Hloupost je umíněná

16. 03. 2012 | 12:00
Přečteno 7754 krát
Čtvrteční akce tzv. Holešovské výzvy komentují v domácím internetovém prostoru různí glosátoři. Mnozí z nich mají jedno společné – nebyli u toho osobně. Jejich hodnocení vychází z mediální interpretace a často jen z apriorního postoje.

Jeden z významných členů ODS nazval svůj komentář slovy „ Jen tupá zloba a nenávist“. To je již jen variace na známé zaprodance a ztroskotance. Na rozdíl od něj, a mnoha dalších, jsem se byl na akci podívat osobně. Zúčastnil jsem se jako pozorovatel posledního pražského dějství před budovou České televize. Rozhodně je přinejmenším hloupé nazvat účastníky protestů lůzou, plebsem či spodinou apod. Tyto, a jiné, dehonestující nálepky jsou naprosto nepatřičné. Ten dav byl velmi pestrý. Mělo to svou atmosféru a nepůsobilo to ani agresivně, ale ani sterilně. A to bez ohledu na to, kdo to pořádá, kdo to případně ovlivňuje anebo dokonce zneužívá. Naprostá většina lidí se prostě přidala spontánně. A byli to lidé různých věkových i sociálních skupin. Zřetelný důkaz toho, že lidem dochází trpělivost.

Vzpomínáte na pochod studentů z Albertova na Národní třídu 17. listopadu 1989? Koho dnes zajímá, že povolení pochodu tehdy orazítkoval předseda městského výboru SSM, mladý soudruh Ulčák? Vzpomínáte na revoluční story o údajně mrtvém studentovi Šmídovi? A vzpomínáte na vystoupení soudruha Štěpána v areálu ČKD, a jeho slavnou větu o dětech, které nám přeci nebudou říkat, jak máme vládnout? Dělníci ČKD mu tehdy sborově odpověděli, že nejsou děti. A soudruh se odporoučel do propadliště dějin.

Pokud vládcové nereflektují dění a nálady v podhradí, pak si sami píší nelichotivý nekrolog. Arogance moci, chcete li pýcha, prostě a jednoduše předchází pád. Tak to na tom světě chodí. A je pak jedno, kdo a jak strčil klíček do startéru. Samozřejmě platí, že hněv (a pouhá negace) není program, ale shoda na tom, že balancujeme na samé hraně únosnosti je zřejmá, stejně tak, jako poptávka po zásadní změně. Silná poptávka stvoří dříve nebo později silnou nabídku, jako plnohodnotnou alternativu současné nemravné a nekompetentní podobě vládnutí. A navíc platí Sofoklovo : „ Ne moudrost, to hloupost je umíněná“. Umínění všeználci nás nespasí, opak je pravdou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

resl napsal(a):

Bude-li se to denně opakovat, nastoupí Policie a pak nastane "horko." Když už neumí vládnout, měl by Nečas vylézt mezi lidi a slíbit, že přestanou krást a na Drobila a Bártáka podat osobně žalobu. Znovu, má na to peníze právníky a ne, aby to nechal na občanovi. Pokud to neudělá, je zřejmé, že je namočen taky.
16. 03. 2012 | 12:08

Petr napsal(a):

Máme demokracii, proč má vláda odstupovat? Jen proto, že chcete?
A občané ať si říkají co chcou, třebaže jste luza. počkejte si na volby.
Za to jsme zvonili v 89.
16. 03. 2012 | 12:12

Karel Matoušek napsal(a):

Situace je přece jen poněkud jiná než za s. Štěpána. Srovnání silně pokulhává. Byl jsem včera na Václaváku a atmosféra mně tam spíš připomínala bolševické nebo sládkovské akce. Už ten borec, co denně hodiny objížděl Václavák v dodávce, hrál Kdož sú boží bojovníci a řval z tlampačů, byl bizarní a silně iritující.
16. 03. 2012 | 12:13

Eliška napsal(a):

Co k tomu dodat??. Naše společnost je rozpolcená
1/ Je jasné že tato vláda neumí vládnout, její opatření jsou k ničemu, jen zvyšování daní a nesmyslné škrty které ničí slušné a pracující, parazitní z daní placené instituce zůstávají a dál bezostyšně kradou
2/ Naše společnost má ale nedávnou zkušenost, že revoluce přinesla jen to, že se ke korytům dostali lidé s mnohem odpornějšími charaktery než byli komunističtí vůdci, a že se celková situace těch slušných neustále zhoršuje. Proto je ze široké veřejnosti spíše rozpačité mlčení. Naši hlídací psi demokracie už vůbec nemají zájem, aby někdo nahlas říkal jak hanebnou roli hrála naše žurnalistika po r 1989. Ještě že existuje internet
16. 03. 2012 | 12:13

Aleš napsal(a):

Skutečnost je ještě malinko horší, než citované analogie.
Stávající vrchnost nemá šanci couvnout. Všechno svědčí o tom, že jejich donátoři je drží pevně pod krkem a nedají jim dýchat. Takže se Nečasové, Kalouskové, Dobešové a podobní snaží různými legislativními konstrukcemi, vypouštěním informační mlhy, organizováním selektivních kampaní dodat svému působení zdání legálnosti, případně odpoutat pozornost jinam. Je na škodu nám všem, že veřejnost má slabou úroveň politické gramotnosti, že se nechává manipulovat na jedné straně establishmentem, na druhé straně extrémními idealistickými požadavky bez východiska. Poslední dvacetiletí se zapíše do dějin jako období dramatického ústupu racionality ve veřejném životě.
16. 03. 2012 | 12:15

juli napsal(a):

Už jenom to, jaká "velká" pozornost byla medii, např. i televizí Nova věnována včerejšímu protestu, o něčem svědčí, přinejmenším o návratu ke starým hnusným pořádkům. Raději do nekonečna opakovat strašné záběry z havarie školního autobusu ve Švýcarsku, to je pro hyenismus naších médii chutné sousto, fuj.... Doslova se odporně patlat v neustále opakujícím se opakování záběrů a debilních otázek lidem, co tomu říkají a co cítí. Neskutečný humus.
16. 03. 2012 | 12:17

Margolius napsal(a):

Matoušku, proboha. Promítněte si nějaké záběry jak to vypadalo na demonstracích 1989 a jaká hjesla se tam řvala.
To že nosný dav v každé revoluci musí tvořit ta spodní, nejvíce chudá a zničená vrstva, je snad známá zkušenost. Primáři v nemocici a ředitelé fabrik, profesoři a přední uznávaní vědci a všichni které režim vynesl do lepších pozic nechodí žvát na Václavák - proč by to dělali???
16. 03. 2012 | 12:19

Michal Macek napsal(a):

rek bych ze tato fotka mluvi za vse :)))

http://www.novinky.cz/domaci/262041-pryc-vlado-vyzyvali-demonstranti-dobyvali-se-do-ceske-televize.html

myslim fotku pod videem :) jak to nazvat a neurazit? odborarsti bafunari?navstevnici z minulosti?ja nevim,pomozte....
16. 03. 2012 | 12:21

exdiskutér napsal(a):

otázka stojí: nikoli zda, nýbrž jak. Obávám se, že pro všechny by byla lepší okamžitá demise než do tepláků bez soudu.
16. 03. 2012 | 12:22

Maximus napsal(a):

Karle Matoušku, hlavně že Vy vypadáte nebizardně a nikoho svým vzezřením neiritujete. Dejte si náušnici i do druhého ucha ať vypadáte jako líp. Jste sice inteligentní a vzdělaný člověk, ale některé věci jste nepochopil, to se nedá zřejmě naučit. Ale když Vám ten bordel tady v tomhle oslostátě vyhovuje, tak není co řešit.
16. 03. 2012 | 12:22

Blaha napsal(a):

Juli, to že se novináři musí hodně stydět za to co předváděli minulých 22 let je jasné. Budou zatloukat zatloukat zatloukat. Mladá Fronta dnes ještě lepší- na titulce podhodila raději článek o tom, jak naše školství už není schopno naučit děti co jsou to větné členy, a tak to vypustíme z osnov
16. 03. 2012 | 12:24

Prata napsal(a):

Mě pořád zní názor potutelného pana profesora z jedné mimopražské univerzity,že skutečnou revoluční silou,která bude tím klíčem ve starteru, budou čeští "smradi",kterým už rodiče nebudou schopni financovat jejich nové iPody,značkové oblečení,flákání se po školách...To už couvnou všechna média,Mackové...To bude možná o strach,protože ty děti se na rozdíl od zahypotékovaných a zamindrákovaných tatíků nebojí.
16. 03. 2012 | 12:29

Michal Macek napsal(a):

Maximus:

bordel nikomu nevyhovuje,vite ono je hrozne lehke rvat a ukazovat prstem "oni za ten bordel muzou" nez zvednout zadek zacit s tim bordelem neco delat (teda krome rvani...) :)
16. 03. 2012 | 12:31

Michal Macek napsal(a):

Prata:

mylite se,ja sem pro revoluci,ale poradnou!tak se nekde sejdem a dem na to,vy dotahnete benzin ja prazdne lahve.a taky krumpac pujdem nakopat dlazebky na barikady,tez konopneho lana na veseni na kandelabrech treba...tak kdy a kde?
16. 03. 2012 | 12:33

slavwin napsal(a):

Ten hnusný bolševický zlodějský zlořád přece musí být něčím přeťat, co řeší volby, zloděj jestli krade v pondělí nebo ve čtvrtek je pořád zloděj. Socan Sobotka mi leze na nervy omíláním placení doktorů a DPH, jeho strana přece kryje zlodějnu jako ta co na tom hřeší, o kolik je na tom lepší hladový, který má na 3 tři rohlíky než ten který má na 2apůl. Nevěřím těm dvacetiletým zlodějským šíbrům, to jsem spíše ochoten věřit Bártovi, že si blbě pojišťoval akceschopnost na útok proti zlodějům. Holešovská výzva tam vidím Pepu z Depa alias JuDr Josef Horl, ne vše mi tam voní, ale je to akce, která má mnohem větší cenu než blafání SocSobotky.
16. 03. 2012 | 12:36

hlas volajícího na poušti napsal(a):

Pane Havlík, před třiadvaceti lety šli proti bolševické diktatuře protestovat jen ti nejodvážnější, protože se to nesmělo. Pár statečných nasadilo svoje zdraví, svobodu, profesní kariéru svou a svojich rodin, protože jinak se bolševika zbavit nešlo.

Dneska můžete využívat všech nástrojů, které vám demokracie poskytuje, takže hulákat na náměstí proti legitimně zvolený vládě jen proto, že se nelíbí zrovna vám, jdou jen to nejhloupější (může se to a na nic jiného nepřišli).

Naštěstí se jich v týhle zemi našlo zatím ani ne deset tisíc. Snad to vypovídá i o tom, že lidi maj rozum (i když v tom bude i lenost dělat cokoliv, co nesouvisí s mojí lednicí).

Ty nálepky samozřejmě hloupý jsou, protože netaktický. Ale to neznamná, že nemaj pravdu.

"Shoda na tom, že balancujeme na samé hraně únosnosti je zřejmá..."

Panebože. Buď jste hysterik, nebo hodně vypočítavej populista, vy hrano.
16. 03. 2012 | 12:37

dalimír napsal(a):

Dobý den všem ! Je to nepopsatelný pocit zůčastnit se takové demonstrace kde se jedná o změnu tohoto nehorázně sprostého a drzého mafiánského systému , ve společnost a systém lepší a hlavně chápající potřeby běžného občana ! V Brně bylá krásná atmosféra,lidi měli chut do toho jít ! Líbí se mi i to že už i Praha se začíná konečně probouzet z letargie ! Ta je pro změny v republice podstatná ! Vždyt to už tak dále nejde aby se ti největší mafiáni v česku klidně a beztrestně pohybovali mezi slušnými lidmi ! Jen tak dále vlastenci ! Pane Zavadile i odbory by měly znatelně přitlačit a nechovat se pouze alibisticky ! Dl.
16. 03. 2012 | 12:38

rejpal napsal(a):

Petr
Demokracie není čekání na volby. Demokracie je neustálá komunikace a zpětná vazba mezi těmi, kterým se vládne s těmi, kteří byli těmi prvními vysláni, aby vládli. A také funkce všech demokratických institucí za dodržování ústavy a zákonů. Protože když někoho zvolím a on opovrhne tím, co slíbil a kvůli čemu jsem ho zvolil, mám plné právo mu dát najevo, že se mi to nelíbí, a dokonce i žádat jeho odchod.(I ve vládě jsou lidé, kteří tvrdí, že mám, právo vzít zbraň do ruky a bojovat za demokracii, což je zrovna z jejich úst dost lehkovážné tvrzení).
16. 03. 2012 | 12:39

Bert napsal(a):

Jestli se podaří celou věc koordinovat tak, aby se v parlamentu prosadila nedůvěra vládě a její odstoupení, mohlo by to mít ještě mírový a nekrvavý průběh. Pokud ne , bude to moc zlé
16. 03. 2012 | 12:44

hasta siempre napsal(a):

Margolie
V tom právě byla atypičnost listopadu 89. Že jej spolu s Lorencem, poradci z KGB a Ulčákem (taky Zifčákem, nezapomeňte) organizovali esesemáčtí synci horních deseti tisíc. A že na shromáždění na Letné cinkali klíči úředníci státních úřadů.
Ti dělníci z ČKD si dnes velmi dobře uvědomují, že BYLI děti.
Bez organizátorské složky žádná revoluce, ani ta padělaná sametová.
16. 03. 2012 | 12:49

kocourek v kocourkově napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/obhajkyne-macetovych-utocniku-samkova-vini-matku-obeti-z-pomluvy-1cu-/domaci.aspx?c=A120316_1749445_liberec-zpravy_jpl
16. 03. 2012 | 12:49

bella ciao napsal(a):

Bert
Socdemácká jednobarevná vláda bude do roka tam, kde Nečas.
16. 03. 2012 | 12:50

rejpal napsal(a):

hlas volajícího na poušti
Máte pravdu."Shoda na tom, že balancujeme na samé hraně únosnosti je zřejmá..." je eufemismus. Z toho, jak člověk vnímá nálady veřejnosti, více než polovina zastává názor, že jsme už dávno za hranou. A s každým úletem koaličníků je jich víc a víc. Můžete to zesměšňovat, nazývat jak chcete, ale hovořte s lidmi a poslouchejte, jak se na toto téma vyjadřují. Včetně těch standardně pravicových a provládních Pražáků.
16. 03. 2012 | 12:51

JC napsal(a):

HAVLÍK,
Je ztroskotanec a žvanivý slimejš.
V demokracii prostě nesmí rozhodovat ulice, pokud by se tak stalo je to konec demokracie.
16. 03. 2012 | 12:54

Bert napsal(a):

Bello- vy už víte kdo by vyhrál předčasné volby ??? Vynikající , my ostatní se můžeme jen dohadovat.
A myslím že nic lepšího než volby asi lidstvo nevymyslí. Opracdu si myslím že nejlepší co může revoluce udělat je tlačit na vládní poslance aby připustili pád vlády a předčasné volby/ teď bez ohledu na to že to organizují socani, máme prostě na chvíli společné zájmy, nic víc/.
Jinak tu bude masox a kandelábry azmatek tak hrozný, že to republiku zničí úplně
16. 03. 2012 | 12:56

juli napsal(a):

Blaha. Víte, mám pocit, že většina novinářů se ani nestydí, co na tom, že vypustí lež, hloupý úsudek, nepodloženou a neověřenou zprávu, jen když mám solokapra. Většinou jsou to ovšem kachny. reportéři jsou ještě horší sorta, navíc neumí mluvit, většinou afektovaně ječí, nabírají dech a za každým slovem mají éééé. O špatných slovních spojeních, pádech ani nemluvě. Omlouvám se, že píšu tak trochu od tématu. Hezký víkend všem dobrým lidem.
16. 03. 2012 | 12:57

los napsal(a):

Vážení, začít se musí, ať je to někomu milé nebo ne. To je pouze začátek. Tak to bylo vždy a tak to bude zase. To bylo i za komunistů. Pane Havlík máte pravdu, za čas se najde vůdce a vyplyne z lidu i když politici to nechtějí přiznat, bojí se, že přijdou o výnosný džob. A je vidět jak cenzura a snižování a ponižování občanských iniciativ je jejich prioritou. A víte proč bojí se o zadarmo nabyté peníze. Co by asi dělali? Nic neumí jen deformovat mozky lidí, aby získali jejich přízeň. Domnívám se, že ten co tady píše hovadiny nikdy nevystrčil "pr..l" z naší republiky anebo tatínek s maminkou mu kupují značkové věci i když si to nezaslouží, ani si na ně neumí vydělat.
16. 03. 2012 | 12:58

Avanti popolo napsal(a):

pokud v našem malinkém pidistátečku, bylo dle pořadu Máte slovo , provedeno za posledních 10 let již téměř milion exekucí, je jasné, že tu narůstá vrstva, která nemá co ztratit a až se jí nebude chtít koukat na ty panáky, co dělají z celého státu chudobinec a ještě poslouchat, že to dělají pro naše dobro, pak bude skutečně horko.
V 89 to také začalo v lednu docela nenápadně, na Václaváku bývalo pár lidí.
16. 03. 2012 | 12:59

dalimír napsal(a):

JC záleží také co si pod tím názvem neboli slovem demogracie představujete ! Lidé se mění jen když se bojí a to pak nešetří sliby ! Tady je třeba aby ulice zasáhla ! Pokud to ale nepochopí rozhodující část pražáků tak to bude marnost nad marnost ! V to ale moc nevěřím protože Praha má tolik dobře placených státních úředníků ,více jako v celé republice dohromady a ti rozhodně nebudou chtít nějaké změny ! Dl.
16. 03. 2012 | 13:06

Bert napsal(a):

Avanti popolo, žiješ v bludu- těch téměř milion exekucí bylo za rok 2011, rok předtím to bylo něco kolem 700 000, situace je tedy horší než si myslíš.

Revoluce by měla hlavně zůstat ukázněná a mít jasné cíle- odstoupení vlády a předčasné volby. A požadavky co chceme aby příští vláda udělala. Nesmí se to zvrhnout v anarchii .
Návrh na nedůvěru vládě je už podán, teť tlačit na to, že kdo z poslanců to nepodpoří, je zrádce národa.
16. 03. 2012 | 13:12

hlas volajícího na poušti napsal(a):

Rejpale, proč ta polovina nepřišla včera na náměstí? Dorazilo maximálně něco přes jedno promile z dospělých lidí, zatímco k volbám, ze kterých vzešla i tahle vláda, chodí desítky procent. Ono totiž nic za hranou není, jen ty kecy (ty už jsou za hranou dávno či spíš vždycky byly, jsou a budou). Ale jestli budou Havlíkové dost přitápět, tak se možná za hranu opravdu dostanem, už se to v historii mnohokrát podařilo. Jak já tenhle populismus a hysterický kecy nesnášim.
16. 03. 2012 | 13:12

Avanti popolo napsal(a):

dalimír

přesně, v 89 to krachlo kvůli Pražákům, co už nevěděli co roupama.
v 48 to taky zorganizovali Pražáci, neb v Praze bylo hodně fabrik a ti dělňasi také chtěli chodit do Slávie a do Lucerny.

Dnes však Pažáci kojení ve státní správě a na ministerstvech úspěšně daněmi plynoucími jim z celé republiky , nemají žádnou motivaci někam chodit. Navíc v 5 ještě dřepí ve svých klimatizovaných kanclech, kde i zalití jednoho květináče stojí daňové poplatníky pětistovku, na polstrovaných křeslech a je to na ně moc brzo.
16. 03. 2012 | 13:15

JC napsal(a):

dalimír,

Myslím Demokracii parlamentní. Ta má svá pravidla a ta je nutno dodržovat.
Statisticky vzato minimálně 40% demonstrujících nechodí k volbám takže ti ať kušují v první řadě.
A kolik že bylo tedy celkově těch nespokojených 10-20 tisíc ? Kolik je to procent z počtu pravidelných voličů ?
Havlík poukazuje na to, že vláda a parlament mají brát zřetel na takto zanedbatelnou část voličů ?
havlík se domnívá, že kdyby ho ulice vynesla na nejvyšší post, že by měl vždy a za všech okolností podporu 100% ? Žádný nespokojenec ?
Proto je Havlík žvanivej slimejš.
16. 03. 2012 | 13:20

bella ciao napsal(a):

Bert
Kandelábry, jak se pamatuji, tu byly naposledy, když Buňačenkovi vojáci zachránili krk povstavším pražákům a pak se stáhli.
Taková situace jen tak znova nenastane.
16. 03. 2012 | 13:21

Avanti popolo napsal(a):

Bert

tak to mi umiklo, jestli je ten milion jen za rok, je vidět, že zde většina lidí už jen živoří. A to vymýšlejí další poplatky a daně.
V krámech už budou prodávat jen prázdné obaly, neb na jídlo nebude.
Má cenu prodávat 45g oček a ještě aby si toho člověk nevšiml, tak je to ve 2 krabičkách? Po vybalení je vevnitř 6 oček velikosti 0,5x1 x0,4cm.
Stejně tak Hamé zelenina je najednou za stejnou cenu v poloviční sklence a ještě do poloviny vyrovnaná lacinými cibulkami jen aby se zaplácl obsah.
A má cenu prodávat sýr Gervais 35 g v krabičce?
Proboha to je tu již tak malá kupní síla, že budem muset jíst jen obaly?

Vždy nám dávali za vzor západ, že tam čím větší balení, tím to vyjde levněji, zde však výrobci potravin budou prodávat jen prázdné krabičky, neb na jídlo lidé nemají.

A i kdyby si chtěli vypěstovat sami, sáček se semínky okurek za 28Kč obsahoval jen 6 semínek!
Kde to jsme, když lidé dělají ve fabrikách za 62,50?
16. 03. 2012 | 13:25

JC napsal(a):

bella ciao,

Užití kandelábrů v Česku má jeden problém.

Jednak potencionální oběti jsou tak vypasené/myslím občanstvo obecně/ že by je žádný kandelábr neunesl a za druhé, také potencionální vazači smyček jsou kapitalismem tak "podvyživení", že by na kandelábr dnes už nikdo nevyšplhal.
16. 03. 2012 | 13:28

die strasse frei napsal(a):

JC
Pravidla TĚTO konkrétní demokracie nám už dvacetdva let diktují ti, kdo vyvolali privatizační puč a pak roztrhli Československo. Načež jeho českou půlku vytunelovali dodna.
Řídit se takovými pravidly se může jen beznadějně geneticky méněcenná osoba.
16. 03. 2012 | 13:29

kelt napsal(a):

To JC,
abychom se dobrali nějakého relevantního srovnání ohledně zastoupení veřejnosti na demonstracích navrhuji Vám zorganizovat demonstraci na podporu této vlády na obdobný termín.
Vsadím s s Vámi o malé pivo/nebo i velké s malým rumem/,že na této demonstraci budete Vy,dva zřízenci z Bohnic a šofér od sanitky.
16. 03. 2012 | 13:32

JC napsal(a):

die strasse frei,

Někdo určitě moudřejší než my dva dohromady prohlásil, že Demokracie je nejlepší systém ze všech špatných.
Jestli máte problém si to z historických pramenů ověřit, nebo tomu hodláte nevěřit není můj problém.
16. 03. 2012 | 13:35

die strasse frei napsal(a):

havlík
Ne. Hloupost je UMÍRNĚNÁ.
16. 03. 2012 | 13:35

die rotte fahne napsal(a):

to die strasse frei:

Které osoby jsou "beznadějně geneticky méněcenné" (a proto, jestli tomu dobře rozumím, se řídí dotčenými pravidly)? A které jsou naopak geneticky cenné (a tudíž by chtěly pravidla jiná)?
16. 03. 2012 | 13:36

on. napsal(a):

Dovolim si pridat svuj navrch restrukturalizace zrizeni
1. rozhodovat o vecech na co nejnizsi mozne urovni s co nejvetsim zapojenim prime demokracie
2. strany bud zrusit, nebo udelat nepodstatne. Zastupitel musi byt odpovedny za sve ciny
3. kazdy, kdo chce mit neco spolecneho s verejnymi prostredky (krome placeni dani) musi davat majetkove priznani (nejde o omezeni osobni svobody, kazdy se muze svobodne rozhodnout nemit s verejnymi prostredky nic spolecneho)
16. 03. 2012 | 13:38

zdenekb napsal(a):

Karel Matoušek:

Rozumím tomu, co chcete říct. Ani mně nebylo 17.11.2011 příjemné být ve shromáždění se svazem mladých komunistů se sovětskými vlajkami. Na druhou stranu - v médiích jsou demonstrace vykreslovány pouze jako srazy (neo)bolševiků.
Do novin jsou vybrány zásadně fotky nesympatických lidí (viz Michal Macek, tedy jeho odkaz :o), do TV reportáží nějaký vulgární výkřik, nebo odpověď někoho hodně zmateného. Vše náležitě "akčně" sestříháno.

To je hrubé zkreslení reality a dá se tak zesměšnit cokoliv.
Není to nepodobné informování někdejšího Rudého práva. Následnuje papalášský výsměch od vládních činitelů a řeči o "řevu, nenávisti, nevědomém davu či lůze", to taky připomíná soudružskou bohorovnost.
16. 03. 2012 | 13:39

on. napsal(a):

JC
jenze ted se jako demokracie oznacuje kde co.
Vzdyt i socialisticke republiky byli lidove demokracie
16. 03. 2012 | 13:40

JC napsal(a):

kelt,
Doba prvomájových průvodů kdy se demonstrativně vyjadřovala láska k systému je pasé.
Lidé demonstrují když jsou nespokojení. Ti spokojení, nebo ti kteří mají jiné starosti sedí doma.
Já se zabývám například tím, jak si více vydělat peněz , aby mě to utahování šroubů postihlo co nejméně. Na halekání na náměstí nemám čas.
16. 03. 2012 | 13:41

Avanti popolo napsal(a):

a není týden, aby nespáchal někdo známý sebevraždu, jednou to je státní zástupce, pak radní ve Varech, teď redaktor ČT, lidem se fakt žije blbě, žádná perspektiva ani světýlko na konci tunelu.
16. 03. 2012 | 13:41

on. napsal(a):

JC
tedy chovate se tak, jak se pry ma chovat spravny pravicak? Ktery cim vic je okradan, tim vice pracuje.
16. 03. 2012 | 13:45

Avanti popolo napsal(a):

on.

a ještě myslí jen na sebe, to je přád samé já, já, já
16. 03. 2012 | 13:47

JC napsal(a):

on.
Vždyť vy levouni stále křičíte, že daně mají být co nejvyšší ? tak v čem vidíte problém ?
16. 03. 2012 | 13:48

vlasta napsal(a):

die rotte fahne
Možná že ti geneticky méněcenní jsou také ti, kteří se snaží předstírat, že umí německy. Was ist das rotte?
16. 03. 2012 | 13:48

on. napsal(a):

Jsem vic levicak nez pravicak z toho duvodu, ze neverim ve vsespasitelnost neviditelne paraty a nelibi se mi privatizace verejnych statku.
Problme vidim v reseni. Me kdyz tece potrubi, tak zalepim diry, neleju do nej vic vody.
16. 03. 2012 | 13:51

zdenekb napsal(a):

dodatek:

Ilustrace z poslední doby - když se konal průvod studentů, protestujících proti "reformě" vysokých škol, v TV se objevila jen kratinká reportáž, s jedinou sugestivní "anketní" otázkou: "Četli jste ten zákon?" (Nikoliv "znáte jeho obsah?", nebo "víte, co přinese?"). Slušně vychované studentky (cca 3) po pravdě přiznaly, že ne. Jako by prolouskat paragrafované znění bylo na věci to klíčové... Závěr v TV studiu: "zpovykaná mládež dělá brajgl v ulicích, a neví ani proč."

Tomu říkám angažovaná žurnalistika...
16. 03. 2012 | 13:52

JC napsal(a):

on.,
P.S. Nepracuji více, jen víc vydělávám.
16. 03. 2012 | 13:52

on. napsal(a):

JC
a to nam "pravicaci" furt rikaji, ze jestli se chceme mit lepe, musime vic pracovat. Ze by nam lhali?
16. 03. 2012 | 13:54

Barney napsal(a):

Petr Nečas versus Miroslav Štěpán
Miroslav Štěpán:
„V zadne zemi, v zadne zemi, v zadne zemi ani rozvojove, ani v socialisticke, ani v kapitalisticke neexistuje to, aby patnáctileté děti urcovaly, kdy ma odejit prezident, nebo kdy ma prijit a kdo jim ma byt,"

Petr Nečas:
Ze soudu s VV se nesmí stát politický proces, kde by soudil dav, varuje Nečas
Premiér Petr Nečas v pondělí varoval, že proces s Vítem Bártou by měl soudce rozřešit nestranně na základě dostupných důkazů, a ne na objednávku veřejného mínění.

Podobnost čistě náhodná.

Ne nadarmo se ODSákům říká modrobolševici.
16. 03. 2012 | 13:56

on. napsal(a):

zdenekb
docetl jsem ted knihu o mediich a musim rici, ze ten zbytek duvery, ktery mi jeste zbyl, jsem nadobro ztratil ;(
16. 03. 2012 | 13:56

JC napsal(a):

on.
Neodskakujme od původní myšlenky "Parlamentní demokracie vs ulice"
Mě se "hospodaření se státními prostředky také nelíbí, ale vidím, že v tom obě nejsilnější strany jedou rovným dílem.
P.S. Já v neviditelnou pracku naopak věřím velmi intensivně, ale to s politickým systémem souvisí jen okrajově.
16. 03. 2012 | 13:57

die rotte fahne napsal(a):

Das ist historisches Musikinstrument ähnlich einer sechsaitigen Leier oder einen Teil einer angetretenen Formation, Frau Vlasta.
16. 03. 2012 | 13:58

JC napsal(a):

on.,
Já jako pravičák vám říkám, že nemusíte víc pracovat, ale víc vydělávat:-))
16. 03. 2012 | 13:59

Bunny napsal(a):

to JC:

"P.S. Nepracuji více, jen víc vydělávám. "
Ale jistě, vždycky existuje skupina lidí, kteří dokáží kynout i v tom největším svinstvu. Kdo se nenarodil včera, má o tom celkem jasnou představu. To ale neznamená, že se mají ostatní se svinčíkem smířit a srazit paty, nebo se učit plavat ve fekáliích.
16. 03. 2012 | 14:01

Avanti popolo napsal(a):

JC

tak někteří Pražáci na krizi vydělají, to je bezesporu, ale je potřeba také nějaký program pro ten zbylý desetimilon.
16. 03. 2012 | 14:02

JC napsal(a):

Barney,
Já tam žádnou podobnost nevidím
16. 03. 2012 | 14:02

Botičky od Diora napsal(a):

Michal Macek
no co, každej nemůže vypadat jako pravičáckej Brad Pitt. Mi levičáci jsme možná tlustí, špinaví, máme bradavice a nejsme jak ze žurnálu, ale zase máme solidární dobré srce. Nemáme jako pravičáci na fitnes centra, značkový oblečení, saka od armaniho, tak nám musí stačit odrbaná bunda po dědovi a větnamský triko. Kde jako máme ty peníze brát, když se pod pravičáckou vládou odmítají pravičáci dělit?
16. 03. 2012 | 14:02

on. napsal(a):

JC
me navrhy si muzete precist vyse (13:38). Jiste potrebuji dobrousit, ale IMHO je zakladni myslenka dobra.
V neviditelna pracku neverim kvuli - prirozenym monopolum a oligopolum, negativnim externalitam a nedemokraticke moci, kterou majetek vlastnikum prinasi.
Dale myslim, ze (az na vyjimky) nevede ke globalnimu optimu, pouze k optimum lokalnim (=pro nektere). Ekonomika ma s politikou hodne co do cineni.
16. 03. 2012 | 14:02

JC napsal(a):

Bunny,Avanti popolo

Vy dva nevyděláváte více za stejnou práci jak jste měli před 5 lety ?
16. 03. 2012 | 14:04

JC napsal(a):

on.,
Jedinný přípustný státní zásah do trhu je vskutku antimonopolní úřad.
Ten ale nemá za úkol neviditelnou pracku mrzačit, ale opečovávat.
16. 03. 2012 | 14:07

Avanti popolo napsal(a):

Botičky od Diora

nepotřebujeme předražené hadry ze západu, v Prostějově dělali hezké obleky, ale bohužel pravičáci to vytunelovali. A botičky ze Žďáru byly zdravotně nezávadné a i hezké, ale bohužel, nenažranost a tuneláři udělali své.
Pravičáci se neodmítají dělit, ale za mísu šošovice jsou schopni udat i bratra. Tak působí kapitál.A jeho moc je zhoubná.
16. 03. 2012 | 14:08

Avanti popolo napsal(a):

JC

ani ne, ale vše šlo nahoru daleko víc, takže ty nůžky mezi nominální a reálnou mzdou se rozvírají.
A ještě se o tu ubohou práci pořád víc klepem. To je nejhorší.
16. 03. 2012 | 14:10

vlasta napsal(a):

die rotte fahne
Was ist das sechsaitigen? Rotte sind Sie und seine Freunde.
Ich bin Herr vlasta
16. 03. 2012 | 14:13

on. napsal(a):

JC
a proti negativnim externalitam zasahnete jak?
Jak budete resit prirozene monopoly?
16. 03. 2012 | 14:13

die strasse frei napsal(a):

die rotte fahne
Už to s tím t někdo napsal za mne. Ale shodou okolností jste sáhl po správném nicku.
Pokud někdo 22 let není schopen rozpoznat, že ho vodí za nos, o něčem to svědčí.

Přesto jsem pro co nejširší možnou demokracii. Přímou. Všimněte si, Švýcaři jsou jako celek natolik příčetní, že si neodhlasují týden dovolené navíc, když tuší, že by to mohlo vychýlit systém z rovnováhy. A dostatek rozumu, aby nedovolili v Alpách stavět minarety.
16. 03. 2012 | 14:18

mb napsal(a):

Jeden z významných členů ODS nazval svůj komentář slovy „ Jen tupá zloba a nenávist“.

Havlíku vy jste nepochopil, že ten chlapec hovořil o sobě ...
16. 03. 2012 | 14:20

mb napsal(a):

A vzpomínáte na vystoupení soudruha Štěpána v areálu ČKD, a jeho slavnou větu o dětech, které nám přeci nebudou říkat, jak máme vládnout? Dělníci ČKD mu tehdy sborově odpověděli, že nejsou děti. A soudruh se odporoučel do propadliště dějin.

to byla jen koincidence ... blbá shoda náhod, souhra okolností ... DNEŠNÍ MOCNÍ JSOU DALEKO HROŠTĚJŠÍ ....
16. 03. 2012 | 14:21

Občan napsal(a):

To JC:

Ve veřejném sektoru se zvedaly platy naposled někdy před pěti lety.
A protože se jedná o platy tabulkové, zákonem stanovené a tím pádem není možné cokoli vyjednat kolektivně jako v privátním sektoru, platy ve veřejném sektoru se reálně propadají již pět let.
Jednodušeji řečeno - veřejní zaměstnaci berou stále stejnou sumu již pět let. Předtím brali stejnou sumu cca 6 let.
A vloni se dokonce SNIŽOVALY o 10%.
16. 03. 2012 | 14:24

JC napsal(a):

on.,
To je otázka na stát ne na mě.
U přirozených monopolů je to trochu složitější ale je to řešitelné viz např. konkurence dodavatelů a distributorů energií.
Každý monopol poškozuje trh a tím zákazníka.
16. 03. 2012 | 14:25

Bara napsal(a):

Něco z Wikupedie:
ČKD Praha po revoluci

S ekonomickým kolapsem zemí RVHP ztratila ČKD Praha svá největší odbytiště. Nedařilo se jí najít nová ve vyspělých státech, svou pozici si udržela jen v některých rozvojových státech. V roce 1994 při privatizaci získala kontrolní balík akcií společnost Inpro a ČKD Praha se transformovala na holding. Nové vedení nebylo úspěšné a v roce 1998 stál holding na pokraji bankrotu. To velice komplikovalo situaci při výrobě velkých veřejných zakázek, jako byly rychlovlaky pro České dráhy či metra pro Prahu.

Některé společnosti holdingu zkrachovaly úplně, ostatní byly vráceny státu skrze IPB, u které měl holding mnoho dluhů a která je toho času ještě ve vlastnictví státu. Stát některé společnosti prodal zahraničním investorům, například výrobu kolejových vozidel získal německý Siemens. Zbytek holdingu i s ochrannou známkou získala v roce 2004 společnost 11FITE, která již dříve odkoupila konkurzní podstatu některých bývalých společností holdingu
16. 03. 2012 | 14:26

roman napsal(a):

Všechno je to otázka času. Napětí většinového obyvatelstva prostě stoupá, protože naše politická reprezentace koná jak koná. Ministr sociálních věcí je jednoduše asociální. Ministr financí podporuje kmotry, peníze tahá převážně z obyčejných lidí, kteří už koukají na dno. Ministerstvo spravedlnosti je vnímáno jako instituce nespravedlnosti a státu ve státě. Ministerstvo zdravotnictví se místo zdraví společnosti stará o byznys a trh. Ministr školství pracuje systematicky na nevzdělanosti národa, protože každý ví, že s hloupými se lépe manipuluje. Ministr obrany neví koho brání a ministr vnitra nemůže nic i kdyby chtěl. Ostatní ministerstva, zemědělství, dopravy, kultury, zahraničí, průmyslu, místního rozvoje a životního prostředí jako by ani nebyla. A předseda vlády? Ten, který to má řídit, koordinovat a být autoritou? Ten je loutkou sebestředného pana Klause. Všichni společně pracují na "vylepšování" tržního hospodářství pro pár jedinců a protilevicového, celosvětového hnutí. Kruh se uzavírá, napětí roste. Pravda se potlačuje, láska není k naleznutí.
16. 03. 2012 | 14:27

JC napsal(a):

Občan,
1. Neříkáte celou pravdu, Dobeš při nástupu jako jediný učitelům přidal.
2. Ne všichni pracují ve veřejném sektoru, pokud si někdo myslí, že u soukromníka na tom bude lépe nic mu nebrání zaměstnání změnit.
16. 03. 2012 | 14:27

sedlak napsal(a):

já nějak nechápu proč se to pořád dělí u dikutujících na pravici a levici, když lidi jsou naštvaný kvůli neřešené korupci a rozkrádání veřejných peněz, sugerovat, že na ulicích jsou jenom zástupci socanů je velmi krátkozraké a manipulativní, lidi dávají najevo svůj nesouhlas... a propos při krizi v ČT byli demonstrující lidi také nazváni lůzou .....samozřejmě, otázkou je co dál, když volám po shození vlády, musím umět nabídnout řešení, socani jako Palas, Škromach atd, řešením opravdu nejsou ani omylem, jenže vládu, která domlouvá církevní restituce tak, aby byly prolomeny 1. a 2. pozemková reforma, ministry, kteří si pletou university s eseročkama.....nejsem volič ani socanů ano modráků, ale na demonstraci jdu, protože tady v principu nejde jenom o shození vlády, tady jde o to, že lidi by svoji nespokojenost měli dát najevo....je mi buřt, nazve li mne někdo lůzou
16. 03. 2012 | 14:27

JC napsal(a):

Bara,
A co tím chtěl autor naznačit ? Že snad ČKD Praha má nějaký "vymodlený "nárok na existenci do skonání věků ?
16. 03. 2012 | 14:30

die rotte fahne napsal(a):

Herr Vlasta:

http://www.musikladen-bernau.de/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=105

die strasse frei:

Další, geneticky cenný, který ví, zatímco ostatní zůstávaj v nevědomosti. Auf Wiedersehen.
16. 03. 2012 | 14:32

mb napsal(a):

A navíc platí Sofoklovo : „ Ne moudrost, to hloupost je umíněná“. Umínění všeználci nás nespasí, opak je pravdou.

chcete říci, že když chartisté umíněně trvali na dodržování třetího koše helsinek, tak byli hloupí ?

protože rozhodně byli umínění ... salut ...

/a kdo umíněně trvá na tom, že krást se nemá, je hloupý ... ? /
16. 03. 2012 | 14:32

Yosif K napsal(a):

Avanti popolo napsal(a):
pokud v našem malinkém pidistátečku, bylo dle pořadu Máte slovo , provedeno za posledních 10 let již téměř milion exekucí, je jasné, že tu narůstá vrstva, která nemá co ztratit a až se jí nebude chtít koukat na ty panáky, co dělají z celého státu chudobinec a ještě poslouchat, že to dělají pro naše dobro, pak bude skutečně horko.
V 89 to také začalo v lednu docela nenápadně, na Václaváku bývalo pár lidí.
16. 03. 2012 | 12:59

No bylo by zajimavy vedet, kolik z tech lidi postizenych exekuci "nema co ztratit" a kolik z nich bylo exekuce za nezaplaceny jizdny v tramvaji nebo za nezaplaceny splatky na iPod nebo za plochou TV atd atd. Jedna vec je jasna - kdyz si mene majetni lide kupuji zbytecnosti na splatky, meli by dobre rozvazit, jak budou splacet. Znam par dobraku, kteri si s nicim takovym nelamou hlavu.

Zajomavy ze nikdo na blogach nerika ze by hladovel on sam. Vsichni jen lituji "proletare drouci ve fabrice za 62.5- Kc na hodinu". Patrne aniz by nejake takove znali jinak nez z Prava nabo Halo novin.

Silne mi to pripomina skuhrani salonnich bolseviku za prvni republiky nad udelem proletaru. V nedeli se sesli na caj o pate v nove funcionalisticke vile a litovali "topice elektrarenskeho". A to vice nez topic elektrarensky litoval sam sebe.

Avanti Popolo, alla riscossa!
16. 03. 2012 | 14:35

skeptický napsal(a):

Jdu si raději přečíst jak poznat,jestli ji má pravou.
16. 03. 2012 | 14:37

JC napsal(a):

sedlak,
Tedy nechci vám kazit den, ale kdybyste se staral o vejce, mohl byste být dnes v balíku.
P.S. Vládu může shodit třeba demokraticky Sobotka a spolu s vámi uvedenými výtečníky se chopí po volbách třeba vesla/ s VV a TOP nebo s ODS/
bude vám lépe chutnat ?
16. 03. 2012 | 14:37

jíra napsal(a):

Pane Havlíku, ten ODSák vyjádřil jen přesně to, co cítí on sám, že by ze strachu? Nějak se financování státu totiž taky začíná patrně komplikovat. Ani nevíme, zda nám říkají vše.

Zajímalo mě, oč jde, byl jsem tam, v Praze, od začátku. Tento režim je totiž neudržitelný a z více důvodů.
Na Václaváku bylo aspoň 6 tisíc lidí, 1/3 plná a další postávali o kus dál. Zlobu a výzvy k násilí? To jsem tam neslyšel. Slyšel jsem: Demisi vlády a přechodnou vládu odborníků do spravedlivých voleb! Slyšel jsem: Uzákonit referendum! Slyšel jsem: Ukradli nám něžnou revoluci! Slyšel jsem o promrhávání potenciálu nápaditosti a pracovitosti lidí režimem. Slyšel jsem o rozkradení země a o korupci. Slyšel jsem o zbídačování bezmocných. Slyšel jsem písně s kytarovým doprovodem. Vnímal jsem návrat ducha něžné revoluce ve jménu Lásky a Boží pravdy. Provázela nás píseň Ktož sú boží bojovníci na cestě k ČT, nijak o ničem nevysílali, když nejde ČT k národu, abychom viděli, co se právě děje, musí národ k ní se poptat, proč.
Slyšel jsem: Zítra v pátek v 17h zase u koně!

Slyšel jsem detaily o Příborové revoluci na Islandu přímo od Islanďana. Taky říkal, že jim vláda dlouho lhala, jak jsou na tom skvěle. A pak najednou: Nějak se, lidičky, přihodilo, že jsme nejchudší zemí světa. Hned po demisi vlády pověřili finančně kriminální expertku z Francie rozkrýváním kauz a příčin krachu. Způsobili to soukromníci vypůčením si asi 8mld Euro po Evropě. Nová vláda se usnesla, ať to zaplatí oni poškozeným věřitelům. Jeden už sedí v base, další tři souzeni a další desítky čekají v řadě.

Výtah z příspěvků k článku zde domácí/regiony/praha: "...říkal, že je také média ignorovala a vláda jim vzkázala, že jsou lůza a mají přestat protestovat. Islanďani místo médií využívali internet a byli houževnatí, vydrželi demonstrovat 5 měsíců někdy od 20. ledna 2008. Před 14ti dny byly zahájeny soudy s premiérem a členy vlády Islandu, kteří prý vypovídají jako idioti, kteří vůbec ničemu nerozumněli a za nic nemohou. Islanďani odmítli zaplatit státní dluh způsobený vládou ze svých daní, pracují na tom, aby dluh zaplatili ti, kteří ho způsobili - premiér, vláda a bankéři."

Takhle se na ně musí!

Udělat to smysluplně taky potřebujeme, v tom je to podobné. Ale jaksi pro nás, každá země je něčím mnohým jedinečná.

Proč příborová revoluce? Vařili si u protestů v kotlích, jedli příbory, pouštěli ohňostroj. Každý sympatizant měl něco oranžového. Procitnutí lidí je symbolicky takový úsvit ke změně pro další dny, oranžová je barva úsvitu. Záleží na tom, co přichází dál. Pěsti a krev je cesta zpět, rudá, divoká. Cesta dál je cesta lásky, bílé denní světlo, nažloutlé slunce a modrá obloha, vnímat přítomnost.

Není to ještě moc dokonalé, vyrovnané, je to začátek, ale žije to! A může to k plně dobré cestě brzy dojít. Když přítomnost a budoucnost země zaujme dost lidí.

Organizátoři nevěří politickým stranám, ani se nedivím, ale dobrá demokracie větší země podle mého asi principiálně potřebuje jak strany tak přímé zastoupení, kvůli bránění se proti tunelům a korupci, kvůli zábráně oposmluv aj.
Požadavky na zastavení reforem jsou asi legitimní, je kolem nich zmatek a jsou neprůhledné, byly prosazovány urychleně a jednostranně bez společného vyladění nedostatků.
Zastavit církevní restituce možná není úplně potřeba. Nějak postupně přejít k samofinancování církví je asi dobré. Třeba by stačil dodatek možnosti vyloučit sporný majetek, pokud se to konkrétně nedohledá. Případně přizpůsobit výši finanční částky aktuální finanční situaci a nejbližšímu výhledu. Jestli se situace zlepší, může se to pak zohlednit.

Proč se ProAlt drží stranou? Národní rada (Holešovské výzva původně) by nebyla proti postupovat společně, třebaže nikoli jednobarevně, vyjádřili se tak. Tříštit by se to asi nyní, obecně vzato, nemělo, panující by ani nemuseli nikoho pracně rozdělovat, aby panovali dál. Bude potřeba dost odvážných, šikovných, spravedlivých, rozvážných lidí na tu praktickou část potom. Asi chcete patrně zjistit, kdo bude podporovat vaši cestu. A spojit síly případně až potom.

Hezký den
16. 03. 2012 | 14:40

Yosif K napsal(a):

Avanti popolo napsal(a):
Botičky od Diora
nepotřebujeme předražené hadry ze západu, v Prostějově dělali hezké obleky, ale bohužel pravičáci to vytunelovali.

Pokud se vam styska po praci soicky za 80 US$ mesicne, muzete se prestehovat na Ukrajinu nebo do Bangladeshe. Ne vsechny fabriky co skoncily skoncily na tunelovani. Vetsina z nich skoncila proto, ze lidi nechteli dal makat za mzdy jako za komancu, to jest za mzdy jako v Bangladeshi.

Avanti Popolo, alla riscossa!!!
16. 03. 2012 | 14:42

Občan napsal(a):

To JC:

Dobeš nepřidal učitelům ani jednu jedinou korunu, protože OBJEM mzdových prostředků se nezměnil.
Čili o to, oč jim byl žvýšen základ, jim bylo sníženo osobní ohodnocení. Učitelé na VEŘEJNÝCH školách neberou ani o korunu víc než brali, když Dobeš nastupoval do funkce.
16. 03. 2012 | 14:48

Yosif K napsal(a):

Jira napsal:
"Vařili si u protestů v kotlích, jedli příbory, pouštěli ohňostroj. Každý sympatizant měl něco oranžového. Procitnutí lidí je symbolicky takový úsvit ke změně pro další dny, oranžová je barva úsvitu. Záleží na tom, co přichází dál. Pěsti a krev je cesta zpět, rudá, divoká. Cesta dál je cesta lásky, bílé denní světlo, nažloutlé slunce a modrá obloha, vnímat přítomnost."

Jasny, na vychode svita...... okolo tecvh kotlu mne napadla jina vec - vice hodna k nasledovani. V roce 1995 finSka vlada tlacena nezamestnanosti 18% A ZADLUZENIM KTERE VYPADALO TEHDY KATRASTROFALNE SEKLA PODPORY V NEZAMESTNANOSTI A VETSINU DALICH SOCIALNICH DAVEK NA POLOVINU A DALA POSTAVIT NA NAMESTI KOTLE S POLEVKOU PRO CHUDE. Behem 1 roku nezamestnanpost klesla na predkrizovou uroven a behem 4 let Finsko ziskalo rating AAA ktery si drzi dodnes. Pri redukci podpor o 50% Finove ani necekli, nasli si praci jaka byla a zacali makat....

Avanti Popolo, alla riscossa!!!
16. 03. 2012 | 14:49

sedlak napsal(a):

JS...14:37 o vyjíčka bych se staral rád ;-), ale tipoval jste špatně (pro mne bohužel), těším, až na stará kolena vypadnu z velkého města na venkov, unikla Vám z mého textu to podstatné, já socany nechci, to jste mohl v pasném textu chápat, nejsem ani příznivec sahzování vlád, jsem ale člověk, který tu platí daně a ne malé a nelíbí se mu, že se tu neřeší kauzy, chcte podsouvat ostatním, že se mají starat taky o vajíčka? Uniká vám zřejmě, že se gtu na ulicích a demonstracích vyjadřují například akademická půda, i jim chcte podsouvat "živočišnou výrobu" nezdá se vám to trochu dětinská manipulace ;-)? Co mi tedy povíte k návrhu církevních restitutcí, je pravdou, že návrh počítá s prolomením 1. a 2. pozemkové reformy? Jak si vysvětlujete "boj o NSZ", asi to bude jenom osobní antipatie dvou právníků že ;-))) ....nu což, jdu tedy k těm slepicím, abyste měl ráno čerstvá vejce z volného chovu ;-))) přeji vám klid a mír v duši
16. 03. 2012 | 14:50

zdenekb napsal(a):

Yosif K napsal(a):

"Zajimavy ze nikdo na blogach nerika ze by hladovel on sam. Vsichni jen lituji "proletare drouci ve fabrice za 62.5- Kc na hodinu". Patrne aniz by nejake takove znali jinak nez z Prava nabo Halo novin. Silne mi to pripomina skuhrani salonnich bolseviku za prvni republiky nad udelem proletaru."
16. 03. 2012 | 14:35

Na faktu, že lidé ve skutečné bídě nechodí diskutovat pod politické blogy, mi moc zajímavého nepřipadá. Spíš zírám, kolik se tu objevuje výjimečně úspěšných, vzdělaných a pracovitých velkopodnikatelů s nutkavou potřebou o své úspěšnosti, rozhledu a udřenosti druhé neustále informovat. Zřejmě kompenzace čehosi, nebo nějaká forma terapie.

Milton a Hála dneska nebudou?
16. 03. 2012 | 14:51

JC napsal(a):

jíra,
Jako správný revolucionář pletete páté přes deváté. 17 ? 18 ? mám na mysli váš věk.
Vy víte, že tento režim je neudržitelný a chcete ho nahradit tím samým.
Ovšem až po přechodném období vlády odborníků, kterou budete vybírat vy a Havlík:-))
Mno a co jsou to ony spravedlivé volby ? To jsou ty ve kterých zvítězí váš favorit ?
16. 03. 2012 | 14:52

jíra napsal(a):

JC napsal(a):
"die strasse frei,
Někdo určitě moudřejší než my dva dohromady prohlásil, že Demokracie je nejlepší systém ze všech špatných.
Jestli máte problém si to z historických pramenů ověřit, nebo tomu hodláte nevěřit není můj problém. "

Výrok "Demokracie je nejlepší systém ze všech špatných." považuji rozhodně za moudrý.
Jestli milé JC, nevíte, co je demokracie prakticky, je to čistě problém váš.
16. 03. 2012 | 14:56

JC napsal(a):

Občan,
http://www.tydenik-skolstvi.cz/archiv-cisel/2011/23/vyvoj-prumernych-mesicnich-platu-ucitelu-v-regionalnim-skolstvi/
Račte nastudovat
16. 03. 2012 | 14:59

JC napsal(a):

jíra
Rád se nechám poučit
16. 03. 2012 | 15:00

JC napsal(a):

zdenekb,
Vám je líto chudých. To vás šlechtí. A co jste pro ně za posledních 20 let konkrétně udělal ?
K o n k r é t n ě.
16. 03. 2012 | 15:05

die strasse frei napsal(a):

jíra

ProAlt je od začátku vějička.
U Islanďanů vidíme, že nikdo z obžalovaných pravdu nepoví.
I Kalousek v teplácích by držel kušnu.

Když slyším "Ukradli nám něžnou revoluci!", jdu rychle dál. S blázny nemá cenu se zahazovat.
(Mohu vcelku spolehlivě vypočítat, komu ta "revoluce" skutečně patřila.)

Církevní restituce jsou bestialita a negují celou historii ČSR do roku 1948. Msgre Marmaggi se v hrobě otřásá smíchy.

Ale je dobře, že někdo demonstruje. Potůčky se začnou stékat, až řeka utrhne břehy.
Tentokrát za režimem stojí jen 14% lidí. To i ten kůl v plotě Jakeš měl víc kamarádů.
16. 03. 2012 | 15:08

Bert napsal(a):

JC- nic lepšího než volby ještě nikde nikdo nevymyslel.
Jinak nechápete že demokracie není cílem ale JEN prostředkem. Cílem je vytvoření společnosti, kterou lidé považují za spravedlivou a dá se v ní příjemně žít, hlavně tak aby se společnost uživila vlastní prací, nikoliv na dluh.
Samotná demokracie je NEJHORŠÍ ze všech možných forem, protože pokud něco má fungovat, musí to mít JEDNOHO pána, který je zodpovědný a ve vlastním zájmu se stará aby společnost prosperovala. V demokracii vládne bohužel koalice politiků, kde není jasná zodpovědnost, jejichž zájem není dlouhodobý, jen si chtějí nakrást za jedno období, a po nich potopa Demokracie má JEDINOU výhodu , ale bohužel velmi podstatnou. Totiž že lze špatnou vládu svrhnout volbami bez krveprolití a válek. A i tu jen teoreticky- poslední volby u nás byly o tom, že nechceme vládu zlodějské ODS a Kalouska, kroužkovalo se, spousta nových poslanců, no a máme vládu zlodějské ODS s Kalouskem.
Nejlepší vláda je osvícená monarchie- to je bez diskusí. Problém je ovšem v tom, že se monarchou občas stává blb nebo zločinec. A i ten dobrý monarcha časem zestárne a je z něj neschopný senila, ale on to neví a drží se křesla. A v tomto jediném pomáhá /alespoň teoreticky / ta demokracie.

Takže hezky česky a jasně, když ulice vyzdvihne diktátora, který to bude mít v hlavě srovnané, jsem pro a na demokracii kašlu
16. 03. 2012 | 15:09

komediantka napsal(a):

skeptický
Jestli k tomu potřebujete návod, proč se snažit?
16. 03. 2012 | 15:12

zdenekb napsal(a):

JC napsal(a):
zdenekb,
"Vám je líto chudých. To vás šlechtí. A co jste pro ně za posledních 20 let konkrétně udělal ?
K o n k r é t n ě." 16. 03. 2012 | 15:05

Nemám rád neověřitelné internetové osobní zpovědi, ale budiž. Přinejmenším jimi nepohrdám (zde velmi časté), nevolím proti jejich zájmům, a pravidelně jim finančně přispívám.
Věřte nebo ne, vaše věc.
16. 03. 2012 | 15:13

bella ciao napsal(a):

Berte
Jistě. A Antarktida je odjakživa někde nad Norskem.
Diktaturu si pěstujte doma. Pokud to vydržíte bez večeří.
16. 03. 2012 | 15:15

AC napsal(a):

hlas volajícího na poušti napsal:

"před třiadvaceti lety šli proti bolševické diktatuře protestovat jen ti nejodvážnější, protože se to nesmělo. Pár statečných nasadilo svoje zdraví, svobodu, profesní kariéru svou a svojich rodin, protože jinak se bolševika zbavit nešlo."

Lžeš. Východní socialistická soustava se v čele se SSSR rozpadala, protože se do jeho vedení dostali lidé jako Gorbačov.
Kdyby Gorbačova internovali, jakože chtěli ale nevyšlo to, nikdo by si ani neškrtl.
Tak si ty naivní povídačky nechte do mateřských škol.
16. 03. 2012 | 15:36

Matrix napsal(a):

Hloupost v přímém přenosu

https://www.youtube.com/watch?v=gjJXA8JuogM
16. 03. 2012 | 15:48

Bořislav napsal(a):

Bella cao - ta hrůza je právě v tom, že v této zemi jsou lidi bez večeře od té doby co tu vládne čecháčkovská demokracie. Za komundírů tu každý, kdo byl ochoten poctivě pracovat, bydlel a měl dostatek jídla v pohodě, a ještě zbývalo dost peněz na zájmy
.
Naprosto souhlasím s Bertem. Demokracie tu vedla ke krachu zatím vždy - za Masaryka bída, střílení do dělníků v hladových demonstracích, a vydrželo to 21 let. Po roce 89 pro většinu lidí bída, gheta a nezaměstnaní, bezdomovci a exekutoři, úpadek snad ve všech oblastech kromě zásobení obchodů, úpadek morálky, školství a vzdělanosti, nárůst kriminality. Neumíme se uživit - pár let to ještě běželo z rozprodávání podniků co zbyly po komunistech, ale většina se rozkradla a tak už roky žijeme jen na dluh. Současná vláda nemá řešení, jen zjištuje kolik chybí ve státní kase a podle toho zvyšuje daně. DPH na potraviny ještě před pár lety 5%, dnes diskutujeme o tom že 20% nebude stačit. Na co mám čekat?? Až to bude 150 nebo 700 % pro vládu???
.
Můj život je bohužel příliš krátký na to abych mohl toto snášet dalších 50 nebo 100let a čekat že se to snad někdy zlepší, když nevidím ani světlo na konci tunelu
16. 03. 2012 | 15:56

rejpal napsal(a):

Yosif K
dovedu si živě představit jak by to probíhalo u nás. Vláda oseká podpory na polovinu, přijme zákon, že postaví na náměstí kotle s polévkou. Ministr práce založí s.r.o. na výrobu kotlů, pak z něj na oko vystoupí. Do firmy vloží stát několik miliard, kotle jsou postaveny, ale instalace se protáhne přes celou zimu, protože se mezi tím zjistí, že kotle nemají dno. Ministr neprve prohlásí, že to není pravda, pak obviní subalterní kotelníky, že dna ukradli, poté vyhodí šéfa kotelníků a po šesti měsících se konečně kotle slavnostně naistalují. Načež se zjistí, že při těžké práci se zajišťováním kotlů zapomněl ministr objednat polévku. Nakonec se celá akce odtroubí, ztráty z výroby kotlů promítnou do vyšší DPH, úspory na polévce prpohlásí za výsledek hospodárné politiky vlády a nezaměstnaným se vzkáže, ať si raději najdou práci. A koalice na slavnostní ká devítce prohlásí sociální reformu za úspěšně ukončenou.
16. 03. 2012 | 16:02

plavčík z Auróry napsal(a):

Jasně, AC, a Gorbačov to dělal pro naše modrý voči.

Kdyby soudruh Gorbačov necítil tlak veřejnosti (té statečnější části, většině to bylo jedno, vyhovovalo jí, že se o ní někdo stará, i když blbě) a nedospěl k závěru, že už o moc dýl ty komunistický kecy o ráji na zemi a zahnívajícím kapitalismu nebudou lidem ve "východní socialistické soustavě v čele se SSSR" stačit, tak by ani nehnul prstem. Jenže byl zároveň snílek i pragmatik (vzácná kombinace) a taky měl strach o koryto, tak se ten komunistickej ráj na zemi pokusil zreformovat. Brzo se ukázalo, že to nejde. Stejně ale tehdy, dneska a co svět světem bude stát, bude stádečko vždycky věřit věrozvěstům, který mu budu tvrdit opak. Budou chodit na náměstí, svrhávat vlády a nastolovat nové z ještě větších blbců ze svých řad. Je to totiž zábavný, vzrušující, zvedá to adrenalin, člověk je v kolektivu, na čerstvém vduchu a hlavně nenese za nic zodpovědnost. Natož aby musel něco tvořit. Stačí, když umí bořit.
16. 03. 2012 | 16:03

jíra napsal(a):

JC

Jak jsem nakoupil, tak podávám. Takové věci se nedějí každý den, připadlo mi to už z principu zajímavé. Nějak je mi ta výzva sympatická, navazuje znovu na původní duch něžného převratu v r.1989. Něco se od té doby ale dělo špatně a následky tu už dost pociťujeme.
Sdělovací prostředky ani politici o akci objektivně neinformují. Co jsem viděl a slyšel si nenechávám jen pro sebe, to je taky projev demokracie. Ale neberu to i s chlupy, takže rozdíly jsem radši uvedl hned. Je to ostatně teprve začátek.

Co se z toho vyvine dál, záleží jen na občanech této země. Každá demokracie má nějaký začátek. Sami byli možná tak trochu překvapeni, kolik se jich hned napoprvé sešlo, možná však ani ne. Ve více městech. V největších tisíce. To je naděje pro změnu jít na to trochu líp, lidi situace v zemi zajímá. Můžete to popřít?

Nijak vám neupírám právo se tu znemožňovat, i to je demokracie. Každý může časem dospět, i deprivovaní lidé se mohou časem uzdravit, jestli chtějí, lidsky procitnout. Dosavadním často dost lidsky nekorektním tónem příspěvků na hraně zdejších pravidel, tentokrát víckrát i za hranou, jste zde notoricky znám. Opravdu diskutovat nemáte zájem. Necítím potřebu se k vám dál vyjadřovat. Běžte radši ven a zahrajte si kuličky, je hezky...
16. 03. 2012 | 16:06

český maloměšťák napsal(a):

Bořislav
Dle vaší inventury demokracie v zemích ČEZka, Moravy a Slezska zde tedy bylo nejlépe v dobách kdy se lidi kvůli názorům posílali do koncentráků či do Jáchymova.
Zajímavé.
Jinak ale zdravíčko slouží, že ?

Hezký den.
16. 03. 2012 | 16:06

zdenekb napsal(a):

rejpal:

:o))) (kdyby to nebylo smutné...).
16. 03. 2012 | 16:13

český maloměšťák napsal(a):

AC
Kdyby to nebyl Gorbačov, tak by to byl třeba Ljubopiskinovič nebo Čirjučmajzov.

Ono to přišlo totiž ještě ze vzdálenějšího východu - ta tkzv. sametová revoluce.
Z Pekingu.

Ale o tom se tehdá nepsalo - že to byl starý malý Teng, který ukázal směr - jak se mají komunistické strany sovětského typu chovat na přelomu tisíciletí.
A tak dnes vládne místo marxismu - leninismu ....siaopchingismus.
Jeho vlastností je, že je zadobře s Wall Street a naopak Wall Street je zadobře s politbyrem ÚV KSČ / Číny/.

Což nemohli předvídat ani Marx, ani Lenin, ba ani Milton Friedman.
Takovouto symbiozu komunistů a obchodně - finanční moci.

Putinismus a mafiaklausismus jsou už jen takové lokální modifikace siaopchingismu.

S Goldmanem a Sachsem na věčné časy a nikdy jinak !
16. 03. 2012 | 16:16

Bořislav napsal(a):

Maloměšťáku, já se pohyboval v kruzích kde lidé poctivě pracovali, starali se o své děti a udržovali pořádek v bydlišti.´Žádný režim , ani komunisté nemají důvod takové lidi zavírat a oni to také nedělali. Ve svém okolí jsem nikoho takového neznal. Pokud vaše rodina kradla, fetovala a parazitovala,a nehodlala pracovat, asi vás do toho Jáchymova museli nahnat a popravdě řečeno to docela schvaluji. On se každý normální organismus snaží zbavit parazitů co mu ničí život
16. 03. 2012 | 16:18

jíra napsal(a):

Yosif K

To Finsko vám neberu, jenže ve Skandinávii se nikdy nekradlo. Vždyť píšu, že každá země musí najít - třeba i k tomu AAA - svou vlastní dobrou cestu. Před válkou se ještě pořád říkalo "zlaté české ručičky", takže v tom asi takový problém není. Spíš je problém s těmi mnoha špinavými prackami...

Zdravím
16. 03. 2012 | 16:19

AC napsal(a):

český maloměšťák
plavčík z Auróry

Pánové, spekulace kdyby jakby neplatí. Jestli jste v tu dobu skutečně dávali pozor co se v politice děje, tak uznáte, že rozklad vzešel ze SSSR. My Češi i tak byli poslední, co si troufli na režim. To asi proto, že jsem nebojácní hrdinové, zatímco východní Němci už dávno prchali přes otevřený maďarský hranice do Rakouska.
16. 03. 2012 | 16:33

rejpal napsal(a):

AC
na druhou stranu si tak leckdo přišel k opuštěnému Trabantu.
16. 03. 2012 | 16:38

xx napsal(a):

Viděl jsem jednu reportáž na ČT o protestech. Byly tam rozhovory s protestujícíma. V pravdě Churchillovský zážitek.

Je to tupý dav, i když protestuje za správnou věc, nechápe to, nechápe realitu. Ti lidé mají zkreslený svět také zpravodajstvím. Nezamýšlí se hlouběji, jen pokřikují hesla, která jim někdo předžvýká.

Tato vláda by se měla odporoučet, je k tomu poměrně dost závažných důvodů, ale ani jeden protestující neakcentují. A to je smutné.
16. 03. 2012 | 16:41

český maloměšťák napsal(a):

AC
Nechci vás zavalit informacemi o tom, kdy začla reforma myšlení komunistických ideologů(tedy spíše komunistické mocenské věrchušky) tak, že se začla měnit v realné skutky s realnými dopady na skutečnost - nikolivěk na mediální obrazy...zadejte si heslo Teng Siao Pching + reforms a zkuste bádat sám.
A bádejte.
Poznáte, že spekulujete vy.

Žádný Gorbačov, nebo Jelcin a už vůbec ne Reagan - nýbržto Teng Siao Pching.

Mimochodem - za pravdu mně dává i současnost.

Bořislav
Myslím si, že byste se měl zamyslet nad tím, jaký je váš význam z hlediska zachování druhu - podle mě negativní.
A doufám, že se vám karmy těch, kdo zemřeli v koncentrácích a lágrech pomstí jak na duchu, tak i na těle.
Parazity jsou takoví nýmandi jako vy.
Parazity na lidském genofondu.
16. 03. 2012 | 16:51

rejpal napsal(a):

xx
Je to trochu deja vu, Předlistopadová vláda nepadla kvůli Jakešovi, nepadla kvůli opakovaným průplachům vodními děly ani kvůli přítomnosti cizích vojsk. Fakticky padla poté, co se rozšířila fáma o smrti studenta Šmída, zabitého při dmeonstraci, původně organizované fakultní SSM. Tak to ale bývá. I dějiny mají smysl pro humor.
16. 03. 2012 | 16:52

AC napsal(a):

rejpal

Jo, to taky:-))
16. 03. 2012 | 16:52

AC napsal(a):

český maloměšťák

S úcty k vám nechám váš komentář bez odpovědi. Jestli skutečně víte více, poučte mě co se bude dít dál? Protože hádat tady umí kde kdo a kroutit minulostí jako gumovým paragrafem také.
16. 03. 2012 | 16:58

Bořislav napsal(a):

Maloměšťáku- ty lágry tu byly v 50.letech, dnes už jsou všichni na obou stranách barikády mrtví nebo dědečci nad 85 let, a my už to tu nevyřešíme. Ale můžeme vyřešit co se děje tady a teď. A tady se děje to že den po dni padá tahle republika do propasti ekonomicky, sociálně a morálně. Že tu jen za rok 2011 bylo téměř milion exekucí, rok předtím na 700 000. Nezaměstnaných přes 500 000 plus další půlmilion neregistrovaných. Máme stále více bezdomovců, kriminalita / mimochodem srovnejte si počet lidí v kriminále 1989 -směšně málo proti dnešku, a dnes cca 24 tisíc, a všichni tvrdí že jsou nevinní /, gheta, není na důchody, rušíme nemocnice a školy, pohotovosti požárníky a hlavně jsme už od roku 1989 chvíli vydrželi žít z prodeje těch blbých komunistických továren, dnes už dlouhé roky jen na dluh a současná vláda ani neví jak to zastavit, jen zjištění že kasa je prázdná tak zvýšíme daně. Ani světélko na konci tunelu, ani náznak řešení.
Nechválím komunismus, ale v 80. letech se tu žilo slušně, každý kdo byl ochoten pracovat a slušně žít měl i slušnou životní úroveň, bydlení a jídlo vždy bez problémů, bez sociálních starostí a s jistotou slušného důchodu.

A pořád nechápu jak dlouho ten marasmus chcete svádět na komunisty, 22let nestačilo, tak kolik- 150, 300, 700 let??? Už jste doopravdy trapný
16. 03. 2012 | 17:15

analízátor napsal(a):

Vy mudrlanti, genese listopadového kvasu a důvod, proč vše probělho tak hladce bez odporu vrchnosti, začíná být zřejmý až s odstupem času (jak správně připomíná maloméšťák) . Kdyby komunisti nepustili své gubernie, nepolevil by imperialista v ostražitosti, a nikdy by neodevzdal své nejmodernější technologie Číňanovi.
Že vývoz technologií na východ byla chyba si sice uvědomujete, ale že to bylo možné jenom díky strategické oběti pěšáků, si nikdy nepřiznáte.
16. 03. 2012 | 17:26

xx napsal(a):

český maloměšťák: no nevím nakolik máte tohle téma nastudováno. Ale už podle kusých údajů z Wikipedie byl Teng Siao Phing zastáncem socialistické tržní ekonomiky, takže minimálně u něho, jako u marxisty nešlo o změnu myšlení. A v samotné Číně také nešlo o změnu ale o souboj dvou ideologických cest, ultralevicové a té tržně-socialistické.

Takové názorové proudy se dají vysledovat i celým obdobím Evropského socialistického bloku. Co byly události šedesátých let v ČR ? To byl přece pokus zavést tržní socialismus, v šedesátých letech u nás dokonce začalo fungovat soukromé podnikání, na chvíli. Byl to tentýž souboj ultralevicových a umírněných názorových směrů. A to v době kdy v Číně teprve vrcholila kulturní revoluce.

Takže tržní socialismus, to není žádný vynález Teng Siao Pchinga, jemu se to pouze podařilo prosadit do praxe a udržet mocensky v chodu, zatímco Dubček a spol. u nás to prohráli.

A Na co reagovali ti naši v šedesátých letech ? Na konec stalinismu, na to že Chruščov Stalina v podstatě poplival a zavedl řadu liberálních reforem.

Tak asi tak. Období socialismu bylo neustálým bojem zastánců ultralevicového přístupu a liberálnější formy vlády jedné strany.
16. 03. 2012 | 17:27

rejpal napsal(a):

AC
troufnu si tipnout. Půl roku bude postupně stoupat počet demonstrací a účast na nich. Po dalších aférách to nakonec vláda zabalí a přistoupí na nové volby v zimě 2012. K nim přijde polovina voličů, vyhraje ČSSD se 16, druhá bude TOP 09 s 15,5 a třetí ODS se 14 procenty. Komunisté dostanou 13, do PsP projde ještě Babiš s procenti osmi, zbylé hlasy propadnou. Přepočtem hlasů získá "stará" pravice 105 mandátů, k ní se přidá Babiš a sestaví vládu s ústavní většinou 121 mandátů a s premiérem Kalouskem se bude dál vesele reformovat. Největší radost budou mít Zeman a Paroubek, kteří získají po čtyřech procentech, nárok na státní podporu a dobrý pocit, jak podkouřili svým starým stranám.
První úskalí se dostaví po prezidentských volbách, v nichž zvítězí Miroslava Němcová a Václav Klaus se vrátí do ODS, kde bude na mimořádném sjezdu zvolen předsedou. Z pozice vicepremiéra pak povede zákopnickou válku s premiérem, která nakonec vyhrotí vztahy v koalici tak, že do konce roku 2014 se koalice rozpadne, budou vypsány nové volby, a v nich opět vyhraje pravice s absolutní většinou ODS pod vedením Václavem Klausem, který se za mohutné podpory nestranné prezidentky a všech veřejnoprávních médií stane novým premiérem. Top 09 skončí v opozici. A co bude dělat levice? Hádat se zbytkem opozice, a každý čtvrtrok vyvolávat hlasování o nedůvěře vládě. Při obstrukcích bude občanům i divákům střídavě předčítán telefonní seznam, Lékopis a sebrané spisy klasiků, tu pravicových, tu levicových. Vláda každý půl rok nechá přezkoumat legitimitu KSČM a nově i Pirátské strany a vyvolá referendum o vystoupení z EU. Při jednání o něm pohrozí Karel Schwarzenberg složením mandátu, leč pak si to rozmyslí výměnou za to, že mu vypolstrují poslaneckou lavici a dají osobního sluhu Daniela Korte, který ho pokaždé před hlasováním probudí zpěvem. ČR mezitím v žebříčku vnímání korupce stoupne do top 10, protože občan už nebude korupci vůbec řešit ani vnímat, stejně jako neřeší jiné každodenní nezbytnosti. Všichni budou spokojeni, protože budou mít jiné starosti. Jen ti nenapravitelní si občas vzpomenou na vládu Petra Nečase, která byla nejlepší z posledních pěti a ještě v ní veřejnost obveselovalo několik komiků.
16. 03. 2012 | 17:32

Bořislav napsal(a):

Rejpale - nabízím jiný scénář - lidi už se konečně proberou, neskočí už na lep Kalouskovi ani Švarcenbergovi, takže zůstane sama zlodějská ODS, asi budou mít dost socani a komunisti, a ti udělají vládu, která bude mít to dobré ze socialismu, že budeme slušně platit lidem za práci, přestaneme živit nepracující parazity a vymyslí se jednodušší systém státní správy, ale při tom zůstanou otevřené hranice a prostor pro slušné soukromé podnikání. Školy budou zase vychovávat odborníky které potřebujeme, Zavřeme tuneláře a vybudujeme více státních podniků.kde bude práce pro lidi
16. 03. 2012 | 17:50

AC napsal(a):

rejpale,

snaha se cení, ale jste od pravdy daleko - to Břetislav je už sice mnohem blíž, ale pořád příliš daleko. Já ten scénář popisuju už od posledních voleb a stejně to nikoho nezajímá - je to tím, že každý má svou pravdu. Na pravici zapomeňte, sedí hrobníkovi na lopatě a už mu neuteče. Pravice už u nás nikdy vládnout nebude, natož rozhodovat. To je ta pravda co nás čeká. Levice zaplaví celou republiku. To bude vůle lidí u voleb. Takhle zhruba to napsat stačí.
16. 03. 2012 | 18:06

rejpal napsal(a):

AC
Upřímně - já volil naposledy levici, abych pomohl ODS et al do opozice. Nemám problém s žádnou vládou, ať už levicovou nebo pravicovou, ovšem s tím, že by se měly střídat. Oba směry mají své priority a své limity. Problém je najít nějakou, jakoukoli - která nebude profláknutá jak falešný pětnik a při svém úsilí napakovat své rodiny, stranické pokladny a kmotry bude brát ohledy také na své obyvatele, zejména na ty, co jsou na tom nejhůř. Na radikální změnu chování nevěřím. Nemám pocit, že by nová levicová vláda, třeba ve složení ĆSSD + KSČM byla horší, než ta, co máme. Ale dělat si iluze? Jak daleko pokročila opoziční hygienická očista ČSSD? Žádná velká sláva. KSČM je nevyzpytatelná. Jsou tam chytří lidé, chodí do televize, občas bývají velmi trefní, ale je tam taky /nevím jak početná/ skupina lidí, kterým bych se vyhnul i v pravé poledne. Navíc se dá očekávat, že koalice těchto stran nebude naplněná dělnou spoluprací, ale spíše bojem o pozice (a voliče).
To co jsem napsal jako tip vývoje, byla napůl sranda, ale bojím se, že se může klidně naplnit. Co dělá levice proto, aby oslovila drobné podnikatele, zaměstnance, vědce, úředníky, zdravotníky. Když odečtu kmenové voliče ČSSD, má dost nahodilý elektorát, který jí uteče k jakémukoli subjektu, který se jí bude zdát zajímavý. A ještě má na krku Paroubka a Zemana (kdyby aspoň s nimi dokázala vytvořit převolební koalici).
Ano, lidi jsou otrávení a naštvaní, řada z nich je frustrovaná. Jenže hodně lidí je taky natolik otrávených, že volit nepůjdou. Další levici volit nebudou a spousta lidí se nachytá na nějaký nový subjekt s televizní hvězdou v čele. Proč myslíte, že by se mělo něco zásadně změnit? Marketingově je pravice dál, nedělá takové pitomosti v kampani jako byla angažmá Tvrdíka a jeho projektu a umí si najít přitažlivý ksicht. A ještě bude více podporovaná médii. Jestli tohle chce levice prorazit, musí něco udělat sama se sebou, čím dřív, tim líp. Jinak se naplní můj scénář. Zatím moc nepředvedla.
16. 03. 2012 | 18:36

jíra napsal(a):

slavwin 16. 03. 2012 | 12:36

ad pepa z depa - taky jsem si zprvu myslel, že patří k zakladatelům, když tomu vykonával poněkud medvědí službu poněkud křečovitým spojováním této snahy s marxismem, ale hlásil se k tomu u nich až dodatečně, v sekci 2. Změnil poněkud styl:
http://holesovskavyzva.zacit.cz/pripojte-se-k-vyzve/48510-pripojte-se-k-vyzve.html?strana=0
16. 03. 2012 | 18:36

skeptický napsal(a):

Komediantka
Překonávám stařeckou dimenzi.Snažit se nemusím,chodí samy.
16. 03. 2012 | 19:26

Pacák napsal(a):

Jeden z významných členů ODS nazval svůj komentář slovy „ Jen tupá zloba a nenávist“

Škoda, že nás pod koněm tupě nezlobilo a nenávidělo tuto vládu jenom dva tisíce. Snad příště.
16. 03. 2012 | 20:29

JF napsal(a):

spíš bych se na to díval optikou že žádná revoluce neproběhla jen došlo ke změně angažmá. Štěpán je blahobytný kapitalista a Jakeše dělá už 23 let Klaus. Pak to má logiku že přišlo pár tisíc lidí.(pokud i ten pochod na Národní třídu byl inscenovaný - mrtvý student atd.) Ani se nedivím. Česká politika nemá čemu vládnout pokud není český kapitál. (pokud nepočítám černá konta ulitých peněz která nejsou za co utratit krom spotřeby)

ČR je kolonie Západu pod politickým vlivem Ruska (Klaus) - něco jako 17 spolková zěmě SRN pod vlivem Ruska. Logiku to má pokud chce mít Rusko "své" v rámci EU.

Vždyť problém komunistů v roce 1989 byl právě ten zincenovat správné divadlo pro své nové kousky. To samé může jít v dalším stupni opět dál na Východ. (pokud bude naivita stálá stejná)

Ohledně toho toto zde probíhá jíž od roku 1918 (paskvil čechoslovakismu bez či dokonce s odporem německých spoluobčanů kteří pro Masaryka byli "našimi" Němci a jako přesvědčování posloužilo pár lží a pak výstřelů) v těch 20 cyklech. Prostě ten vrchnostenský režim se potřebuje oživovat pseudohistorickými údálostmi - krapet kýčovitými - samo sebou.
16. 03. 2012 | 20:49

David napsal(a):

"...Pokud vládcové nereflektují dění a nálady v podhradí, pak si sami píší nelichotivý nekrolog. Arogance moci, chcete li pýcha, prostě a jednoduše předchází pád. Tak to na tom světě chodí. A je pak jedno, kdo a jak strčil klíček do startéru....

...Samozřejmě platí, že hněv (a pouhá negace) není program, ale shoda na tom, že balancujeme na samé hraně únosnosti je zřejmá, stejně tak, jako poptávka po zásadní změně. Silná poptávka stvoří dříve nebo později silnou nabídku, jako plnohodnotnou alternativu současné nemravné a nekompetentní podobě vládnutí. A navíc platí Sofoklovo : „ Ne moudrost, to hloupost je umíněná“. Umínění všeználci nás nespasí, opak je pravdou...."

-----------------------------------------------------------

Naprostý souhlas !!!!!!!!!!

Teď by to jen chtělo, aby naše skutečné elity se už konečně probudily a pomohly organizátorům Holešovické výzvy.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Profesorka-Dvorakova-ma-strach-Lide-vyjdou-do-ulic-A-bude-to-zle-194023
16. 03. 2012 | 20:50

SuP napsal(a):

rejpal -
To poslední bych (jak se říká) klidně podepsal. Problém "střídání" vidím hlavně v tom, že naše současné opozice ve své pozici hrajou na co největší destrukci a ani trochu na kontrolu nebo lepší nápady.
16. 03. 2012 | 20:58

slavwin napsal(a):

To co máme dnes je dílo bolševika. Děsí mne mne ta komunistická nostalgie, zavírali se příživníci a to je to co potřebujeme, aby zdraví společnosti nepodlehlo epidemii. Souvislost že byla studená válka a ti pracovití nezavření byli drženi jako vojenská síla pro použití ve vhodnou dobu. Skončilo to vlastně proto, že ta vhodná doba přestala mít šanci. Teď když už nečíhají na svou loupež, tak okrádají vlastní lidi a tomu je nutno zabránit a ne obnovovat nějaký socialismus, který ztrati své opodstatnění.
16. 03. 2012 | 21:23

rejpal napsal(a):

SuP
Jsou to spojené nádoby. Jedni válcují, druzí obstruují. Když se takhle řeší strategické věci, nemůže vzniknout nic jiného, než paskvil. Na druhou stranu, když se pokusím vcítit do pozice opozice: v momentě, kdy si koaličníci dali do smlouvy klauzuli, že nebudou přijímat žádné návrhy opozice, asi přejde chuť i ty nekonstruktivnější opozičníky. Je to tam od začátku všechno špatně. Špatné složení stran, špatný výběr lidí do vlády, špatný start (jednání o důvěře vlády), hádky uvnitř koalice od samého počátku, ohýbání ústavy, skandály řešené s enormní nechutí nebo zametané pod stůl, šmírování, vzájemné obviňování (co si může člověk myslet o výroku Johna, "my na vnitru vyšetřujeme zločiny ODS" - vládních partnerů).Poslanci, kteří odhlasují zákon, kterým si snižují platy, a pak se diví, co s vlastně odhlasovali (jakou péči asi věnují zákonům, které do jejich peněženek nesahají). Pak jsou tady ty reformy. Upečené někde v temnu, prohlášené za jedině správné a vzápětí překotně měněné, puče, domnělé či skutečné. Výměna o ministrů, o které zhrzený kandidát prohlásí, že kdyby se losovalo, bylo by to ještě dobré - no na jedno volební období i na naše poměry dost. A opozice, která by nezatížena vládními věcmi měla pracovat na sobě samé, hledat nové lidi a připravovat program, nabízí stále to samé. Škromacha, Jandáka, nedávno ještě Hulínského a Březinu. Takové lidi by člověk jako alternativu opravdu volil s radostí v srdci.
16. 03. 2012 | 21:33

slavwin napsal(a):

rejpal
Ty hádky uvnitř koalice jsou pozitivní jev. Veverky nejsou politická strana, ale skupina lidi s pravicovým myšlením, která chce to rozkrádání umravnit. Odesáci a socani je účelové bolševické zařízení sloužící k trvalému zajištění bolševických předáků. Na politickou stranu to nemá členstvo, které by je financovalo, mají jen stranické aparáty. Potřebují státní podporu aby mohli vůbec existovat. Myslím že pokud se Bártovi neprokáže že chtěl okrást stát tak nechápu smysl soudu, to že profituje jen na penězích za hlasy, to vlastně beztrestně dělají všichni, možná kromě vedení KSČM.
16. 03. 2012 | 21:59

rejpal napsal(a):

slavwin
No, já mám na veverky názor jiný, ale tak už to chodí.
16. 03. 2012 | 22:15

AC napsal(a):

rejpale,

zapomeňte na taktiku, kterou si vypomáháte a podle které tipujete, takhle se ke správným údajům nedostanete. O své zkáze rozhodla pravice už dávno (teď se mi to nechce rozebírat blíž).
Vím že levice kradla a korumpovala s pravicí, to nikdo nezpochybňuje, ale také jsem psal, že jsou před ČSSD dvě cesty - buďto se nezmění a bude pokračovat v dosavadní praxi a tvrdě narazí (tzn. vyvolá hospodářský rozvrat a nebezpečný celospolečenský konflikt), nebo se vydá cestou sociálního státu a peníze si obstará jak už jsem výše vysvětloval. Ono prakticky je lepší přistoupit zpět na sociální stát, ať to stojí co to stojí, anebo je lidé násilím svrhnou a zařídí si to sami, přičemž uhnou mnohem více doleva a budou hledat podporu na východě. Nemyslete si, lidem se živořit prostě nechce. Když bude stále ubývat práce, jakože bude, tohle všechno brzy zažijeme.
Takže znovu, já nikomu jeho názor neberu, ale pravdu mám v tomhle já.
16. 03. 2012 | 23:15

Jirka napsal(a):

Konečně, ty zlodějny už nejde dále trpět. Pryč s vládou.
16. 03. 2012 | 23:17

rejpal napsal(a):

AC
Já netaktizuji. Jen se s nadsázkou pokouším extrapolovat současný stav ve společnosti nahoře i dole do blízké budoucnosti. Pravice ja tady zdiskreditovaná už dost dlouho a nic se nemění. Nové krvi brání pětuiprocentní klauzule a roztříštěnost neparlamentní opozice. ČSSD nemá charismatické osoby, které by ldé následovali, nezbavila se těch, kteří vadí, prostě nemá tah na bránu. A ještě jí přorpavují o hlasy odpadlíci. Co dělala ty dva roky? Proč ještě není předsedou jediná známá osobnost, která působí sympaticky na velkou část lidí. Nemůže čekat, že jí spadne většina do klínu sama. A když nespadne, bude v patové situaci, protože komunisté jsou v izolaci a ani jim se nechce z ní vylézt. S kým bude vládnout? Podívejte se na průzkumy. ČSSD má sice nejsilnější podporu, ale v relaci k ostatním je to stále příliš málo. A to v době, kdy vláda už nemůže udělat téměř nic, aby mohla své postavení ještě zhoršit.Lidé ve své přízni oscilují mezi x subjekty, z nichž některé nepřežijí ani léto. Mám tvrdit že to bude jinak jen proto, že by se mi to líbilo? To už by nebyla ani sranda, to by byla politcká sci-fi. Já pokládám představu Klause jako příštího premiéra za téměř hororovou, ale je reálná.
16. 03. 2012 | 23:28

rejpal napsal(a):

AC
ještě taková malá glosa k opozici. Jistě jste četl večerní blog Stanislava Křečka. Ne že by neměl v něčem pravdu, ale jako politik opoziční strany by určitě udělal lépe, kdyby si tyhle názory nechal pro sebe. Image své strany tím určitě nepomohl
16. 03. 2012 | 23:45

AC napsal(a):

rejpale,

zřejmě si budeme muset počkat na volby, abych vás přesvědčil. ČSSD nic neztratí, naopak, získá víc jak 40%hlasů a za ní se umístí komunisti. Zbylá dvě místa, tedy 3. a 4. v PS jsou určena už jen odpadu.
Na tom my dva nic nezměníme.
16. 03. 2012 | 23:48

Platan napsal(a):

Petr napsal(a):
Máme demokracii, proč má vláda odstupovat? Jen proto, že chcete?
A občané ať si říkají co chcou, třebaže jste luza. počkejte si na volby.
Za to jsme zvonili v 89.

Vy jste zvonil za to, co tady teď máme...? No, proti gustu... Pak ale laskavě přejděte k singuláru (tj. mluvte jen za sebe).
17. 03. 2012 | 00:10

rejpal napsal(a):

AC
Třeba tady ještě bude tohle fórum a budeme moci udělat inventuru. Nakonec věci budou mít nějaký vývoj a bude možné upřesňovat odhady.
17. 03. 2012 | 00:13

rejpal napsal(a):

Platan
No, má vůbec smysl vést jakýkoli dialog s člověkem, který druhé nazývá lůzou?
17. 03. 2012 | 00:14

Jaroslav Kropáček, Křtiny napsal(a):

Dokud nenastoupí nějaký duchovní do čela této jarní akce proti zkostnatělým dinosaurům s duchaplným heslem, třeba jako "Podívej se Gusto, jak je tady husto", vyřčené na Letenské pláni v listopadu 1989 duchovním p. Malým, pak tato akce bude postrádat elementární zásady slušného vychování a jako taková musí být odsouzena.
17. 03. 2012 | 03:57

Zdeněk napsal(a):

Ve čtvrtek jsem v 17 hod byl na náměstí našeho statutárního maloměsta. Postávalo nás tam asi padesát, diskutovalo, ale nikdo se k řádným projevům neodhodlal. Když jsem odcházel, všiml jsem si, ře přilehlé ulice jsou nezvykle plné lidí. Toto zjištění jsem si potvrdil včera, kdy v tutéž dobu byly opět téměř liduprázdné.
Zatím nikdo nechce začít. Všichni pamatují dobu, kdy jásali na náměstích, zatímco komunističtí potentáti připravovali privatizační projekty. Pohár je ovšem naplněn.
17. 03. 2012 | 06:15

vasja napsal(a):

Bořislav napsal(a):
Nechválím komunismus, ale v 80. letech se tu žilo slušně, každý kdo byl ochoten pracovat a slušně žít měl i slušnou životní úroveň, bydlení a jídlo vždy bez problémů, bez sociálních starostí a s jistotou slušného důchodu.
---------------------
Tak to byste moh k mojemu kamarádovi.
Má slušnej chlívek s velkym výběhem a kdybyste si dal na krk cedulku: "Nejsem na uzenky, jsem na slušné dožití", splnil by se Váš sen. Dobrý jídlo, pivko, bydlení a rejt do hlíny byste moh do aleluja
17. 03. 2012 | 06:17

Bořislav napsal(a):

Vasjo- kdy už pochopíte že diskutovat dalších 200 let o tom co dělali blbě komunisty je k ničemu.??!!
My máme TADY a TEĎ republiku ve které se neumíme uživit, parazitujeme na dluh a den po dni musíme rušit nemocnice, školy, pohotovosti, požárníky, důchody, přibývá prudce počet exekucí, ghet, nezaměstnaných a bezdomovců, kriminality.
.
Jestli vás dodnes tlačí na mozek komunisti, navštivte psychiatra, oni to umějí léčit. Ale normální lidi žijí v dnešní realitě, a ta je hodně špatná
17. 03. 2012 | 07:43

Radovan II. napsal(a):

Pane Havlík,
Pohár trpělivosti našeho národa už přetekl, ale Nečas a jeho vláda to ještě neví. Sorry. Neví to ani modří poslanci a senátoři. Naše smetánka žije na úkor nás, co máme sotva průměrný plat. Dali si velké platy a tak "dobře" pracovali,že jsme ve srabu a měli by peníze vracet.
Jsme na tom jako Řekové, máme několikrát větší výdaje než příjmy. Naše elity mají větší příjmy, než na které má naše ekonomika a jejich práce vůči ostatním občanům je několikrát předražena. Kdyby od roku 1989 tu vládli chytří politici,tak by nemohl nejvyšší plat překročit 100 tisíc a to je sakramensky pěkný plat. Nebyl by skoro žáddný státní dluh, nebyly bychom v takovém srabu a občané mohli mít průměrný plat aspoň 30 tisíc a stále by byl 3 x menší než v sousedních státech. Kdyby tu fungovala pořádně kontrola, asi účelově nefungovala,kdyby všichni zlodějí ze všech kauz byly potrestání a vrátili peníze, kdyby všechna podvodná konta v zahraničí byla převedena do státního rozpočtu, tak žijeme jako v ráj
Tato vláda se vánoc nedočká a ODS se dokonce roku rozpadne jako VV. Je to v kartách. Modrá se už přežila. Politici by měli pomalu balit kufry a zajistit si letadla třeba na Bahamy.Ale předtím budou muset vyplnit majetková přiznáníwkwAR a co nebude v pořádku nechají v Česku.
I am sorry.
17. 03. 2012 | 08:48

Návnada napsal(a):

Havlíku a z čeho pochází vaše informovanost? Jen z toho že jste tam byl a z radikálních hesel které tam vykřikovali? Je velice hloupé odsoudit někoho za něco že tam nebyl a ještě hloupější vykřikovat že má informace jen z médii a apriorního postoje. Havlík má zas s tímto hnutím bezbřeze sympatizuje jen proto že souhlasí z extrémisticou ideologií přímé demokracie.
Podle této výzvy mají všichni odstoupit a kdo má vládnout? Vyvolení spadlí z nebe? Nebo sand vulgární taxikář Poher představitel Holešovické výzvy nebo další nuly kteří vedou tuto extrémistickou skupinu. Když už tady Havík tak rád vzpomíná tak by si měl vzpomenout jak tady před 64 lety jak tady obdobně militantní skupiny nastolili bolševickou diktaturu. Vládl nám lumpproletariát a další póvl z nejnižších a nevzdělaných tříd. Co je jiného na HV? Nic také je to extrémistická nejnižší třída neboli lumpproletariát zastupovaný nulama z nejnižších tříd, co che dělat revoluci se zbraní v ruce. Pokud přistoupíme na jejich požadavky tak vědci,lékaři, učitelé,ekonomové, soudci a jiní vzdělaní lidé budou v menšině a budou tady vládnou polovzdělaní lidé jejich hlavním přínosem společnosti je že jsou radikální.
Doporučuji Havlíkovi pře číst si také jiné zdroje než jen ty radikální co z HV souhlasí. Například blog pana poslance ČSSD Křečka.
Havlík je radikál a hloupost není umírněná ale radikální.
17. 03. 2012 | 08:55

Karel napsal(a):

Návnado,

V roce 1989 to byla jiná káva, že? Dnes je to nějaké takové málo organizované a ozvučené. A zdá se že to vedou , podle médií, mentálně postižení taxikáři na vozíčku.
Kde myslíte, že maj ty zbraně?
17. 03. 2012 | 10:06

vasja napsal(a):

Bořislav napsal(a):
Vasjo- kdy už pochopíte že diskutovat dalších 200 let o tom co dělali blbě komunisty je k ničemu.??!!
My máme TADY a TEĎ republiku ve které se neumíme uživit, parazitujeme na dluh a den po dni musíme rušit nemocnice, školy.......
---------------------------------------------
To je jednoduchý. Stát a občan je tak rozežranej, že utratí víc, než může.
V tv běží Krotitelé dluhů.
Tak se na to koukněte, jak se to řeší.
17. 03. 2012 | 13:25

sedlak napsal(a):

Návnada: ono to začalo bublat nějak víc, ač nejsem obdivovatelem řešení HV jedno se jim upřít nedá, rozhýbali i menší města, protože to zkrátka bublá čím dál víc a lidi jsou frustrovaní a mnohde toho mají už opravdu dost, možná že nastavá čas začít strhávat sympatie lidiček, kteří nemají dost informací a jsou nerozhodní, kdo jim nabízí tu pomyslnou smetanu.... a tady si jistě ohřeje svoji polívčičku řada jiných spásných uskupení, které postraší lidi tu únorem 48 tu jinou "mobilizací"....poporavdě měl jsem potřebu na vás reagovat právě kvůli doporučení blogu pana Křečka, o kterém si nemyslím pranic dobrého, nějak mi to připomíná tlusté kněží hlásající návrat k čistotě a slibu chudoby, kdo ví proč, mám v takových případech silný pocit být velice obezřetný a nedůvěřivý
17. 03. 2012 | 13:34

torquemada napsal(a):

..BEWARE THE BEARERS OF FALSE GIFTS & THEIR BROKEN PROMISES... PANE HAVLIKU ,NEPRIPOMINA TO TIMEO DANAOS ET DONA FERENTES ?... MEZI TEMITO VYROKY JE CASOVY
ROZDIL CCA 2 milenia .. TO PRVNI NAJDETE NA youtube.com ..Kruhy v obili brany z
jinych dimenzi 8/9 .tak to muzeme odfajfkovat, ze to sedi, jak cas dokazal... nyni
nezbyva nez cekat na Conduit closing.... ale jo, hugenoti, jeste chvili si hrejte,
very soon games will be over.....Dona nobis pacem
17. 03. 2012 | 16:48

Bořislav napsal(a):

Vasjo, dluh státu není dluh tetky z venkova, která si koupila hrnce a teď je nechce.
Jestli nechápeš, ten dluh- kdyby jsme všichni žrali suchý chleba a makali na uranu 15 hodin denně, i tak by to trvalo desítky let než splatíme. A čecháčci po dobrém makat nebudou
17. 03. 2012 | 17:40

Evžen napsal(a):

Havlík má pravdu a dobře to napsal. Jako malý Havel. Chce to s tím něco dělat !
17. 03. 2012 | 19:19

Rudi Koutek napsal(a):

Bořislav napsal(a):
Nechválím komunismus, ale v 80. letech se tu žilo slušně, každý kdo byl ochoten pracovat a slušně žít měl i slušnou životní úroveň, bydlení a jídlo vždy bez problémů, bez sociálních starostí a s jistotou slušného důchodu.
Borislave, kdyz to bylo s tim bydlenim vzdy bez problemu, proc byly poradniky na byt, kde se cekalo klidne i deset let? Proc vsichni kolem bydleli s rodici a tri generace v byte byla bezna zalezitost? To je to Vase bydleni vzdy bez problemu?

Jidlo vzdy bez problemu? Slysel jste nekdy o zasobovani vesnic? Na co se teda staly ty vecne fronty?
17. 03. 2012 | 21:24

Marie napsal(a):

Rudy Koutek

Fronty byly, ale jen proto, že lidi byli nenažraní a všechno museli mít třikrát. Když se lidem podařilo koupit třeba před vánoci fíky a mandle, stoupli si do fronty zase a tak to šlo, dokud neměli doma zásobu na pět let, do které se jim stejně dali červi.
To stejné ale bylo i ve městěch. Není divu, že pak byly některé věci nedostatkové. Za socialismu se běžně k nedělnímu obědu kupovaly metráky masa, protože někteří lidi se nespokojili s jedním řízkem, museli mít aspoň dva. A proto nebyly na trhu jednu dobu k dostání mrazáky. V některých rodinách měli totiž i dva, aby ty zásoby měli kam uložit.
17. 03. 2012 | 21:51

sedlak napsal(a):

marie 21:51 no, tak nevím v které zemi jste žila, asi v jiném Československu než já, v tom, kde jsem žil já, byly fronty na nedostatkové zboží z jiného důvodu než uvádíte, třeba proto že nebyly devizi na nákup zahraničního zboží a fungoval "trh", RVHP se to nazývalo, ale asi jsme žili každý jinde
17. 03. 2012 | 22:50

Lenka V napsal(a):

Rudý Koutku, proč agituješ proti komančúm. Najdi si v archivu jakékoliv Rudé Právo z roku 1988, předposlední strana plná inzerátů ČKD, Metrostav, všechny větší, zejména stavební podniky - inzerát-Hledáme dělníky, pro mimopražské ubytování zajištěno, do roka podnikový byt. A z toho bytu se platil nájem do 200 Kčs.
Asi to vy agitátoři nemůžete vydýchat že dosud žijí pamětníci kteří vědí jak to bylo, a většina jich je těch slušných co pracovali a teké slušně žili. Kriminálníci co křičí že jsou nevinní, jsou zaplaťbůh v menšině

Sedláku, ty zase zjednodušuješ na druhpou stranu, ono opravdu občas něco nebylo. Ty banány nebyly, a ne proto že by nám soudruzi nepřáli vitamíny, ale prostě jsme potřebovali devizi na nákup strojů a zařízení, ne na sprosté rozkradení a prožrání jako dnes. Komunisti nás nezadlužili, ti hodnoty tvořili
18. 03. 2012 | 07:51

slavwin napsal(a):

Marie + Lenka versus Rudý Koutek
Máte pravdu žít se dalo, hodně si nás už zvyklo, ale uvědomte si my jsme nebyli ti důležití. Na podniky chodil ruský časopis v češtině Novoje Vremja - Nová doba, u nás ležel v zasedačce ve štosu asi 10 starých čísel + nejnovější, málokdo si toho všímal, ti co to měli číst už měli jiné starosti. Vzal jsem si pár čísel domů nikomu nechyběly, popisovaly se tam poměry v SSSR a hodně o pobaltských republikách, pokud by nás to čekalo to bychom ty komunisty měli asi méně rádi. Prostě zkrachovalo to, u nás díky přidružené výrobě v JZD asi nejmíň, mohlo se něco použít, zlodějna v těch rozměrech nemusela být připuštěna, ale přes komunismus ta cesta není.
18. 03. 2012 | 09:53

Mard napsal(a):

Divím se že Havlík, který si namastil kapsy založením televize Nova, podporuje akce nacistů z Holešova, kteří se rozhodli oslavit výročí okupace Československa Hitlerem pomocí shromáždění na náměstích. Už by snad mohl mít rozum a zkušenosti a rozeznat o co těmhle lidem z Holešova, kde dříve bývala Vysoká škola SNB, jde. Nevěřím tomu, že by se mohl domnívat že jim jde o nějakou prosperitu a úspěšný rozvoj, tak hloupý není. Tudíž mu jde asi o nějaký záměr, chce nějakou revoluci, možná aby si zlegalizoval své nakradené peníze.
18. 03. 2012 | 13:52

Mard napsal(a):

Lenka V napsal: Najdi si v archivu jakékoliv Rudé Právo z roku 1988, předposlední strana plná inzerátů ČKD, Metrostav, všechny větší, zejména stavební podniky - inzerát-Hledáme dělníky, pro mimopražské ubytování zajištěno, do roka podnikový byt. A z toho bytu se platil nájem do 200 Kčs.

Milá Lenko, já sice nevím, kde v komunistickém Rudém Právu bývaly inzeráty, zato vím, že průměrný věk dožití byl o 5 roků kratší než dnes. Takže já žádný komoušký metody nechci, já chci být raději déle na tomto světě.
18. 03. 2012 | 13:55

Mard napsal(a):

rejpal napsal: Jistě jste četl večerní blog Stanislava Křečka. Ne že by neměl v něčem pravdu, ale jako politik opoziční strany by určitě udělal lépe, kdyby si tyhle názory nechal pro sebe.

Každý slušný člověk by se měl proti nacistům ozvat. A Holešovská výzva nic jiného než nacionálně socialistická výzva není. Takže naopak je třeba panu Křečkovi uznat, že se poučil z chyb, které Socialistická strana udělala s nacisty.
18. 03. 2012 | 14:01

patriot napsal(a):

Mard, Mard, Mard:

Co na to berete?
18. 03. 2012 | 17:02

slavwin napsal(a):

Holešovská výzva určitě hnula žlučí nějakým zlodějům, možná i Klausovi. Vzpomínám že ji propagoval Pepa z Depa, chválící se znalostí nějakého marxistického učení. To že hnula by mělo být pobídkou pro nemarxistickou nezlodějskou část společnosti. V ČSSD blýskání na lepší časy nevidím, pro mne dnes v poledne Kalousek byl přesvědčivější než Hašek. Tady by někdo něco chtěl hodit na Němce, ale ti v české politice nejsou, rusů tu bylo za komunistů 250 až 600 tisíc ve zbrani. Že se komunističtí zloději maskují pravicí to už jsme museli poznat.
18. 03. 2012 | 20:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy