Jarda na hrad!

12. 05. 2011 | 19:19
Přečteno 3722 krát
„Paráda – Jarda na hrad!“. Tak přesně tuto sms zprávu jsem obdržel pár minut po skončení čtvrtfinálového zápasu s USA. Poslal mi ji můj slovenský přítel z Bratislavy, jinak distinguovaný právník v letech.

Jágrův výkon vymazal ostatní události z 11.5.. Na vedlejší kolej se tak dostal Johnův teatrální odchod z vlády, nový předseda poslaneckého klubu ODS či údajný Dalíkův úplatek. Omamné opojení z výkonů našich hokejistů nám zase na pár dnů vlilo notnou dávku vlastenectví. Je důležité mít v týmu legendu, pozitivní vzor, profesionála, který patří ve své práci mezi nejlepší na světě už dlouhá léta.

Tým to dokáže semknout a nabudit. I ostatní pak chtějí předvádět výkony na hranici svých možností a k technické dovednosti přidávají ještě kreativitu a nasazení na pokraji sebeobětování. Je to vzácné, je to příkladné. Tým funguje na bázi vzájemné důvěry a vzájemného respektu. Co více si přát? Kdyby se teď volil prezident v přímých volbách, pak by jistě ve všech sportovních barech zvítězil Jaromír Jágr. Krom toho je finančně zabezpečený a domluví se anglicky.

Náš hokejový tým je přibližně stejně početný jako naše vláda. Vím, že srovnání kulhá, ale přesto se nabízí. Profesionalita? Týmový duch? Snaha o co nejlepší reprezentaci ČR? Dělba rolí? Až se příští týden zase vše vrátí do šedi normálu, pak bude možná čas se do podobného srovnání pustit. My si navíc svou vládu platíme ze svých daní. Neměli bychom tedy chtít alespoň slušný výkon na profesionální úrovni? O co více stoupáme v hokejových řebříčcích, o to více bohužel padáme v jiných. Proč? Příčiny a důsledky vidíme dnes a denně. Změnit to může pouze sázka na kvalitu a fair play. Nuže, Češi do toho! A nejen v hokeji.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ehm napsal(a):

Hmmm ...hokej a fair play?
12. 05. 2011 | 19:31

Johanna napsal(a):

Je dobře, že Jarda na Hradě nikdy neusedne. Umí hokej!
Co umí Klaus?
12. 05. 2011 | 19:47

Ládik!!! napsal(a):

Johanna -
co by měl umět? Dělá, co mu Bárta řekne.
12. 05. 2011 | 20:01

Petr Havelka napsal(a):

Slibuji, že budu prezidentem nadstranickým, že budu dbát zájmů této země ... (volně citováno)
12. 05. 2011 | 20:05

Johanna napsal(a):

Ládííííkůůůůů!
Ty kluku, ty máš pravdu!
Kdo ale tomu Kašpárkovi, který se teď nudí v prezidentské lóži na Pražském jaru, říkal dřív, co má dělat?
Byl to Putin?
12. 05. 2011 | 20:52

Al Jouda napsal(a):

Nového prezidenta musí na Hrad protlačit velká politická strana. ČSSD už by pomalu měla někoho hledat.
12. 05. 2011 | 21:02

Gren napsal(a):

Ve vládě je to samý "márůdek" za naše daně.Jednoho bolí zádíčka druhý vypustí dva dny v úřadu pro bradavici u oka.Simulanti!!..by potřebovali nemocenskou jakou zavedli pro ostatní.Citelnou finanční ztrátu v době nemoci,poplatky a doplatky.
Kážou pijte vodu a holdují si víno.
12. 05. 2011 | 21:05

Ládik!!! napsal(a):

Johanna -
Putin ještě tahal kačera, když Rek byl řízen. Tipuju Podgornyj, Brežněv, Kosygin a kolektiv od kremelské zdi.
12. 05. 2011 | 21:46

Deny napsal(a):

Jestli se naši hokejisti dostanou do finále, to bude zase VIP lóže plná Klausů, Nečasů apod. Chlubit se cizím peřím a zviditelňovat, to by jim šlo.

Ale zajistit, aby mládežnický sport, sportovní oddíly měly dost peněz, aby sport byl opravdu přístupný pro všechny děti, to ne.
12. 05. 2011 | 21:48

Johanna napsal(a):

No, Ládíku, pálí ti to.
Omlouvám svoji zpožděnou reakci,
ale jsem ráda, že si rozumíme.
Mohlo mě napadnout, že Klausovy cesty do USA
a Itálie za dob českého komunismu musel přes
Šalgoviče schvalovat Umba Brežněv.
Přes spojené obočí
do Spojených států.

Žerty teď stranou.
Hrozné je, že po dvaceti letech od odchodu sovětských vojáků
je "kdosi na Hradě" dál v (ne)dobrovolném područí Ruska.
Čím jinak vysvětlit ruskou chobotnici na našem území?
12. 05. 2011 | 21:52

Johanna napsal(a):

Deny, stačí, aby hokejisté dali jasně najevo svůj odpor vůči neschopnému a sebestřednému politikovi.
Oni narozdíl od něj něco umějí.
Také se divím ostatním, že už tomu narcisovi něco neřeknou.

I když - vidět krást medaili (s následným strkáním si ji do náprsní kapsy) by mohlo být dalším novinářským tahákem...
12. 05. 2011 | 21:56

pepík napsal(a):

a Kam kikinu do kamenolomu!
13. 05. 2011 | 00:18

Konrad napsal(a):

Tolik naivity v komentarich ! Proc by meli hokejiste dat najevo odpor proti vladnoucim politikum? Zrovna Jagr je s ODSaky jedna ruka, leta jich podporuje. Firma jeho otce se dostala ke statnim zakazkam za podezrelych okolnosti. On je to same jako oni, hrat hokej je jedna vec, charakter druha.
13. 05. 2011 | 01:23

Ládik!!! napsal(a):

"Češi to toho"... do čeho? Češi demokraticky sedí v hledišti a hledí, kabáty a peněženky odložili v kabině hráčů. Co 4 roky se jich polovina zvedne a jde hodit lístek do urny. A zase hledí. Hráči z hřiště i ze střídačky chodí do kabiny krást. Trenér je naviguje, na uších má ruská sluchátka. Hlediště to vidí na ohrazovkách a hledí, ale co naplat - co 4 roky se bude možná střídat. Noví hráči nepřicházejí - do přípravky chodí jen party zlodějů. Občas hlediště skáče. Kdo neskáče, není Čech.
13. 05. 2011 | 05:44

notakco? napsal(a):

Ládiku,
to, co tady blábolíš, nemá hlavy ani paty. Co kdyby si vyjel na hrad? Takové indivíduá bez hřbětní kosti tam ještě čekají. Do počtu.
13. 05. 2011 | 07:38

Ládik!!! napsal(a):

notakco?
Poskoč si.
13. 05. 2011 | 08:37

Terry napsal(a):

Česká politika je odrazem hlouposti a prohnilosti české veřejnosti (http://www.blisty.cz/art/58585.html):

Jak je to jiné v Německu a v Česku! Kdysi jsem poukazoval na rozdílný osud Jiřího Čunka a bavorského premiéra Stoibera. Teď čtu o německé europoslankyni (Silvana Koch-Mehrin) a německém ministrovi obrany (Karl-Theodor zu Guttenberg), kteří odstoupili ze svých funkcí kvůli podezření z plagiátorství. Kolik českých politiků je podezřelých z mnohem horších nepravostí, a přesto bohorovně setrvávají ve svých funkcích a nic s nimi nehne.
Je to chyba zejména veřejného mínění a českých médií, která jsou vůči politikům obecně servilní a opatrná, nedovedou do nich tepat s opravdovým rozhořčením a sarkastickou vervou. Jak je možné, že ODS má podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění 16,3%, když ji reprezentuje tak neschopný premiér a jejím ideovým šéfem je Drobil? Jak je možné, že TOP09, totiž strana, kterou vede člověk, jenž je přesvědčen, že politikům nejde v politice o nic jiného než o ekonomický vliv, má stále ještě 14,3%? A Věci veřejné - jak je může ještě někdo volit?
Vzpomínám si, že když v Německu na kancléře-sjednotitele H. Kohla prasklo, že používal k financování CDU nezákonných zdrojů, preference této staré, obrovské a vážené strany u německé veřejnosti klesly na cca 5% a zdálo se, že hrozí její zánik. Kohl musel odejít z politiky a skrýt se do ústraní. Strana se k němu přestala hlásit. Totéž se mělo stát V. Klausovi v roce 1997, kdy čelil těm samým problémům s nezákonným financováním ODS. Jenže česká veřejnost Klause podržela a nakonec se s pomocí Grosse a komunistů stal i prezidentem s vysokou mírou důvěry u veřejnosti. Jinými slovy řečeno: česká politika je odrazem hlouposti a prohnilosti české veřejnosti.
13. 05. 2011 | 09:50

Pepa z depa napsal(a):

Milý Terry a co až praskne na chemika, že má pod palcem kompro na většinu elit našeho státu a to od bývalé šedé eminence z I. správy a vůdčí osobnosti v tichém společenství zvaném PPF + použijte oslí můstek na hrad a na Sachra, ktarý co nezachránil Lorenc po sametové revoluci, tak pěkně dobral pro archiv KDÚ-ČSL a teď si to předávají jako štafetu a drží všechny soukmenovce pod krkem a Omnipol i PPF z toho tyje až člověk z toho b...je. No a na takovém materiálu se dá stavět ČESKÝ KAPITALISMUS, co říkáte co říkáte co bude dnes k obědu, tak takové starosti budeme zase míti MY, když jim nedáme 21.5. na Václaváku PADÁKA, VŠEM OD A-Z. Jiné cesty není, nepodlehejme nějakým blahým nadějím. To si totiž jen lžeme do vlastní kapsy. Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa. A CO VY NA TO OBČANÉ ČR.
13. 05. 2011 | 10:22

Theater napsal(a):

Pane Havlíku, na Hradě je někdo moudřejší.
http://abbartos.wordpress.com/2011/05/10/kompletni-rekonstrukce-kauzy-lekari-vs-klaus-nove-maily-vime-jak-to-bylo/
14. 05. 2011 | 09:59

pich napsal(a):

Chtěl bych se zeptat pana Stjskala, který jako admin určitě přečetl mio "diskusních" příspěvků, zda někde či jinde narazil na terminus t. "TRŽNÍ DEMOKRACIE" ? Pokud ne, protože sám jsem si nevšiml, tak si tento výraz budu chtít nechat patentovat.
Když máme to "tržní" hospodářství, které by se spíš mělo nazývat "trhovecké", pak ta demokracie s tímto přívlastkem by si to zasloužila.

Pokud tento výraz už někdo použil a má to jako to c v kolečku, tak se omlouvám.
14. 05. 2011 | 11:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy