Nekonečný seriál pokračuje č. 8

10. 03. 2011 | 10:10
Přečteno 4742 krát
Televize Nova nevysílá už dosti dlouho žádnou publicistiku ani politické diskuse. Jedinou výjimkou je jednou za rok hodinka s prezidentem. Pan profesor Klaus opět nezklamal. Kopl si do Ústavního soudu, do „oblíbeného“ Al Gora, do vydavatelů knih, lékařů a EU.

Pokáral vládu za špatnou důchodovou reformu. A to k neskrývané radosti Víta Bárty, který je dnes spolu s Borisem Šťastným, Tomášem Hrdličkou, a kupodivu i Michalem Haškem, nejbližším politickým spojencem pana prezidenta. Škoda, že jsme neslyšeli alternativní návrh řešení deficitu na důchodovém účtu, neexistenci rezervního důchodového fondu a celkově alarmující situace veřejných financí. Třeba se dočkáme. Václav Klaus slibuje články. Otázek, na které by měl odpovídat, by byla celá řada, ale od adorující hlasatelky zpráv se ani očekávat nedaly.

Zdravotně postižení spoluobčané se ozvali s hlasitým protestem proti návrhům ministra Drábka. Bylo už načase. Trestat kuchařky ve školních jídelnách, nemohoucí a potřebné je nemravnost nemravná. Svědčí to o velmi nízkém prahu sociálního cítění naši současné vlády.

Pražský primátor Svoboda si založil svou vlastní protikorupční odbornou komisi. Účast advokáta Tomáše Sokola a šéfa Penty Marka Dospivy je úsměvná. I když rady Krejčíře, Pitra či generála Lorence mohou být docela podnětné. Možná se místo koncepce dočkáme antikoncepce. Ostatně pan primátor je přeci gynekolog.

Internetový portál českápozice.cz se podrobně věnuje firmě, která spravuje cca 450 mil. Kč Prahy 6 a Prahy 13. Je to záhadná společnost Key Investmens. Tatáž společnost hrála před lety klíčovou roli při pohádkovém zbohatnutí křišťálového Stanislava Grosse. Vřele doporučuji ke čtení.

Ve firmě, která získala podivným způsobem půlmiliardovou zakázku na nákup zdravotnických potřeb pro IKEM, je také jistý Luboš Pašek. Blízký přítel a nedávný spolupracovník známého golfisty Romana Janouška. Není to tak dávno, co potvrdila protikorupční policie, že se zabývá jinou zakázkou pro IKEM. Jde o bývalou firmu ministra Jankovského (VV) Phar Service, kterou nyní vlastní ministrův syn. Není nezajímavé, že za raketovým startem véčkařů stál prý tandem Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička.

Pokud jste sledovali trápení našich tenistů v souboji s kazašským týmem, pak jste mohli na VIP tribunách zahlédnout známé tváře. Jednu dvojici přehlédnout nešlo – poslankyně Kočí (VV) a bývalý ministr Drobil (ODS). Příznačná byla i „zdravotnická“ dvojice Šnajdr (ODS) a miliardář Chrenek. Proč jezdit do Dubaje, když se hraje v Ostravě Davis Cup, že ano?

Mezi další otázky, které bychom měli klást, patří i ty, které míří k tématu našeho fotovoltaického boomu. Odhady budoucích celkových nákladů na toto úchvatné dobrodružství jsou děsivé. Pohybují se v horizontu nejbližších let v řadech stovek miliard Kč, včetně očekávaných ztrát z prohraných arbitráží. Kde se stala chyba? Kdo vlastnil ty původní projekty? Byli mezi nimi i poslanci a úředníci? Pokud ano, pak kteří? A co známí lobbisté?

Na zdánlivém okraji zájmu zůstává koncept Kalouskova ministra zemědělství Ivana Fuksi (ODS) pod názvem Dřevěná kniha. Podle mnohých dřevozpracovatelů může mít až likvidační charakter. Navíc prý prohloubí prostor pro možné spekulace a manipulace. Možná je vše mnohem prozaičtější a jedná se de facto o přípravu na privatizaci podniku Lesy ČR. Mimochodem, vzpomínáte na chvástání Drobilova Knetiga?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hladis napsal(a):

Popsal bych i posledni mensi aferku Kalousek vs. tiskoviny. Zde se v cele nahote ukazuje jak to s ceskymi tiskovinami vlastne je. Zacal jsem se podivovat jak ve vetsine denicich zacala znenadani smrst clanku proti duchodove reforme a zvyseni DPH. Najednou byl dan prostor mnoha jinym ekonomum a nazorum ,ktere s tim nesouhlasi. Docela udivujici na cesky tisk znamy svou adoraci teto vlady a davani prostoru tem spravnym nazorum ci snahou o prekrucovani. Duvod je prozaicky stejne jako obrat pana Tomskeho. Sahlo se nekomu na kseft. Proto se particka redaktoru sesla ,aby prodyskutovala a trochu povyhrozovala ,ze vladni navrhy v novinach potopi. Da se rici naproste potvrzeni toho jakym stylem ceske "nestranne" deniky pisi. Pokrytectvi v plne nahote. Chce se mi rici "Dobre jim tak".
10. 03. 2011 | 10:42

Marcus Agrippa napsal(a):

Jediné co je alarmující na stavu veřejných financí je korupce, lobbing soukromých finančních institucí a politická neschopnost. Průběžný systém je pro 90% občanů naprosto dostačující. Úplně stačí jen nějakým způsobem podpořit připojištění, které funguje už cca 10 let. Jenže to vysokopříjmovým prostě nestačí - oni se zkrátka vůbec nechtějí podílet na fungování státu. V tom případě - ale ať si tuhle"reformu"prosím financují sami ( a reálnou socializaci ztrát a kapitalizaci zisků si můžou praktikovat taky v jiné zemi ).
10. 03. 2011 | 10:46

kočka šklíba napsal(a):

Hladisi přesně, ještě jsem si to samé řekla poslouchajíc Hydepark s Tomským. Přijdou o kšefty, tak najednou "zdvihají hlas". Najednou je trápí, že....."občané budou nekulturní, že bude klesat vzdělanost.....", jsou směšní. Těmhle jde jen o vlastní kapsy, na občanech jim záleží stejně málo jako té vládě g...ů. Kdyby jim šlo jen trochu o občany, tak jsme ten jejich hlas museli slyšet již před 18 lety. Nakonec stačí si přečíst pár blogů Tomského, aby myslícímu člověku bylo tohle jasné. Jenže zdá se, že občané tototo státu v převážné většině nemyslí :(.
10. 03. 2011 | 10:52

almost glossed™ napsal(a):

hladis, kočka šklíba: A víte, co je nejzajímavější? Že hned, jakmile dosáhnou svého (a oni dosáhnou), budou v adorování "reformátorů" směle pokračovat.

Pokud padne návrh "tiskoviny za chleba", udělají možné i nemožné pro to, aby byl schválen a budou ho nám nalévat do hlavy jako to nejgeniálnější řešení.
10. 03. 2011 | 10:58

Jakeš napsal(a):

Toto je nekonečný a nezastavitelný seriál, který nemá konce. Nebo, že by se konec blížil, s tím jak se ČR řítí ke krachu? Tento marasmus již nelze mapravit, snad jen znárodnění to utne.
10. 03. 2011 | 11:03

kočka šklíba napsal(a):

AG, ano to máte pravdu. A také si myslím, že dosáhnou, protože jednak boj s médii se vyhrát nedá a jednak je těm g...ům u koryt jasné, že jen díky těmto mopslíkům "demokracie" si tu mohou již 20 let dělat co chtějí.
10. 03. 2011 | 11:10

Hladis napsal(a):

Ono sefredaktori ani knizni vydavatele stavkovat bok po boku s plebsem nebudou. Vzdyt na tech demonstracich jsou jen lemplove a lide kteri jeli do Prahy na vylet ci nakupy. To je naprosto pod jejich uroven a jim jde preci jen o jednu malou korekci pro vzdelanost naroda. Na to se musi jit jinak a chytre lobbingem a zatahanim za ty spravne nitky.
10. 03. 2011 | 11:13

kočka šklíba napsal(a):

Přesně Hladisi, vzdělanost národa si ti naši altruističtí "novináři" vzít nedají, zejména šéfredaktoři bulváru a polobulváru (což už zahrnuje téměř všechny deníky) opravdu stojí o vzdělané a přemýšlející čtenáře :D.
10. 03. 2011 | 11:23

DH napsal(a):

Je velkým štěstím pro naši postkomunismem postiženou zemi, že veřejné mínění je ve správnou chvíli korigováno žádoucím a pro budoucí směřování země jedině možným a správným směrem. V tom je úloha svobodných médií, v čele s radou moudrých, nezainteresovaných šéfredaktorů, nezastupitelná.

Důvěra v noviny a nezaujatost a objektivitu sdělovacích prostředků je základním, úhelným kamenem každé demokratické společnosti. Je to jediný efektivní prostředek k ovlivnění tupých mas, je to hromosvod pro radikální názory a efektivní politická žvanírna, kde mohou idealisté všeho druhu bojovat své jalové slovní bitvy.

Skutečná realita, skutečné rozhodování a reálná moc se samozřejmě realizuje jinde, mimo obzor běžného pracujícího, obyčejného levičáckého trouby. Je to naprosto logické a samozřejmé - rozhodovací pravomoc, ekonomické zdroje a reálný vliv patří do rukou schopných, racionálních a prozíravých lidí. Plebsu patří chléb a hry, kverulantům Katovny a intelektuálům diskuse v čajovnách.
10. 03. 2011 | 11:24

vaclavurban napsal(a):

Za chvíli tady bude vymalováno. Stát zbankrotuje, nastoupí nějaký drsný režim, aby zpacifikoval tu masu frustrovaných ovcí, nebo nastoupí drsný režim, který zatočí s těmi zloději. Pesimismem mě naplňuje přesvědčení, že lidi se dají koupit. Za peníze a výhody budou ochotní bránit ty, kteří ty peníze nyní mají. Tak vidím budoucnost téhle společnosti.
10. 03. 2011 | 11:28

kočka šklíba napsal(a):

DH lépe to popsat a vystihnout ani nešlo ;). To jen zdejší editor se nás tu snaží přesvědčovat, že tomu je jinak ;).
10. 03. 2011 | 11:32

jarpor napsal(a):

václavurban

"Pesimismem mě naplňuje přesvědčení, že lidi se dají koupit."

Rozumím-li správně, práce /člověk prodává svou práci, aby mohl "nakoupit" své životní potřeby/ Vás naplňuje pesimismem. Vypadá to, že je zde někdo "nekoupitelný"... nebo je tomu jinak ?

No, co naplat, někteří patrně hýří optimismem... o pečených holubech bez práce.

Hezký den
10. 03. 2011 | 11:40

Cech napsal(a):

To Hladis
S tímto v 10. 03. 2011 | 10:42 souhlasím.
Domnívám se,že příčina je trochu obšírnější a to začátek kampaně V.K.
Proto dal ping na DR.
Dotočit pravicovější výpad si dovolit až tehdy, když bylo viditelné,že většina Kalouskův podvod částečně pochopila.
Protože z důvodu sběru populistických bodů, si ještě neoliberálněji kopl do viditelného podvodu.To,že kritizuje postup vlády jednoznačně z krajně pravicové pozice.Následně potom vyprofiluje jako jasný podvod jako nepodařenou DR ačkoliv sám dobře ví,že Kalousek potřebuje sanovat výpadek SR.
Začalo být neúnosné HARD "spinovat" Kalouska ač se toho tvrdě dožadoval.
Proto to drobné nedorozumění a onen vynucený souhlas: Mám z jednání tajně pořízenou nahrávku.Tímto vzbudil ve vydavatelských kruzích hysterickou obavu o koryta.
Takto si vynutil onu tolik potřebnou podporu pro svůj podnikatelský záměr.
Dopadlo to dobře a proto mohl podat ten cukřík v podobě žádnou tajnou nahrávku z jednání šéfredaktorů tištěných médií nemám a ani neexistuje.
10. 03. 2011 | 11:43

Tenco napsal(a):

Petr Havlík
Je třeba nalézt způsob jak propojit relevantní občanské iniciativy tak, aby konečně došlo k razantní výměně lumpenelit. Zákonnou cestou.
Leitmotiv netřeba hledat.
Je všeobecně znám a ztotožní se s ním jak nezaměstnaný v Bruntále , tak poctivý podnikatel v Praze.

Tak dumejte.

Anebo Vám budou stačit 2 % ?

:)))

Odborná otázka :
Neporadil byste mi nějaký dobrý zdroj informací, který sleduje/respektive vyhodnocuje - např. formou porovnání ročního zhodnocení alespoň za 10 let/ výkonnost podílových fondů v čase ?
10. 03. 2011 | 11:51

Hladis napsal(a):

Zde z Recka se na to divam trochu ze vzdalenosti a nemuzu znat vsechny detaily. Ta kampan v tisku proti duchodove reforme (pred tim byl dan prostor spise obhajovatelum nez kritikum) a zvyseni DPH zacla prave az pri avizovanem zvyseni DPH v kterem budou zapocitany i tiskoviny. Od te chvile jsou najednou vsude clanky jak je to cele spatne. Klaus me prekvapil ,ze se k tomu pripojil (cekal jsem spis jeho podporu). Nakopnul Bartu ,ktery okamzite otocil a prisel se svymi prohlasenimi (v demokratickych zemich neslychane ,aby se prezident k necemu takovemu vyjadroval) do novin. Co tim sleduje muzu jen spekulovat. Bud je to proti jeho ideologicky pokroucenemu mysleni nebo si jen dela public relation ci je to utok na TOP09 ,ktery Kalousek svou mystifikaci odpalkoval.
10. 03. 2011 | 12:01

Vico napsal(a):

P.Havlík m.j. napsal : "Pokáral vládu za špatnou důchodovou reformu. A to k neskrývané radosti Víta Bárty, který je dnes spolu s Borisem Šťastným, Tomášem Hrdličkou, a kupodivu i Michalem Haškem, nejbližším politickým spojencem pana prezidenta"

Nezbývá, než-li se modlit, aby nejbližší spojenec pana prezidenta Michal Hašek příští týden vyhrál křeslo předsedy ČSSD a kruh se definitivně uzavřel.

Jelikož mám věštecké schopnosti, mohu vám prozradit alespoň tolik, že Michal Hašek se stane velkou postavou českých dějin. Je jen smůlou našeho školství, že o slávu velkého syna našeho národa se budeme muset dělit s občany bezvýznamného slovenského městečka Sládkovičovo, které, já to už vím, bude jednou přejmenováno na Haškův Brod.Právě zde totiž tento nejbližší spojenec pana prezidenta složil vpravdě "rigorózní" zkoušku.

Kdo si opravdu upřímně přeje klid na práci, musí se modlit za úspěch "dobrého politika Haška".
10. 03. 2011 | 12:15

kočka šklíba napsal(a):

O Haškovi já osobně mám jasno už od minulých krajských voleb. Pokud tohoto člověka zvolí socdemáci do svého čela, pak tu máme ODS D. Takže jak píšete Vico, kruh se uzavře. A jeho "rigorózní zkouška" jen dokresluje blízkost tohoto politika politikům z řad ODS.
10. 03. 2011 | 12:29

Cech napsal(a):

to Vico
Bohužel máte opravdu věštecké schopnosti a proto:
ZA JEDINOU SPRÁVNOU ORANŽOVOU ODS.Ona ta barva snad všechno očistí.
Protože mezi vámi věštci na barvě nezáleží.
Nebo,že by se věštilo jinak?
10. 03. 2011 | 12:30

David napsal(a):

118 kaprů si rybník nevypustí.

Podle mého názoru tato vláda plná darebáků a lhářů si nedá pokoj a bude dělat pořád neplechu ve stylu po nás potopa.

Dnes s důchodovou reformou, zítra s daňovou reformou, a to tak dlouho, že celý stát rozvrátí a nikdo to už nedá do pořádku.

Jak předejít rozvratu státu?

Nejlepším řešením by bylo, když teď začínají teplé jarní dny, udělat co nejdříve generální stávku a žádat demisi vlády a uspořádat v říjnu nové volby.
10. 03. 2011 | 12:39

pich napsal(a):

Je to tady všecko k zblití, k zblití, k zblití.
Tento "stát" se stal mixem všeho hnusu, který se na tomto světě vyskytuje.
Žádná karetní hra či šachy nejsou tak rafinované, jak zdejší "politika".
Normální člověk, bez těch potřebných genů, přirozené či sdílené vychcanosti, už přestává pomalu věřit, že to, co se na svět dívá "na vlastní oči", je on sám.
Myslím, že v těch různých mimikrách jsme už předběhli i spojené státy izraelské.
Schází už jen dostat se do dolarové oblasti, s právem souromníků tisknou dolary dle potřeby. Spíš do foroty.
10. 03. 2011 | 12:46

glingent without napsal(a):

jarpor
to je logika překonávající i neo. Samozřejmě že pan urban nemyslel na létající holuby, ale na falešné sliby falešných proroků.
Prostě takhle přefabulovat to dovede jen jarpor. Kam se hrabe neo.
10. 03. 2011 | 13:10

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Havlíku, nechápu smysl takovéhoto příspěvku. Průměrný čtenář tisku či Internetu to už vše ví včetně různých čtenářských glos.
Vy máte na mnohem více, nešetřete se. Očekával bych, že si zvolíte téma a dodáte k němu nějakou Vaší přidanou hodnotu, Váš názor a pohled na věc, produkt Vaší inteligence.
10. 03. 2011 | 13:12

franťýk napsal(a):

glingent without - to se mi povedlo, místo nicku napsat captchu. Pak se divím, že jsem stroj
10. 03. 2011 | 13:12

Vico napsal(a):

Cech. Kočka šklíba :

Nejprve jsem si myslel, že chyba je v kávové sedlině/obvykle používám Jihlavanku, ale pro včerejší věštění jsem použil netradičně Tchibo/,ale ke stejným předpovědím jsem dospěl i pomocí věštění z kuřecích jater.

K Nečasovi,Bártovi a Filipovi přijde další hradní žáček - Michal Hašek. Partička k hradnímu mariáši jak vyšitá.
10. 03. 2011 | 13:22

Dočekal napsal(a):

Úryvek z konverzace mezi Mazarinem a Colbertem - ministrem financí za Ludvíka XIV:
Colbert:
Když se jedná o to, kde sehnat peníze, nastává moment, kdy pouhé čachrování už nestačí.
Byl bych rád, kdyby mi pan kardinál vysvětlil,jak přijít k dalším penězům, když jsme už zadlužení po krk.

Mazarin:
Když je člověk obyčejný smrtelník, jde do vězení. Ale se státem je to jiné! Stát nemůžeme zavřít do vězení. Vrší další a další dluhy. Tak to dělají všechny státy.

Colbert:
Opravdu? Myslíte? Nicméně, potřebujeme peníze! A jak je sehnat, když už máme všechny myslitelné daně?

Mazarin:
Tak vytvoříme další.

Colbert:
Nemůžeme zatížit chudé více, než už jsou!

Mazarin:
Ano, to je nemožné.

Colbert:
Tak tedy bohaté?

Mazarin:
Bohaté také ne. Ti už by nemohli víc utrácet. Jeden bohatý, který utrácí, živí stovky chudých.

Colbert:
Tak jak to uděláme?

Mazarin:
Colberte, ty mudruješ jak nočník pod zadkem nemocného. Je obrovské množství lidí, kteří jsou někde mezi tím, ani chudí, ani bohatí. Ti, kteří pracují, sní o tom, že zbohatnou a nechtějí být chudí. A ty musíme pumpnout. Čím víc jim sebereš, tím víc pracují, aby si to vynahradili .
Je to nevyčerpatelná studnice.

Tento text je starý čtyři sta let. Věřili byste tomu?
-----------------------
Tak co, poznali jste se, vy všichni voliči té naší současné vládní páně Bakalovy trojkoalice?
A už vám také došlo, že ty kavky na oškubání jste tady především vy sami? Že ruka páně Kalouskova právě teď šátrá ve vašich peněženkách?
Ano, těch "nahoře" se ta vládní škrtreforma nesmí dotknout ani náhodou. Ty "dole" už víc obrat nelze, protože pak by spadli to takzvané sociální sítě a stát by jim musel to snížení jejich životní úrovně kompenzovat prostřednictvím sociálních dávek.
Zbývá tak jen takzvaná střední třída. Ano, ti, o kterých kdysi pan Topolánek prohlásil, že mají od "socanů" předplaceno, takže na ně jeho vláda nebude brát žádné ohledy.
Pan Kalousek to jen dotáhl k dokonalosti.
10. 03. 2011 | 13:25

xxx napsal(a):

To Docekal a Cech: Stejny pocit! Souhlas.
To autor:Posledni tri odstavce bez vady.
10. 03. 2011 | 14:23

Pepa z depa napsal(a):

Milý xxx, Dočekale, Cechu a kočko šklíbo, my musíme se znát a proto táhněme za jeden špagát. Navrhujeme se zapojiti do hnutí občanských iniciativ, které jsou odhodlány ELIMINOVAT politické strany na zájmová sdružení, která se budou muset financovat z příspěvků svých členů a všichni, kteří se budou hrnout do vládních a mocenských orgánů, nebudou míti zaručenu nějakou kompenzaci za počet hlasů a my nevíme co ještě. Prostě do těchto orgánů si budou vybírat občané v krajích ty nejdůvěryhodnější zástupce a odborně na výši, kteří budou míti problematiku svého kraje v malíčku. Potom tyto krajské množiny se na úrovni státu spojí v zastupitelský sbor na požadované úrovni v důležitosti přijímání kvalitních a srozumitelných právních norem. A takto musí býti postupováno ve všech oblastech života těch oblastí, které nyní představují kraje. A hlavně se musí všechna státní správa zjednodušit, zefektivnit a maximálně využíti současné výpočetní techniky, s důležitým a důsledným ukládáním všech dat pro budoucí možné využití při řízení a rozhodování o rozvoji těchto krajů. Né jako doposud, že každá akce začíná vždy od bodu O. Viz sčítání lidu a dalších kopanců, z kterých se tu u Nás živí velice mnoho agentúr a firem i jedinců, kteří Nás vždy vyždímou jak se patří, že? Proto nečekejme, že se oni zlepší a zlevní, PROSTĚ JE ZRUŠME A VYTVOŘME SI STRUKTÚRU NOVOU A EFEKTIVNÍ. Prostě musí se u Nás změnit velmi radikálně poměr těch KDO PRACUJÍ FYZICKY A DUŠEVNĚ proti skupině, která BUDE ŘÍDIT, BRÁNIT A ROZHODOVAT, jinak to tu bude zase pěkná cochcárna. Ale to chce co nejdříve udělati vše s čím je počítáno na www.vymenilijsmepolitiky.cz a hlavně tyto jednotlivé subjekty /občanské iniciativy, hnutí i strany a sdružení/ uvésti na oficiální platformu, pro možnost je zvoliti v těch PŘEDČASNÝCH VOLBÁCH, které jak již všichni vidí jsou již za dveřmi. Protože co oni dnes pořád řeší, tak to my musíme také řešit ale BEZ NICH a podle svého gusta. Tak hezký den a nesnažme se plakat na špatném hrobě, ZA TO NÁM ONI NESTOJÍ, tak to vidí 4. odboj a Pepa z depa.
10. 03. 2011 | 15:47

Dočekal napsal(a):

Pepa z depa:

Dejte kontakt a není problém.
Já na rozdíl od zdejších kecálistů pro tu změnu něco dělám. I když bych si mohl místo toho sednout před televizi a točit mlýnek, protože se svou kůží na trh jsem šel už v době, kdy i za pitomý protirežimní nápis na zdi reálně hrozilo pár let natvrdo.
To štengrování místních pravověrných beru jen jako zábavu. Ve skutečnosti mne ta neuvěřitelná blbost většiny tohoto národa pořádně štve. To proto, že v tomhle marasmu musí žít moje děti a vnoučata.

Včera jsem poslal do háje zelenýho jednoho petenta. Jako náplast za to příkoří jsem mu poslal dva své články, které jen tak mimochodem už delší dobu čile kolují po netu. Těch článků je samozřejmě mnohem víc, ale není nikdo, kdo by mi je zveřejnil.

Jak říkám: Dejte kontakt a není problém.
10. 03. 2011 | 15:57

antoninovy napsal(a):

Pane Havlíku, zdravím,

před pár dny jsem náhodou vyslechl pořad na Čro6, tuším Petra Žantovského, nad Vaší novou knihou. Bylo to dobré a podnětné, režijně dobře zpracované.

Napadá mi jedna věc, měli by jste se dát dohromady, vy slušní, schopní a realističtí lidé, nehledě na stranictví a vytvořit konsensuální občanskou frontu, snad později i stranu, /to slovo pravda nenávidím/ a dát se do pohybu ve smyslu nápravy věcí veřejných. /Obdobně jsem se vyjadřoval zde pod blogem pana Špidly/.

V tomto by byl velký, positivní krok, nikoli se unavovat, vyčerpávat půtkami pod různými prapory, ale konsensuálně jít spolu a pracovat konečně pro tuto zemi, republiku a její občany.
Co kdybychom se setkali na nějakém fóru, třeba na Nové scéně spolu s aktu.cz, Vy, Špidla, Tomáš Sedláček, Keller, Pehe, Kohouti oba, paní Dvořáková z VŠE, Rychetský a pan a další a dali to dohromady. Co říkáte ? Muselo by se to projednat s Liborem Stejskalem a s dalšími lidmi, je to námět.

Je hlavně třeba něco dělat, než bude pozdě, než lidé vyjdou do ulic a nedej Bůh nastane nějaká řež. Nálada není dobrá..
10. 03. 2011 | 16:40

Pepa z depa napsal(a):

Milý Dočekale, děkujeme za odpověď a po tom brífinku K9 k reformě důchodu již není o čem přemýšlet a již se musí okamžitě jednat. Vaše příspěvky lze uveřejnit na www.vymenilijsmepolitiky.cz v rubrice napsali nám a také na www.proalt.cz, kde jsou také publikovány dopisy, petice aj., které byli již dříve zasílány prezidentovi, premiérovi, poslanecké sněmovně, Johnovi, a pod. Jsou tam také uváděny plánované akce k různým problematikám současných problémů ve vládnutí, zákonodárství aj. Na těchto setkáních by bylo možné se setkati, protože nám obou jde hlavně o jedno a to je ŽIVOT NAŠICH BLÍZKÝCH A HLAVNĚ TĚCH ZATÍM NEJMENŠÍCH, VNUCI, PRAVNUCI A CELÝCH JEJICH RODIN, aby nepadli do osidel těch zločinců, kteří to v NAŠÍ VLASTI teď zrovna ovládají. To byse mně nechtělo ani umříti, kdybych věděl, že jsem v tom konání těm lotrům nezabránil, že? A O TO TADY HLAVNĚ JDE. Chci v boji proti té zrůdné koalici bojovati do posledního dechů. Zkušeností s nimi mám habaděj, v některých fázích svého života jsem s nimi i tvořil jeden pracovní celek a tak je znám jako staré boty. Zkušenosti s nima nejsou ale nic na co bych mohl býti hrdý. Ale to neva o to více budu na ně teď TVRDÝ, nic jiného si nezaslouží. A co takhle se setkat v pondělí v kavárně Nové scény ND v 17.00hod. a jsou zváni i všichni, kteří zastupují občanské iniciativy a sdružení, pokud mají ten samý elán jako 4. odboj a Pepa z depa. Již na nic NEČEKEJME, NIC LEPŠÍHO NEVYMYSLÍ A SAMI SE NEROZPUSTÍ. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
10. 03. 2011 | 18:08

Pepa z depa napsal(a):

Milý Dočekale, děkujeme za odpověď a po tom brífinku K9 k reformě důchodu již není o čem přemýšlet a již se musí okamžitě jednat. Vaše příspěvky lze uveřejnit na www.vymenilijsmepolitiky.cz v rubrice napsali nám a také na www.proalt.cz, kde jsou také publikovány dopisy, petice aj., které byli již dříve zasílány prezidentovi, premiérovi, poslanecké sněmovně, Johnovi, a pod. Jsou tam také uváděny plánované akce k různým problematikám současných problémů ve vládnutí, zákonodárství aj. Na těchto setkáních by bylo možné se setkati, protože nám obou jde hlavně o jedno a to je ŽIVOT NAŠICH BLÍZKÝCH A HLAVNĚ TĚCH ZATÍM NEJMENŠÍCH, VNUCI, PRAVNUCI A CELÝCH JEJICH RODIN, aby nepadli do osidel těch zločinců, kteří to v NAŠÍ VLASTI teď zrovna ovládají. To byse mně nechtělo ani umříti, kdybych věděl, že jsem v tom konání těm lotrům nezabránil, že? A O TO TADY HLAVNĚ JDE. Chci v boji proti té zrůdné koalici bojovati do posledního dechů. Zkušeností s nimi mám habaděj, v některých fázích svého života jsem s nimi i tvořil jeden pracovní celek a tak je znám jako staré boty. Zkušenosti s nima nejsou ale nic na co bych mohl býti hrdý. Ale to neva o to více budu na ně teď TVRDÝ, nic jiného si nezaslouží. A co takhle se setkat v pondělí 14.3. v kavárně Nové scény ND v 17.00hod. a jsou zváni i všichni, kteří zastupují občanské iniciativy a sdružení, samozřejmně i ti jmenovaní v předešlém příspěvku od ANTONINOVY, pokud mají ten samý elán jako 4. odboj a Pepa z depa. Již na nic NEČEKEJME, NIC LEPŠÍHO NEVYMYSLÍ A SAMI SE NEROZPUSTÍ. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
10. 03. 2011 | 18:35

petrhavlik napsal(a):

Pro "antoninovy":

Děkuji za reakci i námět. Vážím si toho. Uvažujeme velmi podobně. Mé veřejné vystupování je motivováno výlučně občanským vzdorem. O současné garnituře si opravdu nedělám žádné iluze. Nechci být pouhým planým kritikem, a proto trpělivě stavím alternativu. Je mi jasné, že je třeba spojit síly. A to rozumné neparlamentní subjekty a hlavně zástupce různých občanských iniciativ, lidi schopné, slušné, s vysokým morálním a profesionálním kreditem, s potřebnou dávkou odvahy a občanské statečnosti.

Pokud se tak nestane, pak budeme dále svědky a nechtěnými konzumenty další přehlídky nevkusu, nekonečné drzosti, nemravností bez hranic a bohužel i marnosti. Konce pak mohou být skutečně nebezpečné. Více naleznete v mých textech. Ujišťuji Vás, že již brzy navrhnu další postup, včetně výše zmiňované integrace.
Přeji Vám vše dobré.

Petr Havlík
10. 03. 2011 | 20:24

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, co ještě Vám říci po Hayd Parku s chemikem a po shlédnutí rozhovoru s ministrem Fuchsem, který chce nechat udělat z Lesů ČR akciovou společnost, prý pro lepší hospodaření. Jó túdle, to protože se jim tak povedlo to financování sportovního vyžití dětí a mládeže a většiny sportů u Nás, přes tu skvělou společnost zvoucí se SAZKA a.s. Prostě jsou z toho úplně unešení a již by dlouho netrvalo, že by jsme byli CZECH REPUBLIC a.s. a představenstvem by byla koaliční vláda a dozorčí radu by za trest museli dělat ti co se tak bl.bě nechali nachytat při rozkrádání státního majetku /tunelaci/ a při korupci. Aby prostě všichni viděli, že když mají špatné krytí, tak budou museti makat až do smrti za méně peněz. Jó a abych nezapomněl VY PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, tak Vy jste už úplně nahraní, protože na Vás tu zbyla jen ta ROBOTA A DLUHY PO NICH. Tak a teď pojďme hezky spát a O OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI si nechat zdát. Tak dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
10. 03. 2011 | 21:45

Sylva Šauerová napsal(a):

Autorovi, ad Lesy ČR a Dřevěná kniha :

Vážený pane Havlíku, před zhruba třemi týdny se předseda vlády - jistě ne jen náhodou - pochlubil v MfD Magazínu (17.2.2011) pozoruhodnou věršovánkou.

P. Nečas : "Měli jsme třeba poměrně bouřlivé jednání o Lesích České republiky, které jsme dokonce museli přerušit, protože bylo poměrně konfliktní, a třeba já jsem během toho jednání, abych odlehčil atmosféru, posílal následující básničku, kterou jsem během toho jednání stvořil. (Premiér vstane, přejde ke stolu pro svůj telefon, chvíli v něm pátrá a začne předčítat.) :

Máchův strašný lesů pán,
maluje nám lesní plán,
kmeny poraz při pni,
– protože ta zásadní debata se vedla o tom, zda se má prodávat dřevo takzvaně při pni čili nastojato –
sekeru však zatni
do rozpočtu lesů,
peníze už nesu,
dostane je trhan,
sláva – les je prodán!".

K Máchovi má sice pan premiér daleko (k tomu jej přirovnal redaktor, který vedl rozhovor), říkánka ale skrývá v závěru pozoruhodný básnický jinotaj. Peníze dostane "trhan". "Trhanem" ovšem nemůže být nikdo jiný než Lesy Trhanov ve vlastnictví Václava Junka. Nakonec, šéfem státní firmy Lesy ČR je přece Svatopluk Sýkora, manažer, který vedl AliaChem, jednu ze společností (výrobní jádro) někdejšího Chemapolu. Není nikomu divné, jak je to možné ? Jak to, že jej ministr za ODS (!) Petr Gandalovič do funkce jmenoval ? A tak zatímco jiní v potu tváře soutěží (a stejně jim to není nic platné), Junkova společnost Lesy Trhanov dostala od Lesů ČR smlouvu na deset let, kterou pan Sýkora prodloužil rovnou na patnáct. A po tu dobu budou do LTS posílat různé ty odřezky z těžby, ze kterých pak udělá pan Junek biomasu a pak na ní skvěle vydělá. Jistěže se za to bude muset někomu odvděčit, nic není zadarmo, a Lesy ČR to nebudou ... njn, jak by řekl zdejší přispěvovatel pan mb. Je to stále stejné ... :-)

S pozdravem
10. 03. 2011 | 22:13

pich napsal(a):

Jo, veškeré dobré dojné krávy byly "vyvedeny" z těch "státních statků" a rozdány těm "dobrým hospodářům" a jejich šafářům.

A "státní statek" má ve stáji už jen pohublé, mléko nedávající zanedbané staré krávy, ani na porážku se nehodící.
11. 03. 2011 | 11:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy