Začátek cenzury v České republice

19. 06. 2011 | 01:00
Přečteno 16123 krát
Jestli čekáte, že budu psát něco z historie, tak se bohužel mýlíte. Cenzura má začít 21.6.2011, pěkně potichu a pod rouškou péče o státní rozpočet.

Poslanecká sněmovna má ve třetím čtení hlasovat o sněmovním tisku 138/2. Tato novela se má schvalovat jako celek, ale obsahuje, u poslanců tak oblíbený, přílepek o změně zákona 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Přibude v něm § 2a, který zní:


Odpovědnost provozovatelů elektronických prostředků
Provozovatelé elektronických prostředků jsou povinni zajišťovat nemožnost připojení uživatelů ke stránkám elektronických prostředků nabízejícím či umožňujícím účast na loteriích či jiných podobných hrách provozovatelů, kteří k tomu nemají povolení vydané podle zvláštního právního předpisu 4a) , obsahujícím reklamu na takové služby či činnosti, nebo takové činnosti propagujícím či podporujícím.”.

4a) Zákon č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, ve znění pozdějších předpisů.”.

V § 10 odst. 1 se na konci textu písmene b) tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno c), které zní:
“c) pro povinnosti vyplývající z § 2a Ministerstvo financí.”.
V § 11 se doplňuje nový odstavec 3, který zní:
“(3) Právnické osobě nebo fyzické osobě, která poruší povinnost vyplývající z ustanovení § 2a, se uloží pokuta do výše 10 000 000 Kč.”


Přečetli jste tu právnickou hantýrku několikrát a jen kroutíte hlavou? Zcela oprávněně. Provozovatel elektronických prostředků je totiž kde kdo. Je to kabelová televize, co poskytuje také připojení k internetu, je to telekomunikační společnost, ať už k vám vede internet dráty, wifi, nebo přes mobil. Jsou to občanská nezisková sdružení, poskytující bezdrátový internet, jsou to poskytovatelé webhostingu (prostoru pro webové stránky), jsou to internetová vydání novin, která umožňují zakládat blogy.

Poslanci jsou nepoučení a hlavně nepoučitelní. Nejprve k té nepoučitelnosti.

Nemohu vinit pošťáka, že někomu přinesl balíček s bombou. Nemohu vinit vodárenskou společnost, že její kanalizací teče kyselina, rtuť a ropné látky. Tyto společnosti jsou pouhými zprostředkovateli, viníci jsou jiní. Když v důsledku zákona o daních stoupne u nás cena potravin nebo paliv nad cenu v zahraničí, pak naši občané zcela pochopitelně začnou nakupovat všude jinde, jen ne u nás a v důsledku výběr daní nestoupne, nebo dokonce poklesne. Když u nás zakážeme něco, co je v zahraničí legální, lidé se "odstěhují" za tímto produktem i s penězi. V případě internetu je to odstěhování velmi jednoduché.

A teď k té nepoučenosti. Mohl bych tu házet cizokrajnými termity, neboť v nich jsem suterén, ale vezmu to pěkně polopaticky, aby to pochopil i poslanec.

Internet je celosvětová decentralizovaná počítačová síť. Důležité je slovo decentralizovaná. Když ve vašem počítači naťukáte do prohlížeče www.poker.com, jde žádost o zobrazení příslušné stránky, umístěné v Kanadě, jednou přes Prahu, Mnichov, New York, podruhé přes Plzeň, Londýn a Chicago. Pokaždé to může být jinak a není to centrálně řízeno. Jisté je pouze to, že vy jste v České republice a stránka v Kanadě. Jisté? To si zřejmě myslí poslanci, ale ani tohle jisté není.

Existuje mnoho způsobů, jak vaši identitu skrýt a zde si dovolím dát paním a pánům poslancům drobné srozumitelné školení i s návodem k použití. Nejjednodušší způsob, jak si na internetu změnit identitu je použít proxy. Jsou jich stovky, ne-li tisíce, a spousta z nich je zdarma. Další možností je použití programu TOR, který dělá v podstatě totéž, ale musíte ho do počítač nainstalovat. Předložím tedy návod s proxy a prosím případné poslance, kteří to tu snad čtou, aby si to opravdu vyzkoušeli. Pak snad pochopí, že regulovat internet bez zavedení cenzury je zhola nemožné. A cenzura je, pevně doufám, u nás pořád ještě nezákonná.

Návod:
1) Do prohlížeče zadejte adresu www.geoiptool.com a vidíte údaje o vás. Vaši IP adresu, minimálně zemi, ve které se nacházíte a snad bude správně i město.
2) Teď do prohlížeče zadejte adresu www.tunnel.ws a do řádky Location zapište opět www.geoiptool.com a stiskněte Enter. To je překvapení, co? Najednou jste z úplně jiné země.

No a přesně tímhle způsobem se dostanete i na stránku www.poker.com, ačkoliv bude zákonem zakázaná a český internetový cenzor se bude snažit sebevíc.

"Tak co, zakážeme i www.tunnel.ws", řekne si zákonodárce. "Ha ha, trhněte si nohou!", řekne si český hráč online pokeru, najde si stránku www.proxy.org a tam si vybere jakoukoliv jinou proxy. Na některých proxy si dokonce můžete zvolit, jestli chcete být z USA, Německa, Belgie, Nizozemí ... Prostě tudy cesta nevede, věřte mi. Zkouší to Čína a prohrává, zkoušely to mnohé arabské země a mají tam revoluce svolané přes internet. Cesta nevede dokonce ani přes kontrolu peněžních toků. Jednak bankám si to nikdo netroufne přikázat, za druhé není problém si založit bankovní konto v cizí zemi a za třetí existují i nebankovní platební systémy, jako například PayPal nebo MoneyBookers.

Už nevím, ze které je to knížky nebo filmu, ale pro tuto poslaneckou iniciativu se mi vybavil jeden citát: "Je to blbost, je to blbost, je to blbost!". Pokud i vy máte stejný názor, pak napiště našim poslancům, dokud je ještě čas. Pachateli dobra jsou v tomto případě poslanci:
Pavel BÉM, Josef COGAN, Jan FARSKÝ, Rudolf CHLAD, Helena LANGŠÁDLOVÁ, František LAUDÁT, Pavel SVOBODA, Igor SVOJÁK, Marek ŠNAJDR a Vladislav VILÍMEC.
Napsat můžete samozřejmě i poslancům podle vašeho volebního obvodu a to z webu www.napistejim.cz. Stačí vyplnit obec kde bydlíte a web vám zobrazí všechny poslance vašeho volebního obvodu a jejich politickou příslušnost. Pak si vyberete maximálně 3, klinete na "Napište jim" a pošlete zprávu. Celou akci můžete samozřejmě zopakovat i pro další poslance.

Jen vás prosím, i když vás to bude stát nadlidské úsilí, pište slušně, bez sprostých slov a nadávek.

DOPLNĚNO: můžete podepsat petici proti cenzuře

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kormoran napsal(a):

Stejskal uz zacal pred rokem , ma ten kluk usata vize.

Jeden nikdy nevi , jak pol. situace vyvine))))
19. 06. 2011 | 01:28

AC napsal(a):

kormoran

Stejskal by měl vědět či alespoň pochopit, že doba idylické cenzury pomalu ale jistě končí. Bylo by možné to i blíže specifikovat, ale není nad individuální prozření.
Bude to v takovémto případě rozhodně méně bolet.

Zdrávas královna, nepoučitelné gumy.
19. 06. 2011 | 02:02

JenTak napsal(a):

Pane Vileto, na poker kdesi v Kanadě vám každý kašle. Nikoli však na podnikání Čechů bez povolení, placení daní a odvodů státu. Když vytvořím nějakou stránku, kde je možné investovat do sázek, a někomu plyne do kapes nějaký zisk, musím mít povolení jako Fortuna, Sazka, Tipsport a třeba i provozovatel proherních automatů. Vy svém zdůvodnění mícháte do souvislosti NESOUVISEJÍCÍ argumenty. Nikdo vám nebude zakazovat hrát poker třeba v Grónsku, ale nepovolený český server v Čechách odstřihnou. Co je na tom tak nepochopitelného. Když nebudu mít licenci na pálení alkoholu, tak mi policie sebere pálící přístroj. Tedy pokud ho najdou, dobře jsem ho schoval k ......

Já platím daně ze svého zisku. Proč by měl být provozovatel loterie od této povinnosti osvobozen?

Tohle mě ani moc nepálí, protože i kdybych se chtěl na takovém serveru zbavit svých peněz, pokutu 10 000 000 nedostanu já, ale český provozovatel tohoto serveru. No a když to bude cizinec z Mexika, tak si s Kalouskovou složenkou vytře zadek.
19. 06. 2011 | 02:13

petrvileta napsal(a):

Pane JenTak nemate pravdu. Tady nejde o odstrizeni serveru provozovaneho v CR, to by byl skutecny vinik, nebo tedy spolupachatel, ale jde o to, ze se zadnemu ceskemu uzivateli nesmi umoznit pristup na jakykoliv nepovoleny herni server, ani nesmi videt reklamu na nej. Tedy poskytovatel internetu musi nejak zajistit, abyste se na takovy server vubec nedostal. Jeste jednoduseji: kdyz napisete www.poker.com, ma se vam zobrazit "Stranka nenalezena" , nebo treba "Na tuto stranku nemate z Ceske republiky pristup". A to je jednak technicky velmi obtizne zajistitelne, temer nemozne, a za druhe to cenzura je. Pustite si treba na webu CT4 prenos z fotbalu a tam uvidite reklamu na www.poker.com a CT4 ma problem, ze se ta reklama v prenosu objevila.
19. 06. 2011 | 02:56

cajzlik napsal(a):

Něco podobného nevidím poprvé - něco na způsob "smůla, nemáte přístup ve vaší zemi", i na Youtube.
Asi příprava na Velkou Chronickou Obsesi " .. či jinak odporuje pravidlům, vystavujete se riziku, že to příslušný hmotně odpovědný NetEditor povinně zatrhne. (Ne)přejeme svobodnou výměnu informací."

Něco na tom bude. Zdroje i možnosti jsou! :-/
19. 06. 2011 | 03:41

JenTak napsal(a):

Já myslím, že nemáte pravdu vy, pane Vileto. Když se podívám na návrh který jste sem dal, tak z něj nevyplývá, že by restrikce platila vůči uživatelům, ale je myšlena proti poskytovateli.

Naopak jsem si všiml, že jste úmyslně vynechal bod 5. Teď budu citovat z http://www.psp.cz/sqw/text/text2.sqw?idd=72126

Chybějící bod 5
"5. V § 2 se na konci písmene k) tečka nahrazuje středníkem a doplňují se písmena l), m) a n), která znějí:
“l) sázkové hry provozované prostřednictvím funkčně nedělitelného technického zařízení centrálního loterního systému, jímž je elektronický systém tvořený centrální řídící jednotkou, místními kontrolními jednotkami a neomezeným počtem připojených koncových interaktivních videoloterních terminálů (dále jen “interaktivní videoloterní terminál”). Centrální řídící jednotka řídí veškeré herní procesy, losuje výsledky na základě uplatnění náhody, rozhoduje o všech výhrách a výhry okamžitě zobrazuje na interaktivním videoloterním terminálu, provádí správu vkladů vložených sázejícími a provádí veškerou administraci spojenou s průběhem hry. Centrální řídící jednotka se musí vždy nacházet na státním území České republiky. Interaktivní videoloterní terminál je obsluhován přímo sázejícím a slouží pouze jako zobrazovací jednotka centrálního loterního systému. Pomocí tohoto systému nelze provozovat loterie a hry podle písm. a), c), d), f), g), h), ma) a n)"

Věnujte pozornost větě: "Centrální řídící jednotka se musí vždy nacházet na státním území České republiky."

Jako člen politické strany jste jistě zvyklý volně nakládat s pravdou, ale mě nedostanete. Jsem již stár, a proto vycvičen v rozpoznávání černé propagandy.
19. 06. 2011 | 04:26

AC napsal(a):

Je-li někdo stár, může se sice cítit být z historicky zaniklé době vycvičen v rozpoznávání černé propagandy, všem aktuální senilita si skutečně nevybírá. Jak ji rozpozná? Nijak.

Přeji hezké nedělní ráno:-)
19. 06. 2011 | 04:50

JenTak napsal(a):

AC.
Jsem ve svém věku čerstvý člen Mensy s IQ hodně nad 140. Ani vám neprozradím o kolik, protože byste mně stejně nevěřil.
Někdo má starý mozek ve dvaceti, jinému to pálí i ve stáří. Ten mozek ale musíte používat, víte?
19. 06. 2011 | 05:10

petrvileta napsal(a):

Pane JenTak, vy nemate pravdu. Vami zminovany paragraf 5 se vztahuje na videoloterijni terminaly a kdyz si prectete cely zakon i s novym paragrafem, tak se dozvite, ze naopak zakon narizuje, jak ma takova hra vypadat a kde musi byt provozovana. My nenapadame zakon o loteriich, ale prilepek k zakonu 480/2004 Sb., "o některých službách informační společnosti". Prectete si to jeste jednou, pomalu a v klidu si to nechte projit hlavou. Pak si jeste muzete pustit na Udalosti na CT http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100617/obsah/161046-regulace-internetu/
Kdyz si to date vsechno dohromady tak vam vyjde to co nam. Zakon o loteriich je upravovan proto, aby zisky z hazardu neprchaly do zahranici. No a ony tam prchaji i kvuli sazeni na internetu, tak chteji zregulovat internet a zakazat i reklamy na vsechny netuzemske hazardy. Napriklad v nasi republice je odhadem nekolik tisic hracu pokeru, ale neni tu zadny tuzemsky pokerovy server, takze logicky hraci hraji na serverech americkych, kanadskych a dalsich. Ale tomu opravdu nejde zamezit bez zavedeni velmi tvrde cenzury a ani to nefunguje stoprocentne. Ani takove zeme, jako Cina, Venezuela nebo Spojene arabske emiraty to nedokazou a ze je tam cenzura jako remen.
19. 06. 2011 | 05:22

kyselé jablíčko napsal(a):

Blahopřeji, pane JenTak. Minimálně prokazujete, že zvládnete datlovat do klávesnice a umíte písmenka. I Vy chytrý jeden :)))
19. 06. 2011 | 05:23

JenTak napsal(a):

kyselé jablíčko.
Přinejmenším se snažím s menším či větším úspěchem myslet. Což jste vy zrovna nepředvedl.
19. 06. 2011 | 05:37

kyselé jablíčko napsal(a):

JenTak - :§)
od nějaké doby neřeším literu zákona - nemá to smysl :--)
To po zjištění, že § realita bývá zpravidla upravována "zvykem", upřesňujícím výkladem, (mně obvykle) neveřejně daným, "jaksezrovna hodí" přístupem.
Toto je možná větší, než malé (zanedbatelné) množství informace, po ránu to lepší nebývá. :)
19. 06. 2011 | 06:05

AC napsal(a):

Jen Tak

Já bych se styděl argumentovat vysokým IQ. A víte proč? S chápáním komplexních dějinných souvislostí s návazností na události budoucí to nemá pranic společného, ba naopak, jste svázán krunýřem, sítí, které sešněrovávají duchovní rozhled. Něco na způsob psychiatrické kazajky. Mimo to, vysoké IQ naprosto nijak nesouvisí s daleko přínosnější mocnější EQ. Naopak často stojí na protilehlých stranách.
Jinými slovy, s tak vysokou hodnotou už balancujete na hraně patologického řebříčku etických morálních a lidských hodnot.
A navíc, abych vás nešetřil, vysoká hodnota IQ taktéž neovlivňuje klíčování z vnějšku přicházejících informací, které procházejí tzv. stříbrnou nití, pokud vůbec chápete o čem je řeč.
Závěrem bych tedy chtěl říci, vzhledem k vašemu údajnému mládí a také čerstvému tzv. členství v Menze, abyste si příliš nefandil, neboť skutečně důležité otázky lidského bytí včetně celospolečenských pohybů takto nepochopíte nikdy. Budete se této problematice motat jako vítr v bedně.
Muacta
19. 06. 2011 | 06:17

MInok napsal(a):

Zmíněný zákon a poslanci nejsou jediní. Chystá se i neco dalšího. Následující řádky jen potvrzují rčení, že "Čert nikdy nespí." To že jsme v mediích už pár měsíců o něm neslyšeli, neznamená že neexistuje.:

....Monika Šimůnková, nástupkyně Michala Kocába ve funkci vládního zmocněnce pro lidská práva : „Spolu s ministerstvem vnitra připravujeme aktivitu k potlačení tzv. extremistického obsahu na internetu. „ http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zmocnenkyne-na-romy-jde-spousta-penez-ale-nic-se-nelepsi_204209.html
19. 06. 2011 | 06:47

Béda napsal(a):

Jenom obecně. Zákon se zde patrně pokouší zregulovat gobální parazity, kteří vysávají určité prostředky z české ekonomiky. Jak ukazuje diskuse, vzhledem k neexistenci mezinárodních dohod a volné ruce globálních investorů je to takřka nemožné.

Pirát Vileta je odpůrcem takového zákona vzhledem k obtížné vymahatelnosti zákona, rsp. k podezření, že takovýto tah proti hazardu může být součástí širšího náhubkového tažení, kde hazard je pouze pověstnou záminkou jak začít náhubek šněrovat. Jinou otázkou pak je, jestli se pirát nezástává podnikatelů hazardu z pirátsko-anarchistického principu domítajícího jakoukoliv regulaci čehokoliv.

Já osobně si myslím, že pokus podřízení hazardu pevným pravidlům je krok správným směrem. Směřuje k tomu, aby část peněz vynaložených českými gamblery zůstala v české ekonomice. Akorát přitom nechápu, proč byl doposud hazard osvobozený od daně a proč se s jeho regulací začíná až po 21 letech. Současně dávám zapravdu, že pokus o národní regulaci bez mezinárodní koordinace je přinejmenším sporný. Pirátu Viletovi dávám zapravdu akorát v tom, že zákonodárci musejí dávat sakra pozor (obzvlášť opoziční) aby s vaničkou nebylo vylito i dítě = svoboda transferu internetových informací.
19. 06. 2011 | 07:00

keshava napsal(a):

Béda: "gobální parazity, kteří vysávají určité prostředky z české ekonomiky" jsou všechny zahraniční firmy, u nichž našinci nakupují, místo aby peníze utratili tady, není-liž pravda?

'Boj proti terorismu-drogám-dětskému pornu' je záminkou pro nastolení totalitního světového řádu.
19. 06. 2011 | 07:32

Béda napsal(a):

keshava,

omyl. Není parazit jako parazit. To o čem píšete vy, je směna reálné hodnoty (zboží) za peníze,kde zákazník dostává reálnou užitnou hodnotu a stát daně.

To o čem píše p. Vileta = mezinárodní hazard je akorát vysávání peněz bez protihodnoty. (Určitě znáte princip hazardu. Kdo myslíte, že na něm jediný trvale vydělává? V koho prospěch asi je nezdaněný hazard?)
19. 06. 2011 | 07:39

Ládik!!! napsal(a):

je to marné, je to marné, je to marné... Jáchyme, hoď ho do stroje.
19. 06. 2011 | 07:50

Ládik!!! napsal(a):

Pokud jsou peníze, vložené do hazardní hry, normálně zdaněny, může si je jeich majitel investovat, kam chce. Třeba opačně plynou prachy amerických gamblerů do ČR, možná někomu do poslanecké sněmovny.
19. 06. 2011 | 07:57

AC napsal(a):

Ládik!!!

Zkontroluj si provázek u dřevěnýho kačera, ať se ti neutrhne-))
19. 06. 2011 | 08:04

Béda napsal(a):

Dovětek,

navíc státu v případě hazardu zůstává přítěž v podobě gamblera. Kdo tedy získal a kdo ve finále prodělal?
19. 06. 2011 | 08:05

Čochtan napsal(a):

AC
co jste dnes ráno v 06:17 napsal je jedním slovem blbost.
19. 06. 2011 | 09:09

eM napsal(a):

Pořád lépe aby se cenzurovalo podle pevně daných pravidel a cenzuru prováděl stroj, než třeba zde v blozích, kde se svévolně cenzuruje podle toho, co jednomu vousatému pravdoláskaři voní a co ne. A pak se pravdoláskař připojí, diskutuje také a předvádí nám samolibě svoji necenzurovatelnost.
19. 06. 2011 | 09:17

Zdraví spolek Bilderberg napsal(a):

Zpravodajství ČT, NOVA, PRIMA a české noviny už dávno stojí za "Starou Belu"! Jak říká s oblibou Rockefeller, největší chyba "horních 2%" světové populace bylo spuštění internetu! Ještě horší cenzura než za komunistů se koná ve jménu "Demokracie". Co to vlastně je, ta "Demokracie"?!
19. 06. 2011 | 09:23

v + f = s + 2 napsal(a):

http://www.lupa.cz/clanky/cesko-znovu-chysta-cenzuru-internetu-prilepkem-loterijniho-zakona/
http://www.zive.cz/bleskovky/ceskemu-internetu-hrozi-cenzura-v-utery-rozhodne-snemovna/sc-4-a-157543/default.aspx
19. 06. 2011 | 09:24

Občan napsal(a):

To Béda:

Ono se právě s jeho regulací vůbec nezačíná!
Hazard i nadále zůstává nezdaněným, protože ona ustanovení oěpt vůbec nezavádějí na hazard daň. Naopek zanášejí do zákona LEGALIZACI KORUPCE!!!!!
Provozovatel podle novely musí dát 20% VÝNOSU z her na "veřejně prospěšné účely" naprosto libovolnému právnímu subjektu, resp. 5% obcím. "Výnos" i "veřejně prospšné účely" jsou v novele definovány tak gumově, že provozovateli stačí založit "vzdělávací nadaci", v níž bude naoko "školit" krupiéry a litera zákona bude naplněna. Ještě se mu nakonec podaří vysosat ze státu nějakou tu dotaci, když bude naoko školit třeba zdravotně postižené.
A těch 5% z výnosu obcím, to už je úplná katastrofa. Je to totiž vlastně legalizace úplatku starostům za povolení heren. VLádě se to samozřejmě náramně hodí, protože hbitě ořízne zejména menším obcím RUD.

Takže místo omezení hazardu porostou herny jak houby po dešti. Navíc je v novele velmi gumově definováno "sousedství" tak, že bude možné zřizovat herny prakticky kdekoli.
19. 06. 2011 | 09:24

franťýk napsal(a):

eM
Vy to samozřejmě máte pod kontrolou. Jako ty stávkující
19. 06. 2011 | 09:31

alesdrobek napsal(a):

Tohle je jeden z nejnebezpečnějších nápadů za dlouhou dobu. Určitě nejde o plíživý počátek spiknutí rádobycenzorů, jen o příšerně nedomyšlený plán.

Regulovat hazard je sice chvályhodný úmysl, jenže zákonodárci, povětšinou právníci, lékaři a ekonomové, si bohužel neuvědomili, že v prostředí moderního internetu je taková regulace prakticky nemožná.

Skončilo by to jediným výsledkem - nelegální stránky by jely dál a nová regulace by uvalila na naše poskytovatele takové náklady, že by si je mohly dovolit jen ty největší korporace. Z trhu by vypadla drtivá většina malých a středních poskytovatelů, a co by to udělalo s cenou a kvalitou připojení, to už snad dodávat nemusím. Navíc by tyto firmy pravděpodobně český stát zažalovaly a soud nakonec vyhrály, protože podobné jednostranné regulace už se v Evropě zkoušely už několikrát a Brusel je pokaždé označil za nelegální.
19. 06. 2011 | 09:33

Béda napsal(a):

Občan,

to jsem nevěděl. Ď. za informaci.

PS: údajně jsou pod návrhem podepsáni politici ODS,ČSSD i TOP. To co jste řekl by vysvětlovalo tu dojemnou shodu mafiánů napříč politickým spektrem. Ovšem kde v tom případě zůstal zájem daňového poplatníka? Proč mají mít daně z hazardu zvláštní režim? Proč je nevybere jako ostatní daně stát a pak dál nedistribuuje podle potřeby prostředky? Proč se nechává otevřena pračka peněz?
19. 06. 2011 | 09:35

Karel Kubrt napsal(a):

Vileto, piráte,
jste mimo, vedle jak ta jedle. Jste slepej a bl..., když nevidíte existujícící cenzuru. V televizi cenzurujou zprávy, co se jim nehodí, nevysílají, v internetových diskuzích cenzurujou nepohodlné názory, tady je to náš oblíbenec, Stejskal /zdraví ho tchýně/, bez něhož by to nešlo, na facebooku cenzurujou jak diví a občas
i bezmyšlenkovitě (Škromach prý neexistuje), atd, etc...
Mam se teď zbláznit, že se omezí hazard na netu? Nezbláznim. Porno je volně přístupné bez cenzury, ale to vám asi nevadí, anarchisto.

PS pro přecitlivělého cenzora: anarchista není nadávka, ale označení extrémního levičáka, kterým jistě autor je. Apropos, když tu byl Zdeněk Brom, nebylo vašich ctěných služeb zapotřebí.
19. 06. 2011 | 09:43

Ládik!!! napsal(a):

AC,
kačer tlačím na tyči.
19. 06. 2011 | 09:49

Občan napsal(a):

To Karel Kubrt:

Ale to všechno Vileta nepopírá ani nezpochybňuje.
Jen upozornil na to, že vláda si našla DALŠÍ způsob, jak cenzuru ještě více posílit a snaží se jej legalizovat.
19. 06. 2011 | 09:59

Občan napsal(a):

To Béda,

protože jsou na tom hmotně zainteresováni "zákonodárci". Proto přizpůsobují zákony kmotrům v neprospěch běžných občanů.
Konkrétně OSOBNĚ Kalousek, který si na MF hýčká jako svého náměstka (nebo sekčního šéfa, to se mi teď nechce hledat) pro hazard předsedu famiglie provozovatelů hazardu.
Proto také MF nikdy nevyvinulo a nevyvine žádnou aktivitu PROTI hazardu v ČR. Protože ty předpisy si píše na míru přímo famiglia provozovatelů hazardu!!!
19. 06. 2011 | 10:03

Karel Kubrt napsal(a):

Občane,
umim číst. Petr Vileta: Začátek cenzury v České republice.
To může napsat jen ignorant nebo ten, co spadl z Marsu. U piráta bych se přikláněl
k první možnosti.
A jen tak mimochodem, média na nás kravinu o začátku cenzury chrlí všemi prostředky.
19. 06. 2011 | 10:10

Gobbo napsal(a):

Váč článek nám tedy konečně dává do rukou seznam dobráků, instalovaných v politice gamblerskou lobby. Doufám, že se jim v příštích volbách povede jako Ivanu Langerovi v posledních.

Pro českou tvorbu (bastlení) zákonů je to typické:
1.)chránit zájem nějakých pijavic, které rozkládají společnost (tady prostřednictvím podporování závislosti proti které je heroinismus bačkora a neplacením daní).
2.) Uložit povinnosti, které nelze splnit, nebo jen za absurdních podmínek (stále se otřásám smíchy když pomyslím na fikci doručení - až budu velký, budu legislativcem a navrhnu fikci poslaneckých náhrad).
3.) Stále více a více omezovat co občan může a předepisovat mu co musí. Čím více má občan zbytečných starostí a čím méně toho ví, tím méně se stará o politiku a to, kdo ho jak okrádá. Nejlepší je šoupnout nějaké peníze matičce církvi, ona už je oblbne za nás.

Piráty jsem, z čistě symbolických důvodů, volil kde to šlo. Myslím ale, že jim chybí skutečně politický rozměr, že nejsou ve stavu navrhnout koncepci společnosti v které by práva a povinnosti byly v rovnováze a svobodná existence jedince zaručena a podporována.
Příliš se zabývají dílčími problémy, kterými většinu lidí nezaujmou. Jakkoli jsou důležité. Viz například Obamovou vládou oznámený "shadow internet", kde budou moci příslušnými službami a NGO's podporovaní "bojovníci za svobodu" dělat to, v čem nám obyčejným ubíječům much naše legislativy na americké přání a návod efektivně zabrání.

Boj o svobodu na internetu je nesmírně důležitý, důležitější než asi vůbec můžeme dohlédnout. Ještě důležitější je ale boj o SVOBODU, bez adjektiv. O osvobození se od hyen a pijavic. Budou o tom piráti schopni přemýšlet?
19. 06. 2011 | 10:10

Karel Kubrt napsal(a):

Přátelé, mám nápad, který souvisí s tématem článku.
Včera vyvolal věcnou diskuzi Otázkář pod peheblogem. Zkusím něco podobného.
Napišme sem své zkušenosti s cenzorem Stejskalem. Ale pouze věcné, bez urážek a vulgarit.
19. 06. 2011 | 10:15

Gobbo napsal(a):

K těm zákonům
Kdyby se našel někdo, kdo přečetl 3000+ stránek návrhu nového Občanského zákoníku, přežil a je schopen vydat svědectví, měli bychom si ho všichni poslechnout.
19. 06. 2011 | 10:20

Karel Kubrt napsal(a):

Začnu já.
Asitak před rokem jsem začal psát komentáře pod zpravodajskými články. Tam cenzor
neoperoval, měl tam nasazené studenty, administrátory, které instruoval. Zjistil jsem,že studentíci za pár korun lezli Stejskalovi do zadního otvoru s nevídanou
vervou. Mazali vše, co jen připomínalo urážku multi-kulti společnosti, zatímco vulgarity ponechávali bez povšimnutí. Mně vymazali jeden komentář, po urgenci mi ho redakce za dva dvy vrátila pod článek, který už nikoho nezajímal. Můj další vymazaný komentář, obsahující ,,sprostá slova´´ transkripce a diakritika ji už nezajímal vůbec. Pak jsem napsal přímo Stejskalovi a nakopíroval do mailu vulgaritu o ženském pohlavním orgánu, kterou administrátor prý přehlédl. On pak jednu vymazal a druhou, stejně sprostou, jsoucí
1 cm pod ní, ponechal. Stejskal psal, že toho mají jeho poskoci moc.
Pak jsem přešel do první ligy, bod blogy, kde mazal sám Libor a já zjistil, že studenti toho neměli moc, pracovali podle Velkého vzoru.
Zjistil jsem, že Stejskal je zakomplexovaný chudák, který rád vstupuje do rozhovorů dospělých lidí. Činí tak se záminkou dodržování jeho kodexu a také
pro dodržování českých zákonů. Kam se na něj hrabou policisti.
Dnešní blog z něj dělá svatouška, prý cenzura u nás teprve začíná.
Kritizoval jsem jej často, tak snad nemusím nic dodávat. Přestože píšu věcně, slušně a velmi dobrou češtinou, byl jsem jím před časem vyzván, abych opustil jeho soukromé blogy na Aktuálně, neb je narušuji svými nezákonnými výlevy. Nebýt pár normálních lidí, kteří se postavili na mou stranu, už bych tu nebyl.
19. 06. 2011 | 10:42

Jáchym napsal(a):

„Ta novela má tři drobné problémy - je to pravděpodobně v rozporu s evropským právem, pravděpodobně je to protiústavní a je to pravděpodobně nevymahatelné,“ řekl v České televizi expert na finanční regulace Jan Rakušan.

To by nebylo tak nejhorší. Ale tahle novela je „mejdlo ve voku“.
Kdyby opravdu hrozilo, že omezí hazard, nikdy by neprošla! To jen se starý mafiánský kmotr klasického hazardu snažil omezit konkurenci mladého a progresivního kolegy.
„Problematické, jak zmiňuje Česká televize, by bylo zejména blokování reklamy inzerující internetové sázky. Ta jako taková totiž zakázaná není. V praxi by tak zřejmě musely být blokovány třeba i stránky obsahující videa z utkání, kde mají hráči reklamu na dresech, což je v rámci evropského fotbalu rozšířená věc. (Například dresy Realu Madrid zdobí logo internernetové sázkové společnosti Bwin.)
Otázkou by také bylo, JESTLI BY SE POSTIHU NEVYSTAVILY i stránky nebo sociální sítě, na kterých by mezi sebou JEJICH UŽIVATELÉ problematická videa sdíleli.“
Proklouzla ti fotečka, kterou jsme ti nastrčili? Máš smůlu, zaplať deset miliónů!

Nemáš? Íčkové a bártové mají řešení: Spolupracuj a nic se ti nestane.
19. 06. 2011 | 10:43

Tenco napsal(a):

Béda
Chtěl jsem napsat totéž co Vy.(až na ty parazity - poker si na netu zahraji občas taky.
http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704425804576221471948492628.html

http://www.bestpokersites.org/blog/a-look-inside-the-online-poker-criminal-and-civil-charges/1331/

http://www.businesswire.com/news/home/20110416005003/en/FBI-Shuts-Poker-Stars-Absolute-Poker-Full

Můj názor je, že by mělo dojít k legalizaci, vysokému zdanění, regulaci a monitorování cash flow uvnitř systémů, které profitují z hazardu.(například jejich povinnou transformací na veřejně obchodovatelné společnosti, s povinným vytvářením rezerv, průhledným hospodařením a majetkovou strukturou....). Ale koordinovaně - na celém světě (což je - už jen s přihlédnutím k takovým jsoucnům jako jsou daňové ráje - krajně nepravděpodobné...takže další obrovská zátěž pro státní byrokracii - s neefektivním průběhem i výsledkem jejího konání).
Takový štěk, co vymysleli Bém a jemu podobní je jen dalším impotentním paragrafem z hlediska státu, šikanou firem a zlatou sleoičkou pro advokátní firmy.
19. 06. 2011 | 10:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pane Kubrt - proč fňukáte a předpojatě denunciujete ? (Nebo jen pomlouváte ?)
Obraťte se na pana Stejskala přímo. A nezapomeňte sem přiložit i Vaše denunciace a pomluvy - jiných diskutérů.

Vy jste zrovna ten pravý, co tady má co kvákat o věcnosti a nepředpojatosti.Komiku. :)

Pan Stejskal (ač jsem s ním také ve vleklé, zákopové válce - nyní je klid zbraní) dělá svou práci dobře - zejména co se týče vybírání žumpy. To, že se mu z rukou vymkl Rumcajs...no, to by tu pan Stejskal musel být přilepen imrvére či furt :)), aby si ten kloub znovu nahodil.
Dyť je to jenom člověk.

Kubrt - k článku něco Oni maj, anebo přišli zase jen udělat " Haf ! " ????
A nic nedat ?
19. 06. 2011 | 10:53

Tupelo napsal(a):

Cela zalezitost ohledne zdanovani hazardu znovu ukazuje ze priznivci trhu, jehoz ruka udajne vyresi vse, zaspali dobu. Je to typicky obrazek toho, jak firmy s globalni pusobnosti maji na haku (tato CEZka snaha o cenzuru jim musi byt k smichu, mohou ji vnimat spise jako pokus lokalnich ouradu dostat, v ramci lokalniho trhu, do hry sve lobisty)) co si o jejich podnikani mysli zakonodarci nejake male zeme. Trh muze resit konkurenci maximalne na mistni lokalni urovni (spotrebitel si vybere mezi dobrym a spatnym cukrarem), upravovat chovani globalnich firem lze jedine na globalni urovni (dohodou mezi nejvetsimi hraci, jako je EU, USA, Cina, Rusko, Jizni Amerika...).

Uplne stejne by mohli casem prijit jini poslanci s tim, ze budou vybirat penize (pokutovat) od tech co jezdi tankovat levnejsi benzin do blizkeho pohranici ci nakupovat do levnejsich zahranicnich obchodnich center. Pripadne pokutovat ty, kteri se rozhodli stravit dovolenou v zahranici. Ve vsech techto pripadech jde o vyvoz penez do zahranici, stejne jako u sazkovych firem.

Mozna jsou priklady (pokuty za utraceni penez venku) zminene v predchozim odstavci premrstene, podobne jako tvrzeni ze jde o cenzuru internetu v pripade omezeni pusobnosti sazkovych firem v CEZku, ale muze jit o klasickou salamovou metodu postupnych kroku (treba jako o pokuty ve zdravotnictvi, kdy se, jen po par letech, puvodni marginalizovana castka 30 korun bude zvedat) - spousta zab si nejen nevsimne, ze se voda ohriva, ale bude tomu jeste nadsene tleskat.

Nevim jestli poslancum budu psat, kdysi jsem to udelal a nestal jsem jim za odpoved, Mimoto si myslim ze cely system je hodne pokriveny (kolik zmineni poslanci dostali na prilepsenou od lokalnich lobistu (coz je jen jineho oznaceni korumpujiciho)) a potrebuje vyraznejsi zmenu, tak jak se o to pokouseji na Islandu (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=13399), Spanelsku (http://www.denikreferendum.cz/clanek/10895-protestni-inspirace-i-spanelsko) nebo Recku (http://www.presseurop.eu/cs/content/article/717131-navrat-demokracie-do-recka). I kdyz muze jit o zatim naivni pokusy, treba plne chyb, presto jsou mi sympatictejsi (a nakonec i ted realistictejsi), nez reci o tom jak politici jsou obrazem nas vsech nebo jak budeme potrebovat dalsich x desitek let, aby se u nas neco zmenilo.
19. 06. 2011 | 11:01

Karel Kubrt napsal(a):

Tenco,
od vás to sedí. Zákopovou válku si představuji jinak, než že Stejskal nechává vaše
sprostoty, urážky a dehonestace názorových protivníků.
Jestli jste nepochopil, že blog je o ,,první cenzuře v Čechách´´ a cenzorství
na Aktuálně s tím velmi souvisí, nedivím se.
U vás se nedivím ničemu.

Haf, haf, haf. Snad vás to na chvíli uklidní.
19. 06. 2011 | 11:05

Lila napsal(a):

Pane Kubrt,
co vám brání v tom, abyste provozoval vlastní internetový server, vydával noviny, provozoval rádio či televizi? Ale také za ně nesl všechna podnikatelská rizika, včetně právní odpovědnosti za obsah zveřejněných informací, podle tiskového zákona. Teprve až nebudete mít žádnou možnost vyjádřit svobodně svůj názor, pak je možné mluvit o cenzuře.

Taky dost dobře nechápu, proč se cpete k "pravdoláskařům", když u lžinenávistníků byste byl zřejmě vítán ovacemi.
19. 06. 2011 | 11:16

Karel Kubrt napsal(a):

Ještě pane Tenco,
Rumcajs mi nevadí. Ať si píše, co chce. Nevadí mi, když mě někdo uráží, vydržím to. (včera mi nadával Sladký, Stejskal to vymazal, k mé lítosti, Sladký sám o sobě dal vědět, jaký je hulvát, takhle to nikdo nevidí)
Ani vy mi nevadíte. Snadno se s vámi vypořádám v diskuzi. Že musíte mít poslední slovo mi taky nevadí. Nemám strach, že se to tu zahltí sprostotami. Ty sem většinou dává blogger z Brazílie. Diskuze tu bývají dlouhé a někdy i náročné na vědomosti. Primitiv nevydrží dlouho všechno číst, vstřebat, pochopit a ještě reagovat.
Ano, vyjímečně použiji šrapnel, ale jak už jsem dříve psal, to by Stejskal musel zakázat celého vojáka Švejka.
A tak se domnívám, že je tu cenzor zbytečný. Většinou svým jednáním celou diskuzi jen zhoršuje.
A vy, pane Tenco, chtěl jsem vás pochválit za vaši úvahu 19. 06. 2011 | 10:44 .
Jestli chcete věcnou diskuzi, vyjádřete se k blogu Pehe: Jaké budou dopady stávky. Mám tam delší komentář. Ale bez citátů z encyklopedií, pokud to umíte.
19. 06. 2011 | 11:27

Karel Kubrt napsal(a):

Lilo,
já se sem necpnu. Jsem i jinde, tam, kde si navzájem poplácáváme po ramenou. Ale to není diskuze. A navíc tady je dost lidí, kteří jsou na opačné straně barikády, než
humanistictí bombardovači a milci cikánů. Probíhá tady vlastně jakási válka názorů,
a to se mi líbí.
Jen ten rozhodčí píská moc přísně. On by nejradši také jen ty své. Až si to tu uzavře jen pro své vyvolené, nebude o čem dál se tu exhibovat.
19. 06. 2011 | 11:32

Jaromír Kuba napsal(a):

Souhlasím s názorem, že jde o právní paskvil. Zaprvé kde berou zákonodárci tu drzost chtít po poskytovatelích internetového připojení, aby zodpovídali za činy svých klientů (každý přeci zodpovídá jen za své činy) a za druhé i kdyby provideři tisíckrát chtěli internet zcenzurovat dle litery zákona, prostě to není možné. Zákon nařizuje blokovat nejen stránky s on-line hazardem, ale i stránky, kde je reklama, či nějaká propagace, či podpora "neschváleného hazardu", viz text příslušného přílepku. Takže pokud se na webu ČT objeví fotka fotbalisty, co bude mít na tričku logo bwin, jde o propagaci a nemá problém ČT, ale každý poskytovatel internetu v ČR, který tuto stránku nezablokuje. To samé pokud si přečtu zahraniční noviny a bude tam reklama na on-line poker.... Zase průšvih nikoliv pro provozovatele serveru, ani pro mne, ale mému ISP hrozí najednou 10 mega pokuta jen proto, že jsem se na tu stránku dostal a chtěl si přečíst článek, který sám s hazardem nijak nesouvisí. A co vyhledávače jako google? Tam je to to samé, po straně se objeuje reklama, kterou ISP nemá možnost ovlivnit. Požadovaná cenzura je technicky nerealizovatelná, přesto se velcí ISP pokusí liteře zákona vyhovět a začnou nakupovat drahé filtrovací technologie (ti malí to zabalí, protože na to nebudou mít) a protože ty filtry bude muset někdo zaplatit, ve finále dojde ke zdražení internetového připojení. Stát více daní nevybere, malé ISP to pošle do likvidace a nikdo nikoho před hazardem stejně neochrání, obejít to půjde vždy.
19. 06. 2011 | 11:42

Občan napsal(a):

To Jaromír Kuba:

Nehledě k tomu, že nákup filtrovacích technologií bude mít za následek růst jejich ceny, pokud to bude chtít provider ufinancovat, zvedne cenu reklamy a připojení, což bude mít za následek zdražení zboží a služeb, likvidaci malých providerů, posílení velkých korporací, omezení konkurence a další růst cen.

A jako bonus růst cenzury a špiclování...
19. 06. 2011 | 11:48

vojtěch napsal(a):

k diskusi:

Nemyslím, že zrovna poker je ten druh hazardu, který by měl být potírán. Ano, záleží také na štěstí, ale výsledek může každý hráč ovlivnit podle svých schopností.

to Karel Kubrt:

Je půvabné, jak o panu Stejskalovi napíšete, že je prý "zakomplexovaný chudák", a jedním dechem se zároveň holedbáte, že píšete věcně a slušně.

Psát do zdejších diskusí pod blogy jsem začal nedávno, čtu je už delší dobu, a myslím si, že pan Stejskal zde za značných obtíží stále udržuje funkční diskusní prostor, především ve srovnání s jinými zpravodajskými servery.
19. 06. 2011 | 11:50

Karel Kubrt napsal(a):

vojtěchu,
možná jsem moc citlivý na cenzuru. Těšil jsem se, že po r. 89 zmizí. Bohužel nezmizela.
19. 06. 2011 | 11:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel Kubrt
Vy nejste citlivý na cenzuru.
Vy jste citlivý pouze na to, když se někdo dotkne Vašeho miniaturního ega.

P.S. Já tady nepíšu příspěvky kvůli Vašim pochvalám.
A s kým budu diskutovat si vybírám sám. Považuji to za své právo.

Co se týče mých sprostot a urážek - je to výhradně a pouze tehdy, když nějaké individuum urazí mě, některou ze zdejších dam, někoho ze zdejších diskutérů /pokud tento není sám takovým individuem, potažmo celou anonymní skupinu obyvatelstva či celé národy...nebo je to člověk, který místo toho, aby byl v politice či úřadě - by měl pobývat v Bohnicích, na Ruzyni, A Apolináře či v nějakém detoxikačním centru....je to proto, že je částečně za jejich přebývání v politice či úřadech platím i já..../.

-------------
Lži :

Karel Kubrt napsal(a):
Ještě dovolte krátce okomentovat nabubřelost autora článku. Všichni blogeři /teda mimo Peha, ale to je jeho problém/ reagují na příspěvky pod článkem, a to na stránkách Aktuálně.cz. Pan Golgo nehodlá, a jen čeká na maily přecezené přes snaživou studentku. Ode mne se ho nedočká. Když už učí děti komunikaci s jinými, měl se to nejprve naučit sám.
13. 01. 2011 | 10:04

Pomluvy :

Karel Kubrt napsal(a):
Většinou tu bývá převaha modernistických vlezdopr..., promiňte, vlezdo-Tenco-otvorů, dnes je to jiné.... 13. 01. 2011 | 09:58

A po reakci pomlouvaného - plky :

Karel Kubrt napsal(a):
Tenco /tenco co? ten co kydá hnůj?/, chápu, že Vás může urazit jen inteligent. Máte pravdu, nedokázal jsem vystudovat ani základní školu. Vy jste vlajková loď všech místních debatérů, kterým nesahám ani po kotníky. Omlouvám se za nejapnou drzost, že do blogů občas nakouknu. Není to nic pro mne, neb se mi z toho vždy točí hlava. Myšlenky tak vznešené a vzájemné poplácávání po ramenou s moderními lidmi sleduji s tichým a závistivým úžasem.
Přec jedno si neodpustím, byť to bude ode mě opět grafomanský banální výpotek nevalné intelektuální úrovně. Musím spolu s Jardou Cimrmanem zvolat:
Nepochválím-li se sám, nikdo to za mě neudělá !
13. 01. 2011 | 17:41
---------------------
Vše POUZE zpod jednoho blogu.(Golgo)

/ono vůbec, pane Kubrt, se slítnete všude tam, kde se diskutuje o cikánech, muslimech, evropské unii, homosexuálech...pane Kubrte, vy píšete taky do Fragmentů ???/

:))))

Vyvětrejte si, pane Kubrte.
Vyvětrejte si , podívejte se do zrcadla a až pak sem opět přijďte kázat o nepředpojatosti, cenzuře, slušnosti....

/Tenco je podomácku Tencokida - ale to pan Kubrt moc dobře ví...on se jen tak blbě tváří...:(((/

Omluva autorovi článku a všem sdiskutujícím.
Ale nesnáším falešné proroky a psychopaty, kteří se rozhodli , že budou diagnostikovat , popřípadě léčit.
:))))
19. 06. 2011 | 12:57

modrý edvard napsal(a):

„Ta novela má tři drobné problémy - je to pravděpodobně v rozporu s evropským právem, pravděpodobně je to protiústavní a je to pravděpodobně nevymahatelné,“ řekl v České televizi expert na finanční regulace Jan Rakušan.
k tomu názoru se připojuju. A podotýkám, že poslanec má měsíčně 10.000 (nebo tak nějak), na získávání posudků. Tudíž naše poslance nemůže omluvit ani jejich případně snížená inteligence.
19. 06. 2011 | 12:57

Pepa napsal(a):

Beda

Píšete: "Zákon se zde patrně pokouší zregulovat gobální parazity, ...". O jakých parazitech píšete, o podnikatelských subjektech, provozujících lotrijní činnost, na základě zákonů EU o volném pohybu služeb a kapitálu? Pokud naše vláda s těmito zákony nesouhlasí, může ČR z EU vystoupit. Může odpojit ČR od internetu a může natáhnout ostnaté dráty na hranicích. Pokud Vám to vyhovuje, můžete se odstěhovat do KLDR.
19. 06. 2011 | 13:01

Jáchym napsal(a):

Tencokyda Hnuj,
Gobbo...
19. 06. 2011 | 10:10
Ad "fenomén Hoven"
Hoven není jeden člověk,jedená se o tým - snad s jedním koordinátorem.Pravděpodobně odesílá z jednoho počítače, dva další jen přijímají příspěvky k přeposlání.
Příspěvky jsou dílem prefabrikované, stačí změnit pár slov, aby vypadaly aktuálně.
Nedá se to prostě zvládnout sólo - zkuste si "zahovenit" několik diskusí současně občas i patnáct hodin denně, den co den. Ani sklon ke koproláli vás nezachrání.
Fakt je, že tým nemusí sledovat celou diskusi - reaguje jen na některé nicky.

Dvě třetiny "Hovenových" příspěvků by navíc dokázal automaticky defekovat i program z tabletu, reagující na nicky + očekávaná klíčová slova.
Zbytek je práce pro dobře placené hochy a dívky s kachními žaludky.
19. 06. 2011 | 13:20

Anička z Kuřimi napsal(a):

Chcete říci Petře,
že nevěříte vládě odpovědnosti a všehoschopným poslancům?

Vono je snadnější zavést cenzuru, než systémově výběr daní.
A že se zde daně nevybíraj, svědčí skutečnost, že nejni na důchody.
A přitom peněžní zásoba roste a roste a roste.
Výběr daní klesá a klesá.
My stát - daně vybírat nechceme. Jak by k tomu přišli "podnikatelé" a lobisté.
Narušli bychom přívod financí do stranických aparátů.
Je snadnější zvednout DPH než zavést registrační pokladny proti úniku daně z prodeje PHM, že jo.
19. 06. 2011 | 13:22

Tenco napsal(a):

Ještě ke "slušnému" Karlu Kubrtovi, který nenávidí cenzuru - zde jasně vyplývá PROČ:
----------------------------------------
Karel Kubrt napsal(a):
Čochtane,
každý něco dědí po rodičích. Vy jste, vážený, zdědil inteligenci.
Jiný, třeba Tenco, podědil psa, touhu chytat a žrát ryby s kamarády, které nemá,
obrovskou knihovnu plnou encyklopedií, prázdnou hlavu a panevropanství.
Cikáni dědí schopnost bez práce uživit celou rodinu.
Copak asi zdědil Liška?

hawk napsal(a):
Tady je vidět, že ani akurátní Němci nic nedotáhnou do konce. A že k tomu měli
spoustu příležitostí, mezi roky 1938 - 1945. Výsledek je polovičatý, až to dnes nakonec
řešíme v 21. století znovu. A blbě, formou pseudodemokracie. Střední a Východní
Evropa holt začátkem 90-tých let, zblblá komunismem, potřebovala 2 - 4 roky diktatury, nikoliv bolševické, ale striktně pravicové, hned bychom si té dnešní pseudodemokracie vážili víc a možná by to ani nebyla pseudo, ale demokracie s jasnými pravidly a vymahatelnými tresty.
20. 05. 2011 | 13:02
Karel Kubrt napsal(a):
Hawk,
máš pravdu. Polovičatá práce je na ho...
20. 05. 2011 | 13:17
---------------

Miniaturní ego v kooperaci s potrhlostí a nedostatkem sebereflexe vede k jedinému - takový jedinec si své obrázky, kterými mu jeho mozek zprostředkovává skutečnost, tedy tyto obrázky si takový jedinec uvykl považovat za popis reality.
Od těchto obrázků pak odvozuje i své hodnotové soudy.

Pomodleme se za takové...

......děkuji. :)))
---------------------
Jáchym
Hoven je v kontextu toho, do čeho investuje své úsilí jednoznačně bearish.
Kdyby zde vystupoval coby obhájce ČSSD - tak má ČSSD předvolební preference tak někde okolo 8 procent.
Chudák - sám neví co činí....
:)))
/modlit se za něj nebudeme - je to atheista/
:)))
19. 06. 2011 | 13:30

Karel Kubrt napsal(a):

Tencokide,
pškně jste uvedl mé příspěvky. Nemám se za co stydět.

Už si nepamatujete, že, cituji: grafomanský banální výpotek nevalné intelektuální úrovně = tak jste o mně psal vy. Dokážu si dělat legraci i ze sebe. Oproti vám.
19. 06. 2011 | 13:34

Karel Kubrt napsal(a):

Pane Stejskale,
Tenco mi nádherně dělá reklamu, sám bych to neuměl lépe.
Přesto, když jsem sem prsknul citaci z pod jiného blogu, vymazal jste ho jako
vykazující známky spamu.
Pro miláčka Tenca to neplatí?
Děkuji.
19. 06. 2011 | 13:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ještě jednou...

Karel Kubrt napsal :
(parafráze - ale významově pravdivá)
" Hitler v letech 1938 - 45 bohužel věci nedotáhl do konce"
----------------
Kubrte, proberte se , člověče.
Nebo vás ty vaše obrázky zničí docela.
A buďte rád, že vám Stejskal nemaže i ty explicitní urážky.
Aspoň nějak jste zvěčněn.
:((((

Howgh.
19. 06. 2011 | 14:05

Občan napsal(a):

Pánové,

co se takhle vrátit k cenzuře, kterou nám tu zvesela nainstalovává stát současně s protlačováním zákona o legalizaci korupce?
19. 06. 2011 | 14:34

Tracklar though napsal(a):

Všem, kteří obhajují novelu zákona

Kéž byste vy všichni, kteří tady obhajujete novelu zákona, věděli jak jste zmanipulováni, jak jste směšní, když tady mudrujete o věcech, o kterých nemáte ani tušení. Proč si neuděláte jednoduchou analýzu, než něco napíšete. Podle odhadů Češi v zahraničních internetových kancelářích prosázejí 4 miliardy Kč. Myslíte si, že to je daňový základ? Nikoli. Daňovým základem je rozdíl mezi přijatými sázkami a výhrami. Ten se u kurzového sázení pohybuje okolo 5%, u rulety méně než 3%, u pokeru nevím, ale závratná částka to nebude. Takže počítejme průměr 5%, tj ze 4 miliard 200 milionů. Z toho 20% daň by činila 40 milionů Kč. Pokud by se podařilo zabránit Čechům sázet v zahraničí a byli by odkázáni na tuzemské SK s 5%-ním manipulačním, mnozí by přestali sázet úplně a ostatní by sázení omezili, protože si mohou dovolit prohrát jen omezenou částku a u tuzemských SK by díky 5% mnipulačnímu poplatku prohrávali dvojnásobek. Takže příjem státní kasy by se pohyboval někde mezi 20 až 40 milionů Kč. Jsem zvědav, jestli tato částka bude stačit na zaplacení poskytovatelům internetu a bankám za plnění zákonem stanovených činností. Domnívám se, že celá akce je pro stát prodělečná. Prodělečná ale není pro politiky, kteří budou zřejmě brát od tuzemsých sázkových a loterijních firem tučné úplatky za ochranu před zahraniční konkurencí. Ono je těžké donutit sázkaře, aby sázeli v Česku, kde je u kurzového sázení (kromě Sazky) 5% manipulační poplatek, když v zahranič je nula. A jestli si tuzemské sázkovky stěžují na nerovné podmínky ve srovnání se zahraničními, pak ať celý manipulační poplatek odvedou do statní kasy /při 5% zisku a 5% man. popl. by ovedly 50% daň) a pak budou mít rovné podmínky. I když stát chce jen 20%, nikdo jim nebude bránit odvádět 50%.
19. 06. 2011 | 15:04

Jáchym napsal(a):

Tenco:
"Hoven je v kontextu toho, do čeho investuje své úsilí jednoznačně bearish.
Kdyby zde vystupoval coby obhájce ČSSD - tak má ČSSD předvolební preference tak někde okolo 8 procent.
Chudák - sám neví co činí....
:)))
/modlit se za něj nebudeme - je to atheista/
:)))"
19. 06. 2011 | 13:30
--------

No dobře, buďme na ně hodní!:

KOMPOSTÉR

Mejlovala bába bábě
nemáš kompost? Vem si hrábě!
Hoven, kam se podíváš!
Velký, pravý, zdravý...Náš!

Re:
Plná putna Hovenů!
Já si kýlu uženu!
19. 06. 2011 | 15:11

petrvileta napsal(a):

Pane Kubrte, opravdu nejsem levicak a uz vubec ne ultra. Mam nekolikrat testem potvrzeno, ze jsem "stred" (http://politicalcompass.org/) Mozna jsem ultra-stred :-) Uznavam, ze titulek neni zcela exaktni, mel by znit "Zacatek oficialni cenzury v CR", protoze dosud uzakonena neni. Ze probiha fakticky tim, ze kazde vetsi medium filtruje informace jednou ve prospech levice, podruhe pravice a potreti jeste nekoho jineho, to je vec jina, to neni cenzura ze zakona, to jsou proste soukrome zajmy majitelu konkretnich medii. Smutne je to u medii tzv. verejnopravnich, kde to ale neni z nejakych zajmovych duvodu, ale je to jednak priposranost vedeni (podlezani momentalni vlade) a ideova blizkost s nekterymi politickymi a zajmovymi skupinami (ekoteroriste) a v neposledni rade jsou lide v techto medii poznamenani svou komunistickou minulosti. Spina je proste zazrana a ani ten nejlepsi praci prasek na ni nestaci :-)
19. 06. 2011 | 15:29

Karla napsal(a):

JACHYM:
„Ta novela má tři drobné problémy - je to pravděpodobně v rozporu s evropským právem, pravděpodobně je to protiústavní a je to pravděpodobně nevymahatelné,“ řekl v České televizi expert na finanční regulace Jan Rakušan.
To by nebylo tak nejhorší. Ale tahle novela je „mejdlo ve voku“.
- Nic v této diskusi není výstižnější.
Udidlo v hubě svobodných, opratě a bič v rukou zlovolných ...a mýdlo v oku veřejnosti,,

-------------------
Pokud jde o živnost p- Stejskala - myslím, že ten vztah zde k němu, stejně jako k dalším moderátorům diskusí, je cosi jako stockholmský syndrom - oběť je nakonec vděčná, že někdo organizuje a řeší její svět za ni.

Nejvíc mě rozesmál/a/ Lila =>
"Teprve až nebudete mít žádnou možnost vyjádřit svobodně svůj názor, pak je možné mluvit o cenzuře."
19. 06. 2011 | 15:34

Skogen napsal(a):

V tomto, pane Vileto, máte mou plnou podporu. Je nepochybné, že boj o moc byl vždy bojem o vládu nad informacemi. Nelíbí se mi pokusy pod rouškou bohulibých zájmů o ovládnutí svobodného prostoru.

--------------

Zde petice proti snahám o cenzuru internetu:

http://internetbezcenzury.cz/
19. 06. 2011 | 16:02

Analytik napsal(a):

No, jestli dobře rozumím česky a citace zákona je úplná, tak se vztahuje nejen na providery internetu, nejen na kabelovou televizi, ale na všechny "provozovatele elektronických prostředků", tedy provozovatele rozhlasových a televizních stanic a také všech radiokomunikačních prostředků a vysílačů, které přenášejí jejich signál!
Provozují "elektronické prostředky"? Ano!
A vymezuje zákon nějaké výjimky? Ne!
Všichni jsou tedy povinni zajistit, aby se jejich uživatelé, tedy např. diváci nebo posluchači, nepřipojili ke stránkám umožňujícím nebo propagujícím ... atd.
Autor tohoto přílepku je opravdu chabé duševní úrovně už podle svého vystoupení v TV.
Ale jde jen o poslance českého parlamentu, tak nemůžeme očekávat génia. Jen další zmetek mezi zákony ČR.
Jestli má někdo jiný názor na právní dosah tohoto zákona, prosím o opravu nebo doplnění.
19. 06. 2011 | 16:24

Jáchym napsal(a):

Karlo,
co se týče p.Stejskala, nesouhlasím. Až smaže něco prokazatelně kvůli projevenému názoru, tj. kvůli obsahu a ne kvůli formě, můžeme o tom diskutovat.
Jestli Vám smazal nějakou zásadní a objevnou myšlenku, protože byla vyřčena trochu drsnějším jazykem, přestylizujte ji.

Já mám to štěstí, že jsem tady ještě neutrousil tak převratné moudro, aby historie utrpěla tím, když to někdo smaže.

Dokonce i kdyby mi smazal nějakou geniální básničku, neokrumpluji si slipy.
Je sice pravda, že bych někdy mohl aspirovat na POETICKOU CENU BRATRA KALOUSKA na festivalu politické poezie, ale člověk nesmí myslet tak vysoko.

Přinejhorším se spokojím s Nobelovkou za literaturu.
19. 06. 2011 | 16:31

asdf napsal(a):

Rád bych připomněl ještě jistý formální problém, na který ostatně již před několika lety poukázal v jednom ze svých článků pan Peterka - česká legislativa nezná pojem "stránka elektronických prostředků".
19. 06. 2011 | 16:31

Jáchym napsal(a):

Pardon, dvakrát jsem nechtěl.
19. 06. 2011 | 17:17

Analytik napsal(a):

Díky, Jáchyme. Tahle možnost mě nenapadla, ale sedí to i na ni!
Jsem zvědav, kolik poslanců tuhle kravinu schválí. Asi všichni, protože tam jsou jen proto, aby zvedali ruce, určitě to nikdo nečte. A pokud čte, tak nemyslí. To zas bude mezinárodní ostuda!
19. 06. 2011 | 17:50

Jáchym napsal(a):

Analytik:
A co když některý čte a myslí?
Co když je tohle JEDINÝ OPRAVDOVÝ smysl tohoto zákona?
Tak jsem to myslel.
Ostuda?
V zemi, kde zákonodárci intenzivně pracují na petrifikaci anonymních akcií?

Mafiáni všech zemí, spojte se!
(A přijďte si do ČEZka zastřílet, Češi jsou jak asfaltoví holubi!)
19. 06. 2011 | 18:19

Yossarian napsal(a):

Oč jde především: Komárkům - Hušákům - Kellnerům a podobné chamradi, která u nás dodneška neplatí dle aktuálních právních předpisů daně z haz-ardu, utíkají prachy do zahraničí. A tedy zaúkolovali své "podřízené" (takto poslance z ODS a TOP09), aby těm nepoučitelným Čechům, sázejícím mimo jejich sféru vlivu, zatli tipec. A ti, bolševici naši milí, nelenili, a připravili krásný zákon.

To, že dojde k omezení svobody občanů, je naprosto netrápí, důležité jsou jen prachy. Přitom (když už by chtěli jen ty prachy), není žádný problém požádat (a v případě nekomunikace zažalovat) jednotlivé zahraniční sázkové firmy o dodanění. Nakonec i nějaká ta exemplární arbitrážička vůči nespolupracující firmě by nebyla na škodu :-) Úředníků MF máme dost, tak by se 2-3 na tuhle agendu mohli vyčlenit.

A zdanění "našeho" haz-ardu je stále ve hvězdách...
19. 06. 2011 | 18:37

Yossarian napsal(a):

jinak dobrý! :-D Než se mi podařilo dostat se z klinče místního "bota", který mě neustále napomínal, že se snažím postovat reklamu, div ne náborovou akci, tak jsem málem oplešatěl :-)
19. 06. 2011 | 18:39

petrvileta napsal(a):

Pro predstavu, jak by to mohlo dopadnout, se podivejte na www.piratskenoviny.cz :-)
19. 06. 2011 | 19:04

Jáchym napsal(a):

Kopíruji:
Jediný rozdíl mezi Českou republikou a Severní Koreou, Čínou, Iránem a Kubou by byl jen v tom, že stát přesune odpovědnost za cenzorování internetu na dodavatele internetových služeb a spojí ji s likvidačními sankcemi.

Druhou a pravděpodobnější alternativou je, že by zákon nebyl ze strany poskytovatelů služeb i ze strany státu uplatňován, nebo by byl uplatňován selektivně a subjektivně. V tom případě by vedl k další erozi právních jistot a právního povědomí našich občanů.

Žádám Vás, abyste pro tento pozměňovací návrh nehlasoval/nehlasovala.

S pozdravem,

Tomáš Haas
poradce ministra financí ČR
---------------------------------
Ano,naprosto souhlasím.
To pochopitelně neznamená, že bych Kalouskova poradce podezíral z jakékoliv aktivity, motivované zájmem "dolních devíti miliónů" občanů ČR. To by brzy doporadcoval.
Prostě se občas stane, že v konkurenční řežbě několika sázkařských mafií hrozí nedozírné kolaterální škody i nám ostatním,levounům i pravounům.
Což je i tento případ.(Huš...Hušsazka by mohla vyprávět!)

ÚČINNÉ omezení hazardu a gamblerství je pochopitelně možné a nutné.
Proto NIKDY NEPROJDE. V tom se bojující kmotři shodnou.
Mafistán si rozvracet nedáme!
19. 06. 2011 | 20:00

Karel Kubrt napsal(a):

Petře Vileto,
Spina je proste zazrana a ani ten nejlepsi praci prasek na ni nestaci :-)
Jó chlapče, souhlasím. Jen je mi divný, že svůj článek dáváš na Aktuálně.cz.
Tady je ta špína hodně hluboko zažraná a její svazáčtí nositelé jen kvetou.
Pokud ti vadí cenzůra, tak tomu nerozumím. Stejskalovi říkám koniášovec. Ne že by byl nesympatický. Už za Karla Havlíčka si cenzoři pěstovali libido. Ještě nikdy žádný cenzorský režim o sobě nepřiznal, že cenzuruje.

Spi Havlíčku, v svém hrobečku,
národ zpívá tvou věrnou písničku,
odpočívej v pokoji,
odpočívej v pokoji.

Tvoje tělo v hrobě hnije,
ale tvůj duch posud v Čechách žije,
odpočívej v pokoji,
odpočívej v pokoji.

Nuže bratři, české vlasti,
zazpívejme k Havlíčkově slasti,
odpočívej v pokoji,
odpočívej v pokoji.

Chtěl jsi vlasti blahopřáti,
za to musels na věčnost se bráti,
odpočívej v pokoji,
Rakousko je na hnoji.

Nuže bratři, české vlasti,
zazpívejme k Havlíčkově slasti,
odpočívej v pokoji,
Čech se Němce nebojí.
19. 06. 2011 | 20:57

Skeptik napsal(a):

Z textu návrhu jasně plyne, že se chystá cenzura ala Peking. To budou muset poskytovatelé sáhnout hluboko do kapsy, aby to technicky zvládli. Asi jim vláda poskytne nějakou dotaci.
19. 06. 2011 | 22:33

doc. Jiří Kofránek napsal(a):

Aby se navrhovaný zákon mohl realizovat bude nutné aby veškerá internetová komunikace se zahraničím procházela přes speciální filtrační server, který zamezí přístup na nevhodné adresy. Technicky to realizovatelné je, jak ukazuje například praxe v Číně či v Iránu (nebo třeba i v Singapuru, kde jsou blokován přístup na pornoservery).

Přílepek k zákonu je veden zdánlivě čestnými úmysly. Cílem zákonodárců přece není cenzura internetu ale jen omezení přístupu na nepovolené internetové hazardní hry. Obdobně bude možné blokovat třeba placené stahování elektronického obsahu (programů, elektronických publikací apod.) nezdaněného naším DPH. To sice ještě nikoho z poslanců zatím nenapadlo, ale centrální filtr přístupu z českého internetového prostoru do zahraničí to umožní. Stejně tak bude třeba možné blokovat přístup na zahraniční servery nabízející obsah porušující autorská práva.
Podporovatelé zákona budou argumentovat, že nebude porušována svoboda slova zakotvená v ústavě, jen si stát bude chránit svá nezadatelná práva v oblasti daňové správy apod.

Jak ukazují třeba již zmíněné čínské zkušenosti filtrace přístupu k nepovoleným adresám do zahranicčí je technologicky řešitelná.

Zdánlivě to je jen nevinný přílepek k zákonu, ale ve skutečnosti to je vrcholné politikum, jehož realizace nás v oblasti internetové politiky přiblíží spíše k Číně a k Iránu a v České republice rozvrátí samu podstatu svobodného internetu.
19. 06. 2011 | 23:00

petrvileta napsal(a):

Pane docente Kofranku, vas text je nebezpecny. Jeste tem "gigantum ducha" ve snemovne nahravejte. Jako kdybyste je neznal. Cim vetsi pitomost, tim snadneji se toho chytnou. :-)
Mimochodem, slysel jste o programu TOR? Specialne pro nase cinske, kubanske a severokorejske "internetove pratele", touzici po svobodnych informacich, byla vyvinuta i verze, ktera jde spustit primo z flash disku a nevyzaduje instalaci. Zastrcite flash, spustite program a koukate se kam chcete, cenzor necenzor.
19. 06. 2011 | 23:17

Čochtan napsal(a):

Jakmile bude filtrační server fungovat, pak nebude problém filter rozšiřovat. V podstatě na cokoliv. Nějaké to "opodstatnění" se vždy najde.
Pan docent Kofránek má pravdu. Je to cesta do pekla.
20. 06. 2011 | 00:32

Didus Ineptus napsal(a):

petrvileta
Bohužel, v tomto Vesmíru každá myšlenka, která jednou byla nahlas zformulována najde i nějaký způsob jak se stát realitou. V českém prostředí navíc platí, že čím blbější a škodlivější ta myšlenka je, tím spíše k jejímu zhmotnění dojde. Pan docent Kofránek za to nemůže, říká jen co ví a sleduje logiku věci. Myšlenka implantace české DPH na samotné používání internetu zcela odpovídá kalouskoidnímu myšlenkovému světu.
Myslím, že naši američtí přátelé, kteří ještě k netu stále drží klíče v ruce nic takového ze své strany nepožadují. Z poměrně jasných důvodů. A přesto, že vymlátit z každého neamerikána každý všivý cent, který by ještě mohl mít je jejich národní vášní.
S touto sněmovnou a touto vládou se brzy propracujeme k nějakým mezinárodním prvenstvím.
20. 06. 2011 | 01:13

petrvileta napsal(a):

Cochtane, tak je treba zacit s obcanskou cenzurou. Pred poslanci cenzurovat veskere blbe napady, ktere by mohli uzakonit. Ani z legrace nepsat nic, co by mohli povazovat za "dobry napad" :-)
20. 06. 2011 | 01:24

Didus Ineptus napsal(a):

petrvileta
Tím se samozřejmě dostáváte k totálnímu zrušení řeči, myšlenek, homo sapiens jako druhu a možná i života samotného. Lars von Trier ve svém posledním filmu proponuje právě to.
20. 06. 2011 | 02:09

Čochtan napsal(a):

petrvileta
To nepomůže. Didus Ineptus má recht.
Jedinná možnost je likvidace takových "poslanců". Protože fyzická likvidace je trestná, zbývá jen ta morální likvidace. Všude zveřejňovat jejich jména, fotografie, bydliště, chaty, auta,... aby nikde neměli pokoj. Aby všichni jejich sousedé věděli co jsou zač a s opovržením se od nich odvrátili. Až jimi budou opovrhovat i jejich děti, pak se jejich záměry mění.
20. 06. 2011 | 09:47

Karel (taky) napsal(a):

OT: IMHO je člen Mensy s jakýmkoli IQ - blb. Viděli jste někdy výši členských příspěvků? A nic za to, když někde uvedete, že jste člen Mensy, budete k smíchu jak blbům, tak inteligentním lidem...
20. 06. 2011 | 09:55

DDD napsal(a):

Osobně by mě jako provozovatele několika serverů, který nemá tak vysoké IQ jako někteří diskutující, zajímalo, jak se automaticky rozpozná reklama na hazard. Budeme v tom hledat klíčová slova? Když bude někde napsáno hra, už je to hazard? Třeba divadelní, dětská.... A když je to grafika, tak na to vyvineme umělou inteligenci, která si to prohlédne, popřemýšlí, jestli to má něco s hazardem a podle toho zobrazí nebo ne? A když je to lokalizované u klienta... ?
Chápu že PRC na to má, část cenzury nejspíš dělají i živí číňani a zakazují rovnou celé domény....
Jojo, pořádek musí být, žádné nevhodné myšlenky nebudou občanům povoleny. Už je n reklama na hazard by mohla vést k nedovolenému hazardování. Zakažme o tom i psát, mohlo by to vést k ovlivnění poslanců veřejností, a to by taky nebylo dobré. Nějaký vlastenecký zákon nám v .cz asi ještě chybí.
20. 06. 2011 | 10:14

kuli napsal(a):

Jako laik mám k tomuto návrhu následujícé poznámky:
* podle mě, hlavní myšlenka tohoto návrhu zákona je, aby z hazardu hranému v ČR se platili daně do ČR rozpoctu. Toto je v principu správná věc.
* Řešit toto zákazem neregistrovaného internetového sázení podle mě nebude fungovat. Navíc, odpovědnost a provedení tohoto zákona je hozena na poskytovatele internetu je nesmysl, ty toto nemůžou ohlídat.
* Mě přijde nejlepší ten zákon prostě napsat tak, že každý, kdo na území ČR sazí přes internet (nebo řekněme přes neregistrované poskytovatele hazardu) prostě odvede daň řekněmě 10% do rozpočtu ČR ze vsazené částky. To se snadno provede např. novou kolonkou do daňového přiznání. Vím, že to zní naivně, ale to je smysl toho zákona, tak ať se to tak napíše i do zákona.
20. 06. 2011 | 10:18

DDD napsal(a):

... no a pak tumááme ještě otázku těch, co povolení mají. Bude databáze subjektů s povolením a u každé reklamy se online ještě zjistí, jestli je zakoupená subjektem, který má v aktuálním okamžiku povolení a pak bude zobrazena? Skvělé.
20. 06. 2011 | 10:33

DDD napsal(a):

asdf: a to je právě ta radost .cz práva. Jako vždy se předpis hemží vágními pojmy, které pak občanovi vyloží mnohdy pro všechny překvapivým způsobem soud. Když při tom půjde o 10M tak to bude vážně legrace.
20. 06. 2011 | 10:40

Linuxový otaku napsal(a):

Aby cenzura mohla trochu fungovat, budou se muset filtrovat pakety, tzv. deep packet inspection, a tohle způsobí značné zpomalení internetu a především zvýšení latence. Hráči online akčních her budou mít véélkou radost, až jim to kvůli státu bude lagovat a nestihnou vystřelit dřív než jejich protivník. Prakticky to znamená routouvat veškerý traffic přes jednu cenzorní proxy, která je tak drahá, že si ji nebudou moci malí poskytovatelé dovolit, ale i velcí budou muset zvýšit cenu internetu.

Jediné cenově použitelné řešení je odstranit ony stránky z dns záznamů a pak se u soudu hájit, že poskytovatel to blokoval. Obejít toto omezení přes dns je ale otázkou jedné minuty, stačí si jako primární dns server nastavit 8.8.8.8 namísto toho od poskytovatele, já to tak dělal když nám blbly dns servry a já myslel že tam někdo ze srandy zkouší nějakou cenzůru, protože na stránce kam chodím zmizely všechny odkazy na sexshopy, a já měl zrovna touhu se tam podívat, protože to zmizlo zrovna když jsem brouzdal. No byla to nějaká chyba dns co se šířila zvrchu a pak se zas šířila oprava...

Ale proč má být lidem ZPOMALEN internet kvůli tomu 1% kriplů co si někde na zahraničním serveru točí automaty? Já nechci lagy! A už vůbec nechci, aby byly zavedeny technické prostředky na cenzuru internetu, protože dříve či později se okruh cenzurovaného obsahu rozšíří.
20. 06. 2011 | 10:47

Pepa napsal(a):

kuli

Pane, jste svéprávný, máte občanku? Pokud ano, přečtěte si prosím včerejší příspšvek z 15:04. Snad pochopíte o co jde.
20. 06. 2011 | 10:47

ot napsal(a):

Censura tu je dávno. Podívejte se na i.dnes a tamního cikánského censora Bangu
20. 06. 2011 | 16:00

honolulu napsal(a):

Az nekdo prijde s dokonalou cenzurou na internet, tak prestanu vymyslet pasti na UFO, mapovat Atlantis a cist hvezdne konstelace. Budu organizovat protesty, protoze
kontrola myslenek a projevu je v primem rozporu se zakladnimi clanky nasi KONSTITUCE ! Tento nejdulezitejsi dokument na svete, musi byt chranen za kazdou cenu.
(Stejne vsechny computry jednou nekdo znici neutronovou bombou).

Takze vsichni pani cenzori kolem sveta, i s jejich intelektualne podvyzivenymi pomocniky, budou premisteny na dostudovani na novou universitu pro kaderniky a holice.

Pane Karel Kubrt, Cochtane, svym pozdravem Vam zduraznuji, ze jsem na Vasi strane.

(Tak uz i Vy jste v archivu Tencokyda. On je nevzdelanec, kdyz to sam na sebe rekne. Nevi, jaky je za to trest. On mel z dejepisu 5-tku.)

Pane Kubrt to, ze pan Stejskal ma pomocniky na gumovani, me uderilo do oci take, ale proc se nesnazi najit kvalitu ? To je psychologicka zahada.

Je v tezke pozici. Chrani firmu pred zazalovanim z radikalismu a pred svetlonosici jako jsem ja, kteri jsou presvedceni, ze Tenco je ape, ktery umi psat. Je zurivym fanatickym prukopnikem multi-kulti. (Ale do Johannesburgu zajet odmita). ha, ha, ha.
To je strasna hanba, kdyz nase planeta je v orbitu Aquarius a nekdo se drzi jeste praktik inkvizice. Co s nim udelame pane Kubrt po nasem vitezstvi ?
20. 06. 2011 | 16:06

petrvileta napsal(a):

Dnes mi přišlo mailem jedno trochu pozměněné staré politické heslo.

Cenzoři všech zemí vyližte mi (_|_)
20. 06. 2011 | 18:09

popeye napsal(a):

Mezi těmi mysliteli mi chybí Benda. Asi byl zrovna marod...
20. 06. 2011 | 19:57

tahador napsal(a):

"Domácí hazard" je chráněn, ba co víc - i nadále nezdaněn! O co tedy poslancům jde? Podezření je nasnadě. Neměla by konat protikorupční policie?
22. 06. 2011 | 10:35

vasja napsal(a):

ODS je zločinecká organizace, volená a podporovaná hýkajícími osly.
23. 06. 2011 | 15:38

Slimák napsal(a):

POMOC BLOGERŮ
Je v silách blogerů a internetu vyvolat celostátní akci
VÁNOCE BEZ AMERICKÝCH FILMŮ
01. 07. 2011 | 19:44

Peablecab napsal(a):

Sporting equipped garments is preferable for several females because they would like to be perceived as simply being alluring, but make certain you do not go overboard and set your self in danger of a candidiasis. While there is no problem with revealing your curves, make sure that your clothes are less than tight in the crotch place that this tends to make stuff wet. Cozy. Moist areas draw in yeast. <a href=http://abercrombieandfitchnederland.webspawner.com>abercrombie and fitch</a>
To ensure that you adhere to your targets, develop a prepare and record it. You are more likely to complete targets if they are created upon paper. A checklist is a great idea, because you can examine away your objectives when you total them. Visibly viewing what you have accomplished develops assurance and lets you tackle difficult duties. <a href=http://abercrombieandfitchnederland.webspawner.com>abercrombie and fitch</a>
06. 07. 2013 | 06:13

scogresee napsal(a):

Use a clear tshirt to bed each night to avoid cystic acne face up, the neck and throat, and shoulder muscles. Your nightshirt will soak up oils from the epidermis when you are sleeping. If you dress in the same tshirt yet again the subsequent nighttime, you will be putting these natural oils again on the skin. Putting on clean tshirts each night helps prevent this concern. <a href=http://www.groupdeals.fr/uploads/public.php>Lunette Ray Ban</a>
Utilize a locks serum to transform frizzy hair into locks that shines. There are lots of serums that have been specifically designed for whichever kind of head of hair maybe you have. These serums will give the hair the sleekness and the entire body that you are interested in. Have a look at the local drugstore or salong to see what they have available. <a href=http://www.altaviastagerace.com/footer/aspnet.html>Ceintures Hermes</a>
One of several benefits associated with the iPhone is the cabability to send out and acquire e-emails very easily. You will find apps for every main e-mail accounts, like Google, Gmail, and AOL. Be sure to meticulously set up your bank account and follow all of the recommendations supplied in the tutorials, as missing out on a step might cause the application to perform wrongly. <a href=http://www.chauddevant.fr/quicktour/commercial.html>Chaussures Mbt</a>
Raise out-of-bank account bills. If you are generally speaking good health, and don't anticipate any sizeable health-related bills anytime soon, consider picking a program with greater out-of-bank account bills most medical insurance businesses offer an use of decreased monthly rates if you consent to shell out an annual insurance deductible and co-pay for specific service and medicines. <a href=http://www.b-louis.fr/includes/domit/application.php>Lunettes Oakley</a>
Process flossing with the eye shut down shut. It may take times and even weeks to understand this, and there is not any true must rush. The advantage is the fact that as soon as you expert this, you may floss anytime and just about anywhere. Flossing may be anything that you can do without having a looking glass, on the streets or in the workplace. Making use of credit cards responsibly might help repair your credit rating. When you use a credit card in the conscientious way you enhance your credit track record and pave the way in which for healthier credit rating in the foreseeable future. Always shell out your charge card monthly bill by the due date and do your very best to pay off your complete balance every month. <a href=http://www.chauddevant.fr/quicktour/commercial.html>Mbt Pas Cher</a>

http://www.soulmarks.co.uk/index.php/member/109626
http://www.kevinchiu.com/index.php/member/155984/
http://lombardrante.ru/includes/guest/index.php?showuser=2589&lt;br
http://moitruongkhtn.org/member.php?743-ligsqcby
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
02. 08. 2013 | 22:24

apparyWex napsal(a):

Make certain your analysis is appropriate before you decide to hang out seeking therapy for a condition that you do not have. Consult your medical doctor and they are able to assist you regarding your suitable prognosis and treatments. When you do that, there are a variety of various choices you have. <a href=http://www.chauddevant.fr/form/setting.html>Supra Chaussure</a>
As stated prior to in the beginning on this write-up, most probably, you snore with your sleeping. It is likely you wouldn't know if you did as you are unable to notice on your own when you rest. However if other people has slept beside you, they will know. <a href=http://www.tactiletaxi.com.au/master/backup.asp>Tiffany And Co Australia</a>
The saying "apply it or get rid of it" certainly relates to your memory space. Take the time to engage in pursuits that require that you remember information and facts, like crossword puzzles, discovering a fresh expertise or looking at. Training another person is additionally a sensible way to make active use of your memory and prevent it from getting rusty. <a href=http://www.groupdeals.fr/feeder/backup.php>Chaussure Jeremy Scott</a>
Make sure you wash hair immediately when you get inside, should you suffer from allergic reactions there was plant pollen outside. You do not desire to let the pollen to remain in the hair for days on end, as this can induce your allergic reactions. It is best to clean your own hair a second time. <a href=http://www.laruchewarre.fr/tempcreator/default.php>Nike Cortez Vintage</a>
If you're marketing an article with affiliate content material, incorporate information on your affiliated organization within your authors bio box. You should compel your reader to select the website link you supply that can drive them for the internet affiliate information on your internet site, letting them acquire via your backlinks and enhance your revenue. When you have acquired your daily life insurance plan, be sure you completely evaluate it in order that you understand every detail. You may have thirty days to make sure this insurance policy is the ideal option for you. Should you determine you happen to be unhappy using the insurance policy, you can cancel it at any moment throughout the thirty days and acquire your premium refunded. <a href=http://www.groupdeals.fr/uploads/public.php>Lunettes Ray Ban</a>

http://www.remont-renault.ru/includes/guest/index.php?showuser=6127
http://moitruongkhtn.org/member.php?743-ligsqcby
http://climat-hit.ru/includes/guest/index.php?showuser=6904
http://greenwichdance.org.uk/member/146414
http://moitruongkhtn.org/member.php?743-ligsqcby
05. 08. 2013 | 05:34

ANEDGENDYNUAP napsal(a):

In relation to wine, sometimes you may feel like you've received much to find out? In that case, you will want to carry on reading this write-up to learn some helpful tips. There may be so much to discover, which includes what wine beverages in order to cook with, what wine beverages go along with food items, and what wine beverages are the best generally. <a href=http://www.ballaratgolfclub.com.au/members_1/update.php>Mbt Australia</a>
Attempt to add images or audio to the blog site. Exercising their sensory faculties can create a satisfied experience, and increase the delight of the website visitors. Opt for images and seems which can be connected to this content of your respective blog. Before you selected anything, make sure that you happen to be not in infringement of the trademark legal guidelines. <a href=http://www.nhs.vic.edu.au/sites/all/modules/civicrm/joomla/site/editor.php>Nike Shox</a>
Decor is each exciting and many work, but the best thing is that you can decrease your pressure and work load using the best info. In the event you look at the overall write-up over at this point you know what is required to produce your home what you want it to be with your very own hands and wrists.Adding Wonderful Jewelry To Your Clothing collection <a href=http://www.groupdeals.fr/uploads/public.php>Lunette Ray Ban</a>
Vitamin A is among the very best vitamins that you can consider in the form of a dietary supplement for acne breakouts. This nutritional enables you to speed up the formation of cells and can help with eliminating internal harmful bacteria, to release your skin layer. Require a dose of vitamin A to improve your usefulness inside. <a href=http://www.amitiefranceitalie.fr/user/configuration.html>Beats Dr Dre</a>
Consider your greatest to utilize a pre-paid bank card when you find yourself making on the internet purchases. This helps so that there is no need to be concerned about any robbers using your true bank card info. It will be much better to bounce back if you are scammed in this sort of circumstance. Pimples may be an extremely challenging issue to manage. To begin with, it is actually deforming in most cases the pimples are most apparent on the face. Many individuals consider if they just eat well and nice and clean their skin area appropriately it is going to disappear, however the supply is really inside of. A skin doctor can prescribe medication to help you. <a href=http://www.tpr.com.au/default/public.html>Timberland Boots Australia</a>

http://www.b-louis.fr/plugins/user/install.php
http://moitruongkhtn.org/member.php?743-ligsqcby&
http://ginecostudio.it/member.php?285216-thaliamittect
http://www.kevinchiu.com/index.php/member/155984/
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
06. 08. 2013 | 12:17

ANEDGENDYNUAP napsal(a):

Keep the family fridge and fridge set for the ideal conditions. These appliances are two of the largest energy wasters in the current property. Be sure the heat in your refrigerator is placed involving 38-42 qualifications (F) and also in your fridge to -5 qualifications (F). Something decrease and you also are burning up power needlessly. <a href=http://www.amitiefranceitalie.fr/user/configuration.html>Beats Dr Dre</a>
If you're Diabetes, make sure you're pairing your carbs by using a protein. This will help absorb the carbs in a more efficient way, creating a reduced blood flow-sugar surge once you're carried out. By way of example, pair an the apple company with some cheddar dairy products for any tasty snack food that shouldn't put you within the edge. <a href=http://www.chauddevant.fr/form/setting.html>Supra Shoes</a>
Depression will often appear like an incredibly difficult issue to begin to get out from. The one thing about depression is that you have to begin a place, and you're performing that because they are on this page. In terms of major depression you will need to acquire individuals little and big techniques that will help you will get your brain in the right place, so take the time to learn and process the data in this article that will help you in your depressive disorders. <a href=http://www.nhs.vic.edu.au/sites/all/modules/civicrm/joomla/site/editor.php>Nike Shox Online</a>
As i have said at the start of this informative article, insurance coverage is not just to the rich with money to spare. Life insurance can be a life saver for the household who is determined by 1 earnings and locates that loved ones breadwinner suddenly removed. By employing the sage assistance in this article, you are able to support your family help it become using an untimely dying and never be caught up in debts.Insurance Coverage Is Essential For Your Personal Family members <a href=http://www.si-france.fr/templates/atomic/defines.php>Vibram Five Fingers</a>
On the whole of thumb, individuals who appreciate preparing their particular coffee will be vast to buy their espresso legumes on a weakly basis. Caffeine legumes could be stored, nevertheless, there is no question that fresh legumes resulted in very best tasting espresso and really should as a result be applied anytime you can. Keep in mind ESRB ratings. Just like videos, video games feature scores. These scores show you the planned audience to the video game you are planning to enjoy. In case you are acquiring video games to get a slight, it is important that you get to know the rating and alert method. <a href=http://www.b-louis.fr/plugins/user/install.php>Polo Ralph Lauren Pas Cher</a>

http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
http://www.lovinghugs.com/forum/profile.php?id=77916
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
http://hpr1.com/member/855380
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
06. 08. 2013 | 18:28

ZedSlideRer napsal(a):

Use caution should you be a tiny-small business owner and are thinking about filing for bankruptcy simply because you may be individually in charge of the total importance of your leased property. As there is not a whole lot that you can do if you are filing for bankruptcy, you have to seek advice on resource safety prior to starting your company. <a href=http://www.cesalm.fr/rokdownloads/ircos/CARTE.php>Nike Shox Pas Cher</a>
An incredibly easy and affordable way to save on your own high electricity monthly bills is to consider setting up some lower movement shower heads and taps. Converting through the common, 2.5 gallon/minute shower room heads, for the low stream 1.5 gallon/second versions, will save you a lot with the warm water energy fees. <a href=http://www.chauddevant.fr/form/setting.html>Basket Supra</a>
Be sure you track your advancement at quite typical time intervals. For several physical fitness desired goals you can find apps for cell phones, which will help you. For other innovations, you may create your own personal system with a simple spreadsheet or chart. This will help to see how far you've arrive and also assist you to maintain your energy. <a href=http://enseignementcatholique34.catholique.fr/web/contact.html>Polo Lacoste Pas Cher</a>
Exercising on the appropriate time of day. If you want to physical exercise outside the house, however you might be an hypersensitivity victim, you can find issues that you can do so you can nonetheless take pleasure in the experience. It's better to exercise in the open air early in the morning or in the future at nighttime as being the plant pollen ranges aren't as great at these periods and fewer prone to lead to complications with your allergies. <a href=http://www.si-france.fr/templates/atomic/defines.php>Vibram Pas Cher</a>
Very little pet dogs like Dachshunds that like to cover and burrow might get pleasure from bed furniture or hideaways intended for cats. A tube variety engage in composition or perhaps a cat bed furniture which is protected and created from delicate, accommodating foam and imitation hair could be exactly what your Doxy wants to curl up in key! If you're experiencing difficulity with acne. Try out contemplating to on your own: sunlight and fresh air. Both these things are free to every person and they are more efficient in assisting your skin layer. The sun gives Vitamin D which is good for the fitness of your skin and might aid it overcome zits and also other imperfections along with the clean air can help to dry up the unnatural oils inside your epidermis and present your face a much brighter natural appearance. <a href=http://www.firewood.asn.au/content/update.php>Longchamp Australia</a>

http://moitruongkhtn.org/member.php?743-ligsqcby
http://www.indialantic.com/wp-includes/guest/index.php?showuser=784
http://www.remont-renault.ru/includes/guest/index.php?showuser=6127
http://www.clutterfreecoding.com/member/127259/
http://www.laruchewarre.fr/user/page.php
07. 08. 2013 | 11:10

ANEDGENDYNUAP napsal(a):

This is a good site submitting tip for web marketing. A lot of people distribute their sites to significant search engines like Google and Yahoo to gain consumers. This is a great tactic, yet it is not the only one. Send your website to small places at the same time, including niche web sites and weblink internet directories to increase your site's recognition. <a href=http://www.amitiefranceitalie.fr/user/configuration.html>Dr Dre</a>
A terrific way to prevent back pain is usually to avoid sitting for extented intervals. Seated in a single for too long is shown to result in rear issues. When you possess a work that requires a great deal of sitting down, ensure you consider splits to stand up and extend from time to time. <a href=http://www.groupdeals.fr/feeder/backup.php>Adidas Wings</a>
Trying to keep an individual log could be a very efficient method of trying to handle your despression symptoms. A regular log provides you with a good location to vent your frustrations and check out your feelings, protected from prying view and undesirable queries. As you may reflect rear on your record with time, you are able to graph or chart your development, keep track of your standing on an emotional level and pick-up patterns of actions or probable sparks for dilemma troubles. <a href=http://www.groupdeals.fr/uploads/public.php>Lunettes De Soleil Ray Ban</a>
Your insurance broker is always accessible that will help you lessen your insurance costs, so supply him with a call. He or she is well versed on every one of the numerous savings provided by your insurance company, so he will help you determine every possible method to reduce your premiums and increase your insurance coverage. <a href=http://www.si-france.fr/lists/database.php>Carrera Lunettes</a>
Moonstones create a wonderful, effortless to tend to replacement for far more delicate, multicolored stones like opal. The perform of colour is as lovely, even though the history coloration is generally extremely paler white colored, grey or azure. However, there is no need to concern yourself with the natural stone cracking from dehydration. Should you be homeschooling an older child and have preschoolers in your house, consider getting some form of youngster take care of a several hours every day. Having your preschooler away from home or else occupied can help you to attain more with your older kid. Even though you could only deal with a couple of hrs of attention, you can obtain a lot completed in that time frame. If finances limitations are a challenge, look at investing off of childcare with one more home schooling family members that is with the same situation as you are. <a href=http://www.si-france.fr/language/overrides/aspnet.html>Pandora Bijoux</a>

http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
http://www.thebroadwaygenius.com/index.php/member/177596
http://marinap.ru/images/guest/index.php?showuser=8268
http://www.pcs-pto.org/index.php/member/29296/&br
09. 08. 2013 | 08:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy