Tichý nástup totality na jihu Čech + komentář k diskuzi

28. 03. 2013 | 08:00
Přečteno 6848 krát
Tak se nám na jihu Čech pomalu ale jistě začíná smrákat na horší časy. Sociální demokraté si pravděpodobně nechali poradit od svých „zkušenější“ kolegů z KSČ(M) a tiše začínají aplikovat totalitní metody. Bývalo dobrým zvykem, že do každého výboru a komise si mohla každá strana v zastupitelstvu nominovat alespoň jednoho svého člena. To přispívalo k větší transparentnosti a průhlednosti. Dokonce v minulém volebním období byli sociální demokraté tak štědří, že předsedou kontrolního výboru zvolili Luboše Dvořáka, člena tou dobou opoziční KSČ(M). A aby mu tuto funkci zpříjemnili, tak oproti zvyklostem se tento post stal placeným. Z jakého důvodu, těžko říct.

Našemu panu hejtmanovi se ale pravděpodobně zastesklo po starých pořádcích, kdy všude byli zástupci pouze jedné strany. A tak porušil dlouholeté nepsané pravidlo, že v každém výboru a komisi sedí alespoň jeden zástupce každé strany ze zastupitelstva. Samozřejmě, že zástupci sociálních demokratů a komunistů jsou u všeho. Ostatní opoziční strany již bohužel ne. Otázkou je, proč pan Zimola změnil názor oproti minulému volebnímu období, kdy tento totalitní prvek ještě neaplikoval.

Komentář k diskuzi (28.3.2013 15:12)

Se zájmem jsem si přečetl diskuzi pod tímto blogem a rád bych vyvrátil jednu často opakovanou lež, která se zde objevuje. Tou je tvrzení, že já či kdokoli jiný na jihu Čech zpochybňuje výsledek demokratických voleb. Chápu, že pokud si člověk přečte prohlášení předsedy KSČ(M) Filipa (který nás mimo jiné označuje za fašisty) nebo výroky hejtmana Zimoly (který koalici na jihu Čech upekl), může se domnívat, že tomu tak je. Jedná se ale o účelovou lež. Od začátku protestních akcí jasně tvrdíme, že nezpochybňujeme výsledek demokratických voleb. Poukazujeme na povolební vyjednávání a na vzniklou nemorální a necitlivou koalici, kdy sociální demokraté jednoznačně porušili svůj slib občanům (viz jejich usnesení), že koalici s KSČ(M) neuzavřou. Pro jistotu, aby nedošlo k omylu, cituji celé Bohumínské usnesení:

„Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, KSČ, MNS, KSČM, LB a SDL“

Aby tomu ČSSD nasadila korunu, na posledním sjezdu se téměř jednomyslně shodla, že Bohumínské usnesení rušit nechce a chvíli poté předseda sociálních demokratů řekl, že na vládní úrovni připadá v úvahu jednobarevná menšinová vláda s tichou podporou komunistů. To pravděpodobně pro pana předsedu není forma spolupráce.

Jak jsem již psal v minulém blogu, občanova starost o dění v naší zemi nekončí vhozením obálky do urny, ale naopak tím musí začínat. Nikdy jsme komunistům jejich 13 mandátů v zastupitelstvu Jihočeského kraje nebrali a stejně tak jsme nikdy nezpochybňovali demokratické volby. Poukazujeme však na porušení slibu sociálních demokratů a to pouze formou, kterou nám umožňuje zákon. Petice, demonstrace, happeningy… Chápu, že s námi řada lidí nemusí souhlasit, ale překvapuje mě, že po 23 letech od revoluce je stále pro někoho nemyslitelné vyslovit svůj názor nahlas.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Zimola přichází taky z Kremlu.
28. 03. 2013 | 08:08

gaia napsal(a):

tak Hellera zas někde nechtěli? A ještě by to chtěl mít placené.
No to je tedy demokracie.
28. 03. 2013 | 08:09

Mac napsal(a):

ha, statečný bojovník proti totalitě je zde

Hoch, který učí studenty základy totalitního myšlení tím, že je utvrzuje v přesvědčení, že výsledky svobodných demokratických voleb jsou cár papíru, který se rozhodně nemusí uznávat.

Hoch, který učí studenty, že o obsazení postů ve státní a obecní správě nerozhodují voliči, ale pár hladovkářů v čele s führerem Hellerem

pane führere Hellere, co kdybyste se zavčas spláchl do nějaké pěkné žumpy, barevně budete ladit....
28. 03. 2013 | 08:16

Frantík????? napsal(a):

a vykřičníkový jednovětý Ládínek přichází z blázince...
28. 03. 2013 | 08:18

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
- i když jiná než svá povídání asi vůbec nečte.
Musíte se snažit své spoluobčany přesvědčit činy, že jste nejlepší a že si za svými slovy budete i stát ve skutečnosti.
Povídání a jednodenní hladovky nikoho neohromí.
28. 03. 2013 | 08:19

krajan napsal(a):

Pane Hellere,
je mi jedno, v jaké jste partaji, na jiné bych reagoval stejně. Vy totiž neumíte nic jiného, než demagogii a zase demagogii.
Ale vy tu reakce stejně nečtete, to by bylo asi pod vaší vzdělanostní úroveň.
28. 03. 2013 | 08:27

Honza napsal(a):

Kde jste plakal pane Hellere, když toto dělala ODS ve všech krajích i na parlamentní úrovni ?
28. 03. 2013 | 08:27

Lidovecká věrolomnost napsal(a):

Bývalo dobrým zvykem, že když jsou demokratické volby, tak opozice neorganizuje odpor proti zvoleným představitelům hned po samotných volbách, ale třeba až potom, co dotyční něco významně zkoní, navíc je dobré tu kritiku vést věcně (vy kradete, vy jste neschopní,... a proto byste měli jít od válu) a ne ideologicky (vy jste komouši, a proto byste měli jít od válu), protože jinak tím diskriminujete dost velkou skupinu voličů, což se v demokracii nedělá.
Pak se netřeba divit, že zvolený establišment využije každou příležitost, jak vás vzít u huby a porušit stávající nepsané kulturní zvyklosti. Ale křičet při tom o nástupu totality, to už je prosím opravdu nemístná hysterie připomínající různé Jakly a Hájky, kteří se na postech vlivných poradců nejvyššího ústavního činitele v zemi staví do role novodobých disidentů.
Pokud chcete být pro smích jako tihle dva, směle pokračujte dál. Pokud ne, tak zavřete zobák, hlídejte evropské dotace a krajský rozpočet a doporučoval bych nezapomenout ani na tamější "hlubocké knížectví", se kterým určitě i nový establišment bude rád v přátelském kontaktu, což by mě osobně třeba znepokojovalo víc, než že někdo z nich je komunista.
28. 03. 2013 | 08:28

Přidat komentář napsal(a):

Hele Hellere,
to budete mít složité, tady je to samý socan, estébák, esenbák, lampasák, ajznboňák, komouš, politruk a podobné kategorie. Stůjte tady však dál, je třeba jim stále chcát na prsa nepřetržitě. Jen zkuste nezamlčovat pravdu sám sobě, nepište hloupě KSČ(M), to je nesmyslný termín nejen v seriozní diskusi, ale i s seriozním článku, ze který ten svůj vydáváte. Uveďte klidně a bez potíží správně KSČM a nic se Vám sestane, ruku vám to nezkroutí a budete se moci lépe vyrovnat s dalšími pohrobky tohto politického směru z jednoho prostého důvodu. Budete mít totiž 100% pravdu a nic si na vás ti všiváci nevezmou.
Probatum est.
28. 03. 2013 | 08:37

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Hellere,vy jste bolševik,jak vyšitý!!! Ještě,že neučíte dějepis. Lidi vašeho typu jsou největším nebezpečím pro demokracii,protože oblbujete mladé lidi a zneužíváte je k vlastnímu prospěchu...Začněte bojovat s Dlouhým a spol.,a nevybíjejte svou agresi na ubohé ženské,kterou jste připravili o zdraví... Měl byste na Velikonoce zpytovat svědomí a tu paní navštívit s kytkou a ne pomlázkou!
28. 03. 2013 | 08:37

mor a cholera napsal(a):

Tichý nástup Hellera na jihu Čech.
28. 03. 2013 | 08:38

PetrT napsal(a):

Aktivně se tady všichni pouštíte do autora. Nevidím však nikde komentář k popisovanému stavu. Takové chování vládnoucího uskupené opravdu je "čuňárna", ať o tom napíše p. Heller nebo někdo jiný.
28. 03. 2013 | 08:39

martin_k napsal(a):

totalita nastupuje hlavně tím, že se nerespektují výsledky voleb!
28. 03. 2013 | 08:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Vzpominam si na vyrok nekdejsiho vudce portugalskych komunistu, kdyz usiloval o moc presto, ze prohral ve volbach: "Vetsina neni pojem aritmeticky ale politicky".
Pokud nevyhraje ve volbach strana pana Hellera, je treba vysledek napadnout, neb hrozi totalita....

..
28. 03. 2013 | 08:40

Aktiv napsal(a):

Jeden návrh na řešení této tristní situace, postavme mimo politický systém politické ideoologie bez rozdílu směřování, a na základě toho odstavme partajnické uspořádání získávání preferencí, a účastnění se ve volbách.
Hledejme systém politiky mimo stranickost a ideoologie, bořme staré a nebezpečné systémy, které společnost ohrožují!

Dnes tady máme zločinecký korporát napojený na finanční toky, tehdy před 24 lety to bylo to samé, akorát, že tehdy slovo jednotlivce bylo zakázané, dnes je povolené, jen se nikde nedovoláte, anic sám nezměníte!Dnes svým způsobem je taky totalita, akorát sofistifikovaně skrytá za nedovolatelnost a bezmocnost!
28. 03. 2013 | 08:44

Petr T. napsal(a):

Že autor nekritizuje součastnou Nečasovu vládu, za to že její totalitní chování několikanásobně překračuje minulý režim???? Např. rušení svých vlastních zákl. organizací výkonnou radou, ktera má asi absolutní moc, nedodržování zákonů svou osobou i ostatními členy vlády v nesčetném množství případů (že by náznak monarchistického přístupu?), několikanásobné lhaní ve veřejných sdělovacích prostředcích, schvalování zákonů, které nikdo nepotřebule a které pouze šikanují některé jedince (např. veřejné otrocké práce, povinné energetické štítky, povinné revize komínů atd.) a kdyby se mi chtělo psát dala by se o součastné pseudodemokracii napsát knížka. Na to však nemám čas - musím bojovat o holé přežití, protože když poplatím všechno, co po mě chce tato pseudodemokracie tak mi nezbývá na živobytí natož tak něco budovat.
28. 03. 2013 | 08:44

gaia napsal(a):

PetrT

no jak to vypadá a dopadá, když se do vládnutí cpe někdo, kdo vůbec nebyl zvolen a je tam vpuštěn, vidíme zcela prakticky na působení strany LIDEM.
28. 03. 2013 | 08:46

neo napsal(a):

vaclavhořejší:

Vzpomínám si na výroky zdejších komunistů, socialistů a jiných extremistů, když po demokratických volbách usedla do vládních křesel koalice ODS-TOP09-VV. Vzpomínám si také na protesty ať už ve formě stávek, demonstrací nebo jen pivopárkovného setkání. Vzpomínám si také na vyhrožování traktoristů JZD.

Co k tomu dodat pane Hořejší...
možná to, že právě kvůli tomu, že tady ti komouši již naštěstí nevládnou, máme tu demokratickou možnost protestovat proti čemu uznáme za vhodné. Toto je výdobytek demokracie. Vaši komunističtí přátelé by vás přetahli obuškem po hlavě.
28. 03. 2013 | 08:46

Jan Novák napsal(a):

Ano, je to svinstvo a korupce, že se opět jedná o placenou funkci. To bez debat.

Jinak tento národ je ničen a morálně devastován, hnán až k bídě. Viníky a příčiny jsou především ODS, TOP09, exekutoři , ČEZ, mafiáni, a dalších x institucí a kriminálních uskupení. Nejmenší podíl na uvedené devastaci má KSČM ! U lídrů ODS, TOP09, či ČSSD by se museli šéfové KSČ jako Husák či Štrougal učit. Proti nim to byli géniové a morální autority. .....Tam jsme se dopracovali za 23 let. Hrozné.
28. 03. 2013 | 08:46

otokar napsal(a):

Čapek dal světu robota,Klaus tunelling a Heller štafetovou hladovku.
Jsme my Češi ale světoví, no ni?
Konrád Henlein byl též pašák, měl pravdu a oslovil mládež.Akorát jich bylo trochu víc.Bolševismus stokrát jinak,nyní jeho jihočeská verze.
28. 03. 2013 | 08:48

dříve čtenář napsal(a):

Heller to stejně nečte a pořád si mele svou.

Pro přidat komentář a hellera : co konkrétně děláte vy proti jmenování komunisty picka do funkce ministra obrany a komunisty dvořáka do funkce ředitele ČT ?

Prosím o odpověď a ne o hloupé tlachy.
28. 03. 2013 | 08:50

gaia napsal(a):

neo

hloupý až to bolí, co dodat?
28. 03. 2013 | 08:51

Lidovecká věrolomnost napsal(a):

PetrT:
"Aktivně se tady všichni pouštíte do autora. Nevidím však nikde komentář k popisovanému stavu. Takové chování vládnoucího uskupené opravdu je "čuňárna", ať o tom napíše p. Heller nebo někdo jiný."

V tom případě čtete špatně nebo selektivně. Uživatel nade mnou se třeba podivoval, kde byl Heller se svým článkem, když totéž demokraticky provozovala ODS. Mě by taky zajímalo, proč to u ODS nějak moc nevadí, zatímco u ČSSD a KSČM je to totalitní praktika.

Podle mě to je normální svinstvo, ať to dělá rudobolševik, modrobolševik nebo černopr-... chci říci lidovec. Leč neskrývají se za tím motivy totalitní, nýbrž samozřejmě normálně kriminální. K útoku na vládnoucí krajskou koalici to použít lze naprosto bez problémů, ale proboha ne tímhle způsobem a po tom stupidním, laciném divadle, které tam předvádějí.
28. 03. 2013 | 08:54

mor a cholera napsal(a):

vaclavhorejsi

Já si zase vzpomínám na výrok Hellerova prastrýce blahé paměti, v jednom sále v Německu. Cituji: Vyčítají mi, že jsem zlikvidoval komunisty, ale já jsem nezlikvidoval komunisty, já jsem zlikvidoval všechny strany. Jen naše strana může dovést Německo k světovému míru a prosperitě. Konec citátu.

Tož tedy, Hail Heller.
28. 03. 2013 | 08:55

neo napsal(a):

gaia:

souško. Nemáte v té hlavě už nic jiného, že musíte kopírovat?

Já napsal pouze pravdu. Vy jste psala lži, protože ty soutěže jsou mnohem starší než Bakala, fotbalisti nebo hokejisti.
On je to až takový novodobý trend, protože na molech se loví hůř. Zaměňujete ale příčinu a následek, což není divu u šičky rukavic překvalifikované na učitelku.
28. 03. 2013 | 08:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 03. 2013 | 08:58

Almo G™ napsal(a):

Také jsem čekal, že po nástupu komunisty Picka do funkce ministra obrany začne Š.Heller se zaříkáváním, že budou plná jihočeská náměstí, že ČT bude stokrát denně vysílat živé vstupy z demonstrací...

A nic.

Pane Hellere, jak to, že se zabýváte nějakou regionální banalitou a přitom vám tady uniká velká komunistická ryba na silovém ministerstvu. Vždyť ten člověk je nepochybně hrozbou pro tento stát. Co když je jeho cílem zorganizovat pomocí ozbrojených sil komunistický státní převrat?

Vy tady o nějakém bezvýznamném postu v bezvýznamné lokalitě a ministr obrany - komunista - zatím...

Nepolevuje náhodou vaše ostražitost?

Kdo bude stát na stráži kapitalismu?

Jak to, že si podvratné komunistické živly a nekalé rejdy prosadily svého zástupce ministrem?

Kde je Š.Heller, sojka moderního kapitalismu? Jak to, že Krakonoš nebyl včas informován???
28. 03. 2013 | 08:59

gaia napsal(a):

neo

hloupý až to bolí, co dodat?
28. 03. 2013 | 08:59

alojz napsal(a):

Ládik!!!

co zkusit taky občas něco dělat, ne se jen flákat na internetových diskusích?:-)
28. 03. 2013 | 09:00

Jihočech napsal(a):

Dobrý den. Pan Heller skutečně přistupuje k problematice selektivně. Způsoby, které mu jako zastánci demokratických postupů nevadily na pravicových představitelích kraje (a které velmi názorně pravice předvedla i vládní úrovni) jsou náhle totalitní.Nezdá se mi, že člověk s takto ohebnými názory může být i dobrým pedagogem. Já sám se obávám lidí, kteří v zájmu jakýchsi vyšších principů a obecného blaha, srozumitelných ale pouze jen jim, nerespektují demokratické procedury. Nakonec, i ten zneuznaný malíř a čalouník z Rakouska to na začátku také určitě myslel dobře...
28. 03. 2013 | 09:02

alojz napsal(a):

neo
ty jsi případ ..
sprostý nekvalifikovaný líný internetový žvanil...teda pardon-žvanil pilný:-)
28. 03. 2013 | 09:02

strejc Josef napsal(a):

Pane Hellere, nemyslím, že diskuse s člověkem který vnímá a interpretuje svět jako vy může mmít nějaký smysl, a tak bych vám jen rád řekl, že mi připadáte jako student medicíny s otevřenou tuberou, který permanentně přenáší nákazu na své kolegy, pacienty a lidi vůbec a ve volném čase sepisuje referáty o potřebě prevence a terapie tubrekulózy.
28. 03. 2013 | 09:03

neo napsal(a):

alojz:

lojzíku, nejsem sprostý. Pokud se někdy výjiečně uchýlím k ostřejšímu výrazu, vždy je to až v reakci na tupé a agresivní napadání. Jako je například tvůj případ, kdy agresivně a urážlivě napadáš mou osobu prakticky v každém příspěvku, ale nikdy nemáš argument.

Na internetové debaty člověk nepotřebuje žádnou kvalifikaci. Je to dar svobodné země.
28. 03. 2013 | 09:05

Pavel13 napsal(a):

Třeba si pan hejtman jinak vyložil pojem SAMOspráva.
Mně na tom nejvíce žere, jak ti naši vyvolení zastupitelé jdou příkladem v nedodržování nepsaných dohod. Prostě, co není jednoznačně napsáno, lze kdykoliv porušit. Výsledkem je ta nepřehedná změť zákonů, nařízení a předpisů. To je stejně k nakonec k ničemu.
28. 03. 2013 | 09:06

gaia napsal(a):

neo

hloupý až to bolí, co dodat?

navíc lže(Pokud se někdy výjiečně uchýlím k ostřejšímu výrazu, vždy je to až v reakci na tupé a agresivní napadání. )
28. 03. 2013 | 09:08

Křemílek napsal(a):

Šimone Hellere ten váš vzor pravdolásky Havel vás mladé po dobu co se vyhříval na výsluní nenaučil nic ! Nic jste nepochopili o čem je vůbec skutečný život ! A v závětří svých bohatých papínků ,kteří kdoví jak získali majetky tropíte samé hlouposti ! Myslíte si že by s vás jihočeských studentů měl Palach který se vlastně obětoval pro socialismus z lidskou tváří radost ? Pochybuji ! Komunisté v zastupitelských úřadech na jihu čech jdou příkladem ! Dávno pochopili že se musí hospodařit s důvěrou pracujících lidí kteří v česku platí daně a vytvářejí hodnoty zodpovědně a také se o to snaží ,jen vy usmrkanci kteří jste ještě v životě nic nedokázali jim stále hážete klacky pod nohy a pomlouváte je ! Stydte se ! Budoucí pokolení vás za tohle odsoudí ! V česku nikdy skutečná demogracie nebude páč to tady kazí takoví lidé jako jste vy jihočeští studenti tečka
28. 03. 2013 | 09:08

neo napsal(a):

gaia:

souško, to je prostý fakt. Vždy se jedná o obrannou reakci na napadání.

Kolikrát si ještě vypůjčíte cizí text? Opravdu nemáte vlastní hlavu šičko rukavic?
28. 03. 2013 | 09:09

ld napsal(a):

Hellera to prostě baví chodit se sirkami a chřestit s jejich obsahem.
Český Hérostratos. Jinak však ubožák.
28. 03. 2013 | 09:10

Mac napsal(a):

alojz

neo za to nemůže

je to totiž neoušek komsomolec,
a jako takový musí pořád tlačit ty své tržně-komsomolské krávoviny.

je to jednosměrný žvanil, bez inteligence, bez kloudného vzdělání, bez rozhledu, vykonávající -a to podivným způsobem- jakési pofiderní povolání, které jej - bůhvíproč- naplňuje uspokojením....

takže i hromada frustrací a komplexů by se u něj našla.

A tak to kompenzuje slabomyslným komsomolským tržně-budovatelským kvákáním. Všemu rozumějící Brouček pytlíček, kterej ještě včera tahal kačera a plácal bábovičky
28. 03. 2013 | 09:12

gaia napsal(a):

neo
to je prostý fakt, hloupý až to bolí, co dodat?

navíc lže(Vždy se jedná o obrannou reakci na napadání. )
28. 03. 2013 | 09:13

martin_k napsal(a):

neo není hloupý...on je jenom prudič
28. 03. 2013 | 09:15

Mac napsal(a):

internetové debaty jsou prej "dar svobodné země" - no není to půvabné komsomolské blábolení?

asi bychom za zdejší plkárnu měli poděkovat pravicové straně a vládě....
28. 03. 2013 | 09:18

gaia napsal(a):

no tak přátelé, ještě si neo začne myslet, že gaia, alojz, Mac a martin_k jsou dohromady Milton Friedmannová
28. 03. 2013 | 09:18

Da.Rock napsal(a):

To je skandál.
Věřím, že kdybyste vyhrál volby vy, pane Hellere, URČITĚ byste komunisty k spolurozhodování přizval. Není-liž pravda? ;-)
28. 03. 2013 | 09:22

buldatra napsal(a):

neo napsal(a):

...možná to, že právě kvůli tomu, že tady ti komouši již naštěstí nevládnou, máme tu demokratickou možnost protestovat proti čemu uznáme za vhodné...

No jo, protestovat můžeme.
Jde o to, co si smíme a nesmíme vyprotestovat, že.

Je několik obecných příčin vzniku této situace.
Zmíním dvě z nich.
1. Dejme tomu, že komouši nám nevládnou (spousta z nich si říká jinak, bolševik nemusí být zrovna komouš, atd., jsou zalezlí ve všech možných partajích, vládních i nevládních) a vládnou jiní.
A vládnout takovým způsobem, že nedají lidu obecnému na komouše zapomenout, naopak, snaží se o vzbuzení komoušského sentimentu, kdy mnozí bohužel nahlas říkají: zlatí komunisti, to by se za komančů nestalo, komouši vraťte se, budu volit komunisty, atd. a podobně. A volí je.
Takže, zamyslete se nad příčinou, PROČ lidi volí ty, proti kterým pak nedouk Heller brojí a organizuje mikrohladovky a jakou asi má celá ta šaráda šanci na úspěch.
Zejména v situaci, kdy mu ti jeho, na jejichž straně stojí a které podporuje, svým kormidlováním této společnosti podráží nohy.

2. Když se řeší toliko následek a v tomto případě se nic jiného neděje a nejde se po té příčině, příčina se neřeší, nic skutečně podstatného se nezmění. Hrozí jen, v lepším případě, nějaká ta změnka změnečka, navíc chvilková, ve stylu vlk se nažere a koza zůstane celá.
Demokratická možnost protestovat v demokratuře nexistuje bez příčiny.

Je to takový ventilek (to za komóša dovoleno nebylo), kdy se jeden vyřádí a je svým způsobem spokojen, protože získává určitý pocit. Zdání. To za komoušů fakt nebylo, protože když někdo protestoval, seznámil se v lepším případě s hněvem pracujícího lidu prostřednictvím pendreku. Což je citelný rozdíl.

Dokud Heller a ostatní nepochopí, že je třeba změnit podstatu, tedy změnit demokraturu v demokracii, kdy občan Heller bude suverén a jako takový bude určovat demokratickou cestou pravidla, nic kromě nějaké té kosmetiky se nikdy nezmění. Páč dnes je suverénem zástupce a občan Heller může toliko protestovat, může držet mikrohladovku, může řvát a ječet a kopat nožičkama.
A to je asi tak všecko, co může.

Ale to by nesměl být nedouk. Takto sice pláče dobře, ale na špatným hrobě.

Takže, neo, máte naprostou pravdu, když píšete, že: máme tu demokratickou možnost protestovat proti čemu uznáme za vhodné...
28. 03. 2013 | 09:28

Ives napsal(a):

Zajímal by mě názor p. Hellera na to, za jak dlouho se vlastně z komunisty může stát demokrat a z KSČM demokratická strana? Straníkům z 50 tých let, mnohdy s rukama od krve, na to stačilo dožít se roku 1968 a neprojít prověrkami. Rázem se z nich stali kovaní demokrati a disidenti. Dnes tu máme pol. stranu, která se 24 let zúčastňuje demokratických voleb (na rozdíl od US,TOP 09,LIDEM,vzniklých uprostřed funkčního období bez voleb)a která je stále označována za totalitní. Také tu máme bývalé členy KSČ, rozlezlé napříč pol. spektrem a v soudnictví. Ti už zřejmě podle autora reinkarnací prošli. Tak jaký je poločas rozpadu komunisty na demokrata?
28. 03. 2013 | 09:28

Mac napsal(a):

nazdar cenzore

ňák mi to po ránu nemyslí - jak porušila místní kodex moje prosba führerovi Hellerovi, aby sepsal "Můj jihočeský Kampf"?

a neříkejte, že to bylo spisovné a korektní pojmenování "führer", které k jihočeskému studentskému, silně nahnědlému "vůdci" velice pasuje.

Nebo snad spisovné korektní "Kampf"?

nebo se vás - etalon objektivity- dotkla má poznámka o ODSácké politice "vítěz bere vše"?

Dejte si studenej hadr na čelo....
28. 03. 2013 | 09:31

Mac napsal(a):

buldatra

takovej dlouhej a aspoň minimální zamyšlení vyžadující text pro neouška, komsomolce?
Není to plýtvání silami a časem?
28. 03. 2013 | 09:33

neo napsal(a):

Mac :

opět urážka a opět od tebe. Jak myslíš Macoušku synku jeřábnice.
Má IQ nadprůměrné, vzdělání kvalitní a povolání velmi důležité, nikoli pofiderní. Naštěstí o tom, co je pofiderní povolání nerozhoduješ ani ty ani tví komunističtí přátelé, ale trh.Komplexy či frustrace u mě nenajdeš.
28. 03. 2013 | 09:38

gaia napsal(a):

Mac

s lidskou blbostí se musí neustále bojovat, jak pravil ve známém citátu Werich

takže buldatrovi dík za malý krok pro člověka, ale velký pro lidstvo a já volám
buldatra na hrad!!!
28. 03. 2013 | 09:39

neo napsal(a):

gaia napsal(a):
no tak přátelé, ještě si neo začne myslet, že gaia, alojz, Mac a martin_k jsou dohromady Milton Friedmannová /////////////
omyl Gaio, pouze vy jste Milton Friedmanová. Šička rukavic, později montérka opěrek v automobilce a později učitelka. Pouze vy jste se vydávala za výše zmíněné.
28. 03. 2013 | 09:41

gaia napsal(a):

ještě bych to upřesnila

malý krok pro polidštění nea, ale velký skok pro lidstvo
28. 03. 2013 | 09:41

neo napsal(a):

buldatra :
můžete si vyprotestovat co chcete. Někdo si vyprotestuje vyšší platy, jiný zhroucení komunistky, další třeba nic...

Je několik obecných příčin vzniku této situace.
Zmíním dvě z nich.
1. Ovšem, opět výdobytek demokracie. Můžete si v demokratických volbách v tajné volbě zvolit koho chcete. Někteří volí komunisty, na tom není nic divného. Důvody jsou osobní a nic do toho nikomu není. Můžou být nespokojeni se současnou vládou, mohou být nespokojeni se svým vlastním životem, mohou dávat za vinu své neúspěchy jiným a třeba se měli za komunistů při vození za ručičku opravduu líp a potřebují takový bič a dráty na hranicích, aby se uplatnili a byli spokojeni.
2. Proč řešit příčinu? Je to svobodná vůle občana, zvolit si komunistu. Nebo snad chcete zakázat komunisty a být jako oni?

nakonec oceňuji, že jste mi dal za pravdu. Dokonce je možné protoestovat proti protestům a jako se někomu nelíbí Hellerova hladovka, někdo zase nemá rád odboráře na náměstích.
28. 03. 2013 | 09:49

gaia napsal(a):

neo

to vám nadiktovala vaše mentorka nebo jste stvořil sám?
28. 03. 2013 | 09:52

jasný napsal(a):

O tom co je krásné rozhodujeme my strana Lidová a Heller nedouk.
28. 03. 2013 | 09:53

gaia napsal(a):

neo

hlavně nezaměňovat příčinu a následek, jak jste napsal v 8:56 pozor na to i u sebe
28. 03. 2013 | 09:54

Mac napsal(a):

neoušek. komsomolec

a kromě mé, výše uvedené charakteristiky ještě navíc narcistní uctívání a vychvalování sebe sama :-))))
nejsi nějak do přízně s panem ex-prezidentem?

mimochodem - opravdu si myslíš, že se mne dotkneš tou jeřábnicí?
Je to potřebné úctyhodné užitečné povolání na rozdíl od matějů s kalkulačkou, kteří si říkají finanční analytikové, přestože o ekonomice a financích nemají páru....stejně jako o světě vůbec...

a ještě jedno mimochodem - pochvalovat si, že fašizoidní Hellerovi študentíci si "vyprotestovali zhroucení člověka", který se ničeho nedopustil, pouze byl ideově na jiné straně - to může jenom morální ubožáček tvého kalibru
28. 03. 2013 | 09:58

neo napsal(a):

gaia:

proč by mi měla něco diktovat mentorka? Jste normální?
Nebo závidíte i povolání mentorům?

Možná byste nějakého potřebovala sama.
28. 03. 2013 | 09:59

Občan napsal(a):

Hellere,

kandidujte, vyhrajte a vládněte.
DEMOKRATICKY, TRANSPARENTNĚ A TOLERANTNĚ.

ČEHO VŠEHO je KDU-ČSL schopná v rámci boje o koryta, předváděli lidovci posledních 23 let zdatně. Důsledky neseme stále a ještě dlouho za její účast ve vládách budeme tvrdě platit. Takže KDO je tu přívržencem totality víme dost přesně a Vy to, pane Hellere, svým jednáním jenom potvrzujete. Lidovcům tím prokazujete dost medvědí službu.
28. 03. 2013 | 09:59

Lojzina napsal(a):

Mistr Heller si nestačil všimnout, že tu 24 let nevládnou komunisti z KSČM, ale komunsti z ODS a TOP 09. Je to stále na hlavu. Auto nezhavaruje ten, co sedí za volantem, ale náhodný chodec 100 metrů od auta. Toť Hellerova logika. Tahle země nikdy nevystřízliví z pravicové totality a tunelárny. Média jsou zdeformována nejvíce.
28. 03. 2013 | 10:00

Mac napsal(a):

neoušku
tobě furt někdo něco diktuje, tak se nediv gaiě s tou mentorkou, která ti onehdy mentorovala, jak se má za Drábků dobře, protože si volí pracovní dobu :-)))) a ty hned spěcháš pochválit tetu Mullerovou :-)))
28. 03. 2013 | 10:01

Jihočech napsal(a):

K autorovi a jeho předposlednímu blogu: Jihočeská radní pro zemědělství JE nestraník, kandidovala na kandidátce KSČM. Má vysokou zemědělskou školu a pochází z venkova, ze zemědělské rodiny. Její kvalifikace na tento post je zcela určitě na stejné, ne-li vyšší úrovni jako autorova k výkonu pedagogické činnosti, i věkem jsou si blízcí. To jen vypovídá o úrovni objektivity autora a také to osvětluje jeho dnešní příspěvek. Nejsem levičák, ale účelové lhaní, zamlčování a překrucování není to, co jsem volil v dobách, kdy autor ještě neměl volební právo! Jak b si p.Heller vedl v případě výkonu nějaké funkce? Jako blahé paměti porevoluční kulturní tajemník OÚ Český Krumlov p. Nejedlý, který zkusil z knihoven vyřadit autory do r.1989? Po tomto ryze revolučním činu získal přízvisko Otec Koniáš:-)
28. 03. 2013 | 10:01

Mac napsal(a):

až se budou inkviziční Hellerové kdekoliv cpát k vládnutí, bude třeba nasadit fest hladovku.
Fašisti nám - aspoň zatím - snad vládnout nebudou
28. 03. 2013 | 10:03

Jáchym napsal(a):

Kvůli takovým bytostně antidemokratickým týpkům jako je pan Heller ztrácí lidovci nejen soudné voliče, ale i přátele a potenciální koaliční partnery.
Musolinizace politiky není bohužel pouze specialitou tuzemska.
28. 03. 2013 | 10:03

mor a cholera napsal(a):

Ives

Om vám pan Heller neodpoví a ani nemůže.
Přečte si znovu jeho článek a uvidíte o co jde.

Oni ti ostatní už jsou přeci u korýtka a pěkně mlaskají. A představa nedostudovaného učitele, předpokládám v tom případě i s bídným platem, kolik si mohl namlaskat už v tomto volebním období, zatemní mozek i matematikovi.

Ano ona je možnost, jak je zvykem v demokratické zemi, čtyři roky počkat a zkusit to znovu.

Jenom že, bude tady ještě za čtyří roky co mlaskat? Nebudou to už jen slupky,co tu zbude?

A tak je pro něj lepší to risknout, kopnout demokracii do zadku a zkusit si najmout pár mladých hochů pro které je to dobré , nic neriskující povyražení a zkusit třeba putovní hladovku.

Zvláště v zemi, kde mu deviatní media, poskytnou prostor a pár ovčanů spolkne jeho osobní ambice, zabalené do vznosných keců.
28. 03. 2013 | 10:04

Občan napsal(a):

Macu,

používejte výraz "šibal" (on ten Paroubek vůbec není hloupý, protože to je naprosto nenapadnutelné jakýmkoli cenzorem). I člověk s minimální představivostí ví, co si za něj má dosadit :o)

No, a v ostatních případech jsou namístě české ekvivalenty nebo polcor výrazy. Ti inteligentnější VÍ, co znamenají, a zbytek by stejně nic nepochopil.
28. 03. 2013 | 10:05

SuP napsal(a):

buldatra -
Pane kolego "....Dokud Heller a ostatní nepochopí, že je třeba změnit podstatu, tedy změnit demokraturu v demokracii, kdy občan Heller bude suverén a jako takový bude určovat demokratickou cestou pravidla, nic kromě nějaké té kosmetiky se nikdy nezmění. Páč dnes je suverénem zástupce a občan Heller může toliko protestovat, může držet mikrohladovku, může řvát a ječet a kopat nožičkama...."
To jste napsal dobře. Já mám jen dojem, že Heller to PRÁVĚ už pochopil a kopúe těma nožičkama, aby to konečně někdy začali chápat i ostatní. Například na téhle debatě je to markantní. Zatím to vypadá, že pochopení, za go se bojuje, je v nedohlednu. Naopak bolševici mají pocit úspěšné revanše, jak vypovídají jejich příspěvky.
28. 03. 2013 | 10:07

Mac napsal(a):

SuP

a pane kolego, mohl byste malinko upřesnit, za co že se to vlastně bojuje?

Za pokračování současné politiky Made in Nečas a Kalous?

Tak to potom jo, to je potřeba bojovat s nasazením všech myslitelných prostředků.

Nečasismus a Kalouskismus si rozvracet nedáme!!!
28. 03. 2013 | 10:11

Kom napsal(a):

Blog je bohužel smutnou ukázkou toho, jakému šílenství propadají lidé, když se začnou považovat za ochránce dobra proti zlu. Podle mě je pochybné, když si funkce rozdělí jen koalice, ale ještě to není totalita, ani to nejsou totalitní způsoby.
Takové politiky se ostatně účastnili na úrovni Sněmovny i lidovci po roce 2002, kdy v rozporu s předchozí uzancí obsadila koalice všechny sněmovní funkce. A KDU-ČSL podporovala i skutečně totalitní vládu KSČ, což s nedá vykompenzovat hysterickým antikomunismem proti plně demokratické KSČM v současnosti.
Pro lidovce je zločincem každý, kdo je nevezme do koalice, to se projevilo už po uzavření opoziční smlouvy.
28. 03. 2013 | 10:11

neo napsal(a):

Macoušek. synek jeřábnice:
nevychvaluji, jen konstatuji fakta, abych tě ujistil, že lžeš.
Ne nejsem nijak do přízně s panem ex-prezidentem.

mimochodem, ne nemyslím si, že se tě dotknu jeřábnicí. Ale jelikož ty mne oslovuješ nepatřičně, jsem nucen používat také jiné oslovení.

nepochybuji, že je to užitečné a potřebné povolání. Nepohrdám žádnou prací, narozdíl od tebe a žádnou nepovažuji jako ty za pofiderní, podřadnou či nepotřebnou.

a ještě jedno mimochodem - nelži. Copak si pochvaluji takovou věc? Pouze jsem čistě nezainteresovaně uvedl důsledek jednoho takového protestu. Ani zmínka o tom, že bych si pochvaloval zhroucení. To sis zase vymyslel viď ?
28. 03. 2013 | 10:13

Mac napsal(a):

neoušku
nelži.
Doposud jsem tě považoval pouze za poněkud jednoduššího, povrchního, manipulovatelného, trošku legračního joudíčka.

Potom, co jsi předvedl tady, jsi pro mne morální ubožáček, lůza v kravatě. Odplivl bych si před tebou, ale škoda slin
28. 03. 2013 | 10:16

neo napsal(a):

Mac:

mýlíš se Macoušku, já pouze uvedl jistému diskutérovi příklad také z jiné strany, což on sám ocenil. Byl účel ukázat, že nejsou jen lidé, kterým částečné úvazky nevyhovují, ale jsou i lidé, kterým vyhovují.

nemá to nic společného ani s vládou, ani s Mullerovou ani tvou tetou. Je to jen konstatování faktu.
28. 03. 2013 | 10:19

neo napsal(a):

Macoušku, plivej si kam chceš, to dělají burani.

Já nelžu, nemám důvod lhát. Pokud máš jiný dojem, prosil bych důkazy. Jinak jsi za lháře ty.

TOTO je konstatování důsledku, nikoli chválení :///Někdo si vyprotestuje vyšší platy, jiný zhroucení komunistky, další třeba nic...////

nebo považuješ za chválení i vyprotestování vyšších platů, nebo vyprotestování ničeho?

Mimochodem, v kravatě fakt nechodim. A slovíčko lůza je opravdu ošklivé, to že ho používáš spíše charakterizuje jako morálního ubožáčka tebe.
28. 03. 2013 | 10:23

Ives napsal(a):

P. Hellerovi již rozumím. Dnes premiér Nečas říká, že senátoři, kteří iniciovali podání k ústavnímu soudu na exprezidenta Klause by měli odejít. Pokud premiér vypustí z úst toto, nelze se divit p. Hellerovi a jeho svéráznému pojetí demokracie na lokální úrovni. Exkrement nikdy nepoletí vzhůru (Je to dost korektní, pane Stejskale?)
28. 03. 2013 | 10:25

Občan napsal(a):

Ne, SuPe,
Heller kope nožičkama a máchá ručičkama jenom proto, že ON se nedostal k lizu (ani zprostředkovaně). V opačném případě by mlčel a cpal se, až by se mu boule za ušima dělaly.

Ten snaživý chlapec prostě nemůže rozdýchat, že TEĎ dostává KDU-ČSL stejnou meducínku, jakou PŘEDTÍM podávala jiným. Přitom ta pidipartaj se 4mi mandáty v JČ zastupitelstvu měla určitou šanci - kdyby si bývala nekladla zcela nepřijatelné podmínky. SAMA tak tu svou šanci pečlivě zadupala do bláta a uřvaní Hellerové to nezmění; pokud ano, tak jen k horšímu.

On je totiž dost podstatný rozdíl protestovat proti prokazatelným zhůvěřilostem a proti výsledkům demokratických voleb. TO první je zcela legitimní konání, to druhé projevem příklonu k jednání totalitnímu. KDU-ČSL se vždy přikláněla k tomu druhému.
28. 03. 2013 | 10:25

Lila napsal(a):

Pan Heller má pravdu, současná realita na krajské úrovni v jižních Čechách dnes ze všeho nejvíc připomíná chmurné a depresivní začátky normalizace.

Od vzniku krajů se i na této úrovni doposud dodržoval systém poměrného zastoupení, stejně jako už dříve na komunální úrovni. V praxi to vypadalo tak, že každý subjekt, který se dostal do zastupitelstva, měl svého zastupce ve všech výborech, komisích a statutárních orgánech společností s majetkovou účastí města/kraje.

V jihočeských městech, kde vládla koalice ODS, měla opozice, tedy většinou KSČM, předsedu kontrolního výboru; někde dokonce uvolněného, tedy placeného, a to na stejné úrovni jako místostarosta s VŠ. Znám případ, kdy tuto velmi dobře placenou funkci vykonával člověk, který v mládí nezvládl ani učňák a jiným, než základním vzděláním nedisponuje. Podle toho vypadala kvalita jeho práce... (Jestli měli někde kompetentního a pracovitého předsedu kontrolního výboru z KSČM, tak se omlouvám.)

V reálu to vypadalo tak, že předseda opoziční strany kryl všechna šméčka koalice, a ze všech sil kontroly mařil.
(Dost o tom ví například protikorupční policie.)

Současná koalice ČSSD a KSČM rychle na systém poměrného zastoupení zapomněla!

Myslím, že mnozí diskutující mají o současných členech KSČM velmi naivní představy. Jiří Dolejš je bohužel jen jeden...
28. 03. 2013 | 10:27

Občan napsal(a):

Neo,

nezapomeňte si na své infantilní hopsání v páchnoucí hromádce ještě sundat holinky. Maminka ty znečištěné čvachtající punčocháčky jistě ocení.
28. 03. 2013 | 10:30

pěvec napsal(a):

a já jsem si myslel, že heller už pošel hlady.
28. 03. 2013 | 10:30

neo napsal(a):

Mac:

nervíky? Nebo jen touha kopat? Frustrátci to mají těžké...

Nepotřebuji nic okecávat. Jsem slušný člověk. Já tě slušně požádal o důkaz, ten samozřejmě nemáš. Sám jsem uvedl svou citaci a sám jsem ti musel dokázat, že se nejedná o vychvalování, nýbrž o konstatování.

Nazveš mne morálním ubožáčkem, ale sám chceš plivat, nadáváš do odpadů, lůzy, fašounů a pohrdáš poctivým zaměstnáním lidí.
je mi líto, ale to spíše vypovídá opravdu jen a pouze o tvé morálce.
28. 03. 2013 | 10:30

Občan napsal(a):

Lilo,

a ten JEDEN zástupce ve výborech a komisích zmohl CO?
To je totiž v důsledku ještě méně platné, než byla "politická pluralita" v rámci Národní fronty, předváděná formálním zastoupením ČSL a ČSS.
28. 03. 2013 | 10:34

neo napsal(a):

Občan:

to, že jste starý ještě neznamená, že si musíte zvyšovat své sebevědomí a možná i něco jiného, zesměšňováním věku jiných.

Chápu závist, vím, jak moc zlý a nepřející člověk jste (viz vaše útočné příspěvky na adresu invalidních spoluobčanů),ale i tak apeluji na to, že život může být hezký i ve stáří.

Doufám, že ze mě se nestane tzv. nerudný dědek.
něco k tématu by bylo? Možná něco k tomu co jste nazval páchnoucí hromádkou? Nebo jde jen o výkřik a pak váš obvyklý zbabělý úprk?
28. 03. 2013 | 10:36

babočka napsal(a):

Pane Heller, zvolením Zemana na hrad přicházácí normalizace. Česká republika byla silně kolaborantská a komunistická a tyto lidi ještě nevymřeli, případně je Zeman polil živou vodou. Vy, jako mladí se teď budete setkávat s jevy, které tady už byly. Zemanův útok na média byla jen předzvěst cenzury. Potom nastane výměna koryt a ovládnutí policie. Začnou politické procesy a lhaní. Primitivní většina, která dostala Zemana na hrad bude nadšaná a ti chytřejší zase na čas prchnou. Nebo se pletu?
28. 03. 2013 | 10:36

Kelt napsal(a):

Heller je komická figurka,jako byl svého času komickou figurkou Hitler.
Jenom jejich myšlení přecházející v činy by mělo být varováním.
Kdy pan podučitel zorganizeuje své věrné v bojové skupinky pro ochranu "demokracie",která nenaplňuje jeho představy a je třeba najít cesty k nalezení prostředků,kterými by naplnil obsah demokracie dle svých představ?
Es kommt der Tag?
28. 03. 2013 | 10:36

mb napsal(a):

zvláštní je, že stejskič dal blog Hellerovi a ne mně ...

zvláštní ...

Heil Heller ...
28. 03. 2013 | 10:38

martin_k napsal(a):

diskuze s Neo je ztráta času....
on je něco jako švejk....ten taky měl "vždycky pravdu"...
28. 03. 2013 | 10:40

jura napsal(a):

krásný a příjemný blog o kandě a vedle se zase zviditelňuje komunistobijec z jihu, co přišel bojovat s křížkem po funuse. No, uvádí mne to do střehu, jelikož vnučka má jít letos do školy, budu si muset proklepnout ty učitelské kádry, ale věřím, že toto je jedinec a exot mezi učiteli. Je to vůbec učitel?
28. 03. 2013 | 10:43

neo napsal(a):

martin_k

omyl martin_ku. Nemám vždycky pravdu, každý je omylný a já vždy své omyly přiznám a omluvím se. Narozdíl například on Občana, který vždy jen zbaběle zdrhne, ale to je jiná věc.

Pokud máš pocit, že něco z toho co jsem napsal není pravda, pak bys měl minimálně napsat proč a své tvrzení obhájit.
28. 03. 2013 | 10:46

martin_k napsal(a):

neo:
nemusel....řekl jse msvůj názor...a to stačí

ty máš takový podivný pocit - že kdo odpoví poslední, tak "vyhrál" diskuzi....proto tu asi vysedáváš a žvaníš nesmysly....o pravdě, o argumentech atd atd
28. 03. 2013 | 10:49

drozd kvíčala napsal(a):

je heller fašista?
28. 03. 2013 | 10:50

neo napsal(a):

martin_k:

od kdy je diskuse souboj o to, kdo vyhrál?

To, že utíkáš od argumentace tě usvědčuje z omylu, na který jsem upozornil.
28. 03. 2013 | 10:52

buldatra napsal(a):

Pane SuPe,

já to vidím tak, že v okamžiku, kdy tu podstatu pochopí pan neo (což se soudě z obsahu jeho repliky zatím zjevně neděje, ale jsem optimista, takže jednou to určitě přijde), pochopí to už úplně všichni a podaří se nám tu demokracii konečně prosadit.

A pak si jeden řekne: byla to sice fuška, ale výsledek stojí za to.
Ale je zřejmě, že před námi je ještě dlóhá štreka.

PS

Kopat nožičkama už pan autor umí dobře.
Vo tém žádná.
Jen se obávám, že jeho úspěch na tom jeho poli, kde těma nožičkama kope bude mít jepičí život. Ale jako tréning možná dobrý.
Takže v tomto směru nesdílím Váš optimismus.
28. 03. 2013 | 10:52

Phil napsal(a):

Když čtu tuto diskuzi, dostávám strach, zase jako za totáče, komunističtí provokatéři tu organizovaně drtí autora. Je třeba zase začít aktivně a násilně bojovat proti komunismu !
28. 03. 2013 | 10:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macu,

brzděte s těmi "hovny" a "ubožáckým odpadem společnosti", jinak budu mazat vše, co sem napíšete.

Libor Stejskal

P.S. Ano, vím, že si Vy a několik dalších myslíte, že jsem cenzor a mažu selektivně, ale to na výše uvedeném nic nemění.
28. 03. 2013 | 11:00

Mac napsal(a):

Phil

správně, hlavně si k tomu násilnému boji nezapomeňte navléci pásku s nápisem SA
28. 03. 2013 | 11:00

Richard napsal(a):

Nechápu, jak může člověk spojený s komunismem vést školství a nepřímo tak ovlivňovat, co a jak se mají děti učit či jak se správně chovat.
Vůbec bych se nedivil, kdyby některé z dítek při vstupu do školy místo zdvořilého pozdravu zvedlo prostředník a řeklo "nas.at".
Také proto děkuji panu Hellerovi za jeho činnost.
28. 03. 2013 | 11:01

tihleti držitelé fučíkova odznaku... napsal(a):

Váš pan hejtman si prostě vzal příklad z parlamentní válcovačky ODSTOP LIDEM.
Některé sviňárny je těžké se nenaučit, byste jako pedagog měl vědět.
Přivedli jste nějakou chudinku Baborovou ke zhroucení a mysleli si, že to tak budete hrát dál.
Něco si přečtěte o learning curve, to by také mělo (místo pořádání politických štvanic) patřit k vašemu vzdělání.

Jak se do lesa volá..
28. 03. 2013 | 11:01

Mac napsal(a):

cenzor

žádné s "těmi hovny" - napsal jsem to jenom jednou, abych ukojil vaši potřebu mazat.
A klidně mě mažte co to de, hlavně když tady necháte řádit takovej morální odpad jako je neo.

a jak je to s tím "führerem" a "Kampfem"?

Vám se to moje "hovno" hodilo, že jo - aspoň jste mohl utéci od mé původní otázky.

No co, to se selektivním cenzorům stává...

Přeju vám hezký.... no třeba Vánoce, nebo co já vím
28. 03. 2013 | 11:06

kočka šklíba napsal(a):

A další nahnědlý je tu, Phil ;). Jasně co ted budete hoši dělat, rozbíjet hlavy? potom podřezávat? Jen se hellere a Phile spolu s Lilou pochlubte.
Heller je ubohý zbabělec, jako ostatně všichni tihle "vůdci". Ale je třeba si spíše uvědomit, kdo také, jak zde někdo trefně vyjádřil, držel tu "mikrohladovku" s ním. No ano, slyšeli jste správně, Bělobrádek. A tam bych to nepodceňovala vůbec. Takže volbou KDU se budete případně přibližovat hnědým holínkám.

A také je si třeba uvědomit kdo vlastně ochotně dává prostor této aktivitě podezřele blízké nacistickým bojůvkám v Německu 30,. let. Ano, také správně, zdejší editor, a ČT a další média. Jsou to hyeny? Ptá se zdejší jiný bloger. Ne, heyny ne, to jsou nevinná zvířata, jsou to lokajové, kteří se zde v ČR záměrně a nenápadně spolupodílí na hnědnutí společnosti.
A moc se bavím jak se zdejší editor snaží tu, ve velké většině, opovrženíhodnou smečku hájit.
28. 03. 2013 | 11:06

český maloměšťák napsal(a):

Píšete : "Tichý nástup totality na jihu Čech"

Janoušek se taky odstěhoval do Bechyně ?
Tak to je vážné.
28. 03. 2013 | 11:07

Mac napsal(a):

Richard

vy toho nechápe víc - třeba to, že KRAJSKÝ radní neurčuje osnovy a tedy ani to, co se má učit
28. 03. 2013 | 11:08

SuP napsal(a):

Občan -
"....Heller kope nožičkama a máchá ručičkama jenom proto, že ON se nedostal k lizu (ani zprostředkovaně)...."
Ano, dlouhodobě pozoruji, že argumentace Vašich příspěvků vychází z principu "podle sebe soudím tebe". Ano, je to váš názor, na který máte právo. Jen tolik nelpěte na tom, že je ten jediný správný.
28. 03. 2013 | 11:11

SuP napsal(a):

Občan -
Ještě:"....On je totiž dost podstatný rozdíl protestovat proti prokazatelným zhůvěřilostem a proti výsledkům demokratických voleb...."
Já totiž na rozdíl od vás třeba chci předpokládat, že pan Heller dobře ví, že když se demokratických voleb neúčastní jedna fronta, vyhraje ta druhá na celé čáře. A to by mělo být důvodem k řevu, protože pokud občané, kteří mohou ovlivňovat věci obecné na to kašlou, ale o to víc potom kafrají, není to dobře. Když už výsledek voleb existuje, jen blbec by ho zpochybňoval. Druhá věc je, zda tvorba účelových koalic je v poměrném zastoupení zastupitelů vůbec legální, protože pokud jsou do zastupitelstva navoleni nominanti v nějakém poměru, je logické, že by v takovém poměru měli být použiti a ne pomocí spřeženectví vyšachováváni. To totiž už není nic, co by odpovídalo výsledku demokratických voleb.
28. 03. 2013 | 11:19

culter napsal(a):

neznám stranu KSČ(M) - je vůbec taková strana registrována?
28. 03. 2013 | 11:19

Jindra napsal(a):

Nedostudovaný učitel Heller zřejmě není schopen si sám položit otázku, proč na jihu Čech neuspěli "jeho" strany. Odpověď je prostá (ale pro něj asi zcela nepochopitelná).
Protože lidé měli už dost demagogů typu Hellera, kteří umějí pouze lidi rozštvávat a říkat, jak to bylo za socialismu strašné, když všichni museii chodit do práce, každý musel pracovat a neexistovalo, by někdo mohl být vystěhován z bytu na ulici. O exekucích ani nemluvě.
Zamysli se nad tím, zaslepený učitýlku. Asi lidé chtějí raději více jistot než žvásty, jak boháči mohou teď snadno cestovat po celém světě a pořídit si výhodně vilu v Portugalsku (teď to možná bude ještě výhodnější na Kypru).
P.S.
Nedávno jsem četl někde na internetu názory jednoho odobnéhe zaslepence. Největší křivdou pro něj bylo, když mu v 80.letech nechtěli komunisté vydat výjezdní doložku do NDR. - Tento hlupáček, který je teď starostou Blovic, asi vůbec tehdy nevěděl, že do NDR se výjezdní doložka nedávala. Proto mu ji přece nemohli dát. A takovýmto přihloplým antikomunistům někteří lidé stále ještě všechno věří. A když nechtějí, tak jsou pak všichni podporovatelé totality a přímo zločinci demokracie.
28. 03. 2013 | 11:21

Mac napsal(a):

SuP

správně
a když vítěz parlamentních voleb nedostane příležitost sestavit vládu - to přesně odpovídá výsledku demokratických voleb (ovšem pouze v intencích SuPova uvažování)

vaše potřeba diktovat vítězi voleb s kým má spolupracovat a s kým ne, je odzbrojující
28. 03. 2013 | 11:23

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane Macu. Takže ještě jeden vulgarismus a další nazvání kohokoliv "führerem" a Vaše příspěvky zde nějakou dobu nebudou k vidění.

Hezký denj.

Libor Stejskal
28. 03. 2013 | 11:23

gaia napsal(a):

Richard

vy myslíte, že dnes někoho ve vedení školství zajímá, , co a jak se mají děti učit či jak se správně chovat?

Že má někdo zájem toto ovlivňovat?

Tady jde akorát o peníze a o využívání či zenužívání veřejných prostředků.

Zde jsou idealisté typu Baborová daleko méně škodliví, než ti, co vyznávají neviditelnou ruku trhu.
28. 03. 2013 | 11:30

jura napsal(a):

píše tu blog jeden učitel, který se do diskuze zapojuje, vysvětluje, argumentuje. Protože má čím. Tady se toho nedočkáme, že ne pane "učiteli"
28. 03. 2013 | 11:31

SuP napsal(a):

Mace -
Pletete si volby do parlamentu a do zastupitelstev. O tom rozdílu už tu běžela řeč zbytečně mnohokrát. Zbytečně, protože na mnohé z vás bez účinku.
Mimochodem nechat v roce 2010 sestavovat menšinovou levicovou vládu, kde by koalice měla menšinu o 36 hlasů je zpozdilost, kterou nikdy nepochopí mistři demagogie. Možná jen, že je pravda, že SE to mělo zkusit. Taky možná proto, aby si koalice líp vážila té příležitosti, kterou potom tak snadno prošustrovala až do dnešního stavu.
28. 03. 2013 | 11:33

Lila napsal(a):

Občan

Máte pravdu, jeden hlas nic nezmůže, proto se už léta nenechává nic náhodě a dopředu se zástupci jednotlivých subjektů navolí tak, aby "naši" měli početní převahu (byť jednoho hlasu). Třeba v sedmihlavém výboru je předseda z KSČM, dva členové z ODS a jeden z ČSSD, a tato čtyřka ve vzácné shodě pak při hlasování převálcuje zbývající odporné šťouraly, co by do všeho vrtali, brali místním veličinám klid na práci a nedejbože, ještě by i chtěli kontrolovat.

Podobná praxe "početní převahy" se dost často uplatňuje i při sestavování
hodnotitelských komisí výběrových řízení na veřejné zakázky. Početní převahu ze zákona o zadávání veřejných zakázek mají politici na úkor kvalifikovaných odborníků. (Pokud někdo myslí vážně boj s korupcí, já bych začala změnou právě tohoto zákona...)

A věřte mi, že sakra vím o čem mluvím. Různé stranické dresy berou jen voliče pár týdnů před volbami... Realita bývá jiná... (Snad ne úplně všude.)
28. 03. 2013 | 11:34

Lila napsal(a):

kočka šklíba

Nejste Marta Semelová?
28. 03. 2013 | 11:36

Mac napsal(a):

rozumím pane Stejskale, že vůbec nerozumíte (i když při vaší inteligenci...asi spíše nechcete rozumět)
ale to nevadí

a klidně i vám hezký den
a už mizím, abyste z toho mazání neměl puchejř na prstu
28. 03. 2013 | 11:36

SuP napsal(a):

gaia -
"....myslíte, že dnes někoho ve vedení školství zajímá, , co a jak se mají děti učit či jak se správně chovat?..."

Proč si myslíš, že to má zajímat někoho ve vedení školství? Přece to záleží na terénu, tedy na učitelích. To chceš tvrdit, že učitelům to musí někdo říct, aby to chápali, popřípadě aplikovali?
To je teda sakra smutný.
Myslíš snad, že konstruktérům říká ministr průmyslu, že jejich zařízení mají fungovat a nikoho neohrožovat na životě?
28. 03. 2013 | 11:38

martin_k napsal(a):

já neutíkam - jak jsi na to svým bystrozrakem přišel?
mě jenom nebaví mlátit prázdnou slámu s takovým jako jsi ty
28. 03. 2013 | 11:38

Radkin napsal(a):

Zde v tomto prostoru 23 let vládla pouze a jenom pravice se svojí růžovou předkožkou ČSSD v rámci opoziční smlouvy. Tedy odpovědnost za vše má pravice a socani. Ale štvaní proti komunistům z KSČM se tuze hodí, aby bylo možné vše na někoho shodit. Kdyby KSČM neexistovala, musela by si ji pravice uplácat z bláta,
28. 03. 2013 | 11:38

Občan napsal(a):

SuPe,

jedinou účelovou "koalicí" v JČ kraji byl/je POVOLEBNÍ slepenec KDU-ČSL+Jihočeši+TOP09, který vznikl jen a jen za účelem nějak dotlačit ČSSD, aby zavřela "koaliční" dohodu s ním. Naštěstí pro obyvatele Jižních Čech se to nestalo.
Jak by taková "koalice" dopadla, to dobře víme z doby, kdy ČSSD "koalovala" s KDU-ČSL + US-DEU. Jako jediná na tom málem prodělala kalhoty i boty a většina občanů s ní.
28. 03. 2013 | 11:40

Korda45 napsal(a):

Dobrý příspěvek Jihočecha : Selektivní přístup pana Hellera - když vládne pravice a kašle na opozici je vše O.K., když vládne levice a oplatí to pravici, jsou to bolševici ! Chudáci studenti, jimž tento člověk předává svá moudra !
28. 03. 2013 | 11:40

Mac napsal(a):

SuP

a pokud to učení záleží na "terénu", proč byla taková hysterie kolem radní na školství, když ta evidentně výuku neovlivní?
Myslím, že pravá polovina vašeho mozku, kolego, neví, co plodí ta levá

jo - pro cenzora: už fakt mizím :-)))
28. 03. 2013 | 11:41

Laszlo napsal(a):

Tolik zuřivého a nepřejícného štěkání naprosto o ničem. A ještě to korunuje výrok o "chudince Baborové".

Ufff...
28. 03. 2013 | 11:41

gaia napsal(a):

SuPe

já reagovala na Richarda v 11:01

bohužel u nás učitelé chápou a vědí, ale je jim to prd platné, neb žáky pak stejně zkouší z něčeho státní úředník, co splodil státní úředník, nechápající a neznající absolutně nic.
Hlavně že to zkoušení stojí 10 miliard veřejných prostředků a uživí se tím celé hejno strejců v Cermatu a ještě zbyde na Šteffla a jeho strejce.

abys lépe pochopil, pak ve školství je to právě tak, že ministerstí úředníci od zeleného stolu říkají konstruktérům, jak to mají dělat a konstruovat. A ještě jim to říkají každý rok jinak.

že pak ta zařízení nefungují snad nemůže ani překvapit.
28. 03. 2013 | 11:45

Charlie napsal(a):

Pane Helere,
nějak Vám asi uniká proč zde 24 let po Listopadu bolševici ještě straší.

Řeknu Vám tedy jednu smutnou pravdu - ti, co je nahradili se chovají ještě hůře. Míra netrestané a lidi ponižující zlodějny spolu se zjevnou arogancí moci daleko přesahuje tu bolševickou.

P.S. doufám, že vám mladým na Jihu také vadí, že premiér je bývalým nomenklaturním kádrem - jelikož byl celozávodním předsedou SSM (placeným) v Tesle Rožnov.
28. 03. 2013 | 11:47

Anna (ta druhá) napsal(a):

proč pane Hellere nenapíšete jaké konkrétní výbory a komise máte na mysli? Proč tak mlhavě a neurčitě? Buďte konkrétnější a pak si o tom můžeme podebatovat.
28. 03. 2013 | 11:48

český maloměšťák napsal(a):

Lila
Nejste Livia KLausová ? Rozená Mištinová ?
28. 03. 2013 | 11:49

SuP napsal(a):

Mace -
Měl jsem na mysli především to "....jak se slušně chovat...."
28. 03. 2013 | 11:49

SuP napsal(a):

Díky gaio -
Faktem je, že zřejmě nemůže slušnému chování děti učit permanentně nasranej učitel.
A výsledek se brzy dostavil ....
28. 03. 2013 | 11:53

Hana napsal(a):

Aby bylo jasno - komise a výbory - mimo finanční a kontrolní výbor - jsou jen a pouze poradní orgány rady kraje. Žádné pravomoci, jen poradní hlas - toť vše. Rozhoduje rada kraje - takže o čem je vlastně řeč??? Dala jsem si tu práci a zkoukla složení komisí - jestli jsem dobře viděla, tak ve všech na hlasy převažují nezastupitelé - tedy nestraníci. Ale pan pisatel si to zjevně opět vysvětlil po svém. Je trapný.
28. 03. 2013 | 11:54

v + f = s + 2 napsal(a):

heller, co kdybys bez obalu a příkras napsal o jaké koryto ti jde?
28. 03. 2013 | 11:58

gaia napsal(a):

SuPe

MŠ dělá vše proto, aby učitelé byli věčně na....asi je to něčí záměr a cíl, aby se to projevilo i na dětech.
Pokud chce někdo zničit nějakou civilizaci, nejlépe je zničit a zblbnout jim děti.

Kolik jen mladých zbytečně zemřelo třeba jen za poslední 2 týdny. Otrava drogou, vražda po diskotéce, skoky z výšky a pod vlak

Je to normální?
28. 03. 2013 | 11:59

Lila napsal(a):

Jindra

Když zmiňujete nedostudovaného pana Hellera, zřejmě netušíte, že do roku 1990 byli na pozicích ředitelů/ředitelek a zástupců ředitelů základních škol i lidé, kteří měli pouze středoškolské vzdělání pedagogického směru. K tomu stačil VUML a samozřejmě legitimace KČS. A zdaleka nešlo o vesnické malotřídky, ale o městské školy s cca 1000 žáků.
Mimochodem, tito ředitelé/zástupci ředitelů se středoškolským vzděláním běžně chodili na hospitace kantorům, kteří měli vystudovanou FF UK a k tomu postgraduál pro třetí stupeň.
.
Pro pořádek: Pan Heller asi ještě nemá dokončenou VŠ, jak zmiňujete, ale na rozdíl od Vás nezápasí s i/y ve shodě podmětu s přísudkem, což je učivo Čj třetího ročníku základní školy.
28. 03. 2013 | 12:02

Lila napsal(a):

Oprava: KSČ
28. 03. 2013 | 12:04

Anna (ta druhá) napsal(a):

Zato zápasí s "necitlivou a nemorální" koalicí , což je jeho stereotypní formulace, kterou nedokáže nahradit ničím jiným. Další věcí, která mě v jeho článcích bije do očí je formulace "je pravdou" - copak se pan Heller nevyhrabal nad rámec oné 3. třídy?
28. 03. 2013 | 12:09

gaia napsal(a):

Lilo

možná u Vás v Lilově jste nezaregistrovali, že učitelské ústavy, na kterých studovali učitelé pro základní školy a byly brány předepsaná kvalifikace, byly až do 60. let.
Všichni učitelé na základních školách měli jen střední vzdělání.
Dnes samozřejmě by je všechny vyházeli, že nesplňují kvalifikační požadavky a tyto lidi s praxí nahradili nějakými mladými bakaláři nebo absolventy VOšek.

V těch 60. letech, když začaly Vyšší pedagogické školy a následně fakulty, však byl zákon, že kdo měl odučeno 15 let a měl dobré výsledky, tak se mu ten učitelský ústav uznal a měl normální platový stupeň i postupy, jakoby měl VŠ.

Ředitelem školy pak byl klidně absolvent učiteláku, tedy středoškolák, ale púo letech praxe byl brán jako plně kvalifikovaný.

Ne jak dnes, kdy vyhodí 50 letou zasloužilou učitelku MŠ, která má jen Spgš, neb před 30 lety nic jiného nebylo, nahradí ji bakalářkou z VŠ, která se však poblinká, když se dítě ve školce počůrá.
28. 03. 2013 | 12:12

gaia napsal(a):

bylo by zajímavé porovnat, zda na práci s dětmi byli lépe připraveni středoškolsky vzdělaní učitelé učitelských ústavů s počáteční funkcí pomocného učitele či učitele domácích nauk a pak s povinností složit zkoušky učitelské způsobilosti po 5 letech, než je pustili se vyřádit samostaně na dětech, než dnešní absolventi Fakult, kde vlastně ani jejich učitelé nevědí, co je tam učit, viz mnohé články v Rodině a škole apd. Hlavně že jsou všichni aspoň Bc.
28. 03. 2013 | 12:20

Hasan Nasralláh napsal(a):

Pane autore s vaším jménem a i původem, jak jsem si ráčil zjistit, byste měl za 2.WW docela velké problémy. Takže se to samozřejmě zase vysvětluje odkud fouká vítr. Zazpívejme si pěkně spolu: Pravda a láska zvítězí!
P.S.
Poslušně hlásím, že nejsem soudruh.
28. 03. 2013 | 12:24

marxík napsal(a):

Občan napsal
Jak by taková "koalice" dopadla, to dobře víme z doby, kdy ČSSD "koalovala" s KDU-ČSL + US-
DEU. Jako jediná na tom málem prodělala kalhoty i boty a většina občanů s ní.
----------

Kolego, čssd bude kolaovat směrem doprava na celostátní úrovni zase. Mají přeci svůj Bohumín.
Jenom Vy stále odmítáte na tuto skutečnost odpovídajícně zareagovat.
Pan Heller , spolu s médii, má na Vás podprahový vliv, aniž si to uvědomujete.
28. 03. 2013 | 12:30

Občan napsal(a):

Marxíku,

čím silnější vyjde z voleb KSČM, tím menší šanci bude mít ČSSD koalovat s pravičáky a Bohumín si bude moci leda tak vetknout (kam, to raději nenapíšu, nebo pro to nemám polcor ekvivalent :o)) )
28. 03. 2013 | 12:37

mb napsal(a):

jura napsal(a):
píše tu blog jeden učitel, který se do diskuze zapojuje, vysvětluje, argumentuje. Protože má čím. Tady se toho nedočkáme, že ne pane "učiteli"
28. 03. 2013 | 11:31

:-)) bych taky vstupoval a diskutoval ... :-))
28. 03. 2013 | 12:43

StandaT napsal(a):

nic nového pod sluncem. Husák tomu říkával normalizace.
28. 03. 2013 | 12:44

Baba Jaga napsal(a):

To: jura a mb
Také se zde u blogů pana Hellera i jiných, co si s námi nepokecají, diskutovat přestat může - stačí na to jen každého z nás svobodné rozhodnutí. Možná ale k tomu, aby zde blogař mohl být, stačí i jen počet přečtení či přízeň pana Stejskala - nevím.
Vám, paní mb, bych tedy vlastní blog přála - zkusit se dá všechno.
28. 03. 2013 | 12:57

Budvarista napsal(a):

nadpis blogu je velice matoucí

to,co tady předvádí Svatý Šimon Spasitel s jeho vyhladovělou studentskou smečkou, je velice "HLASITÝ nástup hnědé totality na jihu Čech"
28. 03. 2013 | 12:57

Lava napsal(a):

Tak jsem přečetla celou diskuzi a nechápu. Většina lidí se tu bije za komunisty, dělá z nich téměř mučedníky a zřejmě věří, že komunisté jsou tou spásou našeho národa. A proč někteří přirovnávají pana Hellera k Hitlerovi mi také zůstává utajeno. Asi nemám tak vysokou inteligenci jako většina zde píšících.
28. 03. 2013 | 13:01

mb napsal(a):

lava ... to je jednoduché ... přečtěte si všechny blogy hellera ... on neni schopnej respektovat vysledky demokratickych voleb a vysledky povolebniho jednani mezi demokratickými stranami ... a nátlakovými akcemi v době po volbách chce a chtěl zvrátit již uzavřené dohody mezi demokratickými stranami ... to že nějaká strana nepozve jinou stranu do výboru nebo komise ... je patrně nechutné ... ale není to asi ani totalitní ... / viz. ovečky a vlci / ... protože podobné praktiky používají všechny ´demokratické´ strany v čele s ods a čssd ...

njn ... stane se ...

je to tedy netransparentní, neprůhledné a potenciálně korupční ... jak správně píše heller ...

ale asi to není totalitní ...

Heil Heller ...
28. 03. 2013 | 13:16

Kelt napsal(a):

Lava,
zřejmě toho nechápete více.
Pan učitel Heller není/nebo nechce/schopen pochopit,že volby do krajů proběhly demokraticky a jejich výsledek demokraticky smýšlející člověk akceptuje.
Což není jeho případ.
Odmítnutí demokracie jako systému vlády bylo a je vždy vlastní fašistům a nacistům-historické zkušenosti to dokazují.
Že politika této vlády posiluje volební preference KSČM je holá skutečnost.
Že ambice pana Hellera nebyly naplněny/nedostal v demokratických volbách dostetk hlasů/tak přechází k nedemokratickým metodám za použití zfanatizovaných puberťáků.
Ti,kteří zažili nacismus a komunismus,tak odmítají jeho počínání.
On ročník 1988 se bohužel inspiruje v metodách,které k moci vynesly Hitlera.
28. 03. 2013 | 13:16

veverka napsal(a):

Totalita začíná nerespektováním výsledků svobodných voleb.

Hellerova banda černoprdelníků ve volbách vyhořela,lidi je nechtějí a tak pořádají hladovky a oblbují mládež. Trapné.

Heller pokračujte v tom a příště budou mít ti komunisté hlasů ještě dvakrát tolik.A dobře vám tak.
28. 03. 2013 | 13:17

resl napsal(a):

Už se nám zdejší komunisti předvádějí a vyřvávají na Hellera své osobní pomluvy, které vydávají za skutečnosti. Místo aby byl mladý člověk podpořen, ozývají se bolševici se svými výpady. Pořád ti stejní, jen někteří ještě nedorazili. Helere šlapejte do nich, co se do nich vejde.
28. 03. 2013 | 13:21

dalimír napsal(a):

Občané voliči ,příští volby musí být komunisté jasný vítěz ! Protože jen oni nám dokáží zařídit lepší budoucnost pro všechny ! Musíme všichni bojovat o socialismus z lidskou tváří ,přesně to co v roce 1968 předurčovalo pražské jaro ! K vůli splašeným rusákům to nemohlo být dotaženo do zdárného konce ale naše generace se může pokusit o to ještě jednou ! Ovšem lidovci pravdoláskaři a pambíčkáři se v minulosti neosvědčili,není na ně spoleh ,kašlou na lidi a hledí aby jen oni sami se měli dobře !Proto zásadně tyhle lidi na radnice NÉ ! Když budeme důsledně kontrolovat jak konají námi zvolení zastupitelé na všech radnicích v republice tak dobrý výsledek nenechá na sebe dlouho čekat ! Tito lidé musí být pod stálou občanskou kontrolou,jinak to asi nepůjde ! Dále lidi které v česku nepotřebujeme jsou romové ,vietnamci a různí přivandrovalci ! Na tyhle ty vykuky nebudeme stále doplácet ! To by si měla naše "slavná" česká vláda co nejdříve uvědomit !
28. 03. 2013 | 13:22

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Lava: to je úplně jednoduché. Oni potřebují fašisty, aby mohli vyvážit komunisty. Velice dobře vědí, jaké metody nás čekají a proto potřebují vytvořit nějaké větší zlo, za které schovají svou volbu. Samozřejmě že vědí, co jsou komunisté zač. Sázejí na to, že komunisti semelou ty druhé, ne je samotné, takže z toho budou profitovat. Za minulého režimu se naučili chodit v totalitě a využívat její pravidla pro svůj prospěch. Tenkrát byli úspěšní, dnes ne. O tom to je.
28. 03. 2013 | 13:26

resl napsal(a):

Jindra 11:21,
hrůza a stupidita z vás jen čiší, jako bych stál před tajemníkem ONV.
28. 03. 2013 | 13:28

Karel napsal(a):

Totalita ??? To ty vaše mládežnické bojůvky s vámi vymydlenými mozky mají v úmyslu převzít moc ??? To přeháníte, na to nemáte. V JČ bude dál demokraticky vládnout demokraticky zvolená krajská vláda zastupující většinu občanů, kteří demokraticky volili. A vám doporučuji návštěvu MUDr Chocholouška, jste loser, který se snaží prorazit svou nenávistí. Psychiatr vám třeba vysvětlí, že s takovým životním postojem budete vždy jen loserem.
28. 03. 2013 | 13:32

Lava napsal(a):

Ať dopadly volba jakkoli tak má pan Heller právo říct svůj názor. A já se nad tím mohu zamyslet a mít názor jiný nebo si ho poopravit. Ale nepřipadá mi fér někoho shazovat, když venkoncem nikdo nevíme jak to vlastně s tou koalicí vlastně bylo. To ví jen pan Zimola a spol.
28. 03. 2013 | 13:35

Přidat komentář napsal(a):

Přikládám malý testík pro přispívající s IQ tykve. Dnes se píše rok jaký?
a/1953 se stalinisty
b/1973 s normalizátory
c/1993 s havlisty
d/2013 pod vlajkou EU
e/rok se udělá zprůměrováním.
Absurdní drama, ježto pan Heller si myslí že za Dé je správně. Komouši tady osciluji někde mezi Gottwaldem a Bilakem. Stále stejně blbá písnička. Hellere nedejte, udělejte si tam jasno přes referendum.
28. 03. 2013 | 13:39

jozka napsal(a):

Lava:

Podle teto logiky nechapu, proc upirate ostatnim napsat svuj nazor Hellerovi :-)
28. 03. 2013 | 13:51

český maloměšťák napsal(a):

I rádoby demokraté by měli respektovat výsledky svobodných demokratických voleb.
U manifestních demokratů pak nepřekvapuje, když s výsledky voleb nesouhlasí, pokud v nich sami prohráli.
Skutečné demokraty by pak mělo zajímat, PROČ dopadly volby tak jak dopadly.
A s tím by měli chtít něco udělat.
Nejlepší - ale i nejtěžší způsob, jak s tím něco udělat je pak ...začít s tím u sebe.
Nejsnadnější je pak vinit jiné.
Pokud pak jsou navíc obhajováni ti, kteří za propadák u voleb nesou skutečnou odpovědnost....vzniká důvodné podezření, zda spíše než o manifestní demokraty - nejedná se o fašisty.
28. 03. 2013 | 13:54

mb napsal(a):

Lava napsal(a):
Ať dopadly volba jakkoli tak má pan Heller právo říct svůj názor. A já se nad tím mohu zamyslet a mít názor jiný nebo si ho poopravit. Ale nepřipadá mi fér někoho shazovat, když venkoncem nikdo nevíme jak to vlastně s tou koalicí vlastně bylo. To ví jen pan Zimola a spol.
28. 03. 2013 | 13:35

... právo na názor Hellerovi asi nikdo nebere ...

blbý je asi pořádat demonstrace proti výsledkům voleb a povolebním jednáním ... a blbý je asi držet hladovku proti výsledkům voleb ...

i když když může babička držet hladovku za Klause ( dientbier by jí schválně nechal pomřít hlady) ... tak proč by nemohl Heller hladovat proti Zimolovi ... mohl by se inspirovat též Palachem ...

uvidíme ...
28. 03. 2013 | 13:54

marxík napsal(a):

Občan
Kolego, to je správný postřeh.
Z toho plyne logické ponaučení pro každého správného levicáka. Všemožně se snažit podporovat KSČM, nejlépe jednotným hlasem celé rodiny. Doufám, že početné.
Že by Vám to konečně došlo?
28. 03. 2013 | 13:56

Lava napsal(a):

mb: :-)
28. 03. 2013 | 13:57

Standa M. napsal(a):

Pane Hellere, mě je 68 let, kolik je vám že si dovolujete házet všechny občany, kteřížili v minulém režimu do stejného pytle. Tenkrát, chtěl-li někdo být učitelem, pracovat na řídící funkci, protože měl k tomu vzdělání, být vojákem z povolání, policistou, primáři v nemocnicích a doktoři na vedoucích místech, tak jako zdravotní staniční sestry, dělničtí předáci atd., museli být v KSČ. Kdyby němci po válce odsoudili tak jako vy všechny muže, co za druhé světové války vraždili obyvatelstvo jiných národů, tak by v politice nemohl být nikdo, protože jsem ještě nezahrnul všechny, co morálního svědomí se týká, že pomohli dosadit Hitlera k moci. Ale vraťme se k nám. Můžete mi říct co ta pravice za těch 23let tak zázračné předvedla? Kam jsme došli, když před 23 lety slibovala - ODS, že za 20 let budeme minimálně na tom stejně, jak Rakousko? ODS-pravice za 20 let nechala rozkrást a zničit naše hospodářství víc ja komunisti za 40let, Kde máte zemědělství, kde jsou firmy jako Poldi Kladno, Královopolsá, Zbrojovka, cukrovary, fruty, mlékárny atd. Rujny a zbory jsou z nich. Napravovat těch 20 let budou nejen vy, ale další generace, protože nejde jen o budovy, ale o morálku této-vaší generaci, kterou stále naše garnitura učí, co neukradneš, tak nemáš. To jsou ti mafiáni a lobisté, kreří sponzorují ODS a TOP09 a kteří jsou mooooc vděčni za vaše výkřiky. Myslíte si jak nejste politicky uvědomělí, držte hladovky, bude hůř. Nejsem levičák, ale ani pravičák, píši jen o tom co vidím a rozhodně je lepší mít odborníka ve vedoucí funkci i politické i když je v KSČM jak blbce z pravice.
28. 03. 2013 | 13:59

muromec napsal(a):

resl 13:28
- to s tou hrůzou a stupiditou co prý z někoho čiší, říkáte zrovna vy, pane resl? Zrovna vy, synonymum téhož?
28. 03. 2013 | 14:00

Reveil napsal(a):

Zneužívání mládeže jako kladiva v politickém boji je zavrženíhodné, obzvláště, když se toto dopouští kantor. Sám jsem byl jako gymnaziální student obětí takových praktik, když nás učitelé vmanipulovali na náměstí, abychom protestovali proti Kennedymu (volalo se "tečka, čárka vykřičník - Kennedy je uličník!"). Bylo to sice hloupoučké, ale mělo to mít (údajně) sílu, protože prostestuje mládež. Samozřejmě, že jako studenti gymplu jsme se nechali hladce manipulovat a šli bychom protestovat, proti komu nám kantoři řekli, a ještě jsme si mysleli, že je to naše přesvědčení. Současné hellerovské hrátky jsou v principu totožné.
Zajímalo mě, už proto, že média stále tuto záležitost ohřívají, kdo za tím vlastně stojí. Jistě, že lidovci, tedy politické křídlo delikventní organizace zvané Katolická církev. Vlastně nic překvapivého.
28. 03. 2013 | 14:04

Lava napsal(a):

Reveil
Nevím proč to srovnáváte s tím co jste zažil vy. Myslím, že to ti studenti nemají povinné, kdo chce se přidá a kdo nechce - nechce.
My jsme se na gymplu lehce manipulovat nedali a takové učitele jsme, bohudík, neměli.
28. 03. 2013 | 14:12

resl napsal(a):

Standa M.
nemuseli, když nechci, tak nemusím.

muromec,
když budete konkrétní, rád vám odpovím. Nebojte se říct svůj pohled na věc. Pokud máte odznáčky, nebo plaketu za chrabrost z dob minulých, pak chápu na které straně stojíte. Jen se neobávejte projevit, nic se vám nestane. Nestydíte se za něco, že ne ?
28. 03. 2013 | 14:14

kočka šklíba napsal(a):

Lilo ne nejsem, ale vůbec se nedivím, že takovým jako vy se může zdát každý kdo nesouhlasí s vašimi metodami, nápadně připomínajícími nacistické bojůvky, jako krajní levičák. A pokud vím, Semelová, na rozdíl od zrůd, které uštvaly člověka k psychickému zhroucení pro jeho přesvědčení, nic takového neudělala a nedělá. Takže pořád radši být přirovnávána k Semelové než k "lidem" , kteří se podílejí a schvalují štvanice na lidi.
Editore, nikoho konkrétního jsem zrůdou neoznačila, všimněte si prosím ;).
A už jste se omluvila za svoji lež?
viz můj další příspěvek ;).
28. 03. 2013 | 14:18

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Nad čím a proč pláčete?Vždyď to nad čím se pozastavujete...,že bylo dobrým zvykem...!V čem to bylo dobré?Takto to bylo uděláno na oko a pouze tam,kde byl velký tlak místních tzv. rejpalů apd.,ale v komisých a výborech,kde to chtěli míti tzv. v ruce to zastoupení bylo vždy jinak.Sestaveno ano,ale po krátkém čase nenadále ten a ten onemocněli atp. a hop,byl tam tzv. odborník na tu problematiku,zase náhodou z jejich okruhu!!!
Stačilo by,kdyby jste napsal úvod článku a pak po větě:
Pan president M.Z. se bude snažit a bude mít vliv na změny ve volebním zákoně.Komplexně!Nepůjde to hned,ale během 5 let se ta zřejmá moderní a do budoucna perspektivní změna podaří!A základ toho,co by zákon určil a ne jen,že to byla zvyklost,by bylo zastoupení ve výborech,komisích atd.,mimo jiné i v PČR a vládě,"PARITNÍ"!!!!!!!!!!!!!!!!
To by jste jako písal mohl vědět a znát!Jen se nebát říci třeba svůj názor,když o tom zrovna píšete!!!
28. 03. 2013 | 14:21

seriózní chlapík napsal(a):

Autor

Ten květnový den roku 1898 byl jako každý jiný. Onoho dne se ani nic zvláštního nepřihodilo. Akorát manželům Henlainovým se narodil syn Konrád.
28. 03. 2013 | 14:23

mb napsal(a):

lava sice nevím, proč vás rozesmál obraz planoucího svatého šimona ... ale budiž, rád dělám lidem radost, i nezáměrně ...

mějte se hezky, zdravím ...
28. 03. 2013 | 14:24

kočka šklíba napsal(a):

Tak jsem si Hellere dala stejně jako Hana výše, tu prácia mrkla na složení výborů, jen na 3, dále jsem už nehledala. Výsledek? Jen namátkou
- ve finančním výboru 2 opoziční zastupitelé
- v kontrolním 4, z toho 1 předseda
- ve výboru pro vzdělávání 2
Vše jen namátkou, může jich tam být i víc, nekontrolovala jsem stranickou příslušnost všech členů. A další výbory už také ne.
Není to proti kodexu blogera editore, když tu Heller prokazatelně lže, stejně jako jeho fanynka Lila? Lila samozřejmě jako diskutující může, je to přece demokratka :D.

Pro ostatních pár fandů tohoto blogera, usvědčeného lháře, vám to nevadí? Že vámi obdivovaný, slušný název pro něj nejenže nemám ale ani neexistuje, takže ......., lže?
28. 03. 2013 | 14:27

Rudi Koutek napsal(a):

gaia napsal(a):
"Lilo

možná u Vás v Lilově jste nezaregistrovali, že učitelské ústavy, na kterých studovali učitelé pro základní školy a byly brány předepsaná kvalifikace, byly až do 60. let.
Všichni učitelé na základních školách měli jen střední vzdělání.
Dnes samozřejmě by je všechny vyházeli, že nesplňují kvalifikační požadavky a tyto lidi s praxí nahradili nějakými mladými bakaláři nebo absolventy VOšek."


Koncem 70.let nas v 9.tride ucila "ucitelka" cerstva maturantka 18-leta prsata blondyna. Ti ofrklejsi ji delali sexualni navrhy, ostatni slintali, holky zurily.
28. 03. 2013 | 14:28

český maloměšťák napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Tak jsem si Hellere dala stejně jako Hana výše, tu prácia mrkla na složení výborů, jen na 3, dále jsem už nehledala. Výsledek? Jen namátkou
- ve finančním výboru 2 opoziční zastupitelé
- v kontrolním 4, z toho 1 předseda
- ve výboru pro vzdělávání 2
Vše jen namátkou, může jich tam být i víc, nekontrolovala jsem stranickou příslušnost všech členů. A další výbory už také ne........

28. 03. 2013 | 14:27
----------------
Pokud by to byla pravda....pak byste , pane Heller, lhal.
Což by bylo nejen proti Desateru.

Chodíte k ušní zpovědi ?

Ještě že tak !!!
28. 03. 2013 | 14:39

peter principle napsal(a):

Pane Hellere, tak zahajte protestní hladovku! Od rána až do oběda!
28. 03. 2013 | 14:41

gaia napsal(a):

Rudi Koutek

ano, i dnes se píše, že neaprobovanost na českých základkách dosahuje až 30%. Ti neaprobovaní a bez předepsaného vzdělání si toto musí dodělat do určitého termínu.
I dnes se najdou učitelé jen s gymplem, kteří učí třeba angličtinu nebo na prvním stupni. Při tom množství nezaměstnaných učitelů je mi to divné, ale známosti vždy hrály velkou roli při zaměstnávání lidí.
Neaprobovaní také pracují za méně peněz, tudíž je to pro některé zřizovatele i ekonomicky výhodnější, zvlášť když takového ještě mohou např. propustit na púrázdniny a nezaplatit mu tak část dovolené.
28. 03. 2013 | 14:43

resl napsal(a):

zastupitelstvo v Č.B. celkem: 55
čssd 18
ksčm 13
18 + 13 = ?
28. 03. 2013 | 14:48

stoppa napsal(a):

Tichý nástup totality na jihu Čech?
Jak "tichý"?
Vždyť se kolem toho dělá tolik kraválu. Alespoň 3x za týden to ukazují v televizi.
28. 03. 2013 | 14:56

jarpor napsal(a):

Ke zhlédnutí... zvláště těm, co se "obouvají" do autora...

http://www.stream.cz/uservideo/612377-www-zlo-cz-pribeh-rudeho-zla

.
28. 03. 2013 | 14:59

kočka šklíba napsal(a):

č.m. podle webových stránek Jihočeského kraje to pravda je, takže pokud se nelže tam, lže Heller
28. 03. 2013 | 14:59

Anna (ta druhá) napsal(a):

Pane Hellere, tvrdíte, že věříte v téhož Boha jako já, tak prosím respektujte alespoň Velikonoce a nechte alespoň na jejich dobu toho ohavného štvaní. O vaší víře ovšem silně pochybuji, už z toho důvodu, že jste členem takového bordelu jako je KDU-ČSL. Ta strana toho má s křesťanstvím společného asi tolik, co komunisté.
28. 03. 2013 | 14:59

Hobojistka napsal(a):

Pane Hellere,

zajímalo by mě, jestli jste při pořádání štvanice na paní Baborovou měl nějaké slastné pocity a jestli tato činnost měla u vás stimulační efekt v oblasti fantazijní? Nebo byly pocity uspokojení genderově neutrální?
28. 03. 2013 | 15:23

SuP napsal(a):

Jarpor -
Ahoj! Nejlepší na tom všem je, že Heller poukazuje (mimo jiné) na to, že zástupci totalitní strany, která notabene měla být jako strůjkyně zločinného režimu zakázaná, se pomocí ignorance voličů dostávají na důležitá místa ve státní správě. Z demokraticky zvolených zastupitelů za tuto totalitní stranu mají někteří tu drzost, nechat se delegovat na místa, která jim nejen podle lustračního zákona nepřísluší.
A místní bolševici se můžou přetrhnout jak tady mávajíé fanglí demokratických výsledků demokratických voleb, neb mají zato, že se vrací jejich doba a všechno jejich hecování je jen výsměchem vůči "zbytku" národa.
Tak by mě zajímalo, proč sami nejsou schopni už druhé volební období akceptovat výsledky demokratických voleb do parlamentu 2008 a 2010, kdy "pravicové" strany získaly dostatečný počet hlasů na to, aby sestavily většinové vlády a během funkčního období ukázaly, čeho jsou schopny ony.
Takže milánkové, přečtěte si po sobě, co píšete na adresu vlády, instalované demokratickými volbami a volebním systémem a pak teprve stejně vyváženě posuzujte, když někdo nesouhlasí s všivou, leč zavedenou praxí.
28. 03. 2013 | 15:24

mb napsal(a):

A místní bolševici se můžou přetrhnout jak tady mávajíé fanglí demokratických výsledků demokratických voleb, neb mají zato, že se vrací jejich doba a všechno jejich hecování je jen výsměchem vůči "zbytku" národa.
Tak by mě zajímalo, proč sami nejsou schopni už druhé volební období akceptovat výsledky demokratických voleb do parlamentu 2008 a 2010, kdy "pravicové" strany získaly dostatečný počet hlasů na to, aby sestavily většinové vlády a během funkčního období ukázaly, čeho jsou schopny ony.
Takže milánkové, přečtěte si po sobě, co píšete na adresu vlády, instalované demokratickými volbami a volebním systémem a pak teprve stejně vyváženě posuzujte, když někdo nesouhlasí s všivou, leč zavedenou praxí.

ač nebolševik supe ... taky mávám fanglí výsledků demokratických voleb ...

ani volby 2008 a 2010 jsem nezpochybňoval ...

ergo váš text je (logicky) inkoherentní ...

... zdravím ...
28. 03. 2013 | 15:31

PTP napsal(a):

To Heller ! Hladovka a ještě tak pitomně nastavená nemůže účinkovat.Takhle měsíc .Jako ta paní co jí drží za milovanýho Klause. Ale kolektivně i s přívrženci. Vůbec nejúčinější her Heller by bylo vzít si kanystr a jít příkladem v tom boji třeba na některé nejblišší náměstí.Bez takového zvyditelnění je úspěch nezaručen.
28. 03. 2013 | 15:32

SuP napsal(a):

mb -
Světlá výjimko!
;-)
Teď koukám na ten Jarporův odkaz. To je síla.
28. 03. 2013 | 15:36

Ilja napsal(a):

A komouš na hradě nevadí?:-)
28. 03. 2013 | 15:36

berkowitz napsal(a):

Příspěvek nedoštudovaného eléva Hellera beru jako jasnou provokaci všem poctivým učitelům, neboť právě dnes se slaví den učitelů.
Hellerovi bych doporučoval větší údernost, např. založením ozbrojené složky, tak, jak to měli zařízené komanči. Pravidelným pořadovým i jiným cvičením, by jeho adolescentům tak vyhládlo, že by neměli ani sebemenší pomyšlení na nějakou hladovku.
28. 03. 2013 | 15:52

Baba Jaga napsal(a):

To: mb (14:24)
Omlouvám se, že jsem z Vás udělala paní.
Přeji Vám Váš blog i jako pánovi - jen je potom probůh nepište příliš dlouhé a ukecané. To já je pak většinou ani nečtu.
28. 03. 2013 | 16:04

Jan K. napsal(a):

"gaia napsal(a):
tak Hellera zas někde nechtěli? A ještě by to chtěl mít placené.
No to je tedy demokracie."
Teda soudružko, vy jste čímdál pitomější.
28. 03. 2013 | 16:14

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Hellere,vy jste byl asi dlouho v Africe,ne? Veřejnoprávní televize čt 24 vám věnovala tolik času a neustále zvyšovala počet účastníků a Drtinová říkala,že to není všechno,že ještě dorazí Rejžek a Štětina,takže vás bude 38, včetně třídy,která nechtěla druhý den písemku z matematiky...A pak se sešlo na Václaváku asi 50 000 a Klepetko se jen zmínil o nějaké lůze v centru Prahy,atd.,atd. A to si představte,že ředitel Dvořák je kovanej svazák a komunista,a tak vás protěžuje..Pane Hellere,nezapomeňte na nemocnou paní Bavorovou a pomodlete se za ní či ji navštivte! Děkuji! A už to nerozmazávejte...Znáte to s tím h...m?
28. 03. 2013 | 16:16

Gudka napsal(a):

SuP

to je pěkná demagogie. Jelikož "pravicová" vláda už stačila v přečetných krocích obyvatelstvo poškodit a zatížit, zatímco ta paní z KSČM vůbec ještě nestačila se k něčemu dostat, nemohla nic ani pokazit ani napravit, protože na ni Hellerovi randalisté a priori pořádali kruhový hon.
28. 03. 2013 | 16:17

uno napsal(a):

Voliči se demokraticky vyjádřili ve volbách, tak to snad je demokracie. Volili na základě zkušeností z uplynulých dvaceti let od sametu a možná se srovnáváním, co bylo v minulosti. Pane Heller, pravici asi nedošlo, že lid chce změnu, za Říma se tomu říkalo "chléb a hry". Přečtěte si něco z dějepisu, asi jste ve škole dost chyběl. Pokud chcete zastavit volební preference komunistů, tak něco dělejte pro lepší život obyčejných lidí (těch je většina), aby se cítili v současném politickém systému lépe, než v tom předchozím, prozatím to pro ně lepší není.
28. 03. 2013 | 16:38

Lila napsal(a):

gaia

Tvrdila jsem snad, že absolventům středních pedagogických škol nebyla uznána kvalifikace? Jen jsem reagovala na jedovaté poznámky o kvalifikaci pana Hellera. Rozhodně si nemyslím, že vysokoškolský diplom je automaticky zárukou kvalitního učitele.
Jeden příklad ze života: na jedné konkrétní ZŠ učí angličtinu dvě mladé kantorky; první má VŠ, druhá jen maturitu, ale několikaletý pobyt v Anglii, a VŠ si podobně jako pan Heller dodělává při zaměstnání. Výsledky té první jsou školní inspekcí hodnoceny za tři, výsledky "maturantky" za jedna. Anglinu v podání vysokoškolačky žáci považují za nekonečnou nudu, na hodiny té druhé se děti těší, protože jsou živé a zajímavé...
28. 03. 2013 | 16:41

český maloměšťák napsal(a):

jarpor /ODS/ + SuP /býv. kandidát KSČ/
Soudruzi - pokud tedy máte strach, že demokracie, která se opírá o takové jako jste vy dva...je slabá na to, aby dovedla mocenský vliv komunistů INSTITUCIONÁLNÍM způsobem buď pacifikovat či nasměrovat státotvorně humanistickým směrem...pak prostě nadáváte sami sobě...sami sebe obviňujete z toho, že jste něco zpackali a teď to musíte řešit na ulici.
Čímž se tedy stáváte těmi, kterými jste několikrát pohrdli /odborářské demonstrace etc./-
Pokud pak nejste schopni pochiopit kdo či co žene komunisty k většímu podílu na moci...tak se nechte zařadit do nějakého kurzu, kde se učí základům přemýšlení v souvislostech.

ostatně je komické vidět, když bývalý kandidát předlistopadové KSČ SuP lidem nadává do bolševiků a to z pozice bolševika.
----------------------------------------
Kvalitní demokracie by se nemusela obávat, že KSČM získá třeba i vládní většinu.
Nicméně je to opět klauzista jarpor, který vždy věrně očuchával nožky svého vzoru, kdy ten například tvrdil, že občanská společnost je nesmysl a že je nebezpečím pro demokracii.
Takže pokud jarpor straší nástupem komunistické totalitní moci /podle mě nesmyslným, konstelace skutečnosti jsou vždy jiné, zejména s odstupem několika desetiletí...../ - je to už ne komické...ale přímo tragikomické. Ten, co v jednom případě občanskou společbností straší - v jiném ji vzývá.

Je třeba se ptát proč k posílení moci komunistů dochází a zda demokracie má dost institucionálních pojistek na to, aby možné projevy zvůle bu%d potlačila či metamorfovala.

Já si mylsím, že zlo je spíše dnes na straně komunistů neformálních, leč bohatých co do obsahl jejich denní praxe - kdy tato praxe rozkládá demokratický stát fakticky, nikolivěk iluzorně...jakousi zástupnou formou, kdy je pak Hellery apod. takto poukazováno na zástupné nepřítele.

Komunisté neformální se dnes řídí heslem " nám a našim kumpánům (zdravím jarpora se Supem) dle našich potřeb - ostatní nám, jak jim to nařídímě a jak si to například při udělování věřejných zakázek zařídíme".

Na tyto komunisty by pak měla společnost vystačit opět s institucemi , v jejichž čele dnes naštěstí už stojí takoví lidé, jako je Šlachta, Kala, Varvařovský....
Ono je to vůbec o lidech, konkrétních lidech, konkrétních činech konkrétních lidí, o popisech těchto činů a zpětných vazbách a kalibraci rozhodnutí či činů - kdy je většina věcí kvantifikovatelných....mystický, symbolický jazyk zatahují do společenské debaty většinou fašisté nebo ti, kteří chtějí mlžit právě tu kvantifikaci - v tomto případě zlodějen. Kdy tyto zlodějny a tyto /nejen tyto/snahy je krýt nahrávají komunistům sdruženým v KSČM - na které nejde zatím nic v tomto směru vytáhnout.
Pokud ale věříme na logiku, je nešťastné litovat toho, že zatím na KSČM nic nemáme a tak si něco vymyslíme anebo vytáhneme na pomoc historické sice, ale ve smyslu dnešní konstelace skutečnosti povíceru nesmyslné analogie.

To pak můžeme strašit i katolíky - Církví. Tím, jak se chovala po celá staletí.
Což by tedy rozhodně nebylo rozumné.
----------
Je zajímavé, že nikoho nazaujal příspěvek kočky šklíby...kdy tedy ona tvrdí, a to ve věcné rovině...že Heller lže.
Což je vážné obvinění.

Místo toho se zde však zhusta straší přízraky a alogickými nesmysly.
28. 03. 2013 | 16:47

Lila napsal(a):

uno, Gudka, melčákova pohanka a spol.

Souzi, nejezděte do Pelhřimova, jeďte do Horní Stropnice!
Prohlédněte si tam dechberoucí sausforky, na které si stihl našetřit z platu starosty obce s 1592 obyvateli zástupce proletářů, do nedávna jihočeský radní za KSČM, bývalý šéf pohraniční roty v Šejbách a spolupracovník StB. A můžete si vzít příklad.

Cestou zpátky to můžete vzít přes bechyňské Zářečí a omrknout nemovitost zloducha Kalouska. Proti soudruhovým hornostropnickým hausům je to sice chaloupka strýčka Toma, ale vám nikdo nevymluví, že si ji nepořídil z vašich mozolů.
28. 03. 2013 | 16:53

SuP napsal(a):

Vykydale -
Tvůj taky ne.
("....Je zajímavé, že nikoho nazaujal příspěvek kočky šklíby.....")
28. 03. 2013 | 16:55

český maloměšťák napsal(a):

Lila
Opět nelogičnost, ideologická zaslepenost.
Nelze na epizodním příkladu někoho jiného/navíc pomocé informace z druhé ruky/dokazovat kvalitu v tomto případě nedostudovaného " učitele" Hellera. Leda v emoční rovině - což uznávám, že na masy působí.
Stejně tak je podivné jednou argumentovat ve prospěch nedoštudovaných, jindy v jejich neprospěch...jen dle toho, jak se vám to hodí do sekndhendového krámu.

Dámy a pánové - stranickost vám zatemnila mozky tak, že z vás pomalu ale jistě stávaj soudružky a soudruzi. Přičemž právě že toto vyčítáte - symbolickým, mystickým/Baborová nestačila ani ostrouhat tužku a už je špatná/ jazykem - jazykem fašistů. Nikolivěk jazykem konzervativců či liberálů.

Tak nashle - a pomněte, že ten , kdo lže - většinou i krade.
28. 03. 2013 | 16:55

Lila napsal(a):

kočka šklíba

Můžu organizovat bojůvky opovrženíhodné smečky v černých holínkách, když hnědé boty nemám ráda?

A co je nového u hrobu Klementa Gottwalda?
28. 03. 2013 | 16:57

Richard napsal(a):

Mac, Gaia
Vše nelze vnímat pouze pragmaticky, jde samozřejmě také o symboliku - hlubší význam.
Lidé spojení s totalitárním komunismem jako zločinnou ideologií v nejvyšším vedení instituce, která zajišťuje výchovu a vzdělání dětí, to mi přijde opravdu jako velmi špatný vtip. Ode mě maj prostředník nahoru.
28. 03. 2013 | 16:58

Lila napsal(a):

český maloměšťák

Takoví jsme holt my, fašisté... :-)
28. 03. 2013 | 16:59

český maloměšťák napsal(a):

Lila
Váš problém.
Ale cením si toho, že se k tomu přiznáte.
Většina vašich si hrajou na demokraty.

Takže adié...a zabývejte se tím, zda má pravdu Heller či kočka šklíba...ne tím, kdo z vás je větší idiot.
28. 03. 2013 | 17:05

Dumpling napsal(a):

Lila

"Rozhodně si nemyslím, že vysokoškolský diplom je automaticky zárukou kvalitního učitele."

Velice správně. Ba vlastně je to úplně naopak, že, jak ostatně sama uvádíte "příklad".
Inu, počátkem 70. let došli soudruzi komunisté v bývalém Československu k právě tomuto závěru a zaplnili školy nedostudovanými a nekvalifikovanými učiteli a učitelkami. Hellerizovali školství na desítky let.
28. 03. 2013 | 17:13

Richard napsal(a):

Jak může působit na děti a jejich rodiče skutečnost, že ve vedení školství je člověk spojený s ideologií, která třeba zlikvidovala jejich dědečka, pradědečka, že takovýto člověk se stále chodí klanět a oslavovat ty stejné komunistické zločinné modly, které měly toto přímo na svědomí.
Co to má být? Jak je tohle vůbec možné?
Tohle neosravedlňuje ani demokratický systém voleb, který se tímto nechal hodně zatlačit.
Příště bude třeba Vandas ministrem obrany.
28. 03. 2013 | 17:16

Ládik!!! napsal(a):

lojzo,
právě jsem se vrátil z práce externí do práce interní - co ty, už si válíš šunky?
28. 03. 2013 | 17:21

mb napsal(a):

Baba Jaga napsal(a):
To: mb (14:24)
Omlouvám se, že jsem z Vás udělala paní.
Přeji Vám Váš blog i jako pánovi - jen je potom probůh nepište příliš dlouhé a ukecané. To já je pak většinou ani nečtu.
28. 03. 2013 | 16:04

... nic se nestalo ... paní nebo pán ... stejskič mi ten blog stejně nedá (ač puvodně slibil) takže vo co go ... krasne svatky velikonocni ...
28. 03. 2013 | 17:37

mb napsal(a):

i supovi hezke svatky velikonocni ...
28. 03. 2013 | 17:38

resl napsal(a):

maloměšťák : Takže adié...a zabývejte se tím, zda má pravdu Heller či kočka šklíba...ne tím, kdo z vás je větší idiot.
.............................
kdepak Ivan Andrejevič Měšťakov, ten ze sebe idiota dělat nebude, to je formát.
28. 03. 2013 | 17:38

mb napsal(a):

souhlasím s maloměšťákem ... / Ten, co v jednom případě občanskou společbností straší - v jiném ji vzývá./
28. 03. 2013 | 17:54

mb napsal(a):

čm napsal: Je zajímavé, že nikoho nazaujal příspěvek kočky šklíby...kdy tedy ona tvrdí, a to ve věcné rovině...že Heller lže.
Což je vážné obvinění.

přehlédl jste buldatru ...
28. 03. 2013 | 17:57

mb napsal(a):

Richard napsal(a):
Mac, Gaia
Vše nelze vnímat pouze pragmaticky, jde samozřejmě také o symboliku - hlubší význam.
Lidé spojení s totalitárním komunismem jako zločinnou ideologií v nejvyšším vedení instituce, která zajišťuje výchovu a vzdělání dětí, to mi přijde opravdu jako velmi špatný vtip. Ode mě maj prostředník nahoru.

podívej(te) se Richarde ... myslíte že když řídí školství někdo kdo vyznává ideologii TRHU BEZ PŘÍVLASTKŮ ... že tam je nějaký kvalitativní posun od toho/doby kdy školství řídil komanč ???

OBĚ IDEOLOGIE JSOU STEJNĚ/PODOBNĚ ZVRHLÉ A ZLOČINNÉ ...

souhlasíte ???

a proto není nic proti ničemu kdyžby baborová řídila ( jako jedna členka rady z mnoha ) školství v jihočeském kraji ...

... zdravím ...
28. 03. 2013 | 18:02

fiflena napsal(a):

Pane Hellere,
když vidím, že se tady objevil váš blog, tak i bez čtení mi stoupne v těle adrenalin. Běžte už do někam, vás vůbec neměli naučit psát, natož mluvit.
28. 03. 2013 | 18:06

SuP napsal(a):

mb -
Díky za přání, ale jestli chcete srovnávat účinky "trhu bez přívlastků" s působením marxismu-leninismu a proletářského internacionalismu, potažmo KSČ spoku s KSČaM, to jste si ten odkaz asi ještě neprohlédl. Já vím, je to náročné, hodina25minut, ale eventulejně by se dalo i skákat.
Něco tak výživného jsem ještě neviděl a to jsem toho už viděl dost!
28. 03. 2013 | 18:14

jura napsal(a):

jaga
huš, k lesu zády ke mně čelem
28. 03. 2013 | 18:15

au napsal(a):

Lidí typu Šimona Hellera se samozřejmě musí štítit každý slušný člověk.
A nejde jen o totalitní myšlení, o neúctu k jinému názoru, které Šimon Heller opakovaně projevuje. Nejde ani "jen" o Hellerovo morálně odpudivé politické zneužívání dospívajících pro mocenské cíle jeho strany, KDU-ČSL (v krajích, kde jeho strana nedostala podíl na moci, Heller proti ČSSD protestuje; naopak kupodivu vůbec mu nevadí, že v jihomoravském kraji tvoří jeho strana s "nemorální" ČSSD koalici). A nejde o to, že Šimon Heller je politikem strany, která se nestydí přivlastňovat si obrovské majetky, zatímco tisíce lidí žijí a umírají v bídě.
Jde o Hellerovo znovu a znovu projevované slouhovství vůči mocným, o jeho stále patrnější hledání těch správných kmotrovských polobotek, které by bylo výhodné zulíbat.
Člověk, jako je Šimon Heller, by za minulého režimu byl prostě jen komunistickým politikem krajského formátu. Má jejich styl vyjadřování, jejich způsob myšlení, jejich omezený obzor, jejich patolízalství, podlézavost i primitivní intrikánství. A je pro něj charakteristický i strach, který ho dovedl k tomu, že se neštítil útočit na slušnou ženu a zničit jí život a který ho nyní žene k trapnému sebeobhajování.
Osobně si ale nedovedu představit, co by musel pan Heller udělat, aby se zase vrátil do společnosti slušných lidí, jak by se mohl omluvit, aby mu slušní lidé mohli podat ruku.
(Vinu ovšem nesou i jeho spolustraníci - právě proto, že strpí ve své straně tak morálně pokleslé jedince, je KDU-ČSL pro většinu společnosti nevolitelná. A vinu nesou i rodiče Šimona Hellera. Mohli z něj vychovat slušného člověka - ale vychovali amorální stvůru.)
28. 03. 2013 | 18:16

jura napsal(a):

au
BRAVO
28. 03. 2013 | 18:20

mb napsal(a):

ano supe ... myslím že plody/výsledky ideologie trhu bez přívlastků jsou podobně zrůdné a hrůzné jako plody/výsledky ideologie marxismu leninismu ... zdravím ...
28. 03. 2013 | 18:22

jarpor napsal(a):

Český maloměšťák

"Nicméně je to opět klauzista jarpor, který vždy věrně očuchával nožky svého vzoru, kdy ten například tvrdil, že občanská společnost je nesmysl a že je nebezpečím pro demokracii.
Takže pokud jarpor straší nástupem komunistické totalitní moci /podle mě nesmyslným, konstelace skutečnosti jsou vždy jiné, zejména s odstupem několika desetiletí...../ - je to už ne komické...ale přímo tragikomické. Ten, co v jednom případě občanskou společbností straší - v jiném ji vzývá."

Jen stručně, neb více si Váš příspěvek / pro mne žblebt / nezaslouží :

1.Nikomu nic neočuchávám. Klaus je jistým způsobem rozporuporná osobnost, leč jeho kladný přínos pro vývoj po 89 dalece převyšují negativa jeho působení, amnestii nevyjímaje. Více nebudu rozvádět, i když by se dalo o tom napsat mnohé... a už vůbec nebudu zmiňovat jeho názory na směrování EU, kde se ukazuje, že to co říkal před léty se dnes ukazuje "v plné nahotě"...
2. Nedoložíte-li citací, kde jsem "tvrdil, že občanská společnost je nesmysl a že je nebezpečím pro demokracii." pak musím napsat, že si vymýšlíte a lžete jak když tiskne.
Nemám problém s občanskými iniciativami, společnostmi... ale usilovat o politickou moc bez účasti ve volbách považuji za nepřijatelné.
3. Nedoložíte-li citací, kde straším nástupem komunistů pak opět si vymýšlíte a lžete.
Ano - díky kopancům jež produkují jak strany pravice i levice nemusí komouši dělat vcelku nic a posilují... leč přesto, ti, kterým vadí názory autora by si měli prohlédnout můj odkaz. A pak posuzovat jeho názory !

Suma sumárum - výmysly a lhaním o tom, co jsem údajně napsal, je zde komický, možná tragikomický někdo jiný než já.

Hezký večer
P.S.
SuP - Zdravím... Souhlas s tím, cos napsal...
28. 03. 2013 | 19:12

Targus napsal(a):

To Šimon Heller:

Vždycky, když čtu slovo Heller, okamžitě zahajuji protestní ŽRÁDLOVKU. Moje ruka šmátralka hbitě hledá dranžírák a bochník domácího chleba, samotný uzený bůček s nakládačkami mi moc nejede.

To neo:

To je gól, tohle individuum se považuje za za nadrůměrně inteligentního I.Q.-avce. Leda tak hýkavce, neo, leda hýkavce.
Osobní dotaz, jak se říká, na tělo - jak vysoko ční tvé I.Q. nad šumící trávu? Pět nebo deset milimetrů?

Čekám, až vypěníš! A nezapomeň pozurážet všechny kolem dokola! A dvakrát!
:-)))
28. 03. 2013 | 19:18

resl napsal(a):

au napsal(a):
Lidí typu Šimona Hellera se samozřejmě musí štítit každý slušný člověk.
.......................
já ne. a to každej říká, že tak slušnýho člověka ještě neviděli.
28. 03. 2013 | 19:25

resl napsal(a):

bacha, "au" bude komouš, nebo velký svazácký zvíře. to vyjadřování o slušnosti, rodičích, amorální stvůře, mluví o celé jeho minulosti. průhledné, špatně maskované morálkou o které zná jen ta slova.
28. 03. 2013 | 19:31

Targus napsal(a):

To SuP:

Kolikže má na svědomí lidí zločinný totalitní režim? 200? 300?
Kolik umrzlo bezďáků po plyšáku?

Jo, soráč, já jsem zapomněl, že oni si za to můžou sami. A nebo že se jim to tak líbí. Někteří to prý dokonce dělají pro své zdraví! Fyzické i duševní!
Jetli to jsou vlastně vůbec lidi? Teda samozřejmě ti "slušní lidi"! Že jo?
Já jen, že dnes povídali v rádiu, že neziskovky v Ostravě už melou z posledního, zima pořád nekončí a otravní bezďáci se furt cpou do tepla a chtějí polívku, pakáž jedna.
28. 03. 2013 | 19:36

Richard napsal(a):

mb
OBĚ IDEOLOGIE JSOU STEJNĚ/PODOBNĚ ZVRHLÉ A ZLOČINNÉ ...

souhlasíte ???

Souhlasím s Vámi, že zaslepenost tržní ideologie je velmi nebezpečná, neboť jako každý necitlivě ospravedlňovaný ideologický konstrukt má tendence trhat se od skutečnosti a působit škody, což se také děje, ovšem srovnávat toto se zcela zdiskreditovaným totalitárním komunismem, který vraždil, mučil, zavíral a okrádal své politické oponenty nelze. Současní komáři stále vzhlíží k masovým vrahům, pateticky před nimi poklekají jako před velkými Bohy, viz Filip a kondolence do Severní Koree, o Grebeníčkovi ani nemluvě - viz nedávná nechutná dezinterpretace Palachovy sebevraždy, uctívání Gottwalda, Stalina atd. Tyhle osobnosti mají vést školství a symbolicky(psychologicky) určovat hodnoty? Opravdu mi to přijde jako velmi nevhodná legrace.
Měl bych dítěti(které nemám) vysvětlovat, že musí poslouchat soudružku uctívající kult, jež likvidoval lidi, protože si dovolili otevřeně říct, co si myslí, protože byli sami sebou? Tohle je totiž symbolika, která se k soudružce učitelce a soudruhům učitelům váže, tento signál vysílají, ať se ho snaží maskovat sebevíce. Za nově nasazenou fasádou "komunismu s lidskou tváří" jde stále cítit ten stejný hnus, stačí je chvíli pozorovat a poslouchat. Nechali si udělat jen trochu plastik na ksichtě(to je teď v módě), uvnitř jsou však stále stejné monstra.
"Soudružka učitelka Barborová".... už jen, když tohle slyším, ježí se mi v instinktivní obraně chlupy. Nevím jak Vy, ale osobně pociťuji znechucení, odpor a hnus, ať už na tom vedoucím fleku prakticky dělají cokoliv. Podobné pocity jsem prožíval, když do školství povolali Bátoru.
28. 03. 2013 | 19:37

Milan napsal(a):

Jediné, co mě na této vládě skutečně štve, že ještě nezavedli školné na VŠ. No jo, tyhle studenti, to je jejich jediná jistota
28. 03. 2013 | 19:38

neo napsal(a):

Targus:

na rozdíl od tebe neurážim. Uklidni se kamione.
Jelikož se IQ neměří na milimetry, tak by sis měl radši zkontrolovat vzorek na gumách. Tam se ti milimetry mohou hodit.
28. 03. 2013 | 19:39

Targus napsal(a):

resl bude taky zvíře, akorát nevím, jaké.
Jj., už Jiránek napsal památnou větu: Králíci, buďte svině!
28. 03. 2013 | 19:40

strejc Josef napsal(a):

Š.H.:
"Chápu, že s námi řada lidí nemusí souhlasit, ale překvapuje mě, že po 23 letech od revoluce je stále pro někoho nemyslitelné vyslovit svůj názor nahlas." Mohl byste být pane Hellere konkrétní a uvést příklad takového diskusního příspěvku?! Děkuji.
28. 03. 2013 | 19:43

Targus napsal(a):

neo právě podal důkaz o své prudké inteligenci. Ví, že I.Q. se neměří na milimetry. Proto je jeho I.Q. vyšší, než výška té nejvyšší šumící trávy.
Vidím to na houpacího koně, možná i na nějakou přerostlou tykev.
To by se ale ještě muselo všelijak složitě probádat.
28. 03. 2013 | 19:45

neo napsal(a):

Targus:

srovnávat umrznutí bezdomovce a vraždy lidí, kvůli názoru, to může opravdu jen hlupák. Jinak vražedná totalitní komoušská vláda má na svědomí sto milionů životů.
28. 03. 2013 | 19:50

neo napsal(a):

Targus:

nemusíš se namahat. S milimetry jsi přišel ty. Ovšem je jasné, že člověk jako ty umí jen urážet. Nesnížim se na tvou úroveň.
28. 03. 2013 | 19:53

mb napsal(a):

to richard ... fajn že se shodneme na nebezpečnosti ideologie trhu bez přívlastků / v takové společnosti se vše přepočte na peníze i cena života pro nájemného zabijáka/ proste trh bez privlastku potrebuje určitý korektiv ...

myslim že meli nechat baborovou normalne ridit skolstvi ... a upozornovat na jeji pripadne spatne kroky ...

myslim ze si v soucasne otevrene spolecnosti netroufne vykladat jedinou moznou pravdu ... a myslim ze soudobí komanči jsou mrtvý strašák, papirovy drak, bezzuby lev a fikovy list pro zakrytí zlodějen ods, čssd aj ...

a ze neni odveci kdyz komanč řídí cokoli / pokud u toho nekrade /

navíc je na něj vidět a je pod zvýšenou veřejnou kontrolou / srovnej s voltaickými tunely pod taktovkou ods ... /

takže bych se komárů v exekutivě neobával ... třeba to povede ke zlepšení kvality ´demokratických´ stran ... a třeba budou ´demokratické´ politické strany v sobě mít méně zlodějů a býčích šíjí ( to jsou skutečná nebezpečí dneška ) ...

ale obávám se, že se kojím pouhou marnou nadějí ...

... zdravím ...
28. 03. 2013 | 19:54

Targus napsal(a):

To Richard:

Ríšo, tobě ještě zbyly nějaké chlupy?
Jinak to není souška Barborová, ani Bramborová, zkus se aspoň napřed naučit její jméno. Tvoje ježení pak bude lepší tak o 50 %.
28. 03. 2013 | 19:54

Targus napsal(a):

To neo:

Nezklamal, perlí, jako snad nikdy. KSČ má na svědomí víc lidí než Hitler se Stalinem dohromady. Prostě čersvě vymytý génius, v dutině nezbyla ani ta sláma. Vidím, že s těmi milimetry to je trefa do černého.

Ano, s bezďáky to samozřejmě nelze srovnávat. Oni přece umrzli ze své svobodné vůle. A ve svobodné tržně demokratické zemi. A to je radost umrznout, co radost, to je vyznamenání!
Kdyby mi papá Tunel řekl - Běž a umrzni pro větší slávu našeho demokratického Kradistánu, jdu hned a hrdě jako první!
A budu to považovat za čest!
Na Bělehrad!
28. 03. 2013 | 20:05

Targus napsal(a):

To mb:

Zdravím do Boleslavi, milé embéčko!
:-)
Namáháte se marně, hážete perly sviním.

Doufám, že za ty svině nebudu zabánován. Asi ne, Stejskal je sečtelý a já myslím ty opravdové svině..., i ty perly samozřejmě!
:-)))
28. 03. 2013 | 20:11

neo napsal(a):

Targus:

Nikde jsem nepsal KSČ. Psal jsem vražedná totalitní komoušská vláda. A k ní patří i Stalin, takže mícháš hrušky s jabkama.

a srovnávat ty bezdomovce nelze. Nikdo je nezavraždil.
28. 03. 2013 | 20:15

pithart napsal(a):

Komouši a náckové (jedno jest) mají jediné právo: prosit o odpuštění.
28. 03. 2013 | 20:38

BP napsal(a):

Šimone, on Vás život naučí.
Až trochu povyrostete, zjistíte, že může být totalita všude kolem nás. Tak, jako sparťanem může být i ten, kdo nosí dres jiného klubu, může být v řadách "momentálně "demokratických" stran" dost lidí "z dřívějška", či "méně demokraticky smýšlejících".
Možná můžete uvažovat v duchu minulých poměrů i Vy - a nemusíte o tom vědět.
Pokud se Vám podaří otrávit členy jedné strany a oni by dokonce odešli, představte si ten cirkus, pokud by s jinými členy jiných stran nesouhlasili zase jiní Šimonové Hellerové ...
To by byl koloběh života, kterého se Darwin nedožil ...

Já jen věřím, že díky paradoxům této země budete, Šimone, brzy dělat ministra čehokoli. Pak jsem natěšena na Vaše názory a politická rozhodnutí.
Dovolíte, abych je poté porovnávala s rozhodnutími komunistů?
28. 03. 2013 | 20:48

mb napsal(a):

zdravim targua ... mě asi svině stály blog ( kauza michálek drobil :-)) ... tak bacha na ně :-)) ... hezký večer ... a koukejte ukázkově mrznout pro císaře pána ... sere moucha ... (aluze nebel) ...
28. 03. 2013 | 21:07

Baba Jaga napsal(a):

To: BP (20,48)
Už zase ženského rodu, jak jsem odvozovala poprvé?
I Vám hezké Velikonoce a všem nám ať už se konečně oteplí a začne být zeleno.
I panu Hellerovi. Nemyslím, že z něho bude ministr. I když i nemožné se občas stane možným.
28. 03. 2013 | 21:08

mb napsal(a):

I když i nemožné se občas stane možným.

( to je v centru velikonocniho poselstvi :-))
28. 03. 2013 | 21:28

BP napsal(a):

Milá Babo Jago, raději jsem se přesvědčila - člověk nikdy neví - ale jsem stále ženského rodu tak, jako jsem byla vždycky.
Nevykazuji žádné znaky či prvky muskulinních kontur.
Stačí Vám to takhle?
28. 03. 2013 | 21:52

mb napsal(a):

ad Komentář k diskuzi (28.3.2013 15:12)

to je inherentní podstata koalic: VŽDY SE NĚJAK UPEČOU ...

ad Poukazujeme na povolební vyjednávání a na vzniklou nemorální a necitlivou koalici, kdy sociální demokraté jednoznačně porušili svůj slib občanům (viz jejich usnesení), že koalici s KSČ(M) neuzavřou. Pro jistotu, aby nedošlo k omylu, cituji celé

... když citujete bohumín ... tak ten zanikl, kdy spolu na úrovni obce spolupracuje kdokoli s kýmkoli ( ve prospěch obce ) bez ohledu na stranický dres ...

/ taky odeesáci byli popotahovaní za spolupráci s komunisty ... /

takže se evolucí a empirií ustanovilo: že bohumín platí pouze pro centrální úroven , pro centrální koalici nikoli pro uroven krajskou ...

Aby tomu ČSSD nasadila korunu, na posledním sjezdu se téměř jednomyslně shodla, že Bohumínské usnesení rušit nechce a chvíli poté předseda sociálních demokratů řekl, že na vládní úrovni připadá v úvahu jednobarevná menšinová vláda s tichou podporou komunistů. To pravděpodobně pro pana předsedu není forma spolupráce.

tak ja nevim ... proč Heller jako lidovec ... vykládá, jak má čssd sama pro sebe vykládat smysl bohumínského usnesení ... ???

Poukazujeme však na porušení slibu sociálních demokratů a to pouze formou, kterou nám umožňuje zákon.

a proč jste tedy uštvali Baborovou ??? to přeci není čssĎačka ?

Chápu, že s námi řada lidí nemusí souhlasit, ale překvapuje mě, že po 23 letech od revoluce je stále pro někoho nemyslitelné vyslovit svůj názor nahlas.

a to pro koho ???

BUDETE TAK LASKAV A PŮJDETE DISKUTOVAT DOLU MEZI NORMÁLNÍ LID ???

DÍKY !!!!!!!!!!!!!!!

a krásné velikonoce ...
28. 03. 2013 | 22:00

český maloměšťák napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
Také jsem čekal, že po nástupu komunisty Picka do funkce ministra obrany začne Š.Heller se zaříkáváním, že budou plná jihočeská náměstí, že ČT bude stokrát denně vysílat živé vstupy z demonstrací...
---------------
Dle pana Hellera je asi ministr obrany zřejmě ve srovnání s funkcí krajské radní pro školství jen nevýznamnou figurkou k zasmání. Nerozhoduje asi o ničem důležitém.

Mějte se.

resl
Ty drogy vás jednou zničí, resle.

mb
Buldatra napsal solidní komentář, ale já psal o tom, jestli tedy má pravdu Heller nebo kočka šklíba...která napsala, že několik postů zastávají lidé z jiných stran než jsou KSČM a ČSSD či nestraníci.

Mějte se.
28. 03. 2013 | 22:12

rejpal napsal(a):

Lidovci a komunisté měli odjakživa zvláštní vzájemný vztah. Radostně se zapojili do destrukce demokracie zákazem většiny politických stran v dobách, kdy vznikala Národní fronta, po Vítězném únoru bez skrupulí dělali křoví totalitě tím, že se zapojili do vlády a vydrželi v ní celých 40 let. Po listopadu udělali kosmetickou změnu názvu - stejně jako KSČ - a rázem se v nich probudil předválečný antikomunismus. A nikdy nepocítili nějakou nutkavou potřebu se za to, jak statečně dělali 40 let křoví, občanům omluvit.
Ono to bylo i u jednotlivců. Znal jsem několik poslanců za tehdejší ČSL, kteří sice neustále bědovali, jak jsou pátým kolem u vozu (což byli), ale výsad veřejných činitelů požívat jim rozhodně nevadilo.
Určitá zdrženlivost v historických reminscencích by nezaškodila. Protože proč vlastně jim ta kantorka vadí? Pro své členství ve straně, jejíž předchůdce má krev na rukách, ne pro nějaké kvalifikační nebo jiné osobní vlastnosti - o tom se aspoň nikde nemluvilo. Jejich předchůdci ale mají - když ne přímo krev - tak másla na hlavě pěkných pár liber.
Tak nevím. Nějak se nemohu ubránit pocitu, že ze všeho nejvíc tu jde o obyčejný politický boj, podtržený účastí študáků - kteří, jak známo, jsou pro každou srandu - aspoň to tak vždycky bylo. Jim se nedivím.
28. 03. 2013 | 22:15

resl napsal(a):

č.m.,
díky za velikonoční varování a i když jste to opsal z filmu, udělal jste mi radost, že máte o mne strach.
28. 03. 2013 | 22:25

mb napsal(a):

čm omlouvám se ... zaměnil jsem vas s buldatrou ... patrně jste na šklíbu věcně zareagoval pouze vy ...
28. 03. 2013 | 22:25

Richard napsal(a):

mb
Víte, ono snad nejde ani o racionální hodnocení nebo rozumovou obavu, mně je z těch lidí a jejich jednání prostě pocitově blbě. Obava vystupuje spíše jako aktivovaný iracionální komplex z dob minulých, jako soubor negativních představ a pocitů, které se k této době a těmto lidem váží, fujtaxl...
Máme tady v baráku domovníka, taková stará komunistická garda-normalizátor, potřebuje všechno na každého vědět, s mnohými je také velkej kámoš, v jednom kuse před barákem klevetí, takový ten "slušný člověk", jehož snáším dost těžko. V dobré vůli jsem ho před pár lety pustil do bytu, chtěl se prostě podívat jak mi řemeslníci motnují anténu, tak si tady ke mně sám vlezl, neměl jsem to srdce ho vyhodit(to jsem ještě nevěděl,co je zač), no a on pak po baráku troubil, že tady mám bordel, že jsem nějaká podivná existence.
Asi měl pocit, že bych se měl zařídit podle jeho představ a uklízet podle toho jak chce on, možná mi v družstvu založil nějaký spis s titulem "podezřelý bordelář". Kdyby zde bylo povoleno hřešit, nazval bych po slovensky kohoutem. Je mi úplně jedno, jestli se jmenuje Brambora, Rebarbora nebo Rumburak, je to prostě taková domovní filcka, která se tváří velmi přátelsky, ale za zády schovává kudlu.....
Nedokážu si představit, že bych poslal dítě do školy, které velí soudruh, že mu třeba píše poznámku za nevhodné chování..che che..
...aj já zdravím, po komančsku "Howgh"
28. 03. 2013 | 22:37

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně možná že si pan Heller /který zřejmě nebyl na vojně/ myslí, že ministerstvo obrany je jakýsi poradní sbor českého hvězdného týmu , kdy Picek rozhoduje pouze tak maximálně o tom, jestli má Bílek postavit Suchého nebo Sivoka.

Definitivně dobrou noc všem.

mb
Nač se hned omlouvat za každou blbost.
28. 03. 2013 | 22:37

kočka šklíba napsal(a):

Jeden lepší a slušnější "člověk" fandící Hellerovi než druhý:"Je mi úplně jedno, jestli se jmenuje Brambora, Rebarbora nebo Rumburak, je to prostě taková domovní filcka, která se tváří velmi přátelsky, ale za zády schovává kudlu..... "
Také se Richarde tetelíte blahem když je někdo psychicky uštván, zvlášt NĚKDO vašimi neomalenými a primntivními slovy "domovní filcka"? Vy jste kdo, že si tohle dovolujete? Nějaká nadřazená osoba? Hm, hnědé holínky by vám asi slušely co?

A lhář Heller vám nevadí co? To asi je ve vaší smečce dovoleno.
28. 03. 2013 | 22:45

mb napsal(a):

rejpal ... hlavně lidovci vyprodukovali kalouska ... ktery tam je patrně už od osmdesatych let v te partaji ... teda ted uz parlet neni ... ( jo ten chtěl natvrdo koalovat s ksčm ...)
28. 03. 2013 | 22:47

mb napsal(a):

Nedokážu si představit, že bych poslal dítě do školy, které velí soudruh, že mu třeba píše poznámku za nevhodné chování..che che..

má to být soudruh komunistický nebo ode esácký ...

... je to uplně stejné, máte to prašť jako uhoď ...

/ karieristi opustili stranu a infiltrovali novou hned na přelomu 89/90) ...

dyba, kočárník, celá klausova squadra ...

to máte úplně stejné ...
28. 03. 2013 | 22:50

kočka šklíba napsal(a):

Lilo, až se omluvíte za lhaní, tak jen kvůli vám se k tomu hrobu zajdu podívat (zatím nevím kde je)a sdělím vám to ;).Škoda, že to nemůže být recipročně, Hitler, pokud vím, hrob nemá ;). A pokud se nemýlím, ani jiní váleční zločinci nacistického Německa souzení v Norimberském procesu, ale třeba máte informace o jiných ;).
28. 03. 2013 | 23:07

Richard napsal(a):

kočka šklíba
tohle Vaše myšlení "slušného člověka" mě vždy fascinovalo, všímáte si, jak kdo umí vychovaně pozdravit, kolik řekne sprostých slov, jestli si přezuje papučky, aby nezašpinil chodbičku, ale na prvního máje oblečete modrou nažehlenou košilku, připnete odznáček s rudou hvězdičkou, pardon, teď po plastice s novou lidskou tváří rudou třešničku, uvážete šátek pionýra a mažete vzdát čest a hrdě se poklonit masovému vrahovi, na zpáteční cestě nezapomenete moralizovat o tom jak je ta dnešní mládež zkažená a jak by se k Vám měla chovat s daleko větší úctou..........o tomhle fenoménu "slušného člověka" bych se jednou rád dočetl v nějaké psychologické analýze, zatím na podobné téma učinil velmi originální experiment Stanley Milgram, by jste nevěřila, čeho je takový dobře vychovaný člověk všeho schopen, když velký vůdce zavelí....
Slušní lidé Vašeho typu mě nepřestávají udivovat, opravdu jste velmi pozoruhodní...
Hnědé holínky? Ale kdepak vážená, jsem taková podivná samotářská existence z okraje společnosti, uniformita a kolektivismus jakéhokoliv rázu není můj šálek čaje.
Baborovou nebo jak se soudružka jmenuje nikdo neuštval, prostě vlezla na místo, kde jí spousta lidí nesnese, stačilo se stáhnout....
Budete se divit, ale radost z jejích údajných psychických obtíží nemám, mně stačí, že není na daném místě, k tomu byl určitý tlak potřeba, jinak mě nezajímá, ať se klidně šťastně rekreuje u černého moře v Sajůzu i s celou svojí budovatelskou rodinou, třeba se právě tam setká se svou ztělesněnou a vysněnou utopi jí.
29. 03. 2013 | 00:19

kočka šklíba napsal(a):

Richarde, váš text jsem jen přelétla, nepokládám za potřebné s něčím takovým jako jste vy, jak jste se zde projevil, ztrácet čas. Jen jsem chtěla upozornit co za tzv. tvory fandí Hellerovi a jeho bojůvce, nic víc. A hlavně, co budou lidé, pokud budou volit KDU, podporovat (viz Bělobrádkova účast na směšné mikrohladovce). To je podstatné, ne primitivové s vaším vyjadřováním.
29. 03. 2013 | 00:44

Richard napsal(a):

Mně zas přijdete poměrně primitivní osoba Vy, kočko šklíbo, a to přesto, že se oháníte primitivismem jiných či se snažíte mluvit vybraně. Vaše omezenost Vám nedovoluje vnímat vlastní skrytou agresi, kterou se navíc snažíte velmi neobratně maskovat zdvořilostní fasádou a vybranou mluvou na úrovni, prostě se velmi neobratně klamete, ačkoliv jak vidno pro Váš intelekt jde o dostačně přesvědčivý způsob, ne všichni jsou ovšem na stejné rozumové úrovni jako Vy ...
Pro Váš typ jednoduché osobnosti jde však o velmi příznačný způsob zacházení s realitou, ztráta náhledu na tuto dvojakost navíc působí poměrně směšně..
"Jen jsem(Vás) chtěl upozornit, co se často skrývá za maskou, kterou zde předvádíte Vy, nic víc"
připažit a rozchod, sprchu si dáte doma
29. 03. 2013 | 01:32

kočka šklíba napsal(a):

Č.m. máte pravdu, ani Heller, ani Lila ani další tvorové, kteří se zřejmě rádi účastní uštvání člověka, nemají tu odvahu a nevyjádří se k podstatě textu, a to, že mnou, i další diskutující Hanou, bylo zjištěno, že text je lživý. Alespoň podle webových stránek Jihočeského kraje. Za to ideologické plkání a nálepkování těmto tvorům jde úžasně ;).
29. 03. 2013 | 01:41

Richard napsal(a):

jinak je velmi zajímavé sledovat projekce on line

kočka šklíba
Vy jste kdo, že si tohle dovolujete? Nějaká nadřazená osoba? Hm, hnědé holínky by vám asi slušely co?
22.45

ta stejná kočka šklíba jen o dvě hodiny později 0.44
"nepokládám za potřebné s něčím takovým jako jste vy"

Ta nadřazenost Vám dělá asi nějaký problém, viďte? che....
29. 03. 2013 | 01:52

kočka šklíba napsal(a):

Richarde něco k věci kromě domněnek a nálepkování by od vás nebylo? Co takhle za hellera zjistit kde ve výborech zastupitelstva JČ nejsou opoziční zastupitelé. Asi ale na to nemáte intelektuálně. Njn hnědé holínky jsou spíše na tu fyzickou "práci", chápu ;).
A pište dál takhle, doufám, že další alespoň desítky lidí pochopí, co jste zač, vy a váš vzor ;). Nic lepšího si KSČM nemůže přát než primitivní ideologické zaslepence ;).
Takovíto "lidé" mě opravdu baví, ale opravdu už s vámi končím, jste jen další tvor s nízkou inteligencí, nabobtnalým egem, kterého zřejmě uspokojuje(doufám, že jen emočně) hon na lidi, kteří neodpovídají jeho světonázoru. Nestojíte skutečně za další čas ;). Slušní lidé už si vás odhadli, vaši fandové a vzory (zde na blogu tak max 10), a pevně doufám, že jich není o mnoho víc ani jinde, jsou ze stejného těsta a ti rovněž nestojí za ztrátu času. Jen Bělobrádek ano.
29. 03. 2013 | 01:54

Richard napsal(a):

no teda, Vy umíte takový hezký slovní guláš, že by i žena za pultem uronila slzu....
29. 03. 2013 | 01:57

Jan K. napsal(a):

kočka šklíba:
"Nic lepšího si KSČM nemůže přát než primitivní ideologické zaslepence ;)."
Stačí si přečíst pár vašich příspěvků a je jasné, že jste se právě docela přesně charakterizovala.
29. 03. 2013 | 07:36

alojz napsal(a):

Tak nám Heller sdělil, že výsledky voleb by se rozhodně neměly respektovat, pokud tyto nedopadnou "správně".

Co na to Libor Stejskal?
29. 03. 2013 | 07:38

alojz napsal(a):

Richard

No vaše snaha vystupovat jako inteligent je dost křečovitá:-)))
29. 03. 2013 | 07:39

Daňový poplatník napsal(a):

To kočka šklíba:
No konečně jsem s zase trochu pobavil diskuzí poté, co nám pan Stejskal opakovaně sdělil a vyškolil v soladuse zájmy majitelů serveru, že krást se může, drancovat taky, střílet do lidí taky, ale když člověk dostane dlaždicí do hlavy, gumovým projektilem do břicha, nebo mu podpálí auto, tak je všechno v souladu s demokratickým kapitalismem, ale autora tohoto činu nemůže nazvat zk.rveným č.rákem, nýbrž se jej může zdvořile zeptat, zda jeho čin byl dostatečně multikulturální a humanistický, ve prospěch dalšího rozvoje EU, on se zastydí, a příště to neudělá.
No a k tragikomické postavě autora blogu, vadilo by mi, kdyby měl učit mé potomstvo, jinak ať si hladoví a píše jak chce.
29. 03. 2013 | 08:33

Almo G™ napsal(a):

neo napsal(a):

"můžete si vyprotestovat co chcete. Někdo si vyprotestuje vyšší platy, jiný zhroucení komunistky, další třeba nic..."

--- a dále pokračuje tím, jak jsou ty výdobytky protestování úžasné a demokratické. Hlupák a ubožák.

kočka: osobně si myslím, že podle stylu je "Richard" jeden z obvyklých multinicků a dobře ví, proč vás ze zálohy ostřeluje. Víte, jak to tady chodí. Dovolila jste si hodně. Prokázat, že Š.Heller lže, to se tady trestá v řádu minut. Však víte ;-).
29. 03. 2013 | 09:20

Almo G™ napsal(a):

kočka: P.S. Nedávno se tady jeden z nich podřekl, když v rychlosti a snaze mě zesměšnit konstatoval informaci, kterou v tu chvíli mohl vědět jen člen redakce Aktuálně :-). Pak to kamufloval, jak se dalo, ale už to bylo venku. Nereagoval jsem, dělal jsem, že to nevidím, ale byla to legrace.
29. 03. 2013 | 09:23

neo napsal(a):

Almo G:

Jistě, komunisté se vždy projevují agresivním urážlivým napadáním. To nic, třeba se dočkáte a socialisté a komunisté nás nasměrují k lepším zítřkům, kde za protesty dostanete pendrekem do hlavy, skončíte na vrátnici a děcka ve skleníku zahradnictví.
29. 03. 2013 | 09:37

český maloměšťák napsal(a):

kočka šklíba ad Richard
Zbytečná tvrdost.
V případě Richarda jde zřejmě jen o přirozenou, věku odpovídající infantilitu.
Jeho vůbec nezajímá meritum věci...chce se pouze hašteřit.

Netřeba proto tuto osobu hanět - přírodu totiž nelze obvinit z nějakého zlého úmyslu. Příroda nezná záměr, účel, cíl....příroda pouze dává k dispozici.
Mnohdy pak je ta dispozice takového charakteru...že je lepší nad tím vším zlomit hůl a věnovat se něčemu jinému.
29. 03. 2013 | 10:22

SuP napsal(a):

v těchto poněkud vypjatých pravolevých debatách se dlouhodobě projevuje několik zajímavých věcí.
-Přátelé starých pořádků jsou mnohem "konzervativnější" než my, kteří svůj konzervatismus neskrýváme. Jsou totiž dogmatičtí.
-Přátelé starých pořádků, přestože se vydávají za nositele spásy lidstva, jsou mnohem militantnější a nesmiřitelnější.
-Přátelé starých pořádků nemají smysl pro humor.
-Přátelé starých pořádků chtějí za každou cenu a všemi prostředky opakovat svoje neúspěšné pokusy na lidech, přestože zbytek světa ví, že tudy cesta nevede.
-Přátelé starých pořádků nedokážou přemýšlet o dobře míněných radách, kudy cesta nevede a zaměňují je s nepřátelstvím.

Za přátele starých pořádků například já považuji všechny zdejší zastydlé bolševiky, kteří pod rouškou reinkarnace KSČ chtějí zneužívat demokracii k nastolení svého obvyklého (byť možná v dnešní době již poněkud vyčpělého) teroru.

Za přátele starých pořádků nepovažuji mnoho zdejších inteligentních diskutérů s levicovými názory.
29. 03. 2013 | 10:53

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Vyšli mi z toho - coby přátelé starých pořádků zejména Sup, Heller a Lila.
Jen mi není jasné, jestli tím pokusem na lidech už bylo myšleno i to, jak jste uštvali tu učitelku. Nebo je to jenom začátek ?
Jaké pokusy tedy budou následovat dál ?

K meritu věci opět nic ?
Jestli tedy Heller lhal a pravdu má kořka šklíba ?

Ono totiž kdo lže...tak i většinou krade, oporo starých pořádků - bývalý kandidáte KSČ, SuPe.
Co váš soudruh bigjirka - člen předlistopadové KSČ, polistopadový militantní komunistobijec ?
Je s ním také vše v pořádku - stejně jako s vámi ? :))
Pozdravte ho ...byl to zajímavý případ přítele starých pořádků.
:)

Co učiníte s tím Pickem ?
Teď o Velikonocích - kdy se každý cpe jelity, bábovkama, husama, plecovníkama...
Nebude lepší s hladovkou proti Pickovi počkat až na den svatého Dyndy ?
29. 03. 2013 | 11:26

mb napsal(a):

von Heller asi nikdy nesejde sem dolu diskutovat jako normální lidi že ? von se diskutovat bojí/stydí, že ? maximálně tak napíše dodatek vo kterym zas nebude diskutovat ( s normálníma lidma), že ?

njn ... stane se ... hezký den všem ...
29. 03. 2013 | 11:31

český maloměšťák napsal(a):

SuP
Jen takový malý dodatek.
Pamatujete si, jak váš soudruh bigjirka prohlašoval, že po r. 1989 se měli komunisti věšet na kandelábry ?
1. Jak by to dělal - v případě, že by pověsil nejprve sám sebe ?
2. Proč to nevyhlásil dříve - v době , kdy byl šlenem KSČ ?
3. Byl jste někdy podroben zevrubnému psychiatrickému zkoumání ?
3. 1. No - a ?

P.S. S tím Pickem to byl jen žert. Na Picka žádné pokusy na lidech /podobně jako v kauze Baborová/ nezkoušejte. Poslal by na vás pandury.

Ha, ha, ha....:)))
-----------------------------------------------------
" Pokud ale kradou ti správní, tak je to v pořádku"
(SuP)
29. 03. 2013 | 11:32

bob napsal(a):

Pan Heller má pravdu.
Teď jsem se najedl, budu držet hladovku až do odpolední svačiny.
Já s těma komunista zatočím, to Vám povídám.
29. 03. 2013 | 13:23

bob napsal(a):

... a o víkendu na chatu, samozřejmě.:-)
29. 03. 2013 | 13:25

Richard napsal(a):

alojz
křeč je vidět hlavně z Vašich multismajlů....

český maloměšťák
příroda samozřejmě účel zná, asi jako hladový organismus puzený k uspokojení ...o meritu věci můžete komunikovat, jen když ho sám chápete, což není Váš případ, Vy "filosofe"

Almo G
Nick Richard je jediný, pod kterým ve zdejších diskuzích přispívám, zkuste něco jiného bystrolíne
29. 03. 2013 | 13:26

alojz napsal(a):

Richard
ano?a jakápak a jakpak?:-)))

mám návrh-pojdme porovnat mou a vaši inteligenci:-)))
29. 03. 2013 | 13:32

alojz napsal(a):

neo
Jestlipak víš, kam nás směřují ti současní "pravicoví" "demokraté"?
Pokud ne, vysvětlí ti to sečtělý hostinský Palivec:-))
A chceš-li tam , nebráním ti.Ale já tam nechci.
29. 03. 2013 | 13:40

Karel napsal(a):

Hellere a už se KDU-ČSL omluvila za zvěrstva která tato strana spoluprací s Gottwaldovou KSČ napáchala zejména na venkovskému lidu.
29. 03. 2013 | 14:05

KKK napsal(a):

A divím se, že soudruhovi Hellerovi nevadí národně-frontový lidovec Miloslav Kalousek.
29. 03. 2013 | 14:13

uno napsal(a):

lila - pletete naftu s koksem - já mluvil o obyčejných lidech a ne o nějakých funkcionářích, já Vás zase mohu poslat k jiným partajníkům, kteří si nahrabali nesrovnatelně více a také je jich nesrovnatelně více, než těch komunistů, co kdybyste se postaral o to, aby se nemohlo "hrabat" pod sebe a odměňovalo se podle výkonu as ne podle toho, kdo je jak vzdělaný zloděj. Co kdybyste se podíval na platy na ministerstvech, na ty, co jsou utajovány, do ČEZU a bank, budete valit oči a uznáte, že ti komunističtí funkcionáři si zas tak moc nenahrabali. Kdo jim to umožňuje? Já myslím, že tento shnilý režim, který je tak nastaven, aby mohl krást každý, komu se zamane. A čím víc nakrade, tím je jistější, že nebude potrestán.
29. 03. 2013 | 14:27

František z Argentiny napsal(a):

Šimone, velmi mne mrzí, že jsi vynechal řadu obětí komunistických vrahů při štafetové hladovce. Vrcholem tvé neobjektivity je opomenutí p.Slánského a jeho protistátního centra, celkem tedy celkem 11 obětí. Tito lidé obětovali vlastní život v boji proti komunistické vládě. Ty pouze organizuješ a poštěkáváš. Ukaž, že jsi chlap s gulama /rčení Topolánka/ a polej se benzinem a upal se v pravé poledne v Českých Budějovicích na náměstí na Velikonoční pondělí. Slibuji ti, že primas Duka tě zařadí hned za Jana z Nepomuku a budeš blahoslaven. Tož tak.
29. 03. 2013 | 18:49

uno napsal(a):

František z Argentiny: Slánský a těch dalších 10 byli komunisté a neobětovali život v boji proti komunistické vládě, byli její nedílnou součástí, doplatili na stalinské čistky zaměřené proti Židům. Nabádat někoho, aby se polil benzinem a zapálil se v pravé poledne na Velikonoční pondělí připomíná středověké řádění inkvizičních soudů pro jiné názory než ty oficiální dogmatické církevní. Takovým nabádáním římskokatolickou církev hrubě poškozujete, zvláště když do toho pletete kardinála Duku.
Kdyby Váš příspěvek četl papež František, zcela jistě by se od Vás distancoval. Měl by Vás vyvézt na trakaři na hnojiště dějin!
29. 03. 2013 | 22:36

leon napsal(a):

některým věcem nerozumím, kantoři byli asi počítáni mezi intelektuály a intelektuálové i v zahraničí tíhli i mnoho let zpět více k levicovým myšlenkám. Něco v tomto státě smrdí, když někdo, kdo tvrdí, že je kantor tíhne k opaku a dokonce upřednostnuje pofiderní totalitní autority, jako je brzda pokroku- církev. Nejhorší na tom je, že tento rádoby kantor není v tomto státě sám. Samozvané elity nám to dokázaly při boji za Kharla...a že studenti nejsou alespon trochu doleva- nechápu.
Pokud někdo zná vysvětlení, rád si ho přečtu, ale nestačí mi, že po zkušenostech z minulého režimu. Studenti a tito jako kantoři tuto zkušenost nemají a asi nevidí kolem sebe...
29. 03. 2013 | 23:25

Jan K. napsal(a):

leon:
Něco jiného je levice a něco jiného komunisti. Komunisti jsou pouze vyžírkové s totalitními sklony. Nakonec i nacismus a fašismus je jen jedna odnož ze stejného hnízda, rozdíl pouze v uctívané barvě. Něco jako sparťanští a baníkovští rowdies - stejný arzenál, pouze jiný bůh. A vzhledem k tomu, že v ČSSD je na vyšších postech téměř polovina bývalých komunistů, nelze se divit, že to je podobná sebranka.
Zřejmě toho nechápete víc.
30. 03. 2013 | 06:23

český maloměšťák napsal(a):

Jan K.
Momentálně je ale na nejvyšším postu bývalý komunista ve vládě , kde je i Schwarzenberg. Spolupracuje s ním celkem v pohodě - jak vidno.
Je tedy i Schwarzenberg sebrankou ?
To s emně nějak nezdá...

Odnož ze stejného hnízda to není.
Fašisté byli ve většině zemí likvidátory levice. Spolupracovali s konzervativními extremisty ale i liberály /ti se cítili být ohroženi levicovými snahami o rovnsot ekonomickou/.

Máte v tom binec - nehledě na jednoduchost.

Co s tím Pickem - budete hladovět proti Schwarzenbergovi ?
30. 03. 2013 | 12:39

leon napsal(a):

janK.
děkuji, ale neřekl jste nic objevného, jen jste taktně zamlčel, že bývalí komunisté
nebo jejich pohůnci jsou u nás ve všech stranách a používají i totalitní praktiky
30. 03. 2013 | 12:40

leon napsal(a):

český m.
díky, jste přesný a víte o čem mluvíte
30. 03. 2013 | 12:55

Jan K. napsal(a):

český maloměšťák:
Nevím, co se k vám do Křupanova doneslo, ale o bývalém komunistovi na nejvyšším postu ve vládě nic nevím. Asi bude u vás porucha ve vedení, možná přímo v kebuli.
Dělení extrémistů na krajní levici a krajní pravici jsou pouze slovní hrátky. Metody mají stejné a to, že se likvidují mezi sebou je samozřejmé, jsou to největší konkurenti, oslovují stejný typ bezmozků. Jste jeden z mála, kterému to ještě nedošlo.
Pokud jde o Picka, radost z toho pochopitelně nemám, ovšem hladovět kvůli tomu nebudu, já se najím rád.
leon:
Nevím, proč bych měl něco zamlčovat, ovšem koncentrace bývalých komunistů na vyšších místech v ČSSD je téměř desetinásobná oproti ODS, proto jsem uvedl ČSSD.
30. 03. 2013 | 12:59

uno napsal(a):

JanK: ty totalitní sklony začaly již ve středověku, kdy církev nepřipouštěla jiné názory, než ty své dogmatické, pro jiné smýšlení také lidi věznila a posílala na hranici, relativně k tehdejšímu počtu obyvatel Evropy moc za těmi pozdějšími totalitami nezaostala, pokud jde o likvidaci nepohodlných. Takže nula od nuly pojde. Současnou situaci si lid přál a podle svého gusta volí i své zástupce, demokratickou cestou. Nebo to, co tady je, je podle Vás něco jiného než demokracie? Pokud je, tak ji respektujte a nehýkejte.
30. 03. 2013 | 13:54

Jan K. napsal(a):

uno:
Nespletl jste si objekt nesouhlasu? To, co zde píšete, tvrdím i já, tak nevím, proč mě napadáte. Samozřejmě, že současnou situaci si lid přál a jistě že většina by se nechtěla vrátit do socialistického bahna, nic jiného taky nikde nepíšu. Takže ještě si raději znovu projděte příspěvky, snad to zvládnete.
30. 03. 2013 | 19:11

kočka šklíba napsal(a):

Takže závěr, heller nic na fakta, jeho fandové, třeba Lila, ale i další, také nic, takže lháři ;).

Editore,přesto, že na mě nereagujete, žádám, abyste se vyjádřil k tomuto blogu, ptz podle mých zjištění tento bloger nepíše pravdu. Vy máte ve svém kodexu blogera napsáno toto:
"- Bloger nesmí ve svém blogu úmyslně zveřejňovat informace nepravdivé, zavádějící, neúplné či takové, jejichž pravdivost si nemohl předem dostatečně ověřit a které by mohly poškodit práva či dobré jméno jiných osob či organizací.
- Pokud bloger uveřejní nepravdivou či neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru publikováním doplňujícího či nového textu.!

Podle mých zjištění (viz výše) a myslím, že vám to nebude trvat více než pár minut, abyste si to ověřil, bloger lže.
Heller zatím na má a i zjištění nicku Hana nereagoval. Vy rovněž ne, ačkoliv jsem přesvědčená, že jste to pečlivě četl.
Zdá se, že jste rovněž ostrůvkem negativní deviace (ne že bych o tom pochybovala), ale možná konečně dokážete, že ne ;).
31. 03. 2013 | 03:36

kočka šklíba napsal(a):

P.S. tento příspěvek si kopíruji, ptz se domnívám, že vy na něj reagovat nebudete, tím pádem tolerujete lži v rozporu se svými vlastními pravidly, ovšem jen u někoho. Zajímavé bude zda i u tohoto "člověka",který uštval jiného(jinou) k psychickému zhroucení. Doufám, že i taková čistá duše jako je Viola, nebo tak slušný člověk jako je Jáchym, prohlédnou.
To že mažete vulgarity /rovněž výběrově) neznamená, že jste slušný člověk, natož novinář.
31. 03. 2013 | 05:25

uno napsal(a):

JanK: omlouvám se, neměl jsem v úmyslu vyvolat kontraverzi. Velice často se zde vyskytuje názor, že např. studenti oprávněnně protestují proti zvoleným zástupcům KSČM ve funkcích. Proti gustu žádný dišputát, ale jednou to tu v Evropě již bylo. Hitlerovy hnědé bojůvky také podobným způsobem protestovaly v třicátých letech minulého století proti demokraticky zvoleným zástupcům a vedlo to k nástupu nacismu.
Tak KSČM nechť zruší zákonným způsobem a pak nebudou mít důvod si stěžovat. Pokud zákonné důvody nejsou, tak nechť se chovají jako demokrati.
31. 03. 2013 | 10:56

aaa napsal(a):

To "kočka šklíba": Lžete nebo účelově zamlčujete celou pravdu. Autor tvrdí: "Bývalo dobrým zvykem, že do každého výboru a komise si mohla každá strana v zastupitelstvu nominovat alespoň jednoho svého člena." Dále tvrdí, že tomu tak není. To znamená, že v každém výboru nemá každá strana v zastupitelstvu alespoň jednoho svého člena. Zkuste najít člena TOP09 a KDU-ČSL ve finančním výboru. Nejsou tam, pokud tvrdíte opak, podívejte se na http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=44&par[lang]=CS Ten je považován za nejdůležitější, ale můžete hledat i v ostatních výborech, kde je situace podobná.
31. 03. 2013 | 19:03

kočka šklíba napsal(a):

Ano máte pravdu aaa, ale nezamlžuji já,ale heller, zrovna ve finančním výboru má opozice, a to je podstatné, své členy. Není důležité, zda tam má každá strana své zástupce, důležité je, zda jsou tam opoziční zastupitelé ;). A to jsou, proč tam nemá KDU a TOP09 své zástupce nevím, může to mít mnoho příčin. Nicméně vládnoucí koalice rozhodně, viditelně, nebránila obsazení alespoň těch 3 výborů, co jsem namátkou zkontrolovala, opozičními zastupiteli.
Takže heller měl napsat, že v těch a těch výborech nejsou zastoupeni členové KDU a TOP09, což samozřejmě nenapsal, takže vzbudil dojem, že ve výborech nejsou zastoupeni členové opozičních stran ;). Takže mlží heller. Jak také jinak že? Pokračovatel určitého chování v Německu z let třicátých nezklamal ;).
Ale pro editora, je pravda, že také , možná, nelhal, poloviční pravda je horší než lež, to už vy mopslící zvaní novinnáři víte ;).
02. 04. 2013 | 03:23

Jan K. napsal(a):

kočka šklíba:
I když lhát umíte mistrně, stejně pravdu překroutit nelze. Pravdu má autor blogu, lžete vy.
Jen ještě k vašemu nicku, pod pojmem kočka si každý představí mladou hezkou slečnu, ne vypelichanou slepici, změňte si ho.
02. 04. 2013 | 06:31

J. FIŠER, TŘEBÍČ napsal(a):

když zfanatizovaná lůza vyžene řádně zvoleného zastupitele je v pořádku?
nejen panu hejtmanovi, ale i nám občanům se stýská po demokracii, alespoň takové, jaká tu vládla za "totáče"
my chceme demokracii!'!!
a proto souhlasíme s vypráskáním fašistů od koryt
a nejen těch východočeských, ale v celé republice
02. 04. 2013 | 09:38

Ros napsal(a):

A proč pan Heller není konkrétnější a nemluví o konkrétních lidech a konkrétních výborech?
02. 04. 2013 | 09:48

zdenekbrom napsal(a):

aaa, Jan K.:

Kočka šklíba nelže a ani nemlží.

Ony tři strany Jihočeši 2012, TOP 09 a KDU-ČSL si hrají chvíli na trojkoalici a chvíli na samostatné strany.

Pokud jsou tedy trojkoalice, má kočka škíba pravdu, protože tam zástupce mají. Pokud jsou samostatné strany, pak se kočka šklíba mýlí. Bylo by tedy dobré, aby ty strany jasně řekly, jak to snimi je. Zatím jsou účelově to nebo ono. Není proto divu, že ten, kdo nezná tyto reálie, se špatně orientuje. Pokud se kočka šklíba mýlí, pak jen v důsledku toho, že trojkolaice-netrojkoalice je nečitelný spolek. Mimochodem vedený bývalým členem KSČ, pak členem ODS a nyní Jihočechem 2012.

Zároveň bych nepsal o nástupu totality, ale poklesu politické kultury. Na jedné straně ne zrovna vysoké vyjednávací schopnosti na straně ČSSD a na straně druhé poměrně agresivní povolební postup tzv. trojkoalice. Když si porovnáme povolební jednání v předešlých volbách, pak je to sešup.

Podobnou totalitu-zneužití pozice vítěze provozuje KDU-ČSL např. ve Vodńanech, kde do výboru a komisí cíleně nebyli vpuštěni odborníci jen kvůli jejich názorům.

Nechtěl jsem původně vůbec vstupovat, ale myslím, že kočce šklíbě dost křivdíte. Největší díl viny nese autor blogu, který měl toto v následné debatě vysvětlit.
02. 04. 2013 | 14:34

Jan K. napsal(a):

zdenekbrom:
Trojkoalice není jedna strana, ale koalice tří stran. Takže i kdyby se tyto strany takto deklarovaly, nic to nemění na tom, co napsal autor blogu. Takže pravdu má pan Heller.
02. 04. 2013 | 21:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Jan K.:

Píšete to celkem logicky. Jenže sama trojkoalice trvá na tom, že jsou nerozborný celek. Při povolebním jednání nechtěly ty strany vůbec jednat samostatně a vynucovaly si společné jednání. Jsme jedna duše a jedno tělo, tvrdily. Stejně tak argumentovaly, že mají víc hlasů než KSČM, protože jsou celek.

Tady je spíš problém účelových postojů a argumetů, ze kterého jaksi vyplývá možnost interpretovat všechno všelijak.
03. 04. 2013 | 08:16

Jan K. napsal(a):

Zdeněk Brom:
Je pravdou, že kdo u těch jednání nebyl, nemůže situaci objektivně posoudit. Takže když "kočka šklíba", známá svojí militantností a nálepkováním ostatních, tvrdí o Š. Hellerovi, že je lhář, nabudí to v ostatních také militantní náladu a nakonec ani o pravdu příliš nejde.
Pokud jde o spolupráci ČSSD s KSČM, nedivím se, že se to mnoha lidem příčí. Nakonec v KSČM jsou většinou bývalí členové KSČ. Pochopitelně, nějaké obavy z návratu totalitních časů jsou nereálné, alespoň v daleko dohledné budoucnosti. Problém je jinde, naprostá většina členů KSČ byla ve straně z prospěchářských důvodů a není důvod se domnívat, že se změnili, proto ten odpor. Jistě, část komunistů se překabátila do jiných stran, hlavně do ČSSD, kde na vyšších postech jich je zhruba 40%, v ODS okolo 5%. Ovšem taková už je bohužel realita.
03. 04. 2013 | 13:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Jan K.:

Osobně se domnívám, že největším problémem KSČM a ČSSD je nedostetek lidí. Pokud Ivana Stráská kandiduje na kraj, zároveň na senátorku a k tomu je ještě členkou stínové vlády, pak není něco v pořádku. To samé KSČM. Oba radní pro zemědělství se moc nepovedli. Nakonec škoda Baborové, protože to byla alespoň učitelka.

Jihočeši 2012 mají také několik "dárečků" a tak by se dalo pokračovat.

Spíš ten problém vidím v ne příliš odborně zdatných radních a především ve slabém hejtmanovi.
03. 04. 2013 | 17:35

Anna (ta druhá) napsal(a):

Opravdu nevím, kdo by byl "z prospěchářství" ve straně, která je celých 20 let v pozadí, takoví se přesunuli dávno do stran jiných, ale jejich návrat se dá čekat v případě, že KSČM zaznamená v příštích volbách výraznější úspěch, jinak by to bylo poněkud nelogické - jít "z prospěchu" do slabé straničky. A s těi procenty v ODS přidejte, to jim ještě lichotíte.
03. 04. 2013 | 18:41

Jan K. napsal(a):

Anna (ta druhá):
Nepřidám, stačí si projít životopisy kandidátů do sněmovny i do senátu.
03. 04. 2013 | 20:12

sorros napsal(a):

Tak to by sis měl obstarávat informace i z dalších zdrovů, protože ne vše na sebe tito ptáčci prásknou. Známe se :-).
04. 04. 2013 | 11:20

sorros napsal(a):

Mimochodem, ty si děláš výtahy z životopisů všech odesáků v republice? Jelikož pokud vycházíš pouze z kandidátů do sněmovny a senátu, není to dostatečně velký vzorek, abys z toho mohl usuzovat, kolik procent členů ODS bylo předtím v KSČM. Vyšší posty přece nejsou jen sněmovna a senát, hochu milý.
04. 04. 2013 | 11:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy