Špatně fungující stát je špatný hospodář

11. 04. 2012 | 14:41
Přečteno 5081 krát
„Stát je špatný hospodář. Občanská společnost je nebezpečná. Vůli lidu reprezentují jen silné a vlivné politické strany a jejich Prezident. Tečka.“

Případné pochybnosti jsou opravdu, ale opravdu jen zlá a nepřejícná slovíčka. Musí to být snadné žití v sevření svých vlastních dogmat. Jenomže tato a další plodí své důsledky. Velmi neblahé důsledky.Česká republika tak mimo jiné téměř rezignovala na možnost alespoň kontroly a usměrňování cen ve strategických komoditách, což jsou teplo, energie a voda, ale do značné míry i potraviny, pohonné hmoty aj. Totální privatizace je stejně nesmyslná jako totální znárodnění. Racionální a ohleduplná správa země ustoupila do pozadí. Hlavním kritériem se stal profit úzkého okruhu „státních“, polostátních a privátních „obchodníků“, či spíše kšeftmanů, kteří si zprivatizovali státní moc.

Žijeme v modelu podivně zadluženého jakoby blahobytu. Na jedné straně prý až 300 korunových miliardářů a na straně druhé více než 2 miliony lidí na hranici existenčního minima. K dispozici je vždy ta správně doladěná statistika, dobře formulované průzkumy veřejného mínění a celá ta placená hra na demokracii. A dnes již také seznamy „škůdců“, kteří stojí mimo ten jejich hlavní proud. I tzv. regulace finančního trhu je asi skrytě řízena zájmy těch, kteří v tom umí chodit.

„Nelíbí se Vám to? Pak máte smůlu, anebo víte co? Musíte vyhrát ve volbách! Zkuste přebít náš vliv, naši moc, naše média a naše peníze!“. Špatně, nekompetentně a nemravně fungující stát, se záměrně špatně nastavenými pravidly hry a bez formulace obecně sdílených priorit, je zákonitě také špatným hospodářem. Tedy špatným distributorem daňových odvodů. A ty jsou navíc nižší a nižší, zdánlivě kupodivu bez ohledu na výši daňových sazeb. Zdaleka nejen díky dluhové krizi v euro zóně.

Svoboda je formální. Není jí dán prostor k férové a otevřené soutěži a důkladné veřejné kontrole. Sledujeme ochromení policie, dotační tunely, narůstající extremismus, milion exekucí ročně, mediální mystifikace, černé financování parlamentních politických stran, zneužívaní práva, agresivní výpady vůči společné Evropě atd. Společnost se opět rozdělila na „MY“ a „ONI“. A toto rozdělení má i svou skrytou institucionální podobu. Slova ztratila svůj význam. Zaměňují se příčiny a následky různých události, jevů a témat.

Na počátku byla asi naivita, možná také jen chybné představy o budoucnosti, ale zcela určitě i chladnokrevný kalkul novodobých pirátů. Komu může vyhovovat země s rozvrácenou morálkou, s rozpadajícím se sociálním smírem, se špatně hospodařící státní správou a absentující vizi? Všechno nevyřeší neviditelná ruka trhu, ale spíše až příliš viditelná plíživá destrukce země. Bylo by to někdy až k smíchu, kdyby to ovšem nebylo spíše k pláči. Víru a naději střídá strach a bezmoc.

Velmi zajímavě o aktuální situaci v zemích, jež jsou i dnes ještě v sevření řízeného post východoevropského chaosu, píše publicista Edward Lucas z týdeníku Economist. Například o tom, že podle něj více ovlivnil bývalý východ západ, než naopak. Třeba tou relativizací své vlastní minulosti a exportem bezskrupulózní korupce.

Byly všechny ty děravé zákony, nájemné vraždy kvůli přesunům majetků, krachy bank, expresně rychlá kumulace kapitálu, likvidace nepohodlné konkurence, lustrační normy, opoziční smlouvy, národnostní třenice, posilování kultu konzumu atd. zcela náhodné? Dnes nám zůstala již jen strategická poloha, část energetické základny a nedokonalá dopravní infrastruktura. Posttotalitní příživníčci a vazalové zájmů odjinud píší vizitku naší země. My ostatní jsme, více méně, jen pasivními konzumenty jejich „velkolepého díla“, a to pod jejich heslem „stát je špatný hospodář“. Tento týden se nám svěřil Petr Kellner, že se tady máme dobře, prý lépe než v Africe, a jenom ta nešťastná korupce je tedy prý ještě větší než v Rusku. Komentáře netřeba.

Ptáte se na změnu? Ano, jistě, ale nejprve se podívejme na skutečnou realitu a ne na Potěmkinovu vesnici, která přestavuje virtuální obrazy a ne skutečnost. Žádná plakátová ideologie, či bulvární střípky z našeho politického „Olympu“, nic neřeší. Případné korekce nemohou být pouze kosmetické úpravy fasády. Orwelův „pohádkový příběh“ zažíváme opět v praxi. Společnost postavena na lži si sama připravuje nevyhnutelný pád.

Už vidím ta staronová hesla v příštích volbách: “Pozor na řecký model! Klid na práci! Rozpočtově odpovědně a proti korupčně! Ke světlým zítřkům! Pozor na levičáky! Pozor na pravičáky! Občanská společnost je jako fašismus! Pryč s evropským diktátem a kontrolou! Čechy Čechům! Naši krásnou zemičku si rozvracet nedáme! Kupředu pravá, levá, přední, zadní, zpátky ani krok! Věřte zkušeným profíkům! Pryč s brontosaury! Právo a pořádek!“ Nudit se tedy rozhodně nebudeme, i když zábava je to poněkud pokleslá. Ostatně, každý národ má takové vlády, jaké si zaslouží. Dobře nám tak.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

SuP napsal(a):

chlapče chlapče, s Vámi to jde z kopce ....
11. 04. 2012 | 15:07

Boudová napsal(a):

Havlíku, utkvělá představa že se musí psát i když je hlava prázdná???
11. 04. 2012 | 15:36

šebány napsal(a):

Proč když zde napíše někdo něco chytrého a smysluplného , tak se vynoří figura se zprofanovaným SuP apod. názvem a kazí čtení.Pan Havlík je zajímavý člověk a jde se svým jménem na trh. To bychom se asi velmi divili jací nýmandi se skrývají pod SuP nebo třeba Kuchař.
Ale nakonec proč se dnes zabývat těmito úkazy , vždyť brzká budoucnost dá za pravdu panu Pehemu a Havlíkovi.
11. 04. 2012 | 15:48

Ládik!!! napsal(a):

Děkuji státu (OSSZ), že mi dnes vrátil tučný přeplatek na pojistném. Docela rychle.
11. 04. 2012 | 16:13

site napsal(a):

Chytrolíni typu supa vždy v pozoru a nadržení k "reakcím" které žádné reakce nejsou. Člověk by řekl že snad dřepí u stolu a civí do monitoru, kdy zase třídní nepřítel udeří.
tak, dřeváci, pěkně konsistentně, po vzoru velkého šoury se po tisící zopakujte, ať ostatní poučíte
11. 04. 2012 | 16:13

REZBAR45 napsal(a):

šebány"dávám Vám za pravdu,pan Havlík napsal dnes,tak jako jindy chytrej a smysluplnej článek.Není ale třeba se pozastavovat nad SuPem a jemu podobnými.Ti si jen pod rouškou anonymity vybíjejí své mindráky a ať napíše kdokoliv,cokoliv,vždycky budou psát svoje jednověté krávoviny proti všem.
11. 04. 2012 | 16:15

Ládik!!! napsal(a):

Nadpis je nepravdivý výrok. Protože i dobře fungující stát je špatný hospodář.
11. 04. 2012 | 16:27

Michal Macek napsal(a):

pane havliku zacinate mi pripadat jako ten smoula co furt rika "nemam rad ..." :)
11. 04. 2012 | 16:31

Idée fixe napsal(a):

Zabili Kennyho, parchanti!
11. 04. 2012 | 16:44

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

Volím pravici, ale tyhle kecy nebaštím. Je to o lidech.
Stačí namátkou porovnat - Řecko, Česko, Švýcarsko, Nový Zéland.
11. 04. 2012 | 16:47

JF napsal(a):

"špatný hospodář" je dobrá ideologie a alibi. Co taky ale čekat od normalizačního inženýra ekonoma a natož socialistického vědeckého pracovníka. Ale je fakt že mu to tato společnost docela žere ... i když ta otázka opravdu je zda české volby jsou ještě demokratické či už jen billbordově marketingové. (srovnání s jinými zeměmi ale tam je to asi podobné s kulturou volební kampaně)
11. 04. 2012 | 16:51

analízátor napsal(a):

Pane Havlíku,
Na rozdíl od Vás vidím jasné světélko na konci tunelu. Po světě se pohybuje netradiční kapitalista z východu, který nabývá rychlým tempem na významu, a který ve svých vizích počítá i se státním vlastnictvím. Až bude jeho význam natolik velký, že zaujme rozhodující roli na reklamním trhu, nebude pro tohoto osvícence z východu problém přesvědčit o svých vizích i běžné ovčanstvo.
Je to taky jediný z kapitalistů, který má předpoklady privřít vyzývavě rozevřené příjmové nůžky, které nejen že provokují, ale zároveň jsou jednou z hlavních příčin současné krize z nadvýroby.
Doufám, že jsem občerstvil Vaši malomyslnou duši.
11. 04. 2012 | 17:02

starý kantor napsal(a):

Antroid
No právě, je to o lidech, kteří si zaslouží tuhle vládu, neboť lžou, kradou, podvádí a okrádají se navzájem, a kdyby mohli, dělají totéž, co ti u koryt. Jenže nemají tu kuráž, drzost a fištróna, tak se užírají a občas se vyzvrací pod blogem pánů Hvížďaly, Pehe a Havlíka. Pravdu nehledají a nechtějí ji znát. Museli by si přiznat, že jsou stejní jako oni. A proto je zase příště zvolí. Pana Havlíka nechtějí, bojí se, že by mohl tento český bordel narušit a přišli by o klid ne k práci, ale ke každodenní přikrádačce. Není z toho úniku, leda emigrovat.
11. 04. 2012 | 17:05

Ládik!!! napsal(a):

Android -
ano, je to tak. Jenže lidi nejsou. Ti, co jsou ve státní správě, jsou komunisti a jejich přímí potomci. Lidi pracují jinde.
11. 04. 2012 | 17:13

aga napsal(a):

"..Vůli lidu reprezentují jen silné a vlivné politické strany a jejich Prezident. Tečka.“..

A proti tomu stojí vaše implicitní: na vůli lidu séřeme, vše bude akademokraticky řídit jedna superglobální vláda nevolených vyvolených.

Těžká volba.
11. 04. 2012 | 17:26

ali napsal(a):

šebána, site, REZBAR45
to je zajímavý, že Boudová vás neštve :o))))))
11. 04. 2012 | 17:36

analízátor napsal(a):

Ládiku,
jako vždy se mýlíte. Komunisti na významná místa teprve přijdou.
Poradím vám jednouchou mnemotechnickou pomůcku. Až nebudou bubákem v masmédiích , znamená to, že zase začínají mít trvalý vliv ( při vědomí toho, že nic netrvá věčně) na naše osudy.
11. 04. 2012 | 17:36

ali napsal(a):

pane Havlíku
Logicky nikdy nemůžu vydat víc, než vydělám..
ovšem socky to dotáhli do dokonalosti: naberou si půjčky na vánoce, dovolený a věci k ničemu a pak vyhlásí osobní bankrot..
Pak holt musí stát zadlužit i ty, jenž normálně dělají a normálně si dovolí jen to, co můžou..
11. 04. 2012 | 17:41

Maximus napsal(a):

Pane autore,
velmi dobře napsané a ta hořká ironie sedí!
11. 04. 2012 | 17:43

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

Je to o tom, co si necháme líbit. Dělají jen to, co jim dovolíme. Státní správa bezostyšně okrádá, prezident exhibuje stylem, nad kterým zůstává rozum stát atdatd.

Zodpovědnost a důsledky ovšem padají na naše hlavy. Kecy o státu - špatném hospodáři je jen alibistické lhaní do vlastní kapsy.
11. 04. 2012 | 17:44

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Otec českého marasmu, zvaný též Tunel, je ten nejlepší hospodář, ovšem ne pro stát a jeho občany, ale pro některé všeho schopné.

A Kellner, kterého Klaus s Kočárníkem vytvořili, je taky kus.

„O tom, že Petr Kellner prohlásil, že korupce v Česku je větší než v Rusku, jsem sepsal poznámku pro včerejší Radiožurnál. Zde je:
Miliardář Petr Kellner po dlouhé době mlčení poskytl rozhovor deníku MF Dnes. Mimo jiné řekl, že korupce je podle něj v České republice horší než v Rusku, kde nejbohatší Čech investuje většinu svých aktiv.“

„A ještě k prezidentovi, kterého majitel PPF podporuje. Česko potřebuje hlavu státu, která bude v Masarykově duchu zdůrazňovat, že krást se nemá. To ovšem Klaus nikdy nedělal. Naopak. Jeho bankovní socialismus a neregulovaný kapitálový trh tady založily korupční podhoubí. Téma korupce pro Klause nikdy neexistovalo. „
http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-55375800-kellner-a-korupce-v-rusku-a-vladni-agenda
11. 04. 2012 | 17:50

Ládik!!! napsal(a):

analizátore,
mýlím se málokdy. Na komouše mám čuch. Kde šustí prachy a práce je daleko, tam jich je jako much.
11. 04. 2012 | 17:54

Ládik!!! napsal(a):

Androjid-
zase souhlas. Stát jsme my. Když to pokrátím - ta část státu, kterou mohu kultivovat, jsem já sám. Činím tak svědomitě. Navzdory těm, pro které je stát (potažmo já) dojná kráva. Jak psal někde SuP, přestárlá telata je potřeba odstavit od struků, což je přinutí vyběhnout na samostatnou pastvu na louce.
11. 04. 2012 | 18:00

Ládik!!! napsal(a):

Antroid -
omluva za překlep v nicku.
11. 04. 2012 | 18:07

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

> ta část státu, kterou mohu kultivovat, jsem já sám

Dobrý začátek. Zkusil jste se někdy zamyslet nad tím, zda to bude stačit?
11. 04. 2012 | 18:09

Ládik!!! napsal(a):

To se ani nemusím zamýšlet, protože je jasné, že to celku nestačí. Víc nemůžu udělat. Mi osobně to ale stačí, pro klid duše.
Víte, že dnes je MDC? (Mezinárodní den Cikánů). Kdoví, jestli se sebou něco udělají, aby se přemístili ze skupiny příjemců do skupiny plátců. Je jich 300 tisíc. Celku by to pomohlo.
11. 04. 2012 | 18:22

Sláma napsal(a):

Pane autore, bravo, velice dobrý blog!
11. 04. 2012 | 18:26

ali napsal(a):

Silvie
vidím víc než si myslíte, protože se rozhlížím a dělám si menší osobní průzkum. Takže nemyslím, že by neměli..nemá pouze bezdomovec, ale tři banány si koupí každej..s tím na mě nechoďte..že jsou nekvalitní je věc jiná a tudíž to nekupuji a doporučuji to všem. Ale těžko říkat, když jsou denně narvaný penny, lídli, teska.. Raději si koupím trochu dražší, leč kvalitní.
Od výplaty k výplatě jsem žila celou dobu bolševika a nikoho nezajímalo, jestli jsou děti malé..podřadné soudružky a soudruzi v Prdelákovech a jzd si žili nad poměry.
Na dovolené jsem jako dítě s rodiči nikdy nebyla. Nebylo na to. Nebylo ani když jsme měli děti my..litoval mě někdo? Dal mi někdo něco?
Viděla jsem bídu ve světě takovou, že se stydím, že žijeme jak prasata v žitě. A to jsem jí pouze viděla, nic víc..takže i tady mě nedojmete, sorry..
S Vámi je řeč jako s mou sestrou, jelikož se stýká se sockama a blbnou jí hlavu i když se má dobře, a socky jí akorát využívají k půjčkám a pak to z nich doluje..taky jste si všimla, že většina těch socek kouří jak dán? Kde na to berou? Je to realita, máte pravdu..
Přiznat si dokážu že vláda je zparchantělá, přesto se dělá spousta opatření, která nevoní, ale tak to je..
Řešit rozkrádačky by se mělo v celém politickém spektru..
Nulovou vizi mám pouze v případě vítězství socanů a bolševiků..a jestli jste propadla jejich krásným písním o zářné budoucnosti, tak je to s Vámi vážně nahnutý..
11. 04. 2012 | 18:39

neo napsal(a):

náhodou, stát je vždycky skvělý hospodář. Kdo jinej si může dovolit vydělat míň než utratit?
11. 04. 2012 | 18:42

krajan napsal(a):

Ale,pane Havlíku,
vy urážíte ty nejvyšší (neříkám záměrně nejmocnější)!Jejich jedinou a jedině správnou prioritou jsou přeci reformy a reformy a reformy a reformy. A k čemu že ty reformy jsou? To je právě to,co nikdo neví.Ani sami reformátoři.
11. 04. 2012 | 18:45

gaia napsal(a):

ali

Kalousek s Bártou to tady nevytrhne
11. 04. 2012 | 18:47

ali napsal(a):

gaia
to je argument? Nebo co tím chcete říct? Máte problém pochopit mojí poznámku: "Přiznat si dokážu že vláda je zparchantělá.." ??
Nebo jen budete omlouvat rozkrádačky socanů a bolševiků rozkrádačkami odeesáků či véčkařů ??
11. 04. 2012 | 18:53

David napsal(a):

"...Totální privatizace je stejně nesmyslná jako totální znárodnění.

...Společnost postavena

na lži

si sama připravuje nevyhnutelný pád...."

--------

A k tomu ještě,

dříve než nás Kalousek uškrtá k smrti,

je nutné se sejít 21.dubna na Václavském náměstí a za pomocí železničářů donutit vládu k demisi. Ustanovit "Občanské fórum 2012" a při podzimních předčasných parlamemntních volbách se definitivně zbavit mafiánské ODS a antisociální TOP 09.
11. 04. 2012 | 18:59

joanis jacobus napsal(a):

Drahý Bublino Havlíku, Tvé "převratné myšlenky" jsou jistě originální, ale pouze když je prezentuješ nějaké skupině závislých posluchačů (rozumí se na Tobě), kteří TĚ POVINNĚ MUSÍ POSLOUCHAT jako na př. když jsi předběhl Víta Bártu a zakládal na přísně komerční bázi stranu OBČANÉ.CZ. Na blogu jsou ale myslící lidé, tak přestaň už konečně se svými uplakanými bláboly, kterým, jak jsem si s mnohými jinými ověřil, nevěříš ani Ty sám
S pozdravem "umírněný liberál"
11. 04. 2012 | 19:06

prorok napsal(a):

Nas polistopadovy upadek je zalozen na dvou postulatech. Oba mely a dosud maji promyslene zhoubny dopad na tuto zemi. Prvni z nich "Pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nanavisti" mel otupit prirozeny zdravy usudek spolecnosti a zbavit ji jakekoliv ostrazitosti pred chytraky a smelinari, kteri uz netrpelive preslapovali doma i v zahranici v ocekavani tucne koristi. Druhy z nich "Stat je nejhorsi hospodar" jim otevrel branu ceske pevnosti dosiroka a vydal tak bezbrannou zemi v plen. Zlocinec a velezradce, ktery odzbrojil lid tim prvnim, vseobecne opovrzeni zakusil jeste pred svou smrti. Druhy, ktery svoji kuponovou privatizaci nastolil hyenismus mafianskeho kapitalismu a uvedl bez skrupuli obyvatele naseho statu do novodobeho otroctvi v cizich montovnach, jiz take opovrzeni zakousi. Marne se snazi zmirnit dusledky sveho neslychaneho zlocinu okatym priklanenim se k 'dubisku, jez odolava zhoubnym az dosavad casum'. Verim, ze se nase povalecna generace, ktera nejvice doplaci na polistopadovy vyvoj, dozije jeho spravedliveho odsouzeni a potrestani.
11. 04. 2012 | 19:10

Silvie napsal(a):

Ali,

já se nestýkám, jak vy říkáte "se sockama" a nechystám se volit KSČM ,ani socany (resp.nechystám se volit vůbec).
Netrpím resentimenty a nostalgií po bolševicích jako Gaia, i když nemůžu říci, že bychom trpěli nějakou obzvláštní chudobou. Do zahraničí jsme jezdit nemohli, byly jsme jako děti jenom u moře v Bulharsku na podnikové dovolené, ale minimálně jednou ročně jsme jezdili na lyžovačku do Vysokých Tater, Krkonoš nebo JIzerek (na velmi levné podnikové zájezdy ). Firma měla v horách několik chalup. Každé prázdniny jsme jezdili trabošem do Nízkých Tater pod stan a k mé babičce na Jižní Slovensko. Takže si nemůžu stěžovat.
Doma stíhal mejdan mejdan, naši byli velmi podnikaví a žili jsme proto dost rušným společenským životem.

Nutno podotknout,že tahle společnost se chová odporně jak k důchodcům, tak k sociálně slabým, ale i matkám.
Ani za bolševika nebylo možné, aby z práce vyrazili svobodnou matku nebo člověka před důchodem.
Kdysi jsem byla k minulému režimu taky tak nekompromisní a neměla jsem dost empatie k lidem, kteří neměli takové štěstí v životě. Dnes , s odstupem dvaceti let, jsem schopná nahlížet tu dobu vcelku objektivně. Ne všechno bylo tehdy zásadně špatné a lidé k sobě měli nějak blíž. Já to tedy alespoň tak cítila, spojovala nás nenávist k režimu.
11. 04. 2012 | 19:14

poznámka napsal(a):

Silvie,
no a teď nás spojuje nenávist ke každé vládě, a tedy taky k režimu.
Proč ty Vaše úvahy nedotahujete do konce?
11. 04. 2012 | 19:42

Silvie napsal(a):

poznámka,

chyba lávky - teď nás rozděluje ono pitomá hra na "pravičáky" a "levičáky".
Chudší duchem ji stále ještě hrají... politici jim za to děkují.
11. 04. 2012 | 20:00

Ládik!!! napsal(a):

Milujte bližního svého. Když on do vás šutrem, vy do něj chlebem.
11. 04. 2012 | 20:03

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2044506/delong-pokud-budou-sazby-pod-7-omezovani-vydaju-situaci-jen-zhorsi.html

"...V případě důvěryhodných vlád, jako například vlády USA, není snížení rizikovosti jejích dluhopisů problémem. Stačí jí vydat více dluhopisů a získané peníze investovat do projektů s vysokou sociální návratností. Takto vydané dluhopisy budou automaticky méně rizikové než průměrný dluhopis; průměrná rizikovost všech dluhopisů tak klesne.Podobně nemá problém se snížení rizikovosti dluhopisů vláda s poškozenou důvěrou. Stačí jí důvěryhodný plán, který zvýší příliv úspor do země a zvýší ekonomickou aktivitu. Otázka tak zní, co je to důvěryhodný plán. Ten bude jistě obsahovat dlouhodobě vyrovnané položky sociálních plateb a daňových příjmů. Vyžaduje ale takový plán krátkodobé úspory a snižování výdajů?

Spolu s Lawrencem H. Summersem jsme v naší studii ukázali, že u zemí západní Evropy krátkodobé omezení vládních výdajů zhoršuje dlouhodobý fiskální výhled v případě, že reálné dlouhodobé náklady financování jsou menší než 5 %. Pokud se tedy nedomníváme, že západní Evropa jako celek nečelí reálnému nákladu financování vyššímu než 5 % (nominální sazba by tak byla vyšší než 7 %), je pravděpodobné, že omezování výdajů fiskální situaci zhorší, namísto toho, aby ji zlepšilo. A namísto zlepšení důvěry ji poškodí a zvýší rizikovost vládních dluhopisů. Výsledkem bude nižší ekonomická aktivita a vyšší nezaměstnanost.

Evropa potřebuje důvěryhodný plán na dosažení dlouhodobé fiskální stability. Potřebuje i strukturální reformy, které podpoří podnikání. Nutné jsou rovněž reformy sociálního systému, které ho zlevní a odstraní plýtvání. Snižování výdajů v současné době ale důvěru nezvýší a rizikovost dluhopisů nesníží...."
-----------------------------------------------------------------------------
Co vlastně má být cílem škrtdeformy inženýra Kalouska / SZMIK - Standardní Zázračná Metoda Inýenýra Kalouska/ ? Odpověď zní - snížení vládního dluhu.
Fajn.
Začlo se tím, že se podvázaly výdaje a prohlásilo se , že provoz státu je neufinancovatelný. Mezitím se kradlo ostošest a sekyra se zatla největší v dějinách ČR. /"se zatla " je eufemismus pro mezivýsledek Kalouskova SZMIKu/.
A co dál ?
Dál se tedy vrátíme na začátk - zvýšíme daně. /opět eufemismus - ono "zvýšíme" je ve skutečnosti veřejné přiznání inženýra Kalouska k tomu, že jeho postup byl od samého začátku špatný...mimochodem DPH jde někam k hranicím kde byla v polovině devadesátých let - takový skokový regres sazeb daní ve smyslu jejich funkce coby pobídkového faktoru pro růst a zvyšování blahobytu by měl být naprosto nepřijatelný - pro celou tu pakáž, co si říká "pravice" - včetně gurua tohoto národního souručenství - Kmotříka Národa...a ejhle - nic...poplácávání po ramenou...
Sociální projekty ?
Církevní restituce !!

Investice do instituce, jejíž úkoly /např. léčení, vzdělávání, sociální služby.../ již dávno převzaly instituce jiné - efektivnější (opět - neplatí v Kádevítkostánu Klausoidním - zde jde o to tyto instituce zprivatizovat a komodifikovat sluýby, které společnosti pomáají řešit...začíná se podvázáním příjmů - což ve smyslu tkzv. církevních restitucí vychází na světlo denní tak, že to nemůže vidět snad jen slepe či blbec- jak to, že na školství a zdravotnictví není - ale na úroky církvi ano ????/...tedy investice do instituce , jejíž mezní produktivita je již dávno na sestupné části křivky - vícemeně jde o sentimentální dědictví minulosti.

K čemu se tedy chtějí Bémové, Drobilové, Bártové, Drábkové či Kalouskové ...k čemu se vlastně chtějí proškrtat ?
Co má být cílem ? Nižší úrok z dluhopisů ?

Nebo inflace - a tak umazání části dluhů ?
Dobrá - ale co ti dole ? Kteří už nemají svůj finanční polštář ani při nízkých mírách inflace ? A pro které inženýr Kalousek se svými drábky chystá komodifikace dosud solidárně financovaných služeb ? A jejich zdražování ?
Ta spotřebitelsky výdajová mandatorní a kvazimandatorní past - do které žene stále větší vrstvy obyvatelstva - kdo tedy bude tvořit poptávku po statcích a službách ? Kalousek a jeho drábci ?
Ti se zdekujou.
Kdo teda ?
ČSSD ? A jak ? Když už bude pozdě ?

Za nás - české maloměšťáky , prohlašuji, že jsem ochoten platit vyšší daně - ale ne na zlodějny a levotu.
A také prohlašuji, že lidé, kteří donekonečna omílají své mantry o cestě - ale neznají cíl, by měli sedět v blázinci - a ne ve vládě.
11. 04. 2012 | 20:15

poznámka napsal(a):

Silvie,
Vy mě překvapujete. Vy byste nejraději vytvořila jednotnou frontu?
11. 04. 2012 | 20:22

ali napsal(a):

Silvie
za bolševika jste MUSELA makat..po skončení mateřské to jinak nešlo..pokud ano, muselo to být povoleno a zvláštní důvod..takže Vaše poznámka že - ani za bolševika nebylo možné, aby z práce vyrazili svobodnou matku nebo člověka před důchodem - u mě neobstojí..
Objektivně nahlížím pouze na svůj život v té době, ale bolševický režim nemohu brát objektivně..to, že nás spojovala nenávist k režimu je pravda, přesto bylo spousta malých (pod)soudružek a (pod)soudruhů, co práskli za nic, jen aby se zalíbili. Spousta z nich, co byli tkzv. něčím jen proto, že byli u strany, byla privilegovaná. Ti byli nejhorší..
Bylo tuny patolízalů a závistivců tak jako dnes..pamatuju si je..dům od domu..ale jsou mi lhostejní. Moje satisfakce je ta, že oni dnes nejsou nic..sice plivají kolem sebe síru závisti, ale to je tak všechno, co můžou..až je mi jich líto :o). I odpustit lze..zapomenout ovšem nikdy..dobrou noc..
11. 04. 2012 | 20:32

Midori napsal(a):

prorok

Chtěl jsem napsat něco podobného, ale neměl jsem odvahu. Tak aspoň děkuji za tento názor.
11. 04. 2012 | 20:49

marcela napsal(a):

silny stat - zadna krize, voz severske staty, rakousko, francie, bemelux, svycarsko
slaby stat- krize (spatny nebo nulovy vyber dani, korupce- recko, spanelsko, portugalsko, a stredni a vychodni evropa
jinak vrele doporucuji cetbu komentaru nebo knih profesora kellera, ale to nesmi mit lide, jako nekteri autori komentaru, ideologicke klapky na ocich
11. 04. 2012 | 20:50

Maximus napsal(a):

Petr Nečas už má zápis do historie jistý: jeho vláda se postará o největší zvýšení daní a zdražování od roku 1993. V následujících třech letech tím chce snížit rozpočtové schodky.

Výčet změn, na kterých se včera koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dohodla, je dlouhý. Dopadům zvyšování daní se nevyhne nikdo: o procento stoupne DPH, daň z příjmu bude vyšší, než vláda slibovala, vrátí se daňová progrese, skončí stropy na zdravotní pojištění, pracující důchodci přijdou o úlevy, stát si posvítí na živnostníky, vznikne uhlíková daň, stoupne daň z nemovitosti. Navíc se ještě letos začne platit zápisné na vysokých školách.

"Dnešní sazba 15 procent ze superhrubé mzdy odpovídá dani 21 procent z hrubé mzdy. Místo původně plánované sazby 19 procent budeme mít 20 procent, čili to bude pořád pod úrovní stávajícího zdanění. Proti současnému stavu tedy nedochází ke zvýšení daně z příjmu fyzických osob," přesvědčoval včera ve Strakově akademii premiér.

Největší změny.
Když Nečas oznamoval, co všechno se změní, opakovaně zdůrazňoval, že největší úspory nastanou na straně státu a že vyšší daně nejsou důležité. Jenže z propočtů, které měli včera na stole ekonomičtí ministři a které mají HN k dispozici, vyplývá, že vyšší příjmy (tedy hlavně daně) budou tvořit polovinu záchrany rozpočtů v letech 2013 až 2015. Příští rok má do státní kasy přitéct o 26 miliard víc, pak o 45 miliard, a v roce 2015 dokonce o 58 miliard víc.

"Pokud sečteme všechny daňové změny, takto se daně v České republice neměnily od jejího vzniku," okomentoval Nečasův a Kalouskův balík hlavní ekonom Patria Finance David Marek.

Premiér i ministr financí Miroslav Kalousek především pohřbí to, co pomáhali v roce 2007 uvést v život, když seděli v Topolánkově vládě: tím, že lidé s vysokými příjmy budou platit vyšší daně a přijdou o stropy na zdravotní pojištění, fakticky skončí rovná daň.

Víc než Sobotka!
Razantní daňová opatření, která budou ještě dnes schvalovat ministři, snesou srovnání snad jen s opatřeními z dílny úřednického kabinetu Jana Fischera z podzimu 2009. Tehdejší ministr financí E.Janota prosadil zvýšení spotřební daně, DPH, daně z nemovitosti, stouply stropy na sociální a zdravotní pojištění, upravily se výdajové paušály pro živnostníky. Vláda tehdy potřebovala dostat schodek rozpočtu pod 170 miliard korun.

Ve srovnání s plány Nečasova týmu neobstojí ani reformy z pera B.Sobotky, nynějšího šéfa ČSSD. Ten byl ministrem financí v letech 2002-2006 a proslul tím, že sestavoval schodkové rozpočty, i když ekonomika prudce rostla. S expremiérem Vl.Špidlou sice dramaticky změnil DPH, takže rázem byla ve vyšší sazbě většina zboží a stát díky tomu vybíral o desítky miliard víc, vedle toho ale zavedl výdajové paušály pro živnostníky a také snížil daně firmám.
11. 04. 2012 | 21:14

SuP napsal(a):

Autore -
Zamyslete se nad tím, zda špatní hospodáři mohou provozovat dobře fungující stát. A nemyslím politiky, mám na mysli voliče, kde je o něco víc těch, co si myslí, že sociální cítění, spravedlnost soucit a solidarita jsou zvláštní ctnosti a kvůli tomu preferují socialisty a komunisty všech druhů. Jedinou výhodou toho zbytku normálních je, že u levičáků je více těch, kdo jsou líní jít i volit.
A už se konečně vzmužte, přestaňte fňukat a začněte zveřejňovat nějaké USKUTEČNITELNÉ vize, jak z toho, když se chcete živit na politice.
11. 04. 2012 | 21:22

SuP napsal(a):

Maximuse -
Když si tady voliči za 22 let nechali tak přebujet sociální stát, že se díky zadlužování snadno může propadnout do nevratné recese, musí být někdo první, kdo přivře kohoutek. To je vždycky nevděčné, zejména při 50% rozežraných voličů.
11. 04. 2012 | 21:25

Silvie napsal(a):

Ali,

já měla dítě mnohem později, žili jsme jako rodina průměrný život. Neměli jsme moc peněz, otec byl bohém, ale matka to dokázala vždycky zařídit tak, že jsme nijak nestrádali.
Asi jsem měla na lidi štěstí, hráli jsme amatérsky divadlo, později jsem si dodělala loutkárnu a bavili jsme se vždycky naprosto otevřeně. Byl to takový únik, ale vzpomínám na ta léta ráda.
Poznámka,

to určitě ne.
Jen bych ráda, aby pravice byla pravicí a levice levicí,jako v civilizovanějších zemích.
Jestliže Kalousek opět zdražuje a zvyšuje daně (pokolikáté už během roku), aby zalátal své a svých pol.souputníků rozkrádačky, pak nejde o pravici, ale lumpenproletariát.
Začínám mít intenzivní pocit, že Kalousek si bez Janoty nespočítá ani vlastní výplatu (viz jeho 150 miliardový úlet), natož aby splichtil státní rozpočet.
Tenhle génius nás všechny vede leda tak do hajzlu.
Spotřeba se rapidně snižuje, lidé šetří ,kde můžou , předražený benzín tankují kamiony v zahraničí, firmy propouštějí a nenabírají nové zaměstnance (vyjma tech.profesí).
11. 04. 2012 | 21:33

Silvie napsal(a):

Supe,

jakýpak přebujelý soc.stát?
Snad mi tady nebudete tvrdit, že těch pár peněz na soc.dávky by to dvacetileté rozkrádání vytrhlo?!
Nechali jsme si prostě v té euforii ze "svobody a demokracie" ukrást i židli pod prde..
11. 04. 2012 | 21:35

Ládik!!! napsal(a):

Já bych SuPa doplnil - jedná se o socialistický stát. Pravicová vláda zatím nebyla - ta se vyznačuje tím, že snižuje daně.
11. 04. 2012 | 21:42

SuP napsal(a):

Silvie -
Dokážete si například představit, kolik jenom za 20 let stálo, aby se ty "nůžky" - (rovnost holých řití) udržely pořád stejně sevřené? S tím se sociální dávky nedají srovnávat ani náhodou. A výsledkem je, že chudý nevědí, že jsou bohatý a bohatý nemají žádné rezervy, ze kterých by mohli záplatovat státní díry. A jediní spokojení jsou komunisti, protože nikdo nezajímají a mohou si dělat co chtějí, takže to taky dělají a z problémů těch ostatních mají srandu.
11. 04. 2012 | 21:51

Silvie napsal(a):

Sup,

"chudý nevědí, že jsou bohatý" - na to můj intelekt nestačí.
My už máme jen horních deset tisíc a pak samé žebráky.
My nemáme žádnou levici ,ani pravici. Levice za koryta podrží kdykoliv beze studu pravici a naopak. Viz ostudné koalice a rezignace na vlastní programy.
Česká pravice má navíc svá "špecifiká", domnívá se, že zvýšenou mírou asociálnosti zpravicovatí.
11. 04. 2012 | 21:58

Xavier napsal(a):

Téma blogu je klíčové pro obnovu společnosti. Politické strany, namísto aby pracovali ku prospěchu obyvatelstva, se staly převodovou pákou moci několika jednotlivců. Potřebujeme si vzít moc, kterou nám tyto struktury odebraly, zase zpátky do svých rukou. Změna ústavy je jen počátek. Potřebujeme i změnu zodpovědnosti politiků jako jednotlivců. Potřebujeme najít mechanismus uplatnění vůle lidí jinak, než jen odevzdáním hlasovacího lístku jednou za 4 roky. Již to bylo řečeno: "Nejsme děti, nejsme děti!"
11. 04. 2012 | 22:10

SuP napsal(a):

Silvie -
Je to vidět. Hodně a relativně dlouho. Dámě se to sice neříká, ale Vám to musím pošeptat jako kolegyni v debatě. Mimochodem, už jste ten svůj veletoč dotočila?
11. 04. 2012 | 22:13

analízátor napsal(a):

SuPe,
poďte naser.. ty komunisty a zvolíme je do čela , ať maj po žížalkách.
Spravedlivý hněv se rázem přesměruje na ty správné zloduchy.
11. 04. 2012 | 22:17

katalyzátor napsal(a):

Společnost založená na zlodějině, rozkrádání, korupci, lži, závisti, destrukci, manipulaci, absenci práva, nesvobodě slova, závislé justici, bezcharakterních novinářích, hlouposti voličů, lenosti, vyčůranosti, atd, která ještě existuje jen díky své poloze ve středu Evropy.
11. 04. 2012 | 22:23

Škoda napsal(a):

Sup,

nevím, o jakém veletoči to mluvíte.

Jsem pořád stejně pravicová, jako dřív. Ale to ,co se u nás za pravici vydává, žádná pravice není.
Pokud jste si neráčil všimnout, chyba není na mé straně.
Proto nemám už potřebu vyhraňovat se proti příznivcům "levice" - i oni žijí v bludu. Navíc - levice mě nezajímá, nejsem jejím voličem.
Jestliže se naše "pravicová" koalice dokáže dopustit sodomie s něčím tak obskurním, jako veveřice, tak to nedělá pro spásu tohoto národa, nýbrž pro udržení u koryt. Úspěch v dalších volbách bude nepravděpodobný.
11. 04. 2012 | 22:41

Maximus napsal(a):

SuP napsal(a):
.... musí být někdo první, kdo přivře kohoutek.

Ty seš opravdu už případ jenom pro psychiatra, bohužel ti uniká spousta důležitých souvislostí, lehčí by bylo naučil mého psa hrát na klavír, než ti vysvětlit základní ekonomické aspekty. Ale já se na tebe nezlobím. Jen mě zajímá, máš dnes službu za Rumcajse z kuchyně?
P.S.
Představ si, že nejsem levoun ani pravoun, na takové dělení politiků si nehraji, jen bych si přál, aby tuto zem vedli skuteční kvalifikovaní hospodáři asi tak, jak je tomu třeba v předních západních zemí Evropy. Je jedno jestli to jsou lidé pod vlajkou té, či oné strany, ale aby rozumněli této práci a hlavně, aby nekradli. Už to trochu chápeš? Obhajovat tuhle partičku neumětelů, co umí jen zdražovat, ale neumí efektivně spravovat stát a také získávat pro něj peníze, může jen fanatik nebo člověk mdlého rozumu.
11. 04. 2012 | 22:46

donal napsal(a):

pročet jsem některé komentáře a zas to nahráva zdejším placeným diskutérum lidé jsou tak znechucení že už ani volit nepujdou a tím v podstatě podpoří to co tu máme místo aby využili svého práva volit a aspon se pokusit něco změnit a když už nevolit tak se dostavit k volbám a hodit prázdnou obálku a tím nedat své peníze žádne straně které berou dotace ža to kolik dostanou hlasů a hozením prázdne obálky se musí započítat volič že se dostavil k volbám ale jeho peníze nedostane žádna strana protože žádnou nevolil
11. 04. 2012 | 22:59

analízátor napsal(a):

Maximus,
aniž bych chtěl být puntičkář, ale ty přední západní země Evropy jsou zadluženější než my. Jestli Vám dobře rozumím, tak jejich dluh je ale poctivý, bez použití šibalských technik.
11. 04. 2012 | 23:04

site napsal(a):

supe,
nůžky se udržely pořád stejně sevřené? Bohatý nemají žádné rezervy, ze kterých by mohli záplatovat státní díry?
člověče vy jste fakt nemocnej, proč se neléčíte?

Ládíku, pravice nejen nezvyšuje daně, ale hlavně nekrade ze státního, který ale taky proto nerozmnožuje že jo. to tedy ale fakt není náš případ
11. 04. 2012 | 23:05

antoninovy napsal(a):

Milý pane Havlíku,

výborná rekapitulace současného stavu, pravda, jen nám chybí myšlenka, jak dál nakročit, abychom se z bláta dostali na pevnou půdu, že.

Třeba časem nás něco napadne.

Když dovolíte, vsunu Vám sem malou úvahu, napadla mne před chvilkou, mám to v notesu, ale kdo ví, všechno souvisí se vším a třeba k dobrému.

Zdravím Vás

an

P. S.
Ještě poznámka k té podivné cause Guenther Grass vs. současná administrativa jistého blízkovýchodního suverénního státu.

Cítím se být s Grassem na témže člunu, každý, zejména pak intelektuál a umělec řádu tohoto pána, má právo vyslovit se dle svého svědomí spravedlivě k čemukoli, nehledě na případné společenské a zejména politické konotace. Pravda, poslední spisby Grasse již nemohu číst, je to mletí stejného zrna stále dokola a nepřináší nic nového, kdysi mne však zasáhl jeho Blechtrommel a ještě pár věcí, vážím si ho však jako osobnosti evropské kulturní a intelektuální scény, vážím si toho, že se vyslovuje ještě dnes k tak významným aktualitám naší současnosti.

Pokud bude persekuován administrativně, či obdobně, jde jen o výraz fašistického pojetí současnosti a dějin. Je to již otravné a trapné, slyšet stále a stále, kdykoli se ozve kritika na administrativu onoho státu, že jde přece o - antisemitismus ! Je to debilní a škodlivé.

Kdejaký nepodařený a kriminálně jednající Jevrej se pak v posledku vymlouvá na šoa a na antisemitismus, to je zrůdné a škodí všem ostatním slušným a normálním příslušníkům etnika, přeci.

Ale hlavně i tam, ve Svaté zemi je velká množina zdravě a normálně uvažujících lidí, zejména mladých lidí, kteří uvažují obdobně jako Grass, v Čechách se o tom však tak nějak vůbec nepíše, nepublikuje, warum das, komu to prospívá ? Hmm...

A vůbec, jsem rozlobený, jak to funguje, před časem přítel, vážený člen obce v mé přítomnosti pronesl tento vtip - a víte co je ten největší šoubyznys ? Šoabyznys.

Nevertheless, zdravím zde všechny přítomné v pokoji v klidu a Dobrou noc

an
11. 04. 2012 | 23:23

antoninovy napsal(a):

Vážení

kdo z vás si vzpomene, když jsem vás zde asi před dvěma roky varoval, že ta celá hra na pravou a levou je jen hračkářství ?

Zajímavé, nikdo zde nereagoval, ani zlý Rumcajs, ani Moucha, Blue Jay se neozvali.

Hm, a tady to máte.

Když jsem před třemi lety varoval před hňednutím tzv. pravice, nevěřili jste.

Když jsem před mnoha lety varoval, že se pořizují nové seznamy protivníků tzv. pravice, nevěřili jste. A to si pište, že jsou.

Dnes v podvečer jsem měl to neštěstí, potkat se s oním Bednářem, na Starém Městě pražském.

Tak nepěknou, arogantní tlamu jsem již dlouho nepotkal, říkal jsem si, mám mu ji teď švihnout, takovou tu od Tygra, hneď teď, nebo si ještě počkám. Nevím, nechal jsem ho projít bezstrestně, zatím.

Jestli nám tato sorta bude vládnout s Papá v tom dalším období, /jak říkával pan Husák/, tak nevím, nevím, to raději půjdu do paneláku v Bautzen, asi.
11. 04. 2012 | 23:44

Maximus napsal(a):

analízátor
Není dluh jako dluh, třeba ten švédský byl ještě loni velký jako ten náš a nyní je rychle umořován, aniž by byla tamní společnost podrobovaná takovým excesům, jako u nás. Švédsko má mít kladné saldo HDP nejpozději do r.2020.
Celý problém ovšem není jen v zadlužení, je tu více aspektů, např. to, že když nějaký politik v těchto zemích udělá i neskonale menší lapsus než u nás, okamžitě ze svého postu odstupuje! Prostě jde o to, mimo jiné, nastavit tady jinou politickou kulturu!
P.S.
Bože, mě to tady připadá jako ve školce nebo ve zvláštní škole, úplně jasné věci tady musí člověk vysvětlovat napořád, jako kdyby tady někteří lidé zastupovali stádo blbů! Proboha lidé, probuďte se a zkuste se porozhlédnout v našem nejbližším okolí, jestli tam si politici kupují tituly, odklání peníze a vůbec dělají takové lumpárny jako u nás?!
11. 04. 2012 | 23:50

Silvie napsal(a):

Jenže ve Švédsku nemají Drábka, Kalouska, Vondru a další génie!
Systém pro dávky stále nefunguje. Drábek ale neodstoupí
Praha - Nový počítačový systém na výplatu sociálních dávek ani po třech měsících nefunguje tak, jak by měl. Je nespolehlivý, často "padá" a chybí v něm některé důležité funkce.

Přestože ministerstvo práce a sociálních věcí slíbilo, že do konce března budou nové programy už plně funkční, zdaleka ještě není všechno v pořádku.

Na projektu, zadaném bez veřejného výběrového řízení, jehož cena je podle části expertů a protikorupčních sdružení přemrštěná, nyní musí pracovat více firem, než ministerstvo uvádí.

Online deník Aktuálně.cz tak zjistil, že společnost Microsoft, jejíž licence ministerstvo na základě rámcové smlouvy z roku 2008 využívá, si kvůli novému systému najala experty z další významné české počítačové firmy Unicorn.

"Jde o snahu zachránit, co se dá," uvádí zdroj z ministerstva, který je obeznámený s podrobnostmi budování nového systému.

Vedení ministerstva naopak tvrdí, že systém funguje, nemá prý závažné nedostatky a ušetří peníze.

Dostatečně kvalifikované zdroje

Spolupráci s Unicornem potvrzuje také česká pobočka Microsoft. Podle mluvčí firmy Markéty Kuklové jde ale o krok, který Microsoft dělá u svých projektů pravidelně.

"V rámci činností, které naše společnost na projektu ministerstva práce a sociálních věcí zajišťuje, využíváme také principu bodyshopingu zdrojů od společnosti Unicorn. Ta nám nabídla dostatečně kvalifikované zdroje v potřebném čase," upřesňuje Kuklová.
12. 04. 2012 | 00:05

Silvie napsal(a):

Jeden by řekl, že obviní hlavně ministra, který bere těžké prachy za to, aby si svůj rezort ohlídal.
S Kalouskem, Bartákem a Kopřivou to taky utichlo.
Paroubek a pandury (a jeho fantastický spisovatelský úspěch) rovněž nezájem. Milion sem ,milion tam - my si to můžeme dovolit, plebs to přece rád zaplatí z daní - ty jsou v podobě Kalouska poměrně elastické.

Kauza Vondrova Promopra: policie obvinila devět lidí


Praha - Protikorupční policie dnes zadržela v souvislosti se spornou zakázkou pro firmu Promopro, která je spojená s ministrem Alexadrem Vondrou, pět lidí. Dalším čtyřem obvinění doručila.
12. 04. 2012 | 00:09

Silvie napsal(a):

To je pořád jen "Amerika - země neomezených možností" anebo
# # # # časopis Forbes, plný mladých milionářů ze zámoří! Jako bychom
# # # # neměi vastní skvělé příklady hodné následování! Vždyť
# # # # kupříkladu česká firma "We make media", jejíž jednatelkou je teprve
# # # # 21letá studentka "arts managementu" VŠE Aneta Kaderková, vyhrála
# # # # zakázku na "Vzdělávání zaměstnanců státní správy v oblasti sociální
# # # # reformy", kterou před třemi měsíci vyhlásilo ministerstvo práce a
# # # # sociálních věcí. Není to sice závratná suma, jen pár stotisíc nad
# # # # milion, ale každý nějak začíná. Takže, milí studenti, neklesejte na
# # # # mysli a snažte se!
# # # # P.S. Jo, a s otcem té dívenky chodí třikrát týdně
# # # # hrát tenis jakýsi Kalousek, ministr financí, co hlídá každou
# # # # výdajovou korunu. A tatínek je předseda tenisového svazu ...
# # #
12. 04. 2012 | 00:12

Silvie napsal(a):

Český sport ohrožován samozvanou Kaderkovou juntou.....
Ty máš ČSTV, já mám SAZKU..... Jsme zdatní a ovce nám to žerou, ha ha ha ha ha........
Útokem na SAZKU začal také útok na ovládnutí sportu v České republice. Sazka, ČSTV, to byly spojité nádoby. Útok na SAZKU byl zároveň útokem na český sport, tedy o jeho ovládnutí. Vše bylo pečlivě naplánováno a připraveno, klapalo to jako švýcarské hodinky.

Tento útok o ovládnutí sportu vedla skupina samozvanců okolo Kaderky. Do této skupiny patří místopředseda olympijského výboru Kejval, kteří mají podporu ministrů Kalouska a Dobeše, tedy ministrů pro které je sport na hony vzdálený...Zájem Kalouska byl dostat SAZKU do vlastnictví předem připraveného majitele. Tím že byla Hušákova SAZKA zlikvidována, tak tím byl oslaben ČSTV, akcioář SAZKY. Takže zájem Kalouska a Kaderky byl společný. A aby to bylo úplně jasné, tak Kaderka dělá Kalouskovi poradce.

SAZKA už má nového majitele a ČSTV se teď pokouší ovládnou Kaderkova junta. Dnes sám Kaderka řekl v OVM, že pro něj jsou přijatelní tři kandidáti na předsedu ČSTV, kolega Kejval, Jansta a on sám Kaderka.

Sportovní diletant Dobeš (a proto je v Kocourkově ministrem sportu) útočí na minulé vedení ČSTV. Dobeš mmj. provádí partyzánské akce ve sportu, kdy podporuje samozvaný automobilový svaz Abraháma a snaží se vyšachovat Automotoklub, který dopusud hájil zájmy motoristického sportu.

V ČSTV je majetek velké hodnoty a už se samozvaní zachránci sportu z Kaderkovy junty nechali slyšet, že se budou zbavovat nedbytečného majetku, prý až po provedeném auditu. Komu a za kolik to bude prodáno nemusím v tomto mafiánském státě ani psát....

Přeji českému sportu, aby se ubránil Kaderkově samozvané juntě a aby nebyl zničen chamtivými komerčními barbary co povýšili peníze nade vše.....

Nevěřím tomu, že Kalousek, Dobeš, Kaderka, Kejval přinesou dlouhodobě ve peněz do sportu a že je to jejich prvotním zájmem. Tito lidé byli pro mě nedůvěryhodní již předtím než spustili tuto samozvanou akci.

Toto píšu jako dlouholetý bývalý člen ČSTV a je mi z toho moc smutno.....Zdeněk Steinbauer|neděle 4. prosinec 2011 18:22|karma článku:
12. 04. 2012 | 00:19

alta vista napsal(a):

Pane Havlíku
Souhrny obecně známých stesků umíte skládat dohromady bravurně.
Ale zkuste někdy říct něco konkrétního.

Vždycky vynášíte jako svou přednost, že jste se s Václavem Klausem brzy rozešel.
Zkuste nám ale popsat, jaký názor máte například na Dušana Třísku, který se už zase cpe do popředí. A na jeho kreativně destruktivní vize.

Nebo na Petra Kellnera, který ztělesnil vizi originálního (skutečně?) českého kapitalisty, kterého Dr. Frankenstein Klaus chtěl stvořit.

Třeba nám to osvětlí vaši osobu, která je stále těžko pochopitelná.
Ty pronunciamenta dokáže psát každý gymnazista.
12. 04. 2012 | 00:21

tetrapack napsal(a):

Silvie
Kaderka je jen figura. Prachy dodali a Sazku schlamstli docela jiní borci. S Kalouskovou (kolik asi stála?) podporou.
Vždycky si klaďte otázku, komu tn krám patří. Než se začnete rozčilovat, že se v něm krade.
12. 04. 2012 | 00:29

Maximus napsal(a):

alta vista napsal:
Souhrny obecně známých stesků umíte skládat dohromady bravurně. Ale zkuste někdy říct něco konkrétního.

Když ono to není tak jednuduché Vážený(á), když třeba Vámi
zmiňovaný Tříska (mimochodem byl v seznamu StBáckých hajzlů) se se svým bratrem dostali k majetku několika stovek státních podniků, že je ani nebyli schopni vyjmenovat při té slavné "kupónovce". A věřte tomu, že se pořádně napakovali! Nyní když vycítili, že se jim nemůže nic tady v hajzlstánu nic stát, tak zase vylézají z děr a šíří svoje moudra. U Kellnera tam byla zase spolupráce s Rusákama resp. s jejich penězi a určitě je tam něco za něco. Však taky za jeho nedávnou "odvahou" jít s kapitálem do Ruského bordelářského "Děripaského" prostředí (oproti EU) něco je. To není samo sebou.

Jak tak koukám, tak soupis všech těch podrazů, kulišáren a hajzlovin co tady pan Havlík za poslední cca 2 roky sepsal, Vám asi nestačí, vy byste to chtěl vycizelovat a uvést detaily, že? Ovšem vy si myslíte, že všichni ti zloději a odklaněči financí a majetku dají údaje o svých podrazech volně k dispozici? Někdy jsou známé pouze kontury, obrysy podvodů, či určitá srovnávací čísla ukazují, že se tam, či onde krade, říká se tomu, že tam jsou vyšší náklady na srovnávanou činnost. Třeba nedávno se profláklo, že mýtný systém u nás je mnohem dražší než obdobný systém v SRN a A. A nedá se s tím nic dělat, smlouvy byly nevýhodně a špatně pro nás napsány. A je vymalováno a lumpové se smějí, či spíše chechtají! Blbí Češi drží jako ovce a nechají se draze stříhat. Někdy se to dostane i na venek. A pak často padne trestní oznámení a co? Nic, zase nic, buď je tu záchrana č.1 tj. státní zahladitelství pardon zastupitelství kde když náhodou hrozí, že by kauzu nějaký nerozumný prokurátor pustil dál, tak se to příkazem z vyššího místa předá jinam, ale mají i jiné metody jak to zahladit. Pak je tu záchrana č.2 a to policie, která to dlouho vyšetřuje a táhne se to jako lejno (proč asi) a ta to posléze odloží. Když ani toto nepomůže, nastupuje záchrana č.3 české soudnictví, a ti jsou na lumpy velmi často (pořád)hodní. Všechno se dá koupit a naši soudci soudě podle jejich verdiktů velmi pravděpodobně také. Jen nemají rádi, když někdo maluje na plakáty politiků třeba tykadla, to jsou pak přímo ukrutní a nesmiřitelní. Však také tento systém jem umně nastaven, tak aby to moc nemohlo fungovat. A VOM TO JE!
Česko je země zaslíbená pro lumpy a podvodníky a zloděje!
A Havlík si dovolil do nich trochu trknout. Jen více Havlíků!
P.S.
Ještě jsem zapomněl na záchranu č.4 - a to je Vašík Klausů s jeho amnestiemi. Mají to kluci a holky pěkně a důmyslně podchycené. Hlavně nemalovat na plakáty politiků tykadla, za to bude obnoven trest smrti!
12. 04. 2012 | 06:50

starý kantor napsal(a):

Maximus
Jako obvykle, perfektní analýza, díky.
12. 04. 2012 | 07:09

Silvie napsal(a):

Tetrapack,

to jsem tam hodila v souvislosti s tou vypečenou Kaderkovou dceruškou, abych připomněla, kdo je Kaderka a jaký vztah má s Kalouskem.
Koukám, že to začíná být na našich min. běžnou praxí.
12. 04. 2012 | 07:33

ali napsal(a):

SuP 11. 04. 2012 | 21:51
vystihl jste to zcela přesně..jen to pořád lidi nechtějí uznat

Silvie napsal(a):
My už máme jen horních deset tisíc a pak samé žebráky.
11. 04. 2012 | 21:58

Sivie, nic proti Vám, ale žebráka považuji za člověka, který nemá nic, je na ulici, nemá byt, jídlo, peníze..tedy 10 tisíc je v bavlce a ostatní jsou na ulici? Žebrák je od slova žebrat. Kdo potom jezdí po silnicích, chodí do nákupních středisek a denně se utratí stovky milonů za zboží? Těch 10 tisíc?
Nevím, ale měla byste asi míň sledovat zprávy a nečíst srágory..
12. 04. 2012 | 07:43

Ládik!!! napsal(a):

Taky si představuji žebráka jako bezdomovce (vizážně), ale málokteý bezdomovec žebrá... Pro sociální dávky se jezdí autem, které se nechá stá někde opodál. Příspěvky na bydlení berou lidi, kteří to zdaleka nepotřebují - vedlejší příjmy se přece nepřiznávají.
Nečas teď zvyšuje daně. To by měli levičáci jásat, jak se budou mít dobře. Stal se členem jejich grupy.
12. 04. 2012 | 08:16

ali napsal(a):

Ládik!!!
to mě napadlo taky, když Nečas zvyšuje daně, tak by měla být levice nadšená..místo toho ale zase řvou..ví vůbec levice co chce? :o)
12. 04. 2012 | 08:32

Ládik!!! napsal(a):

ali -
snad to tady Sladký rozebere. Nebo tata. Možná, že všichni ještě slaví.
12. 04. 2012 | 08:37

Dunaj napsal(a):

v súčasnosti je vo vyspelom zapade rast HDP nižší ako rast dlhov so všetkými negatívnymi dôsledkami.

Ak teda budú centrálne banky pokračovať v poskytovaní lacných peňazí a účastníci trhu si budú naďalej požičiavať a čoraz viac nesplácať,
čo platí predovšetkým pre národné vlády,
nemôžeme sa čudovať, že HDP už nebude makroekonomický ukazovateľ rastu, ale ich zadlženosti.
Pre fungovanie každej národnej ekonomiky je zlá správa, keď dlhy rastú rýchlejšie ako hospodársky rast,
čo je dôsledok aj súčasnej menovej politiky centrálnych bánk, s ktorou treba už navždy prestať.
12. 04. 2012 | 08:40

Ládik!!! napsal(a):

ali,
myslím, že vím, co by chtěli. Plánované národní hospodářství, jistotu blahobytu a lechtivou práci max. 8 hodin denně. S výhledem volných pátků. Uvědomělou reprezentaci, dálnice až na k chatám a druhou chatu u moře.
12. 04. 2012 | 08:41

Silvie napsal(a):

Ali,

samozřejmě šlo o určitou nadsázku (ale jen dočasnou - časem minimálně z jedné třetiny občanů ti regulérní žebráci, vyexpedovaní exekutory pod mosty, opravdu budou).
Já totiž pokládám lidi (bez urážky), kteří žijí od výplaty k výplatě a nejsou schopni udělat si ani minimální úspory (není to jejich vinou) za "žebráky".
To není život, to je přežívání.

Dnes jsem četla hodnocení Kalouskových "reforem" významnými ekonomy (i z ČNB) a hodnotí ho ,jako chaotické a nepochopitelné.
Čím dál víc mám dojem, že Kalousek, který ekonomii nikdy nestudoval, což je malér, se opíral celá leta jen o legendárního Janotu. Jeho neschopnost se prokazuje každým dnem, škoda, že jsem to nevěděla dřív.
12. 04. 2012 | 08:46

gaia napsal(a):

Ládik!!!
kde jste přišel na to, že levičáci jsou ti, co nechtějí pracovat a pravičáci jsou ti bezchybní a pracovití?
12. 04. 2012 | 08:53

Silvie napsal(a):

Ali,

já tady nekopu za nikoho, aby bylo jasno!!!!!

Tím méně za "levici", s níž nechci (alespoň v současné podobě) mít nic společného.

Některé osobně zainteresované "pravicové i levicové" nicky dlouhodobě znám, takže mě jejich neschopnost jakékoliv kritiky "jejich" stran nepřekvapuje, u vás jsem na pochybách.

Jste vy nebo váš choť členem nějaké pol.strany? Kdybyste to na rovinu přiznala (máte právo samozřejmě neodpovídat nebo lhát), byly bychom doma a mohly bychom tyto neplodné diskuse utnout. Existují tu čestné výjimky, jako mb, který se ,ač nemusel, k členství u Zelených přiznal.

Pokud chce vámi obdivovaná vláda šetřit, musí začít u sebe, nevšimla jsem si, že by si ti šmejdi sáhli na vlastní platy!
Navíc nesmí sama krást,jako divá. Nedivte se, že my, kteří neprofitujeme na radnicích z členství v ODS, Topce, ČSSD, VV (výhodné státní zakázky atd.), nemáme chuť látat Kalouskův děravý rozpočet.
Kecy o tom, že se tady utratily všechny peníze za socana, můžete vyprávět vnoučatům před spaním! Peníze na důchody zmizely za Topolánka, gigantické miliardové krádeže mají většinou taky na triku "pravicoví" politici, socani spíš paběrkovali.
Strašení bolševiky, ani Řeckem už nemá potřebné grády - občané zleva i prava se konečně probrali a odmítají tenhle bordelstát dále sponzorovat.
Tisíce děkovných dopisů od Hávy, Šťávy, Janouška, Rittiga, Hrdličky, Palounka, Jančíka, Béma, Šťastného a dalších pijavic...
12. 04. 2012 | 09:01

Radovan II. napsal(a):

Pane Havlíku,
špatná vláda stresuje všechny občany.Mají dost starostí, aby měli práci, aby vyšli s výplatou, nemoci atd. Naši bohatí, kteří mají víc jak 100 tisíc by se měli léčit u Chocolouška,Za 22 let vysokých příjmů už ztratili veškerou soudnost a projevuje se u nich porucha osobnosti. Jejich život je řízen jen penězi. Poukazováním, že občané v sousedních zemích mají v jejich funkcích stejné ohodnocení je scestné.My obyčejní občané máme několikrát menší platy než v sousedních zemích a nikdo to neřeší, podpory jsou také několikrát menší, sociální dávky jsou také několikrát menší atd.
Také živnostníci a podnikatelé lžou, ty jediní si staví vilky, hrádečky a užívají života plnými doušky.Odpočty paušálů byly neúměrn a vůči ostaním nestoudně..Na velké odpočty by měl mít nárok jen začínající podnikatel a živnostník. Zvykli či za 22 let žít na vysoké noze, ale zapomínají, že je krize.Ale lobisté a kmotří dál úkolují vládu a sem tam přihodí nějaké výhody a úplatek. Také lékaři nás vodí za nos, většina lékařů dostává kapitační platbu - tzn. 42 Kč na jednoho pacienta v evidenci,někteří mají v evidenci až 2 tisíce pacientů = 84 000,- měsíčně aniž třeba některé pacienty lékař uvidí, dále jsou předražené ceny zdr.prohlídek a stále odměny od lobistů. Nic se s Hegerem nezměnilo, on je jen pokračovatelem špatné zdravotnické politiky. Jak má řadový občan vyjít s průměrným platem /16 tisíc čistého /při tak otřeseném zdržování/ /Úplně nemyslitelné je šetřit na bydlení a na důchod. Žijeme v Absudistánu, a můžeme se klidně přirovnat k rozvojové zemi. Kam jsme to za 22 let dospěli ? Má vůbec Nečas v hlavě rozum, nebo jen peníze nebo sečku, jak se lidové říká.
A nikdo to té naši absurdní vládě neřekne, ani poradci, na copak jsou ?
A tvrdit, že máme malé procento chudých je šibeniční humor. Chudí jsme všichni i ti s průměrným platem a ti co ho nemají, tak jsou skoro bezdomovci. Ještě že máme ty byty z totality, na nich zbohatlo kšeftami mnohoů milionářů, ale platit vyšší daně se jim nechce. Nemají žádnou morálku, slušní občané a je nás dost si o nich myslí své !!! A jednou budou balit kufry, ale až vyplní majetková přiznání, pak teprve tu začne pořádek. A také ty zahraniční konta brzy nebudou tajná, EU už o tom začíná jednat. Nejlepší by bylo dát ty prachy ze zahraničí na Charitu.
Demokracie z roku 1989 je tu jen pro bohaté, podvodniky a tuneláře. Proč vlastně byla revoluce - aby se mohlo beztrestně krást, můžete říkat co chcete,když vás nikdo nevyslechne. Psí hlas do nebe nejde. Jsme bezmocní víc jak pře 22 lety. To by si měli hlavně uvědomit disidenti, jestli tohole chtěli ? A jim nevadí, že 80% občanů je opět nespokojeno. Čekáme odpověď, zatím 22 let mlčí a dostávají odměny, vyznamenání, vysoké důchody a trafiky. Jaké jsou výsledky jejich totalitní činnosti - zbídačení českého národa, bohužel.
I am sorry.
12. 04. 2012 | 09:03

ali napsal(a):

Ládík!!!
to si pište, že to rozeberou..hlavně nás a naše IQ :o)

Silvie
ano, nadsázka, to říkáte správně..
že někdo žije od výplaty k výplatě je věc jiná..ale dnes má každý šanci se něčím zabývat, podnikat..cokoliv. Potřebuju si přivydělat? Tak budu zašívat lidem obleky, sekat trávu, uklidím byt, dojdu nakoupit..jsou to práce které spousta lidí přivítá. Jenže, jak mi bylo řečeno, služku nebo sluhu dělat nebudu, to budu radši dřít bídu..

gaia
Ládík něco takového tvdí? Kde? Nepřipisujte někomu lži..
12. 04. 2012 | 09:04

ali napsal(a):

Silvie
nejsme členy nikde a volili jsme Stranu svobodných..přesto je pár lidí ve vládě, které bych tam ráda viděla i v budoucnu..
12. 04. 2012 | 09:09

gaia napsal(a):

ali

a co je to to v 8:41, 8:16, 20:03 , 18 a dál jsem to nečetla

a myslíte, že je poptávka po vámi uvedených pracech? Že by za to byli lidé ochotni platit, aby se takové podnikání vyplatilo?

Jinak opravny prádla a šatstva , též zahradnické firmy a úklidové firmy existují. Dokonce i donáška nákupů existuje. Normálně se v tom podniká, tak co kecáte? Sociální služby (ještě dotované městem), chtějí 90Kč na hodinu, což si mnozí nemohou dovolit, i když by to potřebovali.
12. 04. 2012 | 09:17

ali napsal(a):

gaia
on tam píše něco o pracovitosti a bezchybnosti pravičáků? Asi neumím číst..Vy jste taky taková intrikánka, co? Vkládat někomu do klábosnice lži, vykonstruovat si něco, co nebylo tvrzeno..to je to, co nejvíc ubližuje..že Vám to není trapný. Jen proto, že s někým nesouhlasíte, tak mu budete připisovat svoje ubohosti..
12. 04. 2012 | 09:24

Silvie napsal(a):

Ali,

SS mi dříve docela imponovala, Mach není hloupý, ale vadí mi dost jeho provázanost s Klausem. Jinak s nimi sdílím euroskepticismus - hlouběji jejich program neznám.

Můžete mi ,prosím, napsat, které členy vlády byste ráda viděla nadále v politice? To mě opravdu nadmíru zajímá.
Já bych je kompletně nejradši viděla na úplně jiném místě.
12. 04. 2012 | 09:27

ali napsal(a):

gaia
jo a kecám, jasně..je zajímavé, že i přes úklidové firmy, donášky a podobně, se dokážou tímto soukromě uživit Vietnamky..znám osobně 4 a můžu říct, že mají práce dost..takže si ty kecy nechte od cesty..můžete popřípadě říct, že nám Vietnamci berou práci..to by na vás sedělo..
12. 04. 2012 | 09:28

gaia napsal(a):

v 8:41 jasně píše, co si myslí o levičácích a nikde nepíše, že pravočáci jsou to samé.

Když zde někdo neustále okopává takovým způsobem jednu stranu, je jasné, v čím žoldu kope.

Ale opravdu, začíná to tu být ubohé.

Mějte se a udavte se banánama, vy chudáčku, co jste musel za totality menstruovat bez vložek.
12. 04. 2012 | 09:28

ali napsal(a):

Silvie
to nenapíšu..nechci dráždit hady bosou nohou a podporovat nesnášenlivost a číst nechutnosti..mohu říct, že pár je jich jak z ods, topky a dokonce jeden z čssd..a to je co říct :o)

program Svobodných najdete na internetu..
12. 04. 2012 | 09:31

gaia napsal(a):

a možná v Praze Větnamky chodí někomu uklízet, u nás žádná, ale pořád poptávají hlídání dětí, aby mohly od nevidím do nevidím sedět v tržnici nebo zalévat někde marjánku.Ale jsou to řádově jednotky, na budování soukromých jeslí pro Větnamce to je malá poptávka.

A imigranti berou práci, to ví každý a to i na obdivovaném západě. Ale nesmí se o tom mluvit.
12. 04. 2012 | 09:33

ali napsal(a):

gaia
jste milá..nedokážete komunikovat, tak primitivně útočíte..jak velkorysé
12. 04. 2012 | 09:36

Silvie napsal(a):

Ale dámy,
obě jste inteligentní, tak se tady takhle nehádejte. Pravda je někde mezi.
Ty Vietnamky prodávají nezdaněné zboží, viz dnešní článek v LN (bílí koně přivezou zboží, firma zanikne a ono se nezdaní - daňový únik se počítá na miliardy). Vietnamci po této stránce nejsou pro stát žádnou pozitivní hodnotou, jakkoliv jsou pracovití.
Co se těch sociálně slabých skupin týká - Ali má pravdu, někteří jsou líní a práci nehledají, někteří ji z objektivních důvodů najít nemůžou.
A už vůbec nemůžou pracovat ve dvou zaměstnáních, kdy makají např. 12 hodin denně - nejde to fyzicky ani časově zvládnout. Kdo může, tak dvě zaměstnání má. Jestliže mu ale stát ten přivýdělek zdaní způsobem, že mu téměř nic nezbyde, pak se ta práce odehrává buď načerno nebo vůbec.
Systém je nastavený dementně, lidi nemotivuje - minimální mzda je nižší ,nežli soc.dávky.
12. 04. 2012 | 09:37

gaia napsal(a):

zato vy komunikujete s Ládikem konstruktivně.
12. 04. 2012 | 09:37

ali napsal(a):

gaia
omyl, nejsem z PH, ale z malého města..přesto Vietnamky mají práce dost..

ale mějte se hezky, i přes váš nechutný útok..
12. 04. 2012 | 09:39

ali napsal(a):

Sivie
nehádám se, nemám důvod, snažím se říct realitu a moje zkušenosti..pokud to gaie vadí a zmůže se na nechutný útok, tak to není můj problém..

ale omlouvám se musím s otcem k lékaři..ozvu se později
12. 04. 2012 | 09:41

jozka napsal(a):

ali:

samozrejme, to jde na vas ukor je nechutny utok, to, co provozujete vy na ukor druhych je cerny humor.

S anarchokapitalistou a prorokem velkeho guru z Hradu to je fakt vyhra. Gratuluju, budeme hasit pozar benzinem, originalni.
12. 04. 2012 | 09:59

Silvie napsal(a):

Zajímavý rozhovor s ekonomem Michlem v Reflexu.

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/45894/proboha-jen-nezvysujme-dane-vzkazuje-vlade-ekonom-ales-michl.html
Zapomněla jsem napsat, že s tímto článkem pana Havlíka naprosto souhlasím.
12. 04. 2012 | 10:02

Silvie napsal(a):

Společenská situace a nálada ve společnosti se do velké míry odvíjejí od stavu české politiky. Ten můžeme výstižně shrnout pouhými šesti slovy: v prdeli, v prdeli, v prdeli. A pohled za kulisy našich politických stran a hnutí ukazuje, že příštích deset let to bude ještě hlouběji.

J.X.Doležal
Výstižné!
12. 04. 2012 | 10:09

Sladký napsal(a):

Silvie, zdravím.Velká škoda, že zde není víc takových lidí, jako jste vy, lidí schopných odložit ideologické brýle (mámení) a snažit se viděte věci tak, jaké skutečně jsou. Nemusím s Vámi ve všem souhlasit, Vy též jistě najdete řadu mých názorů, které více či méně rázně odmítnete, nicméně jsem přesvědčen, že jsme schopni ojakémkoli tématu či problému věcně diskutovat a snažit se hledat a uplatňovat relevantní argumenty.
12. 04. 2012 | 10:23

Sladký napsal(a):

Naproti tomu s ali nemám žádné jiné zkušenosti, než špatné,ještě horší a úplně nejhorší.Suverénně mluví o věcech, jimž vůbec nerozumí, vymýšlí si příběhy, které se nikdy nestaly a hraje si na něco, čím vůbc není a na co v žádném případě nemá.
12. 04. 2012 | 10:28

JardaV napsal(a):

Stát není špatný hospodář - to jen parta lumpů za pár peněz ho drancuje a ničí.Vždyť to jeden z dotazovaných řekl jasně : vláda nepadne a předčasné volby nebudou.všichni poslanci mají nějaké úvěry,které musí splácet.A je to.Osobní zájem jedinců s mocí nad zájmem celé země.Teď zase vymýšlejí,jak odrbat studenty platbama na dřevo.Možná poklesnou jejich počty a přísun peněz opět klesne.A hlasy,že je studentů moc - dobře,mladí nebudou studovat,národ bude čím dál blbější,a nakonec se bohatí rozhodnou prostřednictvím politiků,že ten "blbý dobytek" vyvraždí.K tomuhle směřoval i Hitler a samozřejmě si to zdůvodnil.Tak jako si budoucí vláda zdůvodní,že vyvraždit nezaměstnané a nevzdělané je v zájmu státu a přežití většiny.Přitom v naší zemi už nejméně 80 let žije skoro stejný počet lidí a všichni se najedli,hodně jich vystudovalo,dosáhlo skvělých úspěchů atd.Kdo vlastně neustále zhoršuje kvalitu bytí v naší zemi?Není to zájem někoho zvenku - nové "Drank nach Osten????Zatím tomu hodně nasvědčuje.
12. 04. 2012 | 10:34

Sladký napsal(a):

Jak může být dobrým hospodářem stát, stojí-li v jeho čele politici, kteří tvrdí, že stát je špatný hospodář?! Rozum zůstává stát nad lidmi, kteří si do čela státu zvolí politiky s takovým názorem.To je totéž, jakoby si do zahrádky pustili kozly.
12. 04. 2012 | 10:44

TNT napsal(a):

každý, kdo tvrdí, že stát je špatný hospodář se snaží o privatizaci státu. Chtějí, aby o státu nerozhodovali lidé ve volbách, ale aby se propojilo podnikání a stát a aby lidé měli minimální podíl na rozhodování, aby se např. už nikdy nic nemohlo udělat s penzemi, když se zavede soukromý pilíř atd. Jinými slovy, chtějí konec demokracie. Ti, kteří volají po slabém státu a výše uvedené si neuvědomují, tak slouží pouze jako užiteční idioti různým Janouškům, Rittigům, Hrdličkům atd., kteří milují prorůstání businessu do politiky. Janouškům vadí, že musí vytvářet politické loutky, raději by vládli sami aniž by se museli s politiky dělit o provize, nejhorším pro ně jsu referenda, protože je snazší uplatit 200 poslanců než třeba 5 000 000 občanů:))
12. 04. 2012 | 10:50

Sladký napsal(a):

TNT- přesné,výstižné, jasné!!
12. 04. 2012 | 10:59

Petr Jiřík napsal(a):

Ten Nečasův a Kalouskův balíček mě tak naštval, že uvažuji o volbě KSČM, a to jsem byl jeden z prvních dobrovolníků OF, cinkal jsem na náměstí a při studentské stávce jsem byl dva týdny u kopírky a rozšiřoval letáky s Havlem.......no jo no, optimismus mi vydržel tak do roku 1996 - dopad jsem jako Kryl - deziluze, mimochodem Kryl už začátkem prosince 89 u nás na Fildě (Filozofická fakulta) varoval před krádeží revoluce, politicky byl Kryl trockista a v exilu podporoval SPD a švédskou socdem a hodně se obával ekonomického neoliberalismu, proto mu jeho články za Klausovy vlády nechtěli tisknout
12. 04. 2012 | 11:00

tomas napsal(a):

kratka bilance ze serveru pravicoveo!!! novinare Motejlka
http://www.motejlek.com/tato-vlada-znici-vse-co-tady-roky-rostlo
12. 04. 2012 | 11:01

TNT napsal(a):

program SSO je zajímavý, dle mého může vyhovovat pouze horním 10 000, je ještě více elitářský než TOPka. Stačil by měsíc jejich vlády a ČR by zasáhly sociální bouře, proti Machovi je Kalousek člověk se sociálním cítěním:)), brrr, hrůza, s Svobodnými bychom došli do Řecka, alespoň v tom, že by důchodcům asi nezbývalo nic jiného než si prostřelit hlavu jako ten lékárník.....já myslím, že v roce 2014 by měl nastoupit někdo, kdo by situaci uklidnil, a ne ji vyostřoval - proti Sobotkovi můžu mít milion výhrad, ale jeho středová cesta mezi excesy neoliberalismu a nerálného socialismu (na který, bohužel nemáme) je asi v současné době nejmenší zlo. Teď se od roku 2006 podporovali bohatí a OSVČ po 2014 by se mělo kyvadlo přesunout ve prospěch zaměstnanců - aby nedošlo k nějaké třídní válce chudých proti bohatým
12. 04. 2012 | 11:09

santawizard napsal(a):

Stát je velký problém.Politici by však měli vládnout státu ,který by měl sloužit občanům.Podobně se ,ale říká ,že Bůh vládne a peníze slouží.Jestli ,že je opak pravdou, tak češi jsou otroci české republiky a mohou býti i většími otroky celoevropského státu.Stát je ,ale system,který by měl lidem pomáhat ,aby žili jako v ráji a ne jako v pekle.Stát je jako mašina ,která by měla pracovat pro občany.Hlavní chybu vidím v tom,že se politici navzájem tolik liší v názorech nejenom co je dobré a co je zlé,ale také co je chytré a co je blbé..To se potom projevuje když je vláda u koryta a opozice v parlamentě.Umění vládnout je velké umění.Historie jasně ukazuje nedokonalost systému.Pořád civilizaci budujeme a budujem a potom jí zase rozbijeme atd dokolečka .Kdybychom podle našeho obrazu stvořili roboty ,tak oni by taky pořád něco budovali a potom by to navzájem rozmlátili.My lidi bychom už nemuseli otročit ani při budování ani při destrukci.Tato realita je nám blízká.Stát je de fakto robot.Kdybychom budovali mír,tak je to ale lacinější a stejně by to bylo jednodušší i pro ty roboty.Všechno toto je už na dosah ruky.Vůbec nechápu proč nás ta krize chce tolik zotročit.Neměli bychom raději zotročit tu krizi a stát a celý systém a ne naopak.Jde tady pochopitelně ne o pojem otroctví ,ale o pojem vládnout a sloužit.Všichni bychom měli mít nadstandartní pracovní podmínky a nadstandartní životní úroveň.Nikdo z politiků ale vůbec o nic takového ani neusiluje.Všichni jsou tady jako sadomaso či domina a dominos a volá se po ještě silnější ruce.
12. 04. 2012 | 12:10

santawizard napsal(a):

Dále si myslím,že že nová Evropa začala válkou na Balkáně a sknčila krizi v Řecku.Řeci si žili na kredit a byli v tom průkopníci.Tedka si musí utahovat opasky,ale nechce se jim do toho.Řecko by nám mělo však být jak výstrahou tak příkladem.Měli bychom se poučit ,jak se zadlužit a na co ,ale ne tak abychom to v budoucnu neuměli z čeho splácet.Vždyť dneska si můžeš na všechno buď peníze půjčit a nebo si na to musíš naspořit.Na jedné straně ušetříš čas ,ale na druhé straně ušetříš peníze.Proto se říká ,že čas jsou peníze.Kdyby nebyli půjčovny ,tak bychom museli na všechno jenom spořit a čekat jako v čakárně.Je nutno najít zlatou střední cestu nejenom jak šetřit peníze ale jak šetřit čas.To by měla umět nejnom vláda ale i opozice.Taková by měla být finanční gramotnost stát ,ale i finanční gramotnost občana a firem atd.
12. 04. 2012 | 12:37

santawizard napsal(a):

Všechny problémy se dají řešit.Jde o výklad zákonů před soudem a nebo změnu zákonů v parlaměntě.Nejlépe jsou na tom právníci a politici.My volíme politiky a najme si právníky.Konečné konflikty se točí okolo paragrafů na ochranu osobnosti a na ochranu spotřebitele.
12. 04. 2012 | 12:48

Ládik!!! napsal(a):

gaia -
neuvádím, že levičáci nechtějí pracovat - píšu, že chtějí lechtivou práci a jistotu dobrého výdělku. To není totéž. Ale mohu Vám prozradit, jak jsem na to přišel: mám oči a uši, tak to vnímám ve svém okolí - tedy na vesnici. Kdo nedělá na rodné hroudě a jezdí za prací někam dopryč za 12tisíc čistého měsíčně, tak takhle mluví. Nadává na všecko dnešní a vzpomíná na komunisty, jak bylo dobře v JZD či STS nebo dokonce na šachtě. Nikdy nepřijdou na přirozenost toho, že jediná jistota je život v nejistotě, korigované vlastním rozumem.
12. 04. 2012 | 13:12

Ládik!!! napsal(a):

TNT 10:50 - špatně!
ne každý. Já třeba ne. A chci rozhodovat ve volbách a chci mít možnost zpětné vazby s kratší prodlevou, než je zbytek volebního období. Chci nejen kroužkovat "oblíbence", ale chci taky škrtat křiváky, které velrybáři a kmotři píšou na první místa stranických kandidátních listin. Nevolám po slabém státu, volám po štíhlém státu, který bdí nad poctivým dodržováním dohodnutých pravidel. Který pošle do kriminálu zloděje a podvodníky. Který znemožní podnikání ve státní správě. Který přinutí makat nefachčenky. Atd.
12. 04. 2012 | 13:21

santawizard napsal(a):

Pravda je že dneska buržoazie vládne a proletariát slouží.Máme nové zákony.Soukromník ani politik nemusí však být odborný opracovník,ale musí umět odborné pracovníky zaměstnávat.Zaměstnat lidi a peníze nebo investovat do lidí nebo do peněz je v podstatě úkol pro logistiku a personalistiku.
Krize a chudoba je ostudou kapitalismu a ne pýchou.Oni si to totiž zavinili sami přebytečným množstvím zdravé konkurence a nekalé soutěže ,ale nedostatečným množstvím partnerství,spojenectví a spolupráce. . Šťastní a úspěšní jsou ti ,kteří mají velké mzdy nebo velké zisky.Nešťastní a neúspěšní jsou ti ,kteří mají malé mzdy nebo malé zisky.Rozpočtová a bezpečnostní politika státu,církve,domácnosti či firmy jsou si navzájem podobné!! I domácnosti nebo i firmy jsou jako od putyky do několika hvězdičkových restaurací.Úplně pod putykou jsou na tom nejhůře a úplně nad hvězdičkama jsou na tom nejlépe.Žít pod putykou nebo-li pod mostem je de fakto nezákonné.Proto by se měli stavět chudobince pro chudé kapitalisty(mající malé nebo žádné zisky) a tábory pro chudé socialisty(mající malé nebo žádné mzdy).
12. 04. 2012 | 13:42

Maximus napsal(a):

Obvodní soud pro Prahu 1 opět rozhodl o zastavení trestního stíhání Martina Knetiga, bývalého poradce exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedy ODS Pavla Drobila.
Potvrdila to obvodní státní zástupkyně Šárka Pokorná.

V 6:50hod. jsem popisoval mechanismus pro "odviňování a ochranu" lumpů a odkloňovačů financí v ČR, záchrana č.3 opět zapracovala...
12. 04. 2012 | 14:52

Maximus napsal(a):

Zase dobrá zpráva pro lumpenproletariát:
Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek představilo druhou fázi reformy zdravotnictví. Jednou z nejvýraznějších změn od roku 2014 by mohl být nárůst poplatků za návštěvu u lékaře z 30 na 50 korun, přičemž za návštěvu specialisty bez doporučení by se mohlo platit 200 i více korun.

Je potřeba tomu plebsu utahovat ještě více šrouby! Mám pocit, že přichází zase nová doba kořenářek a podomních léčitelů! (-:
12. 04. 2012 | 15:31

ali napsal(a):

Sladký
a děkuji za vaší znalost mne..jste prostě mág, který všechny zná včetně jejich životů..to tedy smekám..
jinak nápodobně..zkušenost s vámi je k nezaplacení..

jozka
jasně..
12. 04. 2012 | 15:45

Ládik!!! napsal(a):

Maximus,
50 dávám už dnes, když třicetikoruny neexistují. Zpátky neberu, to je pod úroveň. Třeba včera u očaře.
12. 04. 2012 | 15:50

Ládik!!! napsal(a):

Jo, zjistil jsem, že multifokální brýle jsou za cca 20 tisíc. Tedy cca stejně, jako laserová operace očí. Optici mají po žížalkách.
12. 04. 2012 | 15:52

český maloměšťák napsal(a):

ad Maximus
To nic, to nic - národ / Ládík !!!/ to přijal již dávno za své.

Stejně ale - dýško u doktora...zajímavé, zajímavé...tak kolik pane doktore ? - Keep the change !

Jednou Ládík !!! nebyl u doktora tak deset let, podruhé zase platí pravidelně padesát korun místo třiceti...kruci, já bych chtěl mít taky takový fantas !
12. 04. 2012 | 15:59

ali napsal(a):

Ládik!!!
multifokální brejle si nepořizujte..jsou k ničemu..mají pouze krátký úhel na sled a když čtu knížku tak musím točit při každý řádce hlavou a ne očima..a to jsou brejle zvící lopaty..už bych je nechtěla.. :o)
12. 04. 2012 | 16:02

Ládik!!! napsal(a):

Samozřejmě si nepořídím brýle, operace očí je za hodinu za mnou...

Kydači, ambulantního očaře nepovažuji za regulérního doktora - to je čistý řemeslník. Ten oči neléčí, to bych šel do nemocnice. Očař změří, vyzkouší dioptrie a napíše papír. V dílně čočky vybrousí, to taky není doktořina, ale brusírna. Kdysi jsem považoval za řemeslníka i zubaře - dnes už jsem změnil názor, to je doktor. K němu opravdu chodím pravidelně, co půl roku.
12. 04. 2012 | 16:29

Ládik!!! napsal(a):

Kdysi za komanče zubaři zuby trhali - to nebyli doktoři. Ten, kdo zuby léčí a vyléčí, je doktor. Kydači, máš ještě zuby?
12. 04. 2012 | 16:33

starý kantor napsal(a):

Souhlasím s Ládikem v 13.12
12. 04. 2012 | 17:00

Sladký napsal(a):

Ali- vaš život samozřejmě neznám ani ho nehodnotím, jestli jste si nevšimla.ale necháváte tu víc než zřetelné stopy a v nich lze číst jako v knize.
Nepíšu nic jiného, než to, co o vás vypovídají.
12. 04. 2012 | 17:23

gaia napsal(a):

tenhle promitivní antikomunosmus je již velmi trapný. promitivové budou volit raději lumpy, jen když se označí za pravici.
I kdyby někdo udělal nevím jakou zlotřilost, bude mu vše omluveno, jen když řekne, že je pravicový, stát je špatný hospodář, vítězí neviditelná ruka trhu a jiné demagogie.
Asi si to zdejší národ tu vládu zaslouží. Jen ať dále škrtají a kradou, tunelují a odklánějí, důchodce starý kantor pravici ještě poděkuje, ali vsugerovali, že s vložkami má pocit bezpečí a jistoty a tak je v klidu, hlavně že jsou pravičáci a flexibilní a produktivní Ládik!!! si tržně vydělá na jakékoli regulační poplatky.

Vítejte v blázinci.
12. 04. 2012 | 17:30

pgjed napsal(a):

Špatné fungování státu, to není příčina! To je důsledek, stejně, jako špatné hospodaření. Důsledek špatné práce nezodpovědných a neschopných lidí, jejichž vliv na moc ve státě je důsledkem a výsledkem špatného rozhodnutí povrchních a nedůsledných voličů, kterým je příliš za těžko důsledně sledovat a prověřovat kdo je kdo a co je zs ním vidět a rozhodovet se opravdu odpovědně o tom, komu svěří právo ovlivňovat každodenní život. ZMĚNA ZAČÍNÁ U POZNÁNÍ, ŽE SE VĚTŠINA Z NÁS NECHALA ZMANIPULOVAT, VYPLÁCHNOUT SI ZRAK I MOZEK A SVĚŘILA VEŠKEROU MOC V ZEMI, pokolikáté již, BANDĚ STÁLE STEJNÝCH VYKUKŮ, kteří již tolikrát ukázali, že jim jde jen a výhradně o ně samé. A i kdyby chtěli tak, jak nechtějí, stejně by neuměli postavit stát a jeho hospodářství na nohy.
12. 04. 2012 | 17:52

Fialenka napsal(a):

Perfektní článek, děkuji.
Tomu že stát je vždy horší hospodář jsem nikdy nevěřila. Politici tou polopravdou chlácholili veřejnost, aby se proti privatizaci státních institucí náhodou někdo neohrazoval.

Státní majetek vlastně patří veřejnosti a ta o něm volbami a referendy rozhoduje. Lidi se toho klidně vzdávají.
Zajímalo by mě, jak to mají s privatizací státu v rozvinutějších demokraciích, třeba v Dánsku. Tam mají mnohem větší osobní svobodu, jsou bohatší a mají kratší pracovní dobu, takže mají víc času zajímat se o politiku své země. Podle OECD je tam spoluúčast na politickém rozhodování vysoká.
12. 04. 2012 | 18:02

Fialenka napsal(a):

Tady se lidi věnují spíš třídní zášti vůči sobě navzájem než tvůrčí politice jako Dánové.
Jaroslav Kuchař a Karel Janeček tvrdí, že naše společnost je uspořádána do pyramidy a že ti nahoře vytvářejí podmínky pro většinu níže a určují povahu společnosti.
A když si vezmu, že nahoře jsou ti, o kterých Karel Janeček říká:
„Problém je, že zjedi mají radost jen a pouze z toho, že se povyšují nad ostatními, honí si ego, jsou arogantní a zároveň ostatní jim lezou do *. „
tak mi z toho vychází proč asi určitá část lidí stále volí trojkoalici. Část voličů se totiž povyšuje nad chudší a nedovolí aby jim někdo zvýšil mzdy a zlepšil pracovní podmínky.
12. 04. 2012 | 18:45

:)) napsal(a):

Ládíku, co křičíte své jméno, a ali,

brejle ani operace vám nepomůžou, vaše slepota je dána nedostatečností mozkovou i srdeční, vám není pomoci.
12. 04. 2012 | 18:48

Fialenka napsal(a):

Ještě jsem si vzpomněla na něco, co podporuje tuhle moji domněnku. Eleonora Rooseveltová (manželka prezidenta Roosevelta) v kongresu prosazovala, aby měl každý nově postavený dům koupelnu v každém bytě. Dalo jí to práci prosadit, protože kongresmani byli proti. A ten důvod je poučný … namítali, že nebudeme moct rozeznat dům pro chudé od domu pro bohaté.
12. 04. 2012 | 18:58

Ládik!!! napsal(a):

:)) -
3 vykřičníky jsou znakem Ostravy. http://www.ostrava.cz/cs
12. 04. 2012 | 19:29

Jáchym napsal(a):

Cituji:
"Breatharianismus je směr založený na tvrzení, že lidé nepotřebují jíst, nebo doknce ani pít. Podle tohoto učení se lidé mohou živit výhradně pránou (podle hinduismu životní silou udržovanou dýcháním), či podle některých odnoží slunečním zářením. (Podle ajurvédy je sluneční záření jedním z hlavních zdrojů prány.)

Podobný směr představuje "křesťanská" inedia, podle níž není třeba jíst a pít nic jiného než eucharistii.

Konsensus vědeckého společenství v obou případech konstatuje, že jde o potenciálně smrtící učení z oblasti patologické vědy.
****
Konečně jsem pochopil, co má Kalousek a Nečas společného s křesťanstvím.
Pane vrchní Duko, dal bych si deset deka eucharistie !
12. 04. 2012 | 20:13

ali napsal(a):

:o))-
jasně, hlavně že vy jste dalekozraký a usměvavý..budiž vám to přáno
12. 04. 2012 | 20:36

starý kantor napsal(a):

Petr Havlík
Pane Havlíku, pokud se vám bude chtít vstoupit do diskuse, jaký máte názor na Pirátskou stranu. Myslíte, že byste s nimi našel v některých otázkách společnou řeč?
12. 04. 2012 | 21:03

jogín napsal(a):

Zásadní malér zdejšího hospodářství má dlouhou tradici. Napadlo vás někdy, jak je možné, že při produktivitě 75% Německa máme platy 4x nižší? Peníze prostě tečou do ciziny. Není to jen díky daňovým únikům, ale taky díky dividendám a ziskům zahraničních společností. Je to výsledek lákání zahraničních "investorů", příkladem jsou nejen cukrovary, ale třeba odvoz velkých počitačů z České pojišťovny po jejím nedávném prodeji Italům nebo prodej všech moderních výroben tapet a následovné likvidaci výroby spojené s odvozem výbavy či totéž u prosperujícího DIU Jevíčko. Vlastnictví téměř veškeré výroby zahraničím znamená export peněz pryč. Podpora zahraničních investic je krátkodobě výhodná, dlouhodobě devastující. A provádějí ji praví i leví vládní "ekonomové".
12. 04. 2012 | 21:54

SuP napsal(a):

jogín -
mNohé z toho co uvádíte je pravda. Nicméně problém je v tom, že ekonomika byla po bolševicích hluboce podinvestovaná a ten stav se v podstatě nezměnil, protože pokud se tu něco vyprodukovalo a uživilo vlastní firmu, sociální systém ji stačí rychleji vyžírat zevnitř, než by jí nechal vytvořit kapitál. Proto je tu velká část kapitálu zahraničního z pobídek, protože ten problém se musel přednostně řešit RYCHLE. Takže nemůžete dost dobře po cizím investorovi chtít, aby tu platil daně ze svého zisku, když je (krom zabraného prostoru) všechnmo jeho. A daně platí za svoje zaměstnance - občany tohodle státu v odvodech, jejich mzdách a jejich daních ze mzdy.
12. 04. 2012 | 22:16

santawizard napsal(a):

SuP:prosím vysvětlete jak sociální systém překáží českým firmám vytvořit kapitál z kterého se musí platit daně ,na úkor zahraničního kapitálu z kterého se nemusí platit žádné daně.
12. 04. 2012 | 23:27

santawizard napsal(a):

Dneska si pořád můžeš koupit za jednu německou hospodu až 2 české nebo tedka dokoce až 3 maďarské hospody či body gardy.To je umožněno příznivým kirzem německého eura.
12. 04. 2012 | 23:37

SuP napsal(a):

santawizard -
Nepřekáží sociální systém, ale vysoká míra zdanění, která živí především přebujelý stát, který si svou existenci jistí poskytováním přebujelých sociálních výhod. Tedy nepočítám do toho sociální pomoc, aby nedošlo k omylu! Přebujelý stát vidím v počtu zaměstnanců mnohých umělých odvětví a ministerstev, kteří se jinak zřejmě těžko uplatňovali na trhu práce.

Vyšší prosperita zahraničních investorů je jEJICH výhoda, neb k tomu používají SVŮJ kapitál. Dokud nevybudujeme vlastní prosperity schopný kapitál V DOSTATEČNÉM OBJEMU, těžko můžeme mít srovnatelné platy. Osobně to nevidím příliš optimisticky, protože celkový objem naší ekonomiky je zlomkový proti např. ekonomice německé, takže nemůže vyprodukovat odpovídající objem, který by realizovala na společném trhu. Tím nechci říct, že bychom neměli být v EU, protože jejím hlavním přínosem pro nás je, že na ty trhy máme volný přístup.
13. 04. 2012 | 08:00

SuP napsal(a):

Opsáno z facebooku:
Propuštěný úředník bere podporu ve výši nějakých 60 % mzdy po omezenou dobu.
Nepropuštěný úředník bere plnou mzdu stále a ještě k ní získává odměny a benefity.
Přitom hodnota úředníkem vytvořená je prakticky stejná, ať je propuštěný nebo nepropuštěný.

Jogín -
Srovnatelných platů lze dosáhnout pouze přes srovnatelné ceny (VŠECHNY!!). Ne neopak. Důkazem budiž skutečnost, že zvyšují-li se bezdůvodně mzdy, většina lidí neinvestuje, ale kupuje hromady levných zbytečností. Dělají si radost a mají pocit, že zaslouženě.
13. 04. 2012 | 08:42

santawizard napsal(a):

SuP:Mluvíte pochopitelně o českém kapitálu na českém trhu.Říkáte že ,do té doby než český kapitalismus bude konkurenceschopný k vytvoření prosperujícího kapitálu,jako v Německu tak těžko můžeme mít srovnatelné mzdy. Chybu vidíte v přebujelých výdajích českého státu a v počtu zaměstnanců mnohých umělých odvětví a ministerstev, kteří se jinak zřejmě těžko uplatňovali na trhu práce.To co říkáte je však jenom půlka pravdy.
Dneska si totiž pořád můžeš koupit za jednu německou hospodu až 2 české nebo tedka dokoce až 3 maďarské hospody či body gardy atd.ještě výhodnější směrem do Ukrajiny a Číny..To je umožněno příznivým kurzem německého eura. Toto pravidlo se však často zneužívá , tak zvanou městskou a rodinnou máfii,atd.,do té míry, že se to dělá a nebo chce dělat úplně naopak.Např. v Indii na to mají ještě pozůstatky kastového systému.
13. 04. 2012 | 13:44

SuP napsal(a):

santawizard -
Proč to (12. 04. 2012 | 23:37) opakujete? Máte pocit, že to s nedostatkem vlastního českého kapitálu tolik souvisí? Nebo že to ten problém řeší?
13. 04. 2012 | 14:01

santawizard napsal(a):

Jinak řečeno pro zahraniční kapitál a zahraniční dluh,pořád platí že existuje první,druhý a třetí svět.Tak jako pro jednotlivce,tak pro stát platí ,že vždycky je tady někdo nad náma a pod náma.Toto pravidlo se do určité míry nekale nedodržuje.My ohrožujeme nekalou soutěží němce a dejme tomu maďaři ohrožují nekalou soutěží nás.Všechno ostatní je zdravá konkurence.My chceme zdravou konkurencí dohnat němce a maďaři chcou zdravou konkurencí dohnat nás.Němci si zase chcou udržet svoje první místo zdravou konkurenci protože nekalá konkurenci není dovolena.
13. 04. 2012 | 14:04

santawizard napsal(a):

Já to opakuji jako příklad pro zdravou konkurenci a výstrahou pro nekalou soutěž.
13. 04. 2012 | 14:12

SuP napsal(a):

To jste si na posuzování konkurence nevybral zrovna náročné podnikání. Navíc jde o služby a tam víc záleží na přístupu člověka než na kapitálu.
"....pořád platí že existuje první,druhý a třetí svět.Tak jako pro jednotlivce,tak pro stát platí ,že vždycky je tady někdo nad náma a pod náma...."
Ano, tak to je a není důvod to měnit jinak než lepším výkonem a hlídáním, aby "ti lepší" nevítězili sviňárnami. Kdyby totiž chudí byli chudými a ne bohatými s dopomocí, museli by se víc snažit. Když je z bídy taháte penězi, sebranými skutečně bohatým, dopadá to potom jak v Africe. To není způsob, který bych vyznával.
13. 04. 2012 | 14:23

SuP napsal(a):

Mimochodem, pokud si tu Němec otevře dvě hospody za cenu jedné v Německu, musí se v obou zdejších snažit stejně jako ostatní kolem něj, aby mu prosperovaly. S tím nemá výhodný kurs nic společného. A s nekalopu soutěží taky ne. Zkuste si o nekalé soutěži něco přečíst a do příště nastudovat....
13. 04. 2012 | 14:26

santawizard napsal(a):

Jde o zboží a služby dohromady.Jde taky o kapitalisty a socialisty.Buržoazie a proletariát by měl spolupracovat pro vzájemnou spokojenost.Dneska se může trochu vydržovat a vykořisťavat jeden druhého než by to překročilo zákon.Každý trpí určitým přebytkem a nedostatkem akce a reakce jako času a peněz.Podnik není charita,charita začíná doma.Jak uspokojit hladového a mlstného,když máš jeden starý a jeden čerstvý chleba?Maďarsku by jste dal starý chleba a Německu by jste dal čerstvý chleba?Já jsem pro.Jestli však máte přebytek čerstvého chleba ,ale jenom z principu ho necháváte zestárnout, tak nejsem pro.Někdo by si z toho důvodů mohl myslet ,že hlad je nejlepší kuchař jenom pro mlstné.Kdyby bylo jenom na něm ,tak by potom dal němcům suchý chleba a maďarům čerstvý chleba.
13. 04. 2012 | 15:05

santawizard napsal(a):

Nechcu se s váma hádat.Existuje taky krutá prtavda milosrdná lež.Za jednu českou hospodu si můžete koupit jenom půl německé hospody .Čeští podnikatelé v Německu to mají 2x těžší než němečtí podnikatelé v česku.Všechno začalo revalvaci východoněmecké marky a devalvaci československé koruny.
13. 04. 2012 | 15:15

SuP napsal(a):

santawizard -
Všiml jsem si, že se nehádáte. Ale argumentujete jako ten, kdo zkrachoval jako hospodský v Německu. Já jsem vám napsal, proč si myslím, že ekonomicky Německo nemůžeme dostihnout, tak mě otázka kurzu Eura tolik netrápí.
13. 04. 2012 | 16:28

SuP napsal(a):

P.S. santawizard -
Vadí mi například, že když si dělníci ve Škodovce vystávkují podstatně vyšší platy než jiné "méně úspěšné" podniky, jelikož skutečně Škoda Auto prodává svoje výrobky na světových trzích za světové ceny, důsledkem je tlak Škodovky na domácí subdodavatele, který je drží trvale na žebrotě. Samozřejmě ale nevím, zda by Němci připustili příznivější cenový vývoj v subdodávkách, kdyby mohli držet mzdy zaměstnanců na úrovni ostatních českých zaměstnanců. Nicméně ze strany odborů Škoda Auto mi to vůči ostatním nepřipadá solidární ani náhodou.
Ale to byl jen příklad. Obdobně je to s lékařskými odbory ŽE?
13. 04. 2012 | 16:38

santawizard napsal(a):

Vysvětlit a pochopit je vzájemně relativní Ať uš se bavíte o hospodě a nebo o továrně..Jde o mzdy a ceny.Buď jdou mzdy nahoru a ceny dolů,nebo mzdy jdou dolů a ceny nahoru,nebo obojí jde dolů a nebo obojí jde nahoru.Dohromady 4 možnosti.
Váš problém(hlavně jeho formulace ) je pro mne příliš odborná.Určitě by vám na to odpověděl nějaký qualifikovaný ekonom (s ještě odbornějším stylem)Je to pro mne latina.Musel bych si to nejprve přeložit po lopatě,vlastními slovy. Připadám si teďka trapně.Buď si děláte zbytečné starosti nad rozlitým mlékem a nebo fakticky tam něco neklape.
13. 04. 2012 | 17:45

ali napsal(a):

Sladký
nápodobně..i vaše příspěvky jsou otiskem a taky se mi nelíbí
13. 04. 2012 | 22:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy