Nároky na radního? Umět se podepsat

07. 03. 2013 | 12:41
Přečteno 4125 krát
Aby se neopakovala v našem kraji situace, kdy radním byl zvolen bývalý rezident STB, vymyslel pan hejtman „systémové“ řešení. Každý radní za KSČM bude muset při zvolení podepsat, že s tajnými službami nespolupracoval. Na co ale pan Zimola evidentně zapomněl je fakt, že bývalého radního Kučeru ve své funkci jednohlasně podpořili všichni zastupitelé za KSČM, kteří s jeho členstvím v STB nemají evidentně žádný problém. Dnes nově zvolení radní za KSČM, tak otevřeně podporují bývalé udavače a spolupracovníky STB, i když podepsali jakýsi papír z kanceláře hejtmana.

Pravděpodobně na delší diskuzi je otázka, jestli ve vedení kraje má sedět člověk pouze odborně schopný, anebo na takové posty máme mít větší nároky, například morální. Já osobně jsem přesvědčen, že nároky na podobné funkce musí být vyšší. Považuji za nemorální, pokud člověk aktivně podílející se na svinstvech doby minulé, má rozhodovat o naší budoucnosti. Ale to nechme stranou.

Na to, že přítomnost komunistů v Radě Jihočeského kraje považujeme za nemorální, poukazujeme již delší dobu. Nyní však kromě morálního aspektu můžeme mít i obavy z odbornosti jednotlivých radních. Například dvaatřicetiletá slečna Rodinová, která je nyní čerstvě radní pro životní prostředí a rozvoj venkova, v zemědělství nikdy nepracovala. Věřím, že práci v kosmetické firmě, kde pracuje, dělá dobře. Nejsem si ale jist, zda tyto její zkušenosti jsou vhodným předpokladem pro její dnešní post, radní pro životní prostředí a rozvoj venkova. Právě do tohoto resortu například spadá i NP Šumava. Když se pak v novinách dočítám, že tato slečna si chce nechat radit od svého otce, který sám přivedl jako předseda družstvo v Oseku do konkurzu, ptám se, jestli to myslí sociálně-demokratičtí zastupitelé vážně. Ti totiž na sebe berou odpovědnost za to, že přizvali totalitní stranu k moci. Pravděpodobně zapomínají na to, že v názvu kromě slova „socialní“ mají i slovo „demokratická“.

Také bych rád vyvrátil jednu často opakovanou lež sociálních demokratů, kterou se ohání i náš pan hejtman. On a jeho příznivci tvrdí, že Bohumínské usnesení, které zakazuje spolupráci ČSSD s KSČM, platí pouze na vládní úrovni. Proto bych rád odcitoval celé znění tohoto dodnes platného usnesení:

„Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, KSČ, MNS, KSČM, LB a SDL.“

Většina stran zde vyjmenovaných dnes již neexistuje, každopádně je důležité, že si sama ČSSD uvědomuje, že KSČM je extrémistická strana. Z usnesení je pak jasně patrné, že „nepřípustnost spolupráce“ platí obecně. O žádné vládní, krajské nebo komunální úrovni se zde nemluví. Jiří Dienstbier před časem řekl, že toto usnesení již neplatí, protože ČSSD s KSČM spolupracují na různých úrovních již delší dobu. Já jsem však přesvědčen, že dohody se mají držet a určitě se neruší tím, že je jedna strana poruší.

Závěrem bych rád zdůraznil, že není pravdou, že Bohumínské usnesení je věc pouze ČSSD a jejich voličů. Sociální demokraté šli s tímto platným usnesením do voleb a i to mělo vliv na rozhodnutí některých voličů a tím i na výsledek voleb. Ti tak tuto stranu volili v dobré víře, že se nezpronevěří vlastním slibům. Marně. I když se stává zvykem, že se v předvolebních kampaních otevřeně a bez ostychu lže, nemyslím si, že je to dobrý signál.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dříve čtenář napsal(a):

Ach jo, pane Hellere a nechtěl byste raději pátrat po infiltrovaných komunistech v řadách ODS, Soc. dem. a TOPky? To by byl seznámek.
A že pidistrana Lidem do voleb vůbec nešla vám nevadí?

Laskavě prosím odpovězte pane učiteli na mé dotazy. Děkuji
07. 03. 2013 | 12:49

DD napsal(a):

Pravicovým studentům vydrží jejich pravicovost do:
-první výplaty

nebo

-do 6. měsíce pobytu na Úřadu práce
07. 03. 2013 | 12:55

resl napsal(a):

Tlačte na to bolševikou bandu dál, nic než lež a intriky neznají. V tom si mohou podat ruce s odcházejícím zlodějem z Hradu. Držím vám palce. Všichni, kteří vás rádi napomínají, jsou bývalí, nebo dnešní členi KSČ/M/, to si buďte jist. Stydí se za to, tak aspoň chtějí zasmradit.
07. 03. 2013 | 12:55

Barney napsal(a):

Pravicujme, tunelujme, nic kloudného nebudujme.

Takto nás Gustáv Husák varoval před kapitalismem. Ale marně.
https://www.youtube.com/watch?v=AQ092rRTrfE

A ještě video shrnující vývoj posledních 23 let.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Au3IV05I9MA
07. 03. 2013 | 12:57

Al Jouda napsal(a):

Pane Bohuslave Sobotko, čtete tento blog ? Jaká bude Vaše reakce na to, že je zde důkaz o porušení Bohumínského usnesení strany, což silně znedůvěryhodňuje Vaší stranu !! Napište o tomto problému článek na svůj blog, prosím!loyalist
07. 03. 2013 | 12:59

Lovec Lidovců napsal(a):

Nyní komunisty straší, dříve s nimi na jihu Čech vládli:

http://www.novinky.cz/domaci/295292-nyni-komunisty-strasi-drive-s-nimi-na-jihu-cech-vladli.html

Proto vás Lidovce nemám rád. Trochu pomoct, více škodit a hlavně lhát, kázat vodu, chlemtat víno a při první příležitosti vrazit kudlu do zad. Zločinec Kalousek patří do krimu na doživotí, ale za to, jak mistrně sestřelil vaši stranu, mu budu do konce života v koutku duše vděčný.
07. 03. 2013 | 13:08

Al Jouda napsal(a):

To Barney :
Ten Váš odkaz na video "Gustav Husák" je nedokonalý podvod ! Pokud sledujete rty řečníka, tak říká úplně něco jiného, než slašíte. Je to obdobné jako videa na You Tube s Hitlerem, který řeší aktální politické problémy se svým štábem v bunkru v Berlíně.
07. 03. 2013 | 13:09

myrta napsal(a):

A zabýval jste se někdy vážený revolucionáři ,jaké schopnosti mají zastupitelé a ne jen o jejich stranickou knížku?
07. 03. 2013 | 13:09

Petr B. napsal(a):

pane Hellere, píše vám to poněkolikáté, snad byste to mohl konečně pochopit. Musíte uspět ve volbách a pak můžete rozhodovat. Občané váš program ve volbách odmítli, tak se nedobíjejte k moci násilím. Nestydíte se? Nebo si myslíte, že jako člen KDU-ČSL máte nějaké privilegium odmítat demokracii?
07. 03. 2013 | 13:12

gandalf napsal(a):

Četl jsem jen nadpis - on tam někdo cpe lidovce?
07. 03. 2013 | 13:13

David napsal(a):

"...Na to, že přítomnost komunistů v Radě Jihočeského kraje považujeme za nemorální, poukazujeme již delší dobu. Nyní však kromě morálního aspektu můžeme mít i obavy z odbornosti jednotlivých radních. Například dvaatřicetiletá slečna Rodinová..."

---------

Nezdá se Vám, že už to s tím kádrováním silně, silně přeháníte?

Nejdříve vadil StBák za KSČM a teď se zase nelíbí členka ČSSD.

Mně se taky nelíbí, že třeba Kalousek má takovou moc, ale mimo brblání mi nezbývá než to respektovat, jako výsledek demokratických voleb.

Bohumínské usnesení uzrálo ke zrušení!!!

Čím dříve to vedení ČSSD pochopí, tím lépe!!!

Obecně - Nepřípustnost spolupráce nevede k ničemu dobrému.

Podívejte se jak dopadla "nepřípustnost spolupráce" vládní koalice s opozicí. Výsledkem je, že se náš stát nachází ve fázi rozvratu. Připomněl bych slova Miloše Zemana - "Všichni k pumpám!"
07. 03. 2013 | 13:15

Anna napsal(a):

Šimon Heller
"Na to, že přítomnost komunistů v Radě Jihočeského kraje považujeme za nemorální, poukazujeme již delší dobu."
---

Jednalo se o krajské volby, takže jihočeští voliči dali svými hlasy KSČM v Jihočeském kraji na 2. místo.

-------------------------------------------------------------

"Nyní však kromě morálního aspektu můžeme mít i obavy z odbornosti jednotlivých radních. "
---

Prosím, napište o odbornosti minulých radních.

Nevadí Vám odbornost ministra financí, který vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze?
----------------------------------------------------------

"Považuji za nemorální, pokud člověk aktivně podílející se na svinstvech doby minulé, má rozhodovat o naší budoucnosti."
---

Nevadí Vám jako členovi KDU-ČSL, že ČSL byla za totalitního režimu součástí Národní fronty?
07. 03. 2013 | 13:20

jozka napsal(a):

Odborne zdatnou radni jste tam uz meli. Ustvali jste ji. Zamette si laskave pred vlastnim prahem.
07. 03. 2013 | 13:32

neo napsal(a):

DD:

nesmysl.
vlastní zkušenost?

nebo jen tak brbláte?
07. 03. 2013 | 13:43

suva napsal(a):

Nároky na radního pane Hellere jsou především tyto, být zvolen. To vy jste pane Hellere nedokázal, protože Vám voliči nedali dostatečný počet hlasů. Nyní nám chcete proto radit jak by jste to dělal, pokud by jste zvolen byl a pokud by jste to uměl? Je to jen Vaše závist, že nedokážete to, co jiní dokázali. Snažíte se vstoupit do politiky oknem, když jste to nedokázal hlavními dveřmi. ázali.
07. 03. 2013 | 13:48

berkowitz napsal(a):

Nejrozumnější by bylo, kdyby Heller podal přihlášku ke komančům. Takové zapálené bojovníky tam právě hledají.
07. 03. 2013 | 13:49

Ing. N. napsal(a):

(autor) píšete:

"Každý radní za KSČM bude muset při zvolení podepsat, že s tajnými službami nespolupracoval".

Velevážený pane autore, doufám, že stejný podpis budete požadovat od VŠECH zvolených radních. Jinak byste mohl být obviněn, z toho, že potlačujete práva určité skupiny lidí, kteří byli zvoleni v řádných demokratických volbách, po kterých jste tak volali.

Navíc, při změně režimu se bude určitě recipročně požadovat, aby se stejné zacházení týkalo lidí, kteří spolupracovali se současnou "demokratickou tajnou službou".
07. 03. 2013 | 13:51

BP napsal(a):

Pane Hellere, škoda, že jste nebyl u "spalování minulosti" dne 8.12.1989. Pálily se důležité dokumenty na některé dnes obzvlášť "vyvolené".
Ještě že existují mezi lidmi kopie.
Teď jste KONEČNĚ našli oběť, pište, pište, pište.
Republiku si jedním radním rozvracet nedáme!
(Krást - snad prosím, ale členství v StB???)
07. 03. 2013 | 13:54

DD napsal(a):

neo:

1.Podle průzkumů 30% lidí vyjde jen tak tak. Dalších 20% vytvoří jen minimální úspory. Dokud svítí slunce, je vše OK, ale stačí malé zaškobrtnutí ...

2.Ano i vlastní zkušenost. Při dnešních reálných minimálně 800 000 nezaměstnaných, je pro řadu mladých těžké najít pracovní místo. Ostatně oficiální statistika uvádí, že 21% mladých lidí do 25 let je nezaměstnaných.

A na závěr ještě jedna osobní zkušenost. Včera jsem byl v OBI a ASKU a zdálo se mi, že je tam více prodavačů než zákazníků. Tak mě jen napadlo, jak chce Kalousek splatit dluhy, když bude výroba i obchod stát?
07. 03. 2013 | 13:54

neo napsal(a):

DD:

1) podle průzkumů souloží chlapi vícekrát než ženy, ale tedy asi s opicema, jinak to není ani možný. podle průzkumů vyhrál Paroubek volby s podporou přes 40% voličů.
Takže opusťte průzkumy a zkuste nějaká statistická data. Jinak i kdyby se jednalo o exaktní data , nijak nepotvrzuje ten nesmysl o první výplatě nebo 6 měsících na ÚP.
2) to je jistě pravda, nicméně to opět nepotvrzuje, že by po první výplatě či 6 měsících na ÚP měnili své idee.

3) Tak zkuste třeba Ikeu, Baumax, Bauhaus,Kiku apod..

zvláštní, že ty obchody fungují. Víte, tomu se říká trh. Pokud fungují, mají asi zákazníků dost a prodavačů tak akorát aby je mohli zaplatit.
07. 03. 2013 | 14:02

Kindl napsal(a):

Vážený pane Hellere. Prý jste cestovatel. Co říkáte na to, někam se vypravit a nehledat cestu domů. Víte, lidé jako vy většinou nevědí v životě co chtějÍ. Takoví permanetní mnirevolucionáři chytají se problémů, které nestojí zato řešit, jako hovno košule. Jako lidovec jistě víte jak o vás lidé smýšlí. Můj děda starý agrárník vždycky říkal: Celý týden krade a v nedělu se křižuje a modlí za zbloudilé. Odříká 10 očenášů po zpovědi a v pondělí nanovo. Zase přikrádá a lže.
07. 03. 2013 | 14:08

Míval napsal(a):

Pane Heller, nechtěl byste především zkusit dostudovat? Možná by Vám díky těm několika létům v hlavičce svitlo, že otázka morálky je velmi ošidná. Zvláště, když ji spojujete s politickými postoji. Vy tvrdíte, že nemorální je účast komunistů v krajské radě. Ale morální je, aby tam byli členové KDU-ČSL, tedy Vy, popřípadě TOP 09, ODS a další. Takže morálka, dle Vašeho pokrouceného vnímání, je záležitost politická. Inu, do jisté míry máte pravdu a jistě byste se v tom shodl s komunisty 50.let.
07. 03. 2013 | 14:13

DD napsal(a):

Neo:

Kopíruji příspěvek z jiné diskuze:
"kdo by o ty jejich fleky stál
šmejdi v Havlíčkově Brodě využívaj nezaměstnanosti a za fleka na přepážce sotva 8,5tis. hrubýho. Tak na tohle jsem VŠ nestudoval ... "
http://byznys.ihned.cz/?article[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=59460380&p=021100_d&article[id]=59460380#comm

Jak dlouho bude asi takový člověk milovat pravicovou vládu ODS a Kalouska?
07. 03. 2013 | 14:20

vědma napsal(a):

Pane Hellere, kdo potřebuje KDU-ČSL, stejně jako ODS, Komunisty, CSSD nebo církve? Pouze ubožák, který si neví se svým životem rady. Normální slušný člověk se obejde bez všech těchto instancí a takové jako vy, či vám podobné by akorát nakopal tam, kde končí záda. Jen se mi zdá, že těch ubožáků je u nás statisticky docela hodně...
07. 03. 2013 | 14:28

SuP napsal(a):

Barney -
Sice nejste šálek mého čaje, ale ten odkaz na Švihlou švihlíkovou stojí za to. Dík!
A teď si představte, že polovina zdejších lidí si myslí, že takováhle ukecaná kreatura něco spasí. Mládek v sukních. A v sukních jen proto, protože má velkou prdel a kalhoty by těžko sháněla. A velkou prdel má proto, že je tlustá, protože se přežírá. A přežírá se proto, protože je nedissciplinovaná i vůči sobě samé. Kruh se uzavřel.
07. 03. 2013 | 14:34

neo napsal(a):

DD:

no jelikož za to mohou jak tvrdíte šmejdi v Havlíčkově Brodě, tak nevím, co do toho pletete ODS a nebo Kalouska.

Jinak za přepážkou nepotřebuje mít banka vysokoškoláka. Proto taky ten nabízený plat i když mu moc nevěřím, protože u pracovníka přepážky se plat pohybuje od 12000 výše.

Takže stále to nepotvrzuje vaše tvrzení o první výplatě nebo 6 měs. na ÚP.
07. 03. 2013 | 14:35

Honza napsal(a):

Pane Hellere,
prosím začněte na pravé straně politického spektra, která dohnala voliče volit i takovou část KSČM. Dále se prosím podívejte, jakou odbornost mají ministři za ODS a TOP a přestňte něco plácat o odbornosti radní, nebo plácejte, ale nevynechávejte i ministry ( můžete začít Chalupou ).
07. 03. 2013 | 14:36

Ing. N. napsal(a):

Pane Hellere,
co kdybyste se místo psaní nesmyslných blogů zamyslel nad tím, co dnes řekl v pořadu "Jak to vidí" Jan Petránek?

„Tady byli po roce 89 dva Václavové, Václav Havel a Václav Klaus. Ti byli spojeni jedním politickým prostředím a velice často cituju Christophera Dawsona, autora, který napsal knížku Bohové revoluce. A tam říká, že velice často rétor půjde dopředu a má nádherná hesla a často si nevšimne, že za ním jsou ti, kteří dělají pragmatickou politiku a rozkradou co se dá. Takže já považuji Václava Havla i Václava Klause za dva lidi, které jednou bude historie svým způsobem, možná i hodně tvrdě soudit za to, že my jsme se dostali do takových strašných ekonomických a sociálních potíží v jakých jsme. A je mi strašně líto, když vidím jak třeba Čína za 20 let šla prudce nahoru a my jsme šli dost prudce dolů. To je něco, co je mi nesmírně líto."
07. 03. 2013 | 14:37

SuP napsal(a):

Barney -
Já koukal hlavně na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=zbB442Efm5c
07. 03. 2013 | 14:39

culter napsal(a):

"Nároky na radního? Umět se podepsat." - no, tak to radním můžete se stát. PS: Náš národ hodně hrdinů, reků udatných, má a i Heller k nim patří, bohužel rekům těm hodinky opožďují se a na bojiště vždy po bitvě doráží, o to více však na fanfáry troubí.
07. 03. 2013 | 14:47

SuP napsal(a):

Ing.N. -
Je potřeba si uvědomit, že ti dva Václavové byli velmi, ale velmi rozdílní. A zatímco Václav Klaus je pravicový podnikatelský teoretik, Václav Havel byl (jak se v praxi ukázalo) podnikavý levičák. Oba ve svých oborech intelektuálové. Oba zformovalo prostředí, ve kterém vyrůstali a tím také přednastavilo stopu, kterou po sobě zanechali.
07. 03. 2013 | 14:47

Jdu kolem napsal(a):

Umět se podepsat? Být tímto způsobem gramotným radním? Dokonce místostarostou ve městě? Tak v Českém Těšíně tohle svede nějaký Procházka. Na zbytek má ku pomoci v zádech inženýra Sznapku, velkolihaře! Ta ČSSD jsou teda jo vypráskaní kujóni!!!
A aby ne, Zaorálku, viď, kamarádi...
K čemu straníkovi aspoň maturita, profesore TGM, glosuji v tvůj den.
07. 03. 2013 | 14:48

Ing. N. napsal(a):

(SuP) píšete:

"Oba zformovalo prostředí, ve kterém vyrůstali a tím také přednastavilo stopu, kterou po sobě zanechali."

Normálně na vaše diskuzní příspěvky nereaguji, ale teď mi to nedalo.

Tito dva výtečníci totiž po sobě nezanechali stopu, ale DOKONALE A HLUBOKO ROZORANOU A ZDEVASTOVANOU ZEM.
07. 03. 2013 | 14:56

Pavla2 napsal(a):

DD: A bude ještě hůř, protože čím více vysokoškoláků budou naše nekvalitní školy plodit, tím více jich bude nezaměstnaných, nebo zaměstnaných za pár tisíc. Ale mimochodem, můžete mi vysvětlit, jak si představujete, že po vyhraných volbách ČSSD zajistí vyšší výplaty a zaměstnanost všem - či téměř všem?
07. 03. 2013 | 14:56

Lop napsal(a):

To neo a DD:

DD ma samozrejme pravdu. ODS s TOP 09 udelali zmeny v Zakoniku prace, ze po pul roce konci vyplaceni podpory v nezamestnanosti. Tudiz maji primou zodpovednost za to, ze az prijde pravicovy mladenec o podporu, bude se hodne divit. Do pul roku obvykle misto nesezene, protoze realne mimo Prahu volna mista nejsou. Kdyby byl student bez praxe, nedostane ani tu pulrocni podporu.
07. 03. 2013 | 15:05

Rosťa napsal(a):

Autore, nestojíte ani za odplivnutí. Nejhorší je, že je vám dána možnost oblbovat mládež.
Pokud se chcete dostat do politiky, musíte uspět ve volbách. To tak v civilizovaném světě chodí. Prohrát a pak se chovat jak rozmazlený fracek umí každá trubka. Je mi vás v podstatě líto.
" Trochu pomoct, více škodit, to se může vždycky hodit ". Úryvek z volebního programu lidovců.
07. 03. 2013 | 15:10

strýc virus H3N1 napsal(a):

jak se jmenoval ten šéf Hitlerjugend?
nemohu si nějak vzpomenout.
ale ten byl možná doštudovanej...
07. 03. 2013 | 15:13

neo napsal(a):

Lop:

samozřejmě pravdu nemá. Zatím nedodal jediný důkaz jeho tvrzení.

A vy taky kategoricky netvrďte něco, co není pravda.

Divit se nebude, proč by se divil něčemu, co lze očekávat?
Do pul roku obvykle misto nesezene, protoze realne mimo Prahu volna mista nejsou//// zadejte si prosím třeba do internetového vyhledávače nějaká ta volná místa mimo prahu a uvidíte, že alespoň jedno volné místo mimo prahu naleznete.
07. 03. 2013 | 15:14

Přidat komenrář napsal(a):

To je takový dikobrazí nadpis, něco na tom bude, tři křížky dojdou zase uplatnění a starý komouši mohou klidně použít kombinaci křížku s kladivem a srpem. Snad to zvládnou všichni co mají obě ruce levé.
07. 03. 2013 | 15:14

přidat komentář napsal(a):

strýcuviru
Baldur von Schirach
07. 03. 2013 | 15:15

HellIsHeller napsal(a):

hellere už konečně pochop že nikoho nezajímáš... nezajímal si ani voliče tak co furt chceš??? si podvodník který se pomluvami a podrazy snaží dostat na flek radního to je celý... rodiče se bijou v prsa že tě měli :-)
07. 03. 2013 | 15:19

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Barney -
Sice nejste šálek mého čaje, ale ten odkaz na Švihlou švihlíkovou stojí za to. Dík!
A teď si představte, že polovina zdejších lidí si myslí, že takováhle ukecaná kreatura něco spasí. Mládek v sukních. A v sukních jen proto, protože má velkou prdel a kalhoty by těžko sháněla. A velkou prdel má proto, že je tlustá, protože se přežírá. A přežírá se proto, protože je nedissciplinovaná i vůči sobě samé. Kruh se uzavřel.
----------------------------------------------------------------

ÚÚÚžasně argumentujete, jen co je pravda. Logika magika :-)
Podle Vás velká prdel znamená nemyslící žena?????

Nikdy jsem nevěděla, proč např. na kandidátku ČSSD měla být umístěna Kateřina Brožová. Teď to tuším, pro lidi jako jste Vy. Předpokládám, že proti postavě paní Kateřiny Brožové nemáte výhrady.

Cituji:
„Paní Brožová je osobnost české kultury, vynikající herečka, velmi dobrá zpěvačka, je to dáma, která má názory podobné názorům ČSSD,“ doplnil. Podle Paroubka bude Brožová jednou z osobností, která „pomůže oživit kandidátku“.
http://www.novinky.cz/domaci/167583-poslanecka-nabidka-brozove-vyvolala-v-cssd-rozruch.html

Co papula Marka Bendy a jeho studia, co tomu říkáte?
MAREK BENDA o politice: Je to DIVADLO a media to nechápou (rok 2008)
https://www.youtube.com/watch?v=UdvcwCwVpwE

Cituji:
V letech 1988–1990 studoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kterou však kvůli revolučním událostem nedokončil, stejně jako kvůli zaneprázdnění následnou politickou činností nedokončil pozdější studia filosofie na Filozofické fakultě téže univerzity.

Titul doktor práv

V roce 2008 absolvoval magisterské studium práv na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Následně na stejné fakultě složil rigorózní zkoušku a získal titul doktora práv (JUDr.), ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá.

V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech[2] jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování.
Vedoucím jeho práce byl Milan Kindl, který uvedl, že práce studentů čte a zabývá se myšlenkami, ale „nepočítá písmenka“.[3] Benda nicméně uznal, že daná práce nesplňuje formální předpoklady a protože se již získaného titulu nelze vzdát, chtěl dát škole podnět k odebrání titulu,[4] rektor Západočeské univerzity Josef Průša mu pak chtěl v tomto vyhovět, přičemž rigorózní řízení by absolvoval znovu.[5]

V roce 2010 se však ukázalo, že jak samotný Benda, tak František Korbel, který se na plzeňské právnické fakultě zaobíral případy kontroverzně získaných titulů, dospěli k závěru, že pokud nedošlo k převzetí vysokoškolského diplomu, nemohl Marek Benda ani získat akademický titul.[6] Přesto v červenci téhož roku Benda prohlásil, že rigorózní řízení absolvuje opětovně,[7] k čemuž však nakonec nedošlo.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Marek_Benda
07. 03. 2013 | 15:20

Lila napsal(a):

Anna

Vy jste nikdy nebyla v ROH, SČSP, SSM, ve svazu zahrádkářů, ve svazu žen atp., které byly stejně jako strana lidová pevnou součástí Národní fronty?

Neměříte dvojím metrem? U komunistů tvrdíte, že KSČM nemá s totalitní KSČ nic společného, ale už nechcete vidět, že KDU-ČSL také není bývalou ČSL.

Tento blog je o tom, co tvrdím celou dobu, a to, že ČSSD voliče PODVEDLA. Před volbami veřejně nepřiznala, že usnesení bohumínského sjezdu si v tichosti účelově přizpůsobila momentální potřebě. Tím po volbách překvapila nejen své voliče, ale své vlastní členy, kteří na protest proti spolupráci s KSČM z ČSSD odcházejí. A zrovna ti mladí, vzdělaní a úspěšní.
07. 03. 2013 | 15:20

Lop napsal(a):

To neo:

Zeptejte se prosim nekoho, kdo za posledni rok shanel praci na Morave a budete mozna prekvapeny, jak je obtizne jakekoli misto sehnat bez ohledu na vzdelani. Ze se objevi nabidka v internetovem vyhledavaci jeste vubec neznamena, ze je sance tuto praci dostat. Na jedno pracovni misto se casto hlasi treba 40 lidi, tzn. bez protekce je sance minimalni.
07. 03. 2013 | 15:21

seriózní chlapík napsal(a):

Heller, vaše starosti bych chtěl mít. Jak by život byl najednou jednoduchý, navíc jaro za humny, skřivánci,...pardon to už asi není k tématu.
07. 03. 2013 | 15:24

Rosťa napsal(a):

Ing. N. napsal(a):

Tito dva výtečníci totiž po sobě nezanechali stopu, ale DOKONALE A HLUBOKO ROZORANOU A ZDEVASTOVANOU ZEM.

Svatá pravda, inženýrskej. Po tom jejich řádění tu zůstala jen spoušť, bezdomovci, zoufalí nezaměstnaní a ráj pro exekutory. Klaus byl špatný president. Téměř tak špatný jako Havel.
07. 03. 2013 | 15:24

Pompeius Magnus napsal(a):

nároky na radního : umět se podepsat
Nároky na prezidenta jsou logicky vyšší:

a) umět alespoň jednu sloku národní hymny
b) umět vhodit hlasovací lístek do urny
c) umět vyslovit tři po sobě jdoucí věty česky, aby jim každý rozuměl.
07. 03. 2013 | 15:38

oh napsal(a):

Šimone Hellere, když jste v Plzni měli "na školství" osobu profesionálně zdatnou (rozhodně zdatnější, než nedostudovaný pseudoučitel matematiky), řvali jste jak zavalení horníci, že ji tam nechcete tak dlouho, až rezignovala. A když to vyšlo s nátlakem na Baborovou, zkoušíte to znovu stejně i na zastupitelku ČSSD?
Víte co, Hellere, jestli chcete rozhodovat o tom, kdo bude nebo nebude radním, musíte nejdřív vyhrát volby. To je taková - pro progresivní lidoveckou mládež zjevně bezvýznamná - akce, kdy lidé volí ty, jimž vedení kraje SVĚŘIT CHTĚJÍ. Tam jste dokonale vybouchl, tak se zkoušíte k moci prořvat a vyšplhat po zádech svých studentů. Takový kompromis po lidovecku: bude to po mém nebo po mém, a nějaký voličský plebs si může hlasovat jak chce, NÁS to nezajímá, že Hellere?
I vaše vysoce flexibilní partaj má v názvu slovo demokratická, to jste přehlédl, nebo si jako správný kádrovák myslíte, že právě vás to k ničemu nezavazuje?
07. 03. 2013 | 15:42

český maloměšťák napsal(a):

Znovu připomenu tento seznam :

http://de.wikipedia.org/wiki/Liste_ehemaliger_NSDAP-Mitglieder,_die_nach_Mai_1945_politisch_t%C3%A4tig_waren

Je třeba - když už, dohledat konkrétní viny a viníky.
Jinak jde jen o folklor, o zahánění nudy úpopř. budování svého jimage.

P.S. " Vidět za roh"/zkušenosti s KSČ/ je dobré. Ale daleko důležitější je používat rozum - ve směru popisu skutečnosti jaká je, ne jaká by měla být nebo mohla být.
Je pak jeden spíše za ňoumu či za duševního žebráka - pokud si myslí, že ani po 24 letech budování demokracie tato není dost silná na to, aby zabránila jiným ňoumům, duševním žebrákům či rovnou zločincům , aby se legitimním způsobem dostali k moéci.
Ale asi má jeho řebrácký duch a ňoumovská potence reálný základ....může mít totiž osobní zlušenosti např. s tím, že sám je členem politické strany, která " dodala" na vysoké státní posty kriminální živly a další podivíny.
Takoví lidé pak mají v podstatě strach sami ze sebe. a ne ze spolupracovníků StB / Co Lorenc, Vostrý, Tříska...???/ či pohraničníků /Co ti, kteří systém vedli - Bilak, Jakeš....????/.

Kdo brečí na nesprávném hrobě - brečí zbytečně ....a končí přinejlepším jako komik, v tom horším případě jako ňouma.
Komunisty dneška jsou totiž ne formální komunisté, ale ti, co se řídí heslem " nám a našim kumpánům dle ze společného dle našich potřeb a dle toho, jak si to v policii a justici zařídíme - ostatní nám tak, jak jim to nařídíme".
Často se modlí k bohu a místo Lenina jim visí v jejich pracovně Hayek.
07. 03. 2013 | 15:46

neo napsal(a):

Lop:

ale o tom přeci řeč nebyla? Je na schopnostech každého jednotlivce, jak se s poptávkou popere. 40 lidí pak není zas tak moc.

Řeč byla o volných reálných místech mimo prahu a ta jsou. Není jich žádné extrémní množství ale jsou.

Také byste si měl uvědomit, že nejen morava je mimo prahu.
07. 03. 2013 | 15:48

svatý Václave... napsal(a):

Šimon Heller - nejste náhodou ten chytrák, který neuspěl ve volbách a dnes se snaží přes zneužité studenty, přes jejich vydáírání a zastrašování dostat nějak k moci?
07. 03. 2013 | 15:48

krajan napsal(a):

Milý Šimone,
to, že jste víc než trapný, mne nevadí, to, že vám dalo obrovský prostor Aktuálně.cz,když už vás (konečně) čb Deník nebere, je ostuda pana Lipolda a spol.
Chcete-li se však dozvědět fakta, doporučuji si přečíst dnešní Novinky.cz, abyste si oživil, co je ta vaše partaj KDU-ČSL zač. A můžete se pokusit ta fakta vyvrátit. Bylo by to užitečnější, než ty plky výše.
07. 03. 2013 | 15:50

rejpal napsal(a):

oh
Já myslím, že lidé tam chtějí, aby vládla KDU-ČSL, jen si spletli lístky.
07. 03. 2013 | 15:51

Pavla2 napsal(a):

Lop: No jsem z Moravy. Už jsem to tady jednou psala, jak mladí mají zájem o práci. Syn má firmu. Sháněli bez ohledu na vzdělání mladé kluky do fajn kolektivu. Jinak by vzali mě, ale asi by tam starou babu nechtěli, ikdyž s těmi stávajícími mlaďochy nemám absolutně žádný problém. Dali požadavek na facebook a i jinde. Jednalo se o jednoduchou práci, nijak nenamáhavou, nějaké balení, ježdění dodávkou a práci s E-shopem. Nabízeli 100 kč na hod. Nevím, kolik je z toho čistého. Ale jako nástupní plat určitě dobrý. Pár se jich hlásilo, že přijdou, ani nepřišli. Ti co přišli, tak během týdne odešli, nebo je museli vyhodit pro totální neschopnost a lenost. Za postávání a neustálé pokuřování a pití kafé si jaksi firma nemůže dovolit platit peníze. A to si myslím, že nabízená částka a bez nutného vzdělání je velice dobrá. A navíc ve velmi příjemném kolektivu, který nabízí mimo práci spoustu jiných volnoaktivit na náklady firmy. Takže zkušenost o tom, jak se všichni mladí hrnou do práce, máme opět negativní.
07. 03. 2013 | 15:51

krajan napsal(a):

A ještě otázka:
Jakou máte odbornost vy,pane Hellere, když stále ještě "studujete" a přesto, bez aprobace, učíte?
07. 03. 2013 | 15:52

Anna napsal(a):

Lila

Podle mě je politická strana úplně něco jiného, než třeba svaz zahrádkářů.

Stále opakuji, že já neuznávám kolektivní vinu a to kdykoliv a kdekoliv.

Nikdy jsem nevolila KSČ, KSČM ani ČSSD.
Pan Heller je dle svých slov členem KDU-ČSL, takže se nedá předpokládat, že volil ČSSD. Tady jsem nečetla blog člena ani voliče ČSSD na téma jako tento dle Vašich slov - "Tento blog je o tom, co tvrdím celou dobu, a to, že ČSSD voliče PODVEDLA.". Taky jsem nikde nečetla protest jihočeských voličů ČSSD.

Podle mě to nejsem já, kdo měří dvojím metrem, ale např. pan Heller a Vy.
Já jsem si dovolila panu Hellerovi položit pár otázek. Soudě dle toho, že pod svými minulými blogy na nic nereagoval, neodpoví ani teď. Co dodat?
07. 03. 2013 | 15:55

vico napsal(a):

Hostinskej Heller je nějakej divnej, ale diskuzi má plnotučnou..

Třeba SuP napsal : " A velkou prdel má proto, že je tlustá, protože se přežírá. A přežírá se proto, protože je nedissciplinovaná i vůči sobě samé. Kruh se uzavřel."

SuPe, pokud mne paměť neklame sám o sobě jste se tu před časem zmínil, že jste tlustý jako prase :-)

A třeba Lila, kterou nelze podezřívat, že by kdy byla voličkou ČSSD, tu píše, že voliči ČSSD byli podvedeni :-) Nechte to na voličích ČSSD, pro které tu nemáte jediného pěkného slova.

Ale jo, je nemorální, že v radě jsou zástupci ve volbách druhé nejúspěšnější strany. Já jsem pro, aby do rady byl koptován Heller anebo aby byly zrušeny volby z důvodu, že jejich výsledky bývají často nemorální.
07. 03. 2013 | 16:08

rejpal napsal(a):

vico
Nebo volby zrušit, funkce dát těm, co získají nejvíce podpisů a jejich pravost ověřovat metodou Henych and co.
Nebo na radnice posadit občany, kteří povedou nejvíc stávek a hladovek proti předchozím.
A nebo se na všechno vykašlat, radnice na všech úrovních zrušit a nechat občany, ať si rozkradení státu dokončí sami. Měli dost času se to naučit od zkušenějších.
07. 03. 2013 | 16:13

Anna napsal(a):

Lila

Proč jste Vy, pan Heller a další neprotestovali již v r. 2008?

Cituji:

5. 11. 2008 | poslední aktualizace: 5. 11. 2008 22:08

Spojení ČSSD s KSČM začíná fungovat. Hlásí ho první kraje

Po Moravskoslezském kraji uzavřeli sociální demokraté další krajskou koalici s komunisty. Spolupráce obou stran se už rýsuje také v Ústeckém kraji.

V Karlovarském kraji vznikla trojkoalice tvořená z ČSSD jako vítěze voleb, a z komunistů a hnutí Doktoři (za uzdravení společnosti). V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu má s 28 mandáty jasnou nadpoloviční většinu.

Trojkoalici musí už jen ve čtvrtek potvrdit krajský výkonný výbor ČSSD. Informuje o tom ČTK, která se odvolává na lídra sociálních demokratů a budoucího hejtmana Josefa Novotného.

Mapa Česka se začíná červenat i jinde


Je to druhá středeční zpráva o koaliční spolupráci ČSSD a KSČM v krajích. Už ráno lídr moravskoslezské kandidátky ČSSD Jaroslav Palas informoval média, že sociální demokraté v jeho kraji uzavřou koalici s komunisty. Bylo to vůbec poprvé od sametové revoluce, co někdo na krajské či vládní úrovni vzal KSČM do vlády.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-29939860-spojeni-cssd-s-kscm-zacina-fungovat-hlasi-ho-prvni-kraje
07. 03. 2013 | 16:29

marxík napsal(a):

Jo, kde jsou ty časy, když jsem na podobné výlupky jako jste vy musel v nesouhlasném duchu reagovat sám. Dnes mi stačí jen číst a spokojeně mručet.
Řekl bych, že události mají správný směr.
07. 03. 2013 | 16:34

vico napsal(a):

rejpal : Však píši, že by se měly volby/alespoň ty tajné/zrušit, protože její výsledky často bývají nemorální. Anebo pozměnit volební zákon o ustanovení, že pokud budou peticí podepsanou alespoň deset petenty označeny výsledky volby za nemorální, budou volby prohlášeny ze zákona za neplatné.
07. 03. 2013 | 16:41

aga napsal(a):

Podle fotky i podle angažovanosti pana Hellera bych mu - v souladu s posledními poznatky vědy - doporučil, aby se držel dál od koček. Ale možná už je na to varování pozdě:
Překvapivý objev
Čeští vědci: Příčina schizofrenie? Mohou za ni kočky!

Propuknutí schizofrenie by lidé s genetickou vlohou k této těžké duševní nemoci mohli jednoduše zabránit tím, že se budou vyhýbat kočkám.
07. 03. 2013 | 16:53

pepikk napsal(a):

Autore
Komunisti tak dlouho bojovali proti kapitalismu až to pros..hráli.
Mám takový dojem že bojujete stejný boj proti komunistům.
Aby se historie neopakovala.To by nebyla ironie ale komedie.
07. 03. 2013 | 16:59

rejpal napsal(a):

vico
No jo, ale strčte tu petici Henychovi a on vám dokáže, že z těch deseti podpisů bylo jedenáct falešných. A JUDr. Sokol vám vysvětlí, že tak je to v pořádku, jen my tupci neumíme správně vykládat zákon. Možná by vše změnilo, kdyby se změnila procedura voleb. Co tak prohlásit tajné volby za veřejné, vhazovat lístky bez obálek a snímat zatržená jména kamerou. A veřené za tajné - hlasovalo by se zdvižením ruky za plentou a výsledek by vylosovala komise z klobouku.
A místo všelijakých žalob na politiky zavést institut uvržení do opovržení. Každý občan by měl právo navrhnout na tento trest kteréhokoli veřejného činitele. Pokud by se k jednání sešlo alespoň pět lidí a notář, navrhovatel by pronesl na náměstí (při dešti a vichru v hospodě) řeč a ostatní přítomní by pochvalně nebo zamítavě mručeli.Notář by měřil intenzitu obou mručení v decibelech, sepsal zápis a odeslal ombudsmanovi k vyhlášení. Náklady by hradil bud navrhovatel (opovržitel) nebo navržený (opovržník) podle toho jak to dopadne. Opovržník by na úhradu své újmy obdržel zvláštní doživotní rentu a musel by dvakrát ročně za tyto peníze pozvat opovržitele k opulentní večeři a návštěvě veřejného domu. Což by přispělo k lepší komunikaci mezi občany a vyčištění atmosféry plné záště. Navíc by každý opovržník pro svou stranu obdržel bod, a strany by získaly mandáty podle počtu bodů sestupně. A mohly by se zrušit i volby parlamentní.
07. 03. 2013 | 17:03

SuP napsal(a):

Anna -
Už se tu potkáváme dost dlouho na to, abyste tušila, co si myslím o Brožové (herečce), zejména po její známé cestě životem, kterou ráda plní stránky tisku. A totéž je se Švihlíkovou. Nejvíc zabodoval pořad v TV - Rozhořčené 2012. Zlatej hřeb. Prdel neprdel.
07. 03. 2013 | 17:08

Přidat komentář napsal(a):

Pompejus
tady máte ty věty v návrhu.
1/ Přijde den.
2/ Všichni Češi jsou simulanti.
3/ Na bodák, směr šišatá hlava.

případně - Dva tupláky bavorského z Plzně , pane vrchní.
07. 03. 2013 | 17:08

SuP napsal(a):

vico -
Dostals mě Dagu Bedmene! ;-)
Proto taky o té disciplíně tolik vím. A na rozdíl od Švihlíkové nevykládám na veřejnosti, že umím všem zajistit ráj na Zemi.
07. 03. 2013 | 17:13

rejpal napsal(a):

SuP
Taky to v politice nikam nedotáhnete (což je vám nejspíš šumák).
07. 03. 2013 | 17:16

au napsal(a):

Doslova v přímém přenosu můžeme sledovat likvidaci státu mocenskými skupinami. Pan Heller zneužil studenty třeboňského gymnázia, aby prosadil své zájmy (být vidět v televizi), zločinecká spodina v pozadí zneužila Hellera a učinili z něj slouhu svých zájmů (peníze, moc). Heller se ukázal být jen ubohým sluhou, který je ochoten mocným kdykoli a za jakoukoli almužnu olizovat polobotky, člověkem, kterému slovo demokracie opravdu nic neříká, typickým partajním kádrem, který by i za minulého režimu ve svém věku jistě svítil mezi členy ÚV SSM.
A Aktualne to všechno samozřejmě pokrývá mediálně...
Slušným lidem se chce jako obvykle zvracet - ale koho ještě zajímají slušní lidé? Těch je jen pár a nemají žádnou moc. Heller s Bakalou se starají o nemyslící masu, tu je třeba přesvědčit...
07. 03. 2013 | 17:25

vico napsal(a):

Rejpal : Pane kolego, vaše myšlenky jsou geniální, ale teď je třeba ten vzácný přírodní diamant obrousit do ušlechtilých tvarů. Dovolil bych si několik věcných připomínek.

- ztajnění veřejných voleb zdvižením ruky za plentou bude vyžadovat změnu trestního zákona /propagace fašismu, komunismu a jiných totalitních hnutí/ o vyviňující ustanovení /nacistický pozdrav za plentou není trestný/.

- u pochvalného resp. nepochvalného mručení by vznikl technický problém/viz časté opakování hlasování v důsledku omylu při obsluze hlasovacího zařízení/. Co když "mručitel" namítne, že mručel zamítavě a nikoliv pochvalně? Navrhuji na znamení nesouhlasu bučet /bů, bů/ a na znamení souhlasu mečet /meee,meee/.

- opo-vržení bych nahradil vržením/kvůli negativní konotaci viz opo-smlouva versus smlouva/ Vržitel by pak vrhl a dotyčný politik by byl pak nazýván ovrhnutým. Politická strana s největším počtem ovrhnutých by byla vyřazena s politické soutěže.

K vašemu inovativnímu návrhu na přeměnu tajných voleb ve veřejné s pomocí tzv. D'Hond-Hellerovy metody nemám připomínek. To je bezchybná dokonalost sama.
07. 03. 2013 | 17:30

rejpal napsal(a):

vico
Není problém implementovat všechny připomínky do návrhu. Teď už zbývá jen založit novou stranu a vyhrát s ní volby. Nejlépe s 67 procenty, abychom to protlačili ústavní většinou. Snad s jednou výhradou. já bych vyřadil stranu s nejmenším počtem ovrhnutých. Pro pasivitu a přílišnou nenápadnost. Navíc by byla podezřelá, že má tajné členy.
07. 03. 2013 | 17:40

Anna napsal(a):

rejpal, vico

Pánové, vřelé díky za pokrok... :-)

Připomněli jste mi Balbínovce. Cituji ze stránek Balbínovy poetické strany:

Volte rozum - Volební program pana Kalouska v praxi
Vážený voliči!
Sociální demokraté chtějí nalevo, občanští demokraté napravo a zelení touží kráčet rovně.

Ovšem kdo zůstane, když všichni odejdou? Kdo bude hájit těžko vydobyté hodnoty a sociální vymoženosti?

Bez tradiční středové křesťanské politiky bychom se nemohli honosit ani chrámem svatého Víta, ani Palácem kultury a pražským metrem. KDU-ČSL se vyhýbá excesům vpravo, vlevo i dopředu.

Být ve vládě je přirozené
Bůh není nalevo ani napravo - je všudypřítomný. Stejně tak křesťanský politik. Je všude. Proto musí být přítomen jak ve vládě levicové, tak i pravicové. Vzpírat se této skutečnosti je jako jít proti božské přirozenosti.

Je to náročné, ale křesťanští demokraté jsou připraveni tento kříž nést.

Volte KDU-ČSL a máte jistotu, že váš hlas nepropadne. Naši bratři a sestry se vždy řízení státu účastnili, ať v ní byli komunisté, kapitalisté nebo socialisté. Jde nám o nezištnou službu národu.

Nemůžeme nést břímě odpovědnosti za druhé
Jestliže byli lidovci ve vládě Národní fronty, neznamená to, že s ní souhlasili. Právě naopak. Křesťanští demokraté dosud nesouhlasili s žádnou vládou, v níž byli účastni.

Je tudíž nepřípustné klást vinu za tragické omyly jednotlivých vlád na hlavy křesťanských demokratů.

Náš sociální program osloví každého
"Sociální jistoty bez socialismu!" To je heslo, které se nebojí neochvějně razit bratr předseda Ing. M. Kalousek, který úspěšně praktikuje ideu "sociální jistoty bez socialismu" už léta, a to v každodenním životě. Nahlédněte sami na několik názorných a inspirujících příkladů.

Podpora vzdělání
V každé výkonné funkci se bratr předseda Ing. M. Kalousek řádně staral o sociální zabezpečení rodiny, a to jak své, tak i svých podřízených.

Předsedův švagr pan Kašák, médii lživě považovaný za mafiána, koupil např. pro svého patnáctiletého syna na pražském Veleslavíně dvousetmetrový byt. Spíše takový poustevnický přístřešek s pěti pokoji, třemi koupelnami a dvěma záchody. To vše pro hypotetický případ, že by školák odjel studovat do Prahy. Považme jen, jak by asi vypadalo školství a sociální úroveň studentstva, kdyby každý rodič s takovou prozíravostí jednal.

Na tomto místě je třeba rovněž ocenit sociální cítění manželky Ing. M. Kalouska, paní Kalouskové. Ani na okamžik nezaváhala půjčit ze svého učitelského platu svému bratrovi, panu Kašákovi, 7,5 milionu Kč, tedy přesně tu částku, kterou stál onen skromný studentský přístřešek.

Nebojme se spojit trh a socialismus
Když mladý student do Prahy neodjel, tu švagr ladem ležící mansardu pronajal bratru předsedovi Ing. M. Kalouskovi. A opět elegantně vyřešil jednu jistotu sociální. Vždyť nájem činil rovných patnáct tisíc korun, tedy přesně tolik, kolik poslanecká sněmovna poskytuje na ubytování mimopražským poslancům. Rozpočet mladé křesťanské rodiny bratra Ing. M. Kalouska nebyl nadbytečně zatížen a díky tomu mohl bratr předseda uvolnit svůj pražský čtyřpokojový byt a pronajmout ho dalším sociálním případům za tržní nájemné. Nový dům v Bechyni se pak stal sociální jistotou pro manželku bratra předsedy Ing. M. Kalouska.

Každý zapšklý pochybovač musí náhle vidět, jak přirozeně a lehce se může snoubit sociální jistota a trh.

Sociální jistoty patří i na ministerstvo obrany
Žádný byt není zadarmo. A už vůbec ne dva v Praze, a navíc k tomu dům v Bechyni, v celkové ceně desítek milionů. K tomu je třeba řádné a usilovné snahy lidovecko sociální.

Vezměme příklad.

Bratr předseda působil v letech 1993 - 1997 jako ekonomický náměstek ministra obrany a byl odpovědný za nákupy zbrojního materiálu. Už tehdy neúnavně pomáhal k sociálnímu rozkvětu svého okolí. Ze 700 zakázek v rezortu obrany se podařilo bratru předsedovi a jeho podřízeným vyřídit 696 zakázek, a to za jediný rok a bez zbytečných byrokratických zdržovaček daných veřejnou soutěží. Tato převratná strategie zrychlila chod ministerstva, dala vyšší sociální jistotu žadatelům o státní zakázku a bezesporu napomohla lepší duševní rovnováze opomíjeného ministerského úřednictva.
07. 03. 2013 | 17:43

SuP napsal(a):

rejpal -
Vy to jistě tušíte, já bych šel do politiky jedině za okolností jako Jan Hus. Akorát bych se nenechal upálit, protože podle mého za to žádná idea nestojí.
I když, co já vím, až se budu ještě víc nudit, do práce nechodit, abych ji nebral potřebnějším, třeba mě obec zavolá - pojď mezi nás a pomoz nám!
Neříkám, že bych neměl občas dobrý nápad.
Třeba teď zrovna jsem při poslechu Švihlíkové vymyslel, jak na nezaměstnanost. Kurcarbajt, ale pořádně. (píšu to foneticky pro ty, kdo umí jen anglicky a ne německy)
Principiálně jde o "naředění" pracovních příležitostí, aby se dostalo na všechny. Dosavadní návrhy stojí na tom, že se bude míň pracovat, ale za stejné peníze, neboť by rozdíl ve výkonu dorovnával stát.
Tak takhle ne! Můj návrh je mnohem spravedlivější. Vychází z toho, že zaměstnanci státu (bez ohledu na pojmenování) neplatí zaně z příjmu. (pouze symbolicky vrací část svého příjmu, který jim stát poskytl). O tuto daň je potřeba všem zaměstnancům státu snížit příjem, zkrátit pracovní dobu a zaměstnat adekvátní (proporcionální) množství dalších zaměstnanců z řad nezaměstnaných tak, jak to bylo za socialismu, který téměř všichni tak nostalgickz vzpomínají..
07. 03. 2013 | 17:43

Anna napsal(a):

Pokračování:
Na srdci nám leží i rozvoj regionů
Mnozí zbrojaři dodnes na bratra předsedu Ing. M. Kalouska vzpomínají toliko s láskou. Pokud šlo o pomoc bližnímu, nezastavila ho nikdy sebevětší byrokratická překážka. Kupříkladu v roce 1994 uzavřel bratr předseda Ing. M. Kalousek velmi ušlechtilou smlouvu s firmou Anex-Cirus na dodávku 2310 kusů padáků pro českou armádu. Měl přitom především na zřeteli prospěch nezaměstnaných žen z Vysočiny, které zoufale čekaly na práci. Tým bratra předsedy velkoryse přehlédl, že firma nebyla v době uzavření smlouvy zapsaná v obchodním rejstříku. Proč ne, když za firmu jednal poctivý člen KDU-ČSL Jiří Andrlík, jemuž charita nebyla nikdy cizí. To, že padáky nebyly vhodné pro seskok z letadla, není ničím proti tomu, že nebohé venkovské šičky měly konečně za co koupit večeři svým neduživým dětem a do chudého regionu putovalo během pár let několik stovek milionů korun. Sympatické je, že přesné číslo ministerstvo skromně tají.

To je nezpochybnitelná vizitka sociální politiky křesťansko demokratické. Věřme, že dodnes - v tom nevlídném kraji - nad zmoženými šicími stroji visí obrázek bratra předsedy s čerstvou květinou.

S dobrým důchodem pamatoval ekonomický odbor bratra předsedy Ing. M. Kalouska a soudy i na pozůstalé rodiny parašutistů, kteří byli nuceni padáky použít ke svému poslednímu seskoku. Pokud byli výsadkáři řádnými křesťany - a neopomněli volit křesťanskou stranu - užívají si nepochybně rajské blaženosti po boku jiných mučedníků, kteří rovněž umřeli pro věc naší víry.

Správná víra je vždy na prvním místě
Boj o správnou víru je důležitým programem našeho bratra předsedy Ing. M. Kalouska. V roce 1997 probíhalo první kolo výběrového řízení na štábní informační systém, který už ministerstvo v dobrém úmyslu zadalo pravověrné firmě EDS. Nějakým nedopatřením však vyhrála firma nevěřících - společnost Unisys. Bratr Kalousek odvážně výběrové řízení zrušil a vypsal nové. Temným duchem posedlá komise však opět vybrala Unisys. Bratr předseda, stejně jako dávní exorcisté - vymýtači ďábla - ani na krok neustoupil silám zla. Odmrštil prokletý Unisys a nabídku pravověrné EDS označil za "výhodnější".

Ano, správná víra je vždy to nejvýhodnější!

Dobré skutky se chválí samy
V červenci 1998 prohlásil pracovník EDS Jan Březovský, že firma byla nucena jako provizi za udělení zakázky zaplatit křesťanským demokratům 50 milionů korun.

Jako by nevěděl, že bible nás učí "nechť ruka tvá neví, co dává ruka druhá". Ano, o charitě se mluvit nemá, dobré skutky se chválí samy. EDS by měla raději mlčet. Ostatně její systém za víc než miliardu korun nebyl schopný předávat informace na takové úrovni, jak zadávací dokumentace vyžadovala, a v tomto smyslu je nefunkční dodnes. Skromnost je zde proto na místě. Příkladem jde opět bratr předseda Ing. M. Kalousek. Ten své velkorysé skutky pomíjí dlouholetým mlčením. A dá-li Bůh, bude je pomíjet mlčením navždy.

Ztráta boží přízně
Ne všichni mohou být inspirováni duševní září bratra předsedy Ing. M. Kalouska. Odvržení představitelé Unisys se obrátili na policii a v ďábelském pomatení smyslů tvrdili, že byli vydíráni. Dodnes však nebyli schopni věrohodně prokázat jakékoliv pochybení KDU-ČSL či našeho předsedy Ing. M. Kalouska. Tak Bůh trestá Unisys - odpadlíky od správné víry.

SLOVO NA ZÁVĚR
Každý spravedlivý a úspěšný člověk je trnem v oku neúspěšným a malověrným.

Mnoho dalších pomlouvačů se snažilo očernit předsedu. Velké muže však dělají velké činy. Celá historie života bratra předsedy Ing. M. Kalouska ukazuje, že pokaždé, když šlo o velkou věc (alespoň účetně), byl vždy připraven přiložit ruce k dílu.

Tak už víte, koho máte volit? Ano, KDU-ČSL - společně s Ježíšem Kristem - jsou vaši lobbyisté u našeho Pána.

Pokud KDU-ČSL volit nebudete, nebude to naše chyba, že vám unikne rajská blaženost. My si myjeme ruce!

http://www.balbinka.cz/index1.html
07. 03. 2013 | 17:43

Anna napsal(a):

Pokračování:

Kdo volí Kalouska, posiluje komunisty!!!
Před lety nás pan prezident moudře nabádal, abychom se, máme-li něco na jazyku, neschovávali na náměstích za občanské iniciativy, ale založili si stranu. Učinili jsme tak.

Už tehdy jsem cítil, že to nebude pro někoho jednoduché.

A je to tady. Přestože lze statisticky dokázat, že Balbínova poetická strana je nejsilnější stranou ve státě (počtem voličů na 1 člena), odhalil ji nezávislý politolog Doležal po čtyřech letech bádání jako spiklenecké centrum několika intelektuálů. Budiž.

Pod tlakem neobjektivních faktů se ke všemu přiznáváme.

Přiznáváme, že jsme s heslem "pod lampou bývá tma" založili Balbínovu poetickou stranu, abychom, na rozdíl od jiných, mohli otravovat a škodit.

Přiznáváme, že jsme skutečně jen podivnou partičkou recesistů a rabiátů, najatých spikleneckým centrem "Pravda a láska", kteří, jak erudovaně píše badatel a polistopatolog Doležal: "v opilecké pýše přišli vybílit lidovecký lokál, jehož chudý majitel, jim nezaplatil výpalné."

Přiznáváme všechno, co chcete. Jediné, co nepřiznáme, jsou tajné zdroje od spiklenců z KDU-ČSL.

Bohužel musíme i konstatovat, že veškeré naše zločinecké aktivity jsou pouze plněním nezodpovědného volebního programu BalbíNew Deal, který jsem vytyčil na našem 365 sněmu těmito slovy:

"Za své politické názory jsem byl za minulého režimu několikrát převychováván v zotavovnách pankráckého typu, tábora veřejně prospěšných prací na Kladně apod. Panu Kalouskovi a lidovcům tehdy koukaly z komunistické zadnice jen polobotky. A teď, po 58 letech strávených společně s nimi v parlamentní kantýně, 16 let po jejich listopadovém pádu, nás Kalousek vyzývá k hrdinnému boji proti nim? Takového pokrytectví se naše strana pod mým vedením nezúčastní. Odstraňme kořeny zla. Jediným účinným bojem proti komunistům je boj proti pseudodemokratům typu Kalouska, kteří svojí politickou prostitucí, hrabivostí a falešností nahánějí rozčarované občany do náruče usmívajících se (a prozatím se neprojevujících) komunistů. Zaútočme na nejhorší článek řetězu a nahraďme ho. Zbavme se Kalouska."

"Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." S těmito slovy velikána nelze než souhlasit. Balbínova poetická strana pouze zcela regulérně plní svůj BalbíNew Deal.

A dokonce je možné, že jej splníme jako jediná strana záhy po volbách, až přivítáme KDU-ČSL v naší mimoparlamentní Balbínově poetické kantýně.

Vážený pane Doležale, drazí intelektuálové, sestavující již dnes možné povolební koalice.

Věřte, že není čeho se bát. Pan Kalousek na sebe stejně nikdy žádnou politickou odpovědnost nevzal. Pouze krátce jako ekonomický náměstek Ministerstva obrany. A to stačilo. Zůstaly miliardové škody, hrazené z kapes daňových poplatníků. Kdyby on zařizoval padáky pro Kubiše a Gabčíka, tak by se Heydrich možná dodnes těšil stálému zdraví. Vzpomeňte jen, jak Vám kdysi tento pseudodemokrat udělal čáru přes rozpočet, když na objednávku jiné strany hrdinně poslal Čtyřkoalici na smetiště dějin a umožnil tak vítězství levice.

Jsme přesvědčeni, že na naší politické scéně je dostatečný počet jiných, solidních, středových stran, z kterých si naši občané dokáží zodpovědně vybrat.

A Balbínova poetická strana říká jenom to, co si ostatní myslí. A proto, občané, vězte:

KDO VOLÍ KALOUSKA, POSILUJE KOMUNISTY.
Geniální Guvernér BPS Jiří Hrdina

http://www.balbinka.cz/index1.html
07. 03. 2013 | 17:47

Lila napsal(a):

Anna

O činnosti lidovců v letech 1948-1989 vím jen to, že v letech 1948 až 1963 měla ČSL ministra zdravotnictví - smutně proslulého Josefa Plojhara, a že ČSL vydávala deník Lidovou demokracii, asi jediné noviny, které se tenkrát (s výhradami) daly číst.

Nevzpomínám si, že by na některém mém pracovišti existoval ZV ČSL, nepamatuji si, že bychom museli povinně absolvovat veřejné schůze ČSL, nikdy jsem neslyšela, že by lidovci byli členy prověrkových komisí, které rozhodovaly o bytí či nebytí tisíců lidí. Nevzpomínám si, že by se někdo z lidovců podílel na masivních čistkách v armádě a ve školství na počátku normalizace, nevím o jediném lidovci, který by podepisoval rozsudky smrti a organizoval tábory nucených prací. Také mi není nic známo, že by ČSL měla svou ozbrojenou složku, jakou byly lidové milice, která by disponovala arzenálem zbraní.
Dávat rovnítko mezi KSČ a ČSL může jen ignorant!

Divíte se, proč jsem neprotestovala již v r. 2008... Z prostého důvodu - situaci v jiných regionech neznám, domnívám se, že je to věcí lidí, kteří tam žijí.
Protestovat mohu jen proti tomu, co se mně přímo dotýká, do čeho vidím, a to je situace v Jihočeském kraji.

KSČM měla více než dvacet let na to, aby si vychovala novou generaci politiků, která by se od bývalé KSČ zcela odřízla. A co nabídla? Slovy Karla Holomka: "bývalé konfidenty StB, profesionálně aktivní pracovníky vojenské kontrarozvědky, důstojníky - politruky pohraniční stráže, bachaře, kteří týrali vězně, a učitelky, které dodnes nejsou schopny přiznat zločiny komunismu."

Nechci, aby takoví lidé rozhodovali o osudu mých potomků, nechci, aby Marta Semelová byla příští ministryní školství! Je to snad zločin?
Platnosti přísloví "starého psa novým kouskům nenaučíš" potvrdila i reportáž v pondělních Reportérech ČT. Komunističtí radní se ještě na svých židlích ani neohřáli a už náměstek hejtmana Karlovarského kraje volá řediteli střední školy v Sokolově a zjišťuje, s kým studenti besedovali! A besedy skončily!

Konkrétně ve vašem případě pokládám za pokrytectví, že vy posíláte své děti studovat do USA a tady se bijete jako lev za bývalé konfidenty StB, politruky pohraniční stráže atd. vesměs v důchodovém věku, kteří rozhodují o školství, které má vzdělávat a vychovávat moje potomky.
07. 03. 2013 | 17:49

Rudi Koutek napsal(a):

BP napsal(a):
"Pane Hellere, škoda, že jste nebyl u "spalování minulosti" dne 8.12.1989. Pálily se důležité dokumenty na některé dnes obzvlášť "vyvolené".
Ještě že existují mezi lidmi kopie.
Teď jste KONEČNĚ našli oběť, pište, pište, pište.
Republiku si jedním radním rozvracet nedáme!
(Krást - snad prosím, ale členství v StB???)"
Vazena(y) BP, sice nejsem dnes obzvlast "vyvoleny", ale podle uradu, ktery to ma na starosti byla ma slozka toho dne zlikvidovana. Sice uz ubehlo mnoho let, ale presto by me zajimalo co vse o me vedeli a kdo na me donasel.
Rad bych kontakt na ty lidi, kteri ty kopie maji. Mozna maji i moji kopii.
07. 03. 2013 | 17:51

Lila napsal(a):

Vico

Kdy jsem něco psala o voličích ČSSD? Konkrétně!

Jen jsem zmínila, že někteří jihočeští členové z ČSSD vystupují na protest proti koalici s KSČM. Oni to totiž udělali veřejně, prostřednictvím prohlášení v regionálních médiích. (Jinak bych to nevěděla.)
07. 03. 2013 | 17:55

Lila napsal(a):

Rudi Koutek

To zjistíte v Pardubicích, znám dost lidí, kteří si materiály, které na ně StB vedla, odtud přivezli. Myslím, že se žádá přes ministerstvo vnitra.
07. 03. 2013 | 18:00

Anna napsal(a):

Lila
"Konkrétně ve vašem případě pokládám za pokrytectví, že vy posíláte své děti studovat do USA a tady se bijete jako lev za bývalé konfidenty StB, politruky pohraniční stráže atd. vesměs v důchodovém věku, kteří rozhodují o školství, které má vzdělávat a vychovávat moje potomky. "
---

Jak lvové bijem o mříže
jak lvové v kleci jatí
my bychom vzhůru k nebesům...

Mé příspěvky považujete za boj jako lev :-)))
To je tím, že mě vůbec neznáte. Když se za něco biju, vypadá to úplně jinak.
---------------------------------------

"Dávat rovnítko mezi KSČ a ČSL může jen ignorant!"
---

S tím souhlasím. Konstatování, že ČSL byla součástí Národní fronty považujete za dání rovnítka mezi KSČ a ČSL?
--------------------------------------------------------

" Protestovat mohu jen proti tomu, co se mně přímo dotýká, do čeho vidím, a to je situace v Jihočeském kraji."
---

V demokratické zemi můžete protestovat proti čemukoliv, to nevíte?
Vám tedy nevadí pricipiálně, že ČSSD spolupracuje s KSČM? Vám to vadí, jen když je to v Jihočeském kraji?
To mě tedy velmi překvapilo.
07. 03. 2013 | 18:09

Rudi Koutek napsal(a):

Lila napsal(a):
"Rudi Koutek

To zjistíte v Pardubicích, znám dost lidí, kteří si materiály, které na ně StB vedla, odtud přivezli. Myslím, že se žádá přes ministerstvo vnitra.
07. 03. 2013 | 18:00"
Vse jsem uz zkusil, nedochovalo se vubec nic. Pouze datum regitrace, registracni cislo,kryci jmeno a datum skartace.
07. 03. 2013 | 18:11

KAteřina napsal(a):

Nevím proč pan Stejskal tady drží člověka, který ničemu nerozumí, dělá jen dusno a kromě svých vlastních předsudků nemá co nabídnout. Mohu jen citovat slavnou knihu, slova, která autorka vložila do úst Hermiony Grangerové: What an id....
07. 03. 2013 | 18:13

strýc virus H3N1 napsal(a):

přidat komentář

a děkuji. byl jsem línej si to vyhledat nebo jsem se nějak dlouze zakoukal do fotočky pana Hellera a přemýšlel nad jeho zářnou budoucností-

je spíše převtělením Girolama Savonaroly než toho Baldura. škoda, že tak neskončí jako Girolamo. když miluje pravdu a zvláště tu Boží nade vše...
07. 03. 2013 | 18:13

rejpal napsal(a):

Lila
Otázka zní, jestli by soudružka Sámelová byla horším ministrem než Josef Dobeš. Jinak já bych o to potěšení taky nestál. Ale nemlich stejně bych nestál o potěšení, aby kterýkoli kantor naléval dětem do hlav jakoukoli jinou ideologii. Absolvoval jsem všechny tři školy v minulém režimu. Počet vyučujících za těch skoro dvacet let byl hodně vysoký. Troufám si tvrdit, že tak 80 procent (nejspíš víc) z nich byli komunisté. Byli dobří kantoři (některé by mohlo současné školství tomu minulému závidět), nezajímaví kantoři i totální průšvihy. Ale když nechám stranou docenty z oboru marxismu, kteří to měli z profese (a to ještě dva z těch pěti byli dost alternativní komunisté), asi by mi stačily obě ruce na to, abych spočítal ty skutečné pitomce, kteří jak zaklínači hadů mleli o marxismu leninismu nad rámec osnov. Z toho, co občas vypadne z dnešních studentů, si dovoluji odhadnout, že ten poměr bude přinejmenším stejný, jen se ty ptákoviny upravily přesně ve stylu, jaký mě kdysi rozesmál, když jsem u dědy na půdě objevil čítanku z doby protektorátu, kde se hovořilo o německém vojákovi. Po válce kdosi vzal černou tuš, německý přeškrtl a dopsal sovětský. A jelo se zřejmě dál, dokud nepřišel Únor a vyšly učebnice nové (jestli ty texty byly nové nebo jen editované, to netuším).
Ideologie do škol nepatří. Ani rudá, ani hnědá, ani modrá, ani oranžová, ani fialová. Leda jako objekt výkladu o nebezpečnosti ideologií a dogmatismu obecně a s ukázkami. A na ministerské místo patří ten, kdo je bezúhonný, věci rozumí a nevymýšlí neustále reformy pro kočku aby přikryl různá šmé s dotacemi. S pohrůžkou, že jakmile začne šířit nějaká politická dogmata, bude se muset naučit ústavu nazpaměť.
07. 03. 2013 | 18:15

vico napsal(a):

Lila : napsala jste "Tím po volbách překvapila nejen své voliče,.." Pokud jde o členy ČSSD, kteří vystoupili, tam bych, na rozdíl od voličů, předpokládal alespoň elementární povědomost, že se Bohumínské usnesení nevztahuje na koalice na komunální a obecně samosprávní úrovni, ale jen na vládní úrovni. Už vám tu bylo vysvětleno, že i v předchozím volebním období tak tomu bylo. Apropo "zklamaný volič" to je v českých poměrech častý typ voliče každé strany. Velmi vážně pochybuji, že zrovna ČSSD má těch "zklamaných voličů" nejvíce. Možná jich však má přece jen více než Lidovci. Skoro bych řekl, že ČSSD má více zklamaných voličů, než Lidovci voličů. Paní správcová, musíte se příště více snažit.
07. 03. 2013 | 18:21

SuP napsal(a):

Lila -
Ten archiv v Pardubicích asi ale taky není stoprocentní. Byl jsem si požádat o své svazky na MV na letné a po 2 měsících mi přišlo vyrozumění, že tam nikoho takového jména neznají. To mě urazilo .....
;-)
07. 03. 2013 | 18:24

oh napsal(a):

rejpal: no je to možné, ale v pak by pan "učitel" měl místo organizování řetězových hladovek a kraválů raději věnovat trochu úsilí tomu, aby své potenciální voliče naučil číst a rozpoznávat čísla. V hojném zbylém volném čase by jim pak měl vysvětlit, že je jistý rozdíl mezi KDU-ČSL a KSČM, a jednotné kandidátky NF už jsou minulostí...
07. 03. 2013 | 18:26

SuP napsal(a):

vic o -
S těmi koalicemi na jiné než celostátní úrovni zase jen mlžíte. Tyhle tendenční výklady jen dokreslují, jak se u nás nakládá s dohodami, smlouvami i zákony.
A začalo to lustračním zákonem, když první, kdo si jím vuytřel řiť byl pan Bartončík. A pak už to jelo samospádem čím dál rychleji, močálem temným podél bílých skal.
07. 03. 2013 | 18:32

rejpal napsal(a):

SuP
Oni v tom taky občas měli hokej. Když jsem byl na vojně, měl jsem kamaráda, který mi přinesl k pokoukání osobní spisy z tajné spisovny. Každý z nás tam měl u svého jména strojem psaný odstavec či dva, ke kterému si kdosi připisoval barevnými propiskami své poznatky (třeba kuřák nebo neujasněný vztah k soudruhům ve zbrani). U mého odstavce bylo na konci "strýc kulak - politicky nevhodný k povýšení na důstojníka". Což jim vůbec nebránilo mě jako svobodníka pustit k dost důvěrným materiálům a pořizování zápisů z různých průšvihů, jak už to u velitelských písařů bývalo. Prostě jsem byl Čech na hranici se Slovenskem a uměl jsem (relativně) psát na stroji. Vrchol frašky se dostavil, když mě jako jednoho z mála neželezničářů u železničního vojska nechali zkoušet důstojníky ze znalostí dopravních předpisů. V duchu tehdy snad všobecně platného hesla "nejlíp učí (a zkouší) ten, kdo o tom nemá ani páru" (mně ale ty předpisy bavily, poněvadž mašinky bylo jedno z mých hobby - to ale nevěděli).
S tímtéž jsem se setkal později, kdy jsem šel externě učit chemii na učňák kuchařů a přihodili mi předmět suroviny. Na námitku, že si umím uvařit akorát čaj a ukrojit kus kabanosu, mi zástupkyně ředitele sdělila totéž - nejlíp učí ten, co to neumí (a ke všemu jsem měl vyšší plat než někteří skuteční kantoři, poněvadž jsem měl papír na vzdělání a řada z nich ne). Tiše doufám, že mé žákyně, kteým jsem vykládal, že margarin je válečná náhražka, a nejspíš i horší blbosti, to přežily bez újmy na pracovních kariérách. Byly docela fajn a dalo se na ně i koukat. A ještě mi na konci přinesly k ochutnání výtvory ze zkoušek.
07. 03. 2013 | 18:42

rejpal napsal(a):

oh
řeknu svůj názor pregnantně. Kdybych byl ředitelem nějaké školy a zjistil, že kterýkoli z kantorů vyvíjí mezi svými studenty jakoukoli politickou činnost, bu´d ho vyhodím okamžitě, nebo - kdyby to nějaký předpis zakazoval - ho tak zaměstnám, že bude koukat, kde nechal tesař díru sám. A vůbec bych neřešil, jestli je to bolševik, adventista nebo liberální konzervativec.
Něco jiného je samozřejmě výuka o politickém systému, principech demokracie, státnosti, občanské společnosti, smyslu ústavy a podobně. To naopak na školy patří a nejsem si jist, zda a jak to funguje. Je to paradox jen zdánlivý.
07. 03. 2013 | 18:51

Bavor V. napsal(a):

Hellere
Jakou kvalifikaci pro zemědělství má bývalý hasič Bendl, jakou kvalifikaci pro kulturu má bývalá družinářka Hanáková, jakou kvalifikaci pro finance má bývalý chemik, jakou kvalifikaci pro průmysl má MUDr., jakou kvalifikaci...atd. atd.
07. 03. 2013 | 18:54

SuP napsal(a):

Bavor V. -
Aspoň tu, že mají vysokou.
07. 03. 2013 | 18:59

babočka napsal(a):

Za komoušů byli k tajným službám vybírání schopní mladí lidé. Tenkrát nebyly informace na dnešní úrovni, takže se nábor dařil a dokonce to byla pro mládého člověka čest. Pak už záleželo na každém jednotlivě jak se vyvíjel a čemu věřil. Takže odsuzovat každého estébáka a komunistického rozvědčíka je ošidné. Ale že se za komoušů věšelo, zavíralo, kradlo a perzekuovlo je historický fakt a Grebebíček s tím zemře.
+
07. 03. 2013 | 19:00

marxík napsal(a):

Kolegové, co furt máte proti bohumínskemu usnesení. Já tu větu, kterou uvedl Jasánek s vyjmenováním všech zapovězených stran chápu tak, že je míněna v poměru slučovacím. Tedy je zapovězena spolupráce se všemi stranami zároveň, a je proto vzorně plněna.
V případě, že máte jiný názor navrhuju, aby to rozsekl ús. Bude aspoň sranda.
07. 03. 2013 | 19:01

vico napsal(a):

SuP : Nepleťte si zákony /jsou to obecně závazná pravidla vynutitelná státní mocí/ se stranickým usnesením, kterým je i Bohumínské usnesení. Ale, když už jste začal míchat hrušky a švestky, kdo jiný by měl vykládat dosah tohoto usnesení, než ten, kdo ho sám ve smyslu vlastního sebeomezení přijal? Rozohodně to není tak, že vy nebo Lila, která je přitom zřejmě odbornicí na vnitrostranické dokumenty ČSSD, bude vydávat jakési "rozklady" stran Bohumínského usnesení. Jelikož ČSSD dlouhodobě připouští koalice ČSSD a KSČM, asi budu mít pravdu já. Proč bych měl mlžit. Jediný, kdo za to potrestá ČSSD, bude opět jen "zklamaný volič".

Ale my s rejpalem jsme Lile a vám dali několik návrhů, jak zabránit nemorálním výsledkům voleb. Chce to více nesouhlasně mručet/nebo bučet/ a co nejvíce vrhat až do totálního ovrhnutí.
07. 03. 2013 | 19:06

Bavor V. napsal(a):

SuP
I němý Bobeš poznal vysokou (vychovávaly ho laně)
07. 03. 2013 | 19:07

strejc Josef napsal(a):

Pane Hellere, čtu vaše blogy i vyjádření v regionálním tisku od počátku, kdy jste se stal (učitel) mluvčím (studentů). Říkal jsem si, až bude chvilka - podiskutujeme. Jenomže čím dál více je mi jasné, že diskutovat s vámi nelze. Váš způsob vidění a interpretace skutečnosti je tak prolnut zjednodušováním, nerespektem k základům výrokové logiky a manipulací, že už to považuji za zbytečné. Jediný pozitivní pocit, který jsem měl, když jsem četl doposud vaše texty bylo vědomí, že moje děti už takový učitel jako jste vy zblbnout nemůže. Vy snad ani nevíte o čem to všechno je. Připomínáte mi silně svazácké funkcionáře minulého režimu - taky v životě na práci nesáhli, ale jiné kádrovali jen to fičelo. Jak prosím vás můžete ironizovat práci ve firmě té mladé slečny či paní - ausgerechnet vy, který krom pobíhání po světě a plkání na shromáždění nevyprodukoval nic. To že víte jak se táhne koněm a věží a že tlučete do bicích, to - alespoň se mi zdá - také žádnou osobnostní a profesní kompetenci nevytváří (Zdá se vám to demagogické? Tak si přečtěte znovu svůj blog!). Je mi jasné, že vy pracovat nebudete nikdy, budeme vás slyšet jednou z nějakého sdružení, pak zase iniciativy a nakonec z nějakého politického klubu. Milý pane Hellere, až upečete alespoň jeden rohlík, který někdo jiný sní s chutí, až opravíte někde kus silnice, aby se tam jiný nezabil, až naučíte někoho matematiku a on to bude skutečně umět - pak se znovu vraťte k těmto svým "blogům". Bude vám hanba - věřte mi.
07. 03. 2013 | 19:14

Da.Rock napsal(a):

Pene Hellere, není nic snažšího, než vyhrát volby a pak si můžete sestavovat koalice podle svého gusta. Dokud to ale neuděláte, vypadá to, že z vás pouze mluví zapšklost poraženého kandidáta.
Ovšem pokud vaším politickým programem zůstane pouze planý antikomunismus, poraženým zůstanete navždy. Věřte tomu, že vláda s komunisty už dnes lidi opravdu neděsí. Najděte si silnější téma, jinak zůstanete nafurt jen u uraženého poštěkávání.
07. 03. 2013 | 19:53

arnošt napsal(a):

Prodavačka knih Miroslava Němcová jako předsedkyně parlamentu Vám nevadí ??? Pane Heller běžte do voleb a pěkně to všem natřete, na Vaše protestní akce už chodí jen hrstka lidí (20 lidí v U.Hradišti) a začínáte se docela ztrapňovat........
07. 03. 2013 | 20:28

džon uzený bok napsal(a):

pane heler,
vám je 25 a jste učitel a člen kdu-čsl?
No, asi nás nic dobrýho nečeká..
07. 03. 2013 | 20:56

Václav Pokorný napsal(a):

Bavor V.
Vaše výtečná replika v 19:07 zasluhuje ocenění!
07. 03. 2013 | 21:13

Anna (ta druhá) napsal(a):

Nejvíc se mi líbí, jak všechny opoziční strany neustale kritizují koalici za to, ne KSČM v ní po celou dobu řeší jen personální problémy - a kdopak je vyvolal, aha? Šimone, v nejlepším jste měli přestat, protože poslední tři měsíce už jste jenom a jenom trapní. Ale jen tak dál, naháníte komunistům voliče, po volbách vám budou líbat ruce a děkovat vám.
07. 03. 2013 | 22:08

SuP napsal(a):

vico -
Ve své přehnané snaze očišťovat ČSSD za každou cenu jste v mé poznámce přehlédl jednu zásadí věc. Žetotiž kdo sere na usnesení, když už se mu nehodí a kdo ho v tom podporuje, chová se stejně i k zákonům.
Mimochodem, jak já si mám rozumět s "rejpal"em, to mi nemusíte překládat. Já si s ním rozumím docela dobře.
Na závěr - jste si jist, že účelové sestavování povolebních koalic má v krajských zastupitelstvech něco společného s výsledkem voleb?
07. 03. 2013 | 22:13

indigesce napsal(a):

polistopatolog je dobrý

Zatímco svědkovi v případě CASA hrozí deset let vězení (jinému troubovi, který se montoval do zbrojních zakázek zase sama vypadla z kufru auta pistole nezjistitelného původu) a může být rád, že je vůbec naživu, na rozdíl od jistého Kašáka, někteří lidé správného smýšlení pořádají teatrální (a teatrálně médii prezentované) cirkusové estrády.

„Já jako křesťan nemohu doporučit vyšetřovateli ani dozorovému státnímu zástupci, aby se zastřelili" pravil významně bratr (jednou bratr, vždycky bratr) Kalousek, když se zdálo, že by zrzavé zpěvačce mohly ujet nervy.
Pan Heller v té době někde prd.., pardon, seděl na doučování počtů pro pátou třídu a o osudy demokracie v této zemi se nezajímal.

Co asi způsobilo jeho náhlé prozření a občanskou aktivitu?
Můžeme opravdu jenom hádat.
Že by za odměnu úspěšně složil zkoušku ze sčítání?
V našem stále nezrevidovaném (vysoko)školském systému je to pravděpodobné.
07. 03. 2013 | 22:24

schlimbach napsal(a):

zase blog plný zvratků -(
07. 03. 2013 | 22:40

rejpal napsal(a):

SuP
Já s vámi taky. A že jsme spolu nesouhlasili už hodněkrát. Ale o tom to není.
07. 03. 2013 | 22:48

Druhý zlatý vlas Děda Vševěda napsal(a):

Tak pane učiteli - aktivisto, když máte takovou starost o to, aby ČSSD neklamala své voliče, co říkáte na toto prohlášení Petra Nečase z června 2010, tedy krátce po volbách? Opravdu nás neklame?

"Tato vláda nepůjde v žádném případě cestou zvyšování daní. Tato vláda bude prorůstová a důsledně protikorupční. Tato vláda bude dělat vše pro to, aby se snížilo tempo zadlužování a klesal schodek státního rozpočtu. Tato vláda se bude snažit zvyšovat počet pracovních míst."

A co na toto? Mimochodem krátce před aférou Drobil-Michálek ( 2010)

"Zastavte korupci! Stát není kořist. Vládnutí neznamená rozparcelovat tuto zemi na pašalíky vlivu. Být ministrem neznamená pojímat ministerstvo jako léno, kam vtrhne ministr s partičkou svých kamarádů," hřímal Nečas v červnu na kongresu ODS – a byl zvolen jejím předsedou. "Kdo to nepochopí, z vlády odejde, to vám můžu garantovat!"
07. 03. 2013 | 23:08

kočka šklíba napsal(a):

Myslím že s něčím takovým jako je tento bloger je zbytečné se zabývat (přímo bych napsala š....t, ale editor určitě bdí, zvláště v téhle diskuzi (nicméně primitivní urážení p. Švihlíkové mu viditelně nevadí, njn ten vulgární nick jezdí kolem a všechno ví :D). Vždyt je to stejný typ "člověka"(Heller) jako byli nacističtí gauneři v Německu v předválečných letech. A média, včetně tohoto tzv. objektivního média, mu s radostí dávají prostor k dalšímu lynči.
Doufám, že se editor stále baví předpovědí přírodovědce o protofašismu a fašismu. Jistě ano, vždyt sám k tomu přispívá čím dál více, zdá se že jsou mu takovíto "lidé" velmi sympatičtí.
Nebezpečný není tento ubožák (Heller),neschopný alespoň své názory obhájit v diskuzi, ale ti co mu pomáhají ve stálém zviditelňování. Takže odkopavší se média nedávno. A také určité nicky ;).
08. 03. 2013 | 00:59

kočka šklíba napsal(a):

Pro nick Lila. Už jste se, vy bojovnice, omluvila za své lhaní pod minulým blogem Hellera? Vitelně jste se už oklepala, lhaní vám prošlo, že, zase se zde projevujete stejně jako bloger, jako osoba ochotná k lynčování, no máte už jeden zářez co?
Jste spokojená, že jste p. Baborovou dohnali k psychickému zhroucení? Na tuto otázku, která vám byla položena již několikrát nějak neodpovídáte ;). Stejně tak neodpovídáte když jste přistižena při lži. Tak vy ta pravá správná demokratko, omluvte se a přiznejte minimálně omyl, nebo spíše lež.
Pro ostatní, tato fanynka Hellera tvrdila, že v JČ kraji ani v kontrolních orgánech zastupitelstva nedostala opozice místa. Jedla jí usvědčil ze lži a po Lile se zem slehla ;). Typické pro zbabělce jako je Heller, Lila a další podobné. Jen v houfu jsou "stateční".
08. 03. 2013 | 01:09

Anna napsal(a):

Šimon Heller

Víte, že Karel Čapek napsal o lidovcích:
"Trochu pomoci, více škodit, to se může vždycky hodit."
08. 03. 2013 | 07:31

pěvec napsal(a):

hellere, tebe asi doma málo třískali. Proto je na tobě, abys to napravil A nešetři se, děláš to pro sebe.
08. 03. 2013 | 08:03

SuP napsal(a):

Druhý zlatý vlas Děda Vševěda -
"...."Kdo to nepochopí, z vlády odejde, to vám můžu garantovat!"
...."

A neodešli?

Šklíba -
"....primitivní urážení p. Švihlíkové mu viditelně nevadí,...."
A ona nemá velkou, protože je tlustá?
"....ten vulgární nick jezdí kolem a všechno ví...."
Nejen že jezdím kolem, ale bydlím hned vedle. A pořád jsem neviděl, že by zemědělci obilí podepírali, když leze ze země, ani že by u něj denně hlídkovali, aby chránili jeho vegetační klid.
No nic Kočindo, my se už asi nesblížíme. Mimochodem, nepodepisovala ses před 4lety JanaJ.? I kdyby ne, jako byste si z oka vypadly. Dáváte děvčata tu levicovou zášť zbytečně moc najevo. Moc ses od "přírodovědce" nenaučila.
08. 03. 2013 | 08:25

Lila napsal(a):

Kočka šklíba

Vy jste opravdu mimořádně zlý, negativistický člověk. Pavla2 se nemýlila ani trochu. Za svou chybu jsem se omluvila ihned, co jste mě na ni upozornila. (Můžete se přesvědčit.) Takže teď je omluva na vaší straně, protože za lhářku jste momentálně vy.
Soudružka Baborová mohla s veřejnými protesty počítat předem. To je rub života v politice. Jestliže má slabé nervy a veřejné protesty jí vadí, nemá do politiky lézt.
Mohla bych sepsat dlouhý seznam lidí, vynikajících pedagogů, kteří se těšili velkému respektu studentů i rodičovské veřejnosti, s nimiž takové soudružky Baborové v 70., ale i v 80. letech bez milosti zametly. Na rozdíl od nich Baborovou nikdo nepřipravil ze dne na den o existenci, neperzekvoval její rodinu a nemstil se na jejích potomcích.
08. 03. 2013 | 08:41

krajan napsal(a):

Lila
Milá,zlatá, vy,která se neustále oháníte ,jaká jste Jihočeška. Vám jaksi ušlo (viz včerejší Novinky.cz) jak jistý bratr Talíř (jako Jihočeška velmi dobře víte,kdo to je) kul pikle s komunisty právě proto, aby v koalici urvali většinu a jak tam doslova protlačil jisté lidi. Takže se uklidněte, projděte se po Kraví hoře a třeba vám dojde, že vaše výkřiky tady, v lepším případě, jsou pustou demagogií.
08. 03. 2013 | 08:45

Lila napsal(a):

SuP

ad: Pardubice
To by vypadalo, že na vás spis vedený nebyl, nebo byl zlikvidován. Ale můžete být zmíněn v úplně jiném spisu, kde někdo podával StB info. To zjistíte asi dost těžko, jedině že byste si vyžádal spis někoho, na koho máte podezření.

(Skoro bych řekla, nedělejte to, není to zrovna povznášející četba.)
08. 03. 2013 | 08:48

Lila napsal(a):

Anna

V inkriminované době, kdy jsem podle vás měla protestovat proti KSČM, jsem pracovala 10 až 14 hodin denně sedm dní v týdnu. Na víc moje kapacita nestačila.
08. 03. 2013 | 08:52

SuP napsal(a):

more a cholero -
Přerušovaná soulož JE antikoncepce, není místo ní.
Nicméně k vaší jasnozřivosti
"....Vy nás přesvědčujete,že demokraticky zvolený zastupitel je špatně , pokud to nejste vy...."

Demokraticky zvolený zastupitel za stranu, která je uznanou zločineckou organizací je IDEOLOGICKÉ PARADOXON.
Ačkoliv se vy, její spřeženci zaklínáte pozměněným názvem, kterým chcete vyvolat dojem zcela jiné, lepší strany, opak je pravdou.
Název KSČM byl změněn pouze z organizašních důvodů, protože tato organizace už přestala sdružovat Slováky. Ideologie zůstala naprosto stejná, jak všichni bezděky potvrzujete, jen "S" se změnilo na "ČM". A to je pro většinu (100-17)% dostatečným důvodem k preventivní ostražitosti.
08. 03. 2013 | 08:53

krajan napsal(a):

Lila 8:52
Výmluva! Na protesty vám zbývalo ještě 10, slovy deset hodin!
08. 03. 2013 | 08:57

SuP napsal(a):

Lila -
Asi tušíte, že mě to tenkrát přestalo zajímat. Jen mi přišlo divné, že když můj blízký známý jako odsunutý disident vysílal z Vídně, že jsem byl v roce 1982, v týdnu Brežněvovy smrti povolán na pravidelné vojenské cvičení k Hradní stráži..... (například, bylo těch paradoxů víc)
;-)
08. 03. 2013 | 08:58

Lila napsal(a):

krajan

Za jednání pana Talíře nenesu žádnou odpovědnost a s KDU-ČSL nemám nic společného, ani jsem ji nikdy nevolila.

Můj "zločin" spočívá v tom, že lidsky i názorově jsou mi bližší mladí lidé, než staří komunisté stalinského (nebo gottwaldovského?) střihu.

P.S.
Na Kraví horu to mám momentálně sto kilometrů daleko...
08. 03. 2013 | 09:00

Lila napsal(a):

SuP

...Brežněvova smrt...
Všichni jsme tehdy povinně museli na OV KSČ podepsat kondolenční listinu. Jedna kolegyně, která stihla do dlouhé fronty doběhnout i s nákupem, bouchla tašky na zem a samou radostí, že to zvládla, se s úlevou usmála, což neuniklo bdělému oku, které frontu sledovalo. Řediteli školy pak dalo strašnou práci přesvědčit orgány, aby ona nešťastnice (samoživitelka se dvěma dětmi) nebyla ze školství na hodinu vyhozená.
No, byly to krásné časy. Pro někoho určitě.
08. 03. 2013 | 09:15

SuP napsal(a):

Lila -
Brežněvova smrt - JOJ, to byly časy!!!
Tenkrát jsme my zase museli povinně sledovat pohřeb v televizi na PVS. Seděl jsem mezi 40 prověřenými vojáčky (19,20), starej kořen (33) na třetím cvičení a poprvé jsem viděl barevnou televizi. Ještě že byla tma, když jsem prohlásil.."Ten chlap to nemůže udržet..." a buch!
2 dny jsme pili jen Fernet (ještě s druhým kolegou taky na cvičení). Hezky se na to vzpomíná.
Ale určitě bych neměnil a dělám pro to, co můžu.
08. 03. 2013 | 09:43

Míval napsal(a):

Lila: A nežila jste v té době spíš v Severní Koreji? Já tenkrát pobýval v menším jihočeském městě a nic takového se tam ani v okolí rozhodně nedělo. Jediné, co si pamatuji, bylo vysílání přímého přenosu na Hvězdě, kde reportér-zoufalec blábolil o slunci komunismu, které zapadlo, a o celém smutnícím světě. Věřím, že s takovou průpravou je ten pán nadále ve službách českých médií. Jejich úroveň by tomu napovídala.
08. 03. 2013 | 09:46

rejpal napsal(a):

Lila
Tady je vidět, jak stejné události se projevovaly naprosto odlišně. Byl jsem již v té době v zaměstnání a o nějakém podpisu kondolenčních listin nepadlo ani slovo. Paradox je, že jediný podpis kondolenční listiny, u kterého jsem kdy asistoval, byl, když mí rodiče na US ambasádě kondolovali Kennedymu. To byl listopad 1963. Rok předtím jsme s třídou dělali špalír při návštěvě Fidela Castra v Praze.
Ale taky z toho nevyvozuji, že jsme byli zemí svobody. A kantoři na tom byli hůř, jen si nejsem jist, jestli to měli horší straníci nebo ta bezpartijní menšina. Byl jsem sice jen externistou, ale zato jediným nestraníkem na škole. Zdálo se, že mi to ostatní trochu záviěli.
08. 03. 2013 | 09:48

rejpal napsal(a):

Míval
To jste mi připoměl znělku té stanice. Místo přes spáleniště jsme si prozpěvovali pojď-na-panáka. A v době, kdy režim tlačil skupinu ÚV SSM Plameny, se zase šířil slogan: přijedou k nám Plameny, nasbírejte kameny.
08. 03. 2013 | 09:51

Baba Jaga napsal(a):

To: autor (pokud reakce pod svými blogy vůbec někdy čte)
Milý pane, neodvolávejte se na usnesení socdemáků, když u nich nejste a asi je ani nevolíte.
Máte svou "rodnou" stranu, tak tam působte tak, aby v dalších volbách vyhrála. I když je to velmi málo pravděpodobné, ale občas se i zázraky dějí.
08. 03. 2013 | 09:59

SuP napsal(a):

rejpal -
To je docela úsměvné, my se tu rozněžňujeme nad smrtí diktátora, zatímco o kousek výš si paní Tominová - Marxová stýská, že už jí k MDŽ nepřejou Husáka a červené karafiáty a že samoživitelky se samy neuživí ....
08. 03. 2013 | 10:00

SuP napsal(a):

Baba Jaga -
Nezdá se Vám, že v podtextu ty Jihočeské a Západočeské nepokoje míří i do vlastních (voličských) řad?
08. 03. 2013 | 10:02

mor a cholera napsal(a):

SuPe
Mě je naprosto jedno, jestli má KS na konci H,P,Q,W, nebo kosočtverec.Byla tato strana soudem zrušena ? Byla jí zakázána činnost ? Nikde jsem nic takového nečetl.
Pokud mě paměť neklame, byli zastupitelé za tuto stranu zvoleni v ŘÁDNÝCH DEMOKRATICKÝCH VOLBÁCH takovým počtem voličů,který je opravňuje k vykonávání funkce zastupitele. To znamená, že tam jsou na přání velké části občanů, a ne na vůli Hellera, SuPa, Lily a jím podobných rádobydemokratů.
Mě se
Mě se také nelíbi, že kašpar který opustil Hrad, nepověřil sestavením vlády stranu která ve volbách zvítězila ale stranu modrých zlodějů kterou založil.
Je přání tohoto tuneláře více demokratické než přání většiny voličů ?
Já vím, že pro takové omezené lidi jako jste vy , Lila, neo, Jarpor atd. je jednodušší a bez rizika , kopat do strany která tu 23 let o ničem nerozhodovala.
Je to moderní, v určitých kruzích se to nosí, a když budete alespoň tři, tak vás novinářští pohůnci jako Kroužková,Takáč nebo Drtinová vezmou dokonce do hlavních zpráv.
Já jsem nikdy ve volbách KSČM svůj hlas, za to co tu prováděla, nedal.Ale abych tu upaloval čarodějnice jak to tady předvádíte vy a Heller, tak k tomu mám daleko.
Protože prý žiju v demokratické zemi ( to je mantra vašich politických představitelů, já si to nemyslím),pak respektuji výsledky demokratických voleb.
Mimo jiné, to, že tu Heller straší, je důkaz toho , že přerušovaná soulož není antikoncepce ale pouze pověra.
08. 03. 2013 | 10:05

Baba Jaga napsal(a):

To: SuP
Nemám o povolebních nepokojích v Čechách, ba ani u nás na Moravě, příliš přehled - nepřikládám jim žádný význam.
Nevíte náhodou, jak často zde pan Heller reaguje na diskusi?
(A máme nového presidenta - právě bouchají oslavné salvy.)
08. 03. 2013 | 10:18

rejpal napsal(a):

SuP
Život je plný úsměvných věcí. Je třeba je hledat a nenechat je zapadnout prachem. Je to zadarmo a prodlužuje to život.
Ona byla daleko větší sranda, když zemřeli ti další dva následníci, kteří si tu funkci ani nestačili užít. To bylo vtipů okolo (jen si je už nepamatuji).
08. 03. 2013 | 10:38

rejpal napsal(a):

mor a cholera
V tom máte sice pravdu, ale jedna věc tu je. Myslíte, že ti kandidáti měli u svého jména napsáno "politruk" nebo "kontrarozvědčík"? A kdyby měli, dostali tolik hlasů? Nebyli by vykroužkováni (nevím jak se přesně volí v regionech, Praha je trochu specifický případ, ale tady to jde)?
Nevadí mi, že řádně registrovaná strana, která projde volbami (máme i jiné), získá mandát být zastoupena v krajské radě. Ale není mi tak úplně jedno, jací lidé ji občas reprezentují (vůbec nemám na mysli tu učitelku, pokud vím, kromě té legitimace nic zlého neprovedla).
Smutná stránka těch hromadných protestů "z principu" je, že když pak někdo varuje před opravdu divnými lidmi, může být oslyšen.
Kdybych věděl, že mi nějaká, jakákoli strana nabízí bývalé kontráše, velitele pohraničníků a lidi s podobnou minulostí, raději bych hlasovací lístek spolknul, než jim ho hodil. Přesně stejně, jako když někdo nabízí podivné turboprávníky, lidi podezřelé ze styků s mafií a profláknuté regionální hraboše. Mohou si kandidovat, koho chtějí, ale volič by to měl vědět, pokud možno předtím, než se rozhodne.
A má to ještě jeden aspekt. ČSSD, která většinu voleb vyhrála, se zachovala vcelku normálně, když přizvala druhou nejúspěšnější stranu. Ale když se provalí, že s nimi u jednoho stolu má sedět člověk, který by měl děkovat osudu, že se mu po listopadu nezkřivil vlas na hlavě, je v situaci téměř neřešitelné - ať udělá co chce, bude to špatně.
08. 03. 2013 | 10:52

český maloměšťák napsal(a):

ad LIla
"...Mohla bych sepsat dlouhý seznam lidí, vynikajících pedagogů, kteří se těšili velkému respektu studentů i rodičovské veřejnosti, s nimiž takové soudružky Baborové v 70., ale i v 80. letech bez milosti zametly. Na rozdíl od nich Baborovou nikdo nepřipravil ze dne na den o existenci, neperzekvoval její rodinu a nemstil se na jejích potomcích. ..."

To je ale bolševicky zákeřný útok.

Ono " by".

Vina se prokazuje v konkrétním, a už vůbec ne na základě " kdyby", " by"...

Je úsměvné, že zrovna LIla vyčítá kočce ěklíbě zákeřnost.
Vždyť má uvažování jak nějaká horlivá svazačka z 50. let.

Odporné - z anonymní pozice vytvářet obraz, jak Baborová likviduje kolegyně.

Je třeba to dokázat. Či alespoň uvést nějaká fakta, že je daná osoba podezřelá z takových praktik.
Nicméně je vidno, jak jste nemocní a opilí svou " pravdou". Kam až jste schopni jít, hnědokošiláči.
08. 03. 2013 | 11:01

český maloměšťák napsal(a):

Lila
Zaměňte ve Vašich " prohlášeních " /o nic jiného většinou nejde/ komunisty např. za Židy - a jsme doma.
Akorát že neoužijete termínu Judensau /komunistická svině/.
Jinak je obsah vašich prohlášení cca stejný.
Prostě Žid na funkci radní pro školství nemá nárok.
Je třeba mu to ukázat - ať počítá s tím, že když tam leze, tak veřejnost namíchne a tak se pak nesmí divit, když skončí na práškách.

Jo, jo...demokrati. Není nad demokratický způsob vedení dialogu a hledání souhlasu. Metoda " by a kdyby" je osvědčenou metodou. Co na tom, že naši partajníci kradou jak straky a rozvracejí institucionální základnu státu - hlavní je nemít ve funkci Žida /Židovku/. Toho se držme, soudruzi a soukmenovci.

A přitom právě oni ženou komunisty jak do ulic, tak na radnice a do parlamentu.
Svými skutky. Svou politikou.

Stará písnička.
Století páry dosud neskončilo.
Století páry trvá.
08. 03. 2013 | 11:10

SuP napsal(a):

rejpal -
Jo, jako když jsem po smrti druhého náhradníka nesl výkres k nám do dílen a v kolonce "Povrchová úprava" bylo napsáno ČERNĚNKO. Stačilo jedno písmenko navíc a už bylo veselo.
08. 03. 2013 | 11:14

SuP napsal(a):

mor a cholera -
Zásah! No nenechte se otrávit drobnými neúspěchy.
08. 03. 2013 | 11:18

krajan napsal(a):

Lila 9:00
K tomu panu Talíři - mně, osobně je zcela fuk (až na tu spolupráci s komunisty), ale připomínám to v souvislosti s tím, že obhajujete LIDOVCE Hellera.Ta absurdita jeho "boje" je zjevná: On je přeci ve stejné partaji jako Talíř. Svým fanatizmem mi pak připomíná (stejně mladé, na štěstí už dávné) svazáky.
A k tomu, že stále tvrdíte, jaká jste Jihočeška a současně jste vzdálena od Kraví hory 100 km, dal jsem si tu práci a udělal na mapě kruh: Vychází mi Sušice, Pelhřimov a Telč. To nejsou Jižní Čechy, že?
08. 03. 2013 | 11:19

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

V inkriminované době, kdy jsem podle vás měla protestovat proti KSČM, jsem pracovala 10 až 14 hodin denně sedm dní v týdnu. Na víc moje kapacita nestačila.
--------------------------------------------------------------

A to pan Heller nebo někdo jiný z jihočeských protestujících v r. 2008 nesepsal petici proti spolupráci ČSSD a KSČM na krajích a nepoukázal tak na nedodržování Bohumínského usnesení ČSSD? Nikomu z Jihočechů to tehdy nevadilo? Nebo jste takovou petici nestihla podepsat kvůli své zaneprázdněnosti?
--------------------------------------------------------

"Soudružka Baborová mohla s veřejnými protesty počítat předem. To je rub života v politice. Jestliže má slabé nervy a veřejné protesty jí vadí, nemá do politiky lézt. "
---

Cituji:


Byla přísná, ale naučila, říkají žáci o nové radní. Že je z KSČM, neřeší

14. listopadu 2012 9:33

Ve třídě měla respekt. Věnovala se nám. Byla přísná. Tak hodnotí žáci Základní školy Dukelská ve Strakonicích svou učitelku Vítězslavu Baborovou. Ženu, která v Jihočeském kraji vyvolává v posledních dnech velké emoce. Stala se totiž novou radní pro školství a kulturu. A je aktivní členkou KSČM.
Proti obsazení resortu komunisty aktivně protestují někteří učitelé a studenti. Například i rektor Jihočeské univerzity (více čtěte zde).

Žáci její domovské školy, která je s 840 dětmi největší na Strakonicku, ji hodnotí jako ráznou, ale spravedlivou učitelku, která se jim věnovala.

"Uměla si ve třídě udělat respekt. Nikdo si nedovolil vyrušovat," říká Michaela Černá z 8. B, když sedí před školou na zábradlí se svými spolužačkami. Jedna z nich dodává: "Byla přísná, ale naučila."
Právě 8. B měla Baborovou za třídní. Učila je matematiku a fyziku, což většinou bývají nepopulární předměty.

"Vždycky v pátek dávala doučování těm, kdo to neuměl. Opravdu se nám věnovala," konstatuje Michaela Mrázová, která vzpomíná, že Baborová říkala, že její třída je jako její vlastní děti.

Členství učitelky v KSČM osmákům nevadilo. "Nám je to úplně jedno, já politiku neřeším. Paní učitelka byla fajn. Chtěli bychom ji zpět. Bojím se, že nás nová paní učitelka tolik nenaučí," říká Petra Černá.

Oslovení učitelé se shodují, že z profesního hlediska s ní neměli problém. "Jako učitelka byla perfektní. Víc vám neřeknu," říká stručně zástupce ředitele Zdeněk Kadlec.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strakonicti-studenti-o-baborove-dok-/domaci.aspx?c=A121114_091327_budejovice-zpravy_jkr
Takže podle mě byly demonstrace proti paní Baborové jihočeský "hon na čarodějnice".
08. 03. 2013 | 11:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 03. 2013 | 11:24

SuP napsal(a):

Vykydale -
"....Ono " by"...."
Kouzlo nechtěného. Zase sis tam to "by" přibásnil sám a na jeho základě vystříkl. Aspoň vidíš, co jsi zač.
08. 03. 2013 | 11:25

český maloměšťák napsal(a):

kočka šklíba
To chce klid.
Ono už je velmi zábavné číst si, jak si bývalý komunistický kádr SuP /kandidát KSČ/ rozumí s Lilou - aktivní bojovnicí s komunismem...ale ex post.
Sledujte, bavte se...nic víc v tom nehledejte.
Ti koumáci, co volili strany s Dybou, Klausem , Třískou, Kočárníkem, Kalouskem, Parkanovou....a co tvrdí, že komunisty a estébáky administrovaná transformace byla nutná / bylo nutno věc provést tak rychle a v takovém rámci/ a že ty její náklady je třeba brát jako jakousi daň z pokroku /kádr SuP/....si nic jiného nezaslouží - než aby byli objektem ryzí a nefalšované zábavy. :)

Vzpomínáte , jak před časem SuP zcela vážně tvrdil, že když kradou ti
" správní " /ti jeho/...tak to nevadí ?
Ono není tak moc těžké pouze vyměnit nepřítele /např. buržuazii či Židy za levouny nebo komunisty/ a tvářit se jak že došlo k proměně.
Naopak - je to velmi snadné. Pro příklady není třeba daleko chodit.
Nicméně ta netolerance, nenávist, ten bolševismus, ty paušalizační soudy (štvanice) vydavané za předvídavý úsudek ...vždy to po nějakém čase vyplave na povrch.
Je tam totiž v té duši zažrán - jak klíště do masa.
-----------------------------------------------------------------------
Ostatně komunismus nikdy nikde neexistoval.
Pouze u Hutteritů je jakýsi druh komunismu.
A tak by paradoxně Heller /člen či příznivce křesťanské strany/ měl agitovat v komunitách Hutteritů.
Z čehož by zřejmě obě strany dostaly psotník.
:))
Ono ale je úsměvná i situace, kdy Grebeníček s Filipem by byli členy nějaké takové komunistické komunity. A kdy stará Filipová místo lístků do opery a bazénu...dostane od starého Filipa příkaz, že má jít pohrabat seno ke Grebeníčkům a pak k Dolejšům podojit společnou kozu. Nebo dvě kozy.

Názvy, názvy, nálepky...a židovské hvězdy.
Prostě století páry. :)

Bavte se, smějte se...dokud vám lilovití a supovití nepřišijou na kabát hvězdu. Nynčko rudou. Žlutá se už nenosí - vyšla z módy.
08. 03. 2013 | 11:30

Bob napsal(a):

Ach jo.
Tady roste nezaměstnanost, jsme trvale v recesi,váda vládne , tak jak vládne (jaká je prosím 55.verze S karet??)a pan Heller s panem Štětinou bojují proti komunistům.
A ještě ke svému zviditelnění zneužívá studenty.
Narozen v r. 1988.....
Škoda, že se p.Heller nenarodil o pár let dříve, ten by tu ten komunismus určitě zlikvidoval.
08. 03. 2013 | 11:36

rejpal napsal(a):

SuP
jo, lidová kreativita byla bezbřehá.
Jeden kamarád, který byl v tehdejším LSM v roce 1970 mi vyprávěl, jak byl na obvodním výboru u prověrek. Dostal klasickou otázku "co soudíte o vstupu vojsk". Zkusil nastřelit "můj názor je stejný jako váš". Prý se ho už nikdo na nic neptal a prošel. Já tomu unikl, byl jsem v SSM později, ale když jsem byl u kádrování na fakultě, všiml si asák v komisi razítka místní organizace Country club a měl jediný dotaz: "Chtěl bys jet do Nashvillu?" Po kladné odpovědi si v papírech cosi zatrhl a tak se stalo, že mi společný koníček možná pomohl ke studiu. (V té době ještě nevypukla naplno mánie přejmenovávat, ta teprve začínala). Život je plný náhod, absurdit a srandy. I v těch blbých dobách.
08. 03. 2013 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 03. 2013 | 11:24
SuP napsal(a):
Vykydale -
"....Ono " by"...."
Kouzlo nechtěného. Zase sis tam to "by" přibásnil sám a na jeho základě vystříkl. Aspoň vidíš, co jsi zač.
08. 03. 2013 | 11:25
------------
Nevím kdo je " Vykydal" a dokonce si myslím, že komolení nicků je zde zakázáno...a také jsme na rozdíl od Vás - Supe...nikdy nebyl komunistickou kádrovou rezervou a tak jsem vždy neznámým lidem vykal....ale to jen svědčí ve prospěch mých soudů o Vás.

Ale k meritu věci :

"...Mohla bych sepsat dlouhý seznam lidí, vynikajících pedagogů, kteří se těšili velkému respektu studentů i rodičovské veřejnosti, s nimiž takové soudružky Baborové v 70., ale i v 80. letech bez milosti zametly. Na rozdíl od nich Baborovou nikdo nepřipravil ze dne na den o existenci, neperzekvoval její rodinu a nemstil se na jejích potomcích. ..."

Tedy pokud z daného nevyplývá, že Baborová BY eventuelně mohla zamést etc etc....tak jsem z toho sup.
Označení " soudružky Baborové" v konjunkci s podsunutím toho, že BY Baborová zametla etc etc....je z logického hlediska celkem zjevné - kam autorka Lila míří.
Míří na takové primitivy jako jste vy, Supe. Kteří si jen vyměnili staré nepřátele /ti nejsou dnes v kurzu/ za nové /ti jsou naopak " in" /.
Ve vašem případě buržuazii /nebo spekulanty na burze např. / za levouny, komunisty - tedy za své předchozí přátele a soudruhy.
Ale v kebuličcce jim to šrotí stále stejným způsobem - nezměnilo se lautr nic.
To je ta veselejší stránka tohoto procesu.
/i morbidní humor je humorem/

Pozdravte svého kamaráda a předlistopadového soudruha bigjirku.
Už vybojoval ten boj, co vede sám se sebou ?

:))))
08. 03. 2013 | 11:40

mor a cholera napsal(a):

Hellere
Kdo vám ještě v Jihočeském kraji plivl do tváře ? S Baborovou jste se vypořádali, teď slečna Rodinová. Která vám ještě nedala ? O které to bude příště ? A co takhle kocour Mikeš, ten nic ?
Vidíte sám , že to funguje. Před rokem by po vás neštěkl pes, pak stačí porýt do těch správných lidí a p. Stejskal vám založí na Aktuálně. cz dokonce blog.
Nevzdávejte to, pomlouvejte, lžete a hlavně burcujte. A za pár let nám budete z televizní obrazovky v pozici dejme tomu, jste učitel, tak by se hodilo třeba ministr zdravotnictví vyprávět , jak tomuto resortu nejlépe rozumíte, protože jste zamlada osahával malé holčičky, a tím pádem na to kvalifikaci, že je potřeba vzít pacienty více u huby. Nakročeno k tomu máte perfektně.Držte se svých vzorů Kalouska a Parkanové a nemůžete udělat špatně.
Víc svého času vám nehodlám věnovat.
08. 03. 2013 | 12:12

SuP napsal(a):

Ale že jste mu na to dal času!
;-)
08. 03. 2013 | 12:40

Pompeius Magnus napsal(a):

to přidat komentář:

no vida, jste způsobilý k výkonu funkce prezidenta. Umíte hymnu? Znáte to: " hééé hohoff hůůj, hééé hohoffff hůůůů..."
08. 03. 2013 | 13:48

českosocialistický komoušťák napsal(a):

a teď Babor aď , apendix /////450 lomítek/// apendix, tádadýýdý, týdytátá, ////236 lomítek/// apendix a šalom
08. 03. 2013 | 14:10

oh napsal(a):

rejpal: na názoru, že ŽÁDNÁ politická agitace do školy nepatří se s vámi shodnu. A souhlasím i s tím, co by podle vás do náplně školy patřit mělo.
Jen se mi nezdá, že by tomu tak bylo právě v tomto případě - nejeví se mi normální, že studentům schopným zaujmout nějaké stanovisko musí dělat mluvčího jeden z jejich učitelů.
Jen jsem navrhoval, aby se místo toho Heller MIMO školu věnoval té části svých voličů, co si podle vaší repliky plete volební lístky KSČM a KDU-ČSL - tam je zjevně nějaké to doučování v rozsahu učiva základní školy potřeba.
08. 03. 2013 | 15:17

rejpal napsal(a):

oh
Zastávám názor, že kantor, který dělá mluvčího studentům v politické akci (a ke všemu má sám své politické zájmy), je naprosto nepřijatelný a to jsem napsal hned na první diskusi pana Hellera. Stejně jako to, že vůbec nechápu, co je to s odpuštěním za ňoumy, že si své protesty neorganizují sami. Celou akci i její účel tím sami shodili.
Ale právo na to mají, to jim nikdo nemůže upřít.
08. 03. 2013 | 15:24

Přidat komentář napsal(a):

Pompejus
tady se mejlíte s Fidlovačkou, Herman Rembrandt van Rijn, Herman z Rýna namaloval tu noční hlídku s pocitem smutku po velké řece. Vlezte si za Arnhemem na protipřílivová stavidla a budete vidět kolik světla i vody na obraze není, a hlídat se v Holandsku musí, Hlídka na Rýnu, když polder k životu nestačí.To bude ta správná muzika.
https://www.youtube.com/watch?v=uIg9VaMBi9o
Mijn schild ende betrouwen
zijt Gij, o God mijn Heer.
08. 03. 2013 | 20:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy