Kolibřík, Voldemort a Mazánek

26. 03. 2012 | 16:28
Přečteno 6655 krát
26.3.2012 – zajímavé datum. Málokdy se stane, aby se ve stejný den sešlo tolik věcí, které spolu nepřímo souvisí. Dnes odmítnul nastoupit výkon trestu pan Smetana, který pomaloval plakáty politiků. Dnes bude jednat primátor pan Svoboda v Praze na předsednictvu ODS o tom, jak se postavit k odposlechům Pavla Béma a Romana Janouška a také dnes má zaznít odborný posudek na postup policie při nehodě Romana Janouška z konce minulého týdne. Každému stejným metrem? Každému podle stejného práva?

Myslím, že ještě nikdy nebyla naše současná vláda tak blízko pádu, jako teď. V čele země máme vládu, která samu sebe označila za „protikorupční“. No, uvidíme. Teď se to ukáže.

Jako snad každý gramotný obyvatel naší země i já jsem si přečetl odposlechy „Mazánek“ – „Kolombo“. A nestačil jsem se divit: Kódovaný jazyk. Kauzy „mrtvej kůň“, „maorská princezna“. Využití “malýho“ šifrovacího telefonu. Jasné a přímé odkazy na manipulaci s veřejnou mocí i majetkem. Opravdu jsem se snažil vymyslet, o co jiného by mohlo jít, než o organizovaný zločin. Aby mi to neznělo jako dialog z šestákové gangsterky. Že by si ti dva kamarádi, kluci ušatí, rozpustilí, povídali o ženských? O alkoholu? A protože se moc bojí, aby je někdo nepomluvil za ty jejich klukoviny, tak používají špičkovou techniku a hovoří jako paranoidní blázni? Anebo snad doopravdy spoluorganizují zločinnost? Soud neproběhl, podle práva nesmím předjímat vinu. Ale sám pro sebe mám jasný závěr. Nejsem schopen najít žádné i sebebláznivější zákonné vysvětlení. A jsem tedy moc zvědav na to, zda přijde i trest. A teď to podstatné: i kdyby trest nepřišel, důvěra i respekt je jednou provždy pryč. Nechci, aby se Kolibřík staral o naše společné daňové peníze. I když jsem volič pravice, nemohu volit stranu, která by si v tomto neudělala pořádek.

Lord Voldemort – ten, jehož jméno se v Praze nesmí vyslovit – je patrně pod velikým stresem. Jak jinak vysvětlit jeho podivnou havárii na konci minulého týdne? Jsem si jist, že muž, který se pohybuje v jeho oboru a používá jeho taktiku, je na lecjakou psychickou zátěž zvyklý. Asi jde do tuhého. Asi se bojí a jedná zkratově. Ať už dřív ve svém podivném podnikání (ne)překročil jakýkoli zákon, teď je to velice zřejmé: naboural a ujel, přizabil poškozenou a ožralý utíkal před policií jako kluk, co krade sousedovi jablka. Al Caponeho nikdy nechytili za jeho skutečné zločiny. Šel sedět až za daňové úniky. Dopadne to podobně i s Voldemortem? Místo za ekonomické zločiny půjde sedět za chlast a bouračku?

Souhlasím s námitkou, že nelze opomenout zdroj odposlechů – ABL, tehdy ještě ve vlastnictví Víta Bárty. Jsem dokonce přesvědčen, že se jedná o jasný Bártův vzkaz: „Pánové, nezapomeňte, že začátkem dubna opět bude soud se mnou a přeneseně s celou mojí stranou. A na každého z vás mám v archivu šanon. Podívejte se, co umím s dnes už celkem nedůležitým poslancem Bémem. A co bych uměl s vámi všemi. Nenechte mě odsoudit!“ (Z tohoto úhlu pohledu musím přiznat, že Bárta možná nakonec paradoxně sehraje velmi očistnou politickou roli!) Ale co teď – co s politickým divadlem, které ještě dřív, než zazní rozsudek (jaký bude?) nezvratně ukazuje, jak pod soudní přísahou bez skrupulí čeští politici lžou?

Hm, vypadá to, že ve stresu nebude jenom Voldemort. Myslím, že když se vynořily telefonní odposlechy, začaly se potit ruce mnoha lidem z parlamentu…
Naproti tomu si právě měsíc ve vězení odseděl umělec Týc. Za to, že na semafory umístil komické figurky. Do vězení má na sto dní nastoupit Smetana, který neudělal nic jiného, než že pomaloval volební plakáty. Oba zaplatili způsobenou škodu. Nestačí to, justice je posílá do kriminálu. Tedy striktně nastavená platnost litery zákona bez ohledu na společenskou nebezpečnost. Bude platit právo stejně striktně pro všechny?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kelt napsal(a):

Jasné a srozumitelné popsání "demokracie"řízené podsvětím.
Zločinné spolčení, jak vyplývá z odposlechů-jak vysoko sahají chapadla řídících struktur může být kardinální otázkou.
Vzhledem k tomu,jakou afinici má V.Klaus k Bártovi a jeho "melody boys",tak nepochybně hodně vysoko.
Jednomu se chce blít a zvracet zároveň,jak takové situace komentuje jeden můj přítel.
26. 03. 2012 | 16:43

Viola napsal(a):

"Režisér, moderátor, producent, majitel společnosti PiranhaFilm. Točil jsem v osmdesáti zemích světa, měl jsem tu čest točit s lidmi jako Thor Heyerdahl, Reinhold Messener, Edmund Hillary, Arthur C. Clarke a dalšími. Jsem autorem sedmi knih, tři jsou bestsellery, dvě dostaly cenu Egona Ervína Kische. Natočil jsem kolem 70 dokumentů, které se promítají v sedmi zemích po světě. Došel jsem na severní pól, přešel jsem pěšky Grónsko, vylezl na vybuchující sopku Merapi, točil jsem velké bílé a tygří žraloky bez jakékoli ochrany. S Miroslavem Zikmundem a Miroslavem Náplavou jsme zachránili archív po českém skladateli a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi. Ze všeho nejvíc mě zajímají lidi a naše vzájemná komunikace. "

Jste úžasný. Škoda, že jsem se nenarodila mužem.
26. 03. 2012 | 16:53

kokoshka napsal(a):

Viola:
Ja bych chtel byt aspon jednou ženou,fakticky mne zajima co doopravdy citi ženy behem sexu?
26. 03. 2012 | 16:59

Viola napsal(a):

kokoshka

mohla bych vám něco málo říci, ale tady by to bylo mimo téma, mohla bych být smazána.
26. 03. 2012 | 17:03

lop napsal(a):

Dojímá mě ta zvědavost, jestli "bude platit právo stejně striktně pro vsechny"...
Odpověď na tuto otázku jsme dostali už tisíckrát, tak proč ji klást takto znovu?
Jo, já bych si tipnul, že Janouška předhodí lidu jako důkaz, jak to funguje. Ze spousty důvodů je teď ideální obětní beránek. Je zajímavé, v jak příhodný čas se ta nehoda přihodila. Sotva se profláknul a stal nepohodlným, ejhle - je tu něco, jak ukázat, že to se spravedlností u nás není tak špatné. Je to dost velká ryba, aby to stačilo jako důkaz, no a ostatním se ten rybník trochu zvětší.
Ale určitě to nebude důsledek rovnosti občanů před zákonem. poJsem zvědav, jak dopadne Bém.
26. 03. 2012 | 17:11

Pedro napsal(a):

Zadna nehoda neni nahoda. Pro agenty jakekoliv bezpečnostní agentury, zejména té, jejíž strana od Kolibříka dostala 100 mega, není zase až takový problem zaridit, aby se tento ptáček ozraly jak car, posadil do auta s tim, ze je vse pod kontrolou a poslat před něj řidičku, ktera ve spravny okamzik dupne na brzdu... To, ze ji pak přejel, sice uz ve scenari nebylo... ale předchozí vypuštění odposlechů jistě ano...

Panové a dámy, začala válka kmotrů!!!
26. 03. 2012 | 17:12

lop napsal(a):

Jo - a soudit ho za to, jak lobboval, to snad přece jen raději ne, nehoda se hodí daleko líp.
26. 03. 2012 | 17:13

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

A co na to Capo di Capi Re

„Odposlechy ničí demokracii, komentoval Klaus kauzu Béma a Janouška“
http://www.novinky.cz/domaci/262990-odposlechy-nici-demokracii-komentoval-klaus-kauzu-bema-a-janouska.html?ref=boxF

V zájmu demokracie asi bude nutné zatočit s práskači a v „rodině“ asi bude hodně skloňované slovo omerta.
26. 03. 2012 | 17:41

antiovce napsal(a):

jestli on Bárta neotevřel pověstnou Pandořinu skříňku, která je všechny zahubí. V listopadu 89. si taky komunističtí papaláši určitě ani nepomysleli, že to bude jeich konečná.

Že jsem volič pravice, bych se moc nechlubil. Spíše bych čekal od všech voličů mafiánské ODS omluvu.
26. 03. 2012 | 17:44

Holubář napsal(a):

Doplňte munici a zásoby vody a potravin.
Tohle všechno dobrý konec mít nemůže.
Dokonce i můj relativně oblíbený prezident Klaus se už (soudě podle mediálních výstupů) docela zbláznil.
Obávám se, že vlády se zanedlouho na čas ujme ulice.
Nebude divu.
Zasedá-li parlamenmt či vláda, bůh ochraňuj všechny. Včetně vdov a sirotků.
26. 03. 2012 | 17:49

jája napsal(a):

Vážený pande autor, když už lidé jako vy se vyjadřují k tomuto tématu, musí být míra nasrání ve společnosti na bodě, který už nemůže ani Nečas podceňovat. Souhlasím se vším, co jste napsal, v občanské společnosti by se zaplnila ulice a žádala osdtoupení vlády a poslance Béma s náměstskem Šnajdrem. U nás to zřejmě nehrozí, proto je Nečas v klidu a starý pán na Hradě troubí k protiútoku za záchranu svého chráněnce.
Volil jsem pravici, která záskala 0.7% hlasů (sso), ale nevím, neznám jejich vyjádření k této katute, která jistě vyšumí pod nějakým zdražováním.
Lid obecný chce být klamán, věřím tomu, že nečas tuto kazuzu ustojí a odkloní k zapomnění.
26. 03. 2012 | 17:59

Zbyněk napsal(a):

Divil bych se, kdyby ABL neměla nahraného pana presidenta s letuškou a dokonce v barvě.
26. 03. 2012 | 18:45

cedric zavala bixler napsal(a):

Zbyněk: Myslel jste spíš s letušákem, ne? Však to o Kikině už každej ví..
26. 03. 2012 | 18:48

antiovce napsal(a):

...snad se stewardem, ne?!
26. 03. 2012 | 18:48

Abe Normalni napsal(a):

Tak ja nevim. V cem je rozdil, kdyz si Janousek mysli, ze pro nej zakony neplati a kdyz si to mysli Tyc nebo Smetana? Janousek si taky mozna myslel, ze to orchetsruje pro dobro vsech. A Ivanek vedel, ze se ten fotabl sam neudela. Smetana se zase domniva, ze nejele vylepsime politickou kulturu vandalismem, Tyc si mysli, ze verejny prostor je jeho arena, kterou ma volne k uziti. Politici opravdu verne reprezentuji obyvatelstvo tehle zeme.
26. 03. 2012 | 18:55

Holubář napsal(a):

Abe Normalni:
Možná že Týc a Smetana přece jen trochu méně kradou, nemyslíte? A neřídili ožralí auto. A neporazili záměrně ženskou. A neujeli od ní.
Vy v tom rozdíl nevidíte? Pokud byste potřeboval, mám vynikající konexe na jednu oční kliniku.
26. 03. 2012 | 19:02

Abe Normalni napsal(a):

Holubar: No vsak to pisu, jaky jsme takovou mame vrchnost. Ja sice kradu v praci hajzlpapir a solvinu a na dilne roxory, ale kdyz se dozvim, ze si namestek nakradl na vilu a zigula, zaclouma se mnou spravedlivy hnev... V tom je prave vtip pravniho statu, ze se male prestupky nedaji omlouvat temi vetsimi. Nebo mohu snad ja ted jezdit na cervenou, kdyz je Janousek takovej pirat?
26. 03. 2012 | 19:14

Karel napsal(a):

Abe Normální :

Když přijmu Vaši, dle mého názoru, účelovou argumentaci, tak ji tedy rozvinu dál.

Jestli ano trest pro Smetanu nebo Týce, tak úměrně trest pro Janouška, takže Janoušek dostane 20 - 30 let natvrdo ?

Nebo chcete říci, že pár tykadelek na plakátu je podobné pokusu přejetí poškozené, řízení pod párou, útěku od nehody ?

To je Vaše představa o "demokracii" ?
26. 03. 2012 | 19:43

Fialenka napsal(a):

Je vidět, že korupčníci nejsou tak mocní a že právo tu je přecejen dodržováno.
Když lidi dodržují dohodnutá pravidla a mají podobné hodnoty, tak takovou společnost nikdo ve skutečnosti neřídí a korupčníci v ní nemají šanci.
26. 03. 2012 | 19:47

lex (s malým l ) napsal(a):

Dnes byl vážně divnej den, "Vašek hradní" prohlásil že naši demokrtacii neničí korupce na nahrávkách ale to že se provalili a dnes měl do krimu nastoupit první politický vězen po dvaavdaceti letech. Opravdu dnes není apríl?
26. 03. 2012 | 19:47

Holubář napsal(a):

Fialenko,
trochu předbíháte. Apríla bude až v neděli.
26. 03. 2012 | 19:51

Abe Normalni napsal(a):

Karel No vidite, vy jste dalsi priklad. Ten kaspar dostal za niceni majteku sveho zamestanavatele 100hodin verejne prospesnych praci. Nevyuzil opravneho prostredku, rozsudek nabyl platonosti a kaspar se jaksi neobtezoval dostavit k vykonu trestu. Tak dostal basu za mareni soudniho rozhodnuti. To je totiz trestny cin (a docela zavazny). Tyce stejne. Ja vam dam jeste jednu analogii: kdyz se dnes objevila zprava, ze Janousek ty vietnamci nabidne odskodneni, hned se vsichni certili, ze preci musi jit sedet a odskodneni nestaci. Tyc i Smetana se ke svym prestupkum postavili tak, ze zaplati skodu, ale trest za poruseni zakona nehodlaji podstoupit. Tak meri se tu stejnym metrem, nebo je zakon jen klacek, ktery se pouziva jen kdyz se to hodi. To je rozdil mezi pravnim statem a naprostou zvuli.
26. 03. 2012 | 20:08

sekáč napsal(a):

Abe Normální

Naše demokracie se etablovala flagrantním porušením zákonů režimu, který jí předcházel. To už tak občas bývá, že když ty zákony nefungují nebo fungují jen pro vyvolené, tak přijde čas, kdy je základem nového, lepšího řádu třeba sekání hlaviček, i když je tím zákon porušen. Tak buďte rád, že zatím jsou to jen namalovaná tykadýlka.
26. 03. 2012 | 20:15

sam napsal(a):

Petr Horký je volič pravice. Po vytunelování české republiky pravicí už ve druhé polovině 90 tých let. Po tolika letech modrého rozkrádání. Po rekordním pravicovém zadlužování posledních let, rekordním rozkrádání a diletantském vedení ekonomiky, kterým nás pravice dostala do krize - viz. např. hloupé škrty všude, zatímco ve vládě a jejich zaměstnanci "dřou jako koně" a tak mají milionové odměny a po diletantském zvýšení DPH, kterým škrtí domácí ekonomiku a podporují růst v okolních zemích... Poté, co pravice zuřivě obhajuje existenci akcií na doručitele, tuto světovou českou anomálii, která umožňuje tunelovat český rozpočet. Poté, co pravice se brání odvolatelnosti poslanců, zákonu o obecném referendu, zákonu o stání službě, státních zakázkách apod....

Autor je svou naivitou spoluviníkem modrého marasmu v naší zemi!
26. 03. 2012 | 20:40

Abe Normalni napsal(a):

sekáč No tak si to shrneme. Langer byl jednicka ODS v Olomouckem kraji. Smetana aka Janosik se ozhodl s nim bojovat vandalstvim. Jini lide se rozhodli s Lagerem bojovat ponekud nudnejsi cestou a proste ho vykrouzkovali. Tak Langer skoncil. Vitezsvi civilizace nad blbem od volantu na body. Jestli Langer jede v nejaky spine, no tak at sedi. Ale to se povede jen tezko, kdyz policejni aparat misto sve prace funguje jako detektivni agentura na vyrobu kompromitujicich materialu. A jednou zacas predhodi sekacum kompro na nejakyho mrtvyho kone, vy si oberete kosticku a je od vas pokoj.
26. 03. 2012 | 20:53

Fialenka napsal(a):

Holubáři, to bylo myšleno tak …. když se Janoušek bojí, že je z toho pod velkým stresem, tak to znamená, že není příliš mocný. S tím právem a demokracií trochu předbíhám, to máte pravdu. Možná se Janoušek bojí jiné mafie a ne práva.
26. 03. 2012 | 20:53

PK napsal(a):

pan řidič Svoboda po této "hezké" ukázce právního státu(seriál zdaleka není u konce) by nejenom že do vězení nastupovat neměl nýbrž měl by být ještě státem odškodněn za újmu kterou utrpěl při svém spravedlivém boji s mafií která rozkrádá tuto zem.
26. 03. 2012 | 20:55

Fialenka napsal(a):

sam
přesně to jsem si myslela (20:40), když jsem četla, že autor je volič pravice.
26. 03. 2012 | 20:56

Maximus napsal(a):

Pokud by mělo dojít k pozitivnímu obratu v české politice a tidíž i hospodářství, muselo by být okamžitě nahrazena tato procentní část současných politiků zákonodárců i z exekutivy:
100% VV, 95% ODS, 85% TOP09, 40% ČSSD a "jen" bohužel 25% KSČM! To je můj odhad, který koreluje s mírou lumpáren ve kterých byli výše uvedení politici z těchto strtan v poslední době popř.i dříve nějak namočeni. U VV ovšem stačí k jejich nekompetentnosti naprosto poslení období, kdy se objevili v politice. O V.K. se nemusím vyjadřovet, dnešním vyjádřením zase jen korunovat své "dílo", zese mu vadí únik odposlechů tj. forma, které prý ničí naši demokracii, ale obsah odposlechů ho jaksi nevzrušuje, jak příznačné pro tóhoto vrtošivého nerudného a hašteřivého staříka. Už aby šel do ......
26. 03. 2012 | 21:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 03. 2012 | 21:08

s... napsal(a):

Václav Klaus, patron zlodějů, je zralý na sesazení již dávno, ale v poslední době začíná nebezpečně rozdmíchávat emoce, které je lepší nechat v klidu. Snad vše dobře dopadne a Klaus půjde oficiální cestou do kriminálu.
26. 03. 2012 | 21:16

PK napsal(a):

Klaus v poslední době mi připomíná N.Ceausesca před svým pádem.Teď už jenom chybí svolat na nádvoří hradu ty tisíce věrných.
26. 03. 2012 | 21:30

vico napsal(a):

Vážení, tak tohle napsal pravicově smýšlející občan.

Jak bude těžké pro nikoliv pravicovou, ale pravičáckou smečku, cokoliv zde hodit na sklo a nepozvracet se sami nad sebou.

V zájmu objektivity by asi bylo dobré, kdyby byly zveřejněny všechny odposlechy, neboť BIS odposlouchávala VŠECHNY kmotry, nikoliv pouze Janouška.

Docela si jsem jistý, že výsledky odposlechů by nepotěšily ani ČSSD, která už nějaký pátek vládne všem krajům, ale zároveň jsem si i jistý, že systémově je s tímhle prohnilým mafiánským kapitalismem propojená především ODS a hradní zloděj.

Vítěz příštích voleb by měl dostat dostatečný mandát k tomu, aby byl konečně prosazen zákon o státní službě, změna zákona o státním zastupitelství, odstřihnutí justice zejména soudy od vlivu vládní exekutivy. Jsme již poslední země v Evropě, která nemá soudcovskou radu, zrušení anonymních akcií a kodifikace zcela průhledného zadávání státních zakázek. Dále by mělo dojít k výrazné změně volebního zákona a Ústavy. Přešlo by se k malým volebním okrskům, díky čemuž by se snížil vliv stranických sekretariátů na složení volebních kandidátek. Strany by v malých volebních okrscích musely nasazovat kandidáty, kteří mají šanci oslovit své voliče. Požadavek na odvolání poslance je proveditelný jen v malých volebních odvodech.

Myslím si, že ČSSD by tyhle změny spolu se Zelenými a možná i Lidovci mohla prosadit.
26. 03. 2012 | 21:58

Alex napsal(a):

Lynč pane, lynč s krátkym tvrdym.
26. 03. 2012 | 21:59

Alex napsal(a):

Aha, už je smazáno. Pán, co chtěl věšet, měl problém s pravopisem.
26. 03. 2012 | 22:01

katalyzátor napsal(a):

Vy, co jste si je zvolili, tak si to vyžerte. Ala nás, co jsme v tom nevině, do toho netahejte. Nechci žádnou destrukci nasraného hloupého davu. To je primitivní jako vy sami. Vy jste buď naivně důvěřiví nebo zaslepeně nasraní. Jděte zpátky k praotci Čechovi a hejtmanu Žižkovi, tam najdete zemi zaslíbenou, narvanou mlékem a strdím. Tam nemusíte myslet, stačí vám jen cpát do sebe to strdí.
26. 03. 2012 | 23:48

sam napsal(a):

vico,

se zelenými bych radši nepočítal. Volil jsem je, protože ve volebním programu měli obecné referendum, například...
Pak Bursík šel do koalice s modrou Topolánkovou vládou ODS. Ano, tehdy, kdy ČSSD vyhrála volby a ODS dílem podplatila a dílem zastrašila 2 její poslance, aby sestavila vládu! Samozřejmě visí ve vzduchu otázka, proč s už tehdy znemožněnou ODS Zelení (a Lidovci, kteří před volbami hlásali středovou politiku) kolaborovali?? Vždyť oni podporovali i vstup vojsk cizí země a kdyby jen to! Kalousek rozkradl 90 miliard Kč nahospodařených ČSSD na stabilizačním fondu (určených na placení důchodů a pro nepředvídatelné události typu povodní jako v roce 2003 apod)a vykryl jím částečně schodek prvého roku své vlády. (Dnes vyhrožuje, že nebude na důchody!) Následovalo snížení už tak nízkých daní bohatým, začátek protiústavních plateb ve zdravotnictví apod, prostě přenášení daňové zátěže k těm nejchudším. Korupční skandály a skandály chování samotného Topolánka. Zelení mohli vždy říci NE a vystoupit. Ale nevystoupili! Ani, když Topolánkova vláda poprvé rozpracovávala "privatizaci" (eufemismus pro krádež) zdravotnictví, důchodového zabezpečení, školství apod...
V nastoupeném trendu púokračoval po svržení Bursíka i Liška, který za ministerskou sesli kolaboroval s modrými rovněž a na předvolební program se vykašlal, čímž podvedl své voliče! Zelení drželi zlodějskou modrou vládu u moci, kryli její skandály a zřejmě za své krytí dostali zaplaceno. Zelení pro mne už nemají žádnou důvěryhodnost!

Česká anomálie nejsou jen anonymní akcie, ale pravicová politika strany Zelených, která za 30 modrých stříbrných vždy ODS podrží!
27. 03. 2012 | 10:45

Levičák napsal(a):

Opět se ukazuje,že páni politici,včetně pána z Hradu s námi hrají falešnou hru a to již 22 let.Levárny a zlodějiny,které postupně vylézají na světlo jsou důkazem o tom,jak to snám i politici myslí dobře.A to víme jen malou část,kterou nám v rámci mocenského boje páni politici laskavě přes média vypustí.
A opět to dokazuje jen to,že naše demokracie je jen hra mafiánů ve státní správě a střídání stráží ve sněmovně to nezmění.Moc a peníze jsou velice lákavé veličiny.Většině lidí by to bylo jedno,kdo a kolik si nakrade,kdyby se při tom ještě nedělaly obrovské dluhy a neožebračovali se občané na samém spodku občanské hierarchie.
Každému již snad musí být jasné,že tzv.výběrová řízení jsou jen fraškou a ohlupováním naivních lidí s jejich snem o polistopadové svobodě a demokracii.Onějaké spravedlnosti u mafiámnské policie,či justice nemůže být ani řeči.A pán z Hradu se vyjádří tak,že by se o tom ani nemělo mluvit,ať je to pravda nebo ne,protože to škodí demokracii.Jaké demokracii?Té pro horních třicet tisíc?
Opravdu dozrává čas jít do ulic.Minulý režim byl proti této mafii růžovou zahradou,přes nespokojenost některých s ním,ale těch bylo stále minimum.Dnes je těch na...ných již většina.
27. 03. 2012 | 11:42

pepan napsal(a):

jestli je pravda to, že Janoušek s Hrdličkou půjčili Vítkovi Bártů 200 miliónů na "politiku" a on jim měl vracet dvakrát tolik, tak se tím zveřejněním odposlechů podařila Vítkovi pěkná taškařice. Teď, myslím už jim nemusí vracet vůbec nic.
27. 03. 2012 | 12:27

sam napsal(a):

Pane Horký,

jste volič pravice. Po vytunelování české republiky pravicí už ve druhé polovině 90 tých let. Po tolika letech modrého rozkrádání. Po rekordním pravicovém zadlužování posledních let, rekordním rozkrádání a diletantském vedení ekonomiky, kterým nás pravice dostala do krize - viz. např. hloupé škrty všude, zatímco ve vládě a jejich zaměstnanci "dřou jako koně" a tak mají milionové odměny a po diletantském zvýšení DPH, kterým škrtí domácí ekonomiku a podporují růst v okolních zemích... Poté, co pravice zuřivě obhajuje existenci akcií na doručitele, tuto světovou českou anomálii, která umožňuje tunelovat český rozpočet. Poté, co pravice se brání odvolatelnosti poslanců, zákonu o obecném referendu, zákonu o stání službě, státních zakázkách apod.... Poté, co modré korupční causy praskají jedna za druhou, zatímco nás pravice rekordně zadlužuje a ničí naši ekonomiku.

Nejste hloupý člověk, zajímalo by mne tedy, co se týče vaší volby pravice - proč?
Jste majitel filmové společnosti.
Máte mezi modrými politiky a "lobbysty" osobní přátele, kteří vaši společnost nějakým způsobem zvýhodňují a kterým jste případně zavázán?
Nebo to děláte proto, že si vás koupili za nižší daně? Vy znáte svět, máte peníze, můžete se odstěhovat po ekonomickém pádu ČR jinam, takže co se stane s českou republikou, je vám jedno?
Cítíte se v našem současném podnikatelském korupčním prostředí jako ryba ve vodě a vyhovuje vám?
Sám jste něco podvodně zprivatizoval a bojíte se, že nová vláda "nepravicová" by mohla začít podvodné privatizace vyšetřovat, tedy i tu vaši?
Či jste zaneprázdněn cestami po světě, že nechápete, co se doma v ČR děje??

Vaši volbu pravice beru jako občanské selhání, proto by mne zajímalo vaše zdůvodnění?!
27. 03. 2012 | 15:47

Vaculík napsal(a):

také by mne zajímalo, proč volíte dnes tak profláknuté a zprofanované zloděje z pravice? Hraničí to s rozumným uvažováním!
27. 03. 2012 | 19:16

michal napsal(a):

>Abe Normálni: u Týce máte pravdu. U Smetany si však přehoĎte pořadí. Nebo si myslíte, že volební plakáty, kde se nám do ksichtu smějí už kolikrát provařené figury a slibují nesplnitelné a zjevně lžou si neříkají o reakci?
28. 03. 2012 | 18:23

KAREL napsal(a):

A co, vážení, když Bárta nebude odsouzen zcela po právu, neboť jistě nejsem sám, kdo si myslí, že v jeho případě nelze o korupci mluvit, račte si nalistovat její definici.
28. 03. 2012 | 18:26

Honza999 napsal(a):

KAREL

Bárta není obžalován z korupce.. Bárta je obžalován z úplatkářství, račte si nalistovat jeho definici (ale v TRESTNÍM ZÁKONĚ, ne na WIKIPEDII).
30. 03. 2012 | 13:13

Harry Potter, aka Joey Crusty napsal(a):

Bárta je biohacker, a dává lidem imúlantáty do mozku, je to novodobý Adolf Hitler, V době kdy vznikla jeho ABL tedy dne 28.6.2001 sledoval jako pedofil jednoho kluka. Tenkrát mu hráblo a snažil se dšlat pokusy na lidech. Vít Bárta vlastní sektu, a překrucuje realitu. Je to Adolf Hitler, na wikipedii jsou lži, když založil firmu ABL bylo mu 30 let a byl odbarvený blonďák. který akorát všechny špehoval. Rozsudek je jasný všem vyndá z palic implantáty a jde na doživotí, v horším případě trest smrti
17. 01. 2014 | 15:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy