Aktuálně.cz do čtečky Kindle už odebírá na 500 lidí

11. 01. 2011 | 14:19
Přečteno 10073 krát
"Teď si pode mě sedl pán středních let a vytáhl cosi, co vypadalo jako takový elegantní černý diář. Jenže: byl to Kindle," napsal mi dnes ráno v e-mailu z cesty tramvají kolega Pavel Tomášek.

Pozoruhodné jsou na tom dvě informace: jednak, že je dnes poměrně normální v MHD cestou do práce vyřizovat e-maily a pak také to, že potkat v tramvaji člověka, který si čte v elektronické čtečce, také začíná být poměrně normální jev.

Naopak špatná (z mého pohledu) zpráva je, že dotyčný muž si zřejmě nečetl články Aktuálně.cz, soudě aspoň podle toho, co kolega Tomášek stihl zahlédnout, než coby dobře vychovaný člověk odvrátil zrak.

Službu zasílání zpráv Aktuálně.cz na čtečku Kindle testujeme už dva týdny. Přihlásilo se zatím přes 500 čtenářů, několik se po vyzkoušení odhlásilo a k tomuto okamžiku tak Kindle vydání odebírá 482 lidí.

Děkujeme vám za e-maily i příspěvky pod původním blogem, ve kterých píšete, co se vám na službě líbí, nebo naopak nelíbí. Dáváte nám důležité informace, které nám pomáhají v rozhodování, co musíme vylepšit.

Jaké byly vaše nejčastější dotazy a připomínky?

Šlo by zprávy rozesílat dříve než po 7:00?
Víme, že řada z vás už je v 7:00 na cestě do školy, nebo do práce. Sedmá hodina vychází z redakční zvyklosti publikovat nové ranní vydání právě mezi 6:15 a 7:00. Navíc kolem 7:00 už se na webu objevují první ranní aktuality, které by dřívější vydání nezachytilo. Každopádně ale s redakcí domlouváme změny, abychom mohli ranní zásilku posílat už po 6:00.

Proč nemáte seznam článků s odkazy?
Řadu čtenářů zmátlo, že se jim raník otevírá hned na prvním textu. Seznam článků je přitom o stránku dříve. Dostanete se na něj odkudkoli přes menu – zvolíte příkaz Go To a položku Table of Content. Nicméně navigace je jednou z věcí, které rozhodně chceme v příští verzi vylepšit.

Aktuálně.cz pro Kindle - seznam článků
Aktuálně.cz pro Kindle - seznam článků


Kde je sport a kultura? A šlo by přidat počasí?
Zatím vám posíláme články, které se objevují na nejdůležitějším místě Aktuálně.cz – na homepage. Většinou jde o články z domácí, zahraniční a ekonomické rubriky. Přidání dalších rubrik – třeba Sportu a Kultury – a možnost "namíchat" si vlastní tematický mix zvažujeme.

Proč není Aktuálně.cz pro Kindle ve formátu časopisu, který bych nemusel každý den odmazávat?
Dobrá připomínka, pracujeme na změně.

Proč se opakují články z předchozích vydání?
Za normálních okolností by k tomu docházet nemělo. Ale o víkendech, nebo v průběhu svátků, kdy se na Aktuálně.cz objeví mnohem méně nových článků než ve všední dny, se může stát, že naší homepage prostě "neproteče" více než 14 nových textů. V takovém případě se některé mohou objevit ve dvou vydáních.

Proč někdy chybí obrázky?
Upřímně řečeno - přesnou příčinu zatím neznáme, ale pátráme po ní. Problém bude někde mezi exportem článků a jejich zpracováním do formátu MOBI.

Nestíhám všechno číst, co takhle týdenní vydání?
Tento velmi dobrý nápad se objevil v reakcích několika čtenářů, kteří po několika dnech odebírání raníku zrušili. Zasílání jakéhosi týdenního Best of Aktuálně.cz by se nám velmi líbilo. Píšeme si na seznam :-)

Kdy bude ta slibovaná příští verze hotová?
Přesné datum vám neřekneme :-) Momentálně zkoušíme získat některé potřebné informace od Amazonu, snažíme se naučit lépe pracovat s formátem pro Kindle a dáváme dohromady seznam vylepšení, která chceme udělat nejdřív.

A teď tři tipy, které jsme za ty dva týdny posbírali:

1. Pokud máte Kindle s 3G připojením a nechcete za stahování dokumentu do čtečky platit, zaregistrujte si spíše adresu @free.kindle.com než @kindle.com. Stahování přes wif-fi je zdarma.

2. Pokud hledáte seznam článků (obsah), najdete ho na stránce Table of Content (Menu -> Go To).

3. Aktuálně.cz pro Kindle si můžete přečíst také v jiném mobilním zařízení, které má čtečku e-knih (nebo si ji do něj můžete nainstalovat). Vyzkoušeno například na telefonu Blackberry 8900 s nainstalovanou čtečkou Mobipocketreader (je k dispozici zdarma). Stačí jen nechat si posílat raník na e-mailovou adresu, ze které si ji do zařízení stáhnete. Jen se nelekněte, že vám nejdřív přijde e-mail, zda opravdu chcete registrovat adresu, která neobsahuje slovo kindle :-)

Update 13.1.2011: Aplikace "Kindle for iPad" v nové verzi z 10. ledna nově umí otevírat elektronické knihy poslané jako příloha e-mailu. Pokud máte zájem, můžete si tedy naše ranní noviny nechat posílat i do iPadu.

Pokud máte jakékoli nápady nebo připomínky, pište nám prosím do diskuse, nebo na adresu kindle@aktualne.cz.

David Slížek, Aktuálně.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin Šimko napsal(a):

Pro přechod na seznam článků (obsah) lze také použít tlačítko "šipky vlevo" pokud jsme na titulce prvního článku. Což je například hned po prvním otevření souboru se zprávami. Je to jednodušší než přes Menu.
11. 01. 2011 | 14:44

Stařeček napsal(a):

máme spoustu technických vymožeností na čtení a prohlížení. Bohužel máme také stále méně toho ke čtení. Bude to tak Pokračovat?
11. 01. 2011 | 15:33

Železnohorský napsal(a):

No, tedy... Kazit si náladu ráno cestou do práce čtením zpráv? Ne, děkuju. (A vůbec, nefandím vám, záníkem novin přijdu o práci.)
11. 01. 2011 | 15:59

Železnohorský napsal(a):

A ještě něco - nějaký tablet přece nenahradí vůni novin právě vytažených z rotačky... Ach, ano, konec zlatých časů...
11. 01. 2011 | 16:01

David Slížek napsal(a):

Martin Šimko: Díky za tip!
Stařeček: To je dost pesimistický pohled na věc. Čtečky ale můžou i rozšířit výběr - nabízejí přístup k desetitisícům digitalizovaných knih.
Železnohorský: Hodně lidí vidí právě v tabletech šanci, jak noviny zachránit. Ukazuje se, že v nich lidé velmi rádi čtou dlouhé analytičtější materiály - které jsou třeba na internetu téměř "neučtitelné". Hezká úvaha k tomu vyšla třeba ve Wired: http://www.wired.com/magazine/2010/12/st_thompson_short_long/ (v angličtině).
11. 01. 2011 | 16:19

gaia napsal(a):

Železnohorský

a novinový papír se též hodí na spoustu věcí.

Třeba zapalování v kamnech, pod boty do komory, když je teď sníh, aby se to tam neroztékalo, dá se toho do nich dost zabalit, třeba kožešinové čepice přes léto, když se zabalí do novin, tak na ně nejdou moli, neb je odpuzuje to olovo v tisku, škoda velkého formátu předrevolučního Rudého Práva, takhle velké noviny se již dnes též neseženou, do bedny pod úrodu, aby se nesypala hlína, a ve sklepě jako tepelná izolace do oken atd.
Já budu muset noiny kupovat aspoň 1x týdně kdybych je vůbec nečetla
11. 01. 2011 | 16:25

mud.. napsal(a):

Počkám si, až někdo bude poskytovat "výseko" zprávy určené přeně na míru. Dnes musí člověk si otevřít více serverů a klikat jedentřeba v ides, jeden/dva Virtually, NP apod. Aktuálně je lehce nalevo. To mě nevyhovuje.
11. 01. 2011 | 17:24

mara napsal(a):

Já dnes ráno viděl souseda s mačkami na nohou, jak se sápe do auta a smykem vyráží vstříc dobrodružstvím, které zatím člověk nezažil...
11. 01. 2011 | 19:22

dobrák napsal(a):

Proč se to nazývá čtečka, když to nic nečte, ale pouze zobrazuje? Podle téhle logiky by každá kniha nebo časopis byly čtečkou.
11. 01. 2011 | 19:24

ja napsal(a):

Pravda
11. 01. 2011 | 19:54

RP napsal(a):

No popravdě číst umí a docela dobře má i 3,5 jack a dokonce repráčky. Ale samozřejmě umí jenom anglicky :)
11. 01. 2011 | 20:25

dobrák napsal(a):

To, že umí jenom anglicky, v jednadvacátém století za samozřejmé nepovažuji. V tom případě je to chudinka.
11. 01. 2011 | 21:46

kindle napsal(a):

Odebírám nově, ale 3 ze 4 dnů mi zprávy přišly až v práci, kde je mi to už dost jedno. Synchronizace na domácí Wi-Fi v 7:15 - 7:20. Neřekl bych, že @kindle.com by mělo takovou prodlevu.
14. 01. 2011 | 09:41

David Slížek napsal(a):

kindle: Dobrý den, díky za zprávu, to je opravdu pozdě :-( Mně se zprávy doručují standardně v 7:09, plus minus pár minut. Prověřím, nakolik může mít na doručení vliv třeba stoupající počet registrovaných (k dnešku 550). Už brzy bychom také měli zprávy zasílat cca o hodinu dřív.
14. 01. 2011 | 12:16

www.guccibagsmart.com napsal(a):

<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci">gucci</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci online">gucci online</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci sale">gucci sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci outlet">gucci outlet</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags">coach handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="discount gucci handbags">discount gucci handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="discount gucci handbags sale">discount gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="cheap gucci handbags">cheap gucci handbags</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="cheap gucci handbags sale">cheap gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags sale">gucci handbags sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com" title="gucci handbags on sale">gucci handbags on sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="Gucci Wallets">Gucci Wallets</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="discount Gucci Wallets">discount Gucci Wallets</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="Gucci purses">Gucci purses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-wallets-c-67.html" title="discount Gucci purses">discount Gucci purses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci shoes">gucci shoes</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci shoes">gucci shoes on sale</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="gucci sneakers">gucci sneakers</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-shoes-c-69.html" title="men gucci shoes">men gucci shoes</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="Gucci Sunglasses">Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="gucci eyeglasses">gucci eyeglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="mens gucci sunglasses">mens gucci sunglasses</a>
<a href="http://www.guccibagsmart.com/gucci-sunglasses-c-71.html" title="gucci aviator sunglasses">gucci aviator sunglasses</a>
10. 04. 2011 | 09:01

chanel watches napsal(a):

chanel watches http://www.chanelwatchesale.com/

chanel ladies watches http://www.chanelwatchesale.com/chanel-ladies-watch-c-30.html

chanel J12 http://www.chanelwatchesale.com/

chanel replica watches http://www.chanelwatchesale.com/

chanel mens watches http://www.chanelwatchesale.com/chanel-mens-watches-c-31.html
06. 05. 2011 | 09:16

Puma España napsal(a):

e, the federal government offers <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/" title="Puma Ferrari">Puma Ferrari</a></strong> employed the B razil organization for that building function. Mr Morales do take on the general discussion physical exercise, <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-c-165.html" title="puma store">puma store</a></strong> since the brand new make-up <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/" title="Puma">Puma</a></strong> <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/mujeres-puma-c-192.html" title="puma baratas">puma baratas</a></strong> <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/" title="Puma España">Puma España</a></strong> demands. However the march’s frontrunners state the <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-puma-bmw-zapatos-c-165_168.html" title="zapatos puma">zapatos puma</a></strong> actual president’s <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/mujeres-puma-c-192.html" title="puma futbol">puma futbol</a></strong> reps compensated simple top support for <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-puma-baylee-futuro-gato-c-165_167.html" title="puma calzado">puma calzado</a></strong> their concerns—the exact same problem Mr <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-c-165.html" title="zapatilla puma">zapatilla puma</a></strong> Morales created <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/" title="Puma Zapatillas">Puma Zapatillas</a></strong> regarding a lot of their predecessors’ improvement tasks. The federal government offers <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-c-165.html" title="deportivos puma">deportivos puma</a></strong> guaranteed to maintain the actual coca farmers... <strong><a href="http://www.pumazapatillas.es/hombres-puma-c-165.html" title="puma botas">puma botas</a></strong>
26. 03. 2012 | 05:26

Nike Free napsal(a):

s steel <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-nike-shox-r4-c-39_49.html" title="nike shox r4">nike shox r4</a></strong> blades are <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-menn-c-37.html" title="nike shox shoes">nike shox shoes</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/" title="Nike Free">Nike Free</a></strong> joined with composition handles, <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-c-39.html" title="Nike Shox">Nike Shox</a></strong> or <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-free-2012-c-59.html" title="Nike Free 2012">Nike Free 2012</a></strong> sometimes bone, <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/dame-nike-free-30-c-17.html" title="Nike free dame">Nike free dame</a></strong> wood or metal handles in <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com" title="Nike Free Norge">Nike Free Norge</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com" title="Nike free 3.0">Nike free 3.0</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-free-dame-c-57.html" title="Nike Free Dame">Nike Free Dame</a></strong> order to create a beautiful <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com" title="Nike Free Run Norge">Nike Free Run Norge</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com" title="Nike Free Run">Nike Free Run</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-menn-c-37.html" title="nike shox nz">nike shox nz</a></strong> and <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-menn-c-37.html" title="Nike shox norge">Nike shox norge</a></strong> <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/nike-shox-kvinner-c-39.html" title="nike shox dame">nike shox dame</a></strong> utilitarian <strong><a href="http://www.nikefreerun-no.com/dame-nike-free-run-20-c-28.html" title="Nike free run 2">Nike free run 2</a></strong> product...
28. 04. 2012 | 06:53

OaVHeaYGfh napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#generic>alprazolam online</a> get alprazolam online - buy xanax online cheap mastercard
30. 09. 2012 | 19:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy