ČR v listopadu 2011

04. 11. 2011 | 20:11
Přečteno 4617 krát
Matka ministra Kocourka získala za záhadný prodej cenných papírů Key Investments 16,4 mil. Kč. Stalo se to v roce 2008, kdy byl Kocourek předsedou dozorčí rady ČEZ. A nic.

Státní správa je neefektivní, netransparentní a zpolitizovaná. Tvrdí to speciální komise ministerstva vnitra. A nic.

Miliardový tendr na svoz pražského komunálního odpadu provázejí podezřelé okolnosti. Za nejvýhodnější nabídkou stojí jen pár dní stará firma, navíc založena „ na klíč“. Tisk poukazuje na to, že v Pražských službách, kterým šéfuje bratr Martina Romana, má prý majetkový podíl i vlivné pražské duo Janoušek – Hrdlička. A nic.

Ministr zdravotnictví jmenoval šéfem IKEM Aleše Hermana, který je stále vázán konkurenční doložkou ke společnosti Agel miliardáře Chrenka. A nic.

V parlamentu jede hazardní lobby na plné obrátky. A miliardy z hazardu dál tečou, jak voda v cedníku. A nic.

Březina zůstal neprůstřelný. Koalice ČSSD – ODS jej podržela. A nic.

Příští rok bude hůř, předpovídá ONB vývoj ekonomiky. Poslanci se mezitím přou o stravenky a tahají čísla, jak králíky z klobouku. A nic.

Vila zavražděného kmotra Mrázka je na prodej za 70 – 100 mil. Kč. Jeho údajný archív i vrah neznámý. Vyšetřování skončilo, zapomeňte. Další šikula Krejčíř dělá „reklamu“ své vlasti v JAR. A nic.

„O tempora, o mores“. A to tak, že současná podoba správy země je již nereformovatelná. Není totiž co reformovat a hlavně koho. Náš svět se rozdělil na ty, kteří v tom umí chodit, a patří do té správné party, a na ty ostatní. Ta první skupina není příliš početná, ale ovládá téměř celý stát. Jak dlouho ještě? To záleží na okolnostech. A nejde již o nic jiného, než o podobu naší „demokracie“.

A na závěr si dovolím citát ze svého vlastního textu „Dnešní česká cesta demokracie“, který jsem publikoval 19.1.2010: „Demokracie bývá zpravidla ohrožena tehdy, když v dané zemi dojde k nečekaně rychlému ekonomickému úpadku, když je veřejnost přesvědčena o korupci vládnoucích elit, když je ve společnosti posilován pocit bezmoci, bezpráví a sociální nespravedlnosti, a když dojde k hodnotové krizi, tedy krizi odpovědnosti a důvěry. Obávám se, že se již nalézáme na prahu této situace“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

havlíku ... vymyslete stroj času ... transportujte se / teleportujte se nekam do přelomu let 89/90 a zabraňte Klausovi v proniknutí k moci jakýmkoli způsobem ... ale třeba by ani to nepomohlo ... hezký den ...
04. 11. 2011 | 20:56

reppop napsal(a):

Nabízím pár citátů, které mají ilustrovat jak se liší neoliberální myšlení (prezident Klaus) a nadčasové myšlení moudrých mužů. Nechápu to podivování autora blogu nad tím, že tu máme co tu máme. Divil bych se naopak velice když by tomu bylo pod vedením neoliberálů jinak.

Václav Klaus:
Řešení není v ničem jiném než v důsledném zavedení tržních vztahů, jedině ty nám ukáží, kdo si co skutečně zaslouží. Neztratí se v nich ani ti eventuální Einsteinové nebo van Goghové, ztratí se v nich však zcela jistě ti, kteří toho k našemu krajíci budou přidávat příliš málo a kteří byli zvyklí, že toho bez zásluhy dostávali moc.
(Literární noviny, 1. 7. 1990)

Albert Einstein:
Za úspěšného člověka bohužel platí každý, kdo od svých bližních dostává víc, než odpovídá jeho službám.
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.
Vyvarujte se toho, abychom mladému člověku předkládali úspěch v obvyklém smyslu jako životní cíl.
Václav Klaus:
Občanská společnost je polemika se svobodnou společností a je povinností každého demokrata ze všech svých sil do konce svých věků proti ní bojovat. (na semináři "o nebezpečí hrozícím obyvatelům Česka ze strany nevládních organizací a vůbec o občanské společnosti" v Centru pro ekonomiku a politiku v Praze, červenec 2005)

Charles de Gaulle:
Došel jsem k závěru, že politika je příliš vážná věc, než aby mohla být přenechána jen politikům.

T.G. Masaryk:
Demokracie znamená, že každý občan může říct po vzoru francouzského monarchy: "Stát jsem já." Nebo skromněji: "I já jsem stát."

Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.
04. 11. 2011 | 21:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o tempora o mores, už dloiuho jsem nedal žádný hezky český citátíček. Tudíž drahý všem jistě sabina tu, myslím že z braniborů...
- Udeřila naše hodina, hřímá sbor pateticky, otevřely se brány, pražská se vzbudila chudina a zahraje si na pány. A do toho tiše, staccatem: nemeškejme, nemeškejme, kde co najdem, pobírejme..-
Veselé krizování, pochopitelně s veškerou úctou ke vždy propagovaným národním skoro hrdinům jánošíkům a rumcajsům atd. Bohatým brala a chudým ???
http://dl.ziza.ru/other/092009/02/russ/052.jpg
04. 11. 2011 | 21:16

mb napsal(a):

... díky reppop ...
04. 11. 2011 | 21:20

JF napsal(a):

pěkné, doufejme že vkus před zrcadlem i za ním a zrcadlo samotné má schopnost obnovy - záleží na dost různých shodách než na vytváření neshod alá plané slovíčkaření viz korektní/nekorekní.

I to je symbol klause, který vysílá do společnosti - žvaňme. Řekl bych že politika je také hodně o symbolech vysílaných do společnosti. Klaus s tím zdatně pracuje - pro sebe.
04. 11. 2011 | 21:48

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Havlíku, spolu s panem Šternem - pěkné, souhlasím. U Vás s touto výjimkou:
"Náš svět se rozdělil na ty, kteří v tom umí chodit, a patří do té správné party, a na ty ostatní. Ta první skupina není příliš početná, ale ovládá téměř celý stát"

Jsem skeptik, "ta první skupina" JE početná. Současný stav vyhovuje značné části z nás. A až se tato skupina stane většinou (neb se jedná o proces, nikoliv o statický stav), tak jsme v ....
04. 11. 2011 | 21:53

Miky napsal(a):

Prosím nejmenovaného pana ministra i jeho maminku,aby napodobili slušné lidi a šli se voběsit.
Jednání Křišťálového Standy -koloťuka je trapné napodobovat !
04. 11. 2011 | 22:03

Béda napsal(a):

Drobil, Vondra (několikrát), Kocourek, Kalousek (mnohokrát). Mafiánská vláda klientelistů, kleptokratů, loupežníků řízených internacionálním bratrstvím lichvářů (zdravím společníka p. Bakaly p. von und zu) úspěšně pokračuje. Až do doby kdy již nebude co vytunelovat.
05. 11. 2011 | 06:57

vasja napsal(a):

Miky napsal(a):
Prosím nejmenovaného pana ministra.....
---------------
Bojíte se jmenovat? Něco hrozí? Někdo vás oběsí?
Dyk to je jednoduchý.
Kocourku, dolož, že mamka měla legální prachy. Jinak vypadni.
05. 11. 2011 | 07:02

zemedelec napsal(a):

Pane Havlik.
Velice správně.
Jenom se zeptám,podal už někdo trestní oznámení?Pokud ne,tak je to plácání vody.Nezdá se Vám,že už nestačí vyměnit několik politiků,ale i celé zástupy moci soudní?Bude to velice těžký úkol,jenom najít schopné osobnosti.
05. 11. 2011 | 07:11

Béda napsal(a):

Ještě zde máme nedotažené nezbytné akcičky:

- zadlužení studentů
- vytunění důchodů
- outsourcování služeb státní správy privátu
- privatizaci a komercializaci zdravotnictví
- outsourcování sociálního systému privátnímu sektoru
- "vyrovnání" s církvema
- nákup "nezbytné" (pro servis amerických válek) vojenské techniky (tentokrát již asi ne Gripeny ale spíš Boeingy)
- rozšíření JETE (vítěz je od návštěvy Nečase v Bílém domě předem znám)
- privatizace státního majetku (kupř. ČEZ, Budvar, Ľesy ČR...)

Tzv. česká vláda řízená neoliberální odnoží Bilderbergu v podání Bakalových TOP se důsledně řídí reformovaným heslem Marxe a Engelse - tuneláři všech zemí spojte se!
05. 11. 2011 | 07:19

vasja napsal(a):

Jinak bude zajmavý sledovat, jestli Kalousek pude po Kocourkovi stejně tvrdě, jako po Standoj. A Kníže by se měl taky angažovat. Vadil mu úředník Bátora, člověk kterej nic neukrad a tak sedět ve vládě s potencionálnim korupčníkem, by mu teoreticky mělo móc vadit.
05. 11. 2011 | 07:20

Béda napsal(a):

vasja,

Kalousek půjde po Kocourkovi stejně tvrdě jako šel po Drobilovi a Vondrovi. Kdyby chtěl naznačovat lehce by se mu mohl vrátit bumerang do obličeje.

A politický turista chronicky spící "privatizátor" a prodejce kaprů do Evropy, který "nešel do politiky zbohatnout" (to byl hodně dobrý vtip od jeho fanclubu) to je vůbec kapitolka sama pro sebe.
05. 11. 2011 | 07:26

Ládik!!! napsal(a):

K poslední větě: myslím, že už v této situaci jsme. A nic.
05. 11. 2011 | 07:29

Ládik!!! napsal(a):

"Ministr Kocourek ani jeho matka obchod vysvětlovat nechtějí. Ministr jen uvedl, že za dluhopisy matka platila a že šlo o legální rodinné peníze. Z jakých zdrojů mohla 16 milionů získat, odmítl rozebírat. Kocourek byl v době, kdy se jeho matka stala klientkou Key Investments, šéfem dozorčí rady polostátního kolosu ČEZ, který dával Key Investments milionové zakázky. Key Investments v té době také spravovala stovky milionů korun například městské části Praha 6, v jejímž čele stál další politik ODS, nyní ministr životního prostředí"... Tomáš Chalupa, píše MF DNES.
05. 11. 2011 | 07:32

Béda napsal(a):

Ládík!!!

Jenom bych si dovolil vsunout slůvečko DLOUHO (nejpozději od r.2006, v této otázce nepanuje shoda - někteří tvrdí že již od 90-ých let) jsme.
05. 11. 2011 | 07:32

vasja napsal(a):

Béda.
A že se mu to nevrátilo v případě Standy?
Aspoň vidíme, co za bandu komediantů se cpe do politiky. Dokonce i urozenýho tam máme:-))
05. 11. 2011 | 07:36

Béda napsal(a):

Ládík!!!

Kocourci ten majetek zřejmě naškudlili již za totáče. Anebo je obdaroval anonymní člen rodiny igelitkou plnou akcií na doručitele. Tento tak dlouho rodinné sídlo Kocourků, až otevřeli okno a on při luftování hodil igelitku, (kterou posléze při úklidu nalezla p. Kocourková starší pod postelí) do baráku.
05. 11. 2011 | 07:38

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby ty prachy věnovali ČEZu na dobročinné účely....
05. 11. 2011 | 07:42

Béda napsal(a):

vasja,

Kalďa patřil k nejzarputilejším kritikům Koloťuka. Přitom kolem Kalďova bytu je nejasností mnohem více - kupř. náhlé v rodině zcela přirozené dvojsebevražedné zesnutí předchozího majitele bytu, který zdědila Kalďova manželka.

Krom toho byl "nejlepší" ministr financí rozvojových zemí a východoevropských kolonií 12x, (v běhu je prý i třinácté vyšetřování) vyšetřován v souvislosti s nehospodárným nakládáním majetku v podřízeném resortu.
05. 11. 2011 | 07:43

Ládik!!! napsal(a):

Ještě bádám, proč se Kocourková nejmenuje Kočka.
05. 11. 2011 | 07:43

Ládik!!! napsal(a):

Bédo,
kolem otce vlasti Karla IV. taky všichni náhle umírali, až se nakonec stal císařem.
05. 11. 2011 | 07:44

Béda napsal(a):

Ládik!!!

Přirovnávat Kalouska k "otci vlasti" to je hodně odvážný počin.
Žeby šlo o vlast offshoreových pirátů (z "Karibiku)?
05. 11. 2011 | 08:02

vasja napsal(a):

Béda.
Bějt podvodník a současně mistr v nějakém jiném oboru... i to se stává.
Ach ti psychopati.
Já bych podepsal nějakou petici, až bych brečel.
05. 11. 2011 | 08:10

Jana Pechová napsal(a):

taky citát, tentokrát ze světa pohádek - Brumbál k Harrymu Potterovi:
"O tom, jací jsme, nesvědčí naše schopnosti, ale naše volby."
Jak ale odhalit budoucí volby těch, které volíme? :-o
05. 11. 2011 | 08:20

zemedelec napsal(a):

Pane Havlik.
Chtělo by to někde zatlačit a podívat se na zuby té společnosti,to mohla bít docela dobrá pračka.Možná tam uvázlo více kaprů,kterým nestihli vyprat bahno.Nějak rychle zavřeli krám i s tržbou.
Ládiku,vtipné.
Já bych se raději zeptal jestli nebyla letuškou,synáček začíná v tom lítat.
05. 11. 2011 | 08:22

Béda napsal(a):

Autor,

prosil bych nevyrušovat! Nájemná vláda rozpočtové (ne)odpovědnosti a "antikorupce" vládne.
05. 11. 2011 | 08:36

otokar napsal(a):

Petře havlíku,zakladateli systému, který kritizujete!
Hoši vám nedali? Ani nepůjčili?
Já kdybych založil takovej bordel, jak zde vidno,do smrti bych chodil kanálama.
Uvědomte si, že zainteresovaných je asi 20%,dalších 10% jsou čekatelé úspěchu.
V systému demokracie,kterou jste s Vendelínem neomylným založili,není tudíž šance na změnu.Cílená diskreditace občanských iniciativ,včelařů a baráčníků má smysl v tom, aby nám ngoisté nefoukali do kaše.Lidi na to slyší, jako slyší na blbé reklamy,mádloviny a vizír.
Jedeš v tom s námi, Petře! Poslouchej žízeň,zakousni se do Bifi.Už máš svůj Starburst(nebo presswurst)? Tak vidíš. nejsi in!
Opatři si lidový kroj,zatanči a ponadávej na Evropu a von Tě Vendelín vezme na milost, beztak bude potřebovat každou hlavu, která není úplně dutá.S těmi hradními pícníky by to přivedl tak do jeleního příkopu.
Tolik epištola k napraveným hříšníkům.Jdi do toho,,Ty na to máš!
Národ potřebuje novej ksicht, kódl už netáhne, jeden neví, ešli dříme, nebo už je v pánu(vyjde to nastejno).
Drž se Péťo, ať to v tý politice někam dotáhneš!Jináče bys musel jít učit, což bych ti nepřál, takovej zlosyn zas nejsi.
05. 11. 2011 | 09:06

-1 napsal(a):

Přiznejte se vy tupé ovce, že vám to nevadí, jak si s námi vytírají zadnice? Necelé dva tisíce podpisů pod pankráckou výzvou? !!!!!!!!!!

http://www.eps.cz/pankrac/ Když je vám zatěžko obětovat dvě minuty na přečtení a podepsání petice, tak si nestěžujte, že si z vás někdo dělá onuci!!!!!!!!!!
05. 11. 2011 | 09:14

schlimbach napsal(a):

Otokar

proč máte takovou potřebu neustále se do pana Havlíka navážet a dehonestovat jej. Domníváte se snad, že náprava věcí veřejných může být výsadou jen nějakých "vyvolených"?

Třeba vám něco napoví stará lidová moudrost - "kdo nic nedělá, nic nepokazí" , "názory nemění jen hlupák nebo génius" - lidé se, pokud jsou normální, vyvíjí, svými volbami získávají zkušenosti a pokud jsou normální, snaží se je sdělit jiným, aby případně jejcih chyby neopakovali - je to ale volba těch jiných, zda sděleného využijí nebo si stejné chyby projdou sami.

Každý má nějakou m,inulost, každý nadělal řadu chyb. Podstatné je je, zda se z nich poučil a chce je nějak napravit...
05. 11. 2011 | 09:21

Divobyj napsal(a):

Pane Havlíku

Vaše poslední věta je směšná.Ve Vámi popisované situaci se nacházíme již hezkou řádku let.
05. 11. 2011 | 09:30

vasja napsal(a):

Jestli se pan Havlík chlubí kolaborací s Dr. Hnízdilem....
To mu na důveryhodnosti nepřidá.
05. 11. 2011 | 09:35

dalimír napsal(a):

Dokud zde budou působit v ústavních funkcích a vládách naší země lidé z Havlovy disidentské svity tak to bude stále posraným nahoru ! Na 18 listopad svolává všelidové hnutí o záchranu česka v Praze velkou demonstraci ! Přijte všichni na Václavák a vemte sebou zrovna pendreky ! Střelné zbraně zatím ne ! Musíme politiky naučit naslouchat nám obyčejným lidem ! Aby si již konečně uvědomili že mají žít pro lidi a ne naopak ! Dl.
05. 11. 2011 | 10:01

zemedelec napsal(a):

Pane schlimbach.
Správně Otakarovi.
Sice za komunistů se to trochu rozšířilo a to kdo nic nedělá nic nezkazí,tak je povýšen a zas nic nedělá.Taky by se dalo použít to křesťanské,návrat straceného syna.Řekl bych,že se zatím snaží napravovat věci.Doufám také,že se nenechá ovlivnit,nebo přesvědčit,jak T.Haas.
05. 11. 2011 | 10:04

Desiderius napsal(a):

Situace je dlouhodobě mimořádně vážná. Nezbývá nic jiného, než aby každý slušný člověk se snažil ovlivnit to, co jednoduše ovlivnit může.Nejhorší je rezignace.je jasné,že nikdo z nás nemůže sám ovlivnit výsledek voleb,ale když ovlivníme třeba jen malý výsek v našem okolí, pomůže to. Navíc budeme mít pocit z čistého svědomí a ten je zcela zadarmo a je k nezaplacení.
05. 11. 2011 | 10:17

kelt napsal(a):

Podívejme se na běh věcí zcela pragmaticky.
V čele státu máme člověka,který v přímém přenosu "zcizil"drahé protokolární pero/při návštěvě Brna to bagatelizoval slovy:byla to jenom taková propiska,dnes již ani nevím,kde je.Co je tedy příčinou toho,že si přisvojuje "nějaké propisky?/
Důležitější je,že tím legitimizuje zlodějny těch,jejichž se stal patronem a loutkovodičem.
Když může on,proč bychom nemohli my?I takto se dá otázka položit.
V tomto duchu byla i schválena novela zákona o veřejných zakázkách-naprosto bezzubá,víceméně fíkový list,kterým se dále mohou zakrývat zlodějny při přidělování veřejných zakázek.
Ministr Jankovský-předkladatel dotyčné novely-podezřelý z nelegálního profitu při přidělování zakázky pro IKEM,předkladatel pozměňovacího návrhu,"upravujícího"návrh do současné podoby-všichni bojovníci proti korupci VV,za jednoznačné podpory poslanců ODS.
IZIP-pánové Cabrnoh a Ouzký poslanci EP za ODS "předali" akcie
pokoutnímu advokátovi,který zastupuje firmu bez"majitele "-vsadím poslední boty,že na konci retězu firem,které si předávaly předmětné akcie,jsou pánové Cabrnoh a Ouzký.
Prostě a jednoduše-seriál rozkrádaček zejména v režie ODS je jak Ordinace v růžové zahradě.
V mentalitě hlavy státu a jeho přístupu k morálce/více takových Kožených /našli hoši z ODS vzorec chování a po letech jeho naplňování se stal de facto jejich normou a kruh se uzavírá schválením novely zákona o veřejných zakázkách.
05. 11. 2011 | 10:26

schlimbach napsal(a):

Možná trošku mimo téma, ale souvisí to se vším - přečtěte si smlouvu o "eurovalu" - možná se nebudete stačit divit -(
05. 11. 2011 | 10:34

vlado napsal(a):

PODĚKOVÁNÍ patří reppopov za citáty jako reakci na blog p.Havlíka. Velmi působivé pro ty, kteří se mají čas zamylet.
05. 11. 2011 | 10:58

Sprosťák napsal(a):

Zatímco tady se vedou prázdné tlachy,které mají dokazovat vyspělost a "nadhled" jejich autorů, ve Sněmovnách za přísného utajeného kontrolování médií, která nám dokážou celé dny servírovat náboženské a jiné vymoženosti civilizační,ale to,co nás každého jednoho položí na lopatky schovávají jako vojenská tajemství z totáče.To vše za námi v otrockých podmínkách vydřené finance,v nichž se na rozdíl od nás mohou přehrabovat lopatami.Kdo z nás není schopen pochopit svinstvo, které se s námi dnes už bez skrupulí orevřeně a s posměšky hraje,ten ať svými moudry nezamořuje orostor, který nám ještě zatím nebyl odebrán k vyjadřování a vzájemné podpoře proti manýrům vládnoucí kliky.Dobře všichni víme, že většina servrů dnes vyžaduje zjednodušení špiclování názorů rozčílených občanů a málokde je možné si ještě říkat pravdu s domněnkou, že svobodně.Dnes to jasně řeklZaorálek.Jedná se o totální ponížení a národní devastaci všech lidských hodnot, které začínají být nahrazovány slovem peníze.A my tady mudrujeme.Už dávno měly odbory burcovat všechny váhavé a všichni váhaví by si měli uvědomit,že svinstva prosazená do násilně prorvaných zákonů ve Sněmovně nebudou naše krky šimrat,ale tvrdě škrtit.Ulice jsou však prázdné a my zbaběle tlacháme blbosti,místo abychom se domluvili na skutečném vypráskání rozmnožených grázlů a zlodějů, kteří se nás nebojí,i když je jich pět a půl a žádný soudný policista ani voják je nepodpoří.Zatrhněme podplácené posměváčky a začněme s očistou hnoje ve veřejném sektoru a vezměme si zpět námi placená média ať nám v jednom kuse nelžou!!!A chce to konat hodně rychle,ti poslanci levice jsou jasně v defenzívě.
05. 11. 2011 | 11:05

otokar napsal(a):

Pane Schlimbachu a zemědělče,
chápu vaše úsilí o nápravu. Nedůvěřuji p. havlíkovi, který se snaží vnutit zpět do politiky. Ať jde pracovat, jako to činím já, protože v tomto bordelu chci být aspoň někomu užitečnej.
jednou a dost!
Ať tam jdou noví lidé, kteří budou sloužit veřejnosti a ne si z ní dělat dojnou krávu a srandu k tomu.
Demokracie je totiž na dvě věci, u nás dokonce na tři!
Je třeba zvolit krále(už jsem to tu někde psal), zvěšet ten dobytek jak špinavý prádlo, zkasírovat ukradené majetky a začít žít jako lidi. nekrást, nebát se vyjít na ulici a nebát se, až nebudu moct, co se mnou bude, když jsem celej život poctivě pracoval.
Ale to vy neé! To sou samý reformy, píčoviny a popsanej papír! Děte se vycpat, což nevidíte, že z vás ti tuneláři mají jenom vrtuli?
Tož tak, při sobotě, vy ptáci.
05. 11. 2011 | 11:12

schlimbach napsal(a):

Otokar
jak asi ty změny uděláte, pokud nenavrhnete nějaké řešení a nebudete se snažit o správnosti navrženého přesvědčit občany, abyste mohl jít do voleb a uspět a něco změnit? Vezmete si kulomet a půjdete to vyřídit? Zvolit krále - větší kravinu jsem dlouho neslyšel - kdo ho asi bude volit a kdo se kolem něj bude asi motat - ZATÍM PRODUKUJETE AKORÁT KECY A KDYŽ SE NĚKDO REÁLNĚ SNAŽÍ NĚCO UDĚLAT, TAK JE PRO VÁS HLUPÁK A NEDŮVĚRYHODNÝ, bez ohledu na to, co teď dělá a jak se chová -(
05. 11. 2011 | 11:37

Divobyj napsal(a):

dalimír

Ano,pane Dalimíre,s potěšením konstatuji,že Vy jste již o krok vepředu před všelikými teoretiky,blouznivci a tlachaly.Výzva k demonstraci 18.listopadu je tou nejmoudřejší větou,která se tu zatím objevila.Zvedněme konečně ty tlusté,české a moravské zadky a vymeťme to svi..... z jejich kanceláří,od jejich koryt.Už jsme to měli udělat dávno!
05. 11. 2011 | 11:49

Pípa napsal(a):

Není to úplně k věci, ale příspěvek jednoho diskutujícího ohledně "lobingu" amerického prezidenta za Westinghouse mě na to přivedl.

Nečas dostal od Obamy kancelářskou soupravu s perem. Dárek byl vybrán asi z preventivních důvodů. Raději mu to pero dáme než riskovat skandál a než to uvede Jay Leno show.
05. 11. 2011 | 11:52

Antonín Zépotocký napsal(a):

Tak Koloťuk se nakonec stal v této zemi nedostitžným vzorem politika, který jedná korektně a při závažném podezření z korupce odstoupí. Ja jsem Standu nemohl ani cítit od okamžiku, kdy jsem jej poprvé viděl na školení nadějných kádrů v Domě politické výchovy v Karlíně, tak se mu teď zpětně musím omluvit.
Je pravda, že se nechal ovládat policajtskou mafií, maroušky atd. Ale neměl na to žaludek. Čest.
05. 11. 2011 | 13:02

Béda napsal(a):

Zépotondo,

já myslím, že Koloťuka ve všech ohledech hravě předstihnul "nejlepší" český ministr financí všech dob, velký Al, mistr státních dluhů a rozpočtových prognóz, nevypověditelných (pro stát velice "výhodných") smluv, obklopený sborem geniálních poradců - Bartáků, Hávů, Šťávů, muž 13 x neúspěšně vyšetřován v souvislosti s odpařováním státního majetku, politik kolem kterého zázračně umírají lidé.
05. 11. 2011 | 13:09

karel martel napsal(a):

schlimbach
Protože jste se asi musel prohrabat soustou materiálu o bezúročném peněžnictví, jistě víte, že jedna mocná světová lobby na jakoukoli zmínku o takové věci reaguje okamžitou kanonádou o antivítečem.
Už jsem ve vašich příspěvcích postřehl náznaky nediferencované reakce, kterou tyto lobby svým pokřikem přesně chtějí vyvolat. Divide et impera. Uplatňují to i vůči svému vlastnímu etniku.
Také jsem postřehl, že se vám politika protiví a že byste rád zůstal někde ve stínu. Tím své myšlenky odsuzujete k uschnutí, aniž by dostaly možnost vydat plody. Poznání zavazuje.
05. 11. 2011 | 13:13

Antonín Zápotocký napsal(a):

Jen jsem tím chtěl poznamenat, že chudáka Koloťuka se současnými garniturami troglodytů vůbec nejde srovnávat.
Druhá věc je, jaké elity nám byli socdemáci s to vyprodukovat a postavit do čela této země.
Vzpomínejte se mnou. Zeman D47, Koloťuk, náměsíčný Špidla (byl pořád asi nejlepší), Plumbum s červenou lucernou, nacionálsocialista Paroubek, a Rovnátkový Bohoušek - nedostižný ministr financí ze špidlovkých časů, který zničil desetitisíce samostatných podnikatelů schopných uživit rodinu bez přispění státu.
05. 11. 2011 | 13:26

Béda napsal(a):

Zápotondo,

na druhé straně zde máme několikanásobného raziče Uko 1., Několikanásobného pana VAE Prostředníčka, neoficielního premiéra velkého Ala.

Nuže jen si račte vybrat z přehršle skvělých dinosaurů.

PS: pokud jde o mně, lepší rovnátka, bradavice anebo "autista" nežli členové bratrstva kočičí pracky.
05. 11. 2011 | 13:34

MA-FU napsal(a):

Pan Havlík
....ano,cítím ten pocit bezmoci a bezpráví a co ? Nic...
Obávám se,že nejsme na prahu této situace,ale blížíme se rychle k vyvrcholení.Tak pane Havlíku popsal jste za a) napište i za b)...
Žel nejsem paní Kocourková,ale nebudu psát žel,asi si tu bezmoc a bezpráví užiju až do hrobu.Dokud nebudeme vydrancováni a zamačkáni,do tý doby se nic dít nebude-hodně lidí jim věří a největší důvěru má snad nevětší rozvraceč lidí a vykradač nápadů,inženýr lidských osudů a nevím jak bych ho slušně pojmenovala i s tou jeho hradní suitou..
05. 11. 2011 | 13:56

český maloměšťák napsal(a):

"Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou jako ty."

"Všichni bychom měli nalézat štěstí ve spravedlnosti a pravdě, bez ohledu na utrpení a ztráty, s nimiž se na tomto světě můžeme setkat."

"Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu."

"Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu se mýlit."

"Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou."

/Gándhí/
05. 11. 2011 | 14:09

reppop napsal(a):

Děkuji českému maloměšťákovi za krásné citáty moudrého člověka.
Doplňuji:
Kdo chce pohnout světem, ať hne nejdřív sám sebou. (Sokrates).
Kdo mnoho mluví, málokdy realizuje svá slova (Konfucius).

Takže doporučuji všem, kteří to co tu píší myslí vážně, nechť přejdou od slov k činům (Praha, Václavské náměstí, 17. listopadu odpoledne). Občanské svobodymilovné společnosti se podařilo svrhnout komunismus, teď je na řadě neoliberalismus. (A pak rychle pro ideje do Skandinávie a k Masarykovi, cesta je to tatáž).
05. 11. 2011 | 14:20

Antonín Zápotocký napsal(a):

Béda
Z bláta do louže. Blížíme se do bodu, kde další provozování levopravé houpačky přinese regresi do feudálních časů.
Je jediné ještě naději obsahující východisko. Hodit francouzák do soukolí.
05. 11. 2011 | 14:43

otokar napsal(a):

Schlimbachu,
zůstaňte v klidu.Když můžeme zvolit prezidenta, proč nezvolit krále? Ten by rozpustil tu žvanírnu, plnou zlodějů, vydal by dekrety proti korupci a další, jejichž porušení by se trestalo smrtí, chápete,vy splašený reformátore o ničem? jak jsem již uvedl, tak skutečně něco dělám, do politiky jsem mohl, ale necítil bych se v té společnosti dobře. doba ještě nedozrála,markety jsou plné zlevněného zboží, lichváři půjčují o dušu, takže třeba vydržať. Až se bude lámat chleba, tak jsem na vás zvědavej,zatím kecáte jenom Vy. S havlíkem budete skvělá dvojice, asi něco jako Pat a Mat. Aspoň bude sranda, když už z toho nic rozumnýho nekouká.
05. 11. 2011 | 15:38

arnazach napsal(a):

Teď musím podpořit Schlimbacha.
05. 11. 2011 | 19:23

otokar napsal(a):

to mu nepomůže, Arnoštku. je to blouznivec našich hor, lesů a strání.
05. 11. 2011 | 19:28

SuP napsal(a):

otokar -
...A přitom tady by se s vámi dalo i souhlasit ....
Asi jsem si vás s někým spletl.
05. 11. 2011 | 20:16

Aleš napsal(a):

Ad Beda: ... Až do doby kdy již nebude co vytunelovat... Klasický omyl. Každý rok odvedeme na daních více než bilion korun. Stále bude co tunelovat.
05. 11. 2011 | 22:15

schlimbach napsal(a):

Karel Martel

občas si říkám, že by mi bylo líp, kdybych nepoznal ... ovšem, jak sám říkáte, poznání zavazuje a není tedy cesty zpět. Evidentně jste tíž poznal, takže víte, že stávající systém má v sobě zabudovaný mechanismus samozničení a ten je třeba využít, ostatně, lidé již brzy pochopí více souvislostí i když si to možná ani nebudou uvědomovat, jak k tomu došlo, prostě to budou vědět ... noc končí, začíná světlo ...

Otokar - o.k. nechci ztrácet čas, tak už raději nebudu reagovat na vaše myšlenky, nechci se vracet zpět -(
05. 11. 2011 | 23:35

Béda napsal(a):

Aleš,

nikde není napsáno, že vzorní reformátoři nebudou chtít outsourcovat výběr daní privátnímu subjektu, který umí vše efektivněji. Samozřejmě bez výběrového řízení, se sídlem v daňovém "ráji" a s neprůhlednou vlastnickou strukturou.
06. 11. 2011 | 07:50

zemedelec napsal(a):

Pane Béda 07:50
Velice dobrý postřeh,řekl bych na příspěvek Aleše.
Tyhle paraziti už vědí že skončí,ale musí si ty penězovody správně nasměrovat.Teď si to přihrají zadarmo,nebo za státní peníze,když to bude chtít stát zpět ,tak se to musí draze odkoupit,podobně jak IZIP.
06. 11. 2011 | 08:10

Ota V. napsal(a):

Autor to vidí příliš černě. Situace se přece jenom zlepšuje, i když pomalu a nedostatečně. Před časem musel odstoupit ministr Drobil, předpokládám, že v příštím týdnu odstoupí i p. Kocourek. Hazard konečně bude zdaněn, v platnost vstoupí lepší zákon o veřejných zakázkách.
06. 11. 2011 | 09:30

ajeto napsal(a):

k blogu: máte zcela jistě v mnohém pravdu pane Havlíku, zapomněl jste však na armádu služebníčků a pochopů, kteří té tzv. "elitě", která v tom zajisté skutečně umí chodit, za mrzký groš přisluhují, viz. většina médií, vč. podstatné části veřejnoprávní čt.
06. 11. 2011 | 12:34

expat napsal(a):

.nezapomínat prosím na militantní odbory........děkuji!
06. 11. 2011 | 19:47

Pepa z depa napsal(a):

No tak chlapi, nebuďte jak malé děti a neustále se s nima nehandrkujte o každou pitomost. Pojďme je 18.11.2011 smésti s povrchu NAŠÍ VLASTI a to hezky česky viz WWW.VYMENILIJSMEPOLITIKY.CZ a to za podmínek, které vyhlásí celonárodní GENERÁLNÍ STÁVKA. Podmínky, cíle a odůvodnění na stránkách také najdete i s návrhem nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, kde je zakotvena přímá demokracie a to formou převážně REFERENDY. Jinak tam také najdete statistická čísla ohledně současné vlády a moci v NAŠÍ VLASTI, ještě jednou NAŠÍ VLASTI né jejich, jak si ti paraziti myslí. Tak hezký zbytek víkendu přeje 4. odboj a Pepa z depa.
06. 11. 2011 | 21:24

Bob napsal(a):

Pane H.

prosím Vás připomeňte mi, vy jste to dělal líp? Nebo jen tak planě kecáte, protože za to se neplatí ;) ?
08. 11. 2011 | 00:09

Meewayday napsal(a):

adobe reader for mac pdf conversion tools http://xrqhaxp.hostingsociety.com/acrobat-reader-pdf.html acrobat reader pdf
19. 02. 2012 | 21:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy