Dávám bolševikovi 10, maximálně 20 let!

09. 09. 2013 | 06:13
Přečteno 15880 krát
Pro revoluci panovala v naší zemi euforie, že sametem se všechno zlepší a bude dobře. Bohužel realita nebyla tak příznivá, jak si mnozí mysleli. Příkladem může být divoká privatizace, na které řada lidí často nemorálně zbohatla, ale většina občanů jen přihlížela rozkradení státního majetku.

Je třeba si uvědomit, že sametová revoluce proběhla v Československu, které mělo v té době přibližně 15 milionů obyvatel, a z toho byly téměř 2 miliony lidí ve straně (na počet obyvatel nejvíce na světě). Samotnou revolucí se sice změnil systém, ale ony 2 miliony komunistů nezmizely. Často se rozběhli do různých politických stran a nemálo jich zůstalo v dceřiné KSČM. Převážně ti skalní. Udavači, STBáci, politruci. Stačí se dnes podívat na jejich kandidátky.

Kdo tak čekal, že se změní morálka našeho státu ze dne na den, musel být na omylu. Avšak jsem mírným optimistou. Mojžíš putoval s Izraelity po poušti 40 let. Oněch 40 let má svůj význam. Přibližně tak dlouho trvá, než se obmění jedna generace. Dvacetiletým je šedesát let a dostává příležitost generace další. My máme dnes za sebou 24 let a komunisté jsou zde opět na vzestupu. Jsem přesvědčen, že pokud jim u voleb ještě alespoň 20 let nedovolíme návrat, skončí český komunismus v propadlišti dějin. V opačném případě hrozí posílení jejich pozic, což už se na krajských úrovních bohužel děje. Komunisté jasně v minulosti ukázali, že jim stačí vyhrát pouze jedny volby a zbytek si zařídí sami.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jaryn napsal(a):

Volím komunisty.
09. 09. 2013 | 06:29

Ládik!!! napsal(a):

Slovní spojení "je třeba si uvědomit" již nikdy nepoužijte - děláte tím z lidí blbce.
Jinak - Váš optimismus jsem měl před 20 lety. To jsem myslel, že budou stačit 2 generace. Dnes je mi jasné, že to budou 3 generace. Možná se Izraeliti rychleji množili a 40 let byly 3 gererace.
09. 09. 2013 | 06:37

autorovi+všem napsal(a):

Volím komunisty.
09. 09. 2013 | 06:38

Ládik!!! napsal(a):

jaryn -
no dobře, ale nemusíš měnit nick.
09. 09. 2013 | 06:42

Drzá zrzka napsal(a):

jaryn

Komunisty, ze které strany? :-)
09. 09. 2013 | 06:46

Wo co go? napsal(a):

Kterého bolševika má pán na mysli? Černého (viz historie křesťanské totality) - hezky se předvedl v Budějovicích, fialového (neoliberálně křesťanského), rudého anebo modrého?

Co když s růstem státního dluhu, nezaměstnanosti, bezprizorných, exekucí, úpadkem státu prohlubováním všeobecné krize poroste vliv KSČM?
09. 09. 2013 | 06:50

olga napsal(a):

Dosti dobře nerozumím. To musí zemřít všichni co si pamatují? Nebo si myslíte, že už bude konec světa? I to je možné. Stačí jedna velká válka.
09. 09. 2013 | 06:56

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Prostáček Heller blábolí

a přitom se 95% národa se raduje hlavně tomu, že tu už nevládne neschopná pravice se svou věčnou korupcí, kradením a tunelováním všeho.
A hlavně, že prosťáček Heller blábolí. A i ti lidovci, kde je Heller členem udělají NEJLÉPE, když budou mlčet a stát mimo jakoukoliv vládu, protože už ukázali co jsou zač. Neděkujem a ádié lidovče.
09. 09. 2013 | 07:00

David napsal(a):

"...Narozen v roce 1988 v Třebíči...."

--------------------

Vážený, co tak právě Vy můžete vědět o sametové revoluci z roku 1989?

-------------------

"...Přibližně tak dlouho trvá, než se obmění jedna generace...."

-------------------

Kdybyste měl ve svých 25 letech nějaké životní zkušenosti, tak byste věděl, že nějaká obměna přes generace se nikdy nekonala a zcela zákonitě ani konat nemůže. Staří darebáci vždy včas zaučí ty mladé darebáky.

Společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou, a to bez ohledu na to, zda ty lži, podvody a krádeže přicházejí zleva nebo zprava.

Pokud tady někdo může za vzestup komunistů, tak to je protilidová a nespravedlivá politika ODS a TOP 09.

Jediné rozdělení lidí, které má smysl, je to - na ty slušné a ty neslušné.

Potom, co tady předvádíte se svým falešným antikomunismem se divím, že Vás KDU-ČSL (středová strana, která dle Hermana nechce rozdělovat, ale spojovat), dala vůbec na kandidátku.

Jinak už byste mohl toho hloupého rozeštvávání nechat! Už toho bylo dost!
09. 09. 2013 | 07:07

Analytik napsal(a):

Bolševici jsou už jen ztrouchnivělý bubák.
Politická scéna teď patří Mafii, kterou vytvořili bolševici, co řídili Listopad.
Mafii dávám tři století. Maximálně pět!
09. 09. 2013 | 07:13

Aleš napsal(a):

Bububu, autore zrozený rok před sametem, dobře Ty!

Zatímco Tvá mateřská ČSL se zcela obrodila vyloučením Josefa Bartončíka, přidáním zkratky KDU a účastí ve vládách, jež nastavily v této zemi normu, že krást, lhát a podvádět s majetkem, penězi, lidmi a myšlenkami je nejen normální, ale i nezbytné ve jménu Trhu, Úspěchu a Zisku.

Nyní očištěné KDU-ČSL nezbyla než bratrská sounáležitost s katolickou církví, která se sice zřekla inkvizičních metod, zato si ponechala osvědčenou chamtivost a ziskuchtivost. A osvědčenou úlisnou výřečnost, jak zde ve svém blogu často dokazuje Dominik Duka, tento pes v rouše arcibiskupa (Domini Canis = psi boží).

Že kdo káže vodu, chlastá víno, je tento dějinami poučený národ zvyklý. Jen by mu veřejně nemělo téci po bradě.
09. 09. 2013 | 07:19

dedek napsal(a):

Jako vždy je před volbami a praváčci se snaží vytahovat stále a stále protikomunistickou kartu. Vážený, už s tím jste naprosto mimo mísu. Doby, kdy na to lidé skákali je už pryč. Změna by nastala pouze tehdy, když místo strašení ukážete, že něco umíte a tím i změníte. Prozatím nikdo nic od roku 89 neukázal ve prospěch republiky ba naopak a většinou vaše strana byla téměř u všeho a ne zrovna v košer pozici. Komunista nejsem a nikdy jsem nebyl ale ve volbách budu hodně na vážkách. Jsem totiž pamětník a na rozdíl od těch, kteří poukazují na to, že nebyli pomeranče a toaleťák, ale byly věci daleko důležitější, které dnes lidé ztrácejí a to jsou základní věci k životu, což je práce, vzdělání, zdraví, rodina a její zabezpečení.
09. 09. 2013 | 07:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jeden z havlových dárečků - nerozpuštění komouši...
Veselé krizování.
http://ateo.cz/f/images/s/stalin-falmer-billb.jpg
09. 09. 2013 | 07:33

Anna napsal(a):

Wo co go?
"Co když s růstem státního dluhu, nezaměstnanosti, bezprizorných, exekucí, úpadkem státu prohlubováním všeobecné krize poroste vliv KSČM? "
---------------------------------------------------------------

A není tomu tak v posledních letech? Navíc i toto je výsledek práce Nečasovy vlády - cituji:
"Jde o dosud největší pád konkurenceschopnosti Česka v historii. V žebříčku Světového fóra klesla Česká republika o sedm příček. Největší problém představuje nedůvěra v politiky a trh práce. Světové ekonomické fórum letos snížilo konkurenceschopnost Česka nejvíce za celou dobu, co ji sleduje. V prestižním žebříčku republika klesla o sedm příček a na 46. místě je až za Ázerbájdžánem nebo Portorikem."

http://web.volny.cz/noviny/ekonomika-a-podnikani/clanek/~volny/IDC/248679/cesko-nestiha-konkurovat-svetu-podivejte-se-na-20-nejlepe-hodnocenych-ekonomik.html
09. 09. 2013 | 07:43

Stredklad napsal(a):

Hellere, Hellere. Je to docela tragédie, když si člověk uvědomí, kdo
všechno učí na školách.
Místo, abyste kritizoval současné nešvary, které jsou hlavní příčinou růstu
podpory KSČM, tak se snažíte kritizovat ten růst podpory. V roce 1989 jsem
byl studentem na střední škole. Byl jsem aktivním účasníkem tehdejších událostí. Tak asi jako každý. Byl jsem rád, že bolševici jdou od válu.
Jenže, milý chlapče. Od té doby českými řekami proteklo spousta vody a
získala se spousta nových zkušeností. Člověk si uvědomí, že to darebáctví není
v politických stranách, ale v lidech. Ten, kdo bolševicky uvažuje nemusí být
hned sám bolševikem.
Tedy, jak jsem byl rád, že tehdy šli komunisté do hajzlu, tak teď jsem rád,
že jejich podpora roste.
09. 09. 2013 | 07:45

Gerd napsal(a):

Napište něco o Pacem in terris, jak faráři kolaborovali s komunisty. KDU-ČSL je obroditelná stejně jako ODS, tedy vůbec.
Na vymření starých generací komunistů nespoléhejte, to jsou celé rodinné klany. Praděd udával za c. a k., děd Hitlerovi, otec StB a jejich syn dnes sedí v parlamentu nebo jinde rozhoduje o osudech lidí - typický příklad.
Takže nespoléhejte na 40 let, je to falešná představa pocházející z Bible, ale neuskutečnitelná. Oni se ti tuneláři a kmotři poněkud namnožili, a své potomky vychovají k obrazu svému.
Jedinou cestou je možnost trvale vytěsnit takové lidi z politiky, protože právo být volen nemusí platit pro každého ve všech případech.
09. 09. 2013 | 07:46

Rudý bezmozek napsal(a):

Komunismus je stav mysli a s tím zřejmě místní adoranti bolšánů mají problém.Komouš se nemůže změnit,je to stejné jak změnit černocha.Jsou i tací ,kteří ve straně nebyli a přesto komoušům fandí."Protože měli zadarmo vzdělání,práci,rodinu a její zabezpečení" ale tenkrát byli mladí a nyní jsou přestárlí.
09. 09. 2013 | 07:46

Twist napsal(a):

Tenhle křesťanský fanatik učí studenty? Pozdrav pánbůh. Co je učí? Zná se dobře s panem Kalouskem, Schwarzenbergem nebo dokonce i panem Čunkem, kteří zastávají stejně jako on, ty křesťanské hodnoty a zůstává po nich jen morální i materiální devastace země?
09. 09. 2013 | 07:48

Pavel napsal(a):

Hele Hellere,

Vy jste doklad současného společenského marasmu.
Chováte se jako tupý uřvaný (pravicový) politruk. Major Terazky v pravicovém kabátě.
Kdybyste se zabýval příčinou a nikoliv jenom následky, pak byste možná pochopil, že právě tupost a nevědomost, kterou tady prezentujete, se podílí na současném společenské marasmu.

Komunisti by byli už dávno v ( I ) , kdyby tu nevládnu takový chamtivý a bezohledný póvl, který kašle na následky svého chování.
09. 09. 2013 | 07:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ročník 46 se přidává ...
Veskriz.
http://ateo.cz/f/images/z/ZavadilLM.jpg
09. 09. 2013 | 07:52

ščastný euroobčan napsal(a):

Moudrý kazatel Šimon si nepřipustí, že za nárůstem podpory komunistů stojí mimo jiné i nenažranost, arogance a neschopnost elit z KDU ČSL. No jsem zvědav, jak bude mluvit,a koho bude volit, jestli zůstane ve školství, a bude živit na školách 3-4 děti, když už je ten lidovec, tedy pokud má na ženy čas a hlavně chuť.
09. 09. 2013 | 07:52

gaia napsal(a):

komunistické myšlenky nikdy nezmizí, vždyť jsou docela hezké.
09. 09. 2013 | 07:53

pozorovatel napsal(a):

Jak, "nedovolíme návrat"? Jako s paní Baborovou, vzdor výsledkům demokratických voleb?
Pan Heller kritizuje bolševiky a sám je největším bolševikem. Aspoň vidíme, co vše se pod svatozáří KDU-ČSL skrývá.
09. 09. 2013 | 07:54

Aleš napsal(a):

wbgarden:

Jako předlistopadový redaktor a dramaturg o tom ledacos víte, že?
Zlé svědomí není ani dobrá mentální výbava, ani dobrá motivace k veřejné prezentaci.
09. 09. 2013 | 07:55

krajan napsal(a):

A vy byste ty komouše, pane Hellere, chtěl nahradit vlastní osobou (viz kandidátka) ?
Tak to raději ty komunisty !
09. 09. 2013 | 07:56

Pavel napsal(a):

Komanči musí jenom doufat, že média naženou do středu pozornosti taková zupácká individua jako Heller. Jen houšť a houšť.

Takovou pořádnou agitaci pro komanče, jako Heller a jeho agresivní slinty, málo co troufne.
09. 09. 2013 | 07:57

Ládik!!! napsal(a):

Prý jsou teď pro komanče slevové poukazy na zájedy do Syrie.
09. 09. 2013 | 07:58

Pavel napsal(a):

To Aleš :

Nepochopený básník a literát wbgarden byl odejít z rozhlasu.

Dodnes to nemůže vydýchat. Byl by tak rád poetický a neotřelý, ..... a nejdo to.
09. 09. 2013 | 08:00

schlimbach napsal(a):

Pane autore, vaše zjednošující myšlení je děsuplné, zvlášť, když si uvědomím, že jste pedagog. Možná to nevnímáte, ale myslíte jako bolševiok, jednáte jako bolševik ... co bude dál?
09. 09. 2013 | 08:03

Aleš napsal(a):

Pavel:

Něco jako básnířka s korálky nad kotníky... Akorát s ním nikdo nechtěl spát:-)
09. 09. 2013 | 08:04

Slávek napsal(a):

Dobře jsi to napsal he Helere a právě proto budem celá rodina volit KSČM , i když bohužel příjdem časem o možnost svobodně cestovat po celém světě a mít jen na vánoce exotické ovoce a jižní vína .... Čest
09. 09. 2013 | 08:09

Aktiv napsal(a):

Bolševismus je věčný a trvá už od počátku světa!Sobotka, Paroubek, Nečas, Kalousek, Swarzenberg, Němcová, Topolánek, Obama, Berlusconi, Mynář, apod...,to jsou ti věrní bolševici, a přes ně nic nejede. Nan nich to začíná i padá!!!!
To je bolševismus ve všech barvách.
Skvělým bolševikem byl Stalin i Hitler!!!!
Bolševismus jak se zdá je díky hloupým voličům nezníčitelný!!
09. 09. 2013 | 08:12

klíště z konopíště napsal(a):

Kterýmu?
tomu našemu, tomu, který je na východě, nebo těm, kteří se tak namnožili na západě?

Jen šroub ne a ne prokouknout, už i IH u Závodského pochopil.
Možná časem pochopí i autor, že na bolševicko-svazácké nadšení, na demagogické vymývání mozků nemá monopol jen Falmer a spol.
Bolševíka vyhpdíte dveřmi, jiný vleze oknem a začne své kecy.

S bolševismem je to jako se sexem.
každý si to musí zkusit-já už si užil dost-, a ne jen o něm číst u historiků, teď je řada na západních kormidelnících, kteří trénují, kolik toho omegy vydrží a co zblajznou.

Mně-starému antibolševikovi-rve serdce, když musím na tiskovce G20 souhlasit s rasPutinem a smát se, když ten černý vzadu, vystrkuje bradu a říká, že když si většina z nás myslí, že sarin je od Bašára tak máme prěvo mu vymazat letiště-
Ne, že by si to nezasloužil za Libanon,ale u takové bolševické demagogie ztráta důvěry kopnčí a začíná bolševické vymývání palic.

My-oběti místních S čistek-nekorektníci-víme svý.
Kde je bratr lulu z Honolulu kazící kruhy o JAR?
Kde je mlíkař
Kdo věří že Assád přinesl pikslu se sarinem před své dveře, ať klikne, když bude palečků nahoru dost, poletí tomahawky
K čenu paragrafy, máme klikance

Jo a mladej, že jsem tak smělej, kdo je pro Vás Mojžíš, kdo ho vidíte?

I on hajá na kopci v Jordánsku nikdy nedošel.Z hory Nebo kouká na Zem zaslíbenou a říká si:
kucí pejzatý, představoval jsem si to jinak-
Nejdřív vás cpali do dobytčáků a teď jeden mulat rozrajcuje 200 milionů bradatých sousedů k nepříčetnosti a pak bude chtít mírovou dohodu.
Nezávidím Vám.
09. 09. 2013 | 08:12

gaia napsal(a):

Slávek
vždyť už teď přicházíme o možnost svobodně cestovat. Koukněte jak dopadli ti v Egyptě, po 3 dnech dovolené jim řekli alou domů a co zmohli.
A to exotické ovoce je stejně nejlepší na ty vánoce. Přes léto jsou mandarinky vysušené a banány pohnilé, málokdo to stejně koupí.
Ale že Dolejš považuje lidi s příjmem 50 litrů bruto za boháče, které nutno oškubat ve prospěch státního rozpočtu, který je jak víme neustále rozkrádán, to mne trochu vadí. Ale lidovci by zas zavedli povinné náboženství v neděli povinně na mši a dávat do kasičky, tak si člověk nevybere.
09. 09. 2013 | 08:16

jaryn napsal(a):

Pane Heller. Blahoslaveni budiž chudí duchem. Amen
09. 09. 2013 | 08:16

vico napsal(a):

Sluší se Hellerovi pogratulovat, že se dostal na přední místo lidovecké kandidátky.
Ten, který ho nominoval /nejspíše nějaký "kolektivní rozum"/, bude takovou obdobou reprezentačního trenéra Bílka.

Lidovecký Bílek posílá na posledních dvacet minut za stavu 0 :1 v neprospěch Lidovců záložníka Hellera, který sice má na svém kontě tři vstřelené góly, ale všechny do vlastní sítě.Jediným velkým úspěchem bylo, že vyfauloval nepříliš oblíbenou levou křídelní útočnici Baborovou, ale přitom si sám zlomil pravou lýtkovou kost.

Ale vážně, hlavní a jediné téma pana Hellera je neuvěřitelně vyčpělé. Návrat autoritativního režimu sice hrozí, ale jádro bouřkového uskupení je jinde, než se netalentovaný Heller kouká. Spolu s podobnými hlupáky stráží staré hroby, zda z nich nevylézají zombie, zatímco škromaši mu už doma vyjídají ledničku a brzy se budou stavět kamenné sochy slonů. Jeden už je na vrcholku Sněžníku http://g.denik.cz/1/2a/kamenne_slune_denik-380.jpg
09. 09. 2013 | 08:20

ruské vejce napsal(a):

gaia
Hmmm matko jděte raději vařit a dejte si na vajíčka rudou hvězdu.
Ať Vám nepřeteče mlíko.
09. 09. 2013 | 08:21

Da.rock napsal(a):

Ha ha ha.....
09. 09. 2013 | 08:23

ld napsal(a):

Pohlídám si počet preferenčních hlasů u těchto obskurních figur: Benda, Grebeníček, Heller, Krása /řazeno del abecedy/.
Vyvolení to sami nezmáknou.
09. 09. 2013 | 08:27

zemedelec napsal(a):

Pane Heller.
Já dávám komunistům,maximálně 4roky,než ovládnou politicky naši republiku.
Jenom díky takovým jako Vy.
09. 09. 2013 | 08:27

Luba napsal(a):

Nejhorší jsou konzervativci!

Proč?
Je pro ně charakteristická intolerance a myšlenková rigidita.
Jeví autoritářské tendence a mají potíže s demokracií.
Vzhledem k minulosti je nejvíce konzervativců v KSČM a všech postkomunistických stranických KSČ-klonech - v ČSSD, KDU-ČSL, TOP-09, ODS, ...

Co nám zbývá?
Zapomenout na stranickou příslušnost a volit slušné lidi.
Bez ohledu na "náboženství".

Kašpárek Šimon
se může snažit jak chce - existence strany s názvem komunistická je skutečně ostudná - ale dokud lidé nepodstoupí zkušenost s vládou strany pánů Filipa a Grebeníčka, budou neustále plni neoprávněných iluzí.

Ápropós,
domnívám se, že předpoklady pana učitele jsou mylné.
Velká většina bývalých KSČ straníků se po listopadu stala nestraníky. Už v první vlně po zbití pokojně demonstrujících studentů na Národní třídě řada komunistů na protest své stranické legitimace vrátila.

"... Pád komunistické strany, abdikace vlády a předání moci do rukou Občanského fóra byl velmi rychlý proces, který nikdo z opozičních řad neočekával. Vzhledem k tomuto faktu nebylo Občanské fórum připraveno zcela převzít výkonnou moc nad státem, a tak muselo přistoupit na kompromisní řešení.

Nepodařilo se od moci zcela odstavit komunistický aparát, jelikož opoziční síly neměly dostatek kvalifikovaných lidí.

Následkem toho se stalo, že část význačných pozic byla ponechána v rukou komunistů a komunistická strana nebyla oficiálně zakázána jako totalitní.

Někteří historikové označují tento stav jako druh politického obchodu Občanského fóra a KSČ, kdy zákaz komunistické strany nebyl prosazen za zvolení Václava Havla do čela státu.

Soudí se, že zákaz komunistické strany mohl být vydán po volbách v roce 1990, ale návrh tehdy neprošel."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sametov%C3%A1_revoluce

Kdyby chtěl někdo "dekomunizaci" srovnávat s "denacifikací" Německa - srovnávat se to nedá, jelikož denacifikace nebyla vnitropolitickou záležitostí poraženého Německa - byla provedena na nátlak vítězných Spojenců.
09. 09. 2013 | 08:31

gaia napsal(a):

ruské vejce

v pondělí já nevařím, máme zbytky od neděle. Dnes multikulti.
Fazolovou polévku s maďarskou klobásou a španělské ptáčky (hovězí dnes velmi drahé, tak se musí něčím nastavit) a moravské koláče.
09. 09. 2013 | 08:32

Jerry napsal(a):

Už Karel Kryl říkal : "Nenadávejte komunistům. Komunista je jen člen strany. Ale bolševik, to je charakterová vada. A ten bude grázl, ať je u komunistů, fašistů či kdekoli jinde."
09. 09. 2013 | 08:32

ročník 48 napsal(a):

Heller: "..2 miliony komunistů nezmizely. Často se rozběhli do různých politických stran a nemálo jich zůstalo v dceřiné KSČM. Převážně ti skalní. Udavači, STBáci, politruci...."

A to jsou Pavle ti, o kterých píšeš: "..kdyby tu nevládnu takový chamtivý a bezohledný póvl, který kašle na následky svého chování. "
Kdo jiný měl možnost krást, privatizovat, tunelovat než ti, kteří byli ve vysokých funkcích, kteří měli styky a informace ?
09. 09. 2013 | 08:33

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 6:37
Ládik!!! dnes s učitelem matematiky - možná už dostudovaným -panem Hellerem v jednom šiku...
Škoda, že ani babušky Jagušky nemohou nahlédnout, jak to s Vámi bylo před 20 lety a jak před 30, Ládiku!!!. Možná si zasloužíte vykřičníků i více.
A pan Heller na kandidádce lidovců v jižních Čechách hnedle na 3. místě - že by nás už brzy začal oblažovat svými moudry co poslanec?
09. 09. 2013 | 08:34

ach jo napsal(a):

matka země přišla o svobodu cestovat:-)
Chtěla zrovna na Tahír a on tomu někdo brání?
Z Ruzyně někdo vrací? !!!!!!

mandarinky vysušené, banán už není jako za mlada.
Nejen banán, řekl bych.Věkečm se vše kazí.
To už tak bejvá, matko.Tvrdnou jen housky.A každý není Bílek, který postaví na přání kohokoliv.

Jak říká kormidelník Bílek (že by náš Moše?).

Jen jsme si to trochu zkomplikovali, naděje žije.
Postavíme dvě věže
Babiše a Bakalu a jedeme do Ria.
09. 09. 2013 | 08:36

Aleš napsal(a):

V tuhle chvíli nám diktatura proletariátu hrozí asi tak stejně, jako nám v '68 hrozila neviditelná ruka trhu.

Ale nic nevadí, po hysterickém Štětinovi a zbytečném Mejstříkovi vstávají noví bojovníci.
09. 09. 2013 | 08:37

Pavel napsal(a):

Upřímně řečeno si myslím, že Hellerovi nejde o nějaký komumismus či antikomunismus. Dle mého názoru je to spíše ne moc bystrý pragmatik, kterému jde hlavně o dobré bydlo.

Tuší, že svou rétorikou neosloví velké procento populace, ale zoufalé loví v kalných vodách nevědomé omladiny a v řadách přihlouplých dospělých, zpracovávaných neustálou mediální masáži. Stačí mu 5%-10%, místo na kandidátce do PS a musí doufat, že mu to snad vyjde. Stačí se podívat na komanče Štětinu a permanentního revolucionáře, svazáckého bose Mejstříka. Ti se normální praci živit nechtějí.

Heller inteligentní moc není, ale je zase dost vychytralý, aby to zkoušel touto cestou. Uvidíme.
09. 09. 2013 | 08:41

Míla napsal(a):

Heller?
budiž odpuštěno,mladej a ......
09. 09. 2013 | 08:41

muromec napsal(a):

Moje stará oblíbená rakouská skupina EAV (Erste allgemeine Verunsicherung, vřele doporučuji na YuTube všem, hlavně těm co i rozumí německy, taková rakouská mládkovština na jinou muziku) měli jednou dávno i písničku kterou si dělali srandu z jiného muzikanta, který psal hlubokomyslné texty kterým bylo těžko porozumět. /I když jeho píseň "Schnucki, ach Schnucki!" je docela hezká sranda (akorát je třeba znát bavorštinu), taky doporučuju./ Ten muzikant se jmenuje André Heller. A závěrečný verš té parodické písně od EAV (v parodickém duchu hlubokomyslného rozjímání) zněl: "Und es wird hell, und immer Heller, aber wirklich hell, das wird es nie."
A přesně to se dá říct o panu Hellerovi Šimonovi. Právě naopak, takové zatemnění ducha je třeba dlouho hledat.
09. 09. 2013 | 08:43

deklaunizace z chmelnice napsal(a):

Kdy přijde-po denacifikaci a dekomunizaci- debilizace:
léta čekám marně
09. 09. 2013 | 08:43

Mládenci, dnes večer je tancovačka ! napsal(a):

V konečném důsledku je celkem jedno, zda vás o majetek připraví banka nebo znárodňovací výměr.
Ostatně ty dvě velké světové války taky nerozpoutali komunisté....

Slovo " komunista" je třeba předefinovat, už ztratilo svůj původní význam.
Pokud tedy skutečně nevěříte, že např. neúspěšný investor do uměleckých děl Ransdorf - že je komunistou. Nebo růžolící Filip. Tomu by jeho stará dala - chodit na barikády !!! Je spokojená s tím co mají - stálý, slušný a předvidatelný příjem jim zajišťuje velmi slušný život a bezpečí rentiérského přístavu na stáří.
Kam tam na ně s revolučními převraty. Z toho už dávno vyrostli, jen si hrají se slovíčky.

Spíše bych se obával té privatizace zbytku veřejného časoprostoru a následné radikalizace těch, co jim takový akt ublíží existenčně a na duši tak, že začnou iracionálně, např. stádně nejen myslet, ale i jednat.
Ale ani zde to opět nebudou formální komunisté, kteří vytvoří pro takový neblahý stav podmínky, oni nebudou těmi, kdo to spustili.

Ostatně někteří lidé už v komunismu žijí : " nám a našim kumpánům ze společného dle našich potřeb, ostatní nám tak, jak jim to nařídíme, nebo si to ve státní správě sami zařídíme".
A toto krédo, milý Mistře Hellere, to nezmizí spolu s tím, jak zmizí formální komunisté, jejich vliv, to krédo nabývá na síle tak, jak ztrácí sílu tradiční institucionální výbava státu, respektive dané civilizace, jak je skupována, korumpována, transformována...

Neboli Baborovou jste možná dostali, ale to jiní škodí, ne ona. Jiní a jinak, podle jiných principů organizovaní.
Moc složité , já vím.
09. 09. 2013 | 08:46

Xaver napsal(a):

deklaunizace....:
Spletl jste se. Debilizaci tady máme. Zřejmě čekáte na dedebilizaci. Ale asi marně.
09. 09. 2013 | 08:46

František Valda napsal(a):

je chytrej,něco zažil hlavně do r 1989
09. 09. 2013 | 08:47

Luba napsal(a):

Jerry to napsal dobře!

Karel Kryl to měl v hlavě srovnané.
"Jak může vláda privatizovat, když nemáme daňový systém?", ptal se rebel Kryl.

O filmu režiséra Miloše Zábranského "Občan Karel Kryl"

https://www.youtube.com/watch?v=e9CWLI8zuns

"Ten film byl velmi zajímavý, protože – na relativně malém prostoru 55 minut dokázal Kryla nejen představit, ale ukázat i konfrontaci jeho názorů a zkušeností po návratu do Československa s tehdy velmi úzkoprsým postkomunistickým prostředím.

Zábranský měl s tímto svým televizním projektem o Karlu Krylovi problém – v České televizi ho varovali, aby o Krylovi nic nenatáčel, vzhledem k tomu, že je Kryl „problémová osoba“ a Zábranský „bude mít potíže“, když ten film natočí.

Zábranský je svobodný člověk, a tak film natočil.
O těchto svých problémech se stručně zmínil před uvedením filmu v Uherském Hradišti.

V České televizi se pro jeho dokument o Krylovi našlo místo nesmyslně až v ostravském cyklu Nevyjasněná úmrtí, do něhož Zábranského film o Krylovi vůbec nepatří – protože na Krylově úmrtí není v podstatě vůbec nic nevyjasněného.

Jenže – to byl jediný pořad, kam se Zábranskému film o Krylovi podařilo umístit.

Zábranského snímek jasně ukazuje, že na základě své západní zkušenosti předvídal Kryl – bývalý emigrant – mnohé hospodářské a politické problémy České republiky naprosto přesně.

„Jak může vláda privatizovat, když ještě nemáme daňový systém,“ ptal se Kryl marně někdy na začátku devadesátých let.

Jeho kritiku, dnes tak rozumně znějící, tehdy v monolitním československém postkomunismu mnozí označovali, paradoxně, za „komunismus“.

Zajímavé, a kritiky nezmapované zůstávají i Krylovy písně z devadesátých let. Kryl byl svobodný a samostatný člověk stejně tak, jak jím byl kdysi v druhé polovině šedesátých let, kdy jeho pozoruhodný básnický talent poprvé upoutal zájem veřejnosti.

Názor jeho sestry, vyjádřený ve filmu, že totiž „Krylovi nikdo nenabídl po pádu komunismu funkci, a tak se stal kritikem,“ se zdá být tak typicky „český“, a neférový.

Jako by Kryl kritizoval proto, že „nemá funkci“, a nikoliv proto, že určité věci viděl jasně."

http://jark.wz.cz/narodnipohreb.html
09. 09. 2013 | 08:48

muromec napsal(a):

A taková maličkost ještě: Kde ti lidi berou ty údajné počty komunistů? Pokud vím, v celém Československu jich oficiálně bylo v nejlepších časech v KSČ jen 1,5 milionu. Tzn. na Česko připadá něco kolem 1 milionu.
09. 09. 2013 | 08:49

JC napsal(a):

Nesvádějte všechno na komunisty.
1. Z těch cca 2 mil. registrovaných, bylo nebezpečných cca 5%. ostatní to jenom hráli. Samozřejmě že mezi nimi bylo spoustu odborníků.
Apropos pánové, základní vojenská služba byla povinná a všichni jsme přísahali položit život za myšlenky Marxe a Lenina. Nemám zprávy, že by tak někdo snad s vyjímkou Kapka učinil.
09. 09. 2013 | 08:50

miku napsal(a):

Heller
jen naivní hlupáček nebo nebezpečný fanatik si může myslet, že za několik generací, vymřením potomků nebo paměti lidí se obnoví ráj na zemi. Ta hloupost z tohoto názoru přímo tryská. Lidi se nemění, pouze přizpůsobují podmínkám. Pořád tady budou lidé ovlivnitelní, kolaborující, udavači a hlavně fanatici, jako jste vy, pane. A je jedno, jestli jim budeme říkat bolševici nebo fašisti nebo rasisti nebo nějak jinak. Přelévají se přes generace po staletí a čekají, kdy jim fanatici začnou foukat do ohně.
09. 09. 2013 | 08:51

Luba napsal(a):

Pepa,
jako obyčejně dokonale vystihl podstatu!

Nám předhazovaní "komunisté" jsou stejné simulakrum jako byl prezidentský pankáč Karel.

A nejvyšší odboráři s náramkovými hodinkami za sto táců asi také nebudou těmi pravými/levými proletáři.

http://ekonomika.idnes.cz/odborar-dufek-nosi-hodinky-za-120-tisic-dwl-/ekonomika.aspx?c=A120426_155512_ekonomika_fih

P.S.: Lidem se zkušeností s bolševickou propagandou se musel při prezidentské volbě ze všudypřítomné chvály "šlechtice" obracet žaludek.
09. 09. 2013 | 08:58

muromec napsal(a):

to Luba
na Krylově smrti není nic nevyjasněného.
Vy si nemyslíte, že Kryla někdo nechal odkráglovat, hezky potichu, tak jak to neuměla KGB ani CIA, ale někdo jiný ano? Stejně jako Dubčeka kterého snesl ze světa jeho řidič (bývalý kaskadér!), který sám byl připoután, a vyvázl nezraněn, zatímco Dubček po havárii ještě nekolik týdnů žil, ale dostalo se mu takové "lékařské starostlivosti", že nakonec nepřežil.
09. 09. 2013 | 08:59

Filuta napsal(a):

Heller ,ač učitel, nemá valnou schopnost poschopit souvislost mezi příčinou a důsledkem.

Oni těm bolševikům stoupají preference díky skvělému vládnutí naší "pravice", která nás ekonomicky srazila o sedm šprušlí a zdevastovala během posledních sedmi let naše hospodářství. O jejím bezmála fašistickém postoji k chudým, hendikepovaným a nezaměstnaným není třeba se zmiňovat. Mnoho z nás ho pocítilo na vlastní kůži.

Kalousek sice všechno svádí na ekonomickou krizi, ale tak jednoduché to opravdu není.
Za jeho vlády nabyla korupce (MO, MPSV) gigantických rozměrů, propukla methanolová aféra (selhal zcela Kalouskův úřad), zvýšilo se drasticky DPH na energie a veškeré zboží (což snížilo výrazně koupěschopnost obyvatel a následně způsobilo krach mnoha firem), zejména potraviny, čerpání eurodotací bylo katastrofální (vyjádření EU), ale vystupování Kalouska přesto arogantní a nemístně sebevědomé.

Pan Heller měl jistě mnoho příležitostí se svými zmasírovanými studentíky držet hladovku, ale neučinil tak. Vybral si zástupný důvod a snadnou oběť, která mu na cti nepřidá.
09. 09. 2013 | 09:01

gold a heller za fšechny peníze napsal(a):

Mám chuť Sajmona bránit.
Jste na něj jako sršni.
Hlava XXII t o myslí dobře na komunistovi bych nic dobrýho nehledal.
Vyhovuje mu ten veget co má 10-15% a nehne prstem.

Jen se mladej trochu zasek a nevidí bolševické myšlení jinde.
Chce to čas, třeba prokoukne
09. 09. 2013 | 09:01

Dalimír napsal(a):

Gaia komunistické myšlenky jsou dobré ,to máte pravdu ale v téhle zemi plné sobců není myslitelné najít poctivce a dostat je do vedení státu kteří by pak pracovali na uskutečnění téhle utopistické ideologie ! Ještě mnoho generací musí projít mafiánským kapitalismem nežli společnost pochopí a uzná co je pro ni vhodnější ! Jestli to že většinová společnost si bude sice skromněji ale beze strachu ze zítřka žít a v klidu pracovat anebo podporovat vrstvu nestydatých a bezohledných pupkáčů kteří se neštítí žádné zlodějny aby se obohatili na úkor druhých a poctivě smýšlejících občanů ! Tohle bude ještě dlouhodobý a bolestivý proces ! Hezký den
09. 09. 2013 | 09:06

To jsem rád napsal(a):

že si autor dává (sám sobě) 10 nanejvýš 20 let.

Jenom doufám, že se těchto bolševiků co 23 let kradou, podvádí, lžou, tunelují stát a zbídačují lidi zbavíme mnohem dřív a že se vlády konečně chopí slušní bolševismem (jako autor tohoto textu) nezatížení lidé.
09. 09. 2013 | 09:07

TomášL napsal(a):

Ano, 40 let...

Komunisti po 40 letech, "demokrati" po 40 letech atd... Konec "demokracie" 2029, ještě 16 let...
09. 09. 2013 | 09:08

Filuta napsal(a):

Pepa

Včera pravil kult.antropolog Barták, že se naše civilizace ubírá tím nejhorším směrem. Přesně popsal to, čeho jsme nyní svědky - znevěrohodnění "elit", hodnot i systému vede k chaosu. Chaos je pak příčinou totálního rozkladu civilizace a boje o holé přežití.
Obávám se, že k tomu neodvratně směřujeme.

EU je vlastně symbolem společenského úpadku už jen tím, že znehodnotila funkci klasické rodiny (práva sex.menšin-homosexuálů,pedofilů, imigrantů stavěna nad práva "normálních" evropských občanů, útlak křesťanů atd.), což se původním národům uvězněným v bruselské kleci šeredně vymstí.
Každý, kdo má v hlavě mozek, musí vidět, kam to nutně povede.
Lidi jsou nepoučitelní.
09. 09. 2013 | 09:11

patriot napsal(a):

Pozor!!

Heller se cpe do parlamentu – 3. místo na kandidátce černop.delníků v Jižních Čechách…

Tuto kandidátku používat pouze v rámci vykonání potřeby!

Černop.delnící nepatří ke kormidlu!
09. 09. 2013 | 09:14

culter napsal(a):

tento muž, autor článku, neměl by zapadnouti v prachu zapomnění - tento muž toť myšlenkový chrlič! Dílko jeho zdejší plné jest myšlenek a co myšlenka to úder. Jen namátkou , by nezapadla - "My máme dnes za sebou 24 let a komunisté jsou zde opět na vzestupu. Jsem přesvědčen, že pokud jim u voleb ještě alespoň 20 let nedovolíme návrat, skončí český komunismus v propadlišti dějin." - ano, přátelé, je to stručné, jasné a logiku to má - to nemůže vymyslet jen tak nějaký bovis, na to může přijít jen bovis okresního formátu.
09. 09. 2013 | 09:16

Bavor V. napsal(a):

Filuto,
Heller je špatný učitel. On totiž neumí děti naučit a to je u učitele dost podstatná vada. Asi taková, jako když se ponorka ponoří jen jednou - natrvalo.
09. 09. 2013 | 09:17

Milďák napsal(a):

Pan Heller,když byl malý asi spadl na hlavu.
09. 09. 2013 | 09:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, my nevojáci jsme rozmanitým iljičům nic neslibovali.
Děkuji.
Jinak skvělý diagnostik alešek se nám zase přenickoval.
Co takhle alešku přidat tu i fotočku svoji jistě skvostné pusinky ať kromě vašich skvělých myšlenek prozáří i tato tyto pozoruhodné blogy.
O co že to neuděláte ...
Jinak ti co se v této republice narodili do komunismu museli pochopitelně pracovat.
Seli obilí, vyráběli tanky, učili, psali atd atd. Československý rozhlas byla nekomunistická organizace a ve stanici o které mluvíte nás bylo ze skoro čtyř desítek redaktorů asi pět nekomoušů.
Taky jsem nebyli nikdy k ničemu zásadnímu pouštěni, leda tak k básničkám, písničkám, zoologickým zahradám a jiným hobby záležitostem.
Odměny za tzv angažovanou činnost brali úplně jiní. Ti co pamatují, vědí svoje.
Tož tak alešku, už se těším na váš další nick.
Veselé krizování.
http://media0.osoba.cz/images/media0:50fcd76317b8a.jpg/foto%2027a%20i.jpg
09. 09. 2013 | 09:17

Lila napsal(a):

Luba

Karel Kryl také řekl: "Od začátku jsem tvrdil - v mnoha soukromých i novinových rozhovorech - že nedojde-li k potrestání viníků, nastane politický marasmus. Nemluvím o kolektivní vině - existuje mnoho velmi konkrétních lidí, kteří jsou fakticky odpovědní za stav této země."
/.../ "K potrestání viníků mělo dojít. Bohužel se na to zapomnělo. Domnívám se - nevím to jistě - že nikoliv náhodou. To se nepřímo potvrdilo, když vznikly staronové struktury. V té chvíli už bylo pozdě."

/.../ "Nechci nikoho zranit. Nepopírám, že svou roli hrála i naivita, dobré úmysly - ale na výsledku to nic nemění. Vždycky jsem tvrdil: nedojde-li k potrestání viníků, nastane politický marasmus."

Na otázku, jestli se Karel Kryl urazil, protože mu nikdo nenabídl žádnou funkci, odpověděl:

"Ta nabídka tu byla. Mohu ji doložit, můžeme o tom diskutovat - ale nemám chuť. Dnes už to není důležité."

Půlkacíř, Karel Kryl v rozhovoru s Milošem Čermákem
09. 09. 2013 | 09:23

Křesťanští spolubratři napsal(a):

dostali v církevních restitucích od svých spolubratří s pomocí Boží + několika přeběhlíků a jednoho odsouzence v politice docela dost. Platit jim to budou všichni včetně nevěřících, sociálně slabých a postižených.

Namísto toho, aby se stáhli z politiky a s pomoci nabytého bohatství konali zázraky a pečovali o chudé a nemocné (podle vybraného slovníku některých z nich"lůzu")se vrchem spodem cpou do politiky a snaží se ovlivňovat veřejné mínění. Viďte pasne Duko, Svobodo a Hellere? Když Pánbů dá, možná brzy přijdou se svou blogerskou troškou před volbami i pani Roithová, pan Kalousek a pan Cyril Svoboda.
09. 09. 2013 | 09:25

Luba napsal(a):

Hlava XXII:

"Vojenské služby může být sproštěn ten, kdo je uznán za psychicky narušeného, a o uvolnění ze služby sám požádá.

Kdo o uvolnění ze služby sám požádá, je evidentně psychicky zcela zdráv, a proto uvolněn být nemůže."

To je jak ze Švejka.

Závěr K. und K. lékařské komise - znalecký posudek:

"Nížepodepsaní soudní lékaři bazírují na úplné duševní otupělosti a vrozeném kretenismu představeného komisi výše ukázané Josefa Švejka, vyjadřujícího se slovy jako
,Ať žije císař František Josef I.`, kterýžto výrok úplně stačí, aby osvětlil duševní stav Josefa Švejka jako notorického blba."

http://klempera.tripod.com/svejk03.htm
09. 09. 2013 | 09:26

mik napsal(a):

Ceska mentalita je zalozena na tom jak s nekym vycurat na zavisti na ohaneni se narodni hrdosti a na svejkovstvi lidi produktivniho veku musi byt zakonite zklamani kdyz meli v 89 idealy jak se co zmeni a dnes maji pred penzi s vyhledem na 9000 almuznu mozna nez se doskrabou do te 70 tak budou mit 10..v te dobe uz asi byde platit euro takze asi podle dneska 400 euro ovsem mam obavu ze ten rozdil v hodnote se zmeni,,proc CR nezafixovala menu kdyz bylo euro za 23 pravdepodobne by to mezonarodni menovy fond nedovolil a taky se to nehodilo tem co bezprecne bohatli na houpace 23-28 a ze tak tvrdosijne cesi odmitaji euro je dane tim ze ti co nikam necestuji nemaji rozhled tak nevidi jak vse v CR je drazsi a drazsi a jak je na zapade vlastne levneji,,samozrejme pro ty co maji plat v eurech je CR stale pritazlivou zemi ostatne i Slovensko kdysi jsem nechal dysko v Bratislave v jende restauracce 5 euro a servirka to komentovala ze to ne ze to je moc... komunisti se nezmenili a generace ? to jasne ukazaly volby kdyby se scitaly hlasy do 45 let sedel na Hrade Schwarzenberg protoze se scitaly vsechny dostal se tam Zeman,,,takze to nebude trvat jeste jednu generaci ale aspon dve mezi 68 a 89 uplynulo 21 let mezi 89 a 2013 uz 24 a dalsi vyvoj zatim porad spis podporuje ten most mezi vychodem a zapadem kdyby si cesi aspon s toho vychodniho brehu posbirali to dobre a ze zapadniho nevybirali jen to spatne ,,ale lepsi by bylo zakotvit na jednom brehu ovsem mnoho lidi si asi rado hraje na mistra sveta s prazdnou kapsou,,jasne tou cizi nekteri mistri sveta jako treba nejvetsi odpurce EU a euro tuneldedek tu svou kapsu uz naplnil dostatecne a aby za sebou spalil co se da ta musel vypustit hady,,nekteri v CR maji asi fakt spatnou pamet,,, jak se nadavalo na amnestii a nejednou koukam nekteri by s Klause navrhli i do europarlamentu ,,a Zeman ? odesel s politiky tak proc je zpet na vysluni ? ze by ta doba co byl u kormidla byla tak skvela tehdy,,ale holt Svejnar i Schwarcenberg jsou cizaci a jejich manzelky nemluvi cesky,,to je prece dost padny argument aby tito panove nemohli byt prezidenty no kdo chce kam pomezmu mu tam ale at pak nikdo nebreci ze v zapadnich zemich je podpora v nezamestnanosti okolo 1000 euro mesicne zatimco v CR 25000 nema dve tretiny pracujicich,,,
09. 09. 2013 | 09:27

antisoudruh napsal(a):

Po revoluci privatizovali ve velkém ti, co měli informace. A to byli komunisté, oficíři ČSLA, estébáci a další kolaboranští lumpi. Tomu odpovídají výsledky privatizace. Jelikož tito lumpi potřebovali i změnu image, založili si ti s vysokým kriminálním potenciálem ODS, a ti méně drzí ČSSD.
Ti méně inteligentní komunisti, kteří to nikam nedotáhli ani za totáče utřeli huby a zkouší štěstí v KSČM dodnes.
Potom jsou ještě komunisté, kteří byli tak blbí, že je ani za totáče do strany nechtěli. Takoví zneužívají dnešní svobody projevu a anonymity a píší své nenávistné komentáře, nejen zde na těchto stránkách.
Normální lidé se pomalu dostávají z těch ko- a post-komunistických sraček nahoru. Někomu se daří docela dobře a srovnatelně s lidmi na jejich úrovni v zemích, kde existovala demokracie delší dobu.
Takovým lidem je z našich politiků zle a o politiku se nezajímají, což je špatně. Právě takové lidi naše politika potřebuje. Ale i to se mění – viz pan Babiš a další.
Kdo má problém zjistit, kdo je dnes komunista, má docela jednoduchou pomůcku – komunista, když nemůže krást, má holou řiť.
09. 09. 2013 | 09:29

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago,
v žádném šiku jsem nikdy nebyl, ani s Hellerem. A co jsem dělal před 30 lety? V tuhle dobu jsem to měl za cca 20 do civilu a fotil jsem si raketu Volchov na odpalovací rampě (na útvaru v Ketkovicích). PTZD, ZRU.
09. 09. 2013 | 09:29

Luba napsal(a):

Sorry: "... zproštěn ..."
09. 09. 2013 | 09:32

Bestia triumphans napsal(a):

gaia napsal(a):
"komunistické myšlenky nikdy nezmizí, vždyť jsou docela hezké. "

Dalimír napsal(a):
"Gaia komunistické myšlenky jsou dobré"

!
Nechcete to dát Vy dva dohromady?
Měli byste spolu spoustu dětí - přesvědčených komunistů a budoucnost bolševismu bude zachráněna.
09. 09. 2013 | 09:33

debilizovaný balbín napsal(a):

luba
jistě...o tom to je!
Čím se liší kampaň Karel dobroty barel od kampaní ke XIV sjezdu?

Jak se liší odborářský boss s hodinkami za dvě stě kolíků od Štrougala?
Oba si hrají na proletáře.

Čím se liší Babiš nebo Bakala od Hendrycha?
Ovládají media nebo se o to snaží.
Koupím LN.....vypadne rohlíkář. tady to čekám příští týden, až Kalósek zatroubí. týden jsem odhlásil, co tam vrazil John.

Sosani?
Když vedle nich stojí-starý šíbr- Kalousek vypadají jako prvňáci.

Bimbo tlačí vlekaře, docela úspěšně, řekl bych.

Modré ptáky lze voli jen z outrpnosti, o zelených netřeba hovořit, lidovci postavili Gabala.

Jak se liší Obamova rétorika od brežněvovské?

Mně to vrásky nedělá, náladu si zkazit nenechám.Jen sleduju, co zmatená kuřata ještě sezobnou.
Taková je politika
09. 09. 2013 | 09:34

Ortodoxní věřící napsal(a):

wbgarden,

já vám věřím. Myslím, že jako režimní redaktor jste psal a byly vám režimním tiskem zveřejňovány pouze antirežimní dílka.
09. 09. 2013 | 09:39

rappooptconjunctive napsal(a):

Dávám Hellerovi rok, maximálně dva. Už se těším, až přijdou volební lístky, ten s KDU půjde jako první. Kadibudkám zdar!
Chlapče, ty až jednou dostaneš rozum, ty se budeš ale hooodně stydět.
09. 09. 2013 | 09:40

Pepa 3 napsal(a):

Tak toto učí naše děti a vnoučata? Jak chce někoho a něco učit člověk, který si plete pojmy "komunismus" a "bolševismus" a ještě to zdůrazní v naspisu? Komunismus jako ideologie je něco úplně jiného, jak bolševismus coby způsob jednání. Právě události v Českých Budějovicich po regulerních a demokratických vplbách ukázaly, že snad největším BOLŠEVIKEM - svým chováním a jednáním - v daném regionu je jistý Š.Heller! Takže to dává i sobě 10 let?
Upozorňuji ty, kteří dosud nejsou rozhodnuti koho volit, že tento pán je na třetím místě tamnější kandidátky KDU-ČSL!
09. 09. 2013 | 09:41

resl napsal(a):

Komunismus je velká hrůza a v zabíjení daleko předčil fašismus. Nevadí to mnoha lidem, ale jsou to většinou nuly, které už bolševické hrůzy navrátí. Ať je to jak chce, svoboda tady zakotvuje čím dál, tím víc a není už možné, aby bolševik "opil rohlíkem" větší část národa. Kdo ochutná svobodu, nenechá si jen tak vnutit totalitu, alespoň v Evropě. Dolů to půjde čím dál tím víc s Ruskem, kde jsou vládci nepoučitelní. Rusové cestují, žijí v cizině, utíkají ze země, ale je to pro ně pořád domov, kam by se jednou vrátit chtěli. A tuto novou, svobodnou generaci už ten zakomplexovaný chudák s rybíma očima nikdy pořádně neuhlídá. Pár křupanů a zažraných komoušů tu bude pořád, ale ti se vyskytnou v každém národě.
09. 09. 2013 | 09:42

Pepa 3 napsal(a):

rappooptconjunctive:
"Chlapče, ty až jednou dostaneš rozum, ty se budeš ale hooodně stydět"
My jsme to říkávali jinak: Ty až jednou dostaneš royum, tak se samou radostí zblázníš!
09. 09. 2013 | 09:44

šebány napsal(a):

Líbí se mi když někdo cituje ze Švejka jako Luba. To je tak krásně výstižné ale myslím si že Heller to nepochopí , pan jakocestovatel Haška asi nečte a to je škoda protože až bude Heller starší bude jak poručík Dub.
09. 09. 2013 | 09:44

Taky se můžete plést napsal(a):

resl,

no já nevím. Jak tak dlouhodobě sleduji americké mírové fašisty a jejich nesčetné podvodné války, začínám mít obavu jestli náhodou nepřipravují 3. světovou.
09. 09. 2013 | 09:45

Jana Pechová napsal(a):

Lila
Ono ty viníky trestat nebylo moc podle čeho - a také žalobci chyběli...
Teorie je šedivá.
Jen vzpomeňte na tzv. Cibulkovy seznamy. Seznamy skutečných viníků komunisti stačili skartovat ještě v prosinci 89.
09. 09. 2013 | 09:51

Filuta napsal(a):

Resl

Jenže lidé, kteří pamatují 80.léta za totáče žádné hrůzy nezačili, režim byl směšný, stál na hliněných nohou, ale dal jim šanci přežít.
Pravé existenční hrůzy zažívají až nyní. Přijdou-li o práci, tento skvělý "demokratický" režim je vyhodí i s dětmi na dlažbu, poté co rozprodají veškerý majetek . V lepším případě jim děti strčí do ústavu.

Těžko jim pak můžete tvrdit, že se dnes mají líp, protože mají jakousi neuchopitelnou svobodu. Co znamená svoboda pro chudáka? Že může cestovat? Za co? Že si může koupit hajzlpapír a banány a má na výběr z 20 druhů jogurů? Za co?
09. 09. 2013 | 09:51

Ládik!!! napsal(a):

resl,
myslíte, ře Syřani šoupnou svou (ruskou) nadzvukovou protilodní střelu (rychlost 3M) do amerického torpédoborce? Mariňáci budou mít na reakci 25-30 sekund.
09. 09. 2013 | 09:52

marienbad napsal(a):

Je všude. Nevyhubíte ho ani buldozerem. Je velkolepý. A žahá.
09. 09. 2013 | 09:54

Na tom něco může být napsal(a):

Ládik!!!

resl,
myslíte, ře Syřani šoupnou svou (ruskou) nadzvukovou protilodní střelu (rychlost 3M) do amerického torpédoborce? Mariňáci budou mít na reakci 25-30 sekund.
09. 09. 2013 | 09:52

Určitě šoupnou, ale nejdřív ji do Sýrie musejí dovézt mezinárodní bojovníci za humanitu a demokracii (islamističtí teroristé, sunnitští diktátoři anebo američtí mírotvůrci) a odpálit směrem k americkému loďstvu. Američané jsou mistři Gliwitzkého napodobování.
09. 09. 2013 | 09:56

Trochta napsal(a):

Pane Heller, nejsem optimistou, bohužel minimálně voličů komunistů přibývá. Příčinou jste i vy a vám podobní. Místo aby jste jako učitel matematiky dělal pořádně svou práci, žvaníte se studenty po náměstích. A do mé firmy nastupují maturanti, výsledek vaší práce, kteří nezvládají trojčlenku. Minulý režim neskončil díky žvanění o svobodě, nýbrž na tom, že i poslednímu bylo zřejmé, že je neefektivní, zaostávající, tolerující hloupost a lenost. Jenomže pro to co jsme vybudovali jako náhradu chybí slušná slova. A k tomu obrazu zmaru, patří vámi produkovaní sebestřední, líní, neodpovědní a nevzdělaní absolventi. Kvalitou své práce jste vy aktérem návratu zase nějakého jiného -ismu.
09. 09. 2013 | 10:01

a že se pleteš napsal(a):

Taky se můžete plést 09:45
kdyby tomu bylo tak, jak ve vašem nemocném mozku, tak by ta třetí světová už byla za námi.
09. 09. 2013 | 10:01

Ládik!!! napsal(a):

Indonésani Jachont úspěšně vyzkoušeli... https://www.youtube.com/watch?v=5bibBCF8-vM
09. 09. 2013 | 10:03

debalbínovaný de Bill Hičcock napsal(a):

Komunismus není psina
sověty a elektřina

elektřiny je na jihu dost-mají Temelín- teď přijdou sověty.
Od tety.
baborové
09. 09. 2013 | 10:06

Luba napsal(a):

Masaryk o komunismu a bolševismu:

"Co do principu, nepokládám komunism za ideál sociální a socialistický, jestli se komunismem rozumí rovnost hospodářská a sociální naprostá.

Normální stav společnosti politický a sociální nedá se uskutečnit bez silného individualismu, t.j. bez svobodné iniciativy jednotlivců, a to prakticky znamená takový režim, jenž umožňuje rozvoj rozmanitých individualit, fyzicky i duchovně od přírody nestejně nadaných.

Nestejná je situace každého individua ve společnosti, nestejné je i jeho okolí společenské; jednotlivec nejlépe dovede užít svých vlastních sil a sil svého okolí podle vlastního uznání...

Prakticky demokracie znamená nerovnost snesitelnou, nerovnost co nejmenší a stále se zmenšující..."

"Základní lež komunismu je právě, že každý má chtít, co má soused, a každý má být, co je druhý."

V kritice bolševismu pak Masaryk velmi důrazně upozorňoval na význam těchto ruských vkladů pro bolševickou ideologii:

"Tím, že se sovětské Rusko nazývá komunistickým, tím se věc nevyřídí. Rusko je bolševické v tom smyslu, že je ovládáno bolševickou stranou Leninovou. Ivan Hrozný a carové zvali svou vládu božskou. Lenin ji zove marxistickou."

Jméno Ivana Hrozného zmiňuje Masaryk v souvislosti s bolševismem častěji, ... současně upozorňuje na to, že ruské bolševictví nepřekonalo ruského carismu.

Kromě toho, že vyplývá z ruské historické tradice, odpovídá bolševická ideologie stavu ruské společnosti, její kulturní vyspělosti v širokém slova smyslu: podle Masaryka Lenin a jeho stoupenci "reprezentují hospodářský a kulturní primitivism ruského negramotného mužika"

Masaryk zdůrazňuje "kulturní primitivnost" Rusů a v té souvislosti i hluboce zakořeňenou neúctu k lidskému životu.

Pochopení pro některé instituce "socialistického" charakteru je dáno v primitivní úrovni ruského života a v jeho tradicích:
"Nesprávná je výtka, že Lenin a jeho pokus není ruský; je, je docela ruský; i systém sovětů je rozšířením primitivního ruského miru a artělu."

Významný je motiv pravověrnosti v bolševické ideologii.

"Ruská masa", říká Masaryk, "je masa věřících.
Včera věřil popovi, dnes věří socialistickému agitátorovi, ale věří... Ruská masa je... nevzdělaná, nekritická, jedním slovem věřící, a proto vzniká bolševická oligarchie.
Carism byl také jen oligarchie, a proto tak neslavně skončil."

Totéž však platí o ruských komunistech:

"Bolševik je ruský mnich, rozčilený a zmatený Feuerbachovým materialismem a ateismem."

V této souvislosti upozorňuje Masaryk na bolševické doktrinářství:

"Doktrinářství bolševiků vede k tomu, že jejich myšlení a celá metoda je deduktivní a scholastická. Domnívajíce se, že mají absolutní pravdu, odkazují na Marxe jako na bibli a vlastní literární činnost je exegetická a polemická."

A taková názorová rigidita má ovšem politické důsledky:

"kdo věří, že dosáhl nejvyššího definitivního stupně vývoje, že má neomylnou vědomost celého společenského zřízení, ustane v práci o pokrok a zdokonalování a bude mít hlavní a jedinou starost, jak si svou pozici a moc udržet.

Tak to bylo za reformace v katolicismu, a vznikla inkvizice a protireformace, tak je to v Rusku."

Zdroj:
http://bohumildolezal.lidovky.cz/cz/cz0004.html

Jak vidno,
bolševismus je především mentalita. A "teror pravověrných".
Proto může docela dobře existovat i bolševismus pravicový.

O tom píše na stránkách Deníku Referendum Jakub Patočka:

http://www.denikreferendum.cz/clanek/15343-pravicovy-bolsevismus
09. 09. 2013 | 10:08

Taky se můžete plést napsal(a):

a že se pleteš

"...Dovolil bych si zde uvést několik argumentů, které zcela zjevně odporují lidské logice a podle mého mínění zcela jasně usvědčují politickou reprezentaci USA z pokusu o velkou mystifikaci světového veřejného mínění:

1) Nezáleží na tom kdo použil chemické zbraně v Sýrii, podstatné je, že je někdo použil. To je důvod, abychom vojensky napadly suverénní stát. Pokud chemické zbraně z jakéhokoliv důvodu (ať již jako cílenou konspiraci s cílem zatáhnout do prohrávané války cizí velmoc, náhodou anebo neúmyslně) použili odpůrci režimu B.Asada, pak by eskalace války znamenala nikoliv trest pro viníka, ale podporu viníka používajícího chemické zbraně.
2) Máme nezpochybnitelné důkazy, že chemické zbraně použil syrský režim proti povstalcům. Pakliže někdo takové argumenty má, neměl by se rozpakovat je předložit veřejnosti (jako Rusové, kteří výsledky své analýzy chemického složení použitého plynu i munice předložili jako důkaz OSN). Jistě chce, aby veřejnost byla přesvědčena o tom, že rozšíření zabíjení a trest jsou spravedlivé. Určitě není namístě informace "tutlat" ze zpravodajských důvodů. Jestli jde pouze o náhrávku radiové komunikace, pak stojí za zmínku otázka, jestli ta komunikace není účelově dezinterpretována (pronikají informace, že štáb Asadovy armády naopak zjišťoval, jestli podřízené velení neporušilo striktní zákaz použití chemických zbraní a že v té komunikaci chybí jakékoliv doznání k použití chemických zbraní Asadovým režimem).

3) Ať je to tak anebo tak a chemické zbraně použil kdokoliv, trestnou akci je potřeba vést proti Asadovu režimu, protože je nedemokratický a chemické zbraně by mohl použít v budoucnosti. Takový argument neobstojí. Asadův režim podobně jako jiné státy (třeba Izrael) neratifikoval konvenci o zákazu chemické munice a pokud ji nepoužil, pak nic nelegitimizuje takový důvod k útoku na něj. Pokud jde o argumentaci demokracií, jak bývá v takovývch případech obvyklé, stačí se podívat na složení Asadových odpůrců - islámští militantní radikálové, včetně teroristů a sunnitských diktatur, USA, které rozsévají války, kde se jim momentálně zamane.

4) Útok je potřeba vést okamžitě a není nutno čekat na výsledky a důkazy mezinárodního šetření komise OSN. Takto nejedná ten, kdo si je jist svou pravdou a kdo chce legitimizovat válečné operace. Nabízí se otázka, jestli motivací takového jednání není spíše potřeba zakamuflovat existující důkazy a znemožnit vyšetřovací práci mezinárodní komise, zejména při šetření ostatních chemických útoků.

5) Je potřeba znemožnit použití chemických zbraní a proto jsou potřeba omezené, chirurgicky přesné, časově ohraničené útoky na arzenály chemických zbraní despoty. Tak obvykle začínají všechny letité válečné konflikty (viz Irák, Libye, Afghánistán). Rychle zvítězíme, rychle potrestáme. Výsledky jsou velice výmluvné - viz délka konfliktů, míra násilí a ničení, počet obětí a škod. Zde je potřeba zmínit také fakt, co když se těch chemických zbraní v nepřehledné situaci (třeba má Asadův režim také biologické zbraně, nakažený hmyz, podobně jako jej měli Američané používající zcela důvodně a bez trestu biologické a chemické zbraně - Agent Orange, napalm... ve Vietnamu) zmocní povstalecké skupiny, které mnohdy stojí vzájemně proti sobě a jejichž velká část se rekrutuje ze žoldnéřů z Čečny, Kosova, Turecka, Bosny, Francie, S. Arábie, snad i USA...? Pokud si vzpomínám, USA vždycky argumentovaly tím, že je potřeba za každou cenu znemožnit, aby se k ZHN dostali nevyzpytatelní teroristé. V tomto případě to neplatí?..."

Převzato z Outsidermedia
09. 09. 2013 | 10:09

valenta napsal(a):

Problém není komunista,lidovec,ods,katolík,rom nebo evropan.Problém jsou hlupáci někteří s vysokoškolským titulem ,kteří pro společnost neudělali za korunu práce ,ale často rádi odborně žvaní.
09. 09. 2013 | 10:10

Já bych to viděl trochu jinak. napsal(a):

Luba,

taky taťka se může splést. "Komunismus" pokud vemu v potaz svoji zkušenost s ním, nebyl ROVNOSTÁŘSKÝM systémem. Snad mi nechcete namluvit že prezident, premiér, politici, zpěváci, techničtí pracovníci, zemědělci, učitelé, dělníci měli v něm všichni stejně?

Taťka taky nemohl zaregistrovat, že v tzv. demokracii (diktatuře kapitálu, kde poslanci nejsou odpovědni voličům, nemusejí plnit žádné programy ani volební sliby ale pouze svým sponzorům a "svědomí") jednou bude absolutní příjmová nesouměřitelnost kdy jedni budou mít desítky a stovky miliard a vlastnit celé státy a druzí se budou plácat bezprizorně na ulici a o práci nebudou moct zavadit (nesouměřitelnost mezi světem bohatství a chudoby od časů Masarykovy demokracie malinko narostla).
09. 09. 2013 | 10:17

dříve čtenář napsal(a):

No comment!
Je mi smutno. Oproti minulému režimu ale máme obrovskou výhodu - můžeme si nechat předepsat antidepresiva.
Pane resle - oběti, které přinesla např. Burská válka, války o vliv v Indočíně, jižní Americe a pod. se nedají srovnávat s komunistickými zvěrstvy?
heller je takový novodobý aktivista typu langera a bendy. Členové KDU by se měli v kostelech modlit, aby je Bůh ušetřil od takových "božích hovad"!
09. 09. 2013 | 10:18

Aleš napsal(a):

wbgarden:

Můj nick je stále stejný, s někým si mne pletete.
Mimo to: Vaše předlistopadové publicistické aktivity není zapotřebí zdůvodňovat či vysvětlovat, stačí o nich pouze vědět. A dávat je do souvislosti s nynější negací, záští a jízlivostí. Která je ostatně vždy sama o sobě plodem pokřivené mysli, bez ohledu na minulost.
09. 09. 2013 | 10:22

Luba napsal(a):

"Komunismus" pokud vemu v potaz svoji zkušenost s ním, nebyl ROVNOSTÁŘSKÝM systémem.

Jakoupak máte zkušenost s "komunismem"?
Komunismus u nás nikdy nebyl. Komunismus se částečně realizoval v izraelských kibucech. Nikde jinde.
Komunismus je utopie.

U nás to byl autoritářský režim, řízený komunisty, tedy příslušníky jedné rozšířené sekty věřících.

To bolševismus byl (a je), na rozdíl od komunismu, bolestně reálný.
09. 09. 2013 | 10:25

babočka napsal(a):

Pane Heler, dovede si představit, že by se komunisti dostali k moci a znárodnili Babiše s Kelnerem , studenty kteří jsou na drogách navlékli do svazáckých košil, horníkům zavedli mimořádné směny za které by dostávali medajle a armádu vyzbrojili nepojízdnýma tankama jako dříve ? Komouši by zase schůzovali, ve fabrikách dělníci zase kradli a lékaři drhli schody v Německu za plat dnešního ředitele drah. Havlo letiště by se přjmenovalo na Grebebíčkovo a paní Sámelové by se postavil pomník. Fotbalisti by dostávali pár korun ale vybojovali finále mistrovství svšta . Hokej by měl nové Golnky a Jardy Holíky, kteří hráli srdcem a nikoho se nebáli.
09. 09. 2013 | 10:27

Taky taťka se může splést napsal(a):

"Luba napsal(a):
Masaryk o komunismu a bolševismu:

"Co do principu, nepokládám komunism za ideál sociální a socialistický, jestli se komunismem rozumí rovnost hospodářská a sociální naprostá..." O tom byla řeč, ni?
09. 09. 2013 | 10:28

Anna napsal(a):

Jana Pechová

Podle mě zásadně se na posametovém vývoji podepsal Václav Havel. Za kancléře měl Karla Schwarzenberga a v r. 1990 jako prezident jmenoval předsedou vlády bývalého komunistického funkcionáře Mariána Čalfu.

Výborně to vystihl Karel Kryl svojí písničkou z r. 1993:
Demokracie rozkvétá byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky

Demokracie zavládla zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy Mcdonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie pánuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu

https://www.youtube.com/watch?v=_1qqFvEQ42o
09. 09. 2013 | 10:30

Filuta napsal(a):

babočka

Oni za komoušů doktoři nekradli?
Já myslel ,že brali docela tučné úplatky. Dávalo se i pět litrů za operaci primářem.
Namísto nepojízdných tanků máme CASA a Pandury, akorát za větší peníze.Od socíku se to liší jedině tím, že na tom dobře vydělá pár politiků, tehdy z toho měli houby.
Dnes tedy horníci rozhodně u Bakaly nedostávají mediale, naopak, musí se brát za to, aby jim z mizerných 20 tisíců za velmi rizikovou a namáhavou práci, nesebral uhlobaron čtyři litry.

To, co jste napsal, je stejně hloupá propaganda, jako bývala ta r Rudého práva.
Čest práci, pravicový soudruhu.
09. 09. 2013 | 10:33

Luba napsal(a):

"O tom byla řeč, ni?"

Ni!
Zmínil jste se o tom, že jste žil v komunismu.
A já jsem namítl, že jste v komunismu nežil, pokud jste ovšem neokopával řepu v Kfar Masaryk.
09. 09. 2013 | 10:35

Filuta napsal(a):

čtenář

Heller je podobný "antikomunista" jako Mirka Němcová.
Mohli by spolu držet hladovku.
Trapas!
09. 09. 2013 | 10:35

a že se pleteš napsal(a):

Taky se můžete plést 10:09,

Takových blivajzů jsem už za posledních šedesát četl spousty. Vždy se jednalo o zaručenou zprávu, že USA chystá třetí světovou a byly k tomu dodány jednoznačné důkazy. Jenže ona největší vojenská mocnost světa pořád nehodlá vyhovět přáním různých demagogických tlachalů a tu třetí nezačíná.
Nevím, jestli jste tak hloupý, že tomu věříte, nebo jen tak píšete nesmysly, pač vás to baví. Nejspíš jste dóóst frustrovanej.
09. 09. 2013 | 10:44

Ládik!!! napsal(a):

Komanči nás ještě musí oblažit předsmrtnými plody. Jako strom, než uschne.
09. 09. 2013 | 10:44

Mac napsal(a):

hehehe hele, Heller
kruci, chlape, jak vy to děláte, že se váš fan klub po každém vašem blogovém ublinknutí tak utěšeně rozrůstá ???

řekl bych, že ani Bilak nebyl tak populární jako vy

a přitom to byl nedoštudovaný žvanil vašich kvalit. Nebo už jste si tu školu konečně mezi vším tím stávkováním, hladověním, hepeningování, blbnutím mladých hlav a odrovnáváním lidí dodělal? Možná jo, v této zemi dnes opravdu může být VŠ kdejakej Heller. Akorát by Hellery neměli pouštět k dětem, tam skutečně mohou napáchat poměrně dost škod.
a nejlepší je, když Hellerové, kteří jsou bolševičtější než kdejaká Baborová a v '89 dělali do plínek, vypouštějí perly typu ".... je třeba si uvědomit...."

Kruci Heller, zkuste si konečně taky něco uvědomit vy. O sobě
09. 09. 2013 | 10:46

Taky se můžete plést napsal(a):

a že se pleteš 10:44

kde chybí argumenty a logika, přichází na řadu... (doplnění ponechám na panu Stejskalovi, místním hlídači diskusní korektnosti)
09. 09. 2013 | 10:48

Filuta napsal(a):

Ládík

Není to spíš vaše zbožné přání?
Na uschnutí to moc nevypadá. Kalousek s Nečasem jim svou usilovnou prací dopomohli k zmrtvýchvstání. Tomu říkám, třiadvacet let po plyšáku, heroický výkon.
09. 09. 2013 | 10:48

pařez napsal(a):

Komunismus, konzervatismus atd. jsou ideologická kategorie.
Bolševismus je o moci, způsobu využívání moci a propagaci předcházejícího. I menševici byli komunisté.
Takže. Bolševikem může být kdokoli s jakoukoli ideologii. A jak koukám na Váš aktuální výron autore, jste bolševik dobře vykovaný a dobře zakalený.
09. 09. 2013 | 10:56

Ládik!!! napsal(a):

Filuto -
nene, tohle jsou poslední třešně. A nechal bych tu rudou squadru umírat celé následující 4 roky, žádné předčasné volby. Pěkně držkou na zem. I pád na hubu je posun vpřed.
09. 09. 2013 | 10:57

siven napsal(a):

wbgarden: Raději se řiďte Voltairem a pěstujte dále svoji zahrádku, budete tím užitečnější.

Vás už mám prokouknutého dávno. Jednomu zuřivému antibolšánovi zde již také byly odhaleny půlky potetované rudou hvězdou, poté, co se jeho halekání stalo již megatrapné a unavující.

Vaše hysterické pokřikování se stereotypními floskulemi a groteskním vytahováním rudé hvězdy vaši skupinu totiž charakterizuje. Vás: několik jedinců, které tíží svědomí, čím byli před listopadem, a tak hystericky štěkají a vytahují mrtvoly. Po štěkání poznáte je, pravil by klasik.

Jako byste chtěli přeřvat svoji minulost, která vám stále hlasitěji hučí v hlavě. Ovšem děláte tím ze sebe tak akorát šašky.
09. 09. 2013 | 10:59

Avanti napsal(a):

Zatím to spíše vypadá, že končí spíše lidovci než komunisté.

Trapná úvaha od člena KDU-ČSL, která zjevně nemá lidem co nabídnout.
09. 09. 2013 | 11:03

Pacak napsal(a):

Pane autore, zaspal jste! Dnes už se nestraší Řeckem, ani komunisty, ale ohrožením demokracie Zemanem.
09. 09. 2013 | 11:04

resl napsal(a):

Ládík!!! 9:52,
nemyslím, Rusko je čím dál na slabší úrovni a pokud by nechyběla statečnost, zlikvidují je vojska NATO i bez Američanů. V Rusku je těžký chaos a nikdo neví kdo a co řídí. Vojenská technika za Státy je zastaralá a Rusové mohou děkovat tomu, že Američani, ani západní Evropa, válku nepotřebují. Tu chce vždycky chudák, proto je třeba narušit veškeré totalitní způsoby v Rusku a vyhecovat dav, aby si už konečně nenechal bolševické zacházení líbit. Putin ví dobře, že jejich armáda nemá proti Americe šanci, ale je-li lump zahnán do úzkých, může to zkusit, když jde o jeho kejhák ve vlastní zemi a pokusí se svést vlastní bídu na západ.

Filuta,
vy jste tragik a "bejvalej" komouš a tak se snažíte mlátit na citovou strunu. Zbytečně, to jste měl dělat, když zde ničil komunista životy rodinám, dětem. Jak vidíte, dle výsledku voleb se většina národa nechce už nikdy k totalitě vrátit. Na školení vám řekli, ať trousíte demagogii, že tu totalita nebyla. Byla, pane, jen vám vyhovovala a vy jste v menšině. A ovládá-li menšina většinu, zavírá za názor do kriminálu, bije občany za slovo, vraždí a je beztrestná, tak se o totalitu jedná. A protože náhodou nejste analfabet, tak to i víte, jen se vám sovětský sen rozplynul a to je dobře. Aspoň pro mě určitě.
09. 09. 2013 | 11:04

siven napsal(a):

Ad autorův blog: Stejně duševně i obsahově obohacující, jako bývaly svého času Kojzarovy články, akorát názvy a polarizace trochu obměněny.

Je třeba si uvědomit, čím byli v historii lidé autorova typu. Pomocníky inkvizitorů, podržtaškové revolučních tribunálů, náckovští ordneři, nebo svazáci, opruzující měšťanstvo v kavárnách či zemědělce na polích.

Jedno, čím konkrétně byli a kdy. Je třeba si uvědomit jediné: Všechnu tu verbež spojoval typický, úctyhodný charakterový profil.
09. 09. 2013 | 11:08

Yossarian napsal(a):

komunisty bych ještě překous, ale tyhle bolševické kádrováky typu Hellera fakt nesnáším.

Co udělala národněfrontová ČSL proti komunistickému zlu? Bubnuje na poplach 24 let poté, co se to stalo bezpečným, předtím velmi úlisně kolaborovala.

Domnívám se, že středová role KDU-ČSL v české politice je nezastupitelná, ale nejprve je třeba se zbavit primitivního antikomunismu mccarthyovského střihu a ideálně odstavit od lizu "nadšené svazáky" typu Hellera.
09. 09. 2013 | 11:08

Z dialogu dvou tragédů napsal(a):

"resl napsal(a):
Ládík!!! 9:52,
nemyslím, Rusko je čím dál na slabší úrovni a pokud by nechyběla statečnost, zlikvidují je vojska NATO i bez Američanů. V Rusku je těžký chaos a nikdo neví kdo a co řídí. Vojenská technika za Státy je zastaralá a Rusové mohou děkovat tomu, že Američani, ani západní Evropa, válku nepotřebují. Tu chce vždycky chudák, proto je třeba narušit veškeré totalitní způsoby v Rusku a vyhecovat dav, aby si už konečně nenechal bolševické zacházení líbit. Putin ví dobře, že jejich armáda nemá proti Americe šanci, ale je-li lump zahnán do úzkých, může to zkusit, když jde o jeho kejhák ve vlastní zemi a pokusí se svést vlastní bídu na západ..."

Kuriosní situace: Amící ani západ válku nepotřebují a přesto se do ní po hlavě (po řadě svých dalších válek) ženou bez ohledu na legitimitu, důkazy, logiku, morálku.
Rusové válku potřebují a přesto nikde neválčí. Jak řekl Nobelista války: "We can!" Válka bude a hotovo! Se..m na nějakou humanitu, demokracii, mezinárodní právo, válku s terorismem...
09. 09. 2013 | 11:11

Baba napsal(a):

Ládiku, nevíš, co udělá řidič, když zjistí, že jeho vůz nejde otevřít klíčem, který má?
09. 09. 2013 | 11:12

Platan napsal(a):

olga napsal(a):
Dosti dobře nerozumím. To musí zemřít všichni co si pamatují? Nebo si myslíte, že už bude konec světa? I to je možné. Stačí jedna velká válka.

Tomu se ani nesnažte rozumět. Je to prostě čirá pitomost... :-)
09. 09. 2013 | 11:17

Mac napsal(a):

hele, Heller

vy prej jste nějakej vynikající matematik....:-))

tak mám pro vás jednu náročnou matematickou hádanku:

víte jaká je relace mezi posilujícími komanči a fašizující flupou uřvaných antikomunistů vašeho typu?

je to dost těžký, já vím, tak vám pomůžu:

je to funkce, která se nazývá příma úměra. Tak je to Heller.....

můžete to použít jako zpestření do některé ze svých hodin, žádnej copyright na to nemám. A´T se konečně děti od vás dozví něco rozumnýho, hlavy jste jim už blbnul dost, heller
09. 09. 2013 | 11:20

Ládik!!! napsal(a):

resl -
řekl bych, že amíci mají z jachontů strach. Syřani jich koupili 72 a mají je vesměs pohyblivé na tatrovkách. Předpokládám nejprve koordinovanou diverzní izraelskou akci.
09. 09. 2013 | 11:22

Ládik!!! napsal(a):

babo -
otevře ho bez klíče.
09. 09. 2013 | 11:24

Mac napsal(a):

jo, a poslední otázka, Heller - stran vašich plánů vašich akcí na poslední kvartál

když komouši - asi - poměrně dost uspějí ve volbách - zahájíte proti jejich přítomnosti v parlamentu hladovku okamžitě, nebo počkáte až vás budou miliony a pak je prostě vyhážete z oken sněmovny?
09. 09. 2013 | 11:24

Jindra napsal(a):

Autor nějak zapomíná, že nejen komunisté, ale přisluhovači z ostatních stran Národní fronty jsou stejnou zátěží pro společnost. A dokonce byli v mnoha příladech ještě horší, protože udání třeba od Lidovců se vždy akceptovalo, aby se zachoval dojem pseudoemkratičnosti minulého režimu.
Nejprve nám tedy Šimonku vysvětlit, jak Kalousek bojoval v Národní frontě jako člen ČSL proti komunitům za onoho socialismu. Ale né tak, jako gumuješ mozky svým žáčkům díky udělování známek. Pěkně řekni, jak a kdy se z Kalouska stal ten současný antikomunista. Při existenci lidí jako je Kalousek se mouhou na komunisty dívak tak jako ty jen zaslepeni lidé, kteří chodili za socialismu nejvýše do mateřské školy. Ty jsi Šimone v roce 1989 chodil do jaké třídy, aby všichni tušili, jaké životní zkušenosti jsi za svům věk už načerpal.
09. 09. 2013 | 11:25

Míval napsal(a):

David 07:07 :"Jediné rozdělení lidí, které má smysl, je to - na ty slušné a ty neslušné."

Ani toto rozdělení nemá smysl. Naprostá většina z nás se považuje za slušné, a ze svých pozic máme pravdu. Pan Heller se jistě považuje za velmi slušného člověka, stejně tak třeba pan Šlouf či Kalousek.
Otázkou pak pouze zůstává, jak moc svým pojetím slušnosti iritujeme okolí. Autor je v tomhle velmi zdatný.
09. 09. 2013 | 11:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2013 | 11:25

Miláno z Děčína napsal(a):

Anně... a babočkovi!
Nejdříve madame blogařko:
Právě K.Kryl zemřel tak náhle a rychle,že zjistil,jak se strašně mýlil a spoléhal na všechny disidenty,emigranty,samistatové čmárali a kapitalismus-dolary a nejvíce na stejně smýšlející kamarády kolem sebe,tzv. na život i na smrt!!?
On se utrápil!!!
Takže,ne že komunisté,režim apd.!Stále všichni či většina je anti,ale zapomíná ,že tu je RUSKO a USA??!
A babočko,velmi pěkná analýza stavu,který jsme zažili,zažíváme a podaří-li se zbavit společnost takových jako Vy,to znamená,že přes vše negativní,bolestné,ponižující a nesvobodné,přesto jsou zatvrzelými anti. a přesto se mohou tzv."POPRDĚT" z Kapitalismu a především toho Českého,jsou brzdou toho sebemenšího pokroku v našich spokojenějších životech!!!
Podumejte,nečertěte se!!!
Já i mě podobmí to opravdu chceme lépe pro všechny a ne jen pro několik/nepíši některé,neboď,takový jsou jako VY/!!!
Dnes jsou sami svědky kolem všeho o Sýrii,ale to je jen střípek,když až se vyřeší tato kauza tak bude další a další a zase další!!!
09. 09. 2013 | 11:30

Aleš napsal(a):

Stejskal:

Jen jeden?
09. 09. 2013 | 11:30

ex-nemo napsal(a):

Myslíte jako ty bolševické privatizátory, kteří dnes tvoří podnikatelskou elitu ? Na př. pánové Babiš, Tříska, Čalfa, Adamec mladší - co si jen vzpomenu, jiní ví jistě desítky dalších.
Těm dáváte takovou krátkou životnost ? A co tedy bude potom ? Vždyť se bez nich celý tenhle stát zhroutí; aspoň pravičáci to tak volají.
09. 09. 2013 | 11:33

Míla napsal(a):

Miku
v diskuzích převažují důchodci,ti na to mají čas a žádný ismus nemusí pomáhat budovat.A co Vy?,Diskutujete ráno v poledne večer,kdy budujete šťastné zítřky?A nebo jste na solidních sociálních dávkách.
09. 09. 2013 | 11:33

Jana Pechová napsal(a):

Anna
Při vší úctě ke Karlu Krylovi (a opravdu si ho vážím):
nikde ani náznak, jak to prakticky uskutečnit - aby to tedy bylo alabastrové podle představ (silně nealabastrového) národa.
Chybělo cokoli: zkušenostmi a legislativou počínaje. Navíc, s ohledem na vývoj v předchozích desetiletích, nebylo ani z čeho vybírat a nezbylo, než se opírat o "kádry", které měly aspoň zkušenosti.
Jak zmiňuji výše: šedivá je teorie, praxe hýří barvami. Aneb, nic není černobílé. Ono i poválečné Německo se muselo leckde opírat o nácky, a to je tam neměli zdaleka tak dlouho jako my bolšány. A, jak známo, diktátor si inteligenci zrovna nehýčká.
09. 09. 2013 | 11:34

stejskal napsal(a):

Od předchozího upozornění jen jeden, pane Aleši.

Hezký den.

Libor Stejskal
09. 09. 2013 | 11:39

Apen Aleš napsal(a):

Libor Stejskal:

Apen - hezké oslovení. Původem podle zvukomalebnosti zřejmě odněkud z tibetské náhorní plošiny. Podržím si je jako čestný titul, jestli byste dovolil.

Hezký den i Vám
09. 09. 2013 | 11:43

Admirál napsal(a):

Jana Pechová - "A, jak známo, diktátor si inteligenci zrovna nehýčká. "

On je Schwazenberg diktátor? Lokaj ano, ale diktátor...
09. 09. 2013 | 11:45

Apen Aleš napsal(a):

Stejskal: Vy jste to opravil, to je nefér!
09. 09. 2013 | 11:46

Baba napsal(a):

Ne, přivolá zámečníka.
09. 09. 2013 | 11:49

stejskal napsal(a):

Je, ale stalo se to už ve chvíli, kdy jste to psal (netušil jsem, že stihnete reagovat tak rychle). Omlouvám se. l.s.
09. 09. 2013 | 11:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, užitečný sivenku nešaškovitý a nikdy nepřenickovaný alešku, dle vašich reakcí musí být tu skoro každému jasné, komu to a kde hučí.
Děkuji že jsem vás opět dojal.
Fotočky pochopitelně nedáte, hrdinové.
Takže vše jasné a při starém ...

NIHIL NOVI

Kvoká kvoká slepice
a vzpomíná
velice
jak se kdysi hrozně
bála
než se z vejce
vyklubala

Teď zas má problém
jinačí
bojí se
co
vytlačí ...

Veskriz.
http://ateo.cz/f/images/c/cssd-jandak.jpg
09. 09. 2013 | 11:52

Nástěnkáře potřebuje každý režim napsal(a):

wbgarden,

za socíku jste se vyučil být kvalitním nástěnkářem. Dnes silně připomínáte Štětinu. Podobný styl, podobný obsah. Zajímalo by mne, kolik ... na své stupidní "bilbordy" nalákáte.
09. 09. 2013 | 12:00

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 9:29
A před 20? Nemusíte odpovídat, já se o své maličkosti také nijak nešířím.
Koukla jsem se, kde jsou Ketkovice - za poznáním vlasti Vás moc rodná armáda neposlala. Nedovedu posoudit, zda jste byl voják či jen u vojáků. Ale pokud Vás Sýrie až tolik zajímá, přiřaďte se k těm, co ji hodlají bez pozvání napravovat. Ne jako turista, jak jste doporučoval jiným asi jinde.
Svět je zatím bohatý, když si dovolí tolik vydávat za zbrojení a následně na ničení zbraní.
Co myslíte - dostanou se lidovci i pan Heller do sněmovny? Já bych myslela, že ani ne - a pan Heller co jihočeský přivandrovalec už vůbec. Takže s cestovatalským klubem sněmovny mu to asi nevyjde.
09. 09. 2013 | 12:01

Filuta napsal(a):

Resl
Vy jste zase ......(autocenzura).
Když dojdou argumenty, začnete se svým oblíbeným - "vy jeden bolševiku".
A je úplně jedno, zda dotyčný v době převratu nosil ještě plíny.

Nehraju na žádnou "citovou strunu" - to je, drahý "antikomuisto" obyčejná denní realita. Tento systém nás přivedl k milionu exekucí, více než milionu nezaměstnaných (z deseti milionů!), k cenám základních potravin (mléko, mléčné výrobky, pečivo, maso) pro člověka s normálním platem (tedy podprůměrným) nedostupných.
Takže můžete leda tak držet zobák a tu svou" svobodu "si nabouchat do uší.
Měl byste se spíš zamyslet nad tím, proč tolik stoupají bolševikům, kteří by měli dle Ládíka být vyhynulým druhem , tolik preference.
Nestala se někde chyba?

Rusko je možná rozvrácené, ale dává se pomalu do kupy. Vzhledem k tomu, že není řízeno neomarxisty z Brusele, kteří na něm nemohou provádět ekonomické a sociálněinženýrské experimenty (příliv imigrantů), má proti nám docela dobré vyhlídky.
09. 09. 2013 | 12:04

Filip Sladký napsal(a):

Částečně s autorem souhlasím, částečně ne. Pravdou je že i kdybychom KSČM zakázali jak mnozí chtějí, tak ty desítky tisíc lidí - kteří té myšlence věří - jen tak nezmizí. Nemůžeme je zavřít, nemůžeme je popravit, přeci se nesnížíme na jejich úroveň. Podle hesla má jiný názor tak s ním zameťme. Ale tak to dělali komunisti, demokraté by měli ctít názor jiných - i když je blbej. S čím ale v článku nesouhlasím že v KSČM zůstali opravdu jen ti nejhorší lidé - např. udavači. Naopak, osobně si myslím, že právě ti nejhorší třeba často ani v KSČ nebyli jenom tajně škodili, nebo v KSČ byli a hned po revoluci převlíknuli kabát a dneska kandidují za ODS. Takových hajzlů znám několik.
09. 09. 2013 | 12:04

ZM napsal(a):

Komunisté jsou na vzestupu a nejen ti v KSČM, ale např. i ti bývalí ve SPOZ nebo v ČSSD. Ve volbách budu asi volit KDU, ale jen z toho důvodu(principu), aby byla možnost vytvořit za určitých podmínek koalici a tedy vládu, která by nebyla přímo závislá na hlasech soudruhů z KSČM. Rozhodně nejsem tak naivní, že bch si myslel, že KDU je nějaká "spása". Četl jsme např.v MF Dnes rozhovor s předsedou KDU, a jeho názory jsou taky dost diskutabilní.
09. 09. 2013 | 12:05

resl napsal(a):

Z dialogu dvou tragédů 11:11,
co napadení Gruzie ? Ptal se snad Ivan RB, nebo OSN ? Na slabého si mužik troufnul, dosadil své lidi, povraždil pár Gruzínců a "humanitarně" zmizel. To ovšem pro vás agrese nebyla. Stydíte se za svůj nick, stále se měnící, bambulo ?
09. 09. 2013 | 12:05

David napsal(a):

Míval 11:25:

"...Ani toto rozdělení nemá smysl. Naprostá většina z nás se považuje za slušné, a ze svých pozic máme pravdu...."

-------------------------------

Toto rozdělení smysl má. Jen pro Vaši informaci. Není to můj objev, ale objev jednoho velmi chytrého člověka, kterého nechci jmenovat.

Jinak jinými slovy říkáte podobné. Slušný člověk není ten, který sám sebe považuje za slušného, ale ten, kterého ostatní lidé považují za slušného.

V Bibli se říká, že - podle skutků poznáte je.

Jestliže "procenticky PŘEVAŽUJÍ" skutky špatné nemůžete být slušný člověk a naopak.

Co je slušné a správné taky víme. To většině z nás napovídá naše svědomí.

Těžko můžeme považovat např. Klause za slušného, za to co předvedl svým druhým článkem amnestie, kde 80% občanů tu "jeho slušnost" odsoudila.

Jinak selským rozumem řečeno. Pokud neslušné činy svou vahou přestoupí "51 %" hranici, stává se člověk v očích druhých tím neslušným. Není totiž pravda, že všichni jsme tak nějak stejně slušní i neslušní zároveň.
09. 09. 2013 | 12:10

neo napsal(a):

Filuta:

základní potraviny jsou mnohem levnější než kdy byly za komunistů pane Filuto. K exekucím vás nevede režim, ale sytém exekucí a taky vlastní nezodpovědnost, naivita a hloupost. Jakkoli je mi exekutorský systém zde proto srsti, nelze z něj vinit režim jako takový, protože jinde funguje jinak bez ohledu na kapitalismus či demokracii chceteli. Nezaměstnanost je jedna z nejnižších v evropě.

nehodlám vám nic vnucovat, používat vlastní hlavu umíte a počítat předpokládám taky. Takže byste měl být schopen spočítat si minimálně ceny potravin a dospět k jednoznačnému závěru, že jsou mnohem levnější dnes.
09. 09. 2013 | 12:12

resl napsal(a):

Filuta,
pokud jste v době převratu nosil plíny, omlouvám se. Pracujete tedy pro mladé komouše, nebo socany a nemáte o historii komunistických vrahů ponětí. To, co vám natloukli do hlavy příbuzní, nebo dogmatici na schůzích, váš vlastní rozum diskvalifukuje. Chcete říct prosím, že se vašemu socialismu někde daří. Nechcete, tak pište, co vidíte a ne to, co vám nabulíkuje komouš.
09. 09. 2013 | 12:14

Roni napsal(a):

Mladické kecy, čekat na to až se zloději dosyta najedí nebudu.
Volím komanče - menší zlo.
09. 09. 2013 | 12:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vaše štětiny neznám drahý potřebný.
Bydlím ve lhotě, ale cokoliv dělám, tak skoro dycinky jedná o originál.
Zapamatujte si to.
Určitě se vám uleví.
Jo a taky na rozdíl od vás mohu kdykoli svá činění doložit fotočkami.
Což se o vás nedá říct ani omylem, vážený sockom propagandisto.
Veskriz.
http://bobpacholik.cz/Prostejov%20do%20r%2089/pages/starý%20prostějov3repro0579.htm
09. 09. 2013 | 12:17

jura napsal(a):

no v přepčtu na prům. plat snad ano, budou levnější, problém je, kolik lidí průměrného platu (a nezmiňuju důchodyú) dosáhne
09. 09. 2013 | 12:18

Každý má svou pravdu napsal(a):

"resl napsal(a):
Z dialogu dvou tragédů 11:11,
co napadení Gruzie ? Ptal se snad Ivan RB, nebo OSN ? Na slabého si mužik troufnul, dosadil své lidi, povraždil pár Gruzínců a "humanitarně" zmizel. To ovšem pro vás agrese nebyla. Stydíte se za svůj nick, stále se měnící, bambulo ?
09. 09. 2013 | 12:05"

To byla jedna z konspirací, která pravdě, lásce, humanitě, míru a trvalé svobodě moc nevyšla. I když Condolíza navštívila svého spojence Saakašviliho a sbor jeho amerických poradců krátce předtím co Gruzínci začali v noci ostřelovat spící jihoosetské město Cchinvali s mezinárodními pozorovateli. Rusové Pravdu, lásku a trvalou svobodu poněkud překvapili, až tak, že útočníci vzali nohy na ramena a opustili i drahou americkou techniku, kterou pak amíci žádali vrátit. A gruzínoameričan pan Saakašvili v zamyšlení začal požírat svou vlastní kravatu.

Precedent k takovému postupu Rusů (bránit slabšího, který má odštěpenecké ambice a neuznává vládu státu, ke kterému formálně patří) ovšem byl ovšem vytvořen v Kosovu. A vytvořili jej - div se světe, kdo jiný, než amíci.
09. 09. 2013 | 12:21

Filuta napsal(a):

Resl
Nenosil jsem plíny, ale byl jsem školák. Pamatuju si toho docela dos a nikdo mi nemusel nic navykládat. Nepracuju pro nikoho, leda tak pro sebe a s politikou nechci mít nic společného.

Jen srovnávám a ta vaše "demokracie" z toho nevychází zrovna nejlíp.

Přečtěte si v PL rozhovor s miliardářem Janečkem. Od pravicového vidění světa se posunul do středu. Asi to taky o něčem vypovídá.
Vy ten společenský i ekonomický marasmus nevidíte a ani vidět nechcete.
Havel i Klaus nás dovedli do pekla zvaného tržní ekonomika.
Za bolševika jsem měl víru, že jednou bude líp.
Dneska vím, že zítra bude jedině hůř.
09. 09. 2013 | 12:22

Aleš napsal(a):

wbgarden:

Tento blog není určen k polemice wbgarden versus kdokoli, ale u osob Vašeho ražení je užitečné veřejně rozkrýt Vaše myšlenkové zázemí. Když už nemáte dostatek vlastní soudnosti a neomezíte se na soukromé projevy. U autora úvodního článku je vidět, kam může vést nekritické přejímání často opakovaných blábolů.

A dále (a už naposled): diskuse pod blogy je určena k výměně myšlenek, nikoli fotografií, to musíte na jiné, k tomu účelu provozované portály.
09. 09. 2013 | 12:30

kokoshka napsal(a):

Davam Helleru 10,maximalne 20 let!
Pokud jeho zakrnely mozeček utopeny v pivu ktery ani nevi že takova data se maji psat slovy a ne čisly ktera jsou ve velkem nazvu blogu jako pest na oko neuvedomi že MY tady na svete stovky let a budeme ješte stovky let aby vam nelidem pristřihali křidelka,vrahum z Vulstritu a Goldman Sachs i sionskeho spolčeni "Bratru Lechmanu"!
09. 09. 2013 | 12:30

Baba Jaga napsal(a):

To: Filuta
Tak Janeček... Zrovna dnes jsem se dívala na Pozitivní evoluci, že pokec s krásnou barbínou slečnou Kuchařovou v Praze nebude. Možná by její názory na předčasné volby byly zajímavější nežli hosta, který ji tento týden nahradí. Koho asi bude tento spolek doporučovat volit?
09. 09. 2013 | 12:34

resl napsal(a):

Filuta,
jelikož jste komouše nepoznal v plné nahotě, nemůžete srovnávat, pokud, jak říkáte, jste nebyl ovlivněn jinými komouši. Havel byl člověk s chybama, ale člověk slušný a vzhledem k době i statečný. To zloděj Klaus je pravý opak a do smrti Havlovi jeho kriminály neodpustí, neboť by se rád statečností holedbal před veřejností. Na rozdíl od Havla, kterého démonizovali jiní, ale nikdy ne on sám sebe. Nakonec svět na to přišel brzy, to jen český bambula hledá, čím by dal najevo své chytrolínství, než dojde na pár facek na komunistické policii.
09. 09. 2013 | 12:35

kokoshka napsal(a):

O holeni tvaři,nadmiru estetickem a gygienickem zpusobu vypadat jako opravdovy gojim slyšel rabe Šimon?Muže to zkusit,pro začatek jednorazovym Shikem,britvu mu do ruky nedavejte-ufikne si ucho!
Slyš,synku ty vubec maš holku?
09. 09. 2013 | 12:36

ZM napsal(a):

Nadpis blogu Hellera je-
Dávám bolševikovi 10 maximálně 20 let!
---
Doufám že to nedopadne obráceně, např. tak, že za 0 let dá bolševik 20 let Hellerovi :)
09. 09. 2013 | 12:37

Ach ta genetika napsal(a):

Mnoho lidí ospravedlňuje anebo jen zdůvodňuje své činy odkazem na svou výchovu. Všichni jsme slyšeli podobné věty.. "Naučil jsem se doma sníst všechno co je na talíři" nebo výmluvu "otec mě taky mlátil, tak co".
Kromě výchovy nelze pominout ani genetickou zátěž. Například u lékaře je běžný jako jeden z prvních dotazů "a neměl tuto nemoc někdo v rodině?". Týká se to samozřejmě i psychických stavů.
Působení těchto faktorů je tak silné, že u některých negativních vlastností nevěříme ani na generační obměnu. Doufáme, že alespon naši
pravnuci na tom budou už lépe.
Nenávidět komunistu jen tak pro nic za nic je floskule a protože si to i Heller uvědomuje, poukazuje na hnusné činy komunistů, podtrhuje ve svém příspěvku udavačství.
Přistoupíme-li na výše uvedené, je evidentní, že komunistický udavač musel být s velkou pravděpodobností potomkem prvorepublikového práskače.
Otázkou tak zůstává, jak to bude s potomky těch, kterých se Heller chce zbavit a jak to bude s dětmi těchto potomků.
Na už nám bohužel pan Heller neodpověděl.
09. 09. 2013 | 12:37

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago,
tady 49°9'36.060"N, 16°14'48.094"E stál naváděcí radiolokátor, v půlkruhu západně od něj (60-70m) je vidět 6 palebných pozic raket. Dělal jsem tam špagáta.
A před 20 - to už jsem byl 3 roky parazitem z donucení. To už jsem vystřídal 80286 i 80386 a blížila se 80486. To byla bomba.
09. 09. 2013 | 12:38

ZM napsal(a):

Tedy chtěl jsme napsat za 10 let. Je to samozřejmě s velkou nadsázkou, ale kdo ví, co bude za 10 let. Stačí aby Tykač hodně zvýšil cenu uhlí, v severních čechách se obvatelstvo vzbouří, vytvoří akční výbory atd. :)
09. 09. 2013 | 12:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, alešku drobet se sice divím, že ausgerechnet vy hovoříte o myšlenkách...
Ale kdybste měl všechny smysly v pořádku, tak se nejdřív pořádně rozhlédete vůkol a jistojistě ustrnete nevídaným nadšením.
Zrovínka včíl jsou u vedlejšího krámu fotočky z rakous, myšlenko.
Veskriz.
http://media1.osoba.cz/images/media1:50fcd7789cc1d.jpg/foto+33bi.jpg
09. 09. 2013 | 12:40

Fuj to jsem se lek napsal(a):

ZM,

nestrašte! Vy myslíte, že Kalousek by pana Hellera nechal odsoudit?
09. 09. 2013 | 12:40

Mungo napsal(a):

Dávám Šimonovi Hellerovi 10, maximálně 20 let na to, aby se trochu rozhlédl a nabral rozumu. Strašení komunismem už prostě není účinné - jenom Klaus a Heller to ještě nepochopili.
09. 09. 2013 | 12:41

ZM napsal(a):

Fuj to jsem se lek-
spíš bych to viděl na agenta Falmera :) A jestli by proběhl soud, to si jistej nejsem :)
09. 09. 2013 | 12:43

Ach to pokrytectví napsal(a):

2 Ach ta genetika:

A co teprv nenávidět jen tak pro nic za nic fašistu či nacistu. To je teprve prázdná manýra ;-)
09. 09. 2013 | 12:43

jája napsal(a):

Dávám hellerovi rok, max dva, rodiče nebudou chtít, aby takového zapšklé a hloupé individuum učilo jejich dítka a nechají ho odejít, možná na ÚDV, nebo jinou bohulibou instituci. Já osobně bych nesnesl, aby něco podobného určovalo, jak má myslet moje dítko. Naštěstí jsou normální. Jenom pro hellera, jestlipak víš, jaký je rozdíl mezi udavačem, StBákem minulosti a současnosti? Asi dnešní udávání je demokratické, všudepřítomné špehování rovněž, pi....ce jako heller bych ovšem čipoval a kastroval, aby nemohli tolik škodit. Jen tito a jim podobní ženou do náruče nenáviděné KSČM další voliče.
09. 09. 2013 | 12:47

F.Srbek napsal(a):

Pan Heller se svou jasnozřivosti bude "ozdobou" nového parlamentu.
Jinak mám pocit, že se ve své předpovědi mýlí! Ale přání je otcem myšlenky.
09. 09. 2013 | 12:47

Kanalnik napsal(a):

Pane Hellere, myslim, ze se seredne pletete. V cem? V tom, ze ztotoznujete bolseviky predevsim s dnesni KSCM. To, co tu napr. v poslednich nekolika letech predvadela ODS a TOP09 spolecne s LIDEM, to je take bolsevismus. Bolsevismus alias prosadime svoje plany bez diskuze a silou za kazdou cenu (i s hlasy zkorumpovanych a odsouzenych poslancu, vcetne nakupu dalsich za prislusne trafiky).

Bolsevismus zminenych pravicovych stran je prave to, co vhani volice do naruce KSCM. Pokud to nevidite, tak jste zaslepeny a jeste dale na tomto procesu participujete.

Ne, komuniste nebudou mit mene hlasu tim, ze pekne po bolsevicku budete prosazovat svou vuli pomoci sily. S takovou ani tech 40 let nebude stacit.
09. 09. 2013 | 12:48

Filuta napsal(a):

Resl
Nepoučujte mě, poznal.
Navíc nepocházím z rodiny, kde by bolševik požíval mimořádné obliby.

Vysvětluju vám, že je dnes velmi obtížné vnutit nízkopříjmovým skupinám obyvatel, jichž jsou dvě třetiny, tezi, že se za komoušů měli hůře.
Objektivně řečeno - neměli, protože nad nimi nevisel Damoklův meč nezaměstnanosti, strachu ze ztráty byť i mizerně placeného zaměstnání a ohrožení jejich základních existenčních jistot. Tehdy měli své únikové cesty, dnes je vše podmíněno dostatečným množstvím fin.prostředků a zbývá maximálně ten provaz.
Sebevražednost povážlivě roste stejně jako v letech nejhlubší totality.
09. 09. 2013 | 12:48

Inkvizitor napsal(a):

Vážený pane Hellere, tato republika měla za vámi osočovaných komunistů svoji autonomii, která byla pouze omezena v míře práva vítězné velmoci z 2. světové války. Tato autonomie byla chráněna bezpečnostními složkami, aby obyvatelé státu měli klid na práci a na zábavu. Jako v každé společnosti i v této se samozřejmě nepodařilo zamezit vytvoření "zhoubného bujení vředu společnosti" který inklinoval k západnímu systému života. I za minulého režimu zde totiž byli oficiálně ze zahraničí podporovaní jedinci, kteří měli jediný úkol - rozložit stávající společnost zevnitř. Nutno podotknout, že systém jim k tomu v některých případech i nahrával. Společnost opojená sociálními výhodami pošilhávala po západu jako když sytý člověk pošilhává po vydatném dobrém obědě ještě po zákusku, který je za výlohou cukrárny, do které ale nemá přístup. Proto se nikdo v roce 1989 změnám nebránil. Najednou byla možnost se k tomu "zákusku" dostat. Jakou cenu za to tento národ zaplatil a ještě zaplatí, už asi někteří tušíme. Tento stát již nikdy nebude takový, jako byl za minulého režimu ale případné vítězství jediné strany, která ještě nikdy od roku 1989 nebyla lidmi zvolena do čela státu může jediné - dát lidem naději, že to, co se ještě od roku 1989 nepodařilo pravicí dotáhnout do požadovaného cíle, se tam již dotáhnout nepodaří.
Když zdědíte zdevastovaný byt, také za týden neuděláte žádné zázraky. Ten týden totiž příměrem odpovídá jednomu volebnímu období. Můžete pouze ovlivnit platby a životní podmínky lidí, kteří v tom zdevastovaném bytě jsou nuceni bydlet. A i to by zlepšilo životní podmínky většiny tohoto národa. Kolik procent národa nepodlehne psychologicky řízené agitaci pravicových stran a dá šanci sobě, prostřednictvím strany levicové, se dozvíme až po volbách.
09. 09. 2013 | 12:49

kokoshka napsal(a):

Hell)ler je agentem Bilderbergu o kterych pan Stejskal tvrdi že neexistuji a pokud existuji tak pachaji jenom dobro z lasky k lidstvu!
09. 09. 2013 | 12:50

Filuta napsal(a):

Přete se tady o nepodstatných záležitostech a unikla vám takováto zásadní zpráva.

Kuna zakousla nejstaršího poštovního holuba u nás. Létal už za Husáka.

http://hobby.idnes.cz/nejstarsiho-holuba-v-cesku-z-brezniku-na-trebicsku-zakousla-kuna-pyj-/hobby-mazlicci.aspx?c=A130909_103620_jihlava-zpravy_mv
09. 09. 2013 | 12:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, za komoušů bylo vše pochopitelně super.
A co teprve když se něco sehnalo.
To bylo teprvá radosti.
http://media0.osoba.cz/images/media0:50fcd775b11e9.jpg/foto+32a+i.jpg
http://bobpacholik.cz/Prostejov%20do%20r%2089/pages/i.htm
Veskriz.
09. 09. 2013 | 12:59

xyz napsal(a):

Administrátorovi blogu:
Pane admine, opravdu si neuvědomujete že umísťování článků takových exotům jako je autor tohoto vrhá mizerné světlo i na Vás?
09. 09. 2013 | 12:59

Projel jsem si volební kalkulačku napsal(a):

na Britských listech. Mé názory se nejvíce shodují s poslanci ČSSD a KSČM. Bude to těžké rozhodování ale asi pro změnu (protože si přeji změnu k lepšímu) budu volit KSČM. Bylo by hezké kdyby zvítězila ve volbách nejslušnější strana české politopadové politiky, jejíž politici jsou nejméně zabahněni korupcí a ekonomickou likvidací státu a občanů.
09. 09. 2013 | 13:00

xyz napsal(a):

P.S.:
Pro doplnění - žvanilům typu Hellera jsme za mých mladých let říkali "šaman Velká huba..."
09. 09. 2013 | 13:01

kača napsal(a):

wbgarden,
Vy, tím svým nastavováním zrcadla, komančům vyloženě kazíte skvělé vyhlídky na budoucnost.
To od Vás ale není hezké. Také vás za to kárají, tak hezky po soudružsky.
Ta ubohost z Vašich fotografií dokumentujících zlaté časy reálného socialistického bytí - jako by stejná ubohost lpěla na soudružských duších dodnes.
09. 09. 2013 | 13:02

kokoshka napsal(a):

resla netreba trapit,on je utrapeny od narozeni,nejvetši primAtiv na ACZ je chraneny druh,jeho krmi virtualne Urbany a Hellery a realne ješte v živote nevydelal ani korunu,nezaplatil ani jednou složenku nebo učtenku,všechno zacvakaji rodiče i ten internet ve kterem demonstruje po cele zemi svoji mentalni zaostalost!
09. 09. 2013 | 13:02

kokoshka napsal(a):

kača:
wbgarden mohl za bolševika volne pestovat marianku,zřejme ji zasel tolik že ho dosud nepopustila!
09. 09. 2013 | 13:04

kača napsal(a):

kokoshka netreba trapit,on je utrapeny od narozeni,nejvetši primAtiv na ACZ je chraneny druh,jeho krmi virtualne Urbany a Hellery a realne ješte v živote nevydelal ani korunu,nezaplatil ani jednou složenku nebo učtenku,všechno zacvakaji rodiče i ten internet ve kterem demonstruje po cele zemi svoji mentalni zaostalost!
kokoshka mohl za bolševika volne pestovat marianku,zřejme ji zasel tolik že ho dosud nepopustila!
líbí?
09. 09. 2013 | 13:08

pěvec napsal(a):

kyselé hrozny, hellere
09. 09. 2013 | 13:09

hasofrokycna napsal(a):

Za komančů,když jsem nebyl v SSM tak jsem školu dodělal.Táta kdyby před válkou nechodil na povinej katechismus tak by propadl.Za komančů,když člověk nebyl ve straně ,tak stejně mohl žít.Za vlády katolíků kdo nechodil do kostela,poslouchat slinty nějakého pedofilníhio kazatele,tak byl vyobcován ze společnosti,v lepším případě.Spíš ale vzplanul na hranici........a představital katolické strany tu rozdává rozumy.Bravo,je vidět že pan pedagog ví co je demokratická volba.KDO NEVOLÍ LIDOVCE,NENÍ DEMOKRAT............Nechápu jak může takovejhle fanatik učit v dnešní době.Strašit dnes komančema a hlavně znárodňováním může jen primitiv.I kdyby volby komunisti vyhráli,stejně by toho moc nezmění,nestojí totiž za nima Stalin a tehdy mocná RUDÁ ARMÁDA jako v roce 48.
09. 09. 2013 | 13:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kačo klídek, přidám sockom výdobytky ...
http://pix.avaxnews.com/avaxnews/2a/6d/00006d2a.jpeg
Veskriz
09. 09. 2013 | 13:14

kokoshka napsal(a):

kača:
Kdybych Ja meřil svuj reiting oblibenosti...?
Jsem Nietzsceanec a co mne mysli cizi virtualne ni(c)ky je podružne,naštesti je tady skupina normalnich lidi se kteryma najdu společnou řeč!
09. 09. 2013 | 13:15

resl napsal(a):

Každý antikomunista v parlamentu, bude dobrej, tedy i Heller. Vy ostatní se řiďte a čtěte nositele Berjovy ceny, Kokošku, který se naučil porozumět i cizím slovům, ač do jisté doby dal jen na bič. Je to náš nový, navoněný Rus s hlavou plnou nápadů. Jen má lehce podělanou rubášku a láptě od kravinců. To se spraví až s hrdinnou sovětskou armádou dobude Švýcarsko a natáhne si na usmolenou pracku holinky. Pardon hodinky.
09. 09. 2013 | 13:16

Ládik!!! napsal(a):

wbg -
ta žena za pultem bude asi švorcová... nemá nic ani pod pultem.
09. 09. 2013 | 13:18

kača napsal(a):

kokoshka,
nevím, co je Nietzsceanec. Jen doufám, že to nemá nic společného s Friedrichem Nietzsche.
09. 09. 2013 | 13:26

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ládíku všecko to bylo švorcový, ovšem kromě našeho mládí tenkrát.
Pochopitelně.
Jak někdo vůbec může srovnávat neumětlské komušství s dneškem.
Že se aspoň trochu nestydí. Dyť ti jejich dnešní propagčíci ani tu pitomoučkou sockom propagandu nezvládají atd atd atd.
Škoda mluvit.
Veskriz.
http://media0.osoba.cz/images/media0:50fcd77774bae.jpg/foto+33a+i.jpg
09. 09. 2013 | 13:27

kokoshka napsal(a):

resl:
Aha,my jsme byli začate prstem a nic sladšiho než mrkev nejedli!
Jenomže takovym reslum jsme od nepameti nakladali plny vozik že ti utikali za pomoci k mamince do faterlandu a ješte dal k Velkemu Bratru se schovat pod zadek!
09. 09. 2013 | 13:28

kokoshka napsal(a):

kača:
Humorinu rozvadejte na X Factoru a ne tady kde je vetšinou vzdelane lide!
09. 09. 2013 | 13:30

neo napsal(a):

Projel jsem si volební kalkulačku :
taky jsem si projel kalkulačku a žádný překvapení se nekonalo.

KSČM 10-24%
ČSSD 25-48%
ODS společně s VV a LIDEM 52-84%
TOP 09 84-88%
09. 09. 2013 | 13:30

resl napsal(a):

hasofrokycna : Strašit dnes komančema a hlavně znárodňováním může jen primitiv.
-----------
antikomunismus je taky nesdílení názoru od Ruska, Číny, Kuby, KLDR, Iránu a všude tam, kde jejich vlády utiskují, mlátí a vraždí vlastní národ a slovo "svoboda" je považováno za sprostý výraz. Neznáte je, nebo je nechcete znát.
09. 09. 2013 | 13:31

kača napsal(a):

kokoshka,
pokud se přece jen holedbáte nějakým, mně nepochopitelným, spojením s Friedrichem Nietzsche, tak jistě znáte jeho citát:
„Každý má právě tolik ješitnosti, kolik mu chybí rozumu.“
09. 09. 2013 | 13:32

jichu napsal(a):

Antikomunismus už dnes není program, jsou to jenom hloupé kecy.
09. 09. 2013 | 13:33

Libertad napsal(a):

Jako kandidát za KDU-ČSL, byste měl znát slova tolerance, pokora, naslouchat, přemýšlet, příčina, následek.
Kromě nezřízené chuti po osobním obohacení -na základě získané moci- však nic jiného z Vás nekouká.
Mělbyste přestat vyučovat. Měl byste se začít učit. Nejlépe u Pavla Kouhouta, bývalého kulturního atašé v Moskvě.

Bez pozdravu

Sidonio Libertad
09. 09. 2013 | 13:41

Pepa 3 napsal(a):

wbgarden:
Pane komunistický novináři, znáte se dobře se Štětinou? Jste na tom totiž inteligenčně dosti podobně!
09. 09. 2013 | 13:45

jája napsal(a):

wbgarden- typický rudý dříve, modrý dnes, to je zloděj z ODS. Jeho slovník je velice blízký dřívějším politrukům, které jsme znali z vojny. Pouze žasnu, jak jsme mohli vyrůst ve slušné lidi za minulého režimu, zatímco dnes co je vidět mezi mládeží, hnus a bída. Netahaví, líní, hloupí - to se dá říci o hodně velké části mládeže a čerstvých absolventů, k nim patří i autor blogu. Ale můžete plácat nesmysly dál, naneštěstí pro vás je tady hodně pamětníků dob, kdy člověk mohl vyjít na ulici, aniž by stal objektem předpadení, odjet na víkend bez obav o majetek, vzít si půjčku na dům bez obav o zaměstnání atd. Ovšem by\ly fronty na banány... holt neco za něco. Někomu bylo dřív lépe, jinému ne. To je podle úhlu pohledu každého individua, kdyby všichni byli stejní, jak by svět vypadal, ale třeba genetičtí inženýři něco vymyslí. Takový pravicový bolševik - to je ovšem unikát hlouposti, viz resl aspol.
09. 09. 2013 | 13:47

Ládik!!! napsal(a):

Socani se derou k budoucím funkcím i přes soudy. Soudruh nesoudruh. Když jde o prachy, neznají soudruha (nebo bratra, či jak si říkají). Jejich kandidátní listiny by měli psát přímo soudci a byl by pokoj.
09. 09. 2013 | 13:47

kača napsal(a):

kokoshka,
nerozdávejte tu rozkazy, už nejste kápem v gulagu.
Navíc já neshledávám nic humorného na tom, že neumíte ani napsat jméno Niatsche a přtom se nejspíš považujete za jeho stoupence. To je k pláči - ale zase máte pravdu s tím, že si zde s podobnými mudrlanty můžete dobře rozumět. Těm můžete napsat jakoukoliv pitomost, hlavně nesmíte zapomenout nějaké komunistické heslo, a jste jejich. Jen nevím jak jste dospěl k názoru, že vy a oni by měli být vzdělaní, asi podle ruského měřítka.
09. 09. 2013 | 13:47

Tazatel Jóna napsal(a):

antikomunismus je taky nesdílení názoru od Ruska, Číny, Kuby, KLDR, Iránu a všude tam, kde jejich vlády utiskují, mlátí a vraždí vlastní národ a slovo "svoboda" je považováno za sprostý výraz. Neznáte je, nebo je nechcete znát.

USA mlátí a masově vraždí lidi v cizích státech, šmírují všechny doma i své parťáky z EU, NATO, SB, MMF, zavádějí Patriot Act a připravují se na masové vraždění a věznění vlastních občanů - stavění velkých doposud neobsazených věznic, nákup gilotin ve velkém... Proč to dělají, resle?
09. 09. 2013 | 13:50

kokoshka napsal(a):

kača:
To by mohl řict i Ja,na to netreba byt Niesczeancem:-)!
"Ne vyška ale kopec je neco hrozneho!
Kopec kde muj pohled pada dolu a ruka nahoru.V ten okamžik trepeta srdce od sveho dvojiteho přani.Ach,přatele,mužete poznajit dvojitou vuli meho srdce?
Proto je kopec vetšim nebezpečim pro mne než propast,muj pohled je zacilen nahoru a moje ruka chce se opirat v držet se při zemi!"
09. 09. 2013 | 13:52

češka napsal(a):

To Heller
Jste mlád, a asi žijete ve vzduchoprázdnu.
1/Špicluje a donáší se všude, ovšem přeborníkem jsou USA. Takže seriozní dnes není otázka zdali špicovat, ale legalizce špicování v rámci EU, nejlépe a nejracionálněji společně, neb USA si stejně špicovat budou dle vlastního uvážení a je nesmysl, aby naše, myslím EU, orgány neměly přístup a možnost legálního využití informací, kterými jistě disponují USA, možná i Čína a Rusko.
2/KOmunisté po r.1968 již s ideologií neměli nic společného, jednalo se o korytáře, dnes ve všech stranách s výjimkou KSČ, neb členství v KSČ jim žádné výhody neposkytla. Příklad - Dlouhý a spol.
3/ Srovnejte pol. debaty před volbami u nás a v NSR a Rakousku - tam o programech, u nás o osobách a jejich místech na kandidátkách. Ve voličíh může vzniknout dojem, že kdo dá víc, posune se vzhůru.
4/ v Německu chtějí uzákonit, že nejhůře placený zaměstnanec by měl mýt roční příjem 40-80x nižší, než je plat nejvýše placeného zaměstnance. A o tom diskutují pravicové strany, jinak řečeno, jejich pravice je nestovnatelně levicovější, než naše levice.
5/ Nebylo v Evropě většího pravičáka, než Bizmarck, nastudujte si jeho životopis a dílo. Možná pochopíte, že aby bohatí se cítili ve své zemi bezpečně, musí být chudí spokojení. A to dnes nejsou.
09. 09. 2013 | 13:52

Ládik!!! napsal(a):

Soudě podle zájmu o funkce - bude Lihový dům praskat ve švech. Kam se všichni ti socanští pampuni nacpou? Hrad je zabydlen zemanoidními, ruské velvyslanectví je taky narvané k prasknutí - nezbude než začít stavět. V Ostravě je 30 let rozestvěný barák KV KSČ - tam by snad jedna buňka ČSSD vlezla. ČSSD rozhýbe stavebnictví!
09. 09. 2013 | 13:52

rady a porady starého senily napsal(a):

Mladej nebere si to tak
ale našel si jinej šolich

ono těch skalních komoušů tolik není a škoda-u bolševika- každé rány, která padne vedle.

Byl tady jeden-Cibulka- ten měl na to nárok. jednak si odseděl a vydal seznamy. Místo aby dostal Bílého Lva se začali Havel i Klaus s Dientsbierem olizovat s Čalfou a už to jelo....nejsme jako oni.
Tím si nejsem-mnohdy-jist.

Cibulářovi z toho hráblo a dneska je pro srandu králíkům.
Že byly v seznamech seky, sem tam našince vynechali, nebo si -jako u Diága- pletou wumlíci-zájmovou osobu s agentem, je věc druhá.
Ale vydat seznamy bylo záslužné.
Zametli s ním sami havloidi.Jako z hradrem, až je z něj magor.

Když si někdo-po25 letech -začne hrát na Cibulku je to, jako kdyby mi děda vyprávěl, jak strhával RU vlajky a já vyrazil na služebníky Císaře Pána.

A ti, kteří Vám dneska tleskají jsou právě ti nekritičtí vyznavači kultu VH, kteří si dosud hrajou na androše a nějak jim uniklo, že už téměř čtvrt století jsou u vesla oni.
Někdy víc, někdy míň.

Určují 25 let zahraniční politiku jako číro u Kosova, či drží dohled nad tím, co píšou jiní, etablovali multi -kulti a další zvěrstva. Nechci se opakovat jaká.Vytěsnili jakékoliv národní povědomí a diví se, že se toho chytli náckové.
Oni jsou už dávno establishment.

Takže, klidně tepejte bolševika v Třeboni, ale jestli si na tom hodláte založit kariéru, přišel jste-mladý muži-pozdě.
09. 09. 2013 | 13:55

češka napsal(a):

Oprava ... mít...
09. 09. 2013 | 13:56

kokoshka napsal(a):

kača:
Da.elena,ty prekrasna sporu net,no carevna vsjož mileje,vsech rumanjej i beleje...(c)Puškin
elena,ty se divaj do sveho zrcadla,možna ti povi že jsi nejkrasnejši na svete...možna...sotva!
09. 09. 2013 | 13:56

kača napsal(a):

wbgarden,
koukám, že ti soudruzi přímo zuří. K fotkám nic (ono není co dodávat), ale osobní útoky, v tom se předhánějí.
Nechápu, jak si někdo na dnešní poměry může stěžovat. Vzpomínám na minulost jak na noční můru. Vaše fotografie jsou výmluvným důkazem neštěstí reálného socialismu. Jo mladí jsme tehdy byli, jezdili jsme s partou na vandry, na potlachy, ale ten zbytek byl tristní. Fronty v prázdných obchodech, šeď, rozpadávající se domy, binec kam se člověk podíval všudepřítomná huráhesla a okupační armáda smradlavých Rusů. V noci bylo na dálku poznat, že ti před vámi byli Rusové. Asi to byl nějaký prášek proti parazitům. Ženské zase smrděly těžkými parfémy. Nejspíš neměly tušení co to je sprcha. Čemuž se zase nedivím. V domech, které opustili měli jednu sprchu na poschodí a jelikož se panely při stavbě nějak pohly, tak od třetího poschodí nahoru netekla voda. Dole zase tekla jen studená.
Jsem ráda, že "věčné časy a nikdy jinak" skončilo.
09. 09. 2013 | 14:08

Ach napsal(a):

Ach to pokrytectví

Fašista marozdíl od komunisty se chová programově.
Komunista má v programu dobro lidstva, blahobyt, rovnost a spravedlnost.
Proto je nutné zjistit, co je opravdu zač.
09. 09. 2013 | 14:15

Ládik!!! napsal(a):

kača -
v Ivanově (Bruntále) měli ruští lampasáci zpočátku v oknech noviny místo záclon. Zato čile obchodovali s naftou, radiopřijímači a dalekohledy - naši soudruzi se s nimi rádi družili. Ještě nikdo nezveřejnil, jestli za svůj pobyt něco platili - třeba za žrádlo, nájem, energie... Pozvali je komanči, tak by to případně měli platiti ze svého, a ne z kapes všech. Náklady na okupaci by mě zajímaly.
My jsme za letecké akce proti Němcům Angličanům platili zlatem.
09. 09. 2013 | 14:17

Miláno z Děčína napsal(a):

Inkvizitor 12,49..!
Opravdu hezky,semzačně a pro každého srozumitelné.Jen se bojím,že to 80% lidí nechápe,neboď ani nechce!!!
Ale díky za pěkných pár řádků.
09. 09. 2013 | 14:21

Asi tak napsal(a):

kača,

Něco vám řeknu kačo. Na wbgardenovy fotečky asi nikdo nic neříká proto, že málokoho anebo nikoho jeho stupidní jednozávitová propaganda nezajímá. Nástěnkáři již jaksi netáhnou.

Pokud ale jde o Potěmkinovu vesnici, pak jste na dobré cestě. Za komunistů sice nebyly plné obchody, nemohla jste volit z mnoha stran (v Národní frontě byly asi 4 anebo 5) a nemohla jste volně cestovat ale měla jste právo na práci a odměnu za práci, dneska nemáte ani jedno z těchto práv. Tehdy (mluvím o 70., 80-ých letech) vás nikdo nemohl okrást o mzdu a tahem propisky na katastru okrást o majetek. Stát nebyl vykraden a předlužen a všechno v něm patřilo českým subjektům, navíc byl víceméně soběstačný a v ekonomické oblasti měl relativní autonomii, což dneska ani náhodou neplatí, nemusel se povinně nepovinně účastnit válečných loupeží v cizích zemích ani dělat politické křoví válečným loupežím, měl pod kontrolou měnovou oblast a měl vyrovnanou bilanci. Navíc nad rámec základních potřeb jako jsou zajištěné bydlení, zdravotní péče , dostupné vzdělání, zajištěný důchod, poskytoval širokou paůletu kulturního a sportovního vyžití za pakatel. Dnes stále víc občanů nemá práci, bydlení, plácá se v dluzích, roste počet exekucí a stát je prakticky na huntě. Je jenom otázkou času, kdy po vývozu práce a zdrhnutí boháčů do daňových "rájů", zbídačí neoliberálové populaci tak, že již nebude mít prakticky kdo financovat stát a veškerý majetek státu propadne mezinárodním lichvářům a oligarchům, kteří za peníze ušetřené daňoovým podstrojováním nakupují o překot státní dluhopisy, podobně jako v Řecku. Pak zmizí i Potěmkinova vesnice, nebude na údržbu silnic, policii, aemádu, úřady, učitele... A na ty soukromé nebudou mít lidi peníze. Pak přijde to co v Řecku - obrovská nezaměstnanost, hlad, nejistota, nestabilita a sociální pnutí.

Tedy pokud se včas něco co by to změnilo nestane.
09. 09. 2013 | 14:22

Anna napsal(a):

Jana Pechová
"Chybělo cokoli: zkušenostmi a legislativou počínaje. Navíc, s ohledem na vývoj v předchozích desetiletích, nebylo ani z čeho vybírat a nezbylo, než se opírat o "kádry", které měly aspoň zkušenosti. "
-------------------------------------------------------------

Měli jsme však sousedy Německo a Rakousko, kde se daly čerpat zkušenosti a brát inspirace. Podle mě bylo z koho vybírat, v disentu byla spousta vzdělaných lidí, navíc jsme měli poměrně hodně emigrantů, kteří měli letité zkušenosti z života v cizině a někteří i vhodné vzdělání (např. Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.).
Takže zřejmě existovala i jiná cesta, i jiní vhodní kandidáti na místo předsedy vlády v r. 1990 namísto Čalfy. Havel však vybral jeho.
09. 09. 2013 | 14:26

češka napsal(a):

To kača
Taky si tu dobu dobře pamatuji Rusové neposlali do Vietnamu, Afganistánu naše vojáky, USA je vmanévrovala do Afganistánu, Iráku a brzy do Syrie.
Ostuda zůstala doma, kvanta budižkničemů, ale vraždit je nikdo neučil.
Teď ti takzvaní hrdinové s uměním zabíjet ohrožují normální obyvatelstvo. Jak to bude vypadat v budoucnu se lze dozbědět z USA, buď jsou zmrzačení v útulcích, nebo běhají po svobodě a ohrožují spoluobčany, než je nastrkají do basy.
Kdo si za totáče dal pozor na pusu před cizími a nekecal zbytečně do telefonu, ničeho se bát nemusel. Dneska USA kontroluje veškerou komunikaci, zatím co naše úřady si hrají na "ochranu osobních údajů", vždy ale ve prospěch zlodějů . Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
09. 09. 2013 | 14:27

Uch! napsal(a):

2 Ach

Fašista má taky v programu dobro lidstva, blahobyt, rovnost a spravedlnost. Jen stejně jako komunista chce určovat, jakou budou to dobro, blahobyt, rovnost a spravedlnost mít podobu, kdo je s ním bude sdílet a kdo půjde do lágru. Oba to myslí každopádně dobře, ve prospěch svůj i některých ostatních, vo tom žádná.
09. 09. 2013 | 14:33

Uff napsal(a):

Uch

Trvalou svobodu a demokracii k vám vyvezeme, i kdybychom vás měli všechny vymlátit, že?
09. 09. 2013 | 14:36

kača napsal(a):

Ládik!!!
Také by mne zajímalo, jak vypadalo vyúčtování za pobyt okupantské armády. Je pravda, že si své domy stavěli sami ale z našich panelů. Vše ostatní, krom těch novin v oknech, bylo též naše. Jestli ale účtovali výsledek jejich práce, tak nedostaneme nic. Ty paneláky jsem přebírala - podlahy se panel od panelu na výšku lišily až o dvacet centimetrů. Potrubí roztrhané už při stavbě - nevím jak v tom dvacet let mohli bydlet. A ten bordel - šílené - plynové sporáky, které snad nikdy neumyli. Zbytky jídel naházené v mezerách za sporákem a mezi skříňkami. Smradu jak v hradu a všudypřítomný zápach těžké omamující voňavky, která ten smrad sotva přerážela. Nechápala jsem, jak v tom mohli bydlet.
Dnes to chápu. My jsme také bydleli v ubohých, dnes nepředstavitelných, poměrech. Náš dům se rozpadával. Dvorní trakt byl již neobyvatelný a PBH se stěží snažila udržet alespoň uliční trakt. Dnes je to honosný městský dům a bývalí komunisti kolem chodí a slintají. Nejraději by ho zase zabavili a vybydleli.
09. 09. 2013 | 14:39

ksćm napsal(a):

Heller, je vidět, že jsou omezenej člověk. Ani nevěděj, co je to bolševik. Ti bolševici jsou někde jinde. KSČM to není, tak ani nemůžete na*srat že bolševikovi přejou 10 max. 20 let.
09. 09. 2013 | 14:43

kokoshka napsal(a):

Aha,noviny v oknech,(kokoshka ziva-nuda)dejte neco o medvedech s balalajkami!
09. 09. 2013 | 14:44

kokoshka napsal(a):

Oo,jak stara plešata kača elena se rozparadila,lže jak radio Jerevan,ale co?Koho zajima ta kočiči mama nad hrobem?
09. 09. 2013 | 14:46

Ládik!!! napsal(a):

kača -
já měl co dočinění v potravinářském průmyslu - masokombináty, drůbeže, lihovary atd. - ruské zily podle zaměstnanců jezdily "nakupovat" až do fabriky a spousta takto přepravovaného žrádla se vlakem dostávala do Ruska. Pochybuju, že něco platili.
09. 09. 2013 | 14:48

Ládik!!! napsal(a):

kokoška -
o balalalalajce nevím nic, ale Balatka se Štrynclem vyhráli v sobotu B7.
09. 09. 2013 | 14:50

resl napsal(a):

jája,
zatímco dnes co je vidět mezi mládeží, hnus a bída. Netahaví, líní, hloupí
------------
to, že jste starší, jetě neznamená, že máte patent na rozum. Spíš naopak, stáváte se mrzoutem, kterému vadí, že jsou mladí chytřejší a vzdělanější než jste byl vy, nebo já. Vím, že náš rozhled byl ovlivněn komunismem, jestli u vás ne, tak vám systém ničící svobodné vyjadřování a chování vyhovoval. Jste to vy, kdo by měl zpytovat svědomí.
09. 09. 2013 | 14:55

kokoshka napsal(a):

Ladik:
Gratuluji,a co ma bejt?
"Kisa,jak maliř maliře se chci Vas davno zeptat:Vy umite malovat?"(Ostap Bender)
Ladiku a co to je B7?
09. 09. 2013 | 14:55

Ach napsal(a):

Uch!

Fašistická doktrína např. hlásala likvidaci židů.
Komunistický manifest ani pozdější dokumenty nic takového neobsahovaly.
09. 09. 2013 | 14:56

vico napsal(a):

Jaký autor, taková diskuze.

Ládíku !!! Vy jste byl "za Husáka" lampasák u raketového vojska ???/místo tří vykřičníků, tři otazníky/.

U jiných/ani raději nejmenuji/, kteří tu exhibují roky, je vidno, že jim postupně kape na karbid a zmátoří se jen, když se zavede řeč na onu pověstnou frontu na banány. Pak nastoupí "fotočky" jak se celá socialistická vesnice dívá na jediný funkční černobílý televizor v okruhu deseti kilometrů. Inu íkvé tykve.

Ale nic není ztraceno. Hellerovi se včera povedl husarský kousek. Podařilo se mu vycvičit kunu skalní, která na příkaz Hellera zadávila posledního husákovského poštovního holuba, který se jmenoval Sonix. Holubí populace je nyní ideologicky čistá. Hellere, díky.

http://hobby.idnes.cz/nejstarsiho-holuba-v-cesku-z-brezniku-na-trebicsku-zakousla-kuna-pyj-/hobby-mazlicci.aspx?c=A130909_103620_jihlava-zpravy_mv
09. 09. 2013 | 14:58

born65 napsal(a):

Smím-li se k tématu taky vyjádřit, pak prosím - zdržte se nyní, před volbama, pokud možno, afektovaných reakcí na Š. Hellera. V podstatě mu spíláním a nadávkami "nabíjíte tříštivým", neboť on vaše výlevy bude používat před studentstvem (prvovoliči) jako pádný přesvědčovací argument o zavilém nebezpečí komančismu. Ve výuce, v debatách v kroužcích, na fejsáči. Panenští a paničtí prvovoliči pak budou "volit Karla" (na lidovce zapomeňte, ti mládež zajímají zcela marginálně).
Zisk KSČM bude vysoký, u tzv. pravice malý a pak nastoupí druhá vlna Hellerových útoků hysterickými protestními hladovkami, happeningy, blokádami, pochody a nevím čím ještě. Pak bude potřeba je účinně odrážet a vzdorovat jim.
09. 09. 2013 | 15:02

resl napsal(a):

Tazatel jóna,
to je na dlouhé povídání, pane. Nebojte se uvést váš pravý nick, už nežijete v koncentráku. A děkujte západu, že máte tuhle chytrou bedýnku, bolševik by ji vám omlátil o hlavu, vyrazil z práce a děti by šly do fabriky, nebo dolů, naučit se krást, podvádět a lhát. Jste-li kovaný soudruh, pak vás chápu, ale máte možnost emigrovat ke svým. Já ji tenkrát neměl, což je právě ta svoboda, kterou ve svém rozumu hledáte. Pamatujte, že nemáte šanci uspět se svou svobodou v diskuzi, ještě si lidi pamatují. Třeba to zkusí za sto let vaši potomci.
09. 09. 2013 | 15:03

Och! napsal(a):

2 Ach

Neobsahovaly, ale zase hlásaly likvidaci (revolučním terorem) všech, kdo může být považován za třídního nepřítele či ideologického renegáta (tedy kohokoliv, včetně celých skupin obyvatelstva). Židy nechal po válce Stalin vraždit jen tak mimochodem. Je v tom drobný, spíše technický rozdíl, ale ve finále to vraždění všech, kdo se nelibí, vyjde na stejno.
09. 09. 2013 | 15:04

Baba napsal(a):

Ach, babo, babo, lepšího identifikátora aby pohledal. A že to zvládáš s nadhledem.
09. 09. 2013 | 15:04

Bob napsal(a):

Pane Hellere, vy jinými slovy říkáte, že až tu nebudou komunisté, tak tady bude ráj na zemi.
Já si tedy nevšiml, že by komunisté v uplynulých 24 letech nějak dramaticky škodili.
Ty demagogické projevy, které mají jejich představitlé nikoho neosloví.
Ten marazmus ve kterém se zmítáme opravdu komunisté nezavinili.
A svým svazáckým bojem za zničení komunistů nic nevyřešíte, jedině blbnete mladým hlavu.
Škoda, že takových statečných hrdinů a komunistobijců jako jste vy zde nebylo před 89 více.
09. 09. 2013 | 15:05

kokoshka napsal(a):

born65:
Ja nejsem zdejši ale take nejsem včerejši,co se tady deje?
Zvykli jsme na ruzne cirkusove Urbany a Buquoje,jejich blabolum stejne nikdo nevnima.
Před rokem jeden profesor bioetiky prohlasil že jak ma radost z přirodniho ubyvani komunistu a spočital kolik jich umře každym rokem.Potom se kajil a omlouval,ale přece!
Tožička vyhlašuje dekret jak koupit levicove aktivisty a levice"se rozpadne...blablabla"
A ted nejaky zeleny šmarkač dava levici deset a až dvacet(bohudik za milost)roku,hele,deti,jste se nejak moc zahrali v babovky na piskovišti?
Rozvedli tu kublo proroku a evolucionistu!Ja budu takove autory navzdory p.Stejskalu honit mokrym hadrem!!!
09. 09. 2013 | 15:12

Antikom napsal(a):

Umírá starý cikán a místo faráře si pozve předsedu KSČ, že chce vstoupit do strany.
“A proč, prosím tě? Celý život jsi volný jak vítr a teď tohle.”
“Když už má někdo umřít, ať je to komunista.”
09. 09. 2013 | 15:15

Tazatel Jóna napsal(a):

resl,

čím to že vaše příspěvky jsou vždy prosty věcných argumentů a pokud nejde zrovna o projevy vaší frustrace a nezvladatelné žlučovité nenávisti pak téměř s jistotou ppouze o plné prázdné dunění.

Vzpamatujte se resle - štětino. Doba pokročila. Budování kapitalistických zítřků postavilo před budovatele celou řadu nových výzev, které si tento pokrokový systém vyprodukoval zcela sám. A komunisté, pane resle mezi nimi nejsou. Momentálně se kapitalismus a kapitalisté porážejí úplně sami. Darmo žehrají na nějaké komunisty, kteří v podstatě ani nic nedělají a nemůžou ani za prohlubující se všeobsáhlou krizi kapitalismu, ani za jeho války a fašizaci, ani za jeho politické podvody as morální rozklad. Nehledejte příčinu tam kde není. Hledejte ji tam, kde je.
09. 09. 2013 | 15:16

Antikom napsal(a):

Můžete definovat kdo je komunista a kdo antikomunista? Jistě. Komunista je ten, kdo četl díla Marxe a Lenina. Antikomunista je ten, kdo jim porozuměl.
09. 09. 2013 | 15:17

Antikom napsal(a):

Hajný přijde na mýtinku v lese a vidí ze země trčet hlavu.
„A ty si kdo?“ ptá se jí.
„Já jsem, prosím, zarytý komunista.“
09. 09. 2013 | 15:19

Antikom napsal(a):

Cikána přijímají do strany a tajomník mu dá už jen formálně otázku:"Čím je tvůj otec?" - "Komunista.""A tvůj děda?" - "Taky komunista.""A tvůj praděda?" - "On byl také komunista.""Dežo, lžeš, vždyť umřel v r. 1906 a to ještě komunisti nebyli!""Možná nebyli, ale už se tenkrát určitě kradlo!"
09. 09. 2013 | 15:24

kokoshka napsal(a):

Antikom:
Čim se liši dialektika marxistskeho materialismu od sprosteho slova?
O dialektice materialismu každy slyšel ale nikdo ji nečetl,sproste slovo každy slyšel ale nikdo ho nepsal.
Ale oboje jsou mocnou zbrani delnicke třidy!
09. 09. 2013 | 15:24

Asi jo napsal(a):

Antikom,

já myslím, že zarytý antikomunista je Štětina.
09. 09. 2013 | 15:25

Asi ji napsal(a):

zarytý soudruh Štětina, abych mu neubral titul.
09. 09. 2013 | 15:28

Ládik!!! napsal(a):

vico -
čet.abs., už jsem to jednou rozebíral.

kokoška -
B7 = beskydská sedmička, ultramaraton, 90km, převýšení 5500... čas 11:50h http://www.beskydskasedmicka.cz/2013/
09. 09. 2013 | 15:30

Skogen napsal(a):

Antikom, jenže Vtipnější vyhrává byl komunistický pořad ;)
09. 09. 2013 | 15:31

Míla napsal(a):

Ládík!!!
Z Vašeho příspěvku týkající se Vaší vojenské základní služby jsem vyrozuměl,že jste sloužil u raketového vojska.Vzhledem k tomu,že můj zeťák u tohoto druhu vojska rovněž sloužil,dovolím si Vám připomenout parametry výběru k tomuto vojsku.
Ad 1-do velící funkce musel být absolvent ŠDZ-PDŠ nestačila
Ad 2-musel být v civilním životě bezúhoný
Ad 3-musel být členem KSČ/počínaje velením čety. Přísahu,že budu věren rodné straně a lidově demokratickému zřízení beru jako samozřejmost,já osobně jsem věrnost republice sliboval Čepičkovi.Tím Vám pouze naznačuji to,že zeťák títmo prošel,včertně členství v KSČ.Vás osobně považuji za vysokoškoláka.
09. 09. 2013 | 15:31

Šel jsem kolem napsal(a):

Hellere, nežvaň -- dodnes dlužíš veřejně publikovaný údaj, zdali zastupitelka Baborová je nomenklaturou KSČ.
09. 09. 2013 | 15:33

Ládik!!! napsal(a):

Mílo,
to je možné, ale v mé době (10/1982) jsem splňoval jen bod 2), spolu s 30 dalšími z ročníku, kteří měli to potěšení. Museli jsme podepsat držhubny na 10 let, nic víc.
09. 09. 2013 | 15:38

Bestia triumphans napsal(a):

Antikom napsal(a):
Umírá starý cikán a místo faráře si pozve předsedu KSČ, že chce vstoupit do strany.
“A proč, prosím tě? Celý život jsi volný jak vítr a teď tohle.”
“Když už má někdo umřít, ať je to komunista.”

!
Díky, málem jsem puknul smíchy, tohle sem neznal...
:-) :-) :-)
09. 09. 2013 | 15:38

resl napsal(a):

Tazatel jóna,
pane, každý kdo podporuje režim Putina je komunista, nechce se mi vypisovat zdlouhavě proč, pokud nežijete teprve dvacet let a navíc nemám čas. Dokud budou trápit bolševické vlády ruské občany, nic se nezmění. Nepište prosím, že Putin není člen KSSS. Jdu se oběsit za kremelskou zeď, ať má váš soudruh kokoška taky nějakou radost ve svém lihovém životě. dasvidaňja.
09. 09. 2013 | 15:38

Ládik!!! napsal(a):

Mílo,
tady je cvičná http://kasparoza.galerie.cz/5144029-jihlava-pistov#73208942 - ostrá měla kamufláž a byla pod maskovačkou, která se odstřelovala jen při 3. stupni poplachu.
09. 09. 2013 | 15:43

Vladimír Putin napsal(a):

resli
vy jste nejenou starej, uslintanej zasloužilej udavač, vy jste ještě ke všemu totálně na palici :-)))))
09. 09. 2013 | 15:43

kokoshka napsal(a):

Nam,dobre,soudruzi psat ruzne hovadiny na blogy,času na ti kraviny je dostatek?Ja se vratim pozde večer domu z rybařeni,pomiluji se s milovanou jedinou ženou,pomazlim se s dcerkou,vyvenčim psa,prolitnu par serialu v telce,spat!...Rano do kancelaře, celou hodinu v zacpe,sekretařka mi udela kafe a chlebičky,čumim do kompu jak lunatik,listuji v papirech,po obede mam toho dost,dnes v pondeli rozkazuji sekretařce zrušit všichni navštevy a obchodni jednani,jedu domu,ne na golf nebo tenis!
Chci spat,a misto toho najdu na vas čas,a Vy mne tak-ješte nadavate,nevdecnici:-)
09. 09. 2013 | 15:45

marxík napsal(a):

Antikom
Kdyby chtěl starý cikán na smrtelný posteli kovertovat na židovskou víru s dovětkem, když už má někdo zemřít, ať je to žid, paně Stejskalovy koutky by byly povislé jak starcovo mužství a jistě by držel starostlivý proslov o konotacích, přičemž by vás smáznul.
Z toho plyne ponaučení. Není vtipný vtip jako vtip.
09. 09. 2013 | 15:58

Míla napsal(a):

Ládíku!!!
zítra Vám mohu sdělit další podrobnosti služby u raketového vojska.Zavolám večer zeťákovi na skype.Momentálně je v zahraničí služebně a vzhledem k časovému rozdílu je v práci.Vím jenom z jeho vyprávění jakým způsobem probíhala služba,včetně PŠM.Rovněž tak i stranické schůze.Jako absolvent dostal rotného a po
odchodu do civilu jako absolvent ŠDZ podporučíka.Ten Váš ročník musel být vzácná vyjímka.No alespoň nejste zatížen tím členstvím v KSČ.Jak říkám obdivuhodné.
09. 09. 2013 | 16:01

siven napsal(a):

Nevím.

Trpaslíkovi zahradnímu už asi solidně šplouchá na maják, když si hraje vylepováním foteček z minulého století a fotomontážemi s ksichty sociálních demokrátů Sobotky apod., které tu každého zajímají asi tak jako koně úbytek několika bakterií v řitním otvoru.

V těchto volbách, krom několika ex-kojzarů či veksláků, nikoho nezajímají nějaké kecy o komunistech.

Ti, kteří je volit chtějí, je stejně volit budou. A naopak se jejich řady mohou ještě rozrůst, pokud budou vylízaní trpajzlíci a Helleři provokovat kupříkladu v severozápadních Čechách či na Ostravsku.

Koneckonců, léčba KSČM zabije dvě mouchy jednou ranou. Tato strana se konečně po dlouhé době provaří jako každá strana u koryta a ti, co se přiživují na jejím ostrakizování, budou definitivně v pytli.
Jelikož po svém provaření půjde KSČM definitivně do kelu, tak, jak se to povedlo Mitterandovi ve Francii.
A už nebude proti komu se lacině vymezovat a strašit.

S inteligencí a kvalitami vedení ČSSD jsou ovšem na místě věru oprávněné obavy, že tomu tak být taky nemusí.

Každopádně za tu čurinu; tj. vysvědčení modrých bolševiků, kteří kvalitou své práce umetli cestu KSČM k moci, to nakonec stojí.

To bude radosti na Starém bělidle!
09. 09. 2013 | 16:05

kokoshka napsal(a):

Umira stary žid,vedle smrtelne posteli se sešla cela rodina:
Je tady moje dcera Sara?-pta se.
Je tady,otče!-odpovida Sara.
Je tady muj syn Jakob?-pta se.
Je s tebou,otče!-odpovida Jacob
Je tady moje verna žena?-pta se.
Jsem,tady,tatinku,brzo budeme spolu!-odpovida babka Rachel.
Jsou tady moje vnuky,Abracham a Rachel?-pta se.
Tady jsme,dedečku!-odpovidaji vnuci.
Dobre rodina,moje milovana,mam posledni otazku...-Kdo,sakra,zustal pracovat v našim obchodu?
09. 09. 2013 | 16:08

Zmutovaná, degenerovaná jehličnatá větev napsal(a):

wbgarden:

Co ten Jan Sláma, Ostrava, ročník 1907, krycí jméno Libor, agent StB?
Že by nějaký inspirativní předek? Že by odtamtud ty noční můry, ta nepotlačitelná potřeba veřejně útočit, aby nebylo nutno se bránit?
09. 09. 2013 | 16:11

Luba napsal(a):

"Díky, málem jsem puknul smíchy, tohle sem neznal..."

No vidíte ...
A celoživotní komunistický fanatik Husák pošel jako katolík:

"... v únoru 1991 umíral bývalý komunistický prezident Gustáv Husák. V posledních okamžicích si k sobě zavolal kněze, kterým nebyl nikdo jiný než Ján Sokol. Dal umírajícímu Husákovi poslední pomazání a dokonce se mu prý Husák vyzpovídal.

Na otázku, proč to udělal, když šlo o evidentního ateistu a zarytého komunistu, odvětil: "Na to má právo každý křesťan."

O Sokolovi se ví, že byl agentem StB. Šéf Ústavu paměti národa Ján Langoš, který koncem loňského roku tragicky zahynul, tvrdil, že to byla spolupráce vědomá."

http://hn.ihned.cz/c1-20118270-kontroverzni-knez-verejne-vychvaluje-tisa

http://vitmachalek.blog.idnes.cz/c/230431/Vira-Gustava-Husaka.html
http://www.aktuality.sk/clanok/220963/carnogursky-husak-bol-huzevnaty-bojovnik/

To jsou paradoxy.
09. 09. 2013 | 16:11

Filuta napsal(a):

Putin
Jestli on Resl není Cibulka, kterému podle Pepy hráblo.
Ten kolem sebe taky všude vidí špiony nejmíň z KGB.

Resle, užíváte siderické kyvadlo?

Resle, opravdu je naše mládež špičkově vzdělaná nebo se propadá v mezinárodních tabulkách čím dál hlouběji? Jakpak to, že se dnes i na gymnázia dostanou neschopové prolezlí trojkami (znám i čtyřkaře)?
Čímpak to bude, že je naše demokratické svobodné školství schopno vyprodukovat jen v praxi nepoužitelné jedince s pofiderními znalostmi (kteří už ani nečtou a s matematikou mají problémy téměř všichni)?
Jakpak to, že se v tom našem úžasném svobdném státě kupují vysokoškolské tituly?


Vico

Jak vidím, také jste zaznamenal vraždu Husákova holuba.
Ale že v tom prsty Heller sám, to mě vskutku nenapadlo.


Kača, Kokoška
Neprzněte jméno slovutného filozofa - píše se Nietzsche.
Vaše monology by se daly nazvat "hovory z uzavřeného oddělení".
09. 09. 2013 | 16:13

Ládik!!! napsal(a):

Míla -
já PŠM nevedl, protože jsem se nepřihlásil na útvaru do SSM. Do Ketkovic nás narukoval 6 z jedné VŠ - z toho 2 byli školeni na DN (důstojník navedení), 3 na VPČ (velitel palebné čety), 1 měl na starosti "vazebku" (to jsem chytl já - rozlišení nepřátelských a našich letadel). Oba DN dostali podporučíka po půl roce a kroutili 24hod služby na VS (velitelském stanovišti) ob den, dkv (do konce vojny). Nám 4 dali ppor při odchodu do civilu. Po roce mě vyhodili z manévrů (školení proti Pershingům) hned 1. den - nahlásil jsem styk s USA a JAR (1984).
Další spolužák měl dobrý příběh v Pzni - po přijímači ho nepřidělili k žádnému oddílu, zašíval se na štábu asi měsíc, než si ho všimli.. pak tam něco šolíchal v kanclu a nakonec se v Plzni oženil.
Rozstrkali nás po všech oddílech - měli jsme navzájem přehled o všech oddílech kolem Plz, Phy, Brna i Ovy...
09. 09. 2013 | 16:24

Ládik!!! napsal(a):

Míla -
já PŠM nevedl, protože jsem se nepřihlásil na útvaru do SSM. Do Ketkovic nás narukoval 6 z jedné VŠ - z toho 2 byli školeni na DN (důstojník navedení), 3 na VPČ (velitel palebné čety), 1 měl na starosti "vazebku" (to jsem chytl já - rozlišení nepřátelských a našich letadel). Oba DN dostali podporučíka po půl roce a kroutili 24hod služby na VS (velitelském stanovišti) ob den, dkv (do konce vojny). Nám 4 dali ppor při odchodu do civilu. Po roce mě vyhodili z manévrů (školení proti Pershingům) hned 1. den - nahlásil jsem styk s USA a JAR (1984).
Další spolužák měl dobrý příběh v Pzni - po přijímači ho nepřidělili k žádnému oddílu, zašíval se na štábu asi měsíc, než si ho všimli.. pak tam něco šolíchal v kanclu a nakonec se v Plzni oženil.
Rozstrkali nás po všech oddílech - měli jsme navzájem přehled o všech oddílech kolem Plz, Phy, Brna i Ovy...
09. 09. 2013 | 16:24

kokoshka napsal(a):

Filuta:
Vas netreba nakopnout do mekkych partii?
Je jedno jak se piše přijmeni jednoho z nejvetšich filozofu a eklitickych basniku v novodobych dejinach ktereho čtu a obdivuji cely život,to vy z nej udelali ikonu zla a zakladatele nacismu,takže mlčte,farizejove a nevzdelance!
09. 09. 2013 | 16:24

Ládik!!! napsal(a):

pardon, poprvé to neprošlo.. a je to 2x
09. 09. 2013 | 16:25

evix napsal(a):

resl napsal(a):
Filuta,
jelikož jste komouše nepoznal v plné nahotě, nemůžete srovnávat, pokud, jak říkáte, jste nebyl ovlivněn jinými komouši.
....................
Tak to já za komoušů pracovala a vdala se. Můžu říci, že toho lituji, protože má sestra se sice taky vdala, ale nechtěla děti a tím pádem mohla zdrhnout na západ. Mohu vám s klidným svědomím říci, že takový socialismus jako byl v Kanadě, jsme za komoušů rozhodně neměli.
Ovšem to co je tu teď, TO JE HNUS! Člověk který od dětství nemá jedno oko, si klidně mohl žít za bolševiků a žádný problém neměl, zato dnes je pro zaměstnavatele mrzák a pro sociálku a posudkového lékaře naprosto zdravý člověk, který nemá právo na částečný invalidní důchod, nemá právo na sociálku, jelikož jeho manželka pracuje. Žádný velký zaměstnavatel jej nezaměstná, protože neprojde zdravotní prohlídkou a malí zaměstnavatele krachují a pokud přežívají, rozhodně nikoho nezaměstnají! Pokud tohle nikdo nevidí, je u mně dušvní mrzák....
Je smutné žít v zemi, kde se sbírají zátky od pet lahví ,aby se dětem tělesně postiženým mohly zakoupit zdravotní pomůcky, kde média vydírají lid,i aby darovali na záchranu toho či onoho, přitom si pár zkorumpovaných politiků rozdá při svém pádu čtvrt mil..
09. 09. 2013 | 16:35

Jana Pechová napsal(a):

Anna 14:26
Ale jděte.
Havel nikoho nevybíral sám, a kromě toho je také otázka, co bylo v daném okamžiku a v daných podmínkách skutečně na výběr. Právě tehdy se totiž začala aplikovat demokracie v praxi - s níž jaksi nebyly většinové zkušenosti. To, jak jsme se mohli dívat na západ, si schovte pro vnoučátka místo večerní pohádky.
Politika je velmi obtížná disciplína a o to víc mi vadí, jak je po bitvě každý generál.
09. 09. 2013 | 16:40

Míla napsal(a):

Ládíku!!!
asi jsme si nerozuměli,já se o detaily organizace útvaru nezajímal,pouze konstatuji,že k této závažné službě byli určení členové KSČ.A že si to strana sichrovala o tom není pochyb.Při mém nástupu vojenské služby byli všichni komunisté dislokováni do jedné čety a odveleni do Prahy k velitelské rotě štábu státu.Tato praxe byla nadále i v případě mého syna v roce 82,kde středoškoláky posílali do PDŠ.Tam měli přednost komunisté,stanovený počet doplňovali svazáci.Budiž tak jak píšete,mám třeba odlišný názor,ale to víte,starého psa novým kouskům nenaučíte a obvykle všemu předkládanému nevěří.
09. 09. 2013 | 16:41

Luba napsal(a):

kokoška,
já tušil, že jste nějak vnitřně rozpolcen ...

Jen tak můžete obdivovat Nietzscheho a zároveň vzývat Bohorodičku.
09. 09. 2013 | 16:46

mb napsal(a):

Heller napsal: Dávám bolševikovi 10, maximálně 20 let!

... to jste rovnou mohl a měl napsat: dávám si 10, maximálně 20 let ...

PROTOŽE KDO NEUZNÁVÁ DEMOKRATICKÉ VÝSLEDKY DEMOKRATICKÝCH VOLEB CHOVÁ SE JAKO BOLŠEVIK A SÁM SE BOLŠEVIKEM STÁVÁ UŽÍVAJE BOLŠEVICKÝCH MANÝRŮ ...

tak jste si dal 10, maximálně 20 let ...

ceterum autem censeo že neshledávám zásadní rozdíl v nebezpečnosti mezi klerofašistou a komunistou ...

hezký den ...
09. 09. 2013 | 16:47

mb napsal(a):

analytik 7:13 solidně ...
09. 09. 2013 | 16:48

Filuta napsal(a):

Evix

Tohle Reslovi, Ládíkovi a spol. nikdy nevysvětlíte.

Lidi s hendikepem se podle nich nejspíš neměli vůbec narodit a chudí se měli postarat, aby zbohatli podnikáním.
To je jejich univerzální odpověď na všechno.

A naše daně, mimochodem slušně vysoké, jdou na co?
Na odměny pro dříče jako Nagyová, na zlaté padáky pro Žaludy a Romany nebo na zvýšení gáže poslancům.
09. 09. 2013 | 17:00

Ládik!!! napsal(a):

Míla -
ale rozuměli. Mě (a plno dalších spolužáků) tam vzali bez příslušnosti ke KSČ - jen nikdo z rodiny nesměl mít "škraloup". Rozhodnutí padlo někdy v 79-80 (spojitost se střelami s plochou dráhou letu, odpalovaných z letadel), kdy nás po 2 měsících na katedře u pípáků převeleli k rakeťákům, cvičný oddíl byl v Karviné. Elitní vojsko to zřejmě bylo - to nás upozorňovali na každém kroku. Před podepsáním držhubny nám neřekli, o co jde. Ale že bych si z té techniky sedl na zadek, to zas ne. Bylo to sice náročné - naučit se střeva řízené střely a odpalovací rampy (samá elektrika), ale do života mi to moc nepřineslo - snad jen poznání v reálu gyroskopu, selsynu a nahřívání deky, aby raketě bylo teplo. Práci s okysličovadlem (v atombordelu) naštěstí vyžrali zobáci. S odstupem 30 let to vidím jako silný zážitek, vybavuji si fůru technických podrobností a jména i obličeje lidí, minimálně 50%.
09. 09. 2013 | 17:21

Křemílek napsal(a):

At žije komunistická strana čech a moravy i celého světa ! Práci čest hlupáci !!!
09. 09. 2013 | 17:27

zemedelec napsal(a):

Pro evix.
Uctivá poklona.
Místo toho,aby něčím zaujal voliče,tak má plnou hubu bolševiků.Takovíto lidé by chtěli rozhodovat o milionech občanů,bída.
09. 09. 2013 | 17:31

konipásek napsal(a):

Nebo také čest práci hlupáci !
09. 09. 2013 | 17:33

mb napsal(a):

vico, jestli dostal Sonixe, tak je dobrej ... sonix unikal víc jak 25 let ... :-/
09. 09. 2013 | 17:34

Míla napsal(a):

Ládíku
já mám osobně také zážitky z vojny,dokonce jsem ještě ve styku s bývalým velitelem roty.Tedy zásluhou ženy,vzal si za ženu kamarádku ženy a občas nás navštíví ,ač to máme od sebe dost daleko.A na vojenské čepobití dvakrát z láskou nevzpomínám.Byla to prachsprostá buzerace.
09. 09. 2013 | 17:34

Miroslav Pivoda napsal(a):

Šimon Heller: "... a komunisté jsou zde opět na vzestupu. Jsem přesvědčen, že pokud jim u voleb ještě alespoň 20 let nedovolíme návrat, skončí český komunismus v propadlišti dějin."

Nikdy jsem nebyl členem Komunistické strany (ani žádné jiné strany). Můj názor je ale takový, že pokud generace Šimona Hellera nepochopí, co hýbe dějinami, co motivuje lidi, pak jsme za dvacet let zpátky tam, kde jsme byli v roce 1948. Jsem ochoten uzavřít na tuto předpověď velkou sázku za všechny své peníze.

Určitě se na současném mizerném smýšlení generace současných dvacátníků podílí mizerná výuka českého dějepisu a občanské nauky.
09. 09. 2013 | 17:38

Jan napsal(a):

Šimone, obdivuji jak máš populární a komentovaný blog! Tolik komentářů za takovou chvíli, smekám!

Co se obsahu týče, tak Také sdílím Tvůj optimismus a věřím, že za 20 let se rány komunismu zahojí.
09. 09. 2013 | 17:43

kokoshka napsal(a):

Luba:
To jsem zvedav jakou Bohorodičku jsem vzyval?
Friedrichu Nietscemu Pan dal velky rozum a velky talent obohatit nas pochopenim podstaty jeho dila,misto toho Friedrich se obratil proti Bohu zaslepeny svoji pychou a kantovsko-gegelevskym marasmatem,konec toho filmu jste videl?Fedor skončil v bazinci,Buh mu vzal genius,rozum a talent!
Tak obvykle konči rouhače a farizejove,a velka zlobidla!
09. 09. 2013 | 17:53

mb napsal(a):

Jan napsal(a):
Šimone, obdivuji jak máš populární a komentovaný blog! Tolik komentářů za takovou chvíli, smekám!

protože dráždí hada bosou nohou ...

Hořejší to dělal taky, ale z ideologicky levicových pozic,

a na rozdíl od Šimona aspon nepořádal hladovky za odstoupení demokraticky zvolených zastupitelů ...

ani za ten hotel co mu chtěj v dejvicích sbourat hladovkovat nebude, i když mu připomíná mládí ...

hezký den ...
09. 09. 2013 | 17:53

Sláma napsal(a):

Pan Heller je nejlepším propagandistou, jakého pan předseda Filip má. Vydá za velkoplošné poutače v ceně mnoha mil. Kč, které si komunisté zásluhou pana Hellera mohou odpustit.
Pan Heller totiž nechápe, pár drobných věcí. Například, že HDP České republiky ještě nedosáhl ani úrovně, jaké měl v roce 2008. Nebo že životní úroveň většiny rodin už od nastoupení Kalouska do funkce ministra financí (2007) soustavně klesá.
V takové situaci přijít s tak hloupými řečmi, to přesvědčí řadu dosud nerozhodných, aby to těm komunistům hodili. Už jen jako protest proti těm hloupým řečem.
S antikomunismem pan Heller, podobně jako pan Bursík, zaspal dobu o 23 let!
09. 09. 2013 | 17:58

kokoshka napsal(a):

Mnozi zapominaji proč postava Jacka Nickolsona ve filmu Přelet nad kukačim hnizdem,toho charismatickeho bourlivaka se vubec ocitla v blazinci?Nesviti?
Za znasilneni nezletile divky ho tam poslal soud,ano,važeni!
09. 09. 2013 | 18:07

ex-nemo napsal(a):

Slámo
vcelku souhlas, ale to hlavní tam nemáte
Že KSČM byla založena jako krycí formace fakticky pokračující vlády komunistů, pouze převedené do hospodářské oblasti.90 % kapitálu náleží nebo náleželo VÝZNAČNÝM komunistům nebo estebákům.Za hospodářskou katastrofu po sametu vděčíme jim.
Celá šaškárna s KSČM, která, jak jsme mohli x krát vidět, pracuje skrytě v dohodě s pravicí není nic než další bolševický podvod, jaká dělali komunisti po celou dobu své činnosti."New lies after old ones".
Falešný terč pro naivní jelimánky nebo prohnané podvodníky. Kam zařadit pana Hellera nevím, ale nevylučoval bych ani to druhé.
09. 09. 2013 | 18:57

mb napsal(a):

bůh stejně miluje lidi všecky
aŤ už jsou chytří či hloupí jak necky
kapustička nebo celer
Baborová nebo Heller
děti v plenkách, starouše v eldéenkách
bůh stejně miluje lidi všecky
ať už jsou chytří a dál už to znáte ...
09. 09. 2013 | 19:09

kokoshka napsal(a):

mb:
Od ateisty to neberu:-)
Kometa necha ohnivy chvost
Čtvrty jezdec zatroubi do rohu
Modlitba určena pro ctnost
Položi konec zbytečnemu dluhu.

Kdysi si chlastal a tvrdil
Že Buh je jenom pohadka
Proč jsi ted zmlkl a třesou
Se ti kolena a podbradek?

Za co zodpovidat budeš
To musiš vedet nejlip
Cesta do nebe je prazdna
Na zkratku do pekla dostaneš
Nejlepši cestovni tip

Čtvrty jezdec promluvi:
Tahni,kretene,ven!VEN!
V noci temne se vzbudiš:
Aach,to byl jenom sen!
09. 09. 2013 | 19:34

Filuta napsal(a):

Časem se ukáže, zda je tato zpráva z internetu pravdivá. Řekl bych, že spíš ano.

"Dnes dostala česká mediální sekce příslib 200 milionů korun jako zálohu na zajištění umělé "nenávisti" obyvatel proti ČSSD. Budete svědky rozsáhlé
kampaně proti prezidentu Zemanovi a ČSSD. Chystá se očerňování prezidenta
Zemana a umělý "skandál" dcery pana Ing Zemana.

Vše je smyšlené a je to dílem kolektivu vedení zpravodajství TV Nova, které
má přislíben velký balík peněz, ty však nemají putovat do TV Nova přímo, ale
prostřednictvím "objednané reklamy" jistých holandských společností a
českých společností, které mají vždy něco společného. ODS a TOP09 pokud
ztratí moc ovládat zemi a uplatňovat čím dál větší vliv společností PPF
Group N.V. a CME Media Enterprises B.V. v České republice, budou mít těžký
život a nemají jako strany šanci na přežití - celé vedení totiž bude
postupně zadrženo a bude všem sdělováno obvinění z řady závažných trestných
činů.
Celé vedení TV Nova je nyní pod dohledem jistých zahraničních agentur a
pohyby peněz na jejich účtech a cestování konkrétních zainteresovaných osob
jsou předmětem stálého monitorování.

Mimo jiné připravila ODS a TOP09 český stát od roku 2006 o 880 miliard korun
a valná většina členů ODS ve vysokých funkcích je šetřena policií pro
důvodná podezření z mnoha majetkových trestných činů mimořádně velkého
rozsahu".
09. 09. 2013 | 19:42

mb napsal(a):

kokoška, jste atheista ... ???

a jak se vám to stalo ... ???

hezký večer ...
09. 09. 2013 | 20:30

Mc Murphy si to zasloužil, soudzi napsal(a):

Luba
A víte, že s tím Nietzschem je to složitější.
On je sice považován za ztělesnění Antikrista, ostatně mu na závěr z toho hráblo mnohem víc než Cibulkovi, ale není to tak jednoduché.
Ve svých knihách ho rozebírá Tomáš Halík, myslím, že toho jeho myšlení oslnilo.Není to tak, že by na jedné straně přímky byl Kristus a na druhé Belzebub Nietzsche. Že byl Fridrich genius je jasné všem. Nešťastník, svým způsobem.Ale to jsme my všichni, naivně předpokládáme, že nás evoluce postrčí k nad člověku, pro kterého bude člověk to co pro nás opice.

Asi to nedělá dobře, druhým –cítí se pak za pitomce-ani jemu samotnému. Hrábne a jdete do kazajky. A to, že si jej přisvojili nacisté –jako Wagnera- je jiný příběh. Přišli k tomu jako nebohá indická svastika.

Hlava XXII je-esli umím počítat-dvacetipětiletá.
Vylezla s pajdáku, pak povykovala v Třeboni proti bolševikovi-nic proti tomu-aby směle vykročila do Parlamentu.
Na Erasmus jezdí každý blbec a na „expedice“ do Afrik yči dál mnozí, když vyhrábnou grantík. Že bubnuje a hraje šachy je hezké, je to možná dobrá kvalifikace do PS v dobách revolučních, ale stačí to dnes?
Asi ano! Někdo tam byl za svazáky vždycky.

Nemám problém s tím, že jde místním třebońským bolševikům po krku,-to je bohulibá činnost-ale s tím, že ho podezírám-možná neprávem-že si z toho udělal drátenickou živnost, jak se stát novým Marečkem Bendou či Jiříčkem Potátou…..doživotním politikem.

Potěšila mě také zpráva o zarytých komunistech. Asi jako lanýže. Nový underground. Six feet under.
Třeba na nějakého narazím v lese.

Tam teď prší žaludy.
Bez před kokoschky. Obřezané. U něj znalosti začínají a končí podle toho, jak to bylo ve filmu.

A že šel Mc Murphy pod kuratelu Velké Sestry správně, tím to rozsek‘.o to opravdu šlo-
Širá je Rus a ještě širší její duše.
XXXXL
09. 09. 2013 | 20:33

pamětník napsal(a):

Autor,
jehož jméno ani nestojí za zapamatování, vyplodil množství naivit, nic pozoruhodného. A to prý se dožil už 25 let. Nechce se mi věřit.
09. 09. 2013 | 20:46

kokoshka napsal(a):

mb:
Ja že takovy ateista jako jste veřici křestan!
Jsem zvlaštni plemeno veřicich agnostiku,veřim v Pana(vyberte ktereho chcete)ale nesnašim cirkevni instituce a dogmata viry,nepotřebuji prostředniKY-JA SAM MLUVIM S PANEM A MODLIM SE K NEMU ZA ZDRAVI A ŠTESTI ME RODINY,žadneho šaška v habitu k tomu nepotřebuji.Veřim že cirkev svata(katolicka i pravoslavna)dela hodne veci dobrych,treba charita,ale to už jde mimo mne,muj vztah z Bohem je ryzi konfidencialni,nebojim se použit slovo intimni.
McMurfy neznamo proč mluvi o Nietzscem s Lubou a ne se mnou,a mne detinsky uraži,no elena,takova elena!
09. 09. 2013 | 20:53

Sláma napsal(a):

pro ex-nemo: naprostý souhlas, komunisti se rozlezli na všechny strany a zcela ovládli ekonomiku. Znám osobně řadu příběhů, jak si rozebrali státní podniky. Jako jistý pán, který byl do listopadu kádrovou zálohou KV KSČ a pak si zprivatizoval státní podnik, který ovšem pak ještě vytuneloval do paralelního zcela vlastního podniku. Nebo jiný pán, který se dostal do vedoucí pozice na přímluvu svého papínka, tehdy hlavního podnikového kádrováka a po revoluci si svěřenou část podniku také zprivatizoval. Asi každý známe řadu takových příběhů.
Nebo jiný příběh - generál Kotil, kterého jsem znal ještě jako majora Kotila - zarytý bolševik, kariérista který šel doslova přes mrtvoly a po revoluci z něj byl zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, tedy druhý nejvyšší profesionální voják.
09. 09. 2013 | 20:57

pamětník napsal(a):

resl:
"Komunismus je velká hrůza a v zabíjení daleko předčil fašismus."
Lež.
09. 09. 2013 | 21:08

pamětník napsal(a):

Jana Pechová:
"Seznamy skutečných viníků komunisti stačili skartovat ještě v prosinci 89." Anebo je skartovali sami udavači z řad disidentů, když se dostali do BIS.
09. 09. 2013 | 21:11

Vlad Naiva napsal(a):

Pro Filuta:

Něco na tom bude. Obrovské objemy peněz jsou investovány do nebývalé vymývárny mozků a každopádně se něco většího už začíná dít. Zatím se mně dařilo pouhým zveřejňováním důkazů o cenzuře v Bakalových médiích udržet své diskuzní příspěvky v Aktuálně.cz. Jak si můžete všimnout, dnes zmizely všechny moje názory, cenzor Stejskal odstranil také můj odkaz v Hnízdilově agitce za politruky v ČT.
Ten odkaz jste pak obnovil vy: Bakalova česká televize aneb střet zájmů jako Brno http://www.blisty.cz/art/69984.html

Na frontendu již nemám šanci, příspěvky se objeví pouze mně, zveřejněny nejsou. Zůstalo pár reakcí, většinou sprostých útoků fanoušků pankáče Karla, na nějakého Naivu :o)

Tady je snapshot stránky s dalším Fendrychovým (někdejší náměstek MV) dezinformačním článkem, kde mě začali opět cenzurovat a poté šmahem vymazali všechny mé příspěvky pod všemi články. Přestali se bát, to něco značí. Rozhodně to není příliš povzbudivá předzvěst.
http://uloz.to/x1589Vt7/2013-09-09-06-50
09. 09. 2013 | 21:12

pamětník napsal(a):

xyz:
"Pane admine, opravdu si neuvědomujete že umísťování článků takových exotům jako je autor tohoto vrhá mizerné světlo i na Vás?" Ať je světlo jaké chce, svatozář se hodí.
09. 09. 2013 | 21:22

Vlad Naiva napsal(a):

Pro pamětník:
"Anebo je skartovali sami udavači z řad disidentů..."
Vskutku, v 90. letech mezi vybranými lidmi volně kolovaly celé svazky, lze tudíž předpokládat trestné činy s obráceným garde - některé 'někam' zmizely zcela. Vzhledem k tomu, jak totalitní má uvažování třeba M.Fendrych, věřím, že sám se coby náměstek ministra vitra podílel na protizákonných únicích a na druhé straně skartacích (anebo spíše uschování pro účely vydírání). Nebylo potřeba být v BIS... BIS byla masivně zneužívána zřejmě od počátku, já to ale zaznamenal až za ministra S.Grosse, který se podílel na likvidaci M.Zemana, ale také třeba V.Hučína, nepohodlného (neúplatného) disidenta.
09. 09. 2013 | 21:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy