Miliony rukojmích jako důsledek činnosti pánů Drábka a Šišky

06. 01. 2014 | 11:35
Přečteno 10420 krát
Občané České republiky, zaměstnanci MPSV a úřadů práce doplácejí na bezprecedentní jednání exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho exnáměstka Vladimíra Šišky. Nerespektování zákonů a chaotické řízení zavádění nových informačních systémů ze strany obou pánů se vrátilo jako bumerang, a stejně jako před dvěma lety hrozí výpadky ve výplatách sociálních dávek. Náprava nezákonného stavu bude stát několik miliard.

Opakovaně se v posledních dnech dočítáme o tom, že MPSV nebude schopno zajistit výplatu sociálních dávek a to z důvodu nemožnosti využívat nové, nezákonně zavedené, informační systémy na výplatu sociálních dávek. Samotný J. Drábek neustále dokolečka opakuje, jak ušetřil a jak vše dělal správně. Pane Drábku, vše jste správně nedělal. To je prostě fakt, se kterým nelze nic dělat. Tento fakt je doložen několika důkazy-např. samotným rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, nálezem Nejvyššího kontrolního úřadu. Možná, že to J. Drábek myslel dobře, nemohu tuto variantu zcela vyloučit, ale vzal to asi za špatný konec. Jsem přesvědčen o tom, že odpovědnost za současný stav, nese jednoznačné J. Drábek V. Šiškovi a to nikoliv pouze politickou. Úloha staronového dodavatele, tedy společnosti OKsystem, je jiný příběh, který by neměl účelově překrývat odpovědnost J. Drábka a V. Šišky. Pojďme si trošku osvěžit paměť.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v prosinci pravomocně zakázal společnosti Fujitsu pokračovat v plnění smlouvy na provoz a správu informačních systémů na výplatu nepojistných sociálních dávek a služeb zaměstnanosti (dále jen „IS“). Po téměř dvou letech krajně problematického (ne)fungování nového IS na úřadech práce se Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vrací k IS, který bezproblémově fungoval mnoho let. Jak stojí v tiskové zprávě Vítkovice IT Solutions z 1. ledna 2014, zástupci Fujitsu se rozhodli, prostřednictvím svého subdodavatele společnosti Vítkovice IT Solutions, ukončit „všechny aktivity spojené s aplikacemi pro výplatu sociálních dávek“ a „všechny kompetence prakticky okamžitě a v plném rozsahu přenechat staronovému dodavateli, tedy společnosti OKsystem."

Citlivá data o vyplácených dávkách, jakož i o statisících příjemců těchto dávek, se navíc aktuálně nacházejí v datových uložištích, jejichž majitelem není Ministerstvo práce a sociálních věcí, nýbrž soukromá společnost. Zástupcům této společnosti se tedy nabízí nekomplikovaná možnost, jak MPSV i původnímu provozovateli značně ztížit proces nápravy a návratu k původnímu IS.

Nadační fond proti korupci (NFPK nebo Fond) na hrozbu shromažďování citlivých dat o příjemcích dávek na externích datových uložištích, která nejsou v majetku MPSV a státní správy, nýbrž v majetku soukromé společnosti, opakovaně upozorňoval. Poprvé tak Fond učinil již v trestním oznámení na exministra Drábka a exnáměstka Šišku (a na další neznámé pachatele) ze dne 23. února 2012 a dále na své tiskové konferenci dne 3. dubna 2012 (více zde). Musíme pouze doufat, že ze strany Fujitsu se jedná pouze o ukvapenou reakci.

Exministr Drábek v roce 2012 odmítal zveřejnit znění předmětné smlouvy a její dodatky s odůvodněním, že by zveřejnění mohlo „neodvratně poškodit krizovou infrastrukturu státu“. Po rozhodnutí ÚOHS a nálezu NKÚ je zcela zřejmé, proč se Drábek snažil obsah smlouvy a jejich dodatků utajit.

Otázka finančních dopadů úřadování Jaromíra Drábka a Vladimíra Šišky na daňové poplatníky je velmi dobře shrnuta v nálezu NKÚ ze dne 9. září 2013. Pouze si dovolujeme upozornit na to, že tato zpráva nezahrnuje náklady, které budou muset být vynaloženy na nápravu nezákonného stavu, a bez nadsázky se dá říci, že celé dobrodružství Drábka a Šišky přijde občany ČR na několik miliard Kč.

Fond upozorňoval na celou řadu rizik, která byla spojena s činnostmi pana Drábka a Šišky již na začátku roku 2012 a bohužel se ukazuje, a současné dění kolem nápravy nezákonného stavu to jednoznačně potvrzuje, že jsme se nemýlili.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Analytik napsal(a):

Stručně shrnuto:
Kdyby Drábek se Šiškou jenom hrábli do státní kasy a ukradli miliardu Kč, způsobili by tím prakticky nulovou škodu.
Jejich metoda, jak státu ušetřit miliony, přijde stát mnohem dráže.
06. 01. 2014 | 11:55

dříve čtenář napsal(a):

No, železný v Nově rozprášil necelých 40 miliard a na to v senátních volbách ve Znojmě jako jediný získal nadpoloviční většinu...
Tož drábku, vzhůru do senátu! Voliči vás dozajista ocení.
06. 01. 2014 | 12:02

vědma napsal(a):

A tak než bychom ty dva zavřeli je lepší držet dva roky ve vazbě podvodníčka Rátha, který tam pak zabírá místo daleko větším šmejdům. Takhle si nějak mají občané představovat zákon v praxi???
06. 01. 2014 | 12:03

K.V napsal(a):

Je 6. leden.
Už 6. den koukáme v televizi na to jak na střídačku jeden den nějaká samoživitelka, další den "invalida", nikdo z nich už roky nepracuje, bydlí v nádherném bytě ZA PENÍZE NÁS OSTATNÍCH, pláče že na vánoce utratili a na Silvestra propili všechny peníze, a teď už 6 dnů nemají na jídlo. A oni mají NÁROK A PRÁVA.
Trochu děsivý aspekt toho všeho. Něco je tu hodně špatné
.
Samozřejmně už roky se opakujícím problémy jak MPSV neumí zvládnout svoji agendu, jak se nasypaly stamiliony do systémů které nefungují, je velmi nechutná záležitost.
.
Ale toho špatného je asi V CELÉM SYSTÉMU víc než dost. Umím si představit že budeme mít 1-2% lidí opravdu tak nemocných že se bez pomoci státu neobejdou. Ale jako masová záležitost, milony lidí kteří křičí že nemají co jíst??
06. 01. 2014 | 12:12

Ten odvedle napsal(a):

A co pan kníže Schwarzenegr? Ten je z obliga anebo to vyřeší protestní spánek?
06. 01. 2014 | 12:13

yaya napsal(a):

Nejen ti dva, ti byli pouze loutkami Schw. a Kalouska, ti mají nést odpovědnost když je bránili do roztrhání těla, jak jsou nevinní. Toto určitě ocení voliči TOP a Kárla.
06. 01. 2014 | 12:13

a je to napsal(a):

jistě.....Drááábek,hned máme pachatele.Přece nemůžeme dělat změny ve stylu jednoho výplatního místa aby bylo vidět kdo, kolikrát pro tuto dávku,pro jinou dávku....proč aby vydával dávky jeden když je může vydávat 10ouřadů každý na jiném místě nehledě na to že má každý před sebou kompjůtr a každý ví o každém vše.Ty chyby co systém určitě měl se měli napravit a ne se vracet zpět.To by ale Nadační fond proti korupci ztratil smysl a vy ředitelskou sesli.
06. 01. 2014 | 12:15

smutný napsal(a):

Když si uvědomíme jaké ekonomické škody napáchal svým diletantstvím Kalousek a vlády Topolánka a Nečase... je neuvěřitelné, že někdo může BEZTRESTNĚ napáchat miliardové škody nějakým špatným rozhodnutím. I když to co tady tito exoti předvedli, to snad ani není možné aby to bylo z hlouposti. To musel být jasný úmysl.
06. 01. 2014 | 12:16

Terry napsal(a):

A co na to Schwarzenberg?
Tříkrálový proslov Karla Schwarzenberga (http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/trikralovy-proslov-karla-schwarzenberga_293804.html#.UsqRAPss9sI):

"Stále ještě neumíme postavit morálku nad politiku, vědu a ekonomiku. Stále ještě nejsme schopni pochopit, že jedinou skutečnou páteří všeho našeho konání - má-li být mravné - je odpovědnost. Odpovědnost k něčemu vyššímu, než je má rodina, má země, můj podnik, můj prospěch. Odpovědnost k řádu bytí, do něhož se všechno naše konání nesmazatelně zapisuje a kde se teprve a jen spravedlivě zhodnocuje." ...
(konec citace)

Že mu huba neupadne (Vopěnkové do klína)...
06. 01. 2014 | 12:20

David napsal(a):

"...Nadační fond proti korupci (NFPK nebo Fond) na hrozbu shromažďování citlivých dat o příjemcích dávek na externích datových uložištích, která nejsou v majetku MPSV a státní správy, nýbrž v majetku soukromé společnosti, opakovaně upozorňoval. ..."

-----------------

Upozorňovat je sice velmi správné, ale je vidět, že jen upozorňování nestačí.

Musí se začít TRESTAT,

a to hlavně rychle a tvrdě,

protože jinak nepotrestané zlo bude plodit zase jen další zlo.

-----------------

"Lékaři nechtějí centrální databázi pacientů, obávají se zneužití citlivých informací"

http://zdravi.e15.cz/komentare-a-analyzy/od-ctenaru/lekari-nechteji-centralni-databazi-pacientu-obavaji-se-zneuziti-citlivych-informaci-465105?seo_name=sestra%25252525252525252529

"Německý tisk: Data milionů pacientů jsou prý zneužívána"

http://www.tribune.cz/clanek/30732-nemecky-tisk-data-milionu-pacientu-jsou-zneuzivana

--------------

"...Citlivá data o vyplácených dávkách, jakož i o statisících příjemců těchto dávek, se navíc aktuálně nacházejí v datových uložištích, jejichž majitelem není Ministerstvo práce a sociálních věcí, nýbrž soukromá společnost...."

--------------

To vůbec nechápu. Jak je vůbec možné, že soukromá společnost je MAJITELEM citlivých dat státu?

Kdo za to může?

Konkrétně!

Který darebák?

Pokud se nezjistí, KDO a jakým způsobem tady soukromým firmám dává do vlastnictví státní citlivá data, tak se z toho bahna nepohneme!
06. 01. 2014 | 12:22

Urban napsal(a):

Zři programátoři s platem cca 50 000 kč měsíčně by takový systém dali dohromady za půl roku...Zůstal by v majetku státu, jeho údržba a vylepšování by nebyla tak drahá. Kolik by se ušetřilo, je snad jadné. Proč stát tyto zakázky zadává soukromým firmám? Důvod hledejme v penezích - někteří tzv. politici a politické strany přece musí z něčeho žít, když jim jejich platy nestačí.
06. 01. 2014 | 12:34

fler napsal(a):

A co na to Drábek a Šiška? Chachá cha cha cha cha! A tak to je vždy a se vším. Miliardy ze státní kasy se kutálejí a peníze stále chybí, dluh narůstá. A lék? Zvýší se výběr daní. Poškozen je vždy jen občan a tomu nepomůžou ani demokratické volby. Tak, jako nikdy nebyl a nefungoval komunismus, tak nefunguje ani stávající systém. Demokracie? A stálé oblbování tím, že nic lepšího nebylo vymyšleno, to nám asi je také k ničemu.
06. 01. 2014 | 12:35

Rosťa napsal(a):

Po staru se žít nedá. Každý se musí o sebe postarat a ti dva kluci šikovní to uměli bezezbytku. Když to prošlo Vlastičce na ministerstvu války, Promopro Vondrovi, Drobilovi chystaný podraz v miliardách, Nečasovi vydržování milenky ze státního a třeba i Schwarzenbergovi ti karcinogenní kapři, bylo by nefér jim to závidět. Ale ten Ráth, ten je nebezpečnej, toho zavřít. Navěky.
06. 01. 2014 | 12:37

veverka napsal(a):

Kdo tomuto státu způsobí miliardové škody ,ten je beztrestný.

Stíhají se jen malé ryby a obětní beránci,ti skutečně zásadní zloději ne.

A tak už rok a půl sledujeme denně pečlivě předkládanou reality show o Rathových umorousaných sedmi milionech ,zatímco Drábek,Kalousek,Vlastička,Dalík,Řebíček,Vondra atd. kde jde o miliardy si běhají vesele na svobodě a ještě drze vykládají jak je všechno ok a jak nastavili "zdravé základy".

Hnus.
06. 01. 2014 | 12:40

antisoudruh napsal(a):

Nejlépe je, mít obětního beránka na nějž můžeme ukázat, obvinit ho a připsat mu zodpovědnost za všechno zlo světa.
Tím se nejlépe "odčiní" vlastní blbost.
06. 01. 2014 | 12:45

jozka napsal(a):

antisoudruh:

Pritom von je nevinnej!

Jste vazne legracni. Minimalne v pripade Sisky.
06. 01. 2014 | 13:00

Analytik napsal(a):

Dobrá zpráva.
Podle serveru Aktualne.cz japonská firma Fujitsu povolila MPSV na několik okamžiků přístup k jejich aktuálním datům, která jsou potřeba pro výplatů dávek.
Právě nyní ve 13.00 byl přístup k datům uzavřen. Co se nestačilo zkopírovat, budou muset úředníci Úřadů práce nadatlovat.
No, nejsou ti Japonci k pomilování?
06. 01. 2014 | 13:05

neo napsal(a):

Jelikož internety jsou plné zlověstných ještírků v potu tváře budujících čipovou totalitu (vzpomeňme třeba na pány Jánského, Černého a rodinu Brabcovu ze včerejší plodné diskuse na téma "postavení Michaela Schumachera na žebříčku rodinných hodnot") a je občas těžké se v té nepřehledné skrumáži lidské geniality vyznat, natož zde vyniknou, přinášíme vám jedinečný návod, jak se stát hvězdou každé debaty na českém internetu.

1)nehledět na téma
2)obvinit z problematiky Kalouska (...možno Nečase) případně pokud je téma kladné velebit Miloše Zemana
3) nadávat na Prahu/voliče pravice/studenty/exekutory
4)vyzdvihnout nadřazenost dělnické třídy s patřičným důrazem na vlastní příslušnost k ní, ideálně zmínit kolik let poctivě pracuji, zatímco výše jmenovaní nic nedělají a žijí z mých daní
5) bez kontextu vložit xenofobní nadávku na cikány/židy/muslimy (za předpokladu, že patřím k jedné z výše uvedených skupin nadávat na bílý, chvíli se s někým pokoušet o hádku a pak dojít multikulti nirvány prostřednictvím společné nenávisti na ostatní skupiny a hlavně Kalouska)
6)konstatovat nutnost návratu ke komunismu (možno doplnit o vlastní historku proč bylo za komunismu líp, radikálové mohou provolat smrt imperialistům a kapitalistům)
06. 01. 2014 | 13:08

Terry napsal(a):

Kdybych tady teď napsal, co jsem psal již před roky, že pokud se politik chová jako škodná, tak se s ním jako se škodnou musí zacházet, tak by mě "hlídací oko" editora opět smázlo.
Takže to, pane Stejskale, nepíši, i když i s vaším etickým přístupem po těch letech se tato škodná stále více přemnožila a je stále drzejší a arogantnější (mj. Drábek chce kandidovat do Evropského parlamentu a Karel Schwarzenberg přednáší projevy o morálce).

Pokud se nedokáže demokracie účinně (a když to nejde podobrém, tak...) chránit, je odsouzena k zániku (u nás k totálnímu vytunelování. Alespoň něčím se "profesor" Klaus zapsal do světového povědomí).

Mj.
Lotyšsko dožene Západ za 15 let, Češi nebudou rychlejší (http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=798165)

Jen bych připomenul, že po listopadové "revoluci" byly odhady, kdy doženeme Západ, cca deset let.
Po dvaceti letech vládnutí našich "demokratů" se tento odhad zvýšil na 15 let, ale spíš více.

Díky našim "demokratickým" vládám se nám Západ vzdaluje, čili se stále více přibližujeme Východu, Balkánu...

"Ty vole, Picku, máme demokracii.."
Konstatování na "vládní úrovni" (a to Rusnok patří k těm slušnějším).

Znovu se mně vybavuje ten vtip o tom, jaký je rozdíl mezi škodou a katastrofou; je stále více platný.
06. 01. 2014 | 13:11

a je to napsal(a):

všechno to,co je naší levici trnem v oku, tzn. 1 výplatní místo soc.dávek,elektronická karta zdravotního pojištění,nový systém přihlašování automobilů atd.všude ve vyspělém světě zavádějí z nutnosti...když se vychytají chyby kde určitě na začátku jsou,všechno funguje tak jak má, je to přehledné a levnější.U nás,naopak všechno nejradši necháme při starém a nejlepší by bylo vrátit se k inkoustové tužce a klotovým rukávům,kompjůtr necháme úředníkovi na krácení dlouhé chvíle brouzdáním na Aukru.
06. 01. 2014 | 13:16

Al Jouda napsal(a):

Nick urban uhodil hřebík na hlavičku ! Už jsem to zde také napsal v jiném blogu, že digitální aplikace sloužící k řízení ministerstev by měli vytvářet výhradně zaměstnanci těchto ministerstev a veškeré komponenty by tak byly v majetku státu! Outsourcing v těchto případech zakázat zákonem ! Soukromé firmy ať pracují pro soukromé investory! Další ukázkové případy tunelování veřejných fondů : IZIP, OPENCARD a jsou jistě i další, které neznám.
06. 01. 2014 | 13:24

Karel napsal(a):

To: a je to:
K blogu: Co říkáte na zadávání zakázky na IT bez zadávacího řízení, jako v případě IT MPSV? Zdroj:http://www.mpsv.cz/files/clanky/16999/TZ_060114b.pdf

no, jo, no, to jen závistivci nechtěli zlepšit veřejné služby a tak tapetují nesmysly o nehospodárnosti pánu Drábka a šišky...
06. 01. 2014 | 13:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Terry,

nepochybuji o tom, že kdybych Vás zde před pár lety nechal psát, "že pokud se politik chová jako škodná, tak se s ním jako se škodnou musí zacházet", tak by situace byla radikálně jiná. Lepší. Možná by i vzrostl nákup loveckých zbraní.

Na druhou stranu to ovšem nic nemění na tom, že zde podobné výkřiky mažu a budu mazat i nadále. Blogů a příspěvků na téma, že politik by měl být (i trestně) odpovědný se tu za ta léta objevilo nespočet (též jsme některé psal), exaltované úvahy o škodné bohužel též.

Snažil jsme se zde mnohokrát vysvětlit, proč není možné některé věci do debaty pouštět (třeba příspěvky, které evokují násilí, ale nejen). Protože když se to stane, tak ten debatní prostor skončí. A nebudou tu ani ty Vaše výkřiky o tom, že je s lidmi třeba zacházet jako se škodnou, ale ani ty, které mají nějaký smysl (třeba ty, které pomáhají vytvářet nějakou společenskou poptávku, i směrem k politikům).

Chápu, že ne všichni tento můj úhel pohledu sdílejí (ne každý má nakonec zkušenosti se spravováním diskusního prostoru), ale zde byl, je a bude (kvůli tomu, aby se tu mohlo debatovat) uplatňován.

Libor Stejskal
06. 01. 2014 | 13:43

Pavel13 napsal(a):

:Al Jouda, Urban
Vyvíjet ty aplikace, ani upravovat stát nutně sám nemusí. Podstatné je, aby byl 100% vlatníkem systému (tj. včetně všech zdrojových souborů), úložišť i dat.

Jestliže teď firma Fujitsu milostivě umožnila přístup státu k datům, ptám se, na základě jaké smlouvy, či jiného právního dokumentu je vlastní a rozhoduje o přístupu k nim? Neměl by okamžitě zakročit Úřad pro ochranu osobních údajů (a policie)? Nač si ho platíme?

Starat se jako stát o data svých klientů nějaká banka, vylítne ČNB a ÚOOÚ z kůže.
06. 01. 2014 | 13:45

kocour počtář napsal(a):

Ale přece Joudo, snad byste nechtěl, aby programy, na kterých jsou lidé závislí životem vypracovával JUDr Henych?
To by vyšlo nastejno, jako když kritéria pro jejich fungování stanoví Drábek.
Nebo Kalousek. Nebo barel dobroty, ten nedá vůbec nikomu než sobě.
Kdyby to tu viděli Reicin s Vašem!
Ty by nás se Soukenkou ze zajetí banditů vysvobodili.
A není Fujitsu zkrachovalá dceřinka Siemensu, která se nikdy nenaučila počítat?

Silikon nejni klasickej niebelungovskej materiál. Ani japonskej.
Ať se vrátěj k pilotovanejm V-1.
06. 01. 2014 | 13:56

strýc virus HxNx napsal(a):

vědma 12:03

jenže von byl Rath hubatej, tak to schytal.
06. 01. 2014 | 14:10

strýc virus HxNx napsal(a):

neo

že se, pane Kalousku, nestydíte, schovávat se za nick neo.
06. 01. 2014 | 14:12

neo napsal(a):

strýc virus HxNx:

nikoli pane strýci virusi HxiNxi, pan Kalousek se za mě nevydává.
06. 01. 2014 | 14:15

strýc virus HxNx napsal(a):

neo

nevěřím!
06. 01. 2014 | 14:19

ten by si neoreinkarnaci rozmyslel napsal(a):

No von Kalousek je sice neuvěřitelně zlej a nemorální (jako každej černoprdelník - Heller to říká taky), ale přecejen inteligentní člověk. Takovej bolševickonárodněfrontovní technokrat. Potkal jsem jich tisíce, samí nepřátelé lidstva. Někteří to dokonce chápali jako poslání.
06. 01. 2014 | 14:26

neo napsal(a):

strýc virus HxNx :

pan Kalousek je poslanec, nemá důvod se za kohokoli vydávat.
06. 01. 2014 | 14:31

martin_ka napsal(a):

Drábek se Šiškou to určitě mysleli dobře....hlavně pro svoji kapsu a kapsy jejichž sezanm jim nadiktoval Kalousek
06. 01. 2014 | 14:51

Zabanovaný nick napsal(a):

"Dobrý den, pane Terry," napsal cenzor Stejskal a okamžitě zablokoval Terryho IP adresu, byť je to vzdálené proxy :o)
06. 01. 2014 | 14:59

stejskal napsal(a):

To by mne zajímalo, jak lze zablokovat proxy server. Nemohl by mne to někdo naučit?

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Stejně je úžasné, co všechno si lidí nevymyslí.
06. 01. 2014 | 15:02

zbyněk napsal(a):

Pane Soukenka.....
Za současný stav nenesou pánové Drábek a Šiška žádnou odpovědnost, neboť jimi zavedený systém, po dlouho trvajících potížích byl již vychytán a jel. Provinili li se oba pánové případnou zlodějinou, mají být potrestáni dle zákona. Tím, že již fungující, drahý systém někdo zruší a opět pustí žilou daňovým poplatníkům, tak samozřejmě dnešní potíže jdou plně na jeho vrub.
06. 01. 2014 | 15:15

Analytik napsal(a):

zbyněk 15:15
Oba pánové jsou v tom dočista nevinně. Jenom chtěli ušetři pár set milionů, tak zadali zakázku na nový informační systém svým kamarádům.
Všechno bylo košer, dá se jim vytknout jediná chybička - provedli to načerno.
06. 01. 2014 | 15:23

Zabanovaný nick napsal(a):

Cenzor Stejskal si plete IP adresu se serverem. Je to hlupák anebo demagog?
Že by obé? :o)
06. 01. 2014 | 15:24

lerak napsal(a):

Už se těším na první stání u městského soudu v Praze kde "nevinný" pan Kalousek a jeho černí soudruzi se budou zodpovídat ze škody přesahující 1 miliardu korun za jejich "hospodaření" nejen na ministerstvu práce a soc. věcí, ale též až se dovíme výši jejich majetků skrytých za anonimními akciemi.
To budem všichni koukat!
06. 01. 2014 | 15:33

fafnir napsal(a):

nadační fond ůproti korupci.To je to zařízení,které dohlédlo na to,aby se po transparentním výběrovém řízení začly následky povodní na severu odstarňovat po dvou letech a zatím místní žili v provizoriu.To je to zařízení,podle kterého se výběrové řízení na opravu silnic zahájí v lednu,aby proběhlo transparentně,a silnice se začnou opravovat v listopadu,v naprosto nevhodném počasí,a brzy jdou z toho důvodu znovu do kopru,protože pracovat na silnici se zárukou kvality je třeba nejlépe na jaře.Ale hlavně že je to protikorupční.A jestli to autor nepostřehl,tak nejenže Drábek už není přes rok ministrem,ale máme už púl roku ZemanoRusnokovu vládu,která dopředu věděla že systém se nebude smět používat,leč nic neučinila,aby nový fungoval.
Pláčete hezky,účelově,leč zcela mimo.
06. 01. 2014 | 15:36

opin Natinf napsal(a):

Už byl Drábkovi a jeho rodině zabaven všechen majetek pro splácení škody?
06. 01. 2014 | 15:48

Joe Ratata napsal(a):

Proč už není Šiškodrábek v teplákách, nebo aspoň ve vyšetřovací vazbě?
06. 01. 2014 | 15:48

čistokrevný pes z Tučap napsal(a):

strýc virus HxNx:
Neo není Kalousek, tak dlouho střízlivý a tím pádem relativně slušný by se tu MK nevyskytoval. Neo je V. Paggio.
06. 01. 2014 | 15:57

K.V napsal(a):

Zabanovaný, už to tu jednou bylo. Někteří škodolibci ( snad mezi ně nepaztříte), po zabanování od Stejskala se přihlásí znovu z přístupné sítě nenáviděného úřadu, někdy i z informačního centra, knihovny, nemocnice, dopravního prostředku který poskytuje internet. A pan Stejskal potom vidí známý nick a zabanuje celou tuhle instituci. Docela drsné
06. 01. 2014 | 15:58

Míla napsal(a):

Neo
13.05
úžasné,jenom jsem nepochopil,co tím básník chtěl říci.Trošku dost mimo téma.
06. 01. 2014 | 16:03

neo napsal(a):

Míla:

podívejte se na příspěvky výše, pak pochopíte
06. 01. 2014 | 16:08

Sobol napsal(a):

Mílo, co nechápete.? Podle Nea za vše špatné můžou komunisti, i za blbé počasí, i že je nahuleno ve vaší hospodě, natož za to že polovina národa je zbytečně na sociálních dávkách a ještě je podělaný informační systém MPSV
06. 01. 2014 | 16:09

zbyněk napsal(a):

Pane Terry.....
že doženeme západ za deset let, nebo vůbec někdy, tak to si mohl myslet jenom snílek nebo pošuk. Německo také nedohnalo Spojené Státy a podařilo by se to pouze v případě daleko větších povětrnostních katastrof, než které je postihují nyní.
06. 01. 2014 | 16:16

pgjed napsal(a):

Je dobré si připomenout, že Drábek pilně a snaživě pěstoval na MPSV svinčík, který tam založil již Nečas. A je hanbou našich sdělovacích prostředků, že to nedokážou pravdivě podat.
06. 01. 2014 | 16:16

Sobol napsal(a):

Zbyňku, a proč jste to o tom dohánění západu neřekl při cinkání klíči?? Tehdy jste měl křičet že tam plácají nesmysly a lžou. Mohli jsme si ušetřit spoustu zlého.
Proč až teď?
A proč se nám Západ spíše vzdaluje než přibližuje?
06. 01. 2014 | 16:22

KAteřina napsal(a):

Sobole: Proč se nám Západ vzdaluje? Protože nejméně třetina, spíše pak polovina našich spoluobčanů byla přesvědčena, že ke kapitalismu dojdeme tím, že si rozdělíme veškerý státní majetek. Tak a teď všichni mají majetek a kapitalismus tu není, protože majetek neužívají jako kapitál, ale spotřebovávají ho. A k osudovému rozhodnutí nedošlo v roce 1989, kdy se cinkalo klíči, ale až ve volbách v roce 1992, kdy vyhrál Klaus.
06. 01. 2014 | 16:34

729 napsal(a):

Kde nic není ani smrt nebere, vše rozkradeno. Tak jsme si mysleli. Nabízet státu nefunkční software se stalo hlavně v posledních letech dobrým byznysem. Dobré prase všechno spase, dobrý zaměstnanec všechno snese. V případě Drábka ovšem nutno brát v potaz jeho "heroický" boj proti nezaměstnaným, invalidům, matkám samoživitelkám, nemocným a dalším "parazitům" naší "kapitalistické" společnosti. Je to zrůda!
06. 01. 2014 | 16:43

zbyněk napsal(a):

Sobole....
já to věděl již tenkrát a proto jsem necinkal. Jsem již zkušený, nebo starý, jak chcete.
06. 01. 2014 | 16:47

Sobol napsal(a):

Kateřino, nějak vám z toho vypadl pojem PRÁCE. Bohužel musím konstatovat, že poslední kdo tu chápal že bohatství země vzniká poctivou prací, byli ti komunisti.
Od Havla jsme nikdy pokyn k tomu, aby národ pracoval, neslyšel, Spíše sem zavedl ty výkřiky, jak nám komunisti ničili svobodu a práva, zejména tím že se za nich muselo pracovat.
06. 01. 2014 | 16:48

strýc virus HxNx napsal(a):

neo 14:31

PAN KALOUSEK se Vám, neo, zavrtal do mozku.
aniž si to uvědomujete, jste de facto nyní PANEM POSLANCEM KALOUSKEM. máte radost?
06. 01. 2014 | 16:53

Kelt napsal(a):

Drábek se Šiškou "jeli "v miliardách,taktéž Barták,Řebíček,Ouzký,Drobil,pak někteří ve stamilionech-Vondra,Parkanová a zhaftli čučkaře Ratha za sedm milionů/o tom zbytku básní spolupracující obviněná Salačová a SZ bez relevantních důkazů/.
Do toho výčtu ještě patří "užitečný idiot"Kubice,který dle rozhodnutí komise MV nezákonně jmenoval Červíčka pol.presidentem.Sice za to bral/Kubiceho zpráva a nezákonné obvinění Jourové a aktérů v kauze Budišov-nakonec šel za katr koruní svědek Kubiceho/jenom plat,ale měla by na něm být vymáhána škoda,která vznikne doplatkem mzdy pro Lessyho.
06. 01. 2014 | 16:58

neo napsal(a):

strýc virus HxNx :

opět se mýlíte.
nikoli.

S panem Kalouskem nemám nic společného.
06. 01. 2014 | 16:58

strýc virus HxNx napsal(a):

neo

dobrá. když myslíte, tak nemáte s panem poslancem Kalouskem nic společného.
06. 01. 2014 | 17:02

petrof napsal(a):

pan ředitel Nadačního fondu spadl asi na hlavu...???? Zřejmě touží po časech, kdy si naši "nepotřební" jezdili pro dávky mercedesem..????
Pan Drábek vyznával staré, známé heslo : kdo nepracuje, ať nejí.....a proto musí být nutně lidmi, jako je autor, dehonestován. Socani se prostě nikdy nepoučí....
06. 01. 2014 | 17:16

fafnir napsal(a):

Kelt
soudíte,že by exponent obézního Peciny,sám obézní Lessy udělal testy fyzické zdatnosti předepsané pro příslušníka policie?A že nezákonnost konstatovala komise ministra bez důvěry,který navíc dostal ve volbách výprask,nezakonost konstatovala komise nezákoného ministra v demisi...
Jiná věc je Kelte,že levičákům toto vyhovuje.
BTW.jak dlouho,že je na ministerstvu Zemanův levicový odborník,který půl roku ví,a byl nato předešlou ministriní upozorněn,že systém dávek koncem roku končí?Proč váš levicový odborník nekonal?
06. 01. 2014 | 17:23

fafnir napsal(a):

strýc virus HxNx
zato já si ve shodě s poslancem Kalouskem myslím,na rozdíl od vás,že k prosperitě se ještě nikdo prostřednicvím dluhů neprobojoval.Prostřednictvím dluhů se dostanete jenom k bankrotu.
06. 01. 2014 | 17:27

kolťák napsal(a):

Vono je to stejný jak v tom otřepaným fóru.Dlužíš-li bance 5000,máš problém.Dlužíš-li bance 10 mega,má problém banka.
06. 01. 2014 | 17:34

antisoudruh napsal(a):

jozka 13:00
Ono spíš šlo o to, že by měl každý začínat u sebe. Nikoliv hledat vinu napřed v druhých. Nebyl to výrok o vině či nevině nějakého Šišky. Ovšem, je možné, že za Vaši frustraci (frustraci soudě dle reakce) nese zodpovědnost zcela někdo jiný. Já osobně, když mám depku, nepotřebuji viníka. Prostě se jen zamyslím, co jsem udělal špatně.
06. 01. 2014 | 17:48

smutný napsal(a):

petrof napsal(a):
...kdo nepracuje, ať nejí.....a proto musí být nutně lidmi, jako je autor, dehonestován. Socani se prostě nikdy nepoučí....
*****************************************************************************
...a jak je to s těmi pro které není práce?? Ono totiž v kapitalismu nikdy 100% zaměstnanost nebude, víme?!
06. 01. 2014 | 17:57

Kelt napsal(a):

fanfire.
pláčete na nesprávném hrobě.
Nejsem zainteresován ani na MV,ani na MPSV.
Jenom mně vadí a nejsem sám megalodějny Drábkošišky a hlupák na funkci ministra vnitra,který celou dobu působení dělal jenom užitečného idiota Kalouskovi a Topolánkovi.

Ps.Ve shodě s Kalouskem jste poslal Česko na Balkán a do dvou let recese,kdy úroveň ekonomiky klesla pod rok 2008.
Nejlepší MF zaostávajících zemí Kalousek dokázal "vyrobit" nejvyšší schodek SR za rok 2009 a to ve výši 192,2 miliardy Kč,když si "popletl"znaménko z +4,5 prognozy HDP na rok 2009 a ono to vyšlo na -4,5%.
Je politik,který pije a stane se z něho státník/W.Churchill/a nebo také jenom opilec,který neví co činí/Kalousek".
06. 01. 2014 | 17:57

smutný napsal(a):

fafnir napsal(a):

strýc virus HxNx
zato já si ve shodě s poslancem Kalouskem myslím,na rozdíl od vás,že k prosperitě se ještě nikdo prostřednicvím dluhů neprobojoval.Prostřednictvím dluhů se dostanete jenom k bankrotu.
******************************************************************************
...tak to si myslíte špatně! Firma když se chce rozvíjet nebo modernizovat taky si na to musí půjčit peníze. Určitě jste už musel slyšet o tom, že se banky podílejí na financování různých projektů.
Že by se někdo k prosperitě proškrtat tupými škrty jako Kalousek, to snad nemyslíte vážně??
Co tomu říkají odborníci, kteří rozumí ekonomii??
FORBES: KALOUSEK NATRVALO ZNIČIL ČESKOU EKONOMIKU Ohromující selhání programu škrtů české vlády - http://www.blisty.cz/art/68729.html
Kalousek se dočista zbláznil, hospodářství úplně dorazí. Ptali jsme se ekonomů na program TOP 09 - http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Kalousek-se-docista-zblaznil-hospodarstvi-uplne-dorazi-Ptali-jsme-se-ekonomu-na-program-TOP-09-286738
Za zlého ducha a diletanta Kalouska ještě zaplatíme. Ekonomové i politici se vyslovili - http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Za-zleho-ducha-a-diletanta-Kalouska-jeste-zaplatime-Ekonomove-i-politici-se-vyslovili-288809
06. 01. 2014 | 18:05

Občan napsal(a):

Zbyňku,

ten "systém" dosud "fungoval" jen díky tomu, že příčetní úředníci všechno zúřadovávají na papíře a jednou za čas to nabuší do mašiny. Méně příčetní, kteří "systému" důvěřovali, měli a mají problémy, protože "systém" nefunguje.
Nebýt těch opatrných a obětavých, kteří důvěřují propisce a lejstru, už by dávno celý Kybersadistův "systém" zkolaboval. Možná je škoda, že se na to úředníci nevybodli a úplnému zabránili.

Te "systém" si totiž není schopen zapamatovat kupříkladu ani datum narození a titul. Úředníci tak musejí furt kolem dokola vkládat osobní údaje, které obratem kamsi mizí. A to je jen jedna z nefunkčností Kybersadistova "systému".
06. 01. 2014 | 18:14

kača napsal(a):

Kelte,
Vy snad těm pitomostem, co tu ventilujete, dokonce sám věříte. To je teda věc. Smutná věc.
Nyní chápu Vaši reakci před pár měsíci, kdy se jednalo o "nevýchovu" k samostatnosti ve školách. Podle Vašeho názoru by výchova k samostatnosti vedla k tomu, že by si každý koupil sekačku a navzájem by jsme si sekali trávu. Úžasná myšlenka.
Kdysi jsme říkávali, že policajt má IQ srovnatelné s automatickou pračkou. Vás by mohl člověk, je mi líto, srovnat s tou sekačkou na trávu.
06. 01. 2014 | 18:17

fafnir napsal(a):

smutný
inu,když citujete tak důvěryhodný bulvár jako jsou "parlamentní listy" tak holt vám není pomoci a exekutor se na vás těší.
BTW.Říká vám něco pojem reálná cena peněz(tedy pro vás,víte kolik stojí půjčená nebo naopak půjčovaná koruna).Bodejť by se banky na půjčování netěšili,když mají z každé půjčené koruny 17 haléřů.Není to na vás složité.A umíte si ze školy spočítat úrok?
06. 01. 2014 | 18:21

petrof napsal(a):

to smutný:
a já myslel, že je kolem nás pořád habaděj...??!! Chybí možná zaměstnání, resp. buď ti, kteří by ji chtěli dělat, nebo ti, co by ji mohli dělat.
Ale když vidím, kolik chrlí ročně naše školy všelijakých sociologů, politologů, právníků, novinářů, arabistů, japanologů ....a jiných "odborníků, tak se nedivím.
06. 01. 2014 | 18:25

fafnir napsal(a):

Kelte
inu vy jste pravdomluvný jako Hašek.On si to znaménko nepopletl Kalousek,ale světová banka.
06. 01. 2014 | 18:25

práce napsal(a):

to smutný :
práce habaděj.....
06. 01. 2014 | 18:26

Mc. Boulder napsal(a):

pořád doufám, že se k panu Drábkovi a panu Šiškovi policie ještě vrátí, teď už skončí / zeslábne Kalouskovo krytí, a celá miliardová rozkrádačka by se mohla konečně vyšetřit
06. 01. 2014 | 18:26

Kelt napsal(a):

kača,
hlupáci nikdy nemají nic "k věci",jenom se snaží druhého urazit.
Vy mne urazit nemůžete.
06. 01. 2014 | 18:27

smutný napsal(a):

fanfir

chápu, že vám, fanatickým rádobypravičákům, takové informace nejdou pod frňák. Ono není důležité na jakém papíře je ta informace napsána, ale co je to za informaci a od koho!!!
06. 01. 2014 | 18:28

smutný napsal(a):

práce napsal(a):

to smutný :
práce habaděj.....
**********************************************************
...jen není kdo by ji financoval. Pracovat zadarmo - za to se člověk nenají, bydlení nezaplatí...
06. 01. 2014 | 18:30

Kelt napsal(a):

fanfire,
pokud mám vycházet z doslovného znění Vaší repliky,tak SR na rok 2009 za Kalouska vypracovala světová banka a místo PS ho schválil MMF?
Pochopil jsem to správně?
06. 01. 2014 | 18:32

kača napsal(a):

smutný,
a co tak nesčetněkrát prověřené ekonomické pravdy, že když se hospodářství řítí do propasti, tak se neinvestuje! Investice má smysl a právo se nazývat investicí teprve, když se ekonomika dostane na dno propasti! Před tím to jsou vyhozené peníze!
Napsal jste:
"...tak to si myslíte špatně! Firma když se chce rozvíjet nebo modernizovat taky si na to musí půjčit peníze...". Nenapsal jste ale kdy se může firma zadlužit. Pokud si myslíte, že to je jedno, tak přenechte ekonomiku jiným - ve vlastním zájmu!
06. 01. 2014 | 18:32

kača napsal(a):

smutný,
a co tak ne zadarmo, ale za míň - mimochodem osvědčený švýcarský protikrizový recept.
06. 01. 2014 | 18:34

smutný napsal(a):

kača

...a že jsme teda na tom tak výborně, když se neinvestovalo ale tupě škrtalo??
Takže ekonomové z odkazů, které jsem uvedl se pletou, ale chemik Kalousek to umí lépe??
06. 01. 2014 | 18:37

kača napsal(a):

Kelte,
já jsem Vás nechtěla urazit, ale někdo Vám holt musí říct pravdu. Očividně máte víc problémů, než představu, že osamostatnění spočívá v koupi sekačky.
06. 01. 2014 | 18:39

smutný napsal(a):

kača

a co takhle zpátky otrokářství a nevolnictví, tím se určitě k prosperitě dostaneme, ovšem jen někteří.
Podle vás si z třetinovým platem oproti němcům žijeme nad poměry?? Byl jsem loni v Albáni, máme k ní blíž než bychom si mysleli, bohužel.
06. 01. 2014 | 18:43

kača napsal(a):

smutný,
nejsem si jistá, jestli se jen tupě škrtalo. Také nevím nakolik jsou ti Vaši odborníci skutečně odborníci. Kalousek byl vyhlášen nejlepším ministrem financí Evropy. I to beru s rezervou, stejně jak ty Vaše odborníky. V každém případě se Kalousek choval přísně ekonomicky. Před volbami tehdy všichni požadovali šetření. V okamžiku, kdy se šetření dotklo jich samotných, bylo zle.
06. 01. 2014 | 18:45

smutný napsal(a):

kača napsal(a):
Nenapsal jste ale kdy se může firma zadlužit. Pokud si myslíte, že to je jedno, tak přenechte ekonomiku jiným - ve vlastním zájmu!
********************************************************************************
...nemyslím si, že je to jedno. Co jsem ještě nenapsal??
06. 01. 2014 | 18:46

Kelt napsal(a):

kača,
nevzpomínám si,že bych někdy vyslovil soud,že "osamostatnění spočívá v koupi sekačky"-dejte celý odkaz.
Jenom na margo přechodu od postindustriální společnosti/dle některých/směřujeme ke společnosti služeb,jsem to ironizoval tím,že já budu sekat trávu sousedovi a on mně.
Protože službami se ČR nemůže "uživit"-to je fikce.
06. 01. 2014 | 18:48

smutný napsal(a):

kača
tak proč se mnou diskutujete, když nevíte a nemáte přehled o základních věcech a myslíte si kde co??
06. 01. 2014 | 18:51

kača napsal(a):

smutný,
odkud máte náš třetinový plat, oproti Němcům? Žila jsem pár měsíců pracovně v Mnichově. Měsíčně jsem brala přes tři tisíce €. Měsíční fixní výdaje naše rodina měla okolo 2.600,- €. Zbytek jsme projedli.
Příjmy musíte srovnávat s výdaji. Najděte mi Čecha, co platí za 84 m čtverečních byt 1.600,-€, za popelnice 180,- €, školku 300,-€... měsíčně.
A to, že k Albánii máme blíž je prostě v lidech. Králíci vytváří hodnoty zcela omezeně.
06. 01. 2014 | 18:54

Yosif K napsal(a):

smutný napsal(a):
1) ...tak to si myslíte špatně! Firma když se chce rozvíjet nebo modernizovat taky si na to musí půjčit peníze. Určitě jste už musel slyšet o tom, že se banky podílejí na financování různých projektů.
2) Že by se někdo k prosperitě proškrtat tupými škrty jako Kalousek, to snad nemyslíte vážně??
3) Co tomu říkají odborníci, kteří rozumí ekonomii??
KONEC CITATU.
ad 1) Když si pujčuje soukromá firma tak to někdy dopadne dobře a někdy špatně, ale spíše to dopadne dobře, přece jenom více SOUKROMÝCH firem se rozvíjí než krachuje.
Kdž si pučuje stát tak to nekdy dopadne DOVBŘE A NĚKDY ŠPATNĚ ALE SPÍŠE TO DOPADNE ŠPATNĚ. Specielně ve státech s měéně disciplinovanými či více shnilými byrokraty a proletáři než jsou v SRN nebo švédsku - viz jih evropy. ¨
ad 2) škrtání není snaha o lacinou prosperitu ale snaha o odvrácení předlužení státních financí. Jelikož češi jsou menčí dříči než třeba Japonci nebo Němci, není od věci aby měli i méně dluhů než Japonci nebo němci, vy byste asi také spíše pučil němcům než třeba romům......
na něměckou prosperitu zatím zapomente - peracujete snad jako němec nebo japonec????
ad 3)Co myslíte slovy "rozumí ekonomii"??? myslíte tím arogantní petlachy co hlásají že "státní dluhy se splácet nemusí" a že "zdroje tu jsou"????
06. 01. 2014 | 18:54

evix - nejsem stroj! napsal(a):

Sobol napsal(a):
Kateřino, nějak vám z toho vypadl pojem PRÁCE.
.....................
Tak nežvanit a jít PRACOVAT..Nejlépe do montovny, to je totiž už prakticky jediný průmysl v ČR. Stavebnictví bude co nevidět v podobné situaci jako průmysl.
Zemědělství je v troskách a lidi co by tam měli práci, jsou na pracáku...Kteří borci po revoluci vykřikovali, že nám stačí golfové hřiště a turisti v Praze???
Stačí, ne. Německo své zemědělce podporuje, taky si to může dovolit, Češi prodají do Němec zástavový skot a nazpátek dovezou hovězí v Chladícím kamionu. Na polích roste řepka, kukuřice do bioplynek, obilí máme nadbytek, tak se vyveze do Němec.
Pole je zbytečnost, solární panely jsou hospodárnější.
Prasnice jsme vybili, naco je taky živit, vždyť můžeme dovézt dotované selata z Německa a Dánska..Mléko se vyveze třeba do Polska a nazpátek se dovezou sýry. Proč by jsme měli mít mlékárny, jak řekl jeden mladý ekonom, je to výhodné, protože se ušetří pracovní síla a ta může jít dělat něco jiného.
Co má jít dělat?
06. 01. 2014 | 18:56

Občan napsal(a):

Kačo,
70% zaměstnanců nedosáhne ani na průměrnou mzdu, která je necelých 926 euro a - mimochodem - nedosahuje ani německého životního minima.
Naopak roste počet zaměstnanců, jejichž "mzda" se potácí lehce nad minimální mzdou. "Plat" 16 000.- Kč hrubého je ve většině regionů ČR považován za velice slušný až nadstandardní. Přitom to je pouhých 593 euro a životní náilady jsou srovnatelné s německými.
Většina pracujících a drtivá většina penzistů v ČR už se nemá JAK uskrovnit, protože po zaplacení nákladů na bydlení přežívají s pár korunami na den a kupují jen to zcela nezbytně nutné.
Ekonomicky a sociálně jsme se "díky" KlausTopolNečasKalouskům ocitli na Balkáně.
06. 01. 2014 | 18:58

evix - nejsem stroj! napsal(a):

Kača a kolik vám zůstává tady? Manžel byl v domácnosti? Tady by vám z jednoho platu nic nezůstalo, byty v Havířově 9000 kč a plat je 12 tisíc čistého...Pokud chcete mít lepší plat, musíte mít auto a dojíždět třeba do Hyndaie.... Kolik stojí benzín zajisté víte...
06. 01. 2014 | 19:06

evix - nejsem stroj! napsal(a):

Občane, Kača a podobní jsou totálně mimo, oni si myslí, že průměrný plat má kromě bezdomovců, samoživitelek, invalidů a důchodců, prostě každý...
06. 01. 2014 | 19:08

Občan napsal(a):

Kačo,
Vy jste v Německu působila jako samoživitelka? Nebo tam Váš manžel/partner fungoval jako nezaměstnaný?

Pokud jste brala "přes 3000 eur", za cosi fixní jste zaplatila 2600.- eur, pak jste měsíčně projedli 700 eur (PLUS celý partnerův příjem)?
To musela být dost hoňka, projíst měsíčně 18 000.- Kč; nebo jste si žili na sakra vysoké noze. Víte, my čas od času pobýváme v Německu, Rakousku a Itálii a nakupujeme tam v běžných sámoškách typu LIDL apod. Za 70 eur se slušně najíme celý týden, a to vč. pár piv, místních sýrů, sušené šunky a čerstvého ovoce/zeleniny.
06. 01. 2014 | 19:09

kača napsal(a):

Občane,
ano, tak vypadá statistika, ale ta nám neříká důvody, proč tomu tak je. Ty důvody vidí každý jinde. Já se neomezuji na KlausTopolNečasKalouskovce. Vidím svalování viny na politiky a mafiány jako fatální chybu našeho národa. Hodnoty tvoříme všichni, každý podle svých schopností a každý podle svých schopností z těchto hodnot umíme těžit. Neschopnost jedince, v jednom či druhém, není pro mne důvod k osočování druhých. Ty politiky jsme si zvolili. Proč, když jsou tak špatní? Asi proto, že jsme je volili my (my o nic lepší). Třeba to vidíte jinak, ale to je prostě můj, mnohým nepohodlný názor.

smutný,
také vidím, že debata s Vámi nedává smysl.

Kelte,
už si nepamatuji, kde jsem měla debatu s nickem Gaia, ale Váš názor mne tak pobavil..., že jsem si při pohledu na Váš nick neodpustila šťouchnutí, tak pardon.
06. 01. 2014 | 19:13

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Jenom mně vadí a nejsem sám megalodějny Drábkošišky a hlupák na funkci ministra vnitra,který celou dobu působení dělal jenom užitečného idiota Kalouskovi a Topolánkovi.
KONEC CITATU.

No nyní už 8 měsiců vládne "levicová dělnicko-rolnická vláda" nelítostných ochránců plebejů a proletářů, ve vězení již seděli exposlanci, Nagyová, kartáček na zuby má již jistě sbalen i Nagy-Nečas, policie šlape na paty modrým kmotrům Rittigovi a Janouškovi, tak je mi strašně divné že ZATÍM neseděl ani Drábek ani ŠIŠKA.

Ti by si to za zmatek na MPSV zasloužili, ALE neděje se nic VŮBEC NIC. Možná je to tím že i nynější ministr Koníček má jako tajný rudý velkofabrikant přes anonymní firmy na Kypru tuny másla na hlavě a říká si ŽÍT A NECHAT ŽÍT......

takže ..... ŽÍT A NECHAT ŽÍT a ..........CHAOS POKRAČUJE......
06. 01. 2014 | 19:14

petrof napsal(a):

to občan :
člověče odkud jste přijel....??? Včera jsem byl na procházce v lese a víte, že tam na stromě nevisel ani jeden důchodce???
A jako na potvoru, odpoledne v Tescu jsem o ně doslova zakopával a musely "jet" čtyři poklady.....divné??!!
06. 01. 2014 | 19:15

Kelt napsal(a):

kača,
tak fajn,vše dobré.
06. 01. 2014 | 19:17

Občan napsal(a):

Evix,

koukám, že jste si toho rozporu v Kačině domácnosti všiml/a také :o))
Mimochodem - plat kolem 3000 eur v Německu není nic omračujícího. Průměrná mzda tam byla v r. 2012 3750 euro, takže Kača tam brala, pokud se jí dá věřit, mzdu lehce podprůměrnou.
I obyčejný skladník - agenturní nádeník z ČR - si přijde na 1800 euro, což je přitom hluboce podprůměrný příjem. Přehled průměrných německých mezd dle oborů za r. 2012 je zde: http://finexpert.e15.cz/mzdy-v-nemecku
06. 01. 2014 | 19:18

Občan napsal(a):

Kačo, neříkáte si náhodou na jiných virtuálech "Třešeň"?
Vaše dikce, relativismus i "argumentace" jsou s ní totiž identické.
06. 01. 2014 | 19:21

kača napsal(a):

Občane,
manžel byl v domácnosti. Jsem matka čtyř dětí a začínala jsem novou kariéru.
Takže:
Nebenkosten (voda, teplo, popelnice, elektřina) cca 450,-€/měsíc
Nájem cca 1.600,-€/měsíc
Školka (podle momentálního stáří dětí) 600,- až 900,- €/měsíc
Na jídlo a další (telefon, benzín, kosmetika...) nám zbylo okolo 400,-€/měsíc.
Proto mají Němci málo dětí - neměli by na jiné radovánky.
06. 01. 2014 | 19:24

kača napsal(a):

Občane,
Třešeň? Mějte rozum, já a třešničky nepasujeme dohromady ani náhodou.:-)
06. 01. 2014 | 19:27

Yosif K napsal(a):

veverka napsal(a):
Kdo tomuto státu způsobí miliardové škody ,ten je beztrestný.

Stíhají se jen malé ryby a obětní beránci,ti skutečně zásadní zloději ne.

A tak už rok a půl sledujeme denně pečlivě předkládanou reality show o Rathových umorousaných sedmi milionech ,zatímco Drábek,Kalousek,Vlastička,Dalík,Řebíček,Vondra atd. kde jde o miliardy si běhají vesele na svobodě a ještě drze vykládají jak je všechno ok a jak nastavili "zdravé základy".

Hnus.
06. 01. 2014 | 12:40
no HNUS JE také TO KDyŽ SI NĚKDO NEVIDÍ na špičku nosu.
A) u Ratha nejde o 7 milionů. Kdzž se žvanilka Pancová podřekla ŽE MÁ NASYSLENO 66 MEGA, tak má nasysleno 66 mega i Kott a Rath také, jelikož se většinou dělili na třetiny. Jde tedy minimálně o 3x66=198 mega.

O tom že středočeský kraj jako jediný používal pouze losovačky se psalo v novinách od srpna 2011 - kdyby KOTT PANCOVA RATH přestali v ten moment krást (a jistě již měli nqakradeno dost) tak by je nikdo nechytil se 30 mega v zavařovačkách a krabicích a sejfech atp.

Vlastička koupila de facto 4 CASY za cenu 4 letounů CASA. Papírově koupila 3 CASY za cenu 4 letounů a 4. Casu koupila jakoby za 3 Alcy, ty jsou však na světovém trhu očividně bezcenné, čili 4 CASU dosrtala zadarmo, španěláci zkusili Alcy prodat do afriky, nikdo nje nechtěl tak je vrátili. Nyní sed MO zbavuuje všech přerbzrtečných letounů Alůca de facto zadara, asi za 1% pořizovací ceny.

Atd atd. Přihlašte se k Sobotkovi, třeba vás udělá ministrem války, ostatně proč ty Alcy neprodali sosálisti? Taky se jim nevedlo.....
06. 01. 2014 | 19:30

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Kača
Lžete. Kalousek nikdy nebyl nikým vyhlášen nejlepším ministrem Evropy, ba ani EU.
Podle mě máte špatné informace i o tom, jak jste ůdajně žila v Mnichově.

Stavebnictví je na huntě, realné mzdy nestačí nakopnout investiční náladu v lokalitácha tak i potenciální produkt a dostat zemi z recese , dlouhodobá nezaměstnanost v některých regionech tlačí dolů ceny místních aktiv, působí problémy v oblasti spolunažívání socioekonomických , potažmo etnických skupin, Singer proto manipuluje kurzem aby ale zjistil, že bude možná musit sáhnout do devizových rezerv...a to to vše se děje přes do země proudící dotace, přes snižování cen energií , přes poměrně solidní stav poptávky exportních destinací.
To je úspěch ? To je fiasko, účetnický kalouskovitý švindl.
Vždyť lidé se vysmáli iu tomu jeho super výhodnému penzijnímu tunelu.
Opomenu pak švindly s prodejem dluhu za násobky toho, zač by jej mohl prodat na finančních trzích - k čemu pak proboha ty úspory ?

Církevní erstituce - zde uspěl, ano , ale při pomoci hlasů kriminálníka, tří trafikantů, Parkanové, Drábka a dalších podivných figurek.

Vymyslete lepší pohádku, ta se nepovedla. Nebo ji zkuste vyprávět na stránkách Mateřídoušky.
06. 01. 2014 | 19:31

petrof napsal(a):

autor toho šíleného dílka by jistě přivítal, kdyby jurodivý Ištván s ušatým Šlachtou,obvinili nakonec pana Drábka, za nefunkční systém dávek...???
Že nebudou důkazy... ???, nevadí, stačí anonymní telefát....a zase budou mít min. rok co "vytěžovat".....Oooouuuu.
06. 01. 2014 | 19:44

Kelt napsal(a):

petrof,
ono to je jednoduší-dle dle pravomocného rozhodnutí ÚHOS byla smlouva Drábka s Japonci uzavřena v rozporu se zákonem a je neplatná.
Takže se ty milionky-možná až miliarda sečtou,podtrhnou a bude ta Drábkova malá domů klasifikována jako rozkrádačka velkého rozsahu-sazba až 12 let natvrdo.
06. 01. 2014 | 19:53

petrof napsal(a):

to Kelt:
vaše myšlenkové pochody mě přímo děsí..!!! Jakou dedukcí jste prosím přišel na to, že ty miliony-možná miliarda(!), byla Drábkova malá domů...???
Nejste vy kámoš toho ušatýho Šlachty...???
06. 01. 2014 | 20:11

Kelt napsal(a):

petrof,

jste dost neinformovaný-ty "malé domů"spočívaly v podstatné participaci firmy-firem,kde Drábek,či Šiška dříve působili,anebo se jednalo o jejich kamarády,jako byl Šiška kamarádem Drábka a později jeho náměstkem.
Fukční systém vyplácení dávek k jejich smůle nahradili systémem nefunkčním za stovky milionů a to jim zlomilo vaz.
06. 01. 2014 | 20:19

petrof napsal(a):

to Kelt :
jóóóó tak,...jste jako Bureš Babiš ...všichni v týhle republice kradou....všichni to vědí....všichni o tom mluví......píšou to přece noviny...n-tsss, n-tsss.
06. 01. 2014 | 20:30

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
1) 70% zaměstnanců nedosáhne ani na průměrnou mzdu, která je necelých 926 euro a - mimochodem - nedosahuje ani německého životního minima.
2) Naopak roste počet zaměstnanců, jejichž "mzda" se potácí lehce nad minimální mzdou. "Plat" 16 000.- Kč hrubého je ve většině regionů ČR považován za velice slušný až nadstandardní. Přitom to je pouhých 593 euro a životní náklady jsou srovnatelné s německými.
3) Většina pracujících a drtivá většina penzistů v ČR už se nemá JAK uskrovnit, protože po zaplacení nákladů na bydlení přežívají s pár korunami na den a kupují jen to zcela nezbytně nutné.
4) Ekonomicky a sociálně jsme se "díky" KlausTopolNečasKalouskům ocitli na Balkáně.
06. 01. 2014 | 18:58
KONEC CITATU.
Samozřejmě že vládnoucí klruhy v čechách leccos rozkulačí (socalisté nejsou výjimkou) a samozřejmě kdyby se nekradlo bylo by lépe.
Ano Kalousek není Merkelová ALE:
1) to že 70% občanů nedosáhne ani na průměrnou mzdu platí úplně všude na světě. Lidi kteří mají podprůměrnou mzdu na tom nikde nejsou bůhvíjak skvěle.
2) český proletář zvlčilý 41 lety poflakování a rozkrádání za vbolševiků není německý proletář (aostatně ani Ossi proletář ještě 20 let po sjednovenáí není Wessi proletář)
Dále český úředník zvlčilý 40 lety komunismu není Wessi úředník.
ad 3) i v SRN je chleba o dvou kůrkách, specielně pro lidi kteří budto lautr nic neumí jelikož jsou paka, nebo něco umí a trh to zrovna nechce. I v SRN a švédsku se musí většina lidí uskrovnovat atd atd.
ad 4) Svalovat všechno hystericky na Kalouska je kapitální pitomost. Pokud jsou shnilí proletáři, tak to že socani budou zvyšovat minimální mzdy nikomu k ničemu nepomůže.

Oběd v průměrné restauraci stojí ve Stockholmu 1500 Kč.
Třípokoják ve stockholmu holý nájem 30 tisíc kč,
flaška piva v superkmarketu 45 Kč
Lístek na městský autobus 80 Kč
Litr bezninu 50 Kč
atd atd atd

Ano platy jsou ve švédsku vyšší ale ceny taky. Kdo to popírá je totální mimon. Rodina absolutně nekvalifikovaných proletošů se zoufale podrpůměšrným platem a s dětmi si na rozdíl od minulosti už ve švédsku až tak vyskakovat nemůže, i když samozřejmě se mají lépe než v čechách a mohou ušetřit více než v čechách (nebo v Rumunsku). Místa kde by mohli zaměstnávat nekvalifikovaný proletoše ovšem ve švédsku mizí jako jarní sníh.

Pokud má někdo nápad jak v čechách dávat nekvalifikovaným proletošům to co si nemůže dovolit ani švédsko, sem s tím. Samozřejmě, napučovat a rozházet napučovaný peníze mezi proletáře.......

Restaurants [Edit] Median Range
Meal, Inexpensive Restaurant 85.00 kr 75.00100.00
Meal for 2, Mid-range Restaurant, Three-course 500.00 kr 400.00700.00
Combo Meal at McDonalds or Similar 65.00 kr 60.0070.00
Domestic Beer (0.5 liter draught) 50.00 kr 50.0060.00
Imported Beer (0.33 liter bottle) 50.00 kr 40.0060.00
Cappuccino (regular) 30.00 kr 25.0035.00
Coke/Pepsi (0.33 liter bottle) 15.00 kr 10.0020.00
Water (0.33 liter bottle) 15.00 kr 10.0020.00
Markets [Edit] Median
Gasoline (1 liter) 14.50 kr 14.0015.00

Apartment (1 bedroom) in City Centre 6,000.00 kr 5,000.008,000.00
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre 4,000.00 kr 3,100.005,000.00
Apartment (3 bedrooms) in City Centre 10,500.00 kr 8,500.0014,000.00
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre 7,000.00 kr 6,000.008,000.00
Buy Apartment Price [Edit] Median
Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 50,079.91 kr 30,000.0065,000.00
Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 25,000.00 kr 16,000.0035,000.00
Salaries And Financing [Edit] Median
Average Monthly Disposable Salary (After Tax) 20,000.00 kr 17,000.0024,000.00
Mortgage Interest Rate in Percentages (%), Yearly 3.50 3.004.00

These data are based on 4247 entries in the past 18 months from 501 different contributors.

Last update: January, 2014
06. 01. 2014 | 20:36

Kelt napsal(a):

petrof,
pokud to nevíte,tak každá smlouva má smluvní strany/opravdu jste tak hloupý?/,kde je nejen jméno,adresa a jména lidí zastupujících kontrahenty a z toho lze jednoduše vyčíst,kdo je dodavatel a kdo kupující.
Proč tak dlouho Drábek odmítal/to také nevíte ?/ty smlouvy zveřejnit?
06. 01. 2014 | 20:41

Yosif K napsal(a):

evix - nejsem stroj! napsal(a):
Prasnice jsme vybili, naco je taky živit, vždyť můžeme dovézt dotované selata z Německa a Dánska..
06. 01. 2014 | 18:56

Kámoš jezedák po rozpadu JZD šel makat na farmu do Dánska. To že že Dánsko má lacinější běpřové než kdokoliv v Evropě NENÍ KVŮLI DOTACÍM. Je to tím že Dánové jsou mnohem pracovitější než češi. Dáínská rodijhna na famrě je v poklusu od 4 od rána do půlnoci. Pětičlenná rodina s jedním českým helferem se stará třeba o deset tisíc prasat. V českém ZD by se o deset tisíc prasat starlo možná i 40-50 lidí.

To že je někde na západě něco lacinější je někdy kvůli dotacím ale také často proto že lidé jsou tam méně shnilí a práce je lépe zorganizovaná takže tam lépe a organizovaněji makají.

Jinej kamoš makal na prasečí farmě v Australii. O 5 tisíc prasat se tam starali 2 slovy dva lidi. Administrativa tatík po večerech. Samozřejmě nezaháleli.
06. 01. 2014 | 20:45

Yosif K napsal(a):

Kerej mamalůs tvrdil že v SRN jsou stejný životnáí náklady jako v ČR?

Oběd pro dva v restauraci 1000 Kč
půllitr piva 80 Kč
holé nájemné třípokoják 24 tisíce kč.
Ano platy jsou vyšší ale ceny taky.

Rozdíly mezi kvalifikovanými a nekvalifikovanými makači jsou vyšší než v čechách. Proč ne? Nekvalifikovanejch makačů je všude přebytek - na rozdíl od poměrů za socíku. Bad luck.

Samozřejmě, životní náklady v Zittau jsou jiné než ve Frakfurt am Main nebo Berlíně. To však přišlo i do čech, že v Osoblaze jsou jiné ceny a jiné platy než v Praze.

Restaurants [Edit] Median Range
Meal, Inexpensive Restaurant 8.00 € 6.0010.00
Meal for 2, Mid-range Restaurant, Three-course 40.00 € 30.0050.00
Combo Meal at McDonalds or Similar 6.50 € 6.007.00
Domestic Beer (0.5 liter draught) 3.00 € 2.503.50
Imported Beer (0.33 liter bottle) 3.00 € 2.303.50
Domestic Beer (0.5 liter bottle) 0.80 € 0.651.00
Imported Beer (0.33 liter bottle) 1.00 € 0.801.30

Apartment (1 bedroom) in City Centre 550.00 € 400.00700.00
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre 400.00 € 300.00500.00
Apartment (3 bedrooms) in City Centre 1,100.00 € 800.001,400.00
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre 800.00 € 600.001,000.00
Buy Apartment Price [Edit] Median
Price per Square Meter to Buy Apartment in City Centre 2,875.00 € 2,000.003,800.00
Price per Square Meter to Buy Apartment Outside of Centre 1,900.00 € 1,250.002,600.00
Salaries And Financing [Edit] Median
Average Monthly Disposable Salary (After Tax) 2,050.00 €
06. 01. 2014 | 21:03

Míla napsal(a):

Yozífku
ještě by mě zajímalo ustájení toho vepřového jak v Dánsku,tak v Austrálii.Volně v přírodě?Mohl byste upřesnit
kde to v Dánsku je?Otázka pro Vás-viděl jste pohromadě 100 prasat?Já ano,u jednoho velkostatkáře v Polabí.Tak ty slinty o desetitisích prasat pohromadě vyprávějte holubům.Jinak ta stovka prasat byla na vysoké podestýlce,pokud víte, vy slinto, co to je.
06. 01. 2014 | 21:03

Yosif K napsal(a):

Kámoš jezedák po rozpadu JZD šel makat na farmu do Dánska. To že že Dánsko má lacinější vepřové než kdokoliv v Evropě NENÍ KVŮLI DOTACÍM. Je to tím že Dánové jsou mnohem pracovitější než češi. Dánská rodihna na farmě je v poklusu od 4 od rána do půlnoci. Pětičlenná rodina s jedním českým helferem se stará třeba o deset tisíc prasat. V českém ZD by se o deset tisíc prasat staralo možná i 40-50 lidí.

To že je někde na západě něco lacinější je někdy kvůli dotacím ale také často proto že lidé jsou tam méně shnilí a práce je lépe zorganizovaná takže tam lépe a organizovaněji makají.

Jinej kamoš makal na prasečí farmě v Australii. O 5 tisíc prasat se tam starali 2 slovy dva lidi. Administrativa tatík po večerech. Samozřejmě nezaháleli.
06. 01. 2014 | 21:05

Yosif K napsal(a):

Občané České republiky, zaměstnanci MPSV a úřadů práce doplácejí na bezprecedentní jednání exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho exnáměstka Vladimíra Šišky. Nerespektování zákonů a chaotické řízení zavádění nových informačních systémů ze strany obou pánů se vrátilo jako bumerang, a stejně jako před dvěma lety hrozí výpadky ve výplatách sociálních dávek. Náprava nezákonného stavu bude stát několik miliard.

KONEC CITATU.

Ano, Drábka a šišku stíhá policie, zatím tedy jim nic nepřišili (na rozdíl od dominy Nagyové) ale stíhají je.

Drábek a šiška jsou již téměř rok pryč, téměř rok již MPSV řídí kyperský táta proletářů Koniček.

Za DNEŠNÍ chaos na MPSV tedy může pořád ještě Drábek se šiškou a kyperský táta proletářů Koníček jest absolutně bez jediné skvrnky viny?
06. 01. 2014 | 21:10

Kelt napsal(a):

Míla,
tak nám Josífek zahrál roli "Kecala"z "Prodanky".
10 tis.prasat pohromadě-on asi viděl prase jen jako řízek na talíři,nebo jako dva plátky tlačenky.
On je opravdu talent,jak zesměšnit sám sebe.
06. 01. 2014 | 21:17

Míla napsal(a):

Kelte
viděl jste film U pokladny stál?Tam figuroval uslintaný bernardýn.Nám tady figuruje uslintaný Yozif.Čekám,že mě dá adresu v Dánsku,syn tam má ze sportu hodně kamarádů a tak jak se tady některý z nich objeví tak se pozeptá.
06. 01. 2014 | 21:22

von kulak napsal(a):

"Náprava nezákonného stavu bude stát několik miliard."

No tak v tom případě, když si vzpomenu na působení dnešního prezidenta v kauzách MUS, CME-Nova, Falkon nebo IPB, tak musím konstatovat, že mají pánové Drábek a Šiška našlápnuto do čela státu a to rovnou k prezidentskému úřadu. Otázkou je jesti byla škoda dostatečná na to, aby je lid miloval tak jako miluje Miloše.

:)
06. 01. 2014 | 21:23

von kulak napsal(a):

Mimochodem, to přítel odborník zodbornícké vlády Miloše Zemana a jeho věrného Rusnoka zjistili 2.1., že mají prolém s výplatou dávek, protože systém zakázal používat soud? Ať žijí odborníci premiéra Rusnoka...
06. 01. 2014 | 21:25

Yosif K napsal(a):

No Pane Míla, průměrná rodinná farma má 2200 prasat - mnohdy se o těch 2 tisíce prasat stará otec a napůl úvazku syn nebo matka.

Největší prasečí farmy v Dánsku mají okolo 10 tisíc prasat. Jak říká materiál EU, tak takový farmy už zaměstnávají více zaměstnanců. Ale zase, jak kdo, jsou případy kdy majitel zaměstnává zaměstnance, jsou případy kdy i 10 tisíc prasat zvládá rodina s pár východoevropskými helfery.

Samozřejmě Dánsku pomáhá i Golfský proud - zimy tam nejsou tak chlůadné jako v česku nebo na slovensku.

Dtto Austrálie - v Sydney a od Sydney na sever prasata jsou ve stáji z jedné vrstvy vlnitého plechu, to v česku asi nikde nejde.

Cituji EU:
The average herd size is 2,200, the largest farms have herds of more than 10,000.
06. 01. 2014 | 21:25

Yosif K napsal(a):

von kulak napsal(a):
Mimochodem, to přítel odborník zodbornícké vlády Miloše Zemana a jeho věrného Rusnoka zjistili 2.1., že mají prolém s výplatou dávek, protože systém zakázal používat soud? Ať žijí odborníci premiéra Rusnoka...
06. 01. 2014 | 21:25

Upozornuji přwedem že nehájím šišku ani Drábka, ovšem "odborníci" uz okolí zemana za těmito pwetlachy v ničem nezaostávají.

TYpickým případem Zemanismu byl případ INDOŠ. Internet do škol. Karel Zeman, zemanistický ministr školství, dokázal vhodně zmanipulovanou soutěží zakoupit sto tisíc PC po 100 tisících Kč za kus - to by nedokázal jeden blbej, kam se na to hrabe Pancová s nasyslenými 66 mega - - dohromady to dalo 10 miliard Kč - firma Autocont z vejvaru dodnes prokrmuje socálisty na severní Moravě a V HOLOMOCU.
06. 01. 2014 | 21:32

lAVIDA napsal(a):

A jak dlouho fyz.vydrží dánská rodina makat při 4hodinovém spánku?To že jsou leckde pracovitější než v ČR je pravda,ale tohle je trochu mimo:o))
06. 01. 2014 | 21:34

Míla napsal(a):

Yozífku
no až na to,že těch helfrů bude takové množství jako u nás na stavbách ukrajinců.A mimo jiné si zjistěte co to je vysoká podestýlka a jak ji dokáže pan otec a na půl syn zajistit.Jste prostě takový uslintaný bernardýn.Pokud chcete vidět pohromadě 100 prasat,tak jsem schopen Vám to zajistit.Telefon na kamaráda,vlastníka 400 ha mám k dispozici a určitě by se nebránil Vaši návštěvě.Zdědil to v restituci včetně zámečku.
06. 01. 2014 | 21:38

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Kelte
viděl jste film U pokladny stál?Tam figuroval uslintaný bernardýn.Nám tady figuruje uslintaný Yozif.Čekám,že mě dá adresu v Dánsku,syn tam má ze sportu hodně kamarádů a tak jak se tady některý z nich objeví tak se pozeptá.
06. 01. 2014 | 21:22
Pane Míla, a co váš synek ráčí v Dánsku dělat? Pokud je fyzicky odolný sportovec a nedělá nejakého vědátora u LASERU nebo něco tak, tak si to může na nějaký prasečí farmě v Dánsku sám zkusit, takovej veget jako v JZD tam věru nebyl, není a ani nikdy nebude.

Kámoš říkal že na farmě u prasat v Dánsku dle vlastního odhadu se nadřel tak tříkrát více než v JZD - a to neříkal že by v JZD byl veget.

Samozřejmě zemědělci skuhrají všude - viz následující ukázka, ale fakt je ten že lidi na farmách v Dánsku makají většinou více než lidi v čechách. To češi co se naučili makat jako Dáni tak ti kupodivu konkurenci dánskýho vepřovýho ustojí. Když v čechách byly průměrný náklady na kilo vepřovýho 32 Kč, v Dánsku byly 26 Kč.
06. 01. 2014 | 21:44

Míla napsal(a):

Yozífku
viděl jste někdy prasečí výkaly?Ty tisíce prasat by se v tom utopila,proto jsou ve větším množství ustájena na vysoké podestýlce.Toho pana otce se synem bych chtěl vidět tuto pracovní činnost vykonávat.Hlavně,že se Vám po tom slintání uleví.
06. 01. 2014 | 21:44

Yosif K napsal(a):

Googlujte "A taste of Europe - Denmark - Pork" - uvidíte zač je v Dánsku perník, totiž chov prasat.....

Průměrnej českej socálistickej jezedák z 80 let by se z toho tempa po....

Cesta k dánské životní úrovni očividně nevede přes "dolce farniente", přes tříhodinové "siesty" a přes ožebračování podnikatelů a kapitalistů......
06. 01. 2014 | 21:49

Míla napsal(a):

Yozífku
syn nepotřebuje pracovní aktivitu,je maturant s výučním listem programátora na strojích řízených počítačem.Platově je nad celostátním průměrem.Oproti Vám tvoří hodnoty a nepotřebuje k tomu slintat nesmysly.
06. 01. 2014 | 21:49

Občan napsal(a):

Hele, Yosífku,
máme v Dánsku kamaráda ze sedlácké rodiny. Oni si v Dánsku na "farmáře" moc nepotrpí, ale sedláky mají v úctě.
Mají pastvinu se 300 ovcemi - nic velkého, ale on je učitel na ZŠ, tak jim to stačí. Dotace vcelku nepotřebují, protože mají takřka všechno zajištěno od státu, ale stejně je dostávají; jako jiní sedláci v EU.

Dánské zemědělství prosperuje hlavně díky odbytovým družstvům, která mají významné podíly v exportních a zpracovatelských provozech a uzavírají za své členy smlouvy s obchodními řetězci.
Žádné Babiše si tam nepěstují.
06. 01. 2014 | 21:52

berkowitz napsal(a):

Pro Yosifa :
V Dánsku se o 10000 prasat starají 2 pracovníci. U nás je reciprocita.
10000000 lidí se stará o pár prasat!
06. 01. 2014 | 21:57

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozífku
viděl jste někdy prasečí výkaly?Ty tisíce prasat by se v tom utopila,proto jsou ve větším množství ustájena na vysoké podestýlce.Toho pana otce se synem bych chtěl vidět tuto pracovní činnost vykonávat.Hlavně,že se Vám po tom slintání uleví.
06. 01. 2014 | 21:44
Pane Míla, myslíte si že v Dánsku mají technologie jako za krále klacka nebo jako za bolševiků?

Pracovní tempo a pracovní zvyklosti jsou v různých zemích různé. Taky v SSSR jsem byl v kolchozu kde nám pyšně hlásili že mají úrody až 6 metráku obilí na hektar. To že by někdo vypěstovaol více než oni považovali za buržoazní propagandu, chudáci v Povolží nevěděli podobně jako vy jak to na západě chodí, nemá cenu se někomu za to posmívat. Bylo mi jich líto, dřeli na strojích který by na západě byly už 40 let leda v muzeu. V česku se tehdy dosahovaly urody okolo 20 metráků na hektar a v Dánsku to bylo možná 40 metráků na hektar. Něco z toho je klima, něco z toho je mechanizace, organizace práce a něco z toho je že lidi více a chytřeji makají.
06. 01. 2014 | 21:58

berkowitz napsal(a):

Český důchodce a americký důchodce je na tom finančně stejně. Oba si mohou udělat výlet do Prahy!
06. 01. 2014 | 22:01

Míla napsal(a):

Yozífku
neporovnávejte JZD osmdesátých let.Současnost je jiná.Ale jdete do sebe,ty počty desetitisíců jste rapidně snížil.A jenom upřesnění syn v Dánsku nežije,tam zavítal s oddílem
na vzájemných výměnách sportovců.Googlovat nepotřebuji,syn ožebračovat podnikatele,kapitalistu nepotřebuje,vzhledem k tomu,jak často pro něj z práce přijedou přijedou,tak je asi odborníkem ve své profesi.Hlavně,že to ten Váš kámoš v tom Dánsku vydržel.
06. 01. 2014 | 22:03

berkowitz napsal(a):

Yosif : už vám někdo řekl, že ta vaše propaganda připadá, jako byste učil malé děcka číst v první třídě! Ale my už číst umíme a máme toho načteno dost!
Dle vaší propagandy o "ožebračování" kapitalistů pracovníky, tedy nezbývá, aby kapitalista všechny zaměstnance propustil a nikdo ho nebude "ožebračovat".
S těmi bludy jděte do mateřské školky, tam ještě děcka neumí číst!
06. 01. 2014 | 22:11

David napsal(a):

Se zájmem si tady čtu exhibice Yosifa K a troufám si říci, že šťastná to země, kde každý skladník může číst Tacita v originále a lidé jako Yosif K mohou psát neskutečné kydy na této a podobných diskuzích.
A z hlubokomyslných úvah Yosifa K se lze dozvědět mnoho moudrého.
Já jsem se tady například dnes diky Yosifovi K dočetl, že levné vepřové v Dánsku nebo v Austrálii je proto, že lidé jako on, tam nemají čas psát neskutedčné kecy v takovýchto diskuzích.
Pochopil jsem to dobře Yosife K ?
06. 01. 2014 | 22:13

Yosif K napsal(a):

lAVIDA napsal(a):
A jak dlouho fyz.vydrží dánská rodina makat při 4hodinovém spánku?To že jsou leckde pracovitější než v ČR je pravda,ale tohle je trochu mimo:o))
06. 01. 2014 | 21:34
Dobře, asi spí to co potřebují, ale jako rodina makají od nevidím do nevidím, každý z nich maká 12-14 hodin denně, v JZD za socíku šel krmič nakrmit krávy brzy ráno a pozdě odpoledne a mnohdy měl mezitím totální veget. "Všechno bylo všech" a ničí. Pracoval de facto méně než 8 hodin denně, to v Dánsku neexistuje.

Dtto za socíku ve stavebnictví. Zedník který makal více než 4 hodiny denně byl jako bílá vrána, navíc všichni kradli všechno a po nákladácích. Dokonce i ve strojírenských fabrikách mimo hlavní montážní linku se lidi dost flákali - kdekoliv kam nebylo vidět z kukaně nad montážní linkou. Ted je to za soukromníků už dost jinak ale zdaleka ne všude v česku je to jako v SRN nebo Dánsku.

No nic počtětě si z brožurky EU "A taste of Europe" napsal to nějaký pevný socálista, lituje cizí dělníky na farmách v Dánsku - bohužel ti mají dobrý důvody aby utíkali z postbolševický ukrajiny na západ........
06. 01. 2014 | 22:16

Míla napsal(a):

Yozífku
mě vůbec nezajímají hektarové výnosy v Rusku,nebo v Mongolsku.Já jenom tvrdím,že ty prasata v takovém množství se nedají pěstovat na holé zemi.A ani sebelepší technika a mechanizace nedokáže takové množství hovínek uklidit z holé země,nutně potřebují podestýlku.A také bych chtěl vidět ustájení tisíců prasat pod jednou střechou.Toť vše,jdu se vysprchovat,vyčůrat a v 23,00 zalehnu.Jenom mám obavu abych nebyl v noci ve snu delegován na nějakou zahraniční farmu.O kopáčské,kterou jsem prodělal za komunistů už se mě zdálo,oproti Vám jsem ji skutečně prožil,to jsem byl mladej a blbej a pustil si hubu na špacír.
06. 01. 2014 | 22:16

Yosif K napsal(a):

David napsal(a):
Se zájmem si tady čtu exhibice Yosifa K a troufám si říci, že šťastná to země, kde každý skladník může číst Tacita v originále a lidé jako Yosif K mohou psát neskutečné kydy na této a podobných diskuzích.
A z hlubokomyslných úvah Yosifa K se lze dozvědět mnoho moudrého.
Já jsem se tady například dnes diky Yosifovi K dočetl, že levné vepřové v Dánsku nebo v Austrálii je proto, že lidé jako on, tam nemají čas psát neskutedčné kecy v takovýchto diskuzích.
Pochopil jsem to dobře Yosife K ?
06. 01. 2014 | 22:13
No pravda je že kdybych makal na prasečí farmě v Dánsku tak bych věru bveřčer na blogách nic nepsal.

Dtto ovšem platí i pro vás, máte volný čas ergo kladívko nemakáte na prasečí farmě v Dánsku.

Nevím co na tom je neuvěřitelného že se v SRN a v Dánsku maká více než v čechách - proč by tam jinak měli vyšší životní úroven? Tedy kromě toho že se tam méně krade, že ano......

Myslíte si že v Dánsku mají vyšší životní uroven kvůlivá tomu že tam dělnické komise rozkulačili po vzoru SSSR kapitalisty?
06. 01. 2014 | 22:22

Yosif K napsal(a):

Pane Míla, uklízení hnoje mechanickými hrábly pod rošty jsem viděl už za socíku, vy jste snad veterán z chovu prasat za první republiky?

cituji wiki:
Prasata jsou v intenzivních chovech ustájena ve velkých, většinou víceřadových, dobře tepelně izolovaných stavbách. Protože prasata jsou citlivá na stájové mikroklima, zvláště na teplotu prostředí, stáje musí být dobře větrané (nucené větrání), ale bez průvanu. Dospělá zvířata nesnášejí vysoké teploty, proto je, zvláště v létě, vhodná možnost zvířata sprchovat vodou.

Základním prvkem uspořádání vepřína je kotec, pro některé kategorie prasat se používá i klec. Chov je nejčastěji bezstelivový, podlahy v porodnách mohou být plné, ostatní kotce jsou pak částečně zaroštované nebo celoroštové. Výběh s možností pastvy, tedy příležitost k volnému pohybu na čerstvém vzduchu a na slunci, je možný prakticky jen u chovných prasat.
06. 01. 2014 | 22:27

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Evix,

koukám, že jste si toho rozporu v Kačině domácnosti všiml/a také :o))
Mimochodem - plat kolem 3000 eur v Německu není nic omračujícího. Průměrná mzda tam byla v r. 2012 3750 euro, takže Kača tam brala, pokud se jí dá věřit, mzdu lehce podprůměrnou.
KONEC CITATU.

Pane občane dle vás je průměrný plat v SRN 3750 EUR měsičně, dle statistik je průměrný disposable income 2050 EUR měsíčně.

Kdo nás tady pucuje? Statistika nebo vy? Nebo jak statistika tak vy máte pravdu? Kupoval jste si někdy v SRN chleba?

oficielní statistika je na NUMBEO dot com
Cost of Living in Germany
Prices in Germany
06. 01. 2014 | 22:31

David napsal(a):

Omlouvám se Yosifovi K, že jsem ho na poprvé správně nepochopil.
Až na podruhé jsem pochopil, že Yosif K by na farmě v Dánsku pracovat nemohl.
Při jeho inteligenci, kterou projevil v argumentaci zde ve 22.22 by tam neměli vepřové žádné.
06. 01. 2014 | 22:39

částečně_informovaný napsal(a):

Ač rozhodně nemám Drábka v oblibě, myslím si, že odebrání některých IT systémů firmě OK Systém bylo jedno z mála užitečných skutků, které ve své neblahé činnosti provedl.
Firma OK Systém po dlouhé roky vydatně dojila státní rozpočet o stamiliony korun ročně i při drobných meziročních upgradech a získala tím kapitál pro vydatné a zřejmě úspěšné lobování pro návrat k původnímu dojení státu.
Nevím, jaký podíl nechala firma Fudžitsu skutečnému realizátorovi tj.firmě Vítkovice IT Solutions, ale rozhodně se analytici a programátoři této firmy nijak nenapakovali.
Za svou práci se nemusí příliš stydět, protože během několika málo měsíců za cenu nesrovnatelně vyšších přesčasů, než měli pracovníci Úřadů Práce vytvořili a rozběhli nové systémy, i když s určitým procentem počátečních chyb.
Žádný nový IT systém není zcela bezchybný, protože není v silách řešitelů otestovat všechny možné konstelace a myslím si, že se nový systém po dvou letech "usadil" a mohl fungovat i nadále při nižších nákladech než chtěl OK Systém.
To, že IT systémy vytvořené firmou Vítkovice IT Solutions v oblasti MPSV jsou spojeny se jmény Drábka a Šišky je stigmatizuje a zabraňuje plné informovanosti o skutečných nákladech a dalších porovnáních mezi produkty OK Systému a Vítkovice IT Solutions.
Snad někdo skutečně informovaný sdělí veřejnosti, jak to všechno doopravdy je...
06. 01. 2014 | 22:53

vasja napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozífku
Telefon na kamaráda,vlastníka 400 ha mám k dispozici a určitě by se nebránil Vaši návštěvě.Zdědil to v restituci včetně zámečku.
--------
A neni od Úhrova? :-)
06. 01. 2014 | 23:17

Duroy napsal(a):

To Yosif: Takže vzhledem k vašim příspěvkům, rozumím dobře, makejme jako Drábek se Šiškou a budeme se mít jako prasata v Dánsku?
Pardón, jako v Austrálii, kde dle vás ve dvou dokázali obsloužit 10 000 prasat.
Nu, pane Yosife, doporučuji si přečíst Farmu zvířát, moc Vám to přirovnání nesedlo.
Ale každopádně díky za zahleněnou diskusi, vy leváci toho jinak moc nepředvedete.
06. 01. 2014 | 23:43

Duroy napsal(a):

To Yosif: Jinak se Vám to dneska fakt povedlo. Z diskuse od Drábkových a šiškových, bez zadávačky realizovaných akcí za pár miliard jste plynule přešel k prasatům.
Nějak cítím, že ani vy sám nevěříte tomu, co píšete, respektive vaše podvědomí vás zrazuje. Vykašlete se na tu práci, ušetříte si infarkt, či žaludeční vředy.
06. 01. 2014 | 23:51

David napsal(a):

To : Duroy

Myslím, že Vy jste to pochopil na poprvé.

Právě kvůli žvanícím a věčně žvanícím individuím jako je Yosif K to Dánsko a Austrálii nejen nepředeženeme, ale ani nedoženeme.
A tak o tom těmto Yosifům K zbývá a to ostatně už minimálně padesát let dozadu, jen a jen žvanit nejprve třeba v Rudém Právu a nyní v takovýchto podobně stupidních diskuzích

A nejhorší je, že vstávájí stále noví Yosifové K, takže naděje do budoucnosti veškerá žádná .
06. 01. 2014 | 23:56

Yosif K napsal(a):

David napsal(a):
Omlouvám se Yosifovi K, že jsem ho na poprvé správně nepochopil.
Až na podruhé jsem pochopil, že Yosif K by na farmě v Dánsku pracovat nemohl.
Při jeho inteligenci, kterou projevil v argumentaci zde ve 22.22 by tam neměli vepřové žádné.
06. 01. 2014 | 22:39
Nepředstírám že jsem pracovitý jako dánský farmář od prasat. Ma druhé straně také neptařím ku skuhralům kteí chtějí kapitalisticky (dánsky) žít a sosálisticky česky pracovat.

Také se nestačím divit když zde PT socálisté vyvádějí že nekvalifikovaní solvináci dřou v čechách bídu a pak ejhle - jejich rodinky něco umí a mají se dobře, syn od pana Míly
CITUJI:
syn nepotřebuje pracovní aktivitu,je maturant s výučním listem programátora na strojích řízených počítačem.Platově je nad celostátním průměrem.
TAKŽE

maturant programátor na NC strojích se má OK i v čechách, nekvalifikovaný solvinák uklizí hnůj po prasatech a má silně podprůměrný plat i v Dánsku, tak to snad má být, nechápu kvůli čemu socálisti dělají z česka nejakou Albánii spálenou Kalouskem na úhor. Měl snad Kalousek pučovat více peněz a rozhazovat je z vrtulníku mezi proletáře? Podle socalistů ano.

Nebo se snad za Kalouska rozkrádalo 200 miliard ročně jak tvrdí socálista Kala? Kde ted tech 200 miliard ročně je když Kalousek už nekrade? Rozkrádají těch 200 miliard ročně proletářští vůdci?

Nejvíce mne ovšem udivuje když český nekvalifikovaný solvinák rozšiřuje bludy že nekvalifikovaní solvináci v Dánsku nebo švédsku žijí v nějakém socalistickém ráji na zemi "protože se tam více přerozděluje". Ano jsou tam vyšší platy ale také se tam podstatně více maká a také je tam dost věcí dražších, ne že tam "všechno stojí prakticky jako v čechách". Proč si to nejdou zkusit? Třeba do Dánska k těm prasatům?
07. 01. 2014 | 00:16

pozorovatel napsal(a):

Pamatujte si, že tuto dvojici zplodila, podporovala a držela TOPO9. Nezapomeňte!
07. 01. 2014 | 01:34

Ilona napsal(a):

Občané České republiky, zaměstnanci MPSV a úřadů práce doplácejí na bezprecedentní jednání exministra Jaromíra Drábka (TOP 09), ktereho si zvolili cesti VOLI ci.
07. 01. 2014 | 03:32

jozka napsal(a):

antisoudruh:

Jo jo a jak teprve musel byt frustrovany ten soudce, co poslal Sisku do vazby!
07. 01. 2014 | 06:39

David napsal(a):

Jen upozornění pro diskutující - Yosif K a další.

Já nick "David", zde na Aktuálně.cz, užívám od roku 2007.

Jen velmi ojediněle se vyskytuje další "David", kterého jsem opakovaně prosil, aby si nick David alespoň drobně odlišil. Už ho ale prosit do nekonečna nehodlám, když není schopen tuto moji prosbu pochopit a vyslyšet.

David 06. 01. 2014 | 12:22
07. 01. 2014 | 08:08

Kulak napsal(a):

Drahý příteli, ohlas, jak napíšete Šiška a Drábek, máte sice velký, ale moc toho nevíte, že? Co se podívat sem a pak si znovu text zopakovat? Teda, až si zkontrolujete, zda tam je vše pravda. Analytikem byste se skutečně nestal, proto DAV VŽDY VÍTĚZÍ, ŽE? Občas nápis na Hradě, že pravda vítězí se pod unijní vlajkou už ztrácí
http://www.paratdnes.cz/2014/01/Za-zlocinem-na-socialni-davky-stoji-Drabek-nebo-Jancura-a-Nadace-proti-korupci.html
07. 01. 2014 | 08:33

Kulak napsal(a):

Jenomže přesvědčovat ředitele nadace, že to není košer, je asi zvrhlost.
07. 01. 2014 | 08:45

Pavel13 napsal(a):

:částečně_informovaný
Takže píšete, že na to, jak horkou jehlou se nový systém šil, ještě fungoval dobře, a že největší část peněz rozhodně nedostali ti, kteří jej skutečně vytvořili. To je přece u nás běžné. Ministerstvo ale nebylo pod nějakým tlakem legislativních změn, aby nemohlo konat řádným způsobem. Já považuji za normální sledovat náklady na IT, pak vypsat řádné výběrové řízení, vyhodnotit i na základě možných úspor, až poté případně přidělit zakázku, uzavřít transparentní smlouvy, po realizaci vyhodnotit výsledky a předložit je veřejnosti a nakonec ještě přijmout politickou odpovědnost za nesplnění cílů.
07. 01. 2014 | 08:50

Pavel napsal(a):

Plačící maminy, že mají už tak akorát na uvaření čaje, protože práznou kredenc je jedna strana mince : všichni spoléháme na fungující stát, protože tak to dosud bývalo a nikomu se bytostně nechce jít zničehonic jít na ulici a žebrat, nebo v lepším případě jít si půjčit (žebrat) v rodině. Avšak STÁT nefunguje, protože ze své 'podstaty' ani neexistuje. Je to jen množina hrabošů, kde blaho lidu je pro takové pouze slabomyslným pojmem. Prostě je třeba začít, jak to dělají tradičně například Francouzi = zaplní ulice. A socko-systém je u nich na prvním místě. Funguje to, protože se vláda BOJÍ. V této situaci u nás bylo by adekvátním počinem alespoň symbolicky upálit před očima davu Morenu-Drábka.
07. 01. 2014 | 08:50

K.V napsal(a):

Nejděsivější je proč máme ty MILIONY lidí kteří nepracují, a ještě křičí že na vánoce utratili a na Silvestra prochlastali všechny peníze a už od 1. ledna otravují proč nedostali další dávky.
Binec v práci MPSV je odporný, ale ve srovnání s tím méně důležitý
07. 01. 2014 | 08:52

Glosator napsal(a):

Vážený pane autore, postižení Vám ser**ou na to, jestli je systém provozován zákonně, nebo nezákonně. Zajímá je jen jeho nefunkčnost.
Navíc, "díky" naší "kulturní frontě" jsou schopni tvrdit, že "za to může ODS a Klaus..."
Drábka měli vyhodit z ministerstva už když začaly první problémy s novým systémem a ne ho tam nechat, po dvou letech vychytat za provozu většinu chyb nového systému, které se měly odladit už před jeho ostrým zavedením a posléze nadělat další vlnu problémů se zpětným přechodem na systém staronový. Odpovědnost za tyto nově vzniklé ztráty a současný neutěšený stav nese už totiž jednoznačně NKÚ.
07. 01. 2014 | 09:04

Yosif K napsal(a):

Tohle je popis výkrmny prasat postavené v 80 letech v Hluboši. Všude jsou rošty, nikde není podestýlka. Deset hal po 900 místech.

Výkrm prasat se skládá z 11 hal stejného typu jako na porodně s tím, že hala K je vyčleněna a upravena pro potřebu porodny. Projektovaná kapacita 10 000 ks není využívána jednak proto, že je zde důsledně dodržován uzavřený obrat stáda a výroba selat na porodně tuto kapacitu nenaplní, a dále změnami technologie ustájení v letech 1988-93 došlo ke snížení počtu výkrmových míst. Současná kapacita je 8 730 ks v 10 halách. Jejich provedení je následující: Hala A – 870 ks, půdorys 73 x 13,6 m. Ustájení je celoroštové ve vyvýšených kotcích s ocelovými rošty. Hrazení z ocelových trubek 1´´. Krmení je mokré systém Schauer z centrální přípravny na hale E do plastových koryt, nad nimiž jsou umístěny kolíkové napáječky. Odkliz kejdy shrnovací lopatou podroštovými kanály do jímky v koncovém modulu haly. Ventilace se skokovou regulací, 10 ks ventilátorů, přívod vzduchu okny.
07. 01. 2014 | 09:37

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Pan autor mimo jiné napsal o sobě:
"Ředitel Nadačního fondu proti korupci. Stál u zrodu fondu, který nyní řídí"
Pokud tomu rozumím, nebo chápu, jedná se o člověka,protikorupčního aktivistu, který je nepojen na státní rozpočet. Tedy alespoň částečně.
Autor tvrdě kritizuje m.j. býv. ministra Drábka a jeho exnáměstka. Taky dobře. Jenže má to háček. Má-li pan protikorupční aktivista nějaké doklady o trestné činosti, proč nejde za orgány činé v trestním řízení, ale píše článek?? Články a kecáním se nic nevyřeší. Korupci může řešit řetězec: policie - st. zástupce - soud. Ale článek? ani náhodou.
Pan autor říká, že fond trestní oznámení podal. Fajn. Ale jaký je výsledek??
Pokud pan autor narazí na neschopného st. zástupce (např. typ Ivo Ištván) vyzní celá věc doztracena. To je snad každému, tedy i panu autorovi jasné.
Takhle to na mne dělá dojem "Don Quijotiády" (sakra to je paskvil slovo).
Co takhle napsat článek až bude věc s Vaším (nebo jiným v této kauze) trestňákem vyřízena? Trestňák může podat kdokoli na kohokoli. Důležitý je výsledek.
A výsledek? Zatím chrabrá nula. Ale dobře okecaná.
07. 01. 2014 | 09:38

modrý edvard napsal(a):

Drábek a Šiška tam už asi rok nejsou. Nemůže za to spíš Josef II, ten taky zaváděl překotné reformy?
07. 01. 2014 | 11:36

spravce site napsal(a):

Ano, proxy server zakazat dle ciselne IP adresy lze.

spravce site

PS Naucit se to da vzdy jen v zavislosti na implementaci toho ktereho serveru na nemz bude bezi primo diskuzni forum nebo jina sluzba ktera na fyzickem serveru podobne moznosti poskytuje. Viz napr. Windows Firewall ;-)
07. 01. 2014 | 12:27

Sobol napsal(a):

Soravce, a to má být co.? Návod cenzorovi jak banovat a mazat důsledněji a více?
Že si neodevřete zrovna poradnu jak užívat Cyklon B
07. 01. 2014 | 13:22

K.M. napsal(a):

07.01.14-11:36

Než se u Baťů..., udělala nejaká změna, tož sa neměřilo... dvakráť, ale třikráť...

Ta nová generácija... je asi ne trochu, ale moc střihnutá..., tým Mičurinem...
a uvědomíš-li si, kolik >>všeho schopných univerzalistů<<..., tam eště čeká na svoju příležitosť... ("když mohli ti staři... voli, tož my takéj móžem"...),

tož dycky zpomenu Augustína, co z něho po první návštěvě kotárů po 18 rokoch..., po dlúhém mlčání... nakonec mezi jiným vyjélo:..."a nedaj bože..., aby tam přišla demokracije..., neví co to je..., okradú sa navzájem..."
07. 01. 2014 | 13:27

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

K.M.
Dovolím si Vás upozornit, že píšete nesmysl.
Mičurin byl šlechtitel, pěstitel, který měl dost výrazných úspěchů. Např: Vyšlechtil jabloň Antonovku. Jablka byla tvrdá, kyselá. Ale rostla a dodnes se jí daří na Sibiři, kde do té doby rostly mechy a lišejníky. Takže místní Laponci zvaní Samojedi dostali C-vitamin, který do té doby neměli, zato měli dřív kurděje. A měl toho vyšlechtěno podstatně víc (např. Kiwi) pro drsné podmínky.
Podvodníci přišli až za Stalina, Lysenko a spol. To byla ta jarovizace, orby s předradličkou, trávopolní systém, křížení pýru s pšenicí a podobné voloviny..
Pomlouváte nesprávného.
Pokud se nějaký zemědělec dnes hlásí k Mičurinovi, dělá správně.
07. 01. 2014 | 15:59

fafnir napsal(a):

kosoúhlý průmět čtverce
máte v tom trochu guláš.Nebo spíše neumíte zeměpis.Víte vůbec ,kde leží Skandinavie a kde Sibiř?Evidentně nikoliv.
Jako samojedské nebo samodijské národy se označuje skupina národů tradičně hovořících jazyky samojedské skupiny uralské jazykové rodiny.Národy
Wiktionary-logo-cs.svg
Wikislovník obsahuje slovníkovou definici slova Samojed.

K samojedským národům se řadí:

Severní samojedské národy
Něnci (Samojedi)
Enci (Jenisejští Samojedi)
Nganasani (Tavgijští Samojedi)
Jižní samojedské národy
Selkupové (Osťáko-Samojedi)
Kamasínci †
Kojbalové †
Matorové †
žijí na Sibiři
Sámové nebo též Laponci (v severní sámštině Sámit či častěji Sápmelažžat, v češtině koncem 19. století nazýváni též Lopaři) jsou nejstarší etnickou skupinou žijící v Laponsku, oblasti, do které se počítá střední a severní Skandinávie (severní Norsko a Švédsko), Finsko a ruský poloostrov Kola, tzn. střední Skandinávie a Severní Kalota. Mluví sámskými jazyky, které tvoří samostatnou větev ugrofinských, jazyků.
A podobné to bude s věrohodností ostatních vašich informací.
07. 01. 2014 | 18:31

petrof napsal(a):

to Kelt :
člověče, vy jste se zbláznil...???
Firma Fujitsu byla vybrána již v roce 2008 , řádným výběrkem.....UOHS napadl pouze upřesňující dodatky k této smlouvě z roku 2011.
Vše ukazuje, že za celým problémem stojí Nadace proti korupci toho zjančeného Janečka a nastrčená Student agency...??!!!
Ostatně přečtěte si to sami :
http://www.paratdnes.cz/2014/01/Za-zlocinem-na-socialni-davky-stoji-Drabek-nebo-Jancura-a-Nadace-proti-korupci.html
07. 01. 2014 | 18:37

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Fafnir, říkáte to hezky, ale špatně a na špatnou adresu.
V ČT v jakémsi vzdělávacím programu o sobech na severu Ruska těmhle národům od pol. Kola (Karelie) po Tajmyr říkali "Laponci". Takže to adresujte na adresu ředitele ČT. Jan Welzel dál od Tajmyru na východ jim říkal "Eskymáci". A Welzel tam žil po desetiletí, takže to musel vědět zřejmě líp než Wiki.
A "Samojed" je rasa psa, jak zjistíte v každé lepší encyklopedii psů.
Pokud si myslíte, že jste Čech, tak vězte, že nejste, že se mýlíte.
Jste evropská směska, jako my všichni. A sem tam s menší příměsí Žida či Turka. Jak ta která verbež tou Evropou táhla. A wiki může tvrdit cokoli, ale bude se nejspíš mýlit.
07. 01. 2014 | 21:12

Yosif K napsal(a):

David napsal(a):
To : Duroy

Myslím, že Vy jste to pochopil na poprvé.

Právě kvůli žvanícím a věčně žvanícím individuím jako je Yosif K to Dánsko a Austrálii nejen nepředeženeme, ale ani nedoženeme.
KONEC CITATU.

Dle cocálistů k Dánské a australské životní není zapotřebí dánská nebo australská tvrdá práce. Stačí volit týpkz jako Paroubek, Zavadil, Sobotka a Dolejš, oni pořádně podusí buržuje a proletošům začnou pítat pečením holubi do hub.
Toto jest podstata socalistické iídeologie. Socalisticky pracovat, kapitalisticky žít a ten rozdíl pokrýt budto půjčkama nebo vyšším zdaněním buržujů (= všech lidí s nadprůměrným platem). A vida, ve španělsku a Portugalsku to fungovalo 25 let než se ucho předlužení utrhlo.....
07. 01. 2014 | 23:47

Yosif K napsal(a):

Ohledně software - OK system se dostala k jobum na MPSV za ODS, pak za oposmolouvy, pak za CSSD atd. Nepochzbně byla na někoho politicky navázaná a nabyli to topáci, byla tro vposledku CSSD.
Vyměnila se vláda, firma byla vyměněna za firmu navázanou na TOPáky, byly potíže.
Nyní se zase změnila vláda, firma byla bvyměněna zpět za firmu vázanou na socany, zase jsou potíže.

Odbornému meritu nikdo moc nerozumí, mám však podezření že to co dělala OK system až tak poslední vykřik techniky nebylo.

Mění se politici, mění se firmy, při každé změně softwaru se něco podělá, to se stává i na západě, software nejsou cihly nebo součástky k malotraktoru......

Kdo pujde na MPSV? Socan? OK system bude mít zase na 4 roky žně..... so it goes......
07. 01. 2014 | 23:56

David napsal(a):

Drábek je totální kretén!!
Chce po nás abysme měli extra sociální cítění, no tohle by nikdy za komunistu nebylo!
16. 01. 2014 | 10:13

Kobera napsal(a):

Proč vlastně miliony poškozených.???? V normálním státě je sotva 1-2% lidí tak invalidních že nemohou ani trochu pracovat a musí čekat na sociální odporu, bez které by zahynuli.
16. 01. 2014 | 17:05

Čech napsal(a):

Ono je to daleko horší, lidem, kteří odmítli protiprávní nucené práce, jak shledal i Ústavní soud totiž vznikly dluhy na zdravotním pojištění v řádech tisíců korun, plus penále. Proč soud také nenařídil zaplacení takto na základě protiústavního jednání vzniklých pohledávek povinnost to uhradit stát, následně to mohl vymáhat na Drábkovi se Šiškou a poslancích co to schválili. A pak se divte že republika rudne. Vždyť tímto jednáním přímo podkopali demokracii plus jejich další obdobné jednání a kšeftíky. I toto zavinilo přímý propad ODS, mezi lidmi se toto neskutečné zjištění reality šířilo rychlostí blesku. No jo miliony exekucí si nezavinili jen lidé sami svou hloupostí, byli do toho natlačeni.
17. 01. 2014 | 00:11

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

milý pane Soukenko,
Mám takový dojem, že až to slavné ministerstvo vezme do svých rukou (nebo spíš slepičích pařátků) paní Marx-Engels-Tominová napíšete další blog z titulkem:

"Zlatej Drábek, zlatej Šiška"

Nic jiného totiž nebudete moci udělat....
18. 01. 2014 | 04:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy