Zneužití obětí a zákona

01. 04. 2009 | 17:31
Přečteno 5373 krát
Redakce Aktuálně.cz bude spolu s dalšími médii usilovat o změnu náhubkového zákona

Nahé křehké tělo se nepřirozeně kroutí. Ruce svázané za zády. Chlapec se snaží polykat, jídlo mu do úst cpe anonymní ruka. Hocha můžeme pozorovat z nadhledu. Černobílý záznam a formální proužek přes oči (nebo „rozpixlovaná“, rozmazaná část obličeje), který poskakuje v rytmu chlapcovy snahy polknout, umocňují pocit skutečnosti.

Šokující záběry týraného jsou tu pro každého, texty o jeho utrpení také. Podívejte se, čtěte. To je ten malý ... Kuřimská kauza ukázala, jak dokážou být některá média necitlivá, krutě zasahovat do soukromí lidí v té nejtěžší situaci.

Dalo by se doložit, jak bezohledná publicita dokáže zničit člověku život, tvrdě zasáhnout rodinu, zahnat děti do kouta...

Od dubna platný náhubkový zákon, na jehož počátku svým způsobem byla právě kuřimská kauza a nahé drobné tělo, zase ukázal, jak jednají politici.

Zejména poslanci prosadili, aby novinářům od dnešního dne hrozila vysoká pokuta nebo i několikaleté vězení za zveřejnění policejních odposlechů i dalších informací.

K zákulisně a bez hlubší diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před necitlivou publicitou.

Hrozba vysokého trestu za zveřejnění odposlechů, takzvané neoprávněné nakládání s osobními údaji v praxi může odradit média od toho, aby informovala o prorůstání zločinu s politikou, střetech zájmů, pokoutním jednání veřejných činitelů. Tedy těch, kteří náhubkový zákon formulovali, odsouhlasili a podepsali.

Redakce Aktuálně.cz se připojila k médiím, která usilují o změnu. Důvodem ke zrušení účelového legislativního zmetku není, že by chtěla ukazovat a popisovat, jak se chlapec snaží polykat, ukázat na něho prstem a získat tak úžasná čísla v tabulkách čtenosti. Nikdy to nedělala. Naopak vždy se snažila veřejnost věcně informovat třeba právě o prorůstání zločinu a politiky.

Redakce Aktuálně.cz spolu s dalšími internetovými, tištěnými a audiovizuálními médii věří, že ke změně náhubkového zákona může mimo jiné vést ústavní stížnost. Také předpokládá, že se o úpravu zasadí i slušní politici.

Petr Závozda, šéfredaktor Aktuálně.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jarpor napsal(a):

Hmm...

taky názor...

http://kyr.blog.idnes.cz/c/...

Hezký podvečer
01. 04. 2009 | 18:05

SuP napsal(a):

Jarpor -
Taky bych řekl. Místo, aby se hledala cesta, jak trestat vykecávače a vynášeče tajných a důvěrných informací, hledá se postup, jak potrestat toho, kdo by je z druhé ruky použil. Rád bych se jednou dozvěděl, od koho konkrétně to vzešlo.
01. 04. 2009 | 18:47

SuP napsal(a):

Ale čemu se divím v české kotlině. Je to stejné, jako měřit rychlost za bukem, místo hledání a odstraňování příčin dopravní nehodovosti.
01. 04. 2009 | 18:50

Paterik napsal(a):

Jarpor:

No když pominu to množství překlepů a chyb, které jsem našel v tom článku, tak mám pocit, že pán je nějaký dost bohorovný. Proč bychom měli psát kvůli politikům nějaké obezličky? Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, ne? Toto by ovšem nemělo být smyslem legislativního procesu - napsat zmetek a dělný lid ať už si s tím nějak vyhraje... Docela by mě zajímalo, jak by si pan spisovatel vychutnal pět let natvrdo.
01. 04. 2009 | 18:54

jarpor napsal(a):

SuP

no, já nevím...

Ochránit identitu dětí od toho, aby si na ně ukazovali ostatní, že byly týrány,... považuji právě pro tyto děti za správné,

zveřejňovat odposlechy získané "jakýmsi podivným způsobem", když nelze ověřit, že jsou celé, nezkreslené... to se mi nezdá ( souhlas s Vámi zjistit a potrestat toho, kdo je nezákonně vynesl ),

a nakonec - je-li osoba xy účastníkem dopravní nehody ... nebo jinak podezřelá z čehokoliv a vyšetřována, nevidím důvod toto o ní šířit PŘED sdělením obžaloby (tak chápu presumci neviny). Pokud se nepletu, PO sdělění obžaloby tuto osobu "zveřejnit" je dovoleno.

Když si čtu, že kdyby unesli pana Paroubka ( kéž by .. :-)) tak že jeho jméno novináři nemohou napsat, pokud by neměli jeho souhlas tak si o těchto novinářích myslím své. A nic pěkného.
Tvrdím, že i kdyby jej jako uneseného jmenovali, pak jedině soud musel rozhodnout o potrestání za toto provinění. A rád bych viděl argumentaci žalujícího, jakou újmu pan Paroubek utrpěl zvěřejněním, zvláště jedná-li se o "veřejně známou osobu" a onen novinář by se jistě obhajoval že plnil informační povinnost ve veřejném zájmu.
Kdo myslíte, že by uspěl ? Tipuji novináře, pokud si zároveň u únosu nebude dělat z pana předsedy "bžundu".

Takže - nevím jestli si skutečně jistí "taky novináři" neuzurpují právo na něco, na co "ne novináři" - my ostatní - právo nemáme.
Tož tak...
P.S. Vždy je podezřelé, když se jedna profesní skupina vyjadřuje unisono ...

Hezký večer

Hezký podvečer
01. 04. 2009 | 19:16

Lena napsal(a):

Nedělám si iluze, že jsou politici tak ohleduplní. Nejspíš je novináři upozorňováním na jejich prohřešky už pěkně štvali a tak se jim jen hodilo to, že to konečně někteří senzacechtiví gauneři pořádně přepískli. Jindy totiž, to snad víme všichni, tak rychlí v tvorbě a úpravě opravdu potřebných norem nejsou a klidně čekají mnoho let.
Řekla bych, že by se to dalo shrnout známým - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Smůla je, že nepatřičným způsobem řval jenom někdo, zatímco se zatrhne tipec i těm, kteří volali slušně a ku prospěchu všech. No, a teď díky pár hyenám si politici budou pěkně zametat pod koberec svoje bordýlky. Někomu by bylo dobré za to, nejlépe ručně, poděkovat.
01. 04. 2009 | 19:54

SuP napsal(a):

Pane Stejskale, byl byste tak moc hodný a na posledním Peheblogu smazal 4x mou odpověď pro "ares"? Vypadla mi linka, když jsem to odesílal. Teď vypadám jak kretén (jako bych nebyl) a ještě zabírám místo jako spammer. Za klaqdné vyřízení předem děkuji.
01. 04. 2009 | 20:10

jarpor napsal(a):

SuP

Po disklávesnici, nebo jak jste psal, nevím nevím s tou hezkou žádostí ... :-))

Hezký večer
01. 04. 2009 | 20:18

stejskal napsal(a):

Stalo se, pane SuPe,

ale příště opatrněji, víte, jak jsem mstivý ;-) ;-) ;-)

Hezký večer oběma, pánové. I všem ostatním.

Libor Stejskal
01. 04. 2009 | 20:34

David napsal(a):

Už je to tady!

„Náhubkový zákon“

Je to návrat TOTALITY!

Ani členství v EU nás neuchránilo.

Je to velmi smutné, že právě 20 let po „revoluci“ se k nám znovu vracejí takové nedemokratické praktiky.

Poslanec ODS, Marek Benda, se může stydět, protože udělal ostudu nejen sobě, ale i památce na svého otce - známého bojovníka proti totalitě.

Protože v EU takový „náhubkový“ zákon neexistuje, tak jak budou potrestány zahraniční média, když ony zveřejní ty naše policejní odposlechy nebo ta jména osob?

Nyní se budeme zase dozvídat pravdu o podivných kšeftech našich politiků z Hlasu Ameriky tak, jako to bylo za totality?
01. 04. 2009 | 21:13

SuP napsal(a):

Děkuji pane Stejskale.
.....Já vím! Však jsem taky hned tááááákle malinkej!
01. 04. 2009 | 21:24

bara napsal(a):

Souhlasim s panem jarpor.

Pokud by u nas byli novinari skutecne "hlidaci psi demokracie", to by byla jina. Ucelove uniky / at uz z cehokoliv/ do medii zavani spise manipulaci, ktera obcas prerusta ve stvanici.
K demokracii a svobode slova patri take zodpovednost.
01. 04. 2009 | 21:57

MartiN napsal(a):

Na druhou stranu oběti některých trestných činů si opravdu nezaslouží, aby byly vláčeny po prvních stranách všech deníků a v hlavních televizních zprávách. Viz Kuřimská kauza. Jedna věc je informovat a druhá věc je parazitování na cizím neštěstí. Rozhodně si nemyslím, že by páska přes oči na oněch natočených materiálech byla nějakým řešením. Ano, pojďme se o tom bavit, ale foto a video je trochu moc. A nevím, jestli redakce aktualne.cz má čisté svědomí.
Nedávno jsem dělal anlýzu internetových portálů a jejich podávání kauzy "znojemské učitelky". Asi všichni víme, o jakou kauzu se jedná. A bylo to právě aktualne.cz, které z toho videa zveřejnilo sérii fotek. Což mi příšlo jako dost neetické...

Na druhou stranu musím souhlasit s tím, že poslanci ten problém uchopili po svém a vzásadě pomohli hlavně sami sobě. Přesto by bylo dobré, aby si média uklidila před vlastním prahem, když tak krásně hovoří o ochraně demokracie.
01. 04. 2009 | 22:32

im napsal(a):

Takže teď už neuvidíme naše volené zástupce pospávající v poslaneckých lavicích, hrající karetní hry na svých poslaneckých počítačích či interesantně gestikulující na názorového protivníka? Ajajaj.
01. 04. 2009 | 22:41

Medikolog napsal(a):

Kdo vymyslel ten hloupoučký název "náhubkový zákon" když se jedná o zákon "roubíkový"! Kousat jste si dámy a páni publicisté nikdy nedovolili. Jenom jste štěkali a vyli, jak bylo zadáváno. A tomu přece žádný náhubek nebrání! Zeptejte se prvního psa co potkáte, jistě vám to potvrdí. Ale roubík, to je jiná. Ten mordu pěkně ucpe ... je to prostě chucpe!
01. 04. 2009 | 23:14

Carlos V. napsal(a):

Tak cekam, kdy se objevi http://www.nahubek.com, americky server, kde budou neznami pachatele nahravat necenzurovane zpravy a odposlechy.

At se oslik Benda otrese.
02. 04. 2009 | 00:22

Honza Český napsal(a):

Autor mimo jiné píše:

„Dalo by se doložit, jak bezohledná publicita dokáže zničit člověku život, tvrdě zasáhnout rodinu, zahnat děti do kouta...“

Souhlasím, v této zemi je mnoho lidí, kterým novináři zničili život – a to zcela beztrestně

Novináři mohou osud jednotlivce a skupin obyvatelstva ovlivnit zhruba stejně tak, jako lékaři, advokáti, či příslušníci jiných vysoce profesních skupin, kteří mohou ovlivňovat kvalitu života ostatních

Současně jsem ale proti omezování novinářů formou náhubkových či podobných zákonů

Je, podle mne, v zájmu novinářů, aby usilovali o přijetí zákona o novinářích a jejich profesní komoře s povinným členstvím (jako například u lékařů)

Zákon by stanovil profesní požadavky na novináře a jejich úlohu ve společnosti, povinnost průběžného vzdělávání atd. Také by upravil základní práva a povinnosti novináře, definoval a garantoval svobodu slova, přístup ke zdrojům informací, právo jejich ochrany …

V rámci své samosprávné organizace (komory), vzniklé ze zákona, by si novináři stanovili svůj závazný etický kodex, sankce za jeho porušení a podobné.

Pokud si sami novináři nezformulují nějakou obdobu Hippokratovy přísahy, jejíž znění bude novináři přísně respektováno a porušení přísně sankcionováno, pak si náhubkové či jiné omezující zákony zaslouží

P.S. Autor textu píše:

„Redakce Aktuálně.cz spolu s dalšími internetovými, tištěnými a audiovizuálními médii věří, že ke změně náhubkového zákona může mimo jiné vést ústavní stížnost. Také předpokládá, že se o úpravu zasadí i slušní politici.“

Takovým textem však autor fakticky označuje politiky, kteří se, z jakýchkoliv důvodů, nezasadí o příslušnou stížnost, za neslušné.

Jenže by snad mělo platit, že mávat tímto způsobem slušností je ze své podstaty neslušné …
02. 04. 2009 | 02:58

Důchodce68r napsal(a):

Vážená redakce, velice si Vaší aktivity vážím, a přeji úspěch.
02. 04. 2009 | 04:12

jepice napsal(a):

Vzato střízlivě, jde o to, že změna zákona jednak rozšířila ochranu osobních údajů mladistvých, jednak mezi materiály, získané v trestním řízení /kterých se týká zákaz zveřejnění bez souhlasu identifikovatelných osob/ explicitně uvedla policejní odposlechy. Nic víc, nic méně.
Podle mne se proti zveřejňování odposlechů mohlo a mělo zakročit i podle dosavadního zákona.
Policie může pořídit odposlechy pro účely vyšetřování jen ve zvláště odůvodněných případech, a protože to je invazivní zásah do práva na soukromí, je povinna záznamy, které nejsou použity jako důkaz u soudu, uchránit před zneužitím a v určené lhůtě zničit.
V jakýchkoli jiných rukách je to nelegální zboží. Investigativec, který usoudí, že zájem společnosti vyžaduje, aby se závažný obsah záznamu dostal na světlo, ať /vědom si rizika/ zákon poruší. Veřejnost jeho oběť ve skutečně třaskavých případech určitě ocení, v případech nechutných drbů mu bude přát postih. Doufám.
Ještě vždycky mu zbývá další, i když u našich novinářů nevídaná možnost: pokusit se ověřit obsah záznamu jiným způsobem a získat pro něj jiné důkazy.
02. 04. 2009 | 08:39

Ládik napsal(a):

Náhubkový zákon a totalita jedno jsou.
02. 04. 2009 | 10:32

Al Jouda napsal(a):

Vážení, nemějte obavy, až ČSSD vyhraje parlamentní volby, tak lidé jako mladý Benda už v parlamentu nebudou a zákon se bez náhrady zruší ! Volte ČSSD (i do parlamentu EU) !!
02. 04. 2009 | 11:54

hawk napsal(a):

já si myslím, že je to správné. To by tak hrálo, vezmu úplatek nebo ho předám a budu v novinách? :-) Taková publicita a novináři už nemají žádné vychování. Zákon o omezení informací je správný!!!
02. 04. 2009 | 15:31

Morová rána napsal(a):

Vážení,

nechci se nijak podrobně vyjadřovat k tzv. "náhubkovému zákonu" (Mimochodem, kdo mu dal právě takové jméno? Novináři?), jako spíše k jistým formulacím, které zazněly v tomto článku. Jeho autor, či autorka, či autoři, nebo kdo to vlastně napsal, je, či jsou, toho názoru, že chování některých médií v kauze Kuřim se dá označit, jako necitlivé.
No, budiž, proč ne, pak ale musíme měřit všem stejným metrem a dodat, že rodina Mauerova jednala se svými dětmi tak trochu necitlivě...
02. 04. 2009 | 18:40

hovorka11 napsal(a):

Náhubkový zákon zcela jasně kryje organizovaný zločin před tlakem veřejností na jeho vyšetření. Řada lidí, kteří bijí zásadně vpravo nebo vlevo, by se měla probudit ze snu a uvědomit si, že pro hlasovali jak členové ODS, tak soc, dem. Vyvolání konfrontace politiků s opozicí má vždy za úkol odpoutat pozornost a k tomu potřebují kované voliče ve svůj prospěch, aby jim prošlo všechno ostatní. Za zády voličů se pak společně smějí "tuposti davu".
Novinářům je potřeba zachovat prostor. Jejich práce zachraňuje před utajením zločinů a tím i jejich narůstání.
V současné době předpokládám zesílení odporu našeho prezidenta proti schválení LS - schůzka G20 chce totiž postihovat a zprůhlednit daňové ráje a tím omezit "svobodu a demokracii" pro vyvolené.
02. 04. 2009 | 20:41

ALT napsal(a):

pro autor,

co takhle domluvit se s kolegy z ostatních médií a naprosto ignorovat českou politickou scénu - jak hezky se budou vyjímat např. fotografie z návštěvy cizího státníka na kterých nebude žádný domácí politik, v textu žádná zmínka o domácích, nedělní televizní rozpravy bez politiků, zprávy bez zmínek o tom jak pracují k prospěchu našemu :-)
03. 04. 2009 | 08:38

martas napsal(a):

Kdyz jsem se to dozvedel, vubec jsem neveril, ze 20 let po revoluci je schopna vlada takto dat za pritrz novinarske svobode. Proste hrozny a ostuda nasi politicke sceny, jinak na to nelze asi zareagovat...
03. 04. 2009 | 15:48

cheap wow gold napsal(a):

Český velvyslanec při OSN Martin Palouš vyslovil zajímavou větu : „Máme dost přátel, ale také je dost těch, kteří si nás v Radě bezpečnosti nepřejí.
10. 04. 2009 | 11:18

UGG Boots napsal(a):

já si myslím, že je to správné. To by tak hrálo, vezmu úplatek nebo ho předám a budu v novinách? :-) Taková publicita a novináři už nemají žádné vychování. Zákon o omezení informací je správný!!!
16. 04. 2009 | 11:08

jordan shoes napsal(a):

Tak cekam, kdy se objevi http://www.nahubek.com, americky server, kde budou neznami pachatele nahravat necenzurovane zpravy a odposlechy
20. 05. 2009 | 09:11

ugg napsal(a):

Pokud by u nas byli novinari skutecne "hlidaci psi demokracie", to by byla jina. Ucelove uniky / at uz z cehokoliv/ do medii zavani spise manipulaci, ktera obcas prerusta ve stvanici.
20. 05. 2009 | 09:12

Replica Omega Watches napsal(a):

Replica Omega Watches is very popular today with its fashionable design. Many people like to wear replica Omega Watches for it shows ones status and elegant and handsome appearance. When a man wear replica Omega Watches, he will be more masculine and when lady wear, it will be more attractive than wearing other ornaments.http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:22

Dalimil napsal(a):

Dobrý den lide český ! Jedině poctivý a charakterní a myslící to s lidmi vždy dobře pan Radek John tu naší zbabranou politickou scénu může porovnat !!! Je to populární sympaták a zvládá doma i Zlatu !!! Tak mi všichni věřte fakt a jeho stranu Věci veřejné lidičky volte !!! Nebudete litovat!!! Dalimil.
08. 07. 2009 | 12:32

Souvenir Pernikahan napsal(a):

hello, this is my first time i visit here. I found so many interesting in your blog especially on how to determine the topic. keep up the good work.
24. 08. 2009 | 12:34

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 04:42

Souvenir handuk napsal(a):

hi, thanks for this articles, good post.
28. 08. 2009 | 13:08

aion cd key napsal(a):

Kina or Kinah is the currency in Aion: Tower of Eternity, we also call it aion gold. The latest news I get is that this game will be avaiable for our gamers on september 22rd. According to my friend, it is really a fun game, if you play it, I suggest you purchase aion cd key to wait for its arrival. Meanwhile, don’t forget aion time card. So just pay more attention to all things about aion is wise choice. And you may note aion power leveling service which would bring convience for you.
17. 09. 2009 | 09:02

air jordan shoes napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:01

jordan shoes napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:01

nike shoes napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:02

ugg boots napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:02

uggs napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:03

basketball shoes napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:03

tiffany napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:06

louis vuitton handbags napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:06

ed hardy napsal(a):

diskuse vzniklému náhubkovému slepenci politikům posloužil i původní správný záměr chránit například dětské oběti trestných činů před bezohlednou publicitou.
17. 09. 2009 | 15:07

Replica Watches napsal(a):

Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> I belive that you will like them!066
26. 09. 2009 | 03:05

leo napsal(a):

<a href="http://myinsuranceexpert.com">Cheap Health Insurance</a>
30. 09. 2009 | 12:49

cheap ed hardy t-shirts napsal(a):

nice article
29. 01. 2010 | 12:19

dfg napsal(a):

<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Coach Signature Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Oakley Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Coach Backpack</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Gucci Designer Handbags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Ray Ban Sunglasses</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Gucci Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> ED Hardy Belts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Prada Wallets</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Gucci Duffles</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Wholesale Book Bags</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Polo Ralph Lauren Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Bedding Set</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Burberry Scarf</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> Cheap Lacoste Shirts</a>
<a href="http://www.bagsclothes.com"> China Loacote Knockoffs</a>
06. 12. 2010 | 13:04

cialis en espana napsal(a):

la nature de la temperature moyenne des lieux. http://viagrapfizerpascher.com viagra france les tropiques et appartiennent neanmoins aux, ya que oficialmente se sabia que la http://cialis-diario-precio.net cialis foro Formando parte casi de los almajares de Navarrs, http://www.buy-avodart-online.org avodart prescription ce botaniste regarde comme caracterique de la, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#8,38750E+51>achat viagra generique</a>, quoique les plantes de cette famille se plaisent, Suplica en la comunicacion el senor Presidente de, <a href=http://cialis-diario-precio.net#2,93946E+99>cialis en espana</a>, mis pequenas observaciones sobre la Cantharis, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#9,51112E+50> avodart dutasteride</a> de sorte que dans les zones temperees, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#80692">viagra generique en france</a>, sont encore des plantes a vaste distribution, Deben todas estas especies, <a href="http://cialis-diario-precio.net#52544">cialis espana</a>, Boletin de la Sociedad geogrdfica de Madrid. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#52465"> avodart online</a>
22. 02. 2013 | 00:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy