Držíte už v ruce klíče?

03. 03. 2011 | 19:19
Přečteno 10222 krát
Také se Vám zdá, že míra frustrace u velké části veřejnosti připomíná papiňák před výbuchem? Kritika, negativismus, pesimismus a obavy z budoucnosti bohužel nejsou neopodstatněné.

Mnohé zárodky hluboké krize jsme si v minulosti nepřipouštěli a živili jsme svou víru v lepší budoucnost. A nyní dochází ke střetu s realitou.

Dramatickým způsobem se rozevírají nůžky mezi vítězi naši tzv. revoluce a těmi ostatními. Kdo jsou to ti skuteční vítězové? Jsou to ti, kteří ovládli privatizaci, státní a veřejné zakázky, státní a polostátní firmy a instituce státu. Velmi často se rekrutují z bývalých předlistopadových kádrů, kteří si postupně vychovali své zdatné nástupce a někdy i své „bíle koně“.

Vzpomínáte na jedno z prvních hesel o návratu do Evropy? A výsledek? Srovnali jsme se s vyspělou Evropou v cenách. A nejen to. Za levnějšími nákupy jezdíme do Německa. S tím rozdílem, že průměrný příjem je v Německu násobkem české průměrné mzdy. Přijali jsme kapitalismus, ale tak nějak po česku. Za naleštěnou ideologickou fasádou se odehrává klasická domácí bramboračka.

Z minulého režimu se přenesly modely chování a jednání i do dnešní správy země. Kdo nekrade, ten okrádá rodinu. Já na bráchu a brácha na mě apod. Masarykovské nebát se a nekrást si někteří vyložili na nebát se krást. Vše to došlo tak daleko, že jsme se stali korupční velmocí. V této disciplíně jsme tu vyspělou Evropu předběhli. Bývalí veksláci a dobře orientovaní soudruzi byli včas na pravém místě. Stali se z nich „ortodoxní pravičáci“.

Úcta k právu a pořádku, k tradičním hodnotám, … ale jděte s tím někam. Žít a užít – to je heslo dne. Docházejí zdroje? No a co. Zvedneme daně a pěšáci z podhradí zase přisypou. Nemáme na důchody? Tak to zaplatí lidi sami. Způsob vládnutí připomíná model pokus – omyl. Zaklínadlem je elastický výraz reforma. To dobře zní a hlavně děláme to přeci pro lidi. Sakra práce! Přidá se k tomu klišé o rozpočtové odpovědnosti a boje s dinosaury, kmotry a velrybáři.

Do médií se pustí pár bublin o prezidentských knihovnách, panu Bátorovi apod. a hlavně klid na práci. Hřiště se vykolíkuje přesněji podle stranických triček, aby tak penězovody mířily také do těch správných stranických pokladen. Náklady na provoz státu nijak neklesají. Často je tomu spíše naopak. A není to jen v tiskovém odboru populárního Josefa Dobeša. Velmi nákladné hospodaření státu připomíná cedník, kterým odtékají zdroje v míře, která sráží tuto zemi do kolen. V podhradí zatím bují exekutorské žně.

Mnoho lidí se i kvůli existenčním obavám znovu uchyluje do vnitřní emigrace ve svých mikrosvětech. Ve volbách nevolí a nebo volí menší zlo. Vždy se pak ukáže, že zlo je zlo. To menší pak doroste až do obludných rozměrů. Namítnete právem. No jo, to všichni víme, tak nás tím neotravuj. Vědět ovšem nestačí. Blížíme se k bodu zlomu a nezbývá než vyslovit svůj názor a navrhnout zásadní změny.

Neměli by firmy podnikající na území ČR mít zde i sídlo a daňovou povinnost? Neměl by mít stát vliv nad strategickými komoditami – voda, teplo, energie? Neměli by mít úřednici i hmotnou odpovědnost za případná chybná rozhodnutí? Neměli bychom zrušit tzv. anonymní akciovky? Neměli bychom udělat audit uplynulého dvacetiletí – privatizace, hospodaření státních a polostátních firem, velké veřejné zakázky atd.? Neměli bychom přejít opět na rozumné progresivní zdanění?

Potřebujeme drahý Senát a drahé krajské uspořádání? Neměli bychom používat institut majetkových přiznání? Neměli by exekutoři podléhat přísnější kontrole? Neměli bychom přijmout zákon o státní službě? Neměli bychom zvážit současný vládní návrh tzv. důchodové reformy? Nestačilo by zvýhodnit současné penzijní připojištění a ponechat průběžné financování ze sociálního pojištění?

Neměli bychom se ptát na to, proč nemáme rezervní důchodový fond? Neměli bychom se ptát, kde skončily peníze, které Topolánkova vláda vyvedla z důchodového účtu? Neměli bychom se ptát, kde skončily výnosy z mnoha prodejů státního majetku a z dividend státních firem? Neměli bychom se ptát na výši odměn manažerů státních a polostátních podniků? Neměli bychom omezit svévolnou cenovou politiku obchodních řetězců?

Neměli bychom snížit bankovní poplatky, alespoň na evropský průměr v relaci s průměrnými platy? Neměli bychom spíše posilovat domácí výrobu a domácí spotřebu? Nezadusí je plánované zvýšení DPH? Neměli bychom zrušit poplatky ve zdravotnictví a spíše lépe regulovat ceny léků, nákupy zdravotnických zařízení a hospodaření zdravotních pojišťoven? Neměl by každý pojištěnec dostávat zdarma pravidelně svůj osobní výpis z účtu? Neměli bychom zásadním způsobem omezit hazard a lépe jej danit? Nepoužívají naši vládní experti často záměrně špatné premisy?

Neměli bychom už konečně definovat základní priority a proporce a řídit se jimi? Je to vymahatelnost a předvídatelnost práva? Je to slušná, solidární, efektivní a funkční správa země? Pokud ano, pak nezbývá než začít konat, a ne jen přihlížet nebo kverulovat v internetových diskusích. Nelze si nechat „kálet na hlavu“. To české „ono to nějak dopadne“ nebývá tím nejlepším životním postojem. Pasivita může být i forma spoluviny. Psát o dílčích každodenních excesech současné party Dolce vita skoro nemá smysl. Jim je totiž už úplně jedno, co si o nich myslíme. Pro ně je důležitý každý další den navíc u koryta. A platí to v různé míře pro všechny současné parlamentní strany. Jen se ukřičte, upište, uprotestujte,… Hlavně, že karavana táhne dále. O víkendu v Dubaji na golfu.

Obětmi těchto praktik jsou bohužel i ti slušní a schopní podnikatelé a zaměstnavatelé, kteří bývají pak házeni do společného pytle. Je to nejen nespravedlivé, nesprávné, ale hlavně i velmi nebezpečné!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Exekutor napsal(a):

Zeptejte se mě na co chcete, já vám stejně neodpovím.
Práce je dost a bude ještě víc.

Pěkný podvečer klientům z prava i z leva přeje váš Exekutor
03. 03. 2011 | 19:26

AC napsal(a):

Exekutor

Exekutorů se nikdo ptát nebude, těm se bude rovnou odpovídat. Okovanými cepy.

Zatím si to užívejte.
03. 03. 2011 | 19:33

tata napsal(a):

dobry večer

SKOREM VŠE,BY MĚLI PODEPSAT VŠICHNI ČESTNÍ LIDE,ano určitě by se tam našli sporne body pro tabory z leva i prava ,jako celek naprosto dokonala analiza,minimalně 80 procent navrhovanych bodu by mohli podepsat všichni poctivy bez ohledu jestli je stoho nebo onoho spektra.
03. 03. 2011 | 19:38

Louh sodný a někdy draselný napsal(a):

Exekutor

Až mě navštívíte, poté navštívím já Vaší rodinu a Vaším dětem budu oplachovat obličej v louhu do té doby, než jim je zmýdelním.

S pozdravem

Momentálně neexekutorský zákazník.
03. 03. 2011 | 19:38

mb napsal(a):

No jako jo no Havlík zas mluvíte jak kniha ...

ale krucinal zas co vy a kalus ...

a kdyz to tak vychrlíte jako na papír / monitor ...

to chcete jako rici zvolte obcane cz a nastane kralovstvi nebeske ???

nenastane, neverim .... zdravím ...

leda byste vyhlásil otevřenou občanskou válku všem mafiánům s použitím zbraní a násilí ...

ale to by se zvrhlo prave zas do te obcanske valky ...

njn ... stane se
03. 03. 2011 | 19:39

Jirka II. napsal(a):

Autor.
Děkujeme za přesný popis. Ale to v podstatě víme všichni.
Napište kdy, kde a co vzít sebou.
03. 03. 2011 | 19:44

Tunel napsal(a):

To je důsledek toho, že si do ničeho nenecháme "kecat"

Karel Kryl "Země závist", úryvek
Lipík (10/1992)

V zemi, ve které jsem dvacet dva roků žil a bydlel, se vyznačují kapitalisté kapitálem, dělníci děláním, řemeslníci řemeslem. Prodavačka prodává, lékař léčí - ne vždy uzdravuje. Kapitalista je nicméně povinen odvádět daně, stejně jako je odvádí dělník, řemeslník, prodavačka i lékař. Daně jdou do pytle, z pytle se pak rozděluje: na investice, na nemocnice, na děti, na důchodce, na stránku kulturní. Rád bych řekl, že v této společnosti také umělci umějí. To se stává méně často. Ale umějí-li umělci opravdu, mají možnost, vydělávat si peníze a své umění nabídnout lidem. Otázka vkusu diváka, vkusu publika - to je pak jiná věc, snad otázka vzdělávací. Ve Francii pravil moudrý politik: nejlepší investice jsou - děti. Politik opravdu a namoutě moudrý: neboť děti - tedy nová generace bude jednou svou prací - a daněmi - zajišťovat naše důchody.
Nevím, zda je tomu tak v zemi, kde převážnou dobu pobývám dnes. Odvažuji se o tom pochybovat.
03. 03. 2011 | 19:44

ujo napsal(a):

To je najednou otázek
Jeden můj přítel používal (když jsen se na něco nepříjemného ptal) úsloví : ptát se umí každej blbec, ale odpovídat, to je umění.
Podobně je to i s vámi, pane Havlíku.
A Vy jste u těch začátků byl, ne že ne.

Píšete:" Bývalí veksláci a dobře orientovaní soudruzi byli včas na pravém místě. Stali se z nich „ortodoxní pravičáci“.
Pravda, ale zdaleka ne celá , spíše mediální klišé.
Proberte si ty naše miliardáře!

Problém je v systému, který povzbuzuje ( na rozdíl od minula i v teorii) ty horší stránky lidské povahy.
03. 03. 2011 | 19:45

veverka napsal(a):

Pomůže jen egyptská cesta.Na Vondry,Kalousky,Bartáky a knížata nic jiného neplatí.
03. 03. 2011 | 19:48

Drzá zrzka napsal(a):

Můžu si vzít místo klíče hasák? :o)
03. 03. 2011 | 19:50

vlk napsal(a):

jo pane Havlíku, ú píšete sic e dobře. Nicméně tad y opravdu nemohu jinak než konstatovat, že jste byl u toho, když se tohle gaunerství, které jste tak dobře popsal zakládalo do základů nového státu jako opěrné body jeho fundamentu. to bylo ono zhasínání, útěk před právníky, a podobně. A volání - víc e takových Kožených. U všeho toho jste asistoval.
tehdy jste si asi myslel , že je to tak správně.
Dnes s e divit , že se to tad y Koženými jenom hemží?
To není laciný nájezd na vás. To je prostě realita.

A co s tím? Mít v ruc e klíče? k čemu? Tihle, na rozdíl od Jakešů , Biľaků Pitrů a Štěpánů na zvonění slyšett nebudou.
To už ukázali opakovaně. Doslova si vytřeli zadek se státními zamětsnanci. S doktory si ho chtěli vytřít také, jenže se to zadrhlo.
Tihle na žádné zvonění slyšet nebudou. Vondra neodstoupí. Kdepak.. Parkanová také ne. Dobeš? Jo ta ten musí dokončit maturity.. A Kalousek? tak ten už je absolutně nepostradatelný. Pospíšil? tak ten když jela čunkiáda , ani necekl proti o¨justiční mafii. Teď ovšem jako ta Vesecká.. no chucpe.
Bárta? tak ten s e zhlídnuul v Ceaucescovi. A prot z klasnové udělal Elenu Ceuacescovou a posadil jí do čela sněmovny.
Jankovský? No jistě - stendrem jeho "bývalé " firmy nemá nic společného...
Ne tihle na klíče slyšet nebudou.
Ti budou rozumět jenom tuniskémua egyptskému řešení. Takež místo klíčů hole.
Ovšem je otázka, jestli by jednali jako Mubarak nebo spíš e jako Kaddáfí.. Chu´t na kousky libyjského diktítora by jim jistě nechyběla. Jen udělali chybu - sebrali prachy jak poldům, tak vojákům. A těm se snad jednou nebud e chtít střílet do vlastních....
Hole místo holých rukou pane Havlík. Jiné řešení nebude.
03. 03. 2011 | 19:56

Karel napsal(a):

Taky jsem řádně naštvaný na naše kmotry mafiánského kapitalismu a hrobaře demokracie, na ty naše pasáky zlodějen a zneužívání státních institucí.
Ale asi nás naštvaných je zatím málo.
03. 03. 2011 | 19:56

Petr.. napsal(a):

Hlavně je to zločinné! Vládnou nám zloději, podvodníci, lháři no zkrátka zločinci !!
03. 03. 2011 | 20:02

lepon napsal(a):

to veverka :egyptskou cestu jsme měli začatu už před dvaceti lety.Co z ní zbylo?
Máme vlastní tempo vývoje,který už nabývá charakter nežádoucího samospádu,ale navíc jsme infikováni momentálně tragediemi věrchušek v Polsku a Libyi-Kaczynského a Kaddáfí.
A na Kaddafím si česká šablona myšlení o světě vyláme zuby.Raději vrch mlčí-co mu zbývá? Všemi dosavadními způsoby (nafta,diktátor,imperialismus) česká šablonka nepořídí mnoho kvalifikovaných závěrů.Zrakově český pozorovatel vnímá fakt,že za posledních třicet let sílící světové krize surovinové bylo území naftařů-islamistů postupně cizími velmocemi napíchnuto ve třech bodech:Afganistánu,Iráku a nyní možná Libyi.Vždy kvůli občanským válkám nebo jejich předpokladům,které si žádaly pomoc zvenčí.Kaddafí se staví do role největšího z Arabů -panArabisty všech jejich arabských zemí,který nedopustí aby Araby jako celek tím pádem rozkouskovali a později vysávali v jejich bezmocnosti.Povstalci naopak chtějí jen spravedlnost pro všechny Libyjce ( a více demokracie,omezit autokracii v níž díky naftě nebyli vysloveně chudí na rozdíl od mnohých Egypťanů,Tunisanů,aj.),které bez znečištění a diversifikace posvátné islámské půdy nemohou,jak říkají právě,dosáhnout.Po celá staletí se tluče otázka národní s otázkou sociální-dvě známé otázky T.G.Masaryka.Věru i Masaryk se na Sibiři bohužel vměšoval kdysi dávno do povstání.Precedens pro OSN-věru rád by každý vládce udělal totéž co Kaddáfí,aby nepadl,ale nyní půjde a tedy jděme sami proti sobě v budoucnosti někoho z nás totéž čekající a hlasujme proti Kaddafímu.Jak jinak než rozporně sami se sebou.Nelze jinak.Nemá-li lidstvo se státi dobytkem častých masových porážek.
03. 03. 2011 | 20:11

Maximus napsal(a):

Pane Havlíku, napsal jste vynikající článek, který je souhrnem základních kroků resp. návodem jakým směrem by měly být v naší zemi směrovány reformy hospodářství státu. Samozřejmě by to šlo ješte mnohem více vylepšit, ale gró základních věcí, co se musí udělat, je v článku obsaženo. Kolega vlk se na Vás obořil, že jste dříve byl u toho, ale změnil jste se včetně názorů a to se cení. Jen velcí lidé (great né big) se dokáží změnit a i přiznat chybu.
Všiml jsem si, že jenom omezenci nebo zlí lidé se nemění.
Pěkný večer!
03. 03. 2011 | 20:15

Exekutor napsal(a):

Holt kapitalismus už je takový, že někdo má a zbytek nemá.
Vlastně se tomu říká demokracie, když se ti nelíbí, můžeš jít ...

Na setkání se těší Exekutor
03. 03. 2011 | 20:19

Lex napsal(a):

vlk
"Mít v ruce klíče? k čemu?"
Ano, mít. Ale na rozdíl od "tehdy", kdy to byly dozičáky čí FABky, nyní to už musí být "francouzáky". Každý zvící tří kilo.
A na co? Na co asi.
Ten progres mezi užitím těch dozičáků a FABek s těmi francouzáky nepotřebuje návod.
Kdybychom nevěděli, kdo je pan Havlík (jak jsi přesně popsal), museli bychom říci, že jeho text nemá chybu (jen pokud si neplete kategorii těch klíčů, jak jsem "rozklíčoval").
Myslíš, že je tu hodně lidí, kteří nevnímají tu naši společnost jako papiňák, pod který ti kradičáci neustále přikládají a ještě se cynicky chechají do našich obličejů a chrochtají přitom jako prasata?
Myslíš, že usnesení toho bezpečnostního výboru vůčí madam Parkanové je opřeno jen o způsob odvolání gen. Krejčíka, jak se nám snaží předkládat naši žumpalisté (s ČT na prvním místě)?
Svatá prostoto.
Jen jim rozvázat ruce. Toho hnoje už by mělo být dost. Padni komu padni, ať je to Parkanová, Kalousek, Nečas, Barták, Severa, Kopřiva nebo Tvrdík. A to je jen jedno ministerstvo.
Vymést policejní servily a nechat policii a státní zastupitelství svobodně konat.
"Hnus, velebnosti!"
03. 03. 2011 | 20:22

Šebány napsal(a):

V Libyi jsem chvíli žil, nikdy bych to do nich neřekl.Ale je to pro nás příklad . Překoná -li vláda mez obecné snesitelnosti je potřeba to vzít do vlastních rukou. Pan Havlík píše chytře a pravdivě. Nikdo nemůže říct , že textu nerozumí .Jen blbec z ODS.
03. 03. 2011 | 20:26

Dočekal napsal(a):

Modlitbička:

"Bože, dej nám trpělivost, abychom přečkali všechno zlé, dej nám cit, abychom se mohli radovat z každé maličkosti, dej nám i smutek, abychom mohli oplakat vše, co nás těšilo. Jen nám nedávej sílu, nebo je zabijeme. I když možná malinkou jo, to abychom je mohli alespoň kopnout do (_!_)…"

Tak takto jsme se utěšovali za dob tuhé Husákovské normalizace. Je vidět, že některé postuláty jsou silně nadčasové.
03. 03. 2011 | 20:28

David napsal(a):

..."Neměli bychom už konečně"...
zorganizovat pořádnou generální stávku a zbavit se té vlády všeho schopných darebáků?
..."Pokud ano, pak nezbývá než začít konat, a ne jen přihlížet nebo kverulovat v internetových diskusích. Nelze si nechat „kálet na hlavu“. To české „ono to nějak dopadne“ nebývá tím nejlepším životním postojem. Pasivita může být i forma spoluviny."...
03. 03. 2011 | 20:32

Da.Rock napsal(a):

Máte nebezpečně levicové názory, člověče! Že vy jste nikdy nečetl von Hayeka?
To chcete zase okrádat schopné a pracovité o jejich poctivě vydělané peníze? Víte, co se takový Bakala nebo Háva nadřeli, než vydělali první miliardu? Víte jak je těžké řídit takový kolos, jako je ČEZ? Závidíte snad jeho řediteli miliardový plat? A nechtějte mi tvrdit, že řídit podnik, který má monopol a stát mu navíc jde v cenách jeho zboží na ruku, je hračka, kterou by zvládla i průměrně inteligentní gorila! To je levičácká závist! Vždyť každý přece může vydělat miliardu! Co vám brání, abyste udělal totéž, co Bakala nebo Háva? Svědomí? Jděte někam se svědomím! Jste lenoch a slaboch, co se jen vymlouvá a závidí těm úspěšným a pracovitým. Těm za jejich schopnosti patří obdiv a věk a nikoliv daně. Daně ať platí neschopní - tedy chudí! Těm to patří, za svoji chudobu si každý může sám.
03. 03. 2011 | 20:48

Otázkář napsal(a):

Jako vždy skvělá analýza, ale navrhované řešení žádné. Jen spousta otázek, na které samozřejmě nelze jinak než kladně odpovědět. Jenomže jak vlk správně poznamenal, byl jste u toho. To je jedna věc a druhá, že vyzýváte lidi, aby nebyli pasivní, ale podprahově nám podsouváte, že nejlepší alternativa je obcane.cz, což si naprosto nemyslím. A nakonec k té vaší otázce, držíte v ruce klíče? Nikoliv pane Havlíku, držím vidle!
03. 03. 2011 | 20:50

Otázkář napsal(a):

Da.Rock

super :), ale dejte si pozor, aby Vás zdejší "pravouni" nevzali mezi sebe do spolku, při jejich inteligenci by totiž tu nadsázku nemuseli pochopit :)
A přece byste se nechtěl dostat do společnosti takových Rumcajsů, blueyjayů či ládiků se třemi vykřičníky!!! :)
03. 03. 2011 | 20:54

Medikolog napsal(a):

Jistě Lexi a Vlku;

jenže každý si uvědomí jak dopadli Vítkovští; proto s nimi zametli jako v padesátých létech.. a tak naprostá většina majitelů montážního nářadí dá proto jako obvykle přednost těm druhým.. se zkušeností, že ve frontě na kriminál by byli "uprvněni", zatímco do fronty na kořist by je jako obvykle ani nepustili... Malý zlý noční ptáček to moc dobře ví, proto je s celou "nakradpartou" tak bohorovně cynický. Vždyť armádu zlikvidovali.. policii každých pár let zneschopňují zúmyslným exodem zkušených profesionálů; a národ bude čučet na Šeherezádu a další pohádky. Třeba tu o Červené karkulce, vražedkyni demokracie a o nutnosti zrušit červené mravence dřív, než zčernají a stanou se nedotknutelnou mravenčí mešinou...
03. 03. 2011 | 20:54

Johanna napsal(a):

Pane Havlíku, dlouho jsem nečetla tak "skvělý" a tak pravdivý komentář. Bohužel, jiná cesta než násilná již ke změnám nepovede. Politici, politické strany, parlament, senát i věčně ubrečený, arogantní, jízlivý a věčně po penězích lačný prezident se již "obrnili" proti občanům (kteří jsou jediným zdrojem jejich blahobytu) a vytvořili si takové páky, že pouze klacky, defenestracemi a hrubým násilím se jich nezbavíme. Zajímavé je, že chceme téměř všichni, ale neděláme zatím nic. Každý politik měl plná ústa upřímnosti, férovosti, boje proti korupci, humanity ... Havel dostal zpět Barrandov a přilehlá území (proč by jinak dělal revoluci?), Gross se napakoval sty miliony (Proč to u nás-ve stále omílané demokracii-někdo nevyšetří? Uplatil snad Gross policii? Dal desátek coby držhubné?), Topolánek dosud nevysvětlil své Toskánsko, ale policie je v ČR zřejmě k těmto věcem (coby standardu) nečinná. Paroubek odpustil daně svému hoteliérovi, který mu umožnil svatbu ve svém hotelu, Bartáka uklidili do Ameriky (nevysvětlí nic-jinak by ho přece neuklízeli), armádní zakázky se musejí řešit za zzavřenými dveřmi-proč asi? Kdyby se řešili veřejně, Saša Vondra by již pod tíhou důkazů asi zkolaboval-jako Dobeš. Stále si, přátelé, hrajeme na demokracii-jako jsme si hráli na komunismus, partyzány a Rychlé Šípy. Už ani politici sami ve svém svědomí nevěří, žže ddělají svá rozhodnutí pro lidi. Věřím, že se Nečas nad úspornými opatřeními (která se dělají proto, aby se mohlo jinde plnými hrstmi rozhazovat) brzy udusí blahobytem, Kalousek upije (co chcete za větší důkaz opilství v pracovní době, než poznatek lékaře ... My si ale asi stále - jako za komančů - necháme vše líbit), Dobeš se umiluje a Saša Vondra uvysvětluje a ulže. A tomuto cirkusu říkají ubozí novináři "politické špičky" ... Já se snad usměji.
03. 03. 2011 | 20:54

znalec napsal(a):

Přátelé, historie se neustále opakuje. Nechci moralizovat, ale i přes srocení s holemi v rukou, i přes vyhnání představitelů - které jsme si zvolili- kdo má plán na nápravu? Budeme mít moc někoho dosadit? A když přece, budeme mít možnost ho vybrat? A když přece, bude to opravdu čestný zásadový, neůplatný představitel? (představitelé?) Víte o někom takovém? Možná by to byl někdo, kdo je čestný, ale není bojovník, nebo je bojovník za spravedlnost, ale bude jinak neschopný. Nebo to po pár měsících vzdá, protože neunese ten tlak. Jak moc se jevili představitelé VV jako nadějí, tak standardně usilují o popularitu na úkor ideálů, jako každá strana. Vaše bojovnost je mi sympatická, ale je, z mého pohledu, neuskutečnitelná. Bohužel.
03. 03. 2011 | 20:55

Holubář napsal(a):

Lex, vlk:
Obávám se, že to u těch holí a francouzáků (nemyslím polibky) skončí. Všechno tomu nasvědčuje, byť to bude chvilku trvat.
Jednou věcí je ale odstranění nějaké moci, jinou opak zaplnění vzniklého mocenského vakua.
A teď babo raď!
03. 03. 2011 | 20:56

Otázkář napsal(a):

Po důkladném zvážení současné politické situace se mi jako nejlepší řešení jeví EGYPTSKÁ CESTA :)
Ale teď vážně, bez tlaku zdola ta změna nepřijde, kapři si sami rybník nevypustí a neodstřihnou se od tučných provizí na státních zakázkách. Dokud se nezorganizuje opravdu masový veřejný odpor proti vládě kmotrů a korupce tak pořádek nebude nikdy.
03. 03. 2011 | 20:58

Míval napsal(a):

Připojuji totéž, co pod Zaorálkem. ProAlt pořádá 5.3. od 14.00 demonstraci proti reformám v Praze na nám.Republiky. Více na www.proalt.cz. A jak říká Humphrey Bogart, mohl by to být začátek jednoho krásného konce.
03. 03. 2011 | 20:58

Da.Rock napsal(a):

Otázkář: Rumcajz by mě do spolku nevzal, on mé názory už myslím zná. A já ty jeho.
03. 03. 2011 | 20:59

ld napsal(a):

Autor,

jedna kapitolka v článku chybí. Jak jeden služebníček pomáhal upevnit třmeny a do sedla nechal usednout jednoho žokeje. A ten od ten v té době solidního oře, nyní však už herku, vede směrem...a teď už někde může pokračovat váš článek.

P.S. Nezapomeňte zase Klause nazvat mimořádně pracovitým člověkem. Pak vám můžou ty klíče přistát v zubech. Mimochodem, i tam se zvedne DPH, že?
03. 03. 2011 | 20:59

tata napsal(a):

pane VLK

JA MYSLIM ŽE BY TO ŠLO BEZ TĚCH HOLÍ A NASILÍ,JEN JEŠTĚ NEDOZRAL ČAS,NAŠ narod potřebuje vždy spadnout uplně na hubu,a to jestli pujde takle dal se te současne vladě povede,myslym že mi dva sme to řikali davno před volbami oba sme předpovidali že ČSSD SICE VYHRAJE ALE VLADU BUDE STAVĚT PRAVICE JEN SME NEBO ASPON JA NEPŘEDPOKLADAL TOLIK 118 hlasu,ja to tipoval tak 105/103,no i diskuze zde ukazují že ten čas nedozral,přiznam se že sem předpokladal že bude zle ale přece jen sem doufal určitou korekci korupce,to co je ted to je opravdu přiliš,co ministr nakej škraloup ,vlada zodpovědností k smichu deně je naka zprava o obrovskych odměnach-

JAK BEZ nasilí tu cestu ukazali doktoři,sice stim heslem to nebylo pro plno lidí přijatelne,ono totiž ten otaznik nak prezentovanej nebyl,přitom zasadně mění dané.

ALE TOTO co by mělo přijit a ukazat politikum obouch spekter,by mělo vyjit s občanske nespokojenosti jak s leva a prava a to vynechat body sporne mezi levicí a pravicí a jednotit pod jeden prapor poctive lidi a to bod....1 korupce...padni komu padni...2....zodpovědnost ano at maj uřednici odměny ale běda když za ten plat uděla dokazatelně špatnou smlouvu,negsistuje ja to nevěděl ja to nepodepsal,ja neměl prospěch,prostě aby politici poznaly že sou pro nas ,

ALE VTOMTO statě se musí najit čestna osoba ktera pod svuj prapor,sjednotí sprava i sleva poctive lidi,což znamena vynechat vše sporne co nas rozděluje,jesli by se našla tato sjednocovací osoba,otazka napravy tohoto statu je jen možna,vymicením korupce,a to že každy připad bude potrestan jedno komu padne,a zodpovědnost.

BOHUŽEL nevidím v současne době nikoho takoveho apolitickeho,a bez takoveho člověka,to nepujde,vždy to bude boj jen určite časti nake skupiny jen s určitími cily to konečně byla akce doktoru,a vždy to někdo využije ve svuj prospěch.

VOLBA jinych stran je zrovna tak nulova šance viz proběhle volby,je to vždy vyměna zloděju za nove zloděje naopak ještě horší nebot ty ještě nemaj nakradeno,

občanska združení maj tolik rozdilnych cilu že to taky je bez vyznamu ,pokud se vtomto statě nenajde osoba ktera opravdu nesjednotí poctivost jedno jestli z leva prava,napravu toho plevele ktery je zaset v zakonech kolik podvodu je možno dokazat?a to je bohužel pevně zakořeněno,a tento plevel se už podle mě skorem neda vyhubit.TADY musí byt někdo kdo upozadí ty politicke pletichaření,ukazovaní na druhe zloděje a nastolí padni komu padni jako prioritu.

JAKAKOLIV jina alternativa vždy povede nahrada jedněch zloděju druhymi,zatim tady mame jen takove ,,velke Osobnosti,,z toho darebactví a tech je na obou stranach nespočet a to ve všech stranach,protože do pilitiky jdou lumpove s cilem že tam je zlodějna prakticky beztrestna,bohužel poctivy tam radši nejdou.
03. 03. 2011 | 21:00

Jirka II. napsal(a):

Znalec.:
Asi opravdu není z čeho vybírat. Ale ať je tam kdo chce, je nutno prosadit taková pravidla, který by zamezila rozkrádání a nastolila trestní odpovědnost politiků, třeba i propadnutí jejich majetku. Vždyť celých dvacet let si dělali zákony takové, aby jim to umožňovali.
03. 03. 2011 | 21:01

hanis napsal(a):

fajne ne http://www.janchvistek.cz
03. 03. 2011 | 21:03

Jirka II. napsal(a):

oprava: umožňovaly.
03. 03. 2011 | 21:05

hovorka11 napsal(a):

Jsem taky přesvědčen, že kruh organizovaných politických zločinců se dá rozetnout pouze násilím. Mají totiž uplacenou armádu, policii, soudce. To se nedá zvrátit volbami, to už je definitivně uzavřený systém !
03. 03. 2011 | 21:06

almost glossed™ napsal(a):

Stejný autor ještě v lednu psal, že nejvíce se kradlo za vlád ČSSD.

Použiji Lexova slova:

Svatá prostoto.
03. 03. 2011 | 21:07

Sk1 napsal(a):

Dobrá analýza.Jako bývalý pedagog jste mohl zmínit degradaci našeho školství.

Přeji dobrý den.
03. 03. 2011 | 21:08

Jirka II. napsal(a):

Já jsem přesvědčen, že i v armádě, policii a mezi soudci jsou lidé, kteří toho už mají plné zuby. Když se zatlačí zdola a oni dostanou trochu prostoru, rozjede se to.
03. 03. 2011 | 21:09

Da.Rock napsal(a):

Na arabské revolucionáře nemám ujasněný názor, ale jedna věc je mi na nich sympatická. Když už nebylo kam ustoupit, tak vzali do rukou hole a kalachy a čerta starého se starají, co na to řeknou ratingové agentury, investoři, světové burzy, média a vůbec všechny ty instituce, kterých se my všichni tak bojíme a kvůli nimž máme strach cokoliv podniknout, abychom je snad nepozlobili. Ale sami stejně nic nesvedeme, chce to celoevropské hnutí - a kdyby se připojili i čínští zaměstnanci, bylo by to v kapse. Dokud se nezvedneme, bude nám mezinárodní kapitál prostřednictvím svých loutek stále víc diktovat své požadavky a stále více ukrajovat z našich zájmů. Zaštítí se konkurenceschopností, ratingem, růstem HDP a spoléhá (celkem oprávněně), že se strachy poděláme. Když se jeho vinou zhroutí světová ekonomika, nechá si své ztráty pěkně zaplatit z našich kapes. A dál nám diktuje své požadavky - nižší daně přímé (aby Bakalové nezchudli), vyšší nepřímé - ať si to zaplatí plebs sám ze svých kapes, co nejmenší stát, co nejnižší regulace, co nejvíc veřejných peněz zprivatizovat. A když se proti tomu někdo ozve, hned se objeví vyděračské výhrůžky, že investice odejdou do Číny. A z toho jsme pokakaní. Zhoršil by se nám rating, kleslo HDP.....a to je horší než mor.
03. 03. 2011 | 21:11

vlk napsal(a):

tata
víte , ež Vás mám za moudrého muže! Nicméně - tentokrt s e už asi mýlíte. Tohle už nepůjd e po dobrém. Oni si prostě z normálních lidí nic nedělají!
Oni s enám každý den jen drze vysmívají. A když tam přijd e socanská oposice, tak to nejspíš dopadne jako v Praze.. jen toho trochu víc po nich spadne pod stůl...

Lexi
o Parkánovou nemám strach. ta to vysedí stejně jako Vondra. Vondra jen oplácí Kalouskovi nájezd.
Co men ale překvapilo, že výbor to odhlasoval. Při většině 118.. To mi zkus vysvětlit!

Holubář
ty už řešíš , co jako bude až.. a oni ještě hodně dlouho budou sedět na prameni...
ty , co přijdou po tom budem opravdu řešit až po tom..
03. 03. 2011 | 21:12

rejpal napsal(a):

Jo, tahle vláda je zdá se nejen vládou rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci. Ona je to také vláda národního porozumění.
03. 03. 2011 | 21:13

tata napsal(a):

pane ZNALEC

ANO CO JA SLOŽITĚ,vy jednoduše ano i když přijde vymetení těchto přijdou jiní a možna horší,tady musí přijit osobnost naprosto čestna a apoliticka bohužel to take vidím jako větrny mlyn,prostě ty masy sy ty darebaci nasměřujou jak potřebujou,kolik lidí dnes lituje cinkaním?zničila se 16 hlavova san,bohužel už se zapomnělo že ty useknute hlavy se musí spalit jinak na tom vyraší nove tělo,ano už neutlačujicí takovou tu svobodu slova,to je hodně duležite bohužel v čem se většinou ty masy liší od ruznych chartistu je spiš zajima takove přizemnosti....jako maso v hrnci,poklabosit v hospodě,takovej obyčejnej přizemní život.
03. 03. 2011 | 21:15

Gerd napsal(a):

Pane Havlíku,
když píšete o vyvedení peněz z důchodového fondu Topolánkem (proč jen cudně mlčíte o roli Kalouska v tomto komplotu?), napište též o tom, že tento podivný nápad dostal jeden chlapík z Hradu, V. Klaus a hned jej zrealizoval. Z důchodů se zapláclo mizerné hospodaření státního rozpočtu, stejně jako příjmy z privatizace. Ve skutečnosti nebyl státní rozpočet od 1990 v ČR nikdy přebytkový, vždy byl v deficitu. Po 20 letech vidíme ty konce. Ale abych netepal jen V. Klause, M. Topolánka a M. Kalouska, lsuší se napsat, že i ministrům a premiérům z řad ČSSD přiřazení důchodového účtu do státního rozpočtu přenáramně vyhovovalo. Bic jim totiž nebránilo danou praxi změnit. Měli na to 8 let.
Padouch nebo hrdina, je to jedna rodina.
Pěkný večer
03. 03. 2011 | 21:18

tata napsal(a):

pane VLK

ja vim proto piši větrne mlyny neumim tu myšlenku vyjadřit,jenže vyte stěma holema vyženete jedny a druzí přijdou,nechci snižovat 89,bohužel ve svem okolí čím dal vic slyšim zlaty komunisti,snad chapete co stim myslym,ne pad komunistu ale ano větší svoboda slova ale zase větší svoboda pro darebaky

VYTE BEZ toho poctivce ty masy budou zase zmanipulovaní oni opravdu jsou na ten jednoduší život,to konečně bylo vždy,konečně většinou ty poctivci stejně padly viz skot lví srdce.
03. 03. 2011 | 21:24

Skogen napsal(a):

Tentokrát by se ale podobně jako za tatíčka Masaryka střílelo. Proč? Komunistům vcelku o nic nešlo, zdaleka nekradli tolik co nová garnitura, ti pragmatičtější, kteří do partaje nalezli jen s vidinou prospěchu, se naopak těšili na "lepší časy". Ty opravdu přišly.

Dnes je věc jiná, sociálně retardované jedince ani nenapadne brát v úvahu nějaké zájmy společnosti nebo nedejbože zájmy neznámých na ulici. Zato si vysoce cení své kuličky, kterou za dvacet let obratně uváleli vzdor všem okolo. O tu kuličku se rozhodně nenechají připravit jen tak.

Co se dá dělat, samet už byl, přichází realita.
03. 03. 2011 | 21:26

Jirka II. napsal(a):

Skogen.:
Věřim tomu, že by to proběhlo bez střílení. To by musela být vláda hodně silná v kramflecích - a to neni. Kdo by střílel - policie? Kdo podepisoval petici za odvolání ministra vnitra? Popeláři to nebyli.
03. 03. 2011 | 21:31

kverulant112011 napsal(a):

pane Havlíku,

když už si mě berete do úst :-)....
Napsal jste to pěkně. Bez ironie.

Jak z toho ven? Můj názor je trochu jiný a to totiž....: ono nám to tak nějak vyhovuje. Nebo aspoň většině. Všechen ten chlívek. Žít a nechat žít, to je naše heslo. Nech mě udělat todle šmé, dyť je to ze státního, pak zas já nechám tebe. Kompletně to jde sice do p..., ale to se mě netýká.

Takhle to podle mě pojede i dál. Bohužel. Kdyby tady převažovali lidi, co maj na prvním místě něco na způsob slušnosti, tak by muselo být v Praze po opětovném nástupu velké koalice na radnici na Václaváku a na Mafiánském o hodně víc lidí, než bylo. Většině (drtivé většině !!!) to bylo jedno, případně skoro jedno. Někteří tomu tleskali. Jen pár lidem to stálo za to, tam přijít. Takže co. Nedivím se některým novinářům, že končí s investigací. Nedivím se policajtům, že jsou znechucení, když s nasazením života chytají lumpy a ti jsou druhý den na svobodě. Společnosti to je všechno v zásadě fuk. Ti inteligentnější a angažovaní o tom aspoň píšou na internet nebo jinam, ale to je menšina.

Je to depresivní, ale řešení nevidím. Nějaká frustrace sice je, ale ne u většiny a ne dostatečná.

Jinak se vším, co píšete, souhlasím. Dobře napsané.
03. 03. 2011 | 21:32

Jiraak napsal(a):

Dobře Johanna.. 5.3. je také Obléhání Hradu.. decentní nesouhlas s jednáním hradního pána.
03. 03. 2011 | 21:36

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Havlíku, Vy jste dnes naházel na papír spousty problémů včetně těch, která nemůže vyřešit žádná vláda v demokratické zemi. Bohužel některé chyby se stanou nevratně. Připadá mi, že Váš dnešní příspěvek má jediný smysl a to šířit blbou náladu. Děkuji, nechci. Stačí mi, když pomyslím na zadluženost našeho státu a zdražování od této vlády, která to ovšem nazývá reformami.
Že byste chtěl takto pozvednout Vaši stranu z politické nicoty? Doporučoval bych prezentovat pozitivní návrhy řešení.
03. 03. 2011 | 21:37

Dočekal napsal(a):

Loni na jaře se dostala k moci skutečná spodina této společnosti. Samozřejmě legálně, z vůle svých voličů. Hlavně ale z vůle těch, kteří v době voleb seděli doma a teď dělají chytré: "Vidíš, já jsem hned říkal, že to takhle dopadne."
Jednoho takového mám za souseda.

Nejvíc mne ale štve to, že tato "věrchuška" nejen že podceňuje inteligenci většiny občanů, ale její představitelé se nám už otevřeně vysmívají. A hlavně nám stále dokola lžou.

Už jsem sem dával odkaz na včerejší HYDE PARK na ČT 24. Pro jistotu to sem vkládám znovu.
http://www.ct24.cz/vysilani/2011/03/02/10252839638-211411058080302-20:10-hyde-park-ct24/1/

Pan Drábek lže celému národu doslova v přímém přenosu a nehne přitom ani brvou.
Tento pán například prohlásil, že zvýšení cen v důsledku zvýšení spodní sazby DPH o deset procentních bodů bude důchodcům a rodinám s malými dětmi plně kompenzováno. V případě důchodců se tak bude dít pravidelnou valorizací důchodů.
Tady je zapotřebí zdůraznit, že ta valorizace důchodů proběhne až k datu 1. ledna roku 2013. Ti staříčci tedy budou rok a čvrt ze svých důchodů sponzorovat tento stát.

Budete se možná divit, ale už i ti Husákovští komunisti byli pro mne mnohem snesitelnější. Oni totiž byli jednak čitelní, hlavně ale nešli otevřeně proti těm, kteří je živili.
On ten páně Štrougalův výrok "Hlavně nenasrat dělníky" měl hodně do sebe.

Nadávání na režim nepomůže. Všechno je totiž v lidech.
Loni na podzim se jeden pražský podnikatel, který má výrobní podnik ve zdejší Průmyslové zóně rozhodl, že bude propouštět. Udělal to chytře. Prý ponechá v zaměstnání ty, kteří ho upozorní na všechny nedostatky a nešvary. No a stalo se, že se ti jeho zaměstnanci vzájemně vyudávali, takže to mohl vzít pěkně podle abecedy.

Tenhle národ zkrátka bude muset padnout na hubu. Ono to sice bude pěkně bolet, ale bez této katarze se tady nezmění vůbec nic. A že to tentokrát už nebude žádný samet, tak o tom nepochybuju ani chvilku.
Zatím na toto radikální řešení ještě nenazrál čas.

"Na to, aby lidi vyšli do ulic, je tady příliš mnoho hospod"
03. 03. 2011 | 21:44

vlk napsal(a):

tat
může být , že s e svou vizí máte pravdu. Ale pojďme nejdřív vyhnat tyhle.. bez toho s enikam nepohnem....
03. 03. 2011 | 21:46

Aleš Řešitel napsal(a):

Už dlouho sleduji situaci a hledám z tohoto marasmu východisko. Pořád se dokola píše odbornou i laickou veřejností, jak je tento stát po všech stránkách devastován. Radikalizovat nebo bezkompromisními kroky vrátit neustále skloňovaným pojmům jejich význam. Chci společně s vámi založit hnutí,které zatočí s těmito nepořádky, s tímto mafiánstvím, s touto zlodějnou bez pravidel. Mám zpracované odůvodnění a návrh řešení, které zašlu každému kdo mě zkontaktuje na adresu ales.resitel@centrum.cz. Není již na co čekat. Devastace a arogance moci se dostala do posledního stádia. Prosím o aktivní zapojení, těším se na vaše náměty a na součinnost při založení hnutí.
03. 03. 2011 | 21:56

Ovčan napsal(a):

Mezi lidmi to už opravdu vře.
Ještě trochu přitáhnout střední vrstvě (třeba zdravotní reformou,která rozdělí lidi na ty co na to mají a ty ostatní),zdražit jídlo,zvýšit nájmy,obrat o důchody a nasadit nezaplatilné školné a generální stávka je tu.
Naše elity se na armádu a policii spolehnout nemohou.Ty do lidí střílet nebudou.A kdyby náhodou ano,tak to pak nebude sametové,ale skončí to na lampách.Kdyby se v 89 komanči chovali jako v padesátých letech,tak by to nakonec také neskončilo Sametem.
03. 03. 2011 | 21:59

Da.Rock napsal(a):

Aleši Řešiteli, zakládat zase další hnutí je zbytečné, to je jen tříštění sil. Jsou tady už fungující platformy, i občanská hnutí, která stačí jen podporovat.
03. 03. 2011 | 22:04

Johanna napsal(a):

Těším se, až všichni jak stádo sebereme odvahu a tento dvacetiletý polistopadový experiment ukončíme. Pak postavíme před soud všechny "zasloužilé" polistopadové politiky a nabídneme politiku jako čestnou funkci skutečným profesionálům, kteří budou dělat svoji práci až po své pracovní době. Pokud budou výsledky, nemine je odměna. Chybou po listopadu bylo, že jsme už tak zbídačelou zemi ještě vytunelovali a vysáli nesmyslnými platy politiků. Nikdo, kdo očekává profesionální práci, neplatí předem. Zejména se těším na souzení Klause, politické turistky hvězd a pruhů Parkánové, juniora Bendy, zcela zbytečného veterána Pitharta. Kdo z těchto líných pro Vás něco hmatatelného udělal? Pro nás nic, pro sebe vše... KDO a PROČ jje tak královsky platí? Neměli bychom je spíš dát za poledního slunce na pranýř? Jak dlouho chcete ještě čekat? Co si ještě necháme líbit??
03. 03. 2011 | 22:07

timmy napsal(a):

Topolánek přiznává, že TOP vznikla jako Bčko ODS pro voliče, kteří nechtějí volit ODS, s Kalouskem to konzultovali už v roce 2003. Mez vyžírky v TOP patří kromě Kalouska taky Kníža, Barták, Parkanová a další. A lidi se tímto kmotrovským projektem, který umožnil další rozkrádání státu, dali nachytat !

https://www.youtube.com/watch?v=I_rhKMOpuTg&feature=related

ptal jsem se lidí po volbách, proboha, proč volili TOP, lidi profláknuté ve vlastních stranách, zaryté kariéristy chtivé peněz, kteří se nezastaví před ničím. Nikdo se k volbě TOP nepřiznal, vyjma jednu rodinu, která kamarádí s funkcionářkou TOP a tak ji volili. Říkám, to je o ničem, máte si přečíst jejich volební program ! Říkali, se sousedkou kamarádíme, Kníže je aristokrat a Kalousek nejlepší ministr financí, vždyť to i novináři píší v novinách... No a otec rodiny díky Kalouskovým škrtům byl po volbách v 52 letech vyhozen z podniku. Prohlédli, ale pozdě...
03. 03. 2011 | 22:10

Ládik!!! napsal(a):

Pane Havlíku,
slůvka nechť, ať, kéž atd. jsou partikule, které nejsou ani větnými členy. A Vy jste na nich postavil celý blog.
03. 03. 2011 | 22:12

Carlos V. napsal(a):

Jistě. Státní peníze jsou rozkrádány a utráceny.

Nechť každá státní koruna má svého garanta.
A kdo ji utratí neefektivně, ztráty nechťr osobně nahradí.
A kdo ji ukradne, ať na svět kouká v teplácích - ovšem erárních, protože bez jakéhokoliv majetku.
Každý úředník, každý zastupitel, každý politik, všichni jsou podezdřelí - utrácejí naše peníze. A my musíme čekat s odjistěnou pojistkou, jestli nezaváhají.
03. 03. 2011 | 22:13

Občan napsal(a):

Pane Havlíku,

kdyby se tu za komančů kradlo tak jako teď, tak by ti poplyšákoví kradověrní kleptokraté neměli CO ukrást. Ale to přece sám dobře víte.

Mám nehezký pocit, že na Vaše úvahy už je pozdě. Takhle se měli naši "kapitáni" zamýšlet NEŽ provedli "útěk před právníky" a spáchali malou a velkou, jakož i kuponovou privatizaci a restituce. A než připustili, aby zde bylo přes půl milionu EVIDOVANÝCH nezaměstnaných (k tomu si přidejte možná stejný počet NEEVIDOVANÝCH nezaměstnaných) a pseudozaměstnaných zoufalců, pracujících pod agenturami a na různé "šikovné" dohody a švarcsystémy.

Až lidem dojde (a ono to nebude s tou momentální "rozpočtově zodpovědnou" vládou trvat dlouho), jak strašně je pravicové vlády okradly a ještě se chystají okrást, tak to nebudou klíče, co bude tentokrát zvonit.
03. 03. 2011 | 22:13

Skogen napsal(a):

Pro Jirka II., listopadový samet nebyl nic spontánního a první věcí, když se situace vyvíjela příznivě, bylo, že se likvidovaly archívy. Což nemůže proběhnout bez přípravy. Představte si, že by teď vznikly spontánní nepokoje, kdy by hrozilo, že se rozkryjí všechny ty dvacetileté čuňárny.
03. 03. 2011 | 22:17

xyzy napsal(a):

Dnes už by klíče nebyly nic platné. A je zvláštní, jakou máme my Češi výdrž v disciplíně nechat si kálet na hlavu :-((.
03. 03. 2011 | 22:17

Pierrot napsal(a):

Pánové, to, že si tady na netu notujete, neznamená, že vyjadřujete všeobecný názor. Já například nikam s žádnejma klíčema, malejma nebo velkejma, nejdu. A tím naprosto nechci říct, že jsem dokonale spokojenej. Ale jakoukoli formu násilí nebo vyzývání k němu zcela odmítám. A mrzí mě, že někteří z diskutérů, kterých si vážím, na takové výzvy slyší.
Dobrou noc
03. 03. 2011 | 22:21

Martin napsal(a):

P.Havlíku, Váš názor přichází pozdě - když jste zakládal ODS s nejmoudřejším mužem světa tam jste se měl postavit, sice Vám nemohu upřít, že jste zhuseně odešel, ale nezabránil jste této neuvěřitelné devastaci majetků, hodnot a životů nosrmálních lidé, kteří chtějí normálně pracovat a žít - to bych Vám vyčetl především - situace, která dnes eskaluje a po 5.3 v Praze věřím, že nastartuje nový proces - prosím všechny - už nikdy žáddný kult osobnosti - zrušit mafiánské kluby, které si říkají demokratické politické strany - zabavit vše rozkradené - padni komu padni a bohužel si myslím, že tohoto se bez krveprolití dnes už nedočkáme ...
03. 03. 2011 | 22:25

Jirka II. napsal(a):

Skogen,:
Já jsem tenkrát taky zvonil a dodnes nezapomenu na tu atmosféru. Dnes už taky vím.
Berme ta jako první etapu a teď je to třeba dokončit etapou druhou. Chci říct, že nas.anost je nejen mezi lidmi dole, ale i výše. V nedávné době došlo k některým změnám v soudech a policii, které by mohly dávat alespoň naději.
03. 03. 2011 | 22:25

XY napsal(a):

Pane Havlík, vyjmenoval jste perfektně na co se máme ptát a co zrušit. Spousta těch afér a skutečností je dlouhodobých. Proč novináři krmili veřejnost botičkami Paroubkova mimina a jeho kožním výrůstkem na obličeji (mimichodem Klaus ho má taky na druhé straně nosu a nic) ? Že by toto všechno, co teď "objevují" dříve nevěděli ? Proč nás novináři krmili důležitými sděleními o tom, jak kníže roztomile spí a žvatlá (žvatlá i teď a jsou z toho mezinárodní ostudy) ? Přidám k institucím na zrušení i Ústav pro výzkum totalitních režimů, leda, že by začli zkoumat i ten současný totalitní režim a přišli na to, jak se ho zbavit. Spousta lidí na tu masáž před volbami skočila, nechala si vymýt mozek a volila proti svým zájmům.
03. 03. 2011 | 23:03

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, cítíme z Vás to odhodlání a již 100% předsevzetí to tady hezky česky zdomácnět, ale nikdo si nevěříte, že tak velké problémy vyřešíme. Ta roztříštěnost OBČANSKÝCH INICIATIV A SDRUŽENÍ je jen dočasná. Podívejte na Hnutí za přímou demokracii si dalo tu práci a ztvořilo návrh nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR. Ano je to trochu třeba doplniti o PRÁVA A POVINNOSTI ale jinak dobré dílo, děkujeme. Je jisté, že se musí začíti od píky a to za pomoci pracujících občanů, kteří pro lepší život svých rodin doopravdy umějí dělat DIVY. Jen jim dejme možnost to dokázat a všichni se budete divit. Proč nemáme vlastní fabriku na léčiva a léčebné pomůcky, kde by jsme byli soběstační, no proč? Byli jsme dobří a budeme zase dobří. A tak je to v mnoha jiných oblastech. Dejme práci svému národu a v jeho fabrikách a uvidíte, že ještě vyděláme na vývozu. Školy a zařízení pro děti si také vyřešíme, uměli jsme to již dříve. Z mimoškolní výchovou si musíme okamžitě poradit nebo budou z dětí nestůry a TO VY CHCETE? NÉ tak pojďme chlapci do toho a i když mně do konce života nezbývá tak mnoho let, tak je dám rád do vínku NAŠÍ VLASTI, kluci všichni kteří jste dnes na tomto blogu i s autorem POJĎME DO TOHO, NĚKDO TO MUSÍ ZAČÍTI. Co takhle zítra v Nové scéně ND, kavárna, poznávací znamení TRIKOLORA NA HRUDI v 17.00hod. Teď již dobrou noc a těšíme se zítra 4. odboj a Pepa z depa.
03. 03. 2011 | 23:11

eskadrák spravedlnosti napsal(a):

Hňupové z diskuze Aktualne! Můj multimilionářský šéf mě se dal hlídat případné škodné špíny. Jestli nepřestanete s tou závistí k bohatým, rozdá nám "prostředky" na vaši konečnou neutralizaci!!! Paf, paf, paf! Skloňte ohony, uzamkněte díry a vypněte mozky! Dnes jsem u televize virtuálně rval té socanské příšeře z obličeje maso. Úplně jsem byl jako Mengele ohromně vzrušen. Tak pozor!
03. 03. 2011 | 23:11

Aleš Řešitel napsal(a):

Da.Rock
Je mnoho povolaných, ale málo vyvolených. Koho je dle vás možno považovat za vyvoleného. Zatím jsem na žádného v jejich programu nenarazil. Vše je poměrně přízemní, nemá to tah na branku. V tomto to chce trošku více radikalismu a vypucovat chlév od podlahy. Snad mám návod snad se v tom i ostatní o kterých mluvíte poznají a snad se budou chtít vydat toto cestou.Třeba přijmou navrhované cíle a jak k nim dospět.Třeba si to bude chtít vzít někdo z již existujících za své. Nebráním se tomu, ušetří se mnoho práce. V případě zájmu se zítra ozvu.
03. 03. 2011 | 23:13

Lex napsal(a):

vlk
Poslouchal jsem na ČT 24 události. Železný tam měl Bublana a Bezecného, tj. předsedu a místopředsedu výboru pro obranu a bezpečnost. Ten Bezecný (za TOP) uvedl, že opozice sledovala, až bude mít v sále většinu a pak to odhlasovala.
Hezké, když uvážíš, že ten výbor má 30 členů a z toho opozičních je 12 a koaličních 18.
Sviňa opozice!
Žel, v tuto chvíli to vypadá skutečně na další kolo vyřizování účtů ODS/TOP, přesněji Kalousek/Vondra.
Osobně jsem měl za to, že se tam bude probírat korupce při armádních zakázkách, ale prdlačku švagrová. Mocenské soupeření.
Ale třeba je to jen první kolo.
03. 03. 2011 | 23:14

Holubář napsal(a):

vlk:
Ano, právě, řeším co pak.
Protože že padne režim jsme koncem 80. let intuitivně tušili všichni. Ale neřešili jsme co pak.
A to byla ta CHYBA.
Opakovat?
03. 03. 2011 | 23:17

veverka napsal(a):

timmy

Perfektní odkaz.Kdo volil TOP 09 volil účelově založené béčko ODS.Je smutné sledovat tyto naivní a zblblé lidi jak volí v Praze TOP a doufají ve změnu....a Topolánek s Kalouskem a knížetem se jim u piva chechtaj.
03. 03. 2011 | 23:19

Al Jouda napsal(a):

Pan Havlík má prostě pravdu !
03. 03. 2011 | 23:22

prak napsal(a):

Petr Vlk minulost a současnost popsal vemi dobře. Bohužel, o budoucnosti se všichni jenom dohadujeme systémem že trest musí přece přijít. Trest sám nepřijde, žralok sám sebe nesežere.
03. 03. 2011 | 23:35

šaman napsal(a):

Kecy,kecy, kecy. Tak se domluvte, nickeři. A vyberte někoho, kdo může být vůdce a nemusí to být Hitler. A nemusí být, pro začátek, ani vůdce, stačí vedoucí. Třeba jako Engel. A pak se další přidají. Kolik bylo studentských předáků a jak se to rozjelo.I já se přidám. Tak se sejděte, Pražáci. Venkov se přidá. Různých náměstí máte dost. A zřejmě ne všichni Pražáci jsou jen vyčůránci a kecalové.Mnoho zdaru.
04. 03. 2011 | 00:07

lederer napsal(a):

Vy , co tu voláte po řešení našich současných problémů stylem a la Libye jste zřejmě natolik frustrovaní z výsledků voleb v loňském roce , že ztrácíte naprosto soudnost střízlivého úsudku. Důvody a příčiny povstání v Libyi jsou naprosto nesouměřitelné s problémy, které je potřeba řešit v současnosti u nás . Melete pořád dokola o korupci , blouzníte o třetích cestách a občanských demokratických společnostech dle vzoru Pehe a od laptopu se sklenkou moku fantazírujete o zatím jen klackovém povstání proti demokraticky zvolené vládě, která má koaliční většinu 118 hlasů...... Možná by bylo lepší donutit Vámi volenou , ale nezvolenou stranu k efektivnější opoziční práci , než se tu vylévat s nesmyslnou představou revolty kvůli zvýšení DPH či jiným reformním pokusům..... A tu korupci by bylo dobrý nejdřív prokázat a dokázat , zatím se tak nestalo a jen se o tom žvatlá a to pořád dokola..... Je to prostě dobrý kladivo na čarodějnice , dobrý téma do jakéhokoliv blogu .............:((((((((((((((
04. 03. 2011 | 00:20

pepa bez depa napsal(a):

V každém jiném civilizované státě by celá vláda byla již za mřížemi a to jak stávající, tak i oranžáda. Právě zneschopnění policie a její diskreditace po r. 89 způsobila tento stav. Dokud se nemají politici čeho bát nezměníme nic. Změny zákonů a neexistence některých skutkových podstat jsou problémem. Potom by se možná ta korupce prokázala, ale naše vyspělost je někde hluboko pod bodem 0, takže debat je vlastně úplně zbytečná, protože slušnost, čest a oprávněná kritika dnes nejsou ve výbavě této společnosti.
04. 03. 2011 | 00:58

Kanalnik napsal(a):

Za klicova slova blogu povazuji "Nemeli bycho se ptat...?". Pokud se vsichni k tomu postavime celem a budeme se ptat zvolenych, dospejeme nakonec do bodu, kdy budou ve strachu muset zacit neco delat. Slovo ma obrovskou moc. Zejmena, kdyz je vyrceno statisici hlasu (emailu, dopisu atd.).
04. 03. 2011 | 01:17

Dalibor napsal(a):

Autor tady chrastí tak leda houslovými klíči.
Chce to přitlačit na šmytec.
Vzhůru na purkrabího!
04. 03. 2011 | 01:36

Teo napsal(a):

Stoprocentní souhlas! Jenže kde vzít realizátory nápravy státu?

Mě se jeví, že lid chce být klamán. Lidé chtějí podvod sami na sebe. Dávají přednost levnému, před kvalitou. Obelhávají se, že obsah nic nemusí stát, když jim to jiní slíbili. Není přeci třeba mít životní program, když je jim slíben ráj na zemi. Není přeci třeba tvrdě pracovat, když je jim reklamně sdělováno, že cíl je lehce uchopitelný. Stačí přece jen souhlasit a úspěch se dostaví. Tak lehké to je.

Lidi u nás rádi levné víno. Nejlépe za dvacku. Co na tom, že to víno vlastně není, ale na obalu se to tak píše. Čím levnější, tím žádanější, platí u nás. Co tam po kvalitě. Stejné je to u vztahů mezi lidmi. Co tam po poctivci, když s ním jen potíže. S poctivcem žít je nesnáz. Nekrade a je chudý. To radši se zlodějem. To je pak parádní mejdan ten život. Takový vyčůránek, ten má vždy prašule a s tím je dobře.

Volby? Vzájemná sebeobelhávačka. Všichni si v ní nalhávají, že druzí za ně vytáhnou kaštany z ohně, že za ně někdo vyřeší, co sami považují za obtíž. Hodit zodpovědnost za svůj život na druhé, to je krédo doby. A ta slast potom, když se může nadávat z plna hrdla na ty mizery, co zavinili jeho neúspěšnost v životě. Nic neumíš? Nevadí! Jsi líný jak veš? Nevadí! Kradeš ze společného? Nevadí! Lžeš jak když tiskne? Nevadí! Podvádíš všechny i sebe? Nevadí! Za to vše totiž může úplně někdo jiný. Nějaká vláda, nějací někde. A když si to budeš pořád dokola opakovat, pak tomu uvěříš a i ostatní se k tobě přidají a rádi, protože v jednotě je síla a v kolektivním alibismu je nejlépe.

Lži a lži! Nejlépe sám sobě nalhat, abych se totiž u poznané pravdy nakonec nepicnul pro svou vlastní blbost. Vždyť pochopit, že jsem nemusel být žebrák, kdybych nebyl lenivá a lživá lemra, to by mohlo znamenat stud nad sebou samým a to lidi neradi. To radši se nechat celý život klamat. Svět chce být klamán!!
04. 03. 2011 | 02:56

AC napsal(a):

Kanalnik

Na to, aby začali politici konečně něco dělat je pozdě. Republika je vyrabovaná. Bude zapotřebí, aby se její majetek, pokud to jen trochu půjde, vrátil zpět. Tvrdě ho jakýmikoli prostředky vymáhat a loupežníky i s pomocníky pozavírat, a napříště uzákonit přímou zodpovědnost.
Všechno je v lidech, když je necháte bez zodpovědnosti a zákonného dozoru, lumpové budou dělat lumpárny a poctiví přihlížet a kroutit hlavami. Zbojníky nikdy neuplatíme sebe vyšší mzdou. Leda větví. A nemusela by bát ani tak vysoká:-)
04. 03. 2011 | 03:06

AC napsal(a):

Teo

Jen krátce - mýlíte se! Nemohu s Vámi souhlasit v ničem. Mnoho slov pro nic.
04. 03. 2011 | 03:09

DavidS napsal(a):

Je zajímavé číst názory na správné uspořádání společnosti od zakládajícího člena ODS. Člověk se vyvíjí. Byl jsem v první polovině 90.let příznivcem, když někdy v roce 91 nebo 92 na střední škole při hodině Občanky prohlásil náš mladý chytrý učitel , že jednou budeme rádi, když se Klause zbavíme, považoval jsem to svatokrádežné rouhání. Často na to vzpomínám, jakým vývojem člověk projde. Pak přicházeli první pochybnosti vrcholící podzimem 97, kdy jsem pochopil, kdo je doopravdy tento přítel estébáků, ruské a balkánské mafie.
Sepsal jste hrubý náčrt základních nápravných opatření, které však budou moci být realizovány jen v revolučních poměrech. Bohužel však musím souhlasit s kverulantem, že většina lidí je pasivní stádo. Také je nutno počítat s tím, že určitá část, byť malá, ze současného stavu profituje. A má peníze a zbraně, aby si ty privilegia bránila. Na veřejnosti jsou k poznání třeba takto - auto za několik milionů, "zapamatovatelnou" espézetku, a na padesátce jedou 90. Prostě dávat plebsu najevo, že na to mají a zákony pro ně neplatí. Jak tyhle grázly sejmout a nestat se Robbespierem ? Ty chapadla totiž vedou i do justice. Už mě nebaví se utěšovat, že se "to" časem zkultivuje.
04. 03. 2011 | 03:31

F.Švarc napsal(a):

Teo,
občas, vlastně často, čtu napřed diskusi, většinou odzadu, potom příspěvek. A někdy reaguji bezprostředně. Proč používáte nick a nikoli své občanské jméno ?
04. 03. 2011 | 05:14

F.Švarc napsal(a):

Pane (lederere ?)
A tu korupci by bylo dobrý nejdřív prokázat a dokázat. (?)
Prosím objasněte nám (všem zde) trochu pojmy

1) prokázat
2) dokázat .

Nepracujete náhodou v oblasti, kde něco z toho mají v povinnostech, leč se jim to nedaří a nedaří ? Malá motivace, neschopnost, a proto korupce neexistuje ?
Co si myslíte o odměně zřejmě jen sexuální služebnice pana Dobeše ? Je takovou korupci potřeba prokazovat, nebo dokazovat ?
04. 03. 2011 | 05:35

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Czeska mafie drzi klice od hradu
-
Mezinarodni Menovy Fond kritizuje Czesko, reforma se mu nezda. Nejde jen o penze/platy, Havla, Klause a dalsich vyslouzilych politiku a ex/komunistu ve statni sprave CR.

Klaus: „Mezi Koniasem a Halikem vidim rozdil pouhych tri stoleti (a pravdapodobne skutecnou viru v 1. pripade a pouhou medialni ekvilibristiku ve 2.),“ napsal Klaus v exRudem Pravu. "Pan prezident je uz nejen expertem na kinematografii a klimatologii, ale nyni take na teologii a pravost viry. Jeho teologicke posudky nehodlam komentovat," sdelil Halik: Dodal Klausova "stale vetsi afinita k myslenkovemu svetu fasizujicich malomestaku, jejichz kredo tak pekne formuloval Batora, lidr jejich vlajkove organizace D.O.S.T., je znepokojujici".
-
Kaddafiho a Klausovi deti mohly vse.
-
Topolanek opet sefuje firme, kterou zakladal, ta ziskala statni zakazku.
-
Batora absolvent stalinisticke VSE v Praze: Dobesovi zatim neradim.
-
Vyslouzili soudruzi politici zapleveluji ministerstva CR a ambasady.
-
Vylet prominentu a lobistu CEZu a ODS do Toskanska a Dubaje: Politik donesl 504000 CZK v tasce, exkomunista donesl Vestonickou venusi take v tasce do USA, No a? Pavel Suchanek nehodla kvuli ceste do Dubaje rezignovat na post sefa rozpoctového vyboru. "Mam naprosto ciste svedomi," tvrdi, jako kolegyne z ODS, kleptomanka a kandidatka na prezidenta Nemcova, ktera kryje Suchanka.

V roce 2011 byli v Dubaji:
-
Martin Roman, sef polostatni a monopolni spolecnosti CEZ
Pavel Suchanek, predseda rozpoctového vyboru a poslanec za ODS rozhoduje o statnich miliardach
Stanislav Matousek, Suchankuv pritel, zlinsky podnikatel
Jiri Broz, Suchankuv asistent a pravnik
Martin Roman, sef polostatni spolecnosti CEZ
Petr Zaluda, reditel polostatnich Ceskych drah
Tomas Krsek, sef Skody Transporting
Martin Dvorak, reditel dopravnich podniku v Praze - DP Praha
Roman Janousek, jeden z kmotru prazske politiky
-
V roce 2009 byli na v Toskansku:
-
Martin Roman, sef polostatni spolecnosti CEZ
Vladimir Johanes - lobbista CEZu, clen dozorci rady Ceske Energeticke Prenosove Soustavy (CEPS), sef dozorci rady Skoda Praha, exclen dozorci rady Severoceskych dolu, exporadce ministra prumyslu, clen dozorci rady realitni spolecnosti, atd.
Marek Dalik - Lobbista Dalik se nedocka omluvy za narceni z uplaceni
Milan Urban, lobista CEZu, mistopredseda CSSD
Martin Prochazka, sef Spolchemie
Ales Rebicek, exministr dopravy
Jiri Hodac, Rebickuv exnamestek
Mirek Topolanek, manzelka Lucie Talmanova a Tomas syn Mirka Topolanka
Jiri Pospisil (ODS) - ministr spravedlnosti v roce 2011
-
Vladimir Zelezny ze Samary prohlasil: „My mame sveho Ganleyho, ktery je naprosto konzistentni. A to je Vaclav Klaus. To je nas vzor. “
-
2010-12-17 Poslanci CR si omezeni imunity neschvalili, zmenu trestni imunity na prestupkovou imunity podle komunistickeho trestniho zakona c. 140/1961 Sb.

2010-12-14 Czesko pokrytecky vyzvalo EU, aby pripravila celoevropsky zakaz popirani zlocinu komunismu.

2010-12-10 Klaus: "Za sve pusobnosti v roli prezidenta republiky jsem jmenoval 1 293 profesoru... Kladu si otazku, zda je vetsim problemem hodne profesoru, anebo hodne vysokych skol".

2010-11-29 JUDr. Martin Roman sef monopolniho CEZu financoval ze "svych" odmen PORG. Vaclav Klaus ml. : "Vsechny moje 3 deti chodi na nase skoly" PORG. Zastaraly CEZ obchodoval s emisnimi a fotovoltaickymi povolenkami v EU, Jan Klaus strategicky ridil rizika pripravovanych investic CEZu, tak ze zkupoval zastarale energeticke podniky v Evrope, zvysuje ceny svych energii a odmeny svych manageru.

CEZ NEWS 2005: Tym Rizeni rizik pod vedenim Jana Klause ridi financni a kreditni rizika pripravovanych investic v EU. Jiri Borovec, vyrobni reditel a clen predstavenstva CEZ, vystudoval VAAZ: CEZ dnes nepotrebuje na pozici reditele technickeho specialistu... Nekterym vojakum prinesla valka do duse takovy neklid, ze uz nejsou schopni v miru normalne zit. Bombardery NATO naletavaly nizko nad mestem Sarajevo,... ridil jsem operace 42 patrol.

2010-10-06 Vlada CR zamitla navrh zakona na zdaneni spinavych penez, zakona o priznani k registrovanemu majetku.

2003-03-11 BBC: Livia Klausova opusti dozorci rady Ceske sporitelny a ZVVZ Milevsko.

1995-11-01 exRude Pravo: “Prezident V. Havel jmenoval V. Klause profesorem v oboru financi. Financial Times: “Klausova osobnost natolik prevysuje vsechny, kteri se ekonomickou vedou zabyvaji, ze oceneni titulem profesor je jen minimalnim vyjadrenim teto skutecnosti.” Klausovo jmenovani a Havlovo rozhodnuti spolupodepsal ministr skolstvi Ivan Pilip, Klausuv krajan z Podkarpatske Rusi. Pak Ivan Pilip v Praze zorganizoval puc proti Klausovi, kdyz odletel do Sarajeva, pak Filip delal poradce F. Castrovi na Kube a pak managera ve vedeni EIB, jako pozdeji exkomunista a expremier Jan Fischer.

1994-06-16 Valna hromada CEZ zvolila Livii Klausovou do dozorci rady.
-
04. 03. 2011 | 06:34

DH napsal(a):

Je dobře, když žvaniví intelektuálové píšou takové články. Virtuální diskusní hněv se krásně a neskodně vypustí, neutralizuje a je zase možno se poklidně vrátit ke každodenní, poctivé práci.

Existují lidé, jejichž vrozené nadání, schopnosti sociální interakce, orientace v ekonomických a společenských zákonitostech, přirozeně racionální kalkul a jistým způsobem vyvážená kombinace inteligence, mazanosti a lstivé chytrosti, jim dává dar přežít a prosperovat víceméně bez ohledu na vnější podmínky. Takoví lidé jsou pro společnost jako celek nesmírně cenní, protože jsou motorem pokroku, zdrojem ekonomické efektivity a v neposlední řadě vzorem pro své méně disponované spoluobčany. Takových individualit je nutno si vážit, pozorně jim naslouchat a v každodenním životě se je snažit napodobovat.

Je pro mě velmi tristní číst v debatách volání po revolučním vzepětí, neskrývané násilnické a vražedné choutky primitivní lůzy a naprostou absenci racionality, která se projevuje v touze po mesiáši. Nic takového svobodná, racionální a schopnější většina našich občanů nepřipustí, nedovolí.

Spontánní revoluce v roce 89 rozbila konečně okovy, jimiž nenáviděná komunistická hydrav svírala celou občanskou společnost a dala schopným jedincům příležitost zúročit své nadání a svobodně vyniknout a prosadit se. Jak je však vidět, nechala hydra závistivé neschopnosti a socialistické nemohoucnosti své páchnoucí zárodky, které jen čekaly na vhodnou příležitost, aby začaly růst a množit se.

Už nikdy se vám nepodaří, vy závistivé kverulantské zrůdy, uzurpovat si moc a diktovat schopnějším, jak se mají chovat a kolik jsou povinni odevzdávat jako oběť vaší lenosti, neschopnosti a závistivosti. Bude lépe, pokud se genofond národa pročistí a zkvalitní při ozbrojených střetech a hladovou lůzou, než poslouchat tyto věčné nářky a hledání viníka vlastního neúspěchu v ostatních.

Tak daleko to ovšem nedojde. Podobné řečnění je jen obvyklým koloritem prvního roku volebního cyklu. Nesmiřitelní političtí vůdci se za rok změní opět v přátelské a kamarádské osoby, ucházející se o voličskou přízeň. Paměť lůzy netrvá nikdy déle, než svá měsíce a paměť médií maximálně čtrnáct dní. Vše dopadne dobře, přátelé, nebojte se.
04. 03. 2011 | 06:36

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Scitani lidu a jeho zdravi
-
Scitani lidu a jeho zdravi, DPH a dani z majetku komunistickym statem - systemem, vlastnictvi rodin podle narodnosti, viry a rasy cloveka zavisle na ex/komunistickem statu, vlastnictvi levnych lidskych zdroju, dobytka, prasat, psu a kocek, provadeli se svym tajnym statistickym uradem kral Herodes, TGM, Gottwald, Husak, Havel a Klaus. Nasledovalo vrazdeni nevinatek, ve statnich a zprivatizovanych zdravotnickych zarizeni, exekuce rodinneho majetku, podle dosud platneho podle komunistickeho trestniho zakona c. 140/1961 Sb.
-
2010-12-17 Poslanci CR si omezeni trestni imunity, a zmenu trestni imunity na prestupkovou imunitu, neschvalili podle komunistickeho trestniho zakona c. 140/1961 Sb.

2010-10-06 Vlada CR zamitla navrh na zdanení spinavych penez, navrh zakona o priznani k registrovanemu majetku.

2009-02-05 Parlament CR schvalil cesky "nahubkovy" ZAKON, ze dne 5. unora 2009, kterym vylepsuje stavajici komunisticky zakon c. 141/1961 Sb., o trestnim rizeni soudnim.
-
Po rozpadu zelezne opony v Berline, Havel s disidenty, cleny UVKSC, StB a KGB, zorganizoval revoluci v Praze, za podpory Sorose. Dosadil komunisty, agenty StB a KGB, Calfu, generala Vacka, Dlouheho a tunelare Klause do vlady CSFR. Havel, Klaus a jejich odborari, svazaci a estebaci v PSCR mluvi za sebe, a rikaji MY. Smlouvy odboraru a ministru vedly k vydirani danovych poplatniku, cestujicich, pacientu a duchodcu. Havel a Klaus dosadili do senatu, soudu a policie komunistickou mafii. Ex/komunisti JUDri, predseda ustavniho soudu Rychetsky, senatori a poslanci Pithart, Jicinsky, Vyborny, ... ignorovali rimske pravo, Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN vcetne preambule. V r. 1993 Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy - Balkanu, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu. Bezdetny Vaclav Havel oznacil EU za impotentni, se svou komunistickou mafii zrusil zemskou samospravu Cech, Moravy a Slezska. V Praze zalozil Moravsko, ministerstva a PSCR pro vyslouzile soudruhy a soudruzky, zaslouzile a narodni politiky a umelce, herce a herecky, nejen z Moravy. Havel s Klausem rozkradli Moravu, povodi Moravy v CR, moravske povodi, mesta a obce pripojili k Cecham, Dacice, Telc, Nove Mesto na Morave, Kraliky, Dolni a Horni Moravu, Svitavy, Svitavku ...
-
V r. 2011 Kaddafi nasadil na opozici sve letectvo, tanky, delostrelectvo, odstrelovace a zahranicni zoldnere, kteri nemluvi arabsky. Promopro - Havel, Klaus a Vondra budou opet slavit den delostrelectva a raketoveho vojska. Opet dostanou 3 nemocne velbloudy od Kaddafiho, jako Husak za pritomnosti Klause
-
2011-02-28 Blisty – Den zuctovani, Al Dzazira IZRAEL: Izrael povazuje libyjskou revoluci za kritickou z hlediska strategicke bezpecnosti... Uniky informaci potvrdily, ze Benjamin Netanjahu povolil nabor africkych zoldneru pro Kaddafiho a Izrael se podilel na Kaddafiho protiislamistickych aktivitach. Kaddafi dal zaruky izraelske grantove nadaci v Libyi ustupky v oblasti pruzkumu, tezby a vyvozu libyjske ropy a zemniho plynu z nekolika oblasti - Sabha, Tobruk, Benghazi a Kufra.
-
Izraelsky vicepremier Dan Meridor na otazku CT, zda ma Izrael jaderne zbrane: "My jsme nechali svet hadat: nikdy jsme nerekli ano ani ne. Je to dobra politika pro ne/stabilitu v oblasti a pro image Izraele a myslim, ze bychom se nemeli od teto linie odklanet." NATO s rasistickou izraelskou tygri letkou odchazi bez globalniho potlesku, bombardovalo nejen Koreu, Vietnam, Egypt, Kuvajt, Irak, Afganistan a Balkan. Kaddafiho meli za saska, ale je to zlocinec, rekl Vaclav Havel, humanitarni zlocinec, nedostudoval CVUT a FAMU. Jeho bratr Ivan Havel dostudoval za komunismu CVUT v CSSR, CCCP a USA. Kaddafi ziskal arzenal z Prahy a diplom na stalinisticke VSE, jako Klaus, Batora, Zeman, Paroubek, Dvorackova CSc...
-
2010-01-12 CT24: Dopravni podnik hlavniho mesta Prahy (DP) vykazal ke konci zari roku 2009 ztratu 2,34 miliardy korun. Reditel DP Martin Dvorak se ale brani oznacovat tato cisla za ztratu. Dvorak nahradi stale deficitniho statniho rozpoctare Janotu.
-
V roce 1926 Benito Mussolini obdrzel Masarykuv Rad bileho lva. V r. 1978 Kaddafi byl za ucasti Klause vyznamenan Husakem nejvyssim Masarykovym vyznamennim Radem bileho lva. Grebenicek radil Klausovi v Lanech. Husak dostal od Kaddafiho tri nemocne velbloudy, pro Klause, Havla a Vondru. Ex/komunisti opet ovladli CT, Cerny, Fridrich, Petranek, Velisek ... Martin Dvorak exsef CT tuneloval DP v Praze. Soudruh expremier Fischer tuneloval EIB v Londyne... Z CT, Primy, Novy a Holywoodu tecou potoky krve, Z1 – stale mlci a uz nekomentuje uspechy exkomunisticke Prazske burzy, Barrandov propaguje vinare komunisty, zlatokopy a jejich potomky ze Sudet, Majora Zemana a Zenu podpultem...
04. 03. 2011 | 06:41

Bohumíra napsal(a):

Teď už by šlo jen o to získat na svoji stranu policii a armádu, ovládnout masmedia a z politických žvanilů úrovně pubescenta Nečase a přítele každé lahve Kalouska by se stali obyčejní pracující. Pochopitelně po odsezení si trestu. Čím více nad tím přemýšlím, tím výraznější má tato moje představa kontury. Prosím, berte to vážně. Po "vládnutí" tímto stylem nemůže přijít v tyto dny nic jiného než skutečná revoluce-daleka tomu sametovému podvodu. Jsem ráda, že se toho dožil Havel.
04. 03. 2011 | 07:08

stále rebel napsal(a):

Kdepak klíče, naše současná politická „elita“ dělá z ČR banánovou republiku a asi jinak než jak se zbavují lidé zkorumpovaných režimů v banánových republikách se jí nezbavíme. Když chce pravičák Afriku, musí počítat s tím, že ji bude mít se vším všudy.
04. 03. 2011 | 07:08

harvest napsal(a):

to DH:

Vaše patolízalství nazýváte kverulantstvím ostatních.Jako typický maloměšťák-povýšenec ostatní nazýváte lůzou.Nejste ovšem popleta typu FA,který všechny hází do jednoho pytle,ač má snahu něco chápat.Hledisko lidí jako DH je opravňování názoru,že národ si zaslouží vládu jakou má,že věnuje-li málo pozornosti politice-pak připustí podobnou polointeligentní šaškárnu,navíc daleko dražší než předtím,z kapes všech.Zapomínáte,že nebyly jediné volby kde by lidé mohli hodit hlasy pro dva poslední prezidenty,podobně jako ty před nimi.Raději se ptejte kdo a odkud sponzoroval loutkové příznivce V.Havla a V.Klause,aby se mohlo o nich vytvořit umělé mínění,aby je lidé nesvrhli při prvním projevu a po pár slovech.Ve všech hospodách se bez přestání o tom mluvilo dvacet let:kdo se navezl oktrojírku tohoto typu.Neoblíbenost těchto lidí- Kadaffí není ani tisícina jejich nepopularity-Západ ukazuje fotky s transparenty s jeho podobiznou-z řady dnešních demonstrací,ne ty přemalované,ale jeho příznivců.Změny typu rok 1989 jsou bezcenné,protože není prováděn při nich výběr nástupců.Jde o dosazování nahodilými mocenskými bojůvkami.Kolem toho se může udržet jen zdání demokracie,ne víc.Ve výběru politiků je možnost změny k lepšímu.Ale výběr,kde jsou kritéria způsobilosti k výkonu nejvyšších funkcí,kde je nějaká účast.Proto zde do pozice mocných a bohatých-jak Vy říkáte-přirozeně inteligentních-vynesly okolnosti ruchu na ulici 1989 psychopaty,hlupáky,neschopné,dětiny,máminy moudra apod.Nemáme jediného opravdu manažera na jakémkoliv stupni žebříčku řízení.Ta nekvalita svou tíhou dolehne na všechny,všechno povalí,udusí a zadupe kopyty svých koní jako jste Vy DH.
04. 03. 2011 | 07:24

Dočekal napsal(a):

Pro ty, kteří včera pozdě večer nesledovali další lži v přímém přenosu:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/211563230800009/

Budete si ale muset počkat, až se na ČT 1 uráčejí a dají odkaz na tento pořad v archivu.
Zajímavých je tam hned několik věcí najednou. Zaprvé to, že ekonomický expert ODS a současný ministr průmyslu a obchodu pan Martin Kocourek na několik otázek vůbec neodpověděl, dále pak to, že si neodpustil strašení Řeckem.
Nejzajímavější (alespoň pro mne) je pohled na tvář pana Martina Kocourka, když se tato ocitne v detailním záběru. Tady je vidět, jak moc panu Kocourkovi to lhaní nejde.
O stylu moderování paní Jílkové se raději ani nezmiňuju.

A to se stále ještě najde dost těch, kteří i po dvaceti letech zkušeností s "utahováním opasků" věří tomu, že opět musí být chvíli hůř, aby pak bylo jen dobře.

Připojuju se tedy k těm, kteří volají: Svatá prostoto!
04. 03. 2011 | 07:41

dedek napsal(a):

Myslím, že hole bodou málo ale pro smetení a odsouzení všech těchto lotrů bude povoleno všechno. Jak nesnáším násilí, tak v jejich případě bych se asi neovládl.
04. 03. 2011 | 07:45

novak napsal(a):

Harmonogram akcí a navržená řešení vydiskutóvat na blogu a mít připravený institucionalizovaný tým např OBČABÉ.CZ posílit na 20 000 členů a s klíči a holemi pro jistotu připravenosti na reakce moci!!! Jaro 2011 je naše příležitost společenské revolty a změny!!! Zločince do basy a odpovědné lidi do řízení státu!!!
04. 03. 2011 | 07:45

DH napsal(a):

Podléhání falešnému pocitu, že u klávesnice se rodí dějiny, paranoidní bludy, že skandování osvobozených dělníků a rolníků "Havel na hrad" v 89 bylo jen pečlivě zrežírovaným představením z Langley, iluzi, že Gorbačov měl na vybranou před arzenálem neutronových pum, pokročilými stíhacími ponorkami a radarem neviditelnými bojovými letouny, vás, vy hladová a závistivá lůzo, nikam nepřivede.

Bojujte si své minulé války jak chcete. Realita dneška si žádá člověka obratného, šikovného a zdatného ve vytváření prospěšných a kosntruktivních společensko-ekonomických vazeb. Jen vzájemné demokratické vyvažování moci ekonomické, moci politické a moci veřejnoprávní může vytvořit společnost skutečně svobodnou, ekonomicky efektivní a do budoucna konkurenceschopnou.

Vzestup asijských ekonomik, růst Činy, Indie a třeba i Brazílie, nám, zkostnatělé, rozmařilé a úpadkové euroatlantické civilizaci nedává na vybranou. Takzvané sociální vymoženosti, sociální dávky, ale i státem garantovaný blahobyt ve stáří a nemoci jsou v dnešní globální ekonomické vesnici naprostým anachronismem, totálně neufinancovatelným a nesnesitelným břemenem na krku naší civilizace.

Skutečný pokrok znamená využít co nejlépe všechny lidské a psychické zdroje, které máme k dispozici. Bylo by samozřejmě neodpustitelnou chybou, dusit podnikavého ducha schopných lidí a klást jim pod nohy umělé překážky, ve snaze srazit je zpět do masy průměrných a neschopných.

Tuto chybu udělala naše civilizace před půl stoletím a já věřím, že přes všechny kverulantské řeči zhrzených intelektuálských dobrodějů se takový omyl už nikdy nebude opakovat. Žlutá polovina lidstva nám další šanci už nedá. Ve světle tohoto poznání je třeba nemilosrdně, v zájmu vlastního přežití, tvrdě potlačit všechny rozvratnické a reakční snahy naší levice a jejich pomýlených příznivců.

Vím, že naprostá většina našeho národa je rozumná. V posledních voblách se jasně ukázalo, jakou cestu směřování země považuje nová a prozřivší stará generace za jedině správnou a nevyhnutelnou. Nedopustíme, aby tento nastoupený trend byl znevažován, narušován a zpochybňován.
04. 03. 2011 | 07:52

karel napsal(a):

Moudré řešení, hole a klíče a podle vývoje užít! Návrhy reforem předložit veřejnosti a odborníkům k variantám řešení a predikovat dopady na společnost! Musíme stanovit poředí naléhavých kroků
1) Korupce politiků a zločinců = Usnesení č. 1199 z r.2006 uvést v činnost
2) Rychlé procesy s podezřelými pachateli
3) Reforma justice a tr. zákon a tr. řád
4) Vaše další návrhy.................!!!
04. 03. 2011 | 07:52

novak napsal(a):

To DH

a co navrhuzješ konkrétního, jak co uděkat??? Nechat je krást a krást a zadluřovat a zadlužovat i děti našich dětí?? Nebo máš zájem na fašistickém řešení a války chudých proti bohatým co nejdříve??? NWO a 2 mld zahradníků na Parku Země stačí, zdroje jsou omezené - stačí to??!!!
04. 03. 2011 | 08:00

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, je vidět, že Nám to doopravdy leží na SRDCI. Proto vezmněte to pozvání do kavárny na Nové scéně ND úplně vážně a začátek posuňme již na 16.00hod., protože asi hodinu bude trvat seznamování a shledávání se dřívějších spolupracovníků, že? Nějak Nám to říká instinkt. Jak vidíte sami, je potřeba začíti a připraviti se na sobotu, aby bylo ujasněno stanovisko pro začátek. Tak trikolóru na hruď a je vítán každý kdo chce pomoci NOVÉMU ZAČÁTKU V NAŠÍ VLASTI. Upozorňujeme, že to bude plynulá evoluce bez násilí, ALE S NOVÝMI LIDMI A OBČANSKÝMI CÍLI A PROGRAMY. Ještě se doopravdy dopoledne seznamte na www.vymenilijsmepolitiky.cz, co si přejí PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR. Je Nám tak nějak lehčeji u SRDCE, když vidíme, že se ledy hnuly. Tak nashledanou odpoledne přeje 4. odboj a Pepa z depa.
04. 03. 2011 | 08:06

zemedelec napsal(a):

Dámy a Pánové.Takhle to dopadá,když nám dělá revoluci vrchnost,takhle to dopadá,když nám dělají reformy zloději a podvodníci.Čiže znova a ze zdola a jak se říká,pěkne jim vyprášit kožich.Proto pozor!atˇnám zase nedělají revoluci,nekteří z té vrchnosti.Hledejme a pátrejme,jsou mezi náma určite lidé na které se můžem spolehnout.
04. 03. 2011 | 08:09

vfischer napsal(a):

O zlodějských praktikách píše ten, který byl u toho a ví, o čem je řeč a jak se to dělá !! Teď už dělá "jenom" poradce, takže zřejmě profit není tak "masivní"! Takže provokuje s představou, že se znovu uplatní v prvni lize a bude stejně, jako ti předchozí i současní krást a lhát jak je v kraji zvykem! Jak průhledné, jak odporné.
04. 03. 2011 | 08:10

důchodce napsal(a):

Pane Havlíku, souhlas. K jednotlivým uvedeným disciplínam z obsahu článku se spousta lidí vyjádřuje průběžně, ale tak koncentrovaně zatim se nikdo neodvážil. Malou matematikou spočítáme v %, kolika ODS akům a jejich poslancům, v poměru k celkovému počtu občanů, stojí v čele Tluchoř. Jakému % stojí v čele Kalosek, a John. nečas není předsedou strany, ale krasobruslař. Toto malé procento stranníků z celkového počtu obyvatel si uzurpuje diktát nad všemi, co je dobré a co není. A to se mezi sebou dohadují, protože zájmy jedné strany ruší nebo zasahují do zájmů strany jiné. Všichni jednotně však v zájmu svých mocenským ambicí bezohledně neplní voličům dané sliby. Mezi sebou se za přešlapy tolerují, Vondra je čistý jak víno, Parkanová se šprajcne a neodejde a Dobeš se nechá za drané peníze pro Národní galérii slavných vyfotit s celou rodinou. Máte pravdu, bezmocný občan, podnikatel, důchodce, zdravotně postižení, rodiny s dětmi, sociální ústavy domovy s rukami k nebi prosí o almužnu. Nečas bezohledně se svým "týmem" válcuje veřejné mínění ale ne argumenty, ale hloupou silou. Ať mu Vondra zařídí navrácení 1/4 miliardy, ať ministři správným, nebotrestním řízením navrátí státu miliardy a bude dost na vše. Na to Nečas má omluvy, výmluvy a nedbalost.Ať platí ti, nad kým si jeho strana uzurpuje moc. Na tuto sebranku klíče jsou slušným nástrojem. Je zajímavé, že Nečasovi a spol ve vládě k vládnutí nad národem stačí stranícká legitimace. O umění slušně vládnout lidu, poslouchat lidské potřeby, diskutovat o názorech je uči se nikdo nedonutí. Dobeš, nejvyšší učitel národa ukazuje cestu, podvádět, krást a prosazovat nesmysly.
04. 03. 2011 | 08:18

kejval - petice Děkujeme, zůstaňte napsal(a):

DH napsal(a):

Náš petiční výbor "Děkujeme, zůstaňte" vaše příspěvky pečlivě monitoruje a díky naší bdělosti ABL už dobře ví, s kým má tu čest. S člověkem, který pod maskou šíření provládní PR vyvolává mezi občany neklid a nedůvěru. V naší zemi není blbá nálada. Pracující radostně pracují, někteří i zadarmo, ti ostatní úsilovně počítají peníze vydělané pro blaho společnosti.
Náš petiční výbor jíž zaslal Marku Bendovi návrh novely zákona, který napříště nedovolí, aby někdo zneužíval výdobytky demokracie, pro které náš lid proléval pot na mrazivých listopadových náměstích. Na závěr tohoto sdělení nám dovolte použít větu, která byla v dobách budování nového řádu často katalyzátorem rychlého a úspěšného jednání při prodejích z rukou nezodpovědných restituentů do vlastnictví nových odpovědnějších majitelů: "My víme, kde bydlíte!"
04. 03. 2011 | 08:28

anti politik napsal(a):

Ano hodně lidí utíká do mikrosvěta svých rodin a přestává věřit absolutně všemu, jen svým nejbližším a zařizuje se podle toho! Už jsem taky utekl a kašlu na tuhle zkur.. vládu a politiku! Ovšem až půjde do tuhého jsem připraven jít a vykopat tuhle politicko mafiánskou lůzu se zbraní v ruce a ne jen s klíči!!
04. 03. 2011 | 08:30

Stařeček napsal(a):

myslím, že v této zemi není jiných skupin, které by mohly začít se změnami než jsou odbory. Jedině jejich společné vystoupení a přidání se ostaních zde může něco změnit. Pokud to nezačnou oni, tak už nikdo. Žádná jiná skupina tu už nexistuje. Jedině jako v Polsku Silidarita.
04. 03. 2011 | 08:40

DH napsal(a):

Je celkem zábavné pozorovat hroutící se diskusní persóny, které si kolem sebe pečlivě vystavěly dobře vyšprajcovanou zeď v lastních iluzí a naivních představ a jsou k smrti frustrované z nemilosrdného faktu, že reálný svět kašle na jejich přání, že celému okolí je zcela lhostejná projekce jejich idejí do ostatních lidí.

Svobodná společnost se přirozeně formuje podle fraktálních zákonitostí složitých nelineárních systémů, což kromě nepředvídatelných jevů a nových kvalit přináší čas od času i zlomy a dílčí revoluce. Demokratické zřízení tento přirozený charakter systému velké lidské skupiny reflektuje mechanismem voleb a vybíjení nahromaděného hněvu a vzteku neškodným a ničemu neubližujícím hromosvodem svobodných mediálních debat.

Na každé vesnici došlo na tancovačce vždy ke rvačce, konfliktu mezi mladými a starými, mezi domácími a přespolními - taková situace je normální a přirozená. Důležité je, že druhý den, až kocovina opadne a otoky splasknou, vrátí se tito lidé zpět do práce a pokračují v rozdělaném díle. Agresivita musí ven, to vám každý psycholog a psychiatr potvrdí.

Je přirozené, že začátek volebního cyklu je nepříjemný, plný nepopulárních rozhodnutí a nutných opatření. Důležité v tomto období je, aby svobodná média sehrála svou nezastupitelnou úlohu a neškodně uzemnila kverulantské řeči, kterými se takzvaný veřejný prostor nabíjí. Po roce či dvou toto období hysterie, aférek, mediálních přestřelek pomine a společnost se přestane zabývat takovými podružnostmi, jako je zákoník práce či nemocenská péče, a začne opět akcentovat podstatné ideové základy naší euroatlantické civilizace - svobodu, demokracii, odmítání komunismu, korupce, násilí.

Bude to období lásky, vzájemného přátelství a pochopení, období dobra a naděje. Bude trvat přbližně rok a vyvrcholí spravedlivým a férovým předvolebním bilboardovým soubojem o přízeň voličů. Věřím, že společně, ruku v ruce, v tomto období najdeme pro další směřování naší země tu jedině správnou, racionální cestu.
04. 03. 2011 | 08:45

robits napsal(a):

lederer.....říkáte řešení ne jako v Libyi...souhlasím,ale co dělat jiného.Volby nepomáhají.Může zvítězit ve volbách třeba republikáni,komunisté,ale naše garnitura vládnoucí si s hlasy udělá co chce.Viz Radnice Praha,viz vítězství CSSD ve volbách,viz spolupráce s komunisty na místních urovních.Nebo si opravdu myslíte,že pražané to chtěli takto na magistrátě,nebo si myslíte,že ns nějakém městečku,když zvolí komunistu,že nevědí koho volí.Co je to za demokracii,když se vítezství ve volbách trestá vyloučením,co je to za demokracii,když chci zrušit stranu,kterou podporuje 18 % voličů,My se ještě učili,že v demokratické společnosti i menšina má právo stát se včtšinou.Tady to zřejmě neplatí.A tak jsme velice blízko tomu co nazval Marx...rozhoduje KAPITAL......
04. 03. 2011 | 08:52

Stařeček napsal(a):

vážení, máme tady ale pana Golgo, než těmto podružným tématům jako jsou v tomto blogu, věnujme se raději problémům jako, "Tělesný pach", "20 otázek pro křesťany", "Svatá Anna samotřetí", "Buzeranti" atd. To jsou teď naše problémy, těm se věnujme a ne nějaké reformy co nás ještě více ožebračí. Tak se mně zdá, že se tento pan Golgo sem záměrně trvale nastrkuje. Jeho frekvence blogů je zarážející.
04. 03. 2011 | 08:54

kejval - petice Děkujeme, zůstaňte napsal(a):

DH
"Bude to období lásky, vzájemného přátelství a pochopení, období dobra a naděje. Bude trvat přbližně rok a vyvrcholí spravedlivým a férovým předvolebním bilboardovým soubojem o přízeň voličů. Věřím, že společně, ruku v ruce, v tomto období najdeme pro další směřování naší země tu jedině správnou, racionální cestu. "
Souhlasím a stejne jako vy doufám, že tohle období lásky nastane velmi, velmi brzy
04. 03. 2011 | 08:56

neo napsal(a):

Pane Havlíku, když je ten váš program tak geniální, proč už nejste v parlamentu?
04. 03. 2011 | 08:58

jakeš napsal(a):

Jaký klíče, já mám nachystaný pořádný čagan a myslím, že je to fakt málo. Takový kulomet to napraví! Je potřeba všechny bez rozdílu kdo se 20 let podílí na devestaci ČR pochytat, zabavit veškeré majetky a ve veřejných procesech je poslat do kryminálu na 150 let. Voda, energie, nerostné bohatsví, banky znárodnit nebo zákonou úpravou zabránit lichvě. Žádný samet jen síla, ničemu jinému ta banda mafianská nerozumí. Pamatuje jak byly ustrašení strachem, když zastřelili Mrázka, už jim otrnulo.
04. 03. 2011 | 09:07

xxx napsal(a):

Nejsem levicak. Odpoved na Vasi otazku zni: ano. Nejen je.
04. 03. 2011 | 09:15

F.Švarc napsal(a):

Pane Klausi, jsem rád, že se chodíte. Vím proč se schováváte za nick DH. Období lásky, vzájemného přátelství a pochopení, období dobra a naděje už bylo. To jste vylezl ze svého Trabantu (601 ?) a panelákového bytu na Proseku jako komunistickými kretény a jejich zrůdami na VŠE ideově utlačovaný velikán, násilně vysídlovaný, abyste načerpal tu správnou demokracii, kterou nám zde tak nádherně projektujete již mnohem déle, než je zdávo.
Každý by měl včas zhodnotit své dílo a odejít. Jenom zločinci setrvávají do krvavých konců své chuti po moci, nalhávajíc si, jak je lid (ta lůza) miluje.
Nemyslíte, že jste v předrahé funkci jako parazit, který společnost nemá žádný důvod tak dobře živit ?
04. 03. 2011 | 09:19

vlk napsal(a):

Lexi
já to viděl také. takže mám informace co ty.
Všimnul jsi si jak ten nešťastník za Kalouskovy provařené ksichty se tam kroutil jako had?

A zklamal mne Krejčík. Že nebyl schopen usadit Železného a Bublan jak by smet.

Nebyl problém s ním vytřít podlahu.

Holubář
no já myslím, že nejdříve je nutné vymést špínu. A teprve až potom řešit co a jak nového.
Obrácen ě je to špatně.

Nemá smysl řešit co bud e až nastane zemětřesení.

Lederer
jako vždycky naprosté nesmysly.
Famiglia 118 byla zvolená legálně. Ale rozhodně nemá žádný mandát k tomu, aby kradla - viz Drobil , Vondra, Barták, aby fízlovala - viz Bárta, Doběš, aby lhala viz Bárta ...
Uvádím jen doložené přklady.
Až budeš chtít vidět, jak vypadá d emorkacie, tak si přečti, aby jsi s ezákladně poučil Kraflův blog o zu Guttenbergovi. Sna d pochopíš rozdíl mezi demorkacií v raxi a demorkaturou. Ta demorkatura slouží jen k rozkrádání a jeho legalizaci. V demorkacii by tahle vlád a všehoschopnýcha naprosto neschopných skončila po 14 dnech.
U nás jsou někteří ledereři co žvaní o její legalitě.

Předpokládám, že na zákald ě volebního výsledku má tahle partička eventuálěn i mandát vraždit.
04. 03. 2011 | 09:33

JC napsal(a):

Souhlas s nickem lederer, ale i DH.
Tzv. Plyšák, byl mimo jiné odmítnutím vlády samozvaných "moudrých" na věčné časy a "zpět do Evropy" nemělo význam ekonomický/jak se nám autor snaží namluvit/ ale především politický ve smyslu zpět mezi země s tradicí parlamentní demokracie. Havel nesliboval národu "budete se mít jako v západním Německua ale přivedu tuto zemi k svobodným volbám.
04. 03. 2011 | 09:39

Dočekal napsal(a):

Přátelé,

mějme, prosím, trochu pochopení pro jedince s nickem DH. Tento zoufalec tady totiž jako jediný zastupuje Modrý tým a tak jistě pochopíte tu jeho frustraci. Ono vydělávat si na chléb vezdejší psaním blábolů, kterým už nevěří ani ten největší obdivovatel té pravé pravicové politiky v podání našich geniálních vládních představitelů, musí být doslova na palici.
Dopřejme mu tedy, prosím, tu poslední možnost, jak může přijít alespoň k nějakým finančním prostředkům. Ono se jej totiž to zdražení všeho dotkne velice nepříjemně také. A to i přesto, že se tento "diskutér" cítí být vyvoleným.
Zatím je z toho poznání, že je ve skutečnosti jen "pravicová socka," pořádně vyvalený.
04. 03. 2011 | 09:44

ivanka napsal(a):

Já osobně sháním minimálně vídle!
04. 03. 2011 | 09:44

ironik napsal(a):

Chce to maličkost, zatleskat ale po hubě, s těmi klíči se to tenkrát moc nepovedlo.
04. 03. 2011 | 09:45

lederer napsal(a):

F.Švarc
V Blesku můžete fotografií prokázat , že spolupracovnice p.Dobeše je sexuální služebnice , ale pak by asi bylo dobré dokázat , že ta fotka není fotomontáž......Zdánlivá hra se slovíčky , že ?
A mohl bych se dozvědět , kde jste přišel na to , že ta paní je "zřejmě jen sexuální služebnice pana Dobeše" ? Ta " zřejmost" mne zajímá nejvíc.....
04. 03. 2011 | 09:47

Marcus Agrippa napsal(a):

Skvělé. V OVM zazněla jedna věc, která současnou ČR jasně vystihuje - akcie na doručitele má ČR a asi dvě další země označované jako daňové ráje. Vyspělé demokratické země od toho dávno upustily. A současné úřadování svazáků s ohledem na tzv.důchodovou reformu by se mělo zavčasu ukončit - začíná to být dost absurdní fraška.
04. 03. 2011 | 09:57

rejpal napsal(a):

lederer
K té slečně - asi jste jeden z mála, koho to nenapadlo (jiná věc je, zda ke konzumaci těch služeb došlo nebo ne, ale to není tak podstatné). Máte pro ty podivné nestandardnosti jiné logické a racionální vysvětlení než libido?
04. 03. 2011 | 09:58

Pesimista I. napsal(a):

Pane Havlík VYNIKAJÍCÍ TEXT!!! Co ale s tím, aby to lidé měli na očích a vstřebali obsah jako mnohé reklamy na prášky, na slevy , na půjčky, léky a vůbec nmnohé nepodstané a nedůležité předměty! Tento Váš text by měl vydán v jeden den ve všech novinách na prvé straně, přečten v úvodu televizních novin všech televizních stanic včetně regionálních a OPAKOVANĚ!! Zejména čtenáři Blasku, Aha a dalšího bulváru. Také ve všech časopisech rozličného žánru a nakonec přečíst před každým zasedáním Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR!!!! Co píši se jeví jako nesmyslné, utopické a hloupé! Bohužel blog je málo účinný a nezahrnuje nejširší okruh občanů, nechodí na něj v nohém zejména Ti, jichž se obsah týká, jenž je v jejich objektivním zájmu, aby si jej dali pod kůži a každodenně si uvědomovali nutnou změnu a přišli ji k volbám uskutečnit!
04. 03. 2011 | 10:02

Nemo X napsal(a):

Včera večer jsem se díval na pořad "Máte slovo". Odkaz na něj dal už pan Dočekal výše. Myslím, že opravdu stojí za zhlédnutí. Byť jsem si nedělal žádné iluze o odbornosti této vlády řídit stát, to co jsem viděl, mě dost rozděsilo. Ekonomický expert ODS a součastně ministr průmyslu a vedle něho neustále poskakující nevím kdo se snažili zdůvodnit zvýšení DPH. Ten kabaret si nenechte ujít, nejpádnější argument,stále dokola opakováný zněl, "My si myslíme" ..... Ano, spousta lidí si myslí, :-)Někteří si myslí, že jsou Napoleon, někteří dokonce, že jsou Bůh, poměrně hodně si jich myslí, že jsou nejchytřejší, i když mají v hlavě tak akorát piliny.Ale většina těhle lidí jsou buď izolováni od polečnosti a nebo je jim svěřena odpovídající práce,např. vyrábí ramínka, šijí hadrové panenky a podobně. Nemůžu stále pochopit, jak se nás vyextrahovalo takové množství neschopných "myslících" do této vlády, vždyť to odporuje všem platným přírodním zákonům o pravděpodobnosti a i statistickým výpočtům. Předpokládám, že na jenoho takového "odborníka" by mělo připadnout tak deset normálních a čtyři chytří. Malý testík, kolik jich ve vládě najdete vy?
04. 03. 2011 | 10:17

Marek Nasraný napsal(a):

Je to bordel a jsem pro Egyptskou cestu.
04. 03. 2011 | 10:18

rejpal napsal(a):

Nemo X
I sám velký Bilak měl údajně v papírech "na saka nepouštět".
Ad test:
osobně bych za relevantního pokládal ministra Hegera (až na to, že na jeho upozornění vláda kašle, a na to, že v pozadí vidím úplně jiné koně z Julínkovy stáje, což je pro něj asi neřešitelné, a pravděpodobně to jeho prestiži dost ublíží). Pak je tam pár, o kterých vcelku nic nevím, a více než polovina jsou - z různých důvodů - ganz tragédi (v jednom případě ganz komik).
04. 03. 2011 | 10:26

neo napsal(a):

Dočekal:

pan DH je recesista a možná větší levičák než Vy. To, že jste se nechal nachytat je věc jiná, ale kdo čte jeho příspěvky delší dobu, tak ví...
04. 03. 2011 | 10:39

Tenco napsal(a):

Dá se klíčema střílet ?
Nedá.
Klíče jsou tedy v tomto případě na hovno.

Ne, teď vážně.
Já si myslím, že "Zázračná Standartní Reforma Inženýra Kalouska " má v sobě obsaženu řadu synergií.
O kterých se v tisku bohužel nepíše.
A to je škoda.
Uvedu jen několik z nich - těch na první pohled nejzjevnějších :

1. Díky zvednutí DPH na potraviny se zlepší zdravotní stav velké většiny dosud obezního obyvatelstva. Tím se ušetří ve zdravotnictví nemalé prostředky.

2. Díky kumulativnímu účinku světového růstu komodit, deregulací nájmů a opět - zvýšené DPH, jakožto i zvýšené spoluúčasti pacientů bude značná část obyvatelstva přinucena trávit své dny i večery venku - na čerstvém vzduchu /např. pod mostem atak/. Opět kladný efekt ve vztahu k evolučnímu vývoji - otužilost druhu vzroste.

3. Díky kompenzaci sociálně slabým vzroste zaměstanost v řadách tuto pomoc distribující byrokracie - další kladný efekt.

4. Také v bankách, které zřídí nové penzijní fondy vzroste ekonomická aktivita - rozmnoží se řady žebravých potulných bankéřů a lidé z vedení fondů koupí nových luxusních vozů, jachet a stavbě vil pomohou roztočit kola průmyslu a kolovrátky služeb. Přínos pro společnost a státní kasu je neoddiskutovatelný.

5. Vyřeší se demografická křivka /infarkty, mozkové mrtvice, sebevraždy...etc etc ...převážně v řadách osob ekonomicky neaktivních/.

6. Dosud stagnující služby jako je catering na pohřbech, doprava na hřbitovy a výkopy jam dostanou nový impuls. Zaměstnanost v sektoru vzroste - opět přínos pro fiskál /zejména v kombinaci s bodem 5 je multiplikační efekt úžasný /.

7. Posílí se mezinárodní solidarita /pokud tedy nové fondy budou investovat do portugalských, italských či irských, potažmo řeckých státních cenných papírů/.

8. Posílí se i víra. ČEZko je prý jedním z nejatheističtějších národů Evropy.
To se příslibem tučných důchodů rázem změní. /akorát nevím, jestli se fondům dostatečně rychle podaří v jejich palácích instalovat modlitební lavice, oltář a zda Oraprint stihne vytisknout modlitební knížky :))/.

9. Díky zvýšené dazbě DPH na knihy se český národ konečně začne řádně množit.
Takto generované tsunami daňových poplatníků je zárukou udržitelnosti celého systému dle "Zázračné Standartní Reformy Inženýra Kalouaka".
A to dokonce i v případě, že inženýr Kalousek bude v době, kdy tato tsunami zamává se schodkem státního rozpočtu - tedy až budou tyto "knižní děti" v produktivním věku, tedy k přínosu dojde i kdyby byl inženýr Kalousek ministrem financí i pak.

A to je prosím jen malá část synergických efektů.

Naprosto jsem opominul všechny ty výhody pro policajty, státní zástupce, soudce, protikorupční útvary, BIS....kteří tak opět mohou klidně a nerušeně trávit svůj pracovní čas vymýšlením protikorupční strategie.
Peněz na to budou mít po "Zázračné Standartní Reformě Inženýra Kalouska" dost.
I času a klidu.

Dokud se lidi fakt pořádně nenaserou.
:))))))
04. 03. 2011 | 10:41

Horst Goldman napsal(a):

Nejmutnější, je že tuto sqadru zvolili češi sami a ti jsou zvyklí rýt držkou v zemi. Máte vládu jakou si zasloužíte. Nízký národ je schopný jen nízkých činů.
04. 03. 2011 | 10:54

rejpal napsal(a):

Tenco
1. Tento bod je velmi důležitý, alespoň v mém případě
2. dalším synergickým momentem může být větší množství veřejných zakázek na mosty, které na rozdíl od domů, se stanou stavbami víceúčelovými
3. A samozřejmě i počet lidí na samostných ministerstvech, protože takovou náročnou akci je třeba nejdříve strategicky promyslet. Možná bude nutné zřídit samostatné ministerstvo
6. V případě úmrtí vysokých představitelů přepracováním bude pohřeb mít takový aplaus, že ho budou třikrát opakovat. Také plus
7. Jistě to posílí i pověst naší vlasti ve světě
9. Je třeba ještě zavést zvláštní daň na internet a Facebook a Twitter zvlášť. Pak se bude konečně propopulační politita rozvíjet
Aby se lidé nenas...., je třeba věnovat větší péči propagandě (moderně PR). Každý ocení moudrost vůdců, když se mu věci správně vysvětlí.
04. 03. 2011 | 10:55

Tenco napsal(a):

rejpal
6. V případě úmrtí vysokých představitelů přepracováním bude pohřeb mít takový aplaus, že ho budou třikrát opakovat. Také plus.

Hmm...tak todle jsem opomenul. A přitom se jedná zjevně o synergický efekt s těmi největšími hypermultiplikačními přínosy - jak pro celou společnost, tak pro konkrétní sektory služeb tak i pro demografickou křivku. :)))

Zapisuji. A děkuji.
04. 03. 2011 | 11:03

DavidS napsal(a):

Pesimista
Bez peněz se politika nedá dělat. Tady by musela vzniknout středová strana, kterou by založili podnikatelé, kteří vybudovali své firmy po roce 90 od píky na zelené louce a nikdy nic neprivatizovali ani nedostali korunu z veřejných zakázek. Zkrátka neměli vazby na tu dnešní mafii.
Pak by se musel změnit volební systém, aby se i do PS volilo většinově dvoukolově. Možnost volby starosty, šerifa (policejního ředitele), státního zástupce, soudce.
Ale největší slabinou demokracie, kterou nelze nijak institucionálně vyřešit, je nezájem občanů o veřejné záležitosti. Zajímá se o ně jen mezi 10 a 20 procenty lidí a není to problém jen ČR. Volební povinnost je sporná, když je známo, na základě čeho se valná část obyvatelstva rozhoduje. Vždyť volí v mnoha městech do svých radnic ty stejné profláknuté zloděje. I tam, kde se povedlo ty nejhorší odehnat od koryt, tak stejně dostali spoustu hlasů. Prostě funguje setrvačnost, odpor k tomu přiznat si chybu a heslo "tohoto zloděje aspoň znám". Existují příklady autoritativního "good governance" - Singapur. Tvrdý kapitalismus, minimální korupce, bezplatné, ale kvalitní školství a zdravotnictví. Jenže to je městský stát a jiná populace. Byli by bordelářští Češi spokojeni s vládou, která by je tvrdě pokutovala za zničení zeleně v parku nebo odhození vajglu na zem ?
04. 03. 2011 | 11:07

Marcus Agrippa napsal(a):

Horst Goldman:
víceméně souhlas. Ale jednu omluvu to má - Češi jsou i po dvaceti letech strašně důvěřivý a náchylní k mediálnímu vymývání. Před rokem 1989 nic takového jako exekuce, daňové úniky atd. neexistovalo ( min. to mělo zanedbatelný vliv ). Navíc se rokem 1989 dal mezník všeho špatného a začátku všeho dobrého a tím to bylo dané. Zákony se nemusely přijímat, protože přece začíná všechno to dobré a kdo tvrdil něco jiného byl lhář a bolševik ( že to říkali vesměs elitní kádry bývalého režimu nikdo moc nevnímal ). Navíc po roce 1989 tady byl docela slušný balík financí ze kterého bylo možné čerpat - po dvaceti letech je ovšem vyčerpáno. Takže jsem optimista - Češi potřebují sice pořádnou lekci, ale je předpoklad že už konečně začnou být realisti.
04. 03. 2011 | 11:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Oops - důvěřiví.
04. 03. 2011 | 11:14

Admirál napsal(a):

Pane Havlíku, na tuhletu svoloč, co jí tu máme zaháčkovanou, klíče stačit nebudou...
04. 03. 2011 | 11:17

JC napsal(a):

DavidS,
Velmi kvalitní příspěvek.K tomu není co dodat.
04. 03. 2011 | 11:18

JC napsal(a):

Horst Goldman,
Dá se aplikovat i citát, který nevznikl v Česku.
"Každá vláda je bandou kurev. Problém je v tom že jsme si je sami zvolili." :-)
04. 03. 2011 | 11:23

Targus napsal(a):

Spousta řečnických otázek. Až příliš mnoho. Obávám se, že nebude čas je pokládat. Prostě se začne věšet na kandelábry a vypalovat drahá sídla zmetků z poslanecké sněmovny a z ministerstev.
A všichni se tomu budou hrozně divit.
Pokud budeme pokračovat v nastoleném kurzu, spějeme bezpečně do stavu, jaký byl v Polsku v roce 1980. S jediným rozdílem: V Polsku nebylo co žrát, u nás nebudem mít za co žrát.
Bohužel (nebo naštěstí?) si famiglia je tak jistá (nebo tak blbá?), že decimuje i silové rezorty, které by ji mohly udržet u koryt o dost déle (vojsko, policie).
04. 03. 2011 | 11:23

JC napsal(a):

Targus,
To vypadá, že se na to vyloženě těšíte.
Máte zakoupeno dostatečné množství provazu a benzínu ?
04. 03. 2011 | 11:25

pich napsal(a):

Žasnu a ještě jednou jsem se musel přesvědčit, zda blog není ironie či ho nepsal nějaký levičák.
S tím co je psáno samozřejmě souhlasím. Jenže těch bojovných chorálů je už tolik, že pomalu degradují.
Je potřeba organizovat všechny ještě trochu myslící lidi, kteří už dále nechtějí přihlížet tomu nebetyčnému marasmu, kterým nás zahrnují všichni ti omezenci, co si říkají vláda.
Nehrát si každý na svém písečku a domluvit ráznou akci, kde se nebude jen zvonit.
Od nějaké změny sice nečekám nic převratného, protože současný globální, mafiánsky zmutovaný kapitalismus nic nového nepřinese.
Jediná cesta je nežádoucí, nesmí se o ni mluvit a ani uvažovat.
Patří do kategorie trestných činů.
Cítím ve svých starých kostech čas svého dětství, čas před tou poslední válkou.
04. 03. 2011 | 11:30

JC napsal(a):

Levouni,
Mám pro vás malé tajemství a otázku. Když v Praze kdysi zasedal MMF a levicová lůza se sem sjela z celého světa dělat "pořádek" dle svých představ, byl ministrem který velel policii nějaký Standa Gross/ČSSD/.
To tajemství spočívá v tom, že já ač pravičák jsem považoval zásah policie pod vedením socana za naprosto regulérní a ospravedlnitelný.
Otázka pro vás : Na čí straně jste tehdy stáli vy ??
04. 03. 2011 | 11:32

Joska napsal(a):

Autor P. Havlík napsal velmi dobrý článek, kde je skutečně jasně napsáno, co by nás vyvedlo nebo mohlo vyvést z nejhlubší krize. Nicméně si neodpustím škodolibé přirovnání autora k reformním komunistům roku 1968. Také to byli často skalní komunisté v 50. letech minulého století, kteří jaksi o 20 let poněkud prozřeli. Havlík také patřil k hlavním zakladatelům ODS, a tak vypustil zlodějského džina z láhve, který je dnes v této činnosti zcela nezvladatelný. A nyní opět po 20 letech prozřel a vidí docela realisticky co se děje. I když se ale říká, že bývalý komunista je jako bývalý černoch a nyní možná se začne řákat, že bývalý odéesák je jako bývalý černoch. I když Michael Jackson skoro dokázal, že byl bývalým černochem. Ale jen za cenu, že mu např. padal nos.
04. 03. 2011 | 11:34

Bazzy napsal(a):

někde jsem četl návrh na šikovnou formu protestu: že se jeden den nepohnou peníze (nakoupí se dopředu, do kina a do hospody se nepůjde, složenky se zaplatí jindy. Myslím, že by to do začátku stačilo ...
04. 03. 2011 | 11:36

Tenco napsal(a):

Bazzy
Mno.
Já osobně si myslím, že zbabělý, připosraný český národ/z 99,9 % - připomíná vám to číslo něco ??!!/ za několik týdnů předá pečlivě a správně vyplněné lístečky svým domovním důvě...eh, tedy - sčítacím komisařům.

"Služebníček , prosím. Nejdu moc pozdě ?"

Takto vyjádří svou loajalitu.
A v hospodě zas bude nadávat, jak ti parchanti nahoře.....
04. 03. 2011 | 11:42

Tenco napsal(a):

JC
Já stál na straně pana Stiglitze.A těch, kteří hovořili o alternativním pojetí transformace.
Ale věřím, že primitiv jako jsi ty, má na výběr jen ze dvou možností. Sparta nebo Slavie.
Pokud bys něco věděl o IMF a jeho úloze při asijské krizi 1997, ruském transformačním fiasku etc etc., měl bys vědět, že to byly právě protesty té "lůzy", které korigovaly přístup IMF via wash. konsenzuns.
Ale ty jsi obyčejný blb - Pepek Vyskoč z Dolního Prdlákova. Chtěl bych toho po tobě moc, abys někdy přemýšlel.

Ty akorát umíš označit lidi jako "levicovou lůzu".
A klást otázky úrovně Pepka Vyskoče.

Apropo - co soudíš o výrocích IMF k "Zázračné Standartní Metodě Inženýra Kalouska" ? /SZMIK/

No já vím : "Mééé, mééééé..."

Že jsem se vůbec zeptal.....

P.S. Stihl jsi od spolužačky opsat ten úkol z matematiky ? Víš, abys už konečně prolez do té sedmé třídy. A nebyl stále na krku rodičům.

JC, vyskoč !
:))))
04. 03. 2011 | 11:50

Bazzy napsal(a):

Tenco:
hrozně bych si přál být zase někdy hrdý na to, že jsem Čech (já jsem sice Moravák, ale to bych pro tento okamžik dokázal pominout :)
Aspoň jednou za dvacet let, když už to nejde pořád.
Ta naděje pro národ, ta "jistota, že něco má smysl" je tak mohutný stimul, že budeme natošup z "krize" venku ....
04. 03. 2011 | 11:59

JC napsal(a):

Tenco,
První potrefená husa se ozvala. A protože neví co odpovědět, stočí "klasicky" řeč stranou.
Levicové lůze nikdy nejde o nalézání řešení, ale o "vyzvednutí" láhve nekládaných okurek z rozmlácené výlohy obchdu. Však je to zadarmo.
Je mi tě líto chudáčku.
04. 03. 2011 | 12:01

Občan napsal(a):

To David S.:

Jak jste, propánajána, přišel na to, že je v Singapuru zdravotnictví a školství zdarma?????
V Singapuru žádné takové veřejné služby neexistují, tam jsou plně hrazené i základní školy. A kdo nemá privátní zdravotní SPOŘENÍ, nedostane se mu žádného ošetření.
Ale ani ti, co si nějaké pojištění mohou dovolit, neznají nic jako je nemocenská nebo mateřská. Slyšel jsem o dost otřesných případech, které popisovali naši studenti tamních universit. O profesorech zmaštěných sedativy, belhajících se do práce pár hodin po operaci a podobně.
04. 03. 2011 | 12:02

Dočekal napsal(a):

neo napsal(a):
Dočekal:

pan DH je recesista a možná větší levičák než Vy. To, že jste se nechal nachytat je věc jiná, ale kdo čte jeho příspěvky delší dobu, tak ví...
04. 03. 2011 | 10:39
-----------------------
Jediný, kdo se nechal nachytat, jste tady vy.
Recesista by totiž nikdy nepoužil termín "lůza." Tento termín totiž používají jen frustrovaní jedinci, kteří si tímto anonymním pohrdáním druhými lidmi snaží zvednout vlastní sebevědomí.
Je příznačné, že jste se s obhajobou nicku DH přihlásil právě vy. Věříte, že mne to ani nepřekvapilo?
04. 03. 2011 | 12:03

JC napsal(a):

Dočekal
Nemám vůbec problém nazvat určitou skupinu obyvatel lůzou neboli spodinou.
Když např. na Slovensku snížili dávky pro nemajetné a částečně je nahradili poukázkami na jídlo, vzala nejmenovaná menšina útokem prodejny potravin. Po inventurách se zjistilo. že nejvíc chyběl chlas a cigarety.
Pro experty jakko vy a tenco ovšem není problém to nazvat hladovými bouřemi :-)))
04. 03. 2011 | 12:11

Bazzy napsal(a):

JC: už to tady píšu po stopadesáté a musím znova:
Není to o doprava a doleva, je to o krást a nekrást. Copak nevidíte, že to škodí i Vám?

Podnikat lze dvěma způsoby: tvořit nebo brát druhým. Ten druhý způsob nepotřebujeme a nechceme.

Jeden den bez peněz ...
04. 03. 2011 | 12:12

rejpal napsal(a):

JC
Obyčejná demagogie. Chcete říci, že ten chlast a cigára vzala útokem celá ta skupina, které se to týkalo? Nebo to bylo pár notorických zlodějů.
04. 03. 2011 | 12:16

JC napsal(a):

Bazzy,
Souhlas, s tím nemám problém. Problém mám s tím když někdo omlouvá malou zlodějnu tím, že ti nahoře kradou víc.
04. 03. 2011 | 12:17

rejpal napsal(a):

JC
k levicové lůze. Můžete přesvědčivě doložit, že vandalové a drobní zlodějíčkové mají levicové smýšlení? Vy si je prostě zařadíte, abyste měl klacek v ruce. Je to stejná pitomost jako tvrzení, že všichni pravičáci jsou zloději nebo dokonce, že všichni pravičíci volili tuhle koalici. Prostě to není pravda. Já sám jsem velmi protivládní, ale ani teď bych si netroufl tvrdit, že všichni členové vlády jsou hloupí, nekompetentní nebo dokonce zkorumpovaní. I když členství v té vládě i je dělá spoluodpovědnými. Mou osobu si klidně zařaďte mezi pravicovou lůzu, protože nesouhlasím s drtivou většinou toho, co tahle vláda udělala, dělá a dělat hodlá ani s tím, jakým způsobem to dělá.
04. 03. 2011 | 12:23

Snílek napsal(a):

JC:
Tady platí slogan "za blbost se platí". A tentokrát dost krutě. Jen mě štve, že musím platit za cizí blbost, ačkoli ohledně voleb mám svědomí čisté? Kdo trochu přemýšlel a neměl místo mozku v hlavě ideologické klišé, musel dávno prohlédnout.
04. 03. 2011 | 12:27

DavidS napsal(a):

Občan
Ano, v Singapuru vedle státních škol všech stupňů, existují i soukromé. Zdravotnictví zdarma? Ne, to si mohou dovolit leda malé ropné emiráty. Samozřejmě, že je tam systém zdravotního pojišťení. Podle Světové zdrav. organizace má Singapur jeden z nejlepších systémů zdrav. péče. Nedávno šel v TV hodinový francouzský dokument o singapurské společnosti. Ano, taky tam přišli lidé v nějakém invest. fondu o vklady. Jako všude. Ne, nikde není ráj na zemi, ale Singapur splňuje představu autoritářské vlády s lidskou tváří. Já po tom nevolám, na rozdíl od mnohých.
04. 03. 2011 | 12:34

neo napsal(a):

prosím zdejší levicové přispěvatele, aby panu Dočekalovi vysvětlili, že nick DH píše ironicky.

On to nevchápe a ještě mě obviňuje, že snad nick DH obhajuji.

Od Vás to přijme snáze než ode mě, děkuji.
04. 03. 2011 | 12:48

Dočekal napsal(a):

JC napsal(a):
Dočekal
Nemám vůbec problém nazvat určitou skupinu obyvatel lůzou neboli spodinou.
Když např. na Slovensku snížili dávky pro nemajetné a částečně je nahradili poukázkami na jídlo, vzala nejmenovaná menšina útokem prodejny potravin. Po inventurách se zjistilo. že nejvíc chyběl chlas a cigarety.
Pro experty jakko vy a tenco ovšem není problém to nazvat hladovými bouřemi :-)))
04. 03. 2011 | 12:11
--------------------
Opět se mýlíte a to tak, že velmi.
Já nejsem žádný expert, natož pak levicový. To je tedy váš první omyl. Druhý váš omyl spočívá v tom, že máte oponenty za nedouky a z tohoto důvodu je podceňujete.

Třetí váš omyl je mnohem závažnější. Vy totiž vůbec neberete v úvahu, že se tady coby diskutéři vyskytují také ti, kteří dost pamatují. Někteří, mezi něž patřím také já, pamatují dokonce padesátá léta minulého století. A protože tito lidé už tohle všechno jednou prožili a tu demagogii si měli možnost vyzkoušet takříkajíc na vlastní kůži, mohou dnes srovnávat. A taky že srovnávají!
Možná vás to překvapí, ale já při čtení prudkých výronů inteligence některých zdejších hlasatelů té pravé pravicové pravdy stále častěji s určitou nostalgií vzpomínám na projevy tehdejších komunistických agitátorů. Jednoduše proto, že s nimi tenkrát byla alespoň sranda.

Abyste mne správně pochopil: Já nemám nic proti jakémukoliv přesvědčení. Co ale přímo bytostně nesnáším, tak to je vyvyšování se nad kohokoliv. A těmi, kteří nazývají svoje spoluobčany "lůzou," pohrdám.
04. 03. 2011 | 12:50

anti politik napsal(a):

Zdravím-podívejte se na zahraniční servery o demonstracích v ulicích USA. Už mají taky plný zuby demokracie, kterou se nám "naši" Vondrové snaží implantovat i do naší země! Politika po česku u nás buduje kapitalismus po vzoru USA (kde lidi běžně chcípají na ulici a nikoho to nedojímá) Transparenty "EGYPT DO NAŠICH ULIC" jsou už běžnou záležitostí demonstrantů v USA! Zrofanované a zlodějské demokracie jako je ta naše a emerická vyvolává čím dál větší odpor a hnus a to co vidíme je snaha o poslední možnost přihrát nadnárodnímu kapitálu co se ještě dá na úkor těch nejslabších!!
04. 03. 2011 | 13:06

Tenco napsal(a):

JC

"Pepku , vyskoč ! "

:)))))
04. 03. 2011 | 13:06

Simply napsal(a):

"Neměli by firmy podnikající na území ČR mít zde i sídlo a daňovou povinnost? Neměl by mít stát vliv nad strategickými komoditami – voda, teplo, energie? Neměli by mít úřednici i hmotnou odpovědnost za případná chybná rozhodnutí? Neměli bychom zrušit tzv. anonymní akciovky?..."

Toto je myslím, nejdůležitější pasáž článku.... Bohužel, ani z jednoho příspěvku není znát, jak to prosadit (krom těch holí...)
04. 03. 2011 | 13:08

Dočekal napsal(a):

neo:

Znáte to lidové rčení o tom, že vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá?

Když já se vám ale vůbec nedivím. Tady jste s tou primitivní pravicovou propagandou už definitivně v řiti a tak vám zbývá jediné: Napadat oponenty a nazývat je "lůzou."
To vaše obhajování blábolů nicku DH a nazývání těch výlevů jeho inteligence ironií je jen taková křeč.
Uvědomte si už konečně, že proti asociálním krokům této vlády se stále více ozývají hlasy skutečných odborníků. A na tom nic nezmění ani to vaše zdejší povykování.
Vy jste totiž v menšině a to nejen tady. Je potěšitelné, že přibývá těch, kteří se nebojí vyslovit nahlas svůj názor. Doporučuju vám, abyste si vyvolal na monitor kterýkoliv pořad ČT 24 s názvem HYDEPARK. Není problém si to vyhledat v archivu ČT 24. Pozorně si vyslechněte zejména telefonáty diváků.
Jinak jen zopakuju, že nejvíc na ty škrtreformy pánů Kalouska a Drábka doplatí voliči stran této vládní trojkoalice. To jejich dnešní pozdní prozření musí být mnohem horší, než kocovina po prohýřené noci.
Abych byl upřímný, vůbec vám to nezávidím.
04. 03. 2011 | 13:16

DH napsal(a):

Neschopní, nemajetní, věčně fňukající, neustále si stěžující na to, že svět se stále a stále odmítá chovat podle jejich představ a doručovat jim pečené holuby až k nosu, tato horda nenávistných lidí, ochotných ve jménu své zrůdné levičácké ideologie vzít zbraň a v anonymitě davu brát a krást schopnějším lidem jejich majetek, který předtím nahromadili vlastní pílí, obratností a protřelostí, přesně podle zásady presumpce neviny a padni komu padni, takovou lidskou spodinu nemohu než naprosto poprávu nazvat lůzou, to musí každý slušný člověk chápat.

Neustálé obviňování mé osoby z ironického psaní je dalším z levičáckých dálkově psychologických úletů. Vše, co píšu, myslím naprosto vážně a jsem schopn kdykoliv kterékoliv své tvrzení podrobně vyargumentovat. Prosím proto, aby místní levičáčtí kverulanti laskavě toto vzali na vědomí, a poznámka o dálkové psychologii se samozřejmě týká i všech obdivovatelů bílých králíků.
04. 03. 2011 | 13:18

almost glossed™ napsal(a):

Demonstrace proti reformám: http://www.proalt.cz/?p=1100
04. 03. 2011 | 13:18

camponotus napsal(a):

Nevidím podstatný rozdíl mezi současným politickým systémem a Windows na mém laptopu. Začaly kolabovat a budou potřebovat sáhnout na zálohu, nebo možná na jiný operační systém, aby vše opět začalo normálně fungovat. Ale je zde problém - žádná záloha není a jiný operační systém to nezachrání, takže si ten CZ laptop strčte za klobouk anebo emigrujte. Ale budoucnosti se nebojím, konečně se snad národ zmátoží jako v roce 1968 a věci se hnou k lepšímu. Ale obávám se, že se zase najde nějaký vnější dohližitel a pošle na vás tanky a řízené balistické střely jako to udělal v případě Jugoslávie. Takže vážení držte hubu a krok, nic jiného vám nezbývá.
04. 03. 2011 | 13:20

rejpal napsal(a):

DH
Tohle už není ironie. To je masochismus
04. 03. 2011 | 13:26

Marek Nasraný napsal(a):

Vládo, sereš nás. Teď budeme srát my tebe.
04. 03. 2011 | 13:35

JC napsal(a):

rejpal,
Termín levicová lůza jsem použil ve spojení s těmi, kteří tady chtěli zavádět "jijich" pojetí "spravedlnosti" v souvislosti s kongresem MMF.
Na tom nemám co bych měnil.
Termín lůza - spodina jsem použil v souvislosti s "hladovými bouřemi" na Slovensku.Všimněte si že tady jsem "levicová" nepoužil.
04. 03. 2011 | 13:39

JC napsal(a):

Tenco,
Komu jsi fandil svazáku ?? Trošku schíza co ?
Co bys tak napsal, abys nevypadal jako oslík ?
04. 03. 2011 | 13:41

neo napsal(a):

rejpale, ty znáš nick DH, vysvětli prosím Dočekalovi, že to vážně nemyslí vážně. Dočekal je přesvědčen, že DH se zastává pravice a já jeho:)

Dočekale: máte pravdu, jsme v menšině, proto máme vládu s většinou:)

Hydepark sleduji rád, posledně se mi líbil pan Drábek. Velmi hezky vysvětloval a reakce lidí, tedy i telefonátů byly výborné. Především ten jak sepsul soudruhy z čssd.
04. 03. 2011 | 13:42

Dočekal napsal(a):

DH napsal(a):
Neschopní, nemajetní, věčně fňukající, neustále si stěžující na to, že svět se stále a stále odmítá chovat podle jejich představ a doručovat jim pečené holuby až k nosu, tato horda nenávistných lidí, ochotných ve jménu své zrůdné levičácké ideologie vzít zbraň a v anonymitě davu brát a krást schopnějším lidem jejich majetek, který předtím nahromadili vlastní pílí, obratností a protřelostí, přesně podle zásady presumpce neviny a padni komu padni, takovou lidskou spodinu nemohu než naprosto poprávu nazvat lůzou, to musí každý slušný člověk chápat.

Neustálé obviňování mé osoby z ironického psaní je dalším z levičáckých dálkově psychologických úletů. Vše, co píšu, myslím naprosto vážně a jsem schopn kdykoliv kterékoliv své tvrzení podrobně vyargumentovat. Prosím proto, aby místní levičáčtí kverulanti laskavě toto vzali na vědomí, a poznámka o dálkové psychologii se samozřejmě týká i všech obdivovatelů bílých králíků.
04. 03. 2011 | 13:18
.............

neo napsal(a):
prosím zdejší levicové přispěvatele, aby panu Dočekalovi vysvětlili, že nick DH píše ironicky.

On to nevchápe a ještě mě obviňuje, že snad nick DH obhajuji.

Od Vás to přijme snáze než ode mě, děkuji.
04. 03. 2011 | 12:48
---------------------------------

Pan Stejskal laskavě promine, ale tady jsem prostě neodolal.
"Pravouni" už došli tak daleko, že se vzájemně obviňují z levičáctví. Klausi (původně jsem chtěl sice napsat - Bože), ty to vidíš!
04. 03. 2011 | 13:43

Tenco napsal(a):

JC
Ty - a na Václaváku v devětaosmdesátém - to bylo co - co to bylo za "lůzu"?
Kdy ty jsi byl zalezlý jak potkan kdesi v komunálním kanclu.
Na které straně jsi byl tehdy, Pepku ? Na straně práva ?

"Pepku , vyskoč !"

P.S. Kdybys nebyl namol, tak sis mohl přečíst, že jsem byl na straně pana Stiglitze a těch hlasů, které volaly po korekci politiky IMF.
A napsal jsem ti taky proč.

Ale Pepek Vyskoč je nejen tupý, ale i líný.
Odkazy ti dávat tedy raději nebudu.

Neb ty musíš začít Honzíkovou cestou a Malým Bobšem.
A snaž se už konečně postoupit z té šesté obecné do sedmé.
Dyť je to ostuda - fousatá brada, pomalu se blížíš do přechodu - a furt jsi doma na obtíž rodičům.

Musíš se více snažit. Ale to uhlí raděj ven nedávej.

"Vyskoč !"
:))))

Ty jsi nepochopil jednu zcela zásadní věc. Ty jsi jen objektem mých žertů, nikoliv subjektem v diskuzi./ale ty si , jak známo, v "diskuzi" vystačíš sám, že ? /
:))))))

Unudils mě k smrti. Konec.
04. 03. 2011 | 13:55

neo napsal(a):

Dočekal:

naposledy opakuji, DH si z tebe dělá srandu.

Pokud to nevidíš tvůj problém. Dále se k tomu nebudu vyjadřovat.
Pokud to opravdu myslí vážně, pak je nemocný a měl by se léčit.
04. 03. 2011 | 14:03

buldatra napsal(a):

Ne každý vlastní vhodné klíče,které by dostatečně reprezentovaly jeho odhodlání ke společenským změnám.

Nabídka vhodných klíčů pro případné zájemce:

http://srovnaniceny.cz/zbozi/Kompostov%C3%A9-vidle-Fiskars.html
04. 03. 2011 | 14:05

rejpal napsal(a):

neo
Já ho taky neznám. K závěrům mě vedly dvě věci: a) obrovský nesoulad mezi neuvěřitelnou stupiditou tvrzení (včetně Kojzarovského slovníku) a formou, b) jedna věta nebo alespoň část v každém sdělení, která ten text "dadaizovala", jakýsi klíč. Jenže DH změnil rétoriku. Opustil nabubřelý slovník a stylizoval se to role absolutního cynika, jako by to už nebyl on. A zoufalá snaha přesvědčit čtenáře, že vše myslí vážně, už zavání masochismem - jen si do mě kopněte, dělá mi to dobře. Je to zajímavý fenomén a je dobře že tu je (v tom se mnou pan Dočekal souhlasit nebude), protože bychom měli aspoň někdy být nad věcí, a docela obyčejně se umět zasmát. Jinak nejsem z těch, kdo by měli či chtěli kohokoli přesvědčovat, co si má myslet. Na to tady máme reklamy a PR agentury -:))
04. 03. 2011 | 14:06

Dočekal napsal(a):

Jak jsem tady už psal několikrát: Nechtěl bych být dnes v kůži všech těch "pravounů."

Znáte ten vtip, jak přijde manželka na návštěvu do basy a její manžel, bankovní lupič, se jí ptá: "A co děti? Jak jim jde učení?"
"Ale copak učení" povídá ona. "Ony se ty naše dětičky už taky začínají ptát, kam jsi schoval všechno to zlato."

Ty "dětičky" jsme teď my všichni. Záleží jen na nás, jak hlasitě se budeme ptát. A nejen na to, jak a kam zmizelo z ČNB naše měnové zlato.
04. 03. 2011 | 14:10

neo napsal(a):

Dočekal,

kdybys nechtěl být v kůži všech těch pravounů, tak bys to ani nikdy nepsal:)

stávající vláda má chyby, ale pořád je to nejlepší možná vláda.

Vždycky budu volit menší zlo ato je jednoznačně pravicová koalice.
04. 03. 2011 | 14:24

mb napsal(a):

osobně bych zkratku / nick DK otipoval jako DALIMIL HOŘEJŠÍ ...

ale treba se pletu a nick dh je autentický satanistický pravicak ... muze platit obé ... (:-)
04. 03. 2011 | 14:35

Dočekal napsal(a):

neo:

Tak zaprvé: Nějak si nepamatuju, že bych vám nabídl tykání. Takže bych prosil - chovejte se alespoň v tomto případě slušně.

Zadruhé: To, že vláda Václava Klause byla také ta nejlepší, nám tlačili do hlav stejní dogmatici už před více jak patnácti lety.
Vláda Václava Klause skončila v roce 1997 potupnými "úspornými balíčky," propadem HDP na -0,7% a "sekerou" ve státním rozpočtu ve výši sto miliard korun. A to vše poté, co Václav Klaus rok předtím prohlásil privatizaci národního majetku za ukončenou (samozřejmě úspěšně, jak také jinak, že) a jeho souputník Tomáš Ježek odhadl výnosy z této privatizace na nějakých osm set miliard.
Václav Klaus a Miloš Zeman uzavřeli po volbách v roce 1998 tzv. Opoziční smlouvu a nedobytné pohledávky (přímý to důsledek "úspěšnosti" páně Klausovy privatizace národního majetku do rukou vybraných jedinců) ukryli v nově zřízené Konsolidační bance. Později tuto "banku," která ve skutečnosti spravovala jen samá pasiva, přejmenovali na Konsolidační agenturu.
Po zániku Konsolidační agentury bylo záporné saldo ve výši 236 miliard korun převedeno jako mínusová položka do státního rozpočtu a z něho je také tento dluh umořován.
Tentýž inženýr Martin Kocourek, který dnes coby ekonomický expert ODS zastává v současné vládě funkci ministra průmyslu a obchodu prohlásil na neveřejném zasedání ODS v roce 2002, že ztráty při takzvané transformaci národního majetku dosáhly částky tří bilionů korun. Tedy tří tisíc miliard korun, to pro lepší představivost.
Dnes se tento ekonomický expert zařadil do lajny a na toto své tehdejší vyjádření by nejraději zapomněl.
Jinak by bylo dobré, kdybyste se podíval na současnou výši státního dluhu a samozřejmě také na celkové zadlužení našich domácností. O takzvané skryté zadluženosti raději ani nemluvím.

Pokud si tohle všechno zjistíte a přeberete, tak se sem vraťte a pokuste se diskutovat na úrovni. Do té doby tady totiž budete stále jen za exota. Pravicového exota, to abych vám neupíral politickou orientaci.
04. 03. 2011 | 14:56

JC napsal(a):

Tenco,
To byl vzdor proti totalitnímu režimu oslíku.
Já ač tehdy vidlák, jsem si vzal neplacené volno a byl jsem tam.
Tvé žerty ?? Kde bys na to vzal lidi ? Leda ty a parta žížal.
04. 03. 2011 | 15:02

Tenco napsal(a):

JC
Kdy ? Po 17. listopadu 1989 už tam byl kdekdo.
Já psal o protestech, kdy šlo o krk.
Ne o "neplacené volno" za účelem návštěvy stověźaté matičky Prahy.

"Pepku, vyskoč !"

:)))))
04. 03. 2011 | 15:11

Tenco napsal(a):

ad JC
"Soudruhu vedoucí, směl bych prosím zítra dostat neplacené volno ?"
- " A na co ho chceš, JC ? Víš, že musíme plnit plán ! "
" Soudruhu vedoucí - já jdu zítra uskutečnit revoluci. Já si to nadpracuji. Plán splníme, uvidíte. Prosím, prosím..."
- " No, JC - že jsi to ty. Ale přivez nám z Prahy něco hezkého. Na tu máš stovku."
"Júú - soudruhu vedoucí, děkuji. Ihned po skončení revoluce zajdu do Kotvy a určitě vám přivezu nějaký hezký dárek".
- " No tak už běž, běž, JC."
stranou :/ "Ale máme to odvážnou - vzdorovitou mládež. Před takovou se režim dozajista bude plazit na kolenou. NU, jen aby mu tam v té Praze nedali nějakou funkci - po tej revoluci. Je to docela šikovný pracant - dlouhá leta nám pomáhal budovat socialistickou vlast. Byla by škoda kdyby nezůstal ve výrobě./
:)))
04. 03. 2011 | 15:20

Dočekal napsal(a):

rejpal:

Ale prdlajs!
Já se velice rád zasměju, ale vždycky jen tak normálně od srdce. A to, jak jistě uznáte, nelze při čtení příspěvků nicku DH ani náhodou.
To není jen tím, že termín "lůza" používali nacisti a pak také komunisti, když chtěli ponížit své oponenty. Tento výraz totiž používají pouze nevychovanci a ti, kteří se cítí být nadřazeni nad ostatními.
To už bych spíš překousnul výraz "socka." Také tuto nálepku jsem dostal poté, co jsem si dovolil jednomu mladému, zdravému a úspěšnému příznivci pravice připomenout, že tu možnost, jakou jsem měl já, když jsem se chtěl zabezpečit na stáří, nebude mít on ani náhodou.
Od té doby jsem byl pro něho "důchodcovská třicetikorunová socka."
Tak jsem mu opáčil, že v tom případě je on 30 + 30. Třicet let věku a na dalších třicet let hypotéka.
Už mi neodpověděl.
04. 03. 2011 | 15:26

rejpal napsal(a):

Dočekal
Ty výrazy jsou hnusné, o tom žádná. Ale když je někdo použije v rámci ironie, beru to jako nastevní zrcadla právě těm, kteří je užívají vážně.
Pokud jde o ty socky užívané vůči oponentům v internetových diskusích, to je přece dada nadruhou. Každý z nás tu může napsat, jak se má skvěle (nebo žádat o příspěvek na přežití), kdokoli si může k nicku přidat tři tituly, ač má problém s elementární gramatikou nebo logikou. A pro některé lidi /nejen tady/ je prostě nepochopitelné a absurdní, že někomu mohou určité věci vadit z principu ačkoli se jich (zdánlivě) přímo netýkají.
04. 03. 2011 | 15:39

radní z komárkova napsal(a):

umíte trefit hřebíček na hlavičku. otázka je proč. spousta politiků má výzkumy a poradce, kteří jim řeknou, co chtějí lidé slyšet.a kdy se má co změnit, kdy se omluvit.kdy být rozhodný a silný, kdy být milý, náš. líbili by se mi vaše články.ale jste aktivista politické strany, což v principu značí, že chcete hlasy, abyste mohl prorazit. píšete nějakou knihu.ok.ale s komárkem?! pardon, to je hodně mínusů. člověk, který by psal takovéto články by komárkovi nepodal ruku...nepíše tohle taky komárek, respektive pr oddělení? když není dostatečné rozčilování se v internetových diskusích, proč to přiživujete?
04. 03. 2011 | 16:01

Pražák napsal(a):

vlk:

nejlepší by bylo, aby ses postavil do čela těch demonstraci. Už jen z míry tvé frustrace. Udělej ze sebe novodobého Žižku. Slušelo by ti to.

A už si konečně přišel na to, jak je možné, že je stejná IP adresa z více počítačů v jedné budově?

Mají opravdu v Bádensku-Würtenbersku
vyšší volební prefernce Zelení, nebo SPD?
04. 03. 2011 | 17:28

JC napsal(a):

Tenco,
Ne 17. jsem na Národní nebyl, to máš pravdu. Jestli jsi tam byl ty a dostals nakládačku "Vumlem", máš moje sympatie.
S vedoucím jsem si tykali a soudruhu jsme se neoslovovali ani při oficiálních příležitostech.
Po 17. tam bylo hodně lidí, ale určitě tanm nebyl "kde kdo".
Socialistickou vlast jsem jistě budoval stejně jako 99,5% dalších obyvatel.
Tys dělal co partyzáne ?
04. 03. 2011 | 17:37

jánský napsal(a):

Pane Havlíku vaše výtvory jsou stále nebezpečnější. Uvědomte si, že většina diskutérů volila a volí pravici. Současná koaliční tlupa svými "geniálními" reformami pokračuje v demontáži sociálního státu, tak jak to rozběhli topolánkovci.
Jakákoliv sociální revoluce vzniká pod ekonomickým tlakem. Je otázkou zdali si to česká velkoburžoazie uvědomuje.
P.S. Při revolucích se lkíče nepoužívají ! To co se tady odehrálo v 89 byla komedie s předáním politické moci. Prostě prasata a svině si vyměnili koryta. Masy pouze přihlíželi a tupci z Prahy jim dělali na wenzeplatzu stafáž.
04. 03. 2011 | 17:46

Vico napsal(a):

Nick DH je opravdu zcela nový fenomén na těchto diskuzních fórech :-))

Rozhodně se nedá číst s vrchovatým šálkem kávy nad klávesnicí.

Jinak : pan Havlík napsal vynikající blog. Snad už je čas, aby přítel Lex upozornil ctěné auditorium, že existuje v trestním právu institut promlčení. Zhruba od roku 1992, kdy to p. Havlík ve vrcholové politice zabalil, uplynulo tolik let, že by byl v dohledné době promlčen i zločin, za který lze uložit i doživotí. Buďme křesťané!

Dle diskuzního ohlasu by už vládu před hněvem lidu nemělo zachránit nic. Dle průzkumu veřejného mínění by však vládnoucí pravice doplněná o lidovce opět s převahou zvítězila.

Mně se tomu také rozum vzpírá, ale opravdu je to tak, že taťka Klaus má podporu 70 procent "dolních deseti miliónů" a vládní koalice hraje s opozicí zhruba 50 na 50 a spíše vede.

Máme se tak, jak si zasloužíme. Ne já, ne vy, co se tu oprávněně rozčilujete, ale entita, která tu v této kotlině žije.

DH, kvůli kterému jsem si tu, jak se tu nadneseně říká, poprskal klávesnici, má krutou, zoufalou pravdu. Číst jeho texty je už vskutku duševní masochismus,ale je to zároveň zábava, byť zvrácená.

Rozhodně není řešení rezignovat na demokracii a místo toho s cepem v ruce vymlátit za praskotu lebek "lepší a spravedlnější řád".

Ten vám dozajista slíbí, spolu se stanným právem, a dočasnou sistací základních práv a svobod madam Bobošíková nebo třeba nějaký pobuch, který prý nám vyjel na pomoc s útrob Blaníku.

Kalousek už před volbami říkal, že bude brutální. Je to fér. Je to život v jeho hořké podobě.
04. 03. 2011 | 18:37

vlk napsal(a):

Vico
máš pravdu. Taky tomu nerozumím. Lidi jsou , když s nimi mluvíš, vzteky bez s ebe,ale průzkumy ř¨dávají ta čísla , co dávají.

Jestli to tak doopravdy je, pak opravdu máme , co si zasloužíme.
Prostě pokud s evětšina chc enechat okrádat na běžícím pásmu, chce zdražení vody, léků, potravin , tepla, knih ,nevadí jí věčné lži a fízlování a je ochotná nechat na sobě dříví štípat - ok. Pak je totad y všechno správně. uvidíme, jak s e do volebních průzkumů promítne zdražení.
04. 03. 2011 | 18:46

Míval napsal(a):

Nemo X: někde jsem četl postřeh, že u společnosti, která jde nahoru, představuje výměna vlády změnu k lepšímu. U společnosti, která je na sestupu, je nová vláda vždy horší, než ta předchozí. Čili kumulace osobností v české vládě není záležitost matematické pravděpodobnosti, ale důsledek probíhajícího společenského vývoje.

Rejpal: možná se v osobě pana Hegera mýlíte. Pokud by si opravdu vážil hodnot, které bývají považovány za správné a morální, pak by z této sestavy upaloval, až by mu od podpatků jiskry odletovaly. Navíc jeho odmítnutí stížností na předražené služby v době, kdy řediteloval v Hradci, také něco naznačuje.

Všem: pokud jste opravdu tak naštvaní a máte možnost, přijďte zítra, 5.3. ve 14.00 na nám. Republiky v Praze. ProAlt organizuje s dalšími občanskými sdruženími demonstraci proti reformám.
04. 03. 2011 | 18:48

LANDA napsal(a):

Vážení nespokojení!
My, co jsme v současné době u vládního koryta, jsme zde z vůle našich voličů. V rámci demokratických voleb budeme akceptovat právo obsazení námi uvolněných koryt Vámi zvolenými vyslanci. Právo na periodickou "rekorytizaci" je zaručeno naší ústavou. Nicméně si musíte uvědomit, že počet míst u vládních koryt je limitován, a že tak jako za naší vlády tak i za nové vlády bude většina obyvatelstva mimo dosah plných koryt.Svoboda a demokracie dnes naštěstí Vám neubírají právo si ztěžovat.
04. 03. 2011 | 19:03

rejpal napsal(a):

Míval
K osobě Hegera: připouštím. Můj nepříliš kategorický (a do značné míry záměrně "měkký" názor) je založen na několika velmi rozumných vstupech k situaci ve zdravotnictví. Ale hlavně na tom, že nechci být při svém stále silněji protivládním postoji příliš černobílý. S tím odejitím: slušný člověk, který se ocitne mezi partou lidí, řekněme méně slušných, vždycky řeší dilema: zkusit prosadit něco rozumného nebo to zabalit. Právě teď nastala situace, kdy by IMHO, pokud slušný je, odejít měl. Vláda odmítla zohlednit situaci nemocnic ve vztahu ke zvýšení DPH. Bude to velký problém, ví to on, ví to vláda - a je jí to jedno. Osobně bych do Kalousovsko-Nečasovské vlády nevstoupil nikdy, a kdybych náhodou do ní spadl z Marsu, mazal bych pryč ještě před Vánoci. Nebylo by to v mém životě poprvé.
04. 03. 2011 | 19:07

rejpal napsal(a):

LANDA
Z vůle nebo ze zvůle?
04. 03. 2011 | 19:07

Germanicus napsal(a):

Přistál jsem tady po 4 dnech. Takže, vážení, pokud jste z Prahy a blízkého okolí a sdílíte názor, že kalousko - nečasova vláda je vláda národního neštěstí, přijďte zítra v sobotu na protestní demonstraci proti tzv. vládním reformám. Demonstrace se koná 5.3. od 14. hod. na Náměstí Republiky v Praze. Více viz:
http://www.proalt.cz/
Je čas přerušit na chvíli internetové a salonní diskuse a vyjít do ulic!
04. 03. 2011 | 19:18

S.Š. napsal(a):

Vico, vlk : Podivná se na tom zdá být především jedna věc. Zatímco TOP09 a VV preference podle některých (ne všech !) průzkumných agentur klesají (to se odůvodnit dá), ODS po celé řadě neřešených skandálů zůstává nejsilnější stranou napravo od soc.dem. (se skalními voliči ODS neotřese, zdá se, nic, oni totiž "povídačkám novinářských šmoků" nevěří). Kupř. CVVM ohlásilo na konci ledna pro ČSSD 29pct., pro ODS 26,5pct (!!)., v únoru to opravilo na 31pct. pro ČSSD a 22pct. pro ODS (odpovídá zhruba jejímu volebnímu výsledku). Takové hodnoty nicméně nepotvrzuje STEM, které hlásilo pro ODS v lednu 15pct., v únoru 16pct. (STEM neberou voliči ODS vážně, neb v minulosti pracovalo na zakázku J. Paroubka). Posledně zveřejněný průzkum Factum Invenio přisoudil 24,5pct. ČSSD a 19,8pct. ODS (v lednu 24,3 pct., resp. 20,1pct.). Factum Invenio navíc, a hned s 8pct., "posílá do sněmovny" lidovce, to zatím žádná další agentura nepotvrdila. Pouze agentura SANEP uvádí v posledním průzkumu ze 4.2.t.r., že TOP09 předstihla ODS (s 18,3pct. oproti 16,5pct.) a ČSSD přisuzuje 34,1pct. A teď, babo, raď, jak to vůbec je, neboť - jak je zřejmé - agentury se vůbec neshodují, "rozptyl" v uváděných hodnotách je jak u ČSSD, tak u ODS, až 10pct.
04. 03. 2011 | 19:23

Vico napsal(a):

Vlk : V tom jsme zajedno :-)
04. 03. 2011 | 19:31

Marek Nasraný napsal(a):

Jdu do toho, ať to bolí jak to bolí, vezmu je všechny holí.
Kurva škoda, že zabavili ty MP 40, koupil bych si.
04. 03. 2011 | 19:31

rejpal napsal(a):

S.Š.
Vypadá to, že zmatek v hlavách mají nejen politici a agentury, ale i my, respondenti. Možná bude nejblíž pravdě parafrázovaná věta jednoho anglického fotbalisty: volby jsou demokratická hra pro 50 stran a několik miliónů voličů, ve které vždy vyhrává ODS.
04. 03. 2011 | 19:37

Vico napsal(a):

S.Š. : Především vás zdravím :-)

Možná jednotlivé agentury mají rozdílnou metodiku. Myslím si, že dlouhodobě nemohou pracovat tzv. na účelovou zakázku. Goodwill je pro takové agentury naprosto zásadní záležitost.

Jestliže současná vládní sestava si udržuje 50 a více procent v roce, kdy se dělají nepopulární kroky, neb volby jsou daleko,/jak zábavně popisuje pro "lůzu" DH/, nemohu se ubránit jistému hodnocení i těch, kterým je vládnuto.
04. 03. 2011 | 19:48

Germanicus napsal(a):

Ještě k těm průzkumům. Jan Herzmann (Factum Invenio) před třemi lety, přestal na protest s mediálními manipulacemi zveřejňovat volební průzkumy a prognózy.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/factum-invenio-koncime-s-odhady-politickych-preferenci_44055.html?showTab=nejnovejsi

Po dvou letech přiznal svou určitou naivitu a k volebním průzkumům a prognózám se vrátil.
http://www.lidovky.cz/me-odmitave-gesto-nepomohlo-dpy-/ln_noviny.asp?c=A100220_000009_ln_noviny_sko&klic=235613&mes=100220_0

Můj komentář k tomu je: Většina volebních průzkumů a prognóz v Česku je cinknutá...
04. 03. 2011 | 20:29

rejpal napsal(a):

Germanicus
U velkých stran to není až tak zásadní, ale když někdo zveřejní pár dní před volbami, že strana má 4,5 procenta, je to horší. A už to tady párkrát bylo.
04. 03. 2011 | 20:44

S.Š. napsal(a):

Pane Vico, přesto, nemohu se ubránit jistému podezření, že CVVM (placená státem) se jaksi "vymkla z kloubů". Podívejte se na tu propast v preferencích ODS mezi jím (Centrem pro výzkum veřejného mínění) zbylými agenturami. Výsledky posledních parlamentních voleb nejpřesněji odhadla, nemýlím-li se, agentura SC&C, od té však z poslední doby nejsou v tomto směru žádné výstupy. Pokud se týká skalních voličů ODS, doporučuji občas nahlédnout na virtually.cz. Ti nejagresivnější jsou obvykle letitými sympatizanty pana prezidenta (chlubí se m.j. účastí na mítincích Akce D.O.S.T.). Nevěří na žádné "kauzy" (Drobil je hrdina, Michálek "udavač"), nestrpí žádnou kritiku prezidenta (kdo pojmenovává jeho chyby, jej "nenávidí") a vůbec, kdo si myslí něco jiného, je zásadní nepřítel (Bátora byl médii "lynčován", ten, kdo cituje z jeho "díla" a vznáší otazníky nad tímto hlasatelem nenávisti, je rovněž "udavač"). Až dojemně opakují prakticky doslova to, co zní z Hradu a z jedné (pražské) části ODS. Tito lidé budou ODS volit vždycky, byť by se jim do tváře vysmívala sebevíc. Nakonec, "všichni přece kradou". Výsledky průzkumů CVVM se mi ale přesto zdají nepříliš pravděpodobné. Nevím, jak nám pomoct jinak, než zvýšenou občanskou aktivitou.
To mně připomíná, v Revui Politika vyšel pěkný popis naší situace (fakticky jde o recenzi knihy L. Kopečka "Éra nevinnosti") od Josefa Mlejnka jr., který se také otázkou, co dál, zabývá. Doporučuji jako alternativní pohled, viz
http://www.revuepolitika.cz/clanky/1424/hypermarket-v-palermu
Též Vás zdravím.
04. 03. 2011 | 20:46

xxx napsal(a):

To simply:
Vzor, ze to jde: Estonsko.
Odpoved jak: Ivanka.
04. 03. 2011 | 21:09

Honza napsal(a):

Spousta diskutujících-zbytečné útoky jeden na druhého.
Je jasné, že už velká většina lidí má už dost současného marasmu. Národ je oblbován politiky-většina se chová jako stádo ovcí ! Jaká penzijní reforma? celá "reforma"-je v tom-že si má každý naspořit na důchod sám ! Jak to že se média nezajímají o to, že jen za 10 měsíců roku 2010 se z "fondu na penze" stratilo
30 miliard !!! Kam? A kolik to bude v dalších letech ? ? ? Jak je to možné? Kam se poděly peníze uspořené minulými generacemi ??? Za poslední roky byly zcela rozkradeny a podle Mez měn fondu ne bude na penze v ČR už v roce 2016 !!!-stejně jako v Maďarsku !!!
05. 03. 2011 | 02:53

Teo napsal(a):

Nejlepší na těchhle diskuzích je to, že se vyvztekají i jedinci, kteří dosud nepochopili nic z té zákonitosti lidské společnosti. Vyprskají svou žluč závisti, životní neúspěšnosti z důvodu lenosti a celkem dají pokoj. Opět maminku budou vyžírat, tatínkovi krást z důchodu, společnosti viset na krku jako pijavice přisáti a divíce se, že ze společnosti už tolik neteče jako dříve.

Není těžké být levičák. To stačí nadávat na špatné hospodaření těch druhých a řvát s davem, že to chce revoluci. Ovšem revoluci levičákovi musí připravit zase jen pravicově se chovající jedinci, lidé jdoucí za mocí.

Levičáci, čekáte snad že se vás ujme kdosi nezištný ve prospěch dobra neúspěšné většiny? Že se najde někdo, kdo se obětuje bez zisku pro tzv. beztřídní společnost? - Mám pro vás novinu. Ježíšek, Mikuláš, dobré víly, Arabela a její zázračný prsten, plus další pohádkové bytosti NEEXISTUJÍ a neexistovaly nikdy!

Je na každém člověku na světě, aby se našel v té své společnosti a úspěšně zapracoval na svém prosazení se. Hodně povolaných, málo vyvolených! To je zákonitost světa lidí. Remcající neúspěšní mají snahu vždy se vzbouřit proti zákonitostem společnosti, ale k tomu potřebují jedince, kteří využívajíce situace jdou za mocí. Takže dokolečka, dokola.

Levičák nikdy nic nepochopí, protože by se stal pravičákem.
05. 03. 2011 | 08:24

Dočekal napsal(a):

Teo:

Jeden odkaz:

http://binko.blog.idnes.cz/c/180285/Duchody-Vzdyt-jde-jenom-o-to-aby-bylo-z-ceho-dal-krast.html

Zatím jako jediný jste se tady vyprskal vy. Zato dokonale.

Pro mne je velice potěšitelné pozorovat, jak postupně dochází i těm, kteří loni volili pravou rukou, že je tato vláda podvedla.
Tato vláda se jim totiž za důvěru, kterou dali voliči ve volbách pravicovým stranám, odměnila po svém. Začíná je sice pomalu, ale jistě okrádat.
To, že na asociální politiku této vlády, reprezentovanou pány Kalouskem a Drábkem doplatí nejvíc mladé rodiny s malými dětmi, jsem tady psal už na začátku letošního ledna. Tehdy se mi ještě místní pravicoví liberálové vysmívali.

Tak nevím. Stále častěji si připomínám tento bonmot:
Volič české pravice je jedinec, který po kopanci do vlastní zádele radostně vydechne: "Ta sedla!"
05. 03. 2011 | 08:53

Jirka II. napsal(a):

DH,:
DH-ismus jsou názory naší "elity" dovedené ad absurdum. Marxismus-Leninismus dnešní doby. Jenom doufám, že se to nevyučuje na stranických VUMLech.
05. 03. 2011 | 09:41

Lenka Havlíčková Borovská napsal(a):

Karel Kryl, už v lednu 1990:
Nevěř Vašku, na proslovy! Mnohý případ známe, že pán padne - a pán nový - zaměstná své známé.
Nechoď Vašku, s pány na led, pošli radši Sašku! Měl by Saška shlédnout balet? Otevře si flašku.
Sněmovna se vrací z flámu ještě trochu sťatá, půlka věří v Dalajlámu, půlka v Arafata.
Čeká Danton na popravu - ještě nečet Brechta: nežli staré setneš hlavu, je tu nová šlechta.
Vládne móda krátkých gatí v naší republice. Nedivte se, lidé zlatí: vždyť jde o pozice.
05. 03. 2011 | 09:47

Jirka II. napsal(a):

Teo je zatím o jednu koňskou délku za DH, ale již ho dohání. Viz příspěvek v 8:24
05. 03. 2011 | 09:47

Pepa z depa napsal(a):

Milý žvanilové, proč jste si nepřišli poklábosit na Novou scénu ND, když jsme Vás včera zvali. Fakt jste tak neschopní obhájiti svoje názory z očí do očí? Pepa z depa tam dopajdal, protože si natrhl svaly na noze a každý krok byl utrpením. Ale nevzdal to, protože když něco zpunktuje tak se neschová jako malý smrad. Tak je vidět, že Vy nic kloudného pro NAŠÍ VLAST nepřinesete, protože jste jen banda tlachalů, teoretiků a někteří jste doopravdy šíbnutí extrémisti. Tak se tu hezky oblažujte svými znalostmi teoretickými a My se přesuneme mezi ten PRACUJÍCÍ LID ČR, který Vám zjevně může býti u toho vzadu. Teď Nás mrzí jen ta ztráta času, ale co člověk nadělá, že? Čau loučí se 4. odboj a Pepa z depa. A čekáme a teď s velkou lítostí jen doma u TV jak se to vyvrbí na tom NÁMĚSTÍ REPUBLIKY.
05. 03. 2011 | 10:17

Jirka II. napsal(a):

Pepa z depa.:
Nejsme všichni Pražáci. Nemůžu jet přes půl republiky kvůli půl hodině.
Ale na náměstí ve 14.00 půjdeme i u nás!
05. 03. 2011 | 10:28

tata napsal(a):

pane TEO

NEZLOBTE SE,hodně hloupy přispěvek a proč? odpověd je nasnadě vžd rozdělit lidi na darebaky a dobre podle skupin něčeho ve vašem připadě na leve pravé je naprosto hloupé.................v každe skupině jedno jake se nachazí všechny druhy lidí.

VYTE VĚtšinou je to tak že takove to rozřazení něco vypovydá co to už nema cenu vypisovat.
05. 03. 2011 | 12:04

Lenka Havlíčková Borovská napsal(a):

Pro Pepu z depa:
Na to náměstí byste nejel kvůli půl hodině. Ale kvůli celé naší budoucnosti. Dokud se lidi nespojí a nebudou se schopni domluvit ani na místě srazu, tak si s nimi mocipáni budou dál zametat, jak se jim zlíbí...
05. 03. 2011 | 12:40

Teo napsal(a):

to tata:

Já dělím lidi na líné a pracovité. Samozřejmě je pravda, že mezi línými jsou i kategorie lupičů ze společného. Není pravda, že pracující je automaticky pracovitý. Za čtyřicet pět odpracovaných let jsem poznal kvanta pracujících, kteří pracovití rozhodně nebyli. Vedení kolektivů bylo z devadesáti procent naprosto líných osob, které hledaly kdejakou skulinku, jak k penězům a moci bezpracně přijít.

Naprosto nejsem vyznavačem kolektivní odpovědnosti a naopak vyznávám spoléhání se sám na sebe. Dosud se mi to vždy vyplatilo a krást jsem vůbec nikdy nemusel a ani k tomu nebyl vychován. Naposledy jsem šel naivně s davem v 89r. v domnění, že nastala ona kýžená doba obrody většiny lidí na poctivě pracující. Trapný můj omyl! Dodnes marně vyhlížím, kdy se odbory stvoří ze spontánní snahy pracujících a půjdou zaměstnavatelům předvést, jak je nutno spolupracovat v zájmu zaměstnanců i jich samých. Jen bossové, politicky vytvoření tzv. levicovou partají, manipulují se zaměstnanci tak, jak to vyhovuje politice stejně zlodějských papalášů, jako jsou i na druhé straně v tzv. pravici.

V každé době od věků byli lidé, co hledali svůj přístup k moci a uzurpovali práva ostatních. V každé době od věků byli lidé, co jen spoléhali na sebe, nervali se o moc, nebohatli na úkor druhých. Že i dnes, jako od věků existuje většinová skupina lidí, kteří jen parazitují a pouze z donucení okolnostmi se snaží i pracovat, tak to rozhodně není vina ostatních.

Mějte si své revoluce. Žijte kolektivisticky a odpovědnost si házejte na ostatní. Neočekávejte ale, že pracovití lidé před vámi padnou na zadel a budou vás podporovat, makat za vás v té porevoluční době, kdy je třeba začít konečně něco realizovat v ekonomice. Na snahu odpracovat pro kolektivisty ve společném zájmu VŽDY doplatí pracovití. Když nic jiné, stanou se terčem nenávisti lenivců, kteří touží po majetku a moci aniž by vůbec hnuli prstem.

Moc by mě zajímalo, kde lidstvo přišlo na to, že někdo bude jistit sociální zabezpečení a to i lenivým. Kdo dokáže jen verbálně horovat za spravedlnost, blahobyt společnosti a myslí si že to odbude jen volbami a sám máknout nemusí, ten se nakonec diví, že blahobyt jednoduše nenastal. Sám nehnul prstem, nechodil nic řešit, neobětoval minutu svého volného času a námahy myšlení, nedokázal nikdy nic zorganizovat a vést k lepšímu a přesto žádá postup k bohatější společnosti.

I ty odbory potřebují pracovité obětavé lidi a ne vychytralé politikáře. Nějak nejsou! Lidé neumějí a nechtějí makat pro společné. Nehodlají trpět pro společné zájmy. Neumějí si nic odříct v prospěch ostatních. Občasnou almužnou žebrákům pak chlácholí své svědomí.

A tak můžete jít do háje s vaším příspěvkem, plným pravopisných chyb, na mou osobu ukazující, jako na špatného chlapa. Co mám v životě, to nemám zadarmo a tvrdě jsem si odpracoval. Nenaříkám na slabý plat, když se mi nepodařilo prosadit vyšší. Nenaříkám na osudem uvalené zdravotní problémy rodiny a dřu, abych měl i na ony zbytečné poplatky, nízké sociální zabezpečení invalidů. Nikdo(!) mi blahobyt nezajistil. Ani komunisti(spíš naopak), ani překabátění komunisti za kapitalisty. Ani Havel, ani Klaus, natož Paroubek s Grossem. Táta Falbr, bývalý velitel výcvikového tábora teroristů(prý) na odboráře nakonec hodil bobek, stejně, jako to udělal i Štěch dnes.

"Náš prápor není žádná hádra, je na něm bojovníků krev. Píchni ho, bodni ho, pusť mu krev!..." Zazpívejte si nějakou tu revoluční a poproste nějakého diktátora, ať se o vás konečně zase postará, protože vy to sami neumíte! :-)))
05. 03. 2011 | 13:13

Jirka II. napsal(a):

Lenka Havlíčková Borovská.:
O té půlhodině nepsal P.z D., ale já. Pražáků je víc než milion, ať si zaplní náměstí sami. Když půjdou všichni, ani Václavák jim nestačí. Náměstí by se měla zaplnit i v malých městech.
U nás ve stejnou dobu začínal masopust. Všichni se divili, že přišlo mnohem víc lidí než jiné roky. Různě postávaly skupinky lidí, které ten masopust ani příliš nezajímal. Byly sami pro sebe, dohromady se nedaly. Zazvonil jsem si klíčema a šel jsem domů. Snad příště.
05. 03. 2011 | 15:57

Jirka II. napsal(a):

Teo.:
Možná jste pracovitý, ale z Vašeho textu čiší, jak jste nas.aný. Čím to je?
Nepřemýšlel jste o tom? Co proti tomu děláte?
05. 03. 2011 | 16:03

tata napsal(a):

pane TEO

VUBEC NECHAPU CO JSTE ZAMOTAL DO ODPOVĚDI,nikde sem o vas nepsal něco o špatnem chlapovi,nikde sem nepsal o nakych revolucích,jen že vaš přispěvek je hloupy tim dělenim a tady je citace...............Není těžké být levičák. To stačí nadávat na špatné hospodaření těch druhých a řvát s davem, že to chce revoluci. Ovšem revoluci levičákovi musí připravit zase jen pravicově se chovající jedinci, lidé jdoucí za mocí.

a toto..............Levičák nikdy nic nepochopí, protože by se stal pravičákem..................................................................

asi těžko dělite na lidi line a pracovite aspon zde určitě ne,takže vubec nechapu co jste tam zamotal,pane mě hlavně nevykladejte o pracovitosti,ja vic jak polovinu života dělal od nevidim do nevidim muj rekord je 360 hodin /za 1 měsic a to odmakanej bežně sem dělal 250h/měsic,konečně asi neumite čist když pišu že i mezi dělniky jsou lenoši,už vubec s tim nema co dělat pravopis,prostě odpovidate uplně mimo mojí reakci na VAS.

chapal bych že napišete že vam je ukradena politika a nakej pohled z prava z leva,protože levicovy pohled ještě s člověka neděla darebaka,nejste sam kdo je poctivy a pracovity,reagujte na to co vam sděluji a vyvrate to ,nebo naše debata je naprosto bezpředmětná,prostě vaše definice levicoveho člověka je naprosto hloupá nic vic nic min sem nenapsal.

je to jen určity pohled na společnost ,chapaní te společnosti,vubec to ale nevypovida o čestnosti,pracovitosti,to jsou charakterove vlasnosti a ty mužou byt dobre i špatne jak u pravičaka tak levičaka.
05. 03. 2011 | 20:29

Pankrac napsal(a):

ono je to stejně jen takové plácání slámy ...
kdyby se to lidem nelíbilo,
tak by s tím již dávno něco udělali.
Protože je ale demokracie,
tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu.
Já jsem člověk přející a když to chtějí mají to mít.
Já si přeji něco odlišného a tak to mám také.
Prostě pohodadžes.
Nic jiného v tom není.
Nepotřebuji přemlouvat někoho,
že pohled na věc je nejen odlišný,
ale i velmi krátkozrakej a hloupej.
Uznávám svobodu skončit pod mostem pro každého.
05. 03. 2011 | 21:16

Lenka Havlíčková Borovská napsal(a):

Pro "Jirku II":
To je právě ono: "dohromady se nedaly". Tady jde právě o to, aby se všichni, kdo s touto džunglí nesouhlasí, dali dohromady. V Praze nás přišlo dost, taky všichni čuměli, co se to děje, ale cenzura to jaksi vůbec nepustila do médií. Taky to o něčem svědčí: mocipáni se tak strašně bojí, že se lidi vzpamatují, že neuveřejní pravdu - i když mají plnou hubu demokracie. To je právě to - naši dnešní mocipáni si myslí, že demokracie je to, když všichni jako ovce kývají na vše, co jim naservírují. Ale aspoň slovo "Demokracie" znamená "Vláda lidu". Ne vláda arogantních politiků ani boháčů, kteří si politiky platí, aby si navzájem umožnili zajistit se finančně až do pátého kolena. Zkrátka nahrabat si. Jen sobě. Že přitom zlikvidují stát je pro ně vedlejší.
06. 03. 2011 | 07:22

Jirka II. napsal(a):

Lenka Havlíčková Borovská.:
Souhlasím se vším. Vloni jsem chodil na náměstí s transparentem každého 17. v 17 hodin od dubna, až do listopadu. Někdy se ke mně někdo přidal, většinou jsme byli dva. Myslel jsem si, že nás v listopadu bude plno. Nestalo se. Lidi si myslí, že dokud se nají, napijou a můžou koukat v TV na seriály, tak že je všechno OK.
Viz příspěvek "pankráce" o kousek výš.
To, že jsme něco zdědili a měli bychom to předat dál, jim jaksi uniká.
Nemusím být bohatý. Když si svobodně zvolím jinou cestu, je to moje věc. Ale musím si ji zvolit já a ne někdo za mně. A neměl by se mi někdo, kdo si zvolil cestu jinou, smát do tváře a okrádat mě při tom. To demokracie není.
06. 03. 2011 | 12:04

Jetvart napsal(a):

Shrnuto a podtrženo – je třeba:
• daňově zvýhodnit dobrovolný opt-out systém (což je kombinace povinného a dobrovolného sociálního pojištění), a to pro zaměstnance i zaměstnavatele

Tohle jste napsal před rokem v článku "Důchody - téma číslo jedna". Vláda vám to v podstatě splnila. Podle mne opt-out jen důchodové pojištění dále poškodí. Jako všechno co tato vláda dělá, je to dobré pro nadprůměrně vydělávající kteří se o peníze které vyvedou nemusí dělit s těmi kteří mají podprůměrné platy. Na důchody tak bude chybět mnohonásobně vyšší částka než by na první pohled odpovídalo počtu lidí kteří si některý fond zvolí.
07. 03. 2011 | 05:55

Borochovsky napsal(a):

Pěkně jste to vystihl pane Havlíku,pěkný článek.
Nicméně to o těch klíčích je nepatřičné.Všichni přece víme,že ti co jsou ted u lizu se budou bránit daleko urputněji než se bránili-nebránili bezradní bolševici.Klíčemi tak možná zpozdíme zvýšení DPH,ale ten marasmus ,ta žumpa co nás obklopuje,ta zůstane!Chlév se neuklízí klíči,ale vidlemi.
08. 03. 2011 | 13:46

Mirka Melzerová, Teplice napsal(a):

Souhlasím se vším co se zde píše,myslím si, že už dost dlouhou dobu jsme na dně. Jsem z Teplic a spousta mých známých je nyní v situaci, kdy spíše přežívá než žije. Nezaměstnanost, vysoké nájmy, nízké platy, vydírání zaměstnavateli(pokud už nějací jsou), exekutoři(stát ve státě).....
Také ale vidím, že málokdo věří, že by se něco změnilo pokud by se ke korytu dostal někdo jiný, choval by se jinak, než ti co se tam rochnili do teď ???
21. 03. 2011 | 15:45

Karel Mozga napsal(a):

jako v roce 1968: pred prichodem sovetu silne reci...a
- po jejich prichodu...: Mirek, ktery se pridal k ceste do
Prahy, na zpatecni ceste: "podivej se jaka je solidarita
tech lidi na tech cestach...",
k cemuz ja v mych 23. letech skepticky:"jak dlouho Mirku...?"

Karel Mozga
iniciator podpisove akce pro odvolani Aloise Indry z funkce poslance za Gottwaldov pote, co veslo ve znamost, ze Indra nejen,ze byl mezi temi, co podepsali zvaci dopis..., ale, ze si navic jeste dela zalusk na misto sefa tzv. "delnicko-rolnicke vlady...".

"Mirkovi dali pokourit...", nejdriv ho zastavili eskortou pred administrativni budovou ZPS a sdelili mu, ze neni pro stat duveryhodnou osobou pro prevoz lopatek do Vodochodu - pro zkousky v turbinach prvniho ceskoslovenskeho proudoveho letadla (ac on dohlizel ve funkci metalurga na jejich vyvoj...)...
Ztratil sluch a mel stesti, ze jeho zena byla lekarkou..., sluch zachranila..

Ve volnem case trenoval dorostence v lednim hokeji a tak nasledoval zakaz vyjezdu - s nimi - do zahranici... S nekolikanasobnym mistrem republiky nesmel ani do Moskvy...

Po vystrnadeni ze ZPS prezil - celou dusi metalurg...- "normalizaci" diky znamemu ve stavebnictvi..."Behem normalizace po nem ani pes nestekl..."
09. 02. 2013 | 01:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy