzdyt jsem napsal jenom pravdu, kterou dnesni mediokracie ovladana politickou korektnosti nerada slysi. Nechapu Vasi hysterickou reakci.
xxxxxxxxx

Mýlíte se, že moje reakce byla hysterická. Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hysterie

Moje reakce byla velmi věcná. Ale pokud se domníváte, že ne, dokažte to.

Stupidní je vytrhávat jevy z jejich složitých souvislostí, což jste Vy ve svém vstupu učinil.
Toto počínání právě pan Kopecký ve svém blogu popisuje. Pokud nesouhlasíte, dokažte to.
14. 02. 2013 | 10:48

xx napsal(a):

Joe Ratata: já ale nepsal o cestování. Já psal o fízlování, udavačství a drobných postizích znepříjemňujících život a posilujících strach otevřeně mluvit a vyjadřovat své postoje.
Na konci osmdesátých let se hospodskými kecy možná nikdo nezabýval. Ovšem počátkem sedmdesátých let byla situace jiná.

Pokoušíte se odvést pozornost mimo podstatné téma, ale inteligentní čtenář vám na to neskočí a pro ty ostatní je to zbytečná námaha.
14. 02. 2013 | 10:51

vico napsal(a):

scallop : Úspěch starokomunismu v ČEZku je jen jednou z otázek, nad kterou se zamýšlím a bohužel v určitých chvílích sklouzávám ke stejnému závěru, že to máme v "genech".Česká zakonzervovanost vysoce překračuje jen problém zdánlivě nevysvětlitelné obliby KSČM. Jako příklad uvádím světovou unikátnost jevu, jako je mnoho desetiletí kralujícího zlatého slavíka /podobný příklad nenajdete nikde/. Pak je tu paradox, že jsme snad jedinou zemí, která až tak zběsile nenávidí svou minulost, mytologizuje svou předminulost a přesto je její přítomnost totálně ovlivňována minulostí.

Nad ČEZkými specifiky nelze se nezamýšlet za situace, když jsme v Evropě za totální exoty zcela se vymykajícími blízkému i širokému okolí. Do tohoto obrazu prostě KSČM zapadá stejně jako nikdy nekončící boj proti ní a další ještě dávnější války, které jsme buď doopravdy nebo jen domněle kdysi absolvovali.
14. 02. 2013 | 11:08

Lena napsal(a):

Grebeníček promarnil příležitost mlčet. Řekl sice pravdu, ale z jeho úst je to pravda spíše směšná či k naštvání. Ale i záporná reklama je reklama a jeho fanatici ji jistě uvítali.
14. 02. 2013 | 11:13

malalaj napsal(a):

Štvanice, osočování a až psí devótnost..... autor píše o honu na autory amnestie. ??? v padesátých letech chtěla lůza hlavy nepřátel socialismu, v postatě se nic nezměnilo. agresivní komunista zaorálek nebo fekální vozy pravdy lásky metající lži a nenávist kilometr kolem sebe. to je obrázek dnešního stavu společnosti.
14. 02. 2013 | 11:14

resl napsal(a):

p. Kopecký, pravděpodobně netušíte, jaký tady byl stav společnosti. Občani byli desetiletí ponižováni komunistickým režimem a když pak nastalo jen trošičku světla, tak se nedivte, že Palach a všichni mladí lidé fandili reformním komunistům, jako startu do lepších časů, všechny bez rozdílu věku lákalo otevření hranic, všichni toužili po skonční cenzury a dalších svobodách, které měli lidé na západě. Nebylo srovnání, neměli jsme s kým srovnávat, tak jsme se posmívali Rusům, Bulharům, Rumunům vých. Němcům. A najednou cítíte svobodu, možnost se nadechnout, bez bolševických pout a jejich zločinné Ústavy. Palach žádným levičákem nebyl, tady nikdo ani netušil co to slovo znamená, znal jen a pouze komunismus a ten nikdo mladý nechtěl. Grebeníček to ví dobře, jen se mu to povedlo takto navléknout a vzhledem k tomu, že jste nekvalitní bloger a málo jste si zjistil z té doby, vyšla vám ta komunistická kreatura, jako pravdomluvný člověk. Buď jste byl oklamán,nebo na vás působí bolševická minulost vaší rodiny, ale stoprocentně se neorientujetev v letech 67 - 69.
14. 02. 2013 | 11:17

Hagha napsal(a):

No nevím co si o tom mám myslet. Grebeníček hovoří o Palachovi, už to samotné je dost zvrácený... Zmanipulovaná média? Každý je svým způsobem zmanipulovaný, je to relativní. Pokud bych měl okomentovat současná media, pak především je to snaha o senzaci a to naprosto bez skrupulí. Co se Zemana týká, osobně bych ho nehodnotil teď, zatím tobyly jen kecy. Uvidíme... Má před sebou velkou výzvu přesvědčit i ty co ho nevolili a možná i média. Poslední odstavec o minulosti a budoucnosti je trefný, jen tu historii znát a v tehdejších souvislostech. Dost často se historie v čechách znásilňuje, jen někteří lidé to nevidí, protože ji neznají.
14. 02. 2013 | 11:20

SuP napsal(a):

Lena -
Ano! Přesně tak.
To, že Jan Palach BYL levicový madšenec, otrávený poznanou praxí, může být (a zřejmě je) i pravda.
Nicméně když tohle prezentuje jeden z nejvyšších zástupců KSČ, nevěřím mu ani za nehet snahy o objektivní vybarvení celé události. Navíc, jak zmínilo již v jiných blogách spousta daleko moudřejších, než jsem já, sama skutečnost Palachova levičáského poblouznění vyklíčila na tehdy již 20-leté totalitní praxi a nalejvárně.

K panu autorovi, jak ho tu tak již nějakou dobu sleduji, bych podotkl, že tyto názory mají spoluobčané, kteří to před 1989 do KSČ už nestihli. Byť by se u něj možná dal předpokládat poměr moči a krve ve prospěch krve ....
14. 02. 2013 | 11:31

info.crew napsal(a):

Spousta jedinců považuje antikomunismus za pomalu sprosté slovo, doplněné o cosi, že už je to 20 let out. Není. Tohle svinstvo má na svědomí víc lidí než fašismust a nikdy to nebude nic jiného, než režim zlodějů a vrahů. To vykládejte těm pár veteránům z II světové, že antinacismus je ubohost a že náckové mají právo na své místo na politickém spektru.
Jinak Palacha taky neuznámám. Kdyby měl dost odvahy, tak postupoval jak Mašíni s Paumerem.
14. 02. 2013 | 11:33

jozka napsal(a):

Lena:

Takze mel pravdu, ale tu smi rikat jen nekdo. Ano, tento blog je i o vas.

SuP:

Chapu, kdo jiny je kompetentni posoudit kdo by byl "u nich", nez nekdejsi kandidat clenstvi :-)
14. 02. 2013 | 11:37

jozka napsal(a):

info.crew:

To jako, ze by prepadl transpor prachu do fabriky a koupil si motorku?
14. 02. 2013 | 11:38

ten černej papež bude dobrej napsal(a):

je to komunista

Nakonec je stará Kojzarovina nejúčinnější.
Hned jsou všici auf.
14. 02. 2013 | 11:39

paprika napsal(a):

resl-přesné!
14. 02. 2013 | 11:42

SuP napsal(a):

scallop -
"....Cesi maji patrne krome Muellerovskeho genu korupce take gen komunismu...."

Vy určitě.
14. 02. 2013 | 11:50

kokoshka napsal(a):

info.crew:
To je tlusty trolling,resle,nejseš schopen bejt ani provokatorem!
14. 02. 2013 | 11:50

Lena napsal(a):

Ale jozko, klídek. Já mu to nezakazuji, ať si pindá, co chce. Nechcete mi ale, doufám, zakazovat, co si o tom smím myslet, že? Jinak by ten blog byl i o Vás.
14. 02. 2013 | 11:51

Lena napsal(a):

SuPe, přesně tak. Věřit se mu nedá ani slovo. Ovšem někteří to vnímají jinak.
14. 02. 2013 | 11:53

Rudi Koutek napsal(a):

Levice, pravice - prazdna slova.
Hutka si myslel, ze je hodne napravo, po prichodu do Holandska zjistil, ze je tam se svymi nazory hodne nalevo.
Ja disident, jsem pred par lety od sveho bratrance, clena UV SSM, presvedceneho komunisty po kratkem rozhovoru, slysel nadherna slova: "Ty ses mi nejakej levicak"
Takze tak.
14. 02. 2013 | 11:57

Historik napsal(a):

Co k tomu dodat. Ve společnosti, plně ovládané marxisticko-leninským NÁBOŽENSTVÍM se snaha o změnu mohla projevit jen jako snaha o reformu tohoto náboženství. To je v historii takřka standardní situace.
KDO to byli "osmašedesátníci?" Běžný případ osmašedesátníka (znal jsem jich desítky) byl někdo, komu bylo roku 1945 cca. 14-18 let, demokratickou republiku vlastně z přímé zkušenosti moc neznal, a ti, kdo porazili zrůdný hitlerovský režim se mu SAMI PRESENTOVALI jako jeho opak. A protože byli mladí a nezkušení, snadno jim naletěli. To je celá ta plejáda lidí jako Milan Kundera, Pavel Kohout, Zdeněk Mlynář ale třeba také František Janouch. Tito lidé už v polovině či koncem padesátých let začali chápat zrůdnost komunistického režimu, ale vzhledem k situaci se jim zdálo, že bude možná jeho reforma (vzorem se jevila Titova Jugoslávie). ALE někteří také už r. 1968 říkali, že tato snaha o "reformu byrokraticko centralistického systému" je POSLEDNÍ šancí socialismus zachránit.
Takže Palachův čin, jehož cílem bylo aktivizovat do letargie upadající společnost (on nějaký efekt měl, nástup normalizace oddálil tak o dva měsíce a těsně po jeho smrti byl tisk otevřenější než kdykoliv předtím a kdykoliv potom, až do r. 1989) byla namířena proti sovětské okupaci a s ní kolaborující části funkcionářů KSČ.
Jestliže Grebeníček mluví o Palachově podpoře pro "osmašedesátníky," musí také dodat, že to jsou lidé, kteří s dnešní KSČM a komunismem jako takovým nemají už NIC SPOLEČNÉHO a vlastně už tehdy stáli na pozici levicové sociální demokracie. Téměř všichni opustili KSČ někdy během léta-podzimu 1969, ač byli v následných prověrkách (které se děly na PRACOVIŠTÍCH, byly totiž přímo spojeny s čistkami ve firmách, na školách a v ústavech) prověrkovými komisem rozděleni na "vyloučené" a "vyškrtnuté." Po r. 1989 se do KSČ/KSČM nikdo z nich nevrátil!
Takže Grebeníček tady operuje s účelově upravenými polopravdami, které už Hitler uvádí jako nejúčinnější způsob propagandy.
14. 02. 2013 | 11:57

SuP napsal(a):

jozka -
Na rozdíl od Vás vím, že oponovat psům a blbečkům je zbytečné. Neuvěřili by, neboť by nepochopili.

Nicméně z těchto debat, jak se popis toho inkriminovaného jednání Parlamentu našich nejlepších upřesňuje, plynou dvě důležité věci.
Zaprvé - Grebeníček na jednání přišel s připravenou (dlouho a dobře) provokací a zadruhé - nelevicoví poslanci nedokázali adekvátně reagovat, s čímž Grebeníček musel kalkulovat.
Tyhle následné debaty v každém případě přispívají k možnosti udělat si objektivní názor, a taky potvrzují, že spoustu spoluobčanů nemohou zasáhnout ani stopově.
14. 02. 2013 | 12:04

resl napsal(a):

kokoshka napsal(a):
To je tlusty trolling,resle,nejseš schopen bejt ani provokatorem!
............
milá kokoško, pro chovance zoologické zahrady a komunisty, tady nepíši. A netykat, nejsem přece váš druh.
14. 02. 2013 | 12:08

rejpal napsal(a):

xx
To je dost výstižné.To doma mluvit jinak než venku bylo asi velmi typickým projevem.
Ad Grebeníček a Palach. Kdyby nekomunistická část parlamentu reagovala na jeho slova ve smyslu "zrovna vy byste si Palacha do úst brát neměli", pokládal bych to za adekvátní. Protože normalizační komunisté jednali přesně v duchu toho, proti čemu Palach protestoval (docela věřím, že mladý Miroslav Grebeníček byl "prolednový". Jenže své postoje změnil, což je o to horší, že věděl, co podporuje.
Jenže parlamentní řečníci reagovali jinak - popřeli věcnou stránku a "vyvlastnili" si Palacha pro své ideologie. Což mi vyjde zhruba nastejno.
Where Have All Our Heroes Gone?
14. 02. 2013 | 12:10

prorok napsal(a):

A co ti, kteri protestuji dnes?
Kteri umiraji v tichem protestu vuci soucasne hnusne epose, vzdoruji neteatralne, v soukromi svych brlohu, kanalu, lepenkovych skrysi. Mnozi by i radi pracovali, pomahali, jen si nedokazi zivot v nasi pravdolaskove zlodejokracii lepe usporadat. Horlaviny leji spise do sebe. Policie jim musi casto lamat zmrzle ruce, aby je vubec dostala do rakvi. Haviri, hutnici, zkrachovali podnikatele, ale i intelektualove. Zavrzeni, odkopnuti od rodin, zapomenuti bezdomovci, ktere doba onalepkovala jako prizivniky, lenochy, opilce, vykradace popelnic. Nestoji o publicitu, tak zbabeli nejsou. Boze, kolik uz to bylo Palachu od Listopadu?!
Ale ani jejich nedustojne konce nebudou zapomenuty. Na to vsichni karlujici pravdolaskari vemte jed!
14. 02. 2013 | 12:11

malalaj napsal(a):

grebeníček řekl jednu nepřijemnou pravdu. reformní komunisti byli komunisti. ta pohádka o pražském jaru, která se tady pěstuje je postavená na samých lžích. dubček a refromní komunisti NIKDY nechtěli svobodné volby, demokracii ani zrušení vedoucí ulohy KSČ. nakonec si oddechli, když přijely ruský tanky. oni vubec netušili, kam tu společnost vedou, lidi jim sice uvěřili , ale ta podpora by i bez iontervence šla rychle dolu. nikdo neměl žádný koncept, žádnou představu o budoucnoti. mluvilo se o naprostých zcestných utopíích třetích cest, které by velice rychle skončili krachem. navíc lidi by požadovali stále více a více svobody, což by si komunisti nemohli dovolit. palach se nechal podvést reformníma komunistama. uvěřil, že socialismus je možné reformovat. umřel pro nic.
14. 02. 2013 | 12:33

Kýn napsal(a):

Máte pravdu, jenom doufám, že Vás nevyhodí z práce.
14. 02. 2013 | 12:36

hlídač Grebeníčka napsal(a):

Grebeníčka pohlídám. Z práce ho nevyhodí.
14. 02. 2013 | 12:52

resl napsal(a):

malaj,
to je poprvé, kdy s vámi souhlasím, tak to bylo. až na tu poslední větu, pamatují-li si občané jeho čin, nezemřel pro nic.
14. 02. 2013 | 12:55

Jindra napsal(a):

Nějak vám, lidi, ujel vlak. Přece při prezidentských volbách už u nás skončil kult osobnosti Václava Havla. A je trapné, když ta nejzaslepenější část antikomunistů stále pracuje ve službách primitivního havlismu. A brzy budou trapní stejně, jako nejkonzervatoivnější komunisté za Pražského jara. - Jedině jsem zvědav, koho si teď oni pozvou na pomoc. Že by vojska "černého Obamy". Anebo rovnou Taliban?
14. 02. 2013 | 12:58

kokoshka napsal(a):

resl:
Určite nejste muj druh.Ja jsem dost alergicky na rusofobii,sionismus a pravičacke kecy.
Vite co,resliku,proč by jste nemohl zopakovat hrdinsky čin Jana Pallacha,slibuji že Vam zaplatim a uspořadam velkolepy pohřeb!
14. 02. 2013 | 13:01

magor napsal(a):

Silvie, díky, žádný desetitisíce, co jsem zmínil, toť výprodej. Kašlu na to, mrknu jinde. A propos, v téhle věčně prochcané zemi utratíte desetitisíce a za nic. Jás amortizovanej, kompletně.- Čína, to pohroma a made in Italy ještě existuje, když už neexistuje made in the Czech r. To pohroma největší. Zda-li si naši propravicoví privatizátoři vůbec uvědomují? Tyhle fabriky už nikdy nepostavíte na nohy, jednou pro vždy historie. Naja. Jsme zemí špeditérů.

Logistici.
14. 02. 2013 | 13:07

resl napsal(a):

Jindra,
jak se pozná kult osobnosti ?

kokoška,
měl jste v Sovětském svazu chodit do školy a ne se opíjet na prospektu a okrádat staré lidi. Zlepšil by se vám výkon mozku. Ale už jste se přece jen zcivilizoval a přestal mi tykat. Jen tak dál.
14. 02. 2013 | 13:11

kokoshka napsal(a):

resl:
Do školy ja chodil,zakladni a středni kterou jsem ukončil s diplomem kterym jsem mohl utřit zadek protože pravičaci jako Gaidar,Čubais,Jelcin... provedli takove ekonomicke reformy že jsem nemohl najit praci a skončil jako automechanik,taxikař a pomocny delnik!
14. 02. 2013 | 13:20

Ctirad Pisk napsal(a):

No, tak takovýchto článků, snažících se o nezpolitizovanou objektivitu, bych si přečetl víc. Bohužel, je jich zatím jako šafránu. Ale díky i za ten jediný, smekám. Občas, jak se zdá, zasvítí mezi těmi kouřovými mračny i úzký projasněný paprsek jasného světla. Děláte to dobře, pokračujte.
14. 02. 2013 | 13:30

Honza napsal(a):

Dokokanlé a přesné zhodnocení voleb a rovněž tak trefné vystižení současné politické reality hysterického antikomunismu. Jeden z mála věcných, realistickýc, přesných a nemanipulujícíh blogů! Ta pravda a láska snad nakonec opravdu zvítězí nad lží a nenávistí!

Jen tak dál a houšť! Je to tady potřeba jako sůl!
14. 02. 2013 | 13:44

Míval napsal(a):

Resl, Malalaj: při úvahách o minulosti můžete vytvořit nekonečné množství hypotéz typu "co by bylo, kdyby bylo bývalo". Podle mne Pražské jaro nemělo žádnou šanci ne proto, že v čele byli komunisté, ale protože jsme byli spojeni se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak. Pokud by se byly uskutečnily Smrkovského ekonomické úvahy, které se blížily do jisté míry Švédsku, a rozvoj drobného soukromého podnikání přece začal, pak by byl vývoj země býval pravděpodobně velmi odlišný. Ovšem, zase je to jen jedna z neprokazatelných možností.
To, že Grebeníček jako člen normalizační KSČ mluví o Palachovi, se může mnohým zdát "chucpe". I když, kromě poměrně přesného historického pohledu, nic odpudivého neřekl.
Mně se zdá ale stejně "chucpe", když se jeho (Palachovým) jménem zaštiťují ty nejodpornější figurky současného establishmentu, u nichž jsou nějaká vyšší vize, morálka a etické postoje stejně vyloučeny jako třeba u žížal.
14. 02. 2013 | 13:48

bobík napsal(a):

Pane Kopecký, jste oběť komunistické propagandy.
Dobře Vám tak. Veškeré informace jsou k dispozici.
14. 02. 2013 | 13:50

jozka napsal(a):

Ja vim, Leno, vy uz davno nezakazujete. Vy doporucujete :-)
14. 02. 2013 | 13:56

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Kopecký velmi pěkný článek. Jeho nadpis zcela odpovídá pravdě. Neobolševismus je u nás rozlezlý všude možně a ti slušnější z jeho nositelů si to leckdy ani neuvědomují.
Výroky některých novinářů, umělců a diskutérů v nedávné předvolební kampani proti voličům pana Zemana toho byly názorným příkladem a musely panu Schwarzenbergovi odradit řadu potenciálních příznivců na venkově. Příkladem je i kampaň proti panu Klausovi pod bojovým heslem "uštěkat". Při tom by se daly záležitosti diskutovat v klidu a věcně, pan prezident má hříchů dost. Takto jen přemýšlivý čtenář či posluchač musí získat dojem, že autoři ho mají za vykastrovaného samce tura domácího.
14. 02. 2013 | 13:59

Radek napsal(a):

To je zajímavé, jsem opačného názoru, já jsem zaznamenal štvanici a osočování z "druhého" tábora. Popsanou realitu vnímám úplně jinak: Komunisti způsobili rozdíl, kterým se lišíme my třeba od Rakušáků, mnohem víc závidíme, pomlouváme, lžeme a krademe než oni. Komunisti své politické odpůrce popravovali. Nedivte se tedy, že jednomu populistovi, synovi kata, který se nikdy od tohoto režimu ani otce nedistancoval - se nevěří jeho náklonnost k oběti komunistického režimu. Proč by se mělo? Proč by se nemělo protestovat proti komunistce s vlivem na školství, když víme, jak komunisti většinu z nás ovlivnili oficiální doktrínou?
Lidem, kteří jsou dnes k téhle sebrance smířliví, se v dobách dělnického hnutí říkalo oportunisti, za války kolaboranti a po válce vlastizrádci.
14. 02. 2013 | 14:01

jozka napsal(a):

rejpal:

Plny souhlas...

SuP:

Vsak si taky vsimnete, ze vam uz dost dlouho neoponuji :-)
14. 02. 2013 | 14:04

resl napsal(a):

Míval,
Smrkovský byl dlouholetý člen strany a komunistický primitiv, takže žádné reformy nemohl navrhovat. Po svobodných volbách by se musel odebrat do důchodu. Neuměl vůbec nic. Ani tu pekařinu, co se vyučil. Všichni členi tehdejšího i dnešního ÚV, by nebyli schopni se uživit svými vědomostmi. Žádné nikdy neměli.
14. 02. 2013 | 14:05

Karel napsal(a):

BT 09.20

Ve strachu z konce (poslaneckého angažmá) se mozek zatemní, paměť se zhroutí a z hlavy začnou padat i lži. Nevím, kolik let je té dramatické umělkyni, ale u paní Němcové už by se mohlo jednat taky o sklerózu, stejně jako u jejich kolegů, kteří zapomněli na to, co slibovali před volbami.
14. 02. 2013 | 14:09

resl napsal(a):

Petr z Tábora
Příkladem je i kampaň proti panu Klausovi pod bojovým heslem "uštěkat". Při tom by se daly záležitosti diskutovat v klidu a věcně, pan prezident má hříchů dost.
...........
promiňte, ale s Klausem to jinak nejde. Nebo už jste viděl, že by šel do dialogu ? Mluvit si sám, hodnotit dle svého, pomlouvat podle sebe, je naprosto jiná věc, než když máte oponenta. A toho se Klaus vždycky hodně bál a bojí dosud. Je to nečisté svědomí.
14. 02. 2013 | 14:10

kokoshka napsal(a):

resl:
Nečiste svedomi mate Vy?Mimocodem jak to že nejste v praci?Mate vlastni firmu,jste bohaty rentier?
Ne,resle,Vy už mnoho let sedite na krku rodiču ktere plati i za internet!
14. 02. 2013 | 14:15

drzá držka napsal(a):

Po všech těch zhovadilých naplkaných nesmyslech musím konstatovat, že Jan Hus se nechal upálit jako protest proti komunismu a má tedy být i takto oslavován.
14. 02. 2013 | 14:19

Míval napsal(a):

resl: jistě na takový názor máte právo. Ale asi máte problém se slovem komunistický, takže při jeho zaslechnutí vidíte"rudě". To Vám nejspíš brání uvědomit si, že to, co jste napsal o komunistických představitelích, platí v podstatě o kterémkoliv jedinci, živícím se politikou.
O úspěšnosti politika rozhoduje něco trošku jiného - totiž, je-li schopen předložit voličům něco jako cestu-vizi, po níž je třeba jít, přesvědčit je o její správnosti a najít schopné spolupracovníky k provádění potřebných opatření. Kdož ví, možná by toho byl Smrkovský býval schopen. Alespoň ty první dvě části vcelku splnil.
14. 02. 2013 | 14:19

Anna napsal(a):

Radek
"Proč by se nemělo protestovat proti komunistce s vlivem na školství, když víme, jak komunisti většinu z nás ovlivnili oficiální doktrínou?"
-------------

A proč by se mělo po téměř čtvrt století od Sametu, když KSČM je celá léta parlamentní stranou zvolenou ve svobodných volbách?

A proč by se mělo, když se v r. 1990 nedemonstrovalo proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády komunistu Čalfu?

A proč by se mělo, když komunistka Baborová ve školství roky pracovala jako učitelka?

Bude se tedy protestovat proti možnému členství učitelů v KSČM?
Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi?
Jste pro zavedení kádrování?
V čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji pan Heller?
14. 02. 2013 | 14:26

Dáša N. napsal(a):

"Za halasné pomoci bývalých prorežimních postav, ne-li přímo signatářů Anticharty, byl rozdmýcháván oheň primitivní zášti, okysličované zuřivým máváním antikomunistickou fanglí."

To nemá chybu.
14. 02. 2013 | 14:28

Myšelín napsal(a):

U nás musí zkrátka plát hranice už navždy, když jsou někteří schopni za hrdinu považovat Jana Palacha, který se upálil pro to, že bylo "pražské komunistické jaro" udušeno, a když rovněž za hrdiny se nám předkládají Mašínovi, kteří na útěku z komunistického ráje zamordovali pár nevinných lidí.
14. 02. 2013 | 14:42

Taoiseach napsal(a):

Pavel Kopecký

To jste trochu přehnal. "Štvanice, osočování..." - to mluvíte o tom, co předváděla Klausovic rodina? Nevadí Vám, že Zeman před volbami označil amnestii za zločin, zatímco po volbách si se "zločincem" notuje v tom, jak velikán velikána uznává? Nevadí Vám, že Zeman prokazatelně lhal? Nevadí Vám, že na jeho "transparentní" účet nedorazila a už nikdy nedorazí velká část darů i faktur?
14. 02. 2013 | 14:43

Freedom napsal(a):

Soudruhu Kopecký dobře jste napsal "bolševictví je stav mysli" váš komentář to jen potvrdil. Je rovněž patrné ,že bývalý komunista je stejně jako bývalý černoch. Vaše myšlenkové pochody jsou jen dokladem toho že komunismus nebyl zločinný řád a miliony mrtvých na jeho kontě jsou výmysl,Stalin nebyl největším vrahem v historii.Je příznačné,že máte takové množství souhlasných komentářů. Těmto adorantům totalitního myšlení se zřejmě velice dobře dařilo za minulého režimu- ale určitě by nechtěli se tam vracet.Už zestárli a plete se jim ,že tenkrát byli mladí a nyní zestárli a obvinují s toho dnešní poměry.
14. 02. 2013 | 15:02

Lolek napsal(a):

Opravdu vtipný, že se autor považuje za objektivního, přitom je jeho pohled nepřehlednutelně pokřivený jeho silně levicovým vnímáním světa. Všemu opozičnímu k jeho ideologii pak dává nálepku hysterie. Jak jednoduché - své zidealizovat, opoziční onálepkovat. Za další komentář tahle tendenční agitka nestojí.
14. 02. 2013 | 15:05

ZdeněkJ. napsal(a):

Lena
"SuPe, přesně tak. Věřit se mu nedá ani slovo. "
Stejně jako zdejším Bigjirkům.
14. 02. 2013 | 15:07

Kelt napsal(a):

Bolševictví,spíše bych řekl bolševismus je stav mysli-to bezesporu a není stav minulý,ale zejména přítomný.
Svého času tento způsob myšlení a také jednání byl výhradně přisuzován ruským komunistům/bolševici-menševici/a pak po II.svět.válce všem komunistům, co by vládním stranám východního bloku.
Renesance a "rozkvětu"dosáhl v ČR po roce 2006.
Topolánek byl jeho typickým představitelem a má své věrné následovníky.
Moc je držena všemi,i nedemokratickými prostředky/vznik topolánkovy vlády,volby Klause presidentem,Lidem, zneužívání policie-Kubice-Jourová atd./
A držená moc je zneužívána k nezákonným ekonomickým profitům/Řebíček,Dalík,Šiška/ a financována šedou ekonomikou,lidmi,kteří stojí a podnikají nahraně zákona i za ní.
Téma Palach-Grebeníček by neměl být španělskou stěnou před současným bolševismem.
14. 02. 2013 | 15:22

malalaj napsal(a):

míval,
co by kdyby? tak bud máte vládu jedné strany, kterou musíte držet silou, protože jinak to nejde a nebo máte demokracii. mezi tím nic není. i když ta totalita muže mít nejruznější podoby a nemusí to být zrovna sovětský model, ale například ten jugoslávský. ale VŽDCKY musíte socialismus držet silou, mít armádu a tajnou policii. a jestli by reformní komunisti tady udrželi totalitu? třeba nějakou totalitu na český způsob? neudrželi.smrkovskeho fantasmagorie by dlouho nevydržely. se socialismem to je asi tak. jakmile povolíte v sudu byt jen jeden jediný šroubek, tak voda dříve nebo později vyteče.
14. 02. 2013 | 15:31

David napsal(a):

"bolševictví je stav mysli"....ANO, to je pravda. Nejlíp to předvedla naše MEDIOKRACIE, když se frontálním útokem pustila od prvního dne kampaně do zlikvidování do té doby v průzkumech vedoucího Fischera, a když ho měla na lopatkách, pustili se do Zemana. ¨
Naprostý hnus ! Útok na davové zblbnutí... záměrný, cílený, nefér, podrazácký. TOTALITNÍ !

Kdo seje vítr, sklízí bouři... takže Zeman jim to oplatil, a že k tomu využil i fámy... no... nelíbí, ale nedivím se ! Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá !
Byla to odporná Orweliáda a vedli ji, i začli, naši skvělí pravdoláskovníci ! To jsou ti s plnou pusou morálky a férovosti ! Jo, předvedli, co jsou zač !¨

A k Palachovi... Grebeníček je syčák, tečka !

Naše sympatie - Palachovy a celé naší mladé generace - patřily těm osobám jen zprostředkovaně, jen potud, že pro nás představovali NAŠI NADĚJI ve ZMĚNU systému - jakou jsme od začátku toho toku žili. Naději, že bude dál pokračovat přirozený vývoj, který tu bestie komunistické rokem 48 zašprajcovali !!!

Palach, i když naivně, měl snahu nás vyburcovat ! Byl to apel na naši čest, sebevědomí, na naši vnímavost ke své vlasti, teď ponížené k nesnesení !
Byla to výzva, abychom narovnali svou páteř ! Jak mohl tehdy OSLOVIT CELOU společnost ? Všechny, kteří ten čin zlehčují, bych ráda upozornila - dnes by měl Palach daleko více technických možností, petiční, FB, a ...
Tehdy ŽÁDNOU takovou možnost NEMĚL !!!! Žádnou !

Přečtěte si o tom článek - Moje celoživotní téma Jan Palach - Lenka Procházková - http://jdem.cz/ya5g9

Ta o něm napsala knížku a ví o celé té anabázi asi nejvíc..
14. 02. 2013 | 15:37

xx napsal(a):

Komunisti se dnes ohánějí demokracií kudy chodí. Dokonce i drze z demokracie školí ostatní. Je to ale jen kamufláž. Je to stejné jako když se Nečas ohání pravicí a zvedá přitom daně a zadlužuje stát, aby naplnil státní rozpočet.

po ovoci poznáte je, nikoli po řečech které vedou.
14. 02. 2013 | 15:49

SuP napsal(a):

Anna -
"....A proč by se mělo po téměř čtvrt století od Sametu, když KSČM je celá léta parlamentní stranou zvolenou ve svobodných volbách?
(14. 02. 2013 | 14:26)

Právě proto!
To, že je KSČ "pokládána" za demokratickou stranu je ten nejpádnější důvod. A jestli to nechápete, zažijete ještě mnohá překvapení a rozčarování.
14. 02. 2013 | 15:58

xx napsal(a):

Anna: protestovat může kdo chce za co chce proboha ! To se nemusí nijak schvalovat ani organizovat, nemusí se z toho ani nikomu zodpovídat. Na protest má právo každý a je jen na každém, zda a proč bude protest pořádat a jakou formu zvolí.

Probuďte se, skutečně žijeme 20 let po konci komunistické totality.

To ale z komunistické totality nedělá letní tábor. Ta totalita byla, byla hrozná a neexistuje relevantní důvod si myslet, že dnes již žádná totalita odnikud nemůže přijít. V dějinách vlastně mnoho období bez nějaké formy totalitní nadvlády nemáme. Nejdelší období bez totality je v podstatě jen to které právě prožíváme a plíživě se nám tu rozlejzá totalita byrokratická.

Evropský parlament schválil výdaje na propagandu EU a sledovací instituci, která bude sledovat negativní trendy v náladách obyvatelstva a působit na sociálních sítích proti tomuto trendu.

Lidé jako Chmelař a jemu podobní dostanou skvělou příležitost k práci.
14. 02. 2013 | 16:00

magor napsal(a):

"Ta totalita byla, byla hrozná"

Človíčku, máte opravdu zvláští nadání pro dramatizaci. Mně naopak hrozná připadá doba dnešní. Ona se totalita nezačíná rozlézat, ona už rozlezlá dávno, v našich hlavách.

K času, ono tak, dnes doba nesnesitelné komlexity, bezbřehé svobody, kde nemá být a naopak nesvobody, kde svobodu třeba ponechat.

Z ČR udělaly pravicové vlády pro mnohé prostý chudobinec, přes jeden milion exekucí ročně, akcie na doručitele, klerofašistické revivaly a já tu čtu o strašlivém salámovém komunismu, který (a snad jen ten) pamatují rodiče dnešních budějovických studentíků. Safiriš, jen teď netuším, zda se nepíše velké B, ale je mi opět fuk.

Tu, na webu se to hemží dramatickými příběhy, to ten one dědeček, henten tatínek. Já toho svého viděl v jedenácti a potom až v jedenadvaceti a přesto jsem pochopil, že ke komunismu byl nějaký historický důvod, jak krásně popsal pan Karel Mueller v blogu paní Alavarové (Svině...)

Nemá cenu nosit dříví do lesa, nemám na podobné, ale chci tu je varovat všechny kované pravičáky, že svou tupou netečností k osudům těch méně nadaných si jen vytvoříte půdu pro revival komunistický-
14. 02. 2013 | 16:37

Jarabák napsal(a):

Autor to popsal tak, jak to je. Teď by to chtělo tři Hvížďaly, pět Pehů a šest Urbanů.
14. 02. 2013 | 16:38

džon uzený bok napsal(a):

Máte pravdu pane Kopecký, jenom prosím už nerozšiřujte ty řady zasvěcenců, kteří jako jediní vědí zcela přesně co a jak tím Palach myslel, protože to stejně jako ostatní nevíte a argumentovat opět jen názory byť okolí je komické.
jinak kvituji, že ani po delší nepřítomnosti nemusí na tomto foru být náhodný návštěvník zklamán, všechno frčí ve starých kolejích a místní borci se tuží a nemění kabáty. Zejména oceňuji hňupa SuPa, který stále ve snaze zvýšit si vlastní sebevědomí diskutuje s ostatními tak, že jim sděluje co všechno nejsou schopni pochopit a jak jsou proti němu hloupí:)))). Tento oblíbený český způsob, totiž dělat debila z druhého, aby se zakrylo že sám jsem kretén, je velmi populární. Kdysi s ním jako novátor přišel pan KLaus v televisních debatách, maje nyní zdatného pokračovatele v Zemanovi, který nauku poněkud dobově upravil a místně přizpůsobil, zlidověl. Zároveň rysí očka nahradil serií podbradků jakop estetické podtržítko.
Splendid!
14. 02. 2013 | 16:48

Anna napsal(a):

SuP, xx

KSČM je pokládána za demokratickou stranu již téměř čtvrt století po Sametu. Proto jsem se zeptala po otázce Radka:
"Proč by se nemělo protestovat proti komunistce s vlivem na školství, když víme, jak komunisti většinu z nás ovlivnili oficiální doktrínou?"
-------------

A proč by se mělo po téměř čtvrt století od Sametu, když KSČM je celá léta parlamentní stranou zvolenou ve svobodných volbách?

A proč by se mělo, když se v r. 1990 nedemonstrovalo proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády komunistu Čalfu?

A proč by se mělo, když komunistka Baborová ve školství roky pracovala jako učitelka?

Bude se tedy protestovat proti možnému členství učitelů v KSČM?
Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi?
Jste pro zavedení kádrování?
V čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji pan Heller?
---------------------------------------------------
---------------------------------------------------

Nikdy nikde jsem nepsala, že by se protestovat nemohlo, nebo že na to někdo nemá právo. Naprosto souhlasím s tím, že "Na protest má právo každý a je jen na každém, zda a proč bude protest pořádat a jakou formu zvolí."

Totalitu i s jejími represemi jsem zažila na vlastní kůži. Nechtěla jsem v totalitě žít a vůbec netoužím po tom, aby se vrátila. Nikdy jsem v KSČ ani KSČM nebyla a NIKDY je nevolila. Za totality jsem na protest nešla ani jednou k volbám.
Návratu komunistů k moci se nebojím. Žijeme v r. 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby.

Zajímaly by mě Vaše odpovědi na mé výše položené otázky. Odpovíte na ně, prosím?
14. 02. 2013 | 16:49

StandaT napsal(a):

SuP: ne, ne, ne. Nesouhlasím.

Co řekl Grebeníček není možno posuzovat samostatně, bez té diskuse, která se rozproudila, a která je ZÁMĚRNĚ stáčena do pozice, že Palach byl v podstatě hodný, reformní komunista a upálil se proti těm zlým, špatným komunistům. Ne samotný projev, ale diskuse, resp. nasměrování diskuse je to důležité.

Stejně tak ta snaha udržet se v krajských radách ať to stojí, co to stojí. Vždyť mají rezorty, kdy se můžou, při nezvládnutí resortu, kdykoliv vymluvit na vládu, ministerstva. Že nedali, že neudělali, nebo že naopak udělali...

Parlamentní volby jsou za pár měsíců, a je akorát tak čas na kampaň, která do těch voleb má přinést obraz komunistů jako slušné strany. Je to skvěle načasováno - dá se udělat spousta mediální a propagandistické práce a na druhou stranu to nebude tak dlouhé, aby nějak moc vykoukla umělost kampaně, resp. aby se to překrylo šílenstvím předvolební kampaně, kdy náš svět ovládne totální iracionalita.
14. 02. 2013 | 17:05

xx napsal(a):

magor: mně dnešní doba připadá také hrozná, nikoli naopak ale také ! V mnoha ohledech je byrokracie silnější než za totality.

Když dnes někdo mluví o bezbřehé svobodě, nikdy nevím o čem to ksakru mluví, co si pod tím mám představit, resp. co si představují ti kdo to hlásají.
14. 02. 2013 | 17:09

SuP napsal(a):

StandaT -
Doufám, že tvůj nesouhlas mohu považovat za potvrzení své teze : "... Grebeníček na jednání přišel s připravenou (dlouho a dobře) provokací a zadruhé - nelevicoví poslanci nedokázali adekvátně reagovat, s čímž Grebeníček musel kalkulovat..."
Jsi jediný, který si toho všiml a reagoval.
S tou předvolební kampaní a vůbec jaks to rozvedl lze jenom souhlasit.
14. 02. 2013 | 17:27

magor napsal(a):

xx

bezbřehá svoboda ponechat hloupé ve spárech dravců, mohl bych vyprávět příběhy, nebudu. Jsou konkrétní a nemám takové právo.

A k byrokracii, ta samotná podryje veškerou životaschopnost obce. Všimněte si, s jakou přezíravou samozřejmostí se tu okouvaná euroukobyla, například. Kým a proč.

Jojo, nasekali jsme se křivd, ale minulost musí být nějak vstřebána, zpracována, uzavřena, aby nemohla reprodukovat sama sebe v nějaký revival.

Ale to příliš nepříjemné, příliš pracné, snažší si vytvořit nějaké to "výhradní právo". Co hůř, pro některé skupiny dokonce velmi užitečné. Které, to si snadno domyslíte.-

Nápomocných se vždy najde dost. Když už jen pro ten pocit moci opovržlivě ohrnout svůj pysk.
Zatím.
14. 02. 2013 | 17:29

Kelt napsal(a):

Standa T-
"je akorát tak čas na kampaň,která do těch voleb ma přinést obraz komunistů jako slušné strany".
Neberu Vám Váš názor-je Váš,ale-naprosto se mýlíte,současné preference KSČM a i v roce volebním nejsou "zásluhou" propagandistické práce/koho,nebo čí/ale asociální politikou této vlády a její neschopností řídit efektivně tuto zemi.
Za rok 2012 poklesl HDP znovu a to o 1,1% a letos to nebude lepší-klesají reálné příjmy,roste nezaměstnanost-rekord od roku 1933 .Díky zvedání daní klesá koupěschopná potávka a recese se bude prohlubovat-to jsou příčiny růstu preferencí KSČM.
14. 02. 2013 | 17:31

StandaT napsal(a):

SuP: jo, s tou tvou tézí souhlasím.

Mě připadalo, že jí bereš jako ohraničenou, ukončenou záležitost. Podle mě to je první výstřel v dělostřelecké přípravě na volby. Jestli někomu příštích pár let nezávidím, tak to jsou socialisti.
14. 02. 2013 | 17:38

xx napsal(a):

magor: nejsem si jistý že rozumím. Myslíte tím státním násilím posvěcené vyvolené, podnikatele se státními násilím vybranými penězi a pod. ? Exekutory vybavené bezprecedentním monopolem na násilí ? Snahu dovybavit tyto ještě nárokem na násilí proti rodině povinných ?

Nebo nesvobodu nakládání se soukromým majetkem a volnost úředníkům rozhodovat o osudu našeho majetku dle jejich libovůle ?

Je toho hodně, ale bezbřehou svobodou bych to nenazýval. Degraduje se tím pojem svoboda jako takový a nemá to se svobodou mnoho společného. Je to spíše otrokářství a feudalismus, kdy si vrchnost podle toho jak si zamane rozhoduje o cenách i způsobech využití majetku soukromých vlastníků.
14. 02. 2013 | 17:40

StandaT napsal(a):

Kelt: to co píšete, by bylo příčinou (logickou a očekávanou) na posilování levice jako celku. Vzhledem ke nedávné zkušenosti by bylo i logické (tedy alepoň já bych to očekával), že v rámci levice bude více posilovat strana, která svou demokratičnost víceméně již prokázala - tedy ČSSD. Jenže to nenastává, krajských volbách byl trend spíše opačný.
14. 02. 2013 | 17:42

magor napsal(a):

xx
Ano, degradace jako cíl.
14. 02. 2013 | 17:48

Sniper napsal(a):

Čecháčkové jsou nejbolševičtějším národem na světě, horším, než Rusové i Mašukulumbové.

Po listopadu se jednotná, všudypřítomná, tradičně husitsky loupeživě založená, na feudálním, dědičném, třídně zakomplexovaném kádrovém principu konsolidovaná a „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští hajzlové pokrytecky „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní a zamindrákované partaje. Ani „levicová“ křídla v šovinistické, izolacionistické a kleptokratické nabídce nezůstávají pozadu a občas si s „pravičáky“ navzájem prohodí klíčové členy (Rath) a papouškované fráze. Takto je totalitně nevolnicky vychovaný, závistivý, zápecnický, bezradný a stádovitý volič fackován z více stran jako kibic v mariáši a může si vybrat, komu střídavě skočí na lep a koho bude „vlastenecky“ živit a na koho naopak v pracovní době žlučovitě prskat na bezplatném internetu pod taktovkou ruského agenta sjednotitele Vjačeslava Pružinského a jeho věrného soudruha Miloše Žvanila - až do návratu zdegenerovaných „árijských“ čechů do ruských stepí - či dokonce až za Ural - a jejich náhradou Novými Rusy.

„Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.
Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.
Nepomůže nic jiného, než úplná, obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :
„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (TGM).
Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:
http://www.knihy-a.cz/16196/pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-obcanu-nikoliv-korist-politiku
nebo:
http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby
14. 02. 2013 | 18:21

Míval napsal(a):

malalaj: a jak víte, že by k onomu rozvolnění režimu (podotýkám pozvolnému) u nás nedošlo? Pokud by tedy v záloze nečekal SSSR. To jsou právě ty hypotézy, kterých si každý můžeme vytvořit mraky dle svých postojů a názorových východisek. Jinak k Vašemu postřehu - nějak mi uniká, že by moc v sociálně demokratickém Švédsku byla držena bodáky. I tam je určitá forma socialismu. Socialismus je cíl sociálních demokracií. Komunisté se k tomu dostali, až když se množství lidí více než malému začalo zdát, že ta soc.dem cesta je moc pomalá.
14. 02. 2013 | 18:24

dzin napsal(a):

Složité nebo jednoduché je věcí každé vědy a nyní i naší politiky.Začasto se potápíme v matné složitosti nebo polarizujeme z jednoduchosti.Většinou aby člověk netrpěl -sebeidentifikuje se s jednoduchým postojem. Bezdomovců v politice z obou krajností přibývá.2.kolo PV-už pod 60%.
Presidentská kampaň mne dost zaskočila.Že do finále se dostane člověk,který zde 40 let nežil,který má kořeny slávy rodiny o 150 let zpět a který operuje slušností a zájmem o lidi chudé v rozporu s rodinnými tradicemi. Že ač proti Táně Fischerové bych musel hodně vážit klady M.Zemana a zde to byl přes noc gigant finále.Proč volby propustily někoho se škraboškou a někoho s polovičatou reputací? A přitom vskutku-kampaň naznačuje pokles politické kultury,začíná se na lidi vytahovat první i poslední.Diskuse o tom komu se více hodí Jan Palach mne dobíjí svou naprostou nesmyslností,podobně jako revokace sudetoněmecké otázky.Jde o to,že naše politika nenašla směr a proto oprašuje "stále dobré",leč zestárlé ideje.
14. 02. 2013 | 18:32

ferdaklaus napsal(a):

Když jsem přečetl nadpis, říkal jsem si: další mladej pomatenec bez souvislostí !Blabolící jen ty pitomosti po Klausovi a Blesku -ted chci říc děkuji, děkuji, děkuji, konečně svobodný názor !
14. 02. 2013 | 19:09

malalaj napsal(a):

mival,
ve švedsku je kapitalismus a demokracie. o tom snad nemusíme diskutovat. jsou tam vysoký daně a spousta lidí tam pracuje ve státních službách. ale soukromý sektor na to musí vydělat. (ty chudáci v montovnách, co padají na hubu). a sociální demokracie tam nevládne. už dávno ne.
14. 02. 2013 | 19:38

xxx napsal(a):

Neznam lepsi priklad bolsevismu jako stavu mysli nez kikinovy kecy. K cemukoli!
14. 02. 2013 | 20:14

reppop napsal(a):

Vážení diskutující!

A co kdybychom šli protestovat proti Kalouskovi ne protože rozvrátil ekonomiku tohoto státu, ale pouze protože se hlásí ke katolické církví, tj. institucí, za kterou jsou v Evropě mnohem větší hromady mrtvých než za komunisty. Nevěřím, že se své křižácké ideologie vzdali! Všichni katolící musí pryč ze všech veřejných funkcí! Hlásí se ke strašlivé ideolgii, která po staletí totalitně ovládala a ničila životy milionů nevinných lidí. Takoví lidé přece nemohou ve veřejných funkcích rozhodovat, nemohou učit naše děti. Jak to, že to pořád katolící nechápou? Proč se denně za zločiny svých předchůdců neomlouvají? Denně na to čekám, otevírám noviny, otevírám internet. A ono furt ne a ne a ne...

A víte jaký je rozdíl mezi bývalým katolíkem a bývalým černochem? ...
14. 02. 2013 | 20:20

topénka napsal(a):

Štvanice, osočování a až psí devótnost vymalovaly erb přímého prezidentského duelu.
........................................................

Je to zase úplně jinak. Dvacetiletá opožděnost, opožděností zaviněná zbrklost přijetí zákona o přímé volbě prezidenta, nejistota zda se vůbec uskuteční a trapně ubohá improvizace médií vymalovaly erb přímého prezidentského duelu.
14. 02. 2013 | 20:51

Otázkář napsal(a):

reppop

To bylo výstižné :) Dík.
14. 02. 2013 | 22:30

pamětník napsal(a):

scallop:
"zacnu tady vychvalovat nacismus - dal prece lidem praci a zbavil nemecko vlivu zhoubneho globalniho kapitalu ovladaneho z mocnym lidmi s zidovskym pozadim. To je totiz pravda, ketrou dneska nikdo nechce slyset, zmanipulovana media pri teto pravde hned spusti hysterickou kampan"
Samozřejmě to žádná pravda není, nacismus "dal práci" německým lidem na úkor lidí napadených států Německem a jeho spojenci. Nacisty ovládaný stát nemohl ekonomicky prosperovat bez loupeže a války.
14. 02. 2013 | 22:56

jeanp napsal(a):

bolševismus je stav mysli,
samozřejmě že je, ale hoď kamenem kdo jsi bez viny,
po hodně slibujícím titulku autor svým článkem
lehce zklamal a popisem jednoho z desítek projevů
bolševismu jen způsobil zmatek a zavdal příčinu
k nekonečné diskusi a nikam nevedoucímu osočování,
co je a co není bolševické(?), kdo je a kdo není bolševik(?),
každý každého totiž může nazvat bolševikem a každý
přitom bude mít minimálně zčásti pravdu, bolševismus
jako projev zla, či temné strany je ať chceme či ne z obecného
hlediska součástí mysli každého jednoho z nás, jinak bychom
jako andělíčci létali v mezihvězdném prostoru,
rozdíl je však v tom ne jakým způsobem se k bolševismu v nás
stavíme u všech ostatních, ale jak se k němu stavíme a jak
s ním pracujeme sami v sobě,
je to věčné téma a nekonečná práce na několik životů,
osobně bych od článku očekával něco více o vývoji projevů,
programovém zneužívání bolševismu, možnostech obrany společnosti
a podobně ...
14. 02. 2013 | 22:57

pamětník napsal(a):

malalaj:
Takové nepravdy, jaké jste napsal 14. 02. 2013 | 12:33, svědčí o tom, že buď o Pražském Jaru nevíte zhola nic, anebo že záměrně lžete. Tipuji to druhé, příznačně se přidal i resl.
14. 02. 2013 | 23:19

Pozorovatel napsal(a):

Prostě se to obrátilo. Před rokem 1989 byli bolševici komunisti, dnes takzvaní demokrati. Jen čekám, kdy na ty současné přijde nový rok 1989 (a co bude potom).
14. 02. 2013 | 23:24

jichu napsal(a):

Komunistická strana se však s proreformními komunisty ve svých řadách lehce a navždy vypořádala v období po roce 68 v tzv. "prověrkách". KSČM je v mých očích nástupcem a pokračovatelem této strany a pan Grebeníček jejich politrukem. Proto nemá právo nazývat věci, tak jak je nazývá, i kdyby na nich byla špetka pravdy.
14. 02. 2013 | 23:25

pamětník napsal(a):

Právo vyslovit názor, dokonce pravdivý, má každý.
15. 02. 2013 | 00:10

er napsal(a):

co to tu melete? tady ty pip pip pip rozkradli behem par let hospodarstvi v historickych cenach v hodnote min. 4 biliony korun (v dnesnich cenach BY TO BYLO 12 bil.), k tomu si usporadali specialní rozkradaci akce typu LTO (stovky mld.), dluhy hodili na statni agentury typu CKA a dneska mame na krku 1,6 bilionu dluhu (prasivej zlodej kalousek to dotahne na 2 biliony), majetek temer zadny a pokud ano, tak se soustavne, predevsim modrymy svazaky, tuneluje a vy se tu budete zabyvat nejakymi grebenickovymi kecy, co se stalo pred 50 lety? tady to musi opravdu dopadnout tak, aby lidi nemeli co zrat, jinak se tem joudum, co si neustale budou volit mafiany, nerozsviti...
15. 02. 2013 | 02:21

Anna napsal(a):

jichu napsal(a):

Komunistická strana se však s proreformními komunisty ve svých řadách lehce a navždy vypořádala v období po roce 68 v tzv. "prověrkách". KSČM je v mých očích nástupcem a pokračovatelem této strany a pan Grebeníček jejich politrukem. Proto nemá právo nazývat věci, tak jak je nazývá, i kdyby na nich byla špetka pravdy.
------------------------------------------------------------

Takže svoboda slova jen pro někoho?
Takže rozdílná práva nazývat věci?
Takže všichni jsou si rovni a někteří rovnější s většími právy?
Jak byste definoval demokracii?
15. 02. 2013 | 07:40

scallop napsal(a):

vico

Vetsinou se shodnem.

Ale nemam pocit, ze bychom nenavideli svou minulost. Spis je to neschopnost se o minulosti bavit - jakkoliv kritika skonci emociolanimi reakcemi na obou stranach.
Ale v tomto se situace zlepsuje - kdyby vyroky o dekretech z prezidetske kampane zaznely v 90. letech, bylo by hysterickych reakci mnohem vic.

Trochu srovnatelni jsme s Rakouskem - oni maji Haidera a jeho nasledovniky, my mame KSCM. Je priznacne, ze Haiderova vlada dovedla Korutany k financnimu krachu, ale popularitu jeho partaj neztratila.
15. 02. 2013 | 07:41

scallop napsal(a):

pametnik

Ja jsem napsal jenom pravdu. Stejne jako ji rekl Grebenicek.

repopp

Chtel byste exaktni dukaz matemaickou formuli ? Nebo nechame dukazni bremeno na soudu ?

Napsal jsem pravdu, kterou nikdo nechce slyset - stejne jako Grebenicek.

pametnik, repopp: Panove, snad nejste tak nechapavi ???
15. 02. 2013 | 07:46

Anna napsal(a):

scallop
"..kdyby vyroky o dekretech z prezidetske kampane zaznely v 90. letech, bylo by hysterickych reakci mnohem vic."
------

Podle mě asi ne. Cituji z Wikipedie:

Jednim z prvních oficiálních představitelů na české straně, který vyjádřil politování nad deportacemi sudetských Němců, byl v lednu 1990 prezident Václav Havel. Po vlně kritiky, která se za to na jeho hlavu ze všech stran snesla, však Havel svůj postoj přehodnotil a v následujících projevech (např. v r. 1995 v Bonnu) se již vrátil k tradičnímu českému stanovisku, tj. že deportace byly spravedlivou odplatou za kolaboraci sudetských Němců s nacismem. Určitou míru politování vyjádřil Havel (a spolu s ním další čeští politici) pouze nad excesy při divokém odsunu. Vyváženější postoje k odsunu zaujímá Petr Pithart, který se touto problematikou zabýval už před rokem 1989.

Obavy z ekonomické a politické moci Německa a hrozba stálého napětí s ním vedly některé české politiky (především Josefa Zielence z ODS) k tomu, že vyjednali s německou stranou Česko-německou deklaraci, která měla obsahovat závazek německé strany, že do budoucna nepodpoří majetkové požadavky sudetských Němců. Deklarace je často kritizována za příliš obecné formulace, ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi však pravděpodobně přece jen přispěla.

Česká republika vyjádřila v Česko-německé deklaraci lítost, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd (v německé verzi Unrecht - bezpráví) nevinným lidem, a Česká republika lituje nepotrestání excesů, které při vysídlování proběhly.

I další polistopadová česká politická reprezentace si je vědoma, že většina českých občanů je proti revizi odsunu, a proto ve svých projevech důrazněji (Miloš Zeman) nebo umírněněji (Václav Klaus) toto většinové stanovisko svých voličů adresuje zahraničním i domácím odpůrcům odsunu.

Na jaře 2007 se k vysídlení Němců z Československa vyjádřil ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (nestraník za Stranu zelených), když tento akt označil za „vyhnání“.
------------------------------------------------------------

Velmi mě zaráží, že se ministr zahraničí současné a Topolánkovy vlády "přeřekl", že Benešovy dekrety jsou neplatné, a že řekl, že by Beneš v současnosti skončil před soudem v Haagu. Je pro mě nepochopitelné, že stejný muž vyjadřoval podporu humanitárnímu bombardování Kosova a poté uznání Kosova.

Cituji:
Schwarzenberg: Uznáním Kosova si zachováme vliv
Česko se hodlá připojit k uznání nezávislosti Kosova, aby neztratilo vliv na tamní vývoj a na pomoc Srbům i Albáncům. Poslancům zahraničního výboru Sněmovny to ve čtvrtek řekl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

http://www.novinky.cz/domaci/133779-schwarzenberg-uznanim-kosova-si-zachovame-vliv.html
15. 02. 2013 | 08:00

scallop napsal(a):

Anna

To, co udelal Benes, se dnes opravdu soudi v Haagu. Jak jsem psal, potesilo mne, ze to vetsina lidi skousla - ja chapu, ze se to spatne posloucha.

Je priznacne, ze pana Kopeckeho motiovoval k napsani obhajujiciho blogu vyrok Grebenicka a nikoliv Schwarzenberga.
15. 02. 2013 | 08:13

reppop napsal(a):

To scallop

Domníváte se snad, že Vaše stokrát opakovaná polopravda (= lež) se stane pravdou?

Na mne to takhle nefunguje. Kolegové již svými argumenty Vaše tvrzení vyvrátili. Vy ale žádné protiargumenty nepřinášíte, jen neustále dogmaticky opakujete, že máte pravdu.

Domníváte se, že je něco pravda jenom proto, že Vy to za pravdu označíte?
Považujete se snad za vševědoucího Boha?

Jestli ano, klidně si v tomto bludu setrvávejte, ale počítejte s tím, že racionálně uvažující lidé Vás nebudou brát vážně.
Berte to jako moji přátelskou radu Vám.
15. 02. 2013 | 08:25

magor napsal(a):

scallop

Vy jste ale veselá kopa. Beneš, sám o sobě, mohl tak rozhodnout o převezení žebřiňáku v nějaké chalupě v Benešově. Z jedné strany na druhou. No nic, melte dál, ono se to nějako ujme.

Božínku. Nic, směju se.
15. 02. 2013 | 08:29

rejpal napsal(a):

scallop
Když odhlédnu od toho, že aplikovat současné pojetí mezinárodního práva na poměry před 60 lety je dost zavádějící, a zejména to, že vůbec nechápu, jak může podobné věci říkat politik v televizní debatě kandidátů (to je stejně hrubá chyba jako Paroubkovo dluhy se neplatí - přitom Paroubek měl pravdu, který stát platí dluhy? Žádný jen trochu chytrý kandidát by podobnou věc nerozmazával při souboji o volební vítězství víc než co nejstručnější odpovědí na otázku - variant se nabízelo několik), tak celá věc je zamotaná v tom, že rozhodnutí padlo v Postupimi. De jure byla Benešova vláda jen faktickým vykonavatelem (může se vést debata, kdo s tou myšlenkou přišel, jakou dohodu uzavřel Stalin s Benešem v roce 1943, ale myslím, že by ji měli vést historici, ne politici).
O odsun/vyhnání se vedou spory na všech možných úrovních dlouhou řadu let a nikam to moc nevede. Asi to tak bude do doby, než vymřou všichni pamětníci a vznikne potřebný odstup. Dokud se lidé bojí, že mohou být uplatňovány restituční i jiné nároky, nikdy se k problému nepostaví bez emocí. A těžko se jim lze divit, protože jak se ukazuje, tahanice o restituce ještě neskončily a řeší se často dost podivně.
15. 02. 2013 | 08:33

Anna napsal(a):

scallop
"To, co udelal Benes, se dnes opravdu soudi v Haagu."
----

Podle mě ne vše se i dnes v Haagu soudí. Podle mě je různý metr, takže těžko předjímat, že by Beneš v Haagu před soudem stál. Podle mě ne - soudím z následujícího:

Cituji z Wikipedie:

Mezitím Spojené státy, páteř případných vojenských operací, schválily použití síly v Kosovu a 23. března mohly začít letecké útoky NATO na Jugoslávii, což skutečně nastalo následující den. Akce byla nazvaná Operace Spojenecká síla. Jestliže při předcházejících bojích uprchlo do okolních zemí zhruba 150 tisíc Albánců, pak za 78 dní bombardování NATO činil počet uprchlíků hrozivých 800 tisíc Albánců a 100 tisíc Srbů.

Koalice vedená Spojenými státy svrhla diktátorský režim Saddáma Husajna, zahájila okupaci Iráku, což vedlo k asymetrickému konfliktu se skupinami, které se po zhroucení státu a faktickém zničení armády odmítly vzdát ozbrojeného odporu, ale i k rozpoutání občanské války mezi šíity a sunnity.
Skutečné příčiny války (poté, co se tvrzení o ZHN v rukou iráckého režimu a jeho údajné podpoře al-Káidě neprokázala jako pravdivá), stejně jako průběh americké okupace, zůstávají předmětem sporu. Ius ad bellum nebylo naplněno a například ve Spojeném království jsou kroky vlády vedoucí k účasti na válce vyšetřovány tzv. Iraq Inquiry.

Přibližně devět měsíců po útocích z 11. září zahájily Spojené státy operaci Southern Focus, jejímž cílem bylo zvýšení počtu hlídkových letů a útoky na cíle v bezletových zónách, které měly oslabit velitelskou strukturu Iráku. Váha svržených bomb se z nuly v březnu 2002 a 0,3 v dubnu 2002 zvýšila na 8 až 14 tun v květnu až srpnu a předválečného vrcholu dosáhla v září 2002, kdy bylo svrženo 54,6 tun bomb.
.
Výjma studií zabývajících se průzkumy úmrtí, tj. využívajících odhady při stanovování ceny války, existuje projekt Iraq Body Count.V současnosti eviduje přes 101 tisíc mrtvých.

Existuje též nezávislý projekt Iraq Coalition Casualty Count jenž vede separátní statistiku úmrtí koaličních vojáků a iráckých členů bezpečnostních složek. Tento projekt byl již citován médii jako je BBC, Washington Post, Associated Press či Voice of America. V současnosti dle tohoto počtu zemřelo 4804 členů ozbrojených sil.
15. 02. 2013 | 08:34

scallop napsal(a):

Tady je po ranu zivo. Zjevne se tu sesla parta, ktera bude - stejne jako autor blogu - obhajovat grebu, ale provokativni vyroky jinych zadupe do zeme.

reppop: Chytremu napovez .... dal to jiste znate.

magor: To se zrovna mylite, benes odsun prosazoval dlouho predtim, nez mu to ostatni odsouhlasili.

rejpal: ale vzdyt toto presne Schwarenberg rekl - odsun byla vec, ktera by se dnes soudila mezinarodnim soudem. Nic vic, nic min - je to vcelku presna charkterizace v jedne vete. Ovsem jen pro ty, kteri jsou shcopni pochopit psany text.
15. 02. 2013 | 08:41

scallop napsal(a):

Anna

To mate jiste pradvu, moc Haagu je omezena na Evropu plus par vyjimek z Afriky.
15. 02. 2013 | 08:44

Freedom napsal(a):

Pane Kopecký ,už ted je mi líto studentů kterým podobným gulášem vymýváte mozky. Vaše argumenty jsou směsicí polopravd a lží jenom dokreslují nadpis článku.Máte veliké štěstí ,že zde můžete psát různé koniny a najdete mnoho obdivovatelů.Napadá mne jiné vysvětlení vašeho nesmyslného snažení:za tuto "činost" jste placen-kým ? To nechám na čtenářích.
15. 02. 2013 | 08:47

rejpal napsal(a):

scallop
Je to jeho věc, co řekl, ale pak se nesmí divit, jak dopadl. Takovýto výrok by vyžadoval hodně dlouhou debatu, byla by asi hodně kontroverzní (je to podobný problém, jako kobercové nálety na Drážďany. Poukaz na ně nadělal Spojencům v Norimberku dost vrásek). Nevím, co KS pudilo se pustit na tuhle nebezpečnou půdu, protože televizní souboj kandidátů ve volbách podobné výklady a debaty prostě nedovoluje. Já osobně jsem spíš na straně odpůrců odsunu, důvodů by se našlo dost, ale nikdy bych to nedokázal za dvě tři minuty vysvětlit. Jenže stejně tak jsem odpůrcem restitucí, kde se pravidla mění, jak to vyhovuje konkrétním zájmům, restituuje se majitek, jehož vlastnictví není jasně prokázáno a restituuje se i s eventuální přidanou hodnotou, na které původní majitel neměl žádné zásluhy.
Je chyba politiků, že nedokázali najít jednoznačné, vyvážené a pevné postoje s jasně danými hranicemi, za které se v žádném případě nepůjde. To, co se kolem těch věcí děje tady, vyvolává jen obavy a pocit právní nejistoty. Pak se nelze divit, že lidé na zmínky o odsunu reagují podrážděně a obyčejnou omluvu pokládají za pokus o průlom. A ještě navíc, když různí politici něco hlásají a všeobecně se tuší, že existuje nějaký postranní zájem.
15. 02. 2013 | 08:55

reppop napsal(a):

scallop napsal(a):
reppop: Chytremu napovez .... dal to jiste znate.
xxxxxx

Souhlasim, rad bych Vám pomohl, ale pres internet Vás kopnout ani trknout nedokáži. Omlouvám se.
15. 02. 2013 | 08:57

magor napsal(a):

scallop

jak dlouho před tím? V roce 38,39,40,41,42??? No, otevřete své historické vědomosti, zajímají mne.

Celé, co jsem se snažil sdělit je prostý fakt: Haagy tvoří vítězové. A mluvit v kontextu jugoslávských válek o nějaké spravedlnosti, no tak to červenej hadr.

Pokusný prd Schw. se náramně vydařil. Vy sám jste zasalutoval skvěle a nevím, zda si uvědomujete. Hrát čestně lze jen do určité chvíle. Tu jsme ale dávno propásli.
15. 02. 2013 | 08:59

Anna napsal(a):

scallop napsal(a):

Anna

To mate jiste pradvu, moc Haagu je omezena na Evropu plus par vyjimek z Afriky.
-----------------------------------------------------------

Beneš stál na straně vítězných USA, V.Británie..., ze kterých nikdo za činy v Kosovu a Iráku nikdo před soudem v Haagu nestál.

Citace z Wikipedie:
Ius ad bellum nebylo naplněno a například ve Spojeném království jsou kroky vlády vedoucí k účasti na válce vyšetřovány tzv. Iraq Inquiry.

Mezinárodní soudní dvůr (MSD) (anglicky International Court of Justice (zkratka ICJ), francouzsky Cour Internationale de Justice (zkratka CIJ)) je hlavním soudním orgánem Organizace spojených národů. Sídlí v nizozemském Haagu v Paláci míru.
Byl zřízen roku 1945 na základě Charty OSN jako nástupce Stálého dvora mezinárodní spravedlnosti. Hlavním právním dokumentem pro činnost soudu je Statut Mezinárodního soudního dvora. Statut MSD je v podstatě shodný se statutem svého předchůdce a tvoří nedílnou součást Charty OSN. Jednací řád si MSD přijímá a mění sám. Úředním jazykem je francouzština a angličtina.

Hlavním úkolem soudu je řešit spory mezi státy a podávat posudky o právních otázkách na žádost oprávněných orgánů.
15. 02. 2013 | 09:01

reppop napsal(a):

To Freedom

Mně zas je líto studentů, kterým vymývá mozky Šimon Heller.

Já dobře vím proč protestuje proti radní Baborové. Ona ho totiž porazila v demokratických volbách. A to totalitáři jako Oni nesnesou. Oni potřebují uzákonit vedoucí úlohu KDUČSL ve státě. Dokud tu nebude, budou se dožadovat své moci, i když na ni nemají mandát od voličů. Jako nástroj používají štvanice na demokraticky zvoleného politického soupeře.
Opravdu hezké, že zrovna on poučuje mladé lidi o demokratickém chování, on, který se snaží dostat k moci nedemokratickou cestou jako kdysi bolševici.

Orwell by v něm měl vynikající studijní materiál. Dělá z viníků oběti a z obětí viníky. Obrací realitu naruby stejně jako totalitní režim v jeho románu 1984:
Válka je mír
Svoboda je otroctví
Nevědomost je síla

Zejména na tom posledním katolická církev (ke které se hlásí také Hellerova strana KDU-ČSL) postavila svou totalitní moc, kterou po staletí ovládala nevědomé obyvatelstvo.
Doufám, že dnešní lidi už se jim zdebilizovat nepodaří, přece jen už nežijeme ve středověku. I když pozoruji-li Hellerem ovládané studenty, běhá mi mráz po zádech. Z toho ten středověk na mne dýchl opravdu mocně.
15. 02. 2013 | 09:08

Míval napsal(a):

malalaj: šest let není zase tak strašně dávná doba. A Umírnění, kteří agendu v roce 06 převzali, neprovedli se sociálním modelem předchozích soc.dem. vlád nic výrazného. Protože není třeba měnit fungující systém. Pokud mluvíte o tvrdé práci, co je na tom špatného? Ale naprostá většina si na vcelku přijatelný a důstojný život v pohodě vydělá. A to je sociálně demokratická vize socialismu.
Pokud jde o vysoké daně - je-li výměnou za ně fungující stát, proč ne. Horší je český model, kdy s postupně stoupajícími daněmi se funkčnost státních institucí zhoršuje.
15. 02. 2013 | 09:54

scallop napsal(a):

magor

"Haagy tvoří vítězové"

Jiste, Norimberk take vytvorili vitezove, zadna spravedlnost se tam hledat neda.

Vase logika se tak lehce paraduje :-)
15. 02. 2013 | 10:24

magor napsal(a):

scallop

Za Norimberg naopak buďme vděční. Snad důvod, proč jsem reagoval. Já vím, protivně. A jsem rád za ten úsměv.
15. 02. 2013 | 10:41

MARNOV napsal(a):

Děkuji p. Kopeckému. Socialistickému zřízení vděčím za hodně(mimo jiné): jsem pamětníkem 68, vystudoval jsem; odsloužil vojnu; ihned nastoupil do práce, která mě bavila; založil rodinu (29let) a postupně posílal 2děti v létě na tábory/v zimě na lyžák. Nemohu tuto dobu charakterizovat jako totální nesvobodu, přestože jsem to všechno prožil s rodiči vyloučenými z KSČ. Tato zkušenost mě naučila kriticky se dívat kolem sebe, ověřovat si šiřitele "svých pravd" a hledat informace, pokud mám pocit manipulace. Děkuji za to - českým komunistům. Osobně znám i dobré a poctivé osobnosti, komunisty, slušné lidi. Cinkal jsem jako mnoho jiných proti vedení státu stranickými hlupáky a diletanty. Dnešní doba mě již umožňuje uzavřít kapitolu, kterou jsme prožily po roce 1989. Výsledek z mého textu vyplývá a je jasný. Mé děti neprožijí podobný osud a ani nějaký lepší. Přesto jsem šťastný, že nekradou, nefetují, nežijí na ulici, nežijí jako emigranti v jiných zemích a mají jakž takž srovnané životní hodnoty. Slušných lidí potkávám, čím dál méně a ve stranách jsem je snad ještě neviděl. Myslím si, že p. Grebeníček má právo protestovat proti pokrytecké důvodové zprávě k významnému dni ČR. On nezpochybnil význam dne JP, zpochybnil charakterovou a osobnostní integritu předkladatelů důvodové zprávy, která se zrcadlí v návrhu zákona. Dokud ji budou předkládat straničtí hlupáci a diletanti, budu vždy protestovat.
To malalaj: Totalita není jenom levicová, může být definována pravo/levě. Stejně kapitalismus, může mít přídomek sociální, nebo mafiánský. Ten mafiánský má hodně blízko k sovětskému modelu socialismu, proto nakonec to sblížení s USA. Rozdíl není tak velký jak tvrdí. Jde o dvě hnojiště, které kohouti nechtějí spojovat. Zatím...
15. 02. 2013 | 11:07

MARNOV napsal(a):

To Anna 15. 02. 2013 | 08:00:
V žádném případě se nejedná o přeřeknutí nebo stařeckou demenci jako s hlasovacím lístkem:
Překládám z archivu www.jungefreiheit.de; datováno: Donnerstag, 16.09.2010 :
"BERLIN. Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg pokládá za možné zrušení Benešových dekretů s ohledem "diskuze je zde v zemi docela v plném proudu," řekl Schwarzenberg, v časopise ARD "Kontraste". Je otázkou, zdali se najde v parlamentu potřebná většina, nicméně: "Ale bez pochyb, otázka je otevřená."
Ve vysílání ČT dne 17.1.2013 použil slovní spojení: "...Benešovy dekrety už neplatí dvacet let...", "...přestala platnost Benešových dekretů...","...co je zrušené už nemůžu zruš… ještě jednou zrušit ..."

Ministr Schwarzenberg MUSEL složit tento slib:
Člen vlády skládá při nástupu do úřadu do rukou prezidenta republiky tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení."

Zároveň je poslancem a jako poslanec MUSEL složil tento slib:
„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Po ministru a poslanci bychom měli požadovat dodržování jeho politických povinností stejně jako jsou státem vyžadovány občanské povinnosti po řidiči p. Smetanovi.
15. 02. 2013 | 11:12

Anna napsal(a):

MARNOV napsal(a):

To Anna 15. 02. 2013 | 08:00:
V žádném případě se nejedná o přeřeknutí nebo stařeckou demenci jako s hlasovacím lístkem:
--------------------------------------------------------

Podle mě se nejednalo o přeřeknutí, protože pan Schwarzenberg je ministrem zahraničí v současné a byl jím i v Topolánkově vládě, a já si o něm nemyslím, že by si takto pletl pojmy.
Použila jsem termín "přeřeknutí", protože to tím bylo všude posléze vyvětlováno.
15. 02. 2013 | 11:37

SuP napsal(a):

rejpal, Jana Pechová -
Nejsmutnější na tom je, že stigma, které ve slušných lidech zanechal odsun Němců po válce (kolektivní vina), způsobil v největší míře to, že jsme se po listopadu nedokázali vyrovnat s KSČ.
15. 02. 2013 | 12:08

Jaroslav napsal(a):

Sněmovna dnes nespěchá s prosazením zákona o zrušení anonymních akcií !Jeden pravicový poslanec navrhuje,aby tento zákon platil až u vzniku nových firem !To znamená,že lobuje za zločince a zloděje let minulých !Jediné řešení vidím v tom,že v r.2014 se dostanou k moci komunisté a zloděje pozavírají do pracovních lágrů,když už máme přeplněné věznice !
15. 02. 2013 | 12:19

resl napsal(a):

MARNOV,
jste na tom lépe než vaše děti. Ty mohou vycestovat a studovat na co stačí, nemusí žebrat bony na jeans, můžete svobodně volit a máte I-net, který vám nezamlčuje dění ve světě.
Rusko a USA nesrovnávejte, nejde to. Jako byste prohlásil, že záporný pól je stejný jako kladný. Mluvíte doufám o úrovni, ne o počtu samopalů, nebo stromů.
......
pamětník,
pokud jste si na mě vzpomněl a tvrdíte, že "malaj" a já nemáme pravdu o r.68, sdělte vy, jak podle vašeho komunistického /tehdá/ vidění se to tady událo. Zařvat "lžete" a utéct na schůzi, je trochu málo.
15. 02. 2013 | 12:27

rejpal napsal(a):

SuP
Na tom bude dost pravdy. Ale jednak to asi nebude specifický národní rys jen náš, a taky tu byl problém - to, co jedni pokládali za příliš radikální, bylo pro jiné zase příliš měkké.
Měl jsem kdysi takový nápad, poměrně jednoduchý, a dodnes soudím, že pro stát výhodný. Spočíval ve dvou bodech
a) všechny, kdo se jako osoby provinili proti obecným zákonům (týrání vyslýchaných budiž jako jeden příklad) - před soud, řádný, žádný uliční tribunál
b) všechny ostatní straníky řešit tak, že každý bude platit mimořádnou daň tolik let, kolik strávil v KSČ, jejíž sazebník by byl odstupňován podle postavení ve stranické hierarchii. Řadový straník by platil řekněme 3%, funcionáři progresivně výše. Následně bych všechny straníky, na které se nevztahoval bod a) přestal ostrakizovat.
Myslím, že by něco podobného pročistilo vzduch. Protože na jedné straně by ti, kteří byli pasivními členy, pochopili, že dělali křoví něčemu špatnému (ne všichni měli nečestné motivy), na druhé straně by se trochu splatil dluh (myslím vnitřní), který tady komunisté po sobě nechali. Teď už podobné úvahy nemají smysl. Všechno má mít svůj čas
15. 02. 2013 | 12:34

SuP napsal(a):

rejpal -
Jste rasantnější než já. Mně by stačilo, kdyby platila obdoba lustračního zákona. Ta by totiž třeba nedovolila, aby takovej Sloup drze kandidoval do zastupitelstva.
;-)
15. 02. 2013 | 13:04

rejpal napsal(a):

SuP
Jen jsem to pojal jinak. Ale dneska už je to jedno. čas se nedá vrátit
15. 02. 2013 | 13:07

abc napsal(a):

abcd
15. 02. 2013 | 13:44

Jan Holík napsal(a):

Spoustu lidí tehdy mělo sympatie k tzv. reformním komunistům. Brzy však vystřízlivěli. Komunismus je nereformovatelný, protože jinak by popřel sám sebe! Hlavně, že je zase po volbách nějaké téma, že , pane Grebeníčku ? Být Vámi, chodím kanálama.....Rok 89 měl proběhnout více v neprospěch komunistů (mírně řečeno). Je paradox, že 23 let po sametu se tito veřejně vykecávají !!!!
15. 02. 2013 | 13:45

MARNOV napsal(a):

To resl: Máte pravdu, přesto mě mrzí, že dnešní studenti, (ale i předsedkyně sněmovny a spousta dalších) nám hystericky do očí tvrdí něco jiného. Dokážeme rozeznat Chaos viz reppop 09:08 jako nástroj Totality. Bohužel pro dnešní studenty je Chaos identický s pojmem "svoboda".
15. 02. 2013 | 16:12

Ivoš napsal(a):

S autorem zcela souhlasím. Snad jen toto: slovo bolševik bývá synonymem výrazu komunista, má ještě horší zvuk. Výraz bolšinstvo však značí většinu, bolševiků bylo prostě v pův. straně víc než menševiků. Čili bolševictví neznačí jen myšlení podobné komunistickému, tedy nedemokratické, jen s "opačným znaménkem". Značí rovněž touhu jít s většinou, ne už nutně početní, ale třeba ve smyslu podílu na elitě, či bohatství...
15. 02. 2013 | 18:11

Míval napsal(a):

Rejpal: Vaše myšlenka je podnětná. Podobným způsobem by bylo možno řešit členy polistopadových vlád a zákonodárných sborů. Dokonce bych tady viděl vyšší míru zavinění - komunisté své konání z velké části podřizovali Moskvě. Jejich nástupci kradli a kradou a svou nekompetencí působí škody bez výrazných ideových a zahraničních vlivů, čili zcela o své vůli.

SuP: pochybuji, že poválečný odsun Němců měl nějaký psychologický dopad na jednání většiny obyvatelstva. Pamětníci - generace mých rodičů - ani náznakem odsunu nelitovali. Ono když kolem vás procházejí pochody smrti, okolo kolejí se válejí zmrzlé mrtvoly vězňů, vyházené z vagónů, tak to prostě vidíte jinak. A že by to byl nějaký mindrák pro mladší generace, o tom silně pochybuji.
Jenom drobnost, než začnete rozumovat o slušných a neslušných lidech - koncem 90.let jsem si vylepšoval angličtinu v Hastings a bydlel jsem u páru v důchodu. Když jsem si zvykl na poměrně těžký akcent pána domu, dozvěděl jsem se, že byl zajat u Dunkerque a celou válku strávil v zajateckých lágrech. Nemusíte tomu věřit, ale jeho nenávist vůči Němcům byla daleko silnější než to, jak o nich mluvila má matka.
15. 02. 2013 | 18:17

Pravda napsal(a):

Kopecký ač není historik se pustil do výkladu historie a upravil si jí jak chtěl. Přesně jak to dělali bolševíci. Každý kdo byl proti Sovětům a sympatizoval s Dubčekem byl levičák nebo komunista? To snad né. Moji rodiče také sympatizovali s dubčekem a žádní levičáci, komunisti nebo socdemáci nebyli. Protože říc že sympatizuješ se Západem,kapitalisty nebo pravicí by vás i za toho reformního Dubčeka dostalo do vězení. On to nebyl takový demokrat jak se někteří levičáci snaží ho vykreslit.
Utoky i těch umírněných levičáků na nezávislé média jaké předvádí Kopecký nám odkrývá jejich pohled na svobodu. Svoboda je nezajmá a je jim dokonce proti srsti i svoboda slova jak ukazuje autor na počátku. A to nemluvío o lži, kterou se Kopecký dopouští hned na začátku, že lidé s antikomunistickým smýšlení jsou bývalí komunisti néli ti co podepsali antichartu. Pane Kopecký nejvíce bývalých prorežimních aparčíků a sygnatářů anticharty je mezi těmi, kteří se dnes hlásí k levici a ideologii sociální spravedlnosti jako vy. Jen se podívejte kolik bývalých členů Stb a bývalých zasloužilých je mezi socdemáky a jak jejich smýšlení hezky souzí s bolševíky. A jak levičáci a různí zelení socialisté nadvávají na svobodné média, protože nehlásí socbolševickou propagandu, používají různýmé slogany kterých by klidně mohl použít Gottwald a Stalin.

Bolševické myšlení je:
- Všechno všem a všechno zadarmo
- média jsou zlá protože nehlásí to co chceme my.
- za vše můžou bohatí, nadnárodní korporace,banky a prto je třeba je oškubat
- všechnu moc masám, proletariátu, odborářům a jiným nevzdělancům
- Tyto skupiny mají vždy pravdu, ti co říkají něco jiného jsou zaplacení
- Většina má vždy pravdu
15. 02. 2013 | 18:35

rejpal napsal(a):

Míval
No, já s ní tehdy narazil. Pro jedny šlo o kolektivní trest, pro druhé byla příliš měkkosrdcatá.
15. 02. 2013 | 18:37

karel kuba napsal(a):

Tak že: nejde o to, co je pravda, ale kdo tu peravdu říká - popíráte sám sebe.¨
A pro pana xx - dojímá mě, že už v páté třídě jste věděl. kde ja Anglie - všichni ostatní asi byli pitomci.
15. 02. 2013 | 18:47

Yosif K napsal(a):

Z nejrůznějších zdrojů, hlavně především z přímého vzpomínání Palachových spolužáků přesně vím (a nejsem sám), že nešťastný posluchač VŠE a následně UK nebyl nic jiného než radikálně levicový idealista. Stoupenec myšlenek pražského jara, jehož krajně znechutil průběh nadšenecké brigády v Sovětském svazu, takzvaná internacionální pomoc Varšavské smlouvy a rychle postupující nemoc společenské apatie.

KONEC CITATU.

A z toho vzvoyujete co pane Kopecký? Kdyby se Palach dožil roku 2013 že by volil Zemana a že by pracoéval pro ŠLOUFA????? Nebo že bY PRACOVAL Martina Nezvala a ruský LUKOIL?????

NIKDO NEVÍ ZDAS BY Z LEVICOVÉHO IDEALISTY VZROSTL TŘEBA OPRAVOCVÝ IDELAISTA NEBO JEŠTĚ VÍCE LEVICOPVÝ IDEALISTA. Troufám si však hádat že pro taková šejdíře jako je Slouf, Grebeníček nebo DOLEJŠÍ BY PALACH ASI NEHOROVAL.
15. 02. 2013 | 19:27

Český Honza napsal(a):

Pane Kopecký,
DĚKUJI!
20 let po pádu komunismu u nás stále přežívají dva typy bolševismu: komunismus a antikomunismus.
15. 02. 2013 | 21:56

pamětník napsal(a):

scallop:
"Ja jsem napsal jenom pravdu. Stejne jako ji rekl Grebenicek"
Nikoliv, Vaši údajnou pravdu jsem přece vyvrátil a Vám ji s laskavostí sobě vlastní zopakuji jinými slovy: Nacisté vytvořili ekonomický systémk založený na válce a olupování obyvatel jiných států, systém, který vlastními silami nemohl dlouhodoběji přežít.
15. 02. 2013 | 22:47

pamětník napsal(a):

resl:
15. 02. 2013 | 12:27
Nemohu zařvat "svatá pravda", když lžete. Už jsem Vám to psal víckráte, a nejen já.
15. 02. 2013 | 22:57

Míval napsal(a):

Pravda: Váš výklad slova bolševictví je příliš komplikovaný a zastírá podstatu. Bolševictví je pouze jedním z mnoha praktických projevů myšlenky, že "jedinou pravdu máme my". A je lhostejné, zda se projeví ve stalinistickém pojetí marxismu, v mac carthyovském (a tedy současném českém) antikomunismu, monodeistických náboženstvích, vypjatých nacionalismech a určitě mnoha dalších jednopravdových postojích. Protože právě myšlenka jediné pravdy je prazákladem všech následných zhovadilostí a zvěrstev. Dostane-li čas a prostor.
16. 02. 2013 | 10:23

Vlado napsal(a):

Mívale máte pravdu myšlenka jediné pravdy je prazákladem všech následných zvětstev. Pak mi ale vysvětlete, proč nejdemokratičtější stát jako Amerika, přestože se ohání lidskými právy někdy s podporou RB OSN jindy bez ní se pasuje na světového četníka a jako taková rozsevá smrt v cizích státech což je zvěrstvo. Akceptuje svobodu slova, pohybu a pod.co všechno dalšího lidská práva obsahují. Přesto si Američana nemohu jinak představit než jako občana držícího v jedné ruce kříž a v druhé ruce sofistikovanou nejmodernější zbraň.
16. 02. 2013 | 11:19

átéčko napsal(a):

Tady souhlasím jen s nadpisem
16. 02. 2013 | 13:20

MARNOV napsal(a):

To vlado: Bolševictví (viz míval) je výtahem k moci v každé partaji. Svou "pseudo demokratickou" anonymitou zákonitě vede prostřednictvím Chaosu k Totalitě (dostane-li čas a prostor). Je otázkou pro Vás, zda dnešní demokracie v Americe není už jenom produktem Chaosu. Podívejte se jak postupně omezují svobody, jaké mají vzory(a proč je změnili), jaké mají deprivované obyvatelstvo, jak se zdvojnásobil dluh, jak se ztrácí americké hospodářství do zahraničí. To nelze nevidět, i na dálku... Expanze je usvědčuje, že jsou již v Totalitě, protože domácí zdroje jsou Totalitou zrušeny nebo nevyužity. Je to velká země, která má velkou setrvačnost, ale trend je jasný.
16. 02. 2013 | 13:41

Pravda napsal(a):

Mívale současný český antikomunismus neni bolševictví, bolševíci jsou ti kdo proti němu bojují. Nějak si pletete pojmy. Navíc ztotožňovat současný antikomunismus s maccratysmem to ukazuje, že ani nevíte co to mamcartysmus byl nebo jste fanatický levičák, co každý útok na současné socbolševické spojenectví považujete za extrémismus.Pak vám ale není pomoci
16. 02. 2013 | 15:55

Matematik a cenzor Stejskal napsal(a):

pane Kopecky,
diky za zajimavy text. Rad bych doplnil, ze ti antikomunisticti roztleskavaci nedelaji nic mene, nez ze vhani dalsi a dalsi volyce k branam KSCM.
Kde by byl Stalin bez mnichovske zrady?
Jdu se kouknout, zda uz leti ty rakety z Iranu. Radar neni a nikdo mi nevysvetlil, zda se mam nebo nemam bat. Posledni zpravy mainstreamu byly, ze jak nebude radar jsme v riti.
Jsme uz v riti?
Byla to druha mnichovska zrada? Nebo ze by KGB a Putin?
Knihtisk Demokracie 1.0
Internet Dermokracie 2.0
Soutez myslenek nikoliv kmotru
16. 02. 2013 | 16:31

SuP napsal(a):

Vlado -
S tou Amerikou to může být tak, že díky dlohodobé aktivní neschopnosti RB OSN toho četníka nikdo jiný dělat nemůže. Kdyby ho dělalSovětský svaz jako kdysi, byl by ten bordel v oblastech, kde ho hlídá Amerika, mnohem větší a nebezpečnější. Tím nechci tvrdit, že se američanům v téhle funkci vždycky všechno podařilo, nicméně kdyby to byly jen samé chyby, svět by protestoval daleko výrazněji. Zatím to vypadá tak, že svět za sebe nechává dělat špinavou práci (podobně jako se u nás všichni radostně vykašlali na všeobecnou brannou povinnost a založili profesionální armádu, kterou nechtějí platit). Je otázka, jak dlouho ještě bude trvat, než se na to Amerika vykašle.
Pokud si Američana, co "...akceptuje svobodu slova, pohybu a pod.co všechno dalšího lidská práva obsahují..." neumíte představit jinak než jako občana, co v jedné ruce drží kříž a v druhé sofistikovanou zbraň, zkuste si položit otázku, jestli je to opravdu tak málo. A taky si zkuste odpovědět, kolik úsilí ho stálo se do této pozice dopracovat.
16. 02. 2013 | 16:41

SuP napsal(a):

"....Rad bych doplnil, ze ti antikomunisticti roztleskavaci nedelaji nic mene, nez ze vhani dalsi a dalsi volyce k branam KSCM....."

Perla na en-tou.
Zatímco loyální přisluhovači a latentní členové KSČ se nemohou dočkat, až budou moci volit KSČ naprosto otevřeně, když svobodně mohli už 23 let. Otevřeně znamená, že přestanou mít pocit, že pro ukojení svého libida již nebude potřeba ukazovat prstem na ostatní, jako na strůjce jejich neštěstí.
16. 02. 2013 | 16:54

SuP napsal(a):

....Zase blbě, to by šklíba zase nepochopila. Tak znova a líp:
".... že začnou mít pocit, že pro ukojení svého libida již není potřeba ukazovat prstem na ostatní ...."

Dlouho se jejich příchylnost považovala za společensky nevhodnou. Začínají mít pocit, že ta zlá doba již skončila. Zapomínají, že na jejich důchody musí platit ti, kdo vydělávají prací, ne prostitucí.
16. 02. 2013 | 17:26

vl napsal(a):

Kamenujte proroka!!
16. 02. 2013 | 17:39

nikdo napsal(a):

Pane Kopecký, dobrý blog.
P.S. Kdy si konečně místní antikomunistická sestava uvědomí, že pokud by byla KSČ/KSČM/ zakázána, neměla by tzv.česká bolševická pravice koho napadat !
16. 02. 2013 | 19:02

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Pravda Uz to, ze v dobe, kdy se jiny snazili dostat do Parize, Londyna nebo aspon Vidne, jel Palach na dobrovolnou(!) brigadu(!) do SSSR svedci, ze k tomu mel vztah. Byl o tom v TV dokonce kdysi porad. Tehdejsi sovetska realita pro nej byla obrovsky sok a nejspis ho to spolu se zazitkem okupace odvratilo od bolsevicke podoby socialismu. Ale byl to levicovy idealista. A je od predstavitelu ODS trapne, ze se tomu vyhybaji nebo to popiraji(to rikam jako stale jeste volic ODS). Grebenicek jen vyuzil toho, ze nova garnitura dela z Palacha neco, co nebyl.
16. 02. 2013 | 23:41

Vlado napsal(a):

SuPe Američany to stálo obrovské úsilí. Nejprve museli domorodé obyvatelstvo vyhnat na okraj společnisti a nahradit je dovozem z Afriky nejprve jako otroky. Válku na svém území nepoznala řada generací a kolonialistické státy vystřídali až po 2.SV. Že RB OSN používají jako zástěrku na hájení svých imperiálních zájmů je rovněž patrné. Že Háag je rovněž v jejich službách ač sami by své občany před něj nepostavili je rovněž holý fakt. RB OSN vč samotné OSN je celosvětová organizace na ochranu míru a jak ten mír chrání, když je ve vleku Američanů a NATO. Globální kapitalismus je v podstatě vyšší forma koloninalismu. V jejich službách jsou v podstatě všechny vlády a je jedno zda jsou pravicové či levicové. Přesto, že kapitalismus v současnosti jako systém ovládá svět, přesto straší třiadvacetimilionovým národem jako je Sevcerní Korea, že ona má na svědomí, že je ohrožen světový mír. Sami mají na svědomí války v Korei, Vietnamu, Afganistanu, Iráku, Lybii a o americkém kontinentu nemluvě.
Přestože kapitalismus je na výsluní krize se mu nevyhýbají. Polistopadové vlády rychle vyprodali státní majetek - potažmo výrobní prostředky dnes vlády již nic neřídí jen výběr daní a to ještě mizerně. Máme na 700tis.nezaměstnaných, v EU jich je 18milionů a v celé Evropě 25milionů. Ukazuje se, že vize odcházejícího presidenta V.Klause, že vše uřídí neviditelná ruka trhu byla milná. Ale co jeho záměr rychle se navrátit do kapitalistického ráje (pro vyvolení VIP) se zdařil.
17. 02. 2013 | 10:07

Jura.J napsal(a):

Stručné, výstižné. Vyjadřuji souhlas a sympatie s autorem.
17. 02. 2013 | 10:33

SuP napsal(a):

Vlado -
Nezklamal jste. Je to holt stav mysli.
17. 02. 2013 | 10:40

Matematik a cenzor Stejskal napsal(a):

pro SUP
tak nam to snazivy roztleskavaci mainstreamu vysvetlete.
Vy to prece vite ne?
Radar neni a nikdo nam nevysvetlil, zda se mame nebo nemame bat.
Posledni zpravy mainstreamu byly, ze jak nebude radar jsme v riti.
Jsme uz v riti? Mame se tech raket bat nebo nemame?
Byla to druha mnichovska zrada? Nebo ze by KGB a Putin?

Tak co SUPe, jak to je s tou vasi iranskou hrozbou?
Kazdy kdo se tomu smal, byl vasi kulturni narodni frontou oznacen za prisluhovace Putina a KGB.

Kazdy se muzeme mylit. Podstatna je soutez myslenek.
To je internet. Ego, osobnost nejsou podstatne.
Kdyz je myslenka slaba je slaba kdyz ne a tak ne....

Chcete komunisty? Tak mavejte mavatkem a mate to v chalupe.

Knihtisk Demokracie 1.0
Internet Dermokracie 2.0
Soutez myslenek nikoliv kmotru
17. 02. 2013 | 10:43

Standa napsal(a):

Mladík Kopecký napsal přihlouplý článek, je vidět že ještě nebyl ny světě, málo listoval historií, tak neví vůbec co se zde dělo a pouze tápe. Zase dal šanci komunistům - jablkům, aby se zde projevili co jsou zač. Ti mají být všichni padesát metrů pod zemí, za jejich " činnost ". Největší loupež v dějinách země v r.1948, ukradli komouši všem všechno. Dále padesátá léta, dle ÚDV bylo popraveno pro polit. trestné činy 247 mužů + dr. Horáková / prvá polit. vražda ženy ve světě /, 4 500 osob zemřelo v base, 282 zemřelo při pokusu o útěk, do vězení z polit. důvodů odsouzeno 205 000 lidí, do táborů nucených prací bez soudu zařazeno 20 000 lidí, do PTP zařazeno 22 000 vojáků, do ciziny uprchlo 170 938 občanů. O čem se tady soudruzi chcete ještě bavit, to vám nestačí ? Koho hájíte, vrahy ? Vy tomu zřejmě nevěříte že se něco takového mohlo stát, neboť mnozí jste byli ještě na houbách. Vše je dnes v dokumentech k dohledání. Jedna chyba se v této zemi stala. Revoluce v r. 1989, neměla být sametová.
17. 02. 2013 | 17:00

pamětník napsal(a):

Blabla.
17. 02. 2013 | 21:44

Míval napsal(a):

Pravda: Ale co když se mýlíte Vy? A mohl byste mi tedy zkusit vysvětlit, co to onen maccarthysmus byl? Opravdu by mne Vaše pojetí zajímalo.
18. 02. 2013 | 08:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy