PSák, STBák, politruk, aneb kdo nám vládne

25. 02. 2013 | 06:54
Přečteno 20136 krát
Dnes je to přesně 65 let, co se komunisté chopili v naší zemi moci. Během několika následujících let bylo několik set lidí popraveno pouze z politických důvodů a během následujících desetiletích bylo nesčetně nevinných lidí mučeno, vyhnáno, vyslýcháno, pronásledováno nebo perzekuováno. 23 let po revoluci, která nás bohužel jen částečně zbavila komunismu a naší zemi udala konečně jiný směr, ve vedení našich krajů sedí lidé, kteří se právě na funkčnosti minulého totalitního režimu přímo podíleli. V posledních dnech se mluví hlavně o Václavu Kučerovi, který je radním v Jihočeském kraji a dříve byl dle zveřejněných dokumentů velmi aktivním a často chváleným členem STB, kde se v hierarchii dostal velmi vysoko. Nebo například radní pro školství v Karlovarském kraji Václav Sloup, který zase byl za minulého režimu aktivním politrukem a dodnes obhajuje střílení do vlastních lidí na státních hranicích. A mohli bychom pokračovat.

Často se setkávám se dvěma argumenty, proč bychom neměli protestovat proti tomu, že na tak významných postech sedí právě tito lidé. Prvním je skutečnost, že řada lidí po roce 1989 pouze „převlékla kabát“ a dnes zastávají vysoké posty v jiných politických stranách nebo mají vysoké funkce v jiných často státních institucích. Proč vlastně tedy neprotestujeme i proti těmto lidem?

Naprosto souhlasím, že to není v pořádku. Je zřejmé, že jsme se se svou totalitní minulostí dodnes nedokázali vyrovnat. Avšak i když tato skutečnost není v pořádku, jakkoli neobhajuje lidi, kteří se rozhodli v totalitní straně setrvat. Přijde mi to podobné, jako kdyby 20 let po válce existovala v Německu strana, která se přímo hlásí k odkazu NSDAP. Ano, nebylo by v pořádku, pokud by někdo „převlékl kabát“ hned po válce. Avšak vystoupením řady lidí ze zločinecké organizace z pragmatických důvodů, nelze přeci obhajovat zločineckou organizaci jako takovou. Bohužel žijeme ve schizofrenní situaci, kdy náš zákon jasně o minulém režimu říká, že je protiprávní, ale strana, která se k tomuto režimu přímo hlásí, je demokratická a může soutěžit v demokratických volbách. Jsem přesvědčen o tom, že to je třeba změnit, protože přítomnost totalitních a zločineckých organizací nelze v demokracii tolerovat. Argument, že máme protestovat i proti jiným zlořádům, lze použít vždy, protože ani samotný člověk, ani skupina lidí ze své podstaty nikdy nemůže být schopna poukázat na všechny zlořády ve společnosti.
Druhým argumentem pak bývá, že nerespektujeme výsledek demokratické volby, kde KSČ(M) uspěla a tím je naše jednání protiústavní.

Domnívám se, že je to absolutní nepochopení principů demokracie. Ta totiž nefunguje pouze na základě svobodných voleb, ale má řadu prvků, které jsou zakotveny v ústavě. Je jím například právo na svobodné vyjádření názoru. To je možné vyjádřit buď formou petic, veřejným shromážděním nebo jiným demokratickým způsobem. I na zpochybnění voleb má každý občan ze zákona nárok. Nezávislý soud pak rozhoduje jestli je stížnost opodstatněná nebo ne. Tím možnost na zpochybnění voleb zákonným způsobem končí. Avšak to vůbec není případ jihočeských studentů a ostatních iniciativ, které protestují proti povolebnímu vyjednávání a proti vzniklým nemorálním a necitlivým koalicím. Občanova starost o dění v naší zemi nekončí vhozením obálky do urny, ale naopak tím musí začínat. V opačném případě si politik dělá co chce a jediné co před další volbou řeší je, jak nalákat občany k jeho znovuzvolení. A to se přesně v naší zemi děje. ČSSD přizvala totalitní stranu do koalice pouze proto, aby se udržela u moci a pravděpodobně čekala, že to už občany zajímat nebude. Za čtyři roky se nás pravděpodobně opět pokusí koupit nějakým tím třicetikorunovým bonusem. Například ve Francii jsou demonstrace na denním pořádku, avšak u nás to stále někteří lidé považují za nepřijatelné a protestující považují za nepřátelé státu.

Závěrem snad jen reagovat na časté útoky na nás, že jsme snad někým řízeni. Před rokem 1989 byl každý protestující a nepohodlný člověk řízen vysílačkou ze západu a tyto praktiky se vrací, protože zjevně podle našich soudruhů nelze mít vlastní názor a je pravdou, že oni jsou nám často vzorným příkladem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

K vyrovnání s minulostí dojde při teplotě 1500°C nebo 2000mm pod povrchem terénu.
25. 02. 2013 | 07:03

Pavel napsal(a):

Kladivo na čarodejnice.

Tento název mě p. Hellere napadá při Vašich útocích na výsledky voleb.

S podporou médií v zádech, hlavně veřejnoprávních, které vysílají občanům každý váš drobný happening, nepochybuji, že s demokracii zúčtujete.
Definitivně.
25. 02. 2013 | 07:25

J.K. napsal(a):

:o(
25. 02. 2013 | 07:33

zemedelec napsal(a):

Pane Heller.
Když nevládnu já,tak je to špatně,hodně jednoduché.
Ano půjdeme demonstrovat,ale ne proti KSČM,ale proti takovým jako Vy.Vyřadit KSČM z politického života,když to neudělali zákonem,tak to měli udělat,zodpovědnou politikou a hospodařením.Neuvědomujete si,že vlastně i osobně naháníte hlasy KSČM?Ještě nám prozraďte,jak chcete donutit občany,aby volily ODS,nebo TOP.
25. 02. 2013 | 07:36

gaia napsal(a):

autor píše

Přijde mi to podobné, jako kdyby 20 let po válce existovala v Německu strana, která se přímo hlásí k odkazu NSDAP

hochu, doporučuji učit se učit se učit se

pokud budeš psát a hlásat nesmyly budeš každému jen pro smích

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemecko-se-chce-znovu-pokusit-zakazat-neonacisty_254448.html
25. 02. 2013 | 07:39

J.K. napsal(a):

Přesně, kladivo na čarodějnice. Doufám že někdo ví kde bydlíte a uštve vás až do blázince jako jste to vy udělali Baborové. A to byla slušná ženská, kterou lidi zvolili, vy slušní nejste a vás nikdo nechce. Ale levičáci nejsou takové ... jako vy, tak můžete svobodně křičet nesmysly
Pár slov Jihočeským studentíkům. Místo abyste vykřikovali, co dělali blbě před 65 lety a většina aktérů je už mrtvá, co takhle se ptát rodičů a Hellera proč předchozí generace dostala byty a vy musíte vzít hypotéku na 30 let,ABY VÁS PO PÁR LETECH VYKOPAL EXEKUTOR, proč ženy v předchozí generaci šly do důchodu v 55 se slušným důchodem, vy v 75 letech a stejně nic nedostanete, proč vám ruší pohotovost a nemocnici která je potřeba a vaši předci ji měli, proč budete brzy platit školné a už dnes musíte platit u lékaře, proč byl na každá vesnici kulturák, obchod a veřejná doprava, proč jsme se dokázali uživit a nevršili jenom nesplatitelné dluhy, které ale budou chtít zaplatit po vás
25. 02. 2013 | 07:42

Targus napsal(a):

Vida, hned po ránu si přivstal další zoufalec, snažící si vydobýt politické ostruhy zastydlým antikomunizmem.

Máte 23 let zpoždění, vážený. Klidně spěte dál. Anebo jeďte někam do Afriky.
25. 02. 2013 | 07:43

pamětník napsal(a):

Nic z toho nezažil a lže. Je to jen demagogie a ústrkácká lež.
25. 02. 2013 | 07:45

StandaT napsal(a):

zemedelec: "Neuvědomujete si,že vlastně i osobně naháníte hlasy KSČM?"

Ne. Lidé budou volit KSČM i kdyby studenti seděli doma na zadku a mlčeli. Nedělejte si alibi, že nějací druzí mohou za vaše rozhodnutí. K volbám chodí svéprávní lidé a jen a pouze oni nesou, individuálně, zodpovědnost za to, komu to hodí. Velice dobře víte, co jsou komunisté zač. Takže pokud jim to hodíte, je to za váma. Relativizace vašeho rozhodnují je jen alibi a zbabělost nést zodpovědnost za vlasní chování. Nic víc.
25. 02. 2013 | 07:46

ld napsal(a):

Heller,

nepocházíte z rodu Langšádlů?
Jasně, i jedna oběť je vysoké číslo, ale kde jste byl na "Během několika následujících let bylo několik set lidí popraveno pouze z politických důvodů" ? Člověče, vy jste úplně mimo!! Jak můžete učit, když neznáte dějiny vlastního státu??
25. 02. 2013 | 07:50

Pozorovatel napsal(a):

V čem se Vy a Vaše klaka liší od bojůvek NSDAP? Ničím. Netolerance, zvůle, totalitní myšlení, štvaní a dehonestování slušných lidí. Jak by to u nás vypadalo, kdyby to mělo být podle Vaší noty? To bych asi emigroval - k čemuž mne nedonutili ani komunisti (přestože se snažili a možnost byla).
Vystoupení takzv. "jihočeských studentů" je skvrnou každé skutečné demokracie.
25. 02. 2013 | 07:51

ff napsal(a):

Kdo nám vládne???
No přeci modrobolševickotopácký zloděj, lump ,podvodník a mafián.Který ničí tento stát a lidi v něm co to jen jde.
Ksčm není KSČ.A nemá tady žádnou moc od r.89.
KSČM je demokratickou stranou zvolenou v demokratických volbách.A kdo to nechce respektovat,tak má manýry bývalé KSČ.Staví se tím na její úroveň.
25. 02. 2013 | 08:06

StandaT napsal(a):

ff: naopak. Kdo nechce respektovat, že veřejný prostor patří všem, se tak chová. Kdo nechce respektovat, či dokonce aktivně potlačuje svobodu slova a svobodu shromažďovací je bolševik. Opět berete lidem svobodu!
25. 02. 2013 | 08:09

David napsal(a):

"...skutečnost, že řada lidí po roce 1989 pouze „převlékla kabát“ a dnes zastávají vysoké posty v jiných politických stranách nebo mají vysoké funkce v jiných často státních institucích. Proč vlastně tedy neprotestujeme i proti těmto lidem? Naprosto souhlasím, že to není v pořádku...."

--------

Pouze přiznat, že to není v pořádku nestačí!

Také se ptám - Proč vlastně tedy neprotestujete i proti těmto lidem???

Jinak je to docela slušně napsané.

Snad není sporu o tom, že KSČ byla zločineckou organizací.

Od všeho špatného, co KSČ prováděla se distancovala už v prosinci 1989 a občanům se omluvila na titulní straně v Rudém právu.

Její nástupkyně KSČM se pak ještě několikrát "omlouvala", když jí bylo vytýkáno, že se neomluvila. Je pravda, že ty omluvy byly spíše dílčí a nesmělé, než nějak výrazné.

Měli jsme více než 20 let na to, aby i případně KSČM byla zakázána. To se nepodařilo, a to ani při opravdu velké akci senátora Jiřího Štětiny. Kdy ani ministerstvo vnitra nic v této věci nezmohlo.

Za závažné považuji, že za více než 20 let se nepodařilo žádného z těch darebáků potrestat. Prakticky jediný kdo šel do vězení byl Štěpán.

Takže teď by bylo namístě protestovat i proti těm, kteří DOVOLILI, že za 20 let nedošlo k potrestání viníků. To je dnes řada předních politiků. Ptejte se jich co za těch 20 let v této věci udělali.

Nepovažuji za správné, aby ulice začala dělat kádrovou politiku v "demokratickém" státě.

A pokud se to tady chce zavést, tak by se mělo měřit všem stejným metrem a ne dělat někdy vyložené štvanice na lidi, kteří se provinili jen tím, že byli v KSČ.

Někdy kolektivní vinu neuznáváme a jindy se hodí. To taky není správné!

-------

...V opačném případě si politik dělá co chce a jediné co před další volbou řeší je, jak nalákat občany k jeho znovuzvolení..."

-------

V tom, co se dnes děje, vidím spíše VELMI ŠPINAVOU taktiku ODS,

jak ve volbách zase uspěšně využít a použít protikomunistickou kartu.

Což považuji za velmi, velmi nebezpečnou manipulaci s občany!!!

Je to od ODS jen taková malá dělostřelecká příprava, jak zase vytáhnout před parlamentníma volbama protikomunistickou kartu, protože ODS je naprosto vyprázněná a nemá už vůbec nic pozitivního co by mohla občanům nabídnout.

Potom co nám předvedla média v druhém kole prezidenských voleb proto vůbec nevěřím výrokům že nejste řízeni:

"...Závěrem snad jen reagovat na časté útoky na nás, že jsme snad někým řízeni...."

Uvědomte si, že vás může prozrazovat "řeč těla". To, že jste řízeni dokazuje už i samotná INTENZITA s jakou nás média informují o těchto akcích. Jako bychom dnes něměli mnohem, mnohem větší problémy k řešení.

ODS, aniž by si to sam uvědomovala se prozrazuje.

------

Parlamentnilisty.cz:

22.2.2013

Sobotka z ODS: Máme šanci. Lidé uvidí rudé a řeknou si, že tudy cestička nevede.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Sobotka-z-ODS-Mame-sanci-Lide-uvidi-rude-a-reknou-si-ze-tudy-cesticka-nevede-263660/diskuse/
25. 02. 2013 | 08:18

ff napsal(a):

Člověk který nezažil co bylo před r.89 tady chce rozdávat své rozumy.A manipuluje s mladými lidmi.Vymývá jim mozky.
Nedávno se ptal bratr své dcery 35 let, jestli si něco pamatuje jak se žilo či bylo za komunistů.Nevěděla naprosto nic.
Porovnávat bývalý režim s dnešním, může jen člověk starší 45 let.
25. 02. 2013 | 08:19

zemedelec napsal(a):

Pane Standa T.07:46
Také si myslím,že k volbám chodí svéprávní lidé,jejich rozhodnutí komu to hodí neovlivním.Opravdu vím jaký byly komunisté,také je nevolím,proč je volí tolik lidí vidím a slyším denně.V roce 1992 jsem volil ODS v domnění,že to povedou opravdu dobře.Dnes přiznávám,že jsem byl podveden a umožnil k neomezenému vládnutí Klause.
25. 02. 2013 | 08:21

ff napsal(a):

Standa:
Kdo nechce respektovat,že veřejný prostor patří všem???
Zakazuje to snad někdo někomu?
Zakazuje vám snad někdo vyřvávat na ulicích?
Bije vás snad někdo za vaše názory na ulicích ,jak to modrobolševik dělal Paroubkovi???
Vy milí jihočeši se chováte jako fašisti.Jste to vy co nechcete respektovat výsledky svobodných voleb!!!Chováte se naprosto nedemokraticky.
25. 02. 2013 | 08:31

ACH JO. napsal(a):

Naštěstí lidi mají většinou rozum. Na včerejší celostátní demonstraci, ne kteroucelé týdny opakovaně zvali i v televizi, přišlo 36 lidí a 48 novinářů. Trapas jak slon
25. 02. 2013 | 08:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nejrozumnější bude, když si protestující mládež založí vlastní stranu a ověří si na vlastní kůži, co to obnáší sestavit rozumný a přitažlivý program, pro který získá voliče. Tohle nikam nevede, protestovat a bouřit se proti věcem se kterými nesouhlasím je neúčinné, pokud nemám co nabídnout. To se v ulicích a na náměstích nedaří, spíš to veřejnost popuzuje. U nás je jiná mentalita než na Balkáně nebo v severoafrických zemích. Zdejší občané udělali špatnou zkušenost s polistopadovými politiky, cítí se podvedeni a mnohým se špatně žije. Milí studenti a mladá inteligence, dejte hlavy dohromady, sestavte solidní program a vyjděte s ním na veřejnost. Alespoň si otestujete jeho přitažlivost pro voliče. Uvidíte, jak je to obtížné a že je to běh na velmi dlouhou trať. Mezitím pilně studujte historii politických stran od vzniku ČSR a na jejich chybách se poučte.
Další možnost je vstoupit do těch stávajících a prosadit se mezi starými a nedůvěryhodnými harcovníky. I to je na dlouhé lokte, ale jako životní lekce jak to chodí, to je k nezaplacení. Též je třeba vyzrát a získat dostatek životních zkušeností, občané nestojí o další Grose, Březiny, Vidímy a jim podobné.
Spíše je zájem o zodpovědné lidi, kteří už něco v životě dokázali, mají morální i profesní kredit a jsou ochotni do toho jít. A najít takové "sebevrahy" může být nejobtížnější úkol. Nicméně se tomu nelze vyhnout, pokud chcete něco změnit k lepšímu.
25. 02. 2013 | 08:38

Luba napsal(a):

Soudruhu Hellere,
jakožto správný lidovec byste měl ctít revoluční tradice své strany, nedílné to části Národní fronty, a s komunisty byste měl úzce spolupracovat, stejně jako ODS, ČSSD a jiní.

Koneckonců, KSČ je matka všech popřevratových politických stran.

Jakožto křesťan byste měl mít pochopení pro všechny chybující, a věřící jiných věrouk. Např. marxismu-leninismu.

Jste-li bolševik či tradiční náboženský fundamentalista, pochopitelně bojujete proti "nevěřícím" všemi prostředky.

V tom případě horujte pro obnovení trestu smrti a zavedení hrdelného trestného činu pro politicky nespolehlivé či náboženskou policii.

Jste-li buddhista, měl byste se na protest proti KSČM upálit.
25. 02. 2013 | 08:39

JC napsal(a):

ff
Tak já tedy srovnávám. Z názorů zde je mi lehce blujno.
Ti co po 89 převlékli kabát/jakkoli je to hnusně nemravné, byli komunisty na baterky a jakkoli se morálně provinili prospěchářským vstupem do KSČ, nepředstavují takové riziko jako skalní co sice morálně zůstali straně věrní, ale zastávají "morální" zásady třídního boje a revoluce, kdykoli se k tomu najde příležitost.
Plamenné proslovy kovaných bolševiků ukazují, že nic z historie jim není cizí a s ničím, kromě kapitalismu se nehodlají vypořádat.
Všechny pokusy o přerod KSČM na stranu s jiným ideologickým základem skončily dosud fiaskem. Svoboda by mohl vyprávět.
25. 02. 2013 | 08:39

Lila napsal(a):

Ostražitost vůči KSČM, straně plné lidí, kteří do ní vstupovali v době normalizace, souhlasili se vstupem "spojeneckých vojsk" a okupaci cizí armádou označovali jako bratrskou pomoc, často pracovali v tajných a ozbrojených složkách totalitního státu, a dodnes veřejně uctívají Gottwalda, jsou namístě.
Protesty jihočeské veřejnosti proti koalicí ČSSD a KSČM, která nevznikla z vůle voličů, ale z vůle politiků, jsou zcela legitimní a v souladu s Ústavou ČR a Listinou základních práv a svobod.
25. 02. 2013 | 08:40

Jan Novák napsal(a):

Já si nemohu pomoci, ale tento režim je mnohem hořší: bezdomovci,exekutoři, nezaměstnanost, korupce jaká nemá obdoby, lidé bydlící pod mostem a řada dalších negativních věcí. Mnoho lidí je v naprsto bezvýchodné situaci, mají jednu jedinou možnost - umřít. Dalo by se tozvinout na desítky stránek textu. Na adersu těch disidentů - chartistů - podívejte se na Vondru, zloděj daleko horší než leckterý z těch komunistů, jako Sloup či kučera, teď propíraných. Vondra pobírá 50 tis. Kč za 4 hodiny práce !!!!!!! A to nejspíše ty 4 stejně nedělá.

Ještě větičku - tak jak si dovolí dnes zacházet se zaměstnancem páni podnikatelé, to si nedovolili ani ti nejarogantnější soudruzi ředitelé v národních či státních podnicích. Bohužel. Temn strach je zde opět jako za vlády KSČX, ale má mnohem větší sílu.
25. 02. 2013 | 08:42

Pepa 3 napsal(a):

Jak napsal zemědělec:
"Ano půjdeme demonstrovat,ale ne proti KSČM,ale proti takovým jako Vy." A k tomu ještě dodám: Také za to, aby lidé jako vy, kteří si pletou demokracii s anarchií a zatahují do ní fašistické prvky napadání a likvidace slušných lidí, učili ve školách naše děti a vnoučata. Aby je nemohli učit lidé, kteří veřejně lžou a pro své nízké politické cíle se nestydí použít ani své studenty!
Že nelžete? "Během několika následujících let bylo několik set lidí popraveno pouze z politických důvodů."... Během čtyřiceti let bylo celkem propraveno 141 lidí, z toho převážná většina vrahů a dalších těžkých kriminálníků například za brutální znásilnění dětí a podobně! Poslední "politická" poprava byla snad v roce 1953.
25. 02. 2013 | 08:47

SHIMON HELLER ASSKICKER napsal(a):

Si demagog a totalitář... pokud neni kraj modrý tak se stavíš na hlavu... chod k volbám rozumrado a nech tech her na demokrata na náměstích... nejsi demokrat ale totalista jako stalin... pokud to neni podle tebe tak šílíš... si k smíchu stejně jako ta banda nemakačenků co se s tebou po náměstích válí... máte na petici 12 000 podpisů ale na jihočeský kraj má 640 000 obyvatel... to se maj všichni točit jak vy modrý straky pískáte??? zpomeň totalitáři:-)
25. 02. 2013 | 08:47

krajan napsal(a):

ff
Prosím, nezobecňujte, viz.:"Vy milí jihočeši se chováte jako fašisti".
Pročtete-li si ten plátek, který si říká čb Deník, tam je většina proti této manipulaci male partičky neuspěvší ve volbách. A na čb náměstí se sejde vždycky jen pár lidí a novináři fotí v detailech, aby to vyznělo, že jsou jich davy.Teď už se i onen zmíněný plátek na Hellery a spol vykašlal.
Marná snaha pánů Hellerů dokázala zmanipulovat jen študáky a snažila se zmanipulovat pomocí některých kantorů i 10-12-ti leté děti. Moc neuspěli a tak zuří oni.
Je jen s podivem, že lidovec Heller dostal v tomto schwarzenberském plátku najednou tolik prostoru. O něčem to svědčí.
Byl jsem všemi deseti pro zákaz komnistů hned po převratu, ale dnes, jak už bylo ixkrát řečeno, je více než pozdě.
25. 02. 2013 | 08:49

Martin napsal(a):

http://tabery.blog.respekt.ihned.cz/c1-59388820-tajemstvi-25-unora -´čtětě umíte-li
25. 02. 2013 | 08:51

ff napsal(a):

Koalice ČSSD a KSČM vznikla !!!!!!!!!!!!!! z vůle voličů!!!
Protože jím dali nejvíce hlasů.Byli první a druzí!!!
Protesty těm jihočechům nikdo nezakazuje.Jen brečí na nesprávném hrobě.
Měli by jít brečet k ODS a TOP 658.Že neumí vládnout a ženou především oni voliče ke KSČM.
Za jejich vlády začínají lidé spíše živořit než normálně žít.
25. 02. 2013 | 08:52

bolen napsal(a):

Pro Pepa 3:
citace z wiki:
V průběhu vlády prezidenta Klementa Gottwalda (1948 - 1953) bylo popraveno 237 lidí, z toho 190 pro politické zločiny. Mnohdy šlo o justiční vraždy, jejichž účelem bylo zbavit se politických odpůrců komunistického režimu. Většina z monstrprocesů byla navržena a zorganizována poradci ze Sovětského svazu, veškeré svědecké výpovědi byly naplánovány a obžalovaní mučeni. PNejznámějším z popravených v politických procesech byla Milada Horáková, národně socialistická politička, oběšená v roce 1950. V procesu se Slánským a dalšími bývalými stranickými špičkami bylo popraveno 11 osob.

Za vlády prezidenta Antonína Zápotockého bylo popraveno 94 lidí, za vlády Antonína Novotného v letech osmdesát sedm lidí a za vlády Gustáva Husáka třicet osm lidí.

Kde jste našel těch vašich 141 by mne zajímalo.
Za posledního popraveného z politických důvodů se udává Vladivoj Tomek popravený 17.listopadu (!) 1960.
Tak kdo tady lže?
Bolen
25. 02. 2013 | 08:54

krajan napsal(a):

Lila 8:40
Jak jste přišla na jihočeskou veřejnost? Buďte tak laskavá a neprezentujte vaše fantastická přání jako fakt. Pár vychytralých fanatiků a pár zmanipulovaných študáků není, zdůrazňuji není jihočeská veřejnost.
25. 02. 2013 | 08:54

ld napsal(a):

Lila,

podle vás je tedy vše v pořádku. Spokojenost vůkol bobtná, nekrade se, volené instituce nikdo nezpochybňuje, zadluženost státu klesá, stejně jako nezaměstnanost...
Brambory teď stojí jen 14 Kč/kg, v zemi, která byla na jejich pěstování velmocí. A vy teď tady budete plkat něco o dobrých cestách. Jo, tak do pekel.
25. 02. 2013 | 08:57

ld napsal(a):

bolen,

Tomek byl jen obyčejný vrah, který zastřelil vojáka základní služby poté, co jej násilně odzbrojil.
25. 02. 2013 | 08:59

muromec napsal(a):

Pan bloger je neskutečný koumák. Ta pasáž, jak volbama demokracie pouze začíná, a občan by měl dohlédnout na to, jaké koalice budou vytvořeny, ta je opravdu povedená. To jsem ještě neslyšel. A ani se to nikde ve světě tak nedělá. Zamyslel se pan bloger nad tím, že těm kteří se k maniakálním výzvám mladých jihočeských studentů a jeho samého nepřipojili (tudíž k většine) zřejmě koalice ČSSD-KSČM vyhovuje?
25. 02. 2013 | 09:03

Targus napsal(a):

To Lila 8:40

Vy už máte taky dost, co?
Vemte si hlásnou troubu a běžte na náměstí nadávat těm lidem, kteří to komunistům o volbách naházeli. Máme demokracii, už můžete.
25. 02. 2013 | 09:12

Xury napsal(a):

Pro autora:
v zásadě souhlasím s tím, co jste napsal, ale bylo by dobré si uvědomit, že demostrace nestačí. Je potřeba,aby lidé vstupovali do politických stran (mám na mysli pochopitelně ty demokratické, což podle mého soudu KSČM není) a účastnili se veřejného dění ve své obci a kraji. Případně i výš. Bez toho nemůže dojít ve stávajících stranách ke změnám a bude snadné je ovládat i pomocí relativně malých skupin. Navíc bez nových lidí bude docházet k "recyklaci" těch starých.
Vy jako učitel byste se studenty měl hovořit právě o tomto. Demokracie není jen svoboda projevu a právo na shromažďování, ale především správa věcí veřejných.
25. 02. 2013 | 09:12

zemedelec napsal(a):

Pro bolen.
Opravte si dobu vládnutí Antonína Novotného.
25. 02. 2013 | 09:13

Lila napsal(a):

krajan

My na náměstí Přemysla Otakara byli, přestože nejsme z ČB. Na rozdíl od vás jsem viděla zaplněné náměstí lidmi, kteří tam přišli dobrovolně. Petici podporující studenty podepsalo téměř 13 tisíc lidí, a to znám nemálo dalších sympatizantů, například bývalých politických vězňů, pétépáků a lidí perzekvovaným komunistickým režimem, kteří nemají internet a petici podepsat nemohli.
25. 02. 2013 | 09:14

slovak co emigroval napsal(a):

Tak ,. je treba s nimi zatocit ale ze vsema . Protestovat je treba i proti tem kteri byli cleny ksc a dnes jsouy cleny jinych stran a nebo nezavisli.
Je trewba ucit deti ze to ze tu jsou komousi je vina lidi jako Pithart [ktery slysel travu rust] Havel [ktery nebyl jako oni] a dal se do kupy s Marianem [calfou] je treba zatocit s kolegy uciteli kteri byli nebo jsou cleny ksc[m] a nakonec je treba zatocit se vsema kteri nejsou jako vy. Myslim ze mnohem nebezpecnejsi nez ti co se k nim hlasi jsou ti co prevlikli kabat a dnes nam vladnou.
25. 02. 2013 | 09:14

muromec napsal(a):

Milí čeští přátelé, odkud vy pořád berete tak úžasně moudré lidi jako jsou Lila, resl, neo, malalaj, Yosif K, SuP, oranžáda obecná, a ještě pár dalších takových? Že vy je máte uložené někdě hezky v ledničce v Ústředí, a když je třeba napsat něco opravdu móóóc moudrého, tak je vytáhnete abyste se pochlubili. Jo, Ústředí...! To je síla.
25. 02. 2013 | 09:16

Lila napsal(a):

Id

Kde jsem psala cosi o dobrých cestách? A kde jsem tvrdila, že je všechno v pořádku?
25. 02. 2013 | 09:16

ld napsal(a):

Lila,

"Protesty jihočeské veřejnosti proti koalicí ČSSD a KSČM, která nevznikla z vůle voličů, ale z vůle politiků, jsou zcela legitimní..."
Tady zvedáte rukavici, jaklujete převracením na ruby.
25. 02. 2013 | 09:22

Gustáv Kočí napsal(a):

"Přijde den, kdy bude v celém civilizovaném světě nade všechnu pochybnost uznáno, že potlačení bolševismu při jeho zrodu by bývalo nesmírným požehnáním pro lidstvo." (1953)

Sir Winston Leonard Spencer-Churchill
25. 02. 2013 | 09:25

Lila napsal(a):

muromec

Kované komunisty jsem iritovala už od dětství; třeba jen tím, že jsem neměla ten správný kádrový původ.
25. 02. 2013 | 09:26

vico napsal(a):

Heller trochu zklidnil hormony. Jen kdyby ještě tolik nekvičel, že je mu upíráno jeho demokratické právo svobodně vyslovit svůj názor a protestně demonstrovat.

Nic takového mu ovšem upíráno není.Lidovec Heller si nejspíše jen myslí, že jeho demokratické právo na vyslovení svého názoru je natolik SVATÉ, že by ostatní měli před tou svatostí pokleknout a ne dopouštět se svatokrádežné kritiky.

Ne, tak to není.V pomyslném hyde parku, kde se Heller procpal k mikrofonu, to rozhodně jako v kostele vypadat nebude. Jak se kontroverzně do lesa volá, tak se bude z lesa i ozývat.

Heller navíc bude muset doufat, aby v ČEZku ČEZ nezvedl elektrickou energii stejně razantně jako v Bulharsku. Pak by si musel zvolit pro své hlásání nějaké komornější místo, než-li je náměstí.
25. 02. 2013 | 09:27

Lila napsal(a):

Id

Já o voze, vy o koze.
25. 02. 2013 | 09:28

ld napsal(a):

Lila,

ne, jen kličkujete. Je těžká diskuse s někým, kdo za A neumí říci B. To je celé.
25. 02. 2013 | 09:31

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
No, vidím, že článek o tom, jak "vstanou noví bojovníci" nás teprve čeká. Těším se. I na zprávy o Vašich dalších demonstracích a hladovkách a o Vaší promoci - to nám potom přidejte i fotečku, prosím.Volby jsou pořád dokola, tak třeba příště přesvědčíte ostatní, aby volili dle Vás a paní Lily a třeba i Vás.
Myslím, že většina z nás zná činnost STB pouze ze seriálu Vyprávěj. Myslela jsem, že nás tenhle seriál poučí i o činnosti demokratické BIS a jejích agentech - či snad žádné informátory nemá? A tak obecně známe jednoho "odejitého" bývalého pracovníka BIS a bojovníka proti režimu pana Hučína. U toho mě velmi překvapilo, že ho někdo z jeho přátel po odchodu z BIS nezaměstnal, nyní už je snad důchodce.
Úspěšný pracovní týden všem.
25. 02. 2013 | 09:38

LSD napsal(a):

Šimon Heller kandidoval do krajského zastupitelstva za KDU-ČSL. To jen tak na úvod.

Fašistické metody. Je třeba se zaměřit na nejslabší článek. Tím se stala paní Baborová. Je to ženská, ta to nevydrží. Nevydržela.

Jen je mi záhadou, proč tito antikomunističtí bojovníci vždycky vylezou, když vládním stranám teče do bot.
Náhoda?

Při tom je ten náš veřejný prostor zamořen jinšími kádry.
Např. Petr Nečas, kovaný svazák, kádrová rezerva KSČ.
Nebo novinářští kanóni v MF DNES, dříve Mladé frontě, tiskovém orgánu ÚV SSM.

Steigerwald, Komárek a další hlídací psi demokracie. Ještě si pamatuji jejich ideologicky správné články z doby před rokem 1989.

Teď produkují zase ty ideologicky správné články.
Je to pro ně takový každodenní sebeočišťující rituál.
Všichni to vidí a nikomu to nevadí. Divné.

Nejsem paranoidní (snad), ale občas si říkám, co asi tak může nabídnout národu ODS (pravá pokračovatelka nejlepších tradic normalizace)?

Asi už jen ten boj proti komunistům.
25. 02. 2013 | 09:40

Braník. napsal(a):

Ach jo 8,36 Pravda, nebýt novinářů tak na té slavné hurá antikomunistické demonstraci byl Heller a další 2 co ho podpírali
25. 02. 2013 | 09:42

Anna napsal(a):

Šimon Heller
"Občanova starost o dění v naší zemi nekončí vhozením obálky do urny, ale naopak tím musí začínat. V opačném případě si politik dělá co chce a jediné co před další volbou řeší je, jak nalákat občany k jeho znovuzvolení. A to se přesně v naší zemi děje. ČSSD přizvala totalitní stranu do koalice pouze proto, aby se udržela u moci a pravděpodobně čekala, že to už občany zajímat nebude. Za čtyři roky se nás pravděpodobně opět pokusí koupit nějakým tím třicetikorunovým bonusem. Například ve Francii jsou demonstrace na denním pořádku, avšak u nás to stále někteří lidé považují za nepřijatelné a protestující považují za nepřátelé státu."
--------------------------------------------------------------

A kde byla občanova starost o demokracii v naší zemi v roce 1990, když prezident Havel jmenoval předsedou vlády komunistického funkcionáře Čalfu?

Kde byla starost současných jihočeských protestujících po celé roky od 89., když v Parlamentu byli a jsou bývalí i současní komunisti?

Copak, že starost u jihočeských protestujích nastala po KRAJSKÝCH VOLBÁCH, kdy Jihočeši svými voličskými hlasy dostali KSČM jako 2. nejúspěšnější stranu?

Protesty jihočeských studentů začaly proti obsazení resortu školství komunistkou Baborovou. Copak, že tito protestující neprotestovali proti paní Baborové mnohem dřív, když paní Baborová pracovala ve školství přímo jako UČITELKA?

Co Vám brání, aby i u nás byly demostrace na denním pořádku? Zakazuje snad někdo jihočeským protestujícím protestovat?
---

"u nás to stále někteří lidé považují za nepřijatelné a protestující považují za nepřátelé státu." - ale různé názory na různé věci jsou v demokracii naprosto běžné a nejsou trestné, to nevíte, pane Hellere?
25. 02. 2013 | 09:43

pěvec napsal(a):

hellere, ty nedostudovaný učiteli, pevně doufám, že tě uštvou a skončíš v blázinci. Nic jiného si nezasloužíš.
Tvůj boj a nadšení připomíná boj a nadšení sudeťáckých nacistických bojůvek z doby před 2. světovou válkou.
25. 02. 2013 | 09:44

drozd kvíčala napsal(a):

já to zkrátím, hellerovo uskupení je důstojným nástupcem hitlerjugend.
25. 02. 2013 | 09:48

Lila napsal(a):

Baba Jaga

Strany s propracovaným volebním programem a jasným protikorupčním postojem volilo v jižních Čechách rozhodně víc voličů než KSČM. ČSSD tedy měla s kým postavit koalici a nemusela se spojit se stranou, s níž si spolupráci sama zakázala tzv. bohumínským usnesením. Že toto usnesení se prý týká jen parlamentní úrovně, se voliči ČSSD a její členská základna dozvěděla až po volbách. Proto také někteří členové jihočeské ČSSD - na protest proti koalici ČSSD a KSČM - ze sociálně demokracie vystoupili.

A co se týká osobní zkušenosti s StB, tak se mýlíte. Pokud ji nemáte, buďte jen ráda.
25. 02. 2013 | 09:54

Luba napsal(a):

Demonstrujícím studentům se nedivím, že demonstrují proti Zlu.
Ale jsou v tomto boji poněkud dezorientováni.

Boj proti Zlu je především bojem s vlastní blbostí.
Jinak se snadno stane, že jejich chválihodná aktivita bude někým zneužita.
25. 02. 2013 | 09:56

Bob napsal(a):

Pane Hellere,
docela by mě zajímalo, jak byste se choval, kdybyste byl řekněme o 25 let starší.Jelikož jste konformní s dnešním establishmentem,
tak tipuji, že byste byl aktivní svazák.Přece byste se chtěl i tehdy zúčastnit expedic do Afriky, Asis a Jižní Ameriky...
Těm Vašim studentům ze srdce přeji, aby až vyjdou ze školy neskončili na pracáku a našli si nějaké zajímavé povolání.
A každý den ráno a před spaním si klaďte otázku, proč lidé volí KSČM a odpovídejte si na ní.
25. 02. 2013 | 09:57

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

já to vidím tak, že bolševik heller se nedokáže uživit hlavou nebo rukama a tak se zkouší upíchnout v politice.
Zajímalo by mne, proč křesťanovi hellerovi nevadí potoky krve na rukou církevních hodnostářů a neprotestuje z těchto důvodů proti politickému uskupení kdu-čsl. Napadá mě něco o trámu v oku.
Chce snad heller zavést právo útrpné, upalování, čarodějnické procesy?
25. 02. 2013 | 10:04

Moravan napsal(a):

tak páně Heller je členem lidovců?Ale to je přece ta strana, která s komunisty kolaborovala v Národní frontě a která by se v případě vítězství KSČM znovu cpala k moci.
25. 02. 2013 | 10:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2013 | 10:05

Homunkulus napsal(a):

Už dlouho nemám chuť vůbec do místních diskusí vstupovat. Proti většině příspěvků se tu vždycky zvedne vlna odsudků, pohrdání, nálepkování apod. O jihočeských studentech jsem si až dosud myslel, že je jejich protest v zásadě správný, ale poněkud jednoduchý; inu, k mládí zjednodušování patří. Pan Heller mě nyní potěšil tím, že píše srozumitelně a k věci; s jeho pozicí, tak jak je popsaná, souhlasím. Ale abych se tady skoro bál ozvat, abych nebyl taky označen za maniaka, fanatika, vymývače mozků apod.
25. 02. 2013 | 10:07

Lila napsal(a):

Anna

A vy znáte někoho, kdo byl po roce 1989 vyhozen z práce jen proto, že byl komunistou? Já ne. U nás zůstali komunisté i na pozicích ředitelů škol a jejich zástupců, komunisté zůstali v armádě i v policii, ve vedení závodů a dokonce si tyto podniky i později zprivatizovali. Pamatuji si, že první privatizační projekt velkého závodu, který vláda na podzim 1991 schválila, podal bývalý komunistický ředitel.

"Nejsme jako oni", bylo heslem té doby. Jak se však ukázalo, velkorysost a velkodušnost si někteří lidé interpretují jako slabost...
25. 02. 2013 | 10:07

Občan napsal(a):

Heller,

svou zvěrskou politikou, kterou tu speciálně lidovci praktikují již 23 let, jste ZAVINILI naprostý rozvrat republiky i společnosti a nárůst volebních preferencí komunistů.

A Vy osobně se podílíte na tom, že komunisty bude volit ještě víc lidí.

Je tomu totiž právě 80 let, co vrcholila Velká krize. VLáda tehdy, stejně jako dnes, neudělala nic pro to, aby ji odvrátila, řešila a mírnila.
Tehdy, stejně jako dnes, se zmohla jen na škrtání, vydávání žebračenek, honění nezaměstnaných na nucené práce a výzvy k "dobročinnosti". I tehdy u této nečinnosti a neschopnosti asistovali lidovci.

Následkem Velké krize byla světová válka a únor 1948.
A patrně si budeme muset historii zopakovat.
25. 02. 2013 | 10:09

Občan napsal(a):

Lila napsal(a):
"Baba Jaga
Strany s propracovaným volebním programem a jasným protikorupčním postojem volilo v jižních Čechách rozhodně víc voličů než KSČM."

Které to, prosím byly?
KSČM totiž v JČ kraji skončila ve volbách, proti jejichž výsledku protestuje Heller, jako DRUHÁ NEJSILNĚJŠÍ.
25. 02. 2013 | 10:15

juvel napsal(a):

P.Heller, lidé Vašeho ražení měli již více než 20 let na to, aby ukázali, že dovedou společnost spravedlivě a kompetentně spravovat. Výsledek je žalostný až katastrofální. Vy už se zřejmě na nic jiného nezmůžete než na teatrální boj proti komunistům po náměstích.
25. 02. 2013 | 10:18

berkowitz napsal(a):

Jen tak na okraj : Pravdoláska (Havel) byl v roce 1967 členem KSČ, lze to najít v US knihovnách, jen u nás se muselo všechno vymazat!

Já se na komunismus těšil, komanči nám slibovali, že v komunizmu si mohu večer půjčit ženskou z ohrady a ráno ji tam vrátit.
25. 02. 2013 | 10:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Homunkule,

proč byste se měl bát, že budete někým "označen za maniaka, fanatika, vymývače mozků apod."?

Pokud lidé, kteří si chtějí slušně a věcně vyměňovat své názory, přenechají veřejný prostor těm, kteří všechny, kdo mají jiný názor, označují za maniaky, fanatiky a vymývače mozků, bude podle toho veřejný prostor vypadat. A to je myslím škoda.

Libor Stejskal
25. 02. 2013 | 10:22

ld napsal(a):

berkowitz napsal(a):

Já se na komunismus těšil, komanči nám slibovali, že v komunizmu si mohu večer půjčit ženskou z ohrady a ráno ji tam vrátit.

:-)
25. 02. 2013 | 10:22

Libertad napsal(a):

Pane Šimone Hellere, i ta Vaše strana má podíl na tom, že lidé volí KSČM.
a) vygenerovala pana Kalouska, (pan Svoboda se ho tak lekl, že reálná provinění vyřčená proti němu, raději stáhl, než aby riskoval ztrátu moci)
b) jedna část Vaší strany volila pro druhé období V.Klause, výměnou za příslib schválení zákona o vrácení majetku církvím
c) neprotestovala, když se na vysoké posty dostávali bývalí komunisté coby nynější členové jiných politických stran (Štech, Tlustý etc.)

Nerespektovat výsledek voleb je vrchol nedemokratického chování. Kde a kdy jinde by občané měli právo vyměnit ty, které je programově přivádějí k úpadku?

Nikdy jsem KSČM a ČSSD nevolil, ODS 2x, ale Vaší stranu volit asi také nebudu i když jsem o tom přemýšlel. Vidím, že její členové nejsou ani demokratičtí ani lidoví. Jen mocichtiví bez realného programu.

Sidonio Libertad
25. 02. 2013 | 10:28

berkowitz napsal(a):

Pro Id :
Dnes je systém "půjčování" ženských daleko propracovanější, ba přímo sofistikovaný.
Stačí jeden telefon a Escort služba vám přiveze babu až do baráku, ani nemusíte zevlovat kolem ohrady. Má to ale jeden záporný háček - musíte řádně zaplatit, inu tržní hospodářství.
25. 02. 2013 | 10:30

Baba Jaga napsal(a):

To: Lila
Konejte si na jihu Čech i jinde, jak většině libo (pokud to tedy není většině jako téměř všude jedno), demonstrujte a podepisujte petice třeba 3x denně. A volte ty správné, co to všechno změní.
Nefandíte si občas lehce, Lilo? Ono ten Váš původ možná tolik lidiček ani nezajímal a ještě jste i vystudovala - soudím dle Vašeho psaní, tak se snad nepletu. Možná tedy Vy osobně zkušenost s STB máte. Kolik % obyvatel je tehdy asi mělo, co myslíte? Já nevím. Zkuste být více objektivní a tolerantní k názorům jiných, prosím.
A co ta BIS - tu jistě také na jihu Čech máte. Jste tolik znalá. Jak získávají demokraticky ke své činnosti informace?
Otázka je sice pro Annu, ale dovolím si odpovědět také.
Neznám nikoho, kdo byl z práce vyhozen pro své politické přesvědčení. Ale znám mnohé, kteří bez rozdílu politického přesvědčení práci marně hledají. Všichni nemohou být všelikými poradci či prodejci, ba ani pracovníky nadací a neziskovek.
Ani ve velkých městech všichni bydlet nemůžeme - to by se tam nezaměstnanost potom také zvýšila.
25. 02. 2013 | 10:31

honolulu napsal(a):

Pane Heller, velmi dobre vam rozumim a Vase uvahy jsou logicke, ale lide jako Vy, a ja, to vzdy prohraji.. Kdyz vetsina lidi zacne mit bidu a zije bezperspektivne, tak ma tendenci inklinovat k radikalismu a jsou z nich Komousi nebo Naciste. Rozdil mezi nimi neni zadny - pro nas. Cesko je vsak zahada ! Nekteri lide tam smrdi komunismem na dalku, ale Naciste tam neexistuji ? Tomu vubec nerozumim, protoze tlak z jedne strany by mel budit protitlak ze strany druhe.
To dopadne jednou vsechno spatne !

My zde (v USA) Nacisty mame, ale jsou rozdeleni do mnoha skupin. Nejsou sjednoceni. Komousi jsou zde take, ale je jich tak mizive procento, ze nejsou vnimani...Preji Vam uspech ! Komouse nemam rad, ale rozumim proc vznikli, stejne jako rozumim vzniku Nacismu. Tomu asi nepujde zabranit...
25. 02. 2013 | 10:34

ld napsal(a):

berkowitz,

jářku, znal jsem chlápka, který si našel na grupáči nevěstu.
Ta ohrada byl lepší nápad...
:-)
25. 02. 2013 | 10:42

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

A vy znáte někoho, kdo byl po roce 1989 vyhozen z práce jen proto, že byl komunistou?
---------------------------------------------------------------

Neznám.

Ale díky protestujícím jihočeským studentům proti komunistce Baborové na resortu školství je díky médiím obecně známé, že se paní Baborová zhroutila a ze zdravotních důvodů z funkce odstoupila.
Díky tomuto případu znám jihočeský "hon na čarodějnice".
Taky neznám země, kde je komunistická strana zakázaná.
------------------------------------------------------

""Nejsme jako oni", bylo heslem té doby. Jak se však ukázalo, velkorysost a velkodušnost si někteří lidé interpretují jako slabost... "
---

Takže jihočeští protestující ukázali svoji sílu a byli jako oni, v tom směru, že pro obsazení funkce požadovali zákaz určité stranické příslušnosti.

Teď mi tu zpívá Karel Kryl:

Teď už máme, co jsme chtěli, nebo co nám ušili,
pějem těm, kdo naletěli, aniž něco tušili..
S klotovými rukávy pokecáme u kávy..
Hej rup, hola hej, hej rup, hola hej na buřt nešahej !!

Práce není otročinou k ponížení člověka,
čtyři piva před svačinou k tomu keci ČeTeKa..
A vyhrnem si límeček, napíšeme rýmeček..
Hej rup, hola hej, hej rup, hola hej na buřt nešahej !!
25. 02. 2013 | 10:46

SuP napsal(a):

Občane -
Zkuste si porovnat, jak krize ovlivnila život lidí před 80-ti lety a jak dnes. A pak tu svou připomínku můžete zkusit znova a líp.
25. 02. 2013 | 10:50

Jedla napsal(a):

Občanská společnost vyžaduje odvahu.

Odvaha je postavit se stejně silnému i silnějšímu, pokud je to správné.
Každý má zajisté právo vystoupit občansky v té věci, kterou pokládá za podstatnou ze svého subjektivního hlediska, kde na nesprávnou či nespravedlivou praxi sám narazil. Nemám rád takové ty argumenty typu: Proč se starají o ochranu zvířat a ne o utrpení týraných dětí, proč chrání kus lesa a bažinu se žábami a nestarají se raději o stařečky s Alzheimerovou chorobou. Tak to není, je to odvaha konat versus ze strachu odvrácená tvář. Kdo se zastane trpících koní, nebude lhostejný ani když se setká s podezřením na týrání dítěte, kdo se postaví mocnému "investorovi" kvůli pulcům chráněných obojživelníků, postaví se i špatnému politikovi, manažerovi čí vrchní sestře z Přeletu nad kukaččím hnízdem. Odvaha. Občanská. Nebát se a nekrást.

Kdo ale svolá smečku (nejen) mediálních honičů a ve veliké přesile se vrhne na jediného člověka slabšího, nechráněného penězi ani mocí, a pod záminkou jednoho slova v názvu legální organizace, za niž dotyčný s otevřeným hledím ve svobodných volbách kandidoval, mu zabrání v pouhém pokusu realizovat legitimní politický program, pro který lidé hlasovali a který sám není nikterak konfliktní, to není odvážné...

V článku není jediné slovo věcně kritizující příslušný (tj. kupříkladu školský) program krajské organizace KSČM, který chtěla třeba paní radní Baborová realizovat a proti němuž bylo třeba vytáhnout do boje. Právě tak o ostatních krajských radních zmíněných ve článku. A s takovým, věcným, argumentem jsem se nesetkal nikde ve vaší kampani. Samotné přídavné jméno "komunistická" v názvu legálního sdružení občanů Vám zcela postačuje, konkrétní argumentaci již nepotřebujete.

Zneužíváte nálepku, bojujete proti symbolu, jehož pozměněný význam jste sami jako zástupný terč přilepili na cizí čela, přišili na cizí kabáty. Odmítáte diskusi ad res (k věci), a vlastně i ad personam (k osobě), nýbrž kolektivisticky, v duchu Noromberských zákonů vytyčujete okruh "nečisté krve", která má býti vyloučena z debaty, ze společenství, z občanských práv, nejprve z pasivního práva volebního .... a víme, jak tohle končí.
Vytáhli jste v přesile, s mocí v zádech, proti nechráněným. Zvolili jste si, sami, slabší za terč. Řešíte minulý spor, minulou válku. Jako byste dnes vyrazili na Ukrajinu "trestat" Banderovce. Vybíráte si za terč ty, kdo se proti Vám nepostavili do ringu a nenavlékli si rukavice, aby se s vámi boxovali o minulost, tlučete ze zálohy do těch, kdo měl pozitivní politický program pro budoucnost a s tím programem uspěl ve volbách. Sami však pozitivní politický program nemáte, nesoutěžíte v rovném klání. Je snazší rozbít výlohu židovského krámku, protože je židovský, než vést lépe obchůdek vlastní...
Nevyžaduje to totiž, s establishmentem v zádech, vůbec žádné schopnosti, a už vůbec ne odvahu
25. 02. 2013 | 10:53

SuP napsal(a):

Baba Jaga -
"....Ani ve velkých městech všichni bydlet nemůžeme - to by se tam nezaměstnanost potom také zvýšila...."

Není to náhodou na počet jedno, jestli bydlí nezaměstnaný na vsi nebo ve městě?
25. 02. 2013 | 10:55

Sláma napsal(a):

Pan Heller evidentně nechápe zásadní principy fungování demokratického státu. V demokratickém státě nemá totalitní strana místo. Jestli je KSČM totalitní strana, zakažme ji. Já budu první hlasovat pro.
Pokud ovšem je nějaké straně povoleno zůčastnit se demokratických voleb, aby jí pak bylo bráněno v uplatňování svého mandátu, jedná se o popření hlavního demokratického principu, tedy že voliči mají své zastoupení v zastupitelských orgánech. Tady nejde o právo KSČM, tady jde o právo jejích voličů. Ti dali svůj hlas a získali své zastoupení, a najednou je jim odpíráno právo na zastoupení.
V tom je vystupování páně Hellera nedemokratické a příliš se neliší od nácků, kteří podobným způsobem sebrali demokratickým stranám zastoupení v zastupitelských orgánech v Německu ve 30. letech.
Není divu, že KDU-ČSL, kterým je pan Heller členem získala tak málo hlasů a evidentně jich v příštích volbách, s tímto přístupem, získá ještě méně.
A samozřejmě mají pravdu ti, kteří říkají, že Zlo změnilo tvář. Dnes to Zlo již nepředstavuje KSČM, která je vlastně takovou celkem usedlou konzervativní stranou levého středu. Tím Zlem jsou dnes nikoliv rudí, nýbrž modrofialoví bolševici svazáka Nečase a lidovce Kalouska.
25. 02. 2013 | 10:59

Baba Jaga napsal(a):

To: Anna
To já si pouštím Rigoletta - zkuste:
https://www.youtube.com/watch?v=KXsD2F3GA08
Uvidíme, co pan Heller v reálném životě dokáže - v politice to ale pravděpodobně nebude, léta mu přibývají také každý rok.
25. 02. 2013 | 11:03

Občan napsal(a):

SuPe,

stejně destruktivně. "Jenom" umíralo víc dětí, protože ještě neexistovala antibiotika a vakciny proti smrtelným dětským chorobám. A rovněž neexistovaly zbytky všeobecně dostupného zdravotnického a sociálního zabezpečení; oba systém byly totiž přesně v té době ve stádiu zárodku (račte nastudovat legislativu 30. let).
25. 02. 2013 | 11:04

Lila napsal(a):

Anna

Když si na Karla Kryla tak potrpíte, tak jen pro vás:

/.../

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

Karel Kryl, Veličenstvo kat (texty z let 1960-1971)
25. 02. 2013 | 11:04

Sláma napsal(a):

muromec napsal: "Milí čeští přátelé, odkud vy pořád berete tak úžasně moudré lidi jako jsou Lila, resl, neo, malalaj, Yosif K, SuP, oranžáda obecná, a ještě pár dalších takových? Že vy je máte uložené někdě hezky v ledničce v Ústředí..."
Souhlasím s vámi, muromče. Zejména u nicku Yossif K. to vypadá, že se jedná o činnost nějakého stranického sekretariátu, kde se přispěvatelé pod tímto nickem střídají (a občas použijí i nick Josef K.), neboť úroveň příspěvku velice kolísá, někdy mají věty podmět a přísudek, jindy to jsou jen volně ložené výkřiky.
25. 02. 2013 | 11:06

berkowitz napsal(a):

Nenádavejte Hellerovi, chová se jako zhrzená milenka a navíc k tomu těhotná v očekávání nějaké funkce, kterou zajisté očekával, kdyby Lidovci zvítězili v krajských volbách.
Nyní konečně dostane zajisté příležitost projevit se ve světle nových událostí. Nějaký církevní hodnostář si ho pozve a řekne mu : Heller, oni nejsou ouplně blbý a tak jim nabídnu novu funkci. My dostali hodně peněz a tak budeme zřizovat internátní školy pro nepřízpusobivé, tak sebou hoděj a uděljte z nich přizpůsobivé
25. 02. 2013 | 11:07

resl napsal(a):

p. Hellere, pokračujte a nenechte se otrávit. "Prožil" jsem polovinu života v totalitě a nepřeji to vaší generaci. Všichni, kteří vám tady nadávají, spílají, že jste mladý, oslovují "soudruhu," křičí, že už to je víc jak dvacet let, ať zapomenete, tak ti nezapomněli. Nezapomněli na své rudé legitimace, na své posty díky rudé knížce, na svou nemohoucnost prosadit se bez rudé protekce. Už je v KSČ/M/ nenajdete, ale nezapomněli. Psát znovu o tom, co to bylo za verbež, primitivy a ničitele rodin, lidských osudů je zbytečné, jistě jste byl poučen a díkybohu jsou na vše ještě důkazy. Se starší generací se bojí diskutovat, ta si pamatuje, tak to zkouší na vás a lžou a lžou. Proto je správné nezapomínat a nenechat žádného komouše v klidu, který se propracuje v koalici se socialisty do jakékoli veřejné funkce. Dejte jim centimetr prostoru a zničí svými lži část mladé generace, pak jim dá funkce a nakonec se začnou věšet mezi sebou. To by nevadilo, horší je, že zničí všechny, kteří s nimi nejdou. Takže si nic z jejich řevu nedělejte a důsledně pokračujte. Pozor na ty komouše, kteří hulákají o demokracii, nebo dokonce, že trpěli ale ... Lžou, jako lhali celé minulé století a už zase vylézají ze svých rudých nor.
25. 02. 2013 | 11:10

Baba Jaga napsal(a):

To: SuP
Na celkový počet nezaměstnaných nikoliv, ale na % nezaměstnanosti tu i onde.
Pracovních příležitostí je na lontu méně a dojíždění jinam se může dle vzdálenosti řádně prodražit. Natož dvojí bydlení.
25. 02. 2013 | 11:11

Robert Clark napsal(a):

Vazeny zidovsky autore - PSak, STBak nebo politruk jsou pro me porad prijatelnejsi variantou nez kdokoli z te vasi zfanatizovane, panbickarsko-lichvarske sebranky, ktera je diky sve notoricke nenazranosti schopna znicit cely svet! Svet ma budoucnost pouze pokud tuhle nebezpecnou komunitu dostane pod kontrolu!

Mimochodem povazuji za prinejmensim podivne, ze ceskou medialni scenu zcela ovladaji novinari zidovskeho puvodu. Pokud je mi znamo, tak Zide tvori precentualne zanedbatelnou cast nasi spolecnosti, ale v ceskych mediich to vypada jako by to naopak byla jeji dominantni slozka! Kdyz navic tenhle nezpochybnitelny fakt postavim vedle Zidy zaplavene ceske politicke sceny, tak ve mne sili presvedceni, ze se jedna o nekym rizeny projekt, jehoz cilem je vytvorit z Ceska zidovsky stat a z toho se mi z rady duvdou zveda zaludek!
25. 02. 2013 | 11:12

ex-nemo napsal(a):

Pokud bude mít pravice takové zastánce jako Heller, bude její pozice čím dál slabší; měli by si to její pohlaváři uvědomit.
Lidi všeobecně rozzlobí, když profesor si nátlakem na svoje studenty vytváří politickou pozici; tohleto si nedovolili ani pedagogové za nejhoršího komunizmu; přeci jen tehdy přežívala ještě tradiční lidská slušnost; pan Heller je už dítě normalizace.
A taky lidi rozhořčí,že takoví zneuživatelé pozice učitele nejsou na hodinu vykopnuti ze školství, jak by v případě toho pán mělo být.
25. 02. 2013 | 11:13

ex-nemo napsal(a):

co jste to pane Stejskale proboha za kreaturu dostal mezi blogery; vždyť ot je ostuda !!
25. 02. 2013 | 11:15

berkowitz napsal(a):

"Vítězný Únor" dnešním pohledem :
Škoda, že tehdy nebyl náš prezident Schwarzenberg, to by pak projev Gottwalda vypadal asi takto :

Právě jsem se vrátil z hradu, pan prezident všechny mé návrhy prospal !!! Takže nic, jděte domů...
25. 02. 2013 | 11:19

Anna napsal(a):

Lila

Máte pravdu, na Karla Kryla si potrpím. Již v r. 1993 zpíval:

Demokracie rozkvétá byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky

Demokracie zavládla zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy Mcdonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie pánuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu

https://www.youtube.com/watch?v=_1qqFvEQ42o
25. 02. 2013 | 11:22

Alvarka napsal(a):

Pane Hellere, nenechte se otrávit tímto diskusním "vymačkáváním uhříků". To je tu vždycky. Někteří si sem chodí ulevit od samoty, beznaděje a strachu, každý z nás to občas zažije a je těžké potlačut chut to občas někomu nandat. Bohuzel jsme se nekompetentní správou státu dopracovali až k jeho rozkladu (poslední kameny práva a státního výkonu se bortí nahodilými chybami nebo organizovaným "white collars crime". Přesto je třeba ukázat lidem, že znovu zatáhnout od země komunisty znamená dorazit bojující a těžce nemocný organismus jednou ranou z milosti. Cesta z marasmu existuje a není komunistická. Píše a mluví o ní hezky Václav Cílek. JE TO CESTA MALÝCH KRŮČKŮ, lokálních změn ve starorakouském duchu, pokus změnit obec a nejbližší okolí, pokus změnit sebe a přestat nadávat a vymlouvat se na komunisty, vládu, Mnichov a Bílou Horu. Je to cesta jak politická, tak občanská. A nenávistné ržání do ní nepatří. Ani to komunistické. Proto je důležité, že společnost mobilizujete, aby těm největším packalům ze všech znovu nesedla na lep.
25. 02. 2013 | 11:22

Kelt napsal(a):

Heller je klonem bývalého komunisty,co procestoval SSSR na bramborové razítko/kdo tam byl ještě za Gorbačeva,tak ví,že první kontrolou by neprošel/ bývalého senátora a zuřivého antikomunisty Štětiny.
Člen "béčka"KSČ pan učitel Heller je také jeden z bojovníku za čistotu národa,který nepřijímá výsledek demokratických voleb a svou nenávistnou kampaní uštval učitelku,která při výkonu svého povolání požívala všeobecné úcty.
Tento člověk by neměl učit.
25. 02. 2013 | 11:23

resl napsal(a):

muromec napsal(a):
Milí čeští přátelé, odkud vy pořád berete tak úžasně moudré lidi jako jsou Lila, resl, neo, malalaj, Yosif K, SuP, oranžáda obecná, a ještě pár dalších takových?
............
a kde muromče berete hlupáky a lháře, jako jste vy, pamětník, Občan, berkovitz a další jiné bambuly, kteří se zde stydí za svůj původní nick a říkají si "pěvec," "juvel," "Moravan ?" Myslím, že jste z jedné bolševické líhně, jen se velmi za to stydíte. A právě váš stud za svou minulost, je tím nejpádnějším důkazem na tomto blogu.
25. 02. 2013 | 11:26

Pavel napsal(a):

Škoda,že diskutující nemusí ke svému příspěvku přidat rok narození a členství v KSČ.
Vše by bylo jasnější.
25. 02. 2013 | 11:28

marxík napsal(a):

Já bych pana Hellera neprovokoval. Mohlo by mu rupnout v bedně a podpálit ne sebe, ale náš říšský sněm.
Požárníci by pak na požářišti mohli najít srp a kladivo ( nejlépe bez topůrka), a bylo by vše jasné.
A jak to bylo dál většina z nás už zná.
25. 02. 2013 | 11:29

Lila napsal(a):

Jedla a spol.

Oháníte se demokracií, vyčítáte, že protestující proti koalici s komunisty v Jihočeské kraji jim nedali čas na to, aby předvedli, co umějí.
Ale oni už reálně předvedli.

Jak jistě víte, existuje nepsaná zásada poměrného zastoupení - v parlamentu, i v krajských a obecních zastupitelstvech. Tato zásada se striktně dodržovala i vůči komunistům, a to i v dobách, kdy volební výsledek rozhodně ani KSČM nepovažovala za bůhvíjaký úspěch. Komunistům se svěřovaly funkce v kontrolních orgánech, většina kontrolních výborů měla za předsedu člena KSČM, počítalo se s nimi ve všech komisích, dozorčích radách a své zástupce vždy měli i v hodnotitelských komisích výběrových řízení u veřejných zakázek.

A jaká je dnešní realita?
Současná krajská jihočeská koalice ČSSD/KSČM snížila četnost zasedání krajského zastupitelstva, aby se vyhnula kontrole a kritice ze strany opozice.
Na poměrné zastoupení všech stran, které volby do krajského zastupitelstva vynesly, se rychle zapomnělo a všechny funkce včetně těch kontrolních, si obě strany ponechaly jen pro sebe.
Komunisté kromě rady kraje doslova urvali na 50 (slovy: padesát) dalších placených funkcí. Tyto trafiky mnohým (a jejich rodinným klanům) zajišťují velmi slušné živobytí z peněz daňových poplatníků.
Tak vypadá demokracie pod taktovkou sociálních demokratů a komunistů. Nutno dodat, že takové praktiky si nedovolila ani ta proklínaná ODS...
25. 02. 2013 | 11:29

Dannys napsal(a):

S článkem souhlasím. Bohužel na diskusích se převážně zdržují lidé, jak je zde vidět, asi právě na to mají celé hodiny času, kterým nejde o věcnost, nýbrž o hrubé vyjádření vlastního stesku, po režimu, kde stačilo mít pusu naplněnu propagandou a po hlavách ostatních vystoupat k výšinám či se v klídku za jistý plat poflakovat někde v zaměstnání. Sami se o nic dobrého nikdy nepřičinili, ani přičinit nedokáží, a tak se uchylují pouze k hrubé kritice. Naštěstí zkušenost je nepřenosná a smrt nikdo nepřelstí :-) .
25. 02. 2013 | 11:30

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jedlo,

ad 25. 02. 2013 | 10:53

v mnohém se s Vámi shoduju. neberu to tak emotivně, i když Vám to jako hon na paní či soudružku Baborovou asi příjde, já si zase myslím, že politik musí něco vydržet.

Jinak Vaše

"Kdo ale svolá smečku (nejen) mediálních honičů a ve veliké přesile se vrhne na jediného člověka slabšího, nechráněného penězi ani mocí, a pod záminkou jednoho slova v názvu legální organizace, za niž dotyčný s otevřeným hledím ve svobodných volbách kandidoval, mu zabrání v pouhém pokusu realizovat legitimní politický program, pro který lidé hlasovali a který sám není nikterak konfliktní, to není odvážné..."

podepisuju do puntíku.

Jinak, kdysi po sametu jsem si myslel, že KSČM zajde na úbytě. Už si to nemyslím. Podle mého je současná pozice KSČM "vizitkou" našich současných politických elit. Kdyby dělali dobře svoji práci, nekradli, nelhali nemuseli by se potýkat, jak s "Hellery" tak s KSČM.

Ten primitivní antikomunismus převážně pravicových stran je vyloženě kontraproduktivní a po skoro 25 letech "nových" poměrů působí až směšně. Bylo dost času dokázat spoluobčanům dejme tomu listopadové "nejsme jako oni". Myslím si, že naši současní politici jsou v mnohém "jako oni", bohužel.
25. 02. 2013 | 11:39

Petr Havelka napsal(a):

Paní Lilo,

to se opravdu děje? Kontrolní funkce nemá opozice. To je opravdu špatné. není to ovšem "nicnovéhopodsluncem" stejně tak se děje a dělo v Praze, Karlových Varech ... a nejednalo se o KSČM a ČSSD
25. 02. 2013 | 11:45

Milan napsal(a):

Osobně si myslím,že pokud by se dělal objektivní průzkum mezi občany ČR,zda si přejí návrat komunistů k moci,jsem přesvědčen,že 50% občanů ČR by si návrat komunistů k moci přálo !!Vždyť za komunistů měli zdravotnictví i školství bez poplatků,každý měl práci i bydlení,nebyly žádné exekuce,ani korupce v takovém obrovském rozsahu jako dnes,nebyli ani zloději z řad milionářů,kteří by okrádali tento stát !Takže já se vůbec nedivím,kdyby občané chtěli komunisty zpět.Současná mládež to namůže pochopit,protože neprožili socialismus a jsou jen závislí na propagandě v televizi,která je v rukou pravice !
25. 02. 2013 | 11:51

v + f = s + 2 napsal(a):

lila: nepsaná zásada poměrného zastoupení byla porušena během minulých parlamentních voleb, kdy klaus sestavením nepověřil vítěze voleb, ale pověřil druhého v pořadí.

heller skončil na kandidátce kdu-čsl 51 z 60. Slušný výsledek.
25. 02. 2013 | 11:51

Lila napsal(a):

Anna

Nevíte, koho měl Kryl na mysli, když v roce 1993 zpíval: "ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce".

Pokud vím, tak na podzim ´69 Kryla do emigrace vyhnala KSČ. Je více než pravděpodobné, že už tehdy v ní byli ti, které dnes tak vášnivě obhajujete.
25. 02. 2013 | 11:51

Lila napsal(a):

v + f

Pan Heller kandidoval na nevolitelném 55. místě.

Tušíte vůbec, co je poměrné zastoupení? Těžko, že?
25. 02. 2013 | 11:54

Jedla napsal(a):

Lila:
Vaše tvrzení by potřebovalo opřít o odkaz.

V každém případě ing. František Štangl, předseda kontrolního výboru Zastupitelstva, je zastupitelem zvoleným za ODS, (kandidoval na druhém místě kandidátky ODS: http://volby.cz/pls/kz2012/kz111?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=2&xstrana=0&xv=2&xt=3 ), v kontrolním výboru je dále zastoupen Mgr. Zdeněk Bezecný (TOP09 a STAN), Pavel Hroch (opoziční sdružení JIH12), Ing. Jaromír Talíř (KDU-ČSL), a Ing. Pert Maroš (kandidoval ze 4. místa kandidátky ODS).
Domnívám se tedy, že kontrolní výbor zastupitelstva poměrný systém respektuje a předsedou kontrolního výboru je opoziční zastupitel...
25. 02. 2013 | 11:56

Jedla napsal(a):

Petr Havelka
děkuji za reakci. Máte pravdu, můj příspěvek je zbytečně emotivní. Odkazy na Norimberské zákony bych měl vzít zpět. (Všichni víme proč, narodit se s Židovskou krví ve smyslu Norimberských zákonů nebylo osobní volbou.) Zůstává přesvědčení, že kampaň není odvážná.

K Vašemu příspěvku od Lila (25. 02. 2013 | 11:45 ) jsem něco našel, viz (25. 02. 2013 | 11:56 ). Kontrolnímu výboru Zastupitelstva Jihočeského kraje předsedá zastupitel za ODS, tedy opozici.
25. 02. 2013 | 12:06

DanielaE napsal(a):

Super článek, kterým jste - jak je z mnohých komentářů vidět - šlápl do vosího hnízda. Jeden častý argument za všechny: KSCM má voliče, protože současní politici se chovají podobně. To je tak směšné, že jen čekám, že se za takovým názorem objeví "Bazinga". Bohužel ne. Takže vážení: kdo vám dnes zakazuje sledovat co chcete, číst co chcete, poslouchat co chcete, jet a jít, kam chcete, vybrat si práci, lékaře, místo, kde chcete žít? Kde jsou těžké žaláře typu uranových dolů pro odpůrce? Kdo vám zakazuje volit koho chcete? Nikdo. Jen lidé, kteří cítí, že něco není dobře, mají právo ho vyjádřit, úplně stejné, jako máte vy. Přestaňte už s tou trapnou demagogií a najděte si ve slovníku, co znamená slovo "tolerance"!
25. 02. 2013 | 12:10

Karel napsal(a):

Pana Šimona Hellera považuji za pravicového štváče,který našel živnou půdu u bezstarostných studentů,kteří nemají o socialismu ani ponětí !Nevylučoval bych kdyby Heller byl placen pravičáky !Ať žijí komunisté !Komunisté nebojte se a cválejte rychle k moci !Dnes už není rok 1989.Mnoho lidí lituje,že tenkrát zvonili klíči !!Je Vás málo komunisti vidět !!Musíte se více osmělit !Kde jsou rudé hvězdy a rudé prapory ?Očekávám,že v r.2015 půjdou v prvomájovém průvodu pan Nečas a pan Kalousek a budou vesele mávat mávátky a volat ať žije 1. máj.Jak uvidí stát na chodníku zamračenou paní Němcovou a pana Kubu,budou na ně volat :Kdo stojí na chodníku nebuduje republiku! Hurá !Doufám,že v r.2015 budou již na jihočeských školách vlát rudé prapory !
25. 02. 2013 | 12:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Havelko,

Oldřich Kužílek odpověděl na Váš dotaz zde http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pohled-zblizka.php?itemid=19231 Už to není na titulní stránce blogů, byla by škoda, kdybyste to přžehlédl.

Libor Stejskal
25. 02. 2013 | 12:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku ("gauner"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2013 | 12:13

p 8 napsal(a):

Kdepak autore je zde hodně komančů vzpomínajích na svůj bůček s pivkem za kačku, televarieté s Bohdalkou, průvody na VŘSR a klídko - flákání v zaměstnání za komančů a proto na tu dobu nedaj dopustit. Byl u nich udavačský-smrádek, ale jinak měli teploučko.

Držím Vám palce autore.
25. 02. 2013 | 12:13

Anna napsal(a):

Lila
"Pokud vím, tak na podzim ´69 Kryla do emigrace vyhnala KSČ. Je více než pravděpodobné, že už tehdy v ní byli ti, které dnes tak vášnivě obhajujete. "
---------------------------------------------------------------

Prosím, uveďte, kde koho vášnivě obhajuji, a jaké proti té osobě, kromě členství v KSČM, máte výhrady.

Já neuznávám kolektivní vinu v čemkoliv, tedy ani v politice.

Pokud jste si nevšimla, žijeme od r. 1990 v demokratické zemi, kde komunistická strana nebyla zrušena (existuje v současné době i v jiných demokratických zemích, včetně USA), a KSČM je celé roky v Parlamentu, kde se spolupodílí na hlasováních o zákonech této země.

Pokud to nevíte, ČSL byla za totality součástí Národní fronty. To Vám nevadí, že pan Heller je členem KDU-ČSL?
25. 02. 2013 | 12:18

milan ka napsal(a):

Nevím kolik Vám je let pane Šimone Hellere a co jste dokázal za Váš krátký život pro vlast-když hanobíte - výsledky demokratickýcch opakuji demokratických voleb-prosím Vás v každé demokratické straně jsou nacpáni komunisté-přece se ty miliony nevytratili-nevypařili nebo nezemřeli!!!!!

Vysvětlení na všechno

Jsme úplně ve srabu - ale hlavně, že tady nevládnou komunisté.
Máme pětinové platy, než mají lidé na západě - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Máme všechno zboží dražší o 20 procent, než na západě - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Musíme jíst potravinový odpad dovážený ze západních zemí - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Náš státní dluh je 1,7 bilionů korun a roční úroky z něho platíme 90 miliard - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Zvyšuje se počet lidí pod hranicí chudoby, zvyšuje se počet bezdomovců, počet lidí žijících na ubytovnách, počet lidí vyhlašujících osobní bankrot - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.

Stát je řízen kmotry, kteří každou veřejnou zakázku předraží tak, jak to udělal bývalý ministr životního prostředí Drobil, aby naplnil miliardami našich korun svůj osobní měšec a měšec stranické pokladny
ODS - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Na kongresu vládní strany ODS jsme viděli aroganci kmotrů ODS, kteří přijeli několikamilionovými auty s registračními značkami za několik tisíc korun - ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté!
Na zdravotní péči bude mít nárok jenom ten, kdo do nemocnice přijede autem značky BMW, jak řekl profesor medicíny Pafko - ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté!
Do důchodu budeme odcházet v 74 letech, což je z biologického hlediska úplný nesmysl - ale hlavně že nám nevládnou komunisté.
Naše země nevzkvétá - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté!
PROSTĚ JE TO VYSVĚTLENÍ DNE NA VŠECHNO. JSME ÚPLNĚ V TOTÁLNÍM MARASMU, ALE MŮŽEME SI ODPOVĚDĚT VĚTOU: HLAVNĚ ŽE NÁM NEVLÁDNOU KOMUNISTÉ A HNED JSOU VŠECHNY PROBLÉMY VYŘEŠENÉ, PROTOŽE JEDINÉ NEJDOKONALEJŠÍ POLITICKÉ STRANY V ČR JSOU :
ODS (obrovsky drancující svině),
TOP 09 (zatopí lidem)
LIDEM (sebrat…)!!!

Komunisti dřív měli stranickou disciplínu a zodpovídali se na stranických schůzích. I tam byli hajzlové, ale museli se krotit.
Ti, co se utrhli ze řetězu a překabátili se do jiných stran už žádnou kontrolu nemají.

Proto to tak vypadá!!!!!!!!!!!!!!!

Ale můžeš si doma zazvonit klíči – pokud ještě nějaké od něčeho máš!!!
25. 02. 2013 | 12:22

Sláma napsal(a):

Pro Annu: máte pravdu, Kryl byl upřímně zhnusen tím, co se tady po Sameťáku dělo.
Zlo změnilo tvář, nyní se skrývá za modrým ptákem (asi strakou) a fialovým ... (vlastně ani nevím, co má TOP09 ve znaku).
A tomu Zlu se moc zamlouvají takoví snaživí prosťáčkové, jako Heller, kteří vytvářejí kouřové clony k rozkrádání po desítkách miliard a k totální neschopnosti současné vlády.
Jestli Heller nechce komunisty, měl by demonstrovat proti Müllerové a Langšáglové. Nebudou-li Müllerové, nebudou ani komunisti. Vždyť podpora komunistů roste ze zoufalství lidí, kteří mají pocit, že politické strany jejich problémy nezajímají.
25. 02. 2013 | 12:24

Braník. napsal(a):

Všimněte si zajímavé věci. Ti co socík zažili, se ho většinou nebojí a chtěli by mnohé z těch časů vrátit.
Studentíci kteří na pomocné škole dostali 1* za to že řekli socialismus je fuj, vykřikují jak pominutí.A vede je Heller který sám ve volbách neuspěl.
Než dospějí, a dojde jim že si DNES nemohou dovolit VLASTNÍ BYDLENÍ, NEUŽIVÍ DĚTI, polovina z nich bude přežívat na pracáku na sociálních dávkách, nebo jako bezdomovci, že nebudou mít lékaře a nebude ani pohotovost, požárníci, policejní stanice, silnice, veřejná doprava. Že ani v 75 nedostanou důchod a naopak budou muset platit ty šílené dluhy.
Ale o tom je dnešní školství, mladí neumí ani pochopit napsaný text a porozumět souvislostem. A čumí na televizi s hitem Kníže má k lidu blíže, to jim asi stačí
25. 02. 2013 | 12:25

Jarek napsal(a):

Pane Hellere, vůdče studentů demonstrujících proti koalici v Jihočeském kraji. My potřebujeme práci, za práci peníze na nájem, inkaso,jídlo, něco toho ošacení a když bude i na knihy, kino či divadlo, budeme rádi. Budeme-li moci nechat své děti vystudovat a naspořit jim něco peněz do budoucna, budeme rádi o to víc. Když při tom všem zvládneme jezdit na letní i zimní dovolenou, občas do lázní, když pohled z oken automobilu nebude jen na řepku, slunečnici, solární panely a chátrající budovy JZD, budeme přímo nadšeni. Pane Hellere, nestrašte nás komunisty. My se jich nebojíme - žili jsme za jejich vlády a žili jsme si dobře. Dnes sotva přežíváme a netušíme, co přinese zítřek. Pane Hellere, proč neprotestujete proti těm, kteří nás dusí, zbídačují a ožebračují? Vy se jich bojíte, nebo vám tato "zeměspráva" vyhovuje?
25. 02. 2013 | 12:26

Barney napsal(a):

Úspěchy toho, kdo nám vládne (ODS a Kalousek), jsou viditelné na první pohled:
-státní dluh se zvýšil od roku 2006 z 800 mld Kč na dnešních 1650 mld. Kč
-nezaměstnanost vystoupala na rekordní úroveň od roku 1992. Statistiky nezaměstnanosti se falšují, aby to tak netlouklo do očí. Mimo evidenci je odhadem 300 000 lidí a nezaměstnanost se nově počítá k celkové populaci 15-64 let včetně důchodců, studentů a matek na mateřské.
-ekonomika klesá navzdory rekordnímu čistému exportu a růstu hospodářství v okolních zemích
-loni poprvé po více jak 10ti letech klesla čistá průměrná reálná mzda. Řada zaměstnanců má sníženou reálnou mzdu už od roku 2009.
-klesají reálné důchody
-50 procent Čechů žije z ruky do huby. Slušné úspory dokáže vytvořit pouze 30 procent obyvatel
-Češi platí rekordní DPH na potraviny. Mnohem bohatší Němci mají na potraviny DPH 7 procent, my 15 procent.
-výběr daní klesá navzdory rostoucím sazbám
-průmysl v prosinci 2012 klesl o 11,5 procenta. Stavebnictví je v hluboké depresi.
-tržby v prosinci 2012, kdy lidé nakupují dárky k vánocům, klesly o 5 procent
-a na závěr Češi jedí nekvalitní a předražené potraviny

Takže ještě jednou "Pravicujme, tunelujme, nic kloudného nebudujme" a když už ne s ODS, jejíž podporu vzdala i pražská pravicijící mediální fronta, tak nyný s TOP 09.
25. 02. 2013 | 12:28

Mirek napsal(a):

Myslím si,že pro všechny občany bude nejlepší,když se k moci v r.2014 dostanou socialisté a komunisté.Rozhodně to bude dobré pro obyčejné občany a také pro milionáře !Ti se budou dále rochnit ve svých milionech !Pouze budou zdanění,což jim vůbec nebude vadit,protože ,když před zdanením měli např.na svém kontě 100 000 000 kč a po zdanění tam budou mít 90 000 000 kč,takže si myslím,že žádná křeč!
25. 02. 2013 | 12:29

Anna napsal(a):

DanielaE
"Přestaňte už s tou trapnou demagogií a najděte si ve slovníku, co znamená slovo "tolerance"!"
------------------------------------------------------------

Dle Vašeho přání - cituji:

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) znamená česky snášenlivost, tj. ochotu, schopnost případně možnost přijímat či snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Tolerance
-----------------------------------------------------------

Proč jste chtěla, abychom si to našli ve slovníku?

S jakou trapnou demagogií máme přestat?

Víte o tom, že pan Heller je mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji?

Víte o tom, že začali protestovat po krajských volbách proti obsazení resortu školství komunistkou Baborovou?

Četla jste tento článek? - Cituji:


Byla přísná, ale naučila, říkají žáci o nové radní. Že je z KSČM, neřeší

14. listopadu 2012 9:33

Ve třídě měla respekt. Věnovala se nám. Byla přísná. Tak hodnotí žáci Základní školy Dukelská ve Strakonicích svou učitelku Vítězslavu Baborovou. Ženu, která v Jihočeském kraji vyvolává v posledních dnech velké emoce. Stala se totiž novou radní pro školství a kulturu. A je aktivní členkou KSČM.
Proti obsazení resortu komunisty aktivně protestují někteří učitelé a studenti. Například i rektor Jihočeské univerzity (více čtěte zde).

Žáci její domovské školy, která je s 840 dětmi největší na Strakonicku, ji hodnotí jako ráznou, ale spravedlivou učitelku, která se jim věnovala.

"Uměla si ve třídě udělat respekt. Nikdo si nedovolil vyrušovat," říká Michaela Černá z 8. B, když sedí před školou na zábradlí se svými spolužačkami. Jedna z nich dodává: "Byla přísná, ale naučila."
Právě 8. B měla Baborovou za třídní. Učila je matematiku a fyziku, což většinou bývají nepopulární předměty.

"Vždycky v pátek dávala doučování těm, kdo to neuměl. Opravdu se nám věnovala," konstatuje Michaela Mrázová, která vzpomíná, že Baborová říkala, že její třída je jako její vlastní děti.

Členství učitelky v KSČM osmákům nevadilo. "Nám je to úplně jedno, já politiku neřeším. Paní učitelka byla fajn. Chtěli bychom ji zpět. Bojím se, že nás nová paní učitelka tolik nenaučí," říká Petra Černá.

Oslovení učitelé se shodují, že z profesního hlediska s ní neměli problém. "Jako učitelka byla perfektní. Víc vám neřeknu," říká stručně zástupce ředitele Zdeněk Kadlec.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strakonicti-studenti-o-baborove-dok-/domaci.aspx?c=A121114_091327_budejovice-zpravy_jkr
-------

Půjdete za žáky paní Baborové, když dle jejich slov "Byla přísná, ale naučila, říkají žáci o nové radní. Že je z KSČM, neřeší",
s Vaším "Přestaňte už s tou trapnou demagogií a najděte si ve slovníku, co znamená slovo "tolerance"!" ?????
25. 02. 2013 | 12:32

ff napsal(a):

Neúspěšný lidovec,bojuje proti komunistům a přitom ti lidovci s nima kolaborovali v NF.
To jsou paradoxy!!!
Pane Heller zameťte si nejdříve před svým prahem.Jak můžete být členem takovéto kolaborantské strany!!!Nestydíte se???
25. 02. 2013 | 12:35

Antonín Kaše napsal(a):

Ctihodný pane učiteli. Jste mladý, tedy si nepamatujete akce aktivistů za socialismu. Ja ano a ta vaše je v mnohém podobná, účel je stejný - získat ostruhy. Ne v zaměstnání, ale zalíbením se některým politikům. Mimochodem úroveň vzdělanosti
studentů prý upadá - není zde možnost vyniknout jako pedagog? Mimochodem není vhodné v tuto chvíli demonstrovat proti nedotknutelným zlodějům , demagogům a i zločincům?
Soudím, že vaše definice demokracie je : vyhrajema-li volby my je to demokratické, vyhraje-li někdo jimý jde o puč. Ještě na závěr uvědomte si ,že svým počínáním propagujete násilí (zatím beze zbraní) a že to je příklad pro vaše protivníky.
Kaše
25. 02. 2013 | 12:36

resl napsal(a):

Anna,
Pokud to nevíte, ČSL byla za totality součástí Národní fronty. To Vám nevadí, že pan Heller je členem KDU-ČSL?
........
záludné a nesrovnatelné s působením komunistů po 40. letech u člověka narozeného v r. 88. Domníváte se, že nynější komunisti nepodporují bývalý totalitní režim KSČ ? Proč se nedistancovali od Jakeše a spol. u hrobu masového vraha ? Bachař Vondrouš není starý člen KSČ ? Grebeníček taky ne ? Filip z dřívější STB taky ne ? Další v K. Varech, Č. Budějovicích atd. také nejsou bývalý partajníci totalitní KSČ ? Ne, vy se řídíte výsledkem voleb, kde jim ještě mladá a slabá demokracie chtěla dát šanci. Myslíte, že ji vyžívají, nebo zneužívají ? Zdá se, že vaše výmluvy mají racionální základ.
25. 02. 2013 | 12:37

krajan napsal(a):

Lila
Fanatismus je vaší modlou, že? Proto diskuse s vámi postrádá smyslu.
Pro dokreslení: Tvrdíte, že (parafrázuji) v dětství jste iritovala komunisty svým nesprávným původem. Dost komické tvrzení.
Poznámka: Stále se oháníte internetovou (!!!) peticí s 13 tisíci podpisy.Na druhé straně zamlčujete výsledek petice přesně opačné. Copak,copak? To je taky demokracie?
A, konečně, uštvat člověka, který se sám naprosto ničím neprovinil, to je demokracie podle Hellera a podle vás!
(Tím náměstím se neohánějte - já vím, kolik tam bylo lidí za konstelace, kdy Budějovice mají bezmála 100 tisíc obyvatel. A to tam organizovaně dotáhli ještě pár Třeboňáků).
25. 02. 2013 | 12:42

Občan napsal(a):

Mohl by nám bratr Heller, který se tu neustále naváží do KVALIFIKOVANÝCH a ŘÁDNĚ ZVOLENÝCH zastupitelů, vysvětlit, jak je možné, že učí na ZŠ, aniž by pro to měl jakoukoli kvalifikaci? Zejména ve světle toho, že ÚP evidují cca 3000 APROBOVANÝCH učitelů?

Mooc bych chtěl, aby nám to vysvětlil. Tak pěkně po bratrsku, plamenně, jako dští proti výsledkům DEMOKRATICKÝCH voleb.
25. 02. 2013 | 12:45

pěvec napsal(a):

Občan: má strach, že coby nekvalifikovaný, přijde o flek
25. 02. 2013 | 12:50

Sláma napsal(a):

Autor napsal: "vystoupením řady lidí ze zločinecké organizace z pragmatických důvodů, nelze přeci obhajovat zločineckou organizaci jako takovou."
To je ovšem správná myšlenka. Víte, co je na ní nesprávné, pane studujicí pedagogiky Hellere? Kdo rozhoduje o tom, která organizace je zločinecká a která není? Pan Heller? Člen politické strany, která byla součástí Národní fronty, jejíž ministři a jejíž mistopředsedové národních výborů hlasovali pro potlačování demokracie za bývalého režimu?
Nebo snad ulice? Jako v Německu za Hitlera?
Odpověď je jasná, pane Hellere, v demokratické zemi o tom rozhoduje nezávislý soud. A ten nic takové nerozhodl.
Takže vaše vyjádření se dá hodnotit jen jako pomluva.
25. 02. 2013 | 12:55

kykyrýk napsal(a):

hele pěvec!!co se staráš o občana???
25. 02. 2013 | 12:58

StandaT napsal(a):

Já doufám, že až bude teplo a ProAlt spolu se Zaoralem a Zaorálkem svolají zase nějakou demonstraci proti demokraticky zvolené vládě, tak se nenajdou pošuci (nebo jen naprosto výjimečně), kteří by recipročně vystupovali ve stylu prohráli jste volby, tak teď držte hubu a krok, jinak jste fašisti a podobně. Doufám, že se to v diskusích, blozích a článcích omezí jenom na nějaké škodolibé odkazy na stávající diskuse ohledně jihočeských studentů a jejich práva na vystupování ve veřejném prostoru a na ironii, a nikoliv okřikování a vážně míněné "rady". Doufám, že pravicový, středový a křesťanský elektorát se ukáže v jiném světle, než se nyní ukazuje ten socialistický.
25. 02. 2013 | 12:58

Luba napsal(a):

resl,
máte v tom zmatek.

Ten komunistický bachař se nejmenuje Vondrouš, ale Vondruška.

Vondrouš je airsoftový střelec, co sedmkrát zasáhl pana profesorissima inženýrissima Klause.

http://zpravy.idnes.cz/hucin-bachar-vondruska-byl-mimoradne-agresivni-frk-/domaci.aspx?c=A060905_203423_domaci_lja
25. 02. 2013 | 13:00

petr napsal(a):

heller je presne typ politruka, jen si mysli, ze hneda je dobra.. jak se rezim jmenuje,na tom nezalezi,protoze hellerove udelaji trapny paskvil ze vseho o co se snazi, to je smutne, ze nase deti uz zase przni politruci,ale myslim tim hnede politruky hellere, bolsevismus je presne to co predvadite
25. 02. 2013 | 13:05

kykyrýk napsal(a):

milan ka odstěhuj se do albánie tam můžeš ty komouše obdivovat!!!!!!!
25. 02. 2013 | 13:05

bratr lidovec napsal(a):

hellere, pokud by ses narodil o pár let dříve, mohls dělat politruka o pohraniční stráže.
25. 02. 2013 | 13:10

resl napsal(a):

Luba 13:00,
není to zmatek, to se stává, jinak díky za upozornění. Věta ovšem má smysl stejný a jsem rád, že jste nenašel jiné nesrovnalosti. r.
25. 02. 2013 | 13:15

Anna napsal(a):

resl
"Domníváte se, že nynější komunisti nepodporují bývalý totalitní režim KSČ ?"
-------------------------------------------------------------

Domnívám se, že ne. A i kdyby ano, tak se toho nebojím. Je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby.

Podle mě nárůst preferencí KSČM není výsledkem práce komunistů, ale výsledkem práce všech vlád od r. 1989 a doslova třešničkou na výsledcích práce současné vlády. Proto považuji antikomunismus za kontraproduktivní.

Kdyby teď došlo ke zrušení nebo přejmenování KSČM třeba na Stranu práce, podle mě by ji volilo ještě víc lidí, protože některým stále vadí to komunistická.

Já jsem KSČ ani KSČM nikdy nevolila (za totality jsem nechodila k volbám), nikdy jsem nebyla členkou žádné politické strany.
--------------

"Ne, vy se řídíte výsledkem voleb, kde jim ještě mladá a slabá demokracie chtěla dát šanci. Myslíte, že ji vyžívají, nebo zneužívají ? Zdá se, že vaše výmluvy mají racionální základ. "
---

Ano, řídím se výsledkem voleb, vždyť přece žijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami!
Myslím, že komunisti situace využívají.

Jaké moje "výmluvy mají racionální základ" ?
25. 02. 2013 | 13:17

Bokin napsal(a):

takové hezké jméno - a ptáte se, kdo to tady řídí
25. 02. 2013 | 13:18

Vasek Kares napsal(a):

Komicke - male ryby se resi a velke ?

Vsichni komousi jmenovani v clanku by sice nemeli ve verejnem zivote byt, ale jedno plus je treba jim priznat - jsou uprimni.
Politruk na urovnu roty vadi a politruk divize (prekabateny do CSSD} je v pohode ?
http://kares.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=311709
Komunisti nam uz vladnou, jen jsou rozlezli v jinych stranach nez KSCM. Pravicova ODS nominovala na prezidenta absolventa VUMLu a vy placete nad malymi rybami ... ?
Jdete se bodnout !
25. 02. 2013 | 13:24

Targus napsal(a):

To Lila:

Lila napsal(a):

Anna

A vy znáte někoho, kdo byl po roce 1989 vyhozen z práce jen proto, že byl komunistou?

Já docela dost. I když byli dobří odborníci. Mistrům a předákům se většinou řeklo: pokud položíš průkaz, můžeš zůstat. Jeden, co nechtěl, šel od cechmistrovského stolu čistit stoky. Docela krušné tři roky do důchodu.
Ti, co byli nad nimi, letěli bez milosti.Někteří ovšem přišli zpátky a podniky skoupili, aby je následně rozkradli.

To jsou ty paradoxy, v této zemi se pořád málo lidí naučilo rozpoznávat komunisty a komunisty.
25. 02. 2013 | 13:26

těm CV neni co věřit napsal(a):

Šimon Heller, PSák, StBák, politruk - hele nejsou na to všechno moc mladej?
Nebo to má bejt vo rodinným zázemí?
25. 02. 2013 | 13:31

Kenoušek napsal(a):

Ať už to pan Heller dělá vědomě nebo nevědomě, slouží jako věrný lokaj současné vládě. Umožňuje jí odvádět pozornost od všech možných lumpáren, které tato vláda provádí. Vláda vyhazuje desítky miliard, ale díky Helelrovi a spol. se média a čász veřejnosti zabývá nějakou krajskou radní. Kalousek a spol. Vám pane Hellere určitě tleská.
25. 02. 2013 | 13:44

Jan K. napsal(a):

Po všech válkách, i po třistaleté době temna, pokaždé stát, existující na českém území patřil ke špičce Evropy, ať šlo o úroveň životní nebo hospodářskou. Stačilo 40 let vlády rudé lúzy a skončili jsme na chvostě. Je neuvěřitelné, že se stále najdou hlupáci, kteří budou minulý režim vychvalovat. Naštěstí jich ve společnosti není takové procento, jak by se zdálo po přečtení zdejších blábolů.
25. 02. 2013 | 13:56

j. napsal(a):

Hellere, demokracie máte všichni opravdu plnou hubu, ale co kdybyste už přestali ignorovat, že komunisty zvolila veřejnost ve volbách. A že nejvíce voličů jim přihrála dlouholetá činnost "demokrata" Klause a celé té jeho sebranky Bartáků, Bémů, Řebíčků, Dalíků, Nováků, Rittigů, Drobilů a dalších šíbrů. Ale ono je jednodušší vyskakovat na jednu postarší učitelku než na gaunera v bavoráku. Viď ty hrdino.
25. 02. 2013 | 13:58

Rudi Koutek napsal(a):

Anna napsala:
"Je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby."


Vazena Anno, ano i za totality byly pravidelne volby. Ty byly i jinych totalitnich statech napr. v nacistickem Nemecku. Dokonce i takova diktatura ve state Paraguay mela pravidelne volby, kde opozice dostavala pravidelne jednu tretinu hlasu v parlamentu, ne jako tech komunistickych 99,98% hlasu.
25. 02. 2013 | 14:01

Han napsal(a):

Dělá se mi špatně, když čtu takový článek, z kterého nenávist přímo tryská. A nemylme se, není to nenávist pana blogera proti komunistům, je to jeho nenávist proti lidem, proti člověku. A taky opojení mocí: hle tady je někdo, do koho si lze beztrestně kopnout, zahltit ho svojí nenávistí, když je to citlivá ženská, tím líp, neměla tam lézt! Já můžu všechno, nějaká demokracie mně je ukradená, já mám moc, já jsem ten spravedlivý! A kdo je ten špatný, o tom rozhoduji taky já. Já, já, já, ... Ať mně všichni poslouchají, obdivují, respektují. No a příště už mne jistě dají na to volitelné místečko, teplé ... Ano? Prosím, prosím...
25. 02. 2013 | 14:04

bob napsal(a):

Proboha nevotravujte komunistožrouti,se sekerama jste měli vlítnout vo plyšáku do Prognostickýho ústavu a dnes byl klid a ne votravovat lidi s dalším pokusem jak pozvednout chcíplý preference modrýho sajrajtu a jeho klonu!
25. 02. 2013 | 14:05

Anna napsal(a):

Rudi Koutek

Nevím, co jste mi tím chtěl sdělit. Trvám na tom, co jsem napsala:
Je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby.

Podle mě nárůst preferencí KSČM není výsledkem práce komunistů, ale výsledkem práce všech vlád od r. 1989 a doslova třešničkou na výsledcích práce současné vlády. Proto považuji antikomunismus za kontraproduktivní.

Kdyby teď došlo ke zrušení nebo přejmenování KSČM třeba na Stranu práce, podle mě by ji volilo ještě víc lidí, protože některým stále vadí to komunistická.
25. 02. 2013 | 14:08

Kanalnik napsal(a):

Pane Hellere, samozrejme na protestu jako takovem proti cemukoli nic divneho neni. Abyste se ale nakonec nedivil, ze se objevi protesty treba proti "Hellerovcum" a prikopy se budou dale hloubit. Chce to trochu citu pro situaci. Spousta lidi v Ceske spolecnosti je celkem opravnene frustrovanych a tohle vase gesto, jakkoli ho chapu, rozdeluje a rozdelovat bude, protoze mnoho lidi proste momentalne sahne radeji po KSCM a CSSD nez po jakekoli jine alternative. Proc? Protoze jejich ekonomicka situace je diky soucasne vlade velmi nahnuta.

Pokud chcete resit komunisty, reste nejpreve tzv. demokraticke strany, ktere jsou primarni pricinou, proc komuniste ziskavaji hlasy. Takhle resite jen nasledek. A to se vam vymsti.

S komunisty u moci spokojeny nejsem. Ale jit halvou proti naladam ve spolecnosti a jeste vice situaci eskalovat, to mi neprijde rozumne ani lidsky, ani politicky. A eskalace to je, protoze spousta lidi vas vidi jako lacineho pravicoveho antikomunistu, ktery prehlizi skutecne priciny jejich narustu u dnesnich vladnich stran.
25. 02. 2013 | 14:08

Patrik O Clock napsal(a):

Voni Hellere, tak se nastyděj a řeknou to na plnou hubu!: "Jestli lidi nebudou volit ty správný, teda pravicový strany, tak je potřeba volby zakázat!". Nebo jak to vlastně myslej, voni "demokrate"? Co uděláte s tím, že spoustě (nevím jestli většině, ale mám ten pocit) normálních lidí je na blití z "pravicovejch" stran", který spíš připomínaj zločineckej syndikát! V demokracii nemají jinou možnost, než je nevolit a volit opozici. Volí řasto komanče ne proto, že by chtěli návrat tortality, ale ty, co se nejmíň namočili v dnešním srabu. Asi tak.
25. 02. 2013 | 14:09

Pavlíček napsal(a):

Pan Václav Kučera je dlouhodobým starostou Horní Stropnice a vposledních 3 volebních obdobích se svou stranou vžsy 8 mandátů z 15 v obením zastupitelství. To něco vypovídá o jeho lidských kvalitách
25. 02. 2013 | 14:09

resl napsal(a):

Anna 13:17
i za totality byly pravidelně volby.
.......
To vy považujete za volby ? Tak proč jste nechodila volit ? Domníváte se, že dnešní komunisti nepodporují totalitní režim jejich předchůdců ? Proč, když tam jsou stejní komunisti, jen pod slabounce změněným názvem. Proč, když mají stejné spojence v totalitních zemích ? Proč se navyjadřujete ke Grebeníčkovi a spol. , co jsou v té "demokratické straně ?" Racionální základ vidím spíš ve vašem prostředí, kde jste bývalými komunisty obklopena. Slyšíte je, vidíte je a přesto trváte na tom, že byli svobodně zvoleni, ač jejich myšlení a jednání tomu odporuje. Tak tady se lišíme, protože já na rozdíl od vás s jejich způsobem "demokracie" nesouhlasím a nemíním čekat až bude zase pozdě.
25. 02. 2013 | 14:10

resl napsal(a):

pavlíček 14:09,
"ano, já už budu hodný starosta, občan, váš kámoš, když mi ty svinstva prošly."
jenže nevěděl, že se na ně přijde.
25. 02. 2013 | 14:15

ib napsal(a):

Je skwele, jak malo staci, aby si nekdo vyzgrindal vlastni blog. Pokud jde o nazev prispevku, tak je ponekud zavadejici. Kdo nam vladne tak jsou kmotrovske mafie, zajmove a lobisticke skupiny a klientelismus, o jejichz zasadni napojeni na minuly rezim pochybuji. Presneji, netvrdim, ze mezi nasimi lumpy nejsou i lide, kteri podobne profitovali i z minuleho rezimu. Jedna se ale o soubeh okolnosti a nikoliv system. Nicmene vetsina nasich vlivnych lumpu a mafianskych struktur s minulym rezimem, s KSC ani s KSCM nic spolecneho nema. A uporne spojovani soucasnych problemu s rezimem minulym je zakladni dezinformacni strategie, jak odvadet pozornost of pricin soucasnych problemu. Hlavni problemy soucasne ceske spolecnosti lezi uplne jinde nez vidi autor, a souhlasim s nazory, ze podobne aktivity mohou slouzit i jako zamer k odvadeni pozornosti od problemu hlavnich. Mimochodem, ostatnim "demokratickym" stranam vubec nic nebrani v tom, aby CSSD umoznili bez dalsich podminek vytvoreni bianco mensinove rady bez komunistu. Coz ale zadna z tech stran neudelala, cimz je evidentni, ze jim KSCM v podstate vyhovuje, a mohou CSSD s pomoci napr. pana Hellera v podstate vydirat a snazi se timto zpusobem dostat k moci i po prohranych volbach. Coz si myslim je podstatou veci. Rovnez tak si myslim, ze i panu Hellerovi to mozna docela vyhovuje, minimalne si na KSCM krasne a bez jakehokoliv rizika dela vlastni PR. Kdyby sel podobnym zpusobem po realnych mocenskych strukturach, tak dostane takovou po sosaku ze ho to rychle vyleci.
25. 02. 2013 | 14:17

Rudi Koutek napsal(a):

Anna napsal(a):
"Rudi Koutek

Nevím, co jste mi tím chtěl sdělit. Trvám na tom, co jsem napsala:
Je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby."
Co jsem Vam chtel sdelit? Vy se nepamatujete na to divadlo?
25. 02. 2013 | 14:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický příspěvek (pisatel chtěl nechat kohosi postřílet), který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2013 | 14:21

Anna napsal(a):

Rudi Koutek
"Co jsem Vam chtel sdelit? Vy se nepamatujete na to divadlo? "
-----------------------------------------

Tím divadlem myslíte volby za totality? Nebo totalitu jako takovou? Obojí si pamatuji celkem dobře. Já jsem za totality nechodila k volbám, stejně jako moji rodiče. Samozřejmě následky jsme pociťovali...

Nechci žít v totalitě a nebojím se toho, že by hrozil její návrat. Opakuji - je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby. Jsem si jistá, že kdyby se zde dostali komunisti k moci, u voleb zde by nechyběl dohled mezinárodního společenství.
25. 02. 2013 | 14:29

zdenekbrom napsal(a):

A další prodejce strašidel.
25. 02. 2013 | 14:31

enyn napsal(a):

Krásný den, nyní by mohla lila, heller a další bratři kapitálisté nastínit rozvoj v Čechách. Vysoce vydělávajícím se snižují daně (ba i nejsnáze vybiratelné daně z dividend se zrušily), zisky mizí ven, zadlužení je nesplatitelné - všemu velí nadnárodní "finančník", privatizaci čeká sociální sféra (asi bez vidiny zisku). "Elity" jsou propojeny tak, že jejich okleštění prakticky znamená pád státu v dnešní formě. Nikdy bych nečekal, že to jednou hodím komoušům, ale stalo se. Volím šanci ... mj.pro ty, co jsou na dně, střílet je nehodlám (bylo by to ale milosrdnější). Prostě nůžky se už otevřely příliš.
25. 02. 2013 | 14:32

Jen tak napsal(a):

Britské listy, orgán pravicového boje, podporují fakt, že soudružka Baborová je nomenklaturou KSČ -- vida, do jakého dospěli v tom salónu hnoje.
25. 02. 2013 | 14:35

marxík napsal(a):

Targus
To jsou ty paradoxy, v této zemi se pořád málo lidí naučilo rozpoznávat komunisty a komunisty.
-----------

Zlatá slova, kolego. A ti správní jsou bezpochyby v dnešní ksčm, protože lze těžko předpokládat, že by tam vstupovali z vypočítavosti a prospěchářství. Takoví týpci se kumulují v jiných stranách.
Já , jako levicový volič, se už delší dobu snažím využít jejich morálních kvalit na všech možných zastupitelstvích tím, že je volím.
Jste-li levicový volič, taky byste měl přispět svou troškou do mlýna, aby se naše polit. reprezentace více zkultivovala.
25. 02. 2013 | 14:38

enyn napsal(a):

Jo, taky by mohli naši kapitálisté poradit nízkopříjmovým, jak spořit na důchod, když to nedá ani na nuzný bydlení (a bude hůř). Plán důchodů na přežití není, nízkopříjmové profese stát potřebuje a každý není nadprůměrný (tedy, pokud si nekoupí moji příručku). Tak, lilo, hellere, šupšup s radami.
25. 02. 2013 | 14:38

Karel napsal(a):

Hellere, nech se vyšetřit. A až půjdeš od Chocholouška, zastav se mezi lidmi na ulici a zeptej se jich co je trápí. Pár komunistických radních určitě ne. Lidi trápí že nemají práci, všudepřítomná korupce, zdražování, zvyšování daní. A k tomu to, že stát se propadá v polistopadovém režimu do stále většího marasmu a všudypřítomné devastace. Ekonomika jde pod vedením ODS zu grunt, státní zadlužení pod vedením TOP 09 astronomicky roste směrem ke státnímu bankrotu,v zemi řádí justiční a exekuční mafie, životní podmínky většiny lidí se zhoršují. Proti tomu jsi Hellere neudělal vůbec nic. Celkově jsi neudělal vůbec nic, žiješ z daní a na úkor ostatních občanů, ale není za tebou vidět žádná práce, která by prospěla druhým lidem. Jediné co jsi zatím udělal je to, že jsi otrávil myšlení pár mladým lidem. Být tebou, dělalo by se mi zle při pohledu do zrcadla.
25. 02. 2013 | 14:45

Sláma napsal(a):

Jan K. napsal: "Stačilo 40 let vlády rudé lúzy a skončili jsme na chvostě. Je neuvěřitelné, že se stále najdou hlupáci, kteří budou minulý režim vychvalovat. Naštěstí jich ve společnosti není takové procento, jak by se zdálo po přečtení zdejších blábolů."
Myslím, že řešení je snadné. Pokud bude vše fungovat, jak má, tak lidé přestou minulý režim vychvalovat a komunisté se dostanou na okraj politického spektra s 0,5% hlasů.
Stačí málo - důsledně potlačit korupci, zajistit řádné fungování státu, snížit rozdíly mezi chudými a bohatými, zajistit prosperitu nejen pro ten 0,5 mil. nejbohatších.
Začít se dát např. tím, že se svrhne vláda rozpočtové neodpovědnosti a boje za korupci.
Pak tím, že se vrátí právní stav před 1.7.2006.
25. 02. 2013 | 14:45

Homunculus napsal(a):

Když čtu komiky jako tady pana Hellera (který tu dobu ani nezažil), nebo různé
rádoby vědecké kapacity z ÚSTRku (kteří to někteří zažili, ale kdyby to chtěli
pojmout oběktivně, tak by brzy přišli o místo), nebo ty cucáky redaktory z ČT
a ČRo, tak se musím smát :-) Považte, 23 let po Velkém Listopadu, a taková
štvanice na KSČM tady za skoro čtvrtstoletí ještě nebyla. Dovozuji z toho,
že současným kormidelníkům prudce teče do bot a správně tuší, že za nedlouho
budou jednak od kormidla odstaveni, a za druhé na majetku a případně i těch
hrdlech potrestáni. Naštěstí naprostá většina národa ví, vo co gou, jak se
ukázalo nedávno při prezidentské volbě. Média mohou vytrubovat, že inicviativy
protestují proti sílícímu vlivu KSČM, ale na všech těch protestech bylo včera
dohromady tak nejvýš 150 lidí, hohohoho :-) Pan Heller jistě bnechyběl. Čili
závěr je tento - nemá cenu si kazit náladu vešplechtama obránců současné
kleptokracie. Do roka budou vod válu, a na to je třeba se nyní soustředit.
Přeji všem obráncům cti a spravedlnosti pevné nervy.
25. 02. 2013 | 14:47

Braník. napsal(a):

Hellere, měli jste více než 23 let abyste ukázali že umíte hospodařit a vládnout alespoň tak jako ti komunisti. Výsledek- trapné selhání, zbídačená a rozkradená země, poropad ekonomický, sociální i morální. 6ebráci, gheta, exekuce, bezdomovci, nezaměstnaní, kriminalita, nesplatitelné dluhy které ti mladí studentíci budou mjuset uhradit.
Tak se nedivte že lidi volají komunisty zpět, aby to alespoň trochu napravili. Nechte je dělat jejich práci, bude to ku prospěchu všech slušných
25. 02. 2013 | 14:50

Zítek napsal(a):

Je to dobře popsané pane Hellere, děkuji Vám za to. Ta ubohá rudá žumpa, co se tady sešla, to je smutná vizitka bolševické nenávistné a vraždící ideologie. Na druhou stranu alespoň vidíme, že oni jiní nebudou. Dovedete si představit, že by tento bolševický hnus vládl a začal používat svoje metody? Ostnatý drát na hranicích, samopaly na své spoluobčany, oprátky, lágry. Je mi z těch lidí zle, ale jsou to ubožáci zneužívající demokracii a svobodu slova. V jejich hrůzném systému by to možné nebylo. Hodně primitivů a zlých lidí. Nechutná ukázka, kam až může 40 let socialismu dospět.Teď už jen můžu čekat na ty potrefené....
25. 02. 2013 | 14:51

ironik napsal(a):

Po přečtení autorova blábolu jsem dospěl k hodnotám že vůl zustane volem a pařez pařezem , a že projev vděčnosti by byl na místě že měl to štěstí že se narodil za t.zv. socíku dnes by jeho šance byla mizivá.
25. 02. 2013 | 14:51

Leo. napsal(a):

Homuncule, když na té včerejší hurá antikomunistické demonstraci odečtete povinně nahnané novináře, zůstal tam Heller a sotva 30 lidí.
25. 02. 2013 | 14:53

enyn napsal(a):

Jo, taky by mohli nastínit, co sledují prodlužováním odchodu do penze. Práce není, reálně nutné práce už tuplem ne. Radši budeme mít mladé gaučery na podpoře bez zápočtů na důchod, že? Nebo vytvoříme nová umělá místa za cca 50.000/měsíc? Jojo, a budeme snižovat soc.odvody - abychom ukázali neudržitelnost a mohli privatizovat:))) Jak to myslí se školným? Proč radši nezruší podporu zbytečných soukromých škol (kde je zájem o studenty vysloveně komerční). Není snad potřebou státu, aby nutné profese lidé vystudovali? Proč se studium nezapočítává do důchodu? Osobně pokládám za snazší a méně časově náročné odmeldovat látku než se ji učit, nejspíš by kantoři neměli dostávat plat a naopak platit kantorné. Zde se nezbývá než kapitálisticky rozloučit - banánům zdar!
25. 02. 2013 | 14:54

Zítek napsal(a):

Braníku, ale vy jste měli 40 let na budování, tak proč jste to proboha položili při té prosperitě? Vaše metody byly celkem nevybíravé, proč má slušný člověk čekat, kdy mu za jiný názor hodíte mašli a nebo ho odprásknete na hranicích až bude utíkat do toho hnusného kapitalismu? Mimochodem historicky vzato...utíkal někdy někdo ze Západu do tohoto vašeho východního ráje ? Prosím konkrétně...
25. 02. 2013 | 14:55

Karel napsal(a):

Hrdina komunistobijec Heller - hrdinně bojuje proti staré poctivé učitelce a hrdinně zvítězil a bude ráj na zemi. Bojovat proti kmotrům sedícím v bavorácích a devastujícím naši zemi tento hrdina nebude. Možná až to jednou vybojují na ulicích ti ostatní, kmotři budou sedět v chládku nebo v Toskánsku, pak se hrdina Heller začne zviditelňovat opět bojem proti bývalým kmotrům. Ten člověk nestojí za špetku pozornosti, není přínosem, nic nedokázal , jen svými pšouky otravuje vzduch ostatním lidem. Co je daleko horší problém, že má takovou odezvu v médiích, pro které hraje roli užitečného sudokopytníka.. A to je špatně.
25. 02. 2013 | 14:56

Zítek napsal(a):

to enyn.....socialisticky se rozloučit je jak ? Ostnatým drátům a samopalům lidových milicí, nabitých na české spoluobčany zdar ?
25. 02. 2013 | 14:56

Homunculus napsal(a):

Pane Zítek - ten jak říkáte "bolševický hnus" se zatím pokouší vítězit
zcela legálně a demokraticky prostčednictvím svobodné soutěže u voleb.
Pokud mu dokážete, že tudy cesta nevede... Inu :-) ... pak zcela jistě
přispějete k pochopení řady událostí za minulého režimu :-)))
25. 02. 2013 | 14:57

Sláma napsal(a):

Hloupý Heller napsal: " Za čtyři roky se nás pravděpodobně opět pokusí koupit nějakým tím třicetikorunovým bonusem."
I tady je řešení, Hellere, jednoduché. Nikdo nebrání současné vládní koalici, aby Jůlínkovné zrušila. Lidé oprávnění cítí, že Jůlinkovné neplní žádnou regulační funkci, je to je jiná forma toho, jak jim vyprázdit peněženky. Jako výsměch považují chroničtí pacienti například to, že k doplatku za léky na tlak ve výší většího počtu stokorun musí zaplatit ještě přirážku ve formě Julínkovného. A aby toho nebylo málo, doplatek za léky na tlak se jim nepočítá do ročního limitu Jůlinkovného.
Ostatně, v systému chybí princip záporného Jůlinkovného. Ono totiž pro systém je někdy dražší, když lidé k lékaři nechodí a preventivní léky neberou, což se týká právě například léků na tlak. Takto nemocní by měli mít spíše Jůlinkovský bonus, jako mají OSVČ bonus místo daně.
Vím o řadě případů, kdy lidé s nízkými příjmy vysazují léky, protože na ně prostě nemají.
25. 02. 2013 | 14:58

Jan napsal(a):

"Nenávist, neznalost, zásadní nedůvěra, to je psychický svět komunismu - lékařská diagnoza by řekla, že je to patologický negativismus...."
Karel Čapek (1890-1938), spisovatel, dramatik, novinář a redaktor LN, představitel pragmatismu
25. 02. 2013 | 14:59

Zítek napsal(a):

http://www.totalita.cz/seznamy/seznamy_01.php
25. 02. 2013 | 15:02

plojhar napsal(a):

Šimone nedej se ! Jen by mne zajímalo, jestlipak víš kolik komunistů bylo mezi těmi popravenými po únoru 1948. Šimone, za to , že komunisté popravili plejádu vysoce postavených komunistů v čele se svým generálním tajemníkem R.Slánským, by jsi jim měl dnes děkovat a ne je odsuzovat. Další desetitisíce komunistů skončilo ve věznicích a pracovních táborech.
Statisíce komunistů bylo při čistkách v KSČ zbaveno vysokých funkcí a vyházeno z práce. Závěrem lze říci, že ty jsi Šimone pouhý salonní antikomunista. Kam se hrabeš na antikomunismus komunistů !
25. 02. 2013 | 15:03

Anna napsal(a):

Zítek
"Dovedete si představit, že by tento bolševický hnus vládl a začal používat svoje metody? Ostnatý drát na hranicích, samopaly na své spoluobčany, oprátky, lágry."
----------------------------------------------------------

Prosím, napište postupné kroky komunistů a časový horizont, jak by došlo k "Ostnatý drát na hranicích, samopaly na své spoluobčany, oprátky, lágry."
Víte o tom, že jsme v EU???
25. 02. 2013 | 15:04

marxík napsal(a):

Sláma
Kolego, pokud stačí to co jste napsal výše, divím se , že ty komunisty sám nevolíte. Oni totiž dokázali potlačit korupci, zajistit řádné fungování státu, snížit rozdíly mezi bohatými a chudými, zajistit nezadluženou prosperitu celé společnosti.
Těžko se mi to říká, ale vy budete asi pod vlivem permanentní antikomunistické propagandy.
25. 02. 2013 | 15:08

enyn napsal(a):

Pro Zítek: Práci zdar, to ví každý dítě přeci. A když jsi zmínil Lidové milice, tak to byly spolky pro pařbu a výlety na dětský tábory. Jojo, tam stříleli hodně:))) Stran hranic - tam stříleli jen pohraničníci? Pouč mne, prosím.
P.S.: Jako bonus mi ještě vysvětli platby žebrovného u doktorů - jsou to snad veřejnoprávní poplatky, že? Opravdu mám jako občan smlouvu se státem platit soukromým subjektům?
25. 02. 2013 | 15:08

Admirál napsal(a):

LSD - "Při tom je ten náš veřejný prostor zamořen jinšími kádry.
Např. Petr Nečas, kovaný svazák, kádrová rezerva KSČ."

To máte pravdu. Funkcionáři SSM myslím ti profesní, aparátčíci, to byla sorta lidí ze kterých šel docela strach, měli věci nalajnované a rozmyšlené, dokázali si karieru docela dobře ohlídat. A byli to vesměs práskači.

Vím to, občas jsem se s nimi stýkal. Tedy snažil jsem se stýkat hlavně se svazačkami.

Ty když se z nich svlékly ty modré košile a sukně, tak moc pěkně prcali.

Jo, to byly časy.

Pane Hellere, jakpak prcaji ty, co nosí ten doznak "volím Karla"? Nechají si ho sundat?

Jak Vám závidím.
25. 02. 2013 | 15:08

Karel napsal(a):

Hellere vládne nám bývalý vedoucí Brigády socialistické práce československo-sovětského přátelství v Tesle Rožnov - Petr Nečas.
Kdy na protes zorganizujete protestní žranici nejlépe v mekáči ?
25. 02. 2013 | 15:12

enyn napsal(a):

Zcela naokraj - činnost hellera aspol. se dříve nazývala kádrováním. Lze ji takto označit ještě dnes? Domnívám se, že ano - hodnotíme původ, dřívější povolání, nikoli výsledky. Ty nás nechávají chladnými (víceméně).
25. 02. 2013 | 15:14

Sláma napsal(a):

Autor napsal: "Přijde mi to podobné, jako kdyby 20 let po válce existovala v Německu strana, která se přímo hlásí k odkazu NSDAP. "
De facto takovou stranou byla CDU (tedy německá obdoba KDU-ČSL), která udělala ze zarytého nacisty Kurta Georga Kiesinger nejprve ministerstkého předsedu Badenska-Württemberska (17.12.1958 - 16.12.1966) a následně i spolkového kancléře (1.12.1966 - 21.11.1969).
Nelze nevidět, že v Německu už od 50. let byly silné tendence omlouvat nacistické zločiny, zakrývat je poukazováním na údajné zločiny jiných (odsun Němců z Východní a Střední Evropy, strategické bombardování německých měst atd.) a rehabilitací nacistických zločinců.
Například členům SS byla vyplácena válečná penze s odůvodněním, že bojovali za vlast. A to bylo v době, kdy Německo rozhodně nemělo vypořádanou většinu reparací (nám už nic nevyplatí, protože se jich Havel zřekl).
25. 02. 2013 | 15:15

Pavel napsal(a):

Za první republiky jedno z volebních hesel znělo -
"Volte voly, volte krávy jen nevolte klerikály "
25. 02. 2013 | 15:16

Jan K. napsal(a):

Sláma:
"Stačí málo - důsledně potlačit korupci"
"Začít se dát např. tím, že se svrhne vláda"
Korupce u nás vládla co pamatuji. Za komunistů i na nejnižší úrovni, protože bez úplatku se nedalo sehnat skoro nic. Ještě tak Leninovy spisy. Stejně tak kdo nekradl, okrádal rodinu. Otázkou je jen, zda tento stav byl následek vlády komunistů, nebo jestli to byly české vlastnosti odjakživa. Jisté je, že za komunistického režimu se tyto vlastnosti napříč společností hluboko zakořenily, takže je bláhové myslet si, že se změnou vlády dočkáme obratu. Navíc když příští vláda bude zřejmě pod vedením ČSSD, kde je na vyšších postech 40 - 50% bývalých komunistů. Ona se nakonec ČSSD už docela pěkně představila, jediný ministr, který kradl tak, že musel jít sedět, byl z ČSSD. Stejně tak jediný předseda strany, který se křišťálově čistě stal multimilionářem byl z ČSSD, a nakonec i jediný hejtman nachytaný s miliony byl z ČSSD. Takže od změny vlády se nic pozitivního čekat nedá.
25. 02. 2013 | 15:22

Radek napsal(a):

Učiteli cítím s Vámi, že máte nizký plat, daleko nižší než většina našich politických gigantů jeko je Kalousek, Nečas, Drábek, Langšádlová, Schwanzerberg, Benda, Gazdík......
Ale proč ze sebe děláte takového šaška, to Vám za to dávají tolik peněz ?
Bojujete minulé boje, ale dnešní mafiáni soustředění hlavně kolem ODS a TOP ti Vás vůbec nezajímají, ty stovky ukradených milard Vám opravdu nevadí?
25. 02. 2013 | 15:24

Jan K. napsal(a):

Marxík:
"divím se , že ty komunisty sám nevolíte. Oni totiž dokázali potlačit korupci"
Tomu snad nevěříte ani sám, tak hloupý přece nejste, nebo ano?
25. 02. 2013 | 15:25

Radek napsal(a):

Jan K.
Proč úmyslně lžete o korupci za minulého režimu. Nikdo netvrdí, že nebyla, ale proti dnešku to byl slabý odvar.A co jste ukradl za minulého režimu, jen tak pro zajímavost?
Znáte někoho kdo za minulého režimu si nakradl miliardy ?
25. 02. 2013 | 15:28

marxík napsal(a):

Admirál
Kolego, svazačky prcaly jedině s tvrdým, a to ve všech významech, myslím si.
25. 02. 2013 | 15:28

mb napsal(a):

Přijde mi to podobné, jako kdyby 20 let po válce existovala v Německu strana, která se přímo hlásí k odkazu NSDAP. Ano, nebylo by v pořádku, pokud by někdo „převlékl kabát“ hned po válce. Avšak vystoupením řady lidí ze zločinecké organizace z pragmatických důvodů, nelze přeci obhajovat zločineckou organizaci jako takovou.

Š Hellere ... když už srovnáváte nsdap a ksč(m) ... tak to prosím vás alespon domyslete ...

komunisti normalizační nebyli nic jiného než karieristé ... z idealismu do partaje po 68 roce už patrně nikdo nelezl ...¨

takže to vystoupení z ksč na přelomu 89/90 a budování si pozic v jiných stranách ( ods aj. ) ... bylo čistě pragmatické, utilitaristické a jen navazovalo na karierismus komunistický ... byl to prostě mocenský instinkt ...

naopak v ksč(m) zůstali právě a pouze idealisté ... kteří v té straně setrvali i když jim členství nemohlo nic mocenského přinést ...

z porovnání těchto dvou přístupů ... vám možná vyjde, že nereformovaní komunisté nejsou natolik nebezpeční jako exkomunističtí karieristé ... či prostě BOLŠEVICI komunistického typu v jakékoli demokratické straně ...
25. 02. 2013 | 15:32

Václav II napsal(a):

Vstávají mladí bolševici. Heller ročník 1988 je toho důkazem. Mohu tedy v klidu odejít na zasloužený odpočinek, bolševismus u nás nevyhyne.
25. 02. 2013 | 15:36

mb napsal(a):

lsd napsal: Nejsem paranoidní (snad), ale občas si říkám, co asi tak může nabídnout národu ODS (pravá pokračovatelka nejlepších tradic normalizace)?

Asi už jen ten boj proti komunistům.
25. 02. 2013 | 09:40

... to asi heller nepochopí ... anebo to ani pochopit nechce, nehodlá
25. 02. 2013 | 15:36

Anna napsal(a):

resl napsal(a):

Anna 13:17
i za totality byly pravidelně volby.
.......
To vy považujete za volby ? Tak proč jste nechodila volit ? Domníváte se, že dnešní komunisti nepodporují totalitní režim jejich předchůdců ? Proč, když tam jsou stejní komunisti, jen pod slabounce změněným názvem. Proč, když mají stejné spojence v totalitních zemích ? Proč se navyjadřujete ke Grebeníčkovi a spol. , co jsou v té "demokratické straně ?" Racionální základ vidím spíš ve vašem prostředí, kde jste bývalými komunisty obklopena. Slyšíte je, vidíte je a přesto trváte na tom, že byli svobodně zvoleni, ač jejich myšlení a jednání tomu odporuje. Tak tady se lišíme, protože já na rozdíl od vás s jejich způsobem "demokracie" nesouhlasím a nemíním čekat až bude zase pozdě.
----------------------------------------------------------------

Za totality jsem nechodila k volbám jako protest proti totalitě.

Domnívám se, že dnešní komunisti nepodporují totalitní režim jejich předchůdců. Jednak z důvodu, že nevím, jak je možné podporovat něco, co neexistuje. A pak z důvodu, že si myslím, že spousta současných komunistů nemá za cíl takovou totalitu. To si myslím na základě toho, že spousta bývalých komunistů je i v pravicových stranách. Když ti mohli až takto změnit své myšlení, pak proč by nutně všichni členové KSČM mít za cíl bývalou totalitu?

Spojence mají komunisti nejen v totalitních zemích, ale i v komunistických stranách v jiných demokratických zemích (v USA existuje Komunistická strana USA).

Ke Grebeníčkovi a spol. se nevyjadřuji, protože mi nestojí za řeč.

Před pár lety jsme se s mužem přestěhovali s mužem na venkov. Předseda obecního úřadu (co vím už cca 20 let) je člen ODS. Nevím, kolika bývalými komunisty jsem obklopena.
Nevím, co si mám představit pod Vaším "já na rozdíl od vás s jejich způsobem "demokracie" nesouhlasím a nemíním čekat až bude zase pozdě.".
Co je jejich způsob demokracie a co Váš způsob demokracie?
Já žiji s dalšími cca 10,5 miliony občanů ČR v demokratické zemi se svobodnými volbami.

Co znamená Vaše "s jejich způsobem "demokracie" nesouhlasím a nemíním čekat až bude zase pozdě.".?
Co tedy hodláte dělat? Prosadit, aby KSČM byla zrušena nebo přejmenována? Tím se členové KSČM nějak změní?

Opakuji - já se návratu komunistů k moci nebojím. Platí "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", je rok 2013, jsme v EU a i za totality byly pravidelně volby.

Opakuji - podle mě nárůst preferencí KSČM není výsledkem práce komunistů, ale výsledkem práce všech vlád od r. 1989 a doslova třešničkou na výsledcích práce současné vlády. Proto považuji antikomunismus za kontraproduktivní.
25. 02. 2013 | 15:39

Jan K. napsal(a):

Radek:
To, že se v Rudém právu nepsalo o korupci ani o výši zlodějin těch "nejlepších z nás", ještě neznamená, že šlo o slabý odvar dnešního stavu. Samozřejmě se že nikdo z nich svým "výdělkem" nepochlubil.
25. 02. 2013 | 15:45

mb napsal(a):

j. napsal(a):
Hellere, demokracie máte všichni opravdu plnou hubu, ale co kdybyste už přestali ignorovat, že komunisty zvolila veřejnost ve volbách. A že nejvíce voličů jim přihrála dlouholetá činnost "demokrata" Klause a celé té jeho sebranky Bartáků, Bémů, Řebíčků, Dalíků, Nováků, Rittigů, Drobilů a dalších šíbrů. Ale ono je jednodušší vyskakovat na jednu postarší učitelku než na gaunera v bavoráku. Viď ty hrdino.
25. 02. 2013 | 13:58

... a vo vo vo vo vo tom to je ...
25. 02. 2013 | 15:49

ff napsal(a):

Lidé nevolte Lidovce
Heller je jasným důkazem,že o nějakou demokracii mu nejde.Jen o sebezviditelnění.
Lidovci jsou naprosto nevyzpytatelní.Ti by šli opět do vlády s modrobolševickým zlodějem a svým téměř zničitelem ,Kalouskem.
Lidovec je od slova ..lid.
Ale jejich politika byla a je stále protilidová!!!
25. 02. 2013 | 15:50

mb napsal(a):

kanálník napsal: Pokud chcete resit komunisty, reste nejpreve tzv. demokraticke strany, ktere jsou primarni pricinou, proc komuniste ziskavaji hlasy. Takhle resite jen nasledek. A to se vam vymsti.

... souhlasím ...
25. 02. 2013 | 15:51

Míla napsal(a):

Vážení diskutující já jsem v padesátých letech,coby student průmyslové školy,podepsal rezoluci ve které jsme požadovali přísné potrestání nepřátel naší vlasti.Rezoluci přinesl třídní učitel o velké přestávce,seřadil nás do řady a jeden po druhém jsme podepisovali.Když jsem to večer sděloval otci tak prohlásil-jedině tě omlouvá to,že seš mladej a blbej.Mám proto pochopení pro mladé,kteří nepoznali dřívější dobu.Proto bych autora nekritizoval,berte to tak že je prostě mladej.
25. 02. 2013 | 15:51

Homunculus napsal(a):

Jan K. ... korupce za totáče samozřejmě existovala, ale jen taková ta
komunální - šéf fabriky někomu přihrál zadarmo matroš na chatu, a von ho zase
pozval na lov atd. To ale snad nemůžete srovnávat s dneškem, kdy jde o desítky
miliard a řádově přímo o procenta státního rozpoščtu. To za totáče absolutně
neexistovalo, a to zejména proto, že ten člověk by byl prohlášen (zcela
oprávněně) za nepřítele lidu a exemplárně pověšen. Tak si znás, Jene, nedělej
srandu.
25. 02. 2013 | 15:57

mb napsal(a):

Má za sebou několik expedic do Afriky, Jižní Ameriky a Asie.

to vás na té ZŠ dobře platí ...
25. 02. 2013 | 15:58

ff napsal(a):

Když jsem dnes viděl v TV jak modrobolševický VUMLISTA Přemek Sobotka krákal něco na adresu komunistů,u nějakého pomníku.Tak jsem se musel smát!
JAK BÝVALÝ STUDENT KOMUNISTICKÉHO VUMLU KÁŽE NĚKOMU MORÁLKU!!!!!!!!!!!!!
To je výsměch demokracii v podání toho modrobolševika!!
HELLERE TOBĚ NEVADÍ MINULOST PŘEMKA SOBOTKY???KANDIDÁTA NA PRESIDENTA???
25. 02. 2013 | 15:58

marxík napsal(a):

Jan K
Kolego, k čemu by jim byly ty miliardy na úplatcích, kdyby je nemohli využívat?
Pokud by vyzývavě vyčnívali, bylo by rázem po karieře.
25. 02. 2013 | 15:59

Pr(u)dič Pružina napsal(a):

Nebylo by "Vítězného února", kdyby nekomunističtí, tedy více méně pravicoví ministři tenkrát demisí nevyvolali vládní krizi! Beneš ji přijal a Gottwalda, coby legálního předsedu vlády pověřil sestavením vlády nové a využil toho a všude samozřejmě nacpal svoje lidi, tedy komunisty! A nějakej Hekker, nebo Rosocha to budou vysvětlovat, že se zmocnili země násilím?
Tady v této zemi odjakživa na co pravice sáhla, to zvorala.....
25. 02. 2013 | 16:02

ff napsal(a):

Za komunistů byly nejpřísnější tresty za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.A bylo jedno jestli krad soudruh nebo nesoudruh.
Tak si bránili státní majetek.Zato dnes se rozkrádá modrobolševikem a topzlodějem státní mejetek v miliadrách do roztrhání těla!!!A pánům studentům to nevadí???
25. 02. 2013 | 16:02

Míra napsal(a):

Na rozdíl od podstatné většiny zúčastněných diskutujících, jejichž příspěvky jsem si přečetl než mne s hrůzou opustily síly, přeji panu Hellerovi další energii a elán pro jeho veřejné vyjadřování. MÁ MOJI PLNOU PODPORU A OBDIV. Kdyby takto uvažovala a veřejně (nebo alespoň nějak) vyjadřovala¨svůj názor větší část lidí u nás, tak bychom pravdědpodobně nebyli nyní v takových srágorách. Vzestup komunistů je bohužel zapřičiněn zásadními chybami všech politických stran. To, že komunista není pouze příslušník strany, ale prakticky držitel světonázoru, že může komukoliv cokoliv ukrást, platí pochopitelně i na další účastníky našeho politického života. Jedno, z jaké strany. U nás neprobíhá kapitalismus, ale protekcionářský klientelistický kryptosocialismus. Hospodářské výsledky státu a míra nasranosti obyvatelstva spolu zásadně souvisejí, která strana to první pochopí, vyhraje. Dá-li Bůh, nebudou to komunisti...
25. 02. 2013 | 16:19

mb napsal(a):

kdyby mi dal stejskal blog, odpověděl bych Hellerovi blogem na blog ... takhle je to vpodstatě jen takové poštěkávání hm ...
25. 02. 2013 | 16:20

ff napsal(a):

Antimonopolní úřad zrušil systém výplaty dávek. Za chyby udělil pokuty
A co vy na to páni pravičáci.Kdo bude platit za vašeho Drábka škody???
Tak si představujete demokracii a ten váš kapitalismus???Že budete krást a podvádět???
http://ekonomika.idnes.cz/antimonopolni-urad-zrusi-smlouvu-na-it-smlouvy-pro-ministerstvo-prace-1a7-/ekonomika.aspx?c=A130225_123628_ekonomika_jvl
25. 02. 2013 | 16:30

Lila napsal(a):

Anna

Neodpověděla jste mně na otázku, koho konkrétně měl Karel Kryl ve svých verších na mysli.

Z KS USA jste si opět udělala flašinet. Bohužel jste zapomněla na dvě klíčové věci, KS USA je marginálním politickým uskupením s nulovým vlivem a hlavně - nemá za sebou čtyřicet let ekonomické a morální devastace své země.

A když už připomínáte, že lidová strana byla součástí Národní fronty, měla byste si zvopáknout učivo občanské nauky ze základní školy. Asi vám uniklo, že ke složkám Národní fronty patřily: KSČ, ČSL, SSM, Svaz rolníků, SČSP, Svazarm, Čs. svaz protifašistických bojovníků, Čs. červený kříž, Svaz požární ochrany, ČSTV, Svaz invalidů, Socialistická akademie, Čs. svaz novinářů, Svaz čs. filatelistů, Svaz bytových družstev, Svaz spotřebních družstev, Čs. svaz výrobních družstev, Český svaz chovatelů drobného zvířectva, Český svaz včelařů, Čs. rybářský svaz, Čs. myslivecký svaz, Čs. ovocnářský a zahrádkářský svaz atp.
25. 02. 2013 | 16:30

Qin napsal(a):

V Čechách od roku 1939 vždy vítězí chlebaři.Když je chleba dost tak žerou třeba od kapitalisty,když chléb ubývá volí komunisty/ i když už by mohli vědět ,že po čase ani na ten chléb nebude, protože jim ho sežere komunistická nomenklatura a kdo cekne, je tu STB/.Nicméně "nejsme jako oni"k dekomunisaci zločinecké organisace nedošlo a komunisti přešli do legální KSČM a ostatní se rozptýlili do všech možných stran.Omluvili se jen neslyšně a jsou z nich dnes drzí "demokratí", a dovolávají se lidských práv, která celou dobu nám ostatním upírali. Co teď?Nezbývá,než protestovat proti komunizmu ve všech odstínech,odhalovat komunisty,kteří se dnes tají se svou minulostí,ale omluvit se je ani nenapadne,byli upřednostněni v privatizaci a jsou to dnes mnozí podnikatelé, milionáři,miliardáři. Věřím, že vaše hrstka idealistů a houževnatých jihočechů vydržíte a ukážete národu,že tu nejsou jenom chlebaři , ale i lidé,idealisté,kteří jsou ochotni bojovat za svobodu a spravedlnost,za očistu od všech těch karieristů a totalitních inženýrů lidských duší s převýchovou v gulagu.Pravda Boží zvítězí!Nenechme špinit Palachovu památku!
25. 02. 2013 | 16:32

Vlado napsal(a):

Pro Vás pane Heller věřím, že ta námaha napsat tento blog nebyla marná. Usilujete o postavení ve veřejné správě a když se to nepovedlo ve volbách co to takhle zkusit jinou cestou. Mohl by vyjít záměr být třeba ředitelem školy. Držím Vám palce. Jen zvyšte svou aktivitu a úspěch se musí dostavit. Musíte bojovat neboť ve státě je již 700tis. zoufalých nezaměstnaných. A děcek ubývá a počet škol se bude redukovat. Nezaměstnanost poroste ale né zásluhou komunistů! Tak tedy nevím proč proti nim brojíte, když za socialismu žádná nebyla. Zkuste jít agitovat před ÚP ale pozor na hubu nebudou mít pro ty vaše argumenty pochopení.
25. 02. 2013 | 16:33

Keldrych napsal(a):

Pane Hellere,já se musím smát,jak jsou ty Vaše postoje nesmyslné!Dejme tomu,že budu také antikomunista a všechno co bylo před rokem 1989 budu kritizovat.Pak ale nechápu,jak můžete být členem KDU-ČSL !To nevíte,že lidovci byli s komunistama v národní frontě ? Já byl šťastný ,když ten režim padnul,v té době mi bylo 18 let a já naiva si myslel,že už se nebude lhát a že budou svobodné volby.Když se po volbách sestavovala vláda a já tam viděl jména Vondra,Kalousek,Drábek,pokoušel se o mne infarkt.Lidi tak rozhodli a já to prostě respektuji.Když tak rád kádrujete komunisty,zkuste vypátrat co dělaly politické špičky ODS,KDU-ČSL nebo TOP 09 za minulého režimu.Takových co alespoň trochu se snažily něco změnit,tam najdete málo.Většina se přinejmenším vezla a dnes rozdávají moudra a zvláště vám mladým blbnou hlavu.Na závěr chci zdůraznit,nejsem komunista a nikdo z mé rodiny nikdy nebyl v KSČ.
25. 02. 2013 | 16:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2013 | 16:47

honolulu napsal(a):

Panove, i kdyby u vas Komousi ziskali vsechny pozice ve vasi vlade, tak nedokazi zvratit negativni ekonomicky trend.

Tento jev je celosvetovy a byl zavinen globalizaci. Bohuzel u vas take idealismem lidi, jako byl Havel, ktery se zrekl napr. trhu na vase svetem uznavane zbrane. A to na prani Bushe starsiho...Samozrejme, ze po prvni valce v Iraqu Bush starsi vyplnil americkym prumyslem vzniklou mezeru po vasem idealistickem odchodu...

Ti vasi "statnici musi" vzdy pracovat pro zajmy jinych, nez svych, za vetsi krajic chleba. Byla to Viden, potom Berlin a nakonec Moskva. A je to nyni Brusel. Ted to vidite znovu u Necase...
Mate to, co volite a dosazujete do vasi vlady... Proc je tam tolik byvalych Komousu je zahada. Vzdyt byli vzdy vzacne neschopni, nemyslici "vojaci strany"...Ted znovu jejich moc poroste. Postavte proti nim Nacionalisty. Jinak vam nebude lepe.
25. 02. 2013 | 16:52

Vlado napsal(a):

OINE Jana Palacha nechte v klidu spát. Jeho morální a etické autority se dovolávají ti co tenhle sociálně založený stát během 23 let vyprodali a ještě zadlužili. Jestli mezi ně nepatříte a nepomohl jste si při té "divoké privatizeci" nevíteproč se tak
nazývá?, Tak Vám může vadit, že ti zlotřilci Vás zadlužili 170tis.Kč. a stát 1,7bilionem Kč. Ale on je celý ten kapitalistický cirkus zadlužen. Že? To jen socialismus musel vyjít jen s tím co dokázal vyprodukovat. Tam nelítali vurtuální koruny!
25. 02. 2013 | 16:52

uno napsal(a):

Za současný politický a hospodářský marasmus mohou Drábkové, Nečasové, Kalouskové, Šláfenbergové a ostatní jim na roveň postavení odborníci. Strašit lid obecný minulostí není už v obraze, je to jen poslední berlička pro ty, kteří se neumí přiznat k lumpárnám, rozkrádání a korupčnímu jednání. Za komunistů se tak rozsáhle a bezostyšně nekradlo, nedefraudovalo a nekorumpovalo jako v současnosti. Pane autore, a proč tu svoloč, která se prohlašovala za takékomunisty necháváte řádit v současném státním aparátě? Na co tedy jsou ty takzvané prověrky a lustrační osvědčení? Kdyby se nekorumpovalo a nepodvádělo, tak se nekalé živly do státní správy nemohly infiltrovat. To, že se do úředních postů v současnosti dostávají komunisté, je vůle voličů, byli zvoleni v demokratických volbách. Jen se divím KSČM, že na některé takové posty vysílá škůdce z vlastních řad s temnou minulostí. Voliči budou příště opatrnější. Pamatuji Masaryka, ale taková politická hniloba, jaká panuje v tomto státě v současnosti, tu ještě nebyla - ani za těch omílaných komunistů, kterými lze strašit nanejvýš malé děti. Žijeme snad v demokratickém státě a zákon je na straně lidí, nebo ne? Z toho, co píšete, asi ne.
25. 02. 2013 | 16:52

Sláma napsal(a):

Jan K. napsal: "jediný ministr, který kradl tak, že musel jít sedět, byl z ČSSD"
Máte zjevně na mysli Ivo Svobodu. To je velice zajímavý případ, protože on byl obviněn v době, kdy byl ministrem v Zemanově vládě. Ovšem nebyl obviněn ani z korupce, ani z krádeže státního majetku, ani z tunelování, nýbrž z trestného činu podvodu a zvýhodňování věřitele v podniku Liberta, kterého byl spolumajitelem.
Přesto byl z vlády odvolán a v době, kdy vládla ČSSD, i odsouzen.
Když s tím srovnáme např. aféru PROMOPRO, tak Vondra nebyl ani obviněn, prý pro to, že mu žádný konkrétní právní předpisy nenařizoval kontrolovat to, co podepisuje.
Také o peníze šlo jiné. V případě Ivo Svobody o půjčku 5,5 mil. Kč, kterou použil na jiné věci, než měl. V případě PROMOPRO jde o stovky milionů korun ze státního rozpočtu, které zmizely v nenávratnu.

Myslím, že případ Jana K. je typický. Šermuje tady případy, které jdou ČSSD spíše ke cti, protože ta nedržela svého člena za každou cenu, nýbrž jej bez milosti zbavila členství ve vládě a nijak nebránila jeho odsouzení v případu, který neměl s jeho politickým působením nic společného.
Na rozdíl od toho vládní koalice své korupčníky brání do posledního dechu. Jen si vzpomeňme, jak skončila kauza Drobil, tedy pokud o ukradení 3,5 mld. Kč z prostředků na modernizaci pražské čistírny odpadních vod!
25. 02. 2013 | 16:53

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

Neodpověděla jste mně na otázku, koho konkrétně měl Karel Kryl ve svých verších na mysli.
--------------------------------------------------------------

Nevím, koho konkrétně měl Karel Kryl ve svých verších na mysli.

--------------------------------------------------------------

"Z KS USA jste si opět udělala flašinet. Bohužel jste zapomněla na dvě klíčové věci, KS USA je marginálním politickým uskupením s nulovým vlivem a hlavně - nemá za sebou čtyřicet let ekonomické a morální devastace své země."
---

Podle mě by byl vliv komunistů čím dál menší, kdybychom šli po 89. cestou skandinávských zemí.

Podle mě idologie všech komunistických stran je obdobná.
KSČM má za sebou 23 let bez napadnutelných činností. Nebo podle Vás je současná ekonomická a morální devastace dílem KSČM?

Od Sametu uběhlo téměř čtvrt století. Každý, kdo není zbavený svéprávnosti, odpovídá za své činy. Tedy i za to, že se velmi rychle nezbavil případné morální devastace, kterou mu způsobil totalitní režim.
Politické strany v Národní frontě: KSČ, Československá strana socialistická, Československá strana lidová

Díky, že jste vyjmenovala další složky. Pobavila mě tato Vaše argumentace.
25. 02. 2013 | 16:57

Vlado napsal(a):

HONOLULU - Zdrávím Vás. Děkuji za pohled z klasického kapitalistického ráje. Či v tuto chvílí z jiné části světa?
Stejně je však globální, že.
25. 02. 2013 | 16:58

ff napsal(a):

Tak to napíšu malým.Odpověď pro pana Hellera!
Už vite kdo nám tady vládne??
http://ekonomika.idnes.cz/antimonopolni-urad-zrusi-smlouvu-na-it-smlouvy-pro-ministerstvo-prace-1a7-/ekonomika.aspx?c=A130225_123628_ekonomika_jvl
Vládne nám tady modrotopácký zloděj.A vám to je jedno???
Co je na tom závadného napsat pravdu???
Pravda bolí...."někoho"???
25. 02. 2013 | 17:15

Kolega napsal(a):

Pane, jste pozdní, trapný a zastuzený antikomunista. Přečtěte si diskusi pod vašimi zvratky. VY nejste demokrat, rozněcujete vášně a nepravým směrem. Napřete sílu ke Strakovce, tam sedí škůdci lidu. Snad děti, které jsou vám svěřeny, mají rozumné rodiče a svůj úsudek. Něco vám řeknu. Neuspějete ani za vydatné pomoci našich "nezávislých" médií. Přeji vám, abyste prohlédl nebo se zalkl nenávistí, která vás stravuje.

Kolega, který se podepíše, až dostane za rok důchodový výměr. Teď se ještě bojí.
25. 02. 2013 | 17:15

ff napsal(a):

Rodiče dětí které ten pan učitel zneužívá.Vám to nevadí,jak manipuluje s vašimi dětmi???
Nedávno jistý pan učitel neustále posílal svým bývalým žákům prvovoličům emaily.Aby nevolili ve volbách ČSSD,ale volili ODS a top658 V presidentských volbách aby volili chrápalistu Kadla.Otravoval s emaily při každé příležitosti,kde jasně dával najevo koho ti jeho bývalí žáci mají volit.
Tak jsem mu napsal email ať s tím dá pokoj a nemanipuluje s našimi dětmi.
Pak jsem napsal i řediteli školy,že si takové manipulace nepřeji.Ať v tom ředitel udělá pořádek.Politika do škol nepatří.A ten pan učitel ať si manipuluje se svými dětmi.Nebyl jsem sám kdo si na toho učitele stěžoval.Bylo jich tam hodně těch rodičů co jim to vadilo.
Tak to nakonec vyřešil pan ředitel,že tomu "učiteli" šáhl na penize.A je klid!!! A tak to je správné a tak to mám být.Pan učitel ať si radí své rodině koho mají jeho děti volit.!!!
25. 02. 2013 | 17:32

Otaznik napsal(a):

Vážený pane. Dobře odvádíte pozornost od toho, že současná vláda zadlužila několik generací díky miliardovému tunelu, ze kterého největší část má katolická mafie. Jako člen KDU-ČSL jste jistě instruován panem farářem, co máte dělat a on vás rád vyzpovídá, abyste se cítil svobodný a mohl volně dál šířit myšlenky temné katolické ideologie, která si v principu nezadá s ideologií komunistickou, neboť jejich cílem bylo vládnout a ovládnout.
25. 02. 2013 | 17:34

SuP napsal(a):

Anna -
Vy jste na ty skandinávské země nějak ujetá. Nejste tu třeba špatně?
Rozhodně je mnohem jednodušší, když se jedinec přestěhuje do Švédska, než stěhovat Švédy sem.
(už tu jednou byli a Marold je u toho namaloval...)
25. 02. 2013 | 17:41

Tiffi napsal(a):

Vstoupil jsem do KSČM, dnes jsem poprvé zaplatil členské příspěvky. Ještě před rokem by mě to ani nenapadlo. Netoužím po funkcích, ale chci pomáhat této straně v odporu proti Hellerům a podobným nedemokratickým silám.
25. 02. 2013 | 17:50

Lila napsal(a):

Anna

Myslím, že pokud ještě nejste členkou KSČM, děláte chybu. To názorové souznění s bývalými vojenskými politruky, estébáky a vránami, které si k nim přisedly, je téměř dokonalé. Ve svých šestapadesáti byste tam byla za mladici a ještě byste nejspíš stihla i skvělou kariéru v politice.

Jen nevím, jestli byste u voličů KSČM uspěla s prosazováním skandinávského modelu - s odchodem do důchodu v 65 letech, snižováním již stanovených státních důchodů, s třicetiprocentním zdaněním starobních důchodů, s přídavky na děti jen do 18 let, s poměrně vysokou spoluúčastí pacientů včetně vysokých registračních poplatků u lékařů atd.
25. 02. 2013 | 17:51

Jan K. napsal(a):

Homunculus:
Je vidět, že o minulém režimu víš kulový.
25. 02. 2013 | 17:58

Míla napsal(a):

Lila-před deseti roky jsem četl,že nám soudruzi pomalu vymírají.Kde tedy berou preference a mají stálou členskou základnu.Žeby je a socani volila lůza?Použiji výraz pana Duky.
25. 02. 2013 | 18:02

Jan K. napsal(a):

Sláma:
Svoboda, Gross a Rath jdou ČSSD ke cti? Tak k tomu už se nedá nic říct, jen zírám.
25. 02. 2013 | 18:03

honolulu napsal(a):

Pane Vlado, (16:58) ono je to na pohled opravdu raj, ale pod povrchem je ekonomicke napeti a mnoho lidi bez domova. Ziji ted na jihozapadni Floride, (nez me chytne neklid a pojedu jinam). Cela tato oblast vdeci za svoji existenci pouze nekonecnemu proudu turistu, hledajicich idealni pocasi a kouzelnou prirodu. Denne je teplota kolem 28 stupnu Celsius a zacina byt i "jaro". Coz bude koncit 35 stupni Celsia prumerem denne a velkou vlhosti...Zdetkovately tulaci, jako jsem ja, penziste a turiste zde ekonomicky vsechno drzi nad hladinou uplneho kolapsu. Jedno pivo v OLIVE GARDEN = $5 a jeden hot dog (parek v rohliku) na COCONAT POINT = $8. Lide to resi tim, ze do nekterych mist proste nejdou a kupuji potraviny ve velko - obchodech... Nastesti plaze, slunce a more je uplne zdarma. Bezdomovci zde chytaji ryby, a snazi se kseftovat. Ryby ktere stoji upravene v restauraci $ 28, ke vzteku tech restauraci jsou bezdomovci prodavane za $ 3. Tak jsem mel vcera k veceri VELKOU Makrelu vytazenou z more za jeden doutnik z Dominikanske republiky a
$ 5. Florida je proste velka sranda. Obchody a restaurace na oblibenem Sanibelu (ostrov) nebo Pelican Bay v Naples jsou opravdu uz jen pro turisty, kteri jsou VELMI sizeni a okradani. Kvuli vecnemu letu a prirode se zde sjizdi nejbohatsi lide ze sveta a maji svoje hlidane a oplocene community. Protoze kriminalita proti turistum je stale v blizkosti, tak mistni policie je silne agresivni a my chodime kazde 3 mesice na pouceni (prevenci), co nam hrozi a jak se chovat. Jsme take stale zadani o jakekoliv informace z naseho okoli... Doporucuji Vam navstivit tento kouzelny kout sveta VELMI. Je zde opravdu krasne, a je zde take mnoho atrakci v pripade, ze jste mlady a mate o ne zajem. Do Miami je to 130 mil a do Orlanda 150 mil, (po luxusni dalnici) v pripade, ze mate rad super atrakce a nezbedna, dovadiva devcata. Nashe. zitra.
25. 02. 2013 | 18:04

Realista napsal(a):

Zde mate svoje ideologicke souputniky ve Spanelsku, kde je ovsem povoleno udelat demonstaci "se vsim vsudy" a nemusite se trapne skryvat.

https://www.youtube.com/watch?v=jIKclUrLt5g
25. 02. 2013 | 18:08

xxx napsal(a):

To autor:
Nevim, cim to je, ale stale casteji si pripominam jedno ceske prislovi:
"Poturcenec horsi Turka".
Aby mi autor dobre rozumnel:
Jen uplny idiot muze verit tomu, ze UV KSC zakladal a ridil Prognosticky ustav,
a ze jeho oddeleni a odbory, majici na starost StB kadrovaly jeho pracovniky pouze proto, aby mel kdo v CR zakladat "jedinou pravicovou stranu v historii CSR - ODS" a ne proto, aby verchusku komancu, estebaku a LM po srandaprci nerozvesili lide
po kalandrech a aby tato verchuska/a jeji decka/"zprivatizovala"/ majetek statu.
A proto "komanc" s rudym vrskem vespod a modrou/prip.fialkovou nebo jinobarevnou/
podsivkou hore a la VT, VD nebo VK je podle me mnohem nebezpecnejsi nez ten rudej, o kterem mam jasne povedomi o tom, kdo nebo co je.
Howgh.
25. 02. 2013 | 18:14

SuP napsal(a):

Homunkulus napsal(a):
Už dlouho nemám chuť vůbec do místních diskusí vstupovat. Proti většině příspěvků se tu vždycky zvedne vlna odsudků, pohrdání, nálepkování apod. O jihočeských studentech jsem si až dosud myslel, že je jejich protest v zásadě správný, ale poněkud jednoduchý; inu, k mládí zjednodušování patří. Pan Heller mě nyní potěšil tím, že píše srozumitelně a k věci; s jeho pozicí, tak jak je popsaná, souhlasím. Ale abych se tady skoro bál ozvat, abych nebyl taky označen za maniaka, fanatika, vymývače mozků apod.
25. 02. 2013 | 10:07
Homunculus napsal(a):
Když čtu komiky jako tady pana Hellera (který tu dobu ani nezažil), nebo různé
rádoby vědecké kapacity z ÚSTRku (kteří to někteří zažili, ale kdyby to chtěli
pojmout oběktivně, tak by brzy přišli o místo), nebo ty cucáky redaktory z ČT
a ČRo, tak se musím smát :-) Považte, 23 let po Velkém Listopadu, a taková
štvanice na KSČM tady za skoro čtvrtstoletí ještě nebyla. Dovozuji z toho,
že současným kormidelníkům prudce teče do bot a správně tuší, že za nedlouho
budou jednak od kormidla odstaveni, a za druhé na majetku a případně i těch
hrdlech potrestáni. Naštěstí naprostá většina národa ví, vo co gou, jak se
ukázalo nedávno při prezidentské volbě. Média mohou vytrubovat, že inicviativy
protestují proti sílícímu vlivu KSČM, ale na všech těch protestech bylo včera
dohromady tak nejvýš 150 lidí, hohohoho :-) Pan Heller jistě bnechyběl. Čili
závěr je tento - nemá cenu si kazit náladu vešplechtama obránců současné
kleptokracie. Do roka budou vod válu, a na to je třeba se nyní soustředit.
Přeji všem obráncům cti a spravedlnosti pevné nervy.
25. 02. 2013 | 14:47
Tak tomu říkám "Názorový přesah".
Nebo nám tu zas některý bolševik rteinkarnoval?
25. 02. 2013 | 18:14

SuP napsal(a):

Jan K -
Stranu KSČM tvoří převážně členové KSČ v ilegalitě.
25. 02. 2013 | 18:19

StandaT napsal(a):

SuP: kabinet kuriozit, co?
25. 02. 2013 | 18:21

aaa napsal(a):

Škoda, že si sečtělý pan autor blogu nepřečetl něco z Hitlerova Meim Kampfu, tam také Hitler obhajuje "demokratické" protesty svých hnědokošiláčů proti levici a demokracii vůbec a víme, kam do vedlo. Studenti by měli studovat, aby nebyli na úrovni současných politických zmetků a učitelé by měli studenty učit moudrosti a ne je popouzet k "demokratickým" protestům vůči demokracii.
25. 02. 2013 | 18:34

dd napsal(a):

SuP/10.55/: Stupidity. No.
Baba Jaga/11.11/: Consent.
Petr Havelka/10.53/: Consent.
25. 02. 2013 | 18:41

prorok napsal(a):

Hellere, Hellere.

I rekl Pan: Simone, Simone, aj, satan vyprosil, aby vas tribil jako psenici. Ale ja jsem prosil za tebe, aby nezhynula vira tva. A ty nekdy obrate se, potvrzuj bratri svych. Luk.22,31

'Beda vam pokrytci, zdaliz nejste podobni hrobum obilenym, kteri sice zdaji se zvenci krasni, ale vevnitr jsou plni kosti umrlcich a necistoty? Tak se ukazujete lidem spravedlivi, ale uvnitr jste plni pokrytectvi a nepravosti.'

'Beda vam pokrytci a farizeove, kteri zdobite a kraslite hroby proroku, ktere kamenovali vasi otcove rka: 'Kdyby my jsme zili za tech casu, tohoto by se jim nestalo'. Ale jen tak ukazujete svetu, ci jste synove! Beda vam pokrytci! Jdete a i vy naplnte miru svych otcu vrchovate!' volne dle Mat-

Proc si mne zradil?!
25. 02. 2013 | 18:51

radní z kocourkova napsal(a):

Jako bývalý politruk StB u PS musím důrazně protestovat. Na nic si nepamatuji.
25. 02. 2013 | 18:53

AntiŠimon napsal(a):

Velmi doporučuji film Padlé ženy, popřípadě něco obdobného z iberoamerického prostředí. To jen aby bylo jasno, co je církev, na kterou je KDU-ČSL (jejíž jste členem) napojena, zač. Proti tomu je minulý režim procházka růžovým sadem...
25. 02. 2013 | 19:27

Kanalnik napsal(a):

pane Stejskale, dejte mb blog, at muze reagovat na autoruv clanek svym clankem... prosim a primlouvam se (a zdravim oba)... a tak me napada, nechete zalozit blog, neco jako "reakce ctenaru", kde by mohli psat autori pod nicky, pokud byste mel velky ohlas, navrhoval bych selekci jednoho clanku denne
25. 02. 2013 | 19:28

KAteřina napsal(a):

Kurevníci, ožralové, zloději, kolaboranti, agenti KGB - tím vším obohatila Strana lidová čekou a československou politiku. (Starosta jednoho jihočeského lázeňského města, ministr financí, proslulý ministr zdravotnictví)
25. 02. 2013 | 19:46

Sláma napsal(a):

Jane K., klidně si zírejte. Já jsem samozřejmě nepsal o těch lidech, nýbrž o tom, že ČSSD se těchto lidí dokázala poměrně rychle zbavit a rozhodně je nedržela za každou cenou ve funkcích, jak to dělá současná vládní koalice. Vy ovšem, jako nevzdělý analfabet, nedokážete pochopit, o čem je řeč.
Takže jen pro ostatní čtenáře pipomínám Drobila, podezřelého z pokusu o ukradení 3,5 mld. z nákladů na rekonstrukci pražské ČOV, který sice odstoupil z vlády, ale byl odškodněn funkcí místopředsedy ODS. Připomínám bývalého ministra Kocourka, který se v přímém přenosu přiznal, že okradl vlastní ženu (aniž by ovšem objasnil původ odkláněných peněz). Připomínám aféru ProMoPro, ve které jde o stovky milionů, aféru náměstka Šišky, o které jeho kamarád Drábek "nevěděl", o rychlém zbohatnutí pana Řebíčka ve funkci ministra dopravy, atd.
Proti tomu vy dáváte aféru Ivo Svobody (která je 16 let stará a šlo o použití půjčky na jiný účel, než na co byla určena), proti dáváte aféru Rath, který ovšem není dosud odsouzen a pochybuji, že kdy bude a aféru Gross, který byl rychle odejit, když neuměl vysvětlit původ peněz na byt (zatímco Kalousek se vtipně vymluvil, že mu půjčili přátelé, kteří si nepřejí být jmenováni).
Jsou to trochu nesouměřitelné věci. Zatímco socani jsou souzeni za několik milionů, modrofialoví bolševici kradou rovnou po miliardách.
25. 02. 2013 | 20:15

český maloměšťák napsal(a):

Princip opatrnosti dí : " Nevěř formálnímu komuistovi, byť by ti neformální aktualně /shoda okolností, nikolivěk záměr/ poškozovali stát daleko více ! ".
Však stejný princip opatrnosti radí : " Sečkej rozhodnutí Ústavního soudu, byť by sis myslel, že tvůj verdikt má většina sežrat i s návijákem ! "
25. 02. 2013 | 20:19

ff napsal(a):

A co říká pan Heller na ten Drábkův podvod za miliardy ???Nic?Ho to nezajímá?Jeho jen zajímá jakýžepak to sedí bezuhonný komunista na kraji bez pravomocí?
25. 02. 2013 | 20:40

český maloměšťák napsal(a):

Z miliardy promr.ané na MPSV se lehnung na ZŠ nevyplácí...myslí si asi Heller.
Nebo neumí do miliady napočítat.
Nebo umí, ale nechce.
Máme svobodu - vyberte si.
Můžete třeba protestovat proti pomazánkovému máslu.
Nebo proti olomouckým tvarglím.
Nebo si je můžete koupit a sníst. A pak jít manifestovat.
V tomto případě ale nedoporučuji ústy - raději rukama.
Mohla by klesnout návštěvnost.

Revoluce se nepovedla - mohou za to tvargle.
25. 02. 2013 | 20:50

F.Srbek napsal(a):

Pan Heller má nepochybně právo bojovat proti komu chce. Jeho chování však někdy připomíná novodobého "zdivočelého politruka". Když není po mém, pak je to špatně a není to demkokratické. Co na tom, že volby dopadly tak, jak dopadly a jejich platnost byla potvrzena. Doufám jen, že se pan Heller nechová jako "politruk", bojující s komunismem, i ve škole, kdy pracuje jako učitel matematiky. Efektu bylo ovšem dosaženo. Dychtivá media věnují pozornost zcela mimořádnou demonstracím, kterých se zúčastní i několik desítek lidí. Je snazší dnes, dvacet let po té, co pravda a láska zvítězily (jak pro koho), vymlouvat se na předchozích 40 let, než řešit soudobé problémy, jako např. nezaměstnanost. Jednostrannost a účelovost nic nevyřeší. Studenti pana Hellera to poznají velice rychle, až skončí školu a začnou shánět zaměstnání.
25. 02. 2013 | 21:06

Anna (ta druhá) napsal(a):

Vy jste zpívali hymnu? A umíte ji pořídně nebo ji zpíváte po vzoru pana ministra zahraničí?
25. 02. 2013 | 21:09

F.Srbek napsal(a):

Pan Heller má nepochybně právo bojovat proti komu chce. Jeho chování však někdy připomíná novodobého "zdivočelého politruka". Když není po mém, pak je to špatně a není to demkokratické. Co na tom, že volby dopadly tak, jak dopadly a jejich platnost byla potvrzena. Doufám jen, že se pan Heller nechová jako "politruk", bojující s komunismem, i ve škole, kdy pracuje jako učitel matematiky. Efektu bylo ovšem dosaženo. Dychtivá media věnují pozornost zcela mimořádnou demonstracím, kterých se zúčastní i několik desítek lidí. Je snazší dnes, dvacet let po té, co pravda a láska zvítězily (jak pro koho), vymlouvat se na předchozích 40 let, než řešit soudobé problémy, jako např. nezaměstnanost. Jednostrannost a účelovost nic nevyřeší. Studenti pana Hellera to poznají velice rychle, až skončí školu a začnou shánět zaměstnání.
25. 02. 2013 | 21:10

odééésááák napsal(a):

Pane autore, vy nevíte že v ODS,ČSSD,TOP09 a v jiných stranách je spousta přejmenovaných (převlečených) komunistů a jaké dílo po nich zůstává. Tito udělali více škody za 20 let jako všichni komunisti dohromady za 40 let. Možná, že i někdo z vaší rodiny byl skalní komunista a nyní sedí v ods. Na ty překabátěné byste se měl raději soustředit.
25. 02. 2013 | 21:23

Občan napsal(a):

Tak tohle už je HODNĚ přes čáru:
http://www.novinky.cz/domaci/294329-u-konce-jsou-vasi-dnove-prijdou-novi-masinove-v-praze-se-demonstrovalo-proti-komunismu.html

Na transparentech se "zaskvěl" i nápis "U konce jsou vaši dnové, přijdou noví Mašínové".
A kdopak že se to, kromě gerontorevolucionářek Šiklové a Čáslavské, nadšeně poflakoval mezi pražskými nahnědly? No pochopitelně "hellerovec" Hořejší.
25. 02. 2013 | 21:41

fedor napsal(a):

Pane Hellere,
jsem trošku starší, než Vy. Pamatuji Hitlerjugend a stejně dobře si pamatuji na poměry v maloměstě i na vesnici jak před rokem 48 a třeba takové stavby mládeže, nebo obnovu našich závodů po válce. Rovněž mám v čerstvé paměti zakládání družstev, později JZD i názory, jež tento proces provázely. Ve škole jsme se učili o našich buditelích i o tom, jak se pobělohorská šlechta a katolická církev zmocnily majetku českých pánů a všech, kdo byl nucen touto sebrankou emigrovat. A představte si, že jsem si jako student přečetl Čapkovy Hovory s T.G.M.
Ve škole jsme měli nejrůznější kroužky, po válce jsme mohli chodit jak do Vorla, tak do Sokola a ještě v r. 49 jsem chodil do Skautu. Později byl Skaut zrušen a byl Pionýr. Vedoucí zůstali titíž. Práce s mládeží byla pro ně samozřejmou činností a bylo jim zcela jedno, zda budou děti vychovávat k lásce k přírodě a k vlasti pod vlajkou skautů či pod pionýrskou. Podotýkám, že tehdy jsme dobudovávali chatu, která se začala budovat před válkou a po válce jsme ji rozšířili na dvojnásobnou kapacitu, aby se tam vešlo cca 100 dětí. A to vše se budovalo zdarma a s podporou veřejnosti. Nikdo, ani místní komunisté nikdy nezlehčovali oběti bývalých skautů, kteří byli popraveni fašisty. Dokonce jsme jim s jejich požehnáním postavili pomník s pamětní deskou na níž mohla být dokonce lilie. V Brně z pomníku rudoarmějcům odstraňovali podobní fanatici jako jste Vy pěticípé hvězdy. Pozoruji Vás, jak se chováte od voleb a jsem nucen konstatovat, že se chováte jako někteří fanatici v KSČ, kteří měli na svědomí právě násilné nahánění sedláků a drobných rolníků do družstev aniž by se pokusili o demokratický přístup. Vy jste právě charakterově člověk, jenž si může podat ruce jak s vedoucími Hitlerjugend tak s fanatickými stalinisty. Proč jste neagitoval se stejným úsilím v předvolební kampani a proč až teď, tedy až po volbách? To je Vaše pojetí demokracie? Vážený pane, to je fašismus nejhrubšího zrna. A je to o to horší, že jste učitel, mladý a fanatický, jenž jste viděl minulý režim z výše nočníku a patrně jste informován svými prarodiči, kteří kolaborovali se sudetskou a později německou samosprávou, později získávali medaile coby fašistobijci po vyhlášení hitlerovské kapitulace a pak při odsunu Němců, kteří, chudáci, byli vyhnáni z jimi zabraných usedlostí v pohraničí a po odsunutých a umučených židech. Další generace Vašich předků patrně zuřivě nesouhlasila se vstupem spojeneckých vojsk a pak v průběhu půl roku pochopila nezbytnost vstupu aby mohla učit dál, zatím co v té době, pokud to nevíte, téměř milion členů KSČ a ČSM zrušili své členství buď hned při vstupu vojsk, nebo v průběhu dalších let i s tím rizikem, že přišli o zaměstnání, nebo se nedostali na VŠ. Vaši předkové toto vše uvědoměle přežili a po r. 89 se stali nekritickými obdivovateli veškeré polistopadové kulišárny a zlodějen a v tomto duchu jste byl po celou dobu až do dospělosti vychováván. A nyní nás chcete učit demokracii? Vy, který jste nezažil prakticky nic jiného než hamounství, nenasytnost, hulvátství, opovrhování příslušníky dvou generací, které po 40 let tento stát budovaly a nyní jsou těmto schopným a všeho schopným jen zbytečnou zátěží? Jděte k šípku se svou agitací dětí, které nemají ještě představu o světě a jimž dnes pedagogové filtrují naše dějiny. Mám vážné obavy, že pokud se Vám dá volná ruka, uděláte z Adolfa prvního skutečného bojovníka proti komunismu. Těžko se Vám ale bude vysvětlovat holokaust a to, že většina koncentráků byla osvobozena Rudou armádou a jen díky SSSR má v Izraeli téměř 50% inteligence vš vzdělání, získané v SSSR. Jste naprosto nekritický fanatik.
25. 02. 2013 | 22:01

mb napsal(a):

PSák, STBák, politruk, aneb kdo nám vládne

učitelku už jste vyštval, takže ta už tam není ...
25. 02. 2013 | 22:09

reppop napsal(a):

Pane Hellere,

ptáte se kdo nám vládne?

Především klerilkálně polofašistická klika v čele s Nečasem a Schwarzenbergem, které jste i Vy ideologickou součástí.

Totalitáři se poznají podle toho že je drtivá většina národa (až 90%) nepodporuje, ale pouze "trpí" (od čeho je to slovo významově odvozené netřeba rozebírat).

A taky podle toho, že jako Vy odmítají uznat výsledky řádných voleb a likvidují kandidátku, která proti nim ve volbách uspěla, hanebnými polofašistickými štvanicemi.

Naštěstí Vás má většina národa buď za gaunera nebo za enormě stupidního a nikoliv za hrdinu. V tom vidím jedinou naději.
25. 02. 2013 | 22:30

L.Albrecht-Riml napsal(a):

Ano,vyzente tu kapitalistickou chamrad,ktera vas vykoristuje a neda dustojne zit!Co je vam po volnosti cestovani,po jiznim ovoci,ktere jste do 89. vubec neznali,nam se styska po benzinu za 8,-Kcs/liter,toaletnim papiru na pridel,(jaka to byla sranda s damskymy vlozkamy)frotach na kousek masa.
Ne,my chceme zavrene hranice,nikdo nesmi narusit nas tabor socialismu!A beda kazdemu,kdo by ho chtel opustit!!
To je nase pojeti svobody a za to budeme bojovat az do roztrhani tela.
Bijte tu kapitalistickou chamrad,ktera se vam snezi namluvit,ze je na Zapade lepe.
Jen pod rudou vlajkou se nam podari cesta ke stalininskym zitrkum!
25. 02. 2013 | 22:36

Pepa z Homgkongu napsal(a):

No a le stejně,je vidět, že se strana opět poučila z krizového vývoje,když málem prosrala prezidentské volby.Tentokrát Lukoil uvolnil více prostředků a najal vysloužilé PSáky ,politruky a STBáky a ti si zasedli na web a diskutují stáel dokola a na směny-no když jsou nezaměstnaní...i při těch vysokých důchodech se to hodí a aspoˇ%n je zábava.Mají to pěkně rozdělené podle témat :arcibiskup-kníže-Nečas-Kalousek hlad a bída skoro VUML.jo taky mládež-studenti Budějovice.Když chybí argumenty, tak nadávají autorovi....Jen nachápu proč se tak derou k moci.Vždyť zase jen znárodnějí majetek těch druhejch komunistů co to rozkradli/tedy sami sobě/ a lid z toho bude mít stejně hovno,protože hospodařit neumějí,jen dokud je co krást.Takže zůstávfám v klidu.
25. 02. 2013 | 22:44

Agnes Sorelová napsal(a):

Pane Hellere, měl byste si srovnat spoluprotestanty, konkrétně Hořejšího. Dneska se vám nějak paktoval se spolupracovníkem STB Štětinou. Anebo to měl schváleno a bylo to v pořádku?
A ještě něco: tak nějak se ztrácí názory vašich oponentů na facebookovém profilu Komunisté nepatří ke kormidlu, přesněji oponentům je po čase odepřen přístup do diskuze. Vaši sympatizanti tam pana Zimolu titulují vulgárně, ale to vám nevadí. O nekorektnosti vašeho přístupu jsem se přesvědčila už dávno, ale že budete jako oni, spíš teda ještě horší než oni, to jsem netušila.
25. 02. 2013 | 23:10

mb napsal(a):

... království za blog ...
25. 02. 2013 | 23:19

Gertrůda napsal(a):

Pokud nejvyšší správní soud na návrh ministra vnitra KSČM nerozpustí, jde o legální politickou stranu a požadavek na neúčast jejich členů ve všech volených orgánech je nejen v rozporu s ústavou, ale směřuje k omezení práv a svobod občanů pro jejich politickou příslušnost. Pozoruhodné je, že státní zastupitelství, policie ČR i budějovický magistrát zůstává v klidu. Vzhledem k tomu, že jde o obecně známé a medii přetřásané skutečnosti, je zřejmé, že všechny tři orgány zanedbávají svoje povinnosti. Jo, kdyby šlo o demonstraci DSSS, to by byla jiná, že? Ale komunisti? Třetí, nebo teď už druhá politická strana? Do té si přece může kopnout každý.
26. 02. 2013 | 00:42

Volím komunisty napsal(a):

Tak pan Stejskal už klesl k lovu "osobností" v kalných vodách antikomunistických křiklounů. Pak se ovšem nelze divit, že se diskuse mění v bláto, když první kydanec představuje už samotný blog. Masoví vrahové prý sedí ve funkcích v Jihočeském kraji, skoro jako kdyby se v Německu vrátila k moci NSDAP.
Samozřejmě nejde o to zakazovat někomu protesty, ty jsou možné proti čemukoli od komunistů po gravitaci, ale o kvalitu argumentů těchto fanatiků. Těm moralistům uniká, že KSČ umožnila svou politikou konání demokratických voleb v Československu v roce 1990. A ve světovém měřítku to byl právě Gorbačov, tedy člověk z komunistického aparátu, kdo vůbec takový vývoj umožnil. Komunismus neskončil zrovna se ctí, zanechal po sobě společnost v ekonomickém úpadku (tím se ostatně neliší od současné vlády), ale ne ve stavu masového teroru a zkázy jako nacisté, naopak komunisté byli svrženi díky uvolnění, které nastalo. S masovými vrahy předchozí éry měli asi tolik společného co dnešní američtí politikové s otrokářstvím nebo genocidou indiánů nebo dnešní francouzští prezidenti s terorem jakobínů. Nové režimy nezačínají právě půvabně a výjimkou nebyly ani ty, které se později staly právními státy a liberálními demokraciemi.
Nevidím tedy žádný významný rozdíl mezi KSČM a jinými stranami, jimž omezenci říkají "všechny demokratické". Stejné stanovisko dali najevo také voliči v Jihočeském kraji, protože i volbou ČSSD dali najevo, že považují KSČM za přijatelnou. Snažit se dodatečně hysterickým štvaním puberťáků mluvit do složení jihočeské krajské rady není sice protiústavní co do litery, ale jistě co do ducha, abych použil přirovnání velkého gurua všech zdejších moralizátorů politiky, tedy VH.
26. 02. 2013 | 01:01

kočka šklíba napsal(a):

Lilo dožadovala jste se zde odpovědi od Anny, já zase čekám kdy budete reagovat na Jedlův příspěvek z 25. 02. 2013 | 11:56 kde vyvracel vaše tvrzení z 25. 02. 2013 | 11:29, že opozice nemá místa ani v kontrolním výboru. Já jsem si nejen potvrdila že jedla má pravdu, ale našla jsem více jmen opozice v kontrolním výboru, tedy alespoň na netu.
Můžete tedy své tvrzení bud doložit nebo se omluvit za lež? Čekám, jinak bychom si mohli myslet že ti "úžasní demokraté", co protestují proti zastupitelce zvolené, zatím ve svobodných volbách, jsou hodně hnědnoucí lháři a každá lež je jim dobrá. Vy se přece těch demonstrací zúčastňujete.
Já osobně si myslím že za a i b je ve vašem případě správné, ale třeba překvapíte :D.
26. 02. 2013 | 01:22

frank dvorak napsal(a):

Vazeni Vy delate z demokracie nejaky zazrak a tak to neni
DEMOKRACIE Vam dava jen jedno pravo se svobodne rozhodnout komu date svuj hlas v momente jak to udelate a nebyl to ten pravej ste slapli nekam kam ste nemeli takze kdyz se prebiral pri sametovem prevratu koukol od psenice a spatne se prebiralo tak dnes se sklizeji vysledky! pozor nikde nenajdete rovnici ze DEMOKRACIE= se SVOBODA smutna zprava
26. 02. 2013 | 01:22

Jan napsal(a):

... Hlavně že máme banány !
26. 02. 2013 | 01:23

Roman J. napsal(a):

Pane Hellere, nelžete tady. KSČM není totalitní strana. A i když v ní zůstali někteří problematičtí lidé - s ne zrovna čistým štítem z minula (mezi které ale nepatří paní učitelka Baborová, které jste zničili život), faktem zůstává, že KSČM vznikla v březnu 1990 a hlásí se pouze k pozitivním prvkům minulého režimu. Zločiny své předchůdkyně opakovaně odsoudila a distancovala se od nich! To, že to tendenčně přecházíte, jen dokládá, že jste ve skutečnosti trojským/bílým koněm jiných zájmů, i když to popíráte! Jako pedagog byste v opačném případě patřil na úřad práce!
26. 02. 2013 | 01:28

Michal Kalina napsal(a):

Souhlasím s panem Hellerem. Komunisté už u nás nesmí dostat druhou šanci. Uzurpovali si ji jednou a co dokázali? Jednu z nejrozvinutějších zemí Evropy, která byla válkou téměř nedotčena, posunuli někam za Ural a z Čechů, před válkou patřících k nejsvobodomyslnějším národům na světě, udělali ustrašené a oportunistické stádo. Když jsme konečně vyšli z egyptské temnoty, zpátky už cesta nevede, sice nás čeká ještě 17 let bloudění po poušti, dokud všichni lidé poznamenaní zkušeností otroctví nevymřou, ale věřím, že nakonec k obrodě dojdeme.
26. 02. 2013 | 02:13

vaclav.ramy napsal(a):

Tak ja vam to povim kdo nam vladne.U Bespecnostnich agentur,kort u s.o.cek vladnou politrtuci a vyslouzili poldove.Ano je to tak ,usuzuji steho duvodu jelokoz navadi sve zamestnance aby lidem ve fabrikách lezli do tesek a také si fotili jejich soukromi-co si v te tasce nebo kufru auta vezou.Asi je to proto,ze si zjistuji o obyčejných lidech co si nestacili zjistit za dob u statni bespecnosti a jestli nahodou nepouzivaji lepsi zubni pastu ,parfem ci spodni pradloJinak ,celkove vladnou ti komuniste kteří také za dob Totality neznamenali vůbec nic.
26. 02. 2013 | 02:40

plzeňák napsal(a):

Inu pan Heller prd pamatuje a je přesně ten typ, o kterých se bývalý kancléř BRD vyjádřil, že odmítání odpovědnosti za přehmaty v minulostí vlastního národa je arogance pozdě narozených. A je téměř nemožné vymýtit bolševizmus poté, kdy byla do rukou bývalých bolševiků předána moc ekonomická pod heslem "Nejsme jako oni."
26. 02. 2013 | 03:20

antipolitik napsal(a):

Pamatuju podobné aktivní prorežimní svazáky jako zde Heller právě z dob socíku. Tihle se najdou v každém režimu. Takovej novodobej modrej svazák Heller, k tomu pět studentíků a média jedou na plnej výkon, hlavně análně cz. Ale dvacet tisíc lidí na demnstraci jsou pro ty samá média pár křiklounů a nestojí ani za zmínku. Ovšem šest lidí včetně Hellera to je jiná, to se musí pořádně rozmáznout. Hellere proboha vždyť to je dnes daleko větší svinstvo a prasárna vůči lidem, než kdy bylo za socíku. Komunisti maj na svědomí pohnuté osudy tisíců možná desetitisíců lidí, ale tenhle režim má na svědomí smutné osudy už stovek tisíc lidí a nebere to konce, je čím dál hůř!! A to na to měl jen půlku času proti komárům!
26. 02. 2013 | 05:34

amdg napsal(a):

A jaký učitel jste vy? Na matematiku nevypadáte. Tak fanatické političky byly učitelky ruštiny. Vás přeškolili, protože ruština na základce není a matiku nikdo z chlapů neučí - prostě tak.
Mimochodem - zrušme radši matematiku, takoví učitelé ji stejně nenaučí.
26. 02. 2013 | 06:05

Simon Plachy napsal(a):

Kamaradi!
Co chcete? Vzdyt jste si sami odzvonili klicky armadu bezdomovcu, nezamestnanost, bidu , rust cen atd...Hura demokracie! Svoboda je k nezaplaceni!!!
26. 02. 2013 | 06:19

Ten co hodně zažil napsal(a):

Když se podíváme do historie zjistíme že po vzniku první republiky se do funcí dostali váleční keťasové,po druhé válce konfidenti gestapa a po sametce estébáci.Pokud jsme tyto výtečníky nepotrestali hned tak dnes upozorňovat na to co dělali před čvrt stoletím je úsměvné.Nakonec snad jěště jedna úvaha.Myslíte že kdyby se u nás běžný občan měl tak jak v Německu či Švédsku že by tíhnul k socanovi či estébákovi?Já myslím že né a v tom je jádro pudla jak praví lidové pořekadlo.
26. 02. 2013 | 06:41

Proti Všem napsal(a):

Vážení lidičky kdyby jste raději přestali kecat ty vaše bláboly a šli raději makat na ty vaše dluhy uděláte nejlip.To jste nepoznali co z vas za 23 let udělali? to jste takvé ovce?
26. 02. 2013 | 06:47

Mirek napsal(a):

Komunismus a demokracie to je něco co nejde dohromady. To soudruhům nebrání se demokratickými právy ohánět na svou obranu. Ano soudruzi známě ten váš demokratický centralismus: pokud někdo za totáče (který si tak moc přejete aby se vrátil) byť jen náznačil, že je něco v nepořádku, byl okamžitě nevybíravě a velmi důsledně umlčen (mám s tím osobní zkušenost).
Zastávat se něčeho tak odporného jako je komunismus může buď člověk hloupý a nevzdělaný, nebo nenávidící demokracii a svobodu z celé své duše, nebo z podstaty zlý a chamtivý.
26. 02. 2013 | 06:51

Ten co hodně zažil napsal(a):

možná by měl pan Heller držet protestní hladovku až do finále
26. 02. 2013 | 06:54

Doprava napsal(a):

Nedávno jsem četl, že pan Sobotka se pozastavoval nad tím, jak je možné, že ve státní správě pracuje člověk s minulostí StB. Ale na můj dotaz, jak je možné, že za jeho ČSSD kandidoval v komunálních volbách a byl zvolen do rady města jiný člen StB, tak na to jsem odpoveď nedostal. Jen jedna odpověď bude asi ta správná - dobrý každý lump který zvedne ruku pro moje lumpárny.
26. 02. 2013 | 07:03

Simon Plachy napsal(a):

Nynejsi rezim a vlada znicily daleko vice osudu nez rezim minuly!Lidicky premyslejte! Tolik podvodniku nikdy nebylo na svobode jako nyni!Nezastavam se totalu, pouze porovnavam jak se zilo obycejnym lidem tehda a nyni!
26. 02. 2013 | 07:03

argun napsal(a):

To máte těžký učitelský mládenče.

V podstatě máte pravdu. Protestovat samozřejmě můžete v demokratické společnosti proti čemukoliv a tedy i proti nemravným povolebním koalicím v krajských vládách. Jenže co s tím? Protestujete proti nemravnosti politiků vzešlých z veskrze nemravné politiky. Jaký myslíte, že to má smysl?

Váš protest je blbě zacílený. Měl být namířen proti existenci zločinecké partaje vyznávající zločineckou ideologii, která si říká KSČM. Tedy proti oné schizofrenii, kterou v textu zmiňujete. Nikoli proti koalici, která celkem logicky vyplývá z výsledků veskrze demokratických voleb. Vy chcete po vítězi demkratických voleb, aby se z "morálních" důvodů vzdal vlády. Ve 48 podobná akce, jak víme, moc nedopadla. A 23 let po převratu, kdy po celou tu dobu sedí komunisté v Parlamentu, to už nedává vůbec žádný smysl. Zaměňujete následek za příčinu.

Co jste dělal, když senátor Štětina opakovaně inicioval senátní návrh na rozpuštění KSČM? No možná jste v té době ještě cvrnkal kuličky. Ale pokud chcete, aby Vasše konání nebylo veřejnosti pro smích, jděte za ním, a pokračujte v tom, co on začal. Na odsouzení zla není nikdy pozdě. A na plky zdejších zastydlých bolševiků nedejte. A že jich tu vyrojilo....
26. 02. 2013 | 07:16

Milda napsal(a):

To,že se " komančové" dostali opět ke korýtku je důsladek.Spíš by měli študentící jít a protestovat proti příčině.Proti nízké účasti ve volbách.Komunisti přece nemůžou za to,že to socky s modroptákama a jejich pohůnkama vedou od desíti k pěti.
Nejhorší na tom je,že spousta lidí se ani nezajímá o možnost dát hlas někomu jinýmu.A z toho mi je na blití.
26. 02. 2013 | 07:16

argun napsal(a):

Šimon Plachý

"Nynejsi rezim a vlada znicily daleko vice osudu nez rezim minuly!"

Bingo! Jste vskutku myslitel, pane kolego. A jasný vítěz soutěže o nejpitomější výrok na ACZ.
26. 02. 2013 | 07:20

vitajurik napsal(a):

Vážení,nevím proč se hádate kvůli nějakým stranám.Každý straník se bude zastávat te své.Zrušme státní dotace stranám a zaveďme přímou demokracii.Zvolíme si svého poslance a když nebude bojovat za své voliče tak ho odvoláme.Jak jednoduché.Toho se bojí všichni straníci,tak pojďme do ulic to zvrátit.Pokuť budeme jen kecat,nic nezměníme.V Bulharsku stačilo 150000 obyvatel a padla vláda,bohužel u nás by to muselo být
2 miliony, možná?Jak dlouho si necháme sr.... na hlavy.Vitajurik
26. 02. 2013 | 07:23

Maus napsal(a):

Přečtěte si knihu od Karla Kryla "Země lhostejnosti". Je psaná v letech 1990-1993.Pár dní po slavné sametové revoluci. Tam popsal a odhadl jak je ta nová demokracie prohnilá.
26. 02. 2013 | 07:24

Jan K. napsal(a):

Sláma (v hlavě):
Doplňte si nick, pak bude odpovídat vašim příspěvkům, "vzdělaný alfabete" :-)
26. 02. 2013 | 07:26

this napsal(a):

Jenom jsem chtel podotknout - zadnou demokracii nemame!Je to anarchie ! Vsude samy zlodej, ktery by za totalu uz davno smrdel za mrizemi!-:))))
26. 02. 2013 | 07:39

jirka napsal(a):

Pokud souhlasíte s autorem článku, jste demokrat,pokud máte jiný názor,jste vyvrhel. to je demokracie?!! Pane autore, vidíte si na špičku nosu?!
26. 02. 2013 | 07:48

Tomáš napsal(a):

Synku ty jsi úplně mimo. Skoro bych řekl, že je mi tě i líto.
26. 02. 2013 | 07:49

Le Chien Rouge napsal(a):

Kdo nám vlastně vládne?

Včera bylo oficielně potvrzeno, že sociopat Drábek z TOP09 okradl ve velkém stát. Ponižoval přitom lidi, kvůli jeho podvodu trpělo mnoho lidí, někteří i spáchali sebevraždu. Váš kamarád "Karel" ho kryl, prohlašoval. že je to velmi schopný politik a manažer. Tak takový póvl nám vládne, opožděný "odbojáři". Btw. "Štafetová" hladovka vám možná přijde jako dobrý politický marketing, ale ve skutečnosti přesně odhaluje co jste vlaastně zač.
26. 02. 2013 | 07:58

carving napsal(a):

Co sdělit na toto množství prokomunistických vyjádření. Jen asi tolik, že se někde stala chyba a v našem státě se lidé upírají ke KSČM,jako ke spasiteli. To už tady bylo, r. 1948, kdy pobláznění lidé věřili, že komunisté jim pomohou. Co udělali, zkuste se zamyslet, kradli, vraždili a to byla ta pomoc. Nejsem najivní, vím, že dnes by to nešlo do takových extrémů, ale co by udělali. Rozdali by dávky potřebným, zvedli ekonomiku.....ne, nic z toho. Pokud by byli ekonomové a já věřím, že ano, museli by pokračovat v nastoleném bolestném trendu, jen by naši zemi trochu izolovali od demokratické Evropy. Já mám stále stejný názor, chybou bylo, že se KSČ hned po 1989 nezakázala. Nyní je bohužel tady a přesto, že se hlásí k minulosti, tak s ní musíme počítat. Volí ji mnoho lidí, ale bohužel a to je můj názor, jen Ti, kteří jsou krátkozrací a také zapomínají a používají slogan, že jim bylo před 89 lépe a komunisté jim dali práci. Lidé, oni Vám nyní žádnou práci nedají, nemají kouzelné hůlky.
26. 02. 2013 | 08:11

Kobra 007 napsal(a):

Souhlasím že to vyřeší jen krematorium a hrobník.Rád bych ale potrestal ty co vytvořili zákony po 89 a ty co jsou zodpovědni za státní dluh.
26. 02. 2013 | 08:16

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna

Myslím, že pokud ještě nejste členkou KSČM, děláte chybu. To názorové souznění s bývalými vojenskými politruky, estébáky a vránami, které si k nim přisedly, je téměř dokonalé. Ve svých šestapadesáti byste tam byla za mladici a ještě byste nejspíš stihla i skvělou kariéru v politice.
--------------------------------------------------------------

Vy tedy máte starosti :-)
A v tomto případě velmi špatný odhad.

Mé přesvědčení vyjádřím opět citací:
V některých vyspělých zemích, jako například ve Švýcarsku, se prosadila tato definice liberalismu:

Svoboda a zodpovědnost – pro každého bez rozdílu. Svoboda a zodpovědnost jak ekonomická, tak politická, tak sociální.

Tito liberálové jej považují za jedinou alternativu k tržnímu fundamentalismu, „divokému kapitalismu“ (svoboda bez zodpovědnosti) na straně jedné a k „všeovládajícímu státu“ (zodpovědnost bez svobody) na straně druhé.

Nepovažují se za ani pravé, ani levé. Poukazují na to, že svoboda bez zodpovědnosti směřuje k rozpadu společnosti na „mocensko-politické klany“, jejímž zájmům je společnost vydána napospas. Zároveň poukazují na to, že zodpovědnost bez svobody vede k totalitě a k rostoucí byrokracii, jejímž zájmům je společnost nakonec podřízena.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Liberalismus
-----------------------------------

Ševče, drž se svého kopyta - tím se řídím a hodlám řídit i dál. Dvacet let se živím jako programátor analytik a tato práce mě baví. Po kariéře v politice jsem nikdy netoužila a netoužím.

Každopádně Vám děkuji za doporučení :-)))
26. 02. 2013 | 08:29

PTP napsal(a):

Tak co učiteli Hellere? Pokud si čteš názory na Tvůj blog odpověz.Doufám že umíš i počítat.Kolik %
stebou souhlasí.Nebo kteří si myslí že jsi mimo
(možná zdrogovanej což je u tvé generace modní)Jako
zřejmě tvůj vzor Štětina.A hlavně studuj dál něco o demokracii.
26. 02. 2013 | 08:29

Vlado napsal(a):

ARGUNE- v 7.16- Vyrojilo! A těď si položte otázku proč? Není důvod to, že máme na 700tis.nezaměstnaných bez příležitosti pracovat nebo že ti polistopadoví dobrodruzi každého z nás zadlužili 170tis.Kč. Že státní majetek byl rozkraden takže jsme svědky největší loupeže po Bílé Hoře. Dar církvím je další lumpárna těch hochštaplerů, kteří se chovají ke svěřenému majetku jako Lapkové rozdávají ale né ze svého. Připravují podmínky pro to, aby církev uplatnila druhou rekatolizaci na ateistickém národě. Ti co převzali po komunistech nezadlužený stát se jim co by hospodářům rovnat skutečně nemohou. Hospodář, který rozprodává hospodářství vč. dvora byl a je bankrotář.
26. 02. 2013 | 08:31

Drahobud napsal(a):

Vážený pane Hellere. Dosud jsem se domníval, že hlavním posláním učitele je předávat získané vědomosti mladší generaci a připravovat je tak na život. Zřejmě jsem se mýlil. Podle Vás soudě, hlavním úkolem učitele v učebních hodinách je nabádat mládež k revoltám. Co na tom, že nezvládají trojčlenku. Hlavně, že jdou na náměstí. Naštěstí už většina dostala rozum a na náměstí nechodí. Položil jste otázku ... kdo nám vlkádne???. No zcela zajisté ne komunisté. Vidíme ve vládě Nečasy, Kalousky, knížata atd, ale ani jeden komunista. Asi proto je v republice ten nepořádek a spoušť vyvolaná takovými trulanty jako jste Vy. Odbor školství na kraji je úřednické místo. Dříve než se mohlo ukázat jestli osoba tam dosazená je schopná místo vykonávat jste ji vyhnal do blázince. U mně by se Vám to zcela jistě nepovedlo. Vy si demonstrujte, já budu pracovat.- Máme stejná práva. Ale proč Vám píši. Jestlipak jste žáky upozornil, že po ukončení školy, pokud nemají rodinné zázemí, mohou zůstat bez práce a bez podpory. Toto je velice pravděpodobné protože třeba na Jesenicku je na jedno volné místo více jak stovka uchazečů. Jinde to není o mnoho lepší. No a s čím takový absolvent vaší školy půjde do života. Znalostí demonstrovat??? to bude asi málo, že. Mluvíte o popravách. Máte pravdu. Jen jste správně nepopsal dobu ve které k tomu docházelo, ani následné hospodářské úspěchy docílené pod vedením KSČ. V současné době je více jak 67 let po válce, píše se 21. století. Lidé v Česku se vrhají pod vlak, skáčí z mostu a také jinak na soubě páchají násilí ve snaze opustit tento svět. Proč asi??? protože otec neuživí rodinu, nemá práci, matka také ne. Doma hladové děti a tak nevidí jiné řešení. Za to zcela určitě komunisté nemohou, ale tato vláda p. Nečase. Jaký pak je rozdíl??? O tom vyprávějte dětem, když už musíte v hodinách matiky motat dětem hlavu.Drogy, povalečství atd. k tomu je Vy vedete???. Jste pouze ubohý pisálek nad kterým lze pouze mávnout rukou. Až budete vy bez práce, předpokládám, že to nebude dlouho trvat, pak poznáte na sobě jak jste se mýlil ve svých prohlášeních. Pak budete rád když vám z daní třeba i komunistů, bude vyplacen desátek. Nestojíte mi ani za pozdrav.
26. 02. 2013 | 09:06

argun napsal(a):

Milý Vlado,

být Vámi, zapřemejšlel bych trochu víc nad Vaším výrokem "převzali po komunistech nezadlužený stát". To je vtip roku. Realita je taková, že míra vnitřního zadlužení státu za dobu jeho plundrování bolševiky byla a stále je tak velká, že je de facto nevyčíslitelná.

Dále bych Vám doporučil nevylévat s vaničkou i dítě. To obvykle nevede k dobrým koncům. Ale nenutím Vás k tomu, já vím, že Vy víte své a hýčkáte si to. Tak si to užijte dosyta.
26. 02. 2013 | 09:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu, a jeden, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny..

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 02. 2013 | 09:22

Anna napsal(a):

SuP

Švédsko
Po Dánsku druhá nejvyšší úroveň zdanění: 46,9% HDP. Dolní sazba daně z příjmu 28,9 % (nejvyšší v EU), totéž platí i pro sazbu horní (56,6%). Státní dluh jako u ostatních skandinávských zemí nízký (36,5 %). Zásluhu na tom má i vláda pravého středu premiéra Fredrika Reinfeldta, která jej oproti roku 2005 snížila o úctyhodných 14 procent. HDP na obyvatele na úrovni 123 procent unijního průměru.

ČR
Rovná daň 15 % ze superhrubé mzdy (hrubá mzda plus sociální a zdravotní pojištění hrazené zaměstnavatelem) bude podle nejnovějšího rozhodnutí vlády navýšena z 19 na 20 procent hrubé mzdy (superhrubá mzda skončí). Míra zdanění činila v roce 2009 34,8% HDP a byla 11. nejnižší v evropské sedmadvacítce, po posledních zdaněních se přiblíží hranici 40 procent. Státnídluh představoval v roce 2011 41,0 % HDP a byl hluboko pod evropským průměrem. Životní úroveň druhá nejvyšší mezi postkomunistickými zeměmi (v roce 2010 80 % průměru HDP na hlavu v EU, oproti roku 2009 nicméně dvouprocentní pokles).

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2012/04/13/rovna-dan-existuje-v-eu-jen-v-postkomunistickych-z/

Dobré příležitosti i zázemí pro podnikání nabízí země Skandinávie. Ať už jde o Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko či Island. Stále se drží v první patnáctce států s nejlepšími podmínkami pro podnikání navzdory vysoké daňové zátěži. Pomáhá tomu fungující soudnictví, jednoduché a srozumitelné zákony, nízká korupce i provázanost státní správy s veřejností díky internetu.

Podnikání v ČR? Stále za horších podmínek než v zemích třetího světa, potvrzuje studie. Studie Doing Business Report 2013 „sesadila“ Česko na 65. pozici zemí s ideálními podmínkami pro podnikání.
Jednotlivá kritéria na hodnocení pro Českou republiku

Zahájení podnikání (Česko na 140. místě): Při zahájení podnikání se hodnotí: počet nutných administrativních úkonů, které musí podnikatel provést, doba trvání než se všechny administrativní požadavky na jednotlivých úřadech a institucích vyřídí, náklady spojené se založením podnikání a minimální požadovaný kapitál (v % z hrubého národního důchodu na obyvatele).

Zřízení skladu (Česko na 74. místě): Ve studii se sledují nutné legislativní postupy, čas a náklady spojené s vybudováním skladu, včetně získání všech potřebných licencí a povolení.

Přístup k elektřině (Česko na 143. místě): Zde se hodnotí všechny úkony potřebné pro získání trvalého připojení podniku na elektřinu. Počítá se čas, administrativní náročnost a celkové náklady.

Registrace nemovitosti (Česko na 27. místě): Hodnotí se lehkost, s jakou si mohou firmy zajistit práva k nemovitostem. Hodnocen je počet nutných úkonů spojených s převodem vlastnických práv k nemovitosti, čas a náklady spojené s registrací vlastnictví na požadovaných úřadech.

Získání úvěru (Česko na 53. místě): Hodnotí se dostupnost úvěru, zákonná práva věřitelů a vymahatelnost dlužné částky. Přístup k finančním informacím pomocí veřejně sdílených rejstříků nebo úřadů.

Ochrana investorů (Česko na 100. místě): V uvedeném bodě se sledují tři důležité prvky ochrany investorů: průhlednost transakcí, právní ochrana investorů a odpovědnost za vlastní řešení obchodní transakce.

Placení daní (Česko na 120. místě): Hodnotí se, jak velké daně musí zaplatit středně veliká společnost. Kolik daňových plateb za rok musí provést a časovou náročnost spojenou s platbami daní.
Svoboda obchodu (Česko na 68. místě): Nutné postupy, které jsou spojeny s dovozem a vývozem zboží. Sleduje se nutná administrativa, čas a náklady spojené s dovozem a vývozem požadovaného zboží.

Řešení platební neschopnosti (Česko na 34. místě): Hodnotí se nutný čas a náklady k zavření podniku a insolvenční řízení. Hodnotí se průběh konkurzního a insolvenčního řízení, procesní a administrativní překážky. Kolik dostanou věřitelé nazpátek z požadované částky a legislativní řešení úpadku.

Legislativní ochrana (Česko na 79. místě): Vyhodnocuje se snadnost či naopak obtížnost vymáhání uzavřených obchodních smluv. Legislativní ochrana se určuje podle vývoje sporu. Jak dlouhý čas trvá od podání žaloby po soudní rozhodnutí až k faktickému uhrazení dlužné částky dlužníkem.

http://finexpert.e15.cz/podnikani-v-cr-stale-za-horsich-podminek-nez-v-zemich-tretiho-sveta
26. 02. 2013 | 09:31

Leo. napsal(a):

Nedělní i včetrejší antikomunistická demonstrace skončila trapasem, kdyby nepřišli novináři, byla tam jen Šiklová, Heller a asi 30 divných zmatenců.
Poslední průzkum STEM- většina lidí uznává že za socíku se žilo lépe než dnes a byl to lepší režim.
.
Kdy už pochopíme, že hurá komunistobijci jsou jen hrstka pomatenců, kteří bohužel mají zbytečně mnoho místa v médiích. Většina lidí už je po 23 letech kecy o komunistech zhnusena, stejně jako je zhnusena dnešním stavem země
26. 02. 2013 | 10:02

Anna napsal(a):

Baba Jaga

Díky moc za Rigoletta. Toto zpracování jsem neviděla.

Mám ráda Mišíkovy Variace na renesanční téma - tak pro pana Hellera https://www.youtube.com/watch?v=TP4zjXLMUQQ

Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Zavřete dveře na petlice!
Zhasněte v domě všechny svíce
a opevněte svoje těla
vy,
kterým srdce zkameněla

Láska je jako krásná loď
která ztratila kapitána
námořníkům se třesou ruce
a bojí se co bude zrána

Láska je bolest z probuzení
a horké ruce hvězd
které ti oknem do vězení
květiny sypou ze svatebních cest

Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Náš život
hoří jako svíce
a mrtví
milovat nemohou
26. 02. 2013 | 10:34

ff napsal(a):

Ministerstvo šetří, chce zrušit dotované jízdné pro studenty
Co vy na to pane Heller???A co vy na to páni študenti???
Vy raději budete držet hladovky ,že na kraji sedí nějaká slušná paní,jen má smůlu,že je z té zlé strany komunistů.
Další lump hájí lumpa!!!
Kalousek hájí poradce. Raději podvodníka než hlupáka
06:00 | Dnes
26. 02. 2013 | 10:59

SuP napsal(a):

enyn -
"....Jo, taky by mohli naši kapitálisté poradit nízkopříjmovým, jak spořit na důchod, když to nedá ani na nuzný bydlení...."

Nízkopříjmoví na důchod nespoří, nespořili a spořit nebudou. Budou mít důchod z průběžné části důchodového fondu. To, že v něm bude čím dál míň peněz, je nikdy nezajímalo, proto zase vlády nemůže pořád zajímat, že budou mít malé důchody.
Levicové vlády jsou přesvědčené, že zvýšením odvodů na důchody se problém vyřeší. Jenže nepočítají s tím, že "vlády" je 290 lidí i s prezidentem a plátců je 5 milionů. A vlády by si měly uvědomit, že 5 milionů lidí vymyslí víc způsobů, jak odvody neplatit, než 290 lidí vlády, jak z nich odvody vytřískat.
To mi věřte.
26. 02. 2013 | 11:27

SuP napsal(a):

Anna -
Vidím, že jako programátorce Vám to řazení ano/ne (0/1) jde, jen občas nevíte, co s tím. Nakonec - asi každému programátorovi se taky musí přesně říct, co se od jeho díla čeká, jinak vám z těch jedniček a nul uplácá cokoliv ....
26. 02. 2013 | 12:10

ff napsal(a):

SUP Nízkopříjmoví na důchod nespoří, nespořili a spořit nebudou. Budou mít důchod z průběžné části důchodového fondu. To, že v něm bude čím dál míň peněz, je nikdy nezajímalo, proto zase vlády nemůže pořád zajímat, že budou mít malé důchody.......
To potom bude na stáří socek či bezdomovců!!Pak jim budou muset přispívat na bydlení aby nebyly tisíce lidí pod mostem.To je především politika pravičáka.Základ je první pilíř.Aby jsme tady neměli někdy v budoucnu více lidí pod mostem než v bytech.Pak je důchodové spoření a to dobrovolné.A kdykoliv vypověditelné.
Lidé odvádějí státu daně,soc zdr. tak by to mělo stát zajímat jaké budou mít lidi důchody.Jinak je bude muset stát až dovrší důchodu střílet.Protože nebude vědět co s takovýma lidma dělat.
26. 02. 2013 | 12:24

ff napsal(a):

Naco pak máme tady ty vlády jak je lidé nezajímají??Jsou tu pro lidi a né pro sebe.Proto je snad volíme.
26. 02. 2013 | 12:28

Španělák napsal(a):

Když Dustin Hoffman přebíral Oscara, začal větou: "Když jsem byl malý..." a sklidil potlesk za vtip. Opravil se: "Tedy když jsem byl mladší..." a sklidil potlesk znovu.
Když jsem byl mladší, tak celá avantgarda byla levicová. Včetně J.Haška a F.Kafky, které, kdyby se dožili, by nacisté popravili stejně jako Vl.Vančuru a J.Čapka, K.Poláčka a další.
Je mi z tebe smutno, chlapče. A pokud jsi řízený vysílačkama, jak přiznáváš na konci, tak ještě navíc špatně. Pak jsi kariérista. A to je u mladého člověka zhoubné.
Nejdřív jsem myslel, že píšeš o českých obětech nacismu, o Hirošimě, válce v Indočíně, Korejské válce, Vietnamské válce, Ku-klux-klanu, válce v Iráku, Afganistánu, v Africe, mučení ve věznicích v Polsku, o fašistech v Maďarsku, dokonce jsem si teď k stáru bláhově myslel, že mluvíš o Matce K.Čapka (taky by ho zabili), vlastně lidi jako ty (mladí klerofašisti) ho dohnali k smrti. Lynčovat umíte. To už jste předvedli. Tedy myslel jsem, že narážíš (dělal jsem i politruka, představ si, Amík by řek, byla to moje práce, my jsme to chápali jako poslání), myslel jsem, že poukazuješ na předválečné bombardování civilistů ve Španělích Hitlerovou Lufftwafe, vojenské puče v Jižní Americe (řízené vysílačkama), ale ne.
Ty nás, levicově smýšlející, přirovnáváš k NSDAP? Nic sprostšího a ubožejšího jsem na stará kolena neslyšel. Akorát u Arguna. Přežíváme v tomhle režimu z ruky do huby jentaktak, naši kamarádi každou zimu hynou po stovkách, tvým jazykem "ať chcípnou", bejvalí komunisti, nešť. Nediv se pak, že s tebou lidi práce a lidoví demokrati (pleonasmus jistě, ale konečně slyšitelný, protože slovo "demokracie" se dá uloupit!), tedy "rudá a hnědá prasata", jak nás nazval Hřebejk, nechtějí v vámi VIP nic mít! Ublížil jsi svou hloupostí revolučním tradicím Jihočechů, Chelčickýmu, Husovi, Žižkovi, demoralizuješ děti svou snahou o rekatolizaci, refeudalizaci a protireformaci. Vlastně jsi zrádce národa a jeho dějin. Jako celá pravice. Židobolševická propaganda, budeš tvrdit. Můžeš si podat ruku s Argem. No pasarán! jsme zpívali! Bylo mi šestnáct. Hemingwayovi tehdy myslím jako teď tobě. No byl starší. Ještě máš čas... 0čima tvýho táty.
26. 02. 2013 | 12:29

Anna napsal(a):

SuP

Nemusím vědět všechno :-)
V programátorské profesi je to jako v kterékoliv jiné.

Uplácat planetu trvá mnohem kratší dobu, ukázal objev hnědých trpaslíků
http://www.exoplanety.cz/2009/12/23/uplacat-planetu-trva-mnohem-kratsi-dobu-ukazal-objev-hnedych-trpasliku/
26. 02. 2013 | 12:32

Programátor napsal(a):

SuP
Hochu je to navopak. Ano/ne, 1/0.
26. 02. 2013 | 12:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy