Otevřený dopis Radka Johna Lubomíru Zaorálkovi, místopředsedovi ČSSD

02. 03. 2010 | 14:10
Přečteno 20484 krát
Pane Zaorálku, morální lekce od Vás, který jste jako poslanec parlamentu nikdy nevrátil jednu jedinou korunu z nezdaněných poslaneckých náhrad poskytovaných na přesně definované účely /kancelářské potřeby, oblečení, cestovní, peníze na byt atd. atd/, a tedy jste si kradl pro zvýšení osobního komfortu veškeré prostředky, které jste na přesně vymezený okruh zboží a služeb nespotřeboval, je obzvlášť nepatřičná. Ale to nechme stranou. Stejně jako to, že jste zneužíval své funkce ke komfortnějšímu cestování linkovými i vojenskými letadly.

Na mimořádné tiskové konferenci, kterou vaše strana ČSSD svolala ve středu 24.2. 2010 do sněmovny, jste se spolu s panem Haškem pokoušeli vzbudit dojem, že já osobně tuneloval VZP. To se vám nepodařilo. Čísla, která jste použili, neodpovídala realitě, jenom prokázala, že bez soudnosti papouškujete sumy, za které by opravdu nebylo možné vydat sedmdesát miliónů výtisků časopisu, více než třicet jeho čísel, to vše zabalit, opatřit adresami pojištěnců VZP a doručit jim každý časopis až do poštovních schránek.
Soudní občané České republiky si při vaší směšné manipulaci s čísly řekli: Pročpak se sociální demokracie najednou tak bojí Radka Johna a jeho strany Věci veřejné? Pojďme se podívat, jestli sociálním demokratům náhodou nešlape strana Věci veřejné na kuří oko. A zjistili, že vám opravdu šlapeme na kuří oka, když například upozorňujeme na další armádní zakázky předražené za poslední tři roky o čtrnáct miliard, a to nemluvíme o dalších miliardách, o které byli občané okradeni při nákupu pandurů.
Možná jste se této možnosti báli, takže jste zkusili použít dokonce ještě těžší kalibr proti mně. Oznámili jste: „Další byznys Radka Johna s Janouškem za veřejné peníze.“ Jako důkaz pro toto tvrzení jste uvedli, že firma Médea kultur získala miliony na protidrogovou kampaň, v rámci které vyrobila řadu filmových dokumentů, zorganizovala besedy s odborníky na drogy ve všech městech české republiky, zapojila do kampaně zpěváky Janka Ledeckého, Iva Hlase, Annu K., Petra Muka, Honzu Kalouska a další. Smůla pro vaše tvrzení je, že Radek John se této kampaně účastnil jen jako jeden z padesáti účinkujících. A ještě větší smůla je, že stejně jako Radek John se pořadů společnosti Médea Kultur účastnili i Jiří Paroubek, Vladimír Špidla, Miloš Zeman, Martin Bursík a dokonce i prezident Václav Klaus, nemluvě o řadě vysokých policejních důstojníků a poslanců našeho i evropského parlamentu. Podle vaší logiky tedy došlo ke strašné věci. Byznys s Romanem Janouškem za veřejné peníze měli prakticky všichni čeští špičkoví politici. To už je tedy opravdu velké spiknutí, které stojí za došetření a vyvození důsledků. Navrhuji popravu všech, kteří kdy vystupovali v osvětových programech firmy Medea kultur. Anebo byste se mi měl spíš omluvit za nesmyslná tvrzení.
Zajímavé bylo, že se vaší středeční tiskové konference neúčastnil pan Paroubek. Ten totiž v době, kdy město Praha přispělo na protidrogovou kampaň, která zachránila celou jednu generaci před drogami, seděl na magistrátu a podle mých informací hlasoval pro tento příspěvek.
Když jste pak, pane Zaorálku, v závěru středeční tiskové konference /24.2./ dokonce obvinil řadu lídrů kandidátek strany Věci veřejné, že jsou přátelé Romana Janouška, přestože ho prokazatelně vůbec neznají, šlo už jen o projev totální hysterie, kterou jste se definitivně zesměšnil.
Relativně rychle vám zřejmě pane Zaorálku došlo, že téma vaší středeční tiskové konference /24.2./ nebylo nejšťastnější. Ba dokonce že je neudržitelné. Tak jste honem svolali další mimořádnou tiskovou konferenci na pátek /26.2./, abyte se pokusili oklamat veřejnost jinak. Protože další nesmysly, které jste pane Zaorálku na páteční tiskové konferenci tvrdil, už nikdo nepřetiskl v přesných citacích, nemohu na ně slovo od slova reagovat. Rozeberme si tedy alespoň lži z tiskové zprávy, kterou jste se snažil rozšířit a kterou jste podepsal.
Hned v první větě tiskové zprávy urážíte tisíc občanů sdružených v politické straně věci veřejné, tisíc čtyřista čekatelů na členství a šestnáct tisíc registrovaných podporovatelů této strany, když píšete!: „Radek John, předseda politického sdružení pražských podnikatelů Věci veřejné…“ Možná vám to někdo z nich odpustí, ale určitě si všichni pomyslí, že drasticky překračujete meze slušnosti urážkou tolika lidí. Ale to je věc vašeho vychování.
Co je ovšem ještě více zarážející, v dalších řádcích už většinou jen lžete ve snaze špinavou kampaní způsobit pokles preferencí strany Věci veřejné, které se zjevně bojíte poté, co si nechala Sociální demokracie vypracovat volební průzkum, v němž se ukázala stoupající síla strany Věci veřejné. Píšete totiž, že Radek John:„v posledních dnech zoufale přesvědčuje českou veřejnost o děravosti své paměti a zapřísahá se svou osobní bezvýznamností v jinak významných tunelářských projektech pražského Romana Janouška“.
Opravdu nejsem zoufalý, ale spíš pobavený zoufalostí vaší. Opravdu nemám děravou paměť, proto velmi dobře vím, že jsem nikdy nebyl v žádné firmě Romana Janouška a nikdy jsem jako podnikatel neparticipoval na žádných jeho podnikatelských aktivitách a ziscích, natož na nějakém tunelu.
Svá tvrzení se zcela chybně pokoušíte doložit mým angažmá ve firmě Ora Print, v níž jsem přijal pracovní úkol vydávat časopis zaměřený na prevenci zdraví, který jsem považoval za užitečný a moje odměna za konkrétní práci činila zhruba deset tisíc korun měsíčně a žádné další požitky a samozřejmě žádný podíl na vlastnictví firmy a samozřejmě žádný zlatý padák. Snadno byste si mohl zjistit, kdybyste chtěl, že pracovní úkol pro Ora Print jsem přijal až poté, kdy Roman Janoušek z této firmy odešel a vlastníkem se stal její ředitel. Vy jste si ovšem nechtěl nic takového ověřit, abyste mohl lhát a tvrdit zjevnou nepravdu, abyste mne v očích obyvatel této země očernil. Každá možnost dobrá, když pomocí pravdy to nejde, že?
Tvrdíte dále, že „Radek John není bezvýznamným přidavačem. Byl předsedou představenstva Ora Print a měl by přestat zastírat veřejně dostupné skutečnosti své podnikatelské minulosti, otevřeně přiznat své obchodní cíle a úmysly v politice a transformovat dosavadní politické uskupení Věci veřejné v běžnou obchodní společnost. “
Tak tedy ještě jednou pokud to opravdu nechápete. Nepodnikal jsem, byl jsem zaměstnancem. Ale protože jsem byl v pracovním poměru v TV Nova nechtěl, jsem vstupovat do dalšího zaměstnaneckého poměru. Nabízené řešení, že budu za svou konkrétní práci odměňován, pokud se stanu předsedou představenstva, jsem považoval za možné. Anebo jsem měl pracovat zadarmo? Nepamatuji s,e že byste vy něco takového v životě udělal. Tak proč já, když se jistě shodneme, že za práci má člověk v této civilizované zemi dostat spravedlivou odměnu. Anebo budeme všichni pracovat zadarmo? Pak začněte vy. Třeba vracením nespotřebovaných nezdaněných poslaneckých náhrad, které ostatně nebyly nikdy koncipovány jako odměna za práci, kterou by si poslanci mohli nechávat.

A věta o mých obchodních cílech v politice už je vyložená podpásovka. Nemám v politice žádné obchodní cíle. Mým cílem je naopak zamezit rozkrádání této země, které praktikují parlamentní strany. Co úplatky za gripeny, se kterými nemají Věci veřejné nic společného? A za pandury? A co všechny ty další předražené nákupy ministerstva obrany jen za poslední tři roky o čtrnáct miliard, které teď tak zoufale chybí ve státním rozpočtu? Ne náhodou přichází váš absurdní útok na mne v okamžiku kdy jsme tyto otřesné skutečnosti zveřejnili na čtvrteční tiskové konferenci /25.2./, a dokonce i váš sociálně demokratický poslanec, místopředseda parlamentního výboru pro obranu a člen výboru pro bezpečnost poslanecké sněmovny Antonín Seďa musel přiznat cituji: „Já netvrdím, že v tom nejsou někteří členové ČSSD namočeni.“
Jinak díky za váš termín běžná obchodní společnost. Možná jste právě odhalil systém uvažování ČSSD. Řada odhalených, naposledy koupě pandurů, i dosud neodhalených skandálů vaší strany, na které do voleb jistě dojde, o tom svědčí. Rozhodně by s transformací v běžnou obchodní společnost měla začít spíš ČSSD než strana Věci veřejné.
Když už ve svých obviněních nevíte kudy kam, tak prostě opět jenom sprostě lžete. Viz vaše věta: „John a jeho přátelé figurují v celé řadě firem - Chrisi Praga, Taiko, nebo Tardus, jejichž obchodní činností bylo předražování pražských veřejných zakázek nebo mimořádně výhodné nákupy státního či městského majetku. Všechny byly nebo jsou vyšetřovány orgány činnými v trestním řízení. „To je samozřejmě žalovatelný výrok a prohrál byste na celé čáře, kdybych neměl důležitější starosti než špinit se hašteřením s vámi. Vy sociální demokraté jste na hašteření a křivá obvinění zvyklí z rozprav v poslanecké sněmovně, kde už skoro nic jiného neděláte. Věci veřejné se ale zabývají spíš tím, jak utěsnit díry pod čarou ponoru, které v lodi jménem Česká republika navrtaly parlamentní strany, jak zabránit rozkrádání této země, které během svých vlád parlamentní strany umožnily. Každopádně snadno ověřitelnou skutečností, kdybyste si to ovšem ověřit chtěl, je fakt, že nemám a nikdy jsem neměl já, ani žádný můj přítel nic společného s kteroukoliv ze společností Chrisi Praga, Taiko, nebo Tardus.
Naskýtá se otázka: Jste tak hloupý, že si nedokážete ověřit fakta, která by si dokázal z výpisu z obchodního rejstříku během minuty ověřit každý začínající novinář, anebo jste tak cynický, že klidně prezentujete to, o čem víte, že pravda není, ale bláhově se domníváte, že to může prospět vaší straně? Ať už jste hlupák, který si neumí ověřit fakta anebo cynik, který klidně lže, obě varianty by měly přimět voliče, aby si řekl, že se rozhodně nebudete ideálním zastupitelem, který by měl v jejich zájmu spravovat zemi. Ostatně kauza s byty OKD, kdy vaše strana neochránila občany této země před podnikatelským pirátstvím, o tom svědčí už dávno a vy osobně to jistě víte, pokud se ještě vůbec odvážíte přijet mezi lidi v moravskoslezském kraji, kde figurujete na kandidátce jako lídr.

K jakým dalším tvrzením jste se ještě snížil na páteční tiskové konferenci /26.2./, která měla zakrýt vaše omyly ze středeční tiskové konference /24.2./? Především opět manipulujete s čísly. Zisk společnosti Ora Print, která podniká především v těchto oblastech: pronájem nemovitostí, výroba filmů a reklamních spotů, vydávání tiskovin – časopisů, knih, reklamních materiálů a brožur, vydáváte za zisk z vydávání jediného časopisu a ještě uvádíte číslo, které opět neodpovídá realitě.
Nejkomičtější ovšem je, když se pozastavujete nad tím, že majitel firmy Ora Print, která dlouhodobě vykonává práce pro patnáct českých firem a včetně externistů zaměstnává desítky lidí, koupil automobil za tři miliony korun. Mimochodem, já jsem v tom autě nikdy v životě nejel, ani jsem se nezajímal o jakou značku vozu jde. Měl jsem opravdu důležitější věci na práci. Pozoruhodné ovšem je, že nákup drahého auta, na které daňoví poplatníci nemuseli přispět ani jedinou korunou ze svých daní, rozhořčil zrovna vás, který máte z titulu své funkce ve sněmovně luxusní BMW se šoférem a ještě jedno luxusní auto, kdybyste snad chtěl řídit sám. Obě auta vám platíme my, daňoví poplatníci. Opravdu máte právo na rozhořčení zrovna vy, který jste proslul tím, že jako předseda sněmovny (2002 – 2006) jste často využíval pro své cesty z Moravy do Prahy vojenský vrtulník, jehož jeden let tam a zpět stál daňové poplatníky více než sto tisíc korun? Přitom jen v roce 2005 jste se za naše peníze prolétl nejméně osmadvacetkrát? Odčerpal jste tak ze státního rozpočtu téměř tři miliony korun jenom za rok 2005 a to nepočítám ta vaše /naše/ auta, která vám platíme.
Samozřejmě snažíte se vzbudit závist lidí, že nějaká firma má luxusní auto. Luxusu si přece smíte užívat jenom vy. Aneb luxusní auta a helikoptéry jen pro pana Zaorálka? Co kdybyste občanům nákupy dražších aut rovnou zakázal?
Je smutné, že svým vystoupením teď tak trochu připomínáte Milouše Jakeše v jeho slavném projevu před dvaceti lety,ve kterém vyzýval komunisty, aby nezůstal jako kůl v plotě. A snažil se vzbudit závist lidí slavným výrokem, že Zagorová je sice hodná holka, ale bere statisíce a zpěvák Janda dokonce ještě více. Pamatujete si ten výrok: „statisíce, miliony berou?“ Po vaší tiskové konferenci jste zůstal jako kůl v plotě vy. Sociální demokracie vás v tom nechala, když vám její píáristé připravili špatná čísla a nesmyslná tvrzení a vy jste udělal tu chybu, že jste si je neověřil a ke své ostudě jste je dále zkoušel šířit.
A už vysloveně trapné je když stále říkáte že Ora Print je Janouškova společnost, když Janoušek z Ora Printu odešel ještě než Ora Print začal zajišťovat vydávání časopisu VZP, tedy začátkem roku 2002.
A co vaše sentence: „Jaký má John důvod, že se nehlásí k manželům Janouškovým, kteří ve statutárních orgánech Ora Print stejně jako John? Janouškova žena s Johnem ve vedení Oraprint zasedala a spolupracovala s ním celých 7 let! Není příliš gentlemanské si po tak dlouhém vztahu nevzpomenout ani na jméno dámy?“
Když pominu, že vám v první větě chybí přísudek, musím konstatovat, že v době mé práce pro Ora Print Janoušek v žádném statutárním orgánu této společnosti nebyl. Jeho žena se nejmenovala Janoušková, takže bych opravdu nemohl vědět, že jde o Janouškovu manželku, kdybych s ní přišel do styku. Já s ní ovšem nikdy do styku nepřišel, protože, jak jsem si po mimořádné tiskové konferenci ČSSD snadno zjistil, a zjistit jste to mohl i vy, kdybyste se trochu snažil, jistá paní Steiningerová, o které tvrdíte, že byla nebo je Janouškovou manželkou /neznám jeho rodinné poměry/ zasedala v dozorčí radě Ora Print. Členové dozorčích rad se totiž ve slušných firmách rozhodně nescházejí s členy představenstva, aby to nenarušilo jejich objektivitu při kontrolních funkci. To byste mohl vědět, když se zabýváte správou státu.
Nejpozoruhodnější ovšem je, jak jste pane Zaorálku uzavřel tiskovku prohlášením: „Ať je pravda jakákoliv, ani v jednom případě by se takovýto člověk nikdy neměl ucházet o politickou funkci s ambicí spravovat veřejné prostředky.“
Ne ať je pravda jakákoliv. Pravda je totiž jen jedna a rozhodně to, co vy tvrdíte, s pravdou nemá nic společného. Samozřejmě to by se vám parlamentním politikům hodilo, aby se nikdo jiný neucházel o veřejnou funkci. Vy, kteří jste tuto zemi dovedli téměř ke státnímu krachu, nastavili penězovody tak, aby se skoro z každé zakázky odčerpávaly peníze do černých fondů nebo rovnou do konkrétních kapes, jste opravdu zděšení z toho, že by do vysoké politiky přišel někdo, kdo na rozkrádání peněz neparticipoval. Věřím, že voliči České republiky, kteří znají skandální kauzy, kdy se politické strany podílely na rozkrádání peněz z veřejných rozpočtů, i skandální kauzy vaše budou jiného názoru.
Radek John

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

RA napsal(a):

jen se ptáci klovejte , víc a víc, jen do toho.
02. 03. 2010 | 14:30

Mirek napsal(a):

Děkuju pane John, že jste tomu nafoukanému Zaorálkovi trochu srovnal krovky...Ten nemá se sociální demokracií nic společného. Pro občany neudělal nic a je to nejhamižnější poslanec kterého znám. Nikdy nepřispěl na žádnou charitu ani veřejnou sbírku. Fuj,když ho vidím byl bych rád aby procitl zakladatel ČSSD p. Benešinský a nakopal mu zadek...
02. 03. 2010 | 14:33

vasja napsal(a):

Když uberete hlasy socanským vyžírkům, tak si buďte. Ale neobcujte s nima.
02. 03. 2010 | 14:33

veverka napsal(a):

Béčka ODS jako TOP 09,VV nebo SZ jsou zcela nevolitelná.
02. 03. 2010 | 14:35

Pavlik napsal(a):

Fandím Vám Radku Johne.
Pěkně jste jim to nandal.
02. 03. 2010 | 14:35

Větro napsal(a):

CHÁ CHÁ .To myslíte že tu dlouhou lítaniji bude někdo číst do konce?
Já můžu říci že mě Zaorálek Ráth Hašek přesvědčili.
Ták že se jím to podařilo a né jak vy píšete na úvod ,že se jím to nepodařilo .
02. 03. 2010 | 14:43

kareL napsal(a):

to Lerak,

AQ co Paroubek a Rath? Ti mají v praktické politice co pohledávat?
02. 03. 2010 | 14:48

Josef. K. napsal(a):

Je to už zoufale jak čssd jenom hází vymyšenou špínu na ostatní, jejich kampan není založena na ničem jiném, co dělaj? co maj za program co proaszujou? já jen četla na jejich billboardech !budem bránit...", "budem bojovat proti..."
já Vám pane John rozhdně fandim, jen tak dál a nenechte se omést těmihle ubohými pokusy o špínu
02. 03. 2010 | 14:49

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva hrubě urážlivé texty ("zlodějská socprasata" apod), které byly v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
02. 03. 2010 | 14:49

azurit napsal(a):

Milá oranžová veverko, jak můžou VV být béčkem ods když v Praze proti nim ostře jdou
02. 03. 2010 | 14:51

Rumcajs napsal(a):

ČSSD by nevyčistil ani mistr Propper.

Podmínkou přijetí do této strany je totiž minimálně 5 let praxe jako vekslák a alespoň dva roky odsezené za dańové úniky či násilné trestné činy.
02. 03. 2010 | 15:00

Raj napsal(a):

To Rumcjas: Oh Snap! :)
02. 03. 2010 | 15:02

jouda napsal(a):

pane Johne, u strany která vznikla shora, to jest nejdříve mecenáš, který najde obecně známou osobnost, založí stranu a poté co se mediálně zviditelní začne nabírat členy (jste stále pouze pražskou stranou) je legitimní pokládat si otázky jste-li košer.... touto odpovědí, když pominu maninipulativním tón (soudní občané neuvěřili..) jste žádné obvinění konkrétně nevyvrátil a mě jste pouze přesvědčil, že nejste žádným novým svěžím větrem, protože kam se toto kydání hnoje, ve stylu kdo smrdí víc, hrabe na jyrku s myrdou
02. 03. 2010 | 15:08

NL napsal(a):

Prosím o jakém časopise VZP je to řeč? Domů mně chodil jen nějaký mnohostránkový leták propagující různé přípravky s koenzymem Q10 či jiným zázrakem. Ten snad museli zaplatit zadavatelé reklam. Proč mi nebyl doručován časopis o kterém píšete a jehož výrobu hradila VZP?
02. 03. 2010 | 15:11

Pepa napsal(a):

to jouda:
vv funguje v praze už roky a užpěkně dlouho má hezkou základnu členů a příznivců
02. 03. 2010 | 15:15

Michal Macek napsal(a):

teda pane John ten 1 odstavec ten ma stavu :)
02. 03. 2010 | 15:15

Adam S. napsal(a):

Ačkoliv nejsem voličem VV, přeji vám, aby jste se do parlamentu dostali, já sám budu zřejmě volit jinou stranu, jež též bude válčit s 5% hranicí. Čím více stran bude v parlamentu, tím lépe pro demokracii, ty naše dvě ,,elitní" strany již jaksi ztrácejí dech a bylo by vhodné je nahradit. Pan Zaorálek rozhodně není mým oblíbencem a jeho útoky na ostatní strany zřejmě ukazují, že velké strany opravdu nemají čím argumentovat a obhajovat neschopnost svého jednání..
02. 03. 2010 | 15:16

Dadario napsal(a):

Pane Johne, pokud tady říkáte, že za poslední 3 roky došlo v armádních zakázkách k "tunelu" ve výši 14 miliard, pak za to zcela jistě nemůže ČSSD, která již 4 roky nevládne, ale vaše "áčko" a váš "přirozený koaliční partner", tedy ODS.
Nebo se vám snad ještě nedoneslo, že TOP 09 a VV jsou lidmi označována za béčka ODS?
02. 03. 2010 | 15:18

hanah napsal(a):

azurite,
máš v tom bordel ty, i oranžová veverka. VV ostře jdou po funkcích - místech a tudíž po ODS, která tato místa zatím zastává. Navíc jdou jen po jedné z částí ODS.

Pane Johne, ach to je dlouhé....,
kdo má čisté svědomí, nemá co vysvětlovat a nemusí se tak obšírně obhajovat.
02. 03. 2010 | 15:21

dana napsal(a):

to jouda: asi vám taky chybí informace jako panu zaorálkovi...VV vznikly už v r.2001,od.2002 mají zastupitele na praze 1 a to ze mají v čele mediálně známou tvář bych neřekla, že je problém...a pokud se podívate na preference VV z jiných krajů než je praha...možná už nebudou jen pražskou stranou..a to je jedině dobře!
02. 03. 2010 | 15:24

Petr napsal(a):

Už mi konečně zbývají na výběr při volbách jen dvě strany. Strana práv občanů a Věci veřejné.
Tedy pokud by mi formou bonusu ČSSD neodpustila několik desítek miliónů na daních jako Paroubkovo příteli, šejkovi z Mariánek. Bonusu proto, protože takový křišťálově čistý výdělek natož daň jsem nikdy neměl, nemám a nikdy mít asi nebudu. Nesesesdl jsem totiž z koně (nemám koně) a nejsem Paroubkův přítel. Zatím.
02. 03. 2010 | 15:29

obcan napsal(a):

myslím, že pan John vysvětlil, co bylo třeba...jen ho lituji, že musí pořád dokola vysvětlovat ty samé lži a spekulace...jediné co je pravda je, že ČSSD má strach z konkurence!!!
02. 03. 2010 | 15:31

Eliška II napsal(a):

moc dlouhé a dost pozdě, spravedlivé naštvání přichází bezprostředně. Asi to máme každý jinak...
02. 03. 2010 | 15:31

Krok napsal(a):

Radku, nečetl jsem to celé, ale prvních pár vět o Zaorálkových zlodějnách stačilo..proč je v Česku tak zaběhlé, že "zloděj volá, chyťte zloděje":-))..být Vámi, tak se modlím, ať se Zaorálek nemrkne na Váš odchod z TV Nova a důvody, které k němu vedly:-))..co, křišťálový Johne?:-))
02. 03. 2010 | 15:50

Josef K. napsal(a):

Milý pane Johne, prostě lžete, do Vaší diskuse s panem Zaorálkem nevstupuji.
02. 03. 2010 | 15:55

filip II. napsal(a):

Johne,
nenechte se vysmát. Podle vás se ČSSD bojí VV? No, to jste mě pobavil. Vždyť vy chudáci Vv se s velkou pravděpodobností ani nedostanete do Sněmovny.
Johne, a pro vás osobně: když jste 7 let lhal manželce o vašem nemanželském dítěti, jak chcete přesvědčit hrstku svých stoupenců, že nebudete lhát jim? Já bych vám nevěřil ani když pozdravíte "dobrý den".
02. 03. 2010 | 15:55

jana napsal(a):

Pan Filip II bude asi překvapený,až se VV dostanou do Parlamentu...lidi mají dost toho, co předvedli za 8let ČSSD a ODS...a VV mají příznivců více než dost a nejen průzkumy to potvrzují...takže VV hurrá do Sněmovny, držím palce!!!
02. 03. 2010 | 16:00

Kanalnik napsal(a):

Hanah:
"..kdo má čisté svědomí, nemá co vysvětlovat a nemusí se tak obšírně obhajovat."

Prominte, ale povazuji tuto vasi vetu za lehce mimomisovou. Jiste, clovek s cistym svedomim se nemusi obsirne obhajovat, ale na druhou stranu muze. Proc? Protoze kdyz vas nekdo nepravem ocerni (obsirne), nekdy je potreba uvest vec na pravou miru (take obsirne), zejmena tehdy, pokud je ucelove poskozovano vase jmeno.

Pokud mne pamet neklame, vy tu take obcas obhajujete - sama sebe, nebo treba pana Klause.
02. 03. 2010 | 16:15

Michal Macek napsal(a):

filip II:

uz ste se nejake zene zkusil priznak k nevere?nebo dokonce k nemanzelskemu diteti?myslim ze ne - to uz by mel koroner o 1 mrtvolu v igelitovem pztli vic :)
02. 03. 2010 | 16:16

hanah napsal(a):

Pane Johne,
ještě by mě docela zajímalo, kterým nepravostem se vám (VV)podařilo zabránit za dobu vašeho fungování v pražské politice?
Co udělala Vaše kandidátka na primátorku pí Reedová (nevím zda jméno píši správně)donedávna po boku pana Béma, proti Opencard, cyklostezkám a dalším kritizovaným akcím ? Jistě, sám člověk těžko něco zmůže, ale může zveřejnit upozornit...nemlčet.
A také jako rodiče mě zajímá, jak jste se vyrovnal s faktem (ne že lžete své rodině, k tomu jste napovídal dost), ale že svému dítěti Vy, předseda Věcí veřejných, neumožníte zveřejnit dlouhá léta svého otce ?
02. 03. 2010 | 16:17

Michal Macek napsal(a):

dadario:

sorry ale male strany oznacuji za "becka ods" jen socialni demokrate tedy ne "lide" jak vy pisete...copak uz ste nekde slysel abz nekdo oznacil SPO za "becko" cssd???
02. 03. 2010 | 16:18

hanah napsal(a):

Kanaálníku,
ano, obhajuji, ale ne táááák dlouze :-)
02. 03. 2010 | 16:21

hovorka11 napsal(a):

Zaorálek napadl bývalého ředitele ústavu pro výzkum totalitních režimů Pavla Žáčka za to, že zveřejnil informaci o studiu současného ředitele Jiřího Pernese na VÚMLu (vysoké učení marxismu-leninismu určené pro perspektivní komunistické kádry) !!!
Zaorálek se tím snaží zabránit informacím veřejnosti, které jenom dokládají, že se kryjí současné politické špičky oddaně pracující pro bývalý režim.
Jak takový člověk může někoho napadat, když se snaží zastrašovat a blokovat důležité informace?

http://www.rozhlas.cz/zprav...
02. 03. 2010 | 16:23

aktivity VV napsal(a):

to hanah:
http://www.veciverejne.cz/n...
a pokud vím, tak paní reedová po celou dobu co byla na magistrátu prahy se snažila prosadit protikorupční strategii...bohužel marně, jelikož magistrát je pod palcem ODS...taky proto "byla odejita"...ale věřím, že to nevzdá!
02. 03. 2010 | 16:26

Petr Havelka napsal(a):

Pane Johne,

máte moji důvěru, zatím podmíněně :)

Myslím si, že by byla škoda, kdyby se Vaše strana nedostala do parlamentu. Jiná věc bude, jak se ve sněmovně prosadíte. Slovo prosadit je důležité, horší varianta by byla pokud se v parlamentu "Usadíte".

K blogu jediné. Zvykejte si, bude hůř.
02. 03. 2010 | 16:30

hanah napsal(a):

aktivity VV
Snad se na mě pan Kasl nebude zlobit, když jej zde ocituji:

J.Kasl napsal(a):
pro pana Nováka:
není slušné být v blozích osobní, tak Vám o Markétě Reedové nebudu říkat víc, než že jsem ji do politiky přivedl při vzniku ED jako novinářku, která se mnou dšěalal rozhovor, že jsem neodhadl hloubku a intenzitu jejích osobních ambicí, že mne odborně nikdy nepřesvědčila,
ale že si myslím, že není zapletená do korupčních kauz. Fakt, že navzdory dohodě SNK ED se nechala v roce 2006 zvolit do rady s Bémem, aby tak legitimizovala všechna jeho zvěrstva, byl podrazem, odchod z rady byl jen divadlem před volbami. Přeskočení do VV je pokus uspět tanm, kde jsou prachy... VV je pro mne velmi nedůvěryhodná parta lidí, přeji M.R. hodně štěstí - s čím/kým kdo zachází, s tím také schází.
04.02.2010 11:48:30

Tak tu pravdu vidíme asi každý jinak. A že byla odejita tak akorát...:-))))
02. 03. 2010 | 16:37

RA napsal(a):

akorát že paní Reedová mlčela jako ryba, když měla takové poznatky o úplatcích a nic nenahlásila policii ani tisku. Takže hovořit o tom, jaká to byla bojovnice proti korupci je totálně mimo mísu. Zdravím.
02. 03. 2010 | 16:38

petule napsal(a):

věřím VV i johnovi, utok cssd je ubohej a porad dokola vypoustene spekulace bez dukazu jsou uz i trapne...cssd se boji a to je dobre...VV si jdou svou cestou, je to strana, ktera se zajima o obcany a jejich problemy,ma poradnu (kterou jsem i ja vyuzila) a proto je budu volit!
02. 03. 2010 | 16:44

LEVAK napsal(a):

Ad hovorka 11:hovorka,hovorka máte za pět,ředitel Jíří Pernes tato studia nedokončil.Proč Žáček jej napadl až teď?Prohrál přece ve výběrovém řízení tak proč?Asi se jeho povaha neumí smířit s porážkou.Měl by se naučit tuto skotskou motlidbu:
„Dopřej mi pane,
abych v boji, který jde životem
měl odvahu udeřit a riskovat.
Mám-li vyhrát,
dej,aby to bylo podle pravidel
a aby se při tom má víra a čest udržely hodně vysoko.
Mám-li prohrát,
dej mi tolik síly,
abych dovedl stát u cesty
a pozdravil vítěze,
až půjde kolem.“
PS:myslím,že by to neškodilo ani padákovému myslivci,"chlapovi s gulama",veřejnému Džonkovi,Íčku,špatnému počasovi,canary song for today,Trautenberkovi,Žulínkovi,Senatefreiheit,Sanctu Wenceslausovi Secundovi vulgo Clausovi,etc.
02. 03. 2010 | 16:48

Mistr XXL napsal(a):

Většinou lidé nemohou za svá jména, nicméně v případě pana Zaorálka se to nějak vzácně sešlo...

https://www.youtube.com/watc...
02. 03. 2010 | 16:48

ali napsal(a):

krásné, pane Johne, ale jste přesvědčen, že ti špinaví lháři půjdou od válu a budou po zásluze potrestáni? Omyl..budou příživníky nadále a přivedou tuto zem do totálního marastu..
02. 03. 2010 | 16:52

Lex napsal(a):

Pane Johne,
tento článek, jeho obsah a forma, jsou přesně to, proč bych Vám osobně a vašemu pofidérnímu uskupení nikdy hlas nedal. Arogance, sprostota a útočnost jsou Vaši první a hlavní politickou metodou, a to ještě žádný politik fakticky nejste. Jste jen představitelem (protože známy z TV Nova – což mluví dost samo za sebe) pražské kliky kluků a holek, co spolu mluví, které infiltrujete do pozic lídrů krajských kandidátek s myšlenkou na plné žlaby.
Doslovně, mj. píšete – „který jste jako poslanec parlamentu nikdy nevrátil jednu jedinou korunu z nezdaněných poslaneckých náhrad poskytovaných na přesně definované účely /kancelářské potřeby, oblečení, cestovní, peníze na byt atd. atd/, a tedy jste si kradl pro zvýšení osobního komfortu veškeré prostředky, které jste na přesně vymezený okruh zboží a služeb nespotřeboval…“
Musím říci, že v tomto ohledu jste přímo trapný. Doporučil bych Vám, než zase vylepíte něco tak nehorázného na tapetu, abyste se aspoň pokusil seznámit se s tím, za co protivníka napadáte. Citovaná věta, která je možná způsobilá oslovit jednodušší voliče, ve skutečnosti vypovídá o Vaši vlastní simplicitě a lenosti.
Ještě nikde jsem nenarazil na nikoho, kdo by vracel něco z PAUŠÁLNÍ náhrady. Z prostého důvodu – protože je to paušál proto, aby se to nemuselo vyúčtovávat a vést kolem toho agenda. Tomu odpovídá i výše té náhrady, že je to určitý předpokládaný průměr (neřeším, zda to zákon určil správně). Možná, že až budete z božíhodopuštění poslanec, že budete první. Obdobné se týká naturálního plnění.
Přečtěte si, prosím, až budete chtít někoho jako místopředsedu komory Parlamentu obviňovat z krádeží, co mu podle zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu, náleží, co z toho je paušální náhrada, co je povinen vyúčtovat a co je naturálním plněním.
Musím se přiznat, že Vaši sprostoru a urážky si osobně těžko dokážu představit za řečnickým pultem sněmovny.
Tohle má být to, co slibujete voličům? Hloupost a populismus? Bůh chraň.
Doufám, že Vás pan Zaorálek stihne zažalovat ještě před volbami. Pokud jde o článek samotný, mnoho, mnoho slov o ničem, jako v TV Nova. Indicie, žádná fakta, pomluvy.
02. 03. 2010 | 16:53

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hovado"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů
02. 03. 2010 | 16:53

Kateřina napsal(a):

Můj dojem z VV je, že jde o udržení moci v rukou těch, kteří ji mají i teď.
02. 03. 2010 | 16:58

Marie napsal(a):

Na panu Johnovi
je vidět, že do parlamentu velice chce. Hodně tu toho napsal, co je ale pravda, co lež? Pan John je lhář, možná to lidem nevadí a budou ho volit. Pro mě ale, i díky jemu, jsou VV nedůvěryhodné a nevolitelné, stejně jako ČSSD.
02. 03. 2010 | 16:58

MA-FU napsal(a):

Pane autore
chtěla jsem Vám odpovědět,ale za mne už to napsal Filip II a Hanah........jen dodatek,nebuďte tak sebejistý a sebestředný
ano,budu volit malou stranu ,ale ne Vaši
02. 03. 2010 | 16:59

Suchec napsal(a):

Lex:
:)))) Nevím, proč jsem si včil vzpomněl na Dvořáka a jeho konopí za 77mega.
02. 03. 2010 | 17:00

KEVAL napsal(a):

to LEVAK,
A co Pandourek, Rathlik, ShopBotka a Nevoralek ?
Těm by to neškodilo ?
02. 03. 2010 | 17:00

Daňový poplatník napsal(a):

Zbytečná hysterie, 5 % naivů na jedno zvolení do parlamentu seženete bez problémů, pak zobáček smočíte....
02. 03. 2010 | 17:01

yara ze země krys napsal(a):

Radku Johne, zírám kolik poštěkávajících modrooranžových pejsků tady na blogu hafá ! Nenechte se odradit, stále více lidí se na VV dívá jako na světýlko v nekonečném tunelu, protože ti zavedení "profláklí" jen lžou a hrabou. Jen jedna otázečka pro modré a oranžové příznivce, není Vám divné, že za spoustu let si ti poslanečtí termiti nešáhli na poslanecké a senátorské výhody?Vždy si najdou výmluvu a Vy jim to doslova žerete (omlouvám se editorovi blogu), ale slušně to snad nelze napsat. Lidi jsou prostě nepoučitelní, zase budou volit tu
"navoněnou bídu", která je potřebuje jen u voleb 1x za 4 roky !
02. 03. 2010 | 17:02

prazanka napsal(a):

zbytečná je hysterie kolem johna a VV...máme demokracii a VV je politická strana, která když překočí 5% , dostane se do parlamentu,ať se to někomu líbí nebo ne...já jim tu šanci chci dát a proto je budu volit a nic na tom nezmění ani pan zaorálek ani spekulace, který píše bůhví kdo, bůhví za kolik a pro koho...
02. 03. 2010 | 17:07

karelhá napsal(a):

Pane Johne,
podle vašich slov to vypadá, že jste v tomto státě mimořádně vzácná vyjímka, manažer altruista, pravděpodobně jediný.
Jako předseda představensta obchodně úspěšné firmy se o firmu nezajímáte a nevíte co se ve firmě děje. Jenom za ni zdarma nesete odpovědnost(tak pravil zákon). Ale protože pod hlavičkou té firmy vydáváte časopis, dostáváte za to cca 10 tis.měsíčně.
O firmě
A tohle vám má někdo věřit? Jste trapný, ale výřečný. A řekl bych, že i v argumentační tísni. Ale s vaší slovní zásobou vulgarismů, schopností mlžit a využívat polopravd jste do politiky dobře vybaven.
02. 03. 2010 | 17:08

Lex napsal(a):

Suchec
Asi proto, že tu ta vytlemená tvář s přehazovačkou přes celou golgotu prudí podobně a na tapetě je tu permanentně nejméně čtyřikrát. Nicméně, jak jsem naposled napsal, pro mě je to "mrtvé" jméno, už ho nečtu ani neotvírám, už ho mám "přečteného". Nevím, jestli příště nevyjukne už i z konzervy nebo zpod zátky od piva. To víte, hrozí mu až deset let (i když se převzetí obvinění vyhýbá, jak se v tom posledním, co jsem četl, přiznal, tak se snaží. Shání ovečky na svou podporu, na svou obhajobu.
02. 03. 2010 | 17:12

Konrad napsal(a):

Kazdy kdo je informovany, a vi co je pan John zac, si dovede predstavit co se stane pokud se VV dostane do parlamentu. ODS ziska schopneho sekundanta v niceni a rozkradani teto zeme.
02. 03. 2010 | 17:17

yara ze země krys napsal(a):

Lexovi:
Myslím, že jste se prozradil, jste politik. Z Vašeho příspěvku to sálá. Mrzí mě Váš odpor k VV a Radku Johnovi, protože
Vaše příspěvky jsem rád četl a většinou byly velmi kvalitní. Škoda, ale tentokrát Váš příspěvek není psán chladným rozumem, ale cítím v tom emoce.
Mám na Vás dotaz: Myslíte si vážně, že některá ze stávajících zavedených parlamentníích stran je schopná tuhke zem vyvést z ekonomické krize a společenského marasmu? Řekl byste mi kdo to je?
02. 03. 2010 | 17:18

Lojza napsal(a):

Pane Johne,právě jste mě přesvědčil, že Zaorálek v něčem pravdu mít bude. Vy jste novinář a tak není možné, abyste nevěděl, že "poslední tři roky", během kterých došlo k mnoha nepravostem, ČSSD nevládne. Také není možné, abyste bevěděl, že nákup gripenenů za Zemana PS zatrhla a tak nemohlo dojít k uplácení.Pokud to nevíte, obraťte se na M.Zemana, nebo si přehrajte OVM se Zemanem.
A pokud nevíte, že původní objednávka pandurů byla zrušena a ODS udělala novou(jeden kus o 30% dražší!), tak co v politice chcete? Jenže vy to víte. Vy jen pokračujete v kydání hnoje. A jsem přesvědčen, že nejen v rámci antikampaně. Kopete, protože Zaorálek se trefil, že?

Krok,
nemohl byste o odchodu Johna z Novy napsat něco podstatnějšího, nebo uvést nějaký zdroj? Děkuji
02. 03. 2010 | 17:18

marvin napsal(a):

"VV mají příznivců více než dost a nejen průzkumy to potvrzují" ...

..asi to nebude tak horké, když sem jejich příznivci musí psát souhlasné přízpěvky pod několika jmény, ale jen ze dvou pořád stejných IP adres... trapné pane Johne, trapné :))
02. 03. 2010 | 17:20

Kelt napsal(a):

Mnoho slov a nic v nich.Spíše bych řekl,že potrefená husa se ozvala.To,že paušální náhrada nepodléhá vyúčtování,jistě pan John ví,ale nic lepšího jej nenapadlo.Jeho "argumentům"jak říkal jeden můj přítel mohou věřit jenom ti,co žerou seno.
02. 03. 2010 | 17:20

myrta napsal(a):

Pane Johne,ještě nedávno jsem koketovala s myšlenkou dát hlas VV.Ale ódér jaksi vyprchává.A styl vašich obhajovacích blogů mě čím dále tím více připadá,že mají být asi určeny co nejširšímu spektru voličů.Zkrátka řečeno,mírně retardovaných?Vy jste býval přece kultivovaný a fundovaný novinář.
02. 03. 2010 | 17:31

jirka napsal(a):

to kelt:
a vám stačí k "sežrání" spekulace, které vydává čssd?
02. 03. 2010 | 17:34

Suchec napsal(a):

Lex:
Dvořák se dokonce darovací smlouvou přiznal k tomu, že to má cenu 77 mega (spočítal ji dle ceny na černém trhu).

Takže když ho nedostanou (jak kdosi poznamenal) trestněprávně, tak FÚ si jistě smlsne.

Ale to má z toho, že nasírá lidi kolem sebe. Je to holt tak.
02. 03. 2010 | 17:43

kozoroh napsal(a):

Tencokida.
Nevím, jestli zde jste, ale rád bych vám položil otázku: To je to zásadní prohlášení, jež jste již několikrát sliboval? Doufám, že ne!
Já sice chápu rozhořčení pana Johna a dokonce ( na rozdíl od Lexe) si myslím, že výtka ohledně náhrad je relevantní (navzdory účelovému zákonu), ale nemyslím, že musel volit tak agresivní reakci, byť nasrán. Na Zaorálka nakonec nemusel vůbec reagovat. Ten se ztrapňuje permanentně a sám. Byť dle výrazu jeho tváře si to on sám nemyslí.
Jak bylo napsáno jinde: Jedou v tom všichni. Někteří možná neradi, ale basu drží.
A mám velkou obavu, že až se ti noví v parlamentu okoukají, budou jak ti staří. Ve filmu Král Šumavy znalo přechod přes bažinu jen pár vyvolených. Kdo chtěl přejít, musel je požádat. Obávám se, že náš milovaný parlament je taková bažina. Kdo jí provádí, vůbec nemusí být jejím členem.
02. 03. 2010 | 17:43

Pavel napsal(a):

Vážený pane Radku Johne,

děkuji za reflexi ČSSD.
Fandím Vám, přeji si Vás ve Sněmovně, avšak naštval jste mě tím životním podrazem vůči své manželce. Nikdy bych tohle do Vás neřekl. Přeji vaší straně hodně štěstí.
02. 03. 2010 | 17:46

Zaorlálektonepobral napsal(a):

Lubomír Zaorálek odsoudil Zemanův "boj s blbostí". "Nesouhlasím s pohrdáním hloupými lidmi,“ řekl. „Pro sociální demokracii jsou přece i ti, kteří potřebují občas postrčit, cenní. Kdo jiný než my bychom k nim měli hledat cestu?“ Zaorálek má pravdu: ČSSD je strana pro blbce. Katastrofou pak je, když i blbci přestanou jejím zástupcům věřit, že „zdroje jsou“ a že „to myslí upřímně“.
02. 03. 2010 | 17:48

Sixy napsal(a):

Je skutečně komické, když siocialisté "bojují" proti korupci, zatím co nestydatě kradou peníze, určené na provoz jejich poslanecké činnosti a využívají je pro svoje obohacení. Přiáznali to jak Paroubek ve známém klipu" pánové, kdo na to má", tak i nejpopulárnější politik v zemi Sobotka, ktřerý si z poslaneckých náhrad staví v Praze luxusní byt. O to horší je skutečnost, že tyto nakradené peníze jsou nezdaněné. Nevím, komu z běžných občanů by prošlo, kdyby si peníze, které mu šéf svěří na propagaci firmy, "ušetřil" a použil pro sebe.
02. 03. 2010 | 17:53

jachymova napsal(a):

john a VV mají šanci a tak se do něj pouští kde kdo a hází se na něj všechna špína,rojí se spekulace...bohužel normální...plno lidí má dost vlády ODS i ČSSD,ale když se objeví na politické scéně někdo nový, hned mají všichni jasno, že to bude stejný a co budou dělat a nedělat apod....já jsem pro,aby se do parlamentu dostali a pak teprve můžeme hodnotit...budu vás volit pane johne
02. 03. 2010 | 17:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Já jsem sliboval zásadní prohlášení ?
Nelžete prosím.

Zaorálek je ostravský Špidla. Proklamuje, proklamovuje, proklamuje, až se doproklamoval ke korýtku. Nájemníci bytů OKD o tom ale vědí více. Totiž ti se všemi pěti pohromadě.

John je chybující, hříšný človšk a myslím , že si v tom vůbec nezadá třeba se sloupkařkami z Blesku, že hanah ?
Ale nekrade. Stejně jako hanah.
Nebo se mýlím ?

Český schizofrenní voliči, Těžká Barbora vyjede až v květnu. Zatím psi jen štěkají. Jsi připraven ? (Správný pionýr byl vždy připraven !!)

P.S. Sorry, nemám víc času. (Ten John je už jak Adamec a já.)
02. 03. 2010 | 17:59

vydavatel napsal(a):

Rath a "jeho" časopis....

Rath a prapodivna afera okolo casopisu Tempus Medicorum. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden.
02. 03. 2010 | 18:02

zdesta napsal(a):

yara ze země krys.Pán pod nickem Lex je především právník.Určitě bude vědět co je nactiutrhání a určitě bude vědět co je krádež,nebo loupež.To co zde napsal je bohužel pravda.Pan R.John se nám zde předvedl svou militantností,že dobře zapadne do předpokládaného politického průměru.
02. 03. 2010 | 18:15

hanah napsal(a):

Tencokido,

čím jsem si zasloužila srovnání s panem Johnem, kterým jako chlapem, manželem a otcem hluboce pohrdám?
To, že VV nebudu volit vás přece neopravňuje mě urážet.
02. 03. 2010 | 18:17

volič VV napsal(a):

Nejznámější český čichač toluenu a pojídač zaběhnutých psů Lubomír Zaorálek, toho času stínový ministr zahraničních věcí, emeritní demagog ČSSD, zapřísáhlý odpůrce amerických válečných štváčů a obdivovatel soudruhů z KGB se pouze pokoušel obhájit svoje myšlenkové pochody zamrzlé někdy v době jeho experimentů s chemickým rozpouštědlem.
Nic si z toho primitiva nedělej Radku.
02. 03. 2010 | 18:18

you olympics napsal(a):

John je určitě lepší než ta smečka, která už tam je. Bohužel, chte tam přivést zvláštní týpky typu bývalého libereckého hejtmana za ODS(Skokan). To je horší než Janoušek.
02. 03. 2010 | 18:19

kozoroh napsal(a):

Tencokida.
Nelžu. Několikrát jste pod čarou svého textu napsal něco v tom smyslu, že John tak do dvou měsíců zveřejní zásadní prohlášení. Není to přesná formulace (nechci to hledat), ale zopakoval jste ji několikrát. Proto se mi vybavila dnes.
A na margines: Nejsem odpůrcem malých (nových) stran. Naopak. Ty, které "reprezentují" dosud, mne svrchovaně serou. Rád bych volil solidní pravici.
02. 03. 2010 | 18:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Člověče, nejste Vy ten, co předal "zcela ověřené zprávy a fakta " tomu Zaorálkovi?
Ale vyhledejte to, dejte si tu práci. Aspoň se pobavíme.

Víte proč jsem psal o tom bobříku mlčení Radka Johna ??!!!

--- Protože nereagoval na mou výzvu ať se vyjádří ke komentáři jedné jeho děvečky ke kauze, kdy jedna metastáze z ODS řídila pod vlivem drog. Klidně si to dohledejte.

P.S. Člověče, nečtěte ty lidovky. Moh byste z toho docela zblbnout a já bych si Vás musel přeřadit ze sloupce "objektivní" mezi týpky jako je rumcajs a fafnir. :))
02. 03. 2010 | 18:30

volič VV napsal(a):

Tencokida Hnuj ?
A Vy se řadite do sloupce "objektivní" ?
02. 03. 2010 | 18:36

kozoroh napsal(a):

Tencokida.
Nemusíte tak květnatě. Stačí napsat, že jsem primitiv. Nebylo by to poprvé.
Ano, toho bobra jsem měl na mysli. Bez znalostí vámi uváděných souvislostí (nečtu tady všechno). Rozčilení není na místě!
A názor si dělám sám. Určitě k tomu nepotřebuji Lidovky, nebo hospodské tlachy.
02. 03. 2010 | 18:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah

Odpusť, ó Ty blahoslavená mezi ženami, světice naší novinářské scény, Vzorná matko I. třídy, skvoste mezi dcerami a archetype věrnosti.

Netrpělivě očekávám tvé rozhřešení. Ale pro jistotu jsem si uložil i své soukromé pokání:

1. Nejméně do čtvrtku večer nepohlédnu na žádnou ženskou zadnici, byť by mi posunky naznačovala, že mohu zajít i dál.
2. Od této chvíle budu brát stopaře pouze mužského pohlaví.
3. Dnes večer sepíšu přiznání všech svých nevěr a to i těch , kterých jsem se dopouštěl pouze ve snech.
4. Toto přiznání (kromě obzvláště pikantních scén) zítra přednesu svému zpovědníkovi a zveřejním jej ve své chystané knize.

P.S. Doufám ale, hanah, že nebudete taková sv.ně, abyste to přiznání někde vyšťárala, otiskla v Blesku nebo předala mé manželce. To bych si Vás dočista přestal vážit !

Jdu na pokr. Mějte se.
02. 03. 2010 | 18:42

Meňo napsal(a):

Pane John, jste jinak sympatickej člověk a řada lidí by Vás jistě volila, kdybyste tímto článkem neudělal sobě a Vaší straně ostudu.
Tohle jste opravdu nemusel. Ale je vidět, že přes všechny sliby jste už vplul do politického života, ještě dříve, než jste se tam dostal.
02. 03. 2010 | 18:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Volič VV
Ne. Já jsem v sloupci Tencokida.
02. 03. 2010 | 18:48

zdesta napsal(a):

Tencokida Hnůj: Pane kolego...Milý pane...Sakra to je jak v nějakém salonu na rautu pro VIP. Já vím,že VV je pro Vás v tom politickém svinčíku záchytným bodem.Ačkoliv nemám proti R.Johnovi nic podstatného,tak přece jen jsem trochu skeptik.Když jsem si přečetl ten první odstavec, (dál jsem přestal číst)tak jsem měl dojem,že čtu něco od Topolánka,Bendla etc. Ačkoliv zmíněný p.Zaorálek není zrovna moje krevní skupina,tak takové vyřizování účtů mi nesedí.Takový styl je zde na dením pořádku.Bohužel. Jinak zdravím-mějte se fajn.
02. 03. 2010 | 18:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
Ten odstavec psaný tučně je fakt ubohý.
Snad jej vyvažuje ten malý předposlední a násl.

Mějte se.

P.S. VV volím , ač jsem proti tomu aby se přejmenovali na VV Radka Johna. Volím je kvůli programu, nejen na základě negace negace. A mluvil jsem z několika lidmi od nich. Působili na mě dobrým dojmem.
02. 03. 2010 | 19:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden dva příspěvky obsahující hanlivé komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 03. 2010 | 19:22

Jakub Š. napsal(a):

Velmi Vám fandím, pane Johne. Po přečtení otevřeného dopisu, kde přiznáváte, že jste byl ve funkci předsedy představenstva OraPrintu však musím uznat, že z titulu takové funkce jste možná mohl/měl vědět o tak významné zakázce, jakou zřejmě zakázka pro VZP byla. Bez ohledu na to, zda to byla funkce reálná nebo jen virtuální, abyste mohl být odměněn za svoji práci. Jakmile jste předsedou představenstva, jste hlavou nejvyššího statutárního orgánu.

Bez ohledu na to, jak to ale bylo, je podle mne podstatné, že pokud byl obchod tak nevýhodný, jak někteří politici v rámci své volební kampaně zmiňují, neměla jej VZP s OraPrintem sjednávat. Vina je jedině na straně VZP. Komerční subjekt nemůže nikdo vinit z toho, že prodává za maximální dosažitelnou cenu - to je prostě princip tržního podnikání.
02. 03. 2010 | 19:22

ondra napsal(a):

Také pokud tahle zakázka nebyla pro VZP výhodná, měla ČSSD na to upozornit už sedm let zpět a ne zrovna když se jim to hodí. Přece když vím o něčem co se mi nezdá, tak na to upozorním a ne si to nechám na lepší časy ...
02. 03. 2010 | 19:30

hovorka11 napsal(a):

LEVAK:
Nenapsal jsem, že Jiří Pernes VÚML dokončil, jak sám přiznává. Nemohl jej dokončit, protože jej ukončila sametová revoluce. Bohužel se to snažil zatajit a je zcela jedno jestli ho odhalil jakýkoliv člověk: modrý, rudý, hnědý, malý, velký!
Průšvih tohodle deformovaného myšlení je, že se lidi nezaobírají doložitelným faktem, ale tím, kdo to řekl a proč.
Za to, že Zaorálek útočí na lidi, kteří upozorňují na fakta, neslučitelná s vedením takového ústavu ba měl být lidmi pranýřován.
Zaorálek je člověk, který místo odhalování svou nečinností kryje korupční jednání za miliardy, stejně jako ostatní poslanci.
http://zpravy.idnes.cz/pern...
02. 03. 2010 | 19:30

Lex napsal(a):

yara ze země krys
Milý příteli, odpovím Vám nejdříve také otázkou: Vy si myslíte, že to obskurní společenství reprezentované tímto exemplářem, je to, co je povoláno vyvést tuto zemi z čehokoliv kamkoliv? Pak Vám závidím, jak to máte snadné.
Ten militantní článek pana Johna Vám osobně něco sdělil? Pak i to Vám, závidím. Vy jste četl a viděl, co skutečně zaznělo na té tiskové konferenci a jak vypadá to, co napsal pan Zaorálek a co socální demokracie zveřejnila na adresu pana Johna a VV: Ne? - Zkuste to tady http://www.cssd.cz/media/ti... a tu obrazovou prezentaci si prohlédněte stranu po straně.
Co kdybyste se zamyslel nad podstatou mého upozornění autorovi, že ohledně "krádeží" pana Zaorálka je to v poměru ke znění zákona on sám, kdo tu je za hlupáka. Vy nevíte, co to je paušální náhrada? Vy nevíte, co to je "náhrada, kterou je příjemce povinen vyúčtovat"? Víte, že "náhrady", o kterých píše pan John, vůbec neexistují?
Nenutím Vás, abyste mne četl. Čtěte si Johny, budete mít život snazší.
A pokud přece jen chcete ode mne číst něco o politických stranách (psal jsem to už několikrát - Vy tu asi nejste dlouho), pak vězte, že existuje něco jako tradiční stranické rozpoložení. V systému dvou relevantních politických stran (např. Velká Británie, USA aj.) se u moci střídají jen tyto dvě velké, představované levicí (v podstatě sociální demokracií - Labour Party, Demokratiacká strana) a pravicí (Konzervativní strana, Republikánská strana). Ony v sobě konzumují různé názorové proudy, ale vždy levicové nebo pravicové. Samozřejmě, i tam existují malé strany s různým zaměřením, avšak bez skutečného politického významu. Naproti tomu klasický evropský kontinentální systém je představován větším počtem politických stran, které i přesto jsou ideově orientovány podle pravolevého spektra - pravice, střed, levice (na okrajích tohoto spektra mohou být ještě krajní levice a krajní pravice). Na našem příkladu v "posametovém" období se jako pravice vyselektovala ODS, klasickým středem je KDU-ČSL, levice je představovaná ČSSD. Napravo od ODS vzniklo a podílelo se na moci (nebo je v parlamentu) postupně více subjektů, ve vládě byly ODA, Unie svobody-DEU, nyní se profiluje TOP 09. Nevládní byli Sládkovi SPR RSČ. Naproti tomu na krajní levici je stabilně KSČM. Milý pane, vedle těchto stranických subjektů u nás existuje řada jiných, ale (s výjimkou dačasného postavení SZ)bez faktického vlivu. Zpravidla před volbami se zakládají nové subjekty slibující modré z nebe. Jsou však bez ideového zakotvení. Své místo na slunci si vydobývají právě jen svými krásnými řečmi, přesvědčováním, že oni jsou ti praví, ti povolaní, kteří to budou jedině dělat správně, dobře a poctivě. Tak se do sněmovny dostala Strana zelených (v Evropě již docela pevně ukotvená pro svůj ekologický program a inklinaci k levici), která však se profilovala především pravicově! a předvedla právě opak toho, co slibovala. Je to dobrá zkušenost.
Z těch porůznu vzniklých subjektů lze vyjmenovat Evropské demokraty a další evropsky orientované strany či volební uskupení, které svého času dosáhly úspěchu v senátních volbách nebo ve volbách do Evropského parlamentu, kde však s pravidelnou jistotou v příštích volbách zanikají. Tak se málem do sněmovny dostali i Žemličkovi Důchodci za životní jistoty, nyní startují právě Johnovy VV, Zemanova Strana práv občanů (charakteristická právě sdružováním "profláknutých ojetin", které se podílely na rozvoji toho úpadku. Klidně mezi tyto subjekty zařadím i TOP 09 se stejnou charakteristikou. Možná, že se někdo z nich do sněmovny dostane, možná bude mít i koaliční potenciál. Domníváte se však, že někdo z nich, z takto "povolaných" bude nadán být "vyvoleným"? Pak Vám opět závidím.
Pane, dělání toho "pořádku" bude trvat desítky let. A nikdo jiný, kromě tradičních stran to neudělá. Jenže se budou muset změnit jak ty strany, tak ta společnost sama. Pokud nepřijde "milosrdné léto" (jestli nevíte, co to je, najděte si blog Kláry Veselé Samkové).
Přeju Vám štěstí.
02. 03. 2010 | 19:31

volič VV napsal(a):

pane Stejskale?
Tohle je v poradku?

PS:myslím,že by to neškodilo ani padákovému myslivci,"chlapovi s gulama",veřejnému Džonkovi,Íčku,špatnému počasovi,canary song for today,Trautenberkovi,Žulínkovi,Senatefreiheit,Sanctu Wenceslausovi Secundovi

LEVAK 02.03.2010 16:48:56

A co Gordzino Paropupkovic? Bylo by to dost romanticke? :).
02. 03. 2010 | 19:36

Vaněk napsal(a):

Pane Johne,

fandím Vám. Domnívám se, že na čas posvítíte pod svícen.
02. 03. 2010 | 19:37

volič VV napsal(a):

Jiri (pandourek) Paroubek je zbabelec.
Poprve na reakci o kauze Pandur vyslal Skromacha a naposled Tvrdika. Vsiml si nekdo jak se Tvrdikovi trasly ruce? Holt lhani a mlzeni je na nervy narocne.
02. 03. 2010 | 19:44

Michal Macek napsal(a):

tak Martina Sablikova priveze 3 olympijske medaile a predseda Paroubek uz brusli na predvolebnim mitinku ve veste s napise CZECH....du blejt velebnosti....

PS: predseda ma stesti ze neprivezl 3 medaile treba takovy Verner - chtel bzch ho videt delat v trikotu trojneho tulupa....
02. 03. 2010 | 19:44

Baba napsal(a):

Samo.
02. 03. 2010 | 19:45

volič VV napsal(a):

Michale Macku,
Považte, Paroubek se vidí v čele sportovců !!
Slibuje, že po výhře ve volbách převede sport přímo pod premiéra, tedy pod sebe .

Chce jen populisticky využít zvýšeného zájmu lidí o sport po olympiádě. Dokonce v době prohlubující se krize uvažuje, jak dostat do Česka fotbalové Euro. Naše hvězda nejzářivější chce prostě dát lidu chléb a hry. Proto začala pořádat i cirkusová představení na ledě.
Škoda slov by bylo rozebírat ekonomické možnosti státu přípravy nějaké monstrózní sportovní akce. Koho nevyučilo ani pořádání Mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 v Liberci, zaslouží, aby po „hrách“ na něj opravdu zbyl jen „chléb“ s vodou.
Ale zastavme se u Paroubka a sportu. Chápu, že chce mít pod palcem voličskou skupinu hospodských fandů, je jich mnoho. Ale stačí prostý pohled ke zjištění, jak daleko tento bafuňář ke skutečnému sportu má. Nějak jsem neuvěřil paní Petrře Paroubkové, že její manžel je schopen proplachtit deset metrů, jen aby napravil její plážový slunečník. No a ruku na srdce, na sumo je zase příliš útlý.
Prostě Paroubek a sport se má k sobě jako tělnatý papaláš a proletář, čili jako kozel a zahrada. Když už ministr sportu není bývalá sportovní hvězda jako Pelé, Jelinek, Treťjak, Killy nebo Platini, neměl by být aspoň antireklamou na pohyb. To i Antonín „Hergot“ Himl na tom byl lépe. K oslovení mládeže prostě nemá pantáta Paroubek exteriér ani interiér, a to i kdyby se pasoval na ministra mládí, radosti a RaJe.
Jaké z toho plyne poučení? Paroubek má prostě ve svých marťanských genech, aby se montoval do věcí, k nimž nemá absolutně předpoklady. Cirky, pokleslá zábava, srocení davů - tam může svou dikcí bývalého aparátčíka s modulací megafonu oslovit sobě rovné, ale „na saka nepouštět“! To je metafora z dob Biĺaka, která nás utvrdila v tom, kam vede, když se neumětelové připustí do vážných akcí.
Takže nejen sport, ale především ekonomika by před Paroubkem měla být ochráněna. Jako „měnový expert“ se projevil už na pražském magistrátu, když fixoval v neprospěch Prahy devizový kurz, přestože byl zrovna nejméně příznivý, čímž vznikly hlavnímu městu obrovské ztráty. A to nebyly jeho jediné škody, které Praze v souvislosti s První městskou bankou udělal.
Vrcholem jeho odborné diskreditace pak bylo, když Paroubkův kabinet v létě 2005 potřeboval utratit nějakých patnáct miliard korun, které v ČNB byly blokovány v eurech. Ke všeobecnému veselí ekonomů však k tomu v televizi opakovaně prohlásil, že vláda v ČNB uložila ony rance eur, aby při jejich prodeji na trhu nedošlo k oslabení české koruny. Tohle nebezpečí prý pominulo, a tak je možné eura utratit. I pro ekonomické laiky je jasné, že nabídka eur s poptávkou po koruně naši měnu posiluje. Přesto si svůj nesmysl prosadil a peníze rozfofroval.
Pustit tohoto člověka k vládě je stejně šílené, jako kdybychom od něj chtěli sportovní výkony. Někomu prostě Nejvyšší bytost nenadělila...
02. 03. 2010 | 19:50

ms napsal(a):

Porovnejte si Radek John zde

Opravdu nejsem zoufalý, ale spíš pobavený zoufalostí vaší. Opravdu nemám děravou paměť, proto velmi dobře vím, že jsem nikdy nebyl v žádné firmě Romana Janouška a nikdy jsem jako podnikatel neparticipoval na žádných jeho podnikatelských aktivitách a ziscích, natož na nějakém tunelu.
Svá tvrzení se zcela chybně pokoušíte doložit mým angažmá ve firmě Ora Print, v níž jsem přijal pracovní úkol vydávat časopis zaměřený na prevenci zdraví, který jsem považoval za užitečný a moje odměna za konkrétní práci činila zhruba deset tisíc korun měsíčně a žádné další požitky a samozřejmě žádný podíl na vlastnictví firmy a samozřejmě žádný zlatý padák. Snadno byste si mohl zjistit, kdybyste chtěl, že pracovní úkol pro Ora Print jsem přijal až poté, kdy Roman Janoušek z této firmy odešel a vlastníkem se stal její ředitel. Vy jste si ovšem nechtěl nic takového ověřit, abyste mohl lhát a tvrdit zjevnou nepravdu, abyste mne v očích obyvatel této země očernil. Každá možnost dobrá, když pomocí pravdy to nejde, že?

Radek John pro parlamentní listy.

Ale to je lež, já jsem neřekl, že si na nic nepamatuji. Naopak, na podpis smlouvy na kuchařku si vzpomínám. Byla to smlouva na knižní publikaci a desetidílný seriál pro televizi, takže ta cena působila jako přiměřená. Ano, víc jsem se tím nezabýval, protože jsem měl dost práce na svých úkolech a kniha byla aktivitou majitele firmy pana Janouška,"

http://modra-sance.blogspot...
02. 03. 2010 | 19:51

ms napsal(a):

A Radek John který pana Janouška zná i nezná, dnes teda jasně ví, že kuchařka byla pana Janouška, před rokem to zas nevěděl.

Firma Ora print se však těmto informacím brání. „O vlivu pana Janouška nic nevím,“ sdělil HN současný šéf Ora Print, novinář Radek John. Když ho HN coby předsedu představenstva požádaly o bližší informace o zakázce od Lesů ČR, řekl prý jen, že „vyhráli řádné výběrové řízení“. Zda se správci státních lesů spolupracují i na jiných projektech, říct už nechtěl. HN zkoumají i to, jak se jedna z tváří televize Nova k někdejší Janouškově agentuře vlastně dostala. „Oslovili mě v roce 2002 kvůli mému knowhow. Nemám ve firmě žádnou majetkovou účast. Jsem tu jen manažer.“

http://www.silvarium.cz/con...

Fakt je dost blbý, že řeči politiků si lze ověřit i zpětně.
02. 03. 2010 | 19:54

hovorka11 napsal(a):

Strana VV má nejdůležitější programový bod v tom, čeho se ostatní parlamentní korupční strany děsí- a to je přímá volitelnost (návrat k demokracii) v tomto dnes už totalitně zkorumpovaném státě.
Proto je VV nebezpečná pro všechny současné parlamentní strany. Proti VV půjdou všichni a v čele nich ruku v ruce soudružsky Soc.dem+ODS.
02. 03. 2010 | 19:55

volič VV napsal(a):

to ms,

Radek John zatim nesliboval tohle...
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.
a zatim po roce nemusel rikat tohle....
B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 tehdejsi ministr financí Bohuslav Sobotka.
02. 03. 2010 | 19:59

ms napsal(a):

Ale pan John vůbec mívá s tou kuchařkou velké paměťové problémy. Jednou o ní ví, jindy neví

"Já jsem na tom nedělal, šlo to mimo mě, nic o tom nevím,"

http://www.drevari.cz/clank...

Hlidací voříškové demokracie, máte odvahu konfrontovat svého bývalého kolegu s jeho velmi zmatečnými výroky ?
02. 03. 2010 | 19:59

ms napsal(a):

Volič VV, já vím, pan Sobotka bije černochy. A proto pan Radek John může z nás dělat debily.
02. 03. 2010 | 20:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane voliči VV,

nijak unešen tím nejsem, nicméně snažím se rozlišovat mezi komolením jména a hanlivým komolením jména (tím myslím například Tupohlávek, Paroprase či Váš Pinďourek).

Jinak je dost ošidné ohánět se zde poukazováním na prohřešky jiných. Nebo přesněji zbytečné. Podobně jako třeba nemá smysl tvrdit dopravnímu policistovi, že ten před Vámi jel po městě ještě o třicet kilometrů rychleji, než byla ta Vaše osmdesátka. Netrávíme zde ani já ani kolega Zdeněk Mihalco 24 hodin denně (já mám například teď týdenní dovolenou a jsem s dětmi na horách), nestíháme číst úplně vše (a ani na to nemáme náladu).

Přesto zde nemíníme připustit diskusní žumpu podobnou té na jiných obdobných fórech. Neporušujte zdejší pravidla (viz Kodex debatujících) a nebudete se tak vystavovat riziku, že Váš text bude smnazán (viz doslovné znění v záhlaví každé debaty).

Starost o ostatní nechte prosím na nás. Děkuji.

Libor Stejskal
02. 03. 2010 | 20:06

volič VV napsal(a):

ms,
No Rath si taky moc nepamatuje!

David Rath má za sebou pozoruhodnou politickou dráhu a neméne pozoruhodný názorový vývoj. Vyrustal coby príslušník pražské zlaté mládeže v rodine komunistu, sám ale do strany patrne vstoupit nestihl, k pádu režimu došlo ješte za dob jeho studií. Po revoluci tedy zavetril a pridal se k obcanským demokratum. Protože zde jeho ambice nebyly naplneny, po trech letech z ODS odchází a dává se do služeb SD-LSNS (Svobodní demokraté - Liberální strana národne sociální). Za tuto stranu dokonce kandiduje do Poslanecké snemovny, ovšem neúspešne, a tak záhy svobodné demkraty opouští. Mezitím zakládá radikální nátlakovou organizaci Lékarský odborový klub a stává se i prezidentem Ceské lékarské komory.

Za úcelem zlepšení financování zdravotnictví prosazuje okamžité zavedení vysoké spoluúcasti pacientu na lécebných výlohách a uvažuje, že pošle do konkurzu Všeobecnou zdravotní pojištovnu, která vcas neplatí lékarum.

Pacienti si podle nej meli priplácet napríklad za recept, složit tak zvanou ambulantní taxu, tedy platili by urcitý poplatek, když poprvé jdou k lékari, platili by dále za den strávený v nemocnici a pripláceli by i za dopravu sanitkou. Samozrejme i nadále by v této spoluúcasti byly zahrnuty léky. Rath se domnívá, že z verejného zdravotního pojištení by se nadále nemely platit léky, které jsou na predpis i volne prodejné, napríklad paralen.

Rath k tomu ríká, že "spoluúcast je jedno z opatrení, kterými by se rešila soucasná vážná platební neschopnost Všeobecné zdravotní pojištovny“, a dodává, že VZP neplatí nemocnicím a ambulantním specialistum vcas, ale po lhute splatnosti, takže "to radu soukromých ordinací privádí k financním problémum, nemají z ceho platit nájem, zamestnance, telefon, energie atd.“ Rovnež se domnívá, že že zdravotnických zarízení je moc a musí dojít k jejich redukci.

Už o rok pozdeji ale dochází u Ratha k názorovému prerodu. Prezident CLK a predseda LOK dospel ke svému obratníku Ratha a otocil o 180 stupnu. Jeho další politická dráha je už dostatecne známá: V roce 2005 je jmenován ministrem v Paroubkove vláde, v roce 2006 vstupuje do CSSD, za niž kandiduje, tentokrát úspešne, do Poslanecké snemovny. Nyní se stává i hejtmanem, a to ve Stredoceském kraji, kde nejenže pokracuje ve svém boji proti poplatkum u lékare, ale dokonce je chce pacientum krajských nemocnic proplácet (z našich daní, pochopitelne, což už ovšem nedodává).
Proto si na záver pripomenme, co tento pseudopolitik ríkal ješte pred par lety:

"Jestliže dnes je spoluúcast zhruba devet procent, což rocne delá asi 14 miliard korun, které pacienti vetšinou priplatí na léky, pak tato spoluúcast by mela stoupnout na 18 až 20 procent a mela by být zavedena nejen na léky, ale na veškerou péci, která není prímo spojena s ohrožením života."

Inu, svet se mení a politici s ním. Obratník Ratha je ale jednou z nejkriklavejších ukázek prevlecení politického kabátu, jakých jsme byli za uplynulých dvacet let svedky.
A tenhle sasek kritizuje Radka Johna. Co si o tom myslis ms?
02. 03. 2010 | 20:08

ms napsal(a):

Ano voliči VV, Rath také trhal muškám křidýlka a dokonce jel autem na červenou. Proto se o prohřešcích Radka Johna nesmí psát. A už vůbec ne připomínat jeho paměť nepaměť.

http://www.reflex.cz/Clanek...

Myslím, že onu už teď proslavenou Zvěřinovou kuchařku teď můžete dělat bez problémů.
Nedělám ji. Už je natočená, teď ji stříhají úplně jiní lidé.
02. 03. 2010 | 20:11

ujo napsal(a):

ani se mně pod ten výlev p. Johna něco psát, dost toho v diskusi bylo řečeno.
Snad jen to, že John je podobným typem jako Bursík. (vč. afinity k pravici a ODS).
TH vyslovil názot, že John nekrade.
Nevím, ale jeho účinkování v představenstvu ORA Printu (kdy podle něj zajišŤoval jen tehnické zázemí časopisu VZP) je nanejvýš podivné.
Můj názor: John o kšeft v Nově přišel(proč asi?) a hledá nový.
02. 03. 2010 | 20:13

volič VV napsal(a):

Dekuji za vysvetleni pane Stejskale,
Takze Paroubka je lepe nazyvat "Smradlavou Demagogickou Kouli Tuku" nez "Pindourkem".
Podivna pravidla pane Stejskale.
PS. Myslite si ze ma Paroubek gule?
02. 03. 2010 | 20:16

volič VV napsal(a):

to ms,

kdo jsi bez viny, hoď první kamenem. A tim Zaoralek urcite neni. Nedivim se ze se John brani.
Pokud jde o mne tak to radsi vyzkouset VV nez byt v nekonecnem limbu s CSSD a ODS.
At VV ukaze co umi. A ty utoky na privatni zivot pana Johna me pripadaji trapne. Hlavne od volicu Rathu, Topolanku a Paroubku.
02. 03. 2010 | 20:24

volič VV napsal(a):

ujo?
Koho volis ty a proc? Rad se od tebe poucim.
02. 03. 2010 | 20:27

hanah napsal(a):

volič VV

divím se, že vy už máte volební právo,páč mi ty vaše nářky a žalobníčkování připomíná chování žáčka prvního stupně ZŠ.

A jinak myslím, že si pan John tak trochu nas.al do holínek tou svou obhajobou. Vyšlo tak najevo mnohem víc, než kdyby byl býval mlčel :-)
Smutné, že si nepamatuje, co kdy a kde řekl, že si nepamatuje co pro kterou firmu kdy dělal, kolik za to....
ajajaj, tolik podivností ještě před zasednutím do poslanecké lavice...
02. 03. 2010 | 20:34

ms napsal(a):

Voliči VV, nevšiml jsem si, že bych byl Zaorálek nebo jiná z osobností na které tady poukazujete. Proč mne tedy neustále poučujete, kdoí co vše špatně dělá, když upozorňuji u článku pana Johna na velmi zvláštní nesrovnalsoti v jeho výrocích ? Můžete mi to vysvětlit nebo se dozvím, že pan Paroubek má bradavici a Kalouskovi se říká lihovar ?
02. 03. 2010 | 20:38

Hurá napsal(a):

Delší dobu jsem rozhodnut volit VV ! A učiním tak ! Jenom hlupák se nechá svést ubohostí Zaorálka a jemu podobným. Nepřipadá Vám, pane Johne, jako z oblasti hůzné sci-fi sestava: ministr zahraničí = Zaorálek, ministr kultury = Jandák, předseda vlády = Paroubek, ministr financí = Sobotka, a nebo třeba předseda vlády = Topolánek, ministr vnitra = Langer, ministrině obrany = Parkanová, ministr zdravotnictví = Julíneček, ministr spravedlnosti = Svoboda atd, atd, mně tedy ano. Každý jistě může doplnit o svoje další kreatury. Z toho ale vyplývá, že jsou natom voliči všichni stejně. Volme tedy neparlamentní strany !
02. 03. 2010 | 20:40

Michal Macek napsal(a):

volic VV:

antireklama na pohyb :DDD
02. 03. 2010 | 20:45

hovorka11 napsal(a):

Nevidím nic lepšího než stranu VV. Zatím na ní nadávají ti, z politiků, kteří kryjí korupci. Můžu si myslet cokoliv, ale nejlepší doporučení pro VV je právě odpor těchto lidí z jiných korupčních stran, kteří se v současnosti drží penězovodů.
02. 03. 2010 | 20:48

ujo napsal(a):

pro voliče vv:
Ptáte se koho budu volit:
Tak Johna určitě ne mj. proto, že mu ještě víc než ostatním politikům jde o kšeft.
Budu volit stranu ve které se vyskytuje co nejmenší množství lidí podobných Johnovi, lidí arogantních, ziskuchtivých, s deficitem charakteru
02. 03. 2010 | 21:04

ujo napsal(a):

pro voliče VV:
Takže z mouchy na stěně ( Blue Jay, Agent Smith atd.) se stal volič p. Johna?
Kolik platí?
02. 03. 2010 | 21:07

hanah napsal(a):

Mně nepřijde šťastné volit stranu, na kterou vypluje na povrch tolik podivností a nesrovnalostí a ještě ji vede tajemný, nečestný a neveřejný John.

Já uvažuji o Suverenitě J. Bobošíkové - jedině ona si troufla aspoň kopnout do kotníku ČEZ (všechny ostatní strany a politici mlčeli jak zařezaní), je to schopná cílevědomá , pravicově orientovaná ženská, které prozatím důvěřuji.
Ještě zvažuji stranu P. Macha, jen si myslím, že mají šanci nepatrnou.
02. 03. 2010 | 21:07

Michal Macek napsal(a):

ujo:

tak to vam zbejvaj jen komunisti.... :)
02. 03. 2010 | 21:07

volič VV napsal(a):

to hanah,

No vidite. Vy si myslite ze ja nemam volebni pravo a ja si myslim ze jste pubertacka co ma ruzi na tvari kdyz vidi neco oranzoveho. Holt nejsem typ ktereho bavi Krampol. Pro vas to ale musi byt vrchol zabavy, ze hanah? Umite bruslit?
02. 03. 2010 | 21:09

volič VV napsal(a):

hanah?

Nechce byt Bobosikova presidentkou? Komuniste ji uz tam jednou tlacili. Takova zasadova zenska. Skoro jako Vy hanah. Odkud vane vitr?
02. 03. 2010 | 21:14

mmachaty napsal(a):

pro začátek stačí, když se budou věci nazývat pravými jmény a nastolí se vymahatelnost práva spolu s osobní zodpovědností - nejen politickou, ale i ekonomickou a právní. Pak je jedno, kdo toto bude prosazovat. Jedno je jisté ODS a ČSSD to jistě nejsou - času na to měli dost - střídavě jednu generaci.
02. 03. 2010 | 21:14

volič VV napsal(a):

ujo,
takze, budte volit stranu ve které se vyskytuje co nejmenší množství lidí podobných Johnovi, lidí arogantních, ziskuchtivých, s deficitem charakteru . Prozradite nam ktera strana to je?
02. 03. 2010 | 21:21

hanah napsal(a):

No, voliči VV, myslím, že Vyvoleným prokazujete medvědí službu.

Nerada jsem se vás dotkla, ale takhle jako vy to děláte, se žalovávalo za mých mladých let.
Nikdo je neměl rád.
Bruslit snad ještě trochu umím, oranžovou nesnáším a Krampol je mi ukradený.
Tak dobrou
02. 03. 2010 | 21:39

hanah napsal(a):

Tencokido

OK, beru, ale slíbit nic nemůžu...mám to v náplni práce a zdroje jsou :-)
02. 03. 2010 | 21:41

ujo napsal(a):

pro voliče VV.
Nejdřív řekněte koho volíte u Vás v Canadě (máte tam vůbec volební právo?)
Pro Michala Macka:je příznačné a smutné, že s těmi komunisty to říkáte Vy, patrně z pravice.
Ale abych Vás upokojil, pokud se nestane něco mimořádného tak je volit nebudu
02. 03. 2010 | 21:53

Michal Macek napsal(a):

ujo:

ja budu volit stranu zelenych a vy taky - pokud se nechcete presvedcit o mych kvalitach carodeje voodoo :)
02. 03. 2010 | 21:58

ujo napsal(a):

pro MM:
Tak trochu jste mně nahnal strach ale zelení to nebudou (jednak Bursík a potom jejich odmítání jádra).
Iluse si opravdu nedělám "kdyby volby mohly něco změnit tak už je zrušili" ale zkusím SD
02. 03. 2010 | 22:07

Kritik napsal(a):

Soutěž o to, kdo nakydá více hnoje.

Taková ztráta času s psaním výše uvedeného článku. Buď to autorovi činí radost a je ve štvavé nenávisti jako ryba ve vodě (a ví jak na to), nebo se ho dotkla oprávněná kritika. Pakliže byla kritika pravdivá, reaguje adekvátně, nic jiného se od něj ani nedalo čekat. Pokud neprávem, mnozí moudří doporučují nehrabat se v tom. Mohl by se sám tou špínou zašpinit.
02. 03. 2010 | 22:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 03. 2010 | 22:14

mirda-nesocan napsal(a):

zajímavé mažou se příspěvky psané v prospěch VV,upozornuji nebylo tam žádné vugární slovo
02. 03. 2010 | 22:18

Pípa napsal(a):

Pane Stejskale,
preventivně jsem se vymazal.
02. 03. 2010 | 22:32

Pípa napsal(a):

Jó, a netýkalo se to VV, ale p. Johna osobně. Aby nebyla mýlka.
02. 03. 2010 | 22:34

tomas.p napsal(a):

Lex a všichni/zde často přítomní/ snaživí obhájci rozumných řešení:
je mi líto, ale svým snažením jen prokazujete úspěšnost epochální manipulace s veřejným míněním. Jste stejně jako většina obětí mystifikace.
Žádná demokracie se nekoná, alespoň ne v tom duchu, tak jak jí má většina lidí ve svých představách.
Vy všichni, co se kocháte a vzájemně obšťastňujete vlastní korektností, znalostmi a vzděláním, úctou k zákonům a nejspíš k nějaké mravnosti, vy všichni jste jen "důležité" figurky pro vytváření zdání existence nějakých pravidel.
Vytváříte šum, v kterém zaniká tiché šoupání bačkor těch co opravdu "vládnou".
Zatím, co se tu dohadujete o důchodových systémech, sociální snášenlivosti, vedete zasvěcené debaty o energetické výhodnosti jádra a nebo solárních panelů, ..., doslova před očima nám tu všeho schopné partičkty, jednou pod vlajkou levice a jindy pod vlajkou pravice už desetiletí programově rozkrádají poslední zbytky všeho, vody, uhlí, vzduchu, našeho zdraví a přitom nás přesvědčují, že to jinak nejde a co je nejhorší připravují nás o důstojnost, o smysl života, ideály.
Do hajzlu s korektností, do hajzlu s tou vaší akademickou moudrostí.
Jsou momenty v lidských dějinách, kdy je zapotřebí poslouchat intuici a obyčejný zdravý rozum a události nazývat pravými jmény a mně se zdá, že ten čas nastal.
To co se děje dneska, je nejspíš jedno velké a nejspíš poslední přerozdělování majetku, obrovská celoplanetární zlodějna.
No co to má společného s Johnem, asi tolik, že Vaše reakce na něj mně k tomu vyprovokovala.
Zdravím.
02. 03. 2010 | 22:58

yara ze země krys napsal(a):

Lexovi: Dík za Vaši odpověď. V podstatě nejsem od Vás názorově moc vzdálen, dlouho jsem si představoval, že pro naší zem by byl výhodný anglo-americký systém
dvou stran kdy vítěz bere vše.
Problém je však ten, že obě naše největší strany jsou pěkně profláklé a kauzy, ve kterých jsou namočeny pěkně smrdí a je skoro jisté, že v naší zemičce probíhá velké a dlouhodobé rozkrádání státního majetku v rozsahu miliard Kč prováděné velmi chytře např. předraženými státními zakázkami a obrovskými nákupy zařízení bez výběrových řízení atd., že jsou vidět nebo jen tušeny kontury a obrysy a chybí přesné a hmatatelné důkazy. Navíc po systémových zásazích "odborníků" do režimu
policie ČR a tichého přihlížení statních zastupců se nic neděje
a občanstvo ČR správně vytušilo,
že se s nimi hraje betl. Není určitě politický zájem něco vyšetřit. Vždyť např. z celkem 22 rozkradených bank se dotáhl do konce pouze jeden případ. Pokud se nevymění lidi ve vedení obou největších stran za lepší, nevidím možnost zlepšení a proto jako mnoho zklamaných lidí čekám s nadějí na novou stranu, která není profláknutá podivnostmi jako jsou v kauzách: Gripeny, Pandury, Iveca, ekologické tendry, akciové společnosti s listinnými akciemi na majitele, předražené státní zakázky kde vévodí výstavba předražených dálnic oproti zemím EU, podivný výpočet ceny u odškodnění církve atd. Dále bych mohl pokračovat
např. se zavedením ceny za el. energii, která je evropská, ale platy zaměstnanců v ČR zůstaly malé české, přitom Francie si např. dokázala vyjednat výjimku z ceny a chrání tím svoje hospodářství,teď v krizi jim to velmi pomohlo! Je tu dále celá ředa přímo obskurních výhod co si v tichosti a příživě za 20 let zavedli naši politici, které jsou i při srovnání s praxí v zemích EU neskutečné. Mohl bych pokračovat, ale o přesný výčet toho co se podařilo zkazit nejde. Stojí však za zmínku ještě ovšem obludný dluh státu, který když si uvědomíme jak schopné a chytré lidi jsme tu měli, prostě hodně bolí, my jsme měli být věřiteli a né dlužníci! Nesmíte se divit, že lidé s nadějí hledí jinam k novým politickým seskupením, a stávajícím prostě už nevěří. Myslím, že bysme R.Johnovi měli dát šanci a ne ho hned nenávistně urážet. Zdravím Vás a díky za slušnou argumentaci, pokud se mýlím, zcela určitě se Vám omluvím.
02. 03. 2010 | 23:11

hanah napsal(a):

tomasi.p,

máte pravdu, váš příspěvek ve mě rezonuje dosud, veďte nás!

Vystupte z anonymity a davy půjdou za vámi. Vždyť my všichni vlastně na něco takového čekáme.

Do hajzlu s korektností (pardon pane Stejskale), do toho !
02. 03. 2010 | 23:17

Joseph napsal(a):

To Tomas.p
Nezbývá než souhlasit, jít k volbám a vyházat tyhle kašpary, co to s námi myslí upřímně a dát šanci někomu jinému.Horší už to vážně být nemůže. Přibývá hodně mladých lidí, včetně mě, komu politická situace u nás není lhostejná a budou volit Věci Veřejné. Postup do sněmovny je pouze začátek, držíme pěsti!!
02. 03. 2010 | 23:43

tata napsal(a):

dobry den

pane Lexi

proč mi to dělate,zase jste mi predběhl.

Přiznam se že sem koketoval volit VV,moc se mi libilo to stou korupcí,ale jsou to jen řeči pak se pan John celkem dost jasně vyjadřil s kym bude spolupracovat,no a první odstavec tohoto blogu mi stačil dal sem nečetl je naprosto stejny,kecy kecy jako všichni nova krev se nekona,takže pane mě jste vylečil.JAKO dloholety monter sem se od srdce zasmal nahradam vždy to byly penize ktere se hlavně šetřily,myslim že odborně to podal pan Lexi,
Teda takkle se schodit,to teda nechapu nebo si onas myslite že jsme opravdu takovy pitomci?
02. 03. 2010 | 23:48

tata napsal(a):

yara ze země krys,Tomas

Ano taky bych chtěl změnu,ale myslim a bohudik že první odstavec vše jasně ukazal jak to pan jonh mysli,promě se teda jasně odkryl karty,to vžadnym připadě nova krev není,použiva hned na začatku to samí co kritizuje
03. 03. 2010 | 00:00

yara ze země krys napsal(a):

tata:
Dobře, dejme tomu, že máte s Lexem pravdu. A co včíl, by řekli na Moravě. Koho chcete volit. R.John také nemá VV na doživotí, přijdou jiní. Ty dvě naše největší strany na vládnutí
měli téměř 20 let a výsledek známe! Tak, docela by mě zajímal Váš názor koho máme volit !
03. 03. 2010 | 00:20

babča napsal(a):

Nejlepší by byla dočasná anarchie. Každej urve, co se dá, ze dvou třetin se vymlátíme a zbylí budou mít šanci začít znovu a líp :-))

Volím Bobošíkovou nebo Macha. Nebo ČSSD, ať si vyžere, co naslibovala.
03. 03. 2010 | 00:54

Pípa napsal(a):

Pinokia a eskalátory smrti. Jinak to úplně rozkradou. I to co ještě není. Jenže naše armáda? Banda zlodějů a zbabělců.
03. 03. 2010 | 04:07

Lila napsal(a):

Tomas P.

Váš názor bych bez výhrad podepsala.

Lex

Zajímalo by mne, jak lze kvalifikovat využívání nezdaněných poslaneckých náhrad k jiným účelům, než k jakým jsou poskytovány. Například když jsou cestovní a jiné náhrady použity na pořízení nemovitosti, z financí určených na nákup kancelářských potřeb se pořizují předměty do vlastní domácnosti - od nádobí po spotřebiče atp. Nebo když se za tzv. expertní peníze proplácejí faktury vystavené třeba vlastní babičkou a peníze se doslova projí. Poněkud zvláštní mi také připadá, když poslanec inkasuje příspěvek na poslaneckou kancelář, která sídlí v jeho vlastním domě.

Když se (celkem nedávno) ve Velké Británii zjistilo, že poslanci si z poslaneckých náhrad kupují plenky a jiné věci, vypukl skandál.
Jsem přesvědčená, že R. John jako zkušený novinář ví, že svá tvrzení musí mít podložená.
Určitě by bylo zajímavé, kdyby pan Zaorálek hodlal svou čest a reputaci bránit soudní cestou.
03. 03. 2010 | 07:47

StandaT napsal(a):

ale,ale... to když po někom vystartuje socialista, tak se nesmí ani bránit, aby nebyl za ošlivého?
03. 03. 2010 | 07:47

Míval napsal(a):

Viděl jsem pana Johna v Otázkách V.Moravce. Zelený Liška tam cosi nepěkného vůči VV naznačil. A okamžitá reakce pana Johna: "Budeme vás žalovat!" Zařadil se tak do souboru ostatních pupíků, kteří soud považují za rozhodující místo k řešení jejich žabomyších sporů. Řekl bych, že nepochybně patří do rodiny Topolánků, Paroubků, Langrů, Zaorálků a dalších. Tedy rozhodně žádná alternativa
03. 03. 2010 | 07:48

StandaT napsal(a):

modrá šance je vskutku dobrý informační zdroj. Neměl bych se dát něco ze serveru CSSD proti vam?
03. 03. 2010 | 07:49

vlk napsal(a):

Pane Johne
četl by se mi jinak váš dopis panu Zaorálkovi, kdybych se jednoduše mohl spolehnout na to, že mluvíte pravdu a jste vždycky korektní. Není mi nic do vašeho soukromí. Pokud byste nebyl politikem.Dlouhodobě jste prostě klamal vlastní rodinu. Jak mám jako občan téhle země věřit, že v politice to budete dělat jinak?Když jste svou situaci neuměl vyřešit ani tak jako Paroubek nebo Topolánek?
Jak mám věřit tvrzení, že skoro neznáte Janouška a jeho manželku?

A že Janoušek prodal někomu ORA PRINT? Hm.Noa co? Jste si opravdu jist, že ten prodej nebyl stínový? Jako tzv. investigativní novinář, za kterého jste se dlouhá léta vydával, jistě víte, jak to tad y chodí. A pokdu by firma vlastněná Janouškem dostala zakázku na časopis pro VZP byla by to pro každého tzv. rána na sedící kachnu. Takže mi přijd e logické že Janoušek firmu, pře d formálním uzavřením zakázky /jako/ prodal.
Vy samozřejmě nemáte naprosto žádnou potřebu s ezajímat o detaily. Vy nic,vy muzikant.
Ovšem zajíalo by mne , jestli kdysi novinář Radek John by se spokojil s vysvětlením dnešního politika Radka Johna. A tipuji, že sotva!
A ještě drobnost - tahle země bezesporu potřebuje ten politický smrad, co tu máme, vyvětrat. O tomnení debata.Jenže pane Johne, předpokladem je, že to budou d ělat lidé důvěryhodní,. u kterých bud e lementárně jasné, že melžou ani doma ani mimo domov. dále bybylo vhodné, kdyby ti noví měli , kromě své novosti také nějakou vizi a program. Když píši program,nemyslím soubor anketních otázek na internetu, kd y s eporgamem stává ta ze dvou odpoěvdí, která dostane více hlasů.
Promiňte vy politiku pojímáte přesně stejně jako váš bývalý pan ředitel své televizní publikum. s aplikujete sem hlášky typu - lidi to řece chtějí. A ukazujete koáč e- tu modré, tu oranžové. Ale nic z vlastní pekárny. Tedy spíše pakárny,jak tak čtu.VSadil jste na svou zánou tvář. To je váš jediný program - alespoň který jsme zatím objevil. Ksicht Radka Johna.Pro mne hodně málo.
03. 03. 2010 | 09:21

Mistr XXL napsal(a):

Celé to divadlo není o tom, jestli John má nemanželské děti nebo pracoval v OraP
rintu za 10 nebo 15 tisíc. Celé je to o tom, že ČSSD tuší problém, pokud se VV dostanou do parlamentu. Špína se vždycky nějaká najde, o fakta jde v předvolebním
boji na posledním místě, stačí zasít nějaké svinstvo.

Je z toho vidět jediné. Nulový koaliční potenciál ČSSD, první kdo startoval po TOP09 a po VV byla ČSSD. Je jasné, že po volbách to mohou péct pouze s komoušema
nebo se udělá další otočka o 180 stupňů a upeče se velká koalice s nenáviděnou modrou stranou.

Oranžoví zaslepenci tohle také asi tuší, ale bijou se stejně hlava nehlava, hlavní je přece vyhrát volby :-)

Co se týče náhrad, tak i když je samozřejmě Zaorálek nekradl doslova, tak si je jenom sám odhlasoval, sám schválil, že jsou nezdanitelné a nemusí je vykazovat a používat je třeba na placení v Corradu. Že je všichni poslanci používají na něco jiného než má je zjevné, nevím jestli existuje někdo z poslanců, kdo by alespoň část z nich dal na něco užitečného. Z etického hlediska je to stejný jako nějaké šméčko státního majetku, jenom ten dotyčný delikvent nemá zákonodárnou pravomoc, takže když ho chytí, tak si půjde sednout. Ovšem nikoliv do parlamentu ...
03. 03. 2010 | 09:41

Lex napsal(a):

tomas.p
S obsahem Vašeho článke nemám problém, sám jsem vícekrát popsal situaci podobně. Jenže něco jiného je popis situace, a něco jiného je její řešení.
Vy máte lepší, než "rozumné řešení"? Sem s ním.
"Demokratická" revoluce už proběhla. Teď bude následovat co?
Plně souhlasím s příspěvekm "hanah".

yara ze země krys 03.03.2010 00:20:43
Možnosti koho volit, aby hlas nespadl pod stůl, jsou omezené.
Pro mne je nepřijatelné volit obskurní příležitostná sdružení uchazečů o žlaby, jak jsem popsal dříve. Pak tu mám už jen tři možnosti. Pravici, střed nebo levici. Křesťné asi budou volit křesťanské strany - stranu, i když dneska bývalými "křesťany" nyní se ke své ideologii a "matce" nehlásícími - kupř. Kalousek, Lukša, Parkanová a jiní a jiní, oplývá hlavně TOP 09. Pak se můžeme rozhodovat podle pravolevého vidění světa - pravici nebo levici. Já volím toho, kdo mi programově slibuje méně škodit. Jedni tvrdí, že je třeba zesoukromničit všechno, důchodový systém, zdravotní pojištění i velké zdravotnictví (ve prospěch koho - lidu obecného jistě ne), druzí říkají (ústy senátora Drymla), že je jim jasné, že "ty zákony se nedodržují do důsledku, ale většina těch peněz se musí dostat těm, kterým je určena".
Já budu volit to menší zlo.

Lila
Vy už jste viděla, aby byly "náhrady" zdaněné? Zdanit lze toliko naturální plnění, tedy majetek, který je svěřen k osobnímu užívání (auto-dokonce s řidičem, byt, nábytek, telefon) obdobně jako je to u manažerských vozidel a ostatních "naturálií", kde se daní z příjmů ročně zdaňuje 1/10 jejich ceny.
Zdanění paušálních náhrad a náhrad, které se vyúčtovávají, zdanit nelze - představte si, že byste vyúčtovala ubytování při služební cestě, a Janotovi byste musela z té tisícikoruny, kterou jste dala za hotel a kterou teď chcete proplatit, odvésts 15 %? Tak si to představujete? Nedejte na hloupé řeči. Přečtěte si zákon, jak o tom píšu dříve.
Že má pan John podloženo to tvrzení o krádežích pana Zaorálka, jak jsem citoval jeho úvodní odstavec? Tak to jo, to jo. TV Nova to říká taky.
03. 03. 2010 | 10:21

veverka napsal(a):

azurit
"Milá oranžová veverko, jak můžou VV být béčkem ods když v Praze proti nim ostře jdou"

1)nejsem veverka oranžová,ale zelená.Ovšem je mi jasné že někteří jednodušší jedinci to nerozlišují a hází všechny co mají jiný názor do jednoho pytle.

2)to že po nich"ostře jdou"(fakt si mě pobavil :-)) je jen primitivní kamufláž na oblbnutí azuritů.Asi jako když po ODS"ostře šel" Bursík před minulými volbami.Komedie.
03. 03. 2010 | 10:37

Miriam napsal(a):

Pane Johne skvělý článk - mluvil jste mi z duše! je mi až trapně, jak čssd vždy svolá nějakou tiskovku, tam s pompézností sobě vlastní odhalí nějaký prý strašlivý skandál a pak nejsou schopni předložit jediný důkaz!!!
03. 03. 2010 | 11:31

veverka napsal(a):

03. 03. 2010 | 11:35

LEVAK napsal(a):

Ad hovorka11:můj bratranec byl v únoru 1948 průvodu studentů na hrad k prezidentu Benešovi.Rozbili mu hlavu a vyletěl ze čtvrtého ročníku mediciny.Potom byl rád, že ho vzali do výroby a neskončil v Jáchymově.Taky si vůbec nemohl říkat, že je doktor.Prostě nedostudovál!
03. 03. 2010 | 11:59

mia napsal(a):

to veverka: zkuste si vyhledat starší články, v těch je vidět jednak nezaujatost médií vůči VV - neboť tehdy byly pouze malou stranou na jedničce, která otravuje ODS život a nebylo tak třeba se jim nějak více věnovat - s tím, jak posilují preference VV roste i počet útoků na ně. Nicméně např. na kauzu s prodejem a rekonstrukcí půdních bytů upozorňují již od doby svého vzniku... jak to dopadlo - magistrát platí miliony a to můžeme být rádi, že se nejedná o miliardy
03. 03. 2010 | 12:15

yara ze země krys napsal(a):

Nevíte někdo, proč se říká, je drzý jak zámecká veverka. O jedné bych tady věděl, jenom kalí vodu a šíří nepravosti. Možná, že za nickem je Šromach, ale ten by měl nick starý
korpulentní jezevec.
03. 03. 2010 | 12:25

hovorka11 napsal(a):

LEVAK:
Je to smutný, jak to píšete, tak to fungovalo a viděl jsem to i v okolí. Mám ale obavu, že se to začíná obracet k despotismu znova. Dnes stačí být politikem a vysokou školu můžete mít bez učení, stačí jen někomu "doporučit", založit speciální školu a pod., vše na úkor chytřejších. Nevidím žádnou "levicovou a pravicovou" politiku. Je to jen politika rozkrádání a proto by jsme všichni proti těmto zrůd.m měli táhnout za jeden provaz.
Přeji Vám i sobě, aby se to zlepšilo.
03. 03. 2010 | 12:49

tomas.p napsal(a):

Proč všichni tak zoufale lpíte na řešeních, které jsou vám podsouvané a prezentované jako jedině možné. To je jenom magie sofistikovaného oblbování. Čtyřicet let jme byli přesvědčovaní, že není jiná cesta než "reálný socializmus" pod vedením velkého bratra Sovětského svazu a teď jsme zase oblbovaný o přesném opaku. Naše národní závislost na velkých vzorech je patologická, stejně jako závislost na nějakých jednoduchých řešeních. Když to za nás neudělá Klaus, nebo Topopolánek, tak to udělá Bobošíková. Zatím, co zbytek světa, pod dojmem CIVILIZAČNÍ KRIZE řeší globální problémy a dělá to oběma rukama, my se tu handrkujeme jestli na utření zadku je lepší pravá nebo levá.
A hlavně, aby to moc nebolelo a když, tak někoho jiného.
Triumfální cesta k utopickým zítřkům - pořád dokola, ta zoufalá představa, že přeci musí existovat typicky česká cesta, jak vybudovat svět, kde se budou všichni, samozřejmě ty co poctivě pracují, nelžou a nekradou, mít dobře.
Jenomže, zatím, co si tady takhle mírumilovně vyměňujeme názory, korporátní moc bezskrupulózních loutko-vodičů metastázovala do našich neintimnějších vnitřností a pochutnává si tam na našich jatýrkách a jestli to zatím vnímáme jako jenom občasné pobolívání , tak zítra se můžeme dozvědět, že je to rakovina jako prase.
Nevěřte nikomu, kdo nabízí nějakou snadnou léčbu, je to lež, jsou to všechno zbabělci, pokrytci a šarlatáni, co jiným ordinují drastické diety, vnucují lidem drahé a nevyzkoušené léčebné postupy a sami tomu nejen nevěří, ale sami si ordinují tak maximálně lehkou dietu s pobytem někde v Italském letovisku.
Je potřeba nevyhnutelných změn, naše závislost na víře, že blahobyt a důstojnost je součást přirozeného vývoje člověka ve smyslu evoluce je blud. Svět je pro nás stejně nemilosrdnou matičkou, jako pro cokoliv co je součástí života a tak svět našich potomků může a nejspíš bude úplně jiný, než si ho dokážeme představit.
Nám nezbývá než se smířit s tím, že chceme-li tu změnu udržet alespoň trochu v mezích představ našich předků a nás samotných, musíme si udělat jasno co vlastně chceme a nejspíš začít od základních kamenů naší civilizace a to je hlavně principu solidarity a práva na důstojný život, né ve smyslu nějaké láskyplné charity, nebo výsady té či oné politické strany, nebo ideologie, ale jako poznanou nutnost.
Hledejme a pěstujme si takové vůdce, kteří nabízejí myšlenky a vize s kterými se můžeme bez výhrad ztotožnit, rozumem i srdcem. Určitě nebudou mluvit vypadat jako seriózní obchodník, nebudou to absolventi ekonomické univerzity z Plzně ani do dnes ceněné praxe pouličního vexláka, nejspíš nebudou bydlet v opevněné vile pokud možno stojící na pozemku v chráněné krajinné oblasti jezdit v mastodontních bourácích a zakládat si na svojí sbírce zlatýchplatinových hodinek a hedvábných kravat a dbal bych na to, aby volný častrávil pokud možno jinde než ve Špindlu:-))))
03. 03. 2010 | 13:21

Vladimír napsal(a):

Věci veřejné existují již 9 let a stejně jako u začínající firmy se rozšiřuje okruh spokojených voličů/zákazníků. Taky je jasné že dostane víc jak 5%. A jestli se něčeho Topolánkovci a Paroubkovci bojí je právě to že se VV dostane do parlamentu a tím pádem na oči všem voličům protože až se tak stane tak v budoucích volbách VV modrooranžovou koalici smetou.
03. 03. 2010 | 13:42

mirda-nesocan napsal(a):

souhlas
03. 03. 2010 | 14:19

mirda-nesocan napsal(a):

čím vyší preference pro VV,tím více bude útoků na činovníky strany.
a jedná se né o programu ale o pomluvy,ti méně duševně zdatní to spolknou na každém šprochu atd
03. 03. 2010 | 14:25

bob napsal(a):

Já nevím. Třeba to myslíte dobře. Já mám ale problém věřit lidem, co si neuhlídaj ani vlastního pinďoura.
03. 03. 2010 | 14:43

Marcela napsal(a):

Kdo bude volit TOP 09 nebo VV ,jakoby volil ODS.Jak může někdo věřit Kalouskovi je těžko pochopitelné a John?Už to arogantní sebestředné vystupování o něčem vypovídá.Ten by se vybarvil jako Bursík.Plná ústa moralizování a potom zbyde jen ubohé napadání protivníka bez argumentů.Ten Zaorálek asi trefil hřebíček na hlavičku.
03. 03. 2010 | 14:51

mia napsal(a):

to marcela:
ptáte se proč věřím VV? protože strana má za sebu dlouholetou práci v praze, protože se snaží přijít s něčím novým a nabídnout voličům něco víc - viz referenda, volba lídrů, zelená linka s kvalitním sociálněprávním poradentsvím - to prostě nikdo jiný nedělá!
03. 03. 2010 | 15:01

Karlík napsal(a):

to mia:

A proč tedy v Praze 1 VV pomohly odvolat starostu Hejmu a místo něho spolu s ODS zvolily znovu trestně stíhaného Dvořáka, za což dostali odměnu ve formě předsedy kontrolního výboru? Tomu se říká chucpe. :-((
03. 03. 2010 | 15:16

Marcela napsal(a):

to mia:
Pokud bude mít ve sněmovně většinu ODS a to asi bude,protože se spojí s TOP 09 tyto věci VV neprosadí,když se to nepodařilo ani velké straně /cssd/,jako např.referendum.Zelení také slibovali a pak aby se udrželi u moci táhli za jeden provaz s vládnoucí stranou.Já mám pocit,že slušní politici jsou vždy vyšachováni,protože se velkohubě neprosazují.Třeba se ale mýlím.Tím lépe.
03. 03. 2010 | 15:29

maxíík_ napsal(a):

Vážení,

taky pár řádků:-)Jak vidno, tak přituhuje před volbama.Každopádně je kampaň napříč politickým spektrem opětovně vedena a nejspíše bude participiálně vedena dále krásnými podpásovkami, kde to jen půjde:-)Na druhou stranu se i VV taky s ostatníma nemazlí a stříli do všech, jako u Verdunu:-) Hlava nehlava a hlavně, že preference porostou.. Otázkou pak zůstane,kdo s nima bude ochoten jednat, pokud se některé neparlamentní strany dostanou do parlamentu, když ony stejně i hůře nekorektně střílí do všech? Zde se všem krade na mysl otázk: Budou stejní, jako ti minulí či budoucí? Ano, je třeba změnu tohoto polistopadového systému nasáklého, a to vším možným nechutným bahnem dna společnosti. Chaos, klientelismus, lobbismus, neprůkazné a nekontrolovatelné státní zakázky - stavby dálnic a silnic, armádní zakázky aj. Dále totální neschopnost justice,policie,státních zástupců nemluvě - ovlivňování vyšetřování,kauz a případů.Vyšetřování švýcarských orgánů a prokuratury, keré nyní řeší prapodivné kauzy a obchodní machinace - kolem skupiny Appian, která zprivatizovala plzeňskou škodovku a její machinace sahající až do Mostecké uhelné společnosti a dokonce mimo jiné šéfem tehdejšího Škoda holding, který s nima čile obchodoval je světe div se náš čelní představitel polovojenské guerilly TNT, šéf ČEZU Martin Roman.Jak je ten svět malý:-)Ministr Pecina,jako bývalý člověk na výplatní pásce ČEZU resp.Martina Romana s profláklou nejvyšší stát.zástupkyní Vececkou těžko něco vyšetří:-)O totální neschopnosti všech parlamentních a senátních stran(senátoři tam jsou za zásluhy) ani nemluvě. Rezignace a zkorumpovatelnost společnosti je vidět již všude-ryba smrdí od hlavy. Po vzoru koho chleba jíš,toho píseň zpívej..Vážení, otázka zní: Balkán se přesunul k nám nebo my k němu? A co dál?
03. 03. 2010 | 15:37

LEVAK napsal(a):

Ad hovorka11:dříve totiž platilo kdo má moc má taky peníze!Teď platí,kdo má peníze ten má moc!
03. 03. 2010 | 16:18

Lex napsal(a):

O tohle se s vámi musím podělit:
Přijedu k dědovi, dáme řeč, a mezitím otevřu na jeho stole ležící "Právo". A co nevidím: plošná inzerce VV a v ní titulek "Věci veřejné přidají učitelům 3000 korun měsíčně." (stínový ministr školství za VV Josef Dobeš).
Tak to je bomba, pane Johne, máte jistě z čeho. Jen kupecké počty - je-li v regionálním školství cca 135 tisíc učitelů (už nepočítám to celostátní), pak jen jejich zvýšení by si ročně vyžádalo 4,86 miliardy korun. Ne, že bych to učitelům nepřál, stejně jako každé jiné profesi, podhodnoceny jsou u nás všechny ty poctivé. Jenže tady nejde o nic jiného, než tupý populismus - my vám přídáme tři tisíce, volte VV!
Prdlačku přidáte, i kdybyste přelezli 5 % (jako že snad ano), a stali se vládní stranou, nebudete to ani náhodou vy, kdo na takováto rozhodnutí bude mít sílu. Bursík č. 2.
03. 03. 2010 | 16:31

Lila napsal(a):

Lex

ad: poslanecké náhrady
Nejsem účetní, ale jen ženská od plotny, nicméně si myslím, že když "trhlo" na nás všechny, že poslanci by měli jít příkladem a měli by omezit svoje požitky. Určitě by byli důvěryhodnější...

ad: peníze pro kantory

Soudím, že kdyby se netloukla jen prázdná sláma a konečně se přijaly efektivní formy boje s korupcí, že by zbyly finance i pro kantory.
Zdroje (ještě nějaké)jsou, jen míří do nesprávných kapes.
03. 03. 2010 | 17:51

tata napsal(a):

pane yara ze země krys

TOT otazka když sam nevim,jak sem napsal sem levicovy volič,ČSSD mě celkem vytačí,hlavně RATH,UBREČENY předseda,je plno věcí co se mi nanich nelibí,takže sem začal koketovat s VV,jenže kategoricke vymezení pana Jonha vuči současne levici,mu ubira prostor na manevr a zaroven je jasne že musí jit s ODS KDYŽ LEVICI VYLUČUJE,no a jeho članek první odstavec mi dokazel že je to same proč mam problem ze současnou ČSSD AČ SEM LEVICOVYCH NAZORU co stim?KSČ ze zasady volit nebudu ne že mě snima straši žil sem v tom ale 50 leta se nedaj vymazat je to skvrna kterou nemohu akceptovat .ODS NEPŘICHAZI V UVAHU,TOP 09 NO TO JE BEČKOa ještě horší varianta jak ODS.Zelení jejich bojkot jadra je promě nepřijatelny,KDU jen přispivali k nestabilitě za vlady pravice i levice,male strany jen je to zahozeny hlas navic onich nic nevim,takže co mi zbyva nevolit nepřipada v uvahu takže ač nerad dam hlas asi ČSSD,pořad je to pro muj nahled a vnimaní světa to nejmenší zlo opravdu nevim jak se jinak rozhodnout i když je to opravdu promě na te hraně,nebo mě snad někdo přesvedčí ale zatim jsou skorem všichni stejní takže je to opravdu těžke rozhodovaní.
03. 03. 2010 | 19:43

Lex napsal(a):

Lila
Paní Lilo, nevím, zda máte přesnou představu o těch poslaneckých prebendách, tedy vězte: Základní plat poslance, který byl od roku 2008 zmrazen, činil 61.400,- Kč hrubého, od 1.1.2010 došlo k jeho snížení o 4 % na 59.000,- Kč – zdá se Vám to moc a myslíte, že nešli příkladem jeho snížením? Já si to nemyslím. Ty tolik kritizované náhrady představují 9.100,- Kč na reprezentaci a na stravování při tuzemských cestách, a 22.800 – 34.200,- Kč (podle vzdálenosti trvalého bydliště) na dopravu vlastním vozidlem nebo nájemným dopravním prostředkem z místa trvalého pobytu do místa sídla orgánu, v němž vykonává funkci, a zpět, v místě sídla tohoto orgánu a při cestách spojených s výkonem funkce. Také si myslíte, že je to moc při náhradě cca 6,50 Kč za jeden kilometr při použití vlastního auta a při ceně řekněme 20,- Kč za kilometr taxi? Tolik náhrady, které jsou PAUŠÁLNÍ – o nich platí to, co jsem napsal dříve o danění.
Kromě toho mají nárok na naturální plnění v podobě ubytování v Praze, pokud tam nemá trvalý pobyt, užívání jedné přiměřeně vybavené kanceláře ve svém volebním kraji nebo ve svém volebním obvodu zřízené po dohodě s poslancem, přednostní zřízení účastnické telefonní stanice (dneska úsměvné, že), a konečně bezplatné používání prostředků veřejné hromadné dopravy, s výjimkou letecké dopravy (zde by naopak zdanění přicházelo v úvahu). To fakt považujete za nepřiměřené PREBENDY?
Příjmy, náhrady i naturální plnění se přirozeně zvyšují se zastávanou funkcí.
Jsme-li ale při danění naturálních plnění, proč hovořit jen o poslancích? Pojďme se bavit o zdanění naturálních plnění ostatních představitelů státní moci, senátorech, členech vlády, soudcích Ústavního soudu, členech a funkcionářích Nejvyššího kontrolního úřadu, funkcionářích Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu, a konečně prezidentovi republiky. Co kdyby někdo přišel s návrhem zdanit mu bezplatné užívání třeba zámku v Lánech, to by bylo rito!
Tak se raději pojďme vynasnažit, aby byla zase (jako po celou dobu existence republiky až do roku 1990) uzákoněna odvolatelnost poslanců!

A platy - proč myslíte, že jenom pro kantory?
03. 03. 2010 | 20:11

suchánek napsal(a):

LEXI:

tak ňák tu (alespoň pro mě) zůstalo něco viset ve vzduchu. tak tedy, yara ze země krys napsal:
Lexovi:
Myslím, že jste se prozradil, jste politik. Z Vašeho příspěvku to sálá.

jste politik?

(pokud jste jen neměl potřebu reagovat, v pořádku...)
03. 03. 2010 | 22:20

Mistr XXL napsal(a):

Pouhých 151 z 200 poslanců má funkci - a vyšší plat:

http://www.bezkorupce.cz/ak...
03. 03. 2010 | 22:28

Lila napsal(a):

Lex

Ze mě nemluví závist, i když by to tak na první pohled mohlo vypadat. Dělala jsem asistentku poslance PS, tak o tom něco vím.


A proč bych přidala kantorům? Protože vidím, že ti nejlepší a nejkvalitnější ze škol odcházejí, a je mi to upřímně líto. Jestli se má někde začít, tak určitě u výchovy a vzdělávání a dobrá škola - podle mne stojí na kvalitním učiteli. Tož tak, jak říkáváte...
03. 03. 2010 | 23:03

mirda-nesocan napsal(a):

dnes v tv u VM zástupce VV zabodoval
všude kde jsou možné různé příplatky to smrdí
když je možné v soukro. firmách proplácet náhrady dle dokladů proč to nejde ve u politiků.
když udělá dělník zmetek dostane to k náhradě
proč to nezavedst u úředníků?
chceš tu práci? ano,je dobře honrovaná,ale ručíš celým majetkem.
03. 03. 2010 | 23:16

mirda-nesocan napsal(a):

dnes v tv u VM zástupce VV zabodoval
všude kde jsou možné různé příplatky to smrdí
když je možné v soukro. firmách proplácet náhrady dle dokladů proč to nejde ve u politiků.
když udělá dělník zmetek dostane to k náhradě
proč to nezavedst u úředníků?
chceš tu práci? ano,je dobře honrovaná,ale ručíš celým majetkem.
03. 03. 2010 | 23:17

znalec napsal(a):

Tak mě napadá - nebyl to Zaorálek, který prosazoval v parlamentu "etický kodex"? Od něj bych to čekal!
03. 03. 2010 | 23:42

vidlemístoklíčů napsal(a):

Probůh, voliči, kteří 20 let volí lháře, podvodníky a korupčníky hodnotí morální kvality někoho jen podle drbů nebo soukromé záležitosti jako nevěra? U těch, které opakovaně 20 let volíte máte všechna negativa potvrzena. (Znáte snad nějakého známého politika - i na komunální úrovni - bez nějaké té aférky za desítky milionů či výše?) V případě VV (což ostatně není jen R.John)se opíráte jen o dohady, drby, předpoklady či přímo lži. Možná by bylo dobré uvěřit, že normální je život bez korupce, život ve státě s fungující justicí a život bez kleptokracie. Možná by stálo za to uvěřit, že už do politiky vstupují i slušní lidé jenom proto, že toho všeho mají plné zuby a nejdou "po korytu".
04. 03. 2010 | 02:30

Patrik napsal(a):

:o) hm, strejda Zaorálek je bývalý komouš a moc dobře ví, jak pracovat s masami. Masově-politická práce je - jak vidno - stále jeho silnou doménou....
04. 03. 2010 | 05:41

Jirka napsal(a):

Chtěl bych věřit, že VV jsou jiní než ostatní, ale jedna věc mi vrtá hlavou. Jak se to přihodí, že investigativní novinář dostane od VZP takovou lukrativní zakázku na kterou se jistě tlačilo hodně zájemců! Jde o tisknutí zbytečných letáků či časopisů, které se mě ještě nikdy nedostaly do ruky a přitom to stálo stamilióny. Snad si p. John uvědomuje, že kdyby se VV nebyla to co tvrdí zničí poslední zbytky víry občanů v demokracii!!
04. 03. 2010 | 07:46

vasja napsal(a):

Tak ony ty prebendy poslanů se zdají být panu Lexu OK? :))
Hounajs.
Dojíždí poslanec do práce a pod........
Tak ať to doloží dokladem, jako každej normální zaměstnanec firmy. A pak nikdo nebude řešit zdanění.
Ale to raději néé, to by s. Subotka neušetřil na kvartír.
04. 03. 2010 | 07:47

Otokar napsal(a):

Pokud Zaorálek lhal, bylo by na místě podat na něj žalobu. Nevím co se kdy (prokazatelně) provalilo na Zaorálka, ale John nedávno dokázal celému národu, že lhát umí tak dobře, že na tom mohl úspěšně vystavět kus svého života. U budoucího politika taková povaha jistě není k zahození.

Ale ať je to jak chce, nic to nemění na tom, že časopis VZP je vyhazování peněz daňových poplatníků (zdrav. pojištění je v podstatě daň), stejně tak jako obdobné tiskoviny vydávané mafiány z městských radnic.

Kdyby VV nebo jiná strana byla k něčemu, dala dala by si do programu přinejmenším zákaz takových praktik. Česká realita je samozřejmě taková, že to nehrozí ani omylem.

Takže nezbývá než doporučit ČSSD (která má taktéž k dokonalosti daleko) aby i nadále upozorňovala voliče na fakt, že VV je pravicová strana a nelze tedy od ní čekat nic než spolupráci s pravicovými stranami.
04. 03. 2010 | 08:26

Otis napsal(a):

to autor:
Radku, fandím Vám, myslím, že k Vašim údajným vazbám na Romana Janouška bylo řečeno dost, už bych to s noblesou přecházel. I když před volbami je to asi těžké.
04. 03. 2010 | 09:23

Honza L. napsal(a):

Moc Vám fandím pane John !! A díky za to že jdete do politiky i přes tu smršť špíny a falešných obvinění, která se na Vás snáší. Ti slušní mezi námi to oceňují a podporují Vás !
04. 03. 2010 | 10:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

tomas p
Hezké. A první krok ?
Druhý ... ?

EU vizí by měla být ideální demokracie ve stylu té aténské. Malý městský stát díky netu máme.
Zbývá tedy provést peisistratovské odbřemenění. Což je nezbytným prvním krokem k narovnání občanských práv.
Pokud ji neprovedou mocní, provedou ji lidé na barikádách. Já jsem pro to první řešení.
Dále kleisthenovskou reformu fýl. Což je nezbytný krok k potlačení sobeckých (regionálních, oborových, nacionálních etc) zájmů a jejich transformace v zájem obecný.

Taky hezky napsáno , viďte ? V obecné rovině, to se to píše !
Jenže my neumíme udělat ani ten malý krůček. Totiž že pošleme do pekla modrooranžovorudé metastázy .My zas budem volit to "menší zlo".

P.S.Schizofrenie je nemoc, ale dá se léčit. Trvá to ale dlouho a léčba je poměrně nákladná. Pro začátek by stačilo, kdyby každý pacient prostě volil JAKOUKOLIV neparlamentní stranu.

Já budu volit VV. Uvidíme.
04. 03. 2010 | 11:07

Pavel Krajtl napsal(a):

Tisknout z daní na zdravotnictví nějaké pitomé časopisy je samo o sobě zhovadilost!
04. 03. 2010 | 11:56

NVS napsal(a):

Je-li někdo férový a čestný, tak je takový i v soukromém životě, což není, pane Johne, váš případ.
Pro mne tedy rozhodně nejste zárukou nějaké morální změny na politické scéně.
04. 03. 2010 | 12:16

Lex napsal(a):

Lila
Tak ne obyčejná ženská od plotny, já si to myslel.
Lilo, my nejsme protivníci nebo soupeři. My jsme na jedné straně "barikády".
Já jen, že není rozumné příliš spoléhat na jednostranné novinové a politické tlachy (což nepochybně není Váš případ). Všechno je vždycky trochu jinak. I s těmi náhradami.
Zkuste zajít nahoru na Topolánka, jak tluče do zaměstnaneckých benefitů (rozuměj, těch minimálních výhod toho pracujícího póvlu), ale že sám jako předseda vlády užíval pro soukromé účely jako benefity dvě vládní auta i s řidičem (nebo i bez něho) a Kramářovu vilu (roční zdanitelný základ z těch aut by byl rozhodně více, než 500 tisíc, nájem Kramářovy vily minimálně 2 mega, tj. při 15 % něco málo pod 400 tisíc za rok "daňového úniku". Řečeno s Paroubkem "Ukažte mi, kdo to má".

A s kantory - proč utíkají doktoři do západní Evropy a tady nás léčí elévové z Ukrajiny a Slovenska, případně Afričané?
O útěku kantora jsem ještě neslyšel. Proč utíkají dělníci?
Milá Lilo, to není o kantorech - konec konců, o kolik se za posledních dvacet let zlepšilo jejich ekonomické postavení ve srovnání s řadou jiných profesí, a proč jde elementární vzdělání do kopru? Mezi platy a kvalitou není přímá úměra.
Opakuji, přál bych kantorům větší platy, ale i ostatním, kteří tady za těch průměrných 18 tisíc musí žít (apropós - já jsem ze severní Moravy, takže vím, o čem s těmi 18-ti mluvím, Vy jste z Prahy?).
04. 03. 2010 | 12:58

berny napsal(a):

Víte čemu nerozumím, jak může VZP přidělit tak nevýhodnou zkázku jak pan Zaorálek popisuje... je zajímavě, že jméno toho, kdo to schválil nám sděleno nebylo...
04. 03. 2010 | 13:04

nemo napsal(a):

Tencokida hnuj
Nejde o ty zla zvláště když je neumíme porovnat poněvadž to přesahuje všechna známá měřítka. Ale o demolici celého systému.
Když jsem chodíval po bouračkách,získal jsme následující zkušenost. Na pohled pevný objekt se dá nejlépe zbourat tak,že se nejprve rozkýve. Doprava, doleva, doprava…….. až najednou vidíme že se v monolitu objeví trhlinky.Pak už jen tam zasadit klín, uhodit a rozvalí se to samo. Nejde to hned, ale je to asi jediná metoda.
Proto volím ty kteří jsou těm dosavadním nejprotivnější. Natolik, že se nestydí proti nim ani primitivity ani hnusu, například přimalovávat jim knírky a pod…
Nevěřím že tu je nějaký spasitel.Blaničtí rytíři nepřijdou.Ale oslabit tento systém znamená posílit lid.A stejně, dokud ten lid nebude dost silný na to aby si sám vládl, bude to tu pořád špatné.Můžeme snad jedině následující generaci připravit lepší pozici.I to by byl úspěch.
04. 03. 2010 | 15:05

Lex napsal(a):

suchánek
napsal: "jste politik?

(pokud jste jen neměl potřebu reagovat, v pořádku...)
03.03.2010 22:20:09"

Tož pravda, pan yara to neměl položeno jako otázku (spíš jako kopanec do kotníku), a tak jsem neměl potřebu reagovat, a kdybych nechtěl, nereagoval bych ani teď, ale proč ne, když jste se zeptal: "Já jsem asi takový politik, jako je yara Sherlock Holmes. Čímž pochybuji, že by yara byl skutečně pan Holmes. Ani odvar z dr. Watsona.
Jsem spokojený důchodce v podhorské vísce, s politikou jsem nikdy neměl nic společného - tedy aktivně - pasivně jistě, každý je pasivní konzument politiky, a taky za bolševika jsem si užil svoje (rok 1968 byl "náš" rok - tedy ta jeho část do 21. srpna).
Takže já můžu klidně "prdět" na politiky a taky na různé uvřeštěné sojky. A myslet a psát si tedy můžu co chci. A taky to píšu, a píšu tak, jak to vím, cítím a jak mě učí zkušenost. A je mi jedno, jestli někdo ví něco jiného, cítí a má jinou zkušenost. Ale to vědět a mít zkušenost považuji za hlavní. Ten cit je nějak navíc, dobré je, když je provázen intuicí."
04. 03. 2010 | 15:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

nemo
Abyste se nedivil. Tedy až s tou následující generací. Nevidíte, že se vrcholný orgán EU proměňuje v stálý proklamativní výbor na obranu vlastního blaha (75 % úlná zaměstnanost do 10 let)? Teď nejde o to kdy!!
Ale JAK , respektive KDO!

Jestli monolitem(EU, ČEZko) začne hýbat osvícený tyran (Peisistratos i Kleisthenes byli tyrany), skutečná elita (ne lumpen elita), nebo lid. Pro třetí případ doporučuji několik nenápadných převleků, dolary zakopané tak na 10 různých místech, kus půdy a browning.

Ale zpátky do ČEZka.
Základem všeho našeho usilování by mělo být, že se znovu staneme dobrými hospodáři. To znamená, že líné, prodejné děvečky a zlodějské čeledíny ze všech čeledníků nalevo napravo vypráskáme bičem a na čelo jim vypálíme cejch. Tak aby je každý rozpoznal a zdaleka se jim vyhnul. Aby už nemohli škodit. Jo, ještě bych je očipoval. - KROK 1.

Pak provést narovnání. Odbřemenit jak tunaláře, defraudanty a zloděje, tak potřebné. Narovnat hřbety, srdce i hlavy. Plné žaludky by měl již zajistit předchozí krok. - KROK 2.

Proměnit parciální zájmy v zájem obce. Je to na dlouhé vysvětlování, zkuste si přečíst něco o Kleisthenově reformě fýl.
(např. Bleichen : Aténská demokracie)
/My jsme městský stát. Respektive díky netu jim můžeme snadno být./ - KROK 3

No a dál ? Přímá demokracie. Zapomeňte na to, že lidi nejsou dost chytří, aby se vyjadřovali k tomu, či onomu. To tvrdí ti, kteří většinou nemají valné mínění ani sami o sobě.

Jsou to SAMOZŘEJMĚ všechno zkratky!
Demokracie se tvoří každý den, každou hodinu v boji s lidskou zpupností a hloupostí. Tento boj většinou vedeme
prostřednictvím institucí.
Jenže ! Co když začnou instituce fungovat proti zájmům lidí? Máme v nich pak prostředek a OPORU k "malé masarykovské práci " v našem boji s lumpen elitami na ministerstvech a metastázemi na radnicích a úřadech ?
BEZ OPORY je taková práce marná a výsledek většinou frustrující.

Demokracii lze udržet a dále kultivovat různými způsoby. Nemám patent na rozum. Ale myslím si, že masivní posílení
úřadu OCHRÁNCE LIDSKÝCH PRÁV a SVOBOD je dobrým řešením. Nebo alespoň pokusem o nějaké to řešení. A vzhledem k výše
uvedenému vyslovím i kacířský výrok, že se jedná o navýsost SYSTÉMOVÉ řešení.

JAK : Přejmenovat úřad na VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE LIDSKÝCH PRÁV A SVOBOD(velmi důležité ! - právo se totiž může
třeba- i díky omylu - stát nepřítelem svobody)..Posílení aparátu VOLPS. Pobočky VOLPS ve městech(mnoho lidí odradí
od pokusu jít se svým problémem k ombudsmanovi odlehlost a s tím spojená administrativa). Skutečná spolupráce s
rozumnými občanskými iniciativami. Tlakem na veřejná media a ministerstvo školství docílit toho, aby se dodržování
Listiny základních práv a svobod stalo leitmotivem společnosti.Posílení legislativních pravomocí úřadu VOLPS až na ústavní úroveň.......

P.S. Ale nevím, zda by s tím pan Motejl souhlasil. A navíc moc kouří. Ale ombudsmanka by taky nebyla špatná.

Přeju pevné zdraví pane Motejl ve Vaši nelehké práci krotit a kultivovat moc.
04. 03. 2010 | 15:42

Lex napsal(a):

Radek John napsal:
"Nepodnikal jsem, byl jsem zaměstnancem. Ale protože jsem byl v pracovním poměru v TV Nova nechtěl, jsem vstupovat do dalšího zaměstnaneckého poměru. Nabízené řešení, že budu za svou konkrétní práci odměňován, pokud se stanu předsedou představenstva, jsem považoval za možné."
Fakt dojemné, nemohl být zaměstnancem, protože jim byl, a také v TV Nova, tak mu nabídli, aby se stal nejvyšším šéfem (předsedou představenstva), aby ho mohli platit.
Pane Johne, a tu "O červené Karkulce" znáte. To vám je teprve prča!
Jó, obyčejný křesťan to štěstí nemá. Ten musí makat, a třeba ve dvou pracovních poměrech, aby uživil rodinu.
04. 03. 2010 | 17:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr
Kdysi jsem patřil mezi voliče ČSSD. Dnes(po osobních zkušenostech) nezbývá než souhlasit s Vámi. Ale ostravský Špidla Zaorálek není ten nejhorší. On jenom plive. Jsou mezi nimi daleko horší. A ti umí kousnout.
Čeledníky ODS si ale s nimi nezadají.
------------------------------------------
Volím VV. Nějaký první krok udělat musíme. Nakopat do zadku lumpen elitu na ministerstvech a radnicích.
Jinak bude rakovina metastázovat i do našich hlav. Pak už změnu nebudeme vyžadovat ani potřebovat. Bude nám dobře i bez ní.
Akorát že naše děcka a vnuci pro změnu nakopou do zadnice nás.
04. 03. 2010 | 17:04

nemo napsal(a):

Tencokida hnuj
Děkuji za vyčerpávající vysvětlení.Je toho na mě starého člověka trochu mnoho; nemohu odpovědět na všechno. Celkem vše pravda, s tou elitou a tím ombudsmanem a všechno... jenomže kdo je tam jmenuje, kdo zajistí že budou skutečně pracovat a ne dále krást a t.d...V tom vidím podstatu problému.Vždyť i teď jsou ty instituce v formálně v pořádku, zvonka to tak vyzerá že tu máme vzornou demokracii.
Generační proměna je věc kterou neumím ani dobře popsat natož definovat. Ale je to (promiňte ten výraz) nepopiratelný sociologický fakt. A nevypočitatelný.Jsem dobrým pamětníkem roku 68, také jsem se toho trochu zúčastnil.Vznikly stovky různých spolků, které nikdo z Prahy nezakládal, sami lidé dole si je spontánně zřídili. Od spisovatelů přes studenty (ti nejvíc) až po dělníky.(založili na př. "Dělnické výbory pro obranu svobody tisku".) Platné totalitní zákony z 50.let nikdo nerespektoval. Postupně se začaly všechny buňky spojovat, aby vytvořily rozhodující politický organizmus. Převážně to dělali lidé, vyrostlí ještě v demokracii první republiky. Teror padesátých let to z nich nevymýtil.Tak se rodila vláda lidu.
( Ovšemže si ji nepředstavuji tak že budou rozhodovat dělníci od ponku, tolik mě prosím nepodceňujte. Lid si sám vybere tu elitu, která dokáže reprezentovat jeho zájmy. Rozhodně si ji umí vybrat nejlépe. V tom právě je vtip demokracie. "Zájmy chudých jsou ušlechtilejší než zájmy bohatých" (Machiavelli).)
Po dalších 21 letech už byli „osmašedesátníci“ příliš staří.Totalitní zákony padly, ale národ se nehnul. Nová generace, vyrostlá v otroctví už nestála o to řídit sami svoje osudy. Z organizací vznikly jen ty, které založili estébáci.
Kdo by byl čekal, že za dvacet let se mentalita toho národa tolik změní.(Jen KGB to dobře vědělo, a na tom založili svůj plán).Jsou to nepostižitelné věci co určuje mentalitu generací.Nemůžeme říci, jaká ta následující bude, až se sama ujme práce; jenom to, že bude asi jiná než dnešní.
Snad si nezvolí jako elitu tu sebranku vyžírků, která se z celého Československa po 40 let totality soustřeďovala v Praze, napojená všemi spoji na bolševismus, obsadila všechny rozhodující a výnosné posty ve všech myslitelných oborech a dnes se chystá dědičně pokračovat ve vysávání zdrojů a sil národa.
Snad nás nepotká osud Ruska, ovládaného už 700 let nejhorší složkou obyvatel.
04. 03. 2010 | 20:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

nemo :)
Nechtěl jsem vysvětlovat nebo mentorovat. Ale i má manželka říká, že někdy odpuzuji lidi takovým jakýmsi kantorským pohledem. Pokud jste z mého komentáře měl tento dojem, omlouvám se.
Jde spíše o to utvořit aspoň nějakou minimální platformu, o kterou se může občan OPŘÍT v "malé masarykovské práci ".
Ochrana lidských práv a svobod se mi z tohoto úhlu pohledu jeví jako dobrým řešením.
Plus volba skutečných elit. Zde možná chybí celospolečenský apel na ty, kteří jimi jsou, ale "nechtějí si špinit ruce".
Což se jim nedá, po zkušenosti uplynulých 70 let, až tak moc vytýkat.
04. 03. 2010 | 21:46

nemo napsal(a):

Tencokida hnuj
Nemáte se za co omlouvat, Vaše příspěvky zde jsou nejkvalitnější. Omluva náleží spíš mně, nedokázal jsem vysvětlit co myslím, a to je:
Nelze spoléhat ani na jednu stávající politickou stranu Nejméně asi na ty obskurní nové straničky, založené na první pohled podezřelými osobami, kterým se zatím nedostal podíl na kořisti, a chtěly by se k tomu taky dostat. "Nikomu v dikatuře nejde v politice o nic jiného než o vlastní obohacení", napsal kdysi B.Traven.Platí i pro post diktaturu. Žádný spasitel nepřijde. Jediné co lze v této situaci dobrého udělat je trochu narušit ten monolit sametové moci.A spolehnout se na to, že snad někdy ti příští založí něco nového, co podobně jako v osmašedesátem nebude potřebovat žádné sponzory.
Osmašedesátý dokázal, že generace jednou vychovaná se v mentalitě nezmění; 20 let teroru nevymýtilo z lidí svobodné myšlení.Nynější je vychována v duchu otroctví a takovou už zřejmě zůstane.
Všechno záleží na té příští.Jestli se vrátíme zpět do civilizace nebo trvale zůstaneme ruskými mužiky.
04. 03. 2010 | 22:34

nemo napsal(a):

Opravuji:
.. 30 let teroru....
04. 03. 2010 | 22:37

gbnm32@yahoo.com napsal(a):

Pane Johne, zajimejte se i o zakazky MO v polovine 90.let, kdy byl ekonomickym namestkem Miroslav Kalousek. Vyberove rizeni na modernizaci tanku T-72. V tendrech vzdy figurovala domaci Skoda Plzen, ktera do ruznych casti modernizace sla se zahranicnim partnerem (napr. na prevodovku a motor a nemeckymi a francouzskymi partnery). Ale vubec neuspela a zakazky byly prideleny nakonec pomerne obskurnim zpusobem firmam, ktere svym zpusobem vubec nesplnovaly zadani (napr. po rozlepeni nabidkovych obalek bylo zahadne konstatovano, ze se zadavani musi provest jeste jednou). Modernizaci pohonne jednotky (motor+prevodovka) napr. vyhrala izraelska Nimda s 50 zamestnanci, ktera finalni produkt vubec nedelala, ale delala ji americka Perkins (znama napr. diky dieselovemu motoru do vozu Volha prodavanych jeste za totality na zap.trzich), ktera veskerou dokumentaci predlozila v palcich. Ovsem nejvetsi bomba byl system rizeni palby. V tendru se zucastnily francouzske SFIM a Sagem, ktere mely zkusenosti s modernizaci. Daleko vetsi zkusenosti ale mela jedna jihoafricka firma, ktera modernizaci provadela na tancich ukoristenych za valky s Angolou v 80.letech. Jediny, kdo nemel zadnou zkusenost, byla italska Officine Galileo. A take diky italskym krestanskym demokratum tendr vyhrala. Italsti krestansti demokrate totiz financne pomohli KDU-CSL (ta tenkrat ovladala MO CR), resp. prevod pres jejich pokladnu. System rizeni palby, nejdrazsi cast na modernizaci nikdy nebyl zprovoznen firmou Officine Galileo. Puvodne se melo modernizovat 350 tanku = absolutne nesmyslne cislo v ramci armady CR. Pozdeji bylo zredukovano na 30, ale v zadnem z nich nefunguje system rizeni palby dodnes. Takhle byly vynakladany penize danovych poplatniku.
04. 03. 2010 | 23:47

mia napsal(a):

VV jsou pro mě správnou volbou
pro člověka, který se o politiku zajímá, je těžké zvolit jedinou stranu a té dát svůj jediný hlas...
v rozhodování nás může ovlivňovat spousta faktorů, některé jsou více relevantní, některé méně, kolikrát je to jen o pocitech. Já vycházím z toho, že parlamentní strany měly spoustu času něco v této zemi udělat a musím objektivně říci, že poslední dobou to jde s námi hodně z kopce! je opravdu nejvyšší čas na změnu!
05. 03. 2010 | 12:17

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Lex: drobná připomínka. Podrobně rozepisujete jednotlivé náhrady,ale nějak opomíjíte samotný základní pojem. Ve mně slovo "NÁHRADA" evokuje pocit kompenzace nějakých skutečně vydaných nákladů. Tak jak tomu je u všech zaměstnanců a pracovníků. Pokud náhrada nic nenahrazuje, není na místě a její pobírání je ne-li protizákonné, pak přinejmenším neetické.
05. 03. 2010 | 13:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

mia
Jo, ale musíme si pohlídat , aby to byla změna k lepšímu. A mít nástroj, abychom je mohli odvolat, pokud tomu tak nebude.

Zatím mi VV vycházejí jako strana, která má ve svých programech snahu prosadit mechanismy, kterými, až se tato strana dostane k moci, hodlá tuto moc kontrolovat, regulovat a kultivovat lépe a účinněji, než se tomu děje dosud.

P.S. Ale snaha koksovatelná není, tak pozor !
05. 03. 2010 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky ("dobytek", "póvl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 03. 2010 | 15:36

IJ napsal(a):

Republika stojí před bankrotem, uvědomujeme si to? JE TŘEBA JI ZACHRÁNIT (a není to vůbec přehnané slovo) a TO SE dosud vládnoucí ČSSD ANI ODS NEPODAŘILO. Kam to až musí dojít abychom politiky vyměnili? Je třeba si uvědomit, že strana VV není jen Radek John, ale už předem mnozí z vás vědí na základě někým napsaných pomluv, že strana bude krást, lhát a přivede republiku k dalšímu propadu. NEMĚLA BY DOSTAT ŠANCI jako ji měly vlády 20 let doteď? To ne, to se teď bude očerňovat jeden politik VV za druhým a budou se na něm hledat kaňky. Pan John už svým pořadem Na vlastní oči snad dost dokázal, že se nebojí jít do ničeho a nemyslím si, že tento pořad dělal s vědomím, že půjde jednou do politiky. Ještě než vůbec něco začal, už mají mnozí jasno, suďte až bude ve vládě a nezatracujte předem. Nebo vám nestačí kam ODS a ČSSD přivedli naši republiku? TAK JE ZAS VOLTE, NA http://WWW.VEREJNYDLUH.CZ si můžete najít, kde nyní jsme… nechci být sprostá…
05. 03. 2010 | 17:36

Ludmila napsal(a):

Dobrý den pane Johne,
nedokázala jsem přečíst všechny dosavadní komentáře, ale obrázek o pisatelích jsem si udělat dokázala. Je Vám jistě také jasné, jakého politického zaměření jednotlivci jsou. Věřím pevně, že se VV do parlamentu dostanou a budu držet palce Vám osobně i ostatním příštím poslancům VV, aby se Vám podařilo to, co my všichni slušní občané tolik potřebujeme. Bude to hodně těžké, ale někdo to zvěrstvo v politice už musí zastavit. Děkuji VV, že do toho jdou a buďte ujištěn, že naše dospělá rodina Vás v Praze volit bude!
05. 03. 2010 | 17:45

Milena napsal(a):

Dobrý den, viděla jsem přímý přenos tiskovky a Paroubek se slovům Zaorálka dost potutelně usmíval. Z jeho výrazu tváře vyzařovala spokojenost nad těmi bláboly a nesmysly..myslím, že "v zákulisí" hocha asi pochválil, jak se mu to povedlo "hezky sesumírovat" i když sám tomu nevěřil, co povídal. Lidi nejsou hloupí, pane Zaorálku a pane Paroubku. Teče vám dost do bot a máslo na hlavě máte vy. Myslím, že je na čase, abyste té komééédie už nechali. Jste víc, jak trapní, nemáte v sobě kouska cti a morálky. Viz odkaz: http://video.idnes.cz/webtv...

Pánové, pomalu vy a váš s vámi se pravidelně u moci střídající velký bratr ODS, balte kufry!! Zla jste v Česku napáchali už dost!!!!
05. 03. 2010 | 17:55

Pavel napsal(a):

Já už se moc těším na volby a doufám že VV mě nezklamou moc vám věřím.:-)
05. 03. 2010 | 18:03

Jaroslav napsal(a):

Vážený pane Radku
jsme s manželkou registrovanými fanoušky VV. Již několik volebních období jsme odmítali jít k volbám, protože prostě z toho hnoje nešlo vybrat. Chceme věřit vašemu programu, protože bez víry a naděje se nedá žít a proto letos zase po té dlouhé době jdeme. Držíme si palce, aby se vám podařilo splnit alespoň 40% vašeho programu a slibů. Aby jste dokázali nadělat těžkou hlavu dnešním i minulým "křišťálově čistým politikům, aby jste dokázali ucpat aspoň část tunelů, kterými tečou peníze z republiky na tajná konta do Švýcarcka, aby se vám podařilo vystrnadit z politiky pány typu Paroubka, Topolánka, Rátha atd. Držíme palce vašemu mladému týmu, aby se z něj nestala další garnitůra politiků kteří se rychle rozkoukají a začnou nejprve rychle hrabat po sebe a na voličích jim vůbec nezáleží.

Jarda a Jana
05. 03. 2010 | 18:26

Pepa ze severu napsal(a):

Přál bych si,jako mnoho spoluobčanů,změnu. Jedno z východisek je i podpora a zároveň propagace VV ve svém okolí.Mým zklamáním ale byla diskuse v TV, kde pan John byl nevýrazný,nepřesvědčil svými vstupy.Tam měl "bodovat" a získat nerozhodné voliče.Dle názorů z mého okolí,se mu to nepovedlo.Škoda.Myslím si, že ani volba lídra p.Skokana (z ODS do VV??)není nejlepší řešení.Přesto budu volit VV.
05. 03. 2010 | 18:30

mmr napsal(a):

Proč volit malé strany, které mají šanci ?

Vzpomeňte si, jak při hlasováních v parlamentu měli, v našem volebním systému jednotlivci (přeběhlíci ) vliv na výsledek.
Umím si představit, jaký vliv by měli třeba tři malé strany. Práce poslanců by méla především sloužit k vytvoření spravedlivého
systému v našem státu. Domnívám se, že toto není cílem našich dvou největších stran. Je třeba do parlamentu nalít novou krev a tím vytvořit šanci pro změny.
Já osobně budu volit VV. Neznám v dnešní
době člověka, který by se líbil všem.
05. 03. 2010 | 18:31

ježek napsal(a):

Zdravím Vás p.John.Ať se do parlamentu dostanete nebo ne,zásadní problém naší politické reprezentace to nevyřeší!Stávající poslanci už mají nahrabáno a kandidáti se na tučná KORYTA teprve těší.Nebudete mít dost peněz na úplatky-co pak chcete prosadit?Zase si hrajete s důvěrou voličů.Už tady totiý byla strana,který to s demokracií a právem myslela vážně=DEU.Kde jste byl tehdy a komu jste tenkrát zobal z ruky?
05. 03. 2010 | 18:36

zadinák napsal(a):

Vážený pane Johne,
nedejte se, půjdeme Vás volit, protože nejen ,že to politici rozkradli a dvollili rozkrást, ale navíc dle jejich histerického chování jsou prostě "hrozně hloupí", ale tak hrozně, že je nemůžu přirovnat ani k žádnému zvířeti, abych ho neurazila. Mě přímo ta jejich hloupost a to jak z nás dělají blbce ponižuje, co si vůbec o sobě ti nabubřelí hlupáci myslí. Ta arogantní "rádobysmetánka"?
Nevidí si už na špičku nosu.Bič a malý dvorek. Dělat do fabriky k pasu!!! Za pár tisícovek a nebo na pracák! Ať okusí to co přichystali jiným.
Pane John, děkuji, že jste alespoň vy bliknul světýlkem naděje, že ještě všichni nejsou omámeni "funkcí a penězi". Věřím Vám a děkuji, že jste mi dal naději.
Naši politicizklamali moji důvěru, a ta jak je známo je jednou z nejcitlivějších ve vztazích mezi lidmi. Můj děda říkával "vola ze sebeu uděláš běheme chvilky, ale někdy dá celý život práci přesvědčit, že to tak není". Našim stávajícím politikům a jejich noshledům, se to opravdu už nepovede.
Taky platilo: Kdo lže, ten krade, kdo krade ten pálí a kdo pálí ten se pod šibenicí válí.Tak mají naši nynější politici hezkou cestu do "ráje...".
Pane John, nedejte se a zastaňte se nás, obyčejných a okradených lidí téhle země. Děkuji
05. 03. 2010 | 18:55

Lukas napsal(a):

Pane John,
Je mi 27, nikdy jsem nevolil, do ničeho a nikam. Prostě jsem necítil potřebu a ono ani nebylo koho. Pořád jsem měl co do pusy a něco v kapse. Teď mám taky. Ale volit půjdu. Tam kam se řítíme je opravdu špatné. V ČR je především potřeba skončit s organizovaným zločinem a korupcí. To pro mě představují vrcholní politici a současné vládnoucí strany. Rád bych tady reagoval na komentáře několika lidí (slovy "dostali jste právo volit svobodně, volte svobodně"), ale zrovna tak, bych se dostal do nepochopení ze strany druhých. Jen doufám, aby všichni co volí, ať toho nebo onoho dostali co si zaslouží.
05. 03. 2010 | 19:35

OIta napsal(a):

Je to hrůza,
chceme změnu a když je šance tak zase jen hážeme špínu.Pane John,doufám že po několika útocích jak od politiků tak od primitivních lidí nesložíte zbraně.Vy vadíte se svim soukromim životem ale o Paroubkovi ani Topolánkovy se nikdo nezmíní,asi jsme vážně dost hloupej národ a nakonec si tu vládu zasloužíme-ale ne všichni a právě mi ostatní Vám fandíme a JDEME DO TOHO !!!!!!!!!
05. 03. 2010 | 20:44

Honza napsal(a):

No já bych zpytoval svědomí pane John, kde jste socanům šlápli na kuří oko, vypadá to opravdu na ty Pandury, že tak vyvádějí. Přitom pokud to sleduji, VV odebírají voliče spíše pravicovým stranám, takže by měly být Paroubkovci rádi, že strana VV existuje.Je to podobná strategická chyba jako kdyby ODS šila do Zemana, který odčerpává hlasy ČSSD. Ale samozřejmě je možné, že jsou socani jednoduše hloupí a moulové, možná jsou schopni jen kolotočářského uvažování.
05. 03. 2010 | 20:54

iPhone SMS Transfer napsal(a):

I appreciate it. thanks.
06. 03. 2010 | 01:57

Petr F. napsal(a):

Jsme Občanské sdružení...věkový průměr byl u nás před dvěma léty 64 let.Nemáme tedy jinou ambici než se zúčastnit voleb v naší rodné zemi,i když 7 z 12-ti může volit ve své druhé vlasti.Volit budeme VV.Nikoliv pro Radka Johna,ten do strany přišel (volili jsme ho)teprve nedávno,stranu vybudovaly 4 krásné mladé ženy,které to mají v hlavách všechno v pořádku.Takový Zaorálek je proti kterékoli z těchto krásných žen opravdu primitivní nevzdělanec.Ale takových odborníků má ČSSD na rozdávání.Přesto je obdivuhodné jak tito zločinci ovlivňují český národ,tedy téměř polovinu dohromady s bolševíky(komunista zde nikdy žádný nebyl).A je to právě ta část národa,která má hluboko do kapsy.Zamysleme se.Většina z nás ví,že ODS,ČSSD,KDU-ČSL,KSČM jsou zodpovědny za současný stav našeho státu.Tyto strany udělaly ze lží,krádeží,podvodů...systém.Jsme na pokraji krachu.U občana ČR by v této situaci bylo již po exekuci.Opravdu dělají z nás blbce a zostuzují nás daleko široko.Klaus s Paroubkem sundají uprostřed předsednictví EU naši vládu.To není švejkovství,to je komediantství.Zločinci posílají do éteru a parlament s nimi spolupracuje,že distribuční síť není schopna odebírat elektřinu z fotovoltajických elektráren a přitom staví 2 největší ekektrárny tohoto typu na orné půdě.To si opravdu myslí tito trpaslíci,že je národ čtyřnohý a jediné co umí je ia?Snad jen Dadario a jemu podobní,ale ti mají šanci se polepšit.ČT s panem Moravcem by neměli dovolit aby ve středu dostali příležitost reprezentanti ODS,ČSSD,KDU-ČSL,KSČM,protože to jsou dnes v podstatě zločinecké strany,které způsobily rozkradení a vysoké zadlužení naší republiky.Je obdivuhodné,že tito šašci si to neuvědomují,anebo si v tom programu sednou a čekají jestli je někdo vyžene.Res publica!
P.S.
Dosavadní vládnutí těchto stran způsobilo,že naše čisté příjmy,platy,důchody,sociální dávky a náhrady jsou 3x(třikrát)menší než kdyby stát nebyl takto zadlužen.
06. 03. 2010 | 03:29

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:53

Karel napsal(a):

Zaorálku, zanech štvavé kampaně oproti Johnovi, styď se a zalez někde jako smrdutý kojot. Johnovi nesaháš ani po kotníky a ještě si dovolíš ho špinit, kdo tě k Tomu navádí, takhle blbý přeci nemůžeš být.Jistě je to z Tvé strany účelové ale měj na paměti, že boj s Johnem Ti zláme vaz.
06. 03. 2010 | 08:34

Honza napsal(a):

Že naše politická garnitura je prohnilá,to tušíme všichni.Sám jsem byl svědkem výběrového řízení na buldozer u jednoho nejmenovaného tehdejšího vojenského útvaru CO.Kdy vítěz výběrového řízení vytvořil s pomocí "bílých koní"další dvě firmy,které nasadily cenu hodně vysoko a tato firma vyhrála.Jinak co nám říkají Andělé na tuto hrůzu si přečtěte na stránkách "vestkynemarios".
06. 03. 2010 | 10:40

Jaroslav napsal(a):

Skvělé Radku, přeji hodně úspěchů vám a straně VV, Jaroslav
06. 03. 2010 | 10:46

Esák napsal(a):

Zajímavá obhajoba. Nicméně, opravdu je to všechno tak? Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, říká staré přísloví. Pokud je všechno opravdu tak jak píšete, tak všechna čest a držím vám palce.
06. 03. 2010 | 13:37

Mirek M. napsal(a):

Vyborne, Radku, tem obema mocichtivým parchantum bolsevickým (Paroubkovym z CSSD i Filipovym z KSCM)je treby odpovidat takto a hned. Nedej boze, aby se tenhle xindl dostal u nas zase k moci...
06. 03. 2010 | 13:57

Marty napsal(a):

Lex : Vy opravdu netušíte proč naši učitelé neodcházejí učit do zahraničí ? Já bych tam důvod viděl, myslím, že v Německu není až takový zájem o učitele hovořící češtinou :) (ani solidní angličtinou), pokud jste tohle chtěl použít jako argument podporující jakousi "neschopnost" učitelů tak to je docela průstřel :)
06. 03. 2010 | 14:37

Milan Parchanský napsal(a):

Vážení spoluobčané, a teď se obracím ke všem, kteří plivou na pana Johna a tvrdí, že co když je na tom, co říkal pan Zaorálek pravda, tak si Vám dovolím připomenout, jen pár věcí, na které jste možná už zapomněli: Dálnice, jejichž cena je předražená min. o 300 milKč/km, železniční koridory, kauza IPB, následná ztráta akcí České pivo, Gripeny, mýtné brány (místo za 14 miliard a satelitní systém, který musíme zavádět, ta nejdražší nabídka za téměř 23 miliard, obrněné transportéry, nákladní auta, terénní automobily pro armádu, výměna samopalů za pušky, pistole, a hlavně v době, kdy ekonomika rostla, nás, díky části výše vyjmenovaných tunelů, nás, každého jednotlivce, soc.dem.zadlužila částkou 130 000Kč. Úmyslně nepíši cenu v biliónech, protože to je něco, co si můžeme obtížně představit. A jestli si myslíte, že z Vás ty peníze nedostanou, tak jste na omylu. A co je ještě horší, budou je platit i naše děti, vnuci atd. Škoda, že tyto dluhy neplatí jen voliči ČSSD a komunistů, ale my všichni, kteří jsme je nevolili, protože by to bylo spravedlivé. Proto budu vlit VV a věřím, že každý, kdo jen trochu uvažuje se připojí, protože už dlouho čekáme na "čerstvý vítr", který to tu pořádně provětrá.
06. 03. 2010 | 14:45

Míra napsal(a):

Když zvíře cítí svůj konec tak kolem sebe kouše a kope . Takhle se chovají momentálně parlamentní strany.DS soud zrušil a KSČM nechal dál fungovat. Na VV nenašli žádné spojení s exstremistickou stranu, tak se používají parlamentní praktiky, aby se pozornost obrátila na jiné. Myslím si, že Radka Johna znají všichni z pořadu "Na vlastní oči". Z předešlích komentářů mám dojem,že někteří neměli televizi,nebo měli zákaz se na ni koukat, protože jen slepý a hluchý neví co se děje v této republice.Př. Pan Paroubek jezdí po republice a vystupuje s hercem Krampolem v pořadu "Jsem jeden z Vás" rád bych věděl, kterou skupinu má namysli. Důvod? Abych se této skupině vyhnul. Doufám, že ve volbách "VV" získá alespoň 50%.Potom by přišla hromadná emigrace co by zachránců republiky.
06. 03. 2010 | 15:29

hovorka11 napsal(a):

To, co jsem se dozvěděl o Bobošíkové mě utvrzuje ve volbě VV.
06. 03. 2010 | 15:33

Helena napsal(a):

Proboha lidi, nebuďte slepí! Přece nebudete zase znovu zvolit strany, které tuto zemi rozkradly a jejichž představitelé, hlavně pan Paroubek, jen slibují, i když předem vědí, že sliby nemohou a nechtějí splnit. Lžou a podvádějí. Už jim ty jejich koryta konečně seberme a dejme šanci někomu novému. Já osobně budu volit VV.
06. 03. 2010 | 18:30

Tatiana napsal(a):

Radku, držíme vám palce. Přesně toto naše republika potřebuje...
06. 03. 2010 | 20:42

Reisen napsal(a):

Pane Johne
Tak jsem to tady "proběhl" cca za 3. hod. Jsou tu dobré názory i hlouposti . Vím také , že co je pro mne hloupost , může být pro jiného hluboká myšlenka a samozřejmě obráceně . VV vidím také jako malé světýlko na konci tunelu a proto je budu asi volit . I když té přímé demokracie bych si představoval trochu víc než VV nabízejí . Otázkou však je , co se malému počtu poslanců VV (pokud se do parlamentu dostanete) , podaří prosadit v boji proti korupci a nastolení politické morálky a etiky ve zkorumpované sněmovně . A přinutit politiky , aby když káží "pít vodu" , ji pili také oni sami . Zatím to nevypadá , že by se k tomu TI co způsobili zadlužení naší země chystali . A národ , aby si vynutil ZMĚNU , se sám do ulic nevypraví . Tady nejsme totiž ve Francii . Možná by dokázala přimět národ k razantnějšímu jednání jen nějaká nová Charta 2010 . Ale dost fantazírování . VV jsou myslím dobře nastartovanou stranou , do které asi hodně lidí vloží svou důvěru . A je to tak dobře . Po všem , co jsem se ale tady dočetl si ale také myslím p. Johne,že byste měl z čela strany alespoň dočasně , než se podaří prokázat , že tvrzení proti Vám jsou opravdu jen pomluvy , odstoupit . Myslím si že Vaše předsednictví nedělá VV dobře a mohlo by jim to ubrat hlasy v květnových volbách . A to jistě není v zájmu jak VV , tak těch , kteří VV věří a fandí. Také se mi nelíbí příp. použití Vašeho jména ve volební kampani . Zavání mi to kultem osobnosti , samolibostí a domýšlivostí , narcisismem ap. A jak tu kdosi napsal : "Jak by asi posuzoval někdejší investigativní novinář Radek John , souč. politika Radka Johna" . Nic osobního p. Johne , ale tak to vidím já . Doufám , že VV se do parlamentu dostanou .
P.S. Vzkaz pro Tencokida Hnuj a tomase.p : S Vámi dvěma bych klidně tu Chartu 2010 založil
06. 03. 2010 | 21:16

ládin napsal(a):

Vážení, je smutné jak jsme nepoučitelní, ODS i ČSSD ukazují svou politiku již 20 let, kde je důchodová reforma? Kde jsou veřejné finance? Opravdu stačí založit novou stranu zemanovců a opět jsou volitelní? Opravdu si ještě někdo myslí, že nám mohou ukázat něco jiného než doposud?
06. 03. 2010 | 21:35

čtenář napsal(a):

Nejsem stoupencem Zaorálka, ale Johna ještě méně. Naprosto souhlasím s diskutujícím pod nickem "Lex".
06. 03. 2010 | 22:35

Lapi napsal(a):

Radku bojuj! Držím Ti palce! Vyper ven Ty slušně řečeno vyžírky a rozkradače. A "per" je přímo do Vltavy jak to dělat stejným lumpům kat Mydlář.
07. 03. 2010 | 07:11

bok napsal(a):

Každý má právo na svůj názor, ale v této diskuzi je krásně vidět, dle reakcí zastánců ČSSD, že tato strana se stále může spoléhat na hloupost svých voličů. Jsem rád, že se konečně někdo snaží lidem otevřít oči. Jen dál, pane John
07. 03. 2010 | 10:35

ctira napsal(a):

Co si budem povídat,každy musí uznat,že je ve vládě KORUPCE a žádná strana stím nic nedělá,nebo jen slibuje,že stím bude něco dělat.To je spíš jen na oko,aby dostala voliče.To je to hlavní o co jim jde.
Divím se lidem co věří,když jim strany slibují hory doly.Každá strana co je v politice může za korupci.
Možná by jsme se ještě divili,kdyby se někdo z nás obyčejných lidí dostal do politiky a viděl co se tam děje.
Budu volit VĚCI VEŘEJNÉ,měli by mít taky právo dostat šanci,pak můžeme teprve soudit.Věřím R.Johnovi
07. 03. 2010 | 10:46

Jánošík napsal(a):

Dobrý den všem,
rozhodně nejsem stoupencem žádné politické strany,ale na tyto zlodějny kdy se nás pánové obou nejsilnějších stran snaží s ůsměvem přesvědčit,že oni nekradou,že to ti druzí,je směšné.Proto fandím VV a panu Johnovi,že má odvahu do tohoto zkostnatělého vulgarismy zatuchlého brlohu zarýt.Raději budu volit nové lidi,než neměnné téměř dvacet let stále stejné vypasené kreatury.
Volali jsme máme hole ruce,ale mám strach aby to za pár let nebylo trošku jinak.
Děkuji
07. 03. 2010 | 11:56

Jirka z Prahy napsal(a):

Pane John,
úvodní tučnou část bych z Vašeho dopisu vypustil. Relativně legálně si přivlastnit korunu a nechat ji ležet aniž by se musel ohnout, se v tomto státě nenajde snad nikdo. K tomuto bych řekl škoda slov. Je nutné řešit nezákonnost, korupci, volební zákon, nápravu zákonů ušité pro některé mafie a td. Stručně bych odpověděl na výmysly a spekulace, ty ČSSD mistrně používá a někteří lidé jim věří protož jejich mysl je ovládána závistí. Tato vlastnost je charakteristická pro rudé, oranžové včetně jejich voličů ta je pevně spojuje. Citované prohlášení Zaorálka, že to co řekl je pravda nebo lež, vždyť je to jedno atd, věta v uvedeném syslu je v závěru a měla být tučně. K této větě se řada čtenářů vůbec ve vašem prohlášení nedostala. Přitom ta charakterizuje bez dalších komentářů metody ČSSD. Ono stačí lidem podsunout pochybnost, to stačí.
Závěrem chci, aby se Vám a straně VV podařilo soustředit na zásaní věci jak je řešit a neztrácet moc energie v boji proti ostatním stranám,proti primitivním výrokům a td.
07. 03. 2010 | 12:40

Jaromír Kamarád napsal(a):

Přečetl jsem dopis i komentáře a nestačím se divit. Z uvedeného vyplývá, že buď si lidé neuvědomují v jaké situaci se naše republika ucitá,co se kolem nás děje a nebo to těmto lidem vyhovuje. Najde-li se někdo, kdo se pokusí o nápravu, která nebude jednoduchá a bude obtížná a velice zdlouhavá, tak se mu to snaží znechutit aniž by začal. Inu to je přesná nátura českého člověka.Já budu pane John držet palce a fandím Vám. Mirek II.
07. 03. 2010 | 14:58

Avatar napsal(a):

Dobrý den,
nemám důvod jakkoliv zpochybňovat slova pana Johna, ba naopak jsem hluboce přesvědčen o pravdivosti jeho slov v otevřeném dopisu. Přesně to koresponduje s umístěním ČR v žebříčku korupce!!! Naši zákonodárci jsou opravdu nestydatí a jsou zářným příkladem AROGANCE MOCI. Je jen moc dobře, že se našel někdo, kdo jim to veřejně řekne na této úrovni, kdy to nebudou moci smést se stolu. Jen tak dál pane Radku Johne!
07. 03. 2010 | 15:28

Lisak napsal(a):

07. 03. 2010 | 21:12

ondra napsal(a):

Prostě volbou VV není co ztratit (oproti stávajícím korupcí prolezlým stranám ODS,ČSSD,KSČM,TOP09 ...) jen v lepším případě získat. A jak to konkrétně dopadne se zjistí jen když se dostanou do parlamentu a od této volby mě rozhodně nemůžou odradit kecy ČSSD, která nehledá žádná řešení, jen populisticky hlásá co by ji mohlo přinést hlasy od naivních lidí.
07. 03. 2010 | 21:50

honza napsal(a):

ondra: MÁŠ RECHT! Pokud nepomůže JOHN pomůže až revoluce a vězení pro čssd a ods. Takhle to dál nejde!
07. 03. 2010 | 23:15

montblanc watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:47

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 05:50

Dušan napsal(a):

Pane Johne, nevěřím současné politice a zatím ani Vám, přesto jsem váš volič. Jistě mě chápete, že za ta léta se politika zprofanovala natolik, že rozumný občan by už neměl politikům věřit ani slovo. Jediné čemu věřím jsou činy. Jste nyní jedinou alternativou proti špinavostem, které "současní" politici předvádějí. Přeji Vám aby Vás to nesemlelo a abyste měl dostatek sil a odhodlání. Dávejte na sebe pozor, obávám se, že naši politici nejsou jenom lháři a špinavci, ale že se za tu dobu dokázali převtelit v něco daleko horšího.
08. 03. 2010 | 06:52

Dušan napsal(a):

Trochu jsem si pročetl diskusi, a bohužel musím konstatovat , že mnoho lidí má problém samo se sebou natož aby se věcně dokázali vyjádřit. Otevřený blog je i není na škodu.
Na škodu je proto, že dovolí snadné se vyzvracet lidem, kterým je jedno k jakému tématu se přihlašují, jejich záměrem je přenést svou frustraci na jiné lidi. Na druhou stranu to není na škodu, lze tak snadno zaznamenat úrověň "obyčejných" lidí.
Psychologové a sociologové tak mají dostatek materiálu ke studiu včetně Vás.
08. 03. 2010 | 07:13

dodo napsal(a):

Hovorka11: když už někdo o něčem informuje, tak by měl vědět o čem. Jinak u těch "co vědí", je za blba.

Ta informace, že, cituji: "...VÚMLu (vysoké učení marxismu-leninismu určené pro perspektivní komunistické kádry) !!!,,,", konec citace, je mírně řečeno nepřesná. VUML je totiž zkratka "Večerní Univerzita Marx-Leninismu" a je to asi tak obdoba univerzity III. věku, tedy pro ty, kteří měli být poučenými ve stranické ideologii při výkonu ve svěřených funkcích, aby se socializmus nedostal tam, kam se dostal - do náruče kapitalizmu. Evidentně tedy ta výuka nebyla k ničemu a kohokoliv za ni dehonestovat, je ještě horší kádrování, než za oněch, dnes tak dehonestovaných komunistů.

Co se týče autora blogu, tak když je neprávem napadena jeho čest, měl by k očištění použít řádné, k tomu určené prostředky - soudy - a pokud by ho ty místní poškodily svojí liknavostí, mohl by pak uplatnit zadostiučinění i vůči nim a to u soudů mezinárodních. Důvod je prostý. Cokoliv je ve společnosti nefunkční, musí být odstraněno, nebo opraveno. Jinak je to jen zdrojem závad a plýtvání společenskými prostředky, o cemž se právě autor blogu údajně snaží společnost přesvědčit existencí Věcí Veřejných.

P.S. Ta zkratka "VV" není nejšťastnější, protože vypadá jako "W" a jen mate. Pokud ovšem to matení není její nosnou myšlenkou. Pak je to jak je to - jasné, stručné, účelné.
08. 03. 2010 | 10:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

Dušan
"Psychologové a sociologové tak mají dostatek materiálu ke studiu včetně Vás. "

A Vás.

Mějte se.
08. 03. 2010 | 12:13

Michal Már napsal(a):

Dobrý den,
Jednoznačně stojím za tím, že jen pan Zaorálek zmatený. Rovněž si myslím, že je třeba se proti takovým výrokům ozvat.
Nicméně bych rád upozornil na to, aby se nepoužívala stejná rétorika ve smyslu obviňovámí někoho z něčeho bez konkrétnívh důkazů.
Hovoříte o úplatkařství, což je samozřejmě veřejným tajemstvím. Pokud máte důkazy, dobrá. pokud ne, neměl byste takto útočit.
Jinak držím palce a fandím Vám.
08. 03. 2010 | 13:00

George napsal(a):

Pan Zaorálek a celá řada dalších současných politiků mají zkrátka máslo na hlavě a nevidí si na špičku nosu. Od lidí, kterým už ani přinejmenším nezáleží na prosperitě této země, jako spíš na korytářství a vlastním ekonomickém profitu, jsem ani korektní předvolební kampaň neočekával. A jak se říká když dojdou argumenty, přijdou na řadu facky a to i v podobě polopravd, křivých nařčení, či naprostých lží. Jsem rád, že existuje alternativa v podobě Věcí veřejných a že je zde politický subjekt, kterému, není názor občanů a budoucnost této zkorumpované a rozkradené země ve které žijeme lhostejný. Radku Johne, držte se...
08. 03. 2010 | 14:31

Buny napsal(a):

Můj dobrý kamarád mi na otázku koho bude volit, odpověděl že XY.
A co Věci veřejné, optal jsem se dál? "No to se mi líbí, ale je to příliž malá strana. Volím XY, protože si myslím, že mají konečně nahrabáno a teď už budou konečně něco dělat".
Chyba. Ten kdo má hodně, nikdy nemá dost. Moc peněz u lidí, kteří k nim snadno přišli, jako naše XY strany, má kouzlo agónie.
Člověk pak nevnímá věci veřejné kolem sebe a jak ve snové lži sám sebe omlouvá za špinavosti jež spáchal. Viz postoj pana Zaorálka a mnoho jemu podobných.
Uvědomme si, že už nám mnoho času nezbývá.
Věřím, že Radek John a VV je strana dost velká, aby alespoň dokázala okázale říkat pravdu veřejně co nejširšímu počtu obyvatel tak, aby pochopily, že cesta ze "sraček" našeho státu, je především přestat krást.
Dnes se krade podle zákona a nikdo proti tomu nemůže nic dělat, protože to ZÁKON ČR umožní. Ale kdo si ten zákon vytvořil? Ale hlavně kdo dovolil masové kulturní propady do bláta diktatury peněz? Ryjeme rypákem v hlíně lidé.
A až bude zas jednou úplně nejhůř, půjdeme do ulic a historie se opět bude opakovat. Musí to být?
Stále dokola?
Pane Zaorálku a vy podobní, prosím Vás myslete na to. Vaše lhaní si do kapsy se Vám jednou vrátí ať se Vám nebo i mě to líbí nebo ne. To je Zákon!!!
S lítostí ale oznamuji, že je mu to jedno. A to je ten největší hnus.
Máme co si zasloužíme.
Přeji šťastnou ruku do voleb.
08. 03. 2010 | 15:29

hovorka11 napsal(a):

dodo:
Děkuji za upřesnění VÚMLu. Napsal jsem tu definici špatně a omlovám se za to, nestudoval jsem ji. Doporučoval bych název univerzity vyškrtnout z názvů vysokých škol, jak vidět tak to méně inteligentní lidi (jako mne) klame obdobně jako krácené studium předsedy ústavněprávního výboru PS PČR Judr. Marka Bendy na právech v Plzni.
08. 03. 2010 | 21:50

hovorka11 napsal(a):

dodo:
Ještě jednou k VUMLu:
V době, před rokem 1990 kdy jsem pracoval ve velkém podniku i můj vedoucí, člen KSČ studoval VUML a řada vysokoškoláků měla stranickou povinnost vyučovat na této večerní škole.
Neodvážil jsem se uvést údaje, které by byly pochybné, ale u nás VUML studovali komunisté a velmi neradi. Aktivně se zajímali o studium především lidé, kteří si chtěli pomoci k vyšší funkci, Vaše kritika:

"Evidentně tedy ta výuka nebyla k ničemu a kohokoliv za ni dehonestovat, je ještě horší kádrování, než za oněch, dnes tak dehonestovaných komunistů."

...kterou se zastáváte i vedoucího ústavu pro výzkum totalitních režimů který studoval VUML je zcela vedle-nedůvěryhodný kozel pro tuto práci se stal zahradníkem.
Jestli chce takový člověk na někoho plivat, tak by měl začít u sebe. Jste snad jiného názoru ?
Já jsem názoru, že tento ústav vznikl na základě potřeby politiků odvádět pozornost od soudobých totalitářských praktik politiků s temnou minulostí a nahradit to napadáním umělců a známých lidí k odvedení pozornosti a k tomu se hodí lidé, kteří se dovedou přizpůsobovat momentálním potřebám svých zadavatelů.
Jací kádři studovali VUML máte na odkazu: http://cs.wikipedia.org/wik...
09. 03. 2010 | 08:11

hovorka11 napsal(a):

dodo:
Ještě vysvětlení mé nepřesnosti s názvem VUML dle této Wikipedie:

"Lidovým označením též bylo Vysoké učení marxismu-leninismu"
09. 03. 2010 | 08:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvky obsahující hrubé nadávky ("blbec", "idiot"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 03. 2010 | 09:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

R. John
Tož už máte návštěvy blogu jak Topolánek nebo Paroubek.

Tlustá Berta bude takto vyjíždět stále častěji. Zatím se mi nelíbí, že na ni sedí pouze oranžoví a rudí kanonýři.

A už vůbec se mi nelíbí, že neodpovídáte na otázky blogerů. V tomto se pak nijak nelišíte od Paroubka, Topolánka aj.
Pan Křeček či paní Stehlíková si ten čas najdou, zkuste i Vy.

Jak je to tedy s tou Vaší deklarací o povolební spolupráci s ODS, pokud se dostanete do parlamentu ?
Nestavíte pak svá prohlášení o přímé demokracii, z kterých implikuji vítězství vlády rozumu nad vládou stranických dresů, do poněkud komické roviny ?

Mějte se.
09. 03. 2010 | 13:50

lugis napsal(a):

To je ale keců.Nestačilo jen říct že vyorálek je trouba?
09. 03. 2010 | 13:54

vaclav napsal(a):

Musím uznat, že to , co předvádí v poslední době trio Hašek, Rath, Zaorálek je do nebe volající.Ale co čekat od strany, která má strach, že i když vyhraje volby, tak nemusí vytvořit vládu.Proto ji každý procentuální úbytek jiných preferencí příjde samozřejmě vhod.Alew stejně to dopadne tak, že nakonec ČSSD vyhraje volby a povládne s tichou podporou KSČM.VV by měla proto také zvážit nějakou formu kampaně proti osočování a využít korupčních afér a průserů, které za své vlády ČSSD napáchala.
10. 03. 2010 | 09:32

jo. napsal(a):

Myslím si, že v době nevázaného blbnutí obou velkých stran jsou právě VV tou alternativou, kterou lidé mohou volit.Levicově zaměření mají také alternativu - Zemanovce, ale je tam problém v pár příjmeních - Melčákem počínaje. Na rozdíl od pár hlasů v diskusi zde si myslím, že nikoliv 5% ale přes 10% je reálných. Já přispěji a přeji úspěch
10. 03. 2010 | 09:44

Simela napsal(a):

Naše poslední šance VV !!!!!!!
10. 03. 2010 | 13:05

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:15

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:20

V.Karla@seznam.cz napsal(a):

Lidi,bděte!

Všem politickým stranám jde jen o to rozdělit si funkce a hrabat si do vlastní kapsy.Dopřávat luxus svým rodinám či milenkám.
Nikdo nepracuje pro naše blaho.
Je zarážející,že všechny zákony si udělali na míru,aby na ně nikdo nemohl.
S čím nás chtějí ohromit,když je vše pryč a nejhorší na tom je ,že češství a naši hrdost na státní příslušnost zcela srazili na kolena.
Pokud by chtěli udělat něco pro obyčejné pěšáky,museli by začít u sebe! Vyhozené peníze za bilboardy plné žvástů,předvolební kampaně plné podbízejících se pro normálně ,čestně pracujícího a česky smýšlejícího člověka úplně k ničemu.
Chce to rázně určit pravidla,jinak se náš stát nikdy z toho propadáku nedostane.
Vždyť Radek John,jen za působení všech svých aktivit/pracovních/
obědval s rodinou bez ostychu za 15 táců!
Zdá se Vám to normální,mě né.
Jde opravdu jen o peníze,né o nás.
13. 03. 2010 | 07:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

V.Karla

Pro své blaho zkuste vodoléčbu a teplé zábaly.
A přestaňte aspoň čtrnáct dní chodit na schůze Vaší profláklé partaje.
A přestaňte odebírat Halo noviny.

Takto se Vám podaří postavit se na vlastní kolena už teď a s klidným svědomím poté můžete jít na oběd s rodinou.

Pokud se ovšem pan primář nerozhodne, že ty procedury (vodoléčba, teplé zábaly) nestačí a Vy budete muset podstoupit hospitalizaci. V tomto případě si zažádejte o pokoj, na kterém budete sám.
Aby Vás spolupacienti náhodou po Vašich řečech neutloukli plastovými lžicemi.

Vy čestně a česky smýšlející člověče.
13. 03. 2010 | 11:46

JaS napsal(a):

Když jsem poslouchal pana Zaorálka při jeho projevech, tak mi vždycky připomínal Brouka Pytlíka z Ferdy Mravence. Ten brouk byl hloupý, hrnul se do všeho bez rozmyslu a všechno zvoral. Nakonec jsem si uvědomil svoji chybu. Ten brouk byl hloupý, ale nebyl darebák. Všechno zvoral, ale v dobré vůli...
13. 03. 2010 | 15:27

Veo napsal(a):

Pane Johne,politika je plná převlečených politických kabátků a (hlavně v ČSSD,ODS) kteří se z komunistů převlékli na demokraty ale jdou dál(rozuměj působili v politice ještě za totality).
Ano je spoustu naivních lidí kteří stále věří tomu že tyto dvě už dávno ohrané politické strany něco změní.jistě znáte ten dřívější skandál ČSSD ohledně akce Čisté ruce.
Rozumný politik má včas odejít ale to rozhodně není případ pana Zaorálka.
Dnes je třeba přistupovat k radikálním krokům do politiky a v tomto vám držím palce.VV :)
14. 03. 2010 | 09:32

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:18

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:22

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:37

Ladik napsal(a):

Také na moravských lánech je už nyní velká spousta občanů,kteří jsou již rozhodnuti,že budou volit VV a pokud se této straně podaří výsledek okolo 10%,tak to bude VELKÁ JÍZDA !!
Na Topolánka a na Paroubka se v televizi díváme už pomalu tak rezignovaně,jako v osmdesátých letech na Husáka se Štrougalem (s letargií a odporem !!).
Tak se hergot proberme a dejme šanci někomu jinému než je naše stávající politická garnitura.
Myslím,že ještě máme trochu času,ale pokud zase s převahou zvítězí ODS a ČSSD,tak po dalších rozkradených a vytunelovaných miliardách si můžeme koupit leda tak provaz(pokud to za nás dříve neudělají naše děti).
Všem českým lidem dobré vůle přeji hodně zdraví a odvahu při volbách !!
OLOMOUC VOLÍ VV !!
25. 03. 2010 | 01:56

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 11:23

Karel 4 napsal(a):

Pan John ma jak s hury dano v techto casech ve volbych ziskat....to co se tady 20 let delo bylo strasne.....celou dobu jsem s timto neblahym stavem uvnitr sebe bojoval, dnes pomalu se i tehdy zarytí ODSáci uchyluji k jinym stranam.....Pamatuji se jak jsem si kdysi pred 15 lety v Praze chtel koupit noviny Republiku a prodavač mě seřval, že tajkové blbosti on nema a mit nebude....Dalších 15 let frustrovan, ze neni tu strany, ktera by otevrela lidem oci jsem sledoval marny boj jedine oposice republikanů, kteří byli vykousáni i z parlamentu, předseda jako jediný poslanec zavřen na jeden týden a zrovna v den voleb...Další rozkrádání státu, mediální krytí téměř všech zlodějin....pozor vše se rozkrývá záměrně jen kousek, aby lidé se skutečnost nedozvěděli a hlavně nikdy se nic nevyřešilo....to aby lidé byli dezorientovaní, nasraní a aby brali už i jakékoli zprávy i ze světa apaticky a nakonec v té změti všech žvástů si počkali na ČT nebo NOVĚ na zprávu koho volit.....VV však nebudou o nic lepší, pan John již teď chce mit čistou stranu, nechce žádné bývalé komunisty ve své super straně, byť by jím byl jen několik měsíců a za tu dobu se z něj stal nestranný dědek. Přelezlí ODS,CSSD mu samozřejmě nevadí a ani nechápe jak běh světa vlastně probíhá....V současnosti jeho rétorika profesionála láme masy jen proto, že on je v dnešním bordelu jedinou nadějí a ti ostatní dobre to myslicí už jsou jen neofašisti. Takže poslechněme si klasickou předvolební pohadku o tom jak bude nadherne, tak jak ji tento narod slysel už v 1918,1938, 1948 1968, 1989 dal každe 4 roky a taky dnes abychom mohli jit klidne spat. Zitra az se vzbudime budeme koukat jak to zase vlastně mysleli,
08. 04. 2010 | 08:29

sesli sohbet napsal(a):

Děkuju pane John, že jste tomu nafoukanému Zaorálkovi trochu srovnal krovky...Ten nemá se sociální demokracií nic společného. Pro občany neudělal nic a je to nejhamižnější poslanec kterého znám. Nikdy nepřispěl na žádnou charitu ani veřejnou sbírku. Fuj,když ho vidím byl bych rád aby procitl zakladatel ČSSD p. Benešinský a nakopal mu zadek...
08. 04. 2010 | 17:34

dalimir napsal(a):

Dobrý den vážené panstvo ! Také jsem byl rozhodnut volit Radka Johna ale ted nevím po tom jak podrazil mou oblíbenou herečku Zlatu A. tak nevím ! A navíc je zde ještě jedna strana ze kterou bychom měli počítat a která má dobře promyšlený ozdravný program naši ekonomiky a to je KSČM !S VOJTOU FALMEREM alias Filipem v čele ! Je to simpaták a mě se docela líbí! Ale stejně si myslím že by bylo moudré kdyby se levicové strany spojily a zatočili již konečně s těmi modrými náfuky ! Dalimír,@
09. 04. 2010 | 17:27

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:02

Lenka H. napsal(a):

Pan John je podle mého názoru jeden z nejdůvěryhodnějších osobností, která může ještě něco se situací u nás udělat. Tento veřejný dopis mě v tomto názoru ještě více utvrdil. Jen tak dál VV!!!
13. 04. 2010 | 21:05

Lenka H. napsal(a):

*jedna
13. 04. 2010 | 21:06

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:28

Michal B. napsal(a):

Tak, to si tedy piste, ze tenhle clanek bude nekdo cist do konce, protoze narozdil od vas, toho, koho zajima pravda, nebude v zadnem pripade bolet, si ji precist od zacatku do konce!

Větro napsal(a):

CHÁ CHÁ .To myslíte že tu dlouhou lítaniji bude někdo číst do konce?
Já můžu říci že mě Zaorálek Ráth Hašek přesvědčili.
Ták že se jím to podařilo a né jak vy píšete na úvod ,že se jím to nepodařilo .
20. 04. 2010 | 10:10

Honza napsal(a):

Konečně to někdo řekl nahlas, mezi Zaorálkem a Jakešem není rozdíl.
20. 04. 2010 | 15:45

Puškvorák napsal(a):

Pane John palec nahoru, já vás jdu volit. A jsem přesvědčený, že další se postupně přidají, ať Ty zazobanci z politiky zmizí.
21. 04. 2010 | 15:28

Evelína napsal(a):

Ad: Už jste se přiznal k nevěrám ... ble, ble. Když mě doktor operací zachrání život, bude mi úplně jedno, jestli se rozvádí nebo zrovna žení.
23. 04. 2010 | 00:05

Pavel napsal(a):

...uvidíme Radku Johne...co zmůžete v tom mašem parlamentu...budu volit VV...
18. 05. 2010 | 10:10

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 07:46

Petr napsal(a):

Pane Johne ,jak můžete jít do trojkoalice s ODS a Top 09 ,když jste jasně slíbil ,že nikdy s politickýma dinosaurama do vlády nepůjdete a nebudete s nima vládnout.A ejhle !!!!!vy najednou chcete vládnout s panem Schwanzenbergem dále s panem Kalouskem ,Nečasem ,Němcovou atd...kteří jsou daleko větší dinosauři než byl Paroubek .a ten byl oproti nim malý dinosauřík.Co na tohle odpovíte?
21. 06. 2010 | 20:55

děkujeme táhnete napsal(a):

Tak trochu popořadě... tyto volby jsou naprostou absurditou když přehlednu že volby vyhral někdo jiný než ten kdo sestavuje koryta pro ty směšné panáky z ODS TOP09 a VV tak mně bije do oči jedna věc tyto volby vhralo strašení řeckem,kecama o korupci (mimochodem toto byl vyborný tah na lidi od Johna který ziskal zkušenosti z Navl.Oči)a napravě korupce,chozeni po Pražských putikach a ohromovat lidi mumlajicima kecama a neposledni řadě zbabranou kampani čssd (je to nutno přiznat,Trdiku)
Po tom co se tu chystá je jasné že se historie bude opakovat,mám namysli historii za vládnutí(vykrádani)Klause-Koženeho ale jedno je jisté (a nepomužou tomu alibistycké keci dopředu pouštěné lidem do mozku) a to je to že za 4roky vás bando (top 09+vv+ods) tak poženou že ani se nestačite divit a potáhnete do švycar,slovenska a televizi nebo odkud jste přilezli spasit horních 10tisic ubožáku co nemaji po krizi na ferrari a hummery.Ono už těd je jisté jste rychlo kvašky tohoto politického období.věřím že vás nepotřebujem my potřebujem lidi na svém místě a rozumné a chápavé lidi co nebudou sedět v praze a dělat ze sebe medialní postavy ...
11. 07. 2010 | 00:17

Jaroslav napsal(a):

Pan John je velice slušný člověk a já budu na jeho straně vždycky
11. 07. 2010 | 13:25

Král tuláků napsal(a):

Dnešní koalice má zájem něco s nepořádky dělat. Jenže nejde vše naráz.Protože je to nutné udělat co nejdříve, zdáse to opčanům velice rázné, hlavně když se jim částečně sáhne na jejich blahobyt, který si užívají a zároveň na něj plivají, když je napodobuje někdo jiný. U gaunerů jde o velké peníze a mají obavu, že o svoji nekalou činnost přijdou.Proto s opčany hledají i tu neskutečnou špínu na politiky, kteří chtějí pro stát něco udělat.Proto vyčkejme času, jako husa klasu. Seno zadarmo nebude, ale bude.Také bude záležet, do jaké míry bude koalice ohrožena. Doufám, že koalice ve své práci nebude ohrožena, ale bude na dobré a nové vajnorské cestě dokončovat reformy.Stará vajnorská cesta zanikla.
08. 08. 2010 | 08:57

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:14

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:06

access password recovery napsal(a):

Good informative post. Thank you for sharing this. Please keep it up.

http://www.accesspasswordre...
24. 11. 2010 | 06:07

data recovery napsal(a):

http://www.sanmaxi.org

Data recovery software retrieve restore deleted files recover windows hard disk drive deleted formatted partition restores deleted data lost due to disk formats and recover data from usb pen drive stick digital camera memory card
26. 11. 2010 | 12:34

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.digitalcameradatarecovery.com/photorecovery/powerpointfile-repair.html
11. 12. 2010 | 06:28

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.word-file-repair.com/wordfilerepair/powerpoint-repair-utility.html

Data recovery software for corrupted
11. 12. 2010 | 06:33

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.sanmaxi.org/sanmaxiorg/powerpoint-file-repair-software.html

Data recovery software
11. 12. 2010 | 06:37

Powerpoint Recovery napsal(a):

http://www.soico.net/key/repair-ppt-files.html

Professional PowerPoint recovery software repair corrupt powerpoint files and repairs damaged PowerPoint presentation.
11. 12. 2010 | 06:41

Password Recovery napsal(a):

http://www.passwordrecovery.ws

Password recovery software spy tool finder find brack crack unlock retrieve restore recover lost forgooten passwords of hotmail, Orkut, AOL, yahoo, MSN, hi5, facebook
11. 12. 2010 | 06:45

Lojza napsal(a):

Pan John(sorry ne pan John,pan se říká tomu koho si vážíme)je obyčejná dutá trubka.Každý na celém světě ví že policie je hybnou pákou státního aparátu.A tudíž veledůležitou.A Jouda John ji systematicky likviduje.Debílek,který si není schopen ani udržet manželství.Že už by mu nešel???To si Zlata asi musela nejít lepšího.Asi jí nic jiného nezbylo.No ano,oni Ti vyžírkové nemají čas.Je mě z nich na blití.
14. 12. 2010 | 21:48

Access Password Recovery napsal(a):

i hope you can continue keep well

http://www.keystroke-logging.ws
16. 12. 2010 | 10:01

Access Password Recovery napsal(a):

thank you for sharing such a good information

http://www.access-unlocker.com
16. 12. 2010 | 10:04

Access Password Recovery napsal(a):

It's a good article! so happy to read it!

http://www.access-unlocker.org
16. 12. 2010 | 10:08

Password Recovery napsal(a):

http://www.eaglecop.com

This is really very informative post,
14. 01. 2011 | 10:16

Password Recovery napsal(a):

http://www.freewarekeylogger.ws/keyloggerfreeware/keyloggerformac.html

Thanks for sharing with us. and nice info
14. 01. 2011 | 10:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy