Trafikant Zimola

12. 02. 2013 | 21:21
Přečteno 14538 krát
Většinou o trafiky v naší zemi bývá velký zájem. Panu Zimolovi se však povedla vymyslet jedna, kterou dlouho nikdo nechtěl. Vymyslel jakýsi studentský poradní orgán, který bude údajně radit. Není sice jasné komu, ale to není asi důležité. Prý se bude vyjadřovat ke školství v Jihočeském kraji, ale zároveň bude spadat přímo pod hejtmana. Vzhledem k právní neukotvenosti nebude mít tento orgán žádné pravomoci a těžko si představit, co se stane, když studenti řeknou, že se jim něco nelíbí. Hejtman jim kromě diskuze totiž nemá příliš co nabídnout, protože resort školství bývalý pan učitel historie obětoval straně KSČ(M).

Tuto prazvláštní a nesmyslnou trafiku vymyslel Zimola již koncem listopadu minulého roku. Nabídl tak studentům funkci. Pravděpodobně proto, aby se cítili důležitě. Nicméně studenti s podobnou šarádou nechtěli mít nic společného. Ale stačilo čtvrt roku hledání a Zimolovi se povedlo konečně nějaké studenty přesvědčit. Vzhledem k tomu, že jich v Jihočeském kraji máme několik tisíc, byl to asi těžký úkol.

Je víc než zřejmé, že Zimolovi nejde o nějaký poradní orgán nebo snad o studenty samotné. Jde mu pravděpodobně o svůj mediální obraz a politický boj. Pravděpodobně cítí, že jeho židle se stává pomalu, ale jistě nestabilní, když si nedokáže poradit s „pár studenty“. A jeho spolustraníci nelení, protože cítí šanci. Proto je třeba ze strany hejtmana zaútočit a proč ne tím, že studenti jsou nejednotní a vlastně se jim koalice líbí. Avšak není tomu tak. Bohužel většina slušných lidí mlčí, a proto jejich hlas není slyšet.

Je však naprosto v pořádku, že mladí lidé vyjádřili svůj názor a že chtějí diskutovat. Bohužel však zvolili nešťastné řešení, protože vběhli přímo do léčky Zimoly, který teď konečně může tvrdit, že diskutuje a jedná s mladými lidmi. Avšak „jen jako“, protože stejně není ochoten k jakémukoli kompromisu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel napsal(a):

Jaký kompromis byste si představovali ?

Popřít výsledky demokratických voleb ?

Pravidelnou stafáž veřejnoprávní médií pro vaše malé demonstrace, když daleko větší demonstrace odpůrců vlády jsou cíleně zkreslovány ?
12. 02. 2013 | 21:32

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane kolego,
s vasim bojem proti p. Baborove, resp. proti koalici v Jihoceskem kraji nesouhlasim. Respektujte prosim vysledek voleb; marna slava - KSCM je normalni demokraticka strana (pokud by tomu tak nebylo, byla by zakazana).
Nechte je, aby predvedli, co umi. Jsem presvedcen, ze cim vice se "namoci" v exekutive, tim vice budou ztracet protestni volice.
V nekolika evropskych zemich byli komunisti ve vlade a vysledkem byl jejich volicsky pokles.
Jsem presvedcen, ze dnesni KSCM je demokratictejsi, nez byli "dubcekovci" v roce 68. Samozrejme mezi sebou maji i velmio odiozni postavy (Semelova), ale to maji jine strany take.
Boj proti "komunistickemu nebezpeci" jen odvadi pozornost od lumpu ve vladnich stranach.

..
12. 02. 2013 | 21:33

mb napsal(a):

vy nás tedy zásobujete pan Karfík / Heller ...

a Zimola tedy s mladými lidmi nediskutuje a nejedná ... ???

a jaký kompromis by si tedy pan Heller představoval ... ???

ale pan Heller to neřekne, protože pan Heller pod blogy nediskutuje ...
12. 02. 2013 | 21:34

M. B. napsal(a):

Schwarzenberg: Politik nemá podléhat nátlaku a „hlasu ulice“.
12. 02. 2013 | 21:35

mb napsal(a):

( ještě jste dezinterpretoval slovo trafikant ... trafikant je majitel trafiky ... a to zimola není ... zimolu byste musel popsat jako leníka či stvořitele trafiky ... njn, stane se )

/co vás to v těch školách učí cit. /
12. 02. 2013 | 21:41

mb napsal(a):

( tak jsem to taky spletl a opravuju leníka na leního pána )
12. 02. 2013 | 21:43

rejpal napsal(a):

Už ten první blog mi přišel poněkdu rozháraný. Tenhle sice rozháraný není, ale o to víc je nepochopitelný. Kdyby studentům záleželo na věci, tu nabídku by přijali. Přestože hlas by byl "jen" poradní. Ale měli by možnost s politiky komunikovat. Pokud si představují, že budou rozhodovat, nechť kandidují ve volbách, získají dost hlasů a vytvoří s někým koalici. Takhle to vypadá, že komunikovat nechtějí a nechtějí ani nikoho přesvědčovat, že mají pravdu.
Sudentům se zdá, že nápady hejtmana jsou tyátr a cesta ke zviditelnění, někomu jinému zase může připadat, že stávkování kvůli jedné radní je tyátr a cesta ke zviditelnění. Takže remíza?
12. 02. 2013 | 21:57

Burbank napsal(a):

Myslím, že pana Hellera nejvíc hněte, že hejtman do poradního orgánu nenominoval jeho samotného. Takovou práci to dalo, konečně našel něco, na čem by se zviditelnil, a nakonec je z toho prd.
12. 02. 2013 | 21:57

kvakin napsal(a):

Učitelskej, je vám vůbec jasné, v jakém významu se užívá slovo trafikant, nemáme-li na mysli přímo provozovatele prodejny novin a tabáku ? Asi ne. Pokud je hejtman Zimola trafikant ve smyslu obsazování funkcí, z nichž mu plynou zisky a prebendy, tak komise, kterou vytvořili (či vytvoří) studenti, o níž píšete, jistě jeho trafika není. Je to jen osvědčený prostředek neutralizace otravných názorů a obtěžujících aktivit - studenti si budou chváíli povídat v komisi o školství, formulovat závěry a postupovat je hejtmanovi, který je dá posoudit radnímu pro školství, případně v radě, k čemuž se dá nic neřešící stanovisko. Pokud bude možné něco ze studentských podnětů splnit (beseda s disidentem), splní se to, a ostatní vyhnije (stejně na nic nebudou peníze a za učitelské platy šturmovat ve školství nebe také nejde). Studenty za chvíli přestane schůzování bavit a komise potichu zhasne. Vot trafikant Zimola. Vot učitel, který se nelíbí holkám a tak buntuje studenty (tgřeba nějakou slípku uchvátí). Nebylo by lepší, kdybyste komunisty v jihočeském školství soustřeďoval a vyvážel do KLDR, aby náhodou nezavedli v Budějicích do vyňatých slov po -b "poslední bytva vzplála" a po l- "strana lydová".
12. 02. 2013 | 21:58

Da.Rock napsal(a):

Tady se dává prostor kdejakému nýmandovi, co si léčí své komplexy pomocí svých svěřenců.
Víte co, pane Zimolo? Běžte do politiky. Přestaňte zneužívat studenty pro své politické cíle, a jděte do politiky naplno a s otevřeným hledím.
A brzo se ukáže, jak velkou podporu mezi voliči máte vy a vaše priority.
To je totiž právě výhoda demokracie - že už nemusíme mrznout na náměstích, ale můžeme do té politiky aktivně vstoupit prostřednictvím svobodných voleb.
Ale na to je třeba mít "gule".
Máte je, kantůrku?
12. 02. 2013 | 21:58

Ghola napsal(a):

Pan Heller srdnatě bojuje v dávno minulých válkách. To, že paní Baborová je členkou KSČM ještě neznamená, že je to jakési monstrum, které ohrožuje ideologickou neposkvrněnost českého školství (zajímavé, že když někteří učitelé na středních školách otevřeně propagovali před studenty K. Schwarzenberga, tak to nevadilo).

Pan Heller zřejmě podlehl častému klamu, že organizováním demonstrací proti nějaké člence KSČM bojuje svatou válku dobra proti zlu. Nechápu ale proč? Že řada dnešních vášnivých pravičáků si tak kompenzuje svoji pasivitu a loajalitu za minulého režimmu, je celkem pochopitelné, chtějí se cítit jakýmisi dodatečnými disidenty po 23 letech. Ale pan Heller není tak stár, aby toto měl zapotřebí?
12. 02. 2013 | 21:59

Michal Macek napsal(a):

no taky myslim ze ste se "zakopali na pozicich" stejne jako hejtman - takhle se dialog nevede...
12. 02. 2013 | 22:01

Da.Rock napsal(a):

oprava - namísto Zimolo mělo být samozřejmě Hellere.
12. 02. 2013 | 22:03

ujo napsal(a):

ale to všechno je hrubé nepochopení, p. Hellerovi (členu KDU ČSL) jde o trafiku pro něho resp. jeho spolustraníky
12. 02. 2013 | 22:13

berkowitz napsal(a):

Heler se chová jako zhrzená milenIntryj quenka před potratem. Kandidoval neúspěšně za Lidovce a teď si léčí pošramocené ego. A to je prosím nedoštudovaný kantor! Nakonec se dovíme o jeho utajené pedofilii, čímž netvrdím, že tou pedofilií skutečně trpí.
12. 02. 2013 | 22:32

Jana J napsal(a):

Šimone, najdi si jinou ženskou než paní Baborovou! Se svou záštiplnou povahou jí zničíš život a budeš to mít v přímém přenosu. Líp si to užiješ.
Pro pana Stejskala - to je nová akvizice místo Golga? Už se to tu nedá číst.
12. 02. 2013 | 22:34

berkowitz napsal(a):

Oprava a omluva : zhrzená milenka před potratem.
12. 02. 2013 | 22:35

Otázkář napsal(a):

Paní Baborová se psychicky zhroutila a bere antidepresiva. Ze své funkce kam byla jmenována po řádném zvolení v demokratických volbách rezignovala. Už jste spokojený pane Hellere? A opravdu se cítíte jako hrdinný bojovník dobra proti zlu?
12. 02. 2013 | 22:59

Agnes Sorelová napsal(a):

Pane Hellere, pokud máte potřebu zaplevelovat éter pojednáními o vašem křížovém tažení proti těm zlým komunistům, poproste někoho, komu nečiní potíže splácat logicky konzistentní text s argumenty, které se alespoň trochu opírají o fakta. Takhle je to dost hrůza a nedivte se, že vás nikdo nebere vážně. Po přečtení takové snůšky blábolů musí jít každý do kolen.
Nějak mi hlava nebere, že studenti chtějí kecat do vedení resortu školství v jižních Čechách, ale když pan Zimola nabídle způsob, jak to mohou dělat, tak to odsoudí.
12. 02. 2013 | 23:17

Sláma napsal(a):

Panu Hellerovi vadí, že by měli studenti hlas poradní. Tak jaký by měli ten hlas mít? Rozhodující? Když neprošli demokratickou volbou? Není to, pane Hellere, poněkud nedemokratické?
13. 02. 2013 | 00:00

Suchec napsal(a):

Fašisté se taky takto vymezovali. :-)
13. 02. 2013 | 00:20

Občan napsal(a):

Hm, on to v r. 2012 nebyl první páně Hellerův pokus o vstup do politiky. On kandidoval za KDU-ČSL již v r. 2010 v komunáních volbách; neúspěšně.

Jenže takhle to, pane Hellere, taky nepůjde. Leda byste se vrátil na SŠ. Ale po tom, co jste předvedl, už asi Zimola nebude mít zájem ani kdybyste se vydával za studenta mateřinky.
Patrně budete muset zase za něco kandidovat; a do té doby byste měl dělat něco tvůrčího a ne jen destruovat.

Zatím totiž přesvědčujete víc a víc lidí o tom, že je nakonec dobře, když jste ve volbách neuspěl.
13. 02. 2013 | 00:26

ff napsal(a):

Heller zneužívá studenty ve svůj prospěch,aby se zviditelnil.
Je stejný jako kdysi bávalá KSČ.Používá zvrhlou modrobolševickou propagandu.Chová se jak nějaká fašistická organizace.
13. 02. 2013 | 00:53

kočka šklíba napsal(a):

Domnívám se, že věnovat nějakou pozornost něčemu takovému, jako je toto hm...stvoření...je ztráta času. Nebo spíše s něčím takovým diskutovat, nebo se dovolávat jeho rozumu a slušnosti je ztráta času. Vždyť co to může být za osobu, která dohnala jiného člověka(pokud se Heller vůbec dá nazývat člověkem)k psychickému zhroucení na základě nenávistného štvaní.
Ano, Heller k tomu použil zmanipulované vymyté mozečky studentů a to za pomoci koho? No přece smečky lokajů ze sdělovadel. Oni nacisté ke štvanicím také používali jednoduché a snadno zmanipulovatelné vymyté mozky. Takže Heller je jejich"důstojný" pokračovatel.
A dost se divím, že pan Hořejší mohl něco takového oslovit kolego. Já bych si o to ani kolo neopřela. A mít své dítě v jeho třídě, okamžitě jde jinam.
Tohle ničím nepřesvědčíte, jde bezohledně, a téměř přes mrtvoly, za svým cílem podporován ubohými mopslíky z médií.
A je symptomatické, že tu dostal od editora blog, stačí plivat a nenávistně nálepkovat před TV kamerami komunisty. Jo jo mb, musíte víc snažit :D. Až doženete nějakého komunistu ke zhroucení, editor vás bude prosit abyste zde psal blogy.
Musím se současně omluvit zdejším učitelům Z.B. a mb, nesouhlasím s nimi často, ale proti tomuto také "učiteli" jsou myslící lidé. Hlavně důraz na lidé.
13. 02. 2013 | 01:18

Max von Oppenheim napsal(a):

Tahle zem nepotřebuje bojovat proti komunistům, ale potřebuje, aby ji vedli zodpovědní a odborně fundovaní lidé, kteří by pomohli nastavit správné pravidla hry pro její řádnou funkci. Asi tak na úrovni předních západních zemí, jako je např. Švédsko, Finsko, Dánsko, Rakousko, Německo či Švýcarsko. Největšími naháněči volebních hlasů pro komunisty jsou naši pseudo pravicoví politici, kteří neumí tuto zem řádně spravovat! A akce lidí jako je pan Šimon Heller slouží jen pro odvádění pozornosti cituji pana Hořejšího:
"Boj proti "komunistickému nebezpeči" jen odvádí pozornost od lumpů ve vládních stranách".
13. 02. 2013 | 02:05

michal napsal(a):

autor

kdybyste získal o 700 přednostních hlasů více, mohl jste být v tom zastupitelstvu.
http://volby.cz/pls/kz2012/kz351?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=2&xstrana=84

Kdybyste jako lidovci získali o 25000 hlasů více, mohl jste se tím radním pro školství stát sám.
http://volby.cz/pls/kz2012/kz311?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=2

Teďka jenom hysterčíte s "KSČ(M)", přitom sám jste z "(KDU-)ČSL (strany Národní fronty)"
13. 02. 2013 | 03:03

Bazzy napsal(a):

jj, Suchec na to kápl. Je dobrej ...

Dneska se nehodí komanč, zítra se nehodí cigoš, pozejtří příjde na řadu nezaměstnanej, pak starej, pak mrzák, ale pak, pak už budete na řadě Vy, pane Hellere. Taky se jednou nebudete hodit. Ale to už nebude nikdo, kdo by se Vás zastal. Tohle je fašismus.

Není mi příjemný obhajovat komunisty, ale nedáváte mi jinou možnost ...
13. 02. 2013 | 03:49

pěvec napsal(a):

hellere, ty a tví studentští kumpáni opravdu hnědnete...
Zamysli se nad tím, nedostudovaný učiteli. Tímto blogem ses stal horším než je hejt,am zimoala.
P.S.: Není nic horšího, než žít ve své pravdě a neuznat svůj omyl.
13. 02. 2013 | 05:23

drozd kvíčala napsal(a):

šimon heller je prostě tvor, který nedokáže vystudovat vš a aby se uživil, tak se zkouší uchytit v politice. Prostě, heller je jen další politický vyžírka.
13. 02. 2013 | 06:10

Petr B. napsal(a):

Zimola má mandát od voličů. Heller ne.
13. 02. 2013 | 06:33

au napsal(a):

Pro své zviditelnění v médiích uštval slušnou ženskou - a na Aktualne takovému ubožákovi dávají prostor.
Tak nevím, podporují lidé jako pan Stejskal tyhle zárodky fašismu úmyslně, nebo jen z morální omezenosti?

(Opravdu nechápu, proč dávat prostor kdejakému neúspěšnému politikovi KDU-ČSL, který neunesl volební prohru. Takových je Bělobrádkova partaj plná - a ušpiněný Heller je skutečně vážným varováním pro slušné lidi, aby v příštích volbách KDU-ČSL v žádném případě NEVOLILI.)
13. 02. 2013 | 06:40

Anna napsal(a):

Mně připomínají protesty proti jihočeské komunistické radní "hon na čarodějnice" v USA.


Pane Hellere, považujete jako úspěch antikomunistů:

Jako éra mccarthismu se v historii USA označuje období počínající zhruba koncem 40. let 20. století a trvající až do konce 50. let, jehož hlavním rysem byl vypjatý antikomunismus přecházející až v antikomunistickou hysterii. Hlavním představitelem tohoto proudu byl senátor Joseph McCarthy, jehož příjmení dalo této epoše jméno.

Mccarthismus pro mnoho Američanů zejména ve vládních institucích, odborech, školství a zábavním průmyslu znamenal postihy, například ztrátu práce, na základě často jen vágních podezření, že sympatizují s komunisty. Mezi postiženými bylo i mnoho slavných jmen, například umělci Leonard Bernstein, Charlie Chaplin, Aaron Copland, Jiří Voskovec, Arthur Miller a Orson Welles nebo vědci Robert Oppenheimer a Linus Pauling.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mccarthismus
---

Považujete za úspěch, že se paní Baborová, komunistická radní, která své místo na radnici dostala na základě výsledku svobodných voleb v demokratické zemi, zdravotně složila po protestech některých občanů proti ní jen kvůli tomu, že je komunistka???
Úspěch koho v čem???
Není KSČM jednou z parlamentních stran???
Nežijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami???
Proč někteří Jihočeši protestují proti výsledkům voleb, kdo tam volil, ne-li Jihočeši?

Nejsou zvyšující se preference KSČM výsledkem všech vlád po 89. a doslova třešničkou na výsledcích práce současné vlády?

Podle mě žijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami, KSČM je jednou z politických stran v ČR, a protože podle mě rostoucí preference KSČM nejsou dílem komunistů, považuji antikomunismus za kontraproduktivní.
A "hon na čarodějnice" považuji za odsouzeníhodný.
13. 02. 2013 | 07:17

Lila napsal(a):

Petr B.

Pan Heller a protestující studenti zase mají mandát od 12 578 signatářů petice proti obsazení resortu školství v Jihočeském kraji.

Vítězslava Baborová dostala od voličů v podzimních krajských volbách v celém Jihočeském kraji 1567 hlasů, nejúspěšnější kandidát celé kandidátky KSČM (Rozhodnutím strany doktor) Petr Braný získal 2750.

Starostové kandidující za hnutí Jihočeši 2012 např. v těchto volbách získali - Luboš Průša 2392 hlasů, Jiří Fišer 2986, Pavel Vondrys 2034, Michal Doktor 2501, Pavel Pavel 2545....
Takže o nějaké masivní podpoře jihočeských voličů paní Baborové nemůže být řeč!

Na rozdíl od politických stran KSČM, ČSSD i ODS toto hnutí nedisponuje žádnými finančními prostředky ze státního rozpočtu, stranickými sekretariáty plných placených zaměstnanců, kteří volební kampaň organizují; mohli spoléhat jen na svou reputaci, kterou získali za léta práce v komunální politice.
Někdejší (údajný) studentský bojovník proti komunismu Jiří Zimola však našel společný hlas se zasloužilými soudruhy.
13. 02. 2013 | 07:19

scallop napsal(a):

Vazeni diskutujici

Ja navrhuji nekolik opatreni, ktere by zachranili nasi demokracii, ktrera se kvuli panu Hellerovi otrasa v zakladech:

1) Simon Heller bude v primem prenosu ukamenovan.
2) Vsichni pomyleni studenti, kteri se k nemu pridali ve sve touze znicit u nas demokracii, opisou za trest stokrat "Soudruzka Baborova je moji radni pro skolstvi".
3) Vsem mladym pod 30 bude zruseno volevni pravo a naopak vsichni nad 60 budou mit dva hlasy.
4) Bude zakazano kritizovat krajske zastupitele a politiky vubec. Mohly by se stat obeti medialnich kampani a kdo by pak jejich odpovednou praci delal.
5) Budeme na sebe hodni.

Podari-li se toto prosadit, uze nebude nic stat v ceste ke stastnym zitrkum !
13. 02. 2013 | 07:38

rejpal napsal(a):

Lila
Problém není v tom, že někdo píše petice a stávkuje, hloupost je v tom, kdy a proč to dělá (má na to samozřejmě právo, ale to je jiný příběh). Kdyby studenti vyrazili do ulic kvůli neschopnosti radního pro školství, bylo by to něco jiného, než když to dělají na samém počátku. Proti vládě, která vznikla díky straně, která se totálně vykašlala na své sliby, taky do ulic nikdo nevyrazil. Protestovalo se až v době, kdy ta vláda měla za sebou řadu počinů, které se lidem nelíbily.
Jak sám autor blogu píše, studenti nechtějí dialog s politiky - oni předem vědí, že hejtman je trafikant. Nezkusí to a neodejdou až poté, kdy se ukáže, že je to na nic. Což bych pokládal za dospělý postoj. Tohle je jednání Vašíka na pískovišti u báboviček.
A propos - vaše čísla jsou hezká, ale podle stejné logiky mají odbory daleko silnější mandát než kdokoli jiný. Ale to, že ke zvolení kohokoli kamkoli stačí počet hlasů rovnající se návštěvě na průměrném ligovém zápase, taky není moc dobře. A vůbec nejde jen o komunisty.
13. 02. 2013 | 07:45

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Petr B.

Pan Heller a protestující studenti zase mají mandát od 12 578 signatářů petice proti obsazení resortu školství v Jihočeském kraji.
----------------------------------------------------------

Pokud já vím, signatáři té petice nejsou jen Jihočeši.

-------------------

"Někdejší (údajný) studentský bojovník proti komunismu Jiří Zimola však našel společný hlas se zasloužilými soudruhy. "
---

Dostaly v Jihočeském kraji v demokratických volbách nejvíce hlasů ČSSD a KSČM a na základě toho vytvořil Jiří Zimola koalici?

Volby 2012 — Jihočeský kraj — Volby 2012 — Česká televize
www.ceskatelevize.cz/volby/jihocesky-kraj/

číslo, název, Platné hlasy, v %. 7, Česká strana sociálně demokratická, 53736, 27.99. 47, Komunistická strana Čech a Moravy, 37187, 19.37. 766, "JIHOČEŠI ...
---

Našel teď Jiří Zimola "společný hlas" s některými jihočeskými studenty?
Žijeme v demokratické zemi?
13. 02. 2013 | 07:45

Bob napsal(a):

Milý pane Hellere.
Buď připustíte, že studenti jsou svéprávné osobnosti a vědí co dělají ( když se "semkli" kolem Vás tak byste to určitě tvrdil ) nebo říkáte ( v tomto blogu jinými slovy ), že jsou bezvýznamní a lehce manipulovatelní.
Samozřejmě máte pravdu v tomto blogu.
Nemůžete se smířit s tím, že někdo jiný využil ( záměrně nepoužívám slovo zneužil ) jejich naivitu.
Zkrátka, když dva dělají totéž není to totéž.
Učitelského povolání si velice vážím.
Své poslání byste splnil nejlépe, kdybyste je dobře učil a formoval a neblbnul je.

Jo, a mohl byste na blog přidat nějaké zážitky z Vašich expodic...:-)
13. 02. 2013 | 07:51

Anna napsal(a):

scallop napsal(a):

Vazeni diskutujici

Ja navrhuji nekolik opatreni, ktere by zachranili nasi demokracii, ktrera se kvuli panu Hellerovi otrasa v zakladech:

1) Simon Heller bude v primem prenosu ukamenovan.

-------------------------------------------------------------

Překvapuje mě, že se zde v diskusi nesmí napsat plně p.del, ale Váš návrh opatření tu je.

Nevšiml jste si, že se tu proti praktikám "honu na čarodějnice" většina vymezila?

Váš příspěvek 13. 02. 2013 | 07:38 považuji za neskutečně ubohý.
13. 02. 2013 | 07:52

jozka napsal(a):

Lila:

Nic ve zlem, ale srovnavat pocty lidi podepsanych pod nejakou petici s poctem hlasu ziskanych ve volbach... je... no, to rekneme trosku blondate. Kdyz uz, tak muzete zminit tech 176 hlasu pane Hellera.
13. 02. 2013 | 07:55

jozka napsal(a):

scallop:

Vtipne, ale nevim, proc prisuzujete tyhle choutky zrovna tem, kdoz na ne poukazuji u pana Hellera. Neschopnost mysleni v jinych kategoriich nez cerna/bila?
13. 02. 2013 | 07:57

Petr. napsal(a):

Nejsem superlevičák. Ale pan Zimola křišťálově zázračn nesmírně nezbohatl, ani geniálně nevystudoval při desítkách funkcí. Takže Váš šíp pane Heller, by měl mířit jinam.
13. 02. 2013 | 07:57

Míval napsal(a):

Studenti jako poradní nebo dozorčí orgán je samozřejmě hloupost. Byla to hloupost v 89, tím větší nyní. Ale současná hloupost je důsledkem aktivit Vámi zfanatizovaných studentů. Bylo by možná ideální, pokud byste především učil matematiku, pokud ji tedy opravdu ovládáte, a postupně se snažil dosíci alespoň trochu objektivního pohledu na historii i současnost. Pak budete schopen svým svěřencům opravdu poradit - "Manifestujte a protestujte proti čemukoliv. Za pár let, až dostudujete a většina z vás bude nezaměstnaných, se vám to bude určitě hodit." A možná je také cvičte, jak dělat zápalné láhve a jak se bránit proti slznému plynu. Po takto naplněném životě si budete moci oprávněně říci:"Nežil jsem nadarmo!"
13. 02. 2013 | 08:02

Sláma napsal(a):

Lila napsala: "Vítězslava Baborová dostala od voličů v podzimních krajských volbách v celém Jihočeském kraji 1567 hlasů, nejúspěšnější kandidát celé kandidátky KSČM (Rozhodnutím strany doktor) Petr Braný získal 2750."
Lilo, vy jste naprostý analfabet. Nepochybně volička KDU-ČSL.
Podle údajů Českého statistického úřadu dostala paní Baborová 37187 hlasů, stejně jako Petr Braný. Protože se nevolí jednotlivci, ale kandidátky politických stran
Protože jen analfabet, kterým jste, Lilo, je schopen si splést volební hlasy a preferenční hlasy.
Vysoký počet preferenčních hlasů u některých volebních stran svědčí jen o tom, že jejich voliči nejsou spokojeni s pořadím na kandidátce. Tedy čím hůřeji strana obsadí kandidátku, tím větší počet preferenčních hlasů dostanou "zneuznaní" kandidáti.
P.S. KDU-ČSL dostala 12341 hlasů, tedy 6,43% z odevzdaných hlasů. Ovšem když to přepočítáme na počet voličů v seznamu (516534), je to jen 2,39%. Tedy jinak řečeno, jen dva ze sta voličů si myslí, že v krajském zastupitelstvu mají být zastupitelé za KDU-ČSL.
Je tedy vidět, že pan Heller má jen velice slabou legitimitu.
13. 02. 2013 | 08:09

scallop napsal(a):

jozka

Tohle obvinovani lidi s jinym - a hlasitym - nazorem, ze pohrdaji demokracii, je u nas caste. Delaval to Klaus, Zeman, ted to ctemem pod blogy pana Hellera a zitra se objevi jini.

Politici musi pocitat s tim, ze budou pod silnym tlakem - a zkusnosti vime, ze je to jenom dobre. Oni kandiduji dobrovolne (obvykle z touhy uspokojit vlastni ego) a nemohou se divit, ze se proti nim nekdo ozve. To neni utok na demokracii, ale projev demokracie, ktera nekonci jen volbami.
13. 02. 2013 | 08:14

rorýs napsal(a):

Nejhorší co nás může slovy klasika potkat, je srážka z blbem.
No snad si z toho ti nebozí studenti vezmou ponaučení a pokusí se v budoucnosti takovýmto srážkám vyhnout.
Není totiž slovy klasika nad osobní zkušenost.
13. 02. 2013 | 08:16

Anna napsal(a):

scallop
"To neni utok na demokracii, ale projev demokracie, ktera nekonci jen volbami. "
----

Podle mě to není "projev demokracie", ale projevy různých občanů v demokracii.
13. 02. 2013 | 08:24

třebaKarel napsal(a):

Za povšimnutí stojí , že autorovi byl v době pádu komunismu 1 rok . K neuvěření . tK
13. 02. 2013 | 08:26

jozka napsal(a):

scallop:

Projev demokracie to je, kdyz ztepou protivnika za jeho praci. Jak ale nazvat kdyz ho ztepou za to, ze to je prave on? Kysele hrozny? Zhrzenost?
13. 02. 2013 | 08:26

gaia napsal(a):

autor

proč nenapíšete svůj programový cíl, o co vám jde, jak byste si to školství představoval, jaké máte požadavky , jaké jsou možnosti apd., aby si čtenáři udělali svůj závěr a mohli vás třeba i podpořit, nebo říci názor svůj, co je reálné apd.

Zatím zde spíš prezentujete, že váš myšlenkový obzor končí u Volím Karla a komunisti by měli vymřít.

Takovými se to sice zde v tomto prostoru jen hemží a Stejskal si dává hodně záležet, aby se takoví i množili, nicméně se ale tímto tento prostor stává bulvárním a a přesouvá se do stejného levelu jako má třeba AHA nebo SPY
13. 02. 2013 | 08:28

KAteřina napsal(a):

Některé diskutéry pohoršuje, že pan Heller nemá ukončené vysokoškolské, tedy odborné vzdělání. Mně připadá horší, že má mezery ve všeobecném, tedy středoškolském vzdělání. Kdo ho učil dějepis? Kde byl, když probírali nástup fašismu a národního socialismu? Je to nebezpečný ignorant.
13. 02. 2013 | 08:30

scallop napsal(a):

jozka

Ale to je politika a je to dobre ! Kdyz novinari dorazi na Schwarzenberga s otazkami na Kalouska, tak nekritizuji Schwarzenberga za jeho praci, ale za to, co se deje v jeho partaji. Podobna uvaha plati v tomto pripade - Baborova to schytava za ostatni v KSCM (kde neostaliniste samozrejme jsou).

Osobne mne muze byt te pani lito, ale "hodna pani" do politky nepatri - a svedci o ztrate soudnosti, ze se tam cpe.
13. 02. 2013 | 08:35

rejpal napsal(a):

scallop
Je tu jeden, naprosto nepatrný rozdíl. Karel Schwarzenberg je předsedou té strany. Měl vliv na nominaci ministrů, je druhým mužem vlády. Ta soudružka ničím takovým není. Nemá odpovědnost za stalinisty, tak jako nemá řadový člen ODS odpovědnost za existenci třeba Langera. (Nevím, jaké má osobní názory. Třeba je také milovnicí Stalina, ale třeba ne).
Osobně vidím větší nebezpečí v parlamentu v podání KDU-ČSL než u komunistů. Vidím totiž velké riziko v koalici s ODS a TOP 09 a pokračování toho, co už se tu pár let děje.
13. 02. 2013 | 08:41

jozka napsal(a):

scallop:

No tak to ani omylem. Schwarzenberg to schytal za to, co se ted deje v JEHO (ano, on ji ridi) partaji, Baborova to schytava za to, co se delo pred sedesati a vice lety v partaji, jiz je clenem.

A Baborova neni hodna pani, co se cpe do politiky. Ona tam sla kvuliva sve odbornosti a nekolik let tam uz pusobila. Akortat az ted si na ni zacali Hellerove chladit zahu za to, ze oni sami jdou dole vodou.
13. 02. 2013 | 08:44

Anna napsal(a):

scallop
"Osobne mne muze byt te pani lito, ale "hodna pani" do politky nepatri - a svedci o ztrate soudnosti, ze se tam cpe. "
--------------------

Podle mě vskutku zvláštní názor.
Každopádně podle mě by protesty měly být směřovány proti nekvalitní PRÁCI politiků, nikoliv proti jejich přesvědčení.

Komunistická strana existuje, pokud vím, i v současnosti v dalších demokratických zemích, včetně USA. Šířit komunistickou ideologii není trestné tam ani u nás.
13. 02. 2013 | 08:52

scallop napsal(a):

jozka

Kvuli Kalouskovi to schytava nejen predseda partaje, ale i dalsi (ci spise vsichni). Je to koser ?

Neco se delo pred sedesati lety, ale neostaliniste jsou tam aktivni dnes - nikdo z KSCM (ani Baborova) grebenicky nebo Semelove neokrikne, protoze by ztratili volice.

Odbornikem je treba Heger ve vlade, a protestoval a protestuje proti nemu kde kdo. Nemeli bychom na nej byt radeji hodni ?
13. 02. 2013 | 08:55

gaia napsal(a):

nejvíc krve na rukou má katolická církev. Autorovi vadí nějaké přešlapy v poválečné době, kdy hlavní vliv měla právě ta válka. Členství v černprdelnické straně ho však nechává klidným.
Škola by měla být apolitická, lituji děti, které bude učit nebo dokonce již učí bigotní lidovec.
13. 02. 2013 | 09:01

rejpal napsal(a):

scallop
Heller? Odborník možná. Ale bývávalo. Dnes už se neozve proti ničemu. Je to jen uhlazená podoba Drábka. Jednou kdysi dávno se ozval - když se zjistilo, že zvyšování DPH ohrožuje nemocnice. Byl odmítnut a od té doby šlape jak hodinky.
13. 02. 2013 | 09:10

dříve čtenář napsal(a):

To koukám, jaká "individua" mohou učit naše děti. A veřejné sdělovací prostředky jim dávají prostor jako jakýmsi novodobým Mesiášům. No a pak se divme, že úroveň vzdělanosti u nás rapidně klesá...
13. 02. 2013 | 09:10

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

trafikante hellere, obejvila se pro tebe lákavá nabídka, kde se dosyta vyřádíš

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/armada-laka-studenty-nabidne-jim-20-tisic-rocne_260816.html
13. 02. 2013 | 09:11

Občan napsal(a):

Lílo,

paní Baborová NEdostala 1567 prostých hlasů, alébrž hlasů PREFERENČNÍCH. Tedy PŘEDNOSTNÍCH.
A to je sakra rozdíl.
Zatímco ti z těch Vašich lidovců jediný Zdeněk Dvořák obdržel víc než 1500 přednostních hlasů.
http://volby.idnes.cz/kraje-2012.aspx?t=3&o=2#o1

Petice nikoho k ničemu neopravňuje. Petice má přesně vymezenou působnost, a to zákonem O právu petičním z r. 1990. Peticí nelze nikoho k ničemu zmocnit.

"Jihočeši" MOHLI být v koalici. Kdyby byli realisté. Ale protože relisté nejsou a volby nevyhráli, v koalici nejsou.
A že nemají za zadkem sekretariáty, prachy a vliv? Stačí si přečíst kandidátku :o)))))
13. 02. 2013 | 09:12

krajan napsal(a):

Vážený věčný studente Hellere,
vám přeci vůbec nejde o dohodu se Zimolou, ale o neustálé provokace ze msty, že s vámi a některými vašimi kumpány lid obecný ve volbách zametl.
Ono to frčí, zabalit hnůj do spravedlivého protikomunistického boje, že?Jenže argumenty pro váš "spravedlivý" zápas naprosto chybí. Jednak o komunismu a jeho zrůdnosti nemáte ani ponětí, jednak lživě tvrdíte, že ta trojparta kolem "Jihočechů 2012" se chtěla dohodnout. Možná mezi sebou, ale ne s hejtmanem, když ho tlačila, aby ji bral jako celek (byl by totiž blázen a politický neumětel,kdyby to udělal). Podobně se dostala znovu ke korytu partička kolem Thomy, z níž jeden se dokonce propracoval na senátora, pamatujete?
Takže tu nemelte o Zimolových trafikách, ale přiznejte, že zuříte, protože právě vám trafiky utekly a to hlavně díky účasti v ryze komunistické Národní frontě. Vy si tu NF nemůžete mapatovat, ale většina lidí ano.
13. 02. 2013 | 09:19

Občan napsal(a):

Scallope,

a CO brání Kalouskovým soustraníkům zbavit se ho? CO jim brání zbavit se Schwarzenberga? CO jim brání v tom, aby dělali politiku přijatelnou pro "dolních 10 milionů"?
13. 02. 2013 | 09:20

scallop napsal(a):

Občan

Jako na vsechny Vase dotazy mohu jen rici, ze o tom budu hodne dlouho premyslet.
13. 02. 2013 | 09:22

matů napsal(a):

p.Hellere,stálo vám to za to?Jste za hlupáka,který není soudný.Nemáte toho už dost na triku.dejte si pauzu a stáhněte se do ústraní,nebo dopadnete jak Husák,Topolánek,Langer.Už teď vás má rád jen pár ududanců,kteří vás za chvíli odhodí jako nepotřebnou hračku.Stojí vám to za to?
13. 02. 2013 | 09:24

rejpal napsal(a):

Občan
To, že je vládní strana. Nikdo se nezbavuje úspěšných šéfů, ani to v praxi nejde.
13. 02. 2013 | 09:24

Anna napsal(a):

scallop
"Odbornikem je treba Heger ve vlade, a protestoval a protestuje proti nemu kde kdo. Nemeli bychom na nej byt radeji hodni ? "
---------

Asi není možné být hodný na každého.

Zaregistroval jste nějaké protesty studentů proti Nečasovi, Schwarzenbergovi a Peake kvůli tomu, že je v koaliční vládě strana, kterou nikdo nevolil, protože v době voleb neexistovala?

Připomínám, že poslanci strany LIDEM, zvolení za VV, o církevních restitucích hlasovali přes neshodu s programem VV a naprosto odlišně než poslanci VV.

Znáte nějaké jiné demokratické země, kde je, nebo někdy byla, ve vládě strana, která při volbách neexistovala?
13. 02. 2013 | 09:30

v + f = s + 2 napsal(a):

a hellere, jestlipak víš, že dávno, než ses narodil, napsal o tobě básnickou sbírku Vítězslav Nezval?
Její jméno je: 52 hořkých balad věčného studenta Šimona Hellera.
Takže se máme na co těšit, než těch 52 hořkých balad napíšeš.
13. 02. 2013 | 09:32

krajan napsal(a):

Lila
Jako obvykle jste plná nenávistné demagogie. Petici možná podepsalo 12 tisíc lidí (někteří třeba vícekrát- víte, že to není problém), ale kraj má cca půl milionu obyvatel.
A ta čísílka, co uvádíte, si strčte za klobouk. Já sice komunisty nikdy nevolil, ale můžete mi vysvětlit, jak tedy dostali tolik procent? To se voleb v kraji zúčastnilo jen pár tisíc lidí? Nevšiml jsem si.
A poslední otázka: Lilo, vy v Jč.kraji žijete?
13. 02. 2013 | 09:33

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

Lilo, kdo lže, ten krade. Lež už ti byla prokázána, teď zbývá zjistit, jak je to s tím kradením.
13. 02. 2013 | 09:34

scallop napsal(a):

Anna

Proti jednomu protestuji studenti, proti jinemu lekari (i pacienti).

Znate nejake jine postkomunisticke demokraticke zeme, kde by byli komuniste k regionalnich vladach ?

PS Docela bych si tipnul, ze priklad trucpartaje zalozene prebehliky v parlamentu, ze najde i jinde.
13. 02. 2013 | 09:37

vico napsal(a):

Po exsenátorovi Mejstříkovi, který si udělal TRAFIKU z boje proti starokomunistům a po němž se dnes doslova slehla zem, zůstala volná parketa.

Není proto divu, že dle zákona evoluce vystřídal druhohorního Mejtříkosauruse mladší Heller. Kdyby to nebyl on, byl by to někdo jiný. U Hellera je výhoda, že občas zajede na nějakou expedici do Afriky, kde alespoň zklidní nerva/útěk před rozzuřeným hrochem dá alespoň na chvíli zapomenout na smrtelné nebezpečí starokomunismu/.

Bohužel musím konstatovat, že jurodivý Mejstřík byl ve svém jakobínském fanatismu alespoň třída. Heller poté, co čtenáře zasypal sprškou soudruhů, se už ve druhém článku dožaduje trafiky, Ale opravdické a nikoliv jen nějaké "na oko". Podle Hellera by mělo jít o nějakou trafiku se skutečnou rozhodovací pravomocí anebo alespoň s právem veta.

Jen nerozumím tomu nadpisu. Heller se domáhá trafiky, ale článek nadepisuje -Trafikant Zimola-.
13. 02. 2013 | 09:38

gaia napsal(a):

vico

no ten Mejstří byl pěkné kvítko.

Neschopen se uživit byl odkázán na podporu svého tchána, jediné období,kdy něco vydělal , bylo právě to jeho antikomunistické působení v Senátu, kde ale stejně jen dělal poskoka Štětinovi.

Pak už se do Senátu nedostal a třel bídu s nouzí opět, manželka se raději odstěhovala s dětmi zase domů a Mejstřík nyní živoří na polorozpadlém statku a živí se koňským masem.

On ani ten antikomunismus k nějakému zajištění moc nevede.
13. 02. 2013 | 09:47

bratr joachim napsal(a):

Pane Hellere, nenechte se zastrašit nenávistnými diskutéry. Jde většinou o bezbožné satanovy pohůnky. Jste mladý perspektivní římský katolík, učit matematiku je pro vás nehodno. Na první pohled máte jasný mystický výraz, jste předurčen k povolání pastýře římsko-katolických oveček. Odejděte studovat teologické vědy přímo do Říma. Po úspěšných církevních restitucích vám nic nestojí v cestě, pan primas kardinál Duka vás rád vybaví pastýřským listem i penězi. Sám vidíte, že i papežský stolec se uvolnil. Uvědomte si, kolik užitečné práce při pastorační činnosti na Budějovicku můžete učinit z funkce např. biskupa tamnější diecéze,atd. Zvýšil by jste i prestiž místní lidové strany.
Bůh s tebou bratře Hellere.
13. 02. 2013 | 09:55

DH napsal(a):

Většina slušných lidí mlčí? Pane Heller generalizujete své názory, nikoliv mínění veřejnosti. Právě ti, kteří mlčí jsou proti vám, a vy řvete, protože vás na náměstí ubývá - posledně 120 zúčastněných. Váš výrok o spolupráci s hejtmanem svědčí právě o tom ,co se chystáte naplnit,chcete dostat legitimně zvoleného zimolu do kouta, aby vy studenti, jste jako nelegitimní prapor skryté pravice ovládli hejtmanství, lépe řečeno abyste měli právo rozhodovat v kraji, asi tak jako nedemokraticky ustanovená strana LIDEM. Váš postoj je nesmyslný a nemá základu při právním ustanovení. Zimola nabídl, vy ale nejednáte, vy terorizujete. Burcujete obyvatelstvo, rozdělujete společnost a jste nástrojem zastupeteslé pravice, které se nelíbí výsledek voleb. Jestli si toto neuvědomujete, pak jste patologický lhář a nebo víte, že těmito demostracemi získáte někde pozici nejlépe v pravicově laděné straně. Přeji mnoho úspěchů, ale každý jednou zkončí.
13. 02. 2013 | 10:14

Anna napsal(a):

scallop napsal(a):

Anna

Proti jednomu protestuji studenti, proti jinemu lekari (i pacienti).

Znate nejake jine postkomunisticke demokraticke zeme, kde by byli komuniste k regionalnich vladach ?

PS Docela bych si tipnul, ze priklad trucpartaje zalozene prebehliky v parlamentu, ze najde i jinde.
------------------------------------------------------------

Prosím, dejte sem odkaz na to, že lékaři (i pacienti) protestují proti někomu kvůli jeho příslušnosti k určité straně.

Podle mě bývalých komunistů je nejen v regionálních vládách jiných demokratických zemí dost. Jen si do nově vytvořených stran nedali slovo komunistická.

Kdyby se z KSČ místo KSČM stala třeba Strana práce, podle mě by měla v současnosti ještě větší volební preference a levice v ČR by měla výrazně silnější pozici. Chtěl byste to?
---

Podle mě bychom VE VLÁDĚ jiných demokratických zemích trucpartaje těžko našli.
13. 02. 2013 | 10:18

U nás v Kocourkově napsal(a):

Pane Hellere, jste ubožák, který neustále jako kolovrátek opakuje své zvrácené názory, aniž by dokázal vyslechnout, co říkají jiní. A nejhorší je, že ničíte i mladé kolem sebe. Měl jste zvítězit ve volbách a koalici byste sestavoval vy. To, co jste provedli paní Baborové, je neodpustitelné!
13. 02. 2013 | 10:23

stop hellerům napsal(a):

tady ti pšenka nepokvete, nedouku.
13. 02. 2013 | 10:31

scallop napsal(a):

Anna

Nedavno jsem slysel Kubkovu tiradu na Hegera ze je "Kalouskuv lokaj", ta narzka je zjevna.

Proti Johnovi na vnitru se sveho casu protestovalo s argumenty "Clen VV enmuze byt na vnitru, protoze VV Bartova agentura".

V nedavnych prezidentskych volbach byl jeden z argumentu proti schwarzenbergovi, ze jeho manzelka mela otce nacistu.

Ale je to dle meho zbytecne nimrani se - baborova mela politicklou funkci a takhle se politicky boj vede ci prinejmensim je toto akceptovano jako standard poslednich dvacet let.

Je nepolemizuji s tim, jestli ma autor blogu nazor a postupy "sprvane", "spatne", "chytre" ci "hloupe" - ja jen tvrdim, to nijak nevybocuje z politickeho standardu a tedy to neni nedemokraticke.

Ale je dle meho zbytecne nimrani se
13. 02. 2013 | 10:53

razdva napsal(a):

Ajajaj! Studentíci zbrklí! Takhle bude bratr předseda Svazu protikomunistických bojovníků muset jejich kolaborantské křídlo ze Svazu vyloučit.
13. 02. 2013 | 10:56

Oponent napsal(a):

Pravda o panu Hellerovi je úplně jiná.
Prostě Heller zjistil, že není schopen tak snadno dostudovat ani bývalý pajďák. Tak se rozhpdl stát se veřejně známým antikoministickým bojovníkem. A teď si představte, že jste třeba oponent nějaké jeho absolventské práce, která se vám zdá velmi špatná. Odvážíte se ji pro její nekvalitnost shodit? Určitě né. Hned na vás začnou i v televizi vytahovat, že jste byl v pionýru a pak dokonce v SSM. A první, kteří za vámi přiběhnou, aby jste toho troubu už konečně nechal dostudovat, budou funkcionáři pedgogické fakulty. Aby už konečně tahle politická figurka vypadala ze školy a nedělala jí ostudu po celé republice.
A jak myslíte, že se zachováte. Nakonec určitě jeho mizernou práci doporučíte k obhajobě, jen ať už je pokoj. Proto přece u nás politické aktivity na půdu škol nepatří. Pokud by tohle někdo myslel vážně, tak by škola musela Hellera právě pro politické aktivity už dávno vyloučit. Ale to si nikdo nedovolí. Přece když se chová nesprávně nějaký pravičák, tak to se u nás může. Ale kdyby takhle třeba se choval kdesi na nějaké škole takový Gerbeníček, to by se ona klauzule okamžitě použila. Ale Greběníček byl na rozdíl od Hellera natolik inteligentní, že se vybrál za studium politické vědy, a tam nějaké pravdivé odvození či logické myšlení není třeba. Proto nechápu, jak si mohl Heller vybrat matematiku, kde právě proto nějak nemůže dostudovat. (A přitom prý už má slíbeno místo na ministerstvu vnitra po Henychovi. Tam totiž berou jen vysokoškálaky, kteří nezvládají ani procenta. Stačí prý jen trojčlenka. Aby prý tam nevybočoval nikdo z řady.)
13. 02. 2013 | 11:00

Richard napsal(a):

Mně se líbilo, když byl pan Heller v ČT a měli u něj napsáno: učitel, student. Chvíli jsem si myslel, že udělali v redakci chybu a pak mi teprve došlo, že je nedostudovaný učitel. :) Ono už tohle o něčem svědčí.
13. 02. 2013 | 11:08

český maloměšťák napsal(a):

Pane nástěnkáři, učiteli a studentský vůdče Hellere, dám vám několik rad. Zadarmo, of course - vím , že mladý člověk potřebuje každou kačku ...pokud tedy není stále ještě v komunistické péči Mama Hotels Corp.
1. Komunisty dneška rozeznáte ne podle toho, zda mají legitimaci komunistické strany, ale podle toho, zda patří třeba i k neformálním členům spolku, který se řídí pravidlem " nám a našim kumpánům dle našich potřeb a dle toho, jak si to např. v justici zařídíme" - to tito rozleptávají institucionální základnu státu a tím i daný kulturně-civilizačního ceek.
2. Pokud bojujete s nesprávným nepřítelem, tak se vám může stát, že brzy zjistíte....že vlastně bojujete bok po boku nepřítele skutečného. Což by vás mohlo jednak demotivovat ve směru dalších - jistě zcela oprávněných a smyluplných akcí, jednak byste se mohl oprávněně začít cítit jako hlupák. Obojí neprospívá jak osobnímu rozvoji, tak duševnímu zdraví.
3. Bez dialogu není možné konfrontovat několik popisů - rozumným způsobem, přičemž platí, že dva poposy jsou vždy více jak jeden a dále že v pohodlí vyhřáté kanceláře se dialog vede vždy rozumnějším způsobem, než je tomu v mraze na náměstí.
4. Neveďte války s minulostí - bojujete tak jen s duchy. Takže jen zbytečně plýtváte silami a matete lidem hlavy.

Pro začátek doporučuji zakoupiti si řetěz a uvázat se např. k vstupním dveřím budovy ve které se spolu navštěvují Kalousek s Hávou či Mullerová s Kysilkou.
Když už jste propásli Janouška s Bémem.
Technická : Bém byl ale demokraticky zvolen, Mullerová ne.
Ale i tak suplujete policii a justici.
Možná že by tak bylo lepší , kdybyste se přivázal k vstupním dveřím Kubiceho kanclu. Ano - to by asi bylo nejlepší. I když to přivázání bude cca tak o deset let opožděné...

jednodušeji :
Jaká byla míra škody, kterou způsobil komunismus Baborové a jakou míru škody způsobil a způsobí např. drábkošiškomullerismus ?
Mladý konzervatčik by měl soudit v konkrétním a verifikovaném - ne v obecném a vágním. JInak není konzervatčikem ale bolševickým aktivistou.
Už několik lidí vám zde napsalo, že komunisté /formální komunisté/ se buď ve správě státu osvědčí a tak se v podstatě zkompromitují (jejich cílem má přece být rozvrácení kapitalistického společenského systému - ne jeho zavlažování a opečovávání), anebo se zařadí po bok Šnajdrů, Rathů, Grossů, Rampulů....a tak se zkompromitují také.
Do ulic a do parlamentů pak žene komunisty dnešní pravicový establishment. Takže by bylo skutečně dobré jít po těch příčinách, milý studentský vůdče a zdejší nástěnkáři Hellere. Zkuste přivést k nervovému zhroucení jiné, vůdče Hellere.

Btw :
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Ruda-radni-Chcipni-kriceli-na-me-Brzy-zjistite-co-pohani-studentske-boure-258185
13. 02. 2013 | 11:10

Hanák napsal(a):

Tak on se nám Heller rozpíše na pokračování. Místo nemocnice na kraji města je lepší sledovat seriál- jak Hellera se.e že prohrál vlastní neschopností volby a vítězové socani a komanči mají koalici pod vedením Zimoly
13. 02. 2013 | 11:17

ja napsal(a):

Nevím přesně, kde jsem to četla, ale s hejtmanem se dohodli na jakési spolupráci studenti, kteří však nesouhlasí s akcí proti radní Baborové a to je nožná kámen úrazu, vím také, že v počátcích protestů studentů byl někde článek o paní Baborové, kde studenti ze Strakonic, kde vyučovala, o ní mluvili jako o přísné, ale spravedlivé profesorce. To, co předvedli studenti byla podle mě pěkná ostuda. Jejich.
13. 02. 2013 | 11:22

Anna napsal(a):

scallop
"ja jen tvrdim, to nijak nevybocuje z politickeho standardu a tedy to neni nedemokraticke."
------------------------------------------

S tímto naprosto souhlasím. Jen dodám, že demokratické by protesty jihočeských studentů byly i kdyby vybočovaly z politického standardu u nás. Máme svobodu slova, projevu i shromažďování.
---

"Hon na čarodějnice" je však podle mě odsouzeníhodný.

Páně Hellerův přístup mi silně připomíná přístup skalních komunistů k antikomunistům za totality. Přitom to jde z něho, když se narodil v r. 1988, takže se nedá říct, že v tomto případě platí, co se v mládí naučíš... Možná, že pan Heller coby člen KDU-ČSL čerpal z historie honů na čarodějnice mnohem víc, než z „Miluj svého bližního jako sám sebe.“ (Mt 22, 39).
13. 02. 2013 | 11:26

Lila napsal(a):

Anna, krajan, Nazeďchcal

Jsem z jižních Čech, moji (dohledatelní) předci tu žijí od 16. století. Jihočeské školství mi není lhostejné, a to nejen proto, že jsem v něm pracovala, ale i proto, že případné kroky komunistických politiků se bohužel budou týkat i mých potomků.

Mohli byste mi laskavě vysvětlit, čím se liší současná KSČM od předlistopadové KSČ?
A také, v kterém dokumentu případně volebním programu ČSSD je uvedeno, že deklarovaná nespolupráce s KSČM se týká pouze parlamentní úrovně? Před čtyřmi lety se kandidát na pozici krajského hejtmana Jiří Zimola od KSČM dost zřetelně distancoval.

Nerespektovat výsledek voleb v Plzeňském kraji, kde s převahou zvítězila Pospíšilova ODS, to je podle vás zřejmě také vysoce demokratické, že?

Jen pro připomenutí: Volby v Německu v březnu 1933 (demokraticky) vyhrála Hitlerova NSDAP, která získala 43,9 % hlasů. Žádní "zmanipulovaní studentíci" se neobjevili, takže Hitler mohl v pohodě vytvořit zmocňovací zákon, který z něj udělal diktátora a z březnových voleb nadlouho poslední svobodné volby v Německu.

I v demokratických volbách v Československu v roce 1946 vyhrála KSČ (respektive vyhrála v českých zemích se ziskem 40,17 % hlasů, na Slovensku zvítězila Demokratická stana se 62 % hlasů) I tehdy se nechali Češi a Moravané nalákat na vidinu šťastných zítřků se stranou, která to myslela s lidem tak dobře a neleželo jí na srdci nic víc, než blaho dělníků a rolníků.
Jak to dopadlo, už víme...

Závěrečná zpráva Pillerovy komise ÚV KSČ, kterou ÚV KSČ projednal na tajném jednání 19. května 1971 mj. říká:

"Poúnorový lidově demokratický stát stále více uplatňoval funkce diktatury proletariátu. Důsledky teorie o zostřování třídního boje a teze o jednotné podobě státu diktatury proletariátu, působily zejména třídní srážky a sociální napětí ve společnosti. Teorie o neustálém zostřování třídního boje stále víc pronikala do vedení stranického aktivu a obyvatel a postupně deformovala jejich pohled na společnost a její problémy. Zveličovala se nebezpečí třídních nepřátel a do této kategorie se zahrnovaly celé skupiny příslušníků středních vrstev i dělnické třídy. Odhalování nepřátel se často považovalo za nejúčinnější způsob překonávání obtíží a nedostatků.
Postupně sílila v činnosti lidově demokratického státu represivní stránka.
K 1.11.1949 bylo mezi počtem vězňů v českých zemích, který činil 23 141 osob, 6 136 osob pro delikty tzv. protistátní. K 1.5. 1950 to bylo 9 765 osob, v polovině roku 1950 bylo ve vězení za protistátní činnost 11 026 osob; největší počet představovali dělníci, těch bylo 4 307, tj. 39,1 %.

Počet zatčených Státní bezpečností činil v r. 1951 2 977 jednotlivců a 3 112 osob zatčených ve skupinách; v r. 1952 3 365 jednotlivců a 1 089 zatčených ve skupinách, tj. 16 010 celkem.
Největší část zatčených osob tvořili dělníci, celkem 5 962, a úředníci, 3 162. Mezi ostatními bylo 1 080 rolníků, 554 kulaků (rolníci nad 10 ha), 32 velkostatkářů a šlechticů.
Rovněž byl značně vysoký počet vykonaných trestů smrti: od října 1948 do konce roku 1952 uložil státní soud 233 trestů smrti.
Počet ukládaných rozsudků smrti byl tak vysoký, že počátkem roku 1951 zdůvodňovalo ministerstvo spravedlnosti odklady v procesech takto: Dříve není odsouzení všech těchto případů možné, protože by se nám tresty smrti příliš hromadily v krátkém časovém úseku.

O všech rozsudcích trestu smrti rozhodovaly příslušné STRANICKÉ ORGÁNY, bezpečnostní komise ÚV KSČ, později politický sekretariát ÚV KSČ. V letech 1951 až 1954 schválil politický sekretariát 148 trestů smrti."

Tím to ale neskončilo, komu slouží paměť, ještě si vzpomene na normalizační čistky po srpnové okupaci.

Resumé? Jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna...
13. 02. 2013 | 11:30

scallop napsal(a):

Anna

"Hon na čarodějnice" je však podle mě odsouzeníhodný.

Je treba hon vsech medii (a vubec kdekoho) na Kalouska honem na carodejnice ? On je pod palbou vsi mozne i nemozne kritiky uz leta. To je politika.

A mimochodem - Baborova mela davno moznost se proti recem Grebenicka nebo Semelove ozvat. Neudelal to, stranicka disciplinav KSCM je silnejsi nez v jinych stranach. To ukazuje proc tahle partaj po pristich volbach nic nezlepsi.
13. 02. 2013 | 11:34

český maloměšťák napsal(a):

Lila
Zmocňovací zákon prohlasovala NSDAP spolu s Zentrum /katolíci/.
Komunisté tehdy dleli už v lágru /zapálení Reichstagu a následné zatýkání/, sociální demokrati byli hlasovací koalicí nacistů a katolíků přehlasováni a poté perzekvováni.
Ale i tak jde o analogii dost nešťastnou...vy vlastně implikujete, že stav institucí v dnešní ČR je podobný stavu institucí v předhitlerovském Německu...i když...v lecčems asi máte v tomto směru pravdu...
/ale to jistě nebylo vašim ctěným záměrem, že ????!!!/

Btw : Zentrum pomohlo instalovat Hitlera coby vůdce výměnou za Reichskonkordat.
Také by bylo možno vytvořit jistou analogiii s dneškěm ...ale jak jsem napsal výše - je dost ošidné tvořit takové analogie - konstelace skutečnosti nejsou nikdy stejné.
13. 02. 2013 | 11:44

krajan napsal(a):

Lila
Ten fakt (myslím, že těžko ověřitelný), že vaši "dohledatelní předci" žili v JČ od 16.století ještě neřeší, že v v tom kraji žijete (a on je dost rozsáhlý). Podle tohoto mustru jsem já Moravák, což je blbost.
Ale k věci: Tady se nikdo nepře o tom, jací byli a jsou komunisti, ale o tom, jak jakási zfanatizovaná parta používá komunisticko-fašistických metod k distreditaci výsledku demokratické volby. O tom to je!
Je-li ta partaj právně prokazatelně nepřípustná, měla být dávno zrušena. Podtrhuji to DÁVNO. Tečka.
13. 02. 2013 | 11:49

Bořivoj napsal(a):

Lila: Nerespektovat výsledek voleb v Plzeňském kraji, kde s převahou zvítězila Pospíšilova ODS, to je podle vás zřejmě také vysoce demokratické, že?
Velmi vtipný argument. s ohledem na parlamentní volby, ve kterých zvítězila čssad, nicméně koalici utvořily jiné strany - ods, top09 a vv.

Chceš tedy říci, že klaus nerespektoval výsledky parlamentních voleb?
13. 02. 2013 | 11:52

Bavor V. napsal(a):

Lila
"Nerespektovat výsledek voleb v Plzeňském kraji, kde s převahou zvítězila Pospíšilova ODS, to je podle vás zřejmě také vysoce demokratické, že?" ODS v Plzni nezískala tolik hlasů, aby byla schopna vytvořit krajskou vládu. ČSSD se musela od ODS distancovat, proto také neměla jinou možnost. Ostatně kdo vytvořil vládu republiky po parlamentních volbách. Byl to vítěz voleb?
To, co uvádíte dále je typický příklad bolševistického chování tehdejších aparátčíků. Ano jen zhlupák se spálí o stejná kamna dvakrát. Jenže ta bolševistická kamna v současné době zmodrala a zahnědla. Proto se už lidi nechtějí o ně pálit.
Současné školství je v takovém srabu, že jakákoli změna koncepce už snad může být jen k dobru.
zkuste si přečíst toto
http://wp.me/p2H4Dg-dV
http://wp.me/p2H4Dg-e6
http://wp.me/p2H4Dg-bz
13. 02. 2013 | 12:01

jozka napsal(a):

scallop:

Lidi ve vlade to neschytavaji primarne proto, ze by byli s Kalouskem ve vlade, ale pro to, co "dokazali", vcetne Hegera. Prostesty proti nim zacaly az kdyz se ukazaly jejich prakticke kroky. Ale necekam, ze budete ochoten si to pripustit.

Lila:

Vedeno vysi logikou by nemel pravo Heller ani otevrit pusu, protoze cirkev taky nema zrovna ciste svedomi. Ale je-li vam libo vest s dobrym pocitemn valky davni minule, branit vam nebudu. Jen pocitejte s tim, ze pusobite dosti usmevne.
13. 02. 2013 | 12:09

Anna napsal(a):

scallop
"Je treba hon vsech medii (a vubec kdekoho) na Kalouska honem na carodejnice ? On je pod palbou vsi mozne i nemozne kritiky uz leta. To je politika."
--------------

Podle mě je zásadní rozdíl v tom, že hon na Kalouska není kvůli jeho členství v TOP09, ale kvůli výsledkům jeho práce a postupům jako ministra financí.

-----------------------------------------------

"A mimochodem - Baborova mela davno moznost se proti recem Grebenicka nebo Semelove ozvat. Neudelal to, stranicka disciplinav KSCM je silnejsi nez v jinych stranach. To ukazuje proc tahle partaj po pristich volbach nic nezlepsi. "
---

Nikdy jsem nebyla členem KSČ ani KSČM, ani je NIKDY nevolila (za totality jsem nešla na protest ani jednou k volbám).
O členy KSČM se vůbec nezajímám, takže nevím, jestli a jak se paní Baborová proti něčemu ozývala.
Překvapuje mě, že nejen jihočeské studenty nepřivedly k obdobným protestům slova pana Grebeníčka nebo paní Semelové, kteří jsou členy Parlamentu a tudíž hlasují o zákonech této země.

KSČM je legální politickou stranou u nás.

Naprosto souhlasím s Vaším "To ukazuje proc tahle partaj po pristich volbach nic nezlepsi. ".
Zároveň si myslím, že komunistická radní pro školství na kraji ani nemá šanci moc toho ve školství zhoršit. (Mimochodem komunisti po Sametu nikdy školství nevedli, přesto školství je ve všech ohledech, včetně financování a výsledcích žáků v mezinárodních srovnání PISA, na tom poměrně špatně.)
13. 02. 2013 | 12:11

vico napsal(a):

Sim,sim pane učiteli, Lila napsala -na zeď chcal-!
13. 02. 2013 | 12:13

rejpal napsal(a):

Lila
Liší se ještě v jednom. Spousta kdysi (naoko)přesvědčených komunistů zahodila lagitimace, rozlezla se do všech stran (včetně současných vládních) a ti nejlepší z nich se stali zapálenými komunistobijci.
13. 02. 2013 | 12:14

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna, krajan, Nazeďchcal

Jsem z jižních Čech, moji (dohledatelní) předci tu žijí od 16. století. Jihočeské školství mi není lhostejné, a to nejen proto, že jsem v něm pracovala, ale i proto, že případné kroky komunistických politiků se bohužel budou týkat i mých potomků.
----------------------------------

KSČM je u nás legální politická strana, která má po léta zastoupení v Parlamentu. Členy KSČM jsou i někteří učitelé, např. paní Baborová. Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi? Jste pro zavedení kádrování?

----------------------------------------------------

"Mohli byste mi laskavě vysvětlit, čím se liší současná KSČM od předlistopadové KSČ?
A také, v kterém dokumentu případně volebním programu ČSSD je uvedeno, že deklarovaná nespolupráce s KSČM se týká pouze parlamentní úrovně? Před čtyřmi lety se kandidát na pozici krajského hejtmana Jiří Zimola od KSČM dost zřetelně distancoval."
-------------

KSČM se podle mě liší od KSČM: názvem, dobou vzniku, členskou základnou, činy.
Nejsem členem ČSSD, takže neznám jejich interní dokumenty. Každopádně podle mě by měly mít výsledky demokratických voleb přednost před stranickými usneseními.
--------------------------------------------------

"Nerespektovat výsledek voleb v Plzeňském kraji, kde s převahou zvítězila Pospíšilova ODS, to je podle vás zřejmě také vysoce demokratické, že?"
---

Kdo tam podle Vás nerespektoval výsledek voleb?
Nerespektoval tedy podle Vás Klaus výsledky voleb do PS v r. 2010, když předsedou vlády jmenoval Nečase a ne Sobotku, když v těchto volbách vyhrála ČSSD?
---------------------------------------------

"Resumé? Jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna... "
---

A Vy máte stejná kamna v Jižních Čechách v osobě paní Baborové?
13. 02. 2013 | 12:28

scallop napsal(a):

Anna, jozka

Jak uz jsem psal argumentace "jsem rpoti Vam, protoze ve Vasi partaji je lotr xy a vubec vasi clenove abc hlasaji podezrele veci" je proste v politice bezna. A je to dobre - nuti to politiky vyjadrit se k malerum kolegu/kamaradu.

Faktem je, ze politika je tvrdy (ale i vynosny) business. Kdo to nesnese, at tam neleze.
13. 02. 2013 | 12:29

Pepa 3 napsal(a):

Lila:
Jste skutečně dobrá. Bohužel jen na plyvání jedu. Své závěry opíráte o tresty smrti před šedesáti lety (Přitom značná část z nich byla za skutečně kriminální činy či za udavačství v letech 1939-1945).
Váš závěr je výtečný: "Resumé: Jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna.." Uvědomila jste si, že v kontextu vašeho příspěvku jste nazvala hlupáky všechny, kdo se hlásí například ke katolické církvi? Ty hromady perzekuovaných, upálených, okradených či ve jménu šíření jediné správné víry povražděných za touto organizací jsou podstatně-podstatně větší! Takže kolik to procent vámi označených "hlupáků" je mezi občany ČR? (Včetně pana Hellera - člena KDU-ČSL.)
13. 02. 2013 | 12:30

Hanák napsal(a):

Komunisti z KSČ jsou ti slušní, kterým jde o nějaké ideály a myšlenky.
Mnohem horší jsou antikomunisti a komunistobijci protože
1/ převlékají kabáty podle korouhvičky
2/ pokřikem o honu na komanče zastírají skutrečné problémy. A funguje to už 23 let. Krádeže po miliardách skoro denně a my řešíme jestli Palach byl pro komunisty Dubčeka, Svobodu, Smrkovského / což je pravda/ , nebo ho vyhlásit za svatého antikomunistu
/což je sprostý žvást/. Ale plní to noviny a blogy.
.
Kdo si dnes hraje na komunistobijce, ustrnul duševně před 23 lety, tehdy to mělo cenu, dnes už je problém dávno uplně jinde- proč antikomuniosti kradou a neumí hospodařit
13. 02. 2013 | 12:34

Almo G™ napsal(a):

au napsal(a):

"Tak nevím, podporují lidé jako pan Stejskal tyhle zárodky fašismu úmyslně, nebo jen z morální omezenosti?"

Samozřejmě, že úmyslně. Najděte si v archívu, jak ušlechtilými úmysly "vysvětloval" Topolánkovo "Es kommt der tag...", jak zpochybňoval existenci neonacistické symboliky apod.

Představitel bojůvky bílých podkolenek, jejichž jedinou zásluhou je, že ve smečce a s protekcí v České televizi uštvali slušnou ženu tady pochopitelně má své místo.
13. 02. 2013 | 12:55

Almo G™ napsal(a):

Tito "estéti" jsou mnohem nebezpečnější než neonacisté v kanadách a s oholenou hlavou. Toto jsou estéti, kteří se snaží "slušně a korektně" vytvořit ve společnosti atmosféru akceptace pro všechny ty psychopaty od Hegerů přes Drábky po Hellery. Špinavou práci by sami nikdy nedělali a štítí se jí. Ale kdykoliv dobrovolně přispěchají s nějakou ušlechtilou interpretací jejich činů.

Mengele byl prý na první pohled také sympatický korektní švihák.
13. 02. 2013 | 13:03

rejpal napsal(a):

Pepa 3
Otázka zní: odpovídá pan Heller nebo paní Roithová za pátera Plojhara? Myslím, že ne.
13. 02. 2013 | 13:11

neo napsal(a):

Almo G :

jen využívá svého demokratického práva na protest, jako ho využívá mnoho dalších. Když se srocují odboráři na náměstích, lidé jako vy nehnou ani brvou, protože bojují za ty správné pupky. Jakmile ale někdo sahne na komunistu, je podle vás hned nácek.
13. 02. 2013 | 13:12

Jana napsal(a):

http://jiznicechy.kdu.cz/Krajske-volby/Kandidati/Simon-Heller.aspx pan Heller si jen přihřívá stranickou polívčičku. Možná v příštích volbách bude na vyšším místě v kandidátce jihočeských lidovců. Jen se divím, že na tuto skutečnost vehementně neupozorňují naše "investigativní" média. Pan Heller jako člen politického uskupení, které dostalo na frak,chce změnit výsledky demokratických voleb tak, aby jeho mateřská strana dostala nějaké křeslo. Studenti jsou dle mého názoru dosti naivní, když se nechají manipulovat politikem. Každej politik by totiž potřeboval malej dvůr a velkej bič.
13. 02. 2013 | 13:12

Anna napsal(a):

Lila

Omlouvám se za překlep. Správně by mělo být na Vaši otázku:

"Mohli byste mi laskavě vysvětlit, čím se liší současná KSČM od předlistopadové KSČ?
A také, v kterém dokumentu případně volebním programu ČSSD je uvedeno, že deklarovaná nespolupráce s KSČM se týká pouze parlamentní úrovně? Před čtyřmi lety se kandidát na pozici krajského hejtmana Jiří Zimola od KSČM dost zřetelně distancoval."
-------------

KSČM se podle mě liší od KSČ: názvem, dobou vzniku, členskou základnou, činy.
Nejsem členem ČSSD, takže neznám jejich interní dokumenty. Každopádně podle mě by měly mít výsledky demokratických voleb přednost před stranickými usneseními.
13. 02. 2013 | 13:14

jozka napsal(a):

ad Když se srocují odboráři na náměstích, lidé jako vy nehnou ani brvou, protože bojují za ty správné pupky.

Rozdil byl vysvetlen mnohokrat a to dokonce i v tehle diskusi :-)
13. 02. 2013 | 13:23

neo napsal(a):

jozka:

byl vysvětlen tak, aby se to správným pupkům líbilo.

Podle zákonů v demokratické zemi ale nerozlišujeme odborářský pupek od jiného. Právo na protesty mají všichni bez rozdílu.
13. 02. 2013 | 13:28

jozka napsal(a):

Fascinuje mne tva schopnost pochopit prispevky ostatnich po svem.

Napoveda pro ty mene postizene, nez je neo: Pupky nejsou ta podstatne cast :-)
13. 02. 2013 | 13:36

neo napsal(a):

jozka:

jsou jozko jsou.

když se vytvořila koalice ODS, TOP09 a VV bylo protestů proti demokratickým volbám až až.

Nehledě na to, že zkušenost s vládou komunistů zde 40let byla, takže předpokládám, že je to dost dlouhá doba na to, aby někdo mohl protestovat .
13. 02. 2013 | 13:44

jozka napsal(a):

ad když se vytvořila koalice ODS, TOP09 a VV bylo protestů proti demokratickým volbám až až.

Citation needed.

Zabery z demostraci, reportaze z hladovek, vynucenych jednani z vlady a atak...
13. 02. 2013 | 13:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

Burbank napsal(a):

Myslím, že pana Hellera nejvíc hněte, že hejtman do poradního orgánu nenominoval jeho samotného. Takovou práci to dalo, konečně našel něco, na čem by se zviditelnil, a nakonec je z toho prd.
12. 02. 2013 | 21:57
xxxxxxxxxxx
Viděl jsem tu sestavu studentek v ČT. Pohledné holčiny, s těmi žádné potíže nebudou, Zimola má pro něžné pohlaví pochopení. S panem Hellerem by takhle špásovat nemohl. Však se po rozvodu oženil se sxbombou a má s flirtováním své zkušenosti (v tom se podobá mnohým politikům a zbohatlíkům).
xxxxxxxxxxx
Pro rejpala:
Příteli, do hlavy té paní Baborové nevidíme, ale jsem si jist, že by všechny další kroky ve funkci konzultovala se svými soukmenovci a věřte, že bych v resortu ovládaném bolševiky nechtěl působit ani minutu, předchozích 40 let a dozvuky po převratu mi bohatě stačily. Ještě dnes je jihlavském kraji zaháčkována ve školství spousta normalizačních pohrobků, včetně socdemácké radní pro oblast školství,Kružíkové, bývalé učitelky (možná ředitelky) z Brtnice.
xxxxyxxxx
Lila
Milá a statečné bojovnice za nápravu všech těch svinstvech po KSČ, která nějak nejdou uklidit, nedejte se odradit přesilou hulvátů a omezených nešťastníků a pište
tak, jak dosud, držím vám obě pěsti. Škoda, že sem píší většinou senioři, kterým normalizace vyhovovala a zuří, že svou pasivitou po převratu nechali moc převzít lidmi zvl. ražení (s podobnou mentalitou jakou mají bolševici). Dobře si vzpomínám na devadesátá léta, jak se většinou naši vrstevníci kroutili a vymlouvali, aby se nemuseli angažovat. Teď, když vidí ovoce své zbabělosti a pasivity, chovají se jako hyeny. Naštěstí budou postupně odcházet a přestanou škodit.
Přeji hezký zbytek týdne, konečně se i u nás zlepšily sněhové podmínky, a tak vyrazíme na chalupu vyčistit si plíce i hlavu, i v Jihlavě začíná být dusno.
13. 02. 2013 | 13:56

rejpal napsal(a):

neo
Hned po volbách? Hodně lidem se to nelíbilo, ale žádný nátlak se nekonal. Demonstrace přišly až později - jako důsledek zpackaných reforem.
Samořejmě mají právo prostestovat, demonstrovat a třeba držet hladovku. Horší je že jim mluvčího dělá kantor a ještě navíc straník z partaje, která moc nedopadla. Tady už se určité pochybnosti vkrádají.
13. 02. 2013 | 14:03

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy
"Pro rejpala:
Příteli, do hlavy té paní Baborové nevidíme, ale jsem si jist, že by všechny další kroky ve funkci konzultovala se svými soukmenovci a věřte, že bych v resortu ovládaném bolševiky nechtěl působit ani minutu, předchozích 40 let a dozvuky po převratu mi bohatě stačily. Ještě dnes je jihlavském kraji zaháčkována ve školství spousta normalizačních pohrobků, včetně socdemácké radní pro oblast školství,Kružíkové, bývalé učitelky (možná ředitelky) z Brtnice."
----------------------------------------------------

Prosím, uveďte konkrétně, v čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je pan Heller. Děkuji.
13. 02. 2013 | 14:07

rejpal napsal(a):

šašek z Jihlavy
Já na ní žádný názor nemám - neznám ji, nevím, jaká je kantorka a jaká je (byla) radní. Z mého pohledu mi nepřijde žádný rozdíl, jestli to je ona, nebo jestli ve vládě seděl Ivan Kočárník nebo Dyba. Nebo kádrová rezerva premiér. Prostě tu jsou, jsou všude, vždyť jich bylo ranec - a pokud ze sebe nedělají bojovníky proti totalitě, neřeším je.
Je to jako s tím Grebeníčkem. Kdyby to, co řekl on,řekl nějaký nekomunista, asi by to žádný velký rozruch nevyvolalo, protože věcně měl velký kus pravdy. U něj je určitý problém daný jeho vlastními postoji v době normalizace.
Tenhle problém u té radní nemám. Byla komunistka, je komunistka, lidé si její stranu zvolili, tak proč by se nemohla historicky znemožnit (nebo třeba ne).
13. 02. 2013 | 14:11

rejpal napsal(a):

šašek z Jihlavy
Ještě maličkost. V roce 1988-9 jsem externě učil. Jednoho dne mě oslovila kolegyně, zda jdu na schůzi. Když jsem se divil, na jakou že, řekla stranickou- a já zjistil, že ve straně byli kromě mě VŠICHNI.
Nevím, jak to bylo na jiných školách, ale hodně kantorů ve straně bylo.
Kde jsou teď?
13. 02. 2013 | 14:14

neo napsal(a):

jozka:

nic o demonstracích jsem nepsal. Psal jsem o protestech. Dost z nich najdeš i zde na blozích. Možná jsi sám protestoval.
13. 02. 2013 | 14:16

neo napsal(a):

rejpal:

souhlas. Hellerovy důvody mohou být stranického rázu. Ne tak u studentů a jak jste napsal, mají právo protestovat.
13. 02. 2013 | 14:17

český maloměšťák napsal(a):

Heller
e2 - e4
Táhněte.
----------
"Škoda, že sem píší většinou senioři, kterým normalizace vyhovovala a zuří, že svou pasivitou po převratu nechali moc převzít lidmi zvl. ražení (s podobnou mentalitou jakou mají bolševici). Dobře si vzpomínám na devadesátá léta, jak se většinou naši vrstevníci kroutili a vymlouvali, aby se nemuseli angažovat. Teď, když vidí ovoce své zbabělosti a pasivity, chovají se jako hyeny. Naštěstí budou postupně odcházet a přestanou škodit."

Hezká sebedefinice, Šašku z Jihlavy. Ale i tak vám (vám oběma - spolu s Paynem, který si také přeje brzké vymírání určitých skupin lidí ) přeji ještě mnoho let - prožitých šťastně, zdravě a hyenovitě.
Šašku - a kdo vlastně není hyenou ? Kdo je tím hrdinou ?
Vy, Lila a Payne ?
:))
13. 02. 2013 | 14:21

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy
"věřte, že bych v resortu ovládaném bolševiky nechtěl působit ani minutu, předchozích 40 let a dozvuky po převratu mi bohatě stačily"
--------------------------------

Ještě se Vás chci zeptat, jestli poměry za bolševika ve společnosti i ve školství považujete za stejné při jejich srovnání v padesátých, šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech.
13. 02. 2013 | 14:26

jozka napsal(a):

Copak neo, ty snad nesrovnavas protesty proti Baborove s protesty z roku 2010?

Suma sumarum... jen si tak jako vzdycky placas jatra :-)
13. 02. 2013 | 14:31

Rank napsal(a):

Šašek se prostě nevzpamatuje nikdy z toho že se za komančů muselo makat a dodržovat zákony. TAKOVOU POTUPU NEZAPOMENE.
Nechá sio sebrat od antikomunistů důchod, lékařské zabezpečení, klidně bude bezdomovec, ale nejvíc ho štve jak zamlada nemohl fetovat a chlastat.
Stejně tak Lila nebo Lulu nebo jak ji říkali, ale za komunistů se to řemeslo nesmělo dělat.
Křivdy se nezapomínají celý život
13. 02. 2013 | 14:32

jozka napsal(a):

Rank:

To bych zase netvrdil. Spis neni pro krivdy minule dohlednout kam to vede dnes. Jemu je to jedno, kdyz to napisu hodne osklive, ma to za par. Duchod ma, zivot prozil... co my ostatni po tom je mu putna.
13. 02. 2013 | 14:41

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a):

"nic o demonstracích jsem nepsal. Psal jsem o protestech. Dost z nich najdeš i zde na blozích. Možná jsi sám protestoval."

Psal sice o protestech, ale v další části je srovnával s demonstracemi odborářů na náměstích.

Š.Heller také neprotestuje někde na blozích ale pořádá DEMONSTRACE. Je tedy podivné tady slovíčkařit, jestli jde o protesty nebo demonstrace.

Š.Heller nepořádá demonstrace proti chybným konkrétním činům politických představitelů ale jako ten, kdo prohrál volby, pořádá hon na ženu - demokraticky zvolenou političku, kterou do funkce v rámci svých zákonných pravomocí dosadila vítězná kolaice.

Š.Heller zneužívá roli učitele k prosazování svých politických cílů. Nikdy se nedozvíme, kolik z demonstrujících studentů se jen bojí, kolik jich slepě následuje domnělou autoritu, kolik z nich je tímto protekčním politikem České televize cíleně zfanatizováno a kolik z nich se jen chce předvést v televizi.
13. 02. 2013 | 14:45

Almo G™ napsal(a):

Pro impotentního politika musí být nesmírné pokoření prohrát volby v soutěži s představitelkou KSČM. Tu snahu o pomstu chápu. Zrůdné je, jak k tomu zneužívá studenty a jak tuto bojůvku propagují veřejnoprávní média.
13. 02. 2013 | 14:48

Kalich napsal(a):

Socani s komunisty vyhráli volby a MAJÍ VLÁDNOUT. . PORAŽENÝ JIM POGRATULUJE, PŘEMÝŠLÍ CO DĚLAL V minulosti tak blbě že ho lidi nevolili. Připravuje opoziční alternativní návrhy jak solečnost řídit lépe. A pokud vládnoucí dělají KONKRÉTNÍ CHYBY kritizuje je, navrhuje lepší řešení, a teprve potom může žádat něčí odvolání.
To jsou základy demokracie.
Jiné chování je anarchie a fašismus.
.
A pokud nedostudovaný učitel který ve volbách propadl, nabádá k anarchii své žáčky, je to obzvlášt odporné.
13. 02. 2013 | 14:52

mb napsal(a):

jste me dojala sklibo ... (zdravim)

v žádné zemi, ani komunistické ani socialistické ani kapitalistické ani rozvojé ...

není možné aby 15tileté děti určovali kdo bude nebo nebude radní pro školství v jihočeském kraji ...

https://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w
13. 02. 2013 | 15:02

neo napsal(a):

jozka:

srovnávám protesty . Druhy portestů jsou různé. Někdo píše na blogy, jiný demonstruje, další drží hladovku... vyber si
13. 02. 2013 | 15:04

neo napsal(a):

Almo G:

takže i pro vás, protesty mají různou podobu. Někdo píše na blogy, jiný demonstruje, další drží hladovku...

podstatné je, že má na to právo a ani vy ani nikdo jiný to nezmění.

Komunisti tu 40let drancovali a likvidovali lidi. To je pádný důvod k protestům proti činům komunistů.
13. 02. 2013 | 15:08

mb napsal(a):

souhlasím s annou 7 17

scallop stačí body 2 a 5
13. 02. 2013 | 15:08

Anna napsal(a):

mb

Taky patnáctileté děti nikdy neurčily...

Cituji z Wikipedie:
Marián Čalfa (* 7. května 1946 Trebišov) je slovenský právník a bývalý politik působící v Praze, za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér.

V roce 1970 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracoval potom po dva roky na praxi v ČTK a od roku 1972 v legislativním odboru Úřadu předsednictva vlády ČSSR. Od svých osmnácti let byl členem KSČ.

V roce 1987 se stal zástupcem vedoucího Úřadu předsednictva vlády a v dubnu 1988 byl Lubomírem Štrougalem jmenován ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády ČSSR v šesté vládě Lubomíra Štrougala. V této funkci zůstal i poté, co Štrougala nahradil na místě předsedy vlády Ladislav Adamec (vláda Ladislava Adamce). Mimo jiné dostal za úkol vypracování přísnějšího tiskového zákona (v lednu 1989). Před rokem 1989 také předsedal pracovní komisi při ÚV KSČ, která měla za úkol připravit novou ústavu Československa. V rámci ústavních návrhů se zvažovalo vypuštění vedoucí úlohy KSČ ve společnosti a garantování svobody opuštění území republiky. Ústava ale nebyla dokončena a po událostech v listopadu 1989 již nebylo na tento návrh navázáno.

Jeho politická kariéra pokračovala i po sametové revoluci. Po listopadových událostech roku 1989 se nejprve 3. prosince 1989 stal 1. místopředsedou rekonstruované Adamcovy vlády a členem týmu, který za KSČ jednal se zástupci Občanského fóra a VPN. Funkci 1. místopředsedy zastával do 10. prosince, přičemž od 7. prosince byl i pověřeným předsedou vlády místo Ladislava Adamce (první vláda Mariána Čalfy). Po odstoupení Adamce z jednání se stal hlavním vyjednavačem s nastupující mocí a následně 10. prosince 1989 premiérem v takzvané „vládě národního porozumění“ (fakticky druhá vláda Mariána Čalfy), která dovedla zemi k prvním demokratickým volbám v roce 1990. V této vládě dočasně, do 30. prosince 1989 zaujal i post pověřeného ministra vnitra ČSSR, který zastával společně s Jánem Čarnogurským a Valtrem Komárkem.

V nejvyšších politických funkcích se udržel i po dva roky po sametové revoluci. V lednu 1990 vystoupil Čalfa z KSČ a po volbách roku 1990 byl zároveň opětovně jmenován předsedou vlády (takzvaná vláda národní oběti, fakticky třetí vláda Mariána Čalfy) a tuto funkci zastával až do voleb roku 1992, nyní již jako člen hnutí Verejnosť proti násiliu, které do svých řad přijalo i populární osobnosti s komunistickou předlistopadovou minulostí.
13. 02. 2013 | 15:20

mb napsal(a):

anno ... já to sem dal jen pro pobavení ... z vedlejšího blogu ... částečně mi to připomenulo naší debatu/diskuzi ... berte to prosím jen jako zpestření a odlehčení ... NAVÍC TEHDY BYLA TOTALITA NO NI ?

tak se mějte hezky ...
13. 02. 2013 | 15:22

mb napsal(a):

neo napsal: Právo na protesty mají všichni bez rozdílu.

... i když je to po demokratických volbách a po demokratickém vyjednávání čssd ... ???

nebo prostě jen Heller et al. neunesl/i porážku ... a jali se ideologicky vylézt na barikády a harašit a strašit ...

a neo vážně vám to nepřipomíná fašistický nátlak ???

( ta baborová se zhroutila) ...

zatím vás zdravím ...
13. 02. 2013 | 15:27

Anna napsal(a):

mb

Nejsem historik. Jakou totalitu v letech 1990-1992 máte na mysli?

Já to tak vzala, jen jsem to zpestřila konkrétními údaji.
Taky se mějte hezky...
13. 02. 2013 | 15:31

český maloměšťák napsal(a):

neo
Ale zde nejde o protest proti činům komunistů - jde o protest proti možným činům komunistů.
Protestuje se tedy proti chiméře a po bolševicku /nikoliv proti realnému konkrétnímu skutku či záměru konkrétní skutek vykonat...přičemž konkrétním skutkem takto pojatým nemůže být přeci na základě svobodných a demokratických voleb uzavřená dohoda, ne ???/.
Nicméně protestovat mohou - to je správné.
My je pak můžeme pak podporovat,
Ale dohnat jinak ničeho se ndopustící ženu k nervovému zhroucení ??
To je nevkusné a zavání to v tom lepším případě podrazácky pojatou soutěří politických stran /Heller - KDU ČSL/ , v tom horším bolševismem či fašismem. Už totiž nejde o metodu...ale i o důsledek ...nikolivěk MOŽNÝ důsledek, ale faktický.

Věru, že bych se zastával Hellera, kdyby on byl ustanoven do té funkce a Baborová se svou kumpačkou by jej přivedla na pokrak nervového zhroucení...aniž by se Helller provinil něčím vě+tším, než že je členem LEGALNÍ politické strany.
Ostatně já zase tvrdím, že slibovat lidem ráj na nebi je zločinnou ideologií.
Lidé mají usilovat o dobrý život zde. Pro všechny - nejen pro vyvolené.
13. 02. 2013 | 15:32

český maloměšťák napsal(a):

re : My je pak můžeme podporovat, vážit si jich, kritizovat je, opomíjet je či se jim smát nebo nad nima zvedat obočí - to vše smíme.....
13. 02. 2013 | 15:34

neo napsal(a):

mb:

jistě. To je právo každého člověka.
Ne nepřipomíná mi to fašistický nátlak. Když lékaři zvolili jako protest vyhrožování smrtí, to byl nátlak a ačkoli jsem s touto formou protestu nesouhlasil (jinak s protestem ano) tak bych to myslim nenazval fašistickým nátlakem.
13. 02. 2013 | 15:54

neo napsal(a):

český maloměšťák :

nesouhlasím. Už se předvedli a ukázali co umí. Není důvod se domnívat, že by jejich činy nebyly opakovány.

Jsem ale rád, že se shodneme na tom, že protestovat mohou.
Ostatně vy také zrovna nejste šťasten za stranu LIDEM ve sněmovně....
13. 02. 2013 | 16:00

resl napsal(a):

Zimolovi jde o to, aby studenty pacifikoval, takto komouši vždy začínali. Jako podat ruku, neposloucháš, my jsme to mysleli dobře a bum ! konec legrace, zmizte vlasáči, gauneři, imperialista je vám milejší než vlastenec. Ten co nedávno víc miloval SSSR, než vlastní stát, teď bude rozhodovat. Najděte mu minulost a zmizí sám.
13. 02. 2013 | 16:07

mb napsal(a):

anno ... já myslel toho Štěpána ( na štepana bez štěpana )

neo ještě jednou: nepřipomíná vám fašistický ( či fašizoidní ) nátlak, KDY PO SVOBODNÝCH VOLBÁCH uštve jedna politická bojůvka ( která prohrála ) jednu radní za školství, která uspěla ve volbách A TO ČISTĚ Z IDEOLOGICKÉHO HLEDISKA ne z hlediska věcného ... ???

zkuste tu odpověĎ ještě jednou ...
13. 02. 2013 | 16:10

Anna napsal(a):

neo
"Už se předvedli a ukázali co umí. Není důvod se domnívat, že by jejich činy nebyly opakovány."
---

Prosím, uveďte zde, jak se paní Bavorová předvedla, co umí, a které její činy by neměly být opakovány.

Strana LIDEM je nejen ve sněmovně, ale přímo ve vládě, přestože ji nikdo nevolil, protože při volbách neexistovala.
Zatímco KSČM Jihočeši volili a počtem hlasů ji dostali v kraji na 2. místo za ČSSD.
13. 02. 2013 | 16:10

mb napsal(a):

souhlasím k Kalichem 14 52
13. 02. 2013 | 16:13

resl napsal(a):

Lila,
dobře napsáno a komunistů si nevšímejte, oháněj se morálkou a stydí se přiznat ke své rodné straně.
13. 02. 2013 | 16:15

mb napsal(a):

myslim že to co heller provedl ... je anulace a anihilace výsledků svobodných voleb ...

... nemůžu prohrát (demokraticky) ... a pak tlakem odstranit vítěze/spoluvítěze voleb ...

i když Zimolu nesnášim ( a komunisty taky ne ) mají právo svobodně utvořit koalici a nominovat do funkcí koho chtějí ...

neměli by/NESMĚJÍ krást ...

to je celé, to je tak všechno ...
13. 02. 2013 | 16:20

Anna napsal(a):

mb

Já jsem to omylem vztáhla na mou zmínku o Čalfovi. Štěpán mě nenapadl, protože v roce 1990 už neměl šanci mluvit do toho a rozhodovat, kdo se stane předsedou vlády a jmenovat Čalfu. Kdo rozhodl? Kdo to byl ??? (napovím - nebyl to dle písně Cikán, černý Cikán)

Cituji z Wikipedie:
Po vypuknutí Sametové revoluce v listopadu 1989 se Václav Havel stal jedním ze spoluzakladatelů protikomunistického hnutí Občanské fórum a jako jeho kandidát byl 29. prosince 1989 zvolen prezidentem Československa.
------------------------------------------------------------

Ty citace z Wikipedie jsem dávala kvůli "nevybouřenému mládí" pana Hellera.

Teď si tu zpívám: Mládí nevybouřené tropívá neplechu...
13. 02. 2013 | 16:22

neo napsal(a):

mb:

tak taky ještě jednou. Ne nepřipomíná.
13. 02. 2013 | 16:23

Anna napsal(a):

mb napsal(a):

souhlasím s Kalichem 14 52
-------------------------------

Já taky.
13. 02. 2013 | 16:24

Pepa 3 napsal(a):

rejpal napsal(a): 13:11
"Pepa 3
Otázka zní: odpovídá pan Heller nebo paní Roithová za pátera Plojhara? Myslím, že ne."
Samozřejmě že ne. Ale asi jste špatně pochopil, co jsem napsal já! Opak Vaší otázky je : odpovídá paní Baborová za pana Gottwalda? Na srovnání s církví jsem právě chtěl deklarovat nesmyslnost neustálého napadání paní Baborové jen kvůli jejímu členství v KSČM. I když uražená ješitnost (neprošel volbami ač je "nejlepší ze všech") kouká z činů pana Hellera jako sláma z bot. A vrcholem sprostoty je, že si jako rukojmí vezme děti a studenty! Takového "učitele" by měli ze školství okamžitě hnát - jak se říkalo - "sviňským krokem".
Jinak neo: dvakrát se zde vyjadřujete k "hrůzám čtyřiceti let vlády komunistů". Jaké jsou z té doby vaše vlastní zkušenosti? Pokud vím, tak v roce 1989 jste ještě chodil ve štrykovaných punčocháčích s dřevěným kačerem na špagátě. Rozlišuji různá období. Že v 80. letech nemohli lidé cestovat po celé Evropě na občanský průkaz? Ale to dnes nemohou - ve velké většině - taky, protože na to nemají. A navíc nemají ani na slušné bydlení, kvalitní potraviny (nemluvím o hypermarketech), na lyžařský zájezd svých dětí-školáků, na letní dětský tábor atd. Proč si myslíte, že stále přibývá mezi těmi, co to zažili těch, kteří odpovídají že bylo líp? A konkrétně školství, o kterém je tento blog? Na kolikátém místě ve světě bylo ve srovnávacích tabulkách ať již v celkovém hodnocení nebo v jednostlivých předmětech v roce 1989 a pár následujících letech a nyní? Zatracení komunisti, ti to ale devastovali. (K těm "pár následujícím letům": Jednak působila setrvačnost a jednak ti noví mocní měli hlavy a ruce plné práce s rozkrádáním společného majetku a nestačili s likvidací školství, stejně jako zdravotnictví, důchodového systému či sociálního zabezpečení začít!)
13. 02. 2013 | 16:26

mb napsal(a):

neo ... myslel jsem, že svůj názor a odpověĎ nezměníte, prostě jsem to ještě jednou zkusil ... a děkuju i za druhou odpověĎ ... zdravím ...

/ až příště vyhraje nějaká příšerná pravicová vláda ... měli bychom jejím členům psát anonymy a přivést postupně všechny členy vlády do blázince a měli bychom napadat i jejich rodiny ... pak doufám dosáhneme svého ... /
13. 02. 2013 | 16:30

mb napsal(a):

... a vůbec to nebude fašistickej nátlak ...
13. 02. 2013 | 16:31

neo napsal(a):

Anna:

koukám, že si sedíte na vedení.
Ne Baborová, ale komunisti. Ti se předvedli a ukázali co umí.

Doufám, že se odpověď obejde bez 3stránkového kopčení z wiki či jiných zdrojů a kopírování znovu a znovu toho co jsem napsal:)
13. 02. 2013 | 16:33

neo napsal(a):

mb:

pokud to bude v souladu se zákony, tak klidně můžete.
13. 02. 2013 | 16:36

rejpal napsal(a):

Pepa 3
Nebyla to polemika, byla to paralela.
13. 02. 2013 | 16:40

Anna napsal(a):

neo napsal(a):

Anna:

koukám, že si sedíte na vedení.
Ne Baborová, ale komunisti. Ti se předvedli a ukázali co umí.
--------------------------------------------------

Ale protesty jihočeských studentů byly zahájeny a vedeny proti paní Baborové. Tu taky dohnaly ke zhroucení.

Které komunisty jste měl na mysli Vaším "Ti se předvedli a ukázali co umí."? To víte, sedím si na vedení, takže nechápu spojitost s paní Baborovou.
13. 02. 2013 | 16:42

neo napsal(a):

Anna:

co nechápete? Spojení je jednoznačné, naprosto evidentní a nezpocybnitelné.

BABOROVÁ JE KOMUNISTA
13. 02. 2013 | 16:47

mb napsal(a):

Škoda že se nám takhle nepodařilo uštvat Klause a celou jeho rodinu ... snad bude ještě čas a příležitost ...
13. 02. 2013 | 16:47

Kalich napsal(a):

neo- ano, je to komunistka. A my máme zlušenost že alespoň v 70-80 letech byli komunisti slušní, pracovali pro kolektiv, dodržovali zákony a měli vzorný osobní život.
Zatímco antikomunisti jsou ti co kradou , štítí se práce a uznávají jenom to co je dobré pro ně osobně, svobodu i na ukor ostatních, třeba parazitováním.
.
Bohužel to tak je, proto oni ve volbách vyhrávají
13. 02. 2013 | 17:17

Anna napsal(a):

neo napsal(a):

Anna:

co nechápete? Spojení je jednoznačné, naprosto evidentní a nezpocybnitelné.

BABOROVÁ JE KOMUNISTA
-----------------------------------------------------------

Myslíte, že v r.1990 prezident Havel nechápal Vámi zmíněné "Spojení je jednoznačné, naprosto evidentní a nezpocybnitelné.", když za předsedu vlády jmenoval komunistu Čalfu?
13. 02. 2013 | 17:20

Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Zdravím a děkuji za podporu. Člověk do toho jde, i když už předem ví, že to bude nejspíš ono příslovečné házení perel s..., protože oni nechtějí diskutovat, oni mají bytostnou touhu urazit, ublížit, ironizovat, zesměšnit. Jako v minulosti jsou opět držitelé té jediné správné pravdy - té jejich. Nechci v tom ale nechat sympatického Šimona Hellera samotného. Viděli jsme ho na demonstraci na českobudějovickém náměstí, kterou bravurně moderoval, a všichni jsme se shodli v tom, že je to přesně ten typ kantora, kterého žáci musí milovat.

Plácám se ještě v doznívající chřipce, zřejmě i proto jsem si spletla minulé krajské volby s parlamentními, ale alespoň jsem zdejší neomylné Ajnštajny potěšila.
Můj muž už na chalupu do Novohradských hor vyrazil, nejspíš ho budu brzy následovat.

Ještě k té "budějické" demonstraci na zaplněném náměstí Přemysla Otakara. Byl to hodně příjemný zážitek vidět, že existuje ještě dost lidí, kteří o něco smysluplného usilují. Za celou dobu jsme neslyšeli jediný vulgární výraz, jaké zpravidla tvoří zvukovou kulisu odborářských demonstrací, jež jsou blízké srdci značné části zdejších diskutujících.

Mějte se pěkně a užijte si na chalupě té pocukrované zimní nádhery.
13. 02. 2013 | 17:40

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
A co pančel Rosocha z gymplu v Třeboni, ten by nám tu nemohl také něco v rámci Vašeho blogu sepsat? Jestli třeba jsou na jihu Čech názorově jednotní učitelé, když studenti tak různě. Zkuste to s ním třeba u šachů probrat...
Zatím se nám tu pouze "sjednocují" pedagogové (asi) ve výslužbě paní Lila a pan šašek z Jihlavy - kdo ví, jak svou školskou kariéru prožili...
13. 02. 2013 | 17:41

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Zdravím a děkuji za podporu. Člověk do toho jde, i když už předem ví, že to bude nejspíš ono příslovečné házení perel s..., protože oni nechtějí diskutovat, oni mají bytostnou touhu urazit, ublížit, ironizovat, zesměšnit.
-------------------------------------------

Prosím, můžete být konkrétní? Kdo jsou zde ti "oni nechtějí diskutovat, oni mají bytostnou touhu urazit, ublížit, ironizovat, zesměšnit"?
13. 02. 2013 | 17:53

Kalich napsal(a):

Lilo, vy musíte být v deliriu. Kde jste viděla zaplněné náměstí, všichni slušní jako Kája Mařík, a nad nimi vzorný /nedostudovaný ale ideální / učitel Heller.
Vy blouzníte,
Voliče ale získáte poctivou prací a slušností, ne zfetovaným blouzněním.
Co vám vlastně komunisti provedli že je tak nenávidíte?? Nepovolili vám živnost jako Slečna LULU a musela jste pracovat a dodržovat zákony??? Chápu, to se neodpouští
13. 02. 2013 | 17:58

Anna napsal(a):

Lila

Zdá se mi, že Šašek z Jihlavy diskutovat nechce. Položila jsem mu následující otázky a zůstaly bez odpovědi. Prosím, můžete na ně odpovědět tedy Vy?

Prosím, uveďte konkrétně, v čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je pan Heller. Děkuji.

Ještě se Vás chci zeptat, jestli poměry za bolševika ve společnosti i ve školství považujete za stejné při jejich srovnání v padesátých, šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech.

Děkuji. Mám zájem diskutovat.
13. 02. 2013 | 18:04

Kalich napsal(a):

Anno, jak chcete diskutovat s fanatiky.??? Argumenty je nezajímají, jen vykřikují fráze. Když je usvědčíte s nesmyslu, klidně vyplivnoui další frázi a můžete se pokoušet znovu.
Lidé jako Noe, Lila, Ládík, šašek a vlastně i Heller argumenty nechtějí
13. 02. 2013 | 18:29

Almo G™ napsal(a):

neo napsal: "takže i pro vás, protesty mají různou podobu. Někdo píše na blogy, jiný demonstruje, další drží hladovku..."

--- Takže i pro vás: psát na blogy , proč ne, pokud jsou podpořeny racionálními argumenty. Pořádat demonstrace jen proto, že jsem prohrál volby, ne. Pořádat hony na vybrané nepohodlné jednotlivce v žádném případě. Terorizovat ty, kdo v soutěži politických stran získali platný mandát - v žádném případě. Zpytovat svědomí, proč ne, klidně i hladovkou.

"podstatné je, že má na to právo a ani vy ani nikdo jiný to nezmění"

--- Na něco z toho právo má, na něco ne. Agresivní nátlakové akce jsou projevem fašismu.

"Komunisti tu 40let drancovali a likvidovali lidi. To je pádný důvod k protestům proti činům komunistů."

--- Jen váš trapný pokus o flame. Bez komentáře.
13. 02. 2013 | 18:37

Anna napsal(a):

Kalich

Podle mě je opravdu těžké diskutovat s panem Hellerem, když se neobtěžuje argumentovat pod svým blogem, se Šaškem z Jihlavy, který zde napsal:
Lila
Milá a statečné bojovnice za nápravu všech těch svinstvech po KSČ, která nějak nejdou uklidit, nedejte se odradit přesilou hulvátů a omezených nešťastníků a pište
tak, jak dosud, držím vám obě pěsti. Škoda, že sem píší většinou senioři, kterým normalizace vyhovovala a zuří, že svou pasivitou po převratu nechali moc převzít lidmi zvl. ražení (s podobnou mentalitou jakou mají bolševici). Dobře si vzpomínám na devadesátá léta, jak se většinou naši vrstevníci kroutili a vymlouvali, aby se nemuseli angažovat. Teď, když vidí ovoce své zbabělosti a pasivity, chovají se jako hyeny."

a s Lilou, která zde napsala:

"Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Zdravím a děkuji za podporu. Člověk do toho jde, i když už předem ví, že to bude nejspíš ono příslovečné házení perel s..., protože oni nechtějí diskutovat, oni mají bytostnou touhu urazit, ublížit, ironizovat, zesměšnit. Jako v minulosti jsou opět držitelé té jediné správné pravdy - té jejich. Nechci v tom ale nechat sympatického Šimona Hellera samotného."

------------------------

Chci upozornit, že Šašek z Jihlavy i Lila kohosi kritizují...

Podle mě je vždy důležité vést diskusi. Ale zdá se mi, že pan Heller, Šašek z Jihlavy ani paní Lila diskutovat nechtějí. Nebo mají podle mě zvláštní způsob diskuse.
13. 02. 2013 | 18:43

Almo G™ napsal(a):

Anna napsala: " Ale zdá se mi, že pan Heller, Šašek z Jihlavy ani paní Lila diskutovat nechtějí."

Samozřejmě že ne. Zbabělec si troufne (na ženu) jen ve smečce. Tady by se mohlo ukázat, že si svůj názor prostě neumí obhájit jinak než agresí.

Ale vsaďte se, že pozorně čte a hltá každou zmínku o sobě.

Šašek a Lila? Lidé, kteří označují oponenty za "svině", kterým není radno házet perly? Za "seniory, kteří zuří, protože už nemají normalizaci"...?
13. 02. 2013 | 18:55

rejpal napsal(a):

Anna
Přemýšlel jsem o té poslední otázce a přijde mi strašně těžká na jednoduchou odpověď. Co asi školství všech těch desetiletí spojuje, je neustálé reformování. Tady už se vyřádilo ministrů. Padesátá léta - tady nejsem pamětník, nevím. U šedesátých bych pokládal za výhodu, že stále ještě učila spousta kantorů "staré školy", kteří sice většinou nebyli oblíbeni, ale měli respekt a naučili. Ideologie už- aspoň u nás - od poloviny 60. let nebyla nijak dramatická. A dokonce ani po srpnu.Nepamatuji si na žádné nábory do LSM (SSM), to asi bylo škola od školy různé podle aktivismu ředitelů. Na gympl vzpomínám rád (69-73), měli jsme skvělou třídní, k tomu ještě mladou a hezkou (dodnes chodí na občasné sleziny). Z politiky si snad pamatuji nejvíc to, že do třídy s námi chodil syn tehdejšího ministra zdravotnictví - úplně normální kluk, škola ho ale nebavila, a tak všechny předměty sabotoval se závazkem získat co nejvíc koulí (získal jich tuším sedm, takže po 1. roce spokojen končil). Na univerzitě jsem měl taky kliku - žádné buzerování, dokonce jsme unikli i podpisu rezoluce proti Chartě. V kruhu nás bylo šest, z toho dva komunisté (jeden z nich byl jmenovec známého disidenta, což vyvolávalo zajímavé situace). Oa hráli náruživě mariáš, což byla naše hlavní aktivita, a tak jsme byli dobrá parta. Všech pět zkoušek marxistických jsem měl za jedna, aniž bych se na cokoli učil. Dalo se to okecat, přestože dva z kantorů byli kovaní bolševici. Jeden z nich pravidelně chodil po výplatě k Novákům hrát žolíky o peníze, což mí kamarádi oceňovali - za pár stovek ale museli vyslechnout svou porci marxismu v kostce. Zbylí tři byli úplně neškodní - z hlediska režimu možná i trochu podezřelí (jeden nakonec dojel při besedě s pracujícími, kde líčil výhody baťovského pojetí (nekecám!). Z osmdesátých let (to už jsem znal jen zprostředkovaně) mi nejvíc utkvěly množiny. Násobení a dělení se stalo dobrodružstvím. Dobu předlistopadovou jsem zažil na druhé straně katedry a tam mě nejvíc zaujalo, že všichni kolegové byli straníci. To jsem do té doby netušil. No a potom - zdá se mi, že největším cílem škol je sehnat peníze (ale to mám z druhé ruky). Pokud jde o celkovou úroveň výuky, osobně mám pocit, že s každým desetiletím byla horší, ale to si asi myslel a myslí skoro každý, je to spíš selektivitiou vzpomínek. Nicméně tu myšlenku podporuje stálá snaha podrobit vyššímu vzdělání více a více procent populace. Jenže průměrná inteligence je víceméně stejná. Naštěstí jsem nepoznal dobrodiní školného, na menzu stačilo stipendium a bylo dost času na různé zábavy.
13. 02. 2013 | 18:57

český maloměšťák napsal(a):

"...a všichni jsme se shodli v tom, že je to přesně ten typ kantora, kterého žáci MUSÍ /zvýrazněno č. m. / milovat. ..."

Postavte mu teda sochu a noste k ní věnce. Popřípadě pořádejte lampionové průvody. Objednejte nějaké v Číně - jsou levné, i když komunistické /největší podniky a finanční domy drží a kontrolují komunisté/.
Ale nechápu, proč své pocity MUSÍTE ventilovat tady.
Zde se lampiony neprodávají.

Technická : Může /mohla / být i Bavorová dobrou učitelkou ? Ona už totiž má něco odučeno. Prakticky - nikolivěk teoreticky.
Asi ne, že. Vždyť je to přeci komunistka.

Lidi, vás naložit na korbu nákllaďáku, vybavit vlaječkama , kytaru do jedné riky, do druhé tlampač....a mohli byste jezdit po vsích. Resl, Šašek ,LIla.
Vybojovat ty pozdě bojované bitvy.

Jen mi není jasné, proč raději nezajedete za Kočárníkem, Dybou, Čalfou, Junkem, Tlustým, Třískou, Lorencem atd atd.
Proč řvete a nadáváte zrovna Baborové.
Že by proto, že je to " in" a nic to nestojí ? Jen postát pár hodin venku a pár hodin tam takzvaně souznít s uvědomělými masami ?

Znáte tu o tom oslovi, jak na něm někdo jede a ten osel ho rád veze...protože mu dotyčný před tlamou drží na tyčce uvázaný kus žrádla ? A kdy dotyčný chce dojet na tom oslovi až na oslí jatka ?
Tu vyprávějte dětem. Je moc poučná.
--------
Neo
Označení " komunista" je jen označením. Můžete mít " kapitalistu" který krade ze státního, lže , ba si třeba i objednává vraždy. A komunistu, který si prostě vydělává na chleba. Třeba jako nějaký analytik ve firmě. V které napoříklad nepoužívá net k tomu, aby žvatlal v jalových diskuzích...ale k práci. K vytváření hodnot. Například k vytváření hodnot , z kterých je pak živ i ten kapitalista Z kterých pak platí například ty nájemné vrahy.
Nebo naopak - můžete mít komunistu, který je takovým kapitalistou.
Problém je v tom, že v právním státě se soudí až čin - záměr nikolivěk /pomněte napříkjlad soudruha Bendu...on přece prosadil že poříprava daňového deliktu není trestným činem - je snad Benda komunistou ? - když tedy podle jeho filozofie není příprava rozkladu školství v Jihočeském kraji trestným činem...niklolivěk, Benda je přeci konzervatčikem - je " náš" !!!/

Co tak komunisty /formální komunisty/ donutit k tomu, aby nosili našité červené hvězdy ? Nebylo by pak vše tak jaksi snazší ? Lilo, resle, šašku...Viléme i Jarmilo ?
Nějaký zákon by třeba mohli prohlasovat - v kraďákovském parlamentu...například soudruzi Pekárek, Bém, Šnajdr...nebo bratr Kalousek či sestra Parkanová. Co vy na to ?
Zkuste to podpořit, soudruzi. Nastartujte náklaďák a přijeďte před budovu parlamentu, zazpívejte : " Dozadu pravá, dozadu pravá, napřed ni krok !!"

Fakt jak někde v roce ajncvaj.
Ukázat na někoho a už tím je dotyčný špatný.
Jak v mateřské školce.
13. 02. 2013 | 19:26

český maloměšťák napsal(a):

Kalich
Komunisti toho provedli dost.
Mělo se ale zatočit s KONKRETNIMI komunisty.
Tak se dohledává pravda. Tak se soudí. V normálním právním státě.
Ve státě zmoklých šašků a povadlých lil se soudí divně. Chybně. Po bolševicku.

Co chcete po lidech, kteří jsou schopni umřít hlady kvůli Baborové a nechává je chladným Rampula. Nic. Jen zmatečné kecy.
13. 02. 2013 | 19:29

český maloměšťák napsal(a):

ostatně oni by se stejně na té korbě nákla´dáku pohádali...až by například resl zjistil, že Lile nevadí, že byl v KSČ Kubera...a to v době, kdy komunisté " nastlolili a provozovali hrůzovládu".

Ha, ha, ha :(.....jednou komunista , který funguje v rámci demokratického státu vadí...ale po druhé - kdy fungoval jako aktivní opora zločinného režimu....nevadí.

Vadí, nevadí...jak v mateřské školce.
Na korbě bude veselo - až opadne nadšení vygenerované stádním myšlením....

Chce to seznamy, soudruzi.
" Hodní komunisté " /naši/ vs " Zlí kmomunisté" /jejich/.
A také to označení - rudá hvězda povinně nošená na veřejnosti. A sankce za porušení takové povinnosti.
To byste sa pak snad ani nemuseli splést...až je budete hnát jedny do dobytčáků a druhé do vlády....pokud tedy budete střízliví - doporučuji tedy pondělí nebo neděli.
13. 02. 2013 | 19:41

Anna napsal(a):

rejpal

Díky moc za obsáhlou odpověď. Mé vzpomínky se od Vašich moc neliší. Na gympl (72-76) taky ráda vzpomínám. S vejškou jsem ale měla problémy kvůli "špatnému" rodinnému zázemí (mého tehdy devatenáctiletého strýce v 69. zavřeli za protistátní činnost - vytvářel a rozšiřoval letáky proti "bratrské pomoci", mí rodiče mj. nechodili k volbám, já v dospělosti taky ne). Ale časem jsem přece jenom mohla vystudovat aspoň dálkově strojárnu. Ráda bych sice dělala medicínu, ale i tak jsem velmi spokojená. Po ukončení studia jsem začala pracovat jako programátorka a už asi 20 let se živím jako programátor analytik a moc mě to baví. Takže v tomto případě můžu říct, že platí rčení: Všechno zlé je pro něco dobré.

Ptala jsem se na to srovnání poměrů po dekádách za bolševika kvůli tomu, že podle mě pod stejnou ideologií byl obrovský rozdíl mezi padesátými a šedesátými lety, pak podle mě došlo v sedmdesátých letech ke zhoršení a v osmdesátých letech ke zlepšení poměrů ve společnosti.

Na své mládí vzpomínám ráda. S partou kamarádů jsme jezdili téměř každý víkend buď na čundr, na vodu nebo na hory. Jsem z Prahy, takže jsme chodili do Klubu na výborné filmy, sháněli knížky - tenkrát Slováci vydávali dřív a víc dobrých knížek, takže jsme je kupovali ve Slovenské kultuře, poslouchali Laxík, hráli a zpívali Kryla...

Svobodně jsem si zvolili svůj styl života.
Svobodnou volbu nikdo nikomu vzít nemůže.
13. 02. 2013 | 19:42

český maloměšťák napsal(a):

" Komunisty" dneška jsou ti, kdo se řídí neformálním ale spolusdíleným kredem " nám a našim kumpánům dle našich potřeb a dle toho , jak si to např. v policii či justici zařídíme a jak lidem dole nařídíme". Jsou jimi ti, kdo toto kredo naplňují v každodenní aktuální praxi. To oni chystají půdu pro eventuální nástup komunistů /nebo fašistů/. Není pro ně pak nic snazšího, než se s takovými pokleslými institucemi ve vhodné době spojit - zformalizují pak tak jak své kredo, tak své postavení v systému.
Bez neformální /ale sakra skutečné !!! - vždyť se odhaduje, že zdejší kulturně-civilizační celek ročně tato vláda připraví až o 100 mlrd CZK !!!/ vlády
" komunistů" dneška a jejich tolerování ze strany veřejností obecné, odborné a institucionální nebude formální vlády komunistů /fašistů/zítřka.
Převážně tkzv. konzervatčici se pak paradoxně postarali o to, že taková možnost je vysoce reálná - že se tedy taková vláda zformalizuje nejen ve svých projevech ale i ve svém abstraktu. Přičemž to abstraktum může v prostředí chabých, překoroucených a zemdlelých isntitucí být pěkně horkým konkrétnem.

Dobře vedené, spravované, etosem naplněné a efektivní instituce jsou nejlepší pojistkou proti totalitě - jakékoliv. Takový institucionální rámec prostě vyřadí jak Šnajdra tk Baborovou /pokud půjde proti nim/.
Vy je ale nemáte.
Nechali jste si je ukrást.

A teď jen bečíte na nesprávném hrobě.

Trapné.

To školství rozkládají jiní. Proto také ta vysoká nezaměstnanost a nízká kupní síla. Pokud tohle všecko chcete hodit na Baborovou...jste jak ten osel.
13. 02. 2013 | 19:48

Anna (ta druhá) napsal(a):

Ještě větší Heller, než jsme doufali.
13. 02. 2013 | 20:02

Anna napsal(a):

Anna (ta druhá) napsal(a):

Ještě větší Heller, než jsme doufali.
-----------------------------------------------------

Napadla Vás Hlava XXII ??? Vidíte, to mě nenapadlo :-)
13. 02. 2013 | 20:05

rejpal napsal(a):

Anna
Já bych dokonce to odlišení ještě zjemnil. Jiné to bylo po roce 48, jiné po kritice Stalinova kultu. Šedesátá probíhala ve znamení pomalého ale jistého oteplování. I počátek normalizace asi byl v různých školách i institucích různě načasovaný. Sedmdesátá léta vůbec byla divná doba - většina lidí včetně komunistů si myslela své, ale dávala si dobrý pozor to mezi neznámými lidmi dávat najevo. To trvalo až do nástupu perestrojky. Ale i tohle krátké období mělo dvě fáze - do nástupu Jakeše, a po něm. Došlo to až tak daleko, že někteří soudruzi měli noční můry ze sovětského tisku, který zakázat nemohli.
A vlastně celá normalizace měla mnoho tváří - strašně vše záviselo, jací lidé seděli v křeslech šéfů stranických buněk. Tam, kde byli bohorovní pokrytci, se vyžadovaly jen formální povinnosti (třeba přijít na průvod, nechat se vidět a zmizet), ta, kde byli pokrytci aktivisté nebo dokonce skuteční bolševici, bylo vše daleko horší. V prvním případě kvůli nebezpečí udání, ve druhém spíš vyšší mírou buzerace.
Měl jsem štěstí, že tam, kde jsem působil, nikdy žádný skutečný blb nebyl.Takže stačilo pár rituálních tanečků (kádrové hodnocení s podpisem, že souhlasím se závěry xtého sjezdu). Dobrý judistický manévr bylo založit Brigádu socialistické práce. Firma si udělala čárku, BSP založila kroniku, kam vylepila pár fotek jak socprc uklízejí listí na náměstí a byl klid. S komunisty se koexistovalo - byli všude kolem nás, většina vstoupila z čistě materiálních důvodů (třeba podnikový byt), o některých by to člověk ani něvěděl, kdyby třeba nemuseli jít na noc hlídat budovou OV KSČ - což bylo dobrým cílem různých žertíků na jejich účet.
Ale - když se někde vyskytl nějaký skutečný blb, situace byla naprosto jiná. Nebylo jich ale tolik, o většině z nich se to vědělo a nejlepší bylo se jim vyhnout. Zažil jsem dokonce i několik skutečně přesvědčených komunistů. Náš politruk na vojně byl jedním z nich. Zajímavé ale je, že tihle většinou zdrojem problémů nebyli. Dalo se s nimi mluvit, pokud člověk byl na určité ideologické věci opatrný. Horší byli pokrytci-kariéristé. Ti byli ochotni udělat průšvih z čehokoli a komukoli, když cítili, že by si mohli šplhnout. Nebo aby utužili nahoře přesvědčení o své ideové čistotě.
První půlka padesátých let byla úplně jiná, aspoň co člověk ví od starších lidí, ale to jsem ještě běhal na houbách a první, co si z politiky pamatuji, byl Gottwald v mauzoleu těsně předtím, než ho odklidili. A Stalinův monument na Letné.
13. 02. 2013 | 20:11

Anna napsal(a):

rejpal

Podle mě všechno vždy a všude bylo o konkrétních lidech.

Např. mému strýci, když se vrátil po 2,5 letech natvrdo v base za protistátní činnost (kvůli tomu ho vyhodili z práv), pomohli dva komunisti z přesvědčení, kteří však "bratrskou pomoc" nebrali. Naopak v jednom ze zaměstnání tamní nestraník rozpoutal proti mému strýci štvanici, že je rozvratný živel. Neuvěřitelné bylo, že tentýž pan nestraník se vůbec nestyděl a po Sametu mého strýce kontaktoval se žádostí a "dobrozdání", že se účastnil protikomunistického odboje.

Hrozně mě štve, že opět nastupuje hodnocení lidí podle přesvědčení a stranické příslušnosti. Chci, aby moje vnoučata žila v rozumější společnosti, proto se tu na Aktuálně účastním diskusí. Podle mě je třeba si vše v klidu vyříkat.
13. 02. 2013 | 20:33

mb napsal(a):

anna + neo ... třeba Václav Žák by vám řekl, že v 89/90 .... jsme chtěli svobodu a demokracii i pro komunisty ... což nemění nic na věci, že původci a pachatelé zla měli být odsouzeni a potrestáni ...
13. 02. 2013 | 20:36

mb napsal(a):

lila, co je sympatického na tom, když prohrajete volby a neunesete výsledek demokratických voleb ?
13. 02. 2013 | 20:38

neo napsal(a):

Almo G:

nevim co si představujete vy pod pojmem flame.

já uvedl pouze holý fakt. To, že tu 40 komouši likvidovali lidi a drancovali zemi je fakt, to že Baborová je komunistka, je taky fakt, to, že protesty pokud nejsou v rozporu se zákonem, jsou součástí demokracie je taky fakt. Můžete se s tím popasovat jak chcete.
13. 02. 2013 | 20:44

rejpal napsal(a):

Anna
Vidím to stejně. Jedna komunistka zachránila mou pracovní kariéru. Byla ředitelkou. Někde jsem si pustil hubu na špacír a netušil jsem, že za dveřmi postává šéf těch kolegů, se kterými jsem se bavil. Ten ke všemu špatně slyšel a rozjel kampaň (šlo o kontrolu potravin inspekcí jakosti) v oboru, o kterém vůbec nebyla řeč. Ona zvedla telefon, zavolala mu, ať to nechá plavat, že jsou to pivní kecy a tak to prošlo.
Myslím, že jaký byl člověk, takový byl straník. Kariéristé nebyli výsadou tehdejšího režimu (stejně byly dva druhy - pasivní, kteří si chtěli udržet, co už měli, a aktivní, kteří chtěli nahoru. Ti byli horší). Stejně tak jako lidé, kteří byli lákáni a měli strach, že když odmítnou, nevezmou třeba děti na školu nabo tak. A jiné to bylo u dělníků a jiné u bílých límečků. Na CSc. bylo třeba určité politické krytí (kamarádi lidovci to neradi přuznávali, ale i členství v ČSL stačilo bez problémů), nebo dobrý kádrový původ. Ne že by to platilo absolutně, ale bez toho byla výrazně nižší šance být připuštěn. A hlavně - skoro nikdo nevěřil, že se konce toho režimu dožije. A tak kompromisy dělal skoro každý.A každý si tu laťku nastavil jinam. S tím se musí každý vyrovnat sám, jestli nezašel příliš daleko.
13. 02. 2013 | 20:45

Anna napsal(a):

mb
"což nemění nic na věci, že původci a pachatelé zla měli být odsouzeni a potrestáni "
----------------------------------------------------

Bohužel nedošlo k tomu, aby konkrétní původci a pachatelé zla byli odsouzeni a potrestáni. Takže i po téměř čtvrt století po Sametu je některými lidmi přisuzována kolektivní vina komunistů z let 1948-1989 i komunistům nynějším. Což podle mě není správné, stejně tak jako komukoliv dávat kolektivní vinu.
13. 02. 2013 | 20:45

mb napsal(a):

Anna napsal(a):
Kalich

Podle mě je opravdu těžké diskutovat s panem Hellerem, když se neobtěžuje argumentovat pod svým blogem,

... nota bene má li plná ústa demokracie ...
13. 02. 2013 | 20:46

rejpal napsal(a):

mb
To každopádně. Kolektivní odsouzení vždycky vede k vyvinění skutečných lumpů. Bohužel.
13. 02. 2013 | 20:46

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

autore,

vy byste si snad zasloužil být zvolen do nějakého vysokého zastupitelského tělesa.

Mentálně byste byl mezi sobě rovnými.

Josepha Hellera jinak čtu, a je to dobré. Gold za všechny peníze. Vás bych tak viděl na Applebyho.
13. 02. 2013 | 20:48

neo napsal(a):

český maloměšťák:
už zas závidíš? Sklidni hormon.

jo a nepotřebuješ žádný seznam a neexistuje dělení na hodný a zlý komunista.

Je jen jeden komunista a to současný člen a současný volič komunistické strany. Který je členem a nebo voličem komunistické strany, protože podporuje komunistickou ideologii.
13. 02. 2013 | 20:49

rejpal napsal(a):

neo
Nemělo by se ale zapomínat, že jsou i věci, o kterých se v zákonech nepíše, ale nemají se dělat.
13. 02. 2013 | 20:52

mb napsal(a):

souhlasím s maloměšťákem: Neo
Označení " komunista" je jen označením. Můžete mít " kapitalistu" který krade ze státního, lže , ba si třeba i objednává vraždy. A komunistu, který si prostě vydělává na chleba. Třeba jako nějaký analytik ve firmě.
13. 02. 2013 | 20:53

mb napsal(a):

ještě maloměšťák: Co chcete po lidech, kteří jsou schopni umřít hlady kvůli Baborové a nechává je chladným Rampula. Nic. Jen zmatečné kecy.

... to už je náročnější ... rozpoznat rampulu ( a grygárka ) a veseckou aj ... jako zlo ... stejně jako bylo náročné rozpoznat jako zlo Václava Klause ( Havlík by mohl vyprávět) ...

když se zakřičí na náměstí: hele špatná komunistka ... je to takové snazší, přehlednější ...
13. 02. 2013 | 20:57

Anna napsal(a):

rejpal
"Myslím, že jaký byl člověk, takový byl straník."
-----------

Podle mě to platí stále. Přijde mi paradoxní, když někdo horlí proti komunistické ideologii, že hlásají nadvládu proletariátu, a nehorlí proti tržní ekonomice. Přitom TRH je doslova a do písmene nelidský.

Ta různá stranická napadání mi velmi připomínají šarvátky sparťanů se slávisty, když jsme byli na základce.
---

Každý v kterékoliv době musí dělat kompromisy.
Můj děda říkával: "Nesuď druhého, pokud jsi delší dobu nechodil v jeho botách."
13. 02. 2013 | 20:58

mb napsal(a):

potřetí ( a naposled?) maloměšťák: český maloměšťák napsal(a):
" Komunisty" dneška jsou ti, kdo se řídí neformálním ale spolusdíleným kredem " nám a našim kumpánům dle našich potřeb a dle toho , jak si to např. v policii či justici zařídíme a jak lidem dole nařídíme". Jsou jimi ti, kdo toto kredo naplňují v každodenní aktuální praxi. To oni chystají půdu pro eventuální nástup komunistů /nebo fašistů/. Není pro ně pak nic snazšího, než se s takovými pokleslými institucemi ve vhodné době spojit - zformalizují pak tak jak své kredo, tak své postavení v systému.

to je dobrá pracovní definice ... vypovídá o mafiánském (způsobu) kapitalismu ...

a myslím že je dost pravdivá ... pravdě podobná ...
13. 02. 2013 | 21:01

mb napsal(a):

anna 20 45 ... souhlasím ... je to smutné a špatné ... ano ...
13. 02. 2013 | 21:16

mb napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

to by mu měl v tom případě Yossa ročísnout pálkou leb ...

(jestli se tady ovšem objeví ...)
13. 02. 2013 | 21:18

rejpal napsal(a):

Anna
Ještě bych doplnil. Myslím že problém ideologie není v tom, že je komunistická, ale v tom, že jde o ideologii. Protože ideologie jsou ze své podstaty přesvědčením o té jediné pravdě, kterou máme my - a od toho už je jen krok (třeba i v poctivé víře) vnucovat ji druhým, i násilím. Proto byli neškodní salónní komunisté let dvacátých - snili si své sny o beztřídní společnosti - a nebezpeční Gottwaldovci. Ti už byli odhodlaní svou pravdu prosadit jakýmkoli způsobem a za cenu jakýchkoli obětí (nejdřív těch druhých, pak často i svých vlastních). Když proto někdy na začátku 90. let kterýsi významný politik (na jménu nezáleží) sděloval veřejnosti, že tržní kapitalismus bez přívlastků je jediná správná cesta, tušil jsem, že budou problémy.
O tom, co dokázala z mírumilovného křesťanství udělat ideologie, dává historie důkazů víc než dost. Stačilo jen propojit církev se státem a výsledky přišly zákonitě.
13. 02. 2013 | 21:24

mb napsal(a):

Když proto někdy na začátku 90. let kterýsi významný politik (na jménu nezáleží) sděloval veřejnosti, že tržní kapitalismus bez přívlastků je jediná správná cesta, tušil jsem, že budou problémy.

... to byl asi vašek klausů ...
13. 02. 2013 | 21:26

Anna (ta druhá) napsal(a):

Hochu hochu, nad tebou se nelze nic jiného než zasmát, to už ani nemá cenu komentovat. Proč vaši iniciativu čím dál víc diskredituješ? Kolik máš ještě stoupenců? Dominika, Teodora, Martina...koho ještě?
13. 02. 2013 | 22:24

Anna (ta druhá) napsal(a):

Myslím, že trpí spíš nedostatkem rozumu, chudák.
13. 02. 2013 | 22:26

Anna (ta druhá) napsal(a):

Děvče před časem měl, ale jestli už ho neopustilo pro jeho fanatický "zastydlý komunismus", jak to nazval na konferenci pan Kohout, to věru nevím.
13. 02. 2013 | 22:35

simonheler napsal(a):

Děkuji za odkazy, oba jsou velmi zajímavé. Především ruční práce slečny z druhého videa je pozoruhodná.
13. 02. 2013 | 22:38

rejpal napsal(a):

Zajímavé by bylo, kdyby teď pro změnu začali jiní lidé demonstrovat proti politizaci školství, kde mluvčí studentů v ryze ideologicky motivovaném protestu dělají kantoři, notabene sami členové politických stran.
13. 02. 2013 | 22:52

šindel napsal(a):

rejpal

A kteří lidé by to měli být? Třeba členové rozpuštěného KSM? viz vysvětlivky
vysvětlivky: KSM=Komunistický svaz mládeže - už neexistuje
13. 02. 2013 | 22:55

Saliven napsal(a):

Neumí zvládnout pár studentů? Pokud si dobře pamatuju tak na posledních dvou demonstracích "studentů" pana Hellera bylo dohromady cca 100 lidí...pan Heller si připadá důležitě, ale jinak je to nula a jeho blogy mají nulovou úroveň.
13. 02. 2013 | 23:14

rejpal napsal(a):

šindel
Spíš bych řekl, že by to mohli být lidé, kteří zastávají názor, že úlohou školy není vytvářet politické názory, ale předávat informace co nejméně zkreslené interpretací. On je totiž opravdu rozdíl, když se nějaká skupina rozhodne spontánně protestovat proti něčemu, co jim vadí a když se do hry zapojí ti, kteří mají v popisu práce všechno jiné, než politické hrátky.
Jeden můj známý mi hned po první demonstraci říkal, že je to iniciované jinými lidmi, než studenty. Neřešil jsem to. Neznal jsem okolnosti. Ale to, co vylézá kolem osob a obsazení teď, je dost silná indicie, že ten člověk měl pravdu. Já bych nechtěl mít potomka ve škole, kde mu kantoři nalévají do hlavy, co si má myslet, ale ve škole, kde mu dají dost informací, aby si vytvořil názor sám. V čem je pak ta škola jiná, než ty v minulém režimu, kde se kdeco učilo podle daného ideologického mustru?
13. 02. 2013 | 23:26

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 02. 2013 | 23:44

stejskal napsal(a):

Zdravím Vás, pane Salivene,

rád Vás tu opět vidím.

Libor Stejskal
13. 02. 2013 | 23:45

Almo G™ napsal(a):

simonheler napsal(a):

"Děkuji za odkazy, oba jsou velmi zajímavé. Především ruční práce slečny z druhého videa je pozoruhodná.
13. 02. 2013 | 22:38"

Jak jsem předpokládal. Diskusi hltá, ale odvahu pustit se do diskuse sám za sebe argumentovat nějak nenachází.

Jedna věc je vykřikovat hesla, když máte sobě nakloněný štáb ČT a kolem sebe zfanatizovaný kompars adolescentů a jiná věc je jít do rizika, obhájit si svůj názor a argumentovat, tak abych nebyl lidem k smíchu.

Š. Heller: Troufnete si např. na diskusi s Annou?
13. 02. 2013 | 23:52

šindel napsal(a):

rejpal

Škola ve které učí Šimon Heller se ve vymývání mozků studentům opravdu příliš neliší od škol v minulém režimu. A to je na celé věci to nejsmutnější.
Další zajímavý moment je v přístupu cenzora Stejskala. Příspěvek diskutéra, který obvinil Hellera z nedostatku sexu byl smazán, ale příspěvek diskutérky, které napsala, že Heller trpí nedostatkem rozumu byl ponechán. Pro pana Stejskala je pravděpodobně větší urážka říct o někom, že trpí nedostatkem sexu než-li nedostatkem rozumu :]]
14. 02. 2013 | 00:18

Saliven napsal(a):

Máte paměť jak slon pane Stejskale, že si na mě ještě pamatujete. :-) I já Vás zdravím. :-)
14. 02. 2013 | 00:22

český maloměšťák napsal(a):

rejpal
Komunistů, kteří byli skuteční komunisté...takových bylo pramálo. A zřejmě i bude.
Jak skončil ten jejich " komunismus" ? /pomineme teď násilí, ústrky, omezování svobody...jiných/ Ve vztahu k nim ? Jak se řídili tím krédem - společné vlastnictví výrobních prostředků a demokratický výkon práv ve výrobních vztazích té které úrovně výrobních prostředků ?
Nijak. Stali se z nich většinou zrovna takoví ubožáci jako jsou jimi dnes ti, co si myslí, že stát a jeho instituce jsou tady kvůli tomu, aby přinesly jistotu a štěstí zájmovým skupinám, kterých jsou oni členy, potažmo jednotlivcům, kteří s nima v tomto modu přístupu k institucím kooperují.
Stát ale není od toho. Stát je organizací komplexní společnosti, která :
1. Reflektuje skutečnost taková jaká je a ne taková jaká by měla být a to tak, že problémy, které nutně z reflexe vyplynou je nutno řešit humánně, efektivně a pokrokově - přičemž pokrok se definuje jako úsilí o zachování minimálně stejného stupně diverzity /nejen bilogické/ jaký je momentálně k dispozici /výchozí stav je nutné definovat - poúnorová konstelace takovou výchozí situací neměla rozhodně být, dejmě tomu že poválečná/ a dále úsilí o udržení kulturně civilizačního rozměru takového, který byl a je zatím historicky vnímán jako nejhumánější, dejmě tomu " nejrozumnější".
2. Pečuje o instituce, které slouží k řešení takto reflektovaných a popsaných problémů, tak, aby byly nejen humánní a loajální vůči výše zmíněné reflexi, ale musí být také efektivní /investice do nich musí nést výnosy, či alespoň udržovat křivku tkzv. mezních výnosů v dostatečně udržitelné oblasti/.
3. Hlídá, aby instituce byly odolné vůči škodlivým zásahům zevnitř či z vnějšku tak, že těmito zásahy nedojde k narušení poslání instituce, tyto zásahy jsou jen epizodní událostí z níž je možné vyvodit jediné - a to je vytvoření takových doplňkových mechanismů, které budou nežádoucí stav kalibrovat do přijatelného stavu a kvality. Demokratickou cestou, co nejvíce demokratickou kontrolou.

Pak je jedno, jestli zvolí Caligulu nebo Nera.
Společnost je díky takto spravovaným institucím odkáže do patřičných mezí.

Problém je tak v podstatě jeden - dostatek zdrojů ke krytí chodu takové společnosti.
Ty pak je nejlepší získávat pokojnou cestou inovací, války nebrat.

Domácí úkol :
Čím by bylo realně možné v dobách tkzv. komunismu /spíše centrálního byrokratického centralismu/ nahradit levnou ruskou ropu ?
Kdo by ji dodal, proč a za jakých podmínek - realně uslkutečnitelných ?

Mějte se.
------
mb
I já s Vámi v tomto souhlasím.
14. 02. 2013 | 00:28

kočka šklíba napsal(a):

Takže "demokrat" Heller jasně prokázal, že nedostatkem nejen rozumu, trpí ;). Také totiž trpí odvahy hájit svoje postoje. Napsat text plný žlučovité nenávisti, bez jakékoliv vlastní myšlenky, zvládá. Ale obhájit svou štvavou kampaň proti Baborové viditelně neumí, jinak by se jistě zapojil do diskuse ;), a rád, vždyť pořád volá po diskuzi. Jasně, jen když je obklopen, jak tu někdo trefně napsal, zfanatizovanými studentíky , možná s pár lidmi podobnými Lile, rovněž zfanatizované osoby, která viditelně ani nezvládá si pořádně přečíst, natož pochopit, statistické údaje o volbách ;).
Ale je dobře, že tato osoba sem píše, další důvod pro myslící proč neskočit Bělobrádkovi na jeho zdejší rádoby kritické texty.
KDU-ČSL se ostatně ústy Bělobrádka už po krajských volbách odkopala jako ochotná posluhovačka zlodějským vládnoucím stranám. A člen této strany se odkopal jako nejen ochotná podržtaška ale i hodně nahnědlý, ideologický a žlučovitý "člověk". Nemohu napsat výstižnější zhodnocení, bylo by to zdejším lokajem, sloužícím právě takovým tvorům, smazáno.
14. 02. 2013 | 00:40

kočka šklíba napsal(a):

Úžasní pravouni jako nick SA zase vykřikují ;). K věci SA,k věci, to zda byl zrušen ban č.m. není podstatou textu, dokonce ani textu takového tvora jako je Heller ;). I když rozumově budete viditelně stejné "vysoké" úrovni(s Hellerem) :D.
14. 02. 2013 | 00:50

88 napsal(a):

Pane maloměšťáku pokud něco víte o rozkrádání státu tak prosím informujte policii což je vaše povinost. Na faktické vyvádění peněz a rozkrádání státu se neinformujte u novinářů ale u přítele Kajnara pana Palase, třeba bude vědět více.
14. 02. 2013 | 00:51

český maloměšťák napsal(a):

Je tedy nutno prokázat, že Baborová je profesně a lidsky nezpůsobilá pro výkon úřadu, do kterého byla demokratickou cestou ustanovena.
Nebo prokázat, že něco špatného chystá.
Prokázat pomocí popisů na základě relevantních faktů, pomocí vysvětlení , která nejsou mystická a vágní, která jsou založena na popisech aktuální konstelace skutečnosti a ne na tak či onak "kvalitních" popisech vycházejících z velmi pochybných analogií konstelací skutečností historicky zcela odlišných.

Neboť jak zde někdo správně napsal - takovouto " logikou" by bylo možné chtít zakázat koaliční spolupráci i lidem s katolickým světonázorem. Který je také založen na chiméře /spravedliví jsou do nebe - zlí do očistce....život po smrti...jen Bůh může soudit a volat k odpovědnosti...etc etc/ - chiméže snad ještě infantilnější než je chiméra vybudování komunistické společnosti snad ještě za řivota protagonistů této chiméry.

Bát se Baborové znamená tvrdit, že nemáme k dispozici účinnýc mechanismus kontroly výkonu jejího úřadu.

Domácí úkol pro studentského vůdce Hellera :
Vadila by mu místo Baborové např. sestra, respektive exsestra Parkanová ?
A proč ?
A proč teda mu vadí Baborová ?

P.S: Komunisty /kandidáty NF - např. exbratra Kalouska/ jsem nevolil ani tehdy, když je volilo 99 % oprávněných voličů.
14. 02. 2013 | 00:55

SA napsal(a):

kožka šklíba

Děkuji, vaše slova jsou milým pohlazením v pohnuté době.
14. 02. 2013 | 00:57

český maloměšťák napsal(a):

88
Vaše přátele Palase a Kajnara osobně neznám.
Informujte mě tedy.

Jsem jedno oko.

P.S. Pokud tedy něco víte. Ale pak byste byl směšný...neb vy sám jste měl upalovat na tu policii. A ne to vytýkat někomu, kdo se s Palasem či Kajnarem nepřátelí.
Podle mě se ale chcete pouze hašteřit.
14. 02. 2013 | 00:57

44 napsal(a):

Jednou z velkých "chybek" ve tvrzeních pana českého maloměšťáka (čím to je, že se mi asociuje Švejk) je, že vůbec nebere v úvahu růst efektivity práce. Je obecně známo, že tento růst způsobuje, že je potřeba stále méně a méně lidí v prvo- a druhovýrobě. Je proto nutno vytvářet příležitosti v terciální sféře, tedy ve službách. Přitom tato vláda nekvalifikovaných neumětelů dělá všechno pro to, aby tento sektor poškodila.
Pokud ovšem bude produktivita práce dále růst, a pokud se podaří zajistit dostatečnou zaměstnanost, pokryje produktivita práce veškeré nutné zdroje pro zajištění důchodů i při růstu poměru důchodců vůči plátcům sociálního pojištění.
Takto dalece ovšem promovaní všeználci , fyzici tekutého hněvu a diskusní rutinéři dohlédnout nedokáží.
14. 02. 2013 | 01:04

44 napsal(a):

Vždyť komunisté a jejich 40 let plánovaného hospodářství mohou za dnešní ekonomický marasmus, řeknou mnozí. Je však zajímavé, kolik stovek miliard bylo po jejich špatném hospodaření k rozkradení! Ovšemže se potom díky tempu a kontinuitě rozkrádání můžete dalších dvě stě let vymlouvat na 40 let socialismu, že páni politici. Vždyť za komunistů nebyla svoboda, řeknou mnozí. Jenže svobody se nenajím, navíc dnes tu máme svobodu krást na jedné straně a svobodu se nechávat okrádat na straně druhé. Když jsem sledoval film Sama v čase normálnosti, příběh z doby normalizace, éry – jak se dnes s oblibou říká – bezčasí a šedě, kdy se strach vplížil i do snů, žádnou tíseň jsem nepociťoval, naopak jsem si říkal – jak rád bych vyměnil tehdejší starosti za dnešní. Nesnášel jsem stádovité první máje a jiné manifestace, fronty a ideologické fráze (ty, co se týče pitomosti, jak píšu výše, dnešní manažeři mnohonásobně překonali), ale to bylo vše. V rodině jsme na politiku občas zanadávali, ale vcelku jsme politikům věřili, i směru, kterým nás vedli. Na rozdíl od dnešní naprosté deziluze, kdy začít debatu o politice je spolehlivý recept, jak si zkazit náladu. Nezachrání to ani levná ropa.
14. 02. 2013 | 01:10

český maloměšťák napsal(a):

44
Na co mám reagovat - na prázdné fráze opsané z Halo novin ?

Tykejte si prosím svým soudruhům. Líh nepiji - takový koníček mají spíše takoví jako jste vy. Lít do sebe líh a pak blekotat cosi vyčteného z titulků Halo novin.
Divím se Kellerovi že tam píše. Stejně to čtenáři tohoto plátku nesjou schopni pobrat.
14. 02. 2013 | 01:12

kočka šklíba napsal(a):

To věřím SA, a k blogu pořád nic? Čím to, že zastánci tvora Hellera jsou tak chudí na myšlenky? Všechno co umí je jen trapné bud nálepkování nebo výkřiky bez jakékoliv souvislosti s textem? Že by zfanatizovaný studentík?
14. 02. 2013 | 01:31

kočka šklíba napsal(a):

Č.M. stejný provokatér jako SA, jen pod jiným nickem přece ;). Jinými slovy ubožák ;)
14. 02. 2013 | 01:35

Medikolog napsal(a):

Na ja ceský maloměšťáku...

Heller blog by se vyjímal ve Völkischer Beobachter. Her Heller is sehr gut antikomunist... Mezi čtenáři by nalezl plné pochopení.. kdyby se nenarodil pozdě o 60 až 70 let. Mohl by se svými studenty zformovat dobrovolnickou jednotku pod velením generála Kurt Arthur Beno Studenta. Jistě by byli ozdobou bojů na východní frontě. Mohli by komunistům skákat padáky přímo na hlavy.
14. 02. 2013 | 01:59

Maximus napsal(a):

č.m.

Jak tak koukám, tak nick 44 Vám netykal a musím uznat, že zčásti i má pravdu. Komunisti sice nevedli náš stát až na srovnatelnou úroveň třeba Rakouska, ale z celé té slavné RVHP si vedli spolu s NDR nejlépe. Je třeba také uznat, že tady toho zbylo po nich dost k rozkradení, pardon zprivatizování, že se o to vše tady rvaly celé skupiny lidí o to, jako psíci o kost!
Mějte se a klídek, kouřit dovoleno!
14. 02. 2013 | 02:01

kočka šklíba napsal(a):

Maxime jenže nick SA ano, nicméně editor i nyní v noci stihl jeho trapný výkřik smazat a jsem přesvědčená, že nick 88 a 44 je z té samé IP adresy. Což nám samozřejmě zdejší "objektivní" editor nesdělí a další texty výše uvedených nicků jen provokují.
14. 02. 2013 | 02:09

jura napsal(a):

milý pane učiteli, zimola, kdyby chodil po hlavě a odrážel se ušima, vám to recht nebude. Hele, už jste viditelný, máte tu 4 blogy, to by snad stačilo. Jo, kdybych zjistil, že mé děti učí něco podobného vám, holt by z té školy museli pryč, a vůbec bych o tom s nimi demokraticky nediskutoval.
14. 02. 2013 | 05:28

Anna napsal(a):

Paní Lilo,

z Vašich slov soudím, že VY chcete diskutovat. Včera jste mě oslovila a zatím se nevyjádřila k tomu, co jsem včera napsala ve dvou příspěvcích adresovaných Vám. Proto jejich části uvádím znovu:

Anna napsal(a):

Lila napsal(a):

Anna, krajan, Nazeďchcal

Jsem z jižních Čech, moji (dohledatelní) předci tu žijí od 16. století. Jihočeské školství mi není lhostejné, a to nejen proto, že jsem v něm pracovala, ale i proto, že případné kroky komunistických politiků se bohužel budou týkat i mých potomků.
----------------------------------

KSČM je u nás legální politická strana, která má po léta zastoupení v Parlamentu. Členy KSČM jsou i někteří učitelé, např. paní Baborová. Měli by mít podle Vás komunisti zakázáno vykonávat učitelskou profesi? Jste pro zavedení kádrování?
.
----------------------

"Resumé? Jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna... "
---

A Vy máte stejná kamna v Jižních Čechách v osobě paní Baborové?

-----------------------------------------------------------------

Prosím, uveďte konkrétně, v čem by se podle Vás lišily výsledky ve školství vedené KSČM oproti výsledkům pod vedením KDU-ČSL, jejímž členem je pan Heller. Děkuji.

Ještě se Vás chci zeptat, jestli poměry za bolševika ve společnosti i ve školství považujete za stejné při jejich srovnání v padesátých, šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech.

Děkuji. Mám zájem diskutovat.
14. 02. 2013 | 06:51

Anna napsal(a):

rejpal napsal(a):

Anna
Ještě bych doplnil. Myslím že problém ideologie není v tom, že je komunistická, ale v tom, že jde o ideologii. Protože ideologie jsou ze své podstaty přesvědčením o té jediné pravdě, kterou máme my - a od toho už je jen krok (třeba i v poctivé víře) vnucovat ji druhým, i násilím.
-------------------------------------------------------

Podle mě jste uhodil hřebík přímo na hlavičku.
Každá, byť sebelepší myšlenka, podle mě jde zneužít a využít.

Pro příklad nemusím jít daleko. Katolická církev, která se ŽIVÍ hlásáním slov Ježíšových, neodmítla finanční vyrovnání v rámci církevních restitucí. Navíc v době, kdy stát hospodaří s deficitem, vláda omezila porodné, snížila valorizaci důchodů, sociální dávky, některé příspěvky zdravotně postiženým, zrušila pastelkovné, rodiny s dětmi a nízkopříjmové obyvatele zatížila zvýšením DPH...

Přitom Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť. Také řekl, že dříve projde velbloud uchem jehly než boháč do království nebeského.
14. 02. 2013 | 07:13

rejpal napsal(a):

Anna
Pokud si pamatuji, církev neodmítla před 20 lety ani tu budovu Voršilek, kterou dostala omylem. A nikdy ji nevrátila. Byla to rána prestiži, kterou měla po listopadu dost vysokou (asi i díky kardinálu Tomáškovi).
Zajímavé je propojení církve a moci. V zemích, kde dominovala katolická církev, se různé věci děly z její vůle, a protestanti byli pronásledováni, v nejlepším případě tolerováni. Dnes mají postavení spíš těch méně ideologických, bližších původním ideálům. Jenže jinde, kde byl poměr sil obrácený, to zase bylo naopak. Čarodějnice a kacíře pálily obě strany se stejným úsilím.
Ale to asi opravdu platí o každé ideologii. Hlasatelé jediných pravd - ať už jakéhokoli druhu - by měli být oamžitě izolováni v nějaké uzavřené komunitě a léčeni prací, aby si vydělali na svůj chléb. Sešla by se tam zajímavá a různorodá společnost.
14. 02. 2013 | 07:34

Anna napsal(a):

rejpal

Problémy jsou však i v současnosti - cituji:
Molotovy, útok na vlak, 82 zraněných policistů. Katolíci zapálili Belfast

13. července 2010 22:19

Severní Irsko zažívá nejhorší nepokoje za posledních dvanáct měsíců. Začaly před tradičním pochodem oranžistů, jímž si protestanti připomínají vítěství krále Viléma Oranžského nad katolíkem Jakubem. Letos od něj uplynulo 320 let. Pochody katolickými čtvrtěmi měst si ale katolíci líbit nenechali.
Demonstranti při srážkách za poslední dvě noci zranili 82 policistů, počty zraněných civilistů známé nejsou. V Belfastu je kvůli násilnostem stále několik ulic uzavřeno. Policie nikoho nezadržela.

Násilnosti vypukly krátce před pochody, jimiž desetitisíce stoupenců extremistického protestantského Oranžského řádu oslavily 320. výročí vítězství Viléma Oranžského nad katolickým králem Jakubem II., a pokračovaly i po nich. Pochody se konaly v 18 městech.
Na jejich účastníky a na policisty útočili mladí katolíci, kteří odmítají nadvládu Londýna nad Severním Irskem a kompromisní uspořádání, které vedení místních protestantů a katolíků pod dohledem Londýna dohodlo v posledních letech.

Účastníci nepokojů byli podle policie velmi mladí, většinou pod dvacet let, a údajně mezi nimi byly i osmileté děti. Podle zdroje citovaného agenturou AP útočníky nespojuje soudržná politická filosofie, ale jen touha "rozdat si to" s policií.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/molotovy-utok-na-vlak-82-zranenych-policistu-katolici-zapalili-belfast-1mg-/zahranicni.aspx?c=A100713_221940_zahranicni_jw
14. 02. 2013 | 07:44

rejpal napsal(a):

Anna
Tak ono je to podobné, jako s islámem. Na povrchu je náboženská rivalita, pod ním boj o moc. Severní Irsko je ještě komplikovanější tím, že je součástí Británie a ne každému se to líbí. To je situace těžko řešitelná. Jedna věc jsou politické deklarace, druhá pocity lidí.
14. 02. 2013 | 07:51

Anna napsal(a):

rejpal

No právě.
14. 02. 2013 | 08:04

Kalich napsal(a):

44 napsal v 1,04 absoluztní blábol??? Co hulíte člověče, pošlete také něco.
Vy si vážně myslíte že nezaměstnanost je proto že technologie už všechno udělaly samy a my nemáme do čeho píchnout??? A nevíme co s lidmi, aby se nenudili.

Bože ,jak vám odpovědět, aby cenzor nemusel mazat!!! ty tankodromy místo silnic jsou proto že technologie jsou tak dobré.??? Bezdomovce, vybydlená gheta, exekuce, bídu, nezaměstnané máme proto že technologie postavily vilu pro každého ale lidi radši blíž k přírodě, nekam pod most??? Školku neseženete protože MÁME VYSPĚLÉ TECHNOLOGIE?? Rušíme pohotovosti, protože na každého čeká vrtulník který ho mnohem rychleji zaveze do nemocnice, a s třískou v prstu???.Ani není odklizen sníh z chodníku, ale vyhřívané chodníky už technologicky umíme.
.
Až dávka vyšumí a přežijete absťák, rozhlédněte se kolem sebe. A zjistíte že jsme vytvořili tak nesmyslná politicko byrokratická opatření, NESMYSLNÝ ŠPATNÝ SYSTÉM že se prostě pracovat nedá nebo nevyplatí, přestože PRÁCE JE NA SVĚTĚ VŽDY VÍC NEŽ DOST.
14. 02. 2013 | 08:23

Lila napsal(a):

Anno

Omlouvám se, že jsem Vám neodpověděla, ale mám dost odpornou chřipku s teplotou a tak raději volím postel a zázvorový čaj.

Vrátím se tedy k Vašemu oblíbenému tématu - k Výboru pro neamerickou činnost, kterému předsedal smutně proslulý republikánský senátor Joseph McCarthy. Mccarthismus je nepochybně obdobím americké historie, na které nejsou Američané nijak zvlášť hrdí, přesto dávat mezi mccarthismus a komunistický teror 50. let (případně normalizační čistky) rovnítko, mně připadá jako hodně silná káva.

Rozdílů by se našlo dost, ale víte, co bylo to hlavní, co konečně zdolalo McCarthyho? Svoboda televizního a rozhlasového zpravodajství. Kuráž a integrita nitra reportéra Edwarda Murrona z CBS. Ale to samo by nestačilo. "Malý americký člověk" se ukázal v rozhodné chvíli veliký. Viděl pravdu na své obrazovce a slyšel McCarthyho v senátním výboru lhát. To stačilo.

Protože mám reálnou zkušenost se členy KSČM v našem regionu, nesouhlasím s Vámi v tom, že jde o nějakou novou krev, o lidi, kteří se dokázali od neblahé minulosti své strany odříznout. (Dodnes jsem nepochopila, jak mohl slušný a inteligentní člověk po roce 1968 do KSČ vstoupit; minimálně od Pražského jara se už nikdo nemohl vymlouvat, že nic nevěděl. Existuje bezpočet archivních dokumentů, literatury i osobních svědectví, aby si každý soudný člověk udělal obrázek, s čím má tu čest.)

Jestliže těmto lidem nevadila včerejší zvěrstva KSČ, kde berete jistotu, že jim budou vadit podobná zvěrstva v budoucnosti? Pokud by u KSČM neexistovala přímá návaznost na KSČ, těžko by si nová strana mohla pořizovat pomalu v každém okresním městě nemovitosti, v nichž sídlí jejich početné a placené stranické aparáty a platit novináře, kteří jim na zakázku zhotovují novinové články. Hezky česky tomu dodnes říkají "agitprop".

Také mezi nacisty se našli celkem slušní lidé, kteří někdy komusi pomohli. I před norimberským tribunálem defilovali lidé, z nichž mnozí disponovali vysoce nadprůměrným IQ a vzděláním, byli mezi nimi i kultivovaní ctitelé vážné hudby a architektury, kteří milovali své děti a psy, a pravděpodobně vlastníma rukama nezamordovali ani slepici. Přesto zcela oprávněně nesli odpovědnost za činy strany, ke které se vědomě přidali. Tak to prostě je.
Paní Baborové a spol. nikdo nezazlívá její konkrétní činy, nejspíš bude dobrá matikářka, ale nikdo z ní nesejme odpovědnost za stranu, do které dobrovolně kdysi vstoupila a s níž se se vším všudy ztotožnila. Nejen s její současností, ale i minulostí a budoucností.

V roce 1991 jsem se zúčasnila mezinárodní konference o zločinech komunismu, kde svá svědectví (včetně obrazových a zvukových materiálů) přinášely jednotlivé národní delegace: Rusové, Ukrajinci, Poláci, Češi, Slováci, političtí vězni a jejich potomci, či šťastlivci, kteří přežili gulag... Antikomunismus, stejně jako antifašismus, považuji za zcela legitimní občanský postoj.

Ještě malou technickou poznámku:
Domnívám se, že příspěvky v diskuzi (byť třeba plné věcných i gramatických chyb a podepsané nickem) jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, jak ho definuje autorský zákon. Soudím, že jakákoli manipulace s cizími texty - jejich kopírování a vkládání do vlastních textů by se mělo dít pouze se souhlasem autorů příspěvků. O porušení autorského zákona asi nepůjde, ale přece jen bych ctila pravidla slušného chování. Promiňte, ale recyklování pasáží z mých příspěvků mi vadí.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný den.
14. 02. 2013 | 08:38

Bazzy napsal(a):

Ještě se vrátím, mrzí mě, že se tu mydlí dobří lidé.
To MU, ta chyba, to, co je třeba najít a odmítnout v této kauze je, že byla paní Baborová posuzována nikoli jako člověk ale jako komunista. Tohle je ten prvek fašismu. Člověk v tomto případě nedostal šanci. Ostatní je balast.

Člověk první. Vždy. Bez vyjímek. Až pak to ostatní. Nedokážu dost zdůraznit, jak je to důležité a kolikrát to ještě budete potřebovat.

ŘK církev si s komunisty naprosto nezadá, nemají si co vyčítat. Vím, že to zní tvrdě, ale je to tak.

Někdy Vám napíšu jak zatočí Aristoteles s Hitlerem, je to nádherné vítězství člověka...
14. 02. 2013 | 08:48

Kalich napsal(a):

Lilo, z vás ten fanatismus a žluč přímo kape.
Nechcete se opravdu vyzpovídat co vám komunisti konkrétně udělali?? Máte nějakou divnou posedlost.
.
Do KSČ vstupovali lidé
1/ uvědomělí kteří chtěli budovat slušný stát, a nic na tom nemění to že tu bylapo r 68 přítomná vojska Rudé Armády. Ta jen vytvářela reciprocitu s vojsky USA na Německé straně, tak to nedémonizujte
2/ Kariéristé- Ti co pochopili že na určité pozice a funkce se nejlépe dostanete jako straník. To platí pro VŠECHNY politické strany na světě, TAKŽE ODSUZUJTE VŠECHNY NEBO NIKOHO.

.
Pokud jde o údajné zločiny komunistu, opět bych rád kdybyste stejně odsoudila i církev za inkvizici a křižácké války, demokracii za války v Korei, Vietnamu, atd až po humanitární bombardování Jugoslávie, Irák, Afghanistan, Lybie, Egypt, Sýrie, Mali
Nevinných zabitých bylo zajisté nesrovnatelně více než těch od komunistů.
On totiž opravdu hlavní "zločin" komunistů byl v tom, že se muselo pracovat a nesmělo se parazitovat. Kdo slušně pracoval, neměl s komunisty problém, a sociální a ekonomický stav společnosti byl o mnoho lepší než dnes
.
14. 02. 2013 | 09:15

Anna napsal(a):

Lila
"Vrátím se tedy k Vašemu oblíbenému tématu - k Výboru pro neamerickou činnost, kterému předsedal smutně proslulý republikánský senátor Joseph McCarthy. Mccarthismus je nepochybně obdobím americké historie, na které nejsou Američané nijak zvlášť hrdí, přesto dávat mezi mccarthismus a komunistický teror 50. let (případně normalizační čistky) rovnítko, mně připadá jako hodně silná káva."
---

Nikdy jsem nikde nedávala rovnítko mezi mccarthismus a komunistický teror 50. let (případně normalizační čistky).
------------------------------------------

"Protože mám reálnou zkušenost se členy KSČM v našem regionu, nesouhlasím s Vámi v tom, že jde o nějakou novou krev, o lidi, kteří se dokázali od neblahé minulosti své strany odříznout. "
---

Neuznávám kolektivní vinu. Pokud vím, tak se KSČ omluvila:
25.5.2005
DOKUMENT
1989: Omluva KSČ občanům
http://blisty.cz/art/23506.html

Za největší lež označil Vojtěch Filip tvrzení, že se KSČM stále ještě neomluvila za zločiny KSČ. „Každý, kdo samozřejmě chtěl, to slyšel už v prosinci 1989, pak v únoru 1990, kdy KSČM vznikala a tu omluvu převzala do svých dokumentů. Ostatně to vše lze dohledat také na internetových stránkách KSČM, kde to všechno je,“ konstatoval ParlamentnímListům.cz rezolutně Filip. Jak dodal, ten, kdo to prostě slyšet nechce, tak to neslyšel ani tehdy, a nebude to chtít slyšet ani teď.
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Nelzete-porad-za-minulost-KSC-jsme-se-omluvili-rozcilil-se-Filip-250667
----------------------------------------------------------

"Jestliže těmto lidem nevadila včerejší zvěrstva KSČ, kde berete jistotu, že jim budou vadit podobná zvěrstva v budoucnosti? "
---

Od Sametu uběhlo téměř čtvrt století. Jaká zvěrstva za tu dobu komunisti udělali? Čeho je podle Vás třeba se bát ze strany KSČM a jejích členů? Není rok 2013, nejsme v EU a nebyli i před 89. pravidelně volby?
------------------------------------------------

"Antikomunismus, stejně jako antifašismus, považuji za zcela legitimní občanský postoj."
---

Já též.
-----------------------------------------------------

"Ještě malou technickou poznámku:
Domnívám se, že příspěvky v diskuzi (byť třeba plné věcných i gramatických chyb a podepsané nickem) jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, jak ho definuje autorský zákon. Soudím, že jakákoli manipulace s cizími texty - jejich kopírování a vkládání do vlastních textů by se mělo dít pouze se souhlasem autorů příspěvků. O porušení autorského zákona asi nepůjde, ale přece jen bych ctila pravidla slušného chování. Promiňte, ale recyklování pasáží z mých příspěvků mi vadí. "
----

Já jsem nikdy nevydávala číkoliv příspěvky za vlastní. Ctím pravidla slušného chování a podle mě je kopírováním příspěvků někoho jiného, případně jejich částí, nikterak neporušuji. Kopíruji je do vlastních příspěvků k objasnění, na co konkrétně reaguji. Promiňte, nechápu, co Vám na tom vadí. Omlouvám se, že na to nebudu brát ohled, protože podle mě tím duševní vlastnictví Vaše ani jiných autorů nikterak nezpochybňuji a o něj nepřipravuji.

Přeji Vám brzké vyzdravení. Děkuji za pochopení.
Hezký nejen dnešní den přeji.

P.s.: Mrzí mě, že jste neodpověděla ani na jednu z pěti otázek, které jsem Vám opakovaně položila 14. 02. 2013 | 06:51 .
14. 02. 2013 | 09:22

Anna napsal(a):

Lila

P.s.: Omlouvám se za hrubku - oprava: Není rok 2013, nejsme v EU a nebyly i před 89. pravidelně volby?
14. 02. 2013 | 09:25

gaia napsal(a):

Bazzy napsal

ŘK církev si s komunisty naprosto nezadá, nemají si co vyčítat. Vím, že to zní tvrdě, ale je to tak.
já tvrdím, že ŘK církev je daleko horší.

komunisté nechtějí dopřát lidem jen velký majetek, katolická církev chce daleko víc, nechce jim dopřát ani mít svou vlastní duši.Což je dle mého daleko horší.
14. 02. 2013 | 10:06

český maloměšťák napsal(a):

Maximus napsal(a):
č.m.

Jak tak koukám, tak nick 44 Vám netykal.....
---------
Tykal. Byl ale Stejskalem vymrskán :

44 napsal(a):
český maloměšťák

Něco podobného jsem čekal. Na konkrétní argumenty nemáš odpověd. Jediné na co se zmůžeš, ty ubožáku, je napsal, že jsou to kecy. A v čem? To už rozvést neumíš. Jsi prázdná slupka nasáklá lihem.
14. 02. 2013 | 01:07

------
Komunisti nás vedli leda tak do prdele. Věc jiná je, že alternativy nebylo - rozdělení zájmových zon SSSR a USA proběhlo po WW2 tak jak proběhlo. Stalin dostal mj. nás, USA západní Evropu a slib. že Stalin nebude strkat rypák do míst , kde se vyskytuje a těží arabská ropa. Klídek tam, klídek onam. Zbytek kasírung úroku a folklor. Sice na vyšší úrovni než je téma blogu...ale stále jen folklor.

Btw :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2265490/citi-usa-budou-energeticky-sobestacne-uz-za-par-let-opec-dostane-na-frak.html
14. 02. 2013 | 10:12

44 napsal(a):

český maloměšťák

To byla citace mého článku uvěřejněná na Britských listech. Dáváte rovnítko mezi Britské listy a Haló noviny? To je stejné jako dát rovnítko mezi ČSSD a KSČM. Že vy jste jeden z těch fanatiků, kteří vylepovali plakáty K.SČSSD? Takové černobílé vidění světa je typické pro jednodušší lidi a fanatiky.
14. 02. 2013 | 12:05

SA napsal(a):

kočka šklíba

Díky, jste milá dáma. Souhlasím s vámi. Jen bych opravil vaši drobnou chybičku, nejsem studentík ani zastánce Hellera, naopak jsem jeho velký odpůrce, tak jako vy. Jsme na stejné lodi.
14. 02. 2013 | 12:07

44 napsal(a):

Kalich

Pravděpodobně jste si mě spletl se svým spolunocležníkem z Bohnic, kde se nyní nacházíte. Já současný režim neobhajoval, ale naopak kritizoval.
14. 02. 2013 | 12:12

Maximus napsal(a):

Maximus

Ten smazaný text jsem nečetl, ale je docela děsivé, že si ukládate každý komentář, který zde by napsán. To mi silně připomíná praktiky někdejší STB. Doufám, že jste u nich nepracoval.
14. 02. 2013 | 12:15

Maximus napsal(a):

pardon to bylo pro českého maloměšťáka
14. 02. 2013 | 12:16

Kalich napsal(a):

44- tak ten SOUČASNÝ režim kritizujte. RÁD PŮJDU S VÁMI. Ale ne že když se objeví další průšvih /nezaměstnanost na úrovni krize z 30 let, další propad průmyslu, stavebnictví o desítky %, spotřeby, nárůst bezdomovců, exekucí, ghet, kriminality, STÁTNÍHO DLUHU O DALŠÍCH 165 MILIARD atd atd/ tak vy stočíte diskusi na to zda byl palach hrdinou antikomunistického odboje / nebyl ani omylem/ a co dělali blbě komunisti před 65 lety. A že vítěz demokratických voleb v Jižních čechách se nesmí ujmout funkce.
To je fašismus, sprosté lhaní, anarchie a demagogie. Proto musím být PROTI VAŠIM ZMATENÝM NÁZORŮM
14. 02. 2013 | 12:23

Zdeněk Brom napsal(a):

Kalich:

Cituji: "Kdo slušně pracoval, neměl s komunisty problém, ..."

Můj příbuzný měl před rokem 48 malou kovárnu, kde zaměstnával dva lidi. Byl vyhodnocen jako kapitalista, dílna mu byla zabavena a on putoval do textilní továrna jako pomocná síla.

Další měl malý statek, kde hospodařil se svoji rodinou. Po roce 48 a v rozporu s květnovou Ústavou mu byl statek zabaven a on se musel s rodinou odstěhovat do města, kde byl dělníkem ve strojírenství.

Další v 70. letech nepodepsal souhlas se vstupem vojsk a musel opustit místo náměsta ve strojírenském podniku.

Kolik pracovitých lidí mělo problémy se soudy skrze nedovolené podnikání jenom proto, že nemohli mít svoji autodílnu, statek nebo jinou firmu. Kolik vědců muselo odejít, aby se naplno mohli věnovat vědě bez ideologie?
14. 02. 2013 | 12:36

Almo G™ napsal(a):

Maximus napsal(a):

Ten smazaný text jsem nečetl, ale je docela děsivé, že si ukládate každý komentář, který zde by napsán. To mi silně připomíná praktiky někdejší STB. Doufám, že jste u nich nepracoval.
14. 02. 2013 | 12:15

--- Víte o lepším řešení, jak ze sebe nenechat dělat lháře a hlupáky poté, co Aktuálně smaže vulgární provokace? Nereagovat na ně občas nelze a pravidla jsou zde aplikována tak gumově, že nikdy není jasné, který příspěvek zmizí a který ne.
14. 02. 2013 | 12:40

Almo G™ napsal(a):

Z.Brom: "Kolik pracovitých lidí mělo problémy se soudy skrze nedovolené podnikání jenom proto, že nemohli mít svoji autodílnu, statek nebo jinou firmu."

Zkuste dnes nepovoleně podnikat. Schválně, jak dlouho se vám to podaří a jaké to pro vás bude mít následky. Podle mě stejné nebo horší, než tehdy.
14. 02. 2013 | 12:42

Almo G™ napsal(a):

P.S: Mí blízcí příbuzní za socialismu bez problému podnikali. Jak to, když to podle Z.Broma nešlo?
14. 02. 2013 | 12:43

Almo G™ napsal(a):

P.S. Oficiálně. S povolením.
14. 02. 2013 | 12:44

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

V jaké době a v jakém oboru?
14. 02. 2013 | 12:46

Almo G™ napsal(a):

Za socialismu. Obor prozrazovat nebudu. Ale napovím, že ten kovář měl stejné možnosti.
14. 02. 2013 | 12:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

To jste mohl pouze na konci 80. let, krátce v 60. Přežilo také několik malých zemědělců.

Tanže chcete tvrdit, že v reálném socialismu mohl kovář získat živnostenský list, otevřít dílnu, zaměstnat lidi a podnikat?
14. 02. 2013 | 12:56

rejpal napsal(a):

Zdeněk Brom
Určitě to šlo pár měsíců v roce 68 a zhruba od roku 1987. Mezi tím šla jen svobodná povolání.
A pak tu byla šedá zóna (třeba černí bookmakeři), kterou stát nijak horlivě nedusil, třeba i proto, že řada tehdejších VIP ráda sázela
14. 02. 2013 | 13:00

český maloměšťák napsal(a):

Maximus
Viz vysvětlení Almo G.

Ne , nepracoval jsem pro vaše soudruhy.
Naopak. /oni pracovali pro mě :)))))...ha, ha, ha.....:))))/

Jednodušeji :
Vy jste mě nařkl, onen alkoholik napadl. Nebýt možnosti dát sem jeho příspěvek...nu, však snad pochopíte to almostovo vysvětlení, ne ?
Nebo to chcete vysvětlit po stranicku ? Dělnickou pěstí ?

Vy si některá/hmm...takže "všechny komentáře"...a halucinace máte občas -nebo jen třikrát do dne ?/ data neukládáte ? Neděláte si poznámky, nearchivujete...atd ?
Hmm - nezávidím tomu vašemo škopku. Musí být v něm notný nepořádek a přetlak.
Jak to celé ventilujete ?

Ukádám si zejména fakta - tj. někdy i vaše příspěvky, mnoho asfaltových, Lexe Slámových, reppopa, některé ZM, Občana, Anny, Fialenky, ženy, almosta, jozky, jopzefa...ale i třeba xx a mnoha dalších. Ti lidé si dali práci s tím, že se tu pouze nevyblili, ale něco napsali...něco co má hlavu a patu - i když s napsaným třeba nesouhlasím.
Občas si pak uložím i kreténské příspěvky...mám rád i ubohosti - vždyť jsou tak bezprostředně lidské !!! /nejnabitější složka je ta s názvem
" malalaj, ghandí z hoven"/
Spokojen ?
Jo - říkají mi nulanulaosm. Ale to nesmím nikomu prozradit , jinak by mě Mossad vydal Arabům, CIA Rusům a KGB Američanům...a to, jak jistě uznáte - by neprospělo naší společné věci - tedy snaze o vytváření prostoru pro věcnou a slušnou diskuzi.

Ten způsob ventilace by mě fakt ale zajímal. Bez ironie. Já si totiž v hlavě nenosím dokonce ani to, kdo mě urazil a čím. Připadá mi to malicherné a prostopášné /mrhání neurony/.

No a tak jsme se oklikou dostali opět k tomu efektivně a rozumně vedenému protestu, že - Maxime ? Takříkajíc k protestu spontánnímu a ryze z vlastní hlavy jdoucímu.
Proti čemu se to tady vlastně protestuje...připomeňte mi to, Maxime...nemám ještě založenou složku " protesty studentské - protikomunistické/ oddíl Baborová/ únor 2013/ KDU ČSL/ Heller/ vyčichlý humor".
14. 02. 2013 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

Almo G™
Nic proti Vám, ale můj otec jen kvůli tomu, že pocházel z rodiny živnostníka...nemohl jak studovat, tak se nedostal k výjezdní doložce.
14. 02. 2013 | 13:21

Zdeněk Brom napsal(a):

rejpal:

Časově jsme ve shodě. Šedou zónu reálného socialismu beru jako náhražku. Nešlo o standardní podnikání.

Svobodná povolání, ano. Ale opět to není standardní podnikání.
14. 02. 2013 | 13:28

Bazzy napsal(a):

Gaio, Země, vy jste tak NÁDHERNÁ bytost až mi vháníte slzy do očí. Poníženě prosím buďte. Buďte taková, jaká chcete být, klidně namyšlená, vybíravá, pomalá, nešikovná, buďte si. A když už jste mě dostala na kolena, tak poprosím ještě jednou - za odpuštění pro lidi, jsou to Vaše děti...

Ten, co tančí mezi IP adresami:
děláte to dobře, pokračujte bezostyšně dál ;-)

aga a neo: vy dva se učíte hrozně rychle, nechcete napsat ten příběh za domácí úkol? Místo mě;-)
14. 02. 2013 | 13:29

Almo G™ napsal(a):

Z.Brom: Tvrdím, že kovář měl možnosti, jak podnikat, už za socialismu.

Rejpal: Šlo to po celou dobu - zemědělci, řemeslníci atd. Většinou se to ale řešilo tím, že onen člověk dělal to, co dříve, jen pod formální značkou "Přidružená výroba", "Služby MNV" apod. Soukromě podnikala mnohá družstva - např. zemědělská - Slušovice tak produkovaly počítače i komponenty počítačů atd. Ne proto, že by to někdo naplánoval, ale proto, že někdo projevil iniciativu, podnikavost, vyřídil si nějaké byrokratické kolečko. Problém většiny podnikavců byl ale v tom, že pro ně bylo jednodušší nic nevyřizovat, o nic se nestarat a brát do kapsy načerno (podobně jako dnes). Ta svobodná povolání také zahrnovala nemálo možností, jak žít na vlastní noze.

Rozhodně neplatí, že žádné nebyly. I kovář p. Broma nějaké příležitosti měl.
14. 02. 2013 | 13:30

Almo G™ napsal(a):

č.m.: Ano, pokud měl smůlu na fanatika, který o tom rozhodoval, pak ano. Ale ty zkušenosti jsou tak rozdílné... Nedá se říci, že to bylo v celé zemi a na všech úrovních stejné. Někde byl nejtužší stalinismus i na dělnické buňce BSP složené z 5 lidí a jinde se svobodně diskutovalo a podnikalo ostošest.
14. 02. 2013 | 13:34

Almo G™ napsal(a):

Ostatně, zaměstnanci mnohýchc firem by moli vyprávět, jak je to s ideologickou nalejvárnou a firemní disciplínou dnes:

http://www.kht.tul.cz/items/PER-cv/1-PER-P/Hajn%C3%A1%20Kate%C5%99ina.pdf

Práce na nových projektech je však psychicky velmi náročná, a proto je třeba ji
řádně započít rozcvičkou řízenou hlasem z reproduktorů, které jsou umístěny v celém areálu firmy včetně schodiště a WC tak, aby ji žádný ze zaměstnanců nemohl přeslechnout. Tento ranní zvyk popisuje také pan Murtag ve své knize: „Každé ráno v 8.20 oživnou reproduktory ve stropě a začíná hudba k rozcvičce. Cvičitel vyřvává svůj budíček a svolává do zbraně, jeho zpěvavé a jadrné povely nám mají vnuknout pocit zdraví, chuti do práce a připravenosti vykročit do nového dne, spustit software a plodit nové nápady pro všechny ty technicky vysoce vyspělé mašinky, které se budou napřesrok nebo rok poté prodávat v Japonsku, v Americe a vůbec všude.“
14. 02. 2013 | 13:39

Kalich napsal(a):

Z.Brome- a nechcete náhodou ty 3 vaše příbuzné nějak porovnat s tím kolik MILIONŮ lidí ztratilo práci po r. 89. KOLIK MILIONŮ JE V EXEKUCI. kolik je nezaměstnaných a bezdomovců TADY A TEĎ.
Vaši 3 příbuzní okamžitě dostali jinou práci, dostali plat ze kterého šlo v pohodě žít. Dnes neutáhne nájem ani důchodce po celoživotní práci. A to vše je TAKÉ DŮSLEDEK STÁTNÍ POLITIKY, tak jako tehdy. Jenom nemůžezte říci že ten kdo vás vyžene na dlažbu je z jedné strany která má vedoucí úlohu, tak nemáte na koho nadávat.
To že vršíme nesplatitelné dluhy a neumíme se uživit, vám nevadí.? Ani to že vaši rodiče dostali důchod který v pohodě stačil na slušný život, vy už ho mít NEBUDETE, ani ZDRAVOTNÍ ZABEZPEČENÍ, natož lázně nebo rekreaci.??
Nevadí vám že nemáme podniky které by nám dali práci a uživily nás- vše rozkradeno.
Včera byl vyhodnocen nejlepší český podnikatel roku 2012- je jím ředitel firmy HOPI která získala monopol na zavážení hypermarketů čínským zbožím. Ani to vám nepřijde divné???
Aby bylo jasno, 50. léta znárodnění NESCHVALUJI, i když trochu chápu- bojovníci proti Hitlerovi po návratu z fronty a koncentráku neměli co jíst, kde bydlet, a dívali se na plné sklady šmelinářů a kulaků, často se zbožím ukradeným židům, často vycházeli v pohodě s Gestapem. A prodávat chtěli kapitalisticky- na trhu nedostatek, ceny astronomické.
Nejde to už vrátit, řešte to co se děje tady a teď,neřešte co bylo špatné před 65 lety, s tím už nic nenaděláme, většina tehdejších viníků je dávno mrtvá.

I VE VLASTNÍM ZÁJMU řešte dnešní špatnou vládu, ne tu před 65 lety
14. 02. 2013 | 13:43

rejpal napsal(a):

Almo G™
Jenže vždycky šlo o šedou zónu - nějak se to krylo. Regulérně soukromě podnikat s výjimkou těch pár let nešlo a zaměstnávat lidi už vůbec ne (mám dokonce dojem, i když ne jistotu, že ani ke konci nesměl mít živnostník zaměstance mimo rodinu). Družstva byla legální - tam šlo o kolektivní socialistické podnikání, nikoli o podnikání soukromé. Slušovice byly trochu zvláštní případ, ale i tam se přidružená výroba nejvíce rozjela až v dobách perestrojky.
Celé to soukromé podnikání ve srovnání třeba s Maďarskem ukazuje, jak naši komunisté byli na špičce v ideologickém dogmatismu. A to je možná náš národní rys, o kterém neradi mluvíme. Teď jsme zase špičkou v antikomunistickém dogmatismu. Přitom, jestli má někdo důvod se vděčně uklánět ke KSČM, je to naše slavná pravice. Tahle strana je skvělou černou dírou, neutralizující hlasy levice. Kdyby se přejmenovala, rázem by byl problém sestavit pravicovou vládu, protože malé strany by se přidaly k silnějším. Divím se, že na to Grebeníček a spol. ve svém ideologickém boji nepřišli. Přejmenovat se jakkoli, kde by v názvu nebyl komunismus, to by byla rána. A nejspíš by ztráta hlasů od starých bolševiků byla vykompenzována hlasy jiných, kteří jí právě kvůli těmhle věcem nevolí. Což by se asi nelíbilo ČSSD.
A tak všichni nadávají na KSČM, ale ostatní strany jsou rády, že je tam mají.
14. 02. 2013 | 13:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

"Nějaké" možnosti byly. A tak se zrodila ona slavná šedá zóna ekonomiky, podpultový prodej, vexláci ....kteří pak svoje penízky vrazili do privatizace. Výsledky známe.

Osobně jsem toto kolečko zkoušel a byla to sranda. Chtěli jsme si založit s kamarády nakladatelství. To byl tanec.

Bohužel ale znovu musím uvést, že standardní podmínky pro podnikání tu rozhodně nebyly.

Jinak k přidružené výrobě. To byl hit:

https://www.youtube.com/watch?v=ejyA22n-_mc
14. 02. 2013 | 13:47

Almo G™ napsal(a):

rejpal: Souhlas se vším.
14. 02. 2013 | 13:49

Almo G™ napsal(a):

Z.Brom: Neříkám, že by ly standardní v dnešním slova smyslu. Ale byly. Vyvracím jen to kovář je příkladem nějaké téměř tragédie. Jiní lidé měli jiné zkušenosti. Sám znám z doby socialismu soukromé pekaře, zemědělce, řemeslníky atd. Vše oficiálně, někdy s nálepkou "nějaké_bohulibé_organizace". Ale téměř nikdo jim do jejich činnosti nemluvil. Jen nesměli krást, šidit, nedodržovat hygienu atd.
14. 02. 2013 | 13:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Kalich:

V 80. letech jsem za pobýval přes rok v Mostě a pracoval tam. Už tehdy se ve vzduchu vznášela otázka, co budou ti lidé dělat po ukončení těžby. Nikoho to nezajímalo.

Dostali byt - jednu místnost pro 6 lidí bez vody a WC. Plat hluboko podprůměrný, ze kterého nevyžili - museli se sehnat práci po práci.

Spousta věcí mi vadí. Jenže tak nějak také vidím, že za mnoha rozkradenými podniky po roce 89 stojí jeho bývalé vedení, tedy členové KSČ, kteří se ze dne na den stali podnikateli. Také vidím řadu podniků a soukromníků, kteří mají práce nad hlavu. Navštivte VUT v Brně a jejich technologický park. To je svět, o kterém se studentům před rokem 89 ani nezdálo. A nezaměstnanost? Tak to je tam slovo neznámé.

V 50. letech už bylo přes 5 let po válce, takže problémy s navrátilci z fronty a z KT nebyly.
14. 02. 2013 | 13:57

Almo G™ napsal(a):

Souhlasím s Kalichem v tom, že nesehnat práci, je mnohem větší tragédie, než nemoci podnikat pod vývěsním štítem se svým jménem ale s dodatkem "služby MNV".

Vidím to denně - kvalifikovaní lidé, kteří chtějí pracovat a nemohou. Investovali do bydlení, mají rodinu, v místě bydliště příbuzné, ustálené vztahy... a najednou přijdou o práci škrtem něčího pera. Transakční náklady na přesun do Prahy (jak jim radí mnozí chytráci) jsou obrovské, ztráty, které přitom nastanou, neúměrné (daně z prodeje, vyšší ceny nemovitostí v Praze - z vlastního domu do podnájmu?)...¨
14. 02. 2013 | 14:00

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

Takže to uzavřeme asi tím, že standardní podnikání se zaměstnanci u nás možné nebylo. V šedé zóně se pak dělo mnohé.

Cituji: "Jen nesměli krást, šidit, nedodržovat hygienu atd." Pokud si vybudujete za vlastní peníze svůj podnik nebo dílnu a potřebujete zákazníky, tak je tohle zcela normální.
14. 02. 2013 | 14:02

Dvořák napsal(a):

Pane Brome, přišel jsem jenom v Union Bance o hodnoty mnohem vyšší než byla dílnička vašeho příbuzného. Z venku viděno to byla solidní banka, šly tam veškeré celní poplatky státu mimo jiné. Stát je v předvečer krachu vytáhl, na ostatní zbylo cca 23 % vkladů, Ukradeno bylo 700 miliard. Vyšetřování se táhlo a bylo zastaveno letošní amnestií. Viníci jsou živí, chodí mezi námi, na nejvyšších postech včetně demokraticky zvoleného presidenta republiky. Vše v demokracii a demokraticky provedeno!!!!
Měl bych morální právo nenávidět demokracii mnohem větší, než vaše nenávist ke komunistům, vy který to znáte jen z doslechu a všichni zůčastnění už jsou mrtví.
A nejsem sám, těch bank, H systému, Kampeliček, vykradených podniků bylo mnoho, poškozených miliony, to asi víte

Jste hodně divný, pane, zžírá vás nesmyslná nenávist k něčemu co už nejde vrátit
14. 02. 2013 | 14:03

Almo G™ napsal(a):

Z. Brom: "Navštivte VUT v Brně a jejich technologický park. To je svět, o kterém se studentům před rokem 89 ani nezdálo."

Přesně tak. Nikomu se ani nezdálo, že by mohl podnikat za cizí. To je opravdu fantaskní, svět, kam přitékají dotace proudem. Umělý svět inkubátorů, kde nic nehrozí. Pod infražárovkou tam může bez rizika růst, tloustnout a "podnikat" pár pečlivě vybraných jedinců z mnoha. Už samotný park ovšem vzniká na dotacích. Co k tomu říci? To není dobrý příklad.
14. 02. 2013 | 14:06

Almo G™ napsal(a):

"V šedé zóně se pak dělo mnohé."

Ne v šedé zóně. Oficiálně.
14. 02. 2013 | 14:07

44 napsal(a):

Kalich

Zmatek v hlavě máte evidentně vy. Nic z toho co tvrdíte jsem nenapsal.
14. 02. 2013 | 14:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Dvořák:

Než dám někam peníze, tak si rozmyslím kam. Union Banka byla v podstatě past.

Zcela upřímně. Nebral mě reaálný socialismus a nebere mě ani jeho současná varianta, která má krycí jméno demokracie. Ostatně, celá konzumní společnost mě nějak nadšením nenaplňuje. Nějaká nenávist se mě netýká.
14. 02. 2013 | 14:11

Maximus napsal(a):

Almo G™

Jednoduchá rada. Na sprosté útoky prostě nereagovat. Stejskal je smaže a ony tak zmizí v propadlišti dějin. Kdo má ovšem potřebu se hádat, bude schválně reagovat a podněcovat k dalším a ještě silnějším útokům, jako pravidelně činí český maloměšťák, aby pak ze sebe mohl dělat chudáčka.
14. 02. 2013 | 14:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™

Rejpal napsal: "Jenže vždycky šlo o šedou zónu .." Vy jste napsal, že s tím souhlasíte.

Tak si to nejdřív nějak rozmyslete a pak něco napište.

Koukám, že vy o tom VUT v Brně také nic nevíte.
14. 02. 2013 | 14:16

Almo G™ napsal(a):

Maximus: ne vždy to jde. Někdy se maže až s velkým zpožděním, někdy vůbec. Ten plivanec prostě musíte setřít. Už kvůli lidem, kteří nečtou pozorně a mohou mít dojem, že na tom obvinění, urážce atd. něco je. Nelze se neohradit proti brutálním manipulacím apod.
14. 02. 2013 | 14:17

Maximus napsal(a):

český maloměšťák

Opět mícháte několik věcí dohromady. Kdo chce protestovat ať tak klidně činí, ale měl by respektovat výsledky demokratických voleb. Pokud je nezpochybnil soud, jsou platné. Já si žádné příspěvky neukládám, to je pod moji úroveň. A hanlivé urážky už vůbec ne. Proč bych to dělal? Abych jimi pak mohl šermovat a dokazovat jací jsou všichni sprosťáci a já jediný jsem spravedlivý? Kdo je bez viny nechť hodí kamenem jako první. Odvážíte se toho?
14. 02. 2013 | 14:19

Maximus napsal(a):

Almo G™

Urážka a obvinění v anonymní diskusi? Nebuďte směšný.
14. 02. 2013 | 14:21

Maximus napsal(a):

Almo G™

Malý dodatek. Paragraf na ochranu osobnosti chránící občany před pomluvou existuje. Ale to se týká fyzických osob. Ukažte mi zákon, který postihuje urážky či pomluvu diskusního nicku :D. Rád se pobavím.
14. 02. 2013 | 14:29

Almo G™ napsal(a):

Maximus: nepsal jsem nic o zákonech... Zřejmě jste ještě nenarazil na někoho, kdo by vás tady terorizoval nebo pronásledoval. Jinak byste chápal, co mám na mysli.
14. 02. 2013 | 14:38

Almo G™ napsal(a):

Pořád čekám, kdy autor najde odvahu vylézt ze své bezpečné ulity. Když tady nemá za sebou všechny ty kulisy, oddané redaktory v ČT a kompars. Najde? Nenajde...
14. 02. 2013 | 14:40

J.K. napsal(a):

Máme rozkradenou republiku, dluhy rostou do závratných výšin.
Lokajové mezi čecháčky se hádají jestli když vyhraje volby KSČ, smí mít i radní, jestli byl Palach zarytý antikomunista který zaslouží prohlášení za svatého, jesli někomu před 65 lety zabavili dílničku.
Panstvo se baví, krade po miliardách a mohou se potrhat smíchy nad "inteligencí" národa.
.
Nikdy bych nevěřil, že jediný normální v parlamentu 23 let po cinkání klíči bude Grebeníček a komunisti. Všichni ostatní budou křičet bludy.
Šílená doba
14. 02. 2013 | 14:44

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

Mám obavu, že autor bere blog spíš jako místo pro publikaci svých prohlášení a stanovisek. Nebo jako trafiku.
14. 02. 2013 | 14:45

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Trafikant Heller ???

Jo, odtud to tak vypadá. Změnila jsem jméno Zimola za Heller a hned se to tak rýsuje:
"Je víc než zřejmé, že Zimolovi nejde o nějaký poradní orgán nebo snad o studenty samotné. Jde mu pravděpodobně o svůj mediální obraz a politický boj. Pravděpodobně cítí, že jeho židle se stává pomalu, ale jistě nestabilní, když si nedokáže poradit s „pár studenty“. A jeho spolustraníci nelení, protože cítí šanci. "

Díky za upozornění :-)
14. 02. 2013 | 15:09

mb napsal(a):

Dávejte Hellerovi kouř / čouda ... nic jiného nezaslouží ... však mu pánbů podíl na uštvání Baborové pěkně vomaže o hubu ...
14. 02. 2013 | 15:17

J.K. napsal(a):

Antikomunisti.
Pokud chcete aby komunisti NEVYHRÁLI příští volby, musíte se naučit vládnout lépe než oni, pracovat lépe než oni, být pravdomluvnější než oni.
.
Pokud budete lhát hůře než oni, krást a podvádět více než oni, kádrovat hůře než oni, je to cesta do pekel.
Už to konečně pochopte
14. 02. 2013 | 15:18

mb napsal(a):

Lila napsala: Paní Baborové a spol. nikdo nezazlívá její konkrétní činy, nejspíš bude dobrá matikářka, ale nikdo z ní nesejme odpovědnost za stranu, do které dobrovolně kdysi vstoupila a s níž se se vším všudy ztotožnila. Nejen s její současností, ale i minulostí a budoucností.

... já myslim že tam budete mít nějakou logickou chybku ...

jak se můžete ztotožnit ( ještě ke všemu se vším všudy ) ... s budoucností strany ... když ta budoucnost ještě nenastala ... ???

to je divný, ne ?

já jsem třeba člen strany zelených ... ale nedá se říci, že bych se vždy a se vším všudy stotožňoval se SZ ... ( a sotva s její budoucností ... která se teprve bude psát) ...

ale respektuju demokracii ...

... zdravím ...
14. 02. 2013 | 15:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Asi tak :)
14. 02. 2013 | 15:33

mb napsal(a):

Brom 12 36 dobrý vstup ...
14. 02. 2013 | 15:36

Pavel P. napsal(a):

Pane Hellere, doporučuji kontaktovat některou z vysmátých komerčních televizí, nebo Láďu Jaklů a Klausovskou familii IVK. Tam budou Váše názory brát určitě vážně. Věřte mi.
14. 02. 2013 | 15:41

mb napsal(a):

rejpal a (nepřejmenovaní) komunisté ... komunisté vědí, že když se nepřejmenují, mají své hlasy jisté ( starokomunisté + protestní a extremní (isté) hlasy ...

komanče nic nenutí se přejmenovat ( nedonutíme li je k tomu my (demokratický systém) ... který jim slovo KOMUNISTICKÁ v názvu zakáže ( nebot komunistický je podobně zločinný jako nacistický ... a náckovskou stranu v názvu tu rovněž nemáme) ...

komanči jsou v závětří ( i se svym názvem ) ... asi jim to vyhovuje ... vydělávají na chybách, zlodějnách, mafiánství a rozkrádání ´demokratických´ stran ...

asi si komanči spočítali, že jim zachování názvu stojí za to ...

zdravím rejpala ...
14. 02. 2013 | 15:51

Pepa 3 napsal(a):

Vážení diskutující, zejména Almo G, Zdeněk Brom, maximus a další:
Nezdá se vám že za poslední cca 3 hodiny jste naprosto opustili téma a hádáte se zde o ničem? Myslím, že podstatné je to, jak si autor představuje demokracii, a to, že výsledky demokratických voleb jsou dobré pouze tehdy, pokud vyhovují jemu! A nejhorší na tom je, že si jako učitel vezme za rukojmí své žáky! Takové učitele patří ze škol vypráskat bičem! Co vy na to, pane učiteli Zdeňku Brome? Jinak, obojí máte pravdu částečně. Ale o tom snad nemá cenu se hádat. Že nebyla úplná svoboda je jasné. Ale zato jsem se nemusel bát večer projít po Václaváku (to je ale také nesvoboda). A určitě se nekradlo tak, jako nyní. Do Anglie jsem nemohl jet kvůli politickým omezením, dnes tam nemohu jet - stejně jako většina lidí - protože na to nemám. Čili politickou nesvobodu vystřídala ještě daleko tíživější nesvoboda ekonomická! Zeptejte se mladých rodin s dětmi, kolik dětí - spolužáků jejich ratolestí - se nemůže zúčastnit ani zimního lyžařského zájezdu či školy v přírodě!
14. 02. 2013 | 15:56

mb napsal(a):

dvořák napsal: Měl bych morální právo nenávidět demokracii mnohem větší, než vaše nenávist ke komunistům, vy který to znáte jen z doslechu a všichni zůčastnění už jsou mrtví.

... nejde o to nenávidět demokracii ...

jde o to NENÁVIDĚT KLAUSE ... a všechny kdo se spolu s ním podíleli na etablování mafiánského způsobu kapitalismu ...

to myslím s demokracií nemá co dělat ...

/ lépeřečeno klaus a spol intencionálně vyřadili brzdy ( checks and ballances//

... zatím zdravím ...
14. 02. 2013 | 16:04

mb napsal(a):

... přijdu až zas později ...
14. 02. 2013 | 16:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Pepa 3:

Můj osobní názor? Pokud chce někdo dělat politiku, ať neučí. Přijde mi ještě přijatelné, když učitel kandiduje do obecního zastupitelstva, ale pokud chce kraj, senát nebo sněmovnu, ať to zkouší. Ale mimo školu.

Téma jsme opustili kvůli mě, protože jsem chtěl korigovat tvrzení, že pokud člověk poctivě pracoval, neměl s KSČ problémy. Těch důvodů ke konfliktu bylo víc.

Kradlo se i tehdy. Byli jsem na praxi v továrně a co tam se dělo pod heslem "vždyť je to nás všech", to byl dost drsné.
14. 02. 2013 | 16:07

Almo G™ napsal(a):

pepa3: "Myslím, že podstatné je to, jak si autor představuje demokracii, a to, že výsledky demokratických voleb jsou dobré pouze tehdy, pokud vyhovují jemu! A nejhorší na tom je, že si jako učitel vezme za rukojmí své žáky!"

Proto jej vyzývám, aby se neschovával, když diskusi čte.

Aby nám napsal, co chce. Aby se nevyjadřoval jen k odkazu na porno (předpokládám že o tohle šlo výše). Aby ukázal, jaké jsou jeho představy, zamyslel se nad tím, proč prohrál volby a v čem je štvanice na jednu slušnou ženu přínosem pro demokracii.

Výsledek vidíte sám. Nástěnkář. Zbabělec.
14. 02. 2013 | 16:08

J.K. napsal(a):

mb- to přejmenování komunistů kdysi trefně komentoval předseda Filip- nemají zapotřebí být bývalí komunisté, a upadnout tak mezi dnešní hurá pravičáky. Ideje komunistů jsou pořád pro mnoho lidí atraktivní, zejména když kapitalismus, přesněji celá EU a USA krachuje, neumí se uživit bez dluhů

Z Brome- vás ta nenávist jednou sežere. Byl jste na brigádě ve fabrice kde se kradlo??? A stalo se vám v socíku, že jste jednou přišel do fabriky a na bráně vám řekli že je ukradená celá fabrika a už tam nemáte chodit, jako se to běžně dělo v 90. letech???
Srovnávat pytel cementu nebo pár šroubů s rozkradením celé republiky, většiny veškerého průmyslu a také bank,kradení po miliardách. na to musí být člověk hodně zapšklý a duševně ubohý, nezlobte se .
Ono totiž za komančů být chycen při krádeži větší hodnoty znamenalo jít do kriminálu, / a že policie na rozdíl ode dneška konala/ tam makat na uranu, do smrti mít polepený posudek a to často i jeho vlastní děti. Zatímco dnes je svoboda, odsouzení resp obžalovaní kriminálníci by i v parlamentu mohli založit poslanecký klub , stejně tak je to mezi ministry původní Nečasovy vlády. A do kriminálu se chodí relaxovat, minulý týden ukazovali tu amnestovanbou paní jak se snažila honem dostat zpět do teplíčka, přece ona nebude pracovat.
Svoboda nade vše- ono totiž většina těch křiklounů o svobodě se opravdu jenom štítí práce
14. 02. 2013 | 16:29

Jan Boček napsal(a):

Může mi někdo ze zdejších ochránců demokracie, kteří tady šijou do Hellera, vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tím, když odboráři opakovaně na Václaváku žádají odchod jednotlivých ministrů či celé vlády, a když totéž požadují studenti v případě "vlády" krajské?

Pomiňme ted, že proti komančům a nacistům musí protestovat každý slušný člověk, protože jejich ideologií vždy bylo a je uchvátit celou moc zlikvidovat svoje politické odpůrce.

Fakt by mě zajímalo, proč odboráři můžou a levicoví "demokrati" jim tleskají. A studenti jsou kvůli tomu samému označováni za zmanipulované děti a jejich mluvčí uráženi.
14. 02. 2013 | 16:32

Zdeněk Brom napsal(a):

J.K.:

Jákapak zase závist. Prostě se hroutí konzumní společnost a inženýři lidských duší neví, kam dřív skočit. Tak se tak nějak spíš bavím.

Kdo v 90.letech ty fabriky řídil nebo privatizoval? Členové, případně bývalí členové, KSČ. Nebo skvělí ekonomové vystudovaní na skvělých socialistických školách. Ale jinak máte pravdu, kdo dříve kradl uměřeně, ten měl klid. Jak se říkalo: "Kdo nekrade denně aspoň hodinu, pkrádá vlastní rodinu." Jenom to chtělo uměřeně odhadnout.

Mimochodem, nečas je bývalý vysoce postavený svazák. Tak co po něm chcete.
14. 02. 2013 | 16:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Jan Boček:

Protestovat pro komunistům? Jistě! Ale ze které strany?

Má právo na protest člen strany, která se společně s KSČ podílela na totalitním řízení státu?
14. 02. 2013 | 16:47

neo napsal(a):

Jan Boček:

bylo to vysvětleno tak, že odboráři protestují proti činům vlády, zatímco studenti jen proti volbě, protože žádné činy komunista zatím neudělal.

40let krvavého diktátorského režimu jedné strany, vraždy, popravy, věznění, bránění studovat, cestovat, šikana STB apod... to se podle nich nepočítá.

Když se ale objevil Bátora, to měli keců a u knížete stačil tchán...
14. 02. 2013 | 16:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy