Čeká nás rekordní volební účast?

09. 01. 2013 | 01:17
Přečteno 2723 krát
Díky drzosti Václava Klause občané pochopili, že prezident republiky může zasáhnout do života jednoho každého z nich. Není jedno, kdo bude naším prezidentem.

Vždy jsme patřila k těm, co chodí k volbám. Zajímala jsem se o volební programy, kandidáty, jejich historii a názory. V mém okolí se nacházejí voliči různých stran. Někteří z mých blízkých přátel se stali komunálními politiky.

Dosud jsem však nezažila tak masivní diskuzi nad jednotlivými kandidáty, nekonečné probírání volební taktiky v prvním a druhém kole volby, nevyžádané maily na toto téma, ani tak pečlivé plánování programu na nadcházející víkend. Všude se rýsuje jediná jasná priorita: jít volit prezidenta.

I když se to tak na první pohled nezdá, prezident republiky výrazným způsobem ovlivňuje naše životy.

Některé své pravomoci vykonává prezident zcela sám (jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády, rozpouští Poslaneckou sněmovnu, uděluje individuální milosti…). Už jen tím, že se souhlasem Senátu jmenuje soudce Ústavního soudu, předurčuje prezident do jisté míry rozhodování této instituce.

Jiné pravomoci prezidenta republiky z vůle ústavodárce podléhají spolupodpisu předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády (právě například amnestie).

Avšak ani tyto záruky vyvážení moci zákonodárné, výkonné a soudní nemusí vždy fungovat.

Pravomoci prezidenta totiž mohou být i velmi lehce zneužívány.

Například Ústava stanoví, že prezident má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon (s výjimkou zákona ústavního). Prezident má být tou poslední brzdou, když už všechno selhalo. Ať se nad tím zákonem poslanci ještě jednou zamyslí a mají-li i pak potřebnou většinu (?), ať veto prezidenta přehlasují.

Anebo se může prezident rozhodnout, že pro vládu velmi důležitý zákon do Parlamentu nevrátí, i když s jeho zněním nesouhlasí. Protože vláda prožívá jednu krizi za druhou. Protože vláda nemá potřebnou většinu (101 poslanců). Protože poslanci by veto prezidenta nepřehlasovali.

Ovšem samozřejmě pouze za předpokladu, že vláda (předseda vlády) vyjde zase jindy vstříc jemu. Třeba když předseda vlády podepíše amnestii…

Není jedno, kdo bude naším prezidentem. Mysleme na to při volbách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Medikolog napsal(a):

Amnestie privatisátirům za bezproblémové projití Církevních "restitucí" například. Pochopil jsem správně?

Alfe, tady nejde o to kdo je vám nejvíce nesympatický, ale naopak, kdo je vám nesympatický nejméně a proč. Toho totiž budete muset volit a když vám vypadne v prvním kole, budete muset zvolit menší zlo z dvojice ve druhém kole... a bude to volba nelehká.
09. 01. 2013 | 03:45

JenTak napsal(a):

Obdivovaný prezident byl po amnestii zavržen, troufnu si tvrdit, i většinou svých nejfanatičtějších příznivců. Takže objímač Becherovky se vymotal z lesa na Vysočině, a přestože trpí podobnými duševními neduhy jako Klaus, zdá se pro část voličů jedinou slušnou alternativou na prezidenta. Vždyť ho doporučuje 9 z deseti korupčníků a k tomu Klaus osobně. No nevolte ho - vivat Zeman, vivat Šlouf ...ehm... Zeman!
Dnes si skoro s hořkostí myslím, že přímá volba prezidenta je blbost. Prezidenta mají volit lobisté otevřeně, protože stejně rozhodnou oni. Jejich volba by byla průhledná, kulturní, bez nábojnic, zlomených tužek a výhrůžek "kdo všechno prý půjde bučet". Poslední volby byly důstojné jen podle ODS a jediný kdo "bučel" a "bučení" mu hrozí - je neamnestovaný Smetana, hajzl jeden tykadlovej.
Pokud budou lidé volit Zemana, spolutvůrce té hnusné smlouvy a podvodu na svých voličích, tak já osobně na český národ rezignuji a zvolám - vivat lobisté - vy jste čitelní, u vás vím oč jde - o prachy. Oč jde českému národu, to občas nevím.
09. 01. 2013 | 04:02

Hana napsal(a):

JenTak - Spíš bych řekla - TakToJePřesný!
A k blogu - Tak to je ještě přesnější!
Pánové typu Zemna, Sobotka, Fischer jsou zárukou pokračování téhle ostudné frašky (o knížeti ani nemluvím - to snad ani nikdo nemůže myslet vážně po tom, co předvádí poslední dva roky).
09. 01. 2013 | 05:51

BH napsal(a):

Vážení, za Zemana a ani za Klause, když byli v exekutivě, by se nestalo, že investoři do fotovoltaiky nás budou vysávat ještě 20 let. Měli ve svých stranách disciplínu a to se neodpouští. Vládli.
09. 01. 2013 | 05:53

Čankajšek napsal(a):

My se tady přesvědčujeme koho budeme volit. Ale kdo zaručí, že výsledky voleb nikdo nezfalšuje. Tak, jako všechno v této podivné republice, kde právo dostalo pořádnou facku od nejvyšších představitelů státní moci.
09. 01. 2013 | 06:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

BH
Hitler, Stalin, Mao, Kim-ir-sen měli ve svých stranách železnou disciplínu. Vládli (jakožto psychopatičtí diktátoři). Na to se nezapomíná a to se neodpouští.
Klaus i Zeman by se chovali podobně, kdyby mohli. Naštěstí nemůžou, jen škodí seč můžou.
09. 01. 2013 | 06:35

vasja napsal(a):

BH napsal(a):
Vážení, za Zemana a ani za Klause, když byli v exekutivě, by se nestalo, že investoři do fotovoltaiky nás budou vysávat ještě 20 let.
---------------
S timhle vidle maj problém, páč nevěděj na koho hýkat.
Nechte je u toho Klause :-)
09. 01. 2013 | 07:17

BH napsal(a):

Šašek:
Chápu co máte na mysli.Je lépe chaos a vláda mafie než teror. Osvícené panovníky jsme měli. Karel IV a císař Josef. V jiné době. Byli ale asi stejně vyjímečnými lidmi kteří se vyskytli v pravý čas na pravém místě. Klaus musel transformovat ekonomiku a Zeman ji následně stabilizovat. Obojí bylo riskantní. Účel světí prostředky. Po bitvě každý generál. Historie to zhodnotí. Klaus již dostal šanci své chyby napravit, dejme ji i Zemanovi.
09. 01. 2013 | 07:30

Pepa Řepa napsal(a):

Alf napsal(a):

Bobošíková jen opět dělá křoví jako před lety Klausovi, tentokrát Zemanovi. BOBO ani Zemana VOLIT NEBUDU !!!
----------------------
Dobrý Alfiku,už jsem to někde slyšel, čtu to už podesáté.
Žeby opakování, matka moudrosti?
Do kolika máte službu?

JenTak
Dnes si skoro s hořkostí myslím, že přímá volba prezidenta je blbost. Prezidenta mají volit lobisté otevřeně, protože stejně rozhodnou oni.
------------------------
Počkejte na příští.
Partaje se poučí, nebudou štěpit hlasy, bude se v tichosti handlovat, co za to, když stáhnu toho svého Jirku nebo Frantu těsně před volbou.
Takže to bude to samé jako při volbě Klause, ale nebudou žádné kamery nebo pověsti o igelitkách na WC.

Čekal jste snad něco jiného, samospasitelného?
Kdo si hraje, nezlobí.
Měl by si někdo dát mravenčí práci a spočítat jen billboardy. Pak byste zjistil, že uváděné náklady ne kampaň jsou naprostá pitomost. Od Jirky Potáty, kde to fedruje pokladna partajní po Miloše, Golema z Vysočiny.
Je to takový druh lidové zábavy. Někdo jde na to přes máznutí průzkumů, jiný přes tasemnici typu Alfika.
Volíme Jirku.
Hop,hop,hop,
Ale k volbám v každém případě ano, ať v tom jedeme všichni.
09. 01. 2013 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy
Dolfik má jasno.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8RWc40XRRms
09. 01. 2013 | 07:46

smutný napsal(a):

BH

za vlády Klause se kradlo ve velkém, stát přišel díky podvodům z LTO o stamiliardy korun a jeho vláda přestože o tom věděla nic proti tomu neudělala, protože v tom jeli taky. Těch případů zlodějen bylo daleko víc!
František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997
https://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A
09. 01. 2013 | 07:50

Mac napsal(a):

tak, dáme si na rozcvičku jeden malej testík. Pozór!
3 - 2 - 1 - včíl:

JIRKA NA HRAD!!!!

a teď mudrujte :-)))
09. 01. 2013 | 07:53

Artur Linhart napsal(a):

Zeman a Klaus jedno jsou - není žádnou náhodou, že kandidátem Václava Klause je Miloš Zeman.

Chceme-li znovu pohlížet na Pražský hrad beze studu, volme Schwarzenberga nebo Dienstbiera, jinak bude náš hlas ztracen...

Souhlasíte-li připojte se na

http://www.facebook.com/Volte.Schwarzenberga.nebo.Dienstbiera

a šiřte dále
09. 01. 2013 | 07:54

Mac napsal(a):

Linhart

z 50ti % dobrý doporučení. Vynechal bych toho knížepána s fajfčičkou - reálně u něj hrozí, že si zapálí fajfčičku, ihned ucne a Hrad lehne popelem
09. 01. 2013 | 07:57

Mac napsal(a):

usne, kruci...
09. 01. 2013 | 07:58

BH napsal(a):

Smutný
LTO byla krádež, jak správně píšete. Fotovoltaika není bohužel krádež, ale blbost z důvodu nečinnosti. To je velký rozdíl.
09. 01. 2013 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

Ale zajímavé to je, o tom žádná.
Zatímco se televizní soustředili na boj mezi tím, který mává rukama jako větrný mlýn a konturem z Vysočiny, tak národ internetový vede boj mezi klonem, který má doma drát po tátovi a knížetem z Broučků (a spali a spali...).
Jako zábava dobrý.
09. 01. 2013 | 08:08

smutný napsal(a):

BH

Kde já píšu, že LTO a fotovoltaika je stejná zlodějna??
09. 01. 2013 | 08:08

zemedelec napsal(a):

Pane Mac.
Vtipné.
Jeden zhasínal,druhý by usínal,to by se to vládlo.
Jedině Schwarzenberg může vyhovět Kalouskovi,který bude potřebovat amnestii hodně brzy.
09. 01. 2013 | 08:11

BH napsal(a):

Smutný
O to právě jde. Co je horší, krádež (teoreticky postižitelná) nebo blbost? Bavíme o etapách vývoje naší polistopadové doby.Viz mé příspěvky výše.
09. 01. 2013 | 08:28

Petr z Tábora napsal(a):

Přisuzujete panu Klausovi příliš velký vliv a hledáte negativní motivaci lidí. Mýlíte se.
Ostatně pravomoce prezidenta jsou ve skutečnosti malé až na pár jednotlivostí. O směřování státu rozhoduje jednoznačně vláda v čele s premiérem.

Naopak motivace jít k volbám je pozitivní. My občané máme o přímou volbu zájem, protože jsme si chtěli vybrat prezidenta sami. Proto také nemají velké šance kandidáti větších stran.
09. 01. 2013 | 08:38

Jaroslav napsal(a):

Poněkud jste nepochopila oklikou likvidovaného oponenta a (oprávněně) kritika vývoje EU....V tomto "honu na čarodejnici" jde o znevěrohodnění kritika (kritiků) Unie a vytvoření dojmu, že jediná možná a rozumná cesta je pod křídly spojené čtvrté říš...pardon, ještě Evropy. ..Což je mnohem tragičtější, než ten vtip/nevtip, že EU v zájmu šetření zhasla světlo na konci tunelu... doba temna je blíž, než je nám milé...
09. 01. 2013 | 08:46

pan Sedlak napsal(a):

Jirka na Hrad? Nu, proc ne. Jen... jakou tu funkci mu tam sverit? :)
09. 01. 2013 | 09:34

mik napsal(a):

To Jaroslav
Klaus neni euroskeptik Klaus je eurofobista a vsemi prostredky se snazi vnutit lidem ze EU muze za vsechno ze euro je nesmysl tregedie a nestestesti je on sam pred 5 lety mohla zacit cesta jinde kdyz by se lide vzepreli proti kupceni a zmanipulovanym volbam nestalo se a misto Svejnara usedl na Hrad clovek ktery v ni nema od pocatku co se stal ministrem financi posleze premierem a pak prezidentem delat napachal za svou 20 letou karieru tolik skod jako maloktery ale abych byl spravedlivy pochopitelne nemuze za vsechno na mnohych vecech vinu nema ale kdyz nekdo neuznava absolutne nazor jineho tak to je pak tezke Klaus sve mysleni v plne nahodte odhalil v reakci na krititiku amnestie nebo spis na omilostneni tunelaru jiste by se lide nebourili kdyby omilostnil nekoho kdo neumyslne v nedbalosti spacha nejaky drobny precin a k te EU pred 5 lety prohlasil kdo nevoli me voli euro..pricemz je jasne ze se EU nerozpadne a euromena nepadne ne vse co dela EU je dobre stejne jako ne vse co vymysleli komunisti je spatne ale spatne je to sedet u vedlejsiho stolu a vykrikovat nejakou kritiku lide maji moznost zmeny maji moznost zvolit takoveho prezidenta ktery bude podporovat EU a plnohodnotne zacleneni CR odjakziva plati kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt jenze to je prave to ceho se ta smecka nahore kamaradi Klause boji nejvic museli by se totiz podridit urcitym pravidlum v hyrarchii zivocisne rise to musi respektovat kazdy zivocich a kdo to nerespektuje je smeckou zapuzen Klaus pravidla respektovat nikdy nechtel proto se obklopil kamarady kteri maji podobne smysleni souhlasim s autorkou ze neni jedno kdo bude ceskym prezidentem i kdyz kandidati jsou slabi a kazdy ma nejakou chybu ale pokud se lide nesemknou jako v 89 bude pokracovat cesta smerem do Moskvy pryc od EU jediny kandidat kdo to muze alespon nejak ovlivnit je Swarzenberg lze mu vycitat mnohe ale nikdo asi nebude pochybovat o tom ze tenhle clovek misto do Bruselu nebude jezdit do Moskvy a to byl smysl revoluce v 89 nebo ne ? CR nemuze byt neutralnim statem ale uz by konecne mohla prestat delat most mezi vychodem a zapadem a mohla by se stat demokratickym statem stredni Evropy je ale i nutne prestat si plest ten stred s pupkem sveta a prestat si hrat na mistra sveta jak si na nej hraje Klaus obavam se ale ze bohati si pod sebou vetev nepodrezou a chudi uz jsou tak chudi ze by snad volili i stare casy,,,
09. 01. 2013 | 09:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty vykazující znaky spamu resp. tapetování (identický příspěvek opakovaně publikovaný pod více blogy)).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 01. 2013 | 09:46

paprika napsal(a):

BH-LTO a fotovoltaika je samozřejmě stejná zlodějina, to byste viděl hned po zveřejnění akcií na doručitele FVE. Poslanci ČSSD, ODS a jejich vodiči by Vám o tom mohli mnoho vypravovat, jak se snížení výkupních cen muselo přetáhnout přes Nový rok tuším 2010.
09. 01. 2013 | 10:29

český maloměšťák napsal(a):

K volbám si vezmu dva lístky. Jeden se jménem T. Fischerové a druhý se jménem J. Dienstbiera. Za plentou je vyndám a poslepu zamíchám. Jeden z nich poslepu srčím do obálky a druhý zmuchlám. Ten v obálce pak hodím do volební urny. Ten druhý do odpadkového koše.
Tím pádem jsem se nemohl zmýlit a navíc tak vyřeším problém konfliktu srdce s mozkem. Což je také velmi důležité - řešit věci v pohodě a mít jistotu.
09. 01. 2013 | 11:44

Jaroslav napsal(a):

Tak jinak- dá se s pravděpodobností hraničící s jistotou tvrdit, že kritik (jeden z mnoha) Unie Klaus udělal amnestií krok, který se dá použit dobře spolupracujícími novináři a s naprostým převrácením faktů k jeho dehonestaci a k odstranění jednoho zrnka písku v soukolí organizace směřující k vytvoření další v pořadí (číslovku si dosaďte) říše, nebo je tento hon na čarodejnice pouhou náhodou a kdyby tohle udělal Barosso, tak by se na něj také vrhla smečka novinářů slušně placených německými majiteli listů? Ptám se ! Smažeme otázku ?
09. 01. 2013 | 12:58

Petr napsal(a):

Jaroslav napsal(a): 12:58

Díky, napsal jste to i za mne. Možná snad jednou lidem dojde, co jsou média zač. Pravdoláskovní, EUrohujerská, zkreslující fakta, nenávistná, když se jim to hodí. Ovšem na rozdíl od vás si těmi německými majiteli nejsem až tak jistý, ty štvanice jsou spíš domácího původu, P&L, tudíž Bakala plus P&L v nejvyšších pozicích médií.
Nenávistní natolik, že dokonce odmítají srovnat Havlovu a Klausovu amnestii. Tu Havlovu budou neustále omlouvat tím, že chtěl ulehčit politickým vezňům. Což je ve skutečnosti nonsens, když ti byli amnestování jen pár dnů předtím odstupujícím Husákem 8.12.1989 a částečně i rok předtím. Havel propustil 23 tisíce a amnestie 3x. Klaus propustil asi 7 tis., amnestie 1x. I ty milosti - Havel 150 ročně, Klaus 43 ročně.

Protože tak moc chtějí a vyznávají EU a potřebují u lidí zničit s Klausem vše, co představuje - kritický vztah k EU. A přes něj chtějí odrovnat i ty, kteří z Klause nedělají satana. K tomu potřebují své, pravdoláskovní a eurofanatické lidi i na Hradě, i v parlamentu.
09. 01. 2013 | 15:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy