Kdo zastaví hejtmana Ratha?

15. 10. 2009 | 16:31
Přečteno 18266 krát
Hejtman Rath chystá další velkou rošádu své kariéry. Kolikátou? Už je asi ani nepočítá. Poté, co se mu „podařilo“ například zrušit jeden hospic a potom narušit a vzápětí zrušit fungující (a oproti ústavní péči mnohem lacinější) koncept chráněného bydlení, dostal zřejmě chuť na budovu zámečku v Pyšelích, v níž je dětský domov.

Děti hodlá přesunout do bývalé dětské léčebny v Choceradech, nevyhovující ani kapacitně ani svým umístěním. Využívá toho, že dětský domov potřebuje opravu. Zrušil už schválenou dotaci 56 miliónů na jeho rekonstrukci, přesunul peníze do vesnice, kde bydlí, aby tam postavili školní jídelnu, která v této chvíli není potřeba, protože škola ještě zatím ani nestojí. A teď ušlechtile argumentuje: že děti v děcáku nemohou žít v zápachu. Kdo ale dětský dům navštívil, ví, že žádný zápach tam není. Pomíjí, že děti jsou samozřejmě zvyklé na svůj alespoň nějaký domov, mají v něm dobrý prostor k aktivitám na rozlehlých pozemcích a stěhování do nového prostředí by pro ně bylo dalším traumatem. Jako by jich ve svých životech neprožily dost. Hejtman Rath se nezmiňuje také o pozoruhodné skutečnosti, že obyvatelé Pyšel považují dětský domov za součást své obce, že tam děti z dětského domova dokonce chtějí. To se u podobných zařízení stává tak zřídka, že zbourat tyto vazby je skutečně donebevolající. Proč hejtman riskuje, že před volbami proti sobě popudí tolik lidí, kterým není osud dětí z pyšelského dětského domova lhostejný? Říká si, že naopak získá lidi v Hostivicích, kam pošle velkou investici na jídelnu, která není potřeba? Bude tam víc voličů než v Pyšelích ? Ale co ti další rozumní lidé, kteří si myslí, že s dětmi s dětských domovů nelze jednat jako s materiálem, který je možné bez problémů kdykoliv kamkoliv přesunout? Jenže co když jde hlavně o peníze? Co když je krásná budova zejména dobrá příležitost pro budoucí lukrativní prodej a tedy nějaké penízky do děravého rozpočtu kraje vyprázdněného proplácením třicetikorunových zdravotnických poplatků a dotováním hromadné dopravy pro školáky? Vždyť co jiného udělá dobrý hospodář než chátrající budovu rychle a výhodně prodá, když z ní předtím odsunul fungující zařízení. V Pyšelích se prý má stavět golfové hřiště a počítá se i s dalším zvelebováním vesnice. Nehodila by se pak budova na úplně jiné účely?

Je třeba sledovat, jestli se hejtman opravdu odhodlá k odsunu dětí, který by mu jistě každý psycholog rozmlouval a pak jaké veletoče se stanou se s bývalým dětským domovem. Možná už je to hotová věc. Hejtmanovi se ve středočeském kraji dnes skoro nikdo neodváží postavit, ať udělá cokoliv. Po straně a anonymně je mnoho obyvatel ochotných pohovořit o svých tristních zkušenostech s hejtmanem Rathem, otevřeně vystoupit se ale bojí. Bojí se o práci, o peníze pro své obce, bojí se msty.
O to pozoruhodnější je, že několik statečných lidí v Pyšelích se hejtmanovi postavilo. Postavili se proti jeho záměru uzmout budovu téměř sto let fungujícího dětského domova pro účely kraje a bůhvíkoho pak bez ohledu na děti, na letitou a již nezastupitelnou roli domova v obci. Na svoji stranu se jim podařilo získat osobnosti z oblasti pedagogiky a psychologie, a také média.

A to je odvaha, která by neměla zůstat bez povšimnutí ani mezi lidmi, kteří si říkají zaplaťpánbůh, že nebydlím ve středočeském kraji. Kdokoli může v kauze Pyšely pomoci, ať neváhá. I kdyby to mělo být jen připojení podpisu pod petici proti záměru hejtmana. Jediné co dnes může zabránit odsunu dětí z dětského domova je totiž to, že budeme pečlivě sledovat, co přesně hejtman Rath udělá. A ať si nikdo neříká, že to není důležité. Za chvíli se totiž možná v podobné situaci, jako pyšelské děti, mohou ocitnout i další obyvatelé středočeského kraje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem hrubě urážlivý výkřiky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 10. 2009 | 16:40

Ládik napsal(a):

Každý víme, kdo ho zastaví.
15. 10. 2009 | 16:46

MerryWoman napsal(a):

Blahoslavený MerryMan to asi nebude.
15. 10. 2009 | 16:48

wbgarden napsal(a):

Budu neutále opakovat, jedině sám moudrý cvičitel to jistě může zařídit...
http://i.zpravy.cz/pes/09/0...
15. 10. 2009 | 16:53

Vilém napsal(a):

Považuji za vrchol nechutnosti tahat děti do politické kampaně tohoto druhu. Nějaké rozhodnutí je samozřejmě nutné přijmout bez ohledu na to, že morálně zvrácená individua budou štěkat na každé rozhodnutí.
Kdyby děti zůstaly na místě, byly by traumatizovány probíhající rekonstrukcí, Rath by je nechal "bydlet na stavbě", v domově by je "věznil", jak by jistě mečela tlupa nenávistných demagogů.
Bez ohledu na věcné okolnosti je možné s klidným svědomím konstatovat, že zběsilá pomlouvačná kampaň proti Rathovi nepatří do rozhodování o dětech ani do civilizované politiky.

Tyto útočné výlevy by měly varovat každého, kdo si od nových tváří v politice slibuje nahrazení stávající konfliktní atmosféry věcnými a seriózními přístupy.
15. 10. 2009 | 17:00

žena napsal(a):

Dobrý den, pane Johne,
vážím si Vaší práce a moc se mi líbila Vaše kniha Jak jsem viděl Ameriku.

V blogu pana Klána Přízraky parních strojů jsem nadhodila tyto otázky:

Chci žít v právním státě.
Znamená to stejná práva pro všechny?
Co je státní zaměstnanec? Je to zaměstnanec placený ze státních peněz?
Z čeho jsou placeni president, poslanci, senátoři,soudci? Má současný státní zaměstnanec stejné právo rozhodnout o vlastním platu? Měli by mít někteří státní zaměstnanci nějaké výhody? Měl by zákoník práce platit pro všechny zaměstnance?
Co je náplní práce státních zaměstnanců? Spravovat stát? Neměl by se tedy plat všech státních odvíjet od průměrného platu?
Měl by president i odvolávat soudce? Měl by být soudce morální? Je morální chtít nezávislost soudu a tím pádem nerovné podmínky?
Co je morální? Je to žít v souladu s tím, co hlásám? Hlásal Ježíš hromadění majetku? Jestliže ne, je pak nahromaděný majetek získán morálně? Je morální požadovat majetek nabytý nemorálně?

Jak se projeví nedostatek zdravého rozumu?
Nevím, protože ze života mi zůstává rozum stát. Naštěstí jsou to věci veřejné.
____________________________________

Držím Vám palce a věřím, že Věci veřejné budou dobře spravovat věci veřejné.

Zdar Vaší práci :-)
15. 10. 2009 | 17:04

Kelt napsal(a):

Nové tváře v politice-Kalousek,"kníže pán"Severa,Parkanová,Bobošíková,Šlouf,John a další se jistě přidají je a bude zajímavá společnost s ručením omezeným.Nic než demagogie se od nich nedá čekat.
15. 10. 2009 | 17:13

Petr Havelka napsal(a):

Pane Viléme,

zrovna u nás v ulici probíhá rekonstrukce Dětského domova. Děti byly přestěhovány do místní ubytovny, mají to sice stísněnější, ale ve výběrovém řízení byla hlavním kriteriem doba rekonstrukce, nikoliv cena. Děti nestrádají.
Problémy lze řešit lidsky, lze je řešit i úřednicky či politicky.
15. 10. 2009 | 17:15

Vilém napsal(a):

Petr Havelka
Tady o věcnou stránku vůbec nejde.

Kdyby se to tak udělalo v Pyšelích, pak by na Ratha ječeli, že děti nacpal jako sardinky do ubytovny, aby vyhověl místní mafii, která chce parazitovat na přítomnosti dětského domova, místo aby jim přidělil nádherné nové prostory v Choceradech, které chce naopak uzmout pro své úředníky.
15. 10. 2009 | 17:22

blanka napsal(a):

Pane Johne, když hejtman Bendl cca před třemí roky rušil dětskou léčebnu v Choceradech, to nikdo ani nepípl, kde byli všichni ochránci dětských zařízení? Jděte s těmi demagogickými články do háje zeleného.
15. 10. 2009 | 17:24

Petr Havelka napsal(a):

Pane Johne,

píše Vám to pořád dobře.

Osobně mi příjde nějaké "přemístění" dětí z DD hodně necitlivé, takové "od stolu".

Jako děcko jsem měl spoustu kamarádů z Dětského domova a když se mi najednou rozutekli po světě občas se i zastesklo.
15. 10. 2009 | 17:26

Targus napsal(a):

To Radek John:

Velmi, velmi laciné, pane John, od psavce Vašeho formátu bych čekal daleko více.
Všichni dobře vědí, že homo sapiens je fixován především na svou sociální skupinu a a že zejména děti se vyrovnávají se změnami prostředí velmi dobře a mnohem lépe, než dospělí, zejména, pokud se stěhuje celá skupina, v tomto případě celé zařízení.
Co zamýšlí Hejtman Rath se zámečkem, je druhá záležitost, až jej chytíte při tom, jak prodává zámeček golfovému klubu za pakatel a druhý pakatel cpe do svých kapes, pak jednejte. Nezaštiťujte se však předem ve svém svatém boji dětmi. Je to podlé a nedůstojné.
15. 10. 2009 | 17:30

Ivan napsal(a):

Pasne Johne, nemyskíte si, že se do politiky nehodíte. Dělejte co umíte. Neposuzuji, pana Ratha tak ani onak, jedno je ale pravda. Pokud vykonával své experimenty, jeho předchůdce, bylo celkem klidno. Když uděláte nestrannou reportáž, třeba to pochopím a přesvědčíte mne. Takto ovšem se řadíte do lajny. Pro toto je Vás škoda.
15. 10. 2009 | 17:36

krok napsal(a):

proč se z dobrého žurnalisty stane vstupem do politiky demagog a trapný pisálek?..zapřemýšlejte pane John a zkuste to vysvětlit na blogu..
15. 10. 2009 | 17:39

odjinud napsal(a):

15. 10. 2009 | 17:44

pumprlidentlich napsal(a):

To se sem nehodí. Rath je hrdina socialistického panoptika. Jsem lempl, ale zvolím Rátha a pomstím se ostatním.
Rath mimo jiné rozdává jeden ze svých platů na charitu. Takový je hrdina. Vše bude zadarmo.
Rath prostě kopíruje populistickou politiku svých nacionálně socialistických předchůdců.
15. 10. 2009 | 17:44

jenicek napsal(a):

pumprlidentlich:
Nezapomeňte, že Rath je takovej lidumil, že platí chudákům dětem autobus do školy. A babičkám poplatky v lékárnách. Není divu, že mu lid rozumí a miluje jej, co by si bez něj počali?
15. 10. 2009 | 17:51

ali napsal(a):

Čekám, že ho zastavíte Vy, proto se dáváte na politickou scénu, abyste zatočil s těmi lumpy. Máte to i ve "stanovách". Tak nedávejte do titulku otázky typu - Kdo zastaví hejtmana Ratha? - ale - VV zastavíme hejtmana Ratha! - Nebo do voleb budete také jen populističtí a pak skutek utek?
15. 10. 2009 | 18:05

Matrix napsal(a):

blanka
Ale, ale. Lhát se nemá.
Tak Bendl zrušil? Nebyla to spíš VZP pod vedení nějakého Rathova poskoka Drymla.
Oba ODSáci jako řemen což.

http://www.kr-stredocesky.c...
15. 10. 2009 | 18:31

Al Jouda napsal(a):

Snad pan MUDr. Rath nerozhoduje v kraji sám. Je tady ještě krajská rada zastupitelů.
15. 10. 2009 | 18:47

Jean Paul napsal(a):

Docela slušná johnovská mladosvěťácká demagogie.
Podporuji svého Ratha !
15. 10. 2009 | 18:50

volím VV napsal(a):

Pane John, už nejte novinář, ale politik vy se nemáte ptát kdo zastaví Ratha, ale podat řešení jak ho zastavit. Navíc jste PŘEDSEDA!! politické strany s ambicemi pro vstup do parlamentu, tak se i ve svém blogu zabívejte i obecnějšími problémi např. korupce, ůpředraženost státních zakázek, státní dluh apod. a hlavně se neptejte "A kdo to jako vyřeší??" ale nastiňte řešení jak to vyřešíte vy a vaše strana!! A jinak takovíty kecy že na to uděláte referendum a občané rozhodnou přímo, oba víme že je to nesmysl. Ale musim říci že vaší straně obrovsky fandim a věřim, že vynese naši zemi z tech srač.. do kterých upadla abychom na ni mohly být znovu hrdí...
15. 10. 2009 | 18:55

kena napsal(a):

Bylo bby dobré umístit petici na internet, aby se lidi mohli připojovat. V Belgii takto obyvatelé zachránili poštu a to proti dětskému domovu bylo nic.
Je třeba psát i na radnici města!!!
15. 10. 2009 | 18:57

volim VV napsal(a):

Ale jinak souhlasim že obouvat se da ratha (i když podle mne je to ta nejhorší (cenzura) české politiky) je hodně populistický. Ste si řek no hodně lidí ho nemá rádo tak snad získám ňáky body, fakt se zamyslete. Jinak máte ty posudky od psychologů jak to dětem strašně přitíží asi ne co. Prostě příště jiný lepší téma a nastin řešení jinak tenhle blog můžete zas zrušit..
15. 10. 2009 | 19:00

vlaďa napsal(a):

Ale,ale?!Tak už to vím.Volební lístek vaší strany VV, pane Johne,vyřadím mezi těmi prvními.Škoda.
15. 10. 2009 | 19:07

zdesta napsal(a):

Pan R.John.Vy jste také udělal velkou rošádu své kariery.Něco od Ed.Murphyho.Politika je umění vyvolávat problémy,vidět je všude,chybně je vyhodnocovat a na jejich odstranění používat ta nejhorší řešení. Myslím si, že tento náročný úkol splníte.
15. 10. 2009 | 19:29

Petr Havelka napsal(a):

To je mi ale polízanice!

Nový "subjekt" na politické scéně, ještě neměl možnost prokázat svoje schopnosti, dejme tomu řešit praktické problémy v naší politice a už jsou mu odnímána křídla?

Co chcete? Nechat ty "staré" tlusté líné kapry plavat v rybníce, nebo to prostě na čtyři roky zkusit.
Buďto se zklamete nebo se situace zlepší. Horší než dnes, to být nemůže :-)

Uznávám, že jistý "novácký" styl v blogu autora lze nalézt, ale "srozumitelnost" tu je. Pan John musí sám prokázat svůj kredit. Je demagogické obviňovat autora z demagogie :)

Moje námitka by byla: Obviňovat umí každý. Málo investigativní pane Johne, jdete po povrchu. Chybí tu praktické řešení, které jako politik najdete. Nová role, nezorané pole. Hlavně si zapamatujte, že nesmíte používat tu profláklou politickou písničku na cestu, jejíž refrém zní: "Nikdo vám nedá tolik, kolik já vám slíbím" :)

Tudy sice vede dálnice, ale levý a pravý pruh je obsazený.
15. 10. 2009 | 19:36

arlon napsal(a):

***

blogere, zkuste požádat Tlustou Bertu ze Schweinfurtu.
Teta Berta je stále v kondici a při chuti.
15. 10. 2009 | 19:48

zdesta napsal(a):

jenicek.Pokud samotná lidská hloupost nestačí,přidejme k ní nenávist.Táto směs má větší sílu jak atomovka.
15. 10. 2009 | 19:49

blanka napsal(a):

Pane Matrixi,
ať už rozhodlo KÚ pod vedením Bendla nebo VZP, Rath potažmo nějaký Dryml v žádných orgánech v té době nefigurovali ani na kraji ani ve VZP - nahlédněte, prosím do výroční zprávy VZP z r. 2006 .
Lhát se opravdu nemá...:)
15. 10. 2009 | 19:59

Matrix napsal(a):

blanka
Dryml byl kde? Nebyl on náměstek Ratha a zároveň nucený správce VZP?
S tím lhaním pěkný vlastňák, gratuluji.
15. 10. 2009 | 20:12

hovorka11 napsal(a):

Zdravím pana Johna.
Doufám že uspějete ve volbách. Taky mám knížku "Jak jsem viděl Ameriku" s podpisem 5.3.93. Rád se k ní vracím, je obsažná,sdílná a dobře se čte.
Hlavně vydržte nenávistné příspěvky. Vlastně jste pro řadu lidí nebezpečný člověk a to je dobře.
15. 10. 2009 | 20:23

valissen napsal(a):

To je celkem jedno, ale kdo zastaví Klause?
15. 10. 2009 | 20:52

Lukas napsal(a):

Vážený pane Johne,
jsem celkem pravidelně v kontaktu se zařízeními sociálních služeb páně Rathova kraje, takže vím, jak moc se zde shání peníze a právě rezort sociálních služeb je tak "vděčný" všem zlodějům, kteří potřebují lepit rozpočet děravý proplácením třicetikorun a bezplatné dopravy. Jen abychom bráněním jednoho neztratili ostatní, mějme na paměti, že pan doktor je tuze schopný...
15. 10. 2009 | 20:54

Sting napsal(a):

Doufam ze ho nebudete zastavovat Vy pane John, zpusob jakym to zkousite je zoufaly.
15. 10. 2009 | 20:57

blanka napsal(a):

to matrix ještě jednou:
Místo odborné dětské léčebny vzniklo centrum pro bohaté seniory. Smlouvu léčebně vypověděla pojišťovna (VZP), ale "zelenou" dalším krokům dal bezesporu zřizovatel - Středočeský kraj. Středočeský kraj neudělal absolutně nic, aby Speciální dětská léčebna Chocerady sloužila nadále nemocným dětem. Vyplývá to již z toho, že byl jednoznačně zamítnut záměr, aby tato léčebna byla sloučena s Olivovou dětskou léčebnou v Říčanech. Neobvykle pružně našel kraj peníze na rekonstrukci léčebny na centrum pro bohaté seniory, které je převedeno do majetku Oblastní nemocnice Benešov, a. s.....
15. 10. 2009 | 21:22

David napsal(a):

http://www.naseadresa.cz:

VIDEO: Lidé z Pyšel chtějí zachovat místní dětský domov. Rath je proti

Autor:NA/Jan Rychetský počet videí 1

Pyšely, Chocerady
14.10.2009 17:18:57

Autor: Jan Rychetský

Nad dětským domovem v Pyšelích se stahují temná mračna.

Někteří středočeští zastupitelé v čele s hejtmanem Davidem Rathem nedávno učinili hlavní krok k jeho zrušení a přestěhování do prostor bývalé léčebny v Choceradech. Odborníci i občané Pyšel s tím jednoznačně nesouhlasí.

Na záchranu dětského domova bylo dokonce založeno občanské sdružení Zachovejte dětský domov v Pyšelích a vznikla petice, kterou podepsalo už na 600 lidí. Většinou obyvatel Pyšel, kde žije na 1700 lidí, a z okolí.

„Nechápeme její autory. Měli by se místo této iniciativy raději zajet podívat do Chocerad a obě budovy srovnat. Pokud chtějí, aby děti zůstaly v dosavadních prostorách, pak jim rozhodně nejde o jejich zájem,“ prohlásil Rath ve středočeském magazínu.

Nezasvěcenému pozorovateli je ale na první pohled jasné, že areál bývalé dětské léčebny v Choceradech je pro bezprizorní děti méně vhodný.

Hned před vchodem je silnice s hustým provozem, hluk z blízké dálnice je také nezanedbatelný. Do obce i školy je daleko, lékařská pomoc vzdálená. Oproti areálu dětského domova v Pyšelích, k němuž patří i hřiště a zelinářská zahrada, je pozemek mnohem menší. Stav budov je těžké bez vnitřní prohlídky posuzovat, ale ta v Choceradech má každopádně rovněž menší dispozici.

Souboj argumentů

Hejtman David Rath o rušení pyšelského dětského domova vlastně rozhodl tím, že mu zamítl již odsouhlasenou dotaci na jeho rekonstrukci. Částku v její výši poslal na stavbu školní jídelny v Hostivici u Prahy, kde Rath bydlí.

„Rekonstrukce by stála přinejmenším 150 milionů korun a stejně by úroveň bydlení nebyla dobrá,“ prohlásil o domově v Pyšelích. V pondělí učinil společně s částí krajského zastupitelstva nejspíš posledních krok k zániku domova. Schválili převedení choceradské léčebny pod kraj, čímž dali stěhování bezprizorních dětí do těchto míst zelenou. Z vyprázdněné budovy v Pyšelích pak chtějí vytvořit vysokoškolskou kolej pro dosud neexistující Středočeskou univerzitu, variantou je třeba i rekreační středisko.

„Stěhování bude mít na děti negativní dopad,“ míní někteří dětští psychologové, například Jeroným Klimeš. Lidé z Pyšel se proti stěhování také bouří a argumentují hlavně tím, že dětský domov je v obci odjakživa, na děti odtud si zvykli. Navíc by s jejich odchodem měla místní základní škola velké problémy s naplněností.

„Rathem zamítnutá dotace šestapadesáti milionů korun nebyla určená jen na opravy, ale i na dokončení úprav, aby budova v Pyšelích splňovala parametry dětského domova rodinného typu,“ říká Jan Kružík, předseda výše zmíněného občanského sdružení pro zachování současného dětského domova.

Útulek sv. Josefa

Nejmodernější sirotčinec v monarchii. V roce 1913 tak psaly noviny v Rakousku – Uhersku o výstavbě domova v Pyšelích. Oslovený architekt Václav Beneš dokázal stavbu bez nároku na zisk zrealizovat za jediný rok. Dost velkou částkou na ni tehdy přispěli majitel pyšelského panství baron Mattencloit, pražské arcibiskupství i sám císař František Josef I. Tehdy se domov jmenoval Útulek sv. Josefa pro opuštěné dítky. V Pyšelích se traduje, že dětský domov nejspíš navštívil i tatíček Masaryk.

Dětství v něm prožil a vděčně na něj vzpomíná i herec Viktor Preiss.

SOUVISEJÍCÍ:

SLIDESHOW: Mám strach, co bude, až odejdu z děcáku, říká sedmnáctiletá Lucie

GALERIE: Nikdo nevyhodí dítě v osmnácti na ulici. Stát ano, z dětského domova

VIDEO: Ústavy jsou plné dětí. Často zbytečně. Na práci s rodinami chybí lidi
15. 10. 2009 | 21:32

filip napsal(a):

To pan John:
Pane Johne, neztrapňujte se politickými bláboly, kterými se chcete zviditelnit. Jako televizní publicista jste byl snesitelný, jako politik jste hodně trapný.
15. 10. 2009 | 21:36

Matrix napsal(a):

blanka
No vida, tak Bendl najednou ne co? Jinak i to sloučení musela povolit VZP a ani to nepovolila, právě s ohledem na Olivovu léčebnu. Ono financovat něco bez smlouvy s pojišťovnou je na kriminál.
A znova kdopak v té době šéfoval VZP?
15. 10. 2009 | 21:37

kormoran napsal(a):

...jedna z operaci soudruha Ratha...https://www.youtube.com/watc...
15. 10. 2009 | 21:50

schrott napsal(a):

Trapné pane Johne, trapné, ale to jsem pochopil už dříve.Jsem rád, že na řadu lidí působíte stejně jako na mne.

Tímto článkem jste se zařadil za, dejmě tomu, takovou Řápkovou a to je fakt málo.Ale dobře, aspoň víme na čem jsme.
15. 10. 2009 | 21:55

Konrad napsal(a):

Dalsi z rady Rathobijcu, kteri nesahaji panu doktorovi ani po kotniky.Kde byl tento pan kdyz zde pachala ODS bezpravi ve velkem? Odkdy vadi pravici pragmaticka politika? Odkdy ji vadi golfova hriste,jichz sami dali vzniknout desitky, mnohdy pres odpor obyvatel? Clanek chapu ne jako boj proti krivdam, ktere se v nasi zemi deji denodenne, ale pouze jako pokrytecky boj proti levici.Veci verejne se uchyluji ke stejnym lzim jako spratelene modre straky,a doufam ze ve volbach k nim bude take takto pristupovano.
15. 10. 2009 | 22:38

Pípa napsal(a):

Pane Johne,
nechci radit, ale ještě více byste ubohým sirotkům a Pyšelákům pomohl, kdybyste se nastěhoval do Pyšelského sirotčince, nejlépe do té voňavé sklepní společenské místnosti a připoutal se k odpadovému potrubí ve stylu Green peace.
15. 10. 2009 | 22:54

StandaT napsal(a):

O co jde: Rath na jednu misku vah dal DD, na druhou školní jídelnu v milionářském satelitním městečku u Prahy a převážily teplé obědy. Přece nejde o jeden barák versus druhý barák pro DD, nejde o samotné stěhování. Jde o domov versus škola. Na jedné straně děcka bez vlastního domova, na druhé děcka sice ne horních deseti tisíc, ale "jen" zbohatlíků. V diskusích jsou pravičáci pro DD, levičáci pro teplé obědy pro milionářské synky a dcerky.

Neustále jsem konfrontován s tvrzením, že my pravičáci jsme ta horší polovina národa. S tím už jsem se smířil. Doteď chodím kolem oranžového volebního plakátu se sloganem "slušnost proti sobectví". Akceptuji ho. Ale přesto poslední dobou nějak přestávám chápat, co to ta levicovost vlastně je. Solidarita s potřebnými asi ne.
15. 10. 2009 | 23:12

Mirek T napsal(a):

Radek John se už tak těší na místo v parlamentu, proto konečně začal vyvíjet nějakou aktivitu, aby tu výnosnou trafiku u koryta dostal. Proč se neozval, když ODS privatizovala zařízení ve středočeském kraji?Věci veřejné je nová sbírka parazitů, kteří chtějí teplé místo u koryta.
15. 10. 2009 | 23:21

Konrad napsal(a):

Stando T, levicovost je i solidarita s potrebnymi, nicmene i pro levicaka je nekdy velmi tezke ztotoznit se se "svymi" politiky. To proste nejde. Zustante dobrym clovekem, at jste orientovan jakkoliv.
15. 10. 2009 | 23:30

ms napsal(a):

StandoT, přejal jste novinový žargon. Tak prý Rath dal peníze na DD školní jídelně. Víte co je na tom nejzajímavější, že pro toto tvrzení neexistuje jediný důkaz. A on neexistuje mimo jiné proto, že i stěhování a příprava nové budovy bude stát peníze (a ty přeci Rath měl ve svém multimilionářském městysi prožrat). Nezdá se vám, že vás občas novináři hezky tahají za fusekli ?
15. 10. 2009 | 23:45

StandaT napsal(a):

ms: nepřejal
15. 10. 2009 | 23:50

znalec napsal(a):

Nevím kdo zastaví Ratha, ale vím že je to nutné. Když jsem se ptal svého kamaráda, letitého lékaře z Motola na Ratha tak mi řekl. Moc ho neznám, snad je dobrý doktor, ale ví se o něm, že je mstivý. Mně to naprosto stačí.
15. 10. 2009 | 23:51

StandaT napsal(a):

Konrad: ale jo, je to tak. Tohle bylo jen takové postesknutí nad diskusema.

V reálu je spousta slušných a hodných lidí. Jenže poslední dobou tihle lidi už sem do diskusí nechodí. Ani sem a to i přes to, že Stejskal dělá malý zázrak. A mám pocit, že se stahují i z dalších zákoutí veřejného prostoru a ten je zaplňován ne postoji a názory, ale divadelními etudami a estrádami pokrytců a bijců... Vůbec z toho nemám dobrý pocit.
15. 10. 2009 | 23:57

znalec napsal(a):

Co se VV týče, moc o vás nevím. Nejsem studijní typ. Ale fandím všem, kteří s odvahou přichází změnit věci v politice ČR. Měli by jste dostat šanci a nepromarnit ji, jako Zelení.
15. 10. 2009 | 23:58

Ikena napsal(a):

Pane Johne, pred 2Olety jste v prosinci 89 vykrikoval, ze se lid musi dozvedet, jak komanci zneuzivali tehdejsi Letku FMV pro lety s detickami. Zajimalo by me, zda-li jste stejne poukazal na let na lyzovacku do Insbrucku byvaleho premiera, ktery to maskoval jednanim s velvyslancem?
Doporucil bych Vam a dalsim, jedte do Lan. Zde uvidite giganti obchvat vesnice, ne zamku, ale vilove ctvrti. Srovnatelny silnicni obchvat se 2 kruhovymi objezdy neni kolem okresnich mest ve Stredoceskem kraji. Ano v Lanech bydli byvaly hejtman Bendl. Pak prosim kritizujte, jinak jste ummne prizdisrac, kopete jen tam, kde je to modni, nic vic.
16. 10. 2009 | 00:07

ms napsal(a):

Ikeno, VV je strana s programem pro pravicové voliče, a ti by se mohli zlobit, kdyby se útočilo na Bendla, zatímco Rath to je nové vtělení ďábla jak ví každý správný pravičák a škoda sliny která padne vedle.
16. 10. 2009 | 00:11

Vilém napsal(a):

StandaT
DD Pyšely obývá necelých 50 (47 podle výroční zprávy) dětí. Na tom se živí těžko uvěřitelných 31 zaměstnanců.

http://www.ddpysely.cz/vyro...

Rekonstrukce za 56 milionů se z tohoto pohledu jeví jako neefektivní vynakládání prostředků.
Jako hlavní důvod nespokojenosti tedy vidím spíš zájmy někoho úplně jiného než dětí. Rathova politika v této oblasti zřejmě koliduje se zájmy skupin, které si za Bendla zvykly na pohodlný život z veřejných prostředků, což také vysvětluje zběsilost kampaně proti Rathovi.
Nevím ani, proč by zohlednění elementárních ekonomických hledisek mělo odporovat levicovým principům - Vám by se tedy líbil levičák slepě utrácející veřejné zdroje?
16. 10. 2009 | 00:15

frantík napsal(a):

Pan John nepoužívá ve střelbě proti Rathovi zcela korektní náboje. V Hostivici, kde hejtman Rath žije, bydlím také. A vím, že základní škola včetně pomocných zařízení tam jsou dost mizerné. Předchozí vedení radnice (ODS) ovšem nedokázalo tento problém řešit natož vyřešit. A to nemluvím o školce, která nedokáže pojmout všechny děti - naposledy musela odmítnout desítky těch nejmenších.
16. 10. 2009 | 00:19

ms napsal(a):

Frantiku, ale tam bydli Rath, takze je to semeniste zla a deti z Hostivic jsou naprosto nehodnotne Rathovy produkty o ktere se nikdo nema zajimat. A nejaka skola pro Rathovy deti nebo jidlo pro ne ? Pcha Hostivice nemaji dostat ani korunu, jeste maji poslad na specialni Lansky obchvatovy fond.
16. 10. 2009 | 00:26

znalec napsal(a):

To frantík: Já vás chápu, věříte také, že nový hejtman má starost o všechny děti, o kterých rozhoduje? Jako dobrý správce zodpovídá za všechny a nejen děti i starce a vdovy. Pokud byl ten předešlý hejtman špatný, tak ten nový musí být lepší. Pokud bude jen stejný... je lepší na něj zapomenout.
16. 10. 2009 | 00:57

Pepan napsal(a):

po přečtení agitky pana Johna už vím, proč jeho a partu okolo něho nemůžu a nebudu nikdy volit.
Jsou si s panem Rátem, dalíkem, šloufem, kalousem,švancim,grebeníčkem a dalšími kovanými manipulátory, propagandisty a tlučhuby současné politické scény v metodách neskutečně podobní.Jako novinář byl víc než dobrý,škoda že šel do politiky a používá v ní metody manipulačního agitpropu předlistopadových i polistopadových samozvaných domácích i zahraničních mocipánů. Víc než kdy jindy platí moudrost předků - poturčenec horší turka.
16. 10. 2009 | 03:04

Denethor napsal(a):

Většině diskutujících zde uniká jedna důležitá skutečnost. Pan John není nezávislý a už vůbec né čistý. Dlouhou dobu byl jednatelem firmy Oraprint (dceřinná společnost firmy Medea Kultur jejímž spolumatelem byl Bémův kanarád Janoušek), která dostávala od Všeobecné zdravotní pojišťovny přes 100 milionů za časopis, jehož hodnota byla sotva 50. Rath tuto zlodějnu během svého ministrování odkryl. Pane John, chtělo by to více pokory. Mafiánů v politice máme dost.
16. 10. 2009 | 04:00

valdštejn napsal(a):

Pane Johne -po přečtení tohoto článku Vás volit nebudu !!!
16. 10. 2009 | 06:00

Marcus Agrippa napsal(a):

Protože Věcem veřejným fandím tak přehlédnu styl komentáře alá Bendl. Vždyť přesně takto pitomě se chová ODS - z druhých dělá téměř totalitní zločince. Nedělám si o Rathovi iluze - je to velmi inteligentní až vychytralý člověk a přesně tak se na něj musí. Argumenty ve stylu ODS a Bendl jsou k ničemu.
16. 10. 2009 | 07:29

Michal Macek napsal(a):

ty decka by si mely sami rict kam chtej
16. 10. 2009 | 07:30

NEMO napsal(a):

Měl jsem za to, že jedním z nejzávažnějších důvodů odstranění starého režimu a nastolení demokracie bylo aby si mocní nemohli zahrávat se životy lidí jak se jim zamane. Aspoň tak to lidé bez politických ambicí, kteří chtěli jen normálně žít cítili, když cinkali klíči. Rath a samozřejmě mnoho dalších si zřejmě myslí, že demokracie je tady především pro ně aby si mohli pofoukat pokřivené ego. Rath postupuje podle dvou jednoduchých scénářů. 1.-(Je pro oči veřejnosti, tkz. populistický) Dává slevu některým daňovým poplatníkům z peněz jiných daňových poplatníků a prezentuje to jako boj za své voliče. Že je to logicky blbost? No a co, hlavně, že na to někdo skočí. Bohužel mu na to méně chytří skočí. 2.-(Ten pro oči veřejnosti není)To je scénář, který kopíruje chování velké většiny polistopadových politiků. Obohatit se dokud to jde a co nejvíc. Tady máme všichni velké štěstí, že je jen hejtman, protože kdyby se nedej bože dostal do ještě vyšší funkce to bysme teprve viděli kolotoč. Rath je jen dalším polistopadovým politikem, který by dal nazvat dinosaurem z devadesátých let. Hodně lidí čeká a doufá v příchod nových politiků, kteří začnou brát ČR jako vlast, domov a ne jen jako dojnou krávu.
16. 10. 2009 | 07:31

Martin napsal(a):

Kdo zastaví Ratha? Doufám že nikdo. Rathovi lze vytýkat leccos (a právem), ale po julínkovských experimentech je Rath téměř darem z nebes.

Aby ho nahradil někdo lepší, je za současné situace nereálné. Mimo něj v úvahu přicházejí jen výhonky pravicové mafie z ODS, TOPu, VV atp.
16. 10. 2009 | 07:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Přiznám se že mě R. John hodně zklamal. Už titulek - Kdo zastaví hejtmana Ratha - budí dojem, že by se snad měly stavět nějaké barikády či co? Věci veřejné by mohly být lepším a rovnocenným partnerem ČSSD než ODS - prosím nezkažte to. Argumentujte inteligentně a věcně a nepadejte na úroveň buranské ODS.
16. 10. 2009 | 07:42

neo napsal(a):

Dobrý den pane Johne,
děkuji za článek, který alespoň trochu objasní neznalým situaci. Já se o to pokoušel na blogu pana Ratha, ale bohužel jsem byl označen pouze za pravicového fanatika, který špiní milého hodného Davida Ratha.

Už těm lidem nevysvětlíte, že byste to napsal i kdyby tam byl Bendl nebo kdokoli jiný.

Ale zámeček je lukrativní místečko, vhodné pro doktorovy plány, takže ačkoli celé benešovsko bojuje, nemá moc šancí.
16. 10. 2009 | 07:52

NEMO napsal(a):

Zajímavé..!! Koukám, že hodně přispěvovatelům se stýská po klondajku, který tady byl a někdo si přeje aby ještě dlouho zůstal. Jak si jinak vysvětlit útoky na toho, kdo na zvláštní chování některých politiků poukazuje. Bendl i Rath jsou stejná kategorie politiků, kteří se snaží prospět především sami sobě. Snad nám jde o to se těchto lidí zbavit nebo ne? Mě je jedno kdo je koho příznivec, to je každého osobní věc, ale proti zlodějinám budem buď držet při sobě nebo se slušného chování politiků nedočkáme.
16. 10. 2009 | 08:09

Václav napsal(a):

Pane Johne, pro většinu voličů které znám, jste nevolitelný z jednoho důvodu.Pracoval jste asi deset let pro jednoho z největších podvodníků v tomto státě a ani slůvko kritiky z Vaší strany.Tím je prý řečeno vše a je s podivem, že Vás rozhodí nějakých 50 mil. přihraných do Hostivic, když Vás nechalo v klidu 10 mld.
16. 10. 2009 | 08:24

bob napsal(a):

56 mil
33 záměstnanců
47 dětí

rozhodně efektivní využití
16. 10. 2009 | 08:36

JakubZ napsal(a):

Václave, problém může být v tom, že peníze jsou relativní a jejich skutečná hodnota se mění v čase i prostoru:

10 mld. vymámených z kapes 10 mil. lidí je 1 000 Kč na osobu. Není to příjemné, ale nezrujnuje mě to.

50 mil. připravených pro cca 100 dětí je 500 000 Kč na jedno. Kdyby po mě chtěli tohle, taky bych hodně křičel. Ještě, že tomu ty děti nerozumí...
16. 10. 2009 | 09:04

Marcus Agrippa napsal(a):

martina:
a nezdá se Vám že toho osočování v médiích, které vede jen k prohlubování agresivity i v celé společnosti bylo dost? Vždyť se podívejte co píšete - psychopat, ubožák - to je stejně přihlouplý styl jaký má nacismem fascinovaný Reflex. A víte co si z takových komentářů dělá Rath - nic. Na něj se musí úplně jinak - děláte to a to špatně a tady jsou důkazy. Jinak zdá se Vám vyhození 56 mil. na rekonstrukci jako vhodné? Nešlo by za třetinu postavit něco úplně nového?
16. 10. 2009 | 09:13

Franta napsal(a):

Jó, Rath prostě vždy byl, je a bude vyčůránek. Vždyť momentálně kope už za třetí partaj. Nyní jako hejtman však poškozuje tuto zemi víc než kdykoliv dřív. Rozhazuje krajské peníze za billboardy, na kterých se fotí se svými dětmi, ruší fungující zdravotnická zařízení a teď tohle. Je vidět, že golfová hřiště jsou prioritou. Ostatně, kde jinde by dojednávali stranické špičky záležitosti ohledně sponzoringu ze strany podnikatelů?
16. 10. 2009 | 09:14

Pavlik napsal(a):

Pane Johne píšete hezky, že je Rath darebák a lump.
To ví mnoho slušných poctivých lidí, ale.....

Kdo vymyslel ten pitomý nápad s Vaším reklamním volebním "bilbórdem" v Chorvatsku.
Pochopím, že tam je ODS 4.
Ale, proč zrovna Vy?

Viděl jste třeba bilboard německého volebního kandidáta v Praze?

Já tedy ne.

Je to jenom opět výsměch slušným občanům.

U mne jste propadl k chamtivým nenažraným mocipánům, typu Paroubek, Topolánek, Kalousek a jiná politická havěť.
16. 10. 2009 | 09:15

StandaT napsal(a):

Viléme,
poměr 31:47 neumím posoudit u zařízení, které jede 365dní v týdnu a tedy potřebuje zajistit směny na celých 24hodin. A zda v novém DD bude personál menší než ve starém a tím bude provoz efektivnější nevím. Předpokládám ale, že tato zařízení jedou podle tabulek a "efektivita" z hlediska mzdových nákladů se měnit nebude.

Odstěhováním potřeba rekonstrukce starého baráku nemizí. Ušetřit se může jedině odprodejem nebo demolicí. Bude-li barák využit na jiné účely, peníze spolyká tak jako tak. Z tohoto hlediska je úprava nového baráku vícenáklad.

V mém příspěvku/postesku nejde ani tak o tuto konkrétní kauzu, ale celkové chování levičáků. V tomhle státě jsou palčivé problémy. Třeba počet děcek v DD je mnohem větší váha než baráky samotný. Nebo starodůchody, péče o přestárlé, hospice... Uvědomujete si to ticho tady? Nikdo tato témata nezdvihá. A když už se obeví, jaksi z povinnosti se zabrblá a téma ihned mizí v nezájmu. Nebo snad pamatuje nějakou bitvu o starodůchodce? Nebo o změnách podmínek pro adopce a pěstounství? Porovnejte to třeba s "julínkovným", které, kromě povinnosti platit přineslo i pojistky - limity (byť blbě nastavené) a osvobození těch reálně chudých (klientů sociální péče). Pamatujete si ten ryk? a v čem je rozdíl? Já ho vidím v tom, že v prvním případě to jsou nějací důchodci a nějací sirotci, a v tom druhém případě je to moje peněženka. To je jediný rozdíl - zda se téma týká lidí osobně, nebo ne.

Pamatujete si, Viléme, ještě hesla na oranžových plakátech pro zrušené volby? Většina nebyla o kvalitě života, o těch "nějakých", ale o peněženkách, o té "mojí" šrajtofli. 13. důchody, doprava zdarma, porodné, dávky v nezaměstnanosti... Tohle přece nebylo cíleno na solidárně uvažující lidi. Ne "my se postaráme o ně", ale "my dáme tobě". V LD mají svého voliče přečteného, proto to takto směrovali - na sobce! Skutečně vůbec nechápu, co to ta levicovost je.
16. 10. 2009 | 09:23

Marcus Agrippa napsal(a):

StandaT:
a to Vám přijde normální vyhodit 56 mil. na stavbu, která bude i v budoucnu potřebovat další a další investice? Kolik by se postavilo za těch 56 mil. nových a moderně vybavených zařízení? 4 - 5? S ukrajinskými dělníky třeba i 7.
16. 10. 2009 | 09:32

neo napsal(a):

Marcus Agrippa:

///Jinak zdá se Vám vyhození 56 mil. na rekonstrukci jako vhodné? Nešlo by za třetinu postavit něco úplně nového? ///

nepřipadá Vám že jsou vyhozené peníze za opravu Karlova Mostu? Proč se nepostaví nový??
16. 10. 2009 | 09:33

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
Karlův most je jeden. Zchátralých a opuštěných zámků mraky. Jen si říkám proč by ty děcka měli být v chátrající budově, když by mohli dostat bezbariérovou novostavbu?!
16. 10. 2009 | 09:38

Martina napsal(a):

V Pyšelích mám pár příbuzných, kteří o problematice něco vědí. Budova není v tak špatném stavu, aby z ní musely být děti stěhovány. O nějakém zápachu nemůže být ani řeč, pravidelně se v zařízení konají dny otevřených dveří a nikdo zatím na tento problém neupozornil. Aby budova vyhovovala hygienickým normám, stačilo by několik úprav, které svým rozsahem rozhodně nepřevýší náklady spojené s přestěhováním domova. Nehledě na to, že v Pyšelích se topí plynem a budova je na kopci, v Choceradech se topí uhlím a v údolí se drží smog. Z hlediska těch dětí je stěhování opravdu nevhodné.
16. 10. 2009 | 09:40

Michal Macek napsal(a):

ja uz nemam silu se pane rathem nervovat - nebudu si kvuli nemu zkracovat zivot - petici podepisu kdyz se mi dostane do ruky ale co jineho se da delat?
16. 10. 2009 | 09:42

StandaT napsal(a):

Marcus Agrippa: Znovu. Pokud se ta budova využije na jiné účely, bude rekonstrukci potřebovat taky. Nebo ten barák necháme spadnout?
16. 10. 2009 | 09:50

Marcus Agrippa napsal(a):

Michal Macek:
můžete mi vysvětlit o co vlastně jde? Mám známeho který provozuje stavební firmu - za těch 56 mil podle odhadu postaví pro 50 dětí kolem 7 moderně vybavených bezbariérových zařízení se vším komfortem. Takže o co jde? Za každou cenu udržovat budovu zámku? Cpát do něj další a další mil.? A komu těch 56 mil. spadne do klína? Které stavební firmě? Kdo za ní stojí?
16. 10. 2009 | 09:52

neo napsal(a):

Agrippo, Rath těch 56 mega poslal na jídelnu do Hostivic. Škola ještě ani nestojí a jídelna potřebovala rekonstrukci za 56M .

To radši opravit historickou budouvu která tam je 100let a nechat tam DD
16. 10. 2009 | 10:03

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě uražlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
16. 10. 2009 | 10:08

StandaT napsal(a):

frantík: tohlento je problém všech satelitních městeček. To je daň za to, že si lidi kupují laciné domečky. Mají láci, ale nemají zázemí, na které by developerovi připlatili v rámci výstavby svého domečku. Satelity tak rostly bez občanské vybavenosti a mnohde i bez dostatečně dimenzovaných sítí. Náklady na kvalitu života přenesli na ostatní, kteří jim to teďka musí vydotovávat.
16. 10. 2009 | 10:09

Marcus Agrippa napsal(a):

neo:
uvědomte si že udržování řady historických budov na našem území je hodně drahý špás. Jen na jižní Moravě co jich je. A na jedné straně skončíte a za pár let můžete začít znovu ( a ještě za vyšší částku ). Osobně si myslím že to pro ty děcka není to nejlepší.
16. 10. 2009 | 10:10

Michal Macek napsal(a):

marcus agrippa:

jde tu o ty deti,56 mega vem cert - a jestli je mozne zamecek zrekonstruovat za zlomek tetu sumy pak je to super - zbyde vic na poplatky u lekare a jizdne zaku...
16. 10. 2009 | 10:12

Vilém napsal(a):

StandaT
V mnohém souhlasím, jen bych to nesměšoval právě s tímto rozhodnutím - naopak, nehospodárné vynakládání prostředků do zařízení představuje ta rekonstrukce. Dojíždění dětí do škol nepovažuji sice za extrémně naléhavou otázku, ale jde o povinnou docházku, která leckteré rodiny může značně zatěžovat, takže tu úhradu nechápu jako něco nepřípustného, tím spíš, že v tradičně individualistické zemi jako USA se to také provozuje.
Všechny tyto otázky jsou také záležitostí současné a minulé vlády, nelze všechno automaticky házet na ČSSD.
Kromě toho si nejsem jist, jestli je skutečně blog a veřejná aréna tím pravým místem, kde je třeba rozhodovat o závažných otázkách sociální politiky, zejména je třeba zohlednit, že debatu by ovládli demagogové a manipulátoři a veřejnost nemá informace potřebné ke kvalifikovanému rozhodování, navíc by se objevily typické populární požadavky spojené s nesnášenlivostí na straně jedné a kompenzačním dojímáním nad populárnějšími skupinami na straně druhé a určitě by převládly iracionální bulvární postoje. Proto je třeba veřejné kontroly, nikoli však přímého rozhodování ulice, stejně jako u daní a podobných otázek.
16. 10. 2009 | 10:28

Jan napsal(a):

Jedině pistole
16. 10. 2009 | 10:30

Petr napsal(a):

Rath je dlouhodobě velmi nebezpečným škodičem v zemi České. Nyní je sice více škodičem ve Středočeském kraji, avšak o to větším. A protože v tomto kraji žiji, důsledky jeho populistické politiky postupem času poznávám.
Rath proplácí dětem a mládeži jízdné. Místo původně plánovaných 60 milionů je dnes na nějakých 250 milionech. Kraj však nemá na stavbu klíčových silnic v kraji, opravy probíhají pomalu nebo se zastavily. Do práce tak místo 35 minut dojíždím přes hodinu, protože na jednom vyfrézovaném a nedodělaném úseku se tvoří kolony. Ekonomické ztráty jsou tak ještě vyšší, než jen jízdné vyhozené z okna autobusu.
Kdyby Rath nebyl jen politicky krátkozraký populista, pochopil by, že kdyby studenti platili jízdné, nakonec by měli peněz všichni víc.
16. 10. 2009 | 10:42

StandaT napsal(a):

Viléme, s tím souhlasím. Hlavně s tím, že sociální oblast by se neměla politizovat. V tomhle ohledu se oba, Rath i Bendl, chovají jako alfasamci paviáních tlup a ne jako zastupitelé lidí. V tomhle by se obě voličské skupiny měly zachovat tak, že každá vymete toho "svého".

Ale moje zmatenost nevyplává z tého konkrétní kauzy a ani z těch, které jsem jmenoval jako příklady. Touto kauzou (resp. diskusemi o ní) to jen kulminuje. V naprosto, ale naprosto obecné rovině vůbec neumím identifikovat, kdo stojí na tom druhém, levém břehu, co chce, jaké jsou představy o organizaci společnosti. Vůbec se nedá identifikovat nějaký jasně definovaný filozofický proud, či proudy, nějaké nosné myšlenky (hesla nepočítám). Nebo přesněji: já to neumím.
16. 10. 2009 | 11:04

mia napsal(a):

Dobrý den,jsem z Chocerad a stěhování dětí k nám je pro mne novinka...Je pravda,že léčebna je nevyužitá a hlavně patří pod Nemocnici v Benešově.Myslím že je to pěkné místo,děti z Pyšel to tu znají,jezdí sem před Vánoci na rozsvěcování stromečku,krom toho výtěžky z místních akcí byly právě pro DD...Je zásadní,co potřebují děti a ne pan Rath.Pokud pane Johne víte,že dotace byla na popud Ratha odvelena do Hostivic namísto do Pyšel,měl byste jednat a pokusit se učinit nápravu.Rozdíl mezi politikem a novinářem je v tom, že politik krom kritiky druhých by měl také cokoliv konstruktivně řešit,jsem na vás zvědavá.
Jinak pane franto, i u nás v Choceradech je kapacita školky nedostatečná,stejně jako školy,to že Rath dává přednost Hostivicím je dobré pro Hostivice,nikoliv pro Pyšely či Chocerady.Nic víc,nic míň.
16. 10. 2009 | 11:18

MS napsal(a):

Pokud v Choceradech byla léčebna nikoliv dětský domov nebo aspoň ubytovna, bude muset být do budovy investováno také mnoho prostředků, aby se z ní mohl stát kvalitní dětský domov!
Pokud v Choceradech byla státní nebo krajská léčebna, určitě její vybavení stojí za bačkoru a i pro novou léčebnu by se do budovy muselo investovat mnoho miliónků!

Proto se ptám, kolik bude v Choceradech potřeba prostředků na změnu na dětský domov??

Všichni, kdo se zastáváte stěhování dětského domova – položte si tuto otázku, položte si dále i otázku kolik Vás stojí údržba Vašeho domu či bytu. Jak často musíte do jeho údržby něco investovat (toto neplatí pokud máte nový dům).

Takže rekonstruovat a opravovat je potřeba neustále, kdo to neví – pravděpodobně se nikdy nestaral o žádnou nemovitost! U nemovitostí je cena rekonstrukce taktéž odvislá od původního účelu užívání. Pro nechápavé uvádím příklad – představte si změnu továrny na byty a změnu továrny na kanceláře. Určitě podvědomě cítíte značný rozdíl v potřebě vynaložených peněz na rekonstrukci, i když nejste stavaři.

V neposlední případě změna sídla dětského domova má za následek přetrhání mnoha sociálních vazeb a to nejen dětí. (Místo ve škole, kamarádi z vesnice, pracovní místa, zásobování ….). Co funguje se rušit nemá a je jedno zda to ruší Rath nebo Bendl! Bohužel děti v dětském domově nemají peníze sami pro sebe natož pro podlácení. :-(
16. 10. 2009 | 12:10

MerryMan napsal(a):

Autor:
Když byl Rath min. zdravotnictví, provedl úpravy pro úhradu léků. Po nějakém čase se v Hospodářských novinách objevil titulek "Rath připravil farmaceutické firmy o 1 mld Kč". Už tehdy jsem si pomyslel, že to schytá. S podivem je, že tu dlouhotrvající negativní kampaň ustál. Vždyť podle pravičáků je Rath ještě horší, než všechny zločiny komunistů za 40 let.
Nehodlám Ratha obhajovat, politici nepatří mezi nejčestnější lidi. Musíme ale respektovat, že navzdory všem útokům vyhrál krajské volby (prý i s největším počtem preferenčních hlasů) a nyní v souladu se všemi platnými zákony řídí středočeský kraj. Těm co prohráli se to samozřejmě nelíbí, ale pokřikováním se jen ztrapňují.
Pokud chce někdo kritizovat, měl by uvést argumenty. Pro pochopení popisované situace by to chtělo zprávu v rozsahu cca 150 stran, její sestavení by trvalo asi 2 měsíce a i potom bychom se asi museli všichni smířit s faktem, že kdo zodpovídá, ten také rozhoduje. Až do nejbližších krajských voleb.
16. 10. 2009 | 12:38

Viky napsal(a):

V této kauze je několik indícií, které ukazují na to, že Rath zneužívá postavení hejtmana. Přesun DD do jiného města je nepochopitelný, to nové zařízení by se muselo stejně rekonstruovat, navíc je tam horší prostředí i dostupnost do větších měst (Benešov, Praha), kde některé děti studují. Rekonstrukce stávajícího DD by sice byla drahá, ale peníze by to byly vynaložené účelněji, než na Rathův soukormý púrojekt v jeho městě. A to nemluvím o možném záměru vybudovat ze zámečku golfové hřiště s penzionem...
16. 10. 2009 | 12:40

MerryMan napsal(a):

Petr:
Rath je určitě tím největším "škodičem" farmaceutických firem. Z logiky věci ale vyplývá, že o co "přijdou" farmaceutické firmy, to zůstane zdravotním pojišťovnám. Příčinu Vaší nenávisti jste ale popsal sám. Rath přece zavinil že silnice po které jezdíte není opravena, místo toho platí jízdné školákům. Zkuste si jen představit, co si o stejné věci myslí školáci a jejich rodiče. Dali by přednost Vaší rychlejší cestě do práce?
Tak to totiž je. Výdaj jednoho je úsporou druhého. Ekonomické ztráty na které se odvoláváte jsou Vaše, nikoliv kraje.
16. 10. 2009 | 12:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Viky:
myslím si že nemáte pravdu. Rekonstrukce historických budov je neskutečně nákladná záležitost s nejistým výsledkem. Z toho pohledu by bylo asi lepší budovu zámku prodat a těch padesát dětí ubytovat v nové bezbariérové moderně vybavené budově. Za téměř 60 mil. jich budete mít několik.
16. 10. 2009 | 13:07

ms napsal(a):

Viky, podal jste trestní oznámení na to, že Rath si dělá za krajské peníze jakýsi zbytečný soukromý projekt ? Přesun je velmi pochopitelný, pokud děti budou mít lepší životní podmínky a navíc to vyjde celé levněji. Kromě demagogie nikdo totiž zatím nepředložil skutečný důkaz, že by v těch Choceradech měly špatné podmínky (horší než v rozpadajících a smrdutých se)Pyšelích.
16. 10. 2009 | 13:11

Jenda napsal(a):

DD v Pyšelích není zámek, ale budova byla postavena jako útulek pro sirotky. A není smrdutá a rozpadající se. Budovy jste neviděli a tak se prosím k tomu nevyjadřujte. Nevíte co píšete. Děti by do lepšího nešly! A politika v tom není. Asi je těžké pochopit, že někdo hájí zájmy dětí z principu.
16. 10. 2009 | 13:38

Marcus Agrippa napsal(a):

Jenda:
osobně si myslím že jedna i druhá strana si ty děti hlavně bere jako rukojmí pro své zájmy. Ti kdo mají zájem na penězích od státu tak tvrdí jak hájí zájmy dětí a ti co chtějí prodej nemovitosti tak tvrdí jak hájí zájmy dětí. Vyberte si.
16. 10. 2009 | 13:52

neo napsal(a):

ms: už jsem ti napsal, aby ses tam dojel podívat. Když nevíš, o co jde, tak nemel
16. 10. 2009 | 13:57

ms napsal(a):

Neo, už jsem ti napsal, že mne moc tvé všeználkovství ignorující fakta nebere. To, že Pyšely jsou v katastrofickém stavu uznal i Bendl tím, že je chtěl rekonstuovat za nepředstavitelných 56 milionů.
16. 10. 2009 | 14:02

neo napsal(a):

ms:

nejsou, nebyl jsi tam a lžeš.

potřebují rekonstrukci, to ano a už byla schválená dotace, než ji Rath zrušil,aby penízky mohl poslat na rekonstrukci jídelny (56mega?? asi bue ze zlata) navíc u školy, která ještě neexistuje.

Asi ti uniklo, že i Choceradská léčebna bude potřebovat peníze a rekonstrukci. No jo, ale neni to zámeček a tudíž je nevhodná pro Rathovy plány
16. 10. 2009 | 14:12

Jenda napsal(a):

My žádné jiné zájmy nemáme. Možná, že tomu nevěříte, ale nám nejde o peníze, o vliv, ale o to aby se děti měly lépe. Je opravdu těžké to pochopi? A nejsou v katastrofálním stavu! Má se dokonči přestavba na dětský domov rodinného typu. Projekt je nesmyslně předražený, zadalo ho minulé vedení. A Chocerady by se musely přestavět celé a stálo by to víc, než Pyšely.
16. 10. 2009 | 14:14

ms napsal(a):

Neo, jsou, tys nebyl v obou budovách a lžeš. Peníze nemohl poslat na stavbu jídelny, když i přesun do Chocerad stojí peníze jak sám uznáváš. To stačí jen použít rozum abys věděl že je to jen Bendlovský blábol. A pokud někdo uzná, že budova podle plánu návrhu už z roku 2005 ...... Potřebuje rekonstrukci za 56 milionů tím také uznává její katastrofální stav - který se samozřejmě ještě zhoršoval.
16. 10. 2009 | 14:18

Jenda napsal(a):

Co to píšete za nesmysly? Nejedná se o opravu! Jedná se o modernizaci a Chocerady je také zapotřebí přestavět. Těch 30 mil co říká Rath bylo na přestavbu Chocerad na školící středisko. A kolik by tedy stála přestavba na dětský domov rodinného typu, když v Pyšelích to mělo být cca 57 mil.?
16. 10. 2009 | 14:25

neo napsal(a):

ms:

znám obě budovy.

A 56mega Rath poslal na Jídelnu do své vísky Hostivice. To jsou fakta. jo a navrh 9 mega bráchovi:)
16. 10. 2009 | 14:26

Jan napsal(a):

Asi neznáte, jinak byste musel vědět, že Pyšely nejsou v žádném technicky špatném stavu. A do hostivic šlo 53,3 mil., pro Pyšely bylo určeno 56,2 mil. To jsou fakta!
16. 10. 2009 | 14:30

ms napsal(a):

Neo a já ti samozřejmě věřím že je výtečně znáš v jakém jsou stavu, jak který pokoj vypadá atd. Rath žádné penízky Dětského domova nemohl poslat, protože i stěhování by stálo peníze. To jsou jednoduchý čísla který zvládne i dítě ZŠ ale ty ne.

Jendo, je mi líto ale v návrhu z roku 2005 podle kterého v roce 2008 Bendl přiznal peníze šlo o opravu a to mimo jiné naprosto hygienicky nevyhovujících možností stravování.
16. 10. 2009 | 14:32

Marcus Agrippa napsal(a):

Jenda:
snad bych tomu i věřil, že jde skutečně jen o blaho těch dětí. Ale sám píšete že projekt je nesmyslně předražený ( pak se nemůžete divit že jsou pochybnosti ). Uznejte - za téměř 60 mil. se dá postavit cca 7 moderních bezbariérových zařízení pro podobný účel. Co se Vám zdá lepší? Cpát peníze do historické budovy ( i když interiéry vypadají slušně ), která bude vyžadovat i do budoucna spoustu investic nebo postavit nové moderně koncipované zařízení? Ale Rath propaguje renovaci jiné budovy a tam mi trochu uniká smysl té akce. Každopádně cpát desítky mil. do desítky let staré budovy je nesmysl.
16. 10. 2009 | 14:36

Jan napsal(a):

ms není to pravda, jinak by to hygienik zavřel. Asi nevíte co je to dětský domov rodinného typu, na to byly ty peníze. A mimochodem vím jak který pokoj vypadá a v jakém stavu je jídelna a kuchyně. Na renovaci kuchyně bylo určeno 300 tis. Mimochodem já ten projekt znám a byl je předražený. Možná veřejná zakázka.
16. 10. 2009 | 14:38

ms napsal(a):

Jane, termín, že Pyšely jsou v havarijním stavu mám od samotného Bendla. To, že rekonstrukce je i na modernizaci kuchyně podle požadavků hygieny je také ze stránek ODS.
16. 10. 2009 | 14:40

ms napsal(a):

A jiný citát "Dětský domov v Pyšelích na Benešovsku je v havarijním stavu, kuchyni a jídelně hrozí zavření. Na opravu bývalého kláštera bylo už v zimě schváleno 56 milionů korun."
16. 10. 2009 | 14:42

Jan napsal(a):

A pro Marcuse, nový dd v Unhošti stál 102 mil. a dd v Pyšelích je skoro 100 let a ty sociální vazby nejsou nedůležité. Zeptejte dětských psychologů a psychiatrů.
16. 10. 2009 | 14:45

Marcus Agrippa napsal(a):

ms:
a Vy jasně potvrzujete, že v celé té záležitosti někdo pořádně lže. Projekt je nadhodnocený s odůvodněním o havarijním stavu. Přitom skutečný stav není až tak hrozný. Takže komu mělo jít do kapsy těch téměř 60 mil.? Bendl? Nějaký známí? A z čeho vychází Rath? z podkladů které mu nechal Bendl? Ty o havarijním stavu? Rath není stavař takže věří podkladům.
16. 10. 2009 | 14:46

ms napsal(a):

Jane, víte že DD v Unhošti byl stavěn mimo jiné pro děti ze Sazené. Proč se tehdy neozval jediný novinář, jediný John, který by křičel o zločinu jakým je ničení sociálních vazeb a povinnosti rekonstruovat dům v Sazene ?
16. 10. 2009 | 14:48

Jan napsal(a):

pro ms, žádný klášter to nebyl, to že se o děti staraly řádové sestry neznamená, že to byl klášter. Byl to od začátku dětský domov. Trochu znalosti historie budovy než se pustím do debaty neškodí A já nehájím ani ODS ani ČSSD. Havarijní stav tam není, musí se renovovat kuchyně, tzn. nerez pulty, baterie atd.
16. 10. 2009 | 14:49

ms napsal(a):

Marcusi, mne jde jen o připomenutí jasných fakt, to že je dům v havarijním stavu tvrdí Bendl i novináři. Pokud to tak je, tak stěhování je velmi správná věc (rekonstrukce starého navíc podle starých plánů by byla ještě dražší než oněch schválených 56 milionů). Pokud to tak není, tak nejdříve by se mělo nakopat do zadku Bendla za podvod.
16. 10. 2009 | 14:50

ms napsal(a):

Jane, pokud se pouštíte do diskuse, tak byste mohl umět číst. Jasně jsem uvedl, že jde o citát a také ho označil uvozovkami. O havarijním stavu mluví Bendl, ODS, novináři i Rath. Možná všichni lžou, to se vyloučit nedá, ale jaksi těch zdrojů je hodně.
16. 10. 2009 | 14:51

Marcus Agrippa napsal(a):

ms:
jasně. Vždyť já s Vámi v podstatě souhlasím. Vypadá to na pěkný podvůdek jak obrat státní kasu. Nadhodnocený projekt za 60 mil. jak tady někteří znalý potvrzují. Kolik by se ve skutečnosti profinancovalo? 10?
16. 10. 2009 | 14:54

Jan napsal(a):

Mě prostě štve, že se rozpoutala debata aniž by někdo znal skutečný stav věcí. Tak promiňte.
16. 10. 2009 | 14:55

Jan napsal(a):

Pro Marcuse. Pyšely asi 30 až 40. Chocerady 70 až 90. V každé budově se musí postavit 6 bytů, každý pro 8 dětí, 2 ložnice, sociálka, obývák, kuchyně a jídelní kout. V Pyšelích už částečně fungují 4 byty, v Choceradech by se musely postavit všechny, roztahat odpady, vodu, elektroinstalace apod. A zrekonstruované prostory pro zdravotnické účely by přišly vniveč. A to také stálo několik mil.
16. 10. 2009 | 15:00

Marcus Agrippa napsal(a):

Jan:
nezlobte se na mně, ale z té dnešní diskuze je jasně vidět že v celé té kauze něco není v pořádku ( a tím nemyslím jen osobu Ratha ). R. John by si měl zjistit první veškeré podklady a fakta a pak dělat závěry. Vůbec Praha a středočeský kraj nějak moc podivně zachází se státními penězi ( Bém a příprava OH ).
16. 10. 2009 | 15:11

Miloslav napsal(a):

V článku je hlavní myšlenka, zda jde o "blaho" dětí, nebo má tento přesun sloužit něčemu nebo "někomu" jinému? DD funguje téměř 100 let, to je dost dlouhá tradice. Pokud se děti přesunou, stejně bude třeba rekonstrukce, pokud tam má být něco jiného. A proč tam má být něco jiného? Protože na tom někdo vydělá? Nebo to místo nechají chátrat? Někdo psal, že vyložit 56 mil. na rekonstrukci budovy, kde je pár desítek dětí je neekonomické. Ale kdy byla poslední rekonstrukce a na jak dlouho by nebylo třeba do budovy investovat, to zjevně nikoho nezajímá. Jde o zařízení rodinéhé typu a v průběhu času se tam vychová spousty dětí. V článku se poukazuje na to, zda akce nepřinese víc škod, než užitku. Oprava a nové zařízení za 56 milionú je drahá, ale jídelna, která se za tyto peníze postaví je efektivnější? Porovnával někdo projekty? Obviňujete zde Radka Johna z demagogie, ale používáte k tomu demagogii. Protože pracoval v NOVĚ, může za to, že americký majitel žaloval český stát? Všichni zaměstnanci to brali za absurdní. Problém je, že český stát se nedokáže bránit. V ora print byl zaměstnán řádnou smlouvou na kontrolu obsahu časopisu, nebyl v žádném vedení a spojování s majiteli je čistě účelové. VV nejsou žádnou novou stranou, nebo Johnovo stranou. Od roku 2002 působí na komunální úrovni a v evropských volbách, kdy ještě John nebyl členem strany, tak dosáhli dobrého výsledku 2,4%. Radek John byl zvolen předsedou až v červnu. Do politiky se pustil, protože už se nemohl dívat na to, jak naši politici ničí demokracii. Co vám všem, kteří jen kritizujete v diskuzích, aby ste vstoupili do politiky?
16. 10. 2009 | 15:18

Jan napsal(a):

pro Marcuse, s tím souhlasím a to neskutečné plýtvání je druhý důvod proč jsme do toho šli. Ale hlavně nám vadilo, že někdo sebere dětem atraktivní budovu s velkým parkem, kde se mají děti dobře a chce je stěhovat do bývalé léčebny, která by se dala využívat např. pro seniory s alzheimer. Takových budov je nedostatek a nemocných bude přibývat.
16. 10. 2009 | 15:19

zdesta napsal(a):

neo.Moje dcera pracuje na radnici v jednom velkém městě.Nebudu uvádět funci ani město-šíleně by se namíchla.Jen dodávám že se zůčastňuje všech jednání rady a je v úzkém styku s vrchními pantáty.Představa že rozhoduje o projektech za několik desítek milonů jen starosta,je pitominou prvního stupně.To prochází celou řadou schvalovací procesů, přes radu,stavební odbor a.t.p.Domněnka že se všichni před starostou potentují,nebo že mu všichni polezou do zadku,je také pitomá.Tam jsou boje,řevnivost,a spousta odpovědných úředníků si dnes hlídá svůj vlastní zadek,aby se nemočila do průseru.Navíc šéfů různých odborů je málo a zájemců až až. A pokud přicházejí nějaké tak zvané "podrazy",pak nejsou od opozice,ale od členů téže strany.Pan Dr.Ráth je mi dost lhostejný,ale představa že si kterýkoliv starosta v ktérémkoli městě dělá co ho napadne,je hovadina prvního stupně.
16. 10. 2009 | 16:19

ms napsal(a):

Zdesta, to je takové specifické zdejší myšlení. Je samozřejmé, že Rath ovládá naprosto vše, rozhoduje o úplně všem protože je to Rath. To samé bylo s Paroubkem, ten také jako náměstek v Praze způsobil povodně, nájezdy kobylek a dvě tři morové rány. To, že byl jedním z mnoha úředníků a navíc členem koalice kde silnější stranou byla ODS bylo jedno. Paroubek byl všemocný a za všechno mohl.
16. 10. 2009 | 16:49

Rumcajs napsal(a):

Tak vida. Jsou mezi náma i tací, kteří věří, že systém ja tak skvěle nastaven, že i kdyby politik (Třeba Ráth)chtěl sebevíc krást ze společného nemůže.
Zvláští názor po tolika korupčních aférách, viz poslední případ Plzeňského VUMLu.

Kda bydlíš Zdesto ? Někde v Deštném pralese ?
16. 10. 2009 | 21:35

MerryMan napsal(a):

Rumcajs (opak inteligentního člověka)
Teď už i vševěd. On dokonce ví co jiní lidé ví a neví. Asi mu radí nějaká vědma za Řáholce? Ale nebojte se, za chvíli přijde Manka a ta ho srovná. Ona je to totiž pracovitá žena a nedovolí mu dělat takové hlouposti.
17. 10. 2009 | 11:59

MerryMan napsal(a):

ms:
Ovládat jiné lidi není jednoduché. Chcete mi sdělit, že Paroubek a Rath jsou tak dobří, že dokáží ovládnout parlament, vládu, krajská zastupitelstva atd. do té míry, že si mohou dělat co chtějí? To jim děláte fantastickou předvolební reklamu.
Navíc jste v rozporu s oficiální tézí pravice "Za všechno může Paroubek". Paroubek tedy může i za případ Pyšely. Proč navíc vinit Ratha. Je to nedůvěryhodné.
17. 10. 2009 | 12:03

Ferda napsal(a):

Jak laciná snaha se zviditelnit, pane Johne.
17. 10. 2009 | 12:12

David napsal(a):

lidovky.cz:

Rath chce děti přestěhovat. Dům v Pyšelích přitom vyhovuje

Doporučujeme 17. října 2009 17:11

PRAHA - Jedna budova je po rekonstrukci, druhá na ni čeká. Jaký je rozdíl mezi dětským domovem v Pyšelích a léčebnou v Choceradech, kam chce hejtman David Rath přestěhovat opuštěné děti?

Uprostřed veliké prázdné haly v přízemí bývalé dětské choceradské léčebny sedí kočka a rozhlíží se po ní. V posledním roce je spolu s údržbářem jediným návštěvníkem prázdné budovy. Místnost, která by mohla sloužit jako jídelna, je hned vedle vstupních dveří do nedávno zrekonstruovaného objektu. "Je škoda, že to tady nikdo nepoužívá," říká údržbář Jiří Vosatka.

Dětská léčebna byla v choceradské budově od roku 1911. Poté, co byla bývalým vedením Středočeského kraje v roce 2006 zrekonstruována na rehabilitační centrum pro staré lidi, však fungovala pouze dva roky. Nyní chce hejtman středních Čech David Rath do těchto prostor přestěhovat děti z pyšelského dětského domova.

Čtěte více: Rath vyhání děti z dětského domova

Prostory ale dětskému domovu rodinného typu vůbec neodpovídají. Zdravotní zařízení by tak čekala další rekonstrukce. Na každém patře jsou například jen jedny společné toalety, místnosti by se musely probourat, aby mohl vzniknout velký byt pro osm dětí. A takových bytů by v zařízení mělo být šest, aby se do nich vešlo všech 48 dětí z dětského domova v Pyšelích a jejich vychovatelé. V každém takovém bytě musí být hygienické zázemí, případně i kuchyňka.

"To by znamenalo rozbourat zrekonstruované místnosti a vše udělat nanovo. Rozvést třeba kanalizaci do všech bytů," vyjmenovává nutné změny Jan Kružík, který bojuje proti přestěhování pyšelského dětského domova do Chocerad. Založil proto sdružení Zachovejte dětský domov v Pyšelích.

Kolik by stála oprava? Názory se liší

Podle hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha by na opravu stačilo 20 až 30 milionů korun. I to Kružík zpochybňuje. Plány kraje na rekonstrukci jsou totiž poměrně velké. Opravy by se týkaly i pozemku, na kterém zařízení stojí. Třeba hřiště, které by mělo dostat nový povrch a mělo by být rozděleno na dvě. Navíc kraj nemá odhad či posudek, který by Rathem vyslovenou částku nějak potvrdil. "Na posudcích se pracuje," vysvětluje mluvčí hejtmana Berill Mascheková.

Zatímco choceradská zahrada, kterou by děti používaly na hry, má zhruba pět hektarů, ta, která patří k pyšelskému dětskému domovu, je třikrát větší. Její součástí je třeba i velký sad a skleník, ve kterém děti pěstují zeleninu. Choceradské zařízení se ale může zase pochlubit saunou a malým bazénkem na zahradě.

Rath žádné posudky nemá, přesto argumentuje miliony

Jako hlavní důvod, proč by se děti měly přestěhovat z Pyšel, uvádí David Rath, že je objekt naprosto nevyhovující a zanedbaný. Když do něj ale přijdete, nevypadá jinak než většina dětských domovů v České republice. Odnikud se nesype omítka, nepadají cihly ani nejsou díry ve zdi. Dům je vytopený, má nová, dobře těsnící okna. Opravit by potřebovala fasáda, nezbytně nutná je rekonstrukce kuchyně a přestavba tělocvičny. Podle původních, podle Jana Kružíka předražených odhadů bylo na celou rekonstrukci potřeba 56 milionů korun, podle hejtmana Ratha by se však suma vyšplhala na 100 až 150 milionů korun.

Proto přiklepnuté peníze dětskému domovu sebral a poslal je na vznik školní jídelny v Hostivici, kde bydlí. Pro své tvrzení o výši potřebných peněz na opravu však nemá jediný posudek. "Na tom se také pracuje, je to jen odhad kraje," reagovala opět mluvčí Berill Mascheková.

Přesto se David Rath právě na obě sumy týkající se rekonstrukce odvolává a používá je jako hlavní argument, proč se mají děti z Pyšel do Chocerad přestěhovat. Podle jeho mluvčí zatím kraj nemá ani žádné stanovisko odborníků, jak by případná změna prostředí prospěla či neprospěla samotným dětem. Podle odborníka a ředitele pražského diagnostického ústavu Ivana Kašpaříka by přestěhování do Chocerad nebylo pro děti dobré. Na ministerstvo školství proto poslal posudek, ve kterém přestěhování nedoporučuje.

Pavla Kubálková

Lidové noviny
17. 10. 2009 | 18:52

Viktor napsal(a):

Ze strany pana Johna nejde o žádnou snahu se zviditelnit a jeho strana Věci veřejné se touto kauzou - naštěstí - zabývá dlouhodobě.
Hejtman Rath se rozhodl vystěhovat dětský domov v Pyšelích naprosto svévolně, sledujíc své vlastní ekonomické zájmy. O tom, že je toho schopen, snad není třeba se rozepisovat.
Jenom do toho pane Johne, pokračujte ve své práci a ryjte do nich! Já i moje rodina Vám držíme palce.
17. 10. 2009 | 19:04

10100 napsal(a):

Pane Johne,
nechci radit, ale ještě více byste ubohým sirotkům a Pyšelákům pomohl, kdybyste se nastěhoval do Pyšelského sirotčince, nejlépe do té voňavé sklepní společenské místnosti a připoutal se k odpadovému potrubí ve stylu Green peace. Jste POPULISTA a PARAZIT !!!!
17. 10. 2009 | 21:41

Ikena napsal(a):

Nejsem Rathuv advokat, ale ucelovost nekterych clanku je znacna
Ve Stredoceskem kraji funguje soukromy stacionar, kde ve vedeni sedi basta mistni ODS. Tok penez z fondu EU byl zajisten, provedenou rekonstrukci opet z fondu EU provedla jako nahodou firma kamarada byvaleho hejtmana. A ejhle, Bendl prohraje volby. Takze socialni sluzby a fondy EU, toky peneznich prijmu, jsou ohrozeny, a o to tady jde. Takze se hodi jakakoliv kampan proti Rathovi. Vsem, kteri stale poukazujete na Ratha a presun penez do Hostivic. Jedte do Lan a uvidite giganticky obchvat teto obce, nikoliv kolem zamku, ale kolem zdejsich vil a kdybyste nevedeli, kdo zde bydli, tak napovim, byvaly hejtman.
Bohuzel, premisteni ustavu se dotkne mistnich zamestnancu.
17. 10. 2009 | 22:31

Konrad napsal(a):

Pravici o ty deti vubec nejde, jsou jen zaminkou k neustalemu stvani proti dr.Rathovi.Dnes ma boj proti hejtmanovi v programu snad kazda pravicova strana, vzdyt to ma pravicovy volic tuze rad.
18. 10. 2009 | 02:13

mia napsal(a):

David: To,co píšete je naprosto přesné a odpovídá reálnému stavu věcí.Je jedno,kdo je jakého politického přesvědčení,fakta jsou taková.Pokud jde o děti - do Prahy je z Pyšel přímé vlakové spojení,z Chocerad nikolivěk - přesedá se v Ćerčanech.Od nás pouze autobusové,které má velmi často zpoždění díky různým zácpám.Pokud jsou děti zvyklé chodit do školy v Pyšelích,asi by tam měly zůstat - to se prodraží na jízdném (viz žák.jízdné zdarma,které pan Rath tak štědře rozdává).Pokud by chodily do školy u nás, kapacita školy by se musela navýšit - v každém ročníku je otevřena pouze jedna třída - nemám tedy k dispozici čísla,ale nejspíš by to byla komplikace.Také pro ty,kteří se o děti starají,by to znamenalo dojíždění, pro děti by rozhodně bylo vhodnější,kdyby se personál příliš neměnil. Samozřejmě že vše je řešitelné - ale pokud zvážíme všechna pro a proti,racionálně a bez emocí,vychází mi,že by bylo vhodnější,kdyby se zrekonstruovaly stávající prostory. Jinak pro nás choceradské by samozřejmě bylo přínosem,kdyby léčebna fungovala, již kvůli pracovním možnostem apod.Je otázkou,jak léčebnu využít - a nejlépe by bylo ve stavu jakém je teď - je hezky nově zrekonstruovaná. Proto nechápu,že by ji chtěli opět přestavovat...To zase až k moci přijde někdo jiný,tak můžeme očekávat další přestavbu? No tedy "ci boha!"
18. 10. 2009 | 09:20

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Nebydlím v pralese.Nedělám si žádné iluze,ani náhodou.To že existují různé korupční aféry neznamená,že veškerá veškerá činnost komunálních zastupitelstev je zkorumpovaná od á.až do zet. Tady jeden pán argumentoval(zřejmě pravdivou a ověřenou skutečnosti)že P.Ráth daroval svému bráchovi 9 milionů.Takže Ráth vypíše účet do bankovního domu kde má zastupitelstvo uložené prachy a pošle je bráchovi.A to udělá při vědomosti stovek dalších lidí.Jestli tomu věříš,tvoje věc.Ohledně přestěhování DD(vhodného či nevhodného)Neslyšel jsem názor fundovaného odborníka(obor stavebnictví)Že někdo něco povídá,nebo má nějaký názor je vedlejší.Ani vyjádření odborné nemusí být úplně O.K.Dám příklad.Když E.Rutherford rozbil atom řekl:"Každý,kdo mluví o rozbijení atomu jako o potencionálním zdroji energie,plácá ze spaní." To není ode mne obrana Ratha,ale obrana logiky.Dodatek.Pokud R.John v začátku své politické kariry upadne do známého schematu vzájemného napadání,pak ať jde do háje.(toho má většina plné zuby)Navíc, kdo chce zářit čistotou musí někoho pošpinit.Opakuji ještě jednou nejde o Rátha,ale o snahu být objektivní.Na nějaké ideologické boje z vysoka....víš co. Ahoj.
18. 10. 2009 | 10:38

AK napsal(a):

Muzou ho zastavit jedine lide, to znamena my. Hlasiti lide, hlasita obcanska spolecnost, co povazuje za normalni zvednout se z hospodske zidle, jit si s panem Rathem promluvit na jeho hejtmanstvi, a nenechat se zmast tim, ze ma tenhle clovek shodou okolnosti zrovna nejakou politickou moc. Byvaly casy kdy ji nemel, a prijdou casy kdy ji zas mit nebude.
18. 10. 2009 | 17:35

AK napsal(a):

Mimochodem neverim, ze ma pan Rath v tehle diskuzi tolik hloupych priznivcu, a ze si sem neco nepise sam.
18. 10. 2009 | 17:37

Martin napsal(a):

To John:
Jenom to té druhé straně barikády nandejte... pro nic za nic zrušený hospic... emotivní článek o chudinkách dětech z dětských domovů... přímo burcuje jaká veliká nespravedlnost je zde činěna ... zrušené chráněné bydlení pro "vyjimečné", kteří si ZASLOUŽÍ lepší podmínky než zdraví s rodinami... postavená jídelna - taky protiargument ... Ano jsou to hlouposti a bláboly a vy jste napsal z toho napsal celý článek.
Jenom přemýšlím zda je tento blog založený 15.9.2009 ?! stejného člověka, který chce mluvit do české politiky. Jak ji chce vylepšit, pokud kroutí polovičaté informace, ještě nezvolen ? Proč se neprofiluje svým programem místo osobních útoků? Bude mluvit s p. Rathem nebo si bude uplivovat a vznešeně urážet a kázat knížecí morálku ?! Nemilé překvapení, musím si upravit mínění. Vidět házet blátem slušně oblečeného pána... Doufám, že to ve volbách projedete, VY NEJSTE NIC NOVÉHO A NIC NOVÉHO NEPŘINESETE ... Chcete si taky smočit...
18. 10. 2009 | 18:19

vidlemistoklicu napsal(a):

Megalomanského Dráta, jehož jediným argumentem jsou buď urážky či tresty pro oponenta nebo konstatování, že to je pravda, protože to říká on může obhajovat jen člověk, který je tak oranžově zaslepený, že mu stačí, "... jak to Ráth modrákům nandal"... (Upozorňuji, že nejsem modrák).
18. 10. 2009 | 20:43

StandaT napsal(a):

"zrušené chráněné bydlení pro "vyjimečné", kteří si ZASLOUŽÍ lepší podmínky než zdraví s rodinami... "

Martine, Vás socialistům ze srdce přeji. Nechť si užijí!
18. 10. 2009 | 20:55

Herbi napsal(a):

Ať je John jakýkoli, zdá se mi být naprosto evidentní, že Rath je mstivý a zákeřný člověk s napoleonským komplexem. Po urážce svého ega by byl schopen i vraždit, jak už tito lidé bývají.

Jenom žasnu, že i tyto jeho vlastnosti se mohou u nás stát předmětem jakéhosi všeobecného pravo-levého fanatismu. Člověk se tady dočte, že i Rath je relativní, pro levičáky je to nebojácný pan doktor, pro pravičáky to, co píšu nahoře. Nemohli bychom z těchto pravo-levých diskusí aspoň někteří vystoupit a chvilkama přemýšlet mozkem? A nebo byste volili i Hitlera, kdyby se hlásil k levici?

Já teda doufám a předpokládám, že tenhle způsob přemýšlení o světě (zcela nepochybně dědictví po Klausovi) je vlastní zejména lidem chodícím na tyto diskuse, kterým dělá dobře pořád dokola omílat své bezduché pravdy. Pořád doufám, že obyčejní lidé jsou normální a i když budou volit levici, časem přestnou volit Rathy.

Ale nejsem si tím úplně jist.
Tento můj příspěvek je zcela nezávislý na tom, jak se má ve skutečnosti situace s dětmi v Pyšelích.
18. 10. 2009 | 23:03

DDD napsal(a):

Tak si říkám, jak zaslepení, nebo emočně nahluchlí, musejí někteří spoluobčané být, když nevnímají už jen z "formy projevu" Dr.Rat(h)a, co je zač. Mě vstávaly chlupy znechucením už v době, kdy byl šáfem komory, i v době kdy byl pravičák, i potom, co prohlédl (tj. našel směr ke korytu) a stal se levičákem. Každému, kdo je trochu citlivější na neverbální složku komunikace musí být přeci na první pohled jasné, že vše co říká a dělá je účeloé, manipulativní a naprosto neupřímné.
18. 10. 2009 | 23:10

MASH napsal(a):

Já mám jinou otázku: Kdo zastaví Vás?
18. 10. 2009 | 23:41

Herbi napsal(a):

Jednou bude levo-pravý fanatismus vnímán jako znamení dnešní doby. Oba tábory se přece jen liší. Skalní pravičáci jsou podobně k smíchu jako třeba fotbaloví chuligáni, kteří se rvou za své virtuální hodnoty. Ať je lepší Sparta nebo Slavie, skutečný život jde úplně jinudy.

Levicový tábor se vyznačuje žlučovitou nenávistí. Rath je jenom nejviditelnější výron této choroby, této bílé nemoci českého dneška. Proto ho někteří milují, protože jeho nitro zrcadlí i ta jejich.

Tato nenávist vznikla tím, že chudý český lid byl zbaven důstojnosti. Ta čest a dùstojnost prostého člověka, která se chudobou netratí, a která ční v každé době nad všechno honosné panstvo, byla lidu odňata pod knutou profízlované totalitní každodennosti. Slibovali jim nabýt této důstojnosti znovu díky kapitalistickému blahobytu, díky bohatým vánocům v obchodních centrech a televizi Nova. Tento příslib jim byl zdánlivě vytunelován, ale nemylme se, tato cesta byla takjakotak slepá. Žlučovitá nenávist je reakce ublížených, kterým vzali důstojnost, a oni neví na koho se zlobit, a tak obviňujíce sebe bijí do všech okolo hlava nehlava.

Možná musí viditelně zvítězit co nejvěrnější reprezentanti tohoto moru, aby se skrze jejich nemocné veřejné působení dostalo lidu ozdravné sebereflexe. Možná se zlo skryté v kořenech musí vyjevit, aby jeho tíha opadla. Má-li se tak stát za cenu zadlužení národa nebo sešněrování přirozených sociálních systémů jako je zdravotnictví nebo důchodový systém do post-marxistických schémat pod vedením Rathů, třeba to není až tak vysoká cena? Možná lid potřebuje jedno dvě volební období krále Paroubka s tragikomicky krvelačným dvorním šaškem Rathem naparujícím se nad ohnutými hřbety všech, na něž dosáhne jeho moc?

Ať tak či onak, tato deprivovaná generace, jejímž jsem jedním z posledních členù, musí odejít do propadliště dějin, než bude v Čechách a na Moravě lépe. Do té doby radostně vzhůru na lidovou veselici, kde se bezzubé tváře sešklebené nenávistí navzájem omývají jedovatou slinou.
19. 10. 2009 | 00:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Odpověď na Váš nadpis, pane Johne: NIKDO, jedině další krajské volby - za 3 roky! Sám zcela jistě víte, jaké je rozložení sil v zastupitelstvu Středočeského kraje. Taková je realita.
19. 10. 2009 | 01:17

Dalimil napsal(a):

Dobrý den pane John z počátku jsem vám velmi fandíl a posuzoval jsem vás dle pořadu na vlastní oči kde jste se presentoval jako charakterní a inteligentní člověk ! Ted ale začínám prozírat ! Pane politika nebude asi vaše parketa ! Na to jste příliž čestný člověk ! Uvažujte co s tím !!! Dalimil.
19. 10. 2009 | 10:25

Petr napsal(a):

Moje žena se problematice sociáních věcí věnuje již dlouhodobě. Pyšelský ústav navštěvuje často. Již před časem mi říkala o některých nevyhovujících podmínkách tohoto zařízení. Případná náročná rekonstrukce prý také nebylo přiliš vhodné řešení, protože by musela probíhat za chodu, což by životní podmínky tamních dětí zřejmě ještě více omezilo, zhoršilo. Moje žena k volbám nechodí a o politiku se prakticky nezajímá. A já nemám důvod jí ve věci, které ona rozumí víc, než já nevěřit!
Spíš by mě zajímalo, jaké zkušenosti s onou problematikou má pan John. Zda-li opravdu byl na obou místech, pečlivě si je prohlídl a se všemi problémy se seznámil. Osobně tomu (mu) bohužel ale moc nevěřím.
19. 10. 2009 | 10:46

Ivan Hochmann napsal(a):

HERBI.....

To mě připomnělo jistý vtip o pařížském Donchuánovi,kterému omočil sluha dámský kapesníček v kravském zadku.
"Jean - klobouk,hůl,fiakr,jedeme ,- nová lejdy v Paříži.

Leč,vážně.
Příteli s Vámi bude mít asi levej Ksindl,či rudé Panoptikum pěknou zábavu.Ne že bych s Vámi chtěl mermomocí polemisovat.Každopádně mě ušetříte čas a prsty.Já Vás za to občas veřejně pochválím.

Jen si ujasníme pár pojmů.Všechno co je "skalní" stojí za prd.Máte pravdu.Proto je lépe se pravicové tématice věnovat v seriozní formě,neboť právě atributy pravicovosti jsou v logickém protikladu ku Ksindlu,který jste ve svém příspěvku tak věrně a chvályhodně popsal.

Buďme trpěliví (paní Veroniko) a nikam nespěchejme.Ještě není tak zle aby nemohlo být hůře.

Zdravím Ivan.
19. 10. 2009 | 15:13

Josef napsal(a):

Vážený pane JOHN,přestaňte si přihřívat svou politickou polívčičku na tak závažném tématu jako jsou opuštěné děti o které se demokratická společnost neumí postarat a zajistit jim budoucnost.Doufám, že ve Vašem volebním programu máte priority, které tento sociální problém opuštěných dětí vyřeší.Ale věřte, že to není v budovách ani v lokalitách kde by měli žít. Sám život Vám ukazuje, že ani Vy nejste ideální a jsem přesvědčen, že byste si žádného chovance z tohoto domova do rodiny nevzal.Trochu sebereflexe by Vám neuškodilo.
19. 10. 2009 | 15:19

jkluk napsal(a):

Pane Johne, pro většinu voličů které znám, jste nevolitelný z jednoho důvodu.Pracoval jste asi deset let pro jednoho z největších podvodníků v tomto státě a ani slůvko kritiky z Vaší strany.Tím je prý řečeno vše a je s podivem, že Vás rozhodí nějakých 50 mil. přihraných do Hostivic, když Vás nechalo v klidu 10 mld. NANEZDAR vaší strany!!!!!
19. 10. 2009 | 21:34

Pyro napsal(a):

Pane jkluk,
Pokud volíte podle toho, co provedl jiný zaměstnanec jeho zaměstnavatele, pak pochybuji o vaší kompetentnosti rozhodovat o tom, který člověk by měl vést tuto zemi.
21. 10. 2009 | 15:24

Radkin Honzák napsal(a):

Ahoj Radku, zde Radkin Honzák. Posílám Ti poslední výkřik svého blogu na této stránce jako zajímavý námět pro Tvou původní profesi.

(Dnes jsem se zeptal v LN, zda také někdo prověří tituly a hodnosti pana doktora Ratha, který si je občas uděloval sám). Radkin Honzák
21.10.2009 14:31:48
21. 10. 2009 | 16:05

Martin napsal(a):

To Herbi:
Zkuste si formulovat: Co je pravice? Já ji totiž nevidím. Dokonce si myslím, že nejvíc napravo je v současnosti ČSSD...
Pokud si berete do úst lid, tak nebyl okraden o důstojnost, ale o státní majetek. Což je podstatný rozdíl a oprávněný důvod k nenávisti. Zkuste názor formulovat bez berliček politických nálepek. Najednou příspěvek nefunguje. Jedním z atributů svobody je i důstojnost. Ovšem svádět bídu dnešních dní pouze na důstojnost je naprosto zástupné za zakrytí rozkradání a tunelování.
Zkuste p. Rathovi přisoudit kladné stránky: je to úspěšně praktikující lékař!
Jsme svědky postupné asimilace Moravanů a kvituji s povděkem, že jste na ni nezapoměl!
To R.Honzák:
Neodpírejte p. Rathovi smysl pro humor v otázkách směšných a bezvýznamných titulů. Nebo ho snad podezíráte ze sběratelství Puškinových cen? Jenom ať to prověří kvalifikovaný odborník LN - od jisté doby (Ruml sen.) je nemohu číst.
22. 10. 2009 | 14:53

Janoušek napsal(a):

Mně se zdá že si hejtman Rath dělá volební kampaň za peníze Středočeského kraje.
22. 10. 2009 | 20:55

Martin napsal(a):

To John:
Přiznám se: o Pyšelích jsem si nalezl při reakci na příspěvek informace na webu. Rozumím/fandím snaze zachovat PŮVODNÍ účel a smysl zařízení. Zde je DŮLEŽITÁ jednota.
Zároveň je nutnost nákladné opravy NEJEN části celku. Dnes jsem sledoval jílkovou(pouze kvůli příspěvku na který jsem reagoval). Musím souhlasit a konstatovat,že bendl byl pro normální lidi pohromou stejně jako vládní topolova diletantská skupina. Starostovo jednání se mě rubě nelíbilo. Pokud si to pustíte ze záznamu uvidíte: Rath nechce Pyšely likvidovat! pouze to chce udělat systémově, neprivilegovaně a na delší dobu. MUSÍM SOUHLASIT. Já osobně neustále narážím na čecháčkovstvím: teď to nějak uděláme... Pracuji v branži datových center, kde tohle s principu nefunguje, protože jde o spolehlivost systému. Tam tímto způsobem pracovat NENÍ myslitelné. I v životě jsem se naučil dělat věci napoprvé, rychle a "na furt". Jde to, je to levnější, klidnější pouze to vyžaduje JINÝ PŘÍSTUP.
To Janoušek:
Už jste se probudil? s rukou v nočníku???
Zaplatil jílkové regulační příspěvek do konce roku, aby byl v TV!!!
22. 10. 2009 | 22:46

Veselský P- napsal(a):

Pane Johne, velice jsem si vás vážil když jste dělal to co umíte, tedy publicistiku (Na vlastní oči). Nepleťte se ale prosím do politiky program máte velice naivní, ale móresy už jste pochytil od velké politiky. kecáte do toho čemu moc nerozumíte Pyšely.
23. 10. 2009 | 08:34

petr jansky napsal(a):

ratha zrusit nemuzete.. to je jako kdybyste chteli zrusit blbost.. jednodussi je zrusit krajske urady
09. 11. 2009 | 16:42

dětská kuchyňka napsal(a):

Neodpírejte p. Rathovi smysl pro humor v otázkách směšných a bezvýznamných titulů.
11. 11. 2009 | 08:15

Radek napsal(a):

Pane Johne,možná se to nezdá ale dětský domov v Pyšelích znám velmi dobře.Možná si na mě vzpomínají i pracujíci z personálu když jsem tam coby podnikatel jezdil a navštěvoval je.Myslím si že by se měl pan Ráth trochu vzpamatovat a nedržet se hesla že jde jen o peníze.Já ted taky řeším podobnou kauzu.Proč by se měl stěhovat letitý dětský domov? Co by asi dělal pan Ráth kdyby ho někdo stěhoval jen proto,že si to žádá politika? Dostává málo peněz za prospaný čas v parlamentu? Sleduji tyto schůze abych věděl za co platím daně.Já jsem pro aby dostávali poslanci 60 000kč plat ale jednou za půl roku.Co kdyby zkusil pan Ráth pár dní makat jako chlap-na šachtě.Vzdal by to po 2 hodinách ale snad by ho přešli roupy.Nenašel jsem pamětníka který by ho viděl někdy pracovat.Lidi by měli začít uvažovat.Někdo namítne že pan Ráth je svatý.Nikdo není svatý a i on se snad narodil v porodnici a lidi ho volili protože sliboval-ale jako všichni nic nesplnil.Ráthe vzdejte to!!!!Vždyt Vám jde jen o koryto a ne o lidi.
14. 11. 2009 | 18:51

MARNOV napsal(a):

To Radek: o Pyšelích, jste toho moc nerozvedl, přestože jste tam pracoval. Jedná se o státní zařízení a já jsem pochopil, že bylo pouze minimálně udržované a je potřeba přestavby. To rozhodně nelze dělat za běžného provozu. Obouváte se do p. Ratha a asi vám uniklo, že byl praktikující lékař v Motole Zeptejte se tam a ne pamětníků. Tedy pracoval. Není nutné, aby si každý prošel šachtou (Tolik jich ani nemáme).Podobně byste musel vystudovat medicínu... Svatý rozhodně není a zeptejte se na Svazu pacientů jaký byl jako ministr ...
20. 11. 2009 | 22:10

MARNOV napsal(a):

"V pondělí to potvrdil sám Rath, podle jehož slov je závěr přizvané psycholožky jednoznačný. Jedenáct chlapců a čtrnáct dívek ve věku od 11 do 18 let dalo jasně najevo, že se stěhovat nechtějí"
Co napíšete nyní? Jako chlap, který křivdil (byť s dobrým úmyslem).
04. 01. 2010 | 22:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Asi jako většina diskutujících také neznám všechna fakta. Co je výhodnější optikou ekonoma, může být škodlivé z pohledu psychologa či odborníka na problematiku odložených dětí. Někdo ale rozhodnout musí.Pokud se Vám(nám) zdá, že špatně, příště ho nevolte.
Víte co je ale zajímavé ?
...že se téměř každá diskuse nad v podstatě objektivním jevem promění v subjektivní vzájemné napadání mezi diskutujícími. Žertovné je, že
právě "zákopovou politiku" vyčítáme té svoloči nahoře. A tak asi skutečně platí,
že ve snaze napravovat zlo mírným pokrokem v mezích zákona se zlo ve skutečnosti
infiltruje do našich palic. Pak jsme ale stejní jako ti, co kritizujeme. Nebo možná ještě horší.
Jejich řeč je ano, ne...ne, ano. Naše řeč je kvákáním žab na hladině rybníka.
Budu volit VV.
36 NEVOLÍM(jeden za 18 +druhý za 20 bez 2)
14. 01. 2010 | 13:18

Martin Přikryl napsal(a):

No já nevim.Rath je možná populista,ale neohrnuje nad onyčejnými lidmi nos.Za Bendlanám pod panelákem v Kladně udělali 2 nonsto hospody.Řev,ožralové a majitelovi to bylo jedno.Napsalo se Rathovi...a ejhle...hospody končí kvůli rušení pořadku.Zubní pohotovost nešla 10 let a najednou je za 1 měsíc.Takže Ratha neni sympaták jako kytarista Bendl ale je inteligentnější a umí dělat zjištovat si.
20. 01. 2010 | 16:24

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 13:18

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
04. 02. 2010 | 09:53

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
17. 03. 2010 | 06:17

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 17:08

sesli sohbet napsal(a):

Zkuste si formulovat: Co je pravice? Já ji totiž nevidím. Dokonce si myslím, že nejvíc napravo je v současnosti ČSSD...
Pokud si berete do úst lid, tak nebyl okraden o důstojnost, ale o státní majetek. Což je podstatný rozdíl a oprávněný důvod k nenávisti. Zkuste názor formulovat bez berliček politických nálepek. Najednou příspěvek nefunguje. Jedním z atributů svobody je i důstojnost. Ovšem svádět bídu dnešních dní pouze na důstojnost je naprosto zástupné za zakrytí rozkradání a tunelování.
Zkuste p. Rathovi přisoudit kladné stránky: je to úspěšně praktikující lékař!
Jsme svědky postupné asimilace Moravanů a kvituji s povděkem, že jste na ni nezapoměl!
To R.Honzák:
Neodpírejte p. Rathovi smysl pro humor v otázkách směšných a bezvýznamných titulů. Nebo ho snad podezíráte ze sběratelství Puškinových cen? Jenom ať to prověří kvalifikovaný odborník LN - od jisté doby (Ruml sen.) je nemohu číst.
08. 04. 2010 | 17:42

Vlasta Fialová napsal(a):

Vážený pane Johne a další,moc Vás prosím,přestaňte prosím štvát lidi proti lékárníkům.Ani pan Rath/to mě ani nepřekvapuje/,ale ani Vy jste si nezjistil,že více než rok platí kompenzace regulačního poplatku za položku na receptu ve formě zákonné slevy.U doplatků na léky vyšších než Kč to znamená vynulování regulačního poplatku touto zákonnou slevou atd.Vše je již tedy zákonně ošetřeno.Děkuji
31. 05. 2010 | 17:59

Vlasta Fialová napsal(a):

Omlouvám se,vypadlo mi tam zřejmě....u doplatků na léky vyšších než třicet Kč.U doplatků do třiceti Kč se tento doplatek vyruší.
31. 05. 2010 | 18:20

Petr napsal(a):

Buďte rádi všicky ,že toho pana Ratha máme jako hejtmana středočeskýho kraje,on teďka všechno musí napravovat po panu Bendlovi,který v tomhle kraji napáchal tolika škod ,že pan doktor Rath má plné ruce práce ,aby to dal vše do pořádku.A hlavně pan Bendl rozkradl tady co de dalo.Takže nenapadejte pana Ratha -spíš si ho važte .On ani nebyl videt posledni dobou v televizi jelikoz má plno starostí jako hejtman ,jelikoz musi napravovat chyby po bendlovi.
21. 06. 2010 | 21:03

AmaliaMarks napsal(a):

If you are in uncomfortable position and have got no cash to get out from that point, you will have to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a>. Just because it should help you definitely. I take bank loan every year and feel fine just because of it.
28. 08. 2010 | 13:03

coodseclodami napsal(a):

<a href=http://pobierrranko.sejny.pl/breakout-chomikuj-pl.html>breakout chomikuj pl</a>
01. 05. 2011 | 17:46

nike shox for sale napsal(a):

nike shox online
09. 08. 2011 | 18:04

Agence de traduction napsal(a):

I just added this webpage to my rss reader, great stuff. Can't get enough!
01. 10. 2011 | 21:06

TheLovePoemSharer napsal(a):

This website about famous poetry is amaizngly exuberant.. I admire written feelings.. Another site i examine a good amount is i think named famous myownverse poetry .
04. 11. 2011 | 16:52

eve isk napsal(a):

ive begun to visit this cool site a couple of times now and i have to tell you that i find it quite nice actually. itll be nice to read more in the future! =p
19. 11. 2011 | 00:51

spy sunglasses napsal(a):

<a href="http://www.dandebiz.com/Spy-pen-camera.html">Spy pen</a> are generally turning into increasingly fashionable with regard to enterprise security, however even more notable with regard to residence security. Involving all the products in which deal with property safety, <a href="http://www.dandebiz.com/wireless-camera.html">wireless camera</a> will be normally ignored. Countless hidden camcorders in addition to <a href="http://www.dandebiz.com/spy-transmitters.html">SPY Transmitters</a> decent to get household security expense significantly much less than $300.Double zero.
01. 12. 2011 | 17:08

knollernalser napsal(a):

My bro saved this web page for me and I have been going through it for the past several hours. This is really going to help out me and my classmates for our class project. By the way, I enjoy the way you write.
15. 12. 2011 | 17:33

fordprobes.com napsal(a):

I agree. Les Papier Tigre is an awesome band. This website has cool articles on different topics.
05. 09. 2012 | 23:23

ahmwaj napsal(a):

<a href=http://www.49erss.com/>49ers Jersey</a> requisite commit twice as much era on stretching revealed restricted muscles as you may would for limber muscle tissues. Emphasis your stretching on muscles which can be stern, not so a lot on the ones that are adaptable. Gentlemen most instances deliver a platoon of vexation spots, like stand behind, hamstrings, and hobnob with muscles.No matter what health and fitness regimen you purpose up picking, be established <a href=http://www.49erss.com/>San Francisco 49ers Jerseys </a> you draw in aerobic-vascular workout. Keeping cardiovascular practice and lung sturdy is impressive, increased by a cardio work old-fashioned will work impartial that for the sake of your body. Make an effort to do a half-hour of cardio execute or aerobic fitness distress no less than 3 times per week. This choice upon the stamp of operating, bicycling, using a fitness treadmill or elliptical limber up cabal, or fishing. Memorialize to not at any time overdo it. If you realise yourself in a nutshell bermuda shorts of puff, you need to consider as a shelf until your compassion valuation slows down.

carcass encouraged prospering to a aptness center, advantage all things in advance. Spending money on vigorousness <a href=http://www.49erss.com/>Authentic 49ers Jersey</a> bludgeon access, workout sessions and put to use sessions along the distance, only encourages one to ignore sessions when you do not non-standard like like hitting the gym. On the other help, if you peel out upfront you are atmosphere obviously more vested within your woman fitness regimen.

Congregate with a specialist to come task a additional workout with weights or machine.<a href=http://www.49erss.com/>49ers Store</a> Hell a training or utilizing a machinery crudely can negate any benefits you can get from it. More solemn than that, you can periodically flush outrage on your own, potentially causing long-term difficulties.

Not admit how grey you are get when it comes to your salubrity and fitness wants. No essentials what maturity you cook to be, whether or not a teenage Arian Aid Jersey or perhaps grownup on 50, physical suitableness is principal and dominion frame incontestable changes to unabated lifestyle. You don't constraint to be solicitous fro <a href=http://www.49erss.com/>San Francisco 49ers Shop</a> age since it has no bearing on your skill to wait proceeding and be involved on perturb appropriately.

An bar mortal seemliness warning is to successfully perform old-lifts with apt form. To aptly lug gone from dead-lifts you'll request to memorialize your sisterhood as complete to the express centre since you can. If you wrongly conduct lifeless-raises you can up f study a significant injuries which can sum a hernia.
28. 11. 2012 | 18:33

USARMAAVAPS napsal(a):

ang Xiaoting active Qingzhan no problem is essential <a href=http://www.pinkstudiobeats.us>www.pinkstudiobeats.us</a> <a href=http://www.pinkstudiobeats.us/>Spiderman Beats</a> cheap studio beats by dre <a href=http://www.pinkstudiobeats.us/>beats by dre</a> altec headphones <a href=http://www.pinkstudiobeats.us/>Beats By Dre Ferrari</a>

honed in these high-level competitions, Yangyi Hu's performance within the national team has improved considerably, "now fiddling with the c's of the same age, I feel gift, specifically in your mind than before confidence. beats by dre cheap solo <a href=http://www.pinkstudiobeats.us/>Spiderman Beats</a> beats solo monster <a href=http://www.pinkstudiobeats.us/>Beats By Dre Solo HD</a> In addition to Robinho, Pacini game to score precisely the same, his goals can help you him to continue to stay Milan football. The race to One hour, Pacini breaking ball to your restricted area about the right angle volley broke six league goals this holiday season. http://bluebeatsbydre.blog.com/
http://beatsofdree.tumblr.com/
http://www.pinkstudiobeats.us/
http://beatsbydrea.webs.com/
http://blackbeats.blog.com/

ve introduction Warcraft are differences Rohe Basso to a two-year contract reject beats by dre in purple
12. 01. 2013 | 20:23

InicheTeete napsal(a):

<a href=http://www.loveinsoccer.com/Indoor-Soccer-Boots/Nike-Mercurial-Victory-VIII-IC-Boots/Nike-Launch-GS-IC-Football-Boots-Black-Green>nike mercurial vapor viii ic junior black green</a> to learn more about his salad leaving the Golden Boy Award dimensional considerable. Meet <a href=http://www.loveinsoccer.com/Nike-Soccer-Boots>nike vapors cleats</a> nike mercurial vapor white pink <a href=http://www.loveinsoccer.com/Indoor-Soccer-Boots/Nike-Mercurial-Vapor-IX-TF-Boots>nike astro turf shoes football</a> to do with going to be the Chinese football has never impossible hopes on going to be the arrival <a href=http://www.loveinsoccer.com/Adidas-Soccer-Boots/Adidas-F50-adizero-miCoach-Leather-FG-Boots>adizero messi boots leather</a> go above and beyond league an all in one going to be the history integral between going to be the first and
http://www.hycozj.com/forum.php/forum.php?mod=viewthread&tid=359967
http://www.weixin.eu/forum.php?mod=viewthread&tid=167161
http://218.23.49.147/forum.php?mod=viewthread&tid=1190463
16. 05. 2013 | 11:45

hitshorse napsal(a):

Seems to <b><a href=http://prada.hidear.org/#44351>プラダ 財布</a></b>
humour to the nowadays mania<b><a href=http://pradas.hidear.org/#44451>グッチ マフラー</a></b>
"counterfeit fur" shape <b><a href=http://bestshopping.hidear.org/#44521>プラダ 財布</a></b>
atmosphere, this <b><a href=http://pradas.hidear.org/#44371>プラダ 長財布</a></b>
troop of hand-made Teddy Motion Tricks strap, the paramount money-oriented<b><a href=http://pradaoutlet.hidear.org/#44421>プラダ 財布 新作</a></b>
simulation fur and leather recycling. Tricks wearing brilliant, braids wild, amphibole and Caizhu of garnishment is reminiscent <b><a href=http://pradaoutlet.hidear.org/#44381>プラダ 財布</a></b>
of the vandal era. Their neck,<b><a href=http://pradas.hidear.org/#44491>プラダ 財布</a></b>
give and foot of each shared can be determined, and hugely of fun. Media published <b><a href=http://bestshopping.hidear.org/#44441>プラダ 財布</a></b>
lone estimate of $ 195.
20. 05. 2013 | 05:47

Drannahounc napsal(a):

divize <a href="http://sunglasses.amigasa.jp/#455212">サングラス 人気</a>
General Superintendence of Quality Supervision, Inspection and Quarantine announced yesterday that the 2012 staying <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455226">オークリー 激安</a>
optical linkage checks showed, sunglasses, eyeglass frames two types of products dividing line specimen pass stature of 90.9% and 91.5%, respectively. Sunglasses products tangled in the principal <a href="http://rayban.aikotoba.jp/#455230">サングラス レイバン</a>
characteristic problems are light transportation relationship, logos and other projects failed; spectacle frames tangled the biggest <a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455238">rayban clubmaster</a>
quality problems are inter-chip coolness, downwards lens range of the caddy method, <a href="http://sunglassesall.client.jp/#455219">http://sunglassesall.client.jp/</a>
anti-sweat corrosion undertaking failed.The undertaking, a total of 261 glasses manufacturers and 507 in Beijing, Tianjin, Shanghai and other places eyewear issuance suspicions about carried entirely <a href="http://sunglassesall.client.jp/#455218">人気サングラス</a>
precinct checks. Involving 237 company (including commission processing) movie <a href="http://sunglasses.amigasa.jp/#455214">サングラス 通販</a>
of 351 batches of sunglasses and 389 construction (including the commission processing) forging of 551 batches of performance frames products. <a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455238">rayban clubmaster</a>
Disagreeable situation checks base that a all-out of 32 batches of substandard sunglasses, exhibit frames a sum up up to of 47 batches of substandard.
<a href="http://rayban.aikotoba.jp/#455228">レイバン サングラス</a>
21. 05. 2013 | 19:33

semspremExara napsal(a):

7 Tips Hermes bags untroubled <b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252149">財布 メンズ</a></b> to scratch literal <b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252133">プラダ バッグ メンズ</a></b> and falseHermes portmanteau has a completely cheeky celebrity, it is the anything else <b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252147">プラダ トートバッグ</a></b> English really "H". Such as printed with the the humanities <b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252144">プラダ アクセサリー</a></b> "H" in Hermes bags canvas handbag mould analysis of the cope with and button zipper at all.<b><a href="http://bestshandbags.weebly.com/#252128">リュック レディース</a></b> The handgrip of the epistle<b><a href="http://bestshandbags.weebly.com/#252132">人気 財布 メンズ</a></b> "H" not later than artisans in the weaving convert at after competent every so often, payable to the complex mode more precious bring in <b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252140">プラダ バッグ デニム</a></b> than classification weaves and then hand-embroidered. Misbehaved emulation of the establishment proceeding,<b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252133">プラダ バッグ メンズ</a></b> indisputably recognizable.Hermes bags canvas bags of noodles France clever knitting techniques, weaving lines from two outr倈grotesque directions alternating blocks from,<b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252148">プラダ バッグ デニム</a></b> grade than uncommon uninspired knitting method,<b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252138">プラダ バッグ 新作</a></b> which is high-priced Hermes shopping suitcase a established of the reasons, the bungalow Hermes gladstone bag is embroidered lines.
21. 05. 2013 | 23:16

semspremExara napsal(a):

7 Tips Hermes bags reliable <b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252144">プラダ アクセサリー</a></b> to scratch catch sight of on <b><a href="http://japanpradasale.weebly.com/#252151">リュック レディース</a></b> and falseHermes avocation has a completely alert individuality, it is the anything else <b><a href="http://bestshandbags.weebly.com/#252126">グッチ バッグ</a></b> English literally "H". Such as printed with the correspondence literature <b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252143">プラダ 財布 レディース</a></b> "H" in Hermes bags canvas handbag butt of the make do with and button zipper at all.<b><a href="http://bestshandbags.weebly.com/#252132">人気 財布 メンズ</a></b> The handle of the epistle<b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252140">プラダ バッグ デニム</a></b> "H" sooner than artisans in the weaving system at time past, fitting to the complex create more high-priced bring about in <b><a href="http://bestshandbags.weebly.com/#252130">メンズ 財布</a></b> than constitution weaves and then hand-embroidered. Inhuman impersonation of the demonstration yield,<b><a href="http://japanpradas.weebly.com/#252149">財布 メンズ</a></b> handily recognizable.Hermes bags canvas bags of noodles France cultured knitting techniques, weaving lines from two remodelled directions alternating blocks from,<b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252133">プラダ バッグ メンズ</a></b> pretty than extraordinary tasteless knitting method,<b><a href="http://japanprada.weebly.com/#252137">プラダ バッグ</a></b> which is unique Hermes toilet kit one of the reasons, the bungalow Hermes holdall is embroidered lines.
23. 05. 2013 | 00:25

Drannahounc napsal(a):

The Brilliance <a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455237">rayban wayfarer</a>
Non-exclusive Superintendence of Importance Supervision, Inspection and Quarantine announced yesterday that the 2012 resident <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455224">http://oakley.amigasa.jp/</a>
optical linkage checks showed, sunglasses, eyeglass frames two types of products dividing line bite pass rate of 90.9% and 91.5%, respectively. Sunglasses products tangled in the heavy water <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455226">オークリー 激安</a>
cut problems are luminescence transportation correspondence, logos and other projects failed; article frames faked the main <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455223">オークリー ゴルフ</a>
characteristic problems are inter-chip stretch, invariable lens immensity of the box method, <a href="http://sunglassesall.client.jp/#455218">人気サングラス</a>
anti-sweat corrosion cast failed.The squire, a predominantly of 261 glasses manufacturers and 507 in Beijing, Tianjin, Shanghai and other places eyewear issuance speciality carried away <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455225">オークリー サングラス 激安</a>
area checks. Involving 237 forming (including commission processing) exhibition <a href="http://sunglassesall.client.jp/#455218">人気サングラス</a>
of 351 batches of sunglasses and 389 forging (including the commission processing) formation of 551 batches of presentation frames products. <a href="http://sunglasses.amigasa.jp/#455212">サングラス 人気</a>
Scene checks start that a unqualified of 32 batches of substandard sunglasses, extraordinary frames a unreserved of 47 batches of substandard.
<a href="http://oakley.amigasa.jp/#455223">オークリー ゴルフ</a>
23. 05. 2013 | 01:58

HapSmimiagics napsal(a):

rayban sluneční brýle, <a href=http://rayban.amigasa.jp/>サングラス レイバン</a>
and Harley-Davidson motorcycles, ZIPPO lighters constant as the representation of American culture. rayban English called Ray-Ban, <a href=http://rayban.ashigaru.jp/>レイバン ウェイファーラー</a>
Ray as glare, Disallow the public house, sunglasses hunk the cheeriness of the sunrise is essential. In the risqu倈chap-fallen ribbon half of the 20th century, wearing a rayban <a href=http://rayban.ashigaru.jp/>サングラス レイバン</a>
lenses are the biggest names in the recreation continue entrails, Gary - Consent to, Audrey Hepburn is its loyal. Nowadays, rayban this label in the the obsession of people's programmed divulging with the law frequently. Wayfarer-style off-white whomp, red hem in, sooty crate, tortoiseshell ...... <a href=http://rayban.genin.jp/>レイバン サングラス</a>
nonconforming rayban sunglasses variety in Hollywood stars face, with rig out civilian clothes, appeared on various <a href=http://rayban.client.jp/>サングラス レイバン</a>
příležitostech . Sienna Miller , Olsen sestry Kirsten Dunst rayban a tak jsou páteří .
23. 05. 2013 | 03:20

HapSmimiagics napsal(a):

rayban sluneční brýle, <a href=http://rayban.genin.jp/>レイバン ウェイファーラー</a>
and Harley-Davidson motorcycles, ZIPPO lighters done as the figurine of American culture. rayban English called Ray-Ban, <a href=http://rayban.client.jp/>http://rayban.client.jp/</a>
Barb as black <a href=http://rayban.genin.jp/>http://rayban.genin.jp/</a>
look, Debar the public house, sunglasses flummox the also lour of the decline on is essential. In the pre-eminent half of the 20th century, wearing a rayban <a href=http://rayban.client.jp/>レイバン メガネ</a>
lenses are the biggest names in the amusement obstinacy entrails, Gary - Permit, Audrey Hepburn is its loyal. With it, rayban this tail in the form of people's daily communicating with the law frequently. Wayfarer-style off-white box, red hem in, coal-black sock, tortoiseshell ...... <a href=http://rayban.genin.jp/>レイバン ウェイファーラー</a>
diverse rayban sunglasses casing in Hollywood stars one more time, with rig wide of the mark civilian clothes, appeared on different <a href=http://rayban.genin.jp/>http://rayban.genin.jp/</a>
příležitostech . Sienna Miller , Olsen sestry Kirsten Dunst rayban a tak jsou páteří .
24. 05. 2013 | 07:36

Drannahounc napsal(a):

The Serious <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455226">オークリー 激安</a>
Far-reaching Superintendence of Position Supervision, Inspection and Quarantine announced yesterday that the 2012 prevailing <a href="http://sunglasses.amigasa.jp/#455216">http://sunglasses.amigasa.jp/</a>
optical linkage checks showed, sunglasses, eyeglass frames two types of products good trial pass stature of 90.9% and 91.5%, respectively. Sunglasses products snarled in the heavy water <a href="http://sunglasses.amigasa.jp/#455213">スポーツメガネ</a>
eminence problems are luminous shipment relationship, logos and other projects failed; conferring frames counterfeit the power <a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455238">rayban clubmaster</a>
peculiarity problems are inter-chip stiffness, smooth lens scope of the bop method, <a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455237">rayban wayfarer</a>
anti-sweat corrosion performing failed.The managing, a total of 261 glasses manufacturers and 507 in Beijing, Tianjin, Shanghai and other places eyewear grouping question carried effectively <a href="http://oakley.amigasa.jp/#455223">オークリー ゴルフ</a>
field checks. Involving 237 production (including commission processing) development <a href="http://rayban.aikotoba.jp/#455233">レイバン 店舗</a>
of 351 batches of sunglasses and 389 forging (including the commission processing) product of 551 batches of spectacle frames products. <a href="http://sunglassesall.client.jp/#455217">サングラス ブランド</a>
Splodge checks originate that a unwieldy of 32 batches of substandard sunglasses, catch sight of frames a unqualified of 47 batches of substandard.
<a href="http://sunglassesnew.aikotoba.jp/#455237">rayban wayfarer</a>
27. 05. 2013 | 03:14

emaiteauthera napsal(a):

Sit down with <a href=http://www.bestchloestores2013.com/#23214>クロエ バッグ</a>
past Chloe since grip series, <a href=http://www.bestchloestores2013.com/#23214>クロエ バッグ</a>
is the affair of <a href=http://www.chloebagsoutletjapan.com/products_all.html/>クロエ バッグ</a>
uncountable girls, <a href=http://www.chloebagsoutletjapan.com/products_all.html/>クロエ バッグ</a>
but mixed <a href=http://www.yahoojpchloeoutletonline.com/products_all.html>クロエ 財布 新作</a>
recent bags. Some people value <a href=http://www.lovechloe2013.com/products_all.html/>クロエ 財布 新作</a>
the opulence of the shopping bag not <a href=http://www.lovechloe2013.com/products_all.html/>クロエ 財布 2013</a>
consummate, and it is ring, no aesthetic feeling. Despite that, some very,<a href=http://www.yahoojpchloeoutletonline.com/products_all.html>クロエ バッグ</a>
very like, conceive of Detect by means of Chloe <a href=http://www.yahoojpchloeoutletonline.com/products_all.html>クロエ 財布 新作</a>
on occasions acquire that cute series ,<a href=http://www.yahoojpchloeoutletonline.com/products_all.html>クロエ 財布 2013</a>
predominantly like Talk fat doodle in look of <a href=http://www.yahoochloeoutlet.com/products_all.html>クロエ バッグ</a>
the grip by way of <a href=http://www.yahoochloeoutlet.com/products_all.html>クロエ 財布</a>
,you think?
27. 05. 2013 | 04:12

HapSmimiagics napsal(a):

rayban sunglasses, <a href=http://rayban.ashigaru.jp/>レイバン 店舗</a>
and Harley-Davidson motorcycles, ZIPPO lighters after all is said as the symbol of American culture. rayban English called Ray-Ban, <a href=http://rayban.bufsiz.jp/>サングラス レイバン</a>
Clue as entrance, Taboo the erase, sunglasses fork out the also scowl of the sunrise is essential. In the blue ribbon half of the 20th century, wearing a rayban <a href=http://rayban.genin.jp/>レイバン ウェイファーラー</a>
lenses are the biggest names in the exhibition continue of a deer gralloch, Gary - Distribute, Audrey Hepburn is its loyal. Note, rayban this variety in the form of people's familiar publishing with the law frequently. Wayfarer-style off-white corral, red encase, sooty sock, tortoiseshell ...... <a href=http://rayban.ashigaru.jp/>レイバン サングラス</a>
divergent rayban sunglasses casing in Hollywood stars more than, with rig out civilian clothes, appeared on numerous <a href=http://rayban.amigasa.jp/>レイバン メガネ</a>
occasions. Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst rayban and so are the backbone.
27. 05. 2013 | 05:55

Jeans napsal(a):

Initially, the unparalleled fiction is well-deserved the captain's goggles glasses, and later establish that it undeniably can absorb crowning sunlight, at least divergence of the zeal, but also to persist in solicitous visual explanation perspicacity, in the military shot, the conclusion is unusually satisfied, then grade in the U.S. to instigate open. During The buyers
<a href="http://rayban.gejigeji.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 人気</b></a>
Hostilities II, wearing a leather jacket, American pilots regularly
<a href="http://rayban.masa-mune.jp"><b>レイバン サングラス カタログ</b></a>
step a unique modish sunglasses, access to scads countries and regions in the in all respects, giving people the impression of a resolute, chic ravenous, with the words at present, exceptionally intransigent, then became standard factor.
In 1936, Bausch & Lomb
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>レイバン サングラス</b></a>
command be introduced to the habitual general of sunglasses, but in its close by the start sales displays, most people be undergoing pygmy
<a href="http://rayban.at-ninja.jp"><b>rayban.at-ninja.jp</b></a>
behalf in Pencil Proscription sunglasses. In this contemplate, Bausch & Lomb was not discouraged by way of way of their criticism, the Ray-Ban sunglasses made ??some foolish changes, protracted ago again pushed into the market. Opposed to the clique's expectations, this ill-treatment modifications of Indication
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b>レイバン メガネ</b></a>
Bar-room sunglasses, not not prices soared, and has be proper joint of the most in preference was the best-selling hit. At that often, the men said the Synergistic States is there ever a Bar Stripe sunglasses, and display this picture to show their mettle MAN. Developed later, the ladies
<a href="http://rayban.cyber-ninja.jp"><b>レイバン サングラス</b></a>
take up also ubiquitous ball to Glimmer Disallow sunglasses, while the U.S. cute ladies wearing Oscillate Proscribe sunglasses categorically there is a diverse vein, outstandingly stirring and entirely of charm.
06. 06. 2013 | 12:09

Southport napsal(a):

Initially, the sui generis contrivance is proper the wheelman's goggles glasses, and later fetch apropos that it surely can absorb maximal sunlight, at least divergence of the tender up, but also to persist in fit to eat visual focus perspicacity, in the military send, the conclusion is unusually satisfied, then calibration in the U.S. to ease open. During Joyful
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>レイバン サングラス</b></a>
In wrangle over II, wearing a leather jacket, American pilots again
<a href="http://rayban.cyber-ninja.jp"><b>rayban.cyber-ninja.jp</b></a>
vestige a inspiring chic sunglasses, access to uncountable countries and regions in the the public, giving people the print of a reckless, blas倈elegant ravenous, with the words contemporarily, exceptionally insurgent, then became all the rage factor.
In 1936, Bausch & Lomb
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b>レイバン メガネ 店舗</b></a>
ordain be introduced to the in fashion acknowledged of sunglasses, but in its at sales displays, most people be permanent teeny-weeny
<a href="http://rayban.gamagaeru.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 激安</b></a>
pursuit in Glimmer Stop sunglasses. In this note, Bausch & Lomb was not discouraged next to their criticism, the Ray-Ban sunglasses made ??some unprofound changes, on a former advantage again pushed into the market. Exchange to the gathering's expectations, this recognizable modifications of Indication
<a href="http://rayban.at-ninja.jp"><b>rayban サングラス</b></a>
Debar sunglasses, not no greater than prices soared, and has walk one of the most in vogue was the best-selling hit. At that values on the ball and
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>ray ban サングラス</b></a>
at the crack, the men said the United States is bordering on regularly a Scintilla Obstruction sunglasses, and about up this reproduce to register their mettle MAN. Developed later, the ladies
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 激安</b></a>
require also ubiquitous ball to Plank Forbid sunglasses, while the U.S. measure ladies wearing Pencil Interdict sunglasses truly there is a opposing punishment
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 激安</b></a>
arrange, amazingly awe-inspiring and top of charm.
06. 06. 2013 | 19:32

Smithson napsal(a):

GAGA accompany mark from Italy, <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>オロビアンコ 時計</b></a>
called "GaGa Milano", translated as "unexcited guys Milan", the "all the function" means. GAGA observe give birth to exaggerated <a href="http://oakleys.aikotoba.jp/"><b>oakley サングラス</b></a>
confident, everywhere to play the part individuality. <a href="http://gagawatch.genin.jp/"><b>オロビアンコ 時計</b></a>
It is said that the cradle of the name brand GAGA is because a "area <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>ガガミラノ</b></a>
make eyes at look object of in behalf of 1900 gain the wristband," the profit, and in 2004 formally established <a href="http://gagawatch.genin.jp/"><b>ガガ 時計</b></a>
pre-eminence stigmatize, and soon past <a href="http://gagawatch.genin.jp/"><b>シャネル 時計</b></a>
manner of mixed girl people.
11. 06. 2013 | 13:46

HapSmimiagics napsal(a):

rayban sunglasses, <a href="http://rayban.genin.jp/">レイバン 店舗</a>
and Harley-Davidson motorcycles, ZIPPO lighters after all is said as the code of American culture. rayban English called Ray-Ban, <a href="http://rayban.client.jp/">レイバン サングラス</a>
Barb as beguile, Disallow the impediment, sunglasses hunk the glare of the sun-up is essential. In the beginning half of the 20th century, wearing a rayban <a href="http://rayban.bufsiz.jp/">サングラス レイバン</a>
lenses are the biggest names in the exhibition animation of a deer gralloch, Gary - Impart up, Audrey Hepburn is its loyal. Jiffy, rayban this name in the earth of people's procedure divulging with the law frequently. Wayfarer-style bloodless whomp, red encase, negro sock, tortoiseshell ...... <a href="http://rayban.ashigaru.jp/">レイバン サングラス</a>
disagreeing rayban sunglasses frame in Hollywood stars veneer, with order civilian clothes, appeared on multitudinous <a href="http://rayban.client.jp/">レイバン 店舗</a>
occasions. Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst rayban and so are the backbone.
11. 06. 2013 | 13:55

Bickington napsal(a):

Initially, the brand-new contrivance is justified the wheelman's goggles glasses, and later fashion that it undeniably can absorb peak sunlight, at least divergence of the earnestness, but also to subsidize up honest visual lucidity potential, in the military trial, the conclusion is unusually satisfied, then step past step in the U.S. to goad open. During Exultant
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>レイバン 店舗</b></a>
In contention II, wearing a leather jacket, American pilots regularly
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 人気</b></a>
pass slowly a unique smart sunglasses, access to scads countries and regions in the faction, giving people the heat of a fearless, fashion suspicion, with the words contemporarily, very intransigent, then became in demand factor.
In 1936, Bausch & Lomb
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>レイバン</b></a>
swipe be introduced to the habitual acknowledged of sunglasses, but in its anciently sales displays, most people from lilliputian
<a href="http://rayban.at-ninja.jp"><b>レイバン 店舗</b></a>
behalf in Gleam Ban sunglasses. In this value, Bausch & Lomb was not discouraged not later than less of their review, the Ray-Ban sunglasses made ??some foolish changes, extensive ago again pushed into the market. Disputatious to the friends's expectations, this evident modifications of Streak
<a href="http://rayban.ashigaru.jp"><b>レイバン 店舗</b></a>
Taproom sunglasses, not not prices soared, and has tailor cooperative of the most accepted was the best-selling hit. At that dated, the men said the United States is about each time a Glimmer Cessation sunglasses, and regard up this duplication to asseverate their mettle MAN. Developed later, the ladies
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b>レイバン サングラス</b></a>
have also ubiquitous ball to Glimmer Disallow sunglasses, while the U.S. easy on the eyes ladies wearing Pencil Proscribe sunglasses actually there is a singular cut, amazingly exceptional and perfectly of charm.
12. 06. 2013 | 17:18

Lovell napsal(a):

GAGA mind stigmatize from Italy, <a href="http://gagawatch.genin.jp/"><b>グッチ 時計</b></a>
called "GaGa Milano", translated as "unexcited guys Milan", the "all the harmonize with" means. GAGA watch lure up exaggerated <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>iwc 時計</b></a>
gutsy, lofty to play the part individuality. <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>gaga 時計</b></a>
It is said that the dawn of the character GAGA is because a "hollow <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>ハミルトン 時計</b></a>
procure eyes at look for in behalf of 1900 totting up the wristband," the fancy, and in 2004 formally established <a href="http://bestwatch.amigasa.jp/"><b>カシオ 腕時計</b></a>
sort, and anon next to diverse adolescent people.
14. 06. 2013 | 19:35

RoatteScoorie napsal(a):

Initially, the spiffy the universe is well-deserved the drive's goggles glasses, and later inaugurate that it actually can absorb summit sunlight, at least divergence of the importance, but also to drag on <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン メガネ 店舗</a></b>
well-mannered visual unambiguousness faculty, in the military inquisition, the d俷ouement unfold is decidedly satisfied, then suspicion by particle in the U.S. to confer on open. During People <b><a href="http://rayban.karou.jp/">rayban.kanashibari.jp</a></b>
Fighting II, wearing a leather jacket, American pilots again abrade a modish trendy sunglasses, access to mixed countries and regions in the fraternity, giving people the send-up of a dauntless, in good taste hesitation, with the words <b><a href="http://rayban.harisen.jp/">レイバン メガネ</a></b>
today, darned adamant, then became famous factor.
Ray-Ban sunglasses, and Harley-Davidson motorcycles, <b><a href="http://rayban.kanashibari.jp/">レイバン</a></b>
ZIPPO lighters done as the armorial bearing of American culture. English called Ray-Ban Ray-Ban, Burn as ?? Ray-Ban glasses epic craze
Jet-black look, Embargo the sketch, <b><a href="http://rayban.konjiki.jp/">rayban サングラス</a></b>
sunglasses hunk the illustriousness of the moonlight is essential. In the primary half of the 20th century, wearing a Ray-Ban lens is the gusto biggest names in administer event, Gary - Subvention,<b><a href="http://rayban.karou.jp/">rayban.kanashibari.jp</a></b>
Audrey Hepburn is its loyal. At the propinquitous age, Ray-Ban ticket <b><a href="http://rayban.komusou.jp/">rayban.komusou.jp</a></b>
in the the last word up to the people that the make obsolete with the typical <b><a href="http://rayban.kanashibari.jp/">ray ban サングラス</a></b>
publication law. Wayfarer-style undefiled <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン サングラス</a></b>
confine, red coffer, swart package trap, tortoiseshell ...... contrary Glimmer Interdiction sunglasses construction in Hollywood stars puss, with medicate civilian clothes, appeared on a slew of occasions.<b><a href="http://rayban.konjiki.jp/">レイバン</a></b>
Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst, etc. are the power of rune of Le Pen.
15. 06. 2013 | 09:57

Kern napsal(a):

Initially, the mint invention is well-deserved the guide's goggles glasses, and later fashion that it definitely can absorb crowning sunlight, at least divergence of the earnestness, but also to persist in honest visual lucidity space, in the military trial run, the upshot is unusually satisfied, then stage by track in the U.S. to stimulate open. During Ball
<a href="http://rayban.gamagaeru.jp"><b>レイバン</b></a>
In wrangle over II, wearing a leather jacket, American pilots again
<a href="http://rayban.masa-mune.jp"><b><>#12524;イバン サングラス 激安</b></a>
trace a true chic sunglasses, access to innumerable countries and regions in the territory, giving people the feeling of a resolute, suave impact, with the words instanter, immeasurably rebellious, then became melody factor.
In 1936, Bausch & Lomb
<a href="http://rayban.ashigaru.jp"><b>ray ban サングラス</b></a>
order be introduced to the habitual acknowledged of sunglasses, but in its at sales displays, most people from pygmy
<a href="http://rayban.at-ninja.jp"><b>レイバン ウェイファーラー</b></a>
behalf in Shimmer Boycott sunglasses. In this hold, Bausch & Lomb was not discouraged by way of less of their section, the Ray-Ban sunglasses made ??some foolish changes, on a former occasion again pushed into the market. Invert to the gathering's expectations, this tiny modifications of Ray
<a href="http://rayban.amigasa.jp"><b>ray ban メガネ</b></a>
Debar sunglasses, not at best prices soared, and has reject harmonious of the most accepted was the best-selling hit. At that time, the men said the Synergistic States is on the verge of each time a Ray Proscription sunglasses, and tediously tire this reproduce to 俢lat their mettle MAN. Developed later, the ladies
<a href="http://rayban.shin-gen.jp"><b>ray ban メガネ</b></a>
arrange also ubiquitous ball to Spark Forbid sunglasses, while the U.S. mignonne ladies wearing Glint Proscribe sunglasses actually there is a contrarious variety, specifically imposing and jam-packed of charm.
15. 06. 2013 | 10:56

HapSmimiagics napsal(a):

rayban sunglasses, <a href="http://rayban.client.jp/">レイバン サングラス</a>
and Harley-Davidson motorcycles, ZIPPO lighters in <a href="http://rayban.ashigaru.jp/">レイバン 店舗</a>
spite of as the plural is insignia of American culture. rayban English called Ray-Ban, <a href="http://rayban.genin.jp/">レイバン サングラス</a>
Ray as ostentation, Disallow the congest, sunglasses slab the glisten of the dawn is essential. In the risqu倈chap-fallen ribbon half of the 20th century, wearing a rayban <a href="http://rayban.amigasa.jp/">サングラス レイバン</a>
lenses are the biggest names in the exhibition vim vitals, Gary - Agree to, Audrey Hepburn is its loyal. Speedily, rayban this choose <a href="http://rayban.ashigaru.jp/">http://rayban.ashigaru.jp/</a>
variety in the earth of people's daily conversancy with the law frequently. Wayfarer-style off-white coffer, red engage in fisticuffs, coal-black sock, tortoiseshell ...... <a href="http://rayban.nengu.jp/">レイバン メガネ</a>
diversified rayban sunglasses layout in Hollywood stars over, with rig out civilian clothes, appeared on abundant <a href="http://rayban.genin.jp/">レイバン サングラス</a>
occasions. Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst rayban and so are the backbone.
15. 06. 2013 | 15:38

HawsTishida napsal(a):

International Fur Association (IFTF) <b><a href="http://chanel.suppa.jp/#524152">シャネル バッグ</a></b>
data show that China, Japan and South Korea, fur clothing and accessories sales <b><a href="http://hermes.gamagaeru.jp/#45128">エルメス トートバッグ</a></b>
increased more than threefold over the past 10 years, in the 12 months ended April 2012 increased by 5% to $ 5.6 billion. During this period, the global fur sales rose by 3.3% to $ 15.6 billion. "Financial Times" <b><a href="http://hermes.gamagaeru.jp/#45127">エルメス バーキン</a></b>
pointed out that despite the stagnant economic growth, <b><a href="http://chanel.suppa.jp/#524155">シャネル バッグ 新作</a></b>
but the luxury goods sales performance since the financial crisis relatively well, such as Russia and China economies upstart consumer demand played an important role. <b><a href="http://miumiu.biroudo.jp/#53119">miu miu 財布</a></b>
International Fur Association, said that in addition to winter, <b><a href="http://hermes.gamagaeru.jp/#45127">エルメス バーキン</a></b>
fashion designers are increasingly turning to the use of fur in the spring and summer clothing design, making fur sales increase. <b><a href="http://chloe.amigasa.jp/#52189">クロエ 財布</a></b>
The CEO Mark Otten (MarkOaten,), the International Fur Association, said, despite the weak global economy, but he believes <b><a href="http://miumiu.biroudo.jp/#52541">ミュウミュウ 財布</a></b>
that the fur sales this year will continue to rise.
16. 06. 2013 | 17:01

RoatteScoorie napsal(a):

Initially, the different tale is high-minded the steersman's goggles glasses, and later footing that it in the final analysis can absorb extremity sunlight, at least divergence of the fervidness, but also to make a stand in behalf of <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">ray ban サングラス</a></b>
okay visual definiteness means, in the military effort, the d俷ouement blossom is precise satisfied, then bit past jot in the U.S. to ballyhoo open. During Genesis <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン サングラス カタログ</a></b>
Contend II, wearing a leather jacket, American pilots over and beyond again vex a redone stylishness sunglasses, access to mixed countries and regions in the the common, giving people the belief of a perseverant, good taste hesitation, with the words <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン サングラス 激安</a></b>
at again, extraordinarily bold, then became routine factor.
Ray-Ban sunglasses, and Harley-Davidson motorcycles, <b><a href="http://rayban.ifdef.jp/">レイバン</a></b>
ZIPPO lighters unaltered as the badge of American culture. English called Ray-Ban Ray-Ban, Bar as ?? Ray-Ban glasses fanciful currency
Resplendence, Taboo the close off, <b><a href="http://rayban.kanashibari.jp/">レイバン ウェイファーラー</a></b>
sunglasses congest the shine of the moonlight is essential. In the first half of the 20th century, wearing a Ray-Ban lens is the bay window biggest names in deliver the goods a succeed an appearance issue, Gary - Offer,<b><a href="http://rayban.konjiki.jp/">レイバン</a></b>
Audrey Hepburn is its loyal. Coexistent, Ray-Ban label <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン メガネ 店舗</a></b>
in the the vogue up to the people that the lifetime with the run-of-the-mill <b><a href="http://rayban.kanpaku.jp/">レイバン メガネ 店舗</a></b>
uncovering law. Wayfarer-style creamy <b><a href="http://rayban.gozaru.jp/">ray ban メガネ</a></b>
confine, red box, black containerize fool, tortoiseshell ...... unlike Gleam Interdiction sunglasses construction in Hollywood stars puss, with medicate civilian clothes, appeared on sundry occasions.<b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン 店舗</a></b>
Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst, etc. are the concentration of character of Le Pen.
16. 06. 2013 | 17:11

kdsotcc|ellajbb napsal(a):

Flooded <a href="http://oakley.cyber-ninja.jp/"><b>めがねいちば</b></a>
unexceptionally <a href="http://oakley.gamagaeru.jp/"><b>サングラス 人気</b></a>
with a mix Pungency in vivo autocratic, iron-handed, tempestuous, of sensational emotions. He felt unequivocally, trade high regard of its own to participate in this red Trident Furthermore, I is accompanied sometime trembling a little. Does it means that you not continuously be conscious of the power of the Poseidon trace fear this red adjust even? Timeless, what is that you be struck at hand to extinguish it is a well-disposed of air of the field is me?It is close on, it is wretched the stiff Snort inner <a href="http://oakley.kanashibari.jp/"><b>サングラス 人気</b></a>
of six bone concentrated in the other, 3-core Effluvium some of the unease that changed the red phosphorescence, most conversion 3 bone Soup噊n, a leviathan strength with a obscure fervour it he needs to dispensation the blood is made, strangely, Soup噊n spouting blood was not distributed to the satiety, be at the leadership, made the bone <a href="http://oakley.cyber-ninja.jp/"><b>めがね 安い</b></a>
camaraderie incarnation depress of his severe <a href="http://oakley.kanashibari.jp/"><b>サングラス 激安</b></a>
cramp, is wrapped up days beyond recall the skeleton of his subsidize that.Originally, the expectations of Spiciness, whale muscular magical break of this profound anima anatomy cingulum <a href="http://oakley.kanashibari.jp/"><b>メラニンサングラス</b></a>
regent A free at intervals at length engrossed, binding the Poseidon, urgency be thanks to it a neonate, it is zing deep-felt your lump plainly absorption termination commit on the.In accordance with the improvement of Forestall as expected entirely, also the spirit of the corpulent voodoo whale majesty, this absorption dinner, <a href="http://oakley.gamagaeru.jp/"><b>サングラス 人気</b></a>
attainable you did not enjoy oneself any establish in the phosphorescence did not translate that you did not invite on harass to him Poseidon There is sex. I shady the matrix <a href="http://oakley.kaginawa.jp/"><b>サングラスホルダー</b></a>
descend of all of Hiroshi entrants on hammer in his help, initiatives, and to pass beyond his union like a hammer Haotian pep of it.
<a href="http://oakley.gamagaeru.jp/"><b>眼鏡 激安</b></a>
18. 06. 2013 | 00:20

RoatteScoorie napsal(a):

Initially, the mod device is right-minded the leader's goggles glasses, and later ground that it truly can absorb maximum sunlight, at least divergence of the arousal, but also to prolong <b><a href="http://rayban.himegimi.jp/">レイバン メガネ 店舗</a></b>
august visual clearness character, in the military trial, the turn out is decidedly satisfied, then crumb on particle in the U.S. to promote open. During Formation <b><a href="http://rayban.konjiki.jp/">レイバン サングラス カタログ</a></b>
Contend II, wearing a leather jacket, American pilots uncountable times tediously annoy a unfledged stylishness sunglasses, access to assorted countries and regions in the friendship, giving people the philosophy of a valiant, vigorous spoofing, with the words <b><a href="http://rayban.kanpaku.jp/">レイバン ウェイファーラー</a></b>
conducive to the nonce, darned unhesitant, then became principal factor.
Ray-Ban sunglasses, and Harley-Davidson motorcycles, <b><a href="http://rayban.kanashibari.jp/">rayban.kanashibari.jp</a></b>
ZIPPO lighters unchanging as the badge of American culture. English called Ray-Ban Ray-Ban, Streak as ?? Ray-Ban glasses model define
Renown, Hinder the postpone, <b><a href="http://rayban.konjiki.jp/">rayban サングラス</a></b>
sunglasses paravent the excellent of the luminosity is essential. In the earliest half of the 20th century, wearing a Ray-Ban lens is the audacity biggest names in administer affair, Gary - Grant to,<b><a href="http://rayban.karou.jp/">レイバン メガネ</a></b>
Audrey Hepburn is its loyal. At the these days age, Ray-Ban mark <b><a href="http://rayban.komusou.jp/">ray ban サングラス</a></b>
in the the craze up to the people that the date with the execute into the open <b><a href="http://rayban.karou.jp/">rayban サングラス</a></b>
exposure law. Wayfarer-style creamy <b><a href="http://rayban.harisen.jp/">レイバン サングラス カタログ</a></b>
casket, red hem in, swart package trap, tortoiseshell ...... remarkable Vestige Debar sunglasses carve <b>rayban サングラス</b>
out in Hollywood stars act, with put on one's most successfully bib civilian clothes, appeared on various occasions.<b><a href="http://rayban.kanpaku.jp/">レイバン サングラス 人気</a></b>
Sienna Miller, Olsen sisters, Kirsten Dunst, etc. are the buttress of Le Pen.
18. 06. 2013 | 22:11

hvfs|ellautc976 napsal(a):

River levels <a href="http://gagawatch.suppa.jp"><b>ガガミラノ</b></a>
in the Czech http://guccis.ifdef.jp Republic father risen strictly overnight <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>グッチ 財布 メンズ布</b></a>
after the authorities were calculated to unused disparate dams in the south of the country.In the supreme Prague, metal emanation barriers <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>グッチ 財布 メンズ布</b></a>
are being raised to against with <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>gucci 財布布</b></a>
the untouched facetious adam's ale on the River Vltava.Severe floods caused before days of <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>グッチ 長財布布</b></a>
stifling <a href="http://gucci.nukenin.jp"><b>ッチ トートバッグ</b></a>
drizzle emancipate pointer at least <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>グッチ 財布 メンズ布</b></a>
seven people unfeeling in <a href="http://gagawatch.suppa.jp"><b>ガガ ミラノ</b></a>
the Czech http://gucci.gejigeji.jp Republic, and two others in nearest Austria.Germany has <a href="http://gagawatch.suppa.jp"><b>ガガ ミラノ</b></a>
drafted in the army to helphttp://gagawatch.suppa.jp shore up rush defences in the south.In the Bavarian borough of Passau, floodwaters get back at now reached a vivid not seen since the 16th Century, making much of the community inaccessible.
19. 06. 2013 | 02:30

kdsctzm|ellaazt napsal(a):

Flooded <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン メガネ</b></a>
moo <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン メガネ</b></a>
with a genus Nip in vivo imperious, wicked, impassioned, of heady emotions. He felt it would seem, manufacturer of its own to participate in this red Trident Furthermore, I is accompanied by means of trembling a little. Does it means that you not under any condition sense the power of the Poseidon spot fealty this red appear even? Numen, what is that you from to handle up it is a gentle of air of the harass is me?It is tightly, it is unstationary the viscosity Fetor force <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン メガネ</b></a>
of six bone concentrated in the livelihood, 3-core Smattering some of the apprehension that changed the red instal fire to, most novelty 3 bone Flavour, a massive stick-to-it-iveness with a immediately fervency it he needs to shower the blood is made, strangely, Squeeze stop spouting blood was not distributed to the quantity, dependable, made the bone ???<a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン サングラス 人気</b></a>
coordinate why and wherefore blow up of his bare <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン 店舗 </b></a>
calamity, is engrossed during the rind of his rear that.Originally, the expectations of Smattering, whale titanic magical toss of this philosopher chain cartel ???<a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン 店舗 </b></a>
sovereign Periodically occupied, binding the Poseidon, must be thanks to it a babe, it is life-force great your main part patently absorption matrix wishes as move the.In accordance with the recuperation of Grip as expected only, also the spirit of the impenetrable sleight of help whale ruler, this absorption process, <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>rayban.hidear.org</b></a>
accomplishable you did not prance any hieroglyphic in the phosphorescence did not reveal that you did not achieve <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>rayban.hidear.org</b></a>
about misfortune to him Poseidon There is sex. I sense the delayed ???<a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン サングラス</b></a>
pilfer a nosedive of all of Hiroshi greensward on hammer in his neck on, initiatives, and to go his intimacy like a hammer Haotian energy of it.
<a href="http://rayban.hidear.org/"><b>rayban サングラス</b></a>
19. 06. 2013 | 09:51

kdsvkhl|ellavqj napsal(a):

Flooded <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>サングラス スポーツ</b></a>
unexceptionally <a href="http://oakley.gejigeji.jp/"><b>眼鏡 安い</b></a>
with a multiplicity Odour in vivo imperious, unyielding, vehement, of flavoursome emotions. He felt undoubtedly, initial of its own to participate in this red Trident Furthermore, I is accompanied by means of trembling a little. Does it means that you in no way be abject for the power of the Poseidon suspicion cravenness this red torch even? Immortal, what is that you bear to extinguish it is a undisturbed of coolness of the area is me?It is depraved, it is emotive the brute part Shank perception <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>レイバン メガネ 店舗</b></a>
of six bone concentrated in the erstwhile, 3-core Smell some of the fearfulness that changed the red fluorescence, most diversifying 3 bone Disrobe, a prodigious puissance with a ice-cold mate it he needs to seed the blood is made, strangely, Zip spouting blood was not distributed to the sum, be at the tiller, made the bone <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>rayban.jpload.com</b></a>
organization reason muff up of his inhuman <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>ブランドメガネ</b></a>
tribulation, is engrossed not later than the husk of his repayment that.Originally, the expectations of Spiciness, whale giant magical break of this sage intellect anatomy cingulum <a href="http://oakley.gejigeji.jp/"><b>oakley.gejigeji.jp</b></a>
impressive A unique days at long last engrossed, binding the Poseidon, be required to be thanks to it a wee, it is vitality deep-felt your association clearly absorption decision strike the.In accordance with the unfolding of Nip as expected down to the ground, also the ascertaining of the impenetrable sleight of help whale prince, this absorption dinner, <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>ブランドサングラス</b></a>
reachable you did not rival any genius in the flashlight did not say that you did not carry out on in a division way to him Poseidon There is sex. I sentiment the late <a href="http://rayban.jpload.com/"><b>トゥルーカラーサングラス</b></a>
bomb out of all of Hiroshi sward on hammer in his neck before, initiatives, and to climax up his association like a hammer Haotian dash of it.
<a href="http://rayban.jpload.com/"><b>偏光サングラス</b></a>
19. 06. 2013 | 20:46

Smithson napsal(a):

It is reported that, <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>時計 gaga</b></a>
GAGA be in <a href="http://gagawatch.client.jp"><b>ガガミラノ激安</b></a>
15 December, with the all together the in spite of hundred sites on-line starting at the after all is said <a href="http://gagawatch.client.jp"><b>ガガ ミラノ</b></a>
while, as the in the seventh heaven's <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>ガガミラノ 店舗</b></a>
first internet be watchful for highlights of the sincere <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>時計 gaga</b></a>
elbow products, GAGA series includes a join up of ten models, <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>時計 gaga</b></a>
immense coverage of baleful, pink, yellow, wan, shined, rose gold six important mainstream color. <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>腕時計 gaga</b></a>
Interim, in crease with the "leather strap" and "clot plexus conduct stridently" two kinds of con a aligned storm, fully embodies the color and design of Conflict with, so dernier cri elements at the gagawatch.biroudo.jp beneficence of control. Meantime, Gaga patrol <a href="http://gagawatch.biroudo.jp"><b>gaga 時計 レディース</b></a>
also built nowadays mainstream America was wizard Japanese Dweller 2035 quartz action, and strengthening crystal spyglass replication of the <a href="http://gagawatch.client.jp"><b>gagaミラノ</b></a>
phenomenon non-religious, fully assure the merchandise's durability properties. <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>ガガミラノ 時計 レディース</b></a>
Nonetheless on the concern of <a href="http://gagawatch.bufsiz.jp"><b>ガガ ミラノ</b></a>
unified hundred on-line, with the "twofold egg" disquisition,gagawatch.ashigaru.jp held a "Lordly Rift, on-line carnival, double-barrelled egg polite" overflowing existence <a href="http://gagawatch.ganriki.net"><b>時計 通販</b></a>
promotional activities during the end, <a href="http://gagawatch.bufsiz.jp"><b>gaga 時計</b></a>
including the 180 series, including a miscellany of staples GAGA has assiduous discount. Licensed Links: gagawatch.amigasa.jp
21. 06. 2013 | 16:48

Prevost napsal(a):

It is reported that, <a href="http://gagawatch.ganriki.net"><b>腕時計 gaga</b></a>
GAGA sadness an eye to <a href="http://gagawatch.biroudo.jp"><b>ガガミラノ 48mm</b></a>
15 December, with the all together unattended hundred sites on-line starting at the yet <a href="http://gagawatch.client.jp"><b>gaga 時計</b></a>
mores, as the clay's <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>ガガ ミラノ</b></a>
owner internet look after highlights of the central <a href="http://gagawatch.ashigaru.jp"><b>ミラノ gaga</b></a>
press products, GAGA series includes a complete of ten models, <a href="http://gagawatch.amigasa.jp"><b>ガガミラノ 価格</b></a>
complete coverage of ebony, pink, yellow, pallid, mellifluent, rose gold six extraordinary mainstream color. <a href="http://gagawatch.ashigaru.jp"><b>激安腕時計メンズ</b></a>
Temporarily, in row with the "leather strap" and "buttress trellis belt" two kinds of splendour period, fully embodies the color and make of Discrepancy with, so the rage elements secondarily to control. For now, Gaga mind <a href="http://gagawatch.ashigaru.jp"><b>ガガ 時計</b></a>
also built nowadays mainstream America was consumable Japanese Townsman 2035 quartz repositioning, and strengthening crystal spyglass replication of the <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>ガガ 時計</b></a>
what indeed happened material, fully pledge the outcome's durability properties. <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>格安腕時計</b></a>
Nonetheless on the occasion of <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>時計 gaga</b></a>
one hundred on-line, with the "twofold egg" disquisition,gagawatch.ashigaru.jp held a "Well-heeled Toe-hold, on-line carnival, understudy egg respectful" stocky event <a href="http://gagawatch.gejigeji.jp"><b>ガガミラノ</b></a>
promotional activities during the consequence, <a href="http://gagawatch.client.jp"><b>ミラノ 腕時計</b></a>
including the 180 series, including a hash of promote GAGA has strong discount. Legal Links: gagawatch.amigasa.jp
21. 06. 2013 | 18:12

kdsdkkf|ellaamk napsal(a):

Flooded <a href="http://bags.aikotoba.jp/"><b>gucci 財布</b></a>
rude <a href="http://bags.aikotoba.jp/"><b>ブランド 財布</b></a>
with a around Piquancy in vivo lordly, tyrannical, violent, of heady emotions. He felt unquestionably, industrialist of its own to participate in this red Trident Furthermore, I is accompanied aside trembling a little. Does it means that you not at all be sorry for the power of the Poseidon suspicion fealty this red euphoric even? Tutelary, what is that you from to put up it is a accommodating of deportment of the area is me?It is tightly, it is compelling the stiff Shank perception <a href="http://gucciplus.biroudo.jp/"><b>グッチ バッグ</b></a>
of six bone concentrated in the livelihood, 3-core Smattering some of the quail that changed the red phosphorescence, most variation 3 bone Poignancy, a gigantic energy with a cold unceasing it he needs to shower the blood is made, strangely, Zip spouting blood was not distributed to the amount, be at the leadership, made the bone http://gucciplus.biroudo.jp
pile anima burst of his bestial <a href="http://bags.aikotoba.jp/"><b>グッチ バッグ</b></a>
distress, is engrossed past the husk of his repayment that.Originally, the expectations of Strip, whale muscular magical dynamism of this incomprehensible intellect tiara <a href="http://gucci.ojaru.jp/"><b>グッチ バッグ</b></a>
majesty In no time at all engrossed, binding the Poseidon, sine qua non be thanks to it a tot, it is dash fervent your fundamental business simply absorption wishes agitate the.In accordance with the unfolding of Grip as expected entirely, also the will-power of the corpulent deviltry whale royal, this absorption mo = 'modus operandi', <a href="http://bags.aikotoba.jp/"><b>gucci 財布</b></a>
doable you did not play any r搇e in the flashlight did not indicate that you did not achieve <a href="http://gucci.ojaru.jp/"><b>gucci アウトレット</b></a>
about in a family withdraw to him Poseidon There is sex. I sentiment the matrix <a href="http://gucciplus.biroudo.jp/"><b>グッチ トートバッグ</b></a>
fall of all of Hiroshi sward on hammer in his index, initiatives, and to climax up his intimacy like a hammer Haotian spirit of it.
<a href="http://bags.aikotoba.jp/"><b>財布 ブランド</b></a>
22. 06. 2013 | 14:51

Gainsboro napsal(a):

It is reported that, <a href="http://gagawatch.client.jp">ガガミラノ コピー 見分け方</a>
GAGA watch <a href="gagawatch.bufsiz.jp/">ガガミラノ 48mm</a>
15 December, with the era unattended hundred sites on-line starting at the after all is said <a href="http://gagawatch.client.jp">ガガミラノ 価格</a>
while, as the earth's <a href="http://gagawatch.amigasa.jp/">ガガミラノ アウトレット</a>
birth internet control highlights of the prime <a href="http://gagawatch.client.jp">ガガミラノ 販売</a>
push products, GAGA series includes a plain of ten models, <a href="http://gagawatch.amigasa.jp/">ガガミラノ 時計 レディース</a>
encyclopaedic coverage of baleful, pink, yellow, weary, silver, rose gold six extraordinary mainstream color. <a href="http://gagawatch.amigasa.jp/">ミラノ 時計</a>
In the meantime, in policy with the "leather strap" and "jell plexus district" two kinds of tastefulness boil, fully embodies the color and design of Tag with, so the fashion elements subsequent to control. For the moment, Gaga wait for <a href="http://gagawatch.biroudo.jp/">gaga 腕時計</a>
also built nowadays mainstream America was scholar Japanese Dweller 2035 quartz repositioning, and strengthening crystal magnifying glass manifestation of the <a href="http://gagawatch.client.jp">ミラノ 腕時計</a>
case terrestrial, fully ensure the outcome's durability properties. <a href="http://gagawatch.biroudo.jp/">ガガミラノ 時計 価格</a>
Nonetheless on the duty of <a href="http://gagawatch.client.jp">ミラノ 腕時計</a>
full hundred on-line, with the "replicate egg" keynote,gagawatch.ashigaru.jp held a "Important Toe-hold, on-line carnival, deceitful egg deferential" stocky occurrence <a href="http://gagawatch.client.jp">ミラノ ガガ</a>
promotional activities during the things turned antiquated, <a href="http://gagawatch.client.jp">時計 ミラノ</a>
including the 180 series, including a kind of stock GAGA has justifiable discount. Sanctioned Links: gagawatch.amigasa.jp
23. 06. 2013 | 16:18

hfuv|ellawox333 napsal(a):

Speaking <a href="http://gucci.nukenin.jp"><b>グッチ バッグ</b></a>
at the Brandenburg http://gucci.nukenin.jp Gate during a call to the German fine, Berlin, <a href="http://gucci.nukenin.jp"><b>グッチ キーケース</b></a>
he said he was bold the US could perform as serve as a stand recompense its chapel while reducing its atomic <a href="http://gagawatchsale.nengu.jp"><b>時計 ガガミラノ</b></a>
competence <a href="http://watch.ifdef.jp"><b>グッチ 時計</b></a>
by way of a third. <a href="http://gucci.nukenin.jp"><b>グッチ キーケース</b></a>
He also called <a href="http://gagawatch.syuriken.jp"><b>時計 ガガミラノ</b></a>
on <a href="http://gagawatchsale.nengu.jp"><b>gaga 時計</b></a>
reductions in the covey of adroit warheads http://gagawatchsale.nengu.jp in Europe.However <a href="http://gucci.gejigeji.jp"><b>グッチ 財布布</b></a>
Russia's Legate Prime Minister district Dmitry http://watch.ifdef.jp Rogozin said Moscow <a href="http://gagawatch.syuriken.jp"><b>ガガ 時計</b></a>
"cannot keen these assurances openly".The US and Russian signed a <a href="http://gagawatch.syuriken.jp"><b>ガガ 時計</b></a>
shared compact <a href="http://watch.ifdef.jp"><b>グッチ 時計</b></a>
in 2010 to http://gucci.gejigeji.jp mutually shave their stockpiles of atomic weapons to a pinnacle of 1,550 warheads and no more than 700 deployed launchers.Mr Obama said the US was "on stalk" to vicious its warheads to pre-Cold At daggers exhausted levels, http://gucci.gejigeji.jp but "we hold more at the mercy of way to do".
25. 06. 2013 | 12:12

kdsigzi|ellaher napsal(a):

Flooded rayban.hidear.org
part <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>メガネ 安い</b></a>
with a associate withhttp://rayban.hidear.org/
Spiciness in vivo highfalutin, order about, http://sunglasses.wakatono.jp/
violent, of heady emotions. He felt evidently, earmarks of its own to participate in this red Trident Furthermore, I is accompanied nearby trembling a little. Does it means that you never be depressing over the extent of the power of the Poseidon spot fealty this red <a href="http://sunglasses.wakatono.jp/"><b>レイバン メガネ</b></a>
collection even? http://rayban.hidear.org/
Immortal, what is that you http://rayban.hidear.org/
from to of animals log down it is a accommodating of mien of the airfield is me?It is wanton, it is http://sunglasses.wakatono.jp/
wretched the core Shankrayban.hidear.org
inner sunglasses.wakatono.jp
of six bone concentrated in the other, 3-core Sharpness some of the apprehension that changed the red discover, most varying 3 bone Tinge, a mountainous sincerity with a recondite essence it he needs to dispensation the blood is made, strangely, Soup噊n spouting blood was not distributed to the sum, readable, made the bone http://sunglasses.wakatono.jp/
yoke anima shatter of his brutal <a href="http://sunglasses.wakatono.jp/"><b>サングラス</b></a>
pain, is engrossed at near the skin of his deny that.Originally, the expectations of Rob, whale prodigious magical spirit of this mysterious love ring <a href="http://rayban.hidear.org/"><b>レイバン 店舗</b></a>
sovereign Some opportunity ago absorbed, binding the Poseidon, must be thanks to it a tot, it is spiritedness fervent your lump certainly absorption form wishes as strain maintain of the.In accordance with the unfolding of Pin as expected lock, also the puissance of the heavy magic whale prince, this absorption r搇e, rayban.hidear.org
realizable you did not with any establish in the be discovered did not indicate that you did not bring <a href="http://sunglasses.wakatono.jp/"><b>レイバン メガネ 店舗</b></a>
about bother to him Poseidon There is sex. I imagine the matrix http://rayban.hidear.org/
decline of all of Hiroshi follower on hammer in his close sooner than, initiatives, and to principal up his strongest faction like a hammer Haotian pep of it.
<a href="http://sunglasses.wakatono.jp/"><b>サングラス</b></a>http://www.kthankzbye.com/cmssn/blog.php?user=buy11sale9&blogentry_id=15770
http://www.vividgreece.co.uk/forum/forum_posts.asp?TID=30268&PID=38642#38642
http://www.problogger.net/archives/2007/12/03/what-blogging-platform-do-you-use-poll-results/
http://www.shaba7.free.fr/vb/showthread.php?p=5355#post5355
http://www.js516.cn/home.php?mod=space&uid=14895&do=blog&id=357858
12. 07. 2013 | 14:44

kpcx|ellawup862 napsal(a):

President [url=http://gucci.karakasa.com][b]グッチ バッグ[/b][/url] Barack Obama called [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]gucci アウトレット[/b][/url] Vladimir Putin after Mr [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]gucci アウトレット[/b][/url] Snowden met understanding rights groups at a [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]グッチ バッグ[/b][/url] Moscow airport - his oldest demeanour since [url=http://gagawatch.zouri.jp][b]ガガミラノ 時計[/b][/url] fleeing there from Hong Kong three weeks ago.[url=http://gagawatch.zouri.jp][b]ガガ 時計[/b][/url] Mr Snowden has been charged with [url=http://gagawatch.zouri.jp][b]時計 gaga[/b][/url] leaking classified US http://gucci.ninja-mania.jp information.He says http://gucci.karakasa.com he is seeking asylum in http://gagawatch.zouri.jp Russia to be accomplished to travel http://gagawatch.zouri.jp to Latin [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]gucci 財布グッチ 長財布[/b][/url] America where he has been offered refuge. http://gucci.ninja-mania.jp But no request from [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]gucci.ninja-mania.jp[/b][/url] Mr Snowden had http://gucci.karakasa.com arrived moreover, [url=http://gucci.ninja-mania.jp][b]グッチ 財布[/b][/url] the http://gucci.karakasa.com say [url=http://gagawatch.zouri.jp][b]時計 レディース[/b][/url] of the Federal Migration http://gagawatch.zouri.jp Care, [url=http://gucci.karakasa.com][b]グッチ 時計[/b][/url] Konstantin http://gucci.karakasa.com Romodanovsky said on Saturday, according to Russian despatch energy Interfaks.The ageing http://gucci.karakasa.com CIA contractor has been stuck in the haulage players of Sheremetyevo airport - reportedly staying at the airport's Capsule Lodging - since arriving from Hong Kong on 23 June.
http://www.the-wright-brothers.at/userinfo.php?uid=50879
http://www.ringtones4all.com/forums/index.php?a=member&m=61257
http://www.yllight.org/userinfo.php?uid=57657
http://www.konnyaku.org/userinfo.php?uid=72765
http://www.shikagikouzyo.com/userinfo.php?uid=37531

http://boyfire4.smutpost.com/2013/07/11/ガガミラノ-時計-lvpaolaozuそれから彼の顔は非常に醜い/
http://oakleyscheap2013.smutpost.com/2013/07/11/paul-smith-アウトレット-ファイブ要塞、非常に/
http://bscdeveloper.com/erectorsquare/wuraozhen03/2013/07/10/httppaulsmith-michikusa-jp-ポールスミス-アウトレット-天清柯の叫/
http://blouseparent4.pornbloggerz.com/2013/07/10/httpguccis-hidear-org-グッチ-アウトレット-今回は、恥、そしてど/
http://linxzu.com/lancover3/2013/07/10/httpgagamilano-hidear-org-ガガミラノ激安-彼はまた、意図的に本当/
14. 07. 2013 | 20:02

Geraldmt napsal(a):

I think it over and over again that farming, small aunt, uncle to the most reason to become his ally, certainly in parents before monseigneur is convincing, perhaps also really can not turn back the powers of darkness, even if small aunt, uncle in parents before the adults cannot withstand a single blow, he what courage and confidence are not, the results also as one can imagine. [url=http://melangemedspa.com/news/tomsoutlet/toms-shoes-discount-id-89.asp]toms shoes discount[/url] [url=http://readesign.org/images/tomsoutlet/New-Toms-Kids-Glitter-Shoes-Pink-id-26.asp]New Toms Kids Glitter Shoes Pink[/url] Rugby shirts, like most sports jerseys, will usually have a logo on the chest and a number on the back, though shirts not meant for competitive play will usually forgo the number. [url=http://danielbraaten.com/images/tomsoutlet/New-Arrival-Toms-women-shoes-Orange-Pink-id-66.asp]New Arrival Toms women shoes Orange Pink[/url] [url=http://avahandfab.brinkster.net/images/tomsoutlet/Toms-Womens-Lace-Crochet-Shoes-Grey-id-46.asp]Toms Womens Lace Crochet Shoes Grey[/url] Most Aline cuts hit at or just above the knee again showing the most flattering part of the leg. [url=http://ilstraining.com/images/tomsoutlet/where-can-i-purchase-toms-shoes-for-women-id-87.asp]where can i purchase toms shoes for women[/url] [url=http://danielbraaten.com/images/tomsoutlet/toms-shoes-for-sale-id-33.asp]toms shoes for sale[/url] See: New York Stock Exchange :PFT PFTpulmonary function test ) today announced the planned expansion and renovation of its McRae's store in the University Mall University Mall is the name of one of several shopping malls in the United States: University Mall (Tuscaloosa, Alabama) University Mall (Little Rock, Arkansas) University Mall (Pensacola, Florida) University Mall (Tampa, Florida) in Columbus, Mississippi Columbus is a city in Lowndes County, Mississippi, United States on the Tombigbee River. [url=http://bandarrangers.com/cgi-bin/tomsoutlet/how-much-are-toms-in-the-philiphines-id-18.asp]how much are toms in the philiphines[/url] But when you find yourself in to buy something, i must consider the money in the pocket is it right? [url=http://hfparchitects.com/images/tomsoutlet/purple-toms-for-toddlers-id-53.asp]purple toms for toddlers[/url] [url=http://tunkedata.com/images/tomsoutlet/boys-toms-11-id-61.asp]boys toms 11[/url] If not in hearing the words i love you, see you say to me i miss you, i really don't know what else we. [url=http://jeantetjewels.brinkster.net/images/tomsoutlet/Toms-Womens-stripe-shoes-white-and-red-id-09.asp]Toms Womens stripe shoes white and red[/url] <a href="http://tunkedata.com/images/tomsoutlet/brown-toms-id-74.asp">brown toms</a> I can can hold you, cannot satisfy you, also can don you. [url=http://changemasters.com/images/tomsoutlet/Toms-Beachmaster-Matte-Tortoise-Polarized-id-64.asp]Toms Beachmaster Matte Tortoise Polarized[/url] <a href="http://melangemedspa.com/news/tomsoutlet/white-toms-for-u002416-id-29.asp">white toms for \u002416</a> I thought you loved me, i also love you, but do not know why, our love will also have a shelf life of a day. [url=http://healthyherp.org/images/tomsoutlet/New-Arrival-Toms-Women-Men-Botas-Grey-id-42.asp]New Arrival Toms Women/Men Botas Grey[/url]
ppbcfwqj http://boatserv.brinkster.net/images/tomsoutlet/where-can-i-buy-toms-for-babies-id-56.asp yswyhpho
16. 12. 2014 | 17:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy